Standard/tõlgendus | Arvestuspõhimõtte eelseisva muutmise olemus | Võimalik mõju |
raamatupidamise aruandele | ||
IFRS 18 | Standardiga IFRS 18 asendatakse standard IAS 1 | Kontsern kavatseb uut |
„Finantsaruannete | „Finantsaruannete esitamine“. Peamised muutused | standardit rakendada alates |
esitamine ja | nõuetes on esitatud kokkuvõtlikult allpool. | 1. jaanuarist 2027. |
avalikustamine“ | ||
(Kohaldatakse aruande- | Struktureeritum kasumiaruanne | Kontserni hinnangul võib uus |
perioodidele, mis algavad | Standardiga IFRS 18 kehtestatakse uute | standard esmakordsel |
1. jaanuaril 2027 või | määratlustega vahesummad – „ärikasum“ ja | rakendamisel avaldada tema |
hiljem. Lubatud on | „kasum (kahjum) enne finantseerimist ja tulumaksu“ | raamatupidamise |
varasem rakendamine.) | ning nõue, et kõik tulud ja kulud tuleb jaotada kolme | aastaaruandele olulist mõju. |
uue eraldiseisva kategooria vahel, lähtudes | Kontsern hindab parajasti | |
| ettevõtte peamistest tegevustest: äritegevus, | IFRS 18 rakendamisest | |
investeerimine ja finantseerimine. | tulenevat võimalikku mõju | |
IFRS 18 kohaselt ei ole ettevõtetel enam lubatud | tema raamatupidamise | |
avalikustada tegevuskulusid ainult lisades. Ettevõte | aruandele. | |
peab esitama tegevuskulud viisil, mis annab kõige | ||
kasulikuma struktureeritud kokkuvõtte tema | ||
kuludest, tehes seda: | ||
• olemuse, | ||
• funktsiooni või | ||
• kombineeritud esitusviisi kaudu. | ||
Kui tegevuskulud esitatakse funktsiooni alusel, siis | ||
rakenduvad uued avalikustamisnõuded. | ||
Juhtkonna määratletud tulemuslikkuse näitajad, | ||
mida tuleb avalikustada ja auditeerida | ||
IFRS 18 kohaselt tuleb raamatupidamise aruandes | ||
avalikustada ka mõned näitajad, mida nn hea | ||
raamatupidamistava ette ei näe. Standardiga | ||
kehtestatakse juhtkonna määratletud | ||
tulemuslikkuse mõõdikute kitsas määratlus, mille | ||
kohaselt: | ||
• need on tulude ja kulude vahesumma; | ||
• neid kasutatakse avalikus kommunikatsioonis | ||
väljaspool finantsaruandeid ja | ||
• need peegeldavad juhtkonna hinnangut | ||
finantstulemustele. | ||
Iga esitatud juhtkonna määratletud tulemuslikkuse | ||
mõõdiku kohta peab ettevõte ühes | ||
raamatupidamise aruande lisas selgitama, miks | ||
selle mõõdikuga esitatav teave on kasulik, kuidas | ||
see on arvutatud, ja võrdlema seda IFRS standardite | ||
kohaselt arvestatud näitajaga. | ||
Andmete suurem eristamine | ||
Selleks et tagada investoritele parem ülevaade | ||
finantstulemustest, antakse uue standardiga | ||
täpsemaid juhiseid teabe rühmitamise kohta | ||
raamatupidamise aruandes. See hõlmab juhiseid | ||
selle kohta, kas teave tuleb esitada põhiaruannetes | ||
või esitada detailsemalt lisades. |
Ettevõtetel ei soovitata kasutada rida „Muud“ ja kui |
|
nad seda edaspidi siiski teevad, tuleb neil esitada |
|
täiendavat teavet. |
|
Muud põhiaruannetele kohaldatavad muudatused |
|
Standardiga IFRS 18 määratakse äritegevuse |
|
rahavoogude kaudmeetodil esitamisel |
|
lähtepunktiks ärikasum ning kaotatakse võimalus |
|
liigitada intressi- ja dividendirahavood rahavoogude |
|
aruandes äritegevuseks (see erineb täpsustatud |
|
