Jaarverslag 2024 | Inhoud |
7.10 Leningen en overige | |
Jaarverslag 2024 | Brief aan alle Belanghebbenden |
Jaarverslag 2024 | Brief aan alle Belanghebbenden |
Jaarverslag 2024 | Onze cultuur |
Jaarverslag 2024 | Onze cultuur |
Jaarverslag 2024 | Onze business |
Jaarverslag 2024 | Onze business |
Het DNA van X-FAB: analoog/ gemengd-signaal-IC’s |
X-FAB produceert microchips en andere halfgeleiderapparaten. Deze microchips en apparaten maken analoge signalen uit de echte wereld (sensorische gegevens zoals geluid, licht, druk, beweging, temperatuur enz.) klaar voor de daaropvolgende digitale verwerking of omzetting van digitale waarden naar analoge signalen. Gemengd- signaalschakelingen (ook wel “analoog/gemengd- signaal-IC’s” genoemd) integreren zowel digitale als analoge schakelingen in één IC. Nu steeds meer elektronische apparaten in verbinding staan met de “echte wereld” (zoals via het Internet of Things (IoT)), neemt de vraag naar deze apparaten voortdurend toe. Hierdoor nemen gemengd-signaalhalfgeleider- IC’s een steeds belangrijker deel van de markt voor elektronische apparatuur voor hun rekening. |
Jaarverslag 2024 | Onze business |
Jaarverslag 2024 | Onze business |
Jaarverslag 2024 | Onze business |
Jaarverslag 2024 | Onze business |
Jaarverslag 2024 | Onze business |
Jaarverslag 2024 | Onze business |
Jaarverslag 2024 | Onze business |
ADAPTIEVE KOPLAMPEN VAN DE VOLGENDE GENERATIE TOEGELICHT |
Twintig jaar geleden was een koplamp van een auto gewoon een gloeilamp in een reflecterende behuizing. Tegenwoordig heeft één op de vier auto’s zogenaamde adaptieve koplampen. Ze begeleiden de bestuurder door bochten en voorkomen dat tegenliggers worden verblind. In de afgelopen vijf jaar heeft X-FAB, in samenwerking met een klant, een baanbrekende technologie ontwikkeld: adaptieve koplampen met hoge resolutie. Centraal in deze technologie staat een chip met 25.000 leds. X-FAB produceert de CMOS-wafers en de speciale functies en lagen in zijn microsysteemfabriek. De klant brengt de leds aan. Elk van de 25.000 leds kan afzonderlijk worden bestuurd en in combinatie met een slimme camera past het systeem het grootlicht aan door bepaalde leds uit te schakelen zodat tegenliggers niet worden verblind. Daarnaast kan het systeem beelden op de weg projecteren om de bestuurder te waarschuwen voor mogelijke gevaren en risico’s. Deze nieuwe technologie betekent een belangrijke stap vooruit in verkeersveiligheid, vooral bij nachtelijke ritten. |
Jaarverslag 2024 | Onze business |
Jaarverslag 2024 | Onze business |
Jaarverslag 2024 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
Jaarverslag 2024 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
Jaarverslag 2024 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
Jaarverslag 2024 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
Jaarverslag 2024 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
Jaarverslag 2024 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
Jaarverslag 2024 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
in duizenden US dollar | |||
Omzet | 6.1/12 | ||
6.2/6.6/12 | ( | ( | |
Brutowinst | |||
6.3/6.6/12 | ( | ( | |
6.4/6.6/12 | ( | ( | |
6.5/6.6 | ( | ( | |
6.7/6.8/12 | |||
7.4 | ( | ( | |
6.9/6.10/12 | ( | ||
6.11/12 | |||
6.12/12 | ( | ( | |
( | ( | ||
6.13 | ( | ||
Jaarverslag 2024 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
in duizenden US dollar | Toelichting | 2024 | 2023 |
Winst voor de periode | |||
Niet-gerealiseerde resultaten | |||
Posten die nooit zullen worden overgeboekt naar het resultaat | |||
Herwaardering van de verplichting uit toegezegde pensioenverplichtingen (actief) | 7.11 | ( | ( |
Posten die zijn of kunnen worden overgeboekt naar het resultaat als volgt: | |||
Valuta-omrekeningsverschillen voor buitenlandse activiteiten | |||
Overige | |||
Niet-gerealiseerde resultaten voor de periode, na aftrek van belastingen | |||
Totaal gerealiseerde en niet-gerealiseerde resultaten voor de periode | |||
Gewogen gemiddeld aantal uitstaande aandelen, gewoon en verwaterd | 6.14 | ||
Winst per aandeel | |||
Gewoon en verwaterd (in US dollar) | 6.14 |
Jaarverslag 2024 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
in duizenden US dollar | Toelichting | 31 december 2024 | 31 december 2023 |
(aangepast, zie toelichting 4.20) | |||
ACTIVA | |||
Vaste activa | |||
Materiële vaste activa | 7.1 | ||
Vastgoedbeleggingen | 7.1 | ||
Immateriële vaste activa | 7.2 | ||
Overige activa | 7.6 | ||
Uitgestelde belastingvorderingen | 6.13 | ||
Totaal vaste activa | |||
Vlottende activa | |||
Voorraden | 7.3 | ||
Contractactiva | 7.4 | ||
Handels- en overige vorderingen | 7.5/12 | ||
Belastingvorderingen | 6.13 | ||
Overige activa | 7.6 | ||
Geldmiddelen en kasequivalenten | 7.7 | ||
Totaal vlottende activa | |||
Totaal activa | |||
EIGEN VERMOGEN EN VERPLICHTINGEN | |||
Aandelenkapitaal | 7.8 | ||
Uitgiftepremie | 7.8 | ||
Overgedragen resultaat | 7.8 | ||
Cumulatieve omrekeningsverschillen | 7.8 | ( | |
Eigen aandelen | 7.8 | ( | ( |
Leningen en overige financieringsverplichtingen | 7.10 | ||
Overige verplichtingen en voorzieningen | 7.11 | ||
Handelsschulden | 7.12/12 | ||
Leningen en overige financieringsverplichtingen | 7.10 | ||
Verschuldigde belastingen | 6.13 | ||
Voorzieningen | 7.13 | ||
Overige verplichtingen | 7.12 | ||
Totaal eigen vermogen en verplichtingen |
Jaarverslag 2024 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
in duizenden US dollar | Toelichting | Uitgegeven en volgestorte aandelen | Aandelen- kapitaal | Uitgifte- premie | Overgedragen resultaat | Cumulatieve omre- keningsverschillen | Eigen aandelen | Totaal toewijsbaar aan de aandeel-houders van de moedermaatschappij | Minderheidsbelangen | Totaal eigen vermogen |
Op 31 december 2022 | ( | ( | ||||||||
Winst voor de periode | — | — | — | — | — | — | ||||
Herwaardering van de verplichting uit hoofde van toegezegde pensioenplannen | — | — | — | ( | — | — | ( | — | ( | |
Valuta-omrekenings- verschillen, na belastingen | — | — | — | — | ( | — | ( | — | ( | |
Overige | 7,8 | — | — | — | — | — | — | |||
Totaal gerealiseerde en niet-gerealiseerde resultaten | — | — | — | ( | — | — | ||||
Op 31 december 2023 | ( | ( | ||||||||
Winst voor de periode | — | — | — | — | — | — | ||||
Herwaardering van de verplichting uit hoofde van toegezegde pensioenplannen | — | — | — | ( | — | — | ( | — | ( | |
Valuta-omrekenings- verschillen | — | — | — | — | — | — | ||||
Totaal gerealiseerde en niet-gerealiseerde resultaten | — | — | — | — | — | |||||
( |
Jaarverslag 2024 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
in duizenden US dollar | Toelichting | 2024 | 2023 |
Afstemming tussen nettoresultaat en kasstroom uit bedrijfsactiviteiten: | |||
Afschrijvingen en waardeverminderingen, voor effect van premies en subsidies | 6.6/7.1/7.2 | ||
6.6 | |||
6.11/6.12 | |||
Verlies/(winst) op de verkoop van materiële vaste activa (netto) | ( | ( | |
Verlies/(winst) op de verkoop van dochteronderneming | 6.11/6.10 | ||
8 | |||
Wijzigingen in werkkapitaal | |||
Netto geldmiddelen uit operationele activiteiten | |||
Kasstroom uit investeringsactiviteiten | |||
Verwerving van dochteronderneming, na aftrek van verworven geldmiddelen | 5 | ( | |
12 | |||
12 | |||
6.11/6.12 | |||
Netto geldmiddelen gebruikt bij investeringsactiviteiten | ( | ( | |
Kasstroom uit financieringsactiviteiten: | |||
Betaalde rente | 6.10/6.11 | ( | ( |
Netto geldmiddelen uit financieringsactiviteiten | ( | ||
Effecten van wisselkoerswijzigingen op kassaldi | ( | ||
Netto stijging/(daling) van de geldmiddelen en kasequivalenten | ( | ||
Geldmiddelen en kasequivalenten aan het begin van de periode | |||
Geldmiddelen en kasequivalenten aan het einde van de periode |
Jaarverslag 2024 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
Jaarverslag 2024 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
