{
 "documentInfo": {
  "documentType": "https://xbrl.org/2021/xbrl-json",
  "features": {
   "xbrl:canonicalValues": true
  },
  "namespaces": {
   "SLI": "http://sligrofoodgroup.nl/2022-12-31",
   "ifrs-full": "http://xbrl.ifrs.org/taxonomy/2021-03-24/ifrs-full",
   "iso4217": "http://www.xbrl.org/2003/iso4217",
   "scheme": "http://standards.iso.org/iso/17442",
   "xbrl": "https://xbrl.org/2021",
   "xbrli": "http://www.xbrl.org/2003/instance"
  },
  "taxonomy": [
   "http://sligrofoodgroup.nl/2022-12-31/724500YLB8OA6WK5CH48-2022-12-31.xsd"
  ]
 },
 "facts": {
  "f19060": {
   "value": "2483000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:Revenue",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19063": {
   "value": "1898000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:Revenue",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00/2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19066": {
   "value": "1946000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:Revenue",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2019-12-29T00:00:00/2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19071": {
   "value": "1820000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:CostOfSales",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19074": {
   "value": "1400000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:CostOfSales",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00/2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19077": {
   "value": "1478000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:CostOfSales",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2019-12-29T00:00:00/2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19082": {
   "value": "663000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:GrossProfit",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19085": {
   "value": "498000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:GrossProfit",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00/2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19088": {
   "value": "468000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:GrossProfit",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2019-12-29T00:00:00/2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19097": {
   "value": "18000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:OtherIncome",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19101": {
   "value": "7000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:OtherIncome",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00/2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19104": {
   "value": "4000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:OtherIncome",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2019-12-29T00:00:00/2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19111": {
   "value": "314000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:EmployeeBenefitsExpense",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19114": {
   "value": "226000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:EmployeeBenefitsExpense",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00/2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19117": {
   "value": "230000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:EmployeeBenefitsExpense",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2019-12-29T00:00:00/2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19122": {
   "value": "34000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:OccupancyExpense",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19125": {
   "value": "29000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:OccupancyExpense",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00/2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19128": {
   "value": "31000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:OccupancyExpense",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2019-12-29T00:00:00/2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19134": {
   "value": "22000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:SellingExpense",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19137": {
   "value": "10000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:SellingExpense",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00/2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19140": {
   "value": "17000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:SellingExpense",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2019-12-29T00:00:00/2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19145": {
   "value": "140000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DistributionCosts",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19148": {
   "value": "91000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DistributionCosts",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00/2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19151": {
   "value": "86000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DistributionCosts",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2019-12-29T00:00:00/2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19155": {
   "value": "45000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:GeneralAndAdministrativeExpense",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19159": {
   "value": "40000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:GeneralAndAdministrativeExpense",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00/2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19162": {
   "value": "33000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:GeneralAndAdministrativeExpense",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2019-12-29T00:00:00/2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19172": {
   "value": "59000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DepreciationExpense",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19176": {
   "value": "60000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DepreciationExpense",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00/2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19179": {
   "value": "68000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DepreciationExpense",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2019-12-29T00:00:00/2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19186": {
   "value": "21000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:AmortisationExpense",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19190": {
   "value": "21000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:AmortisationExpense",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00/2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19193": {
   "value": "21000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:AmortisationExpense",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2019-12-29T00:00:00/2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19202": {
   "value": "0",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:ImpairmentLossRecognisedInProfitOrLossPropertyPlantAndEquipment",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19206": {
   "value": "0",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:ImpairmentLossRecognisedInProfitOrLossPropertyPlantAndEquipment",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00/2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19209": {
   "value": "0",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:ImpairmentLossRecognisedInProfitOrLossPropertyPlantAndEquipment",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2019-12-29T00:00:00/2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19219": {
   "value": "3000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:ImpairmentLossRecognisedInProfitOrLossIntangibleAssetsAndGoodwill",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19222": {
   "value": "3000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:ImpairmentLossRecognisedInProfitOrLossIntangibleAssetsAndGoodwill",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00/2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19225": {
   "value": "62000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:ImpairmentLossRecognisedInProfitOrLossIntangibleAssetsAndGoodwill",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2019-12-29T00:00:00/2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19232": {
   "value": "638000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:OperatingExpense",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19235": {
   "value": "480000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:OperatingExpense",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00/2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19238": {
   "value": "548000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:OperatingExpense",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2019-12-29T00:00:00/2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19245": {
   "value": "43000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:ProfitLossFromOperatingActivities",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19248": {
   "value": "25000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:ProfitLossFromOperatingActivities",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00/2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19251": {
   "value": "-76000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:ProfitLossFromOperatingActivities",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2019-12-29T00:00:00/2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19257": {
   "value": "0",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:FinanceIncome",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19260": {
   "value": "0",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:FinanceIncome",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00/2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19263": {
   "value": "0",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:FinanceIncome",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2019-12-29T00:00:00/2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19269": {
   "value": "7000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:FinanceCosts",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19272": {
   "value": "7000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:FinanceCosts",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00/2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19275": {
   "value": "9000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:FinanceCosts",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2019-12-29T00:00:00/2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19282": {
   "value": "7000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:ShareOfProfitLossOfAssociatesAccountedForUsingEquityMethod",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19285": {
   "value": "8000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:ShareOfProfitLossOfAssociatesAccountedForUsingEquityMethod",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00/2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19288": {
   "value": "7000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:ShareOfProfitLossOfAssociatesAccountedForUsingEquityMethod",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2019-12-29T00:00:00/2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19294": {
   "value": "43000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:ProfitLossBeforeTax",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19297": {
   "value": "26000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:ProfitLossBeforeTax",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00/2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19301": {
   "value": "-78000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:ProfitLossBeforeTax",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2019-12-29T00:00:00/2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19307": {
   "value": "4000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:IncomeTaxExpenseContinuingOperations",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19311": {
   "value": "6000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:IncomeTaxExpenseContinuingOperations",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00/2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19314": {
   "value": "-8000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:IncomeTaxExpenseContinuingOperations",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2019-12-29T00:00:00/2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19320": {
   "value": "39000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:ProfitLoss",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19323": {
   "value": "20000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:ProfitLoss",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00/2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19326": {
   "value": "-70000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:ProfitLoss",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2019-12-29T00:00:00/2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19336": {
   "value": "39000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:ProfitLossAttributableToOwnersOfParent",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19339": {
   "value": "20000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:ProfitLossAttributableToOwnersOfParent",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00/2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19342": {
   "value": "-70000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:ProfitLossAttributableToOwnersOfParent",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2019-12-29T00:00:00/2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19355": {
   "value": "0.88",
   "decimals": 2,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:BasicEarningsLossPerShare",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR/xbrli:shares"
   }
  },
  "f19358": {
   "value": "0.45",
   "decimals": 2,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:BasicEarningsLossPerShare",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00/2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR/xbrli:shares"
   }
  },
  "f19361": {
   "value": "-1.59",
   "decimals": 2,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:BasicEarningsLossPerShare",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2019-12-29T00:00:00/2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR/xbrli:shares"
   }
  },
  "f19370": {
   "value": "0.87",
   "decimals": 2,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DilutedEarningsLossPerShare",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR/xbrli:shares"
   }
  },
  "f19373": {
   "value": "0.45",
   "decimals": 2,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DilutedEarningsLossPerShare",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00/2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR/xbrli:shares"
   }
  },
  "f19376": {
   "value": "-1.58",
   "decimals": 2,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DilutedEarningsLossPerShare",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2019-12-29T00:00:00/2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR/xbrli:shares"
   }
  },
  "f19384": {
   "value": "0.55",
   "decimals": 2,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DividendsProposedOrDeclaredBeforeFinancialStatementsAuthorisedForIssueButNotRecognisedAsDistributionToOwnersPerShare",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR/xbrli:shares"
   }
  },
  "f19387": {
   "value": "0",
   "decimals": 2,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DividendsProposedOrDeclaredBeforeFinancialStatementsAuthorisedForIssueButNotRecognisedAsDistributionToOwnersPerShare",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00/2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR/xbrli:shares"
   }
  },
  "f19390": {
   "value": "0",
   "decimals": 2,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DividendsProposedOrDeclaredBeforeFinancialStatementsAuthorisedForIssueButNotRecognisedAsDistributionToOwnersPerShare",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2019-12-29T00:00:00/2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR/xbrli:shares"
   }
  },
  "f19419": {
   "value": "39000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:ProfitLoss",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19422": {
   "value": "20000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:ProfitLoss",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00/2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19425": {
   "value": "-70000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:ProfitLoss",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2019-12-29T00:00:00/2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19437": {
   "value": "0",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:OtherComprehensiveIncomeNetOfTaxCashFlowHedges",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19440": {
   "value": "0",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:OtherComprehensiveIncomeNetOfTaxCashFlowHedges",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00/2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19443": {
   "value": "1000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:OtherComprehensiveIncomeNetOfTaxCashFlowHedges",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2019-12-29T00:00:00/2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19450": {
   "value": "0",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:OtherComprehensiveIncomeThatWillBeReclassifiedToProfitOrLossNetOfTax",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19453": {
   "value": "0",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:OtherComprehensiveIncomeThatWillBeReclassifiedToProfitOrLossNetOfTax",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00/2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19456": {
   "value": "1000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:OtherComprehensiveIncomeThatWillBeReclassifiedToProfitOrLossNetOfTax",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2019-12-29T00:00:00/2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19461": {
   "value": "39000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:ComprehensiveIncome",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19464": {
   "value": "20000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:ComprehensiveIncome",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00/2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19467": {
   "value": "-69000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:ComprehensiveIncome",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2019-12-29T00:00:00/2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19477": {
   "value": "39000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:ComprehensiveIncomeAttributableToOwnersOfParent",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19480": {
   "value": "20000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:ComprehensiveIncomeAttributableToOwnersOfParent",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00/2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19483": {
   "value": "-69000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:ComprehensiveIncomeAttributableToOwnersOfParent",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2019-12-29T00:00:00/2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19515": {
   "value": "2739000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:ReceiptsFromSalesOfGoodsAndRenderingOfServices",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19518": {
   "value": "2162000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:ReceiptsFromSalesOfGoodsAndRenderingOfServices",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00/2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19521": {
   "value": "2312000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:ReceiptsFromSalesOfGoodsAndRenderingOfServices",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2019-12-29T00:00:00/2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19526": {
   "value": "1000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "SLI:ReceiptsFromOtherOperatingIncomeClassifiedAsOperatingActivities",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19529": {
   "value": "3000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "SLI:ReceiptsFromOtherOperatingIncomeClassifiedAsOperatingActivities",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00/2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19532": {
   "value": "0",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "SLI:ReceiptsFromOtherOperatingIncomeClassifiedAsOperatingActivities",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2019-12-29T00:00:00/2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19535": {
   "value": "2740000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "SLI:ReceiptsFromOperatingActivities",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19538": {
   "value": "2165000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "SLI:ReceiptsFromOperatingActivities",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00/2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19541": {
   "value": "2312000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "SLI:ReceiptsFromOperatingActivities",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2019-12-29T00:00:00/2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19546": {
   "value": "2308000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:PaymentsToSuppliersForGoodsAndServices",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19549": {
   "value": "1802000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:PaymentsToSuppliersForGoodsAndServices",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00/2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19552": {
   "value": "1936000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:PaymentsToSuppliersForGoodsAndServices",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2019-12-29T00:00:00/2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19556": {
   "value": "132000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:PaymentsToAndOnBehalfOfEmployees",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19559": {
   "value": "128000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:PaymentsToAndOnBehalfOfEmployees",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00/2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19562": {
   "value": "129000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:PaymentsToAndOnBehalfOfEmployees",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2019-12-29T00:00:00/2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19568": {
   "value": "200000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "SLI:PaymentsToGovernmentsAndPensionFundsClassifiedAsOperatingActivities",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19571": {
   "value": "164000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "SLI:PaymentsToGovernmentsAndPensionFundsClassifiedAsOperatingActivities",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00/2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19574": {
   "value": "150000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "SLI:PaymentsToGovernmentsAndPensionFundsClassifiedAsOperatingActivities",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2019-12-29T00:00:00/2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19577": {
   "value": "2640000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "SLI:PaymentsFromOperatingActivities",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19580": {
   "value": "2094000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "SLI:PaymentsFromOperatingActivities",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00/2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19583": {
   "value": "2215000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "SLI:PaymentsFromOperatingActivities",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2019-12-29T00:00:00/2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19590": {
   "value": "100000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:CashFlowsFromUsedInOperations",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19595": {
   "value": "71000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:CashFlowsFromUsedInOperations",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00/2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19598": {
   "value": "97000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:CashFlowsFromUsedInOperations",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2019-12-29T00:00:00/2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19602": {
   "value": "3000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:InterestPaidClassifiedAsOperatingActivities",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19605": {
   "value": "2000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:InterestPaidClassifiedAsOperatingActivities",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00/2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19608": {
   "value": "5000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:InterestPaidClassifiedAsOperatingActivities",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2019-12-29T00:00:00/2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19615": {
   "value": "6000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DividendsReceivedClassifiedAsOperatingActivities",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19618": {
   "value": "5000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DividendsReceivedClassifiedAsOperatingActivities",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00/2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19621": {
   "value": "4000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DividendsReceivedClassifiedAsOperatingActivities",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2019-12-29T00:00:00/2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19625": {
   "value": "12000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:IncomeTaxesPaidRefundClassifiedAsOperatingActivities",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19628": {
   "value": "1000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:IncomeTaxesPaidRefundClassifiedAsOperatingActivities",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00/2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19631": {
   "value": "-5000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:IncomeTaxesPaidRefundClassifiedAsOperatingActivities",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2019-12-29T00:00:00/2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19638": {
   "value": "91000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:CashFlowsFromUsedInOperatingActivities",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19641": {
   "value": "73000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:CashFlowsFromUsedInOperatingActivities",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00/2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19645": {
   "value": "101000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:CashFlowsFromUsedInOperatingActivities",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2019-12-29T00:00:00/2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19654": {
   "value": "0",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:CashFlowsUsedInObtainingControlOfSubsidiariesOrOtherBusinessesClassifiedAsInvestingActivities",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19657": {
   "value": "0",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:CashFlowsUsedInObtainingControlOfSubsidiariesOrOtherBusinessesClassifiedAsInvestingActivities",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00/2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19660": {
   "value": "0",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:CashFlowsUsedInObtainingControlOfSubsidiariesOrOtherBusinessesClassifiedAsInvestingActivities",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2019-12-29T00:00:00/2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19668": {
   "value": "1000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:CashFlowsFromLosingControlOfSubsidiariesOrOtherBusinessesClassifiedAsInvestingActivities",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19671": {
   "value": "0",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:CashFlowsFromLosingControlOfSubsidiariesOrOtherBusinessesClassifiedAsInvestingActivities",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00/2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19674": {
   "value": "1000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:CashFlowsFromLosingControlOfSubsidiariesOrOtherBusinessesClassifiedAsInvestingActivities",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2019-12-29T00:00:00/2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19682": {
   "value": "40000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:PurchaseOfPropertyPlantAndEquipmentClassifiedAsInvestingActivities",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19685": {
   "value": "21000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:PurchaseOfPropertyPlantAndEquipmentClassifiedAsInvestingActivities",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00/2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19688": {
   "value": "45000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:PurchaseOfPropertyPlantAndEquipmentClassifiedAsInvestingActivities",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2019-12-29T00:00:00/2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19694": {
   "value": "1000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:ProceedsFromSalesOfPropertyPlantAndEquipmentClassifiedAsInvestingActivities",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19697": {
   "value": "7000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:ProceedsFromSalesOfPropertyPlantAndEquipmentClassifiedAsInvestingActivities",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00/2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19700": {
   "value": "62000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:ProceedsFromSalesOfPropertyPlantAndEquipmentClassifiedAsInvestingActivities",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2019-12-29T00:00:00/2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19708": {
   "value": "21000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:PurchaseOfIntangibleAssetsClassifiedAsInvestingActivities",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19711": {
   "value": "23000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:PurchaseOfIntangibleAssetsClassifiedAsInvestingActivities",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00/2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19714": {
   "value": "27000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:PurchaseOfIntangibleAssetsClassifiedAsInvestingActivities",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2019-12-29T00:00:00/2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19723": {
   "value": "0",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "SLI:PurchaseOfInterestsInAndLoansToAssociatesClassifiedAsInvestingActivities",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19726": {
   "value": "0",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "SLI:PurchaseOfInterestsInAndLoansToAssociatesClassifiedAsInvestingActivities",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00/2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19729": {
   "value": "2000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "SLI:PurchaseOfInterestsInAndLoansToAssociatesClassifiedAsInvestingActivities",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2019-12-29T00:00:00/2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19738": {
   "value": "18000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "SLI:OtherReceiptsFromSalesOfInterestsInAndRepaymentsOfLoansByAssociatesClassifiedAsInvestingActivities",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19742": {
   "value": "2000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "SLI:OtherReceiptsFromSalesOfInterestsInAndRepaymentsOfLoansByAssociatesClassifiedAsInvestingActivities",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00/2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19745": {
   "value": "1000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "SLI:OtherReceiptsFromSalesOfInterestsInAndRepaymentsOfLoansByAssociatesClassifiedAsInvestingActivities",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2019-12-29T00:00:00/2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19753": {
   "value": "-41000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:CashFlowsFromUsedInInvestingActivities",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19756": {
   "value": "-35000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:CashFlowsFromUsedInInvestingActivities",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00/2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19759": {
   "value": "-10000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:CashFlowsFromUsedInInvestingActivities",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2019-12-29T00:00:00/2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19765": {
   "value": "0",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:ProceedsFromNoncurrentBorrowings",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19768": {
   "value": "0",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:ProceedsFromNoncurrentBorrowings",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00/2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19771": {
   "value": "0",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:ProceedsFromNoncurrentBorrowings",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2019-12-29T00:00:00/2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19777": {
   "value": "20000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:RepaymentsOfNoncurrentBorrowings",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19780": {
   "value": "0",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:RepaymentsOfNoncurrentBorrowings",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00/2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19783": {
   "value": "67000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:RepaymentsOfNoncurrentBorrowings",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2019-12-29T00:00:00/2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19787": {
   "value": "1000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "SLI:PaymentsToAcquireOrRedeemEntitysSharesAndProceedsFromSaleOrIssueOfTreasuryShares",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19790": {
   "value": "1000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "SLI:PaymentsToAcquireOrRedeemEntitysSharesAndProceedsFromSaleOrIssueOfTreasuryShares",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00/2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19793": {
   "value": "1000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "SLI:PaymentsToAcquireOrRedeemEntitysSharesAndProceedsFromSaleOrIssueOfTreasuryShares",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2019-12-29T00:00:00/2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19799": {
   "value": "25000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:PaymentsOfLeaseLiabilitiesClassifiedAsFinancingActivities",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19802": {
   "value": "23000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:PaymentsOfLeaseLiabilitiesClassifiedAsFinancingActivities",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00/2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19805": {
   "value": "23000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:PaymentsOfLeaseLiabilitiesClassifiedAsFinancingActivities",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2019-12-29T00:00:00/2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19809": {
   "value": "13000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DividendsPaidClassifiedAsFinancingActivities",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19812": {
   "value": "0",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DividendsPaidClassifiedAsFinancingActivities",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00/2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19815": {
   "value": "0",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DividendsPaidClassifiedAsFinancingActivities",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2019-12-29T00:00:00/2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19822": {
   "value": "-57000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:CashFlowsFromUsedInFinancingActivities",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19825": {
   "value": "-22000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:CashFlowsFromUsedInFinancingActivities",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00/2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19828": {
   "value": "-89000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:CashFlowsFromUsedInFinancingActivities",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2019-12-29T00:00:00/2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19835": {
   "value": "-7000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:IncreaseDecreaseInCashAndCashEquivalents",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19838": {
   "value": "16000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:IncreaseDecreaseInCashAndCashEquivalents",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00/2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19841": {
   "value": "2000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:IncreaseDecreaseInCashAndCashEquivalents",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2019-12-29T00:00:00/2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19845": {
   "value": "11000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:CashAndCashEquivalentsIfDifferentFromStatementOfFinancialPosition",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19850": {
   "value": "-5000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:CashAndCashEquivalentsIfDifferentFromStatementOfFinancialPosition",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19853": {
   "value": "-7000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:CashAndCashEquivalentsIfDifferentFromStatementOfFinancialPosition",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2019-12-29T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19860": {
   "value": "4000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:CashAndCashEquivalentsIfDifferentFromStatementOfFinancialPosition",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19864": {
   "value": "11000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:CashAndCashEquivalentsIfDifferentFromStatementOfFinancialPosition",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19868": {
   "value": "-5000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:CashAndCashEquivalentsIfDifferentFromStatementOfFinancialPosition",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19913": {
   "value": "125000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:Goodwill",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19916": {
   "value": "125000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:Goodwill",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19919": {
   "value": "125000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:Goodwill",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19928": {
   "value": "144000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:IntangibleAssetsOtherThanGoodwill",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19932": {
   "value": "146000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:IntangibleAssetsOtherThanGoodwill",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19935": {
   "value": "149000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:IntangibleAssetsOtherThanGoodwill",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19944": {
   "value": "281000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:PropertyPlantAndEquipment",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19947": {
   "value": "282000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:PropertyPlantAndEquipment",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19950": {
   "value": "299000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:PropertyPlantAndEquipment",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19960": {
   "value": "203000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:RightofuseAssets",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19963": {
   "value": "211000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:RightofuseAssets",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19966": {
   "value": "216000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:RightofuseAssets",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19976": {
   "value": "56000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:InvestmentsInAssociatesAccountedForUsingEquityMethod",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19979": {
   "value": "55000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:InvestmentsInAssociatesAccountedForUsingEquityMethod",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19982": {
   "value": "54000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:InvestmentsInAssociatesAccountedForUsingEquityMethod",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19990": {
   "value": "6000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:OtherNoncurrentFinancialAssets",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19993": {
   "value": "7000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:OtherNoncurrentFinancialAssets",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f19996": {
   "value": "8000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:OtherNoncurrentFinancialAssets",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20003": {
   "value": "1000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DeferredTaxAssets",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20006": {
   "value": "0",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DeferredTaxAssets",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20009": {
   "value": "2000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DeferredTaxAssets",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20015": {
   "value": "816000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:NoncurrentAssets",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20018": {
   "value": "826000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:NoncurrentAssets",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20021": {
   "value": "853000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:NoncurrentAssets",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20030": {
   "value": "266000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:Inventories",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20033": {
   "value": "226000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:Inventories",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20036": {
   "value": "188000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:Inventories",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20045": {
   "value": "240000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:TradeAndOtherCurrentReceivables",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20048": {
   "value": "131000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:TradeAndOtherCurrentReceivables",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20052": {
   "value": "111000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:TradeAndOtherCurrentReceivables",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20063": {
   "value": "39000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:OtherCurrentAssets",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20066": {
   "value": "36000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:OtherCurrentAssets",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20069": {
   "value": "30000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:OtherCurrentAssets",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20076": {
   "value": "0",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:CurrentTaxAssetsCurrent",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20079": {
   "value": "0",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:CurrentTaxAssetsCurrent",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20082": {
   "value": "1000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:CurrentTaxAssetsCurrent",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20090": {
   "value": "59000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:CashAndCashEquivalents",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20094": {
   "value": "12000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:CashAndCashEquivalents",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20098": {
   "value": "13000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:CashAndCashEquivalents",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20102": {
   "value": "604000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:CurrentAssetsOtherThanAssetsOrDisposalGroupsClassifiedAsHeldForSaleOrAsHeldForDistributionToOwners",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20105": {
   "value": "405000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:CurrentAssetsOtherThanAssetsOrDisposalGroupsClassifiedAsHeldForSaleOrAsHeldForDistributionToOwners",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20108": {
   "value": "343000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:CurrentAssetsOtherThanAssetsOrDisposalGroupsClassifiedAsHeldForSaleOrAsHeldForDistributionToOwners",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20117": {
   "value": "1000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:NoncurrentAssetsOrDisposalGroupsClassifiedAsHeldForSale",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20120": {
   "value": "2000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:NoncurrentAssetsOrDisposalGroupsClassifiedAsHeldForSale",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20123": {
   "value": "2000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:NoncurrentAssetsOrDisposalGroupsClassifiedAsHeldForSale",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20129": {
   "value": "605000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:CurrentAssets",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20132": {
   "value": "407000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:CurrentAssets",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20135": {
   "value": "345000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:CurrentAssets",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20140": {
   "value": "1421000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:Assets",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20143": {
   "value": "1233000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:Assets",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20146": {
   "value": "1198000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:Assets",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20161": {
   "value": "3000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:IssuedCapital",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20164": {
   "value": "3000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:IssuedCapital",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20167": {
   "value": "3000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:IssuedCapital",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20172": {
   "value": "31000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:SharePremium",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20175": {
   "value": "31000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:SharePremium",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20178": {
   "value": "31000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:SharePremium",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20185": {
   "value": "-4000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:OtherReserves",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20188": {
   "value": "-4000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:OtherReserves",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20191": {
   "value": "-5000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:OtherReserves",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20196": {
   "value": "449000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:RetainedEarnings",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20199": {
   "value": "423000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:RetainedEarnings",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20202": {
   "value": "403000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:RetainedEarnings",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20211": {
   "value": "479000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:Equity",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20214": {
   "value": "453000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:Equity",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20217": {
   "value": "432000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:Equity",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20225": {
   "value": "12000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DeferredTaxLiabilities",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20229": {
   "value": "22000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DeferredTaxLiabilities",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20232": {
   "value": "22000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DeferredTaxLiabilities",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20240": {
   "value": "2000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:NoncurrentProvisionsForEmployeeBenefits",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20243": {
   "value": "2000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:NoncurrentProvisionsForEmployeeBenefits",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20246": {
   "value": "2000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:NoncurrentProvisionsForEmployeeBenefits",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20254": {
   "value": "0",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:OtherLongtermProvisions",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20257": {
   "value": "0",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:OtherLongtermProvisions",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20260": {
   "value": "0",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:OtherLongtermProvisions",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20267": {
   "value": "110000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:LongtermBorrowings",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20271": {
   "value": "160000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:LongtermBorrowings",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20274": {
   "value": "160000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:LongtermBorrowings",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20283": {
   "value": "208000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:NoncurrentLeaseLiabilities",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20286": {
   "value": "214000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:NoncurrentLeaseLiabilities",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20289": {
   "value": "218000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:NoncurrentLeaseLiabilities",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20295": {
   "value": "332000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:NoncurrentLiabilities",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20298": {
   "value": "398000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:NoncurrentLiabilities",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20301": {
   "value": "402000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:NoncurrentLiabilities",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20309": {
   "value": "0",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:CurrentProvisions",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20312": {
   "value": "0",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:CurrentProvisions",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20315": {
   "value": "3000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:CurrentProvisions",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20324": {
   "value": "30000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:CurrentPortionOfLongtermBorrowings",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20327": {
   "value": "0",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:CurrentPortionOfLongtermBorrowings",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20330": {
   "value": "0",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:CurrentPortionOfLongtermBorrowings",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20337": {
   "value": "55000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:ShorttermBorrowings",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20340": {
   "value": "1000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:ShorttermBorrowings",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20344": {
   "value": "18000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:ShorttermBorrowings",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20355": {
   "value": "21000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:CurrentLeaseLiabilities",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20358": {
   "value": "20000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:CurrentLeaseLiabilities",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20362": {
   "value": "19000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:CurrentLeaseLiabilities",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20370": {
   "value": "364000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:TradeAndOtherCurrentPayablesToTradeSuppliers",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20373": {
   "value": "255000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:TradeAndOtherCurrentPayablesToTradeSuppliers",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20376": {
   "value": "217000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:TradeAndOtherCurrentPayablesToTradeSuppliers",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20383": {
   "value": "7000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:CurrentTaxLiabilitiesCurrent",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20386": {
   "value": "3000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:CurrentTaxLiabilitiesCurrent",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20389": {
   "value": "1000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:CurrentTaxLiabilitiesCurrent",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20397": {
   "value": "29000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:CurrentPayablesOnSocialSecurityAndTaxesOtherThanIncomeTax",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20400": {
   "value": "22000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:CurrentPayablesOnSocialSecurityAndTaxesOtherThanIncomeTax",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20403": {
   "value": "37000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:CurrentPayablesOnSocialSecurityAndTaxesOtherThanIncomeTax",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20412": {
   "value": "104000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:CurrentAccrualsAndCurrentDeferredIncomeIncludingCurrentContractLiabilities",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20416": {
   "value": "81000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:CurrentAccrualsAndCurrentDeferredIncomeIncludingCurrentContractLiabilities",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20419": {
   "value": "69000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:CurrentAccrualsAndCurrentDeferredIncomeIncludingCurrentContractLiabilities",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20426": {
   "value": "610000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:CurrentLiabilities",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20429": {
   "value": "382000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:CurrentLiabilities",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20432": {
   "value": "364000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:CurrentLiabilities",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20437": {
   "value": "1421000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:EquityAndLiabilities",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20440": {
   "value": "1233000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:EquityAndLiabilities",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20443": {
   "value": "1198000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:EquityAndLiabilities",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20478": {
   "value": "3000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:Equity",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00",
    "ifrs-full:ComponentsOfEquityAxis": "ifrs-full:IssuedCapitalMember",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20481": {
   "value": "31000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:Equity",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00",
    "ifrs-full:ComponentsOfEquityAxis": "ifrs-full:SharePremiumMember",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20484": {
   "value": "-5000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:Equity",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00",
    "ifrs-full:ComponentsOfEquityAxis": "ifrs-full:OtherReservesMember",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20487": {
   "value": "403000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:Equity",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00",
    "ifrs-full:ComponentsOfEquityAxis": "ifrs-full:RetainedEarningsMember",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20490": {
   "value": "432000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:Equity",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20495": {
   "value": "-0",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DividendsPaid",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00/2022-01-01T00:00:00",
    "ifrs-full:ComponentsOfEquityAxis": "ifrs-full:IssuedCapitalMember",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20498": {
   "value": "-0",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DividendsPaid",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00/2022-01-01T00:00:00",
    "ifrs-full:ComponentsOfEquityAxis": "ifrs-full:SharePremiumMember",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20501": {
   "value": "-0",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DividendsPaid",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00/2022-01-01T00:00:00",
    "ifrs-full:ComponentsOfEquityAxis": "ifrs-full:OtherReservesMember",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20504": {
   "value": "-0",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DividendsPaid",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00/2022-01-01T00:00:00",
    "ifrs-full:ComponentsOfEquityAxis": "ifrs-full:RetainedEarningsMember",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20507": {
   "value": "-0",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DividendsPaid",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00/2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20511": {
   "value": "0",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:IncreaseDecreaseThroughTreasuryShareTransactions",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00/2022-01-01T00:00:00",
    "ifrs-full:ComponentsOfEquityAxis": "ifrs-full:IssuedCapitalMember",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20514": {
   "value": "0",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:IncreaseDecreaseThroughTreasuryShareTransactions",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00/2022-01-01T00:00:00",
    "ifrs-full:ComponentsOfEquityAxis": "ifrs-full:SharePremiumMember",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20517": {
   "value": "1000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:IncreaseDecreaseThroughTreasuryShareTransactions",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00/2022-01-01T00:00:00",
    "ifrs-full:ComponentsOfEquityAxis": "ifrs-full:OtherReservesMember",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20520": {
   "value": "0",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:IncreaseDecreaseThroughTreasuryShareTransactions",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00/2022-01-01T00:00:00",
    "ifrs-full:ComponentsOfEquityAxis": "ifrs-full:RetainedEarningsMember",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20523": {
   "value": "1000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:IncreaseDecreaseThroughTreasuryShareTransactions",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00/2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20528": {
   "value": "0",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:IncreaseDecreaseThroughTransactionsWithOwners",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00/2022-01-01T00:00:00",
    "ifrs-full:ComponentsOfEquityAxis": "ifrs-full:IssuedCapitalMember",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20531": {
   "value": "0",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:IncreaseDecreaseThroughTransactionsWithOwners",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00/2022-01-01T00:00:00",
    "ifrs-full:ComponentsOfEquityAxis": "ifrs-full:SharePremiumMember",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20534": {
   "value": "1000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:IncreaseDecreaseThroughTransactionsWithOwners",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00/2022-01-01T00:00:00",
    "ifrs-full:ComponentsOfEquityAxis": "ifrs-full:OtherReservesMember",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20537": {
   "value": "0",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:IncreaseDecreaseThroughTransactionsWithOwners",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00/2022-01-01T00:00:00",
    "ifrs-full:ComponentsOfEquityAxis": "ifrs-full:RetainedEarningsMember",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20540": {
   "value": "1000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:IncreaseDecreaseThroughTransactionsWithOwners",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00/2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20545": {
   "value": "0",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:ProfitLoss",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00/2022-01-01T00:00:00",
    "ifrs-full:ComponentsOfEquityAxis": "ifrs-full:IssuedCapitalMember",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20548": {
   "value": "0",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:ProfitLoss",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00/2022-01-01T00:00:00",
    "ifrs-full:ComponentsOfEquityAxis": "ifrs-full:SharePremiumMember",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20551": {
   "value": "0",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:ProfitLoss",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00/2022-01-01T00:00:00",
    "ifrs-full:ComponentsOfEquityAxis": "ifrs-full:OtherReservesMember",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20554": {
   "value": "20000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:ProfitLoss",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00/2022-01-01T00:00:00",
    "ifrs-full:ComponentsOfEquityAxis": "ifrs-full:RetainedEarningsMember",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20557": {
   "value": "20000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:ProfitLoss",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00/2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20563": {
   "value": "0",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:ComprehensiveIncome",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00/2022-01-01T00:00:00",
    "ifrs-full:ComponentsOfEquityAxis": "ifrs-full:IssuedCapitalMember",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20566": {
   "value": "0",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:ComprehensiveIncome",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00/2022-01-01T00:00:00",
    "ifrs-full:ComponentsOfEquityAxis": "ifrs-full:SharePremiumMember",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20569": {
   "value": "0",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:ComprehensiveIncome",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00/2022-01-01T00:00:00",
    "ifrs-full:ComponentsOfEquityAxis": "ifrs-full:OtherReservesMember",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20572": {
   "value": "20000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:ComprehensiveIncome",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00/2022-01-01T00:00:00",
    "ifrs-full:ComponentsOfEquityAxis": "ifrs-full:RetainedEarningsMember",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20575": {
   "value": "20000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:ComprehensiveIncome",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2021-01-01T00:00:00/2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20579": {
   "value": "3000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:Equity",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00",
    "ifrs-full:ComponentsOfEquityAxis": "ifrs-full:IssuedCapitalMember",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20582": {
   "value": "31000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:Equity",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00",
    "ifrs-full:ComponentsOfEquityAxis": "ifrs-full:SharePremiumMember",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20585": {
   "value": "-4000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:Equity",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00",
    "ifrs-full:ComponentsOfEquityAxis": "ifrs-full:OtherReservesMember",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20588": {
   "value": "423000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:Equity",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00",
    "ifrs-full:ComponentsOfEquityAxis": "ifrs-full:RetainedEarningsMember",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20591": {
   "value": "453000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:Equity",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20596": {
   "value": "-0",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DividendsPaid",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00",
    "ifrs-full:ComponentsOfEquityAxis": "ifrs-full:IssuedCapitalMember",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20599": {
   "value": "-0",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DividendsPaid",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00",
    "ifrs-full:ComponentsOfEquityAxis": "ifrs-full:SharePremiumMember",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20602": {
   "value": "-0",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DividendsPaid",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00",
    "ifrs-full:ComponentsOfEquityAxis": "ifrs-full:OtherReservesMember",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20605": {
   "value": "13000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DividendsPaid",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00",
    "ifrs-full:ComponentsOfEquityAxis": "ifrs-full:RetainedEarningsMember",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20608": {
   "value": "13000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DividendsPaid",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20612": {
   "value": "0",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:IncreaseDecreaseThroughTreasuryShareTransactions",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00",
    "ifrs-full:ComponentsOfEquityAxis": "ifrs-full:IssuedCapitalMember",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20615": {
   "value": "0",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:IncreaseDecreaseThroughTreasuryShareTransactions",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00",
    "ifrs-full:ComponentsOfEquityAxis": "ifrs-full:SharePremiumMember",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20618": {
   "value": "0",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:IncreaseDecreaseThroughTreasuryShareTransactions",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00",
    "ifrs-full:ComponentsOfEquityAxis": "ifrs-full:OtherReservesMember",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20621": {
   "value": "0",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:IncreaseDecreaseThroughTreasuryShareTransactions",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00",
    "ifrs-full:ComponentsOfEquityAxis": "ifrs-full:RetainedEarningsMember",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20624": {
   "value": "0",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:IncreaseDecreaseThroughTreasuryShareTransactions",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20629": {
   "value": "0",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:IncreaseDecreaseThroughTransactionsWithOwners",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00",
    "ifrs-full:ComponentsOfEquityAxis": "ifrs-full:IssuedCapitalMember",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20632": {
   "value": "0",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:IncreaseDecreaseThroughTransactionsWithOwners",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00",
    "ifrs-full:ComponentsOfEquityAxis": "ifrs-full:SharePremiumMember",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20635": {
   "value": "0",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:IncreaseDecreaseThroughTransactionsWithOwners",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00",
    "ifrs-full:ComponentsOfEquityAxis": "ifrs-full:OtherReservesMember",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20638": {
   "value": "-13000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:IncreaseDecreaseThroughTransactionsWithOwners",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00",
    "ifrs-full:ComponentsOfEquityAxis": "ifrs-full:RetainedEarningsMember",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20641": {
   "value": "-13000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:IncreaseDecreaseThroughTransactionsWithOwners",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20646": {
   "value": "0",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:ProfitLoss",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00",
    "ifrs-full:ComponentsOfEquityAxis": "ifrs-full:IssuedCapitalMember",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20649": {
   "value": "0",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:ProfitLoss",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00",
    "ifrs-full:ComponentsOfEquityAxis": "ifrs-full:SharePremiumMember",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20652": {
   "value": "0",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:ProfitLoss",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00",
    "ifrs-full:ComponentsOfEquityAxis": "ifrs-full:OtherReservesMember",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20655": {
   "value": "39000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:ProfitLoss",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00",
    "ifrs-full:ComponentsOfEquityAxis": "ifrs-full:RetainedEarningsMember",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20658": {
   "value": "39000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:ProfitLoss",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20664": {
   "value": "0",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:ComprehensiveIncome",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00",
    "ifrs-full:ComponentsOfEquityAxis": "ifrs-full:IssuedCapitalMember",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20667": {
   "value": "0",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:ComprehensiveIncome",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00",
    "ifrs-full:ComponentsOfEquityAxis": "ifrs-full:SharePremiumMember",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20670": {
   "value": "0",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:ComprehensiveIncome",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00",
    "ifrs-full:ComponentsOfEquityAxis": "ifrs-full:OtherReservesMember",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20673": {
   "value": "39000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:ComprehensiveIncome",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00",
    "ifrs-full:ComponentsOfEquityAxis": "ifrs-full:RetainedEarningsMember",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20676": {
   "value": "39000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:ComprehensiveIncome",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20680": {
   "value": "3000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:Equity",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2023-01-01T00:00:00",
    "ifrs-full:ComponentsOfEquityAxis": "ifrs-full:IssuedCapitalMember",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20683": {
   "value": "31000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:Equity",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2023-01-01T00:00:00",
    "ifrs-full:ComponentsOfEquityAxis": "ifrs-full:SharePremiumMember",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20686": {
   "value": "-4000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:Equity",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2023-01-01T00:00:00",
    "ifrs-full:ComponentsOfEquityAxis": "ifrs-full:OtherReservesMember",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20689": {
   "value": "449000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:Equity",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2023-01-01T00:00:00",
    "ifrs-full:ComponentsOfEquityAxis": "ifrs-full:RetainedEarningsMember",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "f20692": {
   "value": "479000000",
   "decimals": -6,
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:Equity",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2023-01-01T00:00:00",
    "unit": "iso4217:EUR"
   }
  },
  "pp-value-1-1": {
