549300QKJ78IY0IOV655 2025-12-31 549300QKJ78IY0IOV655 2024-12-31 549300QKJ78IY0IOV655 2024-01-01 2024-12-31 549300QKJ78IY0IOV655 2025-01-01 2025-12-31 549300QKJ78IY0IOV655 2023-12-31 549300QKJ78IY0IOV655 2024-01-01 2024-12-31 ifrs-full:RetainedEarningsMember 549300QKJ78IY0IOV655 2024-01-01 2024-12-31 ifrs-full:OtherReservesMember 549300QKJ78IY0IOV655 2024-01-01 2024-12-31 ifrs-full:ReserveOfExchangeDifferencesOnTranslationMember 549300QKJ78IY0IOV655 2025-01-01 2025-12-31 ifrs-full:RetainedEarningsMember 549300QKJ78IY0IOV655 2025-01-01 2025-12-31 ifrs-full:ReserveOfExchangeDifferencesOnTranslationMember 549300QKJ78IY0IOV655 2025-01-01 2025-12-31 ifrs-full:OtherReservesMember 549300QKJ78IY0IOV655 2023-12-31 ifrs-full:RetainedEarningsMember 549300QKJ78IY0IOV655 2023-12-31 ifrs-full:OtherReservesMember 549300QKJ78IY0IOV655 2023-12-31 ifrs-full:SharePremiumMember 549300QKJ78IY0IOV655 2023-12-31 ifrs-full:ReserveOfExchangeDifferencesOnTranslationMember 549300QKJ78IY0IOV655 2023-12-31 ifrs-full:IssuedCapitalMember 549300QKJ78IY0IOV655 2024-12-31 ifrs-full:RetainedEarningsMember 549300QKJ78IY0IOV655 2024-12-31 ifrs-full:ReserveOfExchangeDifferencesOnTranslationMember 549300QKJ78IY0IOV655 2024-12-31 ifrs-full:IssuedCapitalMember 549300QKJ78IY0IOV655 2024-12-31 ifrs-full:OtherReservesMember 549300QKJ78IY0IOV655 2024-12-31 ifrs-full:SharePremiumMember 549300QKJ78IY0IOV655 2025-12-31 ifrs-full:RetainedEarningsMember 549300QKJ78IY0IOV655 2025-12-31 ifrs-full:SharePremiumMember 549300QKJ78IY0IOV655 2025-12-31 ifrs-full:OtherReservesMember 549300QKJ78IY0IOV655 2025-12-31 ifrs-full:ReserveOfExchangeDifferencesOnTranslationMember 549300QKJ78IY0IOV655 2025-12-31 ifrs-full:IssuedCapitalMember iso4217:EUR iso4217:EUR xbrli:shares
Jaarverslag 2025
Voorstel tot wijziging van de vennootschapsnaam ter stemming voorgelegd
aan de Buitengewone Algemene Vergadering (BAV) van 28 april 2026
Vandaag transformeren
om morgen richting
te geven
Over dit rapport
Dit verslag bevat informatie die vereist is volgens de Belgische wetgeving. Galapagos NV is een naamloze vennootschap
naar Belgisch recht, met maatschappelijke zetel te Generaal De Wittelaan L11 A3, 2800 Mechelen, België, en ingeschreven
in het Ondernemingsregister (RPR Antwerpen – afdeling Mechelen) onder nummer 0466.460.429.
In dit verslag verwijst de term “Galapagos NV” uitsluitend naar de niet-geconsolideerde Belgische vennootschap, en
verwijzingen naar “wij”, “ons”, “de groep” of “Galapagos” omvatten Galapagos NV samen met haar dochterondernemingen.
Dit verslag wordt gepubliceerd in het Nederlands en het Engels. Galapagos zal redelijke inspanningen leveren om de
vertaling en de overeenstemming tussen de Nederlandse en Engelse versies te waarborgen. In geval van inconsistentie
tussen de Nederlandse en Engelse versies, prevaleert de Nederlandse versie.
Dit document is de gedrukte of pdf-versie van het Jaarverslag 2025 in het Europese elektronische formaat (ESEF). De
officiële Nederlandse ESEF-versie van het verslag prevaleert en is beschikbaar op onze website (
www.glpg.com
).
Dit verslag, evenals de wettelijke jaarrekening van GalapagosNV, is gratis verkrijgbaar en kan worden aangevraagd bij:
Galapagos NV Investor Relations, Generaal De Wittelaan L11 A3 2800 Mechelen, België, tel.: +32 15 34 29 00, e-mail:
ir@glpg.com
.
Een digitale versie van dit verslag, evenals de wettelijke jaarrekening van GalapagosNV, zijn beschikbaar op onze website
(
www.glpg.com
). Wij zullen redelijke inspanningen leveren om de juistheid van de digitale versie te waarborgen, maar
aanvaarden geen verantwoordelijkheid indien er onjuistheden of inconsistenties met het gedrukte of pdf-document
ontstaan als gevolg van elektronische transmissie. Andere informatie op onze website of op andere websites maakt geen
deel uit van dit verslag.
Als beursgenoteerd bedrijf in de VS zijn wij ook onderworpen aan de rapportagevereisten van de Amerikaanse
Securities
and Exchange Commission
, of SEC. Een jaarverslag zal bij de SEC worden ingediend op formulier 20-F. Ons jaarverslag op
formulier 20-F is beschikbaar in de EDGAR-database van de SEC (
www.sec.gov/edgar.shtml
) en een link hiernaar is op
onze website geplaatst.
Lakefront Biotherapeutics™ is een geregistreerd handelsmerk. Alle rechten voorbehouden.
Voorstel tot wijziging van de bedrijfsnaam waarover gestemd zal worden tijdens
de Buitengewone Algemene Vergadering (BAV) op 28 april 2026
De Raad van Bestuur heeſt een strategische evaluatie uitgevoerd om de Vennootschap duurzaam te positioneren voor groei
en waardecreatie op lange termijn in een veranderend biotechnologisch landschap. De evaluatie bevestigde dat er een
duidelijke mogelijkheid bestaat om een meer gefocuste en wendbare organisatie uit te bouwen, gericht op de ontwikkeling
van klinisch gevalideerde geneesmiddelen die een betekenisvolle meerwaarde voor patiënten kunnen bieden. In het kader
van deze strategische koerswijziging heeſt de Vennootschap besloten haar activiteiten op het gebied van celtherapie af te
bouwen en de focus te verleggen naar baanbrekende initiatieven op vlak van
business development
, waaronder selectieve
partnerschappen, licenciëringen en strategische overnames (zie
het persbericht
van 5 januari 2026).
Ter ondersteuning van deze strategische richting stelt de Raad van Bestuur voor om de naam van de Vennootschap
te wijzigen van GalapagosNV naar Lakefront Biotherapeutics™ NV. De nieuwe naam weerspiegelt een toekomstgerichte
identiteit, gebaseerd op helderheid, discipline en ambitie, en onderstreept de doelstelling om een gerichte portfolio van
innovatieve mogelijkheden voor patiënten op te bouwen en tegelijkertijd duurzame waarde te creëren voor alle
belanghebbenden.
Reden voor de voorgestelde naamswijziging:
Strategische heroriëntatie:
De nieuwe naam ondersteunt de transitie van activiteiten in celtherapie naar een
gedisciplineerde, waardegedreven benadering van
business development
. Hiermee richt de onderneming zich op het
opbouwen van een pijplijn van gedifferentieerde, klinisch gevalideerde kandidaten met het potentieel om uit te groeien tot
betekenisvolle geneesmiddelen.
Toekomstgerichtheid:
De nieuwe naam weerspiegelt een hernieuwde ambitie om onbenut potentieel te doen ontluiken via
strategische samenwerkingen, het doelgericht inzetten van kapitaal en innovatie op domeinen met aanzienlijke onvervulde
medische behoeſten.
Duidelijkheid voor belanghebbenden
: De nieuwe identiteit biedt helderheid over het geëvolueerde doel en de gerichte
strategische koers om waarde te creëren voor aandeelhouders, patiënten, partners en medewerkers.
Besluit:
Aandeelhouders wordt verzocht om tijdens de BAV de naamswijziging van Galapagos NV naar Lakefront Biotherapeutics NV
goed te keuren.
Voor meer informatie over de agenda en de voorgestelde besluiten voor de komende jaarlijkse Gewone Algemene
Vergadering (GAV) en BAV op 28 april 2026 verwijzen wij u naar het gedeelte voor aandeelhouders op de
bedrijfswebsite
van Galapagos.
Inhoud
In het kort
Brief van de Voorzitter van de Raad van Bestuur
.............
6
Brief van de CEO
................................................................
8
2025 Prestaties en gebeurtenissen na deze periode
.....
10
2025 Financiële hoogtepunten
.......................................
13
Een nieuwe strategische richting
....................................
20
Portfolio
R&D-pijplijn
......................................................................
24
Duurzaamheidsverklaring
Algemene toelichtingen
..................................................
31
Milieu-informatie
.............................................................
42
Sociale Informatie
...........................................................
52
Governance Informatie
...................................................
61
Entiteit Specifieke Informatie
.........................................
66
Bijlagen
............................................................................
68
Corporate governance
Galapagos’ corporate governance beleid
.......................
78
Raad van Bestuur van Galapagos NV
..............................
80
Comités
............................................................................
92
Directiecomité van Galapagos NV
...................................
98
Kapitaal en aandelen van Galapagos NV
......................
102
Aandeelhouders
............................................................
106
Ons remuneratiebeleid
.................................................
110
Remuneratieverslag
......................................................
111
Belangenconflict en verbonden partijen
......................
128
Gedragscode
..................................................................
136
Verklaring door de Raad van Bestuur
...........................
137
Risicofactoren
Risicobeheer en interne controlesystemen
.................
139
Gedetailleerde beschrijving van de risicofactoren in
Form 20-F
......................................................................
140
Risico’s met betrekking tot onze financiële positie
en behoeſte aan extra kapitaal
.....................................
141
Risico’s met betrekking tot onze business
development strategie
..................................................
142
Risico's verbonden aan productontwikkeling en
goedkeuring van de bevoegde
gezondheidsinstanties
..................................................
143
Risico’s verbonden aan commercialisatie van
toekomstige producten
................................................
146
Risico’s verbonden aan onze afhankelijkheid van
derden
...........................................................................
147
Risico’s met betrekking tot onze intellectuele
eigendom
......................................................................
149
Risico’s met betrekking tot onze
concurrentiepositie
......................................................
151
Risico’s verbonden aan onze organisatie, structuur
en werking
.....................................................................
152
Marktrisico’s verbonden aan het Galapagos
aandeel
..........................................................................
156
Algemene verklaring over risico’s verbonden aan
Galapagos
......................................................................
156
Jaarrekening
Geconsolideerde jaarrekening
.....................................
158
Toelichtingen bij de geconsolideerde jaarrekening
....
164
Overzicht statutaire resultaten van Galapagos NV
......
233
Verslag van de commissaris
Verslag van de commissaris
.........................................
237
Verslag van de commissaris
(Duurzaamheidsverklaring)
..........................................
243
Overige informatie
Toekomstgerichte verklaringen
...................................
249
Verklarende woordenlijst
.............................................
251
Financiële agenda
.........................................................
257
Overige informatie
........................................................
258
Contact
..........................................................................
259
In het
kort
Jérôme Contamine, Voorzitter van de Raad van Bestuur
Brief van de Voorzitter van de Raad van Bestuur
Geachte Aandeelhouder,
Sinds mijn benoeming tot Voorzitter van de Raad van Bestuur in
mei 2025 heb ik de eer gehad om leiding te geven met een duidelijk
mandaat:
het
ondersteunen
van
gedisciplineerde
strategische
besluitvorming, het versterken van het bestuur ten behoeve van
duurzame
aandeelhouderswaarde,
en
het
bevorderen
van
een
efficiënte en voortvarende implementatie van onze herziene strategie.
Vanaf het begin hebben de Raad van Bestuur en ik ons volledig ingezet
om het management te ondersteunen bij het verkennen van de beste
strategische opties voor de Vennootschap, steeds geleid door de
belangen van patiënten, aandeelhouders en alle belanghebbenden.
In dat kader was het afgelopen jaar een periode van ingrijpende
strategische veranderingen voor Galapagos. De Raad van Bestuur
heeſt, in nauwe samenwerking met het management, de koers van de
Vennootschap zorgvuldig geëvalueerd en maatregelen genomen om
haar te positioneren voor een meer gefocuste en duurzame toekomst.
Met gedisciplineerd leiderschap en hernieuwde duidelijkheid over de
strategische
doelstellingen
treedt
Galapagos
de
volgende
fase
tegemoet, gekenmerkt door meer focus en versterkte financiële
slagkracht.
Strategische veranderingen doorvoeren
In januari 2025 maakten we onze intentie bekend om Galapagos op te
splitsen in twee beursgenoteerde ondernemingen: één gericht op
celtherapie
en
een
nieuw
op
te
richten
entiteit
die
zich
zou
concentreren op pijplijnontwikkeling via strategische transacties. Het grootste deel van onze beschikbare liquide middelen
zou worden toegewezen aan deze nieuwe entiteit, vanuit de overtuiging dat een gerichte
business development
-strategie
buiten celtherapie meer waarde voor aandeelhouders zou kunnen realiseren.
De veranderende marktdynamiek en bijkomende regelgevende beperkingen leidden er echter toe dat de Raad van Bestuur
concludeerde dat een herbeoordeling van de voorgenomen splitsing noodzakelijk was. Tevens werd vastgesteld er nieuw
leiderschap nodig was om een grondige evaluatie van strategische alternatieven uit te voeren. Daarom hebben we in mei
Henry Gosebruch aangesteld als Chief Executive Officer, met als opdracht het uitwerken van een nieuwe strategische koers,
inclusief een uitgebreide evaluatie van alternatieven voor onze celtherapieactiviteiten, waaronder een mogelijke verkoop,
met als doel de optimale route naar waardecreatie te bepalen.
Stopzetting van celtherapie
Na een uitgebreide evaluatie hebben de Raad van Bestuur en het managementteam uiteindelijk besloten dat het toewijzen
van kapitaal aan andere therapeutische gebieden met aanzienlijke onvervulde medische behoeſten de meest geschikte
weg biedt naar een sterkere en duurzame toekomst voor Galapagos. In januari heeſt de Raad van Bestuur daarom formeel
besloten om door te gaan met de afbouw van de celtherapieactiviteiten.
Gedurende dit hele proces hebben we er zorgvuldig op toegezien dat we een evenwicht hebben gevonden tussen onze
missie om innovatieve behandelingen voor patiënten te ontwikkelen en onze verantwoordelijkheid om duurzame waarde
te creëren voor aandeelhouders. Onze prioriteit was om deze transitie zorgvuldig en conform alle geldende regels uit te
voeren, met passende ondersteuning voor onze medewerkers en andere belanghebbenden.
Positionering voor de toekomst
Parallel aan het evaluatieproces heeſt de Raad Van Bestuur het management opgedragen een strategie te ontwikkelen die
gericht is op het opbouwen van een pijplijn van innovatieve geneesmiddelen door middel van baanbrekende
business
development
-transacties, ondersteund door onze sterke balans en kasmiddelen. Het team benaderde deze opdracht met
dezelfde gedisciplineerde en datagestuurde analyse die aan de basis lag van alle belangrijke beslissingen van het afgelopen
jaar. Deze grondige evaluatie vormde niet alleen de basis voor de voorgestelde strategische koers, maar ook voor de
moeilijke beslissing om de CAR-T-activiteiten af te bouwen, waarbij elke keuze gebaseerd was op een duidelijke beoordeling
van de waardecreatie op lange termijn. Het resulterende plan om Galapagos te herpositioneren voor duurzame groei was
zowel uitgebreid als overtuigend, en de Raad van Bestuur heeſt het volledig bekrachtigd.
Om de strategische koerswijziging te ondersteunen, hebben we naast het handhaven van strikte beleidsnormen, prioriteit
gegeven aan het afstemmen van de samenstelling van de Raad van Bestuur op de vernieuwde strategie. Als Voorzitter heb
ik ervoor gezorgd dat onze aanpak van de samenstelling van de Raad van Bestuur dezelfde discipline volgde. Elke nieuwe
benoeming werd gebaseerd op een zorgvuldige evaluatie, onafhankelijk deskundig inzicht en duidelijk gedefinieerde
criteria. Als gevolg daarvan zijn het afgelopen jaar vier zeer ervaren leidinggevenden, Jane Griffiths, Paulo Fontoura, Neil
Johnston en Dawn Svoronos, als Onafhankelijke Bestuurders tot onze Raad van Bestuur toegetreden. Devang Bhuva is
benoemd als opvolger van Andy Dickinson als een van de twee vertegenwoordigers van Gilead in de Raad van Bestuur. Onze
Raad van Bestuur bestaat uit negen leden, waarvan er vijf onafhankelijk zijn. Elk bestuurslid brengt diepgaande expertise
mee op het gebied van wetenschap,
business development
, leiderschap en
dealmaking
die we in dit volgende hoofdstuk
nodig zullen hebben, gecombineerd met een diepe toewijding aan robuust toezicht en goed bestuur. Daarnaast is er een
strategische adviesraad opgericht, bestaande uit ervaren leiders uit de sector om de expertise en het perspectief van de
Raad verder aan te vullen. Uw Raad van Bestuur is zeer actief geweest in het ondersteunen van deze transformatie. In
2025 heeſt de Raad 23 vergaderingen gehouden, waarvan 11 plaatsvonden na de aanstelling van Henry als CEO en mijn
benoeming als Voorzitter.
Voor de toekomst zal de Raad van Bestuur actief toezicht blijven houden terwijl het management met discipline en focus
te werk gaat. Met een versterkte governance-structuur, een duidelijke strategie en een solide financiële positie zijn we
ervan overtuigd dat Galapagos goed gepositioneerd is om duurzame langetermijnwaarde te creëren en een nieuwe fase
van groei in te gaan. Tegelijkertijd zal de Raad van Bestuur zich inzetten voor een voortdurende, constructieve dialoog
met de aandeelhouders. Transparante communicatie is van fundamenteel belang om het vertrouwen in de koers van de
Vennootschap te versterken.
Met vriendelijke groet
Jérôme Contamine
Voorzitter van de Raad van Bestuur
Galapagos NV
Henry Gosebruch, Chief Executive Officer
Brief van de CEO
Geachte Aandeelhouder,
2025 was een cruciaal jaar voor Galapagos, een jaar waarin ons
managementteam ingrijpende stappen heeft gezet om een nieuwe
strategische koers voor het bedrijf te definiëren. In januari 2025 kondigde
de Raad van Bestuur het voornemen aan om Galapagos te splitsen in twee
beursgenoteerde ondernemingen. In de loop van het jaar hebben
veranderende marktdynamiek en terugkoppeling van toezichthouders
echter geleid tot een heroverweging van deze plannen.
In dat kader werd mij in mei 2025 gevraagd om de functie van Chief
Executive Officer op mij te nemen, met als opdracht om strategische
alternatieven voor onze bestaande activiteiten, waaronder celtherapie, te
evalueren. Samen met ons nieuwe senior managementteam hebben we
snel actie ondernomen om voortgang te makan met de transformatie van
ons bedrijf. Dit met als doel ons beter te positioneren voor het creëren van
duurzame waardecreatie op de lange termijn. We zijn ervan overtuigd dat
we een uitstekende start hebben gemaakt met onze transformatie en ik
kijk vol enthousiasme uit naar wat de toekomst ons zal brengen.
Strategische verandering en uitstappen uit
celtherapie
Na het besluit om de voorgestelde splitsing niet door te zetten, heeft de
Raad van Bestuur, samen met het management en externe financiële en
juridische adviseurs, een uitgebreid en gestructureerd proces doorlopen
om
mogelijke
strategische
en
financiële
transacties
voor
de
cel-
therapieactiviteiten te onderzoeken. Hoewel dit proces interesse wekte en leidde tot een beperkt aantal niet-bindende
voorstellen, kwam geen van deze opties uit op financiering die de activiteiten op lange termijn op een duurzame manier zouden
ondersteunen. Na een grondige evaluatie van alle beschikbare alternatieven, en rekening houdend met de kapitaalintensiteit, de
ontwikkelingsduur, het competitieve landschap en de risicogecorrigeerde rendementen in dit domein, kwam de Raad van Bestuur
tot de conclusie dat het niet in het belang van patiënten, aandeelhouders en andere belanghebbenden was om substantieel
kapitaal te blijven toewijzen aan celtherapie.
Daarom hebben we in oktober 2025 aangekondigd dat we van plan waren om de celtherapieactiviteiten af te bouwen. Na
afronding van de vereiste ondernemingsraadprocedures in België en Nederland heeft de Raad van Bestuur besloten om in januari
van dit jaar met de afbouw te beginnen. Deze beslissing doet op geen enkele manier af aan de wetenschappelijke kwaliteit of
toewijding van onze teams, maar is het resultaat van een gedisciplineerde beoordeling van waar ons kapitaal en onze capaciteiten
op lange termijn de grootste waarde kunnen creëren.
Nu deze uitgebreide strategische evaluatie is afgerond en de afbouw in gang is gezet, richten we onze volledige aandacht op
de uitvoering van een nieuwe strategie die door het management is ontwikkeld om waarde te creëren via gedisciplineerde,
baanbrekende
business development
in gebieden met aanzienlijke onvervulde behoeften.
Nieuwe strategische focus
Het nieuwe Galapagos richt zich op het opbouwen van een waardegedreven pijplijn door middel van gerichte overnames,
partnerschappen en licentietransacties. Daarbij leggen we in eerste instantie de nadruk op oncologie, immunologie en
ontstekingsprogramma’s, gebieden waarin programma’s met overtuigende
proof-of-concept
-resultaten bij mensen, duidelijke
ontwikkelingspaden en realistische routes naar commercialisering hebben. Ons doel is niet een geleidelijke heropbouw, maar
eerder een fundamentele hervorming van de Vennootschap rond activa waarvan wij geloven dat ze een betekenisvolle impact
voor patiënten en een duurzaam rendement voor aandeelhouders kunnen opleveren.
We zijn goed voorbereid op deze volgende fase. Met €3,0 miljard aan liquide middelen aan het einde van 2025 en onze unieke
samenwerking met Gilead kunnen we klinisch risicovrije kansen nastreven in gebieden waar onze onderscheidende capaciteiten
een duidelijk concurrentievoordeel bieden. We zijn van plan om gedisciplineerd te werk te gaan en prioriteit te geven aan
mogelijkheden die duurzame, langetermijnwaarde kunnen genereren.
Onze weg vooruit
We hebben zorgvuldig het team samengesteld om deze strategische visie uit te voeren. Het afgelopen jaar hebben we het team
versterkt met de benoemingen van Aaron Cox als Chief Financial Officer, Fred Blakeslee als General Counsel, Sooin Kwon als
Chief Business Officer, Dan Grossman als Chief Strategy Officer en Tania Philipp als Chief Human Resource Officer. Zij brengen elk
expertise van wereldklasse op het gebied van
business development
mee en delen de missie om de unieke positie van Galapagos
te benutten om aanzienlijke aandeelhouderswaarde te creëren. Ons team heeft gezamenlijk honderden transacties in de
life
sciences
-sector uitgevoerd en werkt goed samen met als doel waarde te creëren voor onze aandeelhouders. Onze
dealfunnel
is
actief en breidt zich uit, maar we blijven geduldig en gedisciplineerd, wetende dat de kosten van een verkeerde deal veel hoger
zijn dan de kosten van het wachten op de juiste deal.
De weg die voor ons ligt zal niet rechtlijnig zijn en we erkennen de uitdagingen van het opbouwen van momentum in het
huidige biotechlandschap. We hebben nu echter een duidelijk mandaat, een vereenvoudigde structuur en de financiële kracht
om daadkrachtig op te treden wanneer zich kansen voordoen. Onze focus blijft onveranderd: uitvoering, kapitaalbeheer,
waardecreatie en impact voor patiënten.
Onze identiteit ontwikkelen
Hoewel Galapagos een trotse geschiedenis heeft, waren de afgelopen jaren uitdagend en hebben invloed gehad op de perceptie
van zowel externe als interne belanghebbenden. Een nieuwe naam en merk kunnen een nieuw begin betekenen en een
weerspiegeling zijn van de strategische transformatie die momenteel gaande is. Het biedt een kans om met vertrouwen vooruit te
gaan, voortbouwend op onze sterke punten en gericht op toekomstige groei onder een nieuw leiderschapsteam en een nieuwe
strategie.
Om deze evolutie te weerspiegelen, stellen we voor om onze naam te veranderen van GalapagosNV naar Lakefront
Biotherapeutics NV. De naam Lakefront Biotherapeutics staat voor de aantrekkelijke mogelijkheden die voor ons liggen en is ook
een merknaam die weergeeft wat we voor patiënten willen bereiken: de rust van een oever aan een meer, een plek om tijd door te
brengen met familie en geliefden of om alleen na te denken. Kortom: een betere levenskwaliteit en een betekenisvolle positieve
impact.
Aandeelhouders zullen worden uitgenodigd om tijdens de komende BAV in april te stemmen over de voorgestelde
naamswijziging.
In de tussentijd willen we u bedanken. Aan onze medewerkers: bedankt voor uw veerkracht en professionaliteit tijdens een
jaar van ingrijpende veranderingen. Aan onze partners, waaronder Gilead: bedankt voor uw voortdurende betrokkenheid en
vertrouwen. Aan u, onze aandeelhouders: bedankt voor uw geduld en vertrouwen in ons terwijl we uw bedrijf herpositioneren. En
tot slot, aan Jérôme en onze Raad van Bestuur: hartelijk dank voor jullie standvastige begeleiding en leiderschap gedurende deze
periode. Hoewel onze strategie is geëvolueerd, blijft onze toewijding onveranderd: innovatieve geneesmiddelen voor patiënten
ontwikkelen en langetermijnwaarde voor aandeelhouders creëren door middel van gedisciplineerd en doordacht leiderschap.
Met vriendelijke groet
Henry Gosebruch
Chief Executive Officer
Galapagos NV
2025 Prestaties en gebeurtenissen na deze periode
Resultaten 2025
STRATEGISCHE HERORIËNTATIE
In januari 2025 kondigde Galapagos zijn voornemen aan om zich te splitsen in twee beursgenoteerde entiteiten, waarbij
Galapagos zich zou richten op innovatie op het gebied van celtherapie en een nieuw opgerichte entiteit zich zou richten
op het opbouwen van een pijplijn van nieuwe therapieën door middel van baanbrekende
business development
. Deze
reorganisatie leidde tot een personeelsinkrimping van ongeveer 40%, wat gevolgen had voor ongeveer 300 banen in heel
Europa.
In mei2025 heeſt de Raad van Bestuur echter, in reactie op ontwikkelingen op het gebied van regelgeving en de markt,
het plan voor de splitsing herzien en besloten om een uitgebreide een evaluatie te starten van de strategische opties voor
de celtherapieactiviteiten van de Vennootschap, waaronder een mogelijke verkoop. Een speciaal intern team, ondersteund
door
externe
adviseurs,
heeſt
in
de
daaropvolgende
maanden
een
gestructureerd
proces
uitgevoerd
om
afstotingsmogelijkheden intensief te onderzoeken.
In oktober 2025, na meer dan vijf maanden van intensieve inspanningen en bij gebrek aan haalbare voorstellen die
voldoende
financiering
boden,
besloot
de
Raad
van
Bestuur
om
door
te
gaan
met
het
voornemen
om
de
celtherapieactiviteiten van het bedrijf af te bouwen. Na een uitgebreide evaluatie van strategische alternatieven en een
afweging van de investeringsbehoeſten, de marktdynamiek, het competitieve landschap en de waardecreatie voor
belanghebbenden, kwam de Raad van Bestuur tot de conclusie dat het toewijzen van middelen naar nieuwe
business
development
-opportuniteiten de beste weg voorwaarts was voor Galapagos. Dit voornemen was afhankelijk van de
afronding van de overlegprocedures met de ondernemingsraden in België en Nederland.
VERSTERKT LEIDERSCHAP VOOR DE VOLGENDE FASE
Het uitvoerend leiderschap werd versterkt met de benoemingen van Henry Gosebruch als Chief Executive Officer, als
opvolger van Dr. Paul Stoffels
1
; Aaron Cox als Chief Financial Officer, als opvolger van Thad Huston; en Fred Blakeslee als
Executive Vice President en General Counsel, als opvolger van Valeria Cnossen. Daarnaast liep het mandaat van Annelies
Missotten als Chief Human Resource Officer en lid van het Directiecomité af op 31 december 2025.
Het senior managementteam is versterkt met de benoemingen van Sooin Kwon als Chief Business Officer en Dan Grossman
als Chief Strategy Officer.
De Raad van Bestuur heeſt Jérôme Contamine benoemd tot Voorzitter van de Raad van Bestuur, ter vervanging van Dr. Paul
Stoffels. Daarnaast zijn Dawn Svoronos, Jane Griffiths en Dr.Neil Johnston via coöptatie benoemd tot Niet-Uitvoerende
Onafhankelijke Bestuurders en is Devang Bhuva via coöptatie benoemd tot Niet-Uitvoerend Niet-Onafhankelijk Bestuurder.
In verband met deze coöptaties zijn de Niet-Uitvoerende Onafhankelijke Bestuurders Peter Guenter, Simon Sturge,
Dr. Elisabeth Svanberg, Dr.Susanne Schaffert en de Niet-Uitvoerende Niet-Onafhankelijke Bestuurder Andrew Dickinson
afgetreden.
Doorheen dit verslag moet ‘Dr. Paul Stoffels’ worden gelezen als ‘Dr. Paul Stoffels, handelend via Stoffels IMC BV’.
1
PRESTATIES IN DE PIJPLIJN
Immunologie
In December 2025 kondigde Galapagos
topline
resultaten aan van de fase 2-studies met TYK2-remmer, GLPG3667, bij
patiënten met dermatomyositis (DM) en systemische lupus erythematodes (SLE), dewelke samengevat worden als volgt:
De GALARISSO DM-studie bereikte zijn primaire eindpunt en toonde aan dat GLPG3667, éénmaal daags toegediend in
een dosis van 150mg (N=21) als aanvulling op de standaardbehandeling, een statistisch significant klinisch voordeel
opleverde in de
Total Improvement Score
(TIS)
2
in Week 24 (p=0,0848;
Δ
: 14,26), vergeleken met placebo (N=19). De vooraf
bepaalde drempel voor statistische significantie was vastgesteld op 10% (
α
=0,1). GLPG3667 liet ook significante klinische
verbeteringen zien in vergelijking met placebo op verschillende secundaire eindpunten van ziekteactiviteit, waaronder
TIS20, TIS40, TIS60 en m-CDASI-A
3
. GLPG3667 vertoonde een gunstig veiligheids- en verdraagbaarheidsprofiel gedurende
de behandelingsperiode van 24 weken.
In de GALACELA SLE-studie, waarbij GLPG3667 éénmaal daags werd toegediend in een dosis van 75 mg (N=59) en 150 mg
(N=64) als aanvulling op de standaardbehandeling, was de primaire eindpuntanalyse van de dosis-respons op de SLE
responder index (SRI)-4 in Week 32 niet statistisch significant. GLPG3667 toonde wel numerieke verbeteringen ten opzichte
van placebo (N=63) op verschillende secundaire eindpunten, voornamelijk op huid gerelateerde uitkomsten. Het
veiligheidsprofiel kwam overeen met eerdere studies met GLPG3667. De GALACELA-studie loopt momenteel nog en de
definitieve gegevens op Week 48, die naar verwachting in het tweede kwartaal van 2026 beschikbaar zullen zijn, zullen
essentieel zijn om het totale gegevenspakket te beoordelen en mogelijke volgende stappen voor het SLE-programma te
bepalen.
Als onderdeel van de voortdurende inspanningen van Galapagos om de waarde van dit programma voor zowel patiënten
als Galapagos te maximaliseren, evalueert het bedrijf alle strategische opties. Deze omvatten potentiële samenwerkingen
en
business development
-opportuniteiten om de ontwikkeling van GLPG3667 bij DM te versnellen. Daarnaast blijſt
Galapagos mogelijkheden verkennen om uit te breiden naar andere ernstige auto-immuunziekten met een aanzienlijke
onvervulde medische behoeſte.
Oncologie
Het bedrijf kondigde in januari2026 de start aan van de afbouw van haar celtherapieactiviteiten, met als doel nieuwe
baanbrekende
business development
-transacties na te streven door gebruik te maken van de beschikbare kasmiddelen. In
het kader van de afbouw hebben we de studieonderzoekers geïnformeerd over de vroegtijdige stopzetting van de fase 1/2
ATALANTA-1-studie (CD19 CAR-T-kandidaat GLPG5101) en de fase 1/2 PAPILIO-1-studie (BCMA CAR-T-kandidaat GLPG5301).
Patiënten uit beide studies zullen worden overgezet naar de langetermijnopvolgstudie HESPERIA (NCT06652633) om de
veiligheid en werkzaamheid op lange termijn te monitoren. De resterende kosten die verband houden met deze
langetermijnopvolging zullen naar verwachting minimaal zijn.
Minimale verbetering volgens ACR/EULAR wordt gedefinieerd als een totale verbeteringsscore (TIS) van >= 20 punten. De TIS is een score die wordt afgeleid uit de evaluatie
van de resultaten van 6 kernmetingen van de activiteit van myositis.
2
M-CDASI-A: Modified Cutaneous Dermatomyositis Disease Area and Severity Index Activity.
3
GEBEURTENISSEN NA DE PERIODE
Op 23 maart 2026, na het sluiten van een definitieve overeenkomst door Gilead waarbij Gilead Ouro Medicines zou
overnemen, maakte Galapagos bekend dat Galapagos en Gilead in gevorderde gesprekken waren om samen te werken aan
de verdere ontwikkeling van het T-cel-engagerprogramma van Ouro Medicines voor auto-immuunziekten, hoewel er op het
moment van de aankondiging nog geen definitieve afspraken waren gemaakt.
Het bedrijf kondigde de benoeming aan van Tania Philipp als Chief Human Resource Officer, met ingang van 4 maart 2026.
Zij zal toetreden tot het Management Committee en Annelies Missotten opvolgen, die tot 30 juni 2026 bij het bedrijf zal
blijven om een vlotte overgang te verzekeren.
De Raad van Bestuur heeſt Paulo Fontoura benoemd tot Niet-Uitvoerend Onafhankelijk Bestuurder door middel van
coöptatie met ingang van 9 februari 2026. Hij vervangt Dr. Susanne Schaffert, die per 1 november 2025 is teruggetreden.
Op 5 januari2026 kondigde Galapagos aan dat de overlegprocedures met de ondernemingsraden met betrekking tot de
afbouw van de celtherapieactiviteiten waren afgerond en dat haar Raad van Bestuur had besloten om de afbouw van
de celtherapieactiviteiten van het bedrijf te starten. De afbouw verloopt volgens planning en wordt naar verwachting
grotendeels afgerond tegen het einde van het derde kwartaal van 2026.
De afbouw zal gevolgen hebben voor ongeveer 365 werknemers in Europa, de VS en China en zal leiden tot de sluiting van
de vestigingen in Leiden (Nederland), Bazel (Zwitserland), Princeton en Pittsburgh (VS) en Shanghai (China).
Onder voorbehoud van zakelijke activiteiten wordt verwacht dat de resterende Galapagos-organisatie tegen het einde van
2026 zal bestaan uit een slanke organisatie van ongeveer 35–40 werknemers, gepositioneerd voor groei op lange termijn
via baanbrekende
business development
, terwijl een vaste aanwezigheid behouden blijſt op het hoofdkantoor in Mechelen,
België, en in haar Amerikaanse hubs in Chicago (IL) en San Francisco (CA).
Nu de afbouw volgens planning vordert, richt Galapagos zich volledig op het nastreven van baanbrekende
business
development
opportuniteiten die aansluiten bij gebieden met een hoge onvervulde medische behoeſte.
2025 Financiële hoogtepunten
Financiële prestaties voor het jaar eindigend op 31 december 2025
Geconsolideerde kerngetallen
(in duizenden €, tenzij anders vermeld)
Jaareinde 31 december
2025
Jaareinde 31 december
2024
Resultatenrekening
Opbrengsten uit leveringen
29.924
34.863
Opbrengsten uit samenwerkingsverbanden
1.082.324
240.786
Totale netto-omzet
1.112.248
275.649
Kost van verkochte producten
(29.736)
(34.863)
Kosten van onderzoek en ontwikkeling
(459.421)
(335.459)
Verkoop- en marketingkosten, algemene en administratieve kosten
(153.433)
(134.438)
Bijzondere waardevermindering van de celtherapieactiviteiten
(228.112)
-
Overige bedrijfsopbrengsten
53.493
40.773
Bedrijfswinst/bedrijfsverlies (-)
295.039
(188.338)
Netto financieel resultaat
5.832
185.253
Belastingen
18.621
1.803
Nettowinst/verlies (-) uit voortgezette activiteiten
319.492
(1.282)
Nettowinst uit beëindigde activiteiten, na aſtrek van belastingen
1.392
75.364
Nettowinst
320.884
74.082
Resultatenrekening uit beëindigde activiteiten
Nettoverkopen van producten
-
11.475
Opbrengsten uit samenwerkingsverbanden
-
26.041
Totale netto-omzet
-
37.516
Kost van verkochte producten
-
(1.693)
Kosten van onderzoek en ontwikkeling
(11.708)
(8.152)
Verkoop- en marketingkosten, algemene en administratieve kosten
(1.026)
(12.607)
Overige bedrijfsopbrengsten
11.933
56.180
Bedrijfswinst/bedrijfsverlies (-)
(801)
71.244
Netto financieel resultaat
2.676
4.218
Belastingen
(483)
(98)
Nettowinst uit beëindigde activiteiten, na aſtrek van belastingen
1.392
75.364
Balans
Geldmiddelen en kasequivalenten
87.868
64.239
Financiële investeringen
2.910.180
3.253.516
Vorderingen met betrekking tot ondersteuning van onderzoek en ontwikkeling
157.870
172.611
Activa
3.406.518
4.135.719
Eigen vermogen
3.235.868
2.896.939
Over te dragen opbrengsten
32
1.071.352
Overige schulden
170.618
167.428
(in duizenden €, tenzij anders vermeld)
Jaareinde 31 december
2025
Jaareinde 31 december
2024
Kasstroom
Operationele cash burn
(189.141)
(373.961)
Kasstroom gebruikt bij bedrijfsactiviteiten
(257.456)
(320.026)
Kasstroom gegenereerd uit investeringsactiviteiten
288.814
220.597
Kasstroom gebruikt bij financieringsactiviteiten
(3.273)
(4.924)
Toename/afname (-) van geldmiddelen en kasequivalenten
28.085
(104.353)
Effect van wisselkoersverschillen op geldmiddelen en kasequivalenten
(4.456)
1.782
Geldmiddelen en kasequivalenten op 31 december
87.868
64.239
Financiële investeringen op 31 december
2.910.180
3.253.516
Totaal financiële investeringen en geldmiddelen en kasequivalenten op 31 december
2.998.048
3.317.755
Financiële ratio’s
Aantal uitgegeven aandelen op 31 december
65.897.071
65.897.071
Gewone en verwaterde winst per aandeel (in €)
4,87
1,12
Aandelenkoers op 31 december (in €)
28,00
26,52
Totaal aantal personeelsleden van de groep op 31 december
452
704
De totale bedrijfswinst uit voortgezette activiteiten liep op tot €295,0 miljoen in 2025, in vergelijking met een bedrijfsverlies
van €188,3 miljoen in 2024. Deze bedrijfswinst is voornamelijk het gevolg van het vrijvallen als opbrengst van de
overblijvende over te dragen opbrengsten toegewezen aan het
drug discovery
platform voor een bedrag van 1.069,0
miljoen. De bedrijfskosten werden voor een totaal van €399,8 miljoen negatief beïnvloed, door 1) de beslissing om de
celtherapieactiviteiten te beëindigen met een effect van €275,0 miljoen, bestaande uit een bijzondere waardevermindering
van de celtherapieactiviteiten van €228,1 miljoen (op goodwill en vaste activa), ontslagvergoedingen van €33,3 miljoen,
kosten voor de vroegtijdige beëindiging van samenwerkingen van €16,3 miljoen, kosten voor professionele diensten van
€10,1
miljoen,
additionele
kosten
met
betrekking
tot
de
versnelde
erkenning
van
de
niet-kaskosten
voor
inschrijvingsrechtenplannen voor €1,5 miljoen en €7,5 miljoen andere kosten, deels gecompenseerd door een positieve
reële waarde aanpassing van de te betalen voorwaardelijke vergoeding van €21,8 miljoen; en door 2) de strategische
reorganisatie gerelateerd aan de kleine molecule activiteiten zoals aangekondigd in januari2025, voor een bedrag van
€124,8 miljoen. Dit laatste toont zich in ontslagvergoedingen van €47,7 miljoen, in kosten voor de vroegtijdige beëindiging
van samenwerkingen van €46,1 miljoen, in bijzondere waardeverminderingen op vast actief gerelateerd aan kleine
moleculen activiteiten van €9,5 miljoen, in kosten voor professionele diensten van €14,8 miljoen, in bijkomende kosten
door de versnelde erkenning van de niet-kaskosten voor inschrijvingsrechtenplannen voor €4,6 miljoen en in overige
bedrijfskosten van €2,1 miljoen.
De totale netto-omzet uit voortgezette activiteiten bedroeg €1.112,2 miljoen in 2025 vergeleken met €275,6 miljoen vorig
jaar. De erkenning in opbrengst met betrekking tot de exclusieve toegangsrechten toegekend aan Gilead volgens de Optie-
, Licentie- en Samenwerkingsovereenkomst (OLCA) tot ons
drug discovery
platform bedroeg €1.069,0 miljoen in 2025, in
vergelijking met €230,2 miljoen in 2024. Op basis van de intentie tot stopzetting en van de feiten en omstandigheden per
31 december 2025, werd er geoordeeld dat de over te dragen opbrengsten met betrekking tot ons
drug discovery
platform
niet langer gerechtvaardigd zijn in de 2025 IFRS jaarrekening, wat leidde tot de volledige erkenning van de over te dragen
opbrengsten per 31 december 2024, in omzet. Om misverstanden te vermijden, de OLCA is nog steeds van toepassing. We
erkenden ook royalty’s op Jyseleca® van Gilead voor €12,2 miljoen in 2025 (vergeleken met €10,6 miljoen in 2024).
De kost van verkochte producten bedroeg €29,7 miljoen in 2025 in vergelijking met €34,8 miljoen in 2024 en was gerelateerd
aan de levering van Jyseleca® aan Alfasigma zoals gestipuleerd in de overgangsovereenkomst. De betreffende opbrengsten
werden opgenomen in totale netto-omzet.
De kosten voor onderzoek en ontwikkeling in 2025 bedroegen €459,4 miljoen, vergeleken met €335,5 miljoen in 2024.
De kosten van onderaanneming namen toe met €72,8 miljoen van €160,1 miljoen in 2024 tot €232,9 miljoen in 2025
voornamelijk door de kost voor de vroegtijdige beëindiging van samenwerkingsovereenkomsten en door de kost van de
celtherapieprogramma’s in oncologie. Afschrijvingen en bijzondere waardeverminderingen liepen op tot €42,4 miljoen in
2025, vergeleken met €35,4 miljoen in 2024, door bijzondere waardeverminderingen op vast actief gerelateerd aan kleine
moleculen programma’s. Personeelskosten namen toe van €87,7 miljoen in 2024 tot €147,2 miljoen in 2025 voornamelijk
door ontslagvergoedingen. Verbruiksgoederen in labo’s namen af met €7,1 miljoen daar ze deels relateerden aan kleine
moleculen programma’s, terwijl consultant kosten afnamen met €8,3 miljoen.
De verkoop- en marketingkosten bedroegen €6,1 miljoen in 2025, ten opzichte van €17,2 miljoen in 2024, en namen
voornamelijk af door de terugname in 2025 van een voorziening voor dubieuze debiteuren van €4,0 miljoen opgenomen in
2024 voor een betwiste faktuur.
De algemene en administratieve kosten bedroegen €147,3 miljoen in 2025, ten opzichte van €117,2 miljoen in 2024. Deze
toename werd verklaard door een toename in personeelskosten naar €74,4 miljoen in 2025 in vergelijking met €52,6 miljoen
in 2024 door toegenomen ontslagvergoedingen. De toename in overige bedrijfskosten was hoofdzakelijk gerelateerd aan
hogere kosten voor professionele diensten. De toename in afschrijvingen en bijzondere waardeverminderingen van
€8,7 miljoen in 2024 naar €13,0 miljoen in 2025 is voornamelijk het gevolg van de bijzondere waardevermindering van
contractkosten.
De bijzondere waardevermindering van de celtherapieactiviteiten is het gevolg van het eerder door ons aangekondigde
proces voor strategische alternatieven voor de celtherapieactiviteiten, waarbij we de realiseerbare waarde van de activa
in verband met de celtherapieactiviteiten hebben beoordeeld in overeenstemming met IAS36. De realiseerbare waarde
werd lager geschat dan de boekwaarde van de activa. Bijgevolg hebben we een bijzondere waardevermindering van
€228,1 miljoen opgenomen om de boekwaarde van de activa van de celtherapie in overeenstemming te brengen met
onze strategische beslissing om de celtherapieactiviteiten af te bouwen, wat resulteerde in een volledige bijzondere
waardevermindering van zowel de bijbehorende goodwill als de immateriële activa en een gedeeltelijke bijzondere
waardevermindering van materiële vaste activa.
De overige bedrijfsopbrengsten (€53,5 miljoen in 2025 in vergelijking met €40,8 miljoen in 2024) namen toe als gevolg
van de reële waarde aanpassing van de te betalen voorwaardelijke vergoeding aan de vorige eigenaars van CellPoint van
€21,8 miljoen, deels gecompenseerd door lagere subsidies en lagere opbrengsten uit R&D steunmaatregelen.
De netto financiële opbrengsten in 2025 bedroegen €5,8miljoen, in vergelijking met netto financiële opbrengsten van
€185,3miljoen in 2024. Reële waarde aanpassingen en netto wisselkoersresultaten liepen op tot een negatief bedrag van
€39,4 miljoen in 2025, vergeleken met €95,8 miljoen reële waarde aanpassingen en netto wisselkoerswinsten in 2024.
Ze bestonden hoofdzakelijk uit €18,3 miljoen negatieve reële waarde aanpassingen van de kortlopende financiële
investeringen, en uit €44,8 miljoen niet-gerealiseerde wisselkoersverliezen op de geldmiddelen en kasequivalenten en
kortlopende financiële investeringen aan geamortiseerde kost in U.S. dollar, deels gecompenseerd door een positief effect
van €22,7 miljoen als gevolg van de afwikkeling van een hedging instrument.
Netto-intrestopbrengsten bedroegen €45,3 miljoen in 2025 in vergelijking met netto-intrestopbrengsten van €88,5 miljoen in
2024, als gevolg van een daling van de intrestvoeten en een verschuiving van beleggingen in termijndeposito’s die financiële
opbrengsten genereren naar beleggingen in money market funds die reële waarde aanpassingen genereren. De positieve
reële waarde aanpassingen en intrestopbrengsten van geldmiddelen, kasequivalenten en financiële investeringen exclusief
alle wisselkoersresultaten bedroegen €103,0 miljoen in 2025 (tegenover €140,4 miljoen in 2024).
We hadden €18,6 miljoen inkomstenbelastingopbrengsten in 2025 (in vergelijking met €1,8 miljoen belastingopbrengsten
in 2024). De toename was hoofdzakelijk het gevolg van de tegenboeking van de uitgestelde belastingverplichtingen
gerelateerd aan geactiveerde immateriële activa met betrekking tot de celtherapieactiviteiten, aangezien we een bijzondere
waardevermindering
op
deze
immateriële
activa
hebben
opgenomen.
We
hebben
in
2025
geen
kortlopende
belastingschuld opgenomen daar de winst van het boekjaar volledig kan afgezet worden door fiscale aſtrekken van het
huidige jaar.
We rapporteerden een nettowinst uit voortgezette activiteiten in 2025 van €319,5 miljoen, in vergelijking met een
nettoverlies uit voortgezette activiteiten in 2024 van €1,3 miljoen.
Als gevolg van de verkoop van onze Jyseleca® (filgotinib) activiteiten aan Alfasigma, worden de opbrengsten en kosten
gerelateerd aan Jyseleca® voor de jaren 2025 en 2024 afzonderlijk voorgesteld van onze resultaten uit voortgezette
activiteiten op de lijn “Nettowinst uit beëindigde activiteiten, na aſtrek van belastingen”, in onze
geconsolideerde
resultatenrekening
. De nettowinst uit beëindigde activiteiten gerelateerd aan de Jyseleca® activiteiten in 2025 bedroeg
€1,4 miljoen, in vergelijking met een nettowinst in 2024 van €75,4 miljoen. Het nettoresultaat uit beëindigde activiteiten
omvatte €11,7 miljoen aan R&D kosten, voornamelijk gerelateerd aan de definitieve afwikkeling van betwiste kosten met
Alfasigma, en €11,9 miljoen aan overige bedrijfsopbrengsten in verband met de reële waarde aanpassing van de te
ontvangen voorwaardelijke vergoeding van Alfasigma als gevolg van een aangepaste verkoopprognose. De bedrijfswinst uit
beëindigde activiteiten in 2024 was voor het grootste deel het gevolg van de meerwaarde van €52,5 miljoen bij de verkoop
van de Jyseleca® activiteiten aan Alfasigma.
We rapporteerden een nettowinst in 2025 van €320,9 miljoen, in vergelijking met een nettowinst in 2024 van€74,1 miljoen.
Geldmiddelen, kasequivalenten en financiële investeringen
Financiële investeringen en geldmiddelen en kasequivalenten bedroegen €2.998,0 miljoen op 31 december 2025, in
vergelijking
met
€3.317,8
miljoen
op
31 december 2024.
Op
31 december 2025
bevatten
de
geldmiddelen
en
kasequivalenten en financiële investeringen $2.159,0 miljoen in U.S. dollar ($726,9 miljoen op 31 december 2024) die
wisselkoerswinsten
of
-verliezen
in
het
financieel
resultaat
kunnen
veroorzaken
onder
invloed
van
EUR/USD
wisselkoersfluctuaties, gezien de functionele munteenheid van het bedrijf EUR is (geconverteerd aan een koers van
1,175 €/$ op 31 december 2025).
De totale netto-afname in geldmiddelen en kasequivalenten en financiële investeringen bedroeg €319,8 miljoen in 2025,
vergeleken met €366,7 miljoen in 2024. Deze netto-afname bestond uit (i) een operationele
cash burn
van €189,1 miljoen
inclusief een inkomende kasstroom van €111,7 miljoen gerelateerd aan opbrengsten uit financiële investeringen, (ii)
€128,3 miljoen wisselkoersverliezen, positieve wijzigingen in reële waarde van kortlopende financiële investeringen, en
wijzigingen in te ontvangen interesten, (iii) €20,0 miljoen converteerbare lening uitgegeven aan een derde partij, en (iv) een
netto inkomende kasstroom van €17,6 miljoen uit de verkoop/aankoop van dochterondernemingen.
De operationele
cash burn
(of operationele inkomende kasstroom indien positief) is een financiële maatstaf die niet in
overeenstemming met IFRS berekend wordt. De operationele
cash burn/
operationele inkomende kasstroom is gelijk aan
de af- of toename van onze geldmiddelen en kasequivalenten (exclusief het effect van wisselkoersverschillen op onze
geldmiddelen en kasequivalenten) min:
de netto-opbrengsten uit verhoging van kapitaal en uitgiſtepremies, indien toepasselijk, opgenomen in de netto kasstroom
gegenereerd uit/gebruikt bij (–) financieringsactiviteiten,
de netto-opbrengsten uit of uitgaven voor, indien toepasselijk, de aankoop of verkoop van bedrijfsonderdelen en van
financiële activa aangehouden aan reële waarde; en de beweging van de in pand gegeven geldmiddelen en de netto
aankoop/verkoop van financiële investeringen, moest die er zijn, en de kasvoorschotten en leningen aan derden, indien van
toepassing, opgenomen in de netto kasstroom gegenereerd uit/gebruikt bij (–) investeringsactiviteiten,
de uitgaande kasstroom voor overige schulden gerelateerd aan de aankoop of verkoop van bedrijfsonderdelen, indien van
toepassing, opgenomen in de netto kasstroom gegenereerd uit/gebruikt bij (–) bedrijfsactiviteiten.
Deze alternatieve liquiditeitsindicator is ons inziens een belangrijke maatstaf voor een biotechnologiebedrijf in de
ontwikkelingsfase.
Onderstaande tabel toont een reconciliatie tussen de operationele
cash burn
, en dit zo veel mogelijk in overeenstemming
met IFRS, voor elk van de aangeduide periodes:
(in duizenden €)
2025
2024
Toename/afname (-) in geldmiddelen en kasequivalenten (exclusief effect van
wisselkoersverschillen)
28.085
(104.353)
Minus:
Converteerbare lening uitgegeven aan derde partij
20.000
-
Nettoverkoop van financiële investeringen
(219.587)
(319.035)
Aankoop van eigenvermogensinvesteringen met reële waarde aanpassing in totaalresultaat
-
36.880
Inkomende (-)/uitgaande kasstroom uit de verkoop van dochterondernemingen, na aſtrek van
afgestoten liquide middelen
(19.431)
8.949
Uitgaande kasstroom voor overige schulden gerelateerd aan de aankoop van
dochterondernemingen
1.792
-
Uitgaande kasstroom voor overige schulden gerelateerd aan de verkoop van
dochterondernemingen
-
3.598
Totaal operationele cash burn
(189.141)
(373.961)
Financiële prognose
In verband met de afbouw van de celtherapieactiviteiten verwachten we een operationele uitgaande kasstroom van
ongeveer €50 miljoen in Q1 2026, evenals een eenmalige herstructureringsimpact in cash van €125 tot €175 miljoen
in 2026, een vermindering van €25 miljoen vergeleken met de eerdere prognose van €150 tot €200 miljoen. Daarnaast
verwachten we kasuitgaven van ongeveer €35 tot €40 miljoen voor de definitieve implementatie van de herstructurering
die in januari 2025 werd aangekondigd. De kosten verbonden aan het lopende TYK2
programma, inclusief afronding van
de fase 2
klinische studies in DM en SLE en de verdere ondersteuning van het programma richting fase 3
ontwikkeling,
worden in 2026 geraamd op maximaal €40 miljoen.
We verwachten tegen het einde van 2026 kasstroomneutraal tot positief te zijn, exclusief
business development
activiteiten
of valutafluctuaties. We verwachten op 31 december 2026 ongeveer €2.775 miljard tot €2.850 miljard aan kasmiddelen
en financiële investeringen aan te houden, gebaseerd op een constante EUR/USD
wisselkoers van 1,175 €/$ op
31 december 2025.
Continuïteitsverklaring
De geconsolideerde balans toont een overgedragen resultaat van €210,6 miljoen per 31 december 2025. We realiseerden
een geconsolideerde nettowinst van €320,9 miljoen in het jaar dat eindigde op 31december 2025. Onze bestaande
financiële investeringen en geldmiddelen en kasequivalenten van €2.998,0 miljoen op 31 december 2025 zullen ons in
staat stellen om onze bedrijfskosten en kapitaaluitgaven ten minste voor de komende 12 maanden te financieren. De
Raad van Bestuur is ook van mening dat aanvullende financiering kan worden verkregen, indien nodig. Hiermee rekening
houdend, evenals met de lopende strategische heroriëntatie van het bedrijf, is de Raad van Bestuur van mening dat ze de
jaarrekening kan voorleggen op basis van het continuïteitsbeginsel. Hoewel de financiële investeringen en de geldmiddelen
en kasequivalenten op zijn minst voldoende zijn voor de komende 12 maanden, wijst de Raad van Bestuur erop dat indien
de lopende transformatie positief evolueert, we mogelijk bijkomende financiering kunnen zoeken om andere zakelijke
opportuniteiten te kunnen uitvoeren.
De Galapagos aandelen in 2025
Galapagos NV (ticker: GLPG) is sinds 6 mei 2005 genoteerd aan Euronext Amsterdam en Brussel en sinds 14 mei 2015 aan
de Nasdaq Global Select Market. In 2025 maakte Galapagos NV deel uit van de BEL Mid-index (Brussels Midcap-index) op
Euronext Brussel, de AMX-index (Amsterdam Midcap-index) op Euronext Amsterdam en de NBI (Nasdaq Biotechnology
Index) op Nasdaq in New York.
Het Galapagos aandeel in 2025
In 2025 bedroeg het gemiddelde dagelijkse handelsvolume op Euronext 116.929 aandelen en €3,0 miljoen omzet. Het
dagelijkse handelsvolume op Nasdaq bedroeg in 2025 270.988
American Depository Shares
(ADS’en) en $7,7 miljoen omzet.
Galapagos versus Next Biotech Index in 2025
Galapagos versus Nasdaq Biotechnology Index in 2025
Investor Relations-activiteiten
16 analisten volgen het aandeel Galapagos.
Ons IR-team nam in 2025 deel aan zes beleggersconferenties in Europa en de VS. Er werden verschillende door makelaars
georganiseerde en zelf georganiseerde roadshows en (virtuele) bijeenkomsten gehouden in de VS en Europa, waarbij we
ongeveer 145 beleggersbijeenkomsten hebben gehouden. We hebben webcasts georganiseerd om onze resultaten over het
volledige jaar 2025 en onze resultaten over het eerste en derde kwartaal van 2025 te presenteren.
De belangrijkste gespreksonderwerpen met investeerders in 2025 waren onder meer het voornemen van de Vennootschap
om zich te splitsen in twee beursgenoteerde entiteiten zoals aangekondigd begin 2025 en een update later in de eerste
helſt van 2025 met betrekking tot de beslissing van de Vennootschap om vervolgens alle strategische alternatieven voor
de celtherapieactiviteiten te evalueren, gegevens over oncologie gepresenteerd op EHA, ICML en ASH gepresenteerde
oncologische gegevens, alsook de FDA RMAT-aanwijzing die aan GLPG5101 is toegekend, het voornemen van de
Vennootschap om de activiteiten op het gebied van celtherapie af te bouwen, gegevens over immunologie die op ACR
zijn gepresenteerd, nieuws over benoemingen en beëindigingen van leidinggevenden en bestuursleden, de strategische
transformatie en de nieuwe strategische focus.
Onze belangrijkste aandeelhouders per 31 december 2025 zijn weergegeven in de onderstaande grafiek:
Een nieuwe strategische richting
We evalueren voortdurend onze strategische koers om ervoor te zorgen dat onze middelen worden ingezet waar wij
betekenisvolle waarde kan creëren voor patiënten en aandeelhouders. We doen dit door onze sterke punten op het gebied
van kapitaalallocatie en het sluiten van deals te benutten om kansen in de klinische fase te identificeren en te bevorderen
die het potentieel hebben om betekenisvolle geneesmiddelen te worden voor patiënten met ernstige ziekten.
Begin 2025 kondigde wij ons voornemen aan om zich te splitsen in twee beursgenoteerde entiteiten. In mei 2025 heeſt de
Raad van Bestuur echter, in het licht van ontwikkelingen op het gebied van regelgeving en de markt, dit plan herzien en
een evaluatie gestart om alle strategische opties voor onze celtherapieactiviteiten te evalueren, waaronder een mogelijke
verkoop. In de daaropvolgende maanden heeſt een speciaal team, ondersteund door externe adviseurs, een gestructureerd
en uitgebreid proces uitgevoerd om mogelijkheden voor verkoop te onderzoeken. Ondanks meer dan vijf maanden van
intensieve inspanningen kwamen er geen haalbare voorstellen naar voren die voldoende financiering boden om een
duurzame toekomst voor de celtherapieactiviteiten te ondersteunen.
Na alle strategische alternatieven te hebben bekeken en rekening te hebben gehouden met de aanzienlijke lopende
investeringsbehoeſten, de veranderende marktdynamiek, het competitieve landschap en de implicaties voor het creëren
van waarde voor belanghebbenden, kwam de Raad van Bestuur tot de conclusie dat het toewijzen van middelen aan
nieuwe
business development
-opportuniteiten de beste weg voorwaarts is voor ons. Daarom besloot de Raad van Bestuur
in oktober 2025 om de initiatie van de afbouw van onze activiteiten op het gebied van celtherapie na te streven. Na
afronding van het overlegprocedures met de ondernemingsraden in België en Nederland, is de afbouw in januari 2026
gestart. Het stopzetten van de celtherapieactiviteiten weerspiegelt onze inzet om een duidelijke en duurzame koers uit
te stippelen en zijn inspanningen te richten op activiteiten die de grootste waarde voor patiënten en aandeelhouders
opleveren.
Sinds mei 2025 hebben wij onder leiding van Henry Gosebruch een vernieuwde strategie aangenomen die is gebaseerd
op een duidelijke visie voor onze pijplijn, verbeterde mogelijkheden voor
business development
, een slank bedrijfsmodel,
gedisciplineerd kapitaalbeheer en een toewijding aan het creëren van waarde op de lange termijn. Deze strategie
positioneert ons voor een sterkere en duurzamere toekomst, gericht op een gedisciplineerde opbouw van de portfolio,
effectieve risicospreiding en waarde op de lange termijn voor patiënten en aandeelhouders.
Een sterke basis voor duurzame groei
Wij gaan 2026 in met een robuuste financiële positie:
Op 31 december 2025 beschikte het bedrijf over ongeveer €3,0 miljard aan liquide middelen en financiële investeringen,
wat neerkomt op ongeveer €46 per aandeel en aanzienlijke intrestopbrengsten genereert.
Doorlopende royalty-inkomsten en
earn-outs
uit Jyseleca®, die naar verwachting tot halverwege de jaren 2030 zullen
aanhouden.
Belastingkredieten en vorderingen zorgen voor extra kasstromen.
Waardevolle activa, waaronder aandelen in private biotechbedrijven en onroerend goed.
Deze sterke basis stelt ons in staat om baanbrekende
business development
-kansen flexibel na te streven, zonder de te
worden beperkt door verouderde infrastructuur.
Huidige strategische prioriteiten
De strategie van Galapagos is gebaseerd op vijf pijlers:
1.
De pijplijn opnieuw opbouwen door middel van
business development
We streven ernaar om samen te werken met, of differentiërende, klinisch programma’s met beperkt risico, te verwerven
met een duidelijk
proof-of-concept
en het potentieel om betekenisvolle geneesmiddelen voor patiënten te worden.
Deze aanpak is gebaseerd op drie kernprincipes:
Klinische risicobeperking: prioriteit geven aan middelen die worden ondersteund door
proof-of-concept
-gegevens.
Differentiatie: selectie van programma’s die duidelijke en zinvolle voordelen voor patiënten opleveren.
Gedisciplineerde waardering: het toepassen van strikte commerciële, concurrentiële, wetenschappelijke en technische
beoordelingen om duurzame waardecreatie te garanderen.
2.
Focus op activa met een hoog potentieel in geprioriteerde therapeutische gebieden
Onze huidige prioriteiten zijn oncologie en immunologie & ontstekingen, gebieden waar nog veel onvervulde behoeſten
bestaan en die strategisch aansluiten bij onze langetermijn partner, Gilead. We geven de voorkeur aan assets met
bewezen klinische
proof-of-concept
om opportuniteiten in balans te brengen met gedisciplineerd risicobeheer. We
evalueren een waaier van mogelijkheden, waaronder biologische geneesmiddelen, bispecifieke antilichamen,
antilichaam-geneesmiddelconjugaten en kleine moleculen. Bijkomend hanteren we een modaliteitsonafhankelijke
benadering
die
gericht
is
op
operationele
haalbaarheid,
klinische
proof-of-concept
en
waardecreatie
voor
aandeelhouders en patiënten.
3.
Gebruikmaken van onze unieke samenwerking met Gilead
Onze langtermijn samenwerking met Gilead is een belangrijk aspect voor
business development
-strategie. Als
belangrijke aandeelhouder met meer dan 25% van Galapagos biedt Gilead een flexibel samenwerkingskader, de
OLCA, dat zowel intern ontwikkelde als extern verkregen opportuniteiten ondersteunt. Wij zijn van mening dat een
aantal van de oorspronkelijke OLCA-voorwaarden niet langer aansluiten bij de strategische realiteit van vandaag, ook
al blijſt de overeenkomst zelf van kracht. Wij delen de mening dat overleg en aanpassingsvermogen essentieel zijn
voor het maximaliseren van waarde. Gilead heeſt zich bereid getoond om elementen van dit kader aan te passen
ter ondersteuning van aantrekkelijke, transacties die waarde brengen voor alle belanghebbenden. Naast kapitaal
brengt Gilead diepgaande technische, ontwikkelings-, regelgevende en commerciële expertise mee, waardoor ons
vermogen om complexe transacties te evalueren en uit te voeren verder wordt versterkt en onze geloofwaardigheid
als voorkeurspartner wordt ondersteunt. Het partnerschap maakt een breed scala aan transactiestructuren mogelijk,
van gezamenlijke acquisities of licenties tot meer complexere strategische combinaties, waardoor een gedisciplineerde
inzet van kapitaal en duurzame waardecreatie voor patiënten en aandeelhouders worden ondersteund.
4.
Financiële discipline en flexibiliteit toepassen
We streven ernaar om kapitaal rigoureus in te zetten, een evenwichtig risicoprofiel te handhaven en voldoende
flexibiliteit te behouden om de ontwikkeling in latere fase waar de potentiële impact het grootst is, te ondersteunen.
Onze benadering van
business development
omvat een breed scala aan transactietypen, van licentieovereenkomsten
tot overnames, en is ontworpen om risico’s op zowel niveau van individueel assets als portfolio te beheren. Hoewel
we ons bewust zijn van de inherente onzekerheid van geneesmiddelenontwikkeling, streven we ernaar om de kansen
op het leveren van zinvolle geneesmiddelen aan patiënten te maximaliseren door middel van een gedisciplineerde
opbouw van de portfolio. Wij zullen transacties zorgvuldig en selectief nastreven, waarbij prioriteit wordt gegeven aan
opportuniteiten die duurzame groei en aandeelhouderswaarde op lange termijn ondersteunen.
5.
Een slanke, gefocuste organisatie behouden
Na de afbouw van de celtherapieactiviteiten zullen wij opereren als een slanke organisatie met hoofdkantoor in
Mechelen, België, met een gestroomlijnd team van ongeveer 35 tot 40 professionals in Mechelen, Chicago en San
Francisco, exclusief de impact van mogelijke transacties op het gebied van
business development
. Deze structuur
verhoogt de wendbaarheid, versterkt de besluitvorming en stelt ons in staat om snel te handelen in een concurrerende
markt.
Vooruitblik
Onze transformatie is in volle gang. We zullen ons kapitaal op een gedisciplineerde en gerichte manier inzetten, waarbij
we prioriteit geven aan kansen die waarde toevoegen en aansluiten bij onze operationele sterke punten en ambities op
lange termijn. Met een zeer gemotiveerd nieuw managementteam met ongeëvenaarde ervaring in het sluiten van deals, een
sterke balans en een duidelijke strategische visie, zijn we ervan overtuigd dat we goed gepositioneerd zijn om een pijplijn
op te bouwen waarmee we zinvolle geneesmiddelen aan patiënten kunnen leveren.
Hoewel oncologie en immunologie & ontstekingen prioritaire gebieden blijven, staan we open voor andere gebieden waar
onze concurrentievoordelen ons in staat stellen om uitzonderlijke waarde voor aandeelhouders te creëren. Onze langdurige
samenwerking met Gilead biedt een strategisch voordeel bij het vinden, evalueren en ontwikkelen van deze opportuniteiten
wereldwijd, ook in opkomende markten waar innovatie in een stroomversnelling zit.
Deze strategie is bedoeld om ons volledige potentieel te benutten en duurzame waarde op lange termijn te creëren
voor patiënten, aandeelhouders en andere belanghebbenden. Om deze nieuwe koers te weerspiegelen, stelt de Raad
van Bestuur voor om onze naam te wijzigen van Galapagos NV in Lakefront BiotherapeuticsNV, onder voorbehoud van
goedkeuring door de aandeelhouders tijdens de komende BAV in april 2026.
De voorgestelde nieuwe naam en het nieuwe logo symboliseren onze toewijding aan die missie en onze focus op
baanbrekende therapeutische innovatie.
Portfolio
R&D-pijplijn
Concurrerende omgeving
Wij zijn actief in een zeer innovatieve sector die wordt gekenmerkt door snelle vooruitgang in het begrip van ziektebiologie,
snel veranderende technologieën, sterke intellectuele eigendomsbarrières en een groot aantal bedrijven die betrokken
zijn bij de ontdekking, ontwikkeling en commercialisering van nieuwe geneesmiddelen. We concurreren met veel
biofarmaceutische bedrijven die hun onderzoeks-, ontwikkelings- en
business development
-activiteiten richten op ernstige
ziekten, waaronder onze huidige kerngebieden voor
business development
op het gebied van oncologie en immunologie
en ontstekingen. Voor meer informatie over trends en risico’s in de sector verwijzen we naar het
hoofdstuk Risicobeheer
in
dit verslag.
R&D-Pijplijn
Uitvoering van onze transformatiestrategie
Op 21 oktober 2025 hebben we onze intentie bekendgemaakt om onze activiteiten op het gebied van celtherapie af te
bouwen en nieuwe baanbrekende
business development
na te streven met behulp van onze beschikbare kasmiddelen.
Deze intentie volgde op een uitgebreide evaluatie van strategische alternatieven, waaronder een mogelijke verkoop, die in
2025 werd uitgevoerd.
Na afronding van de vereiste overlegprocedures met de ondernemingsraden in België en Nederland heeſt de Raad van
Bestuur in januari2026 zijn besluit bekendgemaakt om de afbouw van de celtherapieactiviteiten te starten. Deze stap
markeert de overgang van strategische evaluatie naar uitvoering en is bedoeld om de operationele efficiëntie te verbeteren
en ons in staat te stellen onze middelen te concentreren op het opbouwen van een pijplijn van nieuwe therapieën door
middel van strategische
business development
-transacties, onder leiding van ons nieuwe managementteam. Voor meer
informatie over de afbouw van onze celtherapieactiviteiten verwijzen wij u naar het hoofdstuk
Oncologie
.
In de volgende paragrafen worden onze belangrijkste resultaten op het gebied van onderzoek en ontwikkeling in de
immunologie en oncologie in 2025 gepresenteerd. Hoewel de oncologische celtherapieportfolio wordt afgebouwd na het
besluit van de Raad van Bestuur in januari2026, weerspiegelen deze resultaten de wetenschappelijke vooruitgang en
uitvoering in de verslagperiode 2025.
Immunologie
Hieronder presenteren we onze pijplijn op het gebied van immunologie met kleine moleculen per 31 december 2025.
De pijplijn omvat één programma in de klinische fase, GLPG3667. We evalueren momenteel alle strategische opties voor
GLPG3667, waaronder potentiële samenwerkingen en
business development
-activiteiten, met als doel de verdere
ontwikkeling op het gebied van dermatomyositis (DM) en mogelijk andere ernstige auto-immuunziekten te versnellen.
TYK2-programma met kleine molecule: GLPG3667
GLPG3667 is een reversibele en selectieve TYK2-kinasedomeinremmer in onderzoek die door ons werd ontdekt en in
2020 werd geëvalueerd in een fase 1-studie bij gezonde vrijwilligers (HV). De fase 1-studie was een gerandomiseerde,
dubbelblinde, placebogecontroleerde dosisescalatiestudie waarin de veiligheid, verdraagbaarheid, farmacokinetiek (PK) en
farmacodynamiek (PD) van enkelvoudige en meervoudige oplopende orale doses GLPG3667 gedurende 13 dagen werden
geëvalueerd.
Op meerdere tijdsstippen op dag 1 en dag 10 van het onderzoek werd bloed afgenomen en
ex vivo
gestimuleerd met
verschillende cytokines, waaronder IFN
α
, om de mate van ontstekingsremming te analyseren, met inbegrip van het effect
op gefosforyleerde signaaltransductor en activator van transcriptie (pSTAT) signalering, evenals op hematologische
parameters, lipiden en creatinefosfokinase (CPK) (zie onderstaande grafieken).
GLPG3667 is een krachtige, selectieve TYK2-remmer
GM-CSF/pSTAT5: Granulocyt-macrofaagkoloniestimulerende factor. HV: gezonde vrijwilliger. Bron: gegevens van de organisatie
Geen effect op hematologische parameters, lipiden en CPK
Gemiddelde waarden. Bron: bedrijfsgegevens. CPK: creatinefosfokinase
Na deze resultaten zijn we een gerandomiseerde, placebogecontroleerde, dubbelblinde fase 1b-studie gestart bij 31
patiënten met matige tot ernstige plaque psoriasis. De patiënten werden in een 1:1:1 verhouding gerandomiseerd naar een
dagelijkse orale dosis GLPG3667 (lage dosis of hoge dosis) of placebo, gedurende in totaal 4 weken.
In juli 2021 kondigden we positieve
topline
-resultaten aan die aantoonden dat GLPG3667 over het algemeen goed werd
verdragen met een positief responssignaal op Week 4 (zie onderstaande grafiek):
Op Week 4 van het onderzoek vertoonden vier van de tien patiënten in de hoge dosisgroep een
Psoriasis Area and
Severity Index
(PASI)50-respons, gedefinieerd als een verbetering van ten minste 50% van de PASI ten opzichte van de
uitgangswaarde, vergeleken met één van de tien proefpersonen op placebo. Er waren geen proefpersonen met een PASI
50-respons op de lage dosis GLPG3667. De vier responders in de hoge dosisgroep van GLPG3667 bereikten een verbetering
van respectievelijk 52%, 65%, 74% en 81% verbetering in hun PASI-score ten opzichte van de uitgangswaarde, terwijl de
proefpersoon die willekeurig was toegewezen aan de placebogroep een verbetering van 52% liet zien. Er werden ook
positieve signalen van werkzaamheid waargenomen bij de hoge dosis voor andere eindpunten, waaronder het aangetaste
lichaamsoppervlak en de globale beoordeling door arts en patiënt, in vergelijking met placebo in Week 4.
Fase 1b psoriasis studie met GLPG3667
Klinische activiteit op 4 weken bij eenmaal daagse dosering
Eén proefpersoon in de lage dosisgroep onderbrak zijn deelname aan het onderzoek gedurende één dag vanwege
verergering van psoriasis. De meeste bijwerkingen gerelateerd aan de behandeling waren mild van aard en van
voorbijgaande aard. Er waren geen sterfgevallen of ernstige bijwerkingen in dit 4-weekse onderzoek.
GLPG3667 bij dermatomyositis (DM)
Idiopathische inflammatoire myopathieën (IIM) zijn een heterogene groep van zeldzame auto-immuunziekten die voornamelijk
de proximale spieren aantasten. Ze worden gekenmerkt door ernstige spierzwakte, verhoogde spierenzymwaarden, ontsteking
bij spierbiopsie en extra-musculaire manifestaties. DM is de meest voorkomende vorm van IIM en wordt gekenmerkt door
inflammatoire en degeneratieve veranderingen van de spieren en de huid. Vroege symptomen van DM zijn onder meer duidelijke
huidmanifestaties die gepaard gaan met of voorafgaan aan spierzwakte. De kwaliteit van leven (QoL) van patiënten met DM is
verminderd als gevolg van spierzwakte, pijn en huidziekteactiviteit.
4
Het totale sterftecijfer bij DM-patiënten blijft ook drie keer
hoger in vergelijking met de algemene bevolking, waarbij kanker, long- en hartcomplicaties en infecties de meest voorkomende
doodsoorzaken zijn.
5
De prevalentie van DM wordt geschat op één tot zes per 100.000 volwassenen in de Verenigde Staten, en een
recente analyse van 3.067 patiënten in het Euromyositis-register identificeerde DM bij 31% van de onderzochte patiënten.
6
DM is
een zeldzame ziekte en met slechts één momenteel goedgekeurde behandeling is er een grote behoefte aan alternatieve veilige
en effectieve behandelingsopties.
GALARISSO is een fase 2 gerandomiseerde, dubbelblinde, placebogecontroleerde studie in meerdere centra om de
werkzaamheid en veiligheid van GLPG3667 te evalueren. Een dagelijkse orale toediening van GLPG3667 150 mg of placebo
wordt gedurende 24 weken onderzocht bij ongeveer 62 volwassen patiënten met DM. Het primaire eindpunt is het
percentage patiënten met ten minste een minimale verbetering van de tekenen en symptomen van DM op Week 24 volgens
de criteria van het
American College of Rheumatology
(ACR) en de
European League Against Rheumatism
(EULAR).
7
Opzet van GALARISSO fase 2-studie met GLPG3667 in DM
CS: corticosteroïde, OLE: open-label verlenging, QD: eenmaal daags, R: randomisatie
Op 18 december 2025 hebben we de belangrijkste resultaten van het GALARISSO-onderzoek bekendgemaakt, die hieronder
worden samengevat:
De GALARISSO DM-studie bereikte zijn primaire eindpunt en toonde aan dat GLPG3667, éénmaal daags toegediend in een dosis
van 150 mg (N=21) als aanvulling op de standaardbehandeling, een statistisch significant klinisch voordeel opleverde in de
Total
Improvement Score
(TIS) in Week 24 (p=0,0848;
Δ
: 14,26) in week 24 (p=0,0848;
Δ
: 14,26), vergeleken met placebo (N=19). De
vooraf vastgestelde drempel voor statistische significantie was vastgesteld op 10% (
α
=0,1). GLPG3667 liet ook significante klinische
verbeteringen zien in vergelijking met placebo op verschillende secundaire eindpunten van ziekteactiviteit, waaronder TIS20,
TIS40, TIS60 en m-CDASI-A
8
. GLPG3667 vertoonde gedurende de behandelingsperiode van 24 weken een gunstig veiligheids- en
verdraagbaarheidsprofiel.
Goreshi R, et al. Quality of life in dermatomyositis. J Am Acad Dermatol. 2011 dec;65(6):1107–16.
4
Marie I. et al. Morbidity and mortality in adult polymyositis and dermatomyositis. Curr Rheumatol Rep. juni 2012;14(3):275–85.
5
DeWane ME, et al. Dermatomyositis: Clinical features and pathogenesis. J Am Acad Dermatol. Februari 2020;82(2):267–281.
6
Minimale verbetering volgens ACR/EULAR wordt gedefinieerd als een totale verbeteringsscore (TIS) van >=20 punten. De TIS is een score die wordt afgeleid uit de evaluatie
van de resultaten van 6 kernmetingen van de activiteit van myositis.
7
M-CDASI-A: Modified Cutaneous Dermatomyositis Disease Area and Severity Index Activity.
8
Als onderdeel van onze voortdurende inspanningen om de waarde van dit programma voor zowel patiënten als onze
aandeelhouders te maximaliseren, evalueren we alle strategische opties. Deze omvatten potentiële samenwerkingen en
business development
om de ontwikkeling te versnellen van GLPG3667 bij dermatomyositis. Daarnaast blijven we
mogelijkheden verkennen om uit te breiden naar andere ernstige auto-immuunziekten waarvoor nog onvervulde
behoeſten bestaan.
GLPG3667 bij systemische lupus erythematodes (SLE)
SLE is een chronische, inflammatoire auto-immuunziekte die bijna elk orgaansysteem aantast en daarmee een van de meest
heterogene ziekten is die door artsen worden behandeld.
9
De pathogenese van SLE wordt gekenmerkt door een algemeen verlies
van zelf-tolerantie met activering van autoreactieve T- en B-cellen. Dit leidt tot de productie van pathogene auto-antilichamen die
zich voornamelijk richten op een verscheidenheid aan nucleaire antigenen, zich afzetten in weefsels en complement activeren,
wat resulteert in orgaanschade. SLE komt vaker voor bij vrouwen dan bij mannen en is vaker en ernstiger (met een hogere
ziekteactiviteit en meer schade) bij niet-blanke bevolkingsgroepen (Hispanics, Afrikaanse afstammelingen en Aziaten).
10
SLE kent
periodes van relatieve stabiliteit, gevolgd door opflakkeringen die onomkeerbare orgaanschade kunnen veroorzaken. Ondanks
de beste behandeling lopen de meeste patiënten binnen 7 jaar na de diagnose onomkeerbare orgaanschade op. SLE is niet te
genezen en de huidige behandelingsopties gaan gepaard met gedeeltelijke werkzaamheid en/of aanzienlijke toxiciteit. Nieuwe
behandelingen kunnen helpen om te voorzien in de huidige onvervulde medische behoeften van patiënten.
GALACELA is een fase 2 gerandomiseerde, dubbelblinde, placebogecontroleerde studie in meerdere centra om de werkzaamheid,
veiligheid, verdraagbaarheid, farmacokinetiek en farmacodynamiek van GLPG3667 bij volwassenen met actieve SLE te evalueren.
Twee éénmaal daagse orale doseringen van GLPG3667 (75 mg en 150 mg) of placebo worden gedurende 48 weken onderzocht
bij volwassen patiënten met SLE. Het primaire eindpunt is het aandeel patiënten die een
SLE-responderindex
(SRI)-4-respons op
Week 32 behaalden. De secundaire werkzaamheidseindpunten zijn het aandeel patiënten met een SRI-4-respons op Week 48,
de
British Isles Lupus Assessment Group
(BILAG)-gebaseerde
Composite Lupus Assessment
(BICLA)-respons op Week 32 en 48,
het aandeel patiënten met >=50% vermindering in de
Cutaneous Lupus Erythematosus Disease Area and Severity Index Activity
(CLASI-A)-score op Week 32 en 48, het aandeel patiënten dat de
Lupus Low Disease Activity State
(LLDAS) haalt op Week 32 en
48, en de verandering ten opzichte van de uitgangswaarde in de 28-gewrichtstelling voor gevoelige, gezwollen, en gevoelige en
gezwollen (actieve) gewrichten op Week 32 en 48.
Opzet van de GALACELA fase 2-studie met GLPG3667 in SLE
BICLA: BILAG-gebaseerde samengestelde lupusbeoordeling, CLASI-A: Cutaneous Lupus Erythematosus Disease Area and Severity Index – Activiteitsscore,
CS: corticosteroïden, LLDAS: Lupus Low Disease Activity State, OLE: open-label verlenging, QD: eenmaal daags, R: randomisatie, SRI: Systemic Lupus
Erythematosus Responder Index
Rees, F. et al., (2017). De wereldwijde incidentie en prevalentie van lupus erythematosus: een systematisch overzicht van epidemiologische studies. Rheumatol. Oxf. Engl., 56(11),
1945–1961.
9
González, L. A. et al (2013). Etniciteit bij systemische lupus erythematosus (SLE): de invloed ervan op vatbaarheid en uitkomsten. Lupus, 22(12), 1214–1224.
10
Op 18 december 2025 hebben we de belangrijkste resultaten van het GALACELA-onderzoek bekendgemaakt, die hieronder
worden samengevat:
In de GALACELA SLE-studie, waarin GLPG3667 éénmaal daags werd toegediend in een dosis van 75 mg (N=59) en 150 mg
(N=64) als aanvulling op de standaardbehandeling, was de primaire eindpuntanalyse van de dosis-respons op de
SLE-
responderindex
(SRI)-4 in Week 32 niet statistisch significant. GLPG3667 toonde wel numerieke verbeteringen ten
opzichte van placebo (N=63) op verschillende secundaire eindpunten, vooramelijk op huid gerelateerde uitkomsten. Het
veiligheidsprofiel kwam overeen met eerdere studies met GLPG3667. De GALACELA-studie loopt momenteel nog en de
definitieve gegevens op Week 48, die naar verwachting in het tweede kwartaal van 2026 beschikbaar zullen zijn, zullen
van essentieel belang zijn om het totale gegevenspakket te beoordelen en mogelijke volgende stappen voor het SLE-
programma te bepalen.
Oncologie
Zoals vermeld in het hoofdstuk
Een nieuwe strategische richting
’, hebben we op 21 oktober 2025 bekendgemaakt dat
we van plan zijn onze activiteiten op het gebied van celtherapie af te bouwen en onze beschikbare liquide middelen te
gebruiken voor nieuwe baanbrekende transacties op het gebied van
business development
. Dit voornemen vloeide voort
uit een uitgebreide evaluatie, uitgevoerd in 2025, van strategische alternatieven, waaronder een mogelijke verkoop. Na
afronding van het vereiste overlegprocedures met de ondernemingsraden in België en Nederland heeſt de Raad van Bestuur
in januari 2026 zijn besluit bekendgemaakt om te starten met de afbouw van onze activiteiten op het gebied van celtherapie.
In het onderstaande gedeelte worden onze belangrijkste R&D-resultaten op het gebied van oncologische celtherapie in 2025
gepresenteerd.
Onze klinische pijplijn in celtherapie omvatte:
GLPG5101: een tweede generatie anti-CD19/4-1BB CAR-T kandidaatgeneesmiddel, die werd geëvalueerd in een fase 1/
2-studie bij patiënten met R/R NHL (ATALANTA-1). Als gevolg van de afbouw hebben we de onderzoekers op de hoogte
gebracht van de vroegtijdige stopzetting van de ATALANTA-1 studie, waarbij het laatste patiëntbezoek verwacht wordt eind
mei 2026. Patiënten zullen gevraagd worden over te gaan naar de langetermijn vervolgstudie HESPERIA voor de opvolging
van veiligheid op lange termijn.
GLPG5301: een tweede generatie/4-1BB op BCMA gerichte CAR-T kandidaatgeneesmiddel, die werd geëvalueerd in een
fase 1/2-studie bij patiënten met R/R MM (PAPILIO-1). Als gevolg van de afbouw hebben we de onderzoekers op de hoogte
gebracht van de vroegtijdige stopzetting van de PAPILIO-1 studie, waarbij het laatste patiëntbezoek verwacht wordt eind
mei 2026. Patiënten zullen gevraagd worden over te gaan naar de langetermijn vervolgstudie HESPERIA voor de opvolging
van veiligheid op lange termijn.
Daarnaast bestond onze pijplijn voor de volgende generatie celtherapieën in een vroeg stadium bestaat uit
multi-targeting
,
armored
celtherapieconstructies die zijn ontworpen om resistentie te voorkomen en de potentie en persistentie van CAR-
T’s te verbeteren bij hematologische en vaste tumoren met hoge onvervulde medische behoeſte, waaronder multipel
myeloom, kleincellige longkanker, neuro-endocriene en platina-resistente eierstokkanker. Naast onze programma’s in de
klinische fase zijn we in januari 2026 begonnen met het afbouwen van dergelijke programma’s.
Duurzaam-
heidsverklaring
Algemene toelichtingen
Algemene grondslag voor het opstellen van de
duurzaamheidsverklaring (BP-1)
GalapagosNV is een naamloze vennootschap naar Belgisch recht, met maatschappelijke zetel te Generaal De Wittelaan
L11 A3, 2800 Mechelen, België. In de toelichting bij de geconsolideerde duurzaamheidsverklaringen omvatten verwijzingen
naar “wij”, “ons”, “de groep” of “Galapagos” GalapagosNV samen met haar dochterondernemingen. De reikwijdte van dit
verslag en de daaropvolgende financiële en duurzaamheidsverklaringen zijn identiek aan en geconsolideerd op het niveau
van GalapagosNV, wat betekent dat de informatie uitsluitend betrekking heeſt op Galapagos en – voor zover beschikbaar
– haar waardeketen. Geen enkele dochteronderneming is vrijgesteld van geconsolideerde duurzaamheidsverklaringen
overeenkomstig artikel 29a van Richtlijn 2013/34/EU. Voor een lijst van geconsolideerde ondernemingen verwijzen we naar
toelichting 34
van de jaarrekening.
De duurzaamheidsverklaring geeſt een overzicht van onze aanpak voor het identificeren en rapporteren van onze materiële
duurzaamheidsthema’s voor het boekjaar 2025. Bij het opstellen van de duurzaamheidsverklaring hebben we rekening
gehouden met de verwachtingen van onze stakeholders om ervoor te zorgen dat de voor hen als materieel geïdentificeerde
thema’s aan bod komen. We hebben een dubbele materialiteitsanalyse uitgevoerd voor de hele waardeketen. Bijgevolg
heeſt deze duurzaamheidsverklaring betrekking op zowel upstream- als downstream-impact, risico’s en kansen (
Impact,
Risks, Opportunities, IROs
). Een overzicht van onze waardeketen vindt u
hier
.
Er is geen relevante informatie weggelaten uit de verklaring, met uitzondering van informatie met betrekking tot
intellectuelle eigendom vanwege het vertrouwelijke en gevoelige karakter ervan, in overeenstemming met ESRS 1 sectie 7.7.
De opname van informatie en gegevens in de duurzaamheidsverklaringen is geen aanwijzing dat dergelijke informatie
of gegevens, of het onderwerp van dergelijke informatie of gegevens, voor ons van materieel belang zijn in het kader
van de van toepassing zijnde effectenwetgeving of anderszins. De principes die zijn gebruikt om te bepalen of informatie
of gegevens in dit rapport moeten worden opgenomen, komen niet overeen met de principes van materialiteit of
openbaarmaking in de effectenwetgeving van de Verenigde Staten (VS) die worden gebruikt om te bepalen of
openbaarmakingen moeten worden gedaan in deponeringen bij de
Amerikaanse Securities and Exchange Commission
(SEC), of principes die van toepassing zijn op het opnemen van informatie in jaarrekeningen.
Rapportage met betrekking tot specifieke omstandigheden (BP-2)
Strategische reorganisatie
Tijdens boekjaar 2025 hebben we een ingrijpende organisatorische verandering ondergaan. Ten eerste maakten we op
8 januari 2025 bekend dat we onze programma’s voor de ontdekking van kleine moleculen zouden stopzetten en onze
activiteiten zouden reorganiseren om ons te concentreren op het creëren van langetermijnwaarde in celtherapie in de
oncologie. Vervolgens werd op 21 oktober 2025 bekendgemaakt dat we van plan waren onze activiteiten op het gebied
van celtherapie af te bouwen na een uitgebreide strategische evaluatie om de duurzaamheid op lange termijn van ons
bedrijfsmodel en onze R&D-portefeuille te beoordelen. Deze evaluatie leidde tot de conclusie dat een strategische
herpositionering nodig was om een veerkrachtiger en duurzamer pad voor toekomstige waardecreatie te waarborgen.
Op basis van deze beoordeling heeſt de Raad van Bestuur besloten om vanaf 2026 onze celtherapieactiviteiten af te
bouwen en de activiteiten te heroriënteren op baanbrekende
business development
opportuniteiten, ondersteund door
een gedisciplineerde kapitaalallocatie gericht op het opbouwen van een pijplijn van nieuwe therapieën die betekenisvolle
voordelen voor patiënten en langetermijnwaarde voor aandeelhouders kunnen opleveren. De afbouw heeſt gevolgen voor
ongeveer 365 werknemers in Europa, de VS en China en leidt tot de sluiting van de vestigingen in Leiden (Nederland), Bazel
(Zwitserland), Princeton en Pittsburgh (VS), en Shanghai (China).
Gebruik van schattingen, aannames en gegevensbronnen
De meeste kwantitatieve gegevens in dit verslag zijn rechtstreeks afkomstig uit onze systemen. Alle gegevens die via
alternatieve methoden zijn verkregen, zoals schattingen of extrapolaties binnen onze waardeketen, worden duidelijk als
zodanig geïdentificeerd en bevatten een zekere mate van schattingsonzekerheid. Voor de categorieën waarbij schattingen
nodig waren, is de mate van onzekerheid bij het management over het geheel genomen laag, wat resulteert in een hoge
mate van nauwkeurigheid. De basis voor de opstelling, de nauwkeurigheidsniveaus, de schatting van de onzekerheid van de
resultaten en, indien van toepassing, de geplande maatregelen om de nauwkeurigheid te verbeteren en de onzekerheid in
toekomstige jaarverslagen te verminderen, worden voor elk materieel onderwerp vermeld in de thematische hoofstukken
van dit verslag.
Wijzigingen in de voorbereiding of presentatie van duurzaamheidsinformatie
Wat betreſt onze berekeningen van de CO
2
-voetafdruk hebben we aanvullende gegevensbronnen meegenomen om de
nauwkeurigheid te verbeteren. Als gevolg hiervan zijn de volgende herzieningen doorgevoerd met betrekking tot de
gegevens voor 2024:
De bruto Scope 1-emissies voor het boekjaar 2024 zijn aangepast vanwege een fout in de berekening van de mobiele
verbranding. Bovendien is de berekeningsmethode voor mobiele verbranding in het boekjaar 2025 verder verfijnd dankzij
de beschikbaarheid van nauwkeurigere gegevens, en is deze methode met terugwerkende kracht toegepast op de gegevens
van het boekjaar 2024. Het verschil tussen de cijfers die in het voorgaande jaar zijn gerapporteerd en de aangepaste
vergelijkende gegevens is een stijging van 401 tCO
2
e.
De Scope 3-emissies voor het boekjaar 2024 onder “Verwerking van verkochte producten” zijn voor 2024 aangepast om de
API-verkoop met betrekking tot Jyseleca® aan Alfasigma mee te nemen. Deze herziening resulteert in een stijging van 239
tCO
2
e ten opzichte van de cijfers die in het voorgaande jaar zijn gerapporteerd.
Het boekjaar 2024 “Brandstofverbruik van ruwe olie en aardolieproducten” is aangepast om een fout in de berekening
van mobiele verbranding in het boekjaar 2024 te corrigeren en om een verfijnde berekeningsmethodologie voor mobiele
verbranding weer te geven, die voortvloeit uit de beschikbaarheid van nauwkeurigere gegevens. We hebben deze verfijnde
aanpak met terugwerkende kracht toegepast op het boekjaar 2024. Het verschil tussen de gerapporteerde gegevens van het
voorgaande jaar en de aangepaste vergelijkende gegevens is een stijging van 1.692 MWh.
Voor onze informatieverschaffing inzake de EU Taxonomie hebben we een aangepaste aanpak gehanteerd in
overeenstemming met de gewijzigde regels zoals bepaald in Verordening (EU) 2026/73 van de Commissie. De operationele
kosten over het boekjaar 2024 zijn aangepast om de vergelijkbaarheid te waarborgen met de strengere definitie die dit jaar
wordt toegepast (een daling van €169 miljoen). Meer informatie over deze aanpassingen is te vinden in het hoofdstuk
over
de EU Taxonomie
in dit verslag.
Toegepaste tijdshorizonten in de dubbele materialiteitsanalyse
Met betrekking tot de tijdshorizonten die worden gebruikt in de dubbele materialiteitsanalyse, hanteren we de volgende
definities:
korte termijn: < 3 jaar
middellange termijn: 3 – 5 jaar
lange termijn: > 5 jaar
Deze tijdshorizonten wijken af van deze vastgelegd in ESRS 1, paragraaf 6.4. Ze zijn vastgesteld tijdens onze
materialiteitsanalyse van 2022 en zijn om redenen van continuïteit en vergelijkbaarheid gehandhaafd in latere updates in
2023, 2024 en 2025. We zullen overwegen om ons in toekomstige beoordelingen aan te passen aan de tijdshorizonten van
ESRS.
Rapportage voortkomend uit andere wetgeving en duurzaamheidskaders
Deze duurzaamheidsverklaring bevat informatie die vereist is op grond van andere EU-wetgeving, met name de EU
Taxonomieverklaring, en bevat ook vrijwillige inhoud die verwijst naar de Duurzame Ontwikkelingsdoelstellingen
(
Sustainable Development Goals
) van de Verenigde Naties en de tien principes van het Global Compact van de Verenigde
Naties, dat wij in 2023 hebben ondertekend. Deze elementen zijn opgenomen in een bijlage en zijn bedoeld als aanvulling
op de ESRS-verklaring door te illustreren hoe onze materiële onderwerpen verband houden met geselecteerde SDG’s.
Gebruik van overgangsbepalingen
In overeenstemming met Bijlage C van ESRS 1 en de “Quick Fix”-wijziging van de Europese Commissie, en omdat het
gemiddelde aantal werknemers tijdens het boekjaar niet hoger was dan 750, zijn we de overgangsbepalingen blijven
toepassen voor ESRS S1 (eigen personeelsbestand) en ESRS S4 (consumenten en eindgebruikers). De specifieke
overgangsbepalingen die werden toegepast, zijn terug te vinden in de
Openbaarmakingsvereisten uit de ESRS die in de
duurzaamheidsverklaring zijn opgenomen
.
De rol van de bestuurs-, leidinggevende en toezichthoudende organen
(GOV-1), en informatie verschaſt aan en omgang met
duurzaamheidsthema’s door de bestuurs-, leidinggevende en
toezichthoudende organen van de onderneming (GOV-2)
Tijdens de verslagperiode hadden we een multifunctionele Stuurgroep Duurzaamheid, bestaande uit verschillende medewerkers
en leidinggevenden om een passende vertegenwoordiging van de hele organisatie te waarborgen. De Stuurgroep Duurzaamheid
zorgde ervoor dat overwegingen op gebied van milieu, maatschappij en bestuur, met inbegrip van de daarmee samenhangende
impact, risico’s en kansen, werden geïntegreerd in onze besluitvormings- en monitoringprocessen, waaronder die met betrekking tot
de bedrijfsstrategie, belangrijke investeringen en prestaties. De Stuurgroep bestond uit leden van het senior management en experten
uit belangrijke gebieden van onze activiteiten en duurzaamheidsthema’s, waaronder compliance, juridische zaken, financiën en
inkoop, human resources, operations, investor relations en communicatie. De Stuurgroep Duurzaamheid kwam in de verslagperiode
vier keer bijeen en richtte zich voornamelijk op het toezicht op de dubbele materialiteitsanalyse en de validatie van de resultaten
daarvan. Tijdens de verslagperiode waren er geen specifieke doelstellingen voor duurzaamheid vastgesteld vanwege de strategische
reorganisatie, zoals aangekondigd in januari2025, en de daaropvolgende uitgebreide evaluatie van strategische alternatieven voor
onze celtherapieactiviteiten. Bijgevolg heeft het Comité geen toezicht gehouden op het vaststellen van doelstellingen.
Het
Directiecomité,
dat
regelmatig
werd
geïnformeerd
door
de
Stuurgroep
Duurzaamheid,
behield
tijdens
de
verslagperiode het gedelegeerde toezicht op duurzaamheidsgerelateerde effecten, risico’s en opportuniteiten, in
overeenstemming met zijn verantwoordelijkheid uit hoofde van het
Corporate Governance Charter
voor het onderhouden
van
systemen
voor
het
identificeren,
beoordelen,
beheren
en
monitoren
van
financiële
en
andere
risico’s.
Duurzaamheidsinitiatieven werden teruggeschroefd als onderdeel van de uitgebreide herziening van strategische
alternatieven, zoals aangekondigd in mei 2025. Daarnaast hield onze Raad van Bestuur, ondersteund door de Auditcomité,
toezicht op de duurzaamheidstoezichtstructuur en de strategie voor openbare bekendmaking met betrekking tot ESG-
kwesties, in overeenstemming met ons
Corporate Governance Charter
.
Aangezien het merendeel van onze materiële duurzaamheidsthema’s inherent aansloot bij onze kernactiviteiten, waren de effecten,
risico’s en daarmee samenhangende opportuniteiten, evenals de controles en procedures om deze te beheren, geïntegreerd in onze
bestaande beleidsinfrastructuur, zoals beschreven in het hoofdstuk
Comités
van ons hoofdstuk Corporate Governance
.
Bovendien
beschikken de leden van de Stuurgroep Duurzaamheid, het Directiecomité, het Auditcomité en de Raad van Bestuur (d.w.z. onze
administratieve, leidinggevende en toezichthoudende organen) gezamenlijk over uitgebreide expertise die relevant is voor onze
materiële duurzaamheidsthema’s. Dit omvat expertise op het gebied van wetenschappelijk onderzoek en ontwikkeling, strategie
gerelateerd aan productportfolio, patiëntveiligheid en commerciële functies (toegang en betaalbaarheid), die allemaal centraal staan
bij het ontwikkelen, goedkeuren en op de markt brengen van geneesmiddelen.
Deze diepgaande integratie zorgde ervoor dat duurzaamheidsoverwegingen tijdens de verslagperiode werden geïntegreerd in onze
bestuurs- en besluitvormingsprocessen. Daarnaast hebben we, om ons toezicht nog verder te verbeteren, toegang tot externe
deskundigen voor specifieke gebieden, zoals CO
2
accounting en duurzaamheidsrapportering, waardoor we onze interne kennis
konden aanvullen met gespecialiseerde inzichten. Dankzij deze combinatie van interne expertise en externe adviesondersteuning
konden we onze materiële effecten, risico’s en kansen tijdens de verslagperiode effectief beheren.
Kwantitatieve informatie over het aantal uitvoerende en niet-uitvoerende leden van onze bestuurs-, leidingsgevende en
toezichthoudende organen, inclusief het percentage per geslacht en onafhankelijkheid, wordt verstrekt in het hoofdstuk
Comités
van het hoofdstuk
Corporate Governance
.
Integratie van duurzaamheidsprestaties in beloningsregelingen (GOV-3)
In 2025 bleef de benadering van duurzaamheidsgerelateerde beloning ongewijzigd ten opzichte van het vorige verslagjaar.
De in 2024 geïntroduceerde ESG-gerelateerde bedrijfsdoelstelling bleef van toepassing op de hele organisatie, inclusief de
leden van het Directiecomité (zie
Remuneratieverslag
). Geen specifieke verhouding van de variabele verloning gerelateerd
aan duurzaamheidsdoelen werd bepaald of gerapporteerd voor 2025.
Due diligenceverklaring (GOV-4)
We streven naar verantwoord ondernemen (zoals uiteengezet in
G1-Zakelijk Gedrag
) in onze hele waardeketen, wat
duidelijk aansluit bij ons lidmaatschap van het Global Compact van de VN. We hebben due diligence geïntegreerd in ons
bestuur, onze strategie en ons bedrijfsmodel. We nemen maatregelen om potentiële of daadwerkelijke effecten binnen ons
eigen personeelsbestand te identificeren en te beperken. Deze maatregelen zijn te vinden in paragraaf
S1-Eigen personeel
.
We hebben ook de overkoepelende elementen van ons complianceprogramma geïmplementeerd, die zijn uiteengezet
in het gedeelte
Governance
, en versterken onze algehele duurzaamheids-due diligence verder. Door in gesprek te gaan
met de betrokken belanghebbenden proberen we ervoor te zorgen dat hun inbreng tot uiting komt in alle belangrijke
stappen van het due diligence-proces, dat is vastgelegd in ons dubbele materialiteitsbeoordelingsproces. Onze aanpak van
duurzaamheids-due diligence is voornamelijk gericht op de activiteiten van derde partijen in onze toeleveringsketen.
Onze meer gerichte aanpak van due diligence binnen onze toeleveringsketen is het resultaat van ons dubbele
materialiteitsanalysesproces, waarbij we hebben vastgesteld en beoordeeld dat onze derde partijen het grootste potentiële
risico en de grootste negatieve effecten voor ons vormen, zowel vanuit milieu- als sociaal oogpunt. Daarom hebben we
maatregelen genomen om die negatieve effecten aan te pakken door een aantal processen in te voeren die samen onze
due diligence-activiteiten ten aanzien van leveranciers vormen. We houden een lijst bij van voorkeursleveranciers waarmee
we relaties en verwachtingen hebben opgebouwd, en ook een lijst van gekwalificeerde leveranciers die zijn goedgekeurd
om
Good Practice
(“GXP”)-gerelateerde goederen/diensten aan Galapagos te leveren.
We voeren een risicobeoordelingsproces voor derden uit dat in verhouding staat tot het geïdentificeerde risico van de
werkrelatie, op basis van elementen zoals de aard van de geleverde goederen/diensten en de locatie waar de activiteiten
plaatsvinden.
Onze due diligence houdt vervolgens rekening met kwesties als milieuduurzaamheid, ethisch zakelijk gedrag, naleving van
wetgeving, waaronder de GDPR en anti-omkopingswetten, en ook specifieke GXP’s die van toepassing zijn op ons hele
bedrijf. Dit helpt ons om derde partijen aan te stellen die zullen werken in lijn met de verwachtingen van Galapagos.
Zodra onze leveranciers en verkopers aan boord zijn, eisen we dat ze zich houden aan onze Gedragscode voor Leveranciers,
waarin alle verwachte normen zijn vastgelegd. Tijdens de lopende relatie, en waar relevant, bijvoorbeeld bij GXP-
leveranciers, worden regelmatige audits en/of monitoringactiviteiten uitgevoerd om de effectiviteit van deze inspanningen
te volgen.
De onderstaande tabel geeſt de kernelementen van ons due diligence-proces op het gebied van duurzaamheid weer, met
verwijzingen naar de relevante toelichtingen in de duurzaamheidsverklaringen.
Kernelementen van due diligence
Alinea’s in de duurzaamheidsverklaring
a) Due diligence integreren in governance, strategie en businessmodel
Duurzaamheidsbestuur
S1 – Eigen personeel – Beleid
S4 – Consumenten en eindgebruikers – Beleid
G1 – Zakelijk gedrag – Beleid
b) Getroffen stakeholders betrekken bij alle belangrijke stappen van de
due diligence
Dubbele materialiteitsbeoordeling – Onze stakeholders betrekken
S1 – Eigen personeel – Maatregelen voor mitigatie, preventie en herstel
S4 – Consumenten en eindgebruikers – Maatregelen voor mitigatie,
preventie en herstel
G1 – Zakelijk gedrag – Beheer van relaties met leveranciers
c) Negatieve impacts in kaart brengen en beoordelen
Dubbele materialiteitsbeoordeling
S1 – Eigen personeel – Maatregelen voor mitigatie, preventie en herstel
S4 – Consumenten en eindgebruikers
G1 – Zakelijk gedrag – Beheer van relaties met leveranciers
d) Maatregelen nemen om die negatieve impacts aan te pakken
S1 – Eigen personeel - Maatregelen voor mitigatie, preventie en herstel
S4 – Consumenten en eindgebruikers
G1 – Zakelijk gedrag – Beheer van relaties met leveranciers
e) De effectiviteit van deze inspanningen monitoren en daarover
communiceren
S1 – Eigen personeel - Maatregelen voor mitigatie, preventie en herstel
S4 – Consumenten en eindgebruikers
G1 – Zakelijk gedrag - Beheer van relaties met leveranciers
Risicobeheersing en interne controles voor duurzaamheidsverklaring
(GOV-5)
Ons
overkoepelende
kader
voor
risicobeheer
wordt
uiteengezet
in
het
hoofdstuk
Risicobeheer
en
interne
controlesystemen
van dit verslag. Veel elementen van duurzaamheidsrisico’s waren al opgenomen in dit kader, dat is
ontworpen om risico’s voortdurend te identificeren, analyseren en monitoren, ondersteund door gedefinieerde
overwegingen voor risicotolerantie zoals naleving van toepasselijke regelgeving, operationele prestaties, reputatie en
bedrijfscontinuïteit op langere termijn. We hebben onze bestaande risicobeheeractiviteiten verder ontwikkeld om tegemoet
te komen aan nieuwe verwachtingen op het gebied van regelgeving. Op dit moment heeſt het interne controlekader
voor duurzaamheidsinformatie nog niet hetzelfde maturiteitsniveau als het kader dat wordt toegepast voor financiële
verslaggeving, als gevolg van de lopende strategische reorganisaties. Dit omvatte onder meer het identificeren van de
functies die verantwoordelijk zijn voor de te rapporteren gegevens en het waarborgen van een robuuste aanpak van
gegevensbeheer ter ondersteuning van nauwkeurige rapportage.
Het beheer van duurzaamheidsgerelateerde risico’s tijdens de verslagperiode werd ondersteund door de Stuurgroep