Jaarverslag 2024 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
Jaarverslag 2024 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
Jaarverslag 2024 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
Jaarverslag 2024 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
Jaarverslag 2024 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
Jaarverslag 2024 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
Jaarverslag 2024 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
Jaarverslag 2024 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
Jaarverslag 2024 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
Jaarverslag 2024 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
Jaarverslag 2024 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
Jaarverslag 2024 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
Jaarverslag 2024 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
Regel/interpretatie | Datum van inwerking- treding |
Wijzigingen in IAS 7 Kasstroomoverzicht en IFRS 7 Informatieverschaffing over financiële instrumenten: Leveranciersfinancieringsovereenkomsten (uitgegeven op 25 mei 2023) | 1 januari 2024 |
Wijzigingen in IAS 1 Presentatie van de jaarrekening: • Classificatie van verplichtingen als kortlopend of langlopend (uitgegeven op 23 januari 2020); • Classificatie van verplichtingen als kortlopend of langlopend - Uitstel van ingangsdatum (uitgegeven op 15 juli 2020); en • Langlopende verplichtingen met convenanten (uitgegeven op 31 oktober 2022) | 1 januari 2024 |
Wijzigingen in IFRS 16 Leases: Leaseverplichting in een Verkoop en Leaseback (uitgegeven op 22 september 2022) | 1 januari 2024 |
Jaarverslag 2024 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
Jaarverslag 2024 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
in duizenden US dollar | |
Materiële vaste activa | 238 |
Uitgestelde belastingvorderingen | 66 |
Voorraden | 2.878 |
Vorderingen | 4.483 |
Overige activa | 4.532 |
Geldmiddelen en kasequivalenten | 23.229 |
Totaal activa | 35.426 |
Langlopende leningen en overige financieringsverplichtingen | 26 |
Handelsschulden | 2.691 |
Overige kortlopende verplichtingen | 7.712 |
Uitgestelde belastingverplichtingen | 134 |
Totaal verplichtingen | 10.563 |
Totaal verworven identificeerbare activa en verplichtingen | 24.863 |
in duizenden US dollar | ||
Bruto-omzet PCM-wafers | ||
96.884 | 109.246 | |
Opbrengsten uit de verkoop van PCM wafers opgenomen in de loop der tijd | (5.919) | 16.605 |
Kortingen en garantiekredieten | (9.379) | (6.269) |
Totaal |
Jaarverslag 2024 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
in duizenden US dollar | ||
Personeelskosten | ||
Materiaalkosten | ||
Kosten van vaste activa | ||
Afschrijvingen en waardeverminderingen | (92.319) | (77.925) |
Infrastructuurkosten | ||
Externe diensten | ||
Subsidies | ||
Totaal |
in duizenden US dollar | ||
Personeelskosten | ||
Materiaalkosten | ||
Kosten van vaste activa (onderhoud software, enz.) | (3.800) | (3.920) |
Afschrijvingen en waardeverminderingen | (1.718) | (1.837) |
Infrastructuurkosten | ||
Externe diensten | ||
Subsidies | ||
Totaal |
in duizenden US dollar | ||
Personeelskosten | ||
Advertentie- en verkoopkosten van goederen | (985) | (627) |
Externe diensten | ||
Infrastructuurkosten | ||
(123) | (106) | |
Totaal |
in duizenden US dollar | ||
Personeelskosten | ||
Externe diensten | ||
(6.177) | (5.871) | |
(3.366) | (3.450) | |
(1.600) | (1.585) | |
Infrastructuurkosten | ||
Totaal |
in duizenden US dollar | ||
Inbegrepen in de kostprijs van omzet | (91.462) | (77.060) |
Inbegrepen in de onderzoeks- en ontwikkelingskosten | (1.172) | (1.284) |
(123) | (106) | |
Inbegrepen in de algemene en administratieve kosten | (2.328) | (2.038) |
(1.918) | (1.649) | |
Totaal |
Jaarverslag 2024 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
in duizenden US dollar | ||
Inbegrepen in de kostprijs van de omzet | (857) | (865) |
Inbegrepen in de onderzoeks- en ontwikkelingskosten | (546) | (553) |
Opgenomen in algemene en administratieve kosten | (1.038) | (1.412) |
Totaal |
in duizenden US dollar | ||
Lonen en salarissen | ||
Sociale-zekerheidskosten | ||
(13.132) | (13.028) | |
Totaal |
in duizenden US dollar | ||
Omzet uit geleverde technische diensten | 8.446 | 11.391 |
6.293 | 6.178 | |
Totaal |
in duizenden US dollar | ||
Uitgaven voor geleverde technische diensten | (9.746) | (12.206) |
Uitgaven in verband met de verhuur van vastgoedbeleggingen | (2.222) | (2.457) |
Totaal |
in duizenden US dollar | ||
Winsten op verkopen van materiële vaste activa | 3.985 | 3.595 |
Beslechting van een handelsgeschil | 950 | — |
Restituties van de overheid voor energie | — | 942 |
Inkomsten uit andere administratieve diensten/ kostendeling | 839 | 757 |
Inkomsten uit verkoop van materiaal | 287 | 67 |
Totaal |
Jaarverslag 2024 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
in duizenden US dollar | ||
Beslechting van een handelsgeschil | — | (5.095) |
(1.030) | — | |
(3) | (462) | |
Totaal |
in duizenden US dollar | ||
Rente op financiële activa gewaardeerd tegen afgeschreven kostprijs: | ||
11.137 | 10.463 | |
Overige: | ||
Opbrengsten uit wisselkoersverschillen | 24.869 | 24.195 |
Totaal |
in duizenden US dollar | ||
Rente op financiële passiva gewaardeerd tegen afgeschreven kostprijs: | ||
(16.117) | (12.173) | |
Overige rente | (545) | (889) |
Kosten uit wisselkoersverschillen | (21.532) | (24.087) |
Overige | (66) | — |
Totaal |
Jaarverslag 2024 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
in duizenden US dollar | 2024 | 2023 |
(5.574) | (8.243) | |
Aanpassing van de belastinglasten van voorgaande jaren | 914 | (841) |
(4.660) | (9.084) | |
Uitgestelde belastingen | (17.104) | 15.795 |
Totaal | (21.764) | 6.711 |
in duizenden US dollar | 2024 | 2023 |
Resultaat vóór belastingen | 83.289 | 155.184 |
Theoretische belastingen tegen het gecombineerde toepasselijke Belgische belastingtarief | (20.822) | (38.796) |
Opname van voorheen niet- opgenomen uitgestelde belastingen op tijds- verschillen en fiscale verliezen | 12.080 | 58.100 |
Verliezen in het lopende jaar waarvoor geen uitgestelde belastingvordering is opge- nomen | (13.161) | (16.971) |
Aanpassing van in de lopende periode geboekte belastingverplichtingen uit de vorige periode | 914 | (841) |
Effect van belastingvrije inkomsten | 4.383 | 3.106 |
Valuta-effecten | (3.948) | 4.498 |
Effect van permanente verschillen | (193) | 81 |
Effect van niet-aftrekbare uitgaven | 13 | (236) |
Effect van wijzigingen in de toepasselijke belastingtarieven die tijdens het jaar zijn vastgesteld | — | — |
Effect van verschillende belastingtarieven van toepassing op buitenlandse activiteiten | (1.062) | (1.470) |
Verschillen die alleen gelden voor bijzondere belastingen | 32 | (760) |
Inkomsten/(uitgaven) voor vennootschaps- belastingen opgenomen in de geconsolideerde resultatenrekening | (21.764) | 6.711 |
Jaarverslag 2024 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
in duizenden US dollar | 2024 | 2023 |
Uitgestelde belastingvorderingen – niet-opgenomen bedragen | ||
Op ongebruikte fiscale verliezen | 226.375 | 211.209 |
Materiële vaste activa/ kapitaalsubsidies | 254.201 | 220.397 |
Overige tijdelijke verschillen | 9.009 | 5.807 |
Totaal niet-opgenomen uitgestelde belastingvorderingen | 489.585 | 437.413 |
Uitgestelde belastingvorderingen – opgenomen bedragen | ||
Op ongebruikte fiscale verliezen | 24.515 | 34.976 |
Materiële vaste activa/ kapitaalsubsidies | 44.789 | 51.505 |
Overige tijdelijke verschillen | (2.579) | (2.709) |
Totaal opgenomen uitgestelde belastingvorderingen | 66.725 | 83.772 |
Jaarverslag 2024 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
in duizenden US dollar | 2024 | 2023 |
Overgedragen Belgische fiscale verliezen | — | 2.702 |
Overgedragen Duitse vennootschapsrechtelijke fiscale verliezen | 105.650 | 128.606 |