   "value": "A.<span class=\"_ _2\"/> Algemeen V<span class=\"_ _2\"/>erslaggevende entit<span class=\"_ _5\"/>eit Sligro F<span class=\"_ _5\"/>ood Group N.V<span class=\"_ _2\"/>. bestaat uit foodser<span class=\"_ _19\"/>vicebedrijven in Nederland en Belgi\u00eb die met een totaalpakket f<span class=\"_ _5\"/>ood en aan food gerelateerde non-food producten en diensten actief zijn in de markt voor de etende en drink<span class=\"_ _5\"/>ende mens. Het hoofdkantoor van Sligro F<span class=\"_ _5\"/>ood Group N.V<span class=\"_ _3e\"/>. is gevestigd op  Corridor 1<span class=\"_ _2\"/>1, 5466 RB <span class=\"_ _2\"/>V<span class=\"_ _5\"/>eghel, Nederland. Sligro F<span class=\"_ _5\"/>ood Group N.V<span class=\"_ _2\"/>. is een naamloze v<span class=\"_ _5\"/>ennootsc<span class=\"_ _5\"/>hap naar Nederlands recht, ingesc<span class=\"_ _5\"/>hre<span class=\"_ _5\"/>ven bij de Kamer van K<span class=\"_ _5\"/>oophandel onder nummer 1<span class=\"_ _5\"/>60.45.0<span class=\"_ _19\"/>02. De geconsolideerde jaar<span class=\"_ _2\"/>- rekening omv<span class=\"_ _5\"/>at de vennootsc<span class=\"_ _5\"/>hap zelf en haar doc<span class=\"_ _5\"/>hterondernemingen (hierna de Groep genoemd). Boekjaar In 2020 heef<span class=\"_ _5\"/>t de Groep de statuten van Sligro F<span class=\"_ _5\"/>ood Group N.V<span class=\"_ _3e\"/>. en alle 1<span class=\"_ _5\"/>00%-doc<span class=\"_ _5\"/>hterondernemingen aangepast en is ov<span class=\"_ _5\"/>ergest<span class=\"_ _19\"/>apt van een boekjaar op basis van de internationale w<span class=\"_ _5\"/>eeknummering naar een boekjaar op basis van kalenderjaar<span class=\"_ _2\"/>. Door deze aanpassing omvat het boekjaar 2020 de periode van 29 december 20<span class=\"_ _2\"/>1<span class=\"_ _5\"/>9 tot en met 31 december 2020, zijnde  52 wek<span class=\"_ _5\"/>en en vijf dagen. De boekjaren 2021 en 2022 bevat<span class=\"_ _5\"/>ten een v<span class=\"_ _5\"/>olledig kalenderjaar<span class=\"_ _5\"/>. B.<span class=\"_ _2\"/> Pr<span class=\"_ _5\"/>esentatie<span class=\"_ _5\"/>wijzigingen Met uitzondering v<span class=\"_ _5\"/>an de onder E. Nieuwe standaarden en interpretaties genoemde aanpassingen heef<span class=\"_ _5\"/>t de Groep consequent de grondslagen voor financi\u00eble verslagge<span class=\"_ _5\"/>ving gehanteerd voor alle perioden die in deze geconso-lideerde jaarrek<span class=\"_ _5\"/>ening zijn opgenomen. C<span class=\"_ _5\"/>.<span class=\"_ _2\"/> Over<span class=\"_ _5\"/>eenstemmingsv<span class=\"_ _5\"/>erklaring De geconsolideerde jaarrek<span class=\"_ _5\"/>ening is opgesteld in overeenstemming met International Financial Reporting Standards, zoals aan<span class=\"_ _5\"/>vaard binnen de Europese Unie (EU-IFRS). De jaar<span class=\"_ _5\"/>rekening is op 6 f<span class=\"_ _5\"/>ebruari 2023 voor publicatie door de Directie goedgekeurd. D<span class=\"_ _5\"/>.<span class=\"_ _2\"/> <span class=\"_ _21\"> </span> <span class=\"_ _b3\"/>Gehanteer<span class=\"_ _5\"/>de grondslag<span class=\"_ _5\"/>en bij het opstellen van de  geconsolideer<span class=\"_ _5\"/>de jaarr<span class=\"_ _5\"/>ek<span class=\"_ _5\"/>ening De jaarrek<span class=\"_ _5\"/>ening wordt gepresenteerd in euro\u2019<span class=\"_ _2\"/>s, de functionele valuta, afgerond op miljoenen, tenzij anders aangegev<span class=\"_ _5\"/>en.De percent<span class=\"_ _19\"/>ages zijn berekend op de onderliggende getallen in duizenden. De jaar<span class=\"_ _5\"/>rekening is opgesteld op basis van historisc<span class=\"_ _5\"/>he k<span class=\"_ _5\"/>osten met uitzondering van afgeleide financi\u00eble instrumenten, die ge<span class=\"_ _5\"/>waardeerd zijn tegen re\u00eble waarde. <span class=\"_ _2\"/>V<span class=\"_ _5\"/>oor verk<span class=\"_ _5\"/>oop aangehouden activa worden ge<span class=\"_ _5\"/>waardeerd op de laagste van de boekwaarde en de re\u00eble w<span class=\"_ _5\"/>aarde onder af<span class=\"_ _5\"/>trek van verk<span class=\"_ _5\"/>oopkosten.  Oordelen,<span class=\"_ _5\"/> schat<span class=\"_ _5\"/>tingen en ver<span class=\"_ _5\"/>onderstellingen De opstelling van de jaar<span class=\"_ _5\"/>rekening in ov<span class=\"_ _5\"/>ereenstemming met IFRS vereist dat de leiding oordelen vormt en sc<span class=\"_ _5\"/>hat<span class=\"_ _5\"/>tingen en veronderstellingen maakt die van in<span class=\"_ _5\"/>vloed zijn op de toepassing van grondslagen, de gerapporteerde waarde v<span class=\"_ _5\"/>an activa en verplic<span class=\"_ _5\"/>htingen en v<span class=\"_ _5\"/>an baten en lasten. De sc<span class=\"_ _5\"/>hattingen en hiermee verbonden v<span class=\"_ _5\"/>eronderstellingen zijn gebaseerd op er<span class=\"_ _19\"/>varingen uit het verleden, alsmede toek<span class=\"_ _5\"/>omstige ver<span class=\"_ _19\"/>wac<span class=\"_ _5\"/>htingen en versc<span class=\"_ _5\"/>hillende andere factoren die, gege<span class=\"_ _5\"/>ven de omstandigheden, als redelijk worden besc<span class=\"_ _5\"/>houw<span class=\"_ _5\"/>d. De uitkomsten hiervan vormen de basis v<span class=\"_ _5\"/>oor het oordeel over de boek-waarde v<span class=\"_ _5\"/>an activa en verplic<span class=\"_ _5\"/>htingen die niet op een<span class=\"_ _5\"/>voudige wijze uit andere bronnen blijkt. De daadwerk<span class=\"_ _5\"/>elijke uitkomsten kunnen afwijk<span class=\"_ _5\"/>en van deze sc<span class=\"_ _5\"/>hat<span class=\"_ _5\"/>tingen. De sc<span class=\"_ _5\"/>hat<span class=\"_ _5\"/>tingen en onderliggende veronderstellingen worden voortdurend beoordeeld. Herzieningen van sc<span class=\"_ _5\"/>hat<span class=\"_ _5\"/>tingen worden opgenomen in de periode waarin de sc<span class=\"_ _5\"/>hat<span class=\"_ _5\"/>ting wordt herzien, indien de herziening alleen voor die periode ge<span class=\"_ _5\"/>volgen heef<span class=\"_ _5\"/>t, of in de periode van herziening en toekomstige perioden, indien de herziening gev<span class=\"_ _5\"/>olgen heef<span class=\"_ _5\"/>t voor zo<span class=\"_ _5\"/>wel  de verslagperiode als toek<span class=\"_ _5\"/>omstige perioden.  V<span class=\"_ _5\"/>oor de uiteenz<span class=\"_ _5\"/>et<span class=\"_ _5\"/>ting van de specifieke posten in de jaarrek<span class=\"_ _5\"/>ening waar<span class=\"_ _19\"/>voor oordelen, sc<span class=\"_ _5\"/>hat<span class=\"_ _5\"/>tingen of veronderstellingen van toepassing zijn, w<span class=\"_ _5\"/>ordt ver<span class=\"_ _19\"/>wez<span class=\"_ _5\"/>en naar toelic<span class=\"_ _5\"/>hting 28. Bijzonder<span class=\"_ _5\"/>e waar<span class=\"_ _5\"/>dever<span class=\"_ _5\"/>mindering<span class=\"_ _5\"/>en P<span class=\"_ _5\"/>eriodiek wordt beoordeeld of er aan<span class=\"_ _5\"/>wijzingen zijn dat de boekwaarde van daar<span class=\"_ _19\"/>voor kw<span class=\"_ _5\"/>alificerende activa onderhevig is aan bijz<span class=\"_ _5\"/>ondere waardev<span class=\"_ _5\"/>ermin-deringsverliez<span class=\"_ _5\"/>en. Indien er dergelijke aanwijzingen zijn, w<span class=\"_ _5\"/>ordt een sc<span class=\"_ _5\"/>hat<span class=\"_ _5\"/>ting gemaakt van de realiseerbare w<span class=\"_ _5\"/>aarde van het actief op basis van de contante waarde van de v<span class=\"_ _5\"/>er<span class=\"_ _1\"/>wac<span class=\"_ _5\"/>hte toekomstige kasstromen, dan w<span class=\"_ _5\"/>el de directe opbrengstwaarde. Indien de boekwaarde hoger is dan de realiseer<span class=\"_ _2\"/>-bare waarde w<span class=\"_ _5\"/>ordt een bijzonder waarde<span class=\"_ _5\"/>verminderingsverlies ten laste v<span class=\"_ _5\"/>an het resultaat gebrac<span class=\"_ _5\"/>ht. E.<span class=\"_ _2\"/> <span class=\"_ _188\"> </span>Nieuwe standaar<span class=\"_ _5\"/>den en interpr<span class=\"_ _5\"/>etaties E.1  <span class=\"_ _2d\"/>Nieuwe en gewijzigde standaar<span class=\"_ _5\"/>den die eff<span class=\"_ _5\"/>ectief zijn  v<span class=\"_ _5\"/>anaf boekjaar 2022 Met uitzondering v<span class=\"_ _5\"/>an de hieronder genoemde aanpassingen heef<span class=\"_ _5\"/>t de Groep consequent de uiteengezet<span class=\"_ _5\"/>te grondslagen v<span class=\"_ _5\"/>oor financi\u00eble verslaggeving gehanteerd voor alle perioden die in dez<span class=\"_ _5\"/>e geconsolideerde jaarrekening  zijn opgenomen.  Stelselwijzigingen vanaf boekjaar 2022 Er zijn in 2022 geen nieuw<span class=\"_ _5\"/>e IFRS-standaarden door de Europese Commissie goedgekeurd. De v<span class=\"_ _5\"/>olgende wijzigingen op best<span class=\"_ _19\"/>aande standaarden zijn vanaf 2022 van toepassing: \u2022 <span class=\"_ _189\"> </span>Aanpassingen op IAS 1<span class=\"_ _5\"/>6 Materi\u00eble v<span class=\"_ _5\"/>aste activa \u2013 de wijzigingen verbie-den om op de kostprijs v<span class=\"_ _5\"/>an materi\u00eble vaste activa bedragen in mindering te brengen die zijn ontvangen uit de v<span class=\"_ _5\"/>erkoop van artik<span class=\"_ _5\"/>elen die zijn gepro-duceerd ter<span class=\"_ _19\"/>wijl het actief wordt voorbereid op zijn beoogde gebr<span class=\"_ _5\"/>uik. In plaats daar<span class=\"_ _19\"/>van zullen dergelijk<span class=\"_ _5\"/>e verkoopopbrengsten en de gerelateerde kosten in de winst- en v<span class=\"_ _5\"/>erliesrekening dienen te worden opgenomen. \u2022 <span class=\"_ _189\"> </span>Aanpassingen op IAS 37 <span class=\"_ _2\"/>V<span class=\"_ _5\"/>oorzieningen, voor<span class=\"_ _19\"/>waardelijke v<span class=\"_ _5\"/>erplic<span class=\"_ _5\"/>htingen en voor<span class=\"_ _19\"/>waardelijk<span class=\"_ _5\"/>e activa \u2013 ter verduidelijking w<span class=\"_ _5\"/>elke kosten dienen te worden meegenomen in de bepaling v<span class=\"_ _5\"/>an de kosten voor de nak<span class=\"_ _5\"/>oming van een contract ten behoe<span class=\"_ _5\"/>ve van de beoordeling of het contract v<span class=\"_ _5\"/>erlies-latend is. \u2022 <span class=\"_ _189\"> </span>Aanpassingen op IFRS 3 B<span class=\"_ _5\"/>edrijfscombinaties \u2013 de wijzigingen actuali-seren een ver<span class=\"_ _19\"/>wijzing naar het conceptuele kader v<span class=\"_ _5\"/>oor financi\u00eble  verslagge<span class=\"_ _5\"/>ving zonder de vereisten v<span class=\"_ _5\"/>oor de administratieve v<span class=\"_ _5\"/>er<span class=\"_ _19\"/>werking van bedrijfscombinaties te wijzigen. \u2022 <span class=\"_ _189\"> </span>Jaarlijkse v<span class=\"_ _5\"/>erbeteringen IFRS 20<span class=\"_ _5\"/>1<span class=\"_ _5\"/>8-2020:  <span class=\"_ _21\"> </span>- <span class=\"_\"> </span> <span class=\"_ _4\"/>IFRS 1 Eerste toepassing v<span class=\"_ _5\"/>an International Financial Reporting Standards  <span class=\"_ _21\"> </span>- <span class=\"_\"> </span>IFRS 9 Financi\u00eble instrumenten  <span class=\"_ _21\"> </span>- <span class=\"_\"> </span>IFRS 1<span class=\"_ _5\"/>6 Leases  <span class=\"_ _21\"> </span>- <span class=\"_\"> </span>IAS 41 Landbouw Geen van dez<span class=\"_ _5\"/>e wijzigingen heef<span class=\"_ _5\"/>t een directe materi\u00eble impact op de Groep.  E.2  <span class=\"_ _2d\"/>Nieuwe standaarden en st<span class=\"_ _5\"/>elselwijzigingen die nog niet eff<span class=\"_ _5\"/>ectief zijn De nieuw<span class=\"_ _5\"/>e st<span class=\"_ _19\"/>andaard IFRS 1<span class=\"_ _2\"/>7 \u2018V<span class=\"_ _5\"/>erzekeringscontracten<span class=\"_ _5\"/>\u2019<span class=\"_ _2\"/>, die vanaf 1 januari 2023 van toepassing zal zijn, is niet rele<span class=\"_ _5\"/>vant voor de Groep en w<span class=\"_ _5\"/>ordt om die reden niet nader toegelic<span class=\"_ _5\"/>ht in deze jaarrek<span class=\"_ _5\"/>ening<span class=\"_ _19\"/>. De volgende wijzigingen op bestaande standaarden zijn door de IASB goedgekeurd maar pas ef<span class=\"_ _5\"/>f<span class=\"_ _5\"/>ectief vanaf 1 januari 2023: \u2022 <span class=\"_ _189\"> </span>Aanpassingen op IAS 8 Grondslagen v<span class=\"_ _5\"/>oor financi\u00eble verslaggeving, sc<span class=\"_ _5\"/>hat<span class=\"_ _5\"/>tingswijzigingen en fouten \u2013 ter verduidelijking v<span class=\"_ _5\"/>an het versc<span class=\"_ _5\"/>hil tussen wijzigingen in grondslagen en sc<span class=\"_ _5\"/>hat<span class=\"_ _5\"/>tingswijzigingen. \u2022 <span class=\"_ _189\"> </span>Aanpassingen op IAS 1<span class=\"_ _5\"/>2 <span class=\"_ _2\"/>W<span class=\"_ _19\"/>instbelastingen \u2013 de wijzigingen beperken het toepassingsgebied van de opname<span class=\"_ _5\"/>vrijstelling voor uitgestelde be-lastingen met betrekking tot activa en v<span class=\"_ _5\"/>erplic<span class=\"_ _5\"/>htingen die voortvloeien uit een enkele transactie w<span class=\"_ _5\"/>aarbij belastbare en af<span class=\"_ _5\"/>trekbare versc<span class=\"_ _5\"/>hillen gelijk zijn.  De volgende wijzigingen op bestaande standaarden zijn door de IASB goedgekeurd maar pas ef<span class=\"_ _5\"/>f<span class=\"_ _5\"/>ectief vanaf 1 januari 2024: \u2022 <span class=\"_ _189\"> </span>Aanpassingen op IAS 1 P<span class=\"_ _5\"/>resent<span class=\"_ _19\"/>atie van de jaar<span class=\"_ _5\"/>rekening \u2013 een verduide-lijking of verplic<span class=\"_ _5\"/>htingen in de jaarrek<span class=\"_ _5\"/>ening als kort- of langlopende  geclassificeerd dienen te worden en nadere uitleg o<span class=\"_ _5\"/>ver welk<span class=\"_ _5\"/>e grond-slagen in de jaarrek<span class=\"_ _5\"/>ening zouden moeten worden toegelic<span class=\"_ _5\"/>ht. \u2022 <span class=\"_ _189\"> </span>Aanpassingen op IFRS 1<span class=\"_ _5\"/>6 L<span class=\"_ _5\"/>eases \u2013 een verduidelijking ov<span class=\"_ _5\"/>er hoe om te gaan met boekwinst en variabele leasebetalingen bij een sale en lease-bac<span class=\"_ _5\"/>k transactie. Daarnaast is een wijziging op IFRS 1<span class=\"_ _2\"/>0 Geconsolideerde jaarrekening en  IAS 28 In<span class=\"_ _5\"/>vesteringen in geassocieerde deelnemingen goedgekeurd w<span class=\"_ _5\"/>aar<span class=\"_ _19\"/>van de datum dat dez<span class=\"_ _5\"/>e ef<span class=\"_ _5\"/>fectief is nog niet bek<span class=\"_ _5\"/>end is. F<span class=\"_ _3\"/>.<span class=\"_ _5\"/> <span class=\"_ _170\"> </span>Specifieke k<span class=\"_ _5\"/>euzes binnen IFRS Kasstroomoverzic<span class=\"_ _5\"/>ht IFRS biedt de mogelijkheid om het kasstroomo<span class=\"_ _5\"/>verzic<span class=\"_ _5\"/>ht volgens de directe of indirecte methode op te stellen. IFRS heef<span class=\"_ _5\"/>t een v<span class=\"_ _5\"/>oorkeur voor de directe methode en de Groep volgt dez<span class=\"_ _5\"/>e keuze omdat dez<span class=\"_ _5\"/>e het beste inzic<span class=\"_ _5\"/>ht geef<span class=\"_ _5\"/>t in de daadwerk<span class=\"_ _5\"/>elijke kasstromen. Een aansluiting met de indirecte methode is opgenomen in toelic<span class=\"_ _5\"/>hting 29.  G<span class=\"_ _5\"/>.<span class=\"_ _2\"/> <span class=\"_ _10d\"> </span>Gr<span class=\"_ _5\"/>ondslagen met een meer kritisch karakter G.1 Omzet Realisatiemoment van de prestatieverplic<span class=\"_ _5\"/>hting De Groep verantwoordt omz<span class=\"_ _5\"/>et wanneer de besc<span class=\"_ _5\"/>hikkingsmac<span class=\"_ _5\"/>ht van de goederen aan de koper is o<span class=\"_ _5\"/>vergedragen, dan wel de dienstv<span class=\"_ _5\"/>erlening is ver<span class=\"_ _5\"/>richt, w<span class=\"_ _5\"/>aarbij het leveringsmoment bepalend is.  Aard van de goederen en diensten Het grootste deel van de omz<span class=\"_ _5\"/>et van de Groep betref<span class=\"_ _5\"/>t F<span class=\"_ _5\"/>oodser<span class=\"_ _19\"/>vice activitei-ten. Daarnaast realiseert de Groep een beperkte omzet middels commis-sies en dienstverlening. Hieronder wordt een nadere besc<span class=\"_ _5\"/>hrijving v<span class=\"_ _5\"/>an de aard van de goederen w<span class=\"_ _5\"/>aarmee de Groep haar omzet realiseert gegev<span class=\"_ _5\"/>en  en uitleg ov<span class=\"_ _5\"/>er het realisatiemoment van de prestatieverplic<span class=\"_ _5\"/>htingen en significante betalingscondities:  F<span class=\"_ _5\"/>oodser<span class=\"_ _19\"/>vice De foodservicebedrijven in Nederland en Belgi\u00eb bieden een totaalpakket aan food en aan f<span class=\"_ _5\"/>ood gerelateerde non-food producten. Omzet v<span class=\"_ _5\"/>oort-komend uit de v<span class=\"_ _5\"/>erkoop van dez<span class=\"_ _5\"/>e goederen wordt verantwoord tegen de ov<span class=\"_ _5\"/>ereengekomen transactieprijs, ex<span class=\"_ _5\"/>clusief omzetbelasting, rekening houdende met afnamebonussen, de waarde v<span class=\"_ _5\"/>an de verstrekte loy<span class=\"_ _5\"/>aliteits-programma\u2019<span class=\"_ _2\"/>s en event<span class=\"_ _5\"/>uele ov<span class=\"_ _5\"/>erige overeengek<span class=\"_ _5\"/>omen variabele elementen. Ov<span class=\"_ _5\"/>ereengekomen variabele elementen w<span class=\"_ _5\"/>orden verantwoord voor z<span class=\"_ _5\"/>over het zeer w<span class=\"_ _5\"/>aarsc<span class=\"_ _5\"/>hijnlijk is dat een significante terugboeking in de cumulatief verantwoorde opbrengsten niet zal plaatsvinden in de toek<span class=\"_ _5\"/>omst. In de zelfbedieningsgroothandels w<span class=\"_ _5\"/>ordt de omzet genomen bij afrekening aan  de kassa, omdat dit het moment is dat de besc<span class=\"_ _5\"/>hikkingsmac<span class=\"_ _5\"/>ht aan de koper is ov<span class=\"_ _5\"/>ergedragen. In de situatie dat goederen bezorgd w<span class=\"_ _5\"/>orden vindt deze ov<span class=\"_ _5\"/>erdrac<span class=\"_ _5\"/>ht plaats op het moment dat de bezorging heef<span class=\"_ _5\"/>t geleid tot een aflev<span class=\"_ _5\"/>ering van goederen bij de klant. In de omzet zijn te<span class=\"_ _5\"/>vens de in samen-werking met v<span class=\"_ _5\"/>erspartners behaalde omzet<span class=\"_ _5\"/>ten begrepen. Omzet w<span class=\"_ _5\"/>ordt bepaald op basis van het bedrag dat met de koper is o<span class=\"_ _5\"/>ver<span class=\"_ _2\"/>-eengekomen in een contract e<span class=\"_ _5\"/>xclusief bedragen ge\u00efnd voor derde partijen. Betalingstermijnen vari\u00ebren per klantgroep. Doorgaans hebben klanten een rec<span class=\"_ _5\"/>ht op retour<span class=\"_ _5\"/>. Dit rec<span class=\"_ _5\"/>ht is opgenomen in de voor<span class=\"_ _19\"/>waarden die v<span class=\"_ _5\"/>an toepas-sing zijn op de koopo<span class=\"_ _5\"/>vereenkomst. Het retour<span class=\"_ _5\"/>recht kan een ter<span class=\"_ _5\"/>ugbetaling  in geld zijn of een ruil in een ander goed en resulteert in ter<span class=\"_ _5\"/>ugboeken v<span class=\"_ _5\"/>an  de omzet. Als onderdeel van de commerci\u00eble afsprak<span class=\"_ _5\"/>en kunnen wij gebruikmaken v<span class=\"_ _5\"/>an signing f<span class=\"_ _5\"/>ees of vooruitbetalingen van bonussen, w<span class=\"_ _5\"/>aarbij de Groep het rec<span class=\"_ _5\"/>ht heef<span class=\"_ _5\"/>t op vergoeding v<span class=\"_ _5\"/>oor nog niet gerealiseerde prest<span class=\"_ _19\"/>atiev<span class=\"_ _5\"/>erplichtingen. Deze w<span class=\"_ _5\"/>orden verantwoord als contractactiva. Deze contractactiva hebben betrekking op de omzet gedurende de contractperiode en w<span class=\"_ _5\"/>orden, gelijk-matig verspreid o<span class=\"_ _5\"/>ver de gehele contractperiode, afgeboekt ten laste van  de omzet. Dienstverlening Dienstverlening betref<span class=\"_ _5\"/>t met name onderhoud v<span class=\"_ _5\"/>an keukens, logistiek<span class=\"_ _5\"/>e dienstverlening, commissies en daarnaast ov<span class=\"_ _5\"/>erige dienstverlening. Omzet voortk<span class=\"_ _5\"/>omend uit het verlenen van diensten w<span class=\"_ _5\"/>ordt verantwoord tegen de ov<span class=\"_ _5\"/>ereengekomen transactieprijs, ex<span class=\"_ _5\"/>clusief omzetbelasting, rekening houdend met ev<span class=\"_ _5\"/>entuele ov<span class=\"_ _5\"/>erige ov<span class=\"_ _5\"/>ereengekomen variabele elementen. Ov<span class=\"_ _5\"/>ereengekomen variabele elementen w<span class=\"_ _5\"/>orden verantwoord voor z<span class=\"_ _5\"/>over het waarsc<span class=\"_ _5\"/>hijnlijk is dat een significante ter<span class=\"_ _5\"/>ugboeking in de cumulatief verant-woorde opbrengsten niet zal plaatsvinden in de toek<span class=\"_ _5\"/>omst. De omzet wordt verantwoord w<span class=\"_ _5\"/>anneer besc<span class=\"_ _5\"/>hikkingsmacht aan de k<span class=\"_ _5\"/>oper is ov<span class=\"_ _5\"/>ergedragen en vindt normaliter plaats wanneer de dienst is gele<span class=\"_ _5\"/>verd en acceptatie, indien vereist, is v<span class=\"_ _5\"/>erkregen. <span class=\"_ _5\"/>W<span class=\"_ _5\"/>anneer de Groep in een transactie in plaats van principaal als agent optreedt, betref<span class=\"_ _5\"/>t de verantwoorde omz<span class=\"_ _5\"/>et de door de Groep ontvangen commissies. Commissies die de Groep v<span class=\"_ _5\"/>oor derden ontvangt w<span class=\"_ _5\"/>orden niet als omzet verantwoord.  G.2 Kostpr<span class=\"_ _5\"/>ijs v<span class=\"_ _5\"/>an de omzet Deze be<span class=\"_ _5\"/>vat de inkoopw<span class=\"_ _5\"/>aarde van de gelev<span class=\"_ _5\"/>erde goederen. De van le<span class=\"_ _5\"/>veran-ciers verkregen bonussen, promotionele v<span class=\"_ _5\"/>ergoedingen en bet<span class=\"_ _19\"/>alingskortin-gen zijn op de inkoopw<span class=\"_ _5\"/>aarde in mindering gebrac<span class=\"_ _5\"/>ht. Er worden diverse vormen v<span class=\"_ _5\"/>an vergoedingen van le<span class=\"_ _5\"/>veranciers ontvangen, w<span class=\"_ _5\"/>aarbij t<span class=\"_ _19\"/>wee hoofdvormen ondersc<span class=\"_ _5\"/>heiden kunnen w<span class=\"_ _5\"/>orden: \u2022 <span class=\"_ _189\"> </span> <span class=\"_ _2d\"/>Tijdelijk lagere inkoopprijzen, die meestal samenhangen met promotio-nele aanbiedingen aan afnemers, geric<span class=\"_ _5\"/>ht op verhoging v<span class=\"_ _5\"/>an het directe afzetv<span class=\"_ _5\"/>olume. In de meeste gevallen w<span class=\"_ _5\"/>orden de lagere inkoopprijzen meteen door de lev<span class=\"_ _5\"/>erancier berekend gedurende de afgesproken  periode.  Soms berekent de le<span class=\"_ _5\"/>verancier de normale prijs en wordt de k<span class=\"_ _5\"/>orting door de Groep gefact<span class=\"_ _5\"/>ureerd op basis van de verk<span class=\"_ _5\"/>oc<span class=\"_ _5\"/>hte aant<span class=\"_ _19\"/>allen. Het voor<span class=\"_ _2\"/>-deel uit tijdelijk lagere inkoopprijz<span class=\"_ _5\"/>en wordt direct in mindering gebrac<span class=\"_ _5\"/>ht op de inkoopw<span class=\"_ _5\"/>aarde en vormt daarmee een (gedeeltelijke) compensatie voor de lagere v<span class=\"_ _5\"/>erkoopprijs aan afnemers. \u2022 <span class=\"_ _189\"> </span> <span class=\"_ _2d\"/>Bonusvergoedingen die v<span class=\"_ _5\"/>eelal gebaseerd zijn op jaarafspraken. <span class=\"_ _5\"/>V<span class=\"_ _2\"/>eelal betref<span class=\"_ _5\"/>t dit een vast of gestaf<span class=\"_ _5\"/>feld percentage van de ink<span class=\"_ _5\"/>oopwaarde van (de groei van) de totale inkopen. Meestal worden hierop t<span class=\"_ _5\"/>ussentijds voorsc<span class=\"_ _5\"/>hot<span class=\"_ _5\"/>ten ontvangen. B<span class=\"_ _5\"/>ehalve o<span class=\"_ _5\"/>ver bonusvergoedingen w<span class=\"_ _5\"/>orden in de jaargesprekken afsprak<span class=\"_ _5\"/>en over promotionele v<span class=\"_ _5\"/>ergoedingen gemaakt. Hiermee zijn tev<span class=\"_ _5\"/>ens allerlei commerci\u00eble samenwerkingsv<span class=\"_ _5\"/>ormen ver<span class=\"_ _2\"/>-bonden. Promotionele v<span class=\"_ _5\"/>ergoedingen betreff<span class=\"_ _5\"/>en z<span class=\"_ _5\"/>owel absolute bedragen als, al dan niet gestaff<span class=\"_ _5\"/>elde, percentages van de inkoopw<span class=\"_ _5\"/>aarde.  Redelijk<span class=\"_ _5\"/>er<span class=\"_ _1\"/>wijs te ver<span class=\"_ _19\"/>wac<span class=\"_ _5\"/>hten bonusvergoedingen w<span class=\"_ _5\"/>orden betrokken in de voor<span class=\"_ _5\"/>raadwaardering. Dit geldt niet voor promotionele vergoedingen, omdat die dienen ter dekking van v<span class=\"_ _5\"/>erkoopinspanningen. G.3 Goodwill en ov<span class=\"_ _5\"/>erig<span class=\"_ _5\"/>e immater<span class=\"_ _5\"/>i\u00eble activ<span class=\"_ _5\"/>a Goodwill Alle acquisities worden v<span class=\"_ _5\"/>er<span class=\"_ _1\"/>werkt via toepassing v<span class=\"_ _5\"/>an de overnamemethode. Goodwill vormt het v<span class=\"_ _5\"/>ersc<span class=\"_ _5\"/>hil tussen de re\u00eble waarde v<span class=\"_ _5\"/>an de versc<span class=\"_ _5\"/>huldigde koopsom, v<span class=\"_ _5\"/>erminderd met het opgenomen bedrag (over het algemeen de re\u00eble waarde) v<span class=\"_ _5\"/>an de identificeerbare ver<span class=\"_ _19\"/>wor<span class=\"_ _19\"/>ven activ<span class=\"_ _5\"/>a en aangegane verplic<span class=\"_ _5\"/>htingen. <span class=\"_ _2\"/>V<span class=\"_ _5\"/>an acquisities voor 28 december 2003 is de goodwill gelijk aan de waarde die daaraan v<span class=\"_ _5\"/>olgens de voorheen toegepaste verslagge<span class=\"_ _5\"/>vings<span class=\"ws1\">-</span>regels werd toegerek<span class=\"_ _5\"/>end. Goodwill wordt gew<span class=\"_ _5\"/>aardeerd tegen kostprijs verminderd met, indien v<span class=\"_ _5\"/>an toepassing<span class=\"_ _19\"/>, cumulatiev<span class=\"_ _5\"/>e bijzondere waarde<span class=\"_ _5\"/>ver<span class=\"_ _2\"/>-minderingen. Goodwill wordt toegerek<span class=\"_ _5\"/>end aan kasstroomgenererende eenheden. Goodwill wordt niet geamortiseerd, maar er w<span class=\"_ _5\"/>ordt jaarlijks getoetst of er sprake is v<span class=\"_ _5\"/>an bijzondere waarde<span class=\"_ _5\"/>verminderingen en t<span class=\"_ _5\"/>ussen-tijds indien daar een indicatie voor is, door het beoordelen v<span class=\"_ _5\"/>an de realiseer<span class=\"_ _5\"/>-bare waarde. De realiseerbare w<span class=\"_ _5\"/>aarde van de kasstroomgenererende eenheden Nederland en Belgi\u00eb is gebaseerd op een bedrijfsw<span class=\"_ _5\"/>aarde- berekening en w<span class=\"_ _5\"/>ordt bepaald door het cont<span class=\"_ _19\"/>ant maken v<span class=\"_ _5\"/>an de gesc<span class=\"_ _5\"/>hatte toekomstige kasstromen die w<span class=\"_ _5\"/>orden gegenereerd met het voortgezet<span class=\"_ _5\"/>te gebruik v<span class=\"_ _5\"/>an deze kasstroomgenererende eenheden. V<span class=\"_ _5\"/>oor geassocieerde deelnemingen w<span class=\"_ _5\"/>ordt de boekwaarde van de goodwill opgenomen in de deelnemingswaarde. Bij de v<span class=\"_ _5\"/>erkoop van een kasstroom-genererende eenheid wordt de boekw<span class=\"_ _5\"/>aarde van de goodwill, die aan deze kasstroomgenererende eenheid is toegekend, meegenomen in het bepalen van de boekwinst of -v<span class=\"_ _5\"/>erlies. Uitgaven v<span class=\"_ _5\"/>oor intern gegenereerde goodwill worden direct ten laste v<span class=\"_ _5\"/>an het result<span class=\"_ _19\"/>aat gebrac<span class=\"_ _5\"/>ht. Ov<span class=\"_ _5\"/>erige immateri\u00eble activa Alle ov<span class=\"_ _5\"/>erige immateri\u00eble activa worden ge<span class=\"_ _5\"/>waardeerd tegen kostprijs w<span class=\"_ _5\"/>aarop lineaire amortisatie ov<span class=\"_ _5\"/>er de gesc<span class=\"_ _5\"/>hatte le<span class=\"_ _5\"/>vensduur in mindering is gebrac<span class=\"_ _5\"/>ht. V<span class=\"_ _5\"/>oor klantrelaties, merknamen en v<span class=\"_ _5\"/>estigingsplaatsen wordt de econo-misc<span class=\"_ _5\"/>he lev<span class=\"_ _5\"/>ensduur ingeschat. Indien daarvoor aanwijzingen zijn, w<span class=\"_ _5\"/>ordt getoetst of er sprake is v<span class=\"_ _5\"/>an een bijzondere waarde<span class=\"_ _5\"/>vermindering. Uitgaven voor intern gegenereerde merknamen w<span class=\"_ _5\"/>orden direct ten laste van het resultaat gebrac<span class=\"_ _5\"/>ht. Door derden ontwikkelde sof<span class=\"_ _5\"/>tware wordt geactiv<span class=\"_ _5\"/>eerd tegen kostprijs. Zow<span class=\"_ _5\"/>el externe als interne k<span class=\"_ _5\"/>osten voor het ontwerp, bouw<span class=\"_ _5\"/>en en testen van intern ontwikkelde en geconfigureerde sof<span class=\"_ _5\"/>tware worden geactiv<span class=\"_ _5\"/>eerd, mits aan een aantal criteria, waaronder de tec<span class=\"_ _5\"/>hnisc<span class=\"_ _5\"/>he haalbaarheid, is voldaan. Kosten v<span class=\"_ _5\"/>oor licentieovereenk<span class=\"_ _5\"/>omsten en onderhoudscontracten die worden gemaakt voordat te configureren sof<span class=\"_ _5\"/>tware in gebr<span class=\"_ _5\"/>uik wordt genomen worden geactiv<span class=\"_ _5\"/>eerd. Na ingebruikname worden dez<span class=\"_ _5\"/>e alleen geactiveerd indien onlosmakelijk v<span class=\"_ _5\"/>erbonden met de geactiveerde sof<span class=\"_ _5\"/>tware. Indien daar<span class=\"_ _19\"/>voor aan<span class=\"_ _5\"/>wijzingen zijn, wordt getoetst of er sprake is v<span class=\"_ _5\"/>an een bijzon-dere waarde<span class=\"_ _5\"/>vermindering. Dit geldt zow<span class=\"_ _5\"/>el voor in gebr<span class=\"_ _5\"/>uik genomen sof<span class=\"_ _5\"/>tware als sof<span class=\"_ _5\"/>t<span class=\"_ _19\"/>ware nog in ontwikkeling. Geactiveerde sof<span class=\"_ _5\"/>tware w<span class=\"_ _5\"/>ordt ov<span class=\"_ _5\"/>er de ingesc<span class=\"_ _5\"/>hatte le<span class=\"_ _5\"/>vensduur lineair geamortiseerd. De nieu<span class=\"_ _5\"/>we ERP omgeving met S<span class=\"_ _5\"/>AP als basis, die de Groep in 2022 live heef<span class=\"_ _5\"/>t gebrac<span class=\"_ _5\"/>ht, wordt geamortiseerd in vijf jaar<span class=\"_ _2\"/>.  De gehanteerde amortisatiepercentages zijn als volgt: Klantrelaties  <span class=\"_ _18a\"> </span>5 \u2013 20 <span class=\"_ _3e\"/> Merknamen  <span class=\"_ _18b\"> </span>5 \u2013 7 <span class=\"_ _3e\"/> V<span class=\"_ _5\"/>estigingsplaatsen <span class=\"_ _18c\"> </span>5 \u2013 20 <span class=\"_ _3e\"/> Sof<span class=\"_ _5\"/>tware  <span class=\"_ _18d\"> </span>20 \u2013 1<span class=\"_ _5\"/>00 <span class=\"_ _3e\"/>  G.4 Mater<span class=\"_ _5\"/>i\u00eble v<span class=\"_ _5\"/>aste activ<span class=\"_ _5\"/>a Materiele vaste activ<span class=\"_ _5\"/>a worden gew<span class=\"_ _5\"/>aardeerd tegen kostprijs, waarop lineaire afsc<span class=\"_ _5\"/>hrijvingen in mindering zijn gebrac<span class=\"_ _5\"/>ht, gebaseerd op de vermoedelijke gebruiksduur<span class=\"_ _2\"/>, rekening houdend met een ev<span class=\"_ _5\"/>entuele restwaarde. In de kostprijs is rek<span class=\"_ _5\"/>ening gehouden met direct toerekenbare financieringskosten, indien het ef<span class=\"_ _5\"/>fect materieel is qua omv<span class=\"_ _5\"/>ang of looptijd. Indien materiele vaste activa bestaan uit onderdelen met een ongelijke gebr<span class=\"_ _5\"/>uiksduur worden deze als afzonderlijk<span class=\"_ _5\"/>e posten opgenomen (componentenbenadering).  De afsc<span class=\"_ _5\"/>hrijvingstermijn van v<span class=\"_ _5\"/>erbouwingen in huurpanden is maximaal gelijk aan de looptijd van de huurcontracten. Indien noodzak<span class=\"_ _5\"/>elijk worden bijzon-dere waarde<span class=\"_ _5\"/>verminderingen toegepast. Kosten v<span class=\"_ _5\"/>oor werkzaamheden van onze afdeling bou<span class=\"_ _5\"/>wzaken voor bou<span class=\"_ _5\"/>w en voortbrenging wijzen wij toe aan  de individuele bouwprojecten. Dez<span class=\"_ _5\"/>e kosten worden geactiv<span class=\"_ _5\"/>eerd en 1) <span class=\"_ _73\"> </span>De rentev<span class=\"_ _5\"/>oet waartegen de huurder op het tijdstip van het aangaan v<span class=\"_ _5\"/>an het leasecontract, het bedrag nodig voor de aank<span class=\"_ _5\"/>oop van het actief<span class=\"_ _5\"/>, zou hebben kunnen lenen voor een ov<span class=\"_ _5\"/>ereenkomstige tijdsduur en met ov<span class=\"_ _5\"/>ereenkomstige zek<span class=\"_ _5\"/>erheid. af <span class=\"_ _2d\"/> <span class=\"_ _4\"/>gesc<span class=\"_ _5\"/>hrev<span class=\"_ _5\"/>en onder de materi\u00eble vaste activa als onderdeel v<span class=\"_ _5\"/>an de cate-gorie bedrijfsgebouw<span class=\"_ _5\"/>en.  De gehanteerde afsc<span class=\"_ _5\"/>hrijvingspercentages zijn als volgt: T<span class=\"_ _2\"/>erreinen  <span class=\"_ _18e\"> </span>Nihil Bedrijfsgebou<span class=\"_ _5\"/>wen  <span class=\"_ _18f\"> </span>3 \u2013 1<span class=\"_ _5\"/>2<span class=\"ff47\">\u00bd</span> Mac<span class=\"_ _5\"/>hines en installaties  <span class=\"_ _15e\"> </span>12<span class=\"ff47\">\u00bd</span> \u2013 33<span class=\"ff48\">\u2153</span> Ov<span class=\"_ _5\"/>erige  <span class=\"_ _17f\"> </span>1<span class=\"_ _5\"/>2<span class=\"ff47\">\u00bd</span> \u2013 33<span class=\"ff48\">\u2153</span><span class=\"ws69\">  </span>G.5 <span class=\"_ _5\"/>A<span class=\"_ _5\"/>ctiva met g<span class=\"_ _5\"/>ebr<span class=\"_ _5\"/>uiksrecht en leasev<span class=\"_ _5\"/>erplic<span class=\"_ _5\"/>htingen Leaseovereenkomsten w<span class=\"_ _5\"/>aarbij de Groep huurder is De leaseportef<span class=\"_ _5\"/>euille best<span class=\"_ _19\"/>aat uit vastgoed en o<span class=\"_ _5\"/>verige leaseov<span class=\"_ _5\"/>ereenkomsten. In de categorie ov<span class=\"_ _5\"/>erige leaseovereenk<span class=\"_ _5\"/>omsten vallen lease auto<span class=\"_ _5\"/>\u2019<span class=\"_ _5\"/>s, ICT<span class=\"_ _3\"/>- apparatuur<span class=\"_ _2\"/>, vorkhef<span class=\"_ _5\"/>truc<span class=\"_ _5\"/>ks en mac<span class=\"_ _5\"/>hines. Bij het aangaan v<span class=\"_ _5\"/>an een nieuwe ov<span class=\"_ _5\"/>ereenkomst beoordeelt de Groep of het contract aan de definitie van een lease voldoet op basis v<span class=\"_ _5\"/>an de economisc<span class=\"_ _5\"/>he voordelen die voortvloeien uit het gebruik v<span class=\"_ _5\"/>an het actief en de zeggensc<span class=\"_ _5\"/>hap ov<span class=\"_ _5\"/>er het gebruik. Contracten die als leaseov<span class=\"_ _5\"/>ereenkomst worden gedefinieerd w<span class=\"_ _5\"/>orden opgenomen op de balans onder activa met gebr<span class=\"_ _5\"/>uiksrec<span class=\"_ _5\"/>ht en leaseverplic<span class=\"_ _5\"/>htingen, met uitz<span class=\"_ _5\"/>onde-ring van leasecontracten met een looptijd v<span class=\"_ _5\"/>an maximaal 1<span class=\"_ _5\"/>2 maanden en contracten van een geringe w<span class=\"_ _5\"/>aarde, waar<span class=\"_ _19\"/>voor praktisc<span class=\"_ _5\"/>he uitz<span class=\"_ _5\"/>onderingen  zijn toegepast. <span class=\"_ _5\"/>V<span class=\"_ _2\"/>oor leasecontracten waar de intrinsieke looptijd k<span class=\"_ _5\"/>orter dan 1<span class=\"_ _5\"/>5 jaar is en sprake is v<span class=\"_ _5\"/>an verlengopties zijn deze tot een maximum v<span class=\"_ _5\"/>an  1<span class=\"_ _5\"/>5 jaar meegenomen, om aansluiting te vinden bij de strategisc<span class=\"_ _5\"/>he middel-lange termijn planning van de Groep.  De activa met gebr<span class=\"_ _5\"/>uiksrec<span class=\"_ _5\"/>ht worden gew<span class=\"_ _5\"/>aardeerd tegen kostprijs minus cumulatiev<span class=\"_ _5\"/>e afsc<span class=\"_ _5\"/>hrijvingen en bijzondere waarde<span class=\"_ _5\"/>verminderingen, waarbij de afsc<span class=\"_ _5\"/>hrijvingstermijn gebaseerd is op de duur van het leasecontract tenzij de ver<span class=\"_ _19\"/>wac<span class=\"_ _5\"/>hte gebr<span class=\"_ _5\"/>uiksduur van het actief korter is. Indien noodzak<span class=\"_ _5\"/>elijk worden bijzondere w<span class=\"_ _5\"/>aardeverminderingen toegepast.  De leasev<span class=\"_ _5\"/>erplic<span class=\"_ _5\"/>hting wordt initieel gew<span class=\"_ _5\"/>aardeerd op basis van de contante waarde v<span class=\"_ _5\"/>an de toekomstige kasstromen, waarbij de gehanteerde disconte-1)ringsvoet is afgeleid v<span class=\"_ _5\"/>an de \u2018Increment<span class=\"_ _19\"/>al Borro<span class=\"_ _5\"/>wing Rate\u2019 en vervolgens verminderd met de v<span class=\"_ _5\"/>er<span class=\"_ _19\"/>vallen leasetermijnen. Bij de berekening v<span class=\"_ _5\"/>an de leasev<span class=\"_ _5\"/>erplic<span class=\"_ _5\"/>hting worden de niet-leasecomponenten uitgesloten. De leasev<span class=\"_ _5\"/>erplic<span class=\"_ _5\"/>htingen worden apart getoond op de balans. Her<span class=\"_ _19\"/>waardering  van de lease<span class=\"_ _5\"/>verplic<span class=\"_ _5\"/>hting vindt plaats bij index<span class=\"_ _5\"/>ering of her<span class=\"_ _19\"/>ziening van het leasecontract, het ontbinden van het contract of een contractv<span class=\"_ _5\"/>erlenging<span class=\"_ _19\"/>.  De Groep heef<span class=\"_ _5\"/>t er<span class=\"_ _19\"/>voor gekoz<span class=\"_ _5\"/>en gebruik te mak<span class=\"_ _5\"/>en van de praktisc<span class=\"_ _5\"/>he mogelijkheid huurconcessies die als direct gev<span class=\"_ _5\"/>olg van de CO<span class=\"_ _5\"/>VID-1<span class=\"_ _5\"/>9- pandemie hebben plaatsgev<span class=\"_ _5\"/>onden te verantwoorden alsof het geen huurprijswijzigingen zijn. De kasstromen uit hoofde van betaling van  de leasetermijnen van de activ<span class=\"_ _5\"/>a met gebruiksrec<span class=\"_ _5\"/>ht zijn onderdeel van  de kasstromen uit financieringsactiviteiten, ter<span class=\"_ _19\"/>wijl de kasstromen met betrekking tot leasecontracten met een looptijd van maximaal 1<span class=\"_ _5\"/>2 maanden, contracten van een geringe w<span class=\"_ _5\"/>aarde en niet-leasecomponenten onder de kasstromen uit operationele activiteiten zijn weergege<span class=\"_ _5\"/>ven.  Leaseovereenkomsten w<span class=\"_ _5\"/>aarbij de Groep verhuurder is V<span class=\"_ _5\"/>oor sub-leaseo<span class=\"_ _5\"/>vereenkomsten w<span class=\"_ _5\"/>aarbij de Groep verhuurder is, worden de hoofdlease en sub-lease apart onderkend en w<span class=\"_ _5\"/>ordt op basis van risico en toekenning v<span class=\"_ _5\"/>an de beloning bij verkoop bepaald of de sub-lease als een financi\u00eble of operationele lease wordt geclassificeerd. <span class=\"_ _2\"/>V<span class=\"_ _5\"/>oor financi\u00eble leases wordt het gerelateerde hoofd-actief met gebr<span class=\"_ _5\"/>uiksrec<span class=\"_ _5\"/>ht van de balans gehaald en vervangen door de net<span class=\"_ _5\"/>to inv<span class=\"_ _5\"/>estering in de sub-lease, die wordt opgenomen onder de financi\u00eble vaste activ<span class=\"_ _5\"/>a. Het hoofdleasecontract blijf<span class=\"_ _5\"/>t  in beide gev<span class=\"_ _5\"/>allen opgenomen onder de leaseverplic<span class=\"_ _5\"/>htingen. H.<span class=\"_ _2\"/> <span class=\"_ _105\"> </span>Overige gr<span class=\"_ _5\"/>ondslag<span class=\"_ _5\"/>en H.1 Vr<span class=\"_ _5\"/>eemde <span class=\"_\"> </span>v<span class=\"_ _5\"/>aluta Handelstransacties in vreemde valuta worden omgerek<span class=\"_ _5\"/>end tegen de koers per transactiedatum. <span class=\"_ _2\"/>V<span class=\"_ _5\"/>orderingen en sc<span class=\"_ _5\"/>hulden zijn omgerekend tegen de koers per balansdat<span class=\"_ _5\"/>um. Daaruit v<span class=\"_ _5\"/>olgende koersversc<span class=\"_ _5\"/>hillen w<span class=\"_ _5\"/>orden in het resultaat begrepen. De Groep heef<span class=\"_ _5\"/>t alleen deelnemingen in Nederland  en Belgi\u00eb en loopt derhalv<span class=\"_ _5\"/>e uit dien hoofde geen koersrisico. H.2 Financi\u00eble instr<span class=\"_ _5\"/>umenten Niet-afgeleide financi\u00eble instrumenten Niet-afgeleide financi\u00eble instrumenten omv<span class=\"_ _5\"/>at<span class=\"_ _5\"/>ten de overige financi\u00eble v<span class=\"_ _5\"/>aste activa, handels- en o<span class=\"_ _5\"/>verige vorderingen, o<span class=\"_ _5\"/>verige vlot<span class=\"_ _5\"/>tende activa, geldmid-delen en kasequivalenten, leningen, crediteuren en o<span class=\"_ _5\"/>verige sc<span class=\"_ _5\"/>hulden.  Bijzondere w<span class=\"_ _5\"/>aardevermindering van financi\u00eble acti<span class=\"_ _19\"/>va De Groep past het model voor bijz<span class=\"_ _5\"/>ondere waardev<span class=\"_ _5\"/>ermindering toe op financi\u00eble activa ge<span class=\"_ _5\"/>waardeerd tegen geamortiseerde kostprijs en con-tractactiva. <span class=\"_ _5\"/>V<span class=\"_ _2\"/>oor het bepalen van de voorziening past de Groep de gesimpli-ficeerde methode onder IFRS 9 toe v<span class=\"_ _5\"/>oor handelsvorderingen en contract-activa. <span class=\"_ _2\"/>V<span class=\"_ _5\"/>oor de activaposten o<span class=\"_ _5\"/>verige financi\u00eble vaste activ<span class=\"_ _5\"/>a, overige vlot<span class=\"_ _5\"/>tende activa en le<span class=\"_ _5\"/>veranciersbonussen past de Groep de algemene aanpak onder IFRS 9 toe. H.3 Over<span class=\"_ _5\"/>ige bedr<span class=\"_ _5\"/>ijfsopbr<span class=\"_ _5\"/>engsten Hieronder zijn opgenomen de huuropbrengsten van v<span class=\"_ _5\"/>astgoed en boek-resultaten verkoop v<span class=\"_ _5\"/>an geassocieerde deelnemingen en materi\u00eble vaste activa, alsmede soortgelijk<span class=\"_ _5\"/>e opbrengsten. H.4 Kost<span class=\"_ _5\"/>en algemeen Kosten w<span class=\"_ _5\"/>orden op basis van een categoriale indeling gespecificeerd. Deze indeling wordt ook v<span class=\"_ _5\"/>oor interne doeleinden gehanteerd. Kosten worden toegerekend aan het jaar w<span class=\"_ _5\"/>aarop ze betrekking hebben. H.5 P<span class=\"_ _5\"/>ersoneelsbeloningen T<span class=\"_ _2\"/>oegezegde bijdrageregelingen V<span class=\"_ _5\"/>erplic<span class=\"_ _5\"/>htingen in v<span class=\"_ _5\"/>erband met bijdragen aan pensioenregelingen op basis van toegez<span class=\"_ _5\"/>egde bijdragen worden als last in de winst- en verliesrek<span class=\"_ _5\"/>ening opgenomen wanneer de bijdragen zijn v<span class=\"_ _5\"/>ersc<span class=\"_ _5\"/>huldigd. Dit geldt nagenoeg voor alle (e<span class=\"_ _5\"/>xcedent)regelingen van de Groep inclusief de regelingen v<span class=\"_ _5\"/>an sommige beroepsgroepen, zoals v<span class=\"_ _5\"/>oor A<span class=\"_ _5\"/>GF en slagers, die aangesloten  zijn bij bedrijfstakpensioenfondsen. Deze regelingen classificeren als toegezegde bijdrageregeling, omdat de Groep slec<span class=\"_ _5\"/>hts de ov<span class=\"_ _5\"/>ereengekomen premies dient te betalen en verder geen (actuari\u00eble) risico<span class=\"_ _5\"/>\u2019<span class=\"_ _2\"/>s loopt over de verstrek<span class=\"_ _5\"/>en dienst<span class=\"_ _5\"/>tijd.  T<span class=\"_ _2\"/>oegezegde pensioenregelingen Momenteel kent de Groep geen toegez<span class=\"_ _5\"/>egde pensioenregelingen.  Lange termijn personeelsbeloningen De net<span class=\"_ _5\"/>to verplic<span class=\"_ _5\"/>hting van de Groep uit hoofde v<span class=\"_ _5\"/>an jubileumuitkeringen is het bedrag van de toek<span class=\"_ _5\"/>omstige beloning dat moet worden toegerekend aan de arbeidsprestatie van de werknemers in de v<span class=\"_ _5\"/>erslagperiode en voorgaande perioden. De verplic<span class=\"_ _5\"/>hting w<span class=\"_ _5\"/>ordt berekend met behulp van de \u2018projected  unit credit\u2019- methode en wordt v<span class=\"_ _5\"/>erdisconteerd tot de cont<span class=\"_ _19\"/>ante waarde. Optierec<span class=\"_ _5\"/>hten Het huidige optieplan is in 2020 herzien. De opties worden voor<span class=\"_ _19\"/>waardelijk, voor continuering v<span class=\"_ _5\"/>an het dienstverband, toegekend. De re\u00eble w<span class=\"_ _5\"/>aarde van de opties wordt lineair o<span class=\"_ _5\"/>ver de looptijd van de optierec<span class=\"_ _5\"/>hten ten laste v<span class=\"_ _5\"/>an het resultaat gebrac<span class=\"_ _5\"/>ht. Optiewinst wordt v<span class=\"_ _5\"/>olledig in aandelen uitgekeerd. Deze aandelen zijn vervolgens voor mede<span class=\"_ _5\"/>werkers \u00e9\u00e9n jaar geblokk<span class=\"_ _5\"/>eerd en voor de Directie vier jaar<span class=\"_ _5\"/>. De opties w<span class=\"_ _5\"/>orden volledig ver<span class=\"_ _19\"/>werkt als \u2018<span class=\"_ _2\"/>equit<span class=\"_ _19\"/>y set<span class=\"_ _5\"/>tled\u2019<span class=\"_ _2\"/>. De geblokkeerde aandelen zijn ondergebrac<span class=\"_ _5\"/>ht in Stic<span class=\"_ _5\"/>hting <span class=\"_ _5\"/>W<span class=\"_ _5\"/>erknemersaan-delen Sligro F<span class=\"_ _5\"/>ood Group. Overheidsfaciliteiten met betrekking tot personeelskosten Financi\u00eble tegemoetkomingen v<span class=\"_ _5\"/>an de overheid in het kader v<span class=\"_ _5\"/>an CO<span class=\"_ _5\"/>VID-1<span class=\"_ _5\"/>9 ter compensatie van de loonsom w<span class=\"_ _5\"/>orden in mindering gebrac<span class=\"_ _5\"/>ht op de personeelskosten.  H.6 Financier<span class=\"_ _5\"/>ingsbaten en -lasten Dit betref<span class=\"_ _5\"/>t aan derden versc<span class=\"_ _5\"/>huldigde rente en daarmee te vergelijk<span class=\"_ _5\"/>en kosten, onder af<span class=\"_ _5\"/>trek v<span class=\"_ _5\"/>an door afnemers versc<span class=\"_ _5\"/>huldigde rente voor v<span class=\"_ _5\"/>erstrekte leningen en/of uitgestelde betaling<span class=\"_ _19\"/>. Ook de rentelasten van leasecontracten worden hier v<span class=\"_ _5\"/>erant<span class=\"_ _19\"/>woord. Financieringsbaten- en lasten w<span class=\"_ _5\"/>orden verant-woord in de winst- en v<span class=\"_ _5\"/>erliesrekening, tenzij deze rec<span class=\"_ _5\"/>htstreeks zijn toe te rekenen aan de v<span class=\"_ _5\"/>er<span class=\"_ _1\"/>werving<span class=\"_ _19\"/>, bouw of productie v<span class=\"_ _5\"/>an een in aanmerking komend actief<span class=\"_ _5\"/>. B<span class=\"_ _5\"/>erekening gesc<span class=\"_ _5\"/>hiedt met behulp van de ef<span class=\"_ _5\"/>f<span class=\"_ _5\"/>ectieve rentemethode. H.7 Resultaat geassocieer<span class=\"_ _5\"/>de deelnemingen Dit betref<span class=\"_ _5\"/>t het aandeel van de Groep in het net<span class=\"_ _5\"/>toresultaat. Opbrengst bij de verk<span class=\"_ _5\"/>oop van aandelen van geassocieerde deelnemingen zal w<span class=\"_ _5\"/>orden gepresenteerd bij Ov<span class=\"_ _5\"/>erige bedrijfsopbrengsten. H.8 Winstbelastingen De belasting in de winst- en verliesrek<span class=\"_ _5\"/>ening omvat de ov<span class=\"_ _5\"/>er het boekjaar versc<span class=\"_ _5\"/>huldigde winstbelasting, alsmede de mutatie in uitgestelde belastin-gen, tenzij deze belasting betrekking heef<span class=\"_ _5\"/>t op posten die rec<span class=\"_ _5\"/>htstreeks in het eigen vermogen w<span class=\"_ _5\"/>orden opgenomen. De over het boekjaar v<span class=\"_ _5\"/>ersc<span class=\"_ _5\"/>huldigde belasting is de naar ver<span class=\"_ _19\"/>wac<span class=\"_ _5\"/>hting te betalen belasting ov<span class=\"_ _5\"/>er de belastbare winst en omvat te<span class=\"_ _5\"/>vens correcties op de o<span class=\"_ _5\"/>ver voorafgaande jaren v<span class=\"_ _5\"/>ersc<span class=\"_ _5\"/>hul-digde belasting. De belastingdruk wordt be\u00efn<span class=\"_ _5\"/>vloed door fiscale faciliteiten en fiscaal niet of slec<span class=\"_ _5\"/>hts gedeeltelijk af<span class=\"_ _5\"/>trekbare kosten. De voorziening voor uitgestelde belastingverplic<span class=\"_ _5\"/>htingen vloeit v<span class=\"_ _5\"/>oort uit tijdelijke versc<span class=\"_ _5\"/>hillen tussen fiscale en financi\u00eble w<span class=\"_ _5\"/>aarderingsgrondslagen. Er is geen voorziening gev<span class=\"_ _5\"/>ormd voor fiscaal niet af<span class=\"_ _5\"/>trekbare goodwill en voor deelnemingen, die onder de deelnemingsvrijstelling vallen. De v<span class=\"_ _5\"/>oor<span class=\"_ _19\"/>ziening is berekend tegen het belastingpercentage op balansdatum, dan wel het tarief waartoe op balansdatum reeds is besloten. De Groep past, z<span class=\"_ _5\"/>oals overeengek<span class=\"_ _5\"/>omen met de Nederlandse en Belgisc<span class=\"_ _5\"/>he belastingdiensten, een \u2018at arm\u2019<span class=\"_ _2\"/>s length<span class=\"_ _5\"/>\u2019 transf<span class=\"_ _5\"/>erpricingmethodiek toe tussen beide landen die in ov<span class=\"_ _5\"/>ereenstemming is met de <span class=\"_ _2\"/>T<span class=\"_ _2\"/>ransactional Net Margin Method zoals geadviseerd onder de OECD <span class=\"_ _2\"/>T<span class=\"_ _2\"/>ransf<span class=\"_ _5\"/>er Pricing guidelines. H.9 Financi\u00eble v<span class=\"_ _5\"/>aste activ<span class=\"_ _5\"/>a Geassocieerde deelnemingen worden ge<span class=\"_ _5\"/>waardeerd volgens de \u2018<span class=\"_ _2\"/>equit<span class=\"_ _19\"/>y-methode\u2019 en w<span class=\"_ _5\"/>orden bij de eerste opname gewaardeerd tegen k<span class=\"_ _5\"/>ostprijs, inclusief de bij de acquisitie vastgestelde goodwill, maar e<span class=\"_ _5\"/>xclusief acquisitie-kosten. De w<span class=\"_ _5\"/>aardering is niet lager dan nihil, tenzij de Groep verplic<span class=\"_ _5\"/>ht is of re\u00eble ver<span class=\"_ _19\"/>wac<span class=\"_ _5\"/>htingen heef<span class=\"_ _5\"/>t gew<span class=\"_ _5\"/>ekt om verliez<span class=\"_ _5\"/>en ten dele of geheel aan te zuiveren. Niet gerealiseerde resultaten tussen entiteiten binnen de Groep worden ge\u00eblimineerd. De o<span class=\"_ _5\"/>verige financi\u00eble vaste activ<span class=\"_ _5\"/>a betref<span class=\"_ _5\"/>fen onder andere sub-leaseov<span class=\"_ _5\"/>ereenkomsten voor v<span class=\"_ _5\"/>astgoed dat de Groep verhuurt. Deze zijn ge<span class=\"_ _5\"/>waardeerd op basis van de contante waarde v<span class=\"_ _5\"/>an de toekomstige kasstromen. Onder de ov<span class=\"_ _5\"/>erige financi\u00eble vaste activa zijn daarnaast ov<span class=\"_ _5\"/>er<span class=\"_ _1\"/>wegend rentedragende leningen aan afnemers en leningen aan geassocieerde deelnemingen begrepen. Deze zijn ge<span class=\"_ _5\"/>waardeerd tegen geamortiseerde kostprijs minus bijz<span class=\"_ _5\"/>ondere waardev<span class=\"_ _5\"/>erminderingen.  H.1<span class=\"_ _5\"/>0 V<span class=\"_ _2\"/>oorr<span class=\"_ _5\"/>aden De voor<span class=\"_ _5\"/>raden worden gew<span class=\"_ _5\"/>aardeerd tegen kostprijs, berekend op fif<span class=\"_ _5\"/>o-basis, of lagere marktwaarde. De marktwaarde is de gesc<span class=\"_ _5\"/>hat<span class=\"_ _5\"/>te verkoopw<span class=\"_ _5\"/>aarde onder normale omstandigheden, onder af<span class=\"_ _5\"/>trek van verk<span class=\"_ _5\"/>oopkosten. In de waardering zijn interne distributiek<span class=\"_ _5\"/>osten begrepen, ter<span class=\"_ _1\"/>wijl bonusvergoe-dingen in mindering zijn gebrac<span class=\"_ _5\"/>ht.  H.1<span class=\"_ _2\"/>1 Handelsvorder<span class=\"_ _5\"/>ingen en o<span class=\"_ _5\"/>ver<span class=\"_ _5\"/>ige vlot<span class=\"_ _5\"/>tende activ<span class=\"_ _5\"/>a De handelsvorderingen w<span class=\"_ _5\"/>orden bij eerste opname ver<span class=\"_ _19\"/>werkt tegen de transactieprijs en vervolgens gew<span class=\"_ _5\"/>aardeerd tegen geamortiseerde kostprijs onder af<span class=\"_ _5\"/>trek van bijz<span class=\"_ _5\"/>ondere waardev<span class=\"_ _5\"/>erminderingen. Bijzondere waarde<span class=\"_ _5\"/>ver<span class=\"_ _2\"/>-minderingen worden bepaald op basis v<span class=\"_ _5\"/>an het \u2018<span class=\"_ _5\"/>expected-credit-loss<span class=\"_ _5\"/>\u2019 (ECL) model, conform IFR<span class=\"_ _5\"/>S 9. Debiteuren die in grote financi\u00eble moeilijkheden verk<span class=\"_ _5\"/>eren en debiteuren waar<span class=\"_ _19\"/>van de v<span class=\"_ _5\"/>er<span class=\"_ _19\"/>valdatum v<span class=\"_ _5\"/>an openst<span class=\"_ _19\"/>aande fact<span class=\"_ _5\"/>uren zeer significant is o<span class=\"_ _5\"/>versc<span class=\"_ _5\"/>hreden worden geclassificeerd als dubieuz<span class=\"_ _5\"/>e debiteuren. <span class=\"_ _5\"/>V<span class=\"_ _2\"/>oor handelsvorderingen op dubieuze debiteuren w<span class=\"_ _5\"/>ordt een aparte voorziening getrof<span class=\"_ _5\"/>fen, buiten het ECL model om. <span class=\"_ _5\"/>Als geen redelijke ver<span class=\"_ _19\"/>wac<span class=\"_ _5\"/>hting meer bestaat dat vorderingen op dubieuz<span class=\"_ _5\"/>e debiteuren ontvan-gen zullen worden, w<span class=\"_ _5\"/>orden deze afgeboekt.<span class=\"ff4\"> </span> H.12 <span class=\"_ _5\"/> <span class=\"_ _b3\"/>Activ<span class=\"_ _5\"/>a aangehouden voor v<span class=\"_ _5\"/>erk<span class=\"_ _5\"/>oop en dir<span class=\"_ _5\"/>ect hieraan  verbonden v<span class=\"_ _5\"/>erplic<span class=\"_ _5\"/>htingen Activ<span class=\"_ _5\"/>a worden aangemerkt als \u2018aangehouden voor v<span class=\"_ _5\"/>erkoop\u2019 als het in hoge mate waarsc<span class=\"_ _5\"/>hijnlijk is dat hun boekw<span class=\"_ _5\"/>aarde naar ver<span class=\"_ _19\"/>wac<span class=\"_ _5\"/>hting hoofdzakelijk via verk<span class=\"_ _5\"/>oop zal worden gerealiseerd en niet via het voortgez<span class=\"_ _5\"/>et<span class=\"_ _5\"/>te gebruik er<span class=\"_ _19\"/>van. Dergelijk<span class=\"_ _5\"/>e activa worden o<span class=\"_ _5\"/>ver het algemeen gew<span class=\"_ _5\"/>aardeerd tegen boekwaarde of lagere re\u00eble w<span class=\"_ _5\"/>aarde minus verkoopk<span class=\"_ _5\"/>osten. Een bijzonder waarde<span class=\"_ _5\"/>verminderingsverlies op een groep af te stoten activ<span class=\"_ _5\"/>a en verplic<span class=\"_ _5\"/>htin-gen wordt in eerste instantie toegerekend aan goodwill en v<span class=\"_ _5\"/>er<span class=\"_ _19\"/>volgens naar rato aan de resterende activa en v<span class=\"_ _5\"/>erplic<span class=\"_ _5\"/>htingen, met dien verstande dat geen bijzonder w<span class=\"_ _5\"/>aardeverminderingsv<span class=\"_ _5\"/>erlies wordt toegerekend aan voor<span class=\"_ _5\"/>raden, financi\u00eble activa, uitgestelde belastingvorderingen, activ<span class=\"_ _5\"/>a uit hoofde van personeelsbeloningen, die ge<span class=\"_ _5\"/>waardeerd blijven w<span class=\"_ _5\"/>orden in ov<span class=\"_ _5\"/>ereenstemming met de overige grondslagen v<span class=\"_ _5\"/>an de Groep. Bijzondere waarde<span class=\"_ _5\"/>verminderingsverliez<span class=\"_ _5\"/>en die voortvloeien uit de eerste classificatie als \u2018aangehouden voor v<span class=\"_ _5\"/>erkoop\u2019 en winsten of verliez<span class=\"_ _5\"/>en uit her<span class=\"_ _1\"/>waardering na eerste opname, worden v<span class=\"_ _5\"/>er<span class=\"_ _1\"/>werkt in het resultaat. Eenmaal aangemerkt als voor v<span class=\"_ _5\"/>erkoop aangehouden, worden immateri\u00eble activ<span class=\"_ _5\"/>a en materiele vaste activa niet geamortiseerd of afgesc<span class=\"_ _5\"/>hre<span class=\"_ _5\"/>ven. H.13 Geldmiddelen en kasequiv<span class=\"_ _5\"/>alenten De geldmiddelen en kasequivalenten bestaan uit kas- en banksaldi, alsmede deposito\u2019<span class=\"_ _2\"/>s en worden ge<span class=\"_ _5\"/>waardeerd tegen nominale w<span class=\"_ _5\"/>aarde. Rekening-courantkredieten die direct opeisbaar zijn, en die een integraal deel van het cash-management van de Groep v<span class=\"_ _5\"/>ormen, maken in het kasstroomov<span class=\"_ _5\"/>er<span class=\"_ _19\"/>zic<span class=\"_ _5\"/>ht deel uit van de post geldmiddelen, kasequiv<span class=\"_ _5\"/>alenten en kortlopende leningen. H.14 V<span class=\"_ _2\"/>oorzieningen De voorziening voor uitgestelde belastingv<span class=\"_ _5\"/>erplic<span class=\"_ _5\"/>htingen is opgenomen tegen <span class=\"_ _4\"/> <span class=\"_ _2d\"/> nominale waarde op basis v<span class=\"_ _5\"/>an het t<span class=\"_ _19\"/>arief waarvan wordt v<span class=\"_ _5\"/>er<span class=\"_ _1\"/>wac<span class=\"_ _5\"/>ht dat de verplic<span class=\"_ _5\"/>hting geset<span class=\"_ _5\"/>teld wordt en is toegelic<span class=\"_ _5\"/>ht onder <span class=\"_ _2\"/>W<span class=\"_ _19\"/>instbelastingen. De voorziening voor personeelsbeloningen is toegelic<span class=\"_ _5\"/>ht onder P<span class=\"_ _5\"/>ersoneels-beloningen. De ov<span class=\"_ _5\"/>erige voorzieningen betreff<span class=\"_ _5\"/>en bestaande verplic<span class=\"_ _5\"/>htingen voor garantie<span class=\"_ _5\"/>voorzieningen die zijn ingesc<span class=\"_ _5\"/>hat op de daar<span class=\"_ _19\"/>voor in de toekomst waarsc<span class=\"_ _5\"/>hijnlijk v<span class=\"_ _5\"/>erschuldigde bedragen alsmede, w<span class=\"_ _5\"/>anneer van toepassing, reorganisatiev<span class=\"_ _5\"/>oor<span class=\"_ _19\"/>zieningen. Een voorziening voor reorganisatie w<span class=\"_ _5\"/>ordtopgenomen wanneer de Groep een gedetailleerd en geformaliseerd herstruct<span class=\"_ _5\"/>ureringsplan heef<span class=\"_ _5\"/>t goed <span class=\"_ _2d\"/>gekeurd en de reorganisatie ofwel is aangev<span class=\"_ _5\"/>angen ofwel publiekelijk is aangek<span class=\"_ _5\"/>ondigd. Indien het ef<span class=\"_ _5\"/>fect materieel is, zijn deze v<span class=\"_ _5\"/>oor<span class=\"_ _19\"/>zieningen contant gemaakt. <span class=\"_ _2\"/>T<span class=\"_ _2\"/>oekomstige exploitatie-verliez<span class=\"_ _5\"/>en zijn niet voorzien. H.15 Rentedr<span class=\"_ _5\"/>agende leningen Rentedragende leningen w<span class=\"_ _5\"/>orden bij eerste opname gewaardeerd tegen re\u00eble waarde onder af<span class=\"_ _5\"/>trek v<span class=\"_ _5\"/>an toerekenbare transactiekosten. Daarna vindt waardering plaats tegen geamortiseerde k<span class=\"_ _5\"/>ostprijs op basis van de ef<span class=\"_ _5\"/>f<span class=\"_ _5\"/>ectieve rentemethode. H.16 Over<span class=\"_ _5\"/>ige sc<span class=\"_ _5\"/>hulden en over<span class=\"_ _5\"/>lopende passiv<span class=\"_ _5\"/>a Deze w<span class=\"_ _5\"/>orden bij eerste opname ver<span class=\"_ _19\"/>werkt tegen transactieprijs en  ver <span class=\"_ _4\"/>volgens ge<span class=\"_ _5\"/>waardeerd tegen geamortiseerde kostprijs. I.<span class=\"_ _2\"/> <span class=\"_ _25\"> </span>Gr<span class=\"_ _5\"/>ondslagen v<span class=\"_ _5\"/>oor de consolidatie Doc<span class=\"_ _5\"/>hterondernemingen zijn die entiteiten waaro<span class=\"_ _5\"/>ver Sligro F<span class=\"_ _5\"/>ood Group N.V<span class=\"_ _2\"/>. ov<span class=\"_ _5\"/>erheersende zeggensc<span class=\"_ _5\"/>hap heef<span class=\"_ _5\"/>t. Doc<span class=\"_ _5\"/>hterondernemingen worden volledig in de consolidatie betrokken. Sligro F<span class=\"_ _5\"/>ood Group N.V<span class=\"_ _3e\"/>. is houdstermaatsc<span class=\"_ _5\"/>happij<span class=\"_ _19\"/> van de v<span class=\"_ _5\"/>olgende 1<span class=\"_ _5\"/>00%-doc<span class=\"_ _5\"/>hterondernemingen:  Sligro F<span class=\"_ _5\"/>ood Group Int<span class=\"_ _5\"/>ernational B<span class=\"_ _5\"/>.V<span class=\"_ _2\"/>. t<span class=\"_ _5\"/>e <span class=\"_ _2\"/>V<span class=\"_ _2\"/>eghel<span class=\"ff5\"> </span> \u2022 <span class=\"_ _189\"> </span><span class=\"ff4\">Sligro F<span class=\"_ _5\"/>ood Group Neder<span class=\"_ _5\"/>land B.V<span class=\"_ _3e\"/>. t<span class=\"_ _5\"/>e <span class=\"_ _2\"/>V<span class=\"_ _2\"/>eghel </span>\u2022 <span class=\"_ _189\"> </span> <span class=\"_ _2d\"/>Bouter B.V<span class=\"_ _3\"/>. te Zoetermeer \u2022 <span class=\"_ _189\"> </span> <span class=\"_ _2d\"/>Tintelingen B.V<span class=\"_ _3e\"/>. te <span class=\"_ _5\"/>V<span class=\"_ _5\"/>eghel \u2022 <span class=\"_ _189\"> </span> <span class=\"_ _2d\"/>Exploit<span class=\"_ _19\"/>atiemaatsc<span class=\"_ _5\"/>happij <span class=\"_ _5\"/>Wheere B<span class=\"_ _5\"/>.V<span class=\"_ _2\"/>. te Amsterdam  <span class=\"_ _21\"> </span>\u2022 <span class=\"_ _189\"> </span>Vroegop Ruhe &amp; Co B.V<span class=\"_ _3e\"/>. te Amsterdam  <span class=\"_ _21\"> </span> <span class=\"_ _188\"> </span>\u2022 <span class=\"_ _189\"> </span>L.A.J. Dunc<span class=\"_ _5\"/>k<span class=\"_ _5\"/>er B.V<span class=\"_ _3e\"/>. te Amsterdam  <span class=\"_ _21\"> </span> <span class=\"_ _188\"> </span>\u2022 <span class=\"_ _189\"> </span>B.V<span class=\"_ _3e\"/>. Le<span class=\"_ _5\"/>vensmiddelengroothandel \u2018De K<span class=\"_ _5\"/>wek<span class=\"_ _5\"/>er<span class=\"_ _19\"/>\u2019 te Amsterdam  <span class=\"_ _188\"> </span> <span class=\"_ _188\"> </span>\u2022 <span class=\"_ _106\"> </span>Vroegop A.G.F<span class=\"_ _93\"/>. <span class=\"_ _19\"/>B.V<span class=\"_ _3e\"/>. <span class=\"_ _19\"/>te Amsterdam  \u2022 <span class=\"_ _189\"> </span><span class=\"ff4\">Sligro F<span class=\"_ _5\"/>ood Group Belgium N.V<span class=\"_ _3e\"/>. t<span class=\"_ _5\"/>e Rotselaar </span>\u2022 <span class=\"_ _189\"> </span><span class=\"ff4\">Sligro-MFS Belgium N.V<span class=\"_ _3\"/>. te Rotselaar </span> De juridisc<span class=\"_ _5\"/>he struct<span class=\"_ _5\"/>uur van de Groep wordt ieder jaar beoordeeld op doelmatigheid, waarbij een<span class=\"_ _5\"/>voud de leidraad is. Geassocieerde deelnemingen zijn die entiteiten waarin de Groep in<span class=\"_ _5\"/>vloed van betek<span class=\"_ _5\"/>enis heef<span class=\"_ _5\"/>t op het financi\u00eble en operationele beleid, maar waarov<span class=\"_ _5\"/>er geen zeggensc<span class=\"_ _5\"/>hap bestaat. De geconsolideerde jaarrekening omv<span class=\"_ _5\"/>at het aandeel in het totaalresult<span class=\"_ _19\"/>aat van de geassocieerde deelnemingen v<span class=\"_ _5\"/>olgens de \u2018<span class=\"_ _5\"/>equity\u2019-methode. Doc<span class=\"_ _5\"/>hterondernemingen en geassocieerde deelnemin-gen worden in de geconsolideerde jaar<span class=\"_ _5\"/>rekening betrokken v<span class=\"_ _5\"/>anaf de datum dat sprake is v<span class=\"_ _5\"/>an zeggensc<span class=\"_ _5\"/>hap respectiev<span class=\"_ _5\"/>elijk van invloed v<span class=\"_ _5\"/>an betekenis en tot de datum w<span class=\"_ _5\"/>aarop deze eindigt. Intragroepsposten en ev<span class=\"_ _5\"/>entuele niet gerealiseerde winsten of verliez<span class=\"_ _5\"/>en op deze transacties w<span class=\"_ _5\"/>orden ge\u00eblimineerd bij het opstellen van de geconsoli-deerde jaarrek<span class=\"_ _5\"/>ening<span class=\"_ _19\"/>. J<span class=\"_ _5\"/>.<span class=\"_ _5\"/> <span class=\"_ _25\"> </span>Gesegmenteer<span class=\"_ _5\"/>de inf<span class=\"_ _19\"/>ormatie De organisatiestruct<span class=\"_ _5\"/>uur van De Groep v<span class=\"_ _5\"/>olgt haar internationale ambitie.  Er wordt in de resultaten ondersc<span class=\"_ _5\"/>heid gemaakt naar de segmenten Nederland en Belgi\u00eb. Segmenten w<span class=\"_ _5\"/>orden gerapporteerd in overeenstem-ming met de wijze w<span class=\"_ _5\"/>aarop intern gerapporteerd wordt aan de \u2018Chief Operating Decision-Maker\u2019 (CODM). De Directie (Executiv<span class=\"_ _5\"/>e Board) is ge\u00efdentificeerd als de hoogstgeplaatste functionaris (CODM), die verant-woordelijk is v<span class=\"_ _5\"/>oor de toewijzing van middelen en v<span class=\"_ _5\"/>oor de beoordeling van prestaties van de segmenten. De interne rapportages en KPIs sluiten een op een aan op de grondslagen die voor de geconsolideerde jaar<span class=\"_ _5\"/>rekening worden toegepast. K.<span class=\"_ _2\"/> <span class=\"_ _188\"> </span>Winst per aandeel De Groep geef<span class=\"_ _5\"/>t inzic<span class=\"_ _5\"/>ht in de gewone en v<span class=\"_ _5\"/>er<span class=\"_ _19\"/>waterde winst per aandeel.  Het net<span class=\"_ _5\"/>toresultaat per gewoon aandeel w<span class=\"_ _5\"/>ordt berekend aan de hand van  de aan de aandeelhouders van de Groep toe te rek<span class=\"_ _5\"/>enen winst, gedeeld door het gew<span class=\"_ _5\"/>ogen gemiddelde aant<span class=\"_ _19\"/>al gew<span class=\"_ _5\"/>one aandelen die gedurende de verslagperiode uitstaan. Bij de berekening v<span class=\"_ _5\"/>an de ver<span class=\"_ _19\"/>waterde winst per aandeel worden de aan de aandeelhouders v<span class=\"_ _5\"/>an de Groep toe te rekenen winst en het gew<span class=\"_ _5\"/>ogen gemiddelde aant<span class=\"_ _19\"/>al gew<span class=\"_ _5\"/>one aandelen die gedurende de verslagperiode uitstaan gecorrigeerd v<span class=\"_ _5\"/>oor het ver<span class=\"_ _19\"/>waterende ef<span class=\"_ _5\"/>fect op  de gew<span class=\"_ _5\"/>one aandelen van aan medew<span class=\"_ _5\"/>erkers toegekende aandelenopties. L.<span class=\"_ _2\"/> <span class=\"_ _e1\"> </span>Be\u00ebindigde bedrijfsactiviteiten De be\u00ebindigde bedrijfsactiviteiten is een component van de onderneming van de Groep, w<span class=\"_ _5\"/>aar<span class=\"_ _19\"/>van de activiteiten en kasstromen duidelijk te onder<span class=\"_ _2\"/>-sc<span class=\"_ _5\"/>heiden zijn van de rest v<span class=\"_ _5\"/>an de Groep, en die: \u2022 <span class=\"_ _189\"> </span>een afzonderlijk<span class=\"_ _5\"/>e belangrijke bedrijfsactiviteit of geografisc<span class=\"_ _5\"/>h bedrijfs-gebied vertegen<span class=\"_ _5\"/>woordigt; \u2022 <span class=\"_ _189\"> </span> <span class=\"_ _2d\"/>deel uitmaakt van een geco\u00f6rdineerd plan om een afzonderlijk<span class=\"_ _5\"/>e belang-rijke bedrijfsactiviteit of geografisc<span class=\"_ _5\"/>h gebied af te stoten; of \u2022 <span class=\"_ _189\"> </span> <span class=\"_ _2d\"/>een doc<span class=\"_ _5\"/>hteronderneming is die uitsluitend is overgenomen met de  bedoeling te worden doorverkoc<span class=\"_ _5\"/>ht. Classificatie als be\u00ebindigde bedrijfsactiviteit gesc<span class=\"_ _5\"/>hiedt bij afstoting of<span class=\"_ _5\"/>, indien dit eerder is, wanneer de bedrijfsactiviteit v<span class=\"_ _5\"/>oldoet aan de criteria voor classificatie als aangehouden voor v<span class=\"_ _5\"/>erkoop. 1.<span class=\"_ _2\"/> <span class=\"_ _104\"> </span> <span class=\"_ _2d\"/>Overname,<span class=\"_ _2\"/> participatie en verk<span class=\"_ _5\"/>oop van bedrijfsactiviteiten <span class=\"_ _b3\"/> <span class=\"_ _2d\"/> Op 3 januari 2023 heef<span class=\"_ _5\"/>t de Groep de ov<span class=\"_ _5\"/>erheersende zeggensc<span class=\"_ _5\"/>hap verkregen ov<span class=\"_ _5\"/>er diverse activa en passiv<span class=\"_ _5\"/>a die hoofdzakelijk de activiteiten van negen Metro groothandels weerspiegelen. De o<span class=\"_ _5\"/>vername wordt besc<span class=\"_ _5\"/>hou<span class=\"_ _5\"/>wd als een business combination op basis van IFR<span class=\"_ _5\"/>S 3. De transactie stond in relatie tot de gerec<span class=\"_ _5\"/>htelijke reorganisatie v<span class=\"_ _5\"/>an Makro Cash &amp; Carr<span class=\"_ _19\"/>y Belgium N.V<span class=\"_ _3e\"/>.. Op basis van haar onderzoek heef<span class=\"_ _5\"/>t de B<span class=\"_ _5\"/>elgische Mededingingsautoriteit (\u201cBMA<span class=\"_ _93\"/>\u201d) op 1<span class=\"_ _5\"/>7 no<span class=\"_ _5\"/>vember 2022 een \u2018<span class=\"_ _5\"/>on<span class=\"_ _5\"/>voor<span class=\"_ _19\"/>waardelijke beslissing tot onthef<span class=\"_ _5\"/>fing\u2019 verleend, w<span class=\"_ _5\"/>aardoor deze transactie tot uitvoering moc<span class=\"_ _5\"/>ht w<span class=\"_ _5\"/>orden gebrac<span class=\"_ _5\"/>ht.  De komende tijd zal de BMA haar onderzoek f<span class=\"_ _5\"/>ormeel afronden, waaruit vooralsnog geen significante belemmeringen w<span class=\"_ _5\"/>orden ver<span class=\"_ _19\"/>wac<span class=\"_ _5\"/>ht.  De groothandels zijn een prominente lev<span class=\"_ _5\"/>erancier van food en aan f<span class=\"_ _5\"/>ood gerelateerde non food producten aan de horeca, z<span class=\"_ _5\"/>orginstellingen en overige food prof<span class=\"_ _5\"/>essionals. De ov<span class=\"_ _5\"/>ername van deze v<span class=\"_ _5\"/>estigingen ondersteunt de continue groei van de Groep op de B<span class=\"_ _5\"/>elgisc<span class=\"_ _5\"/>he markt.  Een analyse v<span class=\"_ _5\"/>an de overgenomen activ<span class=\"_ _5\"/>a en passiva is opgenomen in de onderstaande t<span class=\"_ _19\"/>abel en vertegen<span class=\"_ _5\"/>woordigt de activa en passiv<span class=\"_ _5\"/>a die zijn ge\u00efdentificeerd tegen de re\u00eble waarde v<span class=\"_ _5\"/>oor zov<span class=\"_ _5\"/>er deze op dit moment kan worden v<span class=\"_ _5\"/>astgesteld. Dit is het gevolg v<span class=\"_ _5\"/>an de beperkte tijd tussen de ov<span class=\"_ _5\"/>ernamedatum van 3 januari 2023 en het opmak<span class=\"_ _5\"/>en van de jaarrek<span class=\"_ _5\"/>ening<span class=\"_ _19\"/>,  als ook de beperkte informatie die tot heden is v<span class=\"_ _5\"/>erkregen om de bedragen nauwk<span class=\"_ _5\"/>euriger te kunnen bepalen.  x \u20ac miljoen <span class=\"_ _117\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\">Metro </span>Goodwill <span class=\"_ _190\"> </span>* Ov<span class=\"_ _5\"/>erige immateri\u00eble activa <span class=\"_ _b1\"> </span>* Materi\u00eble vaste activ<span class=\"_ _5\"/>a <span class=\"_ _18c\"> </span>1 Activ<span class=\"_ _5\"/>a met gebruiksrec<span class=\"_ _5\"/>ht <span class=\"_ _10f\"> </span><span class=\"ws6a\">*  </span>Handels- en ov<span class=\"_ _5\"/>erige vorderingen <span class=\"_ _12c\"> </span>3 V<span class=\"_ _5\"/>oorraden <span class=\"_ _191\"> </span>1 Geldmiddelen en kasequivalenten <span class=\"_ _fb\"> </span>0 Langlopende leasev<span class=\"_ _5\"/>erplic<span class=\"_ _5\"/>htingen <span class=\"_ _192\"> </span>* Kortlopende lease<span class=\"_ _5\"/>verplic<span class=\"_ _5\"/>htingen <span class=\"_ _121\"> </span>* Ov<span class=\"_ _5\"/>erige schulden en o<span class=\"_ _5\"/>verlopende passiv<span class=\"_ _5\"/>a <span class=\"_ _193\"> </span>* T<span class=\"_ _3e\"/>otaal identificeerbare net<span class=\"_ _5\"/>to activ<span class=\"_ _5\"/>a * De eerste waardering v<span class=\"_ _5\"/>an de business combination is nog niet afgerond en daarom zijn de opgenomen waarden niet definitief<span class=\"_ _5\"/>. <span class=\"_ _2\"/>We v<span class=\"_ _5\"/>er<span class=\"_ _1\"/>wac<span class=\"_ _5\"/>hten een update te verstrekk<span class=\"_ _5\"/>en tijdens de present<span class=\"_ _19\"/>atie van de halfjaarcijf<span class=\"_ _5\"/>ers 2023. De activa en passiv<span class=\"_ _5\"/>a van Metro zijn ov<span class=\"_ _5\"/>ergenomen voor een initi\u00eble aankoopprijs van \u20ac 47 miljoen, w<span class=\"_ _5\"/>aarin is inbegrepen \u20ac 5 miljoen als vastgestelde ov<span class=\"_ _5\"/>er<span class=\"_ _2\"/>-nameprijs voor de ter<span class=\"_ _5\"/>reinen en gebouwen in Luik. De Groep heef<span class=\"_ _5\"/>t middels een separate transactie ov<span class=\"_ _5\"/>erheersende zeggensc<span class=\"_ _5\"/>hap verkregen o<span class=\"_ _5\"/>ver de terreinen en gebou<span class=\"_ _5\"/>wen in Luik per 28 december 2022 voor \u20ac 5 miljoen.  P<span class=\"_ _5\"/>er 31 december 2022 zijn de gebouw<span class=\"_ _5\"/>en en terreinen in Luik verantwoord als materi\u00eble vaste activ<span class=\"_ _5\"/>a.  De initi\u00eble aankoopprijs zal w<span class=\"_ _5\"/>orden verhoogd met de waarde v<span class=\"_ _5\"/>an voorraad  en kassaldi die in de groothandels aanw<span class=\"_ _5\"/>ezig waren op 3 januari 2023.  De opstart- en acquisitiekosten bedragen \u20ac 4 miljoen en zijn in ov<span class=\"_ _5\"/>ereenstem-ming met IFRS 3 in de winst- en v<span class=\"_ _5\"/>erlies <span class=\"_ _4\"/>rekening v<span class=\"_ _5\"/>erant<span class=\"_ _19\"/>woord onder de algemene en beheerskosten. P<span class=\"_ _5\"/>er 31 december 2022 is een Escrow bankrek<span class=\"_ _5\"/>ening aanwezig gerelateerd aan de acquisitie van de Metro activiteiten w<span class=\"_ _5\"/>elke dient als waarborg v<span class=\"_ _5\"/>oor de Groep. Deze Escro<span class=\"_ _5\"/>w bankrekening had per ultimo 2022 een saldo van \u20ac 5 miljoen en het saldo vertegen<span class=\"_ _5\"/>woordigt de reeds ver<span class=\"_ _5\"/>richte betaling door de Groep inzake de ter<span class=\"_ _5\"/>reinen en gebouwen in Luik aan de notaris. Het Escrow bedrag komt toe aan v<span class=\"_ _5\"/>erkoper Makro Cash &amp; Carry Belgium N.V<span class=\"_ _3e\"/>. wanneer de verk<span class=\"_ _5\"/>ooptransactie onherroepelijk is gew<span class=\"_ _5\"/>orden.  De ov<span class=\"_ _5\"/>erige immateri\u00eble activa zullen naar ver<span class=\"_ _19\"/>wac<span class=\"_ _5\"/>hting v<span class=\"_ _5\"/>oornamelijk betrek-king hebben op vestigingsplaatsen en klantrelaties. De materi\u00eble v<span class=\"_ _5\"/>aste activa in de tabel betreff<span class=\"_ _5\"/>en ov<span class=\"_ _5\"/>erige materi\u00eble vaste activ<span class=\"_ _5\"/>a. De overgenomen activ<span class=\"_ _5\"/>a met gebruiksrec<span class=\"_ _5\"/>ht en bijbehorende lease<span class=\"_ _5\"/>verplic<span class=\"_ _5\"/>htingen hebben voornamelijk betrekking op huurov<span class=\"_ _5\"/>ereenkomsten inzake de panden op de div<span class=\"_ _5\"/>erse locaties, een klein deel betref<span class=\"_ _5\"/>fen autoleaseo<span class=\"_ _5\"/>vereenk<span class=\"_ _5\"/>omsten voor werknemers. Handels- en ov<span class=\"_ _5\"/>erige vorderingen omvat<span class=\"_ _5\"/>ten v<span class=\"_ _5\"/>orderingen op handelsdebiteu-ren, inclusief een afwaardering naar re\u00eble w<span class=\"_ _5\"/>aarde, en leveranciersbonussen. Ov<span class=\"_ _5\"/>erige schulden en o<span class=\"_ _5\"/>verlopende passiv<span class=\"_ _5\"/>a best<span class=\"_ _19\"/>aan uit sc<span class=\"_ _5\"/>hulden aan personeel en klantbonussen. Op dit moment zijn er geen voor<span class=\"_ _19\"/>waardelijk<span class=\"_ _5\"/>e verplic<span class=\"_ _5\"/>htingen ge\u00efdentificeerd. De definitiev<span class=\"_ _5\"/>e allocatie van de aankoopprijs is nog niet afgerond en de goodwill met betrekking tot deze transactie zal tegelijk<span class=\"_ _5\"/>ertijd met de bepaling van de re\u00eble w<span class=\"_ _5\"/>aarde van de andere activa en passiv<span class=\"_ _5\"/>a worden vastgesteld.  * <span class=\"_ _194\"> </span>Nog te bepalen De (opstart)activiteiten van Sligro-Metro zijn momenteel nog niet toe <span class=\"_ _2d\"/>- ge <span class=\"_ _2d\"/>rekend aan een van de segmenten v<span class=\"_ _5\"/>an de Groep, maar in toelic<span class=\"_ _5\"/>hting 2 opgenomen in het segment Belgi\u00eb. 2.<span class=\"_ _2\"/> <span class=\"_ _104\"> </span>Gesegmenteer<span class=\"_ _5\"/>de inf<span class=\"_ _19\"/>ormatie Onze organisatiestr<span class=\"_ _5\"/>uctuur is in lijn met onz<span class=\"_ _5\"/>e internationale ambitie vorm-gegev<span class=\"_ _5\"/>en. In de basis werken wij met een directieteam en lokale operatie en vestigingen in de twee segmenten Nederland en B<span class=\"_ _5\"/>elgi\u00eb. De geografisc<span class=\"_ _5\"/>he ligging is de basis waarop dez<span class=\"_ _5\"/>e segmenten zijn bepaald, gezien het belang van het onderhouden v<span class=\"_ _5\"/>an relaties met de klanten en het begrijpen van de lokale marktomstandigheden.  Het segment Nederland omvat de z<span class=\"_ _5\"/>elfbedienings- en bezorgser<span class=\"_ _19\"/>vice- activiteiten die opereren onder de merknamen Sligro, De K<span class=\"_ _5\"/>wek<span class=\"_ _5\"/>er en  <span class=\"_ _4\"/> V<span class=\"_ _5\"/>an Hoec<span class=\"_ _5\"/>kel; de gespecialiseerde productiebedrijv<span class=\"_ _5\"/>en voor conv<span class=\"_ _5\"/>enience SmitVis en Culivers, B<span class=\"_ _5\"/>outer grootkeukens en <span class=\"_ _3e\"/>Tintelingen kerstgesc<span class=\"_ _5\"/>henken.  Het segment Belgi\u00eb omv<span class=\"_ _5\"/>at de zelfbedienings- en bezorgservice-activiteiten die opereren onder de merknamen Sligro-ISPC en J<span class=\"_ _5\"/>A<span class=\"_ _5\"/>V<span class=\"_ _5\"/>A Foodservice. De (opstart)activiteiten van Sligro-M, die opgenomen zijn in de juridisc<span class=\"_ _5\"/>he entiteit Sligro-MFS Belgium N.V<span class=\"_ _3e\"/>., zijn momenteel nog niet toegerekend aan een van de segmenten, maar in de tabel van de gesegmenteerde inf<span class=\"_ _5\"/>orma-tie opgenomen in Belgi\u00eb. Dit geldt ook v<span class=\"_ _5\"/>oor de op balansdatum aanw<span class=\"_ _5\"/>ezige activa, met name zijnde de aan<span class=\"_ _5\"/>wezige geldmiddelen van \u20ac 45 miljoen en het aangekoc<span class=\"_ _5\"/>hte pand in Luik v<span class=\"_ _5\"/>an \u20ac 5 miljoen.  De informatie die de Ex<span class=\"_ _5\"/>ecutive Board gebr<span class=\"_ _5\"/>uikt om de voortgang te beoorde-len en operationele beslissingen te nemen, is gebaseerd op deze segmen-ten. De Groep stelt maandelijks een financi\u00eble rapportage op ten behoeve van de Ex<span class=\"_ _5\"/>ecutive Board en R<span class=\"_ _5\"/>aad van Commissarissen. De Executiv<span class=\"_ _5\"/>e Board beoordeelt de bedrijfsresultaten aan de hand van deze rapportage, die met name de geconsolideerde en de segmentinformatie be<span class=\"_ _5\"/>vat met betrekking tot de winst- en verliesrek<span class=\"_ _5\"/>ening en daaraan gerelateerde KPIs, het kas-stroomov<span class=\"_ _5\"/>er<span class=\"_ _19\"/>zic<span class=\"_ _5\"/>ht, de balans en het werkkapitaal. Ook de jaarlijkse begroting en prognoses worden op het niv<span class=\"_ _5\"/>eau van deze segmenten opgesteld en de allocatie van middelen door de \u2018Chief Operating Decision mak<span class=\"_ _5\"/>er<span class=\"_ _19\"/>\u2019 vindt op dit niveau plaats. De belangrijkste prestatiemaatst<span class=\"_ _19\"/>af die de Groep hanteert is Ebit. De lokale directieteams gev<span class=\"_ _5\"/>en in deze rapportage een toelic<span class=\"_ _5\"/>hting op de prest<span class=\"_ _19\"/>aties  van hun segment. De rapportage is op dezelfde w<span class=\"_ _5\"/>aarderingsgrondslagen opgesteld als de financi\u00eble informatie in de jaar<span class=\"_ _5\"/>rekening.  T<span class=\"_ _2\"/>ransacties tussen de beide segmenten vinden op plaats op basis v<span class=\"_ _5\"/>an marktconforme prijz<span class=\"_ _5\"/>en. Gesegmenteer<span class=\"_ _5\"/>de infor<span class=\"_ _5\"/>matie Neder<span class=\"_ _5\"/>land <span class=\"_ _195\"> </span>Belgi\u00eb<span class=\"_ _ed\"> </span>Groep x \u20ac miljoen<span class=\"_ _196\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\"> 2022 <span class=\"_ _43\"> </span> 2021 <span class=\"_ _20\"> </span> 2022 <span class=\"_ _43\"> </span> 2021 <span class=\"_ _20\"> </span> 2022 <span class=\"_ _43\"> </span> 2021 </span> Omzet <span class=\"ff8 fs5\">1)</span> 2.238 <span class=\"_ _7a\"> </span> 1<span class=\"_ _5\"/>.730 <span class=\"_ _44\"> </span> 245 <span class=\"_ _44\"> </span> 168 <span class=\"_ _113\"> </span> 2.483 <span class=\"_ _7a\"> </span> 1<span class=\"_ _5\"/>.898 Ov<span class=\"_ _5\"/>erige bedrijfsopbrengsten  18<span class=\"_ _19\"/> <span class=\"_ _4c\"> </span><span class=\"ls0 ws1\"> 7 <span class=\"_ _4c\"> </span> 0 <span class=\"_ _4c\"> </span> 0 <span class=\"_ _59\"> </span></span> 18<span class=\"_ _19\"/> <span class=\"_ _4c\"> </span><span class=\"ls0 ws1\"> 7 </span>T<span class=\"_ _3e\"/>otale opbrengst<span class=\"_ _5\"/>en <span class=\"_ _197\"> </span> 2.256 <span class=\"_ _7a\"> </span> 1<span class=\"_ _5\"/>.737 <span class=\"_ _44\"> </span> 245 <span class=\"_ _44\"> </span> 168 <span class=\"_ _7a\"> </span> 2.50<span class=\"_ _5\"/>1 <span class=\"_ _6d\"> </span> 1<span class=\"_ _5\"/>.905 6) Br<span class=\"_ _5\"/>uto bedr<span class=\"_ _5\"/>ijfsresultaat (Ebitda) 134 <span class=\"_ _41\"> </span><span class=\"ls3e ws60\"> 11<span class=\"_ _19\"/>0<span class=\"_ _28\"/> <span class=\"_ _ab\"> </span></span> (8) <span class=\"_ _a2\"> </span> (1) <span class=\"_ _20\"> </span> 126 <span class=\"_ _5e\"> </span> 1<span class=\"_ _5\"/>09 2) Afsc<span class=\"_ _5\"/>hrijvingen en amortisatie (75) <span class=\"_ _70\"> </span> (72) <span class=\"_ _52\"> </span> (8) <span class=\"_ _5e\"> </span> (1<span class=\"_ _5\"/>2) <span class=\"_ _70\"> </span> (83) <span class=\"_ _44\"> </span> (84) 6)  Bedr<span class=\"_ _5\"/>ijfsresultaat (Ebit) 59 <span class=\"_ _52\"> </span> 38 <span class=\"_ _72\"> </span> (16) <span class=\"_ _72\"> </span>(13) <span class=\"_ _72\"> </span> 43 <span class=\"_ _52\"> </span> 25 Financieringsbaten en -lasten <span class=\"_ _18b\"> </span> (7) <span class=\"_ _52\"> </span> (7) <span class=\"_ _48\"> </span> 0 <span class=\"_ _50\"> </span>0<span class=\"_ _4c\"> </span> (7) <span class=\"_ _52\"> </span> (7) Aandeel in het resultaat van geassocieerde deelnemingen <span class=\"_ _157\"> </span> 7 <span class=\"_ _4c\"> </span> 8 <span class=\"_ _4c\"> </span> 0 <span class=\"_ _91\"> </span>0 <span class=\"_ _4c\"> </span> 7 <span class=\"_ _4c\"> </span> 8 6)Winstbelastingen  <span class=\"_ _198\"> </span> (8) <span class=\"_ _52\"> </span> (8) <span class=\"_ _48\"> </span> 4 <span class=\"_ _50\"> </span>2 <span class=\"_ _48\"> </span> (4) <span class=\"_ _52\"> </span> (6) 6) Nett<span class=\"_ _5\"/>owinst (ver<span class=\"_ _5\"/>lies) 51 <span class=\"_ _52\"> </span> 31 <span class=\"_ _72\"> </span> (12) <span class=\"_ _5a\"> </span>(1<span class=\"_ _5\"/>1) <span class=\"_ _72\"> </span> 39 <span class=\"_ _52\"> </span> 20 6)T<span class=\"_ _3e\"/>otaal activ<span class=\"_ _5\"/>a <span class=\"_ _199\"> </span> 1<span class=\"_ _5\"/>.233 <span class=\"_ _5d\"> </span>1<span class=\"_ _5\"/>.131 <span class=\"_ _44\"> </span> 188 <span class=\"_ _80\"> </span>1<span class=\"_ _5\"/>02 <span class=\"_ _7a\"> </span> 1.421 <span class=\"_ _7a\"> </span> 1<span class=\"_ _5\"/>.233  6)P<span class=\"_ _5\"/>assiva van het segment  <span class=\"_ _19a\"> </span> 655 <span class=\"_ _70\"> </span> 556 <span class=\"_ _52\"> </span> 91 <span class=\"_ _52\"> </span> 64 <span class=\"_ _41\"> </span> 7<span class=\"_ _2\"/>46 <span class=\"_ _70\"> </span> 620 Niet toegerekende passiv<span class=\"_ _5\"/>a <span class=\"_ _19b\"> </span> 675 <span class=\"_ _5e\"> </span> 61<span class=\"_ _5\"/>3 T<span class=\"_ _3e\"/>otaal passiv<span class=\"_ _5\"/>a <span class=\"_ _19c\"> </span><span class=\"ff5\"> <span class=\"_ _a3\"> </span> <span class=\"_ _a3\"> </span> <span class=\"_ _a3\"> </span> </span> 1<span class=\"_ _5\"/>.421 <span class=\"_ _7a\"> </span> 1.233 3) 6)  Net<span class=\"_ _5\"/>to ge\u00efnv<span class=\"_ _5\"/>esteerd vermogen 7<span class=\"_ _3e\"/>45 <span class=\"_ _44\"> </span> 753 <span class=\"_ _48\"> </span>55 <span class=\"_ _52\"> </span> 52 <span class=\"_ _70\"> </span> 800 <span class=\"_ _44\"> </span> 805 Net<span class=\"_ _5\"/>to rentedragende sc<span class=\"_ _5\"/>hulden, voorzieningen en geassocieerde deelnemingen <span class=\"_ _19d\"> </span> <span class=\"_ _162\"> </span>  (321) <span class=\"_ _75\"> </span> (352) Groepsv<span class=\"_ _5\"/>ermog<span class=\"_ _5\"/>en <span class=\"_ _19e\"> </span>479 <span class=\"_ _5a\"> </span>453 6)  P<span class=\"_ _5\"/>ersoneelskosten 272 <span class=\"_ _5e\"> </span> 1<span class=\"_ _5\"/>96 <span class=\"_ _df\"> </span> 42 <span class=\"_ _52\"> </span> 30 <span class=\"_ _80\"> </span>31<span class=\"_ _5\"/>4 <span class=\"_ _44\"> </span> 226 4)Gemiddeld aantal medewerk<span class=\"_ _5\"/>ers (FTE) <span class=\"_ _19f\"> </span> 3.489 <span class=\"_ _113\"> </span> 3.450 <span class=\"_ _70\"> </span> 528 <span class=\"_ _44\"> </span> 525 <span class=\"_ _97\"> </span> 4.0<span class=\"_ _5\"/>1<span class=\"_ _5\"/>7 <span class=\"_ _113\"> </span> 3.975 6)  Inv<span class=\"_ _5\"/>esteringen 52 <span class=\"_ _52\"> </span> 48 <span class=\"_ _4c\"> </span> 7 <span class=\"_ _4c\"> </span> 1 <span class=\"_ _48\"> </span>59 <span class=\"_ _52\"> </span> 49 Desinv<span class=\"_ _5\"/>esteringen <span class=\"_ _1a0\"> </span> 0 <span class=\"_ _48\"> </span> (2) <span class=\"_ _48\"> </span> 0 <span class=\"_ _4c\"> </span> 0 <span class=\"_ _4c\"> </span> 0 <span class=\"_ _48\"> </span> (2) Kasstromen 5) Betalingen aan de ov<span class=\"_ _5\"/>erheid (1<span class=\"_ _5\"/>56) <span class=\"_ _5d\"> </span> (1<span class=\"_ _5\"/>59) <span class=\"_ _44\"> </span> (46) <span class=\"_ _70\"> </span> (22) <span class=\"_ _75\"> </span> (202) <span class=\"_ _5d\"> </span> (1<span class=\"_ _5\"/>81) 1) <span class=\"_ _73\"> </span>Le<span class=\"_ _5\"/>veringen tussen segmenten bedroegen \u20ac 54 miljoen (2021: \u20ac 33) vanuit Nederland naar Belgi\u00eb.  2) <span class=\"_ _73\"> </span>Inclusief bijzondere waarde<span class=\"_ _5\"/>verminderingen. 3) <span class=\"_ _73\"> </span>Onder af<span class=\"_ _5\"/>trek van vrije geldmiddelen. 4) <span class=\"_ _73\"> </span>Een beperkt aantal hoofdkantoorfuncties die concernbreed werkzaamheden v<span class=\"_ _5\"/>errichten zijn opgenomen bij Nederland. 5) <span class=\"_ _73\"> </span>Be<span class=\"_ _5\"/>vat naast de aan de ov<span class=\"_ _5\"/>erheid bet<span class=\"_ _19\"/>aalde belastingen en accijnzen ook van de o<span class=\"_ _5\"/>verheid ontvangen tegemoetk<span class=\"_ _5\"/>oming NO<span class=\"_ _5\"/>W van \u20ac 4 miljoen (2021: \u20ac 28; 2020 \u20ac 1<span class=\"_ _5\"/>9) in Nederland. 6) <span class=\"_ _73\"> </span>Het segment Belgi\u00eb be<span class=\"_ _5\"/>vat in 2022 ook de nog niet toegerekende (opstart) activiteiten van Sligro-M.  3.<span class=\"_ _2\"/> Omzet Dit betref<span class=\"_ _5\"/>t in zeer belangrijk<span class=\"_ _5\"/>e mate leveringen v<span class=\"_ _5\"/>an food en aan food gerelateerde non-food goederen en diensten aan instit<span class=\"_ _5\"/>utionele afnemers, horeca, catering en andere grootverbr<span class=\"_ _5\"/>uikers in Nederland en Belgi\u00eb.  De verdeling v<span class=\"_ _5\"/>an de omzet ov<span class=\"_ _5\"/>er de activiteiten is als volgt:  Neder<span class=\"_ _5\"/>land <span class=\"_ _1a1\"> </span> Belgi\u00eb <span class=\"_ _1a1\"> </span> Groep x \u20ac miljoen <span class=\"_ _1a2\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\"> 2022 <span class=\"_ _43\"> </span> 2021 <span class=\"_ _20\"> </span> 2022 <span class=\"_ _43\"> </span> 2021 <span class=\"_ _20\"> </span> 2022 <span class=\"_ _43\"> </span> 2021 </span>Le<span class=\"_ _5\"/>veringen van goederen <span class=\"_ _86\"> </span> 2.193 <span class=\"_ _97\"> </span> 1<span class=\"_ _3\"/>.703 <span class=\"_ _44\"> </span> 245 <span class=\"_ _5e\"> </span> 1<span class=\"_ _5\"/>68 <span class=\"_ _113\"> </span> 2.438 <span class=\"_ _97\"> </span> 1<span class=\"_ _3e\"/>.871 Le<span class=\"_ _5\"/>veringen van diensten <span class=\"_ _1a3\"> </span> 45 <span class=\"_ _52\"> </span> 27 <span class=\"_ _4c\"> </span> 0 <span class=\"_ _4c\"> </span> 0 <span class=\"_ _52\"> </span> 45 <span class=\"_ _52\"> </span> 27  2.238 <span class=\"_ _7a\"> </span> 1<span class=\"_ _5\"/>.730 <span class=\"_ _44\"> </span> 245 <span class=\"_ _70\"> </span> 168<span class=\"_ _4e\"> </span>2.483 <span class=\"_ _6d\"> </span> 1<span class=\"_ _5\"/>.898 De Groep heef<span class=\"_ _5\"/>t geen klanten die verantwoordelijk zijn v<span class=\"_ _5\"/>oor meer dan 1<span class=\"_ _5\"/>0% van de omz<span class=\"_ _5\"/>et. 4.<span class=\"_ _2\"/> <span class=\"_ _104\"> </span>Overige bedrijfsopbr<span class=\"_ _5\"/>engsten x \u20ac miljoen <span class=\"_ _186\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\"> 2022 <span class=\"_ _43\"> </span> 2021 </span>Huuropbrengsten <span class=\"_ _164\"> </span> 1 <span class=\"_ _4c\"> </span> 1 Boekresultaat verk<span class=\"_ _5\"/>oop materi\u00eble vaste activa <span class=\"_ _de\"> </span> 1 <span class=\"_ _4c\"> </span> 4 Ov<span class=\"_ _5\"/>erige incidentele result<span class=\"_ _19\"/>aten <span class=\"_ _16\"> </span><span class=\"ls9 wsb\"> 16<span class=\"_ _19\"/> <span class=\"_ _4c\"> </span></span> 2 18 <span class=\"_ _4c\"> </span><span class=\"ls0 ws1\"> 7 </span> Dit jaar is een eenmalige onbelaste boekwinst op de verk<span class=\"_ _5\"/>oop van het minderheidsbelang van de Groep in de geassocieerde deelneming  O. Smeding &amp; Zn. B<span class=\"_ _5\"/>.V<span class=\"_ _3e\"/>. van \u20ac 1<span class=\"_ _5\"/>6 miljoen gerealiseerd, die verantwoord  is onder de ov<span class=\"_ _5\"/>erige incidentele result<span class=\"_ _19\"/>aten.  In 2021 zijn twee bedrijfspanden en een stuk grond v<span class=\"_ _5\"/>erkoc<span class=\"_ _5\"/>ht. Hierop is een boekwinst gerealiseerd van \u20ac 4 miljoen. Binnen het partnership met Heineken zijn in 2021 enk<span class=\"_ _5\"/>ele administratief belastende periodieke afreke-ningen in een keer afge<span class=\"_ _5\"/>wikkeld, hetgeen tot een eenmalige bate van  \u20ac 2 miljoen heef<span class=\"_ _5\"/>t geleid. 5.<span class=\"_ _2\"/> <span class=\"_ _104\"> </span>Personeelsg<span class=\"_ _5\"/>er<span class=\"_ _5\"/>elateer<span class=\"_ _5\"/>de posten 5.A P<span class=\"_ _5\"/>ersoneelskost<span class=\"_ _5\"/>en  De personeelskosten zijn als v<span class=\"_ _5\"/>olgt samengesteld:  x \u20ac miljoen <span class=\"_ _1a4\"> </span> T<span class=\"_ _2\"/>oelichting <span class=\"_ _aa\"> </span><span class=\"ff4 fs5 ws1\"> 2022 <span class=\"_ _20\"> </span> 2021 </span>Salarissen <span class=\"_ _179\"> </span><span class=\"ls1e ws2b\"> 176<span class=\"_ _1\"/> <span class=\"_ _5e\"> </span></span> 1<span class=\"_ _5\"/>65 Sociale lasten <span class=\"_ _19f\"> </span> 31 <span class=\"_ _52\"> </span> 28 Premies toegez<span class=\"_ _5\"/>egde bijdrageregelingen <span class=\"_ _12c\"> </span><span class=\"ls9 wsb\"> 14<span class=\"_ _19\"/> <span class=\"_ _59\"> </span> 14<span class=\"_ _1\"/> </span>Op aandelen gebaseerde betalingen  5.C <span class=\"_ _145\"> </span><span class=\"fsc fc3\"> 4 <span class=\"_ _4c\"> </span> 1 </span>Ingeleend personeel en uitzendkrac<span class=\"_ _5\"/>hten <span class=\"_ _ef\"> </span> 70 <span class=\"_ _df\"> </span> 26 Ov<span class=\"_ _5\"/>erige personeelskosten <span class=\"_ _1a5\"> </span><span class=\"ls9 wsb\"> 19<span class=\"_ _19\"/> <span class=\"_ _103\"> </span> 19<span class=\"_ _19\"/> </span>T<span class=\"_ _2\"/>egemoetkoming NO<span class=\"_ _5\"/>W  5.D<span class=\"_ _92\"> </span><span class=\"fsc fc3\"> 0 <span class=\"_ _5a\"> </span> (27) </span> 314 <span class=\"_ _70\"> </span> 226 Het verloop v<span class=\"_ _5\"/>an de reorganisatievoorziening is als volgt w<span class=\"_ _5\"/>eer te geven:   x \u20ac miljoen<span class=\"_ _15f\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\"> 2022 <span class=\"_ _43\"> </span> 2021 </span>Stand begin boekjaar <span class=\"_ _173\"> </span> 0 <span class=\"_ _4c\"> </span> 3 Dotaties <span class=\"_ _66\"> </span> 0 <span class=\"_ _4c\"> </span> 0 Ont<span class=\"_ _5\"/>trekkingen <span class=\"_ _62\"> </span> 0 <span class=\"_ _48\"> </span> (3) Vrijval <span class=\"_ _1a6\"> </span> 0 <span class=\"_ _4c\"> </span> 0 Stand einde boekjaar  0 <span class=\"_ _4c\"> </span> 0  5.B V<span class=\"_ _2\"/>oorziening <span class=\"_\"> </span>personeelsbeloningen  Deze v<span class=\"_ _5\"/>oor<span class=\"_ _19\"/>ziening heef<span class=\"_ _5\"/>t betrekking op jubileumregelingen.  