549300SXM92LQ05OJQ762025-01-012025-12-31549300SXM92LQ05OJQ762024-01-012024-12-31549300SXM92LQ05OJQ762025-12-31549300SXM92LQ05OJQ762024-12-31549300SXM92LQ05OJQ762023-12-31ifrs-full:IssuedCapitalMember549300SXM92LQ05OJQ762023-12-31ifrs-full:SharePremiumMember549300SXM92LQ05OJQ762023-12-31snn:EqualisationFondMember549300SXM92LQ05OJQ762023-12-31snn:OwnerlessCapitalMember549300SXM92LQ05OJQ762023-12-31snn:HybridCapitalMemberiso4217:NOKiso4217:NOKxbrli:shares549300SXM92LQ05OJQ762023-12-31ifrs-full:EquityAttributableToOwnersOfParentMember549300SXM92LQ05OJQ762023-12-31ifrs-full:NoncontrollingInterestsMember549300SXM92LQ05OJQ762023-12-31549300SXM92LQ05OJQ762024-01-012024-12-31snn:EqualisationFondMember549300SXM92LQ05OJQ762024-01-012024-12-31snn:OwnerlessCapitalMember549300SXM92LQ05OJQ762024-01-012024-12-31ifrs-full:EquityAttributableToOwnersOfParentMember549300SXM92LQ05OJQ762024-01-012024-12-31ifrs-full:NoncontrollingInterestsMember549300SXM92LQ05OJQ762024-12-31snn:HybridCapitalMember549300SXM92LQ05OJQ762024-12-31ifrs-full:EquityAttributableToOwnersOfParentMember549300SXM92LQ05OJQ762024-01-012024-12-31snn:HybridCapitalMember549300SXM92LQ05OJQ762024-12-31ifrs-full:IssuedCapitalMember549300SXM92LQ05OJQ762024-12-31ifrs-full:SharePremiumMember549300SXM92LQ05OJQ762024-12-31snn:EqualisationFondMember549300SXM92LQ05OJQ762024-12-31snn:OwnerlessCapitalMember549300SXM92LQ05OJQ762024-12-31ifrs-full:NoncontrollingInterestsMember549300SXM92LQ05OJQ762025-01-012025-12-31snn:EqualisationFondMember549300SXM92LQ05OJQ762025-01-012025-12-31snn:OwnerlessCapitalMember549300SXM92LQ05OJQ762025-01-012025-12-31ifrs-full:EquityAttributableToOwnersOfParentMember549300SXM92LQ05OJQ762025-01-012025-12-31ifrs-full:NoncontrollingInterestsMember549300SXM92LQ05OJQ762025-01-012025-12-31snn:HybridCapitalMember549300SXM92LQ05OJQ762025-12-31ifrs-full:IssuedCapitalMember549300SXM92LQ05OJQ762025-12-31ifrs-full:SharePremiumMember549300SXM92LQ05OJQ762025-12-31snn:EqualisationFondMember549300SXM92LQ05OJQ762025-12-31snn:OwnerlessCapitalMember549300SXM92LQ05OJQ762025-12-31snn:HybridCapitalMember549300SXM92LQ05OJQ762025-12-31ifrs-full:EquityAttributableToOwnersOfParentMember549300SXM92LQ05OJQ762025-12-31ifrs-full:NoncontrollingInterestsMember
Årsrapport
2025
Innhold
Om Sparebank 1 Nord-Norge
Fra konsernsjefen 04
Forretningsstrategi 08
Organisasjon 10
Samfunnsløftet i 2025 12
Nøkkeltall 14
Resultatanalyse 17
Årsberetning
Hovedtrekk 2025 18
Finansielle mål og måloppnåelse 20
Morselskapet 21
Datter- og datterdatterselskaper 22
SpareBank 1-alliansen 24
Redegjørelse for årsregnskapet 26
Risikostyring og internkontroll 36
Regulatoriske rammebetingelser 36
Redegjørelse om foretaksstyring 40
Bærekraft 62
Generell informasjon 64
Miljøinformasjon 100
Sosiale forhold 204
Styringsmessige forhold 246
Årsregnskap 2025
Resultatregnskap 268
Balanse 269
Endringer i egenkapitalen 270
Kontantstrømoppstilling 272
Noter 274
Erklæring fra styret og konsernsjef 376
Revisors beretning 378
Alternative resultatmål 384
Om SpareBank 1 Nord-Norge2
Om SpareBank 1 Nord-Norge 3
Fra konsernsjefen
2025 har vært et år preget av uro i verden rundt oss. Samtidig har Nord-
Norge vist robusthet. Landsdelen produserer varer verden etterspør, og
turisme, sjømat og eksportnæringer har bidratt til aktivitet og optimisme.
SpareBank 1 Nord-Norge er førstevalget til folk og bedrifter i Nord-Norge,
og den mest lønnsomme banken i Norden.
Hanne Karoline Kræmer
Konsernsjef i SpareBank 1
Nord-Norge
Om SpareBank 1 Nord-Norge4
Forretningsstrategi
I løpet av 2025 er strategien forenklet og utviklings-
kraften er konsentrert om færre prioriteringer, med
kunden og landsdelen i sentrum. SpareBank 1 Nord-
Norge fyller 190 år i 2026. Det har vært 190 år i lands-
delens tjeneste, og det er fortsatt bare SpareBank 1
Nord-Norge som omtales som banken i Nord-Norge.
Forretningsstrategien til SpareBank 1 Nord-Norge baserer
seg på prinsippet om felles verdiskaping: Vi skal skape
verdi for våre kunder, vi skal bidra til landsdelen, og vi
skal skape verdi for oss selv og våre eiere.
Vi jobber kontinuerlig med å fortsatt være første-
valget til folk og bedrifter, og for å beholde den sterke
markedsposisjonen vi har i nord. Vi skal i tillegg være
førstevalget for våre ansatte, og våre medarbeidere
skal bli inkludert, bli sett, få anerkjennelse for innsatsen
– og mangfoldet i konsernet skal ha gode vekstvilkår.
Sist, men ikke minst, skal vi gjøre vårt for at Nord-Norge
blir et enda bedre sted for både folk og bedrifter. Går
det godt i Nord-Norge, går det godt for banken.
Vi løfter landsdelen
Alle som er kunder i SpareBank 1 Nord-Norge bidrar til at
landsdelen får sin del av overskuddet. Gjennom Spare-
bankstiftelsen og Samfunnsløftet gis det tildelinger som
støtter idrett, kultur, fritidstilbud, inkludering, beredskap
– kort sagt mange små og store tiltak og møteplasser
som gir engasjement og glede i Nord-Norge.
I løpet av 2025 er strategien for Samfunnsløftet endret:
Samfunnsløftet skal ta en mer proaktiv rolle som
samfunnsutvikler og strategisk partner i Nord-Norge.
Det innebærer at vi i større grad selv tar initiativ, bygger
partnerskap og prioriterer innsatsområder basert på
innsikt om landsdelens behov og utviklingstrekk. Sam-
funnsløftet skal fortsatt være en plattform for å synlig-
gjøre konsernets samfunnsengasjement, men med økt
vekt på langsiktige og komplekse samfunnsutfordringer.
Målet er å skape størst mulig verdi for landsdelen gjen-
nom målrettede tildelinger, innovasjon og samarbeid –
og å sikre at samfunnsutbyttet gir varige ringvirkninger
for folk og lokalsamfunn i nord.
Sparebankutvalgets arbeid har fortsatt å sette rammer
for debatten om norske bankers gaveinstitutt og kunde-
utbytte, og det er foreløpig ikke politisk besluttet om
kundeutbytte skal videreføres som i dag. Vårt ståsted er
tydelig: Allmennytteprinsippet bør styrkes, ikke svekkes.
Sparebankenes oppdrag som samfunnsbyggere er
viktigere enn noensinne. Dette oppdraget skiller oss fra
forretningsbankene, til det beste for lokalsamfunnet.
Forenkling
Finanssektoren i Norge står foran mer utfordrende tider
enn i årene vi har lagt bak oss. Lavere rentemarginer,
ustabile rammevilkår for næringslivet, et generelt høyere
kostnadsnivå og lavere boligbygging bidrar til dette
bildet. Derfor har 2025 brakt med seg kostnadskutt på
tvers av finansnæringen.
Hanne Karoline Kræmer
Konsernsjef i SpareBank 1
Nord-Norge
Om SpareBank 1 Nord-Norge 5
SpareBank 1 Nord-Norge var tidlig ute og etablerte
høsten 2024 et program for å styrke effektiviteten og
kostnadskontrollen, men uten aktiv nedbemanning.
Ambisjonen var enkel: Vi ansetter færre enn avgangen
av medarbeidere. Banken har mer tro på nedbemanning
basert på naturlig avgang enn tradisjonelle sluttpakke-
løsninger. Dette gir også større jobbtrygghet for våre
ansatte. I 2025 er det oppnådd konkrete effekter i form
av lavere kostnadsvekst, mer smidige leveranser og
bedre kundegjennomføring. Prosjektet fortsetter plan-
messig, og målet er permanente kostnadsreduksjoner
på 40 til 50 millioner kroner målt mot 2024-tall.
Ny organisering – mer kraft i gjennomføringen
For å styrke gjennomføringskraften er konsernstrukturen
endret i løpet av 2025. Den er organisert tydeligere
rundt tre hovedområder: Virksomhets- og risiko-
styring, kunde- og forretningsverdi samt forretnings-
utvikling, effektivitet og støtte.
Divisjonene for person og bedriftsmarked er styrket,
datterselskapene knyttes tettere til morbanken, og
støttefunksjonene samles for å skape synergier og spare
kostnader. Endringene medførte også at konsernledelsen
er slanket fra 7 til 6 direktører.
Vi har samtidig skjerpet eierstyringen av allianse- og
produktselskaper for å hente ut mer verdi og opptre
med én tydelig eierstemme. SpareBank 1-alliansen er å
regne som ett økosystem, der vi leverer et svært bredt
spekter av finansielle tjenester og produkter. Når dette
økosystemet finjusteres øker kundetilfredsheten sam-
tidig som det økonomiske resultatet for eierne styrkes.
Dette arbeidet vil fortsette i tiden fremover.
SpareBank 1 Nord-Norge går inn i 2026 med nøktern
optimisme. Makrobildet er fortsatt usikkert, men banken
står finansielt stødig og operasjonelt mer spisset enn
før. Den nye organiseringen fungerer etter hensikten,
forenkling gir effekter, og vi tar ut mer verdi av alliansen
og eierskapene våre. Når det går godt i landsdelen, går
det ofte godt i banken. Vår jobb er å bidra til begge
deler, For Nord-Norge!
TILDELING FRA SAMFUNNSLØFTET
UNDER GLØD-KONSERTEN I BODØ.
Foto: Stig-Rune Holien
Om SpareBank 1 Nord-Norge6
ANSATTE PÅ DUGNAD.
Foto: Stig-Rune Holien
Om SpareBank 1 Nord-Norge 7
Forretningsstrategi
Bedre enn noen andre skal vi forstå og gjøre det som
er viktig for folk og næringsliv i Nord-Norge.
SpareBank 1 Nord-Norge (SNN) sitt strategiske kompass
beskriver konsernets verdier, finansielle og strategiske
mål, overordnede prinsipper og visjon.
Å styre etter et strategisk kompass gjør det mulig å
treffe gode beslutninger, også i en tid hvor omgiv-
elsene og markedsforholdene endrer seg raskt.
VISJON OG VERDIER
Øverst peker kompasset på vår visjon: For Nord-Norge!
Den indikerer både hva SNN er, og hvem SNN er til for.
Den innerste sirkelen beskriver verdiene til SNN, som er
grunnlaget for alt SNN gjør, og som styrer holdningene
og handlingene våre:
Ekte: Vi er ærlige og transparente i alt vi gjør. Vi stikker
ikke ting under teppet, men sier det som det er. Dette
gjelder både i tilbakemeldinger og i hvorfor vi gjør hva
vi gjør. Ekthet skaper tillit og bygger sterke relasjoner
med våre kunder og kolleger.
Nær: Vi er tett på våre ansatte, kunder og lokalsamfunn.
Vi forstår deres behov og utfordringer, og vi er alltid
tilgjengelige for å hjelpe. Vår nærhet gir oss muligheten
til å tilby skreddersydde løsninger som virkelig gjør
en forskjell.
Enkelt: Vi streber etter å gjøre ting så enkelt som mulig
for våre kunder og ansatte. Vi kutter unødvendige
kostnader og effektiviserer prosesser for å sikre at vi
leverer tjenester på en rask og effektiv måte. Enkelhet
er nøkkelen til å oppnå våre mål uten å komplisere
ting unødvendig.
FINANSIELLE MÅL
Den hvite sirkelen inneholder konsernets finansielle
mål: lønnsomhet, effektivitet, soliditet og utbytte.
Tabellen viser hvilke nivåer vi har levert på de
seneste årene.
STRATEGISKE MÅL
Forretningsstrategien er basert på prinsippet om felles
verdiskaping. Det innebærer at SNN ikke utelukkende er
opptatt av å skape verdi for oss selv og våre eiere. SNN
er også opptatt av å skape verdi for kunden, og for
landsdelen vi er en del av. SNN har derfor tre likestilte
strategiske mål:
Skape verdi for kunder: SNN skal være førstevalget
til folk og bedrifter. Det innebærer at SNN er den
foretrukne partneren for finansielle tjenester, både
for privatkunder og bedriftskunder.
Skape verdi for SpareBank 1 Nord-Norge: SNN sine
medarbeidere skal være engasjerte og inkluderende.
Det innebærer at SNNs ansatte er engasjerte i vårt
arbeid og våre oppgaver, fordi det gir mestring og
energi. Vi opplever å være inkludert, å bli sett, anerkjent
– og at vår innsats er viktig. Vi legger også til rette for
at mangfoldet vårt får gode vekstvilkår, og trives med
den forskjelligheten vi har hos oss.
Skape verdi for Nord-Norge: SNN skal løfte landsdelen.
Det innebærer at SNN på tvers av vår virksomhet gjør
vårt for at Nord-Norge blir et enda bedre sted for både
folk og bedrifter.
2021 2022 2023 2024 2025
Lønnsomhet
(ROE)
15,1 % 11,9 % 16,4 % 21,8 %
18,1 %
Effektivitet
40,6 % 40,3 % 36,0 % 30,2 %
32,5 %
Soliditet (ren
kjernekapital-
dekning)
18,7 % 17,3 % 17,1 % 16,8 %
16,2 %
Utbytte per
egenkapital-
bevis
10,40 kr 8,20 kr 7,00 kr 8,75 kr
8,50 kr
Om SpareBank 1 Nord-Norge8
Det er gjennom å bidra til å skape verdi for Nord-Norge
vi bidrar til at verdiskapingspotensialet i nord kan tas ut.
Og det er gjennom å bidra til å skape verdi for Nord-
Norge vi på lang sikt sikrer vårt eget eksistensgrunnlag.
STRATEGISKE PRINSIPPER
Vårt strategiske kompass hviler på våre strategiske
prinsipper, som skal gjennomsyre hvordan SNN skal
handle for å oppfylle vår visjon.
Kundeorientert: SNN er kundeorientert, setter kunden
først, og til enhver tid forstår kundens utfordringer og
behov. Fordi det er gjennom å levere det kundene for-
venter at vi skaper verdi for konsernet, for våre ansatte
og for våre eiere.
Kvalitet: SNN skal ha kvalitet i alt vi gjør. Vi gjør de
riktige tingene riktig, og legger vår ære i å være et
finanskonsern som er til å stole på. Vi har etablert gode
styrende dokumenter som alle i konsernet etterlever.
Innsikt: SNN skal alltid jobbe innsiktsdrevet. Det in-
nebærer at vi alltid legger innsikt og kunnskap til grunn
for beslutningene våre. Vi tror ikke, vi synser ikke, vi tar
ikke avgjørelser basert på magefølelsen. Vi kjenner
våre kunder, leverandører, egne ansatte og andre
interessenter – og ikke minst landsdelen vår. Dette
grunnlaget skal vi anvende riktig, til enhver tid.
Klimaavtrykk: Som verdens nordligste finanskonsern
skal SNN særlig ta hensyn til forhold som angår arktiske
områder. SpareBank 1 Nord-Norge har en vedtatt
ambisjon om å være en pådriver for en bærekraftig
fremtid i nord. I denne ambisjonen ligger en forpliktelse
om å redusere eget klimaavtrykk, og samtidig bruke
vår påvirkningskraft i samfunnet til å motivere
til bærekraftig utvikling.
Konsernets vesentlighetsanalyse definerer hvilke
bærekrafttemaer som er strategisk viktige for Spare-
Bank 1 Nord-Norge. Disse skal inkluderes og tas med i all
vår virksomhet. Dette gjelder både måten virksomhet-
en drives på og de kravene vi stiller til kunder, lever-
andører, egne ansatte og andre interessenter.
F
ø
r
s
t
e
v
a
l
g
e
t
t
i
l
f
o
l
k
o
g
b
e
d
r
i
f
t
e
r
E
n
g
a
s
j
e
r
t
o
g
i
n
k
l
u
d
e
r
e
n
d
e
L
ø
n
n
s
o
m
h
e
t
E
f
f
e
k
t
i
v
i
t
e
t
U
t
b
y
t
t
e
L
ø
f
t
e
r
l
a
n
d
s
d
e
l
e
n
S
o
l
i
d
i
t
e
t
For Nord-Norge!
Ekte
Nær
Enkelt
K
L
I
M
A
A
V
T
R
Y
K
K
K
U
N
D
E
S
E
N
T
R
I
S
K
Om SpareBank 1 Nord-Norge 9
Organisasjon
Organisasjonskart (bank) pr. 31.12.2025
Representantskapet
Styret
Konsernsjef
Hanne Karoline Kræmer
Compliance
Markus Kyrre Leistad
Personmarked
Bjørn Bardal (konst.)
Bedriftsmarked
Trude Glad
Organisasjon og
forretningsstøtte
Stein Vidar Loftås
Forretningsutvikling
og teknologi
Birgitte Nygård Vibe
Konsernfinans
Bengt Olsen
Risk
Marius Nilsen
Internrevisjon
Om SpareBank 1 Nord-Norge10
Organisatoriske endringer i 2025
Bankvirksomheten
Fra 01.01.25 ble organisasjonen spisset ved at
divisjonene for person- og bedriftsmarkedet fikk
ansvaret for sine respektive kredittområder. Enhetene
for virksomhets- og risikostyring ble samlet og ren-
dyrket, og organisasjon og forretningsstøtte ble
samlet i én enhet.
SpareBank 1 Finans
Nord-Norge
Ingen større organisatoriske
endringer i løpet av året.
SpareBank 1
Regnskapshuset
Nord-Norge
Ingen større organisatoriske
endringer i løpet av året.
EiendomsMegler 1
Nord-Norge
Ingen større organisatoriske
endringer i løpet av året.
Om SpareBank 1 Nord-Norge 11
Samfunnsløftet i 2025
Samfunnets eierandel i SpareBank 1 Nord-Norge er på 53,6 prosent, og utbyttet
herfra forvaltes gjennom Samfunnsløftet. Samfunnsutbyttet skal brukes slik at
det bidrar til verdiskaping i og utvikling av Nord-Norge.
Samfunnsutbyttet fra 2024 var på totalt 1,016 milliard-
er kroner, hvor 350 millioner ble fordelt til de ulike
områdene i Samfunnsløftet i 2025.
Sparebankstiftelsen SpareBank 1 Nord-Norge
mottok 366 millioner kroner. Stiftelsen skal videreføre
sparebanktradisjonen. Langsiktig sparing i stiftels-
en skal sørge for at samfunnet fortsatt kan være
bankens eier, dersom banken en dag har behov for
mer penger fra eierne. Uten dette kan samfunnets
eierskap utvannes. Stiftelsen er også bankens største
nordnorske eier, og overskuddet deres går også
til samfunnsnyttige prosjekter i nord. Les mer om
sparebankstiftelsen på snnstiftelsen.no.
Stiftelsen for Nord-Norge mottok 300 millioner
kroner. Stiftelsen driver ikke næringsvirksomhet, men
har som må å forvalte kapitalen forsvarlig og lang-
siktig gjennom en bred og diversifisert portefølje av
nordnorske virksomheter, ikke som et mål i seg selv,
men som et middel for å bygge kapitalbase for frem-
tidige generasjoner. Stiftelsen er utformet som en
langsiktig, ikke-kommersielt motivert samfunnsaktør
– en allmennyttig drivkraft for Nord-Norge. Å tilføre
kapital til en bred krets av nordnorske virksomheter
har klar allmenn interesse – det skaper eller sikrer
arbeidsplasser, styrker kompetanse og fremmer
utvikling av næring og i ytterste konsekvens hele
samfunn som ikke kan eksistere uten næring. Les mer
om stiftelsen på sfnn.no.
Nøkkeltall Samfunnsløftet 2025 (2024-tall i parentes)
1 607
prosjekter fikk støtte
(1 504)
1 970
søknader ble sendt inn
(2 478)
350
mill. kroner ble tildelt
(366,7 mill. kroner)
1 167
mill. kroner ble søkt om
(965 mill. kroner)
Om SpareBank 1 Nord-Norge12
Utvalgte tildelinger
Den største tildelingen fra Samfunnsløftet i 2025 gikk til
å skape aktivitet og samfunnsengasjement i tilknytning
til Bodø/Glimt sin nye arena. De fikk 20 millioner kroner
fordelt over fem år. Prosjektet har som mål å sikre at de
allmennyttige delene i arenaen blir tilgjengelig og rele-
vante for bredere samfunnsformål – til nytte for folket
og frivilligheten i regionen.
Framtidas kulturlokaler har til felles at de allerede er
bygget, og at de er klimanøytrale eller klimapositive i
drift. Beskrivelsen passer svært godt på Slipen Scene.
Det unike kulturhuset i Saltdal gjennomgår en omfat-
tende restaurering for å tilpasses dagens og frem-
tidens behov for kultur og samfunnshus. Bygget er et
svar på regionens behov for egnede arenaer for kultur,
møteplasser og fellesskap, og mottok 15 millioner
kroner i støtte.
5 millioner kroner ble tildelt Europeisk Ungdoms-
hovedstad 2026. 2 millioner kroner ble fordelt til
studentmiljøene på UiT Norges arktiske universitet,
Nord universitet og Sámi allaskuvla. Ordningen skal
bidra til flere lavterskel og inkluderende aktiviteter som
styrker fellesskap, helse og engasjement i studentmiljøet.
3 millioner kroner ble satt av til True:Voice. Denne
søknadsordningen er aktiv i 2026 og skal brukes til å
styrke unges bevissthet om ytringsfrihet, demokratiske
verdier og kildekritikk, og inspirere til aktiv deltakelse
i samfunnsdebatten.
Alle tildelinger publiseres på nettsiden
samfunnsloftet.snn.no.
SLIPEN SCENE I SALTDAL. Foto: Blåfrostfestivalen
Om SpareBank 1 Nord-Norge 13
Nøkkeltall
Fra resultatregnskapet konsern
BELØP I MILL. KRONER NOTE 2025 2024 2023 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015
Netto renteinntekter
19 4 030 4 028 3 627 2 556 2 014 2 068 2 097 1 896 1 770 1 644 1 512
Netto provisjons- og andre
inntekter
20 1 459 1 541 1 404 1 234 1 499 1 299 1 116 1 057 992 924 933
Netto inntekter på finansielle
investeringer
21 971 1 057 183 274 794 693 911 463 552 509 249
Sum netto inntekter
6 460 6 626 5 214 4 064 4 307 4 060 4 124 3 416 3 314 3 077 2 694
Personalkostnader
22 1 148 1 102 1 000 844 936 869 834 748 708 689 850
Andre driftskostnader
23 952 901 825 793 812 757 806 726 658 631 611
Sum kostnader
2 100 2 003 1 825 1 637 1 748 1 626 1 640 1 474 1 366 1 320 1 461
Resultat før tap
4 360 4 623 3 389 2 427 2 559 2 434 2 484 1 942 1 948 1 757 1 233
Tap
13 81 110 116 63 - 235 332 11 22 184 213 200
Resultat før skatt
4 279 4 513 3 273 2 364 2 794 2 102 2 473 1 920 1 764 1 544 1 033
Skatt
25 822 849 725 513 499 360 409 374 324 291 163
Resultat fra virksomhet holdt
for salg
- 2 - 4 - 5
Minoritetsinteresser
36 33 27 27 12 - 7
Resultat for regnskapsåret
(kontrollerende interesses
andel)
3 421 3 631 2 521 1 824 2 283 1 742 2 062 1 542 1 440 1 253 872
Fra balansen konsern
BELØP I MILL. KRONER
NOTE 2025 2024 2023 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015
Kontanter, utlån til og
fordringer på kredittinstitus-
joner
10 2 473 3 798 2 706 1 932 1 764 1 894 1 471 3 786 3 431 2 721 2 398
Aksjer, obligasjoner og andre
rentebærende instrumenter
28,29 31 136 26 743 20 975 21 059 21 758 20 570 17 738 14 565 11 811 10 470 11 747
Brutto utlån til og fordringer
på kunder
11 108 539 102 654 98 789 93 514 90 035 89 038 86 771 82 145 75 003 70 763 64 053
Individuelle nedskrivninger
13 - 216 - 154 - 169
Gruppenedskrivninger
13 - 300 - 373 - 247
Tapsavsetninger utlån trinn 1
11,13 - 113 - 114 - 152 - 205 - 198 - 354 - 189 - 192
Tapsavsetninger utlån trinn 2
11,13 - 309 - 335 - 343 - 275 - 294 - 302 - 142 - 157
Tapsavsetninger utlån trinn 3
11,13 - 348 - 377 - 261 - 184 - 200 - 167 - 151 - 162
Andre eiendeler
34 2 925 3 304 6 425 6 478 6 315 6 619 6 026 6 171 7 457 7 074 7 621
Sum eiendeler
144 303 135 673 128 138 122 319 119 180 117 298 111 524 106 156 97 186 90 501 85 403
Gjeld til kredittinstitusjoner
10 911 761 1 164 1 185 1 092 1 272 563 187 434 818 1 816
Innskudd fra og gjeld til
kunder
35 94 395 87 618 82 495 79 484 76 149 73 158 68 030 63 985 57 849 53 870 48 087
Gjeld stiftet ved utstedelse av
verdipapirer
36 13 776 13 756 13 970 15 336 17 527 23 167 24 786 25 135 23 552 21 165 21 470
Andre forpliktelser
37 4 312 4 764 4 952 4 673 3 199 3 629 2 923 2 591 2 202 2 287 2 719
Ansvarlig lånekapital
38 10 070 9 435 8 367 5 718 4 560 1 050 1 050 1 200 850 1 350 1 350
Fondsobligasjon klassifisert
som egenkapital
42 1 450 1 450 1 250 600 780 780 780 780 530
Sum egenkapital ekslusive
fondsobligasjon
41 19 389 17 889 15 940 15 323 15 873 14 242 13 392 12 278 11 769 11 011 9 961
Sum gjeld og egenkapital
144 303 135 673 128 138 122 319 119 180 117 298 111 524 106 156 97 186 90 501 85 403
Om SpareBank 1 Nord-Norge14
Nøkkeltall konsern
BELØP I MILL. KRONER NOTE 2025 2024 2023 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015
Egenkapitalavkastning (1)
41 18,1 % 21,8 % 16,4 % 11,9 % 15,1 % 12,6 % 15,9 % 12,9 % 12,9 % 12,0 % 9,1 %
Kostnadsprosent konsern
(2)
23 32,5 % 30,2 % 35,0 % 40,3 % 40,6 % 40,0 % 39,8 % 43,1 % 41,2 % 42,9 % 54,2 %
Kostnadsprosent morbank
(2)
23 27,8 % 27,0 % 25,1 % 31,6 % 33,7 % 37,7 % 28,8 % 38,8 % 36,9 % 35,4 % 52,4 %
Utlån til kunder inkl for-
midlingslån (3)
11 162 730 152 965 145 742 133 243 125 739 127 122 121 734 114 117 105 485 96 287 88 403
Utlånsvekst inkl. formidling-
slån siste 12 mnd (3)
11 9,8 % 5,0 % 7,7 % 6,0 % -1,1 % 4,4 % 6,7 % 8,2 % 9,6 % 8,9 % 4,0 %
Utlånsvekst siste 12 mnd
11 5,7 % 3,9 % 5,6 % 3,9 % 1,1 % 3,8 % 6,0 % 7,8 % 6,0 % 10,5 % 4,6 %
Innskudd fra kunder
35 94 395 87 618 82 495 79 484 76 149 73 158 68 030 63 985 57 849 53 870 48 087
Innskuddsvekst siste 12 mnd
35 7,7 % 6,2 % 3,8 % 4,4 % 4,1 % 7,5 % 6,3 % 10,6 % 7,4 % 12,0 % 5,1 %
Andel utlån overført til
SpareBank 1 Boligkreditt av
totale lån i personmarked
12 49,0 % 48,8 % 48,0 % 44,1 % 41,7 % 42,5 % 41,3 % 39,8 % 40,0 % 36,7 % 38,2 %
Andel utlån overført til
SpareBank 1 Boligkreditt av
totale utlån
12 32,7 % 31,8 % 31,1 % 29,8 % 28,4 % 29,3 % 29,6 % 29,1 % 28,9 % 26,5 % 27,5 %
Innskuddsdekning inkl.
formidlingslån (4)
35 58,5 % 57,3 % 57,5 % 59,7 % 60,6 % 57,6 % 55,9 % 56,1 % 54,8 % 55,9 % 54,4 %
Innskuddsdekning (5)
35 87,0 % 85,4 % 83,5 % 85,0 % 84,6 % 82,2 % 79,4 % 79,1 % 77,1 % 76,1 % 75,1 %
Sum eiendeler
144 303 135 673 128 138 122 319 119 180 117 298 111 524 106 156 97 186 90 501 85 403
Gjennomsnittlig forvaltning-
skapital (6)
141 344 132 721 127 155 122 377 120 264 115 736 108 989 101 855 93 905 89 168 84 039
Antall kontorer
15 15 15 15 15 36 38 38 38 38 62
Antall årsverk konsern
22 981 986 956 852 853 897 904 841 784 774 830
Antall årsverk morbank
22 554 541 521 508 515 565 584 559 538 510 618
Antall årsverk datterselskap
22 427 445 435 344 338 332 320 282 246 264 212
Netto andre inntekter i % av
sum netto inntekter
21 22,6 % 23,3 % 26,9 % 30,4 % 34,8 % 32,0 % 27,1 % 30,9 % 29,9 % 30,0 % 34,6 %
Ren kjernekapital
5 14 420 14 054 13 466 12 351 13 097 12 019 11 472 10 334 9 992 9 155 8 367
Ren kjernekapitaldekning
5 16,2 % 16,8 % 17,1 % 17,3 % 18,7 % 17,5 % 17,2 % 14,5 % 14,9 % 15,0 % 13,9 %
Kjernekapital
5 16 068 15 728 14 847 13 082 14 001 12 991 12 496 11 396 10 857 9 951 9 110
Kjernekapitaldekning
5 18,1 % 18,8 % 18,9 % 18,3 % 20,0 % 18,9 % 18,8 % 16,0 % 16,2 % 16,3 % 15,1 %
Ansvarlig kapital
5 18 308 17 829 16 824 14 230 15 109 14 366 13 726 12 904 12 141 11 229 10 358
Kapitaldekning
5 20,6 % 21,3 % 21,4 % 19,9 % 21,6 % 20,9 % 20,6 % 18,1 % 18,1 % 18,4 % 17,2 %
Risikovektet beregnings-
grunnlag
5 89 005 83 678 78 527 71 399 70 059 68 588 66 609 71 167 67 223 61 120 60 328
Uvektet kjernekapitalandel
(Leverage ratio)
5 7,2 % 7,8 % 7,9 % 7,4 % 8,3 % 7,6 % 7,7 % 7,2 % 7,2 % 7,0 % 6,1 %
Tap på utlån i % av brutto
utlån inkl formidlingslån (3)
13 0,05 % 0,07 % 0,08 % 0,05 % -0,18 % 0,26 % 0,01 % 0,02 % 0,17 % 0,22 % 0,22 %
Misligholde og tapsutsatte
engasjementer i % av brutto
utlån inkl. formidlingslån (3)
13 1,07 % 1,16 % 0,59 % 0,49 % 0,43 % 0,29 % 0,29 % 0,37 % 0,84 % 0,31 % 0,30 %
Netto misligholdte og
tapsutsatte engasjement-
er i % av brutto utlån inkl.
formidlingslån
13 0,86 % 0,91 % 0,40 % 0,35 % 0,27 % 0,16 % 0,16 % 0,23 % 0,65 % 0,37 % 0,39 %
Tapsavsetningsgrad (7)
13 19,90 % 21,40 % 31,60 % 28,90 % 36,70 % 44,80 % 43,20 % 38,40 % 23,76 % 30,08 % 32,82 %
1) Resultat etter skatt i forhold til gjennomsnittlig egenkapital, beregnet som snitt av kvartalsvis egenkapital, IB 01.01 og UB 31.12. Bankens utstedte
fondsobligasjoner er regnskaps messig klassifisert som egenkapital. I beregningen av egenkapitalavkastning er imidlertid fondsobligasjoner holdt
utenfor, og tilhørende rentekostnader fratrukket i resultatet
2) Sum kostnader i forhold til sum netto inntekter
3) I formidlingslån inngår lån overført til SpareBank 1 Boligkreditt AS og SpareBank 1 Næringskreditt AS, som er fraregnet i balansen
4) Innskudd fra kunder i prosent av brutto ulån inklusive formidlingslån
5) Innskudd fra kunder i prosent av brutto utlån
6) Gjennomsnittlig forvaltningskapital er beregnet som et snitt av IB 01.01, og forvaltningskapital UB hvert kvartal
7) Trinn 3 tapsavsetninger i forhold til sum misligholdte- og tapsutsatte engasjementer
Om SpareBank 1 Nord-Norge 15
Nøkkeltall egenkapitalbevis (EK-bevis) NONG
Utstedte fondsobligasjoner i SpareBank 1 Nord-Norge, 1 450 mill. kroner, omfattes ikke av definisjonen på gjeld i
IFRS-regelverket og er derfor klassifisert som egenkapital. Påløpte renter på fondsobligasjonene, 110 mill. kroner, er
på denne bakgrunn ikke kostnadsført i resultatregnskapet, men er bokført direkte mot egenkapitalen. Ved bereg-
ning av nøkkeltall tilknyttet egenkapitalen og egenkapitalbevisene, er derfor det regnskapsmessige resultatet
fratrukket påløpte renter på fondsobligasjoner. I balansen er samtidig egenkapitalen fratrukket fondsobligasjoner.
Dette sikrer at relevante nøkkeltallfor bankens eiere beregnes på grunnlag av det resultat og den egenkapital som
reelt sett tilhører eierne. Se for øvrig note 41.
NOTE 2025 2024 2023 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015
Børskurs NONG 1) 151,90 123,48 103,20 96,00 112,60 74,60 78,50 62,80 62,25 52,25 36,70
Antall utstedte EK-bevis
2)
41 100 398 100 398 100 398 100 398 100 398 100 398 100 398 100 398 100 398 100 398 100 398
Avsatt utbytte per
EK-bevis 3)
42 8,50 8,75 7,00 8,20 10,40 3,90 4,00 4,00 4,00 3,45 2,00
Bokført egenkapital
per EK-bevis konsern 4)
88,06 81,33 72,47 70,62 72,39 65,76 61,84 56,70 54,34 50,84 46,00
Resultat per EKB kon-
sern, justert for renter
fondsobligasjon 5)
42 15,29 16,30 11,36 8,25 10,41 7,89 9,39 7,03 6,61 5,54 5,10
P/E - Pris/inntjening
konsern 6)
9,9 7,6 9,0 11,8 10,8 9,5 8,4 8,9 9,4 9,0 8,9
P/B - Pris/Bok konsern
7)
1,7 1,5 1,4 1,4 1,5 1,1 1,3 1,1 1,1 1,0 0,8
Utdelingsforhold
EK-bevis 8)
42 55,60 % 53,65 % 61,60 % 99,35 % 99,94 % 49,40 % 42,60 % 56,90 % 60,50 % 59,63 % 48,65 %
Eierandelsbrøk 01.01.
benyttet ved resultat-
fordeling
41 46,36 % 46,36 % 46,36 % 46,36 % 46,36 % 46,36 % 46,36 % 46,36 % 46,36 % 46,36 % 46,36 %
1) Børskurs (justert for emisjoner, fondsemisjoner, utbytteemisjoner og splitter)
2) Antall utstedte EK-bevis i 1 000
3) Avsatt utbytte
4) Egenkapital ekskl. fondsobl. og min.intr. x eierandelsbrøk x 1 000/(antall EK-bevis/1 000)
5) Resultat etter skatt konsern x eierandelsbrøk/antall EK-bevis
6) Børskurs/resultat per EK-bevis konsern, justert for renter fondsobligasjoner
7) Børskurs/bokført verdi per EK-bevis konsern
8) Utbytte per EK-bevis/resultat per EK-bevis konsern
Om SpareBank 1 Nord-Norge16
Resultatanalyse
Fra resultatregnskapet konsern
Beløp i mill. kroner 2025
2024 2023 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015
Renteinntekter 7 949 7 887 6 561 3 824 2 542 2 927 3 320 2 795 2 611 2 548 2 702
Rentekostnader 3 919 3 859 2 934 1 268 528 859 1 223 899 841 904 1 190
Netto renteinntekter 4 030 4 028 3 627 2 556 2 014 2 068 2 097 1 896 1 770 1 644 1 512
Utbytte og andre inntekter av verdipapirer 743 907 45 294 568 598 827 380 438 440 407
Provisjonsinntekter 1 211 1 086 962 1 088 1 267 1 161 1 035 978 931 871 908
Provisjonskostnader 105 81 90 79 96 82 107 95 85 85 75
Netto gevinst/ tap på verdipapirer og valuta 228 150 138 - 20 226 95 84 83 114 69 - 158
Andre driftsinntekter 353 536 532 225 328 220 188 174 146 138 100
Dekningsbidrag 6 460 6 626 5 214 4 064 4 307 4 060 4 124 3 416 3 314 3 077 2 694
Lønn og generelle administrasjonskostnader 1 769 1 667 1 516 1 329 1 408 1 330 1 358 1 202 1 101 1 066 1 218
Ordinære avskrivninger 92 84 88 92 104 109 120 61 65 60 56
Andre driftskostnader 239 252 221 216 236 187 162 211 200 194 187
Resultat før tap 4 360 4 623 3 389 2 427 2 559 2 434 2 484 1 942 1 948 1 757 1 233
Tap på utlån og garantier 81 110 116 63 - 235 332 11 22 184 213 200
Resultat før skatt 4 279 4 513 3 273 2 364 2 794 2 102 2 473 1 920 1 764 1 544 1 033
Skatt på ordinært resultat 822 849 725 513 499 360 409 374 324 291 163
Resultat fra virksomhet holdt for salg - 2 - 4 - 5
Resultat for regnskapsåret 3 457 3 664 2 548 1 851 2 295 1 742 2 062 1 542 1 440 1 253 865
Minoritetsinteresser 36 33 27 27 12 - 7
Majoritetsinteresser 3 421 3 631 2 521 1 824 2 283 1 742 2 062 1 542 1 440 1 253 872
Fra resultatregnskapet konsern
I % av gj.sn. forvaltningskapital 2025 2024
2023 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015
Renteinntekter 5,62 % 5,94 % 5,16 % 3,12 % 2,11 % 2,53 % 3,05 % 2,74 % 2,78 % 2,86 % 3,22 %
Rentekostnader 2,77 % 2,91 % 2,31 % 1,04 % 0,44 % 0,74 % 1,12 % 0,88 % 0,90 % 1,01 % 1,42 %
Netto renteinntekter 2,85 % 3,03 % 2,85 % 2,09 % 1,67 % 1,79 % 1,92 % 1,86 % 1,88 % 1,84 % 1,80 %
Utbytte og andre inntekter av verdipapirer 0,53 % 0,68 % 0,04 % 0,24 % 0,47 % 0,52 % 0,76 % 0,37 % 0,47 % 0,49 % 0,48 %
Provisjonsinntekter 0,86 % 0,82 % 0,76 % 0,89 % 1,05 % 1,00 % 0,95 % 0,96 % 0,99 % 0,98 % 1,08 %
Provisjonskostnader 0,07 % 0,06 % 0,07 % 0,06 % 0,08 % 0,07 % 0,10 % 0,09 % 0,09 % 0,10 % 0,09 %
Netto gevinst/ tap på verdipapirer og valuta 0,16 % 0,11 % 0,11 %
-0,02 %
0,19 % 0,08 % 0,08 % 0,08 % 0,12 % 0,08 % -0,19 %
Andre driftsinntekter 0,25 % 0,40 % 0,42 % 0,18 % 0,27 % 0,19 % 0,17 % 0,17 % 0,16 % 0,15 % 0,12 %
Dekningsbidrag 4,57 % 4,99 % 4,10 % 3,32 % 3,58 % 3,51 % 3,78 % 3,35 % 3,53 % 3,45 % 3,21 %
Lønn og generelle administrasjonskostnader 1,25 % 1,26 % 1,19 % 1,09 % 1,17 % 1,15 % 1,25 % 1,18 % 1,17 % 1,20 % 1,45 %
Ordinære avskrivninger 0,07 % 0,06 % 0,07 % 0,08 % 0,09 % 0,09 % 0,11 % 0,06 % 0,07 % 0,07 % 0,07 %
Andre driftskostnader 0,17 % 0,19 % 0,17 % 0,18 % 0,20 % 0,16 % 0,15 % 0,21 % 0,21 % 0,22 % 0,22 %
Resultat før tap 3,08 % 3,48 % 2,67 % 1,98 % 2,13 % 2,10 % 2,28 % 1,91 % 2,07 % 1,97 % 1,47 %
Tap på utlån og garantier 0,06 % 0,08 % 0,09 % 0,05 %
-0,20 %
0,29 % 0,01 % 0,02 % 0,20 % 0,24 % 0,24 %
Resultat før skatt 3,03 % 3,40 % 2,57 % 1,93 % 2,32 % 1,82 % 2,27 % 1,89 % 1,88 % 1,73 % 1,23 %
Skatt på ordinært resultat 0,58 % 0,64 % 0,57 % 0,42 % 0,41 % 0,31 % 0,38 % 0,37 % 0,35 % 0,33 % 0,19 %
Resultat fra virksomhet holdt for salg -0,01 %
Resultat for regnskapsåret 2,45 % 2,76 % 2,00 % 1,5 1% 1,91 % 1,51 % 1,89 % 1,51 % 1,53 % 1,41 % 1,03 %
Minoritetsinteresser 0,03 % 0,02 % 0,02 % 0,02 % 0,01 % -0,01 %
Majoritetsinteresser 2,42 % 2,74 % 1,98 % 1,49 % 1,90 % 1,51 % 1,89 % 1,51 % 1,53 % 1,41 % 1,04 %
Gjennomsnittlig forvaltningskapital er beregnet som et snitt av kvartalsvis forvaltningskapital og per 01.01. og 31.12.
Gjennomsnittlig forvaltningskapital for 2025 er beregnet til kr 141 344 mill. kroner.
Forvaltningskapital tilsvarer sum balanseførte eiendeler for konsernet.
Om SpareBank 1 Nord-Norge 17
Årsberetning
Hovedtrekk 2025 Tall fra 2024 i parentes.
ÅRSRESULTAT:
3 457 mill. kroner (3 663 mill. kroner)
EGENKAPITALAVKASTNING: 18,1 % (21,8 %)
KOSTNADSPROSENT (KOST/INNTEKT): 32,5 % (30,2 %)
RESULTAT PER EGENKAPITALBEVIS: 15,29 kroner (16,30 kroner)
NETTO INNTEKTER PÅ FINANSIELLE EIENDELER:
971 mill. kroner (1 057 mill. kroner)
UTLÅNSVEKST (PM OG BM) SISTE 12 MÅNEDER:
inkludert lån overført til SB1 Boligkreditt og
SB1 Næringskreditt
7,1 % (5,0 %)
INNSKUDDSVEKST (PM OG BM) SISTE 12 MÅNEDER: 7,7 % (6,2 %)
INNSKUDDSDEKNING: 87 % (85 %)
REN KJERNEKAPITALDEKNING: 16,2 % (16,8 %)
FORESLÅTT UTBYTTE: 8,50 kroner (8,75 kroner)
Årsberetning18
32,5 % (30,2 %)
Ved inngangen til 2025 var det store forventninger til at inflasjonen skulle flate ut,
og at rentenedgangen ville være kraftig gjennom året, allerede fra mars.
Fasiten viser at inflasjonen var mer standhaftig enn
antatt, og renten ble bare satt ned med til sammen
50 basispunkter (0,5 prosentpoeng) fordelt på 25 i
juni og 25 i september. Samtidig opplevde Norge at
krona svekket seg ytterligere mot våre viktigste han-
delspartnere. Krigen i Ukraina er like intens, til tross for
stadige samtaler om fred. 2025 har vært et svært urolig
år på den internasjonale arenaen, mye på bakgrunn av
Donald Trump sine disposisjoner som ny president, det
være seg tollkrig, bombing av Iran eller gjentatte krav
om Grønland. Det er usikkerhet rundt den etablerte
verdensorden og rundt fremtiden for Nato. Økt usikker-
het bidrar til lavere investeringsvilje og mindre vekst.
Heldigvis har dette så langt ikke hatt vesentlig nega-
tiv effekt på arbeidsledigheten i Norge. Derimot har
nyboligbyggingen i 2025 nok et år vært på et historisk
lavmål, og entreprenørbransjen sliter. Det har likevel
i vår region så langt vært få og små konkurser, som i
liten grad har truffet banken. Øvrige bransjer har klart
seg greit gjennom 2025, selv om situasjonen fortsatt er
utfordrende for flere bransjer.
Kvotenedgang på torsk er utfordrende for fiskeri-
næringen, og selv om det nærmer seg en historisk
kvotebunn, har prisene så langt kompensert for
kvotenedgangen. Arbeidsledigheten i landsdelen er
fortsatt lav, og prisene på bruktboliger har utviklet
seg positivt gjennom året. Over tid har banken hatt
lavt mislighold. Nord-Norge har imidlertid et bredt
sammensatt næringsliv, med noen svært lønnsomme
næringer, samtidig som innslaget av offentlig virksom-
het er forholdsmessig høyere enn i resten av landet.
Landsdelen er eksportrettet, og lav kronekurs bidrar
således til at alt fra mineraler og tungindustri (smelte-
verk o.l.) til sjømat og turisme oppnår god inntjening.
Det settes stadig nye rekorder i eksportverdi fra sjø-
mat og omfanget av turismen i landsdelen.
Det nordnorske næringslivet har i stort, til tross for noe
lavere investeringsvilje enn de siste årene, klart seg
godt igjennom 2025.
Det økonomiske resultatet til SpareBank 1 Nord-Norge
i 2025 er godt, og innskuddsmarginen bidrar fortsatt til
god inntjening. Banken har i 2025 hatt svært god vekst
både på innskudd og utlån på personmarkedet, mens
utlånsveksten har vært noe lavere på bedriftsmarkedet.
Dette skyldes hovedsakelig lav underliggende invester-
ingsvilje i næringslivet, og konsernet er fortsatt konkur-
ransedyktig i markedet.
SpareBank 1-alliansen leverer også i 2025 gode resultater.
Tapene i konsernet er historisk sett på et relativt lavt
nivå, og selv om byggebransjen står i en krevende situ-
asjon, er det ingenting som tyder på vesentlig økte tap.
Samlet sett leverer konsernet svært godt. Den viktigste
bidragsyteren til det er solid bankdrift og økte bidrag
fra alliansen, men datterselskapene leverer også godt.
Regnskapshuset er fortsatt i omstilling, men der tas det
grep som forventes å ha effekt i 2026.
Det gode resultatet gjør det mulig for banken å betale
et godt utbytte, og samfunnsutbytte, som bidrar til
ytterligere utvikling av landsdelen.
SpareBank 1 Nord-Norges visjon – for Nord-Norge –
betyr i praksis at banken skal «bedre enn noen andre
forstå og gjøre det som er viktig for folk og næringsliv
i Nord-Norge». Dette er like viktig i 2026 som det har
vært i 2025, og visjonen er ytterligere forsterket
gjennom et strategisk mål om å løfte landsdelen.
Årsberetning 19
Finansielle mål og måloppnåelse
Konsernet har i 2025 oppfylt alle finansielle måltall, her-
under det overordnede lønnsomhetsmålet, som er å ha
bankdrift på topp blant sammenliknbare finanskonsern.
Ved vurdering av det konkrete løpende målet til egen-
kapitalavkastning gjøres det både en sammenligning
mot andre bankers lønnsomhetsmål, og av bankenes
faktiske lønnsomhet. I tillegg gjøres en vurdering av
kapitalmarkedets lønnsomhetsforventninger gjennom
prognoser fra bankanalytikere. Ovennevnte tilsier at
avkastningsmålet for 2025 har vært 13 prosent. Med
en oppnådd egenkapitalavkastning for 2025 på 18,1
prosent er målet nådd med god margin. For 2026 er
forutsetningene noe mer krevende på grunn av fallende
rente og usikkerhet rundt blant annet byggebransjen,
men målsettingen om egenkapitalavkastning på linje
med de beste av sammenlignbare finanskonsern står
uansett fast. Til tross for noe reduserte lønnsomhets-
forventninger i næringen for 2026 har styret fastsatt et
avkastningsmål for 2026 på minimum 14 prosent.
Målet om en langsiktig kostnadsprosent på maksimalt
40 prosent er underordnet konsernets strategiske lønn-
somhetsmål. Etter styrets vurdering tilsier utviklingen
i finanssektoren at det er nødvendig med stram kost-
nadsstyring og en kontinuerlig effektivisering gjennom
digitalisering og forenkling av prosesser. Konsernet har
derfor i 2025 jobbet videre med forenklingsprosjektet,
der den langsiktige målsettingen er å ta ned kostnad-
ene med 40 til 50 millioner kroner fra 2027, alt annet likt.
Det var ikke store effekter i 2025, men utviklingen er
positiv. I 2026 skal bemanningen ned, og fra 2027 skal
prosjektet ha full effekt. Kostnad delt på inntekt (K/I) for
2025 var 32,5 prosent. Med de tiltakene som nå gjen-
nomføres ser styret det som langsiktig realistisk med en
ambisjon om å opprettholde en kostnadsprosent
på under 35. Selv om konsernet i 2025 har ligget godt
innenfor kostnadsmålet, oppfattes det på lang sikt å
være et ambisiøst mål.
Konsernet har også i 2025 hatt et overordnet finansielt
mål om å være ubestridt solid, og med en ren kjerne-
kapitaldekning ett prosentpoeng over regulatorisk
minimumskrav. Per 31.12.25 medfører dette et mål om
en ren kjernekapitaldekning 15,8 prosent, mens bereg-
net ren kjernekapitaldekning er 16,2 prosent. Resultatet
for 2025 karakteriseres som godt, og soliditeten i
konsernet er god.
Banken fikk i 2025 nytt SREP-vedtak fra Finanstilsynet.
I vedtaket er pilar 2-kravet (P2R) økt fra 1,4 prosent til
1,5 prosent, mens Finanstilsynets forventning om
kapitalkravsmargin (P2G) er redusert fra 1 prosent til
0,75 prosent. Styret har på denne bakgrunn besluttet
at konsernets kapitalmål justeres i samsvar med dette,
slik at nytt kapitalmål er 0,75 prosentpoeng over
regulatorisk minimumskrav. Dette tilsier et kapitalmål
på 15,59 prosent fra 31. desember 2025.
Bankens kapitalsituasjon er sterkt påvirket av et sær-
norsk gulv for risikovekter på boliglån for IRB-banker.
Banken må som en konsekvens av dette kravet
holde ytterligere 6,5 mrd. kroner i beregningsgrunnlag
utover det IRB-modellene tilsier, noe som reduserer
ren kjernekapitaldekning med 1,3 prosentpoeng.
Gulvet skal revurderes av norske myndigheter høsten
2026. Effekten av gulvet har påvirket utbyttenivået for
2025 negativt, men styret er tilfreds med at konsernet
likevel opprettholder utbyttemålet og gir en god
direkteavkastning.
Årsberetning20
STRATEGISKE MÅL MÅLTALL 2025 2024
2023 2022 2021 2020 2019
Lønnsomhet
Egenkapital-
avkastning
Bankdrift på topp blant sammenlignbare
finanskonsern, for tiden 13 % eller høyere.
18,1 %
21,8 % 16,4 % 11,9 %
15,1 %
14,1 %
3
12,6 %
10,1 %
1
15,9 %
12,3 %
1
12,8 %
2
Effektivitet
Kostnader Kostnadsprosent K/I 40 % eller lavere. 32,5 % 30,2 % 36 % 40,3 %
40,6 %
38,3 %
3
40 %
43,7 %
1
39,8 %
44,8 %
1
42,9 %
2
Soliditet
Ren kjerne-
kapitaldekning
Ubestridt solid. Ren kjernekapitaldekning
ett prosentpoeng over regulatorisk mini-
mumskrav. P.t. 15,59 % eller høyere.
16,20 %
16,80 % 17,15 % 17,30 % 18,70 % 17,50 % 17,22 %
Utbytte
Utbyttegrad
konsern
50 % eller høyere. 55,6 %
53,7 % 61,6 % 99,3 % 99,4 % 49,4 % 56,9 %
1
Eksklusiv gevinst fusjon
2
Eksklusiv gevinst fusjon og omstillingskostnader
3
Eksklusiv gevinst salg Helgelandsporteføljen, erstatning tap, terminering YTP
Morselskapet
SpareBank 1 Nord-Norge er morselskap i konsernet og
har hovedkontor i Rødbanken i Tromsø. 53,6 prosent
av banken er eid av det nordnorske samfunnet og
46,4 prosent er eid av private, hvorav 19 prosent er
nordnorske egenkapitalbeviseiere. Bankens kjerne-
virksomhet er å tilby finansielle tjenester til nordnorske
bedrifter og husholdninger. Slik legger SpareBank 1
Nord-Norge til rette for verdiskaping og vekst i lands-
delen i tråd med vår visjon; For Nord-Norge.
Årsberetning 21
Datter- og datterdatterselskaper
SpareBank 1 Nord-Norges kunder tilbys
en komplett tjenesteportefølje fra
morbanken og de øvrige selskapene
som inngår i konsernet.
De største datterselskapene omtales kort under:
SpareBank 1 Finans
Nord-Norge AS
Selskapet eies 85 prosent av SpareBank 1
Nord-Norge, og 15 prosent av SpareBank 1
Helgeland. Selskapet har forretningsansvar for
produktområdene leasing og salgspantfinan-
siering, med Nord-Norge som det primære
markedsområdet. Morbank, SpareBank 1
Helgeland og eksterne forhandlere er viktige
distribusjonskanaler for selskapet.
Selskapet har en god inntjeningsbase og
forvaltet ved årsskiftet leasing- og salgs-
pantavtaler for til sammen 11 027 mill. kroner
(9 527 mill. kroner). Selskapets bokførte egen-
kapital var 1 855 mill. kroner per 31.12.25 (1 584
mill. kroner).
EK-avkastningen for 2025 er beregnet til
13,2 prosent (13,1 prosent).
Utsiktene for økt framtidig aktivitet og til-
fredsstillende avkastning i selskapet er god.
Selskapet er samlokalisert med banken i Bodø
og Tromsø, og hadde 41 årsverk per 31.12.25,
det samme som per 31.12.24.
EiendomsMegler 1
Nord-Norge AS
EiendomsMegler 1 Nord-Norge AS er medlem i
en landsdekkende allianse med andre
eiendomsmeglerselskap eid av SpareBank 1-
banker. Selskapet eies 85 prosent av SpareBank
1 Nord-Norge, og 15 prosent av SpareBank 1
Helgeland. Selskapet driver eiendomsmegler-
virksomhet på 16 kontorer i Nord-Norge, og de
fleste er samlokalisert med banken.
Selskapet er markedsleder i Nord-Norge og
har i de fleste byene i nord beholdt sin posis-
jon i et økende totalmarked. I 2025 ble det for-
midlet 3 792 eiendommer gjennom Eiendoms-
Megler 1 Nord-Norge AS, mot 3 598 i 2024.
Selskapet hadde en omsetning på 242 mill.
kroner (220 mill. kroner), som tilsvarer en
økning på 10 prosent sammenlignet med 2024.
Selskapets årsresultat etter skatt i 2025 er
på 28,6 mill. kroner (21,9 mill. kroner). Resultat-
graden er på 11,8 prosent (9,95 prosent).
EK-avkastningen for 2025 er beregnet til 96
prosent (74 prosent). EK-andelen er 26 prosent
(22 prosent).
Per 31.12.25 var det 110 årsverk i Eiendoms-
Megler 1 Nord-Norge, 4 færre enn per 31.12.24.
NOK MILL. EIERANDEL EGENKAPITAL RESULTAT 2025 RESULTAT 2024 UTBYTTE 2025 UTBYTTE 2024
SpareBank 1 Finans Nord-Norge AS 85 % 1 855 205 184 184 167
SpareBank 1 Regnskapshuset Nord-Norge AS 85 % 167 3 6 6 3
EiendomsMegler 1 Nord-Norge AS 85 % 60 31 25 22 9
SpareBank 1 Nord-Norge Portefølje AS 100 % 20
Finansmodell 1 AS 75 % 4 1
Fredrik Langes gate 20 AS 100 % 337 -4 5 6 4
Rødbanken Holding AS (ideelt AS, ikke konsolidert) 100 %
Sum 2 443 235 221 218 183
Årsberetning22
NOK MILL. EIERANDEL EGENKAPITAL RESULTAT 2025 RESULTAT 2024 UTBYTTE 2025 UTBYTTE 2024
SpareBank 1 Finans Nord-Norge AS 85 % 1 855 205 184 184 167
SpareBank 1 Regnskapshuset Nord-Norge AS 85 % 167 3 6 6 3
EiendomsMegler 1 Nord-Norge AS 85 % 60 31 25 22 9
SpareBank 1 Nord-Norge Portefølje AS 100 % 20
Finansmodell 1 AS 75 % 4 1
Fredrik Langes gate 20 AS 100 % 337 -4 5 6 4
Rødbanken Holding AS (ideelt AS, ikke konsolidert) 100 %
Sum 2 443 235 221 218 183
SpareBank 1 Regnskapshuset Nord-Norge AS
SpareBank 1 Regnskapshuset ble etablert i 2012.
Selskapet eies 85 prosent av SpareBank 1 Nord-
Norge, og 15 prosent av SpareBank 1 Helge-
land. Regnskapshuset har gjennomført en rekke
oppkjøp og fusjoner siden stiftelsen i 2012.
Per 31.12.25 hadde selskapet 276 årsverk
(290 årsverk) og 15 avdelinger i landsdelen.
Satsingen på bransjen skjer i samarbeid med
flere av alliansebankene med tilsvarende virk-
somhet. Samarbeidet foregår på områder som
merkevare, IT, kompetanse, arbeidsprosesser
og kvalitet.
Bakgrunnen for satsingen på SpareBank 1 Regn-
skapshuset Nord-Norge AS er et ønske om å
utnytte synergieffekter med konsernets øvrige
virksomhet. Dette gjelder blant annet gjennom
mersalg på tvers av konsernet, økt kundetil-
fredshet og mer effektive betalingstjenester.
Eksempler er økt automatisering og integrering
av kundenes faktureringssystemer, betalings-
løsninger og bokføring. Selskapet har en
samlet omsetning på 332 mill. kroner i 2025,
mot 335 mill. kroner i 2024.
Årsresultatet i 2025 er på 2,4 mill. kroner
(5,8 mill. kroner).
Resultatgraden er på 0,7 prosent (1,7 prosent).
EK-avkastningen for 2025 er beregnet til
1,4 prosent (3,5 prosent).
Selskapet er fortsatt i endring og utvikling,
der rask digitalisering krever tiltak og gir nye
muligheter i tiden framover. Herunder kommer
også satsingen på Bank+Regnskap i regi av
SpareBank 1-alliansen.
Årsberetning 23
SpareBank 1-alliansen
Fredrik Langes
gate 20 AS
Selskapets virksomhet er utleie av fast
eiendom (bankbygg) i Tromsø, og har et års-
resultat i 2025 på –6,6 mill. kroner mot +5,8 mill.
kroner i 2024.
Verdien på eiendelene per 31.12.25 er bokført
til 341 mill. kroner (351 mill. kroner), og egen-
kapitalen er på 334 mill. kroner (340 mill. kroner).
Selskapet eies 100 prosent av banken, admin-
istreres av banken og har ingen ansatte.
SpareBank 1
Nord-Norge
Portefølje
Som et ledd i konsernets økte fokus på
kjernevirksomhet, er dette selskapets tidligere
virksomhet under omstrukturering/avvikling.
Av juridiske og praktiske grunner er SpareBank
1 Nord-Norge Portefølje likevel videreført som
juridisk enhet. Formålet til selskapet er å drive
med «forvaltning av eierposter eid av Spare-
Bank 1 Nord-Norge-konsernet og virksomhet
som naturlig hører dertil». Deler av virksom-
heten omfatter forvaltning av eierposter som
skriver seg fra tidligere kundeengasjement
i banken.
Markedsverdien av SpareBank 1 Nord-Norge
Porteføljes investeringer var på 8,6 mill. kroner
per 31.12.25 (8,6 mill. kroner), fordelt på 7,5 mill.
kroner i aksjeinvesteringer og 1,1 mill. kroner
i ansvarlige lån, mens selskapets egenkapital
utgjorde 20,4 mill. kroner (20,5 mill. kroner).
Årsresultatet i 2025 er –0,9 mill. kroner
(3 679 mill. kroner).
SpareBank 1 Nord-Norge Portefølje AS
administreres av banken og har ingen ansatte.
Selskapet Finansmodell 1 AS ble etablert i
juli 2023 som et datterselskap til SpareBank 1
Nord-Norge Portefølje med en eierandel på
75 prosent. Selskapet forvalter og utvikler et
finansielt prognoseverktøy og hadde et resul-
tat etter skatt i 2025 på 0,1 mill. kroner (1,2 mill.
kroner), og egenkapital per 31.12.25 på 3,7 mill.
kroner (3,6 mill. kroner).
Bankens deltakelse i SpareBank 1-alliansen og eierskapet
i SpareBank 1 Gruppen AS og SpareBank 1 Utvikling
DA er en viktig del av konsernets strategi. Deltakelsen
har betydd mye for SpareBank 1 Nord-Norges positive
utvikling, og har vært en viktig bidragsyter til at banken
har blitt en solid og sterk bank – for Nord-Norge.
SpareBank 1-bankene driver alliansesamarbeidet og
utviklingen av produktselskapene gjennom felleseide
SpareBank 1 Utvikling DA og holdingselskapet Spare-
Bank 1 Gruppen. SpareBank 1-alliansens formål er å
anskaffe og levere konkurransedyktige finansielle
NOK MILL EIERANDEL
ANDEL
EGENKAPITAL
ANDEL
RESULTAT 2025
ANDEL
RESULTAT 2024
ANDEL
RESULTAT 2023 UTBYTTE 2025 UTBYTTE 2024 UTBYTTE 2023
SpareBank 1 Gruppen AS 19,50 % 2 856 446 677 –41 505
SpareBank 1 Boligkreditt AS 17,00 % 2 817 75 89 65 89 65
SpareBank 1 Næringskreditt AS 0,50 % 7 - 1 1 1 2 –
Kredittbanken ASA (SpareBank 1 Kreditt AS) 13,18 % 438 6 -9 -8
SpareBank 1 Betaling AS 16,79 % 210 -5 -18 –31
SpareBank 1 Utvikling DA 18,00 % 148 4 2 6
SpareBank 1 Forvaltning AS 12,48 % 163 33 35 23 26 16 20
SpareBank 1 Bank og Regnskap AS 25,00 % 50 10 11 1 2 13
SpareBank 1 Mobilitet Holding AS 30,66 % - - 0 –82
SpareBank 1 Gjeldsinformasjon AS 13,83 % 1 - 0 0
SB1 Markets AS 14,45 % 342 38 41 8 59 28
SpareBank 1 Kundepleie AS 26,67 % - - 0
Sum 7 032 607 827 –56 177 123 525
Årsberetning24
SpareBank 1-alliansen
NOK MILL EIERANDEL
ANDEL
EGENKAPITAL
ANDEL
RESULTAT 2025
ANDEL
RESULTAT 2024
ANDEL
RESULTAT 2023 UTBYTTE 2025 UTBYTTE 2024 UTBYTTE 2023
SpareBank 1 Gruppen AS 19,50 % 2 856 446 677 –41 505
SpareBank 1 Boligkreditt AS 17,00 % 2 817 75 89 65 89 65
SpareBank 1 Næringskreditt AS 0,50 % 7 - 1 1 1 2 –
Kredittbanken ASA (SpareBank 1 Kreditt AS) 13,18 % 438 6 -9 -8
SpareBank 1 Betaling AS 16,79 % 210 -5 -18 –31
SpareBank 1 Utvikling DA 18,00 % 148 4 2 6
SpareBank 1 Forvaltning AS 12,48 % 163 33 35 23 26 16 20
SpareBank 1 Bank og Regnskap AS 25,00 % 50 10 11 1 2 13
SpareBank 1 Mobilitet Holding AS 30,66 % - - 0 –82
SpareBank 1 Gjeldsinformasjon AS 13,83 % 1 - 0 0
SB1 Markets AS 14,45 % 342 38 41 8 59 28
SpareBank 1 Kundepleie AS 26,67 % - - 0
Sum 7 032 607 827 –56 177 123 525
tjenester og produkter, og oppnå stordriftsfordeler i
form av lavere kostnader og/eller høyere kvalitet. Slik
bidrar alliansen til at privatpersoner og bedrifter kan
tilbys både spesialisert kompetanse, lokal forankring og
en enklere bankhverdag. Alliansen skal også bidra til å
sikre bankenes verdiskaping, til fordel for egen region
og bankenes eiere.
Alliansebankene har valgt å samle sine eierskap i norsk
finanssektors infrastruktur i SpareBank 1 Gruppen og
SpareBank 1 Utvikling DA. Det samlede eierskapet gjør
at alliansebankene fremstår som en betydelig aktør
både i markedet innenfor det norske banksamarbeidet
og overfor utenlandske aktører.
SpareBank 1 Nord-Norge eier 19,5 prosent i SpareBank
1 Gruppen AS og 18 prosent i SpareBank 1 Utvikling DA.
På grunn av bankens størrelse utgjør dette en forholds-
messig høyere eierandel enn for de øvrige eierbank-
ene. Dette gjør SpareBank 1-alliansen spesielt viktig
for konsernet SpareBank 1 Nord-Norge, også fordi de
underliggende verdier i allianseselskapene vurderes å
være betydelige.
Årsberetning 25
Redegjørelse for
årsregnskapet
SpareBank 1 Nord-Norges konsernregnskap er avlagt i samsvar med IFRS
International Financial Report Standards (godkjent av EU), og regnskapslovens
paragraf 3-9. I samsvar med krav i norsk regnskapslovgivning, regnskapslovens
paragraf 4-5, er årsregnskapet for 2025 utarbeidet under forutsetning om
fortsatt drift.
Resultatutvikling
BELØP I MILL. KRONER KONSERN 2025 KONSERN 2024 MORBANK 2025 MORBANK 2024
Netto renteinntekter 4 030 4 028 3 614 3 653
Netto provisjons- og andre inntekter 1 459 1 541 898 993
Netto inntekter finansielle investeringer 971 1 056 738 510
Driftskostnader 2 100 2 003 1 460 1 391
Tap 81 110 55 85
Resultat før skatt 4 279 4 512 3 735 3 680
Skatt 822 849 750 781
Årsresultat 3 457 3 663 2 985 2 899
Konsernet og morbanken har god inntjening, god soliditet, samt tilfredsstillende likviditet og innskuddsdekning.
Netto renteinntekter Provisjon fra formidlingslån
0
1 000
2 000
3 000
4 000
5 000
2025202420232022202120202019201820172016
177
1 644
245
1 770
260
1 896
264
2 097
347
2 068
400
2 014
217
2 556
116
3 627
4 028
4 030
179
235
Prosent gjennomsnittling forvaltningskapital
2,0 %
2,5 %
3,0 %
3,5 %
2025202420232022202120202019201820172016
Årsberetning ▶ Redegjørelse for årsregnskapet26
Netto renteinntekter
Også gjennom dette året har det vært sterk konkurranse
om utlånskundene, med press på rentevilkårene. I tillegg
påvirkes netto renteinntekter av bankens innlånskost-
nad (fundingkostnad i pengemarkedet), samt vekst i
utlåns- og innskuddsvolum.
Bankens innlånskostnad lå stabilt i begynnelsen av året,
men økte så noe i sommer og høst, før den falt igjen
litt mot slutten av året. Gjennomsnittlig innlånskostnad
var ved inngangen av året 5,55 prosent, mens den ved
utgangen av året var på 5,04 prosent. Norges Bank har
redusert styringsrenten to ganger gjennom året med
0,25 prosent. Styringsrenten var ved utgangen av 2025
på 4,00 prosent.
Morbankens totale utlånsmargin målt mot penge-
markedsrenten (NIBOR) har vært fallende gjennom
året som følge av nedgang i styringsrenten, spesielt i
bedriftsmarkedet. Innskuddsmarginen økte noe første
halvår, for så å falle en del i 2. halvår. På tross av dette
har konsernets samlede netto renteinntekter økt med
2 mill. kroner fra 2024 til 2025.
Utlånsvekst i 2025 er 9,8 prosent i personmarkedet
og 2,2 prosent i bedriftsmarkedet. I beregningen av
vekst er nye lån gitt av banken, som i ettertid er solgt til
alliansens kredittforetak, også tatt med. Utlånsveksten
i 2025 vurderes som god for personmarkedet, mens
bedriftsmarkedet har vært lavere i hele landet.
Utviklingen i netto renteinntekter påvirkes også av
overførte lån til alliansens kredittforetak SpareBank
1 Boligkreditt AS og SpareBank 1 Næringskreditt AS.
Inntektene på 235 mill. kroner fra den overførte porte-
føljen er bokført under provisjonsinntekter. Tilsvarende
tall for 2024 var 179 mill. kroner.
10 års utvikling i netto renteinntekter inkludert provisjon fra SB1 Boligkreditt, og i forhold til
gjennomsnittlig forvaltningskapital
Netto renteinntekter Provisjon fra formidlingslån
0
1 000
2 000
3 000
4 000
5 000
2025202420232022202120202019201820172016
177
1 644
245
1 770
260
1 896
264
2 097
347
2 068
400
2 014
217
2 556
116
3 627
4 028
4 030
179
235
Prosent gjennomsnittling forvaltningskapital
2,0 %
2,5 %
3,0 %
3,5 %
2025202420232022202120202019201820172016
Årsberetning ▶ Redegjørelse for årsregnskapet 27
Netto provisjons- og andre inntekter
SpareBank 1 Nord-Norge har et mål om å øke inntek-
tene gjennom et bredt produktspekter også fra om-
råder uten kredittrisiko, herunder sparing, plassering
og forsikring. I tillegg skal datterselskapene bidra til
økte inntekter innenfor objektsfinansiering, eiendoms-
megling og regnskapstjenester. I 2025 utgjorde netto
provisjons- og andre inntekter 27 prosent av de totale
inntektene fra konsernets kjernevirksomhet. Tilsvarende
tall for 2024 var 28 prosent.
I forbindelse med salg av virksomheten i SpareBank 1
Nord-Norge Pensjonskasse hadde fjoråret en positiv
engangseffekt på 176 mill. kroner.
Provisjonsinntektene fra SpareBank 1 Boligkreditt og
SpareBank 1 Næringskreditt økte med 56 mill. kroner i
2025. Provisjonssatsen fra SpareBank 1 Boligkreditt er
økt i 2025, samtidig som resultatandelen reduseres.
I sum for regnskapet gir dette ingen effekt.
Utviklingen på øvrige provisjons- og andre inntekter siste året er som følger:
BELØP I MILL. KRONER 2025 2024 ENDRING
Inntekter formidlingslån 234 179 55
Inntekter forsikring 243 202 41
Inntekter betalingsformidling 312 218 94
Inntekter eiendomsmegling 244 233 11
Inntekter regnskapshonorar 349 335 14
Andre inntekter 77 374 -297
Sum 1 459 1 541 -82
Konsernet har over tid arbeidet aktivt med ulike tiltak for å bedre inntjening innenfor dette området.
Netto inntekter fra finansielle investeringer
BELØP I MILL. KRONER 2025 2024 ENDRING
Inntekter fra eierinteresser 607 826 -219
Aksjeutbytter 136 81 55
Netto gevinst/verdiendringer aksjer 214 163 51
Netto gevinst/verdiendringer sertifikater, obigasjoner, valuta og derivater 21 –2 23
Netto gevinst/verdiendringer utlån til virkelig verdi -7 –11 4
Netto inntekter på finansielle investeringer 971 1 057 -86
Årsberetning ▶ Redegjørelse for årsregnskapet28
Inntekter fra eierinteresser
I konsernregnskapet innarbeides resultatandeler fra
tilknyttede- og felleskontrollerte selskaper etter egen-
kapitalmetoden. Konsernets andel av de respektive
selskapers resultater framkommer på linjen «Inntekter
fra eierinteresser» i resultatregnskapet, som inngår i
«Netto inntekter fra finansielle investeringer.»
De mest sentrale eierinteressene er kommentert nedenfor.
• Konsernets resultat for 2025 er påvirket av andel av
resultatet i SpareBank 1 Gruppen.
SpareBank 1 Gruppen konsern fikk et foreløpig
resultat før skatt 5 502 mill. kroner (2 904 mill. kroner)
og 4 307 mill. kroner (2 202 mill. kroner) etter skatt.
Majoritetsandelen av resultatet var 2 390 mill. kroner
(1 050 mill. kroner). Fremtind Holding konsern har økt
sitt resultat med 62 prosent og er den største resul-
tatbidragsyteren i SpareBank 1 Gruppen konsern. Det
har vært et år med godt forsikringsresultat grunnet
lavere skadefrekvens på motor person- og bedrifts-
marked, og hus personmarked. Det er også økte
premieinntekter mot samme periode i fjor. Det har
også vært bedre løpende avkastning på renteporte-
føljen sammenlignet med fjoråret. Kredinor konsern
har også betydelig resultatforbedring sammenlig-
net med fjor blant annet på grunn av økte inntekter
innen portefølje, høyere inndrivning av porteføljer og
høyere oppskrivning av porteføljer.
Annualisert egenkapitalavkastning ble 18,6 prosent
(11,9 prosent). SpareBank 1 Nord-Norges andel av re-
sultatet for 2025 er 446 mill. kroner (677 mill. kroner).
• SpareBank 1 Forvaltning AS forvalter og utvikler
alliansens spareprodukter og sine allerede sterke
konsepter og merkevarer, som for eksempel ODIN.
Resultatandel for 2025 er 33 mill. kroner (35 mill. kroner).
• Resultatet i SpareBank 1 Betaling er sterkt påvirket
av eierandelen selskapet har i Vipps AS. Driftsunder-
skudd fra Vipps er innarbeidet i regnskapet til Spare-
Bank1 Betaling. SpareBank 1 Nord-Norges andel av
resultatet for 2025 er et underskudd på 5 mill. kroner
(underskudd 18 mill. kroner).
• Resultatet i SpareBank 1 Boligkreditt påvirkes av
markedets rentenivå. Resultatet for 2025 er 500 mill.
kroner, mot 614 mill. kroner samme tid i fjor. Spare-
Bank 1 Nord-Norges andel av resultatet er 75 mill.
kroner akkumulert for 2025 (88 mill. kroner). I 2025
ble provisjonssatsen fra Boligkreditt økt, slik at
provisjoner økte og resultatandel ble redusert.
• SB1 Markets’ resultat for 2025 er på 203 mill. kroner
(224 mill. kroner). SpareBank 1 Nord-Norges andel av
resultatet i 2025 er på 38 mill. kroner
(41 mill. kroner).
Aksjer
Konsernets aksjeportefølje per 31.12.25 utgjør 1 742 mill.
kroner (1 527 mill. kroner).
Porteføljen har i løpet av året i hovedsak bestått av
aksjeposter i Visa, BN Bank, SB1 Markets, og SpareBank
1 Helgeland. I tillegg en portefølje av fondsobligasjoner
som regnskapsmessig er klassifisert som aksjer.
Aksjeporteføljen har hatt et netto positivt resultat-
bidrag på 214 mill. kroner siste året.
Aksjene i BN Bank har en verdi på 661 mill. kroner per
31.12.25 (650 mill. kroner) og egenkapitalbevisene i
SpareBank 1 Helgeland har en verdi på 928 mill. kroner
(780 mill. kroner).
Årsberetning ▶ Redegjørelse for årsregnskapet 29
Sertifikater, obligasjoner, derivater og valuta
Konsernets beholdning av sertifikater og obligasjoner
per 31.12.25 utgjør 22 362 mill. kroner (19 233 mill. kroner).
Kredittpremier har vært stabile gjennom året med en
liten topp i andre- og tredje kvartal.
Ved utgangen av året er det en netto positiv verdi-
endring på 21 mill. kroner for året (-2 mill. kroner).
Driftskostnader
BELØP I MILL. KRONER 2025 2024 ENDRING
Lønn 870 839 31
Pensjon 92 83 9
Sosiale kostnader 187 181 6
Administrasjonskostnader 621 565 56
Avskrivninger driftsmidler 92 84 8
Driftskostnader eiendommer 35 24 11
Andre driftskostnader 203 227 -24
Sum kostnader 2 100 2 003 97
Konsernets kostnader i 2025 er 5 prosent høyere enn i 2024.
Utvikling kostnadsprosent de siste 10 årene
30 %
40 %
50 %
2025202420232022202120202019201820172016
Konsernets langsiktige kostnadsmål er en kostnads-
prosent på 40 prosent eller lavere, og fra 2026 er målet
justert til 35 prosent eller lavere. Per 31.12.25 er dette
forholdstallet for konsernet 32,5 prosent (30,2 prosent).
Ved utgangen av 2025 er det 981 årsverk i konsernet
(inklusive timelønnede), 5 færre enn i 2024. I morbank
var det en økning på 13 årsverk, mens datterselskapene
hadde en nedgang på 18 årsverk.
Årsberetning ▶ Redegjørelse for årsregnskapet30
30 %
40 %
50 %
2025202420232022202120202019201820172016
Tap og mislighold på utlån
Konsernets netto tap på utlån for 2025 utgjør 81 mill.
kroner (110 mill. kroner), som fordeler seg med -3 mill.
kroner (28 mill. kroner) fra personmarkedet, og 84 mill.
kroner (82 mill. kroner) fra bedriftsmarkedet.
Sum tapsavsetninger på utlån og garantier per 31.12.25
utgjør 815 mill. kroner, som er 45 mill. kroner lavere enn
ved utgangen av fjoråret, 860 mill. kroner. Tapsavset-
ninger på utlån utgjør 0,74 prosent (0,86 prosent) av
konsernets samlede brutto utlån og 0,50 prosent (0,57
prosent) av brutto utlån til kunder, inklusive lån overført
SB1 Boligkreditt og SB1 Næringskreditt.
Konsernets samlede tapsavsetninger på trinn 3 på
utlån og garantier per 31.12.25 er 349 mill. kroner
(379 mill. kroner).
Tapsavsetninger på trinn 1 og 2 på utlån og garantier
per 31.12.25 utgjør 466 mill. kroner (479 mill. kroner).
Underliggende tap er fortsatt lave. Konsernet ser ingen
tydelig generell negativ risikomigrering i porteføljen.
Det er foreløpig relativt sett få konkurser i utlånsporte-
føljen. Konsernet har fortsatt en solid og diversifisert
kundeportefølje med lav til moderat risiko, men utsatte
områder som næringseiendom, bygg og anlegg, vare-
handel og noen fiskeriengasjement, er bransjer banken
har stor oppmerksomhet rundt og følger tett opp.
Skatt
Konsernets skattekostnad for 2025 er estimert til 822
mill. kroner (849 mill. kroner). Grunnlaget for skatt er re-
dusert med permanente forskjeller mellom regnskaps-
og skattemessige behandling av enkelte balanseposter,
samt effekter av fritaksmetoden.
Disponering av overskudd
Den foreslåtte resultatdisponeringen for 2025 tar
utgangspunkt i konsernets overskudd etter skatt,
justert for påløpte renter til utstedte fondsobligasjon-
slån. Etter dette er majoritetseiernes andel av over-
skuddet fordelt mellom egenkapitalbeviseierne og
bankens samfunnsmessige eide kapital, i henhold til
den relative fordeling av egenkapitalen mellom eier-
grupperingene i morbanken per 01.01.25, henholdsvis
46,36 prosent og 53,64 prosent.
Tidligere varslet pålegg fra Finanstilsynet om endring
i eierbrøk er påklaget av banken, og saken ligger
fortsatt til behandling hos Finanstilsynsklagenemda. I
årsregnskapet for 2025 bruker banken eierbrøken 46,36
prosent og 53,64 prosent.
Følgende resultatdisponering foreslås ovenfor
representantskapet for 2025:
Årsberetning ▶ Redegjørelse for årsregnskapet 31
Disponering av resultat
BELØP I MILL. KRONER 31.12.25 31.12.24 ENDRING
Konsernets resultat etter skatt (majoritet) 3 421 3 631 1 110
Rentekostnader fondsobligasjon 110 100 40
Resultat til disponering 3 311 3 531 1 070
Avsatt kontantutbytte per EK-bevis (NOK) 8.50 8,75 1,00
Avsatt kontantutbytte 853 878 100
Avsatt til utjevningsfond 682 759 396
Sum til EK-beviseierne (eierandelskapital) 1 535 1 637 496
Andel av resultat 46,36 % 46,36 % 0,00 %
Avsatt til samfunnsutbytte/gaver 987 1 016 116
Avsatt til grunnfondskapitalen 789 878 458
Sum til samfunnseid kapital (grunnfondskapital) 1 776 1 894 574
Andel av resultat 53.64 % 53,64 % 0,00 %
Sum disponert 3 311 3 531 1 070
Tilbakeholdt andel resultat konsern 44,4 % 46,4 % 12,5 %
Tilbakeholdt andel resultat morbank 36,0 % 32,3 % –11,2 %
Utdelingsgrad resultat konsern 55,6 % 53,7 % –12,5 %
Utdelingsgrad resultat morbank 64,0 % 67,7 % 11,2 %
Utdelingen innebærer en lik utdelingsgrad til bankens
EK-beviseiere og til samfunnskapitalen. Utdelingsgraden
utgjør til sammen 64,0 prosent (67,7 prosent) av mor-
bankens årsresultat og 55,6 prosent (53,7 prosent) av
konsernets årsresultat.
Ved vurderingen av foreslått utbytte er det foretatt
grundige vurderinger av konsernets soliditet, likviditet
og finansielle utvikling, herunder stresstester som viser
konsekvenser av negative scenarioer. Disse vurderin-
gene tilsier at foreslått utbytte er forsvarlig. Per 31.12.25
er kapitaldekningen, etter foreslått utbytte, høyere enn
både regulatoriske krav og interne mål. Dette inne-
bærer at den tapsabsorberende evnen er stor. Det
gjøres likevel oppmerksom på at Finanstilsynet kan,
når hensynet til finansforetakets soliditet tilsier det, gi
banken pålegg om ikke å dele ut utbytte eller om å
dele ut mindre enn det som er foreslått av styret eller
vedtatt av representantskapet.
Banken vil fortsatt legge vekt på å gi en konkurranse-
dyktig direkteavkastning for bankens eiere. Fremtidig
utdelingsgrad vil likevel måtte ta hensyn til konsernets
kapitaldekning og mulighetene for fremtidig lønnsom vekst.
Styret anbefaler et utbytte på 1 840 mill. kroner, tilsvarende
55,6 prosent av konsernets resultat, og 8,50 kroner per
egenkapitalbevis (EKB). Utbytte utbetales til de egenkapi-
talbeviseiere som er registrert som eiere per 26.03.26.
Bankens egenkapitalbevis noteres ex utbytte 27.03.26.
Egenkapitalbeviseiernes andel av egenkapitalen (eier-
brøken) endres ikke, og er per 01.01.25 beregnet
til 46,36 prosent.
Årsberetning ▶ Redegjørelse for årsregnskapet32
Kontantstrømoppstilling
Samlet kontantstrøm fra driften i konsernet var på 3 723
mill. kroner (3 954 mill. kroner). Kontantstrøm fra virk-
somheten var 2 161 mill. kroner (3 655 mill. kroner), mens
resultat etter skatt for konsernet utgjorde 3 538 mill.
kroner (3 760 mill. kroner). Differansen skyldes i hoved-
sak utlånsvekst, samt økt beholdning av sertifikater og
obligasjoner. De samlede investeringene i konsernet
i 2025 utgjorde –1 090 mill. kroner (–1 316 mill. kroner).
Årets investeringer har i stor grad gått til felleskontroll-
erte virksomheter i alliansen.
Konsernets likviditetsbeholdning per 31.12.25 var på
1 581 mill. kroner (2 001 mill. kroner). Konsernets evne til
egenfinansiering av investeringer er god.
Det vises også til kontantstrømoppstillingen som finnes
som en del av årsregnskapet.
Balanseutvikling
Per 31.12.25 er utlån på til sammen 53 mrd. kroner (48
mrd. kroner) solgt til SpareBank 1 Boligkreditt, og 0,07
mrd. kroner (0,08 mrd. kroner) er solgt til SpareBank 1
Næringskreditt. Disse lånene, også kalt formidlingslån,
fremkommer ikke som utlån i bankens balanse.
BELØP I MILL. KRONER 31.12.25 31.12.24 ENDRING I %
Utlån PM 107 650 98 027 5,6 %
Utlån BM 53 684 52 544 3,8 %
Sum utlån inkl. formidlingslån 161 334 150 571 5,0 %
Sum utlån ekskl. formidlingslån 108 538 102 654 3,9 %
Innskudd PM 49 714 46 020 5,9 %
Innskudd BM
1
44 681 41 640 6,6 %
Sum innskudd 94 395 87 660 6,3 %
Innskuddsdekning ekskl. formidlingslån 87,0 % 85,4 % 2,3 %
Forvaltningskapital 141 344 135 673 5,9 %
1
Inkl. offentlige marked
Ved nye utlån legges det i særlig grad vekt på betalings-
evne og tilfredsstillende sikkerhetsdekning, dette for å
holde kredittrisikoen på et akseptabelt nivå.
Det er sterk konkurranse, spesielt i boliglånsmarkedet, men
konsernet er konkurransedyktig og tar markedsandeler.
Andelen utlån til personmarkedet utgjør 67 prosent av
totale utlån per 31.12.25 (65 prosent).
Årsberetning ▶ Redegjørelse for årsregnskapet 33
Likviditet
Bankens viktigste finansieringskilde er innskudd fra
kunder. Ved utgangen av 2025 er innskuddsdekningen
(eksklusive formidlingslån) tilfredsstillende på 87 prosent
(85 prosent). Foruten ansvarlig kapital og kundeinnskudd,
representerer langsiktige innlån fra kapitalmarkedet i
hovedsak bankens øvrige finansiering. Bankens tilgang
på likviditet, og nøkkeltall for likviditet, er tilfredsstillende.
Det er et mål for banken å holde likviditetsrisikoen på et
lavt nivå. Det følger av LCR-forordningen at foretakene
til enhver tid skal ha en likviditetsreserve (Liquidity
Coverage Ratio – LCR) på minst 100 prosent for alle
valutaer samlet. Det vil si at foretakenes beholdning
av likvide eiendeler minst skal tilsvare netto likviditets-
utgang i en situasjon med stress i penge- og kapital-
markedene 30 dager frem i tid. LCR per 31.12.25 er
beregnet til 153 prosent (147 prosent).
I tillegg stilles det et generelt krav til at foretakene skal
ha stabil og langsiktig finansiering (Net Stable Funding
Ratio – NSFR). NSFR for konsernet er beregnet til 121
prosent (120 prosent) per 31.12.25.
Soliditet og kapitaldekning
SpareBank 1 Nord-Norge skal til enhver tid være ube-
stridt solid, samt tilfredsstille de regulatoriske minste-
krav til kapitaldekning.
Konsernet har et mål for ren kjernekapitaldekning på
0,75 prosentpoeng over regulatorisk minstekrav, noe
som medfører en målsatt ren kjernekapitaldekning ved
utløpet av 2025 på 15,59 prosent.
SpareBank 1 Nord-Norge benytter IRB-modeller for
beregning av kapitalkrav for kredittrisiko. Bruk av IRB
stiller omfattende krav til bankens organisering,
kompetanse, risikomodeller og risikostyringssystemer.
Konsernet benytter proporsjonal konsolidering i kapital-
dekningsrapporteringen av eierandelene i SpareBank 1
Boligkreditt AS, SpareBank 1 Næringskreditt AS, Kreditt-
banken ASA, BN Bank AS og SpareBank 1 Markets AS.
Kapitaldekning per 31.12.24
KONSERN
31.12.25
KONSERN
31.12.24 ENDRING
MORBANK
31.12.25
MORBANK
31.12.24 ENDRING
Ren kjernekapitaldekning 16,2 % 16,8 % –0,6 % 19,9 % 19,8 % 0,1 %
Kjernekapitaldekning 18,1 % 18,8 % –0,8 % 21,9 % 21,8 % 0,1 %
Kapitaldekning 20,6 % 21,3 % –0,7 % 24,6 % 26,5 % –2,0 %
Uvektet kjernekapitalandel 7,2 % 7,8 % –0,8 % 10,5 % 11,1 % –0,6 %
Konsernets rene kjernekapital er 366 mill. kroner høyere
per 31.12.25 enn per 31.12.24. Dette skyldes i all hoved-
sak økt andel resultat som inngår i beregningen, re-
dusert med økte fradrag for goodwill og vesentlige
eierandeler i andre finansforetak.
Totalt beregningsgrunnlag (Risk Weighted Assets –
RWA) har det siste året økt med 5,3 mrd. kroner, i all
vesentlighet på grunn av økt utlånseksponering som
følge av innføringen av CRR3 regelverket 01.04.25, og
krav om et risikovektet gulv for boliglån.
Konsernets soliditet vurderes som god, sett opp
mot gjeldende og kommende regulatoriske krav
og risikoeksponering.
Årsberetning ▶ Redegjørelse for årsregnskapet34
Hendelser etter balansedagen
Det har ikke oppstått hendelser etter balansedagen
som vurderes å ha vesentlig innvirkning på konsernets
resultat og/eller finansielle stilling.
Det er foreslått å dele ut kontantutbytte på 853 mill.
kroner av årets resultat til egenkapitalbeviseierne i
SpareBank 1 Nord-Norge (eierandelskapitalen) og
987 mill. kroner i utbytte/gaver til den samfunnseide
kapitalen (grunnfondskapital). Forslaget er ikke vedtatt
på balansedagen, og er derfor ikke bokført som gjeld
i balansen, men ligger fortsatt som en del av egen-
kapitalen inntil endelig vedtak fra Representantskapet
foreligger 26.03.26.
Årsberetning ▶ Redegjørelse for årsregnskapet 35
Risikostyring og internkontroll
Risiko- og kapitalstyringen i SpareBank 1 Nord-Norge skal understøtte
konsernets strategiske utvikling og måloppnåelse, og samtidig sikre
finansiell stabilitet og forsvarlig formuesforvaltning.
Året 2025 bar preg av en videreføring av den økte
geopolitiske og makroøkonomiske uroen. Erfaringer
fra tidligere kriser, og konsernets egne analyser og
stress-tester, viser at konsernets finansielle stilling er
robust. Konsernet har over tid hatt lav til moderat
risikovilje, med tilhørende gode strukturer for styring
og kontroll av risikoeksponeringen. Konsernet har
soliditet, likviditet og en risikoprofil som mulig-
gjør forretningsstrategisk måloppnåelse, også
i utfordrende makrosituasjoner.
Les mer om risikostyring og internkontroll i SpareBank
1 Nord-Norge i redegjørelse for foretaksstyring, regn-
skapsnote om finansiell risikostyring, samt konsernets
pilar 3-rapport.
Regulatoriske rammebetingelser
Generelt
Endringstakten i regulatoriske krav er høy, og forventes
å vedvare fremover. Konsernet identifiserer, vurderer
og tilpasser seg regulatoriske endringer løpende. Dette
for å sikre både:
• Etterlevelse av de regulatoriske kravene.
• Håndtering av forretningsmessige implikasjoner.
Etablert oppfølging internt i
SpareBank 1 Nord-Norge
Konsernet har etablert en tett oppfølging av regula-
toriske endringer gjennom blant annet:
• Felles samarbeid på tvers av foretakene i SpareBank
1-alliansen («Regulatorisk radar»).
• Kvartalsvis rapportering til styret fra andre forsvars-
linje knyttet til regulatoriske endringer, herunder
innhold, tidslinje for iverksettelse og implikasjoner,
samt etterlevelse.
• Årlig rapportering til styret (ICAAP) knyttet til reg-
ulatoriske endringer, herunder innhold, tidslinje for
iverksettelse og implikasjoner, samt etterlevelse.
Sentrale regulatoriske endringer i 2025 og
fremover
Sentrale endringer i 2025 og varslede endringer i
kommende år kan kort oppsummeres til:
KAPITAL/SOLIDITET
Motsyklisk kapitalbuffer: Som følge av Covid-19 ble
det motsykliske kapitalbufferkravet (MKB) i mars 2020
redusert fra 2,5 prosent til 1 prosent. I perioden 2021–
2023 ble motsyklisk kapitalbuffer økt tre ganger, med
til sammen 1,5 prosentpoeng, til maksimalt nivå på
2,5 prosent. Bufferkravet har blitt holdt på dette
nivået siden.
Systemrisikobuffer: Finansdepartementet besluttet
i desember 2022 at systemrisikobufferkravet holdes
uendret på maksimalt nivå (4,5 prosent). Dette har blitt
opprettholdt siden.
Risikovektgulv: Finansdepartementet besluttet i de-
sember 2024 at tidligere fastsatte risikovektgulv på 20
prosent for boliglån økes til 25 prosent. Gulvet trådte i
kraft 1. juli 2025. Gulvet på 35 prosent for nærings-
Årsberetning36
eiendomslån ble videreført. Den første regulatoriske
rapporteringen etter endringen skjedde per 3. kvartal
2025. Risk Weighted Assets (RWA) for konsernet økte
med cirka 5 milliarder kroner som følge av endringen.
EBA-høring – Revidering av retningslinjene for SREP
EBA har sendt på høring et forslag til reviderte retnings-
linjer for SREP. Utkastet til reviderte retningslinjer omfat-
ter de nye CRD VI-mandatene for gulvkrav mht. bereg-
ningsgrunnlaget og tredjelands-filialer, rente-risikoen
for bankporteføljen (IRRBB) og kredittspreadrisiko som
følge av aktiviteter utenfor handelsporteføljen (CSRBB),
og innlemmer ESG-faktorer og operasjonell robusthet.
Oppdatert SREP-rundskriv: Finanstilsynet publiserte
i november 2025 oppdatert SREP-rundskriv. De mest
sentrale endringene var:
• Et oppdatert rammeverk som er enklere, mer
risikobasert og mer proporsjonale
• Et styrket fokus på IRRBB, CSRBB, ESG og operasjonell
risiko
• En bedre harmonisering med CRR3/CRD6
• Klare forventninger om bedre datagrunnlag, styring
og dokumentasjon
• At tilsynstiltakene blir mer fleksible og mer
forutsigbare
Pilar 2-vedtak (SREP): SpareBank 1 Nord-Norge fikk i
november 2025 oppdatert pilar 2-vedtak (P2R) på 1,5
prosent, samt 0,75 prosent i P2G. Dette var en økning
i pilar 2 kapitalbehov på 0,10 prosentpoeng, men en
reduksjon i P2G på 0,25 prosentpoeng.
CRR3/CRD6: EU-parlamentet har nå vedtatt CRR3/CRD6,
og endringene tredde i kraft 01.01.2025. Endringene i
kapitalkravsregelverket (CRR3) omfatter hovedsakelig:
• En mer risikosensitiv standardmetode for kredittrisiko
• Begrensninger i IRB-metoden: Unntak for enkelte
typer engasjementer og minimumsnivåer på risiko-
parameterne
• «Basel IV-gulvet» (nytt kapitalkravsgulv for IRB-
foretak)
• Mer robust og risikosensitivt kapitalkrav for svekket
kredittverdighet hos derivatmotparter («CVA-risiko»)
• Ny felles beregningsmetode for operasjonell risiko
• Leverage ratio-buffer for globalt systemviktige
banker og justeringer i eksponeringsmålet
• Endrede markedsrisikostandarder («fundamental
review of the trading book», FRTB)
Høring – Gjennomføring av forordning (EU) 2021/23
om gjenoppretting og krisehåndtering av sentrale
motparter: Finansdepartementet har publisert et
høringsnotat om gjenoppretting og krisehåndtering av
sentrale motparter (institusjoner spesialisert på risiko-
håndtering av handel med finansielle instrumenter).
I dette høringsnotatet har Finanstilsynet utredet
behovet for endringer i norsk rett for å gjennomføre
forventede EØS-forpliktelser som svarer til forordning
(EU) 2021/23 (EMIR CCPRR). Formålet med forordningen
er å sikre at den sentrale motpartens kritiske funksjoner
i finansmarkedet bevares, at den finansielle stabiliteten
opprettholdes, samt reduserer kostnadene ved krise-
håndteringen.
Fastsettelse av krav til ansvarlig kapital og
konvertibel gjeld (MREL)
Finanstilsynet fastsatte i desember 2025 minstekrav til
summen av ansvarlig kapital og konvertibel gjeld for 15
banker. Åtte av disse bankene har fått fullt krav til MREL
og etterstillelse, mens syv banker har fått et forenklet
krav til MREL uten etterstillelse. SpareBank 1 Nord-
Norge var blant bankene med fullt krav til MREL og
etterstillelse, gjeldende fra 1. januar 2026.
KREDITT
IRB-området: Forordning (EU) 2024/1623 (CRR3) gjaldt i
EU fra 1.1.2025, bortsett fra nye kapitalkrav for markeds-
risiko (FRTB), som er utsatt. Endringene tredde i kraft i
Norge fra 1. april 2025. Den isolerte implementerings-
effekten av CRR3 var (ekskludert økt risikovektsgulv for
boliglån fra og med 3. kvartal 2025) for banken en pos-
itiv effekt på ren kjernekapitaldekning med ca. 45 bps
(0,45 prosentpoeng) på implementeringstidspunktet.
MARKEDSRISIKO
MIFIR: Et utkast til endring kommisjonsforordningen
med hensyn til forpliktelsen til å gi markedsdata på
et rimelig forretningsmessig grunnlag, fastsettelse
av hva som utgjør et likvid marked for aksjeinstru-
menter, og definisjon av og opplysninger om «post
trade»-risikoreduksjonstjenester er offentliggjort.
Oppdaterte regler er foreløpig ikke ferdigbehandlet
i EØS-komiteen.
Obligasjoner med fortrinnsrett (OMF): EBA har gitt råd
om revisjon av OMF-regelverket. EBA gir blant annet
følgende anbefalinger:
• Harmonisere nasjonale rammeverk ytterligere for å
redusere markedsfragmentering, samtidig som flek-
sibiliteten til den prinsippbaserte tilnærmingen under
OMF-direktivet bevares.
• Beskytte investorer ved å styrke sikkerhetstiltakene
og forbedre åpenheten på tvers av alle nasjonale
rammeverk.
• Forenkle og effektivisere EUs rettslige rammeverk
ved å samkjøre OMF-direktivet tettere med
kapitalkravsforordningen (CRR).
Årsberetning 37
Motpartsrisiko: Basel-komitéen har fastsatt nye retning-
slinjer for styring og kontroll av motpartsrisiko. De nye
retningslinjene inkluderer anbefalinger som Basel-
komiteen mener er avgjørende for å løse langvarige
svakheter i eksisterende bransjepraksis for styring og
kontroll med motpartsrisiko. Bankene må følge de nye
Basel-retningslinjene for motpartsrisiko så snart de
er implementert i nasjonal lovgivning. Selv om Basel-
komiteens anbefalinger er internasjonale standarder,
blir de bindende først når de er innlemmet i EU-regel-
verk og deretter i nasjonal lovgivning gjennom EBA
(European Banking Authority) sine retningslinjer. Banken
vil arbeide for å tette eventuelle gap fra nåværende
motpartsrisikopraksis mot retningslinjer i forkant av at
dette formelt blir innlemmet i EU-regelverket.
ESG
Høring – Utsatt innføring av krav til bærekrafts-
rapportering: Finansdepartementet har sendt på
høring et utkast til endringer i overgangsregler til lov
om endringer i regnskapsloven mv. (bærekraftsrapport-
ering). Dette gjelder forslag om innføring av EU’s «Stop
the clock»-direktiv i norsk rett. Direktivet pauser den
trinnvise innføringen av rapporterings-
kravene i CSRD i to år.
ESA-høring – Integrasjon av ESG-risikoer i tilsynsmes-
sige stresstester: De tre ESA-ene har publisert en felles
høring av foreslåtte retningslinjer for integrasjon av
ESG-risikoer i de tilsynsmessige stresstestene.
ANDRE OMRÅDER
AI Act: Digitaliserings- og forvaltningsdepartementet
(DFD) har sendt på høring et forslag til ny lov om
kunstig intelligens (KI-loven), som gjennomfører EUs
forordning om kunstig intelligens (AI Act, på norsk
KI-forordningen), reg. EU/1684/2024, i norsk rett.
DORA-loven: Stortinget vedtok Lov om digital operas-
jonell motstandsdyktighet i finanssektoren («DORA-
loven») med endelig virkning gjennom sin annengangs-
behandling 20. mai 2025. Ikrafttreden ble fastsatt til 1.
juli 2025. Finansdepartementet har fastsatt forskrifter til
loven, i tråd med et utkast fra Finanstilsynet. Forskriften
gjennomfører utfyllende tekniske regler tilknyttet DORA.
Dette omfatter blant annet:
• Utfyllende bestemmelser om retningslinjer for
tredjepartsleverandører av IKT-tjenester
• Utfyllende bestemmelser om retningslinjer for
IKT-risikostyring
• Klassifisering av IKT-relaterte hendelser og
cybertrusler
• Utfyllende bestemmelser om varsling av og rapport
om IKT-relaterte hendelser og cybertrusler
• Gjennomføringsbestemmelser om standardmaler
for informasjonsregisteret
OPPSUMMERT
Totalt sett vurderes endringene på det regulatoriske
området som omfattende, men håndterbare. Det er
ikke forventet at konsernet på kort eller mellomlang sikt
må foreta vesentlige endringer i forretningsmodell
eller strategi som følge av endringer i regulatoriske
rammebetingelser.
Årsberetning38
Oppsummering og fremtidsutsikter
De finansielle målsettingene og ambisjoner er justert
opp for 2026 og er som følger:
• Banken skal levere en egenkapitalavkastning på linje
med de beste av sammenlignbare finanskonsern, for
tiden vurdert til å være over 14 prosent.
• Kostnadsprosenten skal være under 35 prosent.
• Banken skal ha en ren kjernekapitaldekning 1 prosent
over regulatorisk minimum.
• Banken skal ha en utbyttegrad på over 50 prosent.
Bankens markedsposisjon og finansielle stilling er
styrket gjennom 2025. Banken har gjennom flere år,
inkludert 2025, levert resultater som den beste banken
i Norden. Til tross for fallende rentenivå og turbulens
gjennom 2025 har banken opprettholdt denne posisjo-
nen. De økonomiske utsiktene for 2026 er fortsatt gode,
men det er stadig tøffere konkurranse, og den under-
liggende veksten på BM er lavere enn den har vært
de siste årene. Til tross for noe mer krevende forutset-
ninger for 2026 er utgangspunktet godt, og banken
kan kapitalisere på det grunnlaget som er lagt ved å
videreføre et sterkt kunde- og kostnadsfokus til beste
for kunder, ansatte, eiere og samfunn. Ambisjonen er å
bedre kundetilfredsheten, ytterligere øke effektivitet-
en og vinne nye markedsandeler. I dette arbeidet vil
synliggjøring av konsernets lokale tilnærming til kunder
og markedsområder ytterligere vektlegges. SpareBank
1 Nord-Norge er den ledende banken i regionen, og det
er en posisjon som skal styrkes i 2026.
Årsregnskapet for 2025 er avlagt under forutsetning om
fortsatt drift. Konsernets langsiktige strategiske plan
og resultatprognoser for de nærmeste årene ligger til
grunn for dette.
SpareBank 1 Nord-Norges resultat for 2025 betegnes
som godt, og konsernet er i en sunn og god finansiell
stilling. Den økonomiske usikkerheten er fortsatt til
stede gitt en usikker geopolitisk situasjon. Den økono-
miske situasjonen i landsdelen er god, med fortsatt lav
arbeidsledighet, gode priser på våre råvarer, en fordel-
aktig valutakurs og store kommende investeringer i infra-
struktur både gjennom forsvaret og i sivilsamfunnet.
Den underliggende kraften i nordnorsk økonomi er
således sterk, og banken ser store muligheter for fort-
satt vekst og positiv utvikling for oss og for landsdelen,
der banken som den viktigste og største finansinstitus-
jonen kan bidra – for Nord-Norge, basert i Nord-Norge.
Styret takker alle konsernets medarbeidere for stor
arbeidsvilje og innsats i 2025. Dette er et viktig bidrag
til utviklingen av SpareBank 1 Nord-Norge. Styret takker
også konsernets kunder og forretningsforbindelser for
samarbeidet i 2025.
Årsberetning 39
Redegjørelse om
foretaksstyring
Ledelsen og styret vurderer årlig prinsippene for eierstyring og selskapsledelse,
og hvordan de fungerer i konsernet. SpareBank 1 Nord-Norge (SNN) avlegger en
redegjørelse for prinsipper og praksis for eierstyring og selskapsledelse i samsvar
med regnskapslovens paragraf 3-3b og den norske anbefalingen for eierstyring og
selskapsledelse av 28. august 2025.
Årsberetning40
Nedenfor redegjøres det for hvordan regnskaps-
lovens paragraf 3-3b, 2. ledd, er dekket i SpareBank 1
Nord-Norge. Inndelingen refererer til nummereringen
i paragrafen.
1.
En gjengivelse av anbefaling som SpareBank 1
Nord-Norge følger, opplysning om hvor
anbefalingen er tilgjengelig og begrunnelse
for eventuelle avvik fra anbefalingen.
Strukturen for eierstyring og selskapsledelse
i SpareBank 1 Nord-Norge er basert på
regulatoriske krav og myndighetsforventninger.
SpareBank 1 Nord-Norge følger den norske
anbefalingen for eierstyring og selskapsledelse,
utgitt av Norsk anbefaling for eierstyring og
selskapsledelse, NUES.
2.
Opplysninger om hvor anbefalinger og
regelverk som nevnt i nr. 1 er offentlig
tilgjengelige.
Anbefalingen for eierstyring og selskapsledelse
er tilgjengelig på nues.no.
3.
En begrunnelse for eventuelle avvik fra
anbefalinger og regelverk som nevnt i nr. 1.
Eventuelle avvik fra anbefalingen er kommen-
tert under den påfølgende redegjørelsen for
hvordan anbefalingen etterleves.
4.
Beskrivelse av hovedelementene i SpareBank
1 Nord-Norges systemer for internkontroll
og risikostyring knyttet til regnskaps-
rapporteringsprosessen.
Se punkt 10 under den påfølgende redegjørel-
sen for hvordan Norsk anbefaling for eierstyring
og selskapsledelse etterleves, for en beskriv-
else av internkontroll og risikostyring knyttet til
regnskapsrapporteringsprosessen.
5.
Vedtektsbestemmelser som helt eller
delvis utvider eller fraviker allmennaksjelovens
kapittel 5.
SpareBank 1 Nord-Norge følger finansfore-
taksloven. Det henvises til punkt 6 under den
påfølgende redegjørelsen for hvordan Norsk
anbefaling for eierstyring og selskapsledelse
etterleves, for en beskrivelse av SpareBank 1
Nord-Norges etterlevelse.
6.
Sammensetningen av ledende organer samt en
beskrivelse av hovedelementene i gjeldende
instrukser og retningslinjer for organenes og
eventuelle utvalgs arbeid.
Se punktene 6, 7, 8 og 9 i den påfølgende
redegjørelsen.
7.
Vedtektsbestemmelser som regulerer
oppnevning og utskifting av styremedlemmer.
Se punkt 8 i den påfølgende redegjørelsen.
8.
Vedtektsbestemmelser og fullmakter som gir
styret adgang til å beslutte tilbakekjøp eller
utstedelse av egne egenkapitalbevis.
Se punkt 3 i den påfølgende redegjørelsen for
hvordan Norsk anbefaling for eierstyring og
selskapsledelse etterleves.
9.
En beskrivelse av foretakets retningslinjer for
likestilling og mangfold med hensyn til for
eksempel alder, kjønn og utdannings- og
yrkesbakgrunn for sammensetning av styre,
ledelses- og kontrollorganer og deres
eventuelle underutvalg. Mål for retningslinjene,
hvordan de har blitt gjennomført og virkningen
av dem i rapporteringsperioden skal opplyses.
Se «Retningslinjer for våre medarbeidere» som
er offentlig tilgjengelig i bærekraftsbiblioteket
på SNNs hjemmesider. Når det gjelder styret
og styreutvalg, se punkt 8 i den påfølgende
redegjørelsen for hvordan Norsk anbefaling for
eierstyring og selskapsledelse etterleves.
Årsberetning 41
Redegjørelse for hvordan Norsk
anbefaling for eierstyring og selskaps-
ledelse etterleves
SpareBank 1 Nord-Norge følger den norske anbefalingen for eierstyring og
selskapsledelse, utgitt av Norsk anbefaling for eierstyring og selskapsledelse,
NUES. Nedenfor følger en redegjørelse for hvordan denne anbefalingen
etterleves i SpareBank 1 Nord-Norge.
ANBEFALINGENS PUNKT 1:
Redegjørelse for eierstyring og selskapsledelse i
SpareBank 1 Nord-Norge
Det foreligger ingen vesentlige avvik mellom
anbefalingen og hvordan den etterleves i SpareBank 1
Nord-Norge.
Anbefalingen gjelder så langt den passer for spare-
banker med egenkapitalbevis. Eventuelle avvik er
redegjort for nedenfor.
Eierstyring og selskapsledelse i SpareBank 1 Nord-
Norge er de mål og overordnede prinsipper som
banken styres og kontrolleres etter, for å sikre eiernes,
innskyternes og andre gruppers interesser i banken.
Bankens prinsipper for eierstyring og selskapsledelse
skal dermed sikre en forsvarlig formuesforvaltning, og
gi økt trygghet for at kommuniserte mål og strategier
blir realisert og nådd.
Banken følger Norsk anbefaling for eierstyring og
selskapsledelse (Corporate Governance).
Ut fra tre hovedpilarer – åpenhet, forutsigbarhet
og transparens – har banken definert følgende
hovedprinsipper:
• En struktur som sikrer målrettet og uavhengig styring
og kontroll
• Systemer som sikrer måling og ansvarliggjøring
• En effektiv risikostyring
• Fullstendig informasjon og effektiv kommunikasjon
for å underbygge tillitsforholdet mellom eiere, styret
og ledelsen
• Likebehandling av eiere, og balansert forhold til
øvrige interessegrupper
• Overholdelse av regulatoriske krav og etiske
standarder
Avvik fra anbefalingens punkt 1: Ingen
Årsberetning42
ANBEFALINGENS PUNKT 2:
Virksomhet
SpareBank 1 Nord-Norge er et selvstendig finans-
konsern i SpareBank 1-alliansen.
Bankens vedtektsfestede formål er: «Sparebanken har til
formål å utføre tjenester som det er vanlig eller naturlig
at banker utfører i henhold til den enhver tid gjeldende
lovgivning som gjelder for sparebanker og de til enhver
tid gitte konsesjoner.»
Bankens visjon er «For Nord-Norge». På SNNs nettsider
finnes ytterligere informasjon om hva som ligger i bank-
ens visjon, forretningsidé og strategiske og finansielle
mål. Styret vedtar klare mål, strategier og risikoprofil for
virksomheten. Dette for å sikre at banken skaper verdi-
er for eierne på en bærekraftig måte. Styret hensyntar
økonomiske, sosiale og miljømessige forhold (ESG).
Bankens regelverk for eierstyring og selskapsledelse
ble sist vedtatt av styret 11.02.26. SpareBank 1 Nord-
Norges medarbeidere skal kjennetegnes av høy etisk
standard. Det innebærer at deres arbeidsadferd skal
være tillitvekkende, ærlig og redelig, og i henhold til
normer, regler og lover som gjelder i samfunnet. Banken
har derfor utarbeidet SNN-koden – et sett med etiske
retningslinjer («Code of conduct»). Den omhandler
blant annet habilitet, forhold til kunder, leverandører
og konkurrenter, verdipapirhandel, innsideregler og
relevante privatøkonomiske forhold. Dette regelverket
gjelder for alle ansatte og tillitsvalgte i styrende organer.
Selskapets etiske retningslinjer er tilgjengelig på
SNNs nettsider.
Alle ansatte og tillitsvalgte er, i henhold til lov og interne
retningslinjer, pålagt taushetsplikt om konsernets eller
kunders forhold, som de får kjennskap til i sitt arbeid.
Taushetsplikten gjelder ikke bare overfor utenforstående,
men også overfor medarbeidere som ikke har tjenstlig
behov for de aktuelle opplysningene. Ingen medarbei-
dere har lov til aktivt å søke opplysninger om andre
medarbeidere, kunder eller utenforstående, via datasys-
temene eller på en annen måte, når det ikke er tjenstlig
nødvendig. SpareBank 1 Nord-Norge har egen varslings-
rutine for medarbeidere som får kunnskap om forhold
som er i strid med gjeldende lover og regler, eller ves-
entlige brudd på interne bestemmelser. Ansatte som
varsler om kritikkverdige forhold i samsvar med interne
rutiner, skal ikke utsettes for noen belastning som følge
av varslingen.
Ansatte har mulighet til å varsle anonymt og til ekstern
varslingskanal. Eksterne aktører har mulighet til å varsle
om mulige kritikkverdige forhold.
SpareBank 1 Nord-Norges samfunnsansvar er en inte-
grert del av virksomheten og omfatter økonomiske,
sosiale, og miljømessige hensyn. Det omfatter også
SNNs samfunnsoppgave som sparebank med et be-
tydelig samfunnsansvar for verdiskaping og utvikling
av landsdelen. Dette gjennom SNNs tjenester som
finanskonsern og vår fordeling av samfunnsutbyttet
og øvrige samfunnsengasjement. Samfunnsansvaret
kommer også til uttrykk gjennom hvordan SNN forvalter
ressurser konsernet disponerer og SNNs dialog med
ansatte, eiere, kunder, leverandører, lokalsamfunn og
øvrige interessenter. Selskapet har egne nettsider for
bærekraft og samfunnsansvar.
Se også det påfølgende kapittelet «Redegjørelse
om samfunnsansvar».
Styret evaluerer mål, strategier og risikoprofil
minst årlig.
Avvik fra anbefalingens punkt 2: Ingen
Årsberetning 43
ANBEFALINGENS PUNKT 3:
Selskapskapital og utbytte
Styret vurderer foretakets kapitalnivå og sammen-
setning løpende i lys av mål, strategi og ønsket risiko-
profil. Konsernet SpareBank 1 Nord-Norge hadde per
31.12.25 en ren kjernekapitaldekning på 16,2 prosent.
Bankens og konsernets soliditet vurderes som
meget god.
Bankens finansielle mål, herunder mål for soliditet,
kommuniseres på SNNs hjemmesider, i periodiske regn-
skapspresentasjoner og bankens årsrapport (se også
foregående punkt). Banken gjennomfører også løpende
gjennomganger av bankens risikoeksponering og kapi-
talbehov. Dette oppsummeres i en årlig rapport (ICAAP)
som forelegges og godkjennes av bankens styre.
For nærmere informasjon om selskapskapitalen, se
punkt 10 i denne redegjørelsen for hvordan Norsk
anbefaling for eierstyring og selskapsledelse etterleves.
Utbytte
Styret har utformet en utbyttepolitikk som grunnlag for
de utbytteforslagene som fremmes for representant-
skapet. Utbyttepolitikken ble sist oppdatert i desember
2025, og gjøres kjent på SNNs hjemmesider, i periodiske
regnskapspresentasjoner og årsrapporten. Represent-
antskapet vedtar hvert år andelen av overskuddet etter
skatt som skal fordeles til egenkapitalbeviseierne og
grunnfondskapitalen som utbytte, forholdsmessig i hen-
hold til egenkapitalens eierbrøk. Andelen som fordeles
til grunnfondskapitalen, utbetales normalt som sam-
funnsutbytte. Det vises til egen omtale av dette i
styrets årsberetning.
Kjøp av egne egenkapitalbevis
For å ha fleksibilitet i forbindelse med salg av egenka-
pitalbevis til ansatte og tillitsvalgte, har representant-
skapet tidligere gitt styret fullmakt til å kjøpe tilbake
eller utstede egne egenkapitalbevis. For å styrke denne
muligheten, ga representantskapet 08.04.25 styret
fullmakt til å kjøpe og etablere pant i egne egenkapital-
bevis, innenfor rammene som er angitt i regulatoriske
krav. Den samlede beholdningen av egenkapitalbevis
som banken eier og/eller har avtalepant i, kan ikke
overstige 5 prosent av bankens eierandelskapital. Det
laveste beløpet som kan betales for egenkapitalbevis
er 12,50 kroner, og det høyeste er 200 kroner. Egen-
kapitalbevis skal kjøpes i verdipapirmarkedet via Oslo
Børs. Avhendelse skal skje gjennom samme marked,
eventuelt som rettet salg mot ansatte og tillitsvalgte
innenfor regulatoriske krav. Pantsettelse skjer gjennom
avtaler med kunder i forbindelse med kredittgivning
og eventuell realisasjon av pantet i verdipapirmarkedet
via Oslo Børs. Fullmakten gjelder til ordinært represent-
antskapsmøte våren 2026, eller så lang tid som Finanstil-
synet godkjenner.
Underskudd
Eventuelt underskudd dekkes ved forholdsmessig over-
føring fra grunnfondskapitalen, herunder gavefondet
og den eierandelskapitalen som overstiger vedtekts-
festet eierandelskapital, herunder utjevningsfondet.
Underskudd som ikke blir dekket av dette, dekkes ved
forholdsmessig overføring fra overkursfondet og
kompensasjonsfondet, og dernest ved nedsettelse
av den vedtektsfastsatte eierandelskapitalen.
Kapitalforhøyelse
Styrefullmakter til kapitalforhøyelser gis på bakgrunn
av konkrete og definerte formål. Per 31.12.25 foreligger
det ingen styrefullmakt til å foreta kapitalforhøyelse i
SpareBank 1 Nord-Norge, utover fullmakt for opptak
av fondsobligasjon, ansvarlig lån og etterstilte gjelds-
instrumenter. Det har ikke vært gjennomført noen
egenkapitalemisjoner i 2025.
Avvik fra anbefalingens punkt 3: Ingen
Årsberetning44
ANBEFALINGENS PUNKT 4:
Likebehandling av eiere
Banken skal, gjennom løpende dialog, sikre eiere og
øvrige interessegrupper mulighet til å gi uttrykk for
deres holdninger til bankens strategiske og forretnings-
messige utvikling. Banken skal ha en profil som sikrer
troverdighet og forutsigbarhet i egenkapitalmarkedet.
Gjennom vedtektene og i styrets og ledelsens arbeid,
legges det vekt på at alle egenkapitalbeviseiere skal
likebehandles og ha samme mulighet for innflytelse.
Alle egenkapitalbevis har lik stemmerett. Banken for-
holder seg til finansforetakslovens regler for eier- og
stemmerettsbegrensninger, så langt de gjelder for
sparebanker med egenkapitalbevis.
I tråd med NUES 2025 vil banken alltid gi en særskilt
og eksplisitt begrunnelse for enhver beslutning om å
fravike fortrinnsretten.
Ved forhøyelse av eierandelskapitalen skal eksisterende
eiere ha fortrinnsrett, med mindre særlige forhold tilsier
at dette fravikes. Fravikelsen vil i så fall bli begrunnet.
SpareBank 1 Nord-Norge har over flere år gjennomført
salg av egenkapitalbevis og/eller ansattemisjoner med
rabatt og bindingstid. Slike transaksjoner er gjennom-
ført for å styrke de ansattes eierskap til egen arbeids-
plass, interessen for bankens lønnsomhet og fremtid,
samt bankens egenkapitalinstrument.
I 2025 fikk de ansatte kjøpe egenkapitalbevis med
spareavtaler på 500, 1 000, 1 500, 2 000, 2 500 eller
3 000 kroner per måned. Maksbeløpet per år er
dermed 36 000 kroner, som trekkes fra lønnen. Hvert
kvartal kjøpes det egenkapitalbevis for oppspart beløp.
For hvert egenkapitalbevis den ansatte kjøper gjennom
spareordningen (opp til de 100 første), tildeles et ekstra
egenkapitalbevis, helt gratis. Deretter blir det betalt
ut et ekstra egenkapitalbevis for hvert andre egenka-
pitalbevis som er kjøpt, opp til 36 000 kroner per år.
Tildelingen av «bonusbevis» skjer to år etter oppstart av
sparingen, og forutsetter at den ansatte fortsatt eier de
opprinnelig oppsparte EK-bevisene og fortsatt er ansatt
i konsernet, med unntak av pensjonister.
Det var 841 ansatte som benyttet seg av tilbudet i
2025. Gjennomsnittlig sparing på disse var ca. NOK
2 420 i måneden.
Avvik fra anbefalingens punkt 4: Ingen
ANBEFALINGENS PUNKT 5:
Fri omsettelighet
Bankens egenkapitalbevis er notert på Oslo Børs og er
fritt omsettelige. Det er ikke vedtektsfestet noen form
for omsetningsbegrensninger.
Avvik fra anbefalingens punkt 5: Ingen.
Årsberetning 45
ANBEFALINGENS PUNKT 6:
Generalforsamlingen (Representantskapet)
Banken er en sparebank, og styringsstrukturen og
sammensetningen av styringsorganene skiller seg fra
aksjeselskap, jf. finansforetakslovens kapittel 8 om
Generalforsamling, styrings- og kontrollorganer.
SpareBank 1 Nord-Norge har derfor generalforsamling
(«representantskap»).
Bankens øverste organ, representantskapet, er
sammensatt av egenkapitalbeviseiere, innskytere,
ansatte og representanter fra det offentlige. De
valgte medlemmer skal samlet gjenspeile spare-
bankens kundestruktur og andre interessentgrupper,
samt samfunnsfunksjonen.
Representantskapet skal se til at banken virker etter sitt
formål og i samsvar med lov, vedtekter og represent-
antskapets vedtak. Representantskapet har følgende
hovedoppgaver:
• Føre tilsyn med styrets forvaltning av selskapet
• Fastsette årsberetning og årsregnskap
• Velge medlemmene til bankens styre og valgkomité
• Velge ansvarlig revisor og fastsette revisors honorar
• Fordeling av det beløp som etter Finansforetaks-
loven § 10-17 kan gis til allmennyttige formål
• Opptak av fondsobligasjoner, ansvarlig lån og
etterstilte gjeldsinstrumenter
Til møter i representantskapet skal banken sikre at
samtlige medlemmer får skriftlig innkalling og tilgang til
alle saksdokumenter, inkludert valgkomiteens innstilling,
med minst 21 dagers varsel. Dokumentene skal være
tilgjengelige på bankens hjemmesider senest 21
dager før møtet. Representantskapet kan ikke treffe
beslutninger i andre saker enn de som er angitt
i innkallingen.
Representantskapet har 40 medlemmer og 20 vara-
medlemmer med følgende representasjon:
• Egenkapitalbeviseiere: 16 medlemmer med
6 varamedlemmer
• Innskytere: 10 medlemmer med 5 varamedlemmer
• Ansatte: 10 medlemmer med 5 varamedlemmer
• Troms fylkesting: 1 medlem og 1 varamedlem
• Finnmark fylkesting: 1 medlem og 1 varamedlem
• Nordland fylkesting: 2 medlemmer og
2 varamedlemmer
Representantskapet har normalt ett møte per år.
Det er varamedlemmer til representantskapet.
Egenkapitalbeviseeiere kan dermed ikke møte
ved fullmektig.
Avvik fra anbefalingens punkt 6: Representantskapet
består av 40 medlemmer, hvorav egenkapitalbevis-
eierne representerer 16 av 40 stemmer. Avvik fra
anbefalingen om at aksjeeiere (egenkapitalbeviseiere)
kan delta i selskapets generalforsamling skyldes at
SpareBank 1 Nord-Norge forholder seg til finansforetaks-
lovens bestemmelser med hensyn til sammensetning
av organer for sparebanker. Samtlige egenkapitalbevis-
eiere kan dermed ikke delta på representantskapsmøtet.
Årsberetning46
ANBEFALINGENS PUNKT 7:
Valgkomité
VALGKOMITÉ FOR REPRESENTANTSKAPET
Valgkomiteen består av fem medlemmer og fem
varamedlemmer, og skal ha representanter fra alle fire
grupper som er representert i representantskapet.
Valgkomiteen velges av representantskapet og skal for-
berede valg av medlemmer i representantskapet, styret
og valgkomité, eksklusive de ansattes representanter.
Valgkomiteen har også som oppgave å gjennomgå
og foreslå eventuelle endringer i honorarstrukturen for
selskapets tillitsvalgte. Retningslinjer for valgkomiteen
fastsettes av bankens representantskap. Valgkomiteen
består av 5 medlemmer og 5 varamedlemmer med
følgende sammensetning:
• To medlemmer og to varamedlemmer fra de
egenkapitalbeviseiervalgte
• Ett medlem og ett varamedlem fra de
innskytervalgte
• Ett medlem og ett varamedlem fra de ansattvalgte
• Ett medlem og ett varamedlem fra de
fylkestingsvalgte
• Komiteen legger vekt på erfaring, kompetanse,
kjønn, bransje og geografi når de forbereder de
ulike valgene.
INNSKYTERVALG
Representantskapets valgkomité skal forberede inn-
skyternes valg av medlemmer og varamedlemmer til
representantskapet. Selve valget foretas gjennom et
elektronisk innskytervalg.
FYLKESTINGSVALG
Representanter fra de tre fylkestingene oppnevnes
av fylkestingene selv.
EGENKAPITALEIERNES VALG
Det avholdes årlig ett valgmøte for egenkapital-
beviseierne hvor egenkapitaleieres representanter til
representantskapet velges og hvor det informeres om
selskapets finansielle situasjon. Egenkapitalbeviseierne
innkalles til valgmøte senest 14 dager før valgmøtet
avholdes. Innkallingen inkluderer valgkomiteens innstill-
ing til representanter til representantskapet samt andre
relevante saksdokumenter.
Stemmerett for egenkapitalbevis innehas av den som
godtgjøres å være registrert i Verdipapirsentralen.
Valgkomiteens leder, eller den han/hun bemyndiger,
fremlegger innstillingene for valgmøtet, herunder også
en redegjørelse for valgkomiteens arbeid. Alle stemme-
berettigede har forslagsrett på valgmøtet. Det skal
holdes særskilt valg på medlemmer og varamedlemmer.
Rekkefølgen varamedlemmene velges i fastsettes
ved valget.
Avstemmingen skjer skriftlig dersom ikke samtlige
møtende samtykker i at avstemmingen skjer på en
annen måte. Den eller de er valgt som har fått flest
stemmer. I tilfelle av stemmelikhet foretas loddtrekning.
VALGSTYRE FOR ANSATTES VALG
I henhold til finansforetaksloven skal valget tilrette-
legges av et valgstyre. Valgstyret skal bestå av minst
tre medlemmer, hvor både de ansatte og ledelsen skal
være representert.
Avvik fra anbefalingens punkt 7:
Alle medlemmene av valgkomiteen til representant-
skapet velges blant gruppene som er representert i
representantskapet. Dette er i tråd med finansforetaks-
lovens regler om sparebanker.
Årsberetning 47
ANBEFALINGENS PUNKT 8:
Bedriftsforsamling og styret, sammensetning
og uavhengighet
Det vises til redegjørelsen for anbefalingens
punkt 6 for informasjon om generalforsamling
(representantskapet).
Styret besto i 2025 av ni fast møtende medlemmer, hvor
syv var valgt av representantskapet og to var valgt av
de ansatte. Fire av styrets ni medlemmer var kvinner,
hvorav tre er valgt av representantskapet og én av de
ansatte. Ni medlemmer velges for to år av gangen.
Det er tegnet forsikring for styrets medlemmer og
konsernsjef for deres mulige ansvar overfor banken og
tredjepersoner. Forsikringen dekker sikredes ansvar for
formueskade, herunder personlig ansvar for bankens
gjeld, som skyldes krav fremsatt mot sikrede i forsikrings-
perioden som følge av en påstått ansvarsbetingende
hendelse eller unnlatelse.
Konsernsjefen er ikke medlem av styret. Ingen av styre-
medlemmene valgt av representantskapet har noen
ansettelses- eller oppdragstakerforhold til konsernet,
utover sine verv som tillitsvalgte. Styremedlemmenes
uavhengighet er vurdert av valgkomiteen og de er
vurdert som uavhengige. Det foretas imidlertid ikke
tilsvarende vurdering for ansattvalgte styremedlemmer.
Disse velges av og blant de ansatte.
Leder og nestleder velges av representantskapet ved
særskilte valg, og for to år av gangen. Sammensetnin-
gen av styret følger av vedtektene. Valgkomiteen skal
sørge for at styrets sammensetning er slik at medlem-
menes kvalifikasjoner oppfyller regulatoriske krav om
egnethet, samt fyller ESMA/EBA sine anbefalinger. I hen-
hold til instruks for valgkomiteen fremkommer følgende:
• Kompetanse – både formell utdanning og erfarings-
bakgrunn skal vektlegges.
• Bransje – ulike bransjer skal være representert.
• Geografi – hele sparebankens markedsområde bør
være representert.
• Kjønn – for styret gjelder bestemmelsene i allmenn-
aksjeloven om representasjon av begge kjønn.
• For øvrige tillitsvalgte, og også innad i de ulike
grupperingene i Representantskapet, bør en mest
mulig lik fordeling mellom kjønnene tilstrebes.
• Habilitet – åpenbare habilitetskonflikter bør unngås.
Styremedlemmer kan ikke inneha styreverv i andre
finansforetak jf. finansforetaksloven § 9-1.
• Tjenestetid – hensynet til kontinuitet må veies opp
mot behovet for fornyelse og uavhengighet jf.
anbefaling i NUES.
Styret har 11 faste møter i året. Styremedlemmenes be-
holdning av egenkapitalbevis i SpareBank 1 Nord-Norge
fremkommer i noter til regnskapet, under presentasjo-
nen av styret i årsrapporten, og på bankens nettside.
Det enkelte styremedlems bakgrunn er også beskrevet
på bankens hjemmeside www.snn.no.
Avvik fra anbefalingens punkt 8: Ingen
Årsberetning48
ANBEFALINGENS PUNKT 9:
Styrets arbeid
Styrets funksjon
Styret leder bankens virksomhet i samsvar med regula-
toriske krav, vedtekter og nærmere retningslinjer gitt av
representantskapet. Styret er ansvarlig for at midlene
banken rår over forvaltes på en trygg og hensiktsmes-
sig måte. Styret har også plikt til å påse at bokføring
og formuesforvaltning er gjenstand for betryggende
kontroll. For nærmere beskrivelse av styrets kontroll-
funksjoner, se anbefalingens punkt 10.
Styret har i tillegg følgende hovedoppgaver:
• Ansette konsernsjef.
• Fastsette instruks for den daglige ledelse av banken.
• Fastsette bankens finansielle og strategiske mål,
risikovilje/risikoprofil, budsjett, markeds- og
organisasjonsmessige mål.
Styret ansetter og avsetter leder for internrevisjonen.
Styret har normalt 11 møter i året. I 2025 ble det avholdt
12 styremøter.
Vesentlige interesser
Styreinstruksen slår fast at et styremedlem ikke må
delta i behandlingen eller avgjørelsen av spørsmål som
har betydning for egen del eller for noen nærstående.
Styremedlemmer skal på eget initiativ opplyse om
enhver interesse den enkelte, ledende ansatte, eller
nærstående kan ha i avgjørelsen av en sak styret har til
behandling. Dette uavhengig av om den kan defineres
som en særinteresse som medfører inhabilitet etter
foranstående punkt.
Med mindre styremedlemmet selv velger å fratre ved
behandlingen av saken, skal styret beslutte om vedkom-
mende skal fratre. Ved vurderingen skal det legges vekt
på alle former for personlige, økonomiske eller andre
interesser hos medlemmet, og behovet for allmenn-
hetens tillit til styrets vedtak og bankens virksomhet.
Styrets vurdering av habilitetsspørsmål skal protokolleres.
Styreinstruksen angir hvordan styret og den daglige
ledelsen skal behandle avtaler med tilknyttede parter,
samt bestemmelser om at det innhentes uavhengig
verdivurdering. Det foreligger per i dag ingen slike
avtaler med tilknyttede parter.
Styrets medlemmer er definert som primærinnsidere,
og må forholde seg til bankens reglement for erverv
av egenkapitalbevis i banken og banker i SpareBank 1-
alliansen.
Ved behandling av engasjement som et styremedlem
har verv eller interesse i, skal den enkelte erklære seg
inhabil og forlate møtet. Styremedlemmer og ledende
ansatte skal også melde fra til styret, hvis de direkte
eller indirekte har en vesentlig interesse i en avtale som
inngås av banken. Banken har innført et eget habilitets-
register og øvrige styreverv registreres.
Styremedlemmene omfattes også av dette.
Evaluering av styret
Styret foretar årlig en egenevaluering av sitt virke med
henblikk på kompetanse, arbeidsform, saksbehandling,
møtestruktur og prioritering av oppgaver. Evalueringen
forelegges valgkomiteen som verktøy for rekrutterings-
arbeidet av nye styremedlemmer.
Godtgjørelsesutvalg
Medlemmer:
• Styrets leder og tre styremedlemmer, hvorav én
representant for de ansatte
• HR-sjef har sekretærfunksjonen
Godtgjørelsesutvalget er felles for de som omfattes av
finansforetaksforskriften. I 2025 bestod utvalget av tre
menn og én kvinne.
Mandat:
Forbereder og fremlegger saker for styret om
godtgjørelsesordningen, herunder blant annet:
• Regulatoriske krav om godtgjørelse
• Policy for godtgjørelser
• Rapport om praktisering av godtgjørelsesordninger
• Utarbeidelse og revidering av retningslinjer om god-
tgjørelse til ledende personer som fremlegges for
representantskapet, samt rapport om etterlevelse av
retningslinjene
• Godtgjørelsesutvalget behandler og gir sin
innstilling til variabel godtgjørelse til ledende
ansatte som omfattes av finansforetaksforskriften
• Rammeverk for variabel godtgjørelse
• Godtgjørelse konsernsjef
Årsberetning 49
Revisjonsutvalg
Revisjonsutvalget er et forberedende og rådgivende
arbeidsutvalg for styret med formål å foreta grundige
vurderinger av utpekte saksområder.