Overgedragen Duitse handelsrechtelijke fiscale verliezen | 144.484 | 163.885 |
Overgedragen Amerikaanse federale fiscale verliezen | 155.610 | 151.883 |
Overgedragen Amerikaanse staatsrechtelijke fiscale verliezen | 26.087 | 22.291 |
Overgedragen Maleisische fiscale verliezen | 336.061 | 327.678 |
Overgedragen Franse fiscale verliezen | 392.414 | 357.084 |
in duizenden US dollar | Overgedrag en fiscale verliezen | Materiële vaste activa | Overige tijdelijke verschillen | Totaal |
Jaarverslag 2024 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
Jaarverslag 2024 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
in duizenden US dollar | Gron- den | Gebou- wen | Technische machines en uitrusting | Fabrieks- en kantooruit- rusting | Activa in opbouw | Totaal |
14.065 | 48.781 | 317.448 | 7.271 | 346.923 | 734.488 | |
14.307 | 129.605 | 1.325.987 | 35.934 | 346.923 | 1.852.756 | |
Herclassificaties | ||||||
14.360 | 134.731 | 1.503.433 | 38.930 | 633.696 | 2.325.150 | |
(242) | (80.824) | (1.008.539) | (28.663) | — | (1.118.268) | |
(282) | (85.150) | (1.063.275) | (31.825) | — | (1.180.532) | |
14.078 | 49.581 | 440.158 | 7.105 | 633.696 | 1.144.618 | |
14.080 | 35.029 | 235.678 | 6.619 | 168.720 | 460.126 | |
14.292 | 112.027 | 1.175.354 | 33.288 | 168.720 | 1.503.681 | |
2.610 | ||||||
Herclassificaties | ||||||
— | — | — | (182) | — | (182) | |
14.307 | 129.605 | 1.325.987 | 35.934 | 346.923 | 1.852.756 | |
(212) | (76.998) | (939.676) | (26.669) | — | (1.043.555) | |
Herclassificaties | ||||||
— | — | — | 142 | — | 142 | |
(242) | (80.824) | (1.008.539) | (28.663) | — | (1.118.268) | |
14.065 | 48.781 | 317.448 | 7.271 | 346.923 | 734.488 | |
Jaarverslag 2024 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
in duizenden US dollar | ||
7.171 | 7.674 | |
Herclassificaties | ||
7.412 | 7.171 | |
Gecumuleerde kost | ||
Gecumuleerde afschrijvingen | (27.049) | (26.476) |
Jaarverslag 2024 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
in duizenden US dollar | ||
2026 | ||
2028 | ||
Totaal |
in duizenden US dollar | Licenties | Betalingen op rekening | Totaal |
Nettoboekwaarde op 1 januari 2024 | 4.005 | 1.622 | 5.627 |
Gecumuleerde historische kostprijs op 1 januari 2024 | 63.937 | 1.622 | 65.559 |
Toevoegingen | 234 | 2.927 | 3.161 |
Buitengebruikstellingen | — | — | — |
Herclassificaties | 2.811 | (464) | 2.347 |
Gecumuleerde historische kostprijs op 31 december 2024 | 66.982 | 4.085 | 71.067 |
Gecumuleerde afschrijvingen op 1 januari 2024 | (59.932) | — | (59.932) |
Toevoegingen | (2.441) | — | (2.441) |
Buitengebruikstellingen | — | — | — |
Herclassificaties | (2.375) | — | (2.375) |
Gecumuleerde afschrijvingen op 31 december 2024 | (64.748) | — | (64.748) |
Nettoboekwaarde op 31 december 2024 | 2.234 | 4.085 | 6.319 |
Nettoboekwaarde op 1 januari 2023 | 4.381 | 1.818 | 6.199 |
Gecumuleerde historische kostprijs op 1 januari 2023 | 61.556 | 1.818 | 63.374 |
Toevoegingen | 760 | 1.398 | 2.158 |
Buitengebruikstellingen | (73) | — | (73) |
Herclassificaties | 1.694 | (1.594) | 100 |
Gecumuleerde historische kostprijs op 31 december 2023 | 63.937 | 1.622 | 65.559 |
Gecumuleerde afschrijvingen op 1 januari 2023 | (57.175) | — | (57.175) |
Toevoegingen | (2.830) | — | (2.830) |
Buitengebruikstellingen | 73 | — | 73 |
Gecumuleerde afschrijvingen op 31 december 2023 | (59.932) | — | (59.932) |
Nettoboekwaarde op 31 december 2023 | 4.005 | 1.622 | 5.627 |
Jaarverslag 2024 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
in duizenden US dollar | ||
160.618 | ||
Handelswaar | 6 | 6 |
Totaal |
in duizenden US dollar | ||
Bedragen verschuldigd door verbonden entiteiten | 172 | 2.774 |
Totaal |
in duizenden US dollar | 2024 | 2023 |
Noch vervallen, noch in waarde verminderd | 74.547 | 83.269 |
1 tot 30 dagen na vervaldatum | 7.910 | 24.149 |
31 tot 60 dagen na vervaldatum | 1.188 | 941 |
61 tot 360 dagen na vervaldatum | 3.662 | 11.968 |
> 360 dagen na vervaldatum | 9.169 | — |
Totaal | 96.476 | 120.327 |
Jaarverslag 2024 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
in duizenden US dollar | Bruto boekwaarde | Voorziening voor verliezen | |
Noch vervallen, noch in waarde verminderd | 0,08% | 74.803 | (60) |
1 tot 30 dagen na vervaldatum | 0,08% | 7.910 | (6) |
31 tot 60 dagen na vervaldatum | 1,50% | 1.188 | (18) |
61 tot 90 dagen na vervaldatum | 3,75% | 123 | (5) |
9,75% | 2.124 | (207) | |
Totaal | |||
in duizenden US dollar | Bruto boekwaarde | Voorziening voor verliezen | |
Noch vervallen, noch in waarde verminderd | 0,08% | 94.756 | (76) |
1 tot 30 dagen na vervaldatum | 0,08% | 24.149 | (19) |
31 tot 60 dagen na vervaldatum | 1,50% | 941 | (14) |
61 tot 90 dagen na vervaldatum | 3,75% | 869 | (33) |
9.75 % | 2.386 | (233) | |
Totaal | |||
in duizenden US dollar | ||
(103) | (4) | |
8 | (33) | |
2 | — | |
81 | (195) | |
in duizenden US dollar | ||
Totaal |
in duizenden US dollar | ||
Vooruitbetaalde kosten | ||
5.706 | 5.116 | |
Te ontvangen investeringspremies en - subsidies | 9.890 | — |
Totaal |
Jaarverslag 2024 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
in duizenden US dollar | ||
Geldmiddelen en banksaldi | ||
4.189 | 4.018 | |
Totaal |
Jaarverslag 2024 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
in duizenden US dollar | 2024 | 2023 |
Ongebruikte kredietlijnen | ||
Ongebruikt deel van de doorlopende kredietfaciliteit in meerdere valuta uitgedrukt in EUR of in USD – variabele rentevoeten | 133.197 | 19.000 |
Rentevoet USD: SOFR + 1,25% | ||
Rentevoet EUR: EURIBOR +1,0% | ||
Ongebruikt deel van de doorlopende kredietfaciliteit in meerdere valuta uitgedrukt in EUR of in USD – variabele rentevoeten | 193.175 | — |
Rentevoet USD: SOFR + 1,7% | ||
Rentevoet EUR: EURIBOR +1,35% | ||
Ongebruikte kredietlijnen, uitgedrukt in euro - vaste rentevoeten | 7.311 | 7.735 |
Rentevoet: 5,47–5,75% | ||
Overige ongebruikte kredietlijnen, uitgedrukt in euro – variabele rentevoeten | 2.089 | 2.210 |
Rentevoeten: EURIBOR +2,5% |
Jaarverslag 2024 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
in duizenden US dollar | 2024 | 2023 aangepast |
26.110 | ||
Maturiteit: 2026 | ||
Maturiteit: 2026 | ||
Rentevoeten: EURIBOR + 1,0% | ||
Totaal | ||
Jaarverslag 2024 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
in duizenden US dollar | ||
2026 | ||
2.860 | ||
2028 | ||
Totaal |
Jaarverslag 2024 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
in duizenden US dollar | Verplichtingen | Eigen vermogen | ||||
Leningen en overige financierings- verplichtingen | Lease- verplichting | Aandelen- kapitaal | Uitgift- epremie | Over- gedra- genresul- taat | Totaal | |
Saldo op 31 december 2023 | 239.369 | 21.608 | 432.745 | 348.709 | 180.158 | 1.222.589 |
Wijzigingen in financieringskasstromen | ||||||
Ontvangsten uit leningen en overige financierings- verplichtingen | 209.669 | — | — | — | — | 209.669 |
Terugbetaling van leningen en overige financieringsverplichtingen | (124.237) | — | — | — | — | (124.237) |
Ontvangsten uit verkoop- en leaseback-overeenkomsten | — | 60.584 | — | — | — | 60.584 |
Betaling van leaseverplichtingen | — | (12.502) | — | — | — | (12.502) |
Betaalde rente | (17.214) | — | — | — | — | (17.214) |
Totaal wijzigingen in financieringskasstromen | 68.218 | 48.082 | — | — | — | 116.300 |
Overige wijzigingen | ||||||
Effect van wissel- koersschommelingen | (8.214) | (2.904) | — | — | — | (11.118) |
In verband met verplichtingen | ||||||
Nieuwe leases | — | 27.903 | — | — | — | 27.903 |
Verlenging van bestaande leasecontracten | — | 3.409 | — | — | — | 3.409 |
Rentekosten | 16.662 | — | — | — | — | 16.662 |
In verband met eigen vermogen | — | — | — | — | 61.489 | 61.489 |
Totaal wijzigingen i.v.m. verplichtingen | 16.662 | 31.312 | — | — | — | 47.974 |
Totaal overige wijzigingen i.v.m. eigen vermogen | — | — | — | — | 61.489 | 61.489 |