x \u20ac miljoen <span class=\"_ _186\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\"> 2022 <span class=\"_ _43\"> </span> 2021 </span>Stand begin boekjaar <span class=\"_ _173\"> </span> 2 <span class=\"_ _4c\"> </span> 2 Uitkeringen <span class=\"_ _141\"> </span> 0 <span class=\"_ _4c\"> </span> 0 T<span class=\"_ _2\"/>oev<span class=\"_ _5\"/>oegingen <span class=\"_ _1a7\"> </span> 0 <span class=\"_ _4c\"> </span> 0 Act<span class=\"_ _5\"/>uarieel result<span class=\"_ _19\"/>aat (ev<span class=\"_ _5\"/>eneens result<span class=\"_ _19\"/>aat boekjaar) <span class=\"_ _18c\"> </span> 0 <span class=\"_ _4c\"> </span> 0 Stand einde boekjaar  2 <span class=\"_ _4c\"> </span> 2  5.C Op aandelen gebaseer<span class=\"_ _5\"/>de betalingen (optier<span class=\"_ _5\"/>egeling)  Onder de ov<span class=\"_ _5\"/>erige personeelskosten zijn onder andere de kosten ten aanzien van optieregelingen opgenomen. De Groep k<span class=\"_ _5\"/>ent t<span class=\"_ _19\"/>wee regelingen waarin opties w<span class=\"_ _5\"/>orden toegekend. De tweede regeling is vanaf 2020 niet meer van toepassing op nieu<span class=\"_ _5\"/>we toekenningen.  De doelgroep voor de eerste regeling bestaat uit ongev<span class=\"_ _5\"/>eer 50 personen  die vierjarige voor<span class=\"_ _19\"/>waardelijk<span class=\"_ _5\"/>e, voor continuering van het dienstv<span class=\"_ _5\"/>erband,  niet tussentijds uitoef<span class=\"_ _5\"/>enbare opties verkrijgen. De toek<span class=\"_ _5\"/>enning voor de bestuurders v<span class=\"_ _5\"/>an Sligro Food Group N.V<span class=\"_ _3\"/>. is gebaseerd op een breuk van het gemiddelde vaste salaris v<span class=\"_ _5\"/>an de bestuurders en de uitoef<span class=\"_ _5\"/>enprijs, vermenig-vuldigd met een factor<span class=\"_ _2\"/>. De factor is afhankelijk v<span class=\"_ _5\"/>an de ont<span class=\"_ _19\"/>wikkeling v<span class=\"_ _5\"/>an het totale aandeelhoudersrendement ten opzic<span class=\"_ _5\"/>hte van een peergroup en kan vari\u00ebren t<span class=\"_ _5\"/>ussen 0% en 1<span class=\"_ _5\"/>50%. De peergroup samenstelling is onderdeel  van de door de <span class=\"_ _5\"/>Algemene <span class=\"_ _5\"/>V<span class=\"_ _5\"/>ergadering v<span class=\"_ _5\"/>an Aandeelhouders goedgek<span class=\"_ _5\"/>eurde regeling en is opgenomen op de website. De peergroup toetsing leidt in 2022 tot een factor v<span class=\"_ _5\"/>an 0% (2021: 0%) waardoor er dus geen toekenning van opties heef<span class=\"_ _5\"/>t plaatsge<span class=\"_ _5\"/>vonden in 2022. De ov<span class=\"_ _5\"/>erige leden van de doelgroep ontvangen, afhank<span class=\"_ _5\"/>elijk van de categorie, 50% of 25% van de toek<span class=\"_ _5\"/>enning van de bestuurders. Ook v<span class=\"_ _5\"/>oor deze leden is er in 2022 dan ook geen toekenning. De uit de optieregels voorvloeiende winst (na belasting) dient volledig te w<span class=\"_ _5\"/>orden besteed aan aankoop van Sligro F<span class=\"_ _5\"/>ood Group aandelen. <span class=\"_ _5\"/>V<span class=\"_ _5\"/>oor de directieleden w<span class=\"_ _5\"/>orden die aandelen (wederom) vier jaar geblokk<span class=\"_ _5\"/>eerd. <span class=\"_ _5\"/>V<span class=\"_ _5\"/>oor de o<span class=\"_ _5\"/>verige deelnemers geldt een blokkade termijn van een jaar v<span class=\"_ _5\"/>oor de gekoc<span class=\"_ _5\"/>hte aandelen.  De doelgroep voor de tweede regeling w<span class=\"_ _5\"/>as breder<span class=\"_ _5\"/>. Sligro F<span class=\"_ _5\"/>ood Group kent al vele jaren een aandelenparticipatieplan v<span class=\"_ _5\"/>oor haar medewerk<span class=\"_ _5\"/>ers in Nederland. Afhank<span class=\"_ _5\"/>elijk van de winst als percentage van de omzet v<span class=\"_ _5\"/>oor de Groep krijgen de medew<span class=\"_ _5\"/>erkers een winstdelingspercentage van hun bruto loon tot een maximum bruto loon v<span class=\"_ _5\"/>an \u20ac 50.0<span class=\"_ _19\"/>00. Dit werd tot 20<span class=\"_ _5\"/>1<span class=\"_ _5\"/>9 uitge-keerd in de v<span class=\"_ _5\"/>orm van Sligro F<span class=\"_ _5\"/>ood Group aandelen (50% van de winstdeling) en vierjarige voor<span class=\"_ _19\"/>waardelijk<span class=\"_ _5\"/>e, voor continuering van het dienstv<span class=\"_ _5\"/>erband, niet tussentijds uitoef<span class=\"_ _5\"/>enbare opties (50% van de winstdeling). Een e<span class=\"_ _5\"/>vent<span class=\"_ _5\"/>uele optiewinst (na belasting) w<span class=\"_ _5\"/>ordt volledig in Sligro F<span class=\"_ _5\"/>ood Group aandelen uitgekeerd. Dez<span class=\"_ _5\"/>e aandelen zijn ver<span class=\"_ _19\"/>volgens (w<span class=\"_ _5\"/>ederom) voor een jaar geblokkeerd. <span class=\"_ _2\"/>V<span class=\"_ _5\"/>anaf 2020 is de regeling her<span class=\"_ _19\"/>zien en wordt de winstdeling, mits aan de geldende criteria is voldaan, v<span class=\"_ _5\"/>olledig toegekend in aandelen,  die voor een periode v<span class=\"_ _5\"/>an vijf jaar zijn geblokkeerd.  De uitoef<span class=\"_ _5\"/>enprijs is de eerste ex dividend koers na toek<span class=\"_ _5\"/>enning<span class=\"_ _19\"/>. De re\u00eble waarde v<span class=\"_ _5\"/>an de opties wordt lineair ov<span class=\"_ _5\"/>er de looptijd van de optierec<span class=\"_ _5\"/>hten ten laste van het resultaat gebrac<span class=\"_ _5\"/>ht. Deze opties w<span class=\"_ _5\"/>orden volledig ver<span class=\"_ _19\"/>werkt als \u2018<span class=\"_ _5\"/>equity set<span class=\"_ _5\"/>tled\u2019<span class=\"_ _2\"/>. <span class=\"_ _2\"/>T<span class=\"_ _2\"/>er afdekking van de verplic<span class=\"_ _5\"/>hting w<span class=\"_ _5\"/>ordt voor een deel van de uitstaande opties aandelen ingekoc<span class=\"_ _5\"/>ht. Dit gebeurt op basis van de ver<span class=\"_ _19\"/>wac<span class=\"_ _5\"/>hting die v<span class=\"_ _5\"/>oortvloeit uit de hierna toegelichte Blac<span class=\"_ _5\"/>k &amp; Sc<span class=\"_ _5\"/>holes formule. Het verloop v<span class=\"_ _5\"/>an het aant<span class=\"_ _19\"/>al uitstaande opties is als volgt:  x 1 <span class=\"_ _139\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\"> 2022 <span class=\"_ _43\"> </span> 2021 </span>Stand begin boekjaar <span class=\"_ _f1\"> </span> 7<span class=\"_ _5\"/>66.1<span class=\"_ _5\"/>85 <span class=\"_ _10d\"> </span> 1<span class=\"_ _3e\"/>.0<span class=\"_ _5\"/>1<span class=\"_ _5\"/>5.071 Uitgeoef<span class=\"_ _5\"/>end <span class=\"_ _1a8\"> </span> 0 <span class=\"_ _4c\"> </span> 0 Afkoop <span class=\"_ _101\"> </span> 0 <span class=\"_ _4c\"> </span> 0 V<span class=\"_ _5\"/>ervallen <span class=\"_ _1a9\"> </span> (1<span class=\"_ _5\"/>32.578) <span class=\"_ _16a\"> </span> (21<span class=\"_ _5\"/>7<span class=\"_ _93\"/>.642) V<span class=\"_ _5\"/>ervallen in verband met be\u00ebindiging dienstverband <span class=\"_ _17c\"> </span> (62.408) <span class=\"_ _e0\"> </span> (31<span class=\"_ _3e\"/>.244) V<span class=\"_ _5\"/>erstrekt <span class=\"_ _18c\"> </span> 0 <span class=\"_ _4c\"> </span> 0 Stand einde boekjaar  571<span class=\"_ _5\"/>.199 <span class=\"_ _107\"> </span> 766.1<span class=\"_ _5\"/>85 De in 20<span class=\"_ _5\"/>1<span class=\"_ _5\"/>8 toegekende opties zijn niet uitgeoef<span class=\"_ _5\"/>end en derhalve v<span class=\"_ _5\"/>er<span class=\"_ _19\"/>vallen, omdat de werk<span class=\"_ _5\"/>elijke koers op uitoef<span class=\"_ _5\"/>endat<span class=\"_ _5\"/>um lager was dan de uitoef<span class=\"_ _5\"/>en-koers. In 2020 en 2021 zijn geen opties v<span class=\"_ _5\"/>erstrekt.  De ultimo 2022 uitstaande opties zijn als volgt samengesteld:  Uitoef<span class=\"_ _5\"/>en-  Looptijd k<span class=\"_ _5\"/>oers <span class=\"_ _dd\"> </span><span class=\"ws6d\"> Aantal </span>22 maart 20<span class=\"_ _5\"/>1<span class=\"_ _5\"/>9 <span class=\"_ _1a\"> </span> 1 april 2023 <span class=\"_ _113\"> </span> 31,50 <span class=\"_ _1aa\"> </span> 571<span class=\"_ _3e\"/>.1<span class=\"_ _5\"/>99  V<span class=\"_ _5\"/>oor het aantal aan individuele bestuurders toegek<span class=\"_ _5\"/>ende opties wordt ver<span class=\"_ _19\"/>wez<span class=\"_ _5\"/>en naar toelic<span class=\"_ _5\"/>hting 6. De uit deze regeling v<span class=\"_ _5\"/>oortvloeiende bruto kosten zijn berek<span class=\"_ _5\"/>end door externe deskundigen met behulp van het Blac<span class=\"_ _5\"/>k &amp; Sc<span class=\"_ _5\"/>holes waarderingsmodel en belopen voor de toek<span class=\"_ _5\"/>enning in maart 2022 \u20ac 0,0 miljoen (2021: \u20ac 0,0) over de gehele looptijd van 4 jaar<span class=\"_ _2\"/>. De opgenomen kosten in 2022 met betrekking tot de lopende optieseries bedragen \u20ac 1 miljoen (2021: \u20ac 1).  5.D T<span class=\"_ _3e\"/>egemoetk<span class=\"_ _5\"/>oming <span class=\"_ _b5\"> </span>NOW <span class=\"_\"> </span>en TW<span class=\"_ _5\"/>O  In Nederland heef<span class=\"_ _5\"/>t de Groep in 2020 en 2021 als concern gebruik<span class=\"_ _5\"/>gemaakt van de <span class=\"_ _3e\"/>Tijdelijke Noodmaatregel Ov<span class=\"_ _5\"/>erbrugging <span class=\"_ _5\"/>W<span class=\"_ _5\"/>erkgelegenheid.  In 2022 heef<span class=\"_ _5\"/>t de definitiev<span class=\"_ _5\"/>e aanvraag en afrekening v<span class=\"_ _5\"/>an NO<span class=\"_ _5\"/>W 3.1<span class=\"_ _5\"/>-3.3 plaatsgev<span class=\"_ _5\"/>onden, zonder materi\u00eble versc<span class=\"_ _5\"/>hillen met de in de jaarrek<span class=\"_ _5\"/>ening 2021 opgenomen positie tot gev<span class=\"_ _5\"/>olg<span class=\"_ _19\"/>.  Het verloop v<span class=\"_ _5\"/>an de nog te vorderen tegemoetkoming NO<span class=\"_ _5\"/>W<span class=\"_ _2\"/>, zoals opge-nomen onder de Ov<span class=\"_ _5\"/>erige vlottende activ<span class=\"_ _5\"/>a (toelic<span class=\"_ _5\"/>hting 1<span class=\"_ _5\"/>6) is als volgt:  x \u20ac miljoen<span class=\"_ _15f\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\"> 2022 <span class=\"_ _43\"> </span> 2021 </span>Stand begin boekjaar <span class=\"_ _173\"> </span> 4 <span class=\"_ _4c\"> </span> 3 Berek<span class=\"_ _5\"/>ende tegemoetkoming <span class=\"_ _193\"> </span> 0 <span class=\"_ _df\"> </span> 27 Ontvangen v<span class=\"_ _5\"/>oorsc<span class=\"_ _5\"/>hotten <span class=\"_ _1ab\"> </span> 0 <span class=\"_ _5a\"> </span> (28) Afrekening <span class=\"_ _141\"> </span> (4) <span class=\"_ _48\"> </span> 2 Stand einde boekjaar  0 <span class=\"_ _4c\"> </span> 4 In Belgi\u00eb heef<span class=\"_ _5\"/>t de Groep ook in 2022 gebr<span class=\"_ _5\"/>uik gemaakt van de regeling Tijdelijke <span class=\"_ _2\"/>Werkloosheid door O<span class=\"_ _5\"/>vermac<span class=\"_ _5\"/>ht (TW<span class=\"_ _5\"/>O). Dit heef<span class=\"_ _5\"/>t geresulteerd in lagere salariskosten en sociale lasten ter hoogte v<span class=\"_ _5\"/>an \u20ac 0 miljoen (2021: \u20ac 2). Bij deze v<span class=\"_ _5\"/>orm van steun betaalt de Belgisc<span class=\"_ _5\"/>he ov<span class=\"_ _5\"/>erheid een gedeelte van de personeelskosten direct aan de w<span class=\"_ _5\"/>erknemer<span class=\"_ _5\"/>. Er is derhalve geen sprak<span class=\"_ _5\"/>e van een tegemoetkoming maar een v<span class=\"_ _5\"/>erlaging van de salariskosten en sociale lasten. 6.<span class=\"_ _2\"/> <span class=\"_ _104\"> </span>Bezoldiging van bestuur<span class=\"_ _5\"/>ders en commissarissen Hierna volgt een o<span class=\"_ _5\"/>verzic<span class=\"_ _5\"/>ht van de wijze w<span class=\"_ _5\"/>aarop het bezoldigingsbeleid in  et afgelopen boekjaar in de praktijk is gebrac<span class=\"_ _5\"/>ht. Leden v<span class=\"_ _5\"/>an de Directie en  de Raad v<span class=\"_ _5\"/>an Commissarissen worden besc<span class=\"_ _5\"/>houwd als sleutelfunctionarissen van de Groep. De bez<span class=\"_ _5\"/>oldiging van de in 2022 werkzame best<span class=\"_ _5\"/>uurders van  de vennootsc<span class=\"_ _5\"/>hap die ten laste v<span class=\"_ _5\"/>an het result<span class=\"_ _19\"/>aat is gebrac<span class=\"_ _5\"/>ht, bedroeg  \u20ac 2.0<span class=\"_ _5\"/>1<span class=\"_ _5\"/>9 duiz<span class=\"_ _5\"/>end (2021: \u20ac 1<span class=\"_ _2\"/>.294).  De CO<span class=\"_ _5\"/>VID-1<span class=\"_ _5\"/>9 uitbraak is van in<span class=\"_ _5\"/>vloed geweest op de bedrijfsactiviteiten v<span class=\"_ _5\"/>an de Groep. Naar aanleiding daar<span class=\"_ _19\"/>van en daarnaast in lijn met de v<span class=\"_ _5\"/>oor<span class=\"_ _1\"/>waarden voor NO<span class=\"_ _5\"/>W 3.2 en 3.3 heef<span class=\"_ _5\"/>t de Directie in 2021 besloten af te zien v<span class=\"_ _5\"/>an de aan de Directie toegekende k<span class=\"_ _5\"/>orte en lange termijn bonus over dat jaar<span class=\"_ _2\"/>.   De bezoldiging kan als v<span class=\"_ _5\"/>olgt worden gespecificeerd:  Koen Slippens <span class=\"_ _55\"> </span>Rob v<span class=\"_ _5\"/>an der Sluijs <span class=\"_ _100\"> </span>T<span class=\"_ _2\"/>otaal x \u20ac 1<span class=\"_ _2\"/>.00<span class=\"_ _19\"/>0 <span class=\"_ _1ac\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\">2022 <span class=\"_ _55\"> </span>2021 <span class=\"_ _55\"> </span>2022 <span class=\"_ _55\"> </span>2021 <span class=\"_ _1ad\"> </span>2022 <span class=\"_ _1ad\"> </span>2021 </span>V<span class=\"_ _5\"/>ast salaris <span class=\"_ _1ae\"> </span><span class=\"fsc\">603 <span class=\"_ _5a\"> </span>551 <span class=\"_ _5a\"> </span>525 <span class=\"_ _5a\"> </span>479 <span class=\"_ _20\"> </span>1<span class=\"_ _3e\"/>.1<span class=\"_ _5\"/>28 <span class=\"_ _43\"> </span>1<span class=\"_ _2\"/>.030 </span>Korte termijn bonus <span class=\"_ _1af\"> </span><span class=\"fsc\">1<span class=\"_ _5\"/>57 <span class=\"_ _50\"> </span>0 <span class=\"_ _80\"> </span>1<span class=\"_ _5\"/>36 <span class=\"_ _50\"> </span>0 <span class=\"_ _5a\"> </span>293 <span class=\"_ _50\"> </span>0 </span>Lange termijn bonus <span class=\"_ _1b0\"> </span><span class=\"fsc\">1<span class=\"_ _5\"/>57 <span class=\"_ _50\"> </span>0 <span class=\"_ _80\"> </span>1<span class=\"_ _5\"/>36 <span class=\"_ _50\"> </span>0 <span class=\"_ _5a\"> </span>293 <span class=\"_ _50\"> </span>0 </span>P<span class=\"_ _5\"/>ensioenpremie en -compensatie <span class=\"_ _147\"> </span>1<span class=\"_ _5\"/>70 <span class=\"_ _80\"> </span>1<span class=\"_ _5\"/>55 <span class=\"_ _a2\"> </span><span class=\"lsa wsc\">11<span class=\"_ _1\"/>5<span class=\"_ _28\"/> <span class=\"_ _48\"> </span></span>89 <span class=\"_ _5a\"> </span>285 <span class=\"_ _5a\"> </span>244 W<span class=\"_ _5\"/>aarde opties <span class=\"_ _1b1\"> </span><span class=\"fsc\">0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 </span>W<span class=\"_ _5\"/>ettelijk<span class=\"_ _5\"/>e sociale lasten <span class=\"_ _190\"> </span><span class=\"fsc ls1e ws2b\">10<span class=\"_ _1\"/> <span class=\"_ _1e\"> </span>10<span class=\"_ _1\"/> <span class=\"_ _155\"> </span>10<span class=\"_ _1\"/> <span class=\"_ _155\"> </span>10<span class=\"_ _1\"/> <span class=\"_ _48\"> </span></span><span class=\"fsc\">20 <span class=\"_ _48\"> </span>20 </span>T<span class=\"_ _3e\"/>otaal <span class=\"_ _1b2\"> </span>1<span class=\"_ _5\"/>.097 <span class=\"_ _7d\"> </span>716 <span class=\"_ _7d\"> </span>922 <span class=\"_ _7d\"> </span>578 <span class=\"_ _ee\"> </span>2.0<span class=\"_ _5\"/>19 <span class=\"_ _20\"> </span>1.294  Er is een bonusplan voor de Directie dat z<span class=\"_ _5\"/>owel een uitk<span class=\"_ _5\"/>ering kent op korte termijn in contanten als een uitkering met een lange termijn karakter in de vorm v<span class=\"_ _5\"/>an aandelen. De opbouw van de v<span class=\"_ _5\"/>ariabele beloning is voor de korte- en lange termijn component identiek en is v<span class=\"_ _5\"/>oor de helf<span class=\"_ _5\"/>t afhankelijk van de mate w<span class=\"_ _5\"/>aarin de jaarlijks door de Raad van Commissarissen v<span class=\"_ _5\"/>ast-gestelde begrote winstdoelstelling wordt gerealiseerd en v<span class=\"_ _5\"/>oor de andere helf<span class=\"_ _5\"/>t van specifiek<span class=\"_ _5\"/>e, actuele doelstellingen die door de Raad v<span class=\"_ _5\"/>an Commissa-rissen op voordrac<span class=\"_ _5\"/>ht v<span class=\"_ _5\"/>an de Remuneratie- en Benoemingscommissie jaarlijks worden v<span class=\"_ _5\"/>astgesteld. De korte en lange termijn bonus worden beide toegekend op basis v<span class=\"_ _5\"/>an de prest<span class=\"_ _19\"/>aties in het betref<span class=\"_ _5\"/>fende jaar<span class=\"_ _2\"/>, maar daar waar het de kw<span class=\"_ _5\"/>alit<span class=\"_ _19\"/>atiev<span class=\"_ _5\"/>e doelen betref<span class=\"_ _5\"/>t, hebben de doelstellingen wel betrekking op programma\u2019<span class=\"_ _2\"/>s die bijdragen aan de lange termijn strategie en waardecreatie v<span class=\"_ _5\"/>an de onderneming<span class=\"_ _19\"/>. De bonussen worden uitbetaald in het opvolgende jaar<span class=\"_ _2\"/>.  Bij het behalen van 1<span class=\"_ _2\"/>0<span class=\"_ _19\"/>0% van het \u2018at target\u2019 niveau w<span class=\"_ _5\"/>ordt een korte termijn bonus uitgekeerd in contanten van 30% v<span class=\"_ _5\"/>an het vaste salaris en een lange termijn bonus van 30% v<span class=\"_ _5\"/>an het vaste salaris, die (na af<span class=\"_ _5\"/>trek van belasting) verplic<span class=\"_ _5\"/>ht besteed moet w<span class=\"_ _5\"/>orden aan de aankoop van aandelen Sligro F<span class=\"_ _5\"/>ood Group. Die aandelen zijn voor een termijn v<span class=\"_ _5\"/>an vijf jaar geblokkeerd.  Bij de vaststelling v<span class=\"_ _5\"/>an de begrote winstdoelstelling en de overige doelstel-lingen zijn scenarioanalyses met betrekking tot de beloning in o<span class=\"_ _5\"/>ver<span class=\"_ _19\"/>weging genomen. Elke 1,0%-punt ondersc<span class=\"_ _5\"/>hrijding v<span class=\"_ _5\"/>an de begroting leidt in zow<span class=\"_ _5\"/>el het korte als lange termijn deel v<span class=\"_ _5\"/>an de bonus tot 1,5%-punt vermindering. Indien minder dan 90% wordt gerealiseerd is er geen bonus. Elk<span class=\"_ _5\"/>e 1,0%-punt ov<span class=\"_ _5\"/>ersc<span class=\"_ _5\"/>hrijding van de begroting leidt voor z<span class=\"_ _5\"/>owel het k<span class=\"_ _5\"/>orte als lange termijn deel van de bonus tot 0,5%-punt v<span class=\"_ _5\"/>ermeerdering<span class=\"_ _19\"/>. Er is geen maximering van de o<span class=\"_ _5\"/>versc<span class=\"_ _5\"/>hrijding, maar wel een dempend ef<span class=\"_ _5\"/>fect. De combinatie van ambitieuz<span class=\"_ _5\"/>e begrotingen, correctie voor e<span class=\"_ _5\"/>xcessiev<span class=\"_ _5\"/>e een-malige posten en de demping bij ov<span class=\"_ _5\"/>ersc<span class=\"_ _5\"/>hrijding heeft in het v<span class=\"_ _5\"/>erleden nooit tot omvangrijk<span class=\"_ _5\"/>e (&gt; 1<span class=\"_ _5\"/>0%) ov<span class=\"_ _5\"/>ersc<span class=\"_ _5\"/>hrijding van de uitkeringen geleid. V<span class=\"_ _5\"/>oor het jaar 2022 zijn kw<span class=\"_ _5\"/>alit<span class=\"_ _19\"/>atiev<span class=\"_ _5\"/>e doelstellingen vastgesteld, waarbij het bonuspercentage wordt bepaald op basis van het realiseren v<span class=\"_ _5\"/>an: 1<span class=\"_ _3e\"/>. <span class=\"_ _10e\"> </span> <span class=\"_ _2d\"/>ERP implement<span class=\"_ _19\"/>atie: De eerste versie v<span class=\"_ _5\"/>an het nieuwe ERP landsc<span class=\"_ _5\"/>hap live in <span class=\"_ _5\"/>Ant<span class=\"_ _19\"/>werpen, Gent en Luik in 2022. 2. <span class=\"_ _10b\"> </span> <span class=\"_ _2d\"/>Opzet en str<span class=\"_ _5\"/>uctuur gereed om ov<span class=\"_ _5\"/>er 2022 in verslag 2022 te rapporteren conform de standaarden van NFRD<span class=\"_ _5\"/>, CSRD en EU-taxonomie. 3. <span class=\"_ _10b\"> </span> <span class=\"_ _2d\"/>Uitwerking van de visie op de Digitale transformatie v<span class=\"_ _5\"/>an Sligro Food Group met stappenplannen op organisatie (struct<span class=\"_ _5\"/>uur<span class=\"_ _5\"/>, mensen en competenties), processen, data en tec<span class=\"_ _5\"/>hniek. 4. <span class=\"_ _10b\"> </span> <span class=\"_ _2d\"/>MV<span class=\"_ _5\"/>O plan 2025 gereed, omarmd en geborgd in de organisatie inclusief stappenplannen om onze doelen te halen waaronder de transitie naar elektrisc<span class=\"_ _5\"/>h transport in 2030.   Het verloop v<span class=\"_ _5\"/>an het aandelen- en optiebezit van de bestuurders kan als volgt w<span class=\"_ _5\"/>eergegeven w<span class=\"_ _5\"/>orden: Aandelen x 1 <span class=\"_ _37\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\">Koen Slippens <span class=\"_ _f2\"> </span>Rob v<span class=\"_ _5\"/>an der Sluijs </span> Stand begin boekjaar <span class=\"_ _13c\"> </span> <span class=\"_ _138\"> </span><span class=\"fsc\">1<span class=\"_ _5\"/>07<span class=\"_ _3\"/>.402 </span>1<span class=\"_ _5\"/>2.00<span class=\"_ _19\"/>0  Aankoop <span class=\"_ _162\"> </span> <span class=\"_ _d0\"> </span><span class=\"fsc\">0 </span>0  V<span class=\"_ _5\"/>erk<span class=\"_ _5\"/>oop <span class=\"_ _1b3\"> </span> <span class=\"_ _d0\"> </span><span class=\"fsc\">0 </span>0 Stand einde boekjaar <span class=\"_ _12a\"> </span>1<span class=\"_ _5\"/>07<span class=\"_ _3e\"/>.402 <span class=\"_ _1b4\"> </span>12.00<span class=\"_ _19\"/>0 Opties x 1 <span class=\"_ _37\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\">Koen Slippens <span class=\"_ _f2\"> </span>Rob v<span class=\"_ _5\"/>an der Sluijs </span>Stand begin boekjaar <span class=\"_ _38\"> </span>21<span class=\"_ _3e\"/>.1<span class=\"_ _5\"/>00 <span class=\"_ _15a\"> </span>21<span class=\"_ _3e\"/>.1<span class=\"_ _5\"/>00 V<span class=\"_ _5\"/>ervallen <span class=\"_ _1b5\"> </span><span class=\"fsc\">0 <span class=\"_ _c\"> </span>0 </span>T<span class=\"_ _2\"/>oegekend <span class=\"_ _1b6\"> </span><span class=\"fsc\">0 <span class=\"_ _c\"> </span>0 </span>Stand einde boekjaar <span class=\"_ _1a\"> </span>21<span class=\"_ _5\"/>.1<span class=\"_ _5\"/>00 <span class=\"_ _1b7\"> </span>21<span class=\"_ _5\"/>.1<span class=\"_ _5\"/>00  Het aantal uitst<span class=\"_ _19\"/>aande opties per einde boekjaar is als volgt te specificeren: x 1<span class=\"_ _1b8\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\">Uitoef<span class=\"_ _5\"/>enk<span class=\"_ _5\"/>oers <span class=\"_ _1b9\"> </span>Koen Slippens <span class=\"_ _194\"> </span>Rob van der Sluijs </span>Looptijd tot 1 april 1)2023  <span class=\"_ _112\"> </span><span class=\"fsc\"> 31,50 <span class=\"_ _b2\"> </span> 21<span class=\"_ _2\"/>.1<span class=\"_ _5\"/>00 <span class=\"_ _148\"> </span> 21<span class=\"_ _3e\"/>.1<span class=\"_ _5\"/>00 </span>Stand einde boekjaar  21<span class=\"_ _5\"/>.1<span class=\"_ _5\"/>00 <span class=\"_ _92\"> </span> 21.1<span class=\"_ _5\"/>00  Naast de hierbov<span class=\"_ _5\"/>en besc<span class=\"_ _5\"/>hreven bez<span class=\"_ _5\"/>oldiging<span class=\"_ _19\"/>, krijgen de bestuurders een onkosten<span class=\"_ _5\"/>vergoeding, alsmede een vergoeding voor zak<span class=\"_ _5\"/>elijk gereden kilometers voor priv<span class=\"_ _5\"/>\u00e9 gehouden auto\u2019<span class=\"_ _2\"/>s. Deze onk<span class=\"_ _5\"/>ostenvergoeding kan als volgt w<span class=\"_ _5\"/>orden gespecificeerd:  Koen Slippens <span class=\"_ _55\"> </span>Rob v<span class=\"_ _5\"/>an der Sluijs x \u20ac duizend <span class=\"_ _1ba\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\">2022 <span class=\"_ _1ad\"> </span>2021 <span class=\"_ _55\"> </span>2022 <span class=\"_ _55\"> </span>2021 </span>Onkosten<span class=\"_ _5\"/>vergoeding <span class=\"_ _68\"> </span>8 <span class=\"_ _50\"> </span>8 <span class=\"_ _50\"> </span>8 <span class=\"_ _50\"> </span>8 Kilometer<span class=\"_ _19\"/>vergoeding <span class=\"_ _145\"> </span><span class=\"fsc\">33 <span class=\"_ _1e\"> </span><span class=\"lsb wsd\">18 <span class=\"_ _48\"> </span></span>26 <span class=\"_ _1e\"> </span><span class=\"ls9 wsb\">12<span class=\"_ _19\"/> </span></span>De bezoldiging v<span class=\"_ _5\"/>an bestuurders en commissarissen wordt niet doorbelast aan doc<span class=\"_ _5\"/>hterondernemingen. Beloning Raad v<span class=\"_ _5\"/>an Commissarissen De beloning op jaarbasis voor de v<span class=\"_ _5\"/>oor<span class=\"_ _19\"/>zit<span class=\"_ _5\"/>ter van de Raad v<span class=\"_ _5\"/>an Commissaris-sen beliep \u20ac 58 duizend (2021: \u20ac 58) en v<span class=\"_ _5\"/>oor de overige commissarissen bij een volledig jaar \u20ac 40 duiz<span class=\"_ _5\"/>end (2021: \u20ac 40). Daarnaast zijn aan de commissa-rissen vergoedingen betaald voor commissie<span class=\"_ _5\"/>vergaderingen voor een totaalbedrag van \u20ac 45 duizend (2021: \u20ac 45). De beloning is niet afhank<span class=\"_ _5\"/>elijk van het resultaat. De totale beloning beliep \u20ac 27<span class=\"_ _5\"/>6 duizend (2021: \u20ac 246). <span class=\"_ _5\"/>Aan commissarissen worden geen aandelen en/of opties toegek<span class=\"_ _5\"/>end. Noc<span class=\"_ _5\"/>h aan bestuurders, noc<span class=\"_ _5\"/>h aan commissarissen zijn leningen, v<span class=\"_ _5\"/>oorsc<span class=\"_ _5\"/>hotten en/of garanties verstrekt. 1) <span class=\"_ _73\"> </span>Looptijd tot de datum v<span class=\"_ _5\"/>an de 1e ex<span class=\"_ _5\"/>-dividendnotering na de Algemene V<span class=\"_ _5\"/>ergadering <span class=\"_ _19\"/>van Aandeelhouders waarin de jaarrekening o<span class=\"_ _5\"/>ver het afgelopen jaar wordt goedgekeurd. 2)  <span class=\"_ _b5\"> </span>Tijdelijke Noodmaatregel Overbr<span class=\"_ _5\"/>ugging W<span class=\"_ _5\"/>erkgelegenheid. 7.<span class=\"_ _2\"/> Accountantskosten De kosten v<span class=\"_ _5\"/>oor de controle van de jaarrek<span class=\"_ _5\"/>ening zijn opgenomen in de algemene en beheerskosten en bedroegen o<span class=\"_ _5\"/>ver 2022 \u20ac 959 duizend  (2021: \u20ac 986). In de kosten o<span class=\"_ _5\"/>ver 2022 is een bedrag begrepen van  \u20ac 1<span class=\"_ _5\"/>4 duizend met betrekking tot additionele k<span class=\"_ _5\"/>osten over de controle v<span class=\"_ _5\"/>an  het voorgaande boekjaar (2021: \u20ac 93). O<span class=\"_ _5\"/>verige aan assurance ver<span class=\"_ _19\"/>wante dienstverlening bestaat voornamelijk uit andere w<span class=\"_ _5\"/>erkzaamheden, waaronder 2controles ten behoev<span class=\"_ _5\"/>e van klantgerelateerde afspraken en de NO<span class=\"_ _5\"/>W -regelin-gen waarvan de Groep in 2020 en 2021 in Nederland gebruik heef<span class=\"_ _5\"/>t gemaakt. Hier<span class=\"_ _19\"/>voor is door de accountant in 2022 \u20ac 1<span class=\"_ _5\"/>45 duizend (2021: \u20ac 1<span class=\"_ _5\"/>57 duizend) in rekening gebrac<span class=\"_ _5\"/>ht. Er w<span class=\"_ _5\"/>ordt geen beroep gedaan op het controlerend accountantskantoor voor advieswerkzaamheden. De accountantskosten zijn als volgt te specificeren:  2022 <span class=\"_ _1bb\"> </span>2021 Deloitt<span class=\"_ _5\"/>e Deloitt<span class=\"_ _5\"/>e Accountants Deloitt<span class=\"_ _5\"/>e Accountants Deloitt<span class=\"_ _5\"/>e x \u20ac miljoen B<span class=\"_ _28\"/>.<span class=\"_ _28\"/>V.<span class=\"_ _28\"/> netwer<span class=\"_ _5\"/>k B<span class=\"_ _28\"/>.<span class=\"_ _28\"/>V.<span class=\"_ _28\"/> netwer<span class=\"_ _5\"/>k Controle van de jaar<span class=\"_ _5\"/>rekening van de moedermaatsc<span class=\"_ _5\"/>happij <span class=\"_ _1bc\"> </span>860 <span class=\"_ _50\"> </span>0 <span class=\"_ _5a\"> </span>867 <span class=\"_ _50\"> </span>0 Controle van de doc<span class=\"_ _5\"/>hterondernemingen <span class=\"_ _1bd\"> </span>0 <span class=\"_ _a2\"> </span><span class=\"lsa wsc\">11<span class=\"_ _19\"/>3<span class=\"_ _b5\"> </span> <span class=\"_ _91\"> </span></span>0 <span class=\"_ _a2\"> </span><span class=\"lsa wsc\">11<span class=\"_ _1\"/>9<span class=\"_ _28\"/> </span>Subtotaal geconsolideerde jaarrekening 860 <span class=\"_ _46\"> </span>1<span class=\"_ _5\"/>13 <span class=\"_ _5a\"> </span>867 <span class=\"_ _46\"> </span><span class=\"ls3e ws60\">11<span class=\"_ _1\"/>9<span class=\"_ _28\"/> </span>Ov<span class=\"_ _5\"/>erige aan assurance ver<span class=\"_ _19\"/>wante dienstverlening <span class=\"_ _190\"> </span>1<span class=\"_ _5\"/>45 <span class=\"_ _50\"> </span>0 <span class=\"_ _80\"> </span>1<span class=\"_ _5\"/>57 <span class=\"_ _50\"> </span>0 1<span class=\"_ _5\"/>.005 <span class=\"_ _7d\"> </span>1<span class=\"_ _2\"/>13 <span class=\"_ _5d\"> </span>1.024 <span class=\"_ _46\"> </span><span class=\"ls3e ws60\">11<span class=\"_ _1\"/>9<span class=\"_ _28\"/> </span>8.<span class=\"_ _2\"/> <span class=\"_ _104\"> </span>Financier<span class=\"_ _19\"/>ingsbaten en -lasten x \u20ac miljoen <span class=\"_ _15f\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\">2022 <span class=\"_ _55\"> </span>2021 </span>Financier<span class=\"_ _5\"/>ingsbaten <span class=\"_ _1be\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 Financieringslasten ov<span class=\"_ _5\"/>er leasecontracten <span class=\"_ _d4\"> </span>(4) <span class=\"_ _48\"> </span>(4) Financieringslasten ov<span class=\"_ _5\"/>er overige financi\u00eble verplic<span class=\"_ _5\"/>htingen <span class=\"_ _b1\"> </span>(3) <span class=\"_ _48\"> </span>(3) Financier<span class=\"_ _5\"/>ingslasten (7) <span class=\"_ _aa\"> </span>(7) De financieringsbaten betref<span class=\"_ _5\"/>fen baten op aan afnemers v<span class=\"_ _5\"/>erstrekte leningen en van afnemers ontv<span class=\"_ _5\"/>angen vergoedingen voor te late betaling, alsmede rente ov<span class=\"_ _5\"/>er vooruitbetaalde belasting. De financieringslasten met betrekking tot ov<span class=\"_ _5\"/>erige financi\u00eble verplic<span class=\"_ _5\"/>htingen betref<span class=\"_ _5\"/>fen interestk<span class=\"_ _5\"/>osten ov<span class=\"_ _5\"/>er leningen en kosten van aangepaste lening-ov<span class=\"_ _5\"/>ereenkomsten. 9.<span class=\"_ _2\"/> Belastingen 9.A Belastingen (winstbelasting) Meebetalen aan de samenleving in de vorm v<span class=\"_ _5\"/>an belastingen, volgens de (wet<span class=\"_ _5\"/>telijk<span class=\"_ _5\"/>e) regels die daarover afgesprok<span class=\"_ _5\"/>en zijn, vinden wij belangrijk en onderdeel van f<span class=\"_ _5\"/>atsoenlijk zaken doen. <span class=\"_ _5\"/>Wij maken gebr<span class=\"_ _5\"/>uik van fiscale faciliteiten en stimuli, maar w<span class=\"_ _5\"/>e zoeken daarbij niet de grenz<span class=\"_ _5\"/>en op, noc<span class=\"_ _5\"/>h maken wij gebr<span class=\"_ _5\"/>uik van uitwijkroutes via zogenaamde belastingparadijzen om fiscaal te optimaliseren. Aangezien wij in Nederland en B<span class=\"_ _5\"/>elgi\u00eb actief zijn, hebben wij aandac<span class=\"_ _5\"/>ht voor de v<span class=\"_ _5\"/>erdeling van de belastbare winst ov<span class=\"_ _5\"/>er beide landen. Uitgangspunt daarbij is om de toerekening v<span class=\"_ _5\"/>an de operatio-nele resultaten (en de belasting die daarover v<span class=\"_ _5\"/>ersc<span class=\"_ _5\"/>huldigd dan wel te vorderen is) aan te laten sluiten bij de v<span class=\"_ _5\"/>erant<span class=\"_ _19\"/>woordelijkheden en de relev<span class=\"_ _5\"/>ante functies in het betreff<span class=\"_ _5\"/>ende land. Ook bij het opstellen v<span class=\"_ _5\"/>an begrotingen en meerjarenplannen zijn fiscale mogelijkheden nooit een drijfveer en nemen w<span class=\"_ _5\"/>e de intentie van de fiscale wetge<span class=\"_ _5\"/>ving in ac<span class=\"_ _5\"/>ht. Daarnaast zorgen w<span class=\"_ _5\"/>e er<span class=\"_ _19\"/>voor op de hoogte te blijven v<span class=\"_ _5\"/>an wijzigingen in fiscale wet- en regelge<span class=\"_ _5\"/>ving en deze juist toe te passen middels regelmatige consulatie van en bijstand door fiscale adviseurs.  Wij streven ernaar door al onz<span class=\"_ _5\"/>e st<span class=\"_ _19\"/>akeholders gezien te w<span class=\"_ _5\"/>orden als een bedrijf dat fatsoenlijk zak<span class=\"_ _5\"/>en doet en desgevraagd leggen wij daarov<span class=\"_ _5\"/>er dan ook graag verantwoording af<span class=\"_ _5\"/>, in gesprekk<span class=\"_ _5\"/>en met bijvoorbeeld inv<span class=\"_ _5\"/>esteerders of bij de toelic<span class=\"_ _5\"/>hting van onz<span class=\"_ _5\"/>e cijfers aan de ondernemingsraad. Ook w<span class=\"_ _5\"/>ordt het onder<span class=\"_ _19\"/>werp belasting regelmatig besproken door de Ex<span class=\"_ _5\"/>ecutive Board en staat het op de agenda van de A<span class=\"_ _5\"/>udit Commissie. Deze commissie toetst of de fiscale adviezen en aangif<span class=\"_ _5\"/>ten passen binnen het beleid v<span class=\"_ _5\"/>an Sligro Food Group. <span class=\"_ _5\"/>V<span class=\"_ _2\"/>oorts vormt de post belastingen geen onderdeel van KPI\u2019<span class=\"_ _2\"/>s binnen ons bedrijf<span class=\"_ _5\"/>.  Daar waar passend z<span class=\"_ _5\"/>oeken en voeren wij ook steeds proactief o<span class=\"_ _5\"/>verleg met de betref<span class=\"_ _5\"/>fende belastingdiensten. Sinds 2020 hebben w<span class=\"_ _5\"/>e dat in Nederland geformaliseerd middels een z<span class=\"_ _5\"/>ogenoemd Individueel <span class=\"_ _2\"/>T<span class=\"_ _2\"/>oezic<span class=\"_ _5\"/>htsplan met de Belastingdienst. <span class=\"_ _2\"/>W<span class=\"_ _19\"/>ij hebben wederzijdse afspraken gemaakt o<span class=\"_ _5\"/>ver hoe wij op transparante wijze met elkaar omgaan. Daarbij zijn concrete afsprak<span class=\"_ _5\"/>en gemaakt ov<span class=\"_ _5\"/>er de inspanningen van de onderneming om de fiscale beheer<span class=\"_ _2\"/>-sing als onderdeel van de totale beheersmaatregelen een plaats te gev<span class=\"_ _5\"/>en en daar werk<span class=\"_ _5\"/>en wij voortdurend aan. Hierbij maken w<span class=\"_ _5\"/>e gebruik v<span class=\"_ _5\"/>an het Interne Controle F<span class=\"_ _5\"/>ramew<span class=\"_ _5\"/>ork van de Groep en data-analyses middels steekproev<span class=\"_ _5\"/>en om de juiste toepassing van fiscale wetge<span class=\"_ _5\"/>ving te monitoren. De voortgang w<span class=\"_ _5\"/>ordt in de vaste ov<span class=\"_ _5\"/>erlegstruct<span class=\"_ _5\"/>uur met de belastingdienst gemonitord. Hierbij wordt steeds in het oog gehouden dat wij onz<span class=\"_ _5\"/>e fair share aan belastingen afdragen en niet de fiscale grenzen opz<span class=\"_ _5\"/>oeken.  In december 2022 is het Individuele <span class=\"_ _2\"/>T<span class=\"_ _2\"/>oezic<span class=\"_ _5\"/>htsplan 2023 vast <span class=\"_ _b3\"/>gesteld.  Hoew<span class=\"_ _5\"/>el het concept Individueel <span class=\"_ _2\"/>T<span class=\"_ _2\"/>oezic<span class=\"_ _5\"/>htsplan in Belgi\u00eb niet bestaat, zoeken wij ook daar proactief het ov<span class=\"_ _5\"/>erleg met de daartoe bevoegde instanties.  Wij beogen daarmee mogelijke fiscale risico\u2019<span class=\"_ _2\"/>s met betrekking tot onze Belgisc<span class=\"_ _5\"/>he activiteiten te v<span class=\"_ _5\"/>ermijden en bovendien een relatie met de fiscale autoriteiten op te bouw<span class=\"_ _5\"/>en in analogie met de situatie in Nederland.  De onderbouwing en v<span class=\"_ _5\"/>astlegging van de gehanteerde transf<span class=\"_ _5\"/>er pricing-methodiek is een integraal onderdeel van onz<span class=\"_ _5\"/>e fiscale beheersing<span class=\"_ _19\"/>. Als onderdeel hier<span class=\"_ _19\"/>van v<span class=\"_ _5\"/>oldoen wij dan ook aan de geldende aanvullende documentatieverplic<span class=\"_ _5\"/>htingen in het kader v<span class=\"_ _5\"/>an de indiening van een landen-rapport (Countr<span class=\"_ _19\"/>y-b<span class=\"_ _5\"/>y-Countr<span class=\"_ _19\"/>y Reporting) alsmede het groepsdossier en lokaal dossier<span class=\"_ _5\"/>. De Groep heef<span class=\"_ _5\"/>t in het kader v<span class=\"_ _5\"/>an de MLC (Multilaterale Controle) in 2021 ov<span class=\"_ _5\"/>ereenstemming bereikt met de Nederlandse en Belgisc<span class=\"_ _5\"/>he belastingdienst o<span class=\"_ _5\"/>ver de transf<span class=\"_ _5\"/>erpricingmethodiek tussen Sligro F<span class=\"_ _5\"/>ood Group Nederland B.V<span class=\"_ _3e\"/>. en Sligro Food Group B<span class=\"_ _5\"/>elgium N.V<span class=\"_ _2\"/>. tot en met belastingjaar 20<span class=\"_ _5\"/>1<span class=\"_ _5\"/>9. In 2022 is o<span class=\"_ _5\"/>vereenstemming bereikt met beide belas-tingdiensten ov<span class=\"_ _5\"/>er de ingediende BAP<span class=\"_ _5\"/>A aan<span class=\"_ _5\"/>vraag voor 2020 tot en met 2025.  In het Nederlandse en Belgisc<span class=\"_ _5\"/>he belastingsy<span class=\"_ _5\"/>steem zijn er versc<span class=\"_ _5\"/>hillen tussen het resultaat volgens de jaarrek<span class=\"_ _5\"/>ening en het result<span class=\"_ _19\"/>aat waarov<span class=\"_ _5\"/>er belasting versc<span class=\"_ _5\"/>huldigd dan w<span class=\"_ _5\"/>el te vorderen is. De versc<span class=\"_ _5\"/>hillen ontstaan onder meer uit een afwijkende w<span class=\"_ _5\"/>aardering van immateri\u00eble activa, materiele v<span class=\"_ _5\"/>aste activa, activa met gebr<span class=\"_ _5\"/>uiksrec<span class=\"_ _5\"/>ht en leaseverplic<span class=\"_ _5\"/>htingen, v<span class=\"_ _5\"/>oorraden, voorzieningen, fiscale inv<span class=\"_ _5\"/>esteringssubsidies alsmede fiscaal beperkt of niet-af<span class=\"_ _5\"/>trekbare bedragen. De belastingpost in de winst- en verliesrek<span class=\"_ _5\"/>ening kan als volgt worden verklaard:  x \u20ac miljoen <span class=\"_ _123\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\">2022 <span class=\"_ _1ad\"> </span>2021 </span>V<span class=\"_ _5\"/>ersc<span class=\"_ _5\"/>huldigd (te v<span class=\"_ _5\"/>orderen) over het boekjaar <span class=\"_ _1bf\"> </span>6 <span class=\"_ _50\"> </span>7 Correcties v<span class=\"_ _5\"/>an voorgaande jaren <span class=\"_ _27\"> </span>(2) <span class=\"_ _4c\"> </span>0 V<span class=\"_ _2\"/>erplic<span class=\"_ _5\"/>hting (vorder<span class=\"_ _5\"/>ing) ov<span class=\"_ _5\"/>er het boekjaar 4 <span class=\"_ _50\"> </span>7 Mutatie en vrijval uitgestelde belastingverplic<span class=\"_ _5\"/>htingen <span class=\"_ _7c\"> </span>0 <span class=\"_ _4c\"> </span>(1) Belastinglast (bate) uit v<span class=\"_ _5\"/>oortgez<span class=\"_ _5\"/>ett<span class=\"_ _5\"/>e bedr<span class=\"_ _5\"/>ijfsactiviteiten 4 <span class=\"_ _50\"> </span>6 De belastinglast per aandeel bedraagt \u20ac 0,1<span class=\"_ _5\"/>0 (2021: \u20ac 0,1<span class=\"_ _5\"/>4) 9.B Eff<span class=\"_ _5\"/>ectieve belastingdr<span class=\"_ _5\"/>uk De ef<span class=\"_ _5\"/>fectie<span class=\"_ _5\"/>ve belastingdr<span class=\"_ _5\"/>uk kan als volgt worden v<span class=\"_ _5\"/>erklaard:  x \u20ac miljoen <span class=\"_ _123\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\">2022 <span class=\"_ _1ad\"> </span>2021 </span>Winst (ver<span class=\"_ _5\"/>lies) voor belasting<span class=\"_ _5\"/>en<span class=\"_ _184\"> </span>43 <span class=\"_ _48\"> </span>26 Nominale belastingdruk (Nederland 25,8%, Belgi\u00eb 25,0%) <span class=\"_ _1a7\"> </span><span class=\"lsa wsc\">11<span class=\"_ _28\"/> <span class=\"_ _50\"> </span></span>6 Correcties v<span class=\"_ _5\"/>oorgaande jaren <span class=\"_ _1c0\"> </span>(1) <span class=\"_ _4c\"> </span>1 Energie inv<span class=\"_ _5\"/>esteringsaf<span class=\"_ _5\"/>trek (e.d.) <span class=\"_ _126\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 Mutatie uit de uitgestelde belastingverplic<span class=\"_ _5\"/>htingen <span class=\"_ _7c\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 Onbelaste resultaten <span class=\"_ _1b5\"> </span>(4) <span class=\"_ _4c\"> </span>0 T<span class=\"_ _2\"/>ariefswijziging <span class=\"_ _1a7\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>1 Ov<span class=\"_ _5\"/>erige, waaronder fiscale faciliteiten en niet af<span class=\"_ _5\"/>trekbare bedragen, onbelaste resultaten van geassocieerde deelnemingen <span class=\"_ _1c1\"> </span>(2) <span class=\"_ _48\"> </span>(2) Eff<span class=\"_ _5\"/>ectieve belastingdr<span class=\"_ _5\"/>uk 1<span class=\"_ _5\"/>0,4% (2021:<span class=\"_ _5\"/> 23,0%) 4 <span class=\"_ _50\"> </span>6 Als onderdeel van duurzaam ondernemen inv<span class=\"_ _5\"/>esteren wij in meer duur<span class=\"_ _19\"/>zame koel- en v<span class=\"_ _5\"/>er<span class=\"_ _1\"/>warmingstec<span class=\"_ _5\"/>hnieken op onz<span class=\"_ _5\"/>e locaties. Daar<span class=\"_ _19\"/>voor zijn fiscale inv<span class=\"_ _5\"/>esteringssubsidies besc<span class=\"_ _5\"/>hikbaar waar wij gebruik v<span class=\"_ _5\"/>an maken. De onbelaste resultaten van geassocieerde deelnemingen hebben betrek-king op ons aandeel in de resultaten na belastingen van onze geassocieerde deelnemingen. Op deze resultaten is de fiscale deelnemingsvrijstelling van toepassing. De overige cor<span class=\"_ _5\"/>recties betreff<span class=\"_ _5\"/>en voornamelijk niet af<span class=\"_ _5\"/>trekbare kosten v<span class=\"_ _5\"/>oor personeelsbeloningen, waaronder ons aandelenparticipatieplan, en niet af<span class=\"_ _5\"/>trekbare advieskosten bij o<span class=\"_ _5\"/>vernames.   Op het einde van het boekjaar mak<span class=\"_ _5\"/>en wij ten aanzien van een aantal belastingposten een insc<span class=\"_ _5\"/>hat<span class=\"_ _5\"/>ting<span class=\"_ _19\"/>. Op het moment van aangif<span class=\"_ _5\"/>te kunnen de werk<span class=\"_ _5\"/>elijke uitkomsten afwijk<span class=\"_ _5\"/>en waardoor er (beperkte) afwijkingen ont-staan. Deze correcties uit v<span class=\"_ _5\"/>oorgaande jaren worden in het lopende boekjaar ver<span class=\"_ _19\"/>werkt. De o<span class=\"_ _5\"/>vereengekomen en toegepaste transf<span class=\"_ _5\"/>erpricing <span class=\"_ _2d\"/>methodiek in het kader van de MLC en B<span class=\"_ _5\"/>AP<span class=\"_ _5\"/>A hebben in 2022 tot de volgende fiscale ver<span class=\"_ _5\"/>rekening tussen de segmenten geleid:  Neder<span class=\"_ _5\"/>land <span class=\"_ _7a\"> </span>Belgi\u00eb <span class=\"_ _6d\"> </span>Gr<span class=\"_ _5\"/>oep Financi\u00eble belastinglast (bate) ov<span class=\"_ _5\"/>er het boekjaar <span class=\"_ _1c2\"> </span>(4) <span class=\"_ _4c\"> </span>0 <span class=\"_ _4c\"> </span>(4) V<span class=\"_ _5\"/>errek<span class=\"_ _5\"/>ening conform transf<span class=\"_ _5\"/>erpricingmethodiek 2022 <span class=\"_ _d2\"> </span>(4) <span class=\"_ _4c\"> </span>4 <span class=\"_ _50\"> </span>0 Belastinglast (bate) per segment (8) <span class=\"_ _82\"> </span>4 <span class=\"_ _82\"> </span>(4) In 2022 heef<span class=\"_ _5\"/>t daarnaast de afrekening v<span class=\"_ _5\"/>an de transferpricing o<span class=\"_ _5\"/>ver de jaren 2020 en 2021 van Nederland aan B<span class=\"_ _5\"/>elgi\u00eb van \u20ac 25 miljoen plaatsgev<span class=\"_ _5\"/>onden. 9.C <span class=\"_ _2\"/>Winstbelasting v<span class=\"_ _5\"/>order<span class=\"_ _5\"/>ingen en schulden Ultimo boekjaar zijn de volgende posten opgenomen:  x \u20ac miljoen <span class=\"_ _15f\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\">2022 <span class=\"_ _55\"> </span>2021 </span>V<span class=\"_ _5\"/>orderingen <span class=\"_ _15f\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 Sc<span class=\"_ _5\"/>hulden <span class=\"_ _142\"> </span>(7) <span class=\"_ _48\"> </span>(3) Nett<span class=\"_ _5\"/>o positie einde boekjaar (7) <span class=\"_ _aa\"> </span>(3) Ultimo 2022 zijn alle Nederlandse 1<span class=\"_ _5\"/>00% doc<span class=\"_ _5\"/>hter<span class=\"_ _19\"/>vennootsc<span class=\"_ _5\"/>happen opgeno-men in de fiscale eenheid voor de v<span class=\"_ _5\"/>ennootsc<span class=\"_ _5\"/>hapsbelasting<span class=\"_ _19\"/>. Bij een fiscale eenheid wordt belasting gehe<span class=\"_ _5\"/>ven alsof er sprake is v<span class=\"_ _5\"/>an \u00e9\u00e9n vennootsc<span class=\"_ _5\"/>hap. Dit houdt tev<span class=\"_ _5\"/>ens in dat alle vennootsc<span class=\"_ _5\"/>happen waar<span class=\"_ _5\"/>uit de fiscale eenheid bestaat aansprakelijk zijn voor de belastingsc<span class=\"_ _5\"/>huld v<span class=\"_ _5\"/>an de eenheid. In 2022 is ov<span class=\"_ _5\"/>ereenstemming bereikt met de Nederlandse en Belgisc<span class=\"_ _5\"/>he belastingdienst ov<span class=\"_ _5\"/>er de ingediende BAP<span class=\"_ _5\"/>A aan<span class=\"_ _5\"/>vraag voor 2020 tot en met 2025. De fiscale positie voorgaande jaren is hierdoor v<span class=\"_ _5\"/>oor de groep ongewijzigd, maar dit heef<span class=\"_ _5\"/>t in Nederland tot een fiscale bate v<span class=\"_ _5\"/>an afgerond  \u20ac 0 miljoen geleid en in Belgi\u00eb een fiscale last v<span class=\"_ _5\"/>oor hetzelfde bedrag. 9.D Uitgest<span class=\"_ _5\"/>elde belastingvorder<span class=\"_ _5\"/>ingen en v<span class=\"_ _5\"/>er<span class=\"_ _5\"/>plichtingen Ultimo boekjaar zijn de volgende posten opgenomen:  x \u20ac miljoen <span class=\"_ _123\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\">2022 <span class=\"_ _1ad\"> </span>2021 </span>Uitgestelde belastingvorderingen <span class=\"_ _bc\"> </span>1 <span class=\"_ _50\"> </span>0 Uitgestelde belastingverplic<span class=\"_ _5\"/>htingen <span class=\"_ _e9\"> </span>(1<span class=\"_ _5\"/>2) <span class=\"_ _5a\"> </span>(22) Nett<span class=\"_ _5\"/>o positie einde boekjaar (1<span class=\"_ _2\"/>1) <span class=\"_ _72\"> </span>(22) De uitgestelde belastingvorderingen en -v<span class=\"_ _5\"/>erplic<span class=\"_ _5\"/>htingen kunnen als volgt worden gespecificeerd:  2022 <span class=\"_ _13\"> </span>2021 x \u20ac miljoen <span class=\"_ _b8\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\">V<span class=\"_ _5\"/>or<span class=\"_ _5\"/>dering <span class=\"_ _88\"> </span>V<span class=\"_ _2\"/>erplic<span class=\"_ _5\"/>hting <span class=\"_ _ec\"> </span>V<span class=\"_ _2\"/>order<span class=\"_ _5\"/>ing <span class=\"_ _88\"> </span>V<span class=\"_ _5\"/>er<span class=\"_ _5\"/>plichting </span>Immateri\u00eble activa <span class=\"_ _74\"> </span>1 <span class=\"_ _1e\"> </span><span class=\"ls1e ws2b\">10<span class=\"_ _1\"/> <span class=\"_ _1c3\"> </span></span>0 <span class=\"_ _1e\"> </span><span class=\"ls1e ws2b\">10<span class=\"_ _1\"/> </span>Materi\u00eble vaste activ<span class=\"_ _5\"/>a <span class=\"_ _99\"> </span>0 <span class=\"_ _155\"> </span><span class=\"ls1e ws2b\">10<span class=\"_ _1\"/> <span class=\"_ _82\"> </span></span>0 <span class=\"_ _1e\"> </span><span class=\"lsb wsd\">18<span class=\"_ _19\"/> </span>Activ<span class=\"_ _5\"/>a met gebruiksrec<span class=\"_ _5\"/>ht <span class=\"_ _7d\"> </span>0 <span class=\"_ _48\"> </span>52 <span class=\"_ _82\"> </span>0 <span class=\"_ _48\"> </span>51 Lease<span class=\"_ _5\"/>verplic<span class=\"_ _5\"/>htingen <span class=\"_ _1c4\"> </span>59 <span class=\"_ _50\"> </span>0 <span class=\"_ _ad\"> </span>57 <span class=\"_ _50\"> </span>0 V<span class=\"_ _5\"/>oorraden <span class=\"_ _c\"> </span>0 <span class=\"_ _91\"> </span>1 <span class=\"_ _1c3\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 V<span class=\"_ _5\"/>errek<span class=\"_ _5\"/>enbare verliez<span class=\"_ _5\"/>en <span class=\"_ _50\"> </span>1 <span class=\"_ _50\"> </span>0 <span class=\"_ _82\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 Ov<span class=\"_ _5\"/>erige <span class=\"_ _162\"> </span>1 <span class=\"_ _50\"> </span>0 <span class=\"_ _82\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 Stand einde boekjaar 62 <span class=\"_ _48\"> </span>73 <span class=\"_ _ad\"> </span>57 <span class=\"_ _48\"> </span>79 Nett<span class=\"_ _5\"/>o ver<span class=\"_ _5\"/>plichting einde boekjaar <span class=\"_ _1c5\"> </span><span class=\"ff5\"> </span>11<span class=\"_ _1\"/> <span class=\"_ _e9\"> </span><span class=\"ls0 ws1\">22 </span>De uitgestelde belastingverplic<span class=\"_ _5\"/>htingen hebben v<span class=\"_ _5\"/>ooral betrekking op de ver<span class=\"_ _19\"/>werking v<span class=\"_ _5\"/>an immateri\u00eble activa uit ov<span class=\"_ _5\"/>ernames, activa met gebr<span class=\"_ _5\"/>uiksrecht en gerelateerde leasev<span class=\"_ _5\"/>erplic<span class=\"_ _5\"/>htingen en op een afwijkende waardering v<span class=\"_ _5\"/>an onroerend goed, waarvoor fiscaal specifieke regels w<span class=\"_ _5\"/>orden gehanteerd.  Deelnemingen van meer dan 5% in het kapitaal van andere v<span class=\"_ _5\"/>ennootsc<span class=\"_ _5\"/>hap-pen vallen onder de deelnemingsvrijstelling, waardoor resultaten en dividen<span class=\"ws1\">-</span>den fiscaal onbelast c.q. niet af<span class=\"_ _5\"/>trekbaar zijn. Het versc<span class=\"_ _5\"/>hil in waardering v<span class=\"_ _5\"/>an de deelnemingen is daarom niet in de berekening v<span class=\"_ _5\"/>an de uitgestelde belastingverplic<span class=\"_ _5\"/>htingen betrokk<span class=\"_ _5\"/>en. Het verloop o<span class=\"_ _5\"/>ver het verslagjaar is als v<span class=\"_ _5\"/>olgt: x \u20ac miljoen <span class=\"_ _123\"> </span>2022 <span class=\"_ _1ad\"> </span>2021 Net<span class=\"_ _5\"/>to verplic<span class=\"_ _5\"/>hting begin boekjaar <span class=\"_ _29\"> </span>22 <span class=\"_ _48\"> </span>20 Ov<span class=\"_ _5\"/>ernames <span class=\"_ _1c6\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 Vrijval ten gunste v<span class=\"_ _5\"/>an het result<span class=\"_ _19\"/>aat <span class=\"_ _184\"> </span>0 <span class=\"_ _1c3\"> </span>(3) Mutatie boekjaar <span class=\"_ _d8\"> </span>(8) <span class=\"_ _ab\"> </span>(1) Mutatie voorgaande jaren <span class=\"_ _1c7\"> </span>(3) <span class=\"_ _4c\"> </span>6 Ov<span class=\"_ _5\"/>erboeking van/naar verplic<span class=\"_ _5\"/>htingen direct verbonden aan activ<span class=\"_ _5\"/>a aangehouden voor verk<span class=\"_ _5\"/>oop <span class=\"_ _84\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 Nett<span class=\"_ _5\"/>o ver<span class=\"_ _5\"/>plichting einde boekjaar 11<span class=\"_ _1\"/> <span class=\"_ _48\"> </span><span class=\"ls0 ws1\">22 </span> V<span class=\"_ _5\"/>anuit ov<span class=\"_ _5\"/>ernames uit het verleden zijn er verliez<span class=\"_ _5\"/>en welke zijn ge<span class=\"_ _5\"/>waardeerd in de balans, aangezien de ver<span class=\"_ _19\"/>wac<span class=\"_ _5\"/>hting is dat dez<span class=\"_ _5\"/>e in de toekomst verre-kend kunnen w<span class=\"_ _5\"/>orden. <span class=\"_ _5\"/>V<span class=\"_ _5\"/>orderingen en v<span class=\"_ _5\"/>erplic<span class=\"_ _5\"/>htingen worden per fiscale eenheid gesaldeerd. 10.<span class=\"_ _2\"/>  <span class=\"_ _10b\"> </span>Goodwill en o<span class=\"_ _5\"/>verige immateri\u00eble activ<span class=\"_ _5\"/>a Het verloop kan als v<span class=\"_ _5\"/>olgt worden weergege<span class=\"_ _5\"/>ven: x \u20ac miljoen <span class=\"_ _1c8\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\">Goodwill <span class=\"_ _24\"> </span>Over<span class=\"_ _5\"/>ige immater<span class=\"_ _5\"/>i\u00eble activ<span class=\"_ _5\"/>a </span>V<span class=\"_ _2\"/>estigings<span class=\"ls0 ws1\">-</span>plaatsen, klantrelaties,<span class=\"_ _5\"/> mer<span class=\"_ _5\"/>knamen Activ<span class=\"_ _5\"/>a in  en ov<span class=\"_ _5\"/>erig<span class=\"_ _5\"/>e <span class=\"_ _1c9\"> </span><span class=\"ls0\">Softw<span class=\"_ _5\"/>are </span>uitvoer<span class=\"_ _5\"/>ing <span class=\"_ _97\"> </span>T<span class=\"_ _3\"/>otaal Kostprijs <span class=\"_ _ea\"> </span>1<span class=\"_ _5\"/>68 <span class=\"_ _5a\"> </span>180 <span class=\"_ _ab\"> </span>48 <span class=\"_ _48\"> </span>40 <span class=\"_ _5a\"> </span>268 Cumulatiev<span class=\"_ _5\"/>e amortisatie en bijzondere waarde<span class=\"_ _5\"/>verminderingen <span class=\"_ _1a9\"> </span>(43) <span class=\"_ _5a\"> </span>(82) <span class=\"_ _5a\"> </span>(37) <span class=\"_ _4c\"> </span>0 <span class=\"_ _72\"> </span>(1<span class=\"_ _3e\"/>19) Stand per 31 december 2020 125 <span class=\"_ _48\"> </span>98 <span class=\"_ _155\"> </span><span class=\"ls3e ws60\">11<span class=\"_ _1\"/> <span class=\"_ _48\"> </span></span>40 <span class=\"_ _5a\"> </span>149 Inv<span class=\"_ _5\"/>esteringen <span class=\"_ _1ca\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>7 <span class=\"_ _1e\"> </span><span class=\"ls39 ws58\">17<span class=\"_ _1\"/> <span class=\"_ _48\"> </span></span>24 Desinv<span class=\"_ _5\"/>esteringen <span class=\"_ _18c\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 <span class=\"_ _4c\"> </span>(0) <span class=\"_ _4c\"> </span>0 <span class=\"_ _4c\"> </span>(0) Acquisities <span class=\"_ _1cb\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 Ov<span class=\"_ _5\"/>erboekingen <span class=\"_ _13b\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>4 <span class=\"_ _4c\"> </span>(5) <span class=\"_ _48\"> </span>(1) Amortisatie <span class=\"_ _13a\"> </span>0 <span class=\"_ _57\"> </span>(1<span class=\"_ _2\"/>1) <span class=\"_ _46\"> </span>(1<span class=\"_ _5\"/>0) <span class=\"_ _1c3\"> </span>0 <span class=\"_ _52\"> </span>(21) Bijzondere w<span class=\"_ _5\"/>aardeverminderingen en inef<span class=\"_ _5\"/>fici\u00ebnties <span class=\"_ _81\"> </span>0 <span class=\"_ _1c3\"> </span>(3) <span class=\"_ _48\"> </span>(0) <span class=\"_ _48\"> </span>(2) <span class=\"_ _48\"> </span>(5) T<span class=\"_ _2\"/>otaal mut<span class=\"_ _19\"/>aties 0 <span class=\"_ _59\"> </span>(1<span class=\"_ _5\"/>4) <span class=\"_ _4c\"> </span>1 <span class=\"_ _155\"> </span><span class=\"ls1e ws2b\">10<span class=\"_ _1\"/> <span class=\"_ _4c\"> </span></span>(3)  Kostprijs <span class=\"_ _ea\"> </span>1<span class=\"_ _5\"/>68 <span class=\"_ _5a\"> </span>180 <span class=\"_ _ab\"> </span>43 <span class=\"_ _48\"> </span>50 <span class=\"_ _5a\"> </span>273 Cumulatiev<span class=\"_ _5\"/>e amortisatie en bijzondere waarde<span class=\"_ _5\"/>verminderingen <span class=\"_ _1a9\"> </span>(43) <span class=\"_ _5a\"> </span>(96) <span class=\"_ _5a\"> </span>(31) <span class=\"_ _4c\"> </span>0 <span class=\"_ _5e\"> </span>(1<span class=\"_ _5\"/>27) Stand per 31 december 2021 125 <span class=\"_ _48\"> </span>84 <span class=\"_ _48\"> </span>12 <span class=\"_ _48\"> </span>50 <span class=\"_ _5a\"> </span>146 Inv<span class=\"_ _5\"/>esteringen <span class=\"_ _1ca\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 <span class=\"_ _155\"> </span><span class=\"lsa wsc\">11<span class=\"_ _28\"/> <span class=\"_ _15c\"> </span>11<span class=\"_ _28\"/> <span class=\"_ _48\"> </span></span>22 Desinv<span class=\"_ _5\"/>esteringen <span class=\"_ _18c\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 Acquisities <span class=\"_ _1cb\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 1) Ov<span class=\"_ _5\"/>erboekingen <span class=\"_ _1cc\"> </span><span class=\"fsc\"> 0 <span class=\"_ _4c\"> </span> 0 <span class=\"_ _52\"> </span> 58 <span class=\"_ _5a\"> </span> (58) <span class=\"_ _4c\"> </span>0 </span>Amortisatie <span class=\"_ _13a\"> </span>0 <span class=\"_ _57\"> </span>(1<span class=\"_ _2\"/>1) <span class=\"_ _46\"> </span>(1<span class=\"_ _5\"/>0) <span class=\"_ _1c3\"> </span>0 <span class=\"_ _52\"> </span>(21) Bijzondere w<span class=\"_ _5\"/>aardeverminderingen en inef<span class=\"_ _5\"/>fici\u00ebnties <span class=\"_ _81\"> </span>0 <span class=\"_ _91\"> </span>0 <span class=\"_ _4c\"> </span>(3) <span class=\"_ _4c\"> </span>0 <span class=\"_ _4c\"> </span>(3) T<span class=\"_ _2\"/>otaal mut<span class=\"_ _19\"/>aties 0 <span class=\"_ _57\"> </span>(1<span class=\"_ _2\"/>1) <span class=\"_ _52\"> </span>56 <span class=\"_ _52\"> </span>(47) <span class=\"_ _48\"> </span>(2) Kostprijs <span class=\"_ _ea\"> </span>1<span class=\"_ _5\"/>68 <span class=\"_ _5a\"> </span>180 <span class=\"_ _80\"> </span>1<span class=\"_ _5\"/>09 <span class=\"_ _91\"> </span>3 <span class=\"_ _5a\"> </span>292 Cumulatiev<span class=\"_ _5\"/>e amortisatie en bijzondere waarde<span class=\"_ _5\"/>verminderingen (43) <span class=\"_ _56\"> </span>(1<span class=\"_ _5\"/>07) <span class=\"_ _5a\"> </span>(41) <span class=\"_ _4c\"> </span>0 <span class=\"_ _5e\"> </span>(1<span class=\"_ _5\"/>48) Stand per 31 december 2022 125 <span class=\"_ _48\"> </span>73 <span class=\"_ _48\"> </span>68 <span class=\"_ _50\"> </span>3 <span class=\"_ _5a\"> </span>144 1) <span class=\"_ _73\"> </span>Betref<span class=\"_ _5\"/>t de ingebruikname v<span class=\"_ _5\"/>an de nieuw<span class=\"_ _5\"/>e ERP omgeving in Belgi\u00eb met SAP als basis. V<span class=\"_ _2\"/>erdeling immater<span class=\"_ _5\"/>i\u00eble v<span class=\"_ _5\"/>aste activ<span class=\"_ _5\"/>a naar kasstr<span class=\"_ _5\"/>oomgenerer<span class=\"_ _5\"/>ende eenheden  De goodwill is als volgt v<span class=\"_ _5\"/>erdeeld tussen de segmenten:  Kasstroomg<span class=\"_ _5\"/>enerer<span class=\"_ _5\"/>ende eenheid x \u20ac miljoen <span class=\"_ _15f\"> </span>2022 <span class=\"_ _55\"> </span>2021 Nederland <span class=\"_ _10f\"> </span>1<span class=\"_ _5\"/>25 <span class=\"_ _80\"> </span>1<span class=\"_ _5\"/>25 Belgi\u00eb <span class=\"_ _1cd\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 Stand einde boekjaar 125 <span class=\"_ _5a\"> </span>125 De Groep onderkent twee kasstroomgenererende eenheden, zijnde Nederland en Belgi\u00eb. Zie toelic<span class=\"_ _5\"/>hting 2 v<span class=\"_ _5\"/>oor een verdere uitleg ov<span class=\"_ _5\"/>er de organisatiestruct<span class=\"_ _5\"/>uur en segmenten waarop dez<span class=\"_ _5\"/>e eenheden zijn gebaseerd.  De jaarlijkse toetsing of sprake is v<span class=\"_ _5\"/>an bijzondere waarde<span class=\"_ _5\"/>verminderingen is beoordeeld op drie onderdelen: 1<span class=\"_ _3e\"/>. <span class=\"_ _10e\"> </span> <span class=\"_ _2d\"/>de jaarlijkse beoordeling van de goodwill van de kasstroomgenererende eenheid Nederland 2. <span class=\"_ _10b\"> </span> <span class=\"_ _2d\"/>de jaarlijkse beoordeling van de goodwill v<span class=\"_ _5\"/>an de kasstroomgenererende eenheid Belgi\u00eb 3. <span class=\"_ _10b\"> </span> <span class=\"_ _2d\"/>de jaarlijkse beoordeling van de \u2018corporate<span class=\"_ _5\"/>\u2019 activa in ontwikkeling, die op basis van de v<span class=\"_ _5\"/>erdeelsleutel \u2018<span class=\"_ _5\"/>omzet\u2019 w<span class=\"_ _5\"/>orden gealloceerd aan het net<span class=\"_ _5\"/>to ge\u00efnv<span class=\"_ _5\"/>esteerd vermogen van de kasstroomgenererende eenheden Nederland en Belgi\u00eb  De realiseerbare waarde v<span class=\"_ _5\"/>an de kasstroomgenererende eenheden Neder<span class=\"_ _5\"/>-land en Belgi\u00eb is gebaseerd op een bedrijfsw<span class=\"_ _5\"/>aarde-berekening en wordt bepaald door het contant maken van de gesc<span class=\"_ _5\"/>hat<span class=\"_ _5\"/>te toekomstige kasstromen die worden gegenereerd met het v<span class=\"_ _5\"/>oortgezet<span class=\"_ _5\"/>te gebruik v<span class=\"_ _5\"/>an deze kasstroom-genererende eenheden. In verband met de CO<span class=\"_ _5\"/>VID-1<span class=\"_ _5\"/>9-impact op de omz<span class=\"_ _5\"/>et en result<span class=\"_ _19\"/>aten van de Groep is per 30 juni 2020 geconcludeerd, op basis van een herberek<span class=\"_ _5\"/>ening van de realiseerbare w<span class=\"_ _5\"/>aarde, dat de realiseerbare waarde van de kas-stroomgenererende eenheid Belgi\u00eb lager w<span class=\"_ _5\"/>as dan het net<span class=\"_ _5\"/>to ge\u00efnvesteerd vermogen en derhalv<span class=\"_ _5\"/>e is per 30 juni 2020 een bijzonder waarde<span class=\"_ _5\"/>verminde-ringsverlies v<span class=\"_ _5\"/>erant<span class=\"_ _19\"/>woord v<span class=\"_ _5\"/>an \u20ac 60 miljoen, best<span class=\"_ _19\"/>aande uit \u20ac 43 miljoen goodwill en \u20ac 1<span class=\"_ _5\"/>7 miljoen klantrelaties. Ultimo 2021 is de realiseerbare waarde v<span class=\"_ _5\"/>an Belgi\u00eb opnieuw beoordeeld en is een additionele bijz<span class=\"_ _5\"/>ondere waarde<span class=\"_ _5\"/>vermindering verantwoord v<span class=\"_ _5\"/>an \u20ac 3 miljoen, gealloceerd naar de immateri\u00eble activa merknamen. Bij de waardering v<span class=\"_ _5\"/>an de activa is continu\u00efteit (going concern) als uitgangs-punt genomen. De Groep ziet geen reden om te veronderstellen dat zij in de voorzienbare toekomst haar activiteiten niet v<span class=\"_ _5\"/>oort kan zet<span class=\"_ _5\"/>ten, gezien de huidige liquiditeits- en solvabiliteitspositie. Uitgangspunt v<span class=\"_ _5\"/>oor deze beoorde-ling is het gerealiseerde bedrijfsresultaat (Ebit) voor Nederland en Belgi\u00eb in het afgelopen jaar<span class=\"_ _5\"/>, de begroting 2023 v<span class=\"_ _5\"/>oor Nederland en Belgi\u00eb voor het komende boekjaar<span class=\"_ _2\"/>, prognoses voor de boekjaren 2024-2027 voor Nederland en de boekjaren 2024 \u2013 2052 voor B<span class=\"_ _5\"/>elgi\u00eb en projecties op basis van de eind-waardegroei v<span class=\"_ _5\"/>oor de jaren na 2027 voor Nederland en 2052 voor B<span class=\"_ _5\"/>elgi\u00eb. Deze zijn mede tot stand gekomen op basis v<span class=\"_ _5\"/>an er<span class=\"_ _19\"/>varingscijf<span class=\"_ _5\"/>ers.  De Groep is sinds enkele jaren actief in B<span class=\"_ _5\"/>elgi\u00eb en is nog volop in opbouw van haar positie in die markt. In dez<span class=\"_ _5\"/>e fase wordt v<span class=\"_ _5\"/>eel ge\u00efnvesteerd en worden aanloopv<span class=\"_ _5\"/>erliezen gerealiseerd. De Groep gaat er in de ver<span class=\"_ _19\"/>wac<span class=\"_ _5\"/>htin-gen voor de k<span class=\"_ _5\"/>omende jaren van uit dat de omzet in B<span class=\"_ _5\"/>elgi\u00eb harder groeit  dan de markt omdat de opbouw nog in v<span class=\"_ _5\"/>olle gang is. Naar ver<span class=\"_ _19\"/>wac<span class=\"_ _5\"/>hting zal deze belangrijk<span class=\"_ _5\"/>e verbetering in de resultaten zic<span class=\"_ _5\"/>h de komende jaren manif<span class=\"_ _5\"/>esteren.  Als gev<span class=\"_ _5\"/>olg van de opbouwf<span class=\"_ _5\"/>ase waarin Belgi\u00eb zic<span class=\"_ _5\"/>h be<span class=\"_ _5\"/>vindt, is de ver<span class=\"_ _19\"/>wac<span class=\"_ _5\"/>hting dat dit segment langer dan vijf jaar nodig heef<span class=\"_ _5\"/>t om voor de in<span class=\"_ _5\"/>vesterings-kasstroom in een stabiele situatie te komen. Om die reden heef<span class=\"_ _5\"/>t het management er<span class=\"_ _19\"/>voor gek<span class=\"_ _5\"/>ozen om net als voorgaande jaren een v<span class=\"_ _5\"/>erlengde prognoseperiode van 30 jaar te hanteren. De insc<span class=\"_ _5\"/>hat<span class=\"_ _5\"/>ting van het manage-ment is dat de stabiele situatie van de Ebitda kasstroom na vijf jaar w<span class=\"_ _5\"/>ordt bereikt. Het management is voor de jaren na 2027 derhalv<span class=\"_ _5\"/>e voorzic<span class=\"_ _5\"/>htig-heidshalve uitgegaan v<span class=\"_ _5\"/>an een gelijkblijvende Ebitda en inv<span class=\"_ _5\"/>esteringen op basis van Nederlandse ervaringscijf<span class=\"_ _5\"/>ers.  De gehanteerde veronderstellingen bij de berek<span class=\"_ _5\"/>ening van de realiseerbare waarde betref<span class=\"_ _5\"/>f<span class=\"_ _5\"/>en de disconteringsvoet en het groeipercentage met betrekking tot de eindwaarde (\u2018terminal gro<span class=\"_ _5\"/>wth rate\u2019). Daarnaast zijn belangrijke v<span class=\"_ _5\"/>eronderstellingen: de gemiddelde jaarlijkse omzetgroei, gemiddelde verbetering v<span class=\"_ _5\"/>an het brutowinstmargepercentage ten opzic<span class=\"_ _5\"/>hte van de omz<span class=\"_ _5\"/>et en de gemiddelde verbetering van het Ebitda-percentage ten opzic<span class=\"_ _5\"/>hte van de omz<span class=\"_ _5\"/>et voor de komende vijf jaren. De gehanteerde veronderstellingen kunnen als v<span class=\"_ _5\"/>olgt worden weergege<span class=\"_ _5\"/>ven:  Gehanteer<span class=\"_ _5\"/>de veronderst<span class=\"_ _5\"/>ellingen ultimo 2022 Neder<span class=\"_ _5\"/>land <span class=\"_ _7a\"> </span>Belgi\u00eb in % <span class=\"_ _1ce\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\">2023-2027 <span class=\"_ _10d\"> </span>2023-2027 </span>Disconteringsvoet v<span class=\"_ _5\"/>oor belastingen <span class=\"_ _127\"> </span>1<span class=\"_ _2\"/>1,1 <span class=\"_ _41\"> </span>1<span class=\"_ _3e\"/>1,5 1)Eindwaarde-groei <span class=\"_ _1be\"> </span><span class=\"fsc\">2,0 <span class=\"_ _52\"> </span>2,0 </span>Omzetgroei <span class=\"_ _1cf\"> </span>7<span class=\"_ _93\"/>,4 <span class=\"_ _5e\"> </span>1<span class=\"_ _5\"/>3,0 Bruto<span class=\"_ _5\"/>winstpercent<span class=\"_ _19\"/>age verbetering (%-punt) <span class=\"_ _1d0\"> </span>0,3 <span class=\"_ _52\"> </span>0,5 Ebitda-percentage verbetering (%-punt) <span class=\"_ _124\"> </span>0,5 <span class=\"_ _52\"> </span>1,5 W<span class=\"_ _5\"/>A<span class=\"_ _5\"/>CC <span class=\"_ _1d1\"> </span>8,3 <span class=\"_ _52\"> </span>8,6 De gehanteerde disconteringsvoet v<span class=\"_ _5\"/>\u00f3\u00f3r belastingen is afgeleid van de vermogensk<span class=\"_ _5\"/>ostenvoet (W<span class=\"_ _5\"/>A<span class=\"_ _5\"/>CC). De <span class=\"_ _5\"/>W<span class=\"_ _5\"/>A<span class=\"_ _5\"/>CC is door een prof<span class=\"_ _5\"/>essionele externe partij berekend, w<span class=\"_ _5\"/>aarbij de gehanteerde parameters zijn afgeleid van de peergroup en marktgegev<span class=\"_ _5\"/>ens. De begrote Ebit-groei wordt uitgedrukt als de samengestelde jaarlijkse groei als percentage van de omzet in de vijf jaar van de gehanteerde projecties. 1) <span class=\"_ _73\"> </span>V<span class=\"_ _5\"/>oor Nederland na 2027 en voor B<span class=\"_ _5\"/>elgi\u00eb na 2052.  Op basis van dez<span class=\"_ _5\"/>e berekening is geconcludeerd dat de realiseerbare waarde van beide kasstroomgenererende eenheden hoger is dan het net<span class=\"_ _5\"/>to ge\u00efnv<span class=\"_ _5\"/>esteerd vermogen en derhalve is er geen bijz<span class=\"_ _5\"/>onder waardev<span class=\"_ _5\"/>erminde-ringsverlies v<span class=\"_ _5\"/>erant<span class=\"_ _19\"/>woord. <span class=\"_ _2\"/>V<span class=\"_ _5\"/>oor de kasstroomgenererende eenheid Belgi\u00eb is dit een headroom van \u20ac 85 miljoen ten opzic<span class=\"_ _5\"/>hte v<span class=\"_ _5\"/>an het netto ge\u00efn<span class=\"_ _5\"/>vesteerd vermogen v<span class=\"_ _5\"/>an \u20ac 59 miljoen. Deze is met name ontstaan door de hogere eindwaardegroei, hogere en sneller v<span class=\"_ _5\"/>er<span class=\"_ _1\"/>wac<span class=\"_ _5\"/>hte omzetgroei in de k<span class=\"_ _5\"/>omende jaren en een grotere verbetering v<span class=\"_ _5\"/>an zow<span class=\"_ _5\"/>el bruto<span class=\"_ _5\"/>winstmarge als de ebitda in verhouding tot de omz<span class=\"_ _5\"/>et, ten opzic<span class=\"_ _5\"/>hte van de ver<span class=\"_ _19\"/>wac<span class=\"_ _5\"/>htingen een jaar geleden.  De vestigingsplaatsen, klantrelaties en merknamen zijn als v<span class=\"_ _5\"/>olgt te  specificeren:  x \u20ac miljoen <span class=\"_ _15f\"> </span>2022 <span class=\"_ _55\"> </span>2021 Aan ov<span class=\"_ _5\"/>ernames g<span class=\"_ _5\"/>erelat<span class=\"_ _5\"/>eerde immater<span class=\"_ _5\"/>i\u00eble activ<span class=\"_ _5\"/>a Klantrelaties <span class=\"_ _167\"> </span>56 <span class=\"_ _48\"> </span>65 V<span class=\"_ _5\"/>estigingsplaatsen <span class=\"_ _7b\"> </span><span class=\"ls9 wsb\">12<span class=\"_ _19\"/> <span class=\"_ _1e\"> </span>13<span class=\"_ _19\"/> </span>Merknamen <span class=\"_ _141\"> </span>5 <span class=\"_ _50\"> </span>6 73 <span class=\"_ _48\"> </span>84 Niet aan ov<span class=\"_ _5\"/>ernames g<span class=\"_ _5\"/>erelat<span class=\"_ _5\"/>eerde immater<span class=\"_ _5\"/>i\u00eble activ<span class=\"_ _5\"/>a Sof<span class=\"_ _5\"/>tware <span class=\"_ _140\"> </span>68 <span class=\"_ _1e\"> </span><span class=\"ls9 wsb\">12<span class=\"_ _19\"/> </span>Activ<span class=\"_ _5\"/>a in uitvoering <span class=\"_ _e\"> </span>3 <span class=\"_ _48\"> </span>50 71 <span class=\"_ _48\"> </span>62 Stand einde boekjaar 144 <span class=\"_ _5a\"> </span>146 Bijzonder<span class=\"_ _5\"/>e waar<span class=\"_ _5\"/>dever<span class=\"_ _5\"/>mindering sof<span class=\"_ _5\"/>twar<span class=\"_ _5\"/>e en activa in uitv<span class=\"_ _5\"/>oering De bijzondere w<span class=\"_ _5\"/>aardevermindering op sof<span class=\"_ _5\"/>tware v<span class=\"_ _5\"/>an \u20ac 3 miljoen (2021: \u20ac 0) betref<span class=\"_ _5\"/>t licenties uit het nieuw<span class=\"_ _5\"/>e ERP landschap die niet in gebr<span class=\"_ _5\"/>uik genomen zullen worden. De mutatie \u2018bijzondere w<span class=\"_ _5\"/>aardeverminderingen en inef<span class=\"_ _5\"/>fici\u00ebn-ties<span class=\"_ _5\"/>\u2019 op activa in uitvoering v<span class=\"_ _5\"/>an \u20ac 2 miljoen in 2021 betref<span class=\"_ _5\"/>t niet in gebruik genomen licenties en hieraan gerelateerde configuratiekosten uit hetz<span class=\"_ _5\"/>elfde nieuw<span class=\"_ _5\"/>e ERP landsc<span class=\"_ _5\"/>hap van de Groep.  In 2022 heef<span class=\"_ _5\"/>t de Groep wederom een e<span class=\"_ _5\"/>valuatie uitgev<span class=\"_ _5\"/>oerd om vast te stellen of er sprake is v<span class=\"_ _5\"/>an ineffici\u00ebnties, die op een betrou<span class=\"_ _5\"/>wbare wijze ge\u00efdentificeerd kunnen worden, met betrekking tot het nieu<span class=\"_ _5\"/>we ERP landsc<span class=\"_ _5\"/>hap dat in nov<span class=\"_ _5\"/>ember live is gegaan. Hierbij is door de Groep vast-gesteld dat hier in 2022 geen sprake v<span class=\"_ _5\"/>an is. 11.<span class=\"_ _2\"/> <span class=\"_ _189\"> </span>Materi\u00eble vaste acti<span class=\"_ _5\"/>va Het verloop kan als v<span class=\"_ _5\"/>olgt worden weergege<span class=\"_ _5\"/>ven: Bedr<span class=\"_ _5\"/>ijfs- <span class=\"_ _5\"/> Machines <span class=\"_ _2\"/> Andere v<span class=\"_ _5\"/>as- <span class=\"_ _2\"/> gebouw<span class=\"_ _5\"/>en <span class=\"_ _5\"/> en <span class=\"_ _2\"/> te bedr<span class=\"_ _5\"/>ijfs- <span class=\"_ _2\"/> Activ<span class=\"_ _5\"/>a in <span class=\"_ _2\"/> x \u20ac miljoen en ter<span class=\"_ _5\"/>reinen Installaties middelen uitvoer<span class=\"_ _5\"/>ing <span class=\"_ _97\"> </span>T<span class=\"_ _3\"/>otaal Kostprijs <span class=\"_ _1d2\"> </span>405 <span class=\"_ _48\"> </span>71 <span class=\"_ _80\"> </span>1<span class=\"_ _5\"/>85 <span class=\"_ _50\"> </span>1 <span class=\"_ _5a\"> </span>662 Cumulatiev<span class=\"_ _5\"/>e afsc<span class=\"_ _5\"/>hrijvingen <span class=\"_ _a1\"> </span>(1<span class=\"_ _5\"/>66) <span class=\"_ _5a\"> </span>(53) <span class=\"_ _56\"> </span>(1<span class=\"_ _5\"/>44) <span class=\"_ _4c\"> </span>0 <span class=\"_ _70\"> </span>(363) Stand per 31 december 2020 239 <span class=\"_ _48\"> </span><span class=\"ls27 ws39\">18<span class=\"_ _19\"/> <span class=\"_ _48\"> </span></span>41 <span class=\"_ _50\"> </span>1 <span class=\"_ _5a\"> </span>299 Inv<span class=\"_ _5\"/>esteringen <span class=\"_ _1d3\"> </span>6 <span class=\"_ _50\"> </span>3 <span class=\"_ _50\"> </span>3 <span class=\"_ _1e\"> </span><span class=\"ls9 wsb\">13<span class=\"_ _19\"/> <span class=\"_ _48\"> </span></span>25 Desinv<span class=\"_ _5\"/>esteringen <span class=\"_ _140\"> </span>(2) <span class=\"_ _1c3\"> </span>0 <span class=\"_ _4c\"> </span>(0) <span class=\"_ _4c\"> </span>0 <span class=\"_ _4c\"> </span>(2) Acquisities <span class=\"_ _ea\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 Ov<span class=\"_ _5\"/>erboekingen <span class=\"_ _13b\"> </span>0 <span class=\"_ _91\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>1 <span class=\"_ _4c\"> </span>(1) <span class=\"_ _4c\"> </span>0 Afsc<span class=\"_ _5\"/>hrijvingen <span class=\"_ _1d4\"> </span>(1<span class=\"_ _5\"/>6) <span class=\"_ _48\"> </span>(5) <span class=\"_ _80\"> </span>(1<span class=\"_ _5\"/>9) <span class=\"_ _4c\"> </span>0 <span class=\"_ _52\"> </span>(40) Bijzondere w<span class=\"_ _5\"/>aardeverminderingen <span class=\"_ _f8\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0<span class=\"_ _50\"> </span>(0)<span class=\"_ _50\"> </span>0<span class=\"_ _50\"> </span>(0)Ov<span class=\"_ _5\"/>erboekingen naar activa aangehouden voor v<span class=\"_ _5\"/>erkoop <span class=\"_ _cc\"> </span>0 <span class=\"_ _91\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 T<span class=\"_ _2\"/>otaal mut<span class=\"_ _19\"/>aties (1<span class=\"_ _5\"/>2) <span class=\"_ _48\"> </span>(2) <span class=\"_ _80\"> </span>(1<span class=\"_ _5\"/>5) <span class=\"_ _59\"> </span><span class=\"ls9 wsb\">12<span class=\"_ _1\"/> <span class=\"_ _103\"> </span></span>(1<span class=\"_ _5\"/>7) Kostprijs <span class=\"_ _1d2\"> </span>408 <span class=\"_ _48\"> </span>75 <span class=\"_ _80\"> </span>1<span class=\"_ _5\"/>85 <span class=\"_ _1e\"> </span><span class=\"ls9 wsb\">13<span class=\"_ _19\"/> <span class=\"_ _5a\"> </span></span>681 Cumulatiev<span class=\"_ _5\"/>e afsc<span class=\"_ _5\"/>hrijvingen <span class=\"_ _a1\"> </span>(1<span class=\"_ _5\"/>81) <span class=\"_ _5a\"> </span>(59) <span class=\"_ _56\"> </span>(1<span class=\"_ _5\"/>59) <span class=\"_ _4c\"> </span>0 <span class=\"_ _70\"> </span>(399) Stand per 31 december 2021 227 <span class=\"_ _48\"> </span>16 <span class=\"_ _48\"> </span>26 <span class=\"_ _48\"> </span>13 <span class=\"_ _5a\"> </span>282 Inv<span class=\"_ _5\"/>esteringen <span class=\"_ _1d5\"> </span><span class=\"ls9 wsb\">13<span class=\"_ _19\"/> <span class=\"_ _50\"> </span></span>2 <span class=\"_ _15c\"> </span><span class=\"lsa wsc\">11<span class=\"_ _28\"/> <span class=\"_ _155\"> </span>11<span class=\"_ _28\"/> <span class=\"_ _48\"> </span></span>37 Desinv<span class=\"_ _5\"/>esteringen <span class=\"_ _18c\"> </span>0 <span class=\"_ _91\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 Acquisities <span class=\"_ _ea\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 Ov<span class=\"_ _5\"/>erboekingen <span class=\"_ _1c8\"> </span><span class=\"ls9 wsb\">12<span class=\"_ _1\"/> <span class=\"_ _50\"> </span></span>1 <span class=\"_ _50\"> </span>3 <span class=\"_ _59\"> </span>(16) <span class=\"_ _1c3\"> </span>0 Afsc<span class=\"_ _5\"/>hrijvingen <span class=\"_ _1d4\"> </span>(1<span class=\"_ _5\"/>6) <span class=\"_ _48\"> </span>(6) <span class=\"_ _80\"> </span>(1<span class=\"_ _5\"/>6) <span class=\"_ _4c\"> </span>0 <span class=\"_ _52\"> </span>(38) Bijzondere w<span class=\"_ _5\"/>aardeverminderingen <span class=\"_ _f8\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span><span class=\"ws6a\">0  </span>Ov<span class=\"_ _5\"/>erboekingen naar activa aangehouden voor v<span class=\"_ _5\"/>erkoop <span class=\"_ _cc\"> </span>0 <span class=\"_ _91\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 T<span class=\"_ _2\"/>otaal mut<span class=\"_ _19\"/>aties 9 <span class=\"_ _4c\"> </span>(3) <span class=\"_ _48\"> </span>(2) <span class=\"_ _48\"> </span>(5) <span class=\"_ _48\"> </span>(1) Kostprijs <span class=\"_ _1d2\"> </span>432 <span class=\"_ _48\"> </span>75 <span class=\"_ _80\"> </span>1<span class=\"_ _5\"/>85 <span class=\"_ _50\"> </span>8 <span class=\"_ _5a\"> </span>700 Cumulatiev<span class=\"_ _5\"/>e afsc<span class=\"_ _5\"/>hrijvingen <span class=\"_ _a1\"> </span>(1<span class=\"_ _5\"/>96) <span class=\"_ _5a\"> </span>(62) <span class=\"_ _56\"> </span>(1<span class=\"_ _5\"/>61) <span class=\"_ _4c\"> </span>0 <span class=\"_ _5e\"> </span>(41<span class=\"_ _5\"/>9) Stand per 31 december 2022 236 <span class=\"_ _48\"> </span>13 <span class=\"_ _48\"> </span>24 <span class=\"_ _50\"> </span>8 <span class=\"_ _5a\"> </span>281 In 2022 is er \u00e9\u00e9n pand aangekoc<span class=\"_ _5\"/>ht in relatie tot de o<span class=\"_ _5\"/>vername van de Metro activiteiten in B<span class=\"_ _5\"/>elgi\u00eb. <span class=\"_ _5\"/>V<span class=\"_ _5\"/>erdere inf<span class=\"_ _5\"/>ormatie hierover is opgenomen in toelic<span class=\"_ _5\"/>hting 1<span class=\"_ _3e\"/>. Daarnaast zijn enkele z<span class=\"_ _5\"/>elfbedieningsvestigingen verbou<span class=\"_ _5\"/>wd en is het nieuw<span class=\"_ _5\"/>e Diev<span class=\"_ _5\"/>ers distributiecentrum in <span class=\"_ _5\"/>V<span class=\"_ _2\"/>eghel opgeleverd. In 2021 zijn een tweetal panden en een stuk grond v<span class=\"_ _5\"/>erkoc<span class=\"_ _5\"/>ht. Activ<span class=\"_ _5\"/>a in uitvoer<span class=\"_ _5\"/>ing De Groep is voortdurend actief met de v<span class=\"_ _5\"/>er<span class=\"_ _1\"/>werving<span class=\"_ _19\"/>, uitbreiding dan wel verbetering v<span class=\"_ _5\"/>an zelfbedienings- en/of bezorgservicevestigingen. Na afronding van een project w<span class=\"_ _5\"/>orden activa in uitvoering o<span class=\"_ _5\"/>vergeboekt naar de betref<span class=\"_ _5\"/>fende categorie\u00ebn in de materi\u00eble v<span class=\"_ _5\"/>aste activa.  Zelfbedieningsvestiging<span class=\"_ _5\"/>en en distributiecentr<span class=\"_ _5\"/>a De samenstelling van de post bedrijfsgebou<span class=\"_ _5\"/>wen en -terreinen is als v<span class=\"_ _5\"/>olgt:  x \u20ac miljoen <span class=\"_ _15f\"> </span>2022 <span class=\"_ _55\"> </span>2021 T<span class=\"_ _2\"/>erreinen <span class=\"_ _96\"> </span>54 <span class=\"_ _48\"> </span>54 Gebouw<span class=\"_ _5\"/>en <span class=\"_ _1d6\"> </span><span class=\"lsa wsc\">11<span class=\"_ _1\"/>8<span class=\"_ _28\"/> <span class=\"_ _46\"> </span></span>1<span class=\"_ _5\"/>08 Eigen g<span class=\"_ _5\"/>ebouwen en ter<span class=\"_ _5\"/>r<span class=\"_ _5\"/>einen 1<span class=\"_ _5\"/>72 <span class=\"_ _5a\"> </span>162 T<span class=\"_ _2\"/>erreinen huurpanden <span class=\"_ _61\"> </span>2 <span class=\"_ _50\"> </span>2 V<span class=\"_ _5\"/>erbou<span class=\"_ _5\"/>wingen/uitbreidingen huurpanden <span class=\"_ _1d7\"> </span>62 <span class=\"_ _48\"> </span>63 Huur<span class=\"_ _5\"/>panden en ter<span class=\"_ _5\"/>reinen 64 <span class=\"_ _48\"> </span>65 Stand einde boekjaar 236 <span class=\"_ _5a\"> </span>227 22De opper<span class=\"_ _19\"/>vlakte van de terreinen beloopt 638.000 m (2021: 639.00<span class=\"_ _19\"/>0 m)  22waarvan 288.00<span class=\"_ _19\"/>0 m voor het centrale comple<span class=\"_ _5\"/>x (2021: 288.0<span class=\"_ _19\"/>00 m).  1)Aantal <span class=\"_ _3b\"> </span><span class=\"ls37 ws54\">Bvo</span> <span class=\"_ _88\"> </span>Boekwaar<span class=\"_ _5\"/>de <span class=\"ff8\">(x \u20ac miljoen) </span>2022 <span class=\"_ _1ad\"> </span>2021 <span class=\"_ _55\"> </span>2022 <span class=\"_ _55\"> </span>2021 <span class=\"_ _55\"> </span>2022 <span class=\"_ _1ad\"> </span>2021 2)Zelfbedieningsvestigingen <span class=\"_ _1d8\"> </span><span class=\"fsc\">29 <span class=\"_ _48\"> </span>28 <span class=\"_ _80\"> </span>1<span class=\"_ _5\"/>96 <span class=\"_ _80\"> </span>1<span class=\"_ _5\"/>77 <span class=\"_ _48\"> </span>98 <span class=\"_ _48\"> </span>95 </span>Bez<span class=\"_ _5\"/>orgser<span class=\"_ _19\"/>vicevestigingen <span class=\"_ _1c2\"> </span>1 <span class=\"_ _50\"> </span>1 <span class=\"_ _1e\"> </span><span class=\"ls9 wsb\">13<span class=\"_ _1\"/> <span class=\"_ _1e\"> </span>13<span class=\"_ _19\"/> <span class=\"_ _50\"> </span></span>8 <span class=\"_ _50\"> </span>9 Productiebedrijv<span class=\"_ _5\"/>en <span class=\"_ _a8\"> </span>2 <span class=\"_ _50\"> </span>2 <span class=\"_ _1e\"> </span><span class=\"ls1e ws2b\">10<span class=\"_ _28\"/> <span class=\"_ _1e\"> </span>10<span class=\"_ _1\"/> <span class=\"_ _50\"> </span></span>5 <span class=\"_ _50\"> </span>5 Centrale complex <span class=\"_ _180\"> </span>1 <span class=\"_ _91\"> </span>1 <span class=\"_ _80\"> </span>1<span class=\"_ _5\"/>55 <span class=\"_ _80\"> </span>1<span class=\"_ _5\"/>40 <span class=\"_ _48\"> </span>59 <span class=\"_ _48\"> </span>50 Buiten gebruik gestelde activ<span class=\"_ _5\"/>a <span class=\"_ _16b\"> </span>0 <span class=\"_ _91\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 Ov<span class=\"_ _5\"/>erige <span class=\"_ _101\"> </span>2 <span class=\"_ _50\"> </span>2 <span class=\"_ _50\"> </span>5 <span class=\"_ _50\"> </span>5 <span class=\"_ _50\"> </span>2 <span class=\"_ _50\"> </span>3 Einde boekjaar 35 <span class=\"_ _48\"> </span>34 <span class=\"_ _5a\"> </span>379 <span class=\"_ _5a\"> </span>345 <span class=\"_ _5a\"> </span>172 <span class=\"_ _5a\"> </span>162 1) <span class=\"fs8\"> <span class=\"_ _19\"/>Bruto vloeroppervlak  </span>2x 1<span class=\"_ _2\"/>.00<span class=\"_ _19\"/>0 m. 2) <span class=\"fs8\"> <span class=\"_ _19\"/>T<span class=\"_ _5\"/>oename v<span class=\"_ _5\"/>an \u00e9\u00e9n  </span>zelfbedieningsv<span class=\"_ _5\"/>estiging  betref<span class=\"_ _5\"/>t de voormalige  Metro vestiging in Luik met  een bruto vloeroppervlak 2van 1<span class=\"_ _5\"/>8.00<span class=\"_ _19\"/>0 m. 12.