põhitegevusega ettevõtete puhul). Lisaks |
|
kehtestatakse uus nõue esitada firmaväärtus |
|
bilansis eraldi kirjena. |
|
Üleminek |
|
Raamatupidamise aastaaruandes, mis on |
|
koostatud perioodi kohta, mil uut standardit |
|
esmakordselt rakendatakse, peab (majandus)üksus |
|
esitama sellele perioodile vahetult eelnenud |
|
võrdlusperioodi kasumiaruande iga kirje võrdluse, |
|
avalikustades: |
|
• IFRS 18 nõuete kohaselt esitatud korrigeeritud |
|
summad ja |
|
• IAS 1 kohaselt eelnevalt esitatud summad. |
Garantiid |
Kontserni ettevõtted kajastavad aruandekuupäevaks müüdud kodudega seotud garantiikohustuse |
rahuldamiseks vajaminevaid tuleviku kulusid eraldisena. Ehituse garantiiperiood on kaks aastat alates kodu |
|
üleandmisest. Üldjuhul katab ehitaja poolt antav garantii enamuse garantiitöödest, mille osas väljastab ehitaja |
|
ka garantiikirja. Garantiitööde kulusid eelarvestatakse väikesemahulisemate tööde osas, mida ehitajapoolne |
|
garantii ei kata või midagi ei ole praktiline korraldada ehitajapoolse garantiina. Projekti või projekti etapi |
|
garantiitööde eelarve määramisel ja eraldise hindamisel lähtub juhtkond varasemast kogemusest. Sõltuvalt |
|
projekti suurusest jääb ehitaja garantiist väljajääv eelarvestatud garantiikulu vahemikku 0,3–0,8% |
|
ehituskuludest. Kodude müügil kajastab kontsern eraldisena proportsionaalse osa garantiikulude eelarvest. |
|
Edukusest |
Eraldis moodustatakse laenulepingute kohta, mis sõltuvad projekti lõpptulemusest eeldusel, et projektides on |
sõltuv lisatasu |
toimunud ehituse lõppemise järgseid müüke ning varude kuluks kandmist, ent projekti lõpptulemus on veel |
teadmata. |
Toote/teenuse liik | Toimingukohustuse täitmine ja ajastus, olulised maksetingimused | Müügitulu |
arvestuspõhimõtted | ||
Kinnisvara müük | Kinnisvara arendusest ning selle müügist saadav tulu kajastatakse | Tulu kinnisvara müügist |
kindlal ajahetkel, sest klient saab vara üle kontrolli ja kontsern täidab | kajastatakse hetkel, mil | |
toimingukohustuse, kui vara omandiõigus on üle antud. Omandiõiguse | kinnisvara on üle antud | |
üleandmise hetkeks loeb kontsern asjaõiguslepingu sõlmimist. | kliendile, see tähendab | |
hetkel, mil asjaõigusleping | ||
Kliendilepingud sisaldavad üldjuhul olulist rahastamiskomponenti. Kui | on sõlmitud kliendi ning | |
| lepingu sõlmimise ajal on teada, et lubatud kauba või teenuse kontsernilt | kontserni vahel. | |
kliendile üleandmise ning kauba või teenuse eest tasutava kliendi makse | ||
laekumise vaheline ajavahemik on rohkem kui üks aasta, korrigeerib | ||
kontsern kliendilepingust saadava tasu summat vastavalt raha | ||
ajaväärtuse mõjule. Raha ajaväärtuse mõju arvestamiseks kasutatakse | ||
diskontomäära, mis kajastuks lepingu sõlmimise ajal kontserni ja tema | ||
kliendi vahel tehtud eraldi rahastamistehingus. | ||
Mööbli ja sisustuse | Kontsern kajastab tulu mööbli ja sisustuse müügist kindlal ajahetkel, kui | Tulu mööbli ning sisustuse |
müük | kliendid omandavad kontrolli mööbli ning sisustuse üle ning kui kaup on | müügist kajastatakse |
üle antud kliendile. Omandiõiguse üleandmise hetkeks loeb kontsern | hetkel, mil kaup on üle | |