Saldo op 31 december 2024 | 316.035 | 98.098 | 432.745 | 348.709 | 241.647 | 1.437.234 |
Jaarverslag 2024 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
in duizenden US dollar | Verplichtingen | Eigen vermogen | ||||
Leningen en overige financierings- verplichtingen | Lease- verplichting | Aandelen- kapitaal | Uitgift- epremie | Over- gedra- genresul- taat | Totaal | |
Saldo op 31 december 2022 | 270.434 | 26.509 | 432.745 | 348.709 | 16.508 | 1.094.905 |
Wijzigingen in financieringskasstromen | ||||||
Ontvangsten uit leningen en overige financieringsverplichtingen | 205.784 | — | — | — | — | 205.784 |
Terugbetaling van leningen en overige financieringsverplichtingen | (241.806) | — | — | — | — | (241.806) |
Betaling van leaseverplichtingen | — | (5.512) | — | — | — | (5.512) |
Betaalde rente | (11.630) | — | — | — | — | (11.630) |
Totaal wijzigingen in financieringskasstromen | (47.652) | (5.512) | — | — | — | (53.164) |
Overige wijzigingen | ||||||
Effect van wissel- koersschommelingen | 4.414 | 23 | — | — | — | 4.437 |
In verband met verplichtingen | ||||||
Verlenging van bestaande leasecontracten | — | 588 | — | — | — | 588 |
Rentekosten | 12.173 | — | — | — | — | 12.173 |
In verband met eigen vermogen | — | — | — | — | 163.650 | 163.650 |
Totaal wijzigingen i.v.m. verplichtingen | 12.173 | 588 | — | — | — | 12.761 |
Totaal wijzigingen i.v.m. eigen vermogen | — | — | — | — | 163.650 | 163.650 |
Saldo op 31 december 2023 | 239.369 | 21.608 | 432.745 | 348.709 | 180.158 | 1.222.589 |
Jaarverslag 2024 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
in duizenden US dollar | Brutoverplichting uit hoofde van toegezegde pensioenrechten | Reële waarde van planactiva | Netto pensioen- verplichtingen |
110 | |||
Betaalde voordelen | |||
22 | |||
in duizenden US dollar | ||
Sociale-zekerheidskosten |
in duizen- den US dollar | Stijging op 31 dec 2024 | Daling op 31 dec 2024 | Stijging op 31 dec 2023 | Daling op 31 dec 2023 |
— | 138 | — | 153 | |
146 | — | 163 | — |
Jaarverslag 2024 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
in duizenden US dollar | ||
Voor nog niet ontvangen facturen | 28.048 | 37.385 |
622 | 682 | |
Kosten personeelsvereniging | 588 | 632 |
23.458 | 26.722 | |
Loon | ||
Verdiende vakantiedagen, incentives | 15.758 | 17.419 |
Sociale-zekerheidskosten | ||
2 | ||
Totaal |
in duizenden US dollar | ||
Totaal |
in duizenden US dollar | Garan- tievoor- zienin- gen | Voorzie- ningen voor werk- nemers | Herstruc- turerings- kosten | Totaal |
1 januari 2024 | 8.523 | 593 | 716 | 9.832 |
Voorzien | 6.696 | 29 | 237 | 6.962 |
Gebruikt | (3.563) | (212) | (791) | (4.566) |
Vrijgegeven | (125) | (1) | — | (126) |
(47) | 7 | (30) | (70) | |
31 december 2024 | 11.484 | 416 | 132 | 12.032 |
Jaarverslag 2024 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
in duizenden US dollar | Garan- tievoor- zienin- gen | Voorzie- ningen voor werk- nemers | Herstruc- turerings- kosten | Totaal |
1 januari 2023 | 6.854 | 616 | — | 7.470 |
Voorzien | 3.687 | 10 | 1.000 | 4.697 |
Gebruikt | (1.500) | (50) | — | (1.550) |
Vrijgegeven | (535) | — | (287) | (822) |
Effect van wisselkoers- schomme- lingen | 17 | 17 | 3 | 37 |
31 december 2023 | 8.523 | 593 | 716 | 9.832 |
Jaarverslag 2024 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
in duizenden US dollar | ||
Duitsland | ||
Zwitserland | ||
Zweden | 6.116 | |
Denemarken | ||
Finland | ||
Nederland | ||
Ierland | 2.288 | 2.606 |
China | ||
Thailand | ||
Taiwan | ||
Zuid-Korea | ||
Nieuw-Zeeland | 1.001 | |
Verenigde Staten van Amerika | 77.244 | 96.154 |
Rest van de wereld | ||
Totaal | 816.383 | 906.786 |
in duizenden US dollar | 2024 | 2023 |
Maleisië | 658.101 | 318.794 |
Frankrijk | 248.627 | 197.106 |
Duitsland | 200.916 | 174.167 |
Verenigde Staten van Amerika | 117.463 | 141.050 |
Totaal | 1.225.107 | 831.117 |
Jaarverslag 2024 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
31 december 2024 | |||||
in duizenden US dollar | Boekwaarde | Reële waarde | |||
Totaal | Niveau 1 | Niveau 2 | Niveau 3 | Totaal | |
Financiële activa gewaardeerd tegen afgeschreven kostprijs | |||||
Handels- en overige vorderingen | 96.648 | ||||
Geldmiddelen en kasequivalenten | 215.837 | ||||
Financiële passiva gewaardeerd tegen afgeschreven kostprijs | |||||
Handelsschulden | (67.658) | ||||
Bankleningen, rekening-courantkredieten en leaseverplichtingen | (414.133) | (418.212) | (418.212) | ||
31 december 2023 | |||||
Financiële activa gewaardeerd tegen afgeschreven kostprijs | |||||
Handels- en overige vorderingen | 123.101 | ||||
Geldmiddelen en kasequivalenten | 405.701 | ||||
Financiële passiva gewaardeerd tegen afgeschreven kostprijs | |||||
Handelsschulden | (90.681) | ||||
Bankleningen, rekening-courantkredieten en leaseverplichtingen | (260.977) | (261.273) | (261.273) | ||
Jaarverslag 2024 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
in duizenden US dollar | ||
Activa | ||
Geldmiddelen | ||
Handelsschulden | ||
234.634 | 150.318 | |
119.606 | 133.012 |
in duizenden US dollar | ||
Activa | ||
8 | ||
Geldmiddelen | ||
Handelsschulden | ||
27.362 | 3.852 | |
1.767 | 2.000 |
Jaarverslag 2024 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
USD/EUR | ||
Slotkoers | ||
Gemiddelde koers | ||
USD/MYR | ||
Slotkoers | ||
Gemiddelde koers |
USD/EUR | Stijging/(daling) in wisselkoers EUR | Effect op winst voor belastingen |
USD/MYR | Stijging/(daling) in wisselkoers MYR | Effect op winst voor belastingen |
20% | ||
-20% | ||
20 % | ||
-20 % |
Jaarverslag 2024 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
in duizenden US dollar | 2022 | |
17.588 | 21.438 | |
1 | ||
Herclassificaties | 26 | |
Nettoboekwaarde op 31 december | 57.153 | 17.588 |
Jaarverslag 2024 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
in duizenden US dollar | ||||
2026-2028 | ||||
Totaal | ||||
Rente | ||||
Jaarverslag 2024 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
in duizenden US dollar | 2024 | 2023 |
Handelsvorderingen op ondernemingen van de M-MOS-Groep | — | 2.408 |
Handelsvorderingen op X-Celeprint | 32 | 32 |
Handelsvorderingen op X Display Company Technology | 140 | 334 |
Totaal | 172 | 2.774 |
in duizenden US dollar | ||
Ontvangen voorschotten van ondernemingen van de M-MOS-Groep | — | 3.827 |
Handelsschulden te betalen aan ondernemingen van de M-MOS-Groep | — | 23 |
Handelsschulden te betalen aan XTRION | — | 33 |
18 | ||
Totaal | 18 |
in duizenden US dollar | ||
Verkoop aan ondernemingen van de Melexis-Groep | — | 339.229 |
Verkoop aan ondernemingen van de M-MOS-Groep | — | 13.300 |
Verkoop aan X Display Company Technology | 515 | 255 |
Verhuur van eigendommen en overige inkomsten van ondernemingen van de Melexis-Groep | — | 3.484 |
Overige inkomsten bij M-MOS | — | 48 |
Overige inkomsten bij X Display Company | — | 11 |
Totaal |
in duizenden US dollar | ||
Diensten verleend door ondernemingen van de Melexis-Groep | — | 618 |
Diensten/aankopen verleend door ondernemingen van de M-MOS-Groep | — | 21 |
Diensten verleend door XTRION | — | 105 |
Diensten verleend door Elex | 17 | 76 |
Diensten verleend door X- Celeprint | 32 | — |
Garantiekosten Melexis-Groep | — | 1.288 |
Totaal | 2.108 |
Jaarverslag 2024 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
in duizenden US dollar | ||
Personeelsvoordelen op korte termijn | 1.300 | 1.334 |
Personeelsvoordelen op korte termijn voor leden van het management die niet op de loonlijst van de Vennootschap staan (CEO en CFO) | 1.097 | 1.305 |
Vergoeding bestuurders | 188 | 187 |
Totaal | 2.585 | 2.826 |
in duizenden US dollar | ||
Materiaal en diensten | ||
Totaal |
Productie | ||
Verkoop, marketing en administratie | 319 | 307 |
128 | ||
Totaal |
Productie | ||
Verkoop, marketing en administratie | 318 | 317 |
Totaal |
Jaarverslag 2024 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
Entiteit | Hoofdactiviteiten | ||