<span class=\"_ _2\"/> <span class=\"_ _189\"> </span>Acti<span class=\"_ _5\"/>va met ge<span class=\"_ _5\"/>bruiksr<span class=\"_ _5\"/>echt en leasev<span class=\"_ _5\"/>er<span class=\"_ _19\"/>plichtingen Het verloop v<span class=\"_ _5\"/>an de activa met gebruiksrec<span class=\"_ _5\"/>ht kan als v<span class=\"_ _5\"/>olgt worden weergege<span class=\"_ _5\"/>ven:  Andere Bedr<span class=\"_ _5\"/>ijfs- bedr<span class=\"_ _5\"/>ijfs- x \u20ac miljoen gebouw<span class=\"_ _5\"/>en middelen <span class=\"_ _97\"> </span>T<span class=\"_ _3\"/>otaal Kostprijs <span class=\"_ _1d9\"> </span>332 <span class=\"_ _50\"> </span>6 <span class=\"_ _5a\"> </span>338 Cumulatiev<span class=\"_ _5\"/>e afsc<span class=\"_ _5\"/>hrijvingen <span class=\"_ _b8\"> </span>(1<span class=\"_ _2\"/>19) <span class=\"_ _ab\"> </span>(3) <span class=\"_ _56\"> </span>(1<span class=\"_ _5\"/>22) Stand per 31 december 2020 213 <span class=\"_ _50\"> </span>3 <span class=\"_ _5a\"> </span>216 T<span class=\"_ _2\"/>oev<span class=\"_ _5\"/>oegingen <span class=\"_ _181\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>1 <span class=\"_ _50\"> </span>1 V<span class=\"_ _5\"/>erlengingen <span class=\"_ _f0\"> </span><span class=\"ls9 wsb\">12<span class=\"_ _19\"/> <span class=\"_ _50\"> </span></span>0 <span class=\"_ _1e\"> </span><span class=\"ls9 wsb\">12<span class=\"_ _19\"/> </span>Be\u00ebindigingen <span class=\"_ _11\"> </span>(0) <span class=\"_ _48\"> </span>(0) <span class=\"_ _48\"> </span>(0) Afsc<span class=\"_ _5\"/>hrijvingen <span class=\"_ _177\"> </span>(18) <span class=\"_ _ab\"> </span>(2) <span class=\"_ _5a\"> </span>(20) Index<span class=\"_ _5\"/>eringen <span class=\"_ _1c2\"> </span>2 <span class=\"_ _50\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>2 T<span class=\"_ _2\"/>otaal mut<span class=\"_ _19\"/>aties (4) <span class=\"_ _aa\"> </span>(1) <span class=\"_ _8a\"> </span>(5) Kostprijs <span class=\"_ _1d9\"> </span>344 <span class=\"_ _50\"> </span>6 <span class=\"_ _5a\"> </span>350 Cumulatiev<span class=\"_ _5\"/>e afsc<span class=\"_ _5\"/>hrijvingen <span class=\"_ _1da\"> </span>(1<span class=\"_ _5\"/>35) <span class=\"_ _48\"> </span>(4) <span class=\"_ _56\"> </span>(1<span class=\"_ _5\"/>39) Stand per 31 december 2021 209 <span class=\"_ _50\"> </span>2 <span class=\"_ _46\"> </span>21<span class=\"_ _5\"/>1 T<span class=\"_ _2\"/>oev<span class=\"_ _5\"/>oegingen <span class=\"_ _181\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>2 <span class=\"_ _50\"> </span>2 V<span class=\"_ _5\"/>erlengingen <span class=\"_ _b7\"> </span>1 <span class=\"_ _50\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>1 Be\u00ebindigingen <span class=\"_ _ac\"> </span>0 <span class=\"_ _91\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 Afsc<span class=\"_ _5\"/>hrijvingen <span class=\"_ _133\"> </span>(1<span class=\"_ _5\"/>9) <span class=\"_ _48\"> </span>(2) <span class=\"_ _5a\"> </span>(21) Index<span class=\"_ _5\"/>eringen <span class=\"_ _2b\"> </span><span class=\"ls1e ws2b\">10<span class=\"_ _19\"/> <span class=\"_ _50\"> </span></span>0 <span class=\"_ _155\"> </span><span class=\"ls1e ws2b\">10<span class=\"_ _1\"/> </span>T<span class=\"_ _2\"/>otaal mut<span class=\"_ _19\"/>aties (8) <span class=\"_ _82\"> </span>0 <span class=\"_ _82\"> </span>(8) Kostprijs <span class=\"_ _1d9\"> </span>355 <span class=\"_ _50\"> </span>6 <span class=\"_ _5a\"> </span>361 Cumulatiev<span class=\"_ _5\"/>e afsc<span class=\"_ _5\"/>hrijvingen <span class=\"_ _1da\"> </span>(1<span class=\"_ _5\"/>55) <span class=\"_ _48\"> </span>(3) <span class=\"_ _56\"> </span>(1<span class=\"_ _5\"/>58) Stand per 31 december 2022 200 <span class=\"_ _50\"> </span>3 <span class=\"_ _5a\"> </span>203 De looptijd van de lease<span class=\"_ _5\"/>verplic<span class=\"_ _5\"/>htingen is als volgt:   x \u20ac miljoen<span class=\"_ _64\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\">2022 <span class=\"_ _1ad\"> </span>2021 </span>Langlopende leasev<span class=\"_ _5\"/>erplic<span class=\"_ _5\"/>htingen <span class=\"_ _156\"> </span>208 <span class=\"_ _80\"> </span>214 Kortlopende lease<span class=\"_ _5\"/>verplic<span class=\"_ _5\"/>htingen <span class=\"_ _1db\"> </span>21 <span class=\"_ _48\"> </span>20 Stand einde boekjaar 229 <span class=\"_ _5a\"> </span>234 De totale uitstroom van kasmiddelen bedraagt:  x \u20ac miljoen <span class=\"_ _15f\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\">2022 <span class=\"_ _55\"> </span>2021 </span>Betaalde leasev<span class=\"_ _5\"/>erplic<span class=\"_ _5\"/>htingen <span class=\"_ _13d\"> </span>25 <span class=\"_ _ab\"> </span>23 Financieringskosten <span class=\"_ _c5\"> </span>4 <span class=\"_ _91\"> </span>4 Stand einde boekjaar 29 <span class=\"_ _48\"> </span>27 De looptijd van de contract<span class=\"_ _5\"/>uele, cont<span class=\"_ _19\"/>ant gemaakte toekomstige lease verplic<span class=\"_ _5\"/>htingen is als v<span class=\"_ _5\"/>olgt:  x \u20ac miljoen <span class=\"_ _15f\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\">2022 <span class=\"_ _55\"> </span>2021 </span>Korter dan een jaar <span class=\"_ _12c\"> </span>21 <span class=\"_ _48\"> </span>20 E\u00e9n tot vijf jaar <span class=\"_ _1dc\"> </span>79 <span class=\"_ _48\"> </span>77 Langer dan vijf jaar <span class=\"_ _7e\"> </span>1<span class=\"_ _5\"/>29 <span class=\"_ _80\"> </span>1<span class=\"_ _5\"/>37 Contract<span class=\"_ _5\"/>uele toek<span class=\"_ _5\"/>omstige leasever<span class=\"_ _5\"/>plichting<span class=\"_ _5\"/>en 229 <span class=\"_ _5a\"> </span>234 De winst- en verliesrek<span class=\"_ _5\"/>ening bevat de v<span class=\"_ _5\"/>olgende posten:  x \u20ac miljoen <span class=\"_ _15f\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\">2022 <span class=\"_ _55\"> </span>2021 </span>Financieringslasten vanuit leasecontracten <span class=\"_ _11b\"> </span>(4) <span class=\"_ _48\"> </span>(4) V<span class=\"_ _5\"/>ariabele leasekosten niet opgenomen in de leasev<span class=\"_ _5\"/>erplic<span class=\"_ _5\"/>htingen <span class=\"_ _121\"> </span>(1) <span class=\"_ _48\"> </span>(1) Opbrengsten uit sub-leases <span class=\"_ _37\"> </span>1 <span class=\"_ _50\"> </span>1 Kosten v<span class=\"_ _5\"/>an kortlopende leaseov<span class=\"_ _5\"/>ereenkomsten <span class=\"_ _1dd\"> </span>(1) <span class=\"_ _48\"> </span>(1) Kosten v<span class=\"_ _5\"/>an leaseovereenk<span class=\"_ _5\"/>omsten met een lage waarde <span class=\"_ _1de\"> </span>(1) <span class=\"_ _48\"> </span>(1) In 2021 heef<span class=\"_ _5\"/>t de Groep voor enk<span class=\"_ _5\"/>ele honderdduizenden euro's aan huurcon-cessies verkregen in relatie tot de ge<span class=\"_ _5\"/>volgen van de CO<span class=\"_ _5\"/>VID-1<span class=\"_ _5\"/>9 pandemie. Deze concessies zijn conf<span class=\"_ _5\"/>orm IFRS 1<span class=\"_ _5\"/>6 direct in het resultaat verantwoord.  De looptijd van de contract<span class=\"_ _5\"/>uele, niet-cont<span class=\"_ _19\"/>ant gemaakte toekomstige inkomsten uit sub-leases is als v<span class=\"_ _5\"/>olgt:  x \u20ac miljoen <span class=\"_ _15f\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\">2022 <span class=\"_ _55\"> </span>2021</span>Korter dan een jaar <span class=\"_ _e\"> </span>1 <span class=\"_ _50\"> </span>1 E\u00e9n tot vijf jaar <span class=\"_ _1df\"> </span>1 <span class=\"_ _50\"> </span>2 Langer dan vijf jaar 0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 Contract<span class=\"_ _5\"/>uele toek<span class=\"_ _5\"/>omstige ink<span class=\"_ _5\"/>omsten uit sub-leases 2 <span class=\"_ _50\"> </span>3 V<span class=\"_ _5\"/>oor leasecontracten w<span class=\"_ _5\"/>aar<span class=\"_ _19\"/>van de intrinsieke looptijd k<span class=\"_ _5\"/>orter dan 1<span class=\"_ _5\"/>5 jaar is  en sprake is v<span class=\"_ _5\"/>an verlengingsopties zijn deze tot een maximum v<span class=\"_ _5\"/>an 1<span class=\"_ _5\"/>5 jaar meegenomen. Indien de contracten met een verlengoptie niet v<span class=\"_ _5\"/>oor 1<span class=\"_ _5\"/>5 jaar<span class=\"_ _5\"/>, maar voor 20 jaar z<span class=\"_ _5\"/>ouden zijn meegenomen, zou dat een verhoging v<span class=\"_ _5\"/>an zo<span class=\"_ _5\"/>wel het leaseactief als de leasev<span class=\"_ _5\"/>erplic<span class=\"_ _5\"/>hting tot gevolg hebben v<span class=\"_ _5\"/>an circa  \u20ac 1<span class=\"_ _5\"/>3 miljoen (2021: \u20ac 18). De impact op Ebit en Ebitda is niet materieel. 13.<span class=\"_ _2\"/> <span class=\"_ _189\"> </span> <span class=\"_ _b3\"/>Inv<span class=\"_ _5\"/>ester<span class=\"_ _19\"/>ingen in g<span class=\"_ _5\"/>eassocieer<span class=\"_ _5\"/>de deelnemingen en  o<span class=\"_ _5\"/>verige financi\u00eble vaste acti<span class=\"_ _5\"/>va x \u20ac miljoen <span class=\"_ _15f\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\">2022 <span class=\"_ _55\"> </span>2021 </span>Geassocieerde deelneming<span class=\"_ _5\"/>en <span class=\"_ _24\"> </span>56 <span class=\"_ _48\"> </span>55 Over<span class=\"_ _5\"/>ige financi\u00eble v<span class=\"_ _5\"/>aste activ<span class=\"_ _5\"/>a Leningen aan afnemers <span class=\"_ _158\"> </span>5 <span class=\"_ _91\"> </span>6 Financi\u00eble sublease-ov<span class=\"_ _5\"/>ereenkomsten <span class=\"_ _1e0\"> </span>1 <span class=\"_ _50\"> </span>1 Stand einde boekjaar 6 <span class=\"_ _50\"> </span>7 Geassocieerde deelneming<span class=\"_ _5\"/>en De geassocieerde deelnemingen kunnen als volgt w<span class=\"_ _5\"/>orden gespecificeerd:  Eigendomspercentage per einde boekjaar <span class=\"_ _38\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\">2022 <span class=\"_ _55\"> </span>2021 </span>O. Smeding &amp; Zn. B<span class=\"_ _5\"/>.V<span class=\"_ _3e\"/>., Sint Annaparoc<span class=\"_ _5\"/>hie <span class=\"_ _e6\"> </span>0% <span class=\"_ _1ad\"> </span>49% M. Ruig &amp; Zn. B<span class=\"_ _5\"/>.V<span class=\"_ _2\"/>., Oostzaan <span class=\"_ _1e1\"> </span>25% <span class=\"_ _d1\"> </span>25% G. V<span class=\"_ _5\"/>erhoe<span class=\"_ _5\"/>ven <span class=\"_ _1\"/>Bakk<span class=\"_ _5\"/>erij <span class=\"_ _28\"/>B<span class=\"_ _5\"/>.V<span class=\"_ _2\"/>., V<span class=\"_ _5\"/>eldho<span class=\"_ _5\"/>ven <span class=\"_ _8f\"> </span><span class=\"ws1\">25% <span class=\"_ _1ad\"> </span>25% </span>Slagerij Kaldenberg B.V<span class=\"_ _3\"/>., Her<span class=\"_ _1\"/>wijnen <span class=\"_ _1e2\"> </span>33% <span class=\"_ _d1\"> </span>33% V<span class=\"_ _5\"/>emaro <span class=\"_ _19\"/>B.V<span class=\"_ _3e\"/>., V<span class=\"_ _5\"/>enlo <span class=\"_ _ae\"> </span><span class=\"ws1\">40% <span class=\"_ _1ad\"> </span>40% </span>Spar Holding B.V<span class=\"_ _3\"/>., <span class=\"_ _5\"/>Waalwijk <span class=\"_ _126\"> </span>45% <span class=\"_ _1ad\"> </span>45% Co\u00f6peratie Inkoopv<span class=\"_ _5\"/>ereniging Superunie B<span class=\"_ _5\"/>.A., 1) Beesd V<span class=\"_ _5\"/>an geassocieerde deelnemingen zijn de laatst bekende cijf<span class=\"_ _5\"/>ers in de waardering betrokk<span class=\"_ _5\"/>en. Alle gehouden deelnemingen hebben een strate-gisc<span class=\"_ _5\"/>h karakter<span class=\"_ _5\"/>. De stemrec<span class=\"_ _5\"/>hten zijn gelijk aan het procent<span class=\"_ _5\"/>uele gehouden belang. De deelneming in Smeding<span class=\"_ _19\"/>, die in 2021 is ov<span class=\"_ _5\"/>ergeboekt naar Activ<span class=\"_ _5\"/>a aangehouden voor v<span class=\"_ _5\"/>erkoop, is verk<span class=\"_ _5\"/>oc<span class=\"_ _5\"/>ht in 2022.  Het verloop v<span class=\"_ _5\"/>an de geassocieerde deelnemingen is als volgt:  x \u20ac miljoen <span class=\"_ _15f\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\">2022 <span class=\"_ _55\"> </span>2021 </span>Stand begin boekjaar <span class=\"_ _7c\"> </span>55 <span class=\"_ _48\"> </span>54 (Des)inv<span class=\"_ _5\"/>esteringen <span class=\"_ _1e3\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 Ov<span class=\"_ _5\"/>erboekingen naar activa aangehouden voor verk<span class=\"_ _5\"/>oop <span class=\"_ _1e4\"> </span>0 <span class=\"_ _4c\"> </span>(2) Resultaat <span class=\"_ _da\"> </span>7 <span class=\"_ _50\"> </span>8 Dividend <span class=\"_ _da\"> </span>(6) <span class=\"_ _48\"> </span>(5) Stand einde boekjaar 56 <span class=\"_ _48\"> </span>55 De samengev<span class=\"_ _5\"/>at<span class=\"_ _5\"/>te financi\u00eble gegevens v<span class=\"_ _5\"/>an de geassocieerde deelnemingen, uitgaande van een 1<span class=\"_ _2\"/>0<span class=\"_ _19\"/>0% belang, volgens hun laatst bekende jaarrek<span class=\"_ _5\"/>ening (derhalve 2021, respectie<span class=\"_ _5\"/>velijk 2020):  Over<span class=\"_ _5\"/>ige g<span class=\"_ _5\"/>eassocieerde Spar Holding B.V<span class=\"_ _3e\"/>. deelnemingen x \u20ac miljoen <span class=\"_ _100\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\">2022 <span class=\"_ _1ad\"> </span>2021 <span class=\"_ _55\"> </span>2022 <span class=\"_ _1ad\"> </span>2021 </span>Activ<span class=\"_ _5\"/>a <span class=\"_ _10\"> </span>1<span class=\"_ _5\"/>36 <span class=\"_ _80\"> </span>1<span class=\"_ _5\"/>26 <span class=\"_ _48\"> </span>61 <span class=\"_ _48\"> </span>62 V<span class=\"_ _5\"/>erplic<span class=\"_ _5\"/>htingen 83 <span class=\"_ _48\"> </span>79 <span class=\"_ _48\"> </span>48 <span class=\"_ _48\"> </span>50 Eigen vermogen einde boekjaar <span class=\"_ _39\"> </span>53 <span class=\"_ _ab\"> </span>47 <span class=\"_ _1e\"> </span><span class=\"ls9 wsb\">13<span class=\"_ _19\"/> <span class=\"_ _1e\"> </span>12<span class=\"_ _19\"/> </span>2022 <span class=\"_ _1ad\"> </span>2021 <span class=\"_ _55\"> </span>2022 <span class=\"_ _55\"> </span>2021 Omzet <span class=\"_ _1e5\"> </span>692 <span class=\"_ _5a\"> </span>692 <span class=\"_ _5a\"> </span>657 <span class=\"_ _5a\"> </span>845 Winst (verlies) <span class=\"_ _1da\"> </span><span class=\"ls9 wsb\">16<span class=\"_ _19\"/> <span class=\"_ _1e\"> </span>15<span class=\"_ _19\"/> <span class=\"_ _50\"> </span></span>3 <span class=\"_ _50\"> </span>1 1) <span class=\"_ _73\"> </span>Betref<span class=\"_ _5\"/>t lidmaatsc<span class=\"_ _5\"/>hap in inkooporganisatie  Over<span class=\"_ _5\"/>ige financi\u00eble v<span class=\"_ _5\"/>aste activ<span class=\"_ _5\"/>a De leningen aan afnemers hebben een gemiddelde looptijd van meerdere jaren en er wordt v<span class=\"_ _5\"/>eelal een marktconforme rente berekend. Sommige leningen zijn renteloos. 14.<span class=\"_ _2\"/> V<span class=\"_ _2\"/>oorraden De voor<span class=\"_ _5\"/>raden zijn als volgt samengesteld: x \u20ac miljoen <span class=\"_ _15f\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\">2022 <span class=\"_ _55\"> </span>2021 </span>Centraal <span class=\"_ _1\"/>distributiecentrum V<span class=\"_ _2\"/>eghel <span class=\"_ _c\"> </span><span class=\"ws1\">95 <span class=\"_ _ab\"> </span>83 </span>V<span class=\"_ _5\"/>estigingen <span class=\"_ _1e6\"> </span>1<span class=\"_ _5\"/>62 <span class=\"_ _80\"> </span>1<span class=\"_ _5\"/>32 Emballage <span class=\"_ _e8\"> </span>7 <span class=\"_ _50\"> </span>7 V<span class=\"_ _5\"/>oorraden onderweg <span class=\"_ _12b\"> </span>2 <span class=\"_ _50\"> </span>4 Stand einde boekjaar 266 <span class=\"_ _5a\"> </span>226 In de voor<span class=\"_ _5\"/>raadwaardering is een afwaardering naar re\u00eble w<span class=\"_ _5\"/>aarde begrepen van \u20ac 5 miljoen (2021: \u20ac 5). In v<span class=\"_ _5\"/>oorbereiding op de overname v<span class=\"_ _5\"/>an de Metro activiteiten zijn eind 2022 extra v<span class=\"_ _5\"/>oorraden aangelegd. 15.<span class=\"_ _2\"/> <span class=\"_ _189\"> </span>Handels- en o<span class=\"_ _5\"/>v<span class=\"_ _5\"/>er<span class=\"_ _19\"/>ige v<span class=\"_ _5\"/>or<span class=\"_ _5\"/>der<span class=\"_ _19\"/>ingen x \u20ac miljoen <span class=\"_ _15f\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\">2022 <span class=\"_ _55\"> </span>2021 </span>Debiteuren <span class=\"_ _167\"> </span>1<span class=\"_ _5\"/>88 <span class=\"_ _48\"> </span>93 Le<span class=\"_ _5\"/>veranciers <span class=\"_ _1e7\"> </span>52 <span class=\"_ _48\"> </span>38 Stand einde boekjaar 240 <span class=\"_ _5a\"> </span>131 De vorderingen op le<span class=\"_ _5\"/>veranciers betref<span class=\"_ _5\"/>f<span class=\"_ _5\"/>en bonussen, promotionele vergoe-dingen, alsmede nog niet ver<span class=\"_ _5\"/>rekende creditnota\u2019<span class=\"_ _5\"/>s. Inf<span class=\"_ _5\"/>ormatie over de blootstelling van de Groep aan krediet- en marktrisico<span class=\"_ _5\"/>\u2019<span class=\"_ _5\"/>s en de ouderdom-sanalyse v<span class=\"_ _5\"/>oor handelsvorderingen is opgenomen in toelic<span class=\"_ _5\"/>hting 25. Op de post debiteuren is een afwaardering naar re\u00eble w<span class=\"_ _5\"/>aarde begrepen van \u20ac 5 miljoen (2021: \u20ac 6). Deze afw<span class=\"_ _5\"/>aardering is onder IFRS 9 bepaald op basis van het model v<span class=\"_ _5\"/>oor het bepalen van de voorziening voor v<span class=\"_ _5\"/>er<span class=\"_ _1\"/>wac<span class=\"_ _5\"/>hte kredietverliez<span class=\"_ _5\"/>en. Bij het bepalen van de voorziening zijn de lev<span class=\"_ _5\"/>eranciers- bonussen niet in mindering gebrac<span class=\"_ _5\"/>ht, aangezien de Groep deze separaat beoordeelt.  Het verloop v<span class=\"_ _5\"/>an deze post is als volgt:  x \u20ac miljoen <span class=\"_ _15f\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\">2022 <span class=\"_ _55\"> </span>2021 </span>Stand begin boekjaar <span class=\"_ _12b\"> </span>6 <span class=\"_ _50\"> </span>7 Afgeboekte posten <span class=\"_ _7b\"> </span>(3) <span class=\"_ _48\"> </span>(1) T<span class=\"_ _2\"/>oegev<span class=\"_ _5\"/>oegd ten laste van het resultaat <span class=\"_ _ed\"> </span>2 <span class=\"_ _91\"> </span>0 Stand einde boekjaar 5 <span class=\"_ _50\"> </span>6 16.<span class=\"_ _2\"/> <span class=\"_ _189\"> </span>Ov<span class=\"_ _5\"/>er<span class=\"_ _19\"/>ige vlottende acti<span class=\"_ _5\"/>va x \u20ac miljoen <span class=\"_ _15f\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\">2022 <span class=\"_ _55\"> </span>2021 </span>Contractactiva <span class=\"_ _1e8\"> </span>4 <span class=\"_ _50\"> </span>4 Nog te vorderen tegemoetk<span class=\"_ _5\"/>oming NO<span class=\"_ _5\"/>W <span class=\"_ _166\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>4 Ov<span class=\"_ _5\"/>erige vorderingen en voor<span class=\"_ _5\"/>uitbet<span class=\"_ _19\"/>aalde kosten <span class=\"_ _84\"> </span>35 <span class=\"_ _48\"> </span>28 Stand einde boekjaar 39 <span class=\"_ _48\"> </span>36 Onder de contractactiva zijn specifieke signing f<span class=\"_ _5\"/>ees met afnemers opgeno-men. De ov<span class=\"_ _5\"/>erige vorderingen en voor<span class=\"_ _5\"/>uitbetaalde kosten betref<span class=\"_ _5\"/>fen onder meer personeelsleningen en nog te ontvangen ink<span class=\"_ _5\"/>oopkortingen ov<span class=\"_ _5\"/>er reeds verstrek<span class=\"_ _5\"/>en promotieperiodes. Op de post contract<span class=\"_ _19\"/>activa is een afw<span class=\"_ _5\"/>aardering naar re\u00eble waarde begrepen v<span class=\"_ _5\"/>an \u20ac 0 miljoen (2021: \u20ac 0).  De nog te vorderen tegemoetk<span class=\"_ _5\"/>oming NO<span class=\"_ _5\"/>W einde boekjaar 2021 van \u20ac 4 miljoen is in 2022 afgehandeld. Informatie o<span class=\"_ _5\"/>ver de tegemoetkoming NO<span class=\"_ _5\"/>W is opgenomen in toelic<span class=\"_ _5\"/>hting 5.D<span class=\"_ _5\"/>. 17.<span class=\"_ _2\"/> <span class=\"_ _189\"> </span>Geldmiddelen en kasequi<span class=\"_ _5\"/>valenten x \u20ac miljoen <span class=\"_ _15f\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\">2022 <span class=\"_ _55\"> </span>2021 </span>Kassaldi en stortingen onder<span class=\"_ _19\"/>weg <span class=\"_ _162\"> </span>7 <span class=\"_ _50\"> </span>5 Vrije banksaldi <span class=\"_ _60\"> </span>52 <span class=\"_ _50\"> </span>7 Stand einde boekjaar 59 <span class=\"_ _48\"> </span>12 T<span class=\"_ _2\"/>er voorbereiding v<span class=\"_ _5\"/>an de overname v<span class=\"_ _5\"/>an de Metro activiteiten is eind 2022 een bankfaciliteit afgeroepen w<span class=\"_ _5\"/>aardoor de aanwezige geldmiddelen hoger zijn dan gebruik<span class=\"_ _5\"/>elijk. 18.<span class=\"_ _2\"/> <span class=\"_ _189\"> </span>Acti<span class=\"_ _5\"/>va aangehouden v<span class=\"_ _5\"/>oor v<span class=\"_ _5\"/>erk<span class=\"_ _5\"/>oop V<span class=\"_ _2\"/>aste activ<span class=\"_ _5\"/>a aangehouden voor v<span class=\"_ _5\"/>erk<span class=\"_ _5\"/>oop In 2021 is \u00e9\u00e9n onroerend goed object in Nederland ov<span class=\"_ _5\"/>ergeboekt vanuit de materi\u00eble vaste activ<span class=\"_ _5\"/>a naar de activa aangehouden voor v<span class=\"_ _5\"/>erkoop en vervolgens verk<span class=\"_ _5\"/>oc<span class=\"_ _5\"/>ht. Daarnaast is in 2021 een Nederlands object verkoc<span class=\"_ _5\"/>ht dat begin van het boekjaar w<span class=\"_ _5\"/>as opgenomen onder activa aangehouden voor verk<span class=\"_ _5\"/>oop. In 2022 is het minderheidsbelang in Smeding verkoc<span class=\"_ _5\"/>ht, dat een boekwaarde had v<span class=\"_ _5\"/>an \u20ac 2 miljoen. In 2022 is \u00e9\u00e9n onroerend goed object ov<span class=\"_ _5\"/>ergeboekt vanuit materi\u00eble vaste activ<span class=\"_ _5\"/>a naar activa aangehouden voor verk<span class=\"_ _5\"/>oop.  Het verloop v<span class=\"_ _5\"/>an deze post is als volgt:  x \u20ac miljoen <span class=\"_ _15f\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\">2022 <span class=\"_ _55\"> </span>2021 </span>Stand begin boekjaar <span class=\"_ _12b\"> </span>2 <span class=\"_ _50\"> </span>2 Ov<span class=\"_ _5\"/>erboekingen <span class=\"_ _6f\"> </span>1 <span class=\"_ _50\"> </span>2 V<span class=\"_ _5\"/>erk<span class=\"_ _5\"/>open <span class=\"_ _1e9\"> </span>(2) <span class=\"_ _48\"> </span>(2) Stand einde boekjaar 1 <span class=\"_ _50\"> </span>2 19.<span class=\"_ _2\"/> <span class=\"_ _189\"> </span>Eig<span class=\"_ _5\"/>en vermog<span class=\"_ _5\"/>en Gestor<span class=\"_ _5\"/>t en opgevraagd k<span class=\"_ _5\"/>apitaal Het maatsc<span class=\"_ _5\"/>happelijk kapitaal bedraagt 12.000.0<span class=\"_ _19\"/>00 euro verdeeld in 200.0<span class=\"_ _19\"/>00.0<span class=\"_ _19\"/>0<span class=\"_ _19\"/>0 aandelen, alle met een nominale waarde v<span class=\"_ _5\"/>an 6 eurocent.  P<span class=\"_ _5\"/>er 31 december 2022 bedraagt het aantal geplaatste en volgestorte aandelen 44.255.0<span class=\"_ _5\"/>1<span class=\"_ _5\"/>5 (2021: 44.255.0<span class=\"_ _2\"/>15) en v<span class=\"_ _5\"/>ertegenwoordigt een kapitaal van \u20ac 2.655.300,90 (per 31 december 2021: \u20ac 2.655.300,90).  Het verloop v<span class=\"_ _5\"/>an het aant<span class=\"_ _19\"/>al uitstaande aandelen is als volgt  x 1 <span class=\"_ _1ea\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\">2022 <span class=\"_ _1ad\"> </span>2021 </span>Stand begin boekjaar <span class=\"_ _176\"> </span>44.1<span class=\"_ _2\"/>70.41<span class=\"_ _5\"/>5 <span class=\"_ _1eb\"> </span>44.1<span class=\"_ _5\"/>43.41<span class=\"_ _5\"/>5 Ef<span class=\"_ _5\"/>fect mutatie eigen aandelen <span class=\"_ _1ec\"> </span>1<span class=\"_ _5\"/>5.900 <span class=\"_ _b6\"> </span>27<span class=\"_ _3\"/>.00<span class=\"_ _19\"/>0 Stand einde boekjaar 44.186.315 <span class=\"_ _10e\"> </span>44.170.415 Gemiddeld aantal uitst<span class=\"_ _19\"/>aande aandelen <span class=\"_ _1ed\"> </span>44.1<span class=\"_ _5\"/>81<span class=\"_ _2\"/>.0<span class=\"_ _5\"/>1<span class=\"_ _5\"/>5 <span class=\"_ _106\"> </span>44.161<span class=\"_ _3\"/>.415 Alle aandeelhouders zijn gerec<span class=\"_ _5\"/>htigd tot dividend zoals dit v<span class=\"_ _5\"/>an tijd tot tijd wordt gedeclareerd en hebben het rec<span class=\"_ _5\"/>ht om per aandeel een stem uit te brengen tijdens aandeelhoudersvergaderingen. Het v<span class=\"_ _5\"/>erloop van het eigen vermogen is nader gespecificeerd in het Geconsolideerd o<span class=\"_ _5\"/>verzic<span class=\"_ _5\"/>ht van wijzigingen in het eigen vermogen.  Agio Hieronder is opgenomen hetgeen op de aandelen gestort is bov<span class=\"_ _5\"/>en de nominale waarde.  Over<span class=\"_ _5\"/>ige r<span class=\"_ _5\"/>eserves V<span class=\"_ _5\"/>an deze reserve is \u20ac 22 miljoen (2021: \u20ac 20) niet uitkeerbaar<span class=\"_ _2\"/>. Dit heef<span class=\"_ _5\"/>t betrekking op het versc<span class=\"_ _5\"/>hil t<span class=\"_ _5\"/>ussen de op basis van de grondslagen van de moedermaatsc<span class=\"_ _5\"/>happij berekende ingehouden winst en rec<span class=\"_ _5\"/>htstreekse vermogensmutaties als gev<span class=\"_ _5\"/>olg van her<span class=\"_ _19\"/>waarderingen van de deelnemingen enerzijds en het deel daar<span class=\"_ _19\"/>van dat de moedermaatsc<span class=\"_ _5\"/>happij zou kunnen laten uitkeren anderzijds.  Reserve eig<span class=\"_ _5\"/>en aandelen Dit betref<span class=\"_ _5\"/>t de aankoopw<span class=\"_ _5\"/>aarde van 68.700 (2021: 84.60<span class=\"_ _19\"/>0) aandelen in samenhang met het optieprogramma ingekoc<span class=\"_ _5\"/>hte eigen aandelen. Onv<span class=\"_ _5\"/>erdeelde winst/dividend Het dividend ov<span class=\"_ _5\"/>er 2021 is in de Aandeelhoudersvergadering op  23 maart 2022 vastgesteld op nihil. Na balansdatum heef<span class=\"_ _5\"/>t de Directie met goedk<span class=\"_ _5\"/>euring van de Raad v<span class=\"_ _5\"/>an Commissarissen het volgende winstv<span class=\"_ _5\"/>erdelingsvoorstel gedaan ten  aanzien van de winst o<span class=\"_ _5\"/>ver 2022:   x \u20ac miljoen <span class=\"_ _15f\"> </span>2022 <span class=\"_ _55\"> </span>2021 Uitgekeerd interim-dividend (2022: \u20ac0,30 per aandeel; 2021 \u20ac 0) <span class=\"_ _1ee\"> </span><span class=\"ls9 wsb\">13<span class=\"_ _19\"/> <span class=\"_ _50\"> </span></span>0 Besc<span class=\"_ _5\"/>hikbaar v<span class=\"_ _5\"/>oor slotdividend (2022: \u20ac0,25 per aandeel; 2021 \u20ac 0) <span class=\"_ _67\"> </span><span class=\"lsa wsc\">11<span class=\"_ _28\"/> <span class=\"_ _50\"> </span></span>0 T<span class=\"_ _2\"/>oev<span class=\"_ _5\"/>oeging aan de overige reserves <span class=\"_ _4b\"> </span><span class=\"ls9 wsb\">15 <span class=\"_ _8a\"> </span></span>20 Winst ov<span class=\"_ _5\"/>er het boekjaar 39 <span class=\"_ _48\"> </span>20 20.<span class=\"_ _2\"/> <span class=\"_ _1eb\"> </span> <span class=\"_ _105\"> </span>Winst per aandeel x \u20ac 1 <span class=\"_ _1d5\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\">2022 <span class=\"_ _1ad\"> </span>2021 </span>Gew<span class=\"_ _5\"/>one winst (verlies) per aandeel <span class=\"_ _1ef\"> </span>0,88 <span class=\"_ _70\"> </span>0,45 V<span class=\"_ _5\"/>er<span class=\"_ _19\"/>waterde winst (v<span class=\"_ _5\"/>erlies) per aandeel <span class=\"_ _111\"> </span>0,87 <span class=\"_ _44\"> </span>0,45 De uitgegev<span class=\"_ _5\"/>en personeelsopties waar<span class=\"_ _19\"/>van de uitoef<span class=\"_ _5\"/>enprijs onder de gemiddelde koers gedurende het jaar ligt zijn meegenomen in de  berekening v<span class=\"_ _5\"/>an de ver<span class=\"_ _19\"/>waterde winst per aandeel. 21.<span class=\"_ _2\"/> <span class=\"_ _1eb\"> </span>Overige v<span class=\"_ _5\"/>oorzieningen De langlopende ov<span class=\"_ _5\"/>erige voorzieningen hebben betrekking op garantie-verplic<span class=\"_ _5\"/>htingen. Het k<span class=\"_ _5\"/>ortlopende deel had betrekking op een voorziening  voor reorganisatiek<span class=\"_ _5\"/>osten die de Groep in het verleden heef<span class=\"_ _5\"/>t getrof<span class=\"_ _5\"/>fen en is afgewikk<span class=\"_ _5\"/>eld. Deze voorziening en de ontwikkeling daar<span class=\"_ _19\"/>van is in toelic<span class=\"_ _5\"/>hting 5.A verder toegelic<span class=\"_ _5\"/>ht. 22.<span class=\"_ _2\"/> Leningen Rester<span class=\"_ _5\"/>ende looptijd x \u20ac miljoen <span class=\"_ _1f0\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\">Rente </span>(jaren) <span class=\"_ _1ad\"> </span>2022 <span class=\"_ _55\"> </span>2021 \u20ac 30 mln-lening (Bullet) <span class=\"_ _1df\"> </span>1,33% <span class=\"_ _50\"> </span>1 <span class=\"_ _48\"> </span>30 <span class=\"_ _48\"> </span>30 \u20ac 40 mln-lening (Bullet) <span class=\"_ _1df\"> </span>1,67% <span class=\"_ _50\"> </span>3 <span class=\"_ _48\"> </span>40 <span class=\"_ _48\"> </span>40 \u20ac 70 mln-lening  <span class=\"_ _1f1\"> </span>Euribor + variabele opslag <span class=\"_ _91\"> </span>2 <span class=\"_ _48\"> </span>40 <span class=\"_ _48\"> </span>40 \u20ac 50 mln-lening <span class=\"_ _1f2\"> </span>Euribor + variabele opslag <span class=\"_ _91\"> </span>2 <span class=\"_ _48\"> </span>30 <span class=\"_ _48\"> </span>50 Langlopende leningen 140 <span class=\"_ _5a\"> </span>160 Kortlopende leningen <span class=\"_ _1f3\"> </span>55 <span class=\"_ _50\"> </span>1 Stand einde boekjaar 195 <span class=\"_ _5a\"> </span>161 Aflossingsver<span class=\"_ _5\"/>plichting<span class=\"_ _5\"/>en  Binnen 1 jaar <span class=\"_ _1f4\"> </span>30 <span class=\"_ _50\"> </span>0 T<span class=\"_ _2\"/>ussen 1 en 5 jaar <span class=\"_ _1f5\"> </span><span class=\"lsa wsc\">11<span class=\"_ _19\"/>0<span class=\"_ _28\"/> <span class=\"_ _80\"> </span></span>1<span class=\"_ _5\"/>60 Na 5 jaar <span class=\"_ _1f6\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 Stand einde boekjaar 140 <span class=\"_ _5a\"> </span>160 In april 20<span class=\"_ _5\"/>1<span class=\"_ _5\"/>6 heef<span class=\"_ _5\"/>t de Groep een USPP lening van \u20ac 30 miljoen afgesloten, met een looptijd van 7 jaar en een v<span class=\"_ _5\"/>aste rente van 1,33% op jaarbasis. In september 20<span class=\"_ _5\"/>1<span class=\"_ _2\"/>7 heeft de Groep een USPP lening v<span class=\"_ _5\"/>an \u20ac 40 miljoen afgesloten, met een looptijd van 8 jaar en een v<span class=\"_ _5\"/>aste rente van 1,67% op jaarbasis.  In december 2020 is de bankfaciliteit met de R<span class=\"_ _5\"/>abobank her<span class=\"_ _19\"/>zien en ver<span class=\"_ _2\"/>-ruimd. Dez<span class=\"_ _5\"/>e her<span class=\"_ _19\"/>ziene faciliteit heef<span class=\"_ _5\"/>t een maximum v<span class=\"_ _5\"/>an \u20ac 70 miljoen. Onder deze bankf<span class=\"_ _5\"/>aciliteit was in 20<span class=\"_ _5\"/>1<span class=\"_ _2\"/>7 reeds een lening opgenomen van \u20ac 70 miljoen. Deze lening heef<span class=\"_ _5\"/>t een resterende looptijd v<span class=\"_ _5\"/>an 2 jaar en is rente-dragend tegen een variabele rente w<span class=\"_ _5\"/>elke is gekoppeld aan Euribor<span class=\"_ _2\"/>. Op deze lening hebben tussentijdse aflossingen v<span class=\"_ _5\"/>an tot<span class=\"_ _19\"/>aal \u20ac 30 miljoen plaats-gev<span class=\"_ _5\"/>onden, waardoor de resterende sc<span class=\"_ _5\"/>huld \u20ac 40 miljoen bedraagt. Het resterende bedrag zal op de einddatum ineens w<span class=\"_ _5\"/>orden terugbetaald.  Daarnaast is in 20<span class=\"_ _5\"/>1<span class=\"_ _5\"/>9 een acquisitielening afgesloten bij de Rabobank v<span class=\"_ _5\"/>oor  \u20ac 50 miljoen met een looptijd van 5 jaar<span class=\"_ _2\"/>. Deze lening is rentedragend tegen een variabele rente gek<span class=\"_ _5\"/>oppeld aan Euribor<span class=\"_ _5\"/>. Op deze lening heef<span class=\"_ _5\"/>t dit jaar tussentijdse aflossing v<span class=\"_ _5\"/>an \u20ac 20 miljoen plaatsgevonden. Het resterende bedrag zal op de einddatum ineens w<span class=\"_ _5\"/>orden terugbetaald. Ook is in 20<span class=\"_ _5\"/>1<span class=\"_ _5\"/>9 een acquisitie bankf<span class=\"_ _5\"/>aciliteit afgesloten. Het betreft een niet gecommit<span class=\"_ _5\"/>teerde faciliteit met een maximum v<span class=\"_ _5\"/>an \u20ac 20<span class=\"_ _19\"/>0 miljoen waar de Groep ov<span class=\"_ _5\"/>er een periode van 5 jaar gebruik v<span class=\"_ _5\"/>an kan maken. De rente w<span class=\"_ _5\"/>ordt bepaald op het moment van opname. De Groep heef<span class=\"_ _5\"/>t tot op heden geen gebruik gemaakt v<span class=\"_ _5\"/>an deze faciliteit.  Kor<span class=\"_ _5\"/>tlopende leningen De Groep besc<span class=\"_ _5\"/>hikt ultimo 2022 ov<span class=\"_ _5\"/>er kortlopende kredietfaciliteiten v<span class=\"_ _5\"/>an  \u20ac 1<span class=\"_ _5\"/>66 miljoen, waarvan per einde van het boekjaar \u20ac 55 miljoen is benut. Medio 2022 is de kortlopende gecommit<span class=\"_ _5\"/>teerde kredietf<span class=\"_ _5\"/>aciliteit bij de Rabobank ter<span class=\"_ _5\"/>uggebracht v<span class=\"_ _5\"/>an \u20ac 1<span class=\"_ _5\"/>60 miljoen naar \u20ac 1<span class=\"_ _5\"/>00 miljoen gecommit-teerd. In verband met de acquisitie v<span class=\"_ _5\"/>an de Metro activiteiten is die afbouw van \u20ac 60 miljoen ter<span class=\"_ _5\"/>uggedraaid en opnieuw gecommit<span class=\"_ _5\"/>teerd ten behoev<span class=\"_ _5\"/>e van de financiering v<span class=\"_ _5\"/>an de overname- en integratie-activiteiten. In 2023  zal een herfinancieringstraject worden doorlopen om de financiering w<span class=\"_ _5\"/>eer voor een termijn v<span class=\"_ _5\"/>an vijf jaar in te ric<span class=\"_ _5\"/>hten. Er zijn voor langlopende en kortlopende leningen aan kredietinstellingen z<span class=\"_ _5\"/>ekerheden gesteld voor een totaalbedrag van \u20ac 1 miljoen en garanties verstrekt v<span class=\"_ _5\"/>oor een tot<span class=\"_ _19\"/>aal van  \u20ac 4 miljoen.  De Groep dient voor z<span class=\"_ _5\"/>owel de langlopende v<span class=\"_ _5\"/>erplic<span class=\"_ _5\"/>htingen als de kortlopende kredietfaciliteiten de v<span class=\"_ _5\"/>olgende ratio\u2019<span class=\"_ _2\"/>s te bepalen:  1<span class=\"_ _3e\"/>. <span class=\"_ _10e\"> </span> <span class=\"_ _2d\"/>Op basis van de in de jaarrek<span class=\"_ _5\"/>ening gerapporteerde cijfers op  31 december 2022:   <span class=\"_ _e8\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\">V<span class=\"_ _2\"/>oorwaarde <span class=\"_ _170\"> </span>Wer<span class=\"_ _5\"/>k<span class=\"_ _5\"/>elijk </span>Rabobank: Net<span class=\"_ _5\"/>to rentedragende sc<span class=\"_ _5\"/>huld / Ebitda  <span class=\"_ _20\"> </span>&lt; 3,5 <span class=\"_ _df\"> </span>2,9  USPP: Net<span class=\"_ _5\"/>to rentedragende sc<span class=\"_ _5\"/>huld / Ebitda <span class=\"_ _120\"> </span>&lt; 3,0 <span class=\"_ _52\"> </span>2,9   2. <span class=\"_ _10b\"> </span> <span class=\"_ _2d\"/>Op basis van genormaliseerde cijf<span class=\"_ _5\"/>ers, op 31 december 2022, ex<span class=\"_ _5\"/>clusief toepassing van IFR<span class=\"_ _5\"/>S 1<span class=\"_ _5\"/>6.  In de documentatie van de faciliteiten is opgenomen dat indien wijzigingen in boekhoudregels optreden en daardoor buiten de grenzen v<span class=\"_ _5\"/>an de conve-nanten wordt getreden, gerapporteerd mag w<span class=\"_ _5\"/>orden op basis van de regels die van toepassing w<span class=\"_ _5\"/>aren voor de wijziging.   <span class=\"_ _e8\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\">V<span class=\"_ _2\"/>oorwaarde <span class=\"_ _170\"> </span>Wer<span class=\"_ _5\"/>k<span class=\"_ _5\"/>elijk </span>Rabobank: Net<span class=\"_ _5\"/>to rentedragende sc<span class=\"_ _5\"/>huld / Ebitda  <span class=\"_ _20\"> </span>&lt; 3,5 <span class=\"_ _df\"> </span>1,4  USPP: Net<span class=\"_ _5\"/>to rentedragende sc<span class=\"_ _5\"/>huld / Ebitda  <span class=\"_ _d0\"> </span>&lt; 3,0 <span class=\"_ _52\"> </span>1,4   Aan de gestelde ratio\u2019<span class=\"_ _2\"/>s wordt conf<span class=\"_ _5\"/>orm methode 1 en methode 2 per einde boekjaar voldaan. 23.<span class=\"_ _2\"/> <span class=\"_ _1eb\"> </span>Overige belastingen en pr<span class=\"_ _2\"/>emies x \u20ac miljoen <span class=\"_ _15f\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\">2022 <span class=\"_ _55\"> </span>2021 </span>BTW<span class=\"_ _5\"/>, accijnz<span class=\"_ _5\"/>en en afvalbeheersbijdrage <span class=\"_ _17\"> </span>22 <span class=\"_ _1e\"> </span><span class=\"ls9 wsb\">16<span class=\"_ _19\"/> </span>Loonhef<span class=\"_ _5\"/>fing en premies sociale verzek<span class=\"_ _5\"/>eringen <span class=\"_ _11d\"> </span>7 <span class=\"_ _50\"> </span>6 P<span class=\"_ _5\"/>ensioenpremies <span class=\"_ _63\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 Stand einde boekjaar 29 <span class=\"_ _48\"> </span>22  24.<span class=\"_ _2\"/> <span class=\"_ _1eb\"> </span>Overige schulden en o<span class=\"_ _5\"/>ver<span class=\"_ _5\"/>lopende passiv<span class=\"_ _5\"/>a x \u20ac miljoen <span class=\"_ _15f\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\">2022 <span class=\"_ _55\"> </span>2021 </span>P<span class=\"_ _5\"/>ersoneel <span class=\"_ _123\"> </span>23 <span class=\"_ _48\"> </span>21 Klantenbonussen <span class=\"_ _a8\"> </span>31 <span class=\"_ _1e\"> </span><span class=\"lsb wsd\">18 </span>Emballage <span class=\"_ _e8\"> </span>9 <span class=\"_ _50\"> </span>8 Ov<span class=\"_ _5\"/>erige <span class=\"_ _66\"> </span>41 <span class=\"_ _48\"> </span>34 Stand einde boekjaar 1<span class=\"_ _5\"/>04 <span class=\"_ _48\"> </span>81 Onder de sc<span class=\"_ _5\"/>hulden aan personeel zijn onder meer verplic<span class=\"_ _5\"/>htingen voor winstdeling, vakantiegeld en -dagen opgenomen. 25.<span class=\"_ _2\"/> Risicobeheer In het kader van de normale bedrijfsv<span class=\"_ _5\"/>oering loopt de Groep krediet-, liquiditeits- en marktrisico (rente-, valuta- en ov<span class=\"_ _5\"/>erig marktrisico). Er zijn ten opzic<span class=\"_ _5\"/>hte van v<span class=\"_ _5\"/>orig jaar geen wijzigingen in het beleid en de beheersing van de Groep ten aanzien van dez<span class=\"_ _5\"/>e risico\u2019<span class=\"_ _2\"/>s.  Kr<span class=\"_ _5\"/>edietrisico Bij de foodservice-activiteiten vindt een deel van de lev<span class=\"_ _5\"/>eringen plaats zonder gegarandeerde betaling vooraf<span class=\"_ _5\"/>. In belangrijk<span class=\"_ _5\"/>e mate worden de daaruit v<span class=\"_ _5\"/>oortvloeiende vorderingen door middel van de z<span class=\"_ _5\"/>ogenaamde Bedrijv<span class=\"_ _5\"/>en Euro-incasso verrek<span class=\"_ _5\"/>end. In beperkte mate neemt de afnemer zelf het initiatief tot betaling. Deze incasso is geen instrument dat betaling garandeert, indien de afnemer onv<span class=\"_ _5\"/>oldoende middelen heef<span class=\"_ _5\"/>t. Door de grote spreiding ov<span class=\"_ _5\"/>er de afnemers en de korte betaaltermijnen is gebleken dat  het kredietrisico in relatie tot de lev<span class=\"_ _5\"/>eringen op krediet bij de foodser<span class=\"_ _19\"/>vice- activiteiten relatief beperkt is. Ultimo 2022 beliepen de vorderingen op f<span class=\"_ _5\"/>oodser<span class=\"_ _19\"/>vice-afnemers, opgeno-men onder financi\u00eble activa, \u20ac 5 miljoen (2021: \u20ac 6).  Het kredietrisico dat de Groep loopt, met name op de vorderingen op foodservice-afnemers, is opnieuw beoordeeld.  De ouderdom van dez<span class=\"_ _5\"/>e debiteuren kan als volgt worden w<span class=\"_ _5\"/>eergegeven:  x \u20ac miljoen <span class=\"_ _15f\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\">2022 <span class=\"_ _55\"> </span>2021 </span>&lt; 1 maand <span class=\"_ _1cf\"> </span>1<span class=\"_ _5\"/>59 <span class=\"_ _15c\"> </span>74<span class=\"_ _b5\"> </span>1 - 3 maanden <span class=\"_ _60\"> </span>24 <span class=\"_ _1e\"> </span><span class=\"ls9 wsb\">19<span class=\"_ _19\"/> </span>3 - 1<span class=\"_ _5\"/>2 maanden <span class=\"_ _f6\"> </span>5 <span class=\"_ _91\"> </span>0 &gt; 1<span class=\"_ _5\"/>2 maanden <span class=\"_ _1a7\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0Stand einde boekjaar 188 <span class=\"_ _ab\"> </span>93  De Groep heef<span class=\"_ _5\"/>t ultimo 2022 vorderingen op le<span class=\"_ _5\"/>veranciers ter hoogte van  <span class=\"_ _2d\"/> \u20ac 52 miljoen (2021: \u20ac 38). Deze v<span class=\"_ _5\"/>orderingen hebben hoofdzakelijk betrek-king op inkoop gerelateerde jaarafsprak<span class=\"_ _5\"/>en, die na afloop van het jaar worden uitgek<span class=\"_ _5\"/>eerd. In het algemeen is de Groep in st<span class=\"_ _19\"/>aat deze posten bij wanbetaling door de lev<span class=\"_ _5\"/>erancier te verrek<span class=\"_ _5\"/>enen met uitst<span class=\"_ _19\"/>aande verplic<span class=\"_ _5\"/>htin-gen.  Expected cr<span class=\"_ _5\"/>edit loss beoordeling De portef<span class=\"_ _5\"/>euille debiteuren van de Groep is opgemaakt uit een groot aantal relatief kleine bedragen. De Groep gebruikt een matrix om de ECL<span class=\"_ _4\"/>\u2019<span class=\"_ _2\"/>s van individuele klanten te meten. <span class=\"_ _5\"/>V<span class=\"_ _2\"/>erliespercent<span class=\"_ _19\"/>ages worden berek<span class=\"_ _5\"/>end met behulp van een 'roll rate'-methode op basis v<span class=\"_ _5\"/>an de waarsc<span class=\"_ _5\"/>hijnlijkheid dat een vordering die door opeen<span class=\"_ _5\"/>volgende stadia van delinquentie verloopt zal moeten worden afgesc<span class=\"_ _5\"/>hre<span class=\"_ _5\"/>ven. Roll-rates w<span class=\"_ _5\"/>orden afzonderlijk berekend v<span class=\"_ _5\"/>oor blootstellingen ten aanzien van de v<span class=\"_ _5\"/>ersc<span class=\"_ _5\"/>hillende activiteiten van de Groep, op basis van de v<span class=\"_ _5\"/>olgende gemeensc<span class=\"_ _5\"/>happelijke kredietrisicokarakteristieken \u2013 geografisc<span class=\"_ _5\"/>he regio, leef<span class=\"_ _5\"/>tijd van klantrelatie en type gekoc<span class=\"_ _5\"/>ht product. <span class=\"_ _5\"/>V<span class=\"_ _2\"/>oor klanten waarvan duidelijk is dat ze in grote financi\u00eble moeilijkheden verk<span class=\"_ _5\"/>eren of waar betaalafspraken zeer significant zijn o<span class=\"_ _5\"/>versc<span class=\"_ _5\"/>hreden, wordt een specifieke v<span class=\"_ _5\"/>oor<span class=\"_ _19\"/>ziening getrof<span class=\"_ _5\"/>fen v<span class=\"_ _5\"/>oor het bedrag dat mogelijk niet meer inbaar is. <span class=\"_ _5\"/>W<span class=\"_ _5\"/>anneer er geen redelijke v<span class=\"_ _5\"/>er<span class=\"_ _1\"/>wac<span class=\"_ _5\"/>hting meer bestaat dat handels-vorderingen nog betaald zullen worden, w<span class=\"_ _5\"/>orden ze afgeboekt. Onderstaande t<span class=\"_ _19\"/>abel geef<span class=\"_ _5\"/>t de ouderdom en ECLs voor debiteuren per einde boekjaar weer:  x \u20ac miljoen <span class=\"_ _1f7\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\">2022 </span>Gemiddeld <span class=\"_ _2\"/>  gew<span class=\"_ _5\"/>ogen <span class=\"_ _2\"/> V<span class=\"_ _2\"/>erwacht <span class=\"_ _2\"/> ver<span class=\"_ _5\"/>lies- <span class=\"_ _2\"/> Br<span class=\"_ _5\"/>uto boek- <span class=\"_ _2\"/> krediet- <span class=\"_ _2\"/> percentag<span class=\"_ _5\"/>e waar<span class=\"_ _5\"/>de  ver<span class=\"_ _5\"/>lies &lt; 1 maand <span class=\"_ _86\"> </span>0,1<span class=\"_ _5\"/>7% <span class=\"_ _80\"> </span>1<span class=\"_ _5\"/>59 <span class=\"_ _91\"> </span><span class=\"ws6a\">0  </span>1 - 3 maanden <span class=\"_ _29\"> </span>0,99% <span class=\"_ _48\"> </span>24 <span class=\"_ _50\"> </span><span class=\"ws6a\">0  </span>3 - 1<span class=\"_ _5\"/>2 maanden <span class=\"_ _1f8\"> </span>7<span class=\"_ _93\"/>,25% <span class=\"_ _50\"> </span>6 <span class=\"_ _50\"> </span><span class=\"ws6a\">1  </span>&gt; 1<span class=\"_ _5\"/>2 maanden <span class=\"_ _1f9\"> </span>52,36% <span class=\"_ _50\"> </span><span class=\"ws6a\">0  <span class=\"_ _91\"> </span>0  </span>Dubieuze debiteuren <span class=\"_ _33\"> </span>1<span class=\"_ _5\"/>02,38% <span class=\"_ _91\"> </span>4 <span class=\"_ _50\"> </span><span class=\"ws6a\">4  </span>Stand einde boekjaar 193 <span class=\"_ _91\"> </span><span class=\"ws6a\">5  </span> x \u20ac miljoen <span class=\"_ _1f7\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\">2021 </span>Gemiddeld gew<span class=\"_ _5\"/>ogen V<span class=\"_ _2\"/>erwacht ver<span class=\"_ _5\"/>lies-Br<span class=\"_ _5\"/>uto boek-krediet-percentag<span class=\"_ _5\"/>e waar<span class=\"_ _5\"/>de ver<span class=\"_ _5\"/>lies &lt; 1 maand <span class=\"_ _13d\"> </span>0,21% <span class=\"_ _15c\"> </span><span class=\"ls44 ws71\">74<span class=\"_ _28\"/> <span class=\"_ _50\"> </span></span>0  <span class=\"fsc\">1 - 3 maanden <span class=\"_ _1db\"> </span>1,0<span class=\"_ _2\"/>1% <span class=\"_ _1e\"> </span><span class=\"ls9 wsb\">19<span class=\"_ _1\"/> <span class=\"_ _50\"> </span></span>0 </span>3 - 1<span class=\"_ _5\"/>2 maanden <span class=\"_ _10\"> </span>1<span class=\"_ _5\"/>0,65% <span class=\"_ _91\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 &gt; 1<span class=\"_ _5\"/>2 maanden <span class=\"_ _f9\"> </span>1<span class=\"_ _5\"/>09,32% <span class=\"_ _91\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 Dubieuze debiteuren <span class=\"_ _1b7\"> </span>96,1<span class=\"_ _2\"/>1% <span class=\"_ _91\"> </span>6 <span class=\"_ _50\"> </span>6 Stand einde boekjaar 99 <span class=\"_ _50\"> </span>6  V<span class=\"_ _5\"/>er<span class=\"_ _19\"/>wac<span class=\"_ _5\"/>hte kredietv<span class=\"_ _5\"/>erliezen ov<span class=\"_ _5\"/>er contract<span class=\"_ _19\"/>activa, v<span class=\"_ _5\"/>orderingen op food <span class=\"_ _2d\"/>ser<span class=\"_ _19\"/>vice-afnemers en lev<span class=\"_ _5\"/>eranciers worden volgens de algemene aanpak bepaald, rekening houdend met de kredietwaardigheid v<span class=\"_ _5\"/>an de betreff<span class=\"_ _5\"/>ende relaties, en bedragen per jaareinde \u20ac 1 miljoen (2020:1).  Liquiditeitsr<span class=\"_ _5\"/>isico De Groep streef<span class=\"_ _5\"/>t ernaar om voldoende liquiditeiten aan te houden (mede in de vorm v<span class=\"_ _5\"/>an toezeggingen door financi\u00eble instellingen), zodat zij te allen tijde aan haar financi\u00eble verplic<span class=\"_ _5\"/>htingen kan v<span class=\"_ _5\"/>oldoen. Dit wordt onder andere bereikt door bij de financiering van de bedrijfsactiviteiten relatief v<span class=\"_ _5\"/>eel  van (middel)lange kredieten gebr<span class=\"_ _5\"/>uik te maken, met gespreide aflossings-  sc<span class=\"_ _5\"/>hema\u2019<span class=\"_ _2\"/>s. Bov<span class=\"_ _5\"/>endien is de beschikbaarheid v<span class=\"_ _5\"/>an \u20ac 1<span class=\"_ _5\"/>66 miljoen aan korte termijn faciliteiten juridisc<span class=\"_ _5\"/>h afdwingbaar<span class=\"_ _2\"/>.  Hieronder is een opstelling opgenomen van de financi\u00eble v<span class=\"_ _5\"/>erplic<span class=\"_ _5\"/>htingen, inclusief de gesc<span class=\"_ _5\"/>hat<span class=\"_ _5\"/>te rentebet<span class=\"_ _19\"/>alingen.  Langlopen- <span class=\"_ _2\"/> Kor<span class=\"_ _5\"/>tlopende <span class=\"_ _5\"/> de ver<span class=\"_ _5\"/>plich- <span class=\"_ _2\"/> ver<span class=\"_ _5\"/>plich- <span class=\"_ _2\"/> 1)x \u20ac miljoen tingen  tingen &lt; 1 jaar <span class=\"_ _a7\"> </span>31 <span class=\"_ _5a\"> </span>580  <span class=\"fsc\">1 - 5 jaar <span class=\"_ _1c6\"> </span><span class=\"lsa wsc\">11<span class=\"_ _19\"/>2<span class=\"_ _28\"/> <span class=\"_ _50\"> </span></span>0 </span>&gt; 5 jaar <span class=\"_ _1fa\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0Contract<span class=\"_ _5\"/>uele kasstromen 143 <span class=\"_ _5a\"> </span>580  Boekwaar<span class=\"_ _5\"/>de per 31 december 2022 <span class=\"_ _165\"> </span>140 <span class=\"_ _5a\"> </span>580 1) <span class=\"_ _73\"> </span>Contractuele kasstromen zijn opgenomen tegen de swap-k<span class=\"_ _5\"/>oers op de vervaldatum v<span class=\"_ _5\"/>an de verplic<span class=\"_ _5\"/>htingen. Mar<span class=\"_ _5\"/>ktrisico (r<span class=\"_ _5\"/>ente- en v<span class=\"_ _5\"/>alutar<span class=\"_ _5\"/>isico) Een deel van het risico v<span class=\"_ _5\"/>an sc<span class=\"_ _5\"/>hommelingen in vreemde valutakoersen en rentepercentages wordt afgedekt met behulp van afgeleide financi\u00eble instrumenten.  Renter<span class=\"_ _5\"/>isico Onder toelic<span class=\"_ _5\"/>hting 22 is inzic<span class=\"_ _5\"/>ht gegeven in de langlopende financiering en de rentecondities daarbij.  V<span class=\"_ _2\"/>alutarisico De Groep loopt valutarisico op inkopen. Het dollar<span class=\"_ _2\"/>-inkoopv<span class=\"_ _5\"/>olume op jaarbasis bedraagt circa USD 24 miljoen met een gemiddelde looptijd van circa twee maanden. Op valutatermijncontracten voor ink<span class=\"_ _5\"/>oopverplic<span class=\"_ _5\"/>htingen vindt geen hedge accounting plaats. Het valutaef<span class=\"_ _5\"/>fect is opgenomen in de kostprijs v<span class=\"_ _5\"/>an de omzet.  Kapitaalbeheer De Groep streef<span class=\"_ _5\"/>t ernaar om waar mogelijk gebr<span class=\"_ _5\"/>uik te maken van haar kredietfaciliteiten in het kader v<span class=\"_ _5\"/>an de financiering<span class=\"_ _19\"/>, mits ruimsc<span class=\"_ _5\"/>hoots aan  de daarbij gestelde conv<span class=\"_ _5\"/>enanten kan worden voldaan. De Groep heef<span class=\"_ _5\"/>t geen expliciete rendementsdoelstelling in relatie tot het aange<span class=\"_ _5\"/>wende kapitaal. Er wordt naar een gemiddelde net<span class=\"_ _5\"/>to<span class=\"_ _5\"/>winstgroei gestreefd, die tenminste  in lijn is met de beoogde gemiddelde omzetgroei. Re\u00eble waar<span class=\"_ _5\"/>de De boekwaarde v<span class=\"_ _5\"/>an financi\u00eble instrumenten komt nagenoeg o<span class=\"_ _5\"/>vereen met de re\u00eble waarde. De tegen re\u00eble w<span class=\"_ _5\"/>aarde opgenomen financi\u00eble instrumen-ten vallen qua w<span class=\"_ _5\"/>aarderingsmethode onder \u2018niveau 2\u2019<span class=\"_ _2\"/>, hetgeen betekent dat de waardering is gesc<span class=\"_ _5\"/>hied op basis v<span class=\"_ _5\"/>an een berekening door een financi\u00eble instelling, die mede gebaseerd is op marktgegevens.De v<span class=\"_ _5\"/>oor verkoop aangehouden activa zijn e<span class=\"_ _5\"/>veneens gew<span class=\"_ _5\"/>aardeerd tegen re\u00eble waarde en vallen onder \u2018niv<span class=\"_ _5\"/>eau 3\u2019 (eigen waarderingsmethodiek op basis van k<span class=\"_ _5\"/>ennis aanw<span class=\"_ _5\"/>ezig in de Groep, zoals toegelic<span class=\"_ _5\"/>ht onder F in de grondslagen).  Gevoeligheidsanalyses Hieronder is voor een aantal externe f<span class=\"_ _5\"/>actoren in beeld gebrac<span class=\"_ _5\"/>ht wat een wijziging van die f<span class=\"_ _5\"/>actoren aan impact heef<span class=\"_ _5\"/>t op de winst voor belastingen voor de Groep. In de v<span class=\"_ _5\"/>olgende t<span class=\"_ _19\"/>abel is een vereen<span class=\"_ _5\"/>voudigde weerga<span class=\"_ _5\"/>ve opgenomen van de uitk<span class=\"_ _5\"/>omsten: Eff<span class=\"_ _5\"/>ect op de winst voor Stijgings-belastingen x \u20ac miljoen percentag<span class=\"_ _5\"/>e in \u20ac miljoen Rente <span class=\"_ _16d\"> </span>1%-punt <span class=\"_ _4c\"> </span>(1) V<span class=\"_ _5\"/>aluta (USD) <span class=\"_ _62\"> </span>1% <span class=\"_ _50\"> </span>0 Lonen <span class=\"_ _137\"> </span>1% <span class=\"_ _4c\"> </span>(3) Olie / energie <span class=\"_ _19f\"> </span>5% <span class=\"_ _4c\"> </span>(1) Huurprijzen <span class=\"_ _1fb\"> </span>5% <span class=\"_ _4c\"> </span>(1) 26.<span class=\"_ _2\"/> Inv<span class=\"_ _5\"/>ester<span class=\"_ _19\"/>ingsverplichting<span class=\"_ _5\"/>en Ultimo 2022 bestonden er inv<span class=\"_ _5\"/>esteringsverplic<span class=\"_ _5\"/>htingen van circa \u20ac 1<span class=\"_ _5\"/>9 miljoen (2021: \u20ac 9). Inv<span class=\"_ _5\"/>esteringsverplic<span class=\"_ _5\"/>htingen hebben voornamelijk betrekking op inv<span class=\"_ _5\"/>esteringen in het in aanbouw zijnde distributiecentrum in Ev<span class=\"_ _5\"/>ergem, een aantal zelfbedieningsvestigingen dat in 2023 zal w<span class=\"_ _5\"/>orden omgebouwd en reeds bestelde elektrisc<span class=\"_ _5\"/>he vrac<span class=\"_ _5\"/>ht<span class=\"_ _19\"/>wagens. 27.<span class=\"_ _2\"/> <span class=\"_ _1eb\"> </span>V<span class=\"_ _2\"/>oorwaar<span class=\"_ _5\"/>delijk<span class=\"_ _5\"/>e verplichtingen Claims Op 1<span class=\"_ _5\"/>0 no<span class=\"_ _5\"/>vember 2021 heef<span class=\"_ _5\"/>t de rec<span class=\"_ _5\"/>htbank Amsterdam uitspraak gedaan in de zaak die door het consortium Jumbo &amp; Coop w<span class=\"_ _5\"/>erd aangespannen tegen Sligro F<span class=\"_ _5\"/>ood Group, voortvloeiende uit de transactie rond de verk<span class=\"_ _5\"/>oop van EMT\u00c9 in 20<span class=\"_ _5\"/>1<span class=\"_ _5\"/>8. De rec<span class=\"_ _5\"/>htbank heef<span class=\"_ _5\"/>t alle vorderingen van het consortium integraal afgew<span class=\"_ _5\"/>ezen en Jumbo &amp; Coop v<span class=\"_ _5\"/>eroordeeld in de proceskosten. Deze uitspraak w<span class=\"_ _5\"/>as geheel in lijn met de eerder door Sligro Food Group uitgesproken v<span class=\"_ _5\"/>er<span class=\"_ _1\"/>wac<span class=\"_ _5\"/>htingen.  De termijn om hoger beroep in te stellen is op 1<span class=\"_ _5\"/>0 f<span class=\"_ _5\"/>ebruari 2022 v<span class=\"_ _5\"/>erstreken en het consortium Jumbo &amp; Coop heef<span class=\"_ _5\"/>t geen gebr<span class=\"_ _5\"/>uik gemaakt van die mogelijkheid. Daarmee is deze procedure afgesloten. 28.<span class=\"_ _2\"/> <span class=\"_ _1eb\"> </span> <span class=\"_ _2d\"/>Schattingen en oor<span class=\"_ _5\"/>deelsvorming door de Dir<span class=\"_ _2\"/>ectie Op een aantal posten in de jaarrekening is een insc<span class=\"_ _5\"/>hat<span class=\"_ _5\"/>ting gemaakt door  de Directie. Hoew<span class=\"_ _5\"/>el deze voor z<span class=\"_ _5\"/>over mogelijk ondersteund w<span class=\"_ _5\"/>orden door analyses en berek<span class=\"_ _5\"/>eningen blijf<span class=\"_ _5\"/>t er altijd sprake van enige onz<span class=\"_ _5\"/>ekerheid.  Met name bij het testen van bijz<span class=\"_ _5\"/>ondere waardev<span class=\"_ _5\"/>erminderingen op goodwill en ov<span class=\"_ _5\"/>erige immateri\u00eble activa speelt deze onz<span class=\"_ _5\"/>ekerheid een grotere rol. Historisc<span class=\"_ _5\"/>h is er geen sprake ge<span class=\"_ _5\"/>weest van materiele afwijkingen bij de afloop van ingesc<span class=\"_ _5\"/>hat<span class=\"_ _5\"/>te posten uit het voorgaande boekjaar<span class=\"_ _2\"/>.  Goodwill en overige immateri\u00eble activa In toelic<span class=\"_ _5\"/>hting 1<span class=\"_ _5\"/>0 is inf<span class=\"_ _5\"/>ormatie opgenomen over de w<span class=\"_ _5\"/>aardering van goodwill en immateri\u00eble activa en het toetsen daarvan op bijzondere w<span class=\"_ _5\"/>aardevermin-deringen. Daarnaast is informatie opgenomen o<span class=\"_ _5\"/>ver de waardering v<span class=\"_ _5\"/>an sof<span class=\"_ _5\"/>tware en de activa in uitv<span class=\"_ _5\"/>oering op software en het toetsen daarvan op bijzondere w<span class=\"_ _5\"/>aardeverminderingen en inef<span class=\"_ _5\"/>fici\u00ebnties.  Krediet-, liquiditeits- en overig marktrisico T<span class=\"_ _2\"/>oelic<span class=\"_ _5\"/>hting 25 bev<span class=\"_ _5\"/>at informatie ov<span class=\"_ _5\"/>er deze risico\u2019<span class=\"_ _2\"/>s, inclusief een gev<span class=\"_ _5\"/>oelig-heidsanalyse.  Inkoop- en verkoopbonussen De sc<span class=\"_ _5\"/>hat<span class=\"_ _5\"/>ting op inkoopbonussen wordt gebaseerd op enerzijds een bot<span class=\"_ _5\"/>tom up calculatie van ink<span class=\"_ _5\"/>oopvolume en condities en anderzijds op basis van input vanuit onz<span class=\"_ _5\"/>e inkoopvereniging Super<span class=\"_ _5\"/>unie. Klantbonussen worden ingesc<span class=\"_ _5\"/>hat op basis van de omz<span class=\"_ _5\"/>etrealisatie in combinatie met de contrac-tuele afsprak<span class=\"_ _5\"/>en met onze klanten. V<span class=\"_ _5\"/>oor<span class=\"_ _5\"/>raden In verband met de liv<span class=\"_ _5\"/>egang van het nieuw<span class=\"_ _5\"/>e ERP-sy<span class=\"_ _5\"/>steem in de vestiging Antwerpen van de Groep, k<span class=\"_ _5\"/>ort voor jaareinde, is voor de bepaling v<span class=\"_ _5\"/>an de waarde v<span class=\"_ _5\"/>an de voorraad v<span class=\"_ _5\"/>an deze vestiging, per balansdatum, sprak<span class=\"_ _5\"/>e van een hoge mate van sc<span class=\"_ _5\"/>hat<span class=\"_ _5\"/>ting en oordeelsvorming. De waarde v<span class=\"_ _5\"/>an de voor<span class=\"_ _5\"/>raad kon niet volledig w<span class=\"_ _5\"/>orden bepaald op basis van onderliggende transactionele data en is om die reden ingesc<span class=\"_ _5\"/>hat door de Directie, gebruik-makend v<span class=\"_ _5\"/>an de aanwezige k<span class=\"_ _5\"/>ennis, er<span class=\"_ _19\"/>varing en besc<span class=\"_ _5\"/>hikbare data binnen de groep. Deze ingesc<span class=\"_ _5\"/>hat<span class=\"_ _5\"/>te voor<span class=\"_ _5\"/>raadwaarde van de v<span class=\"_ _5\"/>estiging Antwerpen bedraagt 1,3% van de totale voor<span class=\"_ _5\"/>raad van de Groep.  V<span class=\"_ _5\"/>oorziening incourante v<span class=\"_ _5\"/>oorraden Binnen de voor<span class=\"_ _5\"/>raad wordt een insc<span class=\"_ _5\"/>hat<span class=\"_ _5\"/>ting gemaakt van de potentieel incourante voor<span class=\"_ _5\"/>raad begrepen in de voorraad op jaareinde. <span class=\"_ _5\"/>V<span class=\"_ _2\"/>oor food baseren wij die insc<span class=\"_ _5\"/>hat<span class=\"_ _5\"/>ting daarnaast mede op historisc<span class=\"_ _5\"/>he afboekingen. Bij non-food baseren wij die insc<span class=\"_ _5\"/>hat<span class=\"_ _5\"/>ting op de oordeelsvorming v<span class=\"_ _5\"/>an inkoop- en assortimentsmanagement in combinatie met een analy<span class=\"_ _5\"/>se op de omloopsnelheid van de aan<span class=\"_ _5\"/>wezige voor<span class=\"_ _5\"/>raad. Materi\u00eble vaste activa en voor verkoop aangehouden activa De Groep besc<span class=\"_ _5\"/>hikt ov<span class=\"_ _5\"/>er relatief veel onroerend goed in eigen gebruik en voor v<span class=\"_ _5\"/>erkoop aangehouden activa. Ultimo 2022 beliepen dez<span class=\"_ _5\"/>e posten, ex<span class=\"_ _5\"/>clusief investeringen in gehuurde objecten circa \u20ac 1<span class=\"_ _2\"/>73 miljoen (2021:  \u20ac 1<span class=\"_ _5\"/>65). <span class=\"_ _5\"/>V<span class=\"_ _2\"/>erondersteld is een voortgezet gebr<span class=\"_ _5\"/>uik voor de huidige functie, tenzij deze activ<span class=\"_ _5\"/>a zijn aangemerkt als voor verk<span class=\"_ _5\"/>oop. Indien deze veronder<span class=\"_ _2\"/>-stelling wijzigt, bijvoorbeeld bij relocaties, kan dit leiden tot een neer<span class=\"_ _2\"/>-waartse aanpassing v<span class=\"_ _5\"/>an de waardering tot een lagere directe opbrengst-waarde. <span class=\"_ _3e\"/>T<span class=\"_ _2\"/>evens kan blijk<span class=\"_ _5\"/>en dat de opbrengst<span class=\"_ _19\"/>waarde hoger is dan de boekwaarde. Bij het opmaken v<span class=\"_ _5\"/>an de jaarrekening is bij de w<span class=\"_ _5\"/>aardering van de materiele vaste activ<span class=\"_ _5\"/>a sprake van oordeelsv<span class=\"_ _5\"/>orming door de Directie. 29.<span class=\"_ _2\"/> Kasstroomo<span class=\"_ _5\"/>v<span class=\"_ _5\"/>erzicht Het kasstroomov<span class=\"_ _5\"/>er<span class=\"_ _19\"/>zic<span class=\"_ _5\"/>ht is opgesteld volgens de z<span class=\"_ _5\"/>ogenaamde directe methode. In het kasstroomov<span class=\"_ _5\"/>er<span class=\"_ _19\"/>zic<span class=\"_ _5\"/>ht worden geldontv<span class=\"_ _5\"/>angsten en -uitgaven opgenomen in plaats van opbrengsten en k<span class=\"_ _5\"/>osten. Acquisities zijn in het kasstroomov<span class=\"_ _5\"/>er<span class=\"_ _19\"/>zic<span class=\"_ _5\"/>ht ver<span class=\"_ _19\"/>werkt v<span class=\"_ _5\"/>oor de koopsom onder af<span class=\"_ _5\"/>trek van geldmidde-len en kasequivalenten. De ontv<span class=\"_ _5\"/>angsten van afnemers betref<span class=\"_ _5\"/>f<span class=\"_ _5\"/>en de omzet inclusief BTW en de mutatie in vorderingen op afnemers. In de betalingen aan de ov<span class=\"_ _5\"/>erheid zijn zow<span class=\"_ _5\"/>el afdrac<span class=\"_ _5\"/>hten van BTW en accijnzen begrepen als afdrac<span class=\"_ _5\"/>hten van loonhef<span class=\"_ _5\"/>fing, premies sociale verzekering en pensioen-premies, als ook de ontvangen tegemoetk<span class=\"_ _5\"/>oming NO<span class=\"_ _5\"/>W<span class=\"_ _5\"/>. De betaalde winstbelasting is afzonderlijk v<span class=\"_ _5\"/>erant<span class=\"_ _19\"/>woord. De aansluiting tussen de kasstroom uit bedrijfsoperaties en het bedrijfs-resultaat blijkt uit de volgende opstelling: x \u20ac miljoen <span class=\"_ _15f\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\">2022 <span class=\"_ _55\"> </span>2021 </span>Bedrijfsresultaat <span class=\"_ _180\"> </span>43 <span class=\"_ _ab\"> </span>25 Afsc<span class=\"_ _5\"/>hrijvingen en amortisatie <span class=\"_ _89\"> </span>80 <span class=\"_ _48\"> </span>81 Bijzondere w<span class=\"_ _5\"/>aardeverminderingen <span class=\"_ _a0\"> </span>3 <span class=\"_ _50\"> </span>3 Ebitda 126 <span class=\"_ _80\"> </span>1<span class=\"_ _5\"/>09 Ov<span class=\"_ _5\"/>erige bedrijfsopbrengsten begrepen in kasstroom uit inv<span class=\"_ _5\"/>esteringsactiviteiten <span class=\"_ _100\"> </span>(1<span class=\"_ _5\"/>7) <span class=\"_ _48\"> </span>(4) 1<span class=\"_ _5\"/>09 <span class=\"_ _80\"> </span>1<span class=\"_ _5\"/>05 Wijzigingen w<span class=\"_ _5\"/>erkk<span class=\"_ _5\"/>apitaal en over<span class=\"_ _5\"/>ige mutaties:  V<span class=\"_ _5\"/>oorraden <span class=\"_ _15f\"> </span>(40) <span class=\"_ _5a\"> </span>(38) Handelsvorderingen en o<span class=\"_ _5\"/>verige vlot<span class=\"_ _5\"/>tende activa<span class=\"_ _59\"> </span>(1<span class=\"_ _2\"/>12) <span class=\"_ _5a\"> </span>(25) Kortlopende sc<span class=\"_ _5\"/>hulden <span class=\"_ _6\"> </span>1<span class=\"_ _5\"/>43 <span class=\"_ _48\"> </span>27 V<span class=\"_ _5\"/>oorzieningen <span class=\"_ _1e6\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 Eigen vermogen <span class=\"_ _1fc\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 (9) <span class=\"_ _72\"> </span>(36) Nett<span class=\"_ _5\"/>o kasstroom uit bedr<span class=\"_ _5\"/>ijfsoper<span class=\"_ _5\"/>aties 10<span class=\"_ _1\"/>0<span class=\"_ _1\"/> <span class=\"_ _48\"> </span><span class=\"ls0 ws1\">69 </span> De post geldmiddelen, kasequivalenten en k<span class=\"_ _5\"/>ortlopende leningen sluit als volgt aan op de balans:  x \u20ac miljoen <span class=\"_ _15f\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\">2022 <span class=\"_ _55\"> </span>2021 </span>Geldmiddelen en kasequivalenten <span class=\"_ _156\"> </span>59 <span class=\"_ _1e\"> </span><span class=\"ls9 wsb\">12<span class=\"_ _1\"/> </span>Kortlopende leningen <span class=\"_ _15b\"> </span>(55) <span class=\"_ _48\"> </span>(1) Stand einde boekjaar 4 <span class=\"_ _155\"> </span><span class=\"ls3e ws60\">11<span class=\"_ _1\"/> </span> De kortlopende leningen betref<span class=\"_ _5\"/>f<span class=\"_ _5\"/>en rekening-courantkredieten die direct opeisbaar zijn en integraal deel uitmaken v<span class=\"_ _5\"/>an het beheer van geldmiddelen van de Groep.  30.<span class=\"_ _2\"/> <span class=\"_ _1eb\"> </span>V<span class=\"_ _2\"/>erbonden partijen De Groep heef<span class=\"_ _5\"/>t op dagversgebied een samen<span class=\"_ _5\"/>werking met en een partici-patie in de in toelic<span class=\"_ _5\"/>hting 1<span class=\"_ _5\"/>3 vermelde dagversbedrijv<span class=\"_ _5\"/>en. In tot<span class=\"_ _19\"/>aliteit was hiermee in 2022 een inkoopw<span class=\"_ _5\"/>aarde gemoeid van \u20ac 1<span class=\"_ _5\"/>34 miljoen (2021:  \u20ac 1<span class=\"_ _5\"/>51) tegen marktconforme prijz<span class=\"_ _5\"/>en. Ultimo 2022 bedraagt de netto handelssc<span class=\"_ _5\"/>huld aan deze bedrijv<span class=\"_ _5\"/>en \u20ac 30 miljoen (2021: \u20ac 27). Gezien het karakter daar<span class=\"_ _19\"/>van zijn dez<span class=\"_ _5\"/>e opgenomen onder de crediteuren.  De Groep heef<span class=\"_ _5\"/>t op het gebied van tabaksartikelen een samen<span class=\"_ _5\"/>werking met een partner via een 40% participatie in <span class=\"_ _5\"/>V<span class=\"_ _2\"/>emaro B.V<span class=\"_ _3e\"/>. De groep garandeert onbeperkt vorderingen v<span class=\"_ _5\"/>an <span class=\"_ _5\"/>V<span class=\"_ _5\"/>emaro op bepaalde afnemers. Ultimo 2022 bedraagt de handelssc<span class=\"_ _5\"/>huld aan <span class=\"_ _5\"/>V<span class=\"_ _2\"/>emaro \u20ac 5 miljoen (2021: \u20ac 5). Gezien het karakter daar<span class=\"_ _19\"/>van is dez<span class=\"_ _5\"/>e post opgenomen onder de crediteuren. De Groep is lid van de ink<span class=\"_ _5\"/>oopcombinatie Superunie, waar een belangrijk deel v<span class=\"_ _5\"/>an de inkoopbehoef<span class=\"_ _5\"/>te v<span class=\"_ _5\"/>an de Groep is ondergebracht. De ink<span class=\"_ _5\"/>oopwaarde in 2022 beliep \u20ac 589 miljoen (2021: \u20ac 451). Ultimo 2022 bedraagt de handelssc<span class=\"_ _5\"/>huld \u20ac 48 miljoen (2021: \u20ac 25). Gezien het karakter daar<span class=\"_ _19\"/>van is dez<span class=\"_ _5\"/>e schuld opgenomen onder de crediteuren.   V<span class=\"_ _5\"/>oor de relatie de best<span class=\"_ _5\"/>uurders en commissarissen wordt verwezen naar toelic<span class=\"_ _5\"/>hting 6. Gedurende 2022 zijn per saldo 20.00<span class=\"_ _19\"/>0 aandelen Sligro Food Group gekoc<span class=\"_ _5\"/>ht (2021: 30.000 gekoc<span class=\"_ _5\"/>ht) tegen de marktprijs van Stic<span class=\"_ _5\"/>hting W<span class=\"_ _5\"/>erk <span class=\"_ _4\"/>nemersaandelen Sligro F<span class=\"_ _5\"/>ood Group. 31.<span class=\"_ _2\"/> <span class=\"_ _1eb\"> </span>Supply Chain Finance De Groep heef<span class=\"_ _5\"/>t een Supply Chain Finance programma lopen dat deelne-mende lev<span class=\"_ _5\"/>eranciers de mogelijkheid biedt haar facturen te v<span class=\"_ _5\"/>erdisconteren bij een participerende bank tegen een rentetarief van 1<span class=\"_ _5\"/>-maands Euribor  plus 1,1<span class=\"_ _5\"/>5% op jaarbasis. In de post crediteuren is ultimo 2022 een bedrag begrepen van \u20ac 1<span class=\"_ _2\"/>04 miljoen (2021: \u20ac 58) welke betrekking heef<span class=\"_ _5\"/>t op de deelnemende lev<span class=\"_ _5\"/>eranciers. Sligro Food Group ontv<span class=\"_ _5\"/>angt een (geringe) vergoeding uit dit programma w<span class=\"_ _5\"/>elke is verantwoord onder de O<span class=\"_ _5\"/>verige bedrijfsopbrengsten. 32.<span class=\"_ _2\"/> <span class=\"_ _1eb\"> </span>Gebeurtenissen na balansdatum Aan het einde van 2022 heef<span class=\"_ _5\"/>t de rec<span class=\"_ _5\"/>htbank in <span class=\"_ _5\"/>Ant<span class=\"_ _19\"/>werpen in het proces v<span class=\"_ _5\"/>an de gerec<span class=\"_ _5\"/>htelijke reorganisatie v<span class=\"_ _5\"/>an Makro Cash &amp; Carr<span class=\"_ _19\"/>y Belgium NV de gerec<span class=\"_ _5\"/>htsmandatarissen gemachtigd om het merendeel v<span class=\"_ _5\"/>an de Metro-activi-teiten in Belgi\u00eb aan Sligro F<span class=\"_ _5\"/>ood Group te verk<span class=\"_ _5\"/>open. Op 3 januari 2023 heef<span class=\"_ _5\"/>t de Groep de ov<span class=\"_ _5\"/>ername van de Metro activiteiten afgerond en is de versc<span class=\"_ _5\"/>huldigde o<span class=\"_ _5\"/>vernamesom betaald. Hierover is in toelic<span class=\"_ _5\"/>hting 1 meer informatie opgenomen. Een v<span class=\"_ _5\"/>an de bij het proces betrokken partijen heef<span class=\"_ _5\"/>t beroep aangetekend tegen de beslissing v<span class=\"_ _5\"/>an de rec<span class=\"_ _5\"/>htbank. Deze beroeps-procedure wordt in 2023 ge<span class=\"_ _5\"/>voerd. Ov<span class=\"_ _3e\"/>er<span class=\"_ _19\"/>ige toelichtingen V<span class=\"_ _3e\"/>oorwaar<span class=\"_ _5\"/>delijke v<span class=\"_ _5\"/>erplichtingen De vennootsc<span class=\"_ _5\"/>hap staat aan het hoofd van de fiscale eenheid v<span class=\"_ _5\"/>an de Groep in Nederland als geheel. Op grond daar<span class=\"_ _19\"/>van is zij aansprak<span class=\"_ _5\"/>elijk voor de belastingsc<span class=\"_ _5\"/>huld van de fiscale eenheid als geheel. De vennootsc<span class=\"_ _5\"/>hap heef<span class=\"_ _5\"/>t zic<span class=\"_ _5\"/>h hoofdelijk aansprakelijk gesteld v<span class=\"_ _5\"/>oor sc<span class=\"_ _5\"/>hulden voortvloeiende uit rec<span class=\"_ _5\"/>htshandelingen v<span class=\"_ _5\"/>an haar directe en indirecte dochter<span class=\"_ _2\"/>-ondernemingen (artikel 403 B<span class=\"_ _5\"/>oek 2 BW), z<span class=\"_ _5\"/>oals vermeld op pagina 1<span class=\"_ _2\"/>1<span class=\"_ _5\"/>9. Aldus goedgekeurd v<span class=\"_ _5\"/>oor publicatie, <span class=\"_ _5\"/>V<span class=\"_ _5\"/>eghel, 6 f<span class=\"_ _5\"/>ebruari 2023 De Raad v<span class=\"_ _5\"/>an Commissarissen <span class=\"_ _e6\"> </span>De Dir<span class=\"_ _5\"/>ectie F<span class=\"_ _5\"/>reek Rijna, voorzit<span class=\"_ _5\"/>ter <span class=\"_ _1f8\"> </span>Koen Slippens, voorzit<span class=\"_ _5\"/>ter Hans Kamps <span class=\"_ _fd\"> </span>Rob v<span class=\"_ _5\"/>an der Sluijs Gert van de <span class=\"_ _2\"/>Weerdhof  Angelique <span class=\"_ _71\"> </span>de <span class=\"_ _83\"> </span>Vries Inge Ploc<span class=\"_ _5\"/>haet Aart Duijzer ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DisclosureOfNotesAndOtherExplanatoryInformationExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-1-2": {
   "value": "A. Algemeen Verslaggevende entiteit Sligro Food Group N.V. bestaat uit foodservicebedrijven in Nederland en Belgi\u00eb die met een totaalpakket food en aan food gerelateerde non-food producten en diensten actief zijn in de markt voor de etende en drinkende mens. Het hoofdkantoor van Sligro Food Group N.V. is gevestigd op  Corridor 11, 5466 RB Veghel, Nederland. Sligro Food Group N.V. is een naamloze vennootschap naar Nederlands recht, ingeschreven bij de Kamer van Koophandel onder nummer 160.45.002. De geconsolideerde jaar- rekening omvat de vennootschap zelf en haar dochterondernemingen (hierna de Groep genoemd). Boekjaar In 2020 heeft de Groep de statuten van Sligro Food Group N.V. en alle 100%-dochterondernemingen aangepast en is overgestapt van een boekjaar op basis van de internationale weeknummering naar een boekjaar op basis van kalenderjaar. Door deze aanpassing omvat het boekjaar 2020 de periode van 29 december 2019 tot en met 31 december 2020, zijnde  52 weken en vijf dagen. De boekjaren 2021 en 2022 bevatten een volledig kalenderjaar. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DisclosureOfGeneralInformationAboutFinancialStatementsExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-2-3": {
   "value": "Sligro Food Group N.V. bestaat uit foodservicebedrijven in Nederland en Belgi\u00eb die met een totaalpakket food en aan food gerelateerde non-food producten en diensten actief zijn in de markt voor de etende en drinkende mens. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DescriptionOfNatureOfEntitysOperationsAndPrincipalActivities",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "f21062": {
   "value": "Nederland ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DomicileOfEntity",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "f21063": {
   "value": "Nederland ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:CountryOfIncorporation",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "f21064": {
   "value": "Nederland ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:PrincipalPlaceOfBusiness",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "f21086": {
   "value": "Sligro Food Group N.V. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:NameOfReportingEntityOrOtherMeansOfIdentification",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "f21094": {
   "value": "Corridor 11, 5466 RB Veghel, Nederland. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:AddressOfRegisteredOfficeOfEntity",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "f21107": {
   "value": "naamloze vennootschap ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:LegalFormOfEntity",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-17-2": {
   "value": "B. Presentatiewijzigingen Met uitzondering van de onder E. Nieuwe standaarden en interpretaties genoemde aanpassingen heeft de Groep consequent de grondslagen voor financi\u00eble verslaggeving gehanteerd voor alle perioden die in deze geconso-lideerde jaarrekening zijn opgenomen. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DisclosureOfReclassificationsOrChangesInPresentationExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-18-2": {
   "value": "C. Overeenstemmingsverklaring De geconsolideerde jaarrekening is opgesteld in overeenstemming met International Financial Reporting Standards, zoals aanvaard binnen de Europese Unie (EU-IFRS). De jaarrekening is op 6 februari 2023 voor publicatie door de Directie goedgekeurd. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:StatementOfIFRSCompliance",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-19-2": {
   "value": "D.   Gehanteerde grondslagen bij het opstellen van de  geconsolideerde jaarrekening De jaarrekening wordt gepresenteerd in euro\u2019s, de functionele valuta, afgerond op miljoenen, tenzij anders aangegeven.De percentages zijn berekend op de onderliggende getallen in duizenden. De jaarrekening is opgesteld op basis van historische kosten met uitzondering van afgeleide financi\u00eble instrumenten, die gewaardeerd zijn tegen re\u00eble waarde. Voor verkoop aangehouden activa worden gewaardeerd op de laagste van de boekwaarde en de re\u00eble waarde onder aftrek van verkoopkosten.  Oordelen, schattingen en veronderstellingen De opstelling van de jaarrekening in overeenstemming met IFRS vereist dat de leiding oordelen vormt en schattingen en veronderstellingen maakt die van invloed zijn op de toepassing van grondslagen, de gerapporteerde waarde van activa en verplichtingen en van baten en lasten. De schattingen en hiermee verbonden veronderstellingen zijn gebaseerd op ervaringen uit het verleden, alsmede toekomstige verwachtingen en verschillende andere factoren die, gegeven de omstandigheden, als redelijk worden beschouwd. De uitkomsten hiervan vormen de basis voor het oordeel over de boek-waarde van activa en verplichtingen die niet op eenvoudige wijze uit andere bronnen blijkt. De daadwerkelijke uitkomsten kunnen afwijken van deze schattingen. De schattingen en onderliggende veronderstellingen worden voortdurend beoordeeld. Herzieningen van schattingen worden opgenomen in de periode waarin de schatting wordt herzien, indien de herziening alleen voor die periode gevolgen heeft, of in de periode van herziening en toekomstige perioden, indien de herziening gevolgen heeft voor zowel  de verslagperiode als toekomstige perioden.  Voor de uiteenzetting van de specifieke posten in de jaarrekening waarvoor oordelen, schattingen of veronderstellingen van toepassing zijn, wordt verwezen naar toelichting 28. Bijzondere waardeverminderingen Periodiek wordt beoordeeld of er aanwijzingen zijn dat de boekwaarde van daarvoor kwalificerende activa onderhevig is aan bijzondere waardevermin-deringsverliezen. Indien er dergelijke aanwijzingen zijn, wordt een schatting gemaakt van de realiseerbare waarde van het actief op basis van de contante waarde van de verwachte toekomstige kasstromen, dan wel de directe opbrengstwaarde. Indien de boekwaarde hoger is dan de realiseer-bare waarde wordt een bijzonder waardeverminderingsverlies ten laste van het resultaat gebracht. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DisclosureOfBasisOfPreparationOfFinancialStatementsExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-20-3": {
   "value": "De jaarrekening wordt gepresenteerd in euro\u2019s, de functionele valuta, afgerond op miljoenen, tenzij anders aangegeven.",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DescriptionOfAccountingPolicyForFunctionalCurrencyExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-24-3": {
   "value": "Oordelen, schattingen en veronderstellingen De opstelling van de jaarrekening in overeenstemming met IFRS vereist dat de leiding oordelen vormt en schattingen en veronderstellingen maakt die van invloed zijn op de toepassing van grondslagen, de gerapporteerde waarde van activa en verplichtingen en van baten en lasten. De schattingen en hiermee verbonden veronderstellingen zijn gebaseerd op ervaringen uit het verleden, alsmede toekomstige verwachtingen en verschillende andere factoren die, gegeven de omstandigheden, als redelijk worden beschouwd. De uitkomsten hiervan vormen de basis voor het oordeel over de boek-waarde van activa en verplichtingen die niet op eenvoudige wijze uit andere bronnen blijkt. De daadwerkelijke uitkomsten kunnen afwijken van deze schattingen. De schattingen en onderliggende veronderstellingen worden voortdurend beoordeeld. Herzieningen van schattingen worden opgenomen in de periode waarin de schatting wordt herzien, indien de herziening alleen voor die periode gevolgen heeft, of in de periode van herziening en toekomstige perioden, indien de herziening gevolgen heeft voor zowel  de verslagperiode als toekomstige perioden.  Voor de uiteenzetting van de specifieke posten in de jaarrekening waarvoor oordelen, schattingen of veronderstellingen van toepassing zijn, wordt verwezen naar toelichting 28. E.  Nieuwe standaarden en interpretaties E.1  Nieuwe en gewijzigde standaarden die effectief zijn  vanaf boekjaar 2022 Met uitzondering van de hieronder genoemde aanpassingen heeft de Groep consequent de uiteengezette grondslagen voor financi\u00eble verslaggeving gehanteerd voor alle perioden die in deze geconsolideerde jaarrekening  zijn opgenomen.  Stelselwijzigingen vanaf boekjaar 2022 Er zijn in 2022 geen nieuwe IFRS-standaarden door de Europese Commissie goedgekeurd. De volgende wijzigingen op bestaande standaarden zijn vanaf 2022 van toepassing: \u2022  Aanpassingen op IAS 16 Materi\u00eble vaste activa \u2013 de wijzigingen verbie-den om op de kostprijs van materi\u00eble vaste activa bedragen in mindering te brengen die zijn ontvangen uit de verkoop van artikelen die zijn gepro-duceerd terwijl het actief wordt voorbereid op zijn beoogde gebruik. In plaats daarvan zullen dergelijke verkoopopbrengsten en de gerelateerde kosten in de winst- en verliesrekening dienen te worden opgenomen. \u2022  Aanpassingen op IAS 37 Voorzieningen, voorwaardelijke verplichtingen en voorwaardelijke activa \u2013 ter verduidelijking welke kosten dienen te worden meegenomen in de bepaling van de kosten voor de nakoming van een contract ten behoeve van de beoordeling of het contract verlies-latend is. \u2022  Aanpassingen op IFRS 3 Bedrijfscombinaties \u2013 de wijzigingen actuali-seren een verwijzing naar het conceptuele kader voor financi\u00eble  verslaggeving zonder de vereisten voor de administratieve verwerking van bedrijfscombinaties te wijzigen. \u2022  Jaarlijkse verbeteringen IFRS 2018-2020:   -   IFRS 1 Eerste toepassing van International Financial Reporting Standards   -  IFRS 9 Financi\u00eble instrumenten   -  IFRS 16 Leases   -  IAS 41 Landbouw Geen van deze wijzigingen heeft een directe materi\u00eble impact op de Groep.  E.2  Nieuwe standaarden en stelselwijzigingen die nog niet effectief zijn De nieuwe standaard IFRS 17 \u2018Verzekeringscontracten\u2019, die vanaf 1 januari 2023 van toepassing zal zijn, is niet relevant voor de Groep en wordt om die reden niet nader toegelicht in deze jaarrekening. De volgende wijzigingen op bestaande standaarden zijn door de IASB goedgekeurd maar pas effectief vanaf 1 januari 2023: \u2022  Aanpassingen op IAS 8 Grondslagen voor financi\u00eble verslaggeving, schattingswijzigingen en fouten \u2013 ter verduidelijking van het verschil tussen wijzigingen in grondslagen en schattingswijzigingen. \u2022  Aanpassingen op IAS 12 Winstbelastingen \u2013 de wijzigingen beperken het toepassingsgebied van de opnamevrijstelling voor uitgestelde be-lastingen met betrekking tot activa en verplichtingen die voortvloeien uit een enkele transactie waarbij belastbare en aftrekbare verschillen gelijk zijn.  De volgende wijzigingen op bestaande standaarden zijn door de IASB goedgekeurd maar pas effectief vanaf 1 januari 2024: \u2022  Aanpassingen op IAS 1 Presentatie van de jaarrekening \u2013 een verduide-lijking of verplichtingen in de jaarrekening als kort- of langlopende  geclassificeerd dienen te worden en nadere uitleg over welke grond-slagen in de jaarrekening zouden moeten worden toegelicht. \u2022  Aanpassingen op IFRS 16 Leases \u2013 een verduidelijking over hoe om te gaan met boekwinst en variabele leasebetalingen bij een sale en lease-back transactie. Daarnaast is een wijziging op IFRS 10 Geconsolideerde jaarrekening en  IAS 28 Investeringen in geassocieerde deelnemingen goedgekeurd waarvan de datum dat deze effectief is nog niet bekend is. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DisclosureOfChangesInAccountingPoliciesAccountingEstimatesAndErrorsExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-26-3": {
   "value": "E.  Nieuwe standaarden en interpretaties E.1  Nieuwe en gewijzigde standaarden die effectief zijn  vanaf boekjaar 2022 Met uitzondering van de hieronder genoemde aanpassingen heeft de Groep consequent de uiteengezette grondslagen voor financi\u00eble verslaggeving gehanteerd voor alle perioden die in deze geconsolideerde jaarrekening  zijn opgenomen.  Stelselwijzigingen vanaf boekjaar 2022 Er zijn in 2022 geen nieuwe IFRS-standaarden door de Europese Commissie goedgekeurd. De volgende wijzigingen op bestaande standaarden zijn vanaf 2022 van toepassing: \u2022  Aanpassingen op IAS 16 Materi\u00eble vaste activa \u2013 de wijzigingen verbie-den om op de kostprijs van materi\u00eble vaste activa bedragen in mindering te brengen die zijn ontvangen uit de verkoop van artikelen die zijn gepro-duceerd terwijl het actief wordt voorbereid op zijn beoogde gebruik. In plaats daarvan zullen dergelijke verkoopopbrengsten en de gerelateerde kosten in de winst- en verliesrekening dienen te worden opgenomen. \u2022  Aanpassingen op IAS 37 Voorzieningen, voorwaardelijke verplichtingen en voorwaardelijke activa \u2013 ter verduidelijking welke kosten dienen te worden meegenomen in de bepaling van de kosten voor de nakoming van een contract ten behoeve van de beoordeling of het contract verlies-latend is. \u2022  Aanpassingen op IFRS 3 Bedrijfscombinaties \u2013 de wijzigingen actuali-seren een verwijzing naar het conceptuele kader voor financi\u00eble  verslaggeving zonder de vereisten voor de administratieve verwerking van bedrijfscombinaties te wijzigen. \u2022  Jaarlijkse verbeteringen IFRS 2018-2020:   -   IFRS 1 Eerste toepassing van International Financial Reporting Standards   -  IFRS 9 Financi\u00eble instrumenten   -  IFRS 16 Leases   -  IAS 41 Landbouw Geen van deze wijzigingen heeft een directe materi\u00eble impact op de Groep.  E.2  Nieuwe standaarden en stelselwijzigingen die nog niet effectief zijn De nieuwe standaard IFRS 17 \u2018Verzekeringscontracten\u2019, die vanaf 1 januari 2023 van toepassing zal zijn, is niet relevant voor de Groep en wordt om die reden niet nader toegelicht in deze jaarrekening. De volgende wijzigingen op bestaande standaarden zijn door de IASB goedgekeurd maar pas effectief vanaf 1 januari 2023: \u2022  Aanpassingen op IAS 8 Grondslagen voor financi\u00eble verslaggeving, schattingswijzigingen en fouten \u2013 ter verduidelijking van het verschil tussen wijzigingen in grondslagen en schattingswijzigingen. \u2022  Aanpassingen op IAS 12 Winstbelastingen \u2013 de wijzigingen beperken het toepassingsgebied van de opnamevrijstelling voor uitgestelde be-lastingen met betrekking tot activa en verplichtingen die voortvloeien uit een enkele transactie waarbij belastbare en aftrekbare verschillen gelijk zijn.  De volgende wijzigingen op bestaande standaarden zijn door de IASB goedgekeurd maar pas effectief vanaf 1 januari 2024: \u2022  Aanpassingen op IAS 1 Presentatie van de jaarrekening \u2013 een verduide-lijking of verplichtingen in de jaarrekening als kort- of langlopende  geclassificeerd dienen te worden en nadere uitleg over welke grond-slagen in de jaarrekening zouden moeten worden toegelicht. \u2022  Aanpassingen op IFRS 16 Leases \u2013 een verduidelijking over hoe om te gaan met boekwinst en variabele leasebetalingen bij een sale en lease-back transactie. Daarnaast is een wijziging op IFRS 10 Geconsolideerde jaarrekening en  IAS 28 Investeringen in geassocieerde deelnemingen goedgekeurd waarvan de datum dat deze effectief is nog niet bekend is. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DisclosureOfChangesInAccountingPoliciesExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-28-2": {