Medlemmer:
Revisjonsutvalget skal bestå av tre medlemmer fra
styret. De skal være uavhengige etter definisjonen i
Norsk anbefaling for eierstyring og selskapsledelse
(Corporate Governance).
Revisjonsutvalgets medlemmer kan delta i andre utvalg.
Medlemmene kan derimot ikke være leder av risiko-
utvalget, godtgjørelsesutvalget eller ansettelsesutvalget.
Revisjonsutvalget må til enhver tid ha nødvendig kom-
petanse til å utføre revisjonsutvalgets oppgaver. Minst
ett av revisjonsutvalgets medlemmer må ha relevant
kompetanse/erfaring innenfor regnskap og revisjon.
Revisjonsutvalget møter så ofte det selv finner det nød-
vendig, men minst fire ganger i året. I 2025 har utvalget
bestått av to menn og én kvinne.
Mandat:
Revisjonsutvalget skal overvåke at konsernet har en
uavhengig og effektiv ekstern revisor og en tilfreds-
stillende regnskapsrapportering i samsvar med regula-
toriske krav. Dette innbefatter at Revisjonsutvalget skal
behandle følgende områder, prosesser og dokumenter
(og alt som faller naturlig inn under dette):
Årlig:
• Årsrapport, inkludert relevante vedlegg.
• Ekstern revisors revisjonsplan.
• Ekstern revisors oppsummerende rapport etter
gjennomføring av lovpålagt revisjon, inkludert
revisjonsberetning.
• Ekstern revisors uavhengighetserklæring.
• Vurdere og innstille for styret på ekstern revisors
godtgjørelse.
• Bærekraftsrapportering (ESG):
• Overvåke konsernets bærekraftsrapportering
og relaterte prosesser for å identifisere infor-
masjonen som rapporteres i henhold til relevante
bærekraftsstandarder
• Sikre at bærekraftsrapporteringen ikke inneholder
grønnvasking
• Gjennomgang av systemer for internkontroll,
risikostyring og internrevisjon på finansiell rapporter-
ing og bærekraftrapportering (ESG).
Kvartalsvis:
• Kvartalsrapport, inkludert relevante vedlegg
(tapsrapport mv.).
Løpende (generelt):
• Gjennomgå og diskutere punkter hvor revisor er
uenig med administrasjonen og/eller hvor det er
påpekt stor usikkerhet fra revisor og/eller andre
forhold som revisor ønsker å diskutere.
• Korrespondanse med Finanstilsynet relatert til
områder som revisjonsutvalget skal behandle.
• Vurdere andre forhold som bestemt av styret og/
eller revisjonsutvalget selv eller som ønskes tatt
opp av ekstern revisor, herunder også brev til
ledelsen (ML).
Løpende (i henhold til likelydende
finansforetaksloven § 8-19 og revisorloven
§ 6-43):
• Informere styret om resultatet av den lovfestede
revisjonen og forklare hvordan revisjonen bidro til
regnskapsrapportering med integritet og revisjons-
utvalgets rolle i den prosessen.
• Forberede styrets oppfølging av regnskapsrappor-
teringsprosessen og komme med anbefalinger eller
forslag for å sikre dens integritet.
• For så vidt gjelder foretakets regnskapsrapportering,
overvåke systemene for internkontroll, risikostyring
og foretakets internrevisjon uten at det bryter med
revisjonsutvalgets uavhengige rolle.
• Ha løpende kontakt med foretakets valgte revisor
om revisjonen av årsregnskapet, herunder særlig
overvåke revisjonsutførelsen i lys av forhold Finans-
tilsynet har påpekt i henhold til revisjonsforordningen
artikkel 26 nr. 6, jf. revisorloven § 12-1.
• Vurdere og overvåke revisors uavhengighet etter
revisorloven kapittel 8 og revisjonsforordningen
artikkel 6, herunder særlig at andre tjenester enn re-
visjon er levert i samsvar med revisjonsforordningen
artikkel 5, jf. revisorloven § 12-1. Ref. også egen full-
makt til administrasjonen knyttet til «kjøp av andre
tjenester fra ekstern revisor».
• Ha ansvaret for å forberede foretakets valg av
revisor og gi sin anbefaling i samsvar med revisjons-
forordningen artikkel 16, jf. revisorloven § 12-1.
Risikoutvalg
Risikoutvalget er et forberedende og rådgivende
arbeidsutvalg for styret med det formål å foreta
grundige vurderinger av utpekte saksområder.
Årsberetning50
Medlemmer:
Risikoutvalget skal bestå av 3 medlemmer fra styret.
De skal være uavhengige etter definisjonen i Norsk
anbefaling for eierstyring og selskapsledelse
(Corporate Governance).
Risikoutvalgets medlemmer kan delta i andre utvalg.
Medlemmene kan derimot ikke være:
• Leder av revisjonsutvalget, godtgjørelsesutvalget
eller ansettelsesutvalget
• Medlem av godtgjørelsesutvalget
Risikoutvalget må til enhver tid ha nødvendig kom-
petanse til å utføre risikoutvalgets oppgaver. Ved
utnevnelse av medlemmer skal det legges vekt på at
medlemmene individuelt eller kollektivt har tilstrekkelig
kompetanse, erfaring og ekspertise vedrørende risiko-
og kapitalstyring. Risikoutvalget møter så ofte det selv
finner det nødvendig, men minst fire ganger i året. I
2025 har utvalget bestått av to kvinner og én mann.
Mandat:
Risikoutvalget skal overvåke at risiko- og kapitalstyrin-
gen i konsernet støtter opp under konsernets strategiske
utvikling og måloppnåelse og sikrer finansiell stabilitet
og forsvarlig formuesforvaltning. Dette innbefatter
at risikoutvalget skal behandle følgende områder,
prosesser og dokumenter (og alt som faller naturlig
inn under dette):
Årlig:
• Egenevaluering av risiko og kapitalbehov (ICAAP)
• Validering av IRB-systemet
• Risikostrategi
• Styrende dokumenter på kredittområdet
• Styrende dokumenter på kapitalmarkedsområdet
• Styrende dokumenter på ESG-området
• Styrende dokumenter på IKT-området
• Styrende dokumenter på AML-området
• Øvrige relevante styrende dokumenter på de ulike
risikoområdene
• Gjenopprettingsplan
• Bail-in playbook
• Pilar 3-rapport
• Lederbekreftelse
• Styrende dokumenter AML-området
• Internrevisjonens årsplan
• Incitamentene i godtgjørelsespolicy og
godtgjørelsespraksis (fra et risikoperspektiv).
Kvartalsvis/tertialvis:
• Risikorapport fra Risikostyring
• Compliancerapport fra Compliance
• Førstelinjerapportering (eksempelvis CISO-rapport
og PVO-rapport)
• Statusrapporter fra internrevisjonen
Løpende:
• Nye strategiske satsninger
• Korrespondanse med Finanstilsynet relatert til
områder som risikoutvalget skal behandle
• Endringer i IRB-systemet (modellendringer mv.)
• Vesentlige nye produkter, prosesser og systemer,
utkontrakteringer mv.
• Risikoprising
• Sikre at IRB-systemet er godt integrert i organis-
asjonen og at IRB-systemet beregner risikonivå og
kapitalkrav på en betryggende måte
• Sikre at banken har adekvate systemer for intern
kontroll, risikostyring, compliance og internrevisjon,
og at disse fungerer tilfredsstillende
• Vurdere andre forhold som bestemt av styret og/
eller risikoutvalget selv eller som ønskes tatt opp av
intern revisor
Periodevis:
• Vurdere og innstille overfor styret på valg av
intern revisor
• Instruks internrevisjonen
• Instruks CRO
• Instruks leder Compliance
Rapportering
Styret mottar periodisk rapportering av:
• Resultatutvikling
• Markedsutvikling
• Ledelses-, personal- og organisasjonsmessig utvikling
• Utvikling i risikobildet og risikoeksponeringen for
banken, herunder status på styrevedtatte risiko-
rammer og måltall, samt status på gjenopprettings-
indikatorer mv.
• Etterlevelse
Foruten ovennevnte, presenteres bankens målekort
som inneholder finansielle, organisatoriske, markeds-
messige og kvalitetsmessige mål, periodisk.
Sentrale forretnings- og fagområder behandles mini-
mum årlig, med evaluering og fastsetting av rammer
og retningslinjer.
Avvik fra anbefalingens punkt 9: Ingen
Årsberetning 51
ANBEFALINGENS PUNKT 10:
Risikostyring og internkontroll
Funksjon for risikostyring
Funksjonen er uavhengig av forretningen, og avdelingen
har overordnet ansvar for helhetlig risikostyring og
internkontroll, herunder ansvar for konsernets risiko-
modeller og videreutvikling av effektive risikostyrings-
systemer mv.
Det foreligger stillingsinstruks for funksjonens leder
(CRO). Denne revideres og vedtas av styret årlig.
Compliancefunksjonen
Compliancefunksjonen er uavhengig av forretningen og
har ansvaret for å kontrollere etterlevelse av regulator-
iske krav og interne retningslinjer i konsernet. Leder av
Compliance har direkte rapporteringslinje til styret.
Leder compliance er ansvarlig for:
• Compliancefunksjonen skal ha en risikobasert til-
nærming til kontrolloppgavene, og det skal utarbei-
des en complianceplan som skal danne grunnlag for
kontroller og det forebyggende arbeidet. Kontroll-
handlinger skal dokumenteres, og hendelser og avvik
registreres.
• Kontrollere og overvåke at konsernet etterlever
det til enhver tid gjeldende eksterne og interne
regelverk, og påse at tiltak som iverksettes for å
håndtere manglende etterlevelse er tilstrekkelig.
• Ivareta rollen som etterlevelsesansvarlig iht.
hvitvaskingsloven § 35 (2).
• Ivaretar rollen som complianceansvarlig for
verdipapirforetaket.
• Legge til rette for effektiv identifikasjon av risiko for
manglende etterlevelse av relevante eksterne krav,
samt gi råd om risikoreduserende tiltak.
• Holde konsernsjef løpende orientert om utvikling og
drift av sitt ansvarsområde.
• Videreutvikle rammeverk for styring av relevante
etterlevelsesrisikoer i konsernet i tråd med vedtatt
risikostrategi.
• Forebyggende arbeid mot, og løpende kontroll med,
hvitvasking og terrorfinansiering.
• Uavhengig ledelse- og styrerapportering av
compliancerisiko i konsernet.
• Gi opplæring, veiledning og rådgivning.
• Overvåke og følge opp effektiviteten i
kontrolltiltakene.
• Leder Compliance skal forelegges strategier og
forretningsplaner og særskilt delta i vurderingene
dersom foretaket utvider forretningsområdene eller
lanserer nye produkter. Før beslutninger om at nye
eller vesentlig endrede produkter, tjenester,
prosesser eller kanaler tas i bruk i konsernet, skal
leder Compliance forelegge en vurdering av at
etterlevelse er tilstrekkelig ivaretatt.
• Gi konsernet råd og veiledning om akseptabel ad-
ferd og praksis i forhold til tolkning av eksternt og
internt regelverk.
Compliancefunksjonen i verdipapirforetaket ivaretas av
complianceavdelingen i konsernet.
Det foreligger stillingsinstruks for leder Compliance.
Instruksen revideres og vedtas av styret årlig. Den inklu-
derer complianceansvaret for verdipapirforetaket.
Internrevisjon
Internrevisor er et redskap for styret og administras-
jonen for overvåking av at risikostyringsprosessen er
målrettet, effektiv og fungerer som forutsatt. EY står
for leveransen av internrevisjonstjenester for konsernet.
Internrevisjonen har hele virksomheten som sitt arbeids-
område. Dette inkluderer også vesentlige aktiviteter
som er utkontraktert, samt datterselskap som er under-
lagt forskrift om risikostyring og internkontroll, eller som
har en aktivitet som vurderes som vesentlig for konser-
net. Internrevisjonens hovedoppgave er å bekrefte at
den etablerte internkontrollen fungerer som forutsatt,
og påse at etablerte risikostyringstiltak er tilstrekkelige
sett opp mot bankens risikoprofil.
Internrevisjonen rapporterer tertialvis til styret, som
vedtar årsplaner og budsjett for internrevisjonen.
Revisjonens rapporter og deres anbefalinger til
forbedringer i bankens risikostyring blir kontinuerlig
gjennomgått og implementert.
Det utarbeides en revisjonsplan som diskuteres med
konsernledelsen, behandles i risikoutvalget og god-
kjennes av styret. Internrevisjonens risikovurderinger
ligger til grunn for hvilke områder som skal gjennomgås.
Det utarbeides særskilte revisjonsrapporter, med resul-
tater og forslag til forbedringstiltak, som presenteres
Årsberetning52
for ansvarlig leder og konsernets ledelse. Et sammen-
drag av rapportene sendes tertialvis til risikoutvalget
og styret.
Eventuelle konsulentoppdrag utføres innenfor de stand-
arder og anbefalinger som gjelder for internrevisorer
(IIA/NIRF).
Deretter følger Strategiske prinsipper for risiko- og
kapitalstyring, som allerede ligger i dette punktet.
Strategiske prinsipper for risiko- og
kapitalstyring
Risiko- og kapitalstyringen i SpareBank 1 Nord-Norge
skal understøtte konsernets strategiske utvikling og
måloppnåelse, og samtidig sikre finansiell stabilitet og
forsvarlig formuesforvaltning. Dette skal oppnås
gjennom de strategiske prinsippene:
Innsikt
• God forståelse av konsernets risikoeksponering.
• God risikokultur som kjennetegnes av høy bevissthet
om risikostyring og internkontroll.
Kvalitet
• Helhetlig risikostyring som sikrer effektiv drift og
forsvarlig håndtering av vesentlige risikoer.
• Differensiert risikostyring som sikrer rett kvalitet i
prosesser og systemer.
Kundeorientert
• Forstå hvordan ulike kundeaktiviteter driver risikoen
i virksomheten.
• Balansere forholdet mellom risiko og forretning på
en god måte.
Klimaavtrykk
• SpareBank 1 Nord-Norge skal ikke tilby produkter og/
eller tjenester, eller utføre handlinger som innebærer
vesentlig risiko for miljøødeleggelser.
Risikovilje
Risikostrategien er det mest sentrale dokumentet innen
risiko- og kapitalstyring i konsernet. Risikostrategien
definerer hvilken risiko konsernet er villig til å akseptere
(risikovilje) for å nå konsernets forretningsmessige mål,
slik de er definert i forretningsstrategien.
Risikoviljen er definert både kvalitativt og kvantitativt,
og for både et normalscenario og et stresscenario.
Konsernets kvalitative risikovilje er presentert i
tabellen nedenfor.
RISIKOOMRÅDE
RISIKOVILJE 2025
RISIKOVILJE NORMALSCENARIO RISIKOVILJE STRESS-SCENARIO
Forretningsrisiko Lav
Soliditet Lav
Kredittrisiko Moderat Lav til moderat
Markedsrisiko Lav til moderat
Likviditetsrisiko Lav
Eierrisiko Moderat
Operasjonell risiko Lav til moderat
Compliancerisiko Lav
ESG-risiko Lav til moderat
Systemrisiko Eksternt gitt
Samlet risikovilje Lav til moderat
Årsberetning 53
Den samlede risikoviljen er lav til moderat, og uendret
fra tidligere år. Den kvalitativt definerte risikoviljen
operasjonaliseres gjennom kvantitative risikorammer
og måltall innenfor hvert av risikoområdene. Hvilket
scenario konsernet til enhver tid skal styres etter be-
sluttes av styret. Gjennom 2025 har konsernets risikovilje
vært definert med utgangspunkt i et normalscenario.
Scenariovurderinger gjennomføres løpende.
Det er et bærende prinsipp at konsernets risikoekspo-
nering til enhver tid skal være innenfor konsernets risiko-
vilje og risikoevne. Konsernets risikoeksponering innen
finansielle risikoer har i all hovedsak vært i tråd med
styrevedtatt risikovilje gjennom hele 2025. For ytterlig-
ere informasjon vises det til konsernets årsregnskap og
pilar 3-rapport.
Rammeverk for risikostyring og
internkontroll
COSO-rammeverket
Gjennom den løpende virksomhetsutøvelsen er konser-
net eksponert for ulike typer risikoer som kan forhindre
måloppnåelse. Konsernet har derfor prosesser og
systemer for risikostyring og internkontroll for å sikre
langsiktig verdiskaping gjennom effektiv drift og fors-
varlig håndtering av de risikoene som konsernet
er eksponert for.
De strategiske prinsippene for risiko- og kapitalstyr-
ing danner grunnlaget for rammeverket for styring og
kontroll av både enkeltrisikoer og konsernets samlede
risikoeksponering. Konsernets rammeverk for risikostyr-
ing og internkontroll tar utgangspunkt i rammeverket til
Committee of Sponsoring Organizations of the Tread-
way Commissions (COSO) der følgende fem elementer
anses som sentrale i å oppnå et effektivt og integrert
internkontrollsystem:
• Kontrollmiljø: Omfatter de ansatte i konsernet,
herunder deres individuelle egenskaper og integritet,
etiske verdier, holdninger og kompetanse, samt
organisering og ansvarsforhold. I SpareBank 1
Nord-Norge er risikostyring og internkontroll organ-
isert i henhold til trelinjemodellen (3LOD), nærmere
beskrevet nedenfor.
• Risikovurdering: Identifisering og vurdering av
interne og eksterne forhold som påvirker konsernets
måloppnåelse.
• Kontrollaktiviteter: Retningslinjer og prosedyrer
som skal sikre at identifiserte risikoer reduseres og
håndteres på en effektiv måte.
• Informasjon og kommunikasjon: Prosesser som
sikrer at relevant informasjon identifiseres og
kommuniseres i tide.
• Overvåking: Prosesser for å sikre at internkontrollen
er hensiktsmessig definert og gjennomført, og at
den er effektiv og tilpasningsdyktig.
I SpareBank 1 Nord-Norge er prinsippene for intern
kontroll i COSO-rammeverket operasjonalisert gjennom
konsernets etiske retningslinjer, og andre styrende
dokumenter, herunder blant annet policy for risiko-
styring og internkontroll.
Policy for risikostyring og internkontroll
Policy for risikostyring og internkontroll er vedtatt av
styret, og definerer blant annet:
• Prinsipper for risikostyring og internkontroll
• Organisering og ansvarsforhold
• Dokumentasjon og rapportering
Disse hovedelementene er nærmere beskrevet
i det følgende.
Prinsipper for risikostyring og
internkontroll
Konsernets arbeid med risikostyring og internkontroll
gjennomføres i tråd med følgende prinsipper:
• Organisering: Risikostyring og internkontroll skal
være organisert etter prinsippet om de tre forsvars-
linjene.
• Helhetlig: Risikostyring og internkontroll skal være
helhetlig, langsiktig og balansert, og en integrert del
av konsernets virksomhetsstyring.
• Innsikt: Risikostyring og internkontroll skal være
basert på innsikt.
• Konsistent: Risikostyring og internkontroll skal være
tilpasset risikoviljen på området.
• Kvalitet: Risikostyring og internkontroll skal være
kvalitetsriktig, og være gjenstand for kontinuerlig
forbedring og utvikling.
• Operasjonalisering: Risikostyring og internkontroll
skal operasjonaliseres nærmere gjennom:
• Styrende dokumenter
• Systemstøtte
• Ansvarsmatriser i henhold til HUKI-metodikk
• Periodiske risikovurderinger av prosesser
• Risikovurderinger ved nye produkter, systemer og
initiativer (PoPS)
Årsberetning54
Organisering og ansvarsforhold
Konsernets organisering skal underbygge, og være
i tråd med, regulatoriske krav og interne ambisjoner
knyttet til risikostyring og internkontroll. I SpareBank 1
Nord-Norge er risikostyring og internkontroll organisert
i henhold til trelinjemodellen (3LOD) som illustrert og
beskrevet nedenfor.
Styret
• Har overordnet ansvar for forsvarlig
organisering, herunder at krav til forsvarlige
styrings- og kontrollsystemer etableres.
• Skal fastsette overordnede styrende
dokumenter.
Konsernsjef og konsernledelsen
• Har ansvar for daglig ledelse iht.
retningslinjer gitt av styret.
• Sørge for at risikostyring er ordnet på en
betryggende måte.
1. FORSVARSLINJE:
Forretnings-
områder og
fagavdelinger
• Sørge for å
etablere
tilstrekkelig
internkontroll av
prosesser og
aktiviteter innenfor
organisasjonen.
• Gjennomføre
kontrollaktiviteter.
2. FORSVARSLINJE:
Risikostyring
og Compliance
• Overvåke,
kontrollere og
vurdere intern-
kontroll og risiko.
• Rapportere,
informere og
anbefale til ledelse
og styret.
• Rådgi og veilede
1. linje.
3. FORSVARSLINJE:
Internrevisor
• Uavhengige
vurderinger av
styring og kontroll.
• Rådgi basert
på funn.
• Proaktive bidrag til
konsernets mål-
oppnåelse.
Ekstern revisor
Tilsynsmyndigheter
Årsberetning 55
Hele virksomheten anses som en del av kontrollmiljøet.
Alle deler av virksomheten har ansvar for risikovurderin-
gen av vesentlige risikoer relatert til eget forretnings-
område, etablere kontrolltiltak for å redusere risikoen,
samt måle, evaluere og rapportere på status på
risikostyring og internkontroll innenfor sitt ansvarsom-
råde og i relasjon til sin rolle i trelinje-modellen. Dette
innebærer følgende:
Styret i SpareBank 1 Nord-Norge har ansvaret for å
vedta en forsvarlig risikoprofil, avkastningsmål, over-
ordnede rammeverk for risiko- og kapitalstyring,
inkludert IRB-systemet, og risikomodeller generelt.
Styret er videre ansvarlig for å vedta risikorammer og
fullmakter, samt å initiere, vurdere og godkjenne den in-
terne prosessen for vurdering av risikoeksponering og
kapitalbehov (ICAAP) og tilhørende kapitalplanlegging.
Styret skal forsikre seg om at rammeverket er tilstrekke-
lig kommunisert og implementert i hele konsernet, og
videre forsikre seg om at rammeverket følges opp med
tilstrekkelig autoritet og ressurser.
Styrets oppgaver er formalisert i en egen årsplan som
oppdateres årlig. Denne skal sikre at styret har tilstrek-
kelig tid og fokus på tillagte sentrale oppgaver. For
ytterlige informasjon, se anbefalingens punkt 9.
Konsernsjef (CEO) har ansvaret for den overordnede
risikostyringen. Konsernsjef er dermed ansvarlig for
implementering av effektive risikostyringssystemer i
konsernet, og at risikoeksponeringen overvåkes.
Konsernsjef er også ansvarlig for delegering av
fullmakter og rapportering til styret.
Ledere av forretningsområder og fagavdelinger,
samt ansatte, har ansvaret for den daglige risiko-
styringen innenfor sine ansvarsområder. Lederne skal
til enhver tid påse at risikostyringen og risikoekspon-
eringen er innenfor de rammer og styringsprinsipper
som er besluttet av styret eller konsernsjef.
Kreditt er konsernets sentrale avdeling innenfor kreditt-
området, med ansvar for utarbeidelse og vedlikehold
av mål, styrende dokumenter, samt operativ styring
og oppfølging av konsernets kredittvirksomhet og
kredittrisikohåndtering.
Avdeling for risikostyring er organisert uavhengig av
forretningsenhetene og rapporterer direkte til konsern-
sjef. CRO (Konserndirektør Risk), som leder enheten, kan
rapportere direkte til styret dersom situasjonen skulle
kreve det. Avdelingen har ansvaret for videreutvikling
og forvaltning av rammeverket for risikostyring, kapital-
styring og internkontroll, inkludert risikomodeller og
risikostyringssystemer. Avdelingen har også ansvaret
for løpende overvåking og rapportering av konsernets
risikoeksponering til styret.
Compliance er en uavhengig funksjon som identifiserer,
vurderer, gir råd om, overvåker og rapporterer virksom-
hetens compliancerisiko. Konsernets compliancefunks-
jon dekker alle forretningsenheter, fagavdelinger og
datterselskaper med hensyn til etterlevelse av regula-
toriske krav og interne retningslinjer. Avdelingen skal
være uavhengig og skal, der dette er nødvendig, sam-
arbeide med andre fagpersoner og avdelinger. Dette
gjelder særlig risikostyring, juridisk avdeling og intern-
revisjon, samt etterlevelsesansvarlige i datterselskaper.
Internrevisjonen overvåker at risikostyringsprosessen
er målrettet, effektiv og fungerer som forutsatt.
Internrevisjonen rapporterer til styret. Internrevisjonens
rapporter og anbefalinger om forbedringer skal følges
opp av organisasjonen. Konsernets internrevisjon hånd-
teres av EY.
Eksternrevisors hovedoppgave er å vurdere hvorvidt
konsernets årsregnskap er i samsvar med regulatoriske
krav, og foretar årlig revisjon av konsernets årsregn-
skap. Videre skal ekstern revisor vurdere om formues-
forvaltningen er ordnet på en betryggende måte og
med forsvarlig kontroll. I tillegg foretar eksternrevisor
en attestasjon av konsernets bærekraftsrapportering.
Tilsynsmyndigheter. SpareBank 1 Nord-Norge er under-
lagt tilsyn fra norske myndigheter, herunder Finanstil-
synet og Datatilsynet mv. Finanstilsynet vurderer blant
annet resultatene av konsernets interne kapitalvurder-
ingsprosess (ICAAP), og likviditets- og finansierings-
Årsberetning56
prosess (ILAAP), gjenopprettingsplanen og den årlige
valideringen av IRB-modellene for kredittrisiko.
Dokumentasjon og rapportering
Systemer og retningslinjer for risikostyring og intern-
kontroll, risikovurderinger, resultater av internkontroller,
samt evalueringer av internkontrollprosesser skal do-
kumenteres. Rapportering knyttet til konsernets arbeid
med risikostyring og internkontroll foretas på ulike
nivåer i relasjon til trelinjemodellen. De mest sentrale
rapporteringene innbefatter:
Finansiell rapportering: Konsernet overholder gjel-
dende regulatoriske krav, og bidrar til å sikre relevant,
pålitelig, tidsriktig og lik informasjon til bankens egen-
kapitalbeviseiere og verdipapirmarkedet for øvrig.
Konserndirektør Konsernfinans (CFO) er ansvarlig de
finansielle rapporteringene.
• Investor relations: Treasury har ansvaret for investor
relations (IR). Avdelingen har løpende kontakt med
investorer og investormiljøer.
• Eksternrapporteringer: Regnskapsavdelingen
utarbeider all finansiell rapportering for SpareBank
1 Nord-Norge. Avdelingen påser at rapporteringen
skjer i samsvar med regulatoriske krav og regnskaps-
standarder, samt styrets retningslinjer. Avdelingen
fastsetter retningslinjer for månedlig, kvartalsvis og
årlig rapportering fra alle forretning- sområdene og
datterselskaper, på bakgrunn av interne og eksterne
krav. Det er etablert kontrolltiltak for all finansiell
rapportering for å sikre korrekt, gyldig og fullsten-
dig rapportering. Tiltakene omfatter rimelighets- og
sannsynlighetskontroller innenfor de spesifikke
forretningsområdene, og på et mer aggregert nivå.
Videre er det etablert prosesser som sørger for at
regnskapsrapporteringen kvalitetssikres løpende
gjennom detaljerte avstemmingskontroller daglig
og månedlig.
Eventuelle feil og mangler følges opp og korrigeres
fortløpende. Ekstern revisor foretar årlig revisjon av
konsernets årsregnskap.
• Internrapportering: Økonomi og virksomhetsstyring
er ansvarlig for internregnskapet og internrapporter-
ing av status på de finansielle målene. Det er etablert
gode målesystemer for oppfølging av alle forretning-
sområdene i konsernet, hvor de mest sentrale mål-
tallene for hvert område følges opp løpende i kon-
sernets system for virksomhetsstyring. CFO vurderer
løpende forretningsområdenes finansielle resultater
og måloppnåelse, påser at alle enhetene presterer i
tråd med konsernets overordnede økonomiske mål,
og rapporterer til konsernsjef.
Risikorapportering: Utviklingen i konsernets risiko-
eksponering, både innen finansielle og ikke-finansielle
risikoområder, i relasjon til konsernets risikovilje, samt
relevante interne og eksterne forhold, rapporteres til
styret kvartalsvis. Konserndirektør Risk (CRO) er
ansvarlig for rapporteringen.
Compliancerapport: Regulatoriske endringer og ut-
viklingen i konsernets etterlevelsesrisiko i relasjon
til konsernets risikovilje, policy for compliance og
kontrollplanen for complianceavdelingen rapporteres
til styret kvartalsvis. Leder for Compliance er ansvarlig
for rapporteringen.
Internkontrollrapportering: Det gjennomføres en årlig
internkontrollrapportering (lederbekreftelsen) som
skal gi oversikt over ledernes vurderinger av intern-
kontrollen innen sine ansvarsområder, herunder egen
rolle i internkontrollen. Dette skal gi konsernsjefen og
styret et grunnlag for å kontrollere at internkontrollen er
forsvarlig ivaretatt.
ICAAP: I forbindelse med konsernets årlige interne
kapitalvurderingsprosess (Internal Capital Adequacy
Assessment Process, ICAAP) foretas det eksplisitte
vurderinger av risikostyringen og internkontrollen innen
alle vesentlige risikoområder. ICAAP rapporteres til
styret og Finanstilsynet.
For ytterligere informasjon om rapporteringer relatert
til risikostyring og internkontroll vises det til konsernets
pilar 3-rapport.
Avvik fra anbefalingens punkt 10: Ingen.
Årsberetning 57
ANBEFALINGENS PUNKT 11:
Godtgjørelse til styret
Styrets medlemmer mottar en fast, årlig godtgjørelse.
Godtgjørelsen er ikke resultatavhengig. Styrets leder og
nestleder godtgjøres særskilt, og styremedlemmer som
deltar i styreutvalg, mottar godtgjørelse for dette. Ingen
av styrets medlemmer valgt av representantskapet har
normalt oppgaver for banken utover styrevervet.
Det kan opprettes ad hoc-utvalg som honoreres sær-
skilt. Representantskapet har fastsatt en timesats for
slikt arbeid, og slike utvalg benyttes for eksempel ved
ansettelse av konsernsjef.
For styremedlemmer valgt av de ansatte deltar disse i
konsernets spareprogram for ansatte.
Avvik fra anbefalingens punkt 11: Ingen.
ANBEFALINGENS PUNKT 12:
Lønn og annen godtgjørelse til ledende personer
Det er vedtatt retningslinjer om lønn og annen godt-
gjørelse til ledende personer som er tydelige og
forståelige, og bidrar til bankens forretningsstrategi,
langsiktige interesser og økonomiske bæreevne.
Retningslinjene er offentlige og kan finnes på SNNs
hjemmeside, under Bærekraftsbiblioteket.
Konsernet har etablert en Policy for godtgjørelser som
samsvarer med konsernets overordnede mål, risiko-
toleranse og langsiktige interesser. Den skal bidra til å
fremme og gi incentiver til god styring av og kontroll
med konsernets risiko, motvirke for høy eller uønsket
risikotaking, bidra til å unngå interessekonflikter og
være i henhold til gjeldende lov og forskrift. Retnings-
linjene er godkjent av representantskapet og prakti-
seringen av disse legges frem for representantskapet.
Konsernets policy for godtgjørelser har særskilte regler
for ledende ansatte, andre ansatte og tillitsvalgte med
arbeidsoppgaver av vesentlig betydning for foretakets
risikoeksponering. Det samme er tilfellet for ansatte og
tillitsvalgte med kontrolloppgaver, jfr. krav i forskrift om
godtgjørelsesordninger i finansinstitusjoner, verdipapir-
foretak og forvaltningsselskap for verdipapirfond.
Styret har etablert et godtgjørelsesutvalg som et
forberedende organ i saker som gjelder vurdering og
fastsettelse av kompensasjon til konsernsjefen. Videre
skal utvalget innstille overfor styret på retningslinjer for
godtgjørelse til ledende ansatte (konsernledelsen). Det
er styret som fastsetter godtgjørelsesutvalgets mandat.
Retningslinjene legges fram for representantskapet.
Styrets erklæring om lederlønn er et eget saks-
dokument til representantskapet. De forhold som
tidligere var omtalt i styrets erklæring om lederlønn
og i notene er nå omtalt i «Rapport om lønn og godt-
gjørelse til ledende personer».
Se også omtale av styrets godtgjørelsesutvalg under
punkt 9. Fastlønn skal utgjøre hoveddelen av den totale
godtgjørelsen for ansatte. Konsernsjefen, eller den
vedkommende delegerer oppgaver til, er ansvarlig for
årlig å fremlegge saksfremlegg for godtgjørelsesutval-
get ved tildeling av variabel godtgjørelse til ledende
ansatte for godtgjørelsesutvalget. Utvalget fremmer
saken for styret.
Avvik fra anbefalingens punkt 12: Ingen.
Årsberetning58
ANBEFALINGENS PUNKT 13:
Informasjon og kommunikasjon
Informasjon og effektiv kommunikasjon underbygger
tillitsforholdet mellom eiere, styret og ledelsen, og
sørger for at bankens interessentgrupper har mulighet
til løpende å vurdere og forholde seg til banken.
Bankens informasjonspolitikk legger derfor vekt på en
aktiv dialog med bankens ulike interessegrupper, der
åpenhet, forutsigbarhet og innsyn settes i fokus.
Banken legger videre vekt på at korrekt, relevant og
tidsriktig informasjon om bankens utvikling og resultater
skal skape tillit i investormarkedet.
Informasjon til markedet formidles gjennom kvartalsvise
investorpresentasjoner, hjemmesiden og børs- og
pressemeldinger. Det avholdes også regelmessige
presentasjoner for internasjonale samarbeidspartnere,
långivere, investorer og andre interessentgrupper. Den
åpne informasjonspraksisen følger de til enhver tid
gjeldende taushetspliktsregler.
SpareBank 1 Nord-Norges finanskalender offentliggjøres
på bankens hjemmeside.
Avvik fra anbefalingens punkt 13: Ingen.
ANBEFALINGENS PUNKT 14:
Selskapsoverdragelse
Den som vil gjennomføre erverv som vil medføre at
vedkommende blir eier av en kvalifisert eierandel i en
sparebank, må på forhånd sende melding om dette til
Finanstilsynet, jf. Finansforetaksloven § 6-1. Det samme
gjelder erverv som vil medføre at en kvalifisert eier-
andel økes slik at den vil utgjøre eller overstige hen-
holdsvis 20, 30 eller 50 prosent av kapitalen eller
stemmene i finansforetaket, eller slik at eierandelen gir
bestemmende innflytelse som nevnt i allmennaksjeloven
§ 1-3, i finansforetaket. Oversikt over de 20 største egen-
kapitalbeviseierne i SpareBank 1 Nord-Norge finnes i
noter til regnskapet og på bankens hjemmeside.
Avvik fra anbefalingens punkt 14:
Lovpålagte eierbegrensninger.
Årsberetning 59
ANBEFALINGENS PUNKT 15:
Revisor
Ekstern revisor velges av representantskapet etter
innstilling fra styret, etter forutgående behandling i
revisjonsutvalget. Banken har samme revisor i morsel-
skapet og alle datterselskapene. Ekstern revisor legger
frem en årlig plan for revisjonsutvalget, med hoved-
trekkene for gjennomføringen av revisjonsarbeidet.
Revisor deltar i styremøter som behandler årsregn-
skapet og i revisjonsutvalgets møter som behandler
regnskapet. I tillegg gjennomgås konsernets intern-
kontroll, herunder identifisering av svakheter og forslag
til forbedringer. Revisjonsutvalget og styret avholder
minst ett årlig møte med revisor uten at konsernsjefen
eller andre fra den daglige ledelsen er til stede.
Ekstern revisor avgir beretning til representantskapet
om disse forholdene.
Det er fastsatt retningslinjer for den daglige
ledelsens adgang til å benytte revisor til andre
tjenester enn revisjon.
Representantskapet fastsetter revisors honorar.
Avvik fra anbefalingens punkt 15: Ingen
Tromsø, 03.03.26
Styret og konsernsjef i SpareBank 1 Nord-Norge
Dette dokumentet er elektronisk signert, se bekreftelse etter revisors beretning.
Årsberetning60
Årsberetning 61
Bærekraft
1. Generell informasjon 64
Miljøinformasjon
2. EUs taksonomi 102
3. Klimaendringer 148
4. Biodiversitet og økosystemer 196
Sosiale forhold
5. Egne ansatte 206
6. Berørte lokalsamfunn 224
7. Forbrukere og sluttbrukere 232
Styringsmessige forhold
8. Forretningsførsel 248
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Generell informasjon62
SpareBank 1 Nord-Norge har som finanskonsern en omfattende påvirkning
på miljø og samfunn. Konsernet har både direkte og indirekte påvirkning
på interessenter, klima, natur, samfunn, mennesker og menneskerettigheter.
Dette bringer med seg et ansvar om å bevare og styrke positiv påvirkning,
og minimere negativ påvirkning. Årets rapportering på bærekraft er en
beskrivelse av hvordan konsernet jobber med temaene. Beskrivelsen svarer
ut rapporteringskravene fra EUs bærekraftrapporteringdirektiv Corporate
Sustainability Reporting Directive (CSRD). Herunder er konsernet pliktig
å rapportere i tråd med European Sustainability Reporting Standards
(ESRS). Rapportering på bærekraft er utviklet i tråd med ESRS og er
attestert av revisor.
I dette kapittelet finnes SpareBank 1 Nord-Norges rapportering på
bærekraft. Første del består av overordnet informasjon om konsernets
arbeid med og styring av området. Videre er kapitlene delt inn med
utgangspunkt i konsernets vesentlige temaer.
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Generell informasjon 63
1. Generell informasjon
1.1. Rapporteringsgrunnlag
Bærekraftsrapporteringen er utviklet for perioden
01.01.2025–31.12.2025 og gjelder for regnskapsmessig
konsern med samme konsolideringsnivå som finans-
regnskapet. Selskaper som dermed inngår i konsolidert
bærekraftsrapportering er:
• SpareBank 1 Nord-Norge AS
• SpareBank 1 Finans Nord-Norge AS
• SpareBank 1 Regnskapshuset Nord-Norge AS
• EiendomsMegler 1 Nord-Norge AS
• Fredrik Langes Gate 20 AS
• SpareBank 1 Nord-Norge Portefølje AS
‒ Finansmodell 1 AS
Rødbanken Holding AS er et ideelt AS og konsolideres
følgelig ikke inn i konsernets regnskap. Selskapet inngår
derfor heller ikke i bærekraftsrapporteringen.
Med mindre annet er spesifisert, gjelder bærekrafts-
informasjonen det regnskapsmessige konsernet.
Enkelte EU-regelverk stiller krav om rapportering på
regulatorisk konsern, som avviker fra regnskapsmessig
konsolidering. Slike avvik fra regnskapsmessig konsolid-
ering vil fremkomme der det er aktuelt.
Bærekraftsrapporteringen inkluderer data fra verdi-
kjeden oppstrøms og nedstrøms, så langt det har latt
seg gjøre. De ulike IROenes
1
plass i verdikjeden, med
tilhørende rapportering, vil fremkomme i hvert enkelt
underkapittel. For nærmere informasjon, se 1.7 Strategi,
forretningsmodell og verdikjede.
SpareBank 1 Nord-Norge består av morbank og datter-
selskap, heretter omtalt som Konsernet. Konsernet er
en del av SpareBank 1-alliansen, som består av flere
selvstendige banker i Norge som samarbeider om ut-
vikling og levering av finansielle produkter og tjenester.
Arbeidet er organisert gjennom selskapene SpareBank
1 Gruppen og SpareBank 1 Utvikling DA. Alle deltagende
banker i SpareBank 1 eier alliansen i felleskap gjennom
ulike eierbrøker. Noen av de felleseide selskapene har
sentrale aktiviteter som inngår i SpareBank 1 Nord-Norges
verdikjede. Bærekraftsrapporten inneholder derfor
informasjon om alliansen som en del av verdikjeden.
En utfordring for årets rapportering er at de ulike
selskapene i alliansen har fått utsatt rapporteringsplikt
på CSRD. Dette gjennom EU-kommisjonens «Stop
the clock-direktiv» som en del av forenklingspakken
Omnibus. EU ble enige i desember 2025 om nye terskler
for hvilke selskaper som vil være rapporteringspliktige
på CSRD. Dette utfordrer innhenting av riktig data fra
verdikjedene til bruk i rapporteringen.
Der hvor rapportering avviker fra standarden vil det
fremkomme opplysninger om dette i det aktuelle
avsnittet, samt en forklaring på når det er forventet at
data vil være på plass for rapportering.
Noen tallfestede måltall i konsernets risikostrategi blir
ikke offentliggjort i denne årsrapporten av sensitivitets-
hensyn. Dette gjelder også interne mål relatert til
omstillingsprodukter for personmarked (PM) og
bedriftsmarked (BM). Utover dette er det ikke holdt
tilbake informasjon i rapporten på bakgrunn av
intellektuell eiendomsrett.
1 Forkortelsen IRO står for impact, risks og opportunities og benyttes videre i denne rapporten for å betegne vesentlige påvirkninger,
risikoer og muligheter.
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Generell informasjon64
1.2. Særlige omstendigheter
Konsernets doble vesentlighetsanalyse danner grunn-
laget for hva som skal inngå i bærekraftsrapporten.
Dette definerer igjen hvilke European Sustainability
Reporting Standard (ESRS) konsernet er rapporterings-
pliktige på. For nærmere beskrivelse av analysen, se
1.9. Dobbel vesentlighetsanalyse.
Tidshorisonten for dobbel vesentlighetsanalyse og
denne rapporten følges av samme tidshorisonter som
konsernet bruker i øvrig risikostyring og tilsvarer:
Kort: 1 år (Regnskapsåret)
Medium: 2–5 år
Lang: >5 år
Estimater og usikkerheter
Det er assosiert særlig usikkerhet rundt enkelte kvanti-
tative størrelser som rapporteres i 2. EU Taksonomi
og 3. Klimaendringer. Tabell 1-1 gjengir disse.
Tabell 1-1: Usikre størrelser som inngår i bærekraftsrapporteringen
USIKKER STØRRELSE ÅRSAK TIL USIKKERHET
REFERANSE FOR NÆRMERE
INFORMASJON
Taksonomiforenlig
eksponering
Det vil alltid være forbundet noe usikkerhet rundt eksponering rapportert
som taksonomiforenlig som følge av for eksempel avhengighet av
motpartens rapportering, kvalitet og fullstendighet i tredjepartsdata.
2.1 Taksonomi
Klimagassutslipp egen
drift
Store deler av konsernets driftsutslipp har blitt beregnet ved å koble
økonomisk data fra regnskapet sammen med sektorsnittede utslipps-
faktorer fra klimakostmodellen til Asplan Viak AS. Dette følger av konsernets
begrensede tilgang på utslippsdata direkte fra leverandører.
3.8 Klimaregnskap
Klimagassutslipp kun-
deportefølje
For store deler av utlånsporteføljen benyttes det sektorsnittede utslipps-
estimater fra PCAF. Dette følger av konsernets begrensede tilgang til
direktedata om utslipp på kundenivå.
3.8 Klimaregnskap
Klimagassutslipp i
allianseselskap
Konsernet rapporterer konsoliderte utslipp fra vesentlige tilknyttede
selskap og felleskontrollerte virksomheter i SpareBank 1-alliansen.
Disse selskapene benytter også estimater i sin utslippsrapportering til
eierbankene med tilhørende usikkerhet.
3.8 Klimaregnskap
Eksponering mot
fysisk klimarisiko
Konsernet benytter kartdata fra NVE og Kartverket for å vurdere hvor
eksponert bolig- og næringseiendomsporteføljen er for fysisk klimarisiko.
Dataene inkluderer ikke eventuelle klimatilpasningstiltak.
3.2.2 Fysisk klimarisiko
Konsernet arbeider sammen med SpareBank 1-alliansen
om å forbedre prosesser for innhenting av data og øke
datakvaliteten til bruk i rapportering og måling.
Konsernet følger en rekke lovkrav relatert til bærekrafts-
forhold som er avdekket under vesentlighetsanalysen.
Herunder Lov om offentliggjøring av bærekraftsinfor-
masjon i finanssektoren og et rammeverk for bærekraft-
ige investeringer. Se kapittel 2. EUs taksonomi.
Øvrig lovpålagt rapportering om bærekraftrelaterte
temaer finnes på konsernets nettsider:
• Redegjørelse for aktsomhetsvuderinger relatert
til åpenhetsloven
• Aktivitets- og redegjørelsesplikten i tråd med
Likestillings- og diskrimineringsloven
• Rapport om godtgjørelser for ledende personer
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Generell informasjon 65
Spesielle begivenheter i 2025:
• Konsernet har i fjerde kvartal vedtatt ny omstillings-
plan gjeldende for PM, BM (næringseiendom, fiskeri
og havbruk) samt egen drift. Rapportering på denne
planen vil inngå i årets rapportering.
• Konsernet har per 31.12.2025 981 årsverk, sum
inntekter 6 460 MNOK og balanse 144 303 MNOK.
På bakgrunn av dette er konsernet fortsatt innenfor
terskelen av rapporteringspliktige CSRD-selskaper.
Det er likevel gjort forenklinger i årets rapporter-
ing der det har latt seg gjøre. Det vil gjøres en ny
vurdering om hvorvidt konsernet møter tersklene for
rapporteringspliktig i løpet av 2026.
• Forenklinger og overgangsregler knyttet til
taksonomirapportering er vurdert i 2025. Konsernet
velger å rapportere med lik metodikk som i
årsrapport for 2024. Årets taksonomirapportering
inneholder også for første gang eksklusjoner knyttet
til fysisk klimarisiko. For nærmere informasjon om
dette, samt øvrige metodeendringer, se 2. EUs
taksonomi.
• Konsernet har endret faktorbibliotek som benyttes
i beregning av utslipp fra kundeporteføljen, ved å
gå fra Exiobase til CEDA i tråd med PCAF-anbefalin-
ger. Sammenligningstall er omarbeidet. For mer
informasjon, se 3.8. Klimaregnskap.
Innfasingskravet i ESRS 1 vedlegg C er benyttet for:
• ESRS S1 S1-7: Opplysninger om ikke-ansatte arbeidere
i foretakets egen arbeidsstyrke.
• ESRS E4 SBM-3 § 48: Opplysninger om finansielle
effekter relatert til biodiversitet og naturpåvirkning
grunnet manglende kundedata.
1.3. Styrende organer
Representantskapet, styret med tilhørende utvalg, og
Konsernledelsen utgjør administrasjons-, ledelses- og
kontrollorganene i SpareBank 1 Nord-Norge (Figur 1-1).
Figur 1-1: Styrende organ i SpareBank 1 Nord-Norge
Representantskapet
Styret
Revisjonsutvalget, Risikoutvalget,
Godtgjørelsesutvalget
Konsernsjef
Øvrig konsernledelse
1. forsvarslinje:
• Konsernsjef
• Forretnings-
enheter
2. forsvarslinje:
• Risikostyring
• Compliance
3. forsvarslinje:
• Intern revisjon
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Generell informasjon66
1.3.1. Styrets sammensetning, rolle og kompetanse
Styret har det overordnede ansvaret for beslutning og
tilsyn med konsernets doble vesentlighetsanalyse og
tilhørende IROer samt sentrale policyer som legger
føringer for konsernets arbeid med ESG.
Styrets kompetanse på bærekraft er i hovedsak ivare-
tatt gjennom de ulike medlemmenes erfaring fra styre-
og ledelsesarbeid i næringslivet og andre organisasjon-
er. Samlet utgjør dette kompetanse som dekker flere
sentrale ESG-dimensjoner. Deriblant relevante bransjer
som fornybar energi og sjømat, samt tung regulatorisk
erfaring innen finans.
Styret har i 2025 deltatt i opplæring om CSRD (Corpo-
rate Sustainability Reporting Directive) og AML (Anti
Money Laundering). Policy for styrets kompetanse
er oppdatert i tråd med økte kompetansekrav. For
ytterligere informasjon om styremedlemmenes CV
vises det til konsernets nettsider.
Styret i SpareBank 1 Nord-Norge består av ni medlemmer,
hvorav styrets leder, nestleder og fem styremedlemmer
velges av Representantskapet. De to øvrige medlem-
mene er ansattrepresentanter som velges av konser-
nets ansatte. Det er i tillegg valgt to ansattrepresentan-
ter som vara. Styrets sammensetning fremgår av Tabell
1-2. Navnene på styrets medlemmer kan sees i note 22
i årsregnskapet.
Tabell 1-2: Styrets sammensetning
Antall medlemmer med ledelsesansvar i SNN 0
Antall medlemmer uten ledelsesansvar i SNN 9
Antall ansatterepresentanter 2
Antall og prosentandel kvinner 4 (45 %)
Antall og prosentandel menn 5 (55 %)
Kvinne-mann-ratio (kvinner/menn) 0,8
Prosentandel uavhengige styremedlemmer 78 %
1.3.2. Styrets behandling av bærekraftstemaer
Styret i SpareBank 1 Nord-Norge har det overordnede
ansvaret for konsernets arbeid med bærekraft, inklud-
ert overvåking av vesentlige påvirkninger, risikoer og
muligheter. Styrets revisjonsutvalg følger opp dette
årlig gjennom godkjenninger av vesentlighetsanalysen
og årsrapport. Styret vedtar også Policy for bærekraft
og andre policyer som håndterer relevante IROer.
Styrets godtgjørelsesutvalg har et særlig ansvar for
IRO som omhandler likestilling og likelønn. Risiko- og
revisjonsutvalget overvåker ESG-risikoer samt risikoer
relatert til bærekraftsrapporteringen. For en nærmere
beskrivelse av konsernets styreutvalg, se Redegjørelse
om foretaksstyring.
Styrets øvrige rolle i behandling av bærekraftstemaer er:
• Vedta konsernets forretningsstrategi og påse at
forretningsmodellen er forenlig med overgangen til
en bærekraftig økonomi i tråd med Parisavtalen.
• Vedta konsernets doble vesentlighetsanalyse og
tilhørende identifiserte bærekrafttemaer og IROer.
Status på konsernets håndtering av IROer inngår i
styrets årsberetning.
• Vedta Policy for bærekraft og andre relevante policyer.
• Fastsette måltall i risikostrategi på ESG og overvåke
disse kvartalsvis.
• Overvåke flere vesentlige bærekraftstemaer kvartals-
vis og motta rapportering årlig, blant annet gjennom
rapportering på risikostrategi.
• Ansvar for konsernets bærekraftsrapportering som
en del av styrets beretning.
• Vedta konsernets omstillingsplan.
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Generell informasjon 67
1.3.3. Representantskapet
Representantskapet er det øverste styringsorganet i
SpareBank 1 Nord-Norge. Det består av 40 medlemmer,
fordelt på fire grupper: egenkapitalbeviseiere, inn-
skytere, ansatte og offentlige representanter.
Representantskapets ansvar inkluderer:
• Å velge medlemmer til bankens styre og valgkomité.
• Å føre tilsyn med styrets forvaltning av banken.
• Å godkjenne årsberetning og årsregnskap.
• Å velge ekstern revisor og fastsette revisors honorar.
• Å fordele midler til allmennyttige formål i henhold
til Finansforetaksloven.
• Å gi fullmakt til opptak av ansvarlige lån og andre
gjeldsinstrumenter.
Representantskapet møtes én gang i året. Deres
orientering om ESG-forhold og oppsyn med relevante
IROer skjer gjennom årsrapportering. Tabell 1-3 viser
Representantskapets sammensetning.
Tabell 1-3: Representantskapets sammensetning
ANTALL PROSENT
Ansatterepresentanter 10 25 %
Egenkapitalbeviseiere 16 40 %
Kunder 10 25 %
Representanter fra
fylkeskommuner
4 10 %
Kvinner 20 50 %
Menn 20 50 %
1.3.4. Konsernledelsens sammensetning, rolle
og kompetanse
Konsernsjefen har det øverste operative ansvaret
for at bærekraft integreres i forretningsmodellen og
rapporteres i henhold til gjeldende regelverk. Det
operasjonelle ansvaret for bærekraft i konsernet er
delegert til konserndirektør for Konsernfinans gjennom
egen fagavdeling på bærekraft. Ansvaret for styring og
kontroll av ESG-risiko med utgangspunkt i retningslinjer
for bærekraftsrisiko i finansforetak (EBA GL
2
), er tillagt
Konserndirektør for Risk, mens ansvaret for utøvelsen
er tilordnet hele organisasjonen. Innenfor avdelingene
Bedriftsmarked, Risikostyring og i Treasury er det ansatt
egne fagressurser på ESG. Sosial bærekraft og styrings-
forhold er fulgt opp av egne fagavdelinger under
Konserndirektør for Organisasjon og Forretnings-
støtte, som HR, Antihvitvask og Samfunnsløftet.
Hver ansvarlig konserndirektør har ansvar for at det
er etablert policyer, mål og tiltak på relevante IROer
og sikre at det iverksettes risikoreduserende tiltak,
redusere negativ påvirkning eller iverksette tiltak der
muligheter er identifisert. Ansvaret for årlig rapporter-
ing på fremdrift er også tillagt ansvarlige enhet. Noen
av IROene er delt mellom flere konserndirektører,
mens andre områder i sin helhet er fordelt til enkelte
fagmiljøer. En rolle- og ansvarsmatrise (HUKI) på ESG
beskriver ansvaret ytterligere. Denne er vedtatt av
konsernledelsen og implementert i organisasjonen.
Avdeling for bærekraft gjennomfører årlig GAPs vurder-
ing på oppfølging av IROer, og rapporterer om status
til Konsernsjef.
Bærekraftsforhold er videre nedfelt og fulgt opp gjen-
nom konsernets virksomhetsstyringssystem, styrings-
dokumenter og kjerneprosesser. Måloppnåelse på
ESG rapporteres til konsernledelsen jevnlig.
Konsernledelsens kompetanse på bærekraft er i hoved-
sak ivaretatt gjennom de ulike medlemmenes erfaring
fra styre- og ledelsesarbeid i næringsliv. Alle konsernets
ledere har i 2025 fått obligatorisk opplæring i CSRD
og AML. Policy for bærekraft definerer konsern-
direktørenes ansvar for å påse at de innehar riktig
kompetanse for å etterleve IROer som er tilordnet
deres fagavdelinger.
Konsernledelsen besto i 2025 av konsernsjef og 6
konserndirektører, alle med lederansvar.
2 https://www.finanstilsynet.no/nyhetsarkiv/nyheter/2025/retningslinjer-fra-eba-om-handtering-av-barekraftsrisiko-i-finansforetak/
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Generell informasjon68
Styring og kontroll av ESG-risiko i konsernet
Konsernet følger trelinjemodellen (3LOD) for styring og
kontroll av alle risikotyper, inkludert ESG-risiko (se Figur
1-1 i 1.3. Styrende organer).
Første forsvarslinje – Forretningsområdene
Ledere i forretningsområdene har ansvar for å iden-
tifisere, håndtere og rapportere ESG-risiko knyttet til
eget område.
Andre forsvarslinje – Risikostyring og Compliance
Avdeling for Risikostyring og Compliance overvåker
ESG-risiko på konsernnivå. Ansvarlige er konserndirektør
for Risikostyring og leder for Compliance.
De skal:
• Påse at styret vedtar risikovilje for ESG.
• Påse at det er etablert styring og kontroll av
ESG-risiko i henhold til styrevedtatt risikovilje.
• Overvåke etterlevelse av interne retningslinjer og
eksterne krav relatert til ESG-risiko er i henhold til
styrevedtatt risikovilje.
• Rapportere periodisk på konsernets risikoeksponering
innenfor ESG-risiko.
• Gjennom risikostrategi følge opp relevante IROer fra
konsernets vesentlighetsanalyse.
Compliance har direkte rapporteringslinje til konsernsjef
og styret, og gjennomfører internkontroller. Det er ikke
etablert egne kontrollrutiner for å overvåke IROer sær-
skilt. ESG er imidlertid definert som et eget risiko- og
kontrollområde i konsernets compliance-rapportering
Tredje forsvarslinje – Internrevisjon
Internrevisjonen rapporterer til styret og følger årlige
revisjonsplaner. ESG-risiko inngår i revisjonens gjennom-
ganger. Mer informasjon om trelinjemodellen finnes i
konsernets Pilar 3-rapport.
Øvrige styringsfunksjoner knyttet til ESG
• ESG-team: Oppnevnt av konsernledelsen for å god-
kjenne engasjementer under grønt finansrammeverk
(GFF). Ledes av leder for Treasury og inkluderer
representanter fra ulike forretningsområder og
SNN Finans.
• RIKAP (styringsforum for risiko og kapitalstyring):
Følger opp konsernets risikoprofil, finansiering og
regulatoriske krav. ESG-risiko inngår i vurderinger
av ICAAP, risikostrategi og risikorapporter. Forumet
består av konserndirektører og fagledere.
ANTALL PROSENT
Kvinner 3 43 %
Menn 4 57 %
Tabell 1-4: Konsernledelsens sammensetning
1.3.5. Konsernledelsens behandling av
bærekraftstemaer
Konsernets doble vesentlighetsanalyse med relevante
IROer er en del av grunnlaget som vurderes i konsernets
fastsettelse av Forretnings- og risikostrategi. De ulike
IROene håndteres videre gjennom konsernledelsens
arbeid, herunder strategiske diskusjoner om konsekven-
ser og implikasjoner, godkjenning av mål og ambisjoner
og utarbeidelse av styrende dokumenter og ressurs-
planlegging. Alle vesentlige IROer har vært behandlet
i Styret gjennom behandling og vedtak av dobbel
vesentlighetsanalyse 2025. I Tabell 1-10 i kapittel 1.10
Vesentlige IROer gis en oversikt over konsernledelsens
og Styrets behandling av vesentlige IROer i rapport-
eringsperioden. Tabellen viser også en oversikt over
hvilke IROer som ikke særskilt behandlet i Styret
eller konsernledelsen, utover beslutning om
dobbel vesentlighet.
Porteføljestyre for innovasjon:
Konsernet har et etablert rammeverk for håndtering
av nye idéer og tiltak som omfatter både små og
større forretningsinitiativer. Problemstillinger knyttet
til ESG vurderes der dette er relevant. I 2025 ble klima-
relaterte risikoer og muligheter særlig behandlet i
følgende initiativer:
• Energirådgivning Regnskapshuset & Bedriftsmarked
• Taktisk veikart ESG for Personmarked
• ESG datatjeneste fra Sparebank 1 Utvikling
• Grønt lån alliansen (omstillingslån bedriftsmarked)
Konserndirektør for følgende fagområder er faste
representanter i Porteføljestyret: Forretningsutvikling
og teknologi, Risikostyring, Konsernfinans, Organisasjon
og forretningsstøtte samt konserndirektører for BM og
for PM. I tillegg møter administrerende direktører i
konsernets datterselskap. Møtene avholdes hvert kvartal.
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Generell informasjon 69
1.4. Bærekraftsrelaterte insentivordninger
SpareBank 1 Nord-Norge har som hovedregel at det
ikke er bonusordninger tilknyttet ansatte eller styrende
organer. Dette med unntak av investeringsrådgivere,
som har en egen bonusordning. Denne ordningen er
ikke basert på særskilte prestasjoner innenfor ESG,
samtidig vil manglende etterlevelse av regulatoriske
krav innen blant annet bærekraft være en av flere
faktorer som inngår i verdiberegningsgrunnlaget ved
eventuelle reduksjoner i bonus. Det er ingen øvrige
godtgjørelser knyttet til måloppnåelse på bærekrafts-
forhold i andre deler av konsernet. Konsernets godt-
gjørelsespolitikk besluttes av styret. Mer om dette
kan leses i Retningslinjer for godtgjørelse på
konsernets nettsider.
1.5. Due diligence
SpareBank 1 Nord-Norge gjennomfører aktsomhets-
vuderinger i flere sentrale prosesser. Herunder blant
annet gjennom:
• ESG-vurderinger gjennom ESG-modulen (BM)
• Bærekraftsvurderinger av verdipapirfond
• Innkjøpsprosess og utkontraktering
• Sponsorater og Samfunnsløftet
• HR-prosesser
Konsernets rutine for gjennomføring av aktsomhets-
vurderinger er utviklet med utgangspunkt i OECDs
retningslinjer for flernasjonale selskaper. Nærmere infor-
masjon om konsernets aktsomhetsvuderinger finnes i
egen redegjørelse på snn.no. Det er i 2025 gjennomført
en ny risikovurdering av etterlevelse på Åpenhetsloven.
Tabell 1-5 viser stegene i SNNs aktsomhetsvurderinger
og hvor disse er beskrevet i bærekraftsrapporten.
Tabell 1-5: Aktsomhetsvurderingens deler og hvor de er beskrevet i bærekraftsrapporteringen
SENTRALE ELEMENTER I AKTSOMHETSVURDERINGEN PLASSERING I BÆREKRAFTSRAPPORTERINGEN
Innarbeiding av aktsomhetsvurdering i styring, strategi og
forretningsmodell
1.3 Styrende organer (GOV-2)
1.4 Bærekraftsrelaterte insentivordninger (GOV-3)
Vesentlige IROer og kobling mot strategi og forretnings-
modell i kapittel 3-8 (SBM-3)
Samarbeid med berørte interessenter i alle viktige trinn i
aktsomhetsvurderingen
1.3 Styrende organer (GOV-2)
1.8 Interessentdialog (SBM-2)
1.9 Dobbel vesentlighetsanalyse (IRO-1)
Styrende dokumenter i kapittel 3-8 (MDR-P)
Dialog med egne ansatte/berørte lokalsamfunn/kunder i
kapittel 5-7 (S1-2, S3-2, S4-2)
Identifisering og vurdering av negative påvirkninger 1.9 Dobbel vesentlighetsanalyse (IRO-1)
1.10 Vesentlige IROer (SBM-3)
Iverksetting av tiltak for å håndtere negative påvirkninger Tiltak for håndtering av vesentlige IROer i kapittel 3-8 (MDR-A)
3.3 Omstillingsplan (E1-1)
Oppfølging av innsatsens effektivitet og kommunikasjon Mål og indikatorer i kapittel 3-8 (MDR-T og MDR-M)
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Generell informasjon70
1.6. Risikostyring relatert til
bærekraftsrapporteringen
Konsernet rapporterte i 2024 for første gang i tråd med
CSRD. Rapporteringskravene har vært omfattende og
ført til endringer i flere prosesser og rutiner for å sikre
etterlevelse i tråd med rapporteringskravene. Det er ut-
viklet egne interne rutiner for gjennomføring av dobbel
vesentlighetsanalyse, og for bærekraftsrapportering.
Der defineres blant annet oppgavene for de ansvarlige
som skal:
• Sette seg inn i hvilke rapporteringskrav som treffer
fagområdet basert på IROer og vesentlige rapport-
eringsstandarder.
• Påse at styringsdokumenter, tiltak og mål er på plass.
• Forstå datakravet på rapporteringspunktene.
Herunder gjøre en vurdering av hvordan rapporter-
ingspunktene kan svares ut på sikt, og forberede
enheten på rapporteringspunkter med innfasingskrav.
Konsernet erkjenner likevel at det vil være risiko forbun-
det med innføring av bærekraftsdirektivet i de første
årene. Det er derfor gjennomført en risikovurdering
av risikoer knyttet til bærekraftsrapportering med
utgangspunkt i Standard for periodisk risikovurdering.
Denne er behandlet av revisjonsutvalget i forkant av at
årsrapporten er fremlagt, og er registrert i konsernets
styringssystem for operasjonell risiko. Følgende risikoer
er identifisert:
• Feilaktige tall, manglende eller ufullstendige data
• Tidsbegrensninger med stramme frister
• Manglende samsvar mellom faktisk rapportering
og ESRS
• Risiko for manglende internkontroll av
bærekraftsrapporteringen
• Kvalitet på rapporteringen
• Nøkkelpersonrisiko knyttet til bærekrafts-
rapportering
Listen over risikoer er ikke uttømmende og vil opp-
dateres årlig. Tiltak for å mitigere risikoene er iverksatt
og følges opp gjennom konsernets styringssystem for
operasjonell risiko. Noen av tiltakene vil innføres og
videreutvikles i løpet av 2026.
1.7. Strategi, forretningsmodell og
verdikjede
Konsernets forretningsmodell er fundamentalt forankret
i prinsippet om lokal verdiskaping gjennom tilstede-
værelse i nord gjennom en snart 190 år lang historie.
Forretningsstrategien bygger rundt prinsippet om felles
verdiskaping for kundene, samfunnet og konsernet.
Dette kommer til uttrykk gjennom tre strategiske mål: å
være førstevalget for folk og bedrifter, en engasjert og
inkluderende organisasjon, og løfte landsdelen (nytt mål
fra 2026). Konsernets visjon «For Nord-Norge» handler
om å stå ved landsdelens side, og arbeide for å være
den foretrukne bankforbindelsen i nord.
Samtidig erkjenner konsernet at all dets virksomhet
kan ha en negativ påvirkning på klima, natur, folk og
samfunn. Alle valg konsernet gjør i sine policyer,
styringssystemer, produkter som tilbys og rådgivning
som gis vil ha konsekvenser. Noe av dette utgjør direkte
risikoer for konsernet, mens andre forhold kan omsettes
til muligheter. I konsernets doble vesentlighetsanalyse
kapittel 1.9 er dette utdypet nærmere.
Forretningsstrategien er sammen med risikostrategi
konsernets viktigste styringsverktøy for ledelsen, styret
og hver enkelt medarbeider, gjeldende for alle sel-
skapene i konsernet. Her legges føringer for mål som
skal oppnås og prioriteringer som skal gjennomføres.
Strategien er utviklet med innsikt fra Innsiktsrapporten
SNN 2030, markedsundersøkelser samt gjennom dialog
med interne og eksterne interessenter. Les mer om
interessentinvolvering i kapittel 1.8 Interessentdialog.
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Generell informasjon 71
Styret er øverste ansvarlig for vedtak og oppfølging
av forretningsstrategien. Forretningsstrategien er
tilgjengelig for alle ansatte via konsernets interne
styringssystemer og inngår i opplæringsprogram og
lederutvikling. Hovedprinsippene kommuniseres også
eksternt gjennom årsrapport og nettsider.
Konsernet tilbyr et bredt spekter av produkter og
tjenester til både privatpersoner og bedrifter innenfor
bank, regnskap, sparing, forsikring, eiendomsmegling
og finansiering. Alle bransjer som konsernet har finan-
siering innenfor kan leses i note 11 i årsregnskapet.
Markedsområdet er primært kunder i Nord-Norge, men
konsernet har også kunder lenger sør i landet. Kundene
befinner seg både i byene og distriktene. Fordeling av
kreditteksponering fordelt på geografi kan sees i note
2 i årsregnskapet. Konsernet har et sterkt lokalt fokus
og er engasjert i å støtte lokalsamfunnene gjennom
ulike initiativer og prosjekter. De fleste av konsernets
ansatte bor og lever i Nord-Norge. En nærmere beskriv-
else av ansattefordeling finnes i 5.6.2. Antall ansatte.
1.7.1. Verdikjede
Konsernet skaper verdi gjennom å tilby sine produkter
i et marked, og knytte dette til et internasjonalt kapital-
marked. Aktiviteter som inngår i verdikjeden oppstrøms
består av innsatsfaktorer som finansmarkedstjenester
(funding, fond, forsikring) og innkjøp som IT og kontor-
leie, samt leveranser fra alliansens produksjonsselskaper
(SpareBank 1 Gruppen og SpareBank 1 Alliansen). Egne
aktiviteter i konsernet består av rådgivningstjenester,
låne- og spareprodukter, betalingstjenester m.fl. Ned-
strøms aktiviteter i konsernets verdikjede er kunder,
investeringer og samfunnsutbytte. Se Figur 1-2.
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Generell informasjon72
OPPSTRØMS EGNE AKTIVITETER NEDSTRØMS
Finansmarkedet
• Fondsleverandør
• Funding (inkluderer innskudd,
egenkapital, funding)
• Forsikring
Andre varer og tjenester
• Kontorleie
• IT
• Innkjøp av varer og tjenester
• Leveranser fra SpareBank 1 Utvikling
• Produktselskaper
Rådgivning og tjenester
• Eiendomstjenester
• Sparing, plassering og innskudd
• Pensjon
• Formidling av forsikring
• Regnskapstjenester og rådgivning
for bedrifter
• Formidling av verdipapirer og fond
Egne investeringer
• Likviditetsportefølje
• Felleseide selskaper
• Tilknyttede selskaper
Bedriftskunder
• SMB
• Relasjonskunder
• Storkunder
Betalingstjenester
Stabsfunksjoner
Sponsorat og
samfunnsengasjement
Utlån og finansiering
• Boliglån inkl. grønne boliglån
• Forbrukslån
• Billån eller lån til andre kjøretøy
• Leasing
• Finansiering, kassakreditt og
garantier
Privatkunder
Samfunnsutbytte
Egne ansatte
Figur 1-2: SpareBank 1 Nord-Norges verdikjede. Se Årsregnskapet note 11 for nærmere informasjon om bransjer
banken finansierer.
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Generell informasjon 73
1.7.2. Strategier for bærekraft
Verden står overfor store klimarelaterte endringer og
økt press på naturressurser. Dette skader ikke bare
natur og samfunn, det er også med på å påvirke finan-
siell stabilitet i verden. Dette, i kombinasjon med klima-
politikk både i Norge og EU, økte rapporteringskrav
for virksomheter og samfunnets generelle bevegelse
mot lavutslipp, vil påvirke konsernets evne til å drive
og skape verdi i fremtiden. Bærekraft og ESG-risiko
er derfor en del både av konsernets forretningsstra-
tegi og risikostrategi. Disse er førende for konsernets
arbeid med produkter, tjenester og prosesser
som gjennomføres.
Ett av konsernets strategiske satsingsområder i 2025
har vært «bærekraftig og lønnsom vekst». Dette handler
blant annet om å styrke konsernets grønne portefølje
gjennom å tilby konkurransedyktig kapital til aktiviteter i
tråd med konsernets grønne finansrammeverk. Samtidig
posisjoneres konsernet til handel med grønne finans-
instrumenter. Konsernet har også utviklet en omstillings-
plan som en viktig driver for konsernets arbeid med
omstilling og mål på vekst innenfor bærekraft, både når
det gjelder utlånsvirksomhet for PM og BM og for egen
drift. Se kapittel 3 for mål på området.
Ett av virkemidlene er grønne lån til privat- og bedrifts-
markedet. Det at konsernet kan tilby grønne produkter
med gode betingelser er noe som opptar kunder og
interessenter. Grønne lån er produkter knyttet til
energimerke og lån til miljøvennlige og energibespar-
ende tiltak i nye og gamle boliger, fritidsboliger, hytter
og næringseiendom. Lånet gir kunden gunstig rente,
enten de skal bygge nytt, pusse opp eller bare bytte
til energikilder med mindre belastning på miljøet. De
grønne lånene er utviklet med utgangspunkt i grønne
finansrammeverk som setter kriteriene for hva som kan
defineres som grønt.
Et annet viktig virkemiddel i bærekraftssatsingen er
tjenester som kan bidra til omstilling. SpareBank 1 Regn-
skapshuset Nord-Norge har de siste årene bygget opp
en egen avdeling med rådgivere på bærekraft. I 2025
lanserte Regnskapshuset tjenesten Energimerking for
næringseiendomsbygg.
Konsernet har interne mål for omstillingsprodukter
relatert til PM og BM. Disse er ikke i tråd med MDR-T
kravene og inngår ikke i rapporteringen for 2025.
ESG-data som brukes til måloppfølging kommer fra
flere ulike kilder bestående av direktedata, estimater og
porteføljeinformasjon. Et eget Dashbord for å overvåke
ESG-porteføljen samler og fremstiller dataene som
brukes til porteføljestyring.
En utfordring i arbeidet med grønne lån er tilgangen til
og mangelen på data. Eksempel på dette er manglende
energimerker og overholdelse av Energimerkeforskrif-
ten, og feil eller mangelfull egenregistrering. Dette kan
føre til at grønn omstilling av eiendomsmassen blir
vanskelig å dokumentere, og utfordrer både kunder
som ønsker å ta grønne valg, og banker som vil doku-
mentere sine virkemidler for omstilling. Det utgjør også
en direkte risiko for kunden i tilfeller der de sitter med
feil energimerke eller manglende opplysninger om sin
eiendom, noe som igjen kan ha betydning for utleie,
omsetning og dokumentasjon ved oppgraderinger.
En viktig prioritet for konsernet i 2025 har derfor vært
å jobbe med å øke datakvalitet innenfor ESG når det
gjelder eiendomsmassen, spesielt gjennom å innhente
energiattest og data om eiendommers energiforbruk
gjennom estimater. Dette er nedfelt i konsernets
risikostrategi og videre oppfølging i kredittpolicy.
Dokumenterte energiattester er også nødvendig i
bankers tilrettelegging for grønne produkter, og for
rapportering på EUs taksonomi.
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Generell informasjon74
1.8. Interessentdialog
Konsernets interessentdialog kan sees i Tabell 1-6. Formålet med
dialogen å sikre at interessenter synspunkter informerer konsernets
strategi og forretningsmodell.
Tabell 1-6: Oversikt over SNNs viktigste interessentgrupper, dialogen med dem og videre oppfølging
INTERESSENTER DIALOGFORM VIKTIGE TEMAER HENSYNTATT I DVA OPPFØLGING
Kunder • Posisjonsmåling PM og BM
• Kundemøter PM og BM
• Bærekraftsundersøkelsen
2025
• Dialog med BM-kunder i
forbindelse med scoring i
ESG-modulen
• Strategisk betydning av
bærekraft
• Kunders opplevelse av SNN
som bankforbindelse
• Kundenes ESG-risiko
Tiltak:
Funn fra bærekraftsundersøkelsen har
vært et sentralt innsiktsgrunnlag i identi-
fisering av IROer. Tiltak som iverksettes vil
forsøksvis øke kundenes oppmerksomhet
på klimarisiko i egne investeringer.
BM-kundens ESG-score kan ha betydning
for pris.
Strategiendringer:
I forretningsstrategien er følgende
prinsipp en prioritet: Være førstevalget
for folk og bedrifter. Videre er «øko-
systemer» og «bærekraftig vekst»
videreført som satsingsområder i
forretningsstrategien for 2026.
Informering til styrende organer
• Posisjonsmåling legges frem årlig for
konsernledelsen og er bidrag inn
i strategiprosess.
Styret mottar rapportering om ESG-
screening av kunder.
Ansatte • Utviklingssamtaler
• Personalrapporten
• WinningTemp
• Intern og ekstern
varslingskanal
• Trepartssamarbeidet/AMU
• Mangfoldsforumet
• Innspill til konsernets
arbeid med verdier
• Kompetanse og kurs
• Sykefravær
• Mangfold og inkludering
• Jobbengasjement
Tiltak
Funn fra ansatteundersøkelsen (Winning
Temp) er et sentralt innsiktsgrunnlag i iden-
tifisering av IROer. Tiltak som iverksettes er
forventet å ha en positiv effekt på ansattes
opplevelse av arbeidsgiver.
Konsernet har etablert følgende verdier:
Ekte, nær, enkelt gjennom forreningsstrategi.
Konsernet har i 2025 hatt en egen trainee
med fokus på mangfold.
Interne arrangement knyttet til mangfold
og psykisk helse.
Strategiendringer:
I forretningsstrategien er følgende prin-
sipp en prioritet: Vi skal ha engasjerte
ansatte i en inkluderende organisasjon.
Informering til styrende organer
• Kvartalsvis gjennomgang av
resultatene fra Winningtemp til
Konsernledelsen.
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Generell informasjon 75
INTERESSENTER DIALOGFORM VIKTIGE TEMAER HENSYNTATT I DVA OPPFØLGING
Det nordnorske
samfunnet
• Bærekraftsundersøkelsen
2025
• Evaluering av
Samfunnsløftet
• Medieoppslag
• Representantskapet
• Konferanser (Agenda
Nord-Norge)
• Investordialog
• Få bedrifter anser
bærekraft som strategisk
viktig
• Tolkning av rapporterings-
krav bærekraft
• Sikkerhet og beredskap
• Lønnsomhet
Tiltak
Funn fra bærekraftsundersøkelsen og eval-
uering av Samfunnsløftet har vært et viktig
innsiktsgrunnlag i identifisering av IROer,
og er med på å påvirke hvordan konsernet
utvikler og utøver sin samfunnsrolle.
Strategiendringer
SNN har for 2025 satt et nytt strategisk mål
med tilhørende KPIer: Vi løfter landsdelen.
Informering til styrende organer:
• IROer er lagt frem for styret i forbindelse
med dobbel vesentlighet.
• Samfunnsløftet har i 2025 revidert sin
strategi, vedtatt av styret.
Myndigheter • Årlige statusmøter med
Finanstilsynet og kvartals-
vis rapportering på enkelte
områder
• Deltagelse i Finans
Norges fagutvalg
• Bankens rolle i det grønne
skiftet
• Konsernet er omfattet av
bærekraftsrapporterings-
direktivet CSRD/ESRS
• Økte krav til bankers
omstillingsrolle (definert i
EBA GL)
Tiltak
• Oppdatert konsernets doble
vesentlighetsanalyse i tråd med ESRS
• Risikovurdering av åpenhetsloven
Strategiendringer
Bærekraft har fått en tydelig forankring
i konsernets forretningsstrategi og
utvidede mål i risikostrategi.
Informering til styrende organer
• Styret mottar kvartalsvis risikorapport,
compliancerapport samt rapportering
på arbeidet med AML (antihvitvasking).
Investorer og
ratingbyrå
• Ratingrapporter
• Konferanser
• Investorpresentasjoner
og -møter
• Tolkninger av lettelser i
bærekraftsrapportering
(omnibus)
• Eksponering mot klima-
risiko
• Taksonomi-alignment
• Kostnadsutvikling
Tiltak
• Kvalifisering av grønne eiendeler
gjennom ESG-team
• Øke kvalitet på rapportering av
taksonomi
• Konsernet har iverksatt prosjekt på
kostnadsreduksjon
Strategiendringer
Kvalitet på taksonomirapportering og
omfang av ESG-screening er egne mål
i risikostrategi
Leverandører
og samarbeids-
partnere
• Leverandøroppfølging
• Samhandling med
SKIFT-nettverket
• Klimapartnere
• Norges Råfisklag
• Alliansenettverk i
SB1-alliansen
• Finans Norge
• Klimagassutslipp og grønn
omstilling
• Datakvalitet
• Tolkning av rapportering-
skrav
Tiltak
• Videreutvikling av grønne produkter
i alliansen
• Samarbeidsforum på tolkning av
rapporteringskrav i Alliansen
• Bidrag inn i Finans Norges arbeid med
tolkning av rapporteringskrav CSRD/
taksonomi
Informering til styrende organer
• Styret vedtar årlig redegjørelse om
etterlevelse på åpenhetsloven
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Generell informasjon76
INTERESSENTER DIALOGFORM VIKTIGE TEMAER HENSYNTATT I DVA OPPFØLGING
Stille
interessenter
(som klima,
natur og dyr)
• Konferanser
• Nyhetsartikler
• Forskningsrapporter
• Begrense klimagassutslipp
• Begrense naturinngrep
• Forstå finansbransjens rolle
i forbindelse med store
naturinngrep
Tiltak
• Konsernet fører klimaregnskap
• Konsernet har etablert en
omstillingsplan
• Identifisere IROer i konsernets
vesentlighetsanalyse
Strategiendringer
• Mål fra omstillingsplanen vil følges opp i
forretnings- og risikostrategi
Informasjon til styrende organer
• Kvartalsvis rapportering på finansierte
utslipp til konsernledelsen
• Styrets involvering i saker som kan ha
stor negativ naturpåvirkning er tilspisset
1.9. Dobbel vesentlighetsanalyse
I 2025 har SpareBank 1 Nord-Norge videreført pros-
essen for dobbel vesentlighetsanalyse med mindre
justeringer fra 2024, da konsernet ble rapportering-
spliktig etter CSRD. Prosessen er fortsatt basert på
ESRS og EFRAGs veileder og vurdert gjennom en intern
valideringsgruppe. Siste oppdatering ble gjennomført
våren 2025, og det vil bli gjennomført en ny vurdering
av dobbel vesentlighetsanalyse i løpet av 2026. Årets
analyse har tydeligere definert konsernets vesentlige
IROer, som danner grunnlaget for rapporteringskrav og
prioriteringer i bærekraftsarbeidet.
1.9.1. Identifisere IROer
Den oppdaterte, doble vesentlighetsanalysen i 2025
bygde på tidligere vesentlighetsanalyser supplert med
oppdaterte litteratursøk, gjennomgang av siste
markedspraksis og ny interessentdialog.
I identifiseringen av påvirkninger ble det tilstrebet
å dekke SpareBank 1 Nord-Norges forretning, med
særskilt fokus på påvirkninger som kunne oppstå i
forbindelse med kredittgivning, utlånsvirksomhet,
innkjøp, ansattforhold og økonomisk overvåkning.
Dette inkluderte å identifisere påvirkninger konser-
net er involvert i gjennom egen drift, for eksempel
hvor ansatte berøres, men også gjennom forretnings-
forbindelser, slik som kunder og leverandører.
Følgende kilder ble benyttet for å forstå hvordan
konsernet påvirker berørte interessenter, men også
for å skaffe innsikt i hvilke ESG-forhold som kan påvirke
konsernet finansielt:
• Interne kilder: Interne rapporter og analyser, kunde-
målinger, ansattundersøkelser, tidligere vesentlighets-
analyser og interessentintervjuer.
• Eksterne kilder: Årsrapporter, forskningsrapporter,
nyhetsartikler, undersøkelser og tilsynsrapporter.
• Innspill fra 20 interne fagmiljø i konsernet hvor
ansatte har bidratt med perspektiver på vegne av
ansatte, lokalsamfunn, kunder og miljø.
De ulike interessentenes synspunkter er beskrevet
nærmere i 1.8. Interessentdialog.
Uadresserte negative påvirkninger kan ofte utvikle seg
til risikoer, på samme måte som positive påvirkninger
kan utvikle seg til muligheter. Konsernet har derfor
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Generell informasjon 77
etterstrebet å identifisere og forstå disse avhengighets-
forholdene i sin vurdering av relevante temaer.
Samlet innsikt ble benyttet til å utarbeide en brutto-
liste over IROer, som deretter ble scoret og vurdert
for vesentlighet.
IROer koblet til klimaendringer
SpareBank 1 Nord-Norge rapporterer på hvordan
konsernet bidrar til klimagassutslipp gjennom egen
drift, egen kundeportefølje og som følge av konsernets
investeringer i tilknyttede selskap og felleskontrollerte
virksomheter i SpareBank 1-alliansen. For mer informas-
jon, se 3.8. Klimaregnskap. Disse utslippene er hensyn-
tatt i identifiseringen av IROer tilknyttet klimaendringer.
Konsernet vurderer hvordan utlånsporteføljen innen
bolig- og næringseiendom er utsatt for fysisk klima-
risiko. Vurderingen gjøres ved å benytte kartdata fra
NVE som Eiendomsverdi har koblet opp mot bolig-
og næringseiendommer på objektsnivå for å vurdere
porteføljens eksponering mot havnivåstigning, stormflo,
flom, snø- og steinskred, fjellskred, jord- og flomskred,
kvikkleireskred og overvann. Risikoeksponeringen
vurderes på kort, mellomlang og lang sikt, med et
tidsspenn fra nåtid til opptil 1000 år, avhengig av risiko-
type. Kartdataene er basert på utslippsscenarioer.
For vurdering av havnivåendring benyttes utslipps-
scenarioet RCP 8.5 frem til år 2090. Områder som
regnes som flomsone for 200-årsflommen i 2100 er
basert på kombinasjoner av utslippscenarioene RCP
4.5 og RCP 8.5. For ytterligere informasjon, se 3.2.2.
Fysisk klimarisiko.
Kvantifisering av fysisk risiko på bakgrunn av kartlag
er enda i en umoden fase, og konsernet benytter per i
dag ikke disse dataene inn i kredittmodellene da det er
risiko for at dataene vil kunne forringe modellkvaliteten.
For 2026 planlegges det å inkludere måling av fysisk
risiko i Risikostrategien, som vil medføre at risikotypene
inngår i strategisk planlegging og planer for kapital-
allokering. For nærmere beskrivelse, se 3.6.2. Øvrige
klimarelaterte mål.
Det gjennomføres også vurderinger av hvordan Spare-
Bank 1 Nord-Norge, særlig gjennom kundeporteføljen,
er utsatt for overgangsrisiko. Blant annet har det vært
førende å ta utgangspunkt i en samfunnsomstilling i
tråd med å begrense global oppvarming til 1,5 °C samt
Naturavtalens bestemmelser som er forventet å påvirke
avgifter, reguleringer, adferdsendringer og kundepref-
eranser. Tabell 1-7 viser eksempler på klimarelaterte
omstillingshendelser som konsernet etter beste evne
har prøvd å hensynta i sin vurdering av overgangsrisiko.
I konsernets vurdering av risikoeksponering og kapital-
behov (Internal Capital Adequacy Assessment Process,
ICAAP) analyseres hvilke bransjer og kunder som for-
ventes å få en økning i utlånstap under tre ulike scenar-
ioer. Ingen av scenarioene er i tråd med 1,5 °C-målet,
men de er basert på Network for Greening the Financial
System (NGFS) sine scenarioer Current Policies og Frag-
mented World, hvor temperaturøkninger på 2,9 °C og
2,3 °C legges til grunn. For nærmere beskrivelse, se
3.2.1. Scenariofremskriving.
Tabell 1-7: Klimarelaterte omstillingshendelser hensyntatt i vurderingen av overgangsrelaterte
risikoer og muligheter
POLITIKK OG LOVGIVNING TEKNOLOGI MARKED OMDØMME
• Høyere priser på
klimagassutslipp
• Økte rapporterings-
forpliktelser for utslipp
• Påbud om og regulering
av eksisterende
produkter og tjenester
• Påbud om og regulering
av eksisterende
produksjonsprosesser
• Eksponering for
rettstvister
• Erstatning av eksisterende
produkter og tjenester
med muligheter for lavere
utslipp
• Kostnader ved omstilling
til teknologi med lavere
utslipp
• Endringer i kundenes
atferd
• Usikkerhet med hensyn
til markedssignaler
• Økte kostnader til råvarer
• Endringer i forbruker-
preferanser
• Stigmatisering av
sektoren
• Økt bekymring blant
interessenter
• Negativ tilbakemelding fra
interessenter
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Generell informasjon78
IROer koblet til forurensning
Konsernet har ikke screenet egne lokasjoner for IROer
relatert til forurensning. IROer tilknyttet forretnings-
aktiviteter, inkludert forurensning i utlånsporteføljen, er
vurdert, men har ikke kommet ut som vesentlig. Det er
ikke gjennomført en systematisk dialog med berørte
lokalsamfunn om temaet. Vurderingen er i stedet basert
på offentlige tilsynsrapporter i relevante bransjer.
IROer koblet til vann og marine ressurser
Konsernet har ikke screenet egne lokasjoner for IROer
relatert til vann og marine ressurser. IROer tilknyttet
forretningsaktiviteter, inkludert utnyttelse av marine
ressurser i utlånsporteføljen, er vurdert, men har ikke
kommet ut som vesentlig. Det er ikke gjennomført
en systematisk dialog med berørte lokalsamfunn om
temaet. Vurderingen er i stedet basert på offentlige
kilder og dialog med bransjeansvarlige.
IROer koblet til biodiversitet og økosystemer
Konsernets egne lokasjoner har ikke blitt screenet for
IROer knyttet til biodiversitet og økosystemer, ettersom
samtlige lokalkontor ligger i byer eller tettsteder i Nord-
Norge på allerede utbygde områder. Basert på dette er
det vurdert at konsernets fysiske plasseringer ikke med-
fører forringelse av naturlige habitater, leveområder
for arter, eller forstyrrelse av arter innenfor vernede
områder. Det er derfor ikke ansett som nødvendig å
sette inn spesifikke tiltak for å begrense tap av biolo-
gisk mangfold på disse stedene. I tillegg er det vurdert
som lite aktuelt å ha en dialog med lokalsamfunn om
eventuelle delte biologiske ressurser og økosystemer,
siden konsernets virksomhet ikke involverer slik ressurs-
deling i praksis.
For utlånsporteføljen er det derimot identifisert og
vurdert flere IROer knyttet til biodiversitet og økosyste-
mer innen ulike bransjer, basert på offentlige kilder og
dialog med bransjeansvarlige. Konsernet har begynt å
utvikle robusthetsanalyser for å vurdere utlånsporte-
føljens eksponering mot overgangsrelaterte, fysiske og
systemiske risikoer innen biodiversitet og økosystemer.
For ytterligere informasjon, se 4.1.1. Konsernets robust-
het tilknyttet biodiversitet og økosystemer.
IROer koblet til ressursbruk og sirkulærøkonomi
Konsernet har vurdert IROer tilknyttet ressursbruk og
sirkulærøkonomi gjennom finansieringsvirksomheten og
investeringene i allianseselskaper. Disse IROene ble ikke
vurdert som vesentlig i årets analyse. I forbindelse med
konsernets innkjøp har tematikken blitt dekket gjennom
vurderingen av IROer koblet til klimaendringer. Det er
ikke gjennomført en systematisk dialog med berørte
lokalsamfunn om temaet. Vurderingene baseres i stedet
på offentlige kilder og innspill fra interne fagmiljø.
IROer koblet til forretningsførsel
Konsernet har vurdert IROer tilknyttet forretningsførsel
med bakgrunn i interne rapporter og analyser, offent-
lige kilder og innspill fra interne fagmiljø. I vurderingen
er det lagt vekt på aktiviteter som bank- og finansierings-
tjenester, konsernets innkjøp, IT-drift og ansattes rolle
og adferd.
1.9.2. Vurdere IROer
For å vurdere vesentligheten av hver IRO i brutto-listen,
ble disse scoret gjennom dialog mellom ulike fagmiljøer,
blant annet bærekraft, risikostyring, HR, innkjøp og
IKT-sikkerhet. Det ble benyttet to ulike scoringsmeto-
dikker: én for påvirkninger og én for risiko og muligheter.
Påvirkninger ble kategorisert som positive eller nega-
tive, og om de var faktiske eller potensielle. Videre ble
påvirkningene scoret etter kriteriene sannsynlighet,
skala, omfang og uopprettelighet (Tabell 1-8).
Risiko og muligheter ble på sin side vurdert etter kriter-
iene sannsynlighet og finansiell virkning (Tabell 1-9).
Terskelverdiene for score av finansiell virkning ble
samkjørt med den økonomiske kostnaden konsernets
risikoavdeling benytter i risikostyring på operasjonelt nivå.
En IRO ble klassifisert som foreløpig vesentlig dersom
den fikk en score over en definert vesentlighetsgrense.
For påvirkninger ble vesentlighet vurdert ut fra vesentlig-
hetsgrenser for alvorlighetsgrad (beregnet som
gjennomsnittet av skala, omfang og uopprettelighet)
og sannsynlighet. For risikoer og muligheter ble
vesentlighet vurdert ut fra terskler for sannsynlighet
og finansiell virkning.
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Generell informasjon 79
Tabell 1-8: Scoringskriteriene benyttet for påvirkninger
SCORE
SANNSYNLIGHET
HVOR SANNSYNLIG ER DET
AT PÅVIRKNINGEN SKJER?
SKALA
HVOR GRAVERENDE/FOR-
DELAKTIG ER PÅVIRKNINGEN?
OMFANG
HVOR UTBREDT ER PÅVIRKNINGEN?
UOPPRETTELIGHET
KAN DET REVERSERES?
1 Veldig usannsynlig Ubetydelig Begrenset/svært få Relativt enkelt
2 Usannsynlig Lav påvirkning Lav/noen Med innsats (tid og kostnad)
3 Middels sannsynlig Middels påvirkning Middels/en betydelig andel Vanskelig å reversere
4 Sannsynlig Høy Utbredt/flertallet Svært vanskelig å reversere
5 Veldig sannsynlig/
faktisk påvirkning
Kritisk Nasjonalt/globalt/
nesten alle
Irreversibelt
Tabell 1-9: Scoringskriterier benyttet for risiko og muligheter
SCORE
SANNSYNLIGHET
HVOR SANNSYNLIG ER DET AT RISIKOEN/MULIGHETEN SKJER?
FINANSIELL VIRKNING
HVILKEN KOSTNAD VIL DET MEDFØRE?
1 Veldig usannsynlig Ubetydelig
2 Usannsynlig Lav påvirkning
3 Middels sannsynlig Moderat
4 Sannsynlig Alvorlig
5 Veldig sannsynlig/faktisk påvirkning Kritisk
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Generell informasjon80
1.9.3. Validering og beslutning av IROer
En intern valideringsgruppe bestående av ledere
og fagpersonell fra Juridisk, Risk, Treasury, BM og
Bærekraft gjennomgikk scoringen av de foreløpig ves-
entlige IROene. For å sikre et helhetlig bilde av konser-
nets vesentlige påvirkninger, risikoer og muligheter, ble
det gjort enkelte justeringer av scoringene. Dette gjaldt
særlig risikoene, hvor 15 foreløpige vesentlige risikoer
var identifisert. For disse gjennomførte avdeling for
Risikostyring ytterligere kvantitative og kvalitative vur-
deringer for å sikre et mer detaljert beslutningsgrunnlag.
To hovedmetoder ble brukt for vurdering av risikoene:
1. Nominelle tap og nåverdiberegning av forventet tap:
For de fleste risikoene ble det først estimert forvent-
ede tap basert på sannsynlighet og nominelle beløp
for kort, mellomlang og lang sikt. Deretter ble de
forventede tapene neddiskontert til nåverdi. En risiko
ble vurdert som vesentlig dersom enten summen
av nominelle beløp (før sannsynlighetsvekting og
nåverdiberegning) eller nåverdien av forventet tap
oversteg definerte vesentlighetsgrenser.
2. Skjønnsmessig vurdering: For risikoer der tallfesting
av sannsynlighet og konsekvens var krevende og
kunne blitt misvisende, ble det gjort en kvalitativ
vurdering basert på faglig skjønn.
Gjennomgangen resulterte i at 13 risikoer ble validert
som vesentlige, mens to havnet under terskelen for
vesentlighet («Brudd på personopplysningssikkerheten»
og «Erstatningsansvar ved svindel»). Disse to ble likevel
reklassifisert som vesentlige negative påvirkninger etter
skjønnsmessig vurdering, grunnet høy samfunnsmessig
betydning.
Den endelige vesentlighetsanalysen ble lagt fram
for konsernledelsen og besluttet av styret juni 2025.
Endringer i vesentlighetsanalysen er godkjent av styret
i forbindelse med årsberetning.
1.10. Vesentlige IROer
Konsernet har identifisert vesentlige påvirkninger,
risikoer og muligheter innenfor seks temaer. Revidert
vesentlighetsanalyse i 2025 medførte forenklinger og
sammenslåing av flere IROer fra 2024, samt at enkelte
IROer ble klassifisert som ikke vesentlige. Utfyllende
informasjon er presentert i Tabell 1-10. Totalt er 27 IROer
vurdert som vesentlige i 2025. Nærmere beskrivelser av
IROene kan finnes i de temaspesifikke kapitlene.
3
3 IRO-beskrivelser i henhold til ESRS 2 § 48 b-c finnes i de temaspesifikke kapitlene 3. Klimaendringer, 4. Biodiversitet og økosystemer,
5. Egne ansatte, 6. Berørte lokalsamfunn, 7. Forbrukere og sluttbrukere og 8. Forretningsførsel
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Generell informasjon 81
Tabell 1-10: Konsernets vesentlige IROer i 2025, inkludert endringer fra 2024. Tabellen markerer også hvilke
IROer som har vært behandlet av konsernledelsen og styret i egne saker, i tillegg til beslutningen om
vesentlighetsanalysen som gjelder alle IROer.
VESENTLIG TEMA
2024 2025
VESENTLIGE PÅVIRKINGER, RISIKOER
OG MULIGHETER KATEGORI ENDRING I 2025
VESENTLIGE PÅVIRKNINGER,
RISIKOER OG MULIGHETER KATEGORI
TIDSHORISONT PLASS I VERDIKJEDEN BEHANDLING AV LEDELSEN UTOVER BESLUTNING OM DOBBEL VESENTLIGHETSANALYSE
KORT
MELLOM-
LANG LANG OPPSTRØMS
EGEN
DRIFT
NED-
STRØMS KL STYRET SAK/BEHANDLING
Klimaendringer
Klimagassutslipp i utlåns-
porteføljen
Negativ
påvirkning
Videreført som vesentlige IRO
Klimagassutslipp i utlåns-
porteføljen
Negativ
påvirkning
● ● ● ●
● ●
Omstillingsplan, Policy for bærekraft
Risiko Risiko
● ● ●
Lav strategisk betydning av
bærekraft
Risiko Lav strategisk betydning av
bærekraft
Risiko
● ● ● ● ●
Indirekte gjennom behandling av
Risikostrategi og Forretningsstrategi
Eiendommer med lav/manglende
energikarakter
Risiko Eiendommer med lav/man-
glende energikarakter
Risiko
● ● ● ● ●
Risikostrategi, kredittpolicy PM
og BM
Tilgang på ESG-data Risiko Tilgang på ESG-data Risiko
● ● ● ●
● ●
Risikostrategi, kredittpolicy PM og
BM, Omstillingsplan
Mulighet Mulighet
● ● ●
Øke porteføljeandel av energi-
effektive bygg
Mulighet Øke porteføljeandel av
energieffektive bygg
Mulighet
● ● ● ●
Risikostrategi, kredittpolicy PM
og BM
Produkter og tjenester for grønn
omstilling
Mulighet Produkter og tjenester for
grønn omstilling
Mulighet
● ● ● ●
Porteføljestyret (inkluderer
konserndirektører)
Klimatilpasning i kredittprosessen Risiko
Sammenslått
Fysisk klimarisiko i utlåns-
porteføljen
Risiko
● ● ● ●
Risikostrategi, kredittpolicy PM
og BM
Forsikringsutbetalinger ved
naturskader
Risiko
Markedsverdifall av panteobjekter Risiko
Ny IRO 2025 Internfokus på klima Positiv
påvirkning
● ● ● ● ●
KL-sak: Bærekraft i praksis, budsjett-
prosess, omstillingsplan
Ny IRO 2025 Klimagassutslipp i allianse-
selskap
Negativ
påvirkning
● ● ● ●
Ingen direkte behandling i Styret/
KL i 2025
Risiko for manglende ESG-
kompetanse i beslutninger
Risiko Flyttet til Egne ansatte som IROen
«Mangel på ESG-kompetanse»
Risiko for mangel på etterlevelse
av egne ambisjoner
Risiko Flyttet til Forretningsførsel som
IROen «Manglende etterlevelse av
egne ambisjoner»
Biodiversitet og
økosystemer
Naturnedbygging og svekkelse av
økosystemer
Negativ
påvirkning
Videreført som vesentlig IRO Naturnedbygging og svekkelse
av økosystemer
Negativ
påvirkning
● ● ● ● ●
Risikostrategi, Kredittpolicy BM
Egne ansatte Mangfold og inkludering Positiv
påvirkning
Videreført som vesentlig IRO Mangfold og inkludering Negativ
påvirkning
● ● ● ●
Aktivitets- og redegjørelsesplikten
Sykefravær Risiko Videreført som vesentlig IRO, men
inkluderer også overtidsbruk.
Sykefravær og overtidsbruk Risiko
● ● ● ●
Personalrapport
Ny IRO 2025 Likestilling og likelønn Negativ
påvirkning
● ● ● ●
Aktivitets- og redegjørelsesplikten
Mangel på ESG-kompetanse Risiko
● ● ● ● ●
Gapsgjennomgang vesentlighets-
analyse
Kompetanseutvikling Positiv
påvirkning
Fjernet, ikke vurdert vesentlig
HMS Positiv
påvirkning
Tariffavtaler Positiv
påvirkning
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Generell informasjon82
VESENTLIG TEMA
2024 2025
VESENTLIGE PÅVIRKINGER, RISIKOER
OG MULIGHETER KATEGORI ENDRING I 2025
VESENTLIGE PÅVIRKNINGER,
RISIKOER OG MULIGHETER KATEGORI
TIDSHORISONT PLASS I VERDIKJEDEN BEHANDLING AV LEDELSEN UTOVER BESLUTNING OM DOBBEL VESENTLIGHETSANALYSE
KORT
MELLOM-
LANG LANG OPPSTRØMS
EGEN
DRIFT
NED-
STRØMS KL STYRET SAK/BEHANDLING
Klimaendringer
Klimagassutslipp i utlåns-
porteføljen
Negativ
påvirkning
Videreført som vesentlige IRO
Klimagassutslipp i utlåns-
porteføljen
Negativ
påvirkning
● ● ● ●
● ●
Omstillingsplan, Policy for bærekraft
Risiko Risiko
● ● ●
Lav strategisk betydning av
bærekraft
Risiko Lav strategisk betydning av
bærekraft
Risiko
● ● ● ● ●
Indirekte gjennom behandling av
Risikostrategi og Forretningsstrategi
Eiendommer med lav/manglende
energikarakter
Risiko Eiendommer med lav/man-
glende energikarakter
Risiko
● ● ● ● ●
Risikostrategi, kredittpolicy PM
og BM
Tilgang på ESG-data Risiko Tilgang på ESG-data Risiko
● ● ● ●
● ●
Risikostrategi, kredittpolicy PM og
BM, Omstillingsplan
Mulighet Mulighet
● ● ●
Øke porteføljeandel av energi-
effektive bygg
Mulighet Øke porteføljeandel av
energieffektive bygg
Mulighet
● ● ● ●
Risikostrategi, kredittpolicy PM
og BM
Produkter og tjenester for grønn
omstilling
Mulighet Produkter og tjenester for
grønn omstilling
Mulighet
● ● ● ●
Porteføljestyret (inkluderer
konserndirektører)
Klimatilpasning i kredittprosessen Risiko
Sammenslått
Fysisk klimarisiko i utlåns-
porteføljen
Risiko
● ● ● ●
Risikostrategi, kredittpolicy PM
og BM
Forsikringsutbetalinger ved
naturskader
Risiko
Markedsverdifall av panteobjekter Risiko
Ny IRO 2025 Internfokus på klima Positiv
påvirkning
● ● ● ● ●
KL-sak: Bærekraft i praksis, budsjett-
prosess, omstillingsplan
Ny IRO 2025 Klimagassutslipp i allianse-
selskap
Negativ
påvirkning
● ● ● ●
Ingen direkte behandling i Styret/
KL i 2025
Risiko for manglende ESG-
kompetanse i beslutninger
Risiko Flyttet til Egne ansatte som IROen
«Mangel på ESG-kompetanse»
Risiko for mangel på etterlevelse
av egne ambisjoner
Risiko Flyttet til Forretningsførsel som
IROen «Manglende etterlevelse av
egne ambisjoner»
Biodiversitet og
økosystemer
Naturnedbygging og svekkelse av
økosystemer
Negativ
påvirkning
Videreført som vesentlig IRO Naturnedbygging og svekkelse
av økosystemer
Negativ
påvirkning
● ● ● ● ●
Risikostrategi, Kredittpolicy BM
Egne ansatte Mangfold og inkludering Positiv
påvirkning
Videreført som vesentlig IRO Mangfold og inkludering Negativ
påvirkning
● ● ● ●
Aktivitets- og redegjørelsesplikten
Sykefravær Risiko Videreført som vesentlig IRO, men
inkluderer også overtidsbruk.
Sykefravær og overtidsbruk Risiko
● ● ● ●
Personalrapport
Ny IRO 2025 Likestilling og likelønn Negativ
påvirkning
● ● ● ●
Aktivitets- og redegjørelsesplikten
Mangel på ESG-kompetanse Risiko
● ● ● ● ●
Gapsgjennomgang vesentlighets-
analyse
Kompetanseutvikling Positiv
påvirkning
Fjernet, ikke vurdert vesentlig
HMS Positiv
påvirkning
Tariffavtaler Positiv
påvirkning
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Generell informasjon 83
Berørte
lokalsamfunn
Lokal verdiskaping Positiv
påvirkning
Videreført som vesentlige IRO
Lokal verdiskaping Positiv
påvirkning
● ● ● ● ● ●
Revidering av Samfunnsløftets
strategi
Arealkonflikter i nord Risiko Arealkonflikter i nord Risiko
● ● ●
Ingen direkte behandling i Styret/
KL i 2025
Forbrukere og
sluttbrukere
Tilgang til bankprodukter Negativ
påvirkning
Videreført som vesentlig IRO, men
tilspisset IRO-navn til «Svekke til-
stedeværelsen i distriktet»
Svekke tilstedeværelsen i
distriktet
Negativ
påvirkning
● ● ● ●
Behandlet i forbindelse med
kredittpolicy BM for 2026
Personvernopplysninger Risiko Endret til negativ påvirkning med
IRO-navn «Brudd på personopp-
lysningssikkerheten»
Brudd på personopplysningssik-
kerheten
Negativ
påvirkning
● ● ● ● ● ●
Kvartalsvis rapportering til styret
Grønnvaskingsrisiko Risiko Videreført som vesentlig IRO med
tilspisset IRO-navn «Grønnvaskings-
risiko på spareområdet»
Grønnvaskingsrisiko på spare-
området
Risiko
● ● ● ● ● ● ●
Risikorapport
Svindel Negativ
påvirkning
● ● ● ● ● ●
Kvartalsvis rapportering til styret
Forretningsførsel
Ansvarlighet og åpenhet i lever-
andørkjeden
Negativ
påvirkning
Videreført som vesentlig IRO, med
tilspisset IRO-navn «Manglende
leverandøroppfølging»
Manglende leverandør-
oppfølging
Negativ
påvirkning
● ● ● ● ● ●
Risikovurdering av åpenhetsloven,
redegjørelse om åpenhetsloven
Cyberangrep og datasikkerhet Risiko Videreført som vesentlig IRO med
tilspisset IRO-navn «Cyberangrep
og datainnbrudd»
Cyberangrep og datainnbrudd Risiko
● ● ● ● ●
Årlig rapportering
Forebygge økonomisk kriminalitet Positiv
påvirkning
Risiko
Nå kun vesentlig risiko med tilspisset
navn «Manglende bekjempelse av
hvitvasking og terrorfinansiering»
Manglende bekjempelse av hvit-
vasking og terrorfinansiering
Risiko
● ● ● ●
Kvartalsvis Compliancerapportering
til styret
Ny IRO 2025 Interne misligheter Risiko
● ● ● ● ●
Implementering av Risikotoleranse-
prinsipper: Statusrapport og
sluttrapport
Manglende etterlevelse av egne
ambisjoner
Risiko
● ● ● ● ●
Gapsgjennomgang vesentlighets-
analyse, omstillingsplan
Erstatningsansvar i svindelsaker Risiko Flyttet til Forbrukere og slutt-
brukere, men da som negativ
påvirkning «Svindel»
Arbeidsmiljø og bedriftskultur Positiv
påvirkning
Fjernet, ikke vurdert vesentlig
VESENTLIG TEMA
2024 2025
VESENTLIGE PÅVIRKINGER, RISIKOER
OG MULIGHETER KATEGORI ENDRING I 2025
VESENTLIGE PÅVIRKNINGER,
RISIKOER OG MULIGHETER KATEGORI
TIDSHORISONT PLASS I VERDIKJEDEN BEHANDLING AV LEDELSEN UTOVER BESLUTNING OM DOBBEL VESENTLIGHETSANALYSE
KORT
MELLOM-
LANG LANG OPPSTRØMS
EGEN
DRIFT
NED-
STRØMS KL STYRET SAK/BEHANDLING
Vurdering av vesentlige risikoer og muligheter inklu-
derer eventuelle nåværende og forventede finansielle
effekter. Det er ikke identifisert at konsernets vesentlige
risikoer og muligheter har materialisert seg i finansielle
effekter på kort sikt. Det er sannsynligvis på mellomlang
og lang sikt at risikoen for finansielle konsekvenser er
størst. Samtidig er det betydelig usikkerhet knyttet til
de finansielle effektene av risikoene på mellomlang og
lang sikt, og det er foreløpig utfordrende å kvantifisere
disse, blant annet på grunn av manglende data.
Det gjennomføres årlige vurderinger av forretnings-
modellens risikoeksponering overfor ESG gjennom
interne prosesser for risikoeksponering og kapital-
behov (ICAAP).
For nærmere beskrivelse av robusthetsvurderinger og
finansielle effekter relatert til klimaendringer vises det
til 3.2. Konsernets robusthet mot klimaendringer. For
mer informasjon om robusthetsvurderinger av konser-
net tilknyttet biodiversitet, se 4.1.1 Konsernets robusthet
tilknyttet biodiversitet og økosystemer.
Det er utarbeidet enhetsspesifikke opplysninger i tråd
med ESRS 1 AR 1-5 for følgende IROer:
• Sykefravær og overtidsbruk
• Brudd på personopplysningssikkerheten
• Svindel
• Cyberangrep og datainnbrudd
• Interne misligheter
• Manglende bekjempelse av hvitvasking og
terrorfinansiering
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Generell informasjon84
Berørte
lokalsamfunn
Lokal verdiskaping Positiv
påvirkning
Videreført som vesentlige IRO
Lokal verdiskaping Positiv
påvirkning
● ● ● ● ● ●
Revidering av Samfunnsløftets
strategi
Arealkonflikter i nord Risiko Arealkonflikter i nord Risiko
● ● ●
Ingen direkte behandling i Styret/
KL i 2025
Forbrukere og
sluttbrukere
Tilgang til bankprodukter Negativ
påvirkning
Videreført som vesentlig IRO, men
tilspisset IRO-navn til «Svekke til-
stedeværelsen i distriktet»
Svekke tilstedeværelsen i
distriktet
Negativ
påvirkning
● ● ● ●
Behandlet i forbindelse med
kredittpolicy BM for 2026
Personvernopplysninger Risiko Endret til negativ påvirkning med
IRO-navn «Brudd på personopp-
lysningssikkerheten»
Brudd på personopplysningssik-
kerheten
Negativ
påvirkning
● ● ● ● ● ●
Kvartalsvis rapportering til styret
Grønnvaskingsrisiko Risiko Videreført som vesentlig IRO med
tilspisset IRO-navn «Grønnvaskings-
risiko på spareområdet»
Grønnvaskingsrisiko på spare-
området
Risiko
● ● ● ● ● ● ●
Risikorapport
Svindel Negativ
påvirkning
● ● ● ● ● ●
Kvartalsvis rapportering til styret
Forretningsførsel
Ansvarlighet og åpenhet i lever-
andørkjeden
Negativ
påvirkning
Videreført som vesentlig IRO, med
tilspisset IRO-navn «Manglende
leverandøroppfølging»
Manglende leverandør-
oppfølging
Negativ
påvirkning
● ● ● ● ● ●
Risikovurdering av åpenhetsloven,
redegjørelse om åpenhetsloven
Cyberangrep og datasikkerhet Risiko Videreført som vesentlig IRO med
tilspisset IRO-navn «Cyberangrep
og datainnbrudd»
Cyberangrep og datainnbrudd Risiko
● ● ● ● ●
Årlig rapportering
Forebygge økonomisk kriminalitet Positiv
påvirkning
Risiko
Nå kun vesentlig risiko med tilspisset
navn «Manglende bekjempelse av
hvitvasking og terrorfinansiering»
Manglende bekjempelse av hvit-
vasking og terrorfinansiering
Risiko
● ● ● ●
Kvartalsvis Compliancerapportering
til styret
Ny IRO 2025 Interne misligheter Risiko
● ● ● ● ●
Implementering av Risikotoleranse-
prinsipper: Statusrapport og
sluttrapport
Manglende etterlevelse av egne
ambisjoner
Risiko
● ● ● ● ●
Gapsgjennomgang vesentlighets-
analyse, omstillingsplan
Erstatningsansvar i svindelsaker Risiko Flyttet til Forbrukere og slutt-
brukere, men da som negativ
påvirkning «Svindel»
Arbeidsmiljø og bedriftskultur Positiv
påvirkning
Fjernet, ikke vurdert vesentlig
VESENTLIG TEMA
2024 2025
VESENTLIGE PÅVIRKINGER, RISIKOER
OG MULIGHETER KATEGORI ENDRING I 2025
VESENTLIGE PÅVIRKNINGER,
RISIKOER OG MULIGHETER KATEGORI
TIDSHORISONT PLASS I VERDIKJEDEN BEHANDLING AV LEDELSEN UTOVER BESLUTNING OM DOBBEL VESENTLIGHETSANALYSE
KORT
MELLOM-
LANG LANG OPPSTRØMS
EGEN
DRIFT
NED-
STRØMS KL STYRET SAK/BEHANDLING
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Generell informasjon 85
1.11. Integrering av IROer i styringsprosesser
Konsernets risikovilje innen ESG-risiko er, som over-
ordnet risikovilje, definert til «lav til moderat». Risiko-
viljen på ESG er videre kvantifisert og operasjonalisert
gjennom prinsipper, måltall og rammer i styrende
dokumenter. Selve prosessen med å identifisere IROer
er en kontinuerlig prosess, hvor styrende dokumenter
og prosesser både setter premisser for fokusområder
innen ESG, men også i seg selv endres som følge av
ny informasjon fra arbeidet med andre styrende
dokumenter og prosesser. Under følger en oversikt
over styrende dokumenter, prosesser og verktøy
som samlet sett bidrar til å videreutvikle konsernets
forståelse, tilnærming og kvantifisering av ESG-risiko
(ikke uttømmende):
• Forretningsstrategi (legger føringer for
Risikostrategi)
• Risikostrategi (fastsettelse av måltall og rammer
som adresserer ESG-risiko)
• Policy for bærekraft
• Kredittpolicy
• Policy for likviditetsrisiko
• Risikorapport (kvartalsvis rapportering til styret)
• ICAAP (intern prosess for vurdering av
risikoeksponering og kapitalbehov)
• ILAAP (intern prosess for vurdering av
finansierings- og likviditetsbehov)
• IFRS 9 stresstestmodell for ESG-risiko
I konsernets risikostrategi og policy for likviditetsrisiko
er det etablert eller planlagt indikatorer (måltall og ram-
mer) relatert til ESG-risiko som berører flere av de ves-
entlige IROene. Enkelte IROer som er identifisert gjen-
nom konsernets risikovurderingsprosesser adresseres
i andre styringsdokumenter, eller er mer krevende å
kvantifisere og mangler derfor målbare indikatorer.
Indikatorene som i risikostrategien adresserer ESG-
risiko blir, på lik linje med indikatorer på andre risiko-
områder, kvartalsvis rapportert til styret. I tilfeller hvor
én eller flere indikatorer nærmer seg maksimal risiko-
vilje, vil konsernet adressere relevante tiltak for å sikre
at vedtatt risikovilje ikke brytes.
Vesentlighetsanalysen vil årlig revideres basert på
identifiserte IROer i risikostyringsprosessen. Indikatorer
i risikostrategien, samt i øvrige styrende dokumenter vil
da tilpasses revidert vesentlighetsanalyse for å redus-
ere den identifiserte risikoen. Internrevisjon vil i tredje
forsvarslinje påse at risikostyringsrammeverket er
tilpasset risikoviljen til konsernet.
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Generell informasjon86
1.12. Dekning av ESRS-rapporteringskrav i
bærekraftsrapporteringen
For å vurdere hvilken informasjon som er relevant å
oppgi i forbindelse med konsernets bærekraftsrapport-
ering ble EFRAGs mapping-veiledning
4
for å identifisere
aktuelle rapporteringskrav benyttet. Gjennom dette ble
det gjort en vurdering av rapporteringskrav sett opp
mot konsernets vesentlige IROer. Vurderingen ble gjort
av konsernets bærekraftsavdeling. Basert på gjennom-
gangen ble følgende rapporteringskrav identifisert
som relevante:
• Rapporteringskrav i ESRS 2.
• IRO-1 krav og øvrige ESRS 2 krav i tematiske
standarder som er vurdert som vesentlige.
• Rapporteringskrav tilknyttet styringsdokumenter,
tiltak og mål (MDR-P, MDR-A, MDR-T).
• Rapporteringskrav tilknyttet omstillingsplan i
klimastandarden ESRS E1.
• Metrics i tematiske standarder der disse knyttes til
identifiserte IROer og vurderes som vesentlige.
• Prosesser for interessentinvolvering i de vesentlige
sosiale standardene.
I tillegg er det utarbeidet enhetsspesifikke opplys-
ninger for enkelte IROer, se 1.10. Vesentlige IROer.
Det vises for øvrig til:
• Oversikt over rapporteringskrav som er besvart ut
i bærekraftsrapporteringen, se 1.13 ESRS indeks.
• Oversikt over hvor datapunkter fra annen EU-
lovgivning svares ut i bærekraftsrapporteringen, se
1.14 Datapunkter fra annen EU lovgivning
(Appendix B).
4 Question ID 177 - Mapping of sustainability matters to topical disclosures (Q&A ID 177)
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Generell informasjon 87
1.13. ESRS Indeks
REFERANSE TIL ESRS KAPITTELNAVN
Generell
informasjon
ESRS 2 ESRS E1, E2,
E3, E4, E5, S1,
S3, S4, G1
Generell informasjon
BP-1 1.1. Rapporteringsgrunnlag
BP-2 1.2. Særlige omstendigheter
GOV-1 1.3. Administrasjons, ledeles- og kontrollorgan
GOV-1 G1 § 5 (b) 1.3.1. og 1.3.4. Styret og Konsernledelsens kompetanse
GOV-2 1.3.2. og 1.3.5. Opplysninger om behandling av bærekraftstemaer
GOV-3 E1 § 13 1.4. Bærekraftsrelaterte insentivordninger
GOV-4 1.5. Due diligence
GOV-5 1.6. Risikostyring relatert til bærekraftsrapporteringen
SBM-1 1.7. Strategi, forretningsmodell og verdikjede
SBM-2 S1 § 12
S3 § 7
S4 § 8
1.8. Interessentdialog
SBM-3 1.10. Vesentlige IROer
IRO-1 E1: § 20–21
E2: § 11
E3: § 8
E4: § 17–19
E5: § 11
G1: § 6
1.9.1.–1.9.3. Identifisering og vurdering av IROer
IRO-1 1.11. Integrering av IROer i styringsprosesser
IRO-2 1.12. Dekning av ESRS-rapporteringskrav
Miljø-
informasjon
Taksonomirapportering
ESRS 2 ESRS E1 Klimaendringer
SMB-3 SBM-3 3.1. Vesentlige IROer og kobling mot strategi og forretningsmodell
SMB-3 SBM-3 3.2. Konsernets robusthet mot klimaendringer
E1-1 3.3. Omstillingsplan
MDR-P E1-2 3.4. Styrende dokumenter
MDR-A E1-3 3.5. Tiltak for håndtering av vesentlige IROer tilknyttet klimaendringer
MDR-T E1-4 3.6. Mål
E1-5 3.7. Energiforbruk og miks
E1-6 3.8. Klimaregnskap
E1-7 ikke vesentlig
E1-8 Ikke vesentlig
E1-9 3.2. Konsernets robusthet mot klimaendringer
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Generell informasjon88
REFERANSE TIL ESRS KAPITTELNAVN
Miljø-
informasjon
ESRS 2 ESRS E4 Biodiversitet og økosystemer
SBM-3 SBM-3 4.1. Vesentlig IRO og kobling mot strategi og forretningsmodell
E4-1 4.1. Vesentlig IRO og kobling mot strategi og forretningsmodell
MDR-P E4-2 4.2. Styrende dokumenter
MDR-A E4-3 4.3. Tiltak for håndtering av vesentlige IROer tilknyttet biodiversitet og
økosystemer
MDR-T E4-4 4.4. Mål
E4-5 Ikke vesentlig
E4-6 Ikke vesentlig
Sosiale
forhold
ESRS 2 ESRS S1 Egne ansatte
SBM-3 SBM-3 5.1. Vesentlige IROer og kobling mot strategi og forretningsmodell
MDR-P S1-1 5.2. Styrende dokumenter
S1-2 5.3. Dialog med egne ansatte
S1-3 8.3.1. Varslingskanaler for ansatte
MDR-A S1-4 5.5. Tiltak for håndtering av vesentlige IROer tilknyttet egne ansatte
MDR-T S1-5 5.6. Mål og indikatorer
S1-6 5.6.2. Antall ansatte
S1-6 (50 c) 5.6.3. Turnover
S1-7 Innfasingskrav ESRS 1 (se kapittel 1.2)
S1-8 Ikke vesentlig
S1-9 5.6.4. Mangfoldsindikator
S1-10 Ikke vesentlig
S1-11 Ikke vesentlig
S1-12 Ikke vesentlig
S1-13 (83 a) 5.6.5. Utviklingssamtaler
S1-13 (83 b,
84, 85)
Ikke vesentlig
S1-14 Ikke vesentlig
S1-15 Ikke vesentlig
S1-16 5.6.6. Lønnsforskjeller
Enhets-
spesfikk
rapportering
5.6.7. Sykefravær og overtidsbruk
S1-17 5.4. Varslingskanaler og håndtering av uønskede hendelser
ESRS 2 ESRS S3 Berørte lokalsamfunn
SBM-3 SBM-3 6.1. Vesentlige IROer og kobling mot strategi og forretningsmodell
MDR-P S3-1 6.2. Styrende dokumenter
S3-2 6.3. Dialog med berørte lokalsamfunn
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Generell informasjon 89
REFERANSE TIL ESRS KAPITTELNAVN
Sosiale
forhold
S3-3 8.3.2. Varslingskanaler for eksterne aktører
MDR-A S3-4 6.5. Tiltak for håndtering av vesentlige IROer tilknyttet berørte lokalsamfunn
MDR-T S3-5 6.6. Mål og indikatorer
ESRS 2 ESRS S4 Forbrukere og sluttbrukere
SBM-3 SBM-3 7.1. Vesentlig IROer og kobling mot strategi og forrretningsmodell
MDR-P S4-1 7.2. Styrende dokumenter
S4-2 7.3. Dialog med kunder
S4-3 8.3.2. Varslingskanaler for eksterne aktører
MDR-A S4-4 7.5. Tiltak for håndtering av vesentlige IROer tilknyttet kunder
MDR-T S4-5 7.6. Mål og indikatorer
Styrings-
messige
forhold
ESRS 2 ESRS G1 Forretningsførsel
MDR-P G1-1 (10 a) 8.2. Styrende dokumenter
G1-1 (10 b) Ikke relevant
G1-1 (10 c) 8.3. Varslingskanaler
G1-1 (10 d) Ikke relevant
MDR-P G1-1 (10 e) 8.2. Styrende dokumenter
G1-1 (10 f) Ikke vesentlig
MDR-P G1-1 (10 g) 8.2. Styrende dokumenter
G1-1 (10 h) 8.1.2. Vesentlige risikoer (Interne misligheter)
G1-2 (14) Ikke vesentlig
MDR-A G 1-2 (15) 8.4. Tiltak for håndtering av vesentlige IROer tiknyttet forretningsførsel
(Manglende leverandøroppfølging)
MDR-A Enhets-
spesifikk
rapportering
8.4. Tiltak for håndtering av vesentlige IROer tiknyttet forretningsførsel
(Cyberangrep og datainnbrudd)
MDR-A Enhets-
spesifikk
rapportering
8.4. Tiltak for håndtering av vesentlige IROer tiknyttet forretningsførsel
(Manglende bekjempelse av hvitvasking og terrorfinansiering)
MDR-A Enhets-
spesifikk
rapportering
8.4. Tiltak for håndtering av vesentlige IROer tiknyttet forretningsførsel
(Mangel på etterlevelse av egne ambisjoner)
G1-3 (21 a-b) 8.5.2. Indikatorer (Signering SNN-koden, Andel ansatte som har gjennomført digital
obligatorisk opplæringsaktivitet i antihvitvask og terrorfinansiering)
G1-3 (21 c)
G1-4 (24)
8.4. Tiltak for håndtering av vesentlige IROer tiknyttet forretningsførsel
(Interne misligheter)
G1-4 (25) Ikke relevant
MDR-T 8.5.1. Mål
G1-5 Ikke vesentlig
G1-6 Ikke vesentlig
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Generell informasjon90
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Generell informasjon 91
1.14. Datapunkter fra annen EU-lovgivning
DR OG RELATERT PUNKT SFDR REFERANSE PILLAR 3 REFERANSE BENCHMARK REGULATION REFERANSE EU CLIMATE LAW REFERANSE
VESENTLIG /
IKKE VESENTLIG
REFERANSE
TIL RAPPORT
ESRS 2 GOV-1
Board's gender diversity paragraph 21 (d)
Indicator number 13 of Table #1 of Annex 1 Commission Delegated Regulation (EU)
2020/1816, Annex II
Vesentlig 1.3.1
ESRS 2 GOV-1
Percentage of board members who are
independent paragraph 21 (e)
Delegated Regulation (EU) 2020/1816,
Annex II
Vesentlig 1.3.1
ESRS 2 GOV-4
Statement on due diligence paragraph 30
Indicator number 10 Table #3 of Annex 1 Vesentlig 1.5
ESRS 2 SBM-1
Involvement in activities related to fossil fuel
activities paragraph 40 (d) i
Indicators number 4 Table
#1 of Annex 1
Article 449a Regulation (EU) No 575/2013; Commission
Implementing Regulation (EU) 2022/2453 Table 1: Qualitative
information on Environmental risk and Table 2: Qualitative
information on Social risk
Delegated Regulation (EU) 2020/1816,
Annex II
Ikke vesentlig
ESRS 2 SBM-1
Involvement in activities related to chemical
production paragraph 40 (d) ii
Indicator number 9 Table #2 of Annex 1 Delegated Regulation (EU) 2020/1816,
Annex II
Ikke vesentlig
ESRS 2 SBM-1
Involvement in activities related to
controversial weapons paragraph 40 (d) iii
Indicator number 14 Table #1 of Annex 1 Delegated Regulation (EU) 2020/1818,
Article 12(1) Delegated Regulation (EU)
2020/1816, Annex II
Ikke vesentlig
ESRS 2 SBM-1
Involvement in activities related to cultivation
and production of tobacco paragraph 40 (d) iv
Delegated Regulation (EU) 2020/1818,
Article 12(1) Delegated Regulation (EU)
2020/1816, Annex II
Ikke vesentlig
ESRS E1-1
Transition plan to reach climate neutrality by
2050 paragraph 14
Regulation (EU) 2021/1119, Article 2(1)
3.3
5
ESRS E1-1
Undertakings excluded from Paris-aligned
Benchmarks paragraph 16 (g)
Article 449a Regulation (EU) No 575/2013; Commission
Implementing Regulation (EU) 2022/2453 Template 1: Banking
book-Climate Change transition risk: Credit quality of
exposures by sector, emissions and residual maturity
Delegated Regulation (EU) 2020/1818,
Article12.1 (d) to (g), and Article 12.2
3.3
ESRS E1-4
GHG emission reduction targets paragraph 34
Indicator number 4 Table #2 of Annex 1 Article 449a
Regulation (EU) No 575/2013; Commission Implementing
Regulation (EU) 2022/2453 Template 3: Banking book – Climate
change transition risk: alignment metrics
Delegated Regulation (EU) 2020/1818,
Article 6
3.6
ESRS E1-5
Energy consumption from fossil sources
disaggregated by sources (only high climate
impact sectors) paragraph 38
Indicator number 5 Table #1 and Indicator n. 5
Table #2 of Annex 1
Ikke vesentlig
ESRS E1-5
Energy consumption and mix paragraph 37
Indicator number 5 Table #1 of Annex 1 3.7
ESRS E1-5
Energy intensity associated with activities in
high climate impact sectors paragraphs 40
to 43
Indicator number 6 Table #1 of Annex 1 Ikke vesentlig
ESRS E1-6
Gross Scope 1, 2, 3 and Total GHG emissions
paragraph 44
Indicators number 1 and 2 Table #1 of Annex 1 Article 449a; Regulation (EU) No 575/2013; Commission Imple-
menting Regulation (EU) 2022/2453 Template 1: Banking book
– Climate change transition risk: Credit quality of exposures by
sector, emissions and residual maturity
3.8
5 SpareBank 1 Nord-Norge har ikke per i dag en omstillingsplan i tråd med ESRS-standardens krav. Konsernet har likevel en styrevedtatt
omstillingsplan for deler av virksomheten.
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Generell informasjon92
DR OG RELATERT PUNKT SFDR REFERANSE PILLAR 3 REFERANSE BENCHMARK REGULATION REFERANSE EU CLIMATE LAW REFERANSE
VESENTLIG /
IKKE VESENTLIG
REFERANSE
TIL RAPPORT
ESRS 2 GOV-1
Board's gender diversity paragraph 21 (d)
Indicator number 13 of Table #1 of Annex 1 Commission Delegated Regulation (EU)
2020/1816, Annex II
Vesentlig 1.3.1
ESRS 2 GOV-1
Percentage of board members who are
independent paragraph 21 (e)
Delegated Regulation (EU) 2020/1816,
Annex II
Vesentlig 1.3.1
ESRS 2 GOV-4
Statement on due diligence paragraph 30
Indicator number 10 Table #3 of Annex 1 Vesentlig 1.5
ESRS 2 SBM-1
Involvement in activities related to fossil fuel
activities paragraph 40 (d) i
Indicators number 4 Table
#1 of Annex 1
Article 449a Regulation (EU) No 575/2013; Commission
Implementing Regulation (EU) 2022/2453 Table 1: Qualitative
information on Environmental risk and Table 2: Qualitative
information on Social risk
Delegated Regulation (EU) 2020/1816,
Annex II
Ikke vesentlig
ESRS 2 SBM-1
Involvement in activities related to chemical
production paragraph 40 (d) ii
Indicator number 9 Table #2 of Annex 1 Delegated Regulation (EU) 2020/1816,
Annex II
Ikke vesentlig
ESRS 2 SBM-1
Involvement in activities related to
controversial weapons paragraph 40 (d) iii
Indicator number 14 Table #1 of Annex 1 Delegated Regulation (EU) 2020/1818,
Article 12(1) Delegated Regulation (EU)
2020/1816, Annex II
Ikke vesentlig
ESRS 2 SBM-1
Involvement in activities related to cultivation
and production of tobacco paragraph 40 (d) iv
Delegated Regulation (EU) 2020/1818,
Article 12(1) Delegated Regulation (EU)
2020/1816, Annex II
Ikke vesentlig
ESRS E1-1
Transition plan to reach climate neutrality by
2050 paragraph 14
Regulation (EU) 2021/1119, Article 2(1)
3.3
5
ESRS E1-1
Undertakings excluded from Paris-aligned
Benchmarks paragraph 16 (g)
Article 449a Regulation (EU) No 575/2013; Commission
Implementing Regulation (EU) 2022/2453 Template 1: Banking
book-Climate Change transition risk: Credit quality of
exposures by sector, emissions and residual maturity
Delegated Regulation (EU) 2020/1818,
Article12.1 (d) to (g), and Article 12.2
3.3
ESRS E1-4
GHG emission reduction targets paragraph 34
Indicator number 4 Table #2 of Annex 1 Article 449a
Regulation (EU) No 575/2013; Commission Implementing
Regulation (EU) 2022/2453 Template 3: Banking book – Climate
change transition risk: alignment metrics
Delegated Regulation (EU) 2020/1818,
Article 6
3.6
ESRS E1-5
Energy consumption from fossil sources
disaggregated by sources (only high climate
impact sectors) paragraph 38
Indicator number 5 Table #1 and Indicator n. 5
Table #2 of Annex 1
Ikke vesentlig
ESRS E1-5
Energy consumption and mix paragraph 37
Indicator number 5 Table #1 of Annex 1 3.7
ESRS E1-5
Energy intensity associated with activities in
high climate impact sectors paragraphs 40
to 43
Indicator number 6 Table #1 of Annex 1 Ikke vesentlig
ESRS E1-6
Gross Scope 1, 2, 3 and Total GHG emissions
paragraph 44
Indicators number 1 and 2 Table #1 of Annex 1 Article 449a; Regulation (EU) No 575/2013; Commission Imple-
menting Regulation (EU) 2022/2453 Template 1: Banking book
– Climate change transition risk: Credit quality of exposures by
sector, emissions and residual maturity
3.8
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Generell informasjon 93
ESRS E1-6
Gross GHG emissions intensity paragraphs 53
to 55
Indicators number 3 Table
#1 of Annex 1
Article 449a Regulation (EU) No 575/2013; Commission
Implementing Regulation (EU) 2022/2453 Template 3: Banking
book – Climate change transition risk: alignment metrics
Delegated Regulation (EU) 2020/1818,
Article 8(1)
3.8
ESRS E1-7
GHG removals and carbon credits paragraph
56
Regulation (EU) 2021/1119, Article 2(1) Ikke vesentlig
ESRS E1-9
Exposure of the benchmark portfolio to
climate-related physical risks paragraph 66
Delegated Regulation (EU) 2020/1818,
Annex II Delegated Regulation (EU)
2020/1816, Annex II
3.2.2
ESRS E1-9
Disaggregation of monetary amounts by acute
and chronic physical risk paragraph 66 (a)
ESRS E1-9
Location of significant assets at material
physical risk paragraph 66 (c).
Article 449a Regulation (EU) No 575/2013; Commission
Implementing Regulation (EU) 2022/2453 paragraphs 46 and
47; Template 5: Banking book - Climate change physical risk:
Exposures subject to physical risk.
3.2.2
ESRS E1-9
Breakdown of the carrying value of its real
estate assets by energy-efficiency classes
paragraph 67 (c).