üldjuhul asjaõiguslepingu sõlmimist. | antud kliendile | |
Mööbli ja sisustuse müügil ei pakuta allahindlusi ega tagastusvõimalusi. | asjaõiguslepingu alusel. | |
Üüritulu | Kontsern kajastab üürilepingust tulenevat üüritulu kindla perioodi eest, | Üüritulu kajastatakse |
mil objekt vastavalt üürilepingule üürilevõtja käsutuses oli. | rendiperioodi jooksul | |
lineaarselt, | ||
Kommunaal- ja halduskulude edasimüügil tegutseb kontsern kui agent | arvestusperioodiks on | |
ning selliseid tulusid ei näidata brutosummas, vaid saldeeritakse | kalendrikuu. | |
kaasnevate kuludega. Samuti saldeeritakse operaatori- ja agenditasud. |
31.12.2024 |
31.12.2023 |
|
Lühiajaliste kohustiste kattekordaja |
4,25 |
2,36 |
Kiirmaksevõime kordaja |
0,43 |
0,19 |
Intressikandvate võlakohustiste osakaal |
60,4% |
68,0% |
(tuhandetes eurodes) |
31.12.2024 |
31.12.2023 |
Raha ja raha ekvivalendid |
5 905 |
3 721 |
Kokku |
5 905 |
3 721 |
(tuhandetes eurodes) |
Lisa |
31.12.2024 |
31.12.2023 |
Fikseeritud intressiga kohustised |
19 003 |
24 813 |
|
Muutuva intressiga kohustised |
28 253 |
13 621 |
|
Kokku intressikandvad kohustised |
12 |
47 257 |
38 434 |
(tuhandetes eurodes) | Muutus intressimääras | 31.12.2024 | 31.12.2023 |
| Laenukohustised | -10 baaspunkti | 28 | 14 |
+10 baaspunkti | -28 | -14 |
(tuhandetes eurodes) |
31.12.2024 |
31.12.2023 |
Emaettevõtte omanikele kuuluv omakapital kokku |
18 237 |
18 123 |
Varad kokku |
78 298 |
68 559 |
Omakapitali määr |
23,3% |
26,4% |
(tuhandetes eurodes) |
31.12.2024 |
31.12.2023 |
Emaettevõtte omanikele kuuluv omakapital kokku |
18 237 |
18 123 |
Varad kokku |
78 298 |
68 559 |
Miinus ehituse laenud |
-13 033 |
-11 983 |
Kohandatud varad kokku |
65 265 |
56 576 |
Kohandatud omakapitali määr |
27,9% |
32,0% |
(tuhandetes eurodes) |
31.12.2024 |
31.12.2023 |
Laenukohustised |
47 257 |
38 434 |
Miinus raha ja ekvivalendid |
-5 905 |
-3 721 |
Netovõlg |
41 352 |
34 713 |
Emaettevõtte omanikele kuuluv omakapital kokku |
18 236 |
18 122 |
Netovõlg ja emaettevõtte omanikele kuuluv omakapital kokku |
59 588 |
52 835 |
Neto võlakohustiste osakaal |
69,4% |
65,7% |
(tuhandetes eurodes) |
Lisa |
31.12.2024 |
31.12.2023 |
Nõuded ostjate vastu |
17 |
1 239 |
1 272 |
Antud laenud |
15 |
15 |
|
Intressinõuded |
9 |
9 |
|
Muud nõuded |
8 |
30 |
|
Kokku |
1 270 |
1 326 |
(tuhandetes eurodes) |
31.12.2024 |
31.12.2023 |
Ettemaksed tarnijatele |
72 |
145 |
Ettemaksed tarnijatele varude eest |
0 |
30 |
Ettemakstud tulevaste perioodide kulud |
51 |
36 |
Maksude ettemaksed |
262 |
109 |
Kokku |
385 |
321 |
(tuhandetes eurodes) |
31.12.2024 |
31.12.2023 |
Ehitus lõpetatud |
5 734 |
10 443 |
Nii lõpetatud kui pooleliolev ehitus |
13 775 |
20 986 |
Ehituses |
28 590 |
0 |
Ehitusprojekt |
8 092 |
18 194 |
Planeering ja muud varud |
11 710 |
12 489 |
Kokku |
67 902 |
62 112 |
(tuhandetes eurodes) |
Lisa |
|
Raamatupidamislik maksumus 31.12.2023 |
0 |
|
Ümberklassifitseerimised varudest kinnisvarainvesteeringuks |
10 |
1 064 |
Õiglase väärtuse muutus |
286 |
|
Raamatupidamislik maksumus 31.12.2024 |
1 350 |
Laenude tagasimaksed |
||||||
Laenu liik (tuhandetes |
Intressimäär |
Laenujääk |
Sh saadud laenud |
Kuni |
2–5 aastat |