   "value": "F.  Specifieke keuzes binnen IFRS Kasstroomoverzicht IFRS biedt de mogelijkheid om het kasstroomoverzicht volgens de directe of indirecte methode op te stellen. IFRS heeft een voorkeur voor de directe methode en de Groep volgt deze keuze omdat deze het beste inzicht geeft in de daadwerkelijke kasstromen. Een aansluiting met de indirecte methode is opgenomen in toelichting 29.  ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DescriptionOfAccountingPolicyForCashFlowsExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-29-2": {
   "value": "G.  Grondslagen met een meer kritisch karakter G.1 Omzet Realisatiemoment van de prestatieverplichting De Groep verantwoordt omzet wanneer de beschikkingsmacht van de goederen aan de koper is overgedragen, dan wel de dienstverlening is verricht, waarbij het leveringsmoment bepalend is.  Aard van de goederen en diensten Het grootste deel van de omzet van de Groep betreft Foodservice activitei-ten. Daarnaast realiseert de Groep een beperkte omzet middels commis-sies en dienstverlening. Hieronder wordt een nadere beschrijving van de aard van de goederen waarmee de Groep haar omzet realiseert gegeven  en uitleg over het realisatiemoment van de prestatieverplichtingen en significante betalingscondities:  Foodservice De foodservicebedrijven in Nederland en Belgi\u00eb bieden een totaalpakket aan food en aan food gerelateerde non-food producten. Omzet voort-komend uit de verkoop van deze goederen wordt verantwoord tegen de overeengekomen transactieprijs, exclusief omzetbelasting, rekening houdende met afnamebonussen, de waarde van de verstrekte loyaliteits-programma\u2019s en eventuele overige overeengekomen variabele elementen. Overeengekomen variabele elementen worden verantwoord voor zover het zeer waarschijnlijk is dat een significante terugboeking in de cumulatief verantwoorde opbrengsten niet zal plaatsvinden in de toekomst. In de zelfbedieningsgroothandels wordt de omzet genomen bij afrekening aan  de kassa, omdat dit het moment is dat de beschikkingsmacht aan de koper is overgedragen. In de situatie dat goederen bezorgd worden vindt deze overdracht plaats op het moment dat de bezorging heeft geleid tot een aflevering van goederen bij de klant. In de omzet zijn tevens de in samen-werking met verspartners behaalde omzetten begrepen. Omzet wordt bepaald op basis van het bedrag dat met de koper is over-eengekomen in een contract exclusief bedragen ge\u00efnd voor derde partijen. Betalingstermijnen vari\u00ebren per klantgroep. Doorgaans hebben klanten een recht op retour. Dit recht is opgenomen in de voorwaarden die van toepas-sing zijn op de koopovereenkomst. Het retourrecht kan een terugbetaling  in geld zijn of een ruil in een ander goed en resulteert in terugboeken van  de omzet. Als onderdeel van de commerci\u00eble afspraken kunnen wij gebruikmaken van signing fees of vooruitbetalingen van bonussen, waarbij de Groep het recht heeft op vergoeding voor nog niet gerealiseerde prestatieverplichtingen. Deze worden verantwoord als contractactiva. Deze contractactiva hebben betrekking op de omzet gedurende de contractperiode en worden, gelijk-matig verspreid over de gehele contractperiode, afgeboekt ten laste van  de omzet. Dienstverlening Dienstverlening betreft met name onderhoud van keukens, logistieke dienstverlening, commissies en daarnaast overige dienstverlening. Omzet voortkomend uit het verlenen van diensten wordt verantwoord tegen de overeengekomen transactieprijs, exclusief omzetbelasting, rekening houdend met eventuele overige overeengekomen variabele elementen. Overeengekomen variabele elementen worden verantwoord voor zover het waarschijnlijk is dat een significante terugboeking in de cumulatief verant-woorde opbrengsten niet zal plaatsvinden in de toekomst. De omzet wordt verantwoord wanneer beschikkingsmacht aan de koper is overgedragen en vindt normaliter plaats wanneer de dienst is geleverd en acceptatie, indien vereist, is verkregen. Wanneer de Groep in een transactie in plaats van principaal als agent optreedt, betreft de verantwoorde omzet de door de Groep ontvangen commissies. Commissies die de Groep voor derden ontvangt worden niet als omzet verantwoord.  G.2 Kostprijs van de omzet Deze bevat de inkoopwaarde van de geleverde goederen. De van leveran-ciers verkregen bonussen, promotionele vergoedingen en betalingskortin-gen zijn op de inkoopwaarde in mindering gebracht. Er worden diverse vormen van vergoedingen van leveranciers ontvangen, waarbij twee hoofdvormen onderscheiden kunnen worden: \u2022   Tijdelijk lagere inkoopprijzen, die meestal samenhangen met promotio-nele aanbiedingen aan afnemers, gericht op verhoging van het directe afzetvolume. In de meeste gevallen worden de lagere inkoopprijzen meteen door de leverancier berekend gedurende de afgesproken  periode.  Soms berekent de leverancier de normale prijs en wordt de korting door de Groep gefactureerd op basis van de verkochte aantallen. Het voor-deel uit tijdelijk lagere inkoopprijzen wordt direct in mindering gebracht op de inkoopwaarde en vormt daarmee een (gedeeltelijke) compensatie voor de lagere verkoopprijs aan afnemers. \u2022   Bonusvergoedingen die veelal gebaseerd zijn op jaarafspraken. Veelal betreft dit een vast of gestaffeld percentage van de inkoopwaarde van (de groei van) de totale inkopen. Meestal worden hierop tussentijds voorschotten ontvangen. Behalve over bonusvergoedingen worden in de jaargesprekken afspraken over promotionele vergoedingen gemaakt. Hiermee zijn tevens allerlei commerci\u00eble samenwerkingsvormen ver-bonden. Promotionele vergoedingen betreffen zowel absolute bedragen als, al dan niet gestaffelde, percentages van de inkoopwaarde.  Redelijkerwijs te verwachten bonusvergoedingen worden betrokken in de voorraadwaardering. Dit geldt niet voor promotionele vergoedingen, omdat die dienen ter dekking van verkoopinspanningen. G.3 Goodwill en overige immateri\u00eble activa Goodwill Alle acquisities worden verwerkt via toepassing van de overnamemethode. Goodwill vormt het verschil tussen de re\u00eble waarde van de verschuldigde koopsom, verminderd met het opgenomen bedrag (over het algemeen de re\u00eble waarde) van de identificeerbare verworven activa en aangegane verplichtingen. Van acquisities voor 28 december 2003 is de goodwill gelijk aan de waarde die daaraan volgens de voorheen toegepaste verslaggevings-regels werd toegerekend. Goodwill wordt gewaardeerd tegen kostprijs verminderd met, indien van toepassing, cumulatieve bijzondere waardever-minderingen. Goodwill wordt toegerekend aan kasstroomgenererende eenheden. Goodwill wordt niet geamortiseerd, maar er wordt jaarlijks getoetst of er sprake is van bijzondere waardeverminderingen en tussen-tijds indien daar een indicatie voor is, door het beoordelen van de realiseer-bare waarde. De realiseerbare waarde van de kasstroomgenererende eenheden Nederland en Belgi\u00eb is gebaseerd op een bedrijfswaarde- berekening en wordt bepaald door het contant maken van de geschatte toekomstige kasstromen die worden gegenereerd met het voortgezette gebruik van deze kasstroomgenererende eenheden. Voor geassocieerde deelnemingen wordt de boekwaarde van de goodwill opgenomen in de deelnemingswaarde. Bij de verkoop van een kasstroom-genererende eenheid wordt de boekwaarde van de goodwill, die aan deze kasstroomgenererende eenheid is toegekend, meegenomen in het bepalen van de boekwinst of -verlies. Uitgaven voor intern gegenereerde goodwill worden direct ten laste van het resultaat gebracht. Overige immateri\u00eble activa Alle overige immateri\u00eble activa worden gewaardeerd tegen kostprijs waarop lineaire amortisatie over de geschatte levensduur in mindering is gebracht. Voor klantrelaties, merknamen en vestigingsplaatsen wordt de econo-mische levensduur ingeschat. Indien daarvoor aanwijzingen zijn, wordt getoetst of er sprake is van een bijzondere waardevermindering. Uitgaven voor intern gegenereerde merknamen worden direct ten laste van het resultaat gebracht. Door derden ontwikkelde software wordt geactiveerd tegen kostprijs. Zowel externe als interne kosten voor het ontwerp, bouwen en testen van intern ontwikkelde en geconfigureerde software worden geactiveerd, mits aan een aantal criteria, waaronder de technische haalbaarheid, is voldaan. Kosten voor licentieovereenkomsten en onderhoudscontracten die worden gemaakt voordat te configureren software in gebruik wordt genomen worden geactiveerd. Na ingebruikname worden deze alleen geactiveerd indien onlosmakelijk verbonden met de geactiveerde software. Indien daarvoor aanwijzingen zijn, wordt getoetst of er sprake is van een bijzon-dere waardevermindering. Dit geldt zowel voor in gebruik genomen software als software nog in ontwikkeling. Geactiveerde software wordt over de ingeschatte levensduur lineair geamortiseerd. De nieuwe ERP omgeving met SAP als basis, die de Groep in 2022 live heeft gebracht, wordt geamortiseerd in vijf jaar.  De gehanteerde amortisatiepercentages zijn als volgt: Klantrelaties   5 \u2013 20  Merknamen   5 \u2013 7  Vestigingsplaatsen  5 \u2013 20  Software   20 \u2013 100   G.4 Materi\u00eble vaste activa Materiele vaste activa worden gewaardeerd tegen kostprijs, waarop lineaire afschrijvingen in mindering zijn gebracht, gebaseerd op de vermoedelijke gebruiksduur, rekening houdend met een eventuele restwaarde. In de kostprijs is rekening gehouden met direct toerekenbare financieringskosten, indien het effect materieel is qua omvang of looptijd. Indien materiele vaste activa bestaan uit onderdelen met een ongelijke gebruiksduur worden deze als afzonderlijke posten opgenomen (componentenbenadering).  De afschrijvingstermijn van verbouwingen in huurpanden is maximaal gelijk aan de looptijd van de huurcontracten. Indien noodzakelijk worden bijzon-dere waardeverminderingen toegepast. Kosten voor werkzaamheden van onze afdeling bouwzaken voor bouw en voortbrenging wijzen wij toe aan  de individuele bouwprojecten. Deze kosten worden geactiveerd en 1)  De rentevoet waartegen de huurder op het tijdstip van het aangaan van het leasecontract, het bedrag nodig voor de aankoop van het actief, zou hebben kunnen lenen voor een overeenkomstige tijdsduur en met overeenkomstige zekerheid. af  geschreven onder de materi\u00eble vaste activa als onderdeel van de cate-gorie bedrijfsgebouwen.  De gehanteerde afschrijvingspercentages zijn als volgt: Terreinen   Nihil Bedrijfsgebouwen   3 \u2013 12\u00bd Machines en installaties   12\u00bd \u2013 33\u2153 Overige   12\u00bd \u2013 33\u2153  G.5 Activa met gebruiksrecht en leaseverplichtingen Leaseovereenkomsten waarbij de Groep huurder is De leaseportefeuille bestaat uit vastgoed en overige leaseovereenkomsten. In de categorie overige leaseovereenkomsten vallen lease auto\u2019s, ICT- apparatuur, vorkheftrucks en machines. Bij het aangaan van een nieuwe overeenkomst beoordeelt de Groep of het contract aan de definitie van een lease voldoet op basis van de economische voordelen die voortvloeien uit het gebruik van het actief en de zeggenschap over het gebruik. Contracten die als leaseovereenkomst worden gedefinieerd worden opgenomen op de balans onder activa met gebruiksrecht en leaseverplichtingen, met uitzonde-ring van leasecontracten met een looptijd van maximaal 12 maanden en contracten van een geringe waarde, waarvoor praktische uitzonderingen  zijn toegepast. Voor leasecontracten waar de intrinsieke looptijd korter dan 15 jaar is en sprake is van verlengopties zijn deze tot een maximum van  15 jaar meegenomen, om aansluiting te vinden bij de strategische middel-lange termijn planning van de Groep.  De activa met gebruiksrecht worden gewaardeerd tegen kostprijs minus cumulatieve afschrijvingen en bijzondere waardeverminderingen, waarbij de afschrijvingstermijn gebaseerd is op de duur van het leasecontract tenzij de verwachte gebruiksduur van het actief korter is. Indien noodzakelijk worden bijzondere waardeverminderingen toegepast.  De leaseverplichting wordt initieel gewaardeerd op basis van de contante waarde van de toekomstige kasstromen, waarbij de gehanteerde disconte-1)ringsvoet is afgeleid van de \u2018Incremental Borrowing Rate\u2019 en vervolgens verminderd met de vervallen leasetermijnen. Bij de berekening van de leaseverplichting worden de niet-leasecomponenten uitgesloten. De leaseverplichtingen worden apart getoond op de balans. Herwaardering  van de leaseverplichting vindt plaats bij indexering of herziening van het leasecontract, het ontbinden van het contract of een contractverlenging.  De Groep heeft ervoor gekozen gebruik te maken van de praktische mogelijkheid huurconcessies die als direct gevolg van de COVID-19- pandemie hebben plaatsgevonden te verantwoorden alsof het geen huurprijswijzigingen zijn. De kasstromen uit hoofde van betaling van  de leasetermijnen van de activa met gebruiksrecht zijn onderdeel van  de kasstromen uit financieringsactiviteiten, terwijl de kasstromen met betrekking tot leasecontracten met een looptijd van maximaal 12 maanden, contracten van een geringe waarde en niet-leasecomponenten onder de kasstromen uit operationele activiteiten zijn weergegeven.  Leaseovereenkomsten waarbij de Groep verhuurder is Voor sub-leaseovereenkomsten waarbij de Groep verhuurder is, worden de hoofdlease en sub-lease apart onderkend en wordt op basis van risico en toekenning van de beloning bij verkoop bepaald of de sub-lease als een financi\u00eble of operationele lease wordt geclassificeerd. Voor financi\u00eble leases wordt het gerelateerde hoofd-actief met gebruiksrecht van de balans gehaald en vervangen door de netto investering in de sub-lease, die wordt opgenomen onder de financi\u00eble vaste activa. Het hoofdleasecontract blijft  in beide gevallen opgenomen onder de leaseverplichtingen. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DisclosureOfSummaryOfSignificantAccountingPoliciesExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-30-3": {
   "value": "G.1 Omzet Realisatiemoment van de prestatieverplichting De Groep verantwoordt omzet wanneer de beschikkingsmacht van de goederen aan de koper is overgedragen, dan wel de dienstverlening is verricht, waarbij het leveringsmoment bepalend is.  Aard van de goederen en diensten Het grootste deel van de omzet van de Groep betreft Foodservice activitei-ten. Daarnaast realiseert de Groep een beperkte omzet middels commis-sies en dienstverlening. Hieronder wordt een nadere beschrijving van de aard van de goederen waarmee de Groep haar omzet realiseert gegeven  en uitleg over het realisatiemoment van de prestatieverplichtingen en significante betalingscondities:  Foodservice De foodservicebedrijven in Nederland en Belgi\u00eb bieden een totaalpakket aan food en aan food gerelateerde non-food producten. Omzet voort-komend uit de verkoop van deze goederen wordt verantwoord tegen de overeengekomen transactieprijs, exclusief omzetbelasting, rekening houdende met afnamebonussen, de waarde van de verstrekte loyaliteits-programma\u2019s en eventuele overige overeengekomen variabele elementen. Overeengekomen variabele elementen worden verantwoord voor zover het zeer waarschijnlijk is dat een significante terugboeking in de cumulatief verantwoorde opbrengsten niet zal plaatsvinden in de toekomst. In de zelfbedieningsgroothandels wordt de omzet genomen bij afrekening aan  de kassa, omdat dit het moment is dat de beschikkingsmacht aan de koper is overgedragen. In de situatie dat goederen bezorgd worden vindt deze overdracht plaats op het moment dat de bezorging heeft geleid tot een aflevering van goederen bij de klant. In de omzet zijn tevens de in samen-werking met verspartners behaalde omzetten begrepen. Omzet wordt bepaald op basis van het bedrag dat met de koper is over-eengekomen in een contract exclusief bedragen ge\u00efnd voor derde partijen. Betalingstermijnen vari\u00ebren per klantgroep. Doorgaans hebben klanten een recht op retour. Dit recht is opgenomen in de voorwaarden die van toepas-sing zijn op de koopovereenkomst. Het retourrecht kan een terugbetaling  in geld zijn of een ruil in een ander goed en resulteert in terugboeken van  de omzet. Als onderdeel van de commerci\u00eble afspraken kunnen wij gebruikmaken van signing fees of vooruitbetalingen van bonussen, waarbij de Groep het recht heeft op vergoeding voor nog niet gerealiseerde prestatieverplichtingen. Deze worden verantwoord als contractactiva. Deze contractactiva hebben betrekking op de omzet gedurende de contractperiode en worden, gelijk-matig verspreid over de gehele contractperiode, afgeboekt ten laste van  de omzet. Dienstverlening Dienstverlening betreft met name onderhoud van keukens, logistieke dienstverlening, commissies en daarnaast overige dienstverlening. Omzet voortkomend uit het verlenen van diensten wordt verantwoord tegen de overeengekomen transactieprijs, exclusief omzetbelasting, rekening houdend met eventuele overige overeengekomen variabele elementen. Overeengekomen variabele elementen worden verantwoord voor zover het waarschijnlijk is dat een significante terugboeking in de cumulatief verant-woorde opbrengsten niet zal plaatsvinden in de toekomst. De omzet wordt verantwoord wanneer beschikkingsmacht aan de koper is overgedragen en vindt normaliter plaats wanneer de dienst is geleverd en acceptatie, indien vereist, is verkregen. Wanneer de Groep in een transactie in plaats van principaal als agent optreedt, betreft de verantwoorde omzet de door de Groep ontvangen commissies. Commissies die de Groep voor derden ontvangt worden niet als omzet verantwoord. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DescriptionOfAccountingPolicyForRecognitionOfRevenue",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-32-4": {
   "value": "Als onderdeel van de commerci\u00eble afspraken kunnen wij gebruikmaken van signing fees of vooruitbetalingen van bonussen, waarbij de Groep het recht heeft op vergoeding voor nog niet gerealiseerde prestatieverplichtingen. Deze worden verantwoord als contractactiva. Deze contractactiva hebben betrekking op de omzet gedurende de contractperiode en worden, gelijk-matig verspreid over de gehele contractperiode, afgeboekt ten laste van  de omzet. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DescriptionOfAccountingPolicyForCustomerAcquisitionCostsExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-34-3": {
   "value": " G.2 Kostprijs van de omzet Deze bevat de inkoopwaarde van de geleverde goederen. De van leveran-ciers verkregen bonussen, promotionele vergoedingen en betalingskortin-gen zijn op de inkoopwaarde in mindering gebracht. Er worden diverse vormen van vergoedingen van leveranciers ontvangen, waarbij twee hoofdvormen onderscheiden kunnen worden: \u2022   Tijdelijk lagere inkoopprijzen, die meestal samenhangen met promotio-nele aanbiedingen aan afnemers, gericht op verhoging van het directe afzetvolume. In de meeste gevallen worden de lagere inkoopprijzen meteen door de leverancier berekend gedurende de afgesproken  periode.  Soms berekent de leverancier de normale prijs en wordt de korting door de Groep gefactureerd op basis van de verkochte aantallen. Het voor-deel uit tijdelijk lagere inkoopprijzen wordt direct in mindering gebracht op de inkoopwaarde en vormt daarmee een (gedeeltelijke) compensatie voor de lagere verkoopprijs aan afnemers. \u2022   Bonusvergoedingen die veelal gebaseerd zijn op jaarafspraken. Veelal betreft dit een vast of gestaffeld percentage van de inkoopwaarde van (de groei van) de totale inkopen. Meestal worden hierop tussentijds voorschotten ontvangen. Behalve over bonusvergoedingen worden in de jaargesprekken afspraken over promotionele vergoedingen gemaakt. Hiermee zijn tevens allerlei commerci\u00eble samenwerkingsvormen ver-bonden. Promotionele vergoedingen betreffen zowel absolute bedragen als, al dan niet gestaffelde, percentages van de inkoopwaarde.  Redelijkerwijs te verwachten bonusvergoedingen worden betrokken in de voorraadwaardering. Dit geldt niet voor promotionele vergoedingen, omdat die dienen ter dekking van verkoopinspanningen. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DescriptionOfAccountingPolicyForDiscountsAndRebatesExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-36-3": {
   "value": "G.3 Goodwill en overige immateri\u00eble activa Goodwill Alle acquisities worden verwerkt via toepassing van de overnamemethode. Goodwill vormt het verschil tussen de re\u00eble waarde van de verschuldigde koopsom, verminderd met het opgenomen bedrag (over het algemeen de re\u00eble waarde) van de identificeerbare verworven activa en aangegane verplichtingen. Van acquisities voor 28 december 2003 is de goodwill gelijk aan de waarde die daaraan volgens de voorheen toegepaste verslaggevings-regels werd toegerekend. Goodwill wordt gewaardeerd tegen kostprijs verminderd met, indien van toepassing, cumulatieve bijzondere waardever-minderingen. Goodwill wordt toegerekend aan kasstroomgenererende eenheden. Goodwill wordt niet geamortiseerd, maar er wordt jaarlijks getoetst of er sprake is van bijzondere waardeverminderingen en tussen-tijds indien daar een indicatie voor is, door het beoordelen van de realiseer-bare waarde. De realiseerbare waarde van de kasstroomgenererende eenheden Nederland en Belgi\u00eb is gebaseerd op een bedrijfswaarde- berekening en wordt bepaald door het contant maken van de geschatte toekomstige kasstromen die worden gegenereerd met het voortgezette gebruik van deze kasstroomgenererende eenheden. Voor geassocieerde deelnemingen wordt de boekwaarde van de goodwill opgenomen in de deelnemingswaarde. Bij de verkoop van een kasstroom-genererende eenheid wordt de boekwaarde van de goodwill, die aan deze kasstroomgenererende eenheid is toegekend, meegenomen in het bepalen van de boekwinst of -verlies. Uitgaven voor intern gegenereerde goodwill worden direct ten laste van het resultaat gebracht. Overige immateri\u00eble activa Alle overige immateri\u00eble activa worden gewaardeerd tegen kostprijs waarop lineaire amortisatie over de geschatte levensduur in mindering is gebracht. Voor klantrelaties, merknamen en vestigingsplaatsen wordt de econo-mische levensduur ingeschat. Indien daarvoor aanwijzingen zijn, wordt getoetst of er sprake is van een bijzondere waardevermindering. Uitgaven voor intern gegenereerde merknamen worden direct ten laste van het resultaat gebracht. Door derden ontwikkelde software wordt geactiveerd tegen kostprijs. Zowel externe als interne kosten voor het ontwerp, bouwen en testen van intern ontwikkelde en geconfigureerde software worden geactiveerd, mits aan een aantal criteria, waaronder de technische haalbaarheid, is voldaan. Kosten voor licentieovereenkomsten en onderhoudscontracten die worden gemaakt voordat te configureren software in gebruik wordt genomen worden geactiveerd. Na ingebruikname worden deze alleen geactiveerd indien onlosmakelijk verbonden met de geactiveerde software. Indien daarvoor aanwijzingen zijn, wordt getoetst of er sprake is van een bijzon-dere waardevermindering. Dit geldt zowel voor in gebruik genomen software als software nog in ontwikkeling. Geactiveerde software wordt over de ingeschatte levensduur lineair geamortiseerd. De nieuwe ERP omgeving met SAP als basis, die de Groep in 2022 live heeft gebracht, wordt geamortiseerd in vijf jaar.  De gehanteerde amortisatiepercentages zijn als volgt: Klantrelaties   5 \u2013 20  Merknamen   5 \u2013 7  Vestigingsplaatsen  5 \u2013 20  Software   20 \u2013 100  H.7 Resultaat geassocieerde deelnemingen Dit betreft het aandeel van de Groep in het nettoresultaat. Opbrengst bij de verkoop van aandelen van geassocieerde deelnemingen zal worden gepresenteerd bij Overige bedrijfsopbrengsten. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DescriptionOfAccountingPolicyForBusinessCombinationsAndGoodwillExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-36-4": {
   "value": "G.3 Goodwill en overige immateri\u00eble activa Goodwill Alle acquisities worden verwerkt via toepassing van de overnamemethode. Goodwill vormt het verschil tussen de re\u00eble waarde van de verschuldigde koopsom, verminderd met het opgenomen bedrag (over het algemeen de re\u00eble waarde) van de identificeerbare verworven activa en aangegane verplichtingen. Van acquisities voor 28 december 2003 is de goodwill gelijk aan de waarde die daaraan volgens de voorheen toegepaste verslaggevings-regels werd toegerekend. Goodwill wordt gewaardeerd tegen kostprijs verminderd met, indien van toepassing, cumulatieve bijzondere waardever-minderingen. Goodwill wordt toegerekend aan kasstroomgenererende eenheden. Goodwill wordt niet geamortiseerd, maar er wordt jaarlijks getoetst of er sprake is van bijzondere waardeverminderingen en tussen-tijds indien daar een indicatie voor is, door het beoordelen van de realiseer-bare waarde. De realiseerbare waarde van de kasstroomgenererende eenheden Nederland en Belgi\u00eb is gebaseerd op een bedrijfswaarde- berekening en wordt bepaald door het contant maken van de geschatte toekomstige kasstromen die worden gegenereerd met het voortgezette gebruik van deze kasstroomgenererende eenheden. Voor geassocieerde deelnemingen wordt de boekwaarde van de goodwill opgenomen in de deelnemingswaarde. Bij de verkoop van een kasstroom-genererende eenheid wordt de boekwaarde van de goodwill, die aan deze kasstroomgenererende eenheid is toegekend, meegenomen in het bepalen van de boekwinst of -verlies. Uitgaven voor intern gegenereerde goodwill worden direct ten laste van het resultaat gebracht. Overige immateri\u00eble activa Alle overige immateri\u00eble activa worden gewaardeerd tegen kostprijs waarop lineaire amortisatie over de geschatte levensduur in mindering is gebracht. Voor klantrelaties, merknamen en vestigingsplaatsen wordt de econo-mische levensduur ingeschat. Indien daarvoor aanwijzingen zijn, wordt getoetst of er sprake is van een bijzondere waardevermindering. Uitgaven voor intern gegenereerde merknamen worden direct ten laste van het resultaat gebracht. Door derden ontwikkelde software wordt geactiveerd tegen kostprijs. Zowel externe als interne kosten voor het ontwerp, bouwen en testen van intern ontwikkelde en geconfigureerde software worden geactiveerd, mits aan een aantal criteria, waaronder de technische haalbaarheid, is voldaan. Kosten voor licentieovereenkomsten en onderhoudscontracten die worden gemaakt voordat te configureren software in gebruik wordt genomen worden geactiveerd. Na ingebruikname worden deze alleen geactiveerd indien onlosmakelijk verbonden met de geactiveerde software. Indien daarvoor aanwijzingen zijn, wordt getoetst of er sprake is van een bijzon-dere waardevermindering. Dit geldt zowel voor in gebruik genomen software als software nog in ontwikkeling. Geactiveerde software wordt over de ingeschatte levensduur lineair geamortiseerd. De nieuwe ERP omgeving met SAP als basis, die de Groep in 2022 live heeft gebracht, wordt geamortiseerd in vijf jaar.  De gehanteerde amortisatiepercentages zijn als volgt: Klantrelaties   5 \u2013 20  Merknamen   5 \u2013 7  Vestigingsplaatsen  5 \u2013 20  Software   20 \u2013 100   G.4 Materi\u00eble vaste activa Materiele vaste activa worden gewaardeerd tegen kostprijs, waarop lineaire afschrijvingen in mindering zijn gebracht, gebaseerd op de vermoedelijke gebruiksduur, rekening houdend met een eventuele restwaarde. In de kostprijs is rekening gehouden met direct toerekenbare financieringskosten, indien het effect materieel is qua omvang of looptijd. Indien materiele vaste activa bestaan uit onderdelen met een ongelijke gebruiksduur worden deze als afzonderlijke posten opgenomen (componentenbenadering).  De afschrijvingstermijn van verbouwingen in huurpanden is maximaal gelijk aan de looptijd van de huurcontracten. Indien noodzakelijk worden bijzon-dere waardeverminderingen toegepast. Kosten voor werkzaamheden van onze afdeling bouwzaken voor bouw en voortbrenging wijzen wij toe aan  de individuele bouwprojecten. Deze kosten worden geactiveerd en 1)  De rentevoet waartegen de huurder op het tijdstip van het aangaan van het leasecontract, het bedrag nodig voor de aankoop van het actief, zou hebben kunnen lenen voor een overeenkomstige tijdsduur en met overeenkomstige zekerheid. af  geschreven onder de materi\u00eble vaste activa als onderdeel van de cate-gorie bedrijfsgebouwen.  De gehanteerde afschrijvingspercentages zijn als volgt: Terreinen   Nihil Bedrijfsgebouwen   3 \u2013 12\u00bd Machines en installaties   12\u00bd \u2013 33\u2153 Overige   12\u00bd \u2013 33\u2153  G.5 Activa met gebruiksrecht en leaseverplichtingen Leaseovereenkomsten waarbij de Groep huurder is De leaseportefeuille bestaat uit vastgoed en overige leaseovereenkomsten. In de categorie overige leaseovereenkomsten vallen lease auto\u2019s, ICT- apparatuur, vorkheftrucks en machines. Bij het aangaan van een nieuwe overeenkomst beoordeelt de Groep of het contract aan de definitie van een lease voldoet op basis van de economische voordelen die voortvloeien uit het gebruik van het actief en de zeggenschap over het gebruik. Contracten die als leaseovereenkomst worden gedefinieerd worden opgenomen op de balans onder activa met gebruiksrecht en leaseverplichtingen, met uitzonde-ring van leasecontracten met een looptijd van maximaal 12 maanden en contracten van een geringe waarde, waarvoor praktische uitzonderingen  zijn toegepast. Voor leasecontracten waar de intrinsieke looptijd korter dan 15 jaar is en sprake is van verlengopties zijn deze tot een maximum van  15 jaar meegenomen, om aansluiting te vinden bij de strategische middel-lange termijn planning van de Groep.  De activa met gebruiksrecht worden gewaardeerd tegen kostprijs minus cumulatieve afschrijvingen en bijzondere waardeverminderingen, waarbij de afschrijvingstermijn gebaseerd is op de duur van het leasecontract tenzij de verwachte gebruiksduur van het actief korter is. Indien noodzakelijk worden bijzondere waardeverminderingen toegepast.  De leaseverplichting wordt initieel gewaardeerd op basis van de contante waarde van de toekomstige kasstromen, waarbij de gehanteerde disconte-1)ringsvoet is afgeleid van de \u2018Incremental Borrowing Rate\u2019 en vervolgens verminderd met de vervallen leasetermijnen. Bij de berekening van de leaseverplichting worden de niet-leasecomponenten uitgesloten. De leaseverplichtingen worden apart getoond op de balans. Herwaardering  van de leaseverplichting vindt plaats bij indexering of herziening van het leasecontract, het ontbinden van het contract of een contractverlenging.  De Groep heeft ervoor gekozen gebruik te maken van de praktische mogelijkheid huurconcessies die als direct gevolg van de COVID-19- pandemie hebben plaatsgevonden te verantwoorden alsof het geen huurprijswijzigingen zijn. De kasstromen uit hoofde van betaling van  de leasetermijnen van de activa met gebruiksrecht zijn onderdeel van  de kasstromen uit financieringsactiviteiten, terwijl de kasstromen met betrekking tot leasecontracten met een looptijd van maximaal 12 maanden, contracten van een geringe waarde en niet-leasecomponenten onder de kasstromen uit operationele activiteiten zijn weergegeven.  Leaseovereenkomsten waarbij de Groep verhuurder is Voor sub-leaseovereenkomsten waarbij de Groep verhuurder is, worden de hoofdlease en sub-lease apart onderkend en wordt op basis van risico en toekenning van de beloning bij verkoop bepaald of de sub-lease als een financi\u00eble of operationele lease wordt geclassificeerd. Voor financi\u00eble leases wordt het gerelateerde hoofd-actief met gebruiksrecht van de balans gehaald en vervangen door de netto investering in de sub-lease, die wordt opgenomen onder de financi\u00eble vaste activa. Het hoofdleasecontract blijft  in beide gevallen opgenomen onder de leaseverplichtingen. H.4 Kosten algemeen Kosten worden op basis van een categoriale indeling gespecificeerd. Deze indeling wordt ook voor interne doeleinden gehanteerd. Kosten worden toegerekend aan het jaar waarop ze betrekking hebben. H.5 Personeelsbeloningen Toegezegde bijdrageregelingen Verplichtingen in verband met bijdragen aan pensioenregelingen op basis van toegezegde bijdragen worden als last in de winst- en verliesrekening opgenomen wanneer de bijdragen zijn verschuldigd. Dit geldt nagenoeg voor alle (excedent)regelingen van de Groep inclusief de regelingen van sommige beroepsgroepen, zoals voor AGF en slagers, die aangesloten  zijn bij bedrijfstakpensioenfondsen. Deze regelingen classificeren als toegezegde bijdrageregeling, omdat de Groep slechts de overeengekomen premies dient te betalen en verder geen (actuari\u00eble) risico\u2019s loopt over de verstreken diensttijd.  Toegezegde pensioenregelingen Momenteel kent de Groep geen toegezegde pensioenregelingen.  Lange termijn personeelsbeloningen De netto verplichting van de Groep uit hoofde van jubileumuitkeringen is het bedrag van de toekomstige beloning dat moet worden toegerekend aan de arbeidsprestatie van de werknemers in de verslagperiode en voorgaande perioden. De verplichting wordt berekend met behulp van de \u2018projected  unit credit\u2019- methode en wordt verdisconteerd tot de contante waarde. Optierechten Het huidige optieplan is in 2020 herzien. De opties worden voorwaardelijk, voor continuering van het dienstverband, toegekend. De re\u00eble waarde van de opties wordt lineair over de looptijd van de optierechten ten laste van het resultaat gebracht. Optiewinst wordt volledig in aandelen uitgekeerd. Deze aandelen zijn vervolgens voor medewerkers \u00e9\u00e9n jaar geblokkeerd en voor de Directie vier jaar. De opties worden volledig verwerkt als \u2018equity settled\u2019. De geblokkeerde aandelen zijn ondergebracht in Stichting Werknemersaan-delen Sligro Food Group. Overheidsfaciliteiten met betrekking tot personeelskosten Financi\u00eble tegemoetkomingen van de overheid in het kader van COVID-19 ter compensatie van de loonsom worden in mindering gebracht op de personeelskosten. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DescriptionOfAccountingPolicyForExpensesExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-36-5": {
   "value": "G.3 Goodwill en overige immateri\u00eble activa Goodwill Alle acquisities worden verwerkt via toepassing van de overnamemethode. Goodwill vormt het verschil tussen de re\u00eble waarde van de verschuldigde koopsom, verminderd met het opgenomen bedrag (over het algemeen de re\u00eble waarde) van de identificeerbare verworven activa en aangegane verplichtingen. Van acquisities voor 28 december 2003 is de goodwill gelijk aan de waarde die daaraan volgens de voorheen toegepaste verslaggevings-regels werd toegerekend. Goodwill wordt gewaardeerd tegen kostprijs verminderd met, indien van toepassing, cumulatieve bijzondere waardever-minderingen. Goodwill wordt toegerekend aan kasstroomgenererende eenheden. Goodwill wordt niet geamortiseerd, maar er wordt jaarlijks getoetst of er sprake is van bijzondere waardeverminderingen en tussen-tijds indien daar een indicatie voor is, door het beoordelen van de realiseer-bare waarde. De realiseerbare waarde van de kasstroomgenererende eenheden Nederland en Belgi\u00eb is gebaseerd op een bedrijfswaarde- berekening en wordt bepaald door het contant maken van de geschatte toekomstige kasstromen die worden gegenereerd met het voortgezette gebruik van deze kasstroomgenererende eenheden. Voor geassocieerde deelnemingen wordt de boekwaarde van de goodwill opgenomen in de deelnemingswaarde. Bij de verkoop van een kasstroom-genererende eenheid wordt de boekwaarde van de goodwill, die aan deze kasstroomgenererende eenheid is toegekend, meegenomen in het bepalen van de boekwinst of -verlies. Uitgaven voor intern gegenereerde goodwill worden direct ten laste van het resultaat gebracht. Overige immateri\u00eble activa Alle overige immateri\u00eble activa worden gewaardeerd tegen kostprijs waarop lineaire amortisatie over de geschatte levensduur in mindering is gebracht. Voor klantrelaties, merknamen en vestigingsplaatsen wordt de econo-mische levensduur ingeschat. Indien daarvoor aanwijzingen zijn, wordt getoetst of er sprake is van een bijzondere waardevermindering. Uitgaven voor intern gegenereerde merknamen worden direct ten laste van het resultaat gebracht. Door derden ontwikkelde software wordt geactiveerd tegen kostprijs. Zowel externe als interne kosten voor het ontwerp, bouwen en testen van intern ontwikkelde en geconfigureerde software worden geactiveerd, mits aan een aantal criteria, waaronder de technische haalbaarheid, is voldaan. Kosten voor licentieovereenkomsten en onderhoudscontracten die worden gemaakt voordat te configureren software in gebruik wordt genomen worden geactiveerd. Na ingebruikname worden deze alleen geactiveerd indien onlosmakelijk verbonden met de geactiveerde software. Indien daarvoor aanwijzingen zijn, wordt getoetst of er sprake is van een bijzon-dere waardevermindering. Dit geldt zowel voor in gebruik genomen software als software nog in ontwikkeling. Geactiveerde software wordt over de ingeschatte levensduur lineair geamortiseerd. De nieuwe ERP omgeving met SAP als basis, die de Groep in 2022 live heeft gebracht, wordt geamortiseerd in vijf jaar.  De gehanteerde amortisatiepercentages zijn als volgt: Klantrelaties   5 \u2013 20  Merknamen   5 \u2013 7  Vestigingsplaatsen  5 \u2013 20  Software   20 \u2013 100  ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DescriptionOfAccountingPolicyForIntangibleAssetsAndGoodwillExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-36-6": {
   "value": "G.3 Goodwill en overige immateri\u00eble activa Goodwill Alle acquisities worden verwerkt via toepassing van de overnamemethode. Goodwill vormt het verschil tussen de re\u00eble waarde van de verschuldigde koopsom, verminderd met het opgenomen bedrag (over het algemeen de re\u00eble waarde) van de identificeerbare verworven activa en aangegane verplichtingen. Van acquisities voor 28 december 2003 is de goodwill gelijk aan de waarde die daaraan volgens de voorheen toegepaste verslaggevings-regels werd toegerekend. Voor geassocieerde deelnemingen wordt de boekwaarde van de goodwill opgenomen in de deelnemingswaarde. Bij de verkoop van een kasstroom-genererende eenheid wordt de boekwaarde van de goodwill, die aan deze kasstroomgenererende eenheid is toegekend, meegenomen in het bepalen van de boekwinst of -verlies. Uitgaven voor intern gegenereerde goodwill worden direct ten laste van het resultaat gebracht. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DescriptionOfAccountingPolicyForGoodwillExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-38-6": {
   "value": "Goodwill wordt gewaardeerd tegen kostprijs verminderd met, indien van toepassing, cumulatieve bijzondere waardever-minderingen. Goodwill wordt toegerekend aan kasstroomgenererende eenheden. Goodwill wordt niet geamortiseerd, maar er wordt jaarlijks getoetst of er sprake is van bijzondere waardeverminderingen en tussen-tijds indien daar een indicatie voor is, door het beoordelen van de realiseer-bare waarde. De realiseerbare waarde van de kasstroomgenererende eenheden Nederland en Belgi\u00eb is gebaseerd op een bedrijfswaarde- berekening en wordt bepaald door het contant maken van de geschatte toekomstige kasstromen die worden gegenereerd met het voortgezette gebruik van deze kasstroomgenererende eenheden. Voor geassocieerde deelnemingen wordt de boekwaarde van de goodwill opgenomen in de deelnemingswaarde. Bij de verkoop van een kasstroom-genererende eenheid wordt de boekwaarde van de goodwill, die aan deze kasstroomgenererende eenheid is toegekend, meegenomen in het bepalen van de boekwinst of -verlies. Uitgaven voor intern gegenereerde goodwill worden direct ten laste van het resultaat gebracht. Overige immateri\u00eble activa Alle overige immateri\u00eble activa worden gewaardeerd tegen kostprijs waarop lineaire amortisatie over de geschatte levensduur in mindering is gebracht. Voor klantrelaties, merknamen en vestigingsplaatsen wordt de econo-mische levensduur ingeschat. Indien daarvoor aanwijzingen zijn, wordt getoetst of er sprake is van een bijzondere waardevermindering. Uitgaven voor intern gegenereerde merknamen worden direct ten laste van het resultaat gebracht. Door derden ontwikkelde software wordt geactiveerd tegen kostprijs. Zowel externe als interne kosten voor het ontwerp, bouwen en testen van intern ontwikkelde en geconfigureerde software worden geactiveerd, mits aan een aantal criteria, waaronder de technische haalbaarheid, is voldaan. Kosten voor licentieovereenkomsten en onderhoudscontracten die worden gemaakt voordat te configureren software in gebruik wordt genomen worden geactiveerd. Na ingebruikname worden deze alleen geactiveerd indien onlosmakelijk verbonden met de geactiveerde software. Indien daarvoor aanwijzingen zijn, wordt getoetst of er sprake is van een bijzon-dere waardevermindering. Dit geldt zowel voor in gebruik genomen software als software nog in ontwikkeling. Geactiveerde software wordt over de ingeschatte levensduur lineair geamortiseerd. De nieuwe ERP omgeving met SAP als basis, die de Groep in 2022 live heeft gebracht, wordt geamortiseerd in vijf jaar.  De gehanteerde amortisatiepercentages zijn als volgt: Klantrelaties   5 \u2013 20  Merknamen   5 \u2013 7  Vestigingsplaatsen  5 \u2013 20  Software   20 \u2013 100  H.2 Financi\u00eble instrumenten Niet-afgeleide financi\u00eble instrumenten Niet-afgeleide financi\u00eble instrumenten omvatten de overige financi\u00eble vaste activa, handels- en overige vorderingen, overige vlottende activa, geldmid-delen en kasequivalenten, leningen, crediteuren en overige schulden.  Bijzondere waardevermindering van financi\u00eble activa De Groep past het model voor bijzondere waardevermindering toe op financi\u00eble activa gewaardeerd tegen geamortiseerde kostprijs en con-tractactiva. Voor het bepalen van de voorziening past de Groep de gesimpli-ficeerde methode onder IFRS 9 toe voor handelsvorderingen en contract-activa. Voor de activaposten overige financi\u00eble vaste activa, overige vlottende activa en leveranciersbonussen past de Groep de algemene aanpak onder IFRS 9 toe. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DescriptionOfAccountingPolicyForImpairmentOfAssetsExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-38-7": {
   "value": "Goodwill wordt gewaardeerd tegen kostprijs verminderd met, indien van toepassing, cumulatieve bijzondere waardever-minderingen. Goodwill wordt toegerekend aan kasstroomgenererende eenheden. Goodwill wordt niet geamortiseerd, maar er wordt jaarlijks getoetst of er sprake is van bijzondere waardeverminderingen en tussen-tijds indien daar een indicatie voor is, door het beoordelen van de realiseer-bare waarde. De realiseerbare waarde van de kasstroomgenererende eenheden Nederland en Belgi\u00eb is gebaseerd op een bedrijfswaarde- berekening en wordt bepaald door het contant maken van de geschatte toekomstige kasstromen die worden gegenereerd met het voortgezette gebruik van deze kasstroomgenererende eenheden. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DescriptionOfAccountingPolicyForFairValueMeasurementExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-38-8": {
   "value": "Goodwill wordt gewaardeerd tegen kostprijs verminderd met, indien van toepassing, cumulatieve bijzondere waardever-minderingen. Goodwill wordt toegerekend aan kasstroomgenererende eenheden. Goodwill wordt niet geamortiseerd, maar er wordt jaarlijks getoetst of er sprake is van bijzondere waardeverminderingen en tussen-tijds indien daar een indicatie voor is, door het beoordelen van de realiseer-bare waarde. De realiseerbare waarde van de kasstroomgenererende eenheden Nederland en Belgi\u00eb is gebaseerd op een bedrijfswaarde- berekening en wordt bepaald door het contant maken van de geschatte toekomstige kasstromen die worden gegenereerd met het voortgezette gebruik van deze kasstroomgenererende eenheden. Voor geassocieerde deelnemingen wordt de boekwaarde van de goodwill opgenomen in de deelnemingswaarde. Bij de verkoop van een kasstroom-genererende eenheid wordt de boekwaarde van de goodwill, die aan deze kasstroomgenererende eenheid is toegekend, meegenomen in het bepalen van de boekwinst of -verlies. Uitgaven voor intern gegenereerde goodwill worden direct ten laste van het resultaat gebracht. Overige immateri\u00eble activa Alle overige immateri\u00eble activa worden gewaardeerd tegen kostprijs waarop lineaire amortisatie over de geschatte levensduur in mindering is gebracht. Voor klantrelaties, merknamen en vestigingsplaatsen wordt de econo-mische levensduur ingeschat. Indien daarvoor aanwijzingen zijn, wordt getoetst of er sprake is van een bijzondere waardevermindering. Uitgaven voor intern gegenereerde merknamen worden direct ten laste van het resultaat gebracht. Door derden ontwikkelde software wordt geactiveerd tegen kostprijs. Zowel externe als interne kosten voor het ontwerp, bouwen en testen van intern ontwikkelde en geconfigureerde software worden geactiveerd, mits aan een aantal criteria, waaronder de technische haalbaarheid, is voldaan. Kosten voor licentieovereenkomsten en onderhoudscontracten die worden gemaakt voordat te configureren software in gebruik wordt genomen worden geactiveerd. Na ingebruikname worden deze alleen geactiveerd indien onlosmakelijk verbonden met de geactiveerde software. Indien daarvoor aanwijzingen zijn, wordt getoetst of er sprake is van een bijzon-dere waardevermindering. Dit geldt zowel voor in gebruik genomen software als software nog in ontwikkeling. Geactiveerde software wordt over de ingeschatte levensduur lineair geamortiseerd. De nieuwe ERP omgeving met SAP als basis, die de Groep in 2022 live heeft gebracht, wordt geamortiseerd in vijf jaar.  De gehanteerde amortisatiepercentages zijn als volgt: Klantrelaties   5 \u2013 20  Merknamen   5 \u2013 7  Vestigingsplaatsen  5 \u2013 20  Software   20 \u2013 100  ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DescriptionOfAccountingPolicyForImpairmentOfNonfinancialAssetsExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-41-8": {
   "value": "Overige immateri\u00eble activa Alle overige immateri\u00eble activa worden gewaardeerd tegen kostprijs waarop lineaire amortisatie over de geschatte levensduur in mindering is gebracht. Voor klantrelaties, merknamen en vestigingsplaatsen wordt de econo-mische levensduur ingeschat. Indien daarvoor aanwijzingen zijn, wordt getoetst of er sprake is van een bijzondere waardevermindering. Uitgaven voor intern gegenereerde merknamen worden direct ten laste van het resultaat gebracht. Door derden ontwikkelde software wordt geactiveerd tegen kostprijs. Zowel externe als interne kosten voor het ontwerp, bouwen en testen van intern ontwikkelde en geconfigureerde software worden geactiveerd, mits aan een aantal criteria, waaronder de technische haalbaarheid, is voldaan. Kosten voor licentieovereenkomsten en onderhoudscontracten die worden gemaakt voordat te configureren software in gebruik wordt genomen worden geactiveerd. Na ingebruikname worden deze alleen geactiveerd indien onlosmakelijk verbonden met de geactiveerde software. Indien daarvoor aanwijzingen zijn, wordt getoetst of er sprake is van een bijzon-dere waardevermindering. Dit geldt zowel voor in gebruik genomen software als software nog in ontwikkeling. Geactiveerde software wordt over de ingeschatte levensduur lineair geamortiseerd. De nieuwe ERP omgeving met SAP als basis, die de Groep in 2022 live heeft gebracht, wordt geamortiseerd in vijf jaar.  De gehanteerde amortisatiepercentages zijn als volgt: Klantrelaties   5 \u2013 20  Merknamen   5 \u2013 7  Vestigingsplaatsen  5 \u2013 20  Software   20 \u2013 100  ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DescriptionOfAccountingPolicyForIntangibleAssetsOtherThanGoodwillExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-42-4": {
   "value": " G.4 Materi\u00eble vaste activa Materiele vaste activa worden gewaardeerd tegen kostprijs, waarop lineaire afschrijvingen in mindering zijn gebracht, gebaseerd op de vermoedelijke gebruiksduur, rekening houdend met een eventuele restwaarde. In de kostprijs is rekening gehouden met direct toerekenbare financieringskosten, indien het effect materieel is qua omvang of looptijd. Indien materiele vaste activa bestaan uit onderdelen met een ongelijke gebruiksduur worden deze als afzonderlijke posten opgenomen (componentenbenadering).  De afschrijvingstermijn van verbouwingen in huurpanden is maximaal gelijk aan de looptijd van de huurcontracten. Indien noodzakelijk worden bijzon-dere waardeverminderingen toegepast. Kosten voor werkzaamheden van onze afdeling bouwzaken voor bouw en voortbrenging wijzen wij toe aan  de individuele bouwprojecten. Deze kosten worden geactiveerd en af  geschreven onder de materi\u00eble vaste activa als onderdeel van de cate-gorie bedrijfsgebouwen.  De gehanteerde afschrijvingspercentages zijn als volgt: Terreinen   Nihil Bedrijfsgebouwen   3 \u2013 12\u00bd Machines en installaties   12\u00bd \u2013 33\u2153 Overige   12\u00bd \u2013 33\u2153  ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DescriptionOfAccountingPolicyForDepreciationExpenseExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-42-5": {
   "value": " G.4 Materi\u00eble vaste activa Materiele vaste activa worden gewaardeerd tegen kostprijs, waarop lineaire afschrijvingen in mindering zijn gebracht, gebaseerd op de vermoedelijke gebruiksduur, rekening houdend met een eventuele restwaarde. In de kostprijs is rekening gehouden met direct toerekenbare financieringskosten, indien het effect materieel is qua omvang of looptijd. Indien materiele vaste activa bestaan uit onderdelen met een ongelijke gebruiksduur worden deze als afzonderlijke posten opgenomen (componentenbenadering).  De afschrijvingstermijn van verbouwingen in huurpanden is maximaal gelijk aan de looptijd van de huurcontracten. Indien noodzakelijk worden bijzon-dere waardeverminderingen toegepast. Kosten voor werkzaamheden van onze afdeling bouwzaken voor bouw en voortbrenging wijzen wij toe aan  de individuele bouwprojecten. Deze kosten worden geactiveerd en af  geschreven onder de materi\u00eble vaste activa als onderdeel van de cate-gorie bedrijfsgebouwen.  De gehanteerde afschrijvingspercentages zijn als volgt: Terreinen   Nihil Bedrijfsgebouwen   3 \u2013 12\u00bd Machines en installaties   12\u00bd \u2013 33\u2153 Overige   12\u00bd \u2013 33\u2153  ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DescriptionOfAccountingPolicyForPropertyPlantAndEquipmentExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-48-2": {
   "value": "H.1 Vreemde  valuta Handelstransacties in vreemde valuta worden omgerekend tegen de koers per transactiedatum. Vorderingen en schulden zijn omgerekend tegen de koers per balansdatum. Daaruit volgende koersverschillen worden in het resultaat begrepen. De Groep heeft alleen deelnemingen in Nederland  en Belgi\u00eb en loopt derhalve uit dien hoofde geen koersrisico. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DescriptionOfAccountingPolicyForForeignCurrencyTranslationExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-49-3": {
   "value": "H.2 Financi\u00eble instrumenten Niet-afgeleide financi\u00eble instrumenten Niet-afgeleide financi\u00eble instrumenten omvatten de overige financi\u00eble vaste activa, handels- en overige vorderingen, overige vlottende activa, geldmid-delen en kasequivalenten, leningen, crediteuren en overige schulden.  Bijzondere waardevermindering van financi\u00eble activa De Groep past het model voor bijzondere waardevermindering toe op financi\u00eble activa gewaardeerd tegen geamortiseerde kostprijs en con-tractactiva. Voor het bepalen van de voorziening past de Groep de gesimpli-ficeerde methode onder IFRS 9 toe voor handelsvorderingen en contract-activa. Voor de activaposten overige financi\u00eble vaste activa, overige vlottende activa en leveranciersbonussen past de Groep de algemene aanpak onder IFRS 9 toe. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DescriptionOfAccountingPolicyForFinancialInstrumentsExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-49-4": {
   "value": "H.2 Financi\u00eble instrumenten Niet-afgeleide financi\u00eble instrumenten Niet-afgeleide financi\u00eble instrumenten omvatten de overige financi\u00eble vaste activa, handels- en overige vorderingen, overige vlottende activa, geldmid-delen en kasequivalenten, leningen, crediteuren en overige schulden.  Bijzondere waardevermindering van financi\u00eble activa De Groep past het model voor bijzondere waardevermindering toe op financi\u00eble activa gewaardeerd tegen geamortiseerde kostprijs en con-tractactiva. Voor het bepalen van de voorziening past de Groep de gesimpli-ficeerde methode onder IFRS 9 toe voor handelsvorderingen en contract-activa. Voor de activaposten overige financi\u00eble vaste activa, overige vlottende activa en leveranciersbonussen past de Groep de algemene aanpak onder IFRS 9 toe. H.9 Financi\u00eble vaste activa Geassocieerde deelnemingen worden gewaardeerd volgens de \u2018equity-methode\u2019 en worden bij de eerste opname gewaardeerd tegen kostprijs, inclusief de bij de acquisitie vastgestelde goodwill, maar exclusief acquisitie-kosten. De waardering is niet lager dan nihil, tenzij de Groep verplicht is of re\u00eble verwachtingen heeft gewekt om verliezen ten dele of geheel aan te zuiveren. Niet gerealiseerde resultaten tussen entiteiten binnen de Groep worden ge\u00eblimineerd. De overige financi\u00eble vaste activa betreffen onder andere sub-leaseovereenkomsten voor vastgoed dat de Groep verhuurt. Deze zijn gewaardeerd op basis van de contante waarde van de toekomstige kasstromen. Onder de overige financi\u00eble vaste activa zijn daarnaast overwegend rentedragende leningen aan afnemers en leningen aan geassocieerde deelnemingen begrepen. Deze zijn gewaardeerd tegen geamortiseerde kostprijs minus bijzondere waardeverminderingen. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DescriptionOfAccountingPolicyForImpairmentOfFinancialAssetsExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-43-4": {
   "value": "1)  De rentevoet waartegen de huurder op het tijdstip van het aangaan van het leasecontract, het bedrag nodig voor de aankoop van het actief, zou hebben kunnen lenen voor een overeenkomstige tijdsduur en met overeenkomstige zekerheid. G.5 Activa met gebruiksrecht en leaseverplichtingen Leaseovereenkomsten waarbij de Groep huurder is De leaseportefeuille bestaat uit vastgoed en overige leaseovereenkomsten. In de categorie overige leaseovereenkomsten vallen lease auto\u2019s, ICT- apparatuur, vorkheftrucks en machines. Bij het aangaan van een nieuwe overeenkomst beoordeelt de Groep of het contract aan de definitie van een lease voldoet op basis van de economische voordelen die voortvloeien uit het gebruik van het actief en de zeggenschap over het gebruik. Contracten die als leaseovereenkomst worden gedefinieerd worden opgenomen op de balans onder activa met gebruiksrecht en leaseverplichtingen, met uitzonde-ring van leasecontracten met een looptijd van maximaal 12 maanden en contracten van een geringe waarde, waarvoor praktische uitzonderingen  zijn toegepast. Voor leasecontracten waar de intrinsieke looptijd korter dan 15 jaar is en sprake is van verlengopties zijn deze tot een maximum van  15 jaar meegenomen, om aansluiting te vinden bij de strategische middel-lange termijn planning van de Groep.  De activa met gebruiksrecht worden gewaardeerd tegen kostprijs minus cumulatieve afschrijvingen en bijzondere waardeverminderingen, waarbij de afschrijvingstermijn gebaseerd is op de duur van het leasecontract tenzij de verwachte gebruiksduur van het actief korter is. Indien noodzakelijk worden bijzondere waardeverminderingen toegepast.  De leaseverplichting wordt initieel gewaardeerd op basis van de contante waarde van de toekomstige kasstromen, waarbij de gehanteerde disconte-1)ringsvoet is afgeleid van de \u2018Incremental Borrowing Rate\u2019 en vervolgens verminderd met de vervallen leasetermijnen. Bij de berekening van de leaseverplichting worden de niet-leasecomponenten uitgesloten. De leaseverplichtingen worden apart getoond op de balans. Herwaardering  van de leaseverplichting vindt plaats bij indexering of herziening van het leasecontract, het ontbinden van het contract of een contractverlenging.  De Groep heeft ervoor gekozen gebruik te maken van de praktische mogelijkheid huurconcessies die als direct gevolg van de COVID-19- pandemie hebben plaatsgevonden te verantwoorden alsof het geen huurprijswijzigingen zijn. De kasstromen uit hoofde van betaling van  de leasetermijnen van de activa met gebruiksrecht zijn onderdeel van  de kasstromen uit financieringsactiviteiten, terwijl de kasstromen met betrekking tot leasecontracten met een looptijd van maximaal 12 maanden, contracten van een geringe waarde en niet-leasecomponenten onder de kasstromen uit operationele activiteiten zijn weergegeven.  Leaseovereenkomsten waarbij de Groep verhuurder is Voor sub-leaseovereenkomsten waarbij de Groep verhuurder is, worden de hoofdlease en sub-lease apart onderkend en wordt op basis van risico en toekenning van de beloning bij verkoop bepaald of de sub-lease als een financi\u00eble of operationele lease wordt geclassificeerd. Voor financi\u00eble leases wordt het gerelateerde hoofd-actief met gebruiksrecht van de balans gehaald en vervangen door de netto investering in de sub-lease, die wordt opgenomen onder de financi\u00eble vaste activa. Het hoofdleasecontract blijft  in beide gevallen opgenomen onder de leaseverplichtingen. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DescriptionOfAccountingPolicyForLeasesExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-52-3": {
   "value": "H.5 Personeelsbeloningen Toegezegde bijdrageregelingen Verplichtingen in verband met bijdragen aan pensioenregelingen op basis van toegezegde bijdragen worden als last in de winst- en verliesrekening opgenomen wanneer de bijdragen zijn verschuldigd. Dit geldt nagenoeg voor alle (excedent)regelingen van de Groep inclusief de regelingen van sommige beroepsgroepen, zoals voor AGF en slagers, die aangesloten  zijn bij bedrijfstakpensioenfondsen. Deze regelingen classificeren als toegezegde bijdrageregeling, omdat de Groep slechts de overeengekomen premies dient te betalen en verder geen (actuari\u00eble) risico\u2019s loopt over de verstreken diensttijd.  Toegezegde pensioenregelingen Momenteel kent de Groep geen toegezegde pensioenregelingen.  Lange termijn personeelsbeloningen De netto verplichting van de Groep uit hoofde van jubileumuitkeringen is het bedrag van de toekomstige beloning dat moet worden toegerekend aan de arbeidsprestatie van de werknemers in de verslagperiode en voorgaande perioden. De verplichting wordt berekend met behulp van de \u2018projected  unit credit\u2019- methode en wordt verdisconteerd tot de contante waarde. Optierechten Het huidige optieplan is in 2020 herzien. De opties worden voorwaardelijk, voor continuering van het dienstverband, toegekend. De re\u00eble waarde van de opties wordt lineair over de looptijd van de optierechten ten laste van het resultaat gebracht. Optiewinst wordt volledig in aandelen uitgekeerd. Deze aandelen zijn vervolgens voor medewerkers \u00e9\u00e9n jaar geblokkeerd en voor de Directie vier jaar. De opties worden volledig verwerkt als \u2018equity settled\u2019. De geblokkeerde aandelen zijn ondergebracht in Stichting Werknemersaan-delen Sligro Food Group. Overheidsfaciliteiten met betrekking tot personeelskosten Financi\u00eble tegemoetkomingen van de overheid in het kader van COVID-19 ter compensatie van de loonsom worden in mindering gebracht op de personeelskosten. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DescriptionOfAccountingPolicyForEmployeeBenefitsExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-53-4": {
   "value": "Optierechten Het huidige optieplan is in 2020 herzien. De opties worden voorwaardelijk, voor continuering van het dienstverband, toegekend. De re\u00eble waarde van de opties wordt lineair over de looptijd van de optierechten ten laste van het resultaat gebracht. Optiewinst wordt volledig in aandelen uitgekeerd. Deze aandelen zijn vervolgens voor medewerkers \u00e9\u00e9n jaar geblokkeerd en voor de Directie vier jaar. De opties worden volledig verwerkt als \u2018equity settled\u2019. De geblokkeerde aandelen zijn ondergebracht in Stichting Werknemersaan-delen Sligro Food Group. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DescriptionOfAccountingPolicyForSharebasedPaymentTransactionsExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-55-2": {
   "value": " H.6 Financieringsbaten en -lasten Dit betreft aan derden verschuldigde rente en daarmee te vergelijken kosten, onder aftrek van door afnemers verschuldigde rente voor verstrekte leningen en/of uitgestelde betaling. Ook de rentelasten van leasecontracten worden hier verantwoord. Financieringsbaten- en lasten worden verant-woord in de winst- en verliesrekening, tenzij deze rechtstreeks zijn toe te rekenen aan de verwerving, bouw of productie van een in aanmerking komend actief. Berekening geschiedt met behulp van de effectieve rentemethode. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DescriptionOfAccountingPolicyForBorrowingCostsExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-55-3": {
   "value": " H.6 Financieringsbaten en -lasten Dit betreft aan derden verschuldigde rente en daarmee te vergelijken kosten, onder aftrek van door afnemers verschuldigde rente voor verstrekte leningen en/of uitgestelde betaling. Ook de rentelasten van leasecontracten worden hier verantwoord. Financieringsbaten- en lasten worden verant-woord in de winst- en verliesrekening, tenzij deze rechtstreeks zijn toe te rekenen aan de verwerving, bouw of productie van een in aanmerking komend actief. Berekening geschiedt met behulp van de effectieve rentemethode. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DescriptionOfAccountingPolicyForFinanceIncomeAndCostsExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-55-4": {
   "value": " H.6 Financieringsbaten en -lasten Dit betreft aan derden verschuldigde rente en daarmee te vergelijken kosten, onder aftrek van door afnemers verschuldigde rente voor verstrekte leningen en/of uitgestelde betaling. Ook de rentelasten van leasecontracten worden hier verantwoord. Financieringsbaten- en lasten worden verant-woord in de winst- en verliesrekening, tenzij deze rechtstreeks zijn toe te rekenen aan de verwerving, bouw of productie van een in aanmerking komend actief. Berekening geschiedt met behulp van de effectieve rentemethode. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DescriptionOfAccountingPolicyForFinanceCostsExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-55-5": {
   "value": " H.6 Financieringsbaten en -lasten Dit betreft aan derden verschuldigde rente en daarmee te vergelijken kosten, onder aftrek van door afnemers verschuldigde rente voor verstrekte leningen en/of uitgestelde betaling. Ook de rentelasten van leasecontracten worden hier verantwoord. Financieringsbaten- en lasten worden verant-woord in de winst- en verliesrekening, tenzij deze rechtstreeks zijn toe te rekenen aan de verwerving, bouw of productie van een in aanmerking komend actief. Berekening geschiedt met behulp van de effectieve rentemethode. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DescriptionOfAccountingPolicyForInterestIncomeAndExpenseExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-57-2": {
   "value": "H.8 Winstbelastingen De belasting in de winst- en verliesrekening omvat de over het boekjaar verschuldigde winstbelasting, alsmede de mutatie in uitgestelde belastin-gen, tenzij deze belasting betrekking heeft op posten die rechtstreeks in het eigen vermogen worden opgenomen. De over het boekjaar verschuldigde belasting is de naar verwachting te betalen belasting over de belastbare winst en omvat tevens correcties op de over voorafgaande jaren verschul-digde belasting. De belastingdruk wordt be\u00efnvloed door fiscale faciliteiten en fiscaal niet of slechts gedeeltelijk aftrekbare kosten. De voorziening voor uitgestelde belastingverplichtingen vloeit voort uit tijdelijke verschillen tussen fiscale en financi\u00eble waarderingsgrondslagen. Er is geen voorziening gevormd voor fiscaal niet aftrekbare goodwill en voor deelnemingen, die onder de deelnemingsvrijstelling vallen. De voorziening is berekend tegen het belastingpercentage op balansdatum, dan wel het tarief waartoe op balansdatum reeds is besloten. De Groep past, zoals overeengekomen met de Nederlandse en Belgische belastingdiensten, een \u2018at arm\u2019s length\u2019 transferpricingmethodiek toe tussen beide landen die in overeenstemming is met de Transactional Net Margin Method zoals geadviseerd onder de OECD Transfer Pricing guidelines. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DescriptionOfAccountingPolicyForIncomeTaxExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-57-3": {
   "value": "H.8 Winstbelastingen De belasting in de winst- en verliesrekening omvat de over het boekjaar verschuldigde winstbelasting, alsmede de mutatie in uitgestelde belastin-gen, tenzij deze belasting betrekking heeft op posten die rechtstreeks in het eigen vermogen worden opgenomen. De over het boekjaar verschuldigde belasting is de naar verwachting te betalen belasting over de belastbare winst en omvat tevens correcties op de over voorafgaande jaren verschul-digde belasting. De belastingdruk wordt be\u00efnvloed door fiscale faciliteiten en fiscaal niet of slechts gedeeltelijk aftrekbare kosten. De voorziening voor uitgestelde belastingverplichtingen vloeit voort uit tijdelijke verschillen tussen fiscale en financi\u00eble waarderingsgrondslagen. Er is geen voorziening gevormd voor fiscaal niet aftrekbare goodwill en voor deelnemingen, die onder de deelnemingsvrijstelling vallen. De voorziening is berekend tegen het belastingpercentage op balansdatum, dan wel het tarief waartoe op balansdatum reeds is besloten. De Groep past, zoals overeengekomen met de Nederlandse en Belgische belastingdiensten, een \u2018at arm\u2019s length\u2019 transferpricingmethodiek toe tussen beide landen die in overeenstemming is met de Transactional Net Margin Method zoals geadviseerd onder de OECD Transfer Pricing guidelines. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DescriptionOfAccountingPolicyForDeferredIncomeTaxExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-58-3": {
   "value": "H.9 Financi\u00eble vaste activa Geassocieerde deelnemingen worden gewaardeerd volgens de \u2018equity-methode\u2019 en worden bij de eerste opname gewaardeerd tegen kostprijs, inclusief de bij de acquisitie vastgestelde goodwill, maar exclusief acquisitie-kosten. De waardering is niet lager dan nihil, tenzij de Groep verplicht is of re\u00eble verwachtingen heeft gewekt om verliezen ten dele of geheel aan te zuiveren. Niet gerealiseerde resultaten tussen entiteiten binnen de Groep worden ge\u00eblimineerd. De overige financi\u00eble vaste activa betreffen onder andere sub-leaseovereenkomsten voor vastgoed dat de Groep verhuurt. Deze zijn gewaardeerd op basis van de contante waarde van de toekomstige kasstromen. Onder de overige financi\u00eble vaste activa zijn daarnaast overwegend rentedragende leningen aan afnemers en leningen aan geassocieerde deelnemingen begrepen. Deze zijn gewaardeerd tegen geamortiseerde kostprijs minus bijzondere waardeverminderingen. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DescriptionOfAccountingPolicyForFinancialAssetsExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-59-2": {
   "value": " H.10 Voorraden De voorraden worden gewaardeerd tegen kostprijs, berekend op fifo-basis, of lagere marktwaarde. De marktwaarde is de geschatte verkoopwaarde onder normale omstandigheden, onder aftrek van verkoopkosten. In de waardering zijn interne distributiekosten begrepen, terwijl bonusvergoe-dingen in mindering zijn gebracht. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DescriptionOfAccountingPolicyForMeasuringInventories",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-60-2": {
   "value": " H.11 Handelsvorderingen en overige vlottende activa De handelsvorderingen worden bij eerste opname verwerkt tegen de transactieprijs en vervolgens gewaardeerd tegen geamortiseerde kostprijs onder aftrek van bijzondere waardeverminderingen. Bijzondere waardever-minderingen worden bepaald op basis van het \u2018expected-credit-loss\u2019 (ECL) model, conform IFRS 9. Debiteuren die in grote financi\u00eble moeilijkheden verkeren en debiteuren waarvan de vervaldatum van openstaande facturen zeer significant is overschreden worden geclassificeerd als dubieuze debiteuren. Voor handelsvorderingen op dubieuze debiteuren wordt een aparte voorziening getroffen, buiten het ECL model om. Als geen redelijke verwachting meer bestaat dat vorderingen op dubieuze debiteuren ontvan-gen zullen worden, worden deze afgeboekt. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DescriptionOfAccountingPolicyForTradeAndOtherReceivablesExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-61-2": {
   "value": " H.12  Activa aangehouden voor verkoop en direct hieraan  verbonden verplichtingen Activa worden aangemerkt als \u2018aangehouden voor verkoop\u2019 als het in hoge mate waarschijnlijk is dat hun boekwaarde naar verwachting hoofdzakelijk via verkoop zal worden gerealiseerd en niet via het voortgezette gebruik ervan. Dergelijke activa worden over het algemeen gewaardeerd tegen boekwaarde of lagere re\u00eble waarde minus verkoopkosten. Een bijzonder waardeverminderingsverlies op een groep af te stoten activa en verplichtin-gen wordt in eerste instantie toegerekend aan goodwill en vervolgens naar rato aan de resterende activa en verplichtingen, met dien verstande dat geen bijzonder waardeverminderingsverlies wordt toegerekend aan voorraden, financi\u00eble activa, uitgestelde belastingvorderingen, activa uit hoofde van personeelsbeloningen, die gewaardeerd blijven worden in overeenstemming met de overige grondslagen van de Groep. Bijzondere waardeverminderingsverliezen die voortvloeien uit de eerste classificatie als \u2018aangehouden voor verkoop\u2019 en winsten of verliezen uit herwaardering na eerste opname, worden verwerkt in het resultaat. Eenmaal aangemerkt als voor verkoop aangehouden, worden immateri\u00eble activa en materiele vaste activa niet geamortiseerd of afgeschreven. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DescriptionOfAccountingPolicyForAvailableforsaleFinancialAssetsExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-61-3": {
   "value": " H.12  Activa aangehouden voor verkoop en direct hieraan  verbonden verplichtingen Activa worden aangemerkt als \u2018aangehouden voor verkoop\u2019 als het in hoge mate waarschijnlijk is dat hun boekwaarde naar verwachting hoofdzakelijk via verkoop zal worden gerealiseerd en niet via het voortgezette gebruik ervan. Dergelijke activa worden over het algemeen gewaardeerd tegen boekwaarde of lagere re\u00eble waarde minus verkoopkosten. Een bijzonder waardeverminderingsverlies op een groep af te stoten activa en verplichtin-gen wordt in eerste instantie toegerekend aan goodwill en vervolgens naar rato aan de resterende activa en verplichtingen, met dien verstande dat geen bijzonder waardeverminderingsverlies wordt toegerekend aan voorraden, financi\u00eble activa, uitgestelde belastingvorderingen, activa uit hoofde van personeelsbeloningen, die gewaardeerd blijven worden in overeenstemming met de overige grondslagen van de Groep. Bijzondere waardeverminderingsverliezen die voortvloeien uit de eerste classificatie als \u2018aangehouden voor verkoop\u2019 en winsten of verliezen uit herwaardering na eerste opname, worden verwerkt in het resultaat. Eenmaal aangemerkt als voor verkoop aangehouden, worden immateri\u00eble activa en materiele vaste activa niet geamortiseerd of afgeschreven. L.  Be\u00ebindigde bedrijfsactiviteiten De be\u00ebindigde bedrijfsactiviteiten is een component van de onderneming van de Groep, waarvan de activiteiten en kasstromen duidelijk te onder-scheiden zijn van de rest van de Groep, en die: \u2022  een afzonderlijke belangrijke bedrijfsactiviteit of geografisch bedrijfs-gebied vertegenwoordigt; \u2022   deel uitmaakt van een geco\u00f6rdineerd plan om een afzonderlijke belang-rijke bedrijfsactiviteit of geografisch gebied af te stoten; of \u2022   een dochteronderneming is die uitsluitend is overgenomen met de  bedoeling te worden doorverkocht. Classificatie als be\u00ebindigde bedrijfsactiviteit geschiedt bij afstoting of, indien dit eerder is, wanneer de bedrijfsactiviteit voldoet aan de criteria voor classificatie als aangehouden voor verkoop. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DescriptionOfAccountingPolicyForNoncurrentAssetsOrDisposalGroupsClassifiedAsHeldForSaleAndDiscontinuedOperationsExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-61-4": {
   "value": " H.12  Activa aangehouden voor verkoop en direct hieraan  verbonden verplichtingen Activa worden aangemerkt als \u2018aangehouden voor verkoop\u2019 als het in hoge mate waarschijnlijk is dat hun boekwaarde naar verwachting hoofdzakelijk via verkoop zal worden gerealiseerd en niet via het voortgezette gebruik ervan. Dergelijke activa worden over het algemeen gewaardeerd tegen boekwaarde of lagere re\u00eble waarde minus verkoopkosten. Een bijzonder waardeverminderingsverlies op een groep af te stoten activa en verplichtin-gen wordt in eerste instantie toegerekend aan goodwill en vervolgens naar rato aan de resterende activa en verplichtingen, met dien verstande dat geen bijzonder waardeverminderingsverlies wordt toegerekend aan voorraden, financi\u00eble activa, uitgestelde belastingvorderingen, activa uit hoofde van personeelsbeloningen, die gewaardeerd blijven worden in overeenstemming met de overige grondslagen van de Groep. Bijzondere waardeverminderingsverliezen die voortvloeien uit de eerste classificatie als \u2018aangehouden voor verkoop\u2019 en winsten of verliezen uit herwaardering na eerste opname, worden verwerkt in het resultaat. Eenmaal aangemerkt als voor verkoop aangehouden, worden immateri\u00eble activa en materiele vaste activa niet geamortiseerd of afgeschreven. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DescriptionOfAccountingPolicyForNoncurrentAssetsOrDisposalGroupsClassifiedAsHeldForSaleExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-63-2": {
   "value": "H.13 Geldmiddelen en kasequivalenten De geldmiddelen en kasequivalenten bestaan uit kas- en banksaldi, alsmede deposito\u2019s en worden gewaardeerd tegen nominale waarde. Rekening-courantkredieten die direct opeisbaar zijn, en die een integraal deel van het cash-management van de Groep vormen, maken in het kasstroomoverzicht deel uit van de post geldmiddelen, kasequivalenten en kortlopende leningen. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DescriptionOfAccountingPolicyToDetermineComponentsOfCashAndCashEquivalents",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-64-2": {
   "value": "H.14 Voorzieningen De voorziening voor uitgestelde belastingverplichtingen is opgenomen tegen   nominale waarde op basis van het tarief waarvan wordt verwacht dat de verplichting gesetteld wordt en is toegelicht onder Winstbelastingen. De voorziening voor personeelsbeloningen is toegelicht onder Personeels-beloningen. De overige voorzieningen betreffen bestaande verplichtingen voor garantievoorzieningen die zijn ingeschat op de daarvoor in de toekomst waarschijnlijk verschuldigde bedragen alsmede, wanneer van toepassing, reorganisatievoorzieningen. Een voorziening voor reorganisatie wordtopgenomen wanneer de Groep een gedetailleerd en geformaliseerd herstructureringsplan heeft goed gekeurd en de reorganisatie ofwel is aangevangen ofwel publiekelijk is aangekondigd. Indien het effect materieel is, zijn deze voorzieningen contant gemaakt. Toekomstige exploitatie-verliezen zijn niet voorzien. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DescriptionOfAccountingPolicyForProvisionsExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-66-3": {
   "value": "Een voorziening voor reorganisatie wordtopgenomen wanneer de Groep een gedetailleerd en geformaliseerd herstructureringsplan heeft goed gekeurd en de reorganisatie ofwel is aangevangen ofwel publiekelijk is aangekondigd. Indien het effect materieel is, zijn deze voorzieningen contant gemaakt. Toekomstige exploitatie-verliezen zijn niet voorzien. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DescriptionOfAccountingPolicyForTerminationBenefits",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-68-2": {
   "value": "H.15 Rentedragende leningen Rentedragende leningen worden bij eerste opname gewaardeerd tegen re\u00eble waarde onder aftrek van toerekenbare transactiekosten. Daarna vindt waardering plaats tegen geamortiseerde kostprijs op basis van de effectieve rentemethode. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DescriptionOfAccountingPolicyForBorrowingsExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-68-3": {
   "value": "H.15 Rentedragende leningen Rentedragende leningen worden bij eerste opname gewaardeerd tegen re\u00eble waarde onder aftrek van toerekenbare transactiekosten. Daarna vindt waardering plaats tegen geamortiseerde kostprijs op basis van de effectieve rentemethode. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DescriptionOfAccountingPolicyForFinancialLiabilitiesExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-69-2": {
   "value": "H.16 Overige schulden en overlopende passiva Deze worden bij eerste opname verwerkt tegen transactieprijs en  ver volgens gewaardeerd tegen geamortiseerde kostprijs. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DescriptionOfAccountingPolicyForTradeAndOtherPayablesExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-70-2": {
   "value": "I.<span class=\"_ _2\"/> <span class=\"_ _25\"> </span>Gr<span class=\"_ _5\"/>ondslagen v<span class=\"_ _5\"/>oor de consolidatie Doc<span class=\"_ _5\"/>hterondernemingen zijn die entiteiten waaro<span class=\"_ _5\"/>ver Sligro F<span class=\"_ _5\"/>ood Group N.V<span class=\"_ _2\"/>. ov<span class=\"_ _5\"/>erheersende zeggensc<span class=\"_ _5\"/>hap heef<span class=\"_ _5\"/>t. Doc<span class=\"_ _5\"/>hterondernemingen worden volledig in de consolidatie betrokken. Sligro F<span class=\"_ _5\"/>ood Group N.V<span class=\"_ _3e\"/>. is houdstermaatsc<span class=\"_ _5\"/>happij<span class=\"_ _19\"/> van de v<span class=\"_ _5\"/>olgende 1<span class=\"_ _5\"/>00%-doc<span class=\"_ _5\"/>hterondernemingen:  Sligro F<span class=\"_ _5\"/>ood Group Int<span class=\"_ _5\"/>ernational B<span class=\"_ _5\"/>.V<span class=\"_ _2\"/>. t<span class=\"_ _5\"/>e <span class=\"_ _2\"/>V<span class=\"_ _2\"/>eghel<span class=\"ff5\"> </span> \u2022 <span class=\"_ _189\"> </span><span class=\"ff4\">Sligro F<span class=\"_ _5\"/>ood Group Neder<span class=\"_ _5\"/>land B.V<span class=\"_ _3e\"/>. t<span class=\"_ _5\"/>e <span class=\"_ _2\"/>V<span class=\"_ _2\"/>eghel </span>\u2022 <span class=\"_ _189\"> </span> <span class=\"_ _2d\"/>Bouter B.V<span class=\"_ _3\"/>. te Zoetermeer \u2022 <span class=\"_ _189\"> </span> <span class=\"_ _2d\"/>Tintelingen B.V<span class=\"_ _3e\"/>. te <span class=\"_ _5\"/>V<span class=\"_ _5\"/>eghel \u2022 <span class=\"_ _189\"> </span> <span class=\"_ _2d\"/>Exploit<span class=\"_ _19\"/>atiemaatsc<span class=\"_ _5\"/>happij <span class=\"_ _5\"/>Wheere B<span class=\"_ _5\"/>.V<span class=\"_ _2\"/>. te Amsterdam  <span class=\"_ _21\"> </span>\u2022 <span class=\"_ _189\"> </span>Vroegop Ruhe &amp; Co B.V<span class=\"_ _3e\"/>. te Amsterdam  <span class=\"_ _21\"> </span> <span class=\"_ _188\"> </span>\u2022 <span class=\"_ _189\"> </span>L.A.J. Dunc<span class=\"_ _5\"/>k<span class=\"_ _5\"/>er B.V<span class=\"_ _3e\"/>. te Amsterdam  <span class=\"_ _21\"> </span> <span class=\"_ _188\"> </span>\u2022 <span class=\"_ _189\"> </span>B.V<span class=\"_ _3e\"/>. Le<span class=\"_ _5\"/>vensmiddelengroothandel \u2018De K<span class=\"_ _5\"/>wek<span class=\"_ _5\"/>er<span class=\"_ _19\"/>\u2019 te Amsterdam  <span class=\"_ _188\"> </span> <span class=\"_ _188\"> </span>\u2022 <span class=\"_ _106\"> </span>Vroegop A.G.F<span class=\"_ _93\"/>. <span class=\"_ _19\"/>B.V<span class=\"_ _3e\"/>. <span class=\"_ _19\"/>te Amsterdam  \u2022 <span class=\"_ _189\"> </span><span class=\"ff4\">Sligro F<span class=\"_ _5\"/>ood Group Belgium N.V<span class=\"_ _3e\"/>. t<span class=\"_ _5\"/>e Rotselaar </span>\u2022 <span class=\"_ _189\"> </span><span class=\"ff4\">Sligro-MFS Belgium N.V<span class=\"_ _3\"/>. te Rotselaar </span> De juridisc<span class=\"_ _5\"/>he struct<span class=\"_ _5\"/>uur van de Groep wordt ieder jaar beoordeeld op doelmatigheid, waarbij een<span class=\"_ _5\"/>voud de leidraad is. Geassocieerde deelnemingen zijn die entiteiten waarin de Groep in<span class=\"_ _5\"/>vloed van betek<span class=\"_ _5\"/>enis heef<span class=\"_ _5\"/>t op het financi\u00eble en operationele beleid, maar waarov<span class=\"_ _5\"/>er geen zeggensc<span class=\"_ _5\"/>hap bestaat. De geconsolideerde jaarrekening omv<span class=\"_ _5\"/>at het aandeel in het totaalresult<span class=\"_ _19\"/>aat van de geassocieerde deelnemingen v<span class=\"_ _5\"/>olgens de \u2018<span class=\"_ _5\"/>equity\u2019-methode. Doc<span class=\"_ _5\"/>hterondernemingen en geassocieerde deelnemin-gen worden in de geconsolideerde jaar<span class=\"_ _5\"/>rekening betrokken v<span class=\"_ _5\"/>anaf de datum dat sprake is v<span class=\"_ _5\"/>an zeggensc<span class=\"_ _5\"/>hap respectiev<span class=\"_ _5\"/>elijk van invloed v<span class=\"_ _5\"/>an betekenis en tot de datum w<span class=\"_ _5\"/>aarop deze eindigt. Intragroepsposten en ev<span class=\"_ _5\"/>entuele niet gerealiseerde winsten of verliez<span class=\"_ _5\"/>en op deze transacties w<span class=\"_ _5\"/>orden ge\u00eblimineerd bij het opstellen van de geconsoli-deerde jaarrek<span class=\"_ _5\"/>ening<span class=\"_ _19\"/>. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DisclosureOfBasisOfConsolidationExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-70-3": {