X-FAB Silicon Foundries SE | |||
X-FAB Semiconductor Foundries GmbH | Erfurt, Duitsland | 100,00% | |
X-FAB Dresden GmbH & Co. KG | Dresden, Duitsland | 100,00% | |
Dresden, Duitsland | Geen activiteit | 100,00% | |
X-FAB Texas Inc. | Texas, VS | 100,00% | |
X-FAB Sarawak Sdn. Bhd. | 100,00% | ||
X-FAB France SAS | Waferproductie | 100,00% | |
100,00% | |||
Erfurt, Duitsland | 100,00% | ||
Itzehoe, Duitsland | 100,00% | ||
X-FAB Global Services GmbH | Erfurt, Duitsland | 100,00% | |
M-MOS Semiconductor Sdn. Bhd. | 100,00% | ||
100,00% |
in duizenden US dollar | ||
Auditkost | ||
KPMG | ||
Andere auditkantoren | 118 | |
Andere diensten | ||
KPMG | ||
Totaal | 888 |
Jaarverslag 2024 | Duurzaamheid bij X-FAB |
Jaarverslag 2024 | Duurzaamheid bij X-FAB |
Jaarverslag 2024 | Duurzaamheid bij X-FAB |
ISO 9001 en IATF 16949 |
ISO 9001:2015 beschrijft de vereisten voor een kwaliteitsbeheersysteem. Het helpt organisaties om ervoor te zorgen dat ze voldoen aan de behoeften van klanten en andere belanghebbenden, terwijl ze ook de wettelijke en reglementaire eisen met betrekking tot een product of dienst naleven. IATF 16949:2016 wordt als een norm in de automobielindustrie voor kwaliteitsbeheersystemen geïmplementeerd als aanvulling op en in combinatie met ISO 9001:2015. Het specificeert de eisen voor het opzetten, implementeren, handhaven en continu verbeteren van een kwaliteits- beheersysteem in de toeleveringsketen van de automobielindustrie. |
ZVEI |
De ZVEI (“Zentralverband Elektrotechnik- und Elektronikindustrie e.V.”) behartigt de economische, technologische en milieubelangen van de Duitse elektriciteitsindustrie. De ZVEI heeft een Gedragscode opgesteld voor het eigen maatschappelijk verantwoord ondernemen. De ZVEI-Gedragscode gaat uit van internationaal vastgestelde benchmarks en omvat alle relevante onderwerpen. |
RBA |
De RBA (“Responsible Business Alliance”) is ’s werelds grootste industriële coalitie die zich inzet voor verantwoord zakelijk handelen in wereldwijde toeleveringsketens. De RBA-Gedragscode is een reeks sociale, milieu- en ethische normen voor de industrie. De RBA-Gedragscode gaat uit van internationaal vastgestelde benchmarks en omvat alle relevante onderwerpen. |
Jaarverslag 2024 | Duurzaamheid bij X-FAB |
Jaarverslag 2024 | Duurzaamheid bij X-FAB |
Jaarverslag 2024 | Duurzaamheid bij X-FAB |
Jaarverslag 2024 | Duurzaamheid bij X-FAB |
Belanghebbende | Belangrijkste verwachtingen | Betrokkenheidsmethode |
Medewerker | • Veiligheid en gezondheid op het werk • Mensenrechten • Talent aantrekken & engagement | • Globaal intranet • Global Employee Performance Management System (Globaal prestatiebeheersysteem voor werknemers) • Maak kennis met het management • Regelmatige personeelsinformatie (via e-mail, videoboodschappen & schermen op locatie) • Enquêtes |
Global Management | • Veiligheid en gezondheid op het werk • Uitstoot van broeikasgassen • Mensenrechten | • Afstemming & doelen stellen • Duurzaamheidsrapportage • Naleving van beleid & regelgeving |
Site Management | • Veiligheid en gezondheid op het werk • Uitstoot van broeikasgassen • Mensenrechten | • Gegevensverzameling, toezicht & rapportage • Risicobeheer & naleving • Multifunctionele samenwerking |
Legal Counsel | • Veiligheid en gezondheid op het werk • Mensenrechten • Ethisch gedrag | • Naleving van regelgeving • Contractuele overeenkomsten en relaties met leveranciers • Duurzaamheidsrapportage en informatieverschaffing |
Klanten | • Veiligheid en gezondheid op het werk • Uitstoot van broeikasgassen • Mensenrechten | • Website • Klantenaudits • Klantenportaal (My X-FAB-portaal) • Tevredenheidsenquêtes bij klanten • Kwartaaloverzicht • Sociale media • Technisch webinar |
Investeerders | • Veiligheid en gezondheid op het werk • Uitstoot van broeikasgassen • Mensenrechten | • Website • Jaarlijkse algemene vergadering • Kwartaalverslag • Jaarverslag • Investeerdersupdate via e-mail |
Banken | • Veiligheid en gezondheid op het werk • Mensenrechten • Ethisch gedrag | • Jaarverslag • Vergadering over financiële aangelegenheden • Verplichte aangifte |
Overheidsinstanties | • Veiligheid en gezondheid op het werk • Uitstoot van broeikasgassen • Mensenrechten | • Vestigingsbezoek • Audits • Vergadering |
Leveranciers | • Veiligheid en gezondheid op het werk • Uitstoot van broeikasgassen • Mensenrechten | • Leveranciersaudits • Overzicht • Supplier of the Year awards |
Jaarverslag 2024 | Duurzaamheid bij X-FAB |
Jaarverslag 2024 | Duurzaamheid bij X-FAB |
Sectorverenigingen | |
X-FAB is lid van of is op een andere manier verbonden met verschillende sectorverenigingen en wetenschappelijke, overheids- en normalisatie-instellingen, waaronder maar niet beperkt tot: | |
A. Sectorverenigingen • AENEAS – Vereniging voor Europese nano- elektronica-activiteiten • ACSIEL – Franse vakorganisatie voor de elektronicasector • edaCentrum – Vereniging voor de automatisering van elektronisch ontwerp, Duitsland • EPIC - Europese vereniging van de fotonica- industrie • ESIA – Europese vereniging voor de halfgeleiderindustrie • FOA – Alliantie van Fab eigenaars • Förderkreis Mikroelektronik (vereniging voor de bevordering van micro-elektronica, Duitsland) • GSA – Wereldwijde halfgeleideralliantie • Minalogic - Concurrentiecluster voor digitale technologieën in de regio Auvergne-Rhône-Alpen in Frankrijk • MSIA - Vereniging van de halfgeleiderindustrie van Maleisië • OptoNet - Duits fotonicacluster • SECA - Vereniging van elektronica- en ondersteunende industrieën van Sarawak, Maleisië • SEMI - Wereldwijde sectorvereniging die de toeleveringsketen voor de micro- en de nano- elektronica-industrie bedient • SFAM – Vereniging van halfgeleiderfabrikanten van Maleisië • Silicon Saxony, Duitsland • ZVEI - Zentralverband Elektrotechnik- und Elektronikindustrie (Sectorvereniging voor elektriciteit, Duitsland) | B. Wetenschappelijke organisaties • Curatorschap in verschillende Fraunhofer Instituten, Duitsland • IMMS Institut für Mikroelektronik- und Mechatronik-Systeme (IMMS-instituut voor micro- elektronische en mechatronische systemen, Duitsland) • C2N Centrum voor nanowetenschappen en nanotechnologie van de Universiteit Paris-Saclay • Texas Tech University, Industriële adviesraad voor elektrotechniek en raad van decanen voor het college van ingenieurs C. Overheidscomites/-organisaties • Mikroelektronik Strategiekreis (Strategische kring voor micro-elektronica, Duitsland) • Silicon Germany D. Normalisatie-organisaties • DKE – Deutsche Kommission Elektrotechnik Elektronik Informationstechnik in DIN und VDE (Duitse commissie voor elektrotechniek, elektronica en informatietechnologie in DIN en VDE) |
Jaarverslag 2024 | Duurzaamheid bij X-FAB |
Jaarverslag 2024 | Duurzaamheid bij X-FAB |
Jaarverslag 2024 | Duurzaamheid bij X-FAB |
Jaarverslag 2024 | Duurzaamheid bij X-FAB |
Soort IRO | Naam van IRO | Beschrijving van IRO | Status (actueel/ potentieel) | Effect (positief/ negatief) |
Impact | Versnelling van klimaatverandering door bedrijfsactiviteiten | Hoge CO₂-uitstoot door hoog energieverbruik | Actueel | Negatief |
Kans | Vermindering van de CO₂- uitstoot | Bijdrage aan koolstofarme technologieën via geproduceerde goederen | Actueel | Positief |
Kans | Vermindering van de CO₂- uitstoot | Verbeteringsprojecten voor energie-efficiëntie | Potentieel | Positief |
Kans | Vermindering van de CO₂- uitstoot | Overgang naar energiebronnen met lage koolstofuitstoot | Potentieel | Positief |
Risico | Stijgende energiekosten | Prijzen voor koolstof | Potentieel | Negatief |
Risico | Impact op productie door onderbrekingen in de toeleveringsketen als gevolg van klimaatproblemen | Combinatie van meerdere gebeurtenissen of één grote gebeurtenis | Potentieel | Negatief |
Risico | Impact op productie door onderbrekingen in de toeleveringsketen als gevolg van klimaatproblemen | Eén kleinere gebeurtenis | Potentieel | Negatief |