Üle 5 aasta |
eurodes) |
31.12.2024 |
seotud osapooltelt |
1 aasta |
|||
Pangalaenud, ehitus |
4,6-4,9% + 6k euribor |
13 033 |
0 |
0 |
13 033 |
0 |
Pangalaenud, arendus |
3,9-7,95% + 6k euribor |
15 173 |
0 |
831 |
14 342 |
0 |
Võlakirjad |
8,5-10,5% |
11 850 |
878 |
4 000 |
7 850 |
0 |
Investorlaenud |
8,0-14,0%* |
7 153 |
5 358 |
1 565 |
5 588 |
0 |
Kokku |
47 209 |
6 238 |
6 396 |
40 813 |
0 |
|
Laenude tagasimaksed |
||||||
Laenu liik |
Intressimäär |
Laenujääk |
Sh saadud laenud |
Kuni |
2–5 aastat |
Üle 5 aasta |
(tuhandetes eurodes) |
31.12.2023 |
seotud osapooltelt |
1 aasta |
|||
Pangalaenud, ehitus |
4,8-4,9%+6 k euribor |
9 043 |
0 |
5 726 |
3 317 |
0 |
Pangalaenud, ehitus |
4,9-6,99% |
2 940 |
0 |
1 766 |
1 174 |
0 |
Pangalaenud, arendus |
4,9-6,0%+6 k euribor |
4 506 |
0 |
0 |
4 506 |
0 |
Pangalaenud, arendus |
6,0% |
6 000 |
0 |
6 000 |
0 |
0 |
Võlakirjad |
8,5-10,5% |
4 400 |
400 |
600 |
3 800 |
0 |
Investorlaenud |
8,0-14,0%* |
11 473 |
7 068 |
3 000 |
8 473 |
0 |
Kokku |
38 362 |
7 468 |
17 093 |
21 269 |
0 |
|
(tuhandetes eurodes) | Lisa | 31.12.2024 | 31.12.2023 |
Võlad tarnijatele | 3 005 | 1 526 | |
Saadud ettemaksed | 6 093 | 2 739 | |
Muud võlad | |||
Võlad töövõtjatele | 163 | 118 | |
Maksuvõlad | 14 | 1 248 | 1 963 |
Intressivõlad | 24 | 310 | 1 013 |
Muud võlad | 415 | 1 763 | |
Muud võlad kokku | 2 137 | 4 857 | |
Kokku lühiajalised võlad tarnijatele ja muud võlad | 11 234 | 9 121 | |
Saadud ettemaksed | 0 | 28 | |
Intressivõlad | 762 | 97 | |
Rendikohustis | 512 | 331 | |
Muud võlad | 125 | 13 | |
Kokku pikaajalised võlad tarnijatele ja muud võlad | 1 398 | 469 |
(tuhandetes eurodes) |
Lisa |
31.12.2024 |
31.12.2023 |
Käibemaks |
1 015 |
1 822 |
|
Üksikisiku tulumaks |
74 |
41 |
|
Erisoodustuse tulumaks |
8 |
5 |
|
Sotsiaalmaks |
135 |
88 |
|
Kohustuslik kogumispension |
7 |
3 |
|
Töötuskindlustusmaksed |
7 |
4 |
|
Muud maksud |
2 |
0 |
|
Kokku |
13 |
1 248 |
1 963 |
(tuhandetes eurodes) |
31.12.2024 |
31.12.2023 |
Aktsiakapital |
1 190 |
1 183 |
Ülekurss |
9 562 |
9 339 |
Aktsiakapital ja ülekurss kokku |
10 752 |
10 522 |
Aktsiate arv |
12 000 |
11 831 |
Aktsia nimiväärtus (eurodes) |
0,1 |
0,1 |
(tükkides) |
Aktsiate arv |
Omaaktsiate arv 31.12.2019 |
156 901 |
Müüdud omaaktsiad |
42 809 |
Omaaktsiate arv 31.12.2020 |
114 092 |
Müüdud omaaktsiad |
60 254 |
Omaaktsiate arv 31.12.2021 |
53 838 |
Müüdud omaaktsiad |
42 364 |
Omaaktsiate arv 31.12.2022 |
11 474 |
Müüdud omaaktsiad |
3 000 |
Omaaktsiate arv 31.12.2023 |
8 474 |
Müüdud omaaktsiad |
17 302 |
Omandatud omaaktsiad |
98 263 |
Omaaktsiate arv 31.12.2024 |
89 435 |
(tuhandetes eurodes) |
31.12.2024 |
31.12.2023 |
Kohustuslik reservkapital |
118 |
115 |
Optsioonireserv |
317 |
363 |
Kokku |
435 |
478 |
Optsiooni väljastamise |
Väljateenimise tingimused |
Optsioonide kehtivus |
kuupäev |
||
A optsioonid |
Kolm aastat alates optsiooni väljastamise |
Kolm aastat ning üks kalendrikuu |
kuupäevast. |
optsiooni väljateenimise tingimuste |
|
edukast täitmisest. |
||
B optsioonid |
Kolm aastat alates optsiooni väljastamise |
Kolm aastat ning üks kalendrikuu |
kuupäevast ning optsioonilepingus ette antud |
optsiooni väljateenimise tingimuste |