   "value": "I.<span class=\"_ _2\"/> <span class=\"_ _25\"> </span>Gr<span class=\"_ _5\"/>ondslagen v<span class=\"_ _5\"/>oor de consolidatie Doc<span class=\"_ _5\"/>hterondernemingen zijn die entiteiten waaro<span class=\"_ _5\"/>ver Sligro F<span class=\"_ _5\"/>ood Group N.V<span class=\"_ _2\"/>. ov<span class=\"_ _5\"/>erheersende zeggensc<span class=\"_ _5\"/>hap heef<span class=\"_ _5\"/>t. Doc<span class=\"_ _5\"/>hterondernemingen worden volledig in de consolidatie betrokken. Sligro F<span class=\"_ _5\"/>ood Group N.V<span class=\"_ _3e\"/>. is houdstermaatsc<span class=\"_ _5\"/>happij<span class=\"_ _19\"/> van de v<span class=\"_ _5\"/>olgende 1<span class=\"_ _5\"/>00%-doc<span class=\"_ _5\"/>hterondernemingen:  Sligro F<span class=\"_ _5\"/>ood Group Int<span class=\"_ _5\"/>ernational B<span class=\"_ _5\"/>.V<span class=\"_ _2\"/>. t<span class=\"_ _5\"/>e <span class=\"_ _2\"/>V<span class=\"_ _2\"/>eghel<span class=\"ff5\"> </span> \u2022 <span class=\"_ _189\"> </span><span class=\"ff4\">Sligro F<span class=\"_ _5\"/>ood Group Neder<span class=\"_ _5\"/>land B.V<span class=\"_ _3e\"/>. t<span class=\"_ _5\"/>e <span class=\"_ _2\"/>V<span class=\"_ _2\"/>eghel </span>\u2022 <span class=\"_ _189\"> </span> <span class=\"_ _2d\"/>Bouter B.V<span class=\"_ _3\"/>. te Zoetermeer \u2022 <span class=\"_ _189\"> </span> <span class=\"_ _2d\"/>Tintelingen B.V<span class=\"_ _3e\"/>. te <span class=\"_ _5\"/>V<span class=\"_ _5\"/>eghel \u2022 <span class=\"_ _189\"> </span> <span class=\"_ _2d\"/>Exploit<span class=\"_ _19\"/>atiemaatsc<span class=\"_ _5\"/>happij <span class=\"_ _5\"/>Wheere B<span class=\"_ _5\"/>.V<span class=\"_ _2\"/>. te Amsterdam  <span class=\"_ _21\"> </span>\u2022 <span class=\"_ _189\"> </span>Vroegop Ruhe &amp; Co B.V<span class=\"_ _3e\"/>. te Amsterdam  <span class=\"_ _21\"> </span> <span class=\"_ _188\"> </span>\u2022 <span class=\"_ _189\"> </span>L.A.J. Dunc<span class=\"_ _5\"/>k<span class=\"_ _5\"/>er B.V<span class=\"_ _3e\"/>. te Amsterdam  <span class=\"_ _21\"> </span> <span class=\"_ _188\"> </span>\u2022 <span class=\"_ _189\"> </span>B.V<span class=\"_ _3e\"/>. Le<span class=\"_ _5\"/>vensmiddelengroothandel \u2018De K<span class=\"_ _5\"/>wek<span class=\"_ _5\"/>er<span class=\"_ _19\"/>\u2019 te Amsterdam  <span class=\"_ _188\"> </span> <span class=\"_ _188\"> </span>\u2022 <span class=\"_ _106\"> </span>Vroegop A.G.F<span class=\"_ _93\"/>. <span class=\"_ _19\"/>B.V<span class=\"_ _3e\"/>. <span class=\"_ _19\"/>te Amsterdam  \u2022 <span class=\"_ _189\"> </span><span class=\"ff4\">Sligro F<span class=\"_ _5\"/>ood Group Belgium N.V<span class=\"_ _3e\"/>. t<span class=\"_ _5\"/>e Rotselaar </span>\u2022 <span class=\"_ _189\"> </span><span class=\"ff4\">Sligro-MFS Belgium N.V<span class=\"_ _3\"/>. te Rotselaar </span> De juridisc<span class=\"_ _5\"/>he struct<span class=\"_ _5\"/>uur van de Groep wordt ieder jaar beoordeeld op doelmatigheid, waarbij een<span class=\"_ _5\"/>voud de leidraad is. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DescriptionOfAccountingPolicyForSubsidiariesExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-71-3": {
   "value": "Geassocieerde deelnemingen zijn die entiteiten waarin de Groep invloed van betekenis heeft op het financi\u00eble en operationele beleid, maar waarover geen zeggenschap bestaat. De geconsolideerde jaarrekening omvat het aandeel in het totaalresultaat van de geassocieerde deelnemingen volgens de \u2018equity\u2019-methode. Dochterondernemingen en geassocieerde deelnemin-gen worden in de geconsolideerde jaarrekening betrokken vanaf de datum dat sprake is van zeggenschap respectievelijk van invloed van betekenis en tot de datum waarop deze eindigt. Intragroepsposten en eventuele niet gerealiseerde winsten of verliezen op deze transacties worden ge\u00eblimineerd bij het opstellen van de geconsoli-deerde jaarrekening. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DescriptionOfAccountingPolicyForInvestmentInAssociatesAndJointVenturesExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-71-4": {
   "value": "Geassocieerde deelnemingen zijn die entiteiten waarin de Groep invloed van betekenis heeft op het financi\u00eble en operationele beleid, maar waarover geen zeggenschap bestaat. De geconsolideerde jaarrekening omvat het aandeel in het totaalresultaat van de geassocieerde deelnemingen volgens de \u2018equity\u2019-methode. Dochterondernemingen en geassocieerde deelnemin-gen worden in de geconsolideerde jaarrekening betrokken vanaf de datum dat sprake is van zeggenschap respectievelijk van invloed van betekenis en tot de datum waarop deze eindigt. Intragroepsposten en eventuele niet gerealiseerde winsten of verliezen op deze transacties worden ge\u00eblimineerd bij het opstellen van de geconsoli-deerde jaarrekening. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DescriptionOfAccountingPolicyForInvestmentInAssociates",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-72-2": {
   "value": "J.  Gesegmenteerde informatie De organisatiestructuur van De Groep volgt haar internationale ambitie.  Er wordt in de resultaten onderscheid gemaakt naar de segmenten Nederland en Belgi\u00eb. Segmenten worden gerapporteerd in overeenstem-ming met de wijze waarop intern gerapporteerd wordt aan de \u2018Chief Operating Decision-Maker\u2019 (CODM). De Directie (Executive Board) is ge\u00efdentificeerd als de hoogstgeplaatste functionaris (CODM), die verant-woordelijk is voor de toewijzing van middelen en voor de beoordeling van prestaties van de segmenten. De interne rapportages en KPIs sluiten een op een aan op de grondslagen die voor de geconsolideerde jaarrekening worden toegepast. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DescriptionOfAccountingPolicyForSegmentReportingExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-73-2": {
   "value": "K.  Winst per aandeel De Groep geeft inzicht in de gewone en verwaterde winst per aandeel.  Het nettoresultaat per gewoon aandeel wordt berekend aan de hand van  de aan de aandeelhouders van de Groep toe te rekenen winst, gedeeld door het gewogen gemiddelde aantal gewone aandelen die gedurende de verslagperiode uitstaan. Bij de berekening van de verwaterde winst per aandeel worden de aan de aandeelhouders van de Groep toe te rekenen winst en het gewogen gemiddelde aantal gewone aandelen die gedurende de verslagperiode uitstaan gecorrigeerd voor het verwaterende effect op  de gewone aandelen van aan medewerkers toegekende aandelenopties. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DescriptionOfAccountingPolicyForEarningsPerShareExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-74-3": {
   "value": "L.  Be\u00ebindigde bedrijfsactiviteiten De be\u00ebindigde bedrijfsactiviteiten is een component van de onderneming van de Groep, waarvan de activiteiten en kasstromen duidelijk te onder-scheiden zijn van de rest van de Groep, en die: \u2022  een afzonderlijke belangrijke bedrijfsactiviteit of geografisch bedrijfs-gebied vertegenwoordigt; \u2022   deel uitmaakt van een geco\u00f6rdineerd plan om een afzonderlijke belang-rijke bedrijfsactiviteit of geografisch gebied af te stoten; of \u2022   een dochteronderneming is die uitsluitend is overgenomen met de  bedoeling te worden doorverkocht. Classificatie als be\u00ebindigde bedrijfsactiviteit geschiedt bij afstoting of, indien dit eerder is, wanneer de bedrijfsactiviteit voldoet aan de criteria voor classificatie als aangehouden voor verkoop. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DescriptionOfAccountingPolicyForDiscontinuedOperationsExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-75-2": {
   "value": "1.<span class=\"_ _2\"/> <span class=\"_ _104\"> </span> <span class=\"_ _2d\"/>Overname,<span class=\"_ _2\"/> participatie en verk<span class=\"_ _5\"/>oop van bedrijfsactiviteiten <span class=\"_ _b3\"/> <span class=\"_ _2d\"/> Op 3 januari 2023 heef<span class=\"_ _5\"/>t de Groep de ov<span class=\"_ _5\"/>erheersende zeggensc<span class=\"_ _5\"/>hap verkregen ov<span class=\"_ _5\"/>er diverse activa en passiv<span class=\"_ _5\"/>a die hoofdzakelijk de activiteiten van negen Metro groothandels weerspiegelen. De o<span class=\"_ _5\"/>vername wordt besc<span class=\"_ _5\"/>hou<span class=\"_ _5\"/>wd als een business combination op basis van IFR<span class=\"_ _5\"/>S 3. De transactie stond in relatie tot de gerec<span class=\"_ _5\"/>htelijke reorganisatie v<span class=\"_ _5\"/>an Makro Cash &amp; Carr<span class=\"_ _19\"/>y Belgium N.V<span class=\"_ _3e\"/>.. Op basis van haar onderzoek heef<span class=\"_ _5\"/>t de B<span class=\"_ _5\"/>elgische Mededingingsautoriteit (\u201cBMA<span class=\"_ _93\"/>\u201d) op 1<span class=\"_ _5\"/>7 no<span class=\"_ _5\"/>vember 2022 een \u2018<span class=\"_ _5\"/>on<span class=\"_ _5\"/>voor<span class=\"_ _19\"/>waardelijke beslissing tot onthef<span class=\"_ _5\"/>fing\u2019 verleend, w<span class=\"_ _5\"/>aardoor deze transactie tot uitvoering moc<span class=\"_ _5\"/>ht w<span class=\"_ _5\"/>orden gebrac<span class=\"_ _5\"/>ht.  De komende tijd zal de BMA haar onderzoek f<span class=\"_ _5\"/>ormeel afronden, waaruit vooralsnog geen significante belemmeringen w<span class=\"_ _5\"/>orden ver<span class=\"_ _19\"/>wac<span class=\"_ _5\"/>ht.  De groothandels zijn een prominente lev<span class=\"_ _5\"/>erancier van food en aan f<span class=\"_ _5\"/>ood gerelateerde non food producten aan de horeca, z<span class=\"_ _5\"/>orginstellingen en overige food prof<span class=\"_ _5\"/>essionals. De ov<span class=\"_ _5\"/>ername van deze v<span class=\"_ _5\"/>estigingen ondersteunt de continue groei van de Groep op de B<span class=\"_ _5\"/>elgisc<span class=\"_ _5\"/>he markt.  Een analyse v<span class=\"_ _5\"/>an de overgenomen activ<span class=\"_ _5\"/>a en passiva is opgenomen in de onderstaande t<span class=\"_ _19\"/>abel en vertegen<span class=\"_ _5\"/>woordigt de activa en passiv<span class=\"_ _5\"/>a die zijn ge\u00efdentificeerd tegen de re\u00eble waarde v<span class=\"_ _5\"/>oor zov<span class=\"_ _5\"/>er deze op dit moment kan worden v<span class=\"_ _5\"/>astgesteld. Dit is het gevolg v<span class=\"_ _5\"/>an de beperkte tijd tussen de ov<span class=\"_ _5\"/>ernamedatum van 3 januari 2023 en het opmak<span class=\"_ _5\"/>en van de jaarrek<span class=\"_ _5\"/>ening<span class=\"_ _19\"/>,  als ook de beperkte informatie die tot heden is v<span class=\"_ _5\"/>erkregen om de bedragen nauwk<span class=\"_ _5\"/>euriger te kunnen bepalen.  x \u20ac miljoen <span class=\"_ _117\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\">Metro </span>Goodwill <span class=\"_ _190\"> </span>* Ov<span class=\"_ _5\"/>erige immateri\u00eble activa <span class=\"_ _b1\"> </span>* Materi\u00eble vaste activ<span class=\"_ _5\"/>a <span class=\"_ _18c\"> </span>1 Activ<span class=\"_ _5\"/>a met gebruiksrec<span class=\"_ _5\"/>ht <span class=\"_ _10f\"> </span><span class=\"ws6a\">*  </span>Handels- en ov<span class=\"_ _5\"/>erige vorderingen <span class=\"_ _12c\"> </span>3 V<span class=\"_ _5\"/>oorraden <span class=\"_ _191\"> </span>1 Geldmiddelen en kasequivalenten <span class=\"_ _fb\"> </span>0 Langlopende leasev<span class=\"_ _5\"/>erplic<span class=\"_ _5\"/>htingen <span class=\"_ _192\"> </span>* Kortlopende lease<span class=\"_ _5\"/>verplic<span class=\"_ _5\"/>htingen <span class=\"_ _121\"> </span>* Ov<span class=\"_ _5\"/>erige schulden en o<span class=\"_ _5\"/>verlopende passiv<span class=\"_ _5\"/>a <span class=\"_ _193\"> </span>* T<span class=\"_ _3e\"/>otaal identificeerbare net<span class=\"_ _5\"/>to activ<span class=\"_ _5\"/>a * De eerste waardering v<span class=\"_ _5\"/>an de business combination is nog niet afgerond en daarom zijn de opgenomen waarden niet definitief<span class=\"_ _5\"/>. <span class=\"_ _2\"/>We v<span class=\"_ _5\"/>er<span class=\"_ _1\"/>wac<span class=\"_ _5\"/>hten een update te verstrekk<span class=\"_ _5\"/>en tijdens de present<span class=\"_ _19\"/>atie van de halfjaarcijf<span class=\"_ _5\"/>ers 2023. De activa en passiv<span class=\"_ _5\"/>a van Metro zijn ov<span class=\"_ _5\"/>ergenomen voor een initi\u00eble aankoopprijs van \u20ac 47 miljoen, w<span class=\"_ _5\"/>aarin is inbegrepen \u20ac 5 miljoen als vastgestelde ov<span class=\"_ _5\"/>er<span class=\"_ _2\"/>-nameprijs voor de ter<span class=\"_ _5\"/>reinen en gebouwen in Luik. De Groep heef<span class=\"_ _5\"/>t middels een separate transactie ov<span class=\"_ _5\"/>erheersende zeggensc<span class=\"_ _5\"/>hap verkregen o<span class=\"_ _5\"/>ver de terreinen en gebou<span class=\"_ _5\"/>wen in Luik per 28 december 2022 voor \u20ac 5 miljoen.  P<span class=\"_ _5\"/>er 31 december 2022 zijn de gebouw<span class=\"_ _5\"/>en en terreinen in Luik verantwoord als materi\u00eble vaste activ<span class=\"_ _5\"/>a.  De initi\u00eble aankoopprijs zal w<span class=\"_ _5\"/>orden verhoogd met de waarde v<span class=\"_ _5\"/>an voorraad  en kassaldi die in de groothandels aanw<span class=\"_ _5\"/>ezig waren op 3 januari 2023.  De opstart- en acquisitiekosten bedragen \u20ac 4 miljoen en zijn in ov<span class=\"_ _5\"/>ereenstem-ming met IFRS 3 in de winst- en v<span class=\"_ _5\"/>erlies <span class=\"_ _4\"/>rekening v<span class=\"_ _5\"/>erant<span class=\"_ _19\"/>woord onder de algemene en beheerskosten. P<span class=\"_ _5\"/>er 31 december 2022 is een Escrow bankrek<span class=\"_ _5\"/>ening aanwezig gerelateerd aan de acquisitie van de Metro activiteiten w<span class=\"_ _5\"/>elke dient als waarborg v<span class=\"_ _5\"/>oor de Groep. Deze Escro<span class=\"_ _5\"/>w bankrekening had per ultimo 2022 een saldo van \u20ac 5 miljoen en het saldo vertegen<span class=\"_ _5\"/>woordigt de reeds ver<span class=\"_ _5\"/>richte betaling door de Groep inzake de ter<span class=\"_ _5\"/>reinen en gebouwen in Luik aan de notaris. Het Escrow bedrag komt toe aan v<span class=\"_ _5\"/>erkoper Makro Cash &amp; Carry Belgium N.V<span class=\"_ _3e\"/>. wanneer de verk<span class=\"_ _5\"/>ooptransactie onherroepelijk is gew<span class=\"_ _5\"/>orden.  De ov<span class=\"_ _5\"/>erige immateri\u00eble activa zullen naar ver<span class=\"_ _19\"/>wac<span class=\"_ _5\"/>hting v<span class=\"_ _5\"/>oornamelijk betrek-king hebben op vestigingsplaatsen en klantrelaties. De materi\u00eble v<span class=\"_ _5\"/>aste activa in de tabel betreff<span class=\"_ _5\"/>en ov<span class=\"_ _5\"/>erige materi\u00eble vaste activ<span class=\"_ _5\"/>a. De overgenomen activ<span class=\"_ _5\"/>a met gebruiksrec<span class=\"_ _5\"/>ht en bijbehorende lease<span class=\"_ _5\"/>verplic<span class=\"_ _5\"/>htingen hebben voornamelijk betrekking op huurov<span class=\"_ _5\"/>ereenkomsten inzake de panden op de div<span class=\"_ _5\"/>erse locaties, een klein deel betref<span class=\"_ _5\"/>fen autoleaseo<span class=\"_ _5\"/>vereenk<span class=\"_ _5\"/>omsten voor werknemers. Handels- en ov<span class=\"_ _5\"/>erige vorderingen omvat<span class=\"_ _5\"/>ten v<span class=\"_ _5\"/>orderingen op handelsdebiteu-ren, inclusief een afwaardering naar re\u00eble w<span class=\"_ _5\"/>aarde, en leveranciersbonussen. Ov<span class=\"_ _5\"/>erige schulden en o<span class=\"_ _5\"/>verlopende passiv<span class=\"_ _5\"/>a best<span class=\"_ _19\"/>aan uit sc<span class=\"_ _5\"/>hulden aan personeel en klantbonussen. Op dit moment zijn er geen voor<span class=\"_ _19\"/>waardelijk<span class=\"_ _5\"/>e verplic<span class=\"_ _5\"/>htingen ge\u00efdentificeerd. De definitiev<span class=\"_ _5\"/>e allocatie van de aankoopprijs is nog niet afgerond en de goodwill met betrekking tot deze transactie zal tegelijk<span class=\"_ _5\"/>ertijd met de bepaling van de re\u00eble w<span class=\"_ _5\"/>aarde van de andere activa en passiv<span class=\"_ _5\"/>a worden vastgesteld.  * <span class=\"_ _194\"> </span>Nog te bepalen De (opstart)activiteiten van Sligro-Metro zijn momenteel nog niet toe <span class=\"_ _2d\"/>- ge <span class=\"_ _2d\"/>rekend aan een van de segmenten v<span class=\"_ _5\"/>an de Groep, maar in toelic<span class=\"_ _5\"/>hting 2 opgenomen in het segment Belgi\u00eb. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DisclosureOfBusinessCombinationsExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-79-2": {
   "value": "2.  Gesegmenteerde informatie Onze organisatiestructuur is in lijn met onze internationale ambitie vorm-gegeven. In de basis werken wij met een directieteam en lokale operatie en vestigingen in de twee segmenten Nederland en Belgi\u00eb. De geografische ligging is de basis waarop deze segmenten zijn bepaald, gezien het belang van het onderhouden van relaties met de klanten en het begrijpen van de lokale marktomstandigheden.  Het segment Nederland omvat de zelfbedienings- en bezorgservice- activiteiten die opereren onder de merknamen Sligro, De Kweker en   Van Hoeckel; de gespecialiseerde productiebedrijven voor convenience SmitVis en Culivers, Bouter grootkeukens en Tintelingen kerstgeschenken.  Het segment Belgi\u00eb omvat de zelfbedienings- en bezorgservice-activiteiten die opereren onder de merknamen Sligro-ISPC en JAVA Foodservice. De (opstart)activiteiten van Sligro-M, die opgenomen zijn in de juridische entiteit Sligro-MFS Belgium N.V., zijn momenteel nog niet toegerekend aan een van de segmenten, maar in de tabel van de gesegmenteerde informa-tie opgenomen in Belgi\u00eb. Dit geldt ook voor de op balansdatum aanwezige activa, met name zijnde de aanwezige geldmiddelen van \u20ac 45 miljoen en het aangekochte pand in Luik van \u20ac 5 miljoen.  De informatie die de Executive Board gebruikt om de voortgang te beoorde-len en operationele beslissingen te nemen, is gebaseerd op deze segmen-ten. De Groep stelt maandelijks een financi\u00eble rapportage op ten behoeve van de Executive Board en Raad van Commissarissen. De Executive Board beoordeelt de bedrijfsresultaten aan de hand van deze rapportage, die met name de geconsolideerde en de segmentinformatie bevat met betrekking tot de winst- en verliesrekening en daaraan gerelateerde KPIs, het kas-stroomoverzicht, de balans en het werkkapitaal. Ook de jaarlijkse begroting en prognoses worden op het niveau van deze segmenten opgesteld en de allocatie van middelen door de \u2018Chief Operating Decision maker\u2019 vindt op dit niveau plaats. De belangrijkste prestatiemaatstaf die de Groep hanteert is Ebit. De lokale directieteams geven in deze rapportage een toelichting op de prestaties  van hun segment. De rapportage is op dezelfde waarderingsgrondslagen opgesteld als de financi\u00eble informatie in de jaarrekening.  Transacties tussen de beide segmenten vinden op plaats op basis van marktconforme prijzen. Gesegmenteerde informatie Nederland  Belgi\u00eb Groep x \u20ac miljoen  2022   2021   2022   2021   2022   2021  Omzet 1) 2.238   1.730   245   168   2.483   1.898 Overige bedrijfsopbrengsten  18   7   0   0   18   7 Totale opbrengsten   2.256   1.737   245   168   2.501   1.905 6) Bruto bedrijfsresultaat (Ebitda) 134   110   (8)   (1)   126   109 2) Afschrijvingen en amortisatie (75)   (72)   (8)   (12)   (83)   (84) 6)  Bedrijfsresultaat (Ebit) 59   38   (16)  (13)   43   25 Financieringsbaten en -lasten   (7)   (7)   0  0  (7)   (7) Aandeel in het resultaat van geassocieerde deelnemingen   7   8   0  0   7   8 6)Winstbelastingen    (8)   (8)   4  2   (4)   (6) 6) Nettowinst (verlies) 51   31   (12)  (11)   39   20 6)Totaal activa   1.233  1.131   188  102   1.421   1.233  6)Passiva van het segment    655   556   91   64   746   620 Niet toegerekende passiva   675   613 Totaal passiva          1.421   1.233 3) 6)  Netto ge\u00efnvesteerd vermogen 745   753  55   52   800   805 Netto rentedragende schulden, voorzieningen en geassocieerde deelnemingen      (321)   (352) Groepsvermogen  479  453 6)  Personeelskosten 272   196   42   30  314   226 4)Gemiddeld aantal medewerkers (FTE)   3.489   3.450   528   525   4.017   3.975 6)  Investeringen 52   48   7   1  59   49 Desinvesteringen   0   (2)   0   0   0   (2) Kasstromen 5) Betalingen aan de overheid (156)   (159)   (46)   (22)   (202)   (181) 1)  Leveringen tussen segmenten bedroegen \u20ac 54 miljoen (2021: \u20ac 33) vanuit Nederland naar Belgi\u00eb.  2)  Inclusief bijzondere waardeverminderingen. 3)  Onder aftrek van vrije geldmiddelen. 4)  Een beperkt aantal hoofdkantoorfuncties die concernbreed werkzaamheden verrichten zijn opgenomen bij Nederland. 5)  Bevat naast de aan de overheid betaalde belastingen en accijnzen ook van de overheid ontvangen tegemoetkoming NOW van \u20ac 4 miljoen (2021: \u20ac 28; 2020 \u20ac 19) in Nederland. 6)  Het segment Belgi\u00eb bevat in 2022 ook de nog niet toegerekende (opstart) activiteiten van Sligro-M.  ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DisclosureOfEntitysReportableSegmentsExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-79-3": {
   "value": "2.  Gesegmenteerde informatie Onze organisatiestructuur is in lijn met onze internationale ambitie vorm-gegeven. In de basis werken wij met een directieteam en lokale operatie en vestigingen in de twee segmenten Nederland en Belgi\u00eb. De geografische ligging is de basis waarop deze segmenten zijn bepaald, gezien het belang van het onderhouden van relaties met de klanten en het begrijpen van de lokale marktomstandigheden.  Het segment Nederland omvat de zelfbedienings- en bezorgservice- activiteiten die opereren onder de merknamen Sligro, De Kweker en   Van Hoeckel; de gespecialiseerde productiebedrijven voor convenience SmitVis en Culivers, Bouter grootkeukens en Tintelingen kerstgeschenken.  Het segment Belgi\u00eb omvat de zelfbedienings- en bezorgservice-activiteiten die opereren onder de merknamen Sligro-ISPC en JAVA Foodservice. De (opstart)activiteiten van Sligro-M, die opgenomen zijn in de juridische entiteit Sligro-MFS Belgium N.V., zijn momenteel nog niet toegerekend aan een van de segmenten, maar in de tabel van de gesegmenteerde informa-tie opgenomen in Belgi\u00eb. Dit geldt ook voor de op balansdatum aanwezige activa, met name zijnde de aanwezige geldmiddelen van \u20ac 45 miljoen en het aangekochte pand in Luik van \u20ac 5 miljoen.  De informatie die de Executive Board gebruikt om de voortgang te beoorde-len en operationele beslissingen te nemen, is gebaseerd op deze segmen-ten. De Groep stelt maandelijks een financi\u00eble rapportage op ten behoeve van de Executive Board en Raad van Commissarissen. De Executive Board beoordeelt de bedrijfsresultaten aan de hand van deze rapportage, die met name de geconsolideerde en de segmentinformatie bevat met betrekking tot de winst- en verliesrekening en daaraan gerelateerde KPIs, het kas-stroomoverzicht, de balans en het werkkapitaal. Ook de jaarlijkse begroting en prognoses worden op het niveau van deze segmenten opgesteld en de allocatie van middelen door de \u2018Chief Operating Decision maker\u2019 vindt op dit niveau plaats. De belangrijkste prestatiemaatstaf die de Groep hanteert is Ebit. De lokale directieteams geven in deze rapportage een toelichting op de prestaties  van hun segment. De rapportage is op dezelfde waarderingsgrondslagen opgesteld als de financi\u00eble informatie in de jaarrekening.  Transacties tussen de beide segmenten vinden op plaats op basis van marktconforme prijzen. Gesegmenteerde informatie Nederland  Belgi\u00eb Groep x \u20ac miljoen  2022   2021   2022   2021   2022   2021  Omzet 1) 2.238   1.730   245   168   2.483   1.898 Overige bedrijfsopbrengsten  18   7   0   0   18   7 Totale opbrengsten   2.256   1.737   245   168   2.501   1.905 6) Bruto bedrijfsresultaat (Ebitda) 134   110   (8)   (1)   126   109 2) Afschrijvingen en amortisatie (75)   (72)   (8)   (12)   (83)   (84) 6)  Bedrijfsresultaat (Ebit) 59   38   (16)  (13)   43   25 Financieringsbaten en -lasten   (7)   (7)   0  0  (7)   (7) Aandeel in het resultaat van geassocieerde deelnemingen   7   8   0  0   7   8 6)Winstbelastingen    (8)   (8)   4  2   (4)   (6) 6) Nettowinst (verlies) 51   31   (12)  (11)   39   20 6)Totaal activa   1.233  1.131   188  102   1.421   1.233  6)Passiva van het segment    655   556   91   64   746   620 Niet toegerekende passiva   675   613 Totaal passiva          1.421   1.233 3) 6)  Netto ge\u00efnvesteerd vermogen 745   753  55   52   800   805 Netto rentedragende schulden, voorzieningen en geassocieerde deelnemingen      (321)   (352) Groepsvermogen  479  453 6)  Personeelskosten 272   196   42   30  314   226 4)Gemiddeld aantal medewerkers (FTE)   3.489   3.450   528   525   4.017   3.975 6)  Investeringen 52   48   7   1  59   49 Desinvesteringen   0   (2)   0   0   0   (2) Kasstromen 5) Betalingen aan de overheid (156)   (159)   (46)   (22)   (202)   (181) 1)  Leveringen tussen segmenten bedroegen \u20ac 54 miljoen (2021: \u20ac 33) vanuit Nederland naar Belgi\u00eb.  2)  Inclusief bijzondere waardeverminderingen. 3)  Onder aftrek van vrije geldmiddelen. 4)  Een beperkt aantal hoofdkantoorfuncties die concernbreed werkzaamheden verrichten zijn opgenomen bij Nederland. 5)  Bevat naast de aan de overheid betaalde belastingen en accijnzen ook van de overheid ontvangen tegemoetkoming NOW van \u20ac 4 miljoen (2021: \u20ac 28; 2020 \u20ac 19) in Nederland. 6)  Het segment Belgi\u00eb bevat in 2022 ook de nog niet toegerekende (opstart) activiteiten van Sligro-M.  ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DisclosureOfProfitLossFromOperatingActivitiesExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-83-2": {
   "value": "3. Omzet Dit betreft in zeer belangrijke mate leveringen van food en aan food gerelateerde non-food goederen en diensten aan institutionele afnemers, horeca, catering en andere grootverbruikers in Nederland en Belgi\u00eb.  De verdeling van de omzet over de activiteiten is als volgt:  Nederland   Belgi\u00eb   Groep x \u20ac miljoen   2022   2021   2022   2021   2022   2021 Leveringen van goederen   2.193   1.703   245   168   2.438   1.871 Leveringen van diensten   45   27   0   0   45   27  2.238   1.730   245   168 2.483   1.898 De Groep heeft geen klanten die verantwoordelijk zijn voor meer dan 10% van de omzet. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DisclosureOfRevenueExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-83-3": {
   "value": "3. Omzet Dit betreft in zeer belangrijke mate leveringen van food en aan food gerelateerde non-food goederen en diensten aan institutionele afnemers, horeca, catering en andere grootverbruikers in Nederland en Belgi\u00eb.  De verdeling van de omzet over de activiteiten is als volgt:  Nederland   Belgi\u00eb   Groep x \u20ac miljoen   2022   2021   2022   2021   2022   2021 Leveringen van goederen   2.193   1.703   245   168   2.438   1.871 Leveringen van diensten   45   27   0   0   45   27  2.238   1.730   245   168 2.483   1.898 De Groep heeft geen klanten die verantwoordelijk zijn voor meer dan 10% van de omzet. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DisclosureOfRevenueFromContractsWithCustomersExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-86-2": {
   "value": "4.<span class=\"_ _2\"/> <span class=\"_ _104\"> </span>Overige bedrijfsopbr<span class=\"_ _5\"/>engsten x \u20ac miljoen <span class=\"_ _186\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\"> 2022 <span class=\"_ _43\"> </span> 2021 </span>Huuropbrengsten <span class=\"_ _164\"> </span> 1 <span class=\"_ _4c\"> </span> 1 Boekresultaat verk<span class=\"_ _5\"/>oop materi\u00eble vaste activa <span class=\"_ _de\"> </span> 1 <span class=\"_ _4c\"> </span> 4 Ov<span class=\"_ _5\"/>erige incidentele result<span class=\"_ _19\"/>aten <span class=\"_ _16\"> </span><span class=\"ls9 wsb\"> 16<span class=\"_ _19\"/> <span class=\"_ _4c\"> </span></span> 2 18 <span class=\"_ _4c\"> </span><span class=\"ls0 ws1\"> 7 </span> Dit jaar is een eenmalige onbelaste boekwinst op de verk<span class=\"_ _5\"/>oop van het minderheidsbelang van de Groep in de geassocieerde deelneming  O. Smeding &amp; Zn. B<span class=\"_ _5\"/>.V<span class=\"_ _3e\"/>. van \u20ac 1<span class=\"_ _5\"/>6 miljoen gerealiseerd, die verantwoord  is onder de ov<span class=\"_ _5\"/>erige incidentele result<span class=\"_ _19\"/>aten.  In 2021 zijn twee bedrijfspanden en een stuk grond v<span class=\"_ _5\"/>erkoc<span class=\"_ _5\"/>ht. Hierop is een boekwinst gerealiseerd van \u20ac 4 miljoen. Binnen het partnership met Heineken zijn in 2021 enk<span class=\"_ _5\"/>ele administratief belastende periodieke afreke-ningen in een keer afge<span class=\"_ _5\"/>wikkeld, hetgeen tot een eenmalige bate van  \u20ac 2 miljoen heef<span class=\"_ _5\"/>t geleid. 5.A P<span class=\"_ _5\"/>ersoneelskost<span class=\"_ _5\"/>en  De personeelskosten zijn als v<span class=\"_ _5\"/>olgt samengesteld:  x \u20ac miljoen <span class=\"_ _1a4\"> </span> T<span class=\"_ _2\"/>oelichting <span class=\"_ _aa\"> </span><span class=\"ff4 fs5 ws1\"> 2022 <span class=\"_ _20\"> </span> 2021 </span>Salarissen <span class=\"_ _179\"> </span><span class=\"ls1e ws2b\"> 176<span class=\"_ _1\"/> <span class=\"_ _5e\"> </span></span> 1<span class=\"_ _5\"/>65 Sociale lasten <span class=\"_ _19f\"> </span> 31 <span class=\"_ _52\"> </span> 28 Premies toegez<span class=\"_ _5\"/>egde bijdrageregelingen <span class=\"_ _12c\"> </span><span class=\"ls9 wsb\"> 14<span class=\"_ _19\"/> <span class=\"_ _59\"> </span> 14<span class=\"_ _1\"/> </span>Op aandelen gebaseerde betalingen  5.C <span class=\"_ _145\"> </span><span class=\"fsc fc3\"> 4 <span class=\"_ _4c\"> </span> 1 </span>Ingeleend personeel en uitzendkrac<span class=\"_ _5\"/>hten <span class=\"_ _ef\"> </span> 70 <span class=\"_ _df\"> </span> 26 Ov<span class=\"_ _5\"/>erige personeelskosten <span class=\"_ _1a5\"> </span><span class=\"ls9 wsb\"> 19<span class=\"_ _19\"/> <span class=\"_ _103\"> </span> 19<span class=\"_ _19\"/> </span>T<span class=\"_ _2\"/>egemoetkoming NO<span class=\"_ _5\"/>W  5.D<span class=\"_ _92\"> </span><span class=\"fsc fc3\"> 0 <span class=\"_ _5a\"> </span> (27) </span> 314 <span class=\"_ _70\"> </span> 226 Het verloop v<span class=\"_ _5\"/>an de reorganisatievoorziening is als volgt w<span class=\"_ _5\"/>eer te geven:   x \u20ac miljoen<span class=\"_ _15f\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\"> 2022 <span class=\"_ _43\"> </span> 2021 </span>Stand begin boekjaar <span class=\"_ _173\"> </span> 0 <span class=\"_ _4c\"> </span> 3 Dotaties <span class=\"_ _66\"> </span> 0 <span class=\"_ _4c\"> </span> 0 Ont<span class=\"_ _5\"/>trekkingen <span class=\"_ _62\"> </span> 0 <span class=\"_ _48\"> </span> (3) Vrijval <span class=\"_ _1a6\"> </span> 0 <span class=\"_ _4c\"> </span> 0 Stand einde boekjaar  0 <span class=\"_ _4c\"> </span> 0 7.<span class=\"_ _2\"/> Accountantskosten De kosten v<span class=\"_ _5\"/>oor de controle van de jaarrek<span class=\"_ _5\"/>ening zijn opgenomen in de algemene en beheerskosten en bedroegen o<span class=\"_ _5\"/>ver 2022 \u20ac 959 duizend  (2021: \u20ac 986). In de kosten o<span class=\"_ _5\"/>ver 2022 is een bedrag begrepen van  \u20ac 1<span class=\"_ _5\"/>4 duizend met betrekking tot additionele k<span class=\"_ _5\"/>osten over de controle v<span class=\"_ _5\"/>an  het voorgaande boekjaar (2021: \u20ac 93). O<span class=\"_ _5\"/>verige aan assurance ver<span class=\"_ _19\"/>wante dienstverlening bestaat voornamelijk uit andere w<span class=\"_ _5\"/>erkzaamheden, waaronder 2controles ten behoev<span class=\"_ _5\"/>e van klantgerelateerde afspraken en de NO<span class=\"_ _5\"/>W -regelin-gen waarvan de Groep in 2020 en 2021 in Nederland gebruik heef<span class=\"_ _5\"/>t gemaakt. Hier<span class=\"_ _19\"/>voor is door de accountant in 2022 \u20ac 1<span class=\"_ _5\"/>45 duizend (2021: \u20ac 1<span class=\"_ _5\"/>57 duizend) in rekening gebrac<span class=\"_ _5\"/>ht. Er w<span class=\"_ _5\"/>ordt geen beroep gedaan op het controlerend accountantskantoor voor advieswerkzaamheden. De accountantskosten zijn als volgt te specificeren:  2022 <span class=\"_ _1bb\"> </span>2021 Deloitt<span class=\"_ _5\"/>e Deloitt<span class=\"_ _5\"/>e Accountants Deloitt<span class=\"_ _5\"/>e Accountants Deloitt<span class=\"_ _5\"/>e x \u20ac miljoen B<span class=\"_ _28\"/>.<span class=\"_ _28\"/>V.<span class=\"_ _28\"/> netwer<span class=\"_ _5\"/>k B<span class=\"_ _28\"/>.<span class=\"_ _28\"/>V.<span class=\"_ _28\"/> netwer<span class=\"_ _5\"/>k Controle van de jaar<span class=\"_ _5\"/>rekening van de moedermaatsc<span class=\"_ _5\"/>happij <span class=\"_ _1bc\"> </span>860 <span class=\"_ _50\"> </span>0 <span class=\"_ _5a\"> </span>867 <span class=\"_ _50\"> </span>0 Controle van de doc<span class=\"_ _5\"/>hterondernemingen <span class=\"_ _1bd\"> </span>0 <span class=\"_ _a2\"> </span><span class=\"lsa wsc\">11<span class=\"_ _19\"/>3<span class=\"_ _b5\"> </span> <span class=\"_ _91\"> </span></span>0 <span class=\"_ _a2\"> </span><span class=\"lsa wsc\">11<span class=\"_ _1\"/>9<span class=\"_ _28\"/> </span>Subtotaal geconsolideerde jaarrekening 860 <span class=\"_ _46\"> </span>1<span class=\"_ _5\"/>13 <span class=\"_ _5a\"> </span>867 <span class=\"_ _46\"> </span><span class=\"ls3e ws60\">11<span class=\"_ _1\"/>9<span class=\"_ _28\"/> </span>Ov<span class=\"_ _5\"/>erige aan assurance ver<span class=\"_ _19\"/>wante dienstverlening <span class=\"_ _190\"> </span>1<span class=\"_ _5\"/>45 <span class=\"_ _50\"> </span>0 <span class=\"_ _80\"> </span>1<span class=\"_ _5\"/>57 <span class=\"_ _50\"> </span>0 1<span class=\"_ _5\"/>.005 <span class=\"_ _7d\"> </span>1<span class=\"_ _2\"/>13 <span class=\"_ _5d\"> </span>1.024 <span class=\"_ _46\"> </span><span class=\"ls3e ws60\">11<span class=\"_ _1\"/>9<span class=\"_ _28\"/> </span>x \u20ac miljoen <span class=\"_ _1c8\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\">Goodwill <span class=\"_ _24\"> </span>Over<span class=\"_ _5\"/>ige immater<span class=\"_ _5\"/>i\u00eble activ<span class=\"_ _5\"/>a </span>V<span class=\"_ _2\"/>estigings<span class=\"ls0 ws1\">-</span>plaatsen, klantrelaties,<span class=\"_ _5\"/> mer<span class=\"_ _5\"/>knamen Activ<span class=\"_ _5\"/>a in  en ov<span class=\"_ _5\"/>erig<span class=\"_ _5\"/>e <span class=\"_ _1c9\"> </span><span class=\"ls0\">Softw<span class=\"_ _5\"/>are </span>uitvoer<span class=\"_ _5\"/>ing <span class=\"_ _97\"> </span>T<span class=\"_ _3\"/>otaal Kostprijs <span class=\"_ _ea\"> </span>1<span class=\"_ _5\"/>68 <span class=\"_ _5a\"> </span>180 <span class=\"_ _ab\"> </span>48 <span class=\"_ _48\"> </span>40 <span class=\"_ _5a\"> </span>268 Cumulatiev<span class=\"_ _5\"/>e amortisatie en bijzondere waarde<span class=\"_ _5\"/>verminderingen <span class=\"_ _1a9\"> </span>(43) <span class=\"_ _5a\"> </span>(82) <span class=\"_ _5a\"> </span>(37) <span class=\"_ _4c\"> </span>0 <span class=\"_ _72\"> </span>(1<span class=\"_ _3e\"/>19) Stand per 31 december 2020 125 <span class=\"_ _48\"> </span>98 <span class=\"_ _155\"> </span><span class=\"ls3e ws60\">11<span class=\"_ _1\"/> <span class=\"_ _48\"> </span></span>40 <span class=\"_ _5a\"> </span>149 Inv<span class=\"_ _5\"/>esteringen <span class=\"_ _1ca\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>7 <span class=\"_ _1e\"> </span><span class=\"ls39 ws58\">17<span class=\"_ _1\"/> <span class=\"_ _48\"> </span></span>24 Desinv<span class=\"_ _5\"/>esteringen <span class=\"_ _18c\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 <span class=\"_ _4c\"> </span>(0) <span class=\"_ _4c\"> </span>0 <span class=\"_ _4c\"> </span>(0) Acquisities <span class=\"_ _1cb\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 Ov<span class=\"_ _5\"/>erboekingen <span class=\"_ _13b\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>4 <span class=\"_ _4c\"> </span>(5) <span class=\"_ _48\"> </span>(1) Amortisatie <span class=\"_ _13a\"> </span>0 <span class=\"_ _57\"> </span>(1<span class=\"_ _2\"/>1) <span class=\"_ _46\"> </span>(1<span class=\"_ _5\"/>0) <span class=\"_ _1c3\"> </span>0 <span class=\"_ _52\"> </span>(21) Bijzondere w<span class=\"_ _5\"/>aardeverminderingen en inef<span class=\"_ _5\"/>fici\u00ebnties <span class=\"_ _81\"> </span>0 <span class=\"_ _1c3\"> </span>(3) <span class=\"_ _48\"> </span>(0) <span class=\"_ _48\"> </span>(2) <span class=\"_ _48\"> </span>(5) T<span class=\"_ _2\"/>otaal mut<span class=\"_ _19\"/>aties 0 <span class=\"_ _59\"> </span>(1<span class=\"_ _5\"/>4) <span class=\"_ _4c\"> </span>1 <span class=\"_ _155\"> </span><span class=\"ls1e ws2b\">10<span class=\"_ _1\"/> <span class=\"_ _4c\"> </span></span>(3)  Kostprijs <span class=\"_ _ea\"> </span>1<span class=\"_ _5\"/>68 <span class=\"_ _5a\"> </span>180 <span class=\"_ _ab\"> </span>43 <span class=\"_ _48\"> </span>50 <span class=\"_ _5a\"> </span>273 Cumulatiev<span class=\"_ _5\"/>e amortisatie en bijzondere waarde<span class=\"_ _5\"/>verminderingen <span class=\"_ _1a9\"> </span>(43) <span class=\"_ _5a\"> </span>(96) <span class=\"_ _5a\"> </span>(31) <span class=\"_ _4c\"> </span>0 <span class=\"_ _5e\"> </span>(1<span class=\"_ _5\"/>27) Stand per 31 december 2021 125 <span class=\"_ _48\"> </span>84 <span class=\"_ _48\"> </span>12 <span class=\"_ _48\"> </span>50 <span class=\"_ _5a\"> </span>146 Inv<span class=\"_ _5\"/>esteringen <span class=\"_ _1ca\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 <span class=\"_ _155\"> </span><span class=\"lsa wsc\">11<span class=\"_ _28\"/> <span class=\"_ _15c\"> </span>11<span class=\"_ _28\"/> <span class=\"_ _48\"> </span></span>22 Desinv<span class=\"_ _5\"/>esteringen <span class=\"_ _18c\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 Acquisities <span class=\"_ _1cb\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 1) Ov<span class=\"_ _5\"/>erboekingen <span class=\"_ _1cc\"> </span><span class=\"fsc\"> 0 <span class=\"_ _4c\"> </span> 0 <span class=\"_ _52\"> </span> 58 <span class=\"_ _5a\"> </span> (58) <span class=\"_ _4c\"> </span>0 </span>Amortisatie <span class=\"_ _13a\"> </span>0 <span class=\"_ _57\"> </span>(1<span class=\"_ _2\"/>1) <span class=\"_ _46\"> </span>(1<span class=\"_ _5\"/>0) <span class=\"_ _1c3\"> </span>0 <span class=\"_ _52\"> </span>(21) Bijzondere w<span class=\"_ _5\"/>aardeverminderingen en inef<span class=\"_ _5\"/>fici\u00ebnties <span class=\"_ _81\"> </span>0 <span class=\"_ _91\"> </span>0 <span class=\"_ _4c\"> </span>(3) <span class=\"_ _4c\"> </span>0 <span class=\"_ _4c\"> </span>(3) T<span class=\"_ _2\"/>otaal mut<span class=\"_ _19\"/>aties 0 <span class=\"_ _57\"> </span>(1<span class=\"_ _2\"/>1) <span class=\"_ _52\"> </span>56 <span class=\"_ _52\"> </span>(47) <span class=\"_ _48\"> </span>(2) Kostprijs <span class=\"_ _ea\"> </span>1<span class=\"_ _5\"/>68 <span class=\"_ _5a\"> </span>180 <span class=\"_ _80\"> </span>1<span class=\"_ _5\"/>09 <span class=\"_ _91\"> </span>3 <span class=\"_ _5a\"> </span>292 Cumulatiev<span class=\"_ _5\"/>e amortisatie en bijzondere waarde<span class=\"_ _5\"/>verminderingen (43) <span class=\"_ _56\"> </span>(1<span class=\"_ _5\"/>07) <span class=\"_ _5a\"> </span>(41) <span class=\"_ _4c\"> </span>0 <span class=\"_ _5e\"> </span>(1<span class=\"_ _5\"/>48) Stand per 31 december 2022 125 <span class=\"_ _48\"> </span>73 <span class=\"_ _48\"> </span>68 <span class=\"_ _50\"> </span>3 <span class=\"_ _5a\"> </span>144 1) <span class=\"_ _73\"> </span>Betref<span class=\"_ _5\"/>t de ingebruikname v<span class=\"_ _5\"/>an de nieuw<span class=\"_ _5\"/>e ERP omgeving in Belgi\u00eb met SAP als basis. Bedr<span class=\"_ _5\"/>ijfs- <span class=\"_ _5\"/> Machines <span class=\"_ _2\"/> Andere v<span class=\"_ _5\"/>as- <span class=\"_ _2\"/> gebouw<span class=\"_ _5\"/>en <span class=\"_ _5\"/> en <span class=\"_ _2\"/> te bedr<span class=\"_ _5\"/>ijfs- <span class=\"_ _2\"/> Activ<span class=\"_ _5\"/>a in <span class=\"_ _2\"/> x \u20ac miljoen en ter<span class=\"_ _5\"/>reinen Installaties middelen uitvoer<span class=\"_ _5\"/>ing <span class=\"_ _97\"> </span>T<span class=\"_ _3\"/>otaal Kostprijs <span class=\"_ _1d2\"> </span>405 <span class=\"_ _48\"> </span>71 <span class=\"_ _80\"> </span>1<span class=\"_ _5\"/>85 <span class=\"_ _50\"> </span>1 <span class=\"_ _5a\"> </span>662 Cumulatiev<span class=\"_ _5\"/>e afsc<span class=\"_ _5\"/>hrijvingen <span class=\"_ _a1\"> </span>(1<span class=\"_ _5\"/>66) <span class=\"_ _5a\"> </span>(53) <span class=\"_ _56\"> </span>(1<span class=\"_ _5\"/>44) <span class=\"_ _4c\"> </span>0 <span class=\"_ _70\"> </span>(363) Stand per 31 december 2020 239 <span class=\"_ _48\"> </span><span class=\"ls27 ws39\">18<span class=\"_ _19\"/> <span class=\"_ _48\"> </span></span>41 <span class=\"_ _50\"> </span>1 <span class=\"_ _5a\"> </span>299 Inv<span class=\"_ _5\"/>esteringen <span class=\"_ _1d3\"> </span>6 <span class=\"_ _50\"> </span>3 <span class=\"_ _50\"> </span>3 <span class=\"_ _1e\"> </span><span class=\"ls9 wsb\">13<span class=\"_ _19\"/> <span class=\"_ _48\"> </span></span>25 Desinv<span class=\"_ _5\"/>esteringen <span class=\"_ _140\"> </span>(2) <span class=\"_ _1c3\"> </span>0 <span class=\"_ _4c\"> </span>(0) <span class=\"_ _4c\"> </span>0 <span class=\"_ _4c\"> </span>(2) Acquisities <span class=\"_ _ea\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 Ov<span class=\"_ _5\"/>erboekingen <span class=\"_ _13b\"> </span>0 <span class=\"_ _91\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>1 <span class=\"_ _4c\"> </span>(1) <span class=\"_ _4c\"> </span>0 Afsc<span class=\"_ _5\"/>hrijvingen <span class=\"_ _1d4\"> </span>(1<span class=\"_ _5\"/>6) <span class=\"_ _48\"> </span>(5) <span class=\"_ _80\"> </span>(1<span class=\"_ _5\"/>9) <span class=\"_ _4c\"> </span>0 <span class=\"_ _52\"> </span>(40) Bijzondere w<span class=\"_ _5\"/>aardeverminderingen <span class=\"_ _f8\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0<span class=\"_ _50\"> </span>(0)<span class=\"_ _50\"> </span>0<span class=\"_ _50\"> </span>(0)Ov<span class=\"_ _5\"/>erboekingen naar activa aangehouden voor v<span class=\"_ _5\"/>erkoop <span class=\"_ _cc\"> </span>0 <span class=\"_ _91\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 T<span class=\"_ _2\"/>otaal mut<span class=\"_ _19\"/>aties (1<span class=\"_ _5\"/>2) <span class=\"_ _48\"> </span>(2) <span class=\"_ _80\"> </span>(1<span class=\"_ _5\"/>5) <span class=\"_ _59\"> </span><span class=\"ls9 wsb\">12<span class=\"_ _1\"/> <span class=\"_ _103\"> </span></span>(1<span class=\"_ _5\"/>7) Kostprijs <span class=\"_ _1d2\"> </span>408 <span class=\"_ _48\"> </span>75 <span class=\"_ _80\"> </span>1<span class=\"_ _5\"/>85 <span class=\"_ _1e\"> </span><span class=\"ls9 wsb\">13<span class=\"_ _19\"/> <span class=\"_ _5a\"> </span></span>681 Cumulatiev<span class=\"_ _5\"/>e afsc<span class=\"_ _5\"/>hrijvingen <span class=\"_ _a1\"> </span>(1<span class=\"_ _5\"/>81) <span class=\"_ _5a\"> </span>(59) <span class=\"_ _56\"> </span>(1<span class=\"_ _5\"/>59) <span class=\"_ _4c\"> </span>0 <span class=\"_ _70\"> </span>(399) Stand per 31 december 2021 227 <span class=\"_ _48\"> </span>16 <span class=\"_ _48\"> </span>26 <span class=\"_ _48\"> </span>13 <span class=\"_ _5a\"> </span>282 Inv<span class=\"_ _5\"/>esteringen <span class=\"_ _1d5\"> </span><span class=\"ls9 wsb\">13<span class=\"_ _19\"/> <span class=\"_ _50\"> </span></span>2 <span class=\"_ _15c\"> </span><span class=\"lsa wsc\">11<span class=\"_ _28\"/> <span class=\"_ _155\"> </span>11<span class=\"_ _28\"/> <span class=\"_ _48\"> </span></span>37 Desinv<span class=\"_ _5\"/>esteringen <span class=\"_ _18c\"> </span>0 <span class=\"_ _91\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 Acquisities <span class=\"_ _ea\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 Ov<span class=\"_ _5\"/>erboekingen <span class=\"_ _1c8\"> </span><span class=\"ls9 wsb\">12<span class=\"_ _1\"/> <span class=\"_ _50\"> </span></span>1 <span class=\"_ _50\"> </span>3 <span class=\"_ _59\"> </span>(16) <span class=\"_ _1c3\"> </span>0 Afsc<span class=\"_ _5\"/>hrijvingen <span class=\"_ _1d4\"> </span>(1<span class=\"_ _5\"/>6) <span class=\"_ _48\"> </span>(6) <span class=\"_ _80\"> </span>(1<span class=\"_ _5\"/>6) <span class=\"_ _4c\"> </span>0 <span class=\"_ _52\"> </span>(38) Bijzondere w<span class=\"_ _5\"/>aardeverminderingen <span class=\"_ _f8\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span><span class=\"ws6a\">0  </span>Ov<span class=\"_ _5\"/>erboekingen naar activa aangehouden voor v<span class=\"_ _5\"/>erkoop <span class=\"_ _cc\"> </span>0 <span class=\"_ _91\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 T<span class=\"_ _2\"/>otaal mut<span class=\"_ _19\"/>aties 9 <span class=\"_ _4c\"> </span>(3) <span class=\"_ _48\"> </span>(2) <span class=\"_ _48\"> </span>(5) <span class=\"_ _48\"> </span>(1) Kostprijs <span class=\"_ _1d2\"> </span>432 <span class=\"_ _48\"> </span>75 <span class=\"_ _80\"> </span>1<span class=\"_ _5\"/>85 <span class=\"_ _50\"> </span>8 <span class=\"_ _5a\"> </span>700 Cumulatiev<span class=\"_ _5\"/>e afsc<span class=\"_ _5\"/>hrijvingen <span class=\"_ _a1\"> </span>(1<span class=\"_ _5\"/>96) <span class=\"_ _5a\"> </span>(62) <span class=\"_ _56\"> </span>(1<span class=\"_ _5\"/>61) <span class=\"_ _4c\"> </span>0 <span class=\"_ _5e\"> </span>(41<span class=\"_ _5\"/>9) Stand per 31 december 2022 236 <span class=\"_ _48\"> </span>13 <span class=\"_ _48\"> </span>24 <span class=\"_ _50\"> </span>8 <span class=\"_ _5a\"> </span>281  Andere Bedr<span class=\"_ _5\"/>ijfs- bedr<span class=\"_ _5\"/>ijfs- x \u20ac miljoen gebouw<span class=\"_ _5\"/>en middelen <span class=\"_ _97\"> </span>T<span class=\"_ _3\"/>otaal Kostprijs <span class=\"_ _1d9\"> </span>332 <span class=\"_ _50\"> </span>6 <span class=\"_ _5a\"> </span>338 Cumulatiev<span class=\"_ _5\"/>e afsc<span class=\"_ _5\"/>hrijvingen <span class=\"_ _b8\"> </span>(1<span class=\"_ _2\"/>19) <span class=\"_ _ab\"> </span>(3) <span class=\"_ _56\"> </span>(1<span class=\"_ _5\"/>22) Stand per 31 december 2020 213 <span class=\"_ _50\"> </span>3 <span class=\"_ _5a\"> </span>216 T<span class=\"_ _2\"/>oev<span class=\"_ _5\"/>oegingen <span class=\"_ _181\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>1 <span class=\"_ _50\"> </span>1 V<span class=\"_ _5\"/>erlengingen <span class=\"_ _f0\"> </span><span class=\"ls9 wsb\">12<span class=\"_ _19\"/> <span class=\"_ _50\"> </span></span>0 <span class=\"_ _1e\"> </span><span class=\"ls9 wsb\">12<span class=\"_ _19\"/> </span>Be\u00ebindigingen <span class=\"_ _11\"> </span>(0) <span class=\"_ _48\"> </span>(0) <span class=\"_ _48\"> </span>(0) Afsc<span class=\"_ _5\"/>hrijvingen <span class=\"_ _177\"> </span>(18) <span class=\"_ _ab\"> </span>(2) <span class=\"_ _5a\"> </span>(20) Index<span class=\"_ _5\"/>eringen <span class=\"_ _1c2\"> </span>2 <span class=\"_ _50\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>2 T<span class=\"_ _2\"/>otaal mut<span class=\"_ _19\"/>aties (4) <span class=\"_ _aa\"> </span>(1) <span class=\"_ _8a\"> </span>(5) Kostprijs <span class=\"_ _1d9\"> </span>344 <span class=\"_ _50\"> </span>6 <span class=\"_ _5a\"> </span>350 Cumulatiev<span class=\"_ _5\"/>e afsc<span class=\"_ _5\"/>hrijvingen <span class=\"_ _1da\"> </span>(1<span class=\"_ _5\"/>35) <span class=\"_ _48\"> </span>(4) <span class=\"_ _56\"> </span>(1<span class=\"_ _5\"/>39) Stand per 31 december 2021 209 <span class=\"_ _50\"> </span>2 <span class=\"_ _46\"> </span>21<span class=\"_ _5\"/>1 T<span class=\"_ _2\"/>oev<span class=\"_ _5\"/>oegingen <span class=\"_ _181\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>2 <span class=\"_ _50\"> </span>2 V<span class=\"_ _5\"/>erlengingen <span class=\"_ _b7\"> </span>1 <span class=\"_ _50\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>1 Be\u00ebindigingen <span class=\"_ _ac\"> </span>0 <span class=\"_ _91\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 Afsc<span class=\"_ _5\"/>hrijvingen <span class=\"_ _133\"> </span>(1<span class=\"_ _5\"/>9) <span class=\"_ _48\"> </span>(2) <span class=\"_ _5a\"> </span>(21) Index<span class=\"_ _5\"/>eringen <span class=\"_ _2b\"> </span><span class=\"ls1e ws2b\">10<span class=\"_ _19\"/> <span class=\"_ _50\"> </span></span>0 <span class=\"_ _155\"> </span><span class=\"ls1e ws2b\">10<span class=\"_ _1\"/> </span>T<span class=\"_ _2\"/>otaal mut<span class=\"_ _19\"/>aties (8) <span class=\"_ _82\"> </span>0 <span class=\"_ _82\"> </span>(8) Kostprijs <span class=\"_ _1d9\"> </span>355 <span class=\"_ _50\"> </span>6 <span class=\"_ _5a\"> </span>361 Cumulatiev<span class=\"_ _5\"/>e afsc<span class=\"_ _5\"/>hrijvingen <span class=\"_ _1da\"> </span>(1<span class=\"_ _5\"/>55) <span class=\"_ _48\"> </span>(3) <span class=\"_ _56\"> </span>(1<span class=\"_ _5\"/>58) Stand per 31 december 2022 200 <span class=\"_ _50\"> </span>3 <span class=\"_ _5a\"> </span>203 31.<span class=\"_ _2\"/> <span class=\"_ _1eb\"> </span>Supply Chain Finance De Groep heef<span class=\"_ _5\"/>t een Supply Chain Finance programma lopen dat deelne-mende lev<span class=\"_ _5\"/>eranciers de mogelijkheid biedt haar facturen te v<span class=\"_ _5\"/>erdisconteren bij een participerende bank tegen een rentetarief van 1<span class=\"_ _5\"/>-maands Euribor  plus 1,1<span class=\"_ _5\"/>5% op jaarbasis. In de post crediteuren is ultimo 2022 een bedrag begrepen van \u20ac 1<span class=\"_ _2\"/>04 miljoen (2021: \u20ac 58) welke betrekking heef<span class=\"_ _5\"/>t op de deelnemende lev<span class=\"_ _5\"/>eranciers. Sligro Food Group ontv<span class=\"_ _5\"/>angt een (geringe) vergoeding uit dit programma w<span class=\"_ _5\"/>elke is verantwoord onder de O<span class=\"_ _5\"/>verige bedrijfsopbrengsten. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DisclosureOfOtherOperatingIncomeExpenseExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-86-3": {
   "value": "4.<span class=\"_ _2\"/> <span class=\"_ _104\"> </span>Overige bedrijfsopbr<span class=\"_ _5\"/>engsten x \u20ac miljoen <span class=\"_ _186\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\"> 2022 <span class=\"_ _43\"> </span> 2021 </span>Huuropbrengsten <span class=\"_ _164\"> </span> 1 <span class=\"_ _4c\"> </span> 1 Boekresultaat verk<span class=\"_ _5\"/>oop materi\u00eble vaste activa <span class=\"_ _de\"> </span> 1 <span class=\"_ _4c\"> </span> 4 Ov<span class=\"_ _5\"/>erige incidentele result<span class=\"_ _19\"/>aten <span class=\"_ _16\"> </span><span class=\"ls9 wsb\"> 16<span class=\"_ _19\"/> <span class=\"_ _4c\"> </span></span> 2 18 <span class=\"_ _4c\"> </span><span class=\"ls0 ws1\"> 7 </span> Dit jaar is een eenmalige onbelaste boekwinst op de verk<span class=\"_ _5\"/>oop van het minderheidsbelang van de Groep in de geassocieerde deelneming  O. Smeding &amp; Zn. B<span class=\"_ _5\"/>.V<span class=\"_ _3e\"/>. van \u20ac 1<span class=\"_ _5\"/>6 miljoen gerealiseerd, die verantwoord  is onder de ov<span class=\"_ _5\"/>erige incidentele result<span class=\"_ _19\"/>aten.  In 2021 zijn twee bedrijfspanden en een stuk grond v<span class=\"_ _5\"/>erkoc<span class=\"_ _5\"/>ht. Hierop is een boekwinst gerealiseerd van \u20ac 4 miljoen. Binnen het partnership met Heineken zijn in 2021 enk<span class=\"_ _5\"/>ele administratief belastende periodieke afreke-ningen in een keer afge<span class=\"_ _5\"/>wikkeld, hetgeen tot een eenmalige bate van  \u20ac 2 miljoen heef<span class=\"_ _5\"/>t geleid. 31.<span class=\"_ _2\"/> <span class=\"_ _1eb\"> </span>Supply Chain Finance De Groep heef<span class=\"_ _5\"/>t een Supply Chain Finance programma lopen dat deelne-mende lev<span class=\"_ _5\"/>eranciers de mogelijkheid biedt haar facturen te v<span class=\"_ _5\"/>erdisconteren bij een participerende bank tegen een rentetarief van 1<span class=\"_ _5\"/>-maands Euribor  plus 1,1<span class=\"_ _5\"/>5% op jaarbasis. In de post crediteuren is ultimo 2022 een bedrag begrepen van \u20ac 1<span class=\"_ _2\"/>04 miljoen (2021: \u20ac 58) welke betrekking heef<span class=\"_ _5\"/>t op de deelnemende lev<span class=\"_ _5\"/>eranciers. Sligro Food Group ontv<span class=\"_ _5\"/>angt een (geringe) vergoeding uit dit programma w<span class=\"_ _5\"/>elke is verantwoord onder de O<span class=\"_ _5\"/>verige bedrijfsopbrengsten. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DisclosureOfOtherOperatingIncomeExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-87-2": {
   "value": "5.<span class=\"_ _2\"/> <span class=\"_ _104\"> </span>Personeelsg<span class=\"_ _5\"/>er<span class=\"_ _5\"/>elateer<span class=\"_ _5\"/>de posten 5.A P<span class=\"_ _5\"/>ersoneelskost<span class=\"_ _5\"/>en  De personeelskosten zijn als v<span class=\"_ _5\"/>olgt samengesteld:  x \u20ac miljoen <span class=\"_ _1a4\"> </span> T<span class=\"_ _2\"/>oelichting <span class=\"_ _aa\"> </span><span class=\"ff4 fs5 ws1\"> 2022 <span class=\"_ _20\"> </span> 2021 </span>Salarissen <span class=\"_ _179\"> </span><span class=\"ls1e ws2b\"> 176<span class=\"_ _1\"/> <span class=\"_ _5e\"> </span></span> 1<span class=\"_ _5\"/>65 Sociale lasten <span class=\"_ _19f\"> </span> 31 <span class=\"_ _52\"> </span> 28 Premies toegez<span class=\"_ _5\"/>egde bijdrageregelingen <span class=\"_ _12c\"> </span><span class=\"ls9 wsb\"> 14<span class=\"_ _19\"/> <span class=\"_ _59\"> </span> 14<span class=\"_ _1\"/> </span>Op aandelen gebaseerde betalingen  5.C <span class=\"_ _145\"> </span><span class=\"fsc fc3\"> 4 <span class=\"_ _4c\"> </span> 1 </span>Ingeleend personeel en uitzendkrac<span class=\"_ _5\"/>hten <span class=\"_ _ef\"> </span> 70 <span class=\"_ _df\"> </span> 26 Ov<span class=\"_ _5\"/>erige personeelskosten <span class=\"_ _1a5\"> </span><span class=\"ls9 wsb\"> 19<span class=\"_ _19\"/> <span class=\"_ _103\"> </span> 19<span class=\"_ _19\"/> </span>T<span class=\"_ _2\"/>egemoetkoming NO<span class=\"_ _5\"/>W  5.D<span class=\"_ _92\"> </span><span class=\"fsc fc3\"> 0 <span class=\"_ _5a\"> </span> (27) </span> 314 <span class=\"_ _70\"> </span> 226 Het verloop v<span class=\"_ _5\"/>an de reorganisatievoorziening is als volgt w<span class=\"_ _5\"/>eer te geven:   x \u20ac miljoen<span class=\"_ _15f\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\"> 2022 <span class=\"_ _43\"> </span> 2021 </span>Stand begin boekjaar <span class=\"_ _173\"> </span> 0 <span class=\"_ _4c\"> </span> 3 Dotaties <span class=\"_ _66\"> </span> 0 <span class=\"_ _4c\"> </span> 0 Ont<span class=\"_ _5\"/>trekkingen <span class=\"_ _62\"> </span> 0 <span class=\"_ _48\"> </span> (3) Vrijval <span class=\"_ _1a6\"> </span> 0 <span class=\"_ _4c\"> </span> 0 Stand einde boekjaar  0 <span class=\"_ _4c\"> </span> 0  5.B V<span class=\"_ _2\"/>oorziening <span class=\"_\"> </span>personeelsbeloningen  Deze v<span class=\"_ _5\"/>oor<span class=\"_ _19\"/>ziening heef<span class=\"_ _5\"/>t betrekking op jubileumregelingen.  x \u20ac miljoen <span class=\"_ _186\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\"> 2022 <span class=\"_ _43\"> </span> 2021 </span>Stand begin boekjaar <span class=\"_ _173\"> </span> 2 <span class=\"_ _4c\"> </span> 2 Uitkeringen <span class=\"_ _141\"> </span> 0 <span class=\"_ _4c\"> </span> 0 T<span class=\"_ _2\"/>oev<span class=\"_ _5\"/>oegingen <span class=\"_ _1a7\"> </span> 0 <span class=\"_ _4c\"> </span> 0 Act<span class=\"_ _5\"/>uarieel result<span class=\"_ _19\"/>aat (ev<span class=\"_ _5\"/>eneens result<span class=\"_ _19\"/>aat boekjaar) <span class=\"_ _18c\"> </span> 0 <span class=\"_ _4c\"> </span> 0 Stand einde boekjaar  2 <span class=\"_ _4c\"> </span> 2  5.C Op aandelen gebaseer<span class=\"_ _5\"/>de betalingen (optier<span class=\"_ _5\"/>egeling)  Onder de ov<span class=\"_ _5\"/>erige personeelskosten zijn onder andere de kosten ten aanzien van optieregelingen opgenomen. De Groep k<span class=\"_ _5\"/>ent t<span class=\"_ _19\"/>wee regelingen waarin opties w<span class=\"_ _5\"/>orden toegekend. De tweede regeling is vanaf 2020 niet meer van toepassing op nieu<span class=\"_ _5\"/>we toekenningen.  De doelgroep voor de eerste regeling bestaat uit ongev<span class=\"_ _5\"/>eer 50 personen  die vierjarige voor<span class=\"_ _19\"/>waardelijk<span class=\"_ _5\"/>e, voor continuering van het dienstv<span class=\"_ _5\"/>erband,  niet tussentijds uitoef<span class=\"_ _5\"/>enbare opties verkrijgen. De toek<span class=\"_ _5\"/>enning voor de bestuurders v<span class=\"_ _5\"/>an Sligro Food Group N.V<span class=\"_ _3\"/>. is gebaseerd op een breuk van het gemiddelde vaste salaris v<span class=\"_ _5\"/>an de bestuurders en de uitoef<span class=\"_ _5\"/>enprijs, vermenig-vuldigd met een factor<span class=\"_ _2\"/>. De factor is afhankelijk v<span class=\"_ _5\"/>an de ont<span class=\"_ _19\"/>wikkeling v<span class=\"_ _5\"/>an het totale aandeelhoudersrendement ten opzic<span class=\"_ _5\"/>hte van een peergroup en kan vari\u00ebren t<span class=\"_ _5\"/>ussen 0% en 1<span class=\"_ _5\"/>50%. De peergroup samenstelling is onderdeel  van de door de <span class=\"_ _5\"/>Algemene <span class=\"_ _5\"/>V<span class=\"_ _5\"/>ergadering v<span class=\"_ _5\"/>an Aandeelhouders goedgek<span class=\"_ _5\"/>eurde regeling en is opgenomen op de website. De peergroup toetsing leidt in 2022 tot een factor v<span class=\"_ _5\"/>an 0% (2021: 0%) waardoor er dus geen toekenning van opties heef<span class=\"_ _5\"/>t plaatsge<span class=\"_ _5\"/>vonden in 2022. De ov<span class=\"_ _5\"/>erige leden van de doelgroep ontvangen, afhank<span class=\"_ _5\"/>elijk van de categorie, 50% of 25% van de toek<span class=\"_ _5\"/>enning van de bestuurders. Ook v<span class=\"_ _5\"/>oor deze leden is er in 2022 dan ook geen toekenning. De uit de optieregels voorvloeiende winst (na belasting) dient volledig te w<span class=\"_ _5\"/>orden besteed aan aankoop van Sligro F<span class=\"_ _5\"/>ood Group aandelen. <span class=\"_ _5\"/>V<span class=\"_ _5\"/>oor de directieleden w<span class=\"_ _5\"/>orden die aandelen (wederom) vier jaar geblokk<span class=\"_ _5\"/>eerd. <span class=\"_ _5\"/>V<span class=\"_ _5\"/>oor de o<span class=\"_ _5\"/>verige deelnemers geldt een blokkade termijn van een jaar v<span class=\"_ _5\"/>oor de gekoc<span class=\"_ _5\"/>hte aandelen.  De doelgroep voor de tweede regeling w<span class=\"_ _5\"/>as breder<span class=\"_ _5\"/>. Sligro F<span class=\"_ _5\"/>ood Group kent al vele jaren een aandelenparticipatieplan v<span class=\"_ _5\"/>oor haar medewerk<span class=\"_ _5\"/>ers in Nederland. Afhank<span class=\"_ _5\"/>elijk van de winst als percentage van de omzet v<span class=\"_ _5\"/>oor de Groep krijgen de medew<span class=\"_ _5\"/>erkers een winstdelingspercentage van hun bruto loon tot een maximum bruto loon v<span class=\"_ _5\"/>an \u20ac 50.0<span class=\"_ _19\"/>00. Dit werd tot 20<span class=\"_ _5\"/>1<span class=\"_ _5\"/>9 uitge-keerd in de v<span class=\"_ _5\"/>orm van Sligro F<span class=\"_ _5\"/>ood Group aandelen (50% van de winstdeling) en vierjarige voor<span class=\"_ _19\"/>waardelijk<span class=\"_ _5\"/>e, voor continuering van het dienstv<span class=\"_ _5\"/>erband, niet tussentijds uitoef<span class=\"_ _5\"/>enbare opties (50% van de winstdeling). Een e<span class=\"_ _5\"/>vent<span class=\"_ _5\"/>uele optiewinst (na belasting) w<span class=\"_ _5\"/>ordt volledig in Sligro F<span class=\"_ _5\"/>ood Group aandelen uitgekeerd. Dez<span class=\"_ _5\"/>e aandelen zijn ver<span class=\"_ _19\"/>volgens (w<span class=\"_ _5\"/>ederom) voor een jaar geblokkeerd. <span class=\"_ _2\"/>V<span class=\"_ _5\"/>anaf 2020 is de regeling her<span class=\"_ _19\"/>zien en wordt de winstdeling, mits aan de geldende criteria is voldaan, v<span class=\"_ _5\"/>olledig toegekend in aandelen,  die voor een periode v<span class=\"_ _5\"/>an vijf jaar zijn geblokkeerd.  De uitoef<span class=\"_ _5\"/>enprijs is de eerste ex dividend koers na toek<span class=\"_ _5\"/>enning<span class=\"_ _19\"/>. De re\u00eble waarde v<span class=\"_ _5\"/>an de opties wordt lineair ov<span class=\"_ _5\"/>er de looptijd van de optierec<span class=\"_ _5\"/>hten ten laste van het resultaat gebrac<span class=\"_ _5\"/>ht. Deze opties w<span class=\"_ _5\"/>orden volledig ver<span class=\"_ _19\"/>werkt als \u2018<span class=\"_ _5\"/>equity set<span class=\"_ _5\"/>tled\u2019<span class=\"_ _2\"/>. <span class=\"_ _2\"/>T<span class=\"_ _2\"/>er afdekking van de verplic<span class=\"_ _5\"/>hting w<span class=\"_ _5\"/>ordt voor een deel van de uitstaande opties aandelen ingekoc<span class=\"_ _5\"/>ht. Dit gebeurt op basis van de ver<span class=\"_ _19\"/>wac<span class=\"_ _5\"/>hting die v<span class=\"_ _5\"/>oortvloeit uit de hierna toegelichte Blac<span class=\"_ _5\"/>k &amp; Sc<span class=\"_ _5\"/>holes formule. Het verloop v<span class=\"_ _5\"/>an het aant<span class=\"_ _19\"/>al uitstaande opties is als volgt:  x 1 <span class=\"_ _139\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\"> 2022 <span class=\"_ _43\"> </span> 2021 </span>Stand begin boekjaar <span class=\"_ _f1\"> </span> 7<span class=\"_ _5\"/>66.1<span class=\"_ _5\"/>85 <span class=\"_ _10d\"> </span> 1<span class=\"_ _3e\"/>.0<span class=\"_ _5\"/>1<span class=\"_ _5\"/>5.071 Uitgeoef<span class=\"_ _5\"/>end <span class=\"_ _1a8\"> </span> 0 <span class=\"_ _4c\"> </span> 0 Afkoop <span class=\"_ _101\"> </span> 0 <span class=\"_ _4c\"> </span> 0 V<span class=\"_ _5\"/>ervallen <span class=\"_ _1a9\"> </span> (1<span class=\"_ _5\"/>32.578) <span class=\"_ _16a\"> </span> (21<span class=\"_ _5\"/>7<span class=\"_ _93\"/>.642) V<span class=\"_ _5\"/>ervallen in verband met be\u00ebindiging dienstverband <span class=\"_ _17c\"> </span> (62.408) <span class=\"_ _e0\"> </span> (31<span class=\"_ _3e\"/>.244) V<span class=\"_ _5\"/>erstrekt <span class=\"_ _18c\"> </span> 0 <span class=\"_ _4c\"> </span> 0 Stand einde boekjaar  571<span class=\"_ _5\"/>.199 <span class=\"_ _107\"> </span> 766.1<span class=\"_ _5\"/>85 De in 20<span class=\"_ _5\"/>1<span class=\"_ _5\"/>8 toegekende opties zijn niet uitgeoef<span class=\"_ _5\"/>end en derhalve v<span class=\"_ _5\"/>er<span class=\"_ _19\"/>vallen, omdat de werk<span class=\"_ _5\"/>elijke koers op uitoef<span class=\"_ _5\"/>endat<span class=\"_ _5\"/>um lager was dan de uitoef<span class=\"_ _5\"/>en-koers. In 2020 en 2021 zijn geen opties v<span class=\"_ _5\"/>erstrekt.  De ultimo 2022 uitstaande opties zijn als volgt samengesteld:  Uitoef<span class=\"_ _5\"/>en-  Looptijd k<span class=\"_ _5\"/>oers <span class=\"_ _dd\"> </span><span class=\"ws6d\"> Aantal </span>22 maart 20<span class=\"_ _5\"/>1<span class=\"_ _5\"/>9 <span class=\"_ _1a\"> </span> 1 april 2023 <span class=\"_ _113\"> </span> 31,50 <span class=\"_ _1aa\"> </span> 571<span class=\"_ _3e\"/>.1<span class=\"_ _5\"/>99  V<span class=\"_ _5\"/>oor het aantal aan individuele bestuurders toegek<span class=\"_ _5\"/>ende opties wordt ver<span class=\"_ _19\"/>wez<span class=\"_ _5\"/>en naar toelic<span class=\"_ _5\"/>hting 6. De uit deze regeling v<span class=\"_ _5\"/>oortvloeiende bruto kosten zijn berek<span class=\"_ _5\"/>end door externe deskundigen met behulp van het Blac<span class=\"_ _5\"/>k &amp; Sc<span class=\"_ _5\"/>holes waarderingsmodel en belopen voor de toek<span class=\"_ _5\"/>enning in maart 2022 \u20ac 0,0 miljoen (2021: \u20ac 0,0) over de gehele looptijd van 4 jaar<span class=\"_ _2\"/>. De opgenomen kosten in 2022 met betrekking tot de lopende optieseries bedragen \u20ac 1 miljoen (2021: \u20ac 1).  5.D T<span class=\"_ _3e\"/>egemoetk<span class=\"_ _5\"/>oming <span class=\"_ _b5\"> </span>NOW <span class=\"_\"> </span>en TW<span class=\"_ _5\"/>O  In Nederland heef<span class=\"_ _5\"/>t de Groep in 2020 en 2021 als concern gebruik<span class=\"_ _5\"/>gemaakt van de <span class=\"_ _3e\"/>Tijdelijke Noodmaatregel Ov<span class=\"_ _5\"/>erbrugging <span class=\"_ _5\"/>W<span class=\"_ _5\"/>erkgelegenheid.  In 2022 heef<span class=\"_ _5\"/>t de definitiev<span class=\"_ _5\"/>e aanvraag en afrekening v<span class=\"_ _5\"/>an NO<span class=\"_ _5\"/>W 3.1<span class=\"_ _5\"/>-3.3 plaatsgev<span class=\"_ _5\"/>onden, zonder materi\u00eble versc<span class=\"_ _5\"/>hillen met de in de jaarrek<span class=\"_ _5\"/>ening 2021 opgenomen positie tot gev<span class=\"_ _5\"/>olg<span class=\"_ _19\"/>.  Het verloop v<span class=\"_ _5\"/>an de nog te vorderen tegemoetkoming NO<span class=\"_ _5\"/>W<span class=\"_ _2\"/>, zoals opge-nomen onder de Ov<span class=\"_ _5\"/>erige vlottende activ<span class=\"_ _5\"/>a (toelic<span class=\"_ _5\"/>hting 1<span class=\"_ _5\"/>6) is als volgt:  x \u20ac miljoen<span class=\"_ _15f\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\"> 2022 <span class=\"_ _43\"> </span> 2021 </span>Stand begin boekjaar <span class=\"_ _173\"> </span> 4 <span class=\"_ _4c\"> </span> 3 Berek<span class=\"_ _5\"/>ende tegemoetkoming <span class=\"_ _193\"> </span> 0 <span class=\"_ _df\"> </span> 27 Ontvangen v<span class=\"_ _5\"/>oorsc<span class=\"_ _5\"/>hotten <span class=\"_ _1ab\"> </span> 0 <span class=\"_ _5a\"> </span> (28) Afrekening <span class=\"_ _141\"> </span> (4) <span class=\"_ _48\"> </span> 2 Stand einde boekjaar  0 <span class=\"_ _4c\"> </span> 4 In Belgi\u00eb heef<span class=\"_ _5\"/>t de Groep ook in 2022 gebr<span class=\"_ _5\"/>uik gemaakt van de regeling Tijdelijke <span class=\"_ _2\"/>Werkloosheid door O<span class=\"_ _5\"/>vermac<span class=\"_ _5\"/>ht (TW<span class=\"_ _5\"/>O). Dit heef<span class=\"_ _5\"/>t geresulteerd in lagere salariskosten en sociale lasten ter hoogte v<span class=\"_ _5\"/>an \u20ac 0 miljoen (2021: \u20ac 2). Bij deze v<span class=\"_ _5\"/>orm van steun betaalt de Belgisc<span class=\"_ _5\"/>he ov<span class=\"_ _5\"/>erheid een gedeelte van de personeelskosten direct aan de w<span class=\"_ _5\"/>erknemer<span class=\"_ _5\"/>. Er is derhalve geen sprak<span class=\"_ _5\"/>e van een tegemoetkoming maar een v<span class=\"_ _5\"/>erlaging van de salariskosten en sociale lasten. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DisclosureOfInformationAboutEmployeesExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-88-4": {
   "value": "5.A Personeelskosten  De personeelskosten zijn als volgt samengesteld:  x \u20ac miljoen   Toelichting   2022   2021 Salarissen   176   165 Sociale lasten   31   28 Premies toegezegde bijdrageregelingen   14   14 Op aandelen gebaseerde betalingen  5.C   4   1 Ingeleend personeel en uitzendkrachten   70   26 Overige personeelskosten   19   19 Tegemoetkoming NOW  5.D  0   (27)  314   226 Het verloop van de reorganisatievoorziening is als volgt weer te geven:   x \u20ac miljoen  2022   2021 Stand begin boekjaar   0   3 Dotaties   0   0 Onttrekkingen   0   (3) Vrijval   0   0 Stand einde boekjaar  0   0 7. Accountantskosten De kosten voor de controle van de jaarrekening zijn opgenomen in de algemene en beheerskosten en bedroegen over 2022 \u20ac 959 duizend  (2021: \u20ac 986). In de kosten over 2022 is een bedrag begrepen van  \u20ac 14 duizend met betrekking tot additionele kosten over de controle van  het voorgaande boekjaar (2021: \u20ac 93). Overige aan assurance verwante dienstverlening bestaat voornamelijk uit andere werkzaamheden, waaronder 2controles ten behoeve van klantgerelateerde afspraken en de NOW -regelin-gen waarvan de Groep in 2020 en 2021 in Nederland gebruik heeft gemaakt. Hiervoor is door de accountant in 2022 \u20ac 145 duizend (2021: \u20ac 157 duizend) in rekening gebracht. Er wordt geen beroep gedaan op het controlerend accountantskantoor voor advieswerkzaamheden. De accountantskosten zijn als volgt te specificeren:  2022  2021 Deloitte Deloitte Accountants Deloitte Accountants Deloitte x \u20ac miljoen B.V. netwerk B.V. netwerk Controle van de jaarrekening van de moedermaatschappij  860  0  867  0 Controle van de dochterondernemingen  0  113   0  119 Subtotaal geconsolideerde jaarrekening 860  113  867  119 Overige aan assurance verwante dienstverlening  145  0  157  0 1.005  113  1.024  119 x \u20ac miljoen  Goodwill  Overige immateri\u00eble activa Vestigings-plaatsen, klantrelaties, merknamen Activa in  en overige  Software uitvoering  Totaal Kostprijs  168  180  48  40  268 Cumulatieve amortisatie en bijzondere waardeverminderingen  (43)  (82)  (37)  0  (119) Stand per 31 december 2020 125  98  11  40  149 Investeringen  0  0  7  17  24 Desinvesteringen  0  0  (0)  0  (0) Acquisities  0  0  0  0  0 Overboekingen  0  0  4  (5)  (1) Amortisatie  0  (11)  (10)  0  (21) Bijzondere waardeverminderingen en ineffici\u00ebnties  0  (3)  (0)  (2)  (5) Totaal mutaties 0  (14)  1  10  (3)  Kostprijs  168  180  43  50  273 Cumulatieve amortisatie en bijzondere waardeverminderingen  (43)  (96)  (31)  0  (127) Stand per 31 december 2021 125  84  12  50  146 Investeringen  0  0  11  11  22 Desinvesteringen  0  0  0  0  0 Acquisities  0  0  0  0  0 1) Overboekingen   0   0   58   (58)  0 Amortisatie  0  (11)  (10)  0  (21) Bijzondere waardeverminderingen en ineffici\u00ebnties  0  0  (3)  0  (3) Totaal mutaties 0  (11)  56  (47)  (2) Kostprijs  168  180  109  3  292 Cumulatieve amortisatie en bijzondere waardeverminderingen (43)  (107)  (41)  0  (148) Stand per 31 december 2022 125  73  68  3  144 1)  Betreft de ingebruikname van de nieuwe ERP omgeving in Belgi\u00eb met SAP als basis. Bedrijfs-  Machines  Andere vas-  gebouwen  en  te bedrijfs-  Activa in  x \u20ac miljoen en terreinen Installaties middelen uitvoering  Totaal Kostprijs  405  71  185  1  662 Cumulatieve afschrijvingen  (166)  (53)  (144)  0  (363) Stand per 31 december 2020 239  18  41  1  299 Investeringen  6  3  3  13  25 Desinvesteringen  (2)  0  (0)  0  (2) Acquisities  0  0  0  0  0 Overboekingen  0  0  1  (1)  0 Afschrijvingen  (16)  (5)  (19)  0  (40) Bijzondere waardeverminderingen  0  0 (0) 0 (0)Overboekingen naar activa aangehouden voor verkoop  0  0  0  0  0 Totaal mutaties (12)  (2)  (15)  12  (17) Kostprijs  408  75  185  13  681 Cumulatieve afschrijvingen  (181)  (59)  (159)  0  (399) Stand per 31 december 2021 227  16  26  13  282 Investeringen  13  2  11  11  37 Desinvesteringen  0  0  0  0  0 Acquisities  0  0  0  0  0 Overboekingen  12  1  3  (16)  0 Afschrijvingen  (16)  (6)  (16)  0  (38) Bijzondere waardeverminderingen  0  0  0  0  0  Overboekingen naar activa aangehouden voor verkoop  0  0  0  0  0 Totaal mutaties 9  (3)  (2)  (5)  (1) Kostprijs  432  75  185  8  700 Cumulatieve afschrijvingen  (196)  (62)  (161)  0  (419) Stand per 31 december 2022 236  13  24  8  281  Andere Bedrijfs- bedrijfs- x \u20ac miljoen gebouwen middelen  Totaal Kostprijs  332  6  338 Cumulatieve afschrijvingen  (119)  (3)  (122) Stand per 31 december 2020 213  3  216 Toevoegingen  0  1  1 Verlengingen  12  0  12 Be\u00ebindigingen  (0)  (0)  (0) Afschrijvingen  (18)  (2)  (20) Indexeringen  2  0  2 Totaal mutaties (4)  (1)  (5) Kostprijs  344  6  350 Cumulatieve afschrijvingen  (135)  (4)  (139) Stand per 31 december 2021 209  2  211 Toevoegingen  0  2  2 Verlengingen  1  0  1 Be\u00ebindigingen  0  0  0 Afschrijvingen  (19)  (2)  (21) Indexeringen  10  0  10 Totaal mutaties (8)  0  (8) Kostprijs  355  6  361 Cumulatieve afschrijvingen  (155)  (3)  (158) Stand per 31 december 2022 200  3  203 ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DisclosureOfExpensesExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-88-5": {
   "value": "5.A Personeelskosten  De personeelskosten zijn als volgt samengesteld:  x \u20ac miljoen   Toelichting   2022   2021 Salarissen   176   165 Sociale lasten   31   28 Premies toegezegde bijdrageregelingen   14   14 Op aandelen gebaseerde betalingen  5.C   4   1 Ingeleend personeel en uitzendkrachten   70   26 Overige personeelskosten   19   19 Tegemoetkoming NOW  5.D  0   (27)  314   226 Het verloop van de reorganisatievoorziening is als volgt weer te geven:   x \u20ac miljoen  2022   2021 Stand begin boekjaar   0   3 Dotaties   0   0 Onttrekkingen   0   (3) Vrijval   0   0 Stand einde boekjaar  0   0 7. Accountantskosten De kosten voor de controle van de jaarrekening zijn opgenomen in de algemene en beheerskosten en bedroegen over 2022 \u20ac 959 duizend  (2021: \u20ac 986). In de kosten over 2022 is een bedrag begrepen van  \u20ac 14 duizend met betrekking tot additionele kosten over de controle van  het voorgaande boekjaar (2021: \u20ac 93). Overige aan assurance verwante dienstverlening bestaat voornamelijk uit andere werkzaamheden, waaronder 2controles ten behoeve van klantgerelateerde afspraken en de NOW -regelin-gen waarvan de Groep in 2020 en 2021 in Nederland gebruik heeft gemaakt. Hiervoor is door de accountant in 2022 \u20ac 145 duizend (2021: \u20ac 157 duizend) in rekening gebracht. Er wordt geen beroep gedaan op het controlerend accountantskantoor voor advieswerkzaamheden. De accountantskosten zijn als volgt te specificeren:  2022  2021 Deloitte Deloitte Accountants Deloitte Accountants Deloitte x \u20ac miljoen B.V. netwerk B.V. netwerk Controle van de jaarrekening van de moedermaatschappij  860  0  867  0 Controle van de dochterondernemingen  0  113   0  119 Subtotaal geconsolideerde jaarrekening 860  113  867  119 Overige aan assurance verwante dienstverlening  145  0  157  0 1.005  113  1.024  119 x \u20ac miljoen  Goodwill  Overige immateri\u00eble activa Vestigings-plaatsen, klantrelaties, merknamen Activa in  en overige  Software uitvoering  Totaal Kostprijs  168  180  48  40  268 Cumulatieve amortisatie en bijzondere waardeverminderingen  (43)  (82)  (37)  0  (119) Stand per 31 december 2020 125  98  11  40  149 Investeringen  0  0  7  17  24 Desinvesteringen  0  0  (0)  0  (0) Acquisities  0  0  0  0  0 Overboekingen  0  0  4  (5)  (1) Amortisatie  0  (11)  (10)  0  (21) Bijzondere waardeverminderingen en ineffici\u00ebnties  0  (3)  (0)  (2)  (5) Totaal mutaties 0  (14)  1  10  (3)  Kostprijs  168  180  43  50  273 Cumulatieve amortisatie en bijzondere waardeverminderingen  (43)  (96)  (31)  0  (127) Stand per 31 december 2021 125  84  12  50  146 Investeringen  0  0  11  11  22 Desinvesteringen  0  0  0  0  0 Acquisities  0  0  0  0  0 1) Overboekingen   0   0   58   (58)  0 Amortisatie  0  (11)  (10)  0  (21) Bijzondere waardeverminderingen en ineffici\u00ebnties  0  0  (3)  0  (3) Totaal mutaties 0  (11)  56  (47)  (2) Kostprijs  168  180  109  3  292 Cumulatieve amortisatie en bijzondere waardeverminderingen (43)  (107)  (41)  0  (148) Stand per 31 december 2022 125  73  68  3  144 1)  Betreft de ingebruikname van de nieuwe ERP omgeving in Belgi\u00eb met SAP als basis. Bedrijfs-  Machines  Andere vas-  gebouwen  en  te bedrijfs-  Activa in  x \u20ac miljoen en terreinen Installaties middelen uitvoering  Totaal Kostprijs  405  71  185  1  662 Cumulatieve afschrijvingen  (166)  (53)  (144)  0  (363) Stand per 31 december 2020 239  18  41  1  299 Investeringen  6  3  3  13  25 Desinvesteringen  (2)  0  (0)  0  (2) Acquisities  0  0  0  0  0 Overboekingen  0  0  1  (1)  0 Afschrijvingen  (16)  (5)  (19)  0  (40) Bijzondere waardeverminderingen  0  0 (0) 0 (0)Overboekingen naar activa aangehouden voor verkoop  0  0  0  0  0 Totaal mutaties (12)  (2)  (15)  12  (17) Kostprijs  408  75  185  13  681 Cumulatieve afschrijvingen  (181)  (59)  (159)  0  (399) Stand per 31 december 2021 227  16  26  13  282 Investeringen  13  2  11  11  37 Desinvesteringen  0  0  0  0  0 Acquisities  0  0  0  0  0 Overboekingen  12  1  3  (16)  0 Afschrijvingen  (16)  (6)  (16)  0  (38) Bijzondere waardeverminderingen  0  0  0  0  0  Overboekingen naar activa aangehouden voor verkoop  0  0  0  0  0 Totaal mutaties 9  (3)  (2)  (5)  (1) Kostprijs  432  75  185  8  700 Cumulatieve afschrijvingen  (196)  (62)  (161)  0  (419) Stand per 31 december 2022 236  13  24  8  281  Andere Bedrijfs- bedrijfs- x \u20ac miljoen gebouwen middelen  Totaal Kostprijs  332  6  338 Cumulatieve afschrijvingen  (119)  (3)  (122) Stand per 31 december 2020 213  3  216 Toevoegingen  0  1  1 Verlengingen  12  0  12 Be\u00ebindigingen  (0)  (0)  (0) Afschrijvingen  (18)  (2)  (20) Indexeringen  2  0  2 Totaal mutaties (4)  (1)  (5) Kostprijs  344  6  350 Cumulatieve afschrijvingen  (135)  (4)  (139) Stand per 31 december 2021 209  2  211 Toevoegingen  0  2  2 Verlengingen  1  0  1 Be\u00ebindigingen  0  0  0 Afschrijvingen  (19)  (2)  (21) Indexeringen  10  0  10 Totaal mutaties (8)  0  (8) Kostprijs  355  6  361 Cumulatieve afschrijvingen  (155)  (3)  (158) Stand per 31 december 2022 200  3  203 ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DisclosureOfOtherOperatingExpenseExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-88-6": {
   "value": "5.A Personeelskosten  De personeelskosten zijn als volgt samengesteld:  x \u20ac miljoen   Toelichting   2022   2021 Salarissen   176   165 Sociale lasten   31   28 Premies toegezegde bijdrageregelingen   14   14 Op aandelen gebaseerde betalingen  5.C   4   1 Ingeleend personeel en uitzendkrachten   70   26 Overige personeelskosten   19   19 Tegemoetkoming NOW  5.D  0   (27)  314   226 Het verloop van de reorganisatievoorziening is als volgt weer te geven:   x \u20ac miljoen  2022   2021 Stand begin boekjaar   0   3 Dotaties   0   0 Onttrekkingen   0   (3) Vrijval   0   0 Stand einde boekjaar  0   0 ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DisclosureOfEmployeeBenefitsExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-91-3": {
   "value": " 5.C Op aandelen gebaseer<span class=\"_ _5\"/>de betalingen (optier<span class=\"_ _5\"/>egeling)  Onder de ov<span class=\"_ _5\"/>erige personeelskosten zijn onder andere de kosten ten aanzien van optieregelingen opgenomen. De Groep k<span class=\"_ _5\"/>ent t<span class=\"_ _19\"/>wee regelingen waarin opties w<span class=\"_ _5\"/>orden toegekend. De tweede regeling is vanaf 2020 niet meer van toepassing op nieu<span class=\"_ _5\"/>we toekenningen.  De doelgroep voor de eerste regeling bestaat uit ongev<span class=\"_ _5\"/>eer 50 personen  die vierjarige voor<span class=\"_ _19\"/>waardelijk<span class=\"_ _5\"/>e, voor continuering van het dienstv<span class=\"_ _5\"/>erband,  niet tussentijds uitoef<span class=\"_ _5\"/>enbare opties verkrijgen. De toek<span class=\"_ _5\"/>enning voor de bestuurders v<span class=\"_ _5\"/>an Sligro Food Group N.V<span class=\"_ _3\"/>. is gebaseerd op een breuk van het gemiddelde vaste salaris v<span class=\"_ _5\"/>an de bestuurders en de uitoef<span class=\"_ _5\"/>enprijs, vermenig-vuldigd met een factor<span class=\"_ _2\"/>. De factor is afhankelijk v<span class=\"_ _5\"/>an de ont<span class=\"_ _19\"/>wikkeling v<span class=\"_ _5\"/>an het totale aandeelhoudersrendement ten opzic<span class=\"_ _5\"/>hte van een peergroup en kan vari\u00ebren t<span class=\"_ _5\"/>ussen 0% en 1<span class=\"_ _5\"/>50%. De peergroup samenstelling is onderdeel  van de door de <span class=\"_ _5\"/>Algemene <span class=\"_ _5\"/>V<span class=\"_ _5\"/>ergadering v<span class=\"_ _5\"/>an Aandeelhouders goedgek<span class=\"_ _5\"/>eurde regeling en is opgenomen op de website. De peergroup toetsing leidt in 2022 tot een factor v<span class=\"_ _5\"/>an 0% (2021: 0%) waardoor er dus geen toekenning van opties heef<span class=\"_ _5\"/>t plaatsge<span class=\"_ _5\"/>vonden in 2022. De ov<span class=\"_ _5\"/>erige leden van de doelgroep ontvangen, afhank<span class=\"_ _5\"/>elijk van de categorie, 50% of 25% van de toek<span class=\"_ _5\"/>enning van de bestuurders. Ook v<span class=\"_ _5\"/>oor deze leden is er in 2022 dan ook geen toekenning. De uit de optieregels voorvloeiende winst (na belasting) dient volledig te w<span class=\"_ _5\"/>orden besteed aan aankoop van Sligro F<span class=\"_ _5\"/>ood Group aandelen. <span class=\"_ _5\"/>V<span class=\"_ _5\"/>oor de directieleden w<span class=\"_ _5\"/>orden die aandelen (wederom) vier jaar geblokk<span class=\"_ _5\"/>eerd. <span class=\"_ _5\"/>V<span class=\"_ _5\"/>oor de o<span class=\"_ _5\"/>verige deelnemers geldt een blokkade termijn van een jaar v<span class=\"_ _5\"/>oor de gekoc<span class=\"_ _5\"/>hte aandelen.  De doelgroep voor de tweede regeling w<span class=\"_ _5\"/>as breder<span class=\"_ _5\"/>. Sligro F<span class=\"_ _5\"/>ood Group kent al vele jaren een aandelenparticipatieplan v<span class=\"_ _5\"/>oor haar medewerk<span class=\"_ _5\"/>ers in Nederland. Afhank<span class=\"_ _5\"/>elijk van de winst als percentage van de omzet v<span class=\"_ _5\"/>oor de Groep krijgen de medew<span class=\"_ _5\"/>erkers een winstdelingspercentage van hun bruto loon tot een maximum bruto loon v<span class=\"_ _5\"/>an \u20ac 50.0<span class=\"_ _19\"/>00. Dit werd tot 20<span class=\"_ _5\"/>1<span class=\"_ _5\"/>9 uitge-keerd in de v<span class=\"_ _5\"/>orm van Sligro F<span class=\"_ _5\"/>ood Group aandelen (50% van de winstdeling) en vierjarige voor<span class=\"_ _19\"/>waardelijk<span class=\"_ _5\"/>e, voor continuering van het dienstv<span class=\"_ _5\"/>erband, niet tussentijds uitoef<span class=\"_ _5\"/>enbare opties (50% van de winstdeling). Een e<span class=\"_ _5\"/>vent<span class=\"_ _5\"/>uele optiewinst (na belasting) w<span class=\"_ _5\"/>ordt volledig in Sligro F<span class=\"_ _5\"/>ood Group aandelen uitgekeerd. Dez<span class=\"_ _5\"/>e aandelen zijn ver<span class=\"_ _19\"/>volgens (w<span class=\"_ _5\"/>ederom) voor een jaar geblokkeerd. <span class=\"_ _2\"/>V<span class=\"_ _5\"/>anaf 2020 is de regeling her<span class=\"_ _19\"/>zien en wordt de winstdeling, mits aan de geldende criteria is voldaan, v<span class=\"_ _5\"/>olledig toegekend in aandelen,  die voor een periode v<span class=\"_ _5\"/>an vijf jaar zijn geblokkeerd.  De uitoef<span class=\"_ _5\"/>enprijs is de eerste ex dividend koers na toek<span class=\"_ _5\"/>enning<span class=\"_ _19\"/>. De re\u00eble waarde v<span class=\"_ _5\"/>an de opties wordt lineair ov<span class=\"_ _5\"/>er de looptijd van de optierec<span class=\"_ _5\"/>hten ten laste van het resultaat gebrac<span class=\"_ _5\"/>ht. Deze opties w<span class=\"_ _5\"/>orden volledig ver<span class=\"_ _19\"/>werkt als \u2018<span class=\"_ _5\"/>equity set<span class=\"_ _5\"/>tled\u2019<span class=\"_ _2\"/>. <span class=\"_ _2\"/>T<span class=\"_ _2\"/>er afdekking van de verplic<span class=\"_ _5\"/>hting w<span class=\"_ _5\"/>ordt voor een deel van de uitstaande opties aandelen ingekoc<span class=\"_ _5\"/>ht. Dit gebeurt op basis van de ver<span class=\"_ _19\"/>wac<span class=\"_ _5\"/>hting die v<span class=\"_ _5\"/>oortvloeit uit de hierna toegelichte Blac<span class=\"_ _5\"/>k &amp; Sc<span class=\"_ _5\"/>holes formule. Het verloop v<span class=\"_ _5\"/>an het aant<span class=\"_ _19\"/>al uitstaande opties is als volgt:  x 1 <span class=\"_ _139\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\"> 2022 <span class=\"_ _43\"> </span> 2021 </span>Stand begin boekjaar <span class=\"_ _f1\"> </span> 7<span class=\"_ _5\"/>66.1<span class=\"_ _5\"/>85 <span class=\"_ _10d\"> </span> 1<span class=\"_ _3e\"/>.0<span class=\"_ _5\"/>1<span class=\"_ _5\"/>5.071 Uitgeoef<span class=\"_ _5\"/>end <span class=\"_ _1a8\"> </span> 0 <span class=\"_ _4c\"> </span> 0 Afkoop <span class=\"_ _101\"> </span> 0 <span class=\"_ _4c\"> </span> 0 V<span class=\"_ _5\"/>ervallen <span class=\"_ _1a9\"> </span> (1<span class=\"_ _5\"/>32.578) <span class=\"_ _16a\"> </span> (21<span class=\"_ _5\"/>7<span class=\"_ _93\"/>.642) V<span class=\"_ _5\"/>ervallen in verband met be\u00ebindiging dienstverband <span class=\"_ _17c\"> </span> (62.408) <span class=\"_ _e0\"> </span> (31<span class=\"_ _3e\"/>.244) V<span class=\"_ _5\"/>erstrekt <span class=\"_ _18c\"> </span> 0 <span class=\"_ _4c\"> </span> 0 Stand einde boekjaar  571<span class=\"_ _5\"/>.199 <span class=\"_ _107\"> </span> 766.1<span class=\"_ _5\"/>85 De in 20<span class=\"_ _5\"/>1<span class=\"_ _5\"/>8 toegekende opties zijn niet uitgeoef<span class=\"_ _5\"/>end en derhalve v<span class=\"_ _5\"/>er<span class=\"_ _19\"/>vallen, omdat de werk<span class=\"_ _5\"/>elijke koers op uitoef<span class=\"_ _5\"/>endat<span class=\"_ _5\"/>um lager was dan de uitoef<span class=\"_ _5\"/>en-koers. In 2020 en 2021 zijn geen opties v<span class=\"_ _5\"/>erstrekt.  De ultimo 2022 uitstaande opties zijn als volgt samengesteld:  Uitoef<span class=\"_ _5\"/>en-  Looptijd k<span class=\"_ _5\"/>oers <span class=\"_ _dd\"> </span><span class=\"ws6d\"> Aantal </span>22 maart 20<span class=\"_ _5\"/>1<span class=\"_ _5\"/>9 <span class=\"_ _1a\"> </span> 1 april 2023 <span class=\"_ _113\"> </span> 31,50 <span class=\"_ _1aa\"> </span> 571<span class=\"_ _3e\"/>.1<span class=\"_ _5\"/>99  V<span class=\"_ _5\"/>oor het aantal aan individuele bestuurders toegek<span class=\"_ _5\"/>ende opties wordt ver<span class=\"_ _19\"/>wez<span class=\"_ _5\"/>en naar toelic<span class=\"_ _5\"/>hting 6. De uit deze regeling v<span class=\"_ _5\"/>oortvloeiende bruto kosten zijn berek<span class=\"_ _5\"/>end door externe deskundigen met behulp van het Blac<span class=\"_ _5\"/>k &amp; Sc<span class=\"_ _5\"/>holes waarderingsmodel en belopen voor de toek<span class=\"_ _5\"/>enning in maart 2022 \u20ac 0,0 miljoen (2021: \u20ac 0,0) over de gehele looptijd van 4 jaar<span class=\"_ _2\"/>. De opgenomen kosten in 2022 met betrekking tot de lopende optieseries bedragen \u20ac 1 miljoen (2021: \u20ac 1). ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DisclosureOfSharebasedPaymentArrangementsExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-94-3": {