Duurzaamheid, een subgroep van ons Managementcomité, en door regelmatige rapportage aan ons Galapagos Audit
Comité. Dit zorgde ervoor dat belangrijke risico’s werden geëscaleerd voor een passende oplossing.
Strategie, businessmodel en waardeketen (SBM-1)
Een beschrijving van onze strategie, inclusief onze huidige prioriteiten, ons businessmodel, onze waardeketen, onze
producten en onze klanten in relatie tot duurzaamheid, wordt gegeven in de volgende paragrafen:
Een nieuwe strategische richting
R&D-pijplijn
Waardeketen
Geconsolideerde jaarrekening
Informatie over ons personeelsbestand per geografisch gebied wordt verstrekt in
onderdeel S1
.
Onze activiteiten die opbrengsten genereren en belangrijkste klantcategorieën worden beschreven in
toelichting 7
van de
geconsolideerde jaarrekening. Aangezien we niet actief zijn in door ESRS gedefinieerde gevoelige sectoren (bijvoorbeeld
fossiele
brandstoffen,
chemische
productie,
controversiële
wapens
of
tabak),
zijn
dergelijke
sectorale
informatieverschaffingen niet van toepassing.
Vanwege de strategische reorganisatie, zoals aangekondigd in januari 2025, en de daaropvolgende uitgebreide evaluatie
van strategische alternatieven voor onze celtherapieactiviteiten, waren er tijdens de verslagperiode geen specifieke
doelstellingen voor duurzaamheid vastgesteld en worden dergelijke doelstellingen dan ook niet vermeld.
Onze wereldwijde waardeketen
Het beoordelen van onze waardeketen is een belangrijk onderdeel van ons materialiteitsanalyseproces en helpt ons om
een beter inzicht te krijgen in de bredere impact van zowel onze upstream- als downstreamactiviteiten (zie onderstaande
afbeelding). Door onze stakeholders in de waardeketen (d.w.z. leveranciers, partners en andere entiteiten) te identificeren
en met hen samen te werken, hebben we waardevolle inzichten verkregen in de belangrijkste milieu-, sociale en
economische effecten van onze wereldwijde activiteiten. Deze collaboratieve aanpak stelt ons in staat om gebieden te
identificeren waar we kunnen samenwerken om risico’s te verminderen en kansen te identificeren. Bovendien kunnen we
door onze waardeketen te monitoren beter aansluiten bij de verwachtingen van belanghebbenden, verantwoord inkopen
ondersteunen en transparantie bevorderen, en een duurzame toeleveringsketen opzetten voor onze R&D-activiteiten op het
gebied van oncologie. Dit geïntegreerde perspectief stelt ons in staat om zinvolle vooruitgang te boeken in de richting van
gedeelde duurzaamheidsdoelstellingen die verder reiken dan onze eigen, directe activiteiten.
Onze waardeketenkaart vormt een basis voor een betere identificatie en beoordeling van onze materiële impacts, risico’s en
kansen binnen de wereldwijde waardeketen.
Belangen en opvattingen van stakeholders (SBM-2)
We hebben contact gelegd met een breed scala aan stakeholders, waaronder patiëntenorganisaties, zorgverleners, R&D-
organisaties, medewerkers, leveranciers en investeerders, om hun standpunten te begrijpen en mee te nemen in de
ontwikkeling van onze strategie en ons bedrijfsmodel. Hieronder vatten we de belangrijkste elementen van onze
betrokkenheid van belanghebbenden tijdens de verslagperiode samen:
Belanghebbende
Betrokkenheid
Doel
Resultaten
Patiëntenorganisaties
Betrokkenheid voortgezet via onze
Patient Council en Patient Partnership
Charter aangevuld met voortdurende
dialoog met patiëntengroepen via
traditionele feedback en
adviesgesprekken. Activiteiten werden
vanaf het tweede kwartaal
teruggeschroefd als onderdeel van de
organisatorische afbouw.
Om inzicht te krijgen in de behoeſten
van patiënten en perspectieven, in lijn
met de Patient Partnership Charter.
Betrokkenheid voortgezet tot Q2 2025
en werd vervolgens opgeschaald terug
als onderdeel van de reorganisatie.
Zorgverleners
Wetenschappelijke uitwisseling, advies
interacties, en wetenschappelijke
samenwerking; presentaties tijdens
medische en research-conferenties.
Om klinische inzichten te verkrijgen en
versterken van wetenschappelijk
inzicht over behandelingsmethoden
en behoeſten van patiënten.
Voortdurende kennisuitwisseling en
wetenschappelijke dialoog.
Medewerkers
Betrokkenheid door middel van
ondernemingsraden in België, de
Nederland in de in het kader van de
herstructurering.
Om een transparante dialoog te
garanderen met werknemers-
vertegenwoordigers, en om
verantwoordelijk en respectvol te
handelen tegenover werknemers.
Formele raadpleging van de
ondernemingsraad voltooid.
Leveranciers
Voortdurende betrokkenheid door
Risicobeoordelingen van derden.
Om een veilige en betrouwbare
toeleveringsketen.
Voltooiing van leveranciers-
risicobeoordelingen.
Investeerders
Regelmatige ESG-gerelateerde
betrokkenheid gedurende het hele
jaar.
Om transparantie te bieden.
Constructieve dialoog onderhouden.
Naast de enquêtes en interviews die we hebben gehouden, onderhouden we een voortdurende dialoog met onze
stakeholders via onze duurzaamheids- en functieverantwoordelijken. Onze Raad van Bestuur, ons Directiecomité en ons
Managementcomité krijgen regelmatig uitgebreide updates over de verwachtingen van stakeholders op het gebied van
duurzaamheid, waaronder ethisch zakelijk gedrag en sociale en ecologische verantwoordelijkheid. Zo zorgen we ervoor
dat er op alle niveaus rekening wordt gehouden met de zorgen van stakeholders bij de besluitvorming en versterken
we ons engagement voor duurzaamheid. De feedback die we van onze stakeholders ontvangen via zowel de dubbele
materialiteitsanalyse als op continue basis, dient als cruciale input voor onze duurzaamheidsstrategie en alle elementen
van ons beleids- en duurzaamheidsprogramma als onderdeel van onze voortdurende due diligence. Hierdoor kunnen
we ons beter afstemmen op onze prioriteitsgebieden, zoals patiëntenbetrokkenheid en werknemersgerelateerde
onderwerpen.
Beschrijving van de processen om materiële impacts, risico’s en kansen in kaart te
brengen en te analyseren (IRO-1)
In 2025 hebben we onze dubbele materialiteitsanalyse geactualiseerd door middel van een intern panel van deskundigen
om rekening te houden met de bedrijfsveranderingen die voortvloeiden uit de strategische reorganisatie zoals
aangekondigd op 8 januari2025, die van invloed was op de materialiteitsdrempels met betrekking tot ons aantal
werknemers en onze financiële positie en prestaties. Deze update bouwde voort op ons eerdere werk: een EFRAG-conforme
dubbele materialiteitsanalyse die in 2023 werd voltooid, gevolgd door een gerichte actualisering in 2024. De beoordeling
van 2023 was onze eerste volledige toepassing van de vereisten van de Europese
Corporate Sustainability Reporting
Directive
(CSRD), waarbij een financiële materialiteitsanalyse werd toegevoegd aan de impactmaterialiteitsanalyse die
aanvankelijk in 2022 werd uitgevoerd. De dubbele materialiteitsanalyse werd uitgevoerd vóór de aankondiging van het
voornemen om de activiteiten op het gebied van celtherapie af te bouwen en is dan ook grotendeels gebaseerd op deze
activiteiten. De output van de DMA werd in 2025 herzien om de relevantie voor de duurzaamheidsverklaring van 2025 te
beoordelen, in de context van deze veranderingen in de activiteiten van het bedrijf.
Impacts en effecten, risico’s en kansen identificeren
Voor de beoordeling van de materialiteit van de impact vormt het proces waarbij we onze stakeholders betrekken de basis
voor het identificeren van daadwerkelijke en potentiële impacts in onze waardeketen. Een team van interne deskundigen
beoordeelde deze impacts. Elk onderwerp werd beoordeeld op de vraag of de impact daadwerkelijk of potentieel, positief
of negatief was, en vervolgens gescoord op ernst op basis van omvang, reikwijdte en, voor negatieve impacts, de
onherstelbare aard van de schade. Potentiële negatieve impacts werden ook beoordeeld op waarschijnlijkheid en
verwachte tijdshorizon. De waarschijnlijkheid werd beoordeeld op een schaal van 1 (zeer onwaarschijnlijk) tot 4 (zeer
waarschijnlijk), de omvang op een schaal van 1 (laag) tot 5 (hoog), de reikwijdte op een schaal van 1 (alleen van invloed
op interne stakeholders) tot 5 (van invloed op gemeenschappen op nationaal niveau of daarbuiten) en het onherstelbare
karakter op een schaal van 1 (schade gemakkelijk te herstellen) tot 5 (schade langdurig en moeilijk te herstellen). Positieve
effecten werden beoordeeld aan de hand van schaal en reikwijdte. De ernst van de impact werd bepaald volgens:
Schaal: Hoe ernstig of gunstig onze impact is, van 1 (laag) tot 5 (hoog)
Reikwijdte: Hoe verspreid onze impact is, van 1 (beperkt tot onze interne stakeholders) tot 5 (van impact op
gemeenschappen op landsniveau of breder); en
Het onherstelbare karakter: voor negatieve impact, of en tot hoever de impact herstelbaar is, van 1 (schade makkelijk te
herstellen) tot 5 (schade langdurig en moeilijk te herstellen)
Input uit het stakeholderbetrokkenheidsproces dat in de materialiteitsanalyse van 2022 werd uitgevoerd, werd gebruikt
ter ondersteuning van de evaluatie van effecttrajecten en verwachtingen. De materialiteitsdrempel voor effecten werd
vastgesteld op 9 en de volledigheid van de beoordeling werd gevalideerd door interne experts.
Voor het financiële aspect van de dubbele materialiteitsanalyse hebben we de financiële risico’s en kansen beoordeeld
die verband houden met elk duurzaamheidsthema, inclusief de potentiële financiële effecten die tot uiting komen in onze
jaarrekening. De drempels voor het beoordelen van financiële materialiteit waren gebaseerd op de verwachte effecten
op de financiële positie en prestaties, kasstromen en toegang tot, en kosten van kapitaal. Elk risico en elke kans werd
beoordeeld op zowel de waarschijnlijkheid als de potentiële omvang van het financiële effect, met behulp van een
scoreschaal van 1 (zeer onwaarschijnlijk) tot 4 (zeer waarschijnlijk) voor de waarschijnlijkheid en van 1 (verwaarloosbaar)
tot 5 (extreem) voor de ernst. Bij deze beoordelingen werd rekening gehouden met de vooraf gedefinieerde korte-,
middellange- en langetermijn-horizon. De geïdentificeerde duurzaamheidsgerelateerde risico’s en kansen werden
afgestemd op ons interne risicoregister en de materialiteitsdrempel werd vastgesteld op 8. Deze methodologie werd
toegepast op alle duurzaamheidsthema’s, inclusief klimaatgerelateerde thema’s. Zoals vermeld in E1-Klimaatverandering
hebben we echter geen gedetailleerde klimaatsecnarioanalyse uitgevoerd. De herbeoordeling voor 2025 is beoordeeld en
gevalideerd door interne functies:
HR
Juridische team
Financiën/interne controles
Hoofd GxP-kwaliteitssystemen en compliance
Duurzaamheid ESG-verantwoordelijke
Dierenwelzijn coördinator
Gegevensprivacy expert
Informatiebeveiliging en risicobeheer verantwoordelijke
Hoofd EHS
Wereldwijd hoofd kwaliteitsrisicobeheer
Beoordeling van onze resultaten
De resultaten van onze dubbele materialiteitsanalyse voor 2025 zijn door interne materiedeskundigen beoordeeld op
volledigheid, consistentie en relevantie. Op basis van de inzichten van stakeholders die ten grondslag lagen aan de
impactmaterialiteitsanalyse en de financiële analyses in overeenstemming met ons risicoregister, hebben we de definitieve
lijst met materiële onderwerpen voor opname in de duurzaamheidsverklaring voor 2025 vastgesteld. Voor het
impactmaterialiteitsgedeelte van de beoordeling heeſt een team van interne deskundigen de door stakeholder
geïdentificeerde onderwerpen en de bijbehorende scores beoordeeld. Voor het financiële materialiteitsaspect hebben
we de geïdentificeerde financiële risico’s en kansen gevalideerd, inclusief de potentiële financiële effecten die in onze
jaarrekening
zijn
opgenomen.
Deze
beoordeling
had
betrekking
op
alle
duurzaamheidsthema’s,
inclusief
klimaatgerelateerde thema’s.
Verklaringsvereisten in ESRS die onder de duurzaamheidsverklaring vallen
Naar aanleiding van de uitkomst van onze dubbele materialiteitsanalyse voor 2025 hebben we een lijst samengesteld van
de informatievereisten die in deze duurzaamheidsverklaring zijn opgenomen, samen met verwijzingen naar de alinea’s
waar elke informatie te vinden is (Zie:
Referentietabel
). We hebben de verplichte informatievereisten en gegevenspunten
van ESRS in kaart gebracht voor de materiële impacts, risico’s en kansen om de materialiteit van de informatie binnen
de thematische normen te beoordelen. De materiële IRO’s zijn gekoppeld aan de volgende onderwerpen, die de basis
vormen voor de voorbereiding van deze duurzaamheidsverklaring: E1 – Klimaatverandering, S1 – Eigen personeel, S4 –
Consumenten en eindgebruikers, G1 – Zakelijk gedrag en entiteitsspecifieke onderwerpen, waaronder wetenschappelijke
innovatie, intellectueel eigendom en productportfolio & R&D. Wanneer er geen verband met een materiële IRO werd
vastgesteld, werden de relevante vermeldingen weggelaten. Dit wordt weergegeven in de ESRS-inhoudsopgave aan het
einde van deze verklaring, waarin wordt aangegeven waar we gefaseerde bepalingen hebben toegepast, informatie door
middel van verwijzing hebben opgenomen of waar een informatievereiste niet van toepassing is.
Materiële impacts, risico’s en kansen en wisselwerking daarvan met
onze strategie en ons bedrijfsmodel (SBM-3)
De materiële onderwerpen die zijn geïdentificeerd door middel van onze herziening van de dubbele materialiteitsanalyse
voor 2025, worden samengevat in de onderstaande matrix. Deze weerspiegelen de resultaten van de herziening die is
uitgevoerd met interne materiedeskundigen na de aankondiging op 21 oktober 2025 van het voornemen om de activiteiten
op het gebied van celtherapie af te bouwen en de start van de implementatie. Voor een gedetailleerde beschrijving van onze
materiële impacts, risico’s en kansen, inclusief de verwachte tijdshorizon, of de effecten positief of negatief zijn en waar in
onze waardeketen deze zich voordoen, verwijzen wij u naar de relevante thematische secties. Hoewel de inhoud van onze
IRO’s grotendeels consistent blijſt met die van vorig jaar, zijn verschillende beschrijvingen bijgewerkt om de duidelijkheid
te verbeteren en beter aan te sluiten bij de terminologie en structuur van ESRS. Daar beschrijven we ook onze reacties op
de geïdentificeerde materiële impacts, risico’s en kansen, en hoe deze onderwerpen aansluiten bij onze strategie en ons
bedrijfsmodel.
Vier actuele ESRS-normen werden als materieel aangemerkt voor het verslagjaar: E1 Klimaatverandering, S1 Eigen
personeel, S4 Consumenten en eindgebruikers, en G1 Zakelijk gedrag. Daarnaast werden tijdens de verslagperiode drie
entiteitsspecifieke materiële onderwerpen geïdentificeerd: Wetenschappelijke innovatie, Intellectueel eigendom, en
Productportfolio en R&D.
In 2025 werd, in vergelijking met de vorige verslagperiode, het S1-subonderwerp ‘Baanzekerheid’ nieuw aangemerkt als
materieel vanuit zowel impact- als financieel oogpunt, wat resulteerde in twee nieuwe materiële IRO’s die in 2024 niet
als materieel werden beschouwd. Het onderwerp ‘betrokkenheid van patiënten’, dat in de vorige verslagperiode als een
entiteitsspecifiek onderwerp werd behandeld, werd dit jaar opnieuw toegewezen aan ESRS S4 – Consumenten en
eindgebruikers, omdat het beter aansluit bij de reikwijdte en definities van de norm.
De onderstaande grafiek geeſt een overzicht van alle subonderwerpen die voor ons als materieel zijn aangemerkt:
Gezien
de
stopzetting
van
de
bedrijfsactiviteiten
en
de
daaruit
voortvloeiende
verandering
in
de
strategische
langetermijnkoers van de Vennootschap, is er in 2025 geen veerkrachtanalyse uitgevoerd met betrekking tot het vermogen
om de materiële impacts en risico’s aan te pakken en de materiële kansen te benutten.
a) Identificatie en beoordeling van negatieve effecten
Dubbele materialiteitsbeoordeling
S1 – Eigen personeel – Maatregelen voor mitigatie, preventie en herstel
S4 – Consumenten en eindgebruikers
G1 – Zakelijk gedrag – Beheer van relaties met leveranciers
Entiteitspecifieke informatie – Patiëntenbetrokkenheid
b) Maatregelen nemen om die negatieve effecten aan te pakken
S1 – Eigen personeel - Maatregelen voor mitigatie, preventie en herstel
S4 – Consumenten en eindgebruikers
G1 – Zakelijk gedrag – Beheer van relaties met leveranciers
Entiteitspecifieke informatie – Patiëntenbetrokkenheid
c) De effectiviteit van deze inspanningen bijhouden en communiceren
S1 – Eigen personeel - Maatregelen voor mitigatie, preventie en herstel
S4 – Consumenten en eindgebruikers
G1 – Zakelijk gedrag - Beheer van relaties met leveranciers
Entiteitspecifieke informatie – Patiëntenbetrokkenheid
Milieu-informatie
Klimaatverandering
ESRS E1 – Klimaatverandering
E1-1 – Transitieplan voor klimaatmitigatie
Naar aanleiding van de in 2025 afgeronde herziening van de organisatie, die heeſt geleid tot het stopzetten van het portfolio
met kleine moleculen van de Vennootschap en de bijbehorende onderzoeksactiviteiten, is de operationele voetafdruk
van de Vennootschap reeds aanzienlijk verkleind. Deze vermindering zal verder worden beïnvloed door de uitvoering van
de afbouw van de celtherapie
activiteiten, zoals beschreven in de sectie “
Een nieuwe strategische koers
”. Gezamenlijk
veranderen deze ontwikkelingen de bedrijfsactiviteiten die eerder gecommuniceerde klimaatdoelstellingen en het
voorgaande
transitieplan
als
uitgangspunt
hadden.
Gezien
deze
ingrijpende
organisatorische
en
operationele
veranderingen, weerspiegelt het in voorgaande jaren bekendgemaakte klimaattransitieplan, met inbegrip van de
broeikasgasreductiedoelstellingen voor 2030 en 2040, momenteel niet de operationele omstandigheden van de
Vennootschap. Deze doelstellingen zijn ontwikkeld voor een wezenlijk andere operationele perimeter en kunnen niet langer
als relevant worden beschouwd voor de strategische koers van de Vennootschap.
We herpositioneren ons momenteel voor groei op lange termijn door middel van baanbrekende
business development
.
Ons operationele model, de configuratie van de waardeketen en de investeringsprioriteiten worden momenteel
herbekeken. In deze context achten we het op dit moment niet gepast om herziene klimaatdoelstellingen, plannen voor
koolstofreductie of toekomstgerichte klimaatgerelateerde ambities te publiceren, in overeenstemming met de ESRS-
verwachtingen van vergelijkbaarheid, voorzichtigheid en neutraliteit in onzekere omstandigheden (ESRS 1).
Op dit moment is er geen transitieplan voor klimaatmitigatie voor de periode na de afbouw van de activiteiten, en er
is nog geen besluit genomen over de vraag of, en zo ja wanneer, een nieuw transitieplan zal worden aangenomen. De
relevantie van eerder vastgestelde doelstellingen en koolstofreductiemaatregelen wordt momenteel geëvalueerd, en de
toepasbaarheid ervan zal afhangen van de uitkomst van de strategische evaluatie zodra het toekomstige bedrijfsmodel
duidelijker wordt.
We blijven niet uitgesloten van de EU-benchmarks die zijn afgestemd op de Overeenkomst van Parijs, overeenkomstig
artikel 12, lid 1, onder d) tot en met g), en artikel 12, lid 2, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2020/1818 van de Commissie.
Materiële impacts, risico’s en kansen en wisselwerking met de strategie en het
bedrijfsmodel (SBM-3)
Klimaatverandering werd beoordeeld als een belangrijk onderwerp voor ons in 2025, op basis van de emissies van
broeikasgassen (
Green House Gas
, GHG) die verband houden met onze activiteiten en waardeketen tijdens de
verslagperiode. Klimaatgerelateerde impacts werden geïdentificeerd via ons dubbele materialiteitsbeoordelingsproces,
waarbij we gebruikmaakten van onze volledige Scope 1-, 2- en 3
broeikasgasinventaris, die door een externe consultant
werd berekend in overeenstemming met het GHG
protocol en werd beoordeeld op basis van de ESRS
criteria voor ernst
en waarschijnlijkheid. Dit proces bevestigde dat de broeikasgasemissies die verband houden met onze activiteiten en
waardeketen een materiële negatieve impact vormen met een hoge schaal en waarschijnlijkheid. Onze klimaatgerelateerde
impact en kansen werden bekeken vanuit een breder 'One Health'-perspectief, waarbij we het onderlinge verband tussen
het welzijn van mensen (waaronder patiënten en medewerkers) en de planeet onderkenden. Het aanpakken van
milieukwesties, waaronder klimaatverandering, maakte deel uit van onze bredere duurzaamheidsoverwegingen. We
erkenden het belang van het aanpakken van broeikasgasemissies en de potentiële voordelen van koolstofarmere
bedrijfsvoering, terwijl we ook rekening hielden met mogelijke overgangsrisico’s, waaronder reputatierisico’s en
verwachtingen van stakeholders.
Hoewel klimaatmitigatie als materieel werd beschouwd, heeſt onze dubbele materialiteitsanalyse geen materiële
klimaatgerelateerde fysieke of overgangsrisico’s voor ons aan het licht gebracht. Gezien onze verminderde operationele
voetafdruk en beperkte emissie van broeikasgassen in 2025 zijn er voor deze verslagperiode geen gedetailleerde
klimaatgerelateerde risicobeoordeling, klimaatscenarioanalyse en veerkrachtanalyse uitgevoerd. Het weglaten van deze
informatie weerspiegelt de uitkomst van onze materialiteitsanalyse en de beperkte blootstelling van ons huidige
bedrijfsmodel aan fysieke risico’s in verband met het klimaat. Bijgevolg kan geen uitspraak worden gedaan over de
veerkracht van de Vennootschap ten aanzien van klimaatverandering. Naarmate de strategische herziening vordert, zal
de relevantie van klimaatgerelateerde impacts, risico’s en kansen blijven worden gemonitord in de context van ons
evoluerende bedrijfsmodel.
De onderstaande tabel geeſt een overzicht van de materiële impacts, risico’s en kansen (IRO’s) die voor het boekjaar 2025
zijn geïdentificeerd in overeenstemming met ESRS 2 (SBM 3 en IRO 1), en weerspiegelt de uitkomst van onze dubbele
materialiteitsanalyse voor het boekjaar 2025.
Materiële kwestie
Beschrijving
Type IRO
Waardeketen
Milieu
Beperking van klimaatverandering
De emissies van broeikasgassen door onze activiteiten en
waardeketen dragen bij aan klimaatverandering.
Werkelijk
negatieve
impact
Geheel
Alle materiële IRO’s die onder ESRS E1 zijn geïdentificeerd, vallen binnen de korte termijn (d.w.z.<3 jaar).
E1-2 – Beleid ten aanzien van klimaatverandering
In het verslagjaar hebben we een beleid inzake milieu, gezondheid en veiligheid gehandhaafd, waarvoor de Chief Operating
Officer (COO) verantwoordelijk is. Het beleid beschrijſt onze toewijding aan duurzame bedrijfsvoering, waarbij de nadruk
ligt op het minimaliseren van onze CO2-voetafdruk en het verminderen van het verbruik van natuurlijke hulpbronnen in al
onze activiteiten en de gehele waardeketen. Aangezien het beleid ook in 2025 relevant en van toepassing bleef op onze
bedrijfsactiviteiten, werd het opnieuw ondertekend door de COO en CFO om de steun van het uitvoerend management te
bevestigen.
Ons beleid omvat toezeggingen om:
Het minimaliseren van broeikasgasemissies door het implementeren van duurzame operationele praktijken;
De energie-efficiëntie verbeteren door middel van technologische upgrades en optimalisatie van hulpbronnen;
Vermindering van vervuiling en afval in onze hele waardeketen; en
Het verbruik van natuurlijke hulpbronnen optimaliseren en waar mogelijk gebruikmaken van duurzame materialen.
Het beleid inzake milieu, gezondheid en veiligheid bleef het primaire kader voor onze klimaatgerelateerde aanpak in
2025. Nu we een nieuwe strategische fase ingaan, zoals uitgelegd in het hoofdstuk “
Een nieuwe strategische koers
”,
zal het beleid worden herzien en indien nodig worden bijgewerkt om eventuele toekomstige veranderingen in onze
organisatiestructuur of ons bedrijfsmodel weer te geven.
E1-3 – Maatregelen en middelen wat betreſt beleid ten aanzien van klimaatverandering
In 2025 zijn we doorgegaan met het nemen van maatregelen ter ondersteuning van ons beleid inzake klimaatverandering.
Onze focus bleef liggen op het beheren van operationele emissies, het verbeteren van de energieprestaties in al onze
faciliteiten en het beheren van de milieueffecten die gepaard gaan met veranderingen in onze operationele voetafdruk.
Vanwege de strategische reorganisaties in boekjaar 2025 hebben we geen analyse uitgevoerd waarin het effect van
afzonderlijke maatregelen voor decarbonisatie op de CO
-reductie apart wordt bekeken. Hoewel de gerapporteerde
maatregelen vooral van invloed zijn op onze Scope 1-emissies, wordt ons totale emissieprofiel nog steeds gedomineerd
door Scope 3-bronnen. Bovendien zijn er momenteel geen plannen om in 2026 aanzienlijke bedragen toe te wijzen aan
operationele of CapEx-uitgaven.
Belangrijkste maatregelen en middelen in 2025:
Overgang
naar
hernieuwbare
energie:
42%
van
ons
totale
energieverbruik
was
afkomstig
van
hernieuwbare
energiebronnen, zoals weergegeven in de tabel onder E1-5.
Activiteiten op het gebied van energiebeheer: We zijn doorgegaan met het beheer van het energieverbruik in al onze
faciliteiten door de instrumenten en systemen te onderhouden die worden gebruikt voor het meten, reguleren en
controleren van de energieprestaties van gebouwen, in nauwe samenwerking met verhuurders.
Hergebruik van activa tijdens de afbouw van locaties: bruikbare apparatuur en meubilair werden hergebruikt en
geschonken aan lokale scholen en maatschappelijke organisaties. Deze aanpak heeſt bijgedragen aan het verlengen van de
levenscyclus van bestaande activa en het voorkomen van de koolstofimpact die gepaard gaat met de productie van nieuwe
producten.
Elektrificatie van het wagenpark: Tijdens de afbouwperiode leidde de inkrimping van het personeelsbestand tot een kleiner
wagenpark. We hebben deze overgang aangegrepen als een kans om de emissies van het wagenpark te verminderen door
bij het aflopen van contracten prioriteit te geven aan het behoud van elektrische voertuigen (EV’s), zoals weergegeven in de
tabel onder E1-6. Hoewel de stijging van het aandeel elektrische voertuigen heeſt bijgedragen aan lagere emissies van het
wagenpark, kan de bijbehorende broeikasgasreductie niet afzonderlijk worden gekwantificeerd, aangezien deze wijziging
samenviel met een bredere afname van de omvang van het wagenpark en de gerelateerde activiteitsdata.
In januari 2025 maakten EV’s 46,7% uit van het volledige wagenpark van 225 voertuigen.
In december2025 vertegenwoordigden EV’s 88% van het verkleinde wagenpark van 119 voertuigen.
Onze op taxonomie afgestemde CapEx in verband met klimaatmitigatie bedroeg €90.000, wat neerkomt op 0,6% van de
totale CapEx. Er is in 2025 geen op taxonomie afgestemde OpEx. Meer details zijn te vinden in de
EU Taxonomieverklaring
2025
. Andere investeringen maken integraal deel uit van onze kapitaalkostenallocaties en/of bedrijfskosten (zoals de
overstap naar groene stroom) en worden daarom niet hier, maar in de algemene CapEx en OpEx gerapporteerd.
Maatstaven en doelen
E1-4 – Doelen inzake klimaatmitigatie en klimaatadaptatie
De doelstellingen voor de vermindering van broeikasemissies die in eerdere verslagperiodes zijn bekendgemaakt, zijn
ontwikkeld voor een wezenlijk andere operationele perimeter en een ander bedrijfsmodel. Deze omvatten absolute
reductiedoelstellingen voor 2030 voor scope 1, 2 en 3 en een langetermijndoelstelling om in 2040 netto nuluitstoot te
realiseren, in overeenstemming met het
Science Based Targets initiative
(SBTi).
In de context van de aanzienlijke organisatorische veranderingen die zijn begonnen met de stopzetting van het portfolio
met kleine moleculen en de bijbehorende onderzoeksactiviteiten begin 2025, gevolgd door de daaropvolgende strategische
herziening die heeſt geleid tot de afbouw van de celtherapieactiviteiten zoals in januari 2026 aangekondigd en beschreven
in de sectie “
Een nieuwe strategische koers
”, worden deze eerder gecommuniceerde doelstellingen momenteel niet
langer als van toepassing beschouwd op de organisatie na de afbouw.
Als gevolg hiervan hebben we op de rapporteringsdatum geen meetbare doelstellingen voor klimaatmitigatie of -adaptatie
vastgesteld. Aangezien het toekomstige bedrijfsmodel, de configuratie van de waardeketen en de strategische prioriteiten
nog niet volledig zijn gedefinieerd, acht het management het in dit stadium niet gepast om herziene doelstellingen voor
klimaatmitigatie of -adaptatie vast te stellen.
Bij gebrek aan actieve doelstellingen blijven we de werkelijke broeikasgasemissies monitoren en rapporteren in
overeenstemming met ESRSE1-6 en volgt het de jaar-op-jaar veranderingen in emissies als de belangrijkste prestatie-
indicator
tijdens
deze
overgangsperiode.
Eventuele
toekomstige
beslissingen
over
het
vaststellen
van
nieuwe
klimaatgerelateerde doelstellingen zullen worden gebaseerd op de uitkomst van de strategische evaluatie en de definitie
van onze langetermijnvoetafdruk.
E1-5 Energieverbruik en -mix
2024
2025
Brandstofverbruik uit steenkool en steenkoolproducten
MWh
0
0
Brandstofverbruik uit ruwe olie en aardolieproducten (*)(**)
MWh
2.198
2.092
Brandstofverbruik uit aardgas
MWh
2.793
2.497
Brandstofverbruik uit andere fossiele bronnen
MWh
0
0
Verbruik van aangekochte of verworven elektriciteit, warmte, stoom en koeling uit fossiele
bronnen
MWh
269
168
Totaal fossiel energieverbruik
MWh
5.260
4.757
Aandeel fossiele bronnen in het totale energieverbruik
%
48
57
Verbruik van nucleaire producten
MWh
231
108
Aandeel van het verbruik uit nucleaire bronnen in het totale energieverbruik
%
2
1
Brandstofverbruik uit hernieuwbare bronnen, inclusief biomassa (waaronder ook industrieel
en gemeentelijk afval van biologische oorsprong, biogas, hernieuwbare waterstof, enz.
MWh
0
0
Verbruik van aangekochte of verworven elektriciteit, warmte, stoom en koeling uit
hernieuwbare bronnen
MWh
5.282
3.425
Het verbruik van zelf opgewekte hernieuwbare energie die geen brandstof is
MWh
108
108
Totaal verbruik van hernieuwbare energie
MWh
5.390
3.533
Aandeel van hernieuwbare bronnen in het totale energieverbruik
%
50
42
Totaal energieverbruik
MWh
10.881
8.397
(*)
Bevat de energie die wordt verbruikt in de gebouwen van Galapagos, door stationaire dieselconsumptie (gebruikt door noodgeneratoren en door het wagenpark van Galapagos).
Laatstgenoemde is gebaseerd op een geschatte afgelegde afstand en een geschat brandstofverbruik.
(**)
De gegevens over het brandstofverbruik van ruwe olie en aardolieproducten voor het boekjaar 2024 zijn aangepast vanwege een fout in de berekening van de mobiele
verbranding en een verfijning van de berekeningsmethode. Meer informatie over deze aanpassingen is te vinden in ESRS 2 BP-2.
Het energieverbruik en de energiemix van 2022 zijn verwijderd uit de E1
5
tabel, aangezien we geen klimaatdoelstellingen
meer hanteren die een vergelijking met historische trends vereisen. De cijfers voor 2024 blijven opgenomen als
referentiejaar; vanwege beperkingen in de beschikbare data kunnen ze echter niet worden herzien om de impact van
het stopzetten van het kleine molecule
discovery
programma in 2025 te isoleren. Daardoor vertegenwoordigt 2024 de
volledige organisatorische energieverbruik vóór de herstructurering, terwijl 2025 de verminderde energieverbruik
weerspiegelt na de strategische transitie.
E1-6 – Bruto scope 1, 2, 3-emissies en totale broeikasemissies
Voor de berekening van onze broeikasgasemissies gebruiken we het GHG Protocol. Voor de organisatorische grens passen
we de operationele controlebenadering toe. Dit omvat onze kantoren en laboratoria.
Onze scope 1 omvat energie-/warmteopwekking in onze faciliteiten, bedrijfsvoertuigen en vluchtige emissies. In onze
scope 2-emissies zijn aangekochte elektriciteit en stadsverwarming opgenomen. Voor de berekeningen van scope 1 en 2 is
gebruikgemaakt van directe gegevens.
Scope 3 bestaat uit zowel upstream- als downstream-activiteiten, zoals weergegeven in de onderstaande tabel. De emissies
voor aangekochte goederen en diensten, kapitaalgoederen en upstream-geleasde activa worden berekend op basis van
uitgavengegevens. Voor woon-werkverkeer en downstream-transport zijn schattingen gemaakt.
De berekeningen zijn gebaseerd op activiteitsgegevens vermenigvuldigd met de factor voor de emissie. Er is
gebruikgemaakt van zowel leveranciersspecifieke factoren voor de emissie als gemiddelde factoren voor de emissie
(gemiddelde waarden per sector en land uit verschillende databases).
We blijven werken aan het verbeteren van de kwaliteit van onze data en de consistentie van onze berekeningsmethoden.
Voor het verslagjaar 2025 hebben we de volledigheid van onze Scope 3
inventaris uitgebreid door de dekking van relevante
categorieën te verbreden. Dit omvatte de integratie van hotelgegevens in Categorie 6 (Zakenreizen) en de opname van
Categorie 15 (Investeringen). Het verbeteren van interne processen voor de verzameling en controle van broeikasgasdata
blijſt een belangrijk aandachtspunt, en verdere ontwikkeling van deze processen zal worden overwogen naarmate we
verder evolueren. Gezien de aard van onze bedrijfsactiviteiten zijn wij tot de conclusie gekomen dat geen van de andere
Scope 3-categorieën materieel of relevant is voor de rapportage.
De GHG
emissies van 2022 zijn verwijderd uit de E1
6
tabel, aangezien we geen klimaatdoelstellingen meer hanteren
die een vergelijking met historische trends vereisen. De cijfers voor 2024 blijven opgenomen als referentiejaar; vanwege
beperkingen in de beschikbare data kunnen ze echter niet worden herzien om de impact van het stopzetten van het
kleine molecule
discovery
programma in 2025 te isoleren. Daardoor vertegenwoordigt 2024 de volledige organisatorische
voetafdruk vóór de herstructurering, terwijl 2025 de verminderde voetafdruk weerspiegelt na de strategische transitie.
We rapporteren een verdere vermindering van de Scope 1-, Scope 2- en Scope3-emissies in 2025 ten opzichte van de
emissies in het jaar 2024. Deze verminderingen kunnen echter niet worden geïnterpreteerd als vooruitgang ten opzichte
van de eerder bekendgemaakte klimaatdoelstellingen die voor 2030 in 2024 of het transitieplan. De gerapporteerde daling
van de emissies in 2025 is voornamelijk toe te schrijven aan de strategische reorganisatie van het bedrijf, zoals uitgelegd in
het hoofdstuk “
Een nieuwe strategische koers
”, en slechts in mindere mate aan onze inspanningen om maatregelen voor
koolstofreductie uit te voeren.
2024
2025
Scope 1-emissies van broeikasgassen
Bruto Scope 1 broeikasgasemissies (****)
TCO
2
e
1.053
964
Percentage van Scope 1-emissies van broeikasgassen uit gereguleerde ETS
%
0
0
Scope 2-emissies van broeikasgassen
Bruto locatiegebonden Scope 2 broeikasgasemissies
TCO
2
e
1.188
749
Bruto marktgebaseerde Scope 2-broeikasgasemissies
TCO
2
e
114
88
Significante Scope 3 broeikasgasemissies
Totale bruto indirecte (Scope 3) broeikasgasemissies
TCO
2
e
48.128
33.450
Aangekochte goederen en diensten (*)
TCO
2
e
39.116
26.581
Kapitaalgoederen (*)
TCO
2
e
6.133
3.362
Brandstof en energiegerelateerde activiteiten (*)
TCO
2
e
350
329
Upstream geleasde activa (*)
TCO
2
e
366
42
Afval gegenereerd tijdens activiteiten (*)
TCO
2
e
212
168
Verwerking van verkochte producten (*****)
TCO
2
e
239
1.100
Gebruik van verkochte producten
TCO
2
e
N/A
N/A
Behandeling van verkochte producten aan het einde van hun levensduur (*)
TCO
2
e
3
0,43
Downstream geleasde activa
TCO
2
e
N/A
42
Franchises
TCO
2
e
N/A
N/A
Upstream transport en distributie (*)
TCO
2
e
2
N/A
Downstream transport en distributie (**)
TCO
2
e
1
0,07
Zakenreizen (*)
TCO
2
e
1.450
1.461
Woon-werkverkeer van werknemers (**)
TCO
2
e
255
225
Financiële investeringen
TCO
2
e
N/A
140
Totale broeikasgasemissies
Totale broeikasgasemissies (locatiegebonden)
TCO
2
e
50.369
35.214
Totale broeikasemissies (marktgebaseerd)
TCO
2
e
49.295
34.501
Totale broeikasgasemissies (locatiegebonden) per netto-opbrengsten (***)
TCO
2
e per
€000
0,183
0,0317
Totale broeikasemissies (marktgebaseerd) per netto-opbrengsten (***)
TCO
2
e per
€000
0,179
0,0310
(*)
96% van onze scope 3 emissies is berekend op werkelijke gegevens
(**)
4% van onze scope 3 emissies is berekend op geschatte data
(***)
De netto-opbrengsten voor het boekjaar 2025 bedroeg €1.112.248 duizend, zoals opgenomen in de Geconsolideerde Resultatenrekening van het Jaarverslag. De
GHG
intensiteit per nettowinst is berekend door de totale GHG
emissies te delen door de netto-opbrengsten, uitgedrukt in duizenden euro (€000)
(****)
De bruto Scope 1-emissies voor het boekjaar 2024 zijn aangepast vanwege een fout in de berekening van de mobiele verbranding en een verfijning van de
berekeningsmethodologie. Meer informatie over deze aanpassingen is te vinden in ESRS 2 BP-2
(*****)
Er zijn voor het eerst gegevens gerapporteerd over de verwerking van verkochte producten. Meer informatie is te vinden in ESRS 2 BP-2.
EU Taxonomieverklaring 2025
Het actieplan van de Europese Commissie voor de financiering van duurzame groei heeſt geleid tot de invoering van een
EU-classificatiesysteem voor duurzame activiteiten, ook wel bekend als de EU Taxonomie. De EU Taxonomie introduceert
een classificatiesysteem voor ecologisch duurzame activiteiten. Een activiteit wordt als ecologisch duurzaam beschouwd
als zij aan alle volgende overkoepelende criteria voldoet:
een substantiële bijdrage leveren aan ten minste één van de zes milieudoelstellingen van de EU Taxonomie-verordening:
(i) beperking van de klimaatverandering; (ii) aanpassing aan de klimaatverandering; (iii) duurzaam gebruik en bescherming
van water en mariene hulpbronnen; (iv) overgang naar een circulaire economie; (v) preventie en bestrijding van
verontreiniging; en (vi) bescherming en herstel van de biodiversiteit en ecosystemen;
geen van deze milieudoelstellingen aanzienlijk schaadt;
voldoet aan minimale waarborgen
Zoals aangegeven in de Gedelegeerde Verordening (EU) 2021/2178, moeten niet financiële ondernemingen het aandeel van
de in aanmerking komende voor de EU Taxonomie en op de Taxonomie afgestemde economische activiteiten in hun totale
omzet, kapitaaluitgaven (“CapEx”) en operationele uitgaven (“OpEx”) openbaar maken.
Onze aanpak
Veranderingen ten opzichte van de vorige verslagperiode
We hebben de ontwikkeling van de Gedelegeerde Verordening Omnibus, die de EU-taxonomieverordening stroomlijnt en
op 28 januari 2026 in werking is getreden, op de voet gevolgd. De wet is met terugwerkende kracht van toepassing vanaf
1 januari 2026 en daarom hebben we onze aanpak voor de rapportage over de EU Taxonomie aangepast aan de gewijzigde
regels.
Belangrijke wijzigingen die dit jaar zijn doorgevoerd, zijn onder meer het gebruik van de herziene rapportagesjablonen voor
de EU Taxonomie, het weglaten van speciale sjablonen voor prestaties en blootstellingen met betrekking tot fossiele gas-
en nucleaire activiteiten, en de toepassing van de nieuwe materialiteitsdrempel, waardoor entiteiten de beoordeling van
activiteiten die financieel niet materieel zijn, kunnen weglaten. De methodologie die wordt toegepast voor de beoordeling
van het in aanmerking komen en afstemming en de berekening van de bijbehorende KPI’s is grotendeels ongewijzigd
gebleven ten opzichte van vorig jaar, met uitzondering van een aanpassing van de aanpak voor de berekening van de OpEx
KPI. Meer details vindt u in het hoofdstuk ‘Grondslagen voor financiële verslaggeving’.
Materialiteit
De gewijzigde Gedelegeerde Verordening staat niet-financiële ondernemingen toe om na te gaan of sommige van hun
economische activiteiten in aanmerking komen voor de taxonomie of op taxonomie afgestemd zijn, wanneer de
cumulatieve waarde van die economische activiteiten minder dan 10% bedraagt. In overeenstemming met deze bepaling
hebben we de materialiteit voor elke KPI afzonderlijk beoordeeld door de economische activiteiten en de bijbehorende
waarden van de KPI te identificeren. Activiteiten die cumulatief onder de drempel van 10% vallen, zijn als niet-materieel
aangemerkt en uitgesloten van verdere beoordeling op geschiktheid en afstemming.
Niet-materiële activiteiten zijn geïdentificeerd onder CapEx en OpEx. Voor CapEx omvatten deze investeringen in soſtware en
databases (NACE 62.01 Computerprogrammeringsactiviteiten) en geleasde voertuigen met gebruiksrecht (77.11 Verhuur en
leasing van auto’s en lichte motorvoertuigen). Deze activiteiten vertegenwoordigen cumulatief ongeveer 4% van de totale
CapEx.
Onder OpEx bestonden niet-materiële activiteiten uit uitgaven in verband met het onderhoud van onroerend goed,
installaties en apparatuur (NACE 81.1 Gecombineerde facilitaire ondersteunende activiteiten) en kortlopende leases van
warmtepompen (NACE 77.3 Verhuur en leasing van andere machines, apparatuur en materiële goederen), goed voor
ongeveer 0,5%. Deze niet-materiële activiteiten maken geen deel uit van de kernactiviteiten van Galapagos, maar hebben
betrekking op ondersteunende functies en maken daarom slechts een klein deel uit van de KPI’s.
In aanmerking komend
Na een grondige evaluatie van het wettelijk kader van de EU Taxonomie, te beginnen met een beoordeling van onze
kernactiviteiten en NACE-codes ten opzichte van de activiteiten die onder de EU Taxonomie zijn geïdentificeerd, zijn wij van
mening dat onze kernactiviteiten, namelijk het ontdekken en ontwikkelen van innovatieve geneesmiddelen, niet onder het
toepassingsgebied van de gedelegeerde handelingen vallen. Bijgevolg zijn er geen in aanmerking komende activiteiten voor
omzet gerapporteerd.
Voor CapEx hebben we activiteit 7.3 geïdentificeerd. Installatie, onderhoud en reparatie van energie-efficiënte apparatuur
als in aanmerking komend. Dit heeſt betrekking op kosten in verband met de installatie van verwarming, ventilatie en
airconditioning (HVAC) in een gebouw in Nederland dat eigendom is van Galapagos.
Het grootste deel van onze OpEx volgens de definitie van de EU Taxonomie bestaat uit R&D-uitgaven in verband met de
ontwikkeling van geneesmiddelen, die momenteel niet onder de EU Taxonomie vallen en niet in aanmerking komen.
Afstemming
Er is een beoordeling voor afstemming uitgevoerd voor de in aanmerking komende activiteit 7.3. Installatie, onderhoud
en reparatie van energie-efficiënte apparatuur. De beoordeling heeſt betrekking op de criteria substantiële bijdrage, geen
significante schade (DNSH) en minimale waarborgen.
Aan
de
criteria
voor
substantiële
bijdrage
wordt
voldaan,
aangezien
de
verwarmings-,
ventilatie-
en
airconditioningsystemen (HVAC) gebruikmaken van zeer efficiënte technologieën. De DNSH-criteria voor activiteit 7.3
vereisen naleving van de algemene criteria voor DNSH met betrekking tot aanpassing aan klimaatverandering en preventie
en bestrijding van verontreiniging. Aan de criteria wordt voldaan, aangezien Galapagos de fysieke klimaatrisico’s voor de
betreffende locatie heeſt gescreend en de activiteit niet leidt tot de productie, het in de handel brengen of het gebruik van
stoffen die in de criteria worden genoemd.
In overeenstemming met onze duurzaamheidsverplichtingen voldoen we aan de minimale waarborgen. We hanteren
een holistische benadering om ervoor te zorgen dat het bereiken van milieudoelstellingen geen afbreuk doet aan de
mensenrechten, eerlijke concurrentie of naleving van wetten tegen omkoping, corruptie en belastingontduiking. We
hebben een gedragscode die betrekking heeſt op mensenrechten, eerlijke concurrentie en corruptie en omkoping, evenals
een beleid tegen omkoping en corruptie en een wereldwijd belastingbeleid, en we hebben geen van de minimale
waarborgen geschonden.
Grondslagen voor financiële verslaggeving
Voor de bepaling van de omzet, CapEx en OpEx gebruiken we de gerapporteerde gegevens in de
geconsolideerde
jaarrekening 2025
die in dit verslag is opgenomen:
De omzet omvat de netto-omzet uit producten of diensten. De omzet omvat alle voortgezette activiteiten van Galapagos per
31 december 2025 en de noemer kan worden afgestemd met de totale netto-omzet volgens IFRS voor 2025 van €1,1 miljard,
zoals vermeld in
toelichting 7
, die bestaan uit samenwerkingsopbrengsten en opbrengsten uit leveringen. De teller is 0,
aangezien activiteiten met betrekking tot onderzoek en ontwikkeling van geneesmiddelen momenteel niet onder de EU
Taxonomie vallen.
CapEx bestaat uit toevoegingen aan materiële en immateriële activa tijdens het boekjaar 2025, vóór afschrijvingen,
amortisatie en eventuele herwaarderingen die door Galapagos zijn opgenomen overeenkomstig IAS 38. De noemer (totale
CapEx) kan worden afgestemd met de som van de regels “Toevoegingen” zoals vermeld in
toelichting 14
en
15
(totaal
€15,2 miljoen) van de geconsolideerde jaarrekening. Het grootste deel van de CapEx houdt verband met de installatie
van machines en laboratoriumapparatuur, en materiële vaste activa (zowel volledig in eigendom als gebruikrecht). De
teller bestaat uit uitgaven in verband met de installatie van verwarmings-, ventilatie- en airconditioningsystemen (HVAC) in
gebouwen die eigendom zijn van Galapagos.
OpEx
omvat
volgens
de
EU
Taxonomie
directe
niet-geactiveerde
kosten
voor
onderzoek
en
ontwikkeling,
renovatiewerkzaamheden aan gebouwen, kortlopende huurovereenkomsten, onderhoud en reparatie en alle andere
directe uitgaven in verband met het dagelijks onderhoud van materiële vaste activa door Galapagos of derden die nodig
zijn om de voortdurende en effectieve werking van dergelijke activa te waarborgen. Na een verdere beoordeling van de
verordening hebben we ons proces voor de rapportage van OpEx onder de EU Taxonomie herzien en hebben we R&D-
kosten, onderhoudskosten en kortlopende huurovereenkomsten strikt opgenomen in de noemer, wat resulteert in een
strengere aanpak in vergelijking met vorig jaar. De R&D-uitgaven bedragen €459,4 miljoen, zoals vermeld in
toelichting
8
, en de onderhouds- en kortetermijnleasingkosten bedragen €4 miljoen, wat resulteert in een totaal van €461,7 miljoen
(€335 miljoen in het voorgaande jaar, aangepast voor vergelijkbaarheid). De teller is 0, aangezien activiteiten met betrekking
tot onderzoek en ontwikkeling van geneesmiddelen momenteel niet onder de EU Taxonomie vallen.
Op basis van onze beoordeling en de beschikbare gegevens rapporteren we 0% taxonomie-geschikte en -op taxonomie
afgestemde omzet. We rapporteren 0,6% taxonomie-geschikte en -op taxonomie afgestemde CapEx en 0% taxonomie-
geschikte en -op taxonomie afgestemde OpEx (zoals weergegeven in de EU Taxonomie-tabellen 2025).
Raadpleeg de
EU Taxonomie-tabellen 2025
voor de openbaarmaking van KPI’s van niet-financiële ondernemingen, zoals
vereist door Gedelegeerde Verordening (EU) 2026/73 van de Commissie. De cijfers over geschiktheid weerspiegelen het
feit dat onze kernactiviteiten buiten het toepassingsgebied vallen van de economische activiteiten waarvoor technische
screeningcriteria (TSC) zijn vastgesteld in het kader van de gedelegeerde handelingen
EU Taxonomie Tabel
Tabel 1: Aandeel omzet, CapEx, OpEx uit producten of diensten die verband houden met
voor de taxonomie in aanmerking komende of op taxonomie afgestemde economische
activiteiten — rapportage over jaar (2025) (samenvattende KPI’s)
Boekjaar
2025
KPI
Totaal
Aandeel
van voor de
taxonomie
in
aanmerking
komende
activiteiten
Op de
taxonomie
afgestemde
activiteiten
Aandeel
van op de
taxonomie
afgestemde
activiteiten
Uitsplitsing naar milieudoelstellingen van op de
taxonomie afgestemde activiteiten
Aandeel
faciliterende
activiteiten
Aandeel
transitie-
ondersteun-
ende
activiteiten
Niet-
beoordeelde
activiteiten
die als niet-
materieel
worden
beschouwd
Op de
taxonomie
afgestemde
activiteiten
in het
vorige
boekjaar
Aandeel
van op de
taxonomie
afgestemde
activiteiten
in boekjaar
2024
Klimaat-
mitigatie
Klimaat-
adaptatie Water
Circulaire
economie
Veront-
reiniging
Bio-
diversiteit
EUR
('000)
%
EUR ('000)
%
%
%
%
%
%
%
%
%
%
EUR ('000)
%
Omzet
1.082.324
0,00%
0
0,00%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0,00%
0
0,00%
CapEx
15.272
0,60%
90
0,60%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
4,00%
2.772
3,03%
OpEx
461.659
0,00%
0
0,00%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0,40%
3.470
0,00%
Tabel 2: Aandeel CapEx uit producten of diensten die verband houden met voor de
taxonomie in aanmerking komende of op taxonomie afgestemde economische
activiteiten — rapportage over jaar (2025) (uitsplitsing naar activiteit)
CapEx
Boekjaar 2025
Economische
activiteiten
Code
Voor de
taxonomie
in
aanmerking
komende
KPI
(aandeel
van voor de
taxonomie
in
aanmerking
komende
CapEx)
Op de
taxonomie
afgestemde
KPI
(monetaire
waarde van
CapEx)
Op de
taxonomie
afgestemde
KPI
(aandeel
op de
taxonomie
afgestemde
CapEx)
Milieudoelstelling van op de taxonomie afgestemde
activiteiten
Faciliterende
activiteit
Transitional
activity
Transitie-
ondersteun-
ende
activiteit
Klimaat-
mitigatie
Klimaat-
adaptatie Water
Circulaire
economie
Veront-
reiniging
Bio-
diversiteit
%
EUR ('000)
%
%
%
%
%
%
%
(E where
applicable)
(T where
applicable)
%
Installatie,
onderhoud en herstel
van energie-efficiënt
uitrusting
CCM
7.3
0,60%
90
0,60%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
100%
Sum of alignment per
objective
0%
0%
0%
0%
0%
0%
Total KPI (CapEx)
0,60%
90
0,60%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
100%
Sociale Informatie
Eigen personeel
ESRS – S1 Eigen personeel
Onze mensen spelen een cruciale rol bij het mogelijk maken van onze onderzoeks- en ontwikkelingsactiviteiten, zelfs nu
we in boekjaar 2025 ingrijpende veranderingen hebben ondergaan. Dit hoofdstuk gaat over ons eigen personeelsbestand,
dat in boekjaar 2025 gemiddeld 540 medewerkers telde, waarvan 441 in Europa, 98 in de VS en 1 in China. Aan het einde
van het jaar hadden we in totaal 416 medewerkers, wat een weerspiegeling is van de impact van de organisatorische
herstructurering tijdens het verslagjaar. Een overzicht van VTE’s in onze jaarrekening kan worden geraadpleegd in
toelichting 9
.
Tijdens boekjaar 2025 hebben we ingrijpende organisatorische veranderingen doorgemaakt. Deze verschuivingen hadden
belangrijke
gevolgen
voor
onze
medewerkers.
Op
8 januari 2025
werd
aangekondigd
dat
Galapagos
zijn
ontdekkingsprogramma’s voor kleine moleculen zou stopzetten en zijn activiteiten zou herorganiseren om zich te richten
op langetermijnwaarderealisatie in celtherapie binnen oncologie.
Vervolgens werd op 21 oktober 2025 aangekondigd dat Galapagos, na een uitgebreide strategische herziening, voornemens
was zijn celtherapieactiviteiten af te bouwen. In aansluiting hierop startte de Vennootschap de overlegprocedures in
Nederland en België, in overeenstemming met de toepasselijke wettelijke kaders. Het overlegproces omvatte de fasen
van informatieverstrekking, consultatie en onderhandeling. Het overleg met de ondernemingsraden over de voorgenomen
afbouw van onze celtherapieactiviteiten werd afgerond. De afbouw treſt ongeveer 365 medewerkers in Europa, de Verenigde
Staten en China, en leidt tot de sluiting van de vestigingen in Leiden (Nederland), Basel (Zwitserland), Princeton en
Pittsburgh (VS), en Shanghai (China).
Gedurende het hele proces heeſt de Vennootschap transparant overleg gevoerd met de medezeggenschapsorganen, in
lijn met de geldende wettelijke vereisten, zodat de perspectieven van medewerkers werden meegenomen en passende
ondersteuningsmaatregelen konden worden vastgesteld. De toewijding van collega’s gedurende deze periode van
onzekerheid hebben bijgedragen aan een ordelijke voorbereiding en uitvoering van de transitie. Tijdens het gehele traject
hanteerden we principes die bedoeld waren om getroffen medewerkers te ondersteunen en een verantwoorde uitvoering
van de transitie te waarborgen.
Op 5 januari 2026 kondigde Galapagos aan dat het overlegproces met de ondernemingsraden over de afbouw van de
celtherapieactiviteiten was afgerond en dat de Raad van Bestuur had besloten de afbouw van deze activiteiten te starten.
In de context van deze transitie blijven onderwerpen met betrekking tot personeel materieel relevant, gezien hun verband
met organisatorische continuïteit en capaciteiten.
De onderstaande tabel geeſt een overzicht van de negen materiële impacts, risico’s en kansen (IRO’s) die in onze dubbele
materialiteitsanalyse voor ons eigen personeelsbestand zijn geïdentificeerd.
Materiële kwestie
Beschrijving
Type IRO
Waardeketen
Arbeidsomstandigheden
Baanzekerheid
Onzekerheid en reorganisaties kunnen van invloed zijn op de
motivatie en betrokkenheid van werknemers.
Werkelijke
negatieve
impact
Eigen activiteiten
Het risico van strategische reorganisaties voor ons
personeelsbestand houdt verband met een mogelijke afname van
de motivatie en betrokkenheid van werknemers, verlies van
talent als gevolg van onzekerheid, gevolgen voor de algehele
prestaties en mogelijke schade aan onze reputatie als werkgever.
Risico
Eigen activiteiten
Arbeidsomstandigheden
Leefbare lonen
Door een eerlijke en concurrerende verloning te bieden, dragen
we bij aan het ondersteunen van het financiële welzijn van
werknemers en het helpen waarborgen dat werk op passende
wijze wordt gewaardeerd en beloond.
Werkelijke
positieve
impact
Eigen activiteiten
Arbeidsvoorwaarden
Werktijden
Door onze medewerkers een goede balans tussen werk en privé
te bieden ondersteunt het welzijn en de geestelijke gezondheid
en stelt werknemers in staat om op hun best presteren.
Werkelijke
positieve
impact
Eigen activiteiten
Gelijke behandeling en gelijke kansen
voor iedereen
Gendergelijkheid en gelijke verloning
bij gelijkwaardig werk
Ongelijke vertegenwoordiging van vrouwen en
minderheidsgroepen in verschillende functies en op
verschillende niveaus kan van invloed zijn op het welzijn van
werknemers, de bedrijfscultuur en ons vermogen om divers
talent aan te trekken
Werkelijke
negatieve
impact
Eigen activiteiten
Gelijke behandeling en gelijke kansen
voor iedereen
Werkgelegenheid voor en inclusie van
mensen met een beperking
We dragen bij aan inclusieve werkgelegenheidskansen en
ondersteunen gelijke deelname aan het arbeidsproces.
Werkelijke
positieve
impact
Eigen activiteiten
Gelijke behandeling en gelijke kansen
voor iedereen
Diversiteit
Door gelijke kansen te bieden binnen ons personeelsbestand,
dragen we bij aan een meer inclusieve en diverse werkomgeving,
die de betrokkenheid van werknemers kan ondersteunen,
verschillende perspectieven kan bevorderen en de veerkracht
van de organisatie kan vergroten.
Werkelijke
positieve
impact
Eigen activiteiten
Andere arbeidsvoorwaarden
Privacy
Cyberbeveiliging of beveiligingsinbreuken, waaronder inbreuken
op persoonsgegevens, brengen de vertrouwelijkheid van de
informatie van onze medewerkers in gevaar.
Potentiële
negatieve
impact
Eigen activiteiten
Een inbreuk op de privacy kan financiële of juridische gevolgen
hebben voor het bedrijf als de integriteit, vertrouwelijkheid of
toegankelijkheid van de persoonsgegevens van werknemers in
het gedrang komt.
Risico
Eigen activiteiten
Alle materiële IRO’s die onder ESRS S1 zijn geïdentificeerd, vallen binnen de korte termijn (d.w.z. <3 jaar).
Overzicht van hoe materiële impacts, risico’s en kansen samenhangen met onze
strategie en ons bedrijfsmodel (SBM-3)
Hoewel de organisatorische veranderingen in FY25 ertoe hebben geleid dat baanzekerheid al materieel is bevonden,
blijven
de
andere
S1-onderwerpen
routinematige
en
voortdurende
aandachtsgebieden
weerspiegelen,
zoals
arbeidsomstandigheden, gelijke behandeling en privacy.
Baanzekerheid en arbeidsomstandigheden
Zekerheid van werkgelegenheid is een belangrijke IRO vanwege de organisatorische veranderingen tijdens boekjaar 2025.
De werkzekerheid werd beïnvloed door de herstructureringsactiviteiten en het overlegproces over de voorgenomen afbouw
van onze celtherapieactiviteiten. Deze ontwikkelingen hadden gevolgen voor de betrokkenheid en het welzijn van onze
medewerkers. In deze context blijſt werkzekerheid relevant voor de continuïteit van de organisatie, het behoud van
institutionele kennis en het vermogen om de resterende activiteiten tijdens een overgangsperiode te ondersteunen.
Het ondersteunen van onze getalenteerde medewerkers door het bieden van een eerlijke en billijke verloning binnen
de hele organisatie blijſt een prioriteit. Adequate lonen en gevestigde beloningspraktijken bleven een rol spelen bij het
ondersteunen van interne gelijkheid en het behouden van betrokkenheid. Het bevorderen van een goede balans tussen
werk en privéleven bleef ook relevant voor het welzijn van de medewerkers en de duurzaamheid van de werkpraktijken
tijdens deze periode.
Gelijke behandeling en kansen voor iedereen
Gedurende het jaar hebben we onze gevestigde praktijken gehandhaafd om eerlijkheid en gelijke beloning voor
gelijkwaardig werk te ondersteunen, waaronder het gebruik van interne benchmarkingactiviteiten en gestructureerde
beloningskaders
die
gelijkheid
tussen
functies
waarborgen.
Deze
praktijken
ondersteunden
de
consistentie
en
transparantie van de beloning tijdens het boekjaar 2025 en bleven relevant tijdens de overgangsperiode.
Inclusieve wervingspraktijken droegen ook bij aan een eerlijke en inclusieve werkomgeving en hielpen de toegang tot
een breed scala aan vaardigheden en perspectieven binnen het personeelsbestand te behouden. Diversiteit leverde een
positieve bijdrage aan de werkomgeving door verschillende standpunten te stimuleren en de betrokkenheid van
werknemers te ondersteunen.
Privacy
Privacy en gegevensbeveiliging zijn cruciale risicogebieden, met name op korte termijn, aangezien we uitdagingen moeten
aangaan op het gebied van cyberbeveiliging, mogelijke datalekken en naleving van regelgeving, zoals de AVG. Om deze
risico’s te beperken, investeren we in robuuste cyberbeveiligingssystemen, voeren we beoordelingen door derden uit
en hanteren we strenge nalevingsmaatregelen. Deze initiatieven zijn bedoeld om gevoelige en persoonlijke gegevens te
beveiligen, informatie over onze werknemers te beschermen en het vertrouwen van stakeholder te behouden.
Impact-, risico- en kansenbeheer
Beleid
We hanteren beleid en praktijken die zijn ontworpen om eerlijke, veilige en respectvolle arbeidsomstandigheden voor alle
werknemers te ondersteunen. Gedurende het boekjaar 2025 hebben we beleid gehanteerd dat in overeenstemming is met
de
UN Guiding Principles on Business and Human Rights, International Labour Organization Declaration on Fundamental
Principles and Rights at Work
en
OECD Guidelines for Multinational Enterprises
.
ESRS-subonderwerpen
Beleid
Beschrijving
Arbeidsomstandigheden en
gelijke behandeling en kansen
Gedragscode
Hierin worden de essentiële normen voor zakelijk gedrag uiteengezet die
Galapagos en zijn werknemers te allen tijde moeten toepassen. De
verantwoordelijkheid voor de gedragscode en het toezicht op de naleving
daarvan berust bij de General Counsel, die lid is van het Directiecomité. De
raad van bestuur keurt de gedragscode goed.
Beleid tegen discriminatie
en intimidatie
Discriminatie en/of intimidatie zijn verboden volgens de definities van het
Global Compact van de VN. De Chief HR Officer en de General Counsel zijn
verantwoordelijk voor dit beleid.
Speak-Up-beleid
Hierin wordt uiteengezet hoe eventuele zorgen van werknemers
op een consistente en gepaste manier kunnen worden behandeld. De General
Counsel is verantwoordelijk voor dit beleid.
Beloningsbeleid
Definieert het kader voor de structuur en het beheer van salarissen, inclusief
het gebruik van vastgestelde salarisranges op basis van onze halfjaarlijkse
benchmarking.
Remuneratiebeleid
Beschrijſt het kader dat wordt gebruikt om de beloning binnen de organisatie,
inclusief benchmarking ten opzichte van relevante referentiegroepen, het
koppelen van variabele beloning aan gedefinieerde bedrijfs- en individuele
prestatiemaatstaven, en het toepassen van differentiatie in beloning
uitsluitend op basis van prestaties en andere vastgestelde criteria.
Bedrijfskader voor
hybride werken
Het schetsen van de basisrichtlijnen voor hybride werken binnen de
organisatie, inclusief flexibiliteit in werkplek en werktijden in
overeenstemming met lokale wetgeving en teamafspraken. Het beleid bevat
principes voor het vinden van een balans tussen individuele behoeſten en die
van het team en het bedrijf als geheel, het beschikbaar blijven tijdens
landspecifieke kernuren en het ondersteunen van een gezonde balans tussen
werk en privé.
Privacy
Beleid inzake
gegevensbescherming
Beschrijſt hoe persoonsgegevens moeten worden verwerkt binnen de
Galapagos-groep van en is afgestemd op de vereisten van de AVG. De General
Counsel is verantwoordelijk voor dit beleid.
Acties
Tijdens boekjaar 2025 hebben we de principes gehandhaafd die bedoeld zijn om getroffen werknemers te ondersteunen en
hebben we verbeterde maatregelen geïmplementeerd die verder gingen dan de minimale wettelijke vereisten. Dit omvatte
uitgebreide kennisgevingsregelingen en overgangsondersteuning en het erkennen van de prestaties van werknemers die
het bedrijf verlaten in overeenstemming met vastgestelde beloningscycli.
Arbeidsomstandigheden en gelijke behandeling en kansen
In overeenstemming met de lokale wetgeving hebben we in landen waar dit vereist is ondernemingsraden opgericht om
de vertegenwoordiging van werknemers met betrekking tot hun rechten te ondersteunen, waaronder het opzetten van
collectieve onderhandelingen waar dit nodig is. Tijdens de personeelsinkrimping in boekjaar 2025 kregen alle werknemers
zes individuele coachingsessies aangeboden door een externe aanbieder. We bleven vastgestelde beloningspraktijken
toepassen, ondersteund door interne benchmarking en gestructureerde beloningskaders, die eerlijkheid en transparantie
tussen functies bevorderden. Werknemers hadden toegang tot beleid inzake gezinsverlof en initiatieven op het gebied van
geestelijke gezondheid, die hun welzijn tijdens een periode van organisatorische veranderingen ondersteunden.
Tijdens boekjaar 2025 hebben we praktijken gehandhaafd om eerlijkheid en gelijke beloning voor gelijkwaardig werk
te ondersteunen. Inclusieve wervingspraktijken ondersteunden de toegang tot een breed scala aan vaardigheden en
perspectieven binnen het personeelsbestand. Aan het begin van het jaar waren er werkstromen op het gebied van
diversiteit, gelijkheid, inclusie en verbondenheid (
Diversity, Equality, Inclusion, and Beloning
) die als leidraad dienden voor
inclusieve praktijken. Deze activiteiten werden echter beïnvloed door de organisatorische herstructurering en vervolgens
teruggeschroefd toen het bedrijf in omvang afnam, hoewel de onderliggende praktijken ter ondersteuning van een
rechtvaardige behandeling gedurende het hele boekjaar 2025 van kracht bleven.
Privacy van werknemers
Met betrekking tot gegevensprivacy hebben we een grondige beoordeling uitgevoerd van de verschillende persoonlijke
gegevens en informatie die we verzamelen en hebben we onze interne inventaris van persoonlijke gegevens en informatie
verfijnd om onze strategie voor gegevensprivacy verder te verbeteren. We controleren regelmatig de naleving van ons
gegevensbeleid en blijven ons risicobeheerbeleid verder ontwikkelen om in te spelen op de veranderende risico’s.
Toepassing van gefaseerde vrijstelling
Voor boekjaar 2025 past Galapagos de geleidelijke vrijstelling toe zoals beschikbaar voor S1 – Eigen personeel. In
overeenstemming
met
ESRS
2
BP
2
(17)
verstrekt
Galapagos
alleen
de
vereiste
korte
samenvatting
van
zijn
personeelsbestand voor deze verslagperiode. Galapagos heeſt voor deze periode geen S1-gerelateerde doelstellingen
vastgesteld of bekendgemaakt, aangezien deze nog niet vereist zijn op grond van de overgangsbepalingen.
Patiënten, consumenten en eindgebruikers
ESRS S4 Patiënten, consumenten en eindgebruikers
Hoewel we momenteel een op R&D gerichte organisatie zijn zonder gecommercialiseerde producten, hebben we
elementen van ESRS S4 geïdentificeerd als essentieel voor ons bedrijfsmodel en onze waardeketen. Aangezien patiënten de
eindgebruikers zijn van onze kandidaat-geneesmiddelen, inclusief die in klinische ontwikkeling, hebben de impacts, risico’s
en kansen (IRO’s) betrekking op hoe we patiëntgegevens beheren, veiligheidsbewijs genereren en onderzoek uitvoeren op
een inclusieve manier.
De onderstaande tabel geeſt een overzicht van de negen materiële IRO’s die in onze dubbele materialiteitsanalyse zijn
geïdentificeerd voor patiënten, consumenten en eindgebruikers.
Materieel onderwerp
Beschrijving
Type IRO
Waardeketen
Impact op informatie voor
consumenten en/of eindgebruikers
Privacy
De verwerking van patiënt- en eindgebruikersgegevens tijdens
klinische ontwikkeling en aanverwante activiteiten kan negatieve
gevolgen hebben als persoonlijke informatie wordt blootgesteld,
misbruikt of zonder toestemming wordt geraadpleegd. De
betrokkenheid van meerdere externe leveranciers die toegang tot
gevoelige gegevens nodig hebben, kan het risico op inbreuken op
de privacy vergroten, wat het recht van individuen op
gegevensbescherming en vertrouwelijkheid in gevaar kan
brengen.
Potentiële
negatieve
impact
Geheel
We zijn onderworpen aan uitgebreide wettelijke, regelgevende en
andere vereisten tijdens preklinische en klinische ontwikkeling,
evenals aan vereisten op het gebied van transparantie, privacy en
gegevensbescherming en andere vereisten.
Risico
Geheel
Persoonlijke veiligheid van
consumenten en/of eindgebruikers
Veiligheid en gezondheid
Het verstrekken van onvoldoende, onduidelijke of niet
conforme
informatie over productrisico’s en bijwerkingen kan leiden tot
onoordeelkundig gebruik, nadelige gevolgen en schade voor
patiënten.
Werkelijke
negatieve
impact
Geheel
Problemen met de veiligheid van patiënten of de kwaliteit van
producten binnen onze klinische studies kunnen ons vermogen
om ons product op de markt te brengen beperken. Als we geen
toegang krijgen, zou dit financiële gevolgen hebben die de
financiële materialiteitsdrempel van Galapagos overschrijden.
Risico
Geheel
Sociale inclusie van consumenten en/
of eindgebruikers
Non-discriminatie
Onvoldoende diversiteit en inadequate vertegenwoordiging van
patiëntengroepen in klinische studies kunnen leiden tot
bevooroordeelde klinische bewijzen en geneesmiddelen die niet
voldoen aan de behoeſten van alle patiëntenpopulaties.
Potentiële
negatieve
impact
Down stream
Sociale inclusie van consumenten en/
of eindgebruikers
Toegang tot producten en diensten
Patiëntenbetrokkenheid
Als biotechbedrijf is het onze verantwoordelijkheid om ervoor te
zorgen dat onze geneesmiddelen en kennis toegankelijk zijn.
Betrokkenheid van patiënten helpt ervoor te zorgen dat onze
geneesmiddelen de bevolkingsgroepen bereiken die ze nodig
hebben, wat een positieve maatschappelijke impact heeſt door
de gezondheidsresultaten te verbeteren en het vertrouwen te
versterken.
Werkelijke
positieve
impact
Down stream
Door kennis op transparante wijze te delen en samen te werken
met patiëntenorganisaties, kunnen we een positieve impact
genereren door te helpen bij het identificeren van niet-klinische
onvervulde behoeſten en door verbeteringen in de
levenskwaliteit van patiënten te ondersteunen.
Werkelijke
positieve
impact
Eigen activiteiten
Onze toewijding om toegang en betaalbaarheid voor patiënten te
waarborgen kunnen financiële gevolgen hebben voor het bedrijf.
Prijsbeslissingen en initiatieven op het gebied van
toegankelijkheid of betaalbaarheid kunnen kosten met zich
meebrengen of inkomsten beperken op een manier die onze
financiële materialiteitsdrempel zou kunnen overschrijden.
Risico
Eigen activiteiten
Een betere toegang tot en een grotere betaalbaarheid van onze
geneesmiddelen kunnen leiden tot groei in specifieke markten.
Kansen
Eigen activiteiten
Alle materiële IRO’s die onder ESRS S4 zijn geïdentificeerd, vallen binnen de korte termijn (d.w.z. <3 jaar).
Overzicht van hoe materiële impacts, risico’s en kansen zich verhouden tot onze
strategie en ons bedrijfsmodel (SBM-3)
Privacy
Privacy
is
van
materieel
belang
voor
ons
bedrijfsmodel,
aangezien
we
tijdens
klinisch
onderzoek
gevoelige
persoonsgegevens verzamelen en verwerken. Het beschermen van patiëntgegevens is essentieel voor het handhaven van
ethische normen in klinische ontwikkeling, het voldoen aan wettelijke verwachtingen en het behouden van het vertrouwen
van deelnemers aan klinische studies. Privacyoverwegingen zijn van invloed op hoe we klinische activiteiten ontwerpen,
met partners samenwerken en ervoor zorgen dat gegevensverwerkingspraktijken de naleving ondersteunen en de rechten
van patiënten waarborgen.
Patiëntveiligheid en productkwaliteit
Patiëntveiligheid
en
de
kwaliteit
van
onze
experimentele
therapieën
staan
centraal
in
onze
onderzoeks-
en
ontwikkelingsactiviteiten. Ze zijn van fundamenteel belang voor het behoud van het vertrouwen van de regelgevende
instanties, het veiligstellen van tijdige markttoegang en het ondersteunen van waardecreatie op lange termijn. Deze
materialiteit vormt de basis voor onze strategie en ons bedrijfsmodel, waarin het genereren van robuust veiligheidsbewijs,
transparante
communicatie
met
regelgevende
instanties
en
een
sterke
kwaliteitscultuur
in
al
onze
ontwikkelingsprogramma’s voorop staan. Tegelijkertijd ontstaan er materiële risico’s als er tijdens klinische studies
veiligheidsproblemen of kwaliteitsproblemen aan het licht komen, omdat deze de goedkeuring door de regelgevende
instanties kunnen vertragen of verhinderen en ons vermogen om nieuwe therapieën aan patiënten aan te bieden kunnen
beperken.
Sociale inclusie van consumenten
Toegang tot producten en diensten
Sociale inclusie is van essentieel belang voor ons bedrijfsmodel, omdat de relevantie van klinisch bewijs afhankelijk is
van diverse en representatieve patiëntenpopulaties. Door ervoor te zorgen dat klinisch onderzoek een afspiegeling is van
de behoeſten van dergelijke populaties, kunnen we een positieve impact genereren door de toegang tot geneesmiddelen
te verbeteren, het begrip van patiënten te vergroten en ervoor te zorgen dat de door ons ontwikkelde experimentele
therapieën potentieel ten goede komen aan een breed scala aan patiëntengroepen, waaronder patiënten met grote
onvervulde medische behoeſten.
Betrokkenheid van patiënten
Patiëntenbetrokkenheid was van wezenlijk belang voor ons bedrijfsmodel in boekjaar 2025, omdat de relevantie en
bruikbaarheid van activiteiten van de klinische ontwikkeling afhankelijk zijn van het meenemen van de perspectieven van
patiënten en zorgverleners, bijvoorbeeld door betrokkenheid bij patiëntenorganisaties, het verzamelen van inzichten van
patiënten en zorgverleners en het in overweging nemen van deze inzichten in het klinische ontwerp en de communicatie
om transparante en gezondheidsgerichte informatie te ondersteunen. Het besluit om de celtherapieactiviteiten van het
bedrijf af te bouwen, zoals beschreven in het hoofdstuk “
Een nieuwe strategische koers
”, had gevolgen voor de
voortzetting van deze werkstroom.
Beheer van impact, risico’s en kansen
Beleid
We hanteren een reeks specifieke beleidsregels en normen om de risico’s bij de ontwikkeling van nieuwe geneesmiddelen
op passende wijze te beheren. Deze omvatten:
ESRS-subonderwerpen
Beleid
Beschrijving
Impact op informatie voor
consumenten en/of
eindgebruikers
Beleid inzake
gegevensbescherming
Ons beleid inzake gegevensbescherming, dat is afgestemd op de vereisten van
de AVG, definieert hoe persoonsgegevens binnen de Galapagos-groep moeten
worden verwerkt. De General Counsel is verantwoordelijk voor dit beleid.
Persoonlijke veiligheid van
consumenten en/of
eindgebruikers
Sociale inclusie van
consumenten en/of
eindgebruikers
Kwaliteitshandboek
Ons kwaliteitshandboek beschrijſt de structuur en werking van ons
kwaliteitsmanagementsysteem (QMS) om ervoor te zorgen dat alle activiteiten
van de hoogste kwaliteit zijn en voldoen aan de toepasselijke regelgevende
verwachtingen, waaronder Good Clinical Practice (GCP) en Good
Manufacturing Practice (GMP), met een sterke focus op patiëntveiligheid. In
2025 heeſt het handboek kleine updates ondergaan, voornamelijk om herziene
referenties en actuele documentatie weer te geven. De Global Head of Quality
is verantwoordelijk voor dit beleid.
Beleid inzake toezicht op
klinische studies
Ons beleid voor toezicht op klinische studies zorgt ervoor dat we passend
toezicht en governance van door Galapagos gesponsorde klinische studies. Het
hoofd van R&D is verantwoordelijk voor dit beleid.
Beleid inzake GxP-risicobeheer
Het GxP-risicobeheerbeleid vormt een kernonderdeel van ons QMS en zorgt
ervoor dat risico's worden beheerd of geëlimineerd in alle GxP-processen en
-activiteiten. Het Global Head of Quality is verantwoordelijk voor dit beleid.
Bedrijfscontinuïteit en
crisisbeheer
Bedrijfscontinuïteit en crisisbeheer beschrijſt de mechanismen die nodig zijn
om incidenten met grote gevolgen te voorkomen, te beperken en erop te
reageren. Het doel ervan is om verstoringen van kritieke activiteiten tot een
minimum te beperken, onze medewerkers te beschermen, onze reputatie te
behouden en de continuïteit van onze exploitatievergunning te waarborgen.
De Global Head of Quality is verantwoordelijk voor dit beleid.
Probleem- en escalatiebeheer
Definieert de bestuursstructuur en processen die nodig zijn om ervoor te
zorgen dat kritieke en belangrijke kwesties tijdig en op transparante wijze
worden geëscaleerd naar het senior management. De Global Head of Quality is
verantwoordelijk voor dit beleid.
Beleid inzake medische
veiligheid
In 2025 werd ons vorige beleid inzake geneesmiddelenbewaking vervangen
door een medisch veiligheidsbeleid, ondersteund door een uitgebreid kader
van standaardwerkprocedures (SOP's). Dit bijgewerkte beleid versterkt ons
bestuur, onze monitoring en ons beheer van de patiëntveiligheid gedurende de
hele levenscyclus van onze onderzoeksbehandelingen en op de markt
gebrachte producten. Het Head of Medical Safety is verantwoordelijk voor dit
beleid.
Principes voor Interacties met
patiënten en
Patiëntenorganisaties
Hierin wordt het ethische en nalevingskader uiteengezet waarbinnen wij ons
engageren met patiënten en patiëntenorganisaties. Het omvat wat en hoe er
gecommuniceerd moet worden en wat voor soort activiteiten gepast zijn om
samen met deze belanghebbenden uit te voeren. De algehele
verantwoordelijkheid voor interacties met patiënten en patiëntenorganisaties
ligt bij het Patient Advocacy Team. Het beleid wordt gecontroleerd door de
General Counsel als Head of Compliance & Ethics.
Acties
Privacy
We hebben maatregelen genomen om het risico op mogelijke datalekken te minimaliseren en controles ingesteld om
de kans op datalekken met betrekking tot patiëntgegevens te beperken. We hanteren gegevensbeschermingspraktijken
die in overeenstemming zijn met de AVG, waaronder gestructureerd toezicht op externe gegevensverwerkers en
cyberbeveiligingscontroles om gevoelige informatie in de hele waardeketen te beschermen. Deze maatregelen zijn bedoeld
om gegevens van klinische studies te beveiligen, patiëntinformatie te beschermen en onze ethische en wettelijke
verplichtingen na te komen.
Patiëntveiligheid, productkwaliteit en toegang tot producten en diensten
We passen processen toe om ervoor te zorgen dat veiligheid en kwaliteit worden geïntegreerd in onze activiteiten van
klinische ontwikkeling. Het is van cruciaal belang dat we gedurende de gehele levenscyclus van de ontwikkeling van
geneesmiddelen een passende risico-batenbenadering hanteren om ervoor te zorgen dat we veilige en effectieve
geneesmiddelen op de markt brengen en uiteindelijk een zo breed mogelijk patiëntenpopulatie bereiken, terwijl we
bijwerkingen, waaronder ongewenste voorvallen die een onaanvaardbaar risico kunnen vormen, monitoren, beoordelen
en beheren.
We
hebben
een
onafhankelijk
Comité
voor
gegevensmonitoring,
bestaande
uit
onafhankelijke
medische,
wetenschappelijke en biostatistische deskundigen, dat tijdens onze klinische studies regelmatig voortdurende baten-
risicobeoordelingen
van
veiligheids-
en
werkzaamheidsgegevens
uitvoert.
We
implementeren
uitgebreide
risicobeheerplannen en voeren geformaliseerde kwaliteitsaudits uit om potentiële problemen te identificeren en continue
verbetering te stimuleren. We verzamelen ook gegevens gedurende de hele levenscyclus van onze geneesmiddelen,
waaronder
het
verzamelen
en
analyseren
van
fase
4-onderzoeken
met
praktijkgegevens,
om
opkomende
veiligheidssignalen te identificeren en een passende balans tussen voordelen en risico’s te behouden vanuit het oogpunt
van regelgeving en patiëntenbescherming. Daarnaast werken we aan het versterken van onze interacties met patiënten
en patiëntenorganisaties, wat de kwaliteit van leven kan verbeteren en kan helpen bij het identificeren van niet-klinische
onvervulde behoeſten.
Samen ondersteunen deze maatregelen ons vermogen om op verantwoorde wijze vooruitgang te boeken op het gebied
van onderzoek en ontwikkeling en om innovatieve geneesmiddelen te ontwikkelen die waarde toevoegen voor patiënten
en gezondheidszorgstelsels.
Wat betreſt patiëntenbetrokkenheid bleef ons
Patient Partnership Charter
gedurende het boekjaar 2025 van kracht.
Hierin wordt onze ambitie uiteengezet, ondersteund door onze waarden en principes, om pionier te zijn voor patiënten en
samen te werken met patiënten en patiëntenorganisaties. Het handvest bleef als leidraad dienen voor de manier waarop
we rekening hielden met het perspectief van patiënten in onze onderzoeksactiviteiten en interacties met belanghebbenden.
Tijdens het verslagjaar werden er geen verdere gestructureerde activiteiten op het gebied van patiëntenbetrokkenheid
uitgevoerd
en
werd
de
Patient
Engagement
Council
(PEC)
opgeheven
als
onderdeel
van
de
organisatorische
herstructurering van 2025. Hoewel de specifieke activiteiten werden beëindigd, bleven de principes in het handvest een
ondersteuning vormen voor transparante, respectvolle en gezondheidsbewuste interacties met patiënten en zorgverleners.
Toepassing van fase-in-vrijstelling
In overeenstemming met ESRS 1 Bijlage C maken wij gebruik van de geleidelijke invoering van ESRS S4. Als gevolg daarvan
maken we voor dit verslagjaar geen S4-gerelateerde statistieken of doelstellingen bekend. Gezien de lopende
organisatorische herstructurering zou het op dit moment niet gepast zijn om zinvolle of consistente S4-doelstellingen te
definiëren.
Governance Informatie
Zakelijk gedrag
ESRS G1 – Zakelijk gedrag
Materiële impacts, risico’s en kansen en de wisselwerking met de strategie en het
bedrijfsmodel (SBM-3)
Zakelijk gedrag en bedrijfsintegriteit vormden de basis van onze activiteiten tijdens het verslagjaar. We hebben gehandeld in
overeenstemming met de toepasselijke wet- en regelgeving en interne normen, en hebben een bedrijfscultuur gehandhaafd
die is gebaseerd op ethisch gedrag, verantwoordelijkheid en transparantie.
Als biotechnologiebedrijf dat actief is in een sterk gereguleerde omgeving, waren compliance, effectieve interne controles
en verantwoord management van de toeleveringsketen een integraal onderdeel van de uitvoering van ons bedrijfsmodel.
Gedurende de verslagperiode bleven de gevestigde beleidsstructuren en controlemechanismen van kracht.
De onderstaande tabel geeſt een overzicht van de vijf materiële effecten, risico’s en kansen (IRO’s) die zijn geïdentificeerd
voor onze activiteiten en onze bestuursstructuren in overeenstemming met ESRS 2 (SBM 3 en IRO 1), en weerspiegelt de
uitkomst van onze dubbele materialiteitsanalyse voor het boekjaar 2025.
Materieel onderwerp
Beschrijving
Type IRO
Waardeketen
Bedrijfscultuur en zakelijk gedrag
Een ongepaste bedrijfscultuur en bedrijfsvoering kunnen de
reputatie en het succes van onze organisatie op lange termijn
schaden en van invloed zijn op bijvoorbeeld het aantrekken en
behouden van talent of de interactie met klanten,
toezichthouders, partners en leveranciers.
Risico
Geheel
Bescherming van klokkenluiders
Het niet op passende wijze aanhoren, onderzoeken of
beschermen van klokkenluiders meldingen kunnen leiden tot
financiële sancties en reputatieschade schade, met name in het
licht van de uitbreiding van onze activiteiten in de Verenigde
Staten.
Risico
Geheel
Beheer van relaties met leveranciers
Ons succes is afhankelijk van partnerschappen in de
toeleveringsketen, ondersteund door ons vermogen om een
betrouwbare toeleveringsketen op te bouwen en goede relaties
te onderhouden om potentiële risico's in de toeleveringsketen te
beperken.
Risico
Geheel
Door een effectief beheer van leveranciersrelaties te handhaven,
helpen we de continuïteit van de activiteiten te waarborgen en
ondersteunen we ethische praktijken in onze hele waardeketen.
Werkelijke
positieve
impact
Geheel
Als leveranciers niet in staat zijn om de benodigde therapie voor
patiënten te leveren of niet voldoen aan de vereiste ethische
normen, kan dit van invloed zijn op de toegang van patiënten tot
behandeling en bijdragen aan niet-conforme praktijken in de
waardeketen.
Werkelijke
negatieve
impact
Geheel
Alle materiële IRO’s die onder ESRS G1 zijn geïdentificeerd, vallen binnen de korte termijn (d.w.z. <3 jaar).
De materiële IRO’s van G1 waren gekoppeld aan de uitvoering van ons bedrijfsmodel door hun relevantie voor het gedrag
van de Vennootschap, klokkenluidersmechanismen en het beheer van leveranciersrelaties. Risico’s met betrekking tot de
bedrijfscultuur en de bescherming van klokkenluiders hielden verband met ons vermogen om potentieel wangedrag tijdig
te identificeren en aan te pakken. Niet-naleving van de toepasselijke wetgeving inzake klokkenluidersbescherming, met
inbegrip van de EU-vereisten, had kunnen leiden tot financiële sancties en reputatieschade. IRO’s gerelateerd aan onze
leveranciers hielden verband met onze afhankelijkheid van gespecialiseerde externe partners voor belangrijke operationele
activiteiten. Effectief beheer van leveranciersrelaties ondersteunde de continuïteit van de bedrijfsvoering en de naleving van
de vereiste ethische normen binnen de waardeketen. Als leveranciers niet aan contractuele of ethische vereisten konden
voldoen, had dit de operationele continuïteit kunnen beïnvloeden en kunnen bijdragen tot niet-conforme praktijken binnen
de waardeketen.
Het toezicht op het zakelijk gedrag wordt beschreven in ESRS 2 (GOV-1) en het proces voor het identificeren van materiële
effecten, risico’s en kansen wordt uiteengezet in ESRS 2 (IRO-1).
Beleid inzake zakelijk gedrag en bedrijfscultuur (G1-1)
Om de hierboven beschreven materiële G1-impacts en risico’s aan te pakken, hebben we tijdens het verslagjaar beleid en
procedures gehandhaafd met betrekking tot bedrijfsgedrag, bescherming van klokkenluiders en leveranciersgerelateerde
bedrijfspraktijken. Dit beleid definieert de verwachte gedragsnormen, stelt rapportage- en onderzoeksmechanismen vast
en ondersteunt de naleving van de toepasselijke wettelijke en regelgevende vereisten.
We hebben een reeks beleidsregels en processen gehandhaafd om het zakelijk gedrag en de bedrijfscultuur te beheren.
Deze beleidsregels werden ondersteund door interne processen die waren ontworpen om het bewustzijn en de consistente
toepassing ervan binnen de hele organisatie te bevorderen. Nieuwe leden van het Audit Comité kregen een introductie in de
Gedragscode en het beleid inzake Speak-Up. Naleving van de Gedragscode was een verplicht onderdeel van de introductie
van nieuwe medewerkers en externe medewerkers (met inbegrip van, maar niet beperkt tot, consultants). In 2025 voltooide
97% van de nieuwe medewerkers en externe medewerkers de betreffende training. Dit percentage is gemeten ten opzichte
van alle nieuwe medewerkers en externe medewerkers.
Hieronder vindt u gedetailleerde informatie over onze Gedragscode, nalevingsnormen en gerelateerde procedures.
Gedragscode
Onze Gedragscode beschrijſt de algemene verwachtingen ten aanzien van het zakelijk gedrag van alle werknemers en
externe
medewerkers
(met
inbegrip
van,
maar
niet
beperkt
tot,
consultants)
die
namens
ons
werken.
De
verantwoordelijkheid voor de Gedragscode en het toezicht op de naleving ervan berust bij de General Counsel, die lid is van
het Directiecomité. De Raad van Bestuur keurt de Gedragscode goed.
Tijdens het verslagjaar is de Gedragscode herzien om ervoor te zorgen dat deze actueel blijſt en aansluit bij de huidige
bedrijfsvoering. Waar nodig zijn kleine wijzigingen aangebracht, waaronder administratieve aanpassingen. Er zijn geen
inhoudelijke wijzigingen doorgevoerd.
Meer informatie over onze
Gedragscode
is te vinden in het hoofdstuk Corporate Governance van dit verslag.
De principes van de Gedragscode zijn gericht op:
Patiënten staan voorop bij onze besluitvorming
Ethisch, eerlijk en transparant handelen
Verantwoordelijk burgerschap
Problemen die zich voordoen aan de kaak stellen
Geen intimidatie of discriminerend gedrag tolereren
UN Global Compact naleven
Onszelf verantwoordelijk houden
Beleid en nalevingsnormen
Naast de Gedragscode hebben we een rigoureus nalevingsprogramma opgezet dat is gebaseerd op richtlijnen en normen
via groepsbrede beleidsregels, normen en procedures. Dit programma omvat:
Een Speak-Up-beleid dat mechanismen biedt voor werknemers en derden om zorgen met betrekking tot zakelijk gedrag
aan te kaarten in overeenstemming met de EU-klokkenluidersrichtlijn (zie gedetailleerde beschrijving hieronder).
Een anti-omkopings- en anticorruptiebeleid dat alle vormen van omkoping in het kader van de bedrijfsactiviteiten van
Galapagos verbiedt.
Richtlijnen voor het identificeren en melden van persoonlijke belangen, die advies geven over hoe bepaalde situaties
waarin persoonlijke belangen een rol spelen kunnen worden voorkomen, en regels vaststellen voor het identificeren,
melden en omgaan met mogelijke risico’s die zich in bepaalde (specifieke) situaties met persoonlijke belangen kunnen
voordoen.
Een inkoopbeleid waarin wordt uiteengezet hoe we goederen en diensten inkopen op basis van hun type, budget, risico en
belang voor de bedrijfsvoering.
Via het beleid inzake klachtenprocedures van het Audit Comité kunnen klachten worden ingediend met betrekking tot
(1) boekhouding, interne boekhoudcontroles of auditkwesties, met inbegrip van de vertrouwelijke, anonieme indiening
door werknemers van bezorgdheden over twijfelachtige boekhoud- of auditkwesties, of (2) mogelijke schendingen van
toepasselijke wetgeving, met inbegrip van de relevante federale effectenwetgeving en alle regels en voorschriſten
daaronder, of de Amerikaanse
Foreign Corrupt Practices Act
. Hoewel we nog geen specifieke functies hebben aangewezen
die
het
grootste
risico
lopen
op
corruptie
of
omkoping,
moeten
alle
medewerkers
als
onderdeel
van
hun
introductieprogramma een training over de Gedragscode volgen.
Klokkenluidersbeleid
We hebben een Speak-Up-beleid gehandhaafd dat is ontworpen om het melden van zorgen te ondersteunen en individuen
te beschermen tegen vergeldingsmaatregelen.
De algemene onderzoeksprincipes van het Speak-Up-beleid zijn:
Vertrouwelijkheid
Objectiviteit
Tijdigheid
Consistentie
Integriteit
Documentatie
Transparantie
Hoewel het mogelijk is om anoniem zorgen te melden (waar dat is toegestaan), bevat ons Speak-Up-beleid een principe van
geen vergelding en wordt beschreven hoe escalatie en rapportage moeten plaatsvinden.
We voorkomen en beschermen tegen vergeldingsmaatregelen door:
Altijd proactief te handelen (bijvoorbeeld door middel van analytische tracking en monitoring van loonsverhogingen,
bonussen, verhuizingen, promoties enz.);
(Na toestemming) contact te houden met de melder om de uitkomst te bespreken;
Alle beschuldigingen van vergeldingsmaatregelen grondig te onderzoeken;
Passende disciplinaire maatregelen te nemen; en
Waar mogelijk open te zijn over gevallen van vergelding.
Deze maatregelen helpen om vertrouwen in het systeem op te bouwen en anderen aan te moedigen om zich te melden.
Daarnaast worden nieuwe en huidige werknemers regelmatig verplichte trainingen aangeboden.
Het Speak-up-beleid beschrijſt de stappen die moeten worden genomen om incidenten met betrekking tot zakelijk gedrag
snel en objectief te onderzoeken. Incidenten worden geregistreerd en bijgehouden via een onafhankelijk meldingsplatform.
We hebben een duidelijk proces voor het melden van zorgen en nemen alle meldingen serieus. Bij gegronde of gedeeltelijk
gegronde zorgen over de naleving worden in samenwerking met de relevante afdelingen corrigerende en preventieve
maatregelen genomen. We houden ook toezicht op de activiteiten in onze toeleveringsketen en streven ernaar om
eventuele problemen op verantwoorde wijze op te lossen.
Beheer van relaties met leveranciers (G1-2)
Tijdens het verslagjaar werden nieuwe leveranciers onderworpen aan een
Third Party Risk Assessment
(TPRA)-proces en
handhaafden we een Gedragscode voor leveranciers waarin de verwachte gedragsnormen zijn vastgelegd.
Zoals uiteengezet in ons inkoopbeleid, bedragen onze standaardbetalingstermijnen voor vaste leveranciers 45 dagen.
Voor
leveranciers
in
de
gezondheidszorg
bedraagt
onze
betalingstermijn
30
dagen.
Voor
overheidsinstanties,
personeelsverzekeringen en patiënten hanteren we een betalingstermijn van 0 dagen. Om betalingsachterstanden te
voorkomen, maken we gebruik van een ERP-systeem (
Enterprise Resource Planning
) waarin de factuurverwerking is
geïntegreerd. Er zijn enkele afwijkingen en uitzonderingen op dit beleid, maar we doen ons uiterste best om deze
voorwaarden na te leven.
Risicobeoordeling door derden (TPRA)
De TPRA is van toepassing op alle nieuwe leveranciers en wordt in een vroeg stadium van het leveranciersselectieproces
gestart. Hoewel de contractonderhandelingen kunnen beginnen zodra het TPRA-proces is gestart, wordt het contract pas
uitgevoerd nadat de TPRA-beoordeling is afgerond.
Het TPRA-proces omvat een beoordeling van aspecten zoals kwaliteit, IT-beveiliging, naleving en ethiek, gegevensprivacy en
duurzaamheid. Als onderdeel van het proces vullen leveranciers een voorlopige vragenlijst (PLQ) in, met vragen over sociale
en milieukwesties. Deze kunnen bijvoorbeeld betrekking hebben op:
Of de leverancier het Global Compact van de VN heeſt ondertekend
Het bestaan van een Gedragscode of beleid inzake bedrijfsethiek
Of de leverancier een CO
2
-voetafdruk of CO
2
-reductiedoelstellingen heeſt gedefinieerd
Of de leverancier gecertificeerd is volgens erkende milieu-, gezondheids- en veiligheidsnormen (bijv. ISO 14001, ISO 45001
of vergelijkbaar)
Het TPRA-kader bleef tijdens het verslagjaar van kracht.
Gedragscode
Naast het TPRA-proces hebben we een gedragscode voor leveranciers gehanteerd waarin we onze verwachtingen ten
aanzien van onze leveranciers hebben vastgelegd. De gedragscode voor leveranciers weerspiegelt de specifieke behoeſten
van de sector waarin we actief zijn en houdt rekening met verschillende belanghebbenden, zoals patiënten en
zorgverleners. Leveranciers en andere belanghebbenden zijn op de hoogte van de gedragscode, die indien nodig in
wettelijke overeenkomsten kan worden opgenomen.
Betalingspraktijken (G1-6)
We maken gebruik van een ERP-systeem (
Enterprise Resource Planning
) met een geïntegreerd factuurverwerkingssysteem.
In 2025 hebben we facturen gemiddeld binnen 30 dagen na de startdatum van de contractuele of wettelijke termijn
betaald,
waarbij
77,33%
van
onze
betalingen
in
overeenstemming
was
met
de
hierboven
beschreven
standaardbetalingsvoorwaarden. Op 31 december 2025 hadden we geen uitstaande gerechtelijke procedures wegens
betalingsachterstanden.
Entiteit Specifieke Informatie
In dit hoofdstuk worden onze entiteit specifieke informatieverschaffingen gepresenteerd die relevant zijn voor het
verslagjaar. In de onderstaande tabel worden de zeven entiteit specifieke materiële effecten, risico’s en kansen (IRO’s)
samengevat die in onze dubbele materialiteitsanalyse zijn geïdentificeerd.
Materieel onderwerp
Beschrijving
Type IRO
Waardeketen
Wetenschappelijke innovatie
Wetenschappelijke innovatie ondersteunde werkzaamheden gericht op het
mogelijk maken van therapeutische vooruitgang die voorziet in onvervulde
medische behoeſten en de resultaten voor patiënten verbetert, in
overeenstemming met de rol van innovatie bij het leveren van veiligere en
effectievere behandelingen.
Werkelijk
positieve
impact
Eigen activiteiten
Wetenschappelijke innovatie is financieel van belang voor een
biotechbedrijf, omdat het rechtstreeks van invloed is op de waardecreatie
op lange termijn en concurrentievermogen. Risico's zijn onder meer hoge
R&D-kosten, lange ontwikkelingstermijnen, regelgevingsbelemmeringen en
mogelijke mislukking van klinische studies, wat kan leiden tot verzonken
kosten, vertraagde productlanceringen en volatiliteit van de aandelenkoers.
Risico/Kansen
Eigen activiteiten
Intellectueel eigendom
Intellectueel eigendom is van cruciaal belang omdat het wetenschappelijke
ontdekkingen beschermt en ervoor zorgt dat innovatieve therapieën zonder
onderbreking bij patiënten terechtkomen. Robuuste intellectuele-
eigendomsrechten maken duurzame investeringen in onderzoek en
ontwikkeling mogelijk, waardoor doorbraken worden bevorderd die
voorzien in onvervulde medische behoeſten. Door innovatie te beschermen,
versnelt intellectueel eigendom uiteindelijk de toegang van patiënten tot
levensveranderende behandelingen en versterkt het vertrouwen in het
vermogen van het bedrijf om op lange termijn een positieve impact op de
gezondheid te hebben.
Werkelijk
positieve
impact
Eigen activiteiten
Intellectuele eigendom kan als een risico worden beschouwd in het geval
van Galapagos inbreuk zouden maken op bestaande intellectuele-
eigendomsclaims. Galapagos zal echter geen verslag uitbrengen over dit
aspect, aangezien wij van mening zijn dat het specifieke marktgevoelige
informatie bevat.
Risico
Eigen activiteiten
Een kans om extra waarde te creëren voor patiënten en voor de organisatie.
Galapagos zal echter geen verslag uitbrengen over dit aspect, aangezien wij
van mening zijn dat het specifieke marktgevoelige informatie bevat.
Kansen
Eigen activiteiten
Productportfolio en R&D
Een sterke productportfolio en robuuste R&D-capaciteiten zijn van belang
omdat ze bepalend zijn voor het vermogen om innovatieve producten te
leveren. die de resultaten voor patiënten verbeteren. Samen zorgen ze voor
een continue pijplijn van behandelingen in verschillende therapeutische
gebieden, waardoor de afhankelijkheid van afzonderlijke producten wordt
verminderd en onvervulde medische behoeſten worden aangepakt. Door te
investeren in R&D en een evenwichtige portfolio te handhaven, versnelt het
bedrijf de toegang tot levensveranderende geneesmiddelen en stimuleert
het de gezondheid van patiënten op de lange termijn.
Potentiële
positieve
impact
Eigen activiteiten
Alle materiële IRO’s die als entiteitsspecifiek zijn geïdentificeerd, vallen binnen de korte termijn (d.w.z. <3 jaar). Wanneer er
geen specifiek beleid bestaat voor een materiële entiteitsspecifieke IRO, bevestigt de Vennootschap dat er geen dergelijk
beleid is aangenomen, in overeenstemming met ESRS 2 MDR-P. In dit geval zijn er geen beleidsmaatregelen vastgesteld
vanwege de strategische reorganisaties in het boekjaar 2025.
Overzicht van materiële effecten, risico’s en kansen en wisselwerking ten aanzien
van onze strategie en ons bedrijfsmodel (SBM-3)
Wetenschappelijke innovatie
Wetenschappelijke innovatie bleef een relevant onderwerp in het verslagjaar, aangezien het wetenschappelijke werk dat
in 2025 werd verricht, vooruitgang ondersteunde op gebieden waar nog onvervulde medische behoeſten bestaan. In
overeenstemming met het principe dat wetenschappelijke innovatie vooruitgang mogelijk maakt in therapieën en
technologieën die de resultaten voor patiënten verbeteren, ondersteunden de activiteiten gedurende het jaar het lopende
onderzoek op het gebied van oncologie en de ontwikkeling van onze klinische en vroege programma’s. Deze resultaten
weerspiegelen de wetenschappelijke output van 2025. In januari2026 kondigde Galapagos aan dat de Raad van Bestuur
had besloten om de celtherapieactiviteiten van het bedrijf, met inbegrip van de programma’s in een vroeg stadium, af te
bouwen.
Intellectuele eigendom
Het beschermen van intellectueel eigendom (IE) is zowel een cruciaal risico als een kans om ons concurrentievoordeel
te behouden. Het beschermen van eigen technologieën is essentieel om voortdurende innovatie en differentiatie in de
biotechsector te waarborgen en tegelijkertijd de risico’s van uitdagingen door derden te beperken. Overwegingen op het
gebied van IE waren bepalend voor de operationele besluitvorming in 2025, met name wat betreſt het toepassen van
robuuste strategieën voor IE-bescherming, waaronder octrooien, handelsgeheimen en geheimhoudingsovereenkomsten
met werknemers en partners. Deze maatregelen waren van invloed op de manier waarop het bedrijf tijdens de
verslagperiode controle behield over eigen kennis en de waarde van lopend wetenschappelijk werk behield.
Productportfolio en R&D
Het succes van onze organisatie is onlosmakelijk verbonden met de diepgang en concurrentiekracht van ons
productportfolio en de vooruitgang van onze kandidaatgeneesmiddelen. Dit brengt op korte termijn zowel risico’s als
kansen met zich mee. Uitdagingen zijn onder meer het waarborgen van een succesvolle voortgang van onze programma’s
in een vroeg stadium, terwijl kansen liggen in het versterken van onze impact door middel van strategische focus. Onze R&D-
inspanningen in 2025 waren gericht op het therapeutische gebied van oncologie, met aanzienlijke investeringen in R&D om
innovatie te stimuleren op gebieden waar veel onvervulde behoeſten zijn. Deze initiatieven zijn gericht op het leveren van
impactvolle therapieën die aansluiten bij onze missie en duurzaamheidsdoelstellingen.
Impact-, risico- en kansenbeheer
Wetenschappelijke innovatie
Wetenschappelijke innovatie was een belangrijk onderwerp voor ons in boekjaar 2025, aangezien de vooruitgang in onze
CAR-T-programma’s een betekenisvolle wetenschappelijke vooruitgang liet zien en het beheer van risico’s die inherent
zijn aan onderzoek en ontwikkeling in een vroeg stadium ondersteunde. Tijdens het verslagjaar hebben we belangrijke
mijlpalen bereikt in onze klinische studies naar CD19 en BCMA CAR-T. Deze activiteiten vonden plaats vóór het latere besluit
om onze celtherapieactiviteiten af te bouwen, zoals beschreven in ‘
Een nieuwe strategische koers
’.
Intellectueel eigendom
Als biotechnologisch bedrijf is het beschermen van eigen technologie en informatie cruciaal voor succes. We hebben
een beleid inzake intellectuele eigendom opgesteld om onze intellectuele eigendom en bedrijfsgeheimen consequent
te
beschermen
tegen
uitdagingen
van
derden.
Dit
beleid
wordt
ondersteund
door
robuuste
octrooien
en
geheimhoudingsovereenkomsten met werknemers, leveranciers en partners. De General Counsel van Galapagos is
verantwoordelijk voor dit beleid. Zie het
hoofdstuk Risicobeheer
voor meer informatie.
Productportfolio R&D
Onze productportfolio en R&D-capaciteiten waren belangrijk voor ons bedrijfsmodel in boekjaar 2025, aangezien onze
strategische focus op oncologie en investeringen in de vroege fase van geneesmiddelenontwikkeling waren bedoeld om de
kans op succes te maximaliseren en de inherente risico’s in de levenscyclus van geneesmiddelenontwikkeling op passende
wijze te beheren. Het verslagjaar weerspiegelde de wetenschappelijke vooruitgang in onze oncologische celtherapie en
programma’s in een vroeg stadium, in overeenstemming met de resultaten die worden gepresenteerd in het hoofdstuk
R&D-pijplijn
van
dit
verslag.
Daar
vindt
u
ook
meer
informatie
over
de
daaropvolgende
afbouw
van
onze
celtherapieactiviteiten.
Bijlagen
VN-duurzaamheidsdoelen bevorderen
In 2023 hebben we ons aangesloten bij de tien principes van het Global Compact van de Verenigde Naties op het gebied
van mensenrechten, arbeid, milieu en corruptiebestrijding. In de jaarlijkse voortgangsrapportage, die te vinden is op
het deelnameprofiel van Galapagos op de website van het Global Compact van de VN, maken we onze voortdurende
inspanningen bekend om de tien principes te integreren in onze bedrijfsstrategie, cultuur en dagelijkse activiteiten, en bij te
dragen aan de doelstellingen van de Verenigde Naties, met name de Duurzame Ontwikkelingsdoelen (SDG’s).