|
finantseesmärkide täitmine. |
edukast täitmisest. |
Personaalsete eesmärkidega |
LEOP 2024–2027 A ja B optsioonid |
|||
optsioonid |
||||
2024 |
2023 |
2024 |
2023 |
|
Täitmishind (eurodes) |
- |
3,04 |
0,10 |
- |
Optsiooni kehtivusaeg (kuud) |
- |
48 |
36 |
- |
Volatiilsus |
- |
24,1% |
18,5% |
- |
Riskivaba intressimäär |
- |
2,5% |
2,0% |
- |
Väljastatud aktsia õiglane väärtus (eurodes) |
- |
3,82 |
4,05 |
- |
Optsiooni väljastamise aeg |
Väljastatud optsioonide arv: |
|||
LEOP |
Personaalsete eesmärkidega |
|||
optsioonid |
optsioonid |
|||
A optsioonid |
B optsioonid* |
Optsioonid* |
Kokku |
|
Kehtivad seisuga 31.12.2019 |
16 800 |
Kuni 36 075 |
- |
52 875 |
2020 väljastatud optsioonid |
11 030 |
Kuni 28 357 |
- |
39 387 |
Kehtivad seisuga 31.12.2020 |
27 830 |
Kuni 64 432 |
- |
92 262 |
2021 väljastatud optsioonid |
23 582 |
Kuni 48 941 |
120 000 |
192 523 |
Kehtivad seisuga 31.12.2021 |
51 412 |
Kuni 113 372 |
120 000 |
284 784 |
2022 väljastatud optsioonid |
15 629 |
Kuni 28 023 |
30 000 |
73 652 |
2022 kehtetuks muutunud |
- |
- |
20 000 |
-20 000 |
Kehtivad seisuga 31.12.2022 |
67 041 |
Kuni 141 395 |
130 000 |
338 436 |
2023 väljastatud optsioonid |
- |
- |
117 500 |
117 500 |
2023 kehtetuks muutunud |
-3 975 |
-6 262 |
-25 650 |
-35 887 |
2023 realiseeritud optsioonid |
-22 207 |
-53 196 |
- |
-75 403 |
Kehtivad seisuga 31.12.2023 |
40 859 |
81 937 |
221 850 |
344 646 |
2024 väljastatud optsioonid |
2 830 |
4 245 |
- |
7 075 |
2024 kehtetuks muutunud |
- |
- |
-30 000 |
-30 000 |
2024 realiseeritud optsioonid |
-23 306 |
-49 602 |
- |
-72 908 |
Kehtivad seisuga 31.12.2024 |
20 383 |
36 580 |
191 850 |
248 813 |
(tuhandetes eurodes) |
2024 |
2023 |
Kinnisvara müük |
26 142 |
34 679 |
Mööbli ja sisustuse müük |
814 |
846 |
Üüritulu |
310 |
240 |
Müügitulu kokku |
27 266 |
35 765 |
(tuhandetes eurodes) |
Lisa |
31.12.2024 |
31.12.2023 |
Nõuded ostjate vastu |
8 |
1 239 |
1 326 |
Saadud ettemaksed |
13 |
6 093 |
2 739 |
(tuhandetest eurodes) |
Lisa |
2024 |
2023 |
Ehitus- ja sisustuskulud |
17 626 |
25 397 |
|
Krundi hanke ja ettevalmistustasud |
763 |
1 687 |
|
Tööjõukulud |
21 |
1 508 |
1 400 |
Finantseerimistasud |
2 677 |
2 999 |
|
Projekteerimistasud |
283 |
463 |
|
Liitumistasud |
168 |
302 |
|
Põhivara kulum |
83 |
32 |
|
Muud kulud |
321 |
401 |
|
Kokku |
23 429 |
32 681 |
(tuhandetes eurodes) |
Lisa |
2024 |
2023 |
Meediakulu |
529 |
347 |
|
Tööjõukulud |
21 |
371 |
276 |
Põhivara kulum |
104 |
82 |
|
Muud kulud |
414 |
317 |
|
Kokku |
1 418 |
1 022 |
(tuhandetes eurodes) |
Lisa |
2024 |
2023 |
Tööjõukulud |
21 |
539 |
440 |
Koolitus- ja muud töötajatega seotud kulud |
96 |
142 |
|
Lähetuse ja transpordi kulud |
49 |
130 |
|
Kontori kulud |
80 |
129 |
|
Raamatupidamise ja auditi kulud |
339 |
231 |
|
Õigusteenuste ja konsultatsioonikulud |
65 |
65 |
|
Põhivara kulum |
172 |
34 |
|
Muud kulud |
79 |
30 |
|
Kokku |
1 419 |
1 200 |
(tuhandetes eurodes) |
2024 |
2023 |
Palgakulu |
1 868 |
1 644 |
Sotsiaalmaksu ja töötuskindlustusmaksu kulu |
551 |
471 |
Kokku |
2 418 |
2 115 |
Töötajate keskmine arv taandatuna täistööajale |
31 |
27 |
sh töölepingu alusel töötavad isikud |
28 |
24 |
