Accentis nv jaarverslag 2025 1/101
1
Accentis nv
Jaarverslag 2025
Accentis nv jaarverslag 2025 2/101
2
Accentis nv jaarverslag 2025 3/101
3
Inhoud
0 Voorwoord ........................................................................................................................................................................... 5
1 Profiel van de onderneming ......................................................................................................................................... 6
2 Strategische en financiële doelstellingen ............................................................................................................... 6
3 Accentis in detail ............................................................................................................................................................... 7
3.1 Organisatiestructuur .............................................................................................................................................. 7
3.2 Portfolio overzicht ................................................................................................................................................... 7
3.3 Portfolio detail ........................................................................................................................................................... 8
4 Informatie voor de aandeelhouder ........................................................................................................................ 11
4.1 Accentis op de beurs ............................................................................................................................................ 11
4.2 Kapitaal en aandelen ........................................................................................................................................... 11
4.3 Vorm en overdraagbaarheid van de aandelen ......................................................................................... 11
4.4 Stemrechten verbonden aan de aandelen .................................................................................................. 12
4.5 Aandeelhoudersstructuur ................................................................................................................................. 12
4.6 Dividend .................................................................................................................................................................... 12
4.7 Financiële kalender .............................................................................................................................................. 13
4.8 Investor relations .................................................................................................................................................. 13
5 Verklaring inzake deugdelijk bestuur ................................................................................................................... 14
5.1 Algemene bepalingen .......................................................................................................................................... 14
5.2 Interne controle- en risicobeheersystemen betreffende de financiële rapportering ............. 15
5.3 Aandeelhoudersstructuur ................................................................................................................................. 16
5.4 Beslissingsorganen ............................................................................................................................................... 17
5.5 Remuneratieverslag ............................................................................................................................................. 22
5.6 Aandelen aangehouden door bestuurders en leden van het uitvoerend management ......... 25
5.7 Commissaris ............................................................................................................................................................ 25
5.8 Belangenconflicten ............................................................................................................................................... 25
5.9 Transacties met belangrijke aandeelhouders .......................................................................................... 25
5.10 Informatie krachtens artikel 34 van het Koninklijk Besluit van 14 november 2007
betreffende de verplichtingen van emittenten van financiële instrumenten die zijn
toegelaten tot de verhandeling op een gereglementeerde markt ................................................... 26
6 Verslag van de raad van bestuur ............................................................................................................................. 27
6.1 Geconsolideerde kerncijfers ............................................................................................................................ 27
6.2 Belangrijke gebeurtenissen tijdens 2025 en na balansdatum .......................................................... 27
6.3 Informatie over omstandigheden die een negatieve invloed zouden kunnen hebben op de
ontwikkeling............................................................................................................................................................ 29
6.4 Bespreking van de resultaten .......................................................................................................................... 29
6.5 Onderzoek en ontwikkeling ............................................................................................................................. 32
6.6 Milieu- en personeelsaangelegenheden ...................................................................................................... 32
6.7 Risico’s en risicobeheer ...................................................................................................................................... 32
6.8 Gebruik van financiële instrumenten........................................................................................................... 33
6.9 Inlichtingen over kapitaal en zeggenschapsstructuur .......................................................................... 33
6.10 Belangenconflicten Transacties met verbonden ondernemingen ............................................... 33
6.11 Wijzigingen in de raad van bestuur en het management .................................................................... 34
6.12 Inkoop eigen aandelen ........................................................................................................................................ 34
6.13 Marktontwikkeling en vooruitblik ................................................................................................................ 34
6.14 Dividendvoorstel ................................................................................................................................................... 34
6.15 Verklaring conform artikel 12 van het Koninklijk Besluit van 14 november 2007
betreffende de verplichtingen van emittenten van financiële instrumenten die zijn
toegelaten tot de verhandeling op een gereglementeerde markt ................................................... 35
7 Risicobeheer ..................................................................................................................................................................... 36
7.1 Financiële risico’s .................................................................................................................................................. 36
7.2 Risico’s verbonden aan de activiteiten van de vennootschap ........................................................... 37
Accentis nv jaarverslag 2025 4/101
4
8 Geconsolideerde jaarrekening ................................................................................................................................. 41
8.1 Geconsolideerd totaalresultaat ....................................................................................................................... 41
8.2 Geconsolideerd overzicht van de financiële positie .............................................................................. 42
8.3 Geconsolideerde kasstromen .......................................................................................................................... 43
8.4 Mutatieoverzicht van de wijzigingen in het geconsolideerd eigen vermogen ........................... 44
8.5 Toelichting bij de geconsolideerde jaarrekening.................................................................................... 44
8.6 Verslag van de commissaris ............................................................................................................................. 70
9 Enkelvoudige jaarrekening ........................................................................................................................................ 76
9.1 Enkelvoudige balans Accentis nv ................................................................................................................... 76
9.2 Resultatenrekening Accentis nv ..................................................................................................................... 78
9.3 Resultaatverwerking Accentis nv .................................................................................................................. 79
9.4 Toelichting ............................................................................................................................................................... 79
9.5 Waarderingsregels ............................................................................................................................................... 87
9.6 Sociale balans .......................................................................................................................................................... 89
9.7 Verslag van de raad van bestuur over de enkelvoudige jaarrekening .......................................... 90
9.8 Verslag van de commissaris over de enkelvoudige jaarrekening ................................................... 97
Verantwoordelijke uitgever
Accentis nv
Noorderlaan 139
2030 Antwerpen
België
Accentis nv jaarverslag 2025 5/101
5
0 Voorwoord
Geachte aandeelhouder,
Beste lezer,
2025 was voor Accentis in meerdere opzichten een overgangsjaar.
In mei werd afscheid genomen van onze CEO, na vijftien jaar van toegewijde leiding. Enkele maanden
later werd Cornelia Cok aangesteld om een nieuw hoofdstuk voor de onderneming in goede banen te
leiden. Verder werd de raad van bestuur versterkt met de toetreding van Lexico bv,
vertegenwoordigd door Alexander De Clercq, als nieuwe onafhankelijke bestuurder.
Ook op operationeel vlak zijn belangrijke stappen gezet.
Voor onze Belgische site Lier werd een vernieuwd langetermijncontract afgesloten met
hoofdgebruiker Xeikon. Voor de delen van de site die door Xeikon niet langer worden benut, zijn
inmiddels gesprekken opgestart met potentiële nieuwe huurders om de bezettingsgraad te
optimaliseren.
De belangrijke investeringen die de voorbije jaren werden gedaan in energie-efficiëntie van de site
Lier resulteerden bovendien in 2025 in een uitzonderlijke EPC NR-score voor het hoofdgebouw van
de site, Accentis Business Center Lier, dat zo behoort tot de top 3% van de meest energiezuinige niet-
residentiële gebouwen in Vlaanderen.
In het kader van de verdere vereenvoudiging van de groepsstructuur, werd in oktober de inactieve
vennootschap Accentis Property Overpelt nv ontbonden.
Daarnaast werd in 2025 de vastgoedportefeuille verder gerationaliseerd met de verkoop in april van
de Duitse dochtervennootschap Accentis Verwaltungs GmbH, eigenaar van de Duitse site Schiltach.
In september kon de site worden ontruimd. Hiermee werd een moeilijk dossier afgesloten, waardoor
het management opnieuw alle aandacht kan richten op de ontwikkeling van de onderneming en het
evalueren van nieuwe opportuniteiten.
In dat verband werden inmiddels verschillende concrete gesprekken opgestart rond mogelijke
nieuwe investeringen. Accentis blijft daarbij focussen op logistiek, industrieel en semi-industrieel
vastgoed in de Benelux. In het huidige internationale economische klimaat blijft voorzichtigheid
echter geboden. Er is dan ook geen tijdsdruk om investeringen te realiseren, maar wel een
uitgesproken ambitie om dossiers te selecteren die op lange termijn duurzame waarde creëren voor
onze aandeelhouders. Wij blijven ervan overtuigd dat een gedisciplineerde investeringsstrategie,
waarbij stabiele huuropbrengsten, een marktconforme financieringsstructuur en optimalisatie van
de bestaande portefeuille centraal staan, de beste basis vormt voor verdere groei en stabiliteit van
de onderneming.
Tot slot danken wij het managementteam voor hun inzet tijdens dit overgangsjaar, en onze huurders
en gebruikers voor hun blijvende vertrouwen in Accentis.
Voorzitter van de raad van bestuur
Accentis nv jaarverslag 2025 6/101
6
1 Profiel van de onderneming
Accentis nv (‘Accentis’) is een vastgoedmaatschappij die zich specialiseert in logistieke, industriële
en semi-industriële gebouwen met bijbehorende kantoorruimte, gelegen in België. De vennootschap
streeft een langetermijnstrategie na die erop gericht is de waarde van het vastgoedportfolio te
maximaliseren, enerzijds door het optimaliseren van de huurinkomsten en anderzijds door een actief
portfoliobeheer en risicomanagement.
De waarde van een pand wordt in belangrijke mate bepaald door zijn huurinkomsten. Het
optimaliseren van die huurinkomsten en alle activiteiten die daarmee samengaan heeft vandaag
prioriteit. Zowel de huurprijzen als de looptijd van de verschillende huurcontracten en de spreiding
van het huurrisico zijn daarbij belangrijke aandachtspunten.
Het vastgoedportfolio werd de voorbije jaren geleidelijk vernieuwd door gerichte
nieuwbouwprojecten, voornamelijk gerealiseerd op vraag van bestaande gebruikers. Tegelijk
werden kleinere en minder strategische panden met een hogere kostenratio en een groter
verhuurrisico afgestoten. Op die manier werd het portfolio stelselmatig geoptimaliseerd. Vandaag
onderzoekt Accentis actief diverse investeringsopportuniteiten in de Benelux om het portfolio
verder te vernieuwen en uit te breiden.
De Cel Acquisitie en Ontwikkeling (zie organisatiestructuur op pagina 7) zoekt actief naar panden die
een meerwaarde kunnen bieden voor het vastgoedportfolio. Daarnaast onderzoekt de Cel de
ontwikkelingsmogelijkheden van terreinen binnen het bestaande portfolio om de grotere sites
voldoende flexibiliteit te bieden voor eventuele uitbreiding en verdere expansie. Ook het technisch
onderhoud van de bestaande panden krijgt bijzondere aandacht.
2 Strategische en financiële doelstellingen
In het verleden hebben onder meer de onaangepaste financieringsvormen en -termijnen aanleiding
gegeven tot financiële tekorten. De optimalisatie van de huuropbrengsten, de desinvestering van
risicogevoelige sites en de marktconforme financiering van nieuwe projecten bieden nu echter
voldoende financiële stabiliteit voor de komende jaren.
De herstructurering die in het verleden werd doorgevoerd, is vandaag verankerd in de strategie:
organisatiestructuur met korte communicatielijnen en directe contacten met gebruikers en
huurders;
blijvende kostencontrole en -beheersing;
focus op de grotere logistieke, industriële en semi-industriële sites met eigen beheersstructuur;
financieringsstrategie met focus op optimalisering en, waar mogelijk, herfinanciering.
Accentis nv jaarverslag 2025 7/101
7
3 Accentis in detail
3.1 Organisatiestructuur
3.2 Portfolio overzicht
Accentis’ portfolio omvat momenteel één site: de site Lier in België. Deze site bestaat uit (1) Accentis
Business Center Lier, een gebouw met kantoorruimtes, vergaderzalen, een bedrijfsrestaurant, een
auditorium en productie- en opslagfaciliteiten, en (2) Logistiek Lier, een logistiek gebouw met drie
magazijnen.
3.2.1 Oppervlakte en bezettingsgraad
De totale verhuurbare oppervlakte (exclusief ontwikkelbare percelen) bedraagt 36.620 m
2
. Met een
leegstand van 1.756 m
2
op 31 december 2025 is de bezettingsgraad op basis van de totale
oppervlakte 95,20% (2024: 61,56%).
3.2.2 Fair value
De totale reële waarde (fair value) van de vastgoedbeleggingen op 31 december 2025 bedraagt
34,41 mio EUR. De waarde van de panden werd bepaald door een onafhankelijk expert. Voor
definities, toegepaste normering en methodiek voor de bepaling van de reële waarde wordt
verwezen naar punt 13.1 op pagina 59.
3.2.3 Huurwaarde
De totale huurwaarde op jaarbasis van de verhuurde panden op 31 december 2025, i.e. de totale
actuele brutohuurinkomsten op 31 december 2025 inclusief de toegekende investeringstoelages en
ontvangen investeringssurplussen, bedraagt 4,27 mio EUR.
Op basis hiervan werd de Estimated Rental Value (ERV) door het management bepaald op
4,55 mio EUR. ERV of geschatte huurwaarde is de huur waaraan het eigendom op afsluitdatum kan
worden verhuurd op de open markt. In de bepaling van de ERV worden de contractuele huurwaardes
in acht genomen en wordt geen rekening gehouden met de toegekende en ontvangen, al dan niet
tijdelijke, investeringstoelages en -surplussen.
3.2.4 Actueel rendement
Op 31 december 2025 realiseerde Accentis een gemiddeld rendement van 12,55%. Het rendement
wordt berekend als de verhouding tussen de contractuele brutohuurinkomsten exclusief de
toegekende investeringstoelages en ontvangen investeringssurplussen op jaarbasis en de fair value.
Accentis nv jaarverslag 2025 8/101
8
3.3 Portfolio detail
De overzichten op de volgende pagina’s bevatten algemene en technische informatie zoals locatie,
bouwjaar, oppervlakte en eigenaar van het vastgoed in kwestie.
Economische eigenaar: in het geval van een financiële leasing is de juridische eigenaar van de
grond de vennootschap, die een opstalrecht verleent aan de leasingmaatschappij, en is de
leasingmaatschappij de juridische eigenaar van het gebouw dat wordt verhuurd aan de
vennootschap, waarbij de vennootschap optreedt als leasingnemer en dus de economische
eigenaar is. Aan het einde van de leasingovereenkomst wordt de vennootschap, na de eventuele
uitoefening van de koopoptie en het betalen van de optieprijs, juridische eigenaar van het
vastgoed.
Juridische eigenaar: de juridische entiteit die juridische eigenaar is van het pand en/of het
perceel in kwestie (volle eigendom).
Onder huurdersinformatie vindt u onder meer de belangrijkste huurders, de procentuele verhouding
tussen de brutohuurinkomsten, de actuele economische waarde van het pand en de procentuele
verhouding van de brutohuurinkomsten t.o.v. de totale brutohuurinkomsten van het volledig
vastgoedportfolio.
Voor Accentis Business Center Lier worden de brutohuurinkomsten gedefinieerd als huur met
inbegrip van alle huurlasten en voor Logistiek Lier als huur met inbegrip van bepaalde contractuele
huurlasten.
De bezettingsgraad wordt in deze overzichten berekend als de verhouding tussen de totale
contractueel verhuurde oppervlakte en de totaal verhuurbare oppervlakte (en dus niet als de
verhouding van de contractuele huurinkomsten en de ERV).
We vermelden eveneens de verhuurde oppervlakte, de beschikbare verhuurbare oppervlakte en de
actuele bezettingsgraad.
Daarnaast wordt een korte beschrijving gegeven van specifieke kenmerken, de strategische visie van
het management op de vastgoedbelegging in kwestie en eventuele belangrijke gebeurtenissen na
balansdatum.
Accentis nv jaarverslag 2025 9/101
9
Accentis Business Center Lier
Adres
Duwijckstraat 17, 2500 Lier (BE)
Economische eigenaar
Accentis nv
Beschrijving
Accentis Business Center Lier is een modern en multifunctioneel gebouw met kantoorruimtes,
productie- en opslagfaciliteiten. Daarnaast beschikt het pand over vergaderzalen, een
bedrijfsrestaurant en een auditorium, waardoor het geschikt is voor seminaries en conferenties.
Verder is er een grote parking voor het gebouw en een ondergrondse parkeergarage. De locatie is
goed bereikbaar en ligt op ongeveer 20 km van de luchthaven van Antwerpen en 30 km van Brussels
Airport, met een vlotte aansluiting op de snelwegen E313 en E19.
Waardebepaling door de vastgoedexpert
Waarderingsexpert
Ceusters (BE)
Technische informatie
Bouwjaar
2001
Grondoppervlakte
53.871
Verhuurbare oppervlakte (gebouw)
32.878
Huurdersinformatie
Belangrijkste gebruikers
o.a. Xeikon (onderdeel Flint Group), Descartes,
Creafin, LeoPharma, Peopleware, SD Worx,
Avineon, Kruitbosch Zwolle, Globus Medical,
Revvity, 3D PDG, Delta-EM, Pure Construct
Brutohuurinkomsten/waardebepaling
13,01%
Aandeel brutohuurinkomsten/portfolio
95,97%
Verhuurde oppervlakte
31.122
Beschikbare oppervlakte
1.756
Bezettingsgraad
94,66%
Diversen
Multi-tenant site
Accentis Business Center Lier kon in de loop van 2025 verschillende nieuwe gebruikers
aantrekken, waaronder Delta-EM, Purity Vie en Fein Belgium. Bestaande gebruikers, zoals Pure
Construct, Creafin, SD Worx en 3D PDG, hebben hun ruimte uitgebreid, of, zoals Wenger Overseas
en Xeikon Manufacturing nv, hun overeenkomst van terbeschikkingstelling verlengd.
De overeenkomst met Xeikon Manufacturing nv, hoofdgebruiker van het pand, werd
geactualiseerd: ze werd verlengd voor een periode van negen jaar, van 1 oktober 2025 tot en met
30 september 2034, voor een iets kleinere oppervlakte en tegen een lager, marktconform, tarief.
Met deze verlenging heeft Accentis gekozen voor een duidelijke langetermijnvisie en pro(actief)
risicomanagement.
Dankzij de vele en belangrijke energetische aanpassingen de voorbije jaren behaalde Accentis
Business Center Lier dit jaar een uitzonderlijke EPC NR-score, waarmee het behoort tot de top
3% van de meest energiezuinige niet-residentiële gebouwen in Vlaanderen. Het EPC NR
(energieprestatiecertificaat voor niet-residentiële gebouwen) geeft een objectieve beoordeling
van de energie-efficiëntie van het pand en vormt een belangrijk instrument binnen het
duurzaamheids- en energiebeleid van Accentis. Op basis van de aanbevelingen uit het EPC NR
worden gerichte maatregelen genomen om het energieverbruik en de CO₂-uitstoot nog verder te
reduceren.
Belangrijke gebeurtenissen na 31 december 2025: Ook tijdens de eerste maanden van 2026 kon
Accentis Business Center Lier verschillende nieuwe gebruikers aantrekken, waaronder DVB&H
Accountants, Savan, TSE2 en Una Group.
Accentis nv jaarverslag 2025 10/101
10
Logistiek Lier
Adres
Duwijckstraat 17, 2500 Lier (BE)
Juridische eigenaar
Accentis nv
Beschrijving
Logistiek Lier is een logistiek gebouw bestaande uit drie magazijnen met een oppervlakte van
respectievelijk 744 m², 1.202 m² en1.796 m².
Logistiek Lier is goed bereikbaar en ligt op ongeveer 20 km van de luchthaven van Antwerpen en
30 km van Brussels Airport, met een vlotte aansluiting op de snelwegen E313 en E19.
Waardebepaling door de vastgoedexpert
Waarderingsexpert
Ceusters (BE)
Technische informatie
Bouwjaar
2021 en 2024
Grondoppervlakte
4.547 m²
Verhuurbare oppervlakte (magazijnen)
3.742 m²
Huurdersinformatie
Belangrijkste huurders
1
st
Division, S Trans
Brutohuurinkomsten/waardebepaling
4,91%
Aandeel brutohuurinkomsten/portfolio
4,03%
Verhuurde oppervlakte
3.742 m²
Beschikbare oppervlakte
0
Bezettingsgraad
100%
Diversen
Multi-tenant site
Op 1 januari 2025 heeft 1st Division het magazijn met een oppervlakte van 1.202 m² in gebruik
genomen.
Belangrijke gebeurtenissen na 31 december 2025: Op 1 maart 2026 werd het huurcontract met
Xeikon Manufacturing nv met betrekking tot het magazijn met een oppervlakte van 1.796
beëindigd.
Accentis nv jaarverslag 2025 11/101
11
4 Informatie voor de aandeelhouder
4.1 Accentis op de beurs
Het aandeel Accentis noteert sinds 26 mei 1997 aan Euronext Brussels (ISIN-code BE0003696102,
Symbool: ACCB).
1
Jaarresultaten 2024
2
Accentis verkoopt aandelen Accentis Verwaltungs GmbH
3
Jaarverslag 2024
4
Accentis neemt afscheid van CEO
5
Accentis stelt nieuwe CEO aan
6
Halfjaarresultaten 2025
7
Openbaarmaking over een transparantiekennisgeving Crazy Duck bv
8
Openbaarmaking over een transparantiekennisgeving Crazy Duck bv
9
Jaarresultaten 2025
4.2 Kapitaal en aandelen
Het kapitaal van de vennootschap bedraagt vijfentwintig miljoen vijfhonderdduizend euro
(25.500.000,00 EUR). Het is verdeeld in één miljard tweehonderdtweeënzestig miljoen
achthonderdvierenvijftigduizend en één (1.262.854.001) aandelen, zonder vermelding van nominale
waarde, die elk één één miljard tweehonderdtweeënzestig miljoen achthonderdvierenvijftigduizend
en één (1/1.262.854.001) van het kapitaal vertegenwoordigen. Het is volledig volgestort.
De meest recente kapitaalstructuur is steeds terug te vinden op de corporate website
(www.accentis.com) in de rubriek Investor Relations.
4.3 Vorm en overdraagbaarheid van de aandelen
De aandelen van de vennootschap kunnen de vorm aannemen van aandelen op naam en
gedematerialiseerde aandelen. Alle aandelen van de vennootschap zijn volledig volgestort en vrij
overdraagbaar.
Accentis nv jaarverslag 2025 12/101
12
4.4 Stemrechten verbonden aan de aandelen
Elke aandeelhouder van de vennootschap heeft recht op één stem per aandeel. Aandeelhouders
mogen bij volmacht stemmen, onderworpen aan de regels beschreven in de statuten van de
vennootschap.
Stemrechten kunnen worden opgeschort met betrekking tot aandelen conform de toepasselijke
wettelijke bepalingen en regels beschreven in de statuten van de vennootschap.
4.5 Aandeelhoudersstructuur
Op basis van de noemer van 1.262.854.001 (totaal aantal stemrechten) en de relevante kennis- en
berichtgevingen die de vennootschap heeft ontvangen, ziet de structuur van het aandeelhouderschap
op datum van publicatie er als volgt uit:
Aandeelhouder
Aantal stemrechten
%
Iep Invest nv
849.228.572
67,25
Crazy Duck bv
63.250.000
5,01
Publiek
350.375.429
27,74
Totaal
1.262.854.001
100,00
Sinds september 2013 wordt de vennootschap gecontroleerd door Iep Invest en wordt de
participatie Accentis door Iep Invest integraal geconsolideerd.
In artikel 9 van de statuten van de vennootschap werd de drempel voor bekendmaking van een
deelneming vastgesteld op 3%, 5% en elk veelvoud van 5%. Kennisgevingen van belangrijke
deelnemingen in overeenstemming met de bepalingen van de wet van 2 mei 2007 op de
openbaarmaking van belangrijke deelnemingen en de statuten van de vennootschap kunnen worden
gestuurd naar investor.relations@accentis.com. Ontvangen kennisgevingen zijn steeds beschikbaar
op de corporate website (www.accentis.com) in de rubriek Investor Relations.
4.6 Dividend
4.6.1 Bestemming van de winstreserve
Het batig saldo dat de resultatenrekening aanwijst nadat alle lasten, de algemene kosten, de nodige
provisies en afschrijvingen zijn afgetrokken, maakt de zuivere winst uit van de vennootschap. Van
deze winst wordt ten minste een twintigste voorafgenomen om de wettelijke reserve te vormen
totdat die een tiende van het kapitaal bedraagt. Voor het overblijvende saldo is het de algemene
vergadering die zal beslissen, op voorstel van de raad van bestuur, welke bestemming eraan wordt
gegeven.
Geen uitkering mag geschieden indien op de datum van afsluiting van het laatste boekjaar het
nettoactief, zoals dat blijkt uit de jaarrekening, is gedaald of ten gevolge van de uitkering zou dalen
beneden het bedrag van het gestorte kapitaal, vermeerderd met alle reserves die volgens de wet of
de statuten niet mogen worden uitgekeerd.
4.6.2 Interim-dividenden
De raad van bestuur heeft de bevoegdheid om op het resultaat van het boekjaar een interim-dividend
uit te keren. Deze uitkering mag alleen geschieden op de winst van het lopende boekjaar, in
voorkomend geval verminderd met het overgedragen verlies of vermeerderd met de overgedragen
winst, zonder onttrekking aan de reserves die volgens wettelijke en statutaire bepalingen dienen te
worden gevormd.
4.6.3 Betaling van dividenden
De betaling van dividenden geschiedt jaarlijks in een keer of in verschillende keren op de wijzen en
op de tijdstippen die door de raad van bestuur worden vastgelegd.
Niet geïnde dividenden uitgekeerd aan aandelen op naam verjaren ten gunste van de vennootschap
door verloop van 5 jaar vanaf de datum van inbetalingstelling.
Accentis nv jaarverslag 2025 13/101
13
4.6.4 Dividend over boekjaar 2025
De raad van bestuur stelt voor om over het boekjaar 2025 geen dividend uit te keren.
4.7 Financiële kalender
Naast de jaarresultaten publiceert Accentis eveneens halfjaarcijfers. De verwachte publicatiedatums
en de datum voor de jaarlijkse algemene vergadering zijn de volgende:
Jaarlijkse algemene vergadering 2026
26 mei 2026
Publicatie van de halfjaarresultaten 2026
24 augustus 2026
Publicatie van de jaarresultaten 2026
22 februari 2027
Eventuele wijzigingen aan deze kalender zullen steeds zo snel mogelijk op de website van de
vennootschap (www.accentis.com) worden vermeld.
4.8 Investor relations
Accentis wenst zijn aandeelhouders en andere belangstellenden zo volledig mogelijk te informeren.
Een speciale rubriek op de website van de vennootschap (www.accentis.com) bundelt daarom alle
voor beleggers nuttige informatie. In die rubriek kan men zich ook aanmelden voor de
persberichtenmailinglijst. Geregistreerde aandeelhouders worden verzocht eventuele
adreswijzigingen schriftelijk mee te delen aan de verantwoordelijke Investor Relations.
Zoals bepaald in artikel 4 van de Transparantierichtlijn is de officiële versie van het jaarverslag de
ESEF-versie. De ESEF-versie is beschikbaar op de website van de vennootschap in de rubriek
Investor Relations Publicaties Jaarverslagen. In geval van vragen of conflicten prevaleert steeds
de officiële ESEF-versie van het jaarverslag.
De enkelvoudige en geconsolideerde jaarrekening, de statuten, de jaarverslagen en andere
documenten die publiek worden gemaakt, zijn kosteloos verkrijgbaar op de zetel van de
vennootschap. Al deze informatie is eveneens beschikbaar op de corporate website.
Accentis nv jaarverslag 2025 14/101
14
5 Verklaring inzake deugdelijk bestuur
5.1 Algemene bepalingen
In toepassing van de Belgische corporategovernancecode van 2020 (‘Corporate Governance Code’ of
‘Code’) en artikel 3:6 §2 van het Wetboek van vennootschappen en verenigingen geeft Accentis in
zijn corporategovernancecharter (‘Corporate Governance Charter’ of ‘Charter’) toelichting bij de
principes van deugdelijk bestuur (‘corporate governance’). Dit Corporate Governance Charter werd
goedgekeurd door de raad van bestuur van de vennootschap op 14 april 2020 en vervolgens
gepubliceerd op de website (www.accentis.com).
De Corporate Governance Code wordt hierbij als referentiecode gehanteerd. De Code is gebaseerd
op het pas-toe-of-leg-uit-systeem (comply or explain). Het Charter vult de principes betreffende
deugdelijk bestuur aan vervat in de Code, in het Wetboek van vennootschappen en verenigingen, en
in de statuten van de vennootschap.
Dit hoofdstuk geeft een overzicht van de voornaamste regels en principes volgens welke het
deugdelijk bestuur van de vennootschap is georganiseerd.
Corporate governance wordt in de Corporate Governance Code gedefinieerd als een reeks van regels
en gedragingen op basis waarvan vennootschappen worden bestuurd en gecontroleerd.
De vennootschap kan besluiten om af te wijken van de code met betrekking tot specifieke
aangelegenheden, met dien verstande dat zulke afwijkingen moeten worden bekendgemaakt en
verantwoord in de Verklaring inzake deugdelijk bestuur in het jaarverslag (explain).
De raad van bestuur van de vennootschap heeft als doelstelling vooropgezet om de principes van de
Corporate Governance Code zo nauwgezet mogelijk na te leven, maar is van mening dat bepaalde
afwijkingen van de principes van de Corporate Governance Code gerechtvaardigd zijn.
Op de volgende punten wijkt Accentis af van de Corporate Governance Code:
Principe 2.16 van de Code: gezien de relatief beperkte omvang van de vennootschap en haar
activiteiten wordt in het jaarverslag geen afzonderlijk hoofdstuk geïntegreerd over kwesties van
maatschappelijk belang en relevante milieu- en sociale indicatoren. Relevante kwesties en
indicatoren worden in het jaarverslag aangehaald waar van toepassing.
Principe 3.11 van de Code: telkens wanneer dit noodzakelijk wordt geacht in het licht van het
belang van de vennootschap komen de niet-uitvoerende bestuurders samen om hun interactie
met het uitvoerend management te evalueren. Zo’n bijeenkomst wordt dus niet per se eenmaal
per jaar gehouden.
Principe 3.19 van de Code: gezien de relatief beperkte omvang van de vennootschap en haar raad
van bestuur heeft de raad van bestuur geen secretaris aangesteld.
Principe 4.10 van de Code: in overeenstemming met artikel 7:99 van het Wetboek van
vennootschappen en verenigingen heeft de raad van bestuur geen auditcomité ingericht. De raad
van bestuur als geheel voert de aan het auditcomité toegewezen taken uit.
Principe 4.14 van de Code: gezien de relatief beperkte omvang van de vennootschap heeft de
raad van bestuur geen onafhankelijke interne auditfunctie opgericht. De raad van bestuur is van
mening dat hij over voldoende middelen en knowhow beschikt. Verder kan de raad van bestuur
steeds een beroep doen op boekhoudkundige, financiële, juridische en andere adviseurs die
noodzakelijk en gepast worden geacht voor zijn werking.
Principe 4.17 van de Code: in overeenstemming met artikel 7:100 van het Wetboek van
vennootschappen en verenigingen heeft de raad geen remuneratiecomité ingericht. De raad van
bestuur als geheel voert de aan het remuneratiecomité toegewezen taken uit.
Principe 5.6 van de Code: vanwege de relatief beperkte omvang van de vennootschap en haar
raad van bestuur, bedraagt de duur van het mandaat van de bestuurders conform artikel 7:85,
§2 van het Wetboek van vennootschappen en verenigingen zes jaar.
Principe 7.6 van de Code: de raad van bestuur is van mening dat de niet-uitvoerende bestuurders
geen deel van hun remuneratie in de vorm van aandelen van de vennootschap dienen te
ontvangen aangezien zij steeds handelen in het belang van de vennootschap en haar
stakeholders.
Accentis nv jaarverslag 2025 15/101
15
Principe 7.9 van de Code: de raad van bestuur is van mening dat de leden van het uitvoerend
management geen minimumaantal aandelen moeten aanhouden in de vennootschap aangezien
er in voldoende andere mechanismes wordt voorzien om het professioneel engagement van de
leden van het uitvoerend management te garanderen. De raad van bestuur verwijst hiervoor
naar punt 5.5.4.
Principe 7.10 van de Code: De raad van bestuur verwijst voor de kortetermijnremuneratie van
het uitvoerend management naar punt 5.5.4. Een bonus wordt toegekend in functie van de
behaalde commerciële en financiële doelstellingen. Aangezien semestrieel op basis van duidelijk
afgelijnde criteria de variabele vergoeding wordt geëvalueerd, ziet de raad van bestuur geen
noodzaak om deze remuneratie te begrenzen met een maximum.
Principe 9.1 van de Code: vanwege de relatief beperkte omvang van de vennootschap, heeft de
vennootschap thans geen formeel permanent evaluatiesysteem opgezet voor de omvang,
samenstelling en werking van de raad van bestuur en van de comités.
De raad van bestuur is van mening dat de vennootschap, met uitzondering van de hierboven
toegelichte afwijkingen, voldoet aan alle principes uit de Corporate Governance Code.
5.2 Interne controle- en risicobeheersystemen betreffende de financiële
rapportering
5.2.1 Beheersstructuur
De corporategovernancestructuur van Accentis, conform de Corporate Governance Code, kan als
volgt schematisch worden weergegeven:
A. Het beheersorgaan:
De raad van bestuur en de personen aan wie het dagelijks bestuur van Accentis werd toevertrouwd.
B. De toezichthoudende instanties:
Intern: toezicht op het dagelijks beheer door de dagelijkse leiding
Extern: de commissaris en de depothouder
C. De beheersing van de interne risico’s van Accentis gebeurt via:
de beslissingen genomen door de raad van bestuur in zijn functie van remuneratiecomité en
auditcomité;
het inwinnen van advies bij externe juridische, fiscale en milieutechnische adviseurs;
het inwinnen van advies van de waarderingsexpert;
interne databeheersystemen, nl. een centrale fysieke en virtuele dataroom waar alle belangrijke
documenten van en informatie over Accentis worden bijgehouden, en een gedetailleerde
huuradministratie;
het raadplegen van externe databanken (bv. kredietwaardigheid van klanten);
essentiële transactionele controles en procedures en dit gecombineerd met een scheiding van
functies tussen beslissing, registratie en geldbewegingen.
5.2.2 Financiële handleiding en rapportering
Accentis heeft in de eerste helft van 2014 de nadruk gelegd op een verdere uitbreiding van het intern
rapportagesysteem om de huurinkomsten, de bezettingsgraden, de financiële schulden en de
operationele kosten per vastgoedbelegging te monitoren. Medio 2014 werd het uitgebreide intern
rapportagesysteem operationeel.
5.2.3 Strategische planning, budgettering en controle
Het management legt een jaarlijks plan van aanpak voor aan de raad van bestuur, waarin de strategie,
de risico’s, de geplande activiteiten en de budgetten voor het komende jaar worden beoordeeld.
Het management controleert het resultaat van de activiteiten door middel van strikte
begrotingsprocedures en een serie speciaal ontworpen kritische prestatie-indicatoren. Onvoorziene
omstandigheden of materiële afwijking van de plannen dienen onmiddellijk te worden gemeld aan
het verantwoordelijke lid van het managementteam. Het managementteam komt periodiek bijeen
Accentis nv jaarverslag 2025 16/101
16
om de strategie en de daarmee verbonden risico’s, de actuele resultaten versus de begroting en
andere belangrijke zaken te bespreken. De raad van bestuur komt periodiek bijeen en beoordeelt de
gang van zaken.
5.2.4 Financiële verslaglegging
De systemen en procedures voor financiële verslaglegging zijn toegesneden op de bedrijfseisen en
ondersteunen het management bij de beoordeling van de activiteiten. De grondslagen en procedures
voor financiële verslaglegging van de onderneming worden up-to-date gehouden en zijn via intranet
toegankelijk. Bovendien wordt over deze grondslagen en procedures regelmatig gecommuniceerd
met de financiële afdeling. De eisen aan financiële jaarverslaglegging zijn geformaliseerd en de
bedrijfsbeoordeling geschiedt op basis van de financiële verslagen die per maand worden opgesteld.
5.2.5 Verklaring van het management inzake de interne controle- en
risicobeheerssystemen
Het management is van oordeel dat de interne risicobeheersings- en controlesystemen zoals
hierboven beschreven een redelijke mate van zekerheid bieden dat de jaarrekening geen materiële
fouten bevat en dat deze systemen gedurende het boekjaar adequaat hebben gefunctioneerd.
Het management heeft geen indicaties dat deze systemen in 2026 niet naar behoren zullen
functioneren. Er dient in dit kader wel opgemerkt dat dit niet impliceert dat deze systemen en
procedures 100% zekerheid bieden wat betreft het verwezenlijken van operationele en financiële
bedrijfsdoelen, noch dat deze onjuiste opgaven, onjuistheden, fouten, fraude of het niet-naleven van
regels en voorschriften geheel en integraal kunnen voorkomen.
5.3 Aandeelhoudersstructuur
Op basis van de noemer van 1.262.854.001 (totaal aantal stemrechten) en de relevante kennis- en
berichtgevingen die de vennootschap heeft ontvangen, ziet de structuur van het aandeelhouderschap
op datum van publicatie er als volgt uit:
Aandeelhouder
Aantal stemrechten
%
Iep Invest nv
849.228.572
67,25
Crazy Duck bv
63.250.000
5,01
Publiek
350.375.429
27,74
Totaal
1.262.854.001
100,00
Sinds september 2013 wordt de vennootschap gecontroleerd door Iep Invest en wordt de
participatie Accentis door Iep Invest integraal geconsolideerd.
In artikel 9 van de statuten van de vennootschap werd de drempel voor bekendmaking van een
deelneming vastgesteld op 3%, 5% en elk veelvoud van 5%. Kennisgevingen van belangrijke
deelnemingen in overeenstemming met de bepalingen van de wet van 2 mei 2007 op de
openbaarmaking van belangrijke deelnemingen en de statuten van de vennootschap kunnen worden
gestuurd naar investor.relations@accentis.com. Ontvangen kennisgevingen zijn steeds beschikbaar
op de corporate website (www.accentis.com) in de rubriek Investor Relations.
Accentis nv jaarverslag 2025 17/101
17
5.4 Beslissingsorganen
5.4.1 Raad van bestuur
5.4.1.1 Samenstelling van de raad van bestuur
Bij aanvang van het boekjaar 2025 zetelden in de raad van bestuur de volgende leden:
Naam en functie
Lid van
comités van de raad
Termijn
(1)
Niet-uitvoerende bestuurders
Gerard Cok
Bestuurder
Auditcomité en benoemings-
en remuneratiecomité
2030
Iep Invest nv, vast vertegenwoordigd door Dirk Van
Vlaenderen
Bestuurder
Auditcomité en benoemings-
en remuneratiecomité
2030
Miedec bv
(2)
, vast vertegenwoordigd door Mieke De Clercq
Bestuurder
Auditcomité
2027
Axelle Vanthournout
(2)
Bestuurder
Benoemings- en
remuneratiecomité
2028
Uitvoerende bestuurders
Bimmor bv, vast vertegenwoordigd door Bruno Holthof
Bestuurder en CEO
-
2027
(1) De benoemingstermijn van de leden van de raad van bestuur loopt af onmiddellijk na de algemene vergadering van het
jaar vermeld naast de naam van elke bestuurder.
(2) Miedec bv, vast vertegenwoordigd door Mieke De Clercq, en Axelle Vanthournout zijn onafhankelijke bestuurders in de
zin van Principe 3.5 van de Corporate Governance Code.
Met ingang van 30 juni 2025 heeft de CEO, Bruno Holthof, zijn taken bij Accentis beëindigd. Bimmor
bv, vast vertegenwoordigd door Bruno Holthof, heeft eveneens zijn mandaat als bestuurder van
Accentis neergelegd.
Naar aanleiding van dit ontslag heeft de raad van bestuur beslist om over te gaan tot coöptatie met
ingang van 1 december 2025 van Lexico bv, vast vertegenwoordigd door Alexander De Clercq, als
nieuwe bestuurder van de vennootschap en dit tot na de algemene vergadering van 2026. Lexico bv,
vast vertegenwoordigd door Alexander De Clercq, beantwoordt aan de criteria van onafhankelijkheid
bepaald door artikel 7:87 van het Wetboek van vennootschappen en verenigingen zoals nader
bepaald door de Belgische Corporate Governance Code 2020. De raad van bestuur zal deze coöptatie
ter goedkeuring voorleggen aan de algemene vergadering van 2026.
Aangezien de vennootschap op grond van de artikelen 7:99 en 7:100 van het Wetboek van
vennootschappen en verenigingen niet verplicht is een audit- en respectievelijk remuneratiecomité
in te richten, werden het remuneratiecomité in augustus 2025 en het auditcomité in november 2025
ontbonden. De raad van bestuur als geheel voert de aan het audit- en remuneratiecomité toegewezen
taken uit.
De samenstelling van de raad van bestuur van de vennootschap ziet er op verslagdatum als volgt uit:
Naam en functie
Termijn
(1)
Niet-uitvoerende bestuurders
Gerard Cok
Bestuurder
2030
Iep Invest nv, vast vertegenwoordigd door Dirk Van Vlaenderen
Voorzitter van de raad van bestuur
2030
Miedec bv
(2)
, vast vertegenwoordigd door Mieke De Clercq
Bestuurder
2027
Axelle Vanthournout
(2)
Bestuurder
2028
Accentis nv jaarverslag 2025 18/101
18
Naam en functie
Termijn
(1)
Lexico bv
(2)
, vast vertegenwoordigd door Alexander De Clercq
Bestuurder
2026
Uitvoerende bestuurders
Nihil
(1) De benoemingstermijn van de leden van de raad van bestuur loopt af onmiddellijk na de algemene vergadering van het
jaar vermeld naast de naam van elke bestuurder.
(2) Miedec bv, vast vertegenwoordigd door Mieke De Clercq, Axelle Vanthournout en Lexico bv, vast vertegenwoordigd door
Alexander De Clercq zijn onafhankelijke bestuurders in de zin van Principe 3.5 van de Corporate Governance Code.
De raad van bestuur is zodanig samengesteld dat er voldoende expertise aanwezig is over de
activiteiten van de vennootschap, evenals voldoende diversiteit in competenties, achtergrond,
leeftijd en geslacht. Op de verslagdatum is meer dan een derde van de leden van de raad van bestuur
van een ander geslacht dan dat van de overige leden.
Gerard Cok
Bestuurder
Gerard Cok (°1948) werkte tot 1981 als bankdirecteur. Vervolgens was hij werkzaam als zelfstandig
ondernemer en investeerder in diverse vennootschappen, hoofdzakelijk actief in vastgoed. Sinds
17 november 1989 is Gerard Cok directeur van European Business Consultant GmbH, een functie die
hij nog steeds bekleedt. Van oktober 1999 tot 31 mei 2008 was hij lid van de raad van bestuur van
Beate Uhse AG. Van die vennootschap was hij tevens van juni 2008 tot medio 2018 lid van de raad
van commissarissen. Sinds mei 2010 is Gerard Cok lid van de raad van bestuur van Accentis.
Iep Invest nv, vast vertegenwoordigd door Dirk Van Vlaenderen
Bestuurder
Dirk Van Vlaenderen (°1959) heeft ruime ervaring als bedrijfsrevisor. Hij startte in 1981 bij de
auditafdeling van Arthur Andersen, waar hij in 1993 vennoot werd, verantwoordelijk voor
beurgenoteerde ondernemingen. Na de overname van Arthur Andersen door Deloitte&Touche in
2002, werd hij er lid van het auditmanagementcomité en later Managing Partner Audit tot aan zijn
vertrek in 2016. In zijn 35 jaar durende loopbaan als auditor heeft hij samengewerkt met zowel
multinationals als beurgenoteerde Belgische bedrijven en kleinere familiale ondernemingen uit de
meest uiteenlopende sectoren. Sinds juli 2016 is hij, als vast vertegenwoordiger van Gescon bv, lid
van de raad van bestuur van Greenyard Foods. Sinds oktober 2016 is hij, als vaste vertegenwoordiger
van Gescon bv, lid en voorzitter van de raad van bestuur van Iep Invest nv. Op 1 oktober 2020 werd
hij, als vast vertegenwoordiger van Iep Invest nv, door de raad van bestuur van Accentis gecoöpteerd
als bestuurder en volgde in die hoedanigheid Gerda Gysel op. Sinds augustus 2025 is hij, als vast
vertegenwoordiger van Iep Invest nv, voorzitter van de raad van bestuur.
Miedec bv, vast vertegenwoordigd door Mieke De Clercq
Bestuurder
Mieke De Clercq (°1961) studeerde Toegepaste Economische Wetenschappen aan de KU Leuven. Ze
startte haar carrière bij een familiale textielgroep waar ze opklom tot CFO. In 2001 stapte ze over
naar KPMG Advisory als director. Van 2006 tot 2017 was ze partner van CFObelux, een bedrijf dat
zich specialiseert in financiële rapportering en dat sinds november 2014 deel uitmaakt van Moore.
Sinds 2017 zet ze haar activiteiten als CFO en bestuurder voort via haar vennootschap Miedec bv.
Sinds de algemene vergadering van 26 mei 2015 is zij, als vast vertegenwoordiger van Miedec bv, lid
van de raad van bestuur van Accentis.
Axelle Vanthournout
Bestuurder
Axelle Vanthournout (°1986) studeerde Rechten en Notariaat aan de Universiteit Gent. Na haar
studies en stage bij advocatenkantoor Rieder & Verdonck deed ze ervaring op als consultant bij
achtereenvolgens Optima Athlete Support, een afdeling van Optima Bank, en Side by Side Belgium.
Ze werkte als projectmanager bij Energy Lab en was partnership & sponsorship manager bij
Atmosphere Architects. In 2019 startte ze als retail consultant bij CBRE en sinds april 2021 is ze in
diezelfde functie werkzaam bij Avenue. Axelle Vanthournout behaalde een postgraduaat in de
Accentis nv jaarverslag 2025 19/101
19
vastgoedkunde aan de KU Leuven. Sinds de algemene vergadering van 24 mei 2022 is zij lid van de
raad van bestuur van Accentis.
Lexico bv, vast vertegenwoordigd door Alexander De Clercq
Bestuurder
Alexander De Clercq (°1987) studeerde Bedrijfsmanagement-Marketing & Sales aan de Karel de
Grote Hogeschool. Na een eerste werkervaring als accountmanager bij Brickworks Vande Moortel
stapte hij in 2010 over naar EPMC waar hij opklom tot partner. Sinds 2024 spitst hij zich op
zelfstandige basis fulltime toe op advies over commercieel vastgoed. Alexander De Clercq behaalde
een erkend BIV-nummer van het Beroepsinstituut van Vastgoedmakelaars. Op 1 december 2025
werd hij, als vast vertegenwoordiger van Lexico bv, door de raad van bestuur van Accentis
gecoöpteerd als bestuurder. Hij heeft geen familiale band met Mieke De Clercq.
5.4.1.2 Evaluatie van de bestuurders
De leden van de raad van bestuur worden geëvalueerd op grond van de volgende criteria:
kennis van de vastgoedsector en het industrieel vastgoed in het bijzonder;
ervaring met het leiden van een raad van bestuur, of met het deelnemen aan een dergelijke raad,
van een beursgenoteerde (vastgoed)onderneming;
financiële kennis en kennis van bedrijfsfinanciering in het kader van complexe vastgoed- en
corporate transacties.
De evaluatie van de bestuurders enerzijds en de werking van de raad van bestuur anderzijds, gebeurt
op permanente basis door de collega’s onderling. Wanneer iemand vraagtekens heeft bij de bijdrage
van een collega/bestuurder, kan hij dit als punt op de agenda plaatsen, naar voren brengen op de
volgende raad van bestuur en dit eventueel bespreken met de voorzitter. De voorzitter kan dan, in
het belang van de vennootschap, de nodige stappen ondernemen.
5.4.1.3 Werking van de raad van bestuur
De raad van bestuur vergadert na oproeping door de voorzitter zo dikwijls als het belang van de
vennootschap het vereist, alsook binnen de veertien dagen na een daartoe strekkend verzoek van
twee bestuurders of van de CEO. De oproepingen vermelden plaats, datum, uur en agenda van de
vergadering en worden ten minste drie werkdagen voor de vergadering per brief, fax, e-mail of op
een andere schriftelijke wijze verzonden.
Indien de voorzitter is verhinderd, en ten behoeve van het leiden van discussies en besluitvorming
door de raad van bestuur in zaken waar de voorzitter een belangenconflict heeft, wordt de raad
voorgezeten door een bestuurder door zijn/haar collega’s daartoe aangeduid. De regelmatigheid van
de bijeenroeping kan niet worden betwist indien alle bestuurders aanwezig of regelmatig
vertegenwoordigd zijn.
In uitzonderlijke gevallen, wanneer de dringende noodzakelijkheid en het belang van de
vennootschap dat vereisen, kunnen de besluiten van de raad van bestuur worden genomen bij
eenparig schriftelijk akkoord van de bestuurders. Deze procedure kan echter niet gevolgd worden
voor de vaststelling van de jaarrekening, voor de aanwending van het toegestane kapitaal of voor
enig ander geval dat door de statuten is uitgesloten.
De raad van bestuur kan slechts geldig beraadslagen indien ten minste de helft van zijn leden
aanwezig of vertegenwoordigd is. Elke bestuurder kan een ander lid van de raad van bestuur
aanstellen om hem/haar te vertegenwoordigen en te stemmen in zijn/haar naam. Geen enkele
bestuurder mag drager zijn van meer dan twee volmachten. Beslissingen worden genomen met
gewone meerderheid van de uitgebrachte stemmen.
De beslissingen van de raad van bestuur worden vastgelegd in notulen die door ten minste de helft
van de aanwezige leden worden ondertekend. Deze notulen worden in een speciaal register
ingeschreven of ingebonden. De eventuele volmachten worden erbij gevoegd. Afschriften van of
uittreksels uit deze notulen worden ondertekend, hetzij door de voorzitter van de raad van bestuur,
hetzij door de afgevaardigde bestuurder, hetzij door twee bestuurders.
Accentis nv jaarverslag 2025 20/101
20
5.4.1.4 Bevoegdheden van de raad van bestuur
Overeenkomstig artikel 7:85 §1 van het Wetboek van vennootschappen en verenigingen wordt de
vennootschap geleid door de raad van bestuur die optreedt als een collegiaal orgaan. De
vennootschap heeft gekozen voor een monistisch bestuur. De rol van de raad van bestuur bestaat
erin het succes van de vennootschap op lange termijn na te streven door blijk te geven van
leiderschap en ondernemingszin en risicobeoordeling en beheer mogelijk te maken. De raad van
bestuur beslist over de waarden en de strategie van de vennootschap, de gepaste identificatie van
risico’s en de voornaamste beleidslijnen. De raad van bestuur dient ervoor te zorgen dat de nodige
financiële middelen en personeel aanwezig zijn, zodat de vennootschap haar doelstellingen kan
bereiken.
Overeenkomstig het voorgaande en in overeenstemming met artikel 7:93 van het Wetboek van
vennootschappen en verenigingen, is de raad van bestuur het ultieme beslissingsorgaan van de
vennootschap, behalve voor wat betreft die bevoegdheden die door de wet of de statuten van de
vennootschap zijn voorbehouden aan de algemene vergadering. Overeenkomstig de bepalingen van
de Corporate Governance Code is de functie van het leiden van de raad van bestuur (door zijn
voorzitter) duidelijk onderscheiden van de uitvoerende verantwoordelijkheid voor het leiden van de
ondernemingsactiviteiten.
5.4.1.5 Vertegenwoordiging
De vennootschap wordt geldig vertegenwoordigd, in en buiten rechte, met inbegrip van de akten
waarvoor de tussenkomst van een openbaar ambtenaar of een notaris vereist is, hetzij door twee
bestuurders samen optredend, hetzij, binnen het kader van het dagelijks bestuur, door een
gemachtigde tot dit bestuur. Ze is bovendien binnen het kader van hun opdracht geldig verbonden
door bijzondere lasthebbers. Bovendien kan de vennootschap in het buitenland vertegenwoordigd
worden door iedere persoon uitdrukkelijk daartoe aangesteld door de raad van bestuur.
5.4.1.6 Vergadering
De raad van bestuur kwam in het boekjaar 2025 tien keer samen. Alle bestuurders waren steeds
aanwezig, behalve tijdens de vergadering van 19 februari, toen één bestuurder afwezig was.
5.4.2 Management en dagelijks bestuur
Het uitvoerend management van de vennootschap wordt waargenomen door Cornelia Cok en door
Fortitude bv, vast vertegenwoordigd door Evelien Devlieger.
De raad van bestuur kan verder gespecialiseerde comités oprichten om specifieke kwesties te
analyseren en de raad van bestuur over die kwesties te adviseren. De comités zijn louter adviserende
organen. De effectieve beslissingsbevoegdheid blijft de collegiale verantwoordelijkheid van de raad
van bestuur. De raad van bestuur bepaalt de opdracht van elk comité met betrekking tot de
organisatie, procedures, beleid en activiteiten ervan.
Het uitvoerend management is verantwoordelijk voor de dagelijkse leiding van de vennootschap, een
en ander onder toezicht van de raad van bestuur. Overeenkomstig artikel 26 van de statuten van de
vennootschap kan de raad van bestuur het dagelijks bestuur van de vennootschap, evenals de
vertegenwoordiging van deze vennootschap met betrekking tot dit dagelijks bestuur, opdragen en
toevertrouwen aan:
hetzij een of meer van zijn leden, die dan de titel van afgevaardigd bestuurder voeren, en
afzonderlijk handelen;
hetzij aan een of meer directeurs, gekozen binnen of buiten de raad van bestuur, en die
afzonderlijk handelen.
Op verslagdatum bestaat het uitvoerend management uit:
Cornelia Cok (of een door haar gecontroleerde vennootschap) Chief Executive Officer
Evelien Devlieger (of een door haar gecontroleerde vennootschap) Chief Financial Officer
Cornelia Cok
Chief Executive Officer
Cornelia Cok (°1969) studeerde bedrijfseconomie en financiering aan de Katholieke Universiteit
Brabant in Tilburg (Nederland). Zij heeft meer dan 30 jaar ervaring in de vastgoedsector bij de
Accentis nv jaarverslag 2025 21/101
21
Belgisch-Nederlandse groep Summa als beheerder van een internationale vastgoedportefeuille.
Sinds 2020 is zij ook bestuurder bij Premier Development Fund 2, een vastgoedinvesteringsfonds
van projectontwikkelaar Ion. Sinds 18 augustus 2025 is zij CEO van Accentis. In het kader van de
marktmisbruikverordening (Verordening EU nr. 596/2014) is Cornelia Cok een met de
meerderheidsaandeelhouder van Iep Invest nauw verbonden persoon. Iep Invest is de controlerende
aandeelhouder van Accentis.
Evelien Devlieger
Chief Financial Officer
Evelien Devlieger (°1979) heeft in het verleden de functie van senior financial auditor bekleed bij
Arthur Andersen, dat nu deel uitmaakt van Deloitte, waar ze aan het hoofd stond van auditteams
verantwoordelijk voor de financiële audit en gerelateerde rapportering. Daarna was ze gedurende
meer dan 10 jaar actief bij vastgoedbeheer- en investeringsmaatschappijen, waar ze
verantwoordelijk was voor de group finance onder meer de behandeling van alle corporate,
financiële en fiscale aspecten van duediligenceprocedures en de globale financiële rapportering met
betrekking tot alle vermogensbestanddelen van de groep in kwestie. Sinds 1 januari 2015 is zij CFO
van Accentis.
5.4.3 Auditcomité
5.4.3.1 Bevoegdheden
Het auditcomité is onder andere belast met de volgende opdrachten:
de controle en beoordeling van de (half)jaarcijfers van de dochterondernemingen;
de bespreking met de revisoren van hun auditplan en de eindejaarscontrole;
de selectie, evaluatie, aanstelling en vervanging van de revisoren van de verschillende
ondernemingen van de groep;
het bepalen van de waarderingsregels;
het vastleggen van systemen voor en toezicht houden op de werking van de interne en externe
controle en het uitwerken van maatregelen inzake handel met voorkennis en marktmanipulatie;
de monitoring en beoordeling van de onafhankelijkheid van de commissaris.
5.4.3.2 Samenstelling
Het auditcomité was bij aanvang van het boekjaar 2025 als volgt samengesteld:
Naam
Lopende termijn
(1)
Iep Invest nv, vast vertegenwoordigd door Dirk Van Vlaenderen
2030
Miedec bv, vast vertegenwoordigd door Mieke De Clercq
(2)
2027
Gerard Cok
2030
(1) De benoemingstermijn van de leden loopt af onmiddellijk na de algemene vergadering van het jaar vermeld naast de naam
van elke bestuurder.
(2) Onafhankelijk bestuurder.
In overeenstemming met art 7:99 van het Wetboek van vennootschappen en verenigingen werd het
auditcomité in november 2025 ontbonden. Sindsdien voert de raad van bestuur als geheel de aan het
auditcomité toegewezen taken uit.
5.4.3.3 Vergadering
Tijdens het boekjaar 2025, voor de ontbinding van het auditcomité in november 2025, vergaderde
het auditcomité tweemaal. Alle leden waren steeds aanwezig.
5.4.4 Benoemings- en remuneratiecomité
5.4.4.1 Bevoegdheden
Het benoemings- en remuneratiecomité is onder andere belast met de benoeming en de bepaling van
de bezoldigingen van het uitvoerend management en het voordragen van kandidaat-bestuurders aan
de algemene vergadering.
Accentis nv jaarverslag 2025 22/101
22
5.4.4.2 Samenstelling
Het benoemings- en remuneratiecomité was bij aanvang van het boekjaar 2025 als volgt
samengesteld:
Naam
Lopende termijn
(1)
Axelle Vanthournout
(2)
2028
Gerard Cok
2030
Iep Invest nv, vast vertegenwoordigd door Dirk Van Vlaenderen
2030
(1) De benoemingstermijn van de leden loopt af onmiddellijk na de algemene vergadering van het jaar vermeld naast de naam
van elke bestuurder.
(2) Onafhankelijk bestuurder.
In overeenstemming met art 7:100 van het Wetboek van vennootschappen en verenigingen werd het
remuneratiecomité in augustus 2025 ontbonden. Sindsdien voert de raad van bestuur als geheel de
aan het auditcomité toegewezen taken uit.
5.4.4.3 Vergadering
Tijdens het boekjaar 2025, voor de ontbinding van het remuneratiecomi in augustus 2025,
vergaderde het benoemings- en remuneratiecomité éénmaal. Eén lid was afwezig.
5.5 Remuneratieverslag
5.5.1 Algemeen
De vergoeding van de bestuurders die aan de algemene vergadering zal worden voorgesteld, wordt
door de raad van bestuur bepaald. In principe is het mandaat van bestuurder onbezoldigd. Aan de
bestuurders kan echter, onverminderd de vergoeding van hun kosten, een vaste bezoldiging worden
toegekend waarvan het bedrag door de algemene vergadering elk jaar wordt vastgesteld en dat ten
laste komt van de algemene kosten van de vennootschap. Bovendien kan de algemene vergadering
tantièmes toekennen te nemen uit de beschikbare winst van het boekjaar. De algemene vergadering
kan aan de bestuurders toestaan om tijdens het lopend boekjaar voorschotten op hun bezoldiging op
te nemen van de vennootschap.
Voor het boekjaar 2025 bedraagt de bezoldiging voor alle niet-uitvoerende bestuurders samen
14k EUR. Er zijn door de vennootschap of haar dochtervennootschappen geen bedragen
gereserveerd noch voorzieningen aangelegd voor de betaling van pensioenrechten of soortgelijke
voordelen voor de bestuurders. Bovendien voorzien de contracten die tussen de vennootschap (of
een dochtervennootschap van de vennootschap) en haar bestuurders zijn afgesloten niet in
vergoedingen bij beëindiging van het dienstverband.
Aangezien de bestuurdersaansprakelijkheidsverzekering niet meer afdoende bleek en daarom niet
werd behouden (de verzekeringsmaatschappij wenste het contract niet te verlengen onder dezelfde
voorwaarden, een nieuwe verzekering zou duurder zijn en diverse uitsluitingen bevatten), heeft de
vennootschap zich van februari 2016 tot 31 december 2019 ten aanzien van de bestuurders
contractueel verbonden om hen te vrijwaren en schadeloos te stellen voor financiële gevolgen, voor
zover als wettelijk toegelaten. Het vermogensrechtelijke gevolg voor de vennootschap bedraagt een
maximale exposure van 5 mio EUR per bestuurder. Gelet op het nieuwe artikel 2:58 van het Wetboek
van vennootschappen en verenigingen dienen de vrijwaringsovereenkomsten voor niet geschreven
gehouden te worden sinds 1 januari 2020. Accentis beroept zich dan ook op de
bestuurdersaansprakelijkheidsverzekering aangegaan door zijn moedermaatschappij Iep Invest nv.
De vennootschap heeft de nodige maatregelen getroffen om te voldoen aan de wettelijke vereisten.
5.5.2 Procedure
De raad van bestuur onderzoekt steeds, rekening houdend met het verstrijken van de mandaten, of
de huidige vergoeding van zowel de uitvoerende als de niet-uitvoerende bestuurders nog
marktconform is en of ze te verantwoorden is in functie van de activiteitsgraad en de resultaten.
Indien nodig kan de raad van bestuur besluiten om de betreffende vergoeding aan te passen of, indien
Accentis nv jaarverslag 2025 23/101
23
het om een bestuurdersvergoeding gaat, een voorstel tot wijziging voor te leggen aan de algemene
vergadering.
5.5.3 Vergoedingen leden van de raad van bestuur
De vergoeding van de bestuurders strookt met het remuneratiebeleid van Accentis dat werd
voorgelegd aan en goedgekeurd door de jaarlijkse algemene vergadering van 28 mei 2024. Het
remuneratiebeleid is integraal beschikbaar op de corporate website van de vennootschap
(www.accentis.com) in de rubriek Investor Relations onder het menupunt Corporate Governance.
5.5.3.1 Niet-uitvoerende bestuurders
in k EUR
2025
2024
Gerard Cok
3,5
3,5
Iep Invest nv, vast vertegenwoordigd door Dirk Van Vlaenderen
3,5
3,5
Miedec bv, vast vertegenwoordigd door Mieke De Clercq
3,5
3,5
Axelle Vanthournout
3,5
3,5
Lexico bv, vast vertegenwoordigd door Alexander De Clercq
-
-
Totaal
14,0
14,0
5.5.3.2 Uitvoerende bestuurders
in k EUR
2025
2024
Bimmor bv, vast vertegenwoordigd door Bruno Holthof
-
-
Totaal
-
-
5.5.4 Vergoedingen uitvoerend management
De vergoeding van het uitvoerend management wordt bepaald door de raad van bestuur.
De vergoeding van het uitvoerend management bestaat uit volgende remuneratiebestanddelen:
1. Een vaste vergoeding
De CEO wordt vergoed op basis van een vaste dagvergoeding voor geleverde prestaties. De vaste
vergoeding per dag tijdens het boekjaar 2025 bedroeg 675 EUR (niet-geïndexeerd).
De vergoeding van de CFO is inbegrepen in de dienstverleningsovereenkomst aangegaan met
Fortitude bv sinds 2014, dat vergoed werd tijdens het boekjaar 2025 a rato van 10,5k EUR (niet-
geïndexeerd) per maand en een basistarief van 100 EUR per uur (niet-geïndexeerd) voor
specifieke opdrachten. De dienstverleningsovereenkomst omvat de prestaties van de CFO en
voorziet tevens in een integrale backoffice, met onder meer de volgende taken:
terbeschikkingstelling van de zetel van de vennootschap; terbeschikkingstelling van een
volledige IT-omgeving, inclusief financiële software, cloud databases en support; opmaak en
archivering van permanente en jaarlijkse financieel-fiscale dossiers; verwerking, registratie en
opvolging van huurcontracten; opmaak en verwerking van uitgaande facturatie; verwerking en
uitvoering van betalingen van inkomende facturen; debiteuren- en crediteurenopvolging;
opvolging van de cashflow; integrale boekhouding conform Belgian GAAP; tweejaarlijkse
consolidatie onder IFRS; btw-aangiften; vennootschapsbelastingaangiften; overige verplichte
aangiften (NBB OneGate, UBO, roerende voorheffing, provincie, gemeente, …); voorbereiding en
begeleiding van de halfjaarlijkse en jaarlijkse audit, evenals begeleiding en afhandeling van
fiscale controles; ontwerp en publicatie van persberichten; organisatie, bijeenroeping,
voorbereiding en notulering van de algemene vergadering, de raad van bestuur en het audit- en
remuneratiecomité; jaarlijkse opmaak en publicatie van de jaarrekeningen, het jaarverslag en de
ESEF-rapportering; opvolging van het investorrelationsaccount; en personeelsbeheer, met
inbegrip van personeelsadministratie, contractbeheer, prestatieverwerking en
loonadministratie.
Accentis nv jaarverslag 2025 24/101
24
2. Een variabele vergoeding
Er wordt een bonus toegekend in functie van de behaalde commerciële en financiële
doelstellingen. Halfjaarlijks wordt de evaluatie van de variabele vergoeding gemaakt op basis
van de volgende criteria:
a. Huuropbrengsten
De brutohuuropbrengsten komen in aanmerking, i.e. de totale huuropbrengsten
gecorrigeerd voor huurkortingen en investeringstoelages.
Als niet-bindende maatstaf wordt 0,5% van de brutohuuropbrengsten gehanteerd.
in k EUR
2025
2024
Totale huuropbrengsten
5.291
5.995
Investeringstoelages
230
83
Huurkortingen
128
94
Brutohuuropbrengsten
5.649
6.172
0,5% van de brutohuuropbrengsten (a)
28
31
b. Uitzonderlijke prestaties
Elke volledige of gedeeltelijke verkoop met een marge boven de fair value komt in
aanmerking.
Uitzonderlijke financiële en administratieve prestaties komen in aanmerking.
2025
2024
Verkoop met marge boven de fair value
-
-
Uitzonderlijke financiële prestaties
-
-
Uitzonderlijke administratieve prestaties
-
-
Uitzonderlijke prestaties (b)
-
-
Het uitvoerend management maakt periodiek een overzicht van de behaalde doelstellingen en legt
dienaangaande een financieel voorstel voor aan de raad van bestuur. Voor de vennootschap is,
behalve volgens de normale bepalingen van gemeen recht, niet expliciet voorzien in een
terugvorderingsrecht van de variabele remuneratie als die werd toegekend op basis van onjuiste
financiële gegevens.
De totale remuneratie van de CEO en de CFO evolueerde als volgt:
2025 in k EUR
CEO
%
CFO
(Fortitude)
%
Remuneratie basis
48
74
172
93
Remuneratie variabel (a+b)
17
26
13
7
Remuneratie pensioen + overige
componenten
-
-
-
-
Totaal
65
100
185
100
2024 in k EUR
CEO
%
CFO
(Fortitude)
%
Remuneratie basis
78
80
172
93
Remuneratie variabel (a+b)
19
20
13
7
Remuneratie pensioen + overige
componenten
-
-
-
-
Totaal
97
100
185
100
De vergoeding van het uitvoerend management strookt met het remuneratiebeleid van Accentis dat
werd voorgelegd aan en goedgekeurd door de jaarlijkse algemene vergadering van 28 mei 2024. Het
remuneratiebeleid is integraal beschikbaar op de corporate website van de vennootschap
(www.accentis.com) in de rubriek Investor Relations onder het menupunt Corporate Governance.
Accentis nv jaarverslag 2025 25/101
25
5.6 Aandelen aangehouden door bestuurders en leden van het uitvoerend
management
5.6.1 Aandelen aangehouden door bestuurders
Bestuurder Iep Invest nv, vast vertegenwoordigd door Dirk Van Vlaenderen, bezit aandelen Accentis.
Deze aandelen behoren niet tot het remuneratiepakket van de leden van de raad van bestuur en er
lopen voor deze bestuurder geen aandelenoptieplannen en/of inschrijvingsrechtenplannen.
Bestuurder
Aantal aandelen
%
Iep Invest nv, vast vertegenwoordigd door Dirk Van Vlaenderen
849.228.572
67,25
Totaal
849.228.572
67,25
5.6.2 Aandelen aangehouden door het uitvoerend management
Op verslagdatum bezit het uitvoerend management geen aandelen Accentis. Aandelen behoren niet
tot het remuneratiepakket van de leden van het uitvoerend management en er lopen voor hen geen
aandelenoptieplannen en/of inschrijvingsrechtenplannen.
5.7 Commissaris
5.7.1 Algemene bepalingen
De jaarrekeningen van de vennootschap en de groep worden gecontroleerd door Forvis Mazars
Bedrijfsrevisoren bv, vertegenwoordigd door Thomas Verhamme. De commissaris werd door de
algemene vergadering van 28 mei 2024 herbenoemd voor een termijn die eindigt onmiddellijk na de
jaarvergadering die zich zal uitspreken over het boekjaar afgesloten op 31 december 2026, gepland
op 25 mei 2027.
5.7.2 Vergoedingen
De vergoedingen toegekend voor het boekjaar 2025 aan de commissaris Forvis Mazars
Bedrijfsrevisoren bv bedragen:
in k EUR
2025
2024
Opdracht als commissaris Forvis Mazars Bedrijfsrevisoren
35,8
35,8
Overige opdrachten Forvis Mazars Bedrijfsrevisoren
0,8
-
Totaal
36,6
35,8
5.8 Belangenconflicten
Voor een overzicht van de belangenconflicten wordt verwezen naar ‘Belangenconflicten
Transacties met verbonden ondernemingen’ in het hoofdstuk ‘Verslag van de raad van bestuurop
pagina 33.
5.9 Transacties met belangrijke aandeelhouders
Voor een overzicht van de belangrijkste banden en recente transacties met belangrijke
aandeelhouders (en met hen gelieerde personen) van de vennootschap wordt verwezen naar
toelichting 24 in het hoofdstuk ‘Commentaar en toelichtingen bij de geconsolideerde jaarrekening’
op pagina 67.
Accentis nv jaarverslag 2025 26/101
26
5.10 Informatie krachtens artikel 34 van het Koninklijk Besluit van
14 november 2007 betreffende de verplichtingen van emittenten van
financiële instrumenten die zijn toegelaten tot de verhandeling op een
gereglementeerde markt
Het aandelenkapitaal van de vennootschap bedraagt 25.500.000,00 EUR en is volledig
volgestort. Het is vertegenwoordigd door 1.262.854.001 aandelen, die elk 1/1.262.854.001 van
het kapitaal vertegenwoordigen. De aandelen van de vennootschap hebben geen vermelding van
nominale waarde.
Behalve de regels betreffende de bekendmaking van belangrijke deelnemingen vermeld in de
toepasselijke Belgische wetgeving en de statuten van de vennootschap bestaan er geen
beperkingen op de overdracht van aandelen.
Er zijn geen aandeelhouders met bijzondere zeggenschapsrechten.
De vennootschap heeft geen aandelenoptieplan opgesteld.
Elke aandeelhouder heeft recht op één stem per aandeel. De stemrechten kunnen opgeschort
worden zoals bepaald in de statuten van de vennootschap en de toepasselijke wetten en
artikelen.
Er zijn geen overeenkomsten tussen aandeelhouders waarvan de vennootschap op de hoogte is
en die kunnen leiden tot beperkingen op de overdracht van effecten en/of het uitoefenen van
stemrechten.
De regels betreffende de aanstelling en vervanging van leden van de raad van bestuur en
wijzigingen in de statuten worden beschreven in de statuten van de vennootschap en in het
Corporate Governance Charter van de vennootschap.
De bevoegdheden van de raad van bestuur, in het bijzonder met betrekking tot de bevoegdheid
om aandelen uit te geven of in te kopen, worden beschreven in de statuten van de vennootschap
en in het Corporate Governance Charter van de vennootschap. De raad van bestuur werd
gemachtigd om eigen aandelen in te kopen door de buitengewone algemene vergadering van 25
mei 2021 onder een aantal bijzondere voorwaarden die in de statuten werden opgenomen. Deze
machtiging geldt voor een periode van 5 jaar te rekenen vanaf de bekendmaking van deze
beslissing in de Bijlagen tot het Belgisch Staatsblad en kan hernieuwd worden. De statuten van
de vennootschap voorzien in geen enkel ander specifiek beschermingsmechanisme om
dreigende en ernstige gevaren voor de vennootschap te vermijden, d.w.z. om zich tegen een
vijandig overnamebod te weren.
De vennootschap is geen partij bij overeenkomsten die, bij een wijziging van controle over de
vennootschap of ten gevolge van een overnamebod, van kracht kunnen worden of, onder
bepaalde voorwaarden, in voorkomend geval, gewijzigd of beëindigd kunnen worden door de
andere betrokken partijen, of aan de daarbij betrokken partijen (of met betrekking tot obligaties,
de uiteindelijke houder) een recht toekennen om de terugbetaling van uitstaande schulden van
de vennootschap onder zulke overeenkomsten te versnellen.
De CEO heeft momenteel recht op betaling van zes maanden loon indien zij wordt ontslagen. Er
zijn geen bijzondere vertrekvergoedingen voorzien bij een wijziging in het bewind van de
vennootschap.
Accentis nv jaarverslag 2025 27/101
27
6 Verslag van de raad van bestuur
6.1 Geconsolideerde kerncijfers
in k EUR
Voor het
boekjaar
eindigend op
31 december
2025
Voor het
boekjaar
eindigend op
31 december
2024
Totale opbrengsten
5.877
6.379
Waarvan:
Huuropbrengsten
5.522
6.078
EBITDA
(1)
3.523
4.028
Operationele niet-kaskosten
-1.625
-2.491
Bedrijfsresultaat (EBIT)
1.898
1.537
Financieel resultaat
-332
-338
Resultaat voor belastingen uit voortgezette bedrijfsactiviteiten
1.566
1.199
Aangepast resultaat voor belastingen
(1)
uit voortgezette
bedrijfsactiviteiten
1.566
1.199
Belastingen
-327
-420
Nettoresultaat uit voortgezette bedrijfsactiviteiten
1.239
779
Nettoresultaat uit beëindigde bedrijfsactiviteiten
-
-
Nettoresultaat
1.239
779
Resultaat per gewogen gemiddeld aandeel gewoon & verwaterd
(in EUR per aandeel)
0,0010
0,0006
Vastgoedbeleggingen
34.410
38.530
Netto financiële schulden
(1)
-11.618
-6.025
Financiële schuldgraad
(1)
-20%
-10%
Loan-to-value-ratio
(1)
-34%
-16%
Bezettingsgraad
(2)
95,20%
61,56%
(1) Voor de definitie en reconciliatie van de Alternatieve prestatiemaatstaven (APM’s) wordt verwezen naar punt 8.5.1.3 van
de toelichtingen.
(2) Berekend op basis van de oppervlakten (verhuurde oppervlakte/totale verhuurbare oppervlakte)
6.2 Belangrijke gebeurtenissen tijdens 2025 en na balansdatum
6.2.1 Belangrijke gebeurtenissen tijdens 2025
6.2.1.1 Strategie en maatregelen inzake de liquiditeit en de solvabiliteit
Het eigen vermogen van de groep steeg met 3,2% tot 40,35 mio EUR, wat de intrinsieke waarde van
het aandeel op 0,0320 EUR brengt.
Op 31 december 2025 bedroeg de bezettingsgraad van het vastgoedportfolio 95,20%. Eind 2024 was
de bezettingsgraad 61,56%. Deze stijging is volledig toe te schrijven aan de verkoop van de site
Schiltach (Duitsland). In België bedroeg de bezettingsgraad eind december 2025 95,20%, ten
opzichte van 98,96% eind december 2024.
Met de verkoop van de site Schiltach werd de desinvestering van kleinere en minder strategische
panden met een hogere kostenratio en een verhoogd verhuurrisico afgerond.
De enige resterende vastgoedbelegging is de site Lier (België) die het totaal van de huurinkomsten
genereert. De site bestaat uit Accentis Business Center Lier en Logistiek Lier. Accentis Business
Center Lier werkt met een vaste vergoeding voor terbeschikkingstelling een all-invergoeding die
alle mogelijke lasten omvat. Logistiek Lier werkt met huurcontracten. Accentis blijft inzetten op
kosten- en budgetbeheersing, en op rechtstreekse en constructieve communicatie met de gebruikers
en huurders van de site.
Accentis nv jaarverslag 2025 28/101
28
Strategische beslissingen worden steeds genomen in het belang van de aandeelhouders. Zowel
investeringen, nieuwe ontwikkelingen als desinvesteringen zijn steeds gebaseerd op een grondige
evaluatie van risico’s en return.
6.2.1.2 Toelichting bij sites van de groep
Site Lier (België)
Deze site bestaat uit (1) Accentis Business Center Lier, een gebouw met kantoorruimtes,
vergaderzalen, een bedrijfsrestaurant, een auditorium en productie- en opslagfaciliteiten, en
(2) Logistiek Lier, een logistiek gebouw met drie magazijnen.
Accentis Business Center Lier kon in de loop van 2025 verschillende nieuwe gebruikers aantrekken,
waaronder 1st Division, Delta-EM, Purity Vie en Fein Belgium. Daarnaast hebben bestaande
gebruikers, zoals Pure Construct, Creafin, SD Worx en 3D PDG, hun ruimte uitgebreid, of, zoals
Wenger Overseas en Xeikon Manufacturing nv, hun overeenkomst van terbeschikkingstelling
verlengd. De overeenkomst met Xeikon Manufacturing nv, hoofdgebruiker van de site, werd
bovendien geactualiseerd: ze werd verlengd voor een periode van negen jaar, van 1 oktober 2025 tot
en met 30 september 2034, voor een iets kleinere oppervlakte en tegen een lager, marktconform,
tarief. Met deze verlenging heeft Accentis gekozen voor een duidelijke langetermijnvisie en
pro(actief) risicomanagement.
Dankzij de vele en belangrijke energetische aanpassingen de voorbije jaren behaalde Accentis dit jaar
een uitzonderlijke EPC NR-score voor Accentis Business Center Lier, dat zo behoort tot de top 3%
van de meest energiezuinige niet-residentiële gebouwen in Vlaanderen. Het EPC NR
(energieprestatiecertificaat voor niet-residentiële gebouwen) geeft een objectieve beoordeling van
de energie-efficiëntie van het pand en vormt een belangrijk instrument binnen het duurzaamheids-
en energiebeleid van Accentis. Op basis van de aanbevelingen uit het EPC NR worden gerichte
maatregelen genomen om het energieverbruik en de CO₂-uitstoot nog verder te reduceren.
Schiltach (Duitsland)
In februari 2025 werd met de nieuwe curator een bezettingsvergoeding gecontracteerd tot en met
september 2025, zodat de site op ordentelijke wijze kon worden ontruimd.
6.2.1.3 Wijzigingen in de groep
Op 8 april 2025 werd 100% van de aandelen van de vennootschap Accentis Verwaltungs GmbH,
eigenaar van de Duitse site Schiltach en een dochtervennootschap van Accentis Property
International nv, overgedragen aan de Duitse familie Wohlfarth. Voor de overname van de aandelen
in Accentis Verwaltungs GmbH betaalde Wohlfarth een prijs van 2,51 mio EUR, gebaseerd op een
property value van 2,50 mio EUR. In het kader van de verkoop van de participatie werden geen reps
en warranties aangegaan, behalve status warranties inzake oprichting en eigendomstitels, en voor
een periode van 24 maanden tax warranties inzake sociale zekerheidsbijdragen en inkomsten- en
omzetbelasting.
In oktober 2025 werd de inactieve vennootschap Accentis Property Overpelt nv ontbonden.
6.2.2 Belangrijke gebeurtenissen na balansdatum
6.2.2.1 Site Lier (België)
Ook tijdens de eerste maanden van 2026 kon Accentis Business Center Lier verschillende nieuwe
gebruikers aantrekken, waaronder DVB&H Accountants, Savan, TSE2 en Una Group. Op 1 maart 2026
werd het huurcontract van Logistiek Lier met Xeikon Manufacturing nv, voor een magazijn met een
oppervlakte van 1.796 m², beëindigd. Diverse nieuwe kandidaten hebben zich ondertussen
aangeboden. De beëindiging van het contract met Xeikon Manufacturing nv heeft geen materiële
impact op de reële waarde.
Accentis nv jaarverslag 2025 29/101
29
6.3 Informatie over omstandigheden die een negatieve invloed zouden
kunnen hebben op de ontwikkeling
Er is geen vermeldenswaardige informatie over omstandigheden die een significante invloed zouden
kunnen hebben op de ontwikkeling van de vennootschap. De voornaamste risico’s en onzekerheden
waarmee de vennootschap wordt geconfronteerd worden beschreven in hoofdstuk 7 van dit verslag.
6.4 Bespreking van de resultaten
6.4.1 Huuropbrengsten en overige bedrijfsopbrengsten
in k EUR
2025
2024
Geconsolideerde totale opbrengsten
5.877
6.379
Huuropbrengsten
5.522
6.078
Opbrengsten uit doorberekende kosten
247
285
Overige opbrengsten
6
16
Meerwaarde op verkoop vaste activa
102
-
Alle huuropbrengsten zijn uitsluitend afkomstig van derden. Voor 2025 zijn ze gedaald ten opzichte
van vorig boekjaar. Dit is voornamelijk het gevolg van de opzegging van het huurcontract in Schiltach
(Duitsland) per eind april 2024 en de verkoop van de Duitse vennootschap Accentis Verwaltungs
GmbH, eigenaar van de site in Schiltach (Duitsland), begin april 2025.
De opbrengsten uit doorberekende kosten (exploitatiekosten die contractueel ten laste vallen van de
huurder) zijn gedaald ten opzichte van vorig boekjaar. Dit is voornamelijk het gevolg van (1) de
verkoop van de site Schiltach (Duitsland) waardoor het aandeel van deze site in de doorberekende
kosten is weggevallen en (2) een daling van de omzet in het bedrijfsrestaurant van Accentis Business
Center Lier (België).
Noch de overige opbrengsten van boekjaar 2025, noch die van het boekjaar 2024 omvatten
eenmalige elementen.
De rubriek meerwaarde op de verkoop van vaste activa uit 2025 omvat de gerealiseerde meerwaarde
op de verkoop van 100% van de aandelen van de Duitse vennootschap Accentis Verwaltungs GmbH.
Evolutie huuropbrengsten belangrijkste wijzigingen in 2025 (impact op jaarbasis)
(in k EUR)
Daling door desinvesteringen
-360
Stijging door investeringen
+54
Stijging/Daling door investeringstoelages/-surplussen
-
Stijging/Daling door huurkortingen
-18
Stijging door nieuwe huurcontracten (incl. verhogingen en indexatie)
+243
Daling door aflopende huurcontracten
-1.428
Het bedrag van de daling door desinvesteringen stemt overeen met de gecontracteerde jaarhuur van
de Duitse site Schiltach.
Het bedrag van de stijging door investeringen stemt overeen met de gecontracteerde jaarhuur van
een magazijn van Logistiek Lier, het magazijn met een oppervlakte van 1.202 m².
Het bedrag van de daling door huurkortingen betreft het saldo tussen nieuw toegekende en vervallen
huurkortingen.
De impact op jaarbasis van nieuwe huurcontracten is 199k EUR. De huurverhogingen met betrekking
tot bestaande contracten, o.a. wegens uitbreiding van de oppervlakte, bedragen 9k EUR. De stijging
van de huuropbrengsten op jaarbasis ten gevolge van indexatie bedraagt 35k EUR.
Accentis nv jaarverslag 2025 30/101
30
De impact van beëindigde huurcontracten is -273k EUR. De huurverlagingen met betrekking tot
bestaande contracten, o.a. wegens inkrimping van de oppervlakte, bedragen -1,15mio EUR.
6.4.2 EBITDA
in k EUR
2025
2024
EBITDA
(1)
3.523
4.028
Eenmalige elementen
-
-
Aangepaste EBITDA
(2)
3.523
4.028
(1) EBITDA: is onder IFRS geen gedefinieerd begrip. Accentis definieert het als het resultaat dat wordt verkregen door bij het
bedrijfsresultaat de geboekte afschrijvingen, waardeverminderingen, voorzieningen en de variatie in de reële waarde van het
vastgoedportfolio op te tellen en er eventuele terugnames van deze rubrieken af te trekken.
(2) Aangepaste EBITDA: EBITDA gecorrigeerd voor eenmalige (uitzonderlijke) kaselementen.
De kosten verbonden aan vastgoed (exploitatiekosten voortvloeiend uit vastgoedbeleggingen en die
niet kunnen worden doorberekend aan derden) zijn, in vergelijking met 2024, met 28k EUR licht
gedaald.
De recurrente overige operationele kosten over 2025 zijn gestegen met 69k EUR in vergelijking met
vorig boekjaar. Dit is voornamelijk het gevolg van een stijging in de vergoedingen en erelonen van
derden naar aanleiding van de verkoop van de Duitse vennootschap Accentis Verwaltungs GmbH.
Er zijn geen eenmalige elementen EBITDA over 2025, noch over 2024.
6.4.3 Bedrijfsresultaat (EBIT)
in k EUR
2025
2024
EBITDA
3.523
4.028
Variatie in reële waarde vastgoedportefeuille
-1.641
-2.411
Andere
16
-80
Bedrijfsresultaat (EBIT)
1.898
1.537
Eenmalige elementen EBITDA
-
-
Eenmalige elementen EBIT
-
-
Aangepaste EBIT
(1)
1.898
1.537
(1) Aangepaste EBIT: bedrijfsresultaat (EBIT) gecorrigeerd voor eenmalige (uitzonderlijke) kas- en niet-kaselementen.
Er zijn geen eenmalige elementen bedrijfsresultaat (EBIT) over 2025, noch over 2024.
6.4.4 Financieel resultaat
Het financieel resultaat is negatief -0,33 mio EUR (2024: -0,34 mio EUR).
De interestlasten op de openstaande bancaire en overige financiële schulden bedragen -
0,71 mio EUR. De ontvangen bankrente op gelden op termijndeposito gedurende boekjaar 2025
bedraagt +0,37 mio EUR.
6.4.5 Resultaat voor belastingen
Het resultaat voor belastingen over 2025 bedraagt 1,57 mio EUR (2024: 1,20 mio EUR).
6.4.6 Belastingen
De belastingen over het jaarresultaat van 2025 bedragen -0,33 mio EUR en bestaan uit verschuldigde
belastingen over boekjaar 2025 (-0,15 mio EUR) en uitgestelde belastingen ten gevolge van de
toename in het verschil tussen de boekwaarde en de fairvaluewaarde van de activa
(-0,18 mio EUR).
Accentis nv jaarverslag 2025 31/101
31
6.4.7 Geconsolideerd nettoresultaat geanalyseerd naar recurrent resultaat eenmalig
resultaat
Het geconsolideerd nettoresultaat over 2025 bedraagt 1,24 mio EUR (2024: 0,78 mio EUR). Het
recurrent resultaat voor belastingen is 1,57 mio EUR (2024: 1,20 mio EUR).
in k EUR
2025
Recurrent
Eenmalig
Huuropbrengsten
5.522
5.522
-
Opbrengsten uit doorberekende kosten
247
247
-
Overige opbrengsten
6
6
-
Meerwaarde op verkoop vaste activa
102
102
-
Totaal operationele opbrengsten
5.877
5.877
-
Doorberekende kosten
-247
-247
-
Kosten verbonden aan vastgoed
-1.516
-1.516
-
Overige operationele kosten
-591
-591
-
Minderwaarde op verkoop vaste activa
-
-
-
Totaal operationele kosten
-2.354
-2.354
-
EBITDA
(1)
3.523
3.523
-
Afschrijvingen
-7
-7
-
Voorzieningen
-
-
-
Waardeverminderingen
23
23
-
Variatie in reële waarde vastgoedportfolio
-1.641
-1.641
-
Bedrijfsresultaat (EBIT)
1.898
1.898
-
Financieel resultaat
-332
-332
-
Resultaat voor belastingen
1.566
1.566
-
Belastingen
-327
-327
-
Nettoresultaat
1.239
1.239
-
(1) EBITDA: is onder IFRS geen gedefinieerd begrip. Accentis definieert het als het resultaat dat wordt verkregen door bij het
bedrijfsresultaat de geboekte afschrijvingen, waardeverminderingen, voorzieningen en de variatie in de reële waarde van het
vastgoedportfolio op te tellen en er eventuele terugnames van deze rubrieken af te trekken.
6.4.8 Geconsolideerd overzicht van de financiële positie en kasstromen - verkort
6.4.8.1 Verkort overzicht van de financiële positie
in k EUR
31-12-2025
31-12-2024
Δ
Vastgoedbeleggingen
34.410
38.530
-4.120
Vastgoedbeleggingen bestemd voor verkoop
-
-
-
Totaal vastgoedbeleggingen (incl. voor verkoop)
34.410
38.530
-4.120
Overige vaste activa
18
22
-4
Vlottende activa
1.068
1.078
-10
Geldmiddelen en kasequivalenten
21.710
18.500
+3.210
Totaal activa
57.206
58.130
-924
Eigen vermogen
40.353
39.114
+1.239
Financiële schulden
9.910
11.917
-2.007
Passieve belastinglatenties, voorzieningen en overige
schulden
6.943
7.099
-156
Totaal passiva
57.206
58.130
-924
6.4.8.2 Verkorte kasstromen Voortgezette bedrijfsactiviteiten
in k EUR
Voor het boekjaar
eindigend op 31 december
2025
Voor het boekjaar
eindigend op 31 december
2024
Kasstroom resultaten
3.278
3.811
Kasstroom wijziging in werkkapitaal
-274
128
Kasstroom operationele activiteiten
3.004
3.939
Kasstroom investeringsactiviteiten
2.546
-981
Kasstroom financieringsactiviteiten
-2.340
-2.191
Nettokasstroom
3.210
767
Accentis nv jaarverslag 2025 32/101
32
6.4.9 Vastgoedbeleggingen en activa bestemd voor verkoop
6.4.9.1 Vastgoedbeleggingen variatieanalyse
(in k EUR)
Vastgoedbeleggingen 31 december 2024
38.530
Overboeking van activa bestemd voor verkoop
-
Overboeking naar activa bestemd voor verkoop
-
Desinvesteringen
-2.500
Investeringen
21
Resultaat uit realisatie
-
Reëlewaardeaanpassing
-1.641
Vastgoedbeleggingen 31 december 2025
34.410
6.4.9.2 Activa bestemd voor de verkoop variatieanalyse
(in k EUR)
Activa bestemd voor verkoop 31 december 2024
-
Overboeking naar de vastgoedbeleggingen
-
Overboeking van de vastgoedbeleggingen
-
Desinvesteringen
-
Resultaat uit realisatie
-
Activa bestemd voor verkoop 31 december 2025
-
De waarde van de vastgoedbeleggingen, inclusief activa bestemd voor verkoop, is gedaald met
4,12 mio EUR als gevolg van:
(1) de desinvestering van de site Schiltach (Duitsland) (-2,5 mio EUR);
(2) de klassieke waardeaanpassingen van de site Lier (België) naar aanleiding van wijzigingen in
huurvergoedingen en in resterende looptijden van de huurovereenkomsten, waardoor een
gewijzigde verhouding ontstaat tussen het rendement op de actuele huurinkomsten en het
rendement op de markthuurwaarde (-1,62 mio EUR);
(3) de uitgevoerde investeringen (-0,02 mio EUR).
6.4.10 Financiële schulden
De daling van de financiële schulden (-2,01 mio EUR) stemt overeen met het bedrag van de
terugbetalingen volgens de afgesproken terugbetalingsschemas. Er werden door Accentis geen
bancaire schulden terugbetaald als gevolg van herfinancieringen.
6.4.11 Overige leningen
Er zijn geen overige schulden (-) en vorderingen (+) met verbonden partijen in boekjaar 2025, noch
zijn er overige financiële verplichtingen en vorderingen eind 2025.
6.5 Onderzoek en ontwikkeling
Gelet op de aard van de onderneming is dit niet van toepassing.
6.6 Milieu- en personeelsaangelegenheden
Er zijn op heden geen materiële elementen die hier dienen vermeld te worden.
6.7 Risico’s en risicobeheer
Accentis wijdt in dit jaarverslag een integraal hoofdstuk aan dit onderwerp (zie hoofdstuk 7 op
pagina 36 en volgende). Hierin verschaft het nadere toelichting bij de belangrijkste risico’s die de
activiteiten, de financiële situatie en de verdere ontwikkeling van de groep zouden kunnen
beïnvloeden en de maatregelen die desgevallend zijn genomen om dergelijke risico’s zoveel mogelijk
te beperken.
Accentis nv jaarverslag 2025 33/101
33
6.8 Gebruik van financiële instrumenten
Voor de strategie van de groep met betrekking tot deze instrumenten wordt verwezen naar de
toelichting 23 bij de geconsolideerde jaarrekening op pagina 66.
6.9 Inlichtingen over kapitaal en zeggenschapsstructuur
Het kapitaal van de vennootschap op 31 december 2025 bedraagt 25.500.000,00 EUR. Het is verdeeld
in 1.262.854.001 aandelen. De aandelen zijn op naam of gedematerialiseerde aandelen. Elk aandeel
geeft recht op één stem.
Op basis van de noemer van 1.262.854.001 (totaal aantal stemrechten) en de relevante kennis- en
berichtgevingen die de vennootschap heeft ontvangen, ziet de structuur van het aandeelhouderschap
op datum van publicatie er als volgt uit:
Aandeelhouder
Aantal stemrechten
%
Iep Invest nv
849.228.572
67,25
Crazy Duck bv
63.250.000
5,01
Publiek
350.375.429
27,74
Totaal
1.262.854.001
100,00
Sinds september 2013 wordt de vennootschap gecontroleerd door Iep Invest en wordt de
participatie Accentis door Iep Invest integraal geconsolideerd.
6.10 Belangenconflicten Transacties met verbonden ondernemingen
Artikel 7:96 van het Wetboek van vennootschappen en verenigingen schrijft een bijzondere
procedure voor binnen de raad van bestuur, voor het geval een bestuurder een belang van
vermogensrechtelijke aard heeft dat strijdig is met een of meer beslissingen of verrichtingen die tot
de bevoegdheid behoren van de raad van bestuur.
In het verslagjaar diende deze bijzondere procedure eenmaal te worden toegepast. Het uittreksel uit
de notulen van de raad van bestuur van 18 augustus 2025 luidt als volgt:
“AGENDA – AANSTELLING CEO
Voorafgaand aan de deliberatie en de besluiten over dit agendapunt, deelt dhr. Gerard Cok, afhankelijk
bestuurder van de vennootschap, mee en verzoekt hij akte te nemen van zijn verklaring dat hij met
betrekking tot dit agendapunt inzake de aanstelling van een nieuwe CEO mogelijkerwijze een
belangenconflict van vermogensrechtelijke aard heeft dat strijdig is met dat van de vennootschap, zoals
bepaald in artikel 7:96 van het Wetboek van vennootschappen en verenigingen.
Het mogelijke strijdige belang van vermogensrechtelijke aard bestaat wegens het feit dat de heer Cok
enerzijds bestuurder is van de vennootschap en anderzijds de vader van de kandidaat CEO.
De raad van bestuur neemt kennis van voormelde verklaring. De heer Cok verlaat de vergadering en
neemt geen deel aan de beraadslaging en beslissing, noch aan de stemming in dit verband.
De raad van bestuur bespreekt het curriculum vitae van Mevr. Cornelia Cok en concludeert dat zij over
de benodigde ervaring beschikt voor de uitvoering en opvolging van de commerciële en operationele
kerntaken.
De raad van bestuur beslist om mevr. Cornelia Cok aan te stellen als CEO van de vennootschap vanaf
heden. De raad van bestuur beslist dat mevr. Cok alle bevoegdheden toegekend krijgt betreffende het
dagelijks bestuur (het dagelijks bestuur omvat zowel de handelingen en de beslissingen die niet verder
reiken dan de behoeften van het dagelijks leven van de vennootschap, als de handelingen en de
beslissingen die, ofwel om reden van hun minder belang, ofwel omwille van hun spoedeisend karakter,
de tussenkomst van het bestuursorgaan niet rechtvaardigen).
Mevr. Cok zal 1 dag per week het algemeen beheer van de vennootschap waarnemen met een nadruk
op het commercieel beheer. Een vergoeding a rato van 675 EUR per dag wordt toegekend. Dit is
eenzelfde dagvergoeding (niet-geïndexeerd) zoals destijds opgenomen in de basisvergoeding van de
voormalige CEO.
Accentis nv jaarverslag 2025 34/101
34
De raad van bestuur besluit om volmacht te verlenen aan Devlieger Evelien, individueel handelend, met
recht van indeplaatsstelling, om alle vereiste handelingen te verrichten met het oog op de publicatie van
dit besluit van de raad van bestuur in de bijlagen tot het Belgisch Staatsblad, daartoe alle
administratieve formaliteiten te vervullen en de Vennootschap onder meer te vertegenwoordigen bij de
Kruispuntbank van Ondernemingen, een ondernemingsloket naar keuze van de lasthebber en de griffie
van de Ondernemingsrechtbank, en te dien einde, al het nodige te doen.
De raad van bestuur verzoekt de CFO tot opstelling van een persbericht inzake de aanstelling CEO en de
publicatie hiervan te voorzien morgen na beurs.”
Over de toepassing ervan in vorige boekjaren werd gerapporteerd in de op die boekjaren betrekking
hebbende jaarverslagen.
Artikel 7:97 van het Wetboek van vennootschappen en verenigingen schrijft een bijzondere
procedure voor binnen de raad van bestuur voor het geval er beslissingen worden genomen inzake
betrekkingen tussen een genoteerde onderneming en een verbonden onderneming, voor zover het
geen dochteronderneming is, en met uitsluiting van transacties die gebruikelijke beslissingen en
verrichtingen zijn onder voorwaarden en tegen de zekerheden die op de markt gewoonlijk gelden of
die minder dan 1% van het nettoactief vertegenwoordigen.
Artikel 7:97 van het Wetboek van vennootschappen en verenigingen was niet van toepassing in 2025.
Het beleid van de raad van bestuur betreffende transacties en andere contractuele banden tussen de
vennootschap, met inbegrip van met haar verbonden vennootschappen, en haar bestuurders die niet
onder de wettelijke belangenconflictenregeling vallen, is uiteengezet in hoofdstuk 3 van het
Corporate Governance Charter. De toepassing van dit beleid houdt o.m. in dat de betrokken
bestuurder niet deelneemt aan de beraadslaging en stemming met betrekking tot dergelijke
transactie of contractuele relatie.
6.11 Wijzigingen in de raad van bestuur en het management
Met ingang van 30 juni 2025 heeft de CEO, Bruno Holthof, zijn taken bij Accentis beëindigd. Bimmor
bv, vast vertegenwoordigd door Bruno Holthof, heeft eveneens zijn mandaat als bestuurder van
Accentis neergelegd.
Naar aanleiding van dit ontslag heeft de raad van bestuur beslist om over te gaan tot coöptatie met
ingang van 1 december 2025 van Lexico bv, vast vertegenwoordigd door Alexander De Clercq, als
nieuwe bestuurder van de vennootschap en dit tot na de algemene vergadering van 2026. Lexico bv,
vast vertegenwoordigd door Alexander De Clercq, beantwoordt aan de criteria van onafhankelijkheid
bepaald door artikel 7:87 van het Wetboek van vennootschappen en verenigingen zoals nader
bepaald door de Belgische Corporate Governance Code 2020. De raad van bestuur zal deze coöptatie
ter goedkeuring voorleggen aan de eerstkomende algemene vergadering.
Met ingang van 18 augustus 2025 heeft de raad van bestuur Cornelia Cok aangesteld als nieuwe CEO
van de vennootschap. De CEO heeft alle bevoegdheden betreffende het dagelijks bestuur toegekend
gekregen.
6.12 Inkoop eigen aandelen
De vennootschap bezat gedurende 2025 geen eigen aandelen. Ook op verslagdatum bezit de
vennootschap geen eigen aandelen.
6.13 Marktontwikkeling en vooruitblik
Accentis verwacht voor 2026 een totaal aan brutohuurinkomsten van 4,23 mio EUR. De
huurinkomsten werden geschat op basis van de situatie van de huurcontracten op 31 maart 2026.
6.14 Dividendvoorstel
De raad van bestuur van Accentis nv stelt voor om over het boekjaar 2025 geen dividend uit te keren.
Accentis nv jaarverslag 2025 35/101
35
6.15 Verklaring conform artikel 12 van het Koninklijk Besluit van
14 november 2007 betreffende de verplichtingen van emittenten van
financiële instrumenten die zijn toegelaten tot de verhandeling op een
gereglementeerde markt
In naam en voor rekening van Accentis nv, verklaren wij ondergetekenden, dat voor zover ons
bekend
de jaarrekeningen, opgesteld in overeenstemming met de toepasselijke standaarden, een
getrouw beeld geven van het vermogen, van de financiële toestand en van de resultaten van
Accentis nv en de in de consolidatie opgenomen ondernemingen;
het jaarverslag een getrouw overzicht geeft van de ontwikkeling en de resultaten van Accentis
nv, van de positie van Accentis nv en de in de consolidatie opgenomen ondernemingen; en
dat de voornaamste risico’s en onzekerheden waarmee de onderneming wordt geconfronteerd
beschreven werden.
Antwerpen, 20 april 2026
Gerard Cok
Iep Invest nv, vast vertegenwoordigd door Dirk Van Vlaenderen
Miedec bv, vast vertegenwoordigd door Mieke De Clercq
Axelle Vanthournout
Lexico bv, vast vertegenwoordigd door Alexander De Clercq
Accentis nv jaarverslag 2025 36/101
36
7 Risicobeheer
In wat volgt worden de belangrijkste risico’s die de activiteiten, de financiële situatie en de verdere
ontwikkeling van de groep zouden kunnen beïnvloeden besproken. De opsomming is echter niet
exhaustief en de volgorde waarin de risico’s worden besproken is geen indicatie van de
waarschijnlijkheid waarmee ze zich kunnen voordoen, noch van hun omvang of belang.
7.1 Financiële risico’s
7.1.1 Risico’s inzake de continuïteit en liquiditeit
Accentis beschikt op verslagdatum over voldoende liquide middelen om in de komende jaren te
voldoen aan al zijn lopende financiële verplichtingen.
Het is mogelijk dat Accentis met de inkomsten van zijn huidige huurcontracten in de toekomst
misschien over onvoldoende liquide middelen zou beschikken om al zijn lopende financiële
verplichtingen te voldoen. De continuïteit van de groep kan dan in het gedrang komen.
Met het oog op het bewerkstelligen van een structurele oplossing om de continuïteit van de groep te
vrijwaren, ligt de uitdaging in:
Het behouden en verder verhogen van de bezettingsgraad, zodat de huuropbrengsten minstens
behouden blijven en, indien mogelijk, toenemen.
Het monitoren van de financieringsstructuur, zodat de huuropbrengsten en de benodigde
terugbetalingscapaciteit zich op een juiste manier verhouden.
Een volledige of gedeeltelijke desinvestering van bepaalde sites, mits ze tegen een faire prijs
kunnen worden verkocht.
Daarnaast kan de vennootschap genoodzaakt worden om gebouwen onder hun marktwaarde te
verkopen als dit de liquiditeit ten goede komt. Een en ander kan resulteren in het boeken van
waardeverminderingen en het operationeel resultaat onder druk zetten.
7.1.2 Risico’s verbonden aan de financieringskosten
Op basis van de schuldenlast op 31 december 2025 is 100% van de totale schuld, of 9,91 mio EUR,
op basis van een vaste rente gefinancierd. Indien de vennootschap schulden op basis van een
variabele rente zou aangaan ontstaat er, bij afwezigheid van een risicodekking, blootstelling aan het
renterisico. De groep is tot dusver niet in gebreke geweest met betrekking tot zijn lopende kredieten.
7.1.3 Accentis is mogelijk niet in staat de noodzakelijke financiering te verkrijgen voor zijn
toekomstige kapitaal- en herfinancieringsbehoeften
De vennootschap is mogelijk verplicht extra financieringen aan te gaan voor haar toekomstige
kapitaalbehoeften of om haar huidige schuldenlast te herfinancieren, door middel van openbare of
private financiering, strategische relaties of andere overeenkomsten. Er is geen garantie dat deze
relaties kunnen worden aangegaan of de financiering, indien nodig, verkrijgbaar zal zijn, of
verkrijgbaar zal zijn tegen aantrekkelijke voorwaarden.
7.1.4 Risico’s verbonden aan de onderlinge afhankelijkheid van dochtervennootschappen
Dochtervennootschappen van Accentis kunnen via intercompanyleningen met elkaar verbonden zijn
waardoor het risico bestaat dat het in gebreke blijven van een bepaalde dochtervennootschap
negatieve financiële gevolgen kan hebben voor andere dochtervennootschappen.
7.1.5 Risico verbonden aan managementvergoedingen
De vennootschap factureert, indien van toepassing, managementvergoedingen aan haar
dochtervennootschappen. De managementvergoedingen die door de vennootschap worden
aangerekend aan de dochtervennootschappen, zijn bij deze laatste fiscaal aftrekbaar conform de
voorwaarden van artikel 49 WIB 1992. Het is niet ongewoon dat de fiscale administratie extra
Accentis nv jaarverslag 2025 37/101
37
onderzoek verricht naar de naleving van deze voorwaarden van aftrekbaarheid om vast te stellen of
ze effectief werden nageleefd, meer bepaald wanneer het bedrag van de aanrekening schommelde.
7.1.6 Risico verbonden aan tax assets en hun beperking in de tijd
De effectieve waarde van deferred tax assets zal in principe slechts bevestigd kunnen worden
wanneer een belastingplichtige ze aanwendt, d.i. vanaf het ogenblik dat de belastingplichtige
belastbare winst genereert. Tot dan kan de waarde van de deferred tax assets slechts worden
geraamd. Het gebruik van fiscaal overdraagbare verliezen kan beperkt zijn in de tijd. Het risico
bestaat dat niet tijdig voldoende opportuniteiten bestaan om deze verliezen te recupereren.
7.1.7 Risico verbonden aan de onderlinge afhankelijkheid van de financieringscontracten
De vennootschap is blootgesteld aan het risico dat haar financieringscontracten worden
geannuleerd, herzien, opgezegd of tot een vervroegde terugbetalingsverplichting leiden, mocht zij in
gebreke blijven om haar verbintenissen onder deze financieringscontracten na te komen. Bovendien
bestaat het risico dat meerdere financieringscontracten worden opgezegd indien de vennootschap
in gebreke blijft met betrekking tot één financieringscontract.
7.1.8 Risico verbonden aan de onderlinge afhankelijkheid van de groepsvennootschappen
De vennootschap en haar dochtervennootschappen zijn onderling sterk afhankelijk. De
vennootschap is blootgesteld aan het risico dat haar dochtervennootschappen hun verbintenissen
niet kunnen nakomen en omgekeerd. De risico’s die zich in hoofde van de vennootschap voordoen
stellen zich eveneens voor haar dochtervennootschappen. De onderlinge afhankelijkheid van de
groepsvennootschappen versterkt de risico’s.
7.1.9 Accentis is mogelijk niet in staat de eigendom te verwerven van de onroerende
goederen uit zijn vastgoedportefeuille
Sommige onroerende goederen in de vastgoedportefeuille van de vennootschap zijn geen eigendom
van de vennootschap. Ze worden gefinancierd via onroerende leasing. Indien de vennootschap niet
in staat is om de noodzakelijke financiering te verkrijgen, bestaat de kans dat de vennootschap de
aankoopopties op onroerende leasings niet kan uitoefenen om de eigendom te verwerven. De
onmogelijkheid daartoe kan negatieve gevolgen hebben voor Accentis in omstandigheden waarin de
eigendom belangrijk kan zijn, bijvoorbeeld in verband met fiscale of andere gunstmaatregelen die
alleen gelden voor eigenaars of in geval van dreigend faillissement van de relevante financiële
instellingen.
7.2 Risico’s verbonden aan de activiteiten van de vennootschap
7.2.1 Risico’s verbonden aan de huurinkomsten
Accentis is blootgesteld aan het risico van huurderving verbonden aan het vertrek van huurders op
de vervaldag, bij de afloop van het huurcontract of ten gevolge van herlocalisering van de activiteiten
van de huurder. Gelet op de huidige conjunctuur is het mogelijk dat als er nieuwe huurders worden
gevonden de nieuwe huurcontracten lagere huurinkomsten genereren dan de lopende
huurcontracten.
7.2.2 Risico's verbonden aan de vastgoedmarkt in het algemeen
Het niveau van de huurprijzen en de waardering van de gebouwen die de vennootschap bezit,
worden sterk beïnvloed door de vraag en het aanbod op de koop- en huurmarkt in de vastgoedsector.
De belangrijkste risico's waaraan de vennootschap is blootgesteld betreffen het overaanbod op de
vastgoedmarkt, de bezettingsgraad van haar gebouwen, de mogelijkheid om bij nieuwe
huurcontracten of bij de verlenging van bestaande huurcontracten de huurprijzen en de waarde van
de vastgoedportefeuille te handhaven en dus ook het risico op verlies bij een eventuele verkoop. Een
vermindering van de reële waarde van de vastgoedbeleggingen met 1% zou leiden tot een
waardevermindering van 0,24 mio EUR.
Accentis nv jaarverslag 2025 38/101
38
7.2.3 Risico’s verbonden met de blootstelling aan het kredietrisico op handelsvorderingen
De vennootschap is blootgesteld aan het kredietrisico op handelsvorderingen. Indien een van de
huidige of toekomstige belangrijke huurders van de vennootschap niet in staat is om zijn schulden
aan de vennootschap te betalen, zou de vennootschap verliezen kunnen lijden. Om dit risico te
beperken, heeft de vennootschap een procedure ingevoerd voor de follow-up van huurders met
betalingsmoeilijkheden.
7.2.4 Risico van huurleegstand
De vennootschap heeft een leegstand ten belope van 4,80%. Om de huurleegstand duurzaam te
beperken past de vennootschap een actief beheer toe van haar klantenportefeuille met het oog op
een stabilisatie, en waar mogelijk een groei, van de bezettingsgraad van de gebouwen die deel
uitmaken van haar vastgoedportefeuille.
7.2.5 Risico inzake btw
De activiteiten van de groep hebben in het verleden reeds aanleiding gegeven tot discussies met de
btw-administratie. Inzake btw is altijd een marge van interpretatie gelet op de specifieke activiteiten.
De scheidingslijn tussen niet van btw vrijgestelde contracten van terbeschikkingstelling en
opslagruimten enerzijds en (doorgaans) van btw vrijgestelde contracten van onroerende verhuur
anderzijds is niet altijd even duidelijk. Ook is de bepaling van de exacte verhouding tussen btw-
plichtige en niet-btw-plichtige activiteiten praktisch moeilijk wanneer de bedrijfsvoering van de
vennootschappen van de groep in sommige gevallen een combinatie van beide activiteiten inhoudt.
7.2.6 Concentratierisico’s verbonden aan de vennootschap
Vanuit de volgende oogpunten is Accentis’ vastgoedportefeuille weinig gediversifieerd:
Sectorieel: de vastgoedportefeuille van de vennootschap bestaat hoofdzakelijk uit
(semi-)industrieel vastgoed. Dit zijn vastgoedbeleggingen die gekenmerkt worden door hun
geschiktheid voor lichte tot zware productieactiviteiten. Typerend voor dit soort vastgoed zijn
langetermijnrelaties met huurders die meer belang hechten aan de strategische mogelijkheden
van het vastgoed dan enkel de huurprijs.
Commercieel: een belangrijk deel van de huurinkomsten van Accentis is momenteel afkomstig
van een beperkt aantal huurders. Op 31 december 2025 vertegenwoordigen de vijf belangrijkste
huurders 77,94% van de jaarlijkse huurinkomsten.
Naast de sectoriële en commerciële concentratie bestaat een deel van de vastgoedportefeuille uit
zogenoemde single-tenant-gebouwen. Dit zijn gebouwen die volledig verhuurd zijn aan één
huurder.
7.2.7 Risico verbonden met geschillen, rechtszaken en/of andere procedures
De vennootschap kan te allen tijde betrokken raken bij een aantal geschillen, rechtszaken en/of
andere procedures. Lopende procedures brengen intrinsiek altijd risico’s met zich mee aangezien de
verdediging in pro en contra nog wordt gevoerd. Op basis van een faire inschatting en de informatie
die op verslagdatum beschikbaar is, werden hiervoor provisies ten bedrage van 250k EUR aangelegd.
Het valt niet uit te sluiten dat geschillen in het nadeel van Accentis zullen worden beslist. Eventuele
uitspraken in het nadeel van Accentis kunnen een impact hebben op de resultaten van de
vennootschap.
7.2.8 Risico van schadegevallen
De vennootschap is blootgesteld aan het risico van de financiële gevolgen van ernstige
schadegevallen (brand, explosie, enz.) die zich in de gebouwen van haar vastgoedportefeuille kunnen
voordoen. Om dit risico te beperken zijn de gebouwen voor de mogelijke materiële schade door
diverse verzekeringen gedekt voor een totale waarde (nieuwbouwwaarde, zonder de grond) van
ongeveer 72 mio EUR op 31 december 2025. Sommige elementen zijn echter van deze dekking
uitgesloten en deze dekking is tot een bepaald bedrag beperkt.
Accentis nv jaarverslag 2025 39/101
39
7.2.9 Risico van onderbreking van de activiteiten van de huurder
Het risico bestaat dat Accentis in bepaalde gevallen de huurder moet vergoeden voor de
onderbreking van zijn activiteiten als er kan aangetoond worden dat Accentis hiervoor de
verantwoordelijkheid draagt. Om dit te vermijden voert Accentis een actief beleid om zijn gebouwen
in goede staat te onderhouden via preventieve en corrigerende onderhoudswerken. De
vennootschap is niet verzekerd tegen schade die huurders oplopen ten gevolge van de onderbreking
van hun activiteiten.
7.2.10 Risico van waardevermindering van de gebouwen ten gevolge van slijtage
De vennootschap is blootgesteld aan het risico van waardevermindering van haar gebouwen als
gevolg van slijtage door gebruik (door de huurders). Accentis staat erop zijn gebouwen in goede staat
te onderhouden. Hiervoor heeft het een studie gemaakt van de uit te voeren preventieve en
corrigerende onderhoudswerken en werkschema’s ingevoerd.
7.2.11 Risico’s verbonden aan de uitvoering van grote werken
Afhankelijk van de huursituatie van de gebouwen voert Accentis soms belangrijke renovatie- en
investeringsprogramma’s uit. Met het oog op de beheersing van de risico’s verbonden aan de
uitvoering van deze werken, past Accentis een technische en budgettaire follow-up en een
gedetailleerde planning toe. Hoewel Accentis bij de onderhandeling van de contracten met de
algemene aannemers de risico’s verbonden aan de uitvoering van grote werken tracht te beperken
(vertraging, overschrijding van het budget, organisatorische problemen, enz.), kunnen deze niet
volledig worden uitgesloten.
7.2.12 Inflatierisico
De huurcontracten van de vennootschap bevatten indexeringsclausules op basis van de
gezondheidsindex, zodat de huurprijzen samen met de inflatie evolueren. Het inflatierisico waaraan
de vennootschap is blootgesteld betreft daarom vooral kosten die geïndexeerd zijn op een andere
basis dan de gezondheidsindex (vb. op basis van de concurrentie of op basis van de materiaalkost)
en waarvan het bedrag dus sneller kan evolueren dan dat van de huurprijzen. Het gaat onder meer
om kosten verbonden aan renovatiewerken.
7.2.13 Deflatierisico
Bij deflatie van de huurindexen zullen de huurinkomsten van Accentis dalen. Naast een daling van de
huurinkomsten bestaat er ook een risico op de daling van de waarde van de vastgoedportefeuille ten
gevolge van deflatie. De Abex-index analyseert de kostprijs voor de constructie van gebouwen en is
daarom een bepalende factor in de waardebepaling van de vastgoedportefeuille. Bij een deflatoire
Abex-index bestaat het risico dat Accentis waardeverminderingen zal moeten boeken op zijn
vastgoedportefeuille.
7.2.14 Risico van het in gebreke blijven van medecontractanten
Behalve het voormelde risico van het in gebreke blijven van de huurders, is de vennootschap
blootgesteld aan het risico van het in gebreke blijven of het faillissement van andere
medecontractanten: de verstrekkers van krediet en rentedekkingsinstrumenten, de aannemers van
werken waarop zij een beroep doet, enz.
7.2.15 Risico verbonden aan de onteigening
Overeenkomstig de toepasselijke reglementen kan het vastgoed om reden van openbaar nut door de
bevoegde overheid worden onteigend.
7.2.16 Risico's verbonden aan fusie-, splitsing-, of overnameverrichtingen
Sommige gebouwen in Accentis’ vastgoedportefeuille werden verworven in het kader van de
overname van ondernemingen of van aandelen van vennootschappen. Hoewel de vennootschap bij
dit soort transacties de gebruikelijke voorzorgen neemt, onder meer door de uitvoering van
duediligence-audits op de ingebrachte panden en de overgenomen of verworven bedrijven, is het
Accentis nv jaarverslag 2025 40/101
40
niet uitgesloten dat bij deze transacties verborgen passiva op de vennootschap werden
overgedragen.
7.2.17 Risico verbonden met waarborgen bij transacties gesteld door Accentis
Accentis heeft in het verleden desinvesteringen gedaan. Daarbij zijn onderdelen van zijn
vastgoedportefeuille overgedragen aan derden. Bij deze transacties zijn de gebruikelijke waarborgen
gegeven. Het is niet uitgesloten dat de vennootschap in de toekomst met betrekking tot deze
waarborgen zou worden aangesproken.
7.2.18 Reglementaire risico’s en milieurisico’s
Hoewel de vennootschap toeziet op de naleving van de reglementen en in dit opzicht op alle nodige
expertises een beroep doet, is zij aan het risico van niet-naleving van de reglementaire
verplichtingen, onder meer milieuverplichtingen, en aan milieurisico’s blootgesteld. De milieurisico's
waaraan Accentis als eigenaar van vastgoed blootgesteld is, betreffen vooral risico's van
bodemverontreiniging, risico’s verbonden aan de eventuele aanwezigheid van asbesthoudende
materialen, risico's verbonden aan de aanwezigheid van verboden producten zoals transformatoren
die pcb’s bevatten, koudegroepen die cfk’s bevatten, enz. Mochten dergelijke milieurisico’s aanwezig
zijn, dan kan dit vrij aanzienlijke financiële gevolgen hebben voor Accentis (werkzaamheden voor
bodemsanering, asbestverwijdering, enz.). Accentis is eveneens blootgesteld aan het risico van niet-
uitreiking of van niet-verlenging van vergunningen.
7.2.19 Risico verbonden aan de evolutie van de reglementering
Veranderingen in de reglementering, onder meer op het gebied van fiscaliteit, milieu, stedenbouw,
mobiliteitsbeleid en duurzame ontwikkeling, en nieuwe bepalingen verbonden aan de verhuur van
vastgoed en aan de verlenging van vergunningen waaraan de vennootschap moet voldoen, kunnen
haar rendement en de waarde van haar patrimonium beïnvloeden, gelet onder meer op de nieuwe
verplichtingen die er voor de vennootschap uit kunnen voortvloeien.
7.2.20 Risico verbonden aan het personeelsverloop
Rekening houdend met haar relatief kleine team is de vennootschap, in geval van het vertrek van
bepaalde personeelsleden in een sleutelfunctie, aan een zeker risico van desorganisatie blootgesteld.
Het onverwachte vertrek van bepaalde personeelsleden zou nadelige gevolgen kunnen hebben voor
de ontwikkeling van de vennootschap.
Accentis nv jaarverslag 2025 41/101
41
8 Geconsolideerde jaarrekening
8.1 Geconsolideerd totaalresultaat
(1) De toelichtingen maken integraal deel uit van de geconsolideerde jaarrekening.
(2) Voor de definitie en reconciliatie van de Alternatieve prestatiemaatstaven (APM’s) wordt verwezen naar punt 8.5.1.3 van
de toelichtingen.
in k EUR
Toelichting
(1)
Voor het boekjaar
eindigend op
31 december
2025
Voor het boekjaar
eindigend op
31 december
2024
Huuropbrengsten
1, 2
5.522
6.078
Opbrengsten uit doorberekende kosten
3
247
285
Overige opbrengsten
4
6
16
Meerwaarde op verkoop vaste activa
8, 13
102
-
Totaal operationele opbrengsten
5.877
6.379
Doorberekende kosten
5
-247
-285
Kosten verbonden aan vastgoed
5, 7
-1.516
-1.544
Overige operationele kosten
6, 7
-591
-522
Minderwaarde op verkoop vaste activa
8, 13
-
-
Totaal operationele kaskosten
-2.354
-2.351
EBITDA
(2)
3.523
4.028
Afschrijvingen
-7
-6
Waardeverminderingen
9
23
-40
Voorzieningen
18
-
-34
Variatie in reële waarde vastgoedportfolio
13
-1.641
-2.411
Totaal operationele niet-kaskosten
-1.625
-2.491
Bedrijfsresultaat (EBIT)
1.898
1.537
Financieringsopbrengsten
10
374
496
Financieringskosten
10
-706
-832
Overig financieel resultaat
10
-
-2
Financieel resultaat
-332
-338
Resultaat voor belastingen
1.566
1.199
Belastingen
11
-327
-420
Nettoresultaat uit voortgezette activiteiten
1.239
779
Nettoresultaat uit beëindigde activiteiten
-
-
NETTORESULTAAT
1.239
779
Toerekenbaar aan de eigenaars van de
moedermaatschappij
12
1.239
779
Belang van derden
-
-
Niet-gerealiseerde resultaten
-
-
TOTAALRESULTAAT
1.239
779
Toerekenbaar aan de eigenaars van de
moedermaatschappij
1.239
779
Belang van derden
-
-
Gewogen gemiddeld aantal aandelen
12
1.262.854.001
1.262.854.001
Resultaat per gewogen gemiddeld aandeel
gewoon en verwaterd (EUR)
12
0,0010
0,0006
Accentis nv jaarverslag 2025 42/101
42
8.2 Geconsolideerd overzicht van de financiële positie
(1) De toelichtingen maken integraal deel uit van de geconsolideerde jaarrekening.
in k EUR
Toelichting
(1)
31-12-2025
31-12-2024
Vaste activa
34.428
38.552
Vastgoedbeleggingen
1, 13
34.410
38.530
Materiële vaste activa
18
22
Vlottende activa
22.778
19.578
Handelsvorderingen
14
493
566
Overige vorderingen
15
575
512
Geldmiddelen en kasequivalenten
16
21.710
18.500
Totaal activa
57.206
58.130
Eigen vermogen van de groep
40.353
39.114
Geplaatst kapitaal
17
25.500
25.500
Geconsolideerde reserves
17
13.614
12.835
Resultaat van het boekjaar
1.239
779
Schulden op lange termijn
13.711
15.693
Voorzieningen
18
251
251
Passieve belastinglatenties
11
5.577
5.394
Financiële schulden
19
7.739
9.910
Overige schulden
20
144
138
Schulden op korte termijn
3.142
3.323
Financiële schulden
19
2.171
2.007
Handelsschulden
21
358
385
Belastingschulden
22
18
29
Overige schulden
20
595
902
Totaal passiva
57.206
58.130
Accentis nv jaarverslag 2025 43/101
43
8.3 Geconsolideerde kasstromen
(1) De toelichtingen maken integraal deel uit van de geconsolideerde jaarrekening.
in k EUR
Toelichting
(1)
Voor het boekjaar
eindigend op
31 december
2025
Voor het boekjaar
eindigend op
31 december
2024
VOORTGEZETTE BEDRIJFSACTIVITEITEN
Operationele kasstroom
Resultaat voor belastingen
1.566
1.199
Interesten en kosten van schulden in
resultatenrekening
10
333
337
Afschrijvingen, waardeverminderingen en
voorzieningen
9, 18
-16
80
Variatie in de reële waarde van het
vastgoedportfolio
13
1.641
2.411
Meer-/minderwaarde op realisatie
vastgoedbeleggingen
8, 13
-
-
Meer-/minderwaarde op realisatie materiële
en/of financiële vaste activa
8
-102
-
Betaalde belastingen
11
-144
-216
Kasstroom uit operationele resultaten voor
wijzigingen in werkkapitaal
3.278
3.811
Wijzigingen in handelsvorderingen en overige
vorderingen
14, 15
10
266
Wijzigingen in handelsschulden en overige
schulden
20, 21, 22
-339
-98
Overige wijzigingen en wijzigingen in perimeter
55
-40
Kasstroom uit operationele activiteiten
3.004
3.939
Investeringskasstroom
Desinvesteringen vastgoedbeleggingen
13
-
-
Investeringen vastgoedbeleggingen
13
-21
-981
Investeringen in materiële vaste activa
-3
-
Desinvesteringen in financiële vaste activa
2.575
-
Cash in de gedesinvesteerde participaties
-5
-
Kasstroom uit investeringsactiviteiten
2.546
-981
Financieringskasstroom
Opgenomen leningen
19
-
-
Terugbetalingen van leningen
kredietinstellingen
19
-2.007
-1.854
Terugbetalingen van leningen overige
-
-
Betaalde interesten en kosten van schulden
10
-706
-832
Ontvangen interesten
10
373
495
Kasstroom uit financieringsactiviteiten
-2.340
-2.191
Nettokasstroom
3.210
767
Geldmiddelen en kasequivalenten
aan het begin van de periode
18.500
17.733
aan het einde van de periode
16
21.710
18.500
Nettokasstroom
3.210
767
Accentis nv jaarverslag 2025 44/101
44
8.4 Mutatieoverzicht van de wijzigingen in het geconsolideerd eigen
vermogen
8.5 Toelichting bij de geconsolideerde jaarrekening
8.5.1 Algemeen
8.5.1.1 Identificatie van de groep
Accentis nv is een naamloze vennootschap naar Belgisch recht, met zetel te Noorderlaan 139,
2030 Antwerpen (België) en met ondernemingsnummer 0454.201.411 (RPR Antwerpen, afdeling
Antwerpen).
Accentis is een vastgoedmaatschappij die zich specialiseert in industrieel, semi-industrieel en
logistiek vastgoed in België. De groep streeft een langetermijnstrategie na die erop gericht is de
waarde van het vastgoedportfolio te maximaliseren, enerzijds door het optimaliseren van de
huurinkomsten en anderzijds door een actief portfoliobeheer en risicomanagement. Het aandeel
Accentis is genoteerd aan Euronext (ACCB).
Alle persmededelingen en andere informatie zijn beschikbaar op www.accentis.com.
8.5.1.2 Rapporteringsperiode
Het jaarverslag betreffende de geconsolideerde jaarrekening dekkende de periode van
1 januari 2025 tot en met 31 december 2025 werd opgesteld door de raad van bestuur op
20 april 2026 met het oog op de jaarvergadering van 26 mei 2026.
8.5.1.3 Alternatieve prestatiemaatstaven (APM’s)
APM’s zijn begrippen die niet in de IFRS-normen gedefinieerd worden. Accentis gebruikt
onderstaande APM’s om een meer gedetailleerd en transparanter beeld te geven van de resultaten.
De hiernavolgende tabel definieert de in dit verslag gebruikte APM’s.
Netto financiële schulden De financiële schulden, exclusief schulden activa bestemd voor verkoop, op lange en korte termijn en overige leningen en vorderingen op lange en korte termijn verminderd met de liquide middelen. Reconciliatie (in k EUR) 2025 2024 Financiële schulden op lange termijn 7.739 9.910 Financiële schulden op korte termijn 2.171 2.007 Overige schulden op lange termijn 144 138 Overige schulden op korte termijn 613 932 Overige vorderingen op lange termijn - - Overige vorderingen op korte termijn -575 -512 Geldmiddelen en kasequivalenten -21.710 -18.500 Netto financiële schulden -11.618 -6.025
in k EUR
Geplaatst
kapitaal
Geconsolideer
de reserves
Resultaat van
het boekjaar
Eigen
aandelen
Eigen
vermogen
van de groep
Belang van
derden
Totaal eigen
vermogen
Op 1 januari 2024
25.500
12.835
-
-
38.335
-
38.335
Resultaat van het boekjaar
-
-
779
-
779
-
779
Op 31 december 2024
25.500
12.835
779
-
39.114
-
39.114
Transfer
-
779
-779
-
-
-
-
Resultaat van het boekjaar
-
-
1.239
-
1.239
-
1.239
Op 31 december 2025
25.500
13.614
1.239
-
40.353
-
40.353
Accentis nv jaarverslag 2025 45/101
45
Financiële schuldgraad
De ratio die wordt verkregen door de netto financiële schulden te delen door de totale activa (exclusief activa
bestemd voor verkoop).
Reconciliatie (in k EUR) 2025 2024 Netto financiële schulden -11.618 -6.025 Totale activa 57.206 58.130 Activa bestemd voor verkoop - - Financiële schuldgraad -20% -10%
Loan-to-value-ratio
De ratio die wordt verkregen door de netto financiële schulden te delen door de vastgoedbeleggingen.
Reconciliatie (in k EUR) 2025 2024 Netto financiële schulden -11.618 -6.025 Vastgoedbeleggingen 34.410 38.530 Loan-to-value-ratio -34% -16%
EBITDA
Het resultaat dat wordt verkregen door bij het bedrijfsresultaat de geboekte afschrijvingen,
waardeverminderingen, voorzieningen en de variatie in de reële waarde van het vastgoedportfolio op te
tellen en er eventuele terugnames van deze rubrieken af te trekken.
Reconciliatie (in k EUR) 2025 2024 Bedrijfsresultaat 1.898 1.537 Afschrijvingen 7 6 Waardeverminderingen -23 40 Voorzieningen - 34 Variatie in reële waarde 1.641 2.411 EBITDA 3.523 4.028
Aangepaste EBITDA
Aangepaste EBITDA, EBITDA gecorrigeerd voor eenmalige (uitzonderlijke) kaselementen.
Reconciliatie (in k EUR) 2025 2024 EBITDA 3.523 4.028 Eenmalige kaselementen - - Aangepaste EBITDA 3.523 4.028
EBIT
Bedrijfsresultaat, het saldo van alle operationele opbrengsten en kosten.
Reconciliatie (in k EUR) 2025 2024 Operationele opbrengsten 5.877 6.379 Operationele kaskosten -2.354 -2.351 Operationele niet-kaskosten -1.625 -2.491 EBIT 1.898 1.537
Aangepaste EBIT
Aangepaste EBIT, EBIT gecorrigeerd voor eenmalige (uitzonderlijke) kas- en niet-kaselementen.
Reconciliatie (in k EUR) 2025 2024 EBIT 1.898 1.537 Eenmalige kaselementen - - Eenmalige niet-kaselementen - - Aangepaste EBIT 1.898 1.537
Aangepast resultaat voor belastingen
Het resultaat voor belastingen gecorrigeerd voor alle eenmalige (uitzonderlijke) elementen.
Reconciliatie (in k EUR) 2025 2024 Aangepaste EBIT 1.898 1.537 Financieel resultaat -332 -338 Aangepast resultaat voor belastingen 1.566 1.199
Accentis nv jaarverslag 2025 46/101
46
8.5.2 Samenvatting van de belangrijkste grondslagen voor financiële verslaggeving
8.5.2.1 Conformiteitsverklaring
De geconsolideerde jaarrekening van de groep is opgesteld in overeenstemming met de International
Financial Reporting Standards (‘IFRS’), zoals goedgekeurd door en van kracht binnen de Europese
Unie.
8.5.2.2 Consolidatiekring
De term ‘groep’ verwijst naar Accentis nv en zijn dochterondernemingen.
Vennootschap Land 2025 2024 Accentis nv BE 100% 100% Accentis Property International nv BE 100% 100% Accentis Property Overpelt nv (*) BE - 100% Accentis Verwaltungs GmbH (**) DE - 100%
(*) Op 28 oktober 2025 werd Accentis Property Overpelt nv vrijwillig ontbonden.
(**) Op 8 april 2025 werd 100% van de aandelen van Accentis Verwaltungs GmbH verkocht.
8.5.2.3 Rapporteringsmunt
De bedrijven van de groep voeren hun boekhouding in de valuta van de landen waarin ze zijn
opgericht en geregistreerd. De geconsolideerde jaarrekening is opgesteld in euro’s, de functionele en
presentatievaluta van de groep.
8.5.2.4 Consolidatieprincipes
De bedrijven van de groep voeren hun boekhouding in overeenstemming met de wettelijke
voorschriften van de landen waarin ze zijn opgericht en geregistreerd. Er zijn bepaalde aanpassingen
aan de enkelvoudige jaarrekeningen geboekt om de geconsolideerde jaarrekening te presenteren in
overeenstemming met IFRS. De boekhoudkundige verwerkingsprincipes zijn consistent toegepast
tijdens de gehele relevante periode.
De geconsolideerde jaarrekening werd opgemaakt op basis van de historische kostprijsmethode. Alle
uitzonderingen op de historische kostprijsmethode worden toegelicht in de hiernavolgende
waarderingsregels.
De reële waarde van de financiële activa en passiva zijn niet materieel verschillend van de nominale
waarde, tenzij anders vermeld.
De groep heeft voor de presentatie van de kasstroomtabel gekozen voor de indirecte methode.
Dochterondernemingen
De geconsolideerde jaarrekening omvat alle dochterondernemingen waarover de Accentis-groep
zeggenschap (exclusief of gezamenlijk) heeft. Zeggenschap is de macht hebben over de entiteit, de
rechten hebben op de variabele inkomsten uit hoofde van de betrokkenheid bij de entiteit en over de
mogelijkheid beschikken de macht over de entiteit te gebruiken om de hoogte van de variabele
inkomsten te beïnvloeden.
Dochterondernemingen worden volledig geconsolideerd vanaf de datum waarop de Accentis-groep
zeggenschap verkrijgt. Ze worden gedeconsolideerd vanaf de datum waarop de Accentis-groep geen
zeggenschap meer uitoefent. De vennootschap herbeoordeelt of ze al dan niet zeggenschap uitoefent
als de feiten en omstandigheden aantonen dat er wijzigingen zijn aan een van de hierboven vermelde
elementen. Opbrengsten en kosten van een dochteronderneming die wordt overgenomen of
afgestoten gedurende het boekjaar, worden in het geconsolideerd overzicht van het totaalresultaat
opgenomen vanaf het moment dat de Accentis-groep zeggenschap verwerft of tot het moment dat
deze de zeggenschap verliest. Het resultaat en de andere elementen van het totaalresultaat worden
aan de aandeelhouders van de Accentis-groep en de minderheidsbelangen toegerekend. Het
totaalresultaat van dochterondernemingen wordt toegerekend aan de aandeelhouders van de
Accentis-groep en de minderheidsbelangen, zelfs als deze zouden resulteren in een negatief saldo.
Saldi en transacties, baten en lasten binnen de Accentis-groep worden volledig geëlimineerd. Niet-
Accentis nv jaarverslag 2025 47/101
47
gerealiseerde verliezen worden ook geëlimineerd tenzij de transactie de evidentie verschaft van een
bijzondere waardevermindering op het getransfereerde goed.
De grondslagen voor financiële verslaggeving van dochterondernemingen werden aangepast waar
nodig teneinde een uniforme toepassing van grondslagen voor financiële verslaggeving te
waarborgen.
Bedrijfscombinaties
De overnamemethode wordt gebruikt om de bedrijfscombinatie te verwerken. De kostprijs van een
bedrijfscombinatie wordt gewaardeerd als het totaal van de reële waarde op datum van de ruil, van
afgestane activa, uitgegeven eigenvermogensinstrumenten, aangegane of overgenomen
verplichtingen plus enige rechtstreeks aan de bedrijfscombinatie toerekenbare kosten.
Identificeerbare verworven activa, overgenomen verplichtingen en voorwaardelijke verplichtingen
die deel uitmaken van een bedrijfscombinatie worden initieel gewaardeerd aan hun reële waarde op
de overnamedatum, dit ongeacht het bestaan van enig minderheidsbelang. Het verschil tussen de
kostprijs van de bedrijfscombinatie en het belang van de Accentis-groep in de netto reële waarde van
het identificeerbaar nettoactief wordt opgenomen als goodwill. Als de kostprijs van de
bedrijfscombinatie minder bedraagt dan het belang van de Accentis-groep in de netto reële waarde
van het identificeerbaar nettoactief van de gekochte dochteronderneming, dient het verschil na
herbeoordeling onmiddellijk opgenomen te worden in de winst-en-verliesrekening.
Minderheidsbelangen in de nettoactiva van de geconsolideerde dochterondernemingen worden in
het eigen vermogen opgenomen afzonderlijk van het eigen vermogen van de moedermaatschappij.
De minderheidsbelangen bestaan uit het bedrag van die belangen op de overnamedatum van de
bedrijfscombinatie (zie hoger) en het aandeel van de minderheid in de wijzigingen in het eigen
vermogen sinds de datum van de bedrijfscombinatie.
8.5.2.5 Nieuwe en gewijzigde Standaarden en Interpretaties toegepast door de groep
De groep heeft gedurende het huidige boekjaar alle nieuwe en herziene Standaarden en
Interpretaties, uitgevaardigd door de International Accounting Standards Board (IASB) en het
International Financial Reporting Interpretations Committee (IFRIC) van de IASB, zoals
onderschreven door de Europese Unie, en die van kracht zijn voor het boekjaar dat start op
1 januari 2025, toegepast. De groep heeft geen nieuwe IFRS-richtlijnen toegepast die nog niet van
kracht waren op 31 december 2025.
De volgende nieuwe en herziene Standaarden en Interpretaties, uitgevaardigd door de IASB en het
IFRIC en zoals onderschreven door de Europese Unie, zijn van kracht voor het huidige boekjaar:
IAS 21 De gevolgen van wisselkoerswijzigingen: gebrek aan inwisselbaarheid Aanpassingen
Hun toepassing heeft niet geleid tot belangrijke wijzigingen in de grondslagen voor financiële
verslaggeving van de groep.
8.5.2.6 Standaarden en Interpretaties uitgevaardigd maar nog niet van kracht voor huidig boekjaar
De groep heeft ervoor gekozen om de volgende nieuwe Standaarden, Interpretaties en Wijzigingen
die nog niet verplicht waren voor 31 december 2025, niet vroegtijdig toe te passen:
IFRS 18 Presentatie en toelichting in de jaarrekening (toepasbaar voor de boekjaren vanaf
1 januari 2027)
IFRS 19 Dochterondernemingen zonder publieke verantwoordingsplicht: toelichtingen
(toepasbaar voor de boekjaren vanaf 1 januari 2027, maar nog niet goedgekeurd binnen de EU)
IFRS 9 en IFRS 7 Classificatie van financiële instrumenten Aanpassingen (toepasbaar voor de
boekjaren vanaf 1 januari 2026)
Jaarlijkse verbeteringen: volume 11 (toepasbaar voor de boekjaren vanaf 1 januari 2026)
IFRS 9 en IFRS 7 Contracten met betrekking tot natuurafhankelijke elektriciteit Aanpassingen
(toepasbaar voor de boekjaren vanaf 1 januari 2026)
IAS 21 De gevolgen van wisselkoerswijzigingen: gebrek aan inwisselbaarheid: vertaling naar een
presentatiemunteenheid van een hyperinflatoire economie Aanpassingen (toepasbaar voor de
boekjaren vanaf 1 januari 2027, maar nog niet goedgekeurd binnen de EU).
Accentis nv jaarverslag 2025 48/101
48
Er wordt geen materiële impact verwacht op de volgende boekjaren van de toepassing van de
bovenvermelde nieuwe en herziene Standaarden en Interpretaties, uitgevaardigd door de IASB en
het IFRIC en van toepassing voor de boekjaren vanaf 1 januari 2026 of later.
8.5.2.7 Waarderingsregels
1. Immateriële vaste activa
1.1 Octrooien en licenties
Kosten voor verworven octrooien worden geactiveerd tegen kostprijs, verminderd met de
gecumuleerde afschrijvingen en bijzondere waardeverminderingen en afgeschreven volgens de
lineaire methode. De gebruikslicenties voor software worden geactiveerd en afgeschreven over drie
jaar volgens de lineaire methode.
1.2 Overige immateriële vaste activa
Overige immateriële vaste activa verworven door de Accentis-groep, worden gewaardeerd tegen
kostprijs verminderd met gecumuleerde afschrijvingen en bijzondere waardeverminderingen.
Dergelijke kosten worden momenteel volgens de lineaire methode afgeschreven over hun verwachte
levensduur die beperkt is tot vijf jaar.
2. Vastgoedbeleggingen
2.1 Waarderingsmethode
De vastgoedbeleggingen en grote renovatiewerken uitgevoerd aan vastgoedbeleggingen worden
initieel gewaardeerd aan kostprijs en nadien gewaardeerd op basis van het reëlewaardemodel (fair
value). Ze vertegenwoordigen de onroerende goederen (terreinen en/of gebouwen) van de Accentis-
groep bestemd om huurgelden te ontvangen eerder dan ze zelf te gebruiken of te verkopen.
Vastgoed dat wordt gebouwd of ontwikkeld voor toekomstig gebruik als vastgoedbelegging
(projectontwikkeling) wordt tevens opgenomen in de rubriek ‘Vastgoedbeleggingen’ aan fair value.
Een externe onafhankelijke waarderingsdeskundige met erkende beroepskwalificaties die beschikt
over recente ervaring met de locatie en categorie van de te waarderen vastgoedbelegging bepaalt de
reële waarde van de portefeuille minstens eenmaal per jaar.
De reële waarde is gebaseerd op de marktwaarde, dit is, conform de definitie van reële waarde
volgens IFRS 13, de geschatte prijs waartegen een regelmatige transactie om een actief te verkopen
of een verplichting over te dragen zou plaatsvinden tussen marktdeelnemers op de
waarderingsdatum in de huidige marktomstandigheden (dat wil zeggen een prijs op de
verkoopmarkt op de waarderingsdatum vanuit het perspectief van een marktdeelnemer die het
actief bezit of de verplichting verschuldigd is).
Kosten voor herstellingen en onderhoud van de vastgoedbeleggingen, alsook eventuele
transactiekosten en commissies betaald aan makelaars worden gewoonlijk ten laste gebracht van het
resultaat op het ogenblik dat die kosten gemaakt worden.
2.2 Verantwoording van toegepaste waarderingsmethode
De schattingen worden uitgevoerd in overeenstemming met de richtlijnen van IFRS 13, zijnde
waardering aan fair value of reële waarde. De toegepaste methode bestaat erin om de marktwaarde
van een gebouw te bepalen door de kapitalisatie van huurinkomsten, waarbij de lopende
huurinkomsten gekapitaliseerd worden aan een marktconform rendement. Vervolgens wordt de
resulterende kapitaalswaarde gecorrigeerd voor leegstand op datum van taxatie, contractueel
bepaalde huurreducties, niet-recupereerbare kosten en onder- of oververhuringen t.o.v. de
markthuur, leidend tot de zogenaamde investeringswaarde. Ten slotte wordt de investeringswaarde
verminderd met de gemiddelde registratierechten om tot de reële waarde van het pand te komen. De
wijzigingen in de reële waarde worden rechtstreeks opgenomen in de winst- en verliesrekening.
De reële waarde van de projecten houdt rekening met de substantiële ontwikkelingsrisico’s. In dit
kader moet aan de volgende criteria voldaan zijn: er is een duidelijk beeld over de te maken
projectkosten, alle nodige vergunningen voor het uitvoeren van de projectontwikkeling zijn
verkregen en een substantieel deel van de projectontwikkeling is voorverhuurd.
Accentis nv jaarverslag 2025 49/101
49
3. Materiële vaste activa
Materiële vaste activa worden opgenomen tegen historische kostprijs min geaccumuleerde
afschrijvingen en bijzondere waardeverminderingsverliezen. Indien activa worden overgenomen
middels toepassing van IFRS 3 Bedrijfscombinaties worden ze gewaardeerd tegen de reële waarde
op de overnamedatum. Kosten voor de reparatie van materiële vaste activa worden gewoonlijk ten
laste gebracht van het resultaat op het ogenblik dat die kosten gemaakt worden. Ze worden echter
geactiveerd als ze de toekomstige economische voordelen, die naar verwachting zullen voortvloeien
uit het materieel vast actief, verhogen. Materiële vaste activa worden lineair afgeschreven over de
geschatte gebruiksduur van het actief.
Activa in aanbouw worden opgenomen tegen kostprijs. De kostprijs omvat kosten van materiële
vaste activa en andere directe kosten, inclusief de verbonden financiële kosten. Activa in aanbouw
worden pas afgeschreven op het ogenblik dat de desbetreffende activa beschikbaar zijn voor hun
beoogde gebruik.
De geschatte gebruiksduur van de diverse categorieën van geïdentificeerde activa is hieronder
weergegeven:
Kantoormachines & meubilair 5 jaar
Computeruitrusting 3 jaar
Voertuigen 5 jaar
De afschrijving wordt lineair berekend, te beginnen vanaf de maand waarin het desbetreffende actief
werd aangekocht. Indien de boekwaarde van een actief zijn geschatte realiseerbare waarde
overschrijdt, wordt het actief onmiddellijk afgeschreven tot zijn realiseerbare waarde.
4. Leasing
Een leaseovereenkomst wordt ingedeeld als een financiële leasing indien ze nagenoeg alle aan de
eigendom verbonden risico’s en voordelen overdraagt aan de lessee. Alle andere vormen van leasings
worden beschouwd als operationele leasings.
4.1 Accentis als lessee in financiële leasings
Bij de aanvang van de leaseperiode worden financiële leasings als activa en verplichtingen in de
balans opgenomen aan de reële waarde van het geleasede actief, of indien lager, tegen de actuele
waarde van de minimale leasebetalingen. De minimale leasebetalingen worden deels als
financieringskosten en deels als aflossing van de uitstaande verplichting opgenomen op een
dusdanige wijze dat dit resulteert in een constante periodieke rente over het resterende saldo van
de verplichting. De financiële lasten worden rechtstreeks ten laste van de winst-en-verliesrekening
gelegd. Voorwaardelijke leasebetalingen worden als lasten verwerkt in de periodes waarin ze zijn
uitgevoerd. Met uitzondering van vastgoedbeleggingen die gewaardeerd worden aan reële waarde,
wordt het af te schrijven bedrag van een geleasede actief systematisch aan elke verslagperiode
toegerekend tijdens de periode van het verwachte gebruik, op een basis die consistent is met de
afschrijvingsgrondslagen die de lessee toepast voor af te schrijven activa in eigendom. Indien het
redelijk zeker is dat de lessee aan het einde van de leaseperiode de eigendom zal verkrijgen, is de
periode van het verwachte gebruik, de gebruiksduur van het actief. In het andere geval wordt het
actief afgeschreven over de leaseperiode of over de gebruiksduur indien deze laatste korter is.
4.2 Accentis als lessee in operationele leasings
Leasebetalingen op grond van operationele leasings worden op tijdevenredige basis als last
opgenomen gedurende de leaseperiode, tenzij een andere systematische wijze van toerekening meer
representatief is voor het tijdspatroon van de voordelen die de gebruiker geniet. (Te) ontvangen
voordelen als prikkel om een operationele leaseovereenkomst af te sluiten, worden ook op
tijdevenredige basis gespreid over de leaseperiode.
4.3 Accentis als lessor in operationele leasings
Leasebetalingen op grond van operationele leasings worden op tijdevenredige basis als opbrengst
opgenomen gedurende de leaseperiode, tenzij een andere systematische wijze van toerekening meer
representatief is voor het tijdspatroon waarin het gebruiksvoordeel dat het geleasede actief oplevert
vermindert. Verstrekte voordelen als prikkel om een operationele leaseovereenkomst af te sluiten,
worden ook op tijdevenredige basis gespreid over de leaseperiode.
Accentis nv jaarverslag 2025 50/101
50
5. Activa bestemd voor verkoop
De activa bestemd voor verkoop worden gewaardeerd op basis van het reëlewaardemodel (fair
value). Ze vertegenwoordigen de onroerende goederen waarvoor er getekende
verkoopcompromissen bestaan.
6. Bijzondere waardeverminderingen immateriële en materiële vaste activa
Voor de materiële en immateriële vaste activa van de groep wordt in overeenstemming met IAS 36
op elke balansdatum beoordeeld of er aanwijzingen zijn dat een actief aan een bijzondere
waardevermindering onderhevig is. Indien dergelijke indicaties aanwezig zijn, dient de realiseerbare
waarde van het actief te worden geschat. De realiseerbare waarde van een actief of een
kasstroomgenererende entiteit is de hoogste waarde van (i) de reële waarde na aftrek van de
verkoopkosten en (ii) zijn bedrijfswaarde. Om de bedrijfswaarde te bepalen worden de geschatte
toekomstige geldstromen verminderd tot hun contante waarde met behulp van een
disconteringsvoet (voor belastingen) die de huidige marktbeoordelingen van de tijdswaarde van
geld en de aan het actief verbonden specifieke risico’s weerspiegelt. Een bijzondere
waardevermindering wordt opgenomen indien de boekwaarde van een actief, of de
kasstroomgenererende entiteit waartoe het actief behoort, hoger is dan de realiseerbare waarde.
Bijzondere waardeverminderingen worden direct opgenomen in de winst-en-verliesrekening.
Wanneer een bijzondere waardevermindering later wordt teruggeboekt, wordt de boekwaarde van
het actief verhoogd tot de herziene schatting van zijn realiseerbare waarde, maar zodanig dat de
verhoogde boekwaarde niet hoger is dan de boekwaarde die zou zijn bepaald als in de voorgaande
jaren geen bijzondere waardevermindering voor het actief was opgenomen. Een terugboeking van
een waardevermindering wordt direct opgenomen in winst of verlies.
7. Beëindigde bedrijfsactiviteiten
Een bedrijfsactiviteit die wordt beëindigd is een duidelijk te onderscheiden onderdeel van de
bedrijfsactiviteiten van de groep:
dat wordt afgestoten of beëindigd overeenkomstig een plan;
dat een belangrijke bedrijfsactiviteit of geografisch bedrijfsgebied vertegenwoordigt; en
dat zowel operationeel als in de financiële verslaggeving kan onderscheiden worden.
De resultaten van afgestoten bedrijfsactiviteiten worden in het geconsolideerd overzicht van het
totaalresultaat opgenomen op datum van hun afstoting. Beëindigde bedrijfsactiviteiten worden in
het geconsolideerd overzicht van het totaalresultaat als één bedrag opgenomen dat het totaal omvat
van de winst of het verlies na belastingen van beëindigde bedrijfsactiviteiten en de winst na
belastingen die of het verlies na belastingen dat is opgenomen bij de waardering tegen reële waarde
minus verkoopkosten of bij de afstoting van de activa of groep(en) activa die worden afgestoten die
de beëindigde bedrijfsactiviteiten vormen.
8. Financiële instrumenten
8.1 Financiële activa
Alle financiële activa worden opgenomen of niet langer opgenomen in de balans op transactiedatum,
wanneer de inkoop of verkoop van een financieel actief op grond van een contract waarvan de
voorwaarden de levering van het actief voorschrijven binnen de termijn die op de desbetreffende
markt algemeen voorgeschreven of overeengekomen is, en worden initieel gewaardeerd tegen reële
waarde, vermeerderd met transactiekosten, behalve voor de financiële activa tegen reële waarde met
waardeveranderingen in de winst- en verliesrekening, die initieel gewaardeerd worden tegen reële
waarde.
De financiële activa worden geclassificeerd in een van de categorieën voorzien volgens IFRS 9 op
basis van zowel het bedrijfsmodel van de entiteit voor het beheer van de financiële activa als de
eigenschappen van de contractuele kasstromen van het financiële actief en worden vastgelegd bij
hun initiële opname. Deze classificatie bepaalt de waardering van de financiële activa op toekomstige
balansdata: geamortiseerde kostprijs of reële waarde.
8.1.1 Financiële activa aan reële waarde via resultaat
Financiële activa worden geclassificeerd tegen reële waarde met waardeveranderingen via het
resultaat, als ze aangehouden worden voor handelsdoeleinden. Financiële activa tegen reële waarde
Accentis nv jaarverslag 2025 51/101
51
met waardeveranderingen via het resultaat worden gewaardeerd tegen reële waarde, waarbij alle
daaruit voortvloeiende baten of lasten in het resultaat opgenomen worden. Een financieel actief
wordt in deze categorie ondergebracht, als het voornamelijk aangeschaft werd om het op korte
termijn te verkopen.
8.1.2 Financiële activa aan geamortiseerde kostprijs
Financiële activa aan geamortiseerde kostprijs zijn niet-afgeleide financiële instrumenten die
worden aangehouden binnen een bedrijfsmodel dat erop gericht is financiële activa aan te houden
om contractuele kasstromen te ontvangen (held to collect) en de contractvoorwaarden van het
financiële actief geven op bepaalde data aanleiding tot kasstromen die uitsluitend aflossingen en
rentebetalingen op het uitstaande hoofdsombedrag betreffen (solely payments of principal and
interest). Tot deze categorie behoren: kas en kasequivalenten, langetermijnvorderingen en
handelsvorderingen. Kasequivalenten zijn kortlopende, in hoge mate liquide beleggingen die
onmiddellijk kunnen worden omgezet in geldmiddelen waarvan het bedrag bekend is, een
oorspronkelijke looptijd hebben van hoogstens drie maanden en geen significant risico van
waardeverandering inhouden.
8.2 Financiële verplichtingen
Financiële verplichtingen worden geclassificeerd als financiële verplichtingen aan reële waarde via
resultaat of als financiële verplichtingen tegen geamortiseerde kostprijs.
8.2.1 Financiële verplichtingen aan reële waarde via resultaat
Financiële verplichtingen worden geclassificeerd aan reële waarde via resultaat als ze aangehouden
worden voor handelsdoeleinden. Financiële verplichtingen aan reële waarde via resultaat worden
gewaardeerd tegen reële waarde, waarbij alle daaruit voortvloeiende baten of lasten in het resultaat
opgenomen worden. Een financiële verplichting wordt in deze categorie ondergebracht als ze
voornamelijk aangeschaft werd om ze op korte termijn te verkopen.
8.2.2 Financiële verplichtingen aan geamortiseerde kostprijs
Financiële verplichtingen gewaardeerd tegen geamortiseerde kostprijs, met inbegrip van schulden,
worden initieel gewaardeerd tegen reële waarde, na aftrek van de transactiekosten. Ze worden, na
initiële opname, gewaardeerd tegen de geamortiseerde kostprijs. De financiële verplichtingen van de
Accentis-groep gewaardeerd tegen geamortiseerde kostprijs omvatten de langlopende financiële
verplichtingen (bankschulden en leasingschulden), overige langlopende verplichtingen, kortlopende
financiële verplichtingen, handelsschulden en overige kortlopende verplichtingen.
8.2.3 Eigenvermogensinstrumenten
Eigenvermogensinstrumenten uitgegeven door de Accentis-groep, worden geclassificeerd op basis
van de economische realiteit van de contractuele afspraken en de definities van een
eigenvermogensinstrument. Een eigenvermogensinstrument is elk contract dat het overblijvende
belang omvat in de activa van de Accentis-groep, na aftrek van alle verplichtingen.
Eigenvermogensinstrumenten uitgegeven door de onderneming, worden opgenomen voor het
bedrag van de ontvangen sommen (na aftrek van direct toewijsbare uitgiftekosten). Alle kosten die
niet direct aan een uitgifte toewijsbaar zijn, worden via de resultatenrekening in kost genomen.
9. Voorzieningen
Voorzieningen worden opgenomen op de balans wanneer de Accentis-groep een bestaande (in
rechte afdwingbare of feitelijke) verplichting heeft ten gevolge van een gebeurtenis in het verleden
en het waarschijnlijk is dat een uitstroom van middelen die economische voordelen in zich bergen
vereist zal zijn om de verplichting af te wikkelen en het bedrag van de verplichting op betrouwbare
wijze kan worden geschat. Het bedrag opgenomen als voorziening is de beste schatting op
balansdatum van de uitgave nodig om aan de bestaande verplichting te voldoen, eventueel
verdisconteerd indien de tijdswaarde van het geld relevant is. De toename van de voorzieningen die
het resultaat zijn van het voortschrijden in de tijd, wordt opgenomen onder de financiële kosten.
Voorzieningen voor bodemsanering worden aangelegd indien een verplichting tot sanering wordt
opgelegd. Een voorziening voor verlieslatende contracten wordt aangelegd voor overeenkomsten
waarbij de onvermijdelijke kosten die nodig zijn om de verplichtingen uit hoofde van het contract na
te komen, hoger liggen dan de economische voordelen die naar verwachting uit het contract kunnen
worden ontvangen.
Accentis nv jaarverslag 2025 52/101
52
10. Huuropbrengsten
Huuropbrengsten uit vastgoedbeleggingen verhuurd via een huurovereenkomst worden opgenomen
in de geconsolideerde winst-en-verliesrekening op lineaire basis over de duur van de huur.
Commerciële tegemoetkomingen toegekend bij de huur worden opgenomen als een integraal deel
van de totale huuropbrengsten. Tijdelijke investeringstoelages worden voor de duur van de
huurovereenkomst pro rata verrekend met de huuropbrengsten. Vergoedingen voor vroegtijdig
verbroken huurcontracten worden onmiddellijk in het resultaat van het boekjaar opgenomen.
Huuropbrengsten worden opgenomen vanaf de aanvang van de huurovereenkomst.
11. Doorberekende kosten en kosten verbonden aan vastgoed
Door te berekenen huurlasten met betrekking tot afgesloten servicecontracten en operationele
kosten verbonden aan vastgoed worden opgenomen in de winst-en-verliesrekening wanneer ze
gemaakt worden.
12. Financieringskosten
Financieringskosten worden ten laste van het resultaat genomen in de mate dat ze betrekking
hebben op de boekhoudkundige periode.
13. Financieel resultaat
Het financieel resultaat omvat de interesten verworven op toegekende leningen, en de verschuldigde
interesten op ontvangen leningen. De geboekte interesten zijn gebaseerd op de effectieve
interestenpercentagemethode.
Indien de Accentis-groep zou besluiten gebruik te maken van afgeleide financiële instrumenten,
zullen ook de winsten en verliezen, resulterend uit de herwaardering op reële waarde van de
afgeleide financiële instrumenten, geboekt worden als financieel resultaat.
14. Winstbelastingen
Belastingen op het resultaat van het boekjaar omvatten courante en uitgestelde belastingen. De
belastingen worden geboekt in de resultaatrekening tenzij ze betrekking hebben op elementen die
onmiddellijk in het eigen vermogen worden geboekt. In dat geval worden de belastingen rechtstreeks
ten laste van het eigen vermogen genomen. Courante belastingen omvatten de verwachte
belastingschuld op het belastbaar inkomen van het jaar en aanpassingen aan de belastingschulden
van vorige jaren. Voor de berekening van de winstbelastingen worden de op het ogenblik van
afsluiting van kracht zijnde belastingtarieven (of belastingtarieven waarvan het wetgevingsproces
materieel is afgesloten) gebruikt.
Uitgestelde belastingen worden geboekt op basis van de ‘liability-methode’, voor alle tijdelijke
verschillen tussen belastbare basis en boekwaarde voor financiële rapporteringsdoeleinden en dit
zowel voor activa als passiva. In het algemeen worden uitgestelde belastingverplichtingen
opgenomen voor alle belastbare tijdelijke verschillen en uitgestelde belastingvorderingen worden
opgenomen in de mate dat belastbare winsten voorhanden zullen zijn om aftrekbare tijdelijke
verschillen tegen af te zetten. Dergelijke vorderingen en verplichtingen worden niet opgenomen
indien de tijdelijke verschillen voortvloeien uit de eerste opname van goodwill of uit de eerste
opname (andere dan in een bedrijfscombinatie) van andere activa of verplichtingen in een transactie
die geen enkel effect heeft op de winst voor belasting, noch op de fiscale winst. Uitgestelde
belastingverplichtingen worden opgenomen voor alle belastbare tijdelijke verschillen die verband
houden met investeringen in dochterondernemingen, filialen, geassocieerde ondernemingen en
belangen in joint ventures, tenzij de Accentis-groep het tijdstip kan bepalen waarop het tijdelijk
verschil wordt afgewikkeld en het waarschijnlijk is dat het tijdelijke verschil in de nabije toekomst
niet zal worden afgewikkeld.
De boekwaarde van een uitgestelde belastingvordering dient te worden beoordeeld op elke
balansdatum. De Accentis-groep verlaagt de boekwaarde van een uitgestelde belastingvordering in
zoverre het niet langer waarschijnlijk is dat voldoende fiscale winst beschikbaar zal zijn om het
mogelijk te maken het voordeel van die uitgestelde belastingvordering geheel of gedeeltelijk aan te
wenden. Uitgestelde belastingvorderingen en -verplichtingen worden gewaardeerd tegen de
belastingtarieven die naar verwachting van toepassing zullen zijn op de periode waarin de vordering
wordt gerealiseerd of de verplichting wordt afgewikkeld. Uitgestelde belastingen moeten als baten
of lasten worden opgenomen in de winst of het verlies over de periode, tenzij deze betrekking hebben
op elementen die direct in het eigen vermogen zijn opgenomen, in dat geval wordt de uitgestelde
belasting ook direct in het eigen vermogen opgenomen. Actuele belastingvorderingen en -
Accentis nv jaarverslag 2025 53/101
53
verplichtingen worden gesaldeerd als en alleen als de entiteit een in rechte afdwingbaar recht heeft
opgenomen om de opgenomen bedragen te salderen en voornemens is om de verplichting op
nettobasis af te wikkelen of om de vordering te realiseren op hetzelfde moment dat de verplichting
wordt afgewikkeld.
8.5.3 Cruciale beoordelingen en belangrijkste bronnen van schattingsonzekerheden
Bij het opstellen van de jaarrekening van de groep moet het management oordelen vormen en
schattingen en veronderstellingen maken die een invloed hebben op de toepassing van de
waarderingsregels en de gerapporteerde waarde van activa en verplichtingen en van de baten en de
lasten. De schattingen en daaraan ten grondslag liggende veronderstellingen zijn gebaseerd op
ervaringen uit het verleden en diverse andere factoren die als redelijk worden beschouwd op basis
van de geldende omstandigheden. De resultaten van deze schattingen vormen de basis voor de
boekwaarde van activa en verplichtingen die niet op eenvoudige wijze uit andere bronnen blijken.
De daadwerkelijke uitkomsten kunnen afwijken van deze schattingen. De schattingen en
onderliggende veronderstellingen worden voortdurend geëvalueerd. Herzieningen van schattingen
worden opgenomen in de periode waarin de schatting wordt herzien, indien de herziening alleen
voor die periode gevolgen heeft. Herziening in de verslagperiode en toekomstige perioden vindt
plaats indien de herziening ook gevolgen heeft voor toekomstige perioden.
Bij het bepalen van de waardering van de vastgoedbeleggingen en activa voor verkoop worden er
veronderstellingen gemaakt die resulteren in belangrijke schattingsonzekerheden aan het eind van
een verslagperiode en die dus een wezenlijk risico in zich dragen van een materiële aanpassing van
de boekwaarde van de vastgoedbeleggingen en de activa aangehouden voor verkoop. Om die reden
laat de raad van bestuur van Accentis zich bijstaan door een vastgoedschatter. Een samenvatting van
zijn verslag is opgenomen in dit jaarverslag. De belangrijkste bronnen van veronderstellingen en
schattingsonzekerheden worden hieronder samengevat:
De evolutie van de staat van de gebouwen en de noodzaak tot structureel onderhoud. Zonder
verdere vermelding is het uitgangspunt dat bodem en/of grondwater niet verontreinigd zijn
door schadelijke stoffen.
De algemene toestand van de constructies met vermelding van de eventuele zichtbare schade en
tekortkomingen. Zonder verdere vermelding is het uitgangspunt dat geen problemen bestaan
van stabiliteit en/of gebruik van schadelijke en gevaarlijke materialen.
Behoudens andere bepalingen is het uitgangspunt dat de eigenaar/gebruiker over alle nodige
vergunningen beschikt (bouw, milieu, socio-economisch enz.).
De geschatte huurinkomsten boven de contractuele huurinkomsten en de evolutie ervan samen
met de verwachte evolutie van de leegstand van de gebouwen.
Eventuele afwaardering bij versnelde verkoop in het kader van huidige of toekomstige
liquiditeitsspanningen.
Voor de toepassing van IAS 36 ‘Bijzondere waardevermindering van activa’ moet het management
schattingen maken van de inputparameters van waarderingsmodellen voor prognoses van
kasstromen en winstmarges. Het management baseert deze schattingen zowel op ervaringen uit het
verleden als op verwachte marktontwikkelingen. Het management moet eveneens
veronderstellingen maken over de waardering van vorderingen, van actieve belastinglatenties met
het oog op toekomstige belastbare inkomsten en van garantievoorzieningen. Voor elk van deze
aspecten houdt het management rekening met de ervaringen uit het verleden aangevuld met actuele
informatie over, onder meer, productportfolio en prestaties en blootstelling aan kredietrisico.
Uitgestelde belastingvorderingen worden opgenomen voor overgedragen fiscale verliezen voor
zover het waarschijnlijk is dat er toekomstige fiscale winst beschikbaar zal zijn waarmee de fiscale
verliezen kunnen worden verrekend. Belangrijke beoordelingen door het management zijn vereist
om de op te nemen uitgestelde belastingvorderingen te bepalen, op basis van de verwachte timing
en het niveau van de toekomstige belastbare winst, samen met de toekomstige fiscale
planningsstrategieën. De effectieve waarde van de uitgestelde belastingvorderingen zal in principe
slechts bevestigd kunnen worden wanneer een belastingplichtige ze aanwendt, d.i. vanaf het
ogenblik dat de belastingplichtige belastbare winst genereert. Tot dan kan de waarde ervan slechts
worden geraamd.
Accentis nv jaarverslag 2025 54/101
54
Fiscale verliezen hebben betrekking op de moedervennootschap en de dochterondernemingen die
alle een geschiedenis hebben van verliezen. De fiscale verliezen kunnen niet worden gecompenseerd
met belastbare winsten elders in de groep. Indien het gebruik van de fiscale verliezen beperkt is in
de tijd bestaat het risico dat niet tijdig voldoende opportuniteiten bestaan om deze verliezen te
recupereren. Geen van de op 31 december 2025 gerapporteerde fiscale verliezen heeft een vervaldag.
De opbrengstverantwoording dient, op basis van de van toepassing zijnde modaliteiten in de
overeenkomsten, in overeenstemming met het van toepassing zijnde boekhoudkundig
referentiestelsel te worden bepaald. Het management beoordeelt modaliteiten, waaronder kortingen
en investeringstoelages, en de belangrijke wijzigingen (verlening of nieuw) van de contracten en
toetst de impact op de wijze waarop de omzet wordt erkend overeenkomstig het van toepassing
zijnde boekhoudkundig referentiestelsel.
8.5.4 Commentaar en toelichting bij de geconsolideerde jaarrekening
1. Segmentinformatie
De vennootschap beheert haar vastgoed op basis van een cashflowmodel, waarin per gebouw of
vastgoedproject een aantal financiële en niet-financiële parameters worden gehanteerd. Die
parameters worden per gebouw of vastgoedproject opgeslagen. Uit de beschikbare gegevens kunnen
de huidige en geschatte huurinkomsten op jaarbasis worden afgeleid, maar geen volledige
operationele resultaten. Op basis van deze parameters en uit de bestaande informatiesystemen kan
evenmin discrete financiële informatie per gebouw of per vastgoedproject worden afgeleid. De chief
operating decision maker bepaalt daarom slechts één segment.
Teneinde alsnog tegemoet te komen aan de principes en doelstellingen van IFRS 8, heeft het
management getracht om geografische segmentinformatie te compileren omdat die informatie
eenvoudig beschikbaar is. Het management benadrukt echter dat het de vastgoedportefeuille niet op
basis van geografische segmenten beheert. De gedetailleerde huurdersinformatie wordt, tevens
conform IFRS 8, hieronder geanalyseerd.
1.1. Vastgoedbeleggingen
Fair value Land 31-12-2025 31-12-2024 k EUR % k EUR % België 34.410 100,00 36.030 93,51 Duitsland - - 2.500 6,49 Totaal portfolio 34.410 100,00 38.530 100,00
1.2. Huuropbrengsten
Huuropbrengsten Land 2025 2024 k EUR % k EUR % België 5.432 98,37 5.429 89,32 Duitsland 90 1,63 649 10,68 Totaal aan einde boekjaar 5.522 100,00 6.078 100,00
1.3. Huurcontracten
De hiernavolgende tabel geeft een overzicht d.d. 31 december 2025 van alle lopende huurcontracten
op de vastgoedbeleggingen van Accentis (incl. activa bestemd voor verkoop) en rekening houdend
met de op dat ogenblik afgesloten huurcontracten en de jaarlijks toegekende investeringstoelages
en -surplussen.
Accentis nv jaarverslag 2025 55/101
55
Huur per Cum% Oppervlakte Cum% Gemiddeld Gemiddelde jaar contract-volgende (EUR) (m²) einde break Top 5 contracten 3.327.732 77,94 26.942 73,57 11-11-2029 06-04-2029 Top 10 contracten 3.624.950 84;90 29.502 80,56 17-02-2031 11-01-2029 Top 20 contracten 3.994.529 93,55 31.937 87,21 10-08-2030 17-03-2028 Alle contracten 4.269.715 100,00 36.620 100,00 06-02-2030 17-09-2027
Eén gebruiker van panden uit het vastgoedportfolio vertegenwoordigt een aandeel van meer dan
10% van de totale huurinkomsten. Het betreft Xeikon (België): 68,67%.
2. Huuropbrengsten
in k EUR 2025 2024 Totale huuropbrengsten 5.522 6.078 Brutohuuropbrengsten 5.291 5.995 Investeringstoelages 230 83
Alle huuropbrengsten zijn uitsluitend afkomstig van derden. In 2025 zijn ze gedaald ten opzichte van
het vorige boekjaar. Dit is voornamelijk het gevolg van de opzegging van het huurcontract van de site
Schiltach (Duitsland) per eind april 2024 en de verkoop van de Duitse vennootschap Accentis
Verwaltungs GmbH, eigenaar van de site Schiltach (Duitsland), begin april 2025. De
investeringstoelages in toepassing van IFRS 15 betreffen enkel nog het contract van Xeikon.
2.1 Evolutie van de huuropbrengsten
Evolutie huuropbrengsten - belangrijkste wijzigingen in 2025 (impact op jaarbasis)
(in k EUR)
Daling door desinvesteringen
-360
Stijging door investeringen
+54
Stijging/Daling door investeringstoelages/-surplussen
-
Stijging/Daling door huurkortingen
-18
Stijging door nieuwe huurcontracten (incl. verhogingen en indexatie)
+243
Daling door aflopende huurcontracten
-1.428
Het bedrag van de daling door desinvesteringen stemt overeen met de gecontracteerde jaarhuur van
de Duitse site Schiltach.
Het bedrag van de stijging door investeringen stemt overeen met de gecontracteerde jaarhuur van
een magazijn van Logistiek Lier, het magazijn met een oppervlakte van 1.202 m².
Het bedrag van de daling door huurkortingen betreft het saldo tussen nieuw toegekende en vervallen
huurkortingen.
De impact op jaarbasis van nieuwe huurcontracten is 199k EUR. De huurverhogingen met betrekking
tot bestaande contracten, o.a. wegens uitbreiding van de oppervlakte, bedragen 9k EUR. De stijging
van de huuropbrengsten op jaarbasis ten gevolge van indexatie bedraagt 35k EUR.
De impact van beëindigde huurcontracten is -273k EUR. De huurverlagingen met betrekking tot
bestaande contracten, o.a. wegens inkrimping van de oppervlakte, bedragen -1,15mio EUR.
2.2 Huurcontracten
De huurinkomsten die op basis van de getekende huurcontracten op publicatiedatum vastliggen, en
dus kunnen worden verwacht, bedragen 4,23 mio EUR per jaar. De huurcontracten die aan de basis
liggen van deze inkomsten eindigen gemiddeld op 02-11-2030 en de volgende break valt gemiddeld
op 17-12-2027.
3. Opbrengsten uit doorberekende kosten
De opbrengsten uit doorberekende kosten, ten bedrage van 247k EUR (2024: 285k EUR), betreffen
de doorberekening van de exploitatiekosten die contractueel ten laste van de huurder vallen.
Accentis nv jaarverslag 2025 56/101
56
De opbrengsten uit doorberekende kosten zijn gedaald ten opzichte van vorig boekjaar. Dit is
voornamelijk het gevolg van (1) de verkoop van de site Schiltach (Duitsland) waardoor het aandeel
van deze site in de doorberekende kosten is weggevallen en (2) een daling van de omzet in het
bedrijfsrestaurant van Accentis Business Center Lier (België).
4. Overige opbrengsten
De overige opbrengsten in 2025, ten bedrage van 6k EUR, omvatten de inkomsten van diensten
geleverd door Accentis (onthaal, receptie, registratie, administratie, enz.).
5. Doorberekende kosten en kosten verbonden aan vastgoed
Zowel de doorberekende kosten als de kosten verbonden aan vastgoed betreffen de
exploitatiekosten verbonden aan het vastgoedportfolio.
De doorberekende kosten zijn die exploitatiekosten die contractueel ten laste van de huurder vallen
en dus worden doorberekend, zoals onroerende voorheffing, nutsvoorzieningen, verzekering,
onderhoud, enz.
De kosten verbonden aan vastgoed zijn die exploitatiekosten die niet doorberekend kunnen worden,
zoals kosten inbegrepen in terbeschikkingstellingsvergoedingen, kosten veroorzaakt door leegstand
en/of kosten ten laste van de eigenaar.
De voornaamste exploitatiekosten zijn de volgende:
in k EUR 2025 2024 Nutsvoorzieningen 509 444 Onderhoud 499 681 Onroerende voorheffingen 248 233 Personeelskosten 164 161 Beveiliging 129 88 Verzekeringen 53 57 Onderaanneming investeringen 118 128 Management vastgoedbeheer 4 15 Overige 39 22 Totaal 1.763 1.829 Doorberekende kosten 247 285 Kosten verbonden aan vastgoed 1.516 1.544
6. Overige operationele kosten
Dit betreft de algemene werkingskosten van de groep.
in k EUR 2025 2024 Kantoor- en administratiekosten 31 36 Advertenties en reclame 7 11 Diverse erelonen en vergoedingen 269 188 Personeels- en managementkosten 260 286 Belastingen (andere dan onroerende voorheffing en 1 -2 vennootschapsbelasting) Minderwaarden op handelsvorderingen 21 - Overige kosten 2 3 Totaal 591 522 Recurrente operationele kosten 591 522 Niet-recurrente operationele kosten - -
De recurrente overige operationele kosten over 2025 zijn gestegen met 69k EUR in vergelijking met
vorig boekjaar. Dit is voornamelijk het gevolg van een stijging in de vergoedingen en erelonen van
derden naar aanleiding van de verkoop van de Duitse vennootschap Accentis Verwaltungs GmbH.
Accentis nv jaarverslag 2025 57/101
57
Er zijn geen eenmalige elementen in de overige operationele kosten over 2025, noch over 2024.
7. Personeelskosten
in k EUR 2025 2024 Aantal personeelsleden (in aantal) 5 4 Aantal personeelsleden (in FTE’s) 3,0 2,5 Wedden en lonen 127 118 Sociale zekerheidsbijdragen 27 25 Overige personeelskosten 10 16 Uitzendkrachten - 2 Totaal 164 161 Begrepen in: Kosten verbonden aan vastgoed 164 161 Overige operationele kosten - -
8. Meer- en minderwaarde op realisatie van vaste activa
De rubriek meerwaarde op de verkoop van vaste activa omvat de gerealiseerde meerwaarde van
102k EUR op de verkoop van 100% van de aandelen van de Duitse vennootschap Accentis
Verwaltungs GmbH.
In 2024 werden geen meer- en minderwaarden van vaste activa gerealiseerd.
9. Waardeverminderingen
in k EUR 2025 2024 Handelsvorderingen 23 -40 Totaal 23 -40
Het bedrag betreft het positief saldo tussen (1) de terugname van waardeverminderingen
gerelateerd aan faillissementen uit voorgaande boekjaren die destijds volledig werden afgeboekt en
waarvoor in 2025 een rangregeling werd uitgesproken en (2) de geboekte waardeverminderingen
naar aanleiding van aangekondigde faillissementen in 2025.
10. Financieel resultaat
in k EUR 2025 2024 Financieringsopbrengsten 375 496 Ontvangen interesten 373 496 Overige financiële opbrengsten 2 - Financieringskosten -707 -834 Betaalde interesten -706 -832 Bankkosten -1 -2 Overige financiële kosten - - Financieel resultaat -332 -338
De interestlasten op de openstaande bancaire en overige financiële schulden bedragen -706k EUR.
De ontvangen bankrente op gelden op termijndeposito gedurende boekjaar 2025 bedraagt
373k EUR.
Accentis nv jaarverslag 2025 58/101
58
11. Belastingen
11.1 Berekening van de belastingen
in k EUR 2025 2024 Belastingen -327 -420 Winstbelastingen -144 -216 Latente belastingen -183 -204 Resultaat voor belastingen 1.566 1.199 (De)consolidatie-impact 3.592 - Gecorrigeerd resultaat voor belastingen 5.158 1.199 Belgisch belastingtarief 25,00% 25,00% Winstbelasting berekend tegen Belgisch tarief -1.290 -300 Effect van buitenlandse belastingtarieven op de tijdelijke - 187 verschillen Effect van belastbare voorzieningen en - 112 waardeverminderingen Belastbare onzichtbare reserves - - Vrijgestelde meerwaarden op aandelen/DBI-aftrek 880 - Effect van verworpen uitgaven -1 -1 Effect van investeringsaftrek 1 2 Effect van fiscaal overdraagbaar verlies 81 -15 Wijziging erkenning DTA - -412 Effect regularisatie belastingen voorgaande boekjaren - 1 Belastingvermeerderingen -2 -3 Overige 4 9 Winstbelasting volgens resultatenrekening -327 -420 Effectieve belastingvoet 6,34% 34,99%
De latente belastingen worden gevormd door het netto tijdelijke verschil tussen de boekwaarde en
de reële waarde van de vastgoedbeleggingen enerzijds en de eventuele erkenning van fiscaal
compenseerbaar verlies anderzijds. Er zijn geen verliezen die slechts voor een beperkte periode
kunnen worden overgedragen, waarna ze onherroepelijk als verloren dienen te worden beschouwd
indien ze niet worden gebruikt.
11.2 Tijdelijke verschillen, actieve en passieve belastinglatenties
in k EUR 2025 2024 Bestaande tijdelijke verschillen: Op vastgoedbeleggingen en activa 32.216 34.999 Op financiële leases -9.910 -11.918 Netto tijdelijke verschillen 22.306 23.081 Passieve belastinglatenties op tijdelijke verschillen -5.577 -5.876 Erkende actieve belastinglatenties op fiscaal overdraagbare - 482 verliezen Netto latente belastingverplichtingen -5.577 -5.394 Actieve belastinglatenties - - Passieve belastinglatenties -5.577 -5.394 Wijziging netto latente belastingverplichtingen -183 -204 Geboekt via resultatenrekening -183 -204 (De)consolidatie-impact - - Totaal beschikbare fiscaal overdraagbare verliezen 1.091 4.215 Maximale erkenning actieve belastinglatenties op fiscaal 273 1.249 overdraagbare verliezen Erkende actieve belastinglatenties op fiscaal - 482 overdraagbare verliezen Niet-erkende actieve belastinglatenties op fiscaal 273 767 overdraagbare verliezen
Accentis nv jaarverslag 2025 59/101
59
De fiscale verliezen zoals gerapporteerd eind 2025 zijn niet onderhevig aan tijdsrestricties.
12. Resultaat per aandeel
2025 2024 Aantal aandelen op het einde van het boekjaar 1.262.854.001 1.262.854.001 Gewogen gemiddelde aantal aandelen gewoon 1.262.854.001 1.262.854.001 Gewogen gemiddelde aantal aandelen verwaterd 1.262.854.001 1.262.854.001 Nettoresultaat aandeel van de groep (in k EUR) 1.239 779 Resultaat per aandeel aandeel van de groep (in EUR) 0,0010 0,0006 Resultaat per gewogen gemiddeld aantal aandelen 0,0010 0,0006 aandeel van de groep gewoon en verwaterd (in EUR)
Het resultaat per aandeel wordt berekend door de nettowinst, toewijsbaar aan de aandeelhouders,
te delen door het aantal uitstaande aandelen op het einde van het boekjaar minus het aantal eigen
aandelen op het einde van het boekjaar.
De winst per gewogen gemiddeld aantal aandelen wordt berekend door de nettowinst, toewijsbaar
aan de aandeelhouders, te delen door het gewogen gemiddelde aantal uitstaande aandelen in de loop
van het boekjaar minus het aantal eigen aandelen op het einde van het boekjaar. De verwaterde winst
per aandeel wordt berekend op basis van het gewogen gemiddeld aantal uitstaande aandelen,
waarbij ook rekening wordt gehouden met uitstaande inschrijvingsrechten waarvoor de gemiddelde
aandelenkoers van het jaar hoger was dan de uitoefenprijs.
Er werden, conform de beslissing van de jaarlijkse algemene vergadering, geen dividenden
uitbetaald.
De raad van bestuur van Accentis zal aan de algemene vergadering voorstellen om over het boekjaar
2025 geen dividend uit te keren.
13. Vastgoedbeleggingen en activa bestemd voor verkoop
Vastgoedbeleggingen (in k EUR) 2025 2024 Openingsbalans 38.530 39.960 Wijziging in de consolidatiekring -2.500 - Overboeking van/naar de activa bestemd voor de verkoop - - Desinvesteringen vastgoed - - Investeringen aankopen vastgoed - - Investeringen renovaties/bouw vastgoed 21 981 Resultaat uit realisatie via resultatenrekening - - Reëlewaardeaanpassing via resultatenrekening -1.641 -2.411 Slotbalans 34.410 38.530
Activa bestemd voor verkoop (in k EUR) 2025 2024 Openingsbalans - - Overboeking van/naar de activa bestemd voor de verkoop - - Desinvesteringen - - Resultaat uit realisatie via resultatenrekening - - Totaal - -
13.1 Waardering
De waardering van de vastgoedportefeuille gebeurt aan reële waarde (fair value) zoals bepaald door
IFRS 13, gebaseerd op vergelijkingen en kapitalisatie van de huurwaarde. Een waardering is immers
een momentopname die de ‘actuele waarde’ dient te reflecteren en waarvoor steeds een periodieke
toetsing wordt uitgevoerd. Eind 2025 werkte Accentis voor de waardering van zijn portefeuille met
Accentis nv jaarverslag 2025 60/101
60
de onafhankelijke deskundige Ceusters, die instaat voor de waardering van het vastgoed
aangehouden in België.
De fair value van de vastgoedportefeuille, zoals bepaald door deze deskundige, werd niet aangepast
voor redenen van financiële rapportering
De waardering van de vastgoedportefeuille resulteert in een gemiddeld brutorendement (gross yield)
van ca. 13,23%. Deze yield is gebaseerd op ‘actuele brutohuurinkomsten’ verhoogd met de ‘geschatte
huurinkomsten voor de leegstaande units’ gecorrigeerd voor ‘niet-verhuurbare assets’, zoals
industriegronden en activa in aanbouw, en zonder rekening te houden met verleende
investeringskortingen of ontvangen investeringssurplussen.
Het gemiddelde nettorendement (net yield) van de portefeuille bedraagt ca. 9,26%. Deze yield is
gebaseerd op de ‘actuele nettohuurinkomsten’, gecorrigeerd voor ‘niet-verhuurbare assets’, zoals
industriegronden en activa in aanbouw, en zonder rekening te houden met verleende
investeringskortingen of ontvangen investeringssurplussen.
Waarderingsbasis
(Bron: Ceusters)
De vastgoedportefeuille van Accentis wordt gewaardeerd aan fair value of reële waarde, zoals
bepaald door IFRS 13.
De reële waarde is het bedrag op datum van taxatie, waarvoor een actief kan worden verhandeld of
een verplichting kan worden overgedragen tussen goed geïnformeerde, onafhankelijke en niet onder
dwang handelende partijen.
Bij het bepalen van de reële waarde dient er met het volgende rekening gehouden te worden:
Een duidelijke bepaling van het actief of de verplichting die het voorwerp uitmaakt van de
waardebepaling
De van toepassing zijnde gebruikelijke waarderingsveronderstellingen
De markt waar het actief of de verplichting normaal verhandeld wordt
De gebruikte en aangepaste waarderingstechnieken waarbij rekening wordt gehouden met de
beschikbaarheid van data die door marktpartijen zou worden gebruikt bij het bepalen van de
prijs voor het actief of de verplichting
De categorie van de gebruikte data binnen de reëlewaardehiërarchie; deze worden als volgt
omschreven:
Niveau/Level 1
Level 1 data zijn gepubliceerde of gekende prijzen voor identieke activa of verplichtingen in een
actieve markt die beschikbaar zijn op datum van de waardebepaling. [IFRS 13:76]
Een gepubliceerde prijs in een actieve markt is de meest betrouwbare basis voor het bepalen van de
reële waarde en kan gebruikt worden bij de