   "value": " 5.D Tegemoetkoming  NOW  en TWO  In Nederland heeft de Groep in 2020 en 2021 als concern gebruikgemaakt van de Tijdelijke Noodmaatregel Overbrugging Werkgelegenheid.  In 2022 heeft de definitieve aanvraag en afrekening van NOW 3.1-3.3 plaatsgevonden, zonder materi\u00eble verschillen met de in de jaarrekening 2021 opgenomen positie tot gevolg.  Het verloop van de nog te vorderen tegemoetkoming NOW, zoals opge-nomen onder de Overige vlottende activa (toelichting 16) is als volgt:  x \u20ac miljoen  2022   2021 Stand begin boekjaar   4   3 Berekende tegemoetkoming   0   27 Ontvangen voorschotten   0   (28) Afrekening   (4)   2 Stand einde boekjaar  0   4 In Belgi\u00eb heeft de Groep ook in 2022 gebruik gemaakt van de regeling Tijdelijke Werkloosheid door Overmacht (TWO). Dit heeft geresulteerd in lagere salariskosten en sociale lasten ter hoogte van \u20ac 0 miljoen (2021: \u20ac 2). Bij deze vorm van steun betaalt de Belgische overheid een gedeelte van de personeelskosten direct aan de werknemer. Er is derhalve geen sprake van een tegemoetkoming maar een verlaging van de salariskosten en sociale lasten. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DisclosureOfGovernmentGrantsExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-96-2": {
   "value": "6.  Bezoldiging van bestuurders en commissarissen Hierna volgt een overzicht van de wijze waarop het bezoldigingsbeleid in  et afgelopen boekjaar in de praktijk is gebracht. Leden van de Directie en  de Raad van Commissarissen worden beschouwd als sleutelfunctionarissen van de Groep. De bezoldiging van de in 2022 werkzame bestuurders van  de vennootschap die ten laste van het resultaat is gebracht, bedroeg  \u20ac 2.019 duizend (2021: \u20ac 1.294).  De COVID-19 uitbraak is van invloed geweest op de bedrijfsactiviteiten van de Groep. Naar aanleiding daarvan en daarnaast in lijn met de voorwaarden voor NOW 3.2 en 3.3 heeft de Directie in 2021 besloten af te zien van de aan de Directie toegekende korte en lange termijn bonus over dat jaar.   De bezoldiging kan als volgt worden gespecificeerd:  Koen Slippens  Rob van der Sluijs  Totaal x \u20ac 1.000  2022  2021  2022  2021  2022  2021 Vast salaris  603  551  525  479  1.128  1.030 Korte termijn bonus  157  0  136  0  293  0 Lange termijn bonus  157  0  136  0  293  0 Pensioenpremie en -compensatie  170  155  115  89  285  244 Waarde opties  0  0  0  0  0  0 Wettelijke sociale lasten  10  10  10  10  20  20 Totaal  1.097  716  922  578  2.019  1.294  Er is een bonusplan voor de Directie dat zowel een uitkering kent op korte termijn in contanten als een uitkering met een lange termijn karakter in de vorm van aandelen. De opbouw van de variabele beloning is voor de korte- en lange termijn component identiek en is voor de helft afhankelijk van de mate waarin de jaarlijks door de Raad van Commissarissen vast-gestelde begrote winstdoelstelling wordt gerealiseerd en voor de andere helft van specifieke, actuele doelstellingen die door de Raad van Commissa-rissen op voordracht van de Remuneratie- en Benoemingscommissie jaarlijks worden vastgesteld. De korte en lange termijn bonus worden beide toegekend op basis van de prestaties in het betreffende jaar, maar daar waar het de kwalitatieve doelen betreft, hebben de doelstellingen wel betrekking op programma\u2019s die bijdragen aan de lange termijn strategie en waardecreatie van de onderneming. De bonussen worden uitbetaald in het opvolgende jaar.  Bij het behalen van 100% van het \u2018at target\u2019 niveau wordt een korte termijn bonus uitgekeerd in contanten van 30% van het vaste salaris en een lange termijn bonus van 30% van het vaste salaris, die (na aftrek van belasting) verplicht besteed moet worden aan de aankoop van aandelen Sligro Food Group. Die aandelen zijn voor een termijn van vijf jaar geblokkeerd.  Bij de vaststelling van de begrote winstdoelstelling en de overige doelstel-lingen zijn scenarioanalyses met betrekking tot de beloning in overweging genomen. Elke 1,0%-punt onderschrijding van de begroting leidt in zowel het korte als lange termijn deel van de bonus tot 1,5%-punt vermindering. Indien minder dan 90% wordt gerealiseerd is er geen bonus. Elke 1,0%-punt overschrijding van de begroting leidt voor zowel het korte als lange termijn deel van de bonus tot 0,5%-punt vermeerdering. Er is geen maximering van de overschrijding, maar wel een dempend effect. De combinatie van ambitieuze begrotingen, correctie voor excessieve een-malige posten en de demping bij overschrijding heeft in het verleden nooit tot omvangrijke (> 10%) overschrijding van de uitkeringen geleid. Voor het jaar 2022 zijn kwalitatieve doelstellingen vastgesteld, waarbij het bonuspercentage wordt bepaald op basis van het realiseren van: 1.   ERP implementatie: De eerste versie van het nieuwe ERP landschap live in Antwerpen, Gent en Luik in 2022. 2.   Opzet en structuur gereed om over 2022 in verslag 2022 te rapporteren conform de standaarden van NFRD, CSRD en EU-taxonomie. 3.   Uitwerking van de visie op de Digitale transformatie van Sligro Food Group met stappenplannen op organisatie (structuur, mensen en competenties), processen, data en techniek. 4.   MVO plan 2025 gereed, omarmd en geborgd in de organisatie inclusief stappenplannen om onze doelen te halen waaronder de transitie naar elektrisch transport in 2030.   Het verloop van het aandelen- en optiebezit van de bestuurders kan als volgt weergegeven worden: Aandelen x 1  Koen Slippens  Rob van der Sluijs  Stand begin boekjaar    107.402 12.000  Aankoop    0 0  Verkoop    0 0 Stand einde boekjaar  107.402  12.000 Opties x 1  Koen Slippens  Rob van der Sluijs Stand begin boekjaar  21.100  21.100 Vervallen  0  0 Toegekend  0  0 Stand einde boekjaar  21.100  21.100  Het aantal uitstaande opties per einde boekjaar is als volgt te specificeren: x 1 Uitoefenkoers  Koen Slippens  Rob van der Sluijs Looptijd tot 1 april 1)2023    31,50   21.100   21.100 Stand einde boekjaar  21.100   21.100  Naast de hierboven beschreven bezoldiging, krijgen de bestuurders een onkostenvergoeding, alsmede een vergoeding voor zakelijk gereden kilometers voor priv\u00e9 gehouden auto\u2019s. Deze onkostenvergoeding kan als volgt worden gespecificeerd:  Koen Slippens  Rob van der Sluijs x \u20ac duizend  2022  2021  2022  2021 Onkostenvergoeding  8  8  8  8 Kilometervergoeding  33  18  26  12 De bezoldiging van bestuurders en commissarissen wordt niet doorbelast aan dochterondernemingen. Beloning Raad van Commissarissen De beloning op jaarbasis voor de voorzitter van de Raad van Commissaris-sen beliep \u20ac 58 duizend (2021: \u20ac 58) en voor de overige commissarissen bij een volledig jaar \u20ac 40 duizend (2021: \u20ac 40). Daarnaast zijn aan de commissa-rissen vergoedingen betaald voor commissievergaderingen voor een totaalbedrag van \u20ac 45 duizend (2021: \u20ac 45). De beloning is niet afhankelijk van het resultaat. De totale beloning beliep \u20ac 276 duizend (2021: \u20ac 246). Aan commissarissen worden geen aandelen en/of opties toegekend. Noch aan bestuurders, noch aan commissarissen zijn leningen, voorschotten en/of garanties verstrekt. 1)  Looptijd tot de datum van de 1e ex-dividendnotering na de Algemene Vergadering van Aandeelhouders waarin de jaarrekening over het afgelopen jaar wordt goedgekeurd. 2)   Tijdelijke Noodmaatregel Overbrugging Werkgelegenheid. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DisclosureOfInformationAboutKeyManagementPersonnelExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-103-5": {
   "value": "7. Accountantskosten De kosten voor de controle van de jaarrekening zijn opgenomen in de algemene en beheerskosten en bedroegen over 2022 \u20ac 959 duizend  (2021: \u20ac 986). In de kosten over 2022 is een bedrag begrepen van  \u20ac 14 duizend met betrekking tot additionele kosten over de controle van  het voorgaande boekjaar (2021: \u20ac 93). Overige aan assurance verwante dienstverlening bestaat voornamelijk uit andere werkzaamheden, waaronder 2controles ten behoeve van klantgerelateerde afspraken en de NOW -regelin-gen waarvan de Groep in 2020 en 2021 in Nederland gebruik heeft gemaakt. Hiervoor is door de accountant in 2022 \u20ac 145 duizend (2021: \u20ac 157 duizend) in rekening gebracht. Er wordt geen beroep gedaan op het controlerend accountantskantoor voor advieswerkzaamheden. De accountantskosten zijn als volgt te specificeren:  2022  2021 Deloitte Deloitte Accountants Deloitte Accountants Deloitte x \u20ac miljoen B.V. netwerk B.V. netwerk Controle van de jaarrekening van de moedermaatschappij  860  0  867  0 Controle van de dochterondernemingen  0  113   0  119 Subtotaal geconsolideerde jaarrekening 860  113  867  119 Overige aan assurance verwante dienstverlening  145  0  157  0 1.005  113  1.024  119 ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DisclosureOfAuditorsRemunerationExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-105-2": {
   "value": "8.  Financieringsbaten en -lasten x \u20ac miljoen  2022  2021 Financieringsbaten  0  0 Financieringslasten over leasecontracten  (4)  (4) Financieringslasten over overige financi\u00eble verplichtingen  (3)  (3) Financieringslasten (7)  (7) De financieringsbaten betreffen baten op aan afnemers verstrekte leningen en van afnemers ontvangen vergoedingen voor te late betaling, alsmede rente over vooruitbetaalde belasting. De financieringslasten met betrekking tot overige financi\u00eble verplichtingen betreffen interestkosten over leningen en kosten van aangepaste lening-overeenkomsten. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DisclosureOfFinanceIncomeExpenseExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-105-3": {
   "value": "8.  Financieringsbaten en -lasten x \u20ac miljoen  2022  2021 Financieringsbaten  0  0 Financieringslasten over leasecontracten  (4)  (4) Financieringslasten over overige financi\u00eble verplichtingen  (3)  (3) Financieringslasten (7)  (7) De financieringsbaten betreffen baten op aan afnemers verstrekte leningen en van afnemers ontvangen vergoedingen voor te late betaling, alsmede rente over vooruitbetaalde belasting. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DisclosureOfFinanceIncomeExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-105-4": {
   "value": "8.  Financieringsbaten en -lasten x \u20ac miljoen  2022  2021 Financieringsbaten  0  0 Financieringslasten over leasecontracten  (4)  (4) Financieringslasten over overige financi\u00eble verplichtingen  (3)  (3) Financieringslasten (7)  (7) De financieringslasten met betrekking tot overige financi\u00eble verplichtingen betreffen interestkosten over leningen en kosten van aangepaste lening-overeenkomsten. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DisclosureOfFinanceCostExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-105-5": {
   "value": "8.  Financieringsbaten en -lasten x \u20ac miljoen  2022  2021 Financieringsbaten  0  0 Financieringslasten over leasecontracten  (4)  (4) Financieringslasten over overige financi\u00eble verplichtingen  (3)  (3) Financieringslasten (7)  (7) De financieringsbaten betreffen baten op aan afnemers verstrekte leningen en van afnemers ontvangen vergoedingen voor te late betaling, alsmede rente over vooruitbetaalde belasting. De financieringslasten met betrekking tot overige financi\u00eble verplichtingen betreffen interestkosten over leningen en kosten van aangepaste lening-overeenkomsten. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DisclosureOfInterestIncomeExpenseExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-105-6": {
   "value": "8.  Financieringsbaten en -lasten x \u20ac miljoen  2022  2021 Financieringsbaten  0  0 Financieringslasten over leasecontracten  (4)  (4) Financieringslasten over overige financi\u00eble verplichtingen  (3)  (3) Financieringslasten (7)  (7) De financieringsbaten betreffen baten op aan afnemers verstrekte leningen en van afnemers ontvangen vergoedingen voor te late betaling, alsmede rente over vooruitbetaalde belasting. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DisclosureOfInterestIncomeExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-105-7": {
   "value": "8.  Financieringsbaten en -lasten x \u20ac miljoen  2022  2021 Financieringsbaten  0  0 Financieringslasten over leasecontracten  (4)  (4) Financieringslasten over overige financi\u00eble verplichtingen  (3)  (3) Financieringslasten (7)  (7) De financieringslasten met betrekking tot overige financi\u00eble verplichtingen betreffen interestkosten over leningen en kosten van aangepaste lening-overeenkomsten. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DisclosureOfInterestExpenseExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-108-2": {
   "value": "9. Belastingen 9.A Belastingen (winstbelasting) Meebetalen aan de samenleving in de vorm van belastingen, volgens de (wettelijke) regels die daarover afgesproken zijn, vinden wij belangrijk en onderdeel van fatsoenlijk zaken doen. Wij maken gebruik van fiscale faciliteiten en stimuli, maar we zoeken daarbij niet de grenzen op, noch maken wij gebruik van uitwijkroutes via zogenaamde belastingparadijzen om fiscaal te optimaliseren. Aangezien wij in Nederland en Belgi\u00eb actief zijn, hebben wij aandacht voor de verdeling van de belastbare winst over beide landen. Uitgangspunt daarbij is om de toerekening van de operatio-nele resultaten (en de belasting die daarover verschuldigd dan wel te vorderen is) aan te laten sluiten bij de verantwoordelijkheden en de relevante functies in het betreffende land. Ook bij het opstellen van begrotingen en meerjarenplannen zijn fiscale mogelijkheden nooit een drijfveer en nemen we de intentie van de fiscale wetgeving in acht. Daarnaast zorgen we ervoor op de hoogte te blijven van wijzigingen in fiscale wet- en regelgeving en deze juist toe te passen middels regelmatige consulatie van en bijstand door fiscale adviseurs.  Wij streven ernaar door al onze stakeholders gezien te worden als een bedrijf dat fatsoenlijk zaken doet en desgevraagd leggen wij daarover dan ook graag verantwoording af, in gesprekken met bijvoorbeeld investeerders of bij de toelichting van onze cijfers aan de ondernemingsraad. Ook wordt het onderwerp belasting regelmatig besproken door de Executive Board en staat het op de agenda van de Audit Commissie. Deze commissie toetst of de fiscale adviezen en aangiften passen binnen het beleid van Sligro Food Group. Voorts vormt de post belastingen geen onderdeel van KPI\u2019s binnen ons bedrijf.  Daar waar passend zoeken en voeren wij ook steeds proactief overleg met de betreffende belastingdiensten. Sinds 2020 hebben we dat in Nederland geformaliseerd middels een zogenoemd Individueel Toezichtsplan met de Belastingdienst. Wij hebben wederzijdse afspraken gemaakt over hoe wij op transparante wijze met elkaar omgaan. Daarbij zijn concrete afspraken gemaakt over de inspanningen van de onderneming om de fiscale beheer-sing als onderdeel van de totale beheersmaatregelen een plaats te geven en daar werken wij voortdurend aan. Hierbij maken we gebruik van het Interne Controle Framework van de Groep en data-analyses middels steekproeven om de juiste toepassing van fiscale wetgeving te monitoren. De voortgang wordt in de vaste overlegstructuur met de belastingdienst gemonitord. Hierbij wordt steeds in het oog gehouden dat wij onze fair share aan belastingen afdragen en niet de fiscale grenzen opzoeken.  In december 2022 is het Individuele Toezichtsplan 2023 vast gesteld.  Hoewel het concept Individueel Toezichtsplan in Belgi\u00eb niet bestaat, zoeken wij ook daar proactief het overleg met de daartoe bevoegde instanties.  Wij beogen daarmee mogelijke fiscale risico\u2019s met betrekking tot onze Belgische activiteiten te vermijden en bovendien een relatie met de fiscale autoriteiten op te bouwen in analogie met de situatie in Nederland.  De onderbouwing en vastlegging van de gehanteerde transfer pricing-methodiek is een integraal onderdeel van onze fiscale beheersing. Als onderdeel hiervan voldoen wij dan ook aan de geldende aanvullende documentatieverplichtingen in het kader van de indiening van een landen-rapport (Country-by-Country Reporting) alsmede het groepsdossier en lokaal dossier. De Groep heeft in het kader van de MLC (Multilaterale Controle) in 2021 overeenstemming bereikt met de Nederlandse en Belgische belastingdienst over de transferpricingmethodiek tussen Sligro Food Group Nederland B.V. en Sligro Food Group Belgium N.V. tot en met belastingjaar 2019. In 2022 is overeenstemming bereikt met beide belas-tingdiensten over de ingediende BAPA aanvraag voor 2020 tot en met 2025.  In het Nederlandse en Belgische belastingsysteem zijn er verschillen tussen het resultaat volgens de jaarrekening en het resultaat waarover belasting verschuldigd dan wel te vorderen is. De verschillen ontstaan onder meer uit een afwijkende waardering van immateri\u00eble activa, materiele vaste activa, activa met gebruiksrecht en leaseverplichtingen, voorraden, voorzieningen, fiscale investeringssubsidies alsmede fiscaal beperkt of niet-aftrekbare bedragen. De belastingpost in de winst- en verliesrekening kan als volgt worden verklaard:  x \u20ac miljoen  2022  2021 Verschuldigd (te vorderen) over het boekjaar  6  7 Correcties van voorgaande jaren  (2)  0 Verplichting (vordering) over het boekjaar 4  7 Mutatie en vrijval uitgestelde belastingverplichtingen  0  (1) Belastinglast (bate) uit voortgezette bedrijfsactiviteiten 4  6 De belastinglast per aandeel bedraagt \u20ac 0,10 (2021: \u20ac 0,14) 9.B Effectieve belastingdruk De effectieve belastingdruk kan als volgt worden verklaard:  x \u20ac miljoen  2022  2021 Winst (verlies) voor belastingen 43  26 Nominale belastingdruk (Nederland 25,8%, Belgi\u00eb 25,0%)  11  6 Correcties voorgaande jaren  (1)  1 Energie investeringsaftrek (e.d.)  0  0 Mutatie uit de uitgestelde belastingverplichtingen  0  0 Onbelaste resultaten  (4)  0 Tariefswijziging  0  1 Overige, waaronder fiscale faciliteiten en niet aftrekbare bedragen, onbelaste resultaten van geassocieerde deelnemingen  (2)  (2) Effectieve belastingdruk 10,4% (2021: 23,0%) 4  6 Als onderdeel van duurzaam ondernemen investeren wij in meer duurzame koel- en verwarmingstechnieken op onze locaties. Daarvoor zijn fiscale investeringssubsidies beschikbaar waar wij gebruik van maken. De onbelaste resultaten van geassocieerde deelnemingen hebben betrek-king op ons aandeel in de resultaten na belastingen van onze geassocieerde deelnemingen. Op deze resultaten is de fiscale deelnemingsvrijstelling van toepassing. De overige correcties betreffen voornamelijk niet aftrekbare kosten voor personeelsbeloningen, waaronder ons aandelenparticipatieplan, en niet aftrekbare advieskosten bij overnames.   Op het einde van het boekjaar maken wij ten aanzien van een aantal belastingposten een inschatting. Op het moment van aangifte kunnen de werkelijke uitkomsten afwijken waardoor er (beperkte) afwijkingen ont-staan. Deze correcties uit voorgaande jaren worden in het lopende boekjaar verwerkt. De overeengekomen en toegepaste transferpricing methodiek in het kader van de MLC en BAPA hebben in 2022 tot de volgende fiscale verrekening tussen de segmenten geleid:  Nederland  Belgi\u00eb  Groep Financi\u00eble belastinglast (bate) over het boekjaar  (4)  0  (4) Verrekening conform transferpricingmethodiek 2022  (4)  4  0 Belastinglast (bate) per segment (8)  4  (4) In 2022 heeft daarnaast de afrekening van de transferpricing over de jaren 2020 en 2021 van Nederland aan Belgi\u00eb van \u20ac 25 miljoen plaatsgevonden. 9.C Winstbelasting vorderingen en schulden Ultimo boekjaar zijn de volgende posten opgenomen:  x \u20ac miljoen  2022  2021 Vorderingen  0  0 Schulden  (7)  (3) Netto positie einde boekjaar (7)  (3) Ultimo 2022 zijn alle Nederlandse 100% dochtervennootschappen opgeno-men in de fiscale eenheid voor de vennootschapsbelasting. Bij een fiscale eenheid wordt belasting geheven alsof er sprake is van \u00e9\u00e9n vennootschap. Dit houdt tevens in dat alle vennootschappen waaruit de fiscale eenheid bestaat aansprakelijk zijn voor de belastingschuld van de eenheid. In 2022 is overeenstemming bereikt met de Nederlandse en Belgische belastingdienst over de ingediende BAPA aanvraag voor 2020 tot en met 2025. De fiscale positie voorgaande jaren is hierdoor voor de groep ongewijzigd, maar dit heeft in Nederland tot een fiscale bate van afgerond  \u20ac 0 miljoen geleid en in Belgi\u00eb een fiscale last voor hetzelfde bedrag. 9.D Uitgestelde belastingvorderingen en verplichtingen Ultimo boekjaar zijn de volgende posten opgenomen:  x \u20ac miljoen  2022  2021 Uitgestelde belastingvorderingen  1  0 Uitgestelde belastingverplichtingen  (12)  (22) Netto positie einde boekjaar (11)  (22) De uitgestelde belastingvorderingen en -verplichtingen kunnen als volgt worden gespecificeerd:  2022  2021 x \u20ac miljoen  Vordering  Verplichting  Vordering  Verplichting Immateri\u00eble activa  1  10  0  10 Materi\u00eble vaste activa  0  10  0  18 Activa met gebruiksrecht  0  52  0  51 Leaseverplichtingen  59  0  57  0 Voorraden  0  1  0  0 Verrekenbare verliezen  1  0  0  0 Overige  1  0  0  0 Stand einde boekjaar 62  73  57  79 Netto verplichting einde boekjaar   11  22 De uitgestelde belastingverplichtingen hebben vooral betrekking op de verwerking van immateri\u00eble activa uit overnames, activa met gebruiksrecht en gerelateerde leaseverplichtingen en op een afwijkende waardering van onroerend goed, waarvoor fiscaal specifieke regels worden gehanteerd.  Deelnemingen van meer dan 5% in het kapitaal van andere vennootschap-pen vallen onder de deelnemingsvrijstelling, waardoor resultaten en dividen-den fiscaal onbelast c.q. niet aftrekbaar zijn. Het verschil in waardering van de deelnemingen is daarom niet in de berekening van de uitgestelde belastingverplichtingen betrokken. Het verloop over het verslagjaar is als volgt: x \u20ac miljoen  2022  2021 Netto verplichting begin boekjaar  22  20 Overnames  0  0 Vrijval ten gunste van het resultaat  0  (3) Mutatie boekjaar  (8)  (1) Mutatie voorgaande jaren  (3)  6 Overboeking van/naar verplichtingen direct verbonden aan activa aangehouden voor verkoop  0  0 Netto verplichting einde boekjaar 11  22  Vanuit overnames uit het verleden zijn er verliezen welke zijn gewaardeerd in de balans, aangezien de verwachting is dat deze in de toekomst verre-kend kunnen worden. Vorderingen en verplichtingen worden per fiscale eenheid gesaldeerd. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DisclosureOfIncomeTaxExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-114-3": {
   "value": "9.C Winstbelasting vorderingen en schulden Ultimo boekjaar zijn de volgende posten opgenomen:  x \u20ac miljoen  2022  2021 Vorderingen  0  0 Schulden  (7)  (3) Netto positie einde boekjaar (7)  (3) Ultimo 2022 zijn alle Nederlandse 100% dochtervennootschappen opgeno-men in de fiscale eenheid voor de vennootschapsbelasting. Bij een fiscale eenheid wordt belasting geheven alsof er sprake is van \u00e9\u00e9n vennootschap. Dit houdt tevens in dat alle vennootschappen waaruit de fiscale eenheid bestaat aansprakelijk zijn voor de belastingschuld van de eenheid. In 2022 is overeenstemming bereikt met de Nederlandse en Belgische belastingdienst over de ingediende BAPA aanvraag voor 2020 tot en met 2025. De fiscale positie voorgaande jaren is hierdoor voor de groep ongewijzigd, maar dit heeft in Nederland tot een fiscale bate van afgerond  \u20ac 0 miljoen geleid en in Belgi\u00eb een fiscale last voor hetzelfde bedrag. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DisclosureOfTaxReceivablesAndPayablesExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-116-3": {
   "value": "9.D Uitgestelde belastingvorderingen en verplichtingen Ultimo boekjaar zijn de volgende posten opgenomen:  x \u20ac miljoen  2022  2021 Uitgestelde belastingvorderingen  1  0 Uitgestelde belastingverplichtingen  (12)  (22) Netto positie einde boekjaar (11)  (22) De uitgestelde belastingvorderingen en -verplichtingen kunnen als volgt worden gespecificeerd:  2022  2021 x \u20ac miljoen  Vordering  Verplichting  Vordering  Verplichting Immateri\u00eble activa  1  10  0  10 Materi\u00eble vaste activa  0  10  0  18 Activa met gebruiksrecht  0  52  0  51 Leaseverplichtingen  59  0  57  0 Voorraden  0  1  0  0 Verrekenbare verliezen  1  0  0  0 Overige  1  0  0  0 Stand einde boekjaar 62  73  57  79 Netto verplichting einde boekjaar   11  22 De uitgestelde belastingverplichtingen hebben vooral betrekking op de verwerking van immateri\u00eble activa uit overnames, activa met gebruiksrecht en gerelateerde leaseverplichtingen en op een afwijkende waardering van onroerend goed, waarvoor fiscaal specifieke regels worden gehanteerd.  Deelnemingen van meer dan 5% in het kapitaal van andere vennootschap-pen vallen onder de deelnemingsvrijstelling, waardoor resultaten en dividen-den fiscaal onbelast c.q. niet aftrekbaar zijn. Het verschil in waardering van de deelnemingen is daarom niet in de berekening van de uitgestelde belastingverplichtingen betrokken. Het verloop over het verslagjaar is als volgt: x \u20ac miljoen  2022  2021 Netto verplichting begin boekjaar  22  20 Overnames  0  0 Vrijval ten gunste van het resultaat  0  (3) Mutatie boekjaar  (8)  (1) Mutatie voorgaande jaren  (3)  6 Overboeking van/naar verplichtingen direct verbonden aan activa aangehouden voor verkoop  0  0 Netto verplichting einde boekjaar 11  22  Vanuit overnames uit het verleden zijn er verliezen welke zijn gewaardeerd in de balans, aangezien de verwachting is dat deze in de toekomst verre-kend kunnen worden. Vorderingen en verplichtingen worden per fiscale eenheid gesaldeerd. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DisclosureOfDeferredTaxesExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-118-2": {
   "value": "10.   Goodwill en overige immateri\u00eble activa Het verloop kan als volgt worden weergegeven: x \u20ac miljoen  Goodwill  Overige immateri\u00eble activa Vestigings-plaatsen, klantrelaties, merknamen Activa in  en overige  Software uitvoering  Totaal Kostprijs  168  180  48  40  268 Cumulatieve amortisatie en bijzondere waardeverminderingen  (43)  (82)  (37)  0  (119) Stand per 31 december 2020 125  98  11  40  149 Investeringen  0  0  7  17  24 Desinvesteringen  0  0  (0)  0  (0) Acquisities  0  0  0  0  0 Overboekingen  0  0  4  (5)  (1) Amortisatie  0  (11)  (10)  0  (21) Bijzondere waardeverminderingen en ineffici\u00ebnties  0  (3)  (0)  (2)  (5) Totaal mutaties 0  (14)  1  10  (3)  Kostprijs  168  180  43  50  273 Cumulatieve amortisatie en bijzondere waardeverminderingen  (43)  (96)  (31)  0  (127) Stand per 31 december 2021 125  84  12  50  146 Investeringen  0  0  11  11  22 Desinvesteringen  0  0  0  0  0 Acquisities  0  0  0  0  0 1) Overboekingen   0   0   58   (58)  0 Amortisatie  0  (11)  (10)  0  (21) Bijzondere waardeverminderingen en ineffici\u00ebnties  0  0  (3)  0  (3) Totaal mutaties 0  (11)  56  (47)  (2) Kostprijs  168  180  109  3  292 Cumulatieve amortisatie en bijzondere waardeverminderingen (43)  (107)  (41)  0  (148) Stand per 31 december 2022 125  73  68  3  144 1)  Betreft de ingebruikname van de nieuwe ERP omgeving in Belgi\u00eb met SAP als basis. Verdeling immateri\u00eble vaste activa naar kasstroomgenererende eenheden  De goodwill is als volgt verdeeld tussen de segmenten:  Kasstroomgenererende eenheid x \u20ac miljoen  2022  2021 Nederland  125  125 Belgi\u00eb  0  0 Stand einde boekjaar 125  125 De Groep onderkent twee kasstroomgenererende eenheden, zijnde Nederland en Belgi\u00eb. Zie toelichting 2 voor een verdere uitleg over de organisatiestructuur en segmenten waarop deze eenheden zijn gebaseerd.  De jaarlijkse toetsing of sprake is van bijzondere waardeverminderingen is beoordeeld op drie onderdelen: 1.   de jaarlijkse beoordeling van de goodwill van de kasstroomgenererende eenheid Nederland 2.   de jaarlijkse beoordeling van de goodwill van de kasstroomgenererende eenheid Belgi\u00eb 3.   de jaarlijkse beoordeling van de \u2018corporate\u2019 activa in ontwikkeling, die op basis van de verdeelsleutel \u2018omzet\u2019 worden gealloceerd aan het netto ge\u00efnvesteerd vermogen van de kasstroomgenererende eenheden Nederland en Belgi\u00eb  De realiseerbare waarde van de kasstroomgenererende eenheden Neder-land en Belgi\u00eb is gebaseerd op een bedrijfswaarde-berekening en wordt bepaald door het contant maken van de geschatte toekomstige kasstromen die worden gegenereerd met het voortgezette gebruik van deze kasstroom-genererende eenheden. In verband met de COVID-19-impact op de omzet en resultaten van de Groep is per 30 juni 2020 geconcludeerd, op basis van een herberekening van de realiseerbare waarde, dat de realiseerbare waarde van de kas-stroomgenererende eenheid Belgi\u00eb lager was dan het netto ge\u00efnvesteerd vermogen en derhalve is per 30 juni 2020 een bijzonder waardeverminde-ringsverlies verantwoord van \u20ac 60 miljoen, bestaande uit \u20ac 43 miljoen goodwill en \u20ac 17 miljoen klantrelaties. Ultimo 2021 is de realiseerbare waarde van Belgi\u00eb opnieuw beoordeeld en is een additionele bijzondere waardevermindering verantwoord van \u20ac 3 miljoen, gealloceerd naar de immateri\u00eble activa merknamen. Bij de waardering van de activa is continu\u00efteit (going concern) als uitgangs-punt genomen. De Groep ziet geen reden om te veronderstellen dat zij in de voorzienbare toekomst haar activiteiten niet voort kan zetten, gezien de huidige liquiditeits- en solvabiliteitspositie. Uitgangspunt voor deze beoorde-ling is het gerealiseerde bedrijfsresultaat (Ebit) voor Nederland en Belgi\u00eb in het afgelopen jaar, de begroting 2023 voor Nederland en Belgi\u00eb voor het komende boekjaar, prognoses voor de boekjaren 2024-2027 voor Nederland en de boekjaren 2024 \u2013 2052 voor Belgi\u00eb en projecties op basis van de eind-waardegroei voor de jaren na 2027 voor Nederland en 2052 voor Belgi\u00eb. Deze zijn mede tot stand gekomen op basis van ervaringscijfers.  De Groep is sinds enkele jaren actief in Belgi\u00eb en is nog volop in opbouw van haar positie in die markt. In deze fase wordt veel ge\u00efnvesteerd en worden aanloopverliezen gerealiseerd. De Groep gaat er in de verwachtin-gen voor de komende jaren van uit dat de omzet in Belgi\u00eb harder groeit  dan de markt omdat de opbouw nog in volle gang is. Naar verwachting zal deze belangrijke verbetering in de resultaten zich de komende jaren manifesteren.  Als gevolg van de opbouwfase waarin Belgi\u00eb zich bevindt, is de verwachting dat dit segment langer dan vijf jaar nodig heeft om voor de investerings-kasstroom in een stabiele situatie te komen. Om die reden heeft het management ervoor gekozen om net als voorgaande jaren een verlengde prognoseperiode van 30 jaar te hanteren. De inschatting van het manage-ment is dat de stabiele situatie van de Ebitda kasstroom na vijf jaar wordt bereikt. Het management is voor de jaren na 2027 derhalve voorzichtig-heidshalve uitgegaan van een gelijkblijvende Ebitda en investeringen op basis van Nederlandse ervaringscijfers.  De gehanteerde veronderstellingen bij de berekening van de realiseerbare waarde betreffen de disconteringsvoet en het groeipercentage met betrekking tot de eindwaarde (\u2018terminal growth rate\u2019). Daarnaast zijn belangrijke veronderstellingen: de gemiddelde jaarlijkse omzetgroei, gemiddelde verbetering van het brutowinstmargepercentage ten opzichte van de omzet en de gemiddelde verbetering van het Ebitda-percentage ten opzichte van de omzet voor de komende vijf jaren. De gehanteerde veronderstellingen kunnen als volgt worden weergegeven:  Gehanteerde veronderstellingen ultimo 2022 Nederland  Belgi\u00eb in %  2023-2027  2023-2027 Disconteringsvoet voor belastingen  11,1  11,5 1)Eindwaarde-groei  2,0  2,0 Omzetgroei  7,4  13,0 Brutowinstpercentage verbetering (%-punt)  0,3  0,5 Ebitda-percentage verbetering (%-punt)  0,5  1,5 WACC  8,3  8,6 De gehanteerde disconteringsvoet v\u00f3\u00f3r belastingen is afgeleid van de vermogenskostenvoet (WACC). De WACC is door een professionele externe partij berekend, waarbij de gehanteerde parameters zijn afgeleid van de peergroup en marktgegevens. De begrote Ebit-groei wordt uitgedrukt als de samengestelde jaarlijkse groei als percentage van de omzet in de vijf jaar van de gehanteerde projecties. 1)  Voor Nederland na 2027 en voor Belgi\u00eb na 2052.  Op basis van deze berekening is geconcludeerd dat de realiseerbare waarde van beide kasstroomgenererende eenheden hoger is dan het netto ge\u00efnvesteerd vermogen en derhalve is er geen bijzonder waardeverminde-ringsverlies verantwoord. Voor de kasstroomgenererende eenheid Belgi\u00eb is dit een headroom van \u20ac 85 miljoen ten opzichte van het netto ge\u00efnvesteerd vermogen van \u20ac 59 miljoen. Deze is met name ontstaan door de hogere eindwaardegroei, hogere en sneller verwachte omzetgroei in de komende jaren en een grotere verbetering van zowel brutowinstmarge als de ebitda in verhouding tot de omzet, ten opzichte van de verwachtingen een jaar geleden.  De vestigingsplaatsen, klantrelaties en merknamen zijn als volgt te  specificeren:  x \u20ac miljoen  2022  2021 Aan overnames gerelateerde immateri\u00eble activa Klantrelaties  56  65 Vestigingsplaatsen  12  13 Merknamen  5  6 73  84 Niet aan overnames gerelateerde immateri\u00eble activa Software  68  12 Activa in uitvoering  3  50 71  62 Stand einde boekjaar 144  146 Bijzondere waardevermindering software en activa in uitvoering De bijzondere waardevermindering op software van \u20ac 3 miljoen (2021: \u20ac 0) betreft licenties uit het nieuwe ERP landschap die niet in gebruik genomen zullen worden. De mutatie \u2018bijzondere waardeverminderingen en ineffici\u00ebn-ties\u2019 op activa in uitvoering van \u20ac 2 miljoen in 2021 betreft niet in gebruik genomen licenties en hieraan gerelateerde configuratiekosten uit hetzelfde nieuwe ERP landschap van de Groep.  In 2022 heeft de Groep wederom een evaluatie uitgevoerd om vast te stellen of er sprake is van ineffici\u00ebnties, die op een betrouwbare wijze ge\u00efdentificeerd kunnen worden, met betrekking tot het nieuwe ERP landschap dat in november live is gegaan. Hierbij is door de Groep vast-gesteld dat hier in 2022 geen sprake van is. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DisclosureOfIntangibleAssetsAndGoodwillExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-119-6": {
   "value": "x \u20ac miljoen  Goodwill  Overige immateri\u00eble activa Vestigings-plaatsen, klantrelaties, merknamen Activa in  en overige  Software uitvoering  Totaal Kostprijs  168  180  48  40  268 Cumulatieve amortisatie en bijzondere waardeverminderingen  (43)  (82)  (37)  0  (119) Stand per 31 december 2020 125  98  11  40  149 Investeringen  0  0  7  17  24 Desinvesteringen  0  0  (0)  0  (0) Acquisities  0  0  0  0  0 Overboekingen  0  0  4  (5)  (1) Amortisatie  0  (11)  (10)  0  (21) Bijzondere waardeverminderingen en ineffici\u00ebnties  0  (3)  (0)  (2)  (5) Totaal mutaties 0  (14)  1  10  (3)  Kostprijs  168  180  43  50  273 Cumulatieve amortisatie en bijzondere waardeverminderingen  (43)  (96)  (31)  0  (127) Stand per 31 december 2021 125  84  12  50  146 Investeringen  0  0  11  11  22 Desinvesteringen  0  0  0  0  0 Acquisities  0  0  0  0  0 1) Overboekingen   0   0   58   (58)  0 Amortisatie  0  (11)  (10)  0  (21) Bijzondere waardeverminderingen en ineffici\u00ebnties  0  0  (3)  0  (3) Totaal mutaties 0  (11)  56  (47)  (2) Kostprijs  168  180  109  3  292 Cumulatieve amortisatie en bijzondere waardeverminderingen (43)  (107)  (41)  0  (148) Stand per 31 december 2022 125  73  68  3  144 1)  Betreft de ingebruikname van de nieuwe ERP omgeving in Belgi\u00eb met SAP als basis. De vestigingsplaatsen, klantrelaties en merknamen zijn als volgt te  specificeren:  x \u20ac miljoen  2022  2021 Aan overnames gerelateerde immateri\u00eble activa Klantrelaties  56  65 Vestigingsplaatsen  12  13 Merknamen  5  6 73  84 Niet aan overnames gerelateerde immateri\u00eble activa Software  68  12 Activa in uitvoering  3  50 71  62 Stand einde boekjaar 144  146 Bijzondere waardevermindering software en activa in uitvoering De bijzondere waardevermindering op software van \u20ac 3 miljoen (2021: \u20ac 0) betreft licenties uit het nieuwe ERP landschap die niet in gebruik genomen zullen worden. De mutatie \u2018bijzondere waardeverminderingen en ineffici\u00ebn-ties\u2019 op activa in uitvoering van \u20ac 2 miljoen in 2021 betreft niet in gebruik genomen licenties en hieraan gerelateerde configuratiekosten uit hetzelfde nieuwe ERP landschap van de Groep.  In 2022 heeft de Groep wederom een evaluatie uitgevoerd om vast te stellen of er sprake is van ineffici\u00ebnties, die op een betrouwbare wijze ge\u00efdentificeerd kunnen worden, met betrekking tot het nieuwe ERP landschap dat in november live is gegaan. Hierbij is door de Groep vast-gesteld dat hier in 2022 geen sprake van is. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DisclosureOfIntangibleAssetsExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-119-7": {
   "value": "x \u20ac miljoen  Goodwill  Overige immateri\u00eble activa Vestigings-plaatsen, klantrelaties, merknamen Activa in  en overige  Software uitvoering  Totaal Kostprijs  168  180  48  40  268 Cumulatieve amortisatie en bijzondere waardeverminderingen  (43)  (82)  (37)  0  (119) Stand per 31 december 2020 125  98  11  40  149 Investeringen  0  0  7  17  24 Desinvesteringen  0  0  (0)  0  (0) Acquisities  0  0  0  0  0 Overboekingen  0  0  4  (5)  (1) Amortisatie  0  (11)  (10)  0  (21) Bijzondere waardeverminderingen en ineffici\u00ebnties  0  (3)  (0)  (2)  (5) Totaal mutaties 0  (14)  1  10  (3)  Kostprijs  168  180  43  50  273 Cumulatieve amortisatie en bijzondere waardeverminderingen  (43)  (96)  (31)  0  (127) Stand per 31 december 2021 125  84  12  50  146 Investeringen  0  0  11  11  22 Desinvesteringen  0  0  0  0  0 Acquisities  0  0  0  0  0 1) Overboekingen   0   0   58   (58)  0 Amortisatie  0  (11)  (10)  0  (21) Bijzondere waardeverminderingen en ineffici\u00ebnties  0  0  (3)  0  (3) Totaal mutaties 0  (11)  56  (47)  (2) Kostprijs  168  180  109  3  292 Cumulatieve amortisatie en bijzondere waardeverminderingen (43)  (107)  (41)  0  (148) Stand per 31 december 2022 125  73  68  3  144 1)  Betreft de ingebruikname van de nieuwe ERP omgeving in Belgi\u00eb met SAP als basis. Verdeling immateri\u00eble vaste activa naar kasstroomgenererende eenheden  De goodwill is als volgt verdeeld tussen de segmenten:  Kasstroomgenererende eenheid x \u20ac miljoen  2022  2021 Nederland  125  125 Belgi\u00eb  0  0 Stand einde boekjaar 125  125 De Groep onderkent twee kasstroomgenererende eenheden, zijnde Nederland en Belgi\u00eb. Zie toelichting 2 voor een verdere uitleg over de organisatiestructuur en segmenten waarop deze eenheden zijn gebaseerd.  De jaarlijkse toetsing of sprake is van bijzondere waardeverminderingen is beoordeeld op drie onderdelen: 1.   de jaarlijkse beoordeling van de goodwill van de kasstroomgenererende eenheid Nederland 2.   de jaarlijkse beoordeling van de goodwill van de kasstroomgenererende eenheid Belgi\u00eb 3.   de jaarlijkse beoordeling van de \u2018corporate\u2019 activa in ontwikkeling, die op basis van de verdeelsleutel \u2018omzet\u2019 worden gealloceerd aan het netto ge\u00efnvesteerd vermogen van de kasstroomgenererende eenheden Nederland en Belgi\u00eb  De realiseerbare waarde van de kasstroomgenererende eenheden Neder-land en Belgi\u00eb is gebaseerd op een bedrijfswaarde-berekening en wordt bepaald door het contant maken van de geschatte toekomstige kasstromen die worden gegenereerd met het voortgezette gebruik van deze kasstroom-genererende eenheden. In verband met de COVID-19-impact op de omzet en resultaten van de Groep is per 30 juni 2020 geconcludeerd, op basis van een herberekening van de realiseerbare waarde, dat de realiseerbare waarde van de kas-stroomgenererende eenheid Belgi\u00eb lager was dan het netto ge\u00efnvesteerd vermogen en derhalve is per 30 juni 2020 een bijzonder waardeverminde-ringsverlies verantwoord van \u20ac 60 miljoen, bestaande uit \u20ac 43 miljoen goodwill en \u20ac 17 miljoen klantrelaties. Ultimo 2021 is de realiseerbare waarde van Belgi\u00eb opnieuw beoordeeld en is een additionele bijzondere waardevermindering verantwoord van \u20ac 3 miljoen, gealloceerd naar de immateri\u00eble activa merknamen. Bij de waardering van de activa is continu\u00efteit (going concern) als uitgangs-punt genomen. De Groep ziet geen reden om te veronderstellen dat zij in de voorzienbare toekomst haar activiteiten niet voort kan zetten, gezien de huidige liquiditeits- en solvabiliteitspositie. Uitgangspunt voor deze beoorde-ling is het gerealiseerde bedrijfsresultaat (Ebit) voor Nederland en Belgi\u00eb in het afgelopen jaar, de begroting 2023 voor Nederland en Belgi\u00eb voor het komende boekjaar, prognoses voor de boekjaren 2024-2027 voor Nederland en de boekjaren 2024 \u2013 2052 voor Belgi\u00eb en projecties op basis van de eind-waardegroei voor de jaren na 2027 voor Nederland en 2052 voor Belgi\u00eb. Deze zijn mede tot stand gekomen op basis van ervaringscijfers.  De Groep is sinds enkele jaren actief in Belgi\u00eb en is nog volop in opbouw van haar positie in die markt. In deze fase wordt veel ge\u00efnvesteerd en worden aanloopverliezen gerealiseerd. De Groep gaat er in de verwachtin-gen voor de komende jaren van uit dat de omzet in Belgi\u00eb harder groeit  dan de markt omdat de opbouw nog in volle gang is. Naar verwachting zal deze belangrijke verbetering in de resultaten zich de komende jaren manifesteren.  Als gevolg van de opbouwfase waarin Belgi\u00eb zich bevindt, is de verwachting dat dit segment langer dan vijf jaar nodig heeft om voor de investerings-kasstroom in een stabiele situatie te komen. Om die reden heeft het management ervoor gekozen om net als voorgaande jaren een verlengde prognoseperiode van 30 jaar te hanteren. De inschatting van het manage-ment is dat de stabiele situatie van de Ebitda kasstroom na vijf jaar wordt bereikt. Het management is voor de jaren na 2027 derhalve voorzichtig-heidshalve uitgegaan van een gelijkblijvende Ebitda en investeringen op basis van Nederlandse ervaringscijfers.  De gehanteerde veronderstellingen bij de berekening van de realiseerbare waarde betreffen de disconteringsvoet en het groeipercentage met betrekking tot de eindwaarde (\u2018terminal growth rate\u2019). Daarnaast zijn belangrijke veronderstellingen: de gemiddelde jaarlijkse omzetgroei, gemiddelde verbetering van het brutowinstmargepercentage ten opzichte van de omzet en de gemiddelde verbetering van het Ebitda-percentage ten opzichte van de omzet voor de komende vijf jaren. De gehanteerde veronderstellingen kunnen als volgt worden weergegeven:  Gehanteerde veronderstellingen ultimo 2022 Nederland  Belgi\u00eb in %  2023-2027  2023-2027 Disconteringsvoet voor belastingen  11,1  11,5 1)Eindwaarde-groei  2,0  2,0 Omzetgroei  7,4  13,0 Brutowinstpercentage verbetering (%-punt)  0,3  0,5 Ebitda-percentage verbetering (%-punt)  0,5  1,5 WACC  8,3  8,6 De gehanteerde disconteringsvoet v\u00f3\u00f3r belastingen is afgeleid van de vermogenskostenvoet (WACC). De WACC is door een professionele externe partij berekend, waarbij de gehanteerde parameters zijn afgeleid van de peergroup en marktgegevens. De begrote Ebit-groei wordt uitgedrukt als de samengestelde jaarlijkse groei als percentage van de omzet in de vijf jaar van de gehanteerde projecties. 1)  Voor Nederland na 2027 en voor Belgi\u00eb na 2052.  Op basis van deze berekening is geconcludeerd dat de realiseerbare waarde van beide kasstroomgenererende eenheden hoger is dan het netto ge\u00efnvesteerd vermogen en derhalve is er geen bijzonder waardeverminde-ringsverlies verantwoord. Voor de kasstroomgenererende eenheid Belgi\u00eb is dit een headroom van \u20ac 85 miljoen ten opzichte van het netto ge\u00efnvesteerd vermogen van \u20ac 59 miljoen. Deze is met name ontstaan door de hogere eindwaardegroei, hogere en sneller verwachte omzetgroei in de komende jaren en een grotere verbetering van zowel brutowinstmarge als de ebitda in verhouding tot de omzet, ten opzichte van de verwachtingen een jaar geleden.  ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DisclosureOfGoodwillExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-119-8": {
   "value": "x \u20ac miljoen  Goodwill  Overige immateri\u00eble activa Vestigings-plaatsen, klantrelaties, merknamen Activa in  en overige  Software uitvoering  Totaal Kostprijs  168  180  48  40  268 Cumulatieve amortisatie en bijzondere waardeverminderingen  (43)  (82)  (37)  0  (119) Stand per 31 december 2020 125  98  11  40  149 Investeringen  0  0  7  17  24 Desinvesteringen  0  0  (0)  0  (0) Acquisities  0  0  0  0  0 Overboekingen  0  0  4  (5)  (1) Amortisatie  0  (11)  (10)  0  (21) Bijzondere waardeverminderingen en ineffici\u00ebnties  0  (3)  (0)  (2)  (5) Totaal mutaties 0  (14)  1  10  (3)  Kostprijs  168  180  43  50  273 Cumulatieve amortisatie en bijzondere waardeverminderingen  (43)  (96)  (31)  0  (127) Stand per 31 december 2021 125  84  12  50  146 Investeringen  0  0  11  11  22 Desinvesteringen  0  0  0  0  0 Acquisities  0  0  0  0  0 1) Overboekingen   0   0   58   (58)  0 Amortisatie  0  (11)  (10)  0  (21) Bijzondere waardeverminderingen en ineffici\u00ebnties  0  0  (3)  0  (3) Totaal mutaties 0  (11)  56  (47)  (2) Kostprijs  168  180  109  3  292 Cumulatieve amortisatie en bijzondere waardeverminderingen (43)  (107)  (41)  0  (148) Stand per 31 december 2022 125  73  68  3  144 1)  Betreft de ingebruikname van de nieuwe ERP omgeving in Belgi\u00eb met SAP als basis. Bedrijfs-  Machines  Andere vas-  gebouwen  en  te bedrijfs-  Activa in  x \u20ac miljoen en terreinen Installaties middelen uitvoering  Totaal Kostprijs  405  71  185  1  662 Cumulatieve afschrijvingen  (166)  (53)  (144)  0  (363) Stand per 31 december 2020 239  18  41  1  299 Investeringen  6  3  3  13  25 Desinvesteringen  (2)  0  (0)  0  (2) Acquisities  0  0  0  0  0 Overboekingen  0  0  1  (1)  0 Afschrijvingen  (16)  (5)  (19)  0  (40) Bijzondere waardeverminderingen  0  0 (0) 0 (0)Overboekingen naar activa aangehouden voor verkoop  0  0  0  0  0 Totaal mutaties (12)  (2)  (15)  12  (17) Kostprijs  408  75  185  13  681 Cumulatieve afschrijvingen  (181)  (59)  (159)  0  (399) Stand per 31 december 2021 227  16  26  13  282 Investeringen  13  2  11  11  37 Desinvesteringen  0  0  0  0  0 Acquisities  0  0  0  0  0 Overboekingen  12  1  3  (16)  0 Afschrijvingen  (16)  (6)  (16)  0  (38) Bijzondere waardeverminderingen  0  0  0  0  0  Overboekingen naar activa aangehouden voor verkoop  0  0  0  0  0 Totaal mutaties 9  (3)  (2)  (5)  (1) Kostprijs  432  75  185  8  700 Cumulatieve afschrijvingen  (196)  (62)  (161)  0  (419) Stand per 31 december 2022 236  13  24  8  281  Andere Bedrijfs- bedrijfs- x \u20ac miljoen gebouwen middelen  Totaal Kostprijs  332  6  338 Cumulatieve afschrijvingen  (119)  (3)  (122) Stand per 31 december 2020 213  3  216 Toevoegingen  0  1  1 Verlengingen  12  0  12 Be\u00ebindigingen  (0)  (0)  (0) Afschrijvingen  (18)  (2)  (20) Indexeringen  2  0  2 Totaal mutaties (4)  (1)  (5) Kostprijs  344  6  350 Cumulatieve afschrijvingen  (135)  (4)  (139) Stand per 31 december 2021 209  2  211 Toevoegingen  0  2  2 Verlengingen  1  0  1 Be\u00ebindigingen  0  0  0 Afschrijvingen  (19)  (2)  (21) Indexeringen  10  0  10 Totaal mutaties (8)  0  (8) Kostprijs  355  6  361 Cumulatieve afschrijvingen  (155)  (3)  (158) Stand per 31 december 2022 200  3  203 ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DisclosureOfDepreciationAndAmortisationExpenseExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-121-4": {
   "value": "Verdeling immateri\u00eble vaste activa naar kasstroomgenererende eenheden  De goodwill is als volgt verdeeld tussen de segmenten:  Kasstroomgenererende eenheid x \u20ac miljoen  2022  2021 Nederland  125  125 Belgi\u00eb  0  0 Stand einde boekjaar 125  125 De Groep onderkent twee kasstroomgenererende eenheden, zijnde Nederland en Belgi\u00eb. Zie toelichting 2 voor een verdere uitleg over de organisatiestructuur en segmenten waarop deze eenheden zijn gebaseerd.  De jaarlijkse toetsing of sprake is van bijzondere waardeverminderingen is beoordeeld op drie onderdelen: 1.   de jaarlijkse beoordeling van de goodwill van de kasstroomgenererende eenheid Nederland 2.   de jaarlijkse beoordeling van de goodwill van de kasstroomgenererende eenheid Belgi\u00eb 3.   de jaarlijkse beoordeling van de \u2018corporate\u2019 activa in ontwikkeling, die op basis van de verdeelsleutel \u2018omzet\u2019 worden gealloceerd aan het netto ge\u00efnvesteerd vermogen van de kasstroomgenererende eenheden Nederland en Belgi\u00eb  De realiseerbare waarde van de kasstroomgenererende eenheden Neder-land en Belgi\u00eb is gebaseerd op een bedrijfswaarde-berekening en wordt bepaald door het contant maken van de geschatte toekomstige kasstromen die worden gegenereerd met het voortgezette gebruik van deze kasstroom-genererende eenheden. In verband met de COVID-19-impact op de omzet en resultaten van de Groep is per 30 juni 2020 geconcludeerd, op basis van een herberekening van de realiseerbare waarde, dat de realiseerbare waarde van de kas-stroomgenererende eenheid Belgi\u00eb lager was dan het netto ge\u00efnvesteerd vermogen en derhalve is per 30 juni 2020 een bijzonder waardeverminde-ringsverlies verantwoord van \u20ac 60 miljoen, bestaande uit \u20ac 43 miljoen goodwill en \u20ac 17 miljoen klantrelaties. Ultimo 2021 is de realiseerbare waarde van Belgi\u00eb opnieuw beoordeeld en is een additionele bijzondere waardevermindering verantwoord van \u20ac 3 miljoen, gealloceerd naar de immateri\u00eble activa merknamen. Bij de waardering van de activa is continu\u00efteit (going concern) als uitgangs-punt genomen. De Groep ziet geen reden om te veronderstellen dat zij in de voorzienbare toekomst haar activiteiten niet voort kan zetten, gezien de huidige liquiditeits- en solvabiliteitspositie. Uitgangspunt voor deze beoorde-ling is het gerealiseerde bedrijfsresultaat (Ebit) voor Nederland en Belgi\u00eb in het afgelopen jaar, de begroting 2023 voor Nederland en Belgi\u00eb voor het komende boekjaar, prognoses voor de boekjaren 2024-2027 voor Nederland en de boekjaren 2024 \u2013 2052 voor Belgi\u00eb en projecties op basis van de eind-waardegroei voor de jaren na 2027 voor Nederland en 2052 voor Belgi\u00eb. Deze zijn mede tot stand gekomen op basis van ervaringscijfers.  De Groep is sinds enkele jaren actief in Belgi\u00eb en is nog volop in opbouw van haar positie in die markt. In deze fase wordt veel ge\u00efnvesteerd en worden aanloopverliezen gerealiseerd. De Groep gaat er in de verwachtin-gen voor de komende jaren van uit dat de omzet in Belgi\u00eb harder groeit  dan de markt omdat de opbouw nog in volle gang is. Naar verwachting zal deze belangrijke verbetering in de resultaten zich de komende jaren manifesteren.  Als gevolg van de opbouwfase waarin Belgi\u00eb zich bevindt, is de verwachting dat dit segment langer dan vijf jaar nodig heeft om voor de investerings-kasstroom in een stabiele situatie te komen. Om die reden heeft het management ervoor gekozen om net als voorgaande jaren een verlengde prognoseperiode van 30 jaar te hanteren. De inschatting van het manage-ment is dat de stabiele situatie van de Ebitda kasstroom na vijf jaar wordt bereikt. Het management is voor de jaren na 2027 derhalve voorzichtig-heidshalve uitgegaan van een gelijkblijvende Ebitda en investeringen op basis van Nederlandse ervaringscijfers.  De gehanteerde veronderstellingen bij de berekening van de realiseerbare waarde betreffen de disconteringsvoet en het groeipercentage met betrekking tot de eindwaarde (\u2018terminal growth rate\u2019). Daarnaast zijn belangrijke veronderstellingen: de gemiddelde jaarlijkse omzetgroei, gemiddelde verbetering van het brutowinstmargepercentage ten opzichte van de omzet en de gemiddelde verbetering van het Ebitda-percentage ten opzichte van de omzet voor de komende vijf jaren. De gehanteerde veronderstellingen kunnen als volgt worden weergegeven:  Gehanteerde veronderstellingen ultimo 2022 Nederland  Belgi\u00eb in %  2023-2027  2023-2027 Disconteringsvoet voor belastingen  11,1  11,5 1)Eindwaarde-groei  2,0  2,0 Omzetgroei  7,4  13,0 Brutowinstpercentage verbetering (%-punt)  0,3  0,5 Ebitda-percentage verbetering (%-punt)  0,5  1,5 WACC  8,3  8,6 De gehanteerde disconteringsvoet v\u00f3\u00f3r belastingen is afgeleid van de vermogenskostenvoet (WACC). De WACC is door een professionele externe partij berekend, waarbij de gehanteerde parameters zijn afgeleid van de peergroup en marktgegevens. De begrote Ebit-groei wordt uitgedrukt als de samengestelde jaarlijkse groei als percentage van de omzet in de vijf jaar van de gehanteerde projecties. 1)  Voor Nederland na 2027 en voor Belgi\u00eb na 2052.  Op basis van deze berekening is geconcludeerd dat de realiseerbare waarde van beide kasstroomgenererende eenheden hoger is dan het netto ge\u00efnvesteerd vermogen en derhalve is er geen bijzonder waardeverminde-ringsverlies verantwoord. Voor de kasstroomgenererende eenheid Belgi\u00eb is dit een headroom van \u20ac 85 miljoen ten opzichte van het netto ge\u00efnvesteerd vermogen van \u20ac 59 miljoen. Deze is met name ontstaan door de hogere eindwaardegroei, hogere en sneller verwachte omzetgroei in de komende jaren en een grotere verbetering van zowel brutowinstmarge als de ebitda in verhouding tot de omzet, ten opzichte van de verwachtingen een jaar geleden.  ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DisclosureOfImpairmentOfAssetsExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-127-2": {
   "value": "11.  Materi\u00eble vaste activa Het verloop kan als volgt worden weergegeven: Bedrijfs-  Machines  Andere vas-  gebouwen  en  te bedrijfs-  Activa in  x \u20ac miljoen en terreinen Installaties middelen uitvoering  Totaal Kostprijs  405  71  185  1  662 Cumulatieve afschrijvingen  (166)  (53)  (144)  0  (363) Stand per 31 december 2020 239  18  41  1  299 Investeringen  6  3  3  13  25 Desinvesteringen  (2)  0  (0)  0  (2) Acquisities  0  0  0  0  0 Overboekingen  0  0  1  (1)  0 Afschrijvingen  (16)  (5)  (19)  0  (40) Bijzondere waardeverminderingen  0  0 (0) 0 (0)Overboekingen naar activa aangehouden voor verkoop  0  0  0  0  0 Totaal mutaties (12)  (2)  (15)  12  (17) Kostprijs  408  75  185  13  681 Cumulatieve afschrijvingen  (181)  (59)  (159)  0  (399) Stand per 31 december 2021 227  16  26  13  282 Investeringen  13  2  11  11  37 Desinvesteringen  0  0  0  0  0 Acquisities  0  0  0  0  0 Overboekingen  12  1  3  (16)  0 Afschrijvingen  (16)  (6)  (16)  0  (38) Bijzondere waardeverminderingen  0  0  0  0  0  Overboekingen naar activa aangehouden voor verkoop  0  0  0  0  0 Totaal mutaties 9  (3)  (2)  (5)  (1) Kostprijs  432  75  185  8  700 Cumulatieve afschrijvingen  (196)  (62)  (161)  0  (419) Stand per 31 december 2022 236  13  24  8  281 In 2022 is er \u00e9\u00e9n pand aangekocht in relatie tot de overname van de Metro activiteiten in Belgi\u00eb. Verdere informatie hierover is opgenomen in toelichting 1. Daarnaast zijn enkele zelfbedieningsvestigingen verbouwd en is het nieuwe Dievers distributiecentrum in Veghel opgeleverd. In 2021 zijn een tweetal panden en een stuk grond verkocht. Activa in uitvoering De Groep is voortdurend actief met de verwerving, uitbreiding dan wel verbetering van zelfbedienings- en/of bezorgservicevestigingen. Na afronding van een project worden activa in uitvoering overgeboekt naar de betreffende categorie\u00ebn in de materi\u00eble vaste activa.  Zelfbedieningsvestigingen en distributiecentra De samenstelling van de post bedrijfsgebouwen en -terreinen is als volgt:  x \u20ac miljoen  2022  2021 Terreinen  54  54 Gebouwen  118  108 Eigen gebouwen en terreinen 172  162 Terreinen huurpanden  2  2 Verbouwingen/uitbreidingen huurpanden  62  63 Huurpanden en terreinen 64  65 Stand einde boekjaar 236  227 22De oppervlakte van de terreinen beloopt 638.000 m (2021: 639.000 m)  22waarvan 288.000 m voor het centrale complex (2021: 288.000 m).  1)Aantal  Bvo  Boekwaarde (x \u20ac miljoen) 2022  2021  2022  2021  2022  2021 2)Zelfbedieningsvestigingen  29  28  196  177  98  95 Bezorgservicevestigingen  1  1  13  13  8  9 Productiebedrijven  2  2  10  10  5  5 Centrale complex  1  1  155  140  59  50 Buiten gebruik gestelde activa  0  0  0  0  0  0 Overige  2  2  5  5  2  3 Einde boekjaar 35  34  379  345  172  162 1)  Bruto vloeroppervlak  2x 1.000 m. 2)  Toename van \u00e9\u00e9n  zelfbedieningsvestiging  betreft de voormalige  Metro vestiging in Luik met  een bruto vloeroppervlak 2van 18.000 m. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DisclosureOfPropertyPlantAndEquipmentExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-133-2": {
   "value": "12.  Activa met gebruiksrecht en leaseverplichtingen Het verloop van de activa met gebruiksrecht kan als volgt worden weergegeven:  Andere Bedrijfs- bedrijfs- x \u20ac miljoen gebouwen middelen  Totaal Kostprijs  332  6  338 Cumulatieve afschrijvingen  (119)  (3)  (122) Stand per 31 december 2020 213  3  216 Toevoegingen  0  1  1 Verlengingen  12  0  12 Be\u00ebindigingen  (0)  (0)  (0) Afschrijvingen  (18)  (2)  (20) Indexeringen  2  0  2 Totaal mutaties (4)  (1)  (5) Kostprijs  344  6  350 Cumulatieve afschrijvingen  (135)  (4)  (139) Stand per 31 december 2021 209  2  211 Toevoegingen  0  2  2 Verlengingen  1  0  1 Be\u00ebindigingen  0  0  0 Afschrijvingen  (19)  (2)  (21) Indexeringen  10  0  10 Totaal mutaties (8)  0  (8) Kostprijs  355  6  361 Cumulatieve afschrijvingen  (155)  (3)  (158) Stand per 31 december 2022 200  3  203 De looptijd van de leaseverplichtingen is als volgt:   x \u20ac miljoen 2022  2021 Langlopende leaseverplichtingen  208  214 Kortlopende leaseverplichtingen  21  20 Stand einde boekjaar 229  234 De totale uitstroom van kasmiddelen bedraagt:  x \u20ac miljoen  2022  2021 Betaalde leaseverplichtingen  25  23 Financieringskosten  4  4 Stand einde boekjaar 29  27 De looptijd van de contractuele, contant gemaakte toekomstige lease verplichtingen is als volgt:  x \u20ac miljoen  2022  2021 Korter dan een jaar  21  20 E\u00e9n tot vijf jaar  79  77 Langer dan vijf jaar  129  137 Contractuele toekomstige leaseverplichtingen 229  234 De winst- en verliesrekening bevat de volgende posten:  x \u20ac miljoen  2022  2021 Financieringslasten vanuit leasecontracten  (4)  (4) Variabele leasekosten niet opgenomen in de leaseverplichtingen  (1)  (1) Opbrengsten uit sub-leases  1  1 Kosten van kortlopende leaseovereenkomsten  (1)  (1) Kosten van leaseovereenkomsten met een lage waarde  (1)  (1) In 2021 heeft de Groep voor enkele honderdduizenden euro's aan huurcon-cessies verkregen in relatie tot de gevolgen van de COVID-19 pandemie. Deze concessies zijn conform IFRS 16 direct in het resultaat verantwoord.  De looptijd van de contractuele, niet-contant gemaakte toekomstige inkomsten uit sub-leases is als volgt:  x \u20ac miljoen  2022  2021Korter dan een jaar  1  1 E\u00e9n tot vijf jaar  1  2 Langer dan vijf jaar 0  0 Contractuele toekomstige inkomsten uit sub-leases 2  3 Voor leasecontracten waarvan de intrinsieke looptijd korter dan 15 jaar is  en sprake is van verlengingsopties zijn deze tot een maximum van 15 jaar meegenomen. Indien de contracten met een verlengoptie niet voor 15 jaar, maar voor 20 jaar zouden zijn meegenomen, zou dat een verhoging van zowel het leaseactief als de leaseverplichting tot gevolg hebben van circa  \u20ac 13 miljoen (2021: \u20ac 18). De impact op Ebit en Ebitda is niet materieel. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DisclosureOfLeasesExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-137-2": {
   "value": "13.<span class=\"_ _2\"/> <span class=\"_ _189\"> </span> <span class=\"_ _b3\"/>Inv<span class=\"_ _5\"/>ester<span class=\"_ _19\"/>ingen in g<span class=\"_ _5\"/>eassocieer<span class=\"_ _5\"/>de deelnemingen en  o<span class=\"_ _5\"/>verige financi\u00eble vaste acti<span class=\"_ _5\"/>va x \u20ac miljoen <span class=\"_ _15f\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\">2022 <span class=\"_ _55\"> </span>2021 </span>Geassocieerde deelneming<span class=\"_ _5\"/>en <span class=\"_ _24\"> </span>56 <span class=\"_ _48\"> </span>55 Over<span class=\"_ _5\"/>ige financi\u00eble v<span class=\"_ _5\"/>aste activ<span class=\"_ _5\"/>a Leningen aan afnemers <span class=\"_ _158\"> </span>5 <span class=\"_ _91\"> </span>6 Financi\u00eble sublease-ov<span class=\"_ _5\"/>ereenkomsten <span class=\"_ _1e0\"> </span>1 <span class=\"_ _50\"> </span>1 Stand einde boekjaar 6 <span class=\"_ _50\"> </span>7 Geassocieerde deelneming<span class=\"_ _5\"/>en De geassocieerde deelnemingen kunnen als volgt w<span class=\"_ _5\"/>orden gespecificeerd:  Eigendomspercentage per einde boekjaar <span class=\"_ _38\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\">2022 <span class=\"_ _55\"> </span>2021 </span>O. Smeding &amp; Zn. B<span class=\"_ _5\"/>.V<span class=\"_ _3e\"/>., Sint Annaparoc<span class=\"_ _5\"/>hie <span class=\"_ _e6\"> </span>0% <span class=\"_ _1ad\"> </span>49% M. Ruig &amp; Zn. B<span class=\"_ _5\"/>.V<span class=\"_ _2\"/>., Oostzaan <span class=\"_ _1e1\"> </span>25% <span class=\"_ _d1\"> </span>25% G. V<span class=\"_ _5\"/>erhoe<span class=\"_ _5\"/>ven <span class=\"_ _1\"/>Bakk<span class=\"_ _5\"/>erij <span class=\"_ _28\"/>B<span class=\"_ _5\"/>.V<span class=\"_ _2\"/>., V<span class=\"_ _5\"/>eldho<span class=\"_ _5\"/>ven <span class=\"_ _8f\"> </span><span class=\"ws1\">25% <span class=\"_ _1ad\"> </span>25% </span>Slagerij Kaldenberg B.V<span class=\"_ _3\"/>., Her<span class=\"_ _1\"/>wijnen <span class=\"_ _1e2\"> </span>33% <span class=\"_ _d1\"> </span>33% V<span class=\"_ _5\"/>emaro <span class=\"_ _19\"/>B.V<span class=\"_ _3e\"/>., V<span class=\"_ _5\"/>enlo <span class=\"_ _ae\"> </span><span class=\"ws1\">40% <span class=\"_ _1ad\"> </span>40% </span>Spar Holding B.V<span class=\"_ _3\"/>., <span class=\"_ _5\"/>Waalwijk <span class=\"_ _126\"> </span>45% <span class=\"_ _1ad\"> </span>45% Co\u00f6peratie Inkoopv<span class=\"_ _5\"/>ereniging Superunie B<span class=\"_ _5\"/>.A., 1) Beesd V<span class=\"_ _5\"/>an geassocieerde deelnemingen zijn de laatst bekende cijf<span class=\"_ _5\"/>ers in de waardering betrokk<span class=\"_ _5\"/>en. Alle gehouden deelnemingen hebben een strate-gisc<span class=\"_ _5\"/>h karakter<span class=\"_ _5\"/>. De stemrec<span class=\"_ _5\"/>hten zijn gelijk aan het procent<span class=\"_ _5\"/>uele gehouden belang. De deelneming in Smeding<span class=\"_ _19\"/>, die in 2021 is ov<span class=\"_ _5\"/>ergeboekt naar Activ<span class=\"_ _5\"/>a aangehouden voor v<span class=\"_ _5\"/>erkoop, is verk<span class=\"_ _5\"/>oc<span class=\"_ _5\"/>ht in 2022.  Het verloop v<span class=\"_ _5\"/>an de geassocieerde deelnemingen is als volgt:  x \u20ac miljoen <span class=\"_ _15f\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\">2022 <span class=\"_ _55\"> </span>2021 </span>Stand begin boekjaar <span class=\"_ _7c\"> </span>55 <span class=\"_ _48\"> </span>54 (Des)inv<span class=\"_ _5\"/>esteringen <span class=\"_ _1e3\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 Ov<span class=\"_ _5\"/>erboekingen naar activa aangehouden voor verk<span class=\"_ _5\"/>oop <span class=\"_ _1e4\"> </span>0 <span class=\"_ _4c\"> </span>(2) Resultaat <span class=\"_ _da\"> </span>7 <span class=\"_ _50\"> </span>8 Dividend <span class=\"_ _da\"> </span>(6) <span class=\"_ _48\"> </span>(5) Stand einde boekjaar 56 <span class=\"_ _48\"> </span>55 De samengev<span class=\"_ _5\"/>at<span class=\"_ _5\"/>te financi\u00eble gegevens v<span class=\"_ _5\"/>an de geassocieerde deelnemingen, uitgaande van een 1<span class=\"_ _2\"/>0<span class=\"_ _19\"/>0% belang, volgens hun laatst bekende jaarrek<span class=\"_ _5\"/>ening (derhalve 2021, respectie<span class=\"_ _5\"/>velijk 2020):  Over<span class=\"_ _5\"/>ige g<span class=\"_ _5\"/>eassocieerde Spar Holding B.V<span class=\"_ _3e\"/>. deelnemingen x \u20ac miljoen <span class=\"_ _100\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\">2022 <span class=\"_ _1ad\"> </span>2021 <span class=\"_ _55\"> </span>2022 <span class=\"_ _1ad\"> </span>2021 </span>Activ<span class=\"_ _5\"/>a <span class=\"_ _10\"> </span>1<span class=\"_ _5\"/>36 <span class=\"_ _80\"> </span>1<span class=\"_ _5\"/>26 <span class=\"_ _48\"> </span>61 <span class=\"_ _48\"> </span>62 V<span class=\"_ _5\"/>erplic<span class=\"_ _5\"/>htingen 83 <span class=\"_ _48\"> </span>79 <span class=\"_ _48\"> </span>48 <span class=\"_ _48\"> </span>50 Eigen vermogen einde boekjaar <span class=\"_ _39\"> </span>53 <span class=\"_ _ab\"> </span>47 <span class=\"_ _1e\"> </span><span class=\"ls9 wsb\">13<span class=\"_ _19\"/> <span class=\"_ _1e\"> </span>12<span class=\"_ _19\"/> </span>2022 <span class=\"_ _1ad\"> </span>2021 <span class=\"_ _55\"> </span>2022 <span class=\"_ _55\"> </span>2021 Omzet <span class=\"_ _1e5\"> </span>692 <span class=\"_ _5a\"> </span>692 <span class=\"_ _5a\"> </span>657 <span class=\"_ _5a\"> </span>845 Winst (verlies) <span class=\"_ _1da\"> </span><span class=\"ls9 wsb\">16<span class=\"_ _19\"/> <span class=\"_ _1e\"> </span>15<span class=\"_ _19\"/> <span class=\"_ _50\"> </span></span>3 <span class=\"_ _50\"> </span>1 1) <span class=\"_ _73\"> </span>Betref<span class=\"_ _5\"/>t lidmaatsc<span class=\"_ _5\"/>hap in inkooporganisatie  Over<span class=\"_ _5\"/>ige financi\u00eble v<span class=\"_ _5\"/>aste activ<span class=\"_ _5\"/>a De leningen aan afnemers hebben een gemiddelde looptijd van meerdere jaren en er wordt v<span class=\"_ _5\"/>eelal een marktconforme rente berekend. Sommige leningen zijn renteloos. 16.<span class=\"_ _2\"/> <span class=\"_ _189\"> </span>Ov<span class=\"_ _5\"/>er<span class=\"_ _19\"/>ige vlottende acti<span class=\"_ _5\"/>va x \u20ac miljoen <span class=\"_ _15f\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\">2022 <span class=\"_ _55\"> </span>2021 </span>Contractactiva <span class=\"_ _1e8\"> </span>4 <span class=\"_ _50\"> </span>4 Nog te vorderen tegemoetk<span class=\"_ _5\"/>oming NO<span class=\"_ _5\"/>W <span class=\"_ _166\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>4 Ov<span class=\"_ _5\"/>erige vorderingen en voor<span class=\"_ _5\"/>uitbet<span class=\"_ _19\"/>aalde kosten <span class=\"_ _84\"> </span>35 <span class=\"_ _48\"> </span>28 Stand einde boekjaar 39 <span class=\"_ _48\"> </span>36 Onder de contractactiva zijn specifieke signing f<span class=\"_ _5\"/>ees met afnemers opgeno-men. De ov<span class=\"_ _5\"/>erige vorderingen en voor<span class=\"_ _5\"/>uitbetaalde kosten betref<span class=\"_ _5\"/>fen onder meer personeelsleningen en nog te ontvangen ink<span class=\"_ _5\"/>oopkortingen ov<span class=\"_ _5\"/>er reeds verstrek<span class=\"_ _5\"/>en promotieperiodes. Op de post contract<span class=\"_ _19\"/>activa is een afw<span class=\"_ _5\"/>aardering naar re\u00eble waarde begrepen v<span class=\"_ _5\"/>an \u20ac 0 miljoen (2021: \u20ac 0).  De nog te vorderen tegemoetk<span class=\"_ _5\"/>oming NO<span class=\"_ _5\"/>W einde boekjaar 2021 van \u20ac 4 miljoen is in 2022 afgehandeld. Informatie o<span class=\"_ _5\"/>ver de tegemoetkoming NO<span class=\"_ _5\"/>W is opgenomen in toelic<span class=\"_ _5\"/>hting 5.D<span class=\"_ _5\"/>. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DisclosureOfOtherAssetsExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-137-3": {
   "value": "13.<span class=\"_ _2\"/> <span class=\"_ _189\"> </span> <span class=\"_ _b3\"/>Inv<span class=\"_ _5\"/>ester<span class=\"_ _19\"/>ingen in g<span class=\"_ _5\"/>eassocieer<span class=\"_ _5\"/>de deelnemingen en  o<span class=\"_ _5\"/>verige financi\u00eble vaste acti<span class=\"_ _5\"/>va x \u20ac miljoen <span class=\"_ _15f\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\">2022 <span class=\"_ _55\"> </span>2021 </span>Geassocieerde deelneming<span class=\"_ _5\"/>en <span class=\"_ _24\"> </span>56 <span class=\"_ _48\"> </span>55 Over<span class=\"_ _5\"/>ige financi\u00eble v<span class=\"_ _5\"/>aste activ<span class=\"_ _5\"/>a Leningen aan afnemers <span class=\"_ _158\"> </span>5 <span class=\"_ _91\"> </span>6 Financi\u00eble sublease-ov<span class=\"_ _5\"/>ereenkomsten <span class=\"_ _1e0\"> </span>1 <span class=\"_ _50\"> </span>1 Stand einde boekjaar 6 <span class=\"_ _50\"> </span>7 Geassocieerde deelneming<span class=\"_ _5\"/>en De geassocieerde deelnemingen kunnen als volgt w<span class=\"_ _5\"/>orden gespecificeerd:  Eigendomspercentage per einde boekjaar <span class=\"_ _38\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\">2022 <span class=\"_ _55\"> </span>2021 </span>O. Smeding &amp; Zn. B<span class=\"_ _5\"/>.V<span class=\"_ _3e\"/>., Sint Annaparoc<span class=\"_ _5\"/>hie <span class=\"_ _e6\"> </span>0% <span class=\"_ _1ad\"> </span>49% M. Ruig &amp; Zn. B<span class=\"_ _5\"/>.V<span class=\"_ _2\"/>., Oostzaan <span class=\"_ _1e1\"> </span>25% <span class=\"_ _d1\"> </span>25% G. V<span class=\"_ _5\"/>erhoe<span class=\"_ _5\"/>ven <span class=\"_ _1\"/>Bakk<span class=\"_ _5\"/>erij <span class=\"_ _28\"/>B<span class=\"_ _5\"/>.V<span class=\"_ _2\"/>., V<span class=\"_ _5\"/>eldho<span class=\"_ _5\"/>ven <span class=\"_ _8f\"> </span><span class=\"ws1\">25% <span class=\"_ _1ad\"> </span>25% </span>Slagerij Kaldenberg B.V<span class=\"_ _3\"/>., Her<span class=\"_ _1\"/>wijnen <span class=\"_ _1e2\"> </span>33% <span class=\"_ _d1\"> </span>33% V<span class=\"_ _5\"/>emaro <span class=\"_ _19\"/>B.V<span class=\"_ _3e\"/>., V<span class=\"_ _5\"/>enlo <span class=\"_ _ae\"> </span><span class=\"ws1\">40% <span class=\"_ _1ad\"> </span>40% </span>Spar Holding B.V<span class=\"_ _3\"/>., <span class=\"_ _5\"/>Waalwijk <span class=\"_ _126\"> </span>45% <span class=\"_ _1ad\"> </span>45% Co\u00f6peratie Inkoopv<span class=\"_ _5\"/>ereniging Superunie B<span class=\"_ _5\"/>.A., 1) Beesd V<span class=\"_ _5\"/>an geassocieerde deelnemingen zijn de laatst bekende cijf<span class=\"_ _5\"/>ers in de waardering betrokk<span class=\"_ _5\"/>en. Alle gehouden deelnemingen hebben een strate-gisc<span class=\"_ _5\"/>h karakter<span class=\"_ _5\"/>. De stemrec<span class=\"_ _5\"/>hten zijn gelijk aan het procent<span class=\"_ _5\"/>uele gehouden belang. De deelneming in Smeding<span class=\"_ _19\"/>, die in 2021 is ov<span class=\"_ _5\"/>ergeboekt naar Activ<span class=\"_ _5\"/>a aangehouden voor v<span class=\"_ _5\"/>erkoop, is verk<span class=\"_ _5\"/>oc<span class=\"_ _5\"/>ht in 2022.  Het verloop v<span class=\"_ _5\"/>an de geassocieerde deelnemingen is als volgt:  x \u20ac miljoen <span class=\"_ _15f\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\">2022 <span class=\"_ _55\"> </span>2021 </span>Stand begin boekjaar <span class=\"_ _7c\"> </span>55 <span class=\"_ _48\"> </span>54 (Des)inv<span class=\"_ _5\"/>esteringen <span class=\"_ _1e3\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 Ov<span class=\"_ _5\"/>erboekingen naar activa aangehouden voor verk<span class=\"_ _5\"/>oop <span class=\"_ _1e4\"> </span>0 <span class=\"_ _4c\"> </span>(2) Resultaat <span class=\"_ _da\"> </span>7 <span class=\"_ _50\"> </span>8 Dividend <span class=\"_ _da\"> </span>(6) <span class=\"_ _48\"> </span>(5) Stand einde boekjaar 56 <span class=\"_ _48\"> </span>55 De samengev<span class=\"_ _5\"/>at<span class=\"_ _5\"/>te financi\u00eble gegevens v<span class=\"_ _5\"/>an de geassocieerde deelnemingen, uitgaande van een 1<span class=\"_ _2\"/>0<span class=\"_ _19\"/>0% belang, volgens hun laatst bekende jaarrek<span class=\"_ _5\"/>ening (derhalve 2021, respectie<span class=\"_ _5\"/>velijk 2020):  Over<span class=\"_ _5\"/>ige g<span class=\"_ _5\"/>eassocieerde Spar Holding B.V<span class=\"_ _3e\"/>. deelnemingen x \u20ac miljoen <span class=\"_ _100\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\">2022 <span class=\"_ _1ad\"> </span>2021 <span class=\"_ _55\"> </span>2022 <span class=\"_ _1ad\"> </span>2021 </span>Activ<span class=\"_ _5\"/>a <span class=\"_ _10\"> </span>1<span class=\"_ _5\"/>36 <span class=\"_ _80\"> </span>1<span class=\"_ _5\"/>26 <span class=\"_ _48\"> </span>61 <span class=\"_ _48\"> </span>62 V<span class=\"_ _5\"/>erplic<span class=\"_ _5\"/>htingen 83 <span class=\"_ _48\"> </span>79 <span class=\"_ _48\"> </span>48 <span class=\"_ _48\"> </span>50 Eigen vermogen einde boekjaar <span class=\"_ _39\"> </span>53 <span class=\"_ _ab\"> </span>47 <span class=\"_ _1e\"> </span><span class=\"ls9 wsb\">13<span class=\"_ _19\"/> <span class=\"_ _1e\"> </span>12<span class=\"_ _19\"/> </span>2022 <span class=\"_ _1ad\"> </span>2021 <span class=\"_ _55\"> </span>2022 <span class=\"_ _55\"> </span>2021 Omzet <span class=\"_ _1e5\"> </span>692 <span class=\"_ _5a\"> </span>692 <span class=\"_ _5a\"> </span>657 <span class=\"_ _5a\"> </span>845 Winst (verlies) <span class=\"_ _1da\"> </span><span class=\"ls9 wsb\">16<span class=\"_ _19\"/> <span class=\"_ _1e\"> </span>15<span class=\"_ _19\"/> <span class=\"_ _50\"> </span></span>3 <span class=\"_ _50\"> </span>1 1) <span class=\"_ _73\"> </span>Betref<span class=\"_ _5\"/>t lidmaatsc<span class=\"_ _5\"/>hap in inkooporganisatie  Over<span class=\"_ _5\"/>ige financi\u00eble v<span class=\"_ _5\"/>aste activ<span class=\"_ _5\"/>a De leningen aan afnemers hebben een gemiddelde looptijd van meerdere jaren en er wordt v<span class=\"_ _5\"/>eelal een marktconforme rente berekend. Sommige leningen zijn renteloos. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DisclosureOfOtherNoncurrentAssetsExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-137-4": {
   "value": "13.<span class=\"_ _2\"/> <span class=\"_ _189\"> </span> <span class=\"_ _b3\"/>Inv<span class=\"_ _5\"/>ester<span class=\"_ _19\"/>ingen in g<span class=\"_ _5\"/>eassocieer<span class=\"_ _5\"/>de deelnemingen en  o<span class=\"_ _5\"/>verige financi\u00eble vaste acti<span class=\"_ _5\"/>va x \u20ac miljoen <span class=\"_ _15f\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\">2022 <span class=\"_ _55\"> </span>2021 </span>Geassocieerde deelneming<span class=\"_ _5\"/>en <span class=\"_ _24\"> </span>56 <span class=\"_ _48\"> </span>55 Over<span class=\"_ _5\"/>ige financi\u00eble v<span class=\"_ _5\"/>aste activ<span class=\"_ _5\"/>a Leningen aan afnemers <span class=\"_ _158\"> </span>5 <span class=\"_ _91\"> </span>6 Financi\u00eble sublease-ov<span class=\"_ _5\"/>ereenkomsten <span class=\"_ _1e0\"> </span>1 <span class=\"_ _50\"> </span>1 Stand einde boekjaar 6 <span class=\"_ _50\"> </span>7 Geassocieerde deelneming<span class=\"_ _5\"/>en De geassocieerde deelnemingen kunnen als volgt w<span class=\"_ _5\"/>orden gespecificeerd:  Eigendomspercentage per einde boekjaar <span class=\"_ _38\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\">2022 <span class=\"_ _55\"> </span>2021 </span>O. Smeding &amp; Zn. B<span class=\"_ _5\"/>.V<span class=\"_ _3e\"/>., Sint Annaparoc<span class=\"_ _5\"/>hie <span class=\"_ _e6\"> </span>0% <span class=\"_ _1ad\"> </span>49% M. Ruig &amp; Zn. B<span class=\"_ _5\"/>.V<span class=\"_ _2\"/>., Oostzaan <span class=\"_ _1e1\"> </span>25% <span class=\"_ _d1\"> </span>25% G. V<span class=\"_ _5\"/>erhoe<span class=\"_ _5\"/>ven <span class=\"_ _1\"/>Bakk<span class=\"_ _5\"/>erij <span class=\"_ _28\"/>B<span class=\"_ _5\"/>.V<span class=\"_ _2\"/>., V<span class=\"_ _5\"/>eldho<span class=\"_ _5\"/>ven <span class=\"_ _8f\"> </span><span class=\"ws1\">25% <span class=\"_ _1ad\"> </span>25% </span>Slagerij Kaldenberg B.V<span class=\"_ _3\"/>., Her<span class=\"_ _1\"/>wijnen <span class=\"_ _1e2\"> </span>33% <span class=\"_ _d1\"> </span>33% V<span class=\"_ _5\"/>emaro <span class=\"_ _19\"/>B.V<span class=\"_ _3e\"/>., V<span class=\"_ _5\"/>enlo <span class=\"_ _ae\"> </span><span class=\"ws1\">40% <span class=\"_ _1ad\"> </span>40% </span>Spar Holding B.V<span class=\"_ _3\"/>., <span class=\"_ _5\"/>Waalwijk <span class=\"_ _126\"> </span>45% <span class=\"_ _1ad\"> </span>45% Co\u00f6peratie Inkoopv<span class=\"_ _5\"/>ereniging Superunie B<span class=\"_ _5\"/>.A., 1) Beesd V<span class=\"_ _5\"/>an geassocieerde deelnemingen zijn de laatst bekende cijf<span class=\"_ _5\"/>ers in de waardering betrokk<span class=\"_ _5\"/>en. Alle gehouden deelnemingen hebben een strate-gisc<span class=\"_ _5\"/>h karakter<span class=\"_ _5\"/>. De stemrec<span class=\"_ _5\"/>hten zijn gelijk aan het procent<span class=\"_ _5\"/>uele gehouden belang. De deelneming in Smeding<span class=\"_ _19\"/>, die in 2021 is ov<span class=\"_ _5\"/>ergeboekt naar Activ<span class=\"_ _5\"/>a aangehouden voor v<span class=\"_ _5\"/>erkoop, is verk<span class=\"_ _5\"/>oc<span class=\"_ _5\"/>ht in 2022.  Het verloop v<span class=\"_ _5\"/>an de geassocieerde deelnemingen is als volgt:  x \u20ac miljoen <span class=\"_ _15f\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\">2022 <span class=\"_ _55\"> </span>2021 </span>Stand begin boekjaar <span class=\"_ _7c\"> </span>55 <span class=\"_ _48\"> </span>54 (Des)inv<span class=\"_ _5\"/>esteringen <span class=\"_ _1e3\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 Ov<span class=\"_ _5\"/>erboekingen naar activa aangehouden voor verk<span class=\"_ _5\"/>oop <span class=\"_ _1e4\"> </span>0 <span class=\"_ _4c\"> </span>(2) Resultaat <span class=\"_ _da\"> </span>7 <span class=\"_ _50\"> </span>8 Dividend <span class=\"_ _da\"> </span>(6) <span class=\"_ _48\"> </span>(5) Stand einde boekjaar 56 <span class=\"_ _48\"> </span>55 De samengev<span class=\"_ _5\"/>at<span class=\"_ _5\"/>te financi\u00eble gegevens v<span class=\"_ _5\"/>an de geassocieerde deelnemingen, uitgaande van een 1<span class=\"_ _2\"/>0<span class=\"_ _19\"/>0% belang, volgens hun laatst bekende jaarrek<span class=\"_ _5\"/>ening (derhalve 2021, respectie<span class=\"_ _5\"/>velijk 2020):  Over<span class=\"_ _5\"/>ige g<span class=\"_ _5\"/>eassocieerde Spar Holding B.V<span class=\"_ _3e\"/>. deelnemingen x \u20ac miljoen <span class=\"_ _100\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\">2022 <span class=\"_ _1ad\"> </span>2021 <span class=\"_ _55\"> </span>2022 <span class=\"_ _1ad\"> </span>2021 </span>Activ<span class=\"_ _5\"/>a <span class=\"_ _10\"> </span>1<span class=\"_ _5\"/>36 <span class=\"_ _80\"> </span>1<span class=\"_ _5\"/>26 <span class=\"_ _48\"> </span>61 <span class=\"_ _48\"> </span>62 V<span class=\"_ _5\"/>erplic<span class=\"_ _5\"/>htingen 83 <span class=\"_ _48\"> </span>79 <span class=\"_ _48\"> </span>48 <span class=\"_ _48\"> </span>50 Eigen vermogen einde boekjaar <span class=\"_ _39\"> </span>53 <span class=\"_ _ab\"> </span>47 <span class=\"_ _1e\"> </span><span class=\"ls9 wsb\">13<span class=\"_ _19\"/> <span class=\"_ _1e\"> </span>12<span class=\"_ _19\"/> </span>2022 <span class=\"_ _1ad\"> </span>2021 <span class=\"_ _55\"> </span>2022 <span class=\"_ _55\"> </span>2021 Omzet <span class=\"_ _1e5\"> </span>692 <span class=\"_ _5a\"> </span>692 <span class=\"_ _5a\"> </span>657 <span class=\"_ _5a\"> </span>845 Winst (verlies) <span class=\"_ _1da\"> </span><span class=\"ls9 wsb\">16<span class=\"_ _19\"/> <span class=\"_ _1e\"> </span>15<span class=\"_ _19\"/> <span class=\"_ _50\"> </span></span>3 <span class=\"_ _50\"> </span>1 1) <span class=\"_ _73\"> </span>Betref<span class=\"_ _5\"/>t lidmaatsc<span class=\"_ _5\"/>hap in inkooporganisatie  ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DisclosureOfInterestsInOtherEntitiesExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-137-5": {