sh juhatuse liikme lepingu alusel töötavad isikud |
3 |
3 |
(tuhandetes eurodes) |
Lisa |
2024 |
2023 |
Müügitulu |
17 |
27 266 |
35 765 |
Ärikasum |
1 287 |
867 |
Osaluse % |
Osaluse % |
|||
Tütarettevõtete loetelu |
Põhitegevusala |
Asukohariik |
31.12.2024 |
31.12.2023 |
Liven Kodu OÜ |
Hoonestusprojektide arendus |
Eesti |
100 |
100 |
Liven Kodu 5 OÜ |
Hoonestusprojektide arendus |
Eesti |
100 |
100 |
Liven Kodu 6 OÜ |
Hoonestusprojektide arendus |
Eesti |
100 |
100 |
Liven Kodu 10 OÜ |
Hoonestusprojektide arendus |
Eesti |
100 |
100 |
Liven Kodu 11 OÜ |
Hoonestusprojektide arendus |
Eesti |
- |
100 |
Liven Kodu 12 OÜ |
Hoonestusprojektide arendus |
Eesti |
100 |
100 |
Liven Kodu 14 OÜ |
Hoonestusprojektide arendus |
Eesti |
100 |
100 |
Liven Kodu 15 OÜ |
Hoonestusprojektide arendus |
Eesti |
100 |
100 |
Liven Kodu 16 OÜ |
Hoonestusprojektide arendus |
Eesti |
100 |
100 |
Liven Kodu 17 OÜ |
Hoonestusprojektide arendus |
Eesti |
100 |
100 |
Liven Kodu 18 OÜ |
Hoonestusprojektide arendus |
Eesti |
100 |
100 |
Liven Kodu 19 OÜ |
Hoonestusprojektide arendus |
Eesti |
100 |
100 |
Liven Kodu 20 OÜ |
Hoonestusprojektide arendus |
Eesti |
100 |
100 |
Liven Kodu 21 OÜ |
Hoonestusprojektide arendus |
Eesti |
100 |
100 |
Liven Kodu 22 OÜ |
Hoonestusprojektide arendus |
Eesti |
100 |
100 |
Liven Kodu 23 OÜ |
Hoonestusprojektide arendus |
Eesti |
100 |
100 |
Liven Kodu 24 OÜ |
Hoonestusprojektide arendus |
Eesti |
100 |
100 |
Liven Wohnungsbau GmbH |
Hoonestusprojektide arendus |
Saksamaa |
100 |
100 |
Liven HW11 GmbH |
Hoonestusprojektide arendus |
Saksamaa |
100* |
100* |
Kohustised seotud osapoolte ees |
||
(tuhandetes eurodes) |
31.12.2024 |
31.12.2023 |
Lühiajalised intressikohustised |
||
Olulise osalusega juriidilisest isikust omanikud |
9 |
141 |
Tegev- ja kõrgem juhtkond ning nende olulise mõju all olevad ettevõtjad |
47 |
706 |
Lühiajalised kohustised seotud osapoolte ees kokku |
56 |
847 |
Pikaajalised intressikohustised |
||
Olulise osalusega juriidilisest isikust omanikud |
89 |
9 |
Tegev- ja kõrgem juhtkond ning nende olulise mõju all olevad ettevõtjad |
483 |
47 |
Pikaajalised kohustised seotud osapoolte ees kokku |
573 |
56 |
Tehingud seotud osapooltega |
||
(tuhandetes eurodes) |
2024 |
2023 |
Olulise osalusega juriidilisest isikust omanikud |
||
Müügitulu |
12 |
728 |
Ostetud teenused |
0 |
0 |
Makstud intressid* |
45 |
88 |
Kokku |
57 |
816 |
Tegev- ja kõrgem juhtkond ning nende olulise mõju all olevad ettevõtjad |
||
Ostetud teenused |
12 |
20 |
Makstud intressid* |
129 |
263 |
Kokku |
141 |
282 |
Muutused seotud osapoolte laenukohustiste saldodes |
||
(tuhandetes eurodes) |
2024 |
2023 |
01.01 laenukohustis seotud osapoolte ees |
7 480 |
6 765 |
Saadud laenud |
||
Olulise osalusega juriidilisest isikust omanikud |
140 |
256 |
Tegev- ja kõrgem juhtkond ning nende olulise mõju all olevad ettevõtjad |
338 |
2 817 |
Kokku |
478 |
3 073 |
Saadud laenude tagasimaksed |
||
Olulise osalusega juriidilisest isikust omanikud |
-682 |
-325 |
Tegev- ja kõrgem juhtkond ning nende olulise mõju all olevad ettevõtjad |
-2 113 |
-2 250 |
Kokku |
-2 795 |
-2 575 |
Tekkepõhise (kapitaliseeritud) intressiga tasaarveldatud maksed |