Kans | Verhoging van energie- efficiëntie verlaagt energiekosten | Verbeteringen in systemen, tools en procesefficiëntie leiden tot lager energieverbruik en dus lagere kosten | Potentieel | Positief |
Jaarverslag 2024 | Duurzaamheid bij X-FAB |
Vestiging | Verbeteringsmaatregel |
Frankrijk | Installatie van zeven thermische verwerkingsunits (TPU) om de atmosferische verwerking te verbeteren, wat resulteert in een lagere uitstoot van fluorhoudende gassen en een lagere koolstofvoetafdruk, met een geschatte besparing van 2.000 ton CO₂-equivalent. |
Kuching | Installatie van een plasmascrubber om PFK- gassen te behandelen via een gasreinigingssysteem (reductiesysteem) |
Vestiging | Verbeteringsmaatregel |
Erfurt | Vervanging van oude noodgeneratoren om kritische systemen operationeel te houden bij stroomuitval, voltooiing gepland in maart 2025 |
Erfurt- MEMS | Vermindering van het energieverbruik door stoombevochtigers te vervangen door sproeibevochtigers, met een geschatte besparing van 550 MWh (212 ton CO₂- equivalent) |
Lubbock | Vervanging van vier koeltorens in 2024, met een besparing van 83,5 MWh (39,85 ton CO₂-equivalent) |
Vervanging van verouderde koelinstallaties, wat een besparing oplevert van 116 MWh (55,5 ton CO₂-equivalent) | |
Vervanging van de hoofdketel in de mechanische ruimte (MMR), met een geschatte jaarlijkse besparing van 126 MWh (28,6 ton CO₂-equivalent) | |
Doorlopend project voor het gebruik van verticale laminaire stroming en frequentiegeregelde aandrijvingen. In 2024 werden 110 ventilatoren vervangen, goed voor een geschatte besparing van 3.927 MWh (8,1 ton CO₂-equivalent) | |
Vervanging van luchtdrukcompressoren door nieuwere technologie, wat resulteerde in een besparing van 40 kW (0,036 ton CO₂-equivalent). |
Jaarverslag 2024 | Duurzaamheid bij X-FAB |
Energieverbruik en -mix | 2024 | 2023 | |
1 | Brandstofverbruik uit steenkool en steenkoolproducten (MWh) | 0 | 0 |
2 | Brandstofverbruik uit ruwe olie en aardolieproducten (MWh) | 1.976 | 2.237 |
3 | Brandstofverbruik uit aardgas (MWh) | 32.737 | 27.907 |
4 | Brandstofverbruik uit andere fossiele bronnen (MWh) | 0 | 0 |
5 | Verbruik van ingekochte of verworven elektriciteit, warmte, stoom en koeling uit fossiele bronnen (MWh) | 171.662 | 175.335 |
6 | Totaal fossiel energieverbruik (MWh) | 206.375 | 205.479 |
Aandeel fossiele bronnen in het totale energieverbruik (%) | 3700% | ||
7 | Verbruik uit nucleaire bronnen (MWh) | 0 | 0 |
Aandeel nucleaire bronnen in het totale energieverbruik (%) | 0 | 0 | |
8 | Brandstofverbruik uit hernieuwbare bronnen, inclusief biomassa (waaronder industrieel en gemeentelijk afval van biologische oorsprong, biogas, hernieuwbare waterstof, enz.) (MWh) | 0 | 0 |
9 | Verbruik van ingekochte of verworven elektriciteit, warmte, stoom en koeling uit hernieuwbare bronnen (MWh) | 350.668 | 335.216 |
10 | Verbruik van zelfopgewekte hernieuwbare energie zonder brandstof (MWh) | 0 | 0 |
11 | Totaal hernieuwbaar energieverbruik (MWh) | 350.668 | 335.216 |
Aandeel hernieuwbare bronnen in het totale energieverbruik (%) | 6300% | ||
12 | Totaal energieverbruik (MWh) | 557.043 | 540.695 |
ISO 50001:2018 |
Dit maakt het mogelijk om het verbeteringspotentieel van de energie-efficiëntie van de Vennootschap en de implementatie ervan in het dagelijkse werk te beoordelen. In de hele Vennootschap bestaan er verschillende activiteiten en projecten om het energieverbruik te verminderen, die deel uitmaken van de bovengenoemde jaarlijks vernieuwde milieudoelstellingen. |
Jaarverslag 2024 | Duurzaamheid bij X-FAB |
Referentiejaar | ||||
2021 | 2022 | 2023 | 2024 | |
Scope 1 BKG-emissies (tCO2eq) | 126.903 | 115.892 | 74.621 | 86.635 |
Scope 2 BKG-emissies (tCO2eq) | 94.199 | 94.879 | 94.525 | 91.975 |
Totale scope 1 & 2 BKG-emissies (tCO2eq) | 221.102 | 210.772 | 169.146 | 178.610 |
Belangrijke scope 3 BKG-emissies (tCO2eq) | 1.060.472 | 808.625 | ||
1. Aangekochte goederen en diensten | 942.221 | 178.069 | ||
2. Kapitaalgoederen | 41.201 | 62.345 | ||
3. Brandstof- en energiegerelateerde diensten | 64.262 | 63.296 | ||
4. Upstream transport en distributie | 2.288 | 207.059 | ||
5. Afval gegenereerd tijdens de werkzaamheden | 2.593 | 912 | ||
6. Zakenreizen | 2.702 | 1.893 | ||
7. Woon-werkverkeer van medewerkers | 3.464 | 3.397 | ||
9. Downstream transport en distributie | 1.741 | 289.056 | ||
Totale BKG-emissies (op locatie gebaseerd) (tCO2eq) | 221.102 | 210.772 | 1.229.618 | 987.235 |
Totale BKG-emissies (marktgebaseerd) (tCO2eq) | nvt | nvt | nvt | nvt |
Jaarverslag 2024 | Duurzaamheid bij X-FAB |
Energie-intensiteit op basis van netto- omzet | 2024 |
Totale energie-intensiteit per netto-omzet (MWh/miljoen USD) | 682 |
Jaarverslag 2024 | Duurzaamheid bij X-FAB |
BKG-intensiteit op basis van netto-omzet | 2024 |
Totale BKG-intensiteit per netto-omzet (tCO₂eq/miljoen USD) | 1206 |
Hoeveelheid in liter/sML | |
Rivierwater | |
Grondwater | |
Lokale drinkwaterleverancier (gemeente) | 154 |
Totaal waterverbruik |
Jaarverslag 2024 | Duurzaamheid bij X-FAB |
Jaarverslag 2024 | Duurzaamheid bij X-FAB |
Jaarverslag 2024 | Duurzaamheid bij X-FAB |
Plaats | Absoluut aantal medewerkers | Percentage mannelijke medewerkers [%] | Absoluut aantal mannelijke medewerkers | Absoluut aantal vrouwelijke medewerkers | Percentage vrouwelijke medewerkers [%] |
Noord-Amerika | |||||
TOTAAL | 1.288 |
Jaarverslag 2024 | Duurzaamheid bij X-FAB |
Plaats | Geslacht | Tijdelijk/ bepaalde duur | Onbepaalde duur | Geleend | Stagiairs | Voltijds | Deeltijds |
Noord- Amerika | 0 | 0 | 0 | ||||
0 | 0 | 0 | 1 | ||||
Europa | 1 | 121 | |||||
28 | 0 | 26 | |||||
Azië | 0 | 0 | 0 | ||||
0 | 0 | 0 | |||||
TOTAAL | 122 | 1 | |||||
0 | 26 |
Plaats | Geslacht | Totaal | ||||
Noord- Amerika | 2 | 1 | 1 | |||
8 | ||||||
Europa | 21 | 0 | ||||
11 | 0 | |||||
Azië | 1 | 0 | ||||
28 | 6 | 0 | 0 | |||
TOTAAL | 201 | 11 | 1 | |||
21 | 0 |
Jaarverslag 2024 | Duurzaamheid bij X-FAB |
Plaats | Geslacht | Totaal | ||||
Noord- Amerika | 26 | 12 | 8 | |||
6 | 6 | |||||
Europa | 11 | 1 | ||||
26 | 6 | 0 | ||||
Azië | 1 | 0 | ||||
28 | 6 | 0 | 0 | |||
TOTAAL | 88 | |||||
12 |
Plaats | Gemiddelde leeftijd van alle medewerkers | Gemiddelde leeftijd van mannelijke medewerkers | Gemiddelde leeftijd van vrouwelijke medewerkers |
Noord- Amerika | 44,0 | 45,0 | 43,0 |
Europa | 41,2 | 41,1 | 41,3 |
Azië | 37,5 | 38,4 | 35,8 |
TOTAAL | 40,9 | 41,5 | 40,0 |
Jaarverslag 2024 | Duurzaamheid bij X-FAB |
Plaats | Geslacht | <35 jaar | |||
Noord- Amerika | 12,0 | ||||
12,0 | |||||
Europa | 21,8 | 22,8 | |||
11,0 | |||||
Azië | 18,0 | 21,6 | 0,0 | ||
16,8 | 22,8 | 0,0 |
Jaarverslag 2024 | Duurzaamheid bij X-FAB |
Jaarverslag 2024 | Duurzaamheid bij X-FAB |
Jaarverslag 2024 | Duurzaamheid bij X-FAB |
Jaarverslag 2024 | Duurzaamheid bij X-FAB |
Jaarverslag 2024 | Duurzaamheid bij X-FAB |
Jaarverslag 2024 | Duurzaamheid bij X-FAB |
Vereisten om in aanmerking te komen als een strategische leverancier van X-FAB |
• Gecertificeerd kwaliteitsbeheersysteem volgens ISO 9001 |
• Gecertificeerd milieubeheersysteem volgens ISO 14001 |
• Bewijs van naleving van het kwaliteits- beheersysteem in lijn met de vereisten van IATF 16949 |
• Verbintenis tot naleving van een gedragscode, bv. de ZVEI Gedragscode, Tien Principes van het VN Global Compact, of gelijkaardig |
• Rapportering over conflictmineralen indien van toepassing |
Leverancier | Categorie | Plaats | Type audit en resultaat |
Leverancier 1 | Onderaanneming | Maleisië | Leveranciersaudit / beoordeling B |
Leverancier 2 | Wafers | China | Leveranciersaudit / beoordeling A |
Leverancier 3 | Chemische producten | Japan | Leveranciersaudit / beoordeling A |
Leverancier 4 | Gassen | Korea | Leverancier MAQMSR-beoordeling / positief |
Leverancier 5 | Fotomaskers | Frankrijk | Leverancier MAQMSR-beoordeling / positief |