   "value": "13.<span class=\"_ _2\"/> <span class=\"_ _189\"> </span> <span class=\"_ _b3\"/>Inv<span class=\"_ _5\"/>ester<span class=\"_ _19\"/>ingen in g<span class=\"_ _5\"/>eassocieer<span class=\"_ _5\"/>de deelnemingen en  o<span class=\"_ _5\"/>verige financi\u00eble vaste acti<span class=\"_ _5\"/>va x \u20ac miljoen <span class=\"_ _15f\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\">2022 <span class=\"_ _55\"> </span>2021 </span>Geassocieerde deelneming<span class=\"_ _5\"/>en <span class=\"_ _24\"> </span>56 <span class=\"_ _48\"> </span>55 Over<span class=\"_ _5\"/>ige financi\u00eble v<span class=\"_ _5\"/>aste activ<span class=\"_ _5\"/>a Leningen aan afnemers <span class=\"_ _158\"> </span>5 <span class=\"_ _91\"> </span>6 Financi\u00eble sublease-ov<span class=\"_ _5\"/>ereenkomsten <span class=\"_ _1e0\"> </span>1 <span class=\"_ _50\"> </span>1 Stand einde boekjaar 6 <span class=\"_ _50\"> </span>7 Geassocieerde deelneming<span class=\"_ _5\"/>en De geassocieerde deelnemingen kunnen als volgt w<span class=\"_ _5\"/>orden gespecificeerd:  Eigendomspercentage per einde boekjaar <span class=\"_ _38\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\">2022 <span class=\"_ _55\"> </span>2021 </span>O. Smeding &amp; Zn. B<span class=\"_ _5\"/>.V<span class=\"_ _3e\"/>., Sint Annaparoc<span class=\"_ _5\"/>hie <span class=\"_ _e6\"> </span>0% <span class=\"_ _1ad\"> </span>49% M. Ruig &amp; Zn. B<span class=\"_ _5\"/>.V<span class=\"_ _2\"/>., Oostzaan <span class=\"_ _1e1\"> </span>25% <span class=\"_ _d1\"> </span>25% G. V<span class=\"_ _5\"/>erhoe<span class=\"_ _5\"/>ven <span class=\"_ _1\"/>Bakk<span class=\"_ _5\"/>erij <span class=\"_ _28\"/>B<span class=\"_ _5\"/>.V<span class=\"_ _2\"/>., V<span class=\"_ _5\"/>eldho<span class=\"_ _5\"/>ven <span class=\"_ _8f\"> </span><span class=\"ws1\">25% <span class=\"_ _1ad\"> </span>25% </span>Slagerij Kaldenberg B.V<span class=\"_ _3\"/>., Her<span class=\"_ _1\"/>wijnen <span class=\"_ _1e2\"> </span>33% <span class=\"_ _d1\"> </span>33% V<span class=\"_ _5\"/>emaro <span class=\"_ _19\"/>B.V<span class=\"_ _3e\"/>., V<span class=\"_ _5\"/>enlo <span class=\"_ _ae\"> </span><span class=\"ws1\">40% <span class=\"_ _1ad\"> </span>40% </span>Spar Holding B.V<span class=\"_ _3\"/>., <span class=\"_ _5\"/>Waalwijk <span class=\"_ _126\"> </span>45% <span class=\"_ _1ad\"> </span>45% Co\u00f6peratie Inkoopv<span class=\"_ _5\"/>ereniging Superunie B<span class=\"_ _5\"/>.A., 1) Beesd V<span class=\"_ _5\"/>an geassocieerde deelnemingen zijn de laatst bekende cijf<span class=\"_ _5\"/>ers in de waardering betrokk<span class=\"_ _5\"/>en. Alle gehouden deelnemingen hebben een strate-gisc<span class=\"_ _5\"/>h karakter<span class=\"_ _5\"/>. De stemrec<span class=\"_ _5\"/>hten zijn gelijk aan het procent<span class=\"_ _5\"/>uele gehouden belang. De deelneming in Smeding<span class=\"_ _19\"/>, die in 2021 is ov<span class=\"_ _5\"/>ergeboekt naar Activ<span class=\"_ _5\"/>a aangehouden voor v<span class=\"_ _5\"/>erkoop, is verk<span class=\"_ _5\"/>oc<span class=\"_ _5\"/>ht in 2022.  Het verloop v<span class=\"_ _5\"/>an de geassocieerde deelnemingen is als volgt:  x \u20ac miljoen <span class=\"_ _15f\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\">2022 <span class=\"_ _55\"> </span>2021 </span>Stand begin boekjaar <span class=\"_ _7c\"> </span>55 <span class=\"_ _48\"> </span>54 (Des)inv<span class=\"_ _5\"/>esteringen <span class=\"_ _1e3\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 Ov<span class=\"_ _5\"/>erboekingen naar activa aangehouden voor verk<span class=\"_ _5\"/>oop <span class=\"_ _1e4\"> </span>0 <span class=\"_ _4c\"> </span>(2) Resultaat <span class=\"_ _da\"> </span>7 <span class=\"_ _50\"> </span>8 Dividend <span class=\"_ _da\"> </span>(6) <span class=\"_ _48\"> </span>(5) Stand einde boekjaar 56 <span class=\"_ _48\"> </span>55 De samengev<span class=\"_ _5\"/>at<span class=\"_ _5\"/>te financi\u00eble gegevens v<span class=\"_ _5\"/>an de geassocieerde deelnemingen, uitgaande van een 1<span class=\"_ _2\"/>0<span class=\"_ _19\"/>0% belang, volgens hun laatst bekende jaarrek<span class=\"_ _5\"/>ening (derhalve 2021, respectie<span class=\"_ _5\"/>velijk 2020):  Over<span class=\"_ _5\"/>ige g<span class=\"_ _5\"/>eassocieerde Spar Holding B.V<span class=\"_ _3e\"/>. deelnemingen x \u20ac miljoen <span class=\"_ _100\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\">2022 <span class=\"_ _1ad\"> </span>2021 <span class=\"_ _55\"> </span>2022 <span class=\"_ _1ad\"> </span>2021 </span>Activ<span class=\"_ _5\"/>a <span class=\"_ _10\"> </span>1<span class=\"_ _5\"/>36 <span class=\"_ _80\"> </span>1<span class=\"_ _5\"/>26 <span class=\"_ _48\"> </span>61 <span class=\"_ _48\"> </span>62 V<span class=\"_ _5\"/>erplic<span class=\"_ _5\"/>htingen 83 <span class=\"_ _48\"> </span>79 <span class=\"_ _48\"> </span>48 <span class=\"_ _48\"> </span>50 Eigen vermogen einde boekjaar <span class=\"_ _39\"> </span>53 <span class=\"_ _ab\"> </span>47 <span class=\"_ _1e\"> </span><span class=\"ls9 wsb\">13<span class=\"_ _19\"/> <span class=\"_ _1e\"> </span>12<span class=\"_ _19\"/> </span>2022 <span class=\"_ _1ad\"> </span>2021 <span class=\"_ _55\"> </span>2022 <span class=\"_ _55\"> </span>2021 Omzet <span class=\"_ _1e5\"> </span>692 <span class=\"_ _5a\"> </span>692 <span class=\"_ _5a\"> </span>657 <span class=\"_ _5a\"> </span>845 Winst (verlies) <span class=\"_ _1da\"> </span><span class=\"ls9 wsb\">16<span class=\"_ _19\"/> <span class=\"_ _1e\"> </span>15<span class=\"_ _19\"/> <span class=\"_ _50\"> </span></span>3 <span class=\"_ _50\"> </span>1 1) <span class=\"_ _73\"> </span>Betref<span class=\"_ _5\"/>t lidmaatsc<span class=\"_ _5\"/>hap in inkooporganisatie  ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DisclosureOfInvestmentsAccountedForUsingEquityMethodExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-137-6": {
   "value": "13.<span class=\"_ _2\"/> <span class=\"_ _189\"> </span> <span class=\"_ _b3\"/>Inv<span class=\"_ _5\"/>ester<span class=\"_ _19\"/>ingen in g<span class=\"_ _5\"/>eassocieer<span class=\"_ _5\"/>de deelnemingen en  o<span class=\"_ _5\"/>verige financi\u00eble vaste acti<span class=\"_ _5\"/>va x \u20ac miljoen <span class=\"_ _15f\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\">2022 <span class=\"_ _55\"> </span>2021 </span>Geassocieerde deelneming<span class=\"_ _5\"/>en <span class=\"_ _24\"> </span>56 <span class=\"_ _48\"> </span>55 Over<span class=\"_ _5\"/>ige financi\u00eble v<span class=\"_ _5\"/>aste activ<span class=\"_ _5\"/>a Leningen aan afnemers <span class=\"_ _158\"> </span>5 <span class=\"_ _91\"> </span>6 Financi\u00eble sublease-ov<span class=\"_ _5\"/>ereenkomsten <span class=\"_ _1e0\"> </span>1 <span class=\"_ _50\"> </span>1 Stand einde boekjaar 6 <span class=\"_ _50\"> </span>7 Geassocieerde deelneming<span class=\"_ _5\"/>en De geassocieerde deelnemingen kunnen als volgt w<span class=\"_ _5\"/>orden gespecificeerd:  Eigendomspercentage per einde boekjaar <span class=\"_ _38\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\">2022 <span class=\"_ _55\"> </span>2021 </span>O. Smeding &amp; Zn. B<span class=\"_ _5\"/>.V<span class=\"_ _3e\"/>., Sint Annaparoc<span class=\"_ _5\"/>hie <span class=\"_ _e6\"> </span>0% <span class=\"_ _1ad\"> </span>49% M. Ruig &amp; Zn. B<span class=\"_ _5\"/>.V<span class=\"_ _2\"/>., Oostzaan <span class=\"_ _1e1\"> </span>25% <span class=\"_ _d1\"> </span>25% G. V<span class=\"_ _5\"/>erhoe<span class=\"_ _5\"/>ven <span class=\"_ _1\"/>Bakk<span class=\"_ _5\"/>erij <span class=\"_ _28\"/>B<span class=\"_ _5\"/>.V<span class=\"_ _2\"/>., V<span class=\"_ _5\"/>eldho<span class=\"_ _5\"/>ven <span class=\"_ _8f\"> </span><span class=\"ws1\">25% <span class=\"_ _1ad\"> </span>25% </span>Slagerij Kaldenberg B.V<span class=\"_ _3\"/>., Her<span class=\"_ _1\"/>wijnen <span class=\"_ _1e2\"> </span>33% <span class=\"_ _d1\"> </span>33% V<span class=\"_ _5\"/>emaro <span class=\"_ _19\"/>B.V<span class=\"_ _3e\"/>., V<span class=\"_ _5\"/>enlo <span class=\"_ _ae\"> </span><span class=\"ws1\">40% <span class=\"_ _1ad\"> </span>40% </span>Spar Holding B.V<span class=\"_ _3\"/>., <span class=\"_ _5\"/>Waalwijk <span class=\"_ _126\"> </span>45% <span class=\"_ _1ad\"> </span>45% Co\u00f6peratie Inkoopv<span class=\"_ _5\"/>ereniging Superunie B<span class=\"_ _5\"/>.A., 1) Beesd V<span class=\"_ _5\"/>an geassocieerde deelnemingen zijn de laatst bekende cijf<span class=\"_ _5\"/>ers in de waardering betrokk<span class=\"_ _5\"/>en. Alle gehouden deelnemingen hebben een strate-gisc<span class=\"_ _5\"/>h karakter<span class=\"_ _5\"/>. De stemrec<span class=\"_ _5\"/>hten zijn gelijk aan het procent<span class=\"_ _5\"/>uele gehouden belang. De deelneming in Smeding<span class=\"_ _19\"/>, die in 2021 is ov<span class=\"_ _5\"/>ergeboekt naar Activ<span class=\"_ _5\"/>a aangehouden voor v<span class=\"_ _5\"/>erkoop, is verk<span class=\"_ _5\"/>oc<span class=\"_ _5\"/>ht in 2022.  Het verloop v<span class=\"_ _5\"/>an de geassocieerde deelnemingen is als volgt:  x \u20ac miljoen <span class=\"_ _15f\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\">2022 <span class=\"_ _55\"> </span>2021 </span>Stand begin boekjaar <span class=\"_ _7c\"> </span>55 <span class=\"_ _48\"> </span>54 (Des)inv<span class=\"_ _5\"/>esteringen <span class=\"_ _1e3\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 Ov<span class=\"_ _5\"/>erboekingen naar activa aangehouden voor verk<span class=\"_ _5\"/>oop <span class=\"_ _1e4\"> </span>0 <span class=\"_ _4c\"> </span>(2) Resultaat <span class=\"_ _da\"> </span>7 <span class=\"_ _50\"> </span>8 Dividend <span class=\"_ _da\"> </span>(6) <span class=\"_ _48\"> </span>(5) Stand einde boekjaar 56 <span class=\"_ _48\"> </span>55 De samengev<span class=\"_ _5\"/>at<span class=\"_ _5\"/>te financi\u00eble gegevens v<span class=\"_ _5\"/>an de geassocieerde deelnemingen, uitgaande van een 1<span class=\"_ _2\"/>0<span class=\"_ _19\"/>0% belang, volgens hun laatst bekende jaarrek<span class=\"_ _5\"/>ening (derhalve 2021, respectie<span class=\"_ _5\"/>velijk 2020):  Over<span class=\"_ _5\"/>ige g<span class=\"_ _5\"/>eassocieerde Spar Holding B.V<span class=\"_ _3e\"/>. deelnemingen x \u20ac miljoen <span class=\"_ _100\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\">2022 <span class=\"_ _1ad\"> </span>2021 <span class=\"_ _55\"> </span>2022 <span class=\"_ _1ad\"> </span>2021 </span>Activ<span class=\"_ _5\"/>a <span class=\"_ _10\"> </span>1<span class=\"_ _5\"/>36 <span class=\"_ _80\"> </span>1<span class=\"_ _5\"/>26 <span class=\"_ _48\"> </span>61 <span class=\"_ _48\"> </span>62 V<span class=\"_ _5\"/>erplic<span class=\"_ _5\"/>htingen 83 <span class=\"_ _48\"> </span>79 <span class=\"_ _48\"> </span>48 <span class=\"_ _48\"> </span>50 Eigen vermogen einde boekjaar <span class=\"_ _39\"> </span>53 <span class=\"_ _ab\"> </span>47 <span class=\"_ _1e\"> </span><span class=\"ls9 wsb\">13<span class=\"_ _19\"/> <span class=\"_ _1e\"> </span>12<span class=\"_ _19\"/> </span>2022 <span class=\"_ _1ad\"> </span>2021 <span class=\"_ _55\"> </span>2022 <span class=\"_ _55\"> </span>2021 Omzet <span class=\"_ _1e5\"> </span>692 <span class=\"_ _5a\"> </span>692 <span class=\"_ _5a\"> </span>657 <span class=\"_ _5a\"> </span>845 Winst (verlies) <span class=\"_ _1da\"> </span><span class=\"ls9 wsb\">16<span class=\"_ _19\"/> <span class=\"_ _1e\"> </span>15<span class=\"_ _19\"/> <span class=\"_ _50\"> </span></span>3 <span class=\"_ _50\"> </span>1 1) <span class=\"_ _73\"> </span>Betref<span class=\"_ _5\"/>t lidmaatsc<span class=\"_ _5\"/>hap in inkooporganisatie  Over<span class=\"_ _5\"/>ige financi\u00eble v<span class=\"_ _5\"/>aste activ<span class=\"_ _5\"/>a De leningen aan afnemers hebben een gemiddelde looptijd van meerdere jaren en er wordt v<span class=\"_ _5\"/>eelal een marktconforme rente berekend. Sommige leningen zijn renteloos. 16.<span class=\"_ _2\"/> <span class=\"_ _189\"> </span>Ov<span class=\"_ _5\"/>er<span class=\"_ _19\"/>ige vlottende acti<span class=\"_ _5\"/>va x \u20ac miljoen <span class=\"_ _15f\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\">2022 <span class=\"_ _55\"> </span>2021 </span>Contractactiva <span class=\"_ _1e8\"> </span>4 <span class=\"_ _50\"> </span>4 Nog te vorderen tegemoetk<span class=\"_ _5\"/>oming NO<span class=\"_ _5\"/>W <span class=\"_ _166\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>4 Ov<span class=\"_ _5\"/>erige vorderingen en voor<span class=\"_ _5\"/>uitbet<span class=\"_ _19\"/>aalde kosten <span class=\"_ _84\"> </span>35 <span class=\"_ _48\"> </span>28 Stand einde boekjaar 39 <span class=\"_ _48\"> </span>36 Onder de contractactiva zijn specifieke signing f<span class=\"_ _5\"/>ees met afnemers opgeno-men. De ov<span class=\"_ _5\"/>erige vorderingen en voor<span class=\"_ _5\"/>uitbetaalde kosten betref<span class=\"_ _5\"/>fen onder meer personeelsleningen en nog te ontvangen ink<span class=\"_ _5\"/>oopkortingen ov<span class=\"_ _5\"/>er reeds verstrek<span class=\"_ _5\"/>en promotieperiodes. Op de post contract<span class=\"_ _19\"/>activa is een afw<span class=\"_ _5\"/>aardering naar re\u00eble waarde begrepen v<span class=\"_ _5\"/>an \u20ac 0 miljoen (2021: \u20ac 0).  De nog te vorderen tegemoetk<span class=\"_ _5\"/>oming NO<span class=\"_ _5\"/>W einde boekjaar 2021 van \u20ac 4 miljoen is in 2022 afgehandeld. Informatie o<span class=\"_ _5\"/>ver de tegemoetkoming NO<span class=\"_ _5\"/>W is opgenomen in toelic<span class=\"_ _5\"/>hting 5.D<span class=\"_ _5\"/>. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DisclosureOfPrepaymentsAndOtherAssetsExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-137-7": {
   "value": "13.<span class=\"_ _2\"/> <span class=\"_ _189\"> </span> <span class=\"_ _b3\"/>Inv<span class=\"_ _5\"/>ester<span class=\"_ _19\"/>ingen in g<span class=\"_ _5\"/>eassocieer<span class=\"_ _5\"/>de deelnemingen en  o<span class=\"_ _5\"/>verige financi\u00eble vaste acti<span class=\"_ _5\"/>va x \u20ac miljoen <span class=\"_ _15f\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\">2022 <span class=\"_ _55\"> </span>2021 </span>Geassocieerde deelneming<span class=\"_ _5\"/>en <span class=\"_ _24\"> </span>56 <span class=\"_ _48\"> </span>55 Over<span class=\"_ _5\"/>ige financi\u00eble v<span class=\"_ _5\"/>aste activ<span class=\"_ _5\"/>a Leningen aan afnemers <span class=\"_ _158\"> </span>5 <span class=\"_ _91\"> </span>6 Financi\u00eble sublease-ov<span class=\"_ _5\"/>ereenkomsten <span class=\"_ _1e0\"> </span>1 <span class=\"_ _50\"> </span>1 Stand einde boekjaar 6 <span class=\"_ _50\"> </span>7 Geassocieerde deelneming<span class=\"_ _5\"/>en De geassocieerde deelnemingen kunnen als volgt w<span class=\"_ _5\"/>orden gespecificeerd:  Eigendomspercentage per einde boekjaar <span class=\"_ _38\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\">2022 <span class=\"_ _55\"> </span>2021 </span>O. Smeding &amp; Zn. B<span class=\"_ _5\"/>.V<span class=\"_ _3e\"/>., Sint Annaparoc<span class=\"_ _5\"/>hie <span class=\"_ _e6\"> </span>0% <span class=\"_ _1ad\"> </span>49% M. Ruig &amp; Zn. B<span class=\"_ _5\"/>.V<span class=\"_ _2\"/>., Oostzaan <span class=\"_ _1e1\"> </span>25% <span class=\"_ _d1\"> </span>25% G. V<span class=\"_ _5\"/>erhoe<span class=\"_ _5\"/>ven <span class=\"_ _1\"/>Bakk<span class=\"_ _5\"/>erij <span class=\"_ _28\"/>B<span class=\"_ _5\"/>.V<span class=\"_ _2\"/>., V<span class=\"_ _5\"/>eldho<span class=\"_ _5\"/>ven <span class=\"_ _8f\"> </span><span class=\"ws1\">25% <span class=\"_ _1ad\"> </span>25% </span>Slagerij Kaldenberg B.V<span class=\"_ _3\"/>., Her<span class=\"_ _1\"/>wijnen <span class=\"_ _1e2\"> </span>33% <span class=\"_ _d1\"> </span>33% V<span class=\"_ _5\"/>emaro <span class=\"_ _19\"/>B.V<span class=\"_ _3e\"/>., V<span class=\"_ _5\"/>enlo <span class=\"_ _ae\"> </span><span class=\"ws1\">40% <span class=\"_ _1ad\"> </span>40% </span>Spar Holding B.V<span class=\"_ _3\"/>., <span class=\"_ _5\"/>Waalwijk <span class=\"_ _126\"> </span>45% <span class=\"_ _1ad\"> </span>45% Co\u00f6peratie Inkoopv<span class=\"_ _5\"/>ereniging Superunie B<span class=\"_ _5\"/>.A., 1) Beesd V<span class=\"_ _5\"/>an geassocieerde deelnemingen zijn de laatst bekende cijf<span class=\"_ _5\"/>ers in de waardering betrokk<span class=\"_ _5\"/>en. Alle gehouden deelnemingen hebben een strate-gisc<span class=\"_ _5\"/>h karakter<span class=\"_ _5\"/>. De stemrec<span class=\"_ _5\"/>hten zijn gelijk aan het procent<span class=\"_ _5\"/>uele gehouden belang. De deelneming in Smeding<span class=\"_ _19\"/>, die in 2021 is ov<span class=\"_ _5\"/>ergeboekt naar Activ<span class=\"_ _5\"/>a aangehouden voor v<span class=\"_ _5\"/>erkoop, is verk<span class=\"_ _5\"/>oc<span class=\"_ _5\"/>ht in 2022.  Het verloop v<span class=\"_ _5\"/>an de geassocieerde deelnemingen is als volgt:  x \u20ac miljoen <span class=\"_ _15f\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\">2022 <span class=\"_ _55\"> </span>2021 </span>Stand begin boekjaar <span class=\"_ _7c\"> </span>55 <span class=\"_ _48\"> </span>54 (Des)inv<span class=\"_ _5\"/>esteringen <span class=\"_ _1e3\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 Ov<span class=\"_ _5\"/>erboekingen naar activa aangehouden voor verk<span class=\"_ _5\"/>oop <span class=\"_ _1e4\"> </span>0 <span class=\"_ _4c\"> </span>(2) Resultaat <span class=\"_ _da\"> </span>7 <span class=\"_ _50\"> </span>8 Dividend <span class=\"_ _da\"> </span>(6) <span class=\"_ _48\"> </span>(5) Stand einde boekjaar 56 <span class=\"_ _48\"> </span>55 De samengev<span class=\"_ _5\"/>at<span class=\"_ _5\"/>te financi\u00eble gegevens v<span class=\"_ _5\"/>an de geassocieerde deelnemingen, uitgaande van een 1<span class=\"_ _2\"/>0<span class=\"_ _19\"/>0% belang, volgens hun laatst bekende jaarrek<span class=\"_ _5\"/>ening (derhalve 2021, respectie<span class=\"_ _5\"/>velijk 2020):  Over<span class=\"_ _5\"/>ige g<span class=\"_ _5\"/>eassocieerde Spar Holding B.V<span class=\"_ _3e\"/>. deelnemingen x \u20ac miljoen <span class=\"_ _100\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\">2022 <span class=\"_ _1ad\"> </span>2021 <span class=\"_ _55\"> </span>2022 <span class=\"_ _1ad\"> </span>2021 </span>Activ<span class=\"_ _5\"/>a <span class=\"_ _10\"> </span>1<span class=\"_ _5\"/>36 <span class=\"_ _80\"> </span>1<span class=\"_ _5\"/>26 <span class=\"_ _48\"> </span>61 <span class=\"_ _48\"> </span>62 V<span class=\"_ _5\"/>erplic<span class=\"_ _5\"/>htingen 83 <span class=\"_ _48\"> </span>79 <span class=\"_ _48\"> </span>48 <span class=\"_ _48\"> </span>50 Eigen vermogen einde boekjaar <span class=\"_ _39\"> </span>53 <span class=\"_ _ab\"> </span>47 <span class=\"_ _1e\"> </span><span class=\"ls9 wsb\">13<span class=\"_ _19\"/> <span class=\"_ _1e\"> </span>12<span class=\"_ _19\"/> </span>2022 <span class=\"_ _1ad\"> </span>2021 <span class=\"_ _55\"> </span>2022 <span class=\"_ _55\"> </span>2021 Omzet <span class=\"_ _1e5\"> </span>692 <span class=\"_ _5a\"> </span>692 <span class=\"_ _5a\"> </span>657 <span class=\"_ _5a\"> </span>845 Winst (verlies) <span class=\"_ _1da\"> </span><span class=\"ls9 wsb\">16<span class=\"_ _19\"/> <span class=\"_ _1e\"> </span>15<span class=\"_ _19\"/> <span class=\"_ _50\"> </span></span>3 <span class=\"_ _50\"> </span>1 1) <span class=\"_ _73\"> </span>Betref<span class=\"_ _5\"/>t lidmaatsc<span class=\"_ _5\"/>hap in inkooporganisatie  Over<span class=\"_ _5\"/>ige financi\u00eble v<span class=\"_ _5\"/>aste activ<span class=\"_ _5\"/>a De leningen aan afnemers hebben een gemiddelde looptijd van meerdere jaren en er wordt v<span class=\"_ _5\"/>eelal een marktconforme rente berekend. Sommige leningen zijn renteloos. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DisclosureOfSignificantInvestmentsInAssociatesExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-138-8": {
   "value": "x \u20ac miljoen  2022  2021 Geassocieerde deelnemingen  56  55 Overige financi\u00eble vaste activa Leningen aan afnemers  5  6 Financi\u00eble sublease-overeenkomsten  1  1 Stand einde boekjaar 6  7 ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DisclosureOfLoansAndAdvancesToCustomersExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-143-2": {
   "value": "14. Voorraden De voorraden zijn als volgt samengesteld: x \u20ac miljoen  2022  2021 Centraal distributiecentrum Veghel  95  83 Vestigingen  162  132 Emballage  7  7 Voorraden onderweg  2  4 Stand einde boekjaar 266  226 In de voorraadwaardering is een afwaardering naar re\u00eble waarde begrepen van \u20ac 5 miljoen (2021: \u20ac 5). In voorbereiding op de overname van de Metro activiteiten zijn eind 2022 extra voorraden aangelegd. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DisclosureOfInventoriesExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-144-2": {
   "value": "15.  Handels- en overige vorderingen x \u20ac miljoen  2022  2021 Debiteuren  188  93 Leveranciers  52  38 Stand einde boekjaar 240  131 De vorderingen op leveranciers betreffen bonussen, promotionele vergoe-dingen, alsmede nog niet verrekende creditnota\u2019s. Informatie over de blootstelling van de Groep aan krediet- en marktrisico\u2019s en de ouderdom-sanalyse voor handelsvorderingen is opgenomen in toelichting 25. Op de post debiteuren is een afwaardering naar re\u00eble waarde begrepen van \u20ac 5 miljoen (2021: \u20ac 6). Deze afwaardering is onder IFRS 9 bepaald op basis van het model voor het bepalen van de voorziening voor verwachte kredietverliezen. Bij het bepalen van de voorziening zijn de leveranciers- bonussen niet in mindering gebracht, aangezien de Groep deze separaat beoordeelt.  Het verloop van deze post is als volgt:  x \u20ac miljoen  2022  2021 Stand begin boekjaar  6  7 Afgeboekte posten  (3)  (1) Toegevoegd ten laste van het resultaat  2  0 Stand einde boekjaar 5  6 ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DisclosureOfTradeAndOtherReceivablesExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-145-3": {
   "value": "Op de post debiteuren is een afwaardering naar re\u00eble waarde begrepen van \u20ac 5 miljoen (2021: \u20ac 6). Deze afwaardering is onder IFRS 9 bepaald op basis van het model voor het bepalen van de voorziening voor verwachte kredietverliezen. Bij het bepalen van de voorziening zijn de leveranciers- bonussen niet in mindering gebracht, aangezien de Groep deze separaat beoordeelt.  Het verloop van deze post is als volgt:  x \u20ac miljoen  2022  2021 Stand begin boekjaar  6  7 Afgeboekte posten  (3)  (1) Toegevoegd ten laste van het resultaat  2  0 Stand einde boekjaar 5  6 ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DisclosureOfAllowanceForCreditLossesExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-146-4": {
   "value": "16.  Overige vlottende activa x \u20ac miljoen  2022  2021 Contractactiva  4  4 Nog te vorderen tegemoetkoming NOW  0  4 Overige vorderingen en vooruitbetaalde kosten  35  28 Stand einde boekjaar 39  36 Onder de contractactiva zijn specifieke signing fees met afnemers opgeno-men. De overige vorderingen en vooruitbetaalde kosten betreffen onder meer personeelsleningen en nog te ontvangen inkoopkortingen over reeds verstreken promotieperiodes. Op de post contractactiva is een afwaardering naar re\u00eble waarde begrepen van \u20ac 0 miljoen (2021: \u20ac 0).  De nog te vorderen tegemoetkoming NOW einde boekjaar 2021 van \u20ac 4 miljoen is in 2022 afgehandeld. Informatie over de tegemoetkoming NOW is opgenomen in toelichting 5.D. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DisclosureOfOtherCurrentAssetsExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-148-2": {
   "value": "17.  Geldmiddelen en kasequivalenten x \u20ac miljoen  2022  2021 Kassaldi en stortingen onderweg  7  5 Vrije banksaldi  52  7 Stand einde boekjaar 59  12 Ter voorbereiding van de overname van de Metro activiteiten is eind 2022 een bankfaciliteit afgeroepen waardoor de aanwezige geldmiddelen hoger zijn dan gebruikelijk. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DisclosureOfCashAndCashEquivalentsExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-149-2": {
   "value": "18.  Activa aangehouden voor verkoop Vaste activa aangehouden voor verkoop In 2021 is \u00e9\u00e9n onroerend goed object in Nederland overgeboekt vanuit de materi\u00eble vaste activa naar de activa aangehouden voor verkoop en vervolgens verkocht. Daarnaast is in 2021 een Nederlands object verkocht dat begin van het boekjaar was opgenomen onder activa aangehouden voor verkoop. In 2022 is het minderheidsbelang in Smeding verkocht, dat een boekwaarde had van \u20ac 2 miljoen. In 2022 is \u00e9\u00e9n onroerend goed object overgeboekt vanuit materi\u00eble vaste activa naar activa aangehouden voor verkoop.  Het verloop van deze post is als volgt:  x \u20ac miljoen  2022  2021 Stand begin boekjaar  2  2 Overboekingen  1  2 Verkopen  (2)  (2) Stand einde boekjaar 1  2 ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DisclosureOfNoncurrentAssetsHeldForSaleAndDiscontinuedOperationsExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-149-3": {
   "value": "18.  Activa aangehouden voor verkoop Vaste activa aangehouden voor verkoop In 2021 is \u00e9\u00e9n onroerend goed object in Nederland overgeboekt vanuit de materi\u00eble vaste activa naar de activa aangehouden voor verkoop en vervolgens verkocht. Daarnaast is in 2021 een Nederlands object verkocht dat begin van het boekjaar was opgenomen onder activa aangehouden voor verkoop. In 2022 is het minderheidsbelang in Smeding verkocht, dat een boekwaarde had van \u20ac 2 miljoen. In 2022 is \u00e9\u00e9n onroerend goed object overgeboekt vanuit materi\u00eble vaste activa naar activa aangehouden voor verkoop.  Het verloop van deze post is als volgt:  x \u20ac miljoen  2022  2021 Stand begin boekjaar  2  2 Overboekingen  1  2 Verkopen  (2)  (2) Stand einde boekjaar 1  2 ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DisclosureOfNoncurrentAssetsOrDisposalGroupsClassifiedAsHeldForSaleExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-150-2": {
   "value": "19.  Eigen vermogen Gestort en opgevraagd kapitaal Het maatschappelijk kapitaal bedraagt 12.000.000 euro verdeeld in 200.000.000 aandelen, alle met een nominale waarde van 6 eurocent.  Per 31 december 2022 bedraagt het aantal geplaatste en volgestorte aandelen 44.255.015 (2021: 44.255.015) en vertegenwoordigt een kapitaal van \u20ac 2.655.300,90 (per 31 december 2021: \u20ac 2.655.300,90).  Het verloop van het aantal uitstaande aandelen is als volgt  x 1  2022  2021 Stand begin boekjaar  44.170.415  44.143.415 Effect mutatie eigen aandelen  15.900  27.000 Stand einde boekjaar 44.186.315  44.170.415 Gemiddeld aantal uitstaande aandelen  44.181.015  44.161.415 Alle aandeelhouders zijn gerechtigd tot dividend zoals dit van tijd tot tijd wordt gedeclareerd en hebben het recht om per aandeel een stem uit te brengen tijdens aandeelhoudersvergaderingen. Het verloop van het eigen vermogen is nader gespecificeerd in het Geconsolideerd overzicht van wijzigingen in het eigen vermogen.  Agio Hieronder is opgenomen hetgeen op de aandelen gestort is boven de nominale waarde.  Overige reserves Van deze reserve is \u20ac 22 miljoen (2021: \u20ac 20) niet uitkeerbaar. Dit heeft betrekking op het verschil tussen de op basis van de grondslagen van de moedermaatschappij berekende ingehouden winst en rechtstreekse vermogensmutaties als gevolg van herwaarderingen van de deelnemingen enerzijds en het deel daarvan dat de moedermaatschappij zou kunnen laten uitkeren anderzijds.  Reserve eigen aandelen Dit betreft de aankoopwaarde van 68.700 (2021: 84.600) aandelen in samenhang met het optieprogramma ingekochte eigen aandelen. Onverdeelde winst/dividend Het dividend over 2021 is in de Aandeelhoudersvergadering op  23 maart 2022 vastgesteld op nihil. Na balansdatum heeft de Directie met goedkeuring van de Raad van Commissarissen het volgende winstverdelingsvoorstel gedaan ten  aanzien van de winst over 2022:   x \u20ac miljoen  2022  2021 Uitgekeerd interim-dividend (2022: \u20ac0,30 per aandeel; 2021 \u20ac 0)  13  0 Beschikbaar voor slotdividend (2022: \u20ac0,25 per aandeel; 2021 \u20ac 0)  11  0 Toevoeging aan de overige reserves  15  20 Winst over het boekjaar 39  20 ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DisclosureOfShareCapitalReservesAndOtherEquityInterestExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-150-3": {
   "value": "19.  Eigen vermogen Gestort en opgevraagd kapitaal Het maatschappelijk kapitaal bedraagt 12.000.000 euro verdeeld in 200.000.000 aandelen, alle met een nominale waarde van 6 eurocent.  Per 31 december 2022 bedraagt het aantal geplaatste en volgestorte aandelen 44.255.015 (2021: 44.255.015) en vertegenwoordigt een kapitaal van \u20ac 2.655.300,90 (per 31 december 2021: \u20ac 2.655.300,90).  Het verloop van het aantal uitstaande aandelen is als volgt  x 1  2022  2021 Stand begin boekjaar  44.170.415  44.143.415 Effect mutatie eigen aandelen  15.900  27.000 Stand einde boekjaar 44.186.315  44.170.415 Gemiddeld aantal uitstaande aandelen  44.181.015  44.161.415 Alle aandeelhouders zijn gerechtigd tot dividend zoals dit van tijd tot tijd wordt gedeclareerd en hebben het recht om per aandeel een stem uit te brengen tijdens aandeelhoudersvergaderingen. Het verloop van het eigen vermogen is nader gespecificeerd in het Geconsolideerd overzicht van wijzigingen in het eigen vermogen. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DisclosureOfIssuedCapitalExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-153-3": {
   "value": " Overige reserves Van deze reserve is \u20ac 22 miljoen (2021: \u20ac 20) niet uitkeerbaar. Dit heeft betrekking op het verschil tussen de op basis van de grondslagen van de moedermaatschappij berekende ingehouden winst en rechtstreekse vermogensmutaties als gevolg van herwaarderingen van de deelnemingen enerzijds en het deel daarvan dat de moedermaatschappij zou kunnen laten uitkeren anderzijds.  Reserve eigen aandelen Dit betreft de aankoopwaarde van 68.700 (2021: 84.600) aandelen in samenhang met het optieprogramma ingekochte eigen aandelen. Onverdeelde winst/dividend Het dividend over 2021 is in de Aandeelhoudersvergadering op  23 maart 2022 vastgesteld op nihil. Na balansdatum heeft de Directie met goedkeuring van de Raad van Commissarissen het volgende winstverdelingsvoorstel gedaan ten  aanzien van de winst over 2022:   x \u20ac miljoen  2022  2021 Uitgekeerd interim-dividend (2022: \u20ac0,30 per aandeel; 2021 \u20ac 0)  13  0 Beschikbaar voor slotdividend (2022: \u20ac0,25 per aandeel; 2021 \u20ac 0)  11  0 Toevoeging aan de overige reserves  15  20 Winst over het boekjaar 39  20 ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DisclosureOfReservesAndOtherEquityInterestExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-154-4": {
   "value": " Reserve eigen aandelen Dit betreft de aankoopwaarde van 68.700 (2021: 84.600) aandelen in samenhang met het optieprogramma ingekochte eigen aandelen. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DisclosureOfTreasurySharesExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-155-4": {
   "value": "Onverdeelde winst/dividend Het dividend over 2021 is in de Aandeelhoudersvergadering op  23 maart 2022 vastgesteld op nihil. Na balansdatum heeft de Directie met goedkeuring van de Raad van Commissarissen het volgende winstverdelingsvoorstel gedaan ten  aanzien van de winst over 2022:   x \u20ac miljoen  2022  2021 Uitgekeerd interim-dividend (2022: \u20ac0,30 per aandeel; 2021 \u20ac 0)  13  0 Beschikbaar voor slotdividend (2022: \u20ac0,25 per aandeel; 2021 \u20ac 0)  11  0 Toevoeging aan de overige reserves  15  20 Winst over het boekjaar 39  20 ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DisclosureOfDividendsExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-156-2": {
   "value": "20.    Winst per aandeel x \u20ac 1  2022  2021 Gewone winst (verlies) per aandeel  0,88  0,45 Verwaterde winst (verlies) per aandeel  0,87  0,45 De uitgegeven personeelsopties waarvan de uitoefenprijs onder de gemiddelde koers gedurende het jaar ligt zijn meegenomen in de  berekening van de verwaterde winst per aandeel. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DisclosureOfEarningsPerShareExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-157-2": {
   "value": "21.  Overige voorzieningen De langlopende overige voorzieningen hebben betrekking op garantie-verplichtingen. Het kortlopende deel had betrekking op een voorziening  voor reorganisatiekosten die de Groep in het verleden heeft getroffen en is afgewikkeld. Deze voorziening en de ontwikkeling daarvan is in toelichting 5.A verder toegelicht.  24.  Overige schulden en overlopende passiva x \u20ac miljoen  2022  2021 Personeel  23  21 Klantenbonussen  31  18 Emballage  9  8 Overige  41  34 Stand einde boekjaar 104  81 Onder de schulden aan personeel zijn onder meer verplichtingen voor winstdeling, vakantiegeld en -dagen opgenomen. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DisclosureOfOtherLiabilitiesExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-157-3": {
   "value": "21.  Overige voorzieningen De langlopende overige voorzieningen hebben betrekking op garantie-verplichtingen. Het kortlopende deel had betrekking op een voorziening  voor reorganisatiekosten die de Groep in het verleden heeft getroffen en is afgewikkeld. Deze voorziening en de ontwikkeling daarvan is in toelichting 5.A verder toegelicht. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DisclosureOfOtherNoncurrentLiabilitiesExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-157-4": {
   "value": "21.<span class=\"_ _2\"/> <span class=\"_ _1eb\"> </span>Overige v<span class=\"_ _5\"/>oorzieningen De langlopende ov<span class=\"_ _5\"/>erige voorzieningen hebben betrekking op garantie-verplic<span class=\"_ _5\"/>htingen. Het k<span class=\"_ _5\"/>ortlopende deel had betrekking op een voorziening  voor reorganisatiek<span class=\"_ _5\"/>osten die de Groep in het verleden heef<span class=\"_ _5\"/>t getrof<span class=\"_ _5\"/>fen en is afgewikk<span class=\"_ _5\"/>eld. Deze voorziening en de ontwikkeling daar<span class=\"_ _19\"/>van is in toelic<span class=\"_ _5\"/>hting 5.A verder toegelic<span class=\"_ _5\"/>ht. 27.<span class=\"_ _2\"/> <span class=\"_ _1eb\"> </span>V<span class=\"_ _2\"/>oorwaar<span class=\"_ _5\"/>delijk<span class=\"_ _5\"/>e verplichtingen Claims Op 1<span class=\"_ _5\"/>0 no<span class=\"_ _5\"/>vember 2021 heef<span class=\"_ _5\"/>t de rec<span class=\"_ _5\"/>htbank Amsterdam uitspraak gedaan in de zaak die door het consortium Jumbo &amp; Coop w<span class=\"_ _5\"/>erd aangespannen tegen Sligro F<span class=\"_ _5\"/>ood Group, voortvloeiende uit de transactie rond de verk<span class=\"_ _5\"/>oop van EMT\u00c9 in 20<span class=\"_ _5\"/>1<span class=\"_ _5\"/>8. De rec<span class=\"_ _5\"/>htbank heef<span class=\"_ _5\"/>t alle vorderingen van het consortium integraal afgew<span class=\"_ _5\"/>ezen en Jumbo &amp; Coop v<span class=\"_ _5\"/>eroordeeld in de proceskosten. Deze uitspraak w<span class=\"_ _5\"/>as geheel in lijn met de eerder door Sligro Food Group uitgesproken v<span class=\"_ _5\"/>er<span class=\"_ _1\"/>wac<span class=\"_ _5\"/>htingen.  De termijn om hoger beroep in te stellen is op 1<span class=\"_ _5\"/>0 f<span class=\"_ _5\"/>ebruari 2022 v<span class=\"_ _5\"/>erstreken en het consortium Jumbo &amp; Coop heef<span class=\"_ _5\"/>t geen gebr<span class=\"_ _5\"/>uik gemaakt van die mogelijkheid. Daarmee is deze procedure afgesloten. V<span class=\"_ _3e\"/>oorwaar<span class=\"_ _5\"/>delijke v<span class=\"_ _5\"/>erplichtingen De vennootsc<span class=\"_ _5\"/>hap staat aan het hoofd van de fiscale eenheid v<span class=\"_ _5\"/>an de Groep in Nederland als geheel. Op grond daar<span class=\"_ _19\"/>van is zij aansprak<span class=\"_ _5\"/>elijk voor de belastingsc<span class=\"_ _5\"/>huld van de fiscale eenheid als geheel. De vennootsc<span class=\"_ _5\"/>hap heef<span class=\"_ _5\"/>t zic<span class=\"_ _5\"/>h hoofdelijk aansprakelijk gesteld v<span class=\"_ _5\"/>oor sc<span class=\"_ _5\"/>hulden voortvloeiende uit rec<span class=\"_ _5\"/>htshandelingen v<span class=\"_ _5\"/>an haar directe en indirecte dochter<span class=\"_ _2\"/>-ondernemingen (artikel 403 B<span class=\"_ _5\"/>oek 2 BW), z<span class=\"_ _5\"/>oals vermeld op pagina 1<span class=\"_ _2\"/>1<span class=\"_ _5\"/>9. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DisclosureOfOtherProvisionsContingentLiabilitiesAndContingentAssetsExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-157-5": {
   "value": "21.  Overige voorzieningen De langlopende overige voorzieningen hebben betrekking op garantie-verplichtingen. Het kortlopende deel had betrekking op een voorziening  voor reorganisatiekosten die de Groep in het verleden heeft getroffen en is afgewikkeld. Deze voorziening en de ontwikkeling daarvan is in toelichting 5.A verder toegelicht. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DisclosureOfProvisionsExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-158-2": {
   "value": "22.<span class=\"_ _2\"/> Leningen Rester<span class=\"_ _5\"/>ende looptijd x \u20ac miljoen <span class=\"_ _1f0\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\">Rente </span>(jaren) <span class=\"_ _1ad\"> </span>2022 <span class=\"_ _55\"> </span>2021 \u20ac 30 mln-lening (Bullet) <span class=\"_ _1df\"> </span>1,33% <span class=\"_ _50\"> </span>1 <span class=\"_ _48\"> </span>30 <span class=\"_ _48\"> </span>30 \u20ac 40 mln-lening (Bullet) <span class=\"_ _1df\"> </span>1,67% <span class=\"_ _50\"> </span>3 <span class=\"_ _48\"> </span>40 <span class=\"_ _48\"> </span>40 \u20ac 70 mln-lening  <span class=\"_ _1f1\"> </span>Euribor + variabele opslag <span class=\"_ _91\"> </span>2 <span class=\"_ _48\"> </span>40 <span class=\"_ _48\"> </span>40 \u20ac 50 mln-lening <span class=\"_ _1f2\"> </span>Euribor + variabele opslag <span class=\"_ _91\"> </span>2 <span class=\"_ _48\"> </span>30 <span class=\"_ _48\"> </span>50 Langlopende leningen 140 <span class=\"_ _5a\"> </span>160 Kortlopende leningen <span class=\"_ _1f3\"> </span>55 <span class=\"_ _50\"> </span>1 Stand einde boekjaar 195 <span class=\"_ _5a\"> </span>161 Aflossingsver<span class=\"_ _5\"/>plichting<span class=\"_ _5\"/>en  Binnen 1 jaar <span class=\"_ _1f4\"> </span>30 <span class=\"_ _50\"> </span>0 T<span class=\"_ _2\"/>ussen 1 en 5 jaar <span class=\"_ _1f5\"> </span><span class=\"lsa wsc\">11<span class=\"_ _19\"/>0<span class=\"_ _28\"/> <span class=\"_ _80\"> </span></span>1<span class=\"_ _5\"/>60 Na 5 jaar <span class=\"_ _1f6\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 Stand einde boekjaar 140 <span class=\"_ _5a\"> </span>160 In april 20<span class=\"_ _5\"/>1<span class=\"_ _5\"/>6 heef<span class=\"_ _5\"/>t de Groep een USPP lening van \u20ac 30 miljoen afgesloten, met een looptijd van 7 jaar en een v<span class=\"_ _5\"/>aste rente van 1,33% op jaarbasis. In september 20<span class=\"_ _5\"/>1<span class=\"_ _2\"/>7 heeft de Groep een USPP lening v<span class=\"_ _5\"/>an \u20ac 40 miljoen afgesloten, met een looptijd van 8 jaar en een v<span class=\"_ _5\"/>aste rente van 1,67% op jaarbasis.  In december 2020 is de bankfaciliteit met de R<span class=\"_ _5\"/>abobank her<span class=\"_ _19\"/>zien en ver<span class=\"_ _2\"/>-ruimd. Dez<span class=\"_ _5\"/>e her<span class=\"_ _19\"/>ziene faciliteit heef<span class=\"_ _5\"/>t een maximum v<span class=\"_ _5\"/>an \u20ac 70 miljoen. Onder deze bankf<span class=\"_ _5\"/>aciliteit was in 20<span class=\"_ _5\"/>1<span class=\"_ _2\"/>7 reeds een lening opgenomen van \u20ac 70 miljoen. Deze lening heef<span class=\"_ _5\"/>t een resterende looptijd v<span class=\"_ _5\"/>an 2 jaar en is rente-dragend tegen een variabele rente w<span class=\"_ _5\"/>elke is gekoppeld aan Euribor<span class=\"_ _2\"/>. Op deze lening hebben tussentijdse aflossingen v<span class=\"_ _5\"/>an tot<span class=\"_ _19\"/>aal \u20ac 30 miljoen plaats-gev<span class=\"_ _5\"/>onden, waardoor de resterende sc<span class=\"_ _5\"/>huld \u20ac 40 miljoen bedraagt. Het resterende bedrag zal op de einddatum ineens w<span class=\"_ _5\"/>orden terugbetaald.  Daarnaast is in 20<span class=\"_ _5\"/>1<span class=\"_ _5\"/>9 een acquisitielening afgesloten bij de Rabobank v<span class=\"_ _5\"/>oor  \u20ac 50 miljoen met een looptijd van 5 jaar<span class=\"_ _2\"/>. Deze lening is rentedragend tegen een variabele rente gek<span class=\"_ _5\"/>oppeld aan Euribor<span class=\"_ _5\"/>. Op deze lening heef<span class=\"_ _5\"/>t dit jaar tussentijdse aflossing v<span class=\"_ _5\"/>an \u20ac 20 miljoen plaatsgevonden. Het resterende bedrag zal op de einddatum ineens w<span class=\"_ _5\"/>orden terugbetaald. Ook is in 20<span class=\"_ _5\"/>1<span class=\"_ _5\"/>9 een acquisitie bankf<span class=\"_ _5\"/>aciliteit afgesloten. Het betreft een niet gecommit<span class=\"_ _5\"/>teerde faciliteit met een maximum v<span class=\"_ _5\"/>an \u20ac 20<span class=\"_ _19\"/>0 miljoen waar de Groep ov<span class=\"_ _5\"/>er een periode van 5 jaar gebruik v<span class=\"_ _5\"/>an kan maken. De rente w<span class=\"_ _5\"/>ordt bepaald op het moment van opname. De Groep heef<span class=\"_ _5\"/>t tot op heden geen gebruik gemaakt v<span class=\"_ _5\"/>an deze faciliteit.  Kor<span class=\"_ _5\"/>tlopende leningen De Groep besc<span class=\"_ _5\"/>hikt ultimo 2022 ov<span class=\"_ _5\"/>er kortlopende kredietfaciliteiten v<span class=\"_ _5\"/>an  \u20ac 1<span class=\"_ _5\"/>66 miljoen, waarvan per einde van het boekjaar \u20ac 55 miljoen is benut. Medio 2022 is de kortlopende gecommit<span class=\"_ _5\"/>teerde kredietf<span class=\"_ _5\"/>aciliteit bij de Rabobank ter<span class=\"_ _5\"/>uggebracht v<span class=\"_ _5\"/>an \u20ac 1<span class=\"_ _5\"/>60 miljoen naar \u20ac 1<span class=\"_ _5\"/>00 miljoen gecommit-teerd. In verband met de acquisitie v<span class=\"_ _5\"/>an de Metro activiteiten is die afbouw van \u20ac 60 miljoen ter<span class=\"_ _5\"/>uggedraaid en opnieuw gecommit<span class=\"_ _5\"/>teerd ten behoev<span class=\"_ _5\"/>e van de financiering v<span class=\"_ _5\"/>an de overname- en integratie-activiteiten. In 2023  zal een herfinancieringstraject worden doorlopen om de financiering w<span class=\"_ _5\"/>eer voor een termijn v<span class=\"_ _5\"/>an vijf jaar in te ric<span class=\"_ _5\"/>hten. Er zijn voor langlopende en kortlopende leningen aan kredietinstellingen z<span class=\"_ _5\"/>ekerheden gesteld voor een totaalbedrag van \u20ac 1 miljoen en garanties verstrekt v<span class=\"_ _5\"/>oor een tot<span class=\"_ _19\"/>aal van  \u20ac 4 miljoen.  De Groep dient voor z<span class=\"_ _5\"/>owel de langlopende v<span class=\"_ _5\"/>erplic<span class=\"_ _5\"/>htingen als de kortlopende kredietfaciliteiten de v<span class=\"_ _5\"/>olgende ratio\u2019<span class=\"_ _2\"/>s te bepalen:  1<span class=\"_ _3e\"/>. <span class=\"_ _10e\"> </span> <span class=\"_ _2d\"/>Op basis van de in de jaarrek<span class=\"_ _5\"/>ening gerapporteerde cijfers op  31 december 2022:   <span class=\"_ _e8\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\">V<span class=\"_ _2\"/>oorwaarde <span class=\"_ _170\"> </span>Wer<span class=\"_ _5\"/>k<span class=\"_ _5\"/>elijk </span>Rabobank: Net<span class=\"_ _5\"/>to rentedragende sc<span class=\"_ _5\"/>huld / Ebitda  <span class=\"_ _20\"> </span>&lt; 3,5 <span class=\"_ _df\"> </span>2,9  USPP: Net<span class=\"_ _5\"/>to rentedragende sc<span class=\"_ _5\"/>huld / Ebitda <span class=\"_ _120\"> </span>&lt; 3,0 <span class=\"_ _52\"> </span>2,9   2. <span class=\"_ _10b\"> </span> <span class=\"_ _2d\"/>Op basis van genormaliseerde cijf<span class=\"_ _5\"/>ers, op 31 december 2022, ex<span class=\"_ _5\"/>clusief toepassing van IFR<span class=\"_ _5\"/>S 1<span class=\"_ _5\"/>6.  In de documentatie van de faciliteiten is opgenomen dat indien wijzigingen in boekhoudregels optreden en daardoor buiten de grenzen v<span class=\"_ _5\"/>an de conve-nanten wordt getreden, gerapporteerd mag w<span class=\"_ _5\"/>orden op basis van de regels die van toepassing w<span class=\"_ _5\"/>aren voor de wijziging.   <span class=\"_ _e8\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\">V<span class=\"_ _2\"/>oorwaarde <span class=\"_ _170\"> </span>Wer<span class=\"_ _5\"/>k<span class=\"_ _5\"/>elijk </span>Rabobank: Net<span class=\"_ _5\"/>to rentedragende sc<span class=\"_ _5\"/>huld / Ebitda  <span class=\"_ _20\"> </span>&lt; 3,5 <span class=\"_ _df\"> </span>1,4  USPP: Net<span class=\"_ _5\"/>to rentedragende sc<span class=\"_ _5\"/>huld / Ebitda  <span class=\"_ _d0\"> </span>&lt; 3,0 <span class=\"_ _52\"> </span>1,4   Aan de gestelde ratio\u2019<span class=\"_ _2\"/>s wordt conf<span class=\"_ _5\"/>orm methode 1 en methode 2 per einde boekjaar voldaan. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DisclosureOfBorrowingsExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-163-3": {
   "value": "Er zijn voor langlopende en kortlopende leningen aan kredietinstellingen zekerheden gesteld voor een totaalbedrag van \u20ac 1 miljoen en garanties verstrekt voor een totaal van  \u20ac 4 miljoen. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DisclosureOfCollateralExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-166-2": {
   "value": "23.  Overige belastingen en premies x \u20ac miljoen  2022  2021 BTW, accijnzen en afvalbeheersbijdrage  22  16 Loonheffing en premies sociale verzekeringen  7  6 Pensioenpremies  0  0 Stand einde boekjaar 29  22  24.  Overige schulden en overlopende passiva x \u20ac miljoen  2022  2021 Personeel  23  21 Klantenbonussen  31  18 Emballage  9  8 Overige  41  34 Stand einde boekjaar 104  81 Onder de schulden aan personeel zijn onder meer verplichtingen voor winstdeling, vakantiegeld en -dagen opgenomen. 31.  Supply Chain Finance De Groep heeft een Supply Chain Finance programma lopen dat deelne-mende leveranciers de mogelijkheid biedt haar facturen te verdisconteren bij een participerende bank tegen een rentetarief van 1-maands Euribor  plus 1,15% op jaarbasis. In de post crediteuren is ultimo 2022 een bedrag begrepen van \u20ac 104 miljoen (2021: \u20ac 58) welke betrekking heeft op de deelnemende leveranciers. Sligro Food Group ontvangt een (geringe) vergoeding uit dit programma welke is verantwoord onder de Overige bedrijfsopbrengsten. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DisclosureOfTradeAndOtherPayablesExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-167-4": {
   "value": " 24.  Overige schulden en overlopende passiva x \u20ac miljoen  2022  2021 Personeel  23  21 Klantenbonussen  31  18 Emballage  9  8 Overige  41  34 Stand einde boekjaar 104  81 Onder de schulden aan personeel zijn onder meer verplichtingen voor winstdeling, vakantiegeld en -dagen opgenomen. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DisclosureOfOtherCurrentLiabilitiesExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-167-5": {
   "value": " 24.  Overige schulden en overlopende passiva x \u20ac miljoen  2022  2021 Personeel  23  21 Klantenbonussen  31  18 Emballage  9  8 Overige  41  34 Stand einde boekjaar 104  81 Onder de schulden aan personeel zijn onder meer verplichtingen voor winstdeling, vakantiegeld en -dagen opgenomen. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DisclosureOfAccruedExpensesAndOtherLiabilitiesExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-168-2": {
   "value": "25.<span class=\"_ _2\"/> Risicobeheer In het kader van de normale bedrijfsv<span class=\"_ _5\"/>oering loopt de Groep krediet-, liquiditeits- en marktrisico (rente-, valuta- en ov<span class=\"_ _5\"/>erig marktrisico). Er zijn ten opzic<span class=\"_ _5\"/>hte van v<span class=\"_ _5\"/>orig jaar geen wijzigingen in het beleid en de beheersing van de Groep ten aanzien van dez<span class=\"_ _5\"/>e risico\u2019<span class=\"_ _2\"/>s.  Kr<span class=\"_ _5\"/>edietrisico Bij de foodservice-activiteiten vindt een deel van de lev<span class=\"_ _5\"/>eringen plaats zonder gegarandeerde betaling vooraf<span class=\"_ _5\"/>. In belangrijk<span class=\"_ _5\"/>e mate worden de daaruit v<span class=\"_ _5\"/>oortvloeiende vorderingen door middel van de z<span class=\"_ _5\"/>ogenaamde Bedrijv<span class=\"_ _5\"/>en Euro-incasso verrek<span class=\"_ _5\"/>end. In beperkte mate neemt de afnemer zelf het initiatief tot betaling. Deze incasso is geen instrument dat betaling garandeert, indien de afnemer onv<span class=\"_ _5\"/>oldoende middelen heef<span class=\"_ _5\"/>t. Door de grote spreiding ov<span class=\"_ _5\"/>er de afnemers en de korte betaaltermijnen is gebleken dat  het kredietrisico in relatie tot de lev<span class=\"_ _5\"/>eringen op krediet bij de foodser<span class=\"_ _19\"/>vice- activiteiten relatief beperkt is. Ultimo 2022 beliepen de vorderingen op f<span class=\"_ _5\"/>oodser<span class=\"_ _19\"/>vice-afnemers, opgeno-men onder financi\u00eble activa, \u20ac 5 miljoen (2021: \u20ac 6).  Het kredietrisico dat de Groep loopt, met name op de vorderingen op foodservice-afnemers, is opnieuw beoordeeld.  De ouderdom van dez<span class=\"_ _5\"/>e debiteuren kan als volgt worden w<span class=\"_ _5\"/>eergegeven:  x \u20ac miljoen <span class=\"_ _15f\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\">2022 <span class=\"_ _55\"> </span>2021 </span>&lt; 1 maand <span class=\"_ _1cf\"> </span>1<span class=\"_ _5\"/>59 <span class=\"_ _15c\"> </span>74<span class=\"_ _b5\"> </span>1 - 3 maanden <span class=\"_ _60\"> </span>24 <span class=\"_ _1e\"> </span><span class=\"ls9 wsb\">19<span class=\"_ _19\"/> </span>3 - 1<span class=\"_ _5\"/>2 maanden <span class=\"_ _f6\"> </span>5 <span class=\"_ _91\"> </span>0 &gt; 1<span class=\"_ _5\"/>2 maanden <span class=\"_ _1a7\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0Stand einde boekjaar 188 <span class=\"_ _ab\"> </span>93  De Groep heef<span class=\"_ _5\"/>t ultimo 2022 vorderingen op le<span class=\"_ _5\"/>veranciers ter hoogte van  <span class=\"_ _2d\"/> \u20ac 52 miljoen (2021: \u20ac 38). Deze v<span class=\"_ _5\"/>orderingen hebben hoofdzakelijk betrek-king op inkoop gerelateerde jaarafsprak<span class=\"_ _5\"/>en, die na afloop van het jaar worden uitgek<span class=\"_ _5\"/>eerd. In het algemeen is de Groep in st<span class=\"_ _19\"/>aat deze posten bij wanbetaling door de lev<span class=\"_ _5\"/>erancier te verrek<span class=\"_ _5\"/>enen met uitst<span class=\"_ _19\"/>aande verplic<span class=\"_ _5\"/>htin-gen.  Expected cr<span class=\"_ _5\"/>edit loss beoordeling De portef<span class=\"_ _5\"/>euille debiteuren van de Groep is opgemaakt uit een groot aantal relatief kleine bedragen. De Groep gebruikt een matrix om de ECL<span class=\"_ _4\"/>\u2019<span class=\"_ _2\"/>s van individuele klanten te meten. <span class=\"_ _5\"/>V<span class=\"_ _2\"/>erliespercent<span class=\"_ _19\"/>ages worden berek<span class=\"_ _5\"/>end met behulp van een 'roll rate'-methode op basis v<span class=\"_ _5\"/>an de waarsc<span class=\"_ _5\"/>hijnlijkheid dat een vordering die door opeen<span class=\"_ _5\"/>volgende stadia van delinquentie verloopt zal moeten worden afgesc<span class=\"_ _5\"/>hre<span class=\"_ _5\"/>ven. Roll-rates w<span class=\"_ _5\"/>orden afzonderlijk berekend v<span class=\"_ _5\"/>oor blootstellingen ten aanzien van de v<span class=\"_ _5\"/>ersc<span class=\"_ _5\"/>hillende activiteiten van de Groep, op basis van de v<span class=\"_ _5\"/>olgende gemeensc<span class=\"_ _5\"/>happelijke kredietrisicokarakteristieken \u2013 geografisc<span class=\"_ _5\"/>he regio, leef<span class=\"_ _5\"/>tijd van klantrelatie en type gekoc<span class=\"_ _5\"/>ht product. <span class=\"_ _5\"/>V<span class=\"_ _2\"/>oor klanten waarvan duidelijk is dat ze in grote financi\u00eble moeilijkheden verk<span class=\"_ _5\"/>eren of waar betaalafspraken zeer significant zijn o<span class=\"_ _5\"/>versc<span class=\"_ _5\"/>hreden, wordt een specifieke v<span class=\"_ _5\"/>oor<span class=\"_ _19\"/>ziening getrof<span class=\"_ _5\"/>fen v<span class=\"_ _5\"/>oor het bedrag dat mogelijk niet meer inbaar is. <span class=\"_ _5\"/>W<span class=\"_ _5\"/>anneer er geen redelijke v<span class=\"_ _5\"/>er<span class=\"_ _1\"/>wac<span class=\"_ _5\"/>hting meer bestaat dat handels-vorderingen nog betaald zullen worden, w<span class=\"_ _5\"/>orden ze afgeboekt. Onderstaande t<span class=\"_ _19\"/>abel geef<span class=\"_ _5\"/>t de ouderdom en ECLs voor debiteuren per einde boekjaar weer:  x \u20ac miljoen <span class=\"_ _1f7\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\">2022 </span>Gemiddeld <span class=\"_ _2\"/>  gew<span class=\"_ _5\"/>ogen <span class=\"_ _2\"/> V<span class=\"_ _2\"/>erwacht <span class=\"_ _2\"/> ver<span class=\"_ _5\"/>lies- <span class=\"_ _2\"/> Br<span class=\"_ _5\"/>uto boek- <span class=\"_ _2\"/> krediet- <span class=\"_ _2\"/> percentag<span class=\"_ _5\"/>e waar<span class=\"_ _5\"/>de  ver<span class=\"_ _5\"/>lies &lt; 1 maand <span class=\"_ _86\"> </span>0,1<span class=\"_ _5\"/>7% <span class=\"_ _80\"> </span>1<span class=\"_ _5\"/>59 <span class=\"_ _91\"> </span><span class=\"ws6a\">0  </span>1 - 3 maanden <span class=\"_ _29\"> </span>0,99% <span class=\"_ _48\"> </span>24 <span class=\"_ _50\"> </span><span class=\"ws6a\">0  </span>3 - 1<span class=\"_ _5\"/>2 maanden <span class=\"_ _1f8\"> </span>7<span class=\"_ _93\"/>,25% <span class=\"_ _50\"> </span>6 <span class=\"_ _50\"> </span><span class=\"ws6a\">1  </span>&gt; 1<span class=\"_ _5\"/>2 maanden <span class=\"_ _1f9\"> </span>52,36% <span class=\"_ _50\"> </span><span class=\"ws6a\">0  <span class=\"_ _91\"> </span>0  </span>Dubieuze debiteuren <span class=\"_ _33\"> </span>1<span class=\"_ _5\"/>02,38% <span class=\"_ _91\"> </span>4 <span class=\"_ _50\"> </span><span class=\"ws6a\">4  </span>Stand einde boekjaar 193 <span class=\"_ _91\"> </span><span class=\"ws6a\">5  </span> x \u20ac miljoen <span class=\"_ _1f7\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\">2021 </span>Gemiddeld gew<span class=\"_ _5\"/>ogen V<span class=\"_ _2\"/>erwacht ver<span class=\"_ _5\"/>lies-Br<span class=\"_ _5\"/>uto boek-krediet-percentag<span class=\"_ _5\"/>e waar<span class=\"_ _5\"/>de ver<span class=\"_ _5\"/>lies &lt; 1 maand <span class=\"_ _13d\"> </span>0,21% <span class=\"_ _15c\"> </span><span class=\"ls44 ws71\">74<span class=\"_ _28\"/> <span class=\"_ _50\"> </span></span>0  <span class=\"fsc\">1 - 3 maanden <span class=\"_ _1db\"> </span>1,0<span class=\"_ _2\"/>1% <span class=\"_ _1e\"> </span><span class=\"ls9 wsb\">19<span class=\"_ _1\"/> <span class=\"_ _50\"> </span></span>0 </span>3 - 1<span class=\"_ _5\"/>2 maanden <span class=\"_ _10\"> </span>1<span class=\"_ _5\"/>0,65% <span class=\"_ _91\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 &gt; 1<span class=\"_ _5\"/>2 maanden <span class=\"_ _f9\"> </span>1<span class=\"_ _5\"/>09,32% <span class=\"_ _91\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0 Dubieuze debiteuren <span class=\"_ _1b7\"> </span>96,1<span class=\"_ _2\"/>1% <span class=\"_ _91\"> </span>6 <span class=\"_ _50\"> </span>6 Stand einde boekjaar 99 <span class=\"_ _50\"> </span>6  V<span class=\"_ _5\"/>er<span class=\"_ _19\"/>wac<span class=\"_ _5\"/>hte kredietv<span class=\"_ _5\"/>erliezen ov<span class=\"_ _5\"/>er contract<span class=\"_ _19\"/>activa, v<span class=\"_ _5\"/>orderingen op food <span class=\"_ _2d\"/>ser<span class=\"_ _19\"/>vice-afnemers en lev<span class=\"_ _5\"/>eranciers worden volgens de algemene aanpak bepaald, rekening houdend met de kredietwaardigheid v<span class=\"_ _5\"/>an de betreff<span class=\"_ _5\"/>ende relaties, en bedragen per jaareinde \u20ac 1 miljoen (2020:1).  Liquiditeitsr<span class=\"_ _5\"/>isico De Groep streef<span class=\"_ _5\"/>t ernaar om voldoende liquiditeiten aan te houden (mede in de vorm v<span class=\"_ _5\"/>an toezeggingen door financi\u00eble instellingen), zodat zij te allen tijde aan haar financi\u00eble verplic<span class=\"_ _5\"/>htingen kan v<span class=\"_ _5\"/>oldoen. Dit wordt onder andere bereikt door bij de financiering van de bedrijfsactiviteiten relatief v<span class=\"_ _5\"/>eel  van (middel)lange kredieten gebr<span class=\"_ _5\"/>uik te maken, met gespreide aflossings-  sc<span class=\"_ _5\"/>hema\u2019<span class=\"_ _2\"/>s. Bov<span class=\"_ _5\"/>endien is de beschikbaarheid v<span class=\"_ _5\"/>an \u20ac 1<span class=\"_ _5\"/>66 miljoen aan korte termijn faciliteiten juridisc<span class=\"_ _5\"/>h afdwingbaar<span class=\"_ _2\"/>.  Hieronder is een opstelling opgenomen van de financi\u00eble v<span class=\"_ _5\"/>erplic<span class=\"_ _5\"/>htingen, inclusief de gesc<span class=\"_ _5\"/>hat<span class=\"_ _5\"/>te rentebet<span class=\"_ _19\"/>alingen.  Langlopen- <span class=\"_ _2\"/> Kor<span class=\"_ _5\"/>tlopende <span class=\"_ _5\"/> de ver<span class=\"_ _5\"/>plich- <span class=\"_ _2\"/> ver<span class=\"_ _5\"/>plich- <span class=\"_ _2\"/> 1)x \u20ac miljoen tingen  tingen &lt; 1 jaar <span class=\"_ _a7\"> </span>31 <span class=\"_ _5a\"> </span>580  <span class=\"fsc\">1 - 5 jaar <span class=\"_ _1c6\"> </span><span class=\"lsa wsc\">11<span class=\"_ _19\"/>2<span class=\"_ _28\"/> <span class=\"_ _50\"> </span></span>0 </span>&gt; 5 jaar <span class=\"_ _1fa\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0Contract<span class=\"_ _5\"/>uele kasstromen 143 <span class=\"_ _5a\"> </span>580  Boekwaar<span class=\"_ _5\"/>de per 31 december 2022 <span class=\"_ _165\"> </span>140 <span class=\"_ _5a\"> </span>580 1) <span class=\"_ _73\"> </span>Contractuele kasstromen zijn opgenomen tegen de swap-k<span class=\"_ _5\"/>oers op de vervaldatum v<span class=\"_ _5\"/>an de verplic<span class=\"_ _5\"/>htingen. Mar<span class=\"_ _5\"/>ktrisico (r<span class=\"_ _5\"/>ente- en v<span class=\"_ _5\"/>alutar<span class=\"_ _5\"/>isico) Een deel van het risico v<span class=\"_ _5\"/>an sc<span class=\"_ _5\"/>hommelingen in vreemde valutakoersen en rentepercentages wordt afgedekt met behulp van afgeleide financi\u00eble instrumenten.  Renter<span class=\"_ _5\"/>isico Onder toelic<span class=\"_ _5\"/>hting 22 is inzic<span class=\"_ _5\"/>ht gegeven in de langlopende financiering en de rentecondities daarbij.  V<span class=\"_ _2\"/>alutarisico De Groep loopt valutarisico op inkopen. Het dollar<span class=\"_ _2\"/>-inkoopv<span class=\"_ _5\"/>olume op jaarbasis bedraagt circa USD 24 miljoen met een gemiddelde looptijd van circa twee maanden. Op valutatermijncontracten voor ink<span class=\"_ _5\"/>oopverplic<span class=\"_ _5\"/>htingen vindt geen hedge accounting plaats. Het valutaef<span class=\"_ _5\"/>fect is opgenomen in de kostprijs v<span class=\"_ _5\"/>an de omzet.  Kapitaalbeheer De Groep streef<span class=\"_ _5\"/>t ernaar om waar mogelijk gebr<span class=\"_ _5\"/>uik te maken van haar kredietfaciliteiten in het kader v<span class=\"_ _5\"/>an de financiering<span class=\"_ _19\"/>, mits ruimsc<span class=\"_ _5\"/>hoots aan  de daarbij gestelde conv<span class=\"_ _5\"/>enanten kan worden voldaan. De Groep heef<span class=\"_ _5\"/>t geen expliciete rendementsdoelstelling in relatie tot het aange<span class=\"_ _5\"/>wende kapitaal. Er wordt naar een gemiddelde net<span class=\"_ _5\"/>to<span class=\"_ _5\"/>winstgroei gestreefd, die tenminste  in lijn is met de beoogde gemiddelde omzetgroei. Re\u00eble waar<span class=\"_ _5\"/>de De boekwaarde v<span class=\"_ _5\"/>an financi\u00eble instrumenten komt nagenoeg o<span class=\"_ _5\"/>vereen met de re\u00eble waarde. De tegen re\u00eble w<span class=\"_ _5\"/>aarde opgenomen financi\u00eble instrumen-ten vallen qua w<span class=\"_ _5\"/>aarderingsmethode onder \u2018niveau 2\u2019<span class=\"_ _2\"/>, hetgeen betekent dat de waardering is gesc<span class=\"_ _5\"/>hied op basis v<span class=\"_ _5\"/>an een berekening door een financi\u00eble instelling, die mede gebaseerd is op marktgegevens.De v<span class=\"_ _5\"/>oor verkoop aangehouden activa zijn e<span class=\"_ _5\"/>veneens gew<span class=\"_ _5\"/>aardeerd tegen re\u00eble waarde en vallen onder \u2018niv<span class=\"_ _5\"/>eau 3\u2019 (eigen waarderingsmethodiek op basis van k<span class=\"_ _5\"/>ennis aanw<span class=\"_ _5\"/>ezig in de Groep, zoals toegelic<span class=\"_ _5\"/>ht onder F in de grondslagen).  Gevoeligheidsanalyses Hieronder is voor een aantal externe f<span class=\"_ _5\"/>actoren in beeld gebrac<span class=\"_ _5\"/>ht wat een wijziging van die f<span class=\"_ _5\"/>actoren aan impact heef<span class=\"_ _5\"/>t op de winst voor belastingen voor de Groep. In de v<span class=\"_ _5\"/>olgende t<span class=\"_ _19\"/>abel is een vereen<span class=\"_ _5\"/>voudigde weerga<span class=\"_ _5\"/>ve opgenomen van de uitk<span class=\"_ _5\"/>omsten: Eff<span class=\"_ _5\"/>ect op de winst voor Stijgings-belastingen x \u20ac miljoen percentag<span class=\"_ _5\"/>e in \u20ac miljoen Rente <span class=\"_ _16d\"> </span>1%-punt <span class=\"_ _4c\"> </span>(1) V<span class=\"_ _5\"/>aluta (USD) <span class=\"_ _62\"> </span>1% <span class=\"_ _50\"> </span>0 Lonen <span class=\"_ _137\"> </span>1% <span class=\"_ _4c\"> </span>(3) Olie / energie <span class=\"_ _19f\"> </span>5% <span class=\"_ _4c\"> </span>(1) Huurprijzen <span class=\"_ _1fb\"> </span>5% <span class=\"_ _4c\"> </span>(1) ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DisclosureOfFinancialRiskManagementExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-169-3": {
   "value": " Kr<span class=\"_ _5\"/>edietrisico Bij de foodservice-activiteiten vindt een deel van de lev<span class=\"_ _5\"/>eringen plaats zonder gegarandeerde betaling vooraf<span class=\"_ _5\"/>. In belangrijk<span class=\"_ _5\"/>e mate worden de daaruit v<span class=\"_ _5\"/>oortvloeiende vorderingen door middel van de z<span class=\"_ _5\"/>ogenaamde Bedrijv<span class=\"_ _5\"/>en Euro-incasso verrek<span class=\"_ _5\"/>end. In beperkte mate neemt de afnemer zelf het initiatief tot betaling. Deze incasso is geen instrument dat betaling garandeert, indien de afnemer onv<span class=\"_ _5\"/>oldoende middelen heef<span class=\"_ _5\"/>t. Door de grote spreiding ov<span class=\"_ _5\"/>er de afnemers en de korte betaaltermijnen is gebleken dat  het kredietrisico in relatie tot de lev<span class=\"_ _5\"/>eringen op krediet bij de foodser<span class=\"_ _19\"/>vice- activiteiten relatief beperkt is. Ultimo 2022 beliepen de vorderingen op f<span class=\"_ _5\"/>oodser<span class=\"_ _19\"/>vice-afnemers, opgeno-men onder financi\u00eble activa, \u20ac 5 miljoen (2021: \u20ac 6).  Het kredietrisico dat de Groep loopt, met name op de vorderingen op foodservice-afnemers, is opnieuw beoordeeld.  De ouderdom van dez<span class=\"_ _5\"/>e debiteuren kan als volgt worden w<span class=\"_ _5\"/>eergegeven:  x \u20ac miljoen <span class=\"_ _15f\"> </span><span class=\"ff4 fs5 fc3\">2022 <span class=\"_ _55\"> </span>2021 </span>&lt; 1 maand <span class=\"_ _1cf\"> </span>1<span class=\"_ _5\"/>59 <span class=\"_ _15c\"> </span>74<span class=\"_ _b5\"> </span>1 - 3 maanden <span class=\"_ _60\"> </span>24 <span class=\"_ _1e\"> </span><span class=\"ls9 wsb\">19<span class=\"_ _19\"/> </span>3 - 1<span class=\"_ _5\"/>2 maanden <span class=\"_ _f6\"> </span>5 <span class=\"_ _91\"> </span>0 &gt; 1<span class=\"_ _5\"/>2 maanden <span class=\"_ _1a7\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0Stand einde boekjaar 188 <span class=\"_ _ab\"> </span>93  De Groep heef<span class=\"_ _5\"/>t ultimo 2022 vorderingen op le<span class=\"_ _5\"/>veranciers ter hoogte van  <span class=\"_ _2d\"/> \u20ac 52 miljoen (2021: \u20ac 38). Deze v<span class=\"_ _5\"/>orderingen hebben hoofdzakelijk betrek-king op inkoop gerelateerde jaarafsprak<span class=\"_ _5\"/>en, die na afloop van het jaar worden uitgek<span class=\"_ _5\"/>eerd. In het algemeen is de Groep in st<span class=\"_ _19\"/>aat deze posten bij wanbetaling door de lev<span class=\"_ _5\"/>erancier te verrek<span class=\"_ _5\"/>enen met uitst<span class=\"_ _19\"/>aande verplic<span class=\"_ _5\"/>htin-gen. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DisclosureOfCreditRiskExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-173-3": {
   "value": " Liquiditeitsr<span class=\"_ _5\"/>isico De Groep streef<span class=\"_ _5\"/>t ernaar om voldoende liquiditeiten aan te houden (mede in de vorm v<span class=\"_ _5\"/>an toezeggingen door financi\u00eble instellingen), zodat zij te allen tijde aan haar financi\u00eble verplic<span class=\"_ _5\"/>htingen kan v<span class=\"_ _5\"/>oldoen. Dit wordt onder andere bereikt door bij de financiering van de bedrijfsactiviteiten relatief v<span class=\"_ _5\"/>eel  van (middel)lange kredieten gebr<span class=\"_ _5\"/>uik te maken, met gespreide aflossings-  sc<span class=\"_ _5\"/>hema\u2019<span class=\"_ _2\"/>s. Bov<span class=\"_ _5\"/>endien is de beschikbaarheid v<span class=\"_ _5\"/>an \u20ac 1<span class=\"_ _5\"/>66 miljoen aan korte termijn faciliteiten juridisc<span class=\"_ _5\"/>h afdwingbaar<span class=\"_ _2\"/>.  Hieronder is een opstelling opgenomen van de financi\u00eble v<span class=\"_ _5\"/>erplic<span class=\"_ _5\"/>htingen, inclusief de gesc<span class=\"_ _5\"/>hat<span class=\"_ _5\"/>te rentebet<span class=\"_ _19\"/>alingen.  Langlopen- <span class=\"_ _2\"/> Kor<span class=\"_ _5\"/>tlopende <span class=\"_ _5\"/> de ver<span class=\"_ _5\"/>plich- <span class=\"_ _2\"/> ver<span class=\"_ _5\"/>plich- <span class=\"_ _2\"/> 1)x \u20ac miljoen tingen  tingen &lt; 1 jaar <span class=\"_ _a7\"> </span>31 <span class=\"_ _5a\"> </span>580  <span class=\"fsc\">1 - 5 jaar <span class=\"_ _1c6\"> </span><span class=\"lsa wsc\">11<span class=\"_ _19\"/>2<span class=\"_ _28\"/> <span class=\"_ _50\"> </span></span>0 </span>&gt; 5 jaar <span class=\"_ _1fa\"> </span>0 <span class=\"_ _50\"> </span>0Contract<span class=\"_ _5\"/>uele kasstromen 143 <span class=\"_ _5a\"> </span>580  Boekwaar<span class=\"_ _5\"/>de per 31 december 2022 <span class=\"_ _165\"> </span>140 <span class=\"_ _5a\"> </span>580 1) <span class=\"_ _73\"> </span>Contractuele kasstromen zijn opgenomen tegen de swap-k<span class=\"_ _5\"/>oers op de vervaldatum v<span class=\"_ _5\"/>an de verplic<span class=\"_ _5\"/>htingen. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DisclosureOfLiquidityRiskExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-176-3": {
   "value": "Marktrisico (rente- en valutarisico) Een deel van het risico van schommelingen in vreemde valutakoersen en rentepercentages wordt afgedekt met behulp van afgeleide financi\u00eble instrumenten.  Renterisico Onder toelichting 22 is inzicht gegeven in de langlopende financiering en de rentecondities daarbij.  Valutarisico De Groep loopt valutarisico op inkopen. Het dollar-inkoopvolume op jaarbasis bedraagt circa USD 24 miljoen met een gemiddelde looptijd van circa twee maanden. Op valutatermijncontracten voor inkoopverplichtingen vindt geen hedge accounting plaats. Het valutaeffect is opgenomen in de kostprijs van de omzet. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DisclosureOfMarketRiskExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-178-3": {
   "value": "Re\u00eble waarde De boekwaarde van financi\u00eble instrumenten komt nagenoeg overeen met de re\u00eble waarde. De tegen re\u00eble waarde opgenomen financi\u00eble instrumen-ten vallen qua waarderingsmethode onder \u2018niveau 2\u2019, hetgeen betekent dat de waardering is geschied op basis van een berekening door een financi\u00eble instelling, die mede gebaseerd is op marktgegevens.De voor verkoop aangehouden activa zijn eveneens gewaardeerd tegen re\u00eble waarde en vallen onder \u2018niveau 3\u2019 (eigen waarderingsmethodiek op basis van kennis aanwezig in de Groep, zoals toegelicht onder F in de grondslagen). ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DisclosureOfFairValueMeasurementExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-178-4": {
   "value": "Re\u00eble waarde De boekwaarde van financi\u00eble instrumenten komt nagenoeg overeen met de re\u00eble waarde. De tegen re\u00eble waarde opgenomen financi\u00eble instrumen-ten vallen qua waarderingsmethode onder \u2018niveau 2\u2019, hetgeen betekent dat de waardering is geschied op basis van een berekening door een financi\u00eble instelling, die mede gebaseerd is op marktgegevens.",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DisclosureOfFairValueOfFinancialInstrumentsExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-183-2": {
   "value": "26. Investeringsverplichtingen Ultimo 2022 bestonden er investeringsverplichtingen van circa \u20ac 19 miljoen (2021: \u20ac 9). Investeringsverplichtingen hebben voornamelijk betrekking op investeringen in het in aanbouw zijnde distributiecentrum in Evergem, een aantal zelfbedieningsvestigingen dat in 2023 zal worden omgebouwd en reeds bestelde elektrische vrachtwagens. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DisclosureOfInvestmentContractsLiabilitiesExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-183-3": {
   "value": "26.<span class=\"_ _2\"/> Inv<span class=\"_ _5\"/>ester<span class=\"_ _19\"/>ingsverplichting<span class=\"_ _5\"/>en Ultimo 2022 bestonden er inv<span class=\"_ _5\"/>esteringsverplic<span class=\"_ _5\"/>htingen van circa \u20ac 1<span class=\"_ _5\"/>9 miljoen (2021: \u20ac 9). Inv<span class=\"_ _5\"/>esteringsverplic<span class=\"_ _5\"/>htingen hebben voornamelijk betrekking op inv<span class=\"_ _5\"/>esteringen in het in aanbouw zijnde distributiecentrum in Ev<span class=\"_ _5\"/>ergem, een aantal zelfbedieningsvestigingen dat in 2023 zal w<span class=\"_ _5\"/>orden omgebouwd en reeds bestelde elektrisc<span class=\"_ _5\"/>he vrac<span class=\"_ _5\"/>ht<span class=\"_ _19\"/>wagens. 27.<span class=\"_ _2\"/> <span class=\"_ _1eb\"> </span>V<span class=\"_ _2\"/>oorwaar<span class=\"_ _5\"/>delijk<span class=\"_ _5\"/>e verplichtingen Claims Op 1<span class=\"_ _5\"/>0 no<span class=\"_ _5\"/>vember 2021 heef<span class=\"_ _5\"/>t de rec<span class=\"_ _5\"/>htbank Amsterdam uitspraak gedaan in de zaak die door het consortium Jumbo &amp; Coop w<span class=\"_ _5\"/>erd aangespannen tegen Sligro F<span class=\"_ _5\"/>ood Group, voortvloeiende uit de transactie rond de verk<span class=\"_ _5\"/>oop van EMT\u00c9 in 20<span class=\"_ _5\"/>1<span class=\"_ _5\"/>8. De rec<span class=\"_ _5\"/>htbank heef<span class=\"_ _5\"/>t alle vorderingen van het consortium integraal afgew<span class=\"_ _5\"/>ezen en Jumbo &amp; Coop v<span class=\"_ _5\"/>eroordeeld in de proceskosten. Deze uitspraak w<span class=\"_ _5\"/>as geheel in lijn met de eerder door Sligro Food Group uitgesproken v<span class=\"_ _5\"/>er<span class=\"_ _1\"/>wac<span class=\"_ _5\"/>htingen.  De termijn om hoger beroep in te stellen is op 1<span class=\"_ _5\"/>0 f<span class=\"_ _5\"/>ebruari 2022 v<span class=\"_ _5\"/>erstreken en het consortium Jumbo &amp; Coop heef<span class=\"_ _5\"/>t geen gebr<span class=\"_ _5\"/>uik gemaakt van die mogelijkheid. Daarmee is deze procedure afgesloten. V<span class=\"_ _3e\"/>oorwaar<span class=\"_ _5\"/>delijke v<span class=\"_ _5\"/>erplichtingen De vennootsc<span class=\"_ _5\"/>hap staat aan het hoofd van de fiscale eenheid v<span class=\"_ _5\"/>an de Groep in Nederland als geheel. Op grond daar<span class=\"_ _19\"/>van is zij aansprak<span class=\"_ _5\"/>elijk voor de belastingsc<span class=\"_ _5\"/>huld van de fiscale eenheid als geheel. De vennootsc<span class=\"_ _5\"/>hap heef<span class=\"_ _5\"/>t zic<span class=\"_ _5\"/>h hoofdelijk aansprakelijk gesteld v<span class=\"_ _5\"/>oor sc<span class=\"_ _5\"/>hulden voortvloeiende uit rec<span class=\"_ _5\"/>htshandelingen v<span class=\"_ _5\"/>an haar directe en indirecte dochter<span class=\"_ _2\"/>-ondernemingen (artikel 403 B<span class=\"_ _5\"/>oek 2 BW), z<span class=\"_ _5\"/>oals vermeld op pagina 1<span class=\"_ _2\"/>1<span class=\"_ _5\"/>9. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DisclosureOfCommitmentsAndContingentLiabilitiesExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-183-4": {
   "value": "26. Investeringsverplichtingen Ultimo 2022 bestonden er investeringsverplichtingen van circa \u20ac 19 miljoen (2021: \u20ac 9). Investeringsverplichtingen hebben voornamelijk betrekking op investeringen in het in aanbouw zijnde distributiecentrum in Evergem, een aantal zelfbedieningsvestigingen dat in 2023 zal worden omgebouwd en reeds bestelde elektrische vrachtwagens. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DisclosureOfCommitmentsExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-184-4": {
   "value": "27.<span class=\"_ _2\"/> <span class=\"_ _1eb\"> </span>V<span class=\"_ _2\"/>oorwaar<span class=\"_ _5\"/>delijk<span class=\"_ _5\"/>e verplichtingen Claims Op 1<span class=\"_ _5\"/>0 no<span class=\"_ _5\"/>vember 2021 heef<span class=\"_ _5\"/>t de rec<span class=\"_ _5\"/>htbank Amsterdam uitspraak gedaan in de zaak die door het consortium Jumbo &amp; Coop w<span class=\"_ _5\"/>erd aangespannen tegen Sligro F<span class=\"_ _5\"/>ood Group, voortvloeiende uit de transactie rond de verk<span class=\"_ _5\"/>oop van EMT\u00c9 in 20<span class=\"_ _5\"/>1<span class=\"_ _5\"/>8. De rec<span class=\"_ _5\"/>htbank heef<span class=\"_ _5\"/>t alle vorderingen van het consortium integraal afgew<span class=\"_ _5\"/>ezen en Jumbo &amp; Coop v<span class=\"_ _5\"/>eroordeeld in de proceskosten. Deze uitspraak w<span class=\"_ _5\"/>as geheel in lijn met de eerder door Sligro Food Group uitgesproken v<span class=\"_ _5\"/>er<span class=\"_ _1\"/>wac<span class=\"_ _5\"/>htingen.  De termijn om hoger beroep in te stellen is op 1<span class=\"_ _5\"/>0 f<span class=\"_ _5\"/>ebruari 2022 v<span class=\"_ _5\"/>erstreken en het consortium Jumbo &amp; Coop heef<span class=\"_ _5\"/>t geen gebr<span class=\"_ _5\"/>uik gemaakt van die mogelijkheid. Daarmee is deze procedure afgesloten. V<span class=\"_ _3e\"/>oorwaar<span class=\"_ _5\"/>delijke v<span class=\"_ _5\"/>erplichtingen De vennootsc<span class=\"_ _5\"/>hap staat aan het hoofd van de fiscale eenheid v<span class=\"_ _5\"/>an de Groep in Nederland als geheel. Op grond daar<span class=\"_ _19\"/>van is zij aansprak<span class=\"_ _5\"/>elijk voor de belastingsc<span class=\"_ _5\"/>huld van de fiscale eenheid als geheel. De vennootsc<span class=\"_ _5\"/>hap heef<span class=\"_ _5\"/>t zic<span class=\"_ _5\"/>h hoofdelijk aansprakelijk gesteld v<span class=\"_ _5\"/>oor sc<span class=\"_ _5\"/>hulden voortvloeiende uit rec<span class=\"_ _5\"/>htshandelingen v<span class=\"_ _5\"/>an haar directe en indirecte dochter<span class=\"_ _2\"/>-ondernemingen (artikel 403 B<span class=\"_ _5\"/>oek 2 BW), z<span class=\"_ _5\"/>oals vermeld op pagina 1<span class=\"_ _2\"/>1<span class=\"_ _5\"/>9. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DisclosureOfContingentLiabilitiesExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-185-2": {
   "value": "28.   Schattingen en oordeelsvorming door de Directie Op een aantal posten in de jaarrekening is een inschatting gemaakt door  de Directie. Hoewel deze voor zover mogelijk ondersteund worden door analyses en berekeningen blijft er altijd sprake van enige onzekerheid.  Met name bij het testen van bijzondere waardeverminderingen op goodwill en overige immateri\u00eble activa speelt deze onzekerheid een grotere rol. Historisch is er geen sprake geweest van materiele afwijkingen bij de afloop van ingeschatte posten uit het voorgaande boekjaar.  Goodwill en overige immateri\u00eble activa In toelichting 10 is informatie opgenomen over de waardering van goodwill en immateri\u00eble activa en het toetsen daarvan op bijzondere waardevermin-deringen. Daarnaast is informatie opgenomen over de waardering van software en de activa in uitvoering op software en het toetsen daarvan op bijzondere waardeverminderingen en ineffici\u00ebnties.  Krediet-, liquiditeits- en overig marktrisico Toelichting 25 bevat informatie over deze risico\u2019s, inclusief een gevoelig-heidsanalyse.  Inkoop- en verkoopbonussen De schatting op inkoopbonussen wordt gebaseerd op enerzijds een bottom up calculatie van inkoopvolume en condities en anderzijds op basis van input vanuit onze inkoopvereniging Superunie. Klantbonussen worden ingeschat op basis van de omzetrealisatie in combinatie met de contrac-tuele afspraken met onze klanten. Voorraden In verband met de livegang van het nieuwe ERP-systeem in de vestiging Antwerpen van de Groep, kort voor jaareinde, is voor de bepaling van de waarde van de voorraad van deze vestiging, per balansdatum, sprake van een hoge mate van schatting en oordeelsvorming. De waarde van de voorraad kon niet volledig worden bepaald op basis van onderliggende transactionele data en is om die reden ingeschat door de Directie, gebruik-makend van de aanwezige kennis, ervaring en beschikbare data binnen de groep. Deze ingeschatte voorraadwaarde van de vestiging Antwerpen bedraagt 1,3% van de totale voorraad van de Groep.  Voorziening incourante voorraden Binnen de voorraad wordt een inschatting gemaakt van de potentieel incourante voorraad begrepen in de voorraad op jaareinde. Voor food baseren wij die inschatting daarnaast mede op historische afboekingen. Bij non-food baseren wij die inschatting op de oordeelsvorming van inkoop- en assortimentsmanagement in combinatie met een analyse op de omloopsnelheid van de aanwezige voorraad. Materi\u00eble vaste activa en voor verkoop aangehouden activa De Groep beschikt over relatief veel onroerend goed in eigen gebruik en voor verkoop aangehouden activa. Ultimo 2022 beliepen deze posten, exclusief investeringen in gehuurde objecten circa \u20ac 173 miljoen (2021:  \u20ac 165). Verondersteld is een voortgezet gebruik voor de huidige functie, tenzij deze activa zijn aangemerkt als voor verkoop. Indien deze veronder-stelling wijzigt, bijvoorbeeld bij relocaties, kan dit leiden tot een neer-waartse aanpassing van de waardering tot een lagere directe opbrengst-waarde. Tevens kan blijken dat de opbrengstwaarde hoger is dan de boekwaarde. Bij het opmaken van de jaarrekening is bij de waardering van de materiele vaste activa sprake van oordeelsvorming door de Directie. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DisclosureOfAccountingJudgementsAndEstimatesExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-187-2": {
   "value": "29. Kasstroomoverzicht Het kasstroomoverzicht is opgesteld volgens de zogenaamde directe methode. In het kasstroomoverzicht worden geldontvangsten en -uitgaven opgenomen in plaats van opbrengsten en kosten. Acquisities zijn in het kasstroomoverzicht verwerkt voor de koopsom onder aftrek van geldmidde-len en kasequivalenten. De ontvangsten van afnemers betreffen de omzet inclusief BTW en de mutatie in vorderingen op afnemers. In de betalingen aan de overheid zijn zowel afdrachten van BTW en accijnzen begrepen als afdrachten van loonheffing, premies sociale verzekering en pensioen-premies, als ook de ontvangen tegemoetkoming NOW. De betaalde winstbelasting is afzonderlijk verantwoord. De aansluiting tussen de kasstroom uit bedrijfsoperaties en het bedrijfs-resultaat blijkt uit de volgende opstelling: x \u20ac miljoen  2022  2021 Bedrijfsresultaat  43  25 Afschrijvingen en amortisatie  80  81 Bijzondere waardeverminderingen  3  3 Ebitda 126  109 Overige bedrijfsopbrengsten begrepen in kasstroom uit investeringsactiviteiten  (17)  (4) 109  105 Wijzigingen werkkapitaal en overige mutaties:  Voorraden  (40)  (38) Handelsvorderingen en overige vlottende activa (112)  (25) Kortlopende schulden  143  27 Voorzieningen  0  0 Eigen vermogen  0  0 (9)  (36) Netto kasstroom uit bedrijfsoperaties 100  69  De post geldmiddelen, kasequivalenten en kortlopende leningen sluit als volgt aan op de balans:  x \u20ac miljoen  2022  2021 Geldmiddelen en kasequivalenten  59  12 Kortlopende leningen  (55)  (1) Stand einde boekjaar 4  11  De kortlopende leningen betreffen rekening-courantkredieten die direct opeisbaar zijn en integraal deel uitmaken van het beheer van geldmiddelen van de Groep.  ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DisclosureOfCashFlowStatementExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-189-2": {
   "value": "30.  Verbonden partijen De Groep heeft op dagversgebied een samenwerking met en een partici-patie in de in toelichting 13 vermelde dagversbedrijven. In totaliteit was hiermee in 2022 een inkoopwaarde gemoeid van \u20ac 134 miljoen (2021:  \u20ac 151) tegen marktconforme prijzen. Ultimo 2022 bedraagt de netto handelsschuld aan deze bedrijven \u20ac 30 miljoen (2021: \u20ac 27). Gezien het karakter daarvan zijn deze opgenomen onder de crediteuren.  De Groep heeft op het gebied van tabaksartikelen een samenwerking met een partner via een 40% participatie in Vemaro B.V. De groep garandeert onbeperkt vorderingen van Vemaro op bepaalde afnemers. Ultimo 2022 bedraagt de handelsschuld aan Vemaro \u20ac 5 miljoen (2021: \u20ac 5). Gezien het karakter daarvan is deze post opgenomen onder de crediteuren. De Groep is lid van de inkoopcombinatie Superunie, waar een belangrijk deel van de inkoopbehoefte van de Groep is ondergebracht. De inkoopwaarde in 2022 beliep \u20ac 589 miljoen (2021: \u20ac 451). Ultimo 2022 bedraagt de handelsschuld \u20ac 48 miljoen (2021: \u20ac 25). Gezien het karakter daarvan is deze schuld opgenomen onder de crediteuren.   Voor de relatie de bestuurders en commissarissen wordt verwezen naar toelichting 6. Gedurende 2022 zijn per saldo 20.000 aandelen Sligro Food Group gekocht (2021: 30.000 gekocht) tegen de marktprijs van Stichting Werk nemersaandelen Sligro Food Group. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DisclosureOfRelatedPartyExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-191-2": {
   "value": "32.<span class=\"_ _2\"/> <span class=\"_ _1eb\"> </span>Gebeurtenissen na balansdatum Aan het einde van 2022 heef<span class=\"_ _5\"/>t de rec<span class=\"_ _5\"/>htbank in <span class=\"_ _5\"/>Ant<span class=\"_ _19\"/>werpen in het proces v<span class=\"_ _5\"/>an de gerec<span class=\"_ _5\"/>htelijke reorganisatie v<span class=\"_ _5\"/>an Makro Cash &amp; Carr<span class=\"_ _19\"/>y Belgium NV de gerec<span class=\"_ _5\"/>htsmandatarissen gemachtigd om het merendeel v<span class=\"_ _5\"/>an de Metro-activi-teiten in Belgi\u00eb aan Sligro F<span class=\"_ _5\"/>ood Group te verk<span class=\"_ _5\"/>open. Op 3 januari 2023 heef<span class=\"_ _5\"/>t de Groep de ov<span class=\"_ _5\"/>ername van de Metro activiteiten afgerond en is de versc<span class=\"_ _5\"/>huldigde o<span class=\"_ _5\"/>vernamesom betaald. Hierover is in toelic<span class=\"_ _5\"/>hting 1 meer informatie opgenomen. Een v<span class=\"_ _5\"/>an de bij het proces betrokken partijen heef<span class=\"_ _5\"/>t beroep aangetekend tegen de beslissing v<span class=\"_ _5\"/>an de rec<span class=\"_ _5\"/>htbank. Deze beroeps-procedure wordt in 2023 ge<span class=\"_ _5\"/>voerd. ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DisclosureOfEventsAfterReportingPeriodExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  },
  "pp-value-194-2": {
   "value": "Aldus goedgekeurd voor publicatie, Veghel, 6 februari 2023 De Raad van Commissarissen  De Directie Freek Rijna, voorzitter  Koen Slippens, voorzitter Hans Kamps  Rob van der Sluijs Gert van de Weerdhof  Angelique  de  Vries Inge Plochaet Aart Duijzer ",
   "dimensions": {
    "concept": "ifrs-full:DisclosureOfAuthorisationOfFinancialStatementsExplanatory",
    "language": "nl",
    "entity": "scheme:724500YLB8OA6WK5CH48",
    "period": "2022-01-01T00:00:00/2023-01-01T00:00:00"
   }
  }
 }
}