||
Olulise osalusega juriidilisest isikust omanikud |
196 |
53 |
Tegev- ja kõrgem juhtkond ning nende olulise mõju all olevad ettevõtjad |
877 |
165 |
Kokku |
1 073 |
218 |
31.12 laenukohustis seotud osapoolte ees |
6 236 |
7 480 |
(aktsiate arv) |
2024 |
2023 |
Kaalutud keskmine lihtaktsiate arv |
11 899 164 |
11 753 479 |
Aktsiaoptsioonid perioodi lõpus |
248 813 |
344 646 |
Kaalutud keskmine lihtaktsiate arv koos potentsiaalselt lisanduvate lihtaktsiatega |
12 147 977 |
12 098 125 |
(tuhandetes eurodes) |
2024 |
2023 |
Emaettevõtte omanike osa puhaskasumist |
558 |
775 |
Tavakasum aktsia kohta |
0,047 |
0,066 |
Lahustatud kasum aktsia kohta |
0,046 |
0,064 |
(tuhandetes eurodes) |
Lisa |
2024 |
2023 |
Intressikulu kapitaliseerimine varudes |
3 474 |
3 271 |
|
Ümberklassifitseerimised varudest kinnisvara- |
10, 11 |
-1 064 |
0 |
| investeeringuks |
|||
Eraldiste korrigeerimised |
12 |
-399 |
0 |
Mitterahalised tehingud |
214 |
0 |
|
Aktsiapõhiste maksete kulu |
0 |
89 |
|
Muud korrigeerimised |
-72 |
-27 |
|
Muud korrigeerimised kokku |
2 153 |
3 244 |
(tuhandetes eurodes) | 31.12.2024 | 31.12.2023 |
Käibevarad | ||
Raha ja raha ekvivalendid | 1 274 | 511 |
Nõuded ostjate vastu ja muud nõuded | 6 706 | 4 361 |
Ettemaksed | 40 | 23 |
Varud | 3 | 5 |
Käibevarad kokku | 8 023 | 4 900 |
Põhivarad | ||
Investeeringud tütarettevõtetesse | 11 046 | 168 |
Nõuded ostjate vastu ja muud nõuded | 10 941 | 19 651 |
Ettemaksed | 18 | 0 |
Materiaalsed põhivarad | 332 | 352 |
Immateriaalsed põhivarad | 401 | 296 |
Kasutusõiguse varad | 413 | 395 |
Põhivarad kokku | 23 150 | 20 862 |
VARAD KOKKU | 31 174 | 25 762 |
Lühiajalised kohustised | ||
Laenukohustised | 133 | 13 |
Võlad tarnijatele ja muud võlad | 845 | 500 |
Lühiajalised kohustised kokku | 978 | 513 |
Pikaajalised kohustised | ||
Laenukohustised | 6 373 | 382 |
Võlad tarnijatele ja muud võlad | 511 | 512 |
Pikaajalised kohustised kokku | 6 884 | 894 |
Kohustised kokku | 7 862 | 1 407 |
OMAKAPITAL | ||
Aktsiakapital | 1 200 | 1 183 |
Ülekurss | 9 547 | 9 327 |
Omaaktsiad | -9 | -1 |
Optsioonireserv | 317 | 363 |
Kohustuslik reservkapital | 118 | 115 |
Eelmiste perioodide jaotamata kasum | 12 735 | 8 697 |
Aruandeaasta kasum | -597 | 4 671 |
Omakapital kokku | 23 311 | 24 355 |
KOHUSTISED JA OMAKAPITAL KOKKU | 31 173 | 25 762 |
(tuhandetes eurodes) | 2024 | 2023 |
Müügitulu | 2 427 | 5 094 |
Müüdud kaupade ja teenuste kulu | -2 202 | -1 403 |
Brutokasum | 226 | 3 691 |
Turustuskulud | -662 | -411 |
Üldhalduskulud | -1 091 | -1 038 |
Muud äritulud | 26 | 6 |
Muud ärikulud | -21 | -30 |
Ärikasum | -1 522 | 2 218 |
Kahjum investeeringutelt tütarettevõtjatesse | -2 080 | 0 |
Finantstulu | 3 591 | 2 640 |
Finantskulu | -563 | -82 |
Finantstulud ja –kulud kokku | 948 | 2 558 |
Kasum enne tulumaksu | -575 | 4 776 |
Tulumaksukulu | -23 | -104 |
Aruandeperioodi puhaskasum | -597 | 4 672 |
(tuhandetes eurodes) | 2024 | 2023 |
RAHAVOOD ÄRITEGEVUSEST | ||
Ärikasum | -1 522 | 2 218 |
Korrigeerimised: | ||
Põhivara kulum ja väärtuse langus | 315 | 147 |
Kasum (kahjum) materiaalse ja immateriaalse põhivara müügist | 1 | 24 |
Muud korrigeerimised | 636 | 205 |