Article 449a Regulation (EU) No 575/2013; Commission
Implementing Regulation (EU) 2022/2453 paragraph 34;
Template 2:Banking book -Climate change transition risk: Loans
collateralised by immovable property - Energy efficiency of
the collateral
3.2.3
ESRS E1-9
Degree of exposure of the portfolio to
climate-related opportunities paragraph 69
Delegated Regulation (EU) 2020/1818,
Annex II
3.2.4
ESRS E2-4
Amount of each pollutant listed in Annex II
of the E-PRTR Regulation (European Pollutant
Release and Transfer Register) emitted to air,
water and soil, paragraph 28
Indicator number 8 Table #1 of Annex 1
Indicator number 2 Table #2 of Annex 1
Indicator number 1 Table #2 of Annex 1
Indicator number 3 Table #2 of Annex 1
Ikke vesentlig
ESRS E3-1
Water and marine resources paragraph 9
Indicator number 7 Table #2 of Annex 1 Ikke vesentlig
ESRS E3-1
Dedicated policy paragraph 13
Indicator number 8 Table 2 of Annex 1 Ikke vesentlig
ESRS E3-1
Sustainable oceans and seas paragraph 14
Indicator number 12 Table #2 of Annex 1 Ikke vesentlig
ESRS E3-4
Total water recycled and reused paragraph 28
(c)
Indicator number 6.2 Table #2 of Annex 1 Ikke vesentlig
ESRS E3-4
Total water consumption in m 3 per net revenue
on own operations paragraph 29
Indicator number 6.1 Table #2 of Annex 1 Ikke vesentlig
ESRS 2- SBM 3 - E4 paragraph 16 (a) i Indicator number 7 Table #1 of Annex 1 4.1
ESRS 2- SBM 3 - E4 paragraph 16 (b) Indicator number 10 Table #2 of Annex 1 4.1
ESRS 2- SBM 3 - E4 paragraph 16 (c) Indicator number 14 Table #2 of Annex 1 4.1
ESRS E4-2
Sustainable land / agriculture practices or
policies paragraph 24 (b)
Indicator number 11 Table #2 of Annex 1 4.2
ESRS E4-2
Sustainable oceans / seas practices or policies
paragraph 24 (c)
Indicator number 12 Table #2 of Annex 1 4.2
DR OG RELATERT PUNKT SFDR REFERANSE PILLAR 3 REFERANSE BENCHMARK REGULATION REFERANSE EU CLIMATE LAW REFERANSE
VESENTLIG /
IKKE VESENTLIG
REFERANSE
TIL RAPPORT
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Generell informasjon94
ESRS E1-6
Gross GHG emissions intensity paragraphs 53
to 55
Indicators number 3 Table
#1 of Annex 1
Article 449a Regulation (EU) No 575/2013; Commission
Implementing Regulation (EU) 2022/2453 Template 3: Banking
book – Climate change transition risk: alignment metrics
Delegated Regulation (EU) 2020/1818,
Article 8(1)
3.8
ESRS E1-7
GHG removals and carbon credits paragraph
56
Regulation (EU) 2021/1119, Article 2(1) Ikke vesentlig
ESRS E1-9
Exposure of the benchmark portfolio to
climate-related physical risks paragraph 66
Delegated Regulation (EU) 2020/1818,
Annex II Delegated Regulation (EU)
2020/1816, Annex II
3.2.2
ESRS E1-9
Disaggregation of monetary amounts by acute
and chronic physical risk paragraph 66 (a)
ESRS E1-9
Location of significant assets at material
physical risk paragraph 66 (c).
Article 449a Regulation (EU) No 575/2013; Commission
Implementing Regulation (EU) 2022/2453 paragraphs 46 and
47; Template 5: Banking book - Climate change physical risk:
Exposures subject to physical risk.
3.2.2
ESRS E1-9
Breakdown of the carrying value of its real
estate assets by energy-efficiency classes
paragraph 67 (c).
Article 449a Regulation (EU) No 575/2013; Commission
Implementing Regulation (EU) 2022/2453 paragraph 34;
Template 2:Banking book -Climate change transition risk: Loans
collateralised by immovable property - Energy efficiency of
the collateral
3.2.3
ESRS E1-9
Degree of exposure of the portfolio to
climate-related opportunities paragraph 69
Delegated Regulation (EU) 2020/1818,
Annex II
3.2.4
ESRS E2-4
Amount of each pollutant listed in Annex II
of the E-PRTR Regulation (European Pollutant
Release and Transfer Register) emitted to air,
water and soil, paragraph 28
Indicator number 8 Table #1 of Annex 1
Indicator number 2 Table #2 of Annex 1
Indicator number 1 Table #2 of Annex 1
Indicator number 3 Table #2 of Annex 1
Ikke vesentlig
ESRS E3-1
Water and marine resources paragraph 9
Indicator number 7 Table #2 of Annex 1 Ikke vesentlig
ESRS E3-1
Dedicated policy paragraph 13
Indicator number 8 Table 2 of Annex 1 Ikke vesentlig
ESRS E3-1
Sustainable oceans and seas paragraph 14
Indicator number 12 Table #2 of Annex 1 Ikke vesentlig
ESRS E3-4
Total water recycled and reused paragraph 28
(c)
Indicator number 6.2 Table #2 of Annex 1 Ikke vesentlig
ESRS E3-4
Total water consumption in m 3 per net revenue
on own operations paragraph 29
Indicator number 6.1 Table #2 of Annex 1 Ikke vesentlig
ESRS 2- SBM 3 - E4 paragraph 16 (a) i Indicator number 7 Table #1 of Annex 1 4.1
ESRS 2- SBM 3 - E4 paragraph 16 (b) Indicator number 10 Table #2 of Annex 1 4.1
ESRS 2- SBM 3 - E4 paragraph 16 (c) Indicator number 14 Table #2 of Annex 1 4.1
ESRS E4-2
Sustainable land / agriculture practices or
policies paragraph 24 (b)
Indicator number 11 Table #2 of Annex 1 4.2
ESRS E4-2
Sustainable oceans / seas practices or policies
paragraph 24 (c)
Indicator number 12 Table #2 of Annex 1 4.2
DR OG RELATERT PUNKT SFDR REFERANSE PILLAR 3 REFERANSE BENCHMARK REGULATION REFERANSE EU CLIMATE LAW REFERANSE
VESENTLIG /
IKKE VESENTLIG
REFERANSE
TIL RAPPORT
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Generell informasjon 95
DR OG RELATERT PUNKT SFDR REFERANSE PILLAR 3 REFERANSE BENCHMARK REGULATION REFERANSE EU CLIMATE LAW REFERANSE
VESENTLIG /
IKKE VESENTLIG
REFERANSE
TIL RAPPORT
ESRS E4-2
Policies to address deforestation paragraph
24 (d)
Indicator number 15 Table #2 of Annex 1 4.2
ESRS E5-5
Non-recycled waste paragraph 37 (d)
Indicator number 13 Table #2 of Annex 1 Ikke vesentlig
ESRS E5-5
Hazardous waste and radioactive waste
paragraph 39
Indicator number 9 Table #1 of Annex 1 Ikke vesentlig
ESRS 2- SBM3 - S1
Risk of incidents of forced labour paragraph
14 (f)
Indicator number 13 Table #3 of Annex I Ikke vesentlig
ESRS 2- SBM3 - S1
Risk of incidents of child labour paragraph 14
(g)
Indicator number 12 Table #3 of Annex I Ikke vesentlig
ESRS S1-1
Human rights policy commitments paragraph
20
Indicator number 9 Table #3 and Indicator
number 11 Table #1 of Annex I
5.2
ESRS S1-1
Due diligence policies on issues addressed
by the fundamental International Labor
Organisation Conventions 1 to 8, paragraph 21
Delegated Regulation (EU) 2020/1816,
Annex II
5.2
ESRS S1-1
processes and measures for preventing
trafficking in human beings paragraph 22
Indicator number 11 Table #3 of Annex I Ikke vesentlig
ESRS S1-1
workplace accident prevention policy or
management system paragraph 23
Indicator number 1 Table #3 of Annex I 5.2
ESRS S1-3
grievance/complaints handling mechanisms
paragraph 32 (c)
Indicator number 5 Table #3 of Annex I 5.4
ESRS S1-14
Number of fatalities and number and rate of
work-related accidents paragraph 88 (b) and ©
Indicator number 2 Table #3 of Annex I Delegated Regulation (EU) 2020/1816,
Annex II
Ikke vesentlig
ESRS S1-14
Number of days lost to injuries, accidents,
fatalities or illness paragraph 88 (e)
Indicator number 3 Table #3 of Annex I Ikke vesentlig
ESRS S1-16
Unadjusted gender pay gap paragraph 97 (a)
Indicator number 12 Table #1 of Annex I Delegated Regulation (EU) 2020/1816,
Annex II
5.6.6
ESRS S1-16
Excessive CEO pay ratio paragraph 97 (b)
Indicator number 8 Table #3 of Annex I 5.6.6
ESRS S1-17
Incidents of discrimination paragraph 103 (a)
Indicator number 7 Table #3 of Annex I 5.4
ESRS S1-17
Non-respect of UNGPs on Business and Human
Rights and OECD paragraph 104 (a)
Indicator number 10 Table #1 and Indicator n. 14
Table #3 of Annex I
Delegated Regulation (EU) 2020/1816,
Annex II Delegated Regulation (EU)
2020/1818 Art 12 (1)
5.4
ESRS S2-1
Human rights policy commitments paragraph 17
Indicator number 9 Table #3 and Indicator n. 11
Table #1 of Annex 1
Ikke vesentlig
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Generell informasjon96
DR OG RELATERT PUNKT SFDR REFERANSE PILLAR 3 REFERANSE BENCHMARK REGULATION REFERANSE EU CLIMATE LAW REFERANSE
VESENTLIG /
IKKE VESENTLIG
REFERANSE
TIL RAPPORT
ESRS E4-2
Policies to address deforestation paragraph
24 (d)
Indicator number 15 Table #2 of Annex 1 4.2
ESRS E5-5
Non-recycled waste paragraph 37 (d)
Indicator number 13 Table #2 of Annex 1 Ikke vesentlig
ESRS E5-5
Hazardous waste and radioactive waste
paragraph 39
Indicator number 9 Table #1 of Annex 1 Ikke vesentlig
ESRS 2- SBM3 - S1
Risk of incidents of forced labour paragraph
14 (f)
Indicator number 13 Table #3 of Annex I Ikke vesentlig
ESRS 2- SBM3 - S1
Risk of incidents of child labour paragraph 14
(g)
Indicator number 12 Table #3 of Annex I Ikke vesentlig
ESRS S1-1
Human rights policy commitments paragraph
20
Indicator number 9 Table #3 and Indicator
number 11 Table #1 of Annex I
5.2
ESRS S1-1
Due diligence policies on issues addressed
by the fundamental International Labor
Organisation Conventions 1 to 8, paragraph 21
Delegated Regulation (EU) 2020/1816,
Annex II
5.2
ESRS S1-1
processes and measures for preventing
trafficking in human beings paragraph 22
Indicator number 11 Table #3 of Annex I Ikke vesentlig
ESRS S1-1
workplace accident prevention policy or
management system paragraph 23
Indicator number 1 Table #3 of Annex I 5.2
ESRS S1-3
grievance/complaints handling mechanisms
paragraph 32 (c)
Indicator number 5 Table #3 of Annex I 5.4
ESRS S1-14
Number of fatalities and number and rate of
work-related accidents paragraph 88 (b) and ©
Indicator number 2 Table #3 of Annex I Delegated Regulation (EU) 2020/1816,
Annex II
Ikke vesentlig
ESRS S1-14
Number of days lost to injuries, accidents,
fatalities or illness paragraph 88 (e)
Indicator number 3 Table #3 of Annex I Ikke vesentlig
ESRS S1-16
Unadjusted gender pay gap paragraph 97 (a)
Indicator number 12 Table #1 of Annex I Delegated Regulation (EU) 2020/1816,
Annex II
5.6.6
ESRS S1-16
Excessive CEO pay ratio paragraph 97 (b)
Indicator number 8 Table #3 of Annex I 5.6.6
ESRS S1-17
Incidents of discrimination paragraph 103 (a)
Indicator number 7 Table #3 of Annex I 5.4
ESRS S1-17
Non-respect of UNGPs on Business and Human
Rights and OECD paragraph 104 (a)
Indicator number 10 Table #1 and Indicator n. 14
Table #3 of Annex I
Delegated Regulation (EU) 2020/1816,
Annex II Delegated Regulation (EU)
2020/1818 Art 12 (1)
5.4
ESRS S2-1
Human rights policy commitments paragraph 17
Indicator number 9 Table #3 and Indicator n. 11
Table #1 of Annex 1
Ikke vesentlig
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Generell informasjon 97
ESRS S2-1
Policies related to value chain workers
paragraph 18
Indicator number 11 and n. 4 Table #3 of Annex 1 Ikke vesentlig
ESRS S2-1
Non-respect of UNGPs on Business and Human
Rights principles and OECD guidelines
paragraph 19
Indicator number 10 Table #1 of Annex 1 Delegated Regulation (EU) 2020/1816,
Annex II Delegated Regulation (EU)
2020/1818, Art 12 (1)
Ikke vesentlig
ESRS S2-1
Due diligence policies on issues addressed
by the fundamental International Labor
Organisation Conventions 1 to 8, paragraph 19
Delegated Regulation (EU) 2020/1816,
Annex II
Ikke vesentlig
ESRS S2-4
Human rights issues and incidents connected
to its upstream and downstream value chain
paragraph 36
Indicator number 14 Table #3 of Annex 1 Ikke vesentlig
ESRS S3-1
Human rights policy commitments paragraph
16
Indicator number 9 Table #3 of Annex 1 and
Indicator number 11 Table #1 of Annex 1
8.2
ESRS S3-1
Non-respect of UNGPs on Business and Human
Rights, ILO principles or and OECD guidelines
paragraph 17
Indicator number 10 Table #1 Annex 1 Delegated Regulation (EU) 2020/1816,
Annex II Delegated Regulation (EU)
2020/1818, Art 12 (1)
8.2
ESRS S3-4
Human rights issues and incidents paragraph
36
Indicator number 14 Table #3 of Annex 1 8.2
ESRS S4-1
Policies related to consumers and end-users
paragraph 16
Indicator number 9 Table #3 and Indicator
number 11 Table #1 of Annex 1
8.2
ESRS S4-1
Non-respect of UNGPs on Business and Human
Rights and OECD guidelines paragraph 17
Indicator number 10 Table #1 of Annex 1 Delegated Regulation (EU) 2020/1816,
Annex II Delegated Regulation (EU)
2020/1818, Art 12 (1)
8.2
ESRS S4-4
Human rights issues and incidents paragraph 35
Indicator number 14 Table #3 of Annex 1 8.2
ESRS G1-1
United Nations Convention against Corruption
paragraph 10 (b)
Indicator number 15 Table #3 of Annex 1 8.1
ESRS G1-1
Protection of whistle- blowers paragraph 10 (d)
Indicator number 6 Table #3 of Annex 1 Ikke relevant
ESRS G1-4
Fines for violation of anti-corruption and
anti-bribery laws paragraph 24 (a)
Indicator number 17 Table #3 of Annex 1 Delegated Regulation (EU) 2020/1816,
Annex II)
8.4
ESRS G1-4
Standards of anti- corruption and anti-bribery
paragraph 24 (b)
Indicator number 16 Table #3 of Annex 1 8.4
DR OG RELATERT PUNKT SFDR REFERANSE PILLAR 3 REFERANSE BENCHMARK REGULATION REFERANSE EU CLIMATE LAW REFERANSE
VESENTLIG /
IKKE VESENTLIG
REFERANSE
TIL RAPPORT
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Generell informasjon98
ESRS S2-1
Policies related to value chain workers
paragraph 18
Indicator number 11 and n. 4 Table #3 of Annex 1 Ikke vesentlig
ESRS S2-1
Non-respect of UNGPs on Business and Human
Rights principles and OECD guidelines
paragraph 19
Indicator number 10 Table #1 of Annex 1 Delegated Regulation (EU) 2020/1816,
Annex II Delegated Regulation (EU)
2020/1818, Art 12 (1)
Ikke vesentlig
ESRS S2-1
Due diligence policies on issues addressed
by the fundamental International Labor
Organisation Conventions 1 to 8, paragraph 19
Delegated Regulation (EU) 2020/1816,
Annex II
Ikke vesentlig
ESRS S2-4
Human rights issues and incidents connected
to its upstream and downstream value chain
paragraph 36
Indicator number 14 Table #3 of Annex 1 Ikke vesentlig
ESRS S3-1
Human rights policy commitments paragraph
16
Indicator number 9 Table #3 of Annex 1 and
Indicator number 11 Table #1 of Annex 1
8.2
ESRS S3-1
Non-respect of UNGPs on Business and Human
Rights, ILO principles or and OECD guidelines
paragraph 17
Indicator number 10 Table #1 Annex 1 Delegated Regulation (EU) 2020/1816,
Annex II Delegated Regulation (EU)
2020/1818, Art 12 (1)
8.2
ESRS S3-4
Human rights issues and incidents paragraph
36
Indicator number 14 Table #3 of Annex 1 8.2
ESRS S4-1
Policies related to consumers and end-users
paragraph 16
Indicator number 9 Table #3 and Indicator
number 11 Table #1 of Annex 1
8.2
ESRS S4-1
Non-respect of UNGPs on Business and Human
Rights and OECD guidelines paragraph 17
Indicator number 10 Table #1 of Annex 1 Delegated Regulation (EU) 2020/1816,
Annex II Delegated Regulation (EU)
2020/1818, Art 12 (1)
8.2
ESRS S4-4
Human rights issues and incidents paragraph 35
Indicator number 14 Table #3 of Annex 1 8.2
ESRS G1-1
United Nations Convention against Corruption
paragraph 10 (b)
Indicator number 15 Table #3 of Annex 1 8.1
ESRS G1-1
Protection of whistle- blowers paragraph 10 (d)
Indicator number 6 Table #3 of Annex 1 Ikke relevant
ESRS G1-4
Fines for violation of anti-corruption and
anti-bribery laws paragraph 24 (a)
Indicator number 17 Table #3 of Annex 1 Delegated Regulation (EU) 2020/1816,
Annex II)
8.4
ESRS G1-4
Standards of anti- corruption and anti-bribery
paragraph 24 (b)
Indicator number 16 Table #3 of Annex 1 8.4
DR OG RELATERT PUNKT SFDR REFERANSE PILLAR 3 REFERANSE BENCHMARK REGULATION REFERANSE EU CLIMATE LAW REFERANSE
VESENTLIG /
IKKE VESENTLIG
REFERANSE
TIL RAPPORT
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Generell informasjon 99
Miljøinformasjon
2. EUs taksonomi
3. Klimaendringer
4. Biodiversitet og økosystemer
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon100
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon 101
2. EUs taksonomi
EUs taksonomi er et klassifiseringssystem som definerer
hvilke økonomiske aktiviteter som er bærekraftige i
lys av EUs seks miljømål. Taksonomiforordningen (EU)
2020/852 introduserer krav til foretak om å rapportere
på bærekraftige økonomiske aktiviteter basert på disse
miljømålene. De seks miljømålene er definert som:
1. Begrensning av klimaendringer
2. Tilpasning til klimaendringer
3. Bærekraftig bruk og beskyttelse av vannressurser
og marine ressurser
4. Omstilling til en sirkulærøkonomi
5. Forebygging og begrensning av forurensning
6. Beskyttelse og restaurering av biologisk
naturmangfold og økosystemer
I taksonomirapporteringen skal det rapporteres om
hvor stor andel av økonomiske aktivitet som er omfattet
av taksonomien (Taxonomy-Eligible). Videre skal det
rapporteres på hvor mye av den økonomiske aktiviteten
som er taksonomiforenlig (Taxonomy-Aligned).
EU-kommisjonen fastsetter de tekniske screenings-
kriteriene som avgjør hvorvidt en økonomisk aktivitet
er i tråd med taksonomien. For at en aktivitet skal anses
å være taksonomiforenlig må den:
• Bidra vesentlig til ett av de seks miljømålene i tråd
med screeningskriteriene
• Ikke gjøre skade på de øvrige fem miljømålene etter
DNSH-kriteriene (Do No Significant Harm)
• Oppfylle minstekrav til sosiale og styringsmessige
forhold
Screeningskriterier for de to første klimarelaterte
miljømålene ble fastsatt i delegert forordning (EU)
2021/2139 (Climate Delegated Act). Screeningskriteriene
for de øvrige fire miljømålene ble fastsatt i delegert
forordning (EU) 2023/2486 (Environmental Delegated
Act). Rapporteringsplikten etter taksonomiforordningen
følger de samme terskelverdiene som bærekrafts-
direktivet CSRD.
3. juli 2025 fastsatte Finansdepartementet endringer i
overgangsreglene i tråd med EUs «Stop the clock»-
direktiv, som innebærer at virksomheter som ellers ville
vært rapporteringspliktige fra regnskapsår 2025 eller
2026 får utsatt plikten med to år.
For regnskapsåret 2025 gjelder derfor rapporterings-
plikten kun for de samme foretakene som regnskaps-
året 2024, det vil si foretak av allmenn interesse
1
med
over 500 ansatte og enten salgsinntekter over 580
MNOK eller balansesum over 290 MNOK.
I desember 2025 oppnådde EU enighet om et endrings-
direktiv som vil justere virkeområdet for CSRD fra og med
regnskapsåret 2027. Direktivet ble i februar 2026
publisert i EU-tidende som direktiv (EU) 2026/470.
Finansdepartementet tar sikte på å foreslå nødvendige
lovendringer for å unnta berørte foretak fra rapporter-
ingsplikt for regnskapsåret 2026.
EU publiserte i januar 2026 forenklinger i taksonomi-
reglene som gjelder fra og med rapporteringsåret
2025. På grunn av den sene innføringen kan foretak
velge om de rapporterer etter de nye forenklingene
eller fortsatt følger tidligere regelverk for regnskaps-
året 2025. SpareBank 1 Nord-Norge har valgt å rappor-
tere etter de tidligere reglene for regnskapsåret 2025,
likt som i årsrapport for 2024. Fra regnskapsåret 2026
planlegges det å ta i bruk forenklingene i tråd med
nye overgangsregler.
1 Foretak av allmenn interesse regnes som noterte foretak, banker, kredittforetak og forsikringsforetak
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ EUs taksonomi102
For regnskapsåret 2025 rapporterer konsernet tak-
sonomiinformasjon om finansieringsvirksomheten,
ikke-finansiell virksomhet og virksomhet innen kapital-
forvaltning med utgangspunkt i Annex I, II, III, IV, V
og VI fra delegert forordning (EU) 2021/2178 og dets
øvrige delegerte forordninger (EU) 2021/2139 og (EU)
2023/2486. Taksonomirapporteringen omfatter det
regulatoriske konsernet.
I tillegg rapporteres det på Annex XII (Kjerneenergi- og
fossilgassrelaterte aktiviteter). Konsernet har screenet
sin utlånsportefølje mot aktuelle NACE-koder beskrevet
i delegert forordning (EU) 2021/2178 og tilhørende
forordning (EU) 2022/1214. Konsernets utlånsportefølje
har begrenset eksponering mot NACE-koder nevnt i
forordningen, og selskaper med eksponering passer
ikke til aktivitetsbeskrivelsen i vedlegg 1, delegert
forordning (EU) 2022/1214. Konsernets rapportering av
Template 1 utløser derfor ikke rapporteringsplikt for
Template 2-5.
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ EUs taksonomi 103
2.1. Taksonomirapportering for
finansieringsvirksomheten (Annex V og VI)
Per 31.12.2025 har konsernets finansieringsvirksomhet
(Annex VI) følgende eksponering mot økonomisk aktivi-
tet som er omfattet av taksonomien (Taxonomy-Eligible)
og taksonomiforenlig (Taxonomy-Aligned) basert på
motpartens rapporterte KPI for Turnover:
• 115 499 MNOK som omfattet og
• 16 709 MNOK (8,18 %) som taksonomiforenlig
2.1.1. Eksponering mot foretak som inngår i GAR
I rapporteringen om eksponering mot foretak som
inngår i GAR
2
har konsernet inkludert eksponering mot
foretak som er del av rapporteringspliktige konsern.
Dette innebærer at vurderingene baserer seg på
taksonomiinformasjon fra foretakets nærmeste rapport-
erende mor, ofte det ultimate morselskapet i konsernet.
SpareBank 1 Nord-Norge har benyttet den nyeste til-
gjengelige taksonomiinformasjonen om sine motparter.
I tilfeller hvor taksonomiinformasjon for regnskapsår
2025 ikke er tilgjengelig, har motpartenes rapportering
for regnskapsåret 2024 blitt benyttet.
Når konsernet har inkludert motpartens KPIer har dette
skjedd under antagelsen om at denne rapporteringen
er nøyaktig og pålitelig. Dette er en mulig feilkilde i
SpareBank 1 Nord-Norges rapportering på foretak.
Eksponering mot finansielle foretak
som inngår i GAR
For rapporteringen av eksponering mot finansielle
foretak i 2025 er det gjennomført analyser av bankens
likviditetsportefølje. Likviditetsporteføljen består i
hovedsak av obligasjoner til stat, supranasjonale
institusjoner, kommuner og OMF (obligasjoner med
fortrinnsrett). For 2025 er det utelukkende rapportert
på obligasjoner utstedt av foretak som faller inn under
rapporteringsplikten.
Av hensyn til usikkerhet og datakvalitet har de bære-
kraftsrelaterte obligasjonene blitt vurdert på samme
måte som øvrige obligasjoner. Vurderingen baserer seg
på motpartens overordnede KPI hentet fra Bloomberg,
ettersom de fleste utstedere ikke rapporterer egne
KPIer knyttet spesifikt til de grønne obligasjonene.
Metodiske endringer gjør at rapporteringen for 2024 i
liten grad lar seg sammenligne med 2025. Endringene
omfatter blant annet en ny tilnærming til OMF, der
obligasjonene i 2024 i hovedsak ble behandlet som
utlån til husholdninger, og en endret behandling av
grønne obligasjoner, som i 2024 ble ansett som rappor-
teringspliktige uavhengig av utsteders egen rapporter-
ingsplikt. På grunn av manglende datatilgjengelighet er
sammenligningstallene for 2024 ikke omarbeidet til den
nye metodikken.
Eksponering mot ikke-finansielle
foretak som inngår i GAR
Rapporteringen av eksponering mot ikke finansielle
foretak baserer seg på om motpartens proveny er
kjent. Når provenyet er kjent, vurderes aktiviteten opp
mot relevante taksonomikriterier. Dersom provenyet
ikke er kjent, benyttes motpartens generelle KPI.
2 Eksponeringen mot foretak som inngår i GAR fremgår i Annex VI, Template 1, 3 og 4 på rad 2 og 20
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ EUs taksonomi104
Denne tilnærmingen følger taksonomiens krav om at
vurderingen skal ta utgangspunkt i den aktiviteten
finansieringen faktisk støtter.
Vurderinger basert på kjent proveny gjelder særlig
objektsfinansieringer gjort av SpareBank 1 Finans
Nord-Norge AS. For disse har følgende aktiviteter fra
taksonomikompasset vært relevante ved vurderingen
av taksonomiforenlig aktivitet i Turnover og CapEx:
• (CCM 6.5) Transport by motorbikes, passenger cars
and light commercial vehicles
• (CCM 6.10) Sea and coastal freight water transport,
vessels for port operations and auxiliary activities.
2.1.2. Eksponering mot husholdninger: boliglån
I henhold til FINREP-definisjonene regnes eksponer-
ing mot sektorkodene 7000, 8200, 8500 og 9800 som
eksponering mot husholdninger. All utlånseksponering
med sikkerhet i boligeiendommer regnes som omfattet
av taksonomien. For å vurdere hvorvidt boliglåns-
porteføljen er taksonomiforenlig under miljømålet
Begrensning av klimaendringer, har konsernet vurdert
porteføljen opp mot kriteriene for vesentlig bidrag
og DNSH.
Vesentlig bidrag
SpareBank 1-alliansen har med andre markedsaktører
gått sammen for å omforenes om en felles metodikk
for hvilke kriterier som skal ligge til grunn for å identi-
fisere boliglån som kvalifiseres under vesentlig bidrag
for miljømålet Begrensning av klimaendringer. En felles
bransjestandard vil tjene formålet om en transparent
og sammenlignbar rapportering av bidrag til omstilling.
Kriteriene som benyttes for å vurdere vesentlig bidrag
er avhengig av boligens byggeår:
FOR BOLIGER BYGGET FRA OG MED 2021:
NZEB-10%
3
For å kvalifisere til NZEB-10% må alle de følgende
kriteriene være oppfylt:
• Byggeår for boligen er 2021 eller senere.
• Boligen er eid av privatperson.
• Boligen har en gyldig energiattest fra Enova.
• Boligen er innenfor terskelverdiene for NZEB-10
(basert på gyldig energimerke eller beregnet levert
energi iht. energiattest).
Terskelverdiene for energimerke og beregnet levert
energi avhenger av bygningstype og er basert på
Regjeringens veiledning om beregning av primær-
energibehov i bygninger og energirammer for nesten
nullenergibygninger. Tabell 2-1 viser kriteriene lagt
til grunn.
Tabell 2-1: Kriterier lagt til grunn for å kvalifisere boliger bygget fra og med 2021 som taksonomiforenlig
BYGNINGSTYPE
KVALIFISERENDE KRITERIER
ALTERNATIV 1 ALTERNATIV 2
Leilighet
Boligen er en leilighet
• Energimerke A fra Enova
• Bruksareal på minst 150 kvadrat-
meter. Dette er en proxy på
oppvarmet areal.
Beregnet levert energi fra energiattest
Småhus
Boligen er av typen enebolig, rekkehus,
tomannsbolig, landbruk eller fritidsbolig
• Energimerke A fra Enova Beregnet levert energi ihht energiattest
≤ 28,9 + (76 + 1600/bruksareal)*0,9 kWh
per år per kvadratmeter
Korreksjonsfaktor
Korreksjonsfaktor
BRA
2000
89,2 kWh/m
2
per år
4
3 (EU) 2021/2139 Annex I, seksjon 7.7, krever at boliger bygget fra 2021 skal oppfylle kriteriene i seksjon 7.1, som spesifiserer at bygget skal være
i samsvar med Nearly Zero-Energy Buildings (NZEB) – 10 %.
4 89,2 er beregnet fra formel 28,9 + 67*0,9 kWh/m
2
per år. Korreksjonsfaktor baseres på Multiconsults norm for leilighetsbygg og varierer basert
på energikarakter. Dersom BRA=0, endres denne til 72 m
2
.
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ EUs taksonomi 105
Kriteriene for at leiligheter skal oppfylle NZEB-10% er i
2025 oppdatert slik at vurderingen skjer på byggnivå,
i tråd med kravene i NZEB metodikken. Endringen
innebærer en justering av arealkorreksjonen. Tidligere
ble vurderingen basert på beregnet levert energi fra
energiattesten, som inneholder en arealkorreksjon per
enkeltleilighet. I den oppdaterte metodikken er denne
leilighetsbaserte arealkorreksjonen fjernet og erstattet
med en arealkorreksjon på byggnivå, basert på Multi-
consults norm for leilighetsbygg. Beregningene tar
dermed utgangspunkt i energidata og arealkorreksjon
for hele bygget.
Metodeendringen gir et mer konsistent og metodisk
korrekt grunnlag, og innebærer at flere leiligheter enn
tidligere oppfyller NZEB-10%-kriteriet.
Som følge av denne metodeendringen er sammenlign-
ingstallene for 2024 omarbeidet.
FOR BOLIGER BYGGET TIL OG MED 2020:
TOPP 15 PROSENT ENERGIEFFEKTIVE BOLIGER
Definisjonen benyttes for boliger der byggeår er 2020
eller tidligere. Konsernet inkluderer også boliger hvor
byggeår mangler, da det antas at dette gjelder bygg
som er bygget før 2021.
Boligene som plukkes ut i denne definisjonen skal være
blant topp 15 prosent mest energieffektive boliger i
Norge. Konsernet benytter Multiconsult sin modell for
å hente ut de aktuelle boligene, og benytter følgende
kriterier, avhengig av boligens byggeår:
• Byggeår 2012–2020:
• Boligtype er leilighet, enebolig, rekkehus, tomanns-
bolig, fritidsbolig eller landbruk (bondens hus) og
skal etter loven kvalifisere til TEK-10 og TEK-17.
• Byggeår før 2012 eller uten byggeår:
• Gyldig energiattest fra Enova
• Energikarakter A eller B
• Boligtype er leilighet, enebolig, rekkehus, tomanns-
bolig, fritidsbolig eller landbruk (bondens hus)
Merknad: Med disse kriteriene til grunn, tas ikke
boligens energikarakter med i vurderingen for boliger
med byggeår 2012–2020. Dette kan resultere i at et lite
utvalg boliger som er registrert med lavere energikarak-
ter vil klassifiseres som taksonomigrønne basert på TEK
standard. Disse boligene er trolig riktig klassifisert som
grønne, men registrert med feil energikarakter i Enova.
Det kan også være tilfeller hvor byggeåret er feil og
energikarakteren riktig, men generelt er det svakere
datakvalitet i energikarakterene enn i byggeår, slik
at kriteriet som er valgt vil gi det mest rettvisende
grunnlaget.
SpareBank 1 Nord-Norge mottar informasjon om pante-
objekter fra Eiendomsverdi som har API-spørring
mot Enova sitt register. Enova er et offentlig register
som kan inneholde feil og mangler som følge av feil
egenregistrering av privatpersoner. Egenmerking av
energimerker som får en høy energikarakter vil kreve
økt informasjonsbehov, og det reduserer risikoen
for feilmerking. Nye boliger er pålagt å merkes av en
ekspert, og dette er med på å redusere risikoen for
feilmerkinger. Når det gjelder boligene med byggeår
2012–2020 tar konsernet det for gitt at utbyggere er i
tråd med norsk lov, og kvalifiserer til TEK-10 eller TEK-17.
Banken anerkjenner at det for enkelte objekter vil kunne
være feilkilder i registreringen fra ENOVA, men at
det på overordnet nivå vil gi et rettvisende nivå på
taksonomiforenlig boligeiendom.
DNSH
Boliger som oppfyller kriteriene for vesentlig bidrag,
vurderes deretter opp mot DNSH kravene for miljø-
målet Tilpasning til klimaendringer. Hele boligporteføljen
er screenet ved hjelp av kartdata for å identifisere boliger
som er utsatt for fysisk klimarisiko. Risikoscenarioer med
rimelig sannsynlighet for å påvirke kredittrisikoen i løpet
av lånets løpetid, og med risikoscore 5–6, er vurdert
som vesentlige, selv dersom klimatilpasningstiltak er
implementert på eiendommen. Boliger som får treff
på slike vesentlige risikoscenarioer ekskluderes og
rapporteres derfor ikke som taksonomiforenlige. I 2025
ble 376 MNOK ekskludert som følge av treff på vesentlig
fysisk risiko.
I årsrapporten for 2024 ble det ikke gjort eksklusjoner
av boliger basert på fysisk klimarisiko. Sammenlignings-
tallene for 2024 som presenteres i denne årsrapporten
er derfor omarbeidet og 320 MNOK ble ekskludert som
følge av treff på vesentlig fysisk risiko.
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ EUs taksonomi106
2.1.3. Eksponering mot husholdning: billån
I henhold til FINREP-definisjonene regnes eksponering
mot sektorkodene 7000, 8200, 8500 og 9800 som
eksponering mot husholdninger. I rapporteringen av
eksponering mot billån regnes kjøretøysklassene M1, N1
og L som omfattet av taksonomien. Konsernet har siden
årsrapporten for 2024 forbedret metodikken for å
identifisere disse kjøretøysklassene, som følge av bedre
datatilgang. Sammenligningstallene for 2024 som pre-
senteres i denne årsrapporten er derfor omarbeidet.
Ingen av billånene vurderes til å være taksonomiforen-
lige, som følge av at elbiler ikke består DNSH-kravet
tilknyttet forurensning fra bildekk.
2.2. Forretningsstrategi, produktdesign og
samhandling med kunder og motparter
SpareBank 1 Nord-Norges risikostrategi understøtter
konsernets forretningsstrategi og fastsetter kvantita-
tive måltall innen ESG-risiko. I risikostrategien hadde
konsernet i 2025 måltall på taksonomiforenelig bolig
og næringseiendom og andel volum kvalifisert til grønt
finansrammeverk (GFF). Kriteriene i GFF er i tråd med
screeningskriteriene for bransjer som EU-kommisjonen
har tilgjengeliggjort, men inkluderer også kriterier for
øvrige bransjer som ennå ikke dekkes av EUs taksonomi.
SpareBank 1 Nord-Norge kan tilby overgangsfinansier-
ing til næringseiendom som kvalifiserer til kravene.
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ EUs taksonomi 107
2.3. Taksonomirapportering for
ikke-finansiell virksomhet (Annex I og II)
Konsernet rapporterer på Annex I og II for sin ikke-
finansielle virksomhet, herunder for datterselskapene
EiendomsMegler 1 Nord-Norge AS, Fredrik Langes Gate
20 AS og SpareBank 1 Regnskapshuset Nord-Norge AS.
De ikke-finansielle selskapene har ingen omsetning
(turnover), kapitalkostnader (CapEx) eller driftskostnader
(OpEx) fra aktiviteter som klassifiseres som taksonomi-
forenlig. Selskapene har imidlertid aktiviteter som er
omfattet av taksonomien (Tabell 2-2).
Tabell 2-2: Konsernets ikke-finansielle selskapers aktiviteter som er omfattet av taksonomien
AKTIVITET KODE
OMSETNING
(TURNOVER)
KAPITALKOSTNADER
(CAPEX)
DRIFTSKOSTNADER
(OPEX)
Dataprogrammering, konsulenttjeneter og
relaterte aktiviteter
CCA 8.2
●
Profesjonelle tjenester knyttet til bygningers
energieffektivitet som bidrar til klimatiltak
CCM 9.3
●
Renovering av eksisterende bygg CCM 7.2
●
Anskaffelse og eierskap av bygninger CCM 7.7
●
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ EUs taksonomi108
2.4. Taksonomirapportering for
kapitalforvaltning (Annex III og IV)
Konsernet rapporterer på Annex III og IV for kapital-
forvaltning, herunder for datterselskapet SpareBank 1
Nord-Norge Portefølje AS. Kapitalforvaltningen har
ingen omsetning (Turnover) eller kapitalkostnader
(CapEx) fra aktiviteter som klassifiseres som taksonomi-
forenlige. Porteføljen inneholder imidlertid aksjer
knyttet til aktiviteter som omfattes av taksonomien. Den
aktuelle aktiviteten er CCM 9.1 Close to market research,
development and innovation.
2.5. Konsolidert KPI på konsernnivå
Konsernets konsoliderte KPI på konsernnivå for
taksonomiforenlige aktiviteter i form av et vektet
gjennomsnitt av KPIer kan sees i Tabell 2-3.
Tabell 2-3: Konsernets vektede gjennomsnitt av KPIer på taksonomiforenlige aktiviteter
KPI PER FORRETNINGSOMRÅDE
OMSETNING
(MNOK)
5
ANDEL AV
KONSERNETS
TOTALE
OMSETNING (A)
KPI BASERT PÅ
TURNOVER (B)
KPI BASERT PÅ
CAPEX (C)
VEKTET KPI BASERT
PÅ TURNOVER
(A*B)
VEKTET KPI BASERT
PÅ CAPEX
(A*C)
A. Finansielle aktiviteter
5 847 91 %
Kapitalforvaltning
6
0 0 % 0 % 0 % 0 % 0 %
Bank
7
5 847 91 % 8,18 % 8,18 % 7,40 % 7,40 %
TURNOVER
KPI (B)
CAPEX
KPI (C)
TURNOVER KPI,
VEKTET (A*B)
CAPEX KPI,
VEKTET (A*C)
B. Ikke-finansielle
aktiviteter
8
613 9,5 % 0 % 0 % 0,0 % 0,0 %
Total omsetning i
konsernet
6 460 100 %
GJENNOMSNITTLIG
KPI BASERT PÅ
TURNOVER
GJENNOMSNITTLIG
KPI BASERT PÅ CAPEX
Gjennomsnittlig KPI for
konsernet
7,40 % 7,40 %
5 Med omsetning menes summen av netto renteinntekter, netto provisjons- og andre inntekter, netto inntekter på finansielle investeringer
6 SpareBank 1 Nord-Norge Portefølje AS
7 SpareBank 1 Nord-Norge AS (bankvirksomhet) og SpareBank 1 Finans Nord-Norge AS (leasing og salgspantlån)
8 SpareBank 1 Regnskapshuset Nord-Norge AS, Eiendomsmegler 1 Nord-Norge AS og Fredrik Langes Gate 20 AS
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ EUs taksonomi 109
Disclosures according to
Annex VI Template
for the KPIs of credit
institutions
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ EUs taksonomi110
0. Summary of KPIs to be disclosed by credit
institutions under Article 8 Taxonomy Regulation
2025
TOTAL
ENVIRONMENTALLY
SUSTAINABLE ASSETS
1
KPI**** KPI*****
% COVERAGE (OVER
TOTAL ASSETS)***
% OF ASSETS
EXCLUDED FROM THE
NUMERATOR OF THE
GAR (ARTICLE 7(2)
AND (3) AND SECTION
1.1.2. OF ANNEX V)
% OF ASSETS
EXCLUDED FROM THE
DENOMINATOR OF
THE GAR (ARTICLE 7(1)
AND SECTION 1.2.4 OF
ANNEX V)
Main KPI
Green asset
ratio (GAR)
stock
16 709 8,18 % 8,18 % 96,47 % 31,15 % 3,53 %
TOTAL
ENVIRONMENTALLY
SUSTAINABLE ASSETS KPI KPI
% COVERAGE (OVER
TOTAL ASSETS)***
% OF ASSETS
EXCLUDED FROM THE
NUMERATOR OF THE
GAR (ARTICLE 7(2)
AND (3) AND SECTION
1.1.2. OF ANNEX V)
% OF ASSETS
EXCLUDED FROM THE
DENOMINATOR OF
THE GAR (ARTICLE 7(1)
AND SECTION 1.2.4 OF
ANNEX V)
Additional
KPIs
GAR (flow) 4 958 6,60 % 6,60 % 98,12 % 21,48 % 1,88 %
Trading
book*
Financial
guarantees
Assets under
management
Fees and
commissions
income**
* For credit institutions that do not meet the conditions of Article 94(1) of the CRR or the conditions set out in Article
325a(1) of the CRR
** Fees and commissions income from services other than lending and AuM
Instutitons shall dislcose forwardlooking information for this KPIs, including information in terms of targets,
together with relevant explanations on the methodology applied.
*** % of assets covered by the KPI over banks´ total assets
**** based on the Turnover KPI of the counterparty
***** based on the CapEx KPI of the counterparty, except for lending activities where for general lending Turnover KPI is
used
Note 1: Across the reporting templates: cells shaded in black should not be reported.
Note 2: Fees and Commissions (sheet 6) and Trading Book (sheet 7) KPIs shall only apply starting 2026. SMEs´inclusion in these
KPI will only apply subject to a positive result of an impact assessment.
1
Based on the Turnover KPI of the counterparty as reported in row 48 of template 1 Assets for the calculation of GAR (Turnover)
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ EUs taksonomi 111
1. Assets for the calculation of GAR based on Turnover
2025
MILLION NOK
TOTAL [GROSS]
CARRYING
AMOUNT
CLIMATE CHANGE MITIGATION (CCM) CLIMATE CHANGE ADAPTATION (CCA) WATER AND MARINE RESOURCES (WTR) CIRCULAR ECONOMY (CE) POLLUTION (PPC) BIODIVERSITY AND ECOSYSTEMS (BIO) TOTAL (CCM + CCA + WTR + CE + PPC + BIO)
OF WHICH TOWARDS TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
OF WHICH TOWARDS TAXONOMY RELEVANT SEC-
TORS (TAXONOMY-ELIGIBLE)
OF WHICH TOWARDS TAXONOMY RELEVANT
SECTORS (TAXONOMY-ELIGIBLE)
OF WHICH TOWARDS TAXONOMY RELEVANT
SECTORS (TAXONOMY-ELIGIBLE)
OF WHICH TOWARDS TAXONOMY RELEVANT
SECTORS (TAXONOMY-ELIGIBLE)
OF WHICH TOWARDS TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
OF WHICH TOWARDS TAXONOMY RELEVAN SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
OF WHICH ENVIRONMENTALLY SUSTAINABLE
(TAXONOMY-ALIGNED)
OF WHICH ENVIRONMENTALLY
SUSTAINABLE (TAXONOMY-ALIGNED)
OF WHICH ENVIRONMENTALLY
SUSTAINABLE (TAXONOMY-ALIGNED)
OF WHICH ENVIRONMENTALLY
SUSTAINABLE (TAXONOMY-ALIGNED)
OF WHICH ENVIRONMENTALLY
SUSTAINABLE (TAXONOMY-ALIGNED)
OF WHICH ENVIRONMENTALLY
SUSTAINABLE (TAXONOMY-ALIGNED)
OF WHICH ENVIRONMENTALLY SUSTAINABLE
(TAXONOMY-ALIGNED)
OF
WHICH
USE OF
PRO-
CEEDS
OF
WHICH
TRANSI-
TIONAL
OF
WHICH
ENA-
BLING
OF
WHICH
USE OF
PRO-
CEEDS
OF
WHICH
ENA-
BLING
OF
WHICH
USE OF
PRO-
CEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PRO-
CEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PRO-
CEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF
WHICH
USE OF
PRO-
CEEDS
OF
WHICH
TRANSI-
TIONAL
OF WHICH
ENABLING
GAR - Covered assets in both numerator
and denominator
1
Loans and advances, debt securities and
equity instruments not HfT eligible for
GAR calculation
138 272 115 494 16 709 16 314 3 6 0 115 499 16 709 16 314 3
2
Financial undertakings
20 970 2 839 395 3 4 0 2 843 395 3
3
Credit institutions
20 970 2 839 395 3 4 0 2 843 395 3
4
Loans and advances
1 961
5
Debt securities, including UoP
18 348 2 839 395 3 4 0 2 843 395 3
6
Equity instruments
661
7
Other financial corporations
8
of which investment firms
9
Loans and advances
10
Debt securities, including UoP
11
Equity instruments
12
of which management companies
13
Loans and advances
14
Debt securities, including UoP
15
Equity instruments
16
of which insurance undertakings
17
Loans and advances
18
Debt securities, including UoP
19
Equity instruments
20
Non-financial undertakings
1 085 476 17 17 2 478 17 17
21
Loans and advances
1 085 476 17 17 2 478 17 17
22
Debt securities, including UoP
23
Equity instruments
24
Households
116 217 112 178 16 297 16 297 112 178 16 297 16 297
25
of which loans collateralised by
residential immovable property
108 287 108 287 16 297 16 297 108 287 16 297 16 297
26
of which building renovation loans
27
of which motor vehicle loans
5 359 3 891 3 891
28
Local governments financing
29
Housing financing
30
Other local government financing
31
Collateral obtained by taking
possession: residential and
commercial immovable properties
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ EUs taksonomi112
2025
2025
MILLION NOK
TOTAL [GROSS]
CARRYING
AMOUNT
CLIMATE CHANGE MITIGATION (CCM) CLIMATE CHANGE ADAPTATION (CCA) WATER AND MARINE RESOURCES (WTR) CIRCULAR ECONOMY (CE) POLLUTION (PPC) BIODIVERSITY AND ECOSYSTEMS (BIO) TOTAL (CCM + CCA + WTR + CE + PPC + BIO)
OF WHICH TOWARDS TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
OF WHICH TOWARDS TAXONOMY RELEVANT SEC-
TORS (TAXONOMY-ELIGIBLE)
OF WHICH TOWARDS TAXONOMY RELEVANT
SECTORS (TAXONOMY-ELIGIBLE)
OF WHICH TOWARDS TAXONOMY RELEVANT
SECTORS (TAXONOMY-ELIGIBLE)
OF WHICH TOWARDS TAXONOMY RELEVANT
SECTORS (TAXONOMY-ELIGIBLE)
OF WHICH TOWARDS TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
OF WHICH TOWARDS TAXONOMY RELEVAN SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
OF WHICH ENVIRONMENTALLY SUSTAINABLE
(TAXONOMY-ALIGNED)
OF WHICH ENVIRONMENTALLY
SUSTAINABLE (TAXONOMY-ALIGNED)
OF WHICH ENVIRONMENTALLY
SUSTAINABLE (TAXONOMY-ALIGNED)
OF WHICH ENVIRONMENTALLY
SUSTAINABLE (TAXONOMY-ALIGNED)
OF WHICH ENVIRONMENTALLY
SUSTAINABLE (TAXONOMY-ALIGNED)
OF WHICH ENVIRONMENTALLY
SUSTAINABLE (TAXONOMY-ALIGNED)
OF WHICH ENVIRONMENTALLY SUSTAINABLE
(TAXONOMY-ALIGNED)
OF
WHICH
USE OF
PRO-
CEEDS
OF
WHICH
TRANSI-
TIONAL
OF
WHICH
ENA-
BLING
OF
WHICH
USE OF
PRO-
CEEDS
OF
WHICH
ENA-
BLING
OF
WHICH
USE OF
PRO-
CEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PRO-
CEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PRO-
CEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF
WHICH
USE OF
PRO-
CEEDS
OF
WHICH
TRANSI-
TIONAL
OF WHICH
ENABLING
GAR - Covered assets in both numerator
and denominator
1
Loans and advances, debt securities and
equity instruments not HfT eligible for
GAR calculation
138 272 115 494 16 709 16 314 3 6 0 115 499 16 709 16 314 3
2
Financial undertakings
20 970 2 839 395 3 4 0 2 843 395 3
3
Credit institutions
20 970 2 839 395 3 4 0 2 843 395 3
4
Loans and advances
1 961
5
Debt securities, including UoP
18 348 2 839 395 3 4 0 2 843 395 3
6
Equity instruments
661
7
Other financial corporations
8
of which investment firms
9
Loans and advances
10
Debt securities, including UoP
11
Equity instruments
12
of which management companies
13
Loans and advances
14
Debt securities, including UoP
15
Equity instruments
16
of which insurance undertakings
17
Loans and advances
18
Debt securities, including UoP
19
Equity instruments
20
Non-financial undertakings
1 085 476 17 17 2 478 17 17
21
Loans and advances
1 085 476 17 17 2 478 17 17
22
Debt securities, including UoP
23
Equity instruments
24
Households
116 217 112 178 16 297 16 297 112 178 16 297 16 297
25
of which loans collateralised by
residential immovable property
108 287 108 287 16 297 16 297 108 287 16 297 16 297
26
of which building renovation loans
27
of which motor vehicle loans
5 359 3 891 3 891
28
Local governments financing
29
Housing financing
30
Other local government financing
31
Collateral obtained by taking
possession: residential and
commercial immovable properties
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ EUs taksonomi 113
1. Assets for the calculation of GAR based on Turnover
Ikke oppdatert
2025
MILLION NOK
TOTAL [GROSS]
CARRYING
AMOUNT
CLIMATE CHANGE MITIGATION (CCM) CLIMATE CHANGE ADAPTATION (CCA) WATER AND MARINE RESOURCES (WTR) CIRCULAR ECONOMY (CE) POLLUTION (PPC) BIODIVERSITY AND ECOSYSTEMS (BIO) TOTAL (CCM + CCA + WTR + CE + PPC + BIO)
OF WHICH TOWARDS TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
OF WHICH TOWARDS TAXONOMY RELEVANT SEC-
TORS (TAXONOMY-ELIGIBLE)
OF WHICH TOWARDS TAXONOMY RELEVANT
SECTORS (TAXONOMY-ELIGIBLE)
OF WHICH TOWARDS TAXONOMY RELEVANT
SECTORS (TAXONOMY-ELIGIBLE)
OF WHICH TOWARDS TAXONOMY RELEVANT
SECTORS (TAXONOMY-ELIGIBLE)
OF WHICH TOWARDS TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
OF WHICH TOWARDS TAXONOMY RELEVAN SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
OF WHICH ENVIRONMENTALLY SUSTAINABLE
(TAXONOMY-ALIGNED)
OF WHICH ENVIRONMENTALLY
SUSTAINABLE (TAXONOMY-ALIGNED)
OF WHICH ENVIRONMENTALLY
SUSTAINABLE (TAXONOMY-ALIGNED)
OF WHICH ENVIRONMENTALLY
SUSTAINABLE (TAXONOMY-ALIGNED)
OF WHICH ENVIRONMENTALLY
SUSTAINABLE (TAXONOMY-ALIGNED)
OF WHICH ENVIRONMENTALLY
SUSTAINABLE (TAXONOMY-ALIGNED)
OF WHICH ENVIRONMENTALLY SUSTAINABLE
(TAXONOMY-ALIGNED)
OF
WHICH
USE OF
PRO-
CEEDS
OF
WHICH
TRANSI-
TIONAL
OF
WHICH
ENA-
BLING
OF
WHICH
USE OF
PRO-
CEEDS
OF
WHICH
ENA-
BLING
OF
WHICH
USE OF
PRO-
CEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PRO-
CEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PRO-
CEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF
WHICH
USE OF
PRO-
CEEDS
OF
WHICH
TRANSI-
TIONAL
OF WHICH
ENABLING
32
Assets excluded from the numerator
for GAR calculation (covered in the
denominator)
65 933
33
Financial and Non-financial undertakings
58 615
34
SMEs and NFCs (other than SMEs)
not subject to NFRD disclosure
obligations
56 002
35
Loans and advances
49 140
36
of which loans collateralised by com-
mercial immovable property
22 237
37
of which building renovation loans
0
38
Debt securities
2 704
39
Equity instruments
4 159
40
Non-EU country counterparties
not subject to NFRD disclosure
obligations
2 613
41
Loans and advances
0
42
Debt securities
2 610
43
Equity instruments
3
44
Derivatives
3 711
45
On demand interbank loans
1 449
46
Cash and cash-related assets
118
47
Other categories of assets (e.g. Good-
will, commodities etc.)
2 040
48
Total GAR assets
204 206 115 494 16 709 16 314 3 6 0 115 499 16 709 16 314 3
49
Assets not covered for GAR calculation
7 471
50
Central governments and Suprana-
tional issuers
6 161
51
Central banks exposure
1 096
52
Trading book
214
53
Total assets
211 677 115 494 16 709 16 314 3 6 0 115 499 16 709 16 314 3
Off-balance sheet exposures - Undertakings subject to NFRD disclosure obligations
54
Financial guarantees
39 39 39
55
Assets under management
56
Of which debt securities
57
Of which equity instruments
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ EUs taksonomi114
Ikke oppdatert
2025
2025
MILLION NOK
TOTAL [GROSS]
CARRYING
AMOUNT
CLIMATE CHANGE MITIGATION (CCM) CLIMATE CHANGE ADAPTATION (CCA) WATER AND MARINE RESOURCES (WTR) CIRCULAR ECONOMY (CE) POLLUTION (PPC) BIODIVERSITY AND ECOSYSTEMS (BIO) TOTAL (CCM + CCA + WTR + CE + PPC + BIO)
OF WHICH TOWARDS TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
OF WHICH TOWARDS TAXONOMY RELEVANT SEC-
TORS (TAXONOMY-ELIGIBLE)
OF WHICH TOWARDS TAXONOMY RELEVANT
SECTORS (TAXONOMY-ELIGIBLE)
OF WHICH TOWARDS TAXONOMY RELEVANT
SECTORS (TAXONOMY-ELIGIBLE)
OF WHICH TOWARDS TAXONOMY RELEVANT
SECTORS (TAXONOMY-ELIGIBLE)
OF WHICH TOWARDS TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
OF WHICH TOWARDS TAXONOMY RELEVAN SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
OF WHICH ENVIRONMENTALLY SUSTAINABLE
(TAXONOMY-ALIGNED)
OF WHICH ENVIRONMENTALLY
SUSTAINABLE (TAXONOMY-ALIGNED)
OF WHICH ENVIRONMENTALLY
SUSTAINABLE (TAXONOMY-ALIGNED)
OF WHICH ENVIRONMENTALLY
SUSTAINABLE (TAXONOMY-ALIGNED)
OF WHICH ENVIRONMENTALLY
SUSTAINABLE (TAXONOMY-ALIGNED)
OF WHICH ENVIRONMENTALLY
SUSTAINABLE (TAXONOMY-ALIGNED)
OF WHICH ENVIRONMENTALLY SUSTAINABLE
(TAXONOMY-ALIGNED)
OF
WHICH
USE OF
PRO-
CEEDS
OF
WHICH
TRANSI-
TIONAL
OF
WHICH
ENA-
BLING
OF
WHICH
USE OF
PRO-
CEEDS
OF
WHICH
ENA-
BLING
OF
WHICH
USE OF
PRO-
CEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PRO-
CEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PRO-
CEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF
WHICH
USE OF
PRO-
CEEDS
OF
WHICH
TRANSI-
TIONAL
OF WHICH
ENABLING
32
Assets excluded from the numerator
for GAR calculation (covered in the
denominator)
65 933
33
Financial and Non-financial undertakings
58 615
34
SMEs and NFCs (other than SMEs)
not subject to NFRD disclosure
obligations
56 002
35
Loans and advances
49 140
36
of which loans collateralised by com-
mercial immovable property
22 237
37
of which building renovation loans
0
38
Debt securities
2 704
39
Equity instruments
4 159
40
Non-EU country counterparties
not subject to NFRD disclosure
obligations
2 613
41
Loans and advances
0
42
Debt securities
2 610
43
Equity instruments
3
44
Derivatives
3 711
45
On demand interbank loans
1 449
46
Cash and cash-related assets
118
47
Other categories of assets (e.g. Good-
will, commodities etc.)
2 040
48
Total GAR assets
204 206 115 494 16 709 16 314 3 6 0 115 499 16 709 16 314 3
49
Assets not covered for GAR calculation
7 471
50
Central governments and Suprana-
tional issuers
6 161
51
Central banks exposure
1 096
52
Trading book
214
53
Total assets
211 677 115 494 16 709 16 314 3 6 0 115 499 16 709 16 314 3
Off-balance sheet exposures - Undertakings subject to NFRD disclosure obligations
54
Financial guarantees
39 39 39
55
Assets under management
56
Of which debt securities
57
Of which equity instruments
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ EUs taksonomi 115
1. Assets for the calculation of GAR based on Turnover
2024
MILLION NOK
TOTAL [GROSS]
CARRYING
AMOUNT
CLIMATE CHANGE MITIGATION (CCM) CLIMATE CHANGE ADAPTATION (CCA) WATER AND MARINE RESOURCES (WTR) CIRCULAR ECONOMY (CE) POLLUTION (PPC) BIODIVERSITY AND ECOSYSTEMS (BIO) TOTAL (CCM + CCA + WTR + CE + PPC + BIO)
OF WHICH TOWARDS TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
OF WHICH TOWARDS TAXONOMY RELEVANT SEC-
TORS (TAXONOMY-ELIGIBLE)
OF WHICH TOWARDS TAXONOMY RELEVANT
SECTORS (TAXONOMY-ELIGIBLE)
OF WHICH TOWARDS TAXONOMY RELEVANT
SECTORS (TAXONOMY-ELIGIBLE)
OF WHICH TOWARDS TAXONOMY RELEVANT
SECTORS (TAXONOMY-ELIGIBLE)
OF WHICH TOWARDS TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
OF WHICH TOWARDS TAXONOMY RELEVAN SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
OF WHICH ENVIRONMENTALLY SUSTAINABLE
(TAXONOMY-ALIGNED)
OF WHICH ENVIRONMENTALLY
SUSTAINABLE (TAXONOMY-ALIGNED)
OF WHICH ENVIRONMENTALLY
SUSTAINABLE (TAXONOMY-ALIGNED)
OF WHICH ENVIRONMENTALLY
SUSTAINABLE (TAXONOMY-ALIGNED)
OF WHICH ENVIRONMENTALLY
SUSTAINABLE (TAXONOMY-ALIGNED)
OF WHICH ENVIRONMENTALLY
SUSTAINABLE (TAXONOMY-ALIGNED)
OF WHICH ENVIRONMENTALLY SUSTAINABLE
(TAXONOMY-ALIGNED)
OF
WHICH
USE OF
PRO-
CEEDS
OF
WHICH
TRANSI-
TIONAL
OF
WHICH
ENA-
BLING
OF
WHICH
USE OF
PRO-
CEEDS
OF
WHICH
ENA-
BLING
OF
WHICH
USE OF
PRO-
CEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PRO-
CEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PRO-
CEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF
WHICH
USE OF
PRO-
CEEDS
OF
WHICH
TRANSI-
TIONAL
OF WHICH
ENABLING
GAR - Covered assets in both numerator
and denominator
1
Loans and advances, debt securities and
equity instruments not HfT eligible for
GAR calculation
130 472 106 076 14 302 14 059 71 0 106 076 14 302 14 059 71 0
2
Financial undertakings
19 869 7 086 387 144 71 7 086 387 144 71
3
Credit institutions
19 869 7 086 387 144 71 7 086 387 144 71
4
Loans and advances
1 775
5
Debt securities, including UoP
17 443 7 086 387 144 71 7 086 387 144 71
6
Equity instruments
650
7
Other financial corporations
8
of which investment firms
9
Loans and advances
10
Debt securities, including UoP
11
Equity instruments
12
of which management companies
13
Loans and advances
14
Debt securities, including UoP
15
Equity instruments
16
of which insurance undertakings
17
Loans and advances
18
Debt securities, including UoP
19
Equity instruments
20
Non-financial undertakings
4 499 1 0 0 1 0 0
21
Loans and advances
4 499 1 0 0 1 0 0
22
Debt securities, including UoP
23
Equity instruments
24
Households
106 104 98 989 13 915 13 915 98 989 13 915 13 915
25
of which loans collateralised by
residential immovable property
94 714 94 714 13 915 13 915 94 714 13 915 13 915
26
of which building renovation loans
27
of which motor vehicle loans
4 275 3 439 3 439
28
Local governments financing
29
Housing financing
30
Other local government financing
31
Collateral obtained by taking
possession: residential and
commercial immovable properties
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ EUs taksonomi116
2024
2024
MILLION NOK
TOTAL [GROSS]
CARRYING
AMOUNT
CLIMATE CHANGE MITIGATION (CCM) CLIMATE CHANGE ADAPTATION (CCA) WATER AND MARINE RESOURCES (WTR) CIRCULAR ECONOMY (CE) POLLUTION (PPC) BIODIVERSITY AND ECOSYSTEMS (BIO) TOTAL (CCM + CCA + WTR + CE + PPC + BIO)
OF WHICH TOWARDS TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
OF WHICH TOWARDS TAXONOMY RELEVANT SEC-
TORS (TAXONOMY-ELIGIBLE)
OF WHICH TOWARDS TAXONOMY RELEVANT
SECTORS (TAXONOMY-ELIGIBLE)
OF WHICH TOWARDS TAXONOMY RELEVANT
SECTORS (TAXONOMY-ELIGIBLE)
OF WHICH TOWARDS TAXONOMY RELEVANT
SECTORS (TAXONOMY-ELIGIBLE)
OF WHICH TOWARDS TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
OF WHICH TOWARDS TAXONOMY RELEVAN SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
OF WHICH ENVIRONMENTALLY SUSTAINABLE
(TAXONOMY-ALIGNED)
OF WHICH ENVIRONMENTALLY
SUSTAINABLE (TAXONOMY-ALIGNED)
OF WHICH ENVIRONMENTALLY
SUSTAINABLE (TAXONOMY-ALIGNED)
OF WHICH ENVIRONMENTALLY
SUSTAINABLE (TAXONOMY-ALIGNED)
OF WHICH ENVIRONMENTALLY
SUSTAINABLE (TAXONOMY-ALIGNED)
OF WHICH ENVIRONMENTALLY
SUSTAINABLE (TAXONOMY-ALIGNED)
OF WHICH ENVIRONMENTALLY SUSTAINABLE
(TAXONOMY-ALIGNED)
OF
WHICH
USE OF
PRO-
CEEDS
OF
WHICH
TRANSI-
TIONAL
OF
WHICH
ENA-
BLING
OF
WHICH
USE OF
PRO-
CEEDS
OF
WHICH
ENA-
BLING
OF
WHICH
USE OF
PRO-
CEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PRO-
CEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PRO-
CEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF
WHICH
USE OF
PRO-
CEEDS
OF
WHICH
TRANSI-
TIONAL
OF WHICH
ENABLING
GAR - Covered assets in both numerator
and denominator
1
Loans and advances, debt securities and
equity instruments not HfT eligible for
GAR calculation
130 472 106 076 14 302 14 059 71 0 106 076 14 302 14 059 71 0
2
Financial undertakings
19 869 7 086 387 144 71 7 086 387 144 71
3
Credit institutions
19 869 7 086 387 144 71 7 086 387 144 71
4
Loans and advances
1 775
5
Debt securities, including UoP
17 443 7 086 387 144 71 7 086 387 144 71
6
Equity instruments
650
7
Other financial corporations
8
of which investment firms
9
Loans and advances
10
Debt securities, including UoP
11
Equity instruments
12
of which management companies
13
Loans and advances
14
Debt securities, including UoP
15
Equity instruments
16
of which insurance undertakings
17
Loans and advances
18
Debt securities, including UoP
19
Equity instruments
20
Non-financial undertakings
4 499 1 0 0 1 0 0
21
Loans and advances
4 499 1 0 0 1 0 0
22
Debt securities, including UoP
23
Equity instruments
24
Households
106 104 98 989 13 915 13 915 98 989 13 915 13 915
25
of which loans collateralised by
residential immovable property
94 714 94 714 13 915 13 915 94 714 13 915 13 915
26
of which building renovation loans
27
of which motor vehicle loans
4 275 3 439 3 439
28
Local governments financing
29
Housing financing
30
Other local government financing
31
Collateral obtained by taking
possession: residential and
commercial immovable properties
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ EUs taksonomi 117
1. Assets for the calculation of GAR based on Turnover
2024
MILLION NOK
TOTAL [GROSS]
CARRYING
AMOUNT
CLIMATE CHANGE MITIGATION (CCM) CLIMATE CHANGE ADAPTATION (CCA) WATER AND MARINE RESOURCES (WTR) CIRCULAR ECONOMY (CE) POLLUTION (PPC) BIODIVERSITY AND ECOSYSTEMS (BIO) TOTAL (CCM + CCA + WTR + CE + PPC + BIO)
OF WHICH TOWARDS TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
OF WHICH TOWARDS TAXONOMY RELEVANT SEC-
TORS (TAXONOMY-ELIGIBLE)
OF WHICH TOWARDS TAXONOMY RELEVANT
SECTORS (TAXONOMY-ELIGIBLE)
OF WHICH TOWARDS TAXONOMY RELEVANT
SECTORS (TAXONOMY-ELIGIBLE)
OF WHICH TOWARDS TAXONOMY RELEVANT
SECTORS (TAXONOMY-ELIGIBLE)
OF WHICH TOWARDS TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
OF WHICH TOWARDS TAXONOMY RELEVAN SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
OF WHICH ENVIRONMENTALLY SUSTAINABLE
(TAXONOMY-ALIGNED)
OF WHICH ENVIRONMENTALLY
SUSTAINABLE (TAXONOMY-ALIGNED)
OF WHICH ENVIRONMENTALLY
SUSTAINABLE (TAXONOMY-ALIGNED)
OF WHICH ENVIRONMENTALLY
SUSTAINABLE (TAXONOMY-ALIGNED)
OF WHICH ENVIRONMENTALLY
SUSTAINABLE (TAXONOMY-ALIGNED)
OF WHICH ENVIRONMENTALLY
SUSTAINABLE (TAXONOMY-ALIGNED)
OF WHICH ENVIRONMENTALLY SUSTAINABLE
(TAXONOMY-ALIGNED)
OF
WHICH
USE OF
PRO-
CEEDS
OF
WHICH
TRANSI-
TIONAL
OF
WHICH
ENA-
BLING
OF
WHICH
USE OF
PRO-
CEEDS
OF
WHICH
ENA-
BLING
OF
WHICH
USE OF
PRO-
CEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PRO-
CEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PRO-
CEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF
WHICH
USE OF
PRO-
CEEDS
OF
WHICH
TRANSI-
TIONAL
OF WHICH
ENABLING
32
Assets excluded from the numerator
for GAR calculation (covered in the
denominator)
63 194
33
Financial and Non-financial undertakings
53 510 0 0 0 0 0
34
SMEs and NFCs (other than SMEs)
not subject to NFRD disclosure
obligations
52 134 0 0 0 0 0
35
Loans and advances
41 353 0 0 0 0 0
36
of which loans collateralised by com-
mercial immovable property
1 971 0 0 0 0 0
37
of which building renovation loans
0 0 0 0 0 0
38
Debt securities
7 003 0 0 0 0 0
39
Equity instruments
3 778 0 0 0 0 0
40
Non-EU country counterparties
not subject to NFRD disclosure
obligations
1 376 0 0 0 0 0
41
Loans and advances
0 0 0 0 0 0
42
Debt securities
1 368 0 0 0 0 0
43
Equity instruments
7 0 0 0 0 0
44
Derivatives
4 334 0 0 0 0 0
45
On demand interbank loans
729 0 0 0 0 0
46
Cash and cash-related assets
2 228 0 0 0 0 0
47
Other categories of assets (e.g. Good-
will, commodities etc.)
2 394 0 0 0 0 0
48
Total GAR assets
193 667 106 076 14 302 14 059 71 0 106 076 14 302 14 059 0 0
49
Assets not covered for GAR calculation
3 940
50
Central governments and Suprana-
tional issuers
2 521
51
Central banks exposure
1 419
52
Trading book
53
Total assets
197 607 106 076 14 302 14 059 71 0 106 076 14 302 14 059 0 0
Off-balance sheet exposures - Undertakings subject to NFRD disclosure obligations
54
Financial guarantees
137
55
Assets under management
56
Of which debt securities
57
Of which equity instruments
1. This template shall include information for loans and advances, debt securities
and equity instruments in the banking book, towards financial corporates,
non-financial corporates (NFC), including SMEs, households (including residential
real estate, house renovation loans and motor vehicle loans only) and local
governments/municipalities (house financing).
2. The following accounting categories of financial assets should be considered:
Financial assets at amortised cost, financial assets at fair value through other
comprehensive income, investments in subsidiaries, joint ventures and associates,
financial assets designated at fair value through profit or loss and non-trading
financial assets mandatorily at fair value through profit or loss, and real estate
collaterals obtained by credit institutions by taking possession in exchange in of
cancellation of debts.
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ EUs taksonomi118
2024
2024
MILLION NOK
TOTAL [GROSS]
CARRYING
AMOUNT
CLIMATE CHANGE MITIGATION (CCM) CLIMATE CHANGE ADAPTATION (CCA) WATER AND MARINE RESOURCES (WTR) CIRCULAR ECONOMY (CE) POLLUTION (PPC) BIODIVERSITY AND ECOSYSTEMS (BIO) TOTAL (CCM + CCA + WTR + CE + PPC + BIO)
OF WHICH TOWARDS TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
OF WHICH TOWARDS TAXONOMY RELEVANT SEC-
TORS (TAXONOMY-ELIGIBLE)
OF WHICH TOWARDS TAXONOMY RELEVANT
SECTORS (TAXONOMY-ELIGIBLE)
OF WHICH TOWARDS TAXONOMY RELEVANT
SECTORS (TAXONOMY-ELIGIBLE)
OF WHICH TOWARDS TAXONOMY RELEVANT
SECTORS (TAXONOMY-ELIGIBLE)
OF WHICH TOWARDS TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
OF WHICH TOWARDS TAXONOMY RELEVAN SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
OF WHICH ENVIRONMENTALLY SUSTAINABLE
(TAXONOMY-ALIGNED)
OF WHICH ENVIRONMENTALLY
SUSTAINABLE (TAXONOMY-ALIGNED)
OF WHICH ENVIRONMENTALLY
SUSTAINABLE (TAXONOMY-ALIGNED)
OF WHICH ENVIRONMENTALLY
SUSTAINABLE (TAXONOMY-ALIGNED)
OF WHICH ENVIRONMENTALLY
SUSTAINABLE (TAXONOMY-ALIGNED)
OF WHICH ENVIRONMENTALLY
SUSTAINABLE (TAXONOMY-ALIGNED)
OF WHICH ENVIRONMENTALLY SUSTAINABLE
(TAXONOMY-ALIGNED)
OF
WHICH
USE OF
PRO-
CEEDS
OF
WHICH
TRANSI-
TIONAL
OF
WHICH
ENA-
BLING
OF
WHICH
USE OF
PRO-
CEEDS
OF
WHICH
ENA-
BLING
OF
WHICH
USE OF
PRO-
CEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PRO-
CEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PRO-
CEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF
WHICH
USE OF
PRO-
CEEDS
OF
WHICH
TRANSI-
TIONAL
OF WHICH
ENABLING
32
Assets excluded from the numerator
for GAR calculation (covered in the
denominator)
63 194
33
Financial and Non-financial undertakings
53 510 0 0 0 0 0
34
SMEs and NFCs (other than SMEs)
not subject to NFRD disclosure
obligations
52 134 0 0 0 0 0
35
Loans and advances
41 353 0 0 0 0 0
36
of which loans collateralised by com-
mercial immovable property
1 971 0 0 0 0 0
37
of which building renovation loans
0 0 0 0 0 0
38
Debt securities
7 003 0 0 0 0 0
39
Equity instruments
3 778 0 0 0 0 0
40
Non-EU country counterparties
not subject to NFRD disclosure
obligations
1 376 0 0 0 0 0
41
Loans and advances
0 0 0 0 0 0
42
Debt securities
1 368 0 0 0 0 0
43
Equity instruments
7 0 0 0 0 0
44
Derivatives
4 334 0 0 0 0 0
45
On demand interbank loans
729 0 0 0 0 0
46
Cash and cash-related assets
2 228 0 0 0 0 0
47
Other categories of assets (e.g. Good-
will, commodities etc.)
2 394 0 0 0 0 0
48
Total GAR assets
193 667 106 076 14 302 14 059 71 0 106 076 14 302 14 059 0 0
49
Assets not covered for GAR calculation
3 940
50
Central governments and Suprana-
tional issuers
2 521
51
Central banks exposure
1 419
52
Trading book
53
Total assets
197 607 106 076 14 302 14 059 71 0 106 076 14 302 14 059 0 0
Off-balance sheet exposures - Undertakings subject to NFRD disclosure obligations
54
Financial guarantees
137
55
Assets under management
56
Of which debt securities
57
Of which equity instruments
3. Banks with non-EU subsidiary should provide this information separately for
exposures towards non-EU counterparties. For non-EU exposures, while there are
additional challenges in terms of absence of common disclosure requirements and
methodology, as the EU taxonomy and the NFRD apply only at EU level, given the
relevance of these exposures for those credit institutions with non-EU subsidiaries,
these institutions should disclose a separate GAR for non-EU exposures, on a best
effort basis, in the form of estimates and ranges, using proxies, and explaining the
assumptions, caveats and limitations
4. For motor vehicle loans, institutions shall only include those exposures gener-
ated after the date of application of the disclosure
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ EUs taksonomi 119
2. GAR sector information based on Turnover
1. Credit institutions shall disclose in this template information on exposures in the
banking book towards those sectors covered by the Taxonomy (NACE sectors
4 levels of detail), using the relevant NACE Codes on the basis of the principal
activity of the counterparty
2. The counterparty NACE sector allocation shall be based exclusively on the
nature of the immediate counterparty. The classification of the exposures incurred
jointly by more than one obligor shall be done on the basis of the characteristics
of the obligor that was the more relevant, or determinant, for the institution to
grant the exposure. The distribution of jointly incurred exposures by NACE codes
shall be driven by the characteristics of the more relevant or determinant obligor.
Institutions shall disclose information by NACE codes with the level of
disaggregation required in the template.
BREAKDOWN BY SECTOR - NACE 4 DIGITS
LEVEL (CODE AND LABEL)
CLIMATE CHANGE MITIGATION (CCM) CLIMATE CHANGE ADAPTATION (CCA) WATER AND MARINE RESOURCES (WTR) CIRCULAR ECONOMY (CE)
NON-FINANCIAL CORPORATES
(SUBJECT TO NFRD)
SMES AND OTHER NFC
(NOT SUBJECT TO NFRD)
NON-FINANCIAL CORPORATES
(SUBJECT TO NFRD)
SMES AND OTHER NFC
(NOT SUBJECT TO NFRD)
NON-FINANCIAL CORPORATES
(SUBJECT TO NFRD)
SMES AND OTHER NFC
(NOT SUBJECT TO NFRD)
NON-FINANCIAL CORPORATES
(SUBJECT TO NFRD)
SMES AND OTHER NFC
(NOT SUBJECT TO NFRD)
[GROSS] CARRYING AMOUNT [GROSS] CARRYING AMOUNT [GROSS] CARRYING AMOUNT [GROSS] CARRYING AMOUNT [GROSS] CARRYING AMOUNT [GROSS] CARRYING AMOUNT [GROSS] CARRYING AMOUNT [GROSS] CARRYING AMOUNT
MILLION NOK
OF WHICH
ENVIRONMENTALLY
SUSTAINABLE
(CCM) MILLION NOK
OF WHICH
ENVIRONMENTALLY
SUSTAINABLE
(CCM) MILLION NOK
OF WHICH
ENVIRONMENTALLY
SUSTAINABLE
(CCA) MILLION NOK
OF WHICH
ENVIRONMENTALLY
SUSTAINABLE
(CCA) MILLION NOK
OF WHICH
ENVIRONMENTALLY
SUSTAINABLE
(WTR) MILLION NOK
OF WHICH
ENVIRONMENTALLY
SUSTAINABLE
(WTR) MILLION NOK
OF WHICH
ENVIRONMENTALLY
SUSTAINABLE
(CE) MILLION NOK
OF WHICH
ENVIRONMENTALLY
SUSTAINABLE
(CE)
1 0321
695 17 0 0 0 0
2 4632
0 0 0 0 0
3 5110
346
4 5220
9
5 5320
1
6 6812
5 2
7 6820
30
BREAKDOWN BY SECTOR - NACE 4 DIGITS
LEVEL (CODE AND LABEL)
POLLUTION (PPC) BIODIVERSITY AND ECOSYSTEMS (BIO) TOTAL (CCM+CCA+WTR+CE+PPC+BIO)
NON-FINANCIAL CORPORATES
(SUBJECT TO NFRD)
SMES AND OTHER NFC
(NOT SUBJECT TO NFRD)
NON-FINANCIAL CORPORATES
(SUBJECT TO NFRD)
SMES AND OTHER NFC
(NOT SUBJECT TO NFRD)
NON-FINANCIAL CORPORATES
(SUBJECT TO NFRD)
SMES AND OTHER NFC
(NOT SUBJECT TO NFRD)
[GROSS] CARRYING AMOUNT [GROSS] CARRYING AMOUNT [GROSS] CARRYING AMOUNT [GROSS] CARRYING AMOUNT [GROSS] CARRYING AMOUNT [GROSS] CARRYING AMOUNT
MILLION NOK
OF WHICH
ENVIRONMENTALLY
SUSTAINABLE
(PPC) MILLION NOK
OF WHICH
ENVIRONMENTALLY
SUSTAINABLE
(PPC) MILLION NOK
OF WHICH
ENVIRONMENTALLY
SUSTAINABLE
(BIO) MILLION NOK
OF WHICH
ENVIRONMENTALLY
SUSTAINABLE
(BIO) MILLION NOK
OF WHICH
ENVIRONMENTALLY
SUSTAINABLE
(CCM+CCA+WTR+
CE+PPC+BIO) MILLION NOK
OF WHICH
ENVIRONMENTALLY
SUSTAINABLE
(CCM+CCA+WTR+
CE+PPC+BIO)
1 0321
0 0 0 0 695 17
2 4632
0 0 0 0 0
3 5110
346
4 5220
9
5 5320
1
6 6812
5 2
7 6820
30
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ EUs taksonomi120
BREAKDOWN BY SECTOR - NACE 4 DIGITS
LEVEL (CODE AND LABEL)
CLIMATE CHANGE MITIGATION (CCM) CLIMATE CHANGE ADAPTATION (CCA) WATER AND MARINE RESOURCES (WTR) CIRCULAR ECONOMY (CE)
NON-FINANCIAL CORPORATES
(SUBJECT TO NFRD)
SMES AND OTHER NFC
(NOT SUBJECT TO NFRD)
NON-FINANCIAL CORPORATES
(SUBJECT TO NFRD)
SMES AND OTHER NFC
(NOT SUBJECT TO NFRD)
NON-FINANCIAL CORPORATES
(SUBJECT TO NFRD)
SMES AND OTHER NFC
(NOT SUBJECT TO NFRD)
NON-FINANCIAL CORPORATES
(SUBJECT TO NFRD)
SMES AND OTHER NFC
(NOT SUBJECT TO NFRD)
[GROSS] CARRYING AMOUNT [GROSS] CARRYING AMOUNT [GROSS] CARRYING AMOUNT [GROSS] CARRYING AMOUNT [GROSS] CARRYING AMOUNT [GROSS] CARRYING AMOUNT [GROSS] CARRYING AMOUNT [GROSS] CARRYING AMOUNT
MILLION NOK
OF WHICH
ENVIRONMENTALLY
SUSTAINABLE
(CCM) MILLION NOK
OF WHICH
ENVIRONMENTALLY
SUSTAINABLE
(CCM) MILLION NOK
OF WHICH
ENVIRONMENTALLY
SUSTAINABLE
(CCA) MILLION NOK
OF WHICH
ENVIRONMENTALLY
SUSTAINABLE
(CCA) MILLION NOK
OF WHICH
ENVIRONMENTALLY
SUSTAINABLE
(WTR) MILLION NOK
OF WHICH
ENVIRONMENTALLY
SUSTAINABLE
(WTR) MILLION NOK
OF WHICH
ENVIRONMENTALLY
SUSTAINABLE
(CE) MILLION NOK
OF WHICH
ENVIRONMENTALLY
SUSTAINABLE
(CE)
1 0321
695 17 0 0 0 0
2 4632
0 0 0 0 0
3 5110
346
4 5220
9
5 5320
1
6 6812
5 2
7 6820
30
BREAKDOWN BY SECTOR - NACE 4 DIGITS
LEVEL (CODE AND LABEL)
POLLUTION (PPC) BIODIVERSITY AND ECOSYSTEMS (BIO) TOTAL (CCM+CCA+WTR+CE+PPC+BIO)
NON-FINANCIAL CORPORATES
(SUBJECT TO NFRD)
SMES AND OTHER NFC
(NOT SUBJECT TO NFRD)
NON-FINANCIAL CORPORATES
(SUBJECT TO NFRD)
SMES AND OTHER NFC
(NOT SUBJECT TO NFRD)
NON-FINANCIAL CORPORATES
(SUBJECT TO NFRD)
SMES AND OTHER NFC
(NOT SUBJECT TO NFRD)
[GROSS] CARRYING AMOUNT [GROSS] CARRYING AMOUNT [GROSS] CARRYING AMOUNT [GROSS] CARRYING AMOUNT [GROSS] CARRYING AMOUNT [GROSS] CARRYING AMOUNT
MILLION NOK
OF WHICH
ENVIRONMENTALLY
SUSTAINABLE
(PPC) MILLION NOK
OF WHICH
ENVIRONMENTALLY
SUSTAINABLE
(PPC) MILLION NOK
OF WHICH
ENVIRONMENTALLY
SUSTAINABLE
(BIO) MILLION NOK
OF WHICH
ENVIRONMENTALLY
SUSTAINABLE
(BIO) MILLION NOK
OF WHICH
ENVIRONMENTALLY
SUSTAINABLE
(CCM+CCA+WTR+
CE+PPC+BIO) MILLION NOK
OF WHICH
ENVIRONMENTALLY
SUSTAINABLE
(CCM+CCA+WTR+
CE+PPC+BIO)
1 0321
0 0 0 0 695 17
2 4632
0 0 0 0 0
3 5110
346
4 5220
9
5 5320
1
6 6812
5 2
7 6820
30
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ EUs taksonomi 121
3. GAR KPI stock based on Capex
1. Institution shall dislcose in this template the GAR KPIs on stock of loans
calculated based on the data disclosed in template 1, on covered assets, and by
applying the formulas proposed in this template
2. Information on the GAR (green asset ratio of ‘eligible’ activities) shall be accom-
panied with information on the proportion of total assets covered by the GAR
3. Credit institutions can, in addition to the information included in this template,
show the proportion of assets funding taxonomy relevant sectors that are
environmetnally sustainable (Taxonomy-aligned). This information would enrich the
information on the KPI on environmentatlly sustainable assets compared to total
covered assets
2025
% (COMPARED TO TOTAL COVERED ASSETS
IN THE DENOMINATOR)
CLIMATE CHANGE MITIGATION (CCM) CLIMATE CHANGE ADAPTATION (CCA) WATER AND MARINE RESOURCES (WTR) CIRCULAR ECONOMY (CE) POLLUTION (PPC) BIODIVERSITY AND ECOSYSTEMS (BIO) TOTAL (CCM + CCA + WTR + CE + PPC + BIO)
PROPORTION
OF TOTAL
ASSETS
COVERED
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING TAXONOMY
RELEVANT SECTORS (TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS (TAXONOMY-ELI-
GIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS (TAXONOMY-ELI-
GIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS (TAXONOMY-EL-
IGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS (TAXONOMY-EL-
IGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS (TAXONOMY-EL-
IGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING TAXONO-
MY RELEVANT SECTORS (TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS
FUNDING TAXONOMY RELEVANT SECTORS (TAXON-
OMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED AS-
SETS FUNDING TAXONOMY RELEVANT
SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED AS-
SETS FUNDING TAXONOMY RELEVANT
SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED AS-
SETS FUNDING TAXONOMY RELEVANT
SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED AS-
SETS FUNDING TAXONOMY RELEVANT
SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED AS-
SETS FUNDING TAXONOMY RELEVANT
SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS
FUNDING TAXONOMY RELEVANT SECTORS (TAX-
ONOMY-ALIGNED)
OF
WHICH
USE OF
PRO-
CEEDS
OF
WHICH
TRANSI-
TIONAL
OF
WHICH
ENA-
BLING
OF WHICH
USE OF
PRO-
CEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PRO-
CEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF
WHICH
USE OF
PRO-
CEEDS
OF
WHICH
ENA-
BLING
OF
WHICH
USE OF
PRO-
CEEDS
OF
WHICH
ENA-
BLING
OF
WHICH
USE OF
PRO-
CEEDS
OF
WHICH
ENA-
BLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
TRANSI-
TIONAL
OF WHICH
ENABLING
GAR - Covered assets in both numerator
and denominator
1
Loans and advances, debt securities and
equity instruments not HfT eligible for
GAR calculation
83,63 % 12,09 % 11,80 % 0,00 % 0,00 % 0,00 % 83,64 % 12,09 % 11,80 % 0,00 % 65,32 %
2
Financial undertakings
13,54 % 1,89 % 0,02 % 0,02 % 0,00 % 13,56 % 1,89 % 0,02 % 9,91 %
3
Credit institutions 13,54 % 1,89 % 0,02 % 0,02 % 0,00 % 13,56 % 1,89 % 0,02 % 9,91 %
4
Loans and advances
5
Debt securities, including UoP 15,47 % 2,16 % 0,02 % 0,02 % 0,00 % 15,49 % 2,16 % 0,02 % 8,67 %
6
Equity instruments
7
Other financial corporations
8
of which investment firms
9
Loans and advances
10
Debt securities, including UoP
11
Equity instruments
12
of which management companies
13
Loans and advances
14
Debt securities, including UoP
15
Equity instruments
16
of which insurance undertakings
17
Loans and advances
18
Debt securities, including UoP
19
Equity instruments
20
Non-financial undertakings 57,73 % 1,91 % 1,57 % 57,73 % 1,91 % 1,57 % 0,51 %
21
Loans and advances 57,73 % 1,91 % 1,57 % 57,73 % 1,91 % 1,57 % 0,51 %
22
Debt securities, including UoP
23
Equity instruments
24
Households 96,52 % 14,02 % 14,02 % 96,52 % 14,02 % 14,02 % 54,90 %
25
of which loans collateralised by
residential immovable property
100,00
%
15,05 % 15,05 %
100,00
%
15,05 % 15,05 % 51,16 %
26
of which building renovation loans
27
of which motor vehicle loans 72,62 % 72,62 % 2,53 %
28
Local governments financing
29
Housing financing
30
Other local government financing
31
Collateral obtained by taking pos-
session: residential and commercial
immovable properties
32
Total GAR assets 56,63 % 8,18 % 7,99 % 0,00 % 0,00 % 0,00 % 56,63 % 8,18 % 7,99 % 0,00 % 96,47 %
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ EUs taksonomi122
4. Credit institutions shall duplicate this template for revenue based and CapEx
based disclosures
2025
% (COMPARED TO TOTAL COVERED ASSETS
IN THE DENOMINATOR)
CLIMATE CHANGE MITIGATION (CCM) CLIMATE CHANGE ADAPTATION (CCA) WATER AND MARINE RESOURCES (WTR) CIRCULAR ECONOMY (CE) POLLUTION (PPC) BIODIVERSITY AND ECOSYSTEMS (BIO) TOTAL (CCM + CCA + WTR + CE + PPC + BIO)
PROPORTION
OF TOTAL
ASSETS
COVERED
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING TAXONOMY
RELEVANT SECTORS (TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS (TAXONOMY-ELI-
GIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS (TAXONOMY-ELI-
GIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS (TAXONOMY-EL-
IGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS (TAXONOMY-EL-
IGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS (TAXONOMY-EL-
IGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING TAXONO-
MY RELEVANT SECTORS (TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS
FUNDING TAXONOMY RELEVANT SECTORS (TAXON-
OMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED AS-
SETS FUNDING TAXONOMY RELEVANT
SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED AS-
SETS FUNDING TAXONOMY RELEVANT
SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED AS-
SETS FUNDING TAXONOMY RELEVANT
SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED AS-
SETS FUNDING TAXONOMY RELEVANT
SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED AS-
SETS FUNDING TAXONOMY RELEVANT
SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS
FUNDING TAXONOMY RELEVANT SECTORS (TAX-
ONOMY-ALIGNED)
OF
WHICH
USE OF
PRO-
CEEDS
OF
WHICH
TRANSI-
TIONAL
OF
WHICH
ENA-
BLING
OF WHICH
USE OF
PRO-
CEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PRO-
CEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF
WHICH
USE OF
PRO-
CEEDS
OF
WHICH
ENA-
BLING
OF
WHICH
USE OF
PRO-
CEEDS
OF
WHICH
ENA-
BLING
OF
WHICH
USE OF
PRO-
CEEDS
OF
WHICH
ENA-
BLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
TRANSI-
TIONAL
OF WHICH
ENABLING
GAR - Covered assets in both numerator
and denominator
1
Loans and advances, debt securities and
equity instruments not HfT eligible for
GAR calculation
83,63 % 12,09 % 11,80 % 0,00 % 0,00 % 0,00 % 83,64 % 12,09 % 11,80 % 0,00 % 65,32 %
2
Financial undertakings
13,54 % 1,89 % 0,02 % 0,02 % 0,00 % 13,56 % 1,89 % 0,02 % 9,91 %
3
Credit institutions 13,54 % 1,89 % 0,02 % 0,02 % 0,00 % 13,56 % 1,89 % 0,02 % 9,91 %
4
Loans and advances
5
Debt securities, including UoP 15,47 % 2,16 % 0,02 % 0,02 % 0,00 % 15,49 % 2,16 % 0,02 % 8,67 %
6
Equity instruments
7
Other financial corporations
8
of which investment firms
9
Loans and advances
10
Debt securities, including UoP
11
Equity instruments
12
of which management companies
13
Loans and advances
14
Debt securities, including UoP
15
Equity instruments
16
of which insurance undertakings
17
Loans and advances
18
Debt securities, including UoP
19
Equity instruments
20
Non-financial undertakings 57,73 % 1,91 % 1,57 % 57,73 % 1,91 % 1,57 % 0,51 %
21
Loans and advances 57,73 % 1,91 % 1,57 % 57,73 % 1,91 % 1,57 % 0,51 %
22
Debt securities, including UoP
23
Equity instruments
24
Households 96,52 % 14,02 % 14,02 % 96,52 % 14,02 % 14,02 % 54,90 %
25
of which loans collateralised by
residential immovable property
100,00
%
15,05 % 15,05 %
100,00
%
15,05 % 15,05 % 51,16 %
26
of which building renovation loans
27
of which motor vehicle loans 72,62 % 72,62 % 2,53 %
28
Local governments financing
29
Housing financing
30
Other local government financing
31
Collateral obtained by taking pos-
session: residential and commercial
immovable properties
32
Total GAR assets 56,63 % 8,18 % 7,99 % 0,00 % 0,00 % 0,00 % 56,63 % 8,18 % 7,99 % 0,00 % 96,47 %
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ EUs taksonomi 123
3. GAR KPI stock based on Capex
2024
% (COMPARED TO TOTAL COVERED ASSETS
IN THE DENOMINATOR)
CLIMATE CHANGE MITIGATION (CCM) CLIMATE CHANGE ADAPTATION (CCA) WATER AND MARINE RESOURCES (WTR) CIRCULAR ECONOMY (CE) POLLUTION (PPC) BIODIVERSITY AND ECOSYSTEMS (BIO) TOTAL (CCM + CCA + WTR + CE + PPC + BIO)
PROPORTION
OF TOTAL
ASSETS
COVERED
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING TAXONOMY
RELEVANT SECTORS (TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS (TAXONOMY-ELI-
GIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS (TAXONOMY-ELI-
GIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS (TAXONOMY-EL-
IGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS (TAXONOMY-EL-
IGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS (TAXONOMY-EL-
IGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING TAXONO-
MY RELEVANT SECTORS (TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS
FUNDING TAXONOMY RELEVANT SECTORS (TAXON-
OMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED AS-
SETS FUNDING TAXONOMY RELEVANT
SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED AS-
SETS FUNDING TAXONOMY RELEVANT
SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED AS-
SETS FUNDING TAXONOMY RELEVANT
SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED AS-
SETS FUNDING TAXONOMY RELEVANT
SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED AS-
SETS FUNDING TAXONOMY RELEVANT
SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS
FUNDING TAXONOMY RELEVANT SECTORS (TAX-
ONOMY-ALIGNED)
OF
WHICH
USE OF
PRO-
CEEDS
OF
WHICH
TRANSI-
TIONAL
OF
WHICH
ENA-
BLING
OF WHICH
USE OF
PRO-
CEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PRO-
CEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF
WHICH
USE OF
PRO-
CEEDS
OF
WHICH
ENA-
BLING
OF
WHICH
USE OF
PRO-
CEEDS
OF
WHICH
ENA-
BLING
OF
WHICH
USE OF
PRO-
CEEDS
OF
WHICH
ENA-
BLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
TRANSI-
TIONAL
OF WHICH
ENABLING
GAR - Covered assets in both numerator
and denominator
1
Loans and advances, debt securities and
equity instruments not HfT eligible for
GAR calculation
81,30 % 10,96 % 10,78 % 0,05 % 0,00 % 81,30 % 10,96 % 10,78 % 0,05 % 0,00 % 66,03 %
2
Financial undertakings 35,67 % 1,95 % 0,72 % 0,36 % 35,67 % 1,95 % 0,72 % 0,36 % 10,05 %
3
Credit institutions 35,67 % 1,95 % 0,72 % 0,36 % 35,67 % 1,95 % 0,72 % 0,36 % 10,05 %
4
Loans and advances 0,90 %
5
Debt securities, including UoP 40,63 % 2,22 % 0,82 % 0,41 % 40,63 % 2,22 % 0,82 % 0,41 % 8,83 %
6
Equity instruments
7
Other financial corporations
8
of which investment firms
9
Loans and advances
10
Debt securities, including UoP
11
Equity instruments
12
of which management companies
13
Loans and advances
14
Debt securities, including UoP
15
Equity instruments
16
of which insurance undertakings
17
Loans and advances
18
Debt securities, including UoP
19
Equity instruments
20
Non-financial undertakings 0,03 % 0,00 % 0,00 % 0,00 % 0,00 % 0,03 % 0,00 % 0,00 % 0,00 % 0,00 % 2,28 %
21
Loans and advances 0,03 % 0,00 % 0,00 % 0,00 % 0,00 % 0,03 % 0,00 % 0,00 % 0,00 % 0,00 % 2,28 %
22
Debt securities, including UoP
23
Equity instruments
24
Households 93,29 % 13,11 % 13,11 % 93,29 % 13,11 % 13,11 % 53,69 %
25
of which loans collateralised by
residential immovable property
100 % 14,69 % 14,69 % 100 % 14,69 % 14,69 % 47,93 %
26
of which building renovation loans
27
of which motor vehicle loans 80,45 % 80,45 % 2,16 %
28
Local governments financing
29
Housing financing
30
Other local government financing
31
Collateral obtained by taking pos-
session: residential and commercial
immovable properties
32
Total GAR assets 54,77 % 7,38 % 7,26 % 0,04 % 0,00 % 54,77 % 7,38 % 7,26 % 0,04 % 0,00 % 98,01 %
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ EUs taksonomi124
2024
% (COMPARED TO TOTAL COVERED ASSETS
IN THE DENOMINATOR)
CLIMATE CHANGE MITIGATION (CCM) CLIMATE CHANGE ADAPTATION (CCA) WATER AND MARINE RESOURCES (WTR) CIRCULAR ECONOMY (CE) POLLUTION (PPC) BIODIVERSITY AND ECOSYSTEMS (BIO) TOTAL (CCM + CCA + WTR + CE + PPC + BIO)
PROPORTION
OF TOTAL
ASSETS
COVERED
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING TAXONOMY
RELEVANT SECTORS (TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS (TAXONOMY-ELI-
GIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS (TAXONOMY-ELI-
GIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS (TAXONOMY-EL-
IGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS (TAXONOMY-EL-
IGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS (TAXONOMY-EL-
IGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING TAXONO-
MY RELEVANT SECTORS (TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS
FUNDING TAXONOMY RELEVANT SECTORS (TAXON-
OMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED AS-
SETS FUNDING TAXONOMY RELEVANT
SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED AS-
SETS FUNDING TAXONOMY RELEVANT
SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED AS-
SETS FUNDING TAXONOMY RELEVANT
SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED AS-
SETS FUNDING TAXONOMY RELEVANT
SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED AS-
SETS FUNDING TAXONOMY RELEVANT
SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS
FUNDING TAXONOMY RELEVANT SECTORS (TAX-
ONOMY-ALIGNED)
OF
WHICH
USE OF
PRO-
CEEDS
OF
WHICH
TRANSI-
TIONAL
OF
WHICH
ENA-
BLING
OF WHICH
USE OF
PRO-
CEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PRO-
CEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF
WHICH
USE OF
PRO-
CEEDS
OF
WHICH
ENA-
BLING
OF
WHICH
USE OF
PRO-
CEEDS
OF
WHICH
ENA-
BLING
OF
WHICH
USE OF
PRO-
CEEDS
OF
WHICH
ENA-
BLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
TRANSI-
TIONAL
OF WHICH
ENABLING
GAR - Covered assets in both numerator
and denominator
1
Loans and advances, debt securities and
equity instruments not HfT eligible for
GAR calculation
81,30 % 10,96 % 10,78 % 0,05 % 0,00 % 81,30 % 10,96 % 10,78 % 0,05 % 0,00 % 66,03 %
2
Financial undertakings 35,67 % 1,95 % 0,72 % 0,36 % 35,67 % 1,95 % 0,72 % 0,36 % 10,05 %
3
Credit institutions 35,67 % 1,95 % 0,72 % 0,36 % 35,67 % 1,95 % 0,72 % 0,36 % 10,05 %
4
Loans and advances 0,90 %
5
Debt securities, including UoP 40,63 % 2,22 % 0,82 % 0,41 % 40,63 % 2,22 % 0,82 % 0,41 % 8,83 %
6
Equity instruments
7
Other financial corporations
8
of which investment firms
9
Loans and advances
10
Debt securities, including UoP
11
Equity instruments
12
of which management companies
13
Loans and advances
14
Debt securities, including UoP
15
Equity instruments
16
of which insurance undertakings
17
Loans and advances
18
Debt securities, including UoP
19
Equity instruments
20
Non-financial undertakings 0,03 % 0,00 % 0,00 % 0,00 % 0,00 % 0,03 % 0,00 % 0,00 % 0,00 % 0,00 % 2,28 %
21
Loans and advances 0,03 % 0,00 % 0,00 % 0,00 % 0,00 % 0,03 % 0,00 % 0,00 % 0,00 % 0,00 % 2,28 %
22
Debt securities, including UoP
23
Equity instruments
24
Households 93,29 % 13,11 % 13,11 % 93,29 % 13,11 % 13,11 % 53,69 %
25
of which loans collateralised by
residential immovable property
100 % 14,69 % 14,69 % 100 % 14,69 % 14,69 % 47,93 %
26
of which building renovation loans
27
of which motor vehicle loans 80,45 % 80,45 % 2,16 %
28
Local governments financing
29
Housing financing
30
Other local government financing
31
Collateral obtained by taking pos-
session: residential and commercial
immovable properties
32
Total GAR assets 54,77 % 7,38 % 7,26 % 0,04 % 0,00 % 54,77 % 7,38 % 7,26 % 0,04 % 0,00 % 98,01 %
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ EUs taksonomi 125
3. GAR KPI stock based on Turnover
1. Institution shall dislcose in this template the GAR KPIs on stock of loans
calculated based on the data disclosed in template 1, on covered assets, and by
applying the formulas proposed in this template
2. Information on the GAR (green asset ratio of ‘eligible’ activities) shall be accom-
panied with information on the proportion of total assets covered by the GAR
3. Credit institutions can, in addition to the information included in this template,
show the proportion of assets funding taxonomy relevant sectors that are
environmetnally sustainable (Taxonomy-aligned). This information would enrich the
information on the KPI on environmentatlly sustainable assets compared to total
covered assets
2025
% (COMPARED TO TOTAL COVERED ASSETS
IN THE DENOMINATOR)
CLIMATE CHANGE MITIGATION (CCM) CLIMATE CHANGE ADAPTATION (CCA) WATER AND MARINE RESOURCES (WTR) CIRCULAR ECONOMY (CE) POLLUTION (PPC) BIODIVERSITY AND ECOSYSTEMS (BIO) TOTAL (CCM + CCA + WTR + CE + PPC + BIO)
PROPORTION OF
TOTAL
ASSETS
COVERED
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING TAXONOMY
RELEVANT SECTORS (TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING TAXONOMY
RELEVANT SECTORS (TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS
FUNDING TAXONOMY RELEVANT SECTORS (TAXON-
OMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED
ASSETS FUNDING TAXONOMY RELEVANT
SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED
ASSETS FUNDING TAXONOMY RELEVANT
SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED
ASSETS FUNDING TAXONOMY RELE-
VANT SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED
ASSETS FUNDING TAXONOMY RELE-
VANT SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED
ASSETS FUNDING TAXONOMY RELE-
VANT SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ALIGNED)
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
TRANSI-
TIONAL
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
TRANSI-
TIONAL
OF WHICH
ENABLING
GAR - Covered assets in both numerator
and denominator
1
Loans and advances, debt securities and
equity instruments not HfT eligible for
GAR calculation
83,53 % 12,08 % 11,80 % 0,00 % 0,00 % 0,00 % 83,53 % 12,08 % 11,80 % 0,00 % 65,32 %
2 Financial undertakings 13,54 % 1,89 % 0,00 % 0,02 % 0,02 % 0,00 % 13,56 % 1,89 % 0,02 % 9,91 %
3 Credit institutions 13,54 % 1,89 % 0,00 % 0,02 % 0,02 % 0,00 % 13,56 % 1,89 % 0,02 % 9,91 %
4 Loans and advances
5 Debt securities, including UoP 15,47 % 2,16 % 0,00 % 0,02 % 0,02 % 0,00 % 15,49 % 2,16 % 0,02 % 8,67 %
6 Equity instruments
7 Other financial corporations
8 of which investment firms
9 Loans and advances
10 Debt securities, including UoP
11 Equity instruments
12 of which management companies
13 Loans and advances
14 Debt securities, including UoP
15 Equity instruments
16 of which insurance undertakings
17 Loans and advances
18 Debt securities, including UoP
19 Equity instruments
20 Non-financial undertakings 43,89 % 1,57 % 1,57 % 0,18 % 44,07 % 1,57 % 1,57 % 0,51 %
21 Loans and advances 43,89 % 1,57 % 1,57 % 0,18 % 44,07 % 1,57 % 1,57 % 0,51 %
22 Debt securities, including UoP
23 Equity instruments
24 Households 96,52 % 14,02 % 14,02 % 96,52 % 14,02 % 14,02 % 54,90 %
25
of which loans collateralised by
residential immovable property
100,00
%
15,05 % 15,05 %
100,00
%
15,05 % 15,05 % 51,16 %
26 of which building renovation loans
27 of which motor vehicle loans 72,62 % 0,00 % 0,00 % 72,62 % 2,53 %
28 Local governments financing
29 Housing financing
30 Other local government financing
31
Collateral obtained by taking pos-
session: residential and commercial
immovable properties
32 Total GAR assets 56,56 % 8,18 % 7,99 % 0,00 % 0,00 % 56,56 % 8,18 % 7,99 % 0,00 % 96,47 %
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ EUs taksonomi126
4. Credit institutions shall duplicate this template for revenue based and CapEx
based disclosures
2025
% (COMPARED TO TOTAL COVERED ASSETS
IN THE DENOMINATOR)
CLIMATE CHANGE MITIGATION (CCM) CLIMATE CHANGE ADAPTATION (CCA) WATER AND MARINE RESOURCES (WTR) CIRCULAR ECONOMY (CE) POLLUTION (PPC) BIODIVERSITY AND ECOSYSTEMS (BIO) TOTAL (CCM + CCA + WTR + CE + PPC + BIO)
PROPORTION OF
TOTAL
ASSETS
COVERED
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING TAXONOMY
RELEVANT SECTORS (TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING TAXONOMY
RELEVANT SECTORS (TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS
FUNDING TAXONOMY RELEVANT SECTORS (TAXON-
OMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED
ASSETS FUNDING TAXONOMY RELEVANT
SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED
ASSETS FUNDING TAXONOMY RELEVANT
SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED
ASSETS FUNDING TAXONOMY RELE-
VANT SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED
ASSETS FUNDING TAXONOMY RELE-
VANT SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED
ASSETS FUNDING TAXONOMY RELE-
VANT SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ALIGNED)
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
TRANSI-
TIONAL
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
TRANSI-
TIONAL
OF WHICH
ENABLING
GAR - Covered assets in both numerator
and denominator
1
Loans and advances, debt securities and
equity instruments not HfT eligible for
GAR calculation
83,53 % 12,08 % 11,80 % 0,00 % 0,00 % 0,00 % 83,53 % 12,08 % 11,80 % 0,00 % 65,32 %
2 Financial undertakings 13,54 % 1,89 % 0,00 % 0,02 % 0,02 % 0,00 % 13,56 % 1,89 % 0,02 % 9,91 %
3 Credit institutions 13,54 % 1,89 % 0,00 % 0,02 % 0,02 % 0,00 % 13,56 % 1,89 % 0,02 % 9,91 %
4 Loans and advances
5 Debt securities, including UoP 15,47 % 2,16 % 0,00 % 0,02 % 0,02 % 0,00 % 15,49 % 2,16 % 0,02 % 8,67 %
6 Equity instruments
7 Other financial corporations
8 of which investment firms
9 Loans and advances
10 Debt securities, including UoP
11 Equity instruments
12 of which management companies
13 Loans and advances
14 Debt securities, including UoP
15 Equity instruments
16 of which insurance undertakings
17 Loans and advances
18 Debt securities, including UoP
19 Equity instruments
20 Non-financial undertakings 43,89 % 1,57 % 1,57 % 0,18 % 44,07 % 1,57 % 1,57 % 0,51 %
21 Loans and advances 43,89 % 1,57 % 1,57 % 0,18 % 44,07 % 1,57 % 1,57 % 0,51 %
22 Debt securities, including UoP
23 Equity instruments
24 Households 96,52 % 14,02 % 14,02 % 96,52 % 14,02 % 14,02 % 54,90 %
25
of which loans collateralised by
residential immovable property
100,00
%
15,05 % 15,05 %
100,00
%
15,05 % 15,05 % 51,16 %
26 of which building renovation loans
27 of which motor vehicle loans 72,62 % 0,00 % 0,00 % 72,62 % 2,53 %
28 Local governments financing
29 Housing financing
30 Other local government financing
31
Collateral obtained by taking pos-
session: residential and commercial
immovable properties
32 Total GAR assets 56,56 % 8,18 % 7,99 % 0,00 % 0,00 % 56,56 % 8,18 % 7,99 % 0,00 % 96,47 %
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ EUs taksonomi 127
3. GAR KPI stock based on Turnover
2024
% (COMPARED TO TOTAL COVERED ASSETS
IN THE DENOMINATOR)
CLIMATE CHANGE MITIGATION (CCM) CLIMATE CHANGE ADAPTATION (CCA) WATER AND MARINE RESOURCES (WTR) CIRCULAR ECONOMY (CE) POLLUTION (PPC) BIODIVERSITY AND ECOSYSTEMS (BIO) TOTAL (CCM + CCA + WTR + CE + PPC + BIO)
PROPORTION OF
TOTAL
ASSETS
COVERED
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING TAXONOMY
RELEVANT SECTORS (TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING TAXONOMY
RELEVANT SECTORS (TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS
FUNDING TAXONOMY RELEVANT SECTORS (TAXON-
OMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED
ASSETS FUNDING TAXONOMY RELEVANT
SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED
ASSETS FUNDING TAXONOMY RELEVANT
SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED
ASSETS FUNDING TAXONOMY RELE-
VANT SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED
ASSETS FUNDING TAXONOMY RELE-
VANT SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED
ASSETS FUNDING TAXONOMY RELE-
VANT SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ALIGNED)
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
TRANSI-
TIONAL
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
TRANSI-
TIONAL
OF WHICH
ENABLING
GAR - Covered assets in both numerator
and denominator
1
Loans and advances, debt securities and
equity instruments not HfT eligible for
GAR calculation
81,30 % 10,96 % 10,78 % 0,05 % 0,00 % 81,30 % 10,96 % 10,78 % 0,05 % 0,00 % 66,03 %
2 Financial undertakings 35,67 % 1,95 % 0,72 % 0,36 % 35,67 % 1,95 % 0,72 % 0,36 % 10,05 %
3 Credit institutions 35,67 % 1,95 % 0,72 % 0,36 % 35,67 % 1,95 % 0,72 % 0,36 % 10,05 %
4 Loans and advances 0,90 %
5 Debt securities, including UoP 40,63 % 2,22 % 0,82 % 0,41 % 40,63 % 2,22 % 0,82 % 0,41 % 8,83 %
6 Equity instruments
7 Other financial corporations
8 of which investment firms
9 Loans and advances
10 Debt securities, including UoP
11 Equity instruments
12 of which management companies
13 Loans and advances
14 Debt securities, including UoP
15 Equity instruments
16 of which insurance undertakings
17 Loans and advances
18 Debt securities, including UoP
19 Equity instruments
20 Non-financial undertakings 0,03 % 0,00 % 0,00 % 0,03 % 0,00 % 0,00 % 2,28 %
21 Loans and advances 0,03 % 0,00 % 0,00 % 0,03 % 0,00 % 0,00 % 2,28 %
22 Debt securities, including UoP
23 Equity instruments
24 Households 93,29 % 13,11 % 13,11 % 93,29 % 13,11 % 13,11 % 53,69 %
25
of which loans collateralised by
residential immovable property
100,00
%
14,69 % 14,69 %
100,00
%
14,69 % 14,69 % 47,93 %
26 of which building renovation loans 0,00 %
27 of which motor vehicle loans 80,45 % 80,45 % 2,16 %
28 Local governments financing
29 Housing financing
30 Other local government financing
31
Collateral obtained by taking pos-
session: residential and commercial
immovable properties
32 Total GAR assets 54,77 % 7,38 % 7,26 % 0,04 % 0,00 % 54,77 % 7,38 % 7,26 % 0,04 % 0,00 % 98,01 %
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ EUs taksonomi128
2024
% (COMPARED TO TOTAL COVERED ASSETS
IN THE DENOMINATOR)
CLIMATE CHANGE MITIGATION (CCM) CLIMATE CHANGE ADAPTATION (CCA) WATER AND MARINE RESOURCES (WTR) CIRCULAR ECONOMY (CE) POLLUTION (PPC) BIODIVERSITY AND ECOSYSTEMS (BIO) TOTAL (CCM + CCA + WTR + CE + PPC + BIO)
PROPORTION OF
TOTAL
ASSETS
COVERED
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING TAXONOMY
RELEVANT SECTORS (TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING TAXONOMY
RELEVANT SECTORS (TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS
FUNDING TAXONOMY RELEVANT SECTORS (TAXON-
OMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED
ASSETS FUNDING TAXONOMY RELEVANT
SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED
ASSETS FUNDING TAXONOMY RELEVANT
SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED
ASSETS FUNDING TAXONOMY RELE-
VANT SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED
ASSETS FUNDING TAXONOMY RELE-
VANT SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED
ASSETS FUNDING TAXONOMY RELE-
VANT SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ALIGNED)
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
TRANSI-
TIONAL
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
TRANSI-
TIONAL
OF WHICH
ENABLING
GAR - Covered assets in both numerator
and denominator
1
Loans and advances, debt securities and
equity instruments not HfT eligible for
GAR calculation
81,30 % 10,96 % 10,78 % 0,05 % 0,00 % 81,30 % 10,96 % 10,78 % 0,05 % 0,00 % 66,03 %
2 Financial undertakings 35,67 % 1,95 % 0,72 % 0,36 % 35,67 % 1,95 % 0,72 % 0,36 % 10,05 %
3 Credit institutions 35,67 % 1,95 % 0,72 % 0,36 % 35,67 % 1,95 % 0,72 % 0,36 % 10,05 %
4 Loans and advances 0,90 %
5 Debt securities, including UoP 40,63 % 2,22 % 0,82 % 0,41 % 40,63 % 2,22 % 0,82 % 0,41 % 8,83 %
6 Equity instruments
7 Other financial corporations
8 of which investment firms
9 Loans and advances
10 Debt securities, including UoP
11 Equity instruments
12 of which management companies
13 Loans and advances
14 Debt securities, including UoP
15 Equity instruments
16 of which insurance undertakings
17 Loans and advances
18 Debt securities, including UoP
19 Equity instruments
20 Non-financial undertakings 0,03 % 0,00 % 0,00 % 0,03 % 0,00 % 0,00 % 2,28 %
21 Loans and advances 0,03 % 0,00 % 0,00 % 0,03 % 0,00 % 0,00 % 2,28 %
22 Debt securities, including UoP
23 Equity instruments
24 Households 93,29 % 13,11 % 13,11 % 93,29 % 13,11 % 13,11 % 53,69 %
25
of which loans collateralised by
residential immovable property
100,00
%
14,69 % 14,69 %
100,00
%
14,69 % 14,69 % 47,93 %
26 of which building renovation loans 0,00 %
27 of which motor vehicle loans 80,45 % 80,45 % 2,16 %
28 Local governments financing
29 Housing financing
30 Other local government financing
31
Collateral obtained by taking pos-
session: residential and commercial
immovable properties
32 Total GAR assets 54,77 % 7,38 % 7,26 % 0,04 % 0,00 % 54,77 % 7,38 % 7,26 % 0,04 % 0,00 % 98,01 %
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ EUs taksonomi 129
4. GAR KPI flow based on CapEx
1. Institution shall dislcose in this template the GAR KPIs on flow of loans
calculated (new loans on a net basis) based on the data disclosed in template 1,
on covered assets, and by applying the formulas proposed in this template
2. Credit institutions shall duplicate this template for revenue based and CapEx
based disclosures
2025
% (COMPARED TO TOTAL COVERED ASSETS
IN THE DENOMINATOR)
CLIMATE CHANGE MITIGATION (CCM) CLIMATE CHANGE ADAPTATION (CCA) WATER AND MARINE RESOURCES (WTR) CIRCULAR ECONOMY (CE) POLLUTION (PPC) BIODIVERSITY AND ECOSYSTEMS (BIO) TOTAL (CCM + CCA + WTR + CE + PPC + BIO)
PROPORTION OF
TOTAL
ASSETS
COVERED
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING TAXONOMY
RELEVANT SECTORS (TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING TAXONO-
MY RELEVANT SECTORS (TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS
FUNDING TAXONOMY RELEVANT SECTORS (TAXON-
OMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED
ASSETS FUNDING TAXONOMY RELEVANT
SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED
ASSETS FUNDING TAXONOMY RELEVANT
SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED
ASSETS FUNDING TAXONOMY RELE-
VANT SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED
ASSETS FUNDING TAXONOMY RELE-
VANT SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED
ASSETS FUNDING TAXONOMY RELE-
VANT SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUND-
ING TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ALIGNED)
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
TRANSI-
TIONAL
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
TRANSI-
TIONAL
OF WHICH
ENABLING
GAR - Covered assets in both numerator
and denominator
1
Loans and advances, debt securities and
equity instruments not HfT eligible for
GAR calculation
45,98 % 29,67 % 29,96 % 15,25 % 45,98 % 29,67 % 29,96 % 15,25 % 76,64 %
2 Financial undertakings 33,87 % 17,69 % 15,25 % 33,87 % 17,69 % 15,25 % 6,95 %
3 Credit institutions 33,87 % 17,69 % 15,25 % 33,87 % 17,69 % 15,25 % 6,95 %
4 Loans and advances
5 Debt securities, including UoP 33,87 % 17,69 % 15,25 % 33,87 % 17,69 % 15,25 % 6,95 %
6 Equity instruments
7 Other financial corporations
8 of which investment firms
9 Loans and advances
10 Debt securities, including UoP
11 Equity instruments
12 of which management companies
13 Loans and advances
14 Debt securities, including UoP
15 Equity instruments
16 of which insurance undertakings
17 Loans and advances
18 Debt securities, including UoP
19 Equity instruments
20 Non-financial undertakings 0,49 % 0,49 % 0,04 %
21 Loans and advances 0,49 % 0,49 % 0,04 %
22 Debt securities, including UoP
23 Equity instruments
24 Households 46,54 % 30,00 % 30,00 % 46,54 %
30,00
%
30,00
%
69,65 %
25
of which loans collateralised by
residential immovable property
47,18 % 30,00 % 30,00 % 47,18 %
30,00
%
30,00
%
66,71 %
26 of which building renovation loans
27 of which motor vehicle loans 28,88 % 28,88 % 2,30 %
28 Local governments financing
29 Housing financing
30 Other local government financing
31
Collateral obtained by taking pos-
session: residential and commercial
immovable properties
32 Total GAR assets 45,98 % 29,67 % 29,96 % 15,25 % 45,98 % 29,67 % 29,96 % 15,25 % 98,12 %
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ EUs taksonomi130
2025
% (COMPARED TO TOTAL COVERED ASSETS
IN THE DENOMINATOR)
CLIMATE CHANGE MITIGATION (CCM) CLIMATE CHANGE ADAPTATION (CCA) WATER AND MARINE RESOURCES (WTR) CIRCULAR ECONOMY (CE) POLLUTION (PPC) BIODIVERSITY AND ECOSYSTEMS (BIO) TOTAL (CCM + CCA + WTR + CE + PPC + BIO)
PROPORTION OF
TOTAL
ASSETS
COVERED
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING TAXONOMY
RELEVANT SECTORS (TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING TAXONO-
MY RELEVANT SECTORS (TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS
FUNDING TAXONOMY RELEVANT SECTORS (TAXON-
OMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED
ASSETS FUNDING TAXONOMY RELEVANT
SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED
ASSETS FUNDING TAXONOMY RELEVANT
SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED
ASSETS FUNDING TAXONOMY RELE-
VANT SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED
ASSETS FUNDING TAXONOMY RELE-
VANT SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED
ASSETS FUNDING TAXONOMY RELE-
VANT SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUND-
ING TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ALIGNED)
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
TRANSI-
TIONAL
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
TRANSI-
TIONAL
OF WHICH
ENABLING
GAR - Covered assets in both numerator
and denominator
1
Loans and advances, debt securities and
equity instruments not HfT eligible for
GAR calculation
45,98 % 29,67 % 29,96 % 15,25 % 45,98 % 29,67 % 29,96 % 15,25 % 76,64 %
2 Financial undertakings 33,87 % 17,69 % 15,25 % 33,87 % 17,69 % 15,25 % 6,95 %
3 Credit institutions 33,87 % 17,69 % 15,25 % 33,87 % 17,69 % 15,25 % 6,95 %
4 Loans and advances
5 Debt securities, including UoP 33,87 % 17,69 % 15,25 % 33,87 % 17,69 % 15,25 % 6,95 %
6 Equity instruments
7 Other financial corporations
8 of which investment firms
9 Loans and advances
10 Debt securities, including UoP
11 Equity instruments
12 of which management companies
13 Loans and advances
14 Debt securities, including UoP
15 Equity instruments
16 of which insurance undertakings
17 Loans and advances
18 Debt securities, including UoP
19 Equity instruments
20 Non-financial undertakings 0,49 % 0,49 % 0,04 %
21 Loans and advances 0,49 % 0,49 % 0,04 %
22 Debt securities, including UoP
23 Equity instruments
24 Households 46,54 % 30,00 % 30,00 % 46,54 %
30,00
%
30,00
%
69,65 %
25
of which loans collateralised by
residential immovable property
47,18 % 30,00 % 30,00 % 47,18 %
30,00
%
30,00
%
66,71 %
26 of which building renovation loans
27 of which motor vehicle loans 28,88 % 28,88 % 2,30 %
28 Local governments financing
29 Housing financing
30 Other local government financing
31
Collateral obtained by taking pos-
session: residential and commercial
immovable properties
32 Total GAR assets 45,98 % 29,67 % 29,96 % 15,25 % 45,98 % 29,67 % 29,96 % 15,25 % 98,12 %
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ EUs taksonomi 131
4. GAR KPI flow based on Turnover
1. Institution shall dislcose in this template the GAR KPIs on flow of loans
calculated (new loans on a net basis) based on the data disclosed in template 1,
on covered assets, and by applying the formulas proposed in this template
2. Credit institutions shall duplicate this template for revenue based and CapEx
based disclosures
2025
% (COMPARED TO TOTAL COVERED ASSETS
IN THE DENOMINATOR)
CLIMATE CHANGE MITIGATION (CCM) CLIMATE CHANGE ADAPTATION (CCA) WATER AND MARINE RESOURCES (WTR) CIRCULAR ECONOMY (CE) POLLUTION (PPC) BIODIVERSITY AND ECOSYSTEMS (BIO) TOTAL (CCM + CCA + WTR + CE + PPC + BIO)
PROPORTION OF
TOTAL
ASSETS
COVERED
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING TAXONOMY
RELEVANT SECTORS (TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING TAXONO-
MY RELEVANT SECTORS (TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS
FUNDING TAXONOMY RELEVANT SECTORS (TAXON-
OMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED
ASSETS FUNDING TAXONOMY RELEVANT
SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED
ASSETS FUNDING TAXONOMY RELEVANT
SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED
ASSETS FUNDING TAXONOMY RELE-
VANT SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED
ASSETS FUNDING TAXONOMY RELE-
VANT SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED
ASSETS FUNDING TAXONOMY RELE-
VANT SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUND-
ING TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ALIGNED)
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
TRANSI-
TIONAL
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
TRANSI-
TIONAL
OF WHICH
ENABLING
GAR - Covered assets in both numerator
and denominator
1
Loans and advances, debt securities and
equity instruments not HfT eligible for
GAR calculation
46,04 % 29,67 % 29,96 % 15,25 % 46,04 % 29,67 % 29,96 % 15,25 % 76,64 %
2 Financial undertakings 33,87 % 17,70 % 15,25 % 33,87 % 17,70 % 15,25 % 6,95 %
3 Credit institutions 33,87 % 17,70 % 15,25 % 33,87 % 17,70 % 15,25 % 6,95 %
4 Loans and advances
5 Debt securities, including UoP 33,87 % 17,70 % 15,25 % 33,87 % 17,70 % 15,25 % 6,95 %
6 Equity instruments
7 Other financial corporations
8 of which investment firms
9 Loans and advances
10 Debt securities, including UoP
11 Equity instruments
12 of which management companies
13 Loans and advances
14 Debt securities, including UoP
15 Equity instruments
16 of which insurance undertakings
17 Loans and advances
18 Debt securities, including UoP
19 Equity instruments
20 Non-financial undertakings 0,64 % 0,64 % 0,04 %
21 Loans and advances 0,64 % 0,64 % 0,04 %
22 Debt securities, including UoP
23 Equity instruments
24 Households 46,54 % 30,00 % 30,00 % 46,54 %
30,00
%
30,00
%
69,65 %
25
of which loans collateralised by
residential immovable property
47,18 % 30,00 % 30,00 % 47,18 %
30,00
%
30,00
%
66,71 %
26 of which building renovation loans
27 of which motor vehicle loans 28,88 % 28,88 % 2,30 %
28 Local governments financing
29 Housing financing
30 Other local government financing
31
Collateral obtained by taking pos-
session: residential and commercial
immovable properties
32 Total GAR assets 46,04 % 29,67 % 29,96 % 15,25 % 46,04 % 29,67 % 29,96 % 15,25 % 98,12 %
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ EUs taksonomi132
2025
% (COMPARED TO TOTAL COVERED ASSETS
IN THE DENOMINATOR)
CLIMATE CHANGE MITIGATION (CCM) CLIMATE CHANGE ADAPTATION (CCA) WATER AND MARINE RESOURCES (WTR) CIRCULAR ECONOMY (CE) POLLUTION (PPC) BIODIVERSITY AND ECOSYSTEMS (BIO) TOTAL (CCM + CCA + WTR + CE + PPC + BIO)
PROPORTION OF
TOTAL
ASSETS
COVERED
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING TAXONOMY
RELEVANT SECTORS (TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING TAXONO-
MY RELEVANT SECTORS (TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS
FUNDING TAXONOMY RELEVANT SECTORS (TAXON-
OMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED
ASSETS FUNDING TAXONOMY RELEVANT
SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED
ASSETS FUNDING TAXONOMY RELEVANT
SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED
ASSETS FUNDING TAXONOMY RELE-
VANT SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED
ASSETS FUNDING TAXONOMY RELE-
VANT SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED
ASSETS FUNDING TAXONOMY RELE-
VANT SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUND-
ING TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ALIGNED)
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
TRANSI-
TIONAL
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
TRANSI-
TIONAL
OF WHICH
ENABLING
GAR - Covered assets in both numerator
and denominator
1
Loans and advances, debt securities and
equity instruments not HfT eligible for
GAR calculation
46,04 % 29,67 % 29,96 % 15,25 % 46,04 % 29,67 % 29,96 % 15,25 % 76,64 %
2 Financial undertakings 33,87 % 17,70 % 15,25 % 33,87 % 17,70 % 15,25 % 6,95 %
3 Credit institutions 33,87 % 17,70 % 15,25 % 33,87 % 17,70 % 15,25 % 6,95 %
4 Loans and advances
5 Debt securities, including UoP 33,87 % 17,70 % 15,25 % 33,87 % 17,70 % 15,25 % 6,95 %
6 Equity instruments
7 Other financial corporations
8 of which investment firms
9 Loans and advances
10 Debt securities, including UoP
11 Equity instruments
12 of which management companies
13 Loans and advances
14 Debt securities, including UoP
15 Equity instruments
16 of which insurance undertakings
17 Loans and advances
18 Debt securities, including UoP
19 Equity instruments
20 Non-financial undertakings 0,64 % 0,64 % 0,04 %
21 Loans and advances 0,64 % 0,64 % 0,04 %
22 Debt securities, including UoP
23 Equity instruments
24 Households 46,54 % 30,00 % 30,00 % 46,54 %
30,00
%
30,00
%
69,65 %
25
of which loans collateralised by
residential immovable property
47,18 % 30,00 % 30,00 % 47,18 %
30,00
%
30,00
%
66,71 %
26 of which building renovation loans
27 of which motor vehicle loans 28,88 % 28,88 % 2,30 %
28 Local governments financing
29 Housing financing
30 Other local government financing
31
Collateral obtained by taking pos-
session: residential and commercial
immovable properties
32 Total GAR assets 46,04 % 29,67 % 29,96 % 15,25 % 46,04 % 29,67 % 29,96 % 15,25 % 98,12 %
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ EUs taksonomi 133
5. KPI off-balance sheet exposures stock (Turnover)
2025
% (COMPARED TO TOTAL COVERED ASSETS
IN THE DENOMINATOR)
CLIMATE CHANGE MITIGATION (CCM) CLIMATE CHANGE ADAPTATION (CCA) WATER AND MARINE RESOURCES (WTR) CIRCULAR ECONOMY (CE) POLLUTION (PPC) BIODIVERSITY AND ECOSYSTEMS (BIO) TOTAL (CCM + CCA + WTR + CE + PPC + BIO)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING TAXONOMY
RELEVANT SECTORS (TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING TAXONOMY RELE-
VANT SECTORS (TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED
ASSETS FUNDING TAXONOMY RELEVANT
SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED
ASSETS FUNDING TAXONOMY RELEVANT
SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED
ASSETS FUNDING TAXONOMY RELEVANT
SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED
ASSETS FUNDING TAXONOMY RELEVANT
SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED
ASSETS FUNDING TAXONOMY RELEVANT
SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ALIGNED)
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
TRANSI-
TIONAL
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
TRANSI-
TIONAL
OF WHICH
ENABLING
1 Financial guarantees (FinGuar KPI)
98,75 % 98,75 %
2 Assets under management (AuM KPI)
5. KPI off-balance sheet exposures stock (CapEx)
1. Institution shall dislcose in this template the KPIs for off-balance sheet expo-
sures (financial guarantees and AuM) calculated based on the data disclosed in
template 1, on covered assets, and by applying the formulas proposed in
this template
2. Institutions shall duplicate this template to disclose stock and flow KPIs for
off-balance sheet exposures
2025
% (COMPARED TO TOTAL COVERED ASSETS
IN THE DENOMINATOR)
CLIMATE CHANGE MITIGATION (CCM) CLIMATE CHANGE ADAPTATION (CCA) WATER AND MARINE RESOURCES (WTR) CIRCULAR ECONOMY (CE) POLLUTION (PPC) BIODIVERSITY AND ECOSYSTEMS (BIO) TOTAL (CCM + CCA + WTR + CE + PPC + BIO)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING TAXONOMY
RELEVANT SECTORS (TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING TAXONOMY RELE-
VANT SECTORS (TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED
ASSETS FUNDING TAXONOMY RELEVANT
SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED
ASSETS FUNDING TAXONOMY RELEVANT
SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED
ASSETS FUNDING TAXONOMY RELEVANT
SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED
ASSETS FUNDING TAXONOMY RELEVANT
SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED
ASSETS FUNDING TAXONOMY RELEVANT
SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ALIGNED)
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
TRANSI-
TIONAL
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
TRANSI-
TIONAL
OF WHICH
ENABLING
1 Financial guarantees (FinGuar KPI)
96,85 % 0,00 % 96,85 % 0,00 %
2 Assets under management (AuM KPI)
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ EUs taksonomi134
2025
% (COMPARED TO TOTAL COVERED ASSETS
IN THE DENOMINATOR)
CLIMATE CHANGE MITIGATION (CCM) CLIMATE CHANGE ADAPTATION (CCA) WATER AND MARINE RESOURCES (WTR) CIRCULAR ECONOMY (CE) POLLUTION (PPC) BIODIVERSITY AND ECOSYSTEMS (BIO) TOTAL (CCM + CCA + WTR + CE + PPC + BIO)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING TAXONOMY
RELEVANT SECTORS (TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING TAXONOMY RELE-
VANT SECTORS (TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED
ASSETS FUNDING TAXONOMY RELEVANT
SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED
ASSETS FUNDING TAXONOMY RELEVANT
SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED
ASSETS FUNDING TAXONOMY RELEVANT
SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED
ASSETS FUNDING TAXONOMY RELEVANT
SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED
ASSETS FUNDING TAXONOMY RELEVANT
SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ALIGNED)
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
TRANSI-
TIONAL
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
TRANSI-
TIONAL
OF WHICH
ENABLING
1 Financial guarantees (FinGuar KPI)
98,75 % 98,75 %
2 Assets under management (AuM KPI)
2025
% (COMPARED TO TOTAL COVERED ASSETS
IN THE DENOMINATOR)
CLIMATE CHANGE MITIGATION (CCM) CLIMATE CHANGE ADAPTATION (CCA) WATER AND MARINE RESOURCES (WTR) CIRCULAR ECONOMY (CE) POLLUTION (PPC) BIODIVERSITY AND ECOSYSTEMS (BIO) TOTAL (CCM + CCA + WTR + CE + PPC + BIO)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING TAXONOMY
RELEVANT SECTORS (TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING TAXONOMY RELE-
VANT SECTORS (TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED
ASSETS FUNDING TAXONOMY RELEVANT
SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED
ASSETS FUNDING TAXONOMY RELEVANT
SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED
ASSETS FUNDING TAXONOMY RELEVANT
SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED
ASSETS FUNDING TAXONOMY RELEVANT
SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED
ASSETS FUNDING TAXONOMY RELEVANT
SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ALIGNED)
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
TRANSI-
TIONAL
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
TRANSI-
TIONAL
OF WHICH
ENABLING
1 Financial guarantees (FinGuar KPI)
96,85 % 0,00 % 96,85 % 0,00 %
2 Assets under management (AuM KPI)
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ EUs taksonomi 135
5. KPI off-balance sheet exposures flow (Turnover)
2025
% (COMPARED TO TOTAL COVERED ASSETS
IN THE DENOMINATOR)
CLIMATE CHANGE MITIGATION (CCM) CLIMATE CHANGE ADAPTATION (CCA) WATER AND MARINE RESOURCES (WTR) CIRCULAR ECONOMY (CE) POLLUTION (PPC) BIODIVERSITY AND ECOSYSTEMS (BIO) TOTAL (CCM + CCA + WTR + CE + PPC + BIO)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING TAXONOMY
RELEVANT SECTORS (TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING TAXONO-
MY RELEVANT SECTORS (TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS
FUNDING TAXONOMY RELEVANT SECTORS (TAXON-
OMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED
ASSETS FUNDING TAXONOMY RELE-
VANT SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED
ASSETS FUNDING TAXONOMY RELEVANT
SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED
ASSETS FUNDING TAXONOMY RELE-
VANT SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED
ASSETS FUNDING TAXONOMY RELE-
VANT SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED
ASSETS FUNDING TAXONOMY RELE-
VANT SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUND-
ING TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ALIGNED)
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
TRANSI-
TIONAL
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
TRANSI-
TIONAL
OF WHICH
ENABLING
1 Financial guarantees (FinGuar KPI)
2 Assets under management (AuM KPI)
5. KPI off-balance sheet exposures flow (CapEx)
1. Institution shall dislcose in this template the KPIs for off-balance sheet expo-
sures (financial guarantees and AuM) calculated based on the data disclosed in
template 1, on covered assets, and by applying the formulas proposed in
this template
2. Institutions shall duplicate this template to disclose stock and flow KPIs for
off-balance sheet exposures
2025
% (COMPARED TO TOTAL COVERED ASSETS
IN THE DENOMINATOR)
CLIMATE CHANGE MITIGATION (CCM) CLIMATE CHANGE ADAPTATION (CCA) WATER AND MARINE RESOURCES (WTR) CIRCULAR ECONOMY (CE) POLLUTION (PPC) BIODIVERSITY AND ECOSYSTEMS (BIO) TOTAL (CCM + CCA + WTR + CE + PPC + BIO)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING TAXONOMY
RELEVANT SECTORS (TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING TAXONO-
MY RELEVANT SECTORS (TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS
FUNDING TAXONOMY RELEVANT SECTORS (TAXON-
OMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED
ASSETS FUNDING TAXONOMY RELE-
VANT SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED
ASSETS FUNDING TAXONOMY RELEVANT
SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED
ASSETS FUNDING TAXONOMY RELE-
VANT SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED
ASSETS FUNDING TAXONOMY RELE-
VANT SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED
ASSETS FUNDING TAXONOMY RELE-
VANT SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUND-
ING TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ALIGNED)
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
TRANSI-
TIONAL
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
TRANSI-
TIONAL
OF WHICH
ENABLING
1 Financial guarantees (FinGuar KPI) 0,10 % 0,00 % 0,10 % 0,00 %
2 Assets under management (AuM KPI)
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ EUs taksonomi136
2025
% (COMPARED TO TOTAL COVERED ASSETS
IN THE DENOMINATOR)
CLIMATE CHANGE MITIGATION (CCM) CLIMATE CHANGE ADAPTATION (CCA) WATER AND MARINE RESOURCES (WTR) CIRCULAR ECONOMY (CE) POLLUTION (PPC) BIODIVERSITY AND ECOSYSTEMS (BIO) TOTAL (CCM + CCA + WTR + CE + PPC + BIO)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING TAXONOMY
RELEVANT SECTORS (TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING TAXONO-
MY RELEVANT SECTORS (TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS
FUNDING TAXONOMY RELEVANT SECTORS (TAXON-
OMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED
ASSETS FUNDING TAXONOMY RELE-
VANT SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED
ASSETS FUNDING TAXONOMY RELEVANT
SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED
ASSETS FUNDING TAXONOMY RELE-
VANT SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED
ASSETS FUNDING TAXONOMY RELE-
VANT SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED
ASSETS FUNDING TAXONOMY RELE-
VANT SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUND-
ING TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ALIGNED)
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
TRANSI-
TIONAL
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
TRANSI-
TIONAL
OF WHICH
ENABLING
1 Financial guarantees (FinGuar KPI)
2 Assets under management (AuM KPI)
2025
% (COMPARED TO TOTAL COVERED ASSETS
IN THE DENOMINATOR)
CLIMATE CHANGE MITIGATION (CCM) CLIMATE CHANGE ADAPTATION (CCA) WATER AND MARINE RESOURCES (WTR) CIRCULAR ECONOMY (CE) POLLUTION (PPC) BIODIVERSITY AND ECOSYSTEMS (BIO) TOTAL (CCM + CCA + WTR + CE + PPC + BIO)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING TAXONOMY
RELEVANT SECTORS (TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING
TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUNDING TAXONO-
MY RELEVANT SECTORS (TAXONOMY-ELIGIBLE)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS
FUNDING TAXONOMY RELEVANT SECTORS (TAXON-
OMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED
ASSETS FUNDING TAXONOMY RELE-
VANT SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED
ASSETS FUNDING TAXONOMY RELEVANT
SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED
ASSETS FUNDING TAXONOMY RELE-
VANT SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED
ASSETS FUNDING TAXONOMY RELE-
VANT SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED
ASSETS FUNDING TAXONOMY RELE-
VANT SECTORS (TAXONOMY-ALIGNED)
PROPORTION OF TOTAL COVERED ASSETS FUND-
ING TAXONOMY RELEVANT SECTORS
(TAXONOMY-ALIGNED)
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
TRANSI-
TIONAL
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
ENABLING
OF WHICH
USE OF
PROCEEDS
OF WHICH
TRANSI-
TIONAL
OF WHICH
ENABLING
1 Financial guarantees (FinGuar KPI) 0,10 % 0,00 % 0,10 % 0,00 %
2 Assets under management (AuM KPI)
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ EUs taksonomi 137
Disclosures according to Annex II Templtates for the KPIs of non-financial undertakings
Template: Proportion of turnover from products or services associated with Taxonomy-aligned economic
activities – disclosure covering year 2025
FINANCIAL YEAR 2025 YEAR SUBSTANTIAL CONTRIBUTION CRITERIA
DNSH CRITERIA (“DOES NOT
SIGNIFICANTLY HARM”) (H)
ECONOMIC ACTIVITIES (1) CODE (A) (2) TURNOVER (3)
PROPORTION OF
TURNOVER, YEAR N (4)
CLIMATE CHANGE
MITIGATION (5)
CLIMATE CHANGE
ADAPTATION (6)
WATER (7)
POLLUTION (8)
CIRCULAR
ECONOMY (9)
BIODIVERSITY (10)
CLIMATE CHANGE
MITIGATION (11)
CLIMATE CHANGE
ADAPTATION (12)
WATER (13)
POLLUTION (14)
CIRCULAR ECONO-
MY (15)
BIODIVERSITY (16)
MINIMUM SAFE-
GUARDS (17)
PROPORTION OF
TAXONOMY- ALIGNED (A.1.)