Leverancier 6 | Chemische producten | Japan | Leverancier MAQMSR-beoordeling / positief |
Leverancier 7 | Gassen | Duitsland | Leverancier MAQMSR-beoordeling / positief |
Leverancier 8 | Chemische producten | Verenigde Staten | Leverancier MAQMSR-beoordeling / positief |
Leverancier 9 | Chemische producten | België | Leverancier MAQMSR-beoordeling / positief |
Jaarverslag 2024 | Duurzaamheid bij X-FAB |
Jaarverslag 2024 | Duurzaamheid bij X-FAB |
RoHS en REACH |
RoHS is de afkorting van de "Richtlijn 2011/65/EU van het Europees Parlement en de Raad van 8 juni 2011 betreffende de beperking van het gebruik van bepaalde gevaarlijke stoffen in elektrische en elektronische apparatuur". Deze is bedoeld om het wereldwijde probleem van afval van consumentenelektronica aan te pakken. Het betreft de productie van verschillende soorten elektronische en elektrische apparatuur zonder het gebruik van zes verschillende gevaarlijke materialen. Het behoort tot de verantwoordelijkheid van de onderneming die het product op de markt brengt, om aan de richtlijn te voldoen. REACH staat voor registratie, evaluatie, autorisatie en beperking van chemische stoffen. Deze verordening van de Europese Unie heeft tot doel de productie en het gebruik van chemische stoffen en hun potentiële effecten op zowel de menselijke gezondheid als het milieu aan te pakken. Terwijl RoHS stoffen verbiedt die in elektrische apparatuur aanwezig zijn, heeft REACH betrekking op alle chemische stoffen, met inbegrip van die welke gebruikt worden om een product te maken. Dit kan materialen, oplosmiddelen, verf, chemicaliën en meer omvatten. |
Jaarverslag 2024 | Duurzaamheid bij X-FAB |
Jaarverslag 2024 | Duurzaamheid bij X-FAB |
Jaarverslag 2024 | Duurzaamheid bij X-FAB |
Jaarverslag 2024 | Duurzaamheid bij X-FAB |
Jaarverslag 2024 | Duurzaamheid bij X-FAB |
Jaarverslag 2024 | Duurzaamheid bij X-FAB |
Jaarverslag 2024 | Duurzaamheid bij X-FAB |
Jaarverslag 2024 | Duurzaamheid bij X-FAB |
Jaarverslag 2024 | Duurzaamheid bij X-FAB |
Jaarverslag 2024 | Duurzaamheid bij X-FAB |
Rij | Activiteiten in verband met kernenergie | |
1. | De onderneming verricht, financiert of heeft blootstellingen aan onderzoek, ontwikkeling, demonstratie en uitrol van innovatieve installaties voor elektriciteitsopwekking die energie produceren uit nucleaire processen met een minimum aan afval van de splijtstofcyclus. | NEE |
2. | De onderneming verricht, financiert of heeft blootstellingen aan de bouw en veilige exploitatie van nieuwe nucleaire installaties voor de productie van elektriciteit of proceswarmte, voor onder meer stadsverwarming of industriële processen zoals de productie van waterstof, alsook verbetering van de veiligheid daarvan, met gebruikmaking van de beste beschikbare technologieën. | NEE |
3. | De onderneming verricht, financiert of heeft blootstellingen aan de veilige exploitatie van bestaande nucleaire installaties die elektriciteit of proceswarmte produceren, voor onder meer stadsverwarming of industriële processen zoals de productie van waterstof uit kernenergie, alsook verbetering van de veiligheid daarvan. | NEE |
Activiteiten in verband met fossiel gas | ||
4. | De onderneming verricht, financiert of heeft blootstellingen aan de bouw of exploitatie van installaties voor elektriciteitsopwekking die elektriciteit produceren uit fossiele gasvormige brandstoffen. | NEE |
5. | De onderneming verricht, financiert of heeft blootstellingen aan de bouw, renovatie en exploitatie van installaties voor warmte-/koudekrachtkoppeling met behulp van fossiele gasvormige brandstoffen. | NEE |
6. | De onderneming verricht, financiert of heeft blootstellingen aan de bouw, renovatie en exploitatie van installaties voor warmteopwekking die warmte/koude produceren met behulp van fossiele gasvormige brandstoffen. | NEE |
Jaarverslag 2024 | Duurzaamheid bij X-FAB |
Jaarverslag 2024 | Duurzaamheid bij X-FAB |
Jaarverslag 2024 | Duurzaamheid bij X-FAB |
Jaarverslag 2024 | Verklaring m.b.t. deugdelijk bestuur |
Jaarverslag 2024 | Verklaring m.b.t. deugdelijk bestuur |
Naam | Leeftijd | Mandaat vervalt in | Functie |
Dato Sri Dr. Wan Lizozman bin Wan Omar | 60 | 2026 | Niet-uitvoerend bestuurder |
Sensinnovat BV (Vertegenwoordigd door Rudi De Winter) | 64 | 2025 | Gedelegeerd bestuurder, CEO |
Roland Duchâtelet | 78 | 2025 | Niet-uitvoerend bestuurder |
Thomas Hans-Jürgen Straub | 70 | 2025 | Niet-uitvoerend bestuurder |
Tan Sri Datuk Amar Dr. Hamid bin Bugo | 79 | 2025 | Niet-uitvoerend bestuurder (voorzitter) |
Aurore NV (vertegenwoordigd door Christine Juliam) | 64 | 2026 | Niet-uitvoerend en onafhankelijk bestuurder |
Christel Verschaeren | 60 | 2025 | Niet-uitvoerend en onafhankelijk bestuurder |
Estelle Iacona | 52 | 2025 | Niet-uitvoerend en onafhankelijk bestuurder |
Vlinvlin BV (Vertegenwoordigd door Ling Qi) | 54 | 2027 | Niet-uitvoerend bestuurder |
Jaarverslag 2024 | Verklaring m.b.t. deugdelijk bestuur |
Jaarverslag 2024 | Verklaring m.b.t. deugdelijk bestuur |
Jaarverslag 2024 | Verklaring m.b.t. deugdelijk bestuur |
Naam | Functie | |
Rudi De Winter | Chief Executive Officer | |
Chief Financial Officer | ||
Lee Boon Chun | Chief Executive Officer, X-FAB Sarawak | |
Dr. Gabriel Kittler | Chief Executive Officer, X-FAB Erfurt | |
Rico Tillner | Chief Executive Officer, X-FAB Texas | |
Michael Woittennek | Chief Executive Officer, X-FAB Dresden |
Jaarverslag 2024 | Verklaring m.b.t. deugdelijk bestuur |
in US dollar | |||||
Naam, functie | 1. Vaste vergoeding | 2. Vaste vergoeding | |||
Basis-salaris | Vergoedingen | Andere voordelen | Variabel één jaar | Variabel meerdere jaren | |
Roland Duchâtelet, niet- uitvoerend bestuurder | — | — | — | — | — |
Thomas Hans-Jürgen Straub, niet-uitvoerend bestuurder | 16.235,00 | — | 10.814,00 | — | — |
Tan Sri Datuk Amar dr. Hamid bin Bugo, niet-uitvoerend bestuurder | 27.058,00 | — | — | — | — |
Dato Sri Dr. Wan Lizozman bin Wan Omar, niet-uitvoerend bestuurder | 21.646,00 | — | — | — | — |
Aurore NV (vertegenwoordigd door Christine Juliam), onafhankelijk bestuurder | 27.058,00 | — | — | — | — |
Christel Verschaeren, onafhankelijk bestuurder | 27.058,00 | — | — | — | — |
Estelle Iacona, onafhankelijk bestuurder | 27.058,00 | — | 15.129,00 | — | — |
Vlinvlin BV (vertegenwoordigd door Ling Qi), niet-uitvoerend bestuurder | 16.235,00 | — | — | ||
Sensinnovat BV, vast vertegenwoordigd door Rudi De Winter, directeur, CEO | 395.047,00 | — | 26.369,37 | 49.381 | |
Uitvoerend Management excl. Sensinnovat BV | 1.462.991,76 | — | 140.957,08 | 227.424,91 | — |
Jaarverslag 2024 | Verklaring m.b.t. deugdelijk bestuur |
in US dollar | |||||
Naam, functie | 3. Buitengewone posten | 4. Pensioenkosten | 5. Totale vergoeding | 6. Verhouding van vast en variabel | |
Roland Duchâtelet, niet-uitvoerend bestuurder | — | — | — | Vast: | 100% |
Thomas Hans-Jürgen Straub, niet-uitvoerend bestuurder | — | — | 27.058,00 | Vast: | 100% |
Tan Sri dr. Hamid Bin Bugo, niet-uitvoerend bestuurder | — | — | 27.058,00 | Vast: | 100% |
Dato Sri Dr. Wan Lizozman bin Wan Omar, niet-uitvoerend bestuurder | — | — | 21.646,00 | Vast: | 100% |
Aurore NV (vertegenwoordigd door Christine Juliam), onafhankelijk bestuurder | — | — | 27.058,00 | Vast: | 100% |
Christel Verschaeren, onafhankelijk bestuurder | — | — | 27.058,00 | Vast: | 100% |
Estelle Iacona, onafhankelijk bestuurder | — | — | 27.058,00 | Vast: | 100% |
Vlinvlin BV (vertegenwoordigd door Ling Qi), niet-uitvoerend bestuurder | — | — | 31.363,00 | Vast: | 100% |
Sensinnovat BV, vast vertegenwoordigd door Rudi De Winter, directeur, CEO | — | — | 470.797,02 | Vast: | 84% |
Variabel: | 16% | ||||
Uitvoerend Management excl. Sensinnovat BV | — | 94.428 | 1.925.801,57 | Vast: | 88% |
Variabel: | 12% | ||||
2.584.897,59 | |||||
Jaarverslag 2024 | Verklaring m.b.t. deugdelijk bestuur |
In US dollar | ||||||
Prestatiecriteria | a) | Minimumdrempelprestatie | a) | Maximale prestatie | a) | Gemeten prestatie |