Korrigeerimised kokku | 952 | 376 |
Äritegevusega seotud nõuete ja ettemaksete muutus | -562 | 33 |
Varude muutus | -3 | 0 |
Äritegevusega seotud kohustiste ja ettemaksete muutus | 140 | -641 |
RAHAVOOD ÄRITEGEVUSEST KOKKU | -994 | 1 986 |
RAHAVOOD INVESTEERIMISTEGEVUSEST | ||
Tasutud materiaalse ja immateriaalse põhivara soetamisel | -316 | -386 |
Laekunud materiaalse ja immateriaalse põhivara müügist | 16 | 4 |
Laekumised sihtfinantseeringust | 150 | 0 |
Antud laenud | -6 718 | -4 295 |
Antud laenude tagasimaksed | 2 359 | 2 880 |
Muutused omakapitalis, mis ei tulene perioodi kasumist | 0 | 5 |
Saadud dividendid | 587 | 0 |
Laekunud intressid | 375 | 5 |
RAHAVOOD INVESTEERIMISTEGEVUSEST KOKKU | -3 547 | -1 787 |
RAHAVOOD FINANTSEERIMISTEGEVUSEST | ||
Saadud laenud | 6 470 | 0 |
Saadud laenude tagasimaksed | -59 | - 431 |
Kapitalirendi põhiosa tagasimaksed | -151 | -50 |
Makstud intressid | -329 | -6 |
Laekunud aktsiate emiteerimisest | 7 | 1 054 |
Laekunud omaaktsiate müügist | 25 | 0 |
Makstud dividendid | -635 | -416 |
Makstud ettevõtte tulumaks | -23 | -104 |
RAHAVOOD FINANTSEERIMISTEGEVUSEST KOKKU | 5 305 | 47 |
RAHAVOOD KOKKU | 763 | 245 |
Raha ja raha ekvivalendid aruandeperioodi algul | 511 | 266 |
Raha ja raha ekvivalentide muutus | 763 | 245 |
Raha ja raha ekvivalendid aruandeperioodi lõpul | 1 274 | 511 |
Kohustuslik |
|||||||
(tuhandetes eurodes) |
Aktsiakapital |
Ülekurss |
Optsioonireserv |
Omaaktsiad |
reservkapital |
Jaotamata kasum |
Kokku |
Saldo seisuga 31.12.2022 |
1 152 |
8 216 |
274 |
-1 |
102 |
9 121 |
18 863 |
Aruandeaasta kasum |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
4 672 |
4 672 |
Emiteeritud aktsiakapital |
32 |
1 022 |
0 |
0 |
0 |
0 |
1 054 |
Aktsiaoptsioonid |
0 |
89 |
94 |
0 |
0 |
0 |
183 |
Kohustuslik reservkapital |
0 |
0 |
0 |
0 |
13 |
-13 |
0 |
Omaaktsiate võõrandamine |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
Makstud dividendid |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
-416 |
-416 |
Muud muutused omakapitalis |
0 |
0 |
-5 |
0 |
0 |
5 |
0 |
Saldo seisuga 31.12.2023 |
1 183 |
9 327 |
363 |
-1 |
115 |
13 368 |
24 355 |
Aruandeaasta kasum |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
-597 |
-597 |
Emiteeritud aktsiakapital |
17 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
17 |
Aktsiaoptsioonid |
0 |
200 |
-41 |
0 |
0 |
0 |
159 |
Omaaktsiate soetamine |
0 |
0 |
0 |
-9 |
0 |
0 |
-9 |
Omaaktsiate võõrandamine |
0 |
23 |
0 |
2 |
0 |
0 |
25 |
Kohustuslik reservkapital |
0 |
0 |
0 |
0 |
3 |
-3 |
0 |
Makstud dividendid |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
-635 |
-635 |
Muud muutused omakapitalis |
0 |
-2 |
-5 |
0 |
0 |
5 |
-2 |
Saldo seisuga 31.12.2024 |
1 200 |
9 547 |
317 |
-9 |
118 |
12 138 |
23 311 |
Korrigeeritud konsolideerimata omakapital (tuhandetes eurodes) |
31.12.2024 |
31.12.2023 |
Emaettevõtte konsolideerimata omakapital |
23 311 |
24 355 |
Valitseva ja olulise mõju all olevate osaluste raamatupidamislik väärtus (-) |
−11 046 |
−168 |
Valitseva ja olulise mõju all olevate osaluste väärtus arvestatuna kapitaliosaluse meetodil (+) |
7 254 |
-2 796 |
Korrigeeritud konsolideerimata omakapital |
19 519 |
21 391 |