OR -ELIGIBLE (A.2.)
TURNOVER, YEAR N-1 (18)
CATEGORY ENABLING
ACTIVITY (19)
CATEGORY
TRANSITIONAL ACTIVITY (20)
Text
MNOK %
Y; N; N/EL
(b) (c)
Y; N; N/EL
(b) (c)
Y; N; N/EL
(b) (c)
Y; N; N/EL
(b) (c)
Y; N; N/EL
(b) (c)
Y; N; N/EL
(b) (c)
Y/N Y/N Y/N Y/N Y/N Y/N Y/N
% E T
A. TAXONOMY-ELIGIBLE ACTIVITIES
A.1. Environmentally sustainable activities (Taxonomy-aligned)
Turnover of environmentally sustainable activities
(Taxonomy-aligned) (A.1)
0 0 % % % % % % % N N N N N N Y NA
Of which enabling 0 0 % % % % % % % N N N N N N Y NA E
Of which transitional 0 0 % % N N N N N N Y NA T
A.2. Taxonomy-eligible but not environmentally sustainable activities (not Taxonomy-aligned activities) (g)
Computer programming, consultancy
and related activities
CCA 8.2 17,7 2,9 % N/EL EL N/EL N/EL N/EL N/EL NA
Professional services related to energy
performance of buildings contribution to
climate mitigation
CCM 9.3 0,1 0,0 % EL N/EL N/EL N/EL N/EL N/EL NA
Turnover of Taxonomy-eligible but not environmentally
sustainable activities (not Taxonomy-aligned activities) (A.2)
17,8 2,9 % 0,0 % 2,9 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % NA
A. Turnover of Taxon omy-eligible activ ities (A.1+A.2) 17,8 2,9 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % NA
B. TAXONOMY-NON-ELIGIBLE ACTIVITIES
Turnover of Taxonomy- non-eligible activities 598 97,1 %
TOTAL 616 100 %
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ EUs taksonomi138
Disclosures according to Annex II Templtates for the KPIs of non-financial undertakings
Template: Proportion of turnover from products or services associated with Taxonomy-aligned economic
activities – disclosure covering year 2025
FINANCIAL YEAR 2025 YEAR SUBSTANTIAL CONTRIBUTION CRITERIA
DNSH CRITERIA (“DOES NOT
SIGNIFICANTLY HARM”) (H)
ECONOMIC ACTIVITIES (1) CODE (A) (2) TURNOVER (3)
PROPORTION OF
TURNOVER, YEAR N (4)
CLIMATE CHANGE
MITIGATION (5)
CLIMATE CHANGE
ADAPTATION (6)
WATER (7)
POLLUTION (8)
CIRCULAR
ECONOMY (9)
BIODIVERSITY (10)
CLIMATE CHANGE
MITIGATION (11)
CLIMATE CHANGE
ADAPTATION (12)
WATER (13)
POLLUTION (14)
CIRCULAR ECONO-
MY (15)
BIODIVERSITY (16)
MINIMUM SAFE-
GUARDS (17)
PROPORTION OF
TAXONOMY- ALIGNED (A.1.)
OR -ELIGIBLE (A.2.)
TURNOVER, YEAR N-1 (18)
CATEGORY ENABLING
ACTIVITY (19)
CATEGORY
TRANSITIONAL ACTIVITY (20)
Text
MNOK %
Y; N; N/EL
(b) (c)
Y; N; N/EL
(b) (c)
Y; N; N/EL
(b) (c)
Y; N; N/EL
(b) (c)
Y; N; N/EL
(b) (c)
Y; N; N/EL
(b) (c)
Y/N Y/N Y/N Y/N Y/N Y/N Y/N
% E T
A. TAXONOMY-ELIGIBLE ACTIVITIES
A.1. Environmentally sustainable activities (Taxonomy-aligned)
Turnover of environmentally sustainable activities
(Taxonomy-aligned) (A.1)
0 0 % % % % % % % N N N N N N Y NA
Of which enabling 0 0 % % % % % % % N N N N N N Y NA E
Of which transitional 0 0 % % N N N N N N Y NA T
A.2. Taxonomy-eligible but not environmentally sustainable activities (not Taxonomy-aligned activities) (g)
Computer programming, consultancy
and related activities
CCA 8.2 17,7 2,9 % N/EL EL N/EL N/EL N/EL N/EL NA
Professional services related to energy
performance of buildings contribution to
climate mitigation
CCM 9.3 0,1 0,0 % EL N/EL N/EL N/EL N/EL N/EL NA
Turnover of Taxonomy-eligible but not environmentally
sustainable activities (not Taxonomy-aligned activities) (A.2)
17,8 2,9 % 0,0 % 2,9 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % NA
A. Turnover of Taxon omy-eligible activ ities (A.1+A.2) 17,8 2,9 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % NA
B. TAXONOMY-NON-ELIGIBLE ACTIVITIES
Turnover of Taxonomy- non-eligible activities 598 97,1 %
TOTAL 616 100 %
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ EUs taksonomi 139
Template: Proportion of CapEx from products or services associated with Taxonomy-aligned economic
activities – disclosure covering year 2025
FINANCIAL YEAR 2025 YEAR SUBSTANTIAL CONTRIBUTION CRITERIA
DNSH CRITERIA (“DOES NOT
SIGNIFICANTLY HARM”) (H)
ECONOMIC ACTIVITIES (1) CODE (A) (2) CAPEX(3)
PROPORTION OF CAPEX,
YEAR N (4)
CLIMATE CHANGE
MITIGATION (5)
CLIMATE CHANGE
ADAPTATION (6)
WATER (7)
POLLUTION (8)
CIRCULAR
ECONOMY (9)
BIODIVERSITY (10)
CLIMATE CHANGE
MITIGATION (11)
CLIMATE CHANGE
ADAPTATION (12)
WATER (13)
POLLUTION (14)
CIRCULAR
ECONOMY (15)
BIODIVERSITY (16)
MINIMUM
SAFEGUARDS (17)
PROPORTION OF
TAXONOMY- ALIGNED (A.1.)
OR -ELIGIBLE (A.2.) CAPEX
YEAR N-1 (18)
CATEGORY ENABLING
ACTIVITY (19)
CATEGORY
TRANSITIONAL ACTIVITY (20)
MNOK
Y; N; N/EL
(b) (c)
Y; N; N/EL
(b) (c)
Y; N; N/EL
(b) (c)
Y; N; N/EL
(b) (c)
Y; N; N/EL
(b) (c)
Y; N; N/EL
(b) (c)
Y/N Y/N Y/N Y/N Y/N Y/N Y/N
A. TAXONOMY-ELIGIBLE ACTIVITIES
A.1. Environmentally sustainable activities (Taxonomy-aligned)
CapEx of environmentally sustainable activities
(Taxonomy-aligned) (A.1)
0 0 % % % % % % % N N N N N N Y NA
Of which enabling 0 0 % % % % % % % N N N N N N Y NA E
Of which transitional 0 0 % % N N N N N N Y NA T
A.2. Taxonomy-eligible but not environmentally sustainable activities (not Taxonomy-aligned activities) (g)
Acquisition and ownership of buildings CCM 7.7 38,1 89,7 % EL N/EL N/EL N/EL N/EL N/EL NA
CapEx of Taxonomy-eligible but not environmentally
sustainable activities (not Taxonomy-aligned activities) (A.2)
38,1 89,7 % 89,7 % 0 % 0 % 0 % 0 % 0 % NA
A. CapEx of Taxonomy-eligible activ ities (A.1+A.2) 38,1 89,7 % 89,7 % 0 % 0 % 0 % 0 % 0 % NA
B. TAXONOMY-NON-ELIGIBLE ACTIVITIES
CapEx of Taxonomy-non- eligible activities 4,4 10,4 %
TOTAL 42,5 100 %
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ EUs taksonomi140
Template: Proportion of CapEx from products or services associated with Taxonomy-aligned economic
activities – disclosure covering year 2025
FINANCIAL YEAR 2025 YEAR SUBSTANTIAL CONTRIBUTION CRITERIA
DNSH CRITERIA (“DOES NOT
SIGNIFICANTLY HARM”) (H)
ECONOMIC ACTIVITIES (1) CODE (A) (2) CAPEX(3)
PROPORTION OF CAPEX,
YEAR N (4)
CLIMATE CHANGE
MITIGATION (5)
CLIMATE CHANGE
ADAPTATION (6)
WATER (7)
POLLUTION (8)
CIRCULAR
ECONOMY (9)
BIODIVERSITY (10)
CLIMATE CHANGE
MITIGATION (11)
CLIMATE CHANGE
ADAPTATION (12)
WATER (13)
POLLUTION (14)
CIRCULAR
ECONOMY (15)
BIODIVERSITY (16)
MINIMUM
SAFEGUARDS (17)
PROPORTION OF
TAXONOMY- ALIGNED (A.1.)
OR -ELIGIBLE (A.2.) CAPEX
YEAR N-1 (18)
CATEGORY ENABLING
ACTIVITY (19)
CATEGORY
TRANSITIONAL ACTIVITY (20)
MNOK
Y; N; N/EL
(b) (c)
Y; N; N/EL
(b) (c)
Y; N; N/EL
(b) (c)
Y; N; N/EL
(b) (c)
Y; N; N/EL
(b) (c)
Y; N; N/EL
(b) (c)
Y/N Y/N Y/N Y/N Y/N Y/N Y/N
A. TAXONOMY-ELIGIBLE ACTIVITIES
A.1. Environmentally sustainable activities (Taxonomy-aligned)
CapEx of environmentally sustainable activities
(Taxonomy-aligned) (A.1)
0 0 % % % % % % % N N N N N N Y NA
Of which enabling 0 0 % % % % % % % N N N N N N Y NA E
Of which transitional 0 0 % % N N N N N N Y NA T
A.2. Taxonomy-eligible but not environmentally sustainable activities (not Taxonomy-aligned activities) (g)
Acquisition and ownership of buildings CCM 7.7 38,1 89,7 % EL N/EL N/EL N/EL N/EL N/EL NA
CapEx of Taxonomy-eligible but not environmentally
sustainable activities (not Taxonomy-aligned activities) (A.2)
38,1 89,7 % 89,7 % 0 % 0 % 0 % 0 % 0 % NA
A. CapEx of Taxonomy-eligible activ ities (A.1+A.2) 38,1 89,7 % 89,7 % 0 % 0 % 0 % 0 % 0 % NA
B. TAXONOMY-NON-ELIGIBLE ACTIVITIES
CapEx of Taxonomy-non- eligible activities 4,4 10,4 %
TOTAL 42,5 100 %
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ EUs taksonomi 141
Template: Proportion of OpEx from products or services associated with Taxonomy-aligned economic
activities – disclosure covering year 2025
FINANCIAL YEAR 2025 YEAR SUBSTANTIAL CONTRIBUTION CRITERIA
DNSH CRITERIA (“DOES NOT
SIGNIFICANTLY HARM”) (H)
ECONOMIC ACTIVITIES (1) CODE (A) (2) OPEX (3)
PROPORTION OF OPEX,
YEAR N (4)
CLIMATE CHANGE
MITIGATION (5)
CLIMATE CHANGE
ADAPTATION (6)
WATER (7)
POLLUTION (8)
CIRCULAR
ECONOMY (9)
BIODIVERSITY (10)
CLIMATE CHANGE
MITIGATION (11)
CLIMATE CHANGE
ADAPTATION (12)
WATER (13)
POLLUTION (14)
CIRCULAR ECONO-
MY (15)
BIODIVERSITY (16)
MINIMUM SAFE-
GUARDS (17)
PROPORTION OF
TAXONOMY- ALIGNED (A.1.)
OR -ELIGIBLE (A.2.) OPEX,
YEAR N-1 (18)
CATEGORY ENABLING
ACTIVITY (19)
CATEGORY
TRANSITIONAL ACTIVITY (20)
MNOK
Y; N; N/EL
(b) (c)
Y; N; N/EL
(b) (c)
Y; N; N/EL
(b) (c)
Y; N; N/EL
(b) (c)
Y; N; N/EL
(b) (c)
Y; N; N/EL
(b) (c)
Y/N Y/N Y/N Y/N Y/N Y/N Y/N
A. TAXONOMY-ELIGIBLE ACTIVITIES
A.1. Environmentally sustainable activities (Taxonomy-aligned)
OpEx of environmentally sustainable activities
(Taxonomy-aligned) (A.1)
0 0 % % % % % % % N N N N N N Y NA
Of which enabling 0 0 % % % % % % % N N N N N N Y NA E
Of which transitional 0 0 % % N N N N N N Y NA T
A.2. Taxonomy-eligible but not environmentally sustainable activities (not Taxonomy-aligned activities) (f)
Renovation off existing buildings CCM 7.2 2,8 5,7 % EL N/EL N/EL N/EL N/EL N/EL NA
OpEx of Taxonomy-eligible but not environmentally
sustainable activities (not Taxonomy-aligned activities) (A.2)
2,8 5,7 % 5,7 % 0 % 0 % 0 % 0 % 0 % NA
A. OpEx of Taxonomy eligible activ ities (A.1+A.2) 2,8 5,7 % 5,7 % 0 % 0 % 0 % 0 % 0 % NA
B. TAXONOMY-NON-ELIGIBLE ACTIVITIES
OpEx of Taxonomy-non-eligible activities 46,4 94,3 %
TOTAL 49,2 100 %
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ EUs taksonomi142
Template: Proportion of OpEx from products or services associated with Taxonomy-aligned economic
activities – disclosure covering year 2025
FINANCIAL YEAR 2025 YEAR SUBSTANTIAL CONTRIBUTION CRITERIA
DNSH CRITERIA (“DOES NOT
SIGNIFICANTLY HARM”) (H)
ECONOMIC ACTIVITIES (1) CODE (A) (2) OPEX (3)
PROPORTION OF OPEX,
YEAR N (4)
CLIMATE CHANGE
MITIGATION (5)
CLIMATE CHANGE
ADAPTATION (6)
WATER (7)
POLLUTION (8)
CIRCULAR
ECONOMY (9)
BIODIVERSITY (10)
CLIMATE CHANGE
MITIGATION (11)
CLIMATE CHANGE
ADAPTATION (12)
WATER (13)
POLLUTION (14)
CIRCULAR ECONO-
MY (15)
BIODIVERSITY (16)
MINIMUM SAFE-
GUARDS (17)
PROPORTION OF
TAXONOMY- ALIGNED (A.1.)
OR -ELIGIBLE (A.2.) OPEX,
YEAR N-1 (18)
CATEGORY ENABLING
ACTIVITY (19)
CATEGORY
TRANSITIONAL ACTIVITY (20)
MNOK
Y; N; N/EL
(b) (c)
Y; N; N/EL
(b) (c)
Y; N; N/EL
(b) (c)
Y; N; N/EL
(b) (c)
Y; N; N/EL
(b) (c)
Y; N; N/EL
(b) (c)
Y/N Y/N Y/N Y/N Y/N Y/N Y/N
A. TAXONOMY-ELIGIBLE ACTIVITIES
A.1. Environmentally sustainable activities (Taxonomy-aligned)
OpEx of environmentally sustainable activities
(Taxonomy-aligned) (A.1)
0 0 % % % % % % % N N N N N N Y NA
Of which enabling 0 0 % % % % % % % N N N N N N Y NA E
Of which transitional 0 0 % % N N N N N N Y NA T
A.2. Taxonomy-eligible but not environmentally sustainable activities (not Taxonomy-aligned activities) (f)
Renovation off existing buildings CCM 7.2 2,8 5,7 % EL N/EL N/EL N/EL N/EL N/EL NA
OpEx of Taxonomy-eligible but not environmentally
sustainable activities (not Taxonomy-aligned activities) (A.2)
2,8 5,7 % 5,7 % 0 % 0 % 0 % 0 % 0 % NA
A. OpEx of Taxonomy eligible activ ities (A.1+A.2) 2,8 5,7 % 5,7 % 0 % 0 % 0 % 0 % 0 % NA
B. TAXONOMY-NON-ELIGIBLE ACTIVITIES
OpEx of Taxonomy-non-eligible activities 46,4 94,3 %
TOTAL 49,2 100 %
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ EUs taksonomi 143
PROPORTION OF TURNOVER / TOTAL TURNOVER
TAXONOMY-ALIGNED PER OBJECTIVE TAXONOMY-ELIGIBLE PER OBJECTIVE
CCM 0 % 0,0 %
CCA 0 % 2,9 %
WTR 0 % 0 %
CE 0 % 0 %
PPC 0 % 0 %
BIO 0 % 0 %
PROPORTION OF CAPEX / TOTAL CAPEX
TAXONOMY-ALIGNED PER OBJECTIVE TAXONOMY-ELIGIBLE PER OBJECTIVE
CCM 0 % 89,7 %
CCA 0 % 0 %
WTR 0 % 0 %
CE 0 % 0 %
PPC 0 % 0 %
BIO 0 % 0 %
PROPORTION OF OPEX / TOTAL OPEX
TAXONOMY-ALIGNED PER OBJECTIVE TAXONOMY-ELIGIBLE PER OBJECTIVE
CCM 0 % 5.7 %
CCA 0 % 0 %
WTR 0 % 0 %
CE 0 % 0 %
PPC 0 % 0 %
BIO 0 % 0 %
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ EUs taksonomi144
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ EUs taksonomi 145
Disclosures according to Annex IV
Template for the KPI of asset managers
Standard template for the disclosure required under
Article 8 of Regulation (EU) 2020/852 (asset managers)
The weighted average value of all the investments that are directed at
funding, or are associated with taxonomy-aligned economic activities
relative to the value of total assets covered by the KPI, with following
weights for investments in undertakings per below:
Turnover-based: 0 %
CapEx-based: 0 %
The weighted average value of all the investments that are directed at
funding, or are associated with taxonomy-aligned economic activities, with
following weights for investments in undertakings per below:
Turnover-based: 0 MNOK
CapEx-based: 0 MNOK
The percentage of assets covered by the KPI relative to total investments
(total AuM). Excluding investments in sovereign entities,
Coverage ratio: 0 %
The monetary value of assets covered by the KPI. Excluding investments in
sovereign entities.
Coverage: 0 MNOK
Additional, complementary disclosures: breakdown of denominator of the KPI
The percentage of derivatives relative to total assets covered by the KPI.
0 %
The value in monetary amounts of derivatives: 0 MNOK
The proportion of exposures to EU financial and non-financial undertakings
not subject to Articles 19a and 29a of Directive 2013/34/EU over total assets
covered by the KPI:
For non-financial undertakings: 0 %
For financial undertakings: 0 %
Value of exposures to EU financial and non-financial undertakings not
subject to Articles 19a and 29a of Directive 2013/34/EU:
For non-financial undertakings: 0 MNOK
For financial undertakings: 0 MNOK
The proportion of exposures to financial and non-financial undertakings
from non-EU countries not subject to Articles 19a and 29a of Directive
2013/34/EU over total assets covered by the KPI:
For non-financial undertakings: 75,8 %
For financial undertakings: 24,2 %
Value of exposures to financial and non-financial undertakings from
non-EU countries not subject to Articles 19a and 29a of Directive
2013/34/EU:
For non-financial undertakings: 5,7 MNOK
For financial undertakings: 1,8 MNOK
The proportion of exposures to financial and non-financial undertakings
subject to Articles 19a and 29a of Directive 2013/34/EU over total assets
covered by the KPI:
For non-financial undertakings: 0 %
For financial undertakings: 0 %
Value of exposures to financial and non-financial undertakings subject
to Articles 19a and 29a of Directive 2013/34/EU:
For non-financial undertakings: 0 MNOK
For financial undertakings: 0 MNOK
The proportion of exposures to other counterparties over total assets
covered by the KPI:
0 %
Value of exposures to other counterparties: 0 MNOK
The value of all the investments that are funding economic activities that
are not taxonomy-eligible relative to the value of total assets covered by
the KPI:
43,4 %
Value of all the investments that are funding economic activities that are
not taxonomy-eligible:
3,3 MNOK
The value of all the investments that are funding taxonomy-eligible eco-
nomic activities, but not taxonomy-aligned relative to the value of total
assets covered by the KPI:
56,6 %
Value of all the investments that are funding Taxonomy- eligible economic
activities, but not taxonomy- aligned:
4,3 MNOK
Additional, complementary disclosures: breakdown of numerator of the KPI
The proportion of Taxonomy-aligned exposures to financial and
non-financial undertakings subject to Articles 19a and 29a of Directive
2013/34/EU over total assets covered by the KPI:
For non-financial undertakings:
Turnover-based: 0 %
Capital expenditures-based: 0 %
For financial undertakings: Turnover-based: 0 %
Capital expenditures-based: 0 %
Value of Taxonomy-aligned exposures to financial and non-financial
undertakings subject to Articles 19a and 29a of Directive 2013/34/EU:
For non-financial undertakings:
Turnover-based: 0 MNOK
Capital expenditures-based: 0 MNOK
For financial undertakings:
Turnover-based: 0 MNOK
Capital expenditures-based: 0 MNOK
The proportion of taxonomy-aligned exposures to other counterparties
in over total assets covered by the KPI: Turnover-based: 0 %
Capital expenditures-based: 0 %
Value of taxonomy-aligned exposures to other counterparties:
Turnover-based: 0 MNOK
Capital expenditures-based: 0 MNOK
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ EUs taksonomi146
Breakdown of the numerator of the KPI per environmental objective
Taxonomy-aligned activities –:
(1) Climate change mitigation Turnover: 0 %
CapEx: 0 %
Transitional activities: A% (Turnover; CapEx)
Enabling activities: B% (Turnover; CapEx)
(2) Climate change adaptation Turnover: 0 %
CapEx: 0 %
Transitional activities: A% (Turnover; CapEx)
Enabling activities: B% (Turnover; CapEx)
(3) The sustainable use and protec-
tion of water and marine re sources
Turnover: 0 %
CapEx: 0 %
Transitional activities: A% (Turnover; CapEx)
Enabling activities: B% (Turnover; CapEx)
(4) The transition to a circular
economy
Turnover: 0 %
CapEx: 0 %
Transitional activities: A% (Turnover; CapEx)
Enabling activities: B% (Turnover; CapEx)
(5) Pollution prevention and
con trol
Turnover: 0 %
CapEx: 0 %
Transitional activities: A% (Turnover; CapEx)
Enabling activities: B% (Turnover; CapEx)
(6) The protection and restoration
of biodiversity and ecosystems
Turnover: 0 %
CapEx: 0 %
Transitional activities: A% (Turnover; CapEx)
Enabling activities: B% (Turnover; CapEx)
Disclosures according to Annex XII
Template 1 Nuclear and fossil gas related activities
ROW NUCLEAR ENERGY RELATED ACTIVITIES
1.
The undertaking carries out, funds or has exposures to research, development, demonstration
and deployment of innovative electricity generation facilities that produce energy from
nuclear processes with minimal waste from the fuel cycle.
NO
2.
The undertaking carries out, funds or has exposures to construction and safe operation of
new nuclear installations to produce electricity or process heat, including for the purposes of
district heating or industrial processes such as hydrogen production, as well as their safety
upgrades, using best available technologies.
NO
3.
The undertaking carries out, funds or has exposures to safe operation of existing nuclear
installations that produce electricity or process heat, including for the purposes of district
heating or industrial processes such as hydrogen production from nuclear energy, as well as
their safety upgrades.
NO
Fossil gas related activities
4.
The undertaking carries out, funds or has exposures to construction or operation of electricity
generation facilities that produce electricity using fossil gaseous fuels.
NO
5.
The undertaking carries out, funds or has exposures to construction, refurbishment, and
operation of combined heat/cool and power generation facilities using fossil gaseous fuels.
NO
6.
The undertaking carries out, funds or has exposures to construction, refurbishment and
operation of heat generation facilities that produce heat/cool using fossil gaseous fuels.
NO
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ EUs taksonomi 147
3. Klimaendringer
SpareBank 1 Nord-Norge er lokalisert i arktiske strøk, hvor den globale
oppvarmingen siden 1979 har steget 3,8 ganger raskere
1
enn i resten av
verden. Klimaendringene påvirker verden på flere måter, og de påvirker
det markedsområdet hvor konsernet driver sin virksomhet. Dette kapittelet
beskriver hvordan konsernet jobber med klimaendringer i egen virksomhet
og verdikjede med utgangspunkt i rapporteringsstandarden ESRS E1 –
Klimaendringer. Rapporterte sammenligningstall for 2024 kan sees i
parentes i dette kapittelet.
1 The Arctic has warmed nearly four times faster than the globe since 1979 | Communications Earth & Environment (nature.com)
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ Klimaendringer (ESRS E1)148
3.1. Vesentlige IROer og kobling mot
strategi og forretningsmodell
Verden står overfor store klimarelaterte endringer og
potensielle ødeleggelser. I tillegg til konkret skade på
natur og økosystemer påvirker dette også finansiell
stabilitet i verden. Dette påvirker SpareBank 1 Nord-
Norges forretningsmodell og evne til verdiskaping,
både gjennom økt fysisk klimarisiko og strengere regu-
latoriske krav til omstilling. Finansbransjen er utpekt av
EU som en nøkkelaktør i det grønne skiftet, blant annet
gjennom virkemidler som Corporate Responsibility
Reporting Directive (CSRD), taksonomi og EU Green
Bond Standard. Disse kravene har de siste årene på-
virket konsernets strategi, risikostyring og prioriteringer
på bærekraftsområdet.
Styret i SpareBank 1 Nord-Norge har policyfestet at
konsernet skal ha en forretningsmodell forenlig med
en bærekraftig økonomi og forenlig med å begrense
global oppvarming i tråd med Parisavtalen og norsk
lovgivning. Herunder er det vedtatt et langsiktig mål
om nettonull i utlånsporteføljen, nærmere definert i
konsernets omstillingsplan.
Konsernets doble vesentlighetsanalyse i 2025 identi-
fiserte flere IROer
2
som har en direkte innvirkning på
konsernets motstandsdyktighet og forretningsmodell.
Videre følger en nærmere beskrivelse av hvilke IROer
som er identifisert som vesentlige i analysen:
Tabell 3-1: Konsernets vesentlige IRO tilknyttet klimaendringer med tilhørende tidshorisont
og verdikjedeplassering
VESENTLIGE PÅVIRKNINGER, RISIKOER
OG MULIGHETER KATEGORI
TIDSHORISONT PLASS I VERDIKJEDEN
KORT
MELLOM-
LANG LANG OPPSTRØMS EGEN DRIFT NEDSTRØMS
Internfokus på klima Positiv
påvirkning
● ● ● ●
Klimagassutslipp i
utlånsporteføljen
Negativ
påvirkning
● ● ● ●
Risiko
● ● ●
Klimagassutslipp i
allianseselskap
Negativ
påvirkning
● ● ● ●
Lav strategisk betydning av
bærekraft
Risiko
● ● ●
Eiendommer med lav/
manglende energikarakter
Risiko
● ● ●
2 Forkortelsen IRO står for impacts, risks and opportunities og benyttes videre i kapittelet for å betegne vesentlige påvirkninger,
risikoer og muligheter.
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ Klimaendringer (ESRS E1) 149
VESENTLIGE PÅVIRKNINGER, RISIKOER
OG MULIGHETER KATEGORI
TIDSHORISONT PLASS I VERDIKJEDEN
KORT
MELLOM-
LANG LANG OPPSTRØMS EGEN DRIFT NEDSTRØMS
Fysisk klimarisiko i
utlånsporteføljen
Risiko
● ● ●
Tilgang på ESG-data
Risiko
● ● ● ●
Mulighet
● ● ●
Øke porteføljeandel av
energieffektive bygg
Mulighet
● ● ●
Produkter og tjenester for
grønn omstilling
Mulighet
● ● ●
Internfokus på klima
IRO-en «Internfokus på klima» er vurdert som positiv
fordi konsernets arbeid med klimaforståelse og interne
strukturer har en positiv påvirkningskraft, til tross for at
det har vært markedsmessig og regulatorisk tilbake-
slag i det siste året. Konsernet startet sin satsing på
bærekraft rundt 2019 av både et risiko- og forretnings-
messig perspektiv, dette var en tid hvor grønn omstill-
ing var preget av optimisme. Fra den tiden og fram til
nå viser analyser at virksomheter i Nord-Norge har vist
gradvis lavere interesse for klima og bærekraft.
3
Dette
utgjør i seg selv en strategisk risiko og er noe som har
gjort påvirkningsarbeidet krevende. Internasjonale
motreaksjoner mot ESG som er sett de siste par årene
har utfordret dette ytterligere.
Konsernet opprettholder likevel sitt fokus på klima, hvor
det aller viktigste virkemiddelet for et finanskonsern er
knyttet opp til hvilke vilkår og krav som stilles for grønn
omstilling i lånefinansieringen. En slik omstilling kan være
krevende både for konsernets ansatte og kundene.
Gjennom interessentdialogen kom det frem at ansatte
ønsket at konsernet var tydeligere internt på hvordan
konsernet vil bruke sin påvirkningskraft. Dette ble videre
identifisert som en positiv påvirkning i form av at «tonen
fra toppen» og synlige interne tiltak er med på å styrke
fokuset på klima i møte med kunden. Et manglende
internfokus på klima ville i ytterste konsekvens kunne
føre til en negativ påvirkning. Konsernet prioriterer
derfor å styrke intern påvirkning gjennom økt bevisst-
gjøring og tiltak som også har konsekvenser for egen
drift, og som vil påvirke måten ansatte jobber på.
Klimagassutslipp i utlånsporteføljen
Konsernet har negativ påvirkning på klimaendringer
gjennom å tilby lån og leasing til aktiviteter som bidrar
til klimagassutslipp i atmosfæren. Høye utslipp i låne-
porteføljen kan utgjøre en risiko for konsernet i form av
økt CO
2
-avgift og øvrige myndighetstiltak, eller andre
markedsmessige forhold, som utfordrer kundens evne
til å betjene lånet. Temaet kan påvirke kapitaltilgang,
rating og investorinteressen.
Klimagassutslipp i allianseselskap
Som en eier i allianseselskapene i SpareBank 1-alliansen er
SpareBank 1 Nord-Norge delvis ansvarlig for utslippene
som disse selskapene står for. Utslippene er betydelige
og har negativ påvirkning på klima.
Lav strategisk betydning av
bærekraft
Analyser gjort for Kunnskapsbanken for Nord-Norge
(kbnn.no) viser at selskaper i Nord-Norge vekter bære-
kraft som et område med lav strategisk betydning.
Denne holdningen utgjør en risiko for konsernet i form av
tapte muligheter og regulatorisk etterslep knyttet til det
grønne skiftet. Konsernet har en vedtatt forretnings-
strategi om å være en pådriver for bærekraft i landsdelen.
3 Klimaholdninger i Nord-Norge, kbnn.no
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ Klimaendringer (ESRS E1)150
Eiendommer med lav/manglende
energikarakter
Manglende eller svak energimerking av eiendom som
er stilt som sikkerhet for både bolig- og nærings-
eiendomslån utgjør en risiko for bankens utlånsporte-
følje. Dette kan materialisere seg gjennom lavere verdi
og omsettelighet på eiendommer, svekket sikkerhet for
lån og dermed økt risiko for tap. Energimerker inngår
også i konsernets taksonomirapportering og kan på-
virke andel grønn portefølje.
Fysisk klimarisiko i utlånsporteføljen
Ekstremvær og klimaendringer kan føre til skade på
eiendom eller eiendeler, noe som igjen kan påvirke pan-
tesikkerheter og medføre økte tap i utlånsporteføljen,
særlig i utsatte geografiske områder. Dette kan videre
føre til skader som er kostnadskrevende å rette opp,
tap av forsikringsutbetaling og i ytterste konsekvens
føre til at konsernet ender opp med eiendeler i porte-
føljen som ikke lar seg omsette. Analysene av kartdata
fra konsernets utlånsportefølje viser at konsernet har
betydelig eksponering innenfor både akutt klimarisiko
og kronisk klimarisiko. Fysisk risiko er på kort og mel-
lomlang sikt først og fremst en forsikringsrisiko, men vil
kunne materialisere seg i en finansiell risiko for konser-
net ved klimaendringer som påvirker infrastruktur og
eiendomsporteføljen på lengre sikt.
Tilgang på ESG-data
Det er en risiko for at konsernet ikke besitter tilstrek-
kelig ESG-informasjon knyttet til sine kunder. Dette
kan medføre at kritiske beslutninger tas på et svakt
kunnskapsgrunnlag, noe som på sikt vil kunne medføre
negative finansielle konsekvenser for både kunden
og konsernet.
IROen er også identifisert som en finansiell mulighet
fordi tilgang på ESG-data kan bidra til bedre risiko-
vurderinger og gi mer presis prising. Dette kan videre
påvirke fundinggevinsten positivt gjennom bedre rap-
portering på ESG, og tilgjengeliggjøring av porteføljer
i tråd med EUs taksonomi og egne mål på omstilling.
Øke porteføljeandel av energi-
effektive bygg
Økt andel utlån til energieffektive bygg er vurdert som
en mulighet for konsernet. En energieffektiv portefølje
kan påvirke fundinggevinst positivt, samt redusere over-
gangsrisikoen i porteføljen for både bolig- og nærings-
eiendom. Endringer i energimerkeforskriften, preferanse-
endringer og høyere strømpriser er forventet å kunne
påvirke prisene på bolig- og næringseiendom på mellom-
lang og lang tidshorisont. Dette vil kunne øke etter-
spørselen etter energieffektive bolig- og næringsbygg.
Produkter og tjenester for grønn
omstilling
Det er identifisert inntektsmuligheter for konsernet i det
grønne skiftet gjennom å være et finanskonsern som
tilbyr produkter, tjenester og rådgivning for kundenes
omstilling. Dette gjør konsernet i stand til å tiltrekke seg
nye kunder og markeder, samt å bygge grønne porte-
føljer til bruk i handel med obligasjonsmarkedet.
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ Klimaendringer (ESRS E1) 151
3.2. Konsernets robusthet mot
klimaendringer
Risikorammeverket
I den årlige vurderingen av konsernets SREP-prosess
(ICAAP
4
), foretas det en vurdering av konsernets
samlede risikoeksponering og kapitalbehov. Dette
inkluderer en vurdering av konsernets eksponering mot
klimarisiko. I 2025 er det foretatt analyser og scenario-
testing av klimarisikoen i konsernets utlånsportefølje,
både for enkeltnæringer, sikkerhetsobjekter og i relasjon
til ulike scenariofremskrivinger på akutt fysisk risiko,
havnivåstigning, stormflo og leirskred på kort, mellom-
lang og lang tidshorisont.
Konsernets risikoeksponering er vurdert med en kom-
binasjon av metoder, herunder eksponeringsmetoden,
portefølje- og sektorbaserte tilnærminger, samt porte-
føljejustering og scenariobaserte tilnærminger. Flere
sentrale verktøy og datakilder knyttet til identifisering
og vurdering av konsernets risikoeksponering kommer
fra leveranser fra Team ESG-data i SB1 Utvikling og fra
Eiendomsverdi. I tillegg er egeninnsamlet data, ved
bruk av ESG-modulen på konsernets BM-kunder, en
viktig datakilde til konsernets arbeid med klimarisiko.
Vurdering av ESG i kredittinnvilgelsen
Krav og forventninger fra tilsynsmyndigheter og andre
interessenter knyttet til kvantifisering av ESG-risiko har
økt i 2025, og kravene vil øke ytterligere i de kommende
år ved innføring av nye retningslinjer for styring og
kontroll av ESG-risiko fra 2026.
5
Konsernet har flere viktige insentiver for å kreditt-
vurdere BM-kunder på ESG-parameter:
• Økende krav til presisjon og detaljeringsnivå i
regulatorisk rapportering
• Oppnå et mer presist risikobilde på kundene
• Peke på muligheter og trusler i forretningsstrategien
med utgangspunkt i nåværende portefølje
• Tilgang til grønn finansiering
• Bidra til grønn omstilling i landsdelen
• Tilgang på ESG-data
Kundenes ESG-risiko skal alltid vurderes ved kreditt-
innvilgelse. Dette kravet fremkommer av konsernets
Policy for Kredittinnvilgelse. I 2023 tok konsernet i bruk
ESG-modulen for kredittinnvilgelser på BM-kunder. Kon-
sernets policy stiller krav til at det foretas en mer detalj-
ert risikoklassifisering, ved hjelp av ESG-modulen, for
alle BM-kunder med eksponering over 5 millioner kroner.
Det er hittil scoret kunder med et samlet volum på 49,6
MRDNOK (35,4 MRDNOK) i ESG-modulen. Dette utgjør
81 prosent av samlet BM-portefølje med eksponering
over terskelgrensen for scoring på 5 millioner kroner.
Oppsummeringen av resultatene er presentert i Tabell
3-2, og viser at 69 % (52 %) av volumet er blitt scoret med
lav risiko, 31 % (46 %) av volumet med moderat risiko og
0 % (2 %) av volumet med høy risiko. Scoring av ESG-risiko
er et relativt nytt modellverk i SpareBank 1-alliansen, og
modellens prediksjonsevne vil kontinuerlig videreutvikles
i tråd med ny innsikt og endrede rammebetingelser.
4 Internal Capital Adequacy Assessment Process
5 EBA/GL/2025/01
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ Klimaendringer (ESRS E1)152
Tabell 3-2: Samlet kvantifisering av score
RISIKONIVÅ ANTALL BM-KUNDER VOLUM (MNOK)
GJENNOMSNITTLIG TOTALSCORE
(0–10)
Lav 279 34 037 7,5
Moderat 471 15 513 5,1
Høy 2 17 2,9
Totalt 752 49 567 6,0
Gjennom bruk av ESG-modulen er konsernet i ferd med
å oppnå et representativt datautvalg av kunder innen-
for enkelte bransjer. Dette kan igjen benyttes i det
videre arbeidet med å kartlegge muligheter og trusler
innenfor de respektive bransjene. Kundenes score fra
ESG-modulen vil også innarbeides i rammeverket for
stresstesting av ESG-risiko i kommende ICAAP-prosesser.
Dette vil kunne hjelpe konsernet i arbeidet med blant
annet å:
• Identifisere betydelige konsentrasjoner av kreditt-
eksponering mot karbonrelaterte eiendeler.
• Identifisere eventuelle geografiske konsentrasjoner
for fysisk risiko.
• Identifisere bransjer der konsernet må intensivere
arbeidet for å bidra til omstilling.
• Nedjustere eventuelle verdier på finansielle
sikkerheter med særskilt ESG-risiko.
• Identifisere konsernets robusthet i ulike ESG-
scenarioer.
• Iverksette tiltak i styrende dokumenter for å styre og
omstille kunder med særskilt stor ESG-risiko.
3.2.1. Scenariofremskriving
Stresstest overgangsrisiko
SpareBank 1 Nord-Norge har sammen med SpareBank
1-alliansens Kompetansesenter for Kredittmodeller (KFK)
implementert stresstesting av ESG-risiko i eksisterende
rammeverk for IFRS9-modellen for utlånstap. Formålet
med stresstesting av ESG er å identifisere kunder og
bransjer som under ulike ESG-scenarioer vil kunne få
en økning i forventede utlånstap, og dermed hvilke
kunder og bransjer som banken burde ha et økt
ESG-fokus på i tiden fremover. Dette skal være med på
å styrke bankenes objektive vurderinger av virkningen
av klimarisiko på tapsavsetningene i IFRS 9-modellen.
Metodiske tilnærminger og anvendte scenarioer
er fremdeles i en testfase, og vil videreutvikles i de
kommende årene for å være i tråd med nye retnings-
linjer for stresstesting av ESG.
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ Klimaendringer (ESRS E1) 153
Figur 3-1: IFRS9 stresstestmodell
NGFS/PPR/Finansielt utsyn
Makro forklaringsvariabler som vi
behandler
ESG-modellen (scoring)
• Bransjemapping
• Iboende risiko
• Kundescore
IFRS9/ICAAP
Stresstestmodell
Behandling
Output
Modellen tar utgangspunkt i NGFS (Network of Central
Banks and Supervisors for Greening the Financial
System) makroscenarioer. NGFS er et nettverk av
sentralbanker og tilsynsmyndigheter som arbeider for
et grønnere finanssystem. I likhet med ordinær IFRS9/
ICAAP-modell bruker banken forklaringsvariablene
arbeidsledighet og rente fra NGFS makrovariabler.
Scenarioene som er utviklet av NGFS skal gi et felles ut-
gangspunkt for beregning av klimarisiko i det finansielle
systemet. Det er benyttet to NGFS-scenarioer og ett
scenario fra eksisterende IFRS9-modell. Ingen av
de utvalgte scenarioene er i tråd med Parisavtalens
1,5 °C begrensning av klimaendringer, men SNN har
valgt å simulere på mer alvorlige scenarioer som gir
høyere temperaturøkning.
Base case (current policies): Tar utgangspunkt i
NGFS-scenarioet «Current Policies» med en forventet
temperaturøkning på 2,9 °C. Det antas at gjeldende
politikk blir opprettholdt, noe som fører til høy fysisk
risiko siden det ikke innføres mer ambisiøse tiltak. Det
innebærer kun at gjeldende politiske tiltak blir iverk-
satt, og det kan føre til utfordringer knyttet til klima-
endringer og påfølgende påvirkning på miljø og sam-
funn. Dette inkluderer irreversible endringer som blant
annet høyere havnivåstigning. Det forventes videre et
fall i eiendomsprisene i scenarioet. I scenarioet er det
viktig å vurdere de langsiktige konsekvensene og
iverksette nødvendige tiltak for å redusere risikoen.
Worst case (fragmentert verden): Tar utgangspunkt
i NGFS-scenarioet «Fragmented World» med en for-
ventet temperaturøkning på 2,3 °C. Scenarioet antar at
det vil være en divergerende og forsinket klimapolitikk.
Land med netto null-mål oppnår bare delvis målene
(80 prosent av målet), mens de andre landene følger
gjeldende politikk. Scenarioet fører til høy fysisk risiko
og høy overgangsrisiko.
Best case: Tar utgangspunkt i eksisterende IFRS9-
scenario, men har ingen fall i boligpriser og andre
sikkerhetsverdier.
Kundenes ESG-risiko vurderes ved kredittinnvilgelse,
og det gjøres ved bruk av ESG-modulen. Hver enkelt
kundes ESG-score relatert til overgangsrisiko, fra bank-
ens ESG-modul, innarbeides i ovennevnte stresstest-
modell, og anvendes til å diskriminere ESG-relatert
stress på både kunde- og bransjenivå i hvert av de tre
scenarioene. Dette innebærer at bransjer og kunder
som har høy score i modulen får en lavere misligholds-
sannsynlighet i et spesifikt NGFS-scenario, mens kunder
og bransjer som får en lav score i modulen får en
høyere misligholdssannsynlighet.
Resultatene fra IFRS-9 modellen med input fra NGFS
makroscenarioer viser at makroscenarioene til NGFS er
mye mildere enn dagens makronivåer. Det skyldes både
den geopolitiske situasjonen verden er inne i, samt at
Norge relativt sett er godt rustet for de fremtidige
klimautfordringene. Nåværende makrobilde med krig,
handelskrig og høy inflasjon vil kunne øke sannsynligheten
for en uordnet overgang, som vil være det mest kost-
bare scenarioet for samfunnet. Scenarioet vil ikke sette
konsernets soliditet på prøve som følge av klima-
sjokk isolert, men enkeltkunder og bransjer vil kunne
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ Klimaendringer (ESRS E1)154
øke sine tap. Scenarioanalysen til «Fit-for-55»
6
viser
imidlertid at en stresset makro i samspill med en klima-
krise vil øke tapene. Stresstesten i FIT-for-55 indikerer at
banker vil kunne håndtere negative sjokk, men tapenes
størrelse viser hvor viktig det er å integrere klimarisiko
i bankenes risikostyringsmodeller for å unngå at tapene
blir større.
3.2.2. Fysisk klimarisiko
I tillegg til å vurdere finansiell robusthet på portefølje-
nivå, anvender konsernet kartdata på fysisk risiko kny-
ttet til eiendom som er stilt som sikkerhet for bank-
ens utlån til både bedrifts- og personmarked. Denne
dataen anvendes til å vurdere grad av konsentrasjon
mot geografiske områder med forhøyet fysisk risiko,
som videre kan gi indikasjoner på samlet eksponering
mot sikkerheter som i fremtiden kan ha økt risiko for et
betydelig verdifall. Konsernet har blant annet anvendt
dette datagrunnlaget til å foreta endringer i styrende
dokumenter knyttet til innvilgelsesprosessen, hvor det
fra 2026 etableres krav om å utrede scenarioer med
forhøyet fysisk risiko før lån innvilges. Datagrunnlaget
anvendes også til å estimere potensielle monetære
effekter av naturskader på bankens sikkerheter
innenfor et gitt geografisk område i forbindelse
med ICAAP-prosessen.
Eiendomsporteføljens eksponering
mot fysisk risiko
Nord-Norge kjennetegnes av kupert terreng og
kystsamfunn, og er derfor særlig utsatt for havnivåstig-
ninger og stormflo. Konsernet har tilgang til kartdata
fra NVE og Kartverket, som Eiendomsverdi har koblet
opp mot bolig- og næringseiendommene på objekt-
nivå. Eiendomsverdi har utarbeidet en risikoscore for de
ulike fysiske risiko-scenarioene samt en total risikoscore
for fysisk risiko. Scoren går fra 0 til 6, der risikoscore
6 er høyest risiko. Scoren baseres hovedsakelig på
berøringsgrad på eiendommen, samt sannsynligheten
for at de ulike scenarioene skal inntreffe. Total
risikoscore settes lik den høyeste risikoscoren for
de ulike scenarioene.
I forbindelse med risikokartleggingen har konsernet
opprettet datapunkter over panteobjekter med pant
i, inklusive eiendommer overført til SpareBank 1 Bolig-
eller SpareBank 1 Næringskreditt, med tilordnet utlåns-
saldo og treff på ulike farenivåer og scenarioer for
fysisk risiko. Kartdata identifiserer risiko for stormflo,
havnivåstigning, flom, steinskred/fjellskred/kvikkleire-
skred, samt sannsynligheten for overvannsrisiko. De
mest sentrale risikotypene er videre delt inn i akutt
risiko og kronisk risiko. Objekter kan være truffet av
flere kartlag, og enkelte objekters saldo vil derfor
kunne inngå i både akutt og kronisk risiko. Risikosce-
narioer for fysisk risiko med rimelig sannsynlighet for
å påvirke kredittrisikoen i løpet av lånets løpetid, og
med risikoscore 5–6, er vurdert som vesentlige, selv om
klimatiltak kan være implementert på eiendommen.
Akutt klimarisiko
Analyser av kartdata for akutt risiko med score 5-6
som innehar kredittrisiko innenfor lånets løpetid viser
at konsernets panteobjekter (inkludert overført til
SB1Boligkreditt og SB1 Næringskreditt) med vesentlig
risikosamlet har en eksponering på 3,8 MRDNOK (1,5
MNOK) ved utgangen av 2025. Dette utgjør samlet 2,9
% (1,3 %) av utlånssaldoen til alle sikkerhetsobjekter kon-
sernet har eksponering mot. Eksponeringen mot akutt
klimarisikorisiko utgjør 1,5 % (1,5 %) av eksponering mot
personmarkedet, og 8,4 % (0,5 %) av bedriftsmarkedet.
Den store økningen i akutt klimarisiko fra 2024 skyldes i
stor grad utvikling av kartdata, og ikke økt eksponering
mot fysisk klimarisiko.
Risikokategoriene flom, skred, kvikkleire og overvann inn-
går i begrepet akutt klimarisiko. Risikoscoren er satt ba-
sert på variablene sannsynlighet og konsekvens, men det
er ingen data tilgjengelig for om det er gjort risikomiti-
gerende tiltak på eiendommene. Dette er nødvendig å
kartlegge og dokumentere i kundedialogen. Risikokat-
egorien overvann har klart størst eksponering innenfor
vesentlig akutt risiko med 3,4 MRDNOK (1,2 MRDNOK)
av saldoen til panteobjektene i eiendomsporteføljen.
Overvannsskader erstattes i henhold til forsikringsavtaler
og dekkes normalt ikke av naturskadeloven.
6 Fit-for-55 climate scenario analysis - European Central Bank
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ Klimaendringer (ESRS E1) 155
Den geografiske eksponeringen mot akutt klimarisiko
er størst i de byene konsernet har høyest utlånsekspon-
ering. Ingen av disse byene er imidlertid særskilt utsatt
ved beregninger av andelen av totale utlån i kommunen.
Tromsø, Bodø, Alta og Harstad har størst tetthet på
eiendomsmassen og utgjør store deler av eksponerin-
gen for overvann. Dette totale risikobildet vurderes å
speile en relativt veldifferensiert geografisk risikospred-
ning fra Nord-Norge til sør i landet. En større geograf-
isk spredning, slik eiendomsporteføljen er fordelt i
Nord-Norge, reduserer den økonomiske risikoen ved
akutte hendelser. Det er ikke avdekket boliger som har
fått justert verdien av sikkerheten som følge av akutt
klimarisiko i 2025.
Kronisk klimarisiko
Kronisk klimarisiko er risikoen for skader eller tap som
følge av langsiktige endringer i klimaet, som kan påvirke
natur, samfunn og økonomi. Økte havtemperaturer og
smelting av isbreer øker risikoen for havnivåstigning
langs norskekysten, som igjen kan true kystområder,
øyer, byer og infrastruktur med oversvømmelse, erosjon
og saltvannsinntrengning. Analyser av utvalgte kart-
data og scenarioer innenfor kronisk fysisk risiko viser at
konsernets panteobjekter samlet har en utlånsekspo-
nering på 2,5 MRDNOK (540 MNOK) ved utgangen av
2025. Dette utgjør 1,9 prosent (0,5 prosent) av samlet
utlånssaldo på panteobjektene konsernet har ekspon-
ering mot. Eksponeringen mot kronisk klimarisiko utgjør
0,5 prosent (0,5 prosent) av PM-porteføljen og
7,7 prosent (0,4 prosent) av BM-porteføljen.
Det er utarbeidet scenarier for middelhøyvann, 20-, 200-
og 1000-års stormflo for havnivå i dag (nå-scenario), i
2050, og i 2090. I klimapåslaget for 2090 er scenarioet
8,5 Representative Concentration Pathways (RCP) lagt til
grunn. Fremtidsscenarioene tar hensyn til landhevning
og andre prosesser som påvirker havnivå lokalt. Sce-
narioene er relevante for arealplanlegging, byggesaker,
klimatilpasning og arbeid med samfunnssikkerhet og
beredskap. Scenarioene med havnivåstigning mot 2050
visert at 20-års stormflo og 200-års stormflo får størst
påvirkning på eiendommene i porteføljen. Forventet
havnivåstigning mot 2090 forventes å påvirke hoved-
bygg på de utsatte eiendommene ytterligere negativt
enn øvrige nevnte scenarioer.
Den geografiske eksponeringen er konsentrert mot
kystkommunene, både Vågan, Vestvågøy og Sortland
har forholdsvis høy eksponering sammenlignet med
totale utlån. Dette skyldes at det tradisjonelt har vært
bygd bolig- og næringseiendom i tilknytning til kyst-
infrastrukturen. Det er ifølge rapporten «Sea-Level Rise
and Extremes in Norway»
7
flere faktorer som teller
i Norges favør når det skal foretas en vurdering av
eksponering og sårbarhet for ekstremvær langs kysten.
Kysten er generelt bratt og steinete, og landheving
etter siste istid motvirker havnivåstigningen. I motset-
ning til mange andre kystnasjoner har derfor Norge til
nå i liten grad erfart konsekvensene av havnivåstigning.
Det er ikke avdekket boliger som har fått justert verdien
av sikkerheten som følge av kronisk risiko i 2025.
7 Sea-Level Rise and Extremes in Norway
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ Klimaendringer (ESRS E1)156
Figur 3-2: Vesentlig akutt og kronisk risiko fordelt per segment og totalt per 31.12.2025 (MNOK)
Figur 3-3: Vesentlig kronisk og akutt risiko fordelt på fylke 31.12.2025 (MNOK)
Akutt risiko Kronisk risiko Samlet klimarisiko
BM PM Akutt risiko Kronisk risiko
493
1 574
2 015
2 199
3 773
2 508
Kronisk risiko fordelt
på fylke
Akutt risiko fordelt
på fylke
Nordland Troms Finnmark Øvrige fylker
1 235
1 367
403
189
1 040
1 367
635
44
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ Klimaendringer (ESRS E1) 157
Kronisk risiko fordelt
på kommune
Akutt risiko fordelt
på kommune
1 082
361
233
627
133
247
101
76
62
189
116
105
331
277
111
298
858
736
156
182
Alta
Bodø
Senja
Sortland
Tromsø
Vestvågøy
Vågan
Øvrige kommuner
Alta
Bodø
Hammerfest
Harstad
Lyngen
Narvik
Senja
Sortland
Tromsø
Trondheim
Vestvågøy
Øvrige kommuner
Figur 3-4: Vesentlig kronisk og akutt risiko fordelt på kommune 31.12.2025 (MNOK)
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ Klimaendringer (ESRS E1)158
Forsikringsrisiko
Konsernet er direkte eksponert for klimarisiko ved
værrelaterte hendelser som medfører verdifall på
låntakernes panteobjekter, samt gjennom forsikrings-
selskapet Fremtind Forsikring. Selskapet inngår i konser-
net SpareBank 1 Gruppen, hvor SpareBank 1 Nord-Norge
eier 19,5 %. Skadehendelser som følge av styrtregn,
flom, ekstremsmelting, hetebølger, tørke, barfrost,
skred, ras og ekstremvær er hendelser som treffer
forsikringsselskapene i økende grad.
Selv om Naturskadeforsikringsordningen dekker en
stor andel av utbetalingene fra naturskader, er det flere
skadehendelser som faller utenfor eller kan gi avkort-
ning. Forsikringstakeren plikter selv å avverge eller
begrense omfanget av skader. Dette innebærer ved-
likehold av eiendom og/eller eiendeler, slik at disse ikke
svekkes over tid. For å mitigere risikoen for «strandede
eiendeler» har konsernet anskaffet seg kartdata som
identifiserer ulike scenarioer av fysisk risiko for eien-
domsporteføljen. Konsernet har innført tiltak og krav i
policy for kredittinnvilgelse for å redusere risikoen for
«strandede eiendeler». Det er presisert i bankens policy
for kredittinnvilgelse at banken skal være varsom med å
finansiere boliger som er utsatt for høy fysisk klima-
risiko, og at «banken skal avstå fra å finansiere objek-
ter utsatt for klimarisiko der forsikringsdekning ikke er
mulig». Videre skal «kundens eksponering mot klima-
risiko, der aktuelt, forsvarlighetsvurderes, dokumenteres
og legges til grunn for kredittbeslutningen».
Dagens solidaritetsordning har medført at Fremtind
Forsikring har bygd seg opp solide naturskadereserver
og analyser av de seneste års forsikringsutbetalinger
fra Naturskadepoolen indikerer ingen vesentlig
forsikringsrisiko som følge av eierskapet i Fremtind
Forsikring på kort og mellomlang sikt.
På sikt vil imidlertid dette kunne utfordre prisingen
og lønnsomheten til forsikringsselskapene. Dette vil
igjen kunne medføre høyere volatilitet i lønnsomheten
for forsikringsbransjen, herunder også innarbeidede
resultateffekter i konsernet som følge av lønnsomheten
i SpareBank 1 Gruppen.
ESG-modulen fysisk klimarisiko
Kunder scoret i ESG-modulen kommer ut med en sep-
arat score på fysisk risiko. Tabell 3-3 viser resultatet av
kunders score fordelt på ulike bransjer. Kolonnen for
iboende bransjejustering indikerer scoren kunden får
før det foretas individuell vurdering, og gjennomsnittlig
totalscore er etter iboende og individuell score. Det
er primærnæringene landbruk og fiskeri som scorer
lavest på fysisk risiko og er mest utsatt for fysisk risiko.
Foruten om landbruk er score for fysisk risiko betydelig
høyere sammenlignet med gjennomsnittlig totalscore.
Dette indikerer at det er andre risikotyper, som utgjør
den største ESG-risikoen i porteføljen.
Screening av fysisk risiko i ESG-modulen viser at kunder
med høy fysisk risiko på mellomlang og lang sikt har
et uvesentlig bidrag på netto renteinntekter. Samlet
utgjør disse kundene 9,1 MNOK (10 MNOK) av netto
renteinntekter i konsernet. Dette utgjør 0,2 % (0,2 %) av
samlede netto renteinntekter i konsernet.
8
Til tross for
begrenset resultatbidrag vil kunder med forhøyet fysisk
risiko følges tettere opp gjennom måltall for maksimal
andel volum med lav ESG-score, samt krav om høyere
beslutningsnivå i kredittinnvilgelsen.
8 Årsregnskapet note 3
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ Klimaendringer (ESRS E1) 159
Tabell 3-3: ESG-score fysisk risiko
BRANSJE
ANTALL KUNDER
SCORET VOLUM (MNOK)
FYSISK RISIKO SCORE
(0–10), ETTER IBOENDE
JUSTERING
GJENNOMSNITTLIG
TOTALSCORE (0–10)
FOR ESG
Industri og øvrige 182 15 766 8,2 6,9
Næringsbygg 271 11 844 8,2 5,5
Fiskeri 87 7 452 6,6 5,0
Havbruk 13 3 942 7,3 7,3
Shipping 14 2 709 10 7,1
Kraftproduksjon 10 2 608 10 7,9
Eiendomsprosjekter 50 2 391 8,9 6,1
Transport 10 1 097 10 6,4
Landbruk 64 695 6,5 6,4
Maskin- og byggentreprenører m.m. 27 672 10 5,7
Borettslag 24 391 8,4 5,7
Sum 752 49 567 IA 6,0
Bruksretter etter IFRS 16 utsatt for fysisk klimarisiko
Konsernet har også identifisert hvilke av sine bruks-
retter etter IFRS 16 som er utsatt for vesentlig fysisk
klimarisiko før vurdering av klimatilpasningstiltak (Tabell
3-4). Disse eiendelene utgjør 0,1 % av sum eiendeler.
Konsernet har ikke prioritert å identifisere tilsvarende
data for 2024. Fra neste år vil det rapporteres med
sammenlignbare tall.
Tabell 3-4: Bruksretter etter IFRS 16 utsatt for
vesentlig fysisk klimarisiko før vurdering av tiltak
2025 (MNOK)
%-ANDEL AV
SUM EIENDELER
Eiendeler utsatt for fysisk
klimarisiko
189 0,13 %
hvorav kronisk 136 0,09 %
hvorav akutt 53 0,04 %
Sum eiendeler
9
144 303 100 %
9 Som beskrevet i Årsregnskap - balanse
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ Klimaendringer (ESRS E1)160
Stresstest fysisk klimarisiko
For å kartlegge mulige finansielle effekter av bankens
fysiske risikoeksponering, er det foretatt stresstester
hvor verdi på bankens sikkerheter på utstedte lån med
høy fysisk risiko er påført et verditap.
For å vurdere mulige finansielle effekter av et leirskred-
scenario er samtlige sikkerheter i Tromsø kommune
med akutt leirskredrisiko identifisert. Bankens IFRS
9-modell er anvendt til å sette omsetningsverdi på
sikkerheter med akutt leirskredrisiko til null. Videre er
IFRS 9-modellen benyttet til å reberegne forventet
tap på hele utlånsporteføljen, medregnet effektene
på BM og PM av det simulerte verdifallet på de
nevnte sikkerhetene.
Konsekvenser for resultat, soliditet og likviditet av et
simulert leirskred i Tromsø kommune – eller en proxy for
et vedvarende stort verdifall på eiendom som følge av
manglende omsettelighet i leirskredutsatte områder, er
imidlertid uvesentlige. Effektene av å nedskrive alle sik-
kerheter med flagg for akutt risiko er imidlertid større.
Dog er også et slikt verdifall håndterbart og vil ikke i
vesentlig grad utfordre, gitt dagens makrosituasjon,
bankens soliditet eller likviditet.
Konsernet anvender resultatene fra stresstestingen til å
vurdere finansiell robusthet på kort, mellomlang og lang
tidshorisont. I tillegg anvendes resultatene i det videre
arbeidet med å identifisere kunder, porteføljer og
bransjer som det er kritisk at konsernet har en tydelig
omstillingsstrategi for i de kommende årene.
3.2.3. Overgangsrisiko
For å nå både interne mål og EUs mål for reduserte
utslipp i 2030, og kun nullutslippsbygg fra og med 2050,
vil boliger og næringsbygg i Nord-Norge, og Norge for
øvrig, ha behov for betydelige oppgraderinger i tiden
fremover. Konsernet anvender data fra eiendomsverdi
som gir innsikt i hvor stor andel av eiendomsporteføljen
som har gyldig energimerking, samt hvordan energi-
merkede sikkerheter fordeler seg på de respektive
energimerkeklassene. I tilfeller hvor offisielle
energimerker ikke foreligger, har banken tilgjengelig
data også på estimerte energimerker. Estimatene
anvendes til å supplere vurderingene rundt samlet
eksponering for overgangsrisiko på hele eiendoms-
porteføljen. Det er videre implementert årlige måltall
for energimerking i risikostrategi for å overvåke, og
sikre at porteføljen beveger seg i riktig retning frem
mot bankens langsiktige nullutslippsmål.
Fordeling av eiendommer konsernet har pant i etter
energieffektiviseringsklasse
Boliglån og utlån til næringen Omsetning og drift av
fast eiendom utgjør den største andelen av konsernets
utlånsportefølje. I vurderinger av overgangsrisiko er
derfor utlån med pant i fast eiendom av særlig relevans
for konsernet. De mest sentrale risikodriverne relatert til
fast eiendom på kort, mellomlang og lang tidshorisont
vurderes å være:
• Byggets standard, alder, TEK-standard, energi
merking og miljøsertifisering.
• Preferanseendringer blant kjøpere og leietakere.
• Løpetid på lånet.
• Manglende vilje eller evne blant låntakere og
eiendomseiere til å velge grønne løsninger.
Tabell 3-5 og Tabell 3-6 viser at konsernet har en relativt
liten andel merkede offisielle energimerker, selv om det
har vært en positiv utvikling de siste årene. Analyser av
boliglånsporteføljen viser at gjennomsnittlig belånings-
grad er høyest i de boligene som har dårligst energi-
karakter. Det kan utgjør en risiko på sikt, da disse
kundene har begrenset mulig til å finansiere tiltak for
å gjøre boligen mer energieffektiv.
Tabell 3-7 og Tabell 3-8 viser at konsernet har en høy
andel eldre boliger, som vil kunne ta tid å omstille,
men vil også være en mulighet for økt finansiering av
eksisterende kunder.
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ Klimaendringer (ESRS E1) 161
For mer informasjon om konsernets måltall tilknyttet
energimerket bolig- og næringseiendom, se 3.6.2.
Øvrige klimarelaterte mål.
Tabell 3-5: Fordeling av pant i boligeiendom (inkludert borettslag og overført til SB1 Boligkreditt)
etter energieffektiviseringsklasse
ENERGIKARAKTER
ANTALL
OFFISIELLE
(2025)
ANTALL
OFFISIELLE
(2024) ENDRING ANDELER 2025 ANDELER 2024 ENDRING
A 457 320 137 1,1 % 0,8 % 0,3 %
B 2 367 1 935 441 5,5 % 4,6 % 0,9 %
C 1 505 1 327 178 3,5 % 3,1 % 0,4 %
D 2 050 1 749 301 4,8 % 4,1 % 0,6 %
E 2 008 1 806 202 4,7 % 4,3 % 0,4 %
F 2 715 2 273 442 6,3 % 5,4 % 0,9 %
G 3 626 3 411 215 8,4 % 8,1 % 0,4 %
Mangler energiattest 28 324 29 501 –1 177 65,7 % 69,7 % IA
Totalt 43 061 43 322 739 100 % 100 % 3,9 %
ENERGIKARAKTER
VOLUM
OFFISIELLE
MNOK (2025)
VOLUM
OFFISIELLE
MNOK (2024) ENDRING ANDELER 2025 ANDELER 2024 ENDRING
A 1 894 1 508 386 1,7 % 1,5 % 0,2 %
B 11 397 8 974 2 423 10,5 % 8,9 % 1,6 %
C 5 284 4 517 767 4,9 % 4,5 % 0,4 %
D 6 730 5 599 1 131 6,2 % 5,6 % 0,6 %
E 6 815 5 739 1 075 6,3 % 5,7 % 0,6 %
F 8 396 7 107 1 289 7,7 % 7,1 % 0,7 %
G 10 136 9 123 1 013 9,3 % 9,1 % 0,3 %
Mangler energiattest 59 019 59 272 –253 53,3 % 57,6 % IA
Totalt 109 671 101 841 7 831 100,0 % 100,0 % 4,4 %
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ Klimaendringer (ESRS E1)162
Tabell 3-6: Fordeling av pant i næringseiendom (inkludert overført til SB1 Næringskreditt) etter
energieffektiviseringsklasse
ENERGIKARAKTER
ANTALL
OFFISIELLE
(2025)
ANTALL
OFFISIELLE
(2024) ENDRING ANDELER 2025 ANDELER 2024 ENDRING
A 6 8 –2 0,3 % 0,4 % –0,1 %
B 87 64 23 4,2 % 3,3 % 0,9 %
C 76 38 38 3,7 % 1,9 % 1,7 %
D 91 31 60 4,4 % 1,6 % 2,8 %
E 39 24 15 1,9 % 1,2 % 0,7 %
F 34 20 14 1,6 % 1,0 % 0,6 %
G 38 24 14 1,8 % 1,2 % 0,6 %
Mangler energiattest 1 696 1 753 –57 82,1 % 89,3 % IA
Totalt 2 067 1 962 105 100 % 100 % 7,3 %
ENERGIKARAKTER
VOLUM
OFFISIELLE
MNOK (2025)
VOLUM
OFFISIELLE
MNOK (2024) ENDRING ANDELER 2025 ANDELER 2024 ENDRING
A 984 1 004 -21 4,9 % 5,2 % –0,3 %
B 2 926 2 609 317 14,7 % 13,6 % 1,1 %
C 1 377 923 454 6,9 % 4,8 % 2,1 %
D 1 502 1 025 476 7,5 % 5,3 % 2,2 %
E 761 456 305 3,8 % 2,4 % 1,5 %
F 265 285 –20 1,3 % 1,5 % –0,2 %
G 376 225 151 1,9 % 1,2 % 0,7 %
Mangler energiattest 11 709 12 687 –977 58,8 % 66,0 % IA
Totalt 19 900 19 214 686 100,0 % 100,0 % 7,2 %
Tabell 3-7: Fordeling av saldo boligeiendom (inkludert borettslag og overført til SB1 Boligkreditt) etter byggeår
ENERGIKARAKTER
BOLIG-
EIENDOM 2025
(MNOK)
BOLIG
EIENDOM 2024
(MNOK) ENDRING ANDELER 2025 ANDELER 2024 ENDRING
Ukjent 6 671 7 330 –659 6,1 % 7,2 % –1,1 %
<1990 59 316 54 338 4 978 54,1 % 53,4 % 0,7 %
1990–2010 21 413 20 330 1 083 19,5 % 20,0 % –0,4 %
2011–2020 15 895 13 349 2 546 14,5 % 13,1 % 1,4 %
>2020 6 376 6 494 –118 5,8 % 6,4 % –0,6 %
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ Klimaendringer (ESRS E1) 163
Tabell 3-8: Fordeling av saldo næringseiendom (inkludert overført til SB1 Næringskreditt) etter byggeår
ENERGIKARAKTER
NÆRINGS-
EIENDOM 2025
(MNOK)
NÆRINGS-
EIENDOM 2024
(MNOK) ENDRING ANDELER 2025 ANDELER 2024 ENDRING
Ukjent 4 007 3 840 167 20,1 % 20,0 % 0,1 %
<1990 5 121 4 879 242 25,7 % 25,4 % 0,3 %
1990–2010 4 881 4 639 242 24,5 % 24,1 % 0,4 %
2011–2020 3 661 3 890 –229 18,4 % 20,2 % –1,8 %
>2020 2 229 1 996 263 11,2 % 10,2 % 1,0 %
ESG-modulen
Kunder scoret i ESG-modulen kommer ut med en sepa-
rat score på overgangsrisiko. Tabell 3-9 viser resultatet
av kunders score fordelt på ulike bransjer. Bransjene
næringseiendom, borettslag og fiskeri scorer lavest
på overgangsrisiko. Dette skyldes både relativt høy
iboende risiko, samt strenge krav og forventninger fra
myndigheter og interesseorganisasjoner for omstilling.
Ny teknologi og stimulering, i form av støtteordninger
fra myndigheter, ser ut til å ta lenger tid en forespeilet
i disse bransjene. Det er i tillegg tunge investerings-
barrierer for å kunne omstille seg i disse bransjene,
noe som gjør at arbeidet med å omstille seg må skje
i et mer langsiktig perspektiv.
Screening av overgangsrisiko i ESG-modulen viser at
kunder med høy overgangsrisiko på mellomlang og
lang sikt har et begrenset bidrag på netto renteinntek-
ter. Samlet utgjør disse kundene 56 MNOK (73,6 MNOK)
av netto renteinntekter i konsernet. Dette utgjør 1,4 %
(1,8 %) av netto renteinntekter i konsernet
10
, og denne
typen kunder vil fra 2026 følges tettere opp gjennom
måltall for maksimal andel kunder med høy ESG-score.
Tabell 3-9: ESG-score overgangsrisiko
BRANSJE
ANTALL KUNDER
SCORET VOLUM (MNOK)
OVERGANGSRISIKO
SCORE (0–10) ETTER
IBOENDE JUSTERING
GJENNOMSNITTLIG
TOTALSCORE (0–10)
Industri og øvrige 182 15 766 6,3 6,9
Næringsbygg 271 11 844 4,1 5,5
Fiskeri 87 7 452 4,0 5,0
Havbruk 13 3 942 7,1 7,3
Shipping 14 2 709 6,0 7,1
Kraftproduksjon 10 2 608 7,7 7,9
Eiendomsprosjekter 50 2 391 5,3 6,1
Transport 10 1 097 5,3 6,4
Landbruk 64 695 5,6 6,4
Maskin- og byggentreprenører m.m. 27 672 4,4 5,7
Borettslag 24 391 3,8 5,7
Sum 752 49 567 6,0
10 Note 3 årsregnskapet
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ Klimaendringer (ESRS E1)164
3.2.4. Muligheter
Bærekraftig vekst er et eget satsingsområde i konser-
nets forretningsstrategi fra 2026. Dette baserer seg på
at finansiering og omstillingsfinansiering er vurdert å
utgjøre forretningsmuligheter for konsernet. Mulighe-
tene (IRO) som er identifisert i dobbel vesentlighets-
analyse handler om å tilby grønne produkter og
tjenester, samt iverksette tiltak for å øke porteføljen
med energieffektive bygg. En avgjørende faktor for at
konsernet lykkes med dette er tilgang til ESG-data som
gjør det mulig å prise og vurdere ESG-risiko riktig, samt
rapportere om effektene til investorer og andre inter-
essenter som igjen kan påvirke fundinggevinst.
Virkemidler konsernet har til rådighet er salg av grønne
lån og tjenester som skaper incentiver for omstilling.
Dette er produkter som kan gi nettoinntekter for kon-
sernet, og samtidig bidra til å styrke utlånsporteføljen
i tråd med nasjonale mål for et lavutslippsamfunn.
I konsernets omstillingsplan skrives følgende: Det er
i konsernets langsiktige interesse at folk og næringsliv
i landsdelen evner å henge med på omstillingen, i takt
med samfunnets krav og forventninger.
Konsernet gjør årlige målinger gjennom Kunnskaps-
banken for Nord-Norge på hvordan landsdelen forhold-
er seg til omstilling og det grønne skiftet. Bærekrafts-
undersøkelsen i 2025 viser at økonomi er både en
driver og en barriere for omstilling. Dette understreker et
behov i markedet for tydelige og målrettede insentiv-
ordninger fra myndighetene for å få fremdrift i omstill-
ingen. Konsernet har strategifestet å være en pådriver
for omstilling, og er samtidig bevisst på at det må
gjøres på en bærekraftig måte, hvor lønnsomheten til
både konsernet og kundene ivaretas.
Konsernet har ikke på nåværende tidspunkt kvantifisert
en potensiell markedsstørrelse, kostnadsbesparelser
eller nettoinntekter knyttet til klimarelaterte muligheter.
Dette vil vurderes fremover etter hvert som datatilgang
og datakvaliteten blir bedre.
3.2.5. Resultater robusthetsanalyser
Konsernets risikoeksponering er vurdert med utgangs-
punkt i konsernets doble vesentlighetsanalyse. IROene
for klimarisiko er som nevnt i kapittel 3.1 sentrale for å
teste konsernets robusthet mot ESG-risiko. Samfunns-
ansvarsrisiko og selskapsstyringsrisiko er også tatt inn
i rammeverket for håndtering av ESG-risiko, men disse
områdene er i mindre grad, sammenlignet med klima-
risiko, egnet for finansiell stresstesting.
Det er ikke etablert en bransjestandard for målingen
eller identifisering av ESG-risiko, og det er stor usikker-
het knyttet til eksisterende kvantitative metoder. Kon-
sernet har dog i de siste årene brukt mye ressurser på
anskaffelse av verktøy og data for å identifisere ESG-
risiko i tråd med nye føringer fra både Finanstilsynet og
EBA. Dette har gitt konsernet nyttige data på bransje-,
portefølje- og enkeltkundenivå.
På kort og mellomlang sikt vurderes ikke konsernets
portefølje som særskilt utsatt for ESG-risiko. Konsernet
har på nåværende tidspunkt ikke gjort justeringer på
risikoparametere mot kunder med forhøyet ESG-risiko.
Med dette menes det at bankens kredittmodeller ikke
direkte påvirkes av en kunde eller en bransjes ekspo-
nering mot klimarisiko. Dette skyldes hovedsakelig at
det er krevende å predikere misligholdssannsynlighet
og verdifall på sikkerheter knyttet til en risiko som ennå
ikke har materialisert seg.
Konsernet anerkjenner likevel at enkeltkunder og
bransjer på lengre sikt vil kunne ha økt risiko som følge
av overgangsrisiko eller fysisk risiko. Det eksisterer
derfor flere måltall og rammer knyttet til klimarisiko i
konsernets risikostrategi. Strategien, sammen med dens
operasjonalisering gjennom kredittpolicyer og -stand-
arder, er utarbeidet for å identifisere, håndtere og
begrense konsernets fremtidige eksponeringer knytte
til både overgangsrisiko og fysisk risiko. Se nærmere
redegjørelse av konsernets styringsdokumenter under
kapittel 3.4.
Resultater fra ESG-modulen indikerer at flere kunder og
bransjer i BM-porteføljen kan bli utsatt for overgangs-
risiko på lengre sikt. Det er i tillegg tunge investerings-
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ Klimaendringer (ESRS E1) 165
barrierer for å kunne omstille seg i disse bransjene,
noe som gjør at arbeidet med å omstille seg må skje i
et mer langsiktig perspektiv. Konsernet har opprettet
risikoindikatorer for å følge utviklingen i porteføljen.
Scoring av ESG-risiko er ennå i en tidlig fase og det
knyttes fortsatt stor usikkerhet til treffsikkerheten opp
mot objektive risikoparametere.
Det er foreløpig ingen indikasjoner på at konsernet må
innarbeide økte tapsavsetninger som følge av verdifall
på panteobjektene grunnet svak energikarakter på
kort og mellomlang sikt, men det er forventet at dette
vil kunne påvirke markedsverdien på lengre sikt. Det
knyttes fortsatt stor usikkerhet til implementeringen av
det nye energidirektivet i Norge, men eventuelle kost-
nader for sårbare grupper vil sannsynlig subsidieres
av myndighetene.
Akutt fysisk risiko kan være en trussel på kort sikt, men
risikoen mitigeres i stor grad av nåværende solidaritets-
ordning (naturskadepoolen) innenfor forsikrings-
bransjen. Økende ekstremvær og kronisk fysisk risiko
vil kunne være en større finansiell trussel på lengre sikt.
Stresstesting av ulike ESG-scenarioer indikerer at
utvalgte scenarioer alene ikke vil utfordre konsernets
robusthet. Ingen av scenarioene som er fremskrevet
vil isolert sett sette konsernets soliditet på prøve som
følge av klimasjokk, men enkeltkunder og bransjer vil
kunne oppleve økte tap. Konsernet vil jobbe videre
med å identifisere realistiske ESG-scenarioer, og verktøy
som er i tråd med ny EBA/GL/2025/02 for scenario-
analyse (gjeldende fra 2026).
Konsernet har innlemmet ESG gjennom forretnings-
strategi, risikostyring og virksomhetsstyring for å iden-
tifisere nåværende og fremtidig ESG-risiko. Dette gjør
konsernet rustet til å identifisere eventuelle problem-
områder, iverksette tiltak og allokere kapital tidsriktig.
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ Klimaendringer (ESRS E1)166
3.3. Omstillingsplan
SpareBank 1 Nord-Norge har ikke per i dag en omstill-
ingsplan som er i tråd med ESRS-standardens krav.
Konsernet har likevel en styrevedtatt omstillingsplan for
deler av virksomheten. Her er det satt mål om netto null
utslipp innen 2050 med tilhørende utslippsmål for bolig,
næringseiendom, havbruk og fiskeri, samt egen drift
frem mot 2030. For utlånsporteføljen er målene basert
på sektorspesifikke utslippsbaner der dette har vært
tilgjengelig, og er ellers basert på nasjonale utslippsmål
med de svakhetene det innebærer.
11
SBTi
12
og CRREM
13
har utviklet utslippsbaner for eien-
domsmassen som skal være i tråd med Parisavtalen, og
konsernet har basert seg på disse for målsettinger som
gjelder bolig- og næringseiendomsporteføljen. For
fiskeri- og havbruksporteføljen er målene satt med
utgangspunkt i Norges utslippsmål for sjøfart og fiske,
da det ikke er etablerte rammeverk for hvordan årlig
reduksjonstakt av utslipp skal skje innenfor disse sek-
torene. For målsettinger for egen drift har konsernet
basert seg på SBTi-metodikk for at målet skal være i
tråd med Parisavtalen. Se kapittel 3.6 for nærmere infor-
masjon om mål satt i omstillingsplanen.
Omstillingsplanen vil de kommende årene utvides til å
omfatte flere bransjer, slik at en større del av utlåns-
porteføljen dekkes av mål og tiltak. Dette er nødvendig
for å sikre reell oppfølging av ambisjonen om netto
nullutslipp innen 2050.
Samtidig er det forventet at datakvaliteten på finansi-
erte utslipp vil øke fremover, hvor bedre datatilgang og
mer presise metoder vil endre utslippsrapporteringen.
Dette medfører at konsernet forventer at omstillings-
planen, baseline for klimagassutslipp og framdrift mot
målene vil komme til å måtte revideres jevnlig i takt med
metodeendringer. Omstillingsplanen ble vedtatt i tredje
kvartal 2025. Her legges de overordnede føringene for
utslippskutt i konsernet. Konsernledelsen har i forlen-
gelsen av dette tatt beslutninger på prosesser som
er forventet å utgjøre utslippskutt i klimaregnskap for
2026. Samtidig vil konsernet trenge mer tid på å iverk-
sette utslippsreduserende tiltak i tråd med utslipps-
målene. Enkelte avdelinger har påbegynt arbeidet med
å utvikle handlingsplaner frem mot 2030, som inkluderer
årlige tiltak som må iverksettes frem mot 2030.
Konsernets virkemidler for avkarbonisering med
tilhørende nøkkeltiltak i 2025 har vært:
• Produkter og tjenester for omstilling: Som tilbyder
av finansielle produkter og rådgivning kan konsernet
gi kunder insentiver til å redusere utslipp gjennom
gunstigere betingelser. Dette inkluderer grønne
låneprodukter for bolig, overgangsfinansiering for
næringseiendom og landbruk, samt energiråd-
givning. Konsernet har etablert rammeverk for grønn
finansiering som gjør det mulig å tilrettelegge med
insentiver for energieffektivisering og grønn omstill-
ing. Se nærmere informasjon i 3.4.4.
• Krav i kredittprosesser: Gjennom kredittpolicy kan
konsernet stille krav i utlånsprosessen til kunder som
ikke har igangsatt omstillingstiltak som er i tråd med
rammer som er satt. Sentrale styringsverktøy er her
Kredittpolicy, se 3.4.2. Eksempelvis stilles det krav
til energieffektivitet hos kunder som vil styre utlåns-
porteføljen mot lavere energiforbruk og reduserte
klimagassutslipp.
• Endre forbruksmønster: Konsernet kan redusere
utslipp fra egen drift ved å endre eget forbruks-
mønster, blant annet gjennom å begrense unødven-
dige innkjøp, redusere reiseaktivitet og optimalisere
arealbruk og energieffektivitet i lokaler.
• Øke datainnsikt: Gjennom økt tilgang på direktedata
fra kunder og tilrettelegging av datasystemer for
fangst og rapportering på utslipp kan konsernet få
et bedre beslutningsgrunnlag for hvilke tiltak som er
nødvendige å iverksette.
En forutsetning for å lykkes med omstillingsplanen vil
også være å styrke rådgiverkompetansen på omstilling,
mål og virkemidler som kan anvendes i dialog med
kunden om temaet som vil påvirke kundene. For
nærmere informasjon, se kapittel 3.5.
Interne investeringer for realisering av omstillingsplanen
er i 2025 begrenset til interne ressurser, samt felles prio-
riteringer på utvikling av ESG-data som skjer i felleskap
med SpareBank 1 Utvikling. Kvantifisering av disse inves-
teringene er ikke gjennomført. Til sammen har konser-
net (inkludert Regnskapshuset) avsatt seks hele årsverk
og to halve stillinger som har oppgaver innenfor klima
og bærekraft, og som gjennom dette gjennomfører
11 Dette I tråd med ESRS E1 § AR 2
12 Science Based Targets initiative (SBTi)
13 Carbon Risk Real Estate Monitor
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ Klimaendringer (ESRS E1) 167
mål og aktiviteter i henhold til omstillingsplanen. I tillegg
er ansvaret for oppfølging av omstillingsplanen dele-
gert til ansvarlige fagmiljøer. I løpet av 2026 vil det
planlegges for mulige investeringsbehov for ytterligere
kartlegging av kunders omstilling.
Konsernet har få fysiske eiendeler med vesentlige klima-
gassutslipp over levetiden. Potensielle innelåste utslipp
tilknyttet eiendeler er derfor ikke vurdert som en vesen-
tlig risiko for måloppnåelse. De største utslippskildene
er knyttet til utlånsporteføljen og utlån med lang levetid
i porteføljen kan gi opphav til innelåste utslipp. Omstill-
ingsplanen vektlegger tidlig iverksetting av tiltak og
styring etter utslippsbaner for å redusere akkumulert
utslipp over tid. Konsernet følger opp fremdriften mot
målene for 2030 blant annet gjennom ESG-dashbord
som fremstiller relevante datapunkter om porteføljens
status når det gjelder omstilling.
Omstillingsplanen er vedtatt av styret i SpareBank 1
Nord-Norge og er integrert i konsernets forretnings-
strategi og risikostrategi. Den er videre forankret i
styrende dokumenter som Policy for bærekraft og
kredittpolicy. For nærmere informasjon, se kapittel 1.7
Strategi, forretningsmodell og verdikjede. Mål og tiltak
følges opp gjennom konsernets virksomhetsstyring og
kvartalsvis risikorapportering til styret. Det forventes
at planen fremover vil påvirke konsernets finansielle
planlegging og prioriteringer gjennom allokering
av ressurser, og mål som settes per enhet i tråd
med omstillingsplanen.
Konsernet driver bankvirksomhet og er derfor
ikke blant bransjer som er ekskludert fra EU Paris-
aligned Benchmark.
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ Klimaendringer (ESRS E1)168
3.4. Styrende dokumenter
Konsernets vesentlige klimarelaterte IROer håndteres
av en rekke ulike styrende dokumenter. Forholdet er
illustrert i Tabell 3-10, og informasjon om det aktuelle
dokumentet adresseres i det følgende.
Tabell 3-10: Kobling mellom SNNs vesentlige klimarelaterte IROer og styrende dokumenter
VESENTLIGE
PÅVIRKNINGER,
RISIKOER OG
MULIGHETER
STYRENDE DOKUMENT
POLICY FOR
BÆREKRAFT
KREDITT-
POLICY
PM / BM
GRØNT
FINANS-
RAMMEVERK
RISIKO-
STRATEGI
FORRETNINGS-
STRATEGI
POLICY FOR
EIERSTYRING
POLICY FOR
LIKVIDITETS-
RISIKO
SNN-
KODEN
Internfokus på
klima
● ● ●
Klimagassutslipp i
utlånsporteføljen
● ● ●
Klimagassutslipp i
allianseselskap
●
Lav strategisk
betydning av
bærekraft
● ● ●
Eiendommer med
lav/manglende
energikarakter
● ●
Fysisk klimarisiko i
utlånsporteføljen
● ●
Tilgang på ESG-
data
● ● ● ●
Øke portefølje-
andel av energi-
effektive bygg
● ● ●
Produkter og
tjenester for grønn
omstilling
● ● ● ●
Policy for bærekraft
Policyen beskriver konsernets overordnede føringer
for arbeidet med ESG i hele konsernet. Her defineres
det at konklusjoner fra dobbelt vesentlighetsanalyse
skal operasjonaliseres blant annet gjennom bankens
risikostrategi, omstillingsplan samt øvrige styrings-
dokumenter. Policyen sier videre at klimaendringer er
en av vår tids største utfordringer, og ambisjonsfester
at konsernet skal være en pådriver for en bærekraftig
fremtid i nord. Alle IROer som er identifisert under E1
klimaendringer følges opp og operasjonaliserer denne
ambisjonen. For nærmere informasjon, se beskrivelsen i
8.2 Styrende dokumenter.
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ Klimaendringer (ESRS E1) 169
Kredittpolicy
Konsernet har to kredittpolicyer, en for bedriftsmarked
(BM) og en for privatmarked (PM). Disse er styrende
dokumenter som operasjonaliserer konsernets
risikostrategi og fastsetter overordnede prinsipper
for kredittgivning. Disse definerer både generelle og
spesifikke bestemmelser for hva og hvem banken finan-
sierer, og er et sentralt virkemiddel for å sikre ansvarlig
og bærekraftig utlånspraksis. Dokumentet har konkrete
føringer for håndtering av følgende IROer relatert til
klimaendringer: «Klimagassutslipp i utlånsporteføljen»,
«eiendommer med lav/manglende energikarakter»,
«øke porteføljeandel av energieffektive bygg», «fysisk
klimarisiko i utlånsporteføljen».
Kredittpolicyene revideres årlig etter interessent-
involvering internt fra flere fagmiljøer, før de vedtas av
styret i morbank. Implementeringen er lagt til avdelingene
for privatmarked og bedriftsmarkedsområdet. Målgrup-
pen er alle som jobber med kredittgivning i banken,
herunder ledere, rådgivere og medlemmer av kreditt-
komiteer. Kredittpolicyene er unndratt offentlighet,
samtidig som enkelte mål og tiltak vil opplyses om i
konsernets årsrapportering. Overvåking skjer gjennom
løpende risikorapportering, internkontroll og revisjon,
samt gjennom årlig rapportering.
Grønt finansrammeverk
Grønt finansrammeverk (GFF) har som formål å gjen-
nomføre finansiering og funding som bidrar til grønn
omstilling, både gjennom utstedelse av grønne obli-
gasjoner og ved å stimulere til grønne lån i porteføljen.
Rammeverket er et sentralt verktøy for å samordne
konsernets finansieringsstrategi med konsernets
arbeid med bærekraft og omstilling. GFF er forankret
i konsernets forretnings- og risikostrategi og policy
for bærekraft, øverste ansvarlig er konserndirektør for
Konsernfinans, operasjonalisert gjennom finanssjef for
Treasury. Overvåking skjer gjennom årlig rapportering
på allokering og effekt (Allocation Report og Impact
Report), samt løpende vurdering av rammeverkets
kriterier i ESG-teamet. GFF er førende for alle finansielle
produkter og tjenester som skal klassifiseres som
grønne i konsernet, inkludert grønne lån, grønne obliga-
sjoner og annen grønn finansiering i både bedrifts- og
personmarkedet. Det omfatter alle relevante ansatte
som arbeider med produktutvikling, kreditt, funding
og rapportering. GFF bygger på ICMA Green Bond
Principles, EU-taksonomien, EU Green Bond Standard
der relevant. Det innhentes Second Party Opinion (SPO)
fra eksterne aktører som ISS ESG for å sikre at ramme-
verket tilfredsstiller relevante standarder.
Risikostrategi
Risikostrategien definerer hvilken risiko konsernet er vil-
lig til å akseptere for å nå sine forretningsmessige mål,
og hvordan risikoen skal styres og følges opp. Den
setter retning for konsernets arbeid med styring og
kontroll, og risikoviljen reflekteres i underliggende
styrende dokumenter. Risikostrategien omfatter hele
konsernet, inkludert morbank og datterselskaper.
Overvåking skjer gjennom løpende rapportering til
styret og ledelsen, samt årlig vurdering av samlet risiko-
eksponering og kapitalbehov (ICAAP). Det gjennom-
føres også scenarioanalyser og stresstester, inkludert
for klimarisiko. Styret i SpareBank 1 Nord-Norge er øver-
ste ansvarlig for vedtak og oppfølging av risikostrate-
gien, med kvartalsvis rapportering av status. Konsern-
sjef og konsernledelsen har ansvar for implementering
og operasjonalisering. Risikostrategien er unndratt
offentlighet, samtidig som enkelte mål vil opplyses om
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ Klimaendringer (ESRS E1)170
i konsernets årsrapportering. Innholdet er utformet i
tråd med relevante lover og forskrifter, herunder krav til
risikostyring i finansforetaksloven og EBA-retningslinjer
(EBA GL 2025/01). Den inkluderer også krav til vurder-
ing av ESG- og klimarisiko og er relevant for de fleste
vesentlige risikoer under dette kapittelet (IRO), med
unntak av internfokus på klima, og klimagassutslipp i
Allianseselskap.
Styret har vedtatt at konsernets risikovilje relatert
til klimarisiko er lav til moderat. Risikoviljen er videre
operasjonalisert gjennom flere kvantitative måltall
relatert til klimarisiko. Risikostrategien har de seneste
årene videreutviklet fokuset på identifisering og måling
av klimarisiko, og har for risikostrategi 2025 definert ti
ulike måltall. Med særlig økt fokus på bedre datakvalitet
og måling av omstillingsplanen. Måltallene og definert
risikovilje er beskrevet nærmere under 3.6.2.
Forretningsstrategi
IROene beskrevet i dette kapittelet om klimaendringer
inngår i forretningsstrategien til konsernet. Herunder
har en vedtatt ambisjon om å være en pådriver for en
bærekraftig fremtid i nord. Disse særlig relatert til under
det strategiske satsingsområde i 2025: Bærekraftig
vekst og det strategiske prinsippet om klimaavtrykk.
For nærmere informasjon om konsernets forretnings-
strategi, se nærmere beskrivelse i kapittel 1.7.
Policy for eierstyring
Policyen for eierstyring har som formål å fastsette prin-
sipper og retningslinjer for hvordan SpareBank 1 Nord-
Norge skal styre og forvalte sine eierskapsposter. Målet
er å sikre god styring og kontroll, gunstig verdiutvikling
og ivaretakelse av konsernets interesser som eier.
Policyen relateres til IROen «klimagassutslipp i allianse-
selskap». Overvåking skjer gjennom rapporterings-
krav, dokumentasjonskrav og jevnlig revisjon i styret og
konsernledelsen. Policyen gjelder for hele konsernet,
inkludert morbank, datterselskaper og ansatte utpekt
som styremedlemmer i selskaper konsernet eier. Styret i
SpareBank 1 Nord-Norge har det overordnede ansvaret
for policyen. Konsernsjefen har ansvar for implementer-
ing, og ansatte utpekt som styremedlemmer har ansvar
for å følge policyen i sine respektive selskaper. Det er
også utpekt ansvarlig fagperson for eierskapsstyring.
Policyen bygger på relevante lover og regulatoriske
krav, herunder Allianseavtalen, Deltakeravtalen og
Aksjonsavtalen i SB1-alliansen. Interessenter hensyntas
gjennom dialog med selskaper og valg av styremed-
lemmer. Dokumentet er tilgjengelig på interne nettsider.
Policy for likviditetsrisiko
Policy for likviditetsrisiko er del av styringsdokumenter
på kapitalmarkedsområdet, og har som formål å sikre at
konsernet har tilstrekkelig likviditet til enhver tid. Doku-
mentet definerer rammer for likviditetsstyring, funding-
struktur og forfallsprofil, og skal understøtte konsernets
generelle risikoprofil og soliditet. Dokumentet om-
handler også ESG-relaterte forhold i likviditetsstyringen
og er relatert til IROen «Tilgang på ESG-Data». Policyen
er vedtatt av styret i SpareBank 1 Nord-Norge og gjelder
for hele konsernet, inkludert morbank, datterselskaper
og alle ansatte med ansvar for likviditetsstyring og
funding. Konsernsjefen og finanssjefen (Treasury) har
ansvar for implementering og oppfølging. Dokumentet
er tilgjengelig på interne nettsider.
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ Klimaendringer (ESRS E1) 171
3.5. Tiltak for håndtering av vesentlige
IROer tilknyttet klimaendringer
Konsernet har iverksatt flere ulike tiltak for å kutte
klimagassutslipp og håndtere klimatilpasning i sin virk-
somhet. Nøkkeltiltakene som er iverksatt i 2025 for å
håndtere relevante IROer kan sees i Tabell 3-11. Tiltakene
som inngår i rapportering for 2025 er gjennomført av
fagressurser på ulike avdelinger, og har ikke medført at
konsernet har pådratt seg vesentlige investerings-
eller driftsutgifter.
Tabell 3-11: Nøkkeltiltak tilknyttet klimaendringer
VIRKEMIDDEL FOR AVKARBONISERING TILTAK OG OMFANG RESULTAT (OPPNÅDD/FORVENTET)
14
TIDSHORISONT FOR FULLFØRING RELEVANTE IROER
Produkter og tjenester for omstilling Lansere energirådgivning som tjeneste (Regnskapshuset). Denne tjenesten
bygger på tiltak som konsernet rapporterte om i 2024.
Tjenesten er ett av virkemidlene konsernet har til å påvirke til utslippskutt i marke-
det. Tjenesten er knyttet opp mot konsernets lån på overgangsfinansiering.
Lansert i 2025 Lav strategisk betydning av bærekraft,
Eiendommer med lav/manglende
energikarakter, Øke porteføljeandel
med energieffektive bygg
Overgangsfinansiering som låneprodukt tilbys for næringseiendom og landbruk. Produktene er virkemidler konsernet har til å påvirke til utslippskutt i markedet. Lansert i 2025 Lav strategisk betydning av bærekraft,
Øke porteføljeandel med energi-
effektive bygg
Identifisere og kvalifisere andel av utlånsporteføljen som er i tråd med grønt
finansrammeverk. Konsernets ESG-team gjennomgår porteføljen hvert kvartal.
Tilrettelegge for incentiver til kunder som investerer i grønn omstilling. Forventet
resultat er å bygge en større andel grønn portefølje, og bidra til at flere kunder
gjør investeringer i tråd med konsernets rammeverk.
Kvalifisering skjer hvert
kvartal
Produkter og tjenester for grønn
omstilling
Øke datainnsikt Alle bedriftsmarkeds kunder >5 MNOK scores i ESG-modulen. Modellen brukes til å vurdere ESG-risiko i kundeforholdet, samt for å overvåke
risikoeksponeringer i utlånsporteføljen. Spørsmålene er integrert i kredittprosessen
og er dermed et viktig påvirkningsverktøy for banken i dialog med kunden om
omstilling. Scoren brukes i enkelt bransjer til å kvalifisere kundene til grønt finans-
rammeverk. Lånesaker som ender med dårlig score må besluttes på et høyere
beslutningsnivå og kan i ytterste konsekvens ikke få finansiering.
Tiltaket har ingen slutt,
men skjer løpende
gjennom året
Tilgang på ESG-data (O og R). Fysisk
klimarisiko i utlånsporteføljen
ESG-dashbord som fremviser status på klimarisiko og energimerker i porteføljen
er implementert i relevante fagmiljøer.
Innsikt på porteføljenivå som kan brukes for overvåking og kontroll av porteføljen
og utløse tiltaksplaner for bolig- og næringseiendom.
Lansert i 2025 Tilgang på ESG-data (O og R)
Tilrettelegge for innhenting av
utslippsdata fra fiskeri
Konsernet er i perioden 2024-2026 med i et prosjekt i regi av SINTEF som skal
føre til at utslippsdata fra fiskeflåten samles og offentliggjøres. Konsernet bidrar i
prosjektet med informasjon om bankers krav og forventing til utslippsdata.
Ved utgangen av 2026 vil det etter planen tilgjengeliggjøres utslippsdata i en
offentlig plattform (FiskInfo). Dette kan brukes til å måle utvikling, og iverksette
utslippsreduserende tiltak. Det er igjen forventet å gi effekt på konsernets
omstillingsplan på sikt, gjennom bedre datatilgang og mer presis måling.
2024–2026 Tilgang på ESG data, klimagassutslipp i
utlånsporteføljen
Krav i kredittprosesser Kredittpolicy BM stiller krav til energimerke for næringseiendom. Eiendommer med lav energikarakter får dårligere lånevilkår. Ønsket effekt er å
øke andelen energimerkede eiendommer, samt forbedre porteføljens energi-
effektivitet som potensielt kan redusere klimagassutslipp i tråd med
omstillingsplanen.
Tiltaket har ingen slutt,
men skjer løpende
gjennom året
Eiendommer med lav/manglende
energimerke, Øke porteføljeandel av
energieffektive bygg, Klimagassutslipp
i utlånsporteføljen
Kredittpolicy PM har fra 2026 krav om forsvarlighetsvurdering
15
av eiendommer
med høy fysisk risiko, samt lave energimerker.
Ønsket effekt er å forbedre porteføljens energieffektivitet som potensielt kan
redusere klimagassutslipp i tråd med omstillingsplanen.
Blir gjeldende fra 2026 Fysisk risiko i utlånsporteføljen
Endre forbruksmønster Klimaregnskap innført som en del av budsjettprosessen for ledere. Dette som en
konsekvens av revidert omstillingsplan med mål på utslippskutt for egen drift.
Økt bevissthet rundt forbruk og klimagassutslipp for å styre mot reduksjon i tråd
med omstillingsplan for egen drift.
Opprettet i 2025 Internfokus på klima
Kvartalsvis rapportering til Styret om måloppnåelse på Risikostrategi
tilknyttet ESG.
Økt styring og kontroll på klimarisiko og etterlevelse av omstillingsplan. Manglende
måloppnåelse vil trigge ytterligere oppfølging.
Tiltaket har ingen slutt,
men skjer løpende
gjennom året
Internfokus på klima, Fysisk klimarisiko i
utlånsporteføljen
Revidert omstillingsplan vedtatt av styret. Sette ambisjonsnivået på konsernets utslippsreduksjon i tråd med Parisavtalen. Vedtatt av Styret i Q3
2025
Internfokus på klima, Klimagassutslipp i
utlånsporteføljen
14 Det er for tidlig å rapportere om konkrete effekter som føre til utslippskutt. Konsernet kan derfor ikke beregne forventet eller oppnådd
utslippsreduksjon. Dette er forventet å inngå i fremtidig rapportering, i forbindelse med at datakvalitet øker og metoder for utslippsberegning
forbedres.
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ Klimaendringer (ESRS E1)172
VIRKEMIDDEL FOR AVKARBONISERING TILTAK OG OMFANG RESULTAT (OPPNÅDD/FORVENTET)
14
TIDSHORISONT FOR FULLFØRING RELEVANTE IROER
Produkter og tjenester for omstilling Lansere energirådgivning som tjeneste (Regnskapshuset). Denne tjenesten
bygger på tiltak som konsernet rapporterte om i 2024.
Tjenesten er ett av virkemidlene konsernet har til å påvirke til utslippskutt i marke-
det. Tjenesten er knyttet opp mot konsernets lån på overgangsfinansiering.
Lansert i 2025 Lav strategisk betydning av bærekraft,
Eiendommer med lav/manglende
energikarakter, Øke porteføljeandel
med energieffektive bygg
Overgangsfinansiering som låneprodukt tilbys for næringseiendom og landbruk. Produktene er virkemidler konsernet har til å påvirke til utslippskutt i markedet. Lansert i 2025 Lav strategisk betydning av bærekraft,
Øke porteføljeandel med energi-
effektive bygg
Identifisere og kvalifisere andel av utlånsporteføljen som er i tråd med grønt
finansrammeverk. Konsernets ESG-team gjennomgår porteføljen hvert kvartal.
Tilrettelegge for incentiver til kunder som investerer i grønn omstilling. Forventet
resultat er å bygge en større andel grønn portefølje, og bidra til at flere kunder
gjør investeringer i tråd med konsernets rammeverk.
Kvalifisering skjer hvert
kvartal
Produkter og tjenester for grønn
omstilling
Øke datainnsikt Alle bedriftsmarkeds kunder >5 MNOK scores i ESG-modulen. Modellen brukes til å vurdere ESG-risiko i kundeforholdet, samt for å overvåke
risikoeksponeringer i utlånsporteføljen. Spørsmålene er integrert i kredittprosessen
og er dermed et viktig påvirkningsverktøy for banken i dialog med kunden om
omstilling. Scoren brukes i enkelt bransjer til å kvalifisere kundene til grønt finans-
rammeverk. Lånesaker som ender med dårlig score må besluttes på et høyere
beslutningsnivå og kan i ytterste konsekvens ikke få finansiering.
Tiltaket har ingen slutt,
men skjer løpende
gjennom året
Tilgang på ESG-data (O og R). Fysisk
klimarisiko i utlånsporteføljen
ESG-dashbord som fremviser status på klimarisiko og energimerker i porteføljen
er implementert i relevante fagmiljøer.
Innsikt på porteføljenivå som kan brukes for overvåking og kontroll av porteføljen
og utløse tiltaksplaner for bolig- og næringseiendom.
Lansert i 2025 Tilgang på ESG-data (O og R)
Tilrettelegge for innhenting av
utslippsdata fra fiskeri
Konsernet er i perioden 2024-2026 med i et prosjekt i regi av SINTEF som skal
føre til at utslippsdata fra fiskeflåten samles og offentliggjøres. Konsernet bidrar i
prosjektet med informasjon om bankers krav og forventing til utslippsdata.
Ved utgangen av 2026 vil det etter planen tilgjengeliggjøres utslippsdata i en
offentlig plattform (FiskInfo). Dette kan brukes til å måle utvikling, og iverksette
utslippsreduserende tiltak. Det er igjen forventet å gi effekt på konsernets
omstillingsplan på sikt, gjennom bedre datatilgang og mer presis måling.
2024–2026 Tilgang på ESG data, klimagassutslipp i
utlånsporteføljen
Krav i kredittprosesser Kredittpolicy BM stiller krav til energimerke for næringseiendom. Eiendommer med lav energikarakter får dårligere lånevilkår. Ønsket effekt er å
øke andelen energimerkede eiendommer, samt forbedre porteføljens energi-
effektivitet som potensielt kan redusere klimagassutslipp i tråd med
omstillingsplanen.
Tiltaket har ingen slutt,
men skjer løpende
gjennom året
Eiendommer med lav/manglende
energimerke, Øke porteføljeandel av
energieffektive bygg, Klimagassutslipp
i utlånsporteføljen
Kredittpolicy PM har fra 2026 krav om forsvarlighetsvurdering
15
av eiendommer
med høy fysisk risiko, samt lave energimerker.
Ønsket effekt er å forbedre porteføljens energieffektivitet som potensielt kan
redusere klimagassutslipp i tråd med omstillingsplanen.
Blir gjeldende fra 2026 Fysisk risiko i utlånsporteføljen
Endre forbruksmønster Klimaregnskap innført som en del av budsjettprosessen for ledere. Dette som en
konsekvens av revidert omstillingsplan med mål på utslippskutt for egen drift.
Økt bevissthet rundt forbruk og klimagassutslipp for å styre mot reduksjon i tråd
med omstillingsplan for egen drift.
Opprettet i 2025 Internfokus på klima
Kvartalsvis rapportering til Styret om måloppnåelse på Risikostrategi
tilknyttet ESG.
Økt styring og kontroll på klimarisiko og etterlevelse av omstillingsplan. Manglende
måloppnåelse vil trigge ytterligere oppfølging.
Tiltaket har ingen slutt,
men skjer løpende
gjennom året
Internfokus på klima, Fysisk klimarisiko i
utlånsporteføljen
Revidert omstillingsplan vedtatt av styret. Sette ambisjonsnivået på konsernets utslippsreduksjon i tråd med Parisavtalen. Vedtatt av Styret i Q3
2025
Internfokus på klima, Klimagassutslipp i
utlånsporteføljen
15 Forsvarlighetsvurdering innebærer å vurdere hvilken type risiko som foreligger, og å kartlegge hvilke tiltak som eventuelt er gjort for å redusere
denne risikoen.
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ Klimaendringer (ESRS E1) 173
3.6. Mål
Konsernet har satt mål relatert til både utslippsreduksjon
og andre mål for å håndtere vesentlige klimarelaterte
IROer. Disse er nærmere beskrevet i henholdsvis 3.6.1.
og 3.6.2.
3.6.1. Mål om utslippsreduksjon
Konsernet har i omstillingsplanen satt mål for utslipps-
kutt i egen drift og for nærings-eiendom- og boliglån,
havbruk og fiskeri. Mål for øvrige bransjer er ikke
konkretisert på nåværende tidspunkt. Tabell 3-12
oppsummerer måltallene slik de er definert i omstillings-
planen, samt konsernets framdrift.
Tabell 3-12: Konsernets utslippsreduserende mål fram mot 2030
OMRÅDE MÅL 2030
16
STATUS 2025 BASELINE 2024 OMFANG METODE FOR MÅLSETTING
Egen drift -42 % reduksjon i
tCO
2
e fra 2024-nivå
17 337 tCO
2
e
(+9,65 % fra 2024)
15 812 tCO
2
e SNNs Scope 1, Scope
2 markedsbasert og
Scope 3 kategori 1-6
og 8
SBTi Absolute
contraction
Bolig-
eiendom
1,82 kg CO
2
e/m
2
2,47 kg CO
2
e/m
2
(-0,61 fra 2024)
3,09 kg CO
2
e/
m
2
Kundens Scope 1 og
Scope 2
CRREM 1.5 °C GHGe
Nærings-
eiendom
2,30 kg CO
2
e/m
2
2,68 kg CO
2
e/m
2
(-0,51 fra 2024)
3,19 kg CO
2
e/
m
2
Kundens Scope 1 og
Scope 2
CRREM 1.5 °C GHGe
Fiskeri og
havbruk
50 % utslippsreduks-
jon sammenlignet
med 2005-nivået
17
39 892 tCO
2
e
(+2 921 fra 2024)
36 971 tCO
2
e Kundens Scope 1 og
Scope 2
Basert på Norges
nasjonale utslippsmål
16 Konsernet oppgir mål for boligeiendom og næringseiendom kun i intensitetsverdi da informasjon om de korresponderende absoluttverdiene
ikke er tilgjengelige. Dette er i tråd med overgangsbestemmelsene i ESRS 1 § 132 og § 133 (a). EFRAG har signalisert at det vil kunne komme
veiledning for finansinstitusjoner som adresserer denne utfordringen.
17 I forbindelse med Meld. St. 10 (2020–2021). Grønnere og smartere – morgendagens maritime næring ble det satt en ambisjon om at Norge
skal halvere utslippene fra innenriks sjøfart og fiske innen 2030 sammenlignet med 2005. Dette inkluderer fiskerinæringen og fartøy i
havbruksnæringen.
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ Klimaendringer (ESRS E1)174
Egen drift
Konsernets mål om utslippsreduksjon dekker alle
utslipp som rapporteres i egen drift, forutenom Scope
3 kategori 7 Pendling for ansatte
18
(Tabell 3-13). Det vil
kreve ulike virkemidler frem mot 2030 for å lykkes med
å redusere klimagassutslipp for egen drift i tråd med
målebanen som er satt.
Konsernet har fastsatt sine utslippsmål basert på meto-
dikken fra Science Based Targets initiative (SBTi), for
å ha en målebane i tråd med Parisavtalen. Ytterligere
analyser om hvordan faktorer og utviklingstrekk i sam-
funnet vil påvirke konsernets utslippsbane er ikke gjort.
Konsernets mål tydeliggjør ansvaret for kutt i klima-
gassutslipp i egen drift. Her er IROen internfokus på
klima identifisert som positiv påvirkning (kapittel 3.1).
Tiltak som er iverksatt er ment å påvirke til endret ad-
ferd og forbruksmønster som på sikt skal bidra positivt
til utslippsreduksjon og energieffektivisering for egen
drift, se Tabell 3-11.
Konsernets mål er foreløpig ikke validert av SBTi eller
annen ekstern part.
Tabell 3-13: Konsernets fremdrift utslippsreduserende mål for egen drift
2030-MÅL
(T CO
2
E) METODE
RESULTAT 2025
(T CO
2
E)
BASELINE 2024
(T CO
2
E)
% REDUKSJON
FRA 2024-2030 SCOPE
MÅLETS % DEKNING
AV RAPPORTERTE
UTSLIPP
3,48 SBTi Absolute
contraction
4 6 –42 % Scope 1 100 %
333 SBTi Absolute
contraction
432 574 –42 % Scope 2
markedsbasert
100 %
8 835 SBTi Absolute
contraction
16 901 15 232 –42 % Scope 3
kategori 1-6
og 8
100 %
Totalt
egen drift 9 171
SBTi Absolute
contraction 17 337 15 812 –42 %
Scope 1
Scope 2
Scope 3
kategori 1-6
og 8 100 %
Boligeiendom
Konsernets mål om utslippsreduksjon innen boligeiendom (Tabell 3-14) dekker alle klimagassutslipp
rapportert for personmarked (lokasjonsbasert) hvor areal er kjent.
Tabell 3-14: Konsernets utslippsreduserende mål for boligeiendom
2030-MÅL
19
METODE RESULTAT 2025 BASELINE 2024 SCOPE
1,82 kg CO
2
e/m
2
CRREM 1.5 °C GHGe 2,47 kg CO
2
e/m
2
(-0,61 fra 2024)
3,09 kg CO
2
e/m
2
Kundens Scope 1 og Scope 2
lokasjonsbasert
18 Omstillingsplanen og tilhørende utslippsmål ble vedtatt før beregning av utslipp i Scope 3 kategori 7 (pendling) var etablert. Målene omfatter
derfor kun Scope 1, Scope 2 og Scope 3 kategori 1–6 og 8
19 Konsernet oppgir målet kun i intensitetsverdi da informasjon om de korresponderende absoluttverdiene ikke er tilgjengelige. Dette er i tråd med
overgangsbestemmelsene i ESRS 1 § 132 og § 133 (a). EFRAG har signalisert at det vil kunne komme veiledning for finansinstitusjoner som
adresserer denne utfordringen.
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ Klimaendringer (ESRS E1) 175
Konsernet har fastsatt sine utslippsmål basert på meto-
dikken fra Science Based Targets initiative (SBTi), for å
sikre at målene er i tråd med Parisavtalen. Målsettingen
for utslippsreduksjon er basert på norske målbaner for
ulike bygningskategorier, utviklet av Carbon Risk Real
Estate Monitor (CRREM). Siden CRREM tilbyr målbaner
for bygningskategorier ulik konsernets bygningstyper,
er boligporteføljen systematisk tilordnet de respektive
kategoriene og målbanene
20
. For å etablere én samlet
målbane for boligeiendomsporteføljen er de ulike CR-
REM-målbanene vektet etter porteføljens arealfordeling
innenfor hver bygningskategori per 31.12.2024. Det er
i tillegg forutsatt en forventet arealvekst på 15 % frem
mot 2030. Arealveksten lagt til grunn er estimert med
utgangspunkt i porteføljens kvartalsvise utlånsvekst i
NOK fra 2020 Q2 til 2025 Q2, justert for forventede tiltak
som antas å begrense videre vekst noe.
Ytterligere analyser om hvordan faktorer og utviklings-
trekk i samfunnet vil påvirke utslippsbanene er
ikke gjort.
Konsernet er bevisste på at CREEM-metodikken har
en rekke svakheter som gjør målebanen usikker for
en norsk bank. I påvente av mer presise og helhetlige
metoder og rammeverk for målsetting, vil konsernet
likevel benytte CRREM-metodikken som et midlertidig
verktøy i sitt omstillingsarbeid av boliglånsporteføljen.
Herunder er det forventet at Stortingets behandling
av bygningsenergidirektivet (EU) 2024/1275
21
vil gi mer
informasjon om forventinger til energieffektivisering
i boligmassen.
Konsernets mål er foreløpig ikke validert av SBTi eller
annen ekstern part.
Konsernet har de siste årene iverksatt flere tiltak for
omstilling av boliglånsporteføljen. For mer informasjon
om nøkkeltiltak for 2025, se beskrivelsene av de av-
karboniserende virkemidlene Produkter og tjenester for
omstilling, Økt datainnsikt og Krav i kredittprosessen i
Tabell 3-11.
Næringseiendom
Konsernets mål om utslippsreduksjon innenfor nærings-
eiendom (Tabell 3-15) omfatter alle eiendommer med
kjent areal innen bedriftsmarked som inngår i klimaregn-
skapet. Etter at målet ble fastsatt, er beregningsmeto-
dikken for eiendomsutslipp oppdatert. Metodeendrin-
gen har medført justeringer i utslippsomfanget, disse
vurderes som uvesentlige. Konsernet anser derfor at
målet fortsatt gir et representativt bilde av nødvendig
utslippsreduksjon. I takt med videre metodikkutvikling
vil konsernet fortløpende vurdere om målet bør justeres.
Tabell 3-15: Konsernets utslippsreduserende mål innen næringseiendom
2030-MÅL
22
METODE RESULTAT 2025 BASELINE 2024 SCOPE
2,30 kg CO
2
e/m
2
CRREM 1.5 °C GHGe 2,68 kg CO
2
e/m
2
(-0,51 fra 2024)
3,19 kg CO
2
e/m
2
Kundens Scope 1 og Scope 2
lokasjonsbasert
Konsernet har fastsatt sine utslippsmål basert på meto-
dikken fra Science Based Targets initiative (SBTi), for å
sikre at målene er i tråd med Parisavtalen. Målsettingen
for utslippsreduksjon er basert på norske målbaner for
ulike bygningskategorier, utviklet av Carbon Risk Real
Estate Monitor (CRREM). Siden CRREM tilbyr målbaner
for bygningskategorier ulike konsernets bygningstyper,
er boligporteføljen systematisk tilordnet de respektive
kategoriene
23
. For å etablere én samlet målbane for
næringseiendomsporteføljen er de ulike CRREM-mål-
banene vektet etter porteføljens arealfordeling innen-
for hver bygningskategori per 31.12.2024. Det er i tillegg
forutsatt en forventet arealvekst på 25 % frem mot
2030. Arealveksten lagt til grunn er estimert med ut-
gangspunkt i porteføljens kvartalsvise utlånsvekst i NOK
fra 2020 Q2 til 2025 Q2, justert for forventede tiltak som
20 Boligeiendomsporteføljen er tilordnet følgende CRREM-bygningskategorier: Residential multi family, Residential single family, retail warehouse,
retail shopping center, retail high street, office, leisure lodging, hotel, healthcare, distribution warehouse warm
21 Høring av Bygningsenergidirektiv (EU) 2024/1275 - regjeringen.no
22 Konsernet oppgir målet kun i intensitetsverdi da informasjon om de korresponderende absoluttverdiene ikke er tilgjengelige. Dette er i tråd med
overgangsbestemmelsene i ESRS 1 § 132 og § 133 (a). EFRAG har signalisert at det vil kunne komme veiledning for finansinstitusjoner som
adresserer denne utfordringen.
23 Næringseiendomsporteføljen er tilordnet følgende CRREM-bygningskategorier: Distribution warehouse warm, healthcare, hotel, leisure lodging,
residential multi family, office, retail – high street, retail – shopping center, retail warehouse, residential single family
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ Klimaendringer (ESRS E1)176
antas å begrense videre vekst noe. Ytterligere analyser
om hvordan faktorer og utviklingstrekk i samfunnet vil
påvirke utslippsbanene er ikke gjort.
Konsernet er bevisste på at CREEM-metodikken har
en rekke svakheter som gjør målebanen usikker for
en norsk bank. I påvente av mer presise og helhetlige
metoder og rammeverk for målsetting, vil konsernet
likevel benytte CRREM-metodikken som et midlertidig
verktøy i sitt omstillingsarbeid av næringseiendoms-
porteføljen.
Konsernets mål er foreløpig ikke validert av SBTi eller
annen ekstern part.
Konsernet har de siste årene iverksatt flere tiltak for
omstilling av næringseiendomsportefølje. For mer infor-
masjon om nøkkeltiltak for 2025, se beskrivelsene av de
avkarboniserende virkemidlene Produkter og tjenester
for omstilling, Økt datainnsikt og Krav i kredittprosessen
i Tabell 3-11.
For å nå målene som er satt for utslippskutt i både bolig-
og næringseiendomsporteføljen er konsernet avhengig
av en rekke ytre faktorer, som regulatoriske krav fra
myndigheter, strømpriser, insentiv og støtteordninger.
En sentral utfordring for konsernet er også at lands-
delen har store geografiske forskjeller, og at markeds-
verdi på en eiendom i distriktet vil være avvikende
sammenlignet med i sentrale strøk (se kapittel 7.1). Her
må både bank og myndighet legge planer for omstill-
ing av by så vel som distrikt. Konsernet ønsker å være
en pådriver for omstilling, men det må gjøres på en
bærekraftig måte, hvor lønnsomheten også ivaretas.
Havbruk og fiskeri
Konsernets mål om utslippsreduksjon innen havbruk
og fiskeri (Tabell 3-16) dekker alle Scope 1 og Scope 2
klimagassutslipp rapportert for sektoren «Fiske, fangst
og akvakultur».
Tabell 3-16: Konsernets mål om utslippsreduksjon innen havbruk og fiskeri
2030-MÅL METODE RESULTAT 2025 BASELINE 2024 SCOPE
50 % utslippsreduksjon
sammenlignet med
2005-nivået
24
Basert på Norges
nasjonale utslipps-
mål
39 892 tCO
2
e
(+2 921 fra 2024)
36 971 tCO
2
e Kundens Scope 1 og Scope 2
For havbruk og fiskeri finnes det per i dag ingen viten-
skapsbaserte utslippsbaner tilpasset finanssektoren
som kan benyttes for porteføljer innen disse nærin-
gene. I påvente av mer presise og helhetlige metoder
og rammeverk, har konsernet valgt å ta utgangspunkt i
det stortingsvedtatte målet om 50 % utslippsreduksjon
innen 2030 sammenlignet med 2005-nivåer
25
. Konsernet
har ikke tilgang til historiske utslippsdata for fiskeri-
porteføljen tilbake til 2005, og benytter derfor 2024
som baseline for porteføljestyringen. Det nasjonale
målet brukes således som en ekstern referanse på
ambisjonsnivå. Eventuell utlånsvekst i porteføljene er
ikke tatt høyde for.
Konsernet er åpne om at metoden innebærer betyde-
lig usikkerhet, og at justeringer i omstillingsplanen vil
gjøres i tråd med at bedre datagrunnlag og metodikk
gjøres tilgjengelig. Likevel gir tilnærmingen et tydelig
signal om at utslippene fra fiskeri- og havbruksporte-
føljen må reduseres for å være i tråd med nasjonale
klimamål, og at konsernet inkluderer dette i sitt
omstillingsarbeid.
Konsernets mål er foreløpig ikke validert av
ekstern part.
Konsernet har de siste årene iverksatt flere tiltak for
omstilling av fiskeri- og havbruksporteføljen gjennom
kredittprosessen. For mer informasjon om nøkkeltiltak
for 2025, se beskrivelsene av de avkarboniserende
virkemidlene Produkter og tjenester for omstilling, Økt
datainnsikt, Krav i kredittprosessen og Tilrettelegge for
innhenting av utslippsdata fra fiskeri i Tabell 3-11.
24 I forbindelse med Meld. St. 10 (2020–2021). Grønnere og smartere – morgendagens maritime næring ble det satt en ambisjon om at Norge
skal halvere utslippene fra innenriks sjøfart og fiske innen 2030 sammenlignet med 2005. Dette inkluderer fiskerinæringen og fartøy
i havbruksnæringen.
25 Meld. St. 10 (2020–2021). Grønnere og smartere – morgendagens maritime næring
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ Klimaendringer (ESRS E1) 177
3.6.2. Øvrige klimarelaterte mål
SpareBank 1 Nord-Norge har gjennom Risikostrategi
fastsatt kvantitative måltall knyttet til de klimarelaterte
risikoene og mulighetene. Disse målene er ikke i tråd
med MDR-T kravene, men brukes som interne måltall på
risikohåndtering. De konkrete måltallene er fastsatt med
utgangspunkt i konsernets langsiktige mål om utslipps-
kutt, men grunnet både usikkerhet i datakvalitet og
målemetodikk er det planlagt årlig kalibrering av mål-
tallene basert på ny kunnskap, informasjon eller nye
datakilder. Måltallene som er beskrevet i risikostrate-
gien baserer seg ikke på vitenskapsbaserte metoder,
men en forventning om hvor mye konsernet må
forbedre måltallene årlig for å på lengre sikt kunne
oppnå konsernets langsiktige mål om utslippskutt.
Vitenskapsbaserte måltall er inntil 2026 ikke vurdert som
hensiktsmessig å måle i risikostrategien, dette skyldes
både kompleksitet og manglende datakvalitet. Måltall
som støtter opp om vitenskapsbaserte mål vil fra 2026
inkluderes i risikostrategien for utslippsreduksjon på
bolig- og næringseiendom. Relevante fagmiljø har vært
involvert i utarbeidelse av samtlige måltall. Fagmiljøene
har foretatt tilpasninger i underliggende styrings-
dokumenter hvert miljø er ansvarlig for, for å adressere
og operasjonalisere endringer foretatt i Risikostrategien
ut til organisasjonen. Dette gjelder for samtlige måltall
beskrevet under, og det er derfor ikke redegjort eks-
plisitt for interessentinvolvering på hvert enkelt mål.
Måltallene som presenteres for 2024 og 2025 viser
hvor mange prosentpoeng risikoindikatoren må endre
seg fra inngangen på året (referanseverdi) for å være
måloppnående ved utgangen av året. Måloppnåelsen
presenteres i tråd med aggregeringsmatrisen i risiko-
strategien. Risikoindikatorene som blir gjeldende fra
2026 er merket med x og vil spesifiseres i regn-
skapet for 2026. Konsernet kan ikke opplyse om tall-
festede måltall av sensitivitetshensyn. For mer
informasjon, se Tabell 3-17.
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ Klimaendringer (ESRS E1)178
Tabell 3-17: Interne måltall i prosentpoeng (p.p.) og måloppnåelse i risikostrategien
MÅLTALL
2024
MÅL-
OPPNÅENDE
2024 UTVIKLING I 2024
MÅLTALL
2025
MÅL-
OPPNÅENDE
2025
UTVIKLING
I 2025
MÅLTALL
2026
Andel energimerket
næringseiendom
> 4 p.p.
●
Positiv > 5 p.p.
●
Positiv x
Andel energimerket
boligeiendom
> 4 p.p.
●
Positiv > 5 p.p.
●
Positiv x
Andelt boligeiendom (A-D) > 4 p.p.
●
Positiv IA IA IA IA
Andel næringseiendom (A-D) > 4 p.p.
●
Positiv IA IA IA IA
Taksnomiforenlig boligeiendom IA IA IA > 5 p.p.
●
Positiv IA
Taksnomiforenlig
næringseiendom
IA IA IA > 5 p.p.
●
Positiv IA
Andel kvalifisert volum grønt
finansrammeverk
> 5 p.p.
●
Negativ > 5 p.p.
●
Positiv x
Volum scoret i ESG-modulen > 36
p.p.
●
Positiv > 19,2
p.p.
●
Positiv x
Volum scoret med høy risiko i
ESG-modulen
IA IA IA < 3,5
p.p.
●
Positiv x
Andel førsteganhsinnvilgede
elektriske personbiler
> 3 p.p.
●
Positiv IA IA IA IA
Reduksjon i (CO
2
e/m
2
)
boligeiendom
IA IA IA IA IA IA x
Reduksjon i (CO
2
e/m
2
)
næringseiendom
IA IA IA IA IA IA x
Fysisk klimarisiko
næringseiendom
IA IA IA IA IA IA x
Fysisk klimarisiko boligeiendom IA IA IA IA IA IA x
Utslippsdata for fiskeri- og
havbruksporteføljen
IA IA IA IA IA IA x
• • •
Innenfor målet Konvergerer mot måltall Utenfor måltall
Andel energimerket boligeiendom: Konsernet hadde
i 2025 en målsetning om å øke antall energimerkede
boligeiendom med minimum 5 prosentpoeng (p.p.),
sammenlignet med utgående referanseverdi fra 2024.
Konsernet hadde i år positiv utvikling i antall merkede
og det gjelder spesielt økning i energiklasse A og B.
Økningen i andel merkede i 2025 ble 3,5 p.p., noe
høyere enn i 2024 (3,2 p.p.). Måltallet på 5 p.p. økning
ble dermed ikke oppnådd og konsernet må jobbe
videre med å få opp datakvaliteten i porteføljen.
Andel energimerket næringseiendom: Konsernet hadde
i 2025 en målsetning om å øke antall energimerkede
næringseiendom med minimum 5 p.p., sammenlignet
med utgående referanseverdi fra 2024. Konsernet
hadde en positiv utvikling i andel energimerkede, og
den største økningen er i energiklasse C og D. Konser-
net ble ikke måloppnående med en økning på 2,9 % i
2025, en reduksjon på 0,9 p.p. mot 2024 (3,8 p.p.).
Andel taksonomiforenlig boligeiendom: Konsernet
hadde i 2025 en målsetning om å øke andel taksonomi-
forenlig boligeiendom med 5 p.p., sammenlignet med
utgående referanseverdi fra 2024. Konsernet hadde en
positiv utvikling i andel taksonomigrønne boliger, men
ble likevel ikke måloppnående med en økning på 1,7 p.p.
i 2025.
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ Klimaendringer (ESRS E1) 179
Måltallet blir fra 2026 erstattet av indikatoren reduksjon
i CO
2
-ekvivalenter per m
2
for boligeiendom.
Andel taksonomiforenlig næringseiendom: Konsernet
hadde i 2025 en målsetning om å øke andel taksonomi-
forenlig næringseiendom med 5 p.p., sammenlignet
med utgående referanseverdi fra 2024. Konsernet
hadde en svak utvikling i de beste energiklassene, og
det rapporteres om høy konkurranse om de grønne
næringsbyggene i Nord-Norge. Andelen taksonomi-
forenlig næringseiendom økte med 1 p.p. i 2025, og ble
derfor ikke måloppnående.
Måltallet blir fra 2026 erstattet av indikatoren reduksjon
i CO
2
-ekvivalenter per m
2
for næringseiendom.
Andel volum kvalifisert til grønt finansrammeverk
(GFF): Konsernet hadde i 2025 et mål om å øke andelen
volum som kvalifiserer for kriteriene i GFF med 5 p.p.,
sammenlignet med utgående referanseverdi fra 2024.
Metodikken i grønt finansrammeverk er under løpende
utvikling og banken har i løpet av 2025 satt strengere
krav til enkelte bransjer basert på score i ESG-modulen
og ny kunnskap om markedsstandarder. Konsernet har i
2025 en økning på 2,4 p.p., som er en økning på 2,9 p.p.
mot 2024 (–0,5 %).
Andel BM-porteføljen som har blitt scoret i ESG-mod-
ulen: Konsernet hadde i 2025 et mål om å øke andelen
BM-volum som er scoret i ESG-modulen med 19,2 p.p.,
sammenlignet med utgående referanseverdi fra 2024.
Måltallet skal gi konsernet økt datatilgang for å avdekke
kunder med høyere risikoprofil innen ESG. Konsernet
hadde siden oppstarten hatt en jevn økning i andel
(volum) som er scoret, og ble i 2025 måloppnående
med en økning på 20,6 p.p., det er likevel noe lavere
enn i 2024 (26,8 p.p.) da utvalget kunder som ikke var
scoret var betydelig høyere.
Maksimalt volum med lav ESG-score: Konsernet eta-
blert i 2025 et nytt måltall som skal håndtere overgangs-
planleggingsprosessen og samhandling med motparter
med forhøyet ESG-risiko (lav ESG-score). Volumet på
kunder som scores med høy ESG-risiko i ESG-modulen
vil måtte besluttes på et høyere beslutningsnivå, gitt at
terskler for engasjementsstørrelse aktualiseres. Volumet
på kunder med lav ESG-score kan maksimalt øke med
3,5 p.p. sammenlignet med utgående referanseverdi fra
2024. Det har ikke vært scoret ny kunder med rød score
i 2025 og andelen kunder og volum er falt betydelig
ved utgangen av 2025.
ESG-krav for deler av konsentrasjonsrisikorammer for
enkeltbransjer: Noen bransjespesifikke konsentrasjons-
rammer tillater høyere vekst som følge av at engasje-
mentene kvalifiserer for kriteriene til grønn omstilling i
GFF. Rammeutnyttelsen til konsentrasjonsrammene
hadde ved utgangen av 2025 fortsatt stort handlings-
rom for å ta inn nye grønne eiendeler på enkelte brans-
jer. Rammeutnyttelsen har økt med 7,4 p.p. (12, 4 p.p.) i
2025 sammenlignet med 2024 (5,05 p.p.).
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ Klimaendringer (ESRS E1)180
3.7. Energiforbruk og miks
Konsernets totale energiforbruk i 2025 var 4 289,3 MWh,
fordelt på drivstoff, elektrisitet og fjernvarme (Tabell 3-18).
Elektrisitets- og fjernvarmeforbruk er i hovedsak basert
på primærdata fra leverandører, knyttet til målernum-
mer registrert på konsernet eller utleier der konsernet
leier lokaler. Der primærdata mangler, er forbruk
estimert ved hjelp av gjennomsnittlig energiintensitet
(kWh per krone) beregnet fra tilgjengelige måledata.