b) | Overeenkomstige vergoeding | b) | Overeenkomstige vergoeding | b) | Resultaat werkelijke vergoeding | |
Algemene bedrijfsprestaties | a) | 50.000.000 | a) | 182.800.000 | a) | 85.542.000 |
Relatieve weging 50% | b) | 0 | b) | 98.762 | b) | 26.369 |
Totale bonus | 0 | 98.762 | 26.369 | |||
in US dollar | ||||
Prestatiecriteria | a) | Drempelprestatie | a) | Gemeten prestatie |
b) | Overeenkomstige vergoeding | b) | Resultaat werkelijke vergoeding | |
Omzetgroei over het afgelopen jaar | a) | Omzetgroei > 6,41% | a) | -7,64% |
b) | 49.381 | b) | 0 | |
Omzetgroei over de afgelopen twee jaar | a) | Omzetgroei > 6,26% | a) | 11,08% |
b) | 49.381 | b) | 49.381 | |
Totale bonus | 98.762 | 49.381 | ||
Jaarverslag 2024 | Verklaring m.b.t. deugdelijk bestuur |
in US dollar | ||||||
Prestatiecriteria | a) | Minimum- drempelprestatie | a) | Maximale prestatie | a) | Gemeten prestatie |
b) | Overeenkomstige vergoeding | b) | Overeenkomstige vergoeding | b) | Resultaat werkelijke vergoeding | |
Algemene bedrijfsprestaties | a) | 50.000.000 | a) | 182.800.000 | a) | 85.542.000 |
Relatieve weging 50% | b) | 0 | b) | 227.183 | b) | 60.590 |
Individuele/ teamprestatie | a) | Individueel bepaald | a) | Individueel bepaald | a) | Individueel bepaald |
Relatieve weging 50% | b) | 0 | b) | 227.183 | b) | 166.835 |
Totale bonus | 0 | 454.366 | 227.425 | |||
Jaarverslag 2024 | Verklaring m.b.t. deugdelijk bestuur |
Naam | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
Jaarlijkse evolutie van de vergoeding (Uitvoerend Management) | |||||
• Vaste vergoeding | — | -4,1% | 4,2% | 24,1% | 4,5% |
• Variabele vergoeding | — | +100% | -33,4% | 133,4% | -51,1% |
• Totale vergoeding | — | 21,3% | -2,5% | 38,3% | -9,0% |
Jaarlijkse evolutie van de ontwikkelingen en prestaties (in duizend US dollar) | |||||
• Prestatiecriteria (EBIT) | -14.617 | 77.192 | 57.335 | 157.675 | 85.542 |
• Nettowinst | 13.530 | 83.640 | 52.491 | 161.895 | 61.525 |
Jaarlijkse evolutie van de gemiddelde vergoeding van de werknemers op geconsolideerde basis* | 0,91% | 8,39% | -1,58% | 7,98% | -0,62% |
Jaarverslag 2024 | Verklaring m.b.t. deugdelijk bestuur |
Jaarverslag 2024 | Verklaring m.b.t. deugdelijk bestuur |
Jaarverslag 2024 | Verklaring m.b.t. deugdelijk bestuur |
Jaarverslag 2024 | Verklaring m.b.t. deugdelijk bestuur |
Jaarverslag 2024 | Informatie voor de aandeelhouders |
AANTAL AANDELEN | AANDEEL IN % | |
Elex NV | ||
Sensinnovat BV | ||
TOTAAL | 100,0 |
Beurs: | Euronext Paris |
Ticker: | XFAB |
ISIN: | |
Jaarverslag 2024 | Informatie voor de aandeelhouders |
Jaarverslag 2024 | Uittreksel uit de statutaire jaarrekening van X-FAB Silicon Foundries SE |
in duizenden EUR | ||
Omzet | 16.022 | |
Inkomsten uit vlottende activa | ||
Inkomsten uit financiele vaste activa | 1.020 | |
Financiele kosten | ||
Kosten van schulden | ||
Netto financieel resultaat | ||
Jaarverslag 2024 | Uittreksel uit de statutaire jaarrekening van X-FAB Silicon Foundries SE |
in duizenden EUR | 31 december 2024 | 31 december 2023 |
ACTIVA | ||
Vaste activa | ||
28 | 1 | |
Totaal vaste activa | ||
Vlottende activa | ||
66 | ||
Totaal vlottende activa | ||
Totaal activa | ||
EIGEN VERMOGEN EN PASSIVA | ||
Reserves | ||
Handelsschulden | ||
682 | ||
102 | 66 | |
Jaarverslag 2024 | Risicofactoren |
Jaarverslag 2024 | Risicofactoren |
Jaarverslag 2024 | Risicofactoren |
Jaarverslag 2024 | Risicofactoren |
Jaarverslag 2024 | Woordenlijst |
AEC | Automotive Electronics Council (Raad voor Automobielelektronica) |
AI | Kunstmatige intelligentie |
AIM | Automotive, industrial, medical (automobiel, industrie en medische) |
AlN | Aluminiumnitrid |
Analog M/S | Analog/gemengd-signaal |
ASIC | Toepassingsspecifieke geïntegreerde schakeling |
BCD | Bipolair-CMOS-DMOS |
Belgisch GAAP | Belgische algemeen aanvaarde boekhoudkundige grondslagen, die verwijzen naar het in België van toepassing zijnde boekhoudkundig referentiestelsel |
Belgisch Wetboek van Vennootschappen | De Belgische wet van 7 mei 1999 houdende het Wetboek van Vennootschappen, zoals van tijd tot tijd gewijzigd |
BMS | Batterijbeheersysteem |
BWVV | Belgisch Wetboek van Vennootschappen en Verenigingen |
CAGR | Samengevoegd jaarlijks groeipercentage |
CCC | Consumer, communications, computer (consumenten, communicatie, computer) |
CDA | Schone droge lucht |
CMOS | Complementaire metaaloxide-halfgeleider |
DNA | Desoxyribonucleïnezuur |
DTI | Deep trench isolatie |
EFRAG | European Financial Reporting Advisory Group (Europese Adviesgroep voor Financiële Verslaggeving) |
EBIT | Winst vóór netto financiële kosten en vennootschapsbelastingen, gelijk aan het bedrijfsresultaat, zoals gepresenteerd in de historische financiële informatie |
EBITDA | Winst voor netto financiële kosten, vennootschapsbelastingen, waardeverminderingen en afschrijvingen |
EHS | Milieu, gezondheid en veiligheid |
ERP | Planning van bedrijfsmiddelen |
ESEF | Europees uniform elektronisch formaat |
ESG | Environmental, social, governance (milieu, maatschappij en bestuur) |
EU | De Europese Unie |
EUR, euros, or € | De gemeenschappelijke munt van de EU-lidstaten die deel uitmaken van de Eurozone |
Fab | Faciliteit voor waferproductie |
FSMA | De Belgische Autoriteit voor Financiële Diensten en Markten |
GRI | Wereldwijd verslaggevingsinitiatief |
GVG | X-FAB Dresden Grundstücks-Vermietungsgesellschaft mbH & Co. KG |
GWh | Gigawattuur |
IAASB | International Auditing and Assurance Standards Board (Raad voor Internationale Audit- en Verzekeringsnormen) |
Jaarverslag 2024 | Woordenlijst |
IATF | Internationale taskforce automobielsector |
IC | Geïntegreerde schakeling |
ICC | Internationale kamer van koophandel |
IDM | Fabrikant van geïntegreerde apparaten |
IFRS | De Internationale financiële verslaggevingsstandaarden zoals goedgekeurd door de Europese Unie |
IoT | Internet van dingen |
IP | Intellectuele eigendom |
ISA’s | International Standards on Auditing (Internationale Auditnormen) |
kW | Kilowatt |
LiDAR | Beeldvorming, detectie en plaatsbepaling met licht |
LTA | Langetermijnovereenkomst |
MEMS | Micro-elektromechanische systemen |
MES | Manufacturing execution system (productie-informatiesysteem) |
MFI | X-FAB MEMS Foundry Itzehoe GmbH |
M-MOS | M-MOS Semiconductor Sdn. Bhd. |
MW | Megawatt |
NRE | Niet-recurrente engineering |
NVM | Niet-vluchtig geheugen |
OECD | Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling |
OEM | Fabrikant van originele uitrustingen |
PCM | Procescontrolebewaking |
REACH | Registratie, evaluatie, autorisatie en beperking van chemische stoffen |
PFK | Perfluorkoolstoffen |
RoHS | Beperking op het gebruik van bepaalde gevaarlijke stoffen |
RWNGR | Reële waarde via andere niet-gerealiseerde resultaten |
RWWV | Reële waarde via winst of verlies |
SCAR | Supplier corrective action request (Verzoek tot corrigerende maatregelen aan de leverancier) |
SDG | Duurzaamheid Ontwikkelingsdoelen |
SE-regelgeving | Verordening (EG) nr. 2157/2001 van de Raad van 8 oktober 2001 betreffende het statuut van de Europese vennootschap (SE) |
SiC | Siliciumcarbide |
SOI | Silicium-op-isolator |
STEM | Wetenschappen, technologie, techniek en wiskunde |
UPW | Ultrapuur water |
VDA | Duitse vereniging van de Auto-industrie |
VKV | Verwachte kredietverliezen |
WSPM | Waferstarts per maand |
Jaarverslag 2024 | Woordenlijst |
X-FAB SE, of de Groep | X-FAB Silicon Foundries SE |
X-FAB SE Groep, of de Groep | X-FAB Silicon Foundries SE samen met zijn dochtermaatschappijen |
X-FAB GmbH | X-FAB Semiconductor Foundries GmbH |
X-FAB Dresden | X-FAB Dresden GmbH & Co. KG en X-FAB Dresden Verwaltungs-GmbH |
X-FAB France | X-FAB France SAS |
X-FAB Texas | X-FAB Texas Inc. |
X-FAB Sarawak | X-FAB Sarawak Sdn. Bhd. |
X-FAB Japan | X-FAB Japan K.K. |
XMF | X-FAB MEMS Foundry GmbH |
ZVEI | Sectorvereniging voor elektriciteit, Duitsland |