7.11 Leningen en overige | |
6.1.2 Betrokkenheid van belanghebbenden ............................... | |
6.2.1 Milieubewustzijn en - | |
6.4.2.1 Selectie en categorisering | |
6.4.2.3 Behandeling van | |
Jaarverslag 2023 | Inhoud |
Jaarverslag 2023 | Brief aan alle Belanghebbenden |
Jaarverslag 2023 | Brief aan alle Belanghebbenden |
Jaarverslag 2023 | Onze cultuur |
Jaarverslag 2023 | Onze cultuur |
Jaarverslag 2023 | Onze business |
Het DNA van X-FAB: analoog/gemengd-signaal-IC’s | |
X-FAB produceert microchips en andere halfgeleiderapparaten. Deze microchips en apparaten maken analoge signalen uit de echte wereld (sensorische gegevens zoals geluid, licht, druk, beweging, temperatuur enz.) klaar voor de daaropvolgende digitale verwerking of omzetting van digitale waarden naar analoge signalen. Gemengd- signaalschakelingen (ook wel “analoog/gemengd- signaal-IC’s” genoemd) | integreren zowel digitale als analoge schakelingen in één IC. Nu steeds meer elektronische apparaten in verbinding staan met de “echte wereld” (zoals via het Internet of Things (IoT)), neemt de vraag naar deze apparaten voortdurend toe. Hierdoor nemen gemengd-signaalhalfgeleider-IC’s een steeds belangrijker deel van de markt voor elektronische apparatuur voor hun rekening. |
Fig. 4.2: X-FAB verbindt de echte wereld met de digitale wereld door slimme toepassingen mogelijk te maken | |
Jaarverslag 2023 | Onze business |
Jaarverslag 2023 | Onze business |
Jaarverslag 2023 | Onze business |
Jaarverslag 2023 | Onze business |
Jaarverslag 2023 | Onze business |
Jaarverslag 2023 | Onze business |
Jaarverslag 2023 | Onze business |
Jaarverslag 2023 | Onze business |
Jaarverslag 2023 | Onze business |
Jaarverslag 2023 | Onze business |
Jaarverslag 2023 | Onze business |
Jaarverslag 2023 | Onze business |
Jaarverslag 2023 | Onze business |
Jaarverslag 2023 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
Jaarverslag 2023 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
Jaarverslag 2023 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
Jaarverslag 2023 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
Jaarverslag 2023 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
6.1/12 | |||
6.2/6.6/12 | ( | ( | |
6.3/6.6/12 | ( | ( | |
6.4/6.6/12 | ( | ( | |
6.5/6.6 | ( | ( | |
6.7/6.8/12 | ( | ||
7.4 | ( | ( | |
6.9/6.10/12 | ( | ( | |
6.11/12 | |||
6.12/12 | ( | ( | |
( | ( | ||
6.13 | |||
Jaarverslag 2023 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
in duizenden US dollar | Toelichting | 2023 | 2022 |
Winst/(verlies) voor de periode (naar voren gebracht van de vorige pagina | |||
Niet-gerealiseerde resultaten | |||
Posten die nooit zullen worden overgeboekt naar het resultaat | |||
Herwaardering van de verplichting uit toegezegde pensioenverplichtingen (actief) | 7.11 | ( | |
Posten die zijn of kunnen worden overgeboekt naar het resultaat als volgt: | |||
Valuta-omrekeningsverschillen voor buitenlandse activiteiten | |||
Overige | |||
Niet-gerealiseerde resultaten voor de periode, na aftrek van belastingen | |||
Totaal gerealiseerde en niet-gerealiseerde resultaten voor de periode | |||
Gewogen gemiddeld aantal uitstaande aandelen, gewoon en verwaterd | 6.14 | ||
Winst per aandeel | |||
Gewoon en verwaterd (in US dollar) | 6.14 |
Jaarverslag 2023 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
in duizenden US dollar | Toelichting | ||
7.1 | |||
7.1 | |||
7.2 | |||
6.13 | |||
( | ( | ||
( | ( | ||
Jaarverslag 2023 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
in duizenden US dollar | Toelichting | Uitgegeven en volgestorte aandelen | Aandelen- kapitaal | Uitgifte- premie | Overgedragen resultaat | Cumulatieve omre- keningsverschillen | Eigen aandelen | Totaal toewijsbaar aan de aandeel-houders van de moedermaatschappij | Minderheidsbelangen | Totaal eigen vermogen |
Op 31 december 2021 | ( | ( | ( | |||||||
Winst/(verlies) voor de periode | — | — | — | — | — | |||||
Herwaardering van de verplichting uit hoofde van toegezegde pensioenplannen | — | — | — | — | — | — | ||||
Valuta-omrekenings- verschillen | — | — | — | — | — | — | ||||
Totaal gerealiseerde en niet-gerealiseerde resultaten | — | — | — | — | ||||||
Uitkering aan minderheidsbelangen (GVG) | 7.9 | — | — | — | — | — | — | — | ( | ( |
Verwerving van minderheidsbelangen (GVG) | 7.9 | — | — | — | ( | — | — | ( | ( | ( |
Totaal transacties met de aandeel- houders van de moedermaatschappij | — | — | — | ( | — | — | ( | ( | ( | |
Op 31 december 2022 | ( | ( | ||||||||
— | — | — | — | — | — | |||||
Herwaardering van de verplichting uit hoofde van toegezegde pensioenplannen | — | — | — | ( | — | — | ( | — | ( | |
— | — | — | — | ( | — | ( | — | ( | ||
Overige | 7.8 | — | — | — | — | — | — | |||
Totaal gerealiseerde en niet-gerealiseerde resultaten | — | — | — | ( | — | — | ||||
( | ( |
Jaarverslag 2023 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
in duizenden US dollar | Toelichting | 2023 | 2022 |
Afstemming tussen nettoresultaat en kasstroom uit bedrijfsactiviteiten: | |||
6.6/7.1/7.2 | |||
Verlies/(winst) op de verkoop van materiële vaste activa (netto) | ( | ( | |
6.11/10 | |||
Wijzigingen in werkkapitaal | ( | ||
Netto geldmiddelen uit operationele activiteiten | |||
Kasstroom uit investeringsactiviteiten | |||
Netto geldmiddelen gebruikt bij investeringsactiviteiten | ( | ( | |
Kasstroom uit financieringsactiviteiten: | |||
Betaalde rente | 6.10/6.11 | ( | ( |
Netto geldmiddelen uit financieringsactiviteiten | ( | ||
Effecten van wisselkoerswijzigingen op kassaldi | ( | ||
Netto stijging/(daling) van de geldmiddelen en kasequivalenten | |||
Geldmiddelen en kasequivalenten aan het begin van de periode | |||
Geldmiddelen en kasequivalenten aan het einde van de periode |
Jaarverslag 2023 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
Jaarverslag 2023 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
Jaarverslag 2023 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
Jaarverslag 2023 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
Jaarverslag 2023 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
Jaarverslag 2023 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
Jaarverslag 2023 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
Jaarverslag 2023 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
Jaarverslag 2023 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
Jaarverslag 2023 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
Jaarverslag 2023 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
Jaarverslag 2023 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
Jaarverslag 2023 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
Jaarverslag 2023 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
Jaarverslag 2023 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
Regel/interpretatie | Datum van inwerking- treding |
IFRS 17 Verzekeringscontracten (uitgegeven op 18 mei 2017); inclusief wijzigingen in IFRS 17 (uitgegeven op 25 juni 2020) | 1 januari 2023 |
Wijzigingen in IAS 8 Grondslagen voor financiële verslaggeving, wijzigingen in boekhoudkundige schattingen en fouten: Definitie van schattingen (uitgegeven op 12 februari 2021) | 1 januari 2023 |
Wijzigingen in IAS 1 Presentatie van de jaarrekening en IFRS Praktijkverklaring 2: Toelichting van de grondslagen voor financiële verslaggeving (uitgegeven op 12 februari 2021) | 1 januari 2023 |
Wijzigingen in IAS 12 Inkomstenbelastingen: Uitgestelde belasting met betrekking tot activa en verplichtingen die voortvloeien uit één enkele transactie (uitgegeven op 7 mei 2021) | 1 januari 2023 |
Wijziging in IFRS 17 Verzekeringscontracten: Eerste toepassing van IFRS 17 en IFRS 9 - Vergelijkende Informatie (uitgegeven op 9 december 2021) | 1 januari 2023 |
Wijzigingen in IAS 12 Inkomstenbelastingen: Internationale belastinghervorming - Modelregels van Pijler 2 (uitgegeven op 23 mei 2023) | 1 januari 2023 |
Wijzigingen in IFRS 16 Leases: Leaseverplichting in een Verkoop en Leaseback (uitgegeven op 22 september 2022) | 1 januari 2023 |
Wijzigingen in IAS 1 Presentatie van de jaarrekening: • Classificatie van verplichtingen als kortlopend of langlopend (uitgegeven op 23 januari 2020); • Classificatie van verplichtingen als kortlopend of langlopend - Uitstel van ingangsdatum (uitgegeven op 15 juli 2020); en • Langlopende verplichtingen met convenanten (uitgegeven op 31 oktober 2022) | 1 januari 2023 |
Jaarverslag 2023 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
Jaarverslag 2023 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
in duizenden US dollar | |
Materiële vaste activa | 238 |
Uitgestelde belastingvorderingen | 66 |
Voorraden | 2.805 |
Vorderingen | 4.483 |
Overige activa | 4.532 |
Geldmiddelen en kasequivalenten | 23.229 |
Totaal activa | 35.353 |
Langlopende leningen en overige financieringsverplichtingen | 26 |
Handelsschulden | 2.691 |
Overige kortlopende verplichtingen | 7.712 |
Uitgestelde belastingverplichtingen | 134 |
Totaal verplichtingen | 10.563 |
Totaal verworven identificeerbare activa en verplichtingen | 24.790 |
109.246 | 92.217 | |
16.605 | — | |
Kortingen en garantiekredieten | (6.269) | (6.184) |
Jaarverslag 2023 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
(100.790) | (85.828) | |
Afschrijvingen en waardeverminderingen | (77.925) | (67.854) |
Kosten van vaste activa (onderhoud, reserveonderdelen enz.) | (3.920) | (4.019) |
Afschrijvingen en waardeverminderingen | (1.837) | (1.586) |
(627) | (633) | |
(106) | (103) | |
(3.450) | (3.033) | |
(5.871) | (3.989) | |
(1.585) | (1.468) | |
Jaarverslag 2023 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
(77.060) | (67.000) | |
(1.284) | (1.218) | |
(106) | (103) | |
(2.038) | (1.692) | |
(1.649) | (1.612) | |
(865) | (854) | |
(553) | (368) | |
(1.412) | (1.341) | |
(13.028) | (11.445) | |
11.391 | 7.223 | |
6.178 | 6.425 | |
(12.206) | (9.176) | |
(2.457) | (4.770) | |
Winsten op verkopen van materiële vaste activa | 3.595 | 3.899 |
Restituties van de overheid voor energie | 942 | — |
Inkomsten uit andere administratieve diensten/ kostendeling | 757 | 527 |
Inkomsten uit verkoop van materiaal | 67 | 188 |
Jaarverslag 2023 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
Beslechting van een handelsgeschil | (5.095) | (36.811) |
(462) | (10) | |
10.463 | 1.836 | |
Overige: | ||
24.195 | 34.695 | |
(12.173) | (6.619) | |
Overige rente | (889) | (12.624) |
Overige: | ||
(24.087) | (37.061) | |
Overige | — | (500) |
Jaarverslag 2023 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
in duizenden US dollar | 2023 | 2022 |
(8.243) | (6.420) | |
(841) | (483) | |
(9.084) | (6.903) | |
Uitgestelde belastingen | 15.795 | 22.332 |
Totaal | 6.711 | 15.429 |
Theoretische belastingen tegen het gecombineerde toepasselijke Belgische belastingtarief | (38.796) | (9.266) |
58.100 | 39.810 | |
(16.971) | (13.463) | |
(841) | (483) | |
3.106 | 1.206 | |
81 | (290) | |
(236) | (169) | |
— | — | |
(1.470) | (1.889) | |
(760) | 66 | |
Inkomsten/(uitgaven) voor vennootschapsbelastingen opgenomen in de geconsolideerde resultatenrekening | 6.711 | 15.429 |
Jaarverslag 2023 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
in duizenden US dollar | 2023 | 2022 |
Op ongebruikte fiscale verliezen | 211.209 | 198.038 |
Materiële vaste activa/ kapitaalsubsidies | 220.397 | 239.582 |
Overige tijdelijke verschillen | 5.807 | 6.107 |
Totaal niet-opgenomen uitgestelde belastingvorderingen | 437.413 | 443.727 |
Op ongebruikte fiscale verliezen | 34.976 | 39.313 |
Materiële vaste activa/ kapitaalsubsidies | 51.505 | 33.709 |
Overige tijdelijke verschillen | (2.709) | (5.045) |
Totaal opgenomen uitgestelde belastingvorderingen | 83.772 | 67.977 |
Jaarverslag 2023 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
in duizenden US dollar | 2023 | 2022 |
Overgedragen Belgische fiscale verliezen | 2.702 | — |
Overgedragen Duitse vennootschapsrechtelijke fiscale verliezen | 128.606 | 141.136 |
Overgedragen Duitse handelsrechtelijke fiscale verliezen | 163.885 | 180.007 |
Overgedragen Amerikaanse federale fiscale verliezen | 151.883 | 169.241 |
Overgedragen fiscale verliezen van de Amerikaanse staat | 22.291 | 39.650 |
Overgedragen Maleisische fiscale verliezen | 327.678 | 341.789 |
Overgedragen Franse fiscale verliezen | 357.084 | 271.274 |
in duizenden US dollar | Materiële vaste activa | Totaal | ||
Jaarverslag 2023 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
in duizenden US dollar | Gron- den | Gebou- wen | Activa in opbouw | Totaal | ||
14.080 | 35.029 | 235.678 | 6.619 | 168.720 | 460.126 | |
14.292 | 112.027 | 1.175.354 | 33.288 | 168.720 | 1.503.681 | |
— | — | — | (182) | — | (182) | |
14.307 | 129.605 | 1.325.987 | 35.934 | 346.923 | 1.852.756 | |
(212) | (76.998) | (939.676) | (26.669) | — | (1.043.555) | |
— | — | — | 142 | — | 142 | |
(242) | (80.824) | (1.008.539) | (28.663) | — | (1.118.268) | |
14.065 | 48.781 | 317.448 | 7.271 | 346.923 | 734.488 | |
14.110 | 37.843 | 209.401 | 5.816 | 73.500 | 340.670 | |
14.292 | 111.273 | 1.095.858 | 31.408 | 73.500 | 1.326.331 | |
— | — | — | 27 | — | 27 | |
14.292 | 112.027 | 1.175.354 | 33.288 | 168.720 | 1.503.681 | |
(182) | (73.430) | (886.457) | (25.592) | — | (985.661) | |
— | — | — | (16) | — | (16) | |
(212) | (76.998) | (939.676) | (26.669) | — | (1.043.555) | |
14.080 | 35.029 | 235.678 | 6.619 | 168.720 | 460.126 |
Jaarverslag 2023 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
7.674 | 8.309 | |
7.171 | 7.674 | |
Jaarverslag 2023 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
in duizenden US dollar | Licenties | Betalingen op rekening | Totaal |
Nettoboekwaarde op 1 januari 2023 | 4.381 | 1.818 | 6.199 |
Gecumuleerde historische kostprijs op 1 januari 2023 | 61.556 | 1.818 | 63.374 |
Toevoegingen | 760 | 1.398 | 2.158 |
Buitengebruikstellingen | (73) | — | (73) |
Herclassificaties | 1.694 | (1.594) | 100 |
Effect van wisselkoersschommelingen | — | — | — |
Gecumuleerde historische kostprijs op 31 december 2023 | 63.937 | 1.622 | 65.559 |
Gecumuleerde afschrijvingen op 1 januari 2023 | (57.175) | — | (57.175) |
Toevoegingen | (2.830) | — | (2.830) |
Buitengebruikstellingen | 73 | — | 73 |
Gecumuleerde afschrijvingen op 31 december 2023 | (59.932) | — | (59.932) |
Nettoboekwaarde op 31 december 2023 | 4.005 | 1.622 | 5.627 |
Nettoboekwaarde op 1 januari 2022 | 2.656 | 1.378 | 4.034 |
Gecumuleerde historische kostprijs op 1 januari 2022 | 71.347 | 1.378 | 72.725 |
Toevoegingen | 2.314 | 2.335 | 4.649 |
Buitengebruikstellingen | (14.106) | — | (14.106) |
Herclassificaties | 1.888 | (1.895) | (7) |
Effect van wisselkoersschommelingen | 86 | — | 86 |
Gecumuleerde historische kostprijs op 31 december 2022 | 61.556 | 1.818 | 63.374 |
Gecumuleerde afschrijvingen op 1 januari 2022 | (68.718) | — | (68.718) |
Toevoegingen | (2.563) | — | (2.563) |
Buitengebruikstellingen | 14.106 | — | 14.106 |
Gecumuleerde afschrijvingen op 31 december 2022 | (57.175) | — | (57.175) |
Nettoboekwaarde op 31 december 2022 | 4.381 | 1.818 | 6.199 |
Jaarverslag 2023 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
Bedragen verschuldigd door verbonden entiteiten | 2.774 | 30.214 |
in duizenden US dollar | 2023 | 2022 |
Noch vervallen, noch in waarde verminderd | 83.269 | 31.463 |
1 tot 30 dagen na vervaldatum | 24.149 | 9.207 |
31 tot 60 dagen na vervaldatum | 941 | 1.592 |
61 tot 360 dagen na vervaldatum | 11.968 | 640 |
> 360 dagen na vervaldatum | — | — |
Totaal | 120.327 | 42.902 |
Jaarverslag 2023 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
in duizenden US dollar | Bruto boekwaarde | Voorziening voor verliezen | |
0,08% | 94.756 | (76) | |
0,08% | 24.149 | (19) | |
1,50% | 941 | (14) | |
3,75% | 869 | (33) | |
9.75 % | 2.386 | (233) | |
in duizenden US dollar | Bruto boekwaarde | Voorziening voor verliezen | |
0,08% | 61.589 | (49) | |
0,08% | 8.917 | (7) | |
1,50% | 1.388 | (21) | |
3,75% | 264 | (10) | |
9.75 % | 958 | (93) | |
(4) | (58) | |
(33) | 2 | |
— | 27 | |
(195) | (30) | |
5.116 | 4.872 | |
— | 1.170 | |
Jaarverslag 2023 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
4.018 | — | |
Jaarverslag 2023 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
in duizenden US dollar | 2023 | 2022 |
Ongebruikte kredietlijnen | ||
Ongebruikte kredietlijn van de doorlopende kredietfaciliteit in EUR of USD - variabele rentevoeten | 19.000 | 2.000 |
Rentevoet USD: SOFR + 1,25% | ||
Rentevoet EUR: EURIBOR +1,0% | ||
Ongebruikte kredietlijnen, uitgedrukt in euro - vaste rentevoeten | 7.735 | 7.473 |
Interest rate: 6,47%-6,51% | ||
Ongebruikte kredietlijnen, uitgedrukt in euro - variabele rentevoeten | 2.210 | 2.135 |
Rentevoeten: EURIBOR +2,5% |
Jaarverslag 2023 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
Jaarverslag 2023 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
Jaarverslag 2023 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
in duizenden US dollar | Verplichtingen | Eigen vermogen | |||||
Leningen en overige financierings- verplichtingen | Lease- verplich- ting | Aandelen- kapitaal | Uitgift- epremie | Over- gedra- genresul- taat | Minder- heidsbe- langen | Totaal | |
Saldo op 31 december 2022 | 270.434 | 26.509 | 432.745 | 348.709 | 16.508 | — | 1.094.905 |
Wijzigingen in finan- cieringskasstromen | |||||||
205.784 | — | — | — | — | — | 205.784 | |
(241.806) | — | — | — | — | — | (241.806) | |
— | — | — | — | — | — | — | |
— | — | — | — | — | — | — | |
— | (5.512) | — | — | — | — | (5.512) | |
— | — | — | — | — | — | — | |
— | — | — | — | — | — | — | |
— | — | — | — | — | — | — | |
Totaal wijzigingen in fi- nancieringskasstromen | (47.652) | (5.512) | — | — | — | — | (53.164) |
Effect van wissel- koersschommelingen | 4.414 | 23 | — | — | — | — | 4.437 |
In verband met verplichtingen | |||||||
12.173 | — | — | — | — | 12.173 | ||
Winst op onttrekking uit de balans van een financiële verplichting | — | — | — | — | — | — | — |
In verband met eigen vermogen | — | — | — | — | 163.650 | — | 163.650 |
Totaal wijzigingen i.v.m. verplichtingen | 12.173 | 588 | — | — | — | — | 12.761 |
— | — | — | — | 163.650 | — | 163.650 | |
Saldo op 31 december 2023 | 239.369 | 21.608 | 432.745 | 348.709 | 180.158 | — | 1.222.589 |
Jaarverslag 2023 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
in duizenden US dollar | Verplichtingen | Eigen vermogen | |||||
Leningen en overige financierings- verplichtingen | Lease- verplich- ting | Aandelen- kapitaal | Uitgift- epremie | Over- gedra- genresul- taat | Minder- heidsbe- langen | Totaal | |
Saldo op 31 december 2021 | 96.773 | 30.257 | 432.745 | 348.709 | (36.155) | 365 | 872.694 |
Wijzigingen in financieringskasstromen | |||||||
184.272 | — | — | — | — | — | 184.272 | |
Terugbetaling van leningen en overige financieringsverplichtingen | (11.420) | — | — | — | — | — | (11.420) |
Terugbetaling van leningen en overige financieringsverplichtingen van verbonden partijen | — | — | — | — | — | — | — |
— | 7.723 | — | — | — | — | 7.723 | |
— | (5.662) | — | — | — | — | (5.662) | |
Betaalde rente | (5.188) | — | — | — | — | — | (5.188) |
Uitkering van preferent dividend | — | — | — | — | — | — | |
— | — | — | — | — | (11) | (11) | |
— | — | — | — | — | — | — | |
Totaal wijzigingen in financieringskas-stromen | 167.664 | 2.061 | — | — | — | (11) | 169.714 |
Overige wijzigingen | |||||||
Effect van wissel- koersschommelingen | (622) | (543) | — | — | — | — | (1.165) |
Nieuwe leasecontracten | — | (7.190) | — | — | — | — | (7.190) |
— | 1.924 | — | — | — | — | 1.924 | |
Rentekosten | 6.619 | — | — | — | — | — | 6.619 |
Winst op onttrekking uit de balans van een financiële verplichting | — | — | — | — | — | — | (6.563) |
In verband met eigen vermogen | — | — | — | — | 52.663 | — | 52.663 |
Totaal wijzigingen i.v.m. verplichtingen | 6.619 | (5.266) | — | — | — | — | 1.353 |
Totaal wijzigingen i.v.m. eigen vermogen | — | — | — | — | 52.663 | (354) | 52.309 |
Saldo op 31 december 2022 | 270.434 | 26.509 | 432.745 | 348.709 | 16.508 | — | 1.094.905 |
Jaarverslag 2023 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
in duizenden US dollar | Brutoverplichting uit hoofde van toegezegde pensioenrechten | Reële waarde van planactiva | Netto pensioen- verplichtingen |
Jaarverslag 2023 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
in duizen- den US dollar | Daling op 31 dec 2023 | Stijging op 31 dec 2022 | Daling op 31 dec 2022 | |
— | 153 | — | 124 | |
163 | — | 132 | — |
37.385 | 29.280 | |
26.722 | 24.958 | |
17.419 | 15.556 | |
Jaarverslag 2023 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
in duizenden US dollar | Garan- tievoor- zienin- gen | Voorzie- ningen voor werk- nemers | Herstruc- turerings- kosten | Totaal |
1 januari 2023 | 6.854 | 616 | — | 7.470 |
Voorzien | 3.687 | 10 | 1.000 | 4.697 |
Gebruikt | (1.500) | (50) | — | (1.550) |
Vrijgegeven | (535) | — | (287) | (822) |
17 | 17 | 3 | 37 | |
31 december 2023 | 8.523 | 593 | 716 | 9.832 |
in duizenden US dollar | Garan- tievoor- zienin- gen | Voorzie- ningen voor werk- nemers | Herstruc- turerings- kosten | Totaal |
1 januari 2022 | 3.691 | 820 | — | 4.511 |
Voorzien | 5.471 | 23 | — | 5.494 |
Gebruikt | (2.073) | (179) | — | (2.252) |
Vrijgegeven | (181) | (3) | — | (184) |
Effect van wisselkoers- schomme- lingen | (54) | (45) | — | (99) |
31 december 2022 | 6.854 | 616 | — | 7.470 |
Jaarverslag 2023 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
Verenigde Staten van Amerika | 96.154 | 106.725 |
Totaal | 906.786 | 739.469 |
in duizenden US dollar | 2023 | 2022 |
Maleisië | 318.794 | 187.265 |
Frankrijk | 197.106 | 114.289 |
Duitsland | 174.167 | 151.114 |
Verenigde Staten van Amerika | 141.050 | 89.388 |
Totaal | 831.117 | 542.056 |
Jaarverslag 2023 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
31 december 2023 | |||||
in duizenden US dollar | Boekwaarde | Reële waarde | |||
Totaal | Niveau 1 | Niveau 2 | Niveau 3 | Totaal | |
Financiële activa gewaardeerd tegen afgeschreven kostprijs | |||||
Handels- en overige vorderingen | 123.101 | ||||
Geldmiddelen en kasequivalenten | 405.701 | ||||
Financiële passiva gewaardeerd tegen afgeschreven kostprijs | |||||
Handelsschulden | (90.681) | ||||
Bankleningen, rekening-courantkredieten en leaseverplichtingen | (260.977) | (261.273) | (261.273) | ||
31 december 2022 | |||||
Financiële activa gewaardeerd tegen afgeschreven kostprijs | |||||
Handels- en overige vorderingen | 73.116 | ||||
Geldmiddelen en kasequivalenten | 369.425 | ||||
Financiële passiva gewaardeerd tegen afgeschreven kostprijs | |||||
Handelsschulden | (53.654) | ||||
Bankleningen, rekening-courantkredieten en leaseverplichtingen | (296.945) | (296.950) | (296.950) | ||
Jaarverslag 2023 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
150.318 | 144.903 | |
133.012 | 39.479 |
3.852 | 6.203 | |
2.000 | 882 |
Jaarverslag 2023 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
USD/EUR | Stijging/(daling) in wisselkoers EUR | Effect op winst voor belastingen |
USD/MYR | Stijging/(daling) in wisselkoers MYR | Effect op winst voor belastingen |
Jaarverslag 2023 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
21.438 | 24.415 | |
Nettoboekwaarde op 31 december | 17.588 | 21.438 |
Jaarverslag 2023 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
in duizenden US dollar | ||||
Jaarverslag 2023 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
in duizenden US dollar | 2023 | 2022 |
— | 27.241 | |
Handelsvorderingen op ondernemingen van de M-MOS-Groep | 2.408 | 2.905 |
Handelsvorderingen op X-Celeprint | 32 | 34 |
Handelsvorderingen op X Display Company Technology | 334 | 34 |
Totaal | 2.774 | 30.214 |
— | 3.833 | |
3.827 | 3.827 | |
— | 132 | |
23 | 22 | |
33 | 26 | |
— | 118 | |
Verkoop aan ondernemingen van de Melexis-Groep | 339.229 | 293.014 |
Verkoop aan ondernemingen van de M-MOS-Groep | 13.300 | 18.940 |
Verkoop aan X Display Company Technology | 255 | 359 |
3.484 | 2.080 | |
Overige inkomsten bij M-MOS | 48 | 39 |
Overige inkomsten bij X Display Company | 11 | — |
618 | 413 | |
21 | 18 | |
Diensten verleend door XTRION | 105 | 87 |
Diensten verleend door Elex | 76 | — |
Garantiekosten Melexis-Groep | 1.288 | 2.724 |
Jaarverslag 2023 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
Personeelsvoordelen op korte termijn | 1.334 | 1.297 |
Personeelsvoordelen op korte termijn voor leden van het management die niet op de loonlijst van de Vennootschap staan (CEO en CFO) | 1.305 | 679 |
Vergoeding bestuurders | 187 | 231 |
Totaal | 2.826 | 2.207 |
307 | 290 | |
317 | 299 | |
Jaarverslag 2023 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
Jaarverslag 2023 | X-FAB geconsolideerde jaarrekening |
Milieu | Maatschappij | Bestuur | ||
Beschouwt hoe X-FAB presteert als rentmeester van de natuur, bv. energie-uitstoot en afvalbeheer. |
Jaarverslag 2023 | Maatschappelijk verantwoord ondernemen bij X-FAB |
ISO 9001 en IATF 16949 |
ISO 9001:2015 beschrijft de vereisten voor een kwaliteitsmanagementsysteem. Het helpt organisaties om ervoor te zorgen dat ze voldoen aan de behoeften van klanten en andere belanghebbenden, terwijl ze ook de wettelijke en reglementaire eisen met betrekking tot een product of dienst naleven. IATF 16949:2016 wordt als een norm in de automobielindustrie voor kwaliteitsbeheersystemen geïmplementeerd als aanvulling op en in combinatie met ISO 9001:2015. Het specificeert de eisen voor het opzetten, implementeren, onderhouden en continu verbeteren van een kwaliteitsbeheersysteem in de toeleveringsketen van de automobielindustrie. |
ZVEI |
De ZVEI (“Zentralverband Elektrotechnik- und Elektronikindustrie e.V.”) behartigt de economische, technologische en milieubelangen van de Duitse elektriciteitsindustrie. De ZVEI heeft een Gedragscode opgesteld voor het eigen maatschappelijk verantwoord ondernemen. De ZVEI-Gedragscode gaat uit van internationaal vastgestelde benchmarks en omvat alle relevante onderwerpen. |
Jaarverslag 2023 | Maatschappelijk verantwoord ondernemen bij X-FAB |
Jaarverslag 2023 | Maatschappelijk verantwoord ondernemen bij X-FAB |
Jaarverslag 2023 | Maatschappelijk verantwoord ondernemen bij X-FAB |
Jaarverslag 2023 | Maatschappelijk verantwoord ondernemen bij X-FAB |
Sectorverenigingen | |
X-FAB is lid van of is op een andere manier verbonden met verschillende sectorverenigingen en wetenschappelijke, overheids- en normalisatie-instellingen, waaronder maar niet beperkt tot: | |
A. Sectorverenigingen • AENEAS - Vereniging voor Europese nano- elektronica-activiteiten • ACSIEL - Franse vakorganisatie voor de elektronicasector • edaCentrum - Vereniging voor de automatisering van elektronisch ontwerp, Duitsland • EPIC - Europese vereniging van de fotonica- industrie • ESIA - Europese vereniging voor de halfgeleiderindustrie • FOA - Alliantie van Fab eigenaars • Förderkreis Mikroelektronik (vereniging voor de bevordering van micro-elektronica, Duitsland) • GSA - Wereldwijde halfgeleideralliantie • Medicen - Medische concurrentiecluster, regio Parijs • Minalogic - Concurrentiecluster voor digitale technologieën in de regio Auvergne-Rhône- Alpen in Frankrijk • MSIA - Vereniging van de halfgeleiderindustrie van Maleisië • SECA - Vereniging van elektronica- en ondersteunende industrieën van Sarawak, Maleisië • SEMI - Wereldwijde sectorvereniging die de toeleveringsketen voor de micro- en de nano- elektronica-industrie bedient • SFAM - Vereniging van halfgeleiderfabrikanten van Maleisië • Silicon Saxony, Duitsland • ZVEI - Zentralverband Elektrotechnik- und Elektronikindustrie (Sectorvereniging voor elektriciteit, Duitsland) | B. Wetenschappelijke organisaties • Curatorschap in verschillende Fraunhofer Instituten, Duitsland • IMMS Institut für Mikroelektronik- und Mechatronik-Systeme (IMMS-instituut voor micro-elektronische en mechatronische systemen, Duitsland) • C2N Centrum voor nanowetenschappen en nanotechnologie van de Universiteit Paris-Saclay • Texas Tech University, Industriële adviesraad voor elektrotechniek en raad van decanen voor het college van ingenieurs C. Overheidscomites/-organisaties • Mikroelektronik Strategiekreis (Strategische kring voor micro-elektronica, Duitsland) • Silicon Germany D. Normalisatie-organisaties • DKE – Kommission Elektrotechnik Elektronik Informationstechnik in DIN und VDE (Duitse commissie voor elektrotechniek, elektronica en informatietechnologie in DIN en VDA) |
Jaarverslag 2023 | Maatschappelijk verantwoord ondernemen bij X-FAB |
Jaarverslag 2023 | Maatschappelijk verantwoord ondernemen bij X-FAB |
Jaarverslag 2023 | Maatschappelijk verantwoord ondernemen bij X-FAB |
ISO 50001 |
Deze internationale norm specificeert de vereisten voor het opzetten, implementeren, onderhouden en verbeteren van een energiemanagement- systeem dat tot doel heeft een organisatie in staat te stellen een systematische aanpak te volgen bij het bereiken van continue verbetering van de energieprestaties, met inbegrip van energie- efficiëntie, energiegebruik en -verbruik. |
Jaarverslag 2023 | Maatschappelijk verantwoord ondernemen bij X-FAB |
Lokale drinkwaterleverancier (gemeente) | 152 |
Gas | Hoeveelheid in t CO2 eq | GWP (IPPC AR4) |
Jaarverslag 2023 | Maatschappelijk verantwoord ondernemen bij X-FAB |
Plaats | Absoluut aantal medewerkers | ||||
Jaarverslag 2023 | Maatschappelijk verantwoord ondernemen bij X-FAB |
Plaats | Geslacht | Tijdelijk/ bepaalde duur | Onbepaalde duur | Geleend | Stagiairs | Voltijds | Deeltijds |
Noord- Amerika | |||||||
Europa | |||||||
Azië | |||||||
TOTAAL | |||||||
Jaarverslag 2023 | Maatschappelijk verantwoord ondernemen bij X-FAB |
Noord- Amerika | ||||||
Europa | ||||||
Azië | ||||||
TOTAAL | ||||||
Noord- Amerika | ||||||
Europa | ||||||
Azië | ||||||
TOTAAL | ||||||
Plaats | Gemiddel- de leeftijd van alle medewerkers | Gemiddel- de leeftijd van alle mannelijke medewerkers | Gemiddel- de leeftijd van alle vrouwelijke medewerkers |
Noord- Amerika | 43,0 | 43,0 | 41,0 |
Europa | 41,1 | 41,0 | 41,0 |
Azië | 36,8 | 37,8 | 34,9 |
TOTAAL | 40,6 | 40,9 | 39,0 |
Jaarverslag 2023 | Maatschappelijk verantwoord ondernemen bij X-FAB |
Plaats | Geslacht | <35 jaar | |||
Noord- Amerika | |||||
Europa | |||||
Azië | |||||
Jaarverslag 2023 | Maatschappelijk verantwoord ondernemen bij X-FAB |
Jaarverslag 2023 | Maatschappelijk verantwoord ondernemen bij X-FAB |
Jaarverslag 2023 | Maatschappelijk verantwoord ondernemen bij X-FAB |
Jaarverslag 2023 | Maatschappelijk verantwoord ondernemen bij X-FAB |
Jaarverslag 2023 | Maatschappelijk verantwoord ondernemen bij X-FAB |
Vereisten om in aanmerking te komen als een strategische leverancier van X-FAB |
• Gecertificeerd kwaliteitsbeheersysteem volgens ISO 9001 |
• Gecertificeerd milieubeheersysteem volgens ISO 14001 |
• Aangetoonde overeenstemming van het kwaliteitsbeheersysteem met de vereisten overeenkomstig IATF 16949 |
• Verbintenis tot naleving van een gedragscode, bv. ZVEI Gedragscode, Tien Principes van het VN Global Compact of gelijkwaardig |
• Rapportering over conflictmineralen indien van toepassing |
Jaarverslag 2023 | Maatschappelijk verantwoord ondernemen bij X-FAB |
Leverancier | Categorie | Plaats | Type audit en resultaat |
Leverancier 1 | Uitrusting | Duitsland | Leveranciersaudit / beoordeling A |
Leverancier 2 | Wafers | Verenigde Staten | Leveranciersaudit / beoordeling A |
Leverancier 3 | Wafers | Verenigde Staten | Leveranciersaudit / beoordeling A |
Leverancier 4 | Wafers | Japan | Leveranciersaudit / beoordeling A |
Leverancier 5 | Wafers | Verenigde Staten | Leveranciersaudit / beoordeling A |
Leverancier 6 | Wafers | Zuid-Korea | Leveranciersaudit / beoordeling A |
Leverancier 7 | Onderaanneming | Duitsland | Leveranciersaudit / beoordeling A |
Leverancier 8 | Sputtertargets | Duitsland | Leveranciersaudit / beoordeling A |
Leverancier 9 | Onderaanneming | Japan | Leveranciersaudit / beoordeling A |
Leverancier 10 | Onderaanneming | Duitsland | Leveranciersaudit / beoordeling A |
Leverancier 11 | Chemische producten | Frankrijk | Leveranciersaudit / beoordeling A |
Jaarverslag 2023 | Maatschappelijk verantwoord ondernemen bij X-FAB |
RoHS is de afkorting van de "Richtlijn 2011/65/EU van het Europees Parlement en de Raad van 8 juni 2011 betreffende de beperking van het gebruik van bepaalde gevaarlijke stoffen in elektrische en elektronische apparatuur". Deze is bedoeld om het wereldwijde probleem van afval van consumenten- elektronica aan te pakken. Het betreft de productie van verschillende soorten elektronische en elektrische apparatuur zonder het gebruik van zes verschillende gevaarlijke materialen. Het behoort tot de verantwoordelijkheid van de onderneming die het product op de markt brengt, om aan de richtlijn te voldoen. REACH staat voor registratie, evaluatie, autorisatie en beperking van chemische stoffen. Deze verordening van de Europese Unie heeft tot doel de productie en het gebruik van chemische stoffen en hun potentiële effecten op zowel de menselijke gezondheid als het milieu aan te pakken. Terwijl RoHS stoffen verbiedt die in elektrische apparatuur aanwezig zijn, heeft REACH betrekking op alle chemische stoffen, met inbegrip van die welke gebruikt worden om een product te maken. Dit kan materialen, oplosmiddelen, verf, chemicaliën en meer omvatten. |
Jaarverslag 2023 | Maatschappelijk verantwoord ondernemen bij X-FAB |
Jaarverslag 2023 | Maatschappelijk verantwoord ondernemen bij X-FAB |
Jaarverslag 2023 | Maatschappelijk verantwoord ondernemen bij X-FAB |
Jaarverslag 2023 | Maatschappelijk verantwoord ondernemen bij X-FAB |
Jaarverslag 2023 | Maatschappelijk verantwoord ondernemen bij X-FAB |
Jaarverslag 2023 | Maatschappelijk verantwoord ondernemen bij X-FAB |
Jaarverslag 2023 | Maatschappelijk verantwoord ondernemen bij X-FAB |
Jaarverslag 2023 | Maatschappelijk verantwoord ondernemen bij X-FAB |
Jaarverslag 2023 | Maatschappelijk verantwoord ondernemen bij X-FAB |
Jaarverslag 2023 | Maatschappelijk verantwoord ondernemen bij X-FAB |
Jaarverslag 2023 | Verklaring m.b.t. deugdelijk bestuur |
Naam | Leeftijd | Mandaat vervalt in | Functie |
Dato Sri dr. Wan Lizozman bin Wan Omar | 59 | 2026 | Niet-uitvoerend bestuurder |
Sensinnovat BV (Vertegenwoordigd door Rudi De Winter) | 63 | 2025 | Gedelegeerd bestuurder, CEO |
Roland Duchâtelet | 77 | 2025 | Niet-uitvoerend bestuurder |
Thomas Hans-Jürgen Straub | 69 | 2025 | Niet-uitvoerend bestuurder |
Tan Sri Datuk Amar dr. Hamid bin Bugo | 78 | 2025 | Niet-uitvoerend bestuurder (voorzitter) |
Aurore NV (Vertegenwoordigd door Christine Juliam) | 63 | 2026 | Niet-uitvoerend en onafhankelijk bestuurder |
Christel Verschaeren | 59 | 2025 | Niet-uitvoerend en onafhankelijk bestuurder |
Estelle Iacona | 51 | 2025 | Niet-uitvoerend en onafhankelijk bestuurder |
Vlinvlin BV (Vertegenwoordigd door Ling Qi) | 53 | 2027 | Niet-uitvoerend bestuurder |
Jaarverslag 2023 | Verklaring m.b.t. deugdelijk bestuur |
Jaarverslag 2023 | Verklaring m.b.t. deugdelijk bestuur |
Jaarverslag 2023 | Verklaring m.b.t. deugdelijk bestuur |
Rico Tiller | 41 | Chief Executive Officer, X-FAB Dresden (tot 31 maart 2023) Chief Executive Officer, X-FAB Texas (sinds 18 augustus 2023) |
Jaarverslag 2023 | Verklaring m.b.t. deugdelijk bestuur |
Jaarverslag 2023 | Verklaring m.b.t. deugdelijk bestuur |
in US dollar | |||||
Naam, functie | 1. Vaste vergoeding | 2. Vaste vergoeding | |||
Basis-salaris | Vergoedingen | Andere voordelen | Variabel één jaar | Variabel meerdere jaren | |
Roland Duchâtelet, niet-uitvoerend bestuurder | — | — | — | — | — |
Thomas Hans-Jürgen Straub, niet-uitvoerend bestuurder | 16.221,00 | — | 10.814,00 | — | — |
Tan Sri dr. Hamid bin Bugo, niet-uitvoerend bestuurder | 27.035,00 | — | — | — | — |
Aurore NV, (vertegenwoordigd door Christine Juliam), onafhankelijk bestuurder | 27.035,00 | — | — | — | — |
Christel Verschaeren, onafhankelijk bestuurder | 27.035,00 | — | — | — | — |
Estelle Iacona, onafhankelijk bestuurder | 27.035,00 | — | — | — | — |
Vlinvlin BV (vertegenwoordigd door Ling Qi), niet-uitvoerend bestuurder | 16.221,00 | — | 35.848,00 | — | — |
Sensinnovat BV, vast vertegenwoordigd door Rudi De Winter, gedelegeerd bestuurder, CEO | 394.704,00 | — | — | 67.050,29 | 98.676,00 |
Uitvoerend Management excl. Sensinnovat BV | 1.443.768,00 | — | 73.907,14 | 454.058,12 | — |
Jaarverslag 2023 | Verklaring m.b.t. deugdelijk bestuur |
in US dollar | |||||
Naam, functie | 3. Buitengewone posten | 4. Pensioenkosten | 5. Totale vergoeding | 6. Verhouding van vast en variabel | |
Roland Duchâtelet, niet-uitvoerend bestuurder | — | — | — | Vast: | 100% |
Thomas Hans-Jürgen Straub, niet-uitvoerend bestuurder | — | — | 27.035,00 | Vast: | 100% |
Tan Sri dr. Hamid Bin Bugo, niet-uitvoerend bestuurder | — | — | 27.035,00 | Vast: | 100% |
Aurore NV, (vertegenwoordigd door Christine Juliam), onafhankelijk bestuurder | — | — | 27.035,00 | Vast: | 100% |
Christel Verschaeren, onafhankelijk bestuurder | — | — | 27.035,00 | Vast: | 100% |
Estelle Iacona, onafhankelijk bestuurder | — | — | 27.035,00 | Vast: | 100% |
Vlinvlin BV (vertegenwoordigd door Ling Qi), niet-uitvoerend bestuurder | — | — | 52.068,00 | Vast: | 100% |
Sensinnovat BV, vast vertegenwoordigd door Rudi De Winter, directeur, CEO | — | — | 560.430,00 | Vast: | 70% |
Variabel: | 30% | ||||
Uitvoerend Management excl. Sensinnovat BV | — | 106.257 | 2.077.990,48 | Vast: | 78% |
Variabel: | 22% | ||||
2.825.663,48 | |||||
Jaarverslag 2023 | Verklaring m.b.t. deugdelijk bestuur |
In US dollar | ||||||
Prestatiecriteria | a) | Minimumdrempelprestatie | a) | Maximale prestatie | a) | Gemeten prestatie |
b) | Overeenkomstige vergoeding | b) | Overeenkomstige vergoeding | b) | Resultaat werkelijke vergoeding | |
Algemene bedrijfsprestaties | a) | 50.000.000 | a) | 210.000.000 | a) | 157.675.000 |
Relatieve weging 50% | b) | 0 | b) | 98.676 | b) | 67.050 |
Totale bonus | 0 | 98.676 | 67.050 | |||
in US dollar | ||||
Prestatiecriteria | a) | Drempelprestatie | a) | Gemeten prestatie |
b) | Overeenkomstige vergoeding | b) | Resultaat werkelijke vergoeding | |
Omzetgroei over het afgelopen jaar | a) | Omzetgroei > 1% | a) | 20% |
b) | 49.338 | b) | 49.338 | |
Omzetgroei over de afgelopen twee jaar | a) | Omzetgroei > 9% | a) | 35% |
b) | 49.338 | b) | 49.338 | |
Totale bonus | 98.676 | 98.676 | ||
Jaarverslag 2023 | Verklaring m.b.t. deugdelijk bestuur |
in US dollar | ||||||
Prestatiecriteria | a) | Minimum- drempelprestatie | a) | Maximale prestatie | a) | Gemeten prestatie |
b) | Overeenkomstige vergoeding | b) | Overeenkomstige vergoeding | b) | Resultaat werkelijke vergoeding | |
Algemene bedrijfsprestaties | a) | 50.000.000 | a) | 210.000.000 | a) | 157.675.000 |
Relatieve weging 50% | b) | 0 | b) | 221.857 | b) | 150.009 |
Individuele/ teamprestatie | a) | Individueel bepaald | a) | Individueel bepaald | a) | Individueel bepaald |
Relatieve weging 50% | b) | 0 | b) | 221.857 | b) | 173.290 |
Totale bonus | 0 | 443.714 | 323.299 | |||
Jaarverslag 2023 | Verklaring m.b.t. deugdelijk bestuur |
Naam | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 |
Jaarlijkse evolutie van de vergoeding (Uitvoerend Management) | |||||
• Vaste vergoeding | — | — | -4,1% | 4,2% | 24,1% |
• Variabele vergoeding | — | — | +100% | -33,4% | 133,4% |
• Totale vergoeding | — | — | 21,3% | -2,5% | 38,3% |
Jaarlijkse evolutie van de ontwikkelingen en prestaties (in duizend US dollar) | |||||
• Prestatiecriteria (EBIT) | -43.865 | -14.617 | 77.192 | 57.335 | 157.675 |
• Nettowinst | -48.540 | 13.530 | 83.640 | 52.491 | 161.895 |
Jaarlijkse evolutie van de gemiddelde vergoeding van de werknemers op geconsolideerde basis* | -6,06% | 0,91% | 8,39% | -1,58% | 7,98% |
Jaarverslag 2023 | Verklaring m.b.t. deugdelijk bestuur |
Jaarverslag 2023 | Verklaring m.b.t. deugdelijk bestuur |
Jaarverslag 2023 | Verklaring m.b.t. deugdelijk bestuur |
Jaarverslag 2023 | Verklaring m.b.t. deugdelijk bestuur |
Jaarverslag 2023 | Verklaring m.b.t. deugdelijk bestuur |
Jaarverslag 2023 | Verklaring m.b.t. deugdelijk bestuur |
Jaarverslag 2023 | Informatie voor de aandeelhouders |
Jaarverslag 2023 | Informatie voor de aandeelhouders |
Jaarverslag 2023 | Uittreksel uit de statutaire jaarrekening van X-FAB Silicon Foundries SE |
in duizenden EUR | 31 december 2023 | 31 december 2022 |
ACTIVA | ||
Jaarverslag 2023 | Uittreksel uit de statutaire jaarrekening van X-FAB Silicon Foundries SE |
Jaarverslag 2023 | Risicofactoren |
Jaarverslag 2023 | Risicofactoren |
Jaarverslag 2023 | Risicofactoren |
Jaarverslag 2023 | Risicofactoren |
AEC | Automotive Electronics Council (Raad voor Automobielelektronica) |
AI | Kunstmatige intelligentie |
AIM | Automotive, industrial, medical (automobiel, industrie en medische) |
Analog M/S | Analog/gemengd-signaal |
ASIC | Toepassingsspecifieke geïntegreerde schakeling |
B2B | Business-to-business |
BCD | Bipolair-CMOS-DMOS |
Belgisch GAAP | Belgische algemeen aanvaarde boekhoudkundige grondslagen, die verwijzen naar het in België van toepassing zijnde boekhoudkundig referentiestelsel |
Belgisch Wetboek van Vennootschappen | De Belgische wet van 7 mei 1999 houdende het Wetboek van Vennootschappen, zoals van tijd tot tijd gewijzigd |
BMS | Batterijbeheersysteem |
BWVV | Belgisch Wetboek van Vennootschappen en Verenigingen |
CAGR | Samengevoegd jaarlijks groeipercentage |
CCC | Consumer, communications, computer (consumenten, communicatie, computer) |
CDA | Schone droge lucht |
CMOS | Complementaire metaaloxide-halfgeleider |
CRM | Klantenrelatiebeheer |
DNA | Desoxyribonucleïnezuur |
DTI | Deep trench isolatie |
EBIT | Winst vóór netto financiële kosten en vennootschapsbelastingen, gelijk aan het bedrijfsresultaat, zoals gepresenteerd in de historische financiële informatie |
EBITDA | Winst voor netto financiële kosten, vennootschapsbelastingen, waardeverminderingen en afschrijvingen |
EHS | Milieu, gezondheid en veiligheid |
ERP | Planning van bedrijfsmiddelen |
ESEF | Europees uniform elektronisch formaat |
ESG | Environmental, social, governance (milieu, maatschappij en bestuur) |
EU | De Europese Unie |
EUR, euros, or € | De gemeenschappelijke munt van de EU-lidstaten die deel uitmaken van de Eurozone |
Fab | Faciliteit voor waferproductie |
FSMA | De Belgische Autoriteit voor Financiële Diensten en Markten |
GRI | Wereldwijd verslaggevingsinitiatief |
GVG | X-FAB Dresden Grundstücks-Vermietungsgesellschaft mbH & Co. KG |
GWh | Gigawattuur |
IAASB | International Auditing and Assurance Standards Board (Raad voor Internationale Audit- en Verzekeringsnormen) |
Jaarverslag 2023 | Woordenlijst |
IATF | Internationale taskforce automobielsector |
IC | Geïntegreerde schakeling |
ICC | Internationale kamer van koophandel |
IDM | Fabrikant van geïntegreerde apparaten |
IEEE | Instituut voor elektrische en elektronische ingenieurs |
IFRS | De Internationale financiële verslaggevingsstandaarden zoals goedgekeurd door de Europese Unie |
IoT | Internet van dingen |
IP | Intellectuele eigendom |
ISA’s | International Standards on Auditing (Internationale Auditnormen) |
kW | Kilowatt |
LiDAR | Beeldvorming, detectie en plaatsbepaling met licht |
LTA | Langetermijnovereenkomst |
MCU | Microcontroller-eenheden |
MEMS | Micro-elektromechanische systemen |
MES | Manufacturing execution system (productie-informatiesysteem) |
MFI | X-FAB MEMS Foundry Itzehoe GmbH |
M-MOS | M-MOS Semiconductor Sdn. Bhd. |
MW | Megawatt |
NRE | Niet-recurrente engineering |
NVM | Niet-vluchtig geheugen |
OECD | Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling |
OEM | Fabrikant van originele uitrustingen |
PCM | Procescontrolebewaking |
REACH | Registratie, evaluatie, autorisatie en beperking van chemische stoffen |
RF | Radiofrequentie |
PFK | Perfluorkoolstoffen |
RoHS | Beperking op het gebruik van bepaalde gevaarlijke stoffen |
RWNGR | Reële waarde via andere niet-gerealiseerde resultaten |
RWWV | Reële waarde via winst of verlies |
SCAR | Supplier corrective action request (Verzoek tot corrigerende maatregelen aan de leverancier) |
SEM | Veilig beheer van eindpunten |
SE-regelgeving | Verordening (EG) nr. 2157/2001 van de Raad van 8 oktober 2001 betreffende het statuut van de Europese vennootschap (SE) |
SiC | Siliciumcarbide |
SOI | Silicium-op-isolator |
STEM | Wetenschappen, technologie, techniek en wiskunde |
UPW | Ultrapuur water |
Jaarverslag 2023 | Woordenlijst |
VDA | Duitse vereniging van de Auto-industrie |
VKV | Verwachte kredietverliezen |
WIP | Werk in uitvoering |
WSPM | Waferstarts per maand |
X-FAB SE, of de Groep | X-FAB Silicon Foundries SE |
X-FAB SE Groep, of de Groep | X-FAB Silicon Foundries SE samen met zijn dochtermaatschappijen |
X-FAB GmbH | X-FAB Semiconductor Foundries GmbH |
X-FAB Dresden | X-FAB Dresden GmbH & Co. KG en X-FAB Dresden Verwaltungs-GmbH |
X-FAB France | X-FAB France SAS |
X-FAB Texas | X-FAB Texas Inc. |
X-FAB Sarawak | X-FAB Sarawak Sdn. Bhd. |
X-FAB Japan | X-FAB Japan K.K. |
XMF | X-FAB MEMS Foundry GmbH |
ZVEI | Sectorvereniging voor elektriciteit, Duitsland |
Jaarverslag 2023 | Woordenlijst |
Jaarverslag 2023 | Woordenlijst |