I enkelte lokaler til SpareBank 1 Regnskapshuset Nord-
Norge AS og EiendomsMegler 1 Nord-Norge AS hvor
energiforbruk (kWh) inngår i felleskostnader og husleie,
har det ikke vært mulig å skille ut kWh-forbruk og til-
hørende kostnadsinformasjon. Dette kWh-forbruket
inngår derfor ikke i konsernets rapporterte energifor-
bruk, men de samlede husleie- og felleskostnadene
inngår i rapporterte utslipp i Scope 3 kategori 8.
Drivstofforbruk er hentet fra drivstoffkort, og
omregnet til MWh ved bruk av Miljødirektoratets
offisielle omregningsfaktorer
26
.
I årsrapport 2024 ble energimiksen for fjernvarme
beregnet basert på energikilder i Tromsø og SSBs av-
fallsregnskap. I årsrapport 2025 klassifiseres alt drivstoff
og fjernvarme som fossil energi. Elektrisitetsforbruk
klassifiseres som fornybart når det foreligger kjøp av
opprinnelsesgarantier. Energibruk uten opprinnelses-
garantier fordeles på fossil energi og kjernekraft basert
på en omberegning NVEs varedeklarasjon for residual-
miks
27
, slik at de to kategoriene summerer til 100 %.
Dette innebærer at fornybart energiforbruk tilsvarer
volumet det er kjøpt opprinnelsesgarantier for, mens
resterende strømforbruk allokeres til fossil energi og
kjernekraft etter de omberegnede andelene.
Som følge av endringer i metodikken for klassifisering av
energiforbruk er sammenligningstall for 2024 omarbei-
det. Endringene innebærer at fossil energi er oppjustert
med 617,2 MWh, kjernekraft med 8,1 MWh og fornybar
energi redusert med 486,1 MWh sammenliknet med tall-
ene som ble publisert i årsrapport 2024.
Tabell 3-18: Konsernets energiforbruk fordelt på energikilder
ENERGIKILDE DRIVSTOFF
28
ELEKTRISITET
28
FJERNVARME
28
TOTALT 2025 TOTALT 2024
Fossile kilder (MWh) 14,8 477,1 906,1 1 398,1 1 813,6
Kjernekraft (MWh) 0 119,8 0 119,8 80,3
Fornybare energikilder
(MWh)
0 2 771,5 0 2 771,5 2 735,0
Totalt (MWh) 14,8 3 368,4 906,1 4 289,3 4 628,9
26 Tabeller for omregning fra energivare til kWh - miljodirektoratet.no
27 Strømdeklarasjoner - NVE
28 Detaljert informasjon om energiforbruk fordelt på drivstoff, elektrisitet og fjernvarme rapporteres kun for 2025. For 2024 rapporteres
energiforbruket kun aggregert, fordelt på fossile energikilder, kjernekraft og fornybare energikilder.
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ Klimaendringer (ESRS E1) 181
3.8. Klimaregnskap
SpareBank 1 Nord-Norges klimaregnskap for 2025 er
utarbeidet i tråd med rapporteringskravene i ESRS og
GHG-protokollen. Klimaregnskapet er en oversikt over
konsernets utslipp fordelt på ulike kategorier og dekker
utslipp fra alle selskapene som inngår i det regnskaps-
messige konsernet, herunder:
• SpareBank 1 Nord-Norge AS
• Eiendomsmegler 1 Nord-Norge AS
• SpareBank 1 Regnskapshuset Nord-Norge AS
• SpareBank 1 Finans Nord-Norge AS
• SpareBank 1 Nord-Norge Portefølje AS
• Fredrik Langes Gate 20 AS
Klimagassutslipp i egen drift inkluderer klimagassutslipp
rapportert i Scope 1, Scope 2 og oppstrøms Scope 3
(kategori 1–8) og beskrives nærmere i 3.8.1. Klimagass-
utslipp i egen drift. Majoriteten av konsernets utslipp
inngår i Scope 3 kategori 15, som inkluderer klimagass-
utslipp fra utlåns- og leasingporteføljen, samt klima-
gassutslipp fra aksjer og andre verdipapirer i invest-
eringsporteføljen. Se nærmere metodebeskrivelse
av disse i 3.8.2 Klimagassutslipp i utlåns- og leasingporte-
føljen og 3.8.3 Klimagassutslipp i investeringsporteføljen.
Tabell 3-19 gir en oversikt over hvilke Scope 3-kategorier
som er inkludert og ekskludert i konsernets klimaregnskap.
Tabell 3-19: Oversikt over inkluderte og ekskluderte Scope 3-kategorier i SNNs klimaregnskap.
SCOPE 3 KATEGORIER BESKRIVELSE
1. Kjøpte varer og tjenester
Inkludert.
2. Kapitalvarer
3. Drivstoff- og energirelaterte aktiviteter
(ikke inkludert i Scope 1 og Scope 2)
4. Oppstrøms transport og distribusjon
5. Avfall generert fra drift
6. Forretningsreiser
7. Ansattependling
8. Oppstrøms leiede eiendeler
9. Nedstrøms transport og distribusjon Ekskludert. SNN benytter i svært begrenset grad transport i forbindelse med
salg av sine produkter.
10. Prosessering av solgte produkter Ekskludert. SNN forårsaker ikke prosesseringsutslipp da konsernet ikke selger
fysiske produkter, men er en tjenestetilbyder.
11. Bruk av solgte produkter Ekskludert. SNN forårsaker ikke utslipp tilknyttet bruk av konsernets tjenester
da konsernet ikke tilbyr fysiske produkter, men er en tjenestetilbyder.
12. Sluttbehandling av solgte produkter Ekskludert. SNN selger ikke produkter som må avfallsbehandles.
13. Nedstrøms leasede eiendeler Ekskludert. Utslippsberegningen for leasing følger lik metodik som utlån og
rapporteres i kategori 15. For nærmere informasjon, se kapittel 3.8.2.
14. Franchise Ekskludert. SNN driver ikke med franchise-virksomhet.
15. Investeringer Inkludert.
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ Klimaendringer (ESRS E1)182
Konsernets klimaregnskap (Tabell 3-20) sammenstilles ved
hjelp av en rekke ulike datakilder og utslipp estimeres med
ulik metodikk avhengig av utslippskategori.
Utslippsintensiteten i form av samlede klimagassutslipp
per netto inntekter
29
er beregnet til å være 132,13 tCO
2
e/
MNOK (87,44 tCO
2
e/MNOK) for lokasjonsbasert metode
og 132,15 tCO
2
e/MNOK (87,47 tCO
2
e/MNOK) for markeds-
basert metode.
29 Netto inntekter er beregnet som summen av renteinntekter, provisjonsinntekter, andre inntekter og netto inntekter fra finansielle eiendeler fra
Årsregnskap - Resultatregnskap
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ Klimaendringer (ESRS E1) 183
Tabell 3-20: Klimaregnskapet til SpareBank 1 Nord-Norge
RETROSPEKTIVT MILEPÆLER OG MÅLÅR
REFERANSEÅR
2024
SAMMENLIGNING
2024
RAPPORTERINGSÅR
2025
PROSENT ENDRING FRA
FJORÅRET
% 2025/2024 2025 2030 (2050)
ÅRLIG % MÅL /
REFERANSEÅR
Klimagassutslipp innenfor Scope 1
Brutto klimagassutslipp innen Scope 1 (tCO
2
eq) 6,07 6,07 3,93 -35,3 % 3,48 7,11 %
Prosentdel av klimagassutslipp innenfor Scope 1 fra regulerte ordninger
for handel med utslippskvoter (%)
Klimagassutslipp innenfor Scope 2
Brutto lokasjonsbaserte klimagassutslipp innenfor Scope 2 (tCO
2
eq) 242 242 221 -8,7 %
Brutto markedsbaserte klimagassutslipp innenfor Scope 2 (tCO
2
eq) 574 574 432 -24,7 % 333 7,00 %
Vesentlige klimagassutslipp innenfor Scope 3
Samlede indirekte brutto klimagassutslipp innenfor scope 3 (tCO
2
eq)
lokasjonsbasert
924 244 924 244 1 384 983 49,9 %
Scope 3 oppstrøm
15 886 15 886 17 551 10,5 %
1 Kjøpte varer og tjenester 12 119 12 119 12 199 0,7 %
Se 3.6.1 Mål om utslippsreduksjon
2 Kapitalvarer 901 901 2 026 124,8 %
3 Drivstoff- og energirelaterte aktiviteter
(ikke inkludert i Scope 1 og Scope 2)
48 48 47 -2,4 %
4 Oppstrøms transport og distribusjon 95 95 109 15,2 %
5 Avfall generert fra drift 14 14 18 27,1 %
6 Forretningsreiser 1 193 1 193 1 527 28,0 %
7 Pendling for ansatte 653 653 650 -0,5 %
8 Oppstrøms leiede eiendeler 863 863 976 13,1 %
Scope 3 nedstrøms
908 358 908 358 1 367 432 50,5 %
15 Investeringer (lokasjonsbasert) 908 358 908 358 1 367 432 50,5 %
Samlede klimagassutslipp
Samlede klimagassutslipp (lokasjonsbasert) (tCO
2
eq) 924 492 924 492 1 385 208 49,8 %
Samlede klimagassutslipp (markedsbasert) (tCO
2
eq) 924 824 924 824 1 385 419 49,8 %
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ Klimaendringer (ESRS E1)184
RETROSPEKTIVT MILEPÆLER OG MÅLÅR
REFERANSEÅR
2024
SAMMENLIGNING
2024
RAPPORTERINGSÅR
2025
PROSENT ENDRING FRA
FJORÅRET
% 2025/2024 2025 2030 (2050)
ÅRLIG % MÅL /
REFERANSEÅR
Klimagassutslipp innenfor Scope 1
Brutto klimagassutslipp innen Scope 1 (tCO
2
eq) 6,07 6,07 3,93 -35,3 % 3,48 7,11 %
Prosentdel av klimagassutslipp innenfor Scope 1 fra regulerte ordninger
for handel med utslippskvoter (%)
Klimagassutslipp innenfor Scope 2
Brutto lokasjonsbaserte klimagassutslipp innenfor Scope 2 (tCO
2
eq) 242 242 221 -8,7 %
Brutto markedsbaserte klimagassutslipp innenfor Scope 2 (tCO
2
eq) 574 574 432 -24,7 % 333 7,00 %
Vesentlige klimagassutslipp innenfor Scope 3
Samlede indirekte brutto klimagassutslipp innenfor scope 3 (tCO
2
eq)
lokasjonsbasert
924 244 924 244 1 384 983 49,9 %
Scope 3 oppstrøm
15 886 15 886 17 551 10,5 %
1 Kjøpte varer og tjenester 12 119 12 119 12 199 0,7 %
Se 3.6.1 Mål om utslippsreduksjon
2 Kapitalvarer 901 901 2 026 124,8 %
3 Drivstoff- og energirelaterte aktiviteter
(ikke inkludert i Scope 1 og Scope 2)
48 48 47 -2,4 %
4 Oppstrøms transport og distribusjon 95 95 109 15,2 %
5 Avfall generert fra drift 14 14 18 27,1 %
6 Forretningsreiser 1 193 1 193 1 527 28,0 %
7 Pendling for ansatte 653 653 650 -0,5 %
8 Oppstrøms leiede eiendeler 863 863 976 13,1 %
Scope 3 nedstrøms
908 358 908 358 1 367 432 50,5 %
15 Investeringer (lokasjonsbasert) 908 358 908 358 1 367 432 50,5 %
Samlede klimagassutslipp
Samlede klimagassutslipp (lokasjonsbasert) (tCO
2
eq) 924 492 924 492 1 385 208 49,8 %
Samlede klimagassutslipp (markedsbasert) (tCO
2
eq) 924 824 924 824 1 385 419 49,8 %
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ Klimaendringer (ESRS E1) 185
Klimagassutslipp beregnes basert på to datatyper:
• Primærdata
Primærdata kan direkte relateres til spesifikke aktivi-
teter i verdikjeden, som for eksempel måleravlesning
på kWh elektrisitetsforbruk. For å beregne utslipp
multipliseres primærdataen med spesifikke utslipps-
faktorer relevant for aktiviteten. Fordelen med
primærdata er at det gir et mer presist og represent-
ativt bilde av konsernets faktiske aktiviteter. I tillegg
gjør primærdata det mulig å identifisere konkrete
utslippskilder og følge effekten av tiltak over tid.
Ulempen er at slik datainnsamling ofte krever betyde-
lig koordinering, og at datatilgjengelighet varierer
mellom leverandører og interne systemer.
• Sekundærdata
Sekundærdata benyttes der primærdata ikke er
tilgjengelig. Dette er andre estimerte data hvor
utslipp beregnes ved hjelp av bransjegjennomsnittlige
utslippsfaktorer, nasjonal eller internasjonal statistikk,
proxydata fra lignende aktiviteter samt økonomiske
data brukt som aktivitetsgrunnlag. Fordelen med
sekundærdata er at det muliggjør fullstendige bereg-
ninger også der primærdata mangler, og gir et godt
grunnlag for å identifisere utslippskategorier som
bør prioriteres for videre datainnhenting. Ulempen er
at resultatene blir mindre presise, ettersom økonomi-
ske utslippsfaktorer bygger på gjennomsnittstall som
ikke nødvendigvis reflekterer utslippsnivået til de
faktiske leverandørene.
Tabell 3-21 viser andelen av de rapporterte utslippene
som er basert på primærdata. I 2024 var 93 556 av totalt
924 244 tonn CO
2
e i Scope 3 basert på primærdata,
tilsvarende 10 %. Dette avviker fra tallet som ble pre-
sentert i årsrapporten for 2024. Avviket skyldes både
endringer i metoden for rapportering av konsernets
Scope 3-utslipp og at den opprinnelige rapporteringen
kun omfattet andelen primærdata for de driftsrelaterte
Scope 3-utslippene. Andelen som tidligere ble rapport-
ert for 2024 var 7,20 %, mens det oppdaterte tallet nå er
10 %, en økning på 2,8 prosentpoeng.
Tabell 3-21: Andel primærdata av rapporterte klimagassutslipp
SCOPE
RAPPORTERTE
KLIMAGASSUTSLIPP
(TCO
2
E)
KLIMAGASSUTSLIPP
BASERT PÅ PRIMÆRDATA
(TCO
2
E) ANDEL PRIMÆRDATA
Scope 1 3,93 3,93 100 %
Scope 2 (lokasjonsbasert) 221 199 90 %
Scope 2 (markedsbasert) 432 340 79 %
Scope 3 1 384 983 90 888 7 %
Scope 3 oppstrøms 17 551 1 052 6 %
Scope 3 nedstrøms 1 367 432 89 835 7 %
hvorav utlån og leasing 340 538 89 835 26 %
hvorav investeringsporteføljen 1 026 893 0 0 %
Totale klimagassutslipp (lokasjonsbasert) 1 385 208 91 090 7 %
Totale klimagassutslipp (markedsbasert) 1 385 419 91 232 7 %
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ Klimaendringer (ESRS E1)186
3.8.1. Klimagassutslipp i egen drift
Konsernets klimagassutslipp i Scope 1, Scope 2 og
oppstrøms Scope 3 beregnes i hovedsak ved bruk av
en spend basert metode. SpareBank 1 Nord Norge har
koblet hver regnskapskonto i konsernets selskaper til
de næringslivssektorene (NACE) som best representer-
er typen innkjøp eller kostnad. Enkelte konti er vektet
mot flere sektorer når dette gir et mer korrekt bilde av
vare- eller tjenestekjøpet.
Basert på denne koblingen benyttes utslippsfaktorer
fra Asplan Viak AS, som er knyttet til de respektive
NACE-sektorene. Slik får hver konto en tilpasset ut-
slippsfaktor, og utslipp beregnes ved å multiplisere
kostnadsført beløp med utslippsfaktoren.
Der primærdata har vært tilgjengelig, er disse brukt i
stedet for spend baserte beregninger. Kostnader som
representerer aktiviteter med primærdata, er derfor
eliminert fra spend basert metode for å unngå dobbelt-
beregning. Dette gjelder primærdata for drivstoffor-
bruk, elektrisitets- og fjernvarmeforbruk, kilometer-
godtgjørelser og personkilometer fra flyreiser.
Ettersom store deler av beregningene for egen drift
bygger på økonomiske data og sektorsnittede utslipps-
faktorer, er utslippstallene forbundet med usikkerhet.
Slike faktorer gir et estimert, men ikke nødvendigvis
presist bilde av konsernets faktiske utslippsnivå.
Videre følger en nærmere beskrivelse av hvordan
utslippene rapporteres i de ulike kategoriene.
Scope 1
Utslipp som rapporteres i Scope 1 stammer fra for-
brenning av fossilt drivstoff som benyttes i konsernets
firmabiler. Utslippet beregnes basert på primærdata
om drivstofforbruk hentet fra drivstoffkort sammen
med tank-to-wheel faktorer som er modellert i SimaPro
av Asplan Viak AS.
Scope 2
Utslipp i Scope 2 beregnes basert på konsernets for-
bruk av elektrisitet og fjernvarme. Forbrukstallene er i
hovedsak basert på primærdata fra strømleverandører,
knyttet til målernummer registrert på konsernet eller
utleier der konsernet leier lokaler. Der primærdata man-
gler, er forbruk estimert ved hjelp av gjennomsnittlig
energiintensitet (kWh per krone) beregnet fra tilgjeng-
elige måledata. I enkelte lokaler til SpareBank 1 Regn-
skapshuset Nord-Norge AS og EiendomsMegler 1
Nord-Norge AS inngår energiforbruk (kWh) i felleskost-
nader og husleie, og det har ikke vært mulig å skille ut
kWh-forbruk og tilhørende kostnadsinformasjon. Dette
kWh-forbruket inngår derfor ikke i konsernets rapport-
erte Scope 2-utslipp, men de samlede husleie- og
felleskostnadene inngår i rapporterte utslipp i Scope 3
kategori 8 Oppstrøms leiede eiendeler.
Utslipp fra fjernvarme beregnes med en utslippsfaktor
for Tromsøs fjernvarmenettverk som inkluderer klima-
bidrag fra avfallsforbrenning, modellert i SimaPro av
Asplan Viak AS.
For lokasjonsbasert metode benyttes utslippsfaktor
for norsk forbruksmiks, modellert i SimaPro av Asplan
Viak AS. For markedsbasert metode hensyntas kon-
sernets kjøp av opprinelsesgarantier. For forbruk som
dekkes av garantier benyttes utslippsfaktor modellert
i SimaPro av Asplan Viak AS som inkluderer indirekte
utslippsbidrag fra elektrisitetsproduksjon. For resteren-
de forbruk benyttes NVEs varedeklarasjon for støm-
leverandører.
30
I 2025-rapporteringen er faktoren 535 g
CO
2
e/kWh benyttet.
Scope 3 – kategori 1: Kjøpte varer og tjenester
Utslipp beregnes basert på kostnader konsernet har
tilknyttet innkjøp av varer og tjenester.
Scope 3 – kategori 2: Kapitalvarer
Utslipp beregnes basert på kostnader fra årets aktiver-
inger, eksempelvis kjøp av bygg og kontormøbler.
Scope 3 kategori 3: Drivstoff- og energirelaterte
aktiviteter (ikke inkludert i Scope 1 og Scope 2)
Utslipp beregnes basert på bidrag fra produksjon
og distribusjon av drivstoff (well to tank) samt tap i
overføring og distribusjon av elektrisitet. De benyttede
utslippsfaktorene er modellert i SimaPro av Asplan
Viak AS.
Scope 3 kategori 4: Oppstrøms transport
og distribusjon
Basert på spend-basert metode hvor konsernets
kostnader tilknyttet porto og frakt inkluderes.
30 Strømdeklarasjoner - NVE
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ Klimaendringer (ESRS E1) 187
Scope 3 kategori 5: Avfall generert fra drift
Basert på spend-basert metode hvor konsernets
kostnader tilknyttet avfallshåndtering inkluderes.
Scope 3 kategori 6: Forretningsreiser
Utslipp beregnes basert på primærdata om kilometer-
godtgjørelse og personkilometer fra flyreiser, med til-
hørende utslippsfaktorer modellert i SimaPro av Asplan
Viak AS. Det beregnes utslipp fra øvrige reiser basert
på spend-basert metode.
Scope 3 kategori 7: Pendling for ansatte
Utslipp fra ansattependling er beregnet basert på
statistikk fra Nøkkeltallsrapport 2024 Nasjonal reise-
vaneundersøkelse
31
, som benyttes som beste estimat
for de ansattes antatte reisemønstre. Fra statistikken
hentes både fordeling av transportmidler (60 % bil,
19 % buss og 21 % gange/sykkel) og gjennomsnittlig
reiselengde per arbeidsdag. All kollektivtransport er i
beregningene definert som buss. Antall pendlingsdager
er satt til 230, i tråd med beregningsforutsetninger for
antall arbeidsdager per årsverk fra Skatteetaten/SSB.
Hjemmekontor er ikke hensyntatt grunnet manglende
data. Utslippsfaktorer for bil og buss er hentet fra
Klimatsmart Semester.
32
Sammenligningstall for 2024
er beregnet ved å multiplisere utslippsintensiteten per
årsverk fra 2025-beregningen med antall årsverk i 2024.
Scope 3 kategori 8: Oppstrøms leiede eiendeler
Basert på spend-basert metode hvor konsernets
kostnader tilknyttet husleie og leie av maskiner, utstyr,
transportmidler og parkering inkluderes.
Tabell 3-22: Konsernets klimagassutslipp i utlåns- og leasingporteføljen
31 Reisevaner 2024 | Statens vegvesen
32 https://klimatsmartsemester.se/sa-har-vi-raknat
33 Partnership for Carbon Accounting Financials
34 Veileder for beregning av finansierte klimagassutslipp
UTLÅN OG LEASING FORDELT PÅ SEKTOR OG NÆRING
2025 2024
UTLÅN OG
LEASING (MNOK)
SCOPE 1+2 SCOPE 3
UTLÅN OG
LEASING (MNOK)
SCOPE 1+2 SCOPE 3
FINANSIERTE
UTSLIPP SCOPE
1+2 (TCO
2
E)
PROSENTANDEL
AV TOTALE
FINANSIERTE
UTSLIPP
VEKTET
DATAKVALITET
FINANSIERTE
UTSLIPP SCOPE 3
(TCO
2
E)
VEKTET
DATAKVALITET
FINANSIERTE
UTSLIPP SCOPE
1+2 (TCO
2
E)
PROSENTANDEL
AV TOTALE
FINANSIERTE
UTSLIPP
VEKTET
DATAKVALITET
FINANSIERTE
UTSLIPP SCOPE 3
(TCO
2
E)
VEKTET
DATAKVALITET
Jordbruk og skogbruk 1 651 67 380 20 % 3,00 24 585 5.00 1 505 68 947 22 % 3,00 22 409 5,00
Fiske, fangst og akvakultur 14 560 39 892 12 % 3,69 91 202 3,69 12 675 36 971 12 % 3,70 54 475 3,79
hvorav fiske og fangst 8 583 5 534 2 % 4,11 33 325 4,11 8 450 5 331 2 % 4,10 32 312 4,10
hvorav Akvakultur 5 036 32 078 9 % 2,89 45 228 2,89 2 889 29 314 9 % 2,76 10 884 3,15
hvorav Tjenester tilknyttet fiske, fangst og akvakultur 941 2 280 1 % 4,14 12 650 4,14 1 335 2 325 1 % 3,21 11 279 3,21
Bergverksdrift og utvinning 52 585 0 % 4,07 626 4,07 43 822 0 % 4,08 855 4,08
Industri 2 362 62 175 18 % 4,06 58 192 4,06 2 330 84 935 27 % 4,06 69 035 4,06
Forsyning av elektrisitet, gass, damp og kjøleluft 2 282 2 493 1 % 3,53 1 083 3,53 2 502 2 388 1 % 3,10 665 4,00
Vannforsyning, avløps-, renovasjons- og oppryddingsvirksomhet 378 20 463 6 % 4,03 13 233 4,03 305 15 193 5 % 4,05 9 824 4,05
Bygge- og anleggsvirksomhet 2 177 3 178 1 % 4,33 42 644 4,33 2 047 3 208 1 % 4,26 42 291 4,26
Varehandel 1 879 6 731 2 % 4,20 40 078 4,20 1 873 5 419 2 % 4,21 32 439 4,21
Transport og lagring 4 791 117 991 35 % 4,10 94 730 4,10 4 046 72 484 23 % 4,28 83 699 4,28
Overnattings- og serveringsvirksomhet 885 933 0 % 4,16 6 969 4,16 846 888 0 % 4,16 6 226 4,16
Utgivelse, kringkasting, innholdsproduksjon og distribusjonsvirksomhet 53 3 0 % 4,69 522 4,69 36 4 0 % 4,70 353 4,70
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ Klimaendringer (ESRS E1)188
3.8.2. Klimagassutslipp i utlåns- og
leasingporteføljen
Konsernets klimagassutslipp i utlåns- og leasingporte-
føljen (Tabell 3-22) beregnes basert på metodene til
PCAF
33
, supplert med anbefalinger fra Finans Norges
veileder for beregning av finansierte utslipp.
34
UTLÅN OG LEASING FORDELT PÅ SEKTOR OG NÆRING
2025 2024
UTLÅN OG
LEASING (MNOK)
SCOPE 1+2 SCOPE 3
UTLÅN OG
LEASING (MNOK)
SCOPE 1+2 SCOPE 3
FINANSIERTE
UTSLIPP SCOPE
1+2 (TCO
2
E)
PROSENTANDEL
AV TOTALE
FINANSIERTE
UTSLIPP
VEKTET
DATAKVALITET
FINANSIERTE
UTSLIPP SCOPE 3
(TCO
2
E)
VEKTET
DATAKVALITET
FINANSIERTE
UTSLIPP SCOPE
1+2 (TCO
2
E)
PROSENTANDEL
AV TOTALE
FINANSIERTE
UTSLIPP
VEKTET
DATAKVALITET
FINANSIERTE
UTSLIPP SCOPE 3
(TCO
2
E)
VEKTET
DATAKVALITET
Jordbruk og skogbruk 1 651 67 380 20 % 3,00 24 585 5.00 1 505 68 947 22 % 3,00 22 409 5,00
Fiske, fangst og akvakultur 14 560 39 892 12 % 3,69 91 202 3,69 12 675 36 971 12 % 3,70 54 475 3,79
hvorav fiske og fangst 8 583 5 534 2 % 4,11 33 325 4,11 8 450 5 331 2 % 4,10 32 312 4,10
hvorav Akvakultur 5 036 32 078 9 % 2,89 45 228 2,89 2 889 29 314 9 % 2,76 10 884 3,15
hvorav Tjenester tilknyttet fiske, fangst og akvakultur 941 2 280 1 % 4,14 12 650 4,14 1 335 2 325 1 % 3,21 11 279 3,21
Bergverksdrift og utvinning 52 585 0 % 4,07 626 4,07 43 822 0 % 4,08 855 4,08
Industri 2 362 62 175 18 % 4,06 58 192 4,06 2 330 84 935 27 % 4,06 69 035 4,06
Forsyning av elektrisitet, gass, damp og kjøleluft 2 282 2 493 1 % 3,53 1 083 3,53 2 502 2 388 1 % 3,10 665 4,00
Vannforsyning, avløps-, renovasjons- og oppryddingsvirksomhet 378 20 463 6 % 4,03 13 233 4,03 305 15 193 5 % 4,05 9 824 4,05
Bygge- og anleggsvirksomhet 2 177 3 178 1 % 4,33 42 644 4,33 2 047 3 208 1 % 4,26 42 291 4,26
Varehandel 1 879 6 731 2 % 4,20 40 078 4,20 1 873 5 419 2 % 4,21 32 439 4,21
Transport og lagring 4 791 117 991 35 % 4,10 94 730 4,10 4 046 72 484 23 % 4,28 83 699 4,28
Overnattings- og serveringsvirksomhet 885 933 0 % 4,16 6 969 4,16 846 888 0 % 4,16 6 226 4,16
Utgivelse, kringkasting, innholdsproduksjon og distribusjonsvirksomhet 53 3 0 % 4,69 522 4,69 36 4 0 % 4,70 353 4,70
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ Klimaendringer (ESRS E1) 189
UTLÅN OG LEASING FORDELT PÅ SEKTOR OG NÆRING
2025 2024
UTLÅN OG
LEASING (MNOK)
SCOPE 1+2 SCOPE 3
UTLÅN OG
LEASING (MNOK)
SCOPE 1+2 SCOPE 3
FINANSIERTE
UTSLIPP SCOPE
1+2 (TCO
2
E)
PROSENTANDEL
AV TOTALE
FINANSIERTE
UTSLIPP
VEKTET DATA-
KVALITET
FINANSIERTE
UTSLIPP SCOPE 3
(TCO
2
E)
VEKTET
DATAKVALITET
FINANSIERTE
UTSLIPP SCOPE
1+2 (TCO
2
E)
PROSENTANDEL
AV TOTALE
FINANSIERTE
UTSLIPP
VEKTET
DATAKVALITET
FINANSIERTE
UTSLIPP SCOPE 3
(TCO
2
E)
VEKTET
DATAKVALITET
Telekommunikasjon, dataprogrammering, konsulentvirksomhet, datainfrastruktur
og andre tjenester tilknyttet informasjonsteknologi
76 65 0 % 4,54 365 4,54 71 99 0 % 4,64 600 4,64
Finansiell tjenesteyting 1 303 229 0 % 4,43 2 334 4,43 1 263 231 0 % 4,33 2 128 4,33
Eiendomsvirksomhet (lokasjonsbasert) 16 439 2 618 1 % 4,11 37 829 4,89 16 196 3 202 1 % 4,12 33 807 4,88
Eiendomsvirksomhet (markedsbasert) 16 439 97 920 4,11 37 829 4,89 16 196 103 753 4,12 33 807 4,88
Faglig, vitenskapelig og teknisk tjenesteyting 1 486 78 0 % 4,31 6 840 4,31 1 169 60 0 % 4,22 5 370 4,22
Forretningsmessig tjenesteyting 1 239 1 869 1 % 4,30 12 859 4,30 1 220 1 478 0 % 4,27 13 457 4,27
Offentlig administrasjon og forsvar, og trygdeordninger underlagt offentlig
forvaltning
501 2 0 % 5,00 592 5,00 451 1 0 % 5.00 550 5,00
Undervisning 231 59 0 % 4,64 944 4,64 219 44 0 % 4,65 856 4,65
Helse- og sosialtjenester 525 191 0 % 4,62 2 676 4,62 397 206 0 % 4,61 2 347 4,61
Kulturell virksomhet, idrett og fritidsaktiviteter 579 228 0 % 4,43 3 195 4,43 501 220 0 % 4,41 3 080 4,41
Annen tjenesteyting 629 343 0 % 4,46 6 978 4,46 555 333 0 % 4,46 6 476 4,46
Lønnet arbeid i private husholdninger og annen vareproduksjon og tjenesteyting
i private husholdninger til eget bruk (lokasjonsbasert)
1 251 93 0 % 4,00 22 116 5,00 1 333 109 0 % 4,01 24 262 5,00
Lønnet arbeid i private husholdninger og annen vareproduksjon og tjenesteyting
i private husholdninger til eget bruk (markedsbasert)
1 251 4 161 4,00 22 116 5,00 1 333 4 335 4,01 24 262 5,00
Aktiviteter i internasjonale organisasjoner og organer - - 0 % - - - - - 0 % - - -
Sum bedriftsmarked (lokasjonsbasert) 55 331 327 596 96 % 3,99 470 591 4,30 51 582 297 240 95 % 3,98 415 203 4,37
Sum bedriftsmarked (markedsbasert) 55 331 426 966 3,99 470 591 4,30 51 582 402 018 3,98 415 203 4,37
Sum personmarked (lokasjonsbasert) 98 747 12 942 4 % 3,07 91 402 15 661 5 % 3,08
Sum personmarked (markedsbasert) 98 747 499 886 3,07 91 402 557 624 3,08
Sum finansierte utslipp utlån og leasing (lokasjonsbasert) 154 079 340 538 100 % 3,40 470 591 4,30 142 984 312 901 100 % 3,41 415 203 4,37
Sum finansierte utslipp utlån og leasing (markedsbasert) 154 079 926 852 3,40 470 591 4,30 142 984 959 642 3,41 415 203 4,37
For å estimere utslipp så presist som mulig anvendes
bransjespesifikke beregningsmetoder basert på til-
gjengelig data om den enkelte kunde. PCAF klassifiserer
datakvalitet i et hierarki fra 1 til 5, der 1 er høyest kvalitet
og 5 lavest:
• 1: Utslipp beregnet basert på attestert kunde-
spesifikt klimaregnskap
• 2: Utslipp beregnet basert på uattestert kunde-
spesifikt klimaregnskap
• 3: Utslipp beregnet basert på kundens aktivitetsdata
(f.eks. produksjonsvolum, drivstofforbruk) og
relevante utslippsfaktorer.
• 4: Utslipp beregnet ved bruk av kundens omsetning
og bransjespesifikke utslippsfaktorer (intensitets-
faktorer per omsatt krone)
• 5: Utslipp beregnet ved bruk av kundens utlåns- eller
leasingsaldo og bransjespesifikke utslippsfaktorer
Det arbeides kontinuerlig med å øke kvaliteten på
beregningen av finansierte utslipp for å bedre forstå
påvirkninger og risikoer forbundet med konsernets
finansieringer og investeringer.
Hoveddelen av konsernets utslippsberegninger har
datakvalitet 4 eller 5. Der kunden har tilgjengelige
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ Klimaendringer (ESRS E1)190
UTLÅN OG LEASING FORDELT PÅ SEKTOR OG NÆRING
2025 2024
UTLÅN OG
LEASING (MNOK)
SCOPE 1+2 SCOPE 3
UTLÅN OG
LEASING (MNOK)
SCOPE 1+2 SCOPE 3
FINANSIERTE
UTSLIPP SCOPE
1+2 (TCO
2
E)
PROSENTANDEL
AV TOTALE
FINANSIERTE
UTSLIPP
VEKTET DATA-
KVALITET
FINANSIERTE
UTSLIPP SCOPE 3
(TCO
2
E)
VEKTET
DATAKVALITET
FINANSIERTE
UTSLIPP SCOPE
1+2 (TCO
2
E)
PROSENTANDEL
AV TOTALE
FINANSIERTE
UTSLIPP
VEKTET
DATAKVALITET
FINANSIERTE
UTSLIPP SCOPE 3
(TCO
2
E)
VEKTET
DATAKVALITET
Telekommunikasjon, dataprogrammering, konsulentvirksomhet, datainfrastruktur
og andre tjenester tilknyttet informasjonsteknologi
76 65 0 % 4,54 365 4,54 71 99 0 % 4,64 600 4,64
Finansiell tjenesteyting 1 303 229 0 % 4,43 2 334 4,43 1 263 231 0 % 4,33 2 128 4,33
Eiendomsvirksomhet (lokasjonsbasert) 16 439 2 618 1 % 4,11 37 829 4,89 16 196 3 202 1 % 4,12 33 807 4,88
Eiendomsvirksomhet (markedsbasert) 16 439 97 920 4,11 37 829 4,89 16 196 103 753 4,12 33 807 4,88
Faglig, vitenskapelig og teknisk tjenesteyting 1 486 78 0 % 4,31 6 840 4,31 1 169 60 0 % 4,22 5 370 4,22
Forretningsmessig tjenesteyting 1 239 1 869 1 % 4,30 12 859 4,30 1 220 1 478 0 % 4,27 13 457 4,27
Offentlig administrasjon og forsvar, og trygdeordninger underlagt offentlig
forvaltning
501 2 0 % 5,00 592 5,00 451 1 0 % 5.00 550 5,00
Undervisning 231 59 0 % 4,64 944 4,64 219 44 0 % 4,65 856 4,65
Helse- og sosialtjenester 525 191 0 % 4,62 2 676 4,62 397 206 0 % 4,61 2 347 4,61
Kulturell virksomhet, idrett og fritidsaktiviteter 579 228 0 % 4,43 3 195 4,43 501 220 0 % 4,41 3 080 4,41
Annen tjenesteyting 629 343 0 % 4,46 6 978 4,46 555 333 0 % 4,46 6 476 4,46
Lønnet arbeid i private husholdninger og annen vareproduksjon og tjenesteyting
i private husholdninger til eget bruk (lokasjonsbasert)
1 251 93 0 % 4,00 22 116 5,00 1 333 109 0 % 4,01 24 262 5,00
Lønnet arbeid i private husholdninger og annen vareproduksjon og tjenesteyting
i private husholdninger til eget bruk (markedsbasert)
1 251 4 161 4,00 22 116 5,00 1 333 4 335 4,01 24 262 5,00
Aktiviteter i internasjonale organisasjoner og organer - - 0 % - - - - - 0 % - - -
Sum bedriftsmarked (lokasjonsbasert) 55 331 327 596 96 % 3,99 470 591 4,30 51 582 297 240 95 % 3,98 415 203 4,37
Sum bedriftsmarked (markedsbasert) 55 331 426 966 3,99 470 591 4,30 51 582 402 018 3,98 415 203 4,37
Sum personmarked (lokasjonsbasert) 98 747 12 942 4 % 3,07 91 402 15 661 5 % 3,08
Sum personmarked (markedsbasert) 98 747 499 886 3,07 91 402 557 624 3,08
Sum finansierte utslipp utlån og leasing (lokasjonsbasert) 154 079 340 538 100 % 3,40 470 591 4,30 142 984 312 901 100 % 3,41 415 203 4,37
Sum finansierte utslipp utlån og leasing (markedsbasert) 154 079 926 852 3,40 470 591 4,30 142 984 959 642 3,41 415 203 4,37
regnskapsdata i Brønnøysundregistrene benyttes om-
setningsbasert beregning (datakvalitet 4). Dersom slike
data mangler, estimeres utslipp basert på utlåns- og
leasingsaldo (datakvalitet 5).
Et begrenset antall kunder har offentlig rapportert
egne klimaregnskap. I slike tilfeller benyttes kundens
utslippsinformasjon kombinert med konsernets ekspo-
nering og kundens regnskapsdata for beregning av
finansierte utslipp.
Utslippstallene for utlåns- og leasingporteføljen må
forstås som estimater heftet med usikkerhet, ettersom
beregningene i hovedsak baseres på bransjesnitt og
ikke kundespesifikke utslippsdata. Dette gir et nyttig
overordnet bilde, men kan medføre både under og
overestimering av faktiske utslipp.
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ Klimaendringer (ESRS E1) 191
Endring og metodeoppdateringer
i 2025
Det er gjennomført flere metodiske endringer i bereg-
ningen av finansierte utslipp fra konsernets utlån og
leasing. Sammenligningstall for 2024 er derfor omar-
beidet i tråd med de oppdaterte metodene. I årsrap-
porten for 2024 ble finansierte utslipp rapportert som
594 515 tonn CO
2
e for Scope 1+2 og 567 637 tonn CO
2
e
for Scope 3 (lokasjonsbasert). De omarbeidede tallene
som rapporteres i årsrapport 2025 er 312 901 tonn CO
2
e
for Scope 1+2 og 415 203 tonn CO
2
e for Scope 3. Dette
tilsvarer en nedgang på henholdsvis 281 614 tonn CO
2
e
for Scope 1+2 og 152 434 tonn CO
2
e for Scope 3.
UTSLIPPSFAKTORER
I 2025 har Konsernet fulgt PCAFs anbefaling om å fase
ut utslippsfaktorene fra Exiobase til fordel for nye
faktorer fra CEDA
35
. Disse vurderes av PCAF å være
mer relevante og presise estimater og kan i motsetning
til Exiobase-faktorene brukes på nasjonalt nivå og på
detaljert bransjenivå. Exiobase sine utslippsfaktorer
kunne for norske banker bare brukes for landgruppen
«advanced economies» og på overordnet bransjenivå.
Endringen vurderes som så vesentlig at utslippstall for
sammenligningsår er rekalkulert med de nye faktorene.
RAPPORTERINGSKATEGORI
Konsernets leasingeksponeringer er også inkludert i
beregningen av finansierte utslipp. I 2024 ble utslipp fra
leasing rapportert i scope 3 kategori 13, og omfattet
kun leasing av motoriserte kjøretøy.
Fra og med 2025 beregnes utslipp fra leasing på
samme måte som for utlån, ved bruk av CEDA utslipps-
faktorer for all leasing i BM-porteføljen. Som følge av
dette rapporteres utslipp fra lån og leasing samlet i
Scope 3 kategori 15.
For å sikre sammenlignbarhet er tallene for 2024 omar-
beidet i tråd med den nye metoden og klassifiseringen.
NY NÆRINGSSTANDARD (SN2025)
I 2025 ble ny versjon av Norsk Standard for nærings-
gruppering tatt i bruk (SN2025). Historikk er omarbeidet
for sammenligningsformål.
Bransjespesifikke
beregningsmetoder
For enkelte bransjer er det utviklet egne, bransjespesi-
fikke beregningsmetoder. Disse presenteres under.
JORDBRUK OG SKOGBRUK
For aktive landbrukskunder estimeres utslipp basert
på aktivitetsdata på kundenivå, herunder antall dyr,
type dyrehold og omfang av ulike arealkategorier.
Aktivitetsdataene kombineres med utslippsfaktorer
fra Platon-rapporten «Klimagassutslipp fra norsk jord-
bruk fordelt på areal, dyr og matproduksjon», slik de er
videreformidlet gjennom Finans Norges veileder for
beregning av finansierte utslipp. Faktorene dekker ut-
slipp som inngår i motpartens Scope 1 og 2. Motpartens
Scope 3 utslipp beregnes ved hjelp av CEDA-faktorer.
AKVAKULTUR
For oppdrettskunder innen lakseoppdrett som driver
med settefisk- og matfiskproduksjon, innhenter konser-
net informasjon om kundenes produksjonsvolum. Disse
volumene danner grunnlaget for beregning av finansi-
erte utslipp i tråd med Finans Norges utslippsveileder.
Metodikken omfatter ikke stamfiskproduksjon, da det
ikke finnes en etablert utslippsberegning for denne
produksjonsformen.
Konsernet har også indirekte eksponering mot oppdretts-
virksomhet gjennom konsernstrukturer der lån er gitt
til et morselskap. I slike tilfeller beregnes utslipp basert
på den oppdrettsaktiviteten som inngår i konsernstruk-
turen, enten aktiviteten ligger hos morselskapet selv
eller i dets datterselskaper.
For øvrige kunder innen akvakultur beregnes finansierte
utslipp ved hjelp av CEDA-faktorer.
EIENDOMSVIRKSOMHET
For næringseiendom, inkludert lån overført til SB1
Næringskreditt, er tilgjengelige bygningsdata førende
for valg av metode. Der informasjon om energimerke
foreligger, klassifiseres beregningen som datakvalitet 3
etter PCAF.
Hvis energimerke mangler, benyttes opplysninger om
bygningstype og bruksareal til å anslå energiforbruk.
Dette multipliseres med lokasjons- og markedsbaserte
utslippsfaktorer for strøm, noe som gir datakvalitet 4
eller 5 avhengig av datatilgangen.
Eiendomsmetodikken benyttes også for borettslag som
rapporteres under næringen «Lønnet arbeid i private
husholdninger og annen vareproduksjon og tjeneste-
yting i private husholdninger til eget bruk».
PERSONMARKED (BOLIGLÅN)
Utslipp fra boliglån, inkludert lån overført til SB1 Bolig-
kreditt, estimeres i hovedsak ved bruk av Simien-
35 Comprehensive Environmental Data Archive
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ Klimaendringer (ESRS E1)192
modellen, levert av Eiendomsverdi AS. Modellen
beregner byggets energibruk basert på boligtype og
tekniske parametere, og multipliserer dette med rele-
vante utslippsfaktorer. Dersom en bolig ikke får bereg-
net utslipp gjennom estimeringsmodellen, anvendes
metodene for Eiendomsvirksomhet beskrevet ovenfor.
Eiendommer som er klassifisert som garasje eller
ubebygd tomt inngår ikke i utslippsberegningen.
3.8.3. Klimagassutslipp i investeringsporteføljen
SpareBank 1 Nord-Norge beregner klimagassutslipp for
sine aksjer og obligasjoner i investeringsporteføljen
(Tabell 3-24). For aksjer og andeler i felleskontrollerte
virksomheter og tilknyttede selskap, samt aksjeposten
i BN Bank, er det gjort selskapsspesifikke vurderinger
for hvorvidt selskapet skal inkluderes eller ekskluderes i
konsernets klimaregnskap (Tabell 3-23).
Utslippstallene for investeringsporteføljen er estimater
og beregningene er avhengige av rapportert informa-
sjon fra de underliggende selskapene. Tallene gir
et godt indikativt bilde av investeringsporteføljens
utslippsnivå, men kan avvike fra faktiske utslipp som
følge av variasjon i datakvalitet og motpartenes
rapporteringspraksis.
Tabell 3-23: Vurdering av felleskontrollerte virksomheter og tilknyttede selskap, samt aksjeposten i BN Bank,
for inkludering i konsernets klimaregnskap
SELSKAP INKLUDERING/EKSKLUDERING I SNNS KLIMAREGNSKAP
SpareBank 1 Gruppen AS
Inkludert. Selskapenes totale klimagassutslipp inkluderes i konsernets Scope 3
kategori 15 basert på SNNs eierandel.
Kredittbanken ASA
SpareBank 1 Forvaltning AS
SB1 Markets AS
BN Bank
SpareBank 1 Utvikling DA Inkludert. Inkluderes indirekte gjennom spend-basert metode for egen drift.
SpareBank 1 Utvikling DA fakturerer konsernet og disse kostnadene inngår i utslipps-
beregningen SNNs Scope 3 kategori 1.
SpareBank 1 Boligkreditt AS Inkludert. Inkluderes gjennom at konsernet beregner utslipp fra overførte lån til
SB1 Boligkreditt.
SpareBank 1 Næringskreditt AS Inkludert. Inkluderes gjennom at konsernet beregner utslipp fra overførte lån til
SB1 Næringskreditt.
SpareBank 1 Bank og Regnskap AS
Ekskludert. Anses uvesentlig
SpareBank 1 Mobilitet Holding AS
SpareBank 1 Gjeldsinformasjon AS
SpareBank 1 Betaling AS
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ Klimaendringer (ESRS E1) 193
Tabell 3-24: Konsernets klimagassutslipp i investeringsporteføljen
INVESTERINGSPORTEFØLJEN
2025 2024
TOTALE
KLIMAGASS-
UTSLIPP
(TCO
2
E)
EIERANDEL
SNN
TOTALE
KLIMAGASS-
UTSLIPP
JUSTERT FOR
EIERANDEL
(TCO
2
E)
TOTALE
KLIMAGASS-
UTSLIPP
(TCO
2
E)
EIERANDEL
SNN
TOTALE
KLIMAGASS-
UTSLIPP
JUSTERT FOR
EIERANDEL
(TCO
2
E)
BN Bank ASA 6 520,1 9,90 % 645,5 8 479,8 9,90 % 839,5
Kredittbanken ASA 6 415,4 13,18 % 845,5 4 879,0 13,18 % 643,1
SB1 Markets AS 4 505,6 14,45 % 651,1 4 189,9 18,06 % 756,7
SpareBank 1 Forvaltning AS (konsern) 7 083 707,2 12,48 % 884 046,7 3 987 893,8 12,08 % 481 737,6
SpareBank 1 Gruppen AS (konsern) 554 949,1 19,50 % 108 215,1 566 849,7 19,50 % 110 535,7
Øvrige verdipapirer
36, 37
32 489,5 945,0
Totale utslipp 1 026 893,3 595 457,5
36 Inkluderer ikke konsernets aksjer i SpareBank 1 Utvikling DA, SpareBank 1 Betaling AS, Sparebank 1 Bank og Regnskap AS, SpareBank 1 Mobilitet og
Holding AS, SpareBank 1 Gjeldsinformasjon AS og ikke-noterte aksjer.
37 På grunn av manglende datatilgjengelighet på rapporteringstidspunktet er 2024-tallene ikke omarbeidet.
Videre følger en nærmere metodebeskrivelse lagt til
grunn for de ulike investeringene.
BN Bank ASA
Selskapet tilbyr boliglån til privatkunder og lån til
næringseiendom for bedriftskunder, primært i
Østlandsområdet. Utslipp i Scope 1, Scope 2 og
oppstrøms Scope 3 er beregnet ved bruk av en
spend-basert metodikk, supplert med primærdata
der dette har vært tilgjengelig. Selskapet har benyttet
veilederen fra Finans Norge i rapportering av Scope 3,
kategori 15.
Kredittbanken ASA
Selskapet spesialiserer seg på usikret forbrukerkreditt
og tilbyr kredittkort, refinansieringslån og forbruk-
slån til privatkunder over hele landet. Kredittbanken
ASA ble etablert i 2025 gjennom sammenslåingen av
kredittselskapene i Eika og SpareBank 1-alliansen. På
grunn av manglende datatilgjengelighet er historiske
utslippstall ikke omarbeidet. Utslipp i Scope 1, Scope 2
og oppstrøms Scope 3 er beregnet ved bruk av en
spend-basert metodikk, supplert med primærdata der
dette har vært tilgjengelig.
SB1 Markets AS
Selskapet tilbyr tjenester innen aksje- og kredittanalyse,
megling av aksjer og obligasjoner, samt corporate
finance tjenester som kapitalinnhenting, fusjoner
og oppkjøp. Utslipp i Scope 1, Scope 2 og oppstrøms
Scope 3 er beregnet ved bruk av en spend-basert
metodikk, supplert med primærdata der dette har
vært tilgjengelig.
SpareBank 1 Forvaltning AS (konsern)
Konsernet omfatter SpareBank 1 Forvaltning AS og Odin
Forvaltning AS, og leverer produkter og tjenester innen
kapitalforvaltning og verdipapirservice til et bredt
spekter av kunder. Utslipp i Scope 1, Scope 2 og
oppstrøms Scope 3 er beregnet ved bruk av en
spend-basert metodikk, supplert med primærdata der
dette har vært tilgjengelig.
Konsernets nedstrømsutslipp inkluderer fondsinves-
teringer og direkteinvesteringer, i all hovedsak gjort
på vegne av selskapet kunder med kundens midler.
Ved estimering av utslipp fra disse porteføljene er det
benyttet to dataleverandører: Datia og Morningstar
Sustainalytics. Estimatene innebærer betydelig usikker-
het, og økningen i utslipp fra 2024 vurderes i hovedsak
å skyldes metodiske endringer samt vekst.
Konsernet har inkludert motpartenes Scope 1-, Scope 2-
og Scope 3-utslipp i sitt Scope 3, kategori 15. Dette avviker
fra SpareBank 1 Nord-Norges øvrige rapportering knyttet
til klimagassutslipp i kunde- og investeringsporteføljen.
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ Klimaendringer (ESRS E1)194
SpareBank 1 Gruppen AS (konsern)
Konsernet omfatter SpareBank 1 Gruppen AS, Fremtind
Forsikring AS, SpareBank 1 Forsikring AS, Kredinor AS,
SpareBank 1 Factoring AS og SpareBank 1 Spleis AS. Kon-
sernet tilbyr et bredt spekter av tjenester innen skade-
og personforsikring, pensjon, factoring og inkasso til
kunder over hele Norge.
Utslipp i Scope 1, Scope 2 og oppstrøms Scope 3 er
beregnet ved bruk av en spend-basert tilnærming,
supplert med primærdata hvor tilgjengelig. Ved beregn-
ing av nedstrømsutslipp fra forsikrings- og pensjons-
virksomheten er PCAF-rammeverket lagt til grunn.
Konsernet har inkludert motpartenes Scope 1- og
Scope 2-utslipp i sitt Scope 3, kategori 15. For Spare-
Bank 1 Forsikring AS ble også motpartenes Scope 3
inkludert i 2024. Historikk er omarbeidet for å sikre
sammenlignbarhet.
Øvrige verdipapirer
Inkluderer klimagassutslipp fra obligasjoner og øvrige
børsnoterte aksjer. Klimagassutslipp fra disse investerin-
gene (Tabell 3-25) er beregnet i henhold til PCAF-stand-
arden basert på aktivaklassene: «Listed equity and corp-
orate bonds», «Sovereign debt» og «Sub-sovereign
debt». Hvorav de siste to er beregnet iht. landenes
utslipp fordelt på BNP justert iht. kjøpekraft. Konsernet
har benyttet seg av siste tilgjengelige informasjon om
motpartens klimagassutslipp, i hovedsak er dette hentet
fra Bloomberg.
I 2024 ble det kun rapportert klimagassutslipp fra obli-
gasjoner. På grunn av manglende datatilgjengelighet på
rapporteringstidspunktet har konsernet benyttet § 85 i
ESRS 1 og valgt å ikke omarbeide 2024-tallene. Tallene
for 2024 og 2025 er derfor ikke fullt ut sammenlignbare.
Tabell 3-25: Klimagassutslipp tilknyttet øvrige verdipapirer
2025 2024
BELØP
(MNOK)
SCOPE 1+2 SCOPE 3
BELØP
(MNOK)
SCOPE 1+2 SCOPE 3
FINANSIERTE
UTSLIPP
SCOPE 1+2
(TCO
2
E)
VEKTET
DATA-
KVALITET
FINANSIERTE
UTSLIPP
SCOPE 3
(TCO
2
E)
VEKTET
DATA-
KVALITET
FINANSIERTE
UTSLIPP
SCOPE 1+2
(TCO
2
E)
VEKTET
DATA-
KVALITET
FINANSIERTE
UTSLIPP
SCOPE 3
(TCO
2
E)
VEKTET
DATA-
KVALITET
18 932 32 490 3,32 23 847 3,32 11 218 945 3,43 2 620 3,43
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ Klimaendringer (ESRS E1) 195
4. Biodiversitet og
økosystemer
SpareBank 1 Nord-Norge er lokalisert i et markedsområde med rike naturressurser
som bidrar til verdiskaping i og for landsdelen. Dette kapittelet beskriver hvordan
konsernet håndterer vesentlige påvirkninger, risikoer og muligheter (IROer)
tilknyttet biodiversitet og økosystemer, med utgangspunkt i rapporterings-
standarden ESRS E4 – Biodiversitet og økosystemer.
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ Biodiversitet og økosystemer (ESRS E4)196
4.1. Vesentlige IRO og kobling mot
strategi og forretningsmodell
I forbindelse med konsernets arbeid med dobbel ves-
entlighetsanalyse i 2025 ble det identifisert flere typer
IROer
1
knyttet til biodiversitet og økosystemer. Dette
både med tanke på hvilken påvirkning et finanskonsern
har på natur og naturmangfold, og hvordan endringer i
naturmangfold kan påvirke konsernet finansielt gjennom
eksponering mot naturrisiko. Videre ble det også gjort
vurdering av hvordan rammebetingelser som Natur-
avtalen og regjeringens mål om vern av 30 prosent av
Norges naturarealer innen 2030 vil kunne påvirke bank
og næringsliv. Påvirkningen «Naturnedbygging og
svekkelse av økosystem» ble første gang i 2024 scoret
som vesentlig for konsernet. Den samme påvirkningen
ble vurdert som vesentlig i 2025 (Tabell 4-1). Det ble
i 2025 ikke identifisert vesentlige finansielle effekter
av muligheter eller risikoer knyttet biodiversitet og
naturnedbygging. Denne vurderingen kan endre seg
over tid, etter hvert som mer data om kundenes
eksponering og risikoer avdekkes.
Tabell 4-1: Konsernets vesentlige IRO tilknyttet biodiversitet og økosystemer med tilhørende
tidshorisont og verdikjedeplassering
VESENTLIGE PÅVIRKNINGER, RISIKOER
OG MULIGHETER KATEGORI
TIDSHORISONT PLASS I VERDIKJEDEN
KORT
MELLOM-
LANG LANG OPPSTRØMS EGEN DRIFT NEDSTRØMS
Naturnedbygging og svekkelse
av økosystemer
Negativ
påvirkning
● ● ● ●
Konsernet erkjenner at også egne lokaler kan ha nega-
tiv påvirkning på for eksempel dyre- og fugleliv. Det er
likevel ikke identifisert at konsernet har lokasjoner på
områder med sårbart biologisk mangfold eller en drift
som påvirker truede arter i vesentlig grad. Dette med
utgangspunkt i at alle 15 lokasjoner konsernet bruker
i sin drift er lokalisert på allerede utbygget grunn i by
eller tettbebygde strøk.
Naturnedbygging og svekkelse av økosystemer
Den negative påvirkningen «Naturnedbygging og
svekkelse av økosystemer» er knyttet til konsernets
utlånsvirksomhet, som er kjernen i konsernets forret-
ningsmodell. Gjennom finansiering av prosjekter som
medfører inngrep i naturen kan konsernet bidra til
tap av naturmangfold og forringelse av økosystem-
tjenester. Prosjekter dette gjelder er eksempelvis nye
oppdrettsanlegg, utbygging av jordbruksarealer, nye
leilighetskomplekser og hyttefelt, utvidelse av havne-
områder eller nye næringsbygg.
1 Forkortelsen IRO står for impact, risks og opportunities og benyttes videre i kapittelet for å betegne vesentlige påvirkninger, risikoer
og muligheter.
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ Biodiversitet og økosystemer (ESRS E4) 197
Konsernet erkjenner at «Naturnedbygging og svekkelse
av økosystemer» knytter seg til arealbruksendringer
som i ytterste konsekvens kan føre til landforringelse
2
,
jordforsegling
3
og ørkenspredning
4
.
Både konsernets forretnings- og risikostrategi har gjort
tilpasninger for å innlemme «Naturnedbygging og svek-
kelse av økosystem». Forretningsstrategien har de siste
to årene hatt satsingsområdet «bærekraftig vekst», som
peker på konsernets vekststrategi innenfor bærekraf-
tige aktiviteter, blant annet definert i grønt finans-
rammeverk. Herunder stilles det krav til at kundenes
ESG-score, inkludert score om naturnedbygging, er god
nok til at det kan kvalifiseres som en bærekraftig aktiv-
itet i forhold til gitte terskler i grønt finansrammeverk.
Kvalifisering følges opp av konsernets ESG-komite. For
nærmere informasjon om forretningsmodell og forret-
ningsstrategi, se kapittel 1.7.
Konsernets risikostrategi har også etablert måltall på
konsernets bruk av ESG-modulen i finansieringsprosessen.
Dette bidrar til å kontrollere og overvåke at risikoer
knyttet til naturnedbygging inngår i dialogen med
kunden, og at styret har overoppsyn med statusen på
dette. Som en respons på påvirkningen har konsernet
justert Kredittpolicy for Bedriftsmarkedet, gjeldende for
2025. Endringen innebærer at naturpåvirkning i større
grad integreres i kredittvurderinger og beslutnings-
prosesser. Policyjusteringen forventes å ha konsekven-
ser for flere deler av verdikjeden. For nærmere beskriv-
else, se Kredittpolicy for bedriftsmarked i 4.2. Styrende
dokumenter.
4.1.1. Konsernets robusthet tilknyttet biodiversitet
og økosystemer
Konsernet har startet å gjennomføre robusthetsanalyser
i tråd med kravene i ESRS E4, og vil tilstrebe å utvikle
scenarioer for stresstesting relatert til biodiversitet og
økosystemer i kommende SREP-prosesser (vurdering av
samlet kapitalbehov og tilsynsmessig oppfølging). Kon-
sernet erkjenner at det er svært stor usikkerhet knyttet
til kvantifisering av nåværende og fremtidig naturrisiko,
og har derfor også kvalitative analyser for å sørge for
at konsernets forretningsmodell er robust. Risikoen
er særlig gjeldende for konsernets forretningsmodell
på grunn av lokalisering i Nord-Norge, et område som
baserer sin verdiskaping sterkt på naturressurser. For å
styrke konsernets robusthet er det nødvendig å forstå
mer om hvordan naturødeleggelser og skade på øko-
systemer kan påvirke kundenes evne til å skape verdi
over tid.
Det er derfor påbegynt kartlegging av økosystemer
og biodiversitet i Nord-Norge i analyser som utvikles.
Dette for å få en bedre oversikt blant annet over hvor
utsatt det nordnorske biomangfoldet er i dag, både i
landbaserte og marine miljøer. Analyser viser at kyst-
linjen er mest utsatt for naturforringelse, og at for-
søpling, utslipp fra havnæringen og mulig overfiske
er blant de største truslene mot den marine biodiversi-
teten og de ulike økosystemene. Tiltakene i Natur-
avtalen, med nasjonale mål om vern av 30 prosent av
naturareal, er utviklet for å bidra til å bevare det rike
naturmangfoldet. Dette vil kunne endre rammebetingel-
ser for de som er avhengige av naturressurser og areal-
inngrep i sin verdiskaping. Konsernet begynte i 2025
å kartlegge regjeringens nye handlingsplan for natur,
som var en del av oppfølgingen av naturavtalen. Her
presenteres blant annet mulige konsekvenser for fiskeri,
havbruk, turisme, urfolks rettigheter og lokal forvaltning.
SpareBank 1 Nord-Norge må tilpasse forretningen
og styrende dokumenter for å ivareta Naturavtalen.
Konsernet kartlegger naturrisikoen i utlånsporteføljen
blant annet ved å benytte ESG-modulen ved kredittinn-
vilgelse. Tap av biologisk mangfold og degradering av
økosystemer er derfor noe som systematisk må inklu-
deres i kundedialogen og i risikovurderinger som gjen-
nomføres. Dette både for å sikre at kunden er bevisst
på tematikken, samt for å redusere risikoen for både
kunde og konsernet. Gjennom screening av kunders
ESG-risiko fremskaffes noe informasjon om naturned-
bygging. Etter hvert som det innhentes mer kundedata
2 Forringelse av økosystemer på land.
3 Å dekke jorden på en måte som gjør den ugjennomtrengelig (for eksempel en vei).
4 Forringelse av land i tørre, halvtørre og mindre fuktige områder som følge av ulike faktorer, herunder klimavariasjoner og menneskelige
aktiviteter. Ørkenspredning omfatter ikke naturlig utvidelse av eksisterende ørkener.
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ Biodiversitet og økosystemer (ESRS E4)198
om disse forholdene vil analyser kunne bli mer presise
og brukes til kapitalplanlegging, kundeoppfølging
og rapportering.
I forbindelse med SREP-prosessen i 2025 ble havbruks-
porteføljen stresstestet for endring i produksjons-
områdene i Nord-Norge. Økte produksjonsvolum over
tid i Nord-Norge, kombinert med at kysten opplever
marine hetebølger hyppigere nå enn tidligere, vil
kunne få store konsekvenser for det marine økosys-
temet
5
. Et tenkt scenario ble etablert, hvor sjøbasert
oppdrettsnæring i Nord-Norge blir satt ut av spill for en
lengre periode. Dette som følge av hetebølger og økt
forekomst av lakselus, som igjen fører til produksjons-
stans på oppdrettsanleggene. De finansielle effektene
av scenarioet indikerer en dobling av de resultatførte
årlige forventede totale utlånstapene for konsernet de
nærmeste 5 årene. Selv om de økte tapene er betyde-
lige, vil scenarioet ikke isolert sett utfordre konsernets
robusthet vesentlig i en normalkonjunktur. Det kan
tenkes at dersom hendelsen inntreffer i en allerede
stresset makrosituasjon, vil de observerte effektene av
scenarioet bli forsterket ytterligere. Et slikt vedvaren-
de og alvorlig scenario for havbruksnæringen vil dog
med svært lav sannsynlighet materialisere seg i verken
en normal- eller lavkonjunktur i de kommende årene.
Scenarioet underbygger imidlertid viktigheten av at
konsernet aktivt må arbeide med å omstille bransjen og
generelt intensivere SpareBank 1 Nord-Norges innsats
på bærekraftsområdet for å kunne oppnå et null-
utslippssamfunn i fremtiden.
4.2. Styrende dokumenter
Den negative påvirkningen «Naturnedbygging og svek-
kelse av økosystem» er integrert i konsernets styrende
dokumenter gjennom Kredittpolicy for bedriftsmarked
og Policy for kredittfullmakter og bevilgning.
Konsernet har ikke styringsdokumenter relatert til
beskyttelse av biologisk mangfold og økosystemer
tilknyttet egen drift. Dette med bakgrunn i at det ikke er
identifisert at konsernet har lokasjoner på områder med
sårbart biologisk mangfold eller en drift som påvirker
truede arter i vesentlig grad. Konsernet har heller ikke
egne styringsdokumenter relatert til sporbarhet av
produkter og påvirkning på biologisk mangfold eller
forvalting av økosystemer, da det anses som mindre
relevant for finansbransjen. Det vises for øvrig til konser-
nets arbeid med sosiale rettigheter i kapittel 6 Berørte
lokalsamfunn, samt interessentdialog i kapittel 1.8.
Kredittpolicy for bedriftsmarked
Kredittpolicyen krever at byggelån som overstiger et
fastsatt, høyt terskelnivå og der byggetillatelsen er
omstridt på grunn av risiko for nedbygging av natur-
mangfold, skal behandles i konsernets styre. Konsernet
vurderer risiko knyttet til naturmangfold som del av
kredittprosessen, med fokus på arealinngrep, regis-
trerte naturverdier og eventuell konfliktinformasjon
i åpne kilder. Ved prosjekter som har gjennomgått
offentlig regulering, konsekvensutredning eller fått
nødvendige tillatelser, legges disse vedtakene til grunn
som et minimumsnivå. Konsernet har ikke mandat til å
overprøve myndighetenes faglige vurderinger, men
gjør en selvstendig risikovurdering innenfor rammen av
hva som forventes av en finansinstitusjon. Utviklingen
følges opp i relevante saker og tilgjengelig informasjon
anvendes for å sikre oppdatert og forsvarlig beslut-
ningsgrunnlag.
Policykravet gjelder derfor særlig prosjekter der
byggetillatelsen ikke er rettskraftig, eksempelvis fordi
klagefristen ikke er utløpt, eller fordi det foreligger inn-
sigelser eller klager til behandling hos kommunen eller
statsforvalteren. Policyen presiserer at prosjekter som
kan påvirke naturmangfold eller innebære arealkonflik-
ter kan medføre at byggetillatelsen senere anses som
ugyldig. Banken vurderer derfor risikoen knyttet til slike
forhold særskilt, og løfter beslutningen til styret.
Videre stiller Kredittpolicyen krav om at ESG-modulen
skal benyttes ved alle nye kundeengasjementer, eller
ved økning av eksisterende, hvor totalengasjementet
overstiger 5 MNOK. ESG-modulen er en modell som
brukes i kredittinnvilgelsen, og den inkluderer bransje-
tilpassede spørsmål relatert til flere ESG-forhold.
5 Kunnskapsbanken: Slik vil økt havtemperatur påvirke sjømatnæringen - Kunnskapsbanken
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ Biodiversitet og økosystemer (ESRS E4) 199
Kundenes svar på hvordan de forholder seg til blant
annet naturnedbygging og biologisk mangfold vil på-
virke den samlede scoren på kundeengasjementet.
Andre områder som adresseres i Kredittpolicy for
Bedriftsmarked:
• Landbruk: Gårdsbruket forventes å være sertifisert
i henhold til kvalitetssikringssystemet i landbruket
(KSL) og KSL-rapporten bør innhentes. KSL er land-
brukets felles kvalitetssystem, er anerkjent av Mattil-
synet som nasjonal bransjestandard og bygger på at
produksjonen skal skje på en miljøvennlig måte.
• Avskoging: Konsernet finansierer ikke selskaper som
benytter tømmer fra aktører som driver med ulov-
lig tømmerhogst, salg av ulovlig hogd tømmer eller
avskoging, og/eller som ødelegger tropiske regn-
skoger, fjerner primærskog eller fredede skoger.
• Havbruk og fiskeri: I forbindelse med screening i
ESG-modulen kartlegges kundens kjennskap til natur-
risiko og næringens påvirkning på økosystemer.
Policyen omfatter all kredittgivning i banken, inkludert
lån, kreditter og garantier til bedriftsmarkedet. Inter-
essenter som berøres av policyen er derfor alle ansatte
som jobber med kredittgivning i banken, som ledere,
rådgivere og medlemmer av kredittkomiteer, samt alle
bedriftskunder som søker kreditt. Styret berøres også
av policyen for kredittsaker som skal styrebehandles.
Policyen besluttes av styret, og det er konserndirektør
bedriftsmarked som er øverste ansvarlig for gjennom-
føringen av policyen.
Policy for kredittfullmakter
og bevilgning
Policyen beskriver prinsipper for delegering av beslut-
ningsmyndighet i SpareBank 1 Nord-Norge, og gjelder
alle ansatte med kredittfullmakt. Policyen er relevant for
naturnedbygging og svekkelse av økosystem fordi den
krever at alle kredittsaker med svak score fra ESG-mod-
ulen – hvor blant annet negativ påvirkning på natur og
biologisk mangfold inngår i vurderingen – skal behan-
dles på høyere fullmaktsnivå enn ordinære saker. Dette
innebærer at dersom et kundeengasjement scorer lavt
på naturrisiko i ESG-modulen, kan det bidra til en samlet
svak ESG-score og dermed utløse krav om behandling
på høyere nivå.
Styret har det overordnede ansvaret, mens konsern-
sjefen har ansvar for videre delegering. Overvåking
skjer gjennom rapportering og bankens saksbe-
handlingssystem.
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ Biodiversitet og økosystemer (ESRS E4)200
4.3. Tiltak for håndtering av vesentlige
IROer tilknyttet biodiversitet og
økosystemer
For SpareBank 1 Nord-Norge er Biodiversitet og økosys-
temer et relativt nytt vesentlig tema. Antall tiltak knyttet
til den vesentlige IROen «Naturnedbygging og svekkelse
av økosystemer» er dermed begrenset, se tabell 4-2.
Videre følger en beskrivelse av tiltakene relatert til
IROen for 2025.
Tabell 4-2: Konsernets tiltak for håndtering av vesentlige IRO tilknyttet biodiversitet og økosystemer
TILTAK OG OMFANG
RESULTAT (OPPNÅDD/FOR-
VENTET)
TIDSHORISONT FOR
FULLFØRING KONTROLL AV EFFEKT ALLOKERTE RESSURSER
Kredittpolicy BM stiller
skjerpede krav til kunder
vedrørende
naturnedbygging.
Gjelder for byggelån
som oversiger et fast
terskelnivå, der bygge-
tillatelsen er omstridt på
grunn av mulig nedbyg-
ging av naturmangfold.
Skal sikre at banken i
større grad hensyntar
naturverdier og negativ
påvirkning på økosys-
tem. Gjelder for ansatte
med kredittfullmakt,
bedriftsmarkedskunden
og styret.
Tiltaket skal bidra til økt
kontroll og ansvarlighet i
finansieringen av bygge-
prosjekter med poten-
siell negativ naturpå-
virkning. Konsernet kan
i enkelte tilfeller velge å
avstå fra finansiering av
prosjekter med betyde-
lig naturpåvirkning.
Startet i 2025
og vil følges
opp i 2026
Kontroll gjennomført
i 2026 viser ingen
pågående eller om-
stridte byggetillatel-
ser knyttet til natur-
mangfold. Ett prosjekt
hadde tidligere en
naturrelatert innsigelse
som senere ble avklart
av myndighetene, mens
øvrige prosjekter har
gyldige, uomstridte
planvedtak. Ingen av
sakene faller derfor inn
under policykravet om
at byggelån over terskel-
verdi må løftes til styre-
behandling på grunn av
risiko for nedbygging av
naturmangfold.
Bedriftsmarked har én
ESG-koordinator. Det
jobbes med kom-
petanseheving for alle
rådgivere, i regi av kred-
ittavdelingen. Her vil det
blant annet være fokus
på reguleringsprosess-
er, byggetillatelser og
risikovurdering knyttet til
naturnedbygging.
Kartlegging av kundens
naturpåvirkning i
kredittvurdering. Dette
gjennom ESG-modul
gjeldende for alle
låneengasjement >5
MNOK. Dette inkluderer
spørsmål relatert til
naturpåvirkning, som for
eksempel hensyn til myr,
sårbar natur, avskoging,
fiskeslam og kjennskap
til naturrisiko.
Kundens besvarelser
vedr. naturpåvirkning
spiller inn i samlet
score fra ESG-modulen.
Beslutning om kredittinn-
vilgelse løftes på høyere
nivå ved lav score. Det
er i tillegg forventet at å
stille disse spørsmålene
i kundedialogen vil øke
kundenes bevissthet på
naturpåvirkning.
Startet i 2025
og vil følges
opp i 2026
Første- og andre linje
har løpende kontrollru-
tiner for etterlevelse av
policy og kreditt-
faglige anbefalinger for
naturpåvirkning.
Bedriftsmarked har én
ESG-koordinator. Det
jobbes med kom-
petanseheving for alle
rådgivere, i regi av
kredittavdelingen
Konsernet har foreløpig ingen prosedyrer for kom-
pensasjon for tap av biologisk mangfold eller støtte til
naturbaserte løsninger. Konsernet vil i løpet av 2026 ut-
forske nye tiltak for å minimere, og i noen tilfeller unngå
den negative naturpåvirkningen.
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ Biodiversitet og økosystemer (ESRS E4) 201
4.4. Mål og indikatorer
Konsernet har ingen mål eller indikatorer for å vurdere
framgang tilknyttet «Naturnedbygging og svekkelse
av økosystem» i tråd med MDR-T kravene i ESRS 2. På
grunn av manglende data om tematikken, har prioritet
i år vært å innføre tiltak i kredittpolicy og screening
av kunder. Det vil vurderes å sette konkrete mål på et
senere tidspunkt. Det kontrolleres likevel at tiltakene har
ønsket effekt, som beskrevet i 4.3. Tiltak.
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ Biodiversitet og økosystemer (ESRS E4)202
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Miljøinformasjon ▶ Biodiversitet og økosystemer (ESRS E4) 203
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Sosiale forhold204
Sosiale forhold
5. Egne ansatte
6. Berørte lokalsamfunn
7. Forbrukere og sluttbrukere
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Sosiale forhold 205
5. Egne ansatte
SpareBank 1 Nord-Norges ansatte er en avgjørende innsatsfaktor for konsernet.
Ansattes engasjement og opplevelse av inkludering på arbeidsplassen er
et avgjørende grunnlag for konsernets evne til å skape verdi over tid. Dette
kapittelet beskriver hvordan konsernet jobber med å redusere risiko og
minimere den negative påvirkningen på egne ansatte, med utgangspunkt i
rapporteringsstandarden ESRS S1 – Egne ansatte.
Enhetsspesifikk rapportering
Dette kapittelet inneholder enhetsspesifikk rapportering. Bakgrunnen for dette er at til
tross for at sykefravær og overtidsbruk kan knyttes til temalisten i ESRS 1 AR 16, vurderes de
tilhørende rapporteringskravene S1-14 Health and safety metrics og S1-15 Work-life balance
metrics som ikke relevante. Det rapporteres derfor på egne indikatorer ved bruk av kravene
i ESRS 1 vedlegg AR 1-5.
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Sosiale forhold ▶ Egne ansatte (ESRS S1)206
5.1. Vesentlige IROer og kobling mot
strategi og forretningsmodell
Tabell 5-1 viser de IROene
1
konsernet har identifisert som vesentlige
tilknyttet egne ansatte i sin doble vesentlighetsanalyse. Videre følger
en beskrivelse av de enkelte IROene.
Tabell 5-1: Konsernets vesentlige IROer tilknyttet egne ansatte med tilhørende tidshorisont
og verdikjedeplassering
VESENTLIGE PÅVIRKNINGER, RISIKOER
OG MULIGHETER KATEGORI
TIDSHORISONT PLASS I VERDIKJEDEN
KORT
MELLOM-
LANG LANG OPPSTRØMS EGEN DRIFT NEDSTRØMS
Mangfold og inkludering Negativ
påvirkning
● ● ●
Likestilling og likelønn Negativ
påvirkning
● ● ●
Sykefravær og overtidsbruk Risiko
● ● ● ●
Mangel på ESG-kompetanse Risiko
● ● ● ●
5.1.1. Vesentlige påvirkninger
Konsernet har en rekke påvirkningsmuligheter på
konsernets ansatte. Gjennom flere etablerte systemer
jobber konsernet med å forhindre at vesentlig negativ
påvirkning oppstår.
Dette blant annet gjennom:
• Tett samarbeid og etablerte samarbeidsfora
med fagforeninger
• Gjennomføre årlig risiko og vesentlighetsvurderinger
• Etablerte styringsdokumenter for arbeidsmiljø,
arbeidstid, mangfold, likelønn, kompetanse og tariff
• overvåke og reagere på klager, avvik og varsling
HR-avdelingen har ansvar for at prosessene gjennom-
føres og overføres til ledere der det er aktuelt. Vesent-
lig påvirkning som det rapporteres om i dette kapittelet
omhandler konsernets egne ansatte, og gjelder ikke for
selvstendig næringsdrivende eller personer som enga-
sjert gjennom tredjepartsforetak. Konsernet er forplik-
tet til å sikre at alle ansatte arbeider under forhold som
er i samsvar med gjeldende lover og forskrifter.
For sårbare grupper eller ansatte med særskilte behov
er det etablert flere ordninger. Dette er blant annet
forankret i SNN-koden (etiske retningslinjer) og i gjel-
dende rekrutteringspolicy. Gjennom lovpålagt aktivitets-
og redegjørelsesplikt (ARP) belyses det ytterligere om
arbeidet med likestilling og mangfold i SpareBank 1
Nord-Norge.
1 Forkortelsen IRO står for impact, risks og opportunities og benyttes videre i kapittelet for å betegne vesentlige påvirkninger,
risikoer og muligheter.
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Sosiale forhold ▶ Egne ansatte (ESRS S1) 207
Mangfold og inkludering
I vesentlighetsanalysen er mangfold og inkludering
identifisert som en IRO som kan ha negativ påvirkning
på ansatte. Dette grunnes i at en diskriminering er et
område som i seg selv utgjør en iboende risiko som kan
føre til urettferdig behandling, begrensede utviklings-
muligheter, lavere trivsel og redusert engasjement blant
enkelte grupper av ansatte. Slik negativ påvirkning kan
særlig berøre grupper som kvinner, yngre og eldre
medarbeidere, ansatte med minoritetsbakgrunn eller
ansatte med nedsatt funksjonsevne.
Konsernets forretningsstrategi bygger på prinsippet
om felles verdiskaping for kunder, ansatte og samfunnet.
Et arbeidsmiljø som oppleves som ikke-inkluderende
kan undergrave dette prinsippet og medføre lavere
trivsel, svakere samarbeid og økt risiko for at enkelte
grupper utestenges fra deltakelse eller utvikling. Mang-
fold og inkludering er derfor forankret i strategien
gjennom målet «Engasjerte ansatte i en inkluderende
organisasjon», som understreker at området er en strat-
egisk prioritet – ikke kun et regulatorisk rapporterings-
krav. For å forebygge og redusere identifisert negativ
påvirkning er konsernet i gang med tiltak. Se tabell 5-5.
Likestilling og likelønn
Likestilling og likelønn er integrert i konsernets strategi
og forretningsmodell som en sentral faktor for lang-
siktig verdiskaping og bærekraftig utvikling. Temaet
er identifisert som en potensiell negativ påvirkning på
egne ansatte dersom det oppstår uforklarte lønnsfor-
skjeller for arbeid av lik verdi, svakere lønnsutvikling
under/etter permisjon og karrierebyggende oppgaver.
Slike avvik kan skyldes historiske lønnsnivåer, ubevisste
bias i vurderings- og rekrutteringsprosesser, sammen-
setningen i nøkkelstillinger samt ulike arbeidstidsmøn-
stre (heltid/deltid). Gjennom mål for kjønnsbalanse og
rettferdig lønnsutvikling, samt årlige lønnsprosesser
og rekrutteringstiltak, tilrettelegger konsernet for at
alle ansatte skal få like muligheter uavhengig av kjønn.
Dette bidrar til å styrke kompetanse, medarbeider-
opplevelse og konsernets evne til å levere på strateg-
iske mål. Arbeidet med likestilling og likelønn er dermed
en integrert del av konsernets forretningsmessige
prioriteringer og kultur.
5.1.2. Vesentlige risikoer
Sykefravær og overtidsbruk
Økt sykefravær kan utgjøre en risiko for mangel på
arbeidskapasitet, bidra til ineffektivitet eller øke
arbeidsbelastning og overtidsbruken til kollegaer,
som ytterligere kan forhøye sykefraværet. Dette kan
medføre økte kostnader for konsernet og påvirke
konsernets evne til å skape verdi. Sykefraværet i kon-
sernet har økt fra fra 2,8 % i 2016 til over 5 % i dag, og
primært er det langtidsfraværet som er økende. IROen
er derfor identifisert som en risiko i dobbel vesent-
lighet, og temaet er videre strategisk forankret direkte
i Risikostrategien under operasjonell risiko, med mål
om å redusere fraværet i tråd med finansbransjen for
øvrig. IROen inngår også indirekte i forretningsstrate-
gien, gjennom målsetningen om engasjerte ansatte i
en inkluderende organisasjon.
Overtidsbruk kan utgjøre en risiko for konsernet på
flere områder. Høy grad av overtid er ofte en indikator
på manglende menneskelige ressurser, eller periodevis
for høyt arbeidstrykk. Dette medfører økt arbeids-
belastning, som igjen kan resultere i et forhøyet syke-
fravær eller økt turnover.
HR-støtte innen sykefravær og overtid gis som en del
av førstelinjestøtte til lederne. Enheter som har forhøyet
sykefravær eller overtid får i tillegg bistand på et mer
overordnet nivå for å undersøke mer strukturelle tiltak.
Sykefravær og overtid er også en del av handlings-
planen for Helse miljø, sikkerhet (HMS) / inkluderende
arbeidsliv (IA) og de faste HMS-aktiviteter. Det rapport-
eres jevnlig på status og resultat av arbeidet til Felles-
utvalget (FU).
Mangel på ESG-kompetanse
ESG som fagområde i finansbransjen er i rask utvikling
og gir konsernet muligheter til å styrke sin posisjon,
men også risikoer hvis fagmiljøer ikke har tilstrekkelig
med kompetanse til å utføre sine oppgaver. ESG-
kompetanse er en viktig faktor for å gjøre kreditt-
vurderinger, ansvarlige beslutninger og for å unngå
grønnvasking. Kompetanse på omstilling er også en
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Sosiale forhold ▶ Egne ansatte (ESRS S1)208
viktig driver for å nå målene i omstillingsplanen, og for
at konsernet skal arbeide i tråd med retningslinjer fra
EBA GL. Årlig gjennomføres det undersøkelse av om
alle fagavdelinger har tilstrekkelig kompetanse for å
gjennomføre sine oppgaver, som en del av internkon-
trollen. Funn fra undersøkelsen i 2024 viser at konsernet
må iverksette flere tiltak for å heve kompetansen på
ESG og på den måten sikre at fagmiljøene kan gjennom-
føre ESG-mål satt i risiko- og forretningsstrategi på en
tilstrekkelig måte. Se kapittel 5.5 for mer informasjon om
tiltak og incentivordninger som er iverksatt for å styrke
ESG-kompetansen i konsernet.
5.2. Styrende dokumenter
Konsernets styrende dokumenter som er på plass for å
håndtere de vesentlige IROene tilknyttet egne ansatte
er illustrert med IRO-kobling i Tabell 5-2. Videre følger
beskrivelser av de styrende dokumentene, og særskilt
informasjon som omhandler arbeidstaker- og menneske-
rettighetsforpliktelser.
Tabell 5-2:Koblingen mellom styrende dokumenter og hvilken vesentlig IRO de håndterer
STYRENDE DOKUMENTER
KOBLING TIL VESENTLIG IROER
MANGFOLD OG
INKLUDERING
LIKESTILLING OG
LIKELØNN
MANGEL PÅ
ESG-KOMPETANSE
SYKEFRAVÆR OG
OVERTIDSBRUK
Policy for mangfold i styret
●
Forretningsstrategien
● ●
Policy for godtgjørelser
●
Policy for bærekraft
●
Policy for rekruttering
● ●
Standard for arbeidstid
●
Risikostrategien
● ●
Policy for kompetanse
●
Standard for systematisk HMS-arbeid i SNN
●
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Sosiale forhold ▶ Egne ansatte (ESRS S1) 209
Arbeidsmiljøloven pålegger konsernet som arbeids-
giver krav om systematisk HMS-arbeid. Dette er derfor
nedfelt i en standard for systematisk HMS-arbeid i
SNN. Her fremkommer HMS-mål, roller og ansvar for
HMS, handlingsplan (IA-og HMS-plan), sikkerhetspolitikk
(sikkerhetsrutiner) og miljøprofil. I IA- og HMS plan (2024–
2025) er det samtidig nedfelt et tiltak om å videreutvikle
samarbeid med opplæringsetater gjennom mottak av
ansatte på arbeidstrening og språkpraksis i konsernet.
Risikostrategi
Konsernets risikostrategi adresserer sykefravær og
kjønnsbalanse ved å ha definerte måltall på henholds-
vis operasjonell risiko og ESG-risiko for oppfølging
av dette. Dette innebærer kvartalsvis rapportering til
Styret. Se nærmere om måltall i kapittel 5.6. For mer
informasjon om Risikostrategien, se beskrivelsen i 3.2.
Styrende dokumenter.
Forretningsstrategi
IROene beskrevet i dette kapittelet er koblet til forret-
ningsstrategiens strategiske mål som heter: «Vi skal
ha engasjerte ansatte i en inkluderende organisasjon».
Konsernet skal med dette legge tilrette for ansattes
trivsel og inkludering på arbeidsplassen. IROen «Man-
gel på ESG-kompetanse» er også knyttet til Forret-
ningsstrategiens satsingsområde «Bærekraftig vekst».
For informasjon om konsernets forretningsstrategi,
se nærmere beskrivelse i kapittel 1.7.
Policy for mangfold i styret
Formålet med policyen er å sikre et inkluderende og
mangfoldig styre med bred kompetanse, erfaring
og representasjon. Policyen relateres til SNN-koden
og «instruks for Representantskapets Valgkomité».
Overvåkning skjer gjennom årlig evaluering av styrets
sammensetning, rapportering i årsrapport og revisjon
hvert tredje år.
Policyen er vedtatt av, og gjelder for styret i SpareBank
1 Nord-Norge og valgkomitéen, som har ansvar for å
sikre sammensetning og mangfold.
Policyen tar utgangspunkt i og forplikter seg til å res-
pektere følgende eksterne standarder og regelverk:
• Allmennaksjeloven § 6-11 a (kjønnssammensetning
i styret)
• ESMA/EBA-retningslinjer om egnethetsvurdering
Policyen er tilgjengelig på interne nettsider.
Policy for godtgjørelser
Formål er å fastsette og beskrive konsernets godt-
gjørelser, samt oppfølging av disse. Konsernets policy
for godtgjørelser har særskilte regler for ledende
ansatte og andre ansatte med vesentlig innvirkning
på foretakets risikoprofil m.fl. Policyen skal bidra til å
fremme og gi incentiver til styring av og kontroll med
konsernets risiko, motvirke for høy eller uønsket risiko-
taking og bidra til å unngå interessekonflikter.
Styret har det overordnede ansvaret for å fastsette og
overvåke retningslinjene, mens godtgjørelsesutvalget
forbereder beslutninger og følger opp praksis. Det
gjennomføres årlig revisjon av internrevisjonen, og
administrasjonen rapporterer jevnlig til styret. Informa-
sjon om ordningen offentliggjøres i tråd med lovkrav,
og tiltakene bidrar til å motvirke uønsket risikotaking
og interessekonflikter.
Policyen gjelder for alle selskap i SpareBank 1 Nord-
Norge-konsernet og valgkomitéen, som har ansvar
for å sikre sammensetning og mangfold. Høyeste nivå
ansvarlig for gjennomføring av dokumentet er styret
i Sparebank 1 Nord-Norge.
Policyen tar utgangspunkt i og forplikter seg til å res-
pektere følgende eksterne standarder og regelverk:
• Lov om finansforetak og finanskonsern med
tilhørende forskrifter
• Lov om verdipapirhandel med tilhørende forskrifter»
• Rundskriv Finanstilsynet 2/2020
• Forskrift om risikostyring og internkontroll
• Forskrift om retningslinjer og rapport om godt-
gjørelse for ledende personer
• EBAs «Guidelines on sound remuneration policies»
Policyen er tilgjengelig på interne nettsider.
Policy for kompetanse
Policy for kompetanse skal sikre at konsernet har riktig
kompetanse for å nå strategiske mål og bidra til lang-
siktig utvikling og styrket evne til å levere på strategiske
mål. IROen «mangel på ESG-kompetanse» vil blant annet
håndteres under denne beskrivelsen. Policyen gjelder
alle ansatte i konsernet og er forankret hos konsern-
sjefen, med HR-sjef som operativt ansvarlig. Policyen
går ut over minstekrav i arbeidsmiljøloven, og er ut-
arbeidet med innspill fra ledelse, ansatte og fagfore-
ninger. Dokumentet er tilgjengelig i styringssystemet.
Kompetansebehov overvåkes gjennom individuelle
utviklingssamtaler, leders vurdering, ledergjennom-
ganger og HR-rapporter.
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Sosiale forhold ▶ Egne ansatte (ESRS S1)210
Policy for bærekraft
Policyen beskriver konsernets overordnede føringer
for arbeidet med ESG i hele konsernet.. Sammen med
Policy for kompetanse legger disse policyene føringer
for ansvaret hver enkelt leder har på å sikre ESG-kom-
petanse i sine fagmiljøer. For nærmere informasjon
om Policy for bærekraft, se beskrivelsen i 8.2 Styrende
dokumenter.
Policy for rekruttering
I Policy for rekruttering er det nedfelt prinsipper og
retningslinjer som skal gjelde for alle rekrutterings-
prosesser i konsernet. Likestilling og mangfold løft-
es frem som eget punkt der det aktivt, målrettet
og planmessig skal jobbes for å fremme likestilling,
mangfold og hindre diskriminering. Tilrettelegging opp-
nås ved å tilpasse rekrutteringsprosessen individuelt
for jobbsøkere med funksjonsnedsettelser eller andre
spesielle behov. Denne policyen skal revideres løpende
og endres ved behov etter konsernledelsens beslut-
ning. Fagansvarlig rekruttering skal årlig vurdere og ved
behov oppdatere innholdet i denne. Policyen vedtas av
konserndirektør for Organisasjon og Forretningsstøtte
minst en gang årlig, også når ingen endringer blir gjort.
Policy en er koblet til IRO likestilling og lønn med bak-
grunn i at den legger føringer for likestilling og likelønn
for konsernets nyansatte.
Policyen er tilgjengelig på interne nettsider.
Standard for arbeidstid
Standarden beskriver hvilke retningslinjer som gjelder
for arbeidstid, fleksible arbeidstidsordninger, overtid,
avspasering, deltakelse på arrangementer og arbeids-
tid ved høytider. Dokumentet relateres til IRO syke-
fravær og overtid.
Standard for arbeidstid er utformet i henhold til
bestemmelser i Arbeidsmiljøloven (AML) og gjeldende
tariffavtaler (Bedriftsavtalen, Hoved/Sentralavtalen ).
Standarden oppdateres årlig i tråd med bestemmelser i
avtalene nevnt ovenfor. Standarden vedtas av Konsern-
direktør for organisasjon og forretningsstøtte, HR-avde-
lingen har ansvar for implementering. Standarden er
tilgjengelig for alle ansatte på interne nettsider.
Standard for systematisk HMS-arbeid
Standarden beskriver konsernets systematiske HMS
arbeid i henhold til Arbeidsmiljøloven. Konsernet er en
typisk kontorvirksomhet der det daglige arbeidet ut-
føres ved den enkeltes arbeidspult eller ute hos kunder.
Konsernet vil være sårbar ved hyppige og/eller lengre
sykefravær eller uønsket turnover, og vektlegger derfor
ha et godt arbeidsmiljø og å forebygge belastnings-
skader hos den enkelte medarbeider. Ved å fokusere
på systematisk HMS-arbeid ønsker konsernet å oppnå
bedre rutiner, bedre helse og trivsel, redusert syke-
fravær og større engasjement blant medarbeiderne.
I tillegg til løpende prosesser for kartlegginger av
arbeidsmiljøet gjennom pulsundersøkelser og årlige
vernerunder har konsernet etablert en 2-årlig HMS- og
IA-plan for aktuelle konsernovergripende aktiviteter.
Konsernet har egne rutine for rapportering av hendelser
og avvik innen HMS området, og håndtering av disse.
Standarden vedtas av Konserndirektør for organisasjon
og forretningsstøtte, og HR-avdelingen har ansvar for
implementering. Standarden er tilgjengelig for alle
ansatte på interne nettsider.
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Sosiale forhold ▶ Egne ansatte (ESRS S1) 211
5.3. Dialog med egne ansatte
Konsernet har dialog med egne ansatte om håndtering av de vesentlige
påvirkningene «Mangfold og inkludering» og «Likestilling og likelønn».
Tabell 5-3 oppsummerer dialogen.
Tabell 5-3: Dialog tilknyttet egne ansatte
DIALOGFORM
TIDSPUNKT OG
FREKVENS
ØVERSTE ANSVARLIGE FOR AT DIALOGEN
SKAL SKJE RESULTAT
Utviklingssamtale mellom
ansatte og nærmeste leder
Årlig Nærmeste leder gjennomfører
samtale basert på gjeldende rutine
Utviklingssamtalen skal dekke
følgende tema i likeverdig dialog
mellom leder og ansatt:
1. Trivsel
2. Oppgaver og leveranser
3. Personlig og faglig utvikling
4. Lønnsforventninger
Pulsmåling om arbeidsmiljø
og ledelse
Kontinuerlig
gjennom året
Nærmeste leder gjennomfører
«temperaturmøter» med avdelingen
minimum per kvartal
Brukes til systematisk og kontinuerlig
arbeid med arbeidsmiljøet.
Pulsmåling gir et oppdatert bilde på
hvordan ansatte opplever arbeids-
hverdagen – både styrker og svak-
heter.
Ansatterepresentasjon i
styrende organer og utvalg
• Styret
• Fellesutvalget
• Representantskapet
Årlig / kontinu-
erlig gjennom
året
Konsernsjef Opplæring og orientering av rele-
vante forhold konsernet jobber med
eller reguleringer som kommer.
Utvalg og råd som sikrer
dialog med egne ansatte
• Funksjonærforeninger
• Bedriftsidrettslag
• AKAN-utvalg
• Ung-rådet
• Mangfoldsforum
• HMS-forum
• Ansettelsesutvalg
Kontinuerlig
gjennom året
Konserndirektør for organisasjon og
forretningsstøtte
Brukes til systematisk og kontinuerlig
arbeid med arbeidsmiljø og forhold
på arbeidsplassen.
De ulike utvalgene bidrar til å sikre
dialog med og ivaretakelse av
sårbare ansattegrupper fra ulike
perspektiver.
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Sosiale forhold ▶ Egne ansatte (ESRS S1)212
5.4. Varslingskanaler og håndtering
av uønskede hendelser
Ansatte i konsernet kan rapportere bekymringer eller
kritikkverdige forhold gjennom interne avvikssystemer,
interne varslingskanaler eller ekstern varslingskanal.
Status for antall varslingssaker orienteres til styret
og fellesutvalget årlig. Slik sikrer SNN at varslingskanaler
er effektive. Det gjøres ikke vurderinger på hvorvidt
ansatte stoler på varslingskanalene eller de tilhørende
prosessene. For mer informasjon om konsernets
håndtering av varsling av uønskede hendelser vises det
til kapittel 8.3 om varslingskanaler.
Tabell 5-4 viser oversikten over registrerte uønskede
hendelser. Det er ikke rapportert om alvorlige menneske-
rettslige brudd eller avvik i tilknytning til konsernets
virksomhet i 2025.
Tabell 5-4: Oversikt over registrerte uønskede hendelser
2025 2024
Antall hendelser av diskriminering, inkludert trakassering 24 27
Antall varsler rapportert i ansattes varslingskanaler 4 2
Beløp for bøter/straffer/kompensasjoner som følge av hendelser og klager 0 0
Antall alvorlige brudd på menneskerettigheter 0 0
Trakassering og diskriminering
Antall hendelser av diskriminering og trakassering
hentes fra medarbeiderundersøkelser (Winningtemp).
Tallene baserer seg på negative besvarelser på
spørsmålet «Vi har ikke trakassering og diskriminering
i min avdeling i SpareBank 1 Nord-Norge».
Antall varsler rapportert i ansattes
varslingskanaler
Antall varsler rapportert i ansattes varslingskanaler
består av registrerte saker i det interne avviks- og
hendelsessystemet eller i den eksterne varslingskanalen.
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Sosiale forhold ▶ Egne ansatte (ESRS S1) 213
5.5. Tiltak for håndtering av vesentlige
IROer tilknyttet egne ansatte
For å håndtere de vesentlige IROene tilknyttet egne
ansatte er det iverksatt en rekke nøkkeltiltak som er
nærmere beskrevet i Tabell 5-5. Måten konsernet
kommer frem til hvilke tiltak som prioriteres vil variere
fra IRO til IRO. I noen tilfeller legges analyser til grunn,
som for eksempel lønnsanalyser. For andre områder
er det igangsatt en kartlegging som utgangspunkt for
fremtidige tiltak, gjelder for eksempel i forbindelse
med mangfold og inkludering. Avdeling for HR har en
utstrakt dialog med interessenter som også brukes for
å hente innspill til tiltak, se Tabell 5-3 for mer informasjon.
Konsernet har etablerte varslingskanaler og avviks-
system for uønskede hendelser. Se informasjon i kapittel
5.4. Hvis konsernet mottar informasjon om negativ
påvirkning, enten gjennom varsling eller andre kilder,
vil håndteringen vurderes ut fra den enkelte sak. Ved
behov iverksettes gjenopprettende tiltak.
Tabell 5-5: Konsernets tiltak for håndtering av vesentlige IROer tilknyttet ansatte
IRO TILTAK OG OMFANG RESULTAT (OPPNÅDD/FORVENTET) TIDSHORISONT FOR FULLFØRING KONTROLL AV EFFEKT ALLOKERTE RESSURSER
Mangel på ESG-kompetanse Prioritere ansatte som ønsker å ta utdanning
innen bærekraft. Konsernet benytter «Bransje-
program for finansnæringen» som gir ansatte
tilgang til gratis studier på BI og NTNU. 9
ansatte deltok på ulike på bærekraftsstudier. 7
ansatte deltok på studiet Digital transformasjon
i finans, som inneholder et bærekraftsemne
Heve ansattes kompetanse innen ESG Påmeldinger hvert halvår frem til 2027 Ingen kontrollrutiner etablert Håndteres gjennom konsernets kompetanse-
ansvarlig i HR
Mangel på ESG-kompetanse 80 nyansatte gjennomførte grunnkursene
«Bærekraft» og «Bærekraft i finans»
Sikre basiskompetanse for nyansatte innen
ESG gjennom interne kurs.
Innen 90 dager etter startdato Det sendes automatisk påminnelse fra systemet
hvis kurs ikke gjennomføres innen frist.
Håndteres gjennom konsernets kompetanse-
ansvarlig i HR
Mangel på ESG-kompetanse Opplæringsforedrag knyttet til bruken av
ESG-modulen og ESG i kredittvurderinger for
Bedriftsmarked.
Øke kunnskapen om ESG vurderinger og
bruken av ESG-modellen i når det skal gis lån.
Øke kunnskap om EBA- GL
Årlig gjennomgang Ingen kontrollrutiner etablert Håndteres gjennom en fagressurs på kreditt-
avdelingen og en fagressurs i avdeling for
risikostyring
Mangfold og inkludering Ansette en egen trainee på mangfold i 2025 Øke den generelle mangfoldskompetansen i
konsernet
2025 Ingen kontrollrutiner etablert 1 ansatt i ett år.
Mangfold og inkludering Kartlegging av konsernets mangfoldsarbeid.
Arbeidet inngår i planlagging av arbeid med
konsernets mangfoldsforum
Innsikt som ble brukt til å prioritere innsats på
mangfold, dette vil videreføres i 2026. Resultat
i 2025 har vært et særlig fokus på inkludering
av unge ledere i konsernet
Gjennomført for første gang i 2025 Ingen kontrollrutiner etablert Gjennomført av trainee på mangfoldsområdet
i HR
Mangfold og inkludering Justering av rekrutteringspolicyen. Sikre at
HR-avdelingen skal involvers i screening av
kandidater
Hindre diskriminering i rekrutteringsprosessen. Gjennomført for første gang i 2025 Ingen kontrollrutiner etablert Rekrutteringsansvarlige i HR
Likelønn og likestilling Lønnsanalyse gjennomført i forkant av lønns-
prosess for å avdekke eventuelle skjevheter
mellom demografiske grupper
Analysen bekrefter at lønnsprosessen i SNN
ikke krever særskilte utjevningstiltak
Årlig Analyser av lønnsprosessen viser ikke signi-
fikante forskjeller for lønnsutvikliing i mellom
kjønnene
Gjennomført av ansatte på HR-avdelingen
Likelønn og likestilling Automatisk lønnsregulering etter
foreldrepermisjon
for å sikre at ansatte ikke taper økonomisk ved
permisjon.
Tiltaket er videreført i 2025 Ingen kontrollrutiner etablert Gjennomført av ansatte på HR-avdelingen
Likelønn og likestilling Bruk av objektive stillingsvurderingssystemer For å sikre lik lønn for arbeid av lik verdi Årlig Ingen kontrollrutiner etablert Gjennomført av ansatte på HR-avdelingen
Sykefravær og overtidsbruk Systematisk oppfølging av enheter med høyt
fravær
Forventet reduksjon av sykefravær til bransje-
nivå innen utgangen av 2025. Status rapport-
eres jevnlig til FU.
Månedlige gjennomganger Månedlig overvåking av sykefraværstall, rap-
portering til FU, evaluering av effekten av tiltak
hvert kvartal.
HR-avdeling, linjeledere, hovedverneombud.
Sykefravær og overtidsbruk Nye emnesider for ledere om sykefraværs-
forebygging
Harmonisering av lederpraksis, økt
kompetansen og trygghet for lederes
oppfølging sykefravær
Lansert oktober 2025 Ingen kontrollrutiner etablert Utviklet av ressurser på HR-avdelingen
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Sosiale forhold ▶ Egne ansatte (ESRS S1)214
IRO TILTAK OG OMFANG RESULTAT (OPPNÅDD/FORVENTET) TIDSHORISONT FOR FULLFØRING KONTROLL AV EFFEKT ALLOKERTE RESSURSER
Mangel på ESG-kompetanse Prioritere ansatte som ønsker å ta utdanning
innen bærekraft. Konsernet benytter «Bransje-
program for finansnæringen» som gir ansatte
tilgang til gratis studier på BI og NTNU. 9
ansatte deltok på ulike på bærekraftsstudier. 7
ansatte deltok på studiet Digital transformasjon
i finans, som inneholder et bærekraftsemne
Heve ansattes kompetanse innen ESG Påmeldinger hvert halvår frem til 2027 Ingen kontrollrutiner etablert Håndteres gjennom konsernets kompetanse-
ansvarlig i HR
Mangel på ESG-kompetanse 80 nyansatte gjennomførte grunnkursene
«Bærekraft» og «Bærekraft i finans»
Sikre basiskompetanse for nyansatte innen
ESG gjennom interne kurs.
Innen 90 dager etter startdato Det sendes automatisk påminnelse fra systemet
hvis kurs ikke gjennomføres innen frist.
Håndteres gjennom konsernets kompetanse-
ansvarlig i HR
Mangel på ESG-kompetanse Opplæringsforedrag knyttet til bruken av
ESG-modulen og ESG i kredittvurderinger for
Bedriftsmarked.
Øke kunnskapen om ESG vurderinger og
bruken av ESG-modellen i når det skal gis lån.
Øke kunnskap om EBA- GL
Årlig gjennomgang Ingen kontrollrutiner etablert Håndteres gjennom en fagressurs på kreditt-
avdelingen og en fagressurs i avdeling for
risikostyring
Mangfold og inkludering Ansette en egen trainee på mangfold i 2025 Øke den generelle mangfoldskompetansen i
konsernet
2025 Ingen kontrollrutiner etablert 1 ansatt i ett år.
Mangfold og inkludering Kartlegging av konsernets mangfoldsarbeid.
Arbeidet inngår i planlagging av arbeid med
konsernets mangfoldsforum
Innsikt som ble brukt til å prioritere innsats på
mangfold, dette vil videreføres i 2026. Resultat
i 2025 har vært et særlig fokus på inkludering
av unge ledere i konsernet
Gjennomført for første gang i 2025 Ingen kontrollrutiner etablert Gjennomført av trainee på mangfoldsområdet
i HR
Mangfold og inkludering Justering av rekrutteringspolicyen. Sikre at
HR-avdelingen skal involvers i screening av
kandidater
Hindre diskriminering i rekrutteringsprosessen. Gjennomført for første gang i 2025 Ingen kontrollrutiner etablert Rekrutteringsansvarlige i HR
Likelønn og likestilling Lønnsanalyse gjennomført i forkant av lønns-
prosess for å avdekke eventuelle skjevheter
mellom demografiske grupper
Analysen bekrefter at lønnsprosessen i SNN
ikke krever særskilte utjevningstiltak
Årlig Analyser av lønnsprosessen viser ikke signi-
fikante forskjeller for lønnsutvikliing i mellom
kjønnene
Gjennomført av ansatte på HR-avdelingen
Likelønn og likestilling Automatisk lønnsregulering etter
foreldrepermisjon
for å sikre at ansatte ikke taper økonomisk ved
permisjon.
Tiltaket er videreført i 2025 Ingen kontrollrutiner etablert Gjennomført av ansatte på HR-avdelingen
Likelønn og likestilling Bruk av objektive stillingsvurderingssystemer For å sikre lik lønn for arbeid av lik verdi Årlig Ingen kontrollrutiner etablert Gjennomført av ansatte på HR-avdelingen
Sykefravær og overtidsbruk Systematisk oppfølging av enheter med høyt
fravær
Forventet reduksjon av sykefravær til bransje-
nivå innen utgangen av 2025. Status rapport-
eres jevnlig til FU.
Månedlige gjennomganger Månedlig overvåking av sykefraværstall, rap-
portering til FU, evaluering av effekten av tiltak
hvert kvartal.
HR-avdeling, linjeledere, hovedverneombud.
Sykefravær og overtidsbruk Nye emnesider for ledere om sykefraværs-
forebygging
Harmonisering av lederpraksis, økt
kompetansen og trygghet for lederes
oppfølging sykefravær
Lansert oktober 2025 Ingen kontrollrutiner etablert Utviklet av ressurser på HR-avdelingen
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Sosiale forhold ▶ Egne ansatte (ESRS S1) 215
5.6. Mål og indikatorer
5.6.1. Mål
Konsernet har definerte indikatorer med måltall i Risiko-
strategien for å håndtere flere av IROene tilknyttet
egne ansatte (Tabell 5-6) som overvåkes og rapporteres
kvartalsvis til Styret.
Risikostrategien og tilhørende mål revideres årlig i styret,
som blant annet er representerert med egne ansatte-
representanter (2 personer). Videre er HR-avdelingen
fast involvert i målsettingen av indikatorer som berører
ansatte. Konsernet har forpliktet seg til konkrete mål for
kjønnsbalanse i ledende stillinger og i tyngre fagstill-
inger gjennom Kvinner i Finans Charter. Målene er ikke
revidert av eksternt organ.
Disse målene er nært knyttet til forretningsstrategiens
mål om å ha engasjerte ansatte i en inkluderende
organisasjon.
Tabell 5-6: Konsernets mål tilknyttet IROer for egne ansatte
IRO MÅL OG OMFANG ABSOLUTT/RELATIV
ÅR FOR
MÅLOPPNÅELSE RESULTAT 2024 RESULTAT 2025
Likestilling og
likelønn
40–60 % kjønnsbalanse i ledelsen Relativ 2025 46 % 45 %
Likestilling og
likelønn
40–60 % kjønnsbalanse i tyngre
fagstillinger
Relativ 2025 36 % 36 %
Sykefravær og
overtidsbruk
Sykefravær på linje med finansbransjen Relativ 2025 5,25 % 5,32 %
Metode og forutsetninger for de ulike indikatorene er
beskrevet under:
Kjønnsbalanse i ledelse
Selv om konsernet allerede oppfylte målet om kjønns-
balanse i ledelsen i 2024 (46 %), er det avgjørende å
opprettholde styring og rapportering gjennom hele
strategiperioden. Måltallet fungerer ikke bare som
et sluttpunkt, men som et styringsverktøy for å sikre
kontinuerlig oppmerksomhet – også ved naturlige
utskiftninger, rekruttering eller omorganiseringer som
kan påvirke balansen. Måltallet er satt til et intervall på
40–60 %. Dersom andelen faller utenfor måltallsinterval-
let, skal det vurderes eller iverksettes tiltak. Kvartalsvis
rapportering gir et tidlig varslingssystem og gjør det
mulig å iverksette tiltak dersom utviklingen går i feil
retning. Målet er satt for å sikre vedvarende fokus
og stabil kjønnsbalanse over tid.
Indikatoren måles som andel kvinnelige ledere i
forhold til totalt antall ledere i konsernet. Tall på
kjønnsfordelingen i konsernet baseres på kvartalsvis
rapportering av HR-avdelingen. Ledende stillinger er
ledere med personalansvar, gitt ledernivå 1–5 i konser-
nets personalsystem.
Kjønnsbalanse i tyngre fagstillinger
Målet med indikatoren er å sikre at det ikke oppstår
vesentlig skjevfordeling mellom kjønnene i denne
stillingsgruppen, da tyngre fagstillinger ofte fungerer
som plattform for lederutvikling. Indikatoren måles som
andel kvinner i tyngre fagstillinger i forhold til totalt
antall personer i tyngre fagstillinger. Måltallet er satt til
et intervall på 40–60 %. Dersom andelen faller utenfor
måltallsintervallet, skal det vurderes eller iverksettes
tiltak. Intervallet er valgt for å sikre tilstrekkelig balanse,
og for å unngå at tilfeldige svingninger eller enkelt-
hendelser fører til at konsernet mister fokus på likestilling
i denne gruppen.
Tyngre fagstillinger er definert som stillinger uten
personalansvar på Hay Grade 16–18-nivå. Dette utvalget
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Sosiale forhold ▶ Egne ansatte (ESRS S1)216
representerer konsernets mest spesialiserte og faglig
krevende roller uten lederansvar. Tallgrunnlaget leveres
kvartalsvis av HR-avdelingen, basert på uttrekk fra
konsernets personalsystem.
Sykefravær
Indikatoren måles som andel sykefraværsdagsverk i
forhold til totalt antall mulige dagsverk i konsernet.
Dette gir følgende formel: Antall dagsverk syk delt på
antall mulige dagsverk. I telleren inngår både egen-
meldt og legemeldt sykefravær for den aktuelle
perioden. Sykefraværet oppgis i prosent. Beregningen
gjøres kvartalsvis og inkluderer alle selskaper i kon-
sernet. Det skilles ikke mellom ulike næringsgrupper
internt, men referansebanen er satt til SSBs kvartalsvise
bransjesnitt for næringsgruppen «finansiering- og
forsikringsvirksomhet» for å sikre sammenlignbarhet.
Sykefraværet rapporteres etterskuddsvis fordi SSB
publiserer sine endelige tall omtrent én måned etter
kvartalslutt, og fordi ansatte ofte registrerer sykefravær
når de er tilbake i jobb.
Det rapporteres derfor etterskuddsvis per kvartal, slik
at konsernets tall sammenfaller med SSBs publiserings-
intervall. Dette sikrer at konsernets interne rapportering
er direkte sammenlignbar med eksterne bransjetall, og
gir et korrekt grunnlag for å vurdere utviklingen opp
mot måltallet. Det endelige måltallet for 2025 fastsettes
først når SSB publiserer bransjesnittet for Q4 2025.
Først da kan konsernets sykefravær for Q4 2025
sammenlignes med SSBs publiserte referanse for
samme periode.
Tall på sykefravær leveres kvartalsvis av HR-avdelingen.
Måltallet er å redusere sykefraværet til referansenivået
innen 2025. Ambisjonen er at konsernets sykefravær skal
være på linje med, eller lavere enn, dette bransjesnittet.
IROer hvor det ikke er utviklet mål
Noen av IROene i dette kapittelet har i 2025 ikke
hatt mål i henhold til MDR-T kravene. Beskrivelse og
begrunnelse for dette kan sees i Tabell 5-7.
Tabell 5-7: Oversikt over IROer det ikke er satt mål på i henhold til MDR-T kravene
IRO BEGRUNNELSE PLAN FOR Å SETTE MÅL
Manglende ESG-kompetanse Prioritet i 2025 har vært å fremskaffe
oversikt som skal brukes til videre
oppfølging.
Settes i 2026
Sykefravær og overtidsbruk Konsernet har ikke satt mål for over-
tidsbruk, men forholder seg til kravene
i norsk arbeidsmiljølov om rammer for
overtid og forsvarlig arbeidsmiljø,
noe som følges tett opp av hoved-
verneombud.
Mål vurderes i 2026
Mangfold og inkludering Prioritet i 2025 har vært å fremskaffe
oversikt som skal brukes til videre
oppfølging.
Settes i 2026
Likestilling og likelønn Konsernet følger norsk lov mot
diskriminering om at kjønn skal like-
behandles. Konsernet avventer lovverk
om likelønn for etablering av konkrete
måltall.
Planlegger å sette mål i 2026 i henhold
til likelønnsdirektivet
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Sosiale forhold ▶ Egne ansatte (ESRS S1) 217
5.6.2. Antall ansatte
I tråd med konsernets målsetninger er totalt antall
ansatte noe redusert i 2025 fra 2024. Konsernet har jevn
kjønnsbalanse blant ansatte i 2025, med noe overvekt
for kvinner. Konsernet har få midlertidig ansatte (totalt
34), av disse er flertallet vikarer ansatt som følge av
permisjoner for faste ansatte. Totalt har konsernet 142
ansatte i deltidsstilling. Bakgrunnen for redusert stillings-
brøk er typisk etter ønske fra den ansatte selv eller
stillinger som er tilpasset for studenter for å kombinere
med fulltidsstudier. Antall ansatte beregnes per årsslutt.
Fordeling av konsernets ansatte (alle ansatte inkludert
midlertidige) basert på kjønn kan sees i Tabell 5-8.
Fordelingen av ansettelsestype og kjønn vises i
Tabell 5-9. Tallene er basert på personallister for
lønnskjøring desember.
Tabell 5-8: Fordelingen av konsernets ansatte oppgitt i antall personer. Alle er ansatt i Norge
KJØNN
2025
ANTALL ANSATTE
2024
ANTALL ANSATTE
Mann 510 512
Kvinne 549 570
Annet
Ikke rapportert
Samlet antall ansatte
1 059
2
1 082
Tabell 5-9: Konsernets ansatte fordelt på ansettelsestype oppgitt i antall personer. Alle er ansatt i Norge
2025 2024
KVINNE MANN ANNET
OPPLYSNING
MANGLER TOTALT KVINNE MANN ANNET
OPPLYSNING
MANGLER TOTALT
Antall ansatte 549 510 1 059 570 512 1 082
Antall fast ansatte 533 492 1 025 553 492 1 045
Antall midlertidig
ansatte
16 18 34 17 20 37
Antall ansatte uten
garantert arbeidstid
3
Antall heltidsansatte 477 467 944 475 448 923
Antall deltidsansatte 72 43 115 95 64 159
2 Det mest representative tallet i regnskapet finnes i Note 22 Personalkostnader, ytelser, egenkapitalbevis og lån til styret og ledende ansatte. I
note 22 fremstilles kun antall faste ansatte, mens antallet i Tabell 5-8 inkluderer derimot også midlertidige ansatte. I tillegg er dato for uttrekk ulikt.
3 Alle timesansatte er definert i gruppen deltidsansatte. Da disse har en estimert arbeidsmengde på ca. 20 % stilling.
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Sosiale forhold ▶ Egne ansatte (ESRS S1)218
5.6.3. Turnover
En oppstilling av turnover per selskap finnes i Tabell 5-10. Turnover beregnes
som andel faste ansatte som har sluttet
4
i forhold til gjennomsnittlig antall faste
ansatte i løpet av året.
Tabell 5-10: Oversikt over turnover i antall og prosent fordelt på selskap
SELSKAPER
2025 2024
ANTALL PROSENT ANTALL PROSENT
Morbank 47 7,95 % 33 5,86 %
RH 44 14,6 % 24 7,92 %
EM1 13 11,8 % 9 7,89 %
Finans 4 8,69 % 5 10,86 %
Konsern 108 10,44 % 71 6,92 %
• Gjennomsnittlig antall fast ansatte i løpet av 2025:
Konsern (1034), Morbank (578), Regnskapshuset (301),
EiendomsMegler 1 (110) og SNN Finans (46).
• Gjennomsnittlig antall fast ansatte i løpet 2024:
Konsern (1026), Morbank (563), Regnskapshuset (303),
EiendomsMegler 1 (114) og SNN Finans (46).
4 Sluttårsaker inkluderer egenoppsigelser, oppsigelse fra arbeidsgiver, pensjonering og dødsfall mens arbeidetforholdet var aktivt
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Sosiale forhold ▶ Egne ansatte (ESRS S1) 219
5.6.4. Mangfoldsindikator
Informasjon om kjønnsfordeling i ledelsen finnes i Tabell
5-11 og fordeling av ansatte etter alder finnes i Tabell
5-12. Datagrunnlaget er sammenstilt ved bruk av infor-
masjon fra personallisten for desember det aktuelle
året. Informasjonen er basert på alle arbeidsforhold
(inkludert midlertidige). Konsernledelsen består av
ledere i banken med titlene konserndirektør eller kon-
sernsjef. Øvrig ledelse i bank er alle med personalansvar
(fratrukket konsernledelsen). I datterselskaper regnes
alle som har personalansvar, inkludert administrerende
direktør, som en del av ledelsen i datterselskapene.
Tabell 5-11: Kjønnsbalanse i ledelsen
LEDELSEN I SPAREBANK 1 NORD-NORGE
2025 2024
ANTALL K-M
5
ANTALL K-M
5
Konsernledelsen 7 3 – 4 8 4 – 4
Øvrig ledelse i bank 67 25 – 42 70 24 – 46
EiendomsMegler 1 21 5 – 16 22 7 – 15
SNN Finans 6 4 – 2 6 4 – 2
Regnskapshuset 49 31 – 18 52 34 – 18
Sum 150 68 – 82 158 73 – 85
Prosentvis fordeling 100 % 45 % – 55 % 100 % 46 % – 54 %
Tabell 5-12: Aldersfordeling blant konsernets ansatte
ALDERSGRUPPER
2025 2024
ANTALL PROSENT ANTALL PROSENT
< 30 år 182 17 % 213 20 %
30–50 år 517 49 % 509 47 %
> 50 år 360 34 % 360 33 %
Totalt 1 059 100 % 1 082 100 %
5 Fordeling kvinner og menn
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Sosiale forhold ▶ Egne ansatte (ESRS S1)220
5.6.5. Utviklingssamtaler
I 2025 ble det gjennomført totalt 790 obligatoriske
utviklingssamtaler. Dette er samme antall som i 2024.
Som hovedregel skal alle ansatte gjennomføre ut-
viklingssamtale med nærmeste leder. Ansatte som
ikke har et aktivt arbeidsforhold i perioden utviklings-
samtalen blir aktivert, vil ikke motta utviklingssamtalen i
opplæringssystemet. Eksempelvis nyansatte i bank med
oppstartsdato etter første kvartal (når tildelingen er
i første kvartal).
Denne gruppen gjennomfører prøvetidssamtaler med
nærmeste leder (etter 1,3 og 5 måneder).
Tabell 5-13 viser graden av tildelte og gjennomførte
utviklingssamtaler fordelt på kjønn. Tallene er basert
på antall utviklingssamtaler med status «fullført» i
opplæringssystemet (Utsikt).
Tabell 5-13: Gjennomførte utviklingssamtaler fordelt på kjønn
KJØNN
2025 2024
ANTALL TILDELTE
UTVIKLINGS-
SAMTALER
GJENNOMFØRINGSGRAD
ANTALL TILDELTE
UTVIKLINGS-
SAMTALER
GJENNOMFØRINGSGRAD
ANTALL PROSENT ANTALL PROSENT
Mann 483 398 82 % 468 384 82 %
Kvinne 535 392 73 % 536 406 76 %
Totalt 1 018 790 78 % 1 004 790 79 %
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Sosiale forhold ▶ Egne ansatte (ESRS S1) 221
5.6.6. Lønnsforskjeller
Lønnsforskjeller i konsernet fremkommer i Tabell 5-14.
Tabell 5-14: Lønnsforskjeller i konsernet
LØNNSFORSKJELLER 2025 2024
Lønnsgap mellom kvinner og menn
6
83 % 86 %
Lønnsratio av høyest betalte individ til median for alle ansatte eksklud-
ert høyest betalte individ
7
6,05 5,41
Lønnsratio av høyest betalte individ til median for alle
ansatte ekskludert høyest betalte individ er beregnet
basert på utbetalt kompensasjon totalt gjennom
året for 2024 og 2025. Beregningen følger offisielle
formler fastsatt i ESRS og omfatter alle ansatte i
konsernet uavhengig av ansettelsesforhold og
kompensasjonsmodell.
Lønnsgapet mellom kvinner og menn er beregnet
basert på faktisk utbetalt kompensasjon for hele året
i henholdsvis 2024 og 2025. Beregningen inkluderer
fastlønn, variabel lønn og andre trekkpliktige natural-
ytelser, i tråd med gjeldende definisjon i ESRS. På grunn
av skjev kjønnsrepresentasjon mellom ulike stillingskate-
gorier vurderes lønnsgapet i denne beregningsmodel-
len ikke som fullt ut representativt for faktisk likelønn
i konsernet.
En mer detaljert og stillingsjustert likelønnsanalyse
rapporteres i aktivitets- og redegjørelsesplikten etter
likestillings- og diskrimineringsloven, som publiseres
utenfor årsberetningen på konsernets nettsider.
6 Regnet ut i henhold til formel i ESRS S1 AR 98 b)
7 Regnet ut i henhold til formel i ESRS S1 AR 101 c)
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Sosiale forhold ▶ Egne ansatte (ESRS S1)222
5.6.7. Sykefravær og overtidsbruk
Fordelingen av konsernets sykefravær kan sees i Tabell 5-15. For
nærmere beskrivelse av metoder og forutsetninger for hvordan
sykefraværet beregnes, se 5.6.1 Mål.
Tabell 5-15: Fordelingen av sykefraværet i konsernet
SELSKAP
SYKEFRAVÆR
2025 2024
SpareBank 1 Nord-Norge 4,50 % 4,34 %
EiendomsMegler 1 Nord-Norge 5,05 % 6,06 %
SNN Finans 2,77 % 4,19 %
Regnskapshuset 7,18 % 6,60 %
Konsern 5,32 % 5,25 %
Tabell 5-16 viser antall brudd i konsernet på overtids-
bestemmelsene i Arbeidsmiljøloven. Bruddene er
identifisert gjennom registrerte avvik i konsernets av-
vikssystem. For 2025 er alle brudd registrert i morbank.
Tabell 5-16: Konsernets registrerte brudd på overtidsbestemmelsene i Arbeidsmiljøloven
2025 2024
Antall brudd på overtidsbestemmelser 7 12
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Sosiale forhold ▶ Egne ansatte (ESRS S1) 223
6. Berørte lokalsamfunn
SpareBank 1 Nord-Norge opererer i et geografisk område der lokalsamfunnene
spiller en sentral rolle for regional utvikling og verdiskaping. Dette kapittelet
beskriver hvordan konsernet håndterer de vesentlige påvirkningene, risikoene
og mulighetene (IROene) på lokalsamfunnet, med utgangspunkt i rapporterings-
standarden ESRS S3 – Berørte lokalsamfunn. Dette er en rapporteringsstandard
som særlig tar for seg hvordan et selskap håndterer sosiale og menneskerettslige
påvirkninger på lokalsamfunnet, herunder blant annet beskrivelse av påvirkning
på urfolksrettigheter.
6.1. Vesentlige IRO og kobling mot
strategi og forretningsmodell
Som sparebank med markedsområde Nord-Norge har
konsernet en betydelig påvirkning på lokalsamfunnet i
nord. Temaet har derfor vært inkludert i vesentlighets-
analyser og rapportering over flere år. I forbindelse
med revidering av dobbel vesentlighetsanalyse i 2024
og 2025 har flere aktuelle IROer
1
blitt vurdert. Tabell 6-1
viser de IROene konsernet har identifisert som vesent-
lige tilknyttet berørte lokalsamfunn. Videre følger
beskrivelse av hver IRO.
Tabell 6-1: Konsernets vesentlige IROer tilknyttet berørte lokalsamfunn med tilhørende tidshorisont
og verdikjedeplassering
VESENTLIGE PÅVIRKNINGER, RISIKOER
OG MULIGHETER KATEGORI
TIDSHORISONT PLASS I VERDIKJEDEN
KORT
MELLOM-
LANG LANG OPPSTRØMS EGEN DRIFT NEDSTRØMS
Lokal verdiskaping Positiv
påvirkning
● ● ● ●
Arealkonflikter i nord Risiko
● ● ●
1 Forkortelsen IRO står for impact, risks og opportunities og benyttes videre i denne rapporten for å betegne vesentlige påvirkninger,
risikoer og muligheter.
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Sosiale forhold ▶ Berørte lokalsamfunn (ESRS S3)224
6.1.1. Vesentlige påvirkninger
Lokal verdiskaping
Det nordnorske samfunnet er den største eieren i
SpareBank 1 Nord-Norge, og mottar utbytte i samsvar
med sin eierandel. Konsernet omtaler dette som sam-
funnsutbytte. Måten samfunnsutbyttet fordeles på ses
i sammenheng med konsernets virksomhet, for å skape
grunnlag for framtidig samfunnsutbytte, samtidig som
kraft, kompetanse og kapital brukes til å gjøre Nord-
Norge sterkere, mer attraktivt og mer fremtidsrettet.
Samfunnsutbyttet forvaltes i tre dimensjoner:
• Stiftelsen for Nord-Norge
Stiftelsen er en alminnelig stiftelse med formål å
bidra til langsiktig verdiskaping og utvikling i Nord-
Norge, både økonomisk, sosialt og miljømessig
gjennom å:
• Investere i nordnorske bedrifter med solid drift og
vekstpotensial, for å sikre lokalt eierskap og styrke
næringslivet i landsdelen.
• Forvalte kapitalen langsiktig, med mål om å øke
verdiskapingen og bygge kompetanse, samt
fremme god selskapsstyring.
• Yte gaver til allmennyttige formål i Nord-Norge,
uten plikt til årlige utdelinger, men med fokus på
samfunnsnytte og bærekraft.
• Sparebankstiftelsen SpareBank 1 Nord-Norge
Formål og forretningside er følgende:
• Å utøve et langsiktig og stabilt eierskap i Spare-
Bank 1 Nord-Norge, herunder forvalte de egenkap-
italbevis som Stiftelsen ble tilført ved opprettelsen
og så langt det er mulig delta i emisjoner i Spare-
Bank 1 Nord-Norge.
• For øvrig plassere midler på en hensiktsmessig og
betryggende måte ut ifra hensynet til sikkerhet,
risikospredning, likviditet og avkastning.
• Bidra til å sikre at det finnes en sparebank med et
betydelig samfunnsmessig eierskap, og et godt
regionalt sparebanktilbud i Nord-Norge.
• Yte gaver til allmennyttige formål innenfor Spare-
Bank 1 Nord-Norges markedsområde.
• Samfunnsløftet
Samfunnsløftet er SpareBank 1 Nord-Norges program
for å gi tilbake til lokalsamfunnene i Nord-Norge.
Hensikten er å støtte prosjekter som skaper aktivitet,
engasjement og verdiskaping i landsdelen – innen
områder som kultur, idrett, inkludering, beredskap,
ungdom, utdanning, innovasjon mm. Målet er å bidra
til økonomisk, sosial og miljømessig utvikling og
styrke fellesskapet i nord.
Samfunnsutbyttet bidrar både direkte og indirekte til
verdiskaping i landsdelen. Forvaltningsmodellen danner
også grunnlag for fremtidig verdiskaping.
Området har i flere år vært inkludert i forretningsstrate-
gien. Fra 2026 har Forretningsstrategien som strategisk
mål «å løfte landsdelen». Lokal verdiskaping er også et
premiss i konsernets visjon, «for Nord-Norge».
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Sosiale forhold ▶ Berørte lokalsamfunn (ESRS S3) 225
6.1.2. Vesentlige risikoer
Arealkonflikter i nord
Risikoen «Arealkonflikter i nord» er identifisert fordi
konsernet finansierer aktiviteter som potensielt kan
komme i konflikt med næringsinteresser, samfunns-
interesser og urfolks rettigheter til bruk av areal. Bruken
av areal til næringsvirksomhet, og potensielle konflikter
rundt dette, har fått økt oppmerksomhet de seneste
årene gjennom flere nyhetsartikler og rapporter. Særlig
er det belyst at det grønne skiftet vil kunne påføre
ekstra press på naturressurser og bruken av areal.
Et eksempel på slike saker er Fosen-saken.
Konsernet opererer i et område med samisk befolkning,
og samiske rettigheter omfatter både menneske-,
minoritets- og folkerettigheter. Dette fremkommer
blant annet gjennom Grunnlovens § 108, annen lov-
givning og internasjonale konvensjoner. Konsernet
erkjenner et ansvar for å ivareta disse rettighetene på
en god måte i prosesser som konsernet har påvirkning
på, blant annet gjennom finansiering av aktiviteter i
samiske områder. Risikoen er derfor identifisert som
vesentlig, og temaet vil fremover få økt fokus i konser-
nets kredittprosess gjennom opplæring, styringsdoku-
menter, mål og tiltak.
Samtidig må konsernet balansere hensynet til urfolks
rettigheter og samfunnsinteresser med behovet for
grønn omstilling. Det grønne skiftet er avgjørende for
å møte klimautfordringene, men kan også medføre økt
press på arealbruk og naturressurser. Konsernet har
derfor et ansvar for å sikre at finansiering av bære-
kraftige prosjekter skjer på en måte som respekterer
sosiale minstekrav og rettighetene til berørte grupper,
herunder samisk befolkning. Noe som også fremkommer
i taksonomiens bestemmelser. Dette krever en helhetlig
tilnærming i kredittprosessen, der både miljømessige
og sosiale hensyn vurderes grundig.
6.2. Styrende dokumenter
Konsernets styrende dokumenter for å håndtere de
vesentlige IROene tilknyttet berørte lokalsamfunn er
illustrert med IRO-kobling i Tabell 6-2. Videre følger en
nærmere beskrivelser av de styrende dokumentene.
Tabell 6-2: Koblingen mellom styrende dokumenter og hvilken vesentlig IRO de håndterer
STYRENDE DOKUMENTER
KOBLING TIL VESENTLIG IROER
LOKAL VERDISKAPING AREALKONFLIKTER I NORD
Forretningsstrategi
●
Policy for Samfunnsløftet
●
Kredittpolicy BM
●
Policy for bærekraft
●
Grønt finansrammeverk
●
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Sosiale forhold ▶ Berørte lokalsamfunn (ESRS S3)226
Forretningsstrategi
IROene beskrevet i dette kapittelet inngår i flere av
forretningsstrategiens prioriteringer. Strategiens
overordnede mål «vi løfter landsdelen» vil fra 2026 få
egne KPIer knyttet til arbeidet med lokal verdiskaping.
Visjonen «for Nord-Norge» både forplikter – og utfor-
drer IROene Arealkonflikter i nord.
For informasjon om konsernets forretningsstrategi, se
nærmere beskrivelse i kapittel 1.7.
Policy for bærekraft
Fastsetter konsernets overordnede føringer for integre-
ring av miljømessige hensyn, sosiale hensyn og styrings-
hensyn (ESG) i virksomheten, og er forankret i konsernets
forretningsstrategi og regulatoriske krav. Herunder
defineres ansvaret for oppfølgingen av IROene «Areal-
konflikter i nord» og «Lokal verdiskaping».
For nærmere informasjon om policyen, se beskrivelsen
i 8.2 Styrende dokumenter.
Policy for Samfunnsløftet
Det følger av Lov om finansforetak og finanskonsern
(finansforetaksloven) at samfunnsutbytte kan deles ut til
allmennyttige formål. Policy for Samfunnsløftet beskriver
prosedyrer for fordeling av samfunnsutbytte til samfunns-
nyttige formål i Nord-Norge og er således den sentrale
policyen i håndtering av lokal verdiskaping. Interess-
enter som berøres av policyen er derfor ansatte som
jobber med tildelinger, som ansatte i avdeling for
Samfunnsløftet med tilhørende ledere, banksjefer, samt
alle som søker om tilskudd fra Samfunnsløftet. Policyen
beskriver målet om å bidra til verdiskaping og utvikling
– økonomisk, sosialt og miljømessig – gjennom pros-
jekter som skaper aktivitet, styrker lokal identitet og
fremmer samarbeid mellom næringsliv, offentlig sektor
og sivilsamfunn.
Tildelinger skjer i tråd med:
• Standard for søknadsprosess og tildeling av
samfunnsutbytte
• Standard for beslutninger i Samfunnsløftet
• Rutine for kontroll for Samfunnsløftet
I standardene og rutinene fremkommer fastsatte prin-
sipper, beslutningsfullmakter og dokumentasjonskrav,
og kontrollen sikres gjennom stikkprøver, kvartalsvis
avstemming og årlige risikovurderinger.
Policy for Samfunnsløftet vedtas av konsernets styre
og revideres jevnlig. Øverste ansvarlig for gjennom-
føringen av policyen er Konserndirektør Organisasjon
og Forretningsstøtte. Alle tildelingene fra Samfunns-
løftet offentliggjøres på samfunnsloftet.snn.no. Kriterier
for å søke og informasjon om søknadsprosess finnes
på snn.no.
Kredittpolicy BM
Kredittpolicy for bedriftsmarked (BM) er et styrende
dokument som operasjonaliserer konsernets risiko-
strategi og fastsetter overordnede prinsipper for
kredittgivning i BM. Dokumentet har konkrete føringer
for håndtering av IROen «Arealkonflikter i nord». Her-
under heter det blant annet: «SpareBank 1 Nord-Norge
skal ikke gi finansiering til selskaper som bidrar til
systematisk krenkelse av menneske- og arbeidstaker-
rettigheter», samt at det stilles konkrete krav til hvordan
arealkonflikter skal håndteres i byggeprosjekter. Se
kapittel 3.4.
Standard for Åpenhetsloven
Konsernets standard for Åpenhetsloven definerer pro-
sessen med gjennomføring av aktsomhetsvuderinger
i henhold til Åpenhetsloven. Se nærmere beskrivelse i
kapittel 8.2. Herunder ligger en særlig forpliktelse til å
ivareta menneskerettigheter.
Grønt finansrammeverk
Beskriver konsernets krav til utlån som skal brukes til
grønn finansiering og hvilke terskler som må oppfylles.
IROen «Arealkonflikter i nord» adresseres av ramme-
verket ved at det inneholder sosiale minstekrav som
omhandler konsernets menneskerettighetsforpliktelser
i kvalifisering av utlån i henhold til dette rammeverket.