We hebben twee kern-SDG-doelstellingen geïdentificeerd waarop we volgens ons een verschil kunnen maken, evenals
zes ondersteunende SDG-doelstellingen. Samen zullen ze ons helpen om onze verbintenis ten aanzien van onze vier
duurzaamheidspijlers na te komen.
De onderstaande tabel koppelt onze materiële aspecten en engagementgebieden aan bepaalde onderdelen van het SDG-
kader:
KERN SDG
Goede gezondheid en welzijn
Onze visie is om de resultaten voor patiënten te transformeren
door
levensveranderende
wetenschap
en
innovatie
te
versnellen voor meer levensjaren en een betere levenskwaliteit.
Dit vormt de kern van wat we doen.
Partnerschappen voor de doelstellingen
We omarmen interne en externe partnerschappen om te
werken aan onze ambitie om de broodnodige innovatie naar
een zo breed mogelijk patiëntenpubliek te brengen.
ONDERSTEUNENDE SDGs
Kwaliteitsonderwijs
We investeren in onze medewerkers en bieden trainingen en
coaching aan op al onze locaties in Europa en de VS.
Gendergelijkheid
We bevorderen een inclusieve en open werkomgeving en
cultiveren
een
bedrijfscultuur
waarin
we
streven
naar
gendergelijkheid.
Fatsoenlijk werk en economische groei
Wij zijn een wereldwijd biotechnologiebedrijf met activiteiten
in Europa en de VS, met als doel duurzame waarde en groei te
realiseren voor al onze stakeholders.
Industrie, innovatie en infrastructuur
Onze missie is om transformationele innovatie te versnellen
door
ons
voortdurend
in
te
zetten
voor
baanbrekende
wetenschap, onze ondernemersgeest en een collaboratieve
mentaliteit.
Vermindering van ongelijkheid
We streven naar een evenwichtig personeelsbestand op basis
van een aantal criteria, waaronder geslacht, nationaliteit,
etniciteit, ervaring en handicap.
Klimaatactie
We
hechten
veel
waarde
aan
onze
planeet
en
nemen
initiatieven
om
het
milieu
te
beschermen
en
groenere
praktijken in onze hele organisatie te integreren.
Openbaarmakingsvereisten uit de ESRS die in de
duurzaamheidsverklaring zijn opgenomen
De onderstaande tabel geeſt een overzicht van de voortgang die is geboekt bij de implementatie van de bepalingen van de
Europese normen voor duurzaamheidsverslaglegging, zoals gepubliceerd door de Europese Commissie op 31 juli 2023.
We hebben ook de actuele ESRS-normen geïdentificeerd die tijdens de verslagperiode als niet-materieel zijn beoordeeld:
E2 Verontreiniging, E3 Water en mariene hulpbronnen, E4 Biodiversiteit en ecosystemen, E5 Gebruik van hulpbronnen en
circulaire economie, S2 Werknemers in de waardeketen en S3 Getroffen gemeenschappen. Aangezien deze onderwerpen
als niet-materieel werden beoordeeld, zijn de bijbehorende openbaarmakingsvereisten weggelaten en gemarkeerd als
“Niet materieel” in de ESRS-inhoudsopgave. Klimaatverandering (ESRS E1) werd als materieel beoordeeld, daarom zijn de
E1-openbaarmakingsvereisten in dit verslag opgenomen.
#
Omschrijving
Referentie
Uitleg
BP-1
Algemene basis voor het opstellen van de
duurzaamheidsverklaringen
Duurzaamheidsverklaring: Algemene
toelichtingen
BP-2
Openbaarmaking in verband met specifieke
omstandigheden
Duurzaamheidsverklaring: Algemene
toelichtingen
GOV-1
De rol van de bestuurs-, beheers- en
toezichtsorganen
Corporate Governance: Comités
;
Duurzaamheidsverklaring: Algemene
toelichtingen
GOV-2
Informatie verstrekt aan en duurzaamheidszaken
behandeld door de bestuurs-, leidinggevende en
toezichthoudende organen van de onderneming
Corporate Governance: Comités
;
Duurzaamheidsverklaring: Algemene
toelichtingen
GOV-3
Integratie van duurzaamheidsgerelateerde
prestaties in incentiveprogramma’s
Corporate Governance: Remuneratiebeleid
;
Remuneratieverslag: Raad van Bestuur
GOV-4
Verklaring over due diligence
Duurzaamheidsverklaring: Algemene
toelichtingen
GOV-5
Risicobeheer en interne controles op
duurzaamheidsrapportage
Risicofactoren: Risicobeheer en interne
controlesystemen
;
Duurzaamheidsverklaring:
Algemene toelichtingen
SBM-1
Strategie, bedrijfsmodel en waardeketen
Een nieuwe strategische richting
;
Portfolio
;
Duurzaamheidsverklaring: Algemene
toelichtingen
;
S1-Eigen personeel
;
Jaarrekening:
Toelichting 7
SBM-2
Belangen en standpunten van belanghebbenden
Duurzaamheidsverklaring: Algemene
toelichtingen
SBM-3
Materiële impacts, risico’s en kansen en de
wisselwerking daarvan met strategie en
businessmodel
Een nieuwe strategische richting
,
Duurzaamheidsverklaring: Milieu-informatie
,
Sociale Informatie
,
Governance Informatie
,
Entiteit Specifieke Informatie
Gefaseerde invoering van de
optie om de door ESRS 2
SBM-3 paragraaf 48(e)
(verwachte financiële
gevolgen) voorgeschreven
informatie weg te laten voor
het eerste jaar van
opstelling van de
duurzaamheidsverklaring
IRO-1
Beschrijving van de processen om materiële
impacts, risico’s en kansen te identificeren en te
beoordelen
Duurzaamheidsverklaring: Algemene
toelichtingen
IRO-2
Informatievereisten in het ESRS die vallen onder
de duurzaamheidsverklaring van de onderneming
Openbaarmakingsvereisten uit de ESRS die in de
duurzaamheidsverklaring zijn opgenomen
;
Lijst
van datapunten in dwarsdoorsnijdende en
thematische standaarden die voortkomen uit
andere EU-wetgeving
#
Omschrijving
Referentie
Uitleg
Milieu-informatie
E1-1
Overgangsplan voor beperking van
klimaatverandering
E1-Klimaatverandering
ESRS 2
SBM-3
Materiële impacts, risico’s en kansen en de
wisselwerking daarvan met strategie en
businessmodel
E1-Klimaatverandering
ESRS 2
IRO-1
Beschrijving van de processen om materiële
klimaatgerelateerde impacts, risico’s en kansen te
identificeren en te beoordelen
Duurzaamheidsverklaring: Algemene
toelichtingen
E1-2
Beleid met betrekking tot beperking van en
aanpassing aan klimaatverandering
E1-Klimaatverandering
E1-3
Acties en middelen in verband met het beleid
inzake klimaatverandering
E1-Klimaatverandering
E1-4
Doelstellingen met betrekking tot beperking van
en aanpassing aan klimaatverandering
E1-Klimaatverandering
E1-5
Energieverbruik en -mix
E1-Klimaatverandering
E1-6
Bruto scopes 1, 2, 3 en totale broeikasgasemissies
E1-Klimaatverandering
E1-9
Verwachte financiële effecten van materiële
fysieke risico’s en overgangsrisico’s en potentiële
klimaatgerelateerde kansen
Gefaseerde integratieoptie
gebruikt voor DR 64-70 en
AR 69-81 (verwachte
financiële gevolgen) in
overeenstemming met ESRS
1 Bijlage C: Lijst van
gefaseerde
informatievereisten.
Sociale informatie
ESRS 2
SBM-2
Belangen en standpunten van belanghebbenden
Duurzaamheidsverklaring: Algemene
toelichtingen
ESRS 2
SBM-3
Materiële impacts, risico’s en kansen en de
wisselwerking daarvan met strategie en
businessmodel
S1-Eigen personeel
,
S4-Patiënten, consumenten
en eindgebruikers
S1
S1-Eigen personeel
Gefaseerde optie gebruikt
voor alle
toelichtingsvereisten van
ESRS S1, aangezien
Galapagos op de balans-
datum het gemiddelde
aantal van 750 werknemers
tijdens het boekjaar op
geconsolideerde basis niet
overschreed.
S4
S4-Patiënten, consumenten en eindgebruikers
Gefaseerde optie gebruikt
voor alle
toelichtingsvereisten van
ESRS S4, aangezien
Galapagos op de
balansdatum het
gemiddelde aantal van 750
werknemers tijdens het
boekjaar op
geconsolideerde basis niet
overschreed.
#
Omschrijving
Referentie
Uitleg
Governance informatie
ESRS 2
GOV1
De rol van de bestuurs-, toezichts- en
beheersorganen
Corporate Governance
;
Duurzaamheidsverklaring:
Algemene toelichtingen
ESRS 2
IRO-1
Beschrijving van de processen om materiële
impacts, risico’s en kansen te identificeren en te
beoordelen
Corporate Governance
G1-1
Zakelijk gedrag en bedrijfscultuur
Corporate Governance: Gedragscode
;
Duurzaamheidsverklaring: G1-Zakelijk gedrag
G1-2
Beheer van relaties met leveranciers
G1-Zakelijk Gedrag
G1-6
Betalingspraktijken
G1-Zakelijk Gedrag
Entiteitspecifieke informatie
ESRS 2
SBM-3
Materiële impacts, risico’s en kansen en de
wisselwerking daarvan met strategie en
businessmodel
Entiteit Specifieke Informatie
ESRS 2
IRO-1
Beschrijving van de processen om materiële
impacts, risico’s en kansen te identificeren en te
beoordelen
Duurzaamheidsverklaring: Algemene
toelichtingen
Lijst van datapunten in dwarsdoorsnijdende en thematische
standaarden die voortkomen uit andere EU-wetgeving
Rapportage-eis en betrokken datapunt
Referentie
SFDR
Pilijler 3-
reference
Referentie
benchmark-
verordening
Referentie
EU-Klimaatwet
Deel
ESRS 2 GOV-1
Genderdiversiteit raad van bestuur
alinea 21(d)
x
x
Corporate Governance: Raad
van Bestuur
ESRS 2 GOV-1
Percentage onafhankelijke bestuurders
alinea 21(e)
x
Corporate Governance: Raad
van Bestuur
ESRS 2 GOV-4
Due diligence-verklaring alinea 30
x
Duurzaamheidsverklaring: due
diligence
ESRS 2 SBM-1
Betrokkenheid bij activiteiten m.b.t.
activiteiten fossiele brandstoffen
alinea 40(d) i
x
x
x
Niet van toepassing
ESRS 2 SBM-1
Betrokkenheid bij activiteiten m.b.t.
chemische productie alinea 40(d) ii
x
x
Niet van toepassing
ESRS 2 SBM-1
Betrokkenheid bij activiteiten m.b.t.
controversiële wapens alinea 40(d) iii
x
x
Niet van toepassing
ESRS 2 SBM-1
Betrokkenheid bij activiteiten m.b.t. teelt
en productie tabak alinea 40(d) iv
x
Niet van toepassing
ESRS E1-1
Transitieplan om tegen 2050
klimaatneutraliteit te bereiken alinea 14
x
Duurzaamheidsverklaring: E1-1
ESRS E1-1
Ondernemingen uitgesloten van op
Overeenkomst van Parijs afgestemde
benchmarks alinea 16(g)
x
x
Niet van toepassing
ESRS E1-4
Doelen BKG-emissiereductie alinea 34
x
x
x
Duurzaamheidsverklaring: E1-1
ESRS E1-5
Totale energieverbruik uit hernieuwbare
bronnen, uitgesplitst naar bronnen
(alleen sectoren met grote
klimaatimpact) alinea 38
x
Niet van toepassing
ESRS E1-5
Energieverbruik en energiemix alinea 37
x
Duurzaamheidsverklaring: E1-5
ESRS E1-5
Energie-intensiteit activiteiten in sectoren
met grote klimaatimpact alinea’s 40 t/m
43
x
Niet van toepassing
ESRS E1-6
Bruto scope 1-, 2-, 3-emissies en totale
BKG-emissies alinea 44
x
x
x
Duurzaamheidsverklaring: E1-6
ESRS E1-6
Intensiteit bruto-BKG-emissies alinea’s 53
t/m 55
x
x
x
Niet verklaard
ESRS E1-7
BKG-verwijderingen en carbon credits
alinea 56
x
Niet van toepassing
Rapportage-eis en betrokken datapunt
Referentie
SFDR
Pilijler 3-
reference
Referentie
benchmark-
verordening
Referentie
EU-Klimaatwet
Deel
ESRS E1-9
Blootstelling benchmarkportefeuille aan
fysieke klimaatrisico’s alinea 66
x
Niet verklaard
ESRS E1-9
Uitsplitsing geldbedragen in acuut en
chronisch fysiek risico alinea 66(a)
x
Niet verklaard
ESRS E1-9
Locatie significante activa die materieel
fysiek risico lopen alinea 66(c)
ESRS E1-9
Uitsplitsing boekwaarde vastgoedactiva
naar energie-efficiëntieklasse alinea 67(c)
x
Niet verklaard
ESRS E1-9
Mate blootstelling portefeuille aan
klimaatkansen alinea 69
x
Niet verklaard
ESRS E2-4
Hoeveelheid emissies naar lucht, water
en bodem van elke verontreinigende stof
in bijlage II bij E-PRTR-verordening
(Europees register uitstoot en
overbrenging verontreinigende stoffen)
alinea 28
x
Niet materieel
ESRS E3-1
Water en mariene hulpbronnen alinea 9
x
Niet materieel
ESRS E3-1
Specifiek beleid alinea 13
x
Niet materieel
ESRS E3-1
Duurzame oceanen en zeeën alinea 14
x
Niet materieel
ESRS E3-4
Totale hoeveelheid gerecycled en
hergebruikt water alinea 28(c)
x
Niet materieel
ESRS E3-4
Totale waterverbruik in m3 per netto-
opbrengst eigen activiteiten alinea 29
x
Niet materieel
ESRS 2- IRO 1 - E4
alinea 16(a) i
x
Niet materieel
ESRS 2- IRO 1 - E4
alinea 16(b)
x
Niet materieel
ESRS 2- IRO 1 - E4
alinea 16(c)
x
Niet materieel
ESRS E4-2
Praktijken of beleid duurzaam beheer
bodem / duurzame landbouw
alinea 24(b)
x
Niet materieel
ESRS E4-2
Praktijken of beleid duurzaam beheer
oceanen / zee alinea 24(c)
x
Niet materieel
ESRS E4-2
Beleid tegen ontbossing alinea 24(d)
x
Niet materieel
Rapportage-eis en betrokken datapunt
Referentie
SFDR
Pilijler 3-
reference
Referentie
benchmark-
verordening
Referentie
EU-Klimaatwet
Deel
ESRS E5-5
Niet-gerecycled afval alinea 37(d)
x
Niet materieel
ESRS E5-5
Gevaarlijk afval en radioactief afval
alinea 39
x
Niet materieel
ESRS 2- SBM3 - S1
Risico incidenten gedwongen arbeid
alinea 14 (f)
x
Niet verklaard
ESRS 2- SBM3 - S1
Risico incidenten kinderarbeid
alinea 14(g)
x
Niet verklaard
ESRS S1-1
Toezeggingen op gebied van
mensenrechtenbeleid alinea 20
x
Niet verklaard
ESRS S1-1
Due-diligencebeleid rond kwesties aan de
orde in fundamentele verdragen 1 t/m 8
van Internationale Arbeidsorganisatie
alinea 21
x
Duurzaamheidsverklaring: S1
ESRS S1-1
Procedures en maatregelen ter
voorkoming van mensenhandel alinea 22
x
Niet verklaard
ESRS S1-1
Beleid of beheersystem ter voorkoming
van arbeidsongevallen alinea 23
x
Niet materieel
ESRS S1-3
Klachtenregelingen alinea 32(c)
x
Niet verklaard
ESRS S1-14
Aantal sterfgevallen en aantal en aandeel
arbeidsongevallen alinea 88(b) en (c)
x
x
Niet materieel
ESRS S1-14
Aantal verzuimdagen als gevolg van
letsel, ongevallen, dodelijke ongevallen of
ziekte alinea 88(e)
x
Niet materieel
ESRS S1-16
Niet-gecorrigeerde loonkloof man-vrouw
alinea 97(a)
x
x
Niet verklaard
ESRS S1-16
Ratio buitensporige beloning CEO
alinea 97(b)
x
Niet verklaard
ESRS S1-17
Gevallen van discriminatie alinea 103(a)
x
Niet verklaard
ESRS S1-17
Niet-nakoming UNGP’s on Business and
Human Rights en OESO-richtlijnen
alinea 104(a)
x
x
Niet verklaard
Rapportage-eis en betrokken datapunt
Referentie
SFDR
Pilijler 3-
reference
Referentie
benchmark-
verordening
Referentie
EU-Klimaatwet
Deel
ESRS 2- SBM3 – S2
Aanzienlijk risico kinderarbeid of
gedwongen arbeid in waardeketen
alinea 11(b)
x
Niet materieel
ESRS S2-1
Toezeggingen op gebied van
mensenrechtenbeleid alinea 17
x
Niet materieel
ESRS S2-1
Beleid ten aanzien van werknemers in
waardeketen alinea 18
x
Niet materieel
ESRS S2-1
Niet-nakoming UNGP’s on Business and
Human Rights en OESO-richtlijnen
alinea 19
x
x
Niet materieel
ESRS S2-1
Due-diligencebeleid rond kwesties aan de
orde in fundamentele verdragen 1 t/m 8
van Internationale Arbeidsorganisatie
alinea 19
x
Niet materieel
ESRS S2-4
Mensenrechten-problemen en
-incidenten m.b.t. upstream- en
downstream-waardeketen alinea 36
x
Niet materieel
ESRS S3-1
Toezeggingen op gebied van
mensenrechten-beleid alinea 16
x
Niet materieel
ESRS S3-1
Niet-nakoming UNGP’s on Business and
Human Rights, ILO-beginselen en/of
OESO-richtlijnen alinea 17
x
x
Niet materieel
ESRS S3-4
Mensenrechtenproblemen en -incidenten
alinea 36
x
Niet materieel
ESRS S4-1
Beleid ten aanzien van consumenten en
eindgebruikers alinea 16
x
Duurzaamheidsverklaring: S4
ESRS S4-1
Niet-nakoming UNGP’s on Business and
Human Rights en OESO-richtlijnen
alinea 17
x
x
Niet verklaard
ESRS S4-4
Mensenrechten-problemen en
-incidenten alinea 35
x
Niet verklaard
ESRS G1-1
VN-Verdrag tegen corruptie alinea 10(b)
x
Niet van toepassing
ESRS G1-1
Bescherming klokkenluiders alinea 10(d)
x
Duurzaamheidsverklaring: G1-1
ESRS G1-4
Geldboeten voor overtredingen
wetgeving tegen corruptie en omkoping
alinea 24(a)
x
x
Niet materieel
ESRS G1-4
Normen bestrijding corruptie en
omkoping alinea 24(b)
x
Niet materieel
Corporate
governance
Galapagos’ corporate governance beleid
Als genoteerde vennootschap met haar maatschappelijke zetel in Mechelen (België) moet Galapagos NV (hierna
Galapagos NV of de Vennootschap) het Belgische Wetboek van Vennootschappen en Verenigingen (het WVV) en de
Belgische Corporate Governance Code (de 2020 Code) naleven. Beiden zijn op 1 januari 2020 in werking getreden.
Voor de verslaggeving over het boekjaar beginnend op 1 januari 2025 was de 2020 Code onze referentiecode. Op
3 november 2025 keurde de Raad van Bestuur een wijziging goed van het
Corporate Governance Charter
van de
Vennootschap betreffende de oprichting van het Transactiecomité en de ontbinding van het Wetenschaps- en
Ontwikkelingscomité. Dit
Corporate Governance Charter
is beschikbaar op onze website (
www.glpg.com
). Het
Corporate
Governance Charter
is van toepassing in aanvulling op toepasselijke wet- en regelgeving (met inbegrip van, zonder
beperking, het WVV en de 2020 Code) en de statuten van GalapagosNV. Het beschrijſt de voornaamste aspecten van
corporate governance bij Galapagos NV, waaronder begrepen, ons bestuursmodel, de voorwaarden en werking van de Raad
van Bestuur (inclusief zijn Comités), het Directiecomité en de gedragsregels.
Voor het boekjaar dat begint op 1 januari 2025 heeſt de Raad van Bestuur ernaar gestreefd om de regels en aanbevelingen
van de 2020 Code na te leven, dat, als een “pas toe of leg uit”-code, van ondernemingen vereist dat zij ofwel de bepalingen
naleven, ofwel eventuele afwijkingen toelichten. De Raad van Bestuur is van mening dat bepaalde afwijkingen van de regels
en aanbevelingen van de Code 2020 gerechtvaardigd waren, gelet op onze activiteiten, onze omvang en de specifieke
omstandigheden waarin wij werkzaam zijn. In dergelijke gevallen zoals behandeld in deze verklaring inzake deugdelijk
bestuur, passen wij het “pas toe of leg uit”-principe van de Code 2020 toe. Verwezen wordt naar het onderstaande hoofdstuk
Over de Raad van Bestuur
.
Ons bestuursmodel
De 2020 Code verplicht vennootschappen om een uitdrukkelijke keuze te maken voor één van de bestuursmodellen waarin
het WVV voorziet.
Met ingang van 26april 2022 heeſt Galapagos NV een monistisch bestuursmodel aangenomen zoals voorzien in het WVV.
De Raad van Bestuur, dat het hoogste beslissingsorgaan blijſt, heeſt bepaalde bevoegdheden gedelegeerd aan het
Directiecomité.
Monistisch bestuursmodel
De Raad van Bestuur streeſt naar duurzame waardecreatie door de Vennootschap, via het bepalen van de strategie van
de Vennootschap, het tot stand brengen van een doeltreffend, verantwoordelijk en ethisch leiderschap en het houden
van toezicht op de prestaties van de Vennootschap, en het verzekeren van toezicht op de lange termijn. De Raad van
Bestuur is het hoogste beslissingsorgaan. Het heeſt de algemene verantwoordelijkheid voor het bestuur en de controle
van de Vennootschap, en is bevoegd om alle handelingen te verrichten die nodig of dienstig zijn voor de verwezenlijking
van het voorwerp van de Vennootschap, met uitzondering van die waarvoor volgens de wet de Algemene Vergadering van
Aandeelhouders (de Algemene Vergadering) bevoegd is. De Raad oefent ook toezicht op het Directiecomité uit. De Raad
van Bestuur handelt als een college.
De Raad van Bestuur heeſt bepaalde bevoegdheden voor het bestuur van de Vennootschap gedelegeerd aan het
Directiecomité, dat wordt voorgezeten door onze Chief Executive Officer (CEO), Henry Gosebruch. Het Directiecomité is
verantwoordelijk en rekenschap verschuldigd aan de Raad van Bestuur voor de uitoefening van zijn verantwoordelijkheden.
Voorts heeſt de Raad van Bestuur het dagelijks bestuur van de Vennootschap gedelegeerd aan één lid van het
Directiecomité, namelijk onze CEO.
Met het oog op een efficiënte uitvoering van zijn taken en rekening houdende met de omvang en activiteiten van de
Vennootschap, heeſt de Raad van Bestuur een Auditcomité, een Remuneratiecomité, een Benoemingscomité en een
Transactiecomité opgericht. Tot en met 20 oktober 2025 was er een Wetenschaps- & Ontwikkelingscomité actief. Op die
datum heeſt de Raad van Bestuur deze ontbonden en vervangen door het Transactiecomité, dat op 1 november 2025 werd
opgericht. Deze Comités hebben een adviserende functie ten aanzien van de Raad van Bestuur over de aangelegenheden
die aan hen zijn gedelegeerd, zoals bepaald in toepasselijke wetgeving en het
Corporate Governance Charter
van de
Vennootschap. In 2025 werd Raad eveneens ondersteund door twee
ad hoc
Comité’s, die de Raad adviseren over
waardeverhogende strategieën en over het aangaan van een royalty
en afstandsovereenkomst met Gilead. Deze
ad hoc
Comité’s fungeerden tevens als het comité van Onafhankelijke Bestuurders conform artikel 7:97 van het WVV. We verwijzen
naar het hoofdstuk
Comités
.
Naast de hieronder vermelde informatie verwijzen wij eveneens naar het hoofdstuk
Risicofactoren
van dit verslag voor
een beschrijving van de belangrijkste kenmerken van onze systemen inzake interne controle en risicobeheer. Het hoofdstuk
Risicofactoren wordt door middel van deze eenvoudige verwijzing geacht geïncorporeerd te zijn in deze verklaring inzake
deugdelijk bestuur.
Raad van Bestuur van Galapagos NV
Samenstelling van de Raad van Bestuur
Tot 31 december 2025 bestond onze Raad van Bestuur uit de volgende leden:
Jérôme Contamine
is een Niet-Uitvoerend Onafhankelijk lid van onze Raad van
Bestuur sinds 26 april 2022 en Voorzitter van onze Raad van
Bestuur sinds 12 mei 2025. Dhr. Contamine was meer dan
negen jaar actief als Chief Financial Officer van Sanofi van
2009 tot 2018. Voordat hij bij Sanofi kwam, was hij van 2000
tot 2009 Chief Financial Officer van Veolia. Voordien
bekleedde hij verschillende operationele functies bij Total en
was hij vier jaar accountant bij de Cour des Comptes (het
hoogste orgaan dat verantwoordelijk is voor controle op het
gebruik van overheidsmiddelen in Frankrijk). Dhr. Contamine
is afgestudeerd aan de Franse École Polytechnique, ENSAE
(École Nationale de la Statistique et de l’Administration
Économique) en de École Nationale d’Administration. Van
2006 tot 2017 was hij Niet- Uitvoerend Bestuurder bij Valeo
en bij Total Energies van 2020 tot 2023. Dhr. Contamine is ook Niet-Uitvoerend
Bestuurder in de Raad van Bestuur van Société Générale, Voorzitter van het Audit- en
Interne Controlecomité en lid van het Remuneratiecomité.
Devang Bhuva
is een Niet-Uitvoerend Niet-Onafhankelijk lid van de Raad
van Bestuur van Galapagos NV sinds 1 november 2025. Dhr.
Bhuva is momenteel Senior Vice President, Corporate
Development and Alliance Management bij Gilead, waar hij
verantwoordelijk is voor de licentie-, partnerschaps-,
investerings- en overnameactiviteiten van het bedrijf. Voor
zijn komst naar Gilead was dhr. Bhuva managing director bij
de Global Healthcare Investment Banking Group van Lazard,
waar hij farmaceutische en biotechnologische bedrijven in
de Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk en Japan
adviseerde. Hij heeſt een Bachelordiploma van de
Universiteit van Californië, Berkeley.
Henry Gosebruch
is Chief Executive Officer en lid van de Raad van Bestuur
sedert 12 mei 2025. Voordien was dhr. Gosebruch President
en Chief Executive Officer van Neumora (NASDAQ: NMRA),
een biofarmaceutisch bedrijf in de klinische fase dat zich
richt op neurowetenschappen. Onder zijn leiding maakte
Neumora vooruitgang met meerdere klinische programma’s
en bouwde het sterke ontwikkelingscapaciteiten uit. Voor
zijn functie bij Neumora was hij Executive Vice President en
Chief Strategy Officer bij AbbVie, waar hij o.a.
verantwoordelijk was voor corporate strategy,
alliantiemanagement,
business development
en M&A, en zo
bijdroeg aan de aanzienlijke groei van het bedrijf, uitbreiding
van de pijplijn en diversificatie van het bedrijf. Henry speelde
een sleutelrol bij het toevoegen van risankizumab (nu
Skyrizi) en Allergan aan AbbVie. Voor hij in 2015 bij AbbVie kwam, werkte hij meer dan
20 jaar bij J.P. Morgan, waar hij Co-Head was van de North American M&A Group. Henry
is momenteel lid van de Raad van Bestuur van Emalex Biosciences, een in Chicago
gevestigd, privaat biotechbedrijf met focus op het centrale zenuwstelsel, en van de
Advisory Board van het Life Sciences & Management Program aan de Universiteit van
Pennsylvania.
Jane Griffiths
is een Niet-Uitvoerend Onafhankelijk lid van de Raad van
Bestuur van Galapagos NV sinds juli 2025. Ze beschikt over
uitgebreide ervaring in internationaal bedrijfsleiderschap en
in bedrijven actief in hoogtechnologische gezondheidszorg,
meest recentelijk als Global Head van Actelion Ltd (nu
Johnson & Johnson). Daarvoor werkte ze tien jaar bij
Johnson & Johnson, waar ze verschillende leidinggevende
functies bekleedde, waaronder Company Group Chair van
Janssen EMEA, de onderzoeksgerichte farmaceutische divisie
van het bedrijf. Ze was ook Voorzitter van de Johnson &
Johnson Corporate Citizenship Trust in EMEA en was
Sponsor van zowel het Women's Leadership Initiative als de
Global Pharmaceuticals Sustainability Council. Mevr. Griffiths
is de voormalige Voorzitter van zowel het PhRMA Europe
Committee als het Directiecomité van de European Federation of Pharmaceutical
Industries and Associations. Ze was ook Niet-Uitvoerend Bestuurder van Johnson
Matthey plc en lid van de Corporate Advisory Board voor de 'Your Life'-campagne van de
Britse overheid, die STEM-onderwijs promoot. Momenteel is ze Niet-Uitvoerend
Bestuurder in de Raad van Bestuur van BAE Systems. Mevr. Griffiths heeſt de Britse
nationaliteit.
Linda Higgins
is een Niet-Uitvoerend Niet-Onafhankelijk lid van onze Raad
van Bestuur sinds 22 oktober 2019. Dr. Higgins, PhD,
vervoegde Gilead Sciences, Inc. in 2010, en is momenteel Sr.
Vice President Research Strategy, Innovation & Portfolio. In
haar eerste tien jaar bij Gilead stond ze aan het roer van de
afdeling Biologie en breidde ze het therapeutisch gebied en
de capaciteiten van de afdeling aanzienlijk uit. Ze richtte
External Innovation op als een geïntegreerd onderdeel van
het Research departement. Voordien was ze Voorzitter &
Chief Executive Officer van InteKrin Therapeutics en Hoofd
van Onderzoek bij Scios, een bedrijf van Johnson & Johnson,
waar ze de ontdekking van geneesmiddelen, preklinische
ontwikkeling en translationele geneeskunde aanstuurde. Dr.
Higgins behaalde een A.B. in Gedragsfysiologie aan Kenyon
College, een Doctoraat in Neurowetenschappen aan de Universiteit van Californië, San
Diego School of Medicine, en voltooide een Post- Doctorale opleiding in Moleculaire
Genetica aan het Howard Hughes Medical Institute van de Universiteit van Californië,
Berkeley. Dr. Higgins is ook Niet-Uitvoerend Bestuurder van Arcus Biosciences en
Onafhankelijk Niet-Uitvoerend Bestuurder en Voorzitter van Ensocell Therapeutics.
Neil Johnston
is een Niet-Uitvoerend Onafhankelijk lid van de Raad van
Bestuur van Galapagos NV sinds 1 november 2025. Dr.
Johnston is momenteel Niet-Uitvoerend Voorzitter bij
Qureight Limited en was voorheen Uitvoerend Voorzitter bij
Yellowstone Biosciences. Daarvoor bekleedde hij gedurende
16 jaar een reeks van leidinggevende functies bij Novartis,
meest recentelijk als Global Head of Business Development
and Licensing en als lid van het Directiecomité van Novartis
Pharma. Hij kwam bij Novartis vanuit Medical Solutions plc,
waar hij eerst als Chief Financial Officer en later als Chief
Executive Officer werkzaam was. Hij begon zijn
leidinggevende carrière als Chief Financial Officer bij
Pharmagene plc, waar hij een sleutelrol speelde bij de
beursgang op de London Main Market, waarmee £ 40 miljoen
werd opgehaald. Hij is opgeleid als wetenschapper en behaalde een doctoraat in de
Moleculaire Biologie voordat hij zich kwalificeerde als Chartered Accountant.
Oleg Nodelman
is een Niet-Uitvoerend Niet-Onafhankelijk lid van onze Raad
van Bestuur sinds 7 oktober 2024. Dhr. Nodelman is de
oprichter van en portfolio manager bij EcoR1 Capital LLC,
een in 2013 opgericht investeringsadviesbureau gericht op
biotechnologie dat investeert in bedrijven in alle stadia van
onderzoek en ontwikkeling. Met meer dan twintig jaar
ervaring in biotechnologische investeringen, heeſt dhr.
Nodelman expertise in alle aspecten van
investeringsmanagement en diepe wortels in de
biotechnologische en wetenschappelijke gemeenschappen.
Voordat hij EcoR1 oprichtte, was dhr. Nodelman portfolio
manager bij BVF Partners, een van de eerste hedgefondsen
die zich richtte op de biotechnologiesector. Momenteel is hij
lid van de Raad van Bestuur van drie beursgenoteerde
bedrijven: Galapagos, AnaptysBio en Zymeworks. Dhr. Nodelman heeſt een Bachelor of
Science in Foreign Service met specialisatie in Wetenschap en Technologie van de
Universiteit van Georgetown. Op 13 december 2024 heeſt de Autorité des Marchés
Financiers (AMF), de instantie die de Franse financiële markten reguleert, dhr.
Nodelman en EcoR1 Capital LLC (het Fonds) een boete opgelegd van respectievelijk €
3,0 miljoen en € 7,0 miljoen wegens schending van de regelgeving inzake marktmisbruik
op basis van strikte aansprakelijkheid en de meldingsverplichtingen voor houders die
meer of minder dan vijf procent bezitten van het aandelenkapitaal van een emittent die
genoteerd is aan Euronext Parijs. Dhr. Nodelman en het Fonds zijn het niet eens met de
uitspraak van de AMF en hebben in februari 2025 beroep aangetekend, dat zij zullen
verderzetten.
Dawn Svoronos
is een Niet-Uitvoerend Onafhankelijk Bestuurder van
Galapagos NV sedert juli 2025. Zij beschikt over meer dan 30
jaar internationale ervaring in de biofarmaceutische sector
en heeſt een indrukwekkende staat van dienst in
commerciële leidinggevende functies. Mevr. Svoronos
werkte 23 jaar bij Merck, buiten de Verenigde Staten en
Canada bekend als MSD, waar zij opeenvolgende functies
bekleedde met toenemende verantwoordelijkheden. Als
President van Europa en Canada leidde zij met succes de
integratie van de fusie tussen Merck en Schering-Plough en
was zij verantwoordelijk voor de activiteiten in 30 Europese
markten. Haar eerdere functies omvatten President van
Merck Canada, Vice President Asia Pacific en Vice President
Global Marketing voor de Arthritis-, Analgesics- en
Osteoporoses-franchises, waar zij verantwoordelijk was voor de wereldwijde
merkstrategie, marktinformatie, prijsstelling en lifecyclemanagement. Zij is momenteel
Voorzitter van de Raad van Bestuur van Xenon Pharmaceuticals en is lid van de Raad
van Bestuur van AgNovos Bioscience. Mevr. Svoronos heeſt de Canadese nationaliteit en
behaalde een B.A. in Engelse en Franse literatuur aan de Carleton Universiteit.
Wijzigingen in onze Raad van Bestuur
Op 6 oktober 2024 heeſt de Raad van Bestuur de heer Oleg Nodelman door middel van coöptatie benoemd tot Niet-
Uitvoerend Niet
Onafhankelijk Bestuurder, met ingang van 7 oktober 2024, ter vervanging van de heer Dan G. Baker, die op
6 oktober 2024 uit zijn functie is getreden.
De GAV van 29 april 2025, heeſt de benoeming door middel van coöptatie van de heer Oleg Nodelman tot Niet-Uitvoerende
Niet-Onafhankelijke Bestuurder bevestigd, voor een termijn van vier jaar tot de GAV die zal gehouden worden in 2029.
Op 12 mei 2025 benoemde de Raad van Bestuur de heer Henry Gosebruch door middel van coöptatie tot Uitvoerend
Bestuurder, ter vervanging van Stoffels IMC BV, vast vertegenwoordigd door Dr. Paul Stoffels, met onmiddellijke ingang.
Jérôme Contamine volgde Stoffels IMC BV op als Voorzitter van de Raad van Bestuur.
Op 22 juli 2025 benoemde de Raad van Bestuur mevrouw Jane Griffiths en mevrouw Dawn Svoronos door middel van
coöptatie tot Niet
Uitvoerende Onafhankelijke Bestuurders, ter vervanging van de heer Peter Guenter en de heer Simon
Sturge, met ingang van 28 juli 2025.
Op 13 september 2025 benoemde de Raad Dr. Neil Johnston door middel van coöptatie tot Niet
Uitvoerend Onafhankelijk
Bestuurder, ter vervanging van Dr. Elisabeth Svanberg, met ingang van 1 november 2025.
Op 20 oktober 2025 benoemde de Raad de heer Devang Bhuva door middel van coöptatie tot Niet
Uitvoerend
Niet
Onafhankelijk Bestuurder, ter vervanging van de heer Andrew Dickinson, met ingang van 1 november 2025.
Op 9 februari 2026 benoemde de Raad de heer Paulo Fontoura door middel van coöptatie tot Niet
Uitvoerend
Onafhankelijk
Bestuurder,
met
ingang
van
9 februari 2026,
ter
vervanging
van
Dr. Susanne
Schaffert,
die
op
1 november 2025 uit haar functie was getreden.
Alle voorgaande benoemingen door middel van coöptatie zullen ter bekrachtiging worden voorgelegd aan de GAV die zal
worden gehouden op 28 april 2026.
De mandaten van de heer Jérôme Contamine als Voorzitter en lid van de Raad van Bestuur zullen ten einde komen na de
GAV die zal worden gehouden op 28 april 2026. Mits goedkeuring door de aandeehouders van zijn benoeming als Niet-
Uitvoerend Onafhankelijk Betuurder wordt de heer Gino Santini voorgedragen om als nieuwe Voorzitter van de Raad van
Bestuur te worden benoemd.
Over de Raad van Bestuur
De Raad van Bestuur van GalapagosNV bestaat uit ten minste vijf en ten hoogste negen leden. Ten minste drie leden van
onze Raad van Bestuur zijn onafhankelijk. Op 31 december 2025 bestond de Raad van Bestuur uit acht leden, van wie er vier
onafhankelijk zijn in de zin van artikel 7:87 WVV en bepaling 3.5 van de 2020 Code, ofwel 50%.
Met uitzondering van Henry Gosebruch, zijn alle leden van de Raad van Bestuur Niet-Uitvoerende Bestuurders.
De leden van onze Raad van Bestuur worden, op voorstel van de Raad van Bestuur, benoemd door de Algemene
Vergadering voor een hernieuwbare termijn van vier jaar. Leden van de Raad van Bestuur wiens mandaat is verstreken,
kunnen worden herbenoemd. In geval van voortijdige vacature in de Raad van Bestuur, hebben de overblijvende
Bestuurders het recht om via coöptatie voorlopig in deze vacature te voorzien totdat de eerstvolgende algemene
aandeelhoudersvergadering een nieuw lid van de Raad van Bestuur benoemt. Elk lid van de Raad van Bestuur dat aldus
op deze wijze door de Algemene Vergadering wordt benoemd, voltooit het mandaat van de Bestuurder dat hij/zij vervangt,
tenzij de Algemene Vergadering anders beslist. Het Benoemingscomité draagt, ter goedkeuring door de Raad van Bestuur,
kandidaten voor om in vacatures te voorzien wanneer deze ontstaan, en geeſt advies over de benoemingsvoorstellen die
door aandeelhouders geformuleerd worden, waarbij telkens rekening wordt gehouden met de noden van de Vennootschap
en de door de Raad van Bestuur vastgelegde selectiecriteria. Bij het voordragen van kandidaten wordt er bijzondere
aandacht besteed aan genderdiversiteit en diversiteit in het algemeen, alsook aan complementaire vaardigheden, kennis
en ervaring.
Bepaling 3.12 van de 2020 Code beveelt aan dat, in geval van een monistisch bestuursmodel, (a) er een duidelijk
onderscheid wordt gemaakt tussen de verantwoordelijkheden van de persoon aan het hoofd van de Raad van Bestuur
(de Voorzitter) en de persoon die de uitvoerende verantwoordelijkheid voor het leiden van de ondernemingsactiviteiten
op zich neemt (de CEO), en (b) de functies van Voorzitter van de Raad van Bestuur en de CEO niet door één en dezelfde
persoon worden uitgeoefend. In afwijking van deze bepaling, werd Stoffels IMC BV (vast vertegenwoordigd door Dr.Paul
Stoffels) die van 1 april 2022 tot en met 12 mei2025 onze CEO was, ook benoemd tot Voorzitter van de Raad van Bestuur
van 26 april2022 en tot en met 12 mei 2025. In het licht van de gegeven omstandigheden was de Raad van Bestuur van
mening dat het monistisch bestuursmodel en de gecombineerde rol als CEO/Voorzitter de Vennootschap in staat heeſt
gesteld om het leiderschap van Dr.Paul Stoffels optimaal te benutten, en om de koers en strategie van de Vennootschap
efficiënt te bepalen en uit te voeren. Voorts was de Raad van Bestuur van mening dat deze gecombineerde rol een
positieve invloed had op de werking en efficiëntie van de Raad, alsook op het verstrekken van informatie aan de Raad van
Bestuur, waardoor de Raad van Bestuur de prestaties van de Vennootschap (en de Galapagos groep) meer doeltreffend
kon controleren in de eerste helſt van 2025. Teneinde voor voldoende evenwicht te zorgen, heeſt de Raad van Bestuur
een tegenwicht biedend bestuursmodel aangenomen met de verkiezing van een
Lead Non-Executive Director
die als de
voornaamste verbindingspersoon tussen de Voorzitter en de Niet-Uitvoerende leden van de Raad van Bestuur fungeert (zie
hieronder). Met ingang van 21 maart 2023 tot en met 12 mei 2025 was Jérôme Contamine benoemd tot
Lead Non-Executive
Director
van de Vennootschap. Aan de
Lead Non-Executive Director
worden de verantwoordelijkheden en bevoegdheden
toevertrouwd die vastgelegd zijn in het
Corporate Governance Charter
van Galapagos NV. Met ingang van 12 mei 2025 is
Stoffels IMC BV afgetreden als CEO en Voorzitter, en heeſt Jérôme Contamine Stoffels IMC BV opgevolgd als Voorzitter.
De volgende tabel bevat bepaalde informatie over de leden van onze Raad van Bestuur tijdens het boekjaar afgesloten op
31 december 2025:
Naam
(1)
Functie
Nationaliteit
Jaar van
geboorte
of oprichting
Jaar van
initiële
benoeming
Jaar van
einde mandaat
Onafhankelijk
Bestuurder
(2)
Aanwezig-
heidsgraad
Jérôme Contamine
(3)
Lid/
Voorzitter
Frans
1957
2022
2026
x
100%
Devang Bhuva
(4)
Lid
Amerikaans
1985
2025
2029
(8)
100%
Henry Gosebruch
(5)
Lid
Duits
1972
2025
2030
(8)
100%
Jane Griffiths
(6)
Lid
Brits
1955
2025
2030
(8)
x
100%
Linda Higgins
Lid
Amerikaans
1962
2019
2027
100%
Neil Johnston
(7)
Lid
Brits
1966
2025
2028
(8)
x
100%
Oleg Nodelman
Lid
Amerikaans
1977
2024
2029
100%
Dawn Svoronos
(6)
Lid
Canadese
1953
2025
2030
(8)
x
100%
(1)
In de loop van het jaar 2025 deden zich de volgende wijzigingen voor in de samenstelling van de Raad van Bestuur: (i) Stoffels IMC BV, vast vertegenwoordigd door Dr. Paul Stoffels,
was Voorzitter en lid (Executive Director) van de Raad van Bestuur tot en met 12 mei 2025. Zijn aanwezigheidsgraad bedraagt 100%. Hij werd vervangen door Henry Gosebruch
(door coöptatie) als Executive Director en door Jérôme Contamine als Voorzitter van de Raad van Bestuur; (ii) Peter Guenter en Simon Sturge waren Onafhankelijke Niet-
Uitvoerende Bestuurders tot en met 28 juli 2025. Peter Guenter’s aanwezigheidsgraad in 2025 bedraagt 100%. Simon Sturge’s aanwezigheidsgraad in 2025 bedraagt 93%. Zij
werden vervangen door Jane Griffiths en Dawn Svoronos (door coöptatie); (iii) Dr. Elisabeth Svanberg en Dr. Susanne Schaffert waren Onafhankelijke Niet-Uitvoerende
Bestuurders tot en met 1 november 2025. Hun aanwezigheidsgraad in 2025 bedraagt 100%. Elisabeth Svanberg werd vervangen (door coöptatie) door Neil Johnston. Susanne
Schaffert werd vervangen in 2026 (door coöptatie) door Paulo Fontoura; en (iv) Andrew Dickinson was een Niet-Onafhankelijk Niet-Uitvoerend Bestuurder tot en met
1 november 2025. Zijn aanwezigheidsgraad bedraagt 100%. Hij werd vervangen (door coöptatie) door Devang Bhuva.
(2)
Onafhankelijk Bestuurder conform artikel 7:87 van het WVV en artikel 3.5 van de 2020 Code
(3)
Lead Non-Executive Director tot en met 12 mei 2025. Voorzitter van de Raad Van Bestuur vanaf 12 mei 2025.
(4)
Niet-Uitvoerend Niet-Onafhankelijk Bestuurder vanaf 1 november 2025.
(5)
Uitvoerend Bestuurder vanaf 12 mei 2025.
(6)
Niet-Uitvoerend Onafhankelijk Bestuurder vanaf 28 juli 2025.
(7)
Niet-Uitvoerend Onafhankelijk Bestuurder vanaf 1 november2025. Neil Johnston heeſt zich omwille van een belangenconflict onthouden uit één vergadering van de Raad van
Bestuur. Deze vergadering werd niet meegerekend in de aanwezigheidsberekening.
(8)
Onder voorbehoud van bevestiging van de coöptatie door de jaarlijke GAV die zal gehouden worden op 28 april 2026.
Op 31 december 2025 bestond de Raad van Bestuur aldus uit drie vrouwen, of 37,5%, en vijf mannen, of 62,5%, die
verschillende nationaliteiten en leeſtijdscategorieën vertegenwoordigen.
In 2025 hebben we voldaan aan onze verplichtingen met betrekking tot genderdiversiteit in de Raad van Bestuur, zoals
uiteengezet in artikel 7:86 WVV, en de Raad van Bestuur zal blijven toezien op de naleving hiervan in de toekomst. Bij
de voordracht van kandidaten wordt er bijzondere aandacht besteed aan diversiteit inzake geslacht, leeſtijd, nationaliteit,
opleiding en professionele achtergrond, alsook aan complementaire vaardigheden, kennis en ervaring. De profielen van
alle leden van de Raad van Bestuur per 31 december 2025 zijn opgenomen in dit verslag (zie hierboven) en van alle leden
van de Raad van Bestuur op datum van publicatie van dit verslag zijn ook beschikbaar op
www.glpg.com
.
De onderstaande afbeeldingen geven de status per 31 december 2025 weer:
De taak van de Raad van Bestuur bestaat erin te streven naar succes op lange termijn en naar duurzame waardecreatie
door Galapagos NV. De Raad doet dit door de bevoegdheden en verantwoordelijkheden op zich te nemen die hem worden
toegekend onder toepasselijke wet- en regelgeving (inclusief, zonder beperking, het WVV en de 2020 Code) en de statuten
van de Vennootschap, en door ondernemend leiderschap te combineren met de passende risicobeoordeling en-
beheersing. De expertise en ervaring van elk van de Bestuurders blijkt uit de uiteenlopende activiteiten die zij uitoefenen
en functies die zij bekleden. Tijdens de vergaderingen van de Raad van Bestuur in 2025, werden onder meer de volgende
onderwerpen besproken: het voornemen tot splitsing van de Vennootschap zoals aangekondigd op 8 januari 2025 en de
beëindiging van de activiteiten op het gebied van kleine moleculen, de evaluatie van
business development-
projecten,
de oproeping van de Jaarlijkse Algemene Vergadering in 2025 en voorbereiding van voorstellen van besluiten die ter
goedkeuring aan de aandeelhouders zullen worden voorgelegd, strategie en waarde creatie, het strategisch alternatief
proces voor celtherapieactiviteiten, de intentie tot afbouw van de celtherapie activiteiten, de wijziging van onze
samenwerking met Gilead, de zoektocht naar en aanwerving van nieuwe Bestuurders en leden van het Directiecomité, de
beoordeling van de resultaten van klinische studies, de oprichting van adviserende comité’s binnen de Raad van Bestuur en
de daarmee samenhangende aanpassing van het
Corporate Governance Charter
, het nazicht en de goedkeuring van onze
financiële and niet-financiële verslaggeving.
In 2025 werden drieëntwintig vergaderingen van de Raad van Bestuur fysiek, via schriſtelijke besluiten, of via
call
gehouden
ter bespreking van specifieke aangelegenheden, waaronder twee vergaderingen in de aanwezigheid van een notaris (met
betrekking tot de uitgiſte van het Inschrijvingsrechtenplan 2025 (A) en Inschrijvingsrechtenplan 2025 (B)). De eerste
vergadering in aanwezigheid van een notaris werd bijgewoond door Jérôme Contamine en Peter Guenter. Alle andere
Bestuurders, behalve Henry Gosebruch, waren bij volmacht vertegenwoordigd op de vergadering van de Raad van Bestuur
in aanwezigheid van een notaris. De tweede vergadering in aanwezigheid van een notaris werd bijgewoond door Jérôme
Contamine en Elisabeth Svanberg. Alle andere Bestuurders, waren bij volmacht vertegenwoordigd op de vergadering van de
Raad van Bestuur in aanwezigheid van een notaris. Met uitzondering van de vergaderingen in aanwezigheid van een notaris,
bedroeg het globale aanwezigheidspercentage voor de vergaderingen van de Raad van Bestuur 99%. Stoffels IMC BV (vast
vertegenwoordigd door Dr.Paul Stoffels), Andrew Dickinson, Linda Higgins, Peter Guenter, en Henry Gosebruch hebben
zich in 2025 onthouden van beraadslaging en stemming over een aantal agendapunten wegens een belangenconflict,
in overeenstemming met artikel 7:96 WVV, zoals nader uiteengezet in de sectie getiteld
Belangenconflict en verbonden
partijen
.
De Raad van Bestuur treedt op als een collegiaal orgaan.
Bepaling 9.1 van de Code 2020 beveelt aan dat de Raad van Bestuur minstens om de drie jaar zijn eigen werking en zijn
interactie met het uitvoerend management beoordeelt, evenals zijn omvang, samenstelling en functioneren en dat van
zijn comités. Een evaluatie van de Raad van Bestuur en zijn Comités werd uitgevoerd in de tweede helſt van 2022 heeſt er
een nieuwe evaluatie van de Raad plaatsgevonden. In het kader daarvan werd de samenstelling van de Raad van Bestuur
geëvalueerd, is er een samenstellingsmatrix opgesteld en zijn er met leden van de Raad van Bestuur gesprekken gevoerd
over het functioneren en de samenstelling van de Raad. Profielen voor leden van de Raad van Bestuur werden opgesteld
die de Raad van Bestuur kon gebruiken bij het zoeken naar kandidaten voor de invulling van openstaande posities door
coöptatie. Gelet op de lopende transformatie van de Vennootschap en de benoeming door middel van coöptatie van
meerdere nieuwe Bestuurders in 2025, kwam de Raad tot de conclusie dat het uitvoeren van een evaluatie in de loop van
2025 voorbarig zou zijn geweest. De Raad van Bestuur verwacht een evaluatie uit te voeren in 2026.
Overeenkomstig het
Corporate Governance Charter
van de Vennootschap en als tegenwicht voor de gecombineerde rol
van CEO en Voorzitter binnen de Raad (tot en met 12 mei 2025), had de Raad van Bestuur een
Lead Non-Executive Director
aangesteld. De
Lead Non-Executive Director
is automatisch ook vice-Voorzitter van de Raad van Bestuur. Aan de
Lead Non-
Executive Director
worden de verantwoordelijkheden en bevoegdheden toevertrouwd die in het
Corporate Governance
Charter
van GalapagosNV zijn vastgelegd, met inbegrip van, maar niet beperkt tot, het optreden als voornaamste
verbindingspersoon tussen de Niet-Uitvoerende Bestuurders en de Voorzitter van de Raad. Jérôme Contamine was vanaf
21 maart 2023 en tot en met 12 mei 2025 benoemd tot de nieuwe
Lead Non-Executive Director
van Galapagos NV.
De Raad van Bestuur heeſt een Secretaris aangesteld, die belast is met de taken zoals omschreven in het
Corporate
Governance Charter
van GalapagosNV, waaronder, maar niet uitsluitend, het adviseren van de Raad van Bestuur en zijn
individuele leden over alle corporate governance aangelegenheden.
Comités
Auditcomité
Leden Auditcomité
(1)
Functie
Onafhankelijk lid
(2)
Aanwezigheidsgraad
Neil Johnston
(3)
Voorzitter
x
100%
Dawn Svoronos
(4)
Lid/Voorzitter
x
100%
Jane Griffiths
(5)
Lid
x
100%
(1)
In de loop van het jaar 2025 deden zich de volgende wijzigingen voor in de samenstelling van het Auditcomité: (i) Jérôme Contamine was Voorzitter tot en met 22 juni 2025 en lid
tot en met 31 oktober 2025. Zijn aanwezigheidsgraad bedroeg 100%; (ii) Peter Guenter was lid tot en met 28 juli 2025 en Voorzitter vanaf 23 juni 2025 tot en met 28 juli 2025. Zijn
aanwezigheidsgraad bedroeg 100%; (iii) Simon Sturge was lid tot en met 28 juli 2025. Zijn aanwezigheidsgraad bedroeg 100%. Jérôme Contamine, Peter Guenter en Simon Sturge
zijn allen Onafhankelijke Leden.
(2)
Onafhankelijk lid conform artikel 7:87 van het WVV en artikel 3.5 van de 2020 Code
(3)
Lid vanaf 28 juli 2025. Voorzitter tussen 29 september 2025 en 31 oktober 2025.
(4)
Voorzitter vanaf 1 november 2025.
(5)
Lid van het Auditcomité vanaf 28 juli 2025
Het Auditcomité staat de Raad van Bestuur bij in het vervullen van zijn toezichthoudende verantwoordelijkheden inzake
financiële verslaggeving en controle- en risicobeheer en daarmee verband houdende toezichtstaken in de ruimste zin. De
belangrijkste verantwoordelijkheden van het Auditcomité omvatten (i) het toezicht op de integriteit van de jaarrekening
van de Vennootschap en de boekhoudkundige en financiële verslaggevingsprocessen van de Vennootschap en de audits
van de jaarrekening, (ii) het toezicht op de doeltreffendheid van de systemen voor interne controle en risicobeheer van
de Vennootschap, (iii) het toezicht op de interne auditfunctie en de doeltreffendheid ervan, (iv) monitoring van de
werkzaamheden van de externe auditor en de wettelijke audit van de jaar- en geconsolideerde rekeningen, (v) beoordeling
en monitoring van de onafhankelijkheid van de externe auditor, (vi) het informeren van de Raad van Bestuur over de
resultaten van de wettelijke audit, en (vii) het informeren van de Raad van Bestuur over de ESG-activiteiten van de
Vennootschap, zoals opgenomen in het Duurzaamheidsverslag dat de niet-financiële informatie bevat zoals vereist in de
artikelen 3:6/1 – 3:6/8 en 3:32/1-3:32/6 WVV.
Op 31 december2025 bestond het Auditcomité uit de Bestuurders vermeld in bovenstaande tabel. De Voorzitter en de
andere leden van het Auditcomité zijn Niet-Uitvoerende Bestuurders en zijn allen zijn onafhankelijk in de zin van artikel
7:87 WVV, bepaling 3.5 van de 2020 Code en
Rule 10A-3(b)(1)
van de
U.S. Securities Exchange Act
van 1934, zoals gewijzigd
(behoudens de vrijstellingen voorzien in
Rule 10A-3(c)
onder die wet), ofwel 100% onafhankelijk. Tezamen beschikken de
leden van het Auditcomité over voldoende relevante ervaring om hun rol doeltreffend te kunnen vervullen, met name in
financiële aangelegenheden (met inbegrip van, maar niet beperkt tot, algemene boekhouding en financiële verslaggeving,
alsook aangelegenheden inzake audit, interne controle en risicobeheersing) en in de sector van
life sciences
.
Het Auditcomité vergadert zo vaak als nodig is om zijn verantwoordelijkheden doeltreffend uit te oefenen. In 2025 hield het
Auditcomité acht vergaderingen, waarin aangelegenheden werden behandeld als, onder meer, de benoeming van nieuwe
Voorzitters van het Auditcomité, nazicht van audit, toezicht op financiële verslaggeving, toezicht op interne en externe
auditsystemen die voldoen aan de vereisten van de Amerikaanse
Sarbanes-Oxley
regelgeving, toezicht op
compliance
aangelegenheden, (cyber) risk management,
treasury
, en duurzaamheid (rapportering). Het Auditcomité treedt op als
een collegiaal orgaan. De globale aanwezigheidsgraad op vergaderingen van het Auditcomité in 2025 bedroeg 100%. De
aanwezigheidsgraad op vergaderingen van het Auditcomité in 2025 wordt voor elk lid vermeld in de bovenstaande tabel en
voetnoten. Bepaalde vergaderingen werden gehouden in aanwezigheid van de commissaris.
Benoemingscomité
Leden Benoemingscomité
(1)
Functie
Onafhankelijk lid
(2)
Aanwezigheidsgraad
Jane Griffiths
(3)
Voorzitter
x
100%
Jérôme Contamine
Lid
x
100%
Oleg Nodelman
(4)
Lid
100%
(1)
In de loop van het jaar 2025 deden zich de volgende wijzigingen voor in de samenstelling van het Benoemingscomité: (i) Stoffels IMC BV, vast vertegenwoordigd door Dr. Paul
Stoffels, was lid tot en met 12 mei 2025. Zijn aanwezigheidsgraad bedroeg 100%; (ii) Dr. Elisabeth Svanberg was Voorzitter van het benoemingscomité tot en met
13 september 2025. Haar aanwezigheidsgraad bedroeg 100%.
(2)
Onafhankelijk lid conform artikel 7:87 WVV en artikel 3.5 van de 2020 Code.
(3)
Voorzitter en lid vanaf 13 september 2025.
(4)
Lid vanaf 12 mei 2025.
Het Benoemingscomité doet aanbevelingen aan de Raad van Bestuur met betrekking tot de benoeming van de leden van
de Raad van Bestuur (als een lid van de Raad van Bestuur en als een lid van een comité), de CEO en de leden van het
Directiecomité. Op 31 december 2025 bestond het Benoemingscomité uit de Bestuurders vermeld in bovenstaande tabel.
De meerderheid van de leden zijn Niet-Uitvoerende Onafhankelijke Bestuurders en twee van hen zijn onafhankelijk in de zin
van artikel 7:87 WVV en bepaling 3.5 van de 2020 Code, ofwel 67% onafhankelijk. De Voorzitter van het Benoemingscomité
is een Niet-Uitvoerende Onafhankelijke Bestuurder. Tezamen beschikken de leden van het Benoemingscomité over
voldoende relevante ervaring om hun rol doeltreffend te kunnen vervullen.
Het Benoemingscomité vergadert zo vaak als nodig is om zijn verantwoordelijkheden doeltreffend uit te oefenen. In
2025 heeſt het Benoemingscomité drieëntwintig vergaderingen gehouden, die, onder meer, betrekking hadden op het
voorstellen van nieuwe Bestuurders en leden van het Directiecomité. Het Benoemingscomité treedt op als een collegiaal
orgaan. De algemene aanwezigheid op de vergaderingen van het Benoemingscomité in 2025 bedroeg 100%. Het
aanwezigheidspercentage op de vergaderingen van het Benoemingscomité in 2025 voor elk van zijn leden staat vermeld in
bovenstaande tabel.
Remuneratiecomité
Leden Remuneratiecomité
(1)
Functie
Onafhankelijk lid
(2)
Aanwezigheidsgraad
Dawn Svoronos
(3)
Voorzitter
x
100%
Jane Griffiths
(4)
Lid
x
100%
Linda Higgins
(5)
Lid
100%
(1)
In de loop van het jaar 2025 deden zich de volgende wijzigingen voor in de samenstelling van het Remuneratiecomité: (i) Dr.Elisabeth Svanberg was Voorzitter van het
Remuneratiecomité tot en met 31 oktober 2025. Haar aanwezigheidsgraad bedroeg 100%; (ii) Jérôme Contamine was lid tot en met 31 oktober 2025. Zijn aanwezigheidsgraad
bedroeg 100%; en (iii) Simon Sturge was lid van het Remuneratiecomité tot en met 28 juli 2025. Zijn aanwezigheidsgraad bedroeg 100%.
(2)
Onafhankelijk lid conform artikel 7:87 WVV en artikel 3.5 van de 2020 Code.
(3)
Voorzitter vanaf 1 november 2025.
(4)
Lid vanaf 28 juli 2025.
(5)
Lid vanaf 1 november 2025.
Het Remuneratiecomité doet aanbevelingen aan de Raad van Bestuur met betrekking tot de remuneratie van de leden van
de Raad van Bestuur, de CEO en de leden van het Directiecomité, met inbegrip van variabele remuneratie en
incentives
op
lange termijn, al dan niet gebonden aan aandelen, telkens voor zover toegestaan door de toepasselijke wet- en regelgeving.
Op 31 december 2025 bestond het Remuneratiecomité uit de Bestuurders, zoals vermeld in bovenstaande tabel. De
Voorzitter en de andere leden van het Remuneratiecomité zijn Niet-Uitvoerende Bestuurders en een meerderheid is
onafhankelijk in de zin van artikel 7:87 WVV en bepaling 3.5 van de 2020 Code, ofwel 67% onafhankelijk. Tezamen
beschikken de leden van het Remuneratiecomité over voldoende relevante ervaring om hun rol doeltreffend te kunnen
vervullen.
Het Remuneratiecomité vergadert zo vaak als nodig is om zijn verantwoordelijkheden doeltreffend te kunnen uitoefenen.
In 2025 heeſt het Remuneratiecomité elf vergaderingen gehouden, waarin, onder meer, de volgende aangelegenheden
werden behandeld: salarisverhogingen en bonussen, de toekenning van inschrijvingsrechten en
restricted stock units
(RSU’s) en bonussen, het nazicht van de bedrijfsdoelstellingen, de remuneratie van de nieuwe leden van het Directiecomité,
de vertrekpakketten van de uittredende leden van het Directiecomité, en de remuneratie van de Bestuurders. Het
Remuneratiecomité treedt op als een collegiaal orgaan. De globale aanwezigheid op de vergaderingen van het
Remuneratiecomité in 2025 bedroeg 100%. Het aanwezigheidspercentage op de vergaderingen van het Remuneratiecomité
in 2025 voor elk van zijn leden is vermeld in bovenstaande tabel en voetnoten. De CEO nam deel aan de vergaderingen waar
de vergoeding van de leden van het Directiecomité (anders dan de CEO) werd besproken.
Wetenschaps- en Ontwikkelingscomité
Leden Wetenschaps- en Ontwikkelingscomité
(1)
Functie
Onafhankelijk lid
(2)
Aanwezigheidsgraad
Susanne Schaffert
(3)
Voorzitter
x
100%
Linda Higgins
(4)
Lid
100%
Stoffels IMC BV
(5)
Lid
100%
Elisabeth Svanberg
(6)
Lid
x
100%
(1)
Het Wetenschaps- en Ontwikkelingscomité is opgeheven per 1 november 2025.
(2)
Onafhankelijk lid conform artikel 7:87 WVV en artikel 3.5 van de 2020 Code.
(3)
Voorzitter tot en met opheffing op 1 november 2025.
(4)
Lid tot en met opheffing op 1 november 2025.
(5)
Vast vertegenwoordigd door Dr. Paul Stoffels. Lid tot en met 12 mei 2025.
(6)
Lid tot en met opheffing op 1 november 2025.
Op 20 oktober 2025 heeſt de Raad van Bestuur de oprichting van het Transactiecomité goedgekeurd met ingang van
1 November 2025, en de ontbinding van het Wetenschaps- en Ontwikkelingscomité.
Het Wetenschaps- en Ontwikkelingscomité levert input en advies aan de Raad van Bestuur over aangelegenheden met
betrekking tot de strategie van de Vennootschap inzake Onderzoek en Ontwikkeling (“O&O”), en fungeerde indien nodig als
hulpbron met betrekking tot wetenschappelijke, medische en productveiligheidskwesties.
Op de datum van zijn ontbinding bestond het Wetenschaps- en Ontwikkelingscomité uit de Bestuurders vermeld in
bovenstaande tabel. De helſt van de leden waren Niet-Uitvoerende Onafhankelijke Bestuurders, ofwel 50%. De Voorzitter
van het Wetenschaps- en Ontwikkelingscomité was een Niet-Uitvoerende Onafhankelijke Bestuurder. Gezamenlijk hadden
de leden van het Wetenschaps- en Ontwikkelingscomité voldoende relevante ervaring om hun taken effectief uit te voeren.
Het Wetenschaps- en Ontwikkelingscomité is zo vaak bijeengekomen als nodig is om zijn verantwoordelijkheden effectief
uit te oefenen. In 2025 hield het Comité vier vergaderingen, waarin onder andere de wetenschappelijke evaluatie van
de programma’s van de Vennootschap en
business development-
opportuniteiten werden behandeld. Het Wetenschaps-
en Ontwikkelingscomité heeſt gehandeld als een collegiaal orgaan. De algemene aanwezigheid op de vergaderingen van
het Wetenschaps- en Ontwikkelingscomité in 2025 was 100%. Het aanwezigheidspercentage op de vergaderingen van het
Wetenschaps- en Ontwikkelingscomité in 2025 voor elk van zijn leden staat vermeld in de bovenstaande tabel.
Transactiecomité
Transactiecomité
Function
Independent member
(1)
Attendance rate
Jane Griffiths
Voorzitter
x
100%
Jérôme Contamine
Lid
x
100%
Devang Bhuva
Lid
100%
Oleg Nodelman
Lid
100%
(1)
Onafhankelijk lid conform artikel 7:87 van het WVV en artikel 3.5 van de 2020 Code
Op 20 oktober 2025 keurde de Raad van Bestuur de oprichting van het Transactiecomité goed met ingang van
1 november 2025, en de ontbinding van het Wetenschaps- en Ontwikkelingscomité.
Het Transactiecomité ondersteunt en adviseert de Raad van Bestuur over aangelegenheden met betrekking tot de
business
development
strategie van de Vennootschap. De helſt van zijn leden zijn Niet
Uitvoerende Onafhankelijke Bestuurders,
d.w.z. 50%. De Voorzitter van het Transactiecomité is een Niet
Uitvoerende Onafhankelijke Bestuurder. Gezamenlijk
beschikken de leden van het Transactiecomité over voldoende relevante ervaring om hun rol effectief te vervullen.
Het Comité kwam zo vaak samen als nodig was om zijn verantwoordelijkheden op een effectieve wijze uit te oefenen.
In 2025 hield het Comité twee vergaderingen, die betrekking hadden op de beoordeling van
business developm
ent
opportuniteiten voor de Vennootschap. De algemene aanwezigheidsgraad op de vergaderingen van het Transactiecomité
in 2025 bedroeg 100%. De aanwezigheidspercentages per lid in 2025 zijn opgenomen in de bovenstaande tabel.
Ad hoc Comités
Leden ad hoc Comité
Functie
Onafhankelijk lid
(1)
Aanwezigheidsgraad
Jérôme Contamine
Lid
x
100%
Elisabeth Svanberg
Lid
x
100%
Simon Sturge
Lid
x
100%
(1)
Onafhankelijk lid conform artikel 7:87 WVV en artikel 3.5 van de 2020 Code.
In 2025 werd de Raad van Bestuur tevens ondersteund door twee
ad hoc
Comités. Deze comités adviseerden de Raad
enerzijds over strategieën ter waardecreatie en anderzijds over het aangaan van een royalty
en afstandsovereenkomst
met Gilead. Daarnaast traden deze
ad hoc
Comités op als Comité van Onafhankelijke Bestuurders, conform artikel 7:97
WVV. In deze hoedanigheid verstrekte het Comité advies aan de Raad van Bestuur met betrekking tot de beslissing van de
Vennootschap om te splitsen in twee beursgenoteerde entiteiten, zoals aangekondigd in het persbericht van 8 januari 2025.
Het Comité adviseerde eveneens over het aangaan van de royalty
en afstandsovereenkomst met Gilead met betrekking tot
de celtherapie, waarbij Galapagos de volledige wereldwijde ontwikkelings
en commercialisatierechten van zijn celtherapie
business verkreeg, zoals aangekondigd in het persbericht van 23 juli 2025.
Het eerste
ad hoc
Comité werd opgericht door de Raad van Bestuur op 26 maart 2024, en functioneerde tot 7 januari 2025
om de Raad van Bestuur te ondersteunen en te adviseren bij het beoordelen van waardeverhogende strategieën. Het
ad
hoc
Comité vergaderde zo vaak als nodig was om zijn verantwoordelijkheden effectief uit te oefenen, waaronder ten minste
negen geplande vergaderingen in 2024 en 2025.
Het tweede
ad hoc
Comité werd opgericht door de Raad van Bestuur op 16 juni 2025, en functioneerde tot 22 juli 2025
om de Raad van Bestuur te ondersteunen het bij het aangaan door de Vennootschap van de celltherapie
royalty
en
afstandsovereenkomst met Gilead. Het Comité kwam zo vaak samen als nodig was om zijn verantwoordelijkheden op een
effectieve wijze uit te oefenen, waaronder minstens drie geplande vergaderingen.
De
ad hoc
Comités bestonden uit de Niet
Uitvoerende Onafhankelijke Bestuurders zoals vermeld in de bovenstaande
tabel, wat neerkomt op 100% onafhankelijkheid.
De algemene aanwezigheid op de
ad hoc
comitévergaderingen in 2025 was 100%. Het aanwezigheidspercentage op de
vergaderingen van het
ad hoc
Comité in 2024 voor elk van zijn leden staat vermeld in de bovenstaande tabel.
Directiecomité van Galapagos NV
Samenstelling van het Directiecomité
Op 31 december 2025 bestond ons Directiecomité uit de volgende leden:
Henry Gosebruch – Zie
Samenstelling van de Raad van Bestuur
voor een biografie.
Aaron Cox
is Chief Financial Officer en lid van het Directiecomité van
Galapagos NV sinds 7 juli 2025. Dhr. Cox is een ervaren
financieel en strategisch directeur met bijna twintig jaar
leiderschapservaring op het gebied van biotechnologie,
kapitaalmarkten en fusies en overnames/
business
development
. Recentelijk was hij Executive Vice President en
Chief Financial Officer bij Horizon Therapeutics plc, waar hij
een cruciale rol speelde bij de overname van het bedrijf door
Amgen voor $ 28 miljard. In deze functie leidde hij de
wereldwijde corporate-, finance, investor relations, IT- en
vastgoedactiviteiten, en speelde hij een belangrijke rol in de
transformatie van Horizon tot een volledig geïntegreerd
wereldwijd biofarmaceutisch bedrijf. Voordat hij Chief
Financial Officer bij Horizon werd, was Aaron Head of
Corporate Development en Chief of Staff van de Chief Executive Officer bij Horizon,
waarbij hij de kapitaalmarktstrategie, de uitvoering van fusies en overnames en
business development
, ondersteunde. Eerder in zijn carrière bekleedde hij functies in
investment banking bij BMO Capital Markets, JMP Securities en Stout Risius Ross
Advisors. Dhr. Cox behaalde een MBA met hoge onderscheiding aan de Booth School of
Business van de Universiteit van Chicago en een Bachelordiploma in Financiën aan de
Universiteit van Notre Dame, waar hij magna cum laude afstudeerde.
Fred Blakeslee
is General Counsel en lid van het Directiecomité van
Galapagos NV sinds oktober 2025. Hij is een ervaren juridisch
directeur met uitgebreide ervaring in leidinggevende
juridische functies in de biofarmaceutische industrie.
Voordat hij bij Galapagos NV kwam, was Fred Vice President,
Transactions, Legal bij AbbVie Inc., waar hij juridische teams
leidde die wereldwijde business development en
alliantiemanagement ondersteunden. In deze rol hield hij
toezicht op complexe fusies, overnames, licenties en
samenwerkingen, waaronder AbbVie’s baanbrekende
overname van Allergan PLC door ter waarde van $ 63 miljard
en talrijke spraakmakende partnerschappen met bedrijven
zoals Boehringer Ingelheim en Genmab. Fred was ook een
vertrouwd adviseur op het gebied van overheidszaken,
antitrust en bedrijfsstrategie, en hij speelde een sleutelrol bij de oprichting van de
AbbVie Legal Academies, die kansen voor rechtenstudenten aan HBCU's bevorderen. Hij
was ook lid van de Raad van Bestuur van AbbVie's PAC en was actief betrokken bij de
belangenbehartiging binnen de hele sector. Fred begon zijn carrière bij Kirkland & Ellis
LLP en bekleedde later leidinggevende functies bij vooraanstaande advocatenkantoren,
waar hij adviseerde over private equity, bedrijfs- en effectentransacties in de
biofarmaceutische sector en andere sectoren. Fred behaalde zijn Juris Doctor, cum
laude, aan de Northwestern University School of Law, waar hij werd opgenomen in de
Order of the Coif. Hij heeſt ook een dubbele Bachelor in Wiskunde en Politieke
Wetenschappen, magna cum laude, van The Ohio State University. Fred is gevestigd in
Chicago, Illinois, en spreekt vloeiend Frans.
Annelies Missotten*
is benoemd tot Chief Human Resources Officer en lid van het
Directiecomité bij Galapagos NV sinds 1 januari 2023. Ze
vervoegde Galapagos NV in februari 2018 als Vice President
Human Resources om een deskundig HR- team te vormen en
op te bouwen dat bedrijfsgroei mogelijk kan maken, en om
de transformatie van Galapagos NV tot een geïntegreerd
biofarmaceutisch bedrijf met een internationale opzet te
leiden. In 2020 werd ze benoemd tot Senior Vice President
Human Resources en strategisch adviseur van de CEO en het
Directiecomité. Voordat ze bij Galapagos NV kwam,
bekleedde ze verschillende internationale senior HR-functies
bij GSK. Ze begon haar carrière bij Proximus, en verwierf
doorheen de tijd diepgaande ervaring in belangrijke HR-
expertisecentra, waaronder Training & Development,
Talentwerving en -beloning en HR Business Partnership functies. Mevr. Missotten
behaalde een Master in Romeinse Filologie aan de KU Leuven, een DEA in Italiaanse
Cultuur en Taalkunde aan de Paris IV Sorbonne (Frankrijk) en L’Università Cattolica di
Milano. In de loop der jaren vulde ze haar opleiding aan met diverse certificaten in
systemische psychologie en coaching en met bedrijfscursussen, onder andere van
INSEAD, Fontainebleau (Frankrijk).
* Met ingang van 31 december 2025 eindigde het mandaat van mevr. Missotten als lid
van het Directiecomité.
Over het Directiecomité
De volgende tabel bevat bepaalde informatie over de leden van ons Directiecomité tijdens het boekjaar afgesloten op
31 december 2025:
Naam
(1)
Functie
Nationaliteit
Jaar van geboorte of
oprichting
Jaar van initiële
benoeming
Henry Gosebruch
Chief Executive Officer
Duits
1972
2025
Aaron Cox
Chief Financial Officer
Amerikaans
1982
2025
Fred Blakeslee
General Counsel
Amerikaans
1976
2025
Annelies Missotten
(2)
Chief Human Resources Officer
Belgisch
1972
2023
(1)
Stoffels IMC BV, vast vertegenwoordigd door Dr. Paul Stoffels (geboortejaar 1962), is als Chief Executive Officer lid tot en met 12 mei 2025, Thad Huston is als Chief Financial Officer
en Chief Operating Officer lid tot 31 juli 2025 en Valeria Cnossen is als General Counsel lid tot 16 oktober 2025.
(2)
Annelies Missotten is als Chief Human Resources Officer lid van het Directiecomité tot en met 31 december 2025."
Het Directiecomité is door de Raad van Bestuur belast met het uitvoerend management en beheer van de Vennootschap.
Onverminderd de algemene verantwoordelijkheid en bevoegdheden van de Raad van Bestuur inzake beheer en controle
van de Vennootschap, omvatten de belangrijkste verantwoordelijkheden van het Directiecomité (zonder beperking) de
volgende zaken: het onderzoeken, identificeren en ontwikkelen van strategische mogelijkheden en voorstellen die kunnen
bijdragen tot de algemene ontwikkeling van de Vennootschap, het management van de Vennootschap en de Galapagos
groep, het toezicht op de actuele
business-
prestaties in vergelijking met haar strategische doelstellingen, plannen en
budgetten, en de ondersteuning van de CEO bij het dagelijks beheer van de Vennootschap en Galapagos groep.
Het Directiecomité vergadert zo vaak als nodig is voor zijn doeltreffende werking, en in beginsel minstens éénmaal per
maand.
Het Directiecomité wordt ondersteund door een Managementcomité, i.e., een informeel comité dat advies en bijstand
verleent aan het Directiecomité. Het Managementcomité bestaat uit de leden van het Directiecomité en bepaalde leden
van het senior management van de Vennootschap die door het Directiecomité worden aangesteld. Met uitzondering van de
leden van het Directiecomité, zijn de leden van het Managementcomité geen Bestuurders of personen belast met de leiding
of het dagelijks bestuur van de Vennootschap zoals gedefinieerd door de Belgische wetgeving.
Op 31 december2025 bestond het Directiecomité uit de leden vermeld in de bovenstaande tabel. Het Directiecomité
vertegenwoordigde aldus verschillende nationaliteiten en leeſtijdscategorieën. Bovendien hebben de leden van het
Directiecomité verschillende educatieve achtergronden, zoals beschreven in elk van hun biografieën (zie hierboven).
De leden van het Directiecomité worden benoemd door de Raad van Bestuur op aanbeveling van het Benoemingscomité.
Bij het voordragen van kandidaten voor het Directiecomité wordt er bijzondere aandacht geschonken aan opleiding en
professionele achtergrond, complementaire vaardigheden, kennis en ervaring, alsook aan diversiteit in leeſtijd, gender en
nationaliteit.
Kapitaal en aandelen van Galapagos NV
Kapitaalverhogingen en uitgiſtes van aandelen door Galapagos NV in
2025
Op 1 januari 2025 bedroeg het maatschappelijk kapitaal van Galapagos NV €356.444.938,61 vertegenwoordigd door
65.897.071 aandelen. In de loop van 2025 gebeurde er geen enkele kapitaalverhoging.
Bijgevolg bleef op het einde van 2025 het maatschappelijk kapitaal van GalapagosNV en het aantal uitstaande aandelen
ongewijzigd en bedroeg €356.444.938,61 vertegenwoordigd door 65.897.071 aandelen.
Gedurende 2025 heeſt de Raad van Bestuur inschrijvingsrechten uitgegeven onder twee Inschrijvingsrechtenplannen:
Inschrijvingsrechtenplan 2025 (A): op 27 mei 2025 heeſt de Raad van Bestuur 925.000 inschrijvingsrechten uitgegeven,
na aanvaarding door de begunstigde, binnen het kader van het toegestaan kapitaal, voor de vergoeding van het senior
management. De inschrijvingsrechten die zijn uitgegeven onder Inschrijvingsrechtenplan 2025 (A) hebben een looptijd van
acht jaar vanaf de datum van de akte van uitgiſte (zoals gedefinieerd in de regels van het plan) en hebben een uitoefenprijs
van €25,64 (de slotkoers van het Galapagos aandeel op Euronext Amsterdam en Brussel op de datum van het aanbod). In
het algemeen kunnen de inschrijvingsrechten niet uitgeoefend worden vóór de derde verjaardag van de datum van uitgiſte.
Inschrijvingsrechtenplan 2025 (B): op 7 augustus 2025 heeſt de Raad van Bestuur 1.800.000 inschrijvingsrechten uitgegeven,
waarvan 1.325.000 inschrijvingsrechten zijn toegekend en aanvaard door de begunstigden in 2025, binnen het kader van
het toegestaan kapitaal, voor de vergoeding van het senior management. De inschrijvingsrechten die zijn uitgegeven
onder Inschrijvingsrechtenplan 2025 (B) hebben een looptijd van acht jaar vanaf de datum van de akte van uitgiſte (zoals
gedefinieerd in de regels van het plan). De inschrijvingsrechten uitgegeven onder het eerste aanbod hebben een
uitoefenprijs van €28,16 (de slotkoers van het Galapagos aandeel op Euronext Amsterdam en Brussel op de datum van
het eerste aanbod), en de inschrijvingsrechten uitgegeven onder het volgende tweede aanbod hebben een uitoefenprijs
van €26,75 (het volumegewogen gemiddelde van het Galapagos aandeel op Euronext Amsterdam en Brussel gedurende
de laatste vijf (5) opeenvolgende handelsdagen tot en met de datum van het daaropvolgende tweede aanbod). In het
algemeen kunnen de inschrijvingsrechten niet uitgeoefend worden vóór de derde verjaardag van de datum van uitgiſte.
Aantal en vorm van de Galapagos aandelen
Van de 65.897.071 aandelen van GalapagosNV uitstaande op het einde van 2025, waren er 5.186 aandelen op naam en
65.891.885 gedematerialiseerde aandelen. Alle aandelen zijn uitgegeven, volledig volstort en van dezelfde klasse.
Rechten verbonden aan de Galapagos aandelen
Elk aandeel (i) geeſt zijn houder het recht op één stem bij de aandeelhoudersvergaderingen van Galapagos NV; (ii)
vertegenwoordigt een gelijke fractie van het maatschappelijk kapitaal van de Vennootschap, heeſt gelijke rechten en
verplichtingen, en geeſt recht op een evenredig aandeel in de winsten van Galapagos NV; en (iii) geeſt zijn houder een
voorkeurrecht om in te tekenen op nieuwe aandelen, converteerbare obligaties of inschrijvingsrechten in verhouding tot
het deel van het maatschappelijk kapitaal dat door de aandelen wordt vertegenwoordigd die de houder reeds bezit. Het
voorkeurrecht kan worden beperkt of opgeheven, door een besluit van de Algemene Vergadering, binnen de grenzen
van het toegestaan kapitaal van de Vennootschap, of door de Raad van Bestuur mits goedkeuring door de Algemene
Vergadering, en dit conform de bepalingen van het WVV en de statuten van Galapagos NV.
Toegestaan kapitaal van Galapagos NV
Conform de bepalingen van het WVV en de statuten van Galapagos NV, hebben de BAV’s van 25 april 2017 en 30 april 2024
van Galapagos NV aan de Raad van Bestuur de machtiging verleend om het maatschappelijk kapitaal van Galapagos NV te
verhogen, in één of meerdere malen, en onder bepaalde voorwaarden die
in extenso
zijn uiteengezet in de Statuten van
Galapagos NV.
Deze machtiging bestaat uit twee delen:
Een algemene machtiging voor kapitaalverhogingen tot 20% van het maatschappelijk kapitaal op de datum van oproeping
van de BAV van 30 april 2024 (zijnde €71.288.987,72) werd vernieuwd en is geldig voor een periode van vijf jaar vanaf
de datum van publicatie van deze hernieuwing in de Bijlagen bij het Belgisch Staatsblad, nl. 7 mei 2024. Deze algemene
machtiging verstrijkt op 7 mei 2029; en
Een bijzondere machtiging voor kapitaalverhogingen van meer dan 20% en tot 33% van het maatschappelijk kapitaal op de
datum van oproeping van de BAV van 25 april 2017 (zijnde €82.561.764,93) werd vernieuwd en is geldig voor een periode van
vijf jaar vanaf de datum van publicatie van deze hernieuwing in de Bijlagen bij het Belgisch Staatsblad, nl. 31 mei 2017. Dit
bijzonder gedeelte van het toegestaan kapitaal kan echter slechts gebruikt worden in specifieke omstandigheden en door
een beslissing van de Raad van Bestuur die alle Onafhankelijke leden van de Raad van Bestuur (in de zin van artikel 7:87
WVV en bepaling 3.5 van de 2020 Code) goedkeuren. Deze bijzondere machtiging is verstreken op 30 mei 2022.
In 2025 heeſt onze Raad van Bestuur tweemaal gebruik gemaakt van het recht om in het kader van het toegestaan kapitaal
het kapitaal te verhogen:
Op 27 mei 2025, in het kader van de uitgiſte van Inschrijvingsrechtenplan 2025 (A), waaronder een maximum van 925.000
nieuwe aandelen kon worden uitgegeven voor een totale maximale kapitaalverhoging van €5.004.250,00 (plus
uitgiſtepremie).
Op 7augustus 2025, in het kader van de uitgiſte van Inschrijvingsrechtenplan 2025 (B), waaronder een maximum van
1.800.000 nieuwe aandelen kon worden uitgegeven voor een totale maximale kapitaalverhoging van €9.738.000,00 (plus
uitgiſtepremie).
Op 31 december 2025 bleef nog een bedrag van €49.075.527,72 beschikbaar onder de algemene machtiging van het
toegestaan kapitaal.
Bij het verhogen van het maatschappelijk kapitaal binnen de grenzen van het toegestaan kapitaal, kan de Raad van Bestuur,
in het belang van GalapagosNV, de voorkeurrechten van de aandeelhouders beperken of opheffen, zelfs indien deze
beperking of opheffing plaatsvindt ten gunste van één of meerdere bepaalde personen andere dan werknemers van de
groep.
Procedure voor wijzigingen aan het maatschappelijk kapitaal van
Galapagos NV
Overeenkomstig het WVV, kan GalapagosNV haar kapitaal verhogen (en nieuwe aandelen uitgeven) of verminderen door
een beslissing genomen door de Buitengewone Algemene Vergadering met een gekwalificeerde meerderheid van 75% van
de stemmen en waar minstens 50% van het maatschappelijk kapitaal van Galapagos NV aanwezig of vertegenwoordigd is.
Indien het aanwezigheidsquorum van 50% niet is bereikt, moet een nieuwe buitengewone algemene vergadering worden
bijeengeroepen waarbij de aandeelhouders over de agendapunten kunnen beslissen ongeacht het percentage van het
maatschappelijk kapitaal dat op deze vergadering aanwezig of vertegenwoordigd is. Er zijn in dit opzicht geen voorwaarden
die door de statuten van GalapagosNV worden opgelegd die meer restrictief zijn dan wat vereist is door de wet.
In het kader van de bevoegdheden onder het toegestaan kapitaal, kan de Raad van Bestuur het maatschappelijk kapitaal
van Galapagos NV ook verhogen (en nieuwe aandelen uitgeven) zoals dat in de statuten wordt uiteengezet.
Inkoop en verkoop van eigen aandelen door Galapagos NV
Overeenkomstig het WVV en de statuten van Galapagos NV, kan GalapagosNV, onder voorbehoud van de voorwaarden
van het WVV, eigen aandelen van GalapagosNV kopen indien toegestaan door een voorafgaande beslissing genomen
door de Buitengewone Algemene Vergadering met een gekwalificeerde meerderheid van 75% van de stemmen en waar
minstens 50% van het maatschappelijk kapitaal van GalapagosNV aanwezig of vertegenwoordigd is. Indien het
aanwezigheidsquorum
van
50%
niet
bereikt
is,
moet
een
nieuwe
buitengewone
algemene
vergaderingworden
bijeengeroepen waarbij de aandeelhouders over de agendapunten kunnen beslissen ongeacht het percentage van het
maatschappelijk kapitaal dat op deze vergadering aanwezig of vertegenwoordigd is. De verkoop van eigen aandelen van
Galapagos NV is ook onderworpen aan de bepalingen van het WVV. Deze regels zijn eveneens van toepassing op de inkoop
van aandelen van Galapagos NV door haar dochtervennootschappen.
Op de datum van publicatie van dit jaarverslag werd de Raad van Bestuur van Galapagos NV geen machtiging verleend door
de Buitengewone Algemene Vergadering om eigen aandelen te kopen of te verkopen.
Op 31 december 2025 bezaten noch Galapagos NV, noch enige dochtervennootschap van Galapagos NV aandelen in
Galapagos NV, noch bezat enige derde partij aandelen in Galapagos NV namens Galapagos NV of een van haar
dochtervennootschappen.
Anti-overnamebepalingen in de Statuten van Galapagos NV
De statuten van Galapagos NV bevatten momenteel geen anti-overnamebepalingen.
Anti-overnamebepalingen in de Belgische wetgeving
Volgens Belgisch recht vallen openbare overnamebiedingen voor alle uitstaande stemrechtverlenende effecten uitgegeven
door een emittent onder het toezicht van de FSMA. Indien de FSMA vaststelt dat een overname in strijd is met het Belgisch
recht, kan dit aanleiding geven tot opschorting van de uitoefening van rechten verbonden aan aandelen die werden
verworven in het kader van de beoogde overname. Volgens de Belgische Wet van 1 april 2007 op de openbare
overnamebiedingen, moet een verplicht openbaar bod worden uitgebracht wanneer een persoon, ten gevolge van een
eigen verwerving of een verwerving door in onderling overleg met hem handelende personen, rechtstreeks of
onrechtstreeks meer dan 30% van de effecten met stemrecht houdt in een vennootschap met maatschappelijke zetel in
België waarvan de effecten zijn toegelaten tot de handel op een gereglementeerde of erkende markt. De overnemer dient
alle andere aandeelhouders de gelegenheid te geven hun aandelen te verkopen tegen het hoogste van de volgende twee
bedragen: (i) de hoogste prijs, die over een periode van 12 maanden vóór de aankondiging van het bod werd geboden
voor de betrokken effecten door de bieder of (ii) het gewogen gemiddelde van de betrokken aandelenkoersen op de meest
liquide markt voor de betrokken effecten over de dertig laatste kalenderdagen voorafgaand aan de datum waarop de
overnemer verplicht werd om een verplicht overnamebod uit te brengen op de aandelen van alle andere aandeelhouders.
Belangrijke contracten met clausules over controlewijziging
Er zijn momenteel geen belangrijke contracten met clausules over controlewijzigingen.
Procedure voor statutenwijzigingen van Galapagos NV
Volgens het WVV kan een wijziging van de statuten van GalapagosNV, zoals een verhoging of vermindering van het
maatschappelijk kapitaal, de goedkeuring van de ontbinding, fusie of splitsing van GalapagosNV, maar met uitzondering
van een wijziging van het voorwerp van de Vennootschap, alleen doorgevoerd worden met de toestemming van minstens
75% (of, in geval van een wijziging van het voorwerp van de Vennootschap, 80%) van de geldig uitgebrachte stemmen
op een buitengewone algemene vergadering waar minstens 50% van het maatschappelijk kapitaal van GalapagosNV
aanwezig of vertegenwoordigd is. Indien het aanwezigheidsquorum van 50% niet bereikt is, moet een nieuwe
buitengewone algemene vergadering worden bijeengeroepen waarbij de aandeelhouders over de agendapunten kunnen
beslissen
ongeacht
het
percentage
van
het
maatschappelijk
kapitaal
dat
op
deze
vergadering
aanwezig
of
vertegenwoordigd is.
Aandeelhouders
Belangrijke aandeelhouders van Galapagos NV
Op basis van verklaringen van belangrijke deelnemingen die Galapagos NV heeſt ontvangen overeenkomstig de Belgische
wetgeving en de verklaringen van verwerving van uiteindelijk belang (“
beneficial ownership
”) die werden ingediend bij
de SEC overeenkomstig de Amerikaanse effectenwetgeving, zijn de aandeelhouders die op 31 december 2025 5% of meer
van de aandelen van GalapagosNV bezitten en op niet-verwaterde basis de volgende: Gilead Therapeutics A1 Unlimited
Company
(16.707.477
aandelen
of
25,35%),
EcoR1
Capital LLC
(8.714.522
aandelen
of
13,22%),
Tang
Capital
ManagementLLC (5.559.674 aandelen of 8,44%) en Van Herk Investments B.V. (4.635.672 aandelen of 7,03%).
Belangrijke aandeelhouders op 31 december 2025
Op het einde van 2025 had onze CEO 925.000 niet-verworven inschrijvingsrechten in bezit. De andere leden van ons
Directiecomité hadden samen 2.600 aandelen, 101.500 verworven inschrijvingsrechten en 1.565.000 niet-verworven
inschrijvingsrechten in hun bezit. Elk inschrijvingsrecht geeſt de houder ervan het recht om in te schrijven op één aandeel
van Galapagos NV. De leden van onze Raad van Bestuur (onze CEO niet inbegrepen) hadden samen 2.169 aandelen en geen
inschrijvingsrechten in hun bezit.
Onder voorbehoud van goedkeuring door de aandeelhouders van Galapagos NV en bepaalde andere voorwaarden, heeſt
Gilead overeenkomstig de bepalingen van de
share subscription agreement
het recht om twee vertegenwoordigers in
onze Raad van Bestuur te benoemen. De leden van onze Raad van Bestuur Dhr.Devang Bhuva en Dr. Linda Higgins zijn
vertegenwoordigers van Gilead.
Overeenkomsten tussen Galapagos NV aandeelhouders
Op de datum van dit verslag hebben we geen kennis van het bestaan van aandeelhoudersovereenkomsten tussen haar
aandeelhouders.
Overeenkomsten met belangrijke Galapagos NV aandeelhouders
Op 14 juli 2019 hebben wij met Gilead Sciences, Inc. en haar verbonden ondernemingen (hierna “Gilead”) aangekondigd
dat we een wereldwijde O&O-samenwerking van tien jaar hebben aangegaan. In het kader van de transactie heeſt Gilead
ook een investering gedaan in de aandelen van Galapagos. We hebben ook de licentieovereenkomst voor filgotinib, die
oorspronkelijk op 16 december 2015 met Gilead werd afgesloten, gewijzigd en geherformuleerd. Op 23 augustus 2019
werd de transactie afgerond en hebben we een vooruitbetaling van €3.569,8 miljoen ($3,95 miljard) en een investering in
aandelen van €960,1 miljoen ($1,1 miljard) ontvangen van Gilead.
Op 15 december 2020 en op 30 oktober 2023, hebben wij en Gilead aangekondigd dat we overeengekomen waren om onze
bestaande overeenkomst voor de commercialisering en ontwikkeling van filgotinib (handelsnaam Jyseleca®) te herzien.
Op 31 januari 2024 hebben we de Jyseleca® activiteiten succesvol aan Alfasigma overgedragen. Als onderdeel van deze
transactie is de gewijzigde Filgotinib-overeenkomst tussen Galapagos en Gilead aan Alfasigma overgedragen.
Op 8 januari 2025 hebben wij en Gilead, naar aanleiding van het voornemen tot splitsing van ons bedrijf in twee
beursgenoteerde
entiteiten,
waarbij
we
een
nieuw
opgericht
bedrijf
zouden
afsplitsen
(hierna
“SpinCo”),
een
splitsingsovereenkomst gesloten om onze bestaande relatie te herstructureren.
In mei 2025 hebben we, naar aanleiding van ontwikkelingen op het gebied van regelgeving en de markt, de voorgestelde
splitsing geherevalueerd en besloten om alle strategische alternatieven voor de celtherapieactiviteiten te evalueren, met
inbegrip van een mogelijke desinvestering. Om dit proces te vergemakkelijken, zijn wij en Gilead in juli 2025 een royalty-
en afstandsovereenkomst aangegaan inzake celtherapie, waarbij Gilead ermee heeſt ingestemd om afstand te doen van
zijn rechten onder de OLCA met betrekking tot al onze onderzoeks- en ontwikkelingsactiviteiten en -programma’s op het
gebied van celtherapie. Na een grondige evaluatie van alle beschikbare opties en een uitgebreid verkoopproces voor de
celtherapieactiviteiten heeſt de Raad van Bestuur zijn intentie in oktober 2025 aangekondigd om de celtherapieactiviteiten
af te bouwen, onder voorbehoud van de voltooiing van de consultaties met de ondernemingsraden in België en Nederland.
Uiteindelijk hebben we besloten om niet verder te gaan met de voorgestelde splitsing en zijn we, na voltooiing van deze
consultaties, in januari 2026 begonnen met de afbouw van onze celtherapieactiviteiten.
Voorwaarden van de aandeleninvestering van Gilead
Als deel van de OLCA, heeſt Gilead ook een
share subscription agreement
met ons gesloten. Op 23 augustus 2019 heeſt
Gilead ingeschreven op 6.828.985 nieuwe aandelen van Galapagos tegen een prijs van €140,59 per aandeel, met inbegrip
van een uitgiſtepremie.
Onder voorbehoud van goedkeuring door een aandeelhoudersvergadering van Galapagos en bepaalde andere
voorwaarden, heeſt Gilead overeenkomstig de bepalingen van de
share subscription agreement
het recht om twee
vertegenwoordigers voor te stellen voor onze Raad van Bestuur. De leden van de Raad van Bestuur Dhr. Devang Bhuva en
Dr. Linda Higgins zijn vertegenwoordigers van Gilead.
Op 22 oktober 2019 heeſt de BAV de uitgiſte van een warrant ten gunste van Gilead goedgekeurd, met name Warrant A,
die het recht geeſt om in te schrijven op een aantal nieuwe aandelen dat nodig is om het aantal aandelen van Gilead en
haar verbonden vennootschappen tot 25,1% te brengen van het totaal aantal uitgegeven en uitstaande aandelen van de
Vennootschap. Warrant A vervalt één jaar na de datum van uitgiſte en heeſt een uitoefenprijs van €140,59 per aandeel.
Op 6 november 2019 heeſt Gilead Warrant A uitgeoefend en zo haar aandeelhouderschap vergroot tot 25,1% van de toen
uitstaande aandelen.
Op 22 oktober 2019 werd ook een tweede warrant uitgegeven aan Gilead, met name de initiële Warrant B, die het recht
geeſt om in te schrijven op een aantal nieuwe aandelen dat nodig is om het aantal aandelen van Gilead en haar verbonden
vennootschappen tot 29,9% te brengen van het totaal aantal uitgegeven en uitstaande aandelen. Overeenkomstig deze
warrant is de uitoefenprijs per aandeel gelijk aan het hoogste van (i) 120% vermenigvuldigd met het rekenkundig
gemiddelde van de 30-daagse dagelijkse volume-gewogen gemiddelde prijs van de Galapagos aandelen zoals verhandeld
op Euronext Brussel en Euronext Amsterdam, voorafgaand aan de datum van de kennisgeving van uitoefening met
betrekking tot die uitoefening en (ii) €140,59. De initiële Warrant B is vervallen op 23augustus 2024. Tussen Galapagos
en Gilead werd overeengekomen dat, tussen 57 en 59 maanden vanaf 23 augustus 2019, onder voorbehoud van en na
goedkeuring door de Algemene Vergadering van de Vennootschap, we aan Gilead een warrant zouden uitgegeven met in
essentie dezelfde voorwaarden, met inbegrip van de uitoefenprijs, als de initiële Warrant B. Op 30 april 2024 heeſt de BAV
de uitgiſte van deze warrant aan Gilead goedgekeurd. Deze bijkomende Warrant B zal vijf jaar na de datum van uitgiſte van
de warrant vervallen.
Gilead verhoogde zijn participatie verder tot 25,84% op 31 december 2019. De participatie van Gilead verwaterde vervolgens
tot
25,35%
op
31
december
2025,
als
gevolg
van
kapitaalverhogingen
voortvloeiend
uit
de
uitoefening
van
inschrijvingsrechten onder de inschrijvingsrechtenplannen voor leden van het personeel in de periode van 2020 tot 2023.
Gilead is onderworpen aan bepaalde
standstill
beperkingen tot tien jaar na de datum van voltooiing van de transactie,
dewelke op 23 augustus 2019 plaatsvond. Gedurende deze periode mogen Gilead, haar verbonden vennootschappen
en andere met hen in onderling overleg handelende partijen, zonder onze toestemming, onder andere geen
stemrechtverlenende effecten van Galapagos verwerven die meer bedragen dan 29,9% van de op dat ogenblik uitgegeven
en uitstaande stemrechtverlenende effecten, en mag Gilead geen fusie met of overname van Galapagos voorstellen. Deze
standstill
beperkingen zijn onderworpen aan bepaalde uitzonderingen zoals bepaald in de
share subscription agreement
.
Gilead is onder de
share subscription agreement
ook akkoord gegaan met bepaalde
lock-up
bepalingen. Zonder onze
voorafgaande toestemming mogen zij, noch hun verbonden vennootschappen, geen effecten van Galapagos verkopen
vóór de tweede verjaardag van de voltooiing van de transactie (23 augustus 2019). Gedurende de periode vanaf de datum
van de tweede verjaardag tot de datum van de vijfde verjaardag na de voltooiing van de transactie, zullen Gilead en
haar verbonden vennootschappen, zonder onze voorafgaande toestemming, geen effecten van Galapagos verkopen indien
ze na een dergelijke verkoop minder dan 20,1% zouden houden van de op dat ogenblik uitgegeven en uitstaande
stemrechtverlenende effecten van Galapagos. Deze
lock-up
bepalingen zijn onderworpen aan bepaalde uitzonderingen
zoals bepaald in de s
hare subscription agreement
en kunnen onder bepaalde omstandigheden worden beëindigd.
In april 2021 zijn wij en Gilead akkoord gegaan met een wijziging van de
share subscription agreement
om de volledige
lock-
up
van alle Galapagos effecten in eigendom van Gilead voor een periode van vijf jaar te verlengen tot 22 augustus 2024. In
2022 zijn Gilead en Galapagos akkoord gegaan om de
share subscription agreement
aan te passen om in overeenstemming
te zijn met de wijziging van een duaal naar een monistisch bestuursmodel bij Galapagos.
In januari 2025 zijn wij en Gilead overeengekomen om de
share subscription agreement
te wijzigen in het kader van de
voorgenomen splitsing die hieronder verder wordt beschreven in het deel “Intentie tot splitsing”, waarbij de gewijzigde
share subscription agreement
zou worden overgedragen aan de nieuw opgerichte Spinco vanaf de effectieve datum van
de splitsing. In mei 2025, hebben wij, Galapagos, naar aanleiding van ontwikkelingen op het gebied van regelgeving en de
markt, uiteindelijk besloten om niet verder te gaan met de voorgestelde splitsing en in januari 2026 zijn we begonnen met
de afbouw van onze celtherapieactiviteiten.
Voorwaarden van de wereldwijde O&O-samenwerking met Gilead
Op grond van de OLCA zouden wij autonoom alle onderzoeks- en ontwikkelingsactiviteiten tot het einde van Fase 2
zelfstandig financieren en leiden. Na de voltooiing van een kwalificerende fase 2-studie (of in bepaalde omstandigheden de
eerste fase 3-studie) zou Gilead de optie hebben om een exclusieve commerciële licentie van het kandidaatgeneesmiddel
te verwerven in alle landen buiten Europa. Als een optie zou worden uitgeoefend, zouden wij en Gilead het
kandidaatgeneesmiddel gezamenlijk verder ontwikkelen en de kosten gelijk verdelen. De optierechten van Gilead op onze
programma’s zouden gedurende de tienjarige termijn van de OLCA behouden blijven.
Voor alle programma’s die voortkomen uit de samenwerking (behalve GLPG1972 en GLPG1690) zou Gilead een
optievergoeding betalen van $150 miljoen per programma, en zouden er geen verdere succesbetalingen verschuldigd
zijn. Als onderdeel van de overeenkomst zouden we oplopende royalty’s tussen 20 – 24% op de netto-omzet van al onze
producten waarvoor Gilead een licentie heeſt in de landen buiten Europa ontvangen. Gilead weigerde in november 2020
haar optie uit te oefenen om GLPG1972 in licentie te nemen. In februari 2021 werd de ontwikkeling van GLPG1690
(ziritaxestat) stopgezet.
In januari 2025, in verband met de voorgenomen splitsing van onze Vennootschap in twee beursgenoteerde entiteiten, zijn
wij en Gilead overeengekomen om een splitsingsovereenkomst af te sluiten om onze bestaande relatie te herstructureren.
In het kader van deze voorgenomen splitsing, zijn wij en Gilead overeengekomen om de OLCA over te dragen aan de nieuw
opgerichte SpinCo vanaf de inwerkingtreding van de splitsing. Naar aanleiding van deze splitsing zouden wij vrijgesteld
zijn van de samenwerking en zouden wij volledige wereldwijde onderzoeks- en commercialisatierechten hebben op onze
pijplijn, die niet langer onderworpen zou zijn aan de optierechten van Gilead op grond van de OLCA, onder voorbehoud van
betaling aan Gilead van
single-digit
royalty’s op de netto-omzet van bepaalde producten, onderworpen aan gebruikelijke
kortingen en aanpassingen.
In het kader van deze voorgenomen splitsing heeſt Gilead er bovendien mee ingestemd afstand te doen van haar rechten
onder de OLCA met betrekking tot alle O&O-activiteiten en -programma’s op het gebied van kleine moleculen van
Galapagos en haar gelieerde ondernemingen.
In mei 2025 hebben wij, Galapagos, naar aanleiding van ontwikkelingen op het gebied van regelgeving en de markt, de
voorgestelde splitsing geherevalueerd en besloten om alle strategische alternatieven voor de celtherapieactiviteiten te
evalueren, met inbegrip van een mogelijke desinvestering. Om dit proces te vergemakkelijken, zijn wij en Gilead in juli 2025
een royalty- en afstandsovereenkomst aangegaan inzake celtherapie, waarbij Gilead ermee heeſt ingestemd om afstand te
doen van zijn rechten onder de optie-, licentie- en samenwerkingsovereenkomst met betrekking tot al onze onderzoeks- en
ontwikkelingsactiviteiten en -programma’s op het gebied van celtherapie. Als gevolg zijn onze celtherapieactiviteiten niet
langer onderworpen aan de optierechten van Gilead op grond van de optie-, licentie- en samenwerkingsovereenkomst,
onder voorbehoud van betaling aan Gilead (i) van een
single-digit
percentage van de opbrengsten die worden gerealiseerd
uit de desinvestering van onze celtherapieprogramma’s en (ii) van
single-digit
royalty’s op de netto-omzet van bepaalde
producten, onderworpen aan gebruikelijke kortingen en aanpassingen. Deze afstand van recht stelt ons in staat om zonder
toestemming of veto van Gilead onze celtherapieprogramma’s af te bouwen, in licentie te geven, te desinvesteren,
samenwerkingsverbanden aan te gaan of andere soortgelijke maatregelen te nemen. Na een grondige evaluatie van alle
beschikbare opties en een uitgebreid verkoopproces voor de celtherapieactiviteiten heeſt de Raad van Bestuur zijn intentie
in oktober 2025 aangekondigd om de celtherapieactiviteiten af te bouwen, onder voorbehoud van de voltooiing van de
consultaties met de ondernemingsraden in België en Nederland. Na voltooiing van deze consultaties zijn we in januari 2026
begonnen met de afbouw van onze celtherapieactiviteiten.
Voor meer details over de vrijval in opbrengsten met betrekking tot het resterende uitgestelde-inkomenssaldo onder de
OLCA wordt verwezen naar Toelichting 2. “
Samenvatting van significante transacties
”.
Gewijzigde samenwerking met Gilead inzake filgotinib
Conform de nieuwe regeling, zoals overeengekomen in december 2020, hebben wij alle ontwikkelings-, productie-,
commercialiserings- en bepaalde andere rechten voor filgotinib in Europa overgenomen. Gilead behoudt de commerciële
rechten en blijſt de vergunninghouder voor filgotinib buiten Europa, met inbegrip van Japan, waar filgotinib samen met
Eisai op de markt is gebracht. De overdracht was onderworpen aan de toepasselijke lokale wettelijke, regelgevende en
raadplegingsvereisten. De meeste activiteiten werden per 31 december 2021 aan ons overgedragen en we hebben
overdracht voltooid in 2022.
De nieuwe regeling werd geformaliseerd in (1) de
Transition and Amendment Agreement
van 3 april 2021 op grond waarvan
Gilead de exploitatie van filgotinib in Europa heeſt overgedragen aan ons tegen het einde van 2021, (2) de DIVERSITY
overeenkomst van 6 september 2021 waarin wij en Gilead overeenkwamen om het sponsorschap en de operationele
en financiële verantwoordelijkheid voor de lopende DIVERSITY-studie en de langetermijn-vervolgstudie (LTE studie) over
te dragen van Gilead aan ons, en (3) de
Second Amended and Restated License and Collaboration Agreement
van
24 december 2021, waarbij de bestaande samenwerkingsovereenkomst werd gewijzigd en geherformuleerd, met ingang
vanaf 1 januari 2022.
In maart 2022 kwamen wij en Gilead overeen om het sponsorschap en de operationele verantwoordelijkheid voor de
MANTA-studie, een veiligheidsstudie bij mannen met matige tot ernstige actieve CU en CD om de spermaparameters te
beoordelen tijdens het gebruik van filgotinib, en het langetermijn-vervolg ervan, van Gilead aan ons over te dragen.
Vanaf 1 januari 2021 dragen we de toekomstige ontwikkelingskosten voor bepaalde studies, in plaats van de gelijke
kostenverdeling zoals voorzien in de vorige overeenkomst. Deze studies omvatten de DARWIN3, FINCH4, FILOSOPHY, en
Fase 4 en register studies in RA, MANTA en MANTA-Ray, de PENGUIN1 en 2 en EQUATOR2-studies in PsA, deSEALION1 en
2-studies in AS, en de HUMBOLDT-studie in uveïtis. Deze toekomstige ontwikkelingskosten staan naast andere klinische
en niet-klinische uitgaven ter ondersteuning van deze studies en ondersteuning voor alle door onderzoekers gesponsorde
studies in ziekten andere dan IBD en niet-klinische kosten voor alle lopende studies. De bestaande 50/50-regeling voor de
verdeling van de globale ontwikkelingskosten werd voortgezet voor de volgende studies:SELECTION en haar LTE studie
in CU, DIVERSITY en haar LTE studie, DIVERGENCE 1 en 2 en hun LTE studies en ondersteuning voor Fase 4 en register
studies in de ziekte van Crohn, pediatrische studies en hun LTE studies in RA, CU en de ziekte van Crohn, en ondersteuning
voor alle door onderzoekers gesponsorde studies in IBD. In september 2021 zijn wij en Gilead overeengekomen om het
sponsorschap van de DIVERSITY-studie en haar LTE studie over te dragen van Gilead aan ons. De overdracht was voorzien
om op 30 juni 2022 voltooid te zijn en werd in maart 2023 voltooid. Vanaf 1 april 2022 zijn we als enige verantwoordelijk
voor alle ontwikkelingskosten voor de DIVERSITY-studie en haar LTE studie. In maart 2022 kwamen we met Gilead overeen
om het sponsorschap van de MANTA-studie en haar LTE studie van Gilead aan ons over te dragen, waarbij de overdracht
grotendeels voltooid was tegen 31 december 2022.
Alle economische gevolgen van de commercialisering van filgotinib in Europa zijn per 1 januari2022 overgedragen aan
ons, en we zullen Gilead met ingang van 2024 oplopende royalty’s betalen van 8 – 15% van de netto-omzet in Europa.
Naar aanleiding van de wijzigingen aan de bestaande regeling voor de commercialisering en ontwikkeling van filgotinib is
Gilead onherroepelijk akkoord gegaan om ons een bedrag van €160 miljoen te betalen, onder voorbehoud van bepaalde
aanpassingen voor ontwikkelingskosten die hoger blijken te zijn dan gebudgetteerd. Gilead heeſt €35 miljoen betaald
in januari 2021 en bijkomend €75 miljoen in april 2021 en €50 miljoen in 2022. Verder betaalde Gilead ons eenmalig
een bedrag van $15 miljoen in 2022 als vergoeding voor het overnemen van de verantwoordelijkheid voor de DIVERITY-
studie door ons. Daarnaast zullen we niet langer in aanmerking komen voor toekomstige succesbetalingen met betrekking
tot filgotinib in Europa. We blijven echter wel in aanmerking om oplopende royalty’s te ontvangen van 20 – 30% op
Gileads wereldwijde netto-omzet van filgotinib buiten Europa en voor toekomstige succesbetalingen voor het behalen
van ontwikkelings- en goedkeuringsmijlpalen tot $275 miljoen en toekomstige succesbetalingen voor het behalen van op
verkoop gebaseerde mijlpalen tot $600 miljoen.
Op 28 maart2022 werd filgotinib goedgekeurd door het Japanse Ministerie van Gezondheid, Arbeid en Welzijn voor CU,
waarvoor we in mei 2022 een succesbetaling van $20,0 miljoen (€18,2 miljoen) van Gilead hebben ontvangen.
In maart 2022 kwamen wij en Gilead overeen de samenwerking verder aan te passen door de volgende landen toe te voegen
aan het Galapagos-gebied: Andorra, San Marino, Monaco en Vaticaanstad.
In oktober 2023 kwamen wij en Gilead overeen om de samenwerking verder aan te passen. Wij en Gilead kwamen overeen
om de bestaande 50/50-regeling voor het delen van de wereldwijde ontwikkelingskosten te beëindigen, waarbij wij de
kosten voortaan zouden dragen, en om de verplichting van Galapagos om oplopende royalty’s aan Gilead te betalen
op de netto-omzet van Jyseleca® in Europa te beëindigen, naast andere wijzigingen. Met ingang van 31 januari2024, na
het voltooien van de transactie tussen Galapagos en Alfasigma S.p.A. om de Jyseleca® activiteiten over te dragen aan
Alfasigma, hebben we onze rechten en verplichtingen onder de filgotinib-samenwerking overgedragen aan Alfasigma, met
uitzondering van ons recht om royalty’s te ontvangen van Gilead op de netto-omzet in het Gilead-gebied onder een aparte
overeenkomst tussen Gilead en Galapagos gesloten in oktober 2023.
Ons remuneratiebeleid
Een aangepast Remuneratiebeleid is van toepassing vanaf 1 januari 2024, na goedkeuring door de GAV van 30 april 2024. Dit
document is beschikbaar op
onze website
.
Remuneratieverslag
Inleiding
2025 was een bepalend jaar voor Galapagos, gekenmerkt door doortastende stappen om de Vennootschap en haar
portfolio te transformeren, samen met de aanwerving en benoeming van nieuw senior leiderschap en leden van de
Raad van Bestuur. Na een grondige evaluatie van strategische alternatieven en een herbeoordeling van onze
langetermijnprioriteiten, startte Galapagos een transformatie gericht op het herfocussen van de organisatie, het versterken
van kapitaalsdiscipline en het positioneren van de Vennootschap voor waardecreatie op lange termijn.
In januari 2025 kondigden we een plan aan om te splitsen in twee beursgenoteerde entiteiten, waarbij het merendeel
van de beschikbare middelen zou worden toegewezen aan een nieuw opgerichte Vennootschap die zich richt op
pijplijnontwikkeling via strategische transacties. Naarmate het jaar vorderde, leidden veranderende marktomstandigheden
en regelgevende feedback de Raad van Bestuur tot een heroverweging van deze aanpak. In mei werd een nieuwe
Chief
Executive Officer
benoemd om een proces voor strategische alternatieven voor de celtherapieactiviteiten te leiden,
waaronder de beoordeling van een mogelijke verkoop. Na een grondige evaluatie van alle beschikbare opties en een
uitgebreid verkoopproces voor de celtherapietak, kondigde de Raad van Bestuur in oktober 2025 zijn voornemen aan
om haar celtherapieactiviteiten af te bouwen, onder voorbehoud van de afronding van de overlegprocedures met de
ondernemingsraden in België en Nederland. Na afloop van deze overlegprocedures besliste de Raad van Bestuur in
januari 2026 om de afbouw van de celtherapieactiviteiten te initiëren.
Gesteund door een sterke balans met ongeveer €3,0 miljard aan liquide middelen en financiële investeringen eind 2025,
geloven wij dat Galapagos goed gepositioneerd is om te transformeren tot een gestroomlijnde organisatie gericht op de
uitbouw van een waarde-gedreven pijplijn via gerichte overnames, partnerschappen en licenciëringen in domeinen met
een hoge onvervulde medische behoeſte. De Vennootschap is van plan haar beschikbare kapitaal op een gedisciplineerde
manier in te zetten en zich te positioneren voor duurzame waardecreatie.
In deze context van voortdurende transformatie blijven het Remuneratiecomité en de Raad van Bestuur zich inzetten om
ervoor te zorgen dat het vergoedingskader de strategische heroriëntatie van Galapagos ondersteunt. Deze aanpak blijſt de
incentives
van het leiderschap en de medewerkers afstemmen op waardecreatie voor aandeelhouders op de lange termijn,
ondersteunt het aantrekken van en het behoud van cruciaal talent, en handhaaſt hoge normen op het vlak van bestuur en
transparantie.
Het doel van ons Remuneratiebeleid is om de diverse gekwalificeerde en deskundige mensen aan te trekken, te motiveren
en te behouden die we nodig hebben om onze strategische en operationele doelstellingen te bereiken en tegelijkertijd onze
cultuur en duurzaamheidsambities te versterken ten behoeve van patiënten, onze mensen en de planeet. Onze specifieke
remuneratiedoelen zijn:
competitieve mogelijkheden bieden voor getalenteerde werknemers door vergelijking met relevante vergelijkingsgroepen;
om uitzonderlijke en duurzame prestaties te belonen, in lijn met de bedrijfsresultaten;
om gedifferentieerde verloning toe te kennen op basis van individuele prestaties;
om differentiatie op welke grond dan ook te vermijden, behalve op basis van prestaties en andere passende factoren; en
om een open en rechtvaardige cultuur te versterken.
Ons huidige Remuneratiebeleid werd opgesteld in overeenstemming met het WVV en de 2020 Code. Het Remuneratiebeleid
werd goedgekeurd door onze Raad van Bestuur op 26 maart2024, op aanbeveling van het Remuneratiecomité, en
voorgelegd aan de GAV op 30 april 2024. Het Remuneratiebeleid werd goedgekeurd door onze aandeelhouders op deze
2024 GAV met 87,13% van de stemmen. Het beleid werd van kracht op 1 januari 2024 en is van toepassing voor het boekjaar
dat begon op 1 januari 2025. Dit Remuneratieverslag moet samen worden gelezen met het Remuneratiebeleid dat, voor
zover nodig, moet worden beschouwd als onderdeel van dit Remuneratieverslag. De remuneratie toegekend aan de leden
van de Raad van Bestuur en het Directiecomité met betrekking tot het boekjaar 2025 is in overeenstemming met het
Remuneratiebeleid, tenzij anders vermeld.
We moedigen een open en constructieve dialoog aan met onze aandeelhouders om onze aanpak van het bestuur van de
Vennootschap, met inbegrip van remuneratie, te bespreken en om te begrijpen wat zij als
best practices
beschouwen. We hebben
de ontvangen feedback zorgvuldig overwogen en hebben onze remuneratiepraktijken herzien. De resultaten van deze inspanningen
hebben geleid tot een hogere graad van detail in dit Remuneratieverslag en het goedgekeurde 2024 Remuneratiebeleid. We streven
ernaar ons Remuneratiebeleid en onze rapporteringsmethodes voortdurend te evalueren en te verbeteren.
Remuneratie van de leden van de Raad van Bestuur
Componenten van de remuneratie
In overeenstemming met ons Remuneratiebeleid en het besluit van de GAV van 30 april2024 zijn de verloningsniveaus
van de Raad van Bestuur voor het boekjaar 2025 overeenkomstig de weergave in de onderstaande tabel. Merk op dat
de remuneratie van de Bestuurders geen variabele remuneratie of voordelen omvat, behalve ondersteuning bij
belastingaangiſte
en
administratieve
ondersteuning
met
betrekking
tot
de
remuneratie
van
Galapagos
en
een
verzekeringdekking voor hun activiteiten als bestuurders bij de uitoefening van hun taken.
Functie
Bedrag jaarlijkse vergoeding in cash
Bedrag jaarlijkse vergoeding in cash voor aankoop van
GLPG aandelen
(1)
Voorzitter
(2)
€110.000
€110.000
Lead Non-Executive Director
(3)
€75.000
€75.000
Niet-Uitvoerend Bestuurder
(4)
€55.000
€55.000
Voorzitter comité
€20.000
N/A
Lid comité
€15.000
N/A
(1)
De Niet-Uitvoerende Bestuurders ontvangen een bijkomende vergoeding in contanten die gelijk is aan het bedrag van hun vaste jaarlijkse vergoeding in contanten (exclusief
vergoedingen voor lidmaatschap van comités en voorzitterschap), op voorwaarde dat elke Niet-Uitvoerende Bestuurder zich ertoe verbindt om het nettobedrag (na belastingen)
van deze vergoeding in contanten te gebruiken om aandelen van Galapagos te kopen op de open markt binnen een bepaalde periode na ontvangst van deze vergoeding in
contanten. De aandelen die elke Bestuurder op deze manier verwerſt, moeten worden aangehouden tot ten minste één jaar nadat de Bestuurder de Raad van Bestuur heeſt
verlaten en ten minste drie jaar na het moment van verwerving. Deze aanvullende vergoeding in contanten vormt het equivalent van de aandelencomponent van de beloning van
de leden van de Raad van Bestuur, zoals aanbevolen in sectie 7.6 van de 2020 Code.
(2)
De vergoeding van de Voorzitter was pas verschuldigd vanaf 12 mei 2025, toen de nieuw benoemde Voorzitter (Jérôme Contamine) recht kreeg op deze vergoeding. Voor deze
datum werd de toenmalige CEO (Stoffels IMC BV, vast vertegenwoordigd door Dr. Paul Stoffels) uitsluitend vergoed voor de uitoefening van zijn uitvoerende taken als CEO en had
hij geen recht op een aanvullende vergoeding voor zijn mandaten als Voorzitter van de Raad van Bestuur en als lid van de comités
(3)
De vergoedingen voor de Lead Non-Executive Director waren slechts verschuldigd tot 12 mei 2025, toen deze functie niet langer vereist was onder het
Corporate Governance
Charter
van de Vennootschap, vanaf wanneer de mandaten van CEO en Voorzitter niet langer gecombineerd waren.
(4)
De CEO, Henry Gosebruch, in functie sinds 12 mei 2025, wordt uitsluitend vergoed voor de uitoefening van zijn uitvoerende taken als CEO en heeſt geen recht op enige
aanvullende vergoeding voor zijn mandaat als Uitvoerend Bestuurder.
Remuneratie 2025
In overeenstemming met ons Remuneratiebeleid en het besluit van de GAV van 30 april 2024, was de effectieve remuneratie
van de leden van de Raad van Bestuur voor de uitoefening van hun mandaat tijdens het boekjaar eindigend op
31 december 2025 zoals uiteengezet in de volgende tabel:
Leden van de
Raad van
Bestuur
Raad van Bestuur
Auditcomité
Benoemingscomité Remuneratiecomité
Wetenschaps- en
Ontwikkelings-
comité
(1)
Transactiecomité
(1)
Ad-hoc
Comité
(2)
TOTALE
VERGOEDING
Cash
remuneratie
Aandelengerelateerde
remuneratie
Cash
remuneratie
Cash
remuneratie
Cash
remuneratie
Cash
remuneratie
Cash
remuneratie
Cash
remuneratie
Voorzitter
Lid
Cash
toegekend
voor
aankoop
GLPG
aandelen
(3)
Verworven
GLPG
aandelen
(3)
Voorzitter
Lid
Voorzitter
Lid
Voorzitter
Lid
Voorzitter
Lid
Voorzitter
Lid
Lid
Dhr. Jérôme
Contamine
(4)
€70.110
€27.198
€97.400
1559
€7.857
€6.621
€15.000
€12.514
€2.486,41
€1.802,54
€240.988,10
Dhr. Henry
Gosebruch
(5)
N/A
N/A
N/A
Leden van de
Raad van
Bestuur
Raad van Bestuur
Auditcomité
Benoemingscomité Remuneratiecomité
Wetenschaps- en
Ontwikkelings-
comité
(1)
Transactiecomité
(1)
Ad-hoc
Comité
(2)
TOTALE
VERGOEDING
Cash
remuneratie
Aandelengerelateerde
remuneratie
Cash
remuneratie
Cash
remuneratie
Cash
remuneratie
Cash
remuneratie
Cash
remuneratie
Cash
remuneratie
Voorzitter
Lid
Cash
toegekend
voor
aankoop
GLPG
aandelen
(3)
Verworven
GLPG
aandelen
(3)
Voorzitter
Lid
Voorzitter
Lid
Voorzitter
Lid
Voorzitter
Lid
Voorzitter
Lid
Lid
Mevr. Jane
Griffiths
(6)
€23.465
€23.650
378
€6.399
€5.978
€6.399
€3.315,22
€69.207
Dhr. Peter
Guenter
(7)
€31.535
€31.350
501
€1.467
€8.036
€72.388
Dr. Neil
Johnston
(8)
€9.117
€10.098
137
€3.315
€22.530
Dr. Susanne
Schaffert
(9)
€45.883
€45.650
730
€16.685
€108.218
Stoffels IMC
BV
(10)
N/A
N/A
N/A
N/A
N/A
Dhr. Simon
Sturge
(11)
€31.535
€31.350
501
€8.601
€8.601
€1.803
€81.888,95
Dr. Elisabeth
Svanberg
(12)
€45.883
€48.069
686
€14.022
€16.685
€12.514
€1.803
€138.975
Mevr. Dawn
Svoronos
(13)
€23.465
€23.650
375
€1.793
€5.054
€3.315
€57.278
Dhr. Devang
Bhuva
(14) (15)
N/A
N/A
N/A
N/A
N/A
Dhr. Andrew
Dickinson
(15) (16)
N/A
N/A
N/A
N/A
Dr. Linda
Higgins
(15)
N/A
N/A
N/A
N/A
N/A
N/A
Mr. Oleg
Nodelman
(17)
N/A
N/A
N/A
N/A
N/A
N/A
(1)
Het Transactiecomité verving het Wetenschaps-en Ontwikkelingscomité vanaf 1 november 2025. Het Transactiecomité geeſt input en advies aan de Raad van Bestuur met betrekking tot
dossiers in verband met de
business development
strategie van de Vennootschap.
(2)
In overeenstemming met artikel 7:97 §3 van het WVV werd de procedure voor transacties met verbonden partijen toegepast in verband met (i) de voorgestelde splitsing van Galapagos in twee
entiteiten en de transacties die daarmee gepaard gaan, zoals aangekondigd in het persbericht van 8 januari 2025, en (ii) het aangaan van de cell therapy royalty en waiver overeenkomst met
Gilead, waarbij Galapagos volledige en globale ontwikkelings- en commercialisatierechten verkrijgt voor zijn celtherapieactiviteiten, zoals aangekondigd in het persbericht van 23 juli 2025. Een
ad hoc
Comité werd opgericht in januari 2025 in verband met de voorgestelde splitsing, en vervolgens werd een afzonderlijk
ad hoc
Comité opgericht van 16 juni 2025 tot 22 juli 2025 in verband
met de Gilead transactie. Beide
ad hoc
Comités bestonden uit de volgende Bestuurders: Elisabeth Svanberg, Jérôme Contamine en Simon Sturge. De ontvangen vergoeding voor hun
lidmaatschap van deze comités tijdens boekjaar 2025 is opgenomen in bovenstaande tabel.
(3)
De Vennootschap kent een vergoeding in cash toe van een brutobedrag gelijk aan de jaarlijkse vaste vergoeding van het desbetreffende lid van de Raad van Bestuur, onder de voorwaarde het
nettobedrag (na belastingen) te gebruiken voor de aankoop van Galapagos aandelen op de open markt. De aankoop van Galapagos' aandelen door leden van de Raad van Bestuur via
verschillende brokers kan resulteren in een verschillend aantal aangekochte aandelen omwille van toepasselijke transactiekosten.
(4)
Lead Non-Executive Bestuurder tot en met 12 mei 2025 en Voorzitter van de Raad van Bestuur vanaf 12 mei 2025.
Voorzitter van het Auditcomité tot en met 22 juni 2025 en lid van het Auditcomité tot en met 31 oktober 2025. Lid van het Remuneratiecomité tot en met 31 oktober 2025. Lid van het
Transactiecomité sinds 1 november 2025..
(5)
Uitvoerend Bestuurder sinds 12 mei 2025. Henry Gosebruch, CEO van Galapagos, ontvangt geen vergoeding voor zijn bestuursmandaat.
(6)
Bestuurder vanaf 28 juli 2025. Lid van het Auditcomité en Remuneratiecomité sinds 28 juli 2025. Voorzitter van het Benoemingscomité sinds 13 september 2025. Voorzitter van het
Transactiecomité sinds 1 november 2025.
(7)
Bestuurder sinds 28 juli 2025. Lid van het Auditcomité sinds 22 juni 2025 en Voorzitter tot en met 27 juli 2025.
(8)
Bestuurder en Voorzitter van het Auditcomité sinds 1 november 2025.
(9)
Bestuurder en Voorzitter van het Wetenschaps- en Ontwikkelingscomité tot en met 31 oktober 2025.
(10)
Stoffels IMC BV is vast vertegenwoordigd door Dr. Paul Stoffels. Voorzitter van de Raad van Bestuur tot en met 12 mei 2025. Lid van het Benoemingscomité en Wetenschaps- en
Ontwikkelingscomité tot en met 12 mei 2025. Stoffels IMC BV ontving geen vergoeding voor zijn mandaten als Voorzitter van de Raad van Bestuur of lid van comités.
(11)
Bestuurder tot en met 28 juli 2025. Lid van het Auditcomité en Remuneratiecomité sinds 28 juli 2025.
(12)
Bestuurder tot en met 31 oktober 2025. Voorzitter van het Benoemingscomité tot en met 13 september 2025. Voorzitter van het Remuneratiecomité en lid van het Wetenschaps- en
Ontwikkelingscomité tot en met 31 oktober 2025.
Ter correctie van een administratieve nalatigheid in verband met verschuldigde sociale zekerheidsbijdragen, werd er door Galapagos aan de Zwitserse overheid namens Elisabeth Svanberg een
bijkomende betaling uitgevoerd. Deze betaling betreſt €42.451 aan normale werknemers sociale zekerheidsbijdragen (exclusief nalatigheidsboetes, interesten en brutering), hetgeen
overeenstemde met 6 à 7,5% van haar jaarlijkse remuneratie sinds de start van haar bestuursmandaat in 2020 tot en met eind 2024. De toepasselijke wisselkoers is 1 CHF = 1,073 EUR.
(13)
Bestuurder sinds 28 juli 2025. Lid van het Auditcomité sinds 28 juli 2025. Voorzitter van het Auditcomité tussen 29 september 2025 en 31 oktober 2025. Voorzitter van het Remuneratiecomité
sinds 1 november 2025.
(14)
Bestuurder sinds 1 november 2025.
(15)
Dhr. Bhuva, Dhr. Dickinson en Dr.Higgins, allen vertegenwoordigers van Gilead, krijgen geen vergoeding voor hun mandaat als leden van de Raad van Bestuur of enig Comité.
(16)
Bestuurder tot en met 31 oktober 2025.
(17)
Dhr. Nodelman, als vertegenwoordiger van Ecor1 Capital LLC, krijgt geen vergoeding voor zijn mandaat als lid van de Raad van Bestuur of enig Comité.
Remuneratie van de leden van het Directiecomité
Vergelijkingsgroep
Zoals eerder vermeld in het Remuneratieverslag van 2023 en 2024, werd tussen eind 2022 en begin 2023 een
peer group-
en
benchmarking-
oefening uitgevoerd voor de functies van het Directiecomité.
Zowel Europese als Amerikaanse vergelijkingsgroepen werden geschikt bevonden, aangezien de
talent pool
voor het
Directiecomité zich zowel in Europa als in de VS bevindt, waarbij de meerderheid van onze concurrenten in de VS gevestigd
is.
De
vergelijkingsgroepen
die
hieronder
worden
vermeld,
bestaan
uit
beursgenoteerde
biotechnologische
en
farmaceutische bedrijven, geselecteerd op basis van omvang, internationale groeiambities en, voor zover mogelijk,
bedrijfsmodel,
lifecycle
-fase en therapeutische gebieden. Deze vergelijkingsgroepen ondersteunden de Raad van Bestuur,
op aanbeveling van het Remuneratiecomité, in zijn besluitvorming in 2025, waarbij ook rekening wordt gehouden met de
strategische context en vereisten van Galapagos, de prestaties van de onderneming, individuele prestaties en vaardigheden
evenals meer algemene personeelsoverwegingen. Het Remuneratiecomité bekijkt de thuismarkt van elk lid van het
Directiecomité als het primaire referentiepunt, waarbij ook rekening wordt gehouden met de internationale talentmarkt
waarin ze actief zijn (geweest) of actief zouden kunnen zijn. Het Remuneratiecomité streeſt naar een evenwichtige en
verantwoorde benadering, in het bijzonder met betrekking tot de remuneratie van langetermijnprestaties, waarbij
concurrerende praktijken met betrekking tot kwantiteit en structuur aanzienlijk kunnen verschillen tussen de VS en elders.
Europese vergelijkingsgroepen
U.S. vergelijkingsgroepen
Alkermes Plc
Agios Pharmaceuticals Inc
Argenx SE
Amicus Therapeutics Inc
Ascendis Pharma A/S
Exelixis Inc
Genmab A/S
FibroGen Inc
Idorsia Ltd
Ionis Pharmaceuticals Inc
Immunocore Holdings PLC
Ironwood Pharmaceuticals Inc
Ipsen SA
Kymera Therapeutics Inc
Jazz Pharmaceuticals PLC
Ligand Pharmaceuticals Inc
MorphoSys AG
Nektar Therapeutics
Swedish Orphan Biovitrum AB
Neurocrine Biosciences Inc
Uniqure NV
SAGE Therapeutics Inc
Sarepta Therapeutics Inc
United Therapeutics Corp
Vir Biotechnology Inc
Ten slotte wordt de BEL20 (de referentiebeursindex van Euronext Brussel) beschouwd als algemene vergelijkingsgroep
voor de sector (exclusief financiële dienstverleners) om inzicht te krijgen in de lokale Belgische beursgenoteerde markt
gezien de locatie van ons hoofdkantoor. Echter, gezien het internationale karakter van ons management en specifieke
sectoroverwegingen is dit niet de enige referentie voor ons beleid inzake remuneratie.
In 2025 hebben we, als onderdeel van de lopende strategische transformatie van de Vennootschap, besloten ons te
focussen op strategische
business development
transacties en hebben we onze strategie voor pijplijnprioritering en
resource
allocatie aangepast om gerichte overnames, samenwerkingen en licentietransacties op het gebied van hoge
onvervulde medische behoeſten mogelijk te maken. Als onderdeel van deze strategische transformatie is Galapagos
voornemens in 2026 de toepasselijke Europese en Amerikaanse referentiegroepen te herzien en bij te werken om
afstemming te verzekeren met de heroriëntatie van de Vennootschap, haar evoluerende strategie en businessplan.
Daarnaast heeſt het Remuneratiecomité van de Vennootschap in 2025 een externe benchmarking uitgevoerd, waarbij een
toonaangevende onafhankelijke Amerikaanse remuneratieadviseur werd ingeschakeld, als eerste stap in aanloop naar
een bredere benchmarkoefening die de Vennootschap in 2026 wil uitvoeren ter ondersteuning van de bepaling van de
remuneratiepakketten voor nieuw aangeworven leden van het Directiecomité en het Managementcomité. Voortaan is het
de intentie van het Remuneratiecomité om, waar passend, gebruik te maken van onafhankelijk extern remuneratieadvies
ter ondersteuning van de voortdurende bepaling en evaluatie van de remuneratiepakketten
Overzicht remuneratie 2025
In overeenstemming met ons Remuneratiebeleid was de vergoeding van de leden van het Directiecomité voor de
uitoefening van hun mandaat tijdens het boekjaar eindigend op 31 december 2025 zoals weergegeven in de volgende tabel:
Directiecomité
Vaste remuneratie
Variabele remuneratie
TOTALE
REMUNERATIE
Verhouding vaste
en variabele
vergoeding
Basissalaris
Overige
componenten
(1)
Pensioen
Cash
bonus
(2)
Meerjarige variabele
Vested
RSUs
(3)
Toegekende
inschrijvings-
rechten
(4)
Henry Gosebruch
(5)
€427.888
€13.630
€14.682
€478.731
€0
€101.750
€1.036.682
Vast: 44%
Variabel: 56%
Stoffels IMC BV, vast vertegenwoordigd
door Dr. Paul Stoffels
(6)
€286.000
€0
€0
€162.883 €2.119.077
€0
€2.567.960
Vast: 11%
Variabel: 89%
Overige Directiecomitéleden
(7)
€1.316.097
€108.353
€201.488
€968.281 €2.020.737
€0
€4.614.956
Vast: 35%
Variabel: 65%
(1)
Overige componenten zijn de waarde van de toegekende voordelen, zoals een bedrijfswagen, belastingsadvies- en administratieve diensten en ziektekosten- en
arbeidsongeschiktheidsverzekeringen.
(2)
De één jaar variabele is de cash kortetermijnbonus die aan elk lid van de Directiecomité voor het boekjaar 2025 wordt toegekend en uitbetaald in maart 2026. Daarnaast zijn
uitzonderlijke bonussen, gekoppeld aan het verzekeren van de continuïteit van de vennootschap of aan de aanwerving van bepaalde individuen voor bepaalde leden van het
Directiecomité, waaronder de CEO, met betrekking tot 2025 en uitbetaald in 2025 of 2026, opgenomen in het bedrag vermeld in bovenstaande tabel. Dit betreſt (i)
retentiebonussen om de bedrijfscontinuïteit te waarborgen tijdens de strategische transformatie van de Vennootschap, en (ii) sign on bonussen in verband met de aanwerving
van nieuwe leden van het Directiecomité. Verwezen wordt naar het onderdeel “Aanwervingsregelingen”.
(3)
Gedurende boekjaar 2025 zijn er RSU's gevest onder RSU plannen 2021.I, 2021.II, 2022.I, 2022.II, 2023.I, 2023.II, 2024.I and 2025.V en gebeurden de hiermee overeenstemmende
uitbetalingen aan de leden van het Directiecomité.
(4)
De waarde van de inschrijvingsrechten toegekend tijdens het boekjaar 2025 is berekend op basis van de vergelijking van de uitoefenprijs met de gemiddelde aandelenkoers van
ons aandeel op Euronext Brussel en Amsterdam gedurende het boekjaar 2025.
(5)
CEO sinds 12 mei 2025. Alle in USD uitbetaalde vergoedingen zijn omgerekend aan de wisselkoers van 31 januari 2026 (1 USD = 0,839 EUR).
(6)
CEO tot en met 12 mei 2025.
(7)
De overige leden van het Directiecomité zijn Aaron Cox (CFO sinds 7 juli 2025), Fred Blakeslee (General Counsel sinds 16 oktober 2025), Annelies Missotten (CHRO tot en met 31
december 2025), Valeria Cnossen (General Counsel tot en met 16 oktober 2025) en Thad Huston (CFO tot en met 31 juli 2025). Alle in USD uitbetaalde vergoedingen zijn
omgerekend aan de wisselkoers van 31 januari 2026 (1 USD = 0,839 EUR).
Overeenkomstig de toepasselijke Belgische wetgeving wordt de bezoldiging van de CEO op individuele basis
bekendgemaakt en wordt de bezoldiging van de overige leden van het Directiecomité op geaggregeerde basis
bekendgemaakt (met uitzondering van op aandelen gebaseerde vergoedingen, die voor alle leden van het Directiecomité
op individuele basis worden vermeld). Op 12 mei 2025 kwam het mandaat van de toenmalige CEO, Stoffels IMC BV, vast
vertegenwoordigd door Dr. Paul Stoffels, tot een einde en werd de heer Henry Gosebruch aangesteld als zijn opvolger. Om
deze reden zijn beide CEO’s opgenomen in het bovenstaande overzicht.
Vaste vergoeding
Basissalarissen
Het basissalaris is afgestemd om de verantwoordelijkheden, relevante ervaring en de competenties te weerspiegelen,
en in het licht van de markttarieven voor gelijkaardige functies. Het basissalaris is individueel vermeld voor de CEO en
geaggregeerd voor de andere leden van het Directiecomité in de bovenstaande totale remuneratietabel.
Pensioen en andere componenten
Daarnaast
krijgen
de
leden
van
het
Directiecomité
verschillende
voordelen
in
overeenstemming
met
ons
Remuneratiebeleid, zoals een pensioenplan, verzekeringsprogramma’s (waaronder levensverzekeringen, invaliditeits- en
ziektekostenverzekeringen), bedrijfsauto’s, fiscale adviesverlening en administratieve dienstverlening. Het pensioen en
andere componenten van de remuneratie van elk lid van het Directiecomité zijn samengevat in de tabel met de totale
vergoeding hierboven.
Variabele remuneratie op korte termijn
Op aanbeveling van het Remuneratiecomité heeſt de Raad van Bestuur bepaald dat de bedrijfsdoelstellingen voor 2025
voor 90% (van een maximum van 125%) zijn behaald. Om tot dit besluit te komen, heeſt de Raad van Bestuur de prestaties
ten opzichte van gestelde doelen (waarvan de voornaamste elementen in de tabel hieronder staan) in overweging
genomen, het omgaan met onvoorziene ontwikkelingen en prestaties ten opzichte van langetermijndoelen.
De bedrijfsdoelstellingen voor 2025 werden in maart 2025 goedgekeurd. Naar aanleiding van de strategische heroriëntatie
en de start van een strategische herziening om alternatieven te beoordelen voor de celtherapieactiviteiten van de
Vennootschap, aangekondigd in mei 2025, keurde de Raad van Bestuur een actualisering van de bedrijfsdoelstellingen voor
de tweede helſt van het jaar goed, om de strategische herfocus te weerspiegelen.
De bedrijfsdoelstellingen voor de eerste helſt van 2025 focusten op:
De beoogde splitsing in twee beursgenoteerde entiteiten:
(i) een nieuw op te richten onderneming die zich zou richten
op het opbouwen van een pijplijn van innovatieve geneesmiddelen via transformationele transacties, en (ii) Galapagos, dat
zich zou blijven richten op zijn celtherapieactiviteiten.
Het implementeren van een strategische reorganisatie
in verband met de geplande splitsing, resulterend in de stopzetting
van de kleine moleculen
discovery
programma’s, het herdimensioneren van de Vennootschap en het opstarten van
business development
activiteiten om partners te zoeken voor GLPG3667, het TYK2
programma van de Vennootschap.
Business enablers
(cash burn, mensen, HR en ESG).
Het verder ontwikkelen van de celtherapie
R&D
portefeuille.
De bedrijfsdoelstellingen voor de tweede helſt van 2025 focusten op:
Het implementeren van de lopende strategische reorganisatie in verband met de stopzetting van de kleine moleculen
discovery
programma’s en het aangaan van een samenwerking voor TYK2.
Business enablers
(cash burn, mensen, HR en ESG).
Het verder ontwikkelen van de celtherapie
R&D
portefeuille
, terwijl strategische alternatieven worden geëvalueerd.
Het zoeken naar strategische alternatieven voor de celtherapieactiviteiten en het optimaliseren van de waarde van de
belangrijkste resterende niet
celtherapie activa.
Het uitvoeren van de nieuwe strategische koers van de Vennootschap, gericht op het opbouwen van een pijplijn van
innovatieve geneesmiddelen
via transformationele transacties.
Bedrijfsdoelstellingen 2025
H1 2025 bedrijfsdoelstellingen
Voorgenomen splitsing in twee beursgenoteerde entiteiten
50% doelgewicht in H1.
25% gewogen prestatie in H1.
Voorgenomen splitsing
Voorgenomen splitsing
De voorbereidingen voor een beursnotering waren volop aan de gang
tijdens het midden van het jaar. Galapagos besloot echter de uitvoering
opnieuw te evalueren naar aanleiding van ontwikkelingen op het vlak
van regelgeving en marktomstandigheden.
Implementatie van de strategische reorganisatie in verband met de geplande splitsing, de stopzetting van de kleine molecule activiteiten, de
intentie om TYK2 te partneren, de focus op celtherapie en de focus op
business enablers
• 20% doelgewicht in H1 en 16,5% in H2.
• 22% gewogen prestatie in H1, 18% in H2.
Herstructurering
Uitvoering van de geplande reorganisatie
De herstructurering zoals aangekondigd in januari 2025 werd
grotendeels binnen het budget afgerond.
Kleine moleculen
Partners zoeken voor de kleine moleculen activa (
Discovery
activa +
TYK2)
Uitvoering van de TYK2 studies
Partners zoeken voor de kleine moleculen activa (
Discovery
activa +
TYK2)
Uitvoering van de TYK2 studies
Cash burn
Strikt beheer van cash volgens het business plan
Behoud van gedisciplineerd beheer van cash, met een kaspositie van
€2,998 miljard einde boekjaar.
ESG
Uitvoering duurzaamheidsplannen en verder uitbouwen van CSRD
verslaggeving
CSRD verslaggeving werd verder uitgebouwd.
Mensen
Behouden van medewerkers waar nodig
Focus op het behouden van medewerkers om de continuïteit van de
operaties te waarborgen.
Vooruitbrengen van het celtherapie-R&D-portfolio
• 30% doelgewicht in H1 en 16,5% in H2.
• 30% gewogen prestatie in H1 en 16% in H2.
Klinische programma's
GLPG5101 verder ontwikkelen bij refractair/gerelateerd teruggevallen
mantelcellymfoom (MCL)
Er werd een einde fase-2 (EOP2)
meeting gehouden met de FDA voor
GLPG5101 in MCL ter ondersteuning van de start van de
pivotal
trial
Het best
in
class
potentieel van GLPG5301 in multipel myeloom (MM)
evalueren
Positieve uitkomst van de FDA einde fase-2 (EOP2)
meeting voor
GLPG5101 in MCL en ontvangst van wetenschappelijk advies van de
EMA.
Nieuwe klinische gegevens voor GLPG5101 gepresenteerd op ASH 2025
voor MCL, met een complete responsratio van 96% (n=24).
Verkrijging van de RMAT
bestemming voor GLPG5101 voor MCL.
Best
in
class
evaluatie voor GLPG5301 afgerond met competitieve
resultaten.
Bedrijfsdoelstellingen 2025
(voortgezet)
Discovery programma's
Klinische studies opstarten voor volgende-generatie-activa
Verder ontwikkelen van ons volgende-generatie portfolio
Het belangrijkste vroege pijplijn activa, een
dual
targeted armed
CAR
T, werd verder ontwikkeld. De start van de
investigator
initiated
trial
(IIT) was op schema voor Q4 2025, maar naar aanleiding van de
aankondiging van de intentie om de celtherapieactiviteiten af te
bouwen, werd besloten deze studie niet te starten.
Een bijkomende preklinische kandidaat, een
armed
CAR
T gericht op
solide tumoren, werd genomineerd.
Celtherapie-productienetwerk
Uitbouwen van een pivotal productienetwork
Pivotal
klaar zijn vanuit CMC
perspectief
De operationele efficiëntie verbeteren
Het pivotal
productienetwerk werd succesvol uitgebouwd vóór de
beslissing om de celtherapieactiviteiten stop te zetten.
De pivotal
(CMC) processen werden tijdig vastgelegd om de pivotale
kwalificiatie mogelijk te maken.
We hebben de operationele efficiëntie verbeterd binnen klinische
productie, DMU
onboarding, materiaalbeheer en
laboratoriumoperaties; 18 van de 20 initiatieven werden
geïmplementeerd.
Kwaliteit
Kwaliteitsstandaarden op hoog niveau borgen
We bleven onze GxP
naleving verder versterken en onze
kwaliteitscultuur uitbouwen, onder meer via verschillende succesvolle
inspecties, de implementatie van procesverbeteringen en een
verhoogde trainingsnaleving.
Business development
in celtherapie
Meerdere overnames in celtherapie uitvoeren
We hebben verschillende transacties in celtherapie geëvalueerd, maar
naar aanleiding van de aankondiging in mei 2025 om de strategische
alternatieven voor de celtherapieactiviteiten te herbekijken, werd dit
proces stopgezet.
H2 2025 bedrijfsdoelstellingen
Zoektocht naar strategische alternatieven voor celtherapie en het optimaliseren van de waarde van de belangrijkste resterende
niet
celtherapie activa
• 33% doelgewicht in H2.
• 32% gewogen prestatie in H2.
Strategische alternatieven voor celtherapie en optimalisatie van
niet
celtherapie activa
Het verkennen van strategische opties voor celtherapie, waaronder de
voorbereiding van een desinvestering van de celtherapie
activa en
pijplijn. Het overkoepelende doel is het maximaliseren van de
kaspositie.
Het optimaliseren van de waarde van de belangrijkste resterende
niet
celtherapie activa (zoals TYK2 en de Jyseleca
royalties)
Strategische alternatieven voor celtherapie werden geëvalueerd, wat
resulteerde in de intentie om de celtherapieactiviteiten af te bouwen,
zoals aangekondigd in oktober 2025.
Verwachte operationele cash kosten in Q1 2026 bedragen ongeveer €50
miljoen, met een eenmalige herstructureringsimpact in cash van €125
tot €175 miljoen in 2026 en €35 tot €40 miljoen aan kosten voor de
finale implementatie van de herstructurering die in januari 2025 werd
aangekondigd.
Aanhoudende focus op het optimaliseren van de waarde van de
resterende niet
celtherapie activa.
Strategie voor de nieuwe business om een nieuwe pijplijn op te bouwen via transformationele transacties
• 33% doelgewicht in H2.
• 39% gewogen prestatie in H2.
Business development
strategie
Een nieuw
business
development
team opbouwen
Afstemmen van het strategisch plan voor
business development
Een aantal potentieel haalbare deals voorleggen aan de Raad van
Bestuur
Senior management voor de uitvoering van de nieuwe strategie is sinds
augustus 2025 aangesteld.
Het strategisch plan is afgestemd en goedgekeurd door de Raad van
Bestuur.
Verdere ontwikkeling van een pijplijn van deals die werd opgezet.
De Raad van Bestuur heeſt, op aanbeveling van het Remuneratiecomité, de totale bedrijfsresultaten voor het
Directiecomité voor het boekjaar 2025 vastgesteld op 90%. Dit resultaat weerspiegelt een realisatie van 77% in de eerste
jaarhelſt en 104% in de tweede jaarhelſt.
Het door de Raad van Bestuur goedgekeurde financieringsniveau van 90% voor de prestaties van 2025 geldt voor het
voltallige personeelsbestand van Galapagos voor hun bonusfinanciering. De Raad van Bestuur hield, voor de CEO op
aanbeveling van het Remuneratiecomité en voor de andere leden van het Directiecomité op voorstel van de CEO, rekening
met dit niveau van financiering, evenals met de individuele prestaties van de leden van het Directiecomité om de individuele
bedragen van de jaarlijkse bonussen voor 2025 te bepalen, zoals weergegeven in bovenstaande totale remuneratietabel.
Deze bonussen voor 2025 zullen worden uitbetaald in maart 2026.
Variabele remuneratie op lange termijn
In de tabel met de totale remuneratie onder “Overzicht remuneratie 2025” staat het volgende:
De waarde van de geveste en uitbetaalde RSU’s in 2025 voor elk lid van het Directiecomité. Gedurende 2025 werden er RSU’s
gevest onder zeven verschillende RSU-plannen: Plan 2021.I, Plan 2021.II, Plan 2022.I, Plan 2022.II, Plan 2023.I, Plan 2023.II,
Plan 2024.I en Plan 2025.V. De uitbetalingen aan de leden van het Directiecomité gebeurden dienovereenkomstig, en het
bedrag voor de CEO en de totale bedragen voor de andere leden van het Directiecomité staan vermeld in de tabel met de
totale vergoeding hierboven.
De waarde van de inschrijvingsrechten toegekend tijdens het boekjaar 2025 berekend door de uitoefenprijs te vergelijken
met de gemiddelde aandelenprijs van het aandeel zoals genoteerd op Euronext Brussel en Amsterdam tijdens het boekjaar
2025.
Bij het bepalen van de jaarlijkse toekenning van aandelengerelateerde remuneratie aan de leden van het Directiecomité
in het boekjaar 2025, met inbegrip van de
sign-on
aandelengerelateerde remuneratie voor leden van het Directiecomité
die werden benoemd in 2025, heeſt de Raad van Bestuur een aantal factoren in overweging genomen. Deze omvatten de
prestaties van de Vennootschap, de individuele prestaties en het vermogen om toekomstige waardecreatie te stimuleren
in het kader van de huidige bedrijfstransformatie, de totale retentiewaarde van aandelengerelateerde remuneratie uit het
verleden en competitieve niveaus van aandelencompensatie voor vergelijkbaar gepositioneerde managers op basis van
analyse van gegevens van onze bekendgemaakte referentiegroepen.
Als gevolg hiervan werd de volgende aandelengerelateerde compensatie toegekend aan leden van het Directiecomité in
boekjaar 2025:
925.000 inschrijvingsrechten onder Inschrijvingsrechtenplan 2025 (A) zijn toegekend aan de CEO;
585.000 inschrijvingsrechten onder Inschrijvingsrechtenplan 2025 (B) zijn toegekend aan twee andere leden van het
Directiecomité die werden benoemd in 2025;
29.924 RSU’s onder Plan 2025.V en 400.000 RSU’s onder RSU Plan 2025.IV, waarvan er 300.000 zijn toegekend aan de CEO; en
Er zijn geen Performance Stock Units (PSU’s) toegekend.
Verder wordt verwezen naar het
gedeelte Aandelencomponenten van de remuneratie
, dat onder andere een
beschrijving bevat van de toekenning van inschrijvingsrechten en RSU’s voor 2025.
Meer informatie over aandelengerelateerde remuneratie
Inschrijvingsrechten toegekend, uitgeoefend of vervallen
In 2025 hebben we het Inschrijvingsrechtenplan 2025 (A) en Inschrijvingsrechtenplan 2025 (B) uitgegeven ten voordele
van de leden van het Directiecomité die werden benoemd in 2025. Het definitieve aantal aanvaarde inschrijvingsrechten
werd vastgelegd bij notariële akten van 12 juni, 22 augustus en 9 december 2025. Volgens de plannen hebben de
inschrijvingsrechten een looptijd van acht jaar, een uitoefenprijs van respectievelijk €25,64, €28,16 en €26,75, en worden ze
enkel en volledig verworven op de derde verjaardag van de notariële akte van uitgiſte (d.w.z. de akte waarbij de aanvaarding
van inschrijvingsrechten wordt vastgesteld). De inschrijvingsrechten kunnen in principe niet worden uitgeoefend vóór
respectievelijk 12 juni 2028, 22 augustus 2028 en 9 december 2028.
Good leaver
en
bad leaver
vertrekregelingen zijn van
toepassing in geval van beëindiging vóór het einde van de vestingperiode.
Vanaf 1 januari 2020 kennen we geen inschrijvingsrechten meer toe aan leden van de Raad van Bestuur, rekening houdend
met de strengere regels van het WVV en bepaling 7.6 van de 2020 Code, die stelt dat aan Niet-Uitvoerende Bestuurders geen
aandelenopties mogen worden toegekend. Vóór 2020 werden inschrijvingsrechten toegekend aan leden van de Raad van
Bestuur en daarom bevat de onderstaande tabel ook informatie voor één voormalig lid van de Raad van Bestuur.
De onderstaande tabel geeſt meer informatie over inschrijvingsrechten die zijn toegekend aan het Directiecomité en,
historisch gezien, de Raad van Bestuur.
Plan
(1)
Datum van
aanbod
Vestingsperiode
Uitoefen-
periode
Uitoefen-
prijs
Aantal
uitstaande
inschrijvings-
rechten per
31/12/2025
Aantal
uitoefenbare
inschrijvings-
rechten per
31/12/2025
Inschrijvings-
rechten
aangeboden
en aanvaard
in 2025
Inschrijvings-
rechten
uitgeoefend
in 2025
Inschrijvings-
rechten
vervallen in
2025
Leden van de Raad van Bestuur
(2)
Peter Guenter
WP 2019
12/07/2019
36 maanden
1/36 per maand
01/01/2023
– 10/04/
2027
€95,11
7.500
7.500
0
0
Leden van het Directiecomité
Henry Gosebruch
SR Plan
2025 (A)
12/06/2025
100%
3 jaar na de datum
van aanbod
12/06/2028
– 12/06/
2033
€25,64
925.000
0
925.000
0
0
Aaron Cox
SR Plan
2025 (B)
22/08/2025
100%
3 jaar na de datum
van aanbod
22/08/2028
– 22/08/
2033
€28,16
350.000
0
350.000
0
0
Fred Blakeslee
SR Plan
2025 (B)
12/09/2025
100%
3 jaar na de datum
van aanbod
09/12/2028
– 09/12/
2033
€26,75
235.000
0
235.000
0
0
Annelies Missotten
WP Plan
2018 18/06/2018
100%
3e jaar na het jaar
van aanbod
01/01/2022
01/01/2022
– 18/04/
2026
€79,88
26.000
26.000
0
0
WP Plan
2019 12/07/2019
100%
3e jaar na het jaar
van aanbod
01/01/2023
01/01/2023
– 10/04/
2027
€95,11
20.000
20.000
0
0
SR Plan
2020 16/06/2020
100%
3e jaar na het jaar
van aanbod
01/01/2024
01/01/2024
– 17/04/
2028 €168,42
15.000
15.000
0
0
SR Plan
2021 BE
2/07/2022
100%
3e jaar na het jaar
van aanbod
01/01/2025
01/01/2025
– 30/04/
2029
€64,76
22.500
22.500
0
0
SR Plan
2022 BE
7/07/2022
100%
3e jaar na het jaar
van aanbod
01/01/2026
01/01/2026
– 06/05/
2030
€57,46
18.000
0
0
0
SR Plan
2023 BE
7/07/2023
100%
3e jaar na het jaar
van aanbod
01/01/2027
01/01/2027
– 05/05/
2031
€35,11
25.000
0
0
0
SR Plan
2024 BE
3/07/2024
100%
3e jaar na het jaar
van aanbod
01/01/2028
01/01/2028
– 16/05/
2032
€26,90
30.000
0
0
0
Stoffels IMC BV,
vast
vertegenwoordigd
door Dr. Paul
Stoffels
SR Plan
2022 (B)
25/03/2022
100%
3e jaar na het jaar
van aanbod
01/01/2026
01/01/2026
– 25/01/
2030
€50,00
1.000.000
0
0
0
SR Plan
2023 BE
8/05/2023
100%
3e jaar na het jaar
van aanbod
01/01/2027
01/01/2027
– 05/05/
2031
€35,11
50.000
0
0
0
SR Plan
2024 BE
17/05/2024
100%
3e jaar na het jaar
van aanbod
01/01/2028
01/01/2028
– 16/05/
2032
€26,90
75.000
0
0
0
Plan
(1)
Datum van
aanbod
Vestingsperiode
Uitoefen-
periode
Uitoefen-
prijs
Aantal
uitstaande
inschrijvings-
rechten per
31/12/2025
Aantal
uitoefenbare
inschrijvings-
rechten per
31/12/2025
Inschrijvings-
rechten
aangeboden
en aanvaard
in 2025
Inschrijvings-
rechten
uitgeoefend
in 2025
Inschrijvings-
rechten
vervallen in
2025
Valeria Cnossen
SR Plan
2022 BE
9/11/2022
100%
3e jaar na het jaar
van aanbod
01/01/2026
01/01/2026
– 06/05/
2030
€51,58
30.000
0
0
0
SR Plan
2023 BE
28/08/2023
100%
3e jaar na het jaar
van aanbod
01/01/2027
01/01/2027
– 05/05/
2031
€35,11
25.000
0
0
0
SR Plan
2024 BE
19/08/2024
100%
3e jaar na het jaar
van aanbod
01/01/2028
01/01/2028
– 16/05/
2032
€26,90
30.000
0
0
0
Thad Huston
SR Plan
2023 BE
28/08/2023
100%
3e jaar na het jaar
van aanbod
01/01/2027
01/01/2027
– 05/05/
2031
€38,58
200.000
0
0
0
SR Plan
2024 BE
3/07/2024
100%
3e jaar na het jaar
van aanbod
01/01/2028
01/01/2028
– 16/05/
2032
€26,90
50.000
0
0
0
(1)
Warrant Plan (WP) and Inschrijvingsrechtenplan (SR Plan)
(2)
Jérôme Contamine, Jane Griffiths, Neil Johnston, Susanne Schaffert, Simon Sturge, Elisabeth Svanberg en Dawn Svoronos bezitten geen inschrijvingsrechten
Eind 2025 hield Henry Gosebruch 925.000 inschrijvingsrechten aan, Aaron Cox hield 350.000 inschrijvingsrechten aan,
Fred Blakeslee hield 235.000 inschrijvingsrechten aan en mevrouw Annelies Missotten hield 2.600 aandelen en 156.500
inschrijvingsrechten aan.
RSU’s toegekend aan, verworven door of vervallen voor de leden van het
Directiecomité
In 2025 kregen bepaalde leden van het Directiecomité nieuwe RSU’s aangeboden onder het ExCom (B) RSU Long-Term
Incentive Plan (het RSU Plan 2025.V). De RSU’s onder het RSU Plan 2025.V hebben een vestingsperiode van vier jaar, waarbij
25% jaarlijks vest en de eerste vestingsdatum 1 mei 2026 is. Daarnaast ontvingen de leden van het Directiecomité die in
2025 werden benoemd RSU’s bij aanwerving onder het ExCom (A) RSU Long-Term Incentive Plan (het RSU Plan 2025.IV).
Deze RSU’s hebben een vestingsperiode van drie jaar met
cliff
vesting (100%) op 1 mei 2028.
Elke RSU vertegenwoordigt het recht om, naar onze keuze, één Galapagos aandeel of equivalent bedrag in cash te
ontvangen (gebaseerd op het volumegewogen gemiddelde van de koers van het Galapagos-aandeel op Euronext Brussel
gedurende de periode van 30 kalenderdagen voorafgaand aan de betrokken vestingdatum). Voor leden van het
Directiecomité geldt echter dat het vesten vóór de derde verjaardag van de datum van toekenning altijd zal leiden tot een
betaling in cash in plaats van in aandelen als incentive.
Er zijn geen RSU’s vervallen tijdens het boekjaar 2025. De onderstaande tabel geeſt meer informatie over RSU’s die zijn
toegekend en aanvaard door elk lid van het Directiecomité, en die gevest zijn en uitbetaald werden in 2025:
Lid Directiecomité
Plan
Datum van aanbod
Vestingsperiode
Datum van vesting
Aantal
aangeboden en
aanvaarde RSUs
RSU’s gevest
tijdens 2025
Henry Gosebruch
Plan 2025.IV
16/06/2025
100%
Volledige vesting na 3 jaar
01/05/2028
300.000
0
Aaron Cox
Plan 2025.IV
07/08/2025
100%
Volledige vesting na 3 jaar
01/05/2028
60.000
0
Fred Blakeslee
Plan 2025.IV
19/11/2025
100%
Volledige vesting na 3 jaar
01/05/2028
40.000
0
Lid Directiecomité
Plan
Datum van aanbod
Vestingsperiode
Datum van vesting
Aantal
aangeboden en
aanvaarde RSUs
RSU’s gevest
tijdens 2025
Annelies Missotten
Plan 2021.I
05/05/2021
25%/jaar
Vestingsperiode van vier jaar
01/05/2022
01/05/2023
01/05/2024
01/05/2025
1.488
372
Plan 2021.II
06/05/2021
25%/jaar
Vestingsperiode van vier jaar
01/05/2022
01/05/2023
01/05/2024
01/05/2025
2.708
677
Plan 2022.I
03/05/2022
25%/jaar
Vestingsperiode van vier jaar
01/05/2023
01/05/2024
01/05/2025
01/05/2026
1.776
444
Plan 2022.II
05/05/2022
25%/jaar
Vestingsperiode van vier jaar
01/05/2023
01/05/2024
01/05/2025
01/05/2026
2.980
745
Plan 2023.I
08/05/2023
100%
drie jaar na de datum van aanbod
08/05/2026
3.246
0
Plan 2023.II
09/05/2023
25%/jaar
Vestingsperiode van vier jaar
01/05/2024
01/05/2025
01/05/2026
01/05/2027
43.092
10.773
Plan 2024.I
16/05/2024
25%/jaar
Vestingsperiode van vier jaar
01/05/2025
01/05/2026
01/05/2027
01/05/2028
14.264
3.566
Plan 2025.V
23/06/2025
25%/jaar
Vestingsperiode van vier jaar
01/05/2026
01/05/2027
01/05/2028
01/05/2029
9.288
0
Stoffels IMC BV, vast
vertegenwoordigd door
Dr. Paul Stoffels
Plan 2022.II
05/05/2022
25%/jaar
Vestingsperiode van vier jaar
01/05/2023
01/05/2024
01/05/2025
01/05/2026
74.408
18.602
Plan 2023.I
08/05/2023
100%
drie jaar na de datum van aanbod
08/05/2026
9.695
0
Plan 2023.II
09/05/2023
25%/jaar
Vestingsperiode van vier jaar
01/05/2024
01/05/2025
01/05/2026
01/05/2027
129.276
32.319
Plan 2024.I
16/05/2024
25%/jaar
Vestingsperiode van vier jaar
01/05/2025
01/05/2026
01/05/2027
01/05/2028
178.476
44.619
Valeria Cnossen
Plan 2022.II
05/08/2022
25%/jaar
Vestingsperiode van vier jaar
01/05/2023
01/05/2024
01/05/2025
01/05/2026
9.512
2.378
Plan 2023.I
08/05/2023
100%
drie jaar na de datum van aanbod
08/05/2026
4.309
0
Plan 2023.II
09/05/2023
25%/jaar
Vestingsperiode van vier jaar
01/05/2024
01/05/2025
01/05/2026
01/05/2027
43.092
10.773
Plan 2024.I
16/05/2024
25%/jaar
Vestingsperiode van vier jaar
01/05/2025
01/05/2026
01/05/2027
01/05/2028
26.740
6.685
Plan 2025.V
23/06/2025
25%/jaar
Vestingsperiode van vier jaar
01/05/2026
01/05/2027
01/05/2028
01/05/2029
20.636
0
Thad Huston
Plan 2023.II
15/06/2023
25%/jaar
Vestingsperiode van vier jaar
01/05/2024
01/05/2025
01/05/2026
01/05/2027
50.544
12.636
Plan 2024.I
16/05/2024
25%/jaar
Vestingsperiode van vier jaar
01/05/2025
01/05/2026
01/05/2027
01/05/2028
80.036
20.009
Aanwervingsregelingen
Het Remuneratiebeleid van Galapagos bepaalt dat het Remuneratiecomité in voorkomend geval passende en evenwichtige
aanwervingsregelingen kan aanbevelen om Galapagos in staat te stellen het vereiste niveau aan uitvoerend management
aan
te
trekken,
te
engageren
en
te
behouden.
Dergelijke
aanwervingsregelingen
kunnen
afwijken
van
de
vergoedingsregelingen die anderszins in het Remuneratiebeleid zijn vastgelegd. Eventuele aanwervingsregelingen moeten
worden besproken door het Remuneratiecomité, dat een aanbeveling verstrekt aan de Raad van Bestuur.
In 2025 keurde de Raad van Bestuur, op aanbeveling van het Remuneratiecomité, de volgende aanwervingsregelingen
goed voor nieuw benoemde leden van het Directiecomité. Het Remuneratiecomité en de Raad van Bestuur achtten deze
regelingen gepast gezien de competitieve arbeidsmarkt en beschouwden ze als evenwichtige maatregelen ter
ondersteuning van de inspanningen van de Vennootschap om essentieel uitvoerend talent aan te trekken en te behouden:
De Raad van Bestuur keurde een eenmalige
sign-on
transactiebonus goed voor de in 2025 benoemde CEO, ten belope
van maximaal 1,5 miljoen dollar in cash. De bonus was gekoppeld aan de succesvolle voltooiing van een herstructurering,
desinvestering of andere transformatieve transactie met betrekking tot de celtherapieactiviteiten. Om een objectieve
besluitvorming te ondersteunen, keurde de Raad van Bestuur een gestructureerd kader goed om het in aanmerking
komen voor en de geschiktheid voor de bonus te beoordelen, met als overkoepelend doel de maximale waardecreatie
voor aandeelhouders, rekening houdend met belangrijke financiële en strategische factoren. Een eerste schijf van 225.000
dollar werd opeisbaar in 2025 na de aankondiging van de Vennootschap van 21 oktober 2025 over het voornemen om
de celtherapieactiviteiten af te bouwen na afronding van het uitgebreide strategische herzieningsproces. Een tweede
schijf van 1.125.000 dollar werd opeisbaar in 2026 na de beslissing van de Raad van Bestuur om de afbouw van de
celtherapieactiviteiten te initiëren na afronding van de overlegprocedures met de ondernemingsraden in België en
Nederland, zoals aangekondigd in het persbericht van de Vennootschap van 5 januari 2026. De betaling van beide schijven
werd aanbevolen door het Remuneratiecomité en goedgekeurd door de Raad van Bestuur.
De Raad van Bestuur keurde eveneens een eenmalige
sign-on
bonus goed voor de in 2025 benoemde CFO, ten belope
van maximaal 250.000 dollar in cash, gekoppeld aan zijn bijdrage aan en de realisatie van ontwikkelingsdoelstellingen in
het kader van de lopende strategische transformatie in 2025. In 2026 keurde de Raad van Bestuur, op aanbeveling van het
Remuneratiecomité, een betaling van 250.000 dollar goed.
Verder keurde de Raad van Bestuur verbeterde regelingen in geval van controlewijziging goed voor de CFO en de General
Counsel die in 2025 werden benoemd als leden van het Directiecomité. Overeenkomstig deze regelingen geldt, in geval van
een beëindiging na een controlewijziging van Galapagos, een vertrekvergoeding gelijk aan twaalf maanden basissalaris en
onmiddellijke verwerving van inschrijvingsrechten (overeenkomstig het Remuneratiebeleid) en RSU’s. Dezelfde bepalingen
zijn van toepassing op de CEO. Het Remuneratiebeleid voorziet reeds in dergelijke regelingen met betrekking tot de
vertrekvergoeding en de onmiddellijke verwerving van inschrijvingsrechten. De Raad van Bestuur besloot de versnelde
verwerving uit te breiden naar de RSU’s aangehouden door de CEO.
Evolutie van remuneratie en van prestaties van Galapagos NV
Onderstaande tabel toont de jaarlijkse evolutie van de remuneratie van elk lid van de Raad van Bestuur, de CEO en de
andere leden van het Directiecomité (in totaal), van de prestaties van de Vennootschap en van de gemiddelde remuneratie
uitgedrukt in voltijdse equivalente basis van de werknemers van Galapagos, andere dan de leden van de Raad van Bestuur
en het Directiecomité, over de vijf meest recente boekjaren.
Vergelijkende tabel van de remuneratie en prestaties van de Vennootschap
2025
%
wijziging
2024
%
wijziging
2023
%
wijziging
2022
%
wijziging
2021
Remuneratie
(1)
Directiecomité
(2) (3)
Henry Gosebruch
(4)
€906.620
N/A
N/A
N/A
N/A
N/A
N/A
N/A
N/A
€1.036.682
N/A
N/A
N/A
N/A
N/A
N/A
N/A
N/A
Stoffels IMC BV, vast
vertegenwoordigd Dr. Stoffels
(5)
€448.883
-63%
€1.222.950
-3%
€1.256.250
40%
€900.000
N/A
N/A
€2.567.960
-6%
€2.718.034
38%
€1.971.286
34%
€1.470.000
N/A
N/A
Overige Directiecomitéleden
(6)
€2.284.378
28%
€1.788.000
15%
€1.557.439
N/A
N/A
N/A
N/A
€4.614.956
63%%
€2.829.736
56%
€1.810.198
N/A
N/A
N/A
N/A
Raad van Bestuur
(7) (8)
Jérôme Contamine
(9)
€143.588
23%
€116.690
17%
€100.000
47%
€68.131
N/A
N/A
€240.988
31%
€183.440
22%
€150.000
47%
€102.131
N/A
N/A
Jane Griffiths
(10)
€45.557
N/A
N/A
N/A
N/A
N/A
N/A
N/A
N/A
€69.207
N/A
N/A
N/A
N/A
N/A
N/A
N/A
N/A
Peter Guenter
(11)
€41.038
-40%
€68.338
5%
€65.000
0%
€65.000
0%
€65.000
€72.388
-41%
€121.688
6%
€115.000
0%
€115.000
0%
€115.000
Neil Johnston
(12)
€12.432
N/A
N/A
N/A
N/A
N/A
N/A
N/A
N/A
€22.530
N/A
N/A
N/A
N/A
N/A
N/A
N/A
N/A
Susanne Schaffert
(13)
€62.568
-10%
€69.221
117%
€31.849
N/A
N/A
N/A
N/A
€108.218
-12%
€122.571
105%
€59.849
N/A
N/A
N/A
N/A
Simon Sturge
(14)
€50.539
-36%
€79.052
330%
€18.369
N/A
N/A
N/A
N/A
€81.889
-38%
€132.402
309%
€32.369
N/A
N/A
N/A
N/A
Elisabeth Svanberg
(15)
€90.906
-16%
€108.338
22%
€88.753
37%
€65.000
0%
€65.000
€138.975
-14%
€161.688
17%
€138.753
21%
€115.000
0%
€115.000
Dawn Svoronos
(16)
€33.627
N/A
N/A
N/A
N/A
N/A
N/A
N/A
N/A
€57.278
N/A
N/A
N/A
N/A
N/A
N/A
N/A
N/A
Prestaties van de Vennootschap
Financiële KPI’s (duizenden €, behalve aandelenkoers en aantal werknemers)
Operationele Cash burn (-) /
operationele cash flow
-189.141
-49%
-373.961
-10%
-414.824
-19%
-513.774
-9%
-564.840
Kosten van onderzoek en
ontwikkeling
(17)
-471.129
37%
-343.611
-180%
431.471
-16%
515.083
5%
491.707
Kaspositie op 31 dec
(18)
2.998.048
-10%
3.317.755
-10%
3.684.508
-10%
4.094.062
-13%
4.703.177
# werknemers op 31 dec
(19)
452
-36%
704
-37%
1.123
-16%
1.338
2%
1.309
Aandelenkoers (laatste beursdag van
het boekjaar)
28,00
6%
26,52
-28%
36,99
-11%
41,35
-16%
49,22
Vergelijkende tabel van de remuneratie en prestaties van de Vennootschap
2025
%
wijziging
2024
%
wijziging
2023
%
wijziging
2022
%
wijziging
2021
Gemiddelde vergoeding van werknemers op voltijdse equivalente basis
Werknemers van de groep
(20)
€137.422
10%
€124.558
-1%
€125.920
2%
€123.958
21%
€102.471
(1)
Het overzicht bevat voor elk lid van de Raad van Bestuur, de CEO en overige leden van het Directiecomité twee afzonderlijke rijen, waarbij de eerste rij hun cash vergoeding
weergeeſt, bestaande uit het jaarlijks basissalaris, cash bonus en (indien van toepassing) uitzonderlijke bonus, om de vergelijking met de gemiddelde vergoeding van
werknemers op voltijdse basis mogelijk te maken en de tweede rij hun totale remuneratie weergeeſt, inclusief aandelengerelateerde vergoedingen zoals toegekende
inschrijvingsrechten en RSU's die zijn gevest.
(2)
De eerste rij toont de cash remuneratie van de CEO en de overige leden van het Directiecomité, bestaande uit het jaarlijkse basissalaris, de cash bonus en (indien van toepassing)
uitzonderlijke bonus. Alle in USD uitbetaalde vergoedingen zijn omgerekend aan de wisselkoers van 31 januari 2026 (1 USD = 0,839 EUR).
(3)
De tweede rij toont de totale vergoeding van de CEO en de overige leden van het Directiecomité, met inbegrip van aandelengerelateerde beloningen zoals RSU's en
inschrijvingsrechten die in de loop van het jaar zijn toegekend. De waarde van de inschrijvingsrechten toegekend tijdens het boekjaar is berekend op basis van de vergelijking van
de uitoefenprijs met de gemiddelde aandelenkoers van het aandeel op Euronext Brussel en Amsterdam gedurende het respectieve boekjaar. Bijvoorbeeld, voor het boekjaar
2025 is de uitoefenprijs onder het Inschrijvingsrechtenplan 2025 (A) vergeleken met de gemiddelde aandelenkoers van het aandeel op Euronext Brussel en Amsterdam
gedurende het boekjaar 2025.
(4)
CEO vanaf 12 mei 2025.
(5)
CEO tot en met 12 mei 2025.
(6)
De overige Directiecomitéleden tijdens boekjaar 2025 zijn Aaron Cox (sinds 7 juli 2025), Fred Blakeslee (sinds 16 oktober 2025), Annelies Missotten (tot en met 31 december 2025),
Thad Huston (tot en met 31 juli 2025) and Valeria Cnossen (tot en met 13 november 2025). Hun remuneratie over de vijfjarige periode is inbegrepen onder de "Overige
Directiecomitéleden". Aangezien de mandaten van Thad Huston, Valeria Cnossen en Annelies Missotten startten vanaf boekjaar 2023, hebben we enkel data opgenomen in de
tabel met ingang van boekjaar 2023.
(7)
De eerste rij toont de totale cash remuneratie van elk lid van de Raad van Bestuur, zijnde de bestuursvergoedingen. Deze tabel is exclusief de vorige Voorzitter van de Raad van
Bestuur, Stoffels IMC BV, die niet werd vergoed voor zijn bestuur- en comitémandaten, Devang Bhuva, Andrew Dickinson en Linda Higgins, de vertegenwoordigers in de Raad van
Bestuur van Gilead, en Oleg Nodelman, de vertegenwoordiger in de Raad van Bestuur van Ecor1, die allen niet worden vergoed voor hun bestuurs- of comitémandaten.
(8)
De tweede rij toont de totale remuneratie van elk lid van de Raad van Bestuur, met inbegrip van aandelengerelateerde vergoedingen zoals inschrijvingsrechten die in de loop van
het jaar zijn toegekend. Vanaf 1 januari 2020 kent Galapagos geen inschrijvingsrechten meer toe aan leden van de Raad van Bestuur.
(9)
Lead Non-Executive Director
tot en met 12 mei 2025, en vanaf 12 mei 2025 Voorzitter van de Raad van Bestuur.
(10)
Bestuurder sinds 28 juli 2025.
(11)
Bestuurder tot en met 28 juli 2025.
(12)
Bestuurder sinds 1 november 2025.
(13)
Bestuurder tot en met 31 oktober 2025.
(14)
Bestuurder tot en met 28 juli 2025.
(15)
Bestuurder tot en met 31 oktober 2025.
(16)
Bestuurder sinds 28 juli 2025.
(17)
De R&D-uitgaven op deze rij weerspiegelen de totale Groepsgerelateerde uitgaven, inclusief de Jyseleca-activiteit die op 31 januari 2024 werd overgedragen aan Alfasigma,
geclassificeerd als beëindigde bedrijfsactiviteiten in onze geconsolideerde jaarrekening voor 2023, 2024 en 2025.
(18)
De kaspositie per 31 december 2023 omvat €7.000 aan cash die in dochterondernemingen overgedragen aan Alfasigma op 31 januari 2024 worden aangehouden en
geclassificeerd als activa aangehouden voor verkoop in onze geconsolideerde jaarrekening van 2023.
(19)
Het aantal werknemers per 31 december 2024 en 31 december 2023 bevat werknemers en insourced personeel (externe contractanten). Per 31 december 2023 bevatte het totaal
aantal werknemers eveneens 390 werknemers overgedragen aan Alfasigma op 31 januari 2024.
(20)
De gemiddelde remuneratie van de werknemers is berekend in voltijdse equivalenten voor werknemers die voor het volledige toepasselijke boekjaar in dienst waren, exclusief
stagiairs. Het houdt rekening met het basissalaris van de werknemers, de jaarlijkse cash bonus en (indien van toepassing) uitzonderlijke bonus tijdens het respectieve boekjaar.
De jaarlijkse bonus wordt meegerekend voor het boekjaar waarin de prestaties werden verleend, die aanleiding geven tot de bonus en niet in het jaar van uitbetaling. Als gevolg
van de timing van Galapagos' 2025 eindejaar evaluatieproces zijn de werkelijke en definitieve bonussen voor werknemers pas beschikbaar kort voor de datum van publicatie van
dit verslag. Daarom zijn de cijfers van de jaarlijkse bonus voor 2025 streefcijfers vermenigvuldigd met de reeds goedgekeurde bonusscores op het niveau van de organisatie, die
naar best vermogen van de Vennootschap een schatting van de werkelijke bonusresultaten vormen.
Ratio hoogste en laagste vergoeding
De verhouding tussen de hoogste en laagste remuneratie bij Galapagos gedurende het boekjaar 2025 is 27:1.
De verhouding is berekend op basis van het laagste FTE salaris per 31 december 2025, exclusief stagiairs en
internships
.
Voor deze berekening wordt de remuneratie van de huidige CEO gebruikt als referentie voor de hoogste verloning. De
remuneratie die hierbij in aanmerking is genomen, omvat het jaarlijkse basissalaris, de jaarlijkse bonus in cash en (indien
van toepassing) de uitzonderlijke bonus; de jaarlijkse bonus in cash wordt opgenomen in het jaar waarin de prestaties
worden verleend en niet in het jaar waarin deze wordt uitbetaald. Door de timing van het eindejaarsproces voor 2025, waren
de werkelijke jaarlijkse bonuscijfers voor werknemers onder het niveau van het Directiecomité pas beschikbaar kort voor
de datum van dit verslag. Daarom vertegenwoordigen de jaarlijkse bonuscijfers voor 2025 de streefcijfers, vermenigvuldigd
met de toepasselijke goedgekeurde organisatorische bonusscores, die naar best vermogen van Galapagos een schatting
van de werkelijke bonusresultaten vormen.
Minimum aandelenbezit
Het Remuneratiebeleid heeſt de vereisten inzake minimumaandeelhouderschap vastgelegd om zo de besluitvorming en
financiële belangen van de leden van het Directiecomité verder te aligneren met duurzame waardecreatie voor de
aandeelhouders op lange termijn. Het toepasselijke lid van het Directiecomité moet een aantal Galapagos aandelen
bezitten dat overeenstemt met de waarde van het jaarlijkse bruto basissalaris van dat lid, als volgt, tijdens zijn of haar
mandaat als lid van het Directiecomité:
Chief Executive Officer: twee keer het jaarlijkse bruto basissalaris; en
Andere leden van het Directiecomité: één keer het jaarlijks bruto basissalaris.
We verwachten dat leden van het Directiecomité die in functie waren op 1 januari 2024 (zijnde de datum waarop het huidige
Remuneratiebeleid in werking trad) deze vereisten voor minimaal aandelenbezit zouden moeten bereiken binnen vijf jaar
na die datum, en dat de leden van het Directiecomité die nadien worden benoemd binnen vijf jaar na hun benoeming aan
deze vereisten zullen voldoen.
Op dit moment zijn alle leden van het Directiecomité hun aandelenbezit aan het opbouwen. De naleving van de vereiste
inzake het minimale aandelenbezit wordt periodiek beoordeeld door de Raad van Bestuur.
Contractuele bepalingen omtrent vertrekvergoedingen voor leden van
het Directiecomité
In 2025 hebben alle leden van het Directiecomité hun diensten verleend op basis van overeenkomsten met de Galapagos
Groep, met een opzegtermijn, of in plaats van een opzegtermijn een vergoeding van negen maanden voor de CEO en zes
maanden voor de andere leden van het Directiecomité. De overeenkomsten voorzien niet in vertrekvergoedingen. In geval
van beëindiging, zijn niet
concurrentieverbintenissen voor een periode van twaalf maanden van toepassing op de CEO en
de leden van het Directiecomité die in 2025 werden benoemd, zonder betaling van niet
concurrentievergoedingen. Indien
hun overeenkomst met de groep beëindigd zou worden als gevolg van een controlewijziging over Galapagos, hebben de
CEO en de leden van het Directiecomité die in 2025 werden benoemd (zie rubriek “
Aanwervingsregelingen
”) recht op de
onmiddellijke verwerving van inschrijvingsrechten en RSU’s, alsook een vertrekvergoeding van twaalf maanden basissalaris
voor de CEO en hebben de leden van het Directiecomité die vóór 2025 werden benoemd recht op de onmiddellijke
verwerving van inschrijvingsrechten en een vertrekvergoeding gelijk aan negen maanden basissalaris.
Voor elk lid van het Directiecomité geldt dat de totale waarde van de vertrekvergoeding niet meer mag bedragen dan
twaalf maanden totale remuneratie, inclusief alle remuneratiecomponenten, zonder voorafgaande goedkeuring van de
aandeelhouders van de Vennootschap.
Vertrekvergoedingen
Op 15 april 2025 kondigde Galapagos het vertrek aan van de heer Thad Huston, CFO en COO en lid van het Directiecomité,
met ingang van 1augustus 2025. Op aanbeveling van het Remuneratiecomité keurde de Raad van Bestuur een
vertrekvergoeding van €153.125 goed, die rekening houdt met een vertrekvergoeding en juridische kosten. De Raad van
Bestuur oordeelde dat deze regeling het best de belangen van Galapagos zou dienen, in het bijzonder omdat zij de
voortdurende ondersteuning van de heer Huston voor specifieke bedrijfsactiviteiten en een ordelijke overdracht van zijn
verantwoordelijkheden verzekerde. Met ingang van 31 juli 2025 maakte de heer Huston geen deel meer uit van het
Directiecomité. Hij ontving in 2025 geen aandelengerelateerde vergoedingen (RSU’s en inschrijvingsrechten). Hij kwalificeert
als
good leaver
onder de voorwaarden van het Inschrijvingsrechtenplan 2023 BE met betrekking tot zijn
sign
on
inschrijvingsrechten, die werden toegekend als vervanging voor vervallen aandelengerelateerde remuneratie bij een vorige
werkgever en deze maakten geen deel uit van zijn vertrekpakket. Alle andere inschrijvingsrechten die door Galapagos waren
toegekend, vervielen op zijn einddatum.
Op 13 mei 2025 kondigde Galapagos de benoeming aan van de heer Henry Gosebruch door de Raad van Bestuur als
CEO van Galapagos, met ingang van 12 mei2025, als opvolger van Stoffels IMC BV, vast vertegenwoordigd door Dr. Paul
Stoffels. Met ingang van 12 mei 2025 (23:59 CET) maakte Stoffels IMC BV geen deel meer uit van het Directiecomité. Op
aanbeveling van het Remuneratiecomité keurde de Raad een pensioenvergoeding van €539.500 goed, die rekening houdt
met een vertrekvergoeding. Hij blijſt beschikbaar voor Galapagos op basis van een consultancyovereenkomst tot 2 mei 2026
en behoudt gedurende deze periode het recht op RSU vestings en uitbetalingen. De Raad van Bestuur oordeelde dat deze
regeling het best de belangen van Galapagos zou dienen, in het bijzonder gezien zijn kennis van de celtherapiesector
en de relevantie daarvan voor de oefening inzake strategische alternatieven. Stoffels IMC BV ontving in 2025 geen
aandelengerelateerde vergoedingen (RSU’s en inschrijvingsrechten). Hij kwalificeert als
good leaver
onder de voorwaarden
van de relevante inschrijvingsrechtenplannen, die geen deel uitmaken van zijn vertrekpakket.
Op 16 oktober 2025 kondigde Galapagos het vertrek aan van mevrouw Valeria Cnossen, General Counsel en lid van
het Directiecomité. Op aanbeveling van het Remuneratiecomité keurde de Raad van Bestuur een vertrekvergoeding van
€653.445 goed, die rekening houdt met een vertrekvergoeding in plaats van een opzegtermijn, juridische kosten, en het
verlies van bepaalde niet geveste RSU’s, met uitzondering van het verder gebruik van de leasewagen gedurende twee
maanden. Met ingang van 16 oktober 2025 maakte mevrouw Cnossen geen deel meer uit van het Directiecomité. De Raad
van Bestuur oordeelde dat deze regeling het best de belangen van Galapagos zou dienen. Mevrouw Cnossen ontving
in 2025 geen inschrijvingsrechten, en de details van haar 2025 RSU aanbod worden uiteengezet in de rubriek “
Meer
informatie over aandelengerelateerde remuneratie
”. Zij kwalificeert als
good leaver
onder de voorwaarden van de
relevante inschrijvingsrechtenplannen, die geen deel uitmaken van haar vertrekpakket.
Op 23 februari2026 kondigde Galapagos het einde aan van het mandaat van mevrouw Annelies Missotten als lid van
het Directiecomité, met ingang van 31 december 2025. Zij zal verder werken als voltijds consultant. Op aanbeveling van
het Remuneratiecomité keurde de Raad van Bestuur een vertrekvergoeding van €173.750 goed, die rekening houdt met
een vertrekvergoeding in plaats van een opzegtermijn. Mevrouw Missotten stemde ermee in om voltijds te blijven werken
als consultant tot 30 juni 2026, voor een totale vergoeding van €225.587 (exclusief btw), wat vergelijkbaar is met haar
vergoeding voorheen als CHRO. Bovendien zullen bonusregelingen van toepassing zijn zolang mevrouw Missotten voltijds
consultant is. De Raad van Bestuur oordeelde dat deze regeling het best de belangen van Galapagos zou dienen, in
het bijzonder gezien de cruciale rol van de uittredende CHRO bij de afbouw van de celtherapieactiviteiten, het leiden
van de verloningscyclus 2025 en het verzekeren van de continuïteit van de activiteiten tijdens de aanwerving van een
opvolger. Annelies Missotten ontving in 2025 geen inschrijvingsrechten, en de details van haar 2025 RSU aanbod worden
uiteengezet in de rubriek “
Meer informatie over aandelengerelateerde remuneratie
”. Zij kwalificeert als
good leaver
onder de voorwaarden van de relevante inschrijvingsrechtenplannen, die geen deel uitmaken van haar vertrekpakket. Er
werden in onze geconsolideerde jaarrekening voor boekjaar 2025 geen beëindigingskosten voor de overeenkomst met
Annelies Missotten verwerkt. De ontslagvergoeding en overeengekomen compensatie zullen in de eerste helſt van 2026 ten
laste van het resultaat worden gebracht.
Clawback en malus
Vanaf boekjaar 2020 zijn er contractuele bepalingen van toepassing op elk lid van het Directiecomité om ervoor te zorgen
dat Galapagos het recht heeſt om van elk lid van het Directiecomité niet-geveste RSU’s, uitgestelde delen van eerdere
cashbonussen of niet-geveste inschrijvingsrechten terug te vorderen in het geval van een herziening van de jaarrekening
die een wezenlijk negatief effect heeſt op Galapagos of in het geval van een zware inbreuk op onze Gedragscode. Daarnaast
zijn er vanaf 1 december 2023 terugvorderingsverplichtingen van kracht om te voldoen aan de nieuwe SEC-regels voor
het terugvorderen van onterecht toegekende prestatiegerelateerde vergoedingen indien Galapagos een boekhoudkundige
herziening moet doorvoeren wegens het niet voldoen aan de vereisten betreffende financiële verslaggeving.
Tijdens het boekjaar 2025 hebben zich geen terugvorderingen voorgedaan.
De RSU- en inschrijvingsrechtenplannen bevatten ook
bad leaver
-bepalingen die kunnen resulteren in het vervallen van
nog niet definitief verworven RSU’s en/of inschrijvingsrechten in het geval dat de begunstigde Galapagos verlaat vóór de
relevante vestingdatum.
Afwijkingen van het Remuneratiebeleid
Het Remuneratiebeleid van Galapagos bepaalt dat de Raad van Bestuur, overeenkomstig het Belgische recht, in
uitzonderlijke omstandigheden tijdelijk kan afwijken van eender welke bepaling van het Remuneratiebeleid, wanneer een
dergelijke afwijking wordt gerechtvaardigd door uitzonderlijke omstandigheden en noodzakelijk is om de belangen en de
langetermijn duurzaamheid van de Vennootschap als geheel te dienen of om haar levensvatbaarheid te waarborgen. Elke
dergelijke afwijking moet worden besproken door het Remuneratiecomité, dat een aanbeveling verstrekt aan de Raad van
Bestuur.
Tijdens het boekjaar 2025 besliste de Raad van Bestuur om, op aanbeveling van het Remuneratiecomité en in het licht
van uitzonderlijke omstandigheden, tijdelijk af te wijken van het Remuneratiebeleid op de volgende gelegenheid, teneinde
de langetermijnbelangen en duurzaamheid van de Vennootschap te dienen, gelet op haar lopende transformatie en
strategische heroriëntatie.
Op 30 september 2025, heeſt de Raad van Bestuur het uitstellen van de invoering van
Performance Stock Units
(PSU’s)
naar het boekjaar 2026 goedgekeurd, hoewel het Remuneratiebeleid oorspronkelijk hun invoering in boekjaar 2025 had
voorzien. Deze beslissing weerspiegelt de inzet van de Vennootschap voor verantwoord bestuur en een transparante
afstemming van remuneratiestructuren op langetermijnwaardecreatie. De Raad van Bestuur was van oordeel dat de
lopende transformatie en strategische heroriëntatie van de Vennootschap het niet mogelijk maakten om passende en
betrouwbare prestatiedoelstellingen vast te leggen voor de periode van drie jaar die vereist is voor de vesting van PSU’s
onder het Remuneratiebeleid. Het uitstel zorgt ervoor dat de toekomstige prestatievoorwaarden voor PSU’s zullen worden
gebaseerd op duidelijke en meetbare indicatoren die de strategie van de Vennootschap en de belangen van haar
belanghebbenden op passende wijze ondersteunen.
Belangenconflict en verbonden partijen
Wij zijn van mening dat Gilead in 2019 een verbonden partij van Galapagos NV werd vanwege (i) het toenmalig belang van
Gilead van 25,84% (25,35% op 31 december 2025) in Galapagos NV, en (ii) het feit dat Gilead twee kandidaten ter benoeming
als leden van de Raad van Bestuur van Galapagos NV kan aanduiden onder de
share subscription agreement
van 14 juli
2019, zoals gewijzigd.
Op 7 januari 2025 hebben we een transactie gesloten met onze verbonden partij Gilead in de zin van artikel 7:97 WVV,
door in te stemmen met het afsluiten van verschillende transactiedocumenten, waaronder de splitsingsovereenkomst, die
betrekking hebben op de voorgenomen splitsing van Galapagos in twee entiteiten. Voor de toepassing van de volgende
paragraaf, de “Transactie”.
De Raad van Bestuur heeſt de goedkeuringsprocedure voor transacties met verbonden partijen toegepast zoals uiteengezet
in artikel 7:97 WVV. In het kader van deze procedure, heeſt een comité van drie onafhankelijke leden van de Raad van
Bestuur van GalapagosNV (het “Comité”) de splitsing van Galapagos in twee entiteiten en de daarbij horende
transactiedocumenten beoordeeld. Het Comité werd bijgestaan door Lazard als onafhankelijke expert (de “Expert”) en Allen
Overy Shearman Sterling. In haar advies aan de Raad van Bestuur concludeert het Comité dat: “
In het licht van artikel 7:97
WVV heeſt het Comité, met de hulp van de Expert, een grondige analyse uitgevoerd van de Voorgestelde Resoluties. Deze
beoordeling omvatte een gedetailleerde analyse van de Transactie die in deze Voorgestelde Resoluties is opgenomen, een
analyse van de financiële impact en andere gevolgen daarvan, een identificatie van de voor- en nadelen en een beoordeling
hoe deze passen in de strategie van de Vennootschap. Op basis van een dergelijke beoordeling is het Comité van mening
dat de Voorgestelde Resoluties en de Transactie die daarin is opgenomen in het belang van de Vennootschap zijn, gezien
de balans tussen voordelen en risico’s die de Transactie vertegenwoordigt en het potentieel om de strategische status quo
van de Vennootschap te veranderen en waardecreatie voor alle aandeelhouders te versnellen
.” De Raad van Bestuur heeſt
in zijn besluitvorming niet afgeweken van het advies van het Comité.
De beoordeling van het advies van het Comité door de commissaris van Galapagos en de notulen van de Raad van Bestuur
is als volgt: “
Op basis van ons nazicht is niets onder onze aandacht gekomen dat ons doet geloven dat de financiële en
boekhoudkundige gegevens gerapporteerd in het advies van het ad hoc comité van de onafhankelijke leden van de raad
van bestuur dd. 7 januari 2025 en in de notulen van de raad van bestuur dd. 7 januari 2025, die de voorgestelde transactie
rechtvaardigen, niet consistent zijn, in alle materiële opzichten, in vergelijking met de informatie waarover wij beschikken
in het kader van onze opdracht. Onze opdracht wordt uitsluitend uitgevoerd voor de doeleinden beschreven in artikel 7:97
WVV en ons verslag mag derhalve niet voor andere doeleinden worden gebruikt
.”
Op 22 juli 2025 hebben we een transactie gesloten met een verbonden partij Gilead in de zin van artikel 7:97 WVV, door het
afsluiten van een royalty- en afstandsovereenkomst. Voor de toepassing van de volgende paragraaf, de “Transactie”.
De Raad van Bestuur heeſt de goedkeuringsprocedure voor transacties met verbonden partijen toegepast zoals uiteengezet
in artikel 7:97 WVV. In het kader van deze procedure, heeſt het Comité de totstandkoming van de royalty- en
afstandsovereenkomst beoordeeld. Het Comité werd bijgestaan door de Expert en Allen Overy Shearman Sterling. In
haar advies aan de Raad van Bestuur concludeert het Comité dat: “
In het licht van artikel 7:97 WVV heeſt het Comité,
met de hulp van de Expert, een grondige analyse uitgevoerd van de Voorgestelde Resoluties. Deze beoordeling omvatte
een gedetailleerde analyse van de Transactie die in deze Voorgestelde Resoluties is opgenomen, een analyse van de
financiële impact en andere gevolgen daarvan, een identificatie van de voor- en nadelen en een beoordeling hoe deze
passen in de strategie van de Vennootschap. Op basis van een dergelijke beoordeling is het Comité van mening dat de
Voorgestelde Resoluties en de Transactie die daarin is opgenomen in het belang van de Vennootschap zijn, gezien de balans
tussen voordelen en risico’s die de Transactie vertegenwoordigt en het potentieel om de strategische status quo van de
Vennootschap te veranderen en waardecreatie voor alle aandeelhouders te versnellen
.” De Raad van Bestuur heeſt in zijn
besluitvorming niet afgeweken van het advies van het Comité.
De beoordeling van het advies van het Comité door de commissaris van Galapagos en de notulen van de Raad van Bestuur
is als volgt: “
Op basis van ons nazicht is niets onder onze aandacht gekomen dat ons doet geloven dat de financiële en
boekhoudkundige gegevens gerapporteerd in het advies van het ad hoc comité van de onafhankelijke leden van de raad
van bestuur dd. 22 juli 2025 en in de notulen van de raad van bestuur dd. 22 juli 2025, die de voorgestelde transactie
rechtvaardigen, niet consistent zijn, in alle materiële opzichten, in vergelijking met de informatie waarover wij beschikken
in het kader van onze opdracht. Onze opdracht wordt uitsluitend uitgevoerd voor de doeleinden beschreven in artikel 7:97
WVV en ons verslag mag derhalve niet voor andere doeleinden worden gebruikt
.”
Een meer gedetailleerde uitleg over sommige van onze transacties met Gilead is te vinden in het gedeelte met de titel
Overeenkomsten met belangrijke Galapagos NV aandeelhouders
.” Daarnaast verwijzen we ook naar
toelichting 32
.
In het geval van een transactie waarbij een lid van de Raad van Bestuur een belangenconflict heeſt in de zin van artikel 7:96
WVV, zal dergelijk lid de Raad van Bestuur vooraf in kennis stellen van het conflict en zal hij/zij handelen in overeenstemming
met de relevante bepalingen zoals uiteengezet in het WVV.
In overeenstemming met ons
Corporate Governance Charter
zal het Directiecomité, indien een lid van het Directiecomité
een rechtstreeks of onrechtstreeks belang van vermogensrechtelijke aard heeſt dat strijdig is met de belangen van de
Vennootschap met betrekking tot een beslissing of een handeling die binnen de verantwoordelijkheden van het
Directiecomité valt, zich onthouden van het nemen van een beslissing. In plaats daarvan zal het Directiecomité de zaak
doorverwijzen naar de Raad van Bestuur. De Raad van Bestuur zal beslissen om dergelijke beslissing of handeling al dan
niet goed te keuren, en zal de procedure inzake belangenconflicten toepassen zoals uiteengezet in artikel 7:96 WVV. In het
geval dat er een belangenconflict bestaat binnen het Directiecomité dat buiten het toepassingsgebied valt van artikel 7:96
WVV, zal het bestaan van dergelijk conflict gemeld worden door het relevante lid van het Directiecomité, zal het bestaan
ervan opgenomen worden in de notulen (maar niet gepubliceerd worden), en zal het betreffende lid van het Directiecomité
niet stemmen over de zaak.
Bijkomend bevatten het
Corporate Governance Charter
en de
Related Person Transaction Policy
van de Vennootschap
bepaalde procedures voor transacties tussen GalapagosNV (met inbegrip van haar verbonden en geassocieerde
vennootschappen in de zin van de artikelen 1:20 en 1:21 WVV) en haar leden van de Raad van Bestuur, leden van het
Directiecomité, belangrijke aandeelhouders of hun naaste familieleden en verbonden vennootschappen. Zonder afbreuk
te doen aan de procedures zoals uiteengezet in de toepasselijke wetgeving, bepalen deze beleidslijnen (onder andere)
dat alle transacties tussen Galapagos NV (met inbegrip van haar verbonden en geassocieerde vennootschappen in de zin
van de artikelen 1:20 en 1:21 WVV) en een van haar leden van de Raad van Bestuur of leden van het Directiecomité, de
goedkeuring moeten krijgen van het Auditcomité en de Raad van Bestuur. Deze goedkeuring kan enkel gegeven worden
als het transacties tegen marktconforme voorwaarden betreſt. Bovendien worden belangenconflicten, zelfs als ze geen
belangenconflict zijn in de zin van artikel 7:96 WVV, vastgelegd in de notulen van de vergadering van de Raad van Bestuur
(maar worden niet gepubliceerd), en kan het betreffende lid van de Raad van Bestuur niet deelnemen aan de beraadslaging
of stemming over het betreffende agendapunt.
In 2025 werden de volgende belangenconflicten tussen Galapagos NV en een bestuurder in de zin van artikel 7:96 WVV
gemeld:
In een vergadering van de Raad van Bestuur gehouden op 7 januari 2025 werd het volgende gerapporteerd in verband met
het voorstel van Galapagos om verschillende overeenkomsten aan te gaan met Gilead:
Voorafgaand aan de beraadslaging en besluitvorming door de Raad van Bestuur wees de Voorzitter erop dat, aangezien
de Raad van Bestuur moet beslissen over de Transactie die als een verrichting met een verbonden partij kwalificeert
in de zin van artikel 7:97 van het WVV, aangezien Gilead optreedt als tegenpartij en als verbonden partij kwalificeert
in de zin van IAS 24, Dr. Linda Higgins en Andrew Dickinson kunnen worden beschouwd als ‘betrokken bestuurders’ of
anderszins als geconflicteerd in de zin van artikel 7:96 van het WVV, met betrekking tot de Transactie en de overeenkomstige
agendapunten. De Voorzitter wees erop dat de procedure uiteengezet in artikel 7:97 van het WVV werd toegepast in
het kader van de Transactie met Gilead, met betrekking tot agendapunt 2. Deze besluiten werden voor voorafgaand
advies voorgelegd aan een Comité van Onafhankelijke Bestuurders (het “Comité”). Het Comité bestond uit de volgende
Onafhankelijke Bestuurders: (i) de heer Jérôme Contamine, (ii) Dr.Elisabeth Svanberg, en (iii) de heer Simon Sturge. Het
Comité werd bijgestaan door Lazard, dat optrad als onafhankelijke deskundige in de zin van artikel 7:97 van het WVV.
Na de toelichting door de Voorzitter hebben Linda Higgins en Andrew Dickinson, aangezien zij directe of indirecte
vertegenwoordigers van Gilead zijn, zich teruggetrokken uit de beraadslaging en besluitvorming voorafgaand aan de
behandeling door de Raad van Bestuur van agendapunten 2.1 en volgende.
In een vergadering van de Raad van Bestuur gehouden op 11 februari 2025 is het volgende gerapporteerd in verband met
het voorgestelde besluit voor de financiering van de bedrijfsdoelstellingen voor 2024:
Overeenkomstig artikel 7:96 van het Wetboek van vennootschappen en verenigingen, en voor zover vereist, werd het
volgende gerapporteerd in verband met het besluit voor de financiering van de bedrijfsdoelstellingen voor 2024: de
Voorzitter verklaarde dat hij de Raad van Bestuur had geïnformeerd over een mogelijk belangenconflict van de Voorzitter
met betrekking tot het besluit voor de financiering van de bedrijfsdoelstellingen voor 2024, aangezien deze beslissing de
basis zal vormen voor de beschikbare bonuspool voor de leden van het Directiecomité, inclusief de Voorzitter als CEO. Na
bespreking besloot de Raad van Bestuur dat een financiering van 77% gerechtvaardigd en redelijk was gezien de resultaten
van 2024 en geen materiële impact zou hebben op de financiële positie van de Vennootschap, en keurde, in lijn met de
aanbeveling van het Remuneratiecomité, de financiering van 77% goed. De Voorzitter nam niet deel aan de beraadslaging
en stemming over deze beslissing.
In een vergadering van de Raad van Bestuur gehouden op 11 februari 2025 is het volgende gerapporteerd in verband met
de voorgestelde vergoeding van de CEO (cash bonus 2024):
Overeenkomstig artikel 7:96 van het Belgische Wetboek van Vennootschappen en Verenigingen werd het volgende
gerapporteerd in verband met de voorgestelde vergoeding van de CEO (cash bonus voor 2024): de Voorzitter verklaarde
dat hij de Raad van Bestuur had geïnformeerd van een potentieel belangenconflict met betrekking tot de voorgestelde
vergoeding van de Voorzitter als CEO. Na bespreking besloot de Raad van Bestuur dat de voorgestelde vergoeding een
gerechtvaardigde vergoeding is voor de resultaten die de CEO in 2024 heeſt behaald en geen materiële impact zal hebben
op de financiële positie van de Vennootschap, en keurde de voorgestelde vergoeding goed in overeenstemming met
de aanbeveling van het Remuneratiecomité. De Voorzitter nam niet deel aan de beraadslaging en stemming over deze
beslissing.
In een vergadering van de Raad van Bestuur gehouden op 21 april 2025 werd het volgende gerapporteerd in
overeenstemming met artikel 7:96 WVV in verband met het aangekondigde pensioen als CEO:
Voorafgaand aan de beraadslaging en besluitvorming door de Raad van Bestuur met betrekking tot het beëindigingskader
en -pakket voor de CEO van de Vennootschap, verklaarde Stoffels IMC BV, vast vertegenwoordigd door Dr. Paul Stoffels
(Voorzitter), overeenkomstig artikel 7:96 van het Wetboek van Vennootschappen en Verenigingen (“WVV”), dat het optreedt
als CEO van de Vennootschap, dat de voorgenomen beslissing betrekking heeſt op zijn geplande pensionering en het
voorgestelde einde van zijn mandaat als CEO van de Vennootschap, en dat het daarom een direct of indirect
belangenconflict van financiële aard heeſt in de zin van artikel 7:96 WVV. Dr. Paul Stoffels verliet daarop de vergadering en
nam niet deel aan de beraadslaging en besluitvorming over dit agendapunt.
Nadat Dr.Paul Stoffels de vergadering had verlaten, zat de Lead Non
Executive Director de vergadering voor. Er werd
gedebatteerd over (i) de geplande pensionering van Stoffels IMC BV, permanent vertegenwoordigd door Dr. Paul Stoffels, als
CEO van de Vennootschap en de timing daarvan, (ii) het persbericht met betrekking tot de leiderschapsupdates, inclusief
de geplande pensionering van Stoffels IMC BV als CEO, en (iii) een searchproces om een opvolgend CEO
kandidaat te
identificeren die Galapagos in de toekomst zal leiden.
De Voorzitter van het Remuneratiecomité lichtte het beëindigingskader en -pakket voor de CEO toe, zoals uiteengezet in de
overeenkomst tussen de Vennootschap en Stoffels IMC BV (de “Overeenkomst”), die voorafgaand aan deze vergadering was
gedeeld, en presenteerde de aanbeveling van het Remuneratiecomité inzake het pakket.
Na zorgvuldige bespreking en op aanbeveling van het Remuneratiecomité, met de bedoeling om de langetermijnbelangen
en duurzaamheid van de Vennootschap te dienen, kwam de Raad van Bestuur tot de conclusie dat het beëindigingskader
en -pakket in verband met de geplande pensionering van Stoffels IMC BV gerechtvaardigd en redelijk waren, gelet op de
CEO
leiderschapsrol van de afgelopen jaren en de duurzaamheid van de Vennootschap, en dat dit geen materiële impact
zal hebben op de financiële positie van de Vennootschap.
In overeenstemming met de aanbeveling van het Remuneratiecomité besloot de Raad vervolgens om:
akkoord te gaan met de geplande pensionering van Stoffels IMC BV als CEO van de Vennootschap binnen de komende
twaalf maanden, bij de benoeming van een opvolgend CEO, waarbij Paul zal blijven dienen als Voorzitter van de Raad van
Bestuur van de Vennootschap, onder voorbehoud van de goedkeuring door de aandeelhouders van zijn herbenoeming als
Bestuurder tijdens de Algemene Vergadering van 2026;
de Overeenkomst betreffende het beëindigingskader en -pakket van de CEO goed te keuren;
het persbericht met betrekking tot de leiderschapsupdates, inclusief de geplande pensionering van Stoffels IMC BV als CEO,
goed te keuren; en
een volmacht te verlenen aan de General Counsel van de Vennootschap om de Overeenkomst te finaliseren en de uitvoering
ervan te organiseren en alle handelingen te stellen die noodzakelijk zijn om uitvoering te geven aan het doel van de in deze
besluiten vervatte resoluties.
Overeenkomstig artikel 7:96 van het Wetboek van Vennootschappen en Verenigingen nam de Voorzitter van de Raad van
Bestuur niet deel aan de beraadslaging en stemming betreffende deze beslissing.
In een vergadering van de Raad van Bestuur gehouden op 27 mei 2025 werd het volgende gerapporteerd in verband met de
voorgestelde uitgiſte van het Inschrijvingsrechtenplan 2025 (A):
De bestuurder en tevens lid van het directiecomité, de heer Henry Gosebruch, verklaarde vooraf een belangenconflict
te hebben in de zin van artikel 7:96 van het Belgisch Wetboek van Vennootschappen en Verenigingen met betrekking
tot de uitgiſte van het aantal inschrijvingsrechten bepaald in het Inschrijvingsrechtenplan 2025 (A), ten behoeve van een
personeelslid van de Vennootschap en haar dochtervennootschappen, met opheffing van het voorkeurrecht van de
bestaande aandeelhouders in het kader van de uitgiſte van deze inschrijvingsrechten en de daarmee verbonden mogelijke
toekomstige
kapitaalverhoging
aangezien
de
heer
Henry
Gosebruch
een
begunstigde
zal
zijn
onder
Inschrijvingsrechtenplan 2025 (A). De Raad van Bestuur, op aanbeveling van het Remuneratiecomité, is van oordeel dat
de voorgestelde agendapunten en de voorgestelde toekenning van inschrijvingsrechten aan de heer Henry Gosebruch
in overeenstemming zijn met het Remuneratiebeleid van de Vennootschap en verantwoord en redelijk zijn. De aard van
de voorgestelde beslissing en de financiële gevolgen voor de Vennootschap worden in meer detail beschreven in
bovengenoemd bijzonder verslag van de Raad van Bestuur. Overeenkomstig de procedure voorzien in artikel 7:96 WVV,
woont de bestuurder en tevens lid van het directiecomité, de heer Henry Gosebruch, deze vergadering niet bij en zal hij niet
aan de beraadslaging en de stemming deelnemen.
In een vergadering van de Raad van Bestuur gehouden op 22 juli 2025 werd het volgende gerapporteerd in verband met het
voorstel van Galapagos aan Gilead om een royalty- en afstandsovereenkomst af te sluiten.
Voordat de Raad van Bestuur overging tot beraadslaging en besluitvorming over dit agendapunt, wees de Voorzitter
erop dat, aangezien de Raad van Bestuur een besluit moet nemen over de Transactie (zoals hieronder gedefinieerd) die
kwalificeert als een transactie met verbonden partijen in de zin van artikel 7:97 van het WVV omdat Gilead een tegenpartij
is en kwalificeert als een verbonden partij in de zin van IAS 24, Dr. Linda Higgins en Andrew Dickinson konden worden
beschouwd als ‘betrokken bestuurders’ of anderszins in een belangenconflict verkeren in de zin van artikel 7:96 van het
WVV, met betrekking tot de Transactie en de overeenkomstige agendapunten. De Voorzitter wees erop dat de procedure
van artikel 7:97 van het WVV werd toegepast in het kader van de Transactie met Gilead met betrekking tot dit agendapunt.
De Transactie werd ter voorafgaande advies voorgelegd aan een Comité van Onafhankelijke Bestuurders (het “Comité”).
Het Comité bestond uit de volgende onafhankelijke bestuurders: (i) Dhr. Jérôme Contamine, (ii) Dr. Elisabeth Svanberg, (iii)
Dhr.Simon Sturge. Het Comité werd bijgestaan door Lazard, die optrad als onafhankelijk deskundige in de zin van artikel
7:97 van het WVV. Na de inleiding door de Voorzitter hebben Linda Higgins en Andrew Dickinson, aangezien zij directe of
indirecte vertegenwoordigers van Gilead zijn, zich teruggetrokken uit de beraadslaging en besluitvorming voordat de Raad
van Bestuur overging tot agendapunt 3.2.
In een vergadering van de Raad van Bestuur gehouden op 22 juli 2025 werd het volgende gerapporteerd in verband met de
voorgestelde toekenning van de
good leaver
status aan een uittredende bestuurder:
Voorafgaand aan de bespreking van dit agendapunt meldde Peter Guenter dat hij een belangenconflict had in de zin van
artikel 7:96 van het Wetboek van Vennootschappen en Verenigingen met betrekking tot de voorgestelde good leaver status
voor zijn 7.500 uitstaande en verworven warrants onder Warrant Plan 2019. De Raad van Bestuur overwoog, op aanbeveling
van het Remuneratiecomité, dat (1) de voorgestelde good leaver status in overeenstemming is met de regels van het plan
en (2) deze voorgestelde good leaver status gerechtvaardigd en redelijk is, gelet op de ambtstermijn en de bijdragen van
Peter Guenter als bestuurder en lid van het Auditcomité. Daarnaast overwoog de Raad, opnieuw op aanbeveling van het
Remuneratiecomité, dat deze good leaver status geen materiële impact heeſt op de financiële positie van de Vennootschap.
Overeenkomstig artikel 7:96 van het Wetboek van Vennootschappen en Verenigingen was Peter Guenter niet aanwezig
tijdens de bespreking van dit agendapunt en nam hij niet deel aan de beraadslaging en de stemming.
In een vergadering van de Raad van Bestuur van 22 juli 2025 werd het volgende gerapporteerd in verband met het
voorgestelde kader voor de eenmalige
sign
on
transactiebonus voor de CEO:
Voorafgaand aan de bespreking van dit agendapunt meldde de CEO en tevens uitvoerend bestuurder, Henry Gosebruch,
dat hij een belangenconflict had in de zin van artikel 7:96 van het Wetboek van Vennootschappen en Verenigingen met
betrekking tot het voorgestelde kader om uitbetalingsscenario’s en betalingsschijven te beoordelen voor de eenmalige sign-
on transactiebonus van maximaal $1,5 miljoen, opgenomen in de arbeidsovereenkomst van de CEO, voor de succesvolle
voltooiing van een herstructurering, desinvestering of andere transformatieve transactie met betrekking tot de
celtherapieactiviteiten.
De
Raad
van
Bestuur
stemde,
op
aanbeveling
van
het
Remuneratiecomité,
in
met
de
overkoepelende doelstelling om de aandeelhouderswaarde te maximaliseren, zoals uiteengezet in het voorgestelde kader.
Dit diende te worden beoordeeld aan de hand van een gestructureerd kader dat rekening houdt met belangrijke financiële
en strategische factoren, waaronder transactieopbrengsten, kostenimplicaties en uitvoeringsschema’s. Naast financiële
criteria erkende de Raad van Bestuur ook het belang van bredere strategische overwegingen, zoals het behoud van
kerncapaciteiten en het beperken van verstoring van innovatie. Daarnaast besloot de Raad van Bestuur dat de toegekende
bonus in twee schijven zal worden uitbetaald, op voorwaarde dat de CEO op de respectieve betaaldagen in dienst blijſt,
waarbij de laatste betaaldatum samenvalt met de closing datum van een herstructurering of andere transactie. De Raad
van Bestuur, op aanbeveling van het Remuneratiecomité, oordeelde dat (1) het voorgestelde kader in overeenstemming
was met de contractuele afspraken met de CEO en (2) gerechtvaardigd en redelijk was. Bovendien oordeelde de Raad dat
dit kader geen materiële impact heeſt op de financiële positie van de Vennootschap. Overeenkomstig artikel 7:96 WVV was
Henry Gosebruch niet aanwezig tijdens de bespreking van dit agendapunt en nam hij niet deel aan de beraadslaging en
stemming.
Tijdens een vergadering van de Raad van Bestuur op 30 september 2025 werd het volgende gerapporteerd in verband met
het voorgestelde uitstel van een PSU
toekenning:
Henry Gosebruch meldde dat hij een belangenconflict had in de zin van artikel 7:96 WVV met betrekking tot het voorgestelde
uitstel van een PSU
toekenning, aangezien hij als CEO een potentiële begunstigde van deze PSU
toekenning is. De Raad
van Bestuur, op aanbeveling van het Remuneratiecomité, achtte het voorgestelde uitstel gerechtvaardigd en redelijk gelet
op de uitzonderlijke omstandigheden waarin de Vennootschap zich bevindt. Daarnaast oordeelde de Raad van Bestuur,
opnieuw op aanbeveling van het Remuneratiecomité, dat dit uitstel geen materiële impact heeſt op de financiële positie
van de Vennootschap. In overeenstemming met artikel 7:96 WVV was Henry Gosebruch niet aanwezig tijdens de bespreking
van dit agendapunt en nam hij niet deel aan de beraadslaging en stemming.
Tijdens een vergadering van de Raad van Bestuur op 1 december 2025 werd het volgende gerapporteerd in verband met de
voorgestelde wijziging van de arbeidsovereenkomst van de CEO:
Voorafgaand aan de bespreking van dit agendapunt meldde de CEO en tevens uitvoerend bestuurder, Henry Gosebruch,
dat hij een belangenconflict had in de zin van artikel 7:96 van het Wetboek van Vennootschappen en Verenigingen met
betrekking tot de voorgestelde wijziging van zijn arbeidsovereenkomst. Dit belangenconflict vloeit voort uit het feit dat de
CEO partij is bij de arbeidsovereenkomst die het voorwerp uitmaakt van de voorgestelde wijziging. De Raad van Bestuur
stemde, op aanbeveling van het Remuneratiecomité, in met de voorgestelde updates aan de arbeidsovereenkomst van de
CEO met betrekking tot schadeloosstelling, verbod op negatieve of schadelijke uitlatingen, het gebruik van de definities van
“Vennootschap” en “Werkgever”, en de wijziging van de werkgever naar een andere entiteit binnen de Galapagos groep. De
Raad, opnieuw op aanbeveling van het Remuneratiecomité, oordeelde dat deze voorgestelde wijziging gerechtvaardigd en
redelijk was. Daarnaast oordeelde de Raad dat deze wijziging geen materiële impact heeſt op de financiële positie van de
Vennootschap. In overeenstemming met artikel 7:96 WVV was Henry Gosebruch niet aanwezig tijdens de bespreking van dit
agendapunt en nam hij niet deel aan de beraadslaging en stemming.
In 2026 en tot op de datum van dit verslag werden de volgende belangenconflicten tussen Galapagos NV en een bestuurder
in de zin van artikel 7:96 WVV gemeld:
In een vergadering van de Raad van Bestuur van 18 februari 2026 werd het volgende gerapporteerd in verband met het
voorgestelde besluit voor de financiering van de bedrijfsdoelstellingen voor 2025:
Overeenkomstig artikel 7:96 van het Wetboek van vennootschappen en verenigingen, en voor zover vereist, werd het
volgende gerapporteerd in verband met het besluit voor de financiering van de bedrijfsdoelstellingen voor 2025: de CEO
en ook uitvoerend bestuurder, Henry Gosebruch, verklaarde dat hij de Raad van Bestuur had geïnformeerd over een
mogelijk belangenconflict van de uitvoerend bestuurder met betrekking tot het besluit voor de financiering van de
bedrijfsdoelstellingen voor 2025, aangezien deze beslissing de basis zal vormen voor de beschikbare bonuspool voor de
leden van het Directiecomité, inclusief de uitvoerend bestuurder als CEO. Na bespreking besloot de Raad van Bestuur dat
een financiering van 90% gerechtvaardigd en redelijk was gezien de resultaten van 2025 en geen materiële impact zou
hebben op de financiële positie van de Vennootschap, en keurde, in lijn met de aanbeveling van het Remuneratiecomité,
de financiering van 90% goed. De uitvoerend bestuurder nam niet deel aan de beraadslaging en stemming over deze
beslissing.
In een vergadering van de Raad van Bestuur van 18 februari 2026 werd het volgende gerapporteerd in verband met de
voorgestelde vergoeding van de CEO (cash bonus 2025):
Overeenkomstig artikel 7:96 van het Belgische Wetboek van Vennootschappen en Verenigingen werd het volgende
gerapporteerd in verband met de voorgestelde vergoeding van de CEO (cash bonus voor 2025): de CEO en ook als
uitvoerend bestuurder, Henry Gosebruch, verklaarde dat hij de Raad van Bestuur had geïnformeerd van een potentieel
belangenconflict met betrekking tot de voorgestelde vergoeding van de uitvoerende bestuurder als CEO. Na bespreking
besloot de Raad van Bestuur dat de voorgestelde vergoeding een gerechtvaardigde vergoeding is voor de resultaten die de
CEO in 2025 heeſt behaald en geen materiële impact zal hebben op de financiële positie van de Vennootschap, en keurde
de voorgestelde vergoeding goed. De uitvoerend bestuurder nam niet deel aan de beraadslaging en stemming over deze
beslissing.
In een vergadering van de Raad van Bestuur van 18 februari 2026 werd het volgende gerapporteerd in verband met de
voorgestelde langetermijn-incentivevergoedingen aan de CEO:
Overeenkomstig artikel 7:96 van het Belgische Wetboek van Vennootschappen en Verenigingen werd het volgende
gerapporteerd in verband met de voorgestelde langetermijn-incentivevergoedingen aan de CEO: de CEO en ook de
uitvoerend bestuurder, Henry Gosebruch, verklaarde dat hij de Raad van Bestuur had geïnformeerd van een mogelijk
belangenconflict met betrekking tot de voorgestelde vergoedingen aan de uitvoerende bestuurder als CEO. Na bespreking
besloot de Raad van Bestuur dat de voorgestelde vergoedingen consistent zijn met het remuneratiebeleid van de
Vennootschap en gerechtvaardigde en redelijk zijn, en in lijn met de aanbeveling van het Remuneratiecomité keurde het
de voorgestelde vergoedingen goed. De uitvoerend bestuurder nam niet deel aan de beraadslaging en stemming over deze
beslissing.
In een vergadering van de Raad van Bestuur van 18 februari 2026 werd het volgende gerapporteerd in verband met de
eenmalige
sign
on
transactiebonus voor de CEO:
Voorafgaand aan de bespreking van dit agendapunt meldde de CEO en tevens uitvoerend bestuurder, Henry Gosebruch,
dat hij een belangenconflict had in de zin van artikel 7:96 van het Wetboek van Vennootschappen en Verenigingen met
betrekking tot de beoordeling van een tweede betalingsschijf van de eenmalige sign-on transactiebonus van maximaal
$1,5 miljoen, opgenomen in de arbeidsovereenkomst van de CEO, voor de succesvolle voltooiing van een herstructurering,
desinvestering of andere transformatieve transactie met betrekking tot de celtherapieactiviteiten. De Raad van Bestuur
heeſt, op aanbeveling van het Remuneratiecomité, geoordeeld dat een uitbetalingsniveau van 90% voor de volledige bonus
(zijnde de som van beide schijven) gerechtvaardigd was in het licht van de uitkomst van de strategische oefening en de
bijdragen van de CEO daaraan. Verder beschouwde de Raad van Bestuur, op aanbeveling van het Remuneratiecomité,
dat deze betaling geen materiële impact heeſt op de financiële positie van de Vennootschap. Overeenkomstig artikel
7:96 van het Belgische Wetboek van Vennootschappen en Verenigingen was de CEO en tevens uitvoerend bestuurder,
Henry Gosebruch, niet aanwezig tijdens de bespreking van dit agendapunt en nam hij niet deel aan de beraadslaging en
stemming.
In een vergadering van de Raad van Bestuur van 6 maart 2026 werd het volgende gerapporteerd in verband met de
voorgestelde uitgiſte van het Inschrijvingsrechtenplan 2026:
De bestuurder en tevens lid van het directiecomité, de heer Henry Gosebruch, heeſt vooraf verklaard een belangenconflict
te hebben in de zin van artikel 7:96 van het Belgisch Wetboek van Vennootschappen en Verenigingen met betrekking tot
de uitgiſte van het aantal inschrijvingsrechten bepaald in Inschrijvingsrechtenplan 2026 ten behoeve van personeelsleden
van de Vennootschap en haar dochtervennootschappen, met opheffing van het voorkeurrecht van de bestaande
aandeelhouders in het kader van de uitgiſte van deze inschrijvingsrechten en de daarmee verbonden mogelijke
toekomstige
kapitaalverhoging,
aangezien
de
heer
Henry
Gosebruch
een
begunstigde
zal
zijn
onder
Inschrijvingsrechtenplan 2026. De Raad van Bestuur, op aanbeveling van het Remuneratiecomité, is van oordeel dat de
voorgestelde agendapunten en de voorgestelde toekenning van inschrijvingsrechten aan de heer Henry Gosebruch in
overeenstemming zijn met het remuneratiebeleid van de Vennootschap en verantwoord en redelijk zijn. De aard van
de voorgestelde beslissing en de financiële gevolgen voor de Vennootschap worden in meer detail beschreven in
bovengenoemd verslag van de Raad van Bestuur. Overeenkomstig de procedure voorzien in artikel 7:96 van het Wetboek
van Vennootschappen en Verenigingen, woont de bestuurder en tevens lid van het directiecomité, de heer Henry
Gosebruch, deze vergadering niet bij en zal hij niet aan de beraadslaging en stemming deelnemen.
Gedragscode
We hebben een Gedragscode opgesteld om ervoor te zorgen dat de leden van onze Raad van Bestuur en het Directiecomité
en al onze interne en externe (zoals consultants, stagiairs, studenten, etc.) medewerkers ethische en conforme beslissingen
nemen en handelen met integriteit en respect voor de mensenrechten bij het uitvoeren van de activiteiten van
Galapagos NV en het uitvoeren van hun dagelijkse taken.
De Gedragscode behandelt onderwerpen zoals bestrijding van omkoping en corruptie, bestrijding van discriminatie en
intimidatie, mensenrechten, belangenconflicten, openheid en verantwoordelijk gedrag.
We verwachten dat eventuele conflicten op gepaste wijze worden aangepakt en dat alle overtredingen van de Gedragscode
worden voorkomen. Daarom geven we al onze interne en externe medewerkers verschillende trainingen, onder andere over
de Gedragscode. Dit jaar heeſt 97% van onze nieuwe interne en externe medewerkers de training over de Gedragscode
gevolgd, en dit percentage meten we ten opzichte van alle nieuwe interne en externe medewerkers.
Onze Gedragscode is beschikbaar op onze website (
www.glpg.com
).
In 2025 werd drie overtredingen van onze Gedragscode gerapporteerd aan het Auditcomité. Passende maatregelen werden
genomen om deze overtredingen aan te pakken.
Verklaring door de Raad van Bestuur
De Raad van Bestuur van Galapagos NV, vertegenwoordigd door al zijn leden, verklaart dat, voor zover hem bekend, de niet-
geconsolideerde en geconsolideerde jaarrekening, beide opgesteld in overeenstemming met de toepasselijke standaarden
voor jaarrekeningen, een getrouw beeld geven van het eigen vermogen, de financiële positie en de resultaten van
Galapagos NV en de in de consolidatie opgenomen ondernemingen per 31 december 2025.
De Raad van Bestuur van Galapagos NV, vertegenwoordigd door al zijn leden, verklaart verder dat, voor zover hem bekend,
dit jaarverslag met betrekking tot het boekjaar afgesloten op 31 december 2025 een getrouw beeld geeſt van de
ontwikkeling, de resultaten en de positie van Galapagos NV en de in de consolidatie opgenomen ondernemingen, alsmede
een beschrijving van de voornaamste risico’s en onzekerheden waarmee GalapagosNV en de in de consolidatie
opgenomen ondernemingen geconfronteerd worden.
De Raad van Bestuur van Galapagos NV zal aan haar aandeelhouders tijdens haar Jaarlijkse Algemene Vergadering (die zal
worden gehouden op 28 april 2026) voorstellen voorleggen om de niet-geconsolideerde jaarrekening van de Vennootschap
voor het boekjaar afgesloten op 31 december 2025 goed te keuren (met inbegrip van de bestemming van het jaarresultaat
zoals voorgesteld door de Raad van Bestuur), en om, bij afzonderlijke stemming, de leden van de Raad van Bestuur,
elk van de voormalige Bestuurders die in functie waren gedurende het boekjaar eindigend op 31 december 2025, en de
commissaris kwijting te verlenen voor de uitoefening van hun respectievelijke mandaten gedurende het boekjaar eindigend
op 31 december 2025.
Mechelen, 24 maart 2026
Namens de Raad van Bestuur
Neil Johnston
Voorzitter van het Auditcomité en lid van de Raad van Bestuur
Jérôme Contamine
Voorzitter van de Raad van Bestuur
Risico-
factoren
Risicobeheer en interne controlesystemen
Risicobeheersing maakt deel uit van onze strategie en is belangrijk om onze operationele doelen te bereiken.
Om de correcte uitvoering van de strategie van de Galapagos groep veilig te stellen, heeſt ons Directiecomité interne
risicobeheersings- en controlesystemen binnen onze Vennootschap ontwikkeld. De Raad van Bestuur heeſt een actieve rol
gedelegeerd aan het Auditcomité voor het toezicht op het ontwerp, de implementatie en de doeltreffendheid van deze
interne risicobeheersings- en controlesystemen. Het doel van deze systemen is om op een effectieve en efficiënte manier
om te gaan met de belangrijke risico’s waaraan we blootgesteld zijn.
De interne risicobeheersings- en controlesystemen zijn ontworpen om ervoor te zorgen dat:
de effectiviteit van onze strategie zorgvuldig wordt gecontroleerd
onze continuïteit en de duurzaamheid worden gewaarborgd door consistente boekhouding, betrouwbare financiële
rapportering en naleving van wetten en regels
er wordt gefocust op de meest efficiënte en effectieve manier van zaken doen
We hebben onze bereidheid tot het nemen van risico’s bepaald aan de hand van een aantal interne en externe factoren,
waaronder:
financiële sterkte op lange termijn, vertegenwoordigd door inkomstengroei en een sterke balans
liquiditeit op korte termijn, met inbegrip van kaspositie
meten van bedrijfsprestaties, met inbegrip van operationeel en netto resultaat en wetenschappelijke risico’s en
opportuniteiten
afhankelijkheid van onze alliantiepartners
naleven van regels en eglementen
reputatie
Het voortdurende proces van het identificeren en analyseren van risico’s vormt een kritische component van interne
controle. Gebaseerd hierop en gezien onze bereidheid om risico’s te nemen, zijn de belangrijkste controles binnen onze
Vennootschap gedocumenteerd en wordt er toezicht gehouden op de effectiviteit van dergelijke controles. Als de evaluatie
aangeeſt dat we onze controles moeten aanpassen, dan zullen we deze evalueren en de nodige wijzigingen implementeren.
Dit zou het geval kunnen zijn omdat de externe omgeving wijzigt, de wet of reglementen veranderen of onze strategie wordt
aangepast.
Onze financiële risico’s worden centraal beheerd. Onze financiële afdeling coördineert de toegang tot de nationale en
internationale financiële markten, beheert continu de financiële risico’s met betrekking tot de activiteiten van de groep.
Deze hebben betrekking op volgende risico’s op de financiële markten: het kredietrisico, liquiditeitsrisico, valutarisico en
renterisico. Het renterisico is beperkt, want we hebben bijna geen financiële schulden. In geval van dalende rentevoeten
lopen we wel een risico op herinvestering door onze significante kaspositie. De groep koopt of verhandelt geen financiële
instrumenten voor speculatieve doeleinden. Voor meer informatie over het beheer van financiële risico’s wordt verwezen
naar Toelichting 35
bij de geconsolideerde jaarrekening. We verwijzen ook naar het hoofdstuk “
Gedetailleerde
beschrijving van de risicofactoren in Form 20-F
” van het Jaarverslag voor meer informatie over algemene risicofactoren.
Onze interne controles inzake financiële verslaggeving zijn een subgroep van interne controles en omvatten die
beleidsregels en procedures die:
betrekking hebben op het voeren van een administratie waarin transacties en verkopen van activa van de Vennootschap
nauwkeurig, juist en redelijk gedetailleerd worden gedocumenteerd
redelijke zekerheid verschaffen dat transacties zodanig worden vastgelegd dat de jaarrekening in overeenstemming met
IFRS zoals toegepast binnen de EU kan opgemaakt worden, en dat onze ontvangsten en uitgaven uitsluitend worden
verricht met goedkeuring van geautoriseerde personen
redelijke zekerheid geven met betrekking tot de preventie of tijdige ontdekking van ongeoorloofde verwerving, gebruik of
vervreemding van onze activa die een wezenlijke impact kunnen hebben op onze jaarrekening
Onze interne controle over financiële verslaggeving omvat controles met betrekking tot relevante Informatietechnoloie (IT)-
systemen die een impact hebben op onze financiële verslaggeving met inbegrip van de juistheid en volledigheid van de
saldi van onze rekeningen.
Aangezien we effecten hebben die geregistreerd zijn bij de U.S.
Securities and Exchange Commission
(SEC) en we een
large accelerated filer
zijn in de zin van Rule 12b
2 van de Amerikaanse
Securities Exchange Act
van 1934, moeten we
de doeltreffendheid van onze interne controles over de financiële verslaggeving onderzoeken en de bevindingen kenbaar
maken in een verslag.
In 2025 evalueerde het management zijn interne controles over de financiële verslaggeving en geformaliseerd, gebaseerd
op criteria zoals bepaald in het Interne Controle – Geïntegreerd Internecontrolekader (2013) van het
Committee of
Sponsoring Organizations of the Treadway Commission
(COSO) en een externe adviseur aangesteld om te helpen bij de
beoordeling van de effectiviteit van deze controles.
Zoals beschreven in artikel 404 van de Amerikaanse
Sarbanes-Oxley Act
van 2002 en de uitvoeringsbesluiten van deze wet,
zullen wij onze beoordeling van het management en de beoordeling van de commissaris over de doeltreffendheid van de
interne controles over de financiële verslaggeving opnemen in ons jaarverslag op formulier 20
F, dat bij de SEC zal worden
ingediend op of rond de datum van publicatie van dit huidige jaarverslag.
Gedetailleerde beschrijving van de risicofactoren in
Form 20-F
Als Amerikaans genoteerd bedrijf zijn we ook onderworpen aan de rapportagevereisten van de SEC. Er wordt een
jaarverslag op Form 20-F ingediend bij de SEC. Ons jaarverslag op Form 20-F is beschikbaar in de EDGAR-database van
de SEC (
https://www.sec.gov/edgar.shtml
) en een link ernaar staat op
onze website
. Voor een uitgebreide,
gedetailleerde beschrijving van de risicofactoren verwijzen we naar onze Form 20-F.
Risico’s met betrekking tot onze financiële positie en
behoeſte aan extra kapitaal
Biotechnologiemarkt
Wij
zijn
een
wereldwijd
biotechnologiebedrijf
met
beperkte
verkoopervaring,
beperkte
historische
winst
uit
productverkopen en beperkte historische gegevens over productinkomsten. Met uitzondering van de commerciële
lancering van filgotinib, welke we in januari2024 hebben overgedragen aan Alfasigma, waren onze activiteiten beperkt
gebleven tot het ontwikkelen van onze technologie en het uitvoeren van preklinische en klinische studies naar onze
kandidaatgeneesmiddelen.
In
oktober
2025
kondigden
wij,
na
het
afwegen
van
alle
beschikbare
opties,
onze
intentie
aan
om
onze
celtherapieactiviteiten
af
te
bouwen,
onder
voorbehoud
van
de
afronding
van
de
overlegprocedures
met
de
ondernemingsraden in België en Nederland. Na afronding van deze overlegprocedures in beide landen, kondigde onze
Raad van Bestuur in januari 2026 zijn beslissing aan om de afbouw van onze celtherapieactiviteiten te starten, waarvan de
voltooiing grotendeels wordt verwacht tegen het einde van het derde kwartaal van 2026. Als onderdeel van een strategische
transformatie
van
onze
Vennootschap
hebben
wij
beslist
ons
te
richten
op
transformationele
business
development
transacties en hebben wij onze strategie voor pijplijnprioritering en middelenallocatie aangepast, om zo
de overnames, partnering of inlicentiëring van productkandidaten met commercieel potentieel mogelijk te maken. Wij
verwachten aanzienlijke tijd en middelen te zullen besteden aan het onderzoeken van strategische transacties waarvan
onze Raad van Bestuur meent dat ze de aandeelhouderswaarde maximaal kunnen verhogen. Omdat wij deze strategie pas
recent hebben aangenomen en onze operationele activiteiten momenteel beperkt zijn, beschikken wij over een beperkte
basis om onze Vennootschap te evalueren of toekomstige operationele resultaten te voorspellen.
Significante operationele verliezen
Sinds onze oprichting, en met uitzondering van de jaren 2019, 2023, 2024 en 2025, hebben we aanzienlijke operationele
verliezen geleden. Onze verliezen zijn voornamelijk het gevolg van kosten opgelopen in onderzoek en ontwikkeling,
preklinische
testen,
klinische
ontwikkeling
van
onze
kandidaatgeneesmiddelen
alsook
kosten
opgelopen
voor
onderzoeksprogramma’s, (pre-)commerciële activiteiten, voornamelijk verbonden aan de commerciële lancering van
Jyseleca®, en algemene en administratieve kosten verbonden aan onze activiteiten. We verwachten aanzienlijke
onderzoeks-, ontwikkelings- en andere kosten te blijven maken in verband met onze lopende activiteiten en aangezien in
2025 het volledige bedrag van de over te dragen opbrengsten met betrekking tot de OLCA werd opgenomen, verwachten
wij in de nabije toekomst operationele verliezen te blijven oplopen. Vanwege de vele risico’s en onzekerheden die gepaard
gaan met de ontwikkeling van farmaceutische producten en
business development
, kunnen we niet voorspellen wanneer
of hoeveel kosten we zullen maken en wanneer we winstgevend zullen zijn of blijven, als we dat al ooit zullen zijn.
Aanzienlijke aanvullende financiering kan nodig zijn
We zouden in de toekomst aanzienlijke extra fondsen nodig kunnen hebben, die mogelijk niet of niet onder aanvaardbare
voorwaarden voor ons beschikbaar zijn om
business development-
activiteiten uit te voeren, waaronder het verwerven van
productkandidaten, en om de klinische ontwikkeling te voltooien en, indien we succesvol zijn, om één van onze huidige
of toekomstige kandidaatgeneesmiddelen, indien goedgekeurd, te commercialiseren. Omdat de succesvolle ontwikkeling
van kandidaatgeneesmiddelen onzeker is, zijn we niet in staat om de werkelijke fondsen en middelen die we nodig zullen
hebben in te schatten welke daadwerkelijk vereist zullen zijn om
business development
transacties af te ronden, om ons
onderzoek en ontwikkeling te voltooien en onze kandidaatgeneesmiddelen te commercialiseren. Ons vermogen om extra
fondsen te werven zal afhangen van financiële, economische en marktomstandigheden en andere factoren waarover we
mogelijk geen of beperkte controle hebben. Bovendien kan het aantrekken van bijkomend kapitaal leiden tot verwatering
van onze bestaande aandeelhouders, onze activiteiten beperken of ons verplichten afstand te doen van rechten op onze
huidige of toekomstige kandidaatgeneesmiddelen of technologieën. Het aangaan van bijkomende schulden kan leiden tot
hogere vaste betalingsverplichtingen en kan ook resulteren in bepaalde bijkomende beperkende clausules (
covenants
) die
een nadelige invloed kunnen hebben op ons vermogen om onze activiteiten uit te voeren.
Voor meer informatie over financiële risico’s in het bijzonder, zie
nota 35
van de toelichtingen bij de geconsolideerde
jaarrekening.
Risico’s met betrekking tot onze business development
strategie
Onze bedrijfstransformatie, met inbegrip van de afbouw van de
celtherapieactiviteiten
Gezien onze beperkte middelen, evenals de diepte en breedte van ons portfolio, beoordelen en prioriteren wij onze
programma’s doorlopend op basis van diverse factoren, waaronder interne en externe kansen en beperkingen. Dit kan
ertoe leiden dat wij beslissen om bepaalde programma’s sneller of in de plaats van andere te ontwikkelen, of om bepaalde
programma’s te desinvesteren of af te bouwen. In 2025, als onderdeel van een strategische transformatie van onze
Vennootschap, hebben wij beslist ons te richten op strategische
business development
transacties en hebben wij onze
strategie inzake pijplijnprioritering en middelenallocatie aangepast om zo overnames, partnering of inlicentiëring mogelijk
te maken van productkandidaten waarvan wij geloven dat zij commercieel potentieel hebben.
In het kader van deze strategische transformatie hebben wij nieuwe leden benoemd in ons senior management en onze
Raad van Bestuur, met ervaring en expertise in
business development
, en heeſt onze Raad van Bestuur de afbouw van onze
celtherapieactiviteiten geïnitieerd. Als gevolg hiervan verlaten wij het celtherapiedomein, wat een impact heeſt op ongeveer
365 medewerkers in Europa, de Verenigde Staten en China, en wat leidt tot de sluiting van onze sites in Leiden (Nederland),
Basel (Zwitserland), Princeton en Pittsburgh (VS), en Shanghai (China).
De transformatie kan mogelijk niet de verwachte voordelen of besparingen opleveren en kan onze activiteiten verstoren.
Het verkleinen van de portfolio verhoogt de risicoconcentratie. Desinvesteringen kunnen moeilijk uit te voeren zijn,
verwaterend of vertraagd, en kunnen gepaard gaan met operationele uitdagingen, verlies van personeel, voorwaardelijke
verplichtingen en waardeverminderingen. Het is mogelijk dat wij onze doelstellingen niet bereiken. Daarnaast is de afbouw
van onze celtherapieactiviteiten onderhevig aan diverse risico’s en onzekerheden, en kan de daarmee gepaard gaande
afname van het personeelsbestand ongewenste gevolgen hebben, zoals een toename van de moeilijkheden bij de
uitvoering van onze bedrijfsstrategie, onder meer wat betreſt het behoud van onze resterende medewerkers. De afbouw kan
mogelijk niet tijdig, niet op voor ons gunstige voorwaarden, of helemaal niet worden afgerond. Vertragingen, hogere kosten
dan verwacht of minder gunstige uitvoering kunnen een ongunstige invloed hebben op onze activiteiten, financiële positie
en kasstromen. De afbouw kan eveneens negatieve publiciteit, een verminderd vertrouwen van investeerders, of juridische
procedures met zich meebrengen.
Onze bedrijfstransformatie, inclusief onze inspanningen inzake pijplijnprioritering, kan mogelijk niet succesvol zijn en
kan niet de gewenste resultaten opleveren, wat onze reputatie kan schaden en kan leiden tot grotere volatiliteit van de
aandelenkoers.
Business development transacties kunnen leiden tot
integratieproblemen of kunnen er niet in slagen de beoogde voordelen
te realiseren
Ondanks onze aanzienlijke inspanningen om potentiële strategische transacties te identificeren en te evalueren, kan niet
worden gegarandeerd dat een transactie zal worden nagestreefd of afgerond onder voor ons aanvaardbare voorwaarden.
Het proces is kostbaar, tijdrovend en complex. Wij hebben aanzienlijke juridische, boekhoudkundige en aanverwante
kosten gemaakt, en kunnen die blijven maken, met inbegrip van onvoorziene kosten, ongeacht of een transactie uiteindelijk
wordt voltooid. Deze kosten verminderen de beschikbare kasmiddelen voor onze activiteiten. Onze beperkte middelen en
de toenemende concurrentie binnen de biofarmaceutische sector kunnen onze mogelijkheden om aantrekkelijke kansen
veilig te stellen belemmeren of kunnen de transactiekosten verhogen.
In het kader van onze inspanningen om ondernemingen, activiteiten of productkandidaten te verwerven, of om andere
belangrijke transacties aan te gaan, voeren wij
business
-, juridische en financiële due diligence uit met als doel de materiële
risico’s verbonden aan de transactie te identificeren en te evalueren. Ondanks deze inspanningen kan het ons uiteindelijk
niet lukken om alle regelgevende, mededingingsrechtelijke, integratie-, fiscale en andere risico’s volledig te identificeren
of correct te beoordelen. Strategische transacties kunnen gepaard gaan met aanzienlijke kasuitstroom, verplichtingen
of verliezen. Zelfs wanneer wij erin slagen een strategische transactie te voltooien, is het mogelijk dat wij de beoogde
voordelen niet realiseren, dat deze voordelen langer op zich laten wachten dan verwacht, of dat wij de overgenomen
activiteiten niet winstgevend kunnen exploiteren. Wij kunnen geconfronteerd worden met integratieproblemen, waaronder
het aan boord houden van belangrijk personeel dat nodig is om verworven productkandidaten verder te ontwikkelen,
en dergelijke moeilijkheden kunnen een negatieve invloed hebben op onze aandelenkoers, operationele resultaten en
algemene
bedrijfsvoering.
De
integratie
van
een
nieuw
overgenomen
activiteit
kan
duur
en
tijdrovend
zijn.
Integratie
inspanningen vergen vaak aanzienlijke tijd, leggen een zware druk op management-, operationele en financiële
middelen, kunnen leiden tot verlies van belangrijk personeel en kunnen moeilijker of kostbaarder blijken dan vooraf
ingeschat. Het niet effectief beheren van deze risico’s kan onze winstgevendheid en activiteiten negatief beïnvloeden.
Het toekomstige succes en de groei van onze onderneming zullen waarschijnlijk afhankelijk zijn van de uitvoering van
onze
business development
strategie en van de goedkeuring en commercialisering van verworven of in licentie genomen
productkandidaten. Gezien de onzekerheden die inherent zijn aan geneesmiddelenontwikkeling, kan het uitblijven van
regelgevende goedkeuring voor een voldoende aantal kandidaatgeneesmiddelen ons bedrijfsmodel ondermijnen en
bijgevolg een wezenlijk ongunstig effect hebben op onze bedrijfsvoering, financiële situatie en resultaten.
Wij verwijzen ook naar de rubriek “
Sterk afhankelijk van samenwerkingsovereenkomsten met Gilead en bepaalde
andere derde partijen
.” Elke met Gilead samenwerkingsgerichte transactie zal onderhevig zijn aan dezelfde risico’s als
onze bestaande samenwerking met Gilead. Onze belangen kunnen uiteenlopen en wij zijn mogelijk niet in staat de
samenwerking te sturen op een wijze die wij passend achten, wat ons kan blootstellen aan bijkomende risico’s.
Risico's verbonden aan productontwikkeling en
goedkeuring van de bevoegde gezondheidsinstanties
Operationele procedures, toezicht en voorrang van
kandidaatgeneesmiddelen
We hanteren adequate standaard bedrijfsprocedures om de integriteit en bescherming van onze onderzoeks- en
ontwikkelingsactiviteiten en -resultaten te waarborgen, evenals de optimale toewijzing van onze R&D-budgetten. De
voortgang van de belangrijkste onderzoeks- en ontwikkelings programma’s wordt opgevolgd door ons Directiecomité. Het
Wetenschaps- en Ontwikkelingscomité, dat actief was tot en met 31 oktober 2025, leverde input en advies aan de Raad
van Bestuur over zaken die betrekking hebben op onze onderzoeks- en ontwikkelingsstrategie. De programma’s worden
minstens één keer per kwartaal besproken met de Raad van Bestuur.
Desondanks moeten en hebben we in het verleden, zoals tijdens het boekjaar 2025, besloten om prioriteit te geven
aan de ontwikkeling van bepaalde kandidaatgeneesmiddelen door op sommige momenten andere productkandidaten
en onderzoeksactiviteiten stop te zetten, zoals de onderzoeksactiviteiten rond kleine moleculen en de afbouw van onze
celtherapieactiviteiten. Deze beslissingen kunnen achteraf verkeerd blijken te zijn en kunnen een nadelige invloed hebben
op onze activiteiten.
Sterk afhankelijk van het succes van klinische
kandidaatgeneesmiddelen en de discovery-portfolio
Wij verwachten nauwelijks tot geen opbrengsten te genereren totdat wij er in slagen regelgevende goedkeuring te verkrijgen
en onze bestaande of toekomstige productkandidaten te commercialiseren, met uitzondering van earn
outbetalingen van
Alfasigma in verband met de overdracht van de Jyseleca®
activiteiten.
Na de afbouw van onze celtherapieactiviteiten, en totdat wij erin slagen, indien dit ooit het geval is, om bijkomende
productkandidaten te verwerven, partneren, in licentie te nemen of te ontwikkelen, zal GLPG3667 onze enige
productkandidaat in ontwikkeling zijn. Hierdoor zullen wij in sterke mate afhankelijk zijn van het succes van GLPG3667,
en zullen onze bedrijfsresultaten en financiële positie steeds kwetsbaarder worden voor ongunstige ontwikkelingen in de
klinische ontwikkeling en, indien goedgekeurd, commercialisering van GLPG3667. Bovendien kunnen wij om redenen die
niet gerelateerd zijn aan de klinische ontwikkeling op elk moment beslissen om de ontwikkeling van GLPG3667 stop te
zetten, wat ertoe zou kunnen leiden dat wij geen enkele levensvatbare productkandidaat meer hebben. Wij evalueren
momenteel alle strategische opties voor GLPG3667, waaronder het verkennen van een potentiële samenwerking en
business development
mogelijkheden om de ontwikkeling van GLPG3667 in DM te versnellen, evenals het parallel
beoordelen van de financierings
en capaciteitsvereisten om zelf een Fase 3
programma voor GLPG3667 in DM te kunnen
uitvoeren. Wij kunnen geen enkele garantie geven dat enige huidige of toekomstige (inclusief verworven) productkandidaat
met succes de klinische studies zal afronden of regelgevende goedkeuring zal verkrijgen, wat noodzakelijk is voordat een
product kan worden gecommercialiseerd.
Onvoorspelbare commerciële levensvatbaarheid van de
(kandidaat)geneesmiddelen
Onze bedrijfsactiviteiten en ons toekomstige succes zijn in grote mate afhankelijk van ons vermogen om onze
kandidaatgeneesmiddelen succesvol te ontwikkelen, er goedkeuring voor te krijgen van de regelgevende instanties en ze
vervolgens succesvol te commercialiseren. We mogen geen van onze kandidaatgeneesmiddelen op de markt brengen of
promoten voordat we goedkeuring hebben gekregen van de FDA, de EMA, het MHRA, de MHLW of een andere vergelijkbare
regelgevende
instantie,
en
het
is
mogelijk
dat
we
nooit
dergelijke
goedkeuring
krijgen
voor
een
van
onze
kandidaatgeneesmiddelen.
We
kunnen
geen
enkele
garantie
geven
dat
onze
klinische
studies
voor
onze
kandidaatgeneesmiddelen, tijdig of helemaal niet zullen worden voltooid. Als een van onze huidige en toekomstige (met
inbegrip van overgenomen) kandidaatgeneesmiddelen niet wordt goedgekeurd en gecommercialiseerd in bepaalde
rechtsgebieden, zullen we niet in staat zijn om enige productinkomsten te genereren voor dat kandidaatgeneesmiddel.
Langdurige, tijdrovende regelgevingsprocessen
De wettelijke goedkeuringsprocessen van de FDA, de EMA, het MHRA, de MHLW en enige andere vergelijkbare regelgevende
instantie zijn lang, tijdrovend en inherent onvoorspelbaar, en als we er uiteindelijk niet in slagen wettelijke goedkeuring
voor onze huidige en toekomstige (met inbegrip van overgenomen) kandidaatgeneesmiddelen te verkrijgen, zal dit onze
activiteiten, inclusief financiële toestand, aanzienlijk schaden.
Duur klinisch ontwikkelingsproces met onzekere uitkomst
Klinische studies zijn duur en kunnen vele jaren duren, en de uitkomst ervan is inherent onzeker. Resultaten van eerdere
studies en onderzoeken en gegevens van tussentijdse analyses van lopende klinische onderzoeken zijn mogelijk niet
voorspellend voor toekomstige onderzoeksresultaten en mislukkingen kunnen op elk moment tijdens de klinische studie
optreden. Als we vertraging oplopen in de voltooiing of het beëindigen van een klinische studie met onze huidige en
toekomstige (met inbegrip van overgenomen) kandidaatgeneesmiddelen, zal de commerciële toekomst van onze
kandidaatgeneesmiddelen worden geschaad en zal ons vermogen om productinkomsten te genereren uit één van deze
kandidaatgeneesmiddelen vertraging oplopen. Als één van onze kandidaatgeneesmiddelen onveilig of niet werkzaam zou
worden bevonden, zullen we niet in staat zijn om er reglementaire goedkeuring voor te krijgen of te behouden en zou dit op
onze bedrijfsvoering een wezenlijke nadelige invloed hebben.
Het uitvoeren van multinationale klinische studies stelt ons bloot aan bijkomende risico’s. De FDA vereist dat klinische
studies goed ontworpen zijn en uitgevoerd worden door gekwalificeerde onderzoekers in overeenstemming met ethische
principes zoals zoals goedkeuring door een
institutional review board
of ethische commissie, en correcte procedures voor
geïnformeerde toestemming. De onderzoekspopulatie moet de Amerikaanse bevolking adequaat vertegenwoordigen, de
gegevens moeten toepasbaar zijn op de Amerikaanse bevolking en de Amerikaanse medische praktijk en dit op een manier
die de FDA als klinisch zinvol beschouwt. Bovendien kan de FDA een inspectie ter plaatse nodig achten, in welk geval ze de
gegevens moet kunnen valideren door middel van een dergelijke inspectie of op een andere gepaste manier.
Hoewel deze klinische studies onderworpen zijn aan de toepasselijke lokale wetten, is de aanvaarding van de gegevens
door de FDA afhankelijk van haar beoordeling dat de studies werden uitgevoerd in overeenstemming met alle toepasselijke
Amerikaanse wetten en voorschriſten. Op dezelfde manier is het mogelijk dat gegevens die worden ingediend bij
buitenlandse regelgevende instanties niet voldoen aan hun normen en vereisten voor klinische studies en dat gegevens van
studies die buiten deze jurisdictie werden uitgevoerd, niet worden aanvaard.
Invloed van de patiëntenwerving
De snelheid waarmee we onze wetenschappelijke studies en klinische studies voltooien, is afhankelijk van vele factoren,
waaronder, maar niet beperkt tot, de patëntenwerving. Patiëntenwerving is een belangrijke factor in de timing van klinische
studies en wordt beïnvloed door vele factoren, waaronder concurrerende klinische studies, de perceptie van clinici en
patiënten over de potentiële voordelen van het geneesmiddel dat wordt onderzocht in verhouding tot andere beschikbare
therapieën en het relatief beperkte aantal patiënten. Elk van deze gebeurtenissen kan schadelijk zijn voor onze klinische
studies en bij uitbreiding voor onze bedrijfsvoering, financiële toestand en vooruitzichten.
Kandidaatgeneesmiddelen kunnen ongewenste bijwerkingen of
ernstige bijwerkingen veroorzaken
Onze huidige en toekomstige (met inbegrip van overgenomen) kandidaatgeneesmiddelen kunnen ongewenste of
onaanvaardbare bijwerkingen veroorzaken of andere eigenschappen hebben die hun reglementaire goedkeuring kunnen
vertragen of verhinderen, wat kan leiden tot
clinical holds
, het commerciële profiel van een goedgekeurd label kunnen
beperken, of kunnen resulteren in significante negatieve gevolgen na de goedkeuring voor het in de handel brengen,
indien die er al is. Ongewenste bijwerkingen veroorzaakt door onze kandidaatgeneesmiddelen kunnen ertoe leiden dat
wij of regelgevende instanties klinische studies moeten onderbreken, vertragen of stopzetten en kunnen resulteren in een
beperkter label of de vertraging of weigering van reglementaire goedkeuring door de FDA, de EMA, het MHRA, de MHLW of
andere vergelijkbare regelgevende instanties. Aan het geneesmiddel gerelateerde bijwerkingen kunnen een invloed hebben
op de patiëntenwerving of op de mogelijkheid van ingeschreven patiënten om de studie te voltooien of kunnen leiden tot
potentiële claims op grond van productaansprakelijkheid. Elk van deze zaken kan onze activiteiten, financiële toestand en
vooruitzichten significant schaden en kan de levensvatbaarheid van onze andere kandidaatgeneesmiddelen of preklinische
programma’s negatief beïnvloeden.
In de voorbije jaren hebben wij ons gericht op de ontwikkeling van CAR
T
productkandidaten. Patiënten die T cel-
gebaseerde immunotherapieën krijgen, kunnen ernstige bijwerkingen ondervinden, waaronder neurotoxiciteit en cytokine-
afgiſtesyndroom. Ernstige ongewenste voorvallen of ongewenste bijwerkingen die in verband worden gebracht met onze
CAR-T kandidaatgeneesmiddelen kunnen onze bedrijfsvoering, financiële toestand en vooruitzichten aanzienlijk schaden.
Als
we
de
exclusieve
markttoegang
als
weesproduct
niet
kunnen
bekomen
of
behouden
voor
toekomstige
kandidaatgeneesmiddelen waarvoor we deze status nastreven, of als onze concurrenten erin slagen om de exclusiviteit van
weesproducten te verkrijgen vóór ons, is het mogelijk dat we gedurende een aanzienlijke periode geen goedkeuring kunnen
krijgen voor onze concurrerende producten. Zelfs als we erin slagen de status van weesproduct te verkrijgen, is het mogelijk
dat we niet de eerste zijn die goedkeuring krijgt voor het in de handel brengen van een dergelijke indicatie, vanwege
de onzekerheden die gepaard gaan met de ontwikkeling van farmaceutische producten. De aanduiding als weesproduct
verkort de ontwikkelingstijd of de wettelijke beoordelingstijd van een geneesmiddel niet en geeſt het geneesmiddel ook
geen voordeel in het wettelijke beoordelings- of goedkeuringsproces.
Uitgebreide aanhoudende reglementaire vereisten
Als de FDA, EMA of een andere vergelijkbare regelgevende instantie een van onze huidige en toekomstige (met inbegrip
van overgenomen) kandidaatgeneesmiddelen goedkeurt, zullen de productieprocessen, de distributie, de rapportage van
ongewenste bijwerkingen, de opslag, de reclame en het bijhouden van gegevens voor het product onderworpen zijn aan
uitgebreide en voortdurende reglementaire vereisten. Deze vereisten omvatten het indienen van veiligheids- en andere
post-marketing
informatie
en
rapporten,
registratievereisten
en
voortdurende
naleving
van
de
huidige
goede
productiepraktijken (
good manufacturing practices
), of cGMP’s, en goede klinische praktijken (
good clinical practices
), of
GCP’s, voor alle klinische studies die we uitvoeren na goedkeuring. Het niet naleven van de voormelde praktijken kan onze
klinische studies of het regelgevende proces schaden en bijgevolg onze activiteiten, financiële situatie en vooruitzichten.De
FDA heeſt bijvoorbeeld in haar definitieve adviesdocument van januari 2024, getiteld ‘
Considerations for the Development
of Chimeric Antigen Receptor (CAR) T Cell Products
’, verklaard dat proefpersonen in klinische onderzoeken die zijn
behandeld met CAR-T-cellen die een geïntegreerd transgen bevatten, tot 15 jaar na de behandeling moeten worden
opgevolgd. Het niet naleven van de hierboven vermelde praktijken kan schade toebrengen aan onze klinische studies of
regelgevende processen en bij uitbreiding aan onze bedrijfsvoering, financiële toestand en vooruitzichten.
Voordat we kunnen beginnen met de commerciële productie van onze huidige en toekomstige (met inbegrip van
overgenomen) kandidaatgeneesmiddelen voor humane therapeutica, moet de FDA het toepasselijke productieproces en
de productiefaciliteiten beoordelen als onderdeel van de beoordeling van onze vergunningsaanvraag. Hiervoor zullen
de productiefaciliteiten waarschijnlijk een
pre-approval
inspectie door de FDA moeten doorstaan. Er moet ook een
productievergunning worden verkregen van de bevoegde regelgevende instanties in de EU of andere vergelijkbare
regelgevende instanties.
We moeten een systeem voor farmacovigilantie opzetten en handhaven, inclusief een gekwalificeerd persoon die
verantwoordelijk is voor het toezicht, het indienen van veiligheidsrapporten bij de regelgevende instanties en de naleving
van de richtlijnen voor goede geneesmiddelenbewakingspraktijken (
good pharmacovigilance practice guidelines
) die zijn
aangenomen door de relevante regelgevende instanties. Het niet naleven van deze richtlijnen kan schadelijk zijn voor onze
klinische studies of ons regelgevingsproces en, bij uitbreiding, voor onze activiteiten.
Risico’s verbonden aan commercialisatie van toekomstige
producten
De marketing en verkoop van toekomstige goedgekeurde producten (indien van toepassing) kunnen zonder enig succes of
minder succesvol zijn dan verwacht.
Na de overdracht van de Jyseleca® activiteiten aan Alfasigma, inclusief de Europese vergunning voor het in de handel
brengen van filgotinib, zijn wij afhankelijk van Alfasigma en Gilead voor de commercialisering van filgotinib. We hebben
recht op mogelijke toekomstige verkoop gebaseerde mijlpaalbetalingen van in totaal €120 miljoen van Alfasigma en op
earn-outs
met
mid-single
tot
mid double-digit
cijfers op Europese verkopen en op royalty’s van Gilead op de netto-omzet in
het Gilead-gebied
Mate van marktacceptatie
Het commerciële succes van toekomstige producten, indien goedgekeurd, is afhankelijk van de mate van marktacceptatie
door artsen, zorgbetalers, patiënten en de medische wereld. De aanvaarding door de markt zal afhangen van een aantal
factoren, waarvan vele buiten onze controle liggen, met inbegrip van maar niet beperkt zijn tot (i) de formulering van
het
productlabel,
(ii)
veranderingen
in
de
zorgstandaard
voor
de
beoogde
indicaties
voor
een
product
of
kandidaatgeneesmiddel, (iii) aanvaarding door artsen, patiënten en zorgbetalers van het product als veilig, effectief en
kosteneffectief en (iv) verkoop-, marketing- en distributieondersteuning.
We hebben beperkte ervaring met de verkoop of marketing van farmaceutische producten. Voor zover een van onze
kandidaatgeneesmiddelen waarvoor we commerciële rechten behouden, wordt goedgekeurd voor marketing, als we niet
in staat zijn om marketing- en verkoopcapaciteiten op te bouwen of overeenkomsten af te sluiten met derden om onze
producten op de markt te brengen en te verkopen, zijn we mogelijk niet in staat om een product effectief op de markt te
brengen en te verkopen of productinkomsten te genereren, wat op zijn beurt een wezenlijk nadelig effect zou hebben op
onze bedrijfsvoering, financiële toestand en bedrijfsresultaten.
Mogelijke negatieve gevolgen van beslissingen over dekking en
vergoeding
Beslissingen van derdebetalers over de dekking en vergoeding kunnen een negatief effect hebben op de prijszetting en
de marktacceptatie van pas goedgekeurde geneesmiddelen. Wetgevende en regelgevende activiteiten, met inbegrip van
bestaande en toekomstige wetgeving, kunnen een neerwaartse druk uitoefenen op de potentiële prijszetting en vergoeding
voor een van onze kandidaatgeneesmiddelen, indien goedgekeurd, wat een wezenlijke invloed kan hebben op de
mogelijkheid tot commercialisatie. Het verkrijgen van terugbetalings- en vergoedingsgoedkeuring voor een product van
een overheid of een andere derde
betaler is een tijdrovend en kostbaar proces, en wij kunnen niet met zekerheid stellen
dat dekking en adequate terugbetaling beschikbaar zullen zijn voor om het even welk van onze producten of
productkandidaten, indien goedgekeurd.
Publieke perceptie en toegenomen regelgevend toezicht
De publieke perceptie kan beïnvloed worden door beweringen dat bepaalde productkandidaten, onveilig of onethisch
zijn, en onderzoeksactiviteiten en ongunstige gebeurtenissen in het veld, zelfs als deze uiteindelijk niet aan ons of onze
kandidaatgeneesmiddelen toe te schrijven zijn, kunnen leiden tot meer overheidsregulering, een ongunstige publieke
perceptie, uitdagingen bij de patiëntenwerving om deel te nemen aan onze klinische studies, mogelijke vertragingen in het
testen of de goedkeuring van onze huidige en toekomstige (met inbegrip van overgenomen) kandidaatgeneesmiddelen,
etiketteringsbeperkingen voor toekomstige goedgekeurde producten, en een daling van de vraag naar dergelijke
producten.
Risico’s verbonden aan onze afhankelijkheid van derden
Sterk afhankelijk van samenwerkingsovereenkomsten met Gilead en
bepaalde andere derde partijen
We zijn sterk afhankelijk van onze samenwerkingsovereenkomsten met Gilead en bepaalde andere derde partijen voor de
ontwikkeling en commercialisatie van onze producten en er is geen garantie dat deze overeenkomsten de voordelen zullen
opleveren die we verwachten.
In juli 2019 zijn we een tien-jarige wereldwijde R&D-samenwerking aangegaan met Gilead. In verband met onze toetreding
tot de OLCA ontvingen we een vooruitbetaling van $3,95 miljard en een aandeleninvestering van €960 miljoen ($1,1 miljard)
van Gilead. Onder de OLCA financieren en leiden we alle onderzoeks- en ontwikkelingsactiviteiten autonoom tot het einde
van de relevante fase 2-klinische studie. Na voltooiing van de kwalificerende fase 2-studie (of, in bepaalde omstandigheden,
de eerste fase 3-studie) heeſt Gilead de optie om een exclusieve commerciële licentie voor dat programma te verwerven in
alle landen buiten Europa. Als de optie wordt uitgeoefend, zullen wij en Gilead de
compound
gezamenlijk ontwikkelen en
de kosten gelijk verdelen.
Daarnaast zijn we afhankelijk van Gilead voor de commercialisering van filgotinib. Het is mogelijk dat Gilead niet voldoende
middelen besteedt aan of onvoldoende prioriteit geeſt aan de programma’s waarvoor het een commerciële licentie verkrijgt
krachtens de OLCA. Bovendien is het mogelijk dat Gilead niet succesvol is in de commercialisatie van filgotinib buiten
Europa en de verdere ontwikkeling en commercialisatie van filgotinib of andere programma’s waarvoor het een
commerciële licentie verkrijgt, zelfs wanneer het middelen inzet en prioriteit geeſt aan dergelijke programma’s. Voor zover
Gilead filgotinib commercialiseert in één of meer jurisdicties via een derde partij, zoals Eisai voor bepaalde Aziatische
markten, zijn wij afhankelijk van hun succesvolle inspanningen voor deze commercialisering.
Bovendien kunnen de voorwaarden van de samenwerking met Gilead en elke samenwerking of andere regeling die we
afsluiten uiteindelijk niet gunstig voor ons blijken te zijn of niet als gunstig worden ervaren, wat een negatieve invloed kan
hebben op de marktprijs van de ADS’s of onze gewone aandelen. Daarnaast hebben we op grond van de samenwerking
met Gilead recht op bepaalde optiebetalingen en
tiered royalty’s
en mijlpaalbetalingen voor bepaalde producten. Er kan
geen garantie worden gegeven dat dergelijke betalingen voldoende zullen zijn om de ontwikkelingskosten van de relevante
kandidaatgeneesmiddelen te dekken.
We zijn onderhevig aan een aantal extra risico’s in verband met onze afhankelijkheid van onze samenwerkingen met
derden die, indien deze zich zouden voordoen, onze samenwerkingsovereenkomsten zouden kunnen doen mislukken.
Naast onze samenwerking met Gilead kunnen we ook toekomstige samenwerkingen aangaan die soortgelijke risico’s met
zich meebrengen, hoewel ons vermogen om dergelijke samenwerkingen aan te gaan beperkt kan zijn gezien de omvang
van onze samenwerking met Gilead.
Het
is
mogelijk
dat
we
niet
succesvol
zijn
in
het
aangaan
van
toekomstige
ontwikkelings-
en
commercialiseringssamenwerkingen, vooral gezien de omvang van onze samenwerking met Gilead, en dit kan ons
vermogen om onze kandidaatgeneesmiddelen te ontwikkelen negatief beïnvloeden en mogelijk verhinderen.
Afhankelijk van onze mogelijkheid om gewijzigde voorwaarden van de
OLCA met Gilead te onderhandelen om een business
development
transactie te voltooien
In 2025 hebben wij, als onderdeel van een strategische transformatie van onze onderneming, beslist ons te richten op
strategische
business
development
transacties
en
hebben
wij
onze
strategie
inzake
pijplijnprioritering
en
middelenallocatie aangepast om de verwerving van productkandidaten met commercieel potentieel mogelijk te maken.
Onze mogelijkheid om dit te doen kan echter worden beperkt door de omvang van de OLCA die wij in juli 2019 met
Gilead zijn aangegaan. In het bijzonder hebben wij Gilead bepaalde
opt
in
rechten verleend indien wij aanvullende
productkandidaten in licentie nemen als gevolg van eender welke licentieovereenkomst, overname, fusie of andere
transactie. Hoewel Gilead heeſt aangegeven bereid te zijn deze voorwaarden te heronderhandelen en samen te werken aan
dergelijke transacties, kan niet worden gegarandeerd dat wij dit zullen kunnen doen onder voor ons gunstige voorwaarden,
of überhaupt. Bovendien kunnen wij mogelijk niet in staat zijn dergelijke overnames met succes te beheren of te integreren,
gelet op de extra complexiteit die gepaard gaat met een
tripartite
transactie, en kunnen wij worden blootgesteld aan
bijkomende risico’s of complexiteiten als gevolg van Gilead’s deelname aan dergelijke transacties, waaronder risico’s op
het gebied van geschillen, mededingingsrecht en andere regelgevende goedkeuringen. Elke transactie waarbij Gilead
betrokken is, zal onderhevig zijn aan dezelfde risico’s als die welke gelden voor onze bestaande OLCA met Gilead. In het
bijzonder kunnen onze belangen afwijken van die van Gilead, en zijn wij mogelijk niet in staat om de samenwerking te sturen
op de wijze die wij passend achten, waardoor wij worden blootgesteld aan bijkomend risico.
Afhankelijk van levering van materialen door derden
We vertrouwen op externe leveranciers voor wie een betrouwbare levering van materialen vereist is om vertragingen in het
onderzoeks- en ontwikkelingsproces van geneesmiddelen en commerciële materialen van alle goedgekeurde producten te
vermijden. De meeste goederen en diensten worden geleverd door verschillende leveranciers, wat het risico op verlies van
essentiële leveranciers beperkt.
Het uitbreiden van het netwerk van leveranciers kan tijdrovend zijn, aangezien alle leveranciers onderworpen zijn aan
strenge normen aangaande ethiek en kwaliteitscontrole. Onze leveranciers moeten zich houden aan contractuele
bepalingen die anti-omkoping- en anticorruptiebepalingen bevatten. Onze algemene aankoopvoorwaarden bevatten ook
een specifieke clausule tegen omkoping en corruptie. Deze zijn te vinden op onze
website
.
Geen zekerheid dat regelingen de verwachte resultaten of voordelen
opleveren
We hebben in het verleden gebruik gemaakt onderzoeksorganisaties die werken op contractbasis (
Contract Research
Organisations,
CRO’s) en zijn van plan dit te blijven doen, voor het bewaken en beheren van gegevens voor onze preklinische
en klinische programma’s. Wij en onze CRO’s vertrouwen ook op klinische locaties en onderzoekers voor de uitvoering van
onze klinische programma’s in overeenstemming met de geldende protocollen en de geldende wettelijke-, regelgevende-
en wetenschappelijke normen, waaronder
Good Clinical Practices
(GCP’s). Regelgevende instanties zien toe op de naleving
van deze GCP’s door periodieke inspecties van sponsors van studies, onderzoekers en klinische sites. Als CRO’s hun
contractuele taken of verplichtingen niet naar behoren uitvoeren of niet voldoen aan kwaliteitsnormen, wettelijke vereisten
of verwachtingen, zoals de van toepassing zijnde GCP’s, kunnen onze klinische studies verlengd, uitgesteld of beëindigd
worden, kunnen de klinische gegevens die gegenereerd worden in onze klinische studies als onbetrouwbaar beschouwd
worden en kunnen autoriteiten ons verplichten om bijkomende klinische studies uit te voeren alvorens onze
marketingaanvragen goed te keuren en is het mogelijk dat we niet in staat zijn om reglementaire goedkeuring te verkrijgen
voor onze kandidaatgeneesmiddelen of om ze met succes op de markt te brengen. We behouden de verantwoordelijkheid
voor al onze studies en zijn verplicht om maatregelen te nemen en hebben deze ook genomen om onze studies te beheren,
te overzien en te controleren, inclusief het CRO-selectieproces, audits, sterke focus op te leveren prestaties, tijdlijnen, rollen
en verantwoordelijkheden en toezicht op de uitvoering van de studies. Naast de GCP’s moeten onze klinische studies
worden uitgevoerd met producten die geproduceerd zijn volgens de huidige
Good Manufacturing Practice
(cGMP) normen.
Afhankelijk van klinische gegevens en resultaten van derden
We maken gebruik van klinische gegevens en resultaten verkregen door derden die uiteindelijk onnauwkeurig of
onbetrouwbaar kunnen blijken te zijn. Als de gegevens en resultaten van derden waarop we vertrouwen onnauwkeurig,
onbetrouwbaar
of
niet
toepasbaar
blijken
te
zijn
op
onze
kandidaatgeneesmiddelen,
kunnen
we
onjuiste
veronderstellingen en conclusies maken over onze kandidaatgeneesmiddelen en kunnen onze inspanningen op het gebied
van onderzoek en ontwikkeling wezenlijk nadelig worden beïnvloed.
Risico’s met betrekking tot onze intellectuele eigendom
Ons vermogen om te concurreren kan afnemen als we onze eigendomsrechten niet adequaat beschermen.
We
streven
ernaar
onze
eigen
technologieën
en
know-how
te
beschermen
door
geheimhoudings-
en
eigendomsinformatieovereenkomsten aan te gaan met onze werknemers en partners en door speciale procedures in te
stellen (bijv. met betrekking tot het omgaan met laboratoriumboeken).
De
gepatenteerde
aard
van
en
bescherming
voor
onze
huidige
en
toekomstige
(waaronder
overgenomen)
kandidaatgeneesmiddelen, hun gebruiksmethoden en onze platformtechnologieën vormen een belangrijk onderdeel van
onze strategie om nieuwe geneesmiddelen te ontwikkelen en op de markt te brengen. We hebben octrooien verkregen
voor sommige van onze kandidaatgeneesmiddelen en streven naar bijkomende octrooibescherming voor deze producten
en voor onze andere kandidaatgeneesmiddelen en technologieën. We vertrouwen ook op bedrijfsgeheimen om aspecten
van onze activiteiten te beschermen die niet vatbaar zijn voor, of die we niet geschikt achten voor, octrooibescherming.
Daarnaast hebben we geregistreerde en ongeregistreerde handelsmerken, waaronder onze bedrijfsnaam.
Per
1 maart 2025
omvatten
de
intellectuele
eigendomsrechten
van
Galapagos NV
met
betrekking
tot
onze
kandidaatgeneesmiddelen het volgende:
GLPG3667
kandidaatgeneesmiddel:
We
hebben
een
toegekende
Amerikaanse
patentaanvraag
en
één
lopende
Amerikaanse patentaanvraag. We hebben één octrooi toegekend gekregen via het Europees Octrooibureau (EOB) en
één lopende octrooiaanvraag bij het EOB; evenals verdere toegekende octrooien in onder andere Japan en Australië.
Daarnaast hebben we buitenlandse octrooiaanvragen die in behandeling zijn in Canada, China en andere landen en
die betrekking hebben op de samenstelling van GLPG3667 en behandelingsmethoden met GLPG3667. Octrooien, indien
van toepassing, die gebaseerd zijn op deze lopende octrooiaanvraag zullen naar schatting verlopen in 2038, exclusief
mogelijke verlengingen voor het op de markt gebrachte product die beschikbaar kunnen zijn via aanvullende
beschermingscertificaten of verlengingen van de octrooitermijn. We hebben ook één Amerikaanse patentaanvraag in
behandeling, evenals in andere buitenlandse rechtsgebieden, die aanspraak maakt op het doseringsschema, en elk patent,
indien toegekend, zal naar schatting aflopen in 2042. Tot slot hebben we vier aanvragen in behandeling onder het
Patent
Cooperation
Treaty
(PCT)
die
vaste
vormen,
metabolieten
en/of
methoden
voor
de
behandeling
van
ontstekingsaandoeningen
met
GLPG3667
omvatten;
eventuele
octrooien,
indien
verleend,
op
basis
van
deze
octrooiaanvragen zullen naar schatting in 2043 verlopen.
Derden kunnen aanspraak maken op onrechtmatig gebruikte of
openbaar gemaakte eigendomsrechten
Ons
commerciële
succes
is
afhankelijk
van
het
verkrijgen
en
behouden
van
eigendomsrechten
op
onze
kandidaatgeneesmiddelen, en van het succesvol verdedigen van deze rechten tegen derden. We kunnen onze producten en
kandidaatgeneesmiddelen en het gebruik ervan alleen beschermen tegen ongeoorloofd gebruik door derden als ze worden
beschermd door geldige en afdwingbare patenten of effectief beschermde bedrijfsgeheimen. Als we er niet in slagen om
onze intellectuele eigendomsrechten met succes te beschermen of af te dwingen, kan onze concurrentiepositie hieronder
lijden, wat onze bedrijfsresultaten kan schaden.
Tijdrovende en kostbare inbreukprocedures kunnen ons bedrijf
schaden
Farmaceutische patenten en patentaanvragen gaan gepaard met zeer complexe juridische en feitelijke kwesties die, als ze
in ons nadeel worden beoordeeld, een negatieve invloed kunnen hebben op onze patentpositie. Ons succes zal gedeeltelijk
afhangen van ons vermogen om op te treden zonder inbreuk te plegen op de intellectuele eigendomsrechten en
eigendomsrechten van derden. Wij kunnen niet garanderen dat onze activiteiten, producten, kandidaatgeneesmiddelen
en methoden geen inbreuk (zullen) maken op de patenten of andere intellectuele eigendomsrechten van derden. Er
zijn aanzienlijke rechtszaken gaande in de farmaceutische industrie met betrekking tot patenten en andere intellectuele
eigendomsrechten. Dergelijke rechtszaken kunnen leiden tot aanzienlijke kosten en het management en andere
werknemers afleiden.
Mogelijke negatieve gevolgen van ontwikkelingen in octrooirecht of
jurisprudentie
De patentposities van biotechnologische en farmaceutische bedrijven kunnen zeer onzeker zijn en complexe juridische
en feitelijke vragen met zich meebrengen. De interpretatie en reikwijdte van toegestane claims in sommige patenten op
farmaceutische samenstellingen kan onzeker en moeilijk te bepalen zijn, en wordt vaak wezenlijk beïnvloed door de feiten
en omstandigheden die betrekking hebben op de gepatenteerde samenstellingen en de bijbehorende patentclaims. De
standaarden van het
United States Patent and Trademark Office
, het Europees Octrooibureau en andere buitenlandse
instanties zijn soms onzeker en kunnen in de toekomst veranderen. Als we er niet in slagen om patentbescherming en
bescherming van het bedrijfsgeheim van onze producten en kandidaatgeneesmiddelen te verkrijgen en te behouden,
kunnen we ons concurrentievoordeel verliezen en zal de concurrentie waarmee we te maken krijgen toenemen, waardoor
eventuele inkomsten zouden afnemen en ons vermogen om winstgevendheid te bereiken of te behouden negatief
beïnvloed kunnen worden.
Gerichte en (kosten)efficiënte bescherming van intellectueel eigendom
We zullen er niet naar streven om onze intellectuele eigendomsrechten in alle rechtsgebieden over de hele wereld te
beschermen en het is mogelijk dat we niet in staat zijn om onze intellectuele eigendomsrechten adequaat af te dwingen,
zelfs niet in de rechtsgebieden waar we bescherming nastreven.
Het indienen, vervolgen en verdedigen van octrooien op onze kandidaatgeneesmiddelen in alle landen en rechtsgebieden
over de hele wereld zou onbetaalbaar zijn, en onze intellectuele eigendomsrechten kunnen in sommige landen minder
uitgebreid zijn dan die in de Verenigde Staten en Europa. Bijgevolg is het mogelijk dat we niet in alle landen kunnen
voorkomen dat derden onze uitvindingen gebruiken of dat ze producten die met onze uitvindingen zijn gemaakt, verkopen
of importeren.
Risico’s met betrekking tot onze concurrentiepositie
Intensief concurrerende sector
We hebben te maken met aanzienlijke concurrentie bij onze activiteiten om geneesmiddelen te ontdekken en te
ontwikkelen, en als we niet effectief concurreren, zullen onze commerciële mogelijkheden afnemen of zelfs verdwijnen.
De biotechnologische en farmaceutische industrieën zijn uiterst competitief en onderhevig aan snelle en aanzienlijke
technologische veranderingen en innovatie. Onze concurrenten kunnen nu of in de toekomst geneesmiddelen ontwikkelen
die onze producten achterhaald of niet-competitief maken door effectievere geneesmiddelen te ontwikkelen of door hun
producten efficiënter te ontwikkelen.
Bovendien zou ons vermogen om concurrerende producten te ontwikkelen beperkt zijn als onze concurrenten erin slagen
om sneller wettelijke goedkeuringen te verkrijgen voor kandidaatgeneesmiddelen dan wij, of om patentbescherming of
andere intellectuele eigendomsrechten te verkrijgen die onze inspanningen voor de ontwikkeling van geneesmiddelen
beperken. We zijn afhankelijk van ons Directiecomité en management om strategieën te ontwikkelen en succesvol te
implementeren, zodat we sneller dan onze concurrenten goedkeuring krijgen van regelgevende instanties voor onze
geselecteerde huidige en toekomstige (waaronder overgenomen) kandidaatgeneesmiddelen.
GLPG3667 ondervindt aanzienlijke concurrentie op het gebied van dermatomyositis (DM) en systemische lupus
erythematosus (SLE):
Op
het
gebied
van
DM
worden
fysiotherapie,
lichaamsbeweging
en
medicatie,
waaronder
corticosteroïden,
immunosuppressiva of sinds kort immunoglobulinebehandeling doorgaans gebruikt om DM te behandelen. De
behandeling van deze ziekte is jarenlang gebaseerd geweest op
off-label
medicatie. Daarnaast keurde de FDA in 2021 de
immunoglobulinebehandeling Octagam® goed, gebaseerd op de fase 3 ProDerm studie van Octapharma.
Bij SLE worden corticosteroïden, antimalariamiddelen en immunosuppressiva vaak gebruikt om de activiteit van de
lupusziekte onder controle te houden. Slechts twee producten zijn goedgekeurd voor de behandeling van SLE, beide als
add-on
bij standaardtherapie: Belimumab (Benlysta®) (anti-BAFF) van GSK en recent anifrolumab (Saphnelo®) (anti-IFN)
van AstraZeneca. Er zijn op dit moment meer dan 10 producten in fase 3 voor SLE, waarvan de minderheid oraal zijn –
deucravacitinib (SotyktuTM) (TYK2) van BMS, upadacitinib (JAK) van Abbvie en cenerimod (S1P1) van Idorsia/Viatris.
Daarnaast concurreren deze derden met ons bij het aanwerven en behouden van gekwalificeerd wetenschappelijk
personeel en management, het opzetten van sites voor klinische studies en de registratie van patiënten voor klinische
studies, evenals bij het verwerven van technologieën die complementair zijn aan, of noodzakelijk zijn voor de ontwikkeling
van onze huidige en toekomstige (waaronder overgenomen) kandidaatgeneesmiddelen. Als wij, ons product en
kandidaatgeneesmiddelen of onze technologieplatformen niet doeltreffend concurreren, zal dit waarschijnlijk een
wezenlijk nadelig effect hebben op onze activiteiten, financiële toestand en bedrijfsresultaten.
Risico’s verbonden aan onze organisatie, structuur en
werking
Continu vereist om gekwalificeerd personeel succesvol aan te trekken
en te behouden
In het boekjaar 2025 hebben wij ingrijpende wijzigingen doorgevoerd in ons Directiecomité en onze Raad van Bestuur als
gevolg van onze gewijzigde bedrijfsstrategie, om ervoor te zorgen dat ons management en onze bestuurders beschikken
over
de
vereiste
ervaring
en
competenties,
waaronder
corporate-,
business
development
en
strategische
evaluatie
expertise, om onze herziene bedrijfsstrategie te implementeren.
Ons toekomstige succes hangt af van ons vermogen om deze leden van ons Directiecomité te behouden en om
gekwalificeerd personeel aan te trekken, te behouden en te motiveren om onze activiteiten te ontwikkelen als we uitbreiden
naar gebieden die bijkomende vaardigheden en expertise vereisen. Als we er niet in slagen om hooggekwalificeerd
personeel aan te trekken en te behouden, zijn we mogelijk niet in staat om onze doelstellingen te bereiken en onze
bedrijfsstrategie met succes te implementeren, wat een wezenlijk nadelig effect kan hebben op onze activiteiten en
vooruitzichten. In het geval van een succesvolle overname zal het behoud van sleutelpersoneel dat cruciaal is voor de
verdere
ontwikkeling
en
voortgang
van
de
verworven
kandidaatgeneesmiddelen
essentieel
zijn.
Aantrekkelijke
ontwikkelings- en opleidingsprogramma’s, adequate belonings- en incentiveprogramma’s en een veilige en gezonde
werkomgeving beperken dit risico, aangezien ze onder andere waardevol gekwalificeerd personeel ertoe aanzetten om bij
ons te blijven werken of diensten te blijven verlenen.
We verwachten dat we aanzienlijke bijkomende investeringen in personeel, management en middelen nodig zullen
hebben. Ons vermogen om onze bedrijfsstrategische doelstellingen te behalen, hangt af van ons vermogen om effectief
op deze eisen in te spelen, onze interne organisatie, systemen, controles en faciliteiten uit te breiden om de verwachte
extra groei aan te kunnen, en van ons management dat strategieën voor ons bedrijf ontwikkelt en implementeert om deze
doelstellingen te behalen. Als we onze groei niet effectief kunnen beheren, kan dit schadelijk zijn voor ons bedrijf en kan
ons vermogen om onze bedrijfsstrategie uit te voeren hieronder lijden.
Mogelijke problemen met het vervaardigen en de productie van
producten of kandidaatgeneesmiddelen
We moeten over een robuust kwaliteitsmanagementsysteem en -team beschikken om de (voortdurende) naleving van de
huidige goede laboratoriumpraktijken, de huidige goede productiepraktijken en de huidige goede klinische praktijken te
garanderen. Als we niet in staat zijn om deze praktijken na te leven, kan dit schadelijk zijn voor onze klinische studies of ons
regelgevend proces en, bij uitbreiding, voor ons bedrijf.
Informatietechnologiesystemen
Onze informatietechnologiesystemen en -netwerken of die van onze externe partners of verkopers kunnen ernstige
verstoringen ondervinden of het slachtoffer worden van inbreuken op de beveiliging, incidenten of compromissen, wat een
negatieve invloed kan hebben op onze activiteiten. We vertrouwen op zowel interne informatietechnologiesystemen (IT) en
-netwerken als die van derden en hun verkopers om vertrouwelijke en gevoelige gegevens te verwerken en op te slaan, met
inbegrip van vertrouwelijk onderzoek, bedrijfsplannen, financiële informatie, intellectuele eigendom, patiëntengegevens,
klantengegevens en persoonsgegevens die onderworpen kunnen zijn aan wettelijke bescherming. De uitgebreide
bedreigingen voor informatiebeveiliging en cyberveiligheid, die bedrijven wereldwijd treffen, vormen een risico voor de
veiligheid en beschikbaarheid van deze IT-systemen en netwerken, en de vertrouwelijkheid, integriteit en beschikbaarheid
van vertrouwelijke en gevoelige gegevens.
We beoordelen deze bedreigingen voortdurend en doen investeringen om de interne bescherming, detectie en
reactiemogelijkheden te vergroten en om de mogelijkheden en controles van onze externe leveranciers te verbeteren om
dit risico aan te pakken.
Echter, door de vaak veranderende aanvalstechnieken, samen met het toegenomen volume en de geavanceerdheid van
de aanvallen, is er een potentieel risico dat we nadelige gevolgen ondervinden. Hoewel we tijd en middelen hebben
geïnvesteerd in de bescherming van onze informatietechnologie en andere interne infrastructuursystemen, hebben wij en
onze leveranciers, net als andere bedrijven in de sector, van tijd tot tijd te maken gehad met niet-materiële aanvallen en
kunnen wij en onze leveranciers in de toekomst nog meer van dergelijke aanvallen ondervinden.
De impact van inbreuken op de beveiliging en een aanzienlijke verstoring van de beschikbaarheid van onze
informatietechnologie en netwerken kan leiden tot reputatieschade, schade aan de concurrentiepositie, operationele
schade of andere bedrijfsschade, financiële kosten, rechtszaken (waaronder
class action claims
), maatregelen van
regelgevende instanties (bijvoorbeeld onderzoeken, boetes, straffen, audits en inspecties), evenals onderbrekingen in onze
samenwerking met onze partners en vertragingen in ons onderzoek, ontwikkelingswerk, inspanningen voor wettelijke
goedkeuring en andere werkzaamheden.
Potentiële niet-naleving van veranderende wetten en vereisten op het
gebied van privacy en gegevensbescherming
We moeten voldoen aan de toepasselijke wetgeving inzake gegevensbescherming, waaronder de
European General Data
Protection Regulation
(GDPR) en U.S. regelgeving, die onder andere strenge verplichtingen en beperkingen oplegt voor het
verzamelen en gebruiken van persoonsgegevens. In het kader van onze normale bedrijfsvoering verzamelen en bewaren
we gevoelige gegevens. Veel externe leveranciers die onze bedrijfsprocessen ondersteunen, hebben ook toegang tot
persoonsgegevens en verwerken deze. Hoewel we preventieve maatregelen hebben genomen en procedures hebben
ingesteld met betrekking tot gegevensverwerking, kunnen er nog steeds inbreuken op gegevens, verlies van gegevens en
toegang door niet-bevoegde partijen plaatsvinden. Dit kan leiden tot juridische claims of procedures, aansprakelijkheid
onder wetten die de privacy van persoonlijke informatie beschermen, waaronder de GDPR, en aanzienlijke boetes van
regelgevende instanties, onze activiteiten verstoren en onze reputatie schaden. Al het voorgaande kan onze activiteiten,
vooruitzichten, financiële toestand en bedrijfsresultaten wezenlijk schaden.
Nieuwe risico’s en uitdagingen door toenemend gebruik van sociale
media
Ondanks onze inspanningen om sociale media te controleren en de toepasselijke regels na te leven, bestaat het risico dat
het gebruik van sociale media door ons of onze werknemers om te communiceren over onze kandidaatgeneesmiddelen
of onze activiteiten ertoe kan leiden dat we in overtreding worden bevonden van de toepasselijke voorschriſten. Daarnaast
kunnen onze werknemers bewust of onbewust gebruikmaken van sociale media op manieren die mogelijk niet in
overeenstemming zijn met ons sociale mediabeleid of andere wettelijke of contractuele vereisten, wat kan leiden tot
aansprakelijkheid, verlies van handelsgeheimen of andere intellectuele eigendommen, of blootstelling van gevoelige
informatie aan het publiek. Bovendien kunnen negatieve berichten of commentaren in sociale media onze reputatie,
merkimago en goodwill ernstig schaden.
Invloed van regelgeving op het gebied van duurzaamheid of milieu en
sociaal bestuur (ESG) en potentiële invloed of blootstelling
Onze business en activiteiten zijn onderworpen aan talrijke wetten en voorschriſten op het gebied van mensenrechten,
corruptie, milieu, duurzaamheid, gezondheid en veiligheid. Op basis van onze activiteiten en de vereiste om gevaarlijke
materialen te gebruiken, kunnen we aanzienlijke kosten en reputatieschade oplopen in verband met civiel- en
strafrechtelijke boetes en straffen. Hoewel we een werknemers-compensatieverzekering hebben, is het mogelijk dat deze
niet voldoende dekking biedt tegen mogelijke claims en aansprakelijkheden.
Daarnaast kunnen we te maken krijgen met aanzienlijke kosten om te voldoen aan de bestaande en toekomstige
duurzaamheid en ESG-regelgeving of vergunningsvereisten. Op de datum van dit verslag zijn we onderworpen aan de
Corporate Sustainability Reporting Directive
(CSRD) van de EU. We zijn verplicht om te rapporteren over een breed spectrum
aan duurzaamheids-KPI’s en om ESG-doelstellingen, -beleid en -strategische plannen voor de lange termijn te formuleren
volgens een principe van dubbele materialiteit. Deze huidige en, voortdurende evoluerende, toekomstige wet- en
regelgeving en vergunningsvereisten kunnen ons bedrijf schaden en niet-naleving ervan kan leiden tot aanzienlijke boetes,
straffen of andere sancties.
Invloed van wijzigingen in belastingwetgeving en blootstelling aan
belastingverplichtingen
Als we niet in staat zijn om overgedragen fiscale verliezen te gebruiken om toekomstig belastbare resultaten te verlagen of
te profiteren van gunstige belastingwetgeving, kunnen onze activiteiten, bedrijfsresultaten en financiële toestand negatief
worden beïnvloed. We kunnen onverwachte belastingheffingen oplopen, met inbegrip van boetes, als gevolg van het
mislukken van fiscale planning of als gevolg van de betwisting door de fiscale autoriteiten over
transfer-pricing
. Wijzigingen
in de Belgische en internationale fiscale wetgeving of de interpretatie van deze wetgeving door fiscale instanties kunnen
een nadelige invloed hebben op onze activiteiten, financiële situatie en resultaten. Dergelijke potentiële wijzigingen en hun
impact worden zorgvuldig opgevolgd door ons management en onze adviseurs.
Omdat we actief zijn in onderzoek en ontwikkeling in België en Nederland, hebben we geprofiteerd van bepaalde
steunmaatregelen voor onderzoek en ontwikkeling. Indien de Belgische of Nederlandse overheden beslissen om de
voordelen van de steunmaatregelen voor onderzoek en ontwikkeling af te schaffen of de omvang of het percentage ervan te
verminderen, wat ze op elk moment zouden kunnen beslissen, zouden onze activiteiten negatief beïnvloed kunnen worden.
Als bedrijf dat actief is in onderzoek en ontwikkeling in België, verwachten we ook te kunnen genieten van het systeem
van aſtrek van “innovatie-inkomsten” in België. Dit systeem van de aſtrek van innovatie-inkomsten maakt het mogelijk om
nettowinsten die toerekenbaar zijn aan inkomsten uit onder andere gepatenteerde producten (of producten waarvoor
de patentaanvraag in behandeling is) te belasten tegen een lager effectief tarief dan andere inkomsten. Het effectieve
belastingtarief kan zo worden verlaagd tot 3,75%. Op 31 december 2025 hadden we €692,1 miljoen aan overgedragen aſtrek
voor innovatie-inkomsten in België.
Ons onvermogen om in aanmerking te komen voor de bovengenoemde voordelige belastingregimes, evenals de invoering
van de minimum belastbare basis en andere toekomstige nadelige wijzigingen van de Belgische belastingwetgeving,
kunnen een ongunstig effect hebben op onze activiteiten, bedrijfsresultaten en financiële positie.
We hebben tot op heden verschillende technologische innovatiesubsidies ontvangen van een agentschap van de Vlaamse
overheid om verschillende onderzoeksprogramma’s en technologische innovatie in Vlaanderen te ondersteunen. Als we
niet voldoen aan onze contractuele verplichtingen onder de toepasselijke subsidieovereenkomsten voor technologische
innovatie, kunnen we verplicht worden om alle of een deel van de ontvangen subsidies terug te betalen, wat een negatieve
invloed kan hebben op ons vermogen om onze onderzoeks- en ontwikkelingsprojecten te financieren.
Impact van wetswijzigingen
Onze bedrijfs- en financiële prestaties kunnen nadelig worden beïnvloed door wijzigingen in wet- en regelgeving. Nieuwe
wetten of wijzigingen in bestaande wetten, waaronder die met betrekking tot het belastingbeleid, handelstarieven en
naleving van regelgeving, kunnen onze operationele kosten verhogen, marktomstandigheden veranderen of extra vereisten
opleggen. Deze wijzigingen kunnen een invloed hebben op onze strategische beslissingen en op onze activiteiten.
(On)nauwkeurige budgetten en prestaties
We stellen jaarlijks een gedetailleerd budget op dat ter controle en goedkeuring wordt voorgelegd aan de Raad van Bestuur.
Onze prestaties ten opzichte van het budget worden voortdurend gecontroleerd door ons Directiecomité en worden
minstens één keer per kwartaal besproken met de Raad van Bestuur. Voor het opstellen van onze financiële informatie
beschikken we over processen en methoden die het mogelijk maken om niet-geconsolideerde en geconsolideerde
jaarrekeningen op te stellen voor onze jaarlijkse en driemaandelijkse rapportering. Onze managementrapportagesystemen
– waaronder een geavanceerd geïntegreerd
Enterprise Resource Planning
(ERP-systeem) – zorgen voor het genereren van
consistente financiële en operationele informatie, zodat het management onze prestaties dagelijks kan volgen.
Natuurrampen, globale conflicten en geopolitieke gebeurtenissen en
hun ontwrichtende effecten
Het optreden van onvoorziene of rampzalige gebeurtenissen, waaronder extreme weersomstandigheden en andere
gevallen van overmacht of natuurrampen, door de mens veroorzaakte rampen, onderbreking van elektriciteitsvoorziening
of telecommunicatie, geopolitieke en andere economische en politieke gebeurtenissen of omstandigheden (zoals het
gewapende conflict tussen de V.S. en Iran, het gewapend conflict tussen Rusland en Oekraïne of het conflict tussen
Israël en Gaza), of het uitbreken van epidemieën of ziekten kunnen, afhankelijk van hun omvang, in verschillende mate
schade toebrengen aan de nationale en lokale economieën en kunnen een verstoring van onze activiteiten veroorzaken
en een wezenlijk nadelig effect hebben op onze financiële toestand en bedrijfsresultaten. Door de mens veroorzaakte
rampen, epidemieën of ziekten en andere gebeurtenissen die verband houden met de regio’s waarin we actief zijn, kunnen
soortgelijke gevolgen hebben. Verder kan aanhoudende onzekerheid over deze en aanverwante zaken leiden tot negatieve
effecten op de economie van de Verenigde Staten en andere economieën, wat ons vermogen om onze producten te
ontwikkelen en te commercialiseren en om kapitaal aan te trekken kan beïnvloeden.
Marktrisico’s verbonden aan het Galapagos aandeel
We hebben volgende belangrijke marktrisico’s geïdentificeerd:
Mogelijke volatiliteit van de aandelenkoers
De marktprijs van de aandelen kan worden beïnvloed door een aantal factoren waarover het management geen controle
heeſt, zoals, doch niet beperkt tot, de economische situatie in de wereld,
business development
bij concurrenten en fusies
en overnames in de sector; dit risico is moeilijk te beperken.
Economisch risico door gebrek aan vertrouwen
Het algemene vertrouwen van het publiek in de toekomstige economische omstandigheden of prestaties van ons, onze
activiteiten of onze leveranciers of klanten kan van invloed zijn op het vermogen of de bereidheid van anderen om met ons
te handelen.
Verwatering door kapitaalverhogingen
Het aantrekken van extra kapitaal kan leiden tot verwatering van onze bestaande aandeelhouders. Het uitvoeren van
een kapitaalverhoging met opheffing van de voorkeurrechten van onze bestaande aandeelhouders, leidt voor deze
aandeelhouders tot verwatering.
Verwatering door uitoefening van inschrijvingsrechtenplannen
Door de uitoefening van bestaande inschrijvingsrechten kan het aantal uitstaande Galapagos-aandelen aanzienlijk
toenemen.
Onmogelijkheid om dividend uit te keren
Wij hebben een beperkte operationele geschiedenis, en toekomstige winstgevendheid kan niet worden gegarandeerd.
Galapagos NV heeſt aanzienlijke overgedragen verliezen en zal dus in de nabije toekomst geen dividenden kunnen uitkeren.
Dit kan ertoe leiden dat mensen afzien van een belegging in Galapagos-aandelen.
Reputatieschade
In de hele organisatie worden op alle niveaus hoge ethische normen gehanteerd. Wetten en richtlijnen worden nageleefd.
Onze leveranciers moeten zich houden aan contractuele bepalingen met betrekking tot anti-omkoping en anti-corruptie.
Daarnaast worden externe adviseurs geacht onze Gedragscode en onze
Anti-Bribery and Anti-Corruption Policy
na te leven.
Bepalingen van Belgisch recht
Er zijn verschillende bepalingen in het Belgische vennootschapsrecht en bepaalde andere bepalingen naar Belgisch recht,
zoals, doch niet beperkt tot, de verplichting tot openbaarmaking van belangrijke deelnemingen en mededingingsrechtelijke
regels met betrekking tot fusies en overnames, die op ons van toepassing kunnen zijn, en die een vijandig overnamebod,
fusie, wijziging in het bestuur of andere wijziging in controle kunnen bemoeilijken. Deze bepalingen kunnen potentiële
overnamepogingen die derden overwegen, ontmoedigen, en de aandeelhouders aldus de mogelijkheid ontnemen om hun
aandelen tegen een premie te verkopen (hetgeen typisch wordt aangeboden in het kader van een overnamebod).
Algemene verklaring over risico’s verbonden aan Galapagos
Volgens onze huidige inschatting en kennis beschouwen we de voornaamste risico’s als beheersbaar, en onze continuïteit
is niet in gevaar op de datum van dit verslag. Ervan uitgaande dat er zich geen verdere verslechtering van de wereldwijde
zakelijke, financiële en regelgevende omgeving voordoet, achten wij ons voorbereid om toekomstige uitdagingen aan te
gaan.
Jaar-
rekening
Geconsolideerde jaarrekening
Geconsolideerde resultatenrekening en geconsolideerd overzicht van
het totaalresultaat
Geconsolideerde resultatenrekening
Jaar eindigend op 31 december
(in duizenden €, behalve gegevens per aandeel)
2025
2024
Toelichting
Opbrengsten uit leveringen
29.924
34.863
7
Opbrengsten uit samenwerkingsverbanden
1.082.324
240.786
7
Totale netto-omzet
1.112.248
275.649
Kost van verkochte producten
(29.736)
(34.863)
Kosten van onderzoek en ontwikkeling
(459.421)
(335.459)
8
Verkoop- en marketingkosten
(6.100)
(17.193)
8
Algemene en administratieve kosten
(147.333)
(117.245)
8
Bijzondere waardevermindering van de celtherapieactiviteiten
(228.112)
-
8
Overige bedrijfsopbrengsten
53.493
40.773
8
Bedrijfswinst/bedrijfsverlies (-)
295.039
(188.338)
Reële waarde aanpassingen en nettowisselkoersresultaten
(39.356)
95.795
10
Overige financiële opbrengsten
48.051
91.128
10
Overige financiële kosten
(2.863)
(1.670)
10
Winst/verlies (-) voor belastingen
300.871
(3.085)
Belastingen
18.621
1.803
11
Nettowinst/verlies (-) uit voortgezette activiteiten
319.492
(1.282)
Nettowinst uit beëindigde activiteiten, na aſtrek van belastingen
1.392
75.364
5
Nettowinst
320.884
74.082
Nettowinst toewijsbaar aan:
Aandeelhouders van de groep
320.884
74.082
Gewone en verwaterde winst per aandeel
4,87
1,12
12
Gewone en verwaterde winst/verlies (-) per aandeel uit voortgezette activiteiten
4,85
(0,02)
De bijgevoegde
toelichtingen
maken integraal deel uit van deze geconsolideerde financiële cijfers.
Geconsolideerd overzicht van het totaalresultaat
Jaar eindigend op 31 december
(in duizenden €)
2025
2024
Toelichting
Nettowinst
320.884
74.082
Posten die nadien niet naar winst of verlies zullen worden overgeboekt:
Herwaardering van de netto toegezegde pensioenverplichting
653
246
24
Reële waarde aanpassing van financiële activa met reële waarde aanpassing in
totaalresultaat
(6.132)
2.486
24
Posten die nadien naar winst of verlies kunnen worden overgeboekt:
Koersverschillen uit de omrekening van buitenlandse activiteiten
(475)
578
Realisatie van koersverschillen door de verkoop van buitenlandse activiteiten
-
4.095
Totaal niet-gerealiseerde resultaten, na belastingen
(5.954)
7.405
Totaal gerealiseerde en niet-gerealiseerde resultaten toewijsbaar aan:
Aandeelhouders van de groep
314.930
81.487
Totaal gerealiseerde en niet-gerealiseerde resultaten toewijsbaar aan
aandeelhouders van de groep is gerelateerd aan:
Voortgezette activiteiten
313.538
1.764
Beëindigde activiteiten
1.392
79.723
Totaalresultaat, na belastingen
314.930
81.487
De bijgevoegde
toelichtingen
maken integraal deel uit van deze geconsolideerde financiële cijfers.
Geconsolideerde balans
31 december
(in duizenden €)
2025
2024
Toelichting
Activa
Goodwill
-
70.010
13
Immateriële vaste activa andere dan goodwill
848
164.862
14
Materiële vaste activa
80.663
122.898
15
Uitgestelde belastingvorderingen
195
1.474
25
Langlopende vorderingen met betrekking tot ondersteuning van onderzoek en
ontwikkeling
126.662
132.729
19
Langlopende te ontvangen voorwaardelijke vergoeding
47.750
42.465
5
Eigenvermogensinvesteringen
46.809
52.941
16
Overige langlopende activa
2.959
8.708
18
Converteerbare lening
21.175
-
17
Langlopende financiële investeringen
-
200.182
22
Vaste activa
327.061
796.269
Voorraden
22.493
51.192
20
Handels- en overige vorderingen
20.706
47.476
21
Kortlopende vorderingen met betrekking tot ondersteuning van onderzoek en
ontwikkeling
31.208
39.882
19
Kortlopende financiële investeringen
2.910.180
3.053.334
22
Geldmiddelen en kasequivalenten
87.868
64.239
23
Geblokkeerde rekening
-
41.163
5
Overige vlottende activa
7.002
31.049
21
Vlottende activa uit voortgezette activiteiten
3.079.457
3.328.335
Groep van activa die wordt afgestoten en geclassificeerd is als aangehouden voor
verkoop
-
11.115
15
/
5
Totaal vlottende activa
3.079.457
3.339.450
Totaal activa
3.406.518
4.135.719
Eigen vermogen en schulden
Aandelenkapitaal
293.937
293.937
24
Uitgiſtepremies
2.736.994
2.736.994
24
Overige reserves
(8.637)
(3.158)
24
Omrekeningsverschillen
2.997
3.472
Overgedragen resultaat
210.577
(134.306)
Totaal eigen vermogen
3.235.868
2.896.939
31 december
(in duizenden €)
2025
2024
Toelichting
Pensioenverplichtingen
-
2.099
Uitgestelde belastingschulden
-
20.660
25
Langlopende leasingschulden
5.186
8.243
26
Overige langlopende schulden
12.601
33.821
27
Langlopende over te dragen opbrengsten
-
838.876
29
Langlopende schulden
17.787
903.699
Kortlopende leasingschulden
1.729
3.479
26
Handels- en overige schulden
104.647
98.877
27
Voorzieningen
45.499
-
28
Belastingverplichtingen
956
249
11
Kortlopende over te dragen opbrengsten
32
232.476
29
Totaal kortlopende schulden
152.863
335.081
Totaal schulden
170.650
1.238.780
Totaal eigen vermogen en schulden
3.406.518
4.135.719
De bijgevoegde
toelichtingen
maken integraal deel uit van deze geconsolideerde financiële cijfers.
Geconsolideerde kasstroomoverzichten
Jaar eindigend op 31 december
(in duizenden €)
2025
2024
Toelichting
Nettowinst van het jaar
320.884
74.082
Bijzondere waardevermindering van de celtherapieactiviteiten
228.112
-
8
Toename van voorzieningen
45.499
-
26
Aanpassing voor andere niet-kas transacties
127.160
(4.909)
28
Aanpassing voor items apart op te nemen in de bedrijfskasstroom
(63.443)
(89.644)
28
Aanpassing voor items op te nemen in de investerings- en financieringskasstroom
(42.254)
(76.239)
28
Wijziging in werkkapitaal ander dan over te dragen opbrengsten
149.252
(61.445)
28
Uitgaande kasstroom voor overige schulden gerelateerd aan de verkoop van
dochterondernemingen
-
(3.598)
5
Uitgaande kasstroom voor overige schulden gerelateerd aan de aankoop van
dochterondernemingen
(1.792)
-
Afname van over te dragen opbrengsten
(1.071.319)
(255.508)
27
Kasstroom gebruikt bij bedrijfsactiviteiten
(307.901)
(417.261)
Betaalde intresten
(464)
(689)
Ontvangen intresten
51.281
97.518
Betaalde (-)/ontvangen inkomstenbelasting
(372)
406
Netto kasstroom gebruikt bij bedrijfsactiviteiten
(257.456)
(320.026)
Aankoop van materiële vaste activa
(13.704)
(16.720)
15
Aankoop van immateriële vaste activa
(155)
(65.390)
14
Ontvangsten uit de verkoop van materiële vaste activa
462
3
15
Aankoop van financiële investeringen
(3.465.056)
(3.349.406)
21
Investeringsopbrengsten ontvangen gerelateerd aan financiële investeringen
60.448
29.498
21
Verkoop van financiële investeringen
3.684.643
3.668.441
21
Ontvangsten uit de afwikkeling van hedging instrument
22.745
-
Inkomende/uitgaande kasstroom (-) uit de verkoop van dochterondernemingen, na
aſtrek van afgestoten liquide middelen
19.431
(8.949)
5
Converteerbare lening uitgegeven aan derde partij
(20.000)
16
Aankoop van eigenvermogensinvesteringen met reële waarde aanpassing in
totaalresultaat
-
(36.880)
16
Netto kasstroom gegenereerd uit investeringsactiviteiten
288.814
220.597
Betaling van leasingschulden
(3.273)
(4.924)
25
Netto kasstroom gebruikt bij financieringsactiviteiten
(3.273)
(4.924)
Toename/afname (-) van geldmiddelen en kasequivalenten
28.085
(104.353)
Jaar eindigend op 31 december
Geldmiddelen en kasequivalenten aan het begin van het jaar
64.239
166.810
22
Toename/afname (-) van geldmiddelen en kasequivalenten
28.085
(104.353)
Effect van wisselkoersverschillen op geldmiddelen en kasequivalenten
(4.456)
1.782
Geldmiddelen en kasequivalenten aan het einde van het jaar
87.868
64.239
22
De bijgevoegde
toelichtingen
maken integraal deel uit van deze geconsolideerde financiële cijfers.
Geconsolideerd mutatieoverzicht van het eigen vermogen
(in duizenden €)
Aandelenkapitaal
Uitgiſtepremies
Omrekenings-
verschillen
Overige
reserves
Overgedragen
resultaat
Totaal
Op 1 januari 2024
293.937
2.736.994
(1.201)
(5.890)
(228.274)
2.795.566
Nettowinst
74.082
74.082
Andere elementen van het
totaalresultaat
4.673
2.732
7.405
Totaalresultaat
4.673
2.732
74.082
81.487
Op aandelen gebaseerde vergoedingen
19.886
19.886
Op 31 december 2024
293.937
2.736.994
3.472
(3.158)
(134.306)
2.896.939
Op 1 januari 2025
293.937
2.736.994
3.472
(3.158)
(134.306)
2.896.939
Nettowinst
320.884
320.884
Andere elementen van het
totaalresultaat
(475)
(5.479)
(5.954)
Totaalresultaat
(475)
(5.479)
320.884
314.930
Op aandelen gebaseerde vergoedingen
23.999
23.999
Op 31 december 2025
293.937
2.736.994
2.997
(8.637)
210.577
3.235.868
De bijgevoegde
toelichtingen
maken integraal deel uit van deze geconsolideerde financiële cijfers.
Toelichtingen bij de geconsolideerde jaarrekening
1. Algemene informatie
Galapagos NV is een naamloze vennootschap onder Belgisch recht. De zetel van Galapagos NV is Generaal de Wittelaan L11/
A3, 2800 Mechelen, België. Waar in de toelichtingen van de geconsolideerde jaarrekening wordt verwezen naar “wij”, “ons”,
“onze”, “de groep” of “Galapagos” worden GalapagosNV samen met haar dochterondernemingen bedoeld. We verwijzen
naar
toelichting 34
voor een lijst van geconsolideerde vennootschappen.
Wij zijn een biotechnologiebedrijf dat zich toelegt op het leveren van geneesmiddelen aan patiënten met ernstige
aandoeningen in therapeutische gebieden waar de medische behoeſte hoog is.
De componenten van het resultaat die in de jaarrekening zijn opgenomen betreffen de bedrijven opgenomen in
toelichting
34
Geconsolideerde vennootschappen per 31 december 2025.
Onze
activiteiten
hadden
452
medewerkers
per
31 december 2025
(in
vergelijking
met
704
medewerkers
per
31 december 2024) voornamelijk werkzaam in onze operationele vestigingen te Mechelen (de Belgische hoofdzetel),
Nederland, Zwitserland en de Verenigde Staten. Gedurende 2025 werd er een herstructurering van de kleine moleculen
ontwikkelingsactiviteiten en een herstructurering van de celtherapieactiviteiten aangekondigd, die een significante impact
hebben op onze activiteiten. We verwijzen naar toelichting 2 voor verdere details over de twee herstructureringen.
2. Samenvatting van significante transacties
Strategische reorganisatie
Op 8 januari 2025 hebben we ons voornemen aangekondigd om te splitsen in twee beursgenoteerde entiteiten en onze
plannen om onze ontdekkingprogramma’s gerelateerd aan kleine moleculen stop te zetten en potentiële partners te
zoeken om onze kleine moleculen activa over te nemen. Dit leidde tot een vermindering van ongeveer 300 posities binnen
de organisatie in Europa, wat 40% van onze werknemers vertegenwoordigde, voornamelijk in België en in Frankrijk. De
vestiging in Frankrijk werd gesloten.
Op 13 mei 2025 hebben we aangekondigd dat, ondanks het feit dat we significante vooruitgang geboekt hadden in de
reorganisatie van onze activiteiten naar de splitsing toe, als gevolg van ontwikkelingen op het gebied van regelgeving en de
markt, onze Raad van Bestuur besloten had om de eerder voorgestelde splitsing opnieuw te evalueren en alle strategische
alternatieven voor onze celtherapieactiviteiten te onderzoeken, met de nadruk op het maximaliseren van de beschikbare
middelen voor transformatieve
business development
transacties.
Gedurende 2025 liepen we kosten op voor deze strategische reorganisatie gerelateerd aan de kleine moleculen activiteiten
en de geplande splitsing, voor een bedrag van €124,8 miljoen. Dit toonde zich in ontslagvergoedingen van €47,7 miljoen, in
kosten voor de vroegtijdige beëindiging van samenwerkingen van €46,1 miljoen, in bijzondere waardeverminderingen op
vast actief gerelateerd aan kleine moleculen activiteiten van €9,5 miljoen, in vergoedingen voor professionele diensten van
€14,8 miljoen, in de bijkomende versnelde erkenning van de niet-kaskosten voor inschrijvingsrechtenplannen gerelateerd
aan good leavers voor €4,6 miljoen en in overige bedrijfskosten van €2,1 miljoen.
Afbouw van de celtherapieactiviteiten
Op 21 oktober 2025 kondigden we onze intentie aan om onze celtherapieactiviteiten af te bouwen na een uitgebreide
strategische evaluatie en verkoopproces, inclusief een verkenning van mogelijke verkoopopties.Na afronding van de
overlegprocedures met de ondernemingsraden in België en Nederland, kondigde de Raad van Bestuur op 5 januari 2026
haar beslissing aan tot aanvang van de afbouw van de celtherapieactiviteiten.
De afbouw zal een impact hebben op ongeveer 365 medewerkers in Europa, de VS en China, en zal leiden tot de sluiting van
de vestigingen in Leiden (Nederland), Bazel (Zwitserland), Princeton en Pittsburgh (VS), en Shanghai (China). We zullen een
vaste aanwezigheid behouden op ons hoofdkantoor in Mechelen, België, alsook bijkantoren in Chicago en San Francisco
in de Verenigde Staten. De resterende organisatie van Galapagos NV zal worden herpositioneerd voor langetermijngroei via
baanbrekende
business development
. We zullen de niet-celtherapieactiviteiten blijven beheren.
Als gevolg van de intentie tot afbouw, werd de realiseerbare waarde van de activa gerelateerd aan de celtherapieactiviteiten
lager geschat dan de boekwaarde van de activa, wat resulteerde in een bijzondere waardevermindering van €228,1 miljoen
van de bijbehorende goodwill en immateriële activa en een gedeeltelijke bijzondere waardevermindering van materiële
vaste activa. We erkenden ook ontslagvergoedingen van €33,3 miljoen, kosten voor de vroegtijdige beëindiging van
samenwerkingen van €16,3 miljoen, vergoedingen voor professionele diensten van €10,1 miljoen, een bijkomende
versnelde
erkenning
van
de
niet-kaskosten
voor
inschrijvingsrechtenplannen
gerelateerd
aan
good
leavers
voor
€1,5 miljoen en overige bedrijfskosten van €7,5 miljoen. We erkenden ook een positieve reële waarde aanpassing van
€21,8 miljoen van de voorwaardelijke te betalen vergoeding gerelateerd aan de aankoop van CellPoint. Dit bedrag werd
opgenomen in de lijn “Overige bedrijfsopbrengsten” in de geconsolideerde resultatenrekening. Het totaal effect van de
afbouw voor belastingen liep dus op tot €275,0 miljoen.
Tenslotte erkenden we een opbrengst van uitgestelde belastingen van €19,3 miljoen door het vrijvallen in resultaat van de
netto uitgestelde belastingschulden gerelateerd aan de verwerking van de aankoop van CellPoint en AboundBio.
Samenwerkingsovereenkomst met Gilead
Op 14 juli 2019 kondigden wij en Gilead aan dat we een 10-jarige wereldwijde R&D-samenwerking waren aangegaan. Door
deze samenwerking kreeg Gilead exclusieve toegang tot onze portfolio van nieuwe kandidaatmedicijnen, inclusief klinische
en preklinische programma’s en het
drug discovery-
platform. Bij het begin van deze samenwerking in 2019 ontvingen we
van Gilead een
upfront
betaling van €3.569,8 miljoen ($3,95 miljard) en een vergoeding voor investering in aandelen van
€960,1 miljoen ($1,1 miljard).
We identificeerden de volgende drie resultaatsverbintenissen als onderdeel van deze overeenkomst: (i) de overdracht
van een uitgebreide licentie voor ziritaxestat (GLPG1690), (ii) de toekenning van exclusieve toegang tot ons
drug
discovery
-platform
(i.e.,
de
intellectuele
eigendom,
technologie,
expertise
en
capaciteiten)
gedurende
de
samenwerkingsperiode en exclusieve optierechten op onze huidige en toekomstige klinische programma’s na fase 2 (of in
bepaalde omstandigheden, de eerste fase 3-studies) buiten Europa, en (iii) een toegenomen aandeel in de kostenverdeling
van 20/80 naar 50/50 voor de wereldwijde ontwikkelingsactiviteiten voor filgotinib, als gevolg van de gewijzigde licentie- en
samenwerkingsovereenkomst.
Aan de eerste resultaatsverbintenis (i) werd volledig voldaan in 2019 en de derde resultaatsverbintenis (iii) werd op
31 januari 2024 overgedragen aan Alfasigma, bij het afsluiten van de transactie voor de transfer van de Jyseleca® activiteiten
aan Alfasigma, en de (aangevulde een aangepaste) overeenkomst inzake filgotinib werd als gevolg hiervan toegewezen
aan Alfasigma. Per 31 december 2024 bleef enkel de tweede resultaatsverbintenis (ii) de toekenning van exclusieve toegang
tot ons
drug discovery-
platform (i.e., de intellectuele eigendom, technologie, expertise en capaciteiten) gedurende de
samenwerkingsperiode en exclusieve optierechten op onze huidige en toekomstige klinische programma’s na fase 2 (of in
bepaalde omstandigheden, de eerste fase 3-studies) buiten Europa, behouden.
Op 8 januari 2025 kondigden wij een plan aan om te splitsen in twee entiteiten, waarbij we een nieuw opgericht bedrijf
(dat op een later tijdstip een naam zou krijgen, hierna “SpinCo” genoemd, werd opgericht op 14 februari 2025) afsplitsen,
dat zich zou richten op het opbouwen van een pijplijn van innovatieve medicijnen door middel van transformerende
transacties. Wij zouden ons verder inzetten om wereldwijd leider te worden in celtherapie in oncologie door in te spelen op
hoge onvervulde medische behoeſten. In het kader van de splitsing, waren Gilead en wij overeengekomen om de tussen
ons bestaande overeenkomsten aan te vullen.
Optie-, licentie- en samenwerkingsovereenkomst (OLCA)
Volgens de OLCA zouden we verder alle R&D-activiteiten van onze programma’s tot het einde van de relevante fase 2
klinische studies autonoom leiden en financieren. Na de voltooiing van een kwalificerende fase 2-studie (of, in bepaalde
omstandigheden, de eerste fase 3-studie) zou Gilead de optie hebben op een exclusieve commerciële licentie van het
programma in alle landen buiten Europa. Als een optie zou worden uitgeoefend, zouden Gilead en wij samen de verdere
ontwikkeling van het kandidaatgeneesmiddel doen en de kosten gelijk verdelen. De optie van Gilead op onze programma’s
zou gedurende de tien-jarige termijn van de samenwerking lopen. Voor alle programma’s ontstaan uit de samenwerking
(andere dan GLPG1972 en GLPG1690) zou Gilead een optievergoeding betalen van $150 miljoen per programma, en
er zouden geen verdere succesbetalingen verschuldigd zijn. Als onderdeel van de overeenkomst zouden we oplopende
royalty’s tussen 20–24% op de nettoverkopen in alle landen buiten Europa ontvangen voor alle onze producten die in
licentie zijn genomen door Gilead. In november 2020 zag Gilead af van de uitoefening van zijn optie voor GLPG1972 in het
kader van de samenwerkingsovereenkomst. In februari 2021 werd de ontwikkeling van GLPG1690 (ziritaxestat) stopgezet.
In januari2025, zijn we met Gilead in het kader van de voorgenomen splitsing overeengekomen dat we de OLCA op de
datum van inwerkingtreding van de splitsing zouden overdragen aan de nieuw opgerichte SpinCo. Vanaf de splitsing
zouden
we
ontheven
zijn
van
de
samenwerking
en
zouden
we
volledige
wereldwijde
ontwikkelings-
en
commercialiseringsrechten in onze pijplijn hebben, die niet langer onderworpen zou zijn aan de opt-in-rechten van Gilead
onder de OLCA, onder voorbehoud van de betaling van
single digit
royalty’s aan Gilead op de nettoverkopen van bepaalde
producten. De toe te passen royalty percentages zouden onderhevig zijn aan de gebruikelijke
step-downs
en aanpassingen,
zoals kortingen bij gebrek aan patentbescherming, aan regelgevende exclusiviteit, of in het geval van de aanwezigheid van
generische concurrentie. De royalty looptijd zou duren het uiterste van de vervaldatum van ons laatste patent voor het
product, de vervaldatum van de regelgevende exclusiviteit, of twintig jaar na de datum van de splitsing.
In het kader van deze geplande splitsing besloot Gilead bijkomend om af te zien van haar rechten onder de OLCA op alle
onderzoeks- en ontwikkelingsactiviteiten en programma’s gerelateerd aan kleine moleculen (“Small Molecules Waiver”)
van ons en onze dochterondernemingen. Deze ontheffing geeſt ons de mogelijkheid om, wat betreſt de programma’s
gerelateerd aan kleine moleculen, deze af te bouwen, in licentie te geven, te desinvesteren, te partneren of andere
gelijkaardige acties (“Toegestane Transacties/Acties”) te nemen, en dit zonder Gileads goedkeuring of veto. Gilead zou noch
royalty’s, noch inkomsten, noch betalingen of andere vergoeding uit deze acties ontvangen.
In mei 2025 hebben we, naar aanleiding van ontwikkelingen op het gebied van regelgeving en de markt, de voorgestelde
splitsing opnieuw geëvalueerd en besloten om alle strategische alternatieven voor de celtherapieactiviteiten te evalueren.
Om dit proces te vergemakkelijken, zijn wij en Gilead een overeenkomst inzake royalty’s en afstand van rechten voor
celtherapie aangegaan, waarbij Gilead ermee heeſt ingestemd afstand te doen van zijn rechten uit hoofde van de OLCA
met betrekking tot al onze R&D activiteiten en -programma’s op het gebied van celtherapie. Als gevolg hiervan zijn onze
activiteiten op het gebied van celtherapie niet langer onderworpen aan de opt-in-rechten van Gilead uit hoofde van de
OLCA, onder voorbehoud van betaling van (i) een percentage van minder dan 10% op de inkomsten uit de verkoop van
onze celtherapieprogramma’s en (ii) royalty’s van minder dan 10% aan Gilead op de netto-omzet van bepaalde producten,
in beide gevallen onder voorbehoud van gebruikelijke kortingen en aanpassingen. Deze ontheffing stelt ons in staat om
zonder toestemming of veto van Gilead onze programma’s voor celtherapie af te bouwen, in licentie te geven, af te stoten,
samenwerkingsverbanden aan te gaan of andere soortgelijke maatregelen te nemen. Uiteindelijk hebben we besloten om
niet door te gaan met de voorgestelde splitsing. Zoals hierboven beschreven, hebben we op 21 oktober 2025 onze intentie
bekendgemaakt om de celtherapieactiviteiten af te bouwen. Dit besluit was afhankelijk van de afronding van het overleg
met de ondernemingsraden in België en Nederland, dat op 5 januari 2026 werd afgesloten. Als gevolg daarvan heeſt de
Raad van Bestuur het besluit bekendgemaakt om te beginnen met de afbouw van de celtherapieactiviteiten.
Als gevolg van de wijzigingen in de OLCA in 2025 en andere gebeurtenissen zoals hierboven beschreven, werd de resterende
contractuele verplichting met betrekking tot de OLCA-toegang en het optierecht van Gilead op ons
drug discovery
platform,
die op 31 december 2024 €1.069,0 miljoen bedroeg, niet langer behouden en in 2025 als opbrengst erkend. In dat verband
verwijzen we naar toelichting 4 hieronder over “Kritische boekhoudkundige ramingen en belangrijkste bronnen van
schattingsonzekerheden”.
Gewijzigde samenwerking inzake filgotinib
Sinds de nieuwe regeling van december 2020 namen we alle ontwikkelings-, productie-, commercialiserings- en bepaalde
andere rechten voor filgotinib in Europa over. Vanaf 1 januari 2021 droegen we al de toekomstige ontwikkelingskosten
voor bepaalde studies (gedefinieerd als “Groep A activiteiten”), in plaats van de gelijke kostenverdeling zoals voorzien in
de vorige overeenkomst. De 50/50-regeling voor de verdeling van de wereldwijde ontwikkelingskosten werd voortgezet
voor bepaalde andere studies. Alle economische gevolgen van de commercialisering van filgotinib in Europa werden
per 1 januari2022 aan ons overgedragen, en we zouden Gilead met ingang van 2024 oplopende royalty’s betalen van
8% tot 15% van de nettoverkopen in Europa. Naar aanleiding van alle herzieningen van de bestaande regeling voor de
commercialisering en ontwikkeling van filgotinib heeſt Gilead ons in voorgaande jaren in het totaal €172,6 miljoen betaald.
Sinds de aanpassing van december2020 komen we niet langer in aanmerking voor toekomstige succesbetalingen met
betrekking tot filgotinib in Europa. Andere voorwaarden van de oorspronkelijke licentieovereenkomst bleven van kracht.
Op 30 oktober 2023 zijn wij en Gilead overeengekomen om de filgotinib overeenkomst te wijzigen en de bestaande 50/
50-regeling voor het delen van wereldwijde ontwikkelingskosten te beëindigen, waarbij we de verdere kosten gingen
dragen, en om onze verplichting om oplopende royalty’s aan Gilead te betalen op de nettoverkoop van Jyseleca® in Europa
te beëindigen, naast andere wijzigingen.
Met ingang van 31januari 2024, na de voltooiing van de transactie tussen ons en Alfasigma om de Jyseleca® activiteiten
over te dragen, hebben we onze rechten en verplichtingen opgenomen in de filgotinib-overeenkomst overgedragen aan
Alfasigma, met uitzondering van ons recht op royalty’s van Gilead op de nettoverkopen in het Gilead grondgebied in het
kader van een afzonderlijke overeenkomst door ons en Gilead afgesloten in oktober 2023.
Gilead blijſt verantwoordelijk voor de commerciële activiteiten buiten Europa.
Voorwaarden van de aandeleninvestering van Gilead
Als onderdeel van de R&D-samenwerking van 2019 tekende Gilead ook een akkoord met ons over de inschrijving op
aandelen. Naar aanleiding van de inschrijving op aandelen hebben we op 28 augustus 2019 een transparantieverklaring
ontvangen van Gilead waarin bevestigd werd dat ze in het bezit waren van 22,04% van de toen uitgegeven en uitstaande
aandelen van Galapagos.
Door de uitoefening van Warrant A op 6 november 2019, verhoogde Gilead haar participatie in ons tot 25,10% van de
toen uitstaande aandelen. Gilead verhoogde verder haar participatie tot 25,84% op 31 december 2019. Gilead’s participatie
verwaterde verder naar 25,35% op 31 december 2023, op 31 december 2024 en op 31 december 2025, door één
kapitaalverhoging door de uitoefening in de loop van 2023 van inschrijvingsrechten onder inschrijvingsrechtenplannen.
Daarenboven werd bijkomende Warrant B goedgekeurd door de Buitengewone Algemene Vergadering van aandeelhouders
van 30 april 2024, waardoor Gilead zijn aandeelhouderschap in Galapagos verder kan verhogen tot maximaal 29,9% van
de uitgegeven en uitstaande aandelen van de onderneming. De bijkomende Warrant B heeſt een looptijd van vijf jaar en
een uitoefenprijs per aandeel gelijk aan het hoogste van (i) 120% vermenigvuldigd met het rekenkundig gemiddelde van de
30-daagse dagelijkse volume-gewogen gemiddelde prijs van Galapagos’ aandelen zoals verhandeld op Euronext Brussel en
Euronext Amsterdam en (ii) €140,59, en zal vervallen op 23 augustus 2029. Op 31 december 2025 bedroeg de waarde van
bijkomende Warrant B €0,01 miljoen.
Evolutie van de totale transactieprijs in het kader van de samenwerking met Gilead
De
transactieprijs
bestaat
thans
uit
een
vast
deel,
zijnde
een
niet-terugbetaalbare
upfront
vergoeding
en
licentievergoedingen, en een variabel deel, zijnde succesbetalingen, op verkopen gebaseerde succesbetalingen en royalty’s,
en terugbetaling van kosten voor geleverde R&D diensten. Succesbetalingen zijn opgenomen in de transactieprijs van
de overeenkomst voor zover dat het zeer waarschijnlijk is dat er geen wezenlijke tegenboeking van opbrengst zal zijn.
Succesbetalingen van Gilead worden in opbrengst erkend over tijd tot het einde van de ontwikkelingsperiode. Op verkopen
gebaseerde succesbetalingen en royalty’s zijn ook onderdeel van de overeenkomst en worden in opbrengst erkend op het
moment dat zij zich voordoen.
De €4,0 miljard
upfront
vergoeding per 31 december 2025 komt voort uit onze oorspronkelijke filgotinib overeenkomst met
Gilead van 2015 (€275,6 miljoen), €3,6 miljard uit de initiële toewijzing van de totale
upfront
vergoeding ontvangen door de
samenwerkingsovereenkomst van 2019 (zie begin van deze toelichting), €172,6 miljoen door aanpassingen aan de filgotinib
overeenkomst van 2020 (€160,0 miljoen) en de DIVERSITY-studie in 2021 (€12,6 miljoen).
Onderstaande tabel toont de wijzigingen van 2025 in de transactieprijs van onze samenwerking met Gilead:
   
 
31 december
Andere bewegingen
31 december
(in duizenden €)
2024
in 2025
2025
Upfront betaling
4.018.016
 
4.018.016
Behaalde succesbetalingen
212.601
 
212.601
Royalty's
50.780
12.177
62.957
Effect van initiële waardering van share subscription agreement
124.604
 
124.604
 
4.406.001
12.177
4.418.178
Minus:
     
Verplichting tot uitgiſte van warrants
     
Warrant A
(43.311)
 
(43.311)
Initiële Warrant B
(2.545)
 
(2.545)
Bijkomende Warrant B
(9)
 
(9)
 
4.360.136
12.177
4.372.313
Toewijzing aan resultaatsverbintenissen
     
Ziritaxestat (stopgezet)
666.967
 
666.967
Filgotinib (beëindigde activiteiten)
(1)
1.392.248
12.177
1.404.425
Drug discovery platform
2.300.921
 
2.300.921
(1)
Voor de bijkomende vergoeding ontvangen in het kader van de optie-, licentie- en samenwerkingsovereenkomst ondertekend op 14 juli 2019 toegewezen aan de
resultaatsverbintenis inzake filgotinib, veronderstelden we het bestaan van een significante financieringscomponent ter waarde van €44,5 miljoen per 31 december 2019, die de
tijdswaarde van het geld over de geschatte periode van erkenning weerspiegelt. Deze financieringscomponent werd herbeoordeeld naar €39,3 miljoen per 31 januari 2024, de
datum van de transfer van het contract naar Alfasigma.
Andere bewegingen in 2025 waren gerelateerd aan de erkenning in opbrengst van de Gilead royalty’s inzake Jyseleca®.
Overdrachts- en financieringsovereenkomst met Onco3R Therapeutics BV
In april 2025 hebben wij en Onco3R Therapeutics (Onco3R) een overeenkomst ondertekend waarbij meerdere kleine
moleculen activa voor immunologie en oncologie, waaronder een SIK3-remmer die klaar is voor fase 1, verkocht werden
aan Onco3R. Volgens de voorwaarden van de overeenkomst namen we deel in het startkapitaal van Onco3R via een
converteerbare lening van €20 miljoen, die tijdens een toekomstige aandelenfinancieringsronde zou kunnen worden
geconverteerd.
Onco3R verbindt zich ertoe commercieel redelijke inspanningen te leveren om de SIK activa te ontwikkelen en te
commercialiseren.
Deze converteerbare lening wordt opgenomen op de lijn ‘Converteerbare lening’ in onze
balans
en wordt gewaardeerd aan
reële waarde met reële waarde aanpassing in resultaat. Per 31 december 2025 is de enige erkende reële waarde aanpassing
gerelateerd aan de gekapitaliseerde intresten.
In ruil voor de overdracht van deze activa hebben we recht op een bijkomende voorwaardelijke vergoeding. De
voorwaardelijke vergoeding wordt beschouwd als een financieel actief met reële waarde aanpassing in resultaat. Op
31 december 2025 wordt de reële waarde door het management op nul gewaardeerd, op basis van het zeer vroege stadium
waarin de overgedragen activa zich bevinden. De reële waarden worden herzien op elke rapporteringsdatum en elke
wijziging wordt opgenomen in onze geconsolideerde resultatenrekening. Er werd al een bijzondere waardevermindering
geboekt voor de activa overgedragen aan Onco3R Therapeutics (€1,7 miljoen) op 31 maart 2025.
3. Belangrijkste waarderingsregels
Onze belangrijkste waarderingsregels worden hieronder uiteengezet.
Voorstellingsbasis en de continuïteitsveronderstelling
Deze geconsolideerde jaarrekening is opgemaakt in overeenstemming met de
International Financial Reporting Standards
en de
International Accounting Standards
, zoals uitgegeven door de
International Accounting Standards Board (IASB) and
Interpretations
(samen
IFRS Accounting Standards
). De geconsolideerde jaarrekening verschaſt een algemeen overzicht
van onze activiteiten en de behaalde resultaten. Zij geeſt een getrouw en correct beeld van onze financiële toestand, onze
financiële prestaties en onze kasstromen, op basis van continuïteit.
De geconsolideerde jaarrekening wordt opgemaakt in Euros, onze functionele munteenheid. Bedragen worden afgerond
naar het dichtstbijzijnde duizendtal, tenzij anders vermeld.
De geconsolideerde jaarrekening werd gemaakt op basis van historische kosten, met uitzondering van volgende items:
Financiële instrumenten – reële waarde in resultaat
Financiële instrumenten – reële waarde in totaalresultaat
Voorwaardelijke vergoeding
Netto toegezegde pensioenverplichting
Op aandelen gebaseerde vergoedingen afgehandeld in
cash
Nieuwe standaarden en interpretaties toepasbaar voor het boekjaar beginnend
op 1 januari 2025
Nieuwe standaarden en interpretaties toepasbaar voor het boekjaar beginnend op 1 januari2025 hadden geen materiële
impact op onze geconsolideerde financiële cijfers.
Standaarden en interpretaties gepubliceerd, maar nog niet van toepassing voor
het boekjaar beginnend op 1 januari 2025
Een aantal nieuwe standaarden zijn toepasbaar voor boekjaren beginnend op of na 1 januari 2026, een vervroegde
toepassing is toegelaten. Wij hebben echter bij het opmaken van ons geconsolideerd financieel verslag geen nieuwe of
toegevoegde standaarden vervroegd toegepast. We zijn momenteel bezig met de beoordeling van de impact van deze
nieuwe en gewijzigde standaarden die nog niet van toepassing zijn, maar verwachten dat, van de standaarden die nog
niet toepasbaar zijn, geen standaard een wezenlijke impact zal hebben op onze financiële cijfers in de periode van eerste
toepassing, met uitzondering van het effect van IFRS 18 zoals hieronder vermeld.
De volgende wijzigingen zijn van toepassing voor het boekjaar dat begint op 1 januari 2026:
Wijzigingen aan IFRS 9 en IFRS 7: classificatie en bepaling van financiële instrumenten
Jaarlijkse verbeteringen: volume 11
Wijzigingen aan IFRS 9 en IFRS 7: contracten die verwijzen naar natuurafhankelijke elektriciteit
De volgende wijzigingen zijn van toepassing voor het boekjaar dat begint op 1 januari 2027:
IFRS 18: presentatie en toelichting in jaarrekeningen
IFRS 19: dochterondernemingen zonder publicatieverplichting: toelichtingen
We zijn momenteel de impact van deze nieuwe boekhoudnormen en wijzigingen aan het beoordelen.
In april 2024 heeſt de IASB IFRS 18 gepubliceerd, die IAS 1 Presentatie van de jaarrekening vervangt. IFRS 18 introduceert
nieuwe vereisten voor de presentatie binnen de resultatenrekening, waaronder gespecificeerde totalen en subtotalen.
Bovendien moeten entiteiten alle opbrengsten en kosten binnen de resultatenrekening indelen in een van de vijf
categorieën: bedrijfsactiviteiten, investeringsactiviteiten, financieringsactiviteiten, inkomstenbelastingen en beëindigde
activiteiten, waarvan de eerste drie nieuw zijn.
De standaard vereist de vermelding van nieuw gedefinieerde door het management vastgestelde prestatiemaatstaven,
subtotalen van opbrengsten en kosten, en bevat ook nieuwe vereisten voor het aggregeren en uitsplitsen van financiële
informatie op basis van de geïdentificeerde ‘rollen’ van de primaire financiële overzichten (PFS) en de toelichtingen.
Daarnaast zijn er beperkte wijzigingen aangebracht in IAS 7 Kasstroomoverzicht, waaronder het wijzigen van het
uitgangspunt voor het bepalen van kasstromen uit bedrijfsactiviteiten volgens de indirecte methode, van ‘winst of verlies’
naar ‘bedrijfswinst of -verlies’, en het schrappen van de keuzevrijheid rond de classificatie van kasstromen uit dividenden en
intrest. Daarnaast zijn er consequente wijzigingen in verschillende andere standaarden.
IFRS 18 en de wijzigingen in de andere standaarden zijn van kracht voor verslagperioden die beginnen op of na
1 januari 2027, maar eerdere toepassing is toegestaan en moet worden vermeld. IFRS 18 zal met terugwerkende kracht
worden toegepast.
We zijn momenteel bezig om alle gevolgen van de wijzigingen voor de primaire jaarrekening en de toelichting bij de
jaarrekening in kaart te brengen.
Hoewel de toepassing van IFRS18 geen invloed zal hebben op ons nettoresultaat, zullen waarschijnlijk de volgende
wijzigingen worden doorgevoerd:
Winst/verlies
vóór
financiering
en
inkomstenbelasting
zal
worden
opgenomen
als
een
nieuw
subtotaal
in
de
resultatenrekening
Intrestopbrengsten en reële waarde aanpassingen van verstrekte leningen worden verwijderd uit financieel resultaat en
geclassificeerd als onderdeel van de investeringscategorie
Intrestopbrengsten en reële waarde aanpassingen van geldmiddelen en kasequivalenten en financiële investeringen
worden verwijderd uit het financieel resultaat en geclassificeerd als onderdeel van investeringscategorie
Wisselkoersverschillen worden geclassificeerd in de categorie waar de gerelateerde opbrengsten en kosten de post vormen
die aanleiding geeſt tot het wisselkoersverschil. Dat betekent dat wisselkoersverschillen op geldmiddelen, kasequivalenten
en financiële investeringen herclassificeerd worden van financiële categorie naar investeringscaterie
Wijzigingen in het kasstroomoverzicht
Ontvangen intresten die momenteel worden geclassificeerd als onderdeel van de operationele kasstromen, moeten worden
gepresenteerd als onderdeel van de investeringskasstromen.
Betaalde intresten die momenteel worden geclassificeerd als onderdeel van de operationele kasstromen, moeten worden
gepresenteerd als onderdeel van de financieringskasstromen.
IFRS 19 is niet van toepassing voor Galapagos NV daar het een moedermaatschappij is.
Bedrijfscombinaties
Bedrijfscombinaties worden verwerkt volgens de overnamemethode. In de balans worden alle identificeerbare activa,
verplichtingen en voorwaardelijke verplichtingen oorspronkelijk gewaardeerd aan hun reële waarde op de datum van
overname. De resultaten van de overgenomen activiteiten worden opgenomen in onze geconsolideerde resultatenrekening
vanaf de datum waarop we de controle verkregen. Door ons over te dragen voorwaardelijke vergoedingen worden
gewaardeerd aan de reële waarde op de dag van de overname. Latere wijzigingen in de reële waarde van de voorwaardelijke
vergoedingen, die als een activa of een verplichting wordt beschouwd, worden in resultaat genomen. Het verschil tussen de
reële waarde van de totale overgedragen aankoopvergoeding en de reële waarde van de verworven activa en overgenomen
verplichtingen wordt geboekt als goodwill. De waarderingen ter onderbouwing van de reële waardebepalingen zijn
gebaseerd op informatie beschikbaar op de overnamedatum. De acquisitiekosten worden in resultaat genomen bij het
oplopen van de kosten.
Elke voorwaardelijke vergoeding door ons over te dragen in het kader van een overgenomen activiteit is gerelateerd aan
succesbetalingen en wordt oorspronkelijk erkend aan reële waarde als een financiële verplichting. Ze wordt aangepast naar
gelang de waarschijnlijkheid van betaling en wordt gepast verdisconteerd ter weergave van de tijdscomponent.
Wijzigingen in de reële waarde van deze voorwaardelijke vergoedingsverplichtingen in latere periodes worden in onze
geconsolideerde resultatenrekening op de lijn ‘Overige bedrijfsopbrengsten/bedrijfskosten’ opgenomen. Het effect van het
vrijvallen van de verdisconteringscomponent in de tijd wordt op de lijn ‘Overige financiële kosten’ opgenomen.
Door ons betaalde of te betalen voorwaardelijke vergoedingen aan de vorige eigenaars van de aangekochte entiteiten,
die nog steeds door ons tewerkgesteld zijn, maar welke vergoedingen automatisch zouden vervallen (of terugbetaalbaar
worden) na beëindiging van tewerkstelling voor een bepaalde datum, worden op de gepaste lijn in onze geconsolideerde
resultatenrekening opgenomen als remuneratie voor diensten na acquisitie. Deze in geldmiddelen afgewikkelde
voorwaardelijke bedragen worden erkend in overeenstemming met IAS 19 en worden op de balans opgenomen op de
lijnen “overige langlopende/vlottende activa” en “overige langlopende/handels- en overige schulden”, afhankelijk van het
moment van betaling door ons.
Goodwill
Goodwill wordt oorspronkelijk bepaald als het surplus van de totale getransfereerde overnameprijs en de reële waarde van
de aangekochte activa en aangegane verplichtingen. Vervolgens wordt goodwill gewaardeerd aan kostprijs min bijzondere
waardeverminderingen.
Daar goodwill een onbepaalde levensduur heeſt, wordt het minstens jaarlijks (op elk jaareinde) getest op bijzondere
waardeverminderingen, en telkens wanneer er een aanwijzing is voor een bijzondere waardevermindering, en dit door zijn
boekwaarde te vergelijken met zijn realisatie waarde.
Elke
bijzondere
waardevermindering
wordt
voorgesteld
op
de
lijn
“Bijzondere
waardevermindering
van
de
celtherapieactiviteiten” in onze
geconsolideerde resultatenrekening
.
Immateriële vaste activa andere dan goodwill
Kosten gemaakt in het kader van onderzoeksactiviteiten worden opgenomen in de resultatenrekening in de periode waarin
de kosten zich voordoen.
Intern gegenereerde immateriële vaste activa die voortvloeien uit onze ontwikkelingsactiviteiten worden alleen als actief
opgenomen als aan de volgende voorwaarden is voldaan:
Het is technisch mogelijk om de immateriële activa af te werken, zodat ze beschikbaar zijn voor gebruik of verkoop;
Wij hebben de intentie de immateriële activa verder af te werken en te gebruiken of te verkopen;
Er is mogelijkheid tot gebruik of verkoop van de immateriële activa;
De immateriële activa zullen waarschijnlijk toekomstige economische voordelen genereren, of het bestaan van een markt
aantonen;
Adequate technische, financiële en overige middelen zijn beschikbaar om de ontwikkeling te beëindigen;
De uitgaven toewijsbaar aan de ontwikkeling van deze immateriële vaste activa kunnen op een betrouwbare manier
bepaald worden.
(i) Intern ontwikkelde immateriële vaste activa
Het bedrag dat wordt geactiveerd op de balans als intern ontwikkelde immateriële vaste activa is het totaal van de
opgelopen ontwikkelingskosten vanaf de datum dat het actiefbestanddeel aan de voorwaarden hierboven beschreven
voldoet. Als gevolg van de risico’s en onzekerheden inherent aan de regelgevende instanties en van het ontwikkelingsproces
zelf, was het management van oordeel dat er niet voldaan is aan de voorwaarden voor activering tot we goedkeuring
ontvangen van de bevoegde instanties.
Op dit moment erkennen we alle ontwikkelingskosten als kost in de periode waarin ze werden opgelopen, zelfs voor
goedgekeurde producten daar ze geen afzonderlijk identificeerbaar bijkomend toekomstig economisch voordeel opleveren
dat op een betrouwbare wijze kan gemeten worden.
(ii) Licenties, rechten, technologie en onderzoek en ontwikkeling in uitvoering
Onderzoek
en
ontwikkeling
in
uitvoering
verworven
door
licentie-overeenkomsten,
bedrijfscombinaties,
samenwerkingsakkoorden of aparte overnames worden als immaterieel vast actief opgenomen indien ze afzonderlijk
identificeerbaar zijn, door ons gecontroleerd worden en economisch voordeel kunnen genereren. Daar voor afzonderlijk
verworven onderzoeks- en ontwikkelingsactiva er altijd beschouwd wordt dat er aan het waarschijnlijkheidscriterium onder
IAS 38 voldaan is, worden
upfront-
en succesbetalingen aan derden voor producten of kandidaatmedicijnen waarvoor nog
geen goedkeuring ontvangen is erkend als immateriële vaste activa. We beschouwen deze immateriële vaste activa nog
niet beschikbaar voor gebruik tot het moment dat het onderliggend actief is goedgekeurd en commercieel gelanceerd
is. Vanaf goedkeuring voor commercialisatie van het onderliggend actief worden afschrijvingen geboekt en het actief zal
afgeschreven worden over zijn bruikbare levensduur.
Immateriële vaste activa kunnen ook
upfront
vergoedingen bevatten betaald aan derden in ruil voor een optie om te
onderhandelen over een licentie voor een technologisch recht van de derde partij dat ontstond als gevolg van de
samenwerking. De
upfront
vergoeding betaald voor deze optie wordt geactiveerd als immaterieel vast actief en
afgeschreven over de verwachte duurtijd van de optie.
Exclusiviteitscontracten en technologie verworven in het kader van bedrijfscombinaties worden apart gewaardeerd als
onderdeel van de reële waarde van het aangekochte bedrijfsonderdeel en worden afgeschreven over hun geschatte
bruikbare levensduur. De geschatte bruikbare levensduur is gebaseerd op het minimum van de duur van het contract of de
economische bruikbare levensduur.
Indien het actief een onbepaalde levensduur heeſt, wordt dit toegelicht, samen met de redenen voor de onbepaalde
levensduur. Immateriële vaste activa met een onbepaalde levensduur en immateriële vaste activa die nog niet beschikbaar
zijn voor gebruik worden jaarlijks getest voor bijzondere waardeverminderingen of wanneer er een aanwijzing is dat het
actief mogelijk een bijzondere waardevermindering heeſt ondergaan.
(iii) Soſtware en databases
Verworven soſtware wordt gewaardeerd aan kost verminderd met gecumuleerde afschrijvingen en eventuele bijzondere
waardeverminderingen. Afschrijvingen worden erkend om de kost van de activa te spreiden over hun bruikbare levensduur
(meestal tussen 3 en 5 jaar), volgens de lineaire methode.
(iv) Contractkosten
Contractkosten bevatten enkel
success fees
geactiveerd in het kader van de Gilead overeenkomst van 2019. Deze kosten
worden lineair afgeschreven over een periode van 10 jaar, de tijdsduur van onze samenwerking met Gilead.
Op elke balansdatum bekijken we de boekwaarde van onze immateriële vaste activa om te bepalen of er een aanwijzing
is dat deze activa een bijzondere waardevermindering hebben ondergaan. Indien er zo een aanwijzing bestaat, wordt
de realisatiewaarde van het actief ingeschat om zo de omvang van de bijzondere waardevermindering (indien die er
is) te bepalen. Wanneer het actief geen kasstromen genereert die afzonderlijk zijn van andere activa, schatten we de
realisatiewaarde van de kasstroomgenererende eenheid in waartoe het actief behoort. Indien de realisatiewaarde van
het actief of de kasstroomgenererende eenheid lager ligt dan de boekwaarde, dan wordt de boekwaarde van het actief
verminderd tot haar realisatiewaarde. Een bijzondere waardevermindering wordt onmiddellijk in resultaat genomen.
Materiële vaste activa
Materiële vaste activa worden gewaardeerd aan aanschaffingswaarde verminderd met de gecumuleerde afschrijvingen en
eventuele bijzondere waardeverminderingen.
De afschrijving van een actief vangt aan wanneer het beschikbaar is voor gebruik, ie wanneer het zich op de plaats en in de
toestand bevindt die nodig is om het te gebruiken op de manier zoals voorzien door het management.
Afschrijvingen worden geboekt om de kosten van de activa af te schrijven over de bruikbare levensduur van het actief,
volgens de lineaire methode, op de volgende basis:
Gebouwen: 33 jaar;
Installaties en uitrusting: 3–15 jaar;
Meubilair en rollend materiaal: 4–10 jaar.
Terreinen worden niet afgeschreven. Leaseverbeteringen worden afgeschreven over 3–10 jaar, zijnde de looptijd van de
lease behalve in geval van een kortere bruikbare levensduur.
De overige vaste activa categorie bevat voornamelijk activa in aanbouw. Activa in aanbouw worden niet afgeschreven.
De meer- of minderwaarde bij verkoop of buitengebruikstelling van een actief wordt bepaald als het verschil tussen de
verkoopprijs en de netto-boekwaarde van het actief en wordt in de resultatenrekening geboekt.
Op elke balansdatum bekijken we de boekwaarde van onze materiële vaste activa om te bepalen of er een aanwijzing
is dat deze activa een bijzondere waardevermindering hebben ondergaan. Indien er zo een aanwijzing bestaat, wordt de
realisatiewaarde van het actief ingeschat om zo de omvang van de bijzondere waardevermindering (indien die er is) te
bepalen.
Leases
Alle leases werden opgenomen door de erkenning van een gebruiksrecht van activa en een overeenkomstige leasingschuld,
behalve voor:
Leases van activa met beperkte waarde;
Leases met een looptijd van 12 maanden of minder.
Schulden ten gevolge van een lease worden oorspronkelijk gewaardeerd aan verdisconteerde waarde. Leasingschulden
bevatten de netto actuele waarde van de leasebetalingen die op begindatum niet betaald werden, verdisconteerd aan de
marginale rentevoet. Onze leasebetalingen omvatten meestal enkel vaste betalingen en betalingen voor verlengingsopties
of aankoopopties indien we redelijk zeker zijn deze optie uit te oefenen.
Na initiële erkenning wordt de leasingschuld gewaardeerd aan geamortiseerde kost gebruik makende van de bij aanvang
bepaalde discontovoet, en zal geherwaardeerd worden (met een overeenkomstig effect op het gebruiksrecht van vast
actief) bij wijziging in de toekomstige leasebetalingen in geval van herbeoordeling van de opties.
Bij aanvangsdatum worden de gebruiksrechten van vaste activa gewaardeerd aan kostprijs, bestaande uit het bedrag van
de initiële leasingschuld, verminderd met enige leasevoordelen ontvangen van de leasinggever.
Na initiële erkenning worden de gebruiksrechten van vaste activa gewaardeerd aan kostprijs en lineair afgeschreven over
het minimum van hun bruikbare economische levensduur of de contractuele duurtijd van de lease. De gebruiksrechten van
vast actief zullen aangepast worden voor elke herberekening van de leasingschuld als gevolg van leasing wijzigingen. De
gebruiksrechten van vast actief zijn onderhevig aan testen voor bijzondere waardeverminderingen als hiervoor een indicatie
bestaat, zoals voor de materiële vaste activa. De gebruiksrechten worden op de balans getoond in de rubriek ‘Materiële
vaste activa’ en de leasingschulden worden getoond als kortlopende en langlopende leasingschulden.
Voorraden
Voorraden bestaan uit grondstoffen, half-afgewerkte producten en handelsgoederen bestemd voor verkoop. Deze
voorraden worden oorspronkelijk erkend aan kost, en vervolgens aan het minimum van kost en netto-realiseerbare waarde.
Kost omvat alle kosten gerelateerd aan de aankoop, conversiekosten en transportkosten, en wordt bepaald aan de hand
van de FIFO-methode.
Financiële instrumenten
Financiële activa en financiële verplichtingen worden op onze balans erkend wanneer we partij worden bij de contractuele
bepalingen van het instrument.
(i) Financiële activa
Financiële activa worden initieel gewaardeerd aan reële waarde of hun transactieprijs. Alle erkende financiële activa worden
vervolgens gewaardeerd aan geamortiseerde kostprijs of aan reële waarde onder IFRS 9 gebaseerd op zowel ons
bedrijfsmodel voor het beheren van de financiële activa als de contractuele kasstroomkarakteristieken van het financieel
actief.
Een financieel actief dat (i) aangehouden wordt in een bedrijfsmodel met als doel de contractuele kasstromen te innen
en dat (ii) contractuele kasstromen heeſt die enkel bestaan uit betalingen van hoofdsom en intresten op het uitstaande
bedrag, wordt gewaardeerd aan geamortiseerde kost (netto na elke bijzondere waardevermindering) tenzij het actief wordt
aangemerkt als gewaardeerd tegen reële waarde met reële waarde aanpassing in het resultaat (FVTPL) onder de reële
waarde optie;
Een financieel actief dat (i) aangehouden wordt in een bedrijfsmodel met als doel zowel de contractuele kasstromen te
innen als het financieel actief te verkopen, en dat (ii) contractuele termijnen heeſt die op specifieke data aanleiding geven
tot kasstromen enkel bestaande uit betalingen van hoofdsom en intresten op het uitstaande bedrag, wordt gewaardeerd
aan reële waarde met reële waarde aanpassing in de andere elementen van het totaalresultaat (FVTOCI), tenzij het
financieel actief aangemerkt wordt aan FVTPL onder de reële waarde optie;
Alle ander financiële activa worden gewaardeerd aan FVTPL.
Een financieel actief wordt als kortlopend actief opgenomen wanneer de kasstromen gegenereerd door het instrument zich
binnen het jaar voordoen.
We boeken een financieel actief af wanneer de contractuele rechten op de kasstromen van het actief vervallen, of wanneer
we de rechten op de ontvangst van de contractuele kasstromen van het actief overdragen in een transactie waarin
grotendeels alle risico’s en voordelen verbonden aan het bezit van het financieel actief worden overgedragen.
(a) Financiële activa met reële waarde aanpassing in totaalresultaat
Eigenvermogensinstrumenten
Tot 31 december 2023 werden eigenvermogensinvesteringen gewaardeerd tegen reële waarde met reële waarde
aanpassing
in
het
resultaat
(FVTPL),
tenzij
we
bij
de
initiële
erkenning
van
bepaalde
langlopende
eigenvermogensinvesteringen de onherroepelijke beslissing maken om wijzigingen in het totaalresultaat op te nemen
(FVTOCI).
Vanaf 1 januari 2024 hebben we, gezien de context van onze lopende bedrijfstransformatie na de verkoop van de Jyseleca®
activiteiten,
de
classificatie
van
onze
eigenvermogensinvesteringen
aangepast.
Al
onze
bestaande
strategische
eigenvermogensinvesteringen werden gewaardeerd aan reële waarde met aanpassingen in het totaalresultaat, in plaats van
in resultaat, in 2024 en 2025. Deze keuze is onherroepelijk en er is geen latere re-classificatie van de reële waarde winsten of
verliezen naar resultaat na verkoop van de investeringen in de toekomst.
De reële waarde van beursgenoteerde investeringen wordt bepaald door de slotkoers van deze effecten op Euronext
op elke rapporteringsdatum. Bij gebrek aan een gepaste reële waarde, wordt de reële waarde door het management
ingeschat gebaseerd op de kost van de investering, en aangepast waar nodig voor bijzondere waardeverminderingen en
herwaarderingen aan de hand van relevante beschikbare informatie en recente financieringsrondes.
(b) Financiële activa met reële waarde aanpassing in resultaat
Financiële investeringen
Financiële investeringen bestaan uit financiële activa met reële waarde aanpassing in resultaat en kunnen kortlopende
obligatiefondsen met een looptijd van 12 maanden of minder, en
money market
fondsen bevatten.
Financiële activa worden aangemerkt als met reële waarde aanpassing in resultaat wanneer we zulke investeringen beheren
en aan- en verkoopbeslissingen maken gebaseerd op hun reële waarde in het kader van de investeringsstrategie.
Toewijsbare transactiekosten worden in resultaat genomen bij het oplopen van deze kosten. Financiële activa met reële
waarde aanpassing in resultaat worden gewaardeerd aan reële waarde, en wijzigingen hierin, inclusief elke opbrengst uit
dividenden, worden in het resultaat opgenomen.
Converteerbare lening
Een converteerbare lening wordt geclassificeerd als een financieel actief in overeenstemming met IAS32, aangezien het
een contractueel recht vertegenwoordigt om eigenvermogensinstrumenten van een andere entiteit te ontvangen. In
overeenstemming met IFRS 9 wordt de converteerbare lening gewaardeerd tegen reële waarde met reële waarde
aanpassing in resultaat, aangezien de converteerbare lening niet voldoet aan de criteria voor waardering tegen
geamortiseerde kost of tegen reële waarde met reële waarde aanpassing in totaalresultaat, zoals hierboven beschreven.
Bij conversie zal het aantal te ontvangen aandelen variëren, afhankelijk van toekomstige financieringsrondes en de
bijbehorende inschrijvingsprijzen. Na de eerste erkenning worden wijzigingen in de reële waarde opgenomen in de
resultatenrekening.
(c) Financiële activa aan geamortiseerde kost
Vorderingen
Vorderingen worden aangemerkt als financiële activa gewaardeerd aan geamortiseerde kost. Ze worden initieel erkend aan
reële waarde of aan transactieprijs, wanneer ze geen significante financieringscomponent bevatten.
Vervolgens worden alle vorderingen in de balans gewaardeerd aan geamortiseerde kost, die meestal overeenkomt met de
nominale waarde na aſtrek van verwachte kredietverliezen.
Vorderingen bestaan voornamelijk uit handels- en overige vorderingen, en kortlopende/langlopende vorderingen met
betrekking tot ondersteuning van onderzoek en ontwikkeling.
De vorderingen met betrekking tot ondersteuning van onderzoek en ontwikkeling hebben betrekking op terugbetalingen
als gevolg van R&D steunmaatregelen met betrekking tot R&D kosten in Frankrijk en België. Dit is een vordering gerelateerd
aan subsidies gebaseerd op jaarlijkse aangiſtes, en wordt enkel terugbetaald indien de vordering niet kan gecompenseerd
worden met belastingschulden. Vorderingen met betrekking tot ondersteuning van onderzoek en ontwikkeling worden
verdisconteerd over de periode tot aan de vervaldag met gebruik van de gepaste discontovoeten. We verwijzen naar de
waarderingsregels met betrekking tot subsidies en steunmaatregelen ter ondersteuning van onderzoek en ontwikkeling.
Langlopende en kortlopende financiële investeringen gewaardeerd aan geamortiseerde
kost
Langlopende financiële investeringen gewaardeerd aan geamortiseerde kost bevatten termijndeposito’s met een looptijd
van meer dan twaalf maanden na aanvangsdatum.
Kortlopende financiële investeringen en geblokkeerde rekeningen gewaardeerd aan geamortiseerde kost bevatten
schatkistcertificaten met een looptijd van gelijk aan of minder dan twaalf maanden, en termijndeposito’s met looptijden van
meer dan drie maanden maar gelijk aan of minder dan twaalf maanden vanaf de aanvangsdatum. We passen verwerking op
basis van de afwikkelingsdatum toe voor de aan- en verkoop van financiële investeringen gewaardeerd aan geamortiseerde
kostprijs.
Geldmiddelen en kasequivalenten aan geamortiseerde kost
Geldmiddelen en kasequivalenten aan geamortiseerde kost bevatten voornamelijk opzegbare rekeningen en deposito’s
die onmiddellijk kunnen omgezet worden in contanten binnen de drie maanden of minder, die onderhevig zijn aan
verwaarloosbare waardeschommelingen en die aangehouden worden om kortlopende kasbehoeſtes op te vangen.
In pand gegeven geldmiddelen worden apart in de balans in de lijn “overige langlopende activa” opgenomen, en maken
geen deel uit van de geldmiddelen en kasequivalenten.
Bijzondere waardeverminderingen
Bijzondere waardeverminderingen van financiële activa gewaardeerd aan geamortiseerde kost worden berekend aan de
hand van het model van te verwachten verliezen.
Met betrekking tot handelsvorderingen die geen significante financieringscomponent, bevatten, wordt de voorziening voor
verwachte verliezen berekend als een bedrag gelijk aan de verwachte kredietverliezen over heel de periode. Dit zijn de
verwachte kredietverliezen die kunnen ontstaan door alle mogelijke wanbetalingen tijdens de verwachte looptijd van deze
handelsvorderingen.
Bijzondere waardeverminderingen worden als een kost in de geconsolideerde resultatenrekening opgenomen.
(iii) Financiële verplichtingen
Financiële verplichtingen worden initieel erkend aan reële waarde of aan hun transactieprijs. Na initiële erkenning worden
ze gewaardeerd aan geamortiseerde kost of aan reële waarde.
Financiële verplichtingen aan geamortiseerde kost omvatten voornamelijk handels- en overige schulden.
Handels- en overige schulden bestaan uit schulden die vervallen binnen het jaar na balansdatum, bevatten meestal geen
intrestcomponent en worden op regelmatige basis gedurende het financiële jaar betaald. Ze bevatten ook toe te rekenen
kosten gerelateerd aan kosten inzake onderzoeks- en ontwikkelingsprojecten.
We boeken een financiële verplichting af wanneer onze contractuele verplichtingen nagekomen zijn, dan wel ontbonden of
afgelopen zijn.
Financiële verplichtingen met reële waarde aanpassing in resultaat bevatten de voorwaardelijke vergoeding gerelateerd
aan de CellPoint mijlpalen. We verwijzen naar toelichting 4 voor meer details.
Belastingen
De inkomstenbelastingen in de resultatenrekening omvatten de verschuldigde belastingen en de uitgestelde belastingen.
De verschuldigde belasting is de naar verwachting te betalen belasting op de belastbare winst van het jaar. De belastbare
winst van het jaar verschilt van de winst zoals deze wordt weergegeven in de jaarrekening aangezien ze bepaalde
opbrengsten of kosten uitsluit die belastbaar of aſtrekbaar zijn in andere jaren en aangezien ze bovendien posten uitsluit
die nooit belastbaar of aſtrekbaar zijn. Onze belastingverplichtingen worden berekend op basis van de belastingtarieven die
vastgesteld werden of in wezen vastgesteld werden op balansdatum.
Uitgestelde belastingen worden op basis van de
liability
-methode berekend op tijdelijke verschillen tussen de boekwaarde
van activa en schulden in de jaarrekening, en de waarde die toegepast wordt voor fiscale doeleinden. De uitgestelde
belastingen worden echter niet opgenomen indien ze ontstaan uit de eerste opname van een actief of verplichting in
een transactie die geen bedrijfscombinatie is, en die op het moment van de transactie geen invloed heeſt op de
boekhoudkundige noch op de belastbare winst of verlies.
Uitgestelde belastingen worden bepaald op basis van belastingtarieven (en -wetten) die werden ingevoerd of in wezen
ingevoerd op de balansdatum en die naar verwachting worden toegepast wanneer de gerelateerde uitgestelde
belastingvordering of de uitgestelde belastingverplichting wordt afgewikkeld. Uitgestelde belastingvorderingen worden
opgenomen voor zover het waarschijnlijk is dat er toekomstige belastbare winsten beschikbaar zullen zijn waartegen de
tijdelijke verschillen gebruikt kunnen worden. Als zodanig zal er een uitgestelde belastingvordering worden opgenomen in
verband met fiscaal overdraagbare verliezen, voor zover het waarschijnlijk is dat er voldoende toekomstige fiscale winsten
gerealiseerd zullen worden.
Opbrengsterkenning
Opbrengsten tot vandaag bestonden voornamelijk uit opbrengsten uit samenwerkingsverbanden, die op hun beurt
bestonden uit succesbetalingen, licentievergoedingen, niet-terugvorderbare
upfront
betalingen en royalty’s verkregen uit
samenwerkings- en licentieovereenkomsten. Sinds 2021 rapporteren we ook commerciële opbrengsten door de verkoop
van Jyseleca®, die in onze geconsolideerde resultatenrekening uit beëindigde activiteiten werden voorgesteld als
‘Nettoverkopen van producten’.
De opbrengsterkenningspolitiek kan als volgt samengevat worden: We erkennen opbrengst wanneer onze klant controle
verwerſt over de beloofde goederen of diensten, voor een bedrag dat een weerspiegeling is van de verwachte vergoeding
voor de levering van deze goederen of diensten. Om de opbrengsterkenning te bepalen van overeenkomsten die volgens
ons onder IFRS 15 vallen, passen we het volgende vijf-stappen model toe:
Opbrengsten uit samenwerkingsverbanden
(i) identificatie van het contract
In onze overeenkomsten met klanten dragen we voornamelijk licenties op onze intellectuele eigendom over en in sommige
gevallen is dit in combinatie met toegangsrechten en/of het verlenen van onderzoeks- en ontwikkelingsdiensten en/
of mechanismes voor de verdeling van kosten. In sommige gevallen bestaan onze samenwerkingen ook uit een
aandeleninvestering. In dit geval analyseren we of de criteria om contracten te combineren, zoals bepaald door IFRS15,
voldaan zijn.
(ii) identificatie van de resultaatsverbintenissen in het contract
Afhankelijk van het type van overeenkomst kunnen er één of meerdere afzonderlijke resultaatsverbintenissen onder IFRS 15
zijn. Dit is gebaseerd op de inschatting of de beloſtes in de overeenkomst afzonderlijk kunnen zijn en zijn van de andere
beloſtes inzake de transfer van goederen en/of diensten in de context van het contract. In sommige van onze
overeenkomsten
combineren
we
de
transfer
van
de
licentie
met
het
verrichten
van
onderzoeks-
en
ontwikkelingsactiviteiten, omdat we van oordeel zijn dat de licentie niet op zich kan staan en niet op zich staat in de context
van het contract.
(iii) bepaling van de transactieprijs
Samenwerkings-
en
licentieovereenkomsten
met
onze
commerciële
partners
voor
onderzoeks-
en
ontwikkelingsactiviteiten omvatten meestal niet-terugvorderbare
upfront
betalingen, succesbetalingen, die verkregen
worden afhankelijk van het behalen van bepaalde klinische, regelgevende of commerciële mijlpalen, licentievergoedingen,
royalty’s op verkopen en soms opbrengsten uit de doorrekening van kosten of winstdelingsregelingen.
(a) Licentievergoedingen of upfront betalingen
Als de licentie tot onze intellectuele eigendom wordt beschouwd als losstaand van de andere resultaatsverbintenissen
geïdentificeerd in het contract, erkennen we de niet-terugvorderbare
upfront
betalingen gealloceerd aan de licentie in
opbrengst op het moment waarop de licentie wordt overgedragen aan de klant en de klant het recht heeſt om gebruik te
maken van de licentie.
Voor licenties die samenhangen met andere beloſtes, maken we van beoordelingen gebruik om de aard van de
gecombineerde resultaatsverbintenis in te schatten om te bepalen of aan de gecombineerde resultaatsverbintenis is
voldaan gespreid in de tijd of op een bepaald moment in de tijd. Indien het gespreid in de tijd is, wordt de opbrengst erkend
gebaseerd volgens een patroon dat de transfer van de controle van de dienst aan de klant het best weerspiegelt.
(b) Succesbetalingen andere dan op verkopen gebaseerde succesbetalingen
Een succesbetaling wordt enkel in de transactieprijs opgenomen wanneer het zeer waarschijnlijk is dat een wezenlijke
tegenboeking van de cumulatieve erkende opbrengst zich niet zal voordoen wanneer de onzekerheid in verband met
de variabele vergoeding niet meer bestaat. We maken een schatting van het bedrag op te nemen in de transactieprijs,
gebruik makende van de methode van het meest waarschijnlijke bedrag, waarbij succesbetalingen opgenomen zijn in
de transactieprijs bij het behalen van de mijlpaal. De transactieprijs is dan gealloceerd aan elke resultaatsverbintenis
op basis van een
stand-alone
verkoopsprijs, waarbij we opbrengst erkennen als of wanneer voldaan is aan de
resultaatsverbintenissen in het contract. Aan het einde van elke volgende rapporteringsperiode herevalueren we de
waarschijnlijkheid van het bereiken van zulke mijlpalen en elke gerelateerde beperking. Wanneer nodig, zullen we onze
inschatting van de globale transactieprijs herzien. Elk van deze aanpassingen zal opgeslagen worden op een cumulatieve
catch-up
basis, die opbrengsten en winsten in de periode van aanpassing zou kunnen beïnvloeden.
(c) Opbrengsten uit doorrekening van R&D diensten
Samenwerkings- en licentieovereenkomsten kunnen clausules in verband met de doorrekening of het delen van kosten
gerelateerd aan R&D diensten bevatten, zoals uitbestedingskosten en betaling van voltijdse equivalenten aan contractuele
barema’s. R&D diensten worden uitgevoerd en voldaan gespreid in de tijd waarin de klant tegelijkertijd de door ons
geleverde voordelen ontvangt en gebruikt.
Deze ontvangen opbrengsten uit de doorrekening van kosten worden als opbrengst erkend bij het oplopen van de kosten
en na goedkeuring door de partijen wanneer we handelen als opdrachtgever binnen het gebied van ons aandeel in de
R&D diensten. Wanneer niet voldaan is aan de laatste voorwaarde, worden de opbrengsten uit de doorrekening van kosten
opgenomen in mindering van de gerelateerde kosten.
(d) Op verkopen gebaseerde succesbetalingen en royalty’s
Licentie-
en
samenwerkingsovereenkomsten
bevatten
op
verkopen
gebaseerde
royalty’s,
inclusief
commerciële
succesbetalingen gebaseerd op het verkoopniveau, en de licenties worden beschouwd als het voornaamste item waaraan
de royalty’s verbonden zijn. De daarnaar gerelateerde opbrengst wordt erkend als de daaropvolgende onderliggende
verkopen zich voordoen.
(iv) toewijzing van de transactieprijs aan de resultaatsverbintenissen in het contract
We alloceren de transactieprijs aan elke resultaatsverbintenis geïdentificeerd in het contract op basis van een
stand-alone
verkoopsprijs. De
stand-alone
verkoopsprijs van elke resultaatsverbintenis wordt geschat gebruik makende van één van
volgende methodes: de benadering van aangepaste marktinschatting, de benadering van de verwachte kost plus marge
of de residuele benadering. Indien het management oordeelt dat er maar één resultaatsverbintenis is, zou de volledige
transactieprijs aan deze resultaatsverbintenis gealloceerd worden.
(v) erkenning van de opbrengst wanneer (of als) de entiteit aan een
resultaatsverbintenis voldoet
Een opbrengst wordt erkend wanneer onze klant controle verwerſt over de goederen en/of diensten voorzien in de
contracten. Deze controle kan overgedragen worden over een periode of op een bepaald moment in de tijd – dit leidt tot
een opbrengsterkenning over een periode of op een bepaald moment in de tijd.
In geval van opbrengsterkenning gespreid in de tijd, maken we gebruik van een input model dat de inschatting van de
totale onderzoeks- en ontwikkelingskosten die elke periode opgelopen worden vergelijkt met de totaal ingeschatte kosten
(
percentage of completion
methode) om de mate van voldoening aan de onderliggende resultaatsverbintenis te meten
(deze methode wordt toegepast voor de resultaatsverbintenis gerelateerd aan filgotinib). In andere gevallen, afhankelijk van
specifieke omstandigheden, erkennen we de opbrengst lineair over de periode van de resultaatsverbintenis (deze methode
wordt toegepast voor de resultaatsverbintenis gerelateerd aan ons
drug discovery-
platform).
Opbrengsten uit leveringen
Na afronding van de verkoop van de Jyseleca® activiteiten begonnen we de verkoop van Jyseleca® voorraden aan Alfasigma
te erkennen als opbrengsten uit leveringen, als deel van de voortgezette activiteiten. Deze opbrengsten uit leveringen
worden erkend op het moment wanneer de controle van de producten in voorraad overgedragen wordt aan Alfasigma.
Nettoverkopen van producten
Opbrengsten uit de verkoop van Jyseleca® worden in onze geconsolideerde resultatenrekening uit beëindigde activiteiten
voorgesteld als ‘Nettoverkopen van producten’.
Nettoverkopen van producten bestaan uit het nettobedrag van opbrengsten erkend na transfer van onze producten aan
onze klant (bijvoorbeeld groothandelaars en ziekenhuizen). Nettoverkopen van producten worden op een bepaald moment
erkend wanneer de controle van de producten overgedragen werd aan de klant. Dit is meestal wanneer de producten aan
de klant geleverd werden afhankelijk van de specifieke incovoorwaarden in het contract met de klant.
De erkende opbrengst is het bedrag toegewezen aan de resultaatsverbintenis waaraan voldaan werd, rekening houdende
met een variabele vergoeding. Het geschatte bedrag van de variabele vergoeding maakt deel uit van de transactieprijs
alleen in die mate dat het hoogstwaarschijnlijk is dat een significante tegenboeking van de cumulatieve erkende opbrengst
zich niet zal voordoen wanneer de onzekerheid gerelateerd aan de variabele vergoeding vervolgens wordt tenietgedaan.
De variabele vergoeding opgenomen in de transactieprijs bestaat voornamelijk uit rabatten, kortingen, kortingen voor
contant en terugboekingen toegestaan aan verschillende klanten in het kader van commerciële en contractuele
overheidsovereenkomsten of andere terugbetalingsprogramma’s. Aan sommige klanten worden houdbaarheidskortingen
gegeven om de door hen aangehouden voorraad te dekken op het moment van de effectieve prijsvermindering. Er wordt
een verplichting erkend voor de verwachte rabatten, kortingen voor contant, terugboekingen en andere kortingen direct of
indirect betaalbaar aan de klanten in het kader van de verkopen gerealiseerd tot het einde van de rapporteringsperiode.
Het bedrag van de variabele vergoeding wordt geschat op basis van verschillende parameters zoals marktgegevens van
derde partijen, prijszetting van de producten, de specifieke voorwaarden in de individuele overeenkomsten, de geschatte
voorraden en de houdbaarheidsdata van onze producten. Bij afwijking van de huidige resultaten, zullen deze schattingen
bijgesteld worden.
Nettoverkopen worden voorgesteld netto na belasting op toegevoegde waarde en na andere aan verkopen gerelateerde
belastingen.
Kost van verkochte producten
De kost van verkochte producten omvat hoofdzakelijk de aankoopprijs van de verkochte producten en transportkosten.
Overige bedrijfsopbrengsten
Subsidies en R&D steunmaatregelen
Omdat wij aan uitgebreide R&D activiteiten deelnemen, genieten wij ook van meerdere subsidies en R&D steunmaatregelen
van bepaalde overheidsinstanties. Deze subsidies en R&D steunmaatregelen worden in het algemeen gebruikt om de
(goedgekeurde) R&D kosten deels te vergoeden. Ze worden dan ook gecrediteerd ten gunste van ons resultaat, onder
overige opbrengsten, wanneer de relevante uitgaven gedaan zijn en redelijke zekerheid bestaat over de (te) ontvangen
subsidies of R&D steunmaatregelen.
Op aandelen gebaseerde vergoedingen
(i) Op aandelen gebaseerde vergoedingen afgewikkeld door
eigenvermogensinstrumenten
Wij
gebruiken
inschrijvingsrechtenplannen
afgewikkeld
als
eigenvermogens-instrumenten
als
motivatie
voor
ons
personeel, leden van het Directiecomité en consultants. Inschrijvingsrechten afgewikkeld als eigenvermogensinstrumenten
worden gewaardeerd tegen hun reële waarde op het moment van aanvaarding. De reële waarde, bepaald op de datum van
aanvaarding van de inschrijvingsrechten, wordt in kost genomen tot het einde van de verwervingsperiode, gebaseerd op het
aantal inschrijvingsrechten dat volgens ons zal uitgeoefend worden. De reële waarde wordt berekend op basis van het Black
& Scholes model. De verwachte levensduur in het model werd aangepast op basis van schattingen van het management,
rekening houdend met de niet-overdraagbaarheid, de beperkingen op de uitoefening en het verwachte gedrag van de
houders.
(ii) Langetermijn incentive plannen in RSU’s (Restricted Stock Units)
Er worden RSU’s toegekend aan de leden van het Directiecomité en andere personeelsleden. Een RSU is een voordeel in de
vorm van een beloſte dat personeelsleden in de toekomst Galapagos aandelen zullen ontvangen en dat deze, naar wens
van het bedrijf, in contanten of in aandelen zullen betaald worden, na afloop van een bepaalde verwervingsperiode. Elke
RSU vertegenwoordigt de waarde van één Galapagos aandeel.
De
RSU’s
zijn
gebaseerd
op
de
volume-gewogen
gemiddelde
aandelenkoers
van
de
30
dagen-periode
voor
vaststellingsdatum. We erkennen de corresponderende kost en verplichting over de verwervingsperiode. De reële waarde
van de verplichting wordt op elke rapporteringsdatum herberekend omdat het thans managements bedoeling is om de
RSU’s in cash te betalen.
Activa bestemd voor verkoop en beëindigde activiteiten
Een beëindigde activiteit is een onderdeel van een entiteit dat of verkocht werd of dat bestemd is voor verkoop. Het moet
ofwel: een belangrijke afzonderlijke bedrijfsactiviteit of een geografisch operationeel gebied zijn; deel zijn van een uniek
gecoördineerd verkoopplan; of een dochteronderneming zijn die aangekocht is met het oog op verkoop.
Intercompany
transacties tussen voortgezette en beëindigde activiteiten worden geëlimineerd tegenover beëindigde
activiteiten.
Vaste activa en te verkopen groepen worden voorgesteld als bestemd voor verkoop indien hun boekwaarde eerder zal
terugverdiend worden door een verkooptransactie dan door voortgezet gebruik. Aan deze voorwaarde kan enkel voldaan
worden wanneer de verkoop zeer waarschijnlijk is en het actief (of de te verkopen groep) in zijn huidige toestand
beschikbaar is voor onmiddellijke verkoop. Een transactie wordt als zeer waarschijnlijk bestempeld indien er geen
significante risico’s zijn om de transactie af te sluiten, wat afhangt van de specifieke omstandigheden maar meestal
minstens een overeengekomen bindend beginselakkoord veronderstelt.
Ze worden gewaardeerd aan het laagste van hun boekwaarde en de reële waarde na aſtrek van de verkoopkosten na
erkenning van elke bekomen bijzondere waardevermindering. Activa gerelateerd aan beëindigde activiteiten of activa van
de te verkopen groep worden niet afgeschreven.
We verwijzen naar
toelichting 5
van onze geconsolideerde jaarrekening.
Voorzieningen
Voorzieningen worden in de balans opgenomen wanneer we een huidige verplichting hebben als gevolg van een
gebeurtenis in het verleden; wanneer het waarschijnlijk is dat een uitstroom van middelen met economische voordelen
nodig zal zijn om de verplichtingen af te wikkelen en een betrouwbare schatting kan worden gemaakt van het bedrag van
de verplichtingen. Het bedrag dat als voorziening wordt opgenomen, is de beste schatting van de uitgaven die nodig zijn
om de huidige verplichting op de balansdatum af te wikkelen.
4. Kritische boekhoudkundige ramingen en belangrijkste bronnen van
schattingsonzekerheden
Bij de toepassing van de grondslagen voor financiële verslaggeving, dienen wij oordelen, schattingen en veronderstellingen
te maken over de boekwaarde van activa en verplichtingen die niet op eenvoudige wijze uit andere bronnen op te maken
zijn. De schattingen en hiermee verbonden veronderstellingen zijn gebaseerd op ervaringen uit het verleden en andere
factoren die worden beschouwd relevant te zijn. De eigenlijke resultaten kunnen verschillen van deze ramingen.
Onze schattingen en veronderstellingen worden beoordeeld op permanente basis. Herzieningen van boekhoudkundige
schattingen worden opgenomen in de periode waarin de schatting wordt herzien, indien de herziening alleen voor die
periode van toepassing is, of in de periode van herziening en toekomstige perioden als de herziening zowel op de huidige
als toekomstige perioden betrekking heeſt.
De volgende zijn kritische ramingen die wij hebben gemaakt in het proces van de toepassing van de grondslagen voor
financiële verslaggeving die het meest van invloed zijn op de cijfers erkend in de geconsolideerde jaarrekening die elders in
dit jaarverslag zijn opgenomen.
Kritische boekhoudkundige beoordelingen
Erkenning in opbrengst met betrekking tot de samenwerkingsovereenkomst met Gilead
Zoals hierboven beschreven in toelichting 2 over de “samenwerkingsovereenkomst met Gilead”, hebben we op 14 juli 2019
de OLCA met Gilead gesloten. In overeenstemming met IFRS15 werd een aanzienlijk deel van de door ons ontvangen
vergoeding in het kader van de OLCA toegewezen aan de resultaatsverbintenis (performance obligation, PO) die het
exclusieve recht van Gilead vertegenwoordigt om toegang te krijgen tot ons R&D-platform en om licenties te verlenen en
samen te werken met betrekking tot elk van onze programma’s die de fase 2 klinische studie hebben voltooid (het “OLCA-
toegangs- en optierecht”). Aangezien de PO met betrekking tot het OLCA-toegangs- en optierecht gedurende de looptijd van
de OLCA van 10 jaar moet worden uitgevoerd, werd het toegewezen bedrag aanvankelijk opgenomen als een “contractuele
verplichting” in de balans en lineair over 10 jaar als opbrengst erkend in de resultatenrekening.
Zoals hierboven in toelichting 2 uitgelegd, hebben in 2025 de volgende wijzigingen en andere gebeurtenissen
plaatsgevonden:
Op 7 januari 2025 heeſt Gilead afstand gedaan van zijn rechten uit hoofde van de OLCA met betrekking tot al onze R&D-
activiteiten en -programma’s op het gebied van kleine moleculen;
Op
23
juli
2025
hebben
wij
en
Gilead
een
overeenkomst
ondertekend
inzake
afstand
en
royalty’s
voor
de
celtherapieactiviteiten, die een wijziging inhoudt van de OLCA;
Op 21 oktober 2025 hebben we onze intentie bekendgemaakt om onze celtherapieactiviteiten af te bouwen, wat op
5 januari 2026 werd bevestigd na afronding van het overlegproces met de ondernemingsraad.
Na de wijzigingen in de OLCA in 2025 en andere gebeurtenissen zoals hierboven beschreven, hebben we op 31 december
2025 geen intern programma meer waarop Gilead het OLCA-toegangs- en optierecht zou kunnen uitoefenen buiten de
programma’s waarop de afbouw van toepassing is, en zijn er geen lopende R&D-activiteiten die zouden kunnen leiden tot
een nieuw intern programma waarop het OLCA-toegangs- en optierecht van toepassing zou kunnen worden tijdens de
resterende looptijd van de OLCA.
Hoewel het OLCA-toegangs- en optierecht ook van toepassing zou kunnen zijn op programma’s die wij in de toekomst
verwerven, is een dergelijke overnametransactie (hetzij via licentie, fusie, overname, reorganisatie, consolidatie of
combinatie of enige andere transactie) een soevereine beslissing die moet worden genomen door de Raad van Bestuur, die
Onafhankelijke Bestuurders bevat die een minderheid vormen. Aangezien daarbij de door ons ontvangen vooruitbetaling
onder de OLCA niet terugbetaalbaar is en de OLCA ons niet verplicht om overnames te doen, vormt het OLCA-toegangs-
en optierecht van Gilead vanuit boekhoudkundig oogpunt met betrekking tot verworven programma’s geen afdwingbare
(resultaats)verbintenis, aangezien het niet onafhankelijk bestaat van onze toekomstige soevereine acties en beslissingen.
Bovendien werd in het kader van het begin 2025 aangekondigde splitsingsproject duidelijk gemaakt dat, indien wij tijdens
de resterende looptijd van de OLCA rechten op programma’s of activa willen verwerven, Gilead te goeder trouw met
ons zal onderhandelen over een wijziging van de OLCA die voor ons en al onze aandeelhouders een positieve waarde
oplevert met betrekking tot dergelijke programma’s en activa. Op basis daarvan wordt ervan uitgegaan dat toekomstige
aankoopbeslissingen door ons (namelijk door de Onafhankelijke Bestuurders) niet zullen worden genomen zonder
voorafgaande wijziging van de OLCA op een zodanige wijze dat deze een positieve waarde oplevert voor ons en al onze
aandeelhouders. Met andere woorden, ons bestuur is zodanig dat de uitoefenprijs van het OLCA-optie recht – en andere
voorwaarden van de OLCA – op elk verworven programma zal worden afgestemd op de marktwaarde van de resulterende
licentie die aan Gilead wordt verleend (in plaats van de vaste
opt-in
prijs van $150 miljoen die in de oorspronkelijke OLCA is
vastgelegd), anders wordt een dergelijke overnametransactie naar verwachting niet goedgekeurd door de Raad van Bestuur
en blijſt het OLCA-toegangs- en optierecht niet van toepassing.
Op basis van bovenstaande overwegingen en hoewel de gewijzigde OLCA nog steeds contractueel van kracht is per
31 december 2025, is ons management van mening dat er na de OLCA-wijzigingen van 2025 en andere gebeurtenissen
geen afdwingbare resultaatsverbintenis meer bestaat onder de gewijzigde OLCA die een “contractuele verplichting” (zoals
gedefinieerd in IFRS 15) zou rechtvaardigen om deze per 31 december 2025 te handhaven, ook met betrekking tot het OLCA-
toegangs- en optierecht voor zowel interne programma’s als andere programma’s die in de toekomst tijdens de resterende
looptijd van de OLCA zouden worden verworven.
Bijgevolg werd de contractuele verplichting van €1.069,0 miljoen die wij per 31 december 2024 met betrekking tot de OLCA
hebben gerapporteerd, niet langer opgenomen en in 2025 erkend als opbrengst. Dienovereenkomstig werd een bijzondere
waardevermindering in de resultatenrekening als algemene en administratieve kost opgenomen voor de boekwaarde van
de incrementele kosten voor het verkrijgen van de oorspronkelijke OLCA, die overeenkomstig IFRS15 werden geactiveerd
als contractkosten (immateriële vaste activa) (d.w.z. €7 miljoen op 31 december 2024).
Belangrijkste bronnen van schattingsonzekerheden
Hieronder volgen de belangrijkste bronnen van schattingsonzekerheden die het meest significante effect hebben op de
bedragen opgenomen in onze geconsolideerde jaarrekening voor het jaar eindigend op 31 december 2025.
Transfer van de Jyseleca® activiteiten aan Alfasigma – bepaling van de reële waarde van
de voorwaardelijke earn-outs
De voorwaardelijke vergoeding opgenomen in de totale vergoeding voor de verkoop van de Jyseleca® activiteiten aan
Alfasigma werd op afsluitdatum (31 januari 2024) opgenomen aan reële waarde en wordt op elke rapporteringsdatum
herbekeken. De reële waarde is gebaseerd op onze beste inschatting van de verwachte toekomstige
earn-outs
en op
verkopen
gebaseerde
succesbetalingen,
waarbij
voorspellingen
van
de
Jyseleca®
verkopen
aangepast
aan
de
waarschijnlijkheid verdisconteerd worden aan een toepasselijke verdisconteringsvoet. De reële waarde wordt op elke
rapporteringsdatum herzien en elke aanpassing wordt opgenomen in onze geconsolideerde resultatenrekening in de lijn
‘Nettowinst uit beëindigde activiteiten, na aſtrek van belastingen’.
Bepaling van de reële waarde van eigenvermogensinstrumenten
Bij gebrek aan een actieve markt van elk van onze eigenvermogensinstrumenten en daar we meestal investeren in
organisaties gerelateerd aan onderzoek en ontwikkeling in de beginfase, berekenen we de reële waarde op basis van
andere waarderingstechnieken. De reële waarde wordt door het management ingeschat op basis van de kost van de
investering en indien nodig aangepast voor bijzondere waardeverminderingen en herwaarderingen met als referentie
relevante beschikbare informatie en recente financieringsrondes. De inputs worden gecategoriseerd als niveau 3 inputs.
We verwijzen naar
toelichting 16
voor verdere informatie over eigenvermogensinvesteringen.
Bepaling van de reële waarde van de converteerbare lening
Bij gebrek aan een actieve markt voor de converteerbare lening en daar er geen referentieaandelenkoers beschikbaar is
van Onco3R, die een organisatie in private handen in een vroeg stadium van onderzoek en ontwikkeling is, hebben we de
reële waarde vastgesteld met behulp van andere waarderingstechnieken. De reële waarde werd voornamelijk bepaald op
basis van de initiële transactieprijs en waar nodig aangepast voor bijzondere waardeverminderingen en herwaarderingen
op basis van gekapitaliseerde intresten, relevante beschikbare informatie en recente financieringsrondes.
Bepaling van de herstructeringsvoorziening
De herstructureringsvoorziening die is opgenomen als gevolg van de strategische reorganisatie die leidde tot de
herstructurering van de kleine moleculen activiteiten en de afbouw van de celtherapieactiviteiten is onderhevig aan
schattingsonzekerheid, voornamelijk met betrekking tot de geschatte bedragen van contractuele voorzieningen voor
vroegtijdige beëindiging van contracten. De voorziening is gewaardeerd op basis van het totale bedrag van openstaande
aankoopverplichtingen
die
niet
zullen
worden
geleverd
en
contractuele
boeteclausules.
De
uiteindelijke
afwikkelingsbedragen
blijven
onzeker
vanwege
verschillende
factoren:
(i)
het
daadwerkelijke
tijdstip
van
contractbeëindigingen in 2026, (ii) het daadwerkelijke tijdstip van de afwikkeling van de afbouw, (iii) de lopende
onderhandelingen met samenwerkingspartners en leveranciers. Het management heeſt de voorziening ingeschat op basis
van het meest waarschijnlijke resultaat van deze onderhandelingen en het verwachte tijdstip van uitvoering. Voor meer
informatie over de herstructureringsvoorziening verwijzen wij naar toelichting 28.
Bijzondere waardevermindering van goodwill, immateriële en materiële vaste activa
Het bepalen of de goodwill en (im)materiële activa onderhevig zijn aan een bijzondere waardevermindering vereist een
inschatting van de realisatiewaarde van de kasstroomgenererende eenheid waaraan de goodwill en (im)materiële activa
werden toegewezen. Ons eerder aangekondigd proces voor strategische alternatieven voor de celtherapieactiviteiten,
was een indicatie voor een bijzondere waardevermindering, aldus beoordeelden we de realiseerbare waarde van de
activa in verband met de celtherapieactiviteiten in overeenstemming met IAS36. De realiseerbare waarde werd lager
geschat dan de boekwaarde van de activa. Bijgevolg hebben we in het jaar eindigend op 31 december 2025 een bijzondere
waardevermindering van €228,1 miljoen opgenomen om de boekwaarde van de activa van de celtherapie in
overeenstemming te brengen met ons strategische voornemen om de celtherapieactiviteiten af te bouwen, wat resulteerde
in een volledige bijzondere waardevermindering van zowel de bijbehorende goodwill als de immateriële activa en een
gedeeltelijke bijzondere waardevermindering van materiële vaste activa.
We verwijzen naar
toelichting 13
voor meer informatie over de goodwill en bijzondere waardeverminderingen van
goodwill, naar
toelichting 14
voor meer informatie over de immateriële vaste activa en naar
toelichting 15
voor meer
informatie over de materiële vaste activa.
Voorwaardelijke vergoedingen
De voorwaardelijke vergoeding opgenomen in de te betalen vergoeding voor de aankoop van CellPoint werd op de datum
van aankoop aan reële waarde opgenomen, en wordt op elke rapporteringsdatum heringeschat. De boekwaarde op
31 december 2024 bedroeg €20,6 miljoen. Als gevolg van de beslissing in 2025 om de celtherapieactiviteiten af te bouwen,
wordt de reële waarde van de te betalen voorwaardelijke vergoeding per 31 december 2025 nil. De reële waarde aanpassing
wordt in de geconsolideerde resultatenrekening opgenomen in de lijn “Overige bedrijfsopbrengsten”.
We verwijzen naar
toelichting 27
voor meer informatie over de te betalen voorwaardelijke vergoeding in het kader van de
aankoop van CellPoint.
5. Beëindigde activiteiten en activa bestemd voor verkoop
Op 30 oktober 2023 hebben we bekendgemaakt dat we een intentieverklaring hadden ondertekend om de Jyseleca®
activiteiten over te dragen aan Alfasigma, inclusief de Europese en Britse handelsvergunning, de commerciële, medische
en ontwikkelingsactiviteiten voor Jyseleca®, en ongeveer 400 functies in 14 Europese landen. Op 30 december 2023 hebben
we een finale overeenkomst inzake aankoop van aandelen en activa met AlfaSigma getekend.
Na het bekomen van alle noodzakelijke goedkeuringen werd de transactie afgesloten op 31 januari 2024. In 2024 ontvingen
we een
upfront
vergoeding van €50,0 miljoen, en we hebben recht op potentiële op verkopen gebaseerde succesbetalingen
van in totaal €120 miljoen en
mid-single
tot
mid-double-digit earn-outs
op de Europese verkopen. We betaalden
€15 miljoen in 2024 en een bijkomende €25 miljoen in 2025 aan Alfasigma voor de ontwikkelingsactiviteiten verbonden aan
Jyseleca®.
Op 31 januari 2024 sloten we ook een transitie-overeenkomst af met Alfasigma waarin de verantwoordelijkheden werden
vastgelegd evenals de diensten te leveren door de partijen tijdens de overgangsperiode voor de transfer van de activiteiten.
We beoordeelden dat de overdracht van onze Jyseleca® activiteiten voldeed aan de criteria om geclassificeerd te worden
als “beëindigde activiteiten” in onze jaarrekening van 31 december 2024 en 31 december 2025.
Onze voorraden werden niet beschouwd als onderdeel van de te verkopen groep daar ze niet overgedragen werden aan
Alfasigma op datum van het afsluiten van de transactie op 31 januari 2024, maar ze zullen geleidelijk gedurende volgende
jaren naar Alfasigma overgedragen worden; we zullen de risico’s in verband met de voorraden blijven dragen tot het
moment van hun transfer.
De volgende toelichting illustreert het resultaat uit onze beëindigde activiteiten.
I Verkoop van de Jyseleca® activiteiten
1.1 Ontvangen vergoeding
Jaar eindigend op
31 december
(in duizenden €)
2024
Ontvangen upfront vergoeding
50.000
Vergoeding voor de netto kaspositie en het werkkapitaal
9.835
Totale ontvangen vergoeding
59.835
1.2 Analyse van de activa en verplichtingen waarover de controle werd verloren
31 januari
(in duizenden €)
2024
Materiële vaste activa
4.186
Uitgestelde belastingvorderingen
292
Overige langlopende activa
613
Voorraden
505
Handels- en overige vorderingen
18.439
Geldmiddelen en kasequivalenten
19.523
Overige vlottende activa
1.161
Totaal activa
44.719
Overige reserves
(74)
Pensioenverplichtingen
1.003
Langlopende leasingschulden
2.328
Overige langlopende schulden
90
Kortlopende leasingschulden
1.308
Handels- en overige schulden
28.927
Belastingverplichtingen
1.170
Kortlopende over te dragen opbrengsten
430
Totaal schulden
35.182
Verkochte netto-activa
9.537
1.3 Meerwaarde op verkoop van de Jyseleca® activiteiten (opgenomen in overige
bedrijfsopbrengsten in de resultatenrekening)
Jaar eindigend op 31
december
(in duizenden €)
2024
Ontvangen upfront vergoeding
50.000
Vergoeding voor de netto kaspositie en het werkkapitaal
9.835
Bijkomende te vereffenen vergoeding voor werkkapitaal
(750)
Verkochte netto-activa
(9.537)
Effect van gecumuleerde omrekeningsverschillen overgeboekt uit het eigen vermogen
(4.095)
Reële waarde van de toekomstige earn-outs betaalbaar door Alfasigma aan ons
47.035
Bijdrage voor kosten van onderzoek en ontwikkeling te betalen door ons aan Alfasigma
(40.000)
Meerwaarde op verkoop van dochterondernemingen
52.488
De reële waarde van de toekomstige
earn-outs
per 31 december 2025 werd in onze balans op de lijnen “Langlopende te
ontvangen voorwaardelijke vergoeding” en “Handels- en overige vorderingen” voorgesteld.
1.4 Netto inkomende/uitgaande (-) kasstroom bij de verkoop van de Jyseleca®
activiteiten
Jaar eindigend op 31 december
(in duizenden €)
2025
2024
Ontvangen upfront vergoeding
-
50.000
Vergoeding voor de netto kaspositie en het werkkapitaal
-
9.835
Vrijvallen van/ transfer naar (-) geblokkeerde rekening
24.806
(40.000)
Bijdrage voor kosten van onderzoek en ontwikkeling betaald door ons aan Alfasigma
(25.000)
(15.000)
Door Alfasigma betaalde earn-outs
7.432
2.053
Minus: afgestoten geldmiddelen en kasequivalenten
-
(19.523)
Minus: afwikkeling van voorheen bestaande posities
-
3.686
Inkomende/uitgaande kasstroom (-) uit de verkoop van dochterondernemingen, na aſtrek van
afgestoten liquide middelen
7.238
(8.949)
Kosten verbonden aan verkoop in resultaat genomen in 2023
-
(3.072)
Kosten verbonden aan verkoop in resultaat genomen in 2024
-
(526)
Uitgaande kasstroom voor overige schulden gerelateerd aan de verkoop van
dochterondernemingen
-
(3.598)
Van de
upfront
vergoeding van €50,0 miljoen ontvangen bij het afsluiten van de transactie werd €40,0 miljoen op een
geblokkeerde rekening gestort. Dit bedrag bleef gedurende een periode van één jaar na de afsluitdatum van 31 januari 2024
geblokkeerd, en viel gedeeltelijk vrij in februari 2025; het overblijvende deel werd in augustus 2025 vrijgegeven. We hebben,
conform normale gebruiken, verklaringen en garanties gegeven die beperkt zijn in bedrag en in de tijd. Per 31 december
2024 werd deze €40,0 miljoen opgenomen in de lijn “Geblokkeerde rekening” in onze balans, samen met intresten op deze
geblokkeerde rekening.
II Resultaat uit beëindigde activiteiten
Jaar eindigend op 31 december
(in duizenden €, behalve gegevens per aandeel)
2025
2024
Nettoverkopen van producten
-
11.475
Opbrengsten uit samenwerkingsverbanden
-
26.041
Totale netto-omzet
-
37.516
Kost van verkochte producten
-
(1.693)
Kosten van onderzoek en ontwikkeling
(11.708)
(8.152)
Verkoop- en marketingkosten
(932)
(11.520)
Algemene en administratieve kosten
(94)
(1.087)
Overige bedrijfsopbrengsten
11.933
56.180
Bedrijfswinst/bedrijfsverlies (-)
(801)
71.244
Overige financiële opbrengsten
2.676
4.230
Overige financiële kosten
-
(12)
Winst voor belastingen
1.875
75.462
Belastingen
(483)
(98)
Nettowinst
1.392
75.364
Gewone en verwaterde winst per aandeel uit beëindigde activiteiten
0,02
1,14
Gewogen gemiddelde van de aandelen - Gewoon (in duizenden aandelen)
65.897
65.897
Gewogen gemiddelde van de aandelen - Verwaterd (in duizenden aandelen)
65.901
65.942
De verkoop van de Jyseleca® activiteiten aan Alfasigma op 31 januari 2024 gaf aanleiding tot de volledige erkenning in
opbrengst van het overblijvende deel van de over te dragen opbrengsten gerelateerd aan filgotinib (€26,0 miljoen
voorgesteld als opbrengsten uit samenwerkingsverbanden in 2024).
We verwijzen naar
toelichting 2
voor een algemene beschrijving van onze samenwerking met Gilead.
Vanaf 1 februari 2024 worden alle opbrengsten gerelateerd aan de verkoop van Jyseleca® in Europa en alle filgotinib
ontwikkelingskosten en overblijvende algemene en administratieve en verkoop- en marketingkosten gerelateerd aan
Jyseleca® verrekend met/doorgerekend aan Alfasigma. De kosten van onderzoek en ontwikkeling voor het jaar eindigend
op 31 december 2025 verwijzen naar de afwikkeling van betwiste kosten met Alfasigma.
De overige bedrijfsopbrengsten in 2025 bestonden bijna volledig uit een reële waarde aanpassing van de te ontvangen
voorwaardelijke
vergoeding
van
Alfasigma
als
gevolg
van
een
aangepaste
verkoopprognose.
De
overige
bedrijfsopbrengsten in 2024 bevatten €52,5 miljoen meerwaarde op de verkoop van de Jyseleca® activiteiten aan Alfasigma.
Overige financiële opbrengsten omvatten de verdisconteringseffecten van de te ontvangen voorwaardelijke vergoedingen
van Alfasigma.
III Kasstromen van beëindigde activiteiten
Jaar eindigend op 31 december
(in duizenden €)
2025
2024
Netto kasstroom gebruikt bij bedrijfsactiviteiten
(851)
(36.367)
Netto kasstroom gegenereerd uit/gebruikt bij (-) investeringsactiviteiten
7.238
(8.949)
Netto kasstroom gegenereerd uit/gebruikt in (-) beëindigde activiteiten
6.387
(45.316)
Verkoop van Galapagos Real Estate Belgium BV
In december 2024 ondertekenden we een overeenkomst tot verkoop van de aandelen van Galapagos Real Estate Belgium
BV. De transactie werd voltrokken op 31 maart 2025.
1.1 Ontvangen vergoeding
Jaar eindigend op 31
december
(in duizenden €)
2025
Ontvangen vergoeding
12.206
Totale ontvangen vergoeding
12.206
1.2 Analyse van activa en verplichtingen waarover de controle werd verloren
31 maart
(in duizenden €)
2025
Materiële vaste activa
11.115
Handels- en overige vorderingen
1
Geldmiddelen en kasequivalenten
13
Totaal activa
11.129
Handels- en overige schulden
11.020
Totaal schulden
11.020
Verkochte netto-activa
109
1.3 Meerwaarde bij verkoop van dochterondernemingen
Jaar eindigend op 31
december
(in duizenden €)
2025
Ontvangen vergoeding
12.206
Terugbetaling van intercompany lening
(11.012)
Verkochte netto-activa
(109)
Meerwaarde op verkoop van dochterondernemingen
1.085
De meerwaarde bij verkoop van dochterondernemingen werd opgenomen in de lijn “Overige bedrijfsopbrengsten” in de
resultatenrekening
.
1.4 Netto inkomende kasstroom bij verkoop van dochterondernemingen
   
 
Jaar eindigend op 31
 
december
(in duizenden €)
2025
Ontvangen vergoeding
12.206
Minus: afgestoten geldmiddelen en kasequivalenten
(13)
Netto inkomende kasstroom uit de verkoop van dochterondernemingen
12.193
6. Segmentinformatie
Thans werken we als één bedrijfssegment.
Geografische informatie
In 2024 en 2025 waren onze voortgezette activiteiten voornamelijk gevestigd in België, Frankrijk, Nederland, Zwitserland,
en de Verenigde Staten. De omzet van onze samenwerkingspartner Gilead vertegenwoordigde 97% van onze totale netto-
omzet uit voortgezette activiteiten (87% in 2024). De resterende 3% van de netto-omzet in 2025 (resterende 13% in 2024)
bestond uit opbrengsten uit leveringen van het Jyseleca® product aan Alfasigma (Italië). De opbrengsten in het land van de
maatschappelijke zetel van Galapagos NV (België) zijn niet significant.
De volgende tabel vat onze netto-omzet samen volgens bestemming van de klant:
   
 
Jaar eindigend op 31 december
(in duizenden €)
2025
2024
Verenigde Staten van Amerika
1.081.144
266.588
Europa
31.104
46.577
Totale netto-omzet
1.112.248
313.165
minus:
   
Verenigde Staten van Amerika
-
25.802
Europa
-
11.714
Totale netto-omzet uit beëindigde activiteiten
-
37.516
Verenigde Staten van Amerika
1.081.144
240.786
Europa
31.104
34.863
Totale netto-omzet uit voortgezette activiteiten
1.112.248
275.649
Op 31 december2025 bezaten wij €81,5 miljoen aan materiële vaste activa, immateriële vaste activa en goodwill
(€357,8 miljoen in 2024), als volgt verdeeld:
   
 
31 december
(in duizenden €)
2025
2024
België
3.887
95.686
Frankrijk
-
5
Nederland
75.890
239.454
Zwitserland
-
92
Verenigde Staten van Amerika
1.734
22.533
Totaal
81.511
357.770
7. Totale netto-omzet uit voortgezette activiteiten
Opbrengsten uit leveringen
Deze
opbrengsten
bestaan
volledig
uit
de
verkoop
van
Jyseleca®
aan
Alfasigma
in
het
kader
van
de
overgangsovereenkomst. De gerelateerde kost van verkochte producten wordt voorgesteld op de lijn kost van verkochte
producten.
Opbrengsten uit samenwerkingsverbanden
Onderstaande tabel geeſt een detail van onze opbrengsten uit samenwerkingsverbanden voor de jaren eindigend op
31 december 2025
en
2024
per
samenwerkingsovereenkomst
en
per
type
opbrengst:
upfront
betalingen
en
licentievergoedingen, en royalty’s:
   
 
Jaar eindigend op 31 december
   
Op bepaald
   
(in duizenden €)
Gespreid in de tijd
moment
2025
2024
Erkenning van niet-terugvorderbare upfront betalingen en
       
licentievergoedingen
   
1.070.147
230.182
Gilead samenwerkingsovereenkomst voor drug discovery
       
platform
 
1.068.967
230.182
Cartilla Therapeutics GLPG1972
 
1.180
 
Royalty's
   
12.177
10.604
Gilead royalty's met betrekking tot Jyseleca®
 
12.177
10.604
Totale omzet uit samenwerkingsverbanden
   
1.082.324
240.786
We verwijzen naar
toelichting 2
van dit financieel verslag voor een algemene beschrijving van onze samenwerking met
Gilead. Op 31 december 2025 werd als gevolg van de OLCA-aanpassingen en andere gebeurtenissen in 2025 de contractuele
verplichting van €1.069,0 miljoen die op 31 december 2024 met betrekking tot de OLCA werd gerapporteerd, niet langer
opgenomen en deze werd in 2025 erkend als opbrengst. Voor meer informatie verwijzen wij naar toelichting 4 van dit
financieel verslag.
In het boekjaar eindigend op 31december 2025 hebben we royalty opbrengsten van Gilead voor filgotinib erkend voor
€12,2 miljoen. De royalty’s op de Jyseleca® verkopen door Gilead in Japan werden niet voorgesteld als beëindigde
activiteiten daar we nog steeds recht hebben op deze royalty’s op toekomstige verkopen van Gilead en haar
verkooppartners (dit recht werd niet overgedragen aan Alfasigma in het kader van de transfer van de Jyseleca® activiteit aan
hen).
8. Bedrijfskosten en overige bedrijfsopbrengsten
Bedrijfskosten
Kosten van onderzoek en ontwikkeling
Onderstaande tabel vat de kosten van onderzoek en ontwikkeling voor de jaren beëindigd op 31december 2025 en 2024
samen:
   
 
Jaar eindigend op 31 december
(in duizenden €)
2025
2024
Personeelskosten
(147.197)
(87.740)
Onderaanneming
(232.906)
(160.076)
Verbruiksgoederen, labokosten en huisvesting
(10.812)
(17.629)
Afschrijvingen en bijzondere waardeverminderingen
(42.371)
(35.378)
Vergoedingen voor professioneel advies
(7.611)
(15.949)
Andere bedrijfskosten
(18.524)
(18.687)
Totaal kosten van onderzoek en ontwikkeling
(459.421)
(335.459)
Onderstaande tabel vat de kosten van onderzoek en ontwikkeling voor de boekjaren eindigend op 31december 2025 en
2024 samen, per programma:
   
 
Jaar eindigend op 31 december
(in duizenden €)
2025
2024
SIKi-programma
(12.722)
(18.400)
TYK2-programma met GLPG3667
(36.744)
(34.965)
Celtherapie-programma's in oncologie
(295.610)
(170.998)
Overige onderzoeksprogramma's
(114.295)
(111.096)
Totaal kosten van onderzoek en ontwikkeling
(459.421)
(335.459)
Verkoop- en marketing kosten
De volgende tabel geeſt een overzicht van de verkoop- en marketingkosten van onze voortgezette activiteiten voor de
boekjaren eindigend op 31 december 2025 en 2024:
   
 
Jaar eindigend op 31 december
(in duizenden €)
2025
2024
Personeelskosten
(6.601)
(6.561)
Afschrijvingen en bijzondere waardeverminderingen
3.465
(4.475)
Externe outsourcing kosten
(1.392)
(2.813)
Vergoedingen voor professioneel advies
(62)
(904)
Andere bedrijfskosten
(1.510)
(2.440)
Totale verkoop- en marketingkosten
(6.100)
(17.193)
Algemene en administratieve kosten
De volgende tabel geeſt een overzicht van de algemene en administratieve kosten voor de boekjaren eindigend op
31 december 2025 en 2024:
   
 
Jaar eindigend op 31 december
(in duizenden €)
2025
2024
Personeelskosten
(74.390)
(52.642)
Afschrijvingen en bijzondere waardeverminderingen
(12.951)
(8.697)
Vergoedingen voor juridisch en professioneel advies
(29.515)
(33.960)
Andere bedrijfskosten
(30.477)
(21.946)
Totale algemene en administratieve kosten
(147.333)
(117.245)
Bijzondere waardevermindering van de celtherapieactiviteiten
De aankoop van zowel CellPoint als AboundBio in 2022 gaf aanleiding tot de erkenning van een goodwill. Deze goodwill
werd toegewezen aan de kasstroomgenererende eenheid (CGU), “CAR-T/cel therapie”, samen met de immateriële vaste
activa verworven als resultaat van deze bedrijfscombinatie en sommige andere (im)materiële activa gerelateerd aan deze
CGU. In 2025 hebben we, als gevolg van het aangekondigde voornemen om onze celtherapieactiviteiten (d.w.z. de CAR-T/
celtherapie CGU) af te bouwen, een bijzondere waardeverminderinganalyse uitgevoerd om de realiseerbare waarde van de
aan de CAR-T/celtherapie CGU gerelateerde activa te beoordelen.
De analyse resulteerde in een bijzondere waardevermindering van €228,1 miljoen, bestaande uit een volledige bijzondere
waardevermindering van de goodwill (€69,4 miljoen) en immateriële activa (€132,0 miljoen) en een gedeeltelijke bijzondere
waardevermindering van materiële vaste activa (€26,7 miljoen) toegerekend aan de CAR-T/celtherapie CGU. Voor meer
informatie over de afbouw van de celtherapieactiviteiten verwijzen we naar toelichting 2.
De bijzondere waardevermindering heeſt geen invloed op onze kasstromen.
Overige bedrijfsopbrengsten
Onderstaande tabel vat de overige bedrijfsopbrengsten voor de jaren geëindigd op 31december 2025 en 2024 samen:
   
 
Jaar eindigend op 31 december
(in duizenden €)
2025
2024
Opbrengsten uit subsidies
57
2.035
Opbrengsten uit R&D steunmaatregelen
27.218
27.223
Reële waarde aanpassing van te betalen voorwaardelijke vergoeding
21.760
-
Overige
4.458
11.515
Totaal overige bedrijfsopbrengsten
53.493
40.773
De opbrengsten uit subsidies in 2025 en 2024 waren allemaal subsidies van een Vlaams agentschap en de Belgische
overheid. In veel gevallen bevatten deze subsidie- overeenkomsten clausules die ons verplichten om een aantal jaar
aanwezig te blijven in de regio en te investeren volgens vooraf afgesproken budgetten.
De opbrengsten gerelateerd aan R&D steunmaatregelen waren hoofdzakelijk samengesteld uit:
   
 
Jaar eindigend op 31 december
(in duizenden €)
2025
2024
Opbrengsten uit een innovatie-ondersteunende regeling in Frankrijk
-
2.056
Opbrengsten uit Belgische R&D steunmaatregelen
13.610
16.943
Fiscale kortingen op bedrijfsvoorheffing mbt R&D personeel (België en Nederland)
13.608
8.224
Totale opbrengst uit maatregelen ter ondersteuning van onderzoek en ontwikkeling
27.218
27.223
Als gevolg van de beëindiging van de celtherapieactiviteiten, werd de reële waarde van de voorwaardelijke vergoeding
gerelateerd aan de overname van CellPoint herleid tot nil. We verwijzen naar
toelichting 27
. Handels- en overige schulden
voor meer informatie over deze voorwaardelijke vergoeding.
Overige opbrengsten namen af voornamelijk door lagere huuropbrengsten, en minder doorrekeningen aan Alfasigma.
9. Personeelskosten
De
volgende
tabel
geeſt
een
overzicht
van
het
aantal
personeelsleden
van
onze
voortgezette
activiteiten
op
31 december 2025 en 2024:
   
 
2025
2024
Aantal personeelsleden op 31 december
452
704
Totaal
452
704
Het gemiddeld aantal VTE’s van onze voortgezette activiteiten gedurende de jaren 2025 en 2024 bedroeg:
   
 
Jaar eindigend op 31 december
 
2025
2024
Leden van het Directiecomité
4
4
Onderzoek en ontwikkeling
313
408
Commerciële en medical affairs
26
26
Corporate en ondersteunend personeel
199
207
Totaal
542
645
Hun gezamenlijke vergoeding bedroeg:
   
 
Jaar eindigend op 31 december
(in duizenden €)
2025
2024
Salarissen
(164.591)
(98.863)
Sociale lasten
(22.269)
(15.590)
Pensioenkosten
(2.778)
(5.669)
Kosten in verband met inschrijvingsrechtenplannen
(23.935)
(17.685)
Overige personeelskosten
(14.615)
(9.136)
Totaal personeelskosten
(228.188)
(146.943)
We
verwijzen
naar
toelichting
32
Op
aandelen
gebaseerde
vergoedingen
voor
meer
informatie
over
onze
inschrijvingsrechtenplannen.
10. Reële waarde aanpassingen, netto wisselkoersresultaten en overige
financiële opbrengsten/kosten
De volgende tabel geeſt een overzicht van de reële waarde aanpassingen, de netto wisselkoersresultaten en de overige
financiële opbrengsten en kosten voor de boekjaren eindigend op 31 december 2025 en 2024:
 
Jaar eindigend op 31 december
(in duizenden €)
2025
2024
Reële waarde aanpassingen en nettowisselkoersresultaten:
  
Netto niet-gerealiseerde wisselkoerswinsten/verliezen (-)
(45.484)
22.727
Netto gerealiseerde wisselkoerswinsten/verliezen (-)
474
(678)
Reële waarde aanpassing van warrants
-
4
Positieve reële waarde aanpassing van financiële activa aangehouden aan reële waarde
1.175
-
Winst uit de afwikkeling van hedging instrument
22.745
-
Positieve/negatieve (-) reële waarde aanpassing van kortlopende financiële investeringen
(18.266)
73.742
Totaal reële waarde aanpassingen en nettowisselkoersresultaten
(39.356)
95.795
Overige financiële opbrengsten:
  
Intrestopbrengsten
46.339
89.378
Verdisconteringseffect van langlopende vorderingen met betrekking tot ondersteuning van
  
onderzoek en ontwikkeling
1.648
1.132
Verdisconteringseffect van overige langlopende schulden
-
395
Overige financiële opbrengsten
64
223
Totaal overige financiële opbrengsten
48.051
91.128
Overige financiële kosten:
  
Intrestkosten
(1.034)
(911)
Verdisconteringseffect van overige langlopende schulden
(1.183)
-
Overige financiële kosten
(646)
(759)
Totaal overige financiële kosten
(2.863)
(1.670)
Totaal netto financieel resultaat
5.832
185.253
Het netto niet-gerealiseerd wisselkoersverlies in 2025 van €45,5 miljoen bestond voornamelijk uit een niet-gerealiseerd
wisselkoersverlies van €44,8 miljoen op geldmiddelen en kasequivalenten en kortlopende financiële investeringen aan
geamortiseerde kost aangehouden in U.S. dollar, in vergelijking met een netto niet-gerealiseerde wisselkoerswinst in 2024
van €22,2 miljoen op geldmiddelen en kasequivalenten en kortlopende financiële investeringen aan geamortiseerde kost
aangehouden in U.S. dollars. We hebben kortlopende financiële investeringen en geldmiddelen en kasequivalenten
aangehouden in U.S. dollars, die aanleiding kunnen geven tot een wisselkoerswinst of –verlies in onze financiële resultaten
ten gevolge van de fluctuatie van de EUR/U.S. dollar wisselkoers; onze functionele valuta is namelijk EUR.
De negatieve reële waarde aanpassing van kortlopende financiële investeringen in 2025 gaven de wisselkoersresultaten
gerelateerd aan de
money market
fondsen weer, de intresten van deze
money market f
ondsen, en het positief effect van
de herwaardering naar reële waarde van onze
money market
fondsen op 31 december 2025. Deze positieve herwaardering
naar reële waarde waren voornamelijk het gevolg van positieve opbrengsten van EUR
money market
fondsen.
Intrestopbrengsten
bestonden
uit
intresten
op
schatkistcertificaten,
termijndeposito’s,
en
opzegbare
rekeningen.
Intrestopbrengsten namen af door de lagere intrestvoeten en een verschuiving van beleggingen in termijndeposito’s die
financiële opbrengsten genereren naar beleggingen in money market funds die reële waarde aanpassingen genereren. De
positieve reële waarde aanpassingen en intrestopbrengsten van geldmiddelen, kasequivalenten en financiële investeringen
exclusief alle wisselkoersresultaten bedroegen €103,0 miljoen in 2025 (tegenover €140,4 miljoen in 2024).
De intrestkosten waren gerelateerd aan intresten op leases van gebouwen en wagens en aan intresten gerelateerd aan
toegezegde pensioenverplichtingen.
Overige financiële kosten in 2025 (overige financiële opbrengsten in 2024) omvatten het verdisconteringseffect van overige
langlopende schulden zoals te betalen succesbetalingen in het kader van de aankoop van dochterondernemingen.
11. Winstbelastingen
De volgende tabel geeſt een overzicht van de belastingen erkend in de resultatenrekening voor de boekjaren eindigend op
31 december 2025 en 2024:
 
Jaar eindigend op 31 december
(in duizenden €)
2025
2024
Belastingkost
(792)
(1.301)
Uitgestelde belastingen
19.413
3.104
Totaal inkomstenbelasting
18.621
1.803
Belastingen,
bestaande
uit
vennootschapsbelastingen,
en
uitgestelde
belastingen
waren
gerelateerd
aan
dochterondernemingen van onze voortgezette activiteiten die werken op een cost plus basis. De toename in uitgestelde
belastingopbrengsten in 2025 in vergelijking met 2024 was hoofdzakelijk het gevolg van de tegenboeking van de uitgestelde
belastingverplichtingen gerelateerd aan geactiveerde immateriële activa met betrekking tot de celtherapieactiviteiten,
aangezien we een bijzondere waardevermindering op deze immateriële activa hebben opgenomen.
Belastingen in de resultatenrekening
Voor de toelichting hieronder werd de vennootschapsbelasting berekend aan 25% (2024: 25%) – het geldende
belastingtarief in België – op het geschatte belastbare resultaat van het boekjaar. Het toegepaste belastingtarief voor andere
rechtsgebieden was het belastingtarief dat in deze respectieve territoriale rechtsgebieden op het geschatte belastbare
resultaat van het jaar van toepassing is.
   
 
Jaar eindigend op 31 december
(in duizenden €)
2025
2024
Winst/verlies (-) voor belastingen
300.871
(3.085)
Verwachte inkomstenbelasting, berekend aan de hand van het Belgische wettelijke
   
belastingtarief op de boekhoudkundige winst/verlies (-) voor belastingen (theoretisch)
75.218
(771)
Belastingopbrengsten (-)/belastingkosten in resultatenrekening (effectief)
(18.621)
(1.803)
Te verklaren verschil in belastingkosten/opbrengsten
(93.839)
(1.032)
Impact van belastingtarieven in andere jurisdicties
(2.187)
(132)
Impact van niet-belastbare opbrengsten
(3.774)
(5.247)
Impact van kosten van op aandelen gebaseerde vergoedingen zonder fiscale impact
6.092
4.399
Impact van kosten/opbrengsten (-) zonder fiscale impact
(891)
52
Impact van niet-aſtrekbare kosten
3.472
1.117
Impact van erkenning van eerdere niet-opgenomen uitgestelde belastingvorderingen
-
15
Impact van opname en terugname van fiscale verliezen
(296)
-
Impact van onder- of overwaardering van provisies in vorige periodes
336
13
Impact van niet-erkenning van uitgestelde belastingvorderingen
(6.986)
(1.338)
Impact van niet-erkenning van eerdere opgenomen uitgestelde belastingvorderingen
827
89
Effect van het gebruik van innovatie inkomsten aſtrek
(90.432)
-
Totaal verklaringen
(93.839)
(1.032)
Niet-belastbare opbrengsten voor de boekjaren eindigend op 31 december 2025 en 2024 omvatten niet-belastbare
subsidies en belastingkredieten.
12. Winst per aandeel
   
 
Jaar eindigend op 31 december
 
2025
2024
Nettowinst toewijsbaar aan de aandeelhouders van de groep (in duizenden €)
320.884
74.082
Aantal aandelen (in duizend)
   
Gewogen gemiddelde van de aandelen ten behoeve van de gewone winst/verlies (-) per aandeel
65.897
65.897
Gewone winst per aandeel (€)
4,87
1,12
Nettowinst toewijsbaar aan de aandeelhouders van de groep (in duizenden €)
320.884
74.082
Aantal aandelen (in duizend)
   
Gewogen gemiddelde van de aandelen ten behoeve van de verwaterde winst/verlies (-) per
   
aandeel
65.897
65.897
Potentiële gewone aandelen die tot verwatering kunnen leiden
4
45
Verwaterde winst per aandeel (in €)
4,87
1,12
Er wordt ook verwezen naar
toelichting 2
waar uitleg wordt gegeven over de voorwaarden van de uitstaande Gilead
bijkomende Warrant B die, mogelijks, kan uitgeoefend worden door Gilead en tot een verwatering kan leiden. Door het
systeem van de uitoefenprijs van Gilead bijkomend Warrant B was dit warrant
out-of-the-money
voor 2025 en 2024.
13. Goodwill
   
(in duizenden €)
Goodwill
Op 1 januari 2024
69.557
Wisselkoersverschillen op goodwill
453
Op 31 december 2024
70.010
Bijzondere waardevermindering van goodwill
(69.404)
Wisselkoersverschillen op goodwill
(606)
Op 31 december 2025
-
De goodwill als gevolg van de aankoop van zowel CellPoint (€62,4 miljoen) als AboundBio (€7,6 miljoen) per 31 december
2024 werd toegewezen aan dezelfde kasstroomgenererende eenheid (CGU), “CAR-T/cel therapie”. De immateriële vaste
activa verworven als resultaat van beide bedrijfscombinaties werden ook toegewezen aan deze kasstroomgenererende
eenheid, samen met sommige andere (im)materiële activa gerelateerd aan de kasstroomgenererende eenheid “CAR-T/cel
therapie ”. De waardering van de realisatiewaarde van deze kasstroomgenererende eenheid gebeurt op basis van de reële
waarde na aſtrek van verkoopkosten.
Als
gevolg
van
de
aangekondigde
beëindiging
van
onze
celtherapieactiviteiten
hebben
we
een
bijzondere
waardevermindering geboekt voor het totaalbedrag van de betreffende goodwill. We verwijzen naar
toelichting 2
voor
meer informatie over de beëindiging van de celtherapieactiviteiten en naar
toelichting 8
voor meer informatie over de
bijzondere waardevermindering voor al de celtherapieactiviteiten, opgenomen op een aparte lijn in de geconsolideerde
resultatenrekening.
14. Immateriële vaste activa andere dan goodwill
  
Licenties,
   
  
technologie
   
 
Soſtware &
en R&D
Exclusieve
  
(in duizenden €)
databases
in uitvoering
rechten
Contractkosten
Totaal
Aanschafwaarde
     
Op 1 januari 2024
27.014
43.171
89.720
15.384
175.290
Toevoegingen
666
 
64.725
 
65.391
Verkopen en buitengebruikstellingen
(1.863)
(3.613)
  
(5.476)
Omrekeningsverschillen
 
246
  
246
Op 31 december 2024
25.817
39.804
154.445
15.384
235.451
Toevoegingen
156
   
156
Omrekeningsverschillen
 
(477)
  
(477)
Op 31 december 2025
25.973
39.327
154.445
15.384
235.130
Afschrijving en bijzondere
     
waardeverminderingen
     
Op 1 januari 2024
18.574
4.354
17.791
6.664
47.384
Afschrijvingskosten voor het jaar
4.384
493
22.198
1.538
28.613
Verkopen en buitengebruikstellingen
(1.863)
(3.613)
  
(5.476)
Omrekeningsverschillen
 
68
  
68
Op 31 december 2024
21.095
1.302
39.989
8.202
70.589
Afschrijvingskosten voor het jaar
2.249
355
22.189
1.538
26.331
Bijzondere waardeverminderingen
1.781
37.922
92.267
5.644
137.614
Omrekeningsverschillen
 
(252)
  
(252)
Op 31 december 2025
25.125
39.327
154.445
15.384
234.282
Boekwaarde
     
Op 31 december 2024
4.722
38.502
114.456
7.182
164.862
Op 31 december 2025
848
-
-
-
848
Door de aankoop van CellPoint en AboundBio in juni 2022 verwierven we onderzoek en ontwikkeling in uitvoering
gerelateerd aan twee CD19 CAR- T kandidaatgeneesmiddelen (€28,2 miljoen per 31 december 2024), exclusieve rechten en
technologie, zijnde een therapeutisch platform volledig gebaseerd op menselijke antilichamen. Deze exclusieve rechten
verwijzen naar ons exclusiviteitscontract met Lonza (€60,3 miljoen per 31 december 2024), en werden afgeschreven tot
begin maart 2030, in overeenstemming met het contract.
De toevoeging in exclusieve rechten in 2024 verwijst naar de
upfront
exclusiviteitsvergoeding van $70,0 miljoen betaald
aan Adaptimmune, die werd afgeschreven over de verwachte exclusiviteitsperiode tot eind 2027. Deze vooruitbetaling werd
gedaan in het kader van een klinische samenwerkingsovereenkomst met Adaptimmune, die een exclusieve optie biedt op
een celtherapie voor hoofd-halskanker en mogelijke toekomstige indicaties voor solide tumoren.
Als gevolg van de aangekondigde afbouw van onze celtherapieactiviteiten bedroeg de reële waarde na aſtrek van
verkoopkosten van de kasstroomgenererende eenheid “CAR-T/cel therapie” nil. Daarom hebben we een bijzondere
waardevermindering
geboekt
voor
het
totaalbedrag
van
de
gerelateerde
immateriële
vaste
activa
(met
een
nettoboekwaarde van €131,5 miljoen per 30 september 2025). Dit bedrag omvatte het onderzoek en de ontwikkeling in
uitvoering (€28,2 miljoen gerelateerd aan twee CD 19 CAR-T kandidaatgeneesmiddelen, €7,5 miljoen gerelateerd aan
Pregene en €2,2 miljoen gerelateerd aan overige activa), exclusieve rechten gerelateerd aan ons exclusiviteitscontract
met Lonza (€51,6 miljoen), de
upfront
exclusiviteitsvergoeding betaald aan Adaptimmune (€40,7 miljoen), en andere
immateriële vaste activa gerelateerd aan de aankoop van CellPoint en AboundBio (€1,3 miljoen). De contractkosten hebben
betrekking op de bijkomende kosten voor het verkrijgen van de oorspronkelijke OLCA met Gilead, geactiveerd in 2019,
en werden nu afgewaardeerd in overeenstemming met het wegvallen van de contractuele verplichting (erkenning in
resultaat van de over te dragen opbrengsten). Deze bijzondere waardevermindering is geclassificeerd als algemene en
administratieve kosten.
15. Materiële vaste activa
In volle eigendom
   
 
Terreinen,
       
 
gebouwen en
 
Meubilair
Overige
 
 
gebouwen-
Installaties &
en rollend
materiële
 
(in duizenden €)
verbeteringen
uitrustingen
materieel
vaste activa
Totaal
Aanschafwaarde
         
Op 1 januari 2024
90.705
39.678
9.353
6.770
146.507
Toevoegingen
7.292
9.595
118
298
17.303
Verkopen en buitengebruikstellingen
(6.554)
(663)
(2.460)
 
(9.677)
Overdrachten
4.687
470
466
(5.623)
-
Overdracht naar groep van activa die wordt
         
afgestoten en geclassificeerd is als
         
aangehouden voor verkoop
(10.200)
   
(915)
(11.115)
Omrekeningsverschillen
84
204
(15)
 
273
Op 31 december 2024
86.014
49.284
7.462
530
143.291
Toevoegingen
1.622
10.788
18
 
12.428
Verkopen en buitengebruikstellingen
(758)
(29.284)
(1.495)
 
(31.537)
Overdrachten
(1.283)
1.813
 
(530)
-
Omrekeningsverschillen
(606)
(667)
(1)
 
(1.274)
Op 31 december 2025
84.989
31.934
5.984
-
122.908
Afschrijvingen en bijzondere
         
waardeverminderingen
         
Op 1 januari 2024
11.218
19.178
4.891
-
35.287
Afschrijvingen
5.284
4.787
1.005
 
11.076
Bijzondere waardeverminderingen
1.068
17
158
 
1.243
Verkopen en buitengebruikstellingen
(6.554)
(663)
(2.460)
 
(9.677)
Omrekeningsverschillen
(68)
39
(8)
 
(37)
Op 31 december 2024
10.948
23.358
3.586
-
37.892
Afschrijvingen
4.021
5.562
768
 
10.351
Bijzondere waardeverminderingen
4.155
27.900
661
 
32.716
Verkopen en buitengebruikstellingen
(758)
(27.205)
(1.485)
 
(29.448)
Omrekeningsverschillen
(203)
(345)
(1)
 
(549)
Op 31 december 2025
18.163
29.270
3.530
-
50.962
Boekwaarde
         
Op 31 december 2024
75.066
25.926
3.876
530
105.399
Op 31 december 2025
66.826
2.664
2.455
-
71.946
Als gevolg van de aangekondigde afbouw van onze celtherapieactiviteiten en de geplande sluiting van vestigingen hebben
we in 2025 bijzondere waardeverminderingen opgenomen voor laboratoriummateriaal voor €19,4 miljoen, voor
verbeteringen aan gebouwen voor €3,6 miljoen en voor overige activa voor €0,1 miljoen. We hebben bijkomend een
bijzondere waardevermindering van €9,6 miljoen geboekt voor activa gerelateerd aan kleine moleculen activiteiten.
Daar we voor een vastgoedproject in Mechelen (België) in december 2024 een overeenkomst voor de verkoop van aandelen
getekend hebben, hebben we het terrein en de overige materiële vaste activa van Galapagos Real Estate België BV
voorgesteld als activa aangehouden voor verkoop per 31 december 2024.
Gebruiksrecht
   
     
Meubilair
 
 
Terreinen en
Installaties &
en rollend
 
(in duizenden €)
gebouwen
uitrustingen
materieel
Totaal
Aanschafwaarde
       
Op 1 januari 2024
23.174
251
7.652
31.078
Toevoegingen
4.287
1.657
2.879
8.823
Verkopen en buitengebruikstellingen
(2.989)
(250)
(4.114)
(7.353)
Omrekeningsverschillen
113
   
113
Op 31 december 2024
24.585
1.658
6.417
32.661
Toevoegingen
2.181
 
526
2.707
Verkopen en buitengebruikstellingen
(12.023)
(459)
(4.962)
(17.444)
Omrekeningsverschillen
(549)
   
(549)
Op 31 december 2025
14.194
1.199
1.981
17.375
Afschrijvingen en bijzondere
       
waardeverminderingen
       
Op 1 januari 2024
11.279
223
4.473
15.976
Afschrijvingen
2.848
118
1.592
4.558
Verkopen en buitengebruikstellingen
(1.920)
(250)
(3.200)
(5.370)
Omrekeningsverschillen
(3)
   
(3)
Op 31 december 2024
12.204
91
2.865
15.161
Afschrijvingen
2.185
381
1.351
3.917
Bijzondere waardeverminderingen
3.655
   
3.655
Verkopen en buitengebruikstellingen
(10.811)
(145)
(2.890)
(13.846)
Omrekeningsverschillen
(229)
   
(229)
Op 31 december 2025
7.004
327
1.326
8.658
Boekwaarde
       
Op 31 december 2024
12.381
1.567
3.552
17.499
Op 31 december 2025
7.190
872
655
8.717
Boekwaarde
   
 
31 december
(in duizenden €)
2025
2024
Materiële vaste activa in volle eigendom
71.946
105.399
Gebruiksrecht
8.717
17.499
Totaal materiële vaste activa
80.663
122.898
We namen in 2025 een bijzondere waardevermindering op voor de gebruiksrechten van de gehuurde gebouwen in
Princeton en Pittsburgh (VS), daar deze vestigingen zullen gesloten worden in het kader van de afbouw. De verkopen en
buitengebruikstellingen van 2025 en 2024 zijn voornamelijk gerelateerd aan buitengebruikstellingen van gehuurde wagens.
We verwijzen naar
toelichting 26
Leasingschulden voor een detail van de leasingschulden gerelateerd aan dit
gebruiksrecht.
Er zijn geen materiële vaste activa in pand gegeven. Ook zijn er geen beperkingen op het gebruik van de materiële vaste
activa.
16. Eigenvermogensinvesteringen
   
(in duizenden €)
2025
2024
Kosten per 1 januari
50.845
13.965
Aankopen van het jaar
-
36.880
Kosten op 31 december
50.845
50.845
Reële waarde aanpassing op 1 januari
2.095
(390)
Reële waarde aanpassing van het jaar
(6.132)
2.485
Reële waarde aanpassing op 31 december
(4.037)
2.095
Netto boekwaarde per 31 december
46.809
52.941
Per 31 december2024 en 2025 bestonden financiële activa met reële waarde aanpassing in totaalresultaat uit
eigenvermogensinstrumenten
van
niet-beursgenoteerde
bedrijven.
De
reële
waarde
van
deze
eigenvermogensinstrumenten, die geen onmiddellijk beschikbare te bepalen reële waarde hebben (vallen in de categorie
3 reële waarde berekening), werd ingeschat door het management gebaseerd op de transactieprijs en aangepast indien
nodig voor bijzondere waardeverminderingen en herwaarderingen op basis van relevante beschikbare informatie en
recente financieringsrondes. Op 31 december 2025 werd geen wijziging in reële waarde erkend met uitzondering van een
wisselkoerseffect.
We hebben geen beperkingen op de verkoop van deze eigenvermogensinstrumenten en de activa werden niet in pand
gegeven voor een verplichting van ons.
17. Converteerbare lening
   
(in duizenden €)
2025
Kosten per 1 januari
-
Uitgiſte van een converteerbare lening
20.000
Kosten op 31 december
20.000
Reële waarde aanpassing op 1 januari
-
Reële waarde aanpassing van het jaar
1.175
Reële waarde aanpassing op 31 december
1.175
Netto boekwaarde per 31 december
21.175
In april 2025 hebben wij en Onco3R Therapeutics (Onco3R) een overeenkomst ondertekend waarbij meerdere kleine
moleculen activa voor immunologie en oncologie verkocht werden aan Onco3R. Volgens de voorwaarden van de
overeenkomst hebben wij deelgenomen aan het startkapitaal van Onco3R via een converteerbare lening met een nominale
waarde van €20 miljoen en met een rente van 8% per jaar, betaalbaar op de vervaldatum. De vervaldatum is de vroegste
van (i) de datum van conversie of (ii) vijf jaar na de uitgiſtedatum. Bij conversie zal de converteerbare lening worden
omgezet in de meest senior klasse van preferente aandelen van Onco3R op het moment van afronding van een toekomstige
aandelenfinancieringsronde door Onco3R, waarbij externe investeerders inschrijven op nieuwe aandelen van Onco3R voor
een totaalbedrag van ten minste €20 miljoen.
Deze converteerbare lening wordt gewaardeerd aan reële waarde met reële waarde aanpassing in resultaat. Per
31 december 2025 is de enige erkende reële waarde aanpassing gerelateerd aan de gekapitaliseerde intresten.
18. Overige langlopende activa
Overige langlopende activa bestonden uit volgende rubrieken:
   
 
31 december
(in duizenden €)
2025
2024
Langlopende geldmiddelen in pand gegeven
1.759
1.985
Langlopend deel van vooruitbetaling aan NovAliX
-
2.580
Langlopend deel van voorschot gerelateerd aan de NovAliX transactie
-
2.877
Overige langlopende activa
1.200
1.266
Totaal overige langlopende activa
2.959
8.708
In 2023 hebben we onze geneesmiddelenontdekkings- en onderzoeksactiviteiten in Romainville, Frankrijk, en onze
werknemers in Romainville, overgedragen aan NovAliX, en dit zonder enige vergoeding, met als tegenprestatie een vijfjarige
verplichting om de onderzoekscapaciteiten en expertise van NovAliX te gebruiken binnen de context van onze R&D-
portfolio. De transfer werd behandeld als een voorschot op toekomstige diensten, in resultaat te nemen in lijn met de
aankoopverplichting gedurende de vijfjarige periode van samenwerking. Bovendien deden we een voorafbetaling van
€8,3 miljoen, dewelke een voorafbetaling is voor onze toekomstige aankoopverplichting voor de volgende vijf jaren.
Als gevolg van de strategische reorganisatie van de activiteiten op het gebied van kleine moleculen hebben we onze
vijfjarige samenwerkingsovereenkomst met NovAliX voortijdig beëindigd, wat heeſt geleid tot een versnelde vrijgave van het
resterende deel van de voorschotten (langlopend en kortlopend) van de NovAliX-transactie en de vooruitbetaling in 2025.
19. Vorderingen met betrekking tot ondersteuning van onderzoek en
ontwikkeling
De onderstaande tabel illustreert de vorderingen met betrekking tot de ondersteuning van onderzoek en ontwikkeling,
opgenomen in de balans per 31 december 2025 en 2024:
   
 
31 december
(in duizenden €)
2025
2024
Langlopende vorderingen met betrekking tot ondersteuning van onderzoek en ontwikkeling
126.662
132.729
Kortlopende vorderingen met betrekking tot ondersteuning van onderzoek en ontwikkeling
31.208
39.882
Totaal vorderingen met betrekking tot ondersteuning van onderzoek en ontwikkeling
157.870
172.611
De onderstaande tabel geeſt gedetailleerde informatie over de looptijd van de langlopende vorderingen met betrekking tot
ondersteuning van onderzoek en ontwikkeling gerapporteerd in de balans per 31 december 2025.
   
 
31 december 2025
 
 
Vervaldatum
 
(in duizenden €)
2027
2028
2029
2030
2031 – 2032
Totaal
Franse langlopende vorderingen met
           
betrekking tot ondersteuning van
           
onderzoek en ontwikkeling -
           
verdisconteerde waarde
12.215
6.127
1.552
   
19.894
Belgische langlopende vorderingen met
           
betrekking tot ondersteuning van
           
onderzoek en ontwikkeling -
           
verdisconteerde waarde
20.646
20.449
37.942
19.712
8.019
106.768
Totale langlopende vorderingen met
           
betrekking tot ondersteuning van
           
onderzoek en ontwikkeling -
           
verdisconteerde waarde
32.861
26.576
39.494
19.712
8.019
126.662
20. Voorraden
De onderstaande tabel geeſt een overzicht van onze voorraden per type voorraad:
   
 
31 december
(in duizenden €)
2025
2024
Grondstoffen
22.493
51.192
Totaal voorraden
22.493
51.192
Onze voorraad bestond volledig uit Jyseleca® producten die geleidelijk aan Alfasigma verkocht worden tot einde van de
voorraad, na de verkoop van de Jyseleca® activiteiten op 31 januari 2024.
21. Handelsvorderingen en overige vorderingen en overige vlottende
activa
   
 
31 december
(in duizenden €)
2025
2024
Handelsvorderingen
9.568
32.471
Kortlopende te ontvangen voorwaardelijke vergoeding
6.955
4.742
Vooruitbetalingen
103
103
Overige vorderingen
4.080
10.160
Handels- en overige vorderingen
20.706
47.476
Verworven opbrengsten
1.392
835
Over te dragen kosten
5.610
30.214
Overige vlottende activa
7.002
31.049
Totaal handels- en overige vorderingen & overige vlottende activa
27.708
78.525
De afname in over te dragen kosten in 2025 is voornamelijk het gevolg van de in resultaatsname als R&D kost van het
resterend bedrag van de geactiveerde $15,0 miljoen R&D financiering betaald aan Adaptimmune, als gevolg van de
aangekondigde beëindiging van onze celtherapieactiviteiten.
We verwijzen naar
toelichting 5
voor meer informatie over de kortlopende te ontvangen voorwaardelijke vergoeding.
Per 31 december 2024 hadden we een voorziening voor verwachte kredietverliezen van €9,6 miljoen, voor twee betwiste
facturen. Deze voorziening werd na een overeenkomst met de klant, in 2025 teruggenomen. We hadden geen voorziening
voor verwachte kredietverliezen voor al onze andere handels- en overige vorderingen, daar we geen historiek hebben
van kredietverliezen en we niet bewust zijn van enige toekomstige informatie die het kredietrisico aanzienlijk zou kunnen
beïnvloeden.
We
verwijzen
naar
toelichting
35
“Financieel
risicomanagement”
voor
meer
informatie
over
het
financieel
risicomanagement.
22. Langlopende en kortlopende financiële investeringen
   
 
31 december
(in duizenden €)
2025
2024
Langlopende financiële investeringen
-
200.182
Totaal langlopende financiële investeringen
-
200.182
   
 
31 december
(in duizenden €)
2025
2024
Money market fondsen
1.472.031
1.484.599
Schatkistcertificaten
-
255.078
Termijndeposito’s
1.438.149
1.313.657
Totaal kortlopende financiële investeringen
2.910.180
3.053.334
De langlopende financiële investeringen verwijzen naar een nieuw termijndeposito aangegaan in december 2024 met een
looptijd van 18 maanden. Deze termijnrekening werd beëindigd in februari 2025 in het kader van de geplande splitsing. We
verwijzen naar
toelichting 2
voor meer informatie.
Termijndeposito’s als onderdeel van kortlopende financiële investeringen verwijzen naar niet-opzegbare termijndeposito’s
met een looptijd van meer dan drie maanden vanaf aanvangsdatum. Onze portfolio van schatkistcertificaten op
31 december 2024 bestaat alleen uit papier met een AAA-rating, uitgegeven door Europa en de overheden in België en
Frankrijk. Onze
money market
fondsen portfolio bestaat uit kortlopende
money market
fondsen met een AAA-rating met
een gediversifieerde en hooggewaardeerde onderliggende portfolio, beheerd door gevestigde maatschappijen voor
fondsenbeheer, wat leidt tot een verwaarloosbaar risico op waardeschommelingen. De fondsen hebben een significante
dagelijkse liquiditeit en kunnen gemakkelijk in contanten omgezet worden.
Per 31 december 2025 bevatten onze kortlopende financiële investeringen $2.119,0 miljoen aangehouden in U.S.dollars.
Deze kunnen aanleiding geven tot een wisselkoerswinst/- verlies in onze financiële resultaten veroorzaakt door de
schommeling van de wisselkoers EUR/USD; onze functionele valuta is namelijk EUR. Dit effect wordt opgenomen in de
netto wisselkoersresultaten (wisselkoersresultaten op termijndeposito’s) en in de reële waarde aanpassing van kortlopende
financiële investeringen (wisselkoersresultaten op money market fondsen) in onze geconsolideerde resultatenrekening.
We verwijzen naar
toelichting 35
voor meer informatie over onze financiële investeringen en naar
toelichting 10
voor meer
details over de in geconsolideerd resultaat opgenomen reële waarde aanpassingen en wisselkoersresultaten.
23. Geldmiddelen en kasequivalenten
   
 
31 december
(in duizenden €)
2025
2024
Geld bij banken
87.868
64.239
Totaal geldmiddelen en kasequivalenten
87.868
64.239
Geldmiddelen en kasequivalenten kunnen bestaan uit geld bij banken, bankdeposito’s en
money market
fondsen die
onmiddellijk kunnen worden omgezet in contanten, en die onderhevig zijn aan een verwaarloosbaar risico op
waardeschommelingen. Alle geldmiddelen en kasequivalenten zijn opvraagbaar maximum drie maanden na kennisgeving
en zonder noemenswaardige verbrekingsvergoeding. Cash bij banken bestaan voornamelijk uit opzegbare rekeningen en
zichtrekeningen. Ons kredietrisico wordt beperkt door de keuze van financiële instellingen met een hoge rating voor onze
deposito’s.
Per 31 december 2025 bevatten onze geldmiddelen en kasequivalenten $40,0 miljoen aangehouden in U.S.dollars. Deze
kunnen aanleiding geven tot een wisselkoerswinst/-verlies in onze financiële resultaten veroorzaakt door de schommeling
van de wisselkoers EUR/USD; onze functionele valuta is namelijk EUR. We verwijzen naar
toelichting 10
voor meer details
over de in geconsolideerd resultaat opgenomen wisselkoersresultaten.
24. Aandelenkapitaal en overige reserves
   
 
31 december
(in duizenden €)
2025
2024
Op 1 januari
293.937
293.937
Aandelenkapitaal op 31 december
293.937
293.937
Aandelenkapitaal
356.445
356.445
Kosten van kapitaalverhogingen (gecumuleerd)
(62.507)
(62.507)
Aandelenkapitaal op 31 december
293.937
293.937
Historische evolutie van het aandelenkapitaal
De evolutie van het aandelenkapitaal van 1 januari 2024 tot 31 december 2025 is als volgt:
   
   
Kapitaal
 
Totaal aantal
 
 
Kapitaal
verhoging
Aantal uitgegeven
aandelen na
Totaal
 
verhoging nieuwe
door uitoefening van
aandelen
transactie
aandelenkapitaal na
 
aandelen
inschrijvingsrechten
(in duizenden
(in duizenden
transactie
Datum
(in duizenden €)
(in duizenden €)
aandelen)
aandelen)
(in duizenden €)
1 januari 2024
     
65.897
356.445
31 december 2024
     
65.897
356.445
31 december 2025
     
65.897
356.445
Op 31 december 2025 bedroeg het totaal aandelenkapitaal van Galapagos NV €356.445 duizend, vertegenwoordigd door
65.897.071 aandelen. Al deze aandelen waren geplaatst, volledig volstort en van dezelfde klasse. De aandelen hebben een
par waarde van €5,41 per aandeel.
Alle bovenstaande aandelenuitgiſten gebeurden door inbreng in geld.
Onderstaande tabel geeſt een overzicht van ons kapitaal. Er waren geen kapitaalverhogingen in 2024 en 2025.
   
         
Gemiddelde
 
         
uitoefenprijs
Slotkoers op
       
Aandelenkapitaal
inschrijvingsrechten
datum van
(in duizenden €, uitgezonderd
Aantal
   
en
(in
kapitaalverhoging
aandelengegevens)
aandelen
Aandelenkapitaal
Uitgiſtepremies
uitgiſtepremies
€/inschrijvingsrecht)
(in €/aandeel)
1 januari 2024
65.897.071
293.937
2.736.994
3.030.931
   
31 december 2024
65.897.071
293.937
2.736.994
3.030.931
   
31 december 2025
65.897.071
293.937
2.736.994
3.030.931
   
De Raad van Bestuur is uitdrukkelijk gemachtigd om gedurende een periode van 5 jaar vanaf de datum van publicatie
in
de
Bijlagen
bij
het
Belgisch
Staatsblad
van
deze
vernieuwde
machtiging
verleend
door
de
Buitengewone
Aandeelhoudersvergadering, het aandelenkapitaal van GalapagosNV te verhogen binnen het kader van het toegestaan
kapitaal door inbrengen in natura of in speciën, met beperking of opheffing van de voorkeurrechten van de
aandeelhouders. Voornoemde machtiging kan hernieuwd worden.
Het toegestaan kapitaal van Galapagos NV bestaat uit twee delen:
Een algemene machtiging voor kapitaalverhogingen tot 20% van het maatschappelijk kapitaal op de datum van
samenroeping van de Aandeelhoudersvergadering van 30 april 2024 (zijnde €71.288.987,72) werd vernieuwd en is geldig
voor een periode van vijf jaar vanaf de datum van publicatie van deze vernieuwing in de Bijlagen tot het Belgisch Staatsblad,
nl. 7 mei 2024. Deze algemene machtiging zal op 6 mei 2029 vervallen.
Een bijzondere machtiging voor kapitaalverhogingen van meer dan 20% en tot 33% van het maatschappelijk kapitaal op
de datum van samenroeping van de Aandeelhoudersvergadering van 25 april 2017 (zijnde €82.561.764,93), werd vernieuwd
en is geldig voor een periode van vijf jaar vanaf de datum van publicatie van deze vernieuwing in de Bijlagen tot het
Belgisch Staatsblad, nl. 31 mei 2017. Dit bijzonder gedeelte van het toegestaan kapitaal kan echter slechts gebruikt worden
in specifieke omstandigheden en door een beslissing van de Raad van Bestuur die alle onafhankelijke leden van de Raad
van Bestuur (in de zin van artikel 7:87 van het Wetboek van Vennootschappen en Verenigingen en 2020 Code) goedkeuren.
De Raad van Bestuur is op dit ogenblik niet gemachtigd om het aandelenkapitaal te verhogen na bekendmaking door de
Autoriteit voor Financiële Diensten en Markten (FSMA) van een openbaar overname bod op de aandelen van Galapagos NV.
De bijzondere machtiging verviel op 30 mei 2022.
Per 31 december 2025 was €49.075.527,72 van het toegestaan kapitaal nog beschikbaar onder de algemene machtiging.
Overige reserves
Overige reserves per 31 december2025 liepen op tot een negatief bedrag van €8,6 miljoen (een negatief bedrag van
€3,2 miljoen per 31december 2024), en bestonden uit reële waarde aanpassingen van financiële activa met reële waarde
aanpassing in totaalresultaat voor een negatief bedrag van €3,6 miljoen (een positief bedrag van €2,5 miljoen per
31 december 2024), en uit de waardering van netto toegezegde pensioenverplichtingen voor een negatief bedrag van
€5,0 miljoen (een negatief bedrag van €5,6 miljoen per 31 december 2024).
25. Uitgestelde belastingen
Onderstaande tabel toont de bewegingen in uitgestelde belastingvorderingen en uitgestelde belastingschulden:
   
 
Uitgestelde belastingvorderingen
Uitgestelde belastingschulden
       
Totaal
Immateriële
 
Totaal
   
Materiële
 
uitgestelde
vaste activa
 
uitgestelde
 
Pensioen-
vaste
 
belasting-
andere dan
 
belasting-
(in duizenden €)
verplichtingen
activa
Overige
vorderingen
goodwill
Overige
schulden
Op 1 januari 2024
159
292
675
1.126
(21.588)
(2.019)
(23.607)
Opgenomen in resultaat
(82)
18
190
126
2.306
671
2.977
Opgenomen in totaalresultaat
177
   
177
   
-
Omrekeningsverschillen
(1)
19
27
45
(30)
 
(30)
Op 31 december 2024
253
329
892
1.474
(19.312)
(1.348)
(20.660)
Opgenomen in resultaat
(240)
(302)
(657)
(1.199)
19.264
1.348
20.612
Opgenomen in totaalresultaat
(13)
   
(13)
   
-
Omrekeningsverschillen
 
(27)
(40)
(67)
48
 
48
Op 31 december 2025
-
-
195
195
-
-
-
De niet-opgenomen uitgestelde belastingvorderingen op 31 december 2025 bedroegen €473,6 miljoen, in vergelijking met
€490,1 miljoen per 31 december 2024; beide bedragen bevatten de niet-opgenomen uitgestelde belastingvordering met
betrekking tot de overgedragen innovatie inkomsten aſtrek.
Het totaalbedrag van fiscale verliezen en aſtrekbare verliezen voor tijdelijke verschillen bedroeg op 31 december2025
€1.892,4 miljoen (€1.984,9 miljoen op 31 december 2024). Dit bestaat uit i) geconsolideerde fiscaal overdraagbare verliezen
en aſtrekbare verliezen voor tijdelijke verschillen per 31 december 2025 van €1.168,3 miljoen (€1.418,5 miljoen op
31 december 2024), en ii) de overgedragen aſtrek voor innovatie inkomsten, voor definitief belaste inkomsten en
investeringsaſtrek op 31 december 2025 van €724,1 miljoen (€566,4 miljoen op 31 december 2024).
De fiscaal overdraagbare verliezen kunnen worden gecompenseerd met mogelijke toekomstige fiscale winsten en
bedroegen €843,2 miljoen per 31 december 2025 (€862,0 miljoen per 31 december 2024) en kunnen voor onbepaalde tijd
worden overgedragen, met uitzondering van een bedrag van €5,4 miljoen in de Verenigde Staten. Op 31 december2025
bedroegen de overgedragen beschikbare fiscale verliezen in Galapagos NV (België) €823,1 miljoen (2024: €822,4 miljoen).
Daarbij geniet GalapagosNV (België) ook van het Belgische innovatie inkomsten aſtrek regime, wat aanleiding gaf tot de
rapportering, per 31 december2025, van een bijkomende overgedragen innovatie inkomsten aſtrek van €692,1 miljoen
(€534,4 miljoen per 31 december 2024), die ook kan afgezet worden tegenover mogelijke toekomstige fiscale winsten.
Daarbij heeſt Galapagos NV (België) ook een overgedragen investeringsaſtrek van €1,0 miljoen (2024: €1,0 miljoen) en een
overgedragen aſtrek voor definitief belaste inkomsten van €31,0 miljoen (2024: €31,0 miljoen), die kan afgezet worden
tegenover mogelijke toekomstige fiscale winsten. Er is geen beperking in de tijd voor de overgedragen innovatie inkomsten
aſtrek, de aſtrek voor definitief belaste inkomsten en de investeringsaſtrek.
We voorzien fiscale verliezen te maken in de nabije toekomst aangezien wij blijven investeren in onderzoek en ontwikkeling.
Bijgevolg werd er geen netto uitgestelde belastingvordering opgezet per 31 december 2025, met uitzondering van een
dochteronderneming die op een
cost plus
basis werkt waarvoor een uitgestelde belastingvordering werd erkend voor
€0,2 miljoen (2024: €1,5 miljoen).
Er werden initieel netto uitgestelde belastingschulden berekend op basis van de reële waarde van de immateriële activa
geïdentificeerd naar aanleiding van de aankoop van CellPoint en AboundBio, gecorrigeerd voor de gerelateerde erkenbare
uitgestelde belastingvorderingen. Deze netto uitgestelde belastingschulden werden tegengeboekt in 2025 daar we een
bijzondere waardevermindering opnamen voor deze immateriële vaste activa.
26. Leasingschulden
   
 
Leasebetalingen
Contante waarde van leasebetalingen
 
31 december
31 december
(in duizenden €)
2025
2024
2025
2024
Leasingschulden
       
Binnen een jaar
1.955
3.830
1.729
3.479
In het tweede tot vijfde jaar
4.548
7.307
4.060
6.592
Na vijf jaar
1.200
1.796
1.126
1.651
 
7.703
12.933
6.915
11.722
Min toekomstige financiële lasten
788
1.211
   
Contante waarde van leaseverplichting
6.915
11.722
   
Min bedrag te betalen binnen 12 maanden
1.729
3.479
1.729
3.479
Te betalen na 12 maanden
5.186
8.243
5.186
8.243
We verwijzen naar
toelichting 15
“Materiële vaste activa”, voor een detail van activa onder gebruiksrecht.
27. Handels- en overige schulden en overige langlopende schulden
   
 
31 december
(in duizenden €)
2025
2024
Handelsschulden
32.621
64.230
Te betalen ontslagvergoedingen gerelateerd aan de celtherapieactiviteiten
33.106
-
Overige schulden
38.895
33.550
Kortlopende financiële instrumenten
5
5
Toe te rekenen kosten
20
1.092
Totaal handels- en overige schulden
104.647
98.877
Langlopende voorwaardelijke vergoeding gerelateerd aan mijlpalen CellPoint
-
20.576
Overige langlopende schulden
12.601
13.245
Totaal overige langlopende schulden
12.601
33.821
De overeenkomst over de voorwaardelijke vergoeding in het kader van de aankoop van CellPoint stipuleerde een
bijkomende vergoeding van ons aan de vorige eigenaars van CellPoint tot €100,0 miljoen. Dit bedrag was betaalbaar
wanneer bepaalde opeenvolgende ontwikkelings- (€20,0 miljoen), regelgevende (€30,0 miljoen) en op verkopen
gebaseerde (€50,0 miljoen) mijlpalen zouden bereikt worden. De totale reële waarde van deze mijlpalen bedroeg
€20,6 miljoen op 31 december 2024.
De berekening van de reële waarde was gebaseerd op significante inputgegevens die niet uit de markt kunnen afgeleid
worden, en waren geclassificeerd als niveau 3 inputs. De belangrijkste veronderstellingen voor de waardering per
31 december 2024 bevatten een gepaste discontovoet, een gepaste waarschijnlijkheid van bereiken van deze mijlpalen en
de verwachte timing van deze mijlpalen, in overeenstemming met de timing en waarschijnlijkheden gehanteerd in onze test
voor bijzondere waardevermindering van de CAR-T activiteiten.
Sinds de datum van overname werden er wijzigingen aangebracht aan de discontovoet en de verwachte timing van
de mijlpalen. Het enige effect dat werd erkend tot het derde kwartaal van 2025 sinds de datum van overname is het
verdisconteringseffect, dat werd opgenomen in de lijn “overige financiële opbrengsten/overige financiële kosten”.
Als gevolg van de afbouw van de celtherapieactiviteiten, werd deze te betalen voorwaardelijke vergoeding afgeboekt, de
positieve reële waarde aanpassing van €21,8 miljoen werd opgenomen in de lijn “overige bedrijfsopbrengsten” in onze
resultatenrekening
.
We
verwijzen
naar
toelichting
35
“Financieel
risicomanagement”
voor
meer
informatie
over
het
financieel
risicomanagement.
28. Voorzieningen
De voorzieningen bedroegen €45,5 miljoen op 31 december 2025, tegenover nil op 31 december 2024. Het overeenkomstig
effect in resultaat situeert zich voornamelijk in de kosten van externe aanbesteding in de R&D kosten. In de loop van 2025
werd een herstructureringsvoorziening opgenomen voor de vroegtijdige beëindiging van samenwerkingsovereenkomsten
als gevolg van de stopzetting van de activiteiten op het gebied van kleine moleculen, met een uitstaand bedrag van
€29,2 miljoen per 31december 2025. Deze uitstaande voorziening werd in het eerste kwartaal van 2026 afgehandeld als
gevolg van een onderhandelde schikkingsovereenkomst. We verwijzen naar toelichting 37 voor verdere informatie.
Daarnaast werd een herstructureringsvoorziening opgenomen gerelateerd aan de verwachte contractbeëindigingen als
gevolg van de intentie tot afbouw van de celtherapieactiviteiten ten bedrage van €16,3 miljoen, aangezien we van mening
waren dat dit een redelijke verwachting ten opzichte van derde partijen-leveranciers was op 31 december 2025. De
voorziening is geraamd op basis van het totale bedrag van niet-geleverde openstaande aankoopverplichtingen, lopende
onderhandelingen met samenwerkingspartners en bevestigde potentiële blootstelling zoals verstrekt door onze juridisch
adviseur.
De wijzigingen in elke categorie van voorzieningen tijdens het boekjaar worden hieronder weergegeven:
   
 
Herstructurering kleine
Herstructurering
 
(in duizenden €)
moleculen programma’s
celtherapie activiteiten
Totaal voorzieningen
Op 1 januari 2025
-
-
-
Bijkomende provisie in resultaat opgenomen
36.330
16.324
52.654
Terugname van niet-gebruikt bedrag
(712)
-
(712)
Vereffende voorzieningen
(6.443)
-
(6.443)
Op 31 december 2025
29.175
16.324
45.499
29. Over te dragen opbrengsten
De beweging in langlopende en kortlopende over te dragen opbrengsten wordt toegelicht in onderstaande tabel.
   
   
Gilead
   
 
Gilead
samenwerkings-
   
 
samenwerkings-
overeenkomst
   
 
overeenkomst
voor drug discovery
Overige over te dragen
 
(in duizenden €)
voor filgotinib
platform
(1)
opbrengsten
Totaal
Op 1 januari 2024
26.268
1.299.163
2.032
1.327.463
Waarvan kortlopend deel:
25.054
230.070
1.146
256.270
Significante financieringscomponent
(2)
(227)
   
(227)
Erkenning in opbrengst van upfront betaling
(21.952)
(230.182)
 
(252.134)
Erkenning in opbrengst van succesbetaling
(4.089)
   
(4.089)
Andere bewegingen
   
339
339
Op 31 december 2024
-
1.068.981
2.371
1.071.352
Waarvan kortlopend deel:
-
230.105
2.371
232.476
Erkenning in opbrengst van upfront betaling
 
(1.068.967)
 
(1.068.967)
Andere bewegingen
 
(14)
(2.339)
(2.353)
Op 31 december 2025
-
-
32
32
Waarvan kortlopend deel:
-
-
32
32
(1)
De ontvangen upfront betaling en het uitstaande bedrag bevatten de verplichtingen tot uitgiſte van de warrants en de upfront betaling toegewezen aan het drug discovery
platform.
(2)
Voor de bijkomende vergoeding ontvangen voor de herziene kostenverdeling voor filgotinib, veronderstellen we het bestaan van een significante financieringscomponent, die de
tijdswaarde van het geld over de geschatte periode van erkenning weerspiegelt.
We verwijzen naar
toelichting 2
voor een detail van de toewijzing van de transactieprijs van onze samenwerking met Gilead
en naar
toelichting 5
en
toelichting 7
voor een beschrijving van onze erkenning in opbrengst.
30. Toelichting bij het kasstroomoverzicht
   
(in duizenden €)
2025
2024
Aanpassing voor andere niet-kas transacties
   
Afschrijvingen en bijzondere waardeverminderingen op (im)materieel vast actief
55.875
45.499
Op aandelen gebaseerde vergoedingen
23.999
19.886
Afname van pensioenverplichtingen
(2.352)
(524)
Niet-gerealiseerde wisselkoersresultaten en andere niet-kas financiële resultaten
43.836
(23.858)
Verdisconteringseffect van langlopende over te dragen opbrengsten
-
(227)
Verdisconteringseffect van overige langlopende schulden
1.183
(395)
Verdisconteringseffect van te ontvangen voorwaardelijke vergoeding
(2.676)
(4.002)
Reële waarde aanpassing van warrants
-
(4)
Nettowijziging in reële waarde van kortlopende financiële investeringen
51.911
(49.984)
Reële waarde aanpassing van financiële activa met reële waarde aanpassing in resultaat
(1.175)
-
Reële waarde aanpassing te ontvangen voorwaardelijke vergoeding
(11.887)
(931)
Reële waarde van aanpassing van te betalen voorwaardelijke vergoeding
(21.760)
-
Bijzondere waardevermindering (toevoeging/terugname (-)) op handelsvorderingen
(9.643)
9.643
Andere niet-kas kosten
(151)
(12)
Totaal aanpassing voor niet-kas transacties
127.160
(4.909)
Aanpassing voor items apart op te nemen in de bedrijfskasstroom
   
Intrestkosten
1.034
912
Intrestopbrengsten
(46.339)
(89.378)
Belastingen
(18.138)
(1.705)
Uitgaande kasstroom voor overige schulden gerelateerd aan de verkoop van
   
dochterondernemingen
-
527
Totaal aanpassing voor items apart op te nemen in de bedrijfskasstroom
(63.443)
(89.644)
Aanpassing voor items op te nemen in de investerings- en financieringskasstroom
   
Meerwaarde op verkoop van dochterondernemingen
(1.085)
(52.488)
Minderwaarde bij verkoop van vaste activa
27
8
Ontvangsten uit de afwikkeling van hedging instrument
(22.745)
-
Investeringsopbrengsten gerelateerd aan financiële investeringen
(33.645)
(23.759)
Uitgaande kasstroom voor overige schulden gerelateerd aan de verkoop van
   
dochterondernemingen
15.194
-
Totaal aanpassing voor items op te nemen in de investerings- en financieringskasstromen
(42.254)
(76.239)
Wijziging in werkkapitaal ander dan over te dragen opbrengsten
   
Afname van voorraden
28.851
23.039
Toename (-)/afname van vorderingen
86.588
(31.055)
Toename/afname (-) van schulden
33.813
(53.429)
Totaal wijziging in werkkapitaal ander dan over te dragen opbrengsten
149.252
(61.445)
31. Niet in de balans opgenomen rechten en verplichtingen
Contractuele verplichtingen
Op 31 december 2025 bezaten wij de volgende minimale aankoopverplichtingen, die vervallen als volgt:
   
   
Minder dan
   
Meer dan
(in duizenden €)
Totaal
1 jaar
1 - 3 jaar
3 - 5 jaar
5 jaar
Aankoopverplichtingen
91.344
75.845
13.858
1.556
85
Op 31 december 2024 bezaten wij de volgende minimale aankoopverplichtingen, die vervallen als volgt:
   
   
Minder dan
   
Meer dan
(in duizenden €)
Totaal
1 jaar
1 - 3 jaar
3 - 5 jaar
5 jaar
Aankoopverplichtingen
272.240
189.662
70.323
10.962
1.293
Onze aankoopverplichtingen op jaareinde 2025 werden aangepast in het licht van de afbouw van de celtherapieactiviteiten
en bevatten €61,7 miljoen gerelateerd aan projecten in de ontwikkelingsfase (2024: €160,9 miljoen), €2,5 miljoen voor
projecten in de onderzoeksfase (2024: €60,9 miljoen), €25,2 miljoen voor
shared services
(2024: €46,0 miljoen), €0,4 miljoen
voor commerciële en medische zaken (2024: €1,7 miljoen) en €1,6 miljoen gerelateerd aan de Jyseleca®
supply chain
(2024:
€2,6 miljoen).
32. Op aandelen gebaseerde vergoedingen
Inschrijvingsrechtenplannen
Hieronder wordt een samenvatting gegeven van de evoluties van de inschrijvingsrechtenplannen in de periodes waarover
gerapporteerd wordt. Verschillende inschrijvingsrechtenplannen werden goedgekeurd ten gunste van onze werknemers,
leden van de Raad van Bestuur, leden van het Directiecomité, en zelfstandige consultants.
De inschrijvingsrechten aangeboden aan de leden van de Raad van Bestuur worden definitief verworven over een periode
van 36 maanden ten belope van 1/36ste per maand. Vanaf 1 januari 2020 worden er geen inschrijvingsrechten meer
toegekend aan de leden van de Raad van Bestuur (Niet-Uitvoerende Bestuurders), rekening houdende met de striktere
regels van het Belgische Wetboek van Vennootschappen en Verenigingen en 2020
Corporate Governance Code
.
Binnen het kader van het toegestaan kapitaal, en ten voordele van leden van het Directiecomité en personeelsleden van de
Galapagos groep, werden door de Raad van Bestuur op 27 mei 2025 925.000 inschrijvingsrechten (na aanvaarding door de
begunstigde) uitgegeven onder het Inschrijvingsrechtenplan 2025 (A), en op 7 augustus 2025 905.000 inschrijvingsrechten
(na aanvaarding door de begunstigden) en op 19 november 2025 420.000 inschrijvingsrechten (na aanvaarding door de
begunstigden) uitgegeven onder het Inschrijvingsrechtenplan 2025 (B).
Onderstaande tabel toont wanneer de inschrijvingsrechten uitoefenbaar worden, per uitgegeven inschrijvingsrechtenplan:
   
 
Cliff vesting
Vesting in tranches
Inschrijvingsrecht uitoefenbaar vanaf:
 
Eerste tranche van 25%
Tweede tranche van 25%
Derde tranche van 50%
 
Eerste dag na einde van
     
 
het derde kalenderjaar
     
 
volgend op het jaar van
     
Inschrijvingsrechtenplannen voor 2021
toekenning
-
-
-
 
Eerste dag na einde van
     
 
het derde kalenderjaar
     
 
volgend op het jaar van
     
Inschrijvingsrechtenplan 2021BE
toekenning
-
-
-
Inschrijvingsrechtenplan 2021RMV en ROW
-
1 januari 2023
1 januari 2024
1 januari 2025
Inschrijvingsrechtenplan 2022 (A)
-
1 januari 2023
1 januari 2024
1 januari 2025
Inschrijvingsrechtenplan 2022 (B)
1 januari 2026
-
-
-
Inschrijvingsrechtenplan 2022BE
1 januari 2026
-
-
-
Inschrijvingsrechtenplan 2022RMV en ROW
-
1 januari 2024
1 januari 2025
1 januari 2026
Inschrijvingsrechtenplan 2023BE
1 januari 2027
-
-
-
Inschrijvingsrechtenplan 2023RMV en ROW
-
1 januari 2025
1 januari 2026
1 januari 2027
Inschrijvingsrechtenplan 2024BE
1 januari 2028
-
-
-
Inschrijvingsrechtenplan 2024RMV en ROW
-
1 januari 2026
1 januari 2027
1 januari 2028
Inschrijvingsrechtenplan 2025 (A)
12 juni 2028
-
-
-
Inschrijvingsrechtenplan 2025 (B)
22 augustus 2028
-
-
-
Inschrijvingsrechtenplan 2025 (B)
9 december 2028
-
-
-
In geval van wijziging in controle van GalapagosNV, worden alle uitstaande inschrijvingsrechten onmiddellijk verworven
(voor zover ze nog niet verworven waren) en onmiddellijk uitoefenbaar in overeenstemming met de voorwaarden van het
betreffende inschrijvingsrechtenplan.
De volgende tabel geeſt een overzicht van de uitstaande en uitoefenbare inschrijvingsrechten op 31december 2025, per
inschrijvingsrechtenplan:
Toegekend en
Uitstaand
Uitoefenbaar
Inschrijvings-
Uitstaand
aanvaard
Uitgeoefend
Verbeurd
Vervallen
op 31
op 31
rechten-
Toekennings-
Uitoefenprijs
op 1 januari
tijdens
tijdens
tijdens
tijdens
december
december
plannen
datum
Vervaldatum
(€)
2025
het jaar
het jaar
het jaar
het jaar
2025
2025
2016 (B)
01/20/2017
01/19/2025
62,50
10.000
(10.000)
-
-
2017
05/17/2017
05/16/2025
80,57
585.000
(585.000)
-
-
2017 RMV
05/17/2017
05/16/2025
80,57
105.000
(105.000)
-
-
2018
04/19/2018
04/18/2026
79,88
929.995
(5.000)
924.995
924.995
2018 RMV
04/19/2018
04/18/2026
79,88
117.500
117.500
117.500
2019
04/10/2019
04/09/2027
95,11
1.144.990
(17.000)
1.127.990
1.127.990
2019 RMV
04/10/2019
04/09/2027
95,11
153.500
(1.750)
151.750
151.750
2020
04/17/2020
04/16/2028
168,42
1.315.692
(13.456)
1.302.236
1.302.236
2020 RMV
04/17/2020
04/16/2028
168,42
179.175
(11.100)
168.075
168.075
2021BE
04/30/2021
04/29/2029
64,76
1.015.033
(252)
1.014.781
1.014.781
2021RMV
04/30/2021
04/29/2029
64,76
218.925
(8.325)
210.600
210.600
2021ROW
04/30/2021
04/29/2029
64,76
591.450
(5.625)
585.825
585.825
2022 (A)
01/13/2022
01/12/2030
46,18
30.000
30.000
30.000
2022 (B)
01/26/2022
01/25/2030
50,00
1.000.000
1.000.000
1.000.000
2022BE
05/06/2022
05/05/2030
57,46
804.232
(1.588)
802.644
802.644
2022BE
08/05/2022
05/05/2030
51,58
78.000
(6.000)
72.000
72.000
2022RMV
05/06/2022
05/05/2030
57,46
199.069
(4.780)
194.289
194.289
2022ROW
05/06/2022
05/05/2030
57,46
631.100
(16.673)
614.427
614.427
2022ROW
08/05/2022
08/04/2030
51,58
60.000
60.000
60.000
2023BE
05/05/2023
05/04/2031
35,11
593.250
593.250
2023RMV
05/05/2023
05/04/2031
35,11
100.000
100.000
50.000
2023ROW
05/05/2023
05/04/2031
35,11
496.900
(28.750)
468.150
235.950
2023BE
06/15/2023
06/14/2031
38,58
200.000
200.000
2023ROW
11/17/2023
05/04/2031
32,99
20.000
20.000
10.000
2024BE
05/16/2024
05/15/2032
26,90
667.798
(50.000)
617.798
2024RMV
05/16/2024
05/15/2032
26,90
21.500
21.500
5.375
2024ROW
05/16/2024
05/15/2032
26,90
602.000
(62.000)
540.000
135.000
2024BE
10/01/2024
09/30/2032
25,88
3.500
3.500
2024ROW
10/01/2024
09/30/2032
25,88
37.500
37.500
9.375
2025 (A)
05/27/2025
06/11/2033
25,64
-
925.000
925.000
2025 (B)
08/07/2025
08/06/2033
28,16
-
905.000
905.000
2025 (B)
11/19/2025
11/18/2033
26,75
-
420.000
420.000
Totaal
11.911.109
2.250.000
(232.299)
(700.000)
13.228.810
8.822.812
Gewogen gemiddelde
Inschrijvingsrechten
uitoefenprijs (€)
Uitstaande op 31 december 2023
11.472.520
77,93
Uitoefenbaar op 31 december 2023
5.836.538
101,93
Toegekend en aanvaard tijdens het jaar
1.381.000
26,87
Verbeurd tijdens het jaar
(547.911)
72,66
Uitgeoefend tijdens het jaar
-
-
Vervallen tijdens het jaar
(394.500)
46,10
Uitstaande op 31 december 2024
11.911.109
73,19
Uitoefenbaar op 31 december 2024
5.182.941
107,03
Toegekend en aanvaard tijdens het jaar
2.250.000
26,86
Verbeurd tijdens het jaar
(232.299)
55,51
Uitgeoefend tijdens het jaar
-
-
Vervallen tijdens het jaar
(700.000)
80,31
Uitstaande op 31 december 2025
13.228.810
65,24
Uitoefenbaar op 31 december 2025
8.822.812
83,32
2025 (A)
2025 (B)
2025 (B)
2024BE/ROW
2024BE
2024RMV/ROW
27 mei 2025
7 augustus 2025
19 november 2025
1 oktober 2024
16 mei 2024
16 mei 2024
Gewogen gemiddelde uitoefenprijs (€)
25,64
28,16
26,75
25,88
26,90
26,90
Gewogen gemiddelde aandelenkoers op
de datum van aanvaarding (€)
25,46
28,16
27,04
26,00
23,80
23,80
Gewogen gemiddelde reële waarde op
datum van aanvaarding (€)
9,80
10,98
10,06
10,57
9,78
9,11
Gewogen gemiddelde historische
volatiliteit (%)
38,79
38,77
35,98
41,73
42,19
42,19
Gewogen gemiddelde verwachte
looptijd van het inschrijvingsrecht (in
jaren)
5,50
5,50
5,50
5,28
6,22
5,44
Gewogen gemiddelde risicovrije
rentevoet (%)
2,03
2,19
2,21
2,17
2,56
2,58
Verwachte dividenden
Geen
Geen
Geen
Geen
Geen
Geen
De uitoefenprijs van de inschrijvingsrechten wordt bepaald op grond van de toepasselijke bepalingen van de Belgisch Wet
van 26 maart 1999.
De gewogen gemiddelde geschatte volatiliteit wordt berekend op basis van de impliciete volatiliteit van de koers van het
aandeel over de gewogen gemiddelde verwachte looptijd van de inschrijvingsrechten. Voor de plannen uitgegeven in 2024
en 2025 maakten we gebruik van de historische volatiliteit.
De gewogen gemiddelde verwachte looptijd van de inschrijvingsrechten wordt berekend als de geschatte duur tot
uitoefening, rekening houdend met de specifieke kenmerken van de plannen. Voor de plannen uitgegeven in 2024 en 2025
veronderstelden we een uitoefening in het midden van de looptijd.
Onze kost van op aandelen gebaseerde vergoedingen gerelateerd aan inschrijvingsrechtenplannen bedroeg €23.999
duizend in 2024 (2025: €19.886 duizend), waarvan €23.999 duizend (2024: €17.685 duizend) uit voortgezette activiteiten en
nil (2024: €2.201 duizend) uit beëindigde activiteiten.
De volgende tabel geeſt een overzicht van de uitstaande inschrijvingsrechten per categorie houders van inschrijvingsrechten
op 31 december 2025 en 2024:
31 december
Categorie (in aantal inschrijvingsrechten)
2025
2024
Leden van de Raad van Bestuur
7.500
7.500
Leden van het Directiecomité
1.666.500
1.616.500
Personeel
11.554.810
10.287.109
Totaal uitstaande inschrijvingsrechten
13.228.810
11.911.109
De uitstaande inschrijvingsrechten op het einde van het boekjaar hebben een gewogen gemiddelde uitoefenprijs van €65,24
(2024: €73,19) en een gewogen gemiddelde resterende levensduur van 1.528 dagen (2024: 1.560 dagen).
Restricted stock units (RSU’s)
Elke RSU vertegenwoordigt het recht om, naar onze keuze, één Galapagos aandeel of een equivalent bedrag in cash te
ontvangen gelijk aan het volume-gewogen gemiddelde van de koers van het Galapagos aandeel op Euronext Brussel
gedurende de 30 kalenderdagen voorafgaand aan de betrokken vestingdatum, in overeenstemming met de voorwaarden
en condities van het betreffende RSU-programma.
Thans hebben we volgende RSU-programma’s:
Plan 2021.I, Plan 2022.I, Plan 2023.I, Plan 2024.I, Plan 2025.I tot Plan 2025.VI: deze plannen dienen om een lange termijn
incentive
te geven aan bepaalde personeelsleden en leden van het Directiecomité. De rechten toegekend aan leden van het
Directiecomité onder Plan 2025.VI waren vergoedingen naar aanleiding van hun indiensttreding;
Plan 2021.II, Plan 2022.II, Plan 2023.II en Plan 2024.II: deze plannen hebben als doel een bepaalde groep
key
personeelsleden en leden van het Directiecomité aan boord te houden, wiens aanwezigheid zo cruciaal is voor ons
toekomstig succes dat een bijkomende
incentive
wenselijk is. De begunstigden worden voorgesteld door het
Remuneratiecomité waarna de Raad van Bestuur de lijst van begunstigden goedkeurt. De vier-jarige vesting periode werd
zo gekozen om in overeenstemming te zijn met het lange termijn voordeel voor de aandeelhouders;
De voornaamste kenmerken van deze plannen zijn als volgt:
de RSU’s worden gratis toegekend;
in het algemeen, geldt een vesting periode van vier jaar, met vesting van 25% per jaar. Bepaalde plannen of bepaalde
begunstigden volgen een driejarige
cliff
vesting of een eenjarige
cliff
vesting, waarbij alle RSU’s (100%) in één keer vesten;
de uitbetaling zal in contanten of in aandelen zijn, naar onze keuze, waarbij evenwel de leden van het Directiecomité altijd
in cash zullen uitbetaald worden in plaats van aandelen voor de vestingdata die voor de derde verjaardag van de datum van
toekenning zouden vallen;
niet-geveste RSU’s vervallen bij uitdiensttreding voor de vestingdatum.
De volgende tabel geeſt een overzicht van de uitstaande RSU’s op 31december 2025, per RSU plan:
Uitstaand
Betaald in
Uitstaand
op 1
Toegekend
Verbeurd
contanten
op 31
januari
tijdens
tijdens
tijdens
december
RSU plan
Toekenningsdatum
2025
het jaar
het jaar
het jaar
2025
Plan 2021.I.
05/05/2021
8.448
(1.598)
(6.850)
-
Plan 2021.II.
05/06/2021
2.031
(2.031)
-
Plan 2022.I.
05/03/2022
23.832
(10.260)
(9.734)
3.838
05/05/2022–
Plan 2022.II.
08/05/2022
54.768
(6.103)
(29.318)
19.347
Plan 2023.I.
05/08/2023
129.963
(58.881)
(31.907)
39.175
05/09/2023–
06/15/2023–
Plan 2023.II.
11/17/2023
287.625
(84.014)
(95.875)
107.736
Plan 2024.I.
05/16/2024
566.456
(208.573)
(130.417)
227.466
05/16/2024–
Plan 2024.II.
09/17/2024
233.148
(102.536)
(54.496)
76.116
06/16/2025–
08/29/2025–
Plan 2025.I.
11/25/2025
-
258.384
(22.192)
236.192
Plan 2025.II.
06/16/2025
-
21.416
(8.176)
13.240
Plan 2025.III.
06/16/2025
-
6.928
(712)
6.216
06/16/2025–
08/07/2025-11/19/
Plan 2025.IV.
2025
-
400.000
400.000
Plan 2025.V.
06/23/2025
-
29.924
(20.636)
9.288
08/07/2025-11/19/
Plan 2025.VI.
2025
-
130.000
130.000
Totaal
1.306.271
846.652
(523.681)
(360.628)
1.268.614
(in aantal RSU’s)
2025
2024
Uitstaand op 1 januari
1.306.271
1.175.453
Toegekend en aanvaard tijdens het jaar
846.652
840.088
Verbeurd tijdens het jaar
(523.681)
(476.482)
Betaald in contanten tijdens het jaar
(360.628)
(232.788)
Uitstaand op 31 december
1.268.614
1.306.271
De RSU’s zijn gewaardeerd gebaseerd op de volume-gewogen gemiddelde koers van het Galapagos aandeel op Euronext
Brussel gedurende de 30 kalenderdagen voorafgaand aan de rapporteringsdatum en ze worden geherwaardeerd op elke
afsluitdatum. De overeenkomstige kost en schuld wordt erkend gedurende de vestingperiode. De totale schuld gerelateerd
aan uitstaande RSU’s per 31 december 2024 bedroeg €14,8 miljoen (2024: €16,7 miljoen).
De volgende tabel geeſt een overzicht van de uitstaande RSU’s per categorie RSU-houders op 31december 2025 en 2024:
   
 
31 december
Categorie (in aantal RSU’s)
2025
2024
Leden van het Directiecomité
445.967
564.034
Personeel
822.647
742.237
Totaal uitstaande RSU’s
1.268.614
1.306.271
33. Verbonden partijen
Verhouding tot en verrichtingen met entiteiten die controle hebben over, of
significante invloed hebben op, Galapagos
Gilead
Sinds de intekening op het eigen vermogen op 23 augustus 2019 oefent Gilead een significante invloed uit op ons. Naar
aanleiding van de inschrijving op aandelen hebben we op 28 augustus 2019 een transparantieverklaring ontvangen van
Gilead waarin bevestigd werd dat ze in het bezit waren van 22,04% van de toen uitgegeven en uitstaande aandelen van
Galapagos.
Door de uitoefening van Warrant A op 6 november 2019 verhoogde Gilead haar participatie in Galapagos tot 25,10% van
de toen uitstaande aandelen. Gilead verhoogde vervolgens haar participatie tot 25,84% op 31december 2019. Gilead’s
participatie verwaterde tot 25,35% op 31 december 2023 en op 31 december 2024 en op 31 december 2025, door één
kapitaalverhoging als gevolg van de uitoefening van inschrijvingsrechten door het personeel in de loop van 2023.
De veronderstelling van significante invloed is ook bevestigd door het feit dat Gilead het recht heeſt, zo lang als ze meer dan
20% van het aandelenkapitaal van Galapagos in handen heeſt, om twee
Investor Board Designees
aan te duiden voor de
Raad van Bestuur van Galapagos, op een totaal van negen leden.
De onderstaande tabel geeſt een detail van alle transacties gerelateerd aan Gilead:
   
 
31 december
(in duizenden €)
2025
2024
Handels- en overige vorderingen
(1)
3.833
2.268
   
 
Jaareinde 31 december
(in duizenden €)
2025
2024
Erkende omzet gerelateerd aan de resultaatsverbintenis voor het drug discovery platform
1.068.967
230.182
Erkende omzet gerelateerd aan de filgotinib resultaatsverbintenis
(2)
-
26.041
Royalty opbrengsten gerelateerd aan de commercialisering van filgotinib
12.177
10.604
Terugbetaling van kosten in verband met de ontwikkeling van GLPG1690
(3)
-
128
Doorrekening van filgotinib kosten van en naar Gilead
(4)
36
-
(1)
Per 31 december 2025 bestaande hoofdzakelijk uit een vordering voor royalty's van €3,8 miljoen, per 31 december 2024 bestaande uit een vordering voor royalty's van €2,2
miljoen.
(2)
Upfront en succesbetalingen erkend volgens de percentage of completion van de onderliggende resultaatsverbintenis
(3)
Voorgesteld als vermindering van de kosten van onderzoek en ontwikkeling
(4)
Nettobedrag voorgesteld als (vermindering van) kost van onderzoek en ontwikkeling
Per 31 december 2023 hadden we onder IFRS 15 twee uitstaande resultaatsverbintenissen tegenover Gilead, zijnde de
resultaatsverbintenis gerelateerd aan ons
drug discovery-
platform en de beëindiging van onze resultaatsverbintenis
gerelateerd aan filgotinib voor haar transfer naar Alfasigma op 31 januari2024 na het afsluiten van de overeenkomst voor
de transfer van de Jyseleca® activiteiten. De resterende over te dragen opbrengsten van €26,3 miljoen per 31 december 2023
voor de resultaatsverbintenis gerelateerd aan filgotinib werden in resultaat genomen in 2024. Op basis van de intentie tot
stopzetting van de celtherapieactiviteiten en de feiten en omstandigheden per 31 december 2025 werd er geoordeeld dat
de over te dragen opbrengsten voor het
drug discovery
platform niet langer gerechtvaardigd zijn in de IFRS geconsolideerde
jaarrekening voor het jaar eindigend op 31 december 2025, wat leidde tot de volledige erkenning in opbrengst van de over
te dragen opbrengsten per 31 december2024. Om misverstanden te vermijden, de OLCA is nog steeds van toepassing.
Een gedetailleerde toelichting bij onze transacties met Gilead in 2024 en 2025 is terug te vinden in het hoofdstuk van de
jaarrekening getiteld "Overeenkomsten met belangrijke aandeelhouders van Galapagos NV".
Er zijn geen andere aandeelhouders of andere entiteiten die, alleen of gezamenlijk, controle hebben over of significante
invloed uitoefenen op ons.
Verhouding tot en verrichtingen met dochtervennootschappen
Zie
toelichting 34
voor een overzicht van de geconsolideerde vennootschappen van de groep, die elk volledige
dochtervennootschappen zijn van Galapagos NV.
Verhouding tot en verrichtingen met het topmanagement
Ons topmanagement is samengesteld uit de leden van het Directiecomité en de leden van de Raad van Bestuur. Alle
bedragen vermeld in dit hoofdstuk zijn gebaseerd op kosten opgenomen in de jaarrekening van het betreffende boekjaar.
Bezoldiging van het topmanagement
Op 31 december 2025 bestond het Directiecomité uit vier leden: de heer Henry Gosebruch, de heer Aaron Cox, de heer Fred
Blakeslee en mevrouw Annelies Missotten. Zij werken voltijds voor ons.
Op 31 december 2025 bestond de Raad van Bestuur uit acht leden: de heer Jérôme Contamine, de heer Devang Bhuva, de
heer Henry Gosebruch, mevrouw Jane Griffiths, Dr. Linda Higgins, Dr Neil Johnston, de heer Oleg Nodelman en mevrouw
Dawn Svoronos.
Op 6 oktober 2024 heeſt de Raad van Bestuur de heer Oleg Nodelman door middel van coöptatie benoemd tot Niet-
Uitvoerend Niet-Onafhankelijk Bestuurder, met ingang van 7 oktober 2024, ter vervanging van de heer Dan G. Baker, die op
6 oktober 2024 uit zijn functie is getreden.
De Algemene Aandeelhoudersvergadering van 29 april 2025 heeſt de benoeming van de heer Oleg Nodelman door middel
van coöptatie bevestigd als Niet-Uitvoerend Niet-Onafhankelijk Bestuurder, voor een termijn van vier jaar, tot de Algemene
Aandeelhoudersvergadering die in 2029 zal worden gehouden.
Op 12 mei 2025 heeſt de Raad van Bestuur de heer Henry Gosebruch door middel van bij coöptatie benoemd tot Uitvoerend
Bestuurder en Chief Executive Officer, met onmiddellijke ingang, ter vervanging van Stoffels IMC BV, vast vertegenwoordigd
door Dr. Paul Stoffels. Jérôme Contamine volgde Stoffels IMC BV op als Voorzitter van de Raad van Bestuur. De CEO wordt
enkel vergoed voor de uitoefening van zijn uitvoerende functie als CEO en heeſt geen recht op enige bijkomende vergoeding
voor zijn mandaten als Voorzitter of lid van de Raad van Bestuur of van om het even welk Comité.
Op 22 juli 2025 benoemde de Raad van Bestuur mevrouw Jane Griffiths en mevrouw Dawn Svoronos door middel van
coöptatie tot Niet-Uitvoerende Onafhankelijke Bestuurders, ter vervanging van de heer Peter Guenter en de heer Simon
Sturge, met ingang van 28 juli 2025.
Op 13 september2025 benoemde de Raad van Bestuur Dr. Neil Johnston door middel van coöptatie tot Niet-Uitvoerend
Onafhankelijk Bestuurder, ter vervanging van Dr. Elisabeth Svanberg, met ingang van 1 november 2025.
Op 20 oktober 2025 benoemde de Raad van Bestuur de heer Devang Bhuva door middel van coöptatie tot Niet-Uitvoerend
Niet-Onafhankelijk Bestuurder, ter vervanging van de heer Andrew Dickinson, met ingang van 1 november 2025.
Op 9februari 2026 benoemde de Raad de heer Paulo Fontoura door middel van coöptatie tot Niet-Uitvoerend
Onafhankelijk
Bestuurder,
met
ingang
van
9 februari 2026,
ter
vervanging
van
Dr. Susanne
Schaffert,
die
op
1 november 2025 uit haar functie was getreden.
Alle voorgaande benoemingen zullen ter bekrachtiging worden voorgelegd aan de jaarlijkse Algemene Vergadering die zal
worden gehouden op 28 april 2026.
Vanaf 1 januari 2020, kennen we niet langer inschrijvingsrechten toe aan leden van de Raad van Bestuur rekening houdend
met de strengere bepalingen van de Belgische vennootschapswetgeving en 2020 Corporate Governance Code. Voorafgaand
aan 2020, werden wel inschrijvingsrechten toegekend aan leden van de Raad van Bestuur.
Er wordt eveneens verwezen naar het onderdeel
Remuneratieverslag
, waarin de remuneratie van elk lid van de Raad van
Bestuur en het Directiecomité voor boekjaar 2025 individueel wordt uiteengezet.
Het vergoedingspakket van de leden van het topmanagement omvat:
   
 
Jaar eindigend op 31 december
In duizenden € (met uitzondering van het aantal inschrijvingsrechten en RSU’s)
2025
2024
Bezoldiging van het topmanagement
   
Voordelen op korte termijn aan de leden van het Directiecomité als een groep
(1)
3.762
3.279
Bestuursbezoldigingen voor leden van de Raad van Bestuur
791
859
Voordelen bij uitdiensttreding
(2)
216
186
Vertrekvergoeding
(3)
1.520
-
Inschrijvingsrechten aangeboden in het jaar
   
Aantal inschrijvingsrechten aangeboden in het jaar aan het Directiecomité als een groep
1.510.000
185.000
Totaal te erkennen kost voor inschrijvingsrechten aangeboden in het jaar volgens IFRS 2
15.275
1.765
Aantal RSU’s aangeboden in het jaar
   
Totaal aantal RSU’s aangeboden in het jaar aan het Directiecomité als een groep
(1)(4)
429.924
299.516
(1)
Stoffels IMC BV, vast vertegenwoordigd door Dr. Paul Stoffels, was Chief Executive Officer en lid van het Driectiecomité tot 12 mei 2025. Thad Huston was CFO en lid van het
Directiecomité tot 31 juli 2025, Valeria Cnossen was General Counsel en lid van het Directiecomité tot 16 oktober 2025 en Annelies Missotten was lid van het Directiecomité tot 31
december 2025. Henry Gosebruch is CEO en lid van het Directiecomité sinds 12 mei 2025, Aaron Cox is CFO en lid van het Directiecomité sinds 7 juli 2025 en Fred Blakeslee is
General Counsel en lid van het Directiecomité sinds 16 oktober 2025. Hun (pro rata) vergoedingen en voordelen zijn opgenomen in het overzicht voor het boekjaar 2025.
(2)
Alleen leden van het Directiecomité krijgen voordelen bij uitdiensttreding toegekend.
(3)
Voor 2025 maken wij het beëindigingspakket bekend van Thad Huston, Stoffels IMC BV, Valeria Cnossen en Annelies Missotten. We verwijzen naar de het onderdeel
"Beëindigingsvergoedingen" in het remuneratieverslag over boekjaar 2025. De einddatum van het mandaat van Annelies Missotten als lid van het Directiecomité is 31 december
2025. Deze beëindigingsvergoedingen vinden plaats in het boekjaar 2026, vandaar dat deze niet zijn opgenomen in de jaarrekening voor boekjaar 2025.
(4)
Dit is de som van de RSU’s die zijn toegekend tijdens het betreffende boekjaar. Alleen bepaalde leden van het Directiecomité hebben RSU’s toegekend gekregen.
Overige
Er zijn geen leningen, quasi-leningen of andere garanties gegeven door ons of enige van onze dochtervennootschappen
aan leden van de Raad van Bestuur en van het Directiecomité. We hebben geen andere verrichtingen afgesloten met ons
topmanagement dan deze die hierboven worden beschreven met betrekking tot de vergoedingen voor de uitoefening van
hun mandaten als leden van het Directiecomité en de Raad van Bestuur.
34. Geconsolideerde vennootschappen per 31 december 2025
   
   
% stemrecht
 
   
Galapagos NV
Wijziging in %
   
(rechtstreeks
stemrecht t.o.v.
   
of onrechtstreeks via
vorige periode
Naam van de dochteronderneming
Land
dochterondernemingen)
(2025 vs 2024)
GLPG US Inc. (voorheen AboundBio Inc.)
Verenigde Staten
100%
 
Galapagos B.V. (gefusioneerd met CellPoint B.V.)
Nederland
100%
 
Galapagos GmbH
Zwitserland
100%
 
GLPG US Holding Inc. (voorheen Galapagos Inc.)
Verenigde Staten
100%
 
Galapagos NV
België
Moederbedrijf
 
Galapagos Real Estate Belgium BV
België
0%
(100%)
Galapagos Real Estate Netherlands B.V.
Nederland
100%
 
Galapagos U.K. Limited
Verenigd Koninkrijk
100%
 
Galapagos SASU
Frankrijk
100%
 
Xenometrix, Inc. in liquidatie
Verenigde Staten
100%
 
Galapagos Holding PTE. LTD.
Singapore
100%
 
Lakefront Biotherapeutics, Inc.
Verenigde Staten
100%
100%
Galapagos Cell Therapeutics NV
België
100%
100%
Galapagos (Shanghai) Bioscience Co., Ltd.
Chinese Volksrepubliek
100%
100%
Er zijn geen significante beperkingen op het vermogen van de groep om toegang te hebben tot, of het gebruik van, activa,
of te voldoen aan de verplichtingen van één van de dochterondernemingen van de groep.
In december 2024 hebben we een aandelenaankoopovereenkomst getekend betreffende de aandelen van Galapagos Real
Estate Belgium BV. De transactie werd afgerond op 31 maart 2025.
Op 7 januari 2025 hebben we Galapagos (Shanghai) Bioscience Co. Ltd. in de Volksrepubliek China opgericht, en op
14 februari 2025 hebben we Galapagos Cell Therapeutics NV (voorheen XYZ SpinCo NV) opgericht in België. Op 5 augustus
2025 hebben we Lakefront Biotherapeutics, Inc. in de Verenigde Staten opgericht.
35. Financieel risicomanagement
Financiële risicofactoren
Onze financiële risico’s worden centraal beheerd. Onze financiële afdeling coördineert de toegang tot de nationale en
internationale financiële markten en beschouwt en beheert continu de financiële risico’s met betrekking tot onze
activiteiten. Deze hebben betrekking op volgende risico’s op de financiële markten: het kredietrisico, het liquiditeitsrisico,
het valutarisico en het renterisico. Ons renterisico is beperkt want wij hebben geen financiële schulden. In geval van dalende
rentevoeten lopen we een risico op herinvestering van onze sterke positie in financiële investeringen en geldmiddelen en
kasequivalenten. Wij doen niet aan het kopen of verhandelen van financiële instrumenten voor speculatieve doeleinden. In
2025 maakten we gebruik van een wisselkoershedge (U.S. dollars – EUR hedge) in het kader van de geplande splitsing van
het bedrijf.
Categorieën van financiële activa en schulden:
  
31 december
 
 
Categorie reële
   
(in duizenden €)
waarde berekening
2025
2024
Toelichting
Financiële activa met reële waarde aanpassing in
    
totaalresultaat
    
Eigenvermogensinvesteringen
Level 3
46.809
52.941
16
Financiële activa met reële waarde aanpassing in resultaat
    
Te ontvangen voorwaardelijke vergoeding
Level 3
54.705
47.207
5
Financiële investeringen
Level 1
1.472.031
1.484.599
22
Converteerbare lening
Level 3
21.175
-
17
Financiële activa aan geamortiseerde kost
    
Financiële investeringen
 
1.438.149
1.768.917
22
Geblokkeerde rekening
 
-
41.163
5
Geldmiddelen en kasequivalenten
 
87.868
64.239
23
In pand gegeven geldmiddelen (korte en lange termijn)
 
1.759
1.985
18
Overige langlopende activa
 
1.200
1.266
18
Handelsvorderingen
 
9.568
32.471
21
Totaal financiële activa
 
3.133.264
3.494.788
 
Financiële schulden met reële waarde aanpassing in resultaat
    
Kortlopende financiële instrumenten
 
5
5
27
Langlopende voorwaardelijke vergoeding gerelateerd aan
    
mijlpalen CellPoint
Level 3
-
20.576
27
Financiële schulden aan geamortiseerde kost
    
Handelsschulden
 
32.621
64.230
27
Leasingschulden
 
6.915
11.722
26
Totale financiële schulden
 
39.541
96.533
 
De boekwaarde van de handels- en overige vorderingen, handels- en overige schulden, financiële investeringen en
geldmiddelen en kasequivalenten benadert hun reële waarde.
Financiële activa met reële waarde aanpassing in totaalresultaat
Financiële activa met reële waarde aanpassing in totaalresultaat bestonden uit eigenvermogensinstrumenten van niet-
beursgenoteerde bedrijven.
Wij hebben geen beperkingen op de verkoop van deze eigenvermogensinstrumenten en de activa werden niet in pand
gegeven voor een verplichting van ons.
De reële waarde van de eigenvermogensinstrumenten van de niet-beursgenoteerde ondernemingen werd bepaald op
basis van de oorspronkelijke transactieprijs. Deze investeringen worden oorspronkelijk gewaardeerd aan reële waarde op
basis van de aankoopprijs overeengekomen tussen een bereidwillige koper en verkoper. Verdere waardering is gebaseerd
op intern en extern bewijs zoals informatie van recente financieringsrondes, wetenschappelijke
updates
en andere
waarderingstechnieken.
Financiële activa met reële waarde aanpassing in resultaat
Financiële activa met reële waarde aanpassing in resultaat bestonden uit kortlopende financiële investeringen, te
ontvangen voorwaardelijke vergoedingen en een converteerbare lening.
De te ontvangen voorwaardelijke vergoeding heeſt betrekking op de reële waarde van de toekomstige earnouts die van
Alfasigma zullen worden verkregen voor de verkoop van Jyseleca®. De waardering hanteert level 3 veronderstellingen
gebaseerd op onze beste inschatting van de verwachte earnouts en verkoopsmijlpalen in de toekomst, gebruik makende
van voor waarschijnlijk aangepaste verkoopsprognoses van Jyseleca® verdisconteerd aan de hand van een gepaste
discontovoet. De reële waarde wordt op elke afsluitdatum herzien en elke wijziging wordt weergegeven in onze
geconsolideerde resultatenrekening, op de lijn 'Nettowinst/nettoverlies (-) uit beëindigde activiteiten, netto na belastingen'.
Een toename van de verwachte omzet met 15% zou leiden tot een toename van €15,9 miljoen in de totale te ontvangen
voorwaardelijke vergoeding per 31 December 2025. Een afname van de verwachte omzet met 15% zou leiden tot een
afname van 13,8 miljoen in de totale te ontvangen voorwaardelijke vergoeding per 31 December 2025.
Kortlopende financiële investeringen bevatten
money market
fondsen in EUR en USD.
Liquiditeitsrisico
Financiële investeringen en geldmiddelen en kasequivalenten bedroegen €2.998,0 miljoen op 31 december 2025. Het
management voorspelt onze liquiditeitsbehoeſte om ervoor te zorgen dat wij over voldoende liquide middelen beschikken
om aan de operationele behoeſten te voldoen. Wij hebben geen kredietlijnen. Dergelijke prognoses zijn gebaseerd op
realistische veronderstellingen met betrekking tot de te ontvangen inkomsten uit royalty’s, succes- en
upfront
-betalingen.
Al onze geldmiddelen en kasequivalenten hebben maar een verwaarloosbaar liquiditeitsrisico daar ze alle opvraagbaar
zijn
maximum
drie
maand
na
kennisgeving
en
zonder
noemenswaardige
verbrekingsvergoeding
in
normale
marktomstandigheden.
Kredietrisico
De term “kredietrisico” verwijst naar het risico dat de tegenpartij niet aan haar contractuele verplichtingen kan voldoen, wat
resulteert in financieel verlies voor ons.
Wij verlenen krediet aan onze klanten in het kader van onze normale bedrijfsuitoefening. Meestal vereisen wij geen
onderpand of andere zakelijke zekerheden om de verschuldigde bedragen in te dekken. Al onze vorderingen worden als
inbaar geacht.
In 2024 hebben we een voorziening voor verwachte kredietverliezen opgenomen voor twee betwiste facturen, deze
voorzieningen werd in 2025 teruggenomen. We hebben geen voorziening voor verwachte kredietverliezen voor al onze
andere handels- en overige vorderingen daar we geen historiek hebben van materiële kredietverliezen, noch enige
toekomstige informatie hebben over enig mogelijk risico en gegeven de hoge kredietwaardigheid van onze klanten.
Vervaldagenbalans van vervallen, doch inbaar geachte handelsvorderingen:
   
 
31 december
(in duizenden €)
2025
2024
60 – 90 dagen
899
552
90 – 120 dagen
-
24
meer dan 120 dagen
302
19
Onze geldmiddelen en kasequivalenten worden hoofdzakelijk belegd in zicht-, opzegbare- en termijnrekeningen. Voor
banken en financiële instellingen worden alleen onafhankelijk beoordeelde partijen met een minimum ‘A’ rating in het
begin van de looptijd geaccepteerd. Onze financiële investeringen zijn geplaatst bij verschillende financiële instellingen
en bevatten termijndeposito’s,
money market
fondsen en schatkistcertificaten met AAA
creditratings
. De
money market
fondsen werden geïnvesteerd in zeer gediversifieerde portfolio’s van assets met een hoge
rating
.
Intrestrisico
De enige variabele rentedragende financiële instrumenten zijn de financiële investeringen en geldmiddelen en
kasequivalenten.
Wijzigingen in intrestvoeten kunnen schommelingen veroorzaken in intrestopbrengsten en –kosten als gevolg van
kortlopende rentedragende activa.
Effect van wijziging in de intrestvoeten
Een toename van de intrestvoeten met 100 basispunten op balansdatum zou aanleiding geven tot een toename van het
resultaat en het eigen vermogen van ongeveer €30,0 miljoen (2024: €33,2 miljoen); een afname van de intrestvoeten met
100 basispunten zou leiden tot een afname van het resultaat en het eigen vermogen van ongeveer €30,0 miljoen (2024:
€33,2 miljoen). Deze scenario’s veronderstellen dat onze volledige kaspositie onmiddellijk onderhevig zou zijn aan de
nieuwe intrestvoeten.
Wisselkoersrisico
Wij worden blootgesteld aan het buitenlandse wisselkoersrisico voortkomend uit blootstelling aan verschillende vreemde
valuta. Onze belangrijkste functionele valuta is de Euro, maar wij ontvangen betalingen van onze samenwerkingspartner
Gilead in U.S. dollars. Bovendien kopen wij ook enkele verbruiksartikelen en materialen aan in U.S. dollars, Zwitserse frank
en Britse pond.
Om dit risico te beperken, trachten wij de inkomende en uitgaande kasstromen in valuta anders dan de Euro af te stemmen.
Daarenboven worden contracten door onze verschillende entiteiten vooral afgesloten in de functionele valuta van die
entiteit, behalve de samenwerkingsovereenkomst getekend met Gilead. Daarvoor worden de betalingen uitgevoerd in U.S.
dollars.
Het wisselkoersrisico in geval van een verandering van 10% in de wisselkoers bedraagt:
   
 
31 december
Boekwaarde (in duizenden €)
2025
2024
Stijging Euro – U.S. Dollar
(182.651)
(70.387)
Stijging Euro – GB Pond
62
31
Stijging Euro – CH Frank
774
280
Het wisselkoersrisico in U.S. dollar komt voort uit onze financiële investeringen en geldmiddelen en kasequivalenten
aangehouden in U.S. dollar.
Kapitaalrisicofactoren
Wij beheren ons kapitaal met als doel te verzekeren dat wij in continuïteit kunnen blijven opereren. Tegelijkertijd wensen
wij
het
rendement
aan
onze
aandeelhouders
te
verzekeren
via
de
resultaten
van
onze
onderzoeks-
en
ontwikkelingsactiviteiten.
Onze kapitaalstructuur bestaat uit financiële investeringen, geldmiddelen en kasequivalenten en eigen vermogen
toerekenbaar aan onze aandeelhouders, waaronder aandelenkapitaal, reserves en overgedragen resultaten, zoals vermeld
in het mutatieoverzicht van het geconsolideerd eigen vermogen.
Wij beheren onze kapitaalstructuur en voeren de nodige aanpassingen door met het oog op economische schommelingen,
de risico’s eigen aan onderliggende activa en de liquiditeitsnoden van de onderzoeks-en ontwikkelingsactiviteiten.
De deugdelijkheid van de kapitaalstructuur zal afhankelijk zijn van vele factoren, onder andere toekomstige overnames
en
business
development
transacties,
toekomstige
wetenschappelijke
vooruitgang
in
de
onderzoeks-
en
ontwikkelingsprogramma’s, de omvang van dergelijke programma’s, de betrokkenheid met reeds bestaande maar ook
nieuwe klinische CRO’s, de vaardigheid om nieuwe allianties of samenwerkingsverbanden te sluiten, de investeringen en de
marktontwikkelingen.
Noch wij, noch enige andere van onze dochterondernemingen zijn onderhevig aan om het even welke extern opgelegde
kapitaalvereisten, naast degene die voortkomen uit de toepasbare vennootschapswetgeving.
36. Bezoldiging van de commissaris
De erelonen van de commissaris voor de uitoefening van zijn mandaat op het niveau van de groep bedroegen €1.270,8
duizend in 2025 waarvan audit prestaties gerelateerd aan de geplande splitsing van het bedrijf, de kleine moleculen
herstructuring en de afbouw van de activiteiten (2024: €1.063,9 duizend waarvan audit prestaties gerelateerd aan de
Alfasigma transactie en het Adaptimmune contract). Erelonen voor audit gerelateerde werkzaamheden welke dienst de
commissaris in het algemeen levert, bedroegen €14,0 duizend in 2025 (2024: €17,2 duizend). Andere erelonen die geen
betrekking hadden op de audit gerelateerde werkzaamheden, en uitgevoerd werden door de commissaris, bedroegen
€148,7 duizend in 2025 (2024: €88,9 duizend) en waren gerelateerd aan de duurzaamheidsrapportering. Andere erelonen
die geen betrekking hadden op de audit gerelateerde werkzaamheden, en uitgevoerd werden door personen die met de
commissaris verbonden zijn, bedroegen nil in 2025 (nil in 2024). Erelonen gerelateerd aan belastingen bedroegen €15,1
duizend in 2025 (2024: €49,5 duizend) en waren gerelateerd aan assistentie met betrekking tot belastingen. Het Auditcomité
en de Raad van Bestuur zijn van mening dat deze
ad hoc
activiteiten de onafhankelijkheid van de commissaris in het
uitoefenen van zijn audit-werkzaamheden niet beïnvloeden. De bovengenoemde bijkomende erelonen werden volledig
door het Auditcomité goedgekeurd overeenkomstig artikel 3:64 van het Belgische Wetboek van Vennootschappen en
Verenigingen.
37. Gebeurtenissen na balansdatum
Op 20 januari 2026 hebben wij 110.000 inschrijvingsrechten aangeboden onder het Inschrijvingsrechtenplan 2025 (B) aan
bepaalde personeelsleden van de Galapagos groep, welke allemaal door de begunstigden werden aanvaard.
Als gevolg van de strategische reorganisatie van onze kleine moleculen, aangekondigd begin januari 2025, hebben wij het
merendeel van de opdrachten onder onze vijfjarige samenwerkingsovereenkomst met NovAliX beëindigd eind maart 2025.
NovAliX stelde vervolgens bepaalde claims in. In 2026 hebben de partijen een dadingsovereenkomst gesloten, waarmee alle
gerelateerde discussies definitief werden beëindigd en de samenwerking volledig en onherroepelijk werd beëindigd. Het
overeengekomen bedrag was in lijn met de herstructureringsvoorziening opgenomen in onze geconsolideerde jaarrekening
over het boekjaar eindigend op 31 december 2025.
Op 6 maart 2026 hebben wij 127.400 inschrijvingsrechten aangeboden onder het Inschrijvingsrechtenplan 2025 (B) aan
bepaalde personeelsleden van de Galapagos groep, welke allemaal door de begunstigden werden aanvaard.
Op 6 maart 2026 heeſt de Raad van Bestuur Inschrijvingsrechtenplan 2026 goedgekeurd, bedoeld voor personeelsleden
van de Vennootschap en haar dochtervennootschappen, binnen het kader van het toegestaan kapitaal. Onder dit
inschrijvingsrechtenplan werden 1.750.000 inschrijvingsrechten gecreëerd voor de vergoeding van huidige en potentiële
toekomstige werknemers. Op dezelfde datum werden 914.200 inschrijvingsrechten aangeboden en vervolgens aanvaard
door de begunstigden, waaronder 586.900 inschrijvingsrechten toegekend aan leden van het Directiecomité.
Op 6 maart 2026 werden 244.700 nieuwe restricted stock units (“RSU’s”) onder RSU Plan 2025.VI, RSU Plan 2026.I en
RSU Plan 2026.II en 181.600 performance stock units (“PSU’s”) onder PSU Plan 2026.I aangeboden aan bepaalde
personeelsleden van de Vennootschap, waaronder de leden van het Directiecomité. De RSU’s en PSU’s worden kosteloos
aangeboden. De leden van het Directiecomité hebben alle aan hen aangeboden RSU’s en PSU’s aanvaard: 117.400 RSU’s &
PSU’s. De aan de leden van het Directiecomité toegekende RSU’s hebben een vesting periode van vier jaar, met 25% vesting
per jaar en een eerste vesting op 6 maart 2027. De toekenning van PSU’s heeſt een
cliff
vesting na drie jaar (100%). De
leden van het Directiecomité zullen steeds in cash uitbetaald worden bij vesting voor de derde verjaardag van de datum van
toekenning.
Op 16 maart 2026 hebben wij 115.000 inschrijvingsrechten aangeboden onder het Inschrijvingsrechtenplan 2025 (B) aan
bepaalde personeelsleden van de Galapagos groep, welke allemaal door de begunstigden werden aanvaard.
Op 24 maart2026 werd onze geconsolideerde jaarrekening goedgekeurd door de Raad van Bestuur, en toegestaan voor
publicatie. Zij werd namens de Raad van Bestuur ondertekend door:
(getekend)
Jérôme Contamine
Voorzitter van de Raad van Bestuur
Neil Johnston
Voorzitter van het Auditcomité en lid van de Raad van Bestuur
24 maart 2026
Overzicht statutaire resultaten van Galapagos NV
Dit overzicht is een verkorte versie van de niet-geconsolideerde statutaire resultaten van Galapagos NV. Deze resultaten
maken deel uit van het geconsolideerde resultaat zoals besproken in de
Brief van de CEO en Voorzitter
. De volledige versie
van de statutaire jaarrekening van GalapagosNV zal neergelegd worden bij de Nationale Bank van België. Het verslag van
de commissaris bevat een goedkeurende verklaring over de statutaire jaarrekening van Galapagos NV.
Resultatenrekening
   
 
Jaar eindigend op 31 december
(in duizenden €)
2025
2024
Omzet
1.102.782
303.425
Voorraad goederen in bewerking en gereed product: toename (afname)
-
(12.598)
Geproduceerde vaste activa
294.202
265.376
Andere bedrijfsopbrengsten
6.082
39.918
Bedrijfsopbrengsten
1.403.066
596.121
Handelsgoederen, grond- en hulpstoffen
(52.142)
(46.408)
Diensten en andere goederen
(380.339)
(334.588)
Bezoldiging, sociale lasten en pensioenen
(80.454)
(57.873)
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële
   
vaste activa
(312.248)
(283.475)
Waardeverminderingen op voorraden, op bestellingen in uitvoering en handelsvorderingen
9.643
(10.600)
Toename van de voorzieningen
(42.739)
(3.568)
Andere bedrijfskosten
(43.171)
(27.141)
Niet-recurrente bedrijfskosten
(111.421)
(40.212)
Bedrijfswinst/bedrijfsverlies (-)
390.195
(207.744)
Financiële opbrengsten
194.027
201.081
Niet-recurrente financiële opbrengsten
163
55.972
Financiële kosten
(123.424)
(18.647)
Niet-recurrente financiële kosten
(157.643)
-
Winst voor belastingen
303.318
30.662
Belastingen
13.604
17.120
Winst van het boekjaar
316.922
47.782
Overgedragen verlies van het vorige boekjaar
(188.142)
(235.924)
Toevoeging aan de wettelijk reserve
(15.846)
-
Over te dragen resultaat
112.934
(188.142)
Balans
31 december
(in duizenden €)
2025
2024
Activa
Vaste activa
264.482
545.301
Immateriële vaste activa
849
109.134
Materiële vaste activa
1.076
16.519
Financiële vaste activa
128.382
297.493
Langlopende handels- en overige vorderingen
134.175
122.155
Vlottende activa
3.077.192
3.498.843
Voorraden
22.493
51.192
Handels- en overige vorderingen
97.427
108.323
Over te dragen kosten
3.317
25.314
Verkregen opbrengsten
5.901
7.934
Geldmiddelen en kasequivalenten
2.948.054
3.306.080
Totaal activa
3.341.674
4.044.144
Eigen vermogen en schulden
Eigen vermogen
3.146.407
2.829.485
Aandelenkapitaal en reserves
372.291
356.445
Uitgiſtepremies
2.661.182
2.661.182
Overgedragen resultaat
112.934
(188.142)
Schulden
195.267
1.214.659
Schulden op meer dan één jaar
60.279
17.539
Voorzieningen
60.279
17.539
Schulden op ten hoogste één jaar
134.988
1.197.120
Handels- en andere schulden
101.931
126.717
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten
24.785
11.989
Over te dragen opbrengsten
8.272
1.058.414
Totaal eigen vermogen en schulden
3.341.674
4.044.144
De bedrijfsopbrengsten van Galapagos NV namen in 2025 met €806,9 miljoen toe, van €596,1 miljoen in 2024 naar
€1.403,1 miljoen in 2025. Deze toename werd veroorzaakt door een toename in omzet van €799,4 miljoen, voornamelijk als
gevolg van een hogere erkenning in opbrengst van
upfront
betalingen ontvangen van Gilead in het kader van de OLCA. Als
gevolg van de intentie tot afbouw van de celtherapieactiviteiten en de feiten en gebeurtenissen per 31 december 2025, werd
er geoordeeld dat de over te dragen opbrengsten gerelateerd aan ons
drug discovery
platform niet langer gerechtvaardigd
zijn in onze jaarrekening, wat leidde tot de volledige erkenning in opbrengst in 2025 van deze over te dragen opbrengsten
per 31 december 2024.
Er was ook een toename in de opbrengsten uit intern gegenereerde immateriële vaste activa – zijnde geactiveerde R&D-
uitgaven – die voor €28,8 miljoen meer bijgedragen hebben tot onze bedrijfsopbrengsten dan in het voorgaande jaar.
Anderzijds daalden de overige bedrijfsopbrengsten met €33,8 miljoen en bedroegen €6,1 miljoen voor het jaar eindigend op
31 december 2025, inclusief €4,6 miljoen recuperatie van bedrijfsvoorheffing van wetenschappelijk personeel. Deze afname
kan voornamelijk verklaard worden door lagere doorrekeningen aan en diensten geleverd aan Alfasigma.
De bedrijfskosten van 2025 bedroegen €1.012,9 miljoen ten opzichte van €803,9 miljoen in 2024.
Aankopen van verbruiksgoederen zijn gestegen van €46,4 miljoen in 2024 tot €52,1 miljoen in 2025, door een toename in
kost van verkochte goederen.
De diensten en diverse goederen zijn toegenomen tot €380,3 miljoen in vergelijking met €334,6 miljoen in 2024,
voornamelijk door toegenomen kosten van interne en externe aanbesteding.
Personeelskosten in 2025 namen toe tot €80,5 miljoen ten opzichte van €57,9 miljoen in 2024, hoofdzakelijk door
ontslagvergoedingen. Het aantal personeelsleden bij GalapagosNV op het einde van 2025 bedroeg 92 in vergelijking met
278 per einde 2024, exclusief ingehuurd personeel. Het gemiddeld aantal VTE daalde tot 173 in 2025, in vergelijking met 292
in 2024.
De afschrijvingen namen toe tot €312,2 miljoen in 2025, vergeleken met €283,5 miljoen in 2024, en bestonden voornamelijk
uit afschrijvingen van geactiveerde R&D-kosten. Galapagos NV activeert haar gemaakte R&D-kosten en schrijſt ze volledig af
in het jaar waarin ze worden geactiveerd.
Kosten gerelateerd aan het opzetten van voorzieningen stegen van €3,6 miljoen in 2024 naar €42,7 miljoen in 2025 door
voorzieningen voor de vroegtijdige beëindiging van samenwerkingsovereenkomsten.
Andere bedrijfskosten stegen van €27,1 miljoen in 2024 naar €43,2 miljoen in 2025 als gevolg van een toename in
transferpricing managementvergoedingen.
Niet-recurrente bedrijfskosten stegen van €40,2 miljoen in 2024 naar €111,4 miljoen in 2025 en bestonden uit bijzondere
waardeverminderingen op immateriële en materiële vaste activa, opgenomen als gevolg van de beslissing tot afbouw van
de celtherapieactiviteiten en de stopzetting van kleine moleculen programma’s.
In 2025 zijn de financiële opbrengsten van GalapagosNV afgenomen tot €194,0 miljoen ten opzichte van €201,1 miljoen
in 2024, de financiële kosten namen toe van €18,6 miljoen in 2024 tot €123,4 miljoen in 2025. Niet-recurrente financiële
opbrengsten in 2024 bestonden uit de meerwaarde bij de verkoop van de Jyseleca® activiteiten aan Alfasigma. Niet-
recurrente financiële kosten in 2025 van €157,6 miljoen bestonden uit waardeverminderingen op financiële vaste activa
opgenomen als gevolg van de afbouw. Het netto wisselkoersverlies bedroeg €99,7 miljoen in 2025 in vergelijking met een
netto wisselkoerswinst van €44,7 miljoen in 2024 en bestond voornamelijk uit niet-gerealiseerde wisselkoersresultaten op
de U.S. dollar. Netto-intrestopbrengsten in 2025 bedroegen €84,7 miljoen in vergelijking met netto-intrestopbrengsten van
€117,2 miljoen in 2024. We realiseerden ook een meerwaarde bij verkoop van
money market funds
van €25,9 miljoen
in 2025. De financiële opbrengsten in 2025 bevatten ook dividenden van €62,4 miljoen, in vergelijking met €12,3 miljoen
dividenden in 2024.
Belastingopbrengsten in 2025 van €13,6 miljoen, vergeleken met €17,1 miljoen belastingopbrengsten in 2024, bestonden uit
fiscale tegemoetkomingen voor investeringen in immateriële vaste activa.
De investeringen in vaste activa in 2025 bedroegen €11,5 miljoen exclusief de intern gegenereerde activa. Ze bestonden
voornamelijk uit investeringen in immateriële vaste activa, zijnde soſtware, en kosten voor inrichting van gebouwen, nieuwe
laboratorium- en IT-apparatuur.
Langlopende en kortlopende overige vorderingen bedroegen respectievelijk €134,2 miljoen en €86,3 miljoen en omvatten
vorderingen met betrekking tot ondersteuning van onderzoek en ontwikkeling voor respectievelijk €113,0 miljoen en
€22,3 miljoen in 2025, in vergelijking met vorderingen met betrekking tot ondersteuning van onderzoek en ontwikkeling van
€118,7 miljoen en €18,1 miljoen in 2024.
De kaspositie van Galapagos NV op het einde van 2025 bedroeg €2.948,1 miljoen.
De
enkelvoudige
jaarrekening
van
Galapagos NV,
die
u
ter
goedkeuring
wordt
voorgelegd,
werd
opgesteld
in
overeenstemming met de Belgische boekhoudregels, alsmede met de wettelijke en reglementaire voorschriſten. Ze toont
een positief resultaat. Het boekjaar 2025 werd afgesloten met een winst van €316,9 miljoen, vergeleken met een winst van
€47,8 miljoen in 2024. De enkelvoudige jaarrekening van Galapagos NV toont gecumuleerde winsten van €112,9 miljoen per
31 december 2025. We verwijzen naar de
Continuïteitsverklaring
hierboven voor de rechtvaardiging van de toepassing
van de waarderingsregels in de veronderstelling van continuïteit.
In 2025 maakte Galapagos NV gebruik van één financieel instrument, een wisselkoersrisicoafdekking.
Conform normale gebruiken heeſt Galapagos NV verklaringen en garanties gegeven die beperkt zijn in bedrag en in de tijd.
Verslag van de commissaris
VERSLAG VAN DE COMMISSARIS AAN DE ALGEMENE VERGADERING VAN
GALAPAGOS NV OVER HET BOEKJAAR AFGESLOTEN OP
31 DECEMBER 2025 (GECONSOLIDEERDE JAARREKENING)
In het kader van de wettelijke controle van de geconsolideerde jaarrekening van GalapagosNV (de “Vennootschap”) en
haar filialen (samen “de Groep”), leggen wij u ons commissarisverslag voor. Dit bevat ons verslag over de geconsolideerde
jaarrekening en de overige door wet- en regelgeving gestelde eisen. Dit vormt een geheel en is ondeelbaar.
Wij werden benoemd in onze hoedanigheid van commissaris door de algemene vergadering van 25 april 2023,
overeenkomstig het voorstel van het bestuursorgaan uitgebracht op aanbeveling van het Auditcomité en op voordracht
van de ondernemingsraad. Ons mandaat loopt af op de datum van de algemene vergadering die beraadslaagt over de
jaarrekening afgesloten op 31 december 2025. Wij hebben de wettelijke controle van de geconsolideerde jaarrekening van
de Groep uitgevoerd gedurende drie opeenvolgende boekjaren.
VERSLAG OVER DE GECONSOLIDEERDE JAARREKENING
Oordeel zonder voorbehoud
Wij hebben de wettelijke controle uitgevoerd van de geconsolideerde jaarrekening van de Groep, die de geconsolideerde
balans op 31 december 2025 omvat, alsook de geconsolideerde resultatenrekening en het overzicht van het totaalresultaat,
het geconsolideerd mutatieoverzicht van het eigen vermogen en het geconsolideerd kasstroomoverzicht over het boekjaar
afgesloten op die datum en de toelichting, met informatie van materieel belang over de gehanteerde grondslagen voor
financiële verslaggeving en andere toelichtingen, waarvan het totaal van de geconsolideerde balans 3.406.518 duizend EUR
bedraagt en waarvan de geconsolideerde resultatenrekeningafsluit met een winst van het boekjaar van 320.884 duizend
EUR.
Naar ons oordeel geeſt de geconsolideerde jaarrekening een getrouw beeld van het vermogen en van de financiële toestand
van de Groep op 31 december 2025 alsook van zijn geconsolideerde resultaten en van zijn geconsolideerde kasstromen
over het boekjaar dat op die datum is afgesloten, in overeenstemming met de IFRS Accounting Standards zoals
goedgekeurd door de Europese Unie en met de in België van toepassing zijnde wettelijke en reglementaire voorschriſten.
Basis voor het oordeel zonder voorbehoud
Wij hebben onze controle uitgevoerd volgens de internationale controlestandaarden (ISA’s) zoals van toepassing in België.
Onze verantwoordelijkheden op grond van deze standaarden zijn verder beschreven in de sectie “Verantwoordelijkheden
van de commissaris voor de controle van de geconsolideerde jaarrekening” van ons verslag.
Wij hebben alle deontologische vereisten die relevant zijn voor de controle van de geconsolideerde jaarrekening in België
nageleefd, met inbegrip van deze met betrekking tot de onafhankelijkheid.
Wij hebben van het bestuursorgaan en van de aangestelden van de Vennootschap de voor onze controle vereiste
ophelderingen en inlichtingen verkregen.
Wij zijn van mening dat de door ons verkregen controle-informatie voldoende en geschikt is als basis voor ons oordeel.
Kernpunten van de controle
Kernpunten van onze controle betreffen die aangelegenheden die naar ons professioneel oordeel het meest significant
waren bij de controle van de geconsolideerde jaarrekening van de huidige verslagperiode. Deze aangelegenheden zijn
behandeld in de context van onze controle van de geconsolideerde jaarrekening als geheel en bij het vormen van ons
oordeel hierover, en wij verschaffen geen afzonderlijk oordeel over deze aangelegenheden.
Volledigheid van de voorziening in verband met de afbouw van de
celtherapieactiviteiten
Omschrijving van het kernpunt van de controle
Op 21 oktober 2025 kondigde de Vennootschap haar intentie aan om de celtherapieactiviteiten af te bouwen, en op
5 januari 2026 keurde de Raad van Bestuur de start van de afbouwactiviteiten goed. Zoals uiteengezet in toelichtingen 2,
4 en 28 in de geconsolideerde jaarrekening, leidde de afbouw per 31 december 2025 tot een voorziening van 16,3 miljoen
EUR in verband met de voortijdige beëindiging van contracten.
De voorziening in verband met de afbouw van de celtherapieactiviteiten werd als een kernpunt van de controle aangemerkt
vanwege (a) het aanzienlijke oordeel dat vereist is om het moment van erkenning te bepalen en de naleving van IAS37
Voorzieningen, Voorwaardelijke Verplichtingen en Voorwaardelijke Activa te beoordelen, en (b) de schattingsonzekerheid
en het oordeel die gepaard gaan met het bepalen van de voorziening per 31 december 2025.
Het controleren van de voorziening voor voortijdige contractbeëindiging was complex vanwege het belangrijke oordeel
over wanneer contracten in 2026 zouden eindigen, hoe en wanneer het afbouwplan zou worden uitgevoerd, de onzekerheid
over de uitkomst van lopende onderhandelingen met samenwerkingspartners en leveranciers, en de vraag of aan de
erkenningscriteria van IAS 37 per jaareinde was voldaan.
Onze behandeling van dit kernpunt van de controle
De voornaamste werkzaamheden die wij hebben uitgevoerd om dit kernpunt van de controle te adresseren, omvatten:
Het toetsen van het ontwerp en de werking van interne beheersingsmaatregelen met betrekking tot de opname en
waardering van voorzieningen voor voortijdige contractbeëindiging.
Het beoordelen van interne en externe communicatie over de afbouw, het onderzoeken van relevante juridische en
contractuele documentatie, en het verkrijgen van bevestigingen van de interne en externe juridische adviseurs van de
Vennootschap.
Het verifiëren van de juistheid van de berekening van de voorziening door de veronderstellingen van het management
over de uitvoering van het afbouwplan en de verwachte timing van contractbeëindigingen te bevragen, en deze
veronderstellingen te herleiden naar onderliggende bewijstukken, contracten en andere communicatie die de verwachte
kosten voor niet-geleverde inkoopverplichtingen en mogelijke boetes onderbouwen.
Het evalueren of alle uit de afbouw voortvloeiende verplichtingen waren geïdentificeerd door werkzaamheden uit te voeren
die gericht zijn op het detecteren van niet-opgenomen verplichtingen, waaronder het beoordelen of er vóór jaareinde
contractbeëindigingsbeslissingen of constructieve verplichtingen bestonden.
Het beoordelen van de geschiktheid van de toelichtingen in de geconsolideerde jaarrekening (toelichtingen 2, 4 en 28) met
betrekking tot deze aangelegenheden.
Opbrengsterkenning met betrekking tot de Option, License and Collaboration
Agreement (OLCA) met Gilead
Omschrijving van het kernpunt van de controle
Zoals uiteengezet in toelichtingen 2 en 4 bij de geconsolideerde jaarrekening heeſt het management, naar aanleiding van
de wijzigingen in 2025 aan de OLCA en de intentie van de Vennootschap om de celtherapieactiviteiten af te bouwen,
de contractverplichting met betrekking tot Gileads toegangs- en optierechten op het R&D-platform van de Vennootschap
uitgeboekt en een bedrag van 1.069 miljoen EUR als samenwerkingsopbrengsten erkend in de periode eindigend op
31 december 2025.
Wij hebben de vrijval van de contractverplichting als een kernpunt van de controle aangemerkt vanwege het aanzienlijke
oordeel dat vereist is om te concluderen dat er per 31 december 2025 geen afdwingbare resultaatsverbintenis resteert die
een contractverplichting zou ondersteunen.
Het controleren van de vrijval van de contractverplichting was met name uitdagend vanwege de aanzienlijke
oordeelsvorming door het management. Belangrijke oordeelsgebieden betroffen de conclusies van het management dat
(a) er op dit moment geen intern programma bestaat waarop Gilead zijn opt-in-rechten onder de OLCA zou kunnen
toepassen, en (b) hoewel de OLCA van toepassing zou kunnen zijn op toekomstige programma’s die voortvloeien uit
bedrijfsacquisities, een toepassing daarvan een autonome beslissing van de Raad van Bestuur zou vereisen, waarin Gilead
twee vertegenwoordigers heeſt, maar geen meerderheid, inclusief een wijziging van de OLCA.
Onze behandeling van dit kernpunt van de controle
De voornaamste werkzaamheden die wij hebben uitgevoerd om dit kernpunt van de controle te adresseren, omvatten:
Het beoordelen en toetsen van het ontwerp en de werking van interne beheersingsmaatregelen met betrekking tot de
erkenning van samenwerkingsopbrengsten onder de OLCA.
Het verkrijgen en beoordelen van de OLCA en alle latere wijzigingen om de contractuele verplichtingen die van invloed zijn
op de contractverplichting te identificeren en te begrijpen.
Het inspecteren van correspondentie en notulen van vergaderingen van de Raad van Bestuur, en het beoordelen van het
door de Vennootschap ingewonnen externe juridisch advies.
Het kritisch bevragen van de oordelen van het management bij het uitboeken van de contractverplichting door
onderliggend bewijs te inspecteren en te beoordelen, waaronder interne programmaplannen, acquisitiecriteria,
governance documenten van de Raad van Bestuur en externe communicatie.
Het beoordelen van de geschiktheid van de toelichtingen in de geconsolideerde jaarrekening (toelichtingen 2 en 4) met
betrekking tot deze aangelegenheden.
Verantwoordelijkheden van het bestuursorgaan voor het opstellen van de
geconsolideerde jaarrekening
Het bestuursorgaan is verantwoordelijk voor het opstellen van de geconsolideerde jaarrekening die een getrouw beeld geeſt
in overeenstemming met de IFRS Accounting Standards zoals goedgekeurd door de Europese Unie en met de in België
van toepassing zijnde wettelijke en reglementaire voorschriſten, alsook voor de interne beheersing die het bestuursorgaan
noodzakelijk acht voor het opstellen van de geconsolideerde jaarrekening die geen afwijking van materieel belang bevat
die het gevolg is van fraude of van fouten.
Bij het opstellen van de geconsolideerde jaarrekening is het bestuursorgaan verantwoordelijk voor het inschatten van de
mogelijkheid van de Groep om zijn continuïteit te handhaven, het toelichten, indien van toepassing, van aangelegenheden
die met continuïteit verband houden en het gebruiken van de continuïteitsveronderstelling, tenzij het bestuursorgaan het
voornemen heeſt om de Groep te liquideren of om de bedrijfsactiviteiten te beëindigen of geen realistisch alternatief heeſt
dan dit te doen.
Verantwoordelijkheden van de commissaris voor de controle van de
geconsolideerde jaarrekening
Onze doelstellingen zijn het verkrijgen van een redelijke mate van zekerheid over de vraag of de geconsolideerde
jaarrekening als geheel geen afwijking van materieel belang bevat die het gevolg is van fraude of van fouten en het
uitbrengen van een commissarisverslag waarin ons oordeel is opgenomen. Een redelijke mate van zekerheid is een hoog
niveau van zekerheid, maar is geen garantie dat een controle die overeenkomstig de ISA’s is uitgevoerd altijd een afwijking
van materieel belang ontdekt wanneer die bestaat. Afwijkingen kunnen zich voordoen als gevolg van fraude of fouten en
worden als van materieel belang beschouwd indien redelijkerwijs kan worden verwacht dat zij, individueel of gezamenlijk,
de economische beslissingen genomen door gebruikers op basis van deze geconsolideerde jaarrekening, beïnvloeden.
Bij de uitvoering van onze controle leven wij het wettelijk, reglementair en normatief kader dat van toepassing is op de
controle van de jaarrekening in België na. Een wettelijke controle biedt evenwel geen zekerheid omtrent de toekomstige
levensvatbaarheid van de Groep, noch omtrent de efficiëntie of de doeltreffendheid waarmee het bestuursorgaan de
bedrijfsvoering van de Groep ter hand heeſt genomen of zal nemen. Onze verantwoordelijkheden inzake de door het
bestuursorgaan gehanteerde continuïteitsveronderstelling staan hieronder beschreven
Als deel van een controle uitgevoerd overeenkomstig de ISA’s, passen wij professionele oordeelsvorming toe en handhaven
wij een professioneel-kritische instelling gedurende de controle. We voeren tevens de volgende werkzaamheden uit:
het identificeren en inschatten van de risico’s dat de geconsolideerde jaarrekening een afwijking van materieel belang
bevat die het gevolg is van fraude of van fouten, het bepalen en uitvoeren van controlewerkzaamheden die op deze risico’s
inspelen en het verkrijgen van controle-informatie die voldoende en geschikt is als basis voor ons oordeel. Het risico van
het niet detecteren van een van materieel belang zijnde afwijking is groter indien die afwijking het gevolg is van fraude
dan indien zij het gevolg is van fouten, omdat bij fraude sprake kan zijn van samenspanning, valsheid in geschriſte, het
opzettelijk nalaten om transacties vast te leggen, het opzettelijk verkeerd voorstellen van zaken of het doorbreken van de
interne beheersing;
het verkrijgen van inzicht in de interne beheersing die relevant is voor de controle, met als doel controlewerkzaamheden op
te zetten die in de gegeven omstandigheden geschikt zijn maar die niet zijn gericht op het geven van een oordeel over de
effectiviteit van de interne beheersing van de Groep;
het evalueren van de geschiktheid van de gehanteerde grondslagen voor financiële verslaggeving en het evalueren van de
redelijkheid van de door het bestuursorgaan gemaakte schattingen en van de daarop betrekking hebbende toelichtingen;
het concluderen of de door het bestuursorgaan gehanteerde continuïteitsveronderstelling aanvaardbaar is, en het
concluderen, op basis van de verkregen controle-informatie, of er een onzekerheid van materieel belang bestaat met
betrekking tot gebeurtenissen of omstandigheden die significante twijfel kunnen doen ontstaan over de mogelijkheid
van de Groep om zijn continuïteit te handhaven. Indien wij concluderen dat er een onzekerheid van materieel belang
bestaat, zijn wij ertoe gehouden om de aandacht in ons commissarisverslag te vestigen op de daarop betrekking hebbende
toelichtingen in de geconsolideerde jaarrekening, of, indien deze toelichtingen inadequaat zijn, om ons oordeel aan te
passen.
Onze
conclusies
zijn
gebaseerd
op
de
controle-informatie
die
verkregen
is
tot
de
datum
van
ons
commissarisverslag. Toekomstige gebeurtenissen of omstandigheden kunnen er echter toe leiden dat de Groep zijn
continuïteit niet langer kan handhaven;
het evalueren van de algehele presentatie, structuur en inhoud van de geconsolideerde jaarrekening, en van de vraag of
de geconsolideerde jaarrekening de onderliggende transacties en gebeurtenissen weergeeſt op een wijze die leidt tot een
getrouw beeld;
het verkrijgen van voldoende en geschikte controle-informatie met betrekking tot de financiële informatie van de entiteiten
of bedrijfsactiviteiten binnen de Groep gericht op het tot uitdrukking brengen van een oordeel over de geconsolideerde
jaarrekening. Wij zijn verantwoordelijk voor de aansturing van, het toezicht op en de uitvoering van de groepscontrole. Wij
blijven ongedeeld verantwoordelijk voor ons oordeel.
Wij communiceren met het Auditcomité onder meer over de geplande reikwijdte en timing van de controle en over
de significante controlebevindingen, waaronder eventuele significante tekortkomingen in de interne beheersing die wij
identificeren gedurende onze controle.
Wij verschaffen aan het Auditcomité tevens een verklaring dat wij de relevante deontologische voorschriſten over
onafhankelijkheid hebben nageleefd, en wij communiceren met hen over alle relaties en andere zaken die redelijkerwijs
onze onafhankelijkheid kunnen beïnvloeden en, waar van toepassing, over de daarmee verband houdende maatregelen
om onze onafhankelijkheid te waarborgen.
Uit de aangelegenheden die met het Auditcomité zijn gecommuniceerd bepalen wij die zaken die het meest significant
waren bij de controle van de geconsolideerde jaarrekening van de huidige verslagperiode, en die derhalve de kernpunten
van onze controle uitmaken. Wij beschrijven deze aangelegenheden in ons verslag, tenzij het openbaar maken van deze
aangelegenheden is verboden door wet- of regelgeving.
OVERIGE DOOR WET- EN REGELGEVING GESTELDE EISEN
Verantwoordelijkheden van het bestuursorgaan
Het bestuursorgaan is verantwoordelijk voor het opstellen en de inhoud van het jaarverslag over de geconsolideerde
jaarrekening met inbegrip van de geconsolideerde duurzaamheidsinformatie en de andere informatie opgenomen in het
jaarrapport over de geconsolideerde jaarrekening.
Verantwoordelijkheden van de commissaris
In het kader van onze opdracht en overeenkomstig de Belgische bijkomende norm (herziene versie 2023) bij de in België
van toepassing zijnde internationale controlestandaarden (ISA’s), is het onze verantwoordelijkheid om, in alle van materieel
belang zijnde opzichten, het jaarverslag over de geconsolideerde jaarrekening en de andere informatie opgenomen in het
jaarrapport over de geconsolideerde jaarrekening te verifiëren, en verslag over deze aangelegenheden uit te brengen.
Aspecten betreffende het jaarverslag over de geconsolideerde jaarrekening en
andere informatie opgenomen in het jaarrapport over de geconsolideerde
jaarrekening
Het jaarverslag over de geconsolideerde jaarrekening bevat de geconsolideerde duurzaamheidsinformatie die het
voorwerp uitmaakt van ons afzonderlijk verslag betreffende de beperkte mate van zekerheid met betrekking tot deze
geconsolideerde
duurzaamheidsinformatie.
Deze
sectie
betreſt
niet
de
assurance
over
de
geconsolideerde
duurzaamheidsinformatie opgenomen in het jaarverslag. Voor dit deel van het jaarverslag over de geconsolideerde
jaarrekening verwijzen wij naar ons verslag hieromtrent.
Na het uitvoeren van specifieke werkzaamheden op het jaarverslag over de geconsolideerde jaarrekening zijn wij van
oordeel dat dit jaarverslag overeenstemt met de geconsolideerde jaarrekening voor hetzelfde boekjaar en is opgesteld
overeenkomstig het artikel 3:32 van het Wetboek van vennootschappen en verenigingen.
In de context van onze controle van de geconsolideerde jaarrekening zijn wij tevens verantwoordelijk voor het overwegen,
in het bijzonder op basis van de kennis verkregen in de controle, of het jaarverslag over de geconsolideerde jaarrekening
en de andere informatie opgenomen in het jaarrapport over de geconsolideerde jaarrekening, een afwijking van materieel
belang bevatten, hetzij informatie die onjuist vermeld is of anderszins misleidend is. In het licht van de werkzaamheden die
wij hebben uitgevoerd, hebben wij geen afwijking van materieel belang te melden.
Vermeldingen betreffende de onafhankelijkheid
Ons bedrijfsrevisorenkantoor en ons netwerk hebben geen opdrachten die onverenigbaar zijn met de wettelijke controle
van de geconsolideerde jaarrekening verricht, en ons bedrijfsrevisorenkantoor is in de loop van ons mandaat onafhankelijk
gebleven tegenover de Groep.
De honoraria voor de bijkomende opdrachten die verenigbaar zijn met de wettelijke controle bedoeld in artikel 3:65
van het Wetboek van vennootschappen en verenigingen werden correct vermeld en uitgesplitst in de toelichting bij de
geconsolideerde jaarrekening
Europees uniform elektronisch formaat (ESEF)
Wij hebben ook, overeenkomstig de norm inzake de controle van de overeenstemming van het jaarrapport met het
Europees uniform elektronisch formaat (hierna “ESEF”), de controle uitgevoerd van de overeenstemming van het ESEF-
formaat met de technische reguleringsnormen vastgelegd door de Europese Gedelegeerde Verordening nr. 2019/815 van
17 december 2018 (hierna “Gedelegeerde Verordening”) en met het koninklijk besluit van 14 november 2007 betreffende
de verplichtingen van emittenten van financiële instrumenten die zijn toegelaten tot de verhandeling op een
gereglementeerde markt.
Het bestuursorgaan is verantwoordelijk voor het opstellen van een jaarrapport, in overeenstemming met de ESEF-vereisten,
met inbegrip van de geconsolideerde jaarrekening in de vorm van een elektronisch bestand in ESEF-formaat (hierna
“digitale geconsolideerde jaarrekening”).
Het is onze verantwoordelijkheid voldoende en geschikte onderbouwende informatie te verkrijgen om te concluderen dat
het formaat van het jaarrapport en de markeertaal XBRL van de digitale geconsolideerde jaarrekening in alle van materieel
belang zijnde opzichten voldoen aan de ESEF-vereisten krachtens de Gedelegeerde Verordening en het koninklijk besluit
van 14 november 2007.
Op basis van de door ons uitgevoerde werkzaamheden zijn wij van oordeel dat het digitaal formaat van het jaarrapport en
de markering van informatie in de officiële Nederlandstalige versie van de geconsolideerde jaarrekening opgenomen in het
jaarrapport van Galapagos NV per 31 december 2025 en die beschikbaar zullen zijn in het Belgische officiële mechanisme
voor de opslag van gereglementeerde informatie (STORI) van de FSMA in alle van materieel belang zijnde opzichten
in overeenstemming zijn met de ESEF-vereisten krachtens de Gedelegeerde Verordening en het koninklijk besluit van
14 november 2007.
Andere vermeldingen
Huidig verslag is consistent met onze aanvullende verklaring aan het Auditcomité bedoeld in artikel 11 van de verordening
(EU) nr. 537/2014.
Zaventem, 26 maart 2026
BDO Bedrijfsrevisoren BV
Commissaris
Vertegenwoordigd door Ellen Lombaerts*
Bedrijfsrevisor
*Optredend voor een vennootschap
Verslag van de commissaris
(Duurzaamheidsverklaring)
VERSLAG VAN DE COMMISSARIS AAN DE ALGEMENE VERGADERING
BETREFFENDE DE ASSURANCEOPDRACHT MET BEPERKTE MATE VAN
ZEKERHEID OVER DE GECONSOLIDEERDE DUURZAAMHEIDS-
VERKLARING VAN GALAPAGOS NV
In het kader van de wettelijke assuranceopdracht met een beperkte mate van zekerheid over de geconsolideerde
duurzaamheidsverklaring van Galapagos NV (de “Vennootschap”) en haar filialen (samen “de Groep”), leggen wij u ons
verslag over deze opdracht voor.
Wij werden benoemd door de algemene vergadering van 24 maart 2025, overeenkomstig het voorstel van het
bestuursorgaan uitgebracht op aanbeveling van het auditcomité en uitgebracht op voordracht van de ondernemingsraad,
voor het uitvoeren van een assuranceopdracht met een beperkte mate van zekerheid over de geconsolideerde
duurzaamheidsverklaring van de Groep, opgenomen in de duurzaamheidsverklaring van het bijhorende jaarverslag op
31 december 2025 en voor de periode afgesloten op deze datum (de “ geconsolideerde duurzaamheidsverklaring”).
Ons mandaat loopt af op de datum van de algemene vergadering die beraadslaagt over de jaarrekening afgesloten op
31 december 2025. Wij hebben onze assuranceopdracht over de geconsolideerde duurzaamheidsverklaring van de Groep
uitgevoerd gedurende twee opeenvolgende boekjaren.
Conclusie met een beperkte mate van zekerheid
Wij
hebben
een
assuranceopdracht
met
een
beperkte
mate
van
zekerheid
over
de
geconsolideerde
duurzaamheidsverklaring van de Groep uitgevoerd.
Op basis van de uitgevoerde werkzaamheden en de verkregen assurance-informatie is niets onder onze aandacht gekomen
dat ons ertoe aanzet van mening te zijn dat de geconsolideerde duurzaamheidsverklaring van de Groep, in alle van
materieel belang zijnde opzichten:
niet is opgesteld in overeenstemming met de vereisten bedoeld in artikel 3:32/2 van het Belgische Wetboek van
vennootschappen en verenigingen, met inbegrip van de overeenstemming met de toepasbare Europese standaarden voor
duurzaamheidsinformatie (European Sustainability Reporting Standards (ESRS));
niet in overeenstemming is met het door de Groep uitgevoerde proces (het “Proces”) om de op grond van de Europese
standaarden, en met name de rapportage-eis met betrekking tot ESRS 2 IRO-1 “Beschrijving van de processen om materiële
impacts, risico’s en kansen in kaart te brengen en te analyseren” zoals beschreven in de toelichting ‘Beschrijving van de
processen om materiele impacts n risico’s en kansen in kaart te brengen en te analyseren (IRO-1)’, openbaar gemaakte
geconsolideerde duurzaamheidsverklaring vast te stellen;
de vereisten in artikel 8 van Verordening (EU) 2020/852 (de “Taxonomieverordening”) betreffende de openbaarmaking
van de informatie, opgenomen in de toelichting “EU Taxonomieverklaring 2025” als deel van de geconsolideerde
duurzaamheidsverklaring in het jaarverslag, niet naleeſt.
Basis voor de conclusie
Wij hebben onze assuranceopdracht met een beperkte mate van zekerheid uitgevoerd overeenkomstig ISAE 3000 (Herzien),
“Assuranceopdrachten anders dan opdrachten tot controle of beoordeling van historische financiële informatie” (“ISAE
3000 (Herzien)”), zoals in België van toepassing.
Onze verantwoordelijkheden op grond van deze standaard zijn uitvoeriger beschreven in de sectie van ons verslag
“Verantwoordelijkheden van de commissaris betreffende de assuranceopdracht met een beperkte mate van zekerheid over
de geconsolideerde duurzaamheidsverklaring”.
Wij hebben alle deontologische vereisten die relevant zijn voor de assuranceopdracht van de geconsolideerde
duurzaamheidsverklaring in België nageleefd, met inbegrip van deze met betrekking tot de onafhankelijkheid.
Wij passen de Internationale standaard voor kwaliteitsmanagement 1 (ISQM 1) toe, die vereist dat het kantoor een
kwaliteitsmanagementsysteem opzet, implementeert en in werking stelt, inclusief beleidslijnen of procedures met
betrekking tot de naleving van ethische vereisten, professionele normen en toepasselijke wettelijke en regelgevende
vereisten.
Wij hebben van het bestuursorgaan en van de aangestelden van de Groep de voor onze assuranceopdracht met een
beperkte mate van zekerheid de vereiste ophelderingen en inlichtingen verkregen.
Wij zijn van mening dat de door ons verkregen assurance-informatie voldoende en geschikt is als basis voor onze conclusie.
Verantwoordelijkheden van het bestuursorgaan betreffende het opstellen van de
geconsolideerde duurzaamheidsverklaring
Het bestuursorgaan is verantwoordelijk voor het opzetten en implementeren van een Proces in overeenstemming met ESRS
2 IRO-1 “Beschrijving van de processen om materiële impacts, risico’s en kansen in kaart te brengen en te analyseren” en
voor het toelichten van dit Proces in de toelichting “Beschrijving van de processen om materiele impacts n risico’s en kansen
in kaart te brengen en te analyseren (IRO-1)” van de geconsolideerde duurzaamheidsverklaring.
Deze verantwoordelijkheid omvat:
het begrijpen van de context waarin de activiteiten en zakelijke betrekkingen van de Groep plaatsvinden en het ontwikkelen
van inzicht in haar betrokken belanghebbenden;
het
identificeren
van
de
feitelijke
en
potentiële
impact
(zowel
negatieve
als
positieve)
in
verband
met
duurzaamheidskwesties, alsook van risico’s en kansen die de financiële positie, de financiële prestaties, de kasstromen, de
toegang tot financiering of de kapitaalkosten van de Groep op korte, middellange of lange termijn beïnvloeden of waarvan
redelijkerwijs zou kunnen worden verwacht dat zij hierop een invloed zullen hebben;
het beoordelen van de materialiteit van de vastgestelde impact, risico’s en kansen in verband met duurzaamheidskwesties
door passende drempelwaarden te selecteren en toe te passen; en
het maken van veronderstellingen en schattingen die onder de gegeven omstandigheden redelijk zijn.
Het bestuursorgaan is ook verantwoordelijk voor het opstellen van de geconsolideerde duurzaamheidsverklaring, die de
door het Proces vastgestelde informatie bevat,
in overeenstemming met de vereisten bedoeld in artikel 3:32/2 van het Belgische Wetboek van vennootschappen en
verenigingen, met inbegrip van de van toepassing zijnde Europese standaarden voor duurzaamheidsinformatie (ESRS);
met naleving van de vereisten in de Taxonomieverordening betreffende de openbaarmaking van de informatie opgenomen
in de toelichting “EU Taxonomieverklaring 2025” van de geconsolideerde duurzaamheidsverklaring in het jaarverslag.
Deze verantwoordelijkheid omvat:
het opzetten, implementeren en in stand houden van dergelijke interne beheersingsmaatregelen die het bestuursorgaan
noodzakelijk acht voor het opstellen van de geconsolideerde duurzaamheidsverklaring die geen afwijkingen van materieel
belang, als gevolg van fraude of van fouten, bevat; en
het kiezen en toepassen van geschikte methoden voor duurzaamheidsverslaggeving, en het maken van veronderstellingen
en schattingen die onder de gegeven omstandigheden redelijk zijn.
De Raad van Bestuur, met ondersteuning van het Audit Comité is verantwoordelijk voor het toezicht op het
duurzaamheidsverslaggevingsproces van de Groep.
Inherente beperkingen bij het opstellen van de geconsolideerde
duurzaamheidsverklaring
Bij het rapporteren van toekomstgerichte informatie in overeenstemming met de ESRS, wordt van het bestuursorgaan
vereist dat het de toekomstgerichte informatie opstelt op basis van toegelichte veronderstellingen over gebeurtenissen die
zich in de toekomst kunnen voordoen en mogelijke toekomstige acties van de Groep. De feitelijke uitkomst zal waarschijnlijk
anders zijn, aangezien verwachte gebeurtenissen vaak niet plaatsvinden zoals verwacht en de afwijking daarvan van
materieel belang kan zijn.
Verantwoordelijkheden van de commissaris betreffende de assuranceopdracht
met een beperkte mate van zekerheid over de geconsolideerde
duurzaamheidsverklaring
Het is onze verantwoordelijkheid om de assuranceopdracht te plannen en uit te voeren met het oog op het verkrijgen
van een beperkte mate van zekerheid over de vraag of de geconsolideerde duurzaamheidsverklaring geen afwijkingen van
materieel belang, als gevolg van fraude of van fouten, bevat, en het uitbrengen van een assuranceverslag met een beperkte
mate van zekerheid waarin onze conclusie is opgenomen.
Afwijkingen kunnen zich voordoen als gevolg van fraude of fouten en worden als van materieel belang beschouwd indien
redelijkerwijs kan worden verwacht dat zij, individueel of gezamenlijk, de beslissingen genomen door gebruikers op basis
van de geconsolideerde duurzaamheidsverklaring, beïnvloeden.
Als deel van een assuranceopdracht met een beperkte mate van zekerheid overeenkomstig ISAE 3000 (Herzien), zoals
in België van toepassing, passen wij professionele oordeelsvorming toe en handhaven wij een professioneel-kritische
instelling gedurende de opdracht. De uitgevoerde werkzaamheden in een opdracht met het oog op het verkrijgen van een
beperkte mate van zekerheid, waarvoor wij verwijzen naar de sectie “Samenvatting van de uitgevoerde werkzaamheden”,
zijn minder uitgebreid dan in het geval van een opdracht met het oog op het verkrijgen van een redelijke mate van
zekerheid. We brengen dan ook geen oordeel met een redelijke mate van zekerheid tot uitdrukking als deel van deze
opdracht.
Aangezien de toekomstgerichte informatie in de geconsolideerde duurzaamheidsverklaring en de veronderstellingen
waarop deze is gebaseerd, betrekking hebben op de toekomst, kunnen deze worden beïnvloed door gebeurtenissen
die zich mogelijk voordoen en/of door mogelijke acties van de Groep. De werkelijke uitkomsten zullen naar alle
waarschijnlijkheid afwijken van de veronderstellingen, aangezien de veronderstelde gebeurtenissen zich veelal niet zullen
voordoen zoals verwacht en de afwijking daarvan van materieel belang kan zijn. Onze conclusie biedt daarom geen garantie
dat de gerapporteerde werkelijke uitkomsten zullen overeenkomen met diegene opgenomen in de toekomstgerichte
informatie in de geconsolideerde duurzaamheidsverklaring.
Onze verantwoordelijkheden ten aanzien van de geconsolideerde duurzaamheidsverklaring, met betrekking tot het Proces,
omvatten:
het verwerven van inzicht in het Proces, maar niet met het oog op het verstrekken van een conclusie over de effectiviteit van
het Proces, met inbegrip van de uitkomst van het Proces;
het opzetten en uitvoeren van werkzaamheden om te evalueren of het Proces in overeenstemming is met de beschrijving
van het Proces door de Groep zoals toegelicht in de toelichting “Beschrijving van de processen om materiele impacts n
risico’s en kansen in kaart te brengen en te analyseren (IRO-1)” van de geconsolideerde duurzaamheidsverklaring.
Onze overige verantwoordelijkheden ten aanzien van de geconsolideerde duurzaamheidsverklaring omvatten:
het verwerven van inzicht in de beheersingsomgeving van de entiteit, de relevante processen en informatiesystemen voor
het opstellen van de geconsolideerde duurzaamheidsverklaring, maar zonder de opzet van specifieke controleactiviteiten
te beoordelen, onderbouwende informatie over hun implementatie te verkrijgen of de effectieve werking van de opgezette
interne beheersingsmaatregelen te toetsen;
het identificeren van de gebieden waar van materieel belang zijnde afwijkingen waarschijnlijk zullen optreden in de
geconsolideerde duurzaamheidsverklaring, of deze nu het gevolg zijn van fraude of fouten; en
het opzetten en uitvoeren van werkzaamheden die inspelen op gebieden waar afwijkingen van materieel belang in de
geconsolideerde duurzaamheidsverklaring zich waarschijnlijk zullen voordoen. Het risico van het niet detecteren van een
van materieel belang zijnde afwijking is groter indien die afwijking het gevolg is van fraude dan indien zij het gevolg is van
fouten, omdat bij fraude sprake kan zijn van samenspanning, valsheid in geschriſte, het opzettelijk nalaten transacties vast
te leggen, het opzettelijk verkeerd voorstellen van zaken of het doorbreken van de interne beheersing.
Samenvatting van de uitgevoerde werkzaamheden
Een assuranceopdracht met een beperkte mate van zekerheid omvat het uitvoeren van werkzaamheden om assurance-
informatie te verkrijgen over de geconsolideerde duurzaamheidsverklaring. De werkzaamheden die bij een opdracht met
een beperkte mate van zekerheid zijn uitgevoerd, zijn verschillend in aard en timing en geringer van omvang dan voor
opdrachten tot het verkrijgen van een redelijke mate van zekerheid.
Daardoor ligt het niveau van zekerheid dat is verkregen bij een opdracht met een beperkte mate van zekerheid aanzienlijk
lager dan wanneer een opdracht met een redelijke mate van zekerheid was uitgevoerd.
De aard, timing en omvang van geselecteerde werkzaamheden zijn afhankelijk van professionele oordeelsvorming,
waaronder
de
vaststelling
van
gebieden
waar
afwijkingen
van
materieel
belang
in
de
geconsolideerde
duurzaamheidsverklaring, als gevolg van fraude of van fouten, zich waarschijnlijk zullen voordoen.
Bij het uitvoeren van onze assuranceopdracht met een beperkte mate van zekerheid, met betrekking tot het Proces, hebben
wij:
inzicht verworven in het Proces door:
het verzoeken om inlichtingen teneinde inzicht te verwerven in de bronnen van informatie gebruikt door het management
(bijvoorbeeld betrokkenheid van belanghebbenden, bedrijfsplannen en strategiedocumenten); en
het beoordelen van de interne documentatie van de Groep over haar Proces; en
geëvalueerd of de assurance-informatie verkregen uit onze werkzaamheden over het door de Groep geïmplementeerde
Proces in overeenstemming was met de beschrijving van het Proces zoals uiteengezet in de toelichting “Beschrijving van de
processen om materiele impacts n risico’s en kansen in kaart te brengen en te analyseren (IRO-1) ” van de geconsolideerde
duurzaamheidsverklaring.
Bij het uitvoeren van onze assuranceopdracht met een beperkte mate van zekerheid, met betrekking tot de geconsolideerde
duurzaamheidsverklaring, hebben wij:
inzicht verworven in de verslaggevingsprocessen van de Groep die relevant zijn voor het opstellen van haar
duurzaamheidsverklaring door het verwerven van begrip over de controleomgeving, processen en informatiesystemen
relevant voor het opstellen van de geconsolideerde duurzaamheidsinformatie, zonder het doel om een oordeel te geven
over de effectiviteit van de interne controles van de Groep;
geëvalueerd
of
de
informatie
zoals
vastgesteld
door
het
Proces
is
opgenomen
in
de
geconsolideerde
duurzaamheidsverklaring;
geëvalueerd of de structuur en het opstellen van de geconsolideerde duurzaamheidsverklaring overeenstemt met de ESRS;
om inlichtingen verzocht bij relevant personeel en cijferanalyses uitgevoerd op geselecteerde informatie in de
geconsolideerde duurzaamheidsverklaring;
gegevensgerichte assurancewerkzaamheden uitgevoerd op basis van een steekproef op geselecteerde informatie in de
geconsolideerde duurzaamheidsverklaring;
assuranceinformatie verkregen over de methoden voor het ontwikkelen van schattingen en toekomstgerichte informatie
geëvalueerd zoals beschreven in de sectie “Verantwoordelijkheden van de commissaris betreffende de assuranceopdracht
met een beperkte mate van zekerheid over de geconsolideerde duurzaamheidsverklaring”;
inzicht verworven in het proces voor het vaststellen van de voor de taxonomie in aanmerking komende economische
activiteiten en van de op de taxonomie afgestemde economische activiteiten en de overeenkomstige toelichtingen in de
geconsolideerde duurzaamheidsverklaring;
Vermeldingen betreffende de onafhankelijkheid
Ons bedrijfsrevisorenkantoor en ons netwerk hebben geen opdrachten die onverenigbaar zijn met de assuranceopdracht
met een beperkte mate van zekerheid verricht en ons bedrijfsrevisorenkantoor is in de loop van ons mandaat onafhankelijk
gebleven tegenover de Groep.
Zaventem, 26 maart 2026
BDO Bedrijfsrevisoren BV
Commissaris
Vertegenwoordigd door Ellen Lombaerts*
Bedrijfsrevisor
*Optredend voor een vennootschap
Overige
informatie
Toekomstgerichte verklaringen
Dit jaarverslag bevat toekomstgerichte verklaringen zoals bedoeld in Sectie 27A van de Securities Act van 1933, zoals
gewijzigd, of de Securities Act, en Sectie 21E van de Securities Exchange Act van 1934, zoals gewijzigd, of de Exchange Act,
die zijn gebaseerd op de overtuigingen en aannames van ons management en op informatie waarover ons management
momenteel beschikt. Alle verklaringen in dit jaarverslag die geen huidige en historische feiten en omstandigheden zijn,
waaronder verklaringen over onze toekomstige bedrijfsresultaten en financiële posities, bedrijfsstrategie, plannen en onze
doelstellingen voor toekomstige activiteiten, zijn toekomstgerichte verklaringen. Wanneer in dit jaarverslag de woorden
“anticiperen”, “geloven”, “kunnen”, “zouden”, “verwachten”, “voornemen”, “is ontworpen om”, “mogen”, “zullen”, kunnen”,
“zouden”, “plannen”, “zoeken”, “komende”, “toekomstige”, “potentieel”, “vooruit”, “doel”, “volgende”, “voortzetten”, “moeten”,
“aanmoedigen”, “doel”, “vooruitgang”, “blijven”, “verkennen”, “verder” evenals soortgelijke uitdrukkingen.
Toekomstgerichte verklaringen in dit rapport omvatten, maar zijn niet beperkt tot de richtlijnen van het management met
betrekking tot onze financiële resultaten (met inbegrip van de richtlijnen inzake het verwachte operationele gebruik van
geldmiddelen voor het boekjaar 2025), verklaringen met betrekking tot onze strategische en kapitaalallocatie prioriteiten,
verklaringen met betrekking tot de transacties binnen onze
business developmen
t-strategie, inclusief verklaringen over
mogelijke samenwerkings- of overnamekansen, waaronder transacties in samenwerking met Gilead Sciences, Inc. (Gilead),
en de verwachte voordelen van dergelijke kansen en samenwerkingen; verklaringen met betrekking tot onze Option,
License
and
Collaboration
Agreement
(de
OLCA)
met
Gilead;
verklaringen
over
het
afbouwen
van
onze
celtherapieactiviteiten, waaronder verklaringen over de verwachte kosten en voordelen van deze afbouw, de vervroegde
beëindiging van onze klinische studies, de voorziene vermindering van het personeelsbestand en de daarmee
samenhangende sluiting van locaties, verklaringen met betrekking tot onze vooruitblijk op het gebied van regelgeving,
verklaringen met betrekking tot de grootte en timing van mogelijke toekomstige mijlpaalbetalingen, verklaringen met
betrekking tot onze research and development (R&D) plannen, strategie en vooruitzichten, met inbegrip van de voortgang
van ons immunologieportfolio, met inbegrip van mogelijke veranderingen in deze strategie en plannen, verklaringen met
betrekking tot onze pijplijn en complementaire technologieplatformen die toekomstige groei mogelijk maken, verklaringen
met betrekking tot onze kandidaatproducten, partnerprogramma’s en eventuele toekomstige kandidaatgeneesmiddelen of
goedgekeurde producten, indien van toepassing, verklaringen met betrekking tot de verwachte timing, opzet en resultaten
van lopende en geplande preklinische en klinische studies, inclusief maar niet beperkt tot GLPG3667 in systemic lupus
erythematosus (SLE) en dermatomyositis (DM), inclusief werving voor studies en interim of topline resultaten voor
onderzoeken en studies in ons portfolio, verklaringen met betrekking tot onze afhankelijkheid van het succes van
GLPG3667,
verklaringen
met
betrekking
tot
de
potentiële
eigenschappen
en
voordelen
van
onze
kandidaat-
geneesmiddelen, verklaringen met betrekking tot onze inspanningen inzake commercialisatie van onze kandidaat-
geneesmiddelen en eventuele toekomstige goedgekeurde producten, indien van toepassing, verklaringen met betrekking
tot de verwachte timing voor aanvragen bij regelgevende instanties, inclusief enige investigational new drug applications
(IND’s) of clinical trial applications (CTA’s), verklaringen omtrent de ontwikkeling van onze wereldwijde gedistribueerde
productiemogelijkheden, verklaringen omtrent onze toeleveringsketen, met inbegrip van onze afhankelijkheid van derde
partijen,
en
verklaringen
met
betrekking
tot
ons
portfolio,
onze
doelstellingen,
business
plannen
en
duurzaamheidsplannen. We waarschuwen de lezer dat toekomstgerichte verklaringen gebaseerd zijn op de huidige
verwachtingen
en
overtuigingen
van
ons
management
en
geen
garanties
zijn
voor
toekomstige
prestaties.
Toekomstgerichte verklaringen kunnen bekende en onbekende risico’s, onzekerheden en andere factoren met zich
meebrengen die ertoe kunnen leiden dat onze werkelijke resultaten, financiële toestand en liquiditeit, prestaties of
verwezenlijkingen, of de sector waarin we actief zijn, wezenlijk verschillen van historische of toekomstige resultaten,
financiële omstandigheden, prestaties of verwezenlijkingen die door dergelijke toekomstgerichte verklaringen expliciet
of impliciet worden uitgedrukt. Zelfs als de resultaten, prestaties, financiële toestand en liquiditeit van Galapagos, en
de ontwikkeling van de sector waarin Galapagos actief is in overeenstemming zijn met dergelijke toekomstgerichte
verklaringen, voorspellen deze mogelijk niet de resultaten of ontwikkelingen in toekomstige perioden.
Dergelijke risico’s omvatten, maar zijn niet beperkt tot, het risico dat onze verwachtingen en richtlijnen van het management
met betrekking tot onze operationele uitgaven, inkomsten, cash burn, of andere financiële verwachtingen voor 2025
onjuist kunnen zijn (inclusief omdat een of meer van onze assumpties die aan onze inkomsten- of uitgavenverwachtingen
ten grondslag liggen, niet worden gerealiseerd), de risico’s verbonden aan enige
business development
verrichtingen,
waaronder het risico dat in verband met de verrichtingen vereiste goedkeuringen van regelgevende instanties, derde
partijen en aandeelhouders niet binnen de verwachte tijdslijnen of helemaal niet worden ontvangen of verkregen, en het
risico dat niet tijdig of helemaal niet wordt voldaan aan de verrichtingen en/of de noodzakelijke voorwaarden om de
verrichtingen te voltooien, onzekerheden met betrekking tot ons vermogen om succesvol onze celtherapieactiviteiten af
te bouwen en de verwachte voordelen van de afbouw te realiseren binnen het verwachte tijdsbestek of überhaupt, het
risico dat de kosten van de afbouw en andere kosten die worden gemaakt in verband met de afbouw onze schattingen
overschrijden, de impact van de afbouw op onze activiteiten en het risico dat de afbouw moeilijker, tijdrovender of duurder
zijn dan verwacht, het risico dat lopende en toekomstige klinische studies niet worden voltooid in de momenteel voorziene
tijdslijnen of helemaal niet, de inherente risico’s en onzekerheden verbonden aan concurrerende ontwikkelingen, klinische
studies, rekrutering van patiënten, productontwikkelingsactiviteiten en regelgevende goedkeuringsvereisten (inclusief,
maar
niet
beperkt
tot,
het
risico
dat
gegevens
en
de
timing
van
onze
lopende
en
geplande
klinische
onderzoeksprogramma’s in DM, SLE, en enige andere indicatie en ziektes, de registratie of verdere ontwikkeling van onze
kandidaatgeneesmiddelen niet ondersteunen als gevolg van bezorgdheid over veiligheid, werkzaamheid, of om enige
andere reden), risico’s verbonden aan de potentiële voordelen en risico’s van onze huidige samenwerkingen, met inbegrip
van
onze
plannen
en
ons
vermogen
om
samenwerkingen
aan
te
gaan
voor
bijkomende
programma’s
of
productkandidaten, de inherente risico’s en onzekerheden verbonden aan de ontdekking en validatie van targets, drug
discovery en ontwikkelingsactiviteiten, het risico dat we niet in staat zijn om de verwachte voordelen voor de benoeming
(door middel van coöptatie) van de nieuwe Bestuurders te realiseren, het risico dat de voorlopige en topline resultaten
van onze preklinische en klinische studies, geen weerspiegeling zijn van de definitieve resultaten, risico’s verbonden aan
onze afhankelijkheid van samenwerkingen met derden (inclusief, maar niet beperkt tot onze partners Gilead, Lonza en
US WorldMeds), het risico dat we niet in staat zullen zijn om ons momenteel voorgenomen businessplan verder uit te
voeren en/of ons businessplan zullen herzien, het risico dat onze verwachtingen met betrekking tot het commerciële
potentieel van onze kandidaatgeneesmiddelen (indien goedgekeurd) of verwachtingen met betrekking tot de inkomsten
en kosten verbonden aan de commercialisatierechten onnauwkeurig zijn, de risico’s verbonden aan onze strategische
transformatieoefening, met inbegrip van het risico dat we de verwachte voordelen van deze oefening niet realiseren
op de momenteel voorziene tijdslijn of helemaal niet, het risico dat we geconfronteerd worden met uitdagingen om
talent te behouden of aan te trekken, en risico’s verbonden aan een verstoring van onze activiteiten, toeleveringsketen
of lopende studies als gevolg van conflicten of macro-economische problemen. Een verdere opsomming en beschrijving
van deze risico’s, onzekerheden en andere risico’s is te vinden in onze neerleggingen en rapporten bij de Securities and
Exchange Commission (“de SEC”), waaronder in ons meest recente jaarverslag op Form 20-F voor het jaar eindigend op
31 december 2025 dat bij de SEC is ingediend op 26 maart 2026, en onze latere deponeringen en rapporten die bij de SEC
zijn ingediend. We verwijzen ook naar het gedeelte “Risicofactoren” in dit verslag. Gezien deze risico’s en onzekerheden
wordt de lezer geadviseerd niet overmatig te vertrouwen op dergelijke toekomstgerichte uitspraken. Bijkomend, zelfs als
onze resultaten, prestaties, financiële toestand en liquiditeit, of de sector waarin we actief zijn, consistent zijn met dergelijke
toekomstgerichte verklaringen, voorspellen ze mogelijk niet de resultaten, prestaties of verwezenlijkingen in toekomstige
periodes.
Deze toekomstgerichte verklaringen gelden alleen op de datum van publicatie van dit rapport. We wijzen uitdrukkelijk
elke verplichting af om dergelijke uitspraken in dit rapport bij te werken als weerspiegeling van eventuele wijzigingen in
onze verwachtingen dienaangaande, of van eventuele wijzigingen in gebeurtenissen, voorwaarden of omstandigheden
waarop dergelijke uitspraken zijn gebaseerd, of die een invloed kunnen hebben op de waarschijnlijkheid dat de werkelijke
resultaten afwijken van de resultaten die in dergelijke uitspraken zijn uiteengezet, tenzij specifiek vereist door wet- of
regelgeving.
Verklarende woordenlijst
ADS
American Depositary Share
; Galapagos heeſt een Level 3 ADS op Nasdaq, genoteerd onder het ticker-symbool GLPG en
CUSIP nr. 36315X101. Elke ADS komt overeen met één Galapagos-aandeel
Antilichaam
Een eiwit in het bloed dat wordt aangemaakt als reactie op en tegenwerking van een specifiek antigeen. Antilichamen
vormen een chemische verbinding met stoffen die het lichaam als lichaamsvreemd herkent, zoals bacteriën, virussen en
vreemde stoffen
ATALANTA-1
ATALANTA-1 fase 1/2-studie met decentraal vervaardigde CD19 CAR-T-kandidaat, GLPG5101, bij R/R NHL
Auto-immuun indicatie
Auto-immuunziekten ontstaan wanneer je immuunsysteem overactief is en je eigen weefsels aanvalt en beschadigt.
Normaal gesproken maakt je immuunsysteem eiwitten aan, zogenaamde antilichamen, die je beschermen tegen
schadelijke stoffen zoals virussen, kankercellen en toxines. Maar bij auto-immuunziekten kan je immuunsysteem het
verschil niet meer zien tussen indringers en gezonde cellen
BCMA
B cell maturation antigen
(BCMA) is een lid van de tumor necrosis factor receptor superfamilie die een belangrijke rol speelt
bij het reguleren van B-cel-proliferatie en -overleving. BCMA staat centraal in de overleving van multipel myeloom cellen
Biologics
Biologics, ook wel Biologicals genoemd, zijn geneesmiddelen die worden gekweekt en vervolgens gezuiverd uit
grootschalige celculturen van bacteriën of gist, of plantaardige of dierlijke cellen. Biologics vormen een diverse groep
geneesmiddelen, waaronder vaccins, groeifactoren, immuunmodulatoren, monoklonale antilichamen, alsmede uit
menselijk bloed en plasma bereide producten. Wat biologics van andere geneesmiddelen onderscheidt, is dat het meestal
gaat om eiwitten die worden gezuiverd uit levende kweeksystemen of uit bloed, terwijl andere geneesmiddelen worden
beschouwd als "kleine moleculen" en ofwel synthetisch worden gemaakt ofwel uit planten worden gezuiverd
Black & Scholes model
Een wiskundig model van een effectenmarkt en afgeleide effecten dat algemeen wordt gebruikt voor de prijsbepaling van
Europese opties en inschrijvingsrechten
CAR-T
Chimere antigeen receptor T-cellen (ook bekend als CAR T-cellen) zijn T-cellen die genetisch gemanipuleerd zijn om een
kunstmatige T-celreceptor te produceren voor gebruik bij immuuntherapie
CD19
CD19 is een eiwit dat voorkomt op het oppervlak van B-cellen, een type witte bloedcel. Aangezien CD19 een kenmerk is van
B-cellen, wordt dit eiwit gebruikt voor de diagnose van kankers die uit dit celtype ontstaan, met name B-cel lymfomen
Celtherapie
Celtherapie heeſt tot doel ziekten te behandelen door bepaalde groepen cellen te herstellen of te wijzigen of door cellen
te gebruiken om een therapie door het lichaam te voeren. Bij celtherapie worden cellen buiten het lichaam gekweekt of
gewijzigd voordat ze bij de patiënt worden geïnjecteerd. De cellen kunnen afkomstig zijn van de patiënt (autologe cellen) of
van een donor (allogene cellen)
CRO/Organisatie voor contractonderzoek
Organisatie die diensten levert op het gebied van ontdekking en ontwikkeling van geneesmiddelen aan de farmaceutische
industrie, biotechnologie en medische hulpmiddelen
CRR/Complete responspercentage
Term die wordt gebruikt voor de afwezigheid van alle aantoonbare kanker na de behandeling
Dermatomyositis (DM)
Dermatomyositis is een zeldzame ontstekingsziekte. Veel voorkomende symptomen zijn opvallende huiduitslag en
inflammatoire myopathie, of ontstoken spieren, die spierzwakte veroorzaken
Doseringsstudie
Een klinische fase 2-studie naar de werkzaamheid en veiligheid in patiënten met verschillende doseringen van een
kandidaatmedicijn. De resultaten worden gebruikt om doses voor latere studies te bepalen
Dubbelblind
Begrip waarmee een klinische studie wordt aangeduid waarin noch de arts noch de patiënt weet of de patiënt een placebo
of het te evalueren geneesmiddel krijgt
EC
Europese Commissie
EMA
European Medicines Agency
; de centrale Europese autoriteit die een nieuw geneesmiddel beoordeelt voor toelating tot de
markt
Farmacokinetiek (FK)
Onderzoek naar wat een lichaam met een geneesmiddel doet; welke effecten een stof in het lichaam ondergaat. Daartoe
behoren
absorptie,
verspreiding
naar
de
weefsels,
metabolisme
en
uitscheiding.
Deze
processen
bepalen
de
bloedconcentratie van het geneesmiddel en zijn metaboliet(en) als functie van de tijd na dosistoediening
Fase 1
De vroegste klinische proeven in de ontwikkeling van een nieuw medicijn, meestal met een kleine groep gezonde
vrijwilligers. Doel van deze studies is het bepalen van de veiligheid, verdraagbaarheid en farmacokinetiek van een medicijn
Fase 2
Tweede stadium van studies, meestal met niet meer dan enkele honderden patiënten, om de werkzaamheid, de
verdraagbaarheid en de meest efficiënte dosis te bepalen
Fase 3
Grootschalige klinische studies, meestal met honderden tot duizenden patiënten om een definitief inzicht te krijgen in de
werkzaamheid en verdraagbaarheid van een kandidaatmedicijn, wat de basis moet vormen voor officiële goedkeuring en
toelating tot de markt door de regelgevende instanties
FDA
De
Food and Drug Administration
is de Amerikaanse autoriteit die verantwoordelijk is voor het beschermen en bevorderen
van de volksgezondheid en vergunningen toekent voor het op de markt brengen van geneesmiddelen in de Verenigde
Staten
Filgotinib
Klein molecuul, preferentiële JAK1-remmer, goedgekeurd in de Europese Unie, Groot-Brittannië en Japan voor reumatoïde
artritis en colitis ulcerosa, vermarkt onder de merknaam Jyseleca®. De Jyseleca® activteiten zijn overgedragen aan
AlfaSigma in 2024.
FORM 20-F
Form 20-F
is een SEC filing ingediend bij de
Securities and Exchange Commission
in de VS
FSMA
De Belgische toezichthouder op de financiële markt:
Financial Services and Markets Authority
(Autoriteit voor Financiële
Diensten en Markten)
G&A expenses
Algemene en administratieve kosten
GALACELA
Fase 2 (Fase 3-
enabling
) studie met GLPG3667 bij patiënten met systemische lupus erythematous
GALARISSO
Fase 2 (Fase 3-
enabling
) studie met GLPG3667 bij patiënten met dermatomyositis
Gedecentraliseerde celtherapie productie
De productie van celtherapieën dicht bij kankerbehandelcentra
Geneesmiddelontdekking
Discovery
; proces waarbij een mogelijk geneesmiddel wordt ontdekt of gemaakt. Bij Galapagos is dit de afdeling die toeziet
op het ontdekken van
targets
en medicijnonderzoek tot de nominatie van preklinische kandidaatgeneesmiddelen
Geneesmiddelontwikkeling
Development
; alle activiteiten die vereist zijn voor het op de markt brengen van een nieuw geneesmiddel: preklinische en
klinische studies, de chemische en farmaceutische ontwikkeling, tot en met de registratie van kandidaatgeneesmiddelen
GLPG3667
Een TYK2-remmer, door ons ontdekt, geëvalueerd in twee fase 2-studies zijn lopende bij DM en SLE
GLPG5101
Een tweede generatie anti-CD19/4-1BB CAR-T kandidaatgeneesmiddel, in fase 1/2 studie bij R/R NHL
GLPG5301
Een BCMA CAR-T kandidaatgeneesmiddel in fase 1/2 in R/R MM
Immunologie
De studie van het immuunsysteem is een zeer belangrijke tak van de medische en biologische wetenschappen. Het
immuunsysteem beschermt de mens tegen infecties door middel van verschillende verdedigingslinies. Als het
immuunsysteem niet naar behoren functioneert, kan dit leiden tot ziekte, zoals auto-immuniteit, allergie en kanker
In licentie nemen/geven
Toestemming ontvangen van/geven aan een andere onderneming of instelling voor het gebruik van een merknaam, patent
of ander eigendomsrecht in ruil voor een vergoeding en/of royalty
Intellectueel eigendom
Ideeën met commerciële waarde die worden beschermd of beschermd zouden kunnen worden door onder andere
patenten, handelsmerken of auteursrechten
In vitro
Studies die worden uitgevoerd met cellen buiten hun natuurlijke omgeving, bijvoorbeeld in een laboratorium
In vivo
Studies die worden uitgevoerd met dieren in een laboratoriumomgeving
JAK
Januskinasen (JAK) zijn kritische elementen in het doorgeven voor veel boodschapperstoffen van het immuunsysteem
(zogenoemde cytokinen) en groeifactoren, waaronder stoffen die bij reuma in verhoogde concentraties voorkomen.
Filgotinib is een preferentiële JAK1-remmer
Jyseleca®
Merknaam voor filgotinib
Kandidaatgeneesmiddel
Stof die aan de vereisten van vroege preklinische testen heeſt voldaan en geselecteerd is voor formele ontwikkeling, die
begint met een preklinische veiligheidsstudie gevolgd door klinische studies voor de behandeling van een bepaalde ziekte
bij mensen
Kaspositie
Kortlopende financiële investeringen en geldmiddelen en kasequivalenten
Lymfocyt
Een type witte bloedcel dat deel uitmaakt van het immuunsysteem
MHLW
De Japanse
Ministry of Health, Labor & Welfare
; de centrale Japanse autoriteit die een nieuw geneesmiddel beoordeelt voor
toelating tot de markt
MHRA
Medicines and Healthcare products Regulatory Agency
; regelgevend agentschap voor geneesmiddelen en producten in de
gezondheidszorg in Groot-Brittannië
Mijlpaal
Een belangrijke prestatie in een project of programma; in de samenwerkingen van Galapagos houdt dit doorgaans verband
met een betaling
Molecuul
Compound
; een chemische stof, vaak een klein molecuul met geneesmiddeleigenschappen
Multipel myeloom (MM)
Multipel myeloom (MM) wordt typisch gekenmerkt door de neoplastische proliferatie van plasmacellen die een
monoklonaal immunoglobuline produceren. De plasmacellen woekeren in het beenmerg en kunnen leiden tot uitgebreide
vernietiging van het skelet met osteolytische laesies, osteopenie en/of pathologische fracturen
Non-Hodgkin lymfoom (NHL)
Non-Hodgkin lymfoom is een soort kanker die begint in het lymfestelsel, dat deel uitmaakt van het kiemwerende
immuunsysteem van het lichaam. Bij non-Hodgkin lymfoom groeien witte bloedcellen, lymfocyten genaamd, abnormaal
en vormen tumoren in het hele lichaam
Objective responspercentage (ORR)
Het responspercentage is het percentage patiënten bij wie een therapie een bepaald effect heeſt; de kanker krimpt
bijvoorbeeld of verdwijnt na de behandeling. Bij gebruik als klinisch eindpunt voor proeven met kankerbehandelingen
wordt dit vaak de objectieve respons genoemd
Oncologie
Gebied van de geneeskunde dat zich bezighoudt met de diagnose, behandeling, preventie en vroege opsporing van kanker
Orale dosering
Toediening van medicijnen via de mond, hetzij in vloeibare hetzij in vaste vorm (capsule of tablet)
Outsourcing
Activiteiten uitbesteden aan een derde
PAPILIO-1
Fase 1/2-studie met GLPG5301 bij patiënten met recidief/refractair multipel myeloom
Pivotale studies
Klinische studies uitgevoerd voor registratie van een kandidaatgeneesmiddel
Placebo
Een stof die geen farmacologisch effect heeſt, maar wordt toegediend als controlemiddel bij het testen van een biologisch
actief preparaat
Preklinisch
Stadium in de ontwikkeling van een medicijn, voorafgaand aan de toediening van medicijnen aan mensen. Bestaat uit
in
vitro
en
in vivo
screening, farmacokinetische en toxicologische evaluatie, en chemische opschaling
Preklinische kandidaat (PCC)
Preclinical candidate,
een nieuwe molecuul en mogelijk medicijn dat voldoet aan de chemische en biologische criteria voor
het starten van een ontwikkelingsproces
R&D-divisie
R&D:
research and development
. De afdeling die zich bezighoudt met het ontdekken en ontwikkelen van nieuwe
kandidaatmedicijnen voor de interne pijplijn of in het kader van op risico-/winstdeling gebaseerde samenwerkingen
Recidief
"Recidief" verwijst naar een patiënt met kanker die opnieuw kanker krijgt na een periode van verbetering
Refractair
"Refractair" verwijst naar een patiënt met kanker die resistent is/wordt tegen, of niet reageert op een behandeling
S&M expenses
Kosten voor Verkoop & Marketing
SEC
Securities and Exchange Commission
in de VS
Systemische lupus erythematosus (SLE)
Een auto-immuun ziekte met systemische manifestaties waaronder huiduitslag, gewrichtserosie of zelfs nierfalen
Target
Proteïne waarvan is aangetoond dat deze een rol speelt in een ziekteproces en de basis vormt van een therapeutische
interventie of ontdekking van een medicijn
TYK
Tyrosinekinase is een enzym dat een fosfaatgroep van ATP kan overbrengen naar de tyrosineresiduen van specifieke
eiwitten in een cel. Het functioneert als een "aan"- of "uit"-schakelaar in vele cellulaire functies. Tyrosinekinases behoren
tot een grotere klasse van enzymen die bekend staan als proteïnekinases die ook fosfaten binden aan andere aminozuren
zoals serine en threonine. GLPG3667 is een omkeerbare en selectieve remmer van het TYK2-kinasedomein
VTE
Voltijds equivalent; een methode om de betrokkenheid van een medewerker bij een project te meten. Voorbeeld: een VTE
van 1,0 betekent dat voor het project het equivalent van één voltijds-medewerker is ingezet
Werkzaamheid
De mate van effectiviteit van een medicijn voor het beoogde gebruik
Financiële agenda
26 maart 2026
Publicatie van het jaarverslag 2025 en 20-F 2025
28 april 2026
Jaarlijkse Aandeelhoudersvergadering
6 mei 2026
Eerste kwartaalresultaten 2026
10 augustus 2026
Eerste halfjaarresultaten 2026
12 november 2026
Derde kwartaalresultaten 2026
Overige informatie
Concept, design en programmering
nexxar GmbH, Vienna – Online jaarverslagen en online duurzaamheidsverslagen
www.nexxar.com
Fotografie
Saskia Vanderstichele
Foto’s uit privébezit
Kopij deadline: 26 maart 2026
Dit jaarverslag is ook in het Engels beschikbaar om te downloaden via
downloads
of via de Galapagos
website
.
Contact
Sherri Spear
Vice President, Investor Relations & Communications
Email:
sherri.spear@glpg.com
Liesbeth Verstraeten
Director, Reporting & Sustainability Lead
Email:
liesbeth.verstraeten@glpg.com