Kvalifisering av eiendeler i henhold til rammeverket skjer
gjennom konsernets ESG-komite. Rammeverket har fått
en tredjepartsvurdering fra ISS ESG.
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Sosiale forhold ▶ Berørte lokalsamfunn (ESRS S3) 227
6.3. Dialog med berørte lokalsamfunn
Konsernet har identifisert «Lokal verdiskaping» som
vesentlig påvirkning tilknyttet berørte lokalsamfunn.
Konsernet har jevnlig dialog med interessenter om
håndtering av denne påvirkningen. Dialog med
samiske interessenter skjer blant annet gjennom
Samfunnsløftets søknadsprosess og gjennom dialog
med samiske institusjoner. Deler av materialet Sam-
funnsløftet produserer er også oversatt til nordsam-
isk for å nå frem til samiskspråklige søkere. Tabell 6-3
oppsummerer denne dialogen. Konserndirektør for
Organisasjon og Forretningsstøtte har det øverste
ansvaret for at dialogen skjer.
Tabell 6-3: Dialog med berørte lokalsamfunn om påvirkningen «Lokal verdiskaping»
DIALOGFORM TIDSPUNKT OG FREKVENS
Dialog i forbindelse med søknader. Herunder både i
forbindelse med selve søknaden, men også i forbindelse med
innvilget støtte.
Dialog med søkere og mottakere av støtte foregår
kontinuerlig gjennom året.
Dialog med ulike interessentorganisasjoner. Dialog med interessentorganisasjoner og øvrige berørte
parter skjer i forbindelse med større prosjekter, endringer i
strategi og/eller ved vurdering av nye innsatsområder. Ofte i
forkant av nytt budsjettår.
Innhenting av kunnskap og innsiktsarbeid når det avdekkes
behov og/eller mangler i datagrunnlag for gode beslutninger
for lokal verdiskaping.
Kunnskapsbanken for Nord-Norge publiserer årlig en rekke
rapporter for å understøtte arbeidet med berørte lokal-
samfunn. Hyppigheten vil variere basert på type metode og
behov. Pulsmålinger som Barometer X er årlig, mens større
innsiktsarbeid som Perspektivmeldingen gjøres med noen års
mellomrom.
6.4. Varslingskanaler og håndtering av
uønskede hendelser
For informasjon om konsernets håndtering av varsling
av uønskede hendelser vises det til kapittel 8.3 om
varslingskanaler. Konsernet har ikke innført eller utviklet
rutiner og praksis rundt kompensasjon ved eventuelt
brudd eller negativ påvirkning på lokalsamfunn. Dette
vil vurderes i videre arbeid.
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Sosiale forhold ▶ Berørte lokalsamfunn (ESRS S3)228
6.5. Tiltak for håndtering av vesentlige
IROer tilknyttet berørte lokalsamfunn
SpareBank 1 Nord-Norges mål og tiltak relatert til de
vesentlige IROene er beskrevet i det følgende. Det er
ikke rapportert om menneskerettslige brudd eller avvik
i tilknytning til konsernets virksomhet i 2025.
Lokal verdiskaping
Samfunnsutbyttet fra 2024 ble i 2025 fordelt av konser-
nets styre til Stiftelsen for Nord-Norge, Sparebank-
stiftelsen SpareBank 1 Nord-Norge og Samfunnsløftet.
For Samfunnsløftet ble det avsatt totalt 350 MNOK,
hvor 320 MNOK ble fordelt på ulike satsingsområder
(Tabell 6-4) og 30 MNOK ble satt av til administrasjon.
Tidshorisonten for når midlene tildeles er innenfor årlig
gavebeslutning, med adgang til flerårige forpliktelser
og milepælsutbetalinger når prosjektets karakter tilsier
det. Utbetalingsplan følger beslutningstidspunkt og
fastsettes i søknadsportalen. Tiltak skal være i tråd
med Samfunnsløftets overordnede ambisjon om verdi-
skaping og utvikling i Nord-Norge (økonomisk, sosialt
og miljømessig), og vurderes mot kriteriene om kvalitet
i søknad, samfunnsnytte, bolyst og livskvalitet, katalysa-
toreffekt og dugnadsutløsende effekt. Relevans doku-
menteres opp mot strategi/policy i portalen.
Oppfølging og kontroll av alle nøkkeltiltak under
Samfunnsløftet skjer gjennom standardisert prosjekt-
oppfølging med dokumentasjonskrav ved utbetaling,
milepæler ved større tildelinger, sluttrapport og pub-
lisering av tildeling. Alle innstillinger/beslutninger
dokumenteres i portalen iht. beslutningsstruktur. I
tillegg gjennomføres faste kontroller: halvårlige stikk-
prøver, kvartalsvis avstemming mot hovedbok og
risikovurdering ved ulike tidsintervall.
Tabell 6-4: Konsernets tiltak for å håndtere IROen «Lokal verdiskaping» og allokering av ressurser
til Samfunnsløftet
AVSATTE RESSURSER
2024
AVSATTE RESSURSER
2025 FORVENTET UTFALL OMFANG
30 MNOK 150 MNOK til
Arenaløftet
Realisering av idrettsanlegg, kultur-
arenaer og møteplasser som skaper
aktivitet, identitet og tilhørighet.
Større regionale investeringer og lokale
fysiske anlegg.
30 MNOK 60 MNOK til
Lokalsam-
funnsløftet
Sikre aktivitet, frivillighet og nærmiljø-
tiltak som bygger fellesskap og
dugnadsånd.
500–700 tiltak pr. år; lag, foreninger,
festivaler, utstyr mindre infrastruktur-
prosjekter.
20 MNOK 50 MNOK til
Ungdomsløftet
Styrke unges framtidstro, tilhørighet og
mulighet til å lykkes i Nord-Norge.
Talentprogrammer, trainee- og
rekrutteringstiltak, tiltak mot utenfor-
skap, Samfunnsløftets talentstipend.
20 MNOK 20 MNOK til
Innovasjonsløftet
Økt kommersialisering, nye arbeids-
plasser og styrket innovasjonsøko-
system i nord.
Virkemiddelaktører, bedriftsinnovas-
jon, utfordringsdrevne satsinger og
scaleups.
35 MNOK 15 MNOK til
Kunnskapsløftet
Tilgjengeliggjøre uavhengig kunnskap
som styrker beslutningstaking og ut-
vikling i Nord-Norge.
Konjukturbarometeret, Barometer x,
Perspektivmelding ung, en rekke ulike
analyser, forskning og formidling via
kbnn.no.
28 MNOK 25 MNOK til
Temaløftet
Temaløftet er en samlepott som
benyttes til særskilte områder som
trenger løft i løpet av året, f.eks. i
forbindelse med grønn omstilling og
Attraktive Nord-Norge. Temaløft skal
understøtte den overordnede ambisjo-
nen til Samfunnsløftet.
Idrettskretser i landsdelen som en del
av «Grønt lys-prosjekt» og f.eks. satsing
på kvinnefotballen.
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Sosiale forhold ▶ Berørte lokalsamfunn (ESRS S3) 229
I tillegg avsatte styret totalt:
• 300 MNOK til Stiftelsen for Nord-Norge
• 366 MNOK til Sparebankstiftelsen SpareBank 1
Nord-Norge
Stiftelsene er selvstendige enheter og det vises til
6.1.1. for beskrivelse av formål og hvordan de forvalter
sine midler.
Avdeling for Samfunn har ansvar for å ivareta Samfunns-
løftets strategi og tildeling av midler til samfunnet. Det
jobber 8 personer i avdelingen, med kompetanse fra
flere deler av kultur-, samfunns- og næringslivet
i landsdelen.
Arealkonflikter i nord
Tabell 6-5 viser nøkkeltiltak for IROen. Konsernet har i
2025 prioritert å innlemme denne risikoen i styrings-
strukturen for kredittinnvilgelse. Det vil i 2026 gjennom-
føres kontroller av dette, samt videre utforsking av
risikoen for å identifisere nødvendige tiltak.
Tabell 6-5: Konsernets tiltak for å håndtere IROen knyttet til «Arealkonflikter i nord»
IRO TILTAK OG OMFANG
RESULTAT (OPPNÅDD/
FORVENTET)
TIDSHORISONT FOR
FULLFØRING KONTROLL AV EFFEKT ALLOKERTE RESSURSER
Arealkonflikter i
nord
Skjerpe krav i
Kredittpolicy:
Prosjekter over
terskelverdi med
risiko for ugyldig
byggetillatelse
grunnet areal-
konflikter skal be-
handles av styret
før kreditt-
innvilgelse. Gjelder
alle bedriftskunder
med bygge-
prosjekter over
terskelnivå.
Sikre at konsernet
ikke bidrar til
prosjekter med
arealkonflikt og at
beslutninger
er forankret i
styrende organer.
Policyen trer i
kraft og vil gjelde
løpende fra 2026.
Kredittavdeling
BM vil i 2026 gjen-
nomføre kontroller
avetterlevelse.
Avvik rapporteres
og følges opp.
Kredittavdeling
BM utarbeider
policy. Styret
beslutter.
Løpende oppfølg-
ing av Kreditt-
avdeling BM
og besluttende
organ.
Arealkonflikt i nord Hensynta areal-
konflikt i kvali-
fisering av grønn
portefølje. Gjelder
bedriftskunder
som vurderes for
grønn finansiering.
Kvalitetssikre at
grønn portefølje
ikke er forbundet
med kjente
arealkonflikter.
ESG-team møtes
kvartalsvis for
godkjenning.
Tiltaket er
løpende.
Årlig rapporter-
ing om kvalifisert
portefølje.
ESG-team
bestående av
8 personer fra
Bærekraft, Risk,
BM, Treasury,
Forretningsut-
vikling, Teknologi
og SpareBank 1
Finans Nord-
Norge.
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Sosiale forhold ▶ Berørte lokalsamfunn (ESRS S3)230
6.6. Mål og indikatorer
Konsernet har ikke utarbeidet mål i tråd med kravene
i MDR-T for å håndtere IROene tilknyttet lokal berørte
lokalsamfunn. Nærmere beskrivelse av dette kan sees i
Tabell 6-6.
Tabell 6-6: Oversikt over IROer det ikke er satt mål på i henhold til MDR-T kravene
IRO BEGRUNNELSE PLAN FOR Å SETTE MÅL
Lokal verdiskaping SpareBank 1 Nord-Norge har ikke utviklet mål i
tråd med kravene i MDR-T for «Lokal verdiskap-
ing». Dette skyldes at Samfunnsløftet i 2025 har
vært i en strategiprosess som skal lede ut nye
prioriterer og mål på området.
Mål settes i 2026 når strategiprosessen er
ferdigstilt.
Arealkonflikter i nord Konsernet har ikke utviklet mål i tråd med
kravene i MDR-T for å håndtere IROen. Konsernet
vil bruke tid på å treffe riktige tiltak på området
før konkrete mål settes.
Mål vurderes i 2026
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Sosiale forhold ▶ Berørte lokalsamfunn (ESRS S3) 231
7. Forbrukere og
sluttbrukere
SpareBank 1 Nord-Norges kilde til verdiskaping skjer i all hovedsak gjennom
konsernets kunder og sluttbrukere. Dette kapittelet beskriver hvordan
konsernet håndterer de vesentlige påvirkningene, risikoene og mulighetene
(IROene) tilknyttet kunder med utgangspunkt i rapporteringsstandarden ESRS
S4 Consumers and end-users. Kapittelet vil omtale forbrukere og sluttbrukere
som «Kunder».
Enhetsspesifikk rapportering
Dette kapittelet inneholder enhetsspesifikk rapportering. Bakgrunnen for
dette er at det mangler føringer i CSRD vedrørende «Svindel» og «Brudd på
personopplysningssikkerheten». Disse påvirkningene rapporteres i dette kapitlet
ved bruk av kravene i ESRS 1 vedlegg AR 1-5.
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Sosiale forhold ▶ Forbrukere og sluttbrukere (ESRS S4)232
7.1. Vesentlige IROer og kobling mot
strategi og forretningsmodell
SpareBank 1 Nord-Norge har i forretningsstrategien
et strategisk kompass med fire styrende prinsipper:
klimaavtrykk, kvalitet, innsikt og kundesentrisk. Herunder
er forholdet til kunder helt avgjørende for å skape verdi
for konsernet. Flere kunderelaterte temaer ble vurdert i
dobbel vesentlighetsanalyse, tre negative påvirkninger
og en risiko ble til slutt scoret som vesentlig for kon-
sernet (Tabell 7-1). Videre følger en beskrivelse av de
enkelte IROene
1
.
Tabell 7-1: Konsernets vesentlige IROer tilknyttet kunder med tilhørende tidshorisont og verdikjedeplassering
VESENTLIGE PÅVIRKNINGER, RISIKOER
OG MULIGHETER KATEGORI
TIDSHORISONT PLASS I VERDIKJEDEN
KORT
MELLOM-
LANG LANG OPPSTRØMS EGEN DRIFT NEDSTRØMS
Svindel Negativ
påvirkning
● ● ● ● ●
Brudd på personopplysnings-
sikkerheten
Negativ
påvirkning
● ● ● ● ●
Grønnvaskingsrisiko på spare-
området
Risiko
● ● ● ● ●
Svekke tilstedeværelsen i
distriktet
Negativ
påvirkning
● ● ●
7.1.1. Vesentlige påvirkninger
Konsernets tjenester omfatter alt fra dagligbank, lån og
forsikring til avanserte spare- og investeringstjenester,
hvor nøyaktig og korrekt informasjon er avgjørende for
kundenes økonomisk trygghet. Herunder har konsernet
et bredt kundegrunnlag med stor variasjon i alder, fra
mindreårige med verge til eldre kunder, samt økono-
misk sårbare grupper som kan være spesielt utsatt for
skade eller ulemper i møte med finansielle tjenester.
Særlig sårbare grupper inkluderer barn, unge, person-
er med verge, og økonomisk utsatte kunder, som kan
være mer påvirkelige for salgsstrategier samt kunder
med skjermingsbehov. Det er ikke avdekket vesentlige
IROer innenfor noen av disse kundetypene. Samtidig er
en fellesnevner for sårbare grupper at deres person-
opplysninger skal underlegges særskilt vern for å sikre
lovlig og forsvarlig behandling.
Svindel
Svindel innebærer aktiviteter og handlinger for å oppnå
økonomisk eller personlig vinning. Det oppstår i hoved-
sak gjennom manipulering av kunder og misbruk
gjennom digitale flater og betalingsløsninger, og er
dermed konsentrert til kundeleddet. Dette kan oppstå
både som enkelthendelser, eller med systematisk
1 Forkortelsen IRO står for impact, risks og opportunities og benyttes videre i denne rapporten for å betegne vesentlige påvirkninger,
risikoer og muligheter.
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Sosiale forhold ▶ Forbrukere og sluttbrukere (ESRS S4) 233
svindel. Konsekvensene kan være svært belastende
for de som blir utsatt for slike hendelser. Konsernets
forretningsstrategi har nedfelt prinsippene «kvalitet»
og «kundesentrisitet» Begge disse handler om å ivareta
kundenes behov, og hjelpe de med å unngå svindel.
Konsernets håndtering av dette har en påvirkning på
forretningsmodell, gjennom økt ressursinnsats for å
avdekke slike hendelser og følge opp kunder. I tillegg
kan svindel føre til reelle tap og økt omdømmerisiko.
Som en konsekvens av dette har konsernet økt ressurs-
innsatsen på området gjennom:
Konsernet opplever økt risikoeksponering mot svindel
gjennom digitalisering, betalinger i sanntid og tredje-
partsaktører. Det er fremover forventet økt aktivitet
på området, samt strengere krav og forventing til fore-
bygging av avdekking av hendelser.
Svindel skjer i hovedsak gjennom konsernets egen
virksomhet, eller gjennom tilknyttede aktører i
betalingskjeden. Begge prosesser inngår under
konsernets risikostyring.
Brudd på personopplysnings-
sikkerheten
Konsernet håndterer store mengder personopplys-
ninger som en del av daglig drift. Dette gjelder både
personopplysninger på vegne av kunder og om
egne medarbeidere.
I de prosesser og oppgaver som utføres er det viktig
å ivareta den registrertes personvern og håndtere per-
sonopplysninger på en god og sikker måte, i tråd med
personvernregelverket. Dette skaper tillit hos kunder,
medarbeidere, samarbeidspartnere, eiere og tilsynsmyn-
digheter, og vil kunne skape nye forretningsmuligheter.
Det strategiske prinsippet om kvalitet i konsernets
forretningsstrategi kan særlig knyttes til dette. Det skal
etterstrebes kvalitet i alle prosesser og handlinger, og
konsernet har som ambisjon å opprettholde sin posisjon
som et finanskonsern som kundene kan ha full tillit til.
For de registrerte kan brudd på personopplysningssik-
kerheten få alvorlige konsekvenser. Personopplysninger
kan komme uvedkommende i hende, og for kunden vil
dette innebære at taushetsbelagte opplysninger kan
komme på avveie. Dette kan igjen medføre omdømme-
tap, økonomisk skade og at personopplysningene mis-
brukes av kriminelle eller andre uærlige aktører til skade
for kunden. Slik negativ påvirkning er oftest knyttet til
enkelthendelser, men kan være vidspredte dersom av-
vik skyldes feil i systemer. Konsernet iverksetter tekniske
og organisatoriske tiltak, samt kontinuerlig opplæring,
for å sikre forsvarlig behandling og særskilt vern av
personopplysninger i samsvar med gjeldende regelverk.
Behandling av personopplysninger kan utkontrakteres
gitt at det kan gjøres i henhold til rettslige rammer.
Det vil si at konsernet overlater til andre virksomheter
å utføre oppgaver, enten i rollen som behandlingsans-
varlig eller som databehandler. SpareBank 1 Utvikling er
konsernets mest sentrale databehandler.
Bruk av databehandlere og underleverandører inne-
bærer at data deles på tvers av systemer og organisa-
sjoner, og svikt hos én part kan forplante seg gjennom
hele verdikjeden. Konsernet behandler personopplys-
ninger både som behandlingsansvarlig og som data-
behandler, og har ansvar for å sikre konfidensialitet,
integritet og tilgjengelighet i begge rollene. Dette
krever strenge krav til sikkerhet, klare databehandler-
avtaler og rutiner for varsling og håndtering av avvik i
samsvar med gjeldende regelverk.
Svekke tilstedeværelsen i distriktet
Konsernet har i dag en sterk tilstedeværelse over hele
landsdelen med 13 finanssentre fordelt på 15 lokasjoner
utover hele Nord-Norge. Kundene befinner seg i hoved-
sak i Nord-Norge, spredt mellom by og distrikt. Konser-
nets forretningsstrategi er laget for å være tilpasset
Nord-Norges demografi, samtidig vil konsernets mål
og ambisjoner påvirkes av boligpolitikk i distriktet
fordi verdien på boliger og næringseiendom er ofte
lavere der enn i sentrale strøk
2
. Der oppgraderingskost-
nader og regulatoriske krav ikke møtes med tilstrekkelig
støtteordninger, kan det svekke markedsverdien på
eiendommer i distriktet og gjøre det vanskeligere å
finansiere. Dette kan i ytterste konsekvens ha negativ
påvirkning på konsernets kunder i enkelte område med
lave markedsverdier.
2 Finans Norges høringsinnspill til Bygningsenergidirektivet januar 2026
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Sosiale forhold ▶ Forbrukere og sluttbrukere (ESRS S4)234
7.1.2. Vesentlige risikoer
Grønnvaskingsrisiko på spareområdet
Distribusjon av spareprodukter er et av konsernets
kjerneområder, hvor kunder via en selvbetjent kanal i
digitalbanken får tilgang til over 200 fond som forvaltes
av ulike fondsforvaltere. I tillegg til disse spareproduk-
tene har konsernet 12 investeringsrådgivere som yter
investeringsrådgivning knyttet til disse produktene.
Konsernets informasjonsrådgivere kan også gi generell
informasjon og veiledning om produkter, uten å yte in-
vesteringsrådgivning. Konsernet formidler også tjenest-
en diskresjonær forvaltning via 7 investeringsrådgivere
gjennom Allianseselskapet SpareBank 1 Forvaltning.
Konsernet erkjenner at enkelte fond kan investere i
selskaper som påvirker miljø og mennesker negativt.
Risikoen knyttet til grønnvasking på spareområdet er
i vesentlighetsanalysen koblet til risikoen for at det
oppstår, eller at konsernet blir beskyldt for grønnvask-
ing på produkter eller tjenester som tilbys gjennom
konsernets spareplattform. Risikoen gjelder alle kunder
som investerer i fond, men kan være særlig relevant for
kunder som etterspør bærekraftige produkter. Konser-
net kan ha en påvirkning på kundenes investeringsvalg
gjennom produktinformasjon og rådgivning, i dette
ligger det både en risiko for negativ påvirkning, og
forretningsmuligheter for konsernet. Konsernet er videre
avhengig av kundetillit og regulatorisk etterlevelse for
å opprettholde distribusjon og rådgivning. Mangelfull
håndtering kan svekke tillit og medføre finansiell- og
omdømmerisiko.
Området har de siste årene fått økte reguleringer
knyttet til bærekraftsområdet. Blant annet gjennom:
• SFDR for produktklassifisering og informasjonskrav.
• Taksonomien for definisjon av bærekraftige
aktiviteter.
• MiFID II for rådgivning og kundepreferanser.
• CSRD for rapportering.
• Åpenhetsloven for aktsomhetsvurderinger.
• EU-regler (Green Claims Directive) som er planlagt
innført gjennom endring av Markedsføringsloven
(2026)
Det økte omfanget av regler stiller nye krav til at spar-
området har etablert gode prosesser for produkt-
styring, informasjon og rådgivning. Konsernet har
signert Grønnvaskingsplakaten og innarbeidet policy
for bærekraft som konstaterer at konsernet ikke skal
drive med grønnvasking.
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Sosiale forhold ▶ Forbrukere og sluttbrukere (ESRS S4) 235
7.2. Styrende dokumenter
Konsernets styrende dokumenter som er på plass for å håndtere de vesentlige
IROene tilknyttet kunder er illustrert med IRO-kobling i Tabell 7-2 og beskrevet i
det følgende.
Tabell 7-2: Koblingen mellom styrende dokumenter og hvilken vesentlig IRO de håndterer
STYRENDE DOKUMENTER
KOBLING TIL VESENTLIG IROER
SVINDEL
BRUDD PÅ PERSON-
OPPLYSNINGSSIKKERHETEN
GRØNNVASKINGSRISIKO PÅ
SPAREOMRÅDET
Risikovurdering svindel
●
HUKI – Roller og ansvar for
svindelprosessen
●
Rutinedokumenter tilknyttet svindel
●
Policy for personvern for konsernet
●
Standard for personvern
●
Rutine for håndtering av avvik ved
behandling av personopplysninger
●
Retningslinjer for ansvarlig distribusjon av
verdipapirfond
●
Standard / rutine for produktstyring i
Verdipapirforetaket
●
Rutine for kartlegging av bærekrafts-
preferanser
●
Det er ikke etablert styrende dokument i 2025 for å
håndtere IROen «Svekke tilstedeværelsen i distriktet».
I Kredittpolicy BM er det fra 2026 lagt til føringer for å
redusere overgangsrisikoen i porteføljen som igjen skal
bidra til å opprettholde konsernets tilstedeværelse på
distriktet. Det vil i det kommende året jobbes mer
med håndtering av tematikken, samt inkludere dette
i andre policyer.
HUKI – Roller og ansvar for svindel-
prosessen, Risikovurdering svindel,
rutinedokumenter tilknyttet svindel
Konsernet har etablert en struktur av styrende doku-
menter som sikrer en helhetlig tilnærming til forebyg-
ging, deteksjon og håndtering av svindel. Disse doku-
mentene er forankret i konsernets risikostyringsramme-
verk og oppdateres jevnlig for å reflektere endringer i
trusselbildet og regulatoriske krav.
Risikovurderingen er styringsdokumentet som beskriver
risikoer knyttet til svindel. Dokumentet legger føring
for hvilke tiltak og internkontroller som gjennomføres.
HUKI-matrisen beskriver rollefordelingen virksomhet-
en har knyttet til svindel. Konsernet har etablert flere
rutiner for operasjonalisering av tiltak og prosesser
vedrørende svindel. Alle ansatte omfattes av doku-
mentene. Øverste ansvarlig for gjennomføringen av
dokumentene er Konserndirektør Organisasjon og
Forretningsstøtte.
Dokumentene er tilgjengelige i konsernets interne
systemer for standarder, retningslinjer og rutiner.
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Sosiale forhold ▶ Forbrukere og sluttbrukere (ESRS S4)236
Policy for personvern for konsernet
Policy for personvern ivaretar grunnleggende men-
neskerettigheter, slik som retten til privatliv, kontroll
over egne personopplysninger og vern mot urett-
messig behandling. Dette gjøres ved å fastsette at all
behandling av personopplysninger skal skje i samsvar
med gjeldende rett. Policyen stiller krav om lovlighet,
tilstrekkelig sikkerhet og nødvendig åpenhet, slik at de
registrertes rettigheter beskyttes på en forsvarlig og
rettmessig måte.
Policyen definerer det overordnede formålet for alt
arbeid med personvern i konsernet. Herunder gjennom
en systematisk og risikobasert tilnærming for å
• ivareta de registrertes personvern
• understøtte forretningsdriften ved at konsernet til
enhver tid har kontroll på sine behandlinger av
personopplysninger
• sikre omdømme til konsernet gjennom korrekt
håndtering av personopplysninger
• sikre etterlevelse av personopplysningsloven og EUs
personvernforordning (GDPR), øvrig personvern-
regelverk, relevante bransjenormer og tilhørende
interne standarder og rutiner
• dokumentere etterlevelsen.
Konsernet skal ta hensyn til personvern i alle utviklings-
faser av et system eller en løsning. Videre skal det som
standard bare samles inn personopplysninger som er
nødvendige for det spesifikke formålet med behan-
dlingen. Den operasjonelt ansvarlige vil normalt være
produkteier, systemeier eller prosesseier avhengig av
ansvarsfordelingen for det enkelte system/prosess.
Policyen er utformet for å gjelde hele konsernet, men
det er opp til hvert selskap å beslutte om de vil tiltre
policyen. Policy for personvern for konsernet gjelder
for bank, Regnskapshuset og SNN Finans. Alle ansatte,
vikarer og innleide konsulenter omfattes.
Styret har det overordnede ansvaret for etterlevelse
og policyen besluttes av styret. Konsernsjefen har det
øverste ansvaret for at grunnkravene for behandling
av personopplysninger er oppfylt, at informasjons-
sikkerheten ivaretas og at skriftlige rutiner som beskriv-
er den daglige håndteringen av personopplysninger
utarbeides og etterleves. Policyen inngår i den styrende
delen av internkontrollen. Den skal bidra til at konsernet
etterlever det til enhver tid gjeldende regelverk
innen personvern.
Regulatoriske krav som danner grunnlaget for policyen,
er primært personopplysningsloven og GDPR. I tillegg
er det også en rekke andre lover og forskrifter som
legger føringer for konsernets behandling av person-
opplysninger. Noen av de mest sentrale er Forskrift
om bruk av e-postkasse og annet elektronisk lagret
materiale, Forskrift om kameraovervåkning i virksom-
het, Finansforetaksloven, Finansavtaleloven Forskrift
om bruk av informasjons- og kommunikasjonsteknologi
(IKT-forskriften), Hvitvaskingsloven med forskrifter samt
Markedsføringsloven. Policyen er tilgjengelig via
konsernets interne sider.
Standard for personvern
Formålet med standarden er å sikre konsernets etter-
levelse av personvernregelverket gjennom tydelig
organisering, ansvarsfordeling, dokumentasjon og
etablering av nødvendig internkontroll. Standarden
gjelder alle ansatte som behandler personopplysninger
og krever at behandling skjer i tråd med grunnleggende
prinsipper. Den bygger på personopplysningsloven og
GDPR, og er underlagt konsernets personvernpolicy.
Styret har pålagt utarbeidelse av nødvendige standard-
er og rutiner for å dokumentere etterlevelse. Standard
for personvern er tilgjengelig på konsernets interne sider.
Rutine for håndtering av avvik ved
behandling av personopplysninger
Formålet med rutinen er å sikre korrekt fremgangs-
måte i forbindelse med intern varsling av mulige brudd
på personvernreglene, eventuell rettidig og korrekt
varsling til offentlige myndigheter, forebygge at
lignende avvik gjentas, hindre overtredelsesgebyr
og omdømmetap, samt etablere en lav terskel for
rapportering av avvik. Rutinen gjelder for alle ansatte,
da alle har et selvstendig ansvar for å varsle om avvik.
Det er behandlingsansvarlig som er ansvarlig for at det
etableres tilfredsstillende rutiner hva angår varsling av
avvik på personvernområdet, samt at alle får tilfredsstil-
lende opplæring. Fagansvarlig personvern, personvern-
koordinator og personvernombud har sentrale roller
i saksbehandlingen. Hvert enkelt selskap i rollen som
behandlingsansvarlig treffer beslutning om avvik skal
meldes til Datatilsynet.
Regulatoriske krav som legger føringer for rutinen, er
primært personopplysningsloven og GDPR. Rutinen er
underlagt Policy for personvern for konsernet og Stand-
ard for personvern. Rutinen er tilgjengelig via konsernets
interne sider.
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Sosiale forhold ▶ Forbrukere og sluttbrukere (ESRS S4) 237
Retningslinjer for ansvarlig
distribusjon av verdipapirfond
Retningslinjene for ansvarlig distribusjon av verdipapir-
fond har som formål å sikre at fondstilbudet etterlever
Alliansens bærekraftambisjoner med særlig fokus på å
unngå at fondene bidrar til negativ påvirkning på miljø
og samfunn. Retningslinjen skal videre sørge for etter-
levelse på sentrale lover og internasjonale standarder
for bærekraft i finanssektoren. Overvåkingen skjer gjen-
nom årlig revisjon av fondene, aktsomhetsvurderinger,
produktrevisjon og screening mot eksterne eksklusjons-
lister. Ved manglende etterlevelse kan fondet gjøres
utilgjengelig for rådgivning eller stanses for videre
nysalg. Retningslinjene omfatter alle bankene i Spare-
Bank 1-alliansen og vedtas av et samlet spare- og
plasseringsutvalg i Alliansen. I SpareBank 1 Nord-Norge
er faktisk
3
leder i Verdipapirforetaket ansvarlig for
retningslinjene. Alle ansatte som yter investeringsråd-
givning, skal kjenne til retningslinjene og gjennomgå
disse årlig.
Retningslinjene skal bidra til etterlevelse på EU-for-
ordning 2019/2088 om offentliggjøring av bærekrafts-
informasjon i finanssektoren (SFDR), EU-forordning
2020/852 om klassifisering av bærekraftige aktiviteter
(taksonomiforordningen), samt krav til aktsomhets-
vurderinger etter åpenhetsloven. Krav og forventninger
til fondsforvaltere er i tråd med Norges Bank Investment
Managements (NBIM) retningslinjer for etiske utelukkelser.
Retningslinjene er offentlig tilgjengelige på konsernets
hjemmesider.
Standard og rutine for produkt-
styring i Verdipapirforetaket
Standarden fastsetter prinsipper og krav for produkt-
styring, slik at verdipapirforetaket sikrer at produkter
distribueres og følges opp i tråd med gjeldende
regelverk og kundens interesser. Standarden beskriver
prosesser og ansvarsfordeling for gjennomføring av
produktstyring. Standarden skal bidra til korrekt etter-
levelse av regelverket, styrke kundetillit og redusere
risikoen for grønnvasking Dokumentet gjelder for
ansatte med ansvar for produktstyring i verdipapir-
foretaket. Dette omfatter ledere og fagansvarlige
på spare -og investeringsområdet. Faktisk leder for
verdipapirforetaket har det overordnede ansvaret for
gjennomføringen av standarden. Dokumentet er basert
på gjeldende lover og forskrifter, herunder verdipapir-
handelloven og MiFID II. Dokumentene er tilgjengelig
på interne sider, og revideres årlig.
Rutine for kartlegging av bærekrafts-
preferanser
Formålet med rutinen er å sikre at kundens bærekrafts-
preferanser identifiseres, dokumenteres og integreres
i investeringsrådgivning og produktvalg, i samsvar med
kravene i MiFID II og verdipapirforskriften. Rutinen skal
bidra til korrekt etterlevelse av regelverket, styrke
kundetillit og redusere risikoen for grønnvasking.
Rutinen gjelder for alle ansatte som yter investerings-
rådgivning i verdipapirforetaket. Faktisk leder for
verdipapirforetaket har det overordnede ansvaret for
gjennomføringen.
Rutinen er utarbeidet internt med hensyn til regulator-
iske krav. Dokumentene er tilgjengelig på interne sider,
og revideres årlig.
3 Faktisk leder er den personen som har det operative ansvaret for de investeringstjenestene vedkommende er utpekt til å lede. Rollen er
lovpålagt i verdipapirforetak og omtales i Finanstilsynets regelverk.
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Sosiale forhold ▶ Forbrukere og sluttbrukere (ESRS S4)238
7.3. Dialog med kunder
Konsernet har dialog med kunder og deres relevante
representanter om håndtering av «Svindel», «Brudd på
personopplysningssikkerheten» og «Svekke tilstede-
værelsen i distriktet». Dialogen med myndigheter
berører kundenes interesse indirekte. Dette gjennom at
tilsynet har mandat til å ivareta kundenes rettigheter og
sikkerhet, og dermed inngår deres innspill i konsernets
håndtering av relevante temaer. Tabell 7-3 oppsummerer
denne dialogen.
Tabell 7-3: Dialog med kunder og deres representanter om påvirkningene «Svindel», «Brudd på person-
opplysningssikkerheten» og «Svekke tilstedeværelsen i distriktet».
DIALOGFORM TIDSPUNKT OG FREKVENS
ØVERSTE ANSVARLIGE FOR AT DIALO-
GEN SKJER RESULTAT
Melding om avvik som
sannsynligvis vil medføre en
risiko for fysiske personers
rettigheter og friheter, jf.
GDPR art. 33 nr. 1
Innmeldinger skjer
kontinuerlig i løpet av et
år, og straks et avvik er
avdekket
Administrerende direktør
i hvert enkelt selskap i
konsernet
Innrapporterte avvik brukes
for å forbedre rutiner,
prosesser og rapportering
på området. Det har ikke
vært noen oppfølging fra
Datatilsynet på noen saker
i 2025
Dialog med og rapportering
til myndigheter ang. svindel.
Årlig rapportering og
halvårlige møter med
Finanstilsynet om hvitvasking
og terrorfinansiering
Konserndirektør
Organisasjon og
forretningsstøtte
Forbedre rutiner, prosesser
og rapportering på området.
Seminar for
pensjonistforeninger
Flere ganger i året avholdes
det seminar om svindel. Eget
seminar på samisk ble i 2025
avholdt i Finnmark
Konserndirektør Organisasjon
og forretningsstøtte,
Konserndirektør
Privatmarked
Økt kunnskap og bevissthet
om svindel rettet mot eldre
Kundedialog ang. lovkrav
om energimerke på
næringsbygg.
Ved BM-kundens behov
for ny lånefinansiering eller
endring av eksisterende
finansiering
Konserndirektør for
Bedriftsmarked
Øke kompetansen om
viktigheten av å ha på plass
energimerke for både kunde
og rådgiver. Energimerke på
næringsbygg er et lovkrav
uavhengig av byggets
lokasjon.
7.4. Varslingskanaler og håndtering av
uønskede hendelser
Konsernet har etablert varslingskanaler for kunder. For mer informasjon om disse, se 8.3. Varslingskanaler.
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Sosiale forhold ▶ Forbrukere og sluttbrukere (ESRS S4) 239
7.5. Tiltak for håndtering av vesentlige
IROer tilknyttet kunder
Det er ikke rapportert om menneskerettslige brudd
eller avvik i tilknytning til konsernets virksomhet i 2025.
Nøkkeltiltak tilknyttet de vesentlige IROene er presen-
tert i Tabell 7-4. Noen ytterligere beskrivelser sett opp
mot enkelte IROer følger under.
Svindel
Konsernet gjennomfører løpende vurdering av svindel-
relatert aktivitet som en del av risikostyringsprosessen.
Her identifiseres og prioriteres påvirkninger via trans-
aksjons og hendelsesdata, reklamasjoner, informasjon
fra bransjen og nasjonale risikovurderinger.
Konsernets tilnærming bygger på prinsippet om fore-
bygging og ansvarlig kundebeskyttelse. Når svindel
identifiseres som en vesentlig negativ påvirkning,
integreres tiltak i hele verdikjeden – fra produktdesign
til samarbeid med eksterne partnere:
Produktdesign: utvikle digitale løsninger med inne-
bygde sikkerhetsmekanismer, som mottakerverifikasjon,
risikobaserte pauser og tydelige advarsler i betalings-
prosesser.
Markedsføring og salg: Kommunikasjon utformes for å
redusere risiko, med klare budskap om svindel og uten
språk som skaper hastverk eller press.
Videre samarbeid: stille krav til leverandører og
partnere gjennom kontraktsfestede standarder
Avhjelp og gjenoppretting: Rammede kunder skal få
rask hjelp gjennom dedikerte prosesser for sperring,
kompensasjonsvurdering og rådgivning.
Tabell 7-4: Konsernets tiltak for håndtering av vesentlige IROer tilknyttet kunder
IRO TILTAK OG OMFANG RESULTAT (OPPNÅDD/FORVENTET) TIDSHORISONT FOR FULLFØRING KONTROLL AV EFFEKT ALLOKERTE RESSURSER
Svindel Manuell kontroll av transaksjonstyper og
kundegrupper med høy risiko.
Stoppe potensiell svindel før gjennom-
føring og beskytte sårbare kunder. Redus-
ert svindeltap.
Gjennomføres kontinuerlig Status og utvikling på antall hendelser og
tap evalueres løpende og rapporteres til
Styret.
Dedikerte ressurser i forretningsdivisjoner,
avdeling for økonomisk kriminalitet og
gjennom felleseid virksomhet i SpareBank 1
Alliansen.
Svindel Foredrag og mediainformasjon om svindel-
metoder i lokalsamfunn i Nord-Norge.
Inkluderer ofte sårbare grupper gjennom
interesseorganisasjoner.
Øke bevissthet om hvordan kunden kan
beskytte seg, noe som er forventet å ha en
forebyggende effekt.
Gjennomføres årlig Effekten vurderes ut fra aktivitetsnivå og
tilbakemeldinger fra samfunnet.
Håndteres fortløpende av fire dedikerte
ressurser i forretningsdivisjonen og
Organisasjon og Forretningsstøtte.
Svindel Nytt antisvindelsystem som erstatter dagens
løsning med et moderne system som skal
bedre deteksjon med høyere treffsikkerhet
av reelle saker og raskere respons.
Styrke konsernets evne til å oppdage og
stoppe svindel i sanntid. Forventet effekt
er økt dedeksjonsrate, 20 %–30 % i redusert
svindeltap og bedre kundebeskyttelse.
2026 Det er ikke etablert kontrollrutiner på
tiltaket.
Håndteres i førstelinje av dedikerte
ressurser ved eget antisvindelteam i
SpareBank 1 Alliansen og eskaleres til
egne ressurser i forretningsdivisjonen og
Organisasjon og Forretningsstøtte
ved behov.
Brudd på personopplysningssikkerheten Anskaffelse av nytt system for oppfølging av
leverandørenes behandling av person-
opplysninger. Rammeavtalen er inngått av
morbank, men alle datterselskaper i konser-
net har adgang til å gjøre avrop på avtalen.
Etterleve regulatoriske krav og for å styrke
konsernets samlede styring og oppfølging
av leverandører. Sikre at leverandør over-
holder GDPR-kravene, forpliktelsene etter
databehandleravtalen og øvrig gjeldende
rett.
Systemanskaffelsen ble gjennomført i
2025, men leverandøroppfølging vil foregå
løpende.
Avtaleeier eller systemeier har ansvar for
leverandøroppfølging. Fagansvarlig tredje-
partrisiko vil bistå i gjennomføringen av
prosessen, og Fagansvarlig personvern vil
bidra med kontroll og vurdering av lever-
andørenes besvarelser som omhandler
behandling av personopplysninger.
Fagansvarlig tredjepartsrisiko og
Fagansvarlig personvern.
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Sosiale forhold ▶ Forbrukere og sluttbrukere (ESRS S4)240
Brudd på personvernopplysnings-
sikkerheten
Konsernet gjennomfører løpende tiltak for å forebygge
brudd på personopplysningssikkerheten. Dette omfatter
å opprettholde og videreutvikle et helhetlig styrings-
og kontrollrammeverk i samsvar med gjeldende
regelverk, samt å sikre nødvendig intern bevissthet
og kompetanse gjennom systematisk opplæring
av ansatte.
Svekke tilstedeværelsen i distriktet
Det er ikke gjennomført nøkkeltiltak i 2025 for å hånd-
tere IROen. Fra 2026 er dette tatt inn i konsernets kred-
ittpolicy for BM og det vil i det kommende året jobbes
mer med håndtering av tematikken. Herunder
vil konsernet utforske påvirkningen nærmere for å
forskuttere konsekvenser, og mulige tiltak.
Grønnvaskingsrisiko
Konsernet jobbet sammen med de andre fagmiljøene
på sparing i Alliansen for å innføre rutiner og systemer
for bedre håndtering av risikoen som her er identifisert.
Flere av tiltakene som er beskrevet i årets rapporter-
ing er forventet å ha en varig effekt på håndtering
av risikoen.
IRO TILTAK OG OMFANG RESULTAT (OPPNÅDD/FORVENTET) TIDSHORISONT FOR FULLFØRING KONTROLL AV EFFEKT ALLOKERTE RESSURSER
Svindel Manuell kontroll av transaksjonstyper og
kundegrupper med høy risiko.
Stoppe potensiell svindel før gjennom-
føring og beskytte sårbare kunder. Redus-
ert svindeltap.
Gjennomføres kontinuerlig Status og utvikling på antall hendelser og
tap evalueres løpende og rapporteres til
Styret.
Dedikerte ressurser i forretningsdivisjoner,
avdeling for økonomisk kriminalitet og
gjennom felleseid virksomhet i SpareBank 1
Alliansen.
Svindel Foredrag og mediainformasjon om svindel-
metoder i lokalsamfunn i Nord-Norge.
Inkluderer ofte sårbare grupper gjennom
interesseorganisasjoner.
Øke bevissthet om hvordan kunden kan
beskytte seg, noe som er forventet å ha en
forebyggende effekt.
Gjennomføres årlig Effekten vurderes ut fra aktivitetsnivå og
tilbakemeldinger fra samfunnet.
Håndteres fortløpende av fire dedikerte
ressurser i forretningsdivisjonen og
Organisasjon og Forretningsstøtte.
Svindel Nytt antisvindelsystem som erstatter dagens
løsning med et moderne system som skal
bedre deteksjon med høyere treffsikkerhet
av reelle saker og raskere respons.
Styrke konsernets evne til å oppdage og
stoppe svindel i sanntid. Forventet effekt
er økt dedeksjonsrate, 20 %–30 % i redusert
svindeltap og bedre kundebeskyttelse.
2026 Det er ikke etablert kontrollrutiner på
tiltaket.
Håndteres i førstelinje av dedikerte
ressurser ved eget antisvindelteam i
SpareBank 1 Alliansen og eskaleres til
egne ressurser i forretningsdivisjonen og
Organisasjon og Forretningsstøtte
ved behov.
Brudd på personopplysningssikkerheten Anskaffelse av nytt system for oppfølging av
leverandørenes behandling av person-
opplysninger. Rammeavtalen er inngått av
morbank, men alle datterselskaper i konser-
net har adgang til å gjøre avrop på avtalen.
Etterleve regulatoriske krav og for å styrke
konsernets samlede styring og oppfølging
av leverandører. Sikre at leverandør over-
holder GDPR-kravene, forpliktelsene etter
databehandleravtalen og øvrig gjeldende
rett.
Systemanskaffelsen ble gjennomført i
2025, men leverandøroppfølging vil foregå
løpende.
Avtaleeier eller systemeier har ansvar for
leverandøroppfølging. Fagansvarlig tredje-
partrisiko vil bistå i gjennomføringen av
prosessen, og Fagansvarlig personvern vil
bidra med kontroll og vurdering av lever-
andørenes besvarelser som omhandler
behandling av personopplysninger.
Fagansvarlig tredjepartsrisiko og
Fagansvarlig personvern.
→
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Sosiale forhold ▶ Forbrukere og sluttbrukere (ESRS S4) 241
IRO TILTAK OG OMFANG RESULTAT (OPPNÅDD/FORVENTET) TIDSHORISONT FOR FULLFØRING KONTROLL AV EFFEKT ALLOKERTE RESSURSER
Grønnvaskingsrisiko på spareområdet Revidering av merkeordning på fond i tråd
med SFDR (Art. 6, 8, 9) Gjelder alle fond som
distribueres av SpareBank 1
Resultatet er at fondene merkes ut fra
deres innmeldte samsvar med artikkel 6,
8 og 9. Det ligger dermed ingen subjek-
tiv vurdering av bærekraftsprestasjone i
fondet. Tiltaket skal føre til mindre risiko for
misforståelser og tolkninger knyttet til hva
som er et bærekraftig fond. Skal hindre at
konsernet blir oppfattet som å drive med
grønnvasking.
2025 Spare- og plasseringsutvalget i Alliansen
gjennomgår og oppdaterer merking av fond
årlig.
Ansatte på spareområdet
Grønnvaskingsrisiko på spareområdet Revisjon av retningslinjer for ansvarlig distri-
busjon av verdipapirfond gjeldende for alle
SpareBank 1-bankene.
Revidert utgave konkretiserer aksjoner
ved brudd på krav, forventinger og opp-
fordring. I tillegg er aktsomhetsvuderinger
lagt til som nytt punkt. Revideringen skal
føre til enklere operasjonalisering og lavere
grønnvaskingsrisiko.
2025 Oppfølging via konsernets
kontrollfunksjoner
Spare- og plasseringsutvalget, SNNs repre-
sentant, dialog med bærekraftsavdelingen
Grønnvaskingsrisiko på spareområdet Systemstøtte for eksklusjonskriterier i
rådgivningsverktøy tilgjengeliggjort for alle
investeringsrådgivere.
– Mer tilpassede råd til kunder med
bærekraftspreferanser
– Lavere grønnvaskingsrisiko
2025 Ingen kontrollrutiner etablert Ansatte på spareområdet
Grønnvaskingsrisiko på spareområdet Opplæring av investeringsrådgivere i
kartlegging av bærekraftspreferanser
(taksonomi og SFDR)
– Bedre rådgivningssamtaler
– Lavere risiko for feil produktanbefaling til
kunder med bærekraftspreferanser
2025 Årlig kompetanseoppdatering og
HR-oppfølging
Alle 12 rådgivere, HR-avdeling
Grønnvaskingsrisiko på spareområdet Årlig produktrevisjon av alle fond under
distribusjon for en avsjekk mot retningslinjer
for ansvarlig distribusjon av verdipapirfond.
Gjelder alle fond som disribueres av Spare-
Bank 1
– Lavere risiko for feilinformasjon
– Sikrer samsvar med retningslinjer
2025 Oppfølging som del av årshjulet i Spare- og
plasseringsutvalget
Spare- og plasseringsutvalget, ressurser fra
alliansebankene
Grønnvaskingsrisiko på spareområdet Forbedre datagrunnlag og systemstøtte for
investeringsrådgivere. I regi av SpareBank 1
Forvaltning er det igangsatt et arbeid som
skal erstatte dagens rådgivningsverktøy.
Gir rådgiverne mer relevant informasjon til
bruk i rådgivningen.
2026–2027 Innspill fra alliansebankene underveis Prosjekt i regi av SpareBank 1 Forvaltning
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Sosiale forhold ▶ Forbrukere og sluttbrukere (ESRS S4)242
IRO TILTAK OG OMFANG RESULTAT (OPPNÅDD/FORVENTET) TIDSHORISONT FOR FULLFØRING KONTROLL AV EFFEKT ALLOKERTE RESSURSER
Grønnvaskingsrisiko på spareområdet Revidering av merkeordning på fond i tråd
med SFDR (Art. 6, 8, 9) Gjelder alle fond som
distribueres av SpareBank 1
Resultatet er at fondene merkes ut fra
deres innmeldte samsvar med artikkel 6,
8 og 9. Det ligger dermed ingen subjek-
tiv vurdering av bærekraftsprestasjone i
fondet. Tiltaket skal føre til mindre risiko for
misforståelser og tolkninger knyttet til hva
som er et bærekraftig fond. Skal hindre at
konsernet blir oppfattet som å drive med
grønnvasking.
2025 Spare- og plasseringsutvalget i Alliansen
gjennomgår og oppdaterer merking av fond
årlig.
Ansatte på spareområdet
Grønnvaskingsrisiko på spareområdet Revisjon av retningslinjer for ansvarlig distri-
busjon av verdipapirfond gjeldende for alle
SpareBank 1-bankene.
Revidert utgave konkretiserer aksjoner
ved brudd på krav, forventinger og opp-
fordring. I tillegg er aktsomhetsvuderinger
lagt til som nytt punkt. Revideringen skal
føre til enklere operasjonalisering og lavere
grønnvaskingsrisiko.
2025 Oppfølging via konsernets
kontrollfunksjoner
Spare- og plasseringsutvalget, SNNs repre-
sentant, dialog med bærekraftsavdelingen
Grønnvaskingsrisiko på spareområdet Systemstøtte for eksklusjonskriterier i
rådgivningsverktøy tilgjengeliggjort for alle
investeringsrådgivere.
– Mer tilpassede råd til kunder med
bærekraftspreferanser
– Lavere grønnvaskingsrisiko
2025 Ingen kontrollrutiner etablert Ansatte på spareområdet
Grønnvaskingsrisiko på spareområdet Opplæring av investeringsrådgivere i
kartlegging av bærekraftspreferanser
(taksonomi og SFDR)
– Bedre rådgivningssamtaler
– Lavere risiko for feil produktanbefaling til
kunder med bærekraftspreferanser
2025 Årlig kompetanseoppdatering og
HR-oppfølging
Alle 12 rådgivere, HR-avdeling
Grønnvaskingsrisiko på spareområdet Årlig produktrevisjon av alle fond under
distribusjon for en avsjekk mot retningslinjer
for ansvarlig distribusjon av verdipapirfond.
Gjelder alle fond som disribueres av Spare-
Bank 1
– Lavere risiko for feilinformasjon
– Sikrer samsvar med retningslinjer
2025 Oppfølging som del av årshjulet i Spare- og
plasseringsutvalget
Spare- og plasseringsutvalget, ressurser fra
alliansebankene
Grønnvaskingsrisiko på spareområdet Forbedre datagrunnlag og systemstøtte for
investeringsrådgivere. I regi av SpareBank 1
Forvaltning er det igangsatt et arbeid som
skal erstatte dagens rådgivningsverktøy.
Gir rådgiverne mer relevant informasjon til
bruk i rådgivningen.
2026–2027 Innspill fra alliansebankene underveis Prosjekt i regi av SpareBank 1 Forvaltning
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Sosiale forhold ▶ Forbrukere og sluttbrukere (ESRS S4) 243
7.6. Mål og indikatorer
7.6.1. Mål
Konsernet har ikke utarbeidet mål i tråd med kravene i MDR-T for å håndtere IROene tilknyttet
kunder. Nærmere beskrivelse av dette kan sees i Tabell 7-5.
Tabell 7-5: Oversikt over IROer det ikke er satt mål på i henhold til MDR-T kravene
IRO BEGRUNNELSE PLAN FOR Å SETTE MÅL
Svindel Konsernet har ikke utviklet mål i tråd
med kravene i MDR-T for å håndtere
IROen.
Mål vurderes i 2026
Brudd på personopplysningssikkerheten Å sette et resultatorientert mål for å
redusere brudd på personopplysnings-
sikkerheten er krevende, ettersom det
vil være feil å tallfeste et ønske om et
visst antall brudd – utgangspunktet
er at slike brudd ikke skal forekomme.
Samtidig må det erkjennes at en
nullvisjon er et ideal som trolig aldri
vil kunne oppnås fullt ut, siden avvik
vil kunne oppstå i mindre eller større
grad, uavhengig av hvor gode rutinene
og systemene er. Dette understreker
viktigheten av et vedvarende fokus på
forbedring, risikoreduserende tiltak og
læring av avvik for å styrke beskyttelsen
av personopplysninger over tid.
Mål vurderes i 2026
Grønnvaskingsrisiko på spareområdet Prioritet har vært å ta ned risikoen som
er avdekket gjennom å forbedre styr-
ingsdokument og systemstøtten.
Mål vurderes i 2026
Svekke tilstedeværelsen i distriktet Konsernet har ikke utviklet mål i tråd
med kravene i MDR-T for å håndtere
IROen. Dette skyldes at konsernet
jobber med å utforske påvirkningen
ytterligere før mål kan settes.
Mål vurderes i 2026
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Sosiale forhold ▶ Forbrukere og sluttbrukere (ESRS S4)244
7.6.2. Indikatorer
SpareBank 1 Nord-Norge følger arbeid innen person-
vern og svindel opp med et utvalg måleindikatorer som
overvåkes og rapporteres løpende, både internt og
eksternt (se Tabell 7-6). Måleindikatorene er ikke verifi-
sert av ekstern part. Metode og forutsetninger for de
ulike indikatorene er beskrevet under:
• Antall svindelhendelser
Antall hendelser hvor det er gjennomført trans-
aksjoner knyttet til svindel. Måleindikatoren viser
antall hendelser som er identifisert i egne systemer,
informasjon fra konsernets kunder, eller hos
betalingsleverandører. En kunde kan være koblet til
flere hendelser.
• Mottatte gebyrer fra Datatilsynet grunnet
GDPR-brudd
Brev fra Datatilsynet om gebyr grunnet GDPR-brudd
vil mottas som vedtak per e-post eller post adressert
til det enkelte selskap i konsernet. Datatilsynet bruker
kontaktinformasjonen som er oppgitt i enhetsregis-
teret. Ingen av selskapene i konsernet har mottatt
brev fra Datatilsynet om gebyr grunnet GDPR-brudd.
• Antall avvik registrert i konsernet
Antall avvik registrert i konsernet omfatter hendels-
er hvor brudd på personopplysningssikkerheten er
mistenkt eller konstatert. Disse avvikene meldes inn
av ansatte via konsernets avvikssystemer.
• Antall avviksmeldinger til Datatilsynet
Antall avviksmeldinger som er meldt til Datatilsynet
er de avvikene som behandlingsansvarlig beslutter at
sannsynligvis vil medføre en risiko for fysiske person-
ers rettigheter og friheter, jf. GDPR art. 33 nr. 1.
Tabell 7-6: Status på indikatorer relevant for IROer tilknyttet kunder i 2025 og 2024.
INDIKATOR 2025 2024
Antall svindelhendelser 16 450 15 607
Mottatte gebyrer fra Datatilsynet grunnet GDPR-brudd 0 0
Antall avvik registrert i konsernet 42 57
Antall avviksmeldinger til Datatilsynet 7 8
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Sosiale forhold ▶ Forbrukere og sluttbrukere (ESRS S4) 245
Styringsmessige
forhold
8. Forretningsførsel
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Styringsmessige forhold246
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Styringsmessige forhold 247
8. Forretningsførsel
For å bidra til vekst, økonomisk stabilitet og opprettholdelse av tillit hos kunder
og i samfunnet, skal konsernet følge etablerte standarder for forretningsskikk
og gjennomføre tiltak for å forebygge økonomisk kriminalitet. Dette kapittelet
beskriver hvordan konsernet jobber med å minimere negativ påvirkning og
håndterer risikoer tilknyttet forretningsførsel. Rapporteringen er utviklet med
utgangspunkt i rapporteringsstandarden ESRS G1 – Forretningsførsel.
Enhetsspesifikk rapportering
Dette kapittelet inneholder enhetsspesifikk rapporter-
ing. Bakgrunnen for dette er at IROene
1
«Manglende
bekjempelse av hvitvasking og terrorfinansiering»,
«Cyberangrep og datainnbrudd» og «Interne
1 Forkortelsen IRO står for impact, risks og opportunities og benyttes videre i kapittelet for å betegne vesentlige påvirkninger risikoer
og muligheter.
misligheter» enten ikke kan knyttes til temalisten i ESRS 1
AR 16 eller mangler føringer i ESRS. Disse risikoene
rapporteres i dette kapitlet ved bruk av kravene i
ESRS 1 vedlegg AR 1-5.
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Styringsmessige forhold ▶ Forretningsførsel (ESRS G1)248
8.1. Vesentlige IROer og kobling mot
strategi og forretningsmodell
Tabell 8-1 viser de IROene konsernet har identifisert som vesentlige tilknyttet forretningsførsel.
Tabell 8-1: Konsernets vesentlige IROer tilknyttet forretningsførsel med tilhørende tidshorisont
og verdikjedeplassering
VESENTLIGE PÅVIRKNINGER, RISIKOER
OG MULIGHETER KATEGORI
TIDSHORISONT PLASS I VERDIKJEDEN
KORT
MELLOM-
LANG LANG OPPSTRØMS EGEN DRIFT NEDSTRØMS
Manglende leverandør-
oppfølging
Negativ
påvirkning
● ● ● ●
Interne misligheter Risiko
● ● ● ●
Cyberangrep og datainnbrudd Risiko
● ● ● ●
Manglende bekjempelse
av hvitvasking og terror-
finansiering
Risiko
● ● ●
Manglende etterlevelse av
egne ambisjoner
Risiko
● ● ●
8.1.1. Vesentlige påvirkninger
Manglende leverandøroppfølging
Påvirkningen knyttes til konsernets innkjøpspraksis og
omhandler vilkår for arbeidere som inngår i konser-
nets leverandørkjede. Innkjøp skjer på to måter, enten
gjennom direktekjøp som gjennomføres fra SpareBank
1 Nord-Norges avdeling for fasilitetsstyring, eller på
vegne av SpareBank 1-alliansen gjennom det felleseide
SpareBank 1 Utvikling (allianseinnkjøp). I begge tilfeller
skal krav om bærekraft og forretningsetiske forhold
hensyntas i innkjøpsprosessen.
Likevel er sannsynligheten til stedet for at oppfølg-
ing av leverandører er mangelfull, og at det oppstår
negativ påvirkning på arbeidsvilkårene til arbeidere i
verdikjeden som følger av dette. Temaet har derfor
fått økt oppmerksomhet de siste årene i egen drift
og i allianseinnkjøp, blant annet gjennom aktsomhets-
vurderinger som er gjort i leverandørkjeden. IROen har
ikke konkrete måltall i konsernets forretningsstrategi
eller risikostrategi.
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Styringsmessige forhold ▶ Forretningsførsel (ESRS G1) 249
8.1.2. Vesentlige risikoer
Interne misligheter
Interne misligheter omfatter handlinger hvor medarbei-
dere, deltidsansatte, tillitsvalgte eller styremedlemmer i
SNN bevisst og uberettiget begår handlinger som fører
til vinning eller økonomisk fordel for vedkommende selv
eller andre og kan medføre vesentlige tap for konser-
net. Eksempler på misligheter inkluderer underslag,
tyveri, økonomisk utroskap, dokumentforfalskning, salg
av informasjon og tilbakeholdelse av informasjon ved
etablering av kreditter.
Alle konsernets funksjoner kan være eksponert for
økonomisk kriminalitet. De mest utsatte funksjonene
er likevel ansatte med tilgangskombinasjoner som gir
adgang til bankens betalingssystemer og tilgangs-
administrasjon.
Cyberangrep og datainnbrudd
Det digitale trusselbildet i 2025 er preget av økende
kompleksitet og høyere angrepskapasitet hos kriminelle
aktører. Nasjonale myndigheter vurderer cyberangrep,
datainnbrudd og misbruk av digitale tjenester som
sentrale risikoer for finanssektoren. Trusselaktørene
benytter i økende grad avanserte metoder, herunder
automatiserte angrepsverktøy og kunstig intelligens,
noe som gjør det mer krevende å avdekke uregelmes-
sigheter og forhindre misbruk av bankens infrastruktur.
Cyberrelaterte hendelser kan medføre betydelige
operasjonelle og finansielle konsekvenser for konsernet,
og stiller skjerpede krav til digital motstandskraft, sikker
leverandørstyring og effektiv håndtering av sikker-
hetshendelser. Bruken av kunstig intelligens i angrep
forsterker risikoen ytterligere, særlig innen sosial manip-
ulering, datatilgang og målrettede kompromitteringer.
Konsernet må derfor kontinuerlig styrke sikkerhetskon-
troller, overvåkning og beredskap for å håndtere et
stadig mer krevende trusselbilde.
Manglende bekjempelse av
hvitvasking og terrorfinansiering
Hvitvasking er en prosess med hensikt om å skjule
opprinnelsen til utbytte som er tjent gjennom ulovlige
aktiviteter og få disse til å fremstå som lovlige. Konser-
nets produkter og tjenester kan bli misbrukt for å skjule
disse aktivitetene. Terrorfinansiering har som formål å
skjule hva midler skal benyttes til. Finansiering av terror
skjer typisk ved å skjule overføringer som veldedige
transaksjoner, hvor det finansielle systemet benyttes til
slik virksomhet. Midler som skal benyttes til terror kan
både overføres via det finansielle systemet og fysisk
fraktes til konfliktområder. Utbytte fra kriminelle han-
dlinger kan også benyttes til å finansiere terror.
Konsernet vurderer følgende forretningsområder som
særlig sårbare for hvitvasking og terrorfinansiering:
• Kundeetablering og løpende kundeoppfølging
• Betalingstransaksjoner – innenlands- og grense-
kryssende betalinger
• Kontantinnskudd og kontantuttak
• Tredjepartsbetalinger
• Korttransaksjoner
Manglende bekjempelse av hvitvasking og terrorfinan-
siering kan utgjøre en vesentlig risiko for SpareBank 1
Nord-Norge. Konsekvensene kan være sanksjoner, samt
skade på konsernets omdømme og tillit i markedet.
Strenge regulatoriske krav og forventninger påvirker
bankens forretningsmodell gjennom økt ressursinnsats
på området, tilpasninger av produkter, tjenester og
endringer i kundeprosesser. Det kreves også tett sam-
arbeid i verdikjeden med leverandører og myndighe-
tene for å sikre tilstrekkelig etterlevelse og bekjempelse
av hvitvasking og terrorfinansiering.
Manglende etterlevelse av
egne ambisjoner
Konsernets omstillingsplan definerer ambisjoner på
utslippskutt i utlånsporteføljen. Dette gjennom konkrete
målsettinger og tiltak som skal føre til at finansierte
utslipp går mot null i 2050. Dette er videre nedfelt i kon-
sernets forretningsstrategi og risikostrategi med konk-
rete måltall og strategiske prioriteringer. Om konsernet
ikke etterlever egne ambisjoner, og tar grep i tråd med
planen vil det kunne føre til omdømmetap og beskyld-
ninger om grønnvasking. Konsernets omstillingsarbeid
synliggjøres i bærekraftsrapporteringen. Fra 2026 er
det også forventet at Finanstilsynet vil følge nærmere
opp hvordan banker etterlever retningslinjene til EBA
GL når det kommer til omstilling.
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Styringsmessige forhold ▶ Forretningsførsel (ESRS G1)250
8.2. Styrende dokumenter
Konsernets styrende dokumenter for å håndtere de vesentlige IROene tilknyttet
forretningsførsel er illustrert med IRO-kobling i Tabell 8-2. Videre følger en nærmere
beskrivelse av de styrende dokumentene.
Tabell 8-2: Koblingen mellom styrende dokumenter og hvilken vesentlig IRO de håndterer
STYRENDE DOKUMENTER
KOBLING TIL VESENTLIG IROER
MANGLENDE
LEVERANDØR-
OPPFØLGING
CYBERANGREP OG
DATAINNBRUDD
INTERNE
MISLIGHETER
MANGLENDE
BEKJEMPELSE AV
HVITVASKING
OG TERROR-
FINANSIERING
MANGLENDE
ETTERLEVELSE AV
EGNE AMBISJONER
Risikostrategien
● ● ●
Forretningsstrategi
●
Standard for innkjøp
●
Krav til leverandører om
bærekraft og forretningsetiske
forhold
●
Standard for etterlevelse av
Åpenhetsloven
●
Policy for informasjonssikkerhet i
konsernet
●
Policy for antikorrupsjon
●
Policy for antihvitvasking,
bekjempelse av terror-
finansiering og internasjonale
sanksjoner
● ●
Policy for bærekraft
●
Policy for avvik og varsling
● ● ● ● ●
SNN-koden
● ● ● ● ●
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Styringsmessige forhold ▶ Forretningsførsel (ESRS G1) 251
Standard for innkjøp
Standarden er en del av konsernets styringsdokumenter
som legger føringer for hvordan innkjøp skal gjennom-
føres. Videre er dokumentet krav til leverandører om
bærekraft og forretningsetiske forhold gjeldende
for alle innkjøp som skjer i regi av konsernet, eller som
en del av allianseinnkjøp fra SpareBank 1 Utvikling.
Herunder beskrives krav til leverandører og forretnings-
forbindelser når det gjelder miljø, sosiale forhold som
arbeidstaker- og menneskerettigheter, og etisk forret-
ningsdrift. Dokumentene er gjeldende for alle som gjør
innkjøp i konsernet. Øverste ansvarlig for denne proses-
sen er Konserndirektør for konsernfinans. Økonomi-
avdelingen utarbeider styringsdokumenter og rutiner
på innkjøp, i samarbeid med innkjøpsmiljøet i Alliansen.
Alle ledere i konsernet kan gjennomføre innkjøp, og er
selv ansvarlig for å implementere og følge standard for
innkjøp. Dokumentene er tilgjengelig på nettsiden snn.no.
Standard for etterlevelse av
Åpenhetsloven
Standarden er forankret i Policy for bærekraft og
beskriver hvordan konsernet skal etterleve Åpenhets-
lovens formål om å fremme respekt for menneske-
rettigheter og anstendige arbeidsforhold. Standarden
gjelder alle enheter og ledere med leverandør- eller for-
retningsavtaler, og omfatter rutiner for risikovurdering,
dokumentasjon og rapportering. Øverste ansvarlig er
Konserndirektør for Konsernfinans. Øvrige konsern-
direktører har ansvar for implementering i sine områder.
Årlig redegjørelse publiseres på snn.no.
Policy for informasjonssikkerhet
i konsernet
Policyens formål er å fastsette overordnede prinsipper
for sikring av informasjon, informasjonsbehandling og
informasjonssystemer i konsernet, herunder informasjon
som forvaltes av tredjepartsleverandører. Alle IKT-syste-
mer, -tjenester og -komponenter som inngår i informa-
sjonssystemer omfattes av denne policyen.
Konsernsjef har det øverste ansvaret for at grunnk-
ravene for informasjonssikkerhet er oppfylt, at infor-
masjonssikkerheten ivaretas og at skriftlige standarder
og rutiner som beskriver den daglige håndteringen
av informasjon og data utarbeides og etterleves.
Utførelse av oppgavene kan delegeres til en eller
flere definerte roller.
Konserndirektør som får delegert beskrevet ansvar, skal
sørge for at alle ansatte, vikarer og innleide konsulenter
gis opplæring i informasjonssikkerhet. I tillegg omfatter
ansvaret også at disse setter seg inn i og etterlever de
styrende dokumenter som gjelder.
Hver konserndirektør er ansvarlig for at sin enhet følger
de retningslinjer som finnes for IKT-virksomheten og
sikring av denne. Policyen er tilgjengelig på interne nett-
sider. I tillegg skal de bidra til utarbeidelse av styrende
dokumenter som sikrer dokumentert etterlevelse av
denne policy og regler for øvrig.
Informasjonssikkerhetsansvarlig er ansvarlig for policy-
ens innhold, mens konserndirektør Forretningsutvikling
og Teknologi er innholdseier. Policyen godkjennes
av styret.
Risikostrategien
Konsernets risikostrategi adresserer cyberangrep og
datainnbrudd ved å ha definerte måltall relatert til
cyberhendelser og sikkerhetskultur. Konsernets hånd-
tering av hvitvasking og terrorfinansiering er også ink-
ludert i Risikostrategien gjennom overvåking av compli-
ancerisiko i henhold til konsernets risikotaksonomi. Fra
2026 vil Risikostrategien overvåke konsernets framgang
i omstillingsplanen for å holde følge med konsernets
etterlevelse av egne ambisjoner om utslippskutt. For
mer informasjon om Risikostrategien, se beskrivelsen i
3.2. Styrende dokumenter.
Forretningsstrategien
IROene beskrevet i dette kapittelet inngår forretnings-
strategien til konsernet gjennom de strategiske prins-
ippene i forretningsstrategien som sier: Kundesentrisk,
kvalitet, klimaavtrykk og innsikt. For informasjon om
konsernets forretningsstrategi, se nærmere beskrivelse
i kapittel 1.7.
Policy for antikorrupsjon
Policyen har som formål å angi konsernets holdninger
og føringer for å forebygge korrupsjon, påvirknings-
handel, bestikkelser og bruk av tilretteleggelsespenger.
Arbeidet er systematisk og risikobasert, og det er
etablert retningslinjer, kontrolltiltak og interne/eksterne
varslingskanaler. Etterlevelse overvåkes gjennom
kvartalsvise compliancerapporter til konsernledelsen
og styret.
Policyen gjelder for alle ledere og medarbeidere i
konsernet og er tilgjengelig på interne nettsider. Det
er konserndirektør Organisasjon og forretningsstøtte
som har det overordnede ansvaret for gjennomfør-
ingen, mens Compliance har ansvar for kontroller
og rapportering.
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Styringsmessige forhold ▶ Forretningsførsel (ESRS G1)252
Policy for antihvitvasking,
bekjempelse av terrorfinansiering
og internasjonale sanksjoner
Policyens formål er å forebygge, avdekke og rappor-
tere transaksjoner som er knyttet til hvitvasking og
terrorfinansiering gjennom god styring og kontroll.
Arbeidet er forankret i regulatoriske krav, virksomhet-
skartlegging, risikoanalyser og forventninger fra kunder
og andre eksterne interessenter. Overvåking av etter-
levelsen skjer gjennom egnende kontrollaktiviteter.
Policyen gjelder for alle ansatte, ledere og styret i
SpareBank 1 Nord-Norge. Styret har det overordnede
ansvaret for policyen, i henhold til hvitvaskingsloven § 8.
Hvitvaskingsansvarlig konsern (leder for Antihvitvasking-
savdelingen) har det operative ansvaret for implement-
ering, oppfølging og rapportering.
Policyen er tilgjengelig for alle ansatte og tilgjengelig-
gjøres for interessenter ved behov.
Policy for bærekraft
Fastsetter konsernets overordnede føringer for inte-
grering av miljøhensyn, sosiale hensyn og styringshen-
syn (ESG) i virksomheten, og er forankret i konsernets
forretningsstrategi og regulatoriske krav. Dokumentet
operasjonaliserer konsernets vesentlighetsanalyse
og indentifiserte IROer, herunder nevnes spesielt
«Manglende etterlevelse av egne ambisjoner» som er
gjeldende i dette kapittelet. Overvåking av policyen
skjer gjennom interne prosesser som risikovurderinger,
rapportering etter CSRD, samt jevnlig gjennomgang i
styret og konsernledelsen. Konsernets forpliktelser er
knyttet til internasjonale standarder som FNs veiledende
prinsipper for næringsliv og menneskerettigheter, ILOs
kjernekonvensjoner og OECDs retningslinjer for fler-
nasjonale selskaper. Policyen understreker konsernets
forpliktelse til å respektere menneskerettigheter, og
særlig urfolksrettigheter. Dokumenter er tilgjengelige
via konsernets nettsider og interne styringssystemer.
Det overordnede ansvaret er lagt til Konserndirektør
for Konsernfinans, samt at policyen definerer ansvaret
for implementering nærmere for hver enkelt leder.
Policyen er vedtatt av styret og omfatter hele konser-
net, inkludert datterselskaper.
Policy for avvik og varsling
Policyen beskriver prosess for håndtering av avvik og
varslinger. Den gjelder alle ansatte, ledere, styret og
tilknyttede parter i konsernet. Konsernsjefen har det
overordnede ansvaret, mens HR og Compliance følger
opp implementering og kontroll. Det er etablert en
egen rutine «Slik varsler du» som beskriver prosessen
nærmere for varsleren. Policyen revideres hvert tredje
år, og status for antall varslingssaker rapporteres årlig
til styret og fellesutvalget for å sikre at varslings-
kanalene fungerer. Overvåking skjer gjennom virksom-
hetsyring og årlige gjennomganger. Formålet er å
styrke ytringsfrihet, beskytte varslere og sikre korrekt
og transparent håndtering av kritikkverdige forhold.
Øverste ansvarlig for policyen er konsernsjefen, med
HR-direktør og Compliance som operative ansvarlige
for implementering og oppfølging.
Interessentinvolvering: Policyen er utarbeidet med
innspill fra konsernledelsen, HR, vernetjenesten og
relevante fagmiljøer. I tillegg har ansatte og tillitsvalgte
vært involvert gjennom dialog og høringsprosesser for
å sikre at rutiner for varsling ivaretar både lovkrav og
interne behov.
SNN-koden
SNN koden utgjør konsernets etiske retningslinjer og
beskriver forventninger til ansattes opptreden. Den
gjelder for alle ansatte, ledere og styremedlemmer, og
setter rammene for hvordan konsernet skal opptre
ansvarlig, transparent og i tråd med lover og interne
krav. SNN-koden er særskilt relevant for vesentlige på-
virkninger, risikoer og muligheter knyttet til arbeidsmiljø
og bedriftskultur, forebygging av økonomisk kriminal-
itet, ansvarlighet i leverandørkjeden og datasikker-
het. Her stilles også forventinger til arbeid med miljø
og bærekraft. SNN-koden operasjonaliseres gjennom
obligatorisk opplæring, varslingsordninger, integrering
i styrende dokumenter og kontinuerlig internkontroll.
Innholdsansvarlig er leder for juridisk avdeling, og den
styrebehandles hvert 3. år, sist 11.12.2025. SNN-koden er
tilgjengelig for alle på snn.no.
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Styringsmessige forhold ▶ Forretningsførsel (ESRS G1) 253
8.3. Varslingskanaler
SpareBank 1 Nord-Norge har etablerte varslingskanaler,
både for egne ansatte og for eksterne aktører.
8.3.1. Varslingskanaler for ansatte
I SpareBank 1 Nord-Norge kan ansatte rapportere
bekymringer eller kritikkverdige forhold gjennom
interne avvikssystemer, interne varslingskanaler eller
ekstern varslingskanal. Det skal sikres at varsleren har
et forsvarlig arbeidsmiljø etter å ha avgitt varselet, noe
som er nedfelt i konsernets Policy for avvik og varsling-
er. Det er samtidig etablert en egen rutine «slik varsler
du» som beskriver hvordan varsleren skal gå frem,
hvilke kanaler som kan benyttes og hvordan varselet
blir behandlet av arbeidsgiver.
Uavhengig av hvordan varslet gis vil det gjennomføres
forsvarlig undersøkelse og iverksettelse av eventuelle
tiltak for å gjenopprette forsvarlig arbeidsmiljø, samt
beskytte varsleren mot gjengjeldelse. Konsernets
generelle håndtering av varslingen vil være i tråd med
Rutine for saksbehandling for håndtering av varsel.
Policy for avvik og varsling revideres hvert tredje år.
Status for antall varslingssaker orienteres til styret og
fellesutvalget årlig. Slik sikrer konsernet at varslings-
kanaler er effektive. Det gjøres ikke vurderinger på
hvorvidt ansatte stoler på varslingskanalene eller de
tilhørende prosessene.
Intern varsling
Varsling skal som hovedregel skje internt til varslerens
nærmeste leder. I noen tilfeller er det likevel forsvarlig
å sende varsel til andre ressurser internt i virksomheten,
f.eks. sikkerhetssjef, HR, tillitsvalgt, verneombud eller
advokat. Det kan varsles både muntlig og eller skriftlig.
Varsleren har alltid mulighet til å være anonym, men
vedkommende blir gjort oppmerksom på at det ikke
vil være mulig for arbeidsgiver å gi tilbakemelding om
sakens videre gang eller følge opp varsleren.
Ekstern varsling
For de tilfeller hvor ansatte ikke ønsker å varsle internt,
er det etablert en ekstern varslingskanal. Ansatte kan
velge mellom 4 varslingsformer (nettside, brev, telefon
eller QR-kode). Kanalen administreres av EY Norge. De
er en uavhengig tredjepart som mottar varselet på
vegne av arbeidsgiver og gir råd om videre oppfølging.
Det er mulig for ansatte å sende varselet anonymt.
Avviks- og hendelseshåndtering
Hendelseshåndtering er en viktig del av arbeidet i
konsernet. Hensikten er først og fremst å lære av feil og
hendelser som oppstår. Ved å jobbe systematisk med
hendelser blir organisasjonen bedre rustet til å lukke
gap, minimere risiko og sørge for bedre etterlevelse av
lover, regler og rutiner.
Følgende hendelser skal registreres i SpareBank 1
Nord-Norge:
• Økonomisk tap (inkl. kostnader med feilretting,
reversering av feilaktig inntekt o.l.)
• Tap av omdømme
• Brudd på lovkrav, regulering eller konsernets
verdier og retningslinjer
• Skader/negative konsekvenser for medarbeidere
• Andre uheldige/uønskede hendelser
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Styringsmessige forhold ▶ Forretningsførsel (ESRS G1)254
8.3.2. Varslingskanaler for eksterne aktører
Andre parter enn ansatte, inkludert kunder og lokal-
samfunn, kan også varsle om kritikkverdige forhold
vedrørende konsernets virksomhet. Kunder har i tillegg
anledning til å registrere kundeklager. SpareBank 1
Nord-Norge har ikke prosesser som sikrer eller
krever at forretningsforbindelsene tilgjengeliggjør
disse kanalene.
Varsling om kritikkverdige forhold
Denne varslingskanalen er tilgjengelig på konsernets
hjemmeside. Varselet mottas av leder Antihvitvask og
behandles i tråd med konsernets regler og rutiner for
varsling. Behandling av varsler som kommer inn skal skje
i henhold til konsernets Policy for varsling og avvik.
I nødvendige tilfeller skal det gjennomføres tiltak for
å beskytte varsleren mot gjengjeldelse.
Konsernet gjør ikke vurderinger på om kanalen fungerer
på en effektiv måte. Det gjøres heller ikke vurderinger
på hvorvidt kunder eller lokalsamfunn stoler på varsling-
skanalen eller de tilhørende prosessene.
Kundeklager
Dersom det er noe en kunde ikke er fornøyd med, kan
vedkommende henvende seg til konsernets klage-
service. Kunden har anledning til å registrere klager
på banktjenester, brudd på norsk lov eller konsernets
retningslinjer, samt dersom kunden mener at konser-
net på annen måte ikke har overholdt sine forpliktelser
eller inngåtte avtaler. Klagen mottas og behandles av
Konsernets klageavdeling. Antall saker rapporteres til
Finanstilsynet. Konsernet gjør ikke vurderinger på om
kanalen fungerer på en effektiv måte. Det gjøres heller
ikke vurderinger på hvorvidt kunder stoler på varslings-
kanalen eller de tilhørende prosessene.
8.4. Tiltak for håndtering av vesentlige
IROer tilknyttet forretningsførsel
Nøkkeltiltak tilknyttet de vesentlige IROene er presen-
tert i Tabell 8-3. Ytterligere beskrivelser sett opp mot
den enkelte IRO følger under.
Manglende leverandøroppfølging
Ved å stille krav til leverandører og forretnings-
forbindelser om at de har retningslinjer innen bærekraft,
og at disse skal omsettes til handling, bruker konser-
net sin innkjøpsmakt til å påvirke leverandørkjeden i å
arbeide mer bærekraftig. Når det inngås kontrakter
med nye leverandører, fremlegges krav om bærekraft
og forretningsetiske forhold. Dette skal sikre at krav
og forventninger om klima og miljø, sosiale forhold og
forretningsetikk er integrert i alle leverandøravtaler.
Standardvedlegget er under revisjon for å forbedre
operasjonaliserbarhet i innkjøpsprosser og styrke
leverandørenes juridiske forpliktelse. En ny versjon av
standardvedlegget er forventet implementert i 2026.
Videre hensyntar SpareBank 1 Nord-Norge sosiale og
miljømessige kriterier i utvelgelsen av sine leverandører
gjennom prosessen for risikovurdering av innkjøp
fra nye (og eventuelle vesentlige innkjøpsendringer
fra eksisterende) leverandører. Det gjøres konkrete
vurderinger tilknyttet bransje-, produkt-, og tjeneste-
risiko, samt risiko knyttet til arbeidsforhold og men-
neskerettighetsbrudd. I tillegg gjøres det konkrete
vurderinger på risiko for miljøskadelig atferd.
Ivaretakelse av arbeidere i leverandørkjeden skjer i
hovedsak der de største innkjøpene skjer, via allianse-
innkjøp. Allianseinnkjøp har iverksatt flere målrettede
tiltak for å forebygge og begrense negative konsekven-
ser i leverandørkjeden, i tråd med virksomhetens priorit-
eringer og aktsomhetsvurderinger. Tiltakene er for-
ankret i allianseinnkjøps handlingsplan og er nærmere
beskrevet i Tabell 8-3.
Cyberangrep og datainnbrudd
Overvåkning og operasjonell håndtering av cyberhen-
delser ledes av SB1U/ Incident Response Team (IRT).
Lokale ressurser i SpareBank 1 Nord-Norge kobles på
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Styringsmessige forhold ▶ Forretningsførsel (ESRS G1) 255
ved behov og i henhold til beredskapsplan. Som en del
av arbeidet med å styrke sikkerhetskulturen gjennom-
føres det også jevnlig phishing-tester for alle ansatte
i konsernet.
DORA (Digital Operational Resilience Act) er en ny
EU-forordning som skal bidra til å styrke finansnærin-
gens digitale motstandsdyktighet. DORA skal bidra til
å håndtere og redusere digitale risikoer, harmonisere
regelverk og skape like konkurransevilkår for finansfore-
tak. Regelverket har omfattende krav til digital sikker-
het, motstandsdyktighet og beredskap. Forordningen
tredde i kraft i EU 17. januar 2025, og ble innført i norsk
lov 1. juli 2025. Første kvartal 2025 ble det gjennom-
ført en internrevisjon av DORA-prosjektet i SpareBank
1 Nord-Norge, med fokus på å vurdere i hvilken grad
arbeidet med tilpasninger til DORA i SpareBank 1
Nord-Norge totalt sett tilrettela for etterlevelse. Rapport
med tilhørende anbefalinger er innarbeidet videre
prosjektmetodikk i nødvendig omfang.
Interne misligheter
SpareBank 1 Nord-Norge har ikke hatt noen domfellelser
eller mottatt bøter for brudd på antikorrupsjons- eller
bestikkelseslovgivning i rapporteringsperioden. Det
har heller ikke vært registrert brudd på prosedyrene
eller standardene i rapporteringsperioden. Det samme
gjelder for året før (2024).
Styret har i 2025 hatt fagdag hvor tema har inkludert
styrets forpliktelser relatert til håndtering av hvitvasking
og terrorfinansiering. I tillegg har styret gjennomført
e-læringskurs tilknyttet styrets rolle og trender tilknyttet
økonomisk kriminalitet.
Tabell 8-3: Konsernets tiltak for håndtering av vesentlige IROer tilknyttet forretningsførsel
IRO TILTAK OG OMFANG RESULTAT (OPPNÅDD/FORVENTET)
TIDSHORISONT FOR
FULLFØRING KONTROLL AV EFFEKT
ALLOKERTE
RESSURSER
Manglende lever-
andøroppfølging
Allianseinnkjøp har gjennomført screening av leverandør-
porteføljen og aktsomhetsvurderinger. Totalt 586 leverandører
er kartlagt for negativ påvirkning i tråd med trinn 2 i OECDs
aktsomhetsvurderinger.
Leverandører <100 000 kr: Ingen konkrete brudd avdekket. Samtidig
viser analysen at flere leverandører tilhører kategorier som krever
særlig oppmerksomhet på bakgrunn av at de opererer i bransjer
med risiko for brudd på åpenhetsloven. Det vurderes ytterligere
oppfølging av disse leverandørene i 2026.
Leverandører >100 000 kr: Det ble ikke avdekket funn som indikerte
faktiske brudd knyttet direkte til innkjøpte varer og tjenester. Enkelte
leverandører med globale operasjoner og verdikjeder ble «flagget»
på grunn av risiko i verdikjeden, som innebærer forhøyet risiko for at
varer og tjenester anskaffet kan ha direkte eller indirekte tilknytning til
alvorlige menneskerettighetsbrudd.
De mest fremtredende risikoer vil bli fulgt opp videre i 2026.
Det vises forøvrig til redegjørelse om Åpenhetsloven på snn.no
for ytterligere informasjon om aktsomhetsvurderinger knyttet til
leverandørkjeden.
2025 og følges opp
videre i 2026.
Tiltaket inngår i Allianseinnkjøps handlingsplan
og følges opp som en egen KPI med jevnlig
rapportering til Allianseinnkjøpsmiljøene.
Allianseinnkjøp har 1–2 ressurser på det konkrete tiltaket. Innkjøpsområdet i
SpareBank 1 Nord-Norge ivaretas av flere ressurser i organisasjonen, fordelt på
ulike deler av prosessen og med ansvar for forskjellige aspekter innenfor
området. For dette konkrete tiltaket vil det være avsatt én ressurs.
Manglende lever-
andøroppfølging
Allianseinnkjøp har gjennomført leverandøroppfølging av to
selskaper knyttet til endringer i mangfolds-, likeverds- og
inkluderingsprogrammer hos store amerikanske selskaper.
Ett av selskapene ble bedt om å redegjøre for hvordan disse endrin-
gene påvirker deres norske virksomhet. Et annet tilsvarende selskap
ble fulgt opp gjennom Hellios FSQS-Nord-plattformen. Begge selskap-
ene leverte dokumentasjon som ble vurdert som tilfredsstillende.
2025 og følges opp
videre i 2026.
Allianseinnkjøp følger løpende med på utviklin-
gen og eventuelle medieoppslag knyttet til
disse temaene. Jevnlige møter om temaet i
Alliansens innkjøpsmiljø.
Gjennomført av Allianseinnkjøps ressurser.
Manglende lever-
andøroppfølging
Oppdatering av Standard vedlegg for bærekraft i innkjøp. Skjerpede krav til at leverandører skal ha integrert mangfold, likeverd
og inkludering i sin virksomhet, og kunne dokumentere konkrete tiltak
mot strukturell diskriminering ved forespørsel.
Fullført i 2025. Allianseinnkjøp følger løpende med på utviklin-
gen og eventuelle medieoppslag knyttet til
disse temaene. Jevnlige møter om temaet i
Alliansens innkjøpsmiljø.
Gjennomført av Allianseinnkjøp med innspill fra innkjøpsmiljøer i Alliansen.
Cyberangrep og
datainnbrudd
DORA – Utarbeidelse av styrende dokumenter
SpareBank 1 Nord-Norge har etablert et prosjekt som har gjen-
nomgått DORA-forordningen og utarbeidet nødvendige styren-
de dokumenter, samt gjort nødvendige endringer i allerede
etablerte styrende dokumenter som berøres, deriblant Policy
for informasjonssikkerhet for konsernet. Styrende dokumenter
er utarbeidet for morbank. Dokumentene er godkjent av styret
og konsernledelsen, og er tilgjengeliggjort for konsernet.
Styrende dokumenter er en viktig del av operasjonaliseringen av
DORA, og legger grunnlaget for en vellykket implementering.
Dokumentene ble
ferdigstilt første halvår
2025, og gjelder fra
tidspunktet de ble
vedtatt.
DORA stiller krav til periodisk kontroll og rappor-
tering, og etterlevelse av utarbeidede styrende
dokumenter vil utgjøre en vesentlig del av
kontrollen. Rapporteringen vil skje til selskapets
ledelse (styret og konsernledelse).
Prosjektet har en prosjektleder i full stilling, samt flere interne ressurser fra ulike
fagområder for å bidra i arbeidet.
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Styringsmessige forhold ▶ Forretningsførsel (ESRS G1)256
IRO TILTAK OG OMFANG RESULTAT (OPPNÅDD/FORVENTET)
TIDSHORISONT FOR
FULLFØRING KONTROLL AV EFFEKT
ALLOKERTE
RESSURSER
Manglende lever-
andøroppfølging
Allianseinnkjøp har gjennomført screening av leverandør-
porteføljen og aktsomhetsvurderinger. Totalt 586 leverandører
er kartlagt for negativ påvirkning i tråd med trinn 2 i OECDs
aktsomhetsvurderinger.
Leverandører <100 000 kr: Ingen konkrete brudd avdekket. Samtidig
viser analysen at flere leverandører tilhører kategorier som krever
særlig oppmerksomhet på bakgrunn av at de opererer i bransjer
med risiko for brudd på åpenhetsloven. Det vurderes ytterligere
oppfølging av disse leverandørene i 2026.
Leverandører >100 000 kr: Det ble ikke avdekket funn som indikerte
faktiske brudd knyttet direkte til innkjøpte varer og tjenester. Enkelte
leverandører med globale operasjoner og verdikjeder ble «flagget»
på grunn av risiko i verdikjeden, som innebærer forhøyet risiko for at
varer og tjenester anskaffet kan ha direkte eller indirekte tilknytning til
alvorlige menneskerettighetsbrudd.
De mest fremtredende risikoer vil bli fulgt opp videre i 2026.
Det vises forøvrig til redegjørelse om Åpenhetsloven på snn.no
for ytterligere informasjon om aktsomhetsvurderinger knyttet til
leverandørkjeden.
2025 og følges opp
videre i 2026.
Tiltaket inngår i Allianseinnkjøps handlingsplan
og følges opp som en egen KPI med jevnlig
rapportering til Allianseinnkjøpsmiljøene.
Allianseinnkjøp har 1–2 ressurser på det konkrete tiltaket. Innkjøpsområdet i
SpareBank 1 Nord-Norge ivaretas av flere ressurser i organisasjonen, fordelt på
ulike deler av prosessen og med ansvar for forskjellige aspekter innenfor
området. For dette konkrete tiltaket vil det være avsatt én ressurs.
Manglende lever-
andøroppfølging
Allianseinnkjøp har gjennomført leverandøroppfølging av to
selskaper knyttet til endringer i mangfolds-, likeverds- og
inkluderingsprogrammer hos store amerikanske selskaper.
Ett av selskapene ble bedt om å redegjøre for hvordan disse endrin-
gene påvirker deres norske virksomhet. Et annet tilsvarende selskap
ble fulgt opp gjennom Hellios FSQS-Nord-plattformen. Begge selskap-
ene leverte dokumentasjon som ble vurdert som tilfredsstillende.
2025 og følges opp
videre i 2026.
Allianseinnkjøp følger løpende med på utviklin-
gen og eventuelle medieoppslag knyttet til
disse temaene. Jevnlige møter om temaet i
Alliansens innkjøpsmiljø.
Gjennomført av Allianseinnkjøps ressurser.
Manglende lever-
andøroppfølging
Oppdatering av Standard vedlegg for bærekraft i innkjøp. Skjerpede krav til at leverandører skal ha integrert mangfold, likeverd
og inkludering i sin virksomhet, og kunne dokumentere konkrete tiltak
mot strukturell diskriminering ved forespørsel.
Fullført i 2025. Allianseinnkjøp følger løpende med på utviklin-
gen og eventuelle medieoppslag knyttet til
disse temaene. Jevnlige møter om temaet i
Alliansens innkjøpsmiljø.
Gjennomført av Allianseinnkjøp med innspill fra innkjøpsmiljøer i Alliansen.
Cyberangrep og
datainnbrudd
DORA – Utarbeidelse av styrende dokumenter
SpareBank 1 Nord-Norge har etablert et prosjekt som har gjen-
nomgått DORA-forordningen og utarbeidet nødvendige styren-
de dokumenter, samt gjort nødvendige endringer i allerede
etablerte styrende dokumenter som berøres, deriblant Policy
for informasjonssikkerhet for konsernet. Styrende dokumenter
er utarbeidet for morbank. Dokumentene er godkjent av styret
og konsernledelsen, og er tilgjengeliggjort for konsernet.
Styrende dokumenter er en viktig del av operasjonaliseringen av
DORA, og legger grunnlaget for en vellykket implementering.
Dokumentene ble
ferdigstilt første halvår
2025, og gjelder fra
tidspunktet de ble
vedtatt.
DORA stiller krav til periodisk kontroll og rappor-
tering, og etterlevelse av utarbeidede styrende
dokumenter vil utgjøre en vesentlig del av
kontrollen. Rapporteringen vil skje til selskapets
ledelse (styret og konsernledelse).
Prosjektet har en prosjektleder i full stilling, samt flere interne ressurser fra ulike
fagområder for å bidra i arbeidet.
Manglende bekjempelse av
hvitvasking og terrorfinansiering
Identifisering og undersøkelser vedrørende hvitvasking
og terrorfinansiering skjer gjennom manuelle og auto-
matiske prosesser. Her hensyntas både interne og
eksterne varslinger. Rapportering av mistenkelige for-
hold oversendes fortløpende til relevante myndigheter.
Alle ansatte i forretningsenhetene, samt medarbeidere
med oppgaver innen produkt- og systemforvaltning,
økonomisk kriminalitet og Compliance gjennomgår
opplæring innen hvitvasking og korrupsjon. Ledelsen
inkluderes for å sikre styring og kontroll. Nyansatte får
opplæring ved onboarding. Obligatorisk årlig opp-
læring for alle ansatte skjer gjennom oppdateringskurs
og ved endringer i risiko, regelverk eller rutiner.
Opplæringen dekker grunnleggende krav i hvitvaskings-
loven, interne rutiner, risikobasert tilnærming, identifiser-
ing av mistenkelige transaksjoner, rapporteringsplikt og
bruk av AML-systemer. For spesialistfunksjoner innen
fagområdet gis målrettet opplæring.
Manglende etterlevelse av egne
ambisjoner
Konsernets omstillingsplan og forretningsstrategi
krever handling i flere deler av konsernet. Dersom dette
ikke følges opp gjennom konkrete tiltak og fremdrift,
kan det svekke tilliten til konsernet, utløse omdømme-
risiko og gi beskyldninger om grønnvasking.
→
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Styringsmessige forhold ▶ Forretningsførsel (ESRS G1) 257
Cyberangrep og
datainnbrudd
DORA – Operasjonalisering av DORA
DORA-prosjektet i SpareBank 1 Nord-Norge er nå over i en
fase som fokuserer på å operasjonalisere DORA i selskapet.
Dette gjøres ved at prosjektet gjennomfører en gapanalyse
mellom styrende dokumenter og etablert praksis i selskapet,
samt kartlegger hvilke tiltak som må implementeres for å tette
avdekte gap. Det er videre fokus på hvem som skal eie de ulike
tiltakene i etterkant, for å sikre eierskap i linja.
Når tiltakene er ferdig implementert vil SpareBank 1 Nord-Norge ha
økt sin digitale motstandsdyktighet.
Arbeidet med
gapanalysen vil være
ferdigstilt i januar
2026. Implementering
av avdekte tiltak er
forventet å vare ut
minst 2026.
SpareBank 1 Nord-Norges etterlevelse av
DORA vil bli kontrollert og fulgt opp gjennom
periodiske kontroller og rapportering. Rappor-
teringen vil skje til selskapets ledelse (styret og
konsernledelse).
Prosjektet har en prosjektleder i full stilling, samt flere interne ressurser fra ulike
fagområder for å bidra i arbeidet.
Interne
misligheter
Vedtak av felles risikotoleranseprinsipper i SpareBank 1-alliansen.
SNN har gjennomført et prosjekt for implementering av disse
prinsippene i konsernets finansieringsselskaper, herunder mor-
bank og SNN Finans. Eierskap og organisering av oppfølgingen
skal avklares.
Redusere risikoen for interne misligheter i transaksjonssystemer og
styrke konsernets evne til å forebygge og oppdage hendelser.
Implementering av
prinsippene ble gjen-
nomført i 2024–2025.
Endelig beslutning om
eierskap forventes
innen første kvartal
2026.
Kontrollrutiner er etablert, og resterende
tiltak operasjonaliseres. Ansvarsplassering skal
sikre tilstrekkelige ressurser og kontinuerlig
oppfølging.
Tiltaket har involvert tverrfaglig prosjektorganisering med prosjektledere,
styringsgruppe og kjernegruppe, samt samarbeid mellom HR, risk og enheten
Forretningsutvikling og Teknologi.
Interne
misligheter
Periodisk risikovurdering er gjennomført for å gi et oppdatert
bilde av konsernets risikoeksponering mot interne misligheter.
Gjennomført med hovedvekt på finansieringsselskapene og
funn fra prosjektet «risikotoleranseprinsipper».
Avdekke risikoer med høyt eller kritisk risikonivå som må adresseres
gjennom risikoreduserende tiltak, samt øke grad av modenhet på
risikoområdet.
Initiert juni 2025 og
fullført juli 2025.
Risikoreduserende tiltak fra periodisk risiko-
vurdering av interne misligheter er tildelt til ans-
varlige og følges opp løpende av HR og Risk.
Fasilitert av risk med tverrfaglig deltakelse fra flere fagområder, herunder blant
annet HR, AML, sikkerhet, tilgangsstyring, produkt og systemer.
Manglende
bekjempelse av
hvitvasking og
terrorfinansiering
Konsernet gjennomfører en rekke kontinuerlige tiltak for å
redusere forekomsten av hvitvasking og terrorfinansiering.
Dette inkluderer:
• Screening av forretningsmessige forhold for alle BM-kunder >
5 MNOK gjennom ESG-modul
• Informasjonsinnhenting om kundeforhold, som deretter risiko-
vurderes og følges opp med tilpassede tiltak.
• Elektronisk overvåking over alle transaksjoner og kundefor-
hold. Systemet flagger transaksjoner basert på konsernets
risikovurderinger.
• Vurdering og håndtering av flaggede transaksjoner og
hendelser, og eventuell rapportering til myndigheter ved
mistanke.
• Årlig virksomhetsrettet risikovurdering som gir grunnlag for
rutiner, kundetiltak og klassifisering av risiko på kunder.
• Egen risikovurderingsprosess for nye produkter, tjenester og
systemer.
• Samarbeid med relevante myndigheter der det er nødvendig
for å avdekke og bekjempe økonomisk kriminalitet. Tiltakene
omfatter:
• Kunderådgivere
• Ansatte som arbeider med transaksjonsovervåking
• Avdelinger for antihvitvasking
• Produkt- og prosessansvarlige
Tiltakene skal samlet sett bidra til å redusere risikoen for hvitvask-
ing og terrorfinansiering gjennom risikovurdering, screening og
overvåking av kundeforhold og transaksjoner, slik at mistenkelige
forhold kan avdekkes og håndteres effektivt.
Tiltakene gjennom-
føres løpende og har
ingen sluttdato.
• Løpende gjennomføring av internkon-
troller som sikrer tilstrekkelig kvalitet
og etterlevelse av bankens identifisert
risiko og lovkrav. Kontrollene utføres av
dedikerte fagressurser på avdeling for
økonomisk kriminalitet og fagressurser i
forretningsdivisjonene. Etterlevelsesans-
varlig gjør i tillegg egne kontroller.
• HR-avdelingen gjennomfører egnethets-
vurdering av etterlevelsesansvarlig,
hvitvaskingsansvarlig, samt ansatte i
antihvitvaskavdelingen.
• Det rapporteres kvartalsvis til styret
om utvikling i risikobildet, utvikling i
aktiviteter, kompetanseutvikling og
etterlevelse.
Konsernet har flere funksjoner med kompetanse på håndtering av denne IROen.
blant annet en egen avdeling for anti-hvitvasking, samt at forretningsområdene
hos både bedrift- og privatmarkedet har egne ressurser på fagområdet.
Manglende
bekjempelse av
hvitvasking og
terrorfinansiering
Investering i nytt antihvitvaskingsystem.
Nytt system for å ivareta kundeprosesser, transaksjons-
overvåking og risikoklassifisering. Systemet vil være integrert
mot eksisterende betalings- og kundesystemer. Formålet er å
styrke bankens evne til å identifisere, rapportere og forebygge
hvitvasking og terrorfinansiering.
Bedre deteksjon av mistenkelige forhold, redusert operasjonell risiko,
økt automatisering og høyere kvalitet i rapportering til myndighetene.
Tiltaket skal bidra til å opprettholde tillit og etterlevelse av hvitvask-
ingsloven.
Planlagt implementert i
løpet av 2026.
Prosjektstyring med milepælsrapportering. Det etableres egne prosjektgrupper som ivaretar implementering
og opplæring.
Manglende etter-
levelse av egne
ambisjoner
Alle enheter i konsernet har fått tilordnet ansvar for respektive
IROer. Dette gjennom en gapsanalyse som avdekket policyer,
mål og tiltak som var iverksatt. IRO om manglende etterlevelse
av egne ambisjoner ble tildelt alle konserndirektører. Fra 2026
skal dette også gjennomføres i datterselskap.
Sikre fremdrift på arbeidet med egne ambisjoner. Startet i 2025 vil følges
opp i 2026
Kontroll skjer i forbindelse med årsrapporter-
ing hvor mål, policyer og tiltak offentliggjøres.
Inkludert orientering til Styret.
Etterlevelse skal skje med utgangspunkt i ansatte på de respektive avdelingene.
IRO TILTAK OG OMFANG RESULTAT (OPPNÅDD/FORVENTET)
TIDSHORISONT FOR
FULLFØRING KONTROLL AV EFFEKT ALLOKERTE RESSURSER
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Styringsmessige forhold ▶ Forretningsførsel (ESRS G1)258
Cyberangrep og
datainnbrudd
DORA – Operasjonalisering av DORA
DORA-prosjektet i SpareBank 1 Nord-Norge er nå over i en
fase som fokuserer på å operasjonalisere DORA i selskapet.
Dette gjøres ved at prosjektet gjennomfører en gapanalyse
mellom styrende dokumenter og etablert praksis i selskapet,
samt kartlegger hvilke tiltak som må implementeres for å tette
avdekte gap. Det er videre fokus på hvem som skal eie de ulike
tiltakene i etterkant, for å sikre eierskap i linja.
Når tiltakene er ferdig implementert vil SpareBank 1 Nord-Norge ha
økt sin digitale motstandsdyktighet.
Arbeidet med
gapanalysen vil være
ferdigstilt i januar
2026. Implementering
av avdekte tiltak er
forventet å vare ut
minst 2026.
SpareBank 1 Nord-Norges etterlevelse av
DORA vil bli kontrollert og fulgt opp gjennom
periodiske kontroller og rapportering. Rappor-
teringen vil skje til selskapets ledelse (styret og
konsernledelse).
Prosjektet har en prosjektleder i full stilling, samt flere interne ressurser fra ulike
fagområder for å bidra i arbeidet.
Interne
misligheter
Vedtak av felles risikotoleranseprinsipper i SpareBank 1-alliansen.
SNN har gjennomført et prosjekt for implementering av disse
prinsippene i konsernets finansieringsselskaper, herunder mor-
bank og SNN Finans. Eierskap og organisering av oppfølgingen
skal avklares.
Redusere risikoen for interne misligheter i transaksjonssystemer og
styrke konsernets evne til å forebygge og oppdage hendelser.
Implementering av
prinsippene ble gjen-
nomført i 2024–2025.
Endelig beslutning om
eierskap forventes
innen første kvartal
2026.
Kontrollrutiner er etablert, og resterende
tiltak operasjonaliseres. Ansvarsplassering skal
sikre tilstrekkelige ressurser og kontinuerlig
oppfølging.
Tiltaket har involvert tverrfaglig prosjektorganisering med prosjektledere,
styringsgruppe og kjernegruppe, samt samarbeid mellom HR, risk og enheten
Forretningsutvikling og Teknologi.
Interne
misligheter
Periodisk risikovurdering er gjennomført for å gi et oppdatert
bilde av konsernets risikoeksponering mot interne misligheter.
Gjennomført med hovedvekt på finansieringsselskapene og
funn fra prosjektet «risikotoleranseprinsipper».
Avdekke risikoer med høyt eller kritisk risikonivå som må adresseres
gjennom risikoreduserende tiltak, samt øke grad av modenhet på
risikoområdet.
Initiert juni 2025 og
fullført juli 2025.
Risikoreduserende tiltak fra periodisk risiko-
vurdering av interne misligheter er tildelt til ans-
varlige og følges opp løpende av HR og Risk.
Fasilitert av risk med tverrfaglig deltakelse fra flere fagområder, herunder blant
annet HR, AML, sikkerhet, tilgangsstyring, produkt og systemer.
Manglende
bekjempelse av
hvitvasking og
terrorfinansiering
Konsernet gjennomfører en rekke kontinuerlige tiltak for å
redusere forekomsten av hvitvasking og terrorfinansiering.
Dette inkluderer:
• Screening av forretningsmessige forhold for alle BM-kunder >
5 MNOK gjennom ESG-modul
• Informasjonsinnhenting om kundeforhold, som deretter risiko-
vurderes og følges opp med tilpassede tiltak.
• Elektronisk overvåking over alle transaksjoner og kundefor-
hold. Systemet flagger transaksjoner basert på konsernets
risikovurderinger.
• Vurdering og håndtering av flaggede transaksjoner og
hendelser, og eventuell rapportering til myndigheter ved
mistanke.
• Årlig virksomhetsrettet risikovurdering som gir grunnlag for
rutiner, kundetiltak og klassifisering av risiko på kunder.
• Egen risikovurderingsprosess for nye produkter, tjenester og
systemer.
• Samarbeid med relevante myndigheter der det er nødvendig
for å avdekke og bekjempe økonomisk kriminalitet. Tiltakene
omfatter:
• Kunderådgivere
• Ansatte som arbeider med transaksjonsovervåking
• Avdelinger for antihvitvasking
• Produkt- og prosessansvarlige
Tiltakene skal samlet sett bidra til å redusere risikoen for hvitvask-
ing og terrorfinansiering gjennom risikovurdering, screening og
overvåking av kundeforhold og transaksjoner, slik at mistenkelige
forhold kan avdekkes og håndteres effektivt.
Tiltakene gjennom-
føres løpende og har
ingen sluttdato.
• Løpende gjennomføring av internkon-
troller som sikrer tilstrekkelig kvalitet
og etterlevelse av bankens identifisert
risiko og lovkrav. Kontrollene utføres av
dedikerte fagressurser på avdeling for
økonomisk kriminalitet og fagressurser i
forretningsdivisjonene. Etterlevelsesans-
varlig gjør i tillegg egne kontroller.
• HR-avdelingen gjennomfører egnethets-
vurdering av etterlevelsesansvarlig,
hvitvaskingsansvarlig, samt ansatte i
antihvitvaskavdelingen.
• Det rapporteres kvartalsvis til styret
om utvikling i risikobildet, utvikling i
aktiviteter, kompetanseutvikling og
etterlevelse.
Konsernet har flere funksjoner med kompetanse på håndtering av denne IROen.
blant annet en egen avdeling for anti-hvitvasking, samt at forretningsområdene
hos både bedrift- og privatmarkedet har egne ressurser på fagområdet.
Manglende
bekjempelse av
hvitvasking og
terrorfinansiering
Investering i nytt antihvitvaskingsystem.
Nytt system for å ivareta kundeprosesser, transaksjons-
overvåking og risikoklassifisering. Systemet vil være integrert
mot eksisterende betalings- og kundesystemer. Formålet er å
styrke bankens evne til å identifisere, rapportere og forebygge
hvitvasking og terrorfinansiering.
Bedre deteksjon av mistenkelige forhold, redusert operasjonell risiko,
økt automatisering og høyere kvalitet i rapportering til myndighetene.
Tiltaket skal bidra til å opprettholde tillit og etterlevelse av hvitvask-
ingsloven.
Planlagt implementert i
løpet av 2026.
Prosjektstyring med milepælsrapportering. Det etableres egne prosjektgrupper som ivaretar implementering
og opplæring.
Manglende etter-
levelse av egne
ambisjoner
Alle enheter i konsernet har fått tilordnet ansvar for respektive
IROer. Dette gjennom en gapsanalyse som avdekket policyer,
mål og tiltak som var iverksatt. IRO om manglende etterlevelse
av egne ambisjoner ble tildelt alle konserndirektører. Fra 2026
skal dette også gjennomføres i datterselskap.
Sikre fremdrift på arbeidet med egne ambisjoner. Startet i 2025 vil følges
opp i 2026
Kontroll skjer i forbindelse med årsrapporter-
ing hvor mål, policyer og tiltak offentliggjøres.
Inkludert orientering til Styret.
Etterlevelse skal skje med utgangspunkt i ansatte på de respektive avdelingene.
IRO TILTAK OG OMFANG RESULTAT (OPPNÅDD/FORVENTET)
TIDSHORISONT FOR
FULLFØRING KONTROLL AV EFFEKT ALLOKERTE RESSURSER
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Styringsmessige forhold ▶ Forretningsførsel (ESRS G1) 259
8.5. Mål og indikatorer
8.5.1. Mål
Risikostrategien har ulike måltall relevant for å håndtere
risikoen «Cyberangrep og datainnbrudd»:
• Konsernet opprettholder et sterkt og vedvarende
fokus på å utvikle en robust sikkerhetskultur blant de
ansatte gjennom strukturerte initiativ, opplærings-
programmer og bevisstgjøringstiltak. Måltallene
knytter seg til de ansattes atferd under øvelser.
• Erfaringer fra hendelser er grunnlag for kontinuerlig
forbedring av våre prosesser og styrking av fore-
byggende mekanismer. Måltallene vurderer kvalitet-
en på håndtering av hendelsene.
Av sensitivitetshensyn rapporteres det ikke om de
konkrete måltallene .
IROer hvor det ikke er utviklet mål
Noen av IROene i dette kapittelet har i 2025 ikke hatt
mål i henhold til MDR-T kravene. Nærmere beskrivelse
av dette kan sees i Tabell 8-4.
Tabell 8-4: Oversikt over IROer det ikke er satt mål på i henhold til MDR-T kravene
IRO BEGRUNNELSE PLAN FOR Å SETTE MÅL
Manglende lever-
andøroppfølging
Prioritet i 2025 har vært å følge opp handlings-
planen fra Allianseinnkjøp, og forbedre standard
for innkjøp.
Mål settes i 2026
Interne misligheter Til tross for at IROen har fått oppmerksomhet
og blitt arbeidet med i flere år, har arbeidet
ikke vært strukturert med egne målsetninger
/styrings-indikatorer i tråd med MDR-T.
Høsten 2025 ble det gjennom prosjektet
«Risikotoleranseprinsipper» utviklet et måltall
tilknyttet interne misligheter som vil være
gjeldende i Risikostrategien for 2026. Måltallet
vil knytte seg til gjenstående systemtiltak.
Manglende
bekjempelse av
hvitvasking og
terrorfinansiering
Konsernet har per i dag ikke fastsatt mål i tråd
med kravene i MDR-T for å håndtere den identifi-
serte IROen.
Mål vurderes i 2026
Manglende
etterlevelse av egne
ambisjoner
Prioriteten i 2025 har dreid seg om overføring av
ansvar til relevante fagavdelinger.
Risikostrategien vil fra 2026 inneholde konkrete
måltall for å følge opp konsernets arbeid med
utslippskutt i tråd med omstillingsplan. For mer
informasjon se beskrivelse i 3.5. Det vil i løpet av
2026 vurderes om ytterligere mål er aktuelle å
sette for håndtering av IROen.
8.5.2. Indikatorer
Til tross for at det for flere IROer ikke er satt mål i tråd
med MDR-T, rapporteres det et sett med indikatorer
for å følge opp effekten av tiltakene (se Tabell 8-5).
Indikatorene er ikke verifisert av ekstern part. Disse
indikatorene er nærmere beskrevet under.
• Gjennomføringsgrad Passopp-kurs
I henhold til dokumentet «Kompetansekrav i SNN»
gjennomføres det årlig tiltak for å heve ansattes
kompetanse innenfor informasjonssikkerhet. Spare-
Bank 1-alliansens etablerte kompetanse- og holdnings-
program for informasjonssikkerhet, Passopp, skal
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Styringsmessige forhold ▶ Forretningsførsel (ESRS G1)260
bidra til å styrke sikkerhetskulturen, og er obligator-
isk for konsernets ansatte. I 2025 har det blant annet
vært fokus på hvordan trusselbildet påvirkes av
KI, nasjonalt trussel- og risikobilde, innsiderisiko og
sikkerhet i ferien.
• Signering SNN-koden
Alle nyansatte får innføring i SNN-koden, SNN sitt
etiske regelverk, som også inneholder retningslinjer
for korrupsjon og bestikkelser. Denne innføringen
gjennomføres to ganger årlig med workshop i
etiske dilemma for alle nyansatte, hvor korrupsjon
og bestikkelser er blant temaene. Det gis deretter
årlig oppfriskningskurs i SNN-koden, hvor alle ansatte
på nytt bekrefter å ha lest igjennom og forstått det
etiske regelverket.
• Antall manuelt kontrollert mistenkelige hendelser
og transaksjoner
Hendelser og forhold som er identifisert basert
på fastsatte risikoer i bankens systemer og interne
rapporteringer fra medarbeidere. Dedikerte ressurs-
er på avdeling for økonomisk kriminalitet vurderer
hendelser og transaksjoner opp mot fastsatte risiko-
scenarier, kundeforhold og annen tilgjengelig doku-
mentasjon og informasjon.
• Antall saker rapportert til Økokrim
Antall mistenkelige forhold som er rapportert til
Økokrim hvor mistankegrunnlaget ikke kan avkreftes i
tråd med hvitvaskingsloven. Samme kunde kan være
rapportert flere ganger.
• Andel ansatte som har gjennomført digital
obligatorisk opplæringsaktivitet i antihvitvask og
terrorfinansiering
Indikatoren måler samlet gjennomføringsgrad for
alle obligatoriske e-læringskurs i Utsikt knyttet til
antihvitvask og terrorfinansiering. En ansatt kan ha
flere obligatoriske opplæringer. Beregningen gjøres
ved å summere antall fullførte kurs og dele på totalt
antall obligatoriske kurs som er tildelt til ansatte i
relevante målgrupper.
Tabell 8-5: Status på indikatorer relevant for IROer tilknyttet forretningsførsel i 2025 og 2024.
INDIKATOR 2025 2024
Gjennomføring Passopp-kurs 80 % 79 %
Signering SNN-koden 82 % 89 %
Antall manuelt kontrollerte mistenkelige hendelser og transaksjoner 10 172 10 322
Antall saker rapportert til Økokrim 296 335
Andel ansatte som har gjennomført opplæring i antihvitvask og terrorfinansiering 89 % 92 %
I tillegg ble det gjennomført digital opplæring relevant
for risikoen «Interne misligheter» gjennom e-lærings-
kurset «Lånebedrageri». Temaet var korrupsjon/utro
tjener, manipulering av offentlige data og samtykke-
basert lånesøknad. Målgruppen var alle ansatte på
PM. Kurset var ved årsslutt fullført av 95 % av ansatte i
målgruppen. Kurset var nytt i 2025.
Tromsø, 03.03.26
Styret og konsernsjef i SpareBank 1 Nord-Norge
Dette dokumentet er elektronisk signert, se bekreftelse etter revisors beretning.
Årsberetning ▶ Bærekraft ▶ Styringsmessige forhold ▶ Forretningsførsel (ESRS G1) 261
PricewaterhouseCoopers AS, org.no.: 987 009 713 MVA, Statsautoriserte revisorer, medlemmer av Den norske Revisorforening og autorisert regnskapsførerselskap
Advokatfirmaet PricewaterhouseCoopers AS, Org.no.: 988 371 084 MVA, Medlemmer av Advokatforeningen. advokatfirmaet@pwc.com
PwC Tax Services AS, Org.no.: 962 066 321 MVA, Autorisert regnskapsførerselskap, Medlem av Regnskap Norge
Muségata 1, Postboks 6128, NO-9291 Tromsø, T: 02316 (+47 952 60 000) www.pwc.no
Til Representantskapet i SpareBank 1 Nord-Norge
Uavhengig bærekraftsrevisors attestasjonsuttalelse med moderat sikkerhet
Konklusjon med moderat sikkerhet
Vi har utført et attestasjonsoppdrag med moderat sikkerhet for den konsoliderte bærekraftsrapporteringen til SpareBank 1
Nord-Norge («selskapet») inkludert i seksjon Bærekraft i årsberetningen («bærekraftsrapporten»), per 31. desember
2025 og for året avsluttet per denne datoen.
Basert på handlingene vi har utført og bevis vi har innhentet, har vi ikke blitt oppmerksom på forhold som gir oss grunn til
å tro at bærekraftsrapporten ikke, i det alt vesentlige, er utarbeidet i samsvar med § 2-3 i regnskapsloven, inkludert:
• samsvar med de europeiske standardene for bærekraftsrapportering (ESRS), herunder at prosessen som
selskapet har gjennomført for å identifisere den rapporterte informasjonen («Prosessen») er i samsvar med
beskrivelsen i avsnittet “1.9 Dobbel vesentlighetsanalyse” i den generelle informasjonen, og
• at opplysningene i avsnittet "2. EUs taksonomi" i bærekraftsrapporten er i samsvar med kravene i artikkel 8 i EU-
forordning 2020/852 («taksonomiforordningen»).
Grunnlaget for konklusjonen
Vi utførte vårt attestasjonsoppdrag med moderat sikkerhet i samsvar med den internasjonale standarden for
attestasjonsoppdrag (ISAE) 3000 (revidert) – Attestasjonsoppdrag som ikke er revisjon eller forenklet revisorkontroll av
historisk finansiell informasjon («ISAE 3000 (revidert)») fra International Auditing and Assurance Standards Board.
Innhentede bevis er etter vår vurdering tilstrekkelig og hensiktsmessige som grunnlag for vår konklusjon. Våre oppgaver
og plikter i henhold til denne standarden er beskrevet nedenfor under Bærekraftsrevisors oppgaver og plikter.
Vår uavhengighet og kvalitetsstyring
Vi har overholdt kravene til uavhengighet og øvrige etiske forpliktelser i relevante lover og forskrifter i Norge og i
International Code of Ethics for Professional Accountants (inkludert internasjonale uavhengighetsstandarder) utstedt av
International Ethics Standards Board for Accountants (IESBA-reglene), som er basert på grunnleggende prinsipper om
integritet, objektivitet, profesjonell kompetanse og aktsomhet, konfidensialitet og profesjonell adferd.
Revisjonsforetaket anvender den internasjonale standarden for kvalitetsstyring (ISQM 1) som krever at revisjonsforetaket
utformer, implementerer og drifter et system for kvalitetsstyring, inkludert retningslinjer og prosedyrer vedrørende
etterlevelse av etiske krav, profesjonsstandarder og gjeldende lovmessige og regulatoriske krav.
Ansvar for bærekraftsrapporten
Styret og daglig leder (ledelsen) er ansvarlige for å utforme og implementere en prosess for å identifisere informasjonen
som er rapportert i bærekraftsrapporten i samsvar med ESRS, og for å opplyse om denne Prosessen i avsnittet “1.9
Dobbel vesentlighetsanalyse” i den generelle informasjonen i bærekraftsrapporten. Dette ansvaret inkluderer å:
• forstå konteksten der konsernets aktiviteter og forretningsmessige forbindelser foregår, og å opparbeide en
forståelse av dets berørte interessenter,
• identifisere de faktiske og potensielle påvirkningene (både negative og positive) knyttet til bærekraftsforhold, så
vel som risikoer og muligheter som påvirker, eller som med rimelighet kan forventes å påvirke, konsernets
finansielle stilling, finansielle resultater, kontantstrømmer, tilgang til finansiering eller kapitalkostnad på kort,
262
PricewaterhouseCoopers AS, org.no.: 987 009 713 MVA, Statsautoriserte revisorer, medlemmer av Den norske Revisorforening og autorisert regnskapsførerselskap
Advokatfirmaet PricewaterhouseCoopers AS, Org.no.: 988 371 084 MVA, Medlemmer av Advokatforeningen. advokatfirmaet@pwc.com
PwC Tax Services AS, Org.no.: 962 066 321 MVA, Autorisert regnskapsførerselskap, Medlem av Regnskap Norge
Muségata 1, Postboks 6128, NO-9291 Tromsø, T: 02316 (+47 952 60 000) www.pwc.no
Til Representantskapet i SpareBank 1 Nord-Norge
Uavhengig bærekraftsrevisors attestasjonsuttalelse med moderat sikkerhet
Konklusjon med moderat sikkerhet
Vi har utført et attestasjonsoppdrag med moderat sikkerhet for den konsoliderte bærekraftsrapporteringen til SpareBank 1
Nord-Norge («selskapet») inkludert i seksjon Bærekraft i årsberetningen («bærekraftsrapporten»), per 31. desember
2025 og for året avsluttet per denne datoen.
Basert på handlingene vi har utført og bevis vi har innhentet, har vi ikke blitt oppmerksom på forhold som gir oss grunn til
å tro at bærekraftsrapporten ikke, i det alt vesentlige, er utarbeidet i samsvar med § 2-3 i regnskapsloven, inkludert:
• samsvar med de europeiske standardene for bærekraftsrapportering (ESRS), herunder at prosessen som
selskapet har gjennomført for å identifisere den rapporterte informasjonen («Prosessen») er i samsvar med
beskrivelsen i avsnittet “1.9 Dobbel vesentlighetsanalyse” i den generelle informasjonen, og
• at opplysningene i avsnittet "2. EUs taksonomi" i bærekraftsrapporten er i samsvar med kravene i artikkel 8 i EU-
forordning 2020/852 («taksonomiforordningen»).
Grunnlaget for konklusjonen
Vi utførte vårt attestasjonsoppdrag med moderat sikkerhet i samsvar med den internasjonale standarden for
attestasjonsoppdrag (ISAE) 3000 (revidert) – Attestasjonsoppdrag som ikke er revisjon eller forenklet revisorkontroll av
historisk finansiell informasjon («ISAE 3000 (revidert)») fra International Auditing and Assurance Standards Board.
Innhentede bevis er etter vår vurdering tilstrekkelig og hensiktsmessige som grunnlag for vår konklusjon. Våre oppgaver
og plikter i henhold til denne standarden er beskrevet nedenfor under Bærekraftsrevisors oppgaver og plikter.
Vår uavhengighet og kvalitetsstyring
Vi har overholdt kravene til uavhengighet og øvrige etiske forpliktelser i relevante lover og forskrifter i Norge og i
International Code of Ethics for Professional Accountants (inkludert internasjonale uavhengighetsstandarder) utstedt av
International Ethics Standards Board for Accountants (IESBA-reglene), som er basert på grunnleggende prinsipper om
integritet, objektivitet, profesjonell kompetanse og aktsomhet, konfidensialitet og profesjonell adferd.
Revisjonsforetaket anvender den internasjonale standarden for kvalitetsstyring (ISQM 1) som krever at revisjonsforetaket
utformer, implementerer og drifter et system for kvalitetsstyring, inkludert retningslinjer og prosedyrer vedrørende
etterlevelse av etiske krav, profesjonsstandarder og gjeldende lovmessige og regulatoriske krav.
Ansvar for bærekraftsrapporten
Styret og daglig leder (ledelsen) er ansvarlige for å utforme og implementere en prosess for å identifisere informasjonen
som er rapportert i bærekraftsrapporten i samsvar med ESRS, og for å opplyse om denne Prosessen i avsnittet “1.9
Dobbel vesentlighetsanalyse” i den generelle informasjonen i bærekraftsrapporten. Dette ansvaret inkluderer å:
• forstå konteksten der konsernets aktiviteter og forretningsmessige forbindelser foregår, og å opparbeide en
forståelse av dets berørte interessenter,
• identifisere de faktiske og potensielle påvirkningene (både negative og positive) knyttet til bærekraftsforhold, så
vel som risikoer og muligheter som påvirker, eller som med rimelighet kan forventes å påvirke, konsernets
finansielle stilling, finansielle resultater, kontantstrømmer, tilgang til finansiering eller kapitalkostnad på kort,
mellomlang eller lang sikt,
• vurdere vesentligheten av de identifiserte påvirkningene, risikoene og mulighetene knyttet til bærekraftsforhold
ved å velge og anvende hensiktsmessige terskler, og
• ta forutsetninger som er rimelige etter omstendighetene.
Ledelsen er også ansvarlig for å utarbeide bærekraftsrapporten, i samsvar med regnskapsloven § 2-3, inkludert:
• samsvar med ESRS, og
• å utarbeide opplysningene i avsnittet "2. EUs taksonomi" i bærekraftsrapporten, i samsvar med
taksonomiforordningen,
• å utforme, gjennomføre og opprettholde slik intern kontroll som ledelsen finner nødvendig for å muliggjøre
utarbeidelsen av en bærekraftsrapport som ikke inneholder vesentlig feilinformasjon, verken som følge av
misligheter eller utilsiktede feil, og
• å velge og anvende hensiktsmessige metoder for bærekraftsrapportering, og ta forutsetninger og utarbeide
estimater som er rimelige etter omstendighetene.
Iboende begrensninger ved utarbeidelse av bærekraftsrapporten
Ved rapportering av fremtidsrettet informasjon i samsvar med ESRS, kreves det at ledelsen utarbeider den
fremtidsrettede informasjonen på grunnlag av angitte forutsetninger om hendelser som kan oppstå i fremtiden og mulige
fremtidige tiltak fra konsernet. Faktiske utfall vil sannsynligvis avvike ettersom fremtidige hendelser ofte ikke inntreffer
som forventet.
Bærekraftsrevisors oppgaver og plikter
Vårt ansvar er å planlegge og utføre attestasjonsoppdraget for å oppnå moderat sikkerhet for at bærekraftsrapporten ikke
inneholder vesentlig feilinformasjon, enten det skyldes misligheter eller utilsiktede feil, og å avgi en uttalelse med moderat
sikkerhet som inneholder vår konklusjon. Feilinformasjon kan oppstå som følge av misligheter eller utilsiktede feil og er å
anse som vesentlig dersom den, enkeltvis eller samlet, med rimelighet kan forventes å påvirke beslutningene som treffes
av brukere på grunnlag av bærekraftsrapporten som helhet.
Som del av et oppdrag med moderat sikkerhet i samsvar med ISAE 3000 (revidert) utøver vi profesjonelt skjønn og
opprettholder profesjonell skepsis under hele oppdraget.
Våre oppgaver og plikter med hensyn til Prosessen for bærekraftsrapporten inkluderer å
• oppnå forståelse av Prosessen, men ikke for å avgi en konklusjon om effektiviteten av Prosessen, inkludert
utfallet av Prosessen,
• vurdere om den identifiserte informasjonen adresserer de relevante opplysningskravene i ESRS, og
• utforme og utføre handlinger for å evaluere om Prosessen er i samsvar med selskapets beskrivelse av
Prosessen, som opplyst om i avsnittet “1.9 Dobbel vesentlighetsanalyse” i den generelle informasjonen.
Våre andre oppgaver og plikter med hensyn til bærekraftsrapporten inkluderer:
• å identifisere hvor vesentlig feilinformasjon som følge av misligheter eller utilsiktede feil sannsynligvis kan
forekomme, og
• å utforme og utføre handlinger rettet mot opplysninger i bærekraftsrapporten der det er sannsynlig at vesentlig
feilinformasjon kan forekomme. Risikoen for ikke å avdekke vesentlig feilinformasjon som skyldes misligheter er
høyere enn risikoen for ikke å avdekke vesentlig feilinformasjon som skyldes utilsiktede feil, ettersom misligheter
kan innebære fordekt samarbeid, forfalskning, bevisste utelatelser, uriktige fremstillinger eller overstyring av
intern kontroll.
Sammendrag av utført arbeid
Et attestasjonsoppdrag med moderat sikkerhet innebærer å utføre handlinger for å innhente bevis om
bærekraftsrapporten. Handlingene ved et attestasjonsoppdrag med moderat sikkerhet varierer i type og tidspunkt fra
handlingene ved et attestasjonsoppdrag med betryggende sikkerhet, og de er også av et mindre omfang enn
handlingene ved et attestasjonsoppdrag med betryggende sikkerhet. Følgelig er graden av sikkerhet som er oppnådd ved
2 / 3
263
et attestasjonsoppdrag med moderat sikkerhet, betydelig lavere enn sikkerheten som ville ha vært oppnådd ved et
attestasjonsoppdrag med betryggende sikkerhet.
Typen, tidspunktet for og omfanget av valgte handlinger er gjenstand for profesjonelt skjønn, inkludert identifiseringen av
opplysninger der det er sannsynlig at vesentlig feilinformasjon kan forekomme i bærekraftsrapporten, enten det skyldes
misligheter eller utilsiktede feil.
Ved gjennomføring av vårt attestasjonsoppdrag med moderat sikkerhet har vi, med hensyn til Prosessen,
• opparbeidet oss en forståelse av Prosessen ved å
o foreta forespørsler for å forstå kildene til informasjonen som er brukt av ledelsen (f.eks. involvering av
interessenter, forretningsplaner og strategidokumenter), og
o gjennomgå selskapets interne dokumentasjon av Prosessen, og
• vurdert om bevis, innhentet gjennom våre handlinger rettet mot Prosessen som er implementert av selskapet, er
i samsvar med beskrivelsen av Prosessen i avsnittet “1.9 Dobbel vesentlighetsanalyse” i den generelle
informasjonen.
Ved gjennomføring av vårt attestasjonsoppdrag med moderat sikkerhet har vi, med hensyn til bærekraftsrapporten,
• opparbeidet oss en forståelse av konsernets rapporteringsprosesser som er relevante for utarbeidelsen av
bærekraftsrapporten, ved å
o opparbeide en forståelse av konsernets kontrollmiljø, prosesser og informasjonssystemer som er
relevante for utarbeidelsen av bærekraftsrapporten, men ikke med formål om å gi en konklusjon om
effektiviteten av konsernets interne kontroll, og
o opparbeidet oss en forståelse av konsernets risikovurderingsprosess,
• vurdert om informasjonen identifisert gjennom Prosessen er inkludert i bærekraftsrapporten,
• vurdert om strukturen og presentasjonen i bærekraftsrapporten er i samsvar med ESRS,
• rettet forespørsler til relevante personer og utført analytiske handlinger på utvalgte opplysninger i
bærekraftsrapporten,
• utført substanshandlinger på utvalgte opplysninger i bærekraftsrapporten,
• sammenlignet opplysninger i bærekraftsrapporten mot tilsvarende opplysninger i regnskapet og andre deler av
årsberetningen, når det er aktuelt,
• vurdert metodene, forutsetningene og dataene for utarbeidelse av estimater og fremtidsrettet informasjon,
• opparbeidet oss en forståelse av selskapets prosess for å identifisere økonomiske aktiviteter som er omfattet av
og forenlige med taksonomiforordningen, og de tilhørende opplysningene i bærekraftsrapporten,
• vurdert om informasjon om økonomiske aktiviteter som er omfattet av og forenlige med taksonomiforordningen,
er inkludert i bærekraftsrapporten, og
• rettet forespørsler til relevante personer, og utført analytiske handlinger og substanshandlinger på utvalgte
opplysninger etter taksonomien inkludert i bærekraftsrapporten.
Tromsø, 3. mars 2026
PricewaterhouseCoopers AS
Erik Andersen
Statsautorisert revisor - Bærekraftsrevisor
(elektronisk signert)
3 / 3
264
et attestasjonsoppdrag med moderat sikkerhet, betydelig lavere enn sikkerheten som ville ha vært oppnådd ved et
attestasjonsoppdrag med betryggende sikkerhet.
Typen, tidspunktet for og omfanget av valgte handlinger er gjenstand for profesjonelt skjønn, inkludert identifiseringen av
opplysninger der det er sannsynlig at vesentlig feilinformasjon kan forekomme i bærekraftsrapporten, enten det skyldes
misligheter eller utilsiktede feil.
Ved gjennomføring av vårt attestasjonsoppdrag med moderat sikkerhet har vi, med hensyn til Prosessen,
• opparbeidet oss en forståelse av Prosessen ved å
o foreta forespørsler for å forstå kildene til informasjonen som er brukt av ledelsen (f.eks. involvering av
interessenter, forretningsplaner og strategidokumenter), og
o gjennomgå selskapets interne dokumentasjon av Prosessen, og
• vurdert om bevis, innhentet gjennom våre handlinger rettet mot Prosessen som er implementert av selskapet, er
i samsvar med beskrivelsen av Prosessen i avsnittet “1.9 Dobbel vesentlighetsanalyse” i den generelle
informasjonen.
Ved gjennomføring av vårt attestasjonsoppdrag med moderat sikkerhet har vi, med hensyn til bærekraftsrapporten,
• opparbeidet oss en forståelse av konsernets rapporteringsprosesser som er relevante for utarbeidelsen av
bærekraftsrapporten, ved å
o opparbeide en forståelse av konsernets kontrollmiljø, prosesser og informasjonssystemer som er
relevante for utarbeidelsen av bærekraftsrapporten, men ikke med formål om å gi en konklusjon om
effektiviteten av konsernets interne kontroll, og
o opparbeidet oss en forståelse av konsernets risikovurderingsprosess,
• vurdert om informasjonen identifisert gjennom Prosessen er inkludert i bærekraftsrapporten,
• vurdert om strukturen og presentasjonen i bærekraftsrapporten er i samsvar med ESRS,
• rettet forespørsler til relevante personer og utført analytiske handlinger på utvalgte opplysninger i
bærekraftsrapporten,
• utført substanshandlinger på utvalgte opplysninger i bærekraftsrapporten,
• sammenlignet opplysninger i bærekraftsrapporten mot tilsvarende opplysninger i regnskapet og andre deler av
årsberetningen, når det er aktuelt,
• vurdert metodene, forutsetningene og dataene for utarbeidelse av estimater og fremtidsrettet informasjon,
• opparbeidet oss en forståelse av selskapets prosess for å identifisere økonomiske aktiviteter som er omfattet av
og forenlige med taksonomiforordningen, og de tilhørende opplysningene i bærekraftsrapporten,
• vurdert om informasjon om økonomiske aktiviteter som er omfattet av og forenlige med taksonomiforordningen,
er inkludert i bærekraftsrapporten, og
• rettet forespørsler til relevante personer, og utført analytiske handlinger og substanshandlinger på utvalgte
opplysninger etter taksonomien inkludert i bærekraftsrapporten.
Tromsø, 3. mars 2026
PricewaterhouseCoopers AS
Erik Andersen
Statsautorisert revisor - Bærekraftsrevisor
(elektronisk signert)
3 / 3
265
Årsregnskap
2025
Årsregnskap266
Årsregnskap 267
Årsregnskap – resultatregnskap
Morbank
Konsern
2024
2025
Beløp i mill kroner
Noter
2025
2024
7535
7556
19
7 949
7 887
3882
3942
Rentekostnader
19
3 919
3 859
3653
3614
Netto renteinntekter
4 030
4 028
868
974
Provisjonsinntekter
20
1 211
1 086
63
82
Provisjonskostnader
20
105
81
188
6
Andre inntekter
20
353
536
993
898
Netto provisjons- og andre inntekter
1 459
1 541
81
136
Utbytte
21
136
81
280
375
Inntekt av eierinteresser
21
607
826
149
227
Gevinst/tap og netto verdiendringer på finansielle eiendeler
21
228
149
510
738
Netto inntekter fra finansielle eiendeler
971
1 056
5156
5250
Sum netto inntekter
6 460
6 625
667
695
Personalkostnader
22, 23, 24
1 148
1 103
724
765
Andre driftskostnader
23, 31, 32
952
900
1391
1460
Sum kostnader
2 100
2 003
3765
3790
Resultat før tap
4 360
4 622
85
55
Tap
13
81
110
3680
3735
Resultat før skatt
4 279
4 512
781
750
Skatt
25
822
849
2899
2985
Resultat for regnskapsåret
3 457
3 663
Resultatet tilordnes:
  Kontrollerende interesses andel
3 421
3 630
Ikke-kontrollerende interesses andel
36
33
12,92
13,28
Resultat per egenkapitalbevis, justert for renter fondsobligasjoner 1)
15,29
16,30
Utvidet resultatregnskap
2899
2985
Resultat for regnskapsåret
3 457
3 663
Poster som ikke vil bli reklassifisert til resultat
Andel utvidet resultat fra felleskontrollert virksomhet
9
Skatt  
  Sum
9 
Poster som vil bli reklassifisert til resultat
10
−2
Verdiendring utlån klassifisert til virkelig verdi over utvidet resultat (OCI)
−2
10
Andel utvidet resultat fra felleskontrollert virksomhet
63
−98
-3 
Skatt 
-3
7
-2
Sum
61
-91
2906
2983
Totalresultat for regnskapsåret
3 527
3 572
Totalresultat per egenkapitalbevis
12,96
13,27
Resultat per egenkapitalbevis, justert for renter fondsobligasjoner 1)
15,61
15,88
1) Resultat, justert for renter fondsobligasjoner, multiplisert med egenkapitalbeviseiernes andel av resultat dividert på antall egenkapitalbevis.
Årsregnskap268
Årsregnskap – balanse
Morbank
Konsern
31/12/24
31/12/25
Beløp i mill. kroner
Noter
31/12/25
31/12/24
Eiendeler
1404
1076
Kontanter og fordringer på sentralbanker
1 076
1 404
10070
10318
Utlån til og fordringer på kredittinstitusjoner
10
1 397
2 394
92450
96864
Netto utlån til og fordringer på kunder
11, 13, 14
107 768
101 828
1522
1736
Aksjer og andeler
21, 29
1 742
1 527
19233
22361
Sertifikater og obligasjoner
21, 28
22 362
19 235
1532
1078
Finansielle derivater
16, 21
1 078
1 532
1752
1979
Investering i konsernselskaper
30  
4684
5242
Investering i tilknyttede selskap og felleskontrollert
30
7 032
5 981
virksomhet
388
613
Eiendom, anlegg og utstyr
31
814
775
10
16
Goodwill og immatrielle eiendeler
33
241
229
533
546
Andre eiendeler
34
793
768
133578
141829
Sum eiendeler
144 303
135 673
Gjeld
763
912
Gjeld til kredittinstitusjoner
10
911
761
87727
94472
Innskudd fra og gjeld til kunder
35
94 395
87 618
13756
13776
Gjeld stiftet ved utstedelse av verdipapirer
36
13 776
13 756
1086
894
Finansielle derivater
16
894
1 086
3171
3081
Annen gjeld
24, 25, 37
3 161
3 491
41
62
Utsatt skatt
25
257
187
9435
10070
Ansvarlig lånekapital og etterstilt gjeld
38
10 070
9 435
115979
123267
Sum gjeld
123 464
116 334
Egenkapital
1807
1807
Eierandelskapital
41
1 807
1 807
843
843
Overkursfond
41
843
843
1450
1450
Fondsobligasjoner
42
1 450
1 450
4837
5284
Utjevningsfond
41
6 192
5 516
8662
9178
Grunnfondskapital
41
10 229
9 446
Ikke-kontrollerende interesser
41
318
277
17599
18562
Sum egenkapital
20 839
19 339
133578
141829
Sum egenkapital og gjeld
144 303
135 673
Tromsø, 03.03.26
Styret og konsernsjef i SpareBank 1 Nord-Norge
Dette dokumentet er elektronisk signert, se bekreftelse etter revisors beretning.
Årsregnskap 269
Årsregnskap – endringer i egenkapitalen
Morbank
Beløp i mill kroner Eierandelskapital Overkursfond
Utjevnings-
fond
Grunn-
fondskapital
Fonds-
obligasjon
Sum
egenkapital
Egenkapital 01.01.24 1807 843 4238 7967 1250 16105
Totalresultat for regnskapsåret
Resultat for regnskapsåret 1344 1555 2899
Utvidede resultatposter:
Verdiendring utlån klassifisert til virkelig verdi over
utvidet resultat (OCI)
5 5 10
Skatt på utvidede resultatposter −1 −2 −3
Totale utvidede resultatposter 4 3 7
Totalresultat for regnskapsåret 1348 1558 2906
Transaksjoner med eierne
Egenkapitalforhold:
Hybridkapital 200 200
Utbetalt utbytte −703 −703
Andre transaksjoner 4 4
Årets renter på hybridkapital −46 −54 −100
Vedtatt samfunnsutbytte −813 −813
Sum transaksjoner med eierne −749 −863 200 −1412
Egenkapital 31.12.24 1807 843 4837 8662 1450 17599
Totalresultat for regnskapsåret
0
Resultat for regnskapsåret 1384 1601 2985
Utvidede resultatposter:
Verdiendring utlån klassifisert til virkelig verdi over
utvidet resultat (OCI)
−1 −1 −2
Skatt på utvidede resultatposter 0 0 0
Totale utvidede resultatposter −1 −1 −2
Totalresultat for regnskapsåret 1383 1600 2983
Transaksjoner med eierne
Egenkapitalforhold:
Hybridkapital
Utbetalt utbytte −878 −878
Andre transaksjoner −7 −9 −16
Årets renter på hybridkapital −51 −59 −110
Vedtatt samfunnsutbytte −1016 −1016
Sum transaksjoner med eierne −936 −1084 0 −2020
Egenkapital 31.12.25 1807 843 5284 9178 1450 18562
Årsregnskap270
Konsern
Sum kon-Ikke kon-
Eierandels- Overkurs-Utjevnings-Grunn- Fondsobli-trollerende trollerende Sum
Beløp i mill kronerkapitalfondfondfondskapitalgasjoninteresserinteresseregenkapital
Egenkapital 01.01.24
1 807
843
4 628
8 417
1 250
16 945
245
17 190
Totalresultat for regn-
skapsåret
Resultat for regnskapsåret
1 682
1 948
3 630
33
3 663
Utvidede resultatposter:
Verdiendring utlån klassifisert
5
5
10
10
til virkelig verdi over utvidet
resultat (OCI)
Andel utvidet resultat fra
−45
−53
−98
−98
felleskontrollert virksomhet
Skatt på utvidede resultatposter
−1
−2
−3
−3
Totale utvidede resultatposter
−41
−50
−91
0
−91
Totalresultat for regnskapsåret
1 641
1 898
3 539
33
3 572
Transaksjoner med eierne
Egenkapitalforhold:
Emisjon
27
27
Hybridkapital
200
200
200
Utbetalt utbytte
−703
−703
−27
−730
Andre transaksjoner
−4
−2
−6
−1
−7
Årets renter på hybridkapital
−46
−54
−100
−100
Vedtatt samfunnsutbytte
−813
−813
−813
Sum transaksjoner med eierne
−753
−869
200
−1 422
−1
−1 423
Egenkapital 31.12.24
1 807
843
5 516
9 446
1 450
19 062
277
19 339
Totalresultat for regnskapsåret
Resultat for regnskapsåret
1 586
1 835
3 421
36
3 457
Utvidede resultatposter:
Verdiendring utlån klassifisert
−1
−1
−2
−2
til virkelig verdi over utvidet
resultat (OCI)
Andel utvidet resultat fra
33
39
72
72
felleskontrollert virksomhet
Skatt på utvidede resultatposter
0
0
Totale utvidede resultatposter
32
38
70
0
70
Totalresultat for regnskapsåret
1 618
1 873
3 491
36
3 527
Transaksjoner med eierne
Egenkapitalforhold:
Emisjon
33
33
Utbetalt utbytte/utdelinger
−878
−878
−32
−910
Andre transaksjoner
−13
−15
−28
4
−24
Årets renter på hybridkapital
−51
−59
−110
−110
Vedtatt samfunnsutbytte
−1 016
−1 016
−1 016
Sum transaksjoner med eierne
−942
−1 090
0
−2 032
5
−2 027
Egenkapital 31.12.25
1 807
843
6 192
10 229
1 450
20 521
318
20 839
Årsregnskap 271
Årsregnskap – kontantstrømoppstilling
Morbank
Konsern
31/12/24
31/12/25
Beløp i mill kroner
Noter
31/12/25
31/12/24
3680
3735
Resultat før skatt
4 279
4 512
58
75
+ Ordinære avskrivninger
31,33
92
84
0
0
+ Nedskrivninger og gevinst/tap anleggsmidler
12
0
85
55
+ Tap på utlån, garantier m.v.
13
81
110
−680
−694
- Periodens betalte skatter
−741
−752
3143
3171
Tilført fra årets drift
3 723
3 954
1033
−444
Endring diverse gjeld: + økning/- nedgang
16,24,25,37
−457
743
−211
441
Endring diverse fordringer: - økning/+ nedgang
16,21,34
428
−315
−4439
−4811
Endring utlån til og fordringer på kunder: - økning/+ nedgang
11,13,14
−5 118
−4 238
−1209
−3342
Endring kortsiktige verdipapirer: - økning/+ nedgang
21,28,29
−3 342
−1 209
5167
6745
Endring innskudd fra og gjeld til kunder: + økning/- nedgang
35
6 777
5 123
−402
149
Endring innskudd fra og gjeld til kredittinstitusjoner: + økning/- ned-
10
150
−403
gang
3082
1909
A. Netto likviditetsendring fra virksomhet
2 161
3 655
−54
−47
- Investeringer i varige driftsmidler
31,33
−104
−84
−676
−846
Utbetalinger tilknyttede selskap/datterselskap
30
−619
−532
0
61
Innbetalinger/Endringer tilknyttede selskap/datterselskap
30
−367
−700
−730
−832
B. Likviditetsendring fra investeringer
−1 090
−1 316
−100
−110
Utbetalte renter hybridkapital
42
−110
−100
−47
−70
Utbetalinger leasing
32
−65
−56
−1906
−1876
Utbetalt utbytte egenkapitalbevis/vedtatte utdelinger
42
−1 908
−1 933
−4374
−4131
Utbetalinger gjeld stiftet ved utstedelse av verdipapirer
36
−4 131
−4 374
3709
4111
Innbetalinger gjeld stiftet ved utstedelse av verdipapirer
36
4 111
3 709
−311
−1889
Utbetaling ansvarlig lånekapital/eierandelskapital
38
−1 889
−311
1249
2468
Innbetaling ansvarlig lånekapital/eierandelskapital
38
2 468
1 249
200
0
Innbetaling fondsobligasjon
42
0
200
Innbetaling fra ikke-kontrollerende interesser
33
27
−1580
−1497
C. Likviditetsendring fra finansiering
−1 491
−1 589
772
−420
A + B + C. Sum endring likvider
−420
750
1229
2001
+ Likviditetsbeholdning ved periodens begynnelse
2 001
1 251
2001
1581
= Likviditetsbeholdning ved periodens slutt
1 581
2 001
1404
1076
Kontanter og fordringer på sentralbanker
1 076
1 404
597
505
Utlån til og fordringer på kredittinstitusjoner uten avtalt løpetid eller
505
597
oppsigelse
2001
1581
= Likviditetsbeholdning ved periodens slutt
1 581
2 001
Tilleggsinformasjon kontantstrøm
7519
7567
Renter mottatt
7 955
7 871
3799
3931
Renter betalt
3 908
3 776
Årsregnskap272
Noter
Årsregnskap ▶ Noter 273
Årsregnskap – noter
Note 1 Generell informasjon
Beskrivelse av virksomheten
SpareBank 1 Nord-Norge er et selvstendig norsk
finanskonsern i SpareBank 1-alliansen, med egen-
kapitalbevis og obligasjoner notert på Oslo Børs.
Vi kjenner Nord-Norge og er en ledende leverandør av
finansielle løsninger til kunder med basis i det
nordnorske markedet.
Ved utgangen av året hadde konsernet 13 finanssentre
fordelt på 15 lokasjoner i Nord-Norge.
Forretningsadresse
SpareBank 1 Nord-Norge har hovedkontor i Tromsø,
med forretningsadresse Storgata 65, 9008 Tromsø.
Dato for vedtak av konsernregnskapet
Endelig årsregnskap for 2025 er vedtatt av styret
03.03.26.
Årsregnskap for 2025 vedtas på representantskaps-
møtet 26.03.26.
Utbytte vil utbetales 08.04.26.
Se for øvrig note 43 for ytterligere detaljer.
Revisor
Konsernets revisor er revisjonsselskapet PwC v/stats-
autorisert revisor Erik Andersen.
Note 2 Regnskapsprinsipper
1. Grunnlaget for utarbeidelse av årsregnskapet
2. Endring av regnskapsprinsipper og klassifisering
3. Presentasjonsvaluta
4. Konsolidering
5. Klassifisering og verdsettelse av balanseposter
6. Innregning, fraregning og måling av finansielle eien-
deler og forpliktelser
7. Usikre forpliktelser
8. Fondsobligasjoner
9. Renteinntekter og -kostnader
10. Provisjonsinntekter og -kostnader
11. Transaksjoner og beholdninger i utenlandsk valuta
Regnskapsprinsipper knyttet til utlån og garantier,
samt tap på utlån og garantier er omtalt i notene
10, 11, 12 og 13.
1. Grunnlaget for utarbeidelse av
årsregnskapet
Konsern- og morbankregnskapet 2025 for SpareBank 1
Nord-Norge er avlagt i samsvar med IFRS Accounting
Standards som godkjent av EU som er pliktige for års-
regnskap som avsluttes 31.12.25.
Der ikke noe annet er særskilt presisert, er regnskaps–
prinsippene de samme for morbank og konsern.
Regnskapet er basert på historisk kost-prinsippet, med
unntak av finansielle eiendeler tilgjengelige for salg og
finansielle eiendeler og forpliktelser (herunder
derivater) vurdert til virkelig verdi over resultatet.
Anvendte regnskapsprinsipper er konsistente med prin-
sippene anvendt i foregående regnskapsperiode, med
unntak av de endringene i IFRS Accounting Standards
som har blitt implementert av konsernet i inneværende
regnskapsperiode.
Forslag til årsregnskap ble fastsatt av styret og kon-
sernsjef på det tidspunkt som fremgår av datert og
signert balanse.
2. Endringer av regnskapsprinsipper
De endringer i IFRS- og fortolkningsuttalelser som har
vært vedtatt for 2025 har ikke hatt noen vesentlig effekt
for banken og konsernets regnskap for 2025.
Det samme gjelder for endringer som trer i kraft fra
01.01.26.
Fra 01.01.27 vil IFRS 18 erstatte IAS 1 Presentasjon av
finansregnskap, og introduserer nye krav som vil bidra
til å oppnå mer sammenlignbarhet og gi mer relevant
informasjon og åpenhet for brukere av regnskapet. IFRS
18 vil ikke påvirke innregning eller måling av regnskaps-
poster, men dens innvirkning på presentasjonen kan bli
omfattende, spesielt relatert til resultatregnskapet,
Årsregnskap ▶ Noter274
og å gi ledelsesdefinerte ytelsesmål innen finans-
regnskapet. Ledelsen vurderer for tiden de detaljerte
implikasjonene av å anvende den nye standarden, men
har ikke kommet til noen foreløpig konklusjon. Banken vil
anvende den nye standarden fra dens ikrafttredelses-
dato 01.01.27. Retrospektiv anvendelse er påkrevd, og
derfor vil sammenlignbar informasjon for regnskapsåret
per 31.12.26 bli omarbeidet i samsvar med IFRS 18.
3. Presentasjonsvaluta
Presentasjonsvalutaen er norske kroner (NOK), som
også er bankens funksjonelle valuta. Alle beløp er angitt
i millioner kroner, med mindre noe annet er angitt.
4. Konsolidering
Konsernregnskapet omfatter banken og alle datter-
selskap. Som datterselskap regnes alle selskap hvor
banken har kontroll. Datterselskap er konsolidert fra det
tidspunkt banken har overtatt kontroll, og det tas ut av
konsolideringen fra det tidspunkt banken gir fra seg
kontroll.
Døtrenes resultatregnskap og balanse konsolideres
fullt ut, inn på respektive linjer i morbankens resultat-
og balanseoppstilling. Konserninterne transaksjoner,
mellomværende og urealisert fortjeneste mellom kon-
sernselskapene er eliminert. Ikke-kontrollerende eierin-
teressers andel av konsernets resultat blir presentert i
egen linje under resultat etter skatt i resultatregnskapet.
I egenkapitalen vises ikke-kontrollerende eierinteressers
andel som en egen post.
I morbankens balanse er eierandeler i datterselskap,
tilknyttede- og felleskontrollerte virksomheter bokført
til kostpris. I morbankens resultatregnskap fremkommer
kun mottatte årlige utbytter fra datterselskap, samt
resultat- effekt av eventuelle nedskrivninger av verdi på
aksjene (kostmetoden).
5. Klassifisering og verdsettelse av
balanseposter
Konsernets balanseposter er klassifisert avhengig av
om de er finansielle eiendeler og -forpliktelser, eller
øvrige poster.
FINANSIELLE EIENDELER
Etter IFRS 9 er finansielle eiendeler klassifisert i tre
målekategorier:
• Virkelig verdi med verdiendring over resultatet
• Virkelig verdi med verdiendringer over utvidet
resultatregnskap (other comprehensive
income – OCI)
• Amortisert kost
For finansielle eiendeler skilles det mellom gjeldsinstru-
menter, derivater og egenkapitalinstrumenter, hvor
gjeldsinstrumenter er alle finansielle eiendeler som ikke
er derivater eller egenkapitalinstrumenter.
FINANSIELLE EIENDELER SOM ER
GJELDSINSTRUMENTER
Gjeldsinstrumenter med kontraktsfestede kontant-
strømmer som bare er betaling av rente og hovedstol
på gitte datoer, og som holdes i en forretningsmodell
med formål å motta kontraktsmessige kontantstrøm-
mer, måles til amortisert kost. En vesentlig de av konser-
nets utlån er klassifisert i denne klassen.
Instrumenter med kontraktsfestede kontantstrømmer,
som bare er betaling av rente og hovedstol på gitte da-
toer, og som holdes i en forretningsmodell med formål
om å både notta kontraktsmessige kontantstrømmer,
eller for salg, måles til virkelig verdi med verdiendringer
over utvidet resultatet. Konsernets boliglån som
kvalifiseres for salg til SpareBank 1 Boligkreditt ligger i
denne klassen.
Instrumenter som i utgangspunktet skal måles til amorti-
sert kost, eller til virkelig verdi med verdiendringer over
utvidet resultatregnskap, kan utpekes til måling til vir-
kelig verdi med verdiendringer over resultatet, dersom
dette eliminerer eller vesentlig reduserer et regnskaps-
messig misforhold. Konsernets fastrenteutlån ligger i
denne kategorien fordi det er inngått rentederivatavtal-
er som sikrer verdisvingningene av fastrenteutlånene
knyttet til endring i markedsrenter.
Øvrige gjeldsinstrumenter måles til virkelig verdi med
verdiendring over resultatet. Dette gjelder instrument-
er med kontantstrømmer som ikke bare er betaling av
normal rente og hovedstol, og instrumenter som holdes
i en forretningsmodell hvor formålet i hovedsak ikke
er mottak av kontraktsfestede kontantstrømmer.
Konsernets portefølje av sertifikater og obligasjoner
ligger i denne klassen.
DERIVATER OG INVESTERINGER I
EGENKAPITALINSTRUMENTER
Alle derivater i konsernet måles til virkelig verdi med
verdiendring i resultatet, men derivater som er utpekt
som sikringsinstrumenter bokføres i tråd med
prinsippene for sikringsbokføring.
Investeringer i egenkapitalinstrumenter måles i balansen
til virkelig verdi. Verdiendringer føres som hovedregel i
det ordinære resultatet.
FINANSIELLE FORPLIKTELSER
Etter IFRS 9 nr 4.2 er finansielle forpliktelser klassifisert
til amortisert kost.
Årsregnskap ▶ Noter 275
Note 2 Regnskapsprinsipper
Konsernets gjeld og kundeinnskudd er klassifisert
til amortisert kost.
SIKRING
Konsernet benytter derivater i operasjonelt
sikringsøyemed for å minimere renterisiko på fast-
renteinstrumenter. Banken vurderer og dokumenterer
sikringseffektivitet, både ved første gangs klassifisering
og på løpende basis. Ved virkelig verdisikring, blir verdi-
endring av den sikrede risiko regnskapsført og
endringer fra inngående balanse blir resultatført.
Banken benytter seg ikke av kontantstrømsikring.
Konsernet benytter seg av virkelig verdisikring som
sikringsbokføringsprinsipp for innskudd fra kunder
med fast rente og verdipapirgjeld med fast rente.
Sikringsbokføring innregner de utlignende virkningene
på resultatet knyttet til endringer i de virkelige verdiene
av sikringsinstrumentet og sikringsobjektet.
ØVRIGE BALANSEPOSTER EIENDELER OG GJELD
Investeringer i felleskontrollert virksomhet og
tilknyttede selskap regnskapsføres ved hjelp av
egenkapitalmetoden i konsernregnskapet. Andre
eiendels- og gjeldsposter i balansen som ikke er
finansielle er målt til kost.
Årsregnskap ▶ Noter276
Note 2 Regnskapsprinsipper
Klassifisering av finansielle eiendeler og finansiell gjeld - desember 2025
Instrument/post
Beløp i mill. kroner
Gjeldende
IFRS/IAS
Finansiell
eiendel
eller gjeld
Klassifisering
2025
Saldo
morbank
31.12.25
Saldo
konsern
31.12.25
Finansielle eiendeler
A Kontanter IFRS 9 Ja AC 11 11
A Fordringer på sentralbanken IFRS 9 Ja AC 1 065 1 065
B Fordringer på SNN Pensjonskasse IFRS 9 Ja FVPL 255 276
A Lån til finansforetak IFRS 9 Ja AC 10 318 1 397
A Andre lån til personkunder IFRS 9 Ja AC 12 978 17 927
A Lån til bedriftsmarkedkunder IFRS 9 Ja AC 43 640 49 716
D Boliglån til personkunder IFRS 9 Ja FVOCI 37 001 37 001
C Fastrenteutlån til kunder IFRS 9, IFRS 13 Ja FVO 3 894 3 894
A Tapsavsetninger utlån IFRS 9 Ja AC -648 -770
B Aksjer, trading IFRS 9, IFRS 13 Ja FVPL 991 991
B Aksjer, ikke trading IFRS 9, IFRS 13 Ja FVPL 696 702
B Aksjer, ikke trading, fondsobligasjoner IFRS 9, IFRS 13 Ja FVPL 49 49
B Likviditetesporteføljen IFRS 9, IFRS 13 Ja FVPL 22 361 22 362
B Derivater - rente-/valutasikring obligasjoner IFRS 9 Ja FVPL 222 222
B Derivater - rente-/valutasikring fastrentelån IFRS 9 Ja FVPL 86 86
B Derivater - rente-/valutasikring kunder IFRS 9 Ja FVPL 550 550
B Derivater - rente-/valutasikring funding IFRS 9 Ja FVPL 187 187
B Derivater - råvaresikring kunder IFRS 9 Ja FVPL 33 33
Sum finansielle eiendeler 133 689 135 699
Finansiell gjeld
A Gjeld til finansforetak IFRS 9 Ja AC 912 911
A Innskudd fra kunder med flytende rente IFRS 9 Ja AC 91 092 91 015
E Innskudd fra kunder med fast rente IFRS 9 Ja VVS 3 380 3 380
A Verdipapirgjeld, flytende rente IFRS 9 Ja AC 13 776 13 776
E Verdipapirgjeld, fast rente IFRS 9 Ja VVS - -
A Tapsavsetninger garantier, kredittrammer, komitterte utlån IFRS 9 Ja AC 48 48
B Derivater - rente-/valutasikring obligasjoner IFRS 9 Ja FVPL 100 100
B Derivater - rente-/valutasikring fastrentelån IFRS 9 Ja FVPL 1 1
B Derivater - rente-/valutasikring kunder IFRS 9 Ja FVPL 525 525
B Derivater - rente-/valutasikring funding IFRS 9 Ja FVPL 187 187
B Derivater - råvaresikring kunder IFRS 9 Ja FVPL 30 30
A Ansvarlig lånekapital IFRS 9 Ja AC 10 070 10 070
Sum finansiell gjeld 120 172 120 094
A Amortisert kost (AC – Amortised cost) Holde for å inndrive kontraktsfest-
ede kontantstrømmer
B Virkelig verdi over resultat (FVPL – Mandatorily fair value
through profit and loss)
For å selge
C Virkelig verd i opsjon over re sul tat
(FVO - Fair value option)
Holde for å inndrive kontraktfest-
ede kontantstrømmer og for å
selge
D Vir kel ig ve rd i o ver u tv id et re su ltat
(FVOCI - Fair valur througt other comprehensive insome)
E Virkelig verdi sikring (VVS)
Årsregnskap ▶ Noter 277
Note 2 Regnskapsprinsipper
6. Innregning, fraregning og
måling av finansielle eiendeler og
forpliktelser
Virkelig verdi er den pris som ville blitt oppnådd ved
salg av en eiendel eller betalt for overføring av en
forpliktelse i en velordnet transaksjon mellom markeds-
deltakere på måletidspunktet.
En finansiell eiendels eller finansiell forpliktelses amor-
tiserte kost er det beløp som den finansielle eiendelen
eller den finansielle forpliktelsen måles til ved første-
gangsinnregning, minus tilbakebetalinger på hoved-
stolen, pluss eller minus kumulativ amortisering ved en
effektiv rente-metode, av enhver differanse mellom
dette førstegangsbeløpet og forfallsbeløpet, og minus
en eventuell reduksjon (direkte eller ved bruk av en
avsetningskonto) for verdifall eller tapsutsatthet.
En effektiv rentemetode benyttes til å beregne am-
ortisert kost for en finansiell eiendel eller en finansiell
forpliktelse (eller en gruppe av finansielle eiendeler eller
finansielle forpliktelser) og for å fordele renteinntekt
eller rentekostnad over en relevant periode. Den effe-
ktive renten er den renten som nøyaktig diskonterer
estimerte framtidige kontante inn- eller utbetalinger
over det finansielle instrumentets forventede levetid,
eller over en kortere periode da dette passer, til netto
balanseført verdi av den finansielle eiendelen eller den
finansielle forpliktelsen. Ved beregning av den effektive
renten skal et foretak estimere kontantstrømmer og
ta i betraktning alle kontraktsvilkår ved det finansielle
instrumentet (for eksempel førtidig betaling, kjøpsops-
joner og tilsvarende opsjoner), men skal ikke ta hensyn
til framtidige kredittap. Beregningen omfatter alle
honorarer og punkter betalt eller mottatt mellom parter
i kontrakten som er en integrert del av den effektive
renten, transaksjonsutgifter og alle andre merbetalin-
ger eller rabatter. Det antas at kontantstrømmene og
den forventede levetiden til en gruppe av tilsvarende
finansielle instrumenter kan estimeres på en pålitelig
måte. I de sjeldne tilfellene der det imidlertid ikke er
mulig å estimere kontantstrømmene eller den forvent-
ede levetiden til et finansielt instrument (eller en gruppe
av finansielle instrumenter) på en pålitelig måte, skal
foretaket benytte de kontraktsregulerte kontant-
strømmene over hele den avtalte løpetiden
til det finansielle instrumentet (eller gruppen av
finansielle instrumenter).
Fraregning er fjerning av en tidligere innregnet finan-
siell eiendel eller finansiell forpliktelse fra et foretaks
balanseoppstilling. Finansielle eiendeler fraregnes når
de kontraktsmessige rettighetene til kontantstrømmene
fra den finansielle eiendelen er utløpt, eller når rettighe-
tene til kontantstrømmene fra eiendelen er overført på
en slik måte at risiko og avkastning knyttet til eierskapet
i det alt vesentlige er overført.
Finansielle forpliktelser fraregnes når de kontrakts-
messige betingelsene er innfridd, kansellert eller utløpt.
Banken har avtaler om salg av utlån med høy sikkerhet
og pant i eiendom til SpareBank 1 Boligkreditt AS og
SpareBank 1 Næringskreditt AS. I henhold til inngått for-
valtningsavtale med disse to selskapene i alliansen, for-
estår banken forvalting av utlånene og opprettholder
kundekontakten. I tillegg til salgssummen mottar bank-
en et vederlag i form av løpende provisjoner for lånene.
Det foreligger en gjenværende involvering knyttet til
solgte utlån ved mulig begrenset avregning av tap mot
provisjon. Kredittforetakene kan foreta videresalg av
utlån samtidig som bankens rett til å forvalte kundene
og motta provisjon følger med. Dersom banken ikke
er i stand til å betjene kundene, kan retten til betjening
og provisjon falle bort. Banken kan kjøpe tilbake utlån
under gitte betingelser. Banken har vurdert de regn-
skapsmessige implikasjonene dithen at det vesentligste
av risiko og fordeler ved eierskap til de solgte utlånene
er overført. Det innebærer fraregning. Det vises for
øvrig til note 12.
Ved tilbakekjøp av egne obligasjoner fraregnes de til-
bakekjøpte obligasjoner med resultatføring av forskjel-
len mellom vederlaget og bokført beløp av tilbakekjøpt
obligasjon.
7. Usikre forpliktelser
Konsernet utsteder finansielle garantier som ledd i den
ordinære virksomheten. Latente forpliktelser fremgår
av note 37. Tapsvurderinger skjer som et ledd i vurderin-
gen av tap på utlån og etter samme prinsipper jf. note
11. Det foretas avsetninger for andre usikre forpliktelser,
dersom det er sannsynlighetsovervekt for at forpliktels-
en materialiserer seg, og de økonomiske konsekven-
sene kan beregnes pålitelig.
8. Fondsobligasjoner
En fondsobligasjon er en obligasjon med pålydende
rente, men utsteder har ikke plikt å betale ut renter i en
periode hvor det ikke utbetales utbytte, og en investor
har ikke senere krav på renter som ikke er utbetalt. Utst-
eder har heller ikke krav på å få tilbakebetalt hovedstol.
Fondsobligasjoner som er utstedt av banken klassi-
fiseres som egenkapital i balansen.
Årsregnskap ▶ Noter278
Note 2 Regnskapsprinsipper
9. Renteinntekter og -kostnader
Renteinntekter og -kostnader knyttet til eiendeler og
forpliktelser som måles til amortisert kost, resultatføres
løpende basert på effektiv rentes metode. Alle gebyrer
knyttet til rentebærende innlån og utlån inngår i bereg-
ningen av effektiv rente og amortiseres over forventet
løpetid. For rentebærende instrumenter som måles til
virkelig verdi, vil den kontraktsfestede renten klassi-
fiseres som renteinntekt eller -kostnad, mens effekten
av endringer i markedsrenten klassifiseres som inntekt
fra andre finansielle investeringer .
10. Provisjonsinntekter og -kostnader
Provisjonsinntekter og -kostnader blir generelt peri-
odisert i takt med at en tjeneste blir ytt. En vesentlig
del av provinsjonsinntektene kommer fra SpareBank 1
Boligkreditt knyttet til boliglån som er fraregnet egen
balanse. Gebyrer knyttet til rentebærende instrumenter
blir ikke ført som provisjoner, men inngår i beregningen
av effektiv rente og resultatføres tilsvarende. Honorarer
for rådgivning opptjenes i samsvar med inngått rådg-
ivningsavtale etter hvert som tjenesten ytes. Det samme
gjelder for løpende forvaltningstjenester. Honorar og
gebyr ved omsetning eller formidling av finansielle
instrumenter, eiendom eller andre investeringsobjekter
som ikke genererer balanseposter i bankens regnskap,
resultatføres når transaksjonen sluttføres.
11. Transaksjoner og beholdninger i
utenlandsk valuta
Transaksjoner i utenlandsk valuta omregnes til norske
kroner ved transaksjonskursen. Gevinst og tap knyttet
til gjennomførte transaksjoner eller til omregning av be-
holdninger av pengeposter på balansedagen resultat-
føres, med mindre de føres rett mot egenkapital etter
prinsippene om sikringsbokføring.
Årsregnskap ▶ Noter 279
Note 3 Kritiske estimater og vurderinger
vedrørende bruk av regnskapsprinsipper
Ved utarbeidelse av konsernregnskapet foretar
ledelsen estimater, skjønnsmessige vurderinger og
forutsetninger som påvirker effekten ved anvendelsen
av regnskapsprinsipper. Dette vil derfor påvirke regn-
skapsførte beløp for eiendeler, forpliktelser, inntekter
og kostnader.
Tap på utlån og garantier
SpareBank 1 Nord-Norge benytter en modell utviklet i
SpareBank 1-alliansen for å beregne forventet kredittap
etter IFRS 9. Beregningen av forventet kredittap gjøres
månedlig og tar utgangspunkt i en objektiv og sannsyn-
lighetsvektet analyse av alternative utfall, der det også
tas hensyn til tidsverdien av forventede kontantstrøm-
mer. Analysen baseres på relevant informasjon som er
tilgjengelig per rapporteringstidspunktet, og bygger
på tre makroøkonomiske scenarier for å ta hensyn til
ikke-lineære aspekter av forventede tap. De ulike
scenarioene benyttes for å justere aktuelle parame-
tere for beregning av forventet tap, og et sannsyn-
lighetsvektet gjennomsnitt av forventet tap i henhold
til de respektive scenarioene innregnes som tap. For
engasjementer som blir individuelt vurdert, legges
forventede fremtidige kontantstrømmer til grunn.
I note 13 er modell, rutine og vurderinger beskrevet
mer detaljert.
Virkelig verdi av verdipapirer
Eiendeler som vurderes til virkelig verdi over resultat-
regnskapet, vil normalt omsettes i aktive markeder og
verdien vil således kunne fastsettes med rimelig grad av
sikkerhet.
Med unntak av noen få aksjer, er det norske aksjemarke-
det lite likvid. Aksjekurser vil i de fleste tilfeller være sist
omsatte kurs. I noen tilfeller der likviditeten er dårlig, og
det fremkommer større uforklarte prisbevegelser
rundt årsskiftet, vil kursen kunne være fastsatt som
volumvektet gjennomsnitt over en tidsperiode,
vanligvis desember.
Dersom det ikke har vært representative transaksjoner,
har det blitt benyttet andre verdsettelsesmetoder i
henhold til verdsettelseshierarkiet etter IFRS 9.
Se flere detaljer om finansielle instrumenter til virkelig
verdi i note 26.
Virkelig verdi av derivater
Virkelig verdi av derivater fremkommer vanligvis ved
bruk av verdivurderingsmodeller, der prisen på under-
liggende, eksempelvis renter og valuta, innhentes i
markedet. For opsjoner vil volatiliteter være observerte
implisitte volatiliteter eller beregnede volatiliteter
basert på historiske kursbevegelser for underliggende.
I de tilfeller bankens risikoposisjon er tilnærmet nøytral,
vil midtkurser bli anvendt. Med nøytral risikoposisjon
menes eksempelvis at renterisiko innenfor et løpe-
tidsbånd er tilnærmet null. I motsatt fall brukes
den relevante kjøps- eller salgskurs for å vurdere
nettoposisjonen.
For derivater der motpart har svakere kredittrating
enn banken, vil prisen reflektere en underliggende
kredittrisiko. I den utstrekning markedspriser innhentes
med utgangspunkt i transaksjoner med lavere kreditt-
risiko, vil dette tas hensyn til ved at den opprinnelige
prisdifferansen målt mot slike transaksjoner med lavere
kredittrisiko, amortiseres over løpetiden.
Se flere detaljer om finansielle instrumenter til virkelig
verdi i note 26.
Årsregnskap ▶ Noter280
Note 4 Segmentinformasjon
I henhold til IFRS 8 har SpareBank 1 Nord-Norge følgen-
de segmenter; I morbank deles virksomheten i person-
marked og bedriftsmarked. I tillegg kommer datter-
selskapenes virksomheter som er regnskapstjenester,
eiendomsmegling og leasing/salgspantfinansiering.
Segmentene sammenfaller med den interne rapporter-
ingsstruktur til konsernledelsen og styret. I SpareBank 1
Nord-Norge er konsernledelsen ansvarlig for å evaluere
og følge opp segmentenes resultater og er definert
som øverste beslutningstaker i betydningen til IFRS 8.
Prinsipper for innregning og måling i bankens segment-
rapportering baseres på regnskapsprinsippene etter
IFRS, slik de er fastsatt i konsernregnskapet. Eventuelle
transaksjoner mellom segmentene gjennomføres på
armlengdes avstand.
Under posten ufordelt inngår aktiviteter som ikke lar
seg allokere til segmentene.
Konsern 2025
Beløp i mill kroner
Person-
marked
Bedrifts-
marked
SpareBank 1
Regnskapshuset
Nord-Norge
Eiendoms-
megler 1
Nord-Norge
SpareBank 1
Finans Nord-
Norge Ufordelt Elimineringer Totalt
Netto renteinntekter 1 701 1 524 − 1 3 411 392 0 4 030
Netto provisjons- og
andre inntekter
798 220 336 245 − 27 − 113 0 1 459
Netto inntekter på
finansielle investeringer
1 16 0 0 0 954 0 971
Sum kostnader 705 467 332 209 88 299 0 2 100
Resultat før tap 1 795 1 293 3 39 296 934 0 4 360
Tap − 7 62 0 0 26 0 0 81
Resultat før skatt 1 802 1 231 3 39 270 934 0 4 279
Brutto utlån 48 662 56 852 0 0 11 027 2 317 −8 923 109 935
Tapsavsetninger utlån − 83 − 565 0 0 − 122 − 1 0 − 771
Andre eiendeler 0 0 392 117 34 630 0 35 139
Sum eiendeler per
segment
48 579 56 287 392 117 10 905 36 946 −8 923 144 303
Innskudd fra kunder 51 255 42 536 0 0 0 681 − 77 94 395
Annen gjeld og egen-
kapital
−2 676 13 750 392 117 10 906 18 419 9 000 49 908
Sum egenkapital og
gjeld per segment
48 579 56 286 392 117 10 906 19 100 8 923 144 303
Årsregnskap ▶ Noter 281
Note 4 Segmentinformasjon
Konsern 2024
Beløp i mill kroner
Person-
marked
Bedrifts-
marked
SpareBank 1
Regnskapshuset
Nord-Norge
Eiendoms-
megler 1
Nord-Norge
SpareBank 1
Finans Nord-
Norge Ufordelt Elimineringer Totalt
Netto renteinntekter 1 795 1 503 − 1 1 372 358 4 028
Netto provisjons- og
andre inntekter
731 275 335 226 − 3 − 23 1 541
Netto inntekter på
finansielle investeringer
2 − 3 1 1 057 1 056
Sum kostnader 607 398 326 195 88 389 2 003
Resultat før tap 1 921 1 377 8 32 282 1 003 4 622
Tap 18 66 26 110
Resultat før skatt 1 903 1 311 8 32 256 1 003 4 512
Brutto utlån 45 805 55 149 9 527 2 320 −7 752 105 049
Tapsavsetninger utlån − 90 − 610 − 125 − 825
Andre eiendeler 338 138 30 974 31 450
Sum eiendeler per
segment
45 715 54 539 338 138 9 402 33 294 −7 752 135 673
Innskudd fra kunder 47 276 39 825 27 564 − 74 87 618
Annen gjeld og egen-
kapital
−1 561 14 714 338 111 9 402 17 225 7 826 48 055
Sum egenkapital og
gjeld per segment
45 715 54 539 338 138 9 402 17 789 7 752 135 673
Årsregnskap ▶ Noter 282
Note 5 Kapitaldekning
Kapitaldekning beregnes og rapporteres i samsvar
med EUs kapitalkravsregelverk for banker og verdi-
papirforetak (CRR/CRD).
SpareBank 1 Nord-Norge benytter IRB-modeller
(Internal Rating Based) for beregning av kapitalkrav for
kredittrisiko. Banken benytter avansert IRB-metode for
foretaksporteføljen. Bruk av IRB stiller omfattende krav
til bankens organisering, kompetanse, risikomodeller
og risikostyringssystemer.
Regulatoriske kapitalkrav
Per 31.12.25 er det regulatoriske minstekravet til ren
kjernekapitaldekning for konsernet 14,84 %. Dette
inkluderer minstekravet på 4,50 %, det samlede
bufferkravet på 9,50 %, samt pilar 2-kravet på 0,84 %,
tilsvarende 56,25 % av pilar 2-kravet på 1,50 %. Det reelle
bufferkravet er noe lavere enn 9,50 %, siden system-
risikobuffer og motsyklisk kapitalbuffer er beregnet på
differensierte satser.
Kapitalmål
SpareBank 1 Nord-Norge skal til enhver tid være
ubestridt solid, samt tilfredsstille de regulatoriske
minstekrav til kapitaldekning. Konsernet har et mål om
ren kjernekapitaldekning på 0,75 prosentpoeng over
regulatorisk minstekrav. Per 31.12.25 medfører dette en
målsatt ren kjernekapitaldekning på 15,59 %.
Behandling av tilknyttede og
felleskontrollerte selskaper
I kapitaldekningsrapporteringen for konsernet foretas
det proporsjonal konsolidering av eierandelene i Spare-
Bank 1 Boligkreditt, SpareBank 1 Næringskreditt, Kred-
ittbanken ASA, BN Bank og SpareBank 1 Markets AS.
Eierandelen i SpareBank 1 Betaling går i sin helhet til
fradrag i ren kjernekapital. Behandlingen er i henhold til
vedtak fra Finansdepartementet.
Eierandelen i SpareBank 1 Gruppen, SpareBank 1 For-
valtning, og SpareBank 1 Helgeland behandles som en
vesentlig investering i andre selskaper i finansiell sektor,
hvor andelen av investeringen som overstiger 10 % av
ren kjernekapital går til fradrag i ren kjernekapital, i hen-
hold til gjeldende kapitalkravsregelverk.
Frem til og med 3. kvartal 2025 var det kun eierandel-
en SpareBank 1 Gruppen som ble behandlet på denne
måten. I 4. kvartal 2025, etter ny regelverksfortolkning,
ble behandlingen endret til at det også skal foretas
fradrag i ren kjernekapital for eierandelene i SpareBank
1 Forvaltning og SpareBank 1 Helgeland. Sammenlign-
ingstall i regnskapet knyttet til dette forholdet er ikke
korrigert, men korrigeringene påvirker ikke etterlevelse
av regulatoriske kapitalkrav og interne kapitalmål ved
årsslutt tidligere år. Ren kjernekapitaldekning per 4.
kvartal 2024, korrigert for disse forholdene, er 16,1 %.
Årsregnskap ▶ Noter 283
Note 5 Kapitaldekning
Morbank Konsern
31/12/24 31/12/25 Beløp i mill kroner 31/12/25 31/12/24
2 650 2 650 Eierandelskapital og overkursfond 2 650 2 650
1 450 1 450 Fondsobligasjoner 1 450 1 450
4 837 5 284 Utjevningsfond 6 192 5 516
8 662 9 178 Grunnfondskapital 10 229 9 446
Ikke-kontrollerende interesser 318 277
17 599 18 562
Sum egenkapital
20 839 19 339
−1 450 −1 450 Fondsobligasjoner −1 450 −1 450
−1 895
−1 840
Fradrag for avsatt utbytte
−1 840
−1 895
Minoritetsinteresser som ikke kan medregnes i ren kjernekapital − 113 − 103
Goodwill og andre immatrielle eiendeler − 375 −1 024
− 62 − 67 Justeringer knyttet til regulatoriske filtre − 76 − 71
− 104 0 Fradrag for forventet tap IRB utover regnskapsmessige avsetninger − 49 − 210
0 − 661 Fradrag for vesentlige investeringer i finansiell sektor −2 305 − 319
− 276 − 276 Fradrag for ikke vesentlige investeringer i finansiell sektor − 211 − 213
13 812 14 268 Ren kjernekapital 14 420 14 054
1 450 1 450 Fondsobligasjonskapital 1 697 1 723
Beholdning av egen fondsoboligasjonskapital
− 49 − 49 Fradrag for kjernekapital i andre selskaper i finansiell sektor med vesentlig
eierandel
− 49 − 49
15 213 15 669 Sum kjernekapital 16 068 15 728
1 950 2 150 Tidsbegrenset ansvarlig kapital 2 469 2 328
41 Tillegg for forventet tap utover regnskapsmessige avsetninger
− 227 − 229 Fradrag for ansvarlig kapital i andre selskaper i finansiell sektor med
vesentlig eierandel
− 229 − 227
1 723 1 962 Tilleggskapital 2 240 2 101
16 936 17 631 Ansvarlig kapital 18 308 17 829
Risikovektet beregningsgrunnlag
5 865 12 111 Foretak SMB
12 310
5 877
18 492 9 461 Spesialiserte foretak 10 222 19 476
866 4 003 Øvrige foretak 4 019 909
13 019 13 155 Massemarked med pant i fast eiendom 21 428 22 910
1 108 1 935 Øvrig massemarked 1 958 1 136
9 255 0 Egenkapitalposisjoner
48 605 40 665 Kredittrisiko IRB 49 937 50 308
Årsregnskap ▶ Noter 284
Note 5 Kapitaldekning
Morbank Konsern
31/12/24 31/12/25 Beløp i mill kroner 31/12/25 31/12/24
61 Stater og sentralbanker 246 205
253 195 Lokale og regionale myndigheter 277 303
2 Offentlig eide foretak 3 2
2 245 3 052 Institusjoner 1 012 1 265
2 989 2 386 Foretak 6 559 6 262
131 58 Massemarked 5 570 5 221
487 1 202 Engasjementer sikret med pant i fast eiendom 1 488 669
2 0 Misligholdte eksponeringer 583 260
1 082 1 149 Obligasjoner med fortrinnsrett 1 453 1 482
310 Andeler i verdipapirfond 1 1
4 861 16 341 Egenkapitalposisjoner 4 445 6 158
1 191 545 Øvrige eiendeler 1 075 1 822
13 241 25 301 Kredittrisiko standardmetoden 22 712 23 650
61 846 65 966 Sum kredittrisiko 72 649 73 958
7 994 6 886 Operasjonell risiko 9 106 8 977
68 73 CVA-tillegg (Credit Value Adjustment) 635 672
Andre risikoeksponeringsbeløp 6 545
Øvrig beregningsgrunnlag 70 71
69 908 72 925 Sum risikovektet beregningsgrunnlag 89 005 83 678
Kapitalkrav
3 146 3 282 Minimumskrav ren kjernekapital (4,50 %) 4 005 3 766
4 194 4 376 Minimumskrav kjernekapital (6,00 %) 5 340 5 021
5 593 5 834 Minimumskrav ansvarlig kapital (8,00 %) 7 120 6 694
Bufferkrav
3 146 3 282 Foretaksspesifikk systemrisikobuffer (4,50 %) 4 005 3 766
1 748 1 823 Motsyklisk kapitalbuffer (2,50 %) 2 225 2 092
1 748 1 823 Bevaringsbuffer (2,50 %) 2 225 2 092
6 642 6 928 Sum bufferkrav (9,50 %) 8 455 7 950
9 788 10 210 Sum minimumskrav og bufferkrav til ren kjernekapital (12,5 %) 12 461 11 716
551 613 Pilar 2-krav (0,84 %) 748 669
10 339 10 822 Sum regulatorisk krav til ren kjernekapital (14,84 %) 13 208 12 385
3 473 3 446 Tilgjengelig ren kjernekapital utover regulatorisk krav 1 212 1 669
Kapitaldekning
19,8 % 19,6 % Ren kjernekapitaldekning 16,2 % 16,8 %
24,2 % 24,2 % Kapitaldekning 20,6 % 21,3 %
21,8 % 21,5 % herav kjernekapital 18,1 % 18,8 %
2,4 % 2,7 % herav tilleggskapital 2,5 % 2,5 %
11,1 % 10,3 % Uvektet kjernekapitalandel 7,2 % 7,8 %
Årsregnskap ▶ Noter 285
Note 6 Finansiell risikostyring
1. Risiko- og kapitalstyring i SpareBank 1
Nord-Norge
SpareBank 1 Nord-Norge er gjennom sin virksomhet-
sutøvelse eksponert for ulike typer risikoer. Det er der-
for sentralt at det er etablert god styring og kontroll av
disse risikoene.
For nærmere beskrivelse av konsernets rammeverk for
risikostyring og internkontroll vises det til årsberetnin-
gens Redegjørelse om foretaksstyring, anbefalingens
punkt 10 og konsernets pilar 3-rapport.
2. Styring og kontroll av risikoområder
I det følgende er det gitt en nærmere beskrivelse av
styring og kontroll innenfor de ulike risikoområdene
som i størst grad påvirker regnskapet per 31.12.25.
2.1 KREDITTRISIKO
Definisjon
Kredittrisiko er risikoen for tap som følge av at kunder
eller motparter ikke har evne eller vilje til å oppfylle sine
økonomiske forpliktelser i henhold til avtale.
Kredittrisiko oppstår som følge av finansering/utlån
til privat- og bedriftsmarkedet. Konsernet har i tillegg
kredittrisiko tilknyttet plasseringer i rentebærende ver-
dipapirer. Dette er nærmere beskrevet under
2.3 Markedsrisiko.
Styring og kontroll av kredittrisiko
Kredittrisiko styres gjennom konsernets rammeverk
for kredittinnvilgelse og porteføljestyring. Dette inn-
befatter blant annet risikorammer, måltall, bransje-
spesifikke policykrav, fullmaktstrukturer, kredittmodeller,
samt løpende måling, overvåking og rapportering.
Konsernet har særlig fokus på konsentrasjonsrisiko
og porteføljekvalitet i utlånsporteføljen, herunder
oppfølging av dette både ved kredittinnvilgelse og i
den løpende porteføljestyringen. Etablert styring og
kontroll skal underbygge konsernets risikovilje på
området (moderat).
SpareBank 1 Nord-Norge har, i samarbeid med
SpareBank 1-alliansen, utviklet egne kredittmodeller som
benyttes ved:
• Beregning av kapitalkrav for kredittrisiko (A-IRB)
• Kredittinnvilgelse
• Porteføljestyring
• Beregning av forventet kredittap (ECL)
Modellene baserer seg på tre hovedkomponenter:
1. Sannsynlighet for mislighold (PD): Risikoparameter
som angir sannsynligheten for at kunden misligholder
sine økonomiske forpliktelser i løpet av en 12-måned-
ers periode. Sannsynligheten for mislighold beregnes
på grunnlag av historiske dataserier for finansielle
og ikke-finansielle variabler. For å gruppere kundene
etter misligholdssannsynlighet benyttes ni risikoklass-
er (A–I). I tillegg benyttes to risikoklasser (J og K)
for kunder med misligholdte og/eller nedskrevne
engasjement.
2. Eksponering ved mislighold (EAD): Risikoparame-
ter som angir den forventede eksponeringen mot
kunden ved et eventuelt mislighold.
3. Tapsgrad ved mislighold (LGD): Risikoparameter som
angir den potensielle tapsgraden dersom kunden
misligholder sine forpliktelser. Vurderingen tar
hensyn til realisasjonsverdien av pantobjektene, og
de kostnadene konsernet har ved å drive inn mislig-
holdte engasjement.
Kredittmodellene etterprøves (valideres) og videre-
utvikles løpende. Det foretas årlig en kvantitativ og en
kvalitativ validering. I den kvantitative valideringen
vurderes modellenes estimater, og hvorvidt modell-
forutsetningene fungerer som forutsatt. I den kvalita-
tive valideringen vurderes om IRB-systemet er godt
integrert i organisasjonen, og om det utgjør en
sentral del av konsernets risikostyrings- og
beslutningsprosesser.
Kredittrisikoen i konsernet vurderes som moderat, og
i tråd med konsernets risikovilje. For ytterligere
informasjon vises det til relaterte noter og konsernets
pilar 3-rapport.
Årsregnskap ▶ Noter286
2.2 LIKVIDITETSRISIKO
Definisjon
Likviditetsrisiko er risikoen for at konsernet ikke er i
stand til å kunne innfri sine forpliktelser ved forfall,
samt risikoen for at konsernet ikke klarer å møte sine
likviditetsforpliktelser uten at kostnaden ved dette øker
betydelig.
Likviditetsrisiko oppstår som følge av og er primært
knyttet til:
• Ulik løpetid og forfall på aktiva og passiva
• Avhengighet til kapitalmarkedet
• Regulatoriske krav, samt endringer i disse
Styring og kontroll av likviditetsrisiko
Likviditetsrisiko styres gjennom konsernets rammeverk
på området. Dette innbefatter blant annet risiko-
rammer, måltall, samt løpende måling, overvåking og
rapportering. Konsernet har særlig fokus på forutsig-
barhet og stabilitet i likviditeten og finansieringen. Kon-
sernets policy for likviditetsrisiko ivaretar ulike hensyn,
herunder avveininger mellom både risiko og forretning.
Etablert styring og kontroll skal underbygge konsernets
risikovilje på området (lav).
Krav til forsvarlig likviditetsstyring reguleres, ikke uttøm-
mende, gjennom regulatoriske og interne minimumskrav
til LCR (Liquidity Coverage Ratio) og NSFR (Net Stable
Funding Ratio). SpareBank 1 Nord-Norges likviditet og
finansiering er tilpasset disse kravene.
Liquidity Coverage Ratio (LCR) er et av likviditetsområ-
dets mest sentrale styringsparametere. Det regulator-
iske minstekravet til total LCR er 100 %. Dette innebærer
at konsernet til enhver tid skal ha en beholdning av
likvide eiendeler som minst skal tilsvare netto likviditet-
sutgang i en gitt stressperiode på 30 kalenderdager.
Per 31.12.25 var total LCR 153 % (147 %).
Nøkkeltallet Net Stable Funding Ratio (NSFR) benyttes
til å vurdere hvorvidt konsernet er tilstrekkelig lang-
siktig finansiert. NSFR defineres som tilgjengelig stabil
finansiering relativt til nødvendig stabil finansiering. Det
regulatoriske minstekravet for total NSFR er på 100 %.
Per 31.12.25 var total NSFR 121 % (120 %).
Innskudd fra kunder utgjør konsernets viktigste finan-
sieringskilde. Konsernets innskuddsdekning (ekskludert
formidlingslån) var 87,0 % per 31.12.25 mot 83,4 % i 2024.
God innskuddsdekning og stabile kundeinnskudd er
viktig for bankens likviditetsstyring.
Øvrig finansiering består av innlån i form av obligasjon-
er med fortrinnsrett gjennom SpareBank 1 Boligkreditt
og SpareBank 1 Næringskreditt, senior obligasjoner
(SP og SNP), samt ansvarlig lån og fondsobligasjoner.
SpareBank 1 Nord-Norge har et bevisst og aktivt forhold
til norske og utenlandske aktører i kapitalmarkedet (In-
vestor Relations), herunder eiere, potensielle investorer,
analytikere og andre som har interesse i og for konser-
net. SpareBank 1 Nord-Norge søker en veldiversifisert
finansieringsstruktur innenfor gitte rammer, både med
hensyn til marked, produkt og forfall.
Konsernet har god kapasitet på finansiering i norske
kroner, men periodevis redusert likviditet i det norske
markedet gjør at konsernet finner det risikoreduseren-
de å være aktiv i alternative markeder for utstedelse av
verdipapirgjeld. For å sikre god tilgang til dette kapital-
markedet, har banken rating fra Moody’s. Bankens lang-
siktige rating hos Moody’s er Aa3. Videre har banken et
felles EMTN-låneprogram (Euro Medium Term Note) for
opptak av gjeld i utenlandsk valuta sammen med Spare-
Bank 1 Østlandet og SpareBank 1 SMN.
Konsernet har i de senere år mottatt årlige MREL-ved-
tak fra Finanstilsynet som fastsetter bankens samlede
MREL-behov samt krav til etterstillelse. Banken har der-
for løpende tilpasset finansieringen for å imøtekomme
de regulatoriske MREL-kravene. Frem til 31.12.23 har det
vært en lineær tilpasning til det endelige etterstillelsesk-
ravet. Fra og med 01.01.24 skulle kravet til etterstillelse
fullt ut oppfylles. Banken har gjennom 2025 hatt tilstrek-
kelige buffere til de regulatoriske MREL-kravene.
Likviditetsrisikoen i konsernet vurderes som lav, og i
tråd med konsernets risikovilje. For ytterligere informas-
jon vises det til relaterte noter (eksempelvis note 17) og
konsernets pilar 3-rapport .
Årsregnskap ▶ Noter 287
Note 6 Finansiell risikostyring
2.3 MARKEDSRISIKO
Definisjon
Markedsrisiko er risiko for verdiendringer på eien-
deler/finansielle posisjoner som følge av endringer i
markedsverdi. Typiske faktorer som påvirker markeds-
risiko er rentenivå, valutakurser, aksjekurser og
risikopåslag mv.
Markedsrisiko oppstår som følge av og er primært
knyttet til:
• Forvaltning (herunder også beholdning) av
likviditetsreserver.
• Endring i rentenivå som påvirker både aktiva
og passiva.
• Endring i valutakurser som påvirker både aktiva
og passiva.
• Endring i aksjekurser som påvirker aktiva.
• Kundevirksomhet innen rente- og valutahandel.
Markedsrisiko består av renterisiko, kredittspreadrisiko,
valutarisiko, aksjerisiko, råvarerisiko og eiendomsrisiko.
Renterisiko defineres som risikoen for endret verdi
på posisjoner i rentebærende finansielle instrumenter
(EVE), samt endret netto renteinntekter (NII), som følge
av endret rentenivå.
Kredittspreadrisiko defineres som risikoen for tap som
følge av økning i kredittspreader på rentebærende
verdipapirer som konsernet har investert i. Konsernet er
hovedsakelig eksponert mot kredittspreadrisiko gjen-
nom forvaltning av likviditetsporteføljen som består av
obligasjoner og sertifikater med lav risiko. Tapspoten-
sialet tilknyttet kredittspreadrisiko beregnes ved bruk
av metodikk beskrevet i Finanstilsynets siste gjeldende
veiledning for vurdering av risiko og kapitalbehov.
Valutarisiko er risikoen for tap som følge av endringer
i valutakursene. Rammene for valutakursrisiko er uttrykt
ved rammer for samlet netto valutaposisjon og maksi-
mal posisjon i enkeltvaluta. Tapspotensialet tilknyttet
valutarisiko beregnes ved bruk av metodikk beskrevet i
Finanstilsynets veiledning.
Aksjerisiko er risikoen for tap som oppstår som følge
verdiendringer på egenkapitalposisjoner som konser-
net har investert i. Tapspotensialet tilknyttet aksjerisiko
beregnes ved bruk av metodikken beskrevet i Finanstil-
synets veiledning.
Eiendomsrisiko er risikoen for tap som følge av fall i
eiendomsprisene på eiendom som konsernet har invest-
ert i (i all hovedsak knyttet til bankdriften). Tapspoten-
sialet tilknyttet eiendomsrisiko beregnes ved bruk av
metodikken beskrevet i Finanstilsynets veiledning.
Råvarerisiko er risikoen for tap som følge av sving-
ninger i råvareprisene. Tapspotensialet tilknyttet råvare-
risiko beregnes som åpen posisjon i råvarederivater.
Eksponeringen inngår ikke i bankens kjernevirksomhet,
men tilbys som et produkt til kunder som ønsker denne
eksponerings- eller sikringsmuligheten.
Styring og kontroll av markedsrisiko
Markedsrisiko styres gjennom konsernets rammeverk
på området. Dette innbefatter blant annet risiko-
rammer, samt løpende måling, overvåking og rapport-
ering. Etablert styring og kontroll skal underbygge
konsernets risikovilje på området (lav til moderat).
Konsernet har en konservativ tilnærming til risiko-
eksponeringen på området, herunder tar konsernet i
liten grad posisjoner i verdipapirer og finansielle instru-
menter med henblikk på videresalg eller for på kort sikt
å dra fordel av pris eller rentevariasjoner. Hovedregelen
er at konsernet skal begrense markedsrisiko gjennom
aktiv bruk av sikringsinstrumenter. Udekket risiko skal
kun forekomme innenfor egne tildelte rammer.
Stresstester for markedsrisiko viser at banken og
konsernet har evne til å holde risikoeksponeringen
innenfor vedtatte risikorammer.
Markedsrisikoen i konsernet vurderes som lav til
moderat, og i tråd med konsernets risikovilje. For
ytterligere informasjon vises det til relaterte noter og
konsernets pilar 3-rapport.
Årsregnskap ▶ Noter288
Note 6 Finansiell risikostyring
2.4 EIERRISIKO
Definisjon
Eierrisiko er risikoen for at konsernet blir påført et nega-
tivt resultat fra eierposter i strategisk eide selskap, eller
at konsernet må tilføre ny egenkapital til strategisk eide
selskap. Eierrisiko oppstår som følge av og er knyttet
til konsernets eierskap i strategisk viktige selskaper,
eksempelvis SpareBank 1 Gruppen.
Styring og kontroll av eierrisiko
Eierrisiko styres gjennom konsernets rammeverk på
området. Dette innbefatter blant annet risikorammer,
måltall samt løpende måling, overvåking og rappor-
tering. Videre styres eierrisiko aktivt gjennom styre-
deltakelse i en rekke av de deleide selskapene. Etablert
styring og kontroll skal underbygge konsernets risikovil-
je på området (moderat).
Eierandelene i hel- og deleide selskaper er betydelige
og viktige for konsernets totale resultatoppnåelse. På
den annen side kan disse eierandelene gi både økt
volatilitet i resultatene og påvirke kapitaldekningen.
Eierposten i SpareBank 1 Gruppen representerer den
største risikodriveren på området.
SpareBank 1 Nord-Norge har i hovedsak eierrisiko
gjennom eierandelene i:
• SpareBank 1 Gruppen (19,5 %)
• Kredittbanken ASA (13,18 %)
• Sparebank 1 Utvikling (18,00 %)
• SpareBank 1 Betaling (16,94 %)
• SpareBank 1 Boligkreditt (17,00 %)
• SpareBank 1 Forvaltning (12,48 %)
• SB 1 Markets (14,45 %)
• SpareBank 1 Næringskreditt (0,50 %)
Tapspotensialet tilknyttet eierrisiko beregnes ved bruk
av ulike tilnærminger, og tar blant annet utgangspunkt
i Finanstilsynets metodikk for eierrisiko og aksjerisiko i
tidligere nevnte veiledning.
Eierrisikoen vurderes som moderat. For ytterligere
informasjon vises det til relaterte noter og konsernets
pilar 3-rapport.
2.5 ESG-RISIKO
Definisjon
ESG-risiko er risikoen som oppstår som følge av kli-
ma-, samfunns- og selskapsstyringsrelaterte forhold.
ESG-risiko er både en egen risikotype og en underlig-
gende risikodriver for øvrige risikotyper, og oppstår
som følge av konsernets kjernevirksomhet. På lengre
sikt vil spesielt hendelser knyttet til klimarisiko kunne
utfordre konsernets overordnede risikovilje. Eksempler
på aktuelle hendelser kan være verdiforringelser av
panteobjekter som følge av ekstremvær (fysisk risiko)
eller økende konkursrater hos utlånskunder som ikke
evner å omstille egen drift mot et nullutslippssamfunn
(overgangsrisiko).
Styring og kontroll av ESG-risiko
ESG-risiko styres gjennom konsernets rammeverk på
området. Dette er beskrevet nærmere i konsernets
bærekraftrapportering i kapittel 1.11. Integrering av
IOR’er (Impact, Risks, and Oppourtunities) i styringspro-
sesser.
Etablert styring og kontroll skal underbygge konsernets
risikovilje på området (lav til moderat). For ytterligere
informasjon vises det til relaterte ESRS’er (European
Substainability Reporting Standards), årsberetningen og
konsernets pilar 3-rapport.
Årsregnskap ▶ Noter 289
Note 7 Kredittrisikoeksponering for hver
interne risikorating
SpareBank 1 Nord-Norge benytter eget klassifiseringssystem for overvåking av kredittrisiko i porteføljen. Risiko-
klasseinndeling skjer ut fra hvert enkelt engasjements sannsynlighet for mislighold (PD- Probability of Default).
Utover misligholdssannsynlighet benytter banken vurdert verdi av sikkerheter som et element i gruppering av
kunder etter risiko. Fordeling skjer ved tilordning av sikkerheter til det enkelte utlån. Misligholdssannsynlighet og
sikkerhetsklasse grupperer deretter den enkelte kunde inn i risikogrupper, som vist nedenfor.
I tabellen nedenfor fremkommer gjennomsnittlig usikret eksponering i prosent av totalt utlånsengasjement på
kunder, som er summen av saldo på lån, garantirammer, rammer på kreditt, samt påløpte renter per 31.12.25.
Se for øvrig note 10 vedrørende totalt engasjement.
Morbank
Misligholdssansynlighet
(PD)
Gj.snitt usikret eksponering (%) Totalt engasjement
Beløp i mill kroner 2025 2024 2025 2024
Svært lav risiko 0,00 % - 0,75 % 13,10 % 11,95 % 41 622 41 533
Lav risiko 0,75 % - 1,25 % 54,40 % 52,24 % 27 567 34 413
Middels risiko 1,25 % - 5,00 % 52,10 % 51,74 % 29 022 28 604
Høy risiko 5,00 % - 10,00 % 34,20 % 36,20 % 2 558 3 871
Svært høy risiko 10,00 % - 99,99 % 41,40 % 44,28 % 2 132 1 874
Misligholdt og nedskrevet 44,70 % 41,74 % 1 411 1 700
Totalt 30,50 % 33,60 % 104 312 111 995
Konsern
Misligholdssansynlighet
(PD)
Gjennomsnittlig usikret eksponering (%) Totalt engasjement
Beløp i mill kroner 2025 2024 2025 2024
Svært lav risiko 0,00 % - 0,75 % 3,60 % 3,67 % 80 430 35 876
Lav risiko 0,75 % - 1,25 % 24,00 % 24,15 % 44 611 36 360
Middels risiko 1,25 % - 5,00 % 31,50 % 31,91 % 36 925 31 521
Høy risiko 5,00 % - 10,00 % 28,40 % 28,92 % 4 012 5 116
Svært høy risiko 10,00 % - 99,99 % 30,00 % 31,70 % 3 981 3 801
Misligholdt og nedskrevet 30,90 % 29,89 % 1 832 1 898
Totalt 13,10 % 13,40 % 171 791 114 572
Årsregnskap ▶ Noter 290
Note 8 Maksimal kredittrisikoeksponering
Tabellen nedenfor inkluderer balanseposter og poster utenfor balansen med kredittrisiko, og vurdert verdi av
tilhørende sikkerheter. Der markedsverdier er tilgjengelige er disse benyttet. Innenfor eiendom er det benyttet
modeller som estimerer verdien av sikkerheten basert på markedsparametere for tilsvarende eiendommer.
Morbank 31.12.25
Beløp i mill kroner Sum Sikkerhet i eiendom *) Øvrig sikkerhet**)
Maksimal kreditteksponering i balansen
Fordringer på sentralbanker 1 076
Utlån til og fordringer på kredittinstitusjoner 10 318
Utlån til og fordringer på kunder 96 864 76 063 14 969
Sertifikater og obligasjoner 22 361 11 492
Finansielle derivater 1 078 720
Sum kredittrisikoeksponering i balansen 131 697 76 063 27 181
Maksimal kreditteksponering utenfor balansen
Betingete forpliktelser (garantier) 1 053 13
Ubenyttede kreditter 9 624 1 990
Lånetilsagn (kommitteringer) 9 518 5 447
Sum maksimal kredittrisikoeksponering utenfor balansen 20 194 7 450
Total kredittrisikoeksponering 151 892 83 513 27 181
*) Sikkerhetsstillelsen ved eiendomsengasjementer er vurdert til markedsverdi, begrenset til engasjementsstørrelse for den enkelte motpart.
Dette for å kunne uttrykke den effektive tilgjengelige sikkerhetsverdi.
**) Øvrig sikkerhet inkluderer blant annet kontanter, løsøre, skip og mottatte garantier. For obligasjoner med fortrinnsrett består
sikkerhetsmassen av utlån til kunder i selskapet som har utstedt obligasjonen.
Konsern 31.12.25
Beløp i mill kroner Sum Sikkerhet i eiendom *) Øvrig sikkerhet**)
Maksimal kreditteksponering i balansen
Fordringer på sentralbanker 1 076
Utlån til og fordringer på kredittinstitusjoner 1 397
Utlån til og fordringer på kunder 107 768 76 063 21 394
Sertifikater og obligasjoner 22 361 11 492
Finansielle derivater 1 078 720
Sum kredittrisikoeksponering i balansen 133 680 76 063 33 606
Maksimal kreditteksponering utenfor balansen
Betingete forpliktelser (garantier) 1 053 13
Ubenyttede kreditter 10 215 1 990
Lånetilsagn (kommitteringer) 9 623 5 447
Sum maksimal kredittrisikoeksponering utenfor balansen 20 891 7 450 0
Total kredittrisikoeksponering 154 572 83 513 33 606
*) Sikkerhetsstillelsen ved eiendomsengasjementer er vurdert til markedsverdi, begrenset til engasjementsstørrelse for den enkelte motpart.
Dette for å kunne uttrykke den effektive tilgjengelige sikkerhetsverdi.
**) Øvrig sikkerhet inkluderer blant annet kontanter, løsøre, skip og mottatte garantier. I konsernet inngår justert realisasjonsverdi på
leasingobjektene til datterselskapet SpareBank 1 Finans Nord-Norge.
Årsregnskap ▶ Noter 291
Note 8 Maksimal kredittrisikoeksponering
Kreditteksponering fordelt på geografisk områder 31.12.25 (balanseført)
Beløp i mill kroner Morbank Konsern
Troms og Finnmark inkl Svalbard 60 204 56 442
Nordland 32 323 36 817
Øvrige fylker i Norge 15 740 17 112
Utlandet 640 640
Totalt 108 907 111 012
Aktiviteter kapitalmarked geografisk 31.12.25 (balanseført sertifikater, obligasjoner og finansielle
derivater)
Beløp i mill kroner Morbank Konsern
Norge 12 752 12 752
Europa 7 924 7 924
USA 2 269 2 269
Andre 494 494
Totalt 23 439 23 439
Total kreditteksponering i balansen fordelt geografisk 132 346 134 451
Tabellen nedenfor beskriver kredittrisiko for boliglån til privatkunder. LTV står for «loan to value», og angir hvor mye
lån en har i forhold til verdien på pantet. LTV beregnes som forholdet mellom lånets bruttobeløp – eller beløpet
forpliktet til låneforpliktelser – til verdien av sikkerheten. Verdivurdering av sikkerheten utelukker eventuelle just-
eringer for å selge sikkerheten. Verdien av sikkerheten for boliglån er basert på sikkerhetsverdien ved opprinnelse
oppdatert basert på endringer i boligprisindikatorene. LTV på boliglån gjelder kun morbank.
LTV - boliglånskunder (mill nok)
LTV intervaller 2025 2024
< 50 % 10 849 9 218
50 % - 70 % 15 732 14 398
70 % - 90 % 20 282 19 274
90 % - 100 % 2 060 1 402
> 100 % 1 377 1 617
Sum brutto utlån PM 50 300 45 909
Årsregnskap ▶ Noter 292
Note 8 Maksimal kredittrisikoeksponering
Morbank 31.12.24
Beløp i mill kroner Sum Sikkerhet i eiendom *) Øvrig sikkerhet**)
Maksimal kreditteksponering i balansen
Fordringer på sentralbanker 1 404
Utlån til og fordringer på kredittinstitusjoner 10 070
Utlån til og fordringer på kunder 93 151 69 516 14 812
Sertifikater og obligasjoner 19 233 10 828
Finansielle derivater 1 532 1 102
Sum kredittrisikoeksponering i balansen 125 390 69 516 26 742
Maksimal kreditteksponering utenfor balansen
Betingete forpliktelser (garantier) 1 521 12
Ubenyttede kreditter 7 370 1 623
Lånetilsagn (kommitteringer) 4 742 903
Sum maksimal kredittrisikoeksponering utenfor balansen 13 634 2 538
Total kredittrisikoeksponering 139 024 72 054 26 742
*) Sikkerhetsstillelsen ved eiendomsengasjementer er vurdert til markedsverdi, begrenset til engasjementsstørrelse for den enkelte
motpart. Dette for å kunne uttrykke den effektive tilgjengelige sikkerhetsverdi.
**) Øvrig sikkerhet inkluderer blant annet kontanter, løsøre, skip og mottatte garantier. For obligasjoner med fortrinnsrett består sikkerhetsmassen
av utlån til kunder i selskapet som har utstedt obligasjonen.
Konsern 31.12.24
Beløp i mill kroner Sum Sikkerhet i eiendom *) Øvrig sikkerhet**)
Maksimal kreditteksponering i balansen
Fordringer på sentralbanker 1 404
Utlån til og fordringer på kredittinstitusjoner 2 394
Utlån til og fordringer på kunder 102 654 69 516 20 369
Sertifikater og obligasjoner 19 233 10 828
Finansielle derivater 1 532 1 102
Sum kredittrisikoeksponering i balansen 127 217 69 516 32 299
Maksimal kreditteksponering utenfor balansen
Betingete forpliktelser (garantier) 1 521 12
Ubenyttede kreditter 7 775 1 623
Lånetilsagn (kommitteringer) 4 954 903
Sum maksimal kredittrisikoeksponering utenfor balansen 14 251 2 538 0
Total kredittrisikoeksponering 141 468 72 054 32 299
*) Sikkerhetsstillelsen ved eiendomsengasjementer er vurdert til markedsverdi, begrenset til engasjementsstørrelse for den enkelte
motpart. Dette for å kunne uttrykke den effektive tilgjengelige sikkerhetsverdi.
**) Øvrig sikkerhet inkluderer blant annet kontanter, løsøre, skip og mottatte garantier. For obligasjoner med fortrinnsrett består
sikkerhetsmassen av utlån til kunder i selskapet som har utstedt obligasjonen. I konsernet inngår justert realisasjonsverdi på leasingobjektene.
til datterselskapet SpareBank 1 Finans Nord-Norge .
Årsregnskap ▶ Noter 293
Note 8 Maksimal kredittrisikoeksponering
Kreditteksponering fordelt på geografisk områder 31.12.24 (balanseført)
Beløp i mill kroner Morbank Konsern
Troms og Finnmark inkl Svalbard 56 690 53 558
Nordland 30 876 34 633
Øvrige fylker i Norge 15 884 17 085
Utlandet 1 175 1 176
Totalt 104 625 106 452
Aktiviteter kapitalmarked geografisk 31.12.24 (balanseført)
Beløp i mill kroner Morbank Konsern
Norge 10 992 10 992
Europa 7 791 7 791
USA 1 417 1 417
Andre 565 565
Totalt 20 765 20 765
Total kreditteksponering i balansen fordelt geografisk 125 390 127 217
Årsregnskap ▶ Noter 294
Note 9 Kredittkvalitet per klasse av finansielle
eiendeler
SpareBank 1 Nord-Norge benytter eget klassifiseringssystem for overvåking av kredittrisiko i porteføljen. Tabellene
viser brutto utlån og finansielle investeringer fordelt på risikokategori og segment. For mer informasjon om de
interne modellene, se note 6 Finansiell risikostyring.
Morbank 2025
Beløp i mill kroner
Svært lav
risiko Lav risiko
Middels
risiko Høy risiko
Svært
høy risiko
Misligholdt eller
individuelt
nedskrevet Totalt
Utlån til og fordringer på kredittinstitusjoner 1 397 8 921 10 318
Utlån til og fordringer på kunder:
Privatmarked 28 086 16 418 5 788 259 311 328 51 190
Bedriftsmarked 10 182 10 034 21 312 2 126 1 433 1 236 46 323
Sum brutto utlån 39 665 35 373 27 100 2 385 1 744 1 564 107 831
Finansielle investeringer:
Noterte stat og statsgaranterte obligasjoner 10 338 10 338
Noterte andre obligasjoner 11 794 11 794
Unoterte obligasjoner 229 229
Sum finansielle investeringer 22 132 229 22 361
Totalt 61 797 35 373 27 329 2 385 1 744 1 564 130 192
Andel 47 % 27 % 21 % 2 % 1 % 1 % 100 %
Morbank 2024
Beløp i mill kroner
Svært lav
risiko Lav risiko
Middels
risiko Høy risiko
Svært
høy risiko
Misligholdt eller
individuelt
nedskrevet Totalt
Utlån til og fordringer på kredittinstitusjoner 2 259 7 811 10 070
Utlån til og fordringer på kunder:
Privatmarked 24 393 14 052 4 972 236 432 317 44 402
Bedriftsmarked 13 483 9 007 20 508 3 059 1 343 1 349 48 749
Sum brutto utlån 40 135 30 870 25 480 3 295 1 775 1 666 103 221
Finansielle investeringer:
Noterte stat og statsgaranterte obligasjoner 7 622 7 622
Noterte andre obligasjoner 11 384 11 384
Unoterte obligasjoner 227 227
Sum finansielle investeringer 19 006 227 19 233
Totalt 59 141 30 870 25 707 3 295 1 775 1 666 122 454
Andel
48 % 25 % 21 % 3 % 1 % 1 % 100 %
Årsregnskap ▶ Noter 295
Note 9 Kredittkvalitet per klasse av finansielle eiendeler
Konsern 2025
Beløp i mill kroner
Svært lav
risiko Lav risiko
Middels
risiko Høy risiko
Svært
høy risiko
Misligholdt eller
individuelt ned-
skrevet Totalt
Utlån til og fordringer på kredittinstitusjoner 1 397 1 397
Utlån til og fordringer på kunder:
Privatmarked 29 779 17 956 7 045 459 507 393 56 139
Bedriftsmarked 10 592 10 842 23 145 3 093 3 164 1 563 52 399
Sum brutto utlån 41 768 28 798 30 190 3 552 3 671 1 956 109 935
Finansielle investeringer:
Noterte stat og statsgaranterte obligasjoner 10 338 10 338
Noterte andre obligasjoner 11 794 11 794
Unoterte obligasjoner 229 229
Sum finansielle eiendeler 22 132 229 22 361
Totalt 63 900 37 722 20 099 3 552 3 671 1 956 130 900
Andel 49 % 29 % 15 % 3 % 3 % 1 % 100 %
Konsern 2024
Beløp i mill kroner
Svært lav
risiko Lav risiko
Middels
risiko Høy risiko
Svært
høy risiko
Misligholdt eller
individuelt ned-
skrevet Totalt
Utlån til og fordringer på kredittinstitusjoner 2 394 2 394
Utlån til og fordringer på kunder:
Privatmarked 25 860 16 831 6 063 417 574 365 50 110
Bedriftsmarked 12 025 17 362 14 700 3 942 3 016 1 499 52 544
Sum brutto utlån 40 279 34 193 20 763 4 359 3 590 1 864 105 048
Finansielle investeringer:
Noterte stat og statsgaranterte obligasjoner 7 622 7 622
Noterte andre obligasjoner 11 384 11 384
Unoterte obligasjoner 227 227
Sum finansielle eiendeler 19 006 227 0 19 233
Totalt 59 285 34 193 20 990 4 359 3 590 1 864 124 281
Andel 48 % 28 % 17 % 4 % 3 % 1 % 100 %
Årsregnskap ▶ Noter296
Note 10 Kredittinstitusjoner – fordringer og gjeld
Utlån til kredittinstitusjoner måles til amortisert kost. Amortisert kost innebærer verdifastsettelse etter opprinnelige
avtalte kontantstrømmer, justert for forventet tap.
Morbank Konsern
31/12/24
Gj.snittlig
rentesats
% * 31/12/25
Gj.snittlig
rentesats
% * Beløp i mill kroner 31/12/25
Gj.snittlig
rentesats
% * 31/12/24
Gj.snittlig
rentesats
% *
Utlån til og fordringer på kredittinstitusjoner
597 4,72 % 505 7,37 % Utlån til og fordringer uten avtalt løpetid eller
oppsigelsestid
505 7,37 % 597 4,72 %
9 473 4,51 % 9 813 4,40 % Utlån til og fordringer med avtalt løpetid eller
oppsigelsestid
892 0,05 % 1 797 0,67 %
10 070 4,52 % 10 318 4,60 % Totalt 1 397 0,56 % 2 394 0,95 %
Spesifisert på de vesentligste valutasorter
9 786 10 062 NOK 1 141 2 110
3 1 GBP 1 3
75 57 EUR 57 75
35 16 USD 16 35
2 9 DKK 9 2
169 173 Andre valutasorter 173 169
10 070 10 318 Totalt 1 397 2 394
Gjeld til kredittinstitusjoner
308 6,32 % 132 4,88 % Lån og innskudd fra kredittinstitusjoner uten avtalt
løpetid eller oppsigelsestid
132 4,88 % 308 6,32 %
455 1,37 % 780 2,00 % Lån og innskudd fra kredittinstitusjoner med avtalt
løpetid eller oppsigelsestid
779 2,00 % 453 1,37 %
763 2,37 % 912 2,60 % Totalt 911 2,60 % 761 2,37 %
Spesifisert på de vesentligste valutasorter
567 884 NOK 883 565
2 USD 2
195 25 EUR 25 195
1 1 Andre valutasorter 1 1
763 912 Totalt 911 761
* Gjennomsnittlig rente er beregnet som sum årlige renter dividert med snittvolum
Morbank Sikkerhetsstillelser Konsern
459 427 Balanseført verdi av utlån og fordringer på kreditt-
institusjoner stilt som sikkerhet for derivathandel
427 459
1066 664 Balanseført verdi av gjeld til kredittinstitusjoner stilt
som sikkerhet for derivathandel
664 1 066
Årsregnskap ▶ Noter 297
Note 11 Utlån
Regnskapsprinsipper utlån til og
fordringer på kunder
Utlån som holdes i en «holde for å motta kontraktsmessige
kontantstrømmer» forretningsmodell måles til amortisert kost.
Amortisert kost er anskaffelseskost minus tilbakebetalinger
på hovedstolen, pluss eller minus kumulativ amortisering som
følger av en effektiv rentemetode. Den effektive renten er den
renten som nøyaktig diskonterer estimerte framtidige kont-
ante inn- eller utbetalinger over det finansielle instrumentets
forventede levetid.
Banken selger deler av boliglånsporteføljen som kvalifiserer for
overføring til SB1 Boligkreditt. Utlån som inngår i forretnings-
modeller (porteføljer) med utlån som kvalifiserer for overføring
holdes derfor både for å motta kontraktsmessige kontant-
strømmer og for salg. Banken klassifiserer derfor alle boliglån
til virkelig verdi over OCI. Virkelig verdi på boliglån ved
førstegangsinnregning er transaksjonsprisen, uten reduksjon
for 12-måneders forventet tap.
Totalt utlånsengasjement er definert som summen av saldo
lån, garantirammer, rammer på kreditt samt påløpte renter per
31.12.25. Det beregnes kun forventet tap i trinn 1, 2 og 3 for fi-
nansielle eiendeler til amortisert kost eller til virkelig verdi over
utvidet resultat. Banken har både brutto utlån og finansielle
forpliktelser vurdert til amortisert kost og virkelig verdi over
utvidet resultat, der det beregnes forventet tap etter IFRS 9.
Fastrentelån til kunder regnskapsføres til virkelig verdi over
resultatet. Gevinst og tap som skyldes endring i virkelig verdi
innregnes over resultatregnskapet som verdiendring. Opptjent
rente og over-/underkurs regnskapsføres som renter. Rent-
erisikoen i fastrenteutlånene styres med renteswapper som
regnskapsføres til virkelig verdi. Det er konsernets oppfatning
at vurdering av fastrenteutlån til virkelig verdi gir mer relevant
informasjon om verdiene i balansen.
Morbank Konsern
31/12/24 31/12/25 Beløp i mill kroner 31/12/25 31/12/24
Utlån til kredittinstitusjoner til amortisert kost
597 505 Utlån uten avtalt løpetid eller oppsigelsesfrist 505 597
9 473
9 813 Utlån med avtalt løpetid eller oppsigelsesfrist
892 1 797
0 0 Individuelle nedskrivninger 0 0
10 070 10 318 Utlån til kredittinstitusjoner 1 397 2 394
Utlån til kunder til amortisert kost
54 340 56 618 Utlån til amortisert kost 67 644 63 843
54 340 56 618 Brutto utlån til kunder til amortisert kost 67 644 63 843
Utlån til kunder til virkelig verdi over resultatet
4 571 3 894 Utlån til kunder med fast rente 3 894 4 571
Utlån til kunder til virkelig verdi over totalresultatet (OCI)
34 240 37 001 Utlån til kunder for salg til boligkredittselskap 37 001 34 240
38 811 40 895 Brutto utlån til kunder til virkelig verdi 40 895 38 811
93 151 97 513 Brutto utlån til kunder 108 539 102 654
103 221 107 831 Brutto utlån 109 935 105 048
Lån overført til SB1 Boligkreditt/Næringskreditt
47 840 52 722 Utlån fraregnet og overført til SB1 Boligkreditt 52 722 47 840
77 73 Utlån fraregnet og overført til SB1 Næringskreditt 73 77
47 917 52 795 Brutto lån overført til SB1 BK og SB1 NK 52 795 47 917
151 138 160 626 Brutto lån inklusiv lån overført til SB1 BK og SB1 NK 162 730 152 965
Tapsavsetninger - til reduksjon av eiendeler
−100 −94 Tapsavsetninger utlån – trinn 1 −113 −114
−289 −279 Tapsavsetninger utlån – trinn 2 −309 −335
−312 −276 Tapsavsetninger utlån – trinn 3 −349 −377
92 450 96 864 Netto utlån til kunder ekskl. lån overført til SB1 BK og SB1 NK 107 768 101 828
Årsregnskap ▶ Noter298
Morbank Konsern
31/12/24 31/12/25 Beløp i mill kroner 31/12/25 31/12/24
Utlån fordelt på fordringstyper
Leiefinansieringsavtaler (finansiell leasing) 1) 4 834
4 093
5 046 5 586 Kasse-/drifts- og brukskreditter 5 819
5 355
2 064 2 501 Byggelån 2 501
2 064
86 041 89 426 Nedbetalingslån 95 385
91 142
10 070 10 318 Utlån til kredittinstitusjoner 1 397
2 394
103 221 107 831 Sum brutto utlån 109 935
105 048
Herav;
393 435 Ansvarlig kapital i kredittinstitusjoner 229
227
1 417 1 537 Utlån til ansatte 1 537
1 417
1) Brutto fordringer knyttet til finansielle leieavtaler konsern 31/12/25 31/12/24
- Forfall innen 1 år 1 297 95
- Forfall 1–2 år 1 175 1 836
- Forfall 2–3 år 950
- Forfall 3–4 år 745
- Forfall 4–5 år 543
- Forfall etter 5 år 1 007 2 531
Totalt 5 717 4 462
Ikke opptjent inntekt knyttet til finansielle leieavtaler −883 −370
Netto investeringer knyttet til finansielle leieavtaler 4 834 4 092
Årsregnskap ▶ Noter 299
Note 11 Utlån
Morbank 31.12.25
Brutto utlån fordelt på sektor og
næring
Brutto utlån til
amortisert kost
Utlån til virkelig
verdi
Tapsavsetninger
Beløp i mill kroner Trinn 1 Trinn 2 Trinn 3 Netto utlån
Jordbruk, skogbruk og fiske 11 972 293 −5 −91 −39 12 130
Bergverksdrift og utvinning 34 0 0 0 0 34
Industri 1 889 36 −9 −9 −3 1 904
Forsyning av elektrisitet, gass, damp og
kjøleluft
2 266 0 −2 −11 0 2 253
Vannforsyning, avløps-, renovasjons- og
oppryddingsvirksomhet
144 3 0 0 0 147
Bygge- og anleggsvirksomhet 1 051 141 −2 −20 −31 1 139
Varehandel 1 527 51 −4 −5 −1 1 568
Transport og lagring 3 058 136 −11 −7 −2 3 174
Overnattings- og serveringsvirksomhet 749 21 –2 −3 −4 761
Utgivelse, kringkasting, innholdsproduksjon
og distribusjonsvirksomhet
17 16 0 0 0 33
Telekommunikasjon, dataprogrammering,
konsulentvirksomhet, datainfrastruktur og
andre tjenester tilknyttet informasjons-
teknologi
36 21 0 0 −1 56
Finansiell tjenesteyting 11 553 4 −11 −1 0 11 545
Eiendomsvirksomhet 18 126 43 −37 −99 −133 17 900
Faglig, vitenskapelig og teknisk tjenesteyting 1 143 77 −3 −3 −2 1 212
Forretningsmessig tjenesteyting 287 89 −1 −2 −1 372
Offentlig administrasjon og forsvar, og
trygdeordninger underlagt offentlig
forvaltning
475 0 0 0 0 475
Undervisning 84 44 0 0 −1 127
Helse- og sosialtjenester 222 134 0 0 0 356
Kulturell virksomhet, idrett og fritidsaktiviteter 371 84 0 −2 0 453
Annen tjenesteyting 367 77 −1 −4 −2 437
Lønnet arbeid i private husholdninger og
annen vareproduksjon og tjenesteyting i
private husholdninger til eget bruk
1 204 7 −3 −2 0 1 205
Sum Bedriftsmarked 56 575 1 277 −92 −259 −220 57 280
Sum Personmarked 10 361 39 618 −2 −20 −55 49 902
Sum Utlån 66 936 40 895 −94 −279 −275 107 183
Årsregnskap ▶ Noter300
Note 11 Utlån
Morbank 31.12.25
Finansielle forpliktelser fordelt på sektor og
næring
Finansielle
forpliktelser til
amortisert kost
Tapsavsetninger klassifisert som gjeld
Sum
tapsavsetninger
klassifisert som
gjeld
Beløp i mill kroner Trinn 1 Trinn 2 Trinn 3
Jordbruk, skogbruk og fiske 1 232 -1 -6 - -7
Bergverksdrift og utvinning 3 - - - -
Industri 744 -2 -1 - -3
Forsyning av elektrisitet, gass, damp og kjøleluft 401 - -1 - -1
Vannforsyning, avløps-, renovasjons- og oppryddings-
virksomhet
18 - - - -
Bygge- og anleggsvirksomhet 434 -1 -2 -1 -4
Varehandel 801 -2 -3 -1 -6
Transport og lagring 1 988 -4 -3 - -7
Overnattings- og serveringsvirksomhet 69 - - - -
Utgivelse, kringkasting, innholdsproduksjon og
distribusjonsvirksomhet
8 - - - -
Telekommunikasjon, dataprogrammering, konsulent-
virksomhet, datainfrastruktur og andre tjenester
tilknyttet informasjonsteknologi
20 - - - -
Finansiell tjenesteyting 134 -1 - - -1
Eiendomsvirksomhet 1 241 -8 -6 - -14
Faglig, vitenskapelig og teknisk tjenesteyting 549 -1 - - -1
Forretningsmessig tjenesteyting 47 - - - -
Offentlig administrasjon og forsvar, og trygde-
ordninger underlagt offentlig forvaltning
992 - - - -
Undervisning 9 - - - -
Helse- og sosialtjenester 27 - - - -
Kulturell virksomhet, idrett og fritidsaktiviteter 50 - - - -
Annen tjenesteyting 100 - -1 - -1
Lønnet arbeid i private husholdninger og annen vare-
produksjon og tjenesteyting i private husholdninger
til eget bruk
16 - - - -
Sum Bedriftsmarked 8 883 -20 -23 -2 -45
Sum Personmarked 1 849 - - - -
Sum Utlån 10 732 -20 -23 -2 -45
Årsregnskap ▶ Noter 301
Note 11 Utlån
Konsern 31.12.25
Brutto utlån fordelt på sektor og næring
Brutto utlån til
amortisert kost
Utlån til
virkelig verdi
Tapsavsetninger
Beløp i mill kroner Trinn 1 Trinn 2 Trinn 3 Netto utlån
Jordbruk, skogbruk og fiske 13 595 293 − 9 − 96 − 40 13 743
Bergverksdrift og utvinning 60 0 0 0 0 60
Industri 2 331 36 − 10 − 14 − 12 2 332
Forsyning av elektrisitet, gass, damp og kjøleluft 2 294 0 − 3 − 11 0 2 280
Vannforsyning, avløps-, renovasjons- og
oppryddingsvirksomhet
375 3 0 − 1 0 377
Bygge- og anleggsvirksomhet 1 825 141 − 3 − 25 − 37 1 901
Varehandel 1 927 51 − 6 − 7 − 3 1 963
Transport og lagring 4 201 136 − 14 − 9 − 18 4 296
Overnattings- og serveringsvirksomhet 833 21 − 2 − 4 − 4 843
Utgivelse, kringkasting, innholdsproduksjon og
distribusjonsvirksomhet
21 16 0 0 0 37
Telekommunikasjon, dataprogrammering,
konsulentvirksomhet, datainfrastruktur og andre
tjenester tilknyttet informasjonsteknologi
38 21 0 0 − 1 58
Finansiell tjenesteyting 11 554 4 − 9 − 1 0 11 547
Eiendomsvirksomhet 9 319 43 − 39 − 100 − 134 9 090
Faglig, vitenskapelig og teknisk tjenesteyting 1 274 77 − 3 − 4 − 2 1 342
Forretningsmessig tjenesteyting 1 167 89 − 3 − 2 − 23 1 228
Offentlig administrasjon og forsvar, og trygde-
ordninger underlagt offentlig forvaltning
500 0 0 0 0 500
Undervisning 116 44 0 0 − 1 159
Helse- og sosialtjenester 239 134 0 0 0 373
Kulturell virksomhet, idrett og fritidsaktiviteter 425 84 − 1 − 2 0 505
Annen tjenesteyting 434 77 − 1 − 4 − 2 503
Lønnet arbeid i private husholdninger og annen
vareproduksjon og tjenesteyting i private
husholdninger til eget bruk
1 204 7 − 3 − 2 0 1 205
Sum Bedriftsmarked 53 730 1 277 − 106 − 283 − 278 54 342
Sum Personmarked 15 310 39 618 − 7 − 26 − 70 54 824
Sum Utlån 69 040 40 895 − 113 − 309 − 348 109 166
Årsregnskap ▶ Noter302
Note 11 Utlån
Konsern 31.12.25
Finansielle forpliktelser fordelt på sektor og
næring
Finansielle
forpliktelser til
amortisert kost
Tapsavsetninger klassifisert som gjeld
Sum
Beløp i mill kroner Trinn 1 Trinn 2 Trinn 3
Jordbruk, skogbruk og fiske 1 269 − 1 − 6 0 − 7
Bergverksdrift og utvinning 7 0 0 0 0
Industri 774 − 2 − 1 0 − 3
Forsyning av elektrisitet, gass, damp og kjøleluft 401 0 − 1 0 − 1
Vannforsyning, avløps-, renovasjons- og oppryddings-
virksomhet
82 0 0 0 0
Bygge- og anleggsvirksomhet 507 − 1 − 2 − 1 − 4
Varehandel 890 − 2 − 3 0 − 4
Transport og lagring 2 031 − 4 − 3 0 − 7
Overnattings- og serveringsvirksomhet 77 0 0 0 − 1
Utgivelse, kringkasting, innholdsproduksjon og
distribusjonsvirksomhet
8 0 0 0 0
Telekommunikasjon, dataprogrammering, konsulent-
virksomhet, datainfrastruktur og andre tjenester
tilknyttet informasjonsteknologi
20 0 0 0 0
Finansiell tjenesteyting 134 − 1 0 0 − 1
Eiendomsvirksomhet 1 241 − 9 − 5 0 − 14
Faglig, vitenskapelig og teknisk tjenesteyting 584 − 1 0 0 − 1
Forretningsmessig tjenesteyting 261 0 0 0 0
Offentlig administrasjon og forsvar, og trygde-
ordninger underlagt offentlig forvaltning
993 0 0 0 0
Undervisning 9 0 0 0 0
Helse- og sosialtjenester 27 0 0 0 0
Kulturell virksomhet, idrett og fritidsaktiviteter 51 0 0 0 0
Annen tjenesteyting 127 0 − 1 0 − 1
Lønnet arbeid i private husholdninger og annen vare-
produksjon og tjenesteyting i private husholdninger
til eget bruk
16 0 0 0 0
Sum Bedriftsmarked 9 511 − 20 − 23 − 2 − 45
Sum Personmarked 1 892 0 0 0 0
Sum Utlån 11 403 − 20 − 23 − 2 − 45
Årsregnskap ▶ Noter 303
Note 11 Utlån
Morbank 31.12.24
Brutto utlån fordelt på sektor og
næring
Brutto utlån
til amortisert
kost
Utlån til virkelig
verdi
Tapsavsetninger
Nett utlån
Beløp i mill kroner Trinn 1 Trinn 2 Trinn 3
Jordbruk, skogbruk og fiske 11 790 315 − 9 − 69 − 50 11 977
Bergverksdrift og utvinning 16 3 0 0 0 19
Industri 1 853 38 − 4 − 24 − 32 1 832
Elektrisitets-, gass-, damp- og varmtvanns-
forsyning
2 125 0 − 6 0 0 2 119
Vannforsyning, avløps- og renovasjonsvirk-
somhet
153 3 0 0 0 156
Bygge- og anleggsvirksomhet 2 307 131 − 5 − 24 − 36 2 372
Varehandel, reparasjon av motorvogner 1 368 66 − 2 − 8 − 2 1 421
Transport og lagring 3 255 119 − 8 − 8 − 6 3 353
Ovrnattings- og serveringsvirksomhet 726 28 − 2 − 10 − 2 741
Informasjon og kommunikasjon 41 22 0 0 − 2 60
Finansierings- og forsikringsvirksomhet 12 048 1 − 7 − 10 0 12 033
Omsetning og drift av fast eiendom 17 816 36 − 44 − 96 − 131 17 583
Faglig, vitenskapelig og teknisk
tjenesteyting
883 79 − 5 − 5 0 952
Forretningsmessig tjenesteyting 491 64 − 2 − 3 − 1 549
Offentlig adm. og forsvar, og trygde-
ordninger underlagt offentlig forvaltning
428 0 0 0 0 428
Undervisning 59 50 0 0 − 1 107
Helse- og sosialtjenester 141 108 0 0 − 1 248
Kulturell virksomhet, underholdning og
fritidsaktiviteter
262 62 − 1 − 3 − 3 318
Annen tjenesteyting 381 33 − 1 0 0 414
Lønnet arbeid i private husholdninger 8 0 0 0 0 8
Internasjonale organisasjoner og organer 0 0 0 0 0 0
Sum Bedriftsmarked 56 151 1 160 − 97 − 259 − 266 56 690
Sum Personmarked 8 259 37 650 − 3 − 30 − 46 45 830
Sum Utlån 64 410 38 811 − 100 − 289 − 312 102 520
Årsregnskap ▶ Noter304
Note 11 Utlån
Morbank 31.12.24
Finansielle forpliktelser fordelt på sektor og
næring
Finansielle
forpliktelser til
amortisert kost
Tapsavsetninger klassifisert som gjeld
Sum
tapsavsetninger
klassifisert som
gjeld
Beløp i mill kroner Trinn 1 Trinn 2 Trinn 3
Jordbruk, skogbruk og fiske 1 462 -0 -3 -0 -4
Bergverksdrift og utvinning 5 -0 - - -0
Industri 564 -1 -1 -2 -4
Elektrisitets-, gass-, damp- og varmtvannsforsyning 474 -1 - - -1
Vannforsyning, avløps- og renovasjonsvirksomhet 18 -0 -0 - -0
Bygge- og anleggsvirksomhet 505 -1 -3 -0 -4
Varehandel, reparasjon av motorvogner 584 -1 -1 -0 -3
Transport og lagring 1 514 -4 -3 -0 -6
Ovrnattings- og serveringsvirksomhet 60 -0 -0 - -0
Informasjon og kommunikasjon 30 -0 -0 - -0
Finansierings- og forsikringsvirksomhet 211 -0 -0 - -0
Omsetning og drift av fast eiendom 507 -3 -4 -0 -6
Faglig, vitenskapelig og teknisk tjenesteyting 71 -0 -1 - -1
Forretningsmessig tjenesteyting 67 -0 -0 -0 -0
Offentlig adm. og forsvar, og trygdeordninger
underlagt offentlig forvaltning
886 - - - -
Undervisning 8 -0 - - -0
Helse- og sosialtjenester 35 -0 -0 - -0
Kulturell virksomhet, underholdning og
fritidsaktiviteter
21 -0 -0 - -0
Annen tjenesteyting 118 -0 -0 - -0
Lønnet arbeid i private husholdninger - -0 -0 - -1
Internasjonale organisasjoner og organer - - - - -
Sum Bedriftsmarked 7 142 -13 -17 -2 -32
Sum Personmarked 1 632 0 0 0 0
Sum Utlån 8 774 -13 -17 -2 -32
Årsregnskap ▶ Noter 305
Note 11 Utlån
Konsern 31.12.24
Brutto utlån fordelt på sektor og
næring
Brutto utlån til
amortisert kost
Utlån til virke-
lig verdi
Tapsavsetninger
Beløp i mill kroner Trinn 1 Trinn 2 Trinn 3 Netto utlån
Jordbruk, skogbruk og fiske 11 149 64 − 17 − 84 − 11 11 100
Bergverksdrift og utvinning 5 3 0 0 0 8
Industri 1 606 7 − 3 − 10 − 16 1 584
Elektrisitets-, gass-, damp- og varmtvanns-
forsyning
2 058 0 − 9 − 1 0 2 047
Vannforsyning, avløps- og renovasjonsvirk-
somhet
113 0 0 0 0 113
Bygge- og anleggsvirksomhet 2 228 32 − 6 − 26 − 18 2 210
Varehandel, reparasjon av motorvogner 1 493 23 − 3 − 7 − 2 1 504
Transport og lagring 2 394 28 − 6 − 9 − 6 2 402
Ovrnattings- og serveringsvirksomhet 609 3 − 2 − 3 − 4 603
Informasjon og kommunikasjon 106 5 0 − 1 − 2 108
Finansierings- og forsikringsvirksomhet 12 127 0 − 20 − 5 − 6 12 096
Omsetning og drift av fast eiendom 16 869 35 − 44 − 121 − 85 16 656
Faglig, vitenskapelig og teknisk tjenesteyting 1 619 8 − 6 − 7 0 1 613
Forretningsmessig tjenesteyting 627 4 − 6 − 4 0 621
Offentlig adm. og forsvar, og trygde-
ordninger underlagt offentlig forvaltning
380 0 0 0 0 379
Undervisning 70 4 0 0 − 1 72
Helse- og sosialtjenester 200 18 − 1 0 − 1 216
Kulturell virksomhet, underholdning og
fritidsaktiviteter
406 8 − 1 − 1 − 3 410
Annen tjenesteyting 246 18 − 1 0 0 263
Lønnet arbeid i private husholdninger 12 0 0 0 0 12
Internasjonale organisasjoner og organer 0 0 0 0 0 0
Sum Bedriftsmarked 54 314 260 − 125 − 279 − 154 54 016
Sum Personmarked 37 385 7 053 − 10 − 23 − 35 44 370
Sum Utlån 91 699 7 313 − 135 − 302 − 189 98 387
Årsregnskap ▶ Noter306
Note 11 Utlån
Konsern 31.12.24
Finansielle forpliktelser fordelt på sektor og næring
Finansielle
forpliktelser til
amortisert kost
Tapsavsetninger klassifisert som gjeld
Sum
Beløp i mill kroner Trinn 1 Trinn 2 Trinn 3
Jordbruk, skogbruk og fiske 1 544 − 1 − 1 0 − 2
Bergverksdrift og utvinning 3 0 0 0 0
Industri 263 0 − 1 − 3 − 4
Elektrisitets-, gass-, damp- og varmtvannsforsyning 345 − 1 0 0 − 1
Vannforsyning, avløps- og renovasjonsvirksomhet 11 0 0 0 0
Bygge- og anleggsvirksomhet 586 − 1 − 9 − 2 − 11
Varehandel, reparasjon av motorvogner 434 0 − 1 0 − 1
Transport og lagring 1 038 − 3 0 0 − 4
Ovrnattings- og serveringsvirksomhet 66 0 0 0 0
Informasjon og kommunikasjon 24 0 0 0 0
Finansierings- og forsikringsvirksomhet 462 − 1 − 3 − 5 − 9
Omsetning og drift av fast eiendom 950 − 5 − 19 0 − 24
Faglig, vitenskapelig og teknisk tjenesteyting 417 − 1 0 0 − 1
Forretningsmessig tjenesteyting 69 0 0 0 0
Offentlig adm. og forsvar, og trygdeordninger underlagt
offentlig forvaltning
611 0 0 0 0
Undervisning 6 0 0 0 0
Helse- og sosialtjenester 31 0 0 0 0
Kulturell virksomhet, underholdning og fritidsaktiviteter 26 0 0 0 0
Annen tjenesteyting 33 0 0 0 0
Lønnet arbeid i private husholdninger 0 0 − 1 0 − 1
Internasjonale organisasjoner og organer 0 0 0 0 0
Sum Bedriftsmarked 6 919 − 14 − 36 − 10 − 60
Sum Personmarked 1 633 0 0 0 0
Sum Utlån 8 552 − 14 − 36 − 10 − 61
Årsregnskap ▶ Noter 307
Note 11 Utlån
Bankens engasjement fordelt på risikoklasse
Totalt utlånsengasjement er definert som summen av saldo lån, garantirammer, rammer på kreditt samt påløpte
renter per 31.12.25. Det beregnes kun forventet tap i trinn 1, 2 og 3 for finansielle eiendeler til amortisert kost. Banken
har både brutto utlån og finansielle forpliktelser vurdert til amortisert kost, der det beregnes forventet tap etter
IFRS 9.
Se note 13 for mer informasjon om avsetninger for forventet tap.
Morbank 31.12.25
Beløp i mill kroner
Totalt engasjement fordelt på trinn i kredittrisiko-
vurdering Trinn 1 Trinn 2 Trinn 3 Sum
Totalt engasjement 01.01.25 96 522 13 864 1 610 111 996
Periodens migrering mellom trinn kredittririsko:
til (-fra) trinn 1 2 268 −2 053 − 215 0
til (-fra) trinn 2 −3 482 3 566 − 84 0
til (-fra) trinn 3 − 41 − 181 221 0
Nye lån og avdrag på lån som ligger i IB 26 481 2 668 177 29 325
Finansielle eiendeler som er blitt fraregnet −20 558 −3 552 − 362 −24 472
Endring som skyldes modifikasjoner som ikke har resultert i
fraregning
1 252 454 8 1 714
Totalt engasjement 31.12.25 102 443 14 767 1 354 118 563
Utenom balanse (Ubenyttede kreditter og garantiansvar) −8 675 −2 034 − 23 −10 732
Brutto utlån 93 767 12 733 1 331 107 832
Tapsnedskrivninger - til reduksjon av eiendeler − 94 − 279 − 275 − 648
Netto utlån 93 673 12 454 1 056 107 183
Årsregnskap ▶ Noter308
Note 11 Utlån
Konsern 31.12.25
Beløp i mill kroner
Totalt engasjement fordelt på trinn i kredittrisiko-
vurdering Trinn 1 Trinn 2 Trinn 3 Sum
Totalt engasjement 01.01.25 96 998 15 807 1 767 114 572
Periodens migrering mellom trinn kredittririsko:
til (-fra) trinn 1 432 − 416 − 16 0
til (-fra) trinn 2 − 669 687 − 18 0
til (-fra) trinn 3 − 36 − 230 266 0
Nye lån og avdrag på lån som ligger i IB 2 817 174 39 3 030
Finansielle eiendeler som er blitt fraregnet 3 288 606 − 292 3 602
Endring som skyldes modifikasjoner som ikke har resultert i
fraregning
133 0 0 133
Totalt engasjement 31.12.25 102 963 16 628 1 746 121 337
Utenom balanse (Ubenyttede kreditter og garantiansvar) −9 214 −2 161 − 28 −11 403
Brutto utlån 93 749 14 467 1 718 109 934
Tapsnedskrivninger - til reduksjon av eiendeler − 113 − 309 − 348 − 770
Netto utlån 93 636 14 158 1 371 109 164
Årsregnskap ▶ Noter 309
Note 11 Utlån
Morbank 31.12.24
Beløp i mill kroner
Totalt engasjement fordelt på trinn i kredittrisikovurdering Trinn 1 Trinn 2 Trinn 3 Sum
Totalt engasjement 01.01.24 94 871 11 954 740 107 565
Periodens migrering mellom trinn kredittririsko:
til (-fra) trinn 1 2 827 −2 819 − 8 0
til (-fra) trinn 2 −4 911 4 963 − 52 0
til (-fra) trinn 3 − 169 − 760 929 0
Nye lån og avdrag på lån som ligger i IB 23 767 2 648 259 26 674
Finansielle eiendeler som er blitt fraregnet −21 859 −2 302 − 272 −24 433
Endring som skyldes modifikasjoner som ikke har resultert i
fraregning
1 995 180 14 2 189
Totalt engasjement 31.12.24 96 522 13 864 1 610 111 996
Utenom balanse (Ubenyttede kreditter og garantiansvar) −6 999 −1 743 − 32 −8 774
Brutto utlån 89 523 12 121 1 578 103 221
Tapsnedskrivninger - til reduksjon av eiendeler − 100 − 289 − 312 − 701
Netto utlån 89 424 11 832 1 264 102 520
Konsern 31.12.24
Beløp i mill kroner
Totalt engasjement fordelt på trinn i kredittrisikovurdering Trinn 1 Trinn 2 Trinn 3 Sum
Totalt engasjement 01.01.24 95 434 13 955 858 110 247
Periodens migrering mellom trinn kredittririsko:
til (-fra) trinn 1 3 283 −3 272 − 11 0
til (-fra) trinn 2 −5 473 5 533 − 61 − 1
til (-fra) trinn 3 − 207 − 813 1 019 − 1
Nye lån og avdrag på lån som ligger i IB 25 940 2 911 255 29 106
Finansielle eiendeler som er blitt fraregnet −24 022 −2 621 − 307 −26 950
Endring som skyldes modifikasjoner som ikke har resultert i
fraregning
2 042 114 14 2 170
Totalt engasjement 31.12.24 96 998 15 807 1 767 114 572
Utenom balanse (Ubenyttede kreditter og garantiansvar) −7 506 −1 856 − 151 −9 524
Brutto utlån 89 492 13 951 1 616 105 048
Tapsnedskrivninger - til reduksjon av eiendeler − 114 − 335 − 377 − 826
Netto utlån 89 377 13 607 1 238 104 222
Årsregnskap ▶ Noter310
Note 11 Utlån
Morbank
RISIKOKATEGORI 31.12.25 Beløp i mill kroner Trinn 1 Trinn 2 Trinn 3
Utlån til virkelig
verdi Sum
Svært lav risiko 17 824 1 631 23 184 42 639
Lav risiko 23 314 1 965 13 636 38 915
Middels risiko 16 422 10 230 4 002 30 654
Høy risiko 1 175 1 363 52 2 589
Svært høy risiko 755 1 613 22 2 389
Misligholdt og nedskrevet 1 377 1 377
Totalt engasjement 59 490 16 800 1 377 40 895 118 563
Andel engasjement 51 % 14 % 1 % 34 % 100 %
Konsern
RISIKOKATEGORI 31.12.25 Beløp i mill kroner Trinn 1 Trinn 2 Trinn 3
Utlån til virkelig
verdi Sum
Svært lav risiko 11 004 1 674 23 184 35 863
Lav risiko 25 660 2 094 13 636 41 390
Middels risiko 19 269 10 659 4 002 33 930
Høy risiko 2 107 1 773 52 3 932
Svært høy risiko 1 839 2 589 22 4 450
Misligholdt og nedskrevet 1 774 1 774
Totalt engasjement 59 880 18 789 1 774 40 895 121 337
Andel engasjement 50 % 15 % 1 % 34 % 100 %
Årsregnskap ▶ Noter 311
Note 11 Utlån
Morbank
RISIKOKATEGORI 31.12.24 Beløp i mill kroner Trinn 1 Trinn 2 Trinn 3
Utlån til virkelig
verdi Sum
Svært lav risiko 37 907 381 5 510 43 798
Lav risiko 30 866 899 1 341 33 106
Middels risiko 16 891 7 239 387 24 517
Høy risiko 1 354 1 946 42 3 342
Svært høy risiko 445 1 489 17 1 951
Misligholdt og nedskrevet 835 15 850
Totalt engasjement 87 463 11 954 835 7 312 107 564
Andel engasjement 81 % 11 % 1 % 7 % 100 %
Konsern
RISIKOKATEGORI 31.12.24 Beløp i mill kroner Trinn 1 Trinn 2 Trinn 3
Utlån til virkelig
verdi Sum
Svært lav risiko 33 608 635 5 510 39 753
Lav risiko 32 525 995 1 341 34 861
Middels risiko 18 623 7 641 387 26 651
Høy risiko 2 113 2 319 42 4 474
Svært høy risiko 1 159 2 365 17 3 541
Misligholdt og nedskrevet 951 16 967
Totalt engasjement 88 028 13 955 951 7 313 110 247
Andel engasjement 79 % 13 % 1 % 7 % 100 %
Årsregnskap ▶ Noter312
Note 12 Overføring av finansielle eiendeler
SpareBank 1 Nord-Norge har avtaler om mulig juridisk
salg av utlån med høy sikkerhet og pant i eiendom til
SpareBank 1 Boligkreditt AS og SpareBank 1 Nærings-
kreditt AS. I henhold til inngått forvaltningsavtale med
disse to selskapene i alliansen forestår banken forvalt-
ning av utlånene og opprettholder kundekontakten.
Banken mottar et vederlag i form av provisjoner for de
plikter som følger med forvaltningen av lånene. Banken
har vurdert de regnskapsmessige implikasjonene dithen
at det vesentligste av risiko og fordeler ved eierskap
knyttet til de solgte utlånene er overført. Det innebærer
full fraregning.
Mottatt vederlag for lån som er overført til SpareBank
1 Boligkreditt AS og SpareBank 1 Næringskreditt AS
tilsvarer bokført verdi, og vurderes å samsvare med
lånenes virkelige verdi på overføringstidspunktet.
Fra 2018 til 2024 har banken regnskapsmessig behand-
let deler av boliglånsporteføljen som klassifiserer for
salg til kredittforetakene, til virkelig verdi over resulta-
tet. Basert på konsernets finansieringsplan kommende
12 måneder, har aktuelle lån blitt merket som er forven-
tet solgt til kredittforetaket. Banken har innregnet alle
rettigheter og plikter som skapes, eller beholdes ved
overføringen separat, som eiendeler eller forpliktelser.
Fra 2024 av er alle boliglån som kvalifiserer for salg til
kredittforetaket regnskapsmessig klassifisert til
virkelig verdi over totalresultatet (OCI – Other
Comprehensive Income).
Hvis kredittforetakene får tap på overtatte lån, har de
en viss motregningsrett i provisjoner fra samtlige
banker som har overført lån. Det foreligger dermed
en begrenset gjenværende involvering knyttet til
solgte utlån, ved mulig begrenset avregning av tap
mot provisjon. Denne motregningsadgangen anses
imidlertid ikke å være av en slik karakter at den endrer
på konklusjonen om at det vesentligste av risiko og
fordeler ved eierskap er overført. Bankens maksimale
eksponering for tap er representert ved det høyeste
beløpet som vil kunne kreves dekket under avtalene.
Kredittforetakene kan foreta videresalg av utlån som er
kjøpt av banken, samtidig som bankens rett til å for-
valte kundene og motta provisjon følger med. Dersom
banken ikke er i stand til å betjene kundene, kan retten
til betjening og provisjon falle bort. Videre kan banken
kjøpe tilbake utlån under gitte betingelser til virkelig
verdi.
SpareBank 1 Boligkreditt AS
SpareBank 1 Boligkreditt AS er eid av sparebanker som
inngår i SpareBank 1-alliansen og er samlokalisert med
SpareBank 1 Næringskreditt AS i Stavanger. Banken har
en eierandel på 17,00 % per 31.12.25 (16,44 % per 31.12.24).
Hensikten med kredittforetaket er å sikre bankene i
alliansen stabil og langsiktig finansiering av boliglån til
konkurransedyktige priser. Obligasjonene til SpareBank
1 Boligkreditt AS har en rating på Aaa fra Moody’s.
SpareBank 1 Boligkreditt AS erverver utlån med pant i
boliger og utsteder obligasjoner med fortrinnsrett.
Det er i 2025 overført boliglån til en netto verdi av
5 mrd. kroner til SpareBank 1 Boligkreditt AS. Totalt er
det fraregnet boliglån til SpareBank 1 Boligkreditt AS for
52,8 mrd. kroner ved utgangen av regnskapsåret.
SpareBank 1 Næringskreditt AS
SpareBank 1 Næringskreditt AS ble etablert i 2009 og
har konsesjon fra Finanstilsynet til å drive som kredit-
tforetak. Banken har en eierandel på 0,50 % per 31.12.25
(0,58 % per 31.12.24). Lån som er overført til SpareBank 1
Næringskreditt AS er svært godt sikret og har en svært
liten tapssannsynlighet.
Obligasjonene til SpareBank 1 Næringskreditt AS har en
Aaa rating fra Moody’s. Foretaket er eid av sparebanker
som inngår i SpareBank 1-alliansen og er samlokalisert
med SpareBank 1 Boligkreditt AS i Stavanger. Hensikten
med kredittforetaket er å sikre bankene i alliansen stabil
og langsiktig finansiering av næringseiendom til konkur-
ransedyktige priser. SpareBank 1 Næringskreditt AS
erverver utlån med pant i næringseiendom og utsteder
obligasjoner med fortrinnsrett. Som en del av bankens
finansieringsstrategi er det overført utlån til foretaket.
Lån overført til SpareBank 1 Næringskreditt AS er sikret
med pant i næringseiendom innenfor 60 % av takst.
Det er fraregnet lån til SpareBank 1 Næringskreditt AS
for 0,073 mrd. kroner ved utgangen av regnskapsåret.
Årsregnskap ▶ Noter 313
Likviditetsfasiliteter
Banken har, sammen med de andre eierne av Spare-
Bank 1 Boligkreditt AS og SpareBank 1 Næringskreditt
AS, inngått avtaler om etablering av likviditetsfasilitet til
disse to selskapene. Dette innebærer at bankene har
forpliktet seg til å kjøpe obligasjoner med fortrinnsrett
for det tilfellet at selskapene ikke kan refinansiere sin
virksomhet i markedet. Kjøp av obligasjonene forut-
setter at foretakets sikkerhetsmasse ikke har innført
betalingsstans, slik at den faktisk er i stand til å utstede
slike obligasjoner. Det foreligger derfor ingen kreditt-
garanti som kan påberopes i tilfelle at foretaket eller
sikkerhetsmassen er insolvent.
Kjøpet er begrenset til en samlet verdi av de til enhver
tid neste 12 måneders forfall i foretaket. Tidligere kjøp
under denne avtalen trekkes fra fremtidige kjøpsfor-
pliktelser. Hver eier hefter prinsipalt for sin andel av
behovet, subsidiært for det dobbelte av det som er
det primære ansvaret i henhold til samme avtale. Obli-
gasjonene kan deponeres i Norges Bank og medfører
således ingen vesentlig økning i risiko for banken.
Selskapene holder etter sin interne policy likviditet for
de neste seks måneders forfall. Denne trekkes fra ved
vurderingen av bankenes ansvar. Det er derfor kun der-
som selskapene ikke lenger har likviditet for de neste 12
måneders forfall at banken vil rapportere noe engasje-
ment her mht. kapitaldekning eller store engasjementer.
Per 31.12.25 utgjør forpliktelsen på konsolidert nivå
0 mill. kroner for SpareBank 1 Boligkreditt AS og også
0 mill. kroner for SpareBank 1 Næringskreditt AS.
Årsregnskap ▶ Noter314
Note 13 Tapskostnader og avsetninger for
forventet tap
SpareBank 1 Nord-Norge benytter en modell for å
beregne forventet fremtidig kredittap etter regelverket
i IFRS 9.
Beregningen av forventet kredittap gjøres månedlig og
tar utgangspunkt i en objektiv og sannsynlighetsvektet
analyse av alternative utfall, der det også tas hensyn til
tidsverdien av forventede kontantstrømmer. Analysen
baseres på relevant informasjon som er tilgjengelig
per rapporteringstidspunktet, og bygger på tre mak-
roøkonomiske scenarier for å ta hensyn til ikke-lineære
aspekter av forventede tap.
Fremtidig misligholdsnivå (PD) predikeres basert på
forventet utvikling i pengemarkedsrente og arbeidsl-
edighet. Norges Banks Pengepolitisk rapport er valgt
som hovedkilde for forklaringsvariablene rente og ar-
beidsledighet, samt forventet prisutvikling på eiendom.
Fremtidig tapsnivå (LGD) simuleres basert på sikker-
hetsverdier og forventninger til prisutvikling for ulike
sikkerhetsobjekter.
Tapsmodellen baserer seg på PD- og LGD-prediksjoner
i tre forskjellige scenarioer:
1. SC1 «Base case» representerer det mest sannsynlige
utfallet.
2. SC2 «Downside case»: representerer et utfall som
er betydelig mer negativt enn SC1. Forklaringsvar-
iablene rente og arbeidsledighet, samt forventet
prisutvikling på eiendom er på nivå med en svært
alvorlig nedgangskonjunktur.
3. SC3 «Best case»: representerer et utfall som er
betydelig mer positivt enn SC1 og skal gjenspeile
forklaringsvariablenes nivå i en høykonjunktur.
Fastsettelsen av nivåene på forklaringsvariablene i SC1
vil endres i takt med oppdaterte prognoser fra Penge-
politisk rapport, mens nivåene på forklaringsvariablene
i SC2 og SC3 i større grad vil være konstante da de
baserer seg på historiske nivåer fra de beskrevne
konjunktursituasjonene over.
De ulike scenarioene benyttes for å justere aktuelle pa-
rametere for beregning av forventet tap, og et sannsyn-
lighetsvektet gjennomsnitt av forventet tap i henhold til
de respektive scenarioene innregnes som tap. Vekting i
hvert enkelt scenario fastsettes fremdeles på bakgrunn
av vurderinger som konsernet foretar vedrørende
nasjonal og lokal makroutvikling og oppfattet usikkerhet
til SC1.
Makrosituasjonen ved utgangen av 2024 vurderes å
være på samme nivå som per utgangen av 2024, og
vektingen per 31.12.25 av SC1, SC2 og SC3 er dermed
fortsatt 80/15/5 %.
Utvikling i bransjer og på enkeltkunder, samt merking
av kunder med forbearance (betalingslettelse), følges
opp tett. Dersom det er indikasjoner på forhold som
tilsier at det foreligger er vesentlig økning i kredittrisiko
(SICR) settes kunden på en såkalt watchlist. Disse in-
dikasjonene kan, på generelt grunnlag, være knyttet til:
makroøkonomiske utsikter, utsikter til bransjer, adferd
hos kunde, eller andre hendelser. Alle engasjementer
med vurdert høy risiko ligger på watchlist per 31.12.25,
og i tillegg enkelte engasjementer innen bransjen bygg
og anlegg. For engasjementer som settes på watchlist
flyttes eventuelle konti fra trinn 1 til trinn 2 .
Årsregnskap ▶ Noter 315
Note 13 Tapskostnader og avsetninger for forventet tap
Tapskostnader
Morbank Beløp i mill. kroner Konsern
2024 2025 Bokførte tap 2025 2024
117 36 Periodens endring individuelle tapsavsetninger 37 102
− 42 − 25 Periodens endring i modellbaserte tapsavsetninger − 28 − 33
15 48 Konstaterte tap 79 48
− 5 − 4 Inngang på tidligere avskrevne tap − 7 − 8
85 55 Periodens tapskostnader 81 110
Tap fordelt på sektor og næring
26 25 Jordbruk, skogbruk og fiske 26 23
Bergverksdrift og utvinning
31 − 33 Industri − 31 31
− 4 8 Forsyning av elektrsitet, gass, damp og kjøleluft 9 − 4
14 13 Bygge- og anleggsvirksomhet 12 19
1 1 Varehandel 1 16
5 Transport og lagring 12 7
3 Ovrnattings- og serveringsvirksomhet 3
Utgivelse, kringkasting, innholdsproduksjon og distribusjonsvirksomhet
− 2 Telekommunikasjon, dataprogrammering, konsulentvirksomhet, datainfrastruktur og
andre tjenester tilknyttet informasjonsteknologi
− 2
− 20 − 6 Finansiell tjenesteyting − 6 − 20
14 58 Eiendomsvirksomhet 61 13
− 3 Faglig, vitenskapelig og teknisk tjenesteyting − 4
− 2 − 5 Forretningsmessig tjenesteyting 12 − 6
Offentlig adm. og forsvar, og trygdeordninger underlagt offentlig forvaltning
1 Undervisning 1
− 1 Helse- og sosialtjenester − 1
1 Kulturell virksomhet, underholdning og fritidsaktiviteter 1
5 Annen tjenesteyting 4 − 1
Lønnet arbeid i private husholdninger og annen vareproduksjon og
− 1 tjenesteyting i private husholdninger til eget bruk − 1
67 62 Sum tap bedriftsmarked 96 82
18 − 7 Sum tap personmarked − 15 28
85 55 Periodens tapskostnader 81 110
Årsregnskap ▶ Noter 316
Note 13 Tapskostnader og avsetninger for forventet tap
Spesifikasjon av tapskostnader
Morbank 31.12.2025 Konsern
PM BM Sum Beløp i mill kroner Sum PM BM
5 17 22 Endring ECL grunnet vekst og migrasjon 19 6 13
− 15 − 35 − 50 Endring ECL grunnet justerte sentrale forutsetninger − 51 − 15 − 36
0 3 3 Endring ECL grunnet endret scenariovektig 4 0 4
− 10 − 15 − 25 Endring modellbaserte tapsavsetninger (trinn 1, 2 og 3) − 28 − 9 − 19
− 1 37 36 Endring individuelle tapsavsetninger (trinn 3) 36 − 3 39
3 41 44 Endring konstaterte tap og inngang på tidligere avskrevne
tap
73 8 65
− 8 63 55 Periodens endring på tapskostnad 81 − 4 85
Spesifikasjon av tapskostnader
Morbank 31.12.2024 Konsern
PM BM Sum Beløp i mill kroner Sum PM BM
16 88 104 Endring ECL grunnet vekst og migrasjon 88 20 68
2 − 78 − 76 Endring ECL grunnet justerte sentrale forutsetninger − 56 2 − 58
− 5 − 64 − 69 Endring ECL grunnet endret scenariovektig − 65 − 6 − 59
13 − 54 − 41 Endring modellbaserte tapsavsetninger (trinn 1, 2 og 3) − 33 16 − 49
9 105 114 Endring individuelle tapsavsetninger (trinn 3) 102 15 87
− 11 23 12 Endring konstaterte tap og inngang på tidligere avskrevne
tap
41 − 11 52
11 74 85 Periodens endring på tapskostnad 110 20 90
Årsregnskap ▶ Noter 317
Note 13 Tapskostnader og avsetninger for forventet tap
Tapsavsetninger 31.12.2025
Morbank Beløp i mill kroner Konsern
Trinn 1 Trinn 2 Trinn 3 Sum Endring i tapsavsetninger Sum Trinn 3 Trinn 2 Trinn 1
−114 −306 −315 −735 Tapsavsetninger 01.01.25 −860 −379 −352 −129
−100 −289 −312 −701 herav tapsavsetninger som reduksjon av eiendeler
(utlån)
−826 −377 −335 −114
−14 −17 −3 −34 herav tapsavsetninger som gjeld (ubenyttede
kreditter og garantiansvar)
−34 −3 −17 −14
Endring i tapsavsetninger beregnet per 01.01. som
følge av at lån har migrert mellom trinnene:
−76 53 24 0 til (-fra) trinn 1 0 25 58 −83
10 −21 11 0 til (-fra) trinn 2 1 13 −24 12
0 4 −4 0 til (-fra) trinn 3 −1 −8 7 0
84 −30 −11 43 Effekt av ny måling per 31.12.25 etter ovenstående
migrasjon mellom trinn
36 −23 −33 92
−57 −97 −9 −163 Effekt i tapsavsetninger på nye utstedte lån i
perioden
−179 −11 −103 −65
38 94 29 161 Effekt i tapsavsetninger på lån som har blitt inn-
fridd eller fraregnet i perioden
188 33 116 39
−115 −303 −275 −693 Tapsavsetninger 31.12.25 −815 −350 −331 −134
Tapsavsetninger segmentert på markeder
−2 −20 −54 −76 Sum personmarked −103 −70 −26 −7
−113 −283 −221 −617 Sum bedriftsmarked −712 −280 −306 −126
−115 −303 −275 −693 Tapsavsetninger 31.12.25 −815 −350 −332 −133
−94 −279 −275 −648 herav tapsavsetninger som reduksjon av eiendeler
(utlån)
−770 −348 −309 −113
−20 −23 −2 −45 herav tapsavsetninger som gjeld (ubenyttede
kreditter og garantiansvar)
−45 −2 −23 −20
Årsregnskap ▶ Noter318
Note 13 Tapskostnader og avsetninger for forventet tap
Tapsavsetninger 31.12.2024
Morbank Beløp i mill kroner Konsern
Trinn 1 Trinn 2 Trinn 3 Sum Endring i tapsavsetninger Sum Trinn 3 Trinn 2 Trinn 1
−148 −338 −200 −686 Tapsavsetninger 01.01.24 −816 −271 −380 −166
−134 −302 −190 −625 herav tapsavsetninger som reduksjon av eiendeler
(utlån)
−756 −261 −343 −152
−14 −36 −10 −61 herav tapsavsetninger som gjeld (ubenyttede
kreditter og garantiansvar)
−61 −10 −36 −14
Endring i tapsavsetninger beregnet per 01.01. som
følge av at lån har migrert mellom trinnene:
−59 58 1 0 til (-fra) trinn 1 0 1 64 −65
16 −25 9 0 til (-fra) trinn 2 0 10 −29 19
0 6 −6 0 til (-fra) trinn 3 0 −8 7 1
84 −21 −111 −48 Effekt av ny måling per 31.12.25 etter ovenstående
migrasjon mellom trinn
−14 −104 −3 94
−52 −67 −25 −144 Effekt i tapsavsetninger på nye utstedte lån i
perioden
−184 −26 −101 −58
44 83 17 144 Effekt i tapsavsetninger på lån som har blitt inn-
fridd eller fraregnet i perioden
153 18 89 46
−114 −306 −315 −735 Tapsavsetninger 31.12.24 −860 −379 −352 −129
Tapsavsetninger segmentert på markeder
−4 −30 −46 −80 Sum personmarked −114 −64 −38 −11
−110 −276 −269 −655 Sum bedriftsmarked −746 −315 −314 −117
−114 −306 −315 −735 Tapsavsetninger 31.12.24 −860 −379 −352 −129
−100 −289 −312 −701 herav tapsavsetninger som reduksjon av eiendeler
(utlån)
−826 −377 −335 −114
−14 −17 −3 −34 herav tapsavsetninger som gjeld (ubenyttede
kreditter og garantiansvar)
−34
−3 −17 −14
Årsregnskap ▶ Noter 319
Note 13 Tapskostnader og avsetninger for forventet tap
Sensitivitetsanalyse
Tabellen under viser beregnet ECL for de tre anvendte
scenarioene isolert sett. Beregningene er fordelt på
hovedsegmentene personkunder og bedriftskunder,
som summerer seg til morbank. Utover segmentfor-
delt ECL ved anvendt scenariovekting (80/15/5 %), viser
tabellen to alternative scenariovektinger, med justering
av sannsynlighet for forventet scenario (75/20/5 %, og
80/10/10 %).
Sensitivitetsanalyse 31.12.2025
Beløp i mill kroner PM BM Morbank
ECL i forventet scenario (base) 50 341 343 614 393 955
ECL i forventet nedsidescenario (downturn) 101 091 817 290 918 381
ECL i oppsidescenario (upturn) 41 275 218 845 260 120
ECL med anvendt scenariovektning 80/15/5 % 56 944 408 438 465 382
Sensitivitet:
ECL med alternativ scenariovekting 75/20/5 % 60 038 432 111 492 149
ECL med alternativ scenariovekting 80/10/10 % 53 912 381 389 435 301
Sensitivitetsanalyse 31.12.2024
Beløp i mill kroner PM BM Morbank
ECL i forventet scenario (base) 57 285 341 855 399 140
ECL i forventet nedsidescenario (downturn) 124 161 940 291 1 064 452
ECL i oppsidescenario (upturn) 38 789 198 690 237 479
ECL med anvendt scenariovektning 80/15/5 % 66 400 424 402 490 802
Sensitivitet:
ECL med alternativ scenariovekting 75/20/5 % 65 467 417 304 482 771
ECL med alternativ scenariovekting 80/10/10 % 62 123 387 382 449 505
Årsregnskap ▶ Noter 320
Note 14 Markedsrisiko knyttet til renterisiko
Verdien av konsernets rentebærende finansielle instrumenter påvirkes av endringer i markedsrenten.
Beregningene som fremgår av tabellen nedenfor forutsetter at alle markedsrenter i alle valuta innenfor de
respektive løpetidsintervallene endres to prosentpoeng i disfavør av konsernets posisjoner. Beregningen er således
et estimat på konsernets maksimale økonomiske tap som følge av endring i markedsrentene.
Beregningen tar utgangspunkt i konsernets posisjoner og markedsrenter per 31.12.25, og alle rentesensitive
finansielle instrumenter inngår i beregningen. For detaljert informasjon om konsernets styring og kontroll av
renterisiko, se Pilar-3 rapport.
Tabellen under er lik for morbank og konsern.
Konsern 31.12.25
Beløp i mill kroner
Opp til
1 md.
Fra 1 md. til
og med 3 md.
Fra 3 md. til
og med 1 år
Fra 1 år til
og med 5 år Over 5 år Total
NOK −9 −44 33 3 2 −15
EUR 2 −3 1 0 −1 −1
USD 0 −1 0 −1 0 −2
CHF −6 −3 0 0 0 −9
Øvrige valuta 1 0 0 0 0 1
Total −12 −51 34 2 1 −26
Konsern 31.12.24
Beløp i mill kroner
Opp til
1 md.
Fra 1 md. til
og med 3 md.
Fra 3 md. til
og med 1 år
Fra 1 år til
og med 5 år Over 5 år Total
NOK −12 −39 27 7 −17
EUR 1 2 3
USD 0
CHF −8 −3 −1 −1 −13
Øvrige valuta 1 1
Total −18 −40 26 7 −1 −26
Årsregnskap ▶ Noter 321
Note 15 Markedsrisiko knyttet til valutarisiko
Valutarisiko er risikoen for at konsernet pådrar seg
tap som følge av endringer i valutakursene. Risikoen
oppstår ved at konsernet har forskjeller mellom
eiendeler og forpliktelser i den enkelte valuta. Styret har
vedtatt at konsernets samlede netto valuta-
posisjon, målt i henhold til CRR/CRD IV-forskriften, skal
utgjøre mindre enn 2 % av konsernets ansvarlige
kapital. For detaljert informasjon om konsernets
styring og kontroll av valutarisiko, se for øvrig
Pilar 3-rapporten.
Tabellen angir konsernets netto valutaeksponering
per 31.12.25. Tabellen er lik for morbank og konsern.
Konsern
Beløp i mill kroner 2025 2024
USD 18 8
EUR −1 12
CHF 4 8
SEK −9 −2
Andre 9 5
Total 21 31
* Positive tall betyr at det er netto eiendeler i en valuta og det vil ha
positiv effekt på en svekkelse av NOK
* Negative tall betyr at vi har netto gjeld i en valuta og det vil ha negativ
effekt på en svekkelse av NOK
Note 16 Finansielle derivater
SpareBank 1 Nord-Norge inngår sikringsforretninger
med anerkjente norske og utenlandske banker for å
redusere egen risiko. Derivatforretninger er knyttet til
ordinær bankvirksomhet og gjennomføres for å
redusere risiko knyttet til bankens innlån i finans-
markedene, og for å avdekke og redusere risiko
relatert til kunderettede aktiviteter. Kun sikringer knyttet
til bankens innlånsvirksomhet defineres som «virkelig
verdi sikring» i henhold til IFRS 9. Banken benytter seg
ikke av kontantstrømssikring.
Bankens styre har fastsatt rammer for maksimal risiko
på bankens renteposisjoner. Det er etablert rutiner som
sørger for at de fastsatte posisjoner holdes.
Valuta- og renteavtaler består av:
Renteswapper: Avtaler om bytte av rentebetingelser
for et avtalt beløp over en avtalt periode.
Valutaterminforretninger: Avtaler om å kjøpe eller
selge et gitt valutabeløp på en gitt dato frem i tid, og til
en på forhånd avtalt kurs.
Valutabytteavtaler: Avtaler om å bytte valutabeløp til
en på forhånd avtalt kurs og periode.
Rente- og valutabytteavtaler: Avtaler om å bytte
valuta- og rentebetingelser over en på forhånd avtalt
periode og til et avtalt beløp.
Morbank og konsern
Beløp i mill kroner 31/12/25 31/12/24
Virkelig verdisikring av renterisiko Kontraktsum Verdiendring i perioden Kontraktsum Verdiendring i perioden
Sikringsobjekt
Gjeld stiftet ved utstedelse av verdi-
papirer med fast rente
10 951 50 11 677 −188
Sikringsinstrument
Rentebytteavtaler -10 951 −53 −11 677 185
Ineffektiv sikring (hedge) −3 −3
Årsregnskap ▶ Noter322
Note 16 Finansielle derivater
Valuta- og renteinstrumenter til virkelig verdi over resultatet
Beløp i mill kroner
2025 2024
Kontrakts-
sum
Virkelig verdi
Kontraktssum
Virkelig verdi
Eiendeler Forpliktelser Eiendeler Forpliktelser
Valutainstrumenter
Valutaterminer (forwards) 3 594 36 14 2 822 13 42
Valutabytteavtaler (swap) 7 089 26 34 10 808 92 55
Sum valutainstrumenter 10 683 62 48 13 630 105 97
Renteinstrumenter
Rentebytteavtaler (swap) (dekker også
cross currency)
44 120 853 578 55 908 1 229 753
Korte rentebytteavtaler (FRA) 650
Andre rentekontrakter 637 33 30 798 29 26
Sum ikke-standardiserte kontrakter 44 757 886 608 57 356 1 259 780
Standardiserte rentekontrakter (futures)
Sum renteinstrumenter 44 757 886 608 57 356 1 259 780
Sikring av innlån
Renteinstrumenter
Rentebytteavtaler (swap) (dekker også
cross currency)
10 951 130 238 11 677 167 214
Sum renteinstrumenter 10 951 130 238 11 677 167 214
Sum valuta- og renteinstrumenter
Sum rentederivater 55 708 1 016 846 69 033 1 426 989
Sum valutaswap og terminer 10 683 62 48 13 640 105 97
Sum 66 391 1 078 894 82 673 1 532 1 086
Årsregnskap ▶ Noter 323
Note 17 Gjenværende kontraktsmessig løpetid
på forpliktelser
Likviditetsrisiko
Likviditetsrisiko er risikoen for at banken ikke er i
stand til å overholde sine betalingsforpliktelser, og/
eller risikoen for ikke å kunne finansiere ønsket vekst i
eiendeler. SpareBank 1 Nord-Norge utarbeider årlig en
likviditetsstrategi som blant annet setter rammer og
mål for bankens likviditetsrisiko.
Konsernets likviditetsrisiko avdekkes ved opptak av
fremmedkapital, samt gjennom bankens likviditets-
reserve/buffer, herunder salg av boliglån til SpareBank 1
Boligkreditt AS. Se note 12 for mer informasjon.
Banken har et daglig og aktivt forhold til styringen av
likviditetsrisikoen i konsernet. SpareBank 1 Nord-Norge
skal til enhver tid overholde regulatoriske minimumsnivå
til forsvarlig likviditetsstyring.
Gjennomsnittlig restløpetid på gjeld stiftet ved utst-
edelse av verdipapirer var 3,18 år per 31.12.25 (2,86 år).
Det kortsiktige likviditetsrisikomålet, Liquidity Coverage
Ratio (LCR) viste ved utgangen av året 153 % (147 %). Net
Stable Funding Risk (NSFR) per 31.12.25 er 121 % (120 %).
Tabellen’s kolonne “Totalt” nedenfor viser inn- og ut-
betalinger inklusive fremtidige rentebetalinger på de
ulike tidspunk, og avviker dermed fra “Bokført verdi”.
Morbank 2025
Beløp i mill kroner På forespørsel
Under 3
måneder
3-12
måneder 1 - 5 år Over 5 år Totalt
Bokført
verdi
Gjeld til kredittinstitusjoner 132 780 912 912
Innskudd fra og gjeld til kunder 80 080 12 535 1 963 8 94 586 94 472
Gjeld stiftet ved utstedelse av verdipapirer 149 2 725 9 532 2 908 15 314 13 776
Derivater 894 894 894
Kontraktsmessige kontantstrømmer ut 940 333 5 887 1 408 8 568
Kontraktsmessige kontantstrømmer inn − 909 − 384 − 5 890 − 1 588 − 8 771
Andre forpliktelser 3 143 3 143 3 143
Ansvarlig lånekapital og etterstilte obligasjonslån 137 223 8 758 3 307 12 425 10 070
Totale forpliktelser 84 249 13 632 4 860 18 295 6 035 127 071 123 267
Morbank 2024
Beløp i mill kroner På forespørsel
Under 3
måneder
3-12
måneder 1 - 5 år Over 5 år Totalt
Bokført
verdi
Gjeld til kredittinstitusjoner 308 455 763 763
Innskudd fra og gjeld til kunder 74 989 11 338 2 061 2 88 390 87 727
Gjeld stiftet ved utstedelse av verdipapirer 151 4 322 5 698 2 805 12 976 13 756
Derivater 1 086 1 086 1 086
Kontraktsmessige kontantstrømmer ut 576 299 9 351 1 212 11 438
Kontraktsmessige kontantstrømmer inn − 697 − 391 − 9 440 − 1 345 − 11 874
Andre forpliktelser 3 212 3 212 3 212
Ansvarlig lånekapital 147 1 355 7 754 2 081 11 337 9 435
Totale forpliktelser 79 595 11 970 7 647 13 365 4 752 117 329 115 979
Årsregnskap ▶ Noter324
Note 17 Gjenværende kontraktsmessig løpetid på forpliktelser
Konsern 2025
Beløp i mill kroner På forespørsel
Under 3
måneder
3-12
måneder 1 - 5 år over 5 år Totalt
Bokført
verdi
Gjeld til kredittinstitusjoner 132 779 911 911
Innskudd fra og gjeld til kunder 80 003 12 535 1 963 8 94 509 94 395
Gjeld stiftet ved utstedelse av verdipapirer 149 2 725 9 532 2 908 15 314 13 776
Derivater 894 894 894
Kontraktsmessige kontantstrømmer ut 940 333 5 887 1 408 8 568
Kontraktsmessige kontantstrømmer inn − 909 − 384 − 5 890 − 1 588 − 8 771
Andre forpliktelser 3 418 3 418 3 418
Ansvarlig lånekapital og etterstilte obligasjonslån 137 223 8 758 3 307 12 425 10 070
Totale forpliktelser 84 447 13 631 4 860 18 295 6 035 127 268 123 464
Konsern 2024
Beløp i mill kroner På forespørsel
Under 3
måneder
3-12
måneder 1 - 5 år over 5 år Totalt
Bokført
verdi
Gjeld til kredittinstitusjoner 306 455 761 761
Innskudd fra og gjeld til kunder 74 880 11 338 2 061 2 88 281 87 618
Gjeld stiftet ved utstedelse av verdipapirer 151 4 322 5 698 2 805 12 976 13 756
Derivater 1 086 1 086 1 086
Kontraktsmessige kontantstrømmer ut 576 299 9 351 1 212 11 438
Kontraktsmessige kontantstrømmer inn − 697 − 391 − 1 345 − 11 874
Andre forpliktelser 3 678 3 678 3 678
Ansvarlig lånekapital 147 1 355 7 754 2 081 11 337 9 435
Totale forpliktelser 79 950 11 970 7 647 13 365 4 752 117 683 116 334
Årsregnskap ▶ Noter 325
Note 18 Forfallsanalyse av eiendeler
og forpliktelser
Tabellen nedenfor viser forfallstidspunktet etter balansedagen for eiendeler og forpliktelser.
Morbank 31.12.25
Beløp i mill kroner På forespørsel
Under 3
måneder 3-12 måneder 1 - 5 år over 5 år Totalt
Eiendeler
Kontanter og fordringer på sentralbanker 1 076 1 076
Utlån til og fordringer på kredittinstitusjoner 8 719 303 0 949 346 10 318
Utlån til og fordringer på kunder 8 273 596 4 027 20 955 63 661 97 512
Tapsavsetninger utlån - trinn 3 − 275 − 275
Tapsavsetninger utlån - trinn 2 − 279 − 279
Tapsavsetninger utlån - trinn 1 − 94 − 94
Aksjer og andeler 1 687 49 1 736
Obligasjoner og sertifikater til virkelig verdi 1 546 1 142 15 696 3 977 22 361
Finansielle derivater 1 078 0 1 078
Investeringer i konsernselskaper 0 1 979 1 979
Investering i tilknyttede selskap og felleskontroll-
ert virksomhet
5 242 5 242
Eiendom, anlegg og utstyr 613 613
Immaterielle eiendeler 16 16
Andre eiendeler 3 47 166 330 546
Sum eiendeler 20 852 2 492 5 335 37 600 75 549 141 829
Gjeld
Gjeld til kredittinstitusjoner 132 780 912
Innskudd fra og gjeld til kunder 80 080 12 448 1 936 8 94 472
Gjeld stiftet ved utstedelse av verdipapirer 2 468 8 803 2 505 13 776
Finansielle derivater 894 0 894
Andre forpliktelser 3 081 3 081
Utsatt skatt 62 62
Ansvarlig lånekapital og annen etterstilt gjeld 7 906 2 164 10 070
Sum gjeld 84 187 13 228 4 404 16 717 4 731 123 267
Årsregnskap ▶ Noter 326
Note 18 Forfallsanalyse av eiendeler og forpliktelser
Morbank 31.12.24
Beløp i mill kroner På forespørsel
Under 3
måneder 3-12 måneder 1 - 5 år over 5 år Totalt
Eiendeler
Kontanter og fordringer på sentralbanker 1 404 1 404
Utlån til og fordringer på kredittinstitusjoner 597 9 307 166 10 070
Utlån til og fordringer på kunder 7 635 320 2 797 19 956 62 443 93 151
Tapsavsetninger utlån - trinn 3 − 312 − 312
Tapsavsetninger utlån - trinn 2 − 289 − 289
Tapsavsetninger utlån - trinn 1 − 100 − 100
Aksjer og andeler 1 473 49 1 522
Obligasjoner og sertifikater til virkelig verdi 464 1 056 14 662 3 051 19 233
Finansielle derivater 1 532 1 532
Investeringer i konsernselskaper 1 752 1 752
Investering i tilknyttede selskap og felleskontroll-
ert virksomhet
4 684 4 684
Eiendom, anlegg og utstyr 388 388
Goodwill og immaterielle eiendeler 10 10
Andre eiendeler 18 312 203 533
Sum eiendeler 12 669 10 403 4 056 34 784 71 666 133 578
Gjeld
Gjeld til kredittinstitusjoner 308 455 763
Innskudd fra og gjeld til kunder 79 197 8 529 87 726
Gjeld stiftet ved utstedelse av verdipapirer 1 395 2 931 7 840 1 590 13 756
Finansielle derivater 1 086 1 086
Andre forpliktelser 3 172 3 172
Utsatt skatt 41 41
Ansvarlig lånekapital 147 1 355 5 852 2 081 9 435
Sum gjeld 83 763 1 997 12 815 13 692 3 712 115 979
Årsregnskap ▶ Noter 327
Note 18 Forfallsanalyse av eiendeler og forpliktelser
Konsern 31.12.25
Beløp i mill kroner På forespørsel
Under 3
måneder 3-12 måneder 1 - 5 år over 5 år Totalt
Eiendeler
Kontanter og fordringer på sentralbanker 1 076 1 076
Utlån til og fordringer på kredittinstitusjoner 1 094 303 1 397
Utlån til og fordringer på kunder 9 832 632 4 186 24 700 69 187 108 538
Tapsavsetninger utlån - trinn 3 − 348 − 348
Tapsavsetninger utlån - trinn 2 − 309 − 309
Tapsavsetninger utlån - trinn 1 − 113 − 113
Aksjer og andeler 1 693 49 1 742
Obligasjoner og sertifikater til virkelig verdi 1 547 1 142 15 696 3 977 22 362
Finansielle derivater 1 078 1 078
Investeringer i konsernselskaper 0
Investering i tilknyttede selskap og felleskontroll-
ert virksomhet
7 032 7 032
Eiendom, anlegg og utstyr 814 814
Goodwill og immatrielle eiendeler 241 241
Andre eiendeler 0 184 279 330 793
Sum eiendeler 15 014 2 666 5 607 40 396 80 619 144 303
Gjeld
Gjeld til kredittinstitusjoner 132 779 911
Innskudd fra og gjeld til kunder 80 080 12 448 1 936 8 94 472
Gjeld stiftet ved utstedelse av verdipapirer 0 2 468 8 803 2 505 13 776
Finansielle derivater 894 894
Andre forpliktelser 3 161 3 161
Utsatt skatt 257 257
Ansvarlig lånekapital og annen etterstilt gjeld 0 0 9 315 2 164 11 479
Sum gjeld 84 267 13 227 4 404 18 126 4 926 124 950
Årsregnskap ▶ Noter 328
Note 18 Forfallsanalyse av eiendeler og forpliktelser
Konsern 31.12.24
Beløp i mill kroner På forespørsel
Under 3
måneder 3-12 måneder 1 - 5 år over 5 år Totalt
Eiendeler
Kontanter og fordringer på sentralbanker 1 404 1 404
Utlån til og fordringer på kredittinstitusjoner 597 1 797 2 394
Utlån til og fordringer på kunder 8 784 332 2 959 23 403 67 176 102 654
Tapsavsetninger utlån - trinn 3 − 377 − 377
Tapsavsetninger utlån - trinn 2 − 335 − 335
Tapsavsetninger utlån - trinn 1 − 114 − 114
Aksjer og andeler 1 478 49 1 527
Obligasjoner og sertifikater til virkelig verdi 464 1 056 14 662 3 053 19 235
Finansielle derivater 1 532 1 532
Investeringer i konsernselskaper 0
Investering i tilknyttede selskap og felleskontrol-
lert virksomhet
5 981 5 981
Eiendom, anlegg og utstyr 775 775
Virksomhet holdt for salg
Immatrielle eiendeler 229 229
Andre eiendeler 89 312 367 768
Sum eiendeler 14 077 2 905 4 382 38 065 76 244 135 673
Gjeld
Gjeld til kredittinstitusjoner 308 453 761
Innskudd fra og gjeld til kunder 79 096 8 522 87 618
Gjeld stiftet ved utstedelse av verdipapirer 1 395 2 931 7 840 1 590 13 756
Finansielle derivater 1 086 1 086
Andre forpliktelser 3 491 3 491
Utsatt skatt 187 187
Ansvarlig lånekapital 147 1 355 5 852 2 081 9 435
Sum gjeld 83 981 1 995 12 808 13 692 3 858 116 334
Årsregnskap ▶ Noter 329
Note 19 Netto renteinntekter
Renteinntekter og rentekostnader på lån og innskudd til amortisert kost, er beregnet etter effektiv rentes metode.
På lån til virkelig verdi vil den kontraktsfestede renten klassifiseres som renteinntekt eller -kostnad.
Morbank Konsern
2024 2025 Beløp i mill kroner 2025 2024
Renteinntekter
446 488 Renter av utlån til kredittinstitusjoner (amortisert kost) 63 50
3 649 3 677 Renter av utlån til kunder (amortisert kost) 4 495 4 397
163 161 Renter av utån til kunder (virkelig verdi over resultat) 161 163
2 220 2 191 Renter av utån til kunder (virkelig verdi over OCI) 2 191 2 220
1 057 1 039 Renter av sertifikater og obligasjoner (virkelig verdi over resultat) 1 039 1 057
7 535 7 556 Sum renteinntekter 7 949 7 887
Rentekostnader
204 283 Renter på innskudd fra kredittinstitusjoner (amortisert kost) 261 183
2 511 2 636 Renter på innskudd fra kunder (amortisert kost) 2 635 2 509
732 577 Renter på utstedte verdipapirer (amortisert kost) 577 732
380 388 Renter på ansvarlig lånekapital og annen etterstilt gjeld (amortisert
kost)
388 380
3 827 3 884 Sum rentekostnader 3 861 3 804
55 58 Innskuddsgaranti- og krisetiltaksfond 58 55
3 653 3 614 Netto renteinntekter 4 030 4 028
2,79% 2,60% Rentemargin i forhold til gjennomsnittlig forvaltningskapital 2,85% 3,04%
Årsregnskap ▶ Noter330
Note 20 Netto provisjonsinntekter og
andre driftsinntekter
Morbank Konsern
2024 2025 Beløp i mill kroner 2025 2024
Provisjonsinntekter
299 312 Betalingstjenester 312 299
202 243 Forsikring 243 202
47 57 Garantiprovisjoner 57 47
Eiendomsmegling 244 219
55 60 Forvaltning 60 55
71 53 Kredittformidling 53 71
15 15 Øvrige provisjonsinntekter 8 14
689 740 Sum provisjonsinntekt ekskl formidlingslån 977 907
179 234 Provisjoner fra SpareBank 1 Boligkreditt og SpareBank 1 Næringskreditt 234 179
868 974 Sum provisjonsinntekt inkl formidlingslån 1 211 1 086
−63 −82
Provisjonskostnader
−105 −81
Regnskapstjenester 349 335
188 6 Andre driftsinntekter 1) 2) 4 201
188 6 Sum andre driftsinntekter 353 536
993 898 Netto provisjons- og andre inntekter 1 459 1 541
1) EiendomsMegler 1 Nord-Norge har tidligere praktisert bruttoføring av kundeutlegg. Dette er endret fra om med 3Q24, og
selskapet nettofører nå disse postene.
2) Herav verdijustering av fordring på SNN Pensjonskasse per 31.12.24, med 176 mill. kroner.
Årsregnskap ▶ Noter 331
Note 21 Inntekter fra andre finansielle investeringer
Tabellen viser realiserte gevinster og tap, samt mottatte
aksjeutbytter. I tillegg resultatandeler fra eierinteresser
i tilknyttede selskaper (TS) og felleskontrollerte virksom-
heter (FKV) etter egenkapitalmetoden, samt urealiserte
verdiendringer på aksjer, fondsobligasjoner,
obligasjoner og derivater som er vurdert til virkelig
verdi over resultat i henhold til IFRS 9.
Morbank Konsern
2024 2025 Beløp i mill kroner 2025 2024
Vurdert til virkelig verdi over resultat
Inntekter fra aksjer
81 136 Utbytte fra aksjer 136 81
12 12 Utbytte fra fondsobligasjoner 4 4
280 375 Utbytte fra eierinteresser i DS, TS og FKV
Resultatandeler fra eierinteresser i TS og FKV 607 826
151 202 Verdiendring og netto gevinst på aksjer 210 159
Verdiendring og netto gevinst på eierinteresser i DS, TS og FKV
Inntekter fra sertifikater og obligasjoner
−2 21 Verdiendring og netto gevinst på sertifikater og obligasjoner 21 −2
Inntekter fra derivater/sikringsforrretninger
−18 Verdiendring og netto gevinst på valuta og finansielle derivater −17
−12 10 Verdiendring og netto gevinst på sikrede fastrentelån 10 −12
510 738 Sum netto inntekter fra finansielle eiendeler og gjeld 971 1 056
Årsregnskap ▶ Noter 332
Note 22 Personalkostnader, ytelser, egenkapital-
bevis og lån til styret og ledende ansatte
Personalkostnader, antall ansatte og årsverk
Morbank Konsern
2024 2025 Beløp i mill kroner 2025 2024
483 504 Lønn 870 839
51 55 Pensjonskostnader 92 83
133 136 Sosiale kostnader 187 181
667 695 Sum personalkostnader 1 149 1 103
541 554 Antall årsverk per 31.12. 981 986
572 573 Antall ansatte per 31.12. 1 025 1 045
559 559 Gjennomsnittlig antall ansatte 1 035 1 021
Konsernet har ikke aksjeverdibaserte godtgjørelser.
Opplysninger om ytelser til ledende ansatte og tillitsvalgte for 2025 er i henhold til regnskapslovens § 7-26, § 7-31b
og § 7-32, og gir i tillegg til godtgjørelser og pensjon, en oversikt over lån til den enkelte ledende ansatte og
medlem av styre (inkl. deres nærstående) per 31.12.25, samt oversikt over antall egenkapitalbevis som eies av den
enkelte ledende ansatte og styremedlemmer (inkl. deres nærstående) per 31.12.25. Konsernsjef og konserndirektører
har ved oppsigelse frasagt seg sitt stillingsvern etter arbeidsmiljøloven mot en etterlønn på 12 månedslønner, med
tillegg av lønn i oppsigelsestiden. Etterlønnen avkortes mot inntekt fra annen arbeidsgiver som utbetales i perioden,
med unntak av styrehonorar.
Årsregnskap ▶ Noter 333
Note 22 Personalkostnader, ytelser, egenkapitalbevis og lån til styret og ledende ansatte
Ytelser og godtgjørelse til styret og ledende ansatte
Beløp i tusen kroner 2025 2024
Kortsiktige ytelser:
Lønn 26 747 30 001
Årsbonus
Ansattegoder 948 1 767
Styrehonorar i konsern- og allianseselskaper 1 803 1 084
Styrehonorar SNN 3 433 3 422
Annen godtgjørelse til styremedlemmer - 40
Langsiktige ytelser:
Pensjon 3 371 3 428
Andre ytelser:
Lån til ledende ansatte, inkl. nærstående
Ledende ansatte har ordinære ansattevilkår på sine lån.
50 080
45 268
Lån til styremedlemmer, inkl. nærstående
Styret har vilkår på utlån som for ordinære kunder,
med unntak av de ansattes representanter som har ansattevilkår.
18 818
9 598
Annet:
Egenkapitalbevis eid av ledende ansatte, inkl. nærstående 260 158 358 661
Egenkapitalbevis eid av styremedlmmer, inkl. nærstående 97 728 110 675
Ytelser og godtgjørelse til ansatte
Beløp i mill kroner 2025 2024
Lån til ansatte (inkl. ledende ansatte) 2 390 2 534
Verdien på samlet rentesubsidiering av lån til ansatte 22 13
Rapport om godtgjørelse til ledende personer 2025
Rapport om lønn og annen godtgjørelse til ledende
personer i noterte selskaper følger av allmennaksjeloven §
6-16b og er videre beskrevet i forskrift om retningslinjer og
rapport om godtgjørelse for ledende personer etter § 6,
og ble styrebehandlet 11.02.26.
Fast lønn inkluderer avtalt lønn og andre faste godtgjørels-
er som bredbåndstilskudd og fast bilgodtgjørelse.
Ansattegoder for konsernsjef, konserndirektører og adm.
direktører, inkluderer rabatterte forsikringsordninger, gun-
stig utlån og innskuddsrente, spareprogram i egenkapital-
bevis, og personalforsikringer.
Variabel godtgjørelse inkluderer eventuelle variable
påskjønnelser.
Pensjonskostnad er delt i to kolonner, der første kolonne
viser til pensjonssparing under 12 G, i form av vår inn-
skuddspensjonsordning (lik for alle), og andre kolonne er
for sparing over 12 G som er avtalt for konsernledelsen, og
Administrerende direktører for SNN Finans og Regnskap-
shuset. Sparing over 12 G er for 2025 på 15 %.
Andelen fast og variabel godtjørelse er andelen den faste
og variable godtgjørelsen utgjør av totale godtgjørelse.
Foretak i samme konsern eller foretaksgruppe inneholder
honorarer som den enkelte har mottatt for roller eller verv
i SpareBank 1-alliansen, men ikke helheide datterselskaper.
For heleide datterselskaper mottar konsernledelsen
ingen honorarer.
Alle tall er avrundet til nærmeste tusen.
Lån og egenkapitalbevis viser sum inkl. nærstående .
Årsregnskap ▶ Noter334
Note 22 Personalkostnader, ytelser, egenkapitalbevis og lån til styret og ledende ansatte
Navn på ledende ansatt/
stilling
Navn på ledende person,
stilling
Fast godtgjørelse
Variabel godtg-
jørelse
Pensjonskostnad
Total godtgjørelse i SNN
Andel fast og variabel godtgjørelse
Foretak i samme foretaksgruppe
EK-bevis
Lån
Fastlønn
Ansattgoder
Ett-års
Flerårig
Innskuddspensjonsordning
under 12 G
over 12 G
BELØP I HELE 1000 KRONER
Hanne Karoline Kræmer, kon-
sernsjef
4 405 120 192 400 5 117 86 % 14 % 517 90 597 13 215
Trude Glad
Konserndirektør / Bedriftsmarked
3 149 103 192 223 3 667 86 % 14 % 483 82 422 3 680
Bjørn Bardal
Konstituert konserndirektør /
Personmarked
2 133 133 192 0 2 458 87 % 13 % 0 15 050 1 264
Bengt Olsen
Konserndirektør / Konsernfinans
3 342 83 192 253 3 870 86 % 14 % 648 52 065 3 500
Stein Vidar Loftås
Konserndirektør / Organisasjon
og forretningsstøtte
2 455 113 192 114 2 874 85 % 15 % 40 8 317 6 348
Marius Nilsen
Konserndirektør / Risk
2 514 96 192 128 2 930 86 % 14 % 0 316 7 899
Birgitte Nygård Vibe
Konserndirektør/ Forretnings-
utvikling og teknologi
2 812 29 192 192 3 225 87 % 13 % 0 4 287 0
Niclas Aafos, Adm. direktør i SNN
Finans
1 831 173 192 24 2 220 82 % 18 % 0 4 166 5 185
Kristin Amundsen, Adm. Direktør
i EiendomsMegler 1 Nord-Norge
2 182 55 192 77 2 506 87 % 13 % 63 2 234 5 892
Johan Thomas Hegdahl
Adm. Direktør i SpareBank 1
Regnskapshuset Nord-Norge
1 924 43 192 40 2 199 87 % 13 % 52 704 3 097
Totalt konsernledelse
26 747 948 1 920 1 451 31 066 1 803 260 158 50 080
Årsregnskap ▶ Noter 335
Note 22 Personalkostnader, ytelser, egenkapitalbevis og lån til styret og ledende ansatte
Navn på ledende person, stilling
Navn på Ledende person, stilling
Fast godtgjørelse Variabel godtgjørelse
Total
godtgjørelse
EK bevis
Lån
Styrehonorar
Gebyrer
(fees)
Ansattegoder
Andre
godtgjørelser
Flerårig variabel
BELØP I HELE 1000 KRONER
Eirik Frantzen, styreleder 703 703 0 6 429
Kathrine Tveiterås, nestleder 389 389 0 5 743
Rolf-Eigil Bygdnes styremedlem 410 410 76 774 0
Gry Agnete Alsos, styremedlem 239 239 0 406
Inger Lise Strøm, styremedlem 257 257 0 0
Sigurd Carlsen, styremedlem 437 437 3 000 0
Semming Semmingsen, styremedlem 368 368 186 0
May-Britt Nilsen, styremedlem 300 300 15 145 2 984
Kjetil Berntsen, styremedlem 330 330 2 623 3 256
Totalt for styret 3 433 0 3 433 97 728 18 818
Styrehonorar viser til styrehonoraret og honorar for styreutvalg.
Total godtgjørelse er summen av alle godtgjørelsene.
Lån og antall egenkapitalbevis (EK bevis) viser sum inkl. nærstående.
Årsregnskap ▶ Noter336
Note 23 Driftskostnader
Morbank Konsern
2024 2025 Beløp i mill kroner 2025 2024
667 695 Personalkostnader 1 149
1 103
345 383 IT-kostnader 415
372
161 146 Administrasjonskostnader 206
194
58 75 Avskrivninger 92
84
20 24 Driftskostnader eiendommer 35
24
140 137 Øvrige driftskostnader 203
227
1 391 1 460 Sum driftskostnader 2 100 2 004
Godtgjørelse til revisor
Morbank Konsern
2024 2025 Beløp I hele tusen kroner 2025 2024
3 838 5 624 Lovbestemt revisjon 8 245 5 307
1 337 237 Andre attestasjonstjenester 311 1 447
215 668 Andre ikke-revisjonstjenester 668 215
5 390 6 529 Sum godtgjørelse til ekstern revisor 9 224 6 969
Note 24 Pensjoner
SpareBank 1 Nord-Norge har i 2024 hatt følgende
pensjonsordninger for sine ansatte.
Innskuddspensjonsordning for alders- og uføre-
pensjon tegnet hos SpareBank 1 Forsikring AS.
Sparesatsene for innskuddspensjonen er for 2025:
• Lønn tilsvarende 0 til 7,1 G: 7 %
• Lønn tilsvarende 7,1 til 12 G: 20 %
Øvrige pensjonsordninger
Konsernet har avtaler om førtids- og tilleggspensjon for
ledende ansatte.
Ved utgangen av 2025 inngår det ingen aktive ansatte i
førtidspensjonsordningen. Førtidspensjonering
finansieres over driften.
De fleste selskaper i konsernet er med i Felles-
ordningen for avtalefestet pensjon, AFP. Den private
AFP-ordningen gir en livslangt tillegg til den ordinære
pensjonen. Den private AFP-ordningen blir finansiert av
arbeidsgiver gjennom en årlig premie som fastsettes
som en prosent av lønn mellom 1 og 7,1 G. Premien for
2025 er 2,7 % (2,7 % i 2024). For 2026 er premien fastsatt
til 2,7 %.
Årsregnskap ▶ Noter 337
Note 25 Skatt
Resultatført skatt består av periodeskatt (betalbar
skatt) og utsatt skatt. Periodeskatt er beregnet skatt
på årets skattepliktige resultat. Utsatt skatt regnskaps-
føres etter gjeldsmetoden i samsvar med IAS 12. Det
beregnes forpliktelse eller eiendel ved utsatt skatt på
midlertidige forskjeller, som er differansen mellom bal-
anseført verdi og skattemessig verdi på eiendeler og
forpliktelser.
Det beregnes likevel ikke forpliktelse eller eiendel ved
utsatt skatt på goodwill som ikke gir skattemessige
fradrag, og heller ikke på førstegangsinnregnede post-
er som verken påvirker regnskapsmessig eller skattep-
liktig resultat. Det beregnes en eiendel ved utsatt skatt
på fremførbare skattemessige underskudd. Eiendel ved
utsatt skatt innregnes bare i det omfang det forventes
fremtidig skattepliktige resultater som gjør det mulig
å utnytte den tilhørende skattefordelen. Formuesskatt
er ikke en skattekostnad etter definisjonen i IFRS og er
bokført som en ordinær driftskostnad.
Morbank Konsern
2024 2025 Beløp i mill kroner 2025 2024
Sammensetning av resultatført skatt
668 722 Resultatført periodeskatt 753 713
113 19 Resultatført utsatt skatt 63 136
9 For mye/lite avsatt skatt tidligere år/korreksjoner 6
781 750 Resultatført skatt 822 849
Endring i netto utsatt skatt/-skattefordel
113 19 Resultatført utsatt skatt 63 136
113 19 Sum endring i netto utsatt skatt/-skattefordel 63 136
31/12/24 31/12/25 Beløp i mill kroner 31/12/25 31/12/24
Midlertidige forskjeller og balanseført utsatt skatt/
skattefordel
− 65 − 76 Anleggsmidler 747 575
255 255 Pensjonsforpliktelse/-midler 264 264
− 27 72 Andre midlertidige forskjeller 24 − 67
Fremførbart underskudd −9 −26
163 251 Sum midlertidige forskjeller 1 026 746
− 41 − 62 Balanseført utsatt skatt/skattefordel 257 187
Årsregnskap ▶ Noter338
2024 2025 Beløp i mill kroner 2025 2024
Endring i midlertidige forskjeller
− 8 11 Anleggsmidler − 172 − 119
− 176 0 Pensjonsforpliktelse 0 − 176
− 267 − 99 Andre midlertidige forskjeller − 91 − 243
Fremførbart underskudd − 17 − 6
− 451 − 88 Sum endring midlertidige forskjeller − 280 − 544
Avstemming av resultatført periodeskatt med resultat før
skatt
920 934 25 % av resultat før skatt 1 070 1128
−125 −173 Ikke skattepliktige resultatposter (permanente forskjeller) - utbytte mm/
resultat TS/FKV
−237 −267
−25 −28 Ikke skattepliktige resultatposter (permanente forskjeller) - renter fond-
sobligasjon
−28 −25
7 8 Ikke skattepliktige resultatposter (permanente forskjeller) - formuesskatt 8 7
4 9 Ikke skattepliktige resultatposter (permanente forskjeller) - øvrige 9 6
781 750 Resultatført periodeskatt 822 849
21,2 % 20,1 % Effektiv skattesats (skattekostnad i prosent av resultat før skatt) 19,2 % 18,8 %
Årsregnskap ▶ Noter 339
Note 26 Finansielle instrumenter til virkelig verdi
I tabellen under fremkommer finansielle eiendeler og
forpliktelser som er klassifisert som holdt for omsetning
eller bestemt ved første gangs innregning verdsatt til
virkelig verdi over resultatregnskapet.
Virkelig verdi er det beløp en eiendel kan omsettes til,
eller en forpliktelse som kan innfris ved en transaksjon
mellom uavhengige parter.
Verdien på balansetidspunktet fastsettes etter ulike
metoder innenfor tre nivåer.
Nivå 1: Finansielle instrumenter som verdsettes ved bruk
av noterte priser i aktive markeder for identiske eien-
deler eller forpliktelser. I kategorien inngår børsnoterte
aksjer eller fondsandeler, statsobligasjoner og sertifikat-
er som omsettes i aktive markeder. Pris på balanseda-
gen er benyttet. Markedet anses aktivt dersom det er
mulig å fremskaffe eksternt observerbare priser, kurser
eller renter og disse prisene er faktiske og
hyppige markedstransaksjoner.
Nivå 2: Finansielle instrumenter som verdsettes ved
bruk av informasjon som ikke er noterte priser, men
hvor priser er direkte eller indirekte observerbare for
eiendelene eller forpliktelsene. Kategorien inkluder-
er noterte priser i ikke aktive markeder for identiske
eiendeler eller forpliktelser. I kategorien inngår også
obligasjoner og interbankderivater som renteswapper,
valutaswapper og terminkontrakter med observerbare
prisnoteringer på Reuters eller Bloomberg, basis-swap-
per mellom valutaslagene NOK, EUR, USD og GBP og
rente- og valutaderivater mot kunder med uvesentlig
kredittmargin.
Verdien er basert på nylige observerbare markeds-
data i form av en transaksjon i instrumentet mellom
informerte, villige og uavhengige parter. Alternativt at
instrumentet er handlet i et aktivt marked som er sub-
stansielt likt det aktuelle instrument.
Nivå 3: Finansielle instrumenter som verdsettes på
annen måte enn basert på observerbare markedsdata,
og hvor kredittmarginer utgjør en vesentlig del av just-
eringen til markedsverdi. Instrumenter i denne kategori
verdsettes etter metoder som er basert på estimerte
kontantstrømmer, vurdering av eiendeler og gjeld i
selskaper, modeller hvor vesentlige parametere ikke er
basert på observerbare markedsdata eller eventuelle
bransjestandarder.
Ved bruk av verdsettelsesteknikker justeres verdien for
kreditt- og likviditetsrisiko. Prisen for risiko for til-
svarende instrumenter legges til grunn for vurderingen.
Banken benytter en modell for måling av virkelig verdi,
hvor en «exit-pris»-vurdering legges til grunn.
I verdsettelsesmodellen tas det hensyn til kreditt-
påslag og endringer i kredittrisiko.
INSTRUMENTER I DE ULIKE NIVÅENE
Utlån til kunder med fast rente (nivå 3)
Utlånene består av fastrenteutlån i norske kroner.
Lånene verdsettes ut fra neddiskontert kontantstrøm,
der diskonteringsrenten beregnes med en margin
over rentekurven. Marginen baseres på observerbare
markedspriser.
Boliglån til kunder (nivå 3)
Kategorien omfatter boliglån til kunder som kan selg-
es til SpareBank 1 Boligkreditt, og verdsettes til avtalt
beløp som overføres til SpareBank 1 Boligkreditt.
Aksjer inkl. egenkapitalinstrumenter (nivå 2)
Aksjer i nivå 2 omfatter fondsobligasjoner som holdes
for salg til kunder. Fondsobligasjonene verdsettes ut
fra observerbare rentekurver og kredittmarginer, samt
indikative priser i markedet.
Aksjer (nivå 3)
Aksjer i nivå 3 omfatter eierandeler i selskaper hvor
banken har et mindre eierskap, og som har observerbar
markedsdata. Virkelig verdi i nivå 3 fastsettes derfor
ut fra observerbare markedsdata og estimerte
kontantstrømmer.
Obligasjoner (nivå 2)
Kategorien omfatter hovedsakelig obligasjoner i bank-
ens likviditetsportefølje som regnes som mindre likvide
(Nivå 2-eiendeler ved beregning av Liquidity Coverage
Ratio, LCR). Obligasjonene verdsettes ut fra observer-
bare rentekurver og kredittmarginer, samt indikative
priser i markedet.
Finansielle derivater (nivå 2)
Kategorien omfatter rentederivater, valutabytteavtaler,
valutaterminer og råvarederivater. Rentederivater verd-
settes basert på relevante rentekurver. Valutaderivater
verdsettes etter siste tilgjengelige kurser. Råvare-
derivater verdsettes ut fra observerbare markedspriser
på underliggende råvarer markedspriser på under-
liggende råvarer.
Fordring (nivå 3)
Konsernet har en fordringer vurdert til virkelig verdi
(nivå 3), relatert til salg av SNN Pensjonskasse. Fordrin-
gen er verdsatt av ekstern verdsetter basert på avtalt
vederlag i salgsavtale .
Årsregnskap ▶ Noter340
Morbank
Beløp i mill kroner
Verdsettelse basert på
noterte priser i et aktivt
marked
Verdsettelse basert på
observerbare markeds-
data
Verdsettelse basert på
annet enn observerbare
markedsdata
Totalt Nivå 1 Nivå 2 Nivå 3
Eiendeler 31.12.25
Aksjer 988 202 546 1 736
Obligasjoner 22 361 22 361
Finansielle derivater 1 078 1 078
Fordring på SNN Pensjonkasse 255 255
Utlån til kunder med fast rente 3 894 3 894
Utlån til kunder boliglån over OCI 37 001 37 001
Sum eiendeler 988 23 641 41 696 66 325
Forpliktelser 31.12.25
Finansielle derivater 894 894
Sum forpliktelser 894 894
Eiendeler 31.12.24
Aksjer 780 164 578 1 522
Obligasjoner 19 235 19 235
Finansielle derivater 1 532 1 532
Fordring på SNN Pensjonskasse 255 255
Utlån til kunder med fast rente 4 571 4 571
Utlån til kunder for salg til boligkred-
ittselskap
34 240 34 240
Sum eiendeler 780 20 931 39 644 61 355
Forpliktelser 31.12.24
Finansielle derivater 1 086 1 086
Sum forpliktelser 1 086 1 086
Årets verdiendringer på
instrumenter i nivå 3 morbank:
Finansielle eiendeler Aksjer Fordring
Utlån til kunder med fast
rente
Utlån til kunder til
virkelig verdi
Balanseført verdi 01.01.25 583 255 4 571 34 240
Netto gevinst (-)/tap (+) gjennom året − 31 105
Tilgang/kjøp i året
Avgang/salg − 230
Forfalt − 782 2 991
Balanseført verdi 31.12.25 552 255 3 894 37 001
Årsregnskap ▶ Noter 341
Note 26 Finansielle instrumenter til virkelig verdi
Konsern
Beløp i mill kroner
Verdsettelse basert på
noterte priser i et aktivt
marked
Verdsettelse basert på ob-
serverbare markedsdata
Verdsettelse basert på
annet enn observerbare
markedsdata
Totalt Nivå 1 Nivå 2 Nivå 3
Eiendeler 31.12.25
Aksjer 988 202 552 1 742
Obligasjoner 22 361 22 361
Finansielle derivater 1 078 1 078
Fordring SNN Pensjonskasse 262 262
Utlån til kunder med fast rente 3 894 3 894
Utlån til kunder boliglån over OCI 37 002 37 002
Sum eiendeler 988 23 641 41 710 66 339
Forpliktelser 31.12.25
Finansielle derivater 894 894
Sum forpliktelser 894 894
Eiendeler 31.12.24
Aksjer 780 163 584 1 527
Obligasjoner 19 235 19 235
Finansielle derivater 1 532 1 532
Fordring SNN Pensjonskasse 262 262
Utlån til kunder med fast rente 4 571 4 571
Utlån til kunder for salg boligkreditt-
selskap
34 240 34 240
Sum eiendeler 780 20 930 39 657 61 367
Forpliktelser 31.12.24
Finansielle derivater 1 086 1 086
Sum forpliktelser 1 086 1 086
Årets verdiendringer på instru-
menter i nivå 3 konsern:
Finansielle eiendeler Aksjer Fordring
Utlån til kunder med fast
rente
Utlån til kunder til
virkelig verdi
Balanseført verdi 01.01.25 584 262 4 571 3 045
Netto gevinst (-)/tap (+) gjennom året − 32
Tilgang/kjøp i året 33 957
Avgang/salg − 677
Forfalt
Balanseført verdi 31.12.25 552 262 3 894 37 002
Årsregnskap ▶ Noter342
Note 26 Finansielle instrumenter til virkelig verdi
Sensitivitetsanalyse 2025, nivå 3
Konsern Balanseført verdi 31.12.25
Effekt av alternative forutsetninger (Økt diskonterings-
rente med 10 basispunkter)
Utlån til kunder med fast rente 3 894 −7,6
Utlån til kunder til virkelig verdi over total-
resultat
37 002 −0,5
Fordring SNN Pensjonskasse 262
Aksjer 552
Sensitivitetsanalyse 2024, nivå 3
Konsern Balanseført verdi 31.12.24
Effekt av alternative forutsetninger (Økt diskonterings-
rente med 10 basispunkter)
Utlån til kunder med fast rente 4 571 −10,6
Utlån til kunder til virkelig verdi over total-
resultat
34 240
Fordring SNN Pensjonskasse 262
Aksjer 584
Årsregnskap ▶ Noter 343
Note 27 Virkelig verdi på finansielle instrumenter
til amortisert kost
FINANSIELLE INSTRUMENTER TIL AMORTISERT KOST
Som det fremgår i note 2 har banken og konsernet som
hovedprinsipp klassifisert sine finansielle eiendeler og
forpliktelser til amortisert kost. Ved å ha samme verd-
settelsesprinsipp på eiendeler og gjeld ønsker kon-
sernet i størst mulig grad å redusere volatiliteten over
resultatregnskapet. Amortisert kost innebærer verdi-
fastsettelse etter opprinnelig avtalte kontantstrømmer,
justert for eventuelt verditap. Beregningene er gjort
med utgangspunkt i de enkelte instrumentenes
egenskaper og verdier på balansetidspunktet.
Amortisert kost vil ikke alltid gi verdier som er i samsvar
med markedets vurderinger av de samme finansielle
instrumentene. Dette kan blant annet skyldes ulik
oppfatning av markedsforhold, risikoforhold og avkast-
ningskrav. Tabellen nedenfor viser en oversikt over
estimert virkelig verdi på poster som i regnskapet er
bokført til amortisert kost. Som det fremgår i note 26,
fastsettes virkelig verdi etter ulike metoder innenfor
tre nivåer.
Morbank 31.12.2025
Beløp i mill kroner Nivå 1 Nivå 2 Nivå 3 Totalt virkelig Totalt bokført
Finansielle eiendeler
Utlån til og fordringer på kredittinstitusjoner 10 318 10 318 10 318
Netto utlån og fordringer på kunder 56 654 56 654 56 618
Sum finansielle eiendeler 66 972 66 972 66 936
Finansielle forpliktelser
Gjeld til kredittinstitusjoner 912 912 912
Innskudd fra kunder
94 472 94 472 94 472
Verdipapirgjeld 13 776 13 776 13 776
Ansvarlig lånekapital og annen etterstilt gjeld 10 070 10 070 10 070
Sum finansielle forpliktelser 23 846 95 384 119 230 119 230
Årsregnskap ▶ Noter344
Konsern 31.12.2025
Beløp i mill. kroner Nivå 1 Nivå 2 Nivå 3 Totalt virkelig Totalt bokført
Finansielle eiendeler
Utlån til og fordringer på kredittinstitusjoner 1 397 1 397 1 397
Netto utlån og fordringer på kunder 67 680 67 680 67 644
Sum finansielle eiendeler 69 077 69 077 69 041
Finansielle forpliktelser
Gjeld til kredittinstitusjoner 911 911 911
Innskudd fra kunder
94 395 94 395 94 395
Verdipapirgjeld 13 776 13 776 13 776
Ansvarlig lånekapital og annen etterstilt gjeld 10 070 10 070 10 070
Sum finansielle forpliktelser 23 846 95 306 119 152 119 152
Årsregnskap ▶ Noter 345
Note 27 Virkelig verdi på finansielle instrumenter til amortisert kost
Morbank 31.12.2024
Beløp i mill kroner Nivå 1 Nivå 2 Nivå 3 Totalt virkelig Totalt bokført
Finansielle eiendeler
Utlån til og fordringer på kredittinstitusjoner 10 070 10 070 10 070
Netto utlån og fordringer på kunder 54 371 54 371 54 340
Sum finansielle eiendeler 64 441 64 441 64 410
Finansielle forpliktelser
Gjeld til kredittinstitusjoner 763 763 763
Innskudd fra kunder
87 727 87 727 87 727
Verdipapirgjeld 13 613 13 613 13 756
Ansvarlig lånekapital og annen etterstilt gjeld 9 580 9 580 9 435
Sum finansielle forpliktelser 23 192 88 490 111 682 111 681
Konsern 31.12.2024
Beløp i mill kroner Nivå 1 Nivå 2 Nivå 3 Totalt virkelig Totalt bokført
Finansielle eiendeler
Utlån til og fordringer på kredittinstitusjoner
2 394 2 394 2 394
Netto utlån og fordringer på kunder
63 874 63 874 63 843
Sum finansielle eiendeler
66 268 66 268 66 237
Finansielle forpliktelser
Gjeld til kredittinstitusjoner
761 761 761
Innskudd fra kunder
87 618 87 618 87 618
Verdipapirgjeld
13 613 13 613 13 756
Ansvarlig lånekapital og annen etterstilt gjeld
9 580 9 580 9 435
Sum finansielle forpliktelser 23 192 88 379 111 571 111 570
Årsregnskap ▶ Noter346
Note 28 Sertifikater og obligasjoner
Obligasjoner og sertifikater er verdsatt til virkelig verdi. Verdiendringer føres over resultatet.
Sertifikater, obligasjoner og andre rentebærende papirer fordelt på utstedersektor
Morbank Konsern
31/12/24 31/12/25 Beløp i mill kroner 31/12/25 31/12/24
Stat og statsgaranterte
7 622 10 332 - pålydende 10 332 7 622
7 622 10 338 - virkelig verdi/bokført verdi 10 338 7 622
Annen offentlig utsteder
560 304 - pålydende 304 560
555 303 - virkelig verdi/bokført verdi 303 555
Finansielle foretak
10 913 11 551 - pålydende 11 551 10 913
11 024 11 689 - virkelig verdi/bokført verdi 11 689 11 024
Ikke-finansielle foretak
32 32 - pålydende 32 34
32 32 - virkelig verdi/bokført verdi 32 33
19 233 22 361 Sum sertifikater og obligasjoner 22 361 19 235
Årsregnskap ▶ Noter 347
Note 29 Aksjer
SpareBank 1 Nord-Norge har kun aksjeporteføljer verdsatt til virkelig verdi.
Børsnoterte aksjer er verdsatt til børskurs på balansedagen. De øvrige aksjene verdsettes basert på
observerbare markedsdata og estimerte kontantstrømmer. Alle porteføljene er verdsatt til virkelig verdi
med verdiendring over resultat.
Morbank Konsern
31/12/24 31/12/25 Beløp i mill kroner 31/12/25 31/12/24
Virkelig verdi med verdiendring over resultat:
787 991 Aksjer i handelsportefølje til virkelig verdi 991 787
686 696 Øvrige aksjer verdsatt til virkelig verdi 702 692
49 49 Fondsobligasjoner klassifisert som egenkapitalposisjoner 49 49
1 522 1 736 Sum aksjer 1 742 1 528
Spesifikasjon per 31.12.25 - Aksjer i handelsporteføljer verdsatt til virkelig verdi
Beløp i tusen kroner Antall aksjer Eierandel i % Kostpris - eierandel i kr Markedsverdi Bokført verdi
Aksjer
SpareBank 1 Helgeland 5 397 325 19,99% 528 398 987 710 987 710
Visa Pref Stock C (forv Visa Norge
Holding1 AS)
1 175 <0,05% 17 000 2 901 2 901
Sum aksjer 545 398 990 611 990 611
Sum aksjer i handelsporteføljer
verdsatt til virkelig verdi
545 398 990 611 990 611
Beløp i tusen kroner Antall aksjer Eierandel i % Kostpris - eierandel i kr Markedsverdi Bokført verdi
Øvrige aksjer til virkelig verdi:
Sparebankmateriell AS 2 312 7,3 % 225 3 327 3 327
S.W.I.F.T 14 79 1 283 1 283
BN Bank 1 410 221 9,9 % 88 801 660 796 660 796
VN Norge AS 28 778 208 40 000 30 387 30 387
Diverse mindre aksjeposter 0 0
Sum øvrige aksjer til virkelig verdi 129 105 695 793 695 793
Årsregnskap ▶ Noter348
Fondsobligasjoner klassifisert som egenkapitalposisjoner/aksjer til virkelig verdi:
Beløp i tusen kroner Antall aksjer Eierandel i % Kostpris - eierandel i kr Markedsverdi Bokført verdi
Fondsobligasjon i SpareBank 1 Gruppen 48 750 49 394 49 394
Sum fondsobligasjoner klassifisert som
aksjer
48 750 49 394 49 394
Sum aksjer morbank 723 253 1 735 798 1 735 798
Aksjeposter eid av SpareBank 1 Nord-Norge Portefølje AS per 31.12.25
Beløp i tusen kroner Antall aksjer Eierandel i % Kostpris - eierandel i kr Markedsverdi Bokført verdi
Aksjer verdsatt til virkelig verdi:
Lytix Biopharma 151 820 5 914 1 500 1 500
NorInnova Technology Transfer AS 613 3,7 % 2 900 2 756 2 756
Finansmodell 1 AS 75,0 % 1 443 0 0
Viking Venture III LP 37 025 0,9 % 2 272 1 822 1 822
Sum aksjer SpareBank 1 Nord-Norge
Portefølje AS
12 529 6 078 6 078
Aksjer eid av SpareBank 1 Regnskapshuset
Nord-Norge AS
66 0 0
Sum aksjer og andeler konsern
735 848 1 741 876 1 741 876
Årsregnskap ▶ Noter 349
Note 29 Aksjer
Spesifikasjon per 31.12.24 - Aksjer i handelsporteføljer verdsatt til virkelig verdi
Beløp i tusen kroner Antall aksjer Eierandel i % Kostpris - eierandel i kr Markedsverdi Bokført verdi
Aksjer
SpareBank 1 Helgeland 5 397 325 19,99 % 528 398 779 913 779 913
Visa Pref Stock C (forv Visa Norge Hold-
ing1 AS)
1 175 <0,05 % 17 000 7 315 7 315
Sum aksjer 545 398 787 228 787 228
Sum aksjer i handelsporteføljer
verdsatt til virkelig verdi
545 398 787 228 787 228
Beløp i tusen kroner Antall aksjer Eierandel i % Kostpris - eierandel i kr Markedsverdi Bokført verdi
Øvrige aksjer til virkelig verdi:
Sparebankmateriell AS 2 312 7,3 % 225 3 327 3 327
S.W.I.F.T 14 79 1 281 1 281
BN Bank 1 410 221 9,9 % 88 801 650 126 650 126
VN Norge AS 28 778 208 40 000 30 798 30 798
Diverse mindre aksjer 0 25 25
Sum øvrige aksjer til virkelig verdi 129 105 685 557 685 557
Årsregnskap ▶ Noter350
Note 29 Aksjer
Fondsobligasjoner klassifisert som egenkapitalposisjoner/aksjer til virkelig verdi:
Beløp i tusen kroner Antall aksjer Eierandel i % Kostpris - eierandel i kr Markedsverdi Bokført verdi
Fondsobligasjon i SpareBank 1 Gruppen 48 750 48 848 48 848
Sum fondsobligasjoner klassifisert som
aksjer
48 750 48 848 48 848
Sum aksjer morbank 723 253 1 521 633 1 521 633
Aksjeposter eid av SpareBank 1 Nord-Norge Portefølje AS per 31.12.24
Beløp i tusen kroner Antall aksjer Eierandel i % Kostpris Markedsverdi Bokført verdi
Aksjer verdsatt til virkelig verdi:
Lytix Biopharma 151 820 5 914 893 893
NorInnova Technology Transfer AS 613 3,7 % 2 900 2 756 2 756
Viking Venture III LP 37 025 0,9 % 1 822 1 822 1 822
Sum aksjer SpareBank 1 Nord-Norge Portefølje
AS
10 636 5 471 5 471
Aksjer eid av SpareBank 1 Regnskapshuset Nord-
Norge AS
66 66 66
Sum aksjer og andeler konsern 733 955 1 527 170 1 527 170
Årsregnskap ▶ Noter 351
Note 30 Eierinteresser i konsernselskap, tilknyttede
selskap og felleskontrollerte virksomheter
IFRS 11 regulerer felleskontrollerte ordninger/virksomhet
– «Joint Arrangements» (FKV). Iht. IFRS er det to hoved-
kategorier av FKV, felleskontrollerte enheter («joint
venture») og felleskontrollert drift/aktiviteter («joint
operations»). SpareBank 1 Nord-Norge har vurdert sine
felleskontrollerte ordninger og kommet til at de er
felleskontrollerte virksomheter.
Felleskontrollerte-/tilknyttede selskap føres i konsern-
regnskapet etter egenkapitalmetoden. Investeringen
innregnes første gang til anskaffelseskost, og justeres
deretter for endring i bankens andel av nettoeiende-
lene til det tilknyttede selskapet. Banken resultatfører
sin andel av resultatet i det felleskontrollerte-/tilkny-
ttede selskapet i konsernregnskapet, mens i mor-
bankens regnskap blir eierposten bokført etter kost-
metoden, tilsvarende som for datterselskap .
Eierinteresser i konsernselskap Morbank
Beløp i mill kroner 31/12/25 31/12/24
Eierinteresser i kredittinstitusjoner 1 422 1 195
Eierinteresser i andre konsernselskaper 557 557
Sum eierinteresser i konsernselskaper 1 979 1 752
Herav fondsobligasjoner i kredittinstitusjoner 155 115
Aksjer og andeler i datterselskap 31.12.25 som er inkludert i konsernregnskapet, og som bokføres til
kostpris i morselskapet:
Beløp i tusen kroner
Organisasjons
nummer
Selskapets
aksjekapital Antall aksjer Kostpris
Eierandel og
stemmeber.
kapital
Balanseført
verdi
Selskap
SpareBank 1 Finans Nord-
Norge AS, Tromsø
930 050 237 1 431 000 243 270 1 266 500 85 % 1 266 500
SpareBank 1 Nord-Norge
Portefølje AS, Tromsø
935 491 533 1 100 1 000 43 000 100 % 43 000
EiendomsMegler 1 Nord-
Norge AS, Tromsø
931 262 041 21 100 17 935 23 800 85 % 25 212
Fredrik Langes gate 20 AS,
Tromsø
962 315 666 920 242 370 392 100 % 370 392
SpareBank 1 Regnskapshuset
Nord-Norge AS, Tromsø
851 987 142 10 275 1 275 117 818 85 % 117 818
Sum aksjeinvestering i
konsernselskaper i morbank
1 821 510 1 822 922
Fondsobligasjon i SpareBank 1
Finans Nord-Norge AS
155 000 155 749
Sum investering i konsern-
selskaper i morbank
1 976 510 1 978 671
Årsregnskap ▶ Noter352
Aksjer og andeler 31.12.25 inkludert i konsernregnskapet, og som eies av datterselskaper
Beløp i tusen kroner
Organisasjons
nummer
Selskapets
aksjekapital
Antall aksjer
Kostpris
Eierandel og
stemmeber.
kapital
Balanseført
verdi
Finansmodell AS, Tromsø. Eid
av SNN Portefølje AS
831 705 612 200 200 000 1 443 75 % 1 443
Sum investering i konsern-
selskaper i datterselskap
1 443 1 443
Ingen av datterselskapene er børsnoterte
Eierinteresser i felleskontrollerte virksomheter og tilknyttede selskap
Beløp i mill kroner 31/12/25 31/12/24
Eierinteresser i kredittinstitusjoner
2 859
2 287
Eierinteresser i andre selskaper
2 383
2 397
Sum eierinteresser i felleskontrollert virksomhet og tilknyttede selskap 5 242 4 684
Aksjer og andeler i felleskontrollerte virksomheter og tilknyttede selskap 31.12.25, som bokføres til
kostpris i bankregnskapet:
Selskap Org.nummer Klassifisering
Eierandel og andel
stemmeberett.kap. Forretningskontor
SpareBank 1 Gruppen AS 975 966 372 Felleskontrollert
virksomhet
19,50 % Oslo
SpareBank 1 Utvikling DA 986 401 598 Felleskontrollert
virksomhet
18,00 % Oslo
SpareBank 1 Betaling AS 919 116 749 Tilknyttet selskap 16,79 % Oslo
SpareBank 1 Boligkreditt AS 988 738 387 Tilknyttet selskap 17,00 % Stavanger
SpareBank 1 Næringskreditt AS 894 111 232 Tilknyttet selskap 0,50 % Stavanger
Kredittbanken ASA 975 966 453 Tilknyttet selskap 13,18 % Trondheim
SpareBank 1 Bank og Regnskap AS 917 143 501 Tilknyttet selskap 25,00 % Trondheim
SpareBank 1 Mobilitet Holding AS 927 249 960 Tilknyttet selskap 30,66 % Hamar
SpareBank 1 Gjeldsinformasjon AS 924 911 719 Tilknyttet selskap 13,83 % Oslo
SpareBank 1 Forvaltning AS 925 239 690 Tilknyttet selskap 12,48 % Oslo
SB1 Markets AS 992 999 101 Tilknyttet selskap 14,45 % Oslo
Årsregnskap ▶ Noter 353
Note 30 Eierinteresser i konsernselskap, tilknyttede selskap og
felleskontrollerte virksomheter
Konsern 2025: Eierinteresser i felleskontrollerte virksomheter og tilknyttede selskap
Beløp i mill kroner Total
SpareBank 1
Gruppen AS
19,5%
SpareBank 1
Utvikling DA
18,00 %
Kredittbanken
ASA 13,18 %
SpareBank 1
Boligkreditt
AS 17,00 %
SpareBank 1
Nærings-
kreditt AS
0,50 %
SpareBank
1 Betaling
16,79 % Øvrige
Per 01.01. 5 981 2 401 145 414 2 195 9 212 605
Tilgang/avgang 558 0 0 20 574 − 2 0 − 34
Resultatandel IFRS 720 446 116 6 74 0 −5 83
Resultatandel ført som
administrasjonskostnader
− 113 0 − 113 0 0 0 - -
Andel utvidet resultat 72 12 0 − 1 61 0 0 0
Posteringer rett mot
egenkapitalen
− 9 − 3 0 0 1 1 2 −10
Utbetalt utbytte − 177 0 0 0 − 89 − 1 0 − 87
Per 31.12.25 7 032 2 856 148 439 2 816 7 209 557
I kolonnen «Øvrige» inngår SpareBank 1 Bank og Regnskap AS, SpareBank 1 Gjeldsinformasjon AS, SpareBank 1
Mobilitet Holding AS, SpareBank 1 Forvaltning AS og SB1 Markets AS.
Konsern 2024
Beløp i mill kroner Total
SpareBank 1
Gruppen AS
19,5%
SpareBank 1
Utvikling DA
18,00 %
Kredittbanken
ASA 13,18 %
SpareBank 1
Boligkreditt
AS 16,30 %
SpareBank 1
Nærings-
kreditt AS
0,58 %
SpareBank
1 Betaling
17,94 % Øvrige
Per 01.01. 4 858 1 736 143 318 1 843 20 224 574
Tilgang/avgang 532 0 106 438 − 10 − 2
Resultatandel IFRS 930 677 106 − 9 88 1 −18 85
Resultatandel ført som
administrasjonskostnader
− 104 − 104
Andel utvidet resultat − 97 11 − 1 − 109 2
Posteringer rett mot
egenkapitalen
− 15 − 23 8
Utbetalt utbytte − 123 0 − 65 − 2 4 − 60
Per 31.12.24 5 981 2 401 145 414 2 195 9 212 605
Årsregnskap ▶ Noter354
Note 30 Eierinteresser i konsernselskap, tilknyttede selskap og
felleskontrollerte virksomheter
Konsernets eierandeler i tilknyttede selskap og felleskontrollerte virksomheter
Tabellene nedenfor inneholder selskaps- eller konsernregnskapstall hundre prosent andel.
Navn Eiendeler Gjeld Inntekter Kostnader Resultat
2025
SpareBank 1 Gruppen AS (konsern) 187 173 162 443 9 168 3 666 5 502
SpareBank 1 Betaling AS 1 296 0 19 2 17
SpareBank 1 Utvikling DA 1 234 378 2 295 2 284 11
SpareBank 1 Boligkreditt AS 369 617 351 951 763 63 700
SpareBank 1 Næringskreditt AS 10 215 8 116 86 − 3 89
Kredittbanken ASA 23 622 20 377 977 918 59
SpareBank 1 Bank og Regnskap AS 200 15 26 1 25
SpareBank 1 Mobilitet Holding AS 0 0 0 0 0
SpareBank 1 Gjeldsinformasjon AS 10 1 0 0 0
SpareBank 1 Forvaltning AS 2 129 1 054 1 815 1 460 355
SB1 Markets AS 3 903 1 863 1 160 929 231
2024
SpareBank 1 Gruppen AS (konsern) 166 931 144 915 5 769 3 507 2 262
SpareBank 1 Betaling AS 1 264 0 0 102 − 102
SpareBank 1 Utvikling DA 1 185 351 2 192 2 182 10
SpareBank 1 Boligkreditt AS 357 385 342 603 846 232 614
SpareBank 1 Næringskreditt AS 10 515 8 387 133 35 98
Kredittbanken ASA 12 177 9 598 594 648 − 54
SpareBank 1 Bank og Regnskap AS 169 0 46 1 45
SpareBank 1 Mobilitet Holding AS 2 0 0 0 0
SpareBank 1 Gjeldsinformasjon AS 10 1 0 0 0
SpareBank 1 Forvaltning AS 1 693 430 1 033 786 247
SpareBank 1 Markets AS 3 002 1 111 1 168 944 224
Årsregnskap ▶ Noter 355
Note 31 Eiendom, anlegg og utstyr
Morbank 2025
Beløp i mill kroner
Konsern 2025
Bygning og
annen fast
eiendom
Maskiner,
inventar og
transport-
midler Totalt Totalt
Bygning og
annen fast
eiendom
Maskiner,
inventar og
transport-
midler
26 194 221 Anskaffelseskost eller regulert verdi per 01.01. 1) 621
343 279
0 30 30 Tilgang 71
38 33
0 −18 −18 Avgang − 30
− 12 − 18
26 206 233 Anskaffelseskost eller regulert verdi per 31.12. 663 369 294
−15 −114 −128 Akkumulert avskrivning og nedskrivning per 01.01. −215
− 52 − 163
−2 −20 −22 Årets avskrivning −33
− 10 − 24
0 0 0 Årets nedskrivning 0
0 0
0 1 1 Tilbakeførte akkumulerte avskrivninger, solgte eien-
deler
1
0 1
−17 −132 −149 Akkumulert avskrivning og nedskrivning per 31.12. − 247 − 61 − 186
529 Bruksrett leieavtaler 2) 398
10 74 613 Balanseført verdi eiendom, anlegg og utstyr per
31.12.
814
308 108
Morbank 2024 Konsern 2024
27 197 224 Anskaffelseskost eller regulert verdi per 01.01. 1) 618
342 276
0 27 27 Tilgang 34 1 33
0 −30 −30 Avgang − 30 0 −30
26 194 220 Anskaffelseskost eller regulert verdi per 31.12. 622
343 279
−12 −126 −138 Akkumulert avskrivning og nedskrivning per 01.01. − 210
−42 −168
−2 −17 −20 Årets avskrivning − 34
−9 −25
0 0 0 Årets nedskrivning 0 0 0
0 29 29 Tilbakeførte akkumulerte avskrivninger, solgte eiendeler 29 0 29
−15 −114 −128 Akkumulert avskrivning og nedskrivning per 31.12. −215
−52 −164
296 Bruksrett leieavtaler 2) 369
12 80 388 Balanseført verdi eiendom, anlegg og utstyr per
31.12.
775
291 115
1-5 % 10-33 % Økonomisk levetid etter følgende satser
1-5 % 10-33 %
0% Boliger, tomter, kunst
0%
Årsregnskap ▶ Noter356
1) IB er justert på konsern på grunn av en systemkorrigering
2) Se note 32 vedrørende leieavtaler
Sikkerhetsstillelse
Banken har ikke pantsatt eller akseptert andre
rådighetsbegrensninger for sine anleggsmidler.
Bruttoverdi av fullt ut avskrevne eiendeler,
fortsatt i bruk
Bruttoverdi av fullt ut avskrevne eiendeler, fortsatt i
bruk, utgjør 87 mill. kroner per 31.12.25 (67 mill. kroner
per 31.12.24).
Forpliktelser
Konsernet har ingen forpliktelser knyttet til anskaffelse
av anleggsmidler per 31.12.25. Se note 37 for mer
informasjon.
Investeringseiendommer konsern
Banken har ingen eiendeler som er definert som
investeringseiendommer per 31.12.25 .
Årsregnskap ▶ Noter 357
Note 32 Leieavtaler
Konsernet behandler leieavtaler ihht. IFRS 16. På startdatoen for en leieavtale innregner konsernet en forpliktelse til
å betale leie og en eiendel som representerer retten til å bruke den underliggende eiendelen i leieperioden (bruks-
rett). Konsernet fastsetter leieforpliktelsene og bruksrettene til nåverdien av gjenværende leiebetalinger, diskontert
ved hjelp av konsernets marginale lånerente.
Rentekostnader på leieforpliktelsen kostnadsføres løpende og bruksretter avskrives lineært over leieperioden.
Konsernets leide eiendeler inkluderer i all hovedsak kontorer og naturlig tilknyttede lokaliteter. Flere av avtalene
inneholder en rettighet til forlengelse som kan utøves i løpet av avtalens periode. Konsernet vurderer løpende og
ved inngåelse av en avtale om rettigheten til forlengelse med rimelig sikkerhet vil utøves.
Leieforpliktelsen måles etterfølgende ved å øke den balanseførte verdien for å gjenspeile renten på leieforpliktels-
en, redusere den balanseførte verdien for å gjenspeile utførte leiebetalinger og måle den balanseførte verdien på
nytt for å gjenspeile eventuelle revurderinger eller endringer av leieavtalen, eller for å reflektere justeringer i leiebe-
talinger som følger av justeringer i indekser eller rater. Leieavtalene har forskjellig løpetid og opsjonsstruktur.
Selskapene i konsernet er som hovedregel samlokalisert i finanssentre. Tidligere har morbank behandlet videre-
fakturering av husleie finansielt, og splittet forpliktelsen mellom selskapene i leieforholdet. Som følge av en gjen-
nomgang av leiekontraktene i konsernet i løpet av 2Q25 er viderefakturering iht. IFRS 16 endret, og føres nå oper-
asjonelt. Følgelig fremkommer det fra og med 2Q25 en justering i morbankens forpliktelse og tilhørende bruksrett,
som reflekterer at hele forpliktelsen og bruksretten er tatt inn i morbank. Effekten nulles ut i konsernet, og det er
dermed ingen effekt på konsernnivå.
Konsernet har inngått en ny leieavtale på Leknes fra 01.04.2026 til 31.03.2036, med mulighet for forlengelse på 5+5 år.
Leieavtalen vil beregnes på ordinær måte fra starttidspunkt.
Årsregnskap ▶ Noter358
Note 32 Leieavtaler
Morbank
Beløp i mill kroner
Konsern
31/12/24 31/12/25 31/12/25 31/12/24
Bruksrett
303 296 Balanseført verdi 01.01. 369 374
12 60 Tilgang 60 59
−3 −3 -Avgang −3 −3
19 226 Andre endringer 13 −22
331 579 Balanseført verdi ved periodens slutt 439 408
−35 −50 Avskrivninger i perioden −41 −39
296 529 Balanseført verdi bruksrett ved periodens slutt 398 369
Leieforpliktelse
312 308 Balanseført verdi 01.01. 384 388
12 55 Nye avtaler i perioden 55 59
−40 −58 Leiebetalinger i perioden - avdrag −53 −46
7 12 Renter 12 10
17 225 Andre endringer 9 −27
308 542 Totale leieforpliktelser ved periodens slutt 407 384
Resultatregnskap
35 49 Avskrivninger 41 39
7 12 Renter 12 10
42 61 Sum 53 49
Forfallsanalyse, udiskontert kontantstrøm
39 64 Inntil 1 år (årets) 50 45
33 64 1-2 år 48 44
32 60 2-3 år 45 43
31 57 3-4 år 40 40
30 56 4-5 år 39 35
186 333 Mer enn 5 år 268 246
351 634 Totalt 490 453
Årsregnskap ▶ Noter 359
Note 33 Immatrielle eiendeler
Immaterielle eiendeler består i hovedsak av goodwill. Immaterielle eiendeler innregnes når kravene til balanse-
føring er til stede. Goodwill oppstår som differanse mellom virkelig verdi av vederlaget ved kjøp av en virksomhet
og virkelig verdi av identifiserbare eiendeler og forpliktelser. Goodwill avskrives ikke, men den er gjenstand for en
årlig nedskrivningstest med sikte på å avdekke et eventuelt verdifall, i samsvar med IAS 36. Nedskrivninger foretas
når balanseført verdi av goodwill overstiger gjenvinnbart beløp. Nedskrivninger føres over resultatregnskapet og
reverseres ikke.
Gjenvinnbart beløp fra kontantstrømgenererende enheter er fastsatt ved beregning av neddiskonterte fremtidi-
ge kontantstrømmer. Kontantstrømmene er basert på historisk inntjening og forventninger om fremtidige forhold.
Avkastningskravene er skjønnsmessig fastsatt på bakgrunn av tilgjengelig informasjon på balansedagen.
Det er utarbeidet en prognose for kontantstrømmene over 3 år med forventet vekst, med en terminalverdi med 4 %
vekst deretter. Kontantstrømmene er neddiskontert med et avkastningskrav (før skatt rente) på 8,9 %. Beregninger
viser at verdien av neddiskonterte fremtidige kontantstrømmer overstiger balanseført goodwill .
Morbank 2025 Konsern
Soft-
ware
Andre
immaterelle
eiendeler Goodwill Totalt Beløp i mill kroner Totalt Goodwill
Andre
immaterielle
eiendeler
Soft-
ware
43 43 Anskaffelseskost eller regulert verdi per 01.01 334 186 7 141
17 17 Tilgang 32 32
−7 −7 Avgang − 11 −11
53 53 Anskaffelseskost eller regulert verdi per
31.12
355 186 7 162
−33 − 33 Akkumulert avskrivning og nedskrivning per
01.01
− 105 −105
−5 − 5 Årets avskrivning − 14 −14
Årets nedskrivning
1 1 Tilbakeførte akkumulerte avskrivninger 6 6
−37 −37 Akkumulert avskrivning og nedskrivning
per 31.12
− 114 −114
16 16 Balanseført verdi 31.12 241 186 7 48
Goodwill gjelder i all hovedsak oppkjøp/fusjon av regnskapskontorer i SpareBank 1 Regnskapshuset Nord-Norge AS.
Software består hovedsakelig av utviklingskostnader av datasystemer, og er i 2025 reklassifisert fra driftsmidler.
Årsregnskap ▶ Noter360
Morbank 2024 Konsern
Soft-
ware
Andre
immaterelle
eiendeler Goodwill Totalt Beløp i mill kroner Totalt Goodwill
Andre
immaterielle
eiendeler
Soft-
ware
126 126 Anskaffelseskost eller regulert verdi per 01.01 400 186 7 207
- Tilgang 16 16
−83 −83 Avgang − 83 −83
43 43 Anskaffelseskost eller regulert verdi per
31.12
334 186 7 141
−112 −112 Akkumulert avskrivning og nedskrivning per
01.01
− 177 −177
−4 −4 Årets avskrivning − 11 −11
Årets nedskrivning
83 83 Tilbakeførte akkumulerte avskrivninger 83 83
−33 −33 Akkumulert avskrivning og nedskrivning
per 31.12
− 105 −105
10 10 Balanseført verdi 31.12 229 186 7 36
Årsregnskap ▶ Noter 361
Note 34 Andre eiendeler
Morbank
Beløp i mill kroner
Konsern
31/12/24 31/12/25 31/12/25 31/12/24
75 75 Kapitalinnskudd i Sparebanken Nord-Norges Pensjonskasse 75 75
255 255 Fordring til virkelig verdi på Sparebanken Nord-Norges
Pensjonskasse
267 267
26 16 Øvrige debitorer 26 35
130 166 Andre forskuddsbetalte ikke påløpte kostnader 281 274
3 3 Interne konti 3 3
19 20 Opptjente ikke mottatte inntekter 130 89
Utsatt skattefordel 0 0
25 11 Andre eiendeler 11 25
533 546 Sum andre eiendeler 793 768
Note 35 Innskudd fra kunder
Banken klassifiserer innskudd fra kunder til amortisert kost. Se for øvrig note 19 vedrørende
rentekostnader på innskudd.
Morbank
Innskudd fra kredittinstitus-
joner
Konsern
31/12/24 31/12/25 31/12/25 31.12.24
Andel Innskudd Andel Innskudd Beløp i mill kroner Andel Innskudd Andel Innskudd
40% 308 14 % 132 Innskudd uten avtalt løpetid eller
oppsigelsestid
14 % 132 40 % 308
60% 455 86 % 780 Innskudd med avtalt løpetid eller
oppsigelsestid
86 % 779 60 % 453
100% 763 100 % 912 Sum innskudd fra kredittinstitusjoner 100 % 911 100 % 761
2,26% 2,65% Gjennomsnittlig rente 1) 2,65% 2,26%
Innskudd fra kunder
90% 79 198 91 % 86 399 Innskudd uten avtalt løpetid eller
oppsigelsestid
91 % 86 363 90 % 79 096
10% 8 529 9 % 8 073 Innskudd med avtalt løpetid eller
oppsigelsestid
9 % 8 032 10 % 8 522
100% 87 727 100 % 94 472 Sum innskudd fra kunder 100 % 94 395 100 % 87 618
2,95 % 2,89 % Gjennomsnittlig rente 1) 2,89 % 2,95 %
88 490 95 384 Sum innskudd 95 306 88 379
Årsregnskap ▶ Noter 362
Note 35 Innskudd fra kunder
Morbank
Innskudd fra kunder fordelt
på EUs standard NACE koder/
næringskoder
Konsern
31/12/24 31/12/24 31/12/25 31/12/25 31/12/25 31/12/25 31/12/24 31/12/24
Andel Innskudd Andel Innskudd Beløp i mill kroner Andel Innskudd Andel Innskudd
6 % 5 343 6 % 6 011 Jordbruk, skogbruk og fiske 6 % 6 011 6 % 5 343
0 % 67 0 % 69 Bergverksdrift og utvinning 0 % 69 0 % 67
1 % 1 139 2 % 1 483 Industri 2 % 1 483 1 % 1 139
1 % 500 0 % 377 Elektrisitets-, gass-, damp- og varmtvanns-
forsynin
0 % 377 1 % 500
0 % 305 0 % 323 Vannforsyning, avløps- og renovasjonsvirk-
somhet
0 % 323 0 % 305
3 % 2 239 2 % 2 255 Bygge- og anleggsvirksomhet 2 % 2 255 3 % 2 239
3 % 2 254 2 % 2 110 Varehandel, reparasjon av motorvogner 2 % 2 110 3 % 2 254
2 % 1 839 2 % 2 130 Transport og lagring 2 % 2 130 2 % 1 839
1 % 715 1 % 826 Overnattings- og serveringsvirksomhet 1 % 826 1 % 715
1 % 526 0 % 173 Utgivelse, kringkasting, innholdsproduksjon,
konsulentvirksomhet, datainfrastruktur
0 % 173 1 % 526
0 % 348 Telekommunikasjon, dataprogrammering,
konsulentvirksomhet, datainfrastruktur og
andre tjenester tilknyttet informasjonste-
knologi
0 % 348
7 % 6 378 7 % 6 338 Finansierings- og forsikringsvirksomhet 7 % 6 338 7 % 6 378
4 % 3 589 4 % 3 914 Eiendomsvirksomhet 4 % 3 914 4 % 3 589
2 % 1 718 2 % 1 796 Faglig, vitenskapelig og teknisk tjenesteyting 2 % 1 796 2 % 1 718
2 % 1 767 1 % 904 Forretningsmessig tjenesteyting 1 % 904 2 % 1 767
9 % 8 013 10 % 9 851 Offentlig administrasjon og forsvar, og
trygdeordninger underlagt offentlig forvalt-
ning
10 % 9 851 9 % 8 013
0 % 380 1 % 864 Undervisning 1 % 864 0 % 380
1 % 1 275 1 % 958 Helse- og sosialtjenester 1 % 958 1 % 1 275
2 % 1 488 2 % 1 650 Kulturell virksomhet, underholdning og fritid-
saktiviteter
2 % 1 650 2 % 1 488
2 % 2 142 2 % 2 285 Annen tjenesteyting 2 % 2 208 2 % 2 033
0 % 27 0 % 91 Lønnet arbeid i private husholdninger 0 % 91 0 % 27
0 % 3 0 % 2 Internasjonale organisasjoner og organer 0 % 2 0 % 3
48 % 41 707 47 % 44 758 Sum innskudd bedriftsmarked 47 % 44 681 47 % 41 598
52 % 46 020 53 % 49 714 Innskudd personmarked 53 % 49 714 53 % 46 020
100 % 87 727 100 % 94 472 Sum innskudd fra kunder fordelt på
næringer
100 % 94 395 100 % 87 618
Innskudd fordelt på geografiske områder
60 % 52 841 59 % 56 149 Troms og Finnmark, inkl Svalbard 59 % 56 072 60 % 52 732
33 % 28 538 32 % 30 519 Nordland 32 % 30 519 33 % 28 538
6 % 5 225 7 % 6 586 Øvrige Norge 7 % 6 586 6 % 5 225
1 % 1 123 1 % 1 218 Utlandet 1 % 1 218 1 % 1 123
100 % 87 727
100 % 94 472 Sum innskudd fordelt på geografiske
områder
100 % 94 395 100 % 87 618
Årsregnskap ▶ Noter 363
Note 36 Gjeld stiftet ved utstedelse av verdipapirer
SpareBank 1 Nord-Norges gjeld er stiftet ved verdipapirer med flytende og fast rente. Innlån til flytende rente
verdsettes til amortisert kost. På innlån med fast rente benyttes også amortisert kost, men med virkelig verdi
sikring. Innlån med fast rente er sikret med renteswap-avtaler for å sikre markeds-/renterisiko. Lånet reguleres i
verdi i samsvar med virkelig verdi på rentesikringen. Virkelig verdi på rentesikringen hensyntar ikke kredittrisiko.
Morbank
Beløp i mill kroner
Konsern
31/12/24 31/12/25 31/12/25 31/12/24
8 112 7 419 Obligasjonsgjeld med fast rente 7 419 8 112
5 644 6 357 Obligasjonsgjeld med flytende rente 6 357 5 644
13 756 13 776 Sum gjeld stiftet ved utstedelse av verdipapirer 13 776 13 756
3,92 % 3,53 % Gjennomsnittlig rente obligasjonsgjeld 1) 3,53 % 3,92 %
Obligasjonsgjeld fordelt på forfallstidspunkt
4 458 2025 4 458
2 469 2 468 2026 2 468 2 469
1 467 1 486 2027 1 486 1 467
5 260 2 353 2028 2 353 5 260
102 1 666 2029 1 666 102
5 701 2030 og senere 5 701
102 Verdiendring obligasjoner til fast rente 102
Egenbeholdning
13 756 13 776 Obligasjonsgjeld og andre langsiktige låneopptak 13 776 13 756
Gjeld fordelt på vesentlige valutaer
7 568 8 752 NOK 8 752 7 568
1 616 1 935 CHF 1 935 1 616
1 097 SEK 1 097
4 572 1 992 EUR 1 992 4 572
13 756 13 776 Sum gjeld fordelt på vesentlige valutaer 13 776 13 756
1) Gjennomsnittlig rente er beregnet på grunnlag av faktisk rentekostnad i året inkludert eventuelle rente- og valutaswapper i prosent av
gjennomsnittlig verdipapirbeholdning.
Årsregnskap ▶ Noter364
Endring av gjeld stiftet ved utstedelse av verdipapirer
Morbank og Konsern Balanse Emmitert Forfalt/innløst Valutakursendring
Øvringe en-
dringer 2) Balanse
Beløp i mill kr 31/12/24 2025 2025 2025 2025 31/12/25
Sertifikater og andre kortsiktige
låneopptak
Senior obligasjonsgjeld 13 756 4 111 −4 131 19 21 13 776
Sum 13 756 4 111 −4 131 19 21 13 776
2) Øvrige endringer består av endring påløpte renter og virkelig verdi sikringsbokføring
Årsregnskap ▶ Noter 365
Note 37 Andre forpliktelser
Morbank
Beløp i mill kroner
Konsern
31/12/24 31/12/25 31/12/25 31/12/24
2 955 2 840 Annen gjeld 2 819 2 904
182 193 Påløpte kostnader 294 553
34 48 Tapsavsetninger utenom balanseposter 48 34
3 171 3 081 Sum andre forpliktelser 3 161 3 491
Spesifikasjon av annen gjeld:
313 555 Balanseført forpliktelse leieavtaler etter IFRS 16 (se note 32) 416 388
641 752 Påløpt skatt siste år 783 703
14 23 Skattetrekk 42 24
599 697 Leverandørgjeld 701 640
1 060 695 Vedtatte utbetalinger til samfunnsutbytte 695 1 060
328 118 Øvrig gjeld 182 89
2 955 2 840 Sum annen gjeld 2 819 2 904
Påløpte kostnader/mottatte ikke opptjente inntekter:
99 104 Påløpte kostnader/mottatte ikke opptjente inntekter 104 99
83 89 Påløpte personalkostnader 89 83
Ikke opptjent inntekt knyttet til leasingsavtaler 1) 101 371
182 193 Sum påløpte kostnader/mottatte ikke opptjente
inntekter
294 553
Avsetning påløpte kostnader/forpliktelser:
34 48 Tapsavsetninger utenom balanseposter 2) 48 34
34 48 Sum avsetning påløpte kostnader/forpliktelser 48 34
1) Innbetalt forskuddsleie på leasingkontrakter er oppført på gjeldssiden i balansen og inntektsføres over kontraktens løpetid i takt med
avskrivningene.
2) Nedskrivning ubenyttet ramme utlån og garantier er klassifisert som gjeld iht. IFRS 9. Se for øvrig note 13.
Pågående rettstvister
Banken er per 31.12.25 ikke involvert i noen rettstvister av vesentlig betydning for bankens drift .
Årsregnskap ▶ Noter366
Note 38 Ansvarlig lånekapital og etterstilt gjeld
Ansvarlig lånekapital
Ansvarlige lån har prioritet etter all annen gjeld, klassifiseres som ansvarlig lånekapital i balansen og verdsettes til
amortisert kost.
Forfallsstruktur
Morbank
Beløp i mill kroner
Konsern
31/12/24 31/12/25 31/12/25 31/12/24
Ansvarlig lånekapital med forfallsstruktur
500 500 2032 3m NIBOR + 0,90 % (Call opsjon 2027) 500 500
400 400 2033 3m NIBOR + 1,80 % (Call opsjon 2028) 400 400
400 400 2033 3m NIBOR + 2,20 % (Call opsjon 2028) 400 400
400 400 2034 3m NIBOR + 2,10 % (Call opsjon 2029) 400 400
250 250 2034 3m NIBOR + 1,87 % (Call option 2029) 250 250
200 2036 3m NIBOR + 1,25 % (Call option 2030) 200
14 14 Påløpte renter 14 14
1 964 2 164 Sum tidsbegrenset ansvarlig lånekapital 2 164 1 964
6,52 % 6,23 % Gjennomsnittlig rente ansvarlig lånekapital 6,23 % 6,52 %
Etterstilt gjeld
Etterstilt gjeld er en ny gjeldsklasse brukt for å dekke
krav til MREL (Minimum Required Eligible Liabilities).
Finanstilsynet vurderer det enkelte foretak i forbindelse
med årlig arbeid med krisetiltaksplaner for banken.
Krisetiltaksplanen angir hvilke krisetiltak som kan settes i
verk når vilkårene for krisehåndtering er oppfylt.
Et sentralt element i det nye krisehåndteringsregel-
verket er at kapitalinstrumenter og gjeld kan nedskrives
og/eller konverteres til egenkapital (bail-in).
Finansforetaksloven krever at banker til enhver tid skal
oppfylle MREL, slik at foretakene har tilstrekkelig
ansvarlig kapital og konvertibel gjeld for å kunne krise-
håndteres uten bruk av offentlige midler.
Morbank
Beløp i mill kroner
Konsern
31/12/24 31/12/25 31/12/25 31/12/24
7 402 7 845 Etterstilt gjeld 7 845 7 402
68 61 Påløpte renter 61 68
7 471 7 906 Sum etterstilt gjeld 7 906 7 471
3,99 % 3,83 % Gjennomsnittlig rente etterstilt gjeld 3,83 % 3,99 %
9 435 10 070 Sum ansvarlig lånekapital og etterstilt gjeld 10 070 9 435
Endring av ansvarlig lånekapital og etterstilt gjeld
Morbank og Konsern Balanse Emmitert Forfalt/innløst Valutakursendring Øvrige endringer 1) Balanse
Beløp i mill kr 31/12/24 2025 2025 2025 2025 31/12/25
Ansvarlig lånekapital 1 964 200 2 164
Etterstilt gjeld 7 471 2 268 −1 889 37 19 7 906
Sum 9 435 2 468 −1 889 37 19 10 070
1) Øvrige endringer består av påløpte renter vedr. ansvarlig lånekapital og påløpte renter og verdiendring (sikringsbokføring) vedr. etterstilt gjeld.
Årsregnskap ▶ Noter 367
Note 39 Oppkjøp av virksomheter/fusjon
Ingen vesentlige oppkjøp eller fusjoner er foretatt i konsernet løpet av regnskapsåret.
Note 40 Nærstående parter
Morselskap Datterselskaper Felleskontrollerte virksomheter/ Tilknyttede selskap
SpareBank 1 Nord-Norge SpareBank 1 Finans Nord-Norge AS SpareBank 1 Gruppen AS
EiendomsMegler 1 Nord-Norge AS SpareBank 1 Boligkreditt AS
SpareBank 1 Nord-Norge Portefølje AS SpareBank 1 Utvikling DA
SpareBank 1 Regnskapshuset Nord-
Norge AS
SpareBank 1 Næringskreditt AS
Fredrik Langes gate 20 AS SpareBank 1 Betaling AS
Rødbanken Holding AS 1) Kredittbanken ASA
Finansmodell AS SpareBank 1 Bank og Regnskap AS
SpareBank 1 Gjeldsinformasjon AS
SpareBank 1 Mobilitet Holding AS
SpareBank 1 Forvaltning AS
SB1 Markets AS
Eierandeler er spesifisert i note 30.
1) Ideelle virksomheter konsolideres ikke
Transaksjoner mellom morbank og datterselskaper
Beløp i mill kroner 2025 2024
Resultatposter morselskap:
Mottatte renter og lignende inntekter fra utlån og fordringer 462 431
Innskuddsrenter til datterselskaper 25 26
Aksjeutbytte og gevinster ved salg 196 157
Opptjent provisjon formidling salgspantlån 13 10
Andre gebyrer og provisjonskostnader 0 0
Refunderte driftskostnader - intern prising (adm tjenester, IT, mm) 8 8
Refundert husleiekostnad 5 19
Balanseposter morselskap:
Utlån 8 922 7 700
Ansvarlige lån 206 166
Fondsobligasjon 155 115
Innskudd 78
109
Annen gjeld 7
0
Salgspantlån og leasing formidlet til datterselskap 7 278
6 175
Årsregnskap ▶ Noter368
Transaksjoner mellom morbank og tilknyttede selskaper og felleskontrollert virksomhet
Beløp i mill kroner 2025 2024
Resultatposter morselskap:
Mottatte renter og lignende inntekter av utlån og fordringer 132 167
Innskuddsrenter 17 0
Aksjeutbytte og gevinster ved salg 179 113
Balanseposter morselskap:
Utlån 1 471 1 686
Innskudd 1 098 298
Obligasjoner 122 122
Garantier 4 4
Som deltaker i SpareBank 1-alliansen gjennomføres forskjellige transaksjoner mellom morbank og de
felleskontrollerte virksomheter. Disse transaksjonene inngår som en del av ordinær virksomhet og gjennomføres
til ordinære markedspriser.
De vesentligste transaksjonene er som følger:
Beløp i mill kroner 2025 2024
Kjøp av drifts- og vedlikeholdstjenester av IT- systemer, samt utviklings-
tjenester fra SpareBank 1 Utvikling DA
199 189
Provisjon fra salg av forsikringsprodukter og spareprodukter med
forsikringselement for SpareBank 1 Gruppen AS
285 241
Utlån solgt til Sparebank 1 Boligkreditt AS (per 31.12) 52 722 47 840
Opptjent provisjon fra SpareBank 1 Boligkreditt AS 233 178
Fordring (provisjon) på SpareBank 1 Boligkreditt AS (per 31.12) 0 0
Utlån solgt til Sparebank 1 Næringskreditt AS (per 31.12) 73 77
Opptjent provisjon fra SpareBank 1 Næringskreditt AS 1 1
Årsregnskap ▶ Noter 369
Note 41 Eierandelskapital og eierstruktur
Etter vedtektene § 2-2 er eierandelskapitalen 1 807 164 288 kroner, fordelt på 100 398 016 egenkapitalbevis, hvert
pålydende 18 kroner. Den som er registrert eier av egenkapitalbevis i Verdipapirsentralen, innehar stemmerett.
Representantskapet kan vedta å utstede omsettelige og utbytteberettigede egenkapitalbevis i henhold til lov
10. juni 1988 nr. 40 om finansieringsvirksomhet og finansinstitusjoner (finansieringsvirksomhetsloven). Egenkapital-
bevisene skal være registrert i Verdipapirsentralen.
Per 31.12.25 var det 11 923 egenkapitalbeviseiere (11 074 per 31.12.24).
Utvikling i bankens eierandelskapital og antall egenkapitalbevis
År Emisjoner Endring i eierandelskapital Total eierandelskapital Antall egenkapitalbevis
2000 Ansattemisjon 10 453 101 659 701 800 6 597 018
2001 659 701 800 6 597 018
2002 659 701 800 6 597 018
2003 659 701 800 6 597 018
2004 659 701 800 6 597 018
2005 Fondsemisjon 131 940 500 791 642 200 7 916 422
2005 Splitt 791 642 200 15 832 844
2006 791 642 200 15 832 844
2007 Utbytteemisjon 49 055 400 840 697 600 16 813 952
2008 Utbytteemisjon 54 906 050 895 603 650 17 912 073
2009 895 603 650 17 912 073
2010 895 603 650 17 912 073
2011 Splitt og emisjoner 759 621 025 1 655 224 675 66 208 987
2012 1 655 224 675 66 208 987
2013 Fortrinnsrettemisjon
og ansatt emisjon
750 029 552 1 807 164 288 100 398 016
2014 1 807 164 288 100 398 016
2015 1 807 164 288 100 398 016
2016 1 807 164 288 100 398 016
2017 1 807 164 288 100 398 016
2018 1 807 164 288 100 398 016
2019 1 807 164 288 100 398 016
2020 1 807 164 288 100 398 016
2021 1 807 164 288 100 398 016
2022 1 807 164 288 100 398 016
2023 1 807 164 288 100 398 016
2024 1 807 164 288 100 398 016
2025 1 807 164 288 100 398 016
Årsregnskap ▶ Noter370
De 20 største egenkapitalbeviseierne
Egenkapitalbeviseiere
Antall egenkapitalbevis Andel Endring antall
31.12.25 31.12.2025 2025
Skandinaviska Enskilda Banken AB 5 922 450 5,90 % 665 718
Verdipapirfondet Eika Egenkapitalbevis 4 954 891 4,94 % 655 846
Geveran Trading Company Ltd 3 990 961 3,98 % 139 684
Kommunal Landspensjonskasse Gjensidige 3 741 869 3,73 % -5 660 500
Pareto Aksje Norge Verdipapirfond 3 685 744 3,67 % -1 109 898
State Street Bank and Trust Comp 2 635 080 2,62 % 1 072 648
MP Pensjon Pensjonskasse 2 484 322 2,47 % 75 000
Brown Brothers Harriman & Co. 2 321 315 2,31 % - 31 256
Spesialfondet Borea Utbytte 2 242 953 2,23 % 781 150
Forsvarets Personellservice 1 851 730 1,84 %
State Street Bank and Trust Comp 1 800 026 1,79 % 331 452
Sparebankstiftelsen SpareBank 1 Nord-Norge 1 411 606 1,41 %
Verdipapirfondet SpareBank 1 Utbytte 1 305 000 1,30 % 252 239
Caceis Bank 1 106 874 1,10 % 457 503
Brown Brothers Harriman & Co. 1 006 800 1,00 % - 134 100
Landkreditt Utbytte 811 129 0,81 % - 10 145
Verdipapirfondet Heimdal Utbytte 800 000 0,80 % 365 000
Brown Brothers Harriman & Co. 795 289 0,79 % 59 900
State Street Bank and Trust Comp 794 896 0,79 % - 156 154
Citibank NA 644 486 0,64 % 594 411
Sum 20 største eiere 44 307 421 44,13 % -1 651 502
Øvrige eiere 56 090 595 55,87 % 1 651 502
Utstedte egenkapitalbevis 100 398 016 100,00 %
Årsregnskap ▶ Noter 371
Note 41 Eierandelskapital og eierstruktur
Egenkapital og eierandelsbrøk
Resultat for regnskapsåret fordeles proporsjonalt mellom eiergrupperingene i henhold til deres relative
andel av bankens egenkapital.
Morbank Konsern
31/12/24 31/12/25 Beløp i mill kroner 31/12/25 31/12/24
1 807
1 807
Eierandelskapital
1 807
1 807
843
843
Overkursfond
843
843
4 001
4 478
Utjevningsfond
4 478
4 001
878
853
Avsatt, ikke vedtatt utbytte på EK bevis
853
878
− 42
− 47
EK bevis eiernes andel av annen egenkapital
861
637
7 487 7 934 EK bevis eiernes andel av egenkapital 8 842 8 166
46,36 %
46,36 %
EK bevis eiernes %-andel av egenkapital
46,36 %
46,36 %
7 693
8 245
Grunnfondskapital
8 245
7 693
1 016
987
Avsatt, ikke vedtatt samfunnsutbytte
987
1 016
− 47
− 54
Samfunnets andel av annen egenkapital
997
737
8 662 9 178 Samfunnets andel av egenkapital 10 229 9 446
53,64 %
53,64 %
Samfunnets %-andel av egenkapital
53,64 %
53,64 %
Ikke-kontrollerende eierinteresser
318
277
1 450
1 450
Fondsobligasjoner
1 450
1 450
17 599 18 562 Sum egenkapital 20 839 19 339
Avstemming mot regnskap
Egenkapital eksklusiv fondsobligasjoner 15 272 14 255
Fondsobligasjon 1 450 1 450
Avsatt til utbytte 853 878
Avsatt til samfunnsutbytte 987 1 016
Egenkapital i morselskap 18 562 17 599
Årsregnskap ▶ Noter372
Note 41 Eierandelskapital og eierstruktur
Resultat pr EK-bevis
Morbank Konsern
2024 2025 Beløp i mill kroner 2025 2024
2 899 2 985 Resultat for regnskapsåret 3 457 3 663
Ikke-kontrollerende interesses andel − 36 − 33
− 100 − 110 Netto renter fondsobligasjon ført direkte mot EK 1) − 110 − 100
2 799 2 875 Korrigert resultat for regnskapsåret 3 311 3 530
1 298 1 333 Eiernes andel av resultatet (46,36 %) 1 535 1 637
12,92 13,28 Eiernes andel av resultat fordelt pr EK-bevis 15,29 16,30
2 906 2 983 Totalresultat for regnskapsåret 3 527 3 572
Ikke-kontrollerende interesses andel − 36 − 33
− 100 − 110 Netto renter fondsobligasjon ført direkte mot EK − 110 − 100
2 806 2 873 Korrigert totalresultat for regnskapsåret 3 381 3 439
1 301 1 332 Eiernes andel av totalresultatet (46,36 %) 1 567 1 594
12,96 13,27 Eiernes andel av totalresultat fordelt pr EK-bevis 15,61 15,88
1) Renter på fondsobligasjon som er klassifisert som egenkapital, er ført direkte mot egenkapital med kroner 110 (100) mill.
Årsregnskap ▶ Noter 373
Note 42 Årsdisponeringer
Beløp i mill kroner 2025 2024
Resultat for regnskapsåret konsern
3 457 3 663
Herav ikke-kontrollerende interesser 36 33
Resultat datterselskaper −240 −219
Utbytte datterselskap 196 167
Resultatandel tilknyttede selskaper/FKV −607 −826
Utbytte/gevinster fra tilknyttede selskaper 179 114
Effekt overgang fra egenkapitalmetode til aksjer vurdert til virkelig verdi 0 0
Elimineringer konsern 0 0
Resultat for regnskapsåret morbank 2 985 2 899
Renter fondsobligasjoner −110 −100
Resultat for regnskapsåret morbank til disponering 2 875 2 799
Årsdisponeringer
Avsatt utbytte egenkapitalbeviseiere 853 878
Avsatt til utjevningsfond 480 420
Avsatt til utbytte grunnfondskapital 987 1 016
Avsatt til grunnfondskapital 555 485
Sum årsoverskudd disponert 2 875 2 799
Sum til EK-beviseierne (eierandelskapital) 1 333 1 298
Andel til EK-beviseierne (eierandelskapital) 46,36 % 46,36 %
Sum til grunnfondskapital 1 542 1 501
Andel til grunnfondskapital 53,64 % 53,64 %
Utdelingsgrad disponibelt resultat morbank 64,0 % 67,7 %
Utdelingsgrad disponibelt resultat konsern 55,6 % 53,6 %
Foreslått utbytte per egenkapitalbevis 8,50 8,75
Utbetalt utbytte 8,75 7,00
Årsregnskap ▶ Noter374
Fondsobligasjoner
Seks fondsobligasjoner utstedt av banken omfattes ikke av IFRS-regelverkets definisjon av gjeld, og er derfor
klassifisert som egenkapital. Påløpte renter på fondsobligasjonslån er på denne bakgrunn ikke kostnadsført i
resultatregnskapet, men er belastet direkte mot egenkapitalen.
Ved beregning av nøkkeltall tilknyttet egenkapitalen og egenkapitalbevisene, er derfor det regnskapsmessige
resultatet fratrukket påløpte renter på fondsobligasjoner.
I balansen er samtidig egenkapitalen fratrukket fondsobligasjoner. Dette sikrer at relevante nøkkeltall for
bankens eiere beregnes på grunnlag av det resultat og den egenkapital som reelt sett tilhører eierne.
Avtalevilkårene for fondsobligasjonene innebærer at de inngår i bankens kjernekapital for kapitaldekningsformål,
se note 5.
Morbank og konsern
Beløp i mill. kroner 31/12/25 31/12/24
Fondsobligasjon:
2029 3 mnd NIBOR + 3,40 % 200 200
2028 3 mnd NIBOR + 3,35 % 200 200
2028 3 mnd NIBOR + 3,10 % 300 300
2027 3 mnd NIBOR + 2,60 % 350 350
2029 Fastrente 7,53 % 200 200
2030 3 mnd NIBOR + 2,80 % 200 200
Sum fondsobligasjoner klassifisert som egenkapital 1 450 1 450
Gjennomsnittlig rente fondsobligasjoner 7,57 % 7,81 %
Note 43 Hendelser etter balansedagen
Regnskapet anses som godkjent for offentliggjøring når styret har behandlet regnskapet. Representantskap og
regulerende myndigheter vil etter dette kunne nekte å godkjenne regnskapet, men ikke forandre det. Hendelser
frem til regnskapet anses godkjent for offentliggjøring, og som vedrører forhold som allerede var kjent på bal-
ansedagen, vil inngå i informasjonsgrunnlaget for fastsettelsen av regnskapsestimater, og derfor reflekteres fullt
ut i regnskapet. Hendelser som vedrører forhold som ikke var kjent på balansedagen, vil bli opplyst om dersom de
er vesentlige. Regnskapet er avlagt etter en forutsetning om fortsatt drift. Denne forutsetningen var etter styrets
oppfatning til stede på det tidspunkt regnskapet ble godkjent for fremleggelse.
Det er foreslått å dele ut kontantutbytte for på 853 mill. kroner av resultat for 2025 til egenkapitalbeviseierne i Spare-
Bank 1 Nord-Norge (878 mill kroner i 2024) og 987 mill. kroner i samfunnsutbytte på grunnkapitalen (1 016 mill kroner i
2024). Forslaget er ikke vedtatt på balansedagen, og er derfor iht IFRS ikke bokført som gjeld i balansen, men ligger
fortsatt som en del av egenkapitalen.
Årsregnskap ▶ Noter 375
Erklæring fra styret og konsernsjef
Styret og konsernsjef har i dag behandlet og fastsatt årsregnskap for SpareBank 1 Nord-Norge for
perioden 1. januar til 31. desember 2025.
Vi erklærer etter beste overbevisning at årsregnskapet er utarbeidet i samsvar med gjeldende
regnskapsstandarder, og at opplysningene i regnskapet gir et rettvisende bilde av konsernets
eiendeler, gjeld, finansielle stilling og resultat som helhet. Videre at årsrapporten gir en rettvisende
oversikt over viktige begivenheter i regnskapsperioden og deres innflytelse på årsregnskapet,
de mest sentrale risiko- og sikkerhetsfaktorer virksomheten står overfor i neste regnskapsperiode
samt nærstående vesentlige transaksjoner.
Tromsø, 03.03.26
Styret og konsernsjef i SpareBank 1 Nord-Norge
Dette dokumentet er elektronisk signert, se
bekreftelse etter revisors beretning.
Årsregnskap376
Årsregnskap 377
PricewaterhouseCoopers AS, org.no.: 987 009 713 MVA, Statsautoriserte revisorer, medlemmer av Den norske Revisorforening og autorisert regnskapsførerselskap
Advokatfirmaet PricewaterhouseCoopers AS, Org.no.: 988 371 084 MVA, Medlemmer av Advokatforeningen. advokatfirmaet@pwc.com
PwC Tax Services AS, Org.no.: 962 066 321 MVA, Autorisert regnskapsførerselskap, Medlem av Regnskap Norge
Muségata 1, Postboks 6128, NO-9291 Tromsø, T: 02316 (+47 952 60 000) www.pwc.no
Til Representantskapet i SpareBank 1 Nord-Norge
Uavhengig revisors beretning
Uttalelse om årsregnskapet
Konklusjon
Vi har revidert årsregnskapet for SpareBank 1 Nord-Norge, som består av:
• selskapsregnskapet, som består av balanse per 31. desember 2025, resultatregnskap, utvidet resultatregnskap,
endringer i egenkapitalen og kontantstrømoppstilling for regnskapsåret avsluttet per denne datoen og noter til
årsregnskapet, herunder vesentlige opplysninger om regnskapsprinsipper, og
• konsernregnskapet, som består av balanse per 31. desember 2025, resultatregnskap, utvidet resultatregnskap,
endringer i egenkapitalen og kontantstrømoppstilling for regnskapsåret avsluttet per denne datoen og noter til
årsregnskapet, herunder vesentlige opplysninger om regnskapsprinsipper.
Etter vår mening
• oppfyller årsregnskapet gjeldende lovkrav,
• gir selskapsregnskapet et rettvisende bilde av selskapets finansielle stilling per 31. desember 2025 og av dets
resultater og kontantstrømmer for regnskapsåret avsluttet per denne datoen i samsvar med IFRS Accounting
Standards som godkjent av EU, og
• gir konsernregnskapet et rettvisende bilde av konsernets finansielle stilling per 31. desember 2025 og av dets
resultater og kontantstrømmer for regnskapsåret avsluttet per denne datoen i samsvar med IFRS Accounting
Standards som godkjent av EU.
Vår konklusjon er konsistent med vår tilleggsrapport til revisjonsutvalget.
Grunnlag for konklusjonen
Vi har gjennomført revisjonen i samsvar med International Standards on Auditing (ISA-ene). Våre oppgaver og plikter i
henhold til disse standardene er beskrevet nedenfor under Revisors oppgaver og plikter ved revisjonen av årsregnskapet.
Vi er uavhengige av selskapet og konsernet i samsvar med kravene i relevante lover og forskrifter i Norge og
International Code of Ethics for Professional Accountants (inkludert internasjonale uavhengighetsstandarder) utstedt av
International Ethics Standards Board for Accountants (IESBA-reglene) som gjelder for revisjon av regnskaper til foretak
av allmenn interesse, og vi har overholdt våre øvrige etiske forpliktelser i samsvar med disse kravene. Innhentet
revisjonsbevis er etter vår vurdering tilstrekkelig og hensiktsmessig som grunnlag for vår konklusjon.
Vi er ikke kjent med at vi har levert tjenester som er i strid med forbudet i revisjonsforordningen (EU) No 537/2014 artikkel
5 nr. 1.
Vi har vært revisor for SpareBank 1 Nord-Norge sammenhengende i 1 år fra valget i Representantskapet den 8. april
2025 for regnskapsåret 2025.
Sentrale forhold ved revisjonen
Sentrale forhold ved revisjonen er de forhold vi mener var av størst betydning ved revisjonen av årsregnskapet for 2025.
Disse forholdene ble håndtert ved revisjonens utførelse og da vi dannet oss vår mening om årsregnskapet som helhet, og
vi konkluderer ikke særskilt på disse forholdene.
2 / 4
Sentrale forhold ved revisjonen
Hvordan vi i vår revisjon håndterte sentrale forhold
ved revisjonen
Verdien av utlån til kunder
Vi fokuserer på verdsettelse av utlån til kunder fordi utlån
utgjør en betydelig andel av verdien av eiendelene i
balansen. Dessuten tar verdivurderingen av utlån
utgangspunkt i de omfattende regnskapsreglene i IFRS 9
og bankens prosesser omfatter blant an
net et
modellbasert komplekst rammeverk med elementer som
krever at ledelsen bruker skjønn. For utlån hvor det
foreligger objektive indikasjoner på verdifall benytter
ledelsen skjønn for å fastsette verdien på utlånene.
Regnskapsreglene, rammeverket, mengd
en data og
skjønnsbruk øker den iboende risikoen for feil.
Note 3,
note 8, note 11 og note 13 til regnskapet er
relevante for beskrivelsen av modellverket og for hvordan
verdien av utlån estimeres.
Vi opparbeidet oss en forståelse for prosessene og det
modellbaserte rammeverket ledelsen benytter seg av for
å beregne verdien av utlån, herunder hvordan lån
klassifiseres i trinn. Vi diskuterte virkningen av den
makroøkonomiske utviklingen på verdien av
utlån
fremover med ledelsen.
For den delen av utlån der verdien beregnes ved hjelp av
et modellverk tok vi først stilling til om modellen var i tråd
med regnskapsreglene. Vi vurderte og testet om bankens
kriterier for inndeling i trinn var fulgt. Deretter ble
kalkulasjoner i modellen
og fullstendigheten og
nøyaktigheten av data som var benyttet i modellen testet.
Testene våre omfattet vurderinger av rimeligheten av
estimater for
sannsynlighet for mislighold og tap gitt
mislighold (PD og LGD). Vi benyttet oss av rapporter fra
revisorer
engasjert av leverandører av modellene. For å
kunne benytte rapportene vurderte vi revisorenes
objektivitet og kompetanse, deres testmetoder og
resultater og vurderte mulige avvik i rapporten og behov
for kompenserende handlinger. Vi vurderte og utfordret
rimeligheten av sentrale skjønnsmessige forutsetninger i
diskusjoner med ledelsen i banken.
For et utvalg av lånene hvor det forelå objektive
indikasjoner på verdifall, opparbeidet vi oss en forståelse
for forutsetningene ledelsen benyttet for å fastsette
verdien av utlånene. Vi innhentet både interne og
eksterne bevis som kunne underbygge verdie
n av lånene
og av eventuell pant.
Bevisene og de sentrale
skjønnsmessige forutsetningene var gjenstand for
diskusjoner med de ansvarlige i banken.
Vi har vurdert om informasjonen i de sentrale notene om
verdsettelse av utlån var i overensstemmelse med
regnskapsreglene.
Øvrig informasjon
Styret og daglig leder (ledelsen) er ansvarlige for informasjonen i årsberetningen og annen øvrig informasjon som er
publisert sammen med årsregnskapet. Øvrig informasjon omfatter informasjon i årsrapporten bortsett fra årsregnskapet
og den tilhørende revisjonsberetningen. Vår konklusjon om årsregnskapet ovenfor dekker verken informasjonen i
årsberetningen eller annen øvrig informasjon.
I forbindelse med revisjonen av årsregnskapet er det vår oppgave å lese årsberetningen og annen øvrig informasjon.
Formålet er å vurdere hvorvidt det foreligger vesentlig inkonsistens mellom årsberetningen, annen øvrig informasjon og
årsregnskapet og den kunnskap vi har opparbeidet oss under revisjonen av årsregnskapet, eller hvorvidt informasjon i
årsberetningen og annen øvrig informasjon ellers fremstår som vesentlig feil. Vi har plikt til å rapportere dersom
årsberetningen eller annen øvrig informasjon fremstår som vesentlig feil. Vi har ingenting å rapportere i så henseende.
Basert på kunnskapen vi har opparbeidet oss i revisjonen, mener vi at årsberetningen
• er konsistent med årsregnskapet og
• inneholder de opplysninger som skal gis i henhold til gjeldende lovkrav.
Vår uttalelse om årsberetningen gjelder tilsvarende for redegjørelsen om foretaksstyring.
Vår uttalelse om at årsberetningen inneholder de opplysninger som skal gis i henhold til gjeldende lovkrav, dekker ikke
bærekraftsrapporten, hvor det avgis en separat attestasjonsuttalelse.
378
2 / 4
Sentrale forhold ved revisjonen
Hvordan vi i vår revisjon håndterte sentrale forhold
ved revisjonen
Verdien av utlån til kunder
Vi fokuserer på verdsettelse av utlån til kunder fordi utlån
utgjør en betydelig andel av verdien av eiendelene i
balansen. Dessuten tar verdivurderingen av utlån
utgangspunkt i de omfattende regnskapsreglene i IFRS 9
og bankens prosesser omfatter blant an
net et
modellbasert komplekst rammeverk med elementer som
krever at ledelsen bruker skjønn. For utlån hvor det
foreligger objektive indikasjoner på verdifall benytter
ledelsen skjønn for å fastsette verdien på utlånene.
Regnskapsreglene, rammeverket, mengd
en data og
skjønnsbruk øker den iboende risikoen for feil.
Note 3,
note 8, note 11 og note 13 til regnskapet er
relevante for beskrivelsen av modellverket og for hvordan
verdien av utlån estimeres.
Vi opparbeidet oss en forståelse for prosessene og det
modellbaserte rammeverket ledelsen benytter seg av for
å beregne verdien av utlån, herunder hvordan lån
klassifiseres i trinn. Vi diskuterte virkningen av den
makroøkonomiske utviklingen på verdien av
utlån
fremover med ledelsen.
For den delen av utlån der verdien beregnes ved hjelp av
et modellverk tok vi først stilling til om modellen var i tråd
med regnskapsreglene. Vi vurderte og testet om bankens
kriterier for inndeling i trinn var fulgt. Deretter ble
kalkulasjoner i modellen
og fullstendigheten og
nøyaktigheten av data som var benyttet i modellen testet.
Testene våre omfattet vurderinger av rimeligheten av
estimater for
sannsynlighet for mislighold og tap gitt
mislighold (PD og LGD). Vi benyttet oss av rapporter fra
revisorer
engasjert av leverandører av modellene. For å
kunne benytte rapportene vurderte vi revisorenes
objektivitet og kompetanse, deres testmetoder og
resultater og vurderte mulige avvik i rapporten og behov
for kompenserende handlinger. Vi vurderte og utfordret
rimeligheten av sentrale skjønnsmessige forutsetninger i
diskusjoner med ledelsen i banken.
For et utvalg av lånene hvor det forelå objektive
indikasjoner på verdifall, opparbeidet vi oss en forståelse
for forutsetningene ledelsen benyttet for å fastsette
verdien av utlånene. Vi innhentet både interne og
eksterne bevis som kunne underbygge verdie
n av lånene
og av eventuell pant.
Bevisene og de sentrale
skjønnsmessige forutsetningene var gjenstand for
diskusjoner med de ansvarlige i banken.
Vi har vurdert om informasjonen i de sentrale notene om
verdsettelse av utlån var i overensstemmelse med
regnskapsreglene.
Øvrig informasjon
Styret og daglig leder (ledelsen) er ansvarlige for informasjonen i årsberetningen og annen øvrig informasjon som er
publisert sammen med årsregnskapet. Øvrig informasjon omfatter informasjon i årsrapporten bortsett fra årsregnskapet
og den tilhørende revisjonsberetningen. Vår konklusjon om årsregnskapet ovenfor dekker verken informasjonen i
årsberetningen eller annen øvrig informasjon.
I forbindelse med revisjonen av årsregnskapet er det vår oppgave å lese årsberetningen og annen øvrig informasjon.
Formålet er å vurdere hvorvidt det foreligger vesentlig inkonsistens mellom årsberetningen, annen øvrig informasjon og
årsregnskapet og den kunnskap vi har opparbeidet oss under revisjonen av årsregnskapet, eller hvorvidt informasjon i
årsberetningen og annen øvrig informasjon ellers fremstår som vesentlig feil. Vi har plikt til å rapportere dersom
årsberetningen eller annen øvrig informasjon fremstår som vesentlig feil. Vi har ingenting å rapportere i så henseende.
Basert på kunnskapen vi har opparbeidet oss i revisjonen, mener vi at årsberetningen
• er konsistent med årsregnskapet og
• inneholder de opplysninger som skal gis i henhold til gjeldende lovkrav.
Vår uttalelse om årsberetningen gjelder tilsvarende for redegjørelsen om foretaksstyring.
Vår uttalelse om at årsberetningen inneholder de opplysninger som skal gis i henhold til gjeldende lovkrav, dekker ikke
bærekraftsrapporten, hvor det avgis en separat attestasjonsuttalelse.
379
3 / 4
Ledelsens ansvar for årsregnskapet
Ledelsen er ansvarlig for å utarbeide årsregnskapet og for at det gir et rettvisende bilde i samsvar med IFRS Accounting
Standards som godkjent av EU. Ledelsen er også ansvarlig for slik intern kontroll som den finner nødvendig for å kunne
utarbeide et årsregnskap som ikke inneholder vesentlig feilinformasjon, verken som følge av misligheter eller utilsiktede
feil.
Ved utarbeidelsen av årsregnskapet er ledelsen ansvarlig for å ta standpunkt til selskapets og konsernets evne til fortsatt
drift og opplyse om forhold av betydning for fortsatt drift. Forutsetningen om fortsatt drift skal legges til grunn for
årsregnskapet med mindre ledelsen enten har til hensikt å avvikle konsernet eller å legge ned virksomheten, eller ikke
har noe realistisk alternativ til dette.
Revisors oppgaver og plikter ved revisjonen av årsregnskapet
Vårt mål er å oppnå betryggende sikkerhet for at årsregnskapet som helhet ikke inneholder vesentlig feilinformasjon,
verken som følge av misligheter eller utilsiktede feil, og å avgi en revisjonsberetning som inneholder vår konklusjon.
Betryggende sikkerhet er en høy grad av sikkerhet, men ingen garanti for at en revisjon utført i samsvar med ISA-ene,
alltid vil avdekke vesentlig feilinformasjon. Feilinformasjon kan oppstå som følge av misligheter eller utilsiktede feil.
Feilinformasjon er å anse som vesentlig dersom den enkeltvis eller samlet med rimelighet kan forventes å påvirke de
økonomiske beslutningene som brukerne foretar på grunnlag av årsregnskapet.
Som del av en revisjon i samsvar med ISA-ene, utøver vi profesjonelt skjønn og utviser profesjonell skepsis gjennom hele
revisjonen. I tillegg:
• identifiserer og vurderer vi risikoen for vesentlig feilinformasjon i regnskapet, enten det skyldes misligheter eller
utilsiktede feil. Vi utformer og gjennomfører revisjonshandlinger for å håndtere slike risikoer, og innhenter
revisjonsbevis som er tilstrekkelig og hensiktsmessig som grunnlag for vår konklusjon. Risikoen for at vesentlig
feilinformasjon som følge av misligheter ikke blir avdekket, er høyere enn for feilinformasjon som skyldes
utilsiktede feil, siden misligheter kan innebære samarbeid, forfalskning, bevisste utelatelser, uriktige fremstillinger
eller overstyring av internkontroll.
• opparbeider vi oss en forståelse av intern kontroll som er relevant for revisjonen, for å utforme
revisjonshandlinger som er hensiktsmessige etter omstendighetene, men ikke for å gi uttrykk for en mening om
effektiviteten av selskapets og konsernets interne kontroll.
• evaluerer vi om de anvendte regnskapsprinsippene er hensiktsmessige og om regnskapsestimatene og
tilhørende noteopplysninger utarbeidet av ledelsen er rimelige.
• konkluderer vi på om ledelsens bruk av fortsatt drift-forutsetningen er hensiktsmessig, og, basert på innhentede
revisjonsbevis, hvorvidt det foreligger vesentlig usikkerhet knyttet til hendelser eller forhold som kan skape tvil av
betydning om selskapets og konsernets evne til fortsatt drift. Dersom vi konkluderer med at det eksisterer
vesentlig usikkerhet, kreves det at vi i revisjonsberetningen henleder oppmerksomheten på
tilleggsopplysningene i årsregnskapet, eller, dersom slike tilleggsopplysninger ikke er tilstrekkelige, at vi
modifiserer vår konklusjon. Våre konklusjoner er basert på revisjonsbevis innhentet frem til datoen for
revisjonsberetningen. Etterfølgende hendelser eller forhold kan imidlertid medføre at selskapet og konsernet ikke
kan fortsette driften.
• evaluerer vi den samlede presentasjonen, strukturen og innholdet i årsregnskapet, inkludert
tilleggsopplysningene, og hvorvidt årsregnskapet gir uttrykk for de underliggende transaksjonene og hendelsene
på en måte som gir et rettvisende bilde.
• innhenter vi tilstrekkelig og hensiktsmessig revisjonsbevis vedrørende den finansielle informasjonen til enhetene
eller forretningsområdene i konsernet for å kunne gi uttrykk for en mening om konsernregnskapet. Vi er
ansvarlige for å lede, følge opp og gjennomføre konsernrevisjonen. Vi har eneansvar for vår konklusjon om
konsernregnskapet.
Vi kommuniserer med styret blant annet om det planlagte innholdet i og tidspunkt for revisjonsarbeidet og eventuelle
vesentlige funn i revisjonen, herunder vesentlige svakheter i intern kontroll som vi avdekker gjennom revisjonen.
Vi avgir en uttalelse til revisjonsutvalget om at vi har etterlevd relevante etiske krav til uavhengighet, og kommuniserer
med dem alle relasjoner og andre forhold som med rimelighet kan tenkes å kunne påvirke vår uavhengighet, og, der det
er relevant, om iverksatte tiltak for å eliminere trusler eller iverksatte forholdsregler.
380
4 / 4
Av de forholdene vi har kommunisert med styret, tar vi standpunkt til hvilke som var av størst betydning for revisjonen av
årsregnskapet for den aktuelle perioden, og som derfor er sentrale forhold ved revisjonen. Vi beskriver disse forholdene i
revisjonsberetningen med mindre lov eller forskrift hindrer offentliggjøring av forholdet, eller dersom vi, i ekstremt sjeldne
tilfeller, beslutter at forholdet ikke skal omtales i revisjonsberetningen siden de negative konsekvensene ved å gjøre dette
med rimelighet må forventes å oppveie allmennhetens interesse av at forholdet blir omtalt.
Uttalelse om andre lovmessige krav
Uttalelse om etterlevelse av krav om felles elektronisk rapporteringsformat (ESEF)
Konklusjon
Som en del av revisjonen av årsregnskapet for SpareBank 1 Nord-Norge har vi utført et attestasjonsoppdrag for å oppnå
betryggende sikkerhet for at årsregnskapet som inngår i årsrapporten med filnavn SNN-2025-12-31-1-no.zip i det alt
vesentlige er utarbeidet i overensstemmelse med kravene i delegert kommisjonsforordning (EU) 2019/815 om et felles
elektronisk rapporteringsformat (ESEF-regelverket) etter forskrift gitt med hjemmel i verdipapirhandelloven § 5-5, som
inneholder krav til utarbeidelse av årsrapporten i XHTML-format og iXBRL-markering av konsernregnskapet.
Etter vår mening er årsregnskapet som inngår i årsrapporten i det alt vesentlige utarbeidet i overensstemmelse med
kravene i ESEF-regelverket.
Ledelsens ansvar
Ledelsen er ansvarlig for å utarbeide årsrapporten i overensstemmelse med ESEF-regelverket. Ansvaret omfatter en
hensiktsmessig prosess, og slik intern kontroll ledelsen finner nødvendig.
Revisors oppgaver og plikter
For beskrivelse av revisors oppgaver og plikter ved attestasjonen av ESEF-rapporteringen, vises det til:
https://revisorforeningen.no/revisjonsberetninger
Tromsø, 3. mars 2026
PricewaterhouseCoopers AS
Erik Andersen
Statsautorisert revisor
(elektronisk signert)
381
382
383
Alternative resultatmål (APM)
SpareBank 1 Nord-Norges alternative resultatmål, eller APM’er (Alternative Performance Measures), gir relevant
tilleggsinformasjon utover det som ellers fremkommer i kvartalsregnskapet. Disse nøkkeltallene er ikke definert
gjennom IFRS, og kan ikke uten videre sammenlignes med andre selskapers tilsvarende nøkkeltall med mindre
samme definisjon ligger til grunn.
De alternative resultatmålene har ikke som formål å erstatte noen målinger/nøkkeltall etter IFRS. Resultatmålene gir
ytterlige innsikt i konsernets drift, og representerer viktige måltall i ledelsens styring av konsernets ulike forretnings-
områder. Ikke-finansielle data eller nøkkeltall regulert av IFRS eller annet regelverk, f.eks. (CRR/CRD) er ikke definert
som en APM. APM’ene er presentert på konsernets hjemmeside, og viser sammenlignbare tall fra fjorårets
tilsvarende periode.
DEFINISJON RELEVANS
Lønnsomhet
Egenkapital-
avkastning
Resultat i forhold til gjennomsnittlig egenkapital.
Resultat for perioden justeres for rentekostnader
fondsobligasjoner, som er bokført direkte mot egen-
kapital. Snitt egenkapital beregnes per utgangen av
hvert kvartal samt inngående og utgående balanse for
året. I beregningen av snitt egenkapital trekkes fonds-
obligasjoner ut. Egenkapitalavkastningen for perioden
rapporteres annualisert.
Egenkapitalavkastning er konsernets strategiske mål for
lønnsomhet.
Egenkapitalavkastningen er et mål på lønnsomheten på konser-
nets innsatsfaktorer.
Kostnadsprosent Totale kostnader i forhold til sum inntekter. Kostnadsprosenten er et mål på lønnsomheten i konsernets
løpende drift.
Rentemargin Netto renteinntekter i forhold til gjennomsnittlig
forvaltningskapital. Gjennomsnittlig forvaltningskapi-
tal (sum eiendeler) beregnes ved utgangen av hvert
kvartal, samt inngående og utgående balanse.
Rentemargin viser utvikling i forholdet mellom salgspris på
produkt og innlånskostnader fra periode til periode. Rente-
marginen måler lønnsomheten i konsernets utlånsprodukter.
Innskudd
Innskuddsdekning Sum innskudd dividert på sum utlån eksklusive lån
overført til SpareBank 1 Boligkreditt og SpareBank 1
Næringskreditt.
Forholdstallet viser andelen av konsernets totale utlånsvirksomhet
som er finansiert gjennom kunders innskudd, samt finansieringsbe-
hovet fra eksterne långivere.
Innskuddsdekning
inkl. formidlingslån
Sum innskudd dividert på sum utlån inklusive lån
overført til SpareBank 1 Boligkreditt og SpareBank 1
Næringskreditt.
Forholdstallet viser andelen av konsernets totale utlånsvirksomhet
inklusive lån overført til SpareBank 1 Boligkreditt og SpareBank 1
Næringskreditt, som er finansiert gjennom kunders innskudd.
Innskuddsvekst Innskuddsvekst måles kvartalsvis som prosentvis en-
dring i bankens innskudd de siste 12 måneder.
Måler både på kundevekst og endringer i finansieringssituasjon.
Utlån
Vekst i utlån (%) Vekst i utlån ekskl. lån overført SpareBank 1 Boligkred-
itt og SpareBank 1 Næringskreditt, måles kvartalsvis
som prosentvis endring i bankens utlån til kunder de
siste 12 måneder.
Viser veksten i bankens kjerneområde, lån til kunder. I beregnin-
gen inngår ikke likviditetsplasseringer/lån til kredittinstitusjoner.
Vekst i utlån inkl. lån
overført SpareBank
1 Boligkreditt og
SpareBank 1 Næring-
skreditt (%)
Vekst i utlån inkl. lån overført SpareBank 1 Boligkreditt
og SpareBank 1 Næringskreditt måles kvartalsvis som
prosentvis endring i bankens utlån til kunder de siste
12 måneder.
Viser veksten i bankens kjerneområde, inkludert lån overført
SpareBank 1 Boligkreditt og SpareBank 1 Næringskreditt.
Andel lån fraregnet/
overført
Måles som andelen fraregnede/overførte lån i forhold
til brutto utlån.
En ikke-ubetydelig del av bankens utlån overføres til SpareBank
1 Boligkreditt eller SpareBank 1 Næringskreditt og fraregnes bal-
ansen. Dette nøkkeltallet viser andelen lån i denne kategorien.
Andel lån fraregnet/
overført, person-
marked
Måles som andelen fraregnede/overførte lån i forhold
til brutto utlån til personmarked.
Fraregnet andel på personmarked. Størstedelen av fraregnede
lån er på personmarkedssegmentet.
Årsregnskap384
Tap og mislighold
Utlånstap (%) Samlede bokførte tap hittil i år i forhold til samlet
utlånsvolum inkl. lån overført SpareBank 1 Boligkreditt
og SpareBank 1 Næringskreditt.
Måler den relative betydningen av tap sett opp mot resten av
utlånsmassen. Relevant for å estimere fremtidige forventede tap
og konsernets kredittrisiko.
Misligholdte engas-
jementer (%)
Andel av engasjementer med over 90 dagers mislig-
hold som andel av samlet utlånsvolum inkl. lån overført
SpareBank 1 Boligkreditt og SpareBank 1
Næringskreditt.
Måler den relative betydningen av mislighold sett opp mot resten
av utlånsmassen. Relevant for å estimere fremtidige forventet
mislighold og konsernets kredittrisiko.
Tapsutsatte engasje-
menter (%)
Andel tapsutsatte engasjementer i forhold til samlet
utlånsvolum inkl. lån overført SpareBank 1 Boligkreditt
og SpareBank 1 Næringskreditt.
Måler den relative betydningen av engasjementer med tap sett
opp mot resten av utlånsmassen. Relevant for å estimere fremtidi-
ge forventet mislighold og konsernets kredittrisiko.
Netto misligholdte
og tapsutsatte en-
gasjementer (%)
Misligholdte og tapsutsatte engasjementer justeres
for tapsavsetninger i trinn 3, og uttrykkes som andel
av brutto utlån inkl. lån overført SpareBank 1 Boligkred-
itt og SpareBank 1 Næringskreditt.
Netter ut mislighold og tapsutsatte engasjementer med
tapsavsetninger i trinn 3.
Tapsavsetningsgrad Forholdet mellom samlede tapsavsetninger og mislig-
holdte og tapsutsatte engasjementer.
Viser hvor stor andel av tap og mislighold det er gjort
tapsavsettinger for i trinn 3.
BELØP I MILL. KRONER 31.12.25 31.12.24
Resultat etter skatt 3 457 3 663
Reduksjon for ikke resultatførte rentekostnader på fondsobligasjoner 110 100
Resultat for perioden inklusive rentekostnader på fondsobligasjoner 3 347 3 563
Bokført egenkapital 20 839 19 339
Fondsobligasjoner 1 450 1 450
Egenkapital eksklusive fondsobligasjoner 19 389 17 889
Gjennomsnittlig egenkapital eksklusive fondsobligasjoner 18 445 16 356
Annualisert resultat for perioden inkl. rentekostnader på fondsobligasjoner 3 347 3 563
Gjennomsnittlig egenkapital eksklusive fondsobligasjoner 18 445 16 356
Egenkapitalavkastning 18,1 % 21,8 %
Sum kostnader 2 100 2 003
Sum inntekter 6 460 6 625
Kostnadsprosent 32,5 % 30,2 %
Netto renteinntekter 4 030 4 028
Gjennomsnittlig forvaltningskapital 141 344 132 721
Rentemargin 2,85 % 3,03 %
Innskudd fra kunder 94 395 87 618
Utlån til kunder inklusive lån overført SB1 BK og SB1 NK 161 334 150 571
Innskuddsdekning inklusive lån overført SB1 BK og SB1 NK 58,5 % 58,2 %
Innskudd fra kunder 94 395 87 618
Brutto utlån til kunder 108 539 102 654
Innskuddsdekning 87,0 % 85,4 %
Årsregnskap 385
BELØP I MILL. KRONER 31.12.25 31.12.24
Brutto utlån til kunder inklusive lån overført SB1 BK og SB1 NK 161 334 150 571
Brutto utlån til kunder inklusive lån overført SB1 BK og SB1 NK samme periode i fjor 150 571 143 438
Vekst i utlån til kunder inkl lån overført SB1 BK og SB1 NK i kroner 10 763 7 133
Vekst i utlån til kunder inkl lån overført SB1 BK og SB1 NK i prosent 7,1 % 5,0 %
Brutto utlån til kunder 108 539 102 654
Brutto utlån til kunder samme periode i fjor 102 654 98 789
Vekst i utlån til kunder i kroner 5 885 3 865
Vekst i utlån til kunder i prosent 5,7 % 3,9 %
Lån overført SB1 BK og SB1 NK 52 795 47 917
Brutto utlån til kunder inklusive lån overført SB1 BK og SB1 NK 161 334 150 571
Andel lån fraregnet i forhold til brutto utlån 32,7 % 31,8 %
Lån fraregnet til SpareBank 1 BK 52 722 47 840
Brutto utlån til personmarked 107 650 98 027
Andel lån fraregnet i forhold til brutto utlån personmarked 49,0 % 48,8 %
Lån fraregnet til SpareBank 1 NK 73 77
Brutto utlån bedriftsmarked 55 081 54 938
Andel lån fraregnet i forhold til brutto utlån bedriftsmarked 0,1 % 0,1 %
Innskudd fra kunder 94 395 87 618
Innskudd fra kunder samme periode i fjor 87 618 82 495
Vekst i innskudd i kroner 6 777 5 123
Innskuddsvekst siste 12 mnd 7,7 % 6,2 %
Tap på utlån i perioden 81 110
Brutto utlån inklusive lån overført SB1 BK og SB1 NK 162 730 152 965
Tap på utlån i forhold til brutto utlån 0,05 % 0,07 %
Totalt engasjementsbeløp trinn 3 1 746 1 767
Tapsavsetninger trinn 3 –348 –379
Netto misligholdte og tapsutsatte engasjementer 1 398 1 388
Brutto utlån inklusive lån overført SB1 BK og SB1 NK 162 730 152 965
Nto.misligholdte og tapsutsatte eng. i % av bto utlån inkl. lån i SB1 BK og NK 0,9 % 0,9 %
Totalt engasjementsbeløp trinn 3 1 746 1 767
Tapsavsetninger trinn 3 –348 –379
Tapsavsetningsgrad 19,9 % 21,4 %
Årsregnskap386
Årsregnskap 387
Design av
SpareBank 1 Nord-Norge Storgata 65 Tromsø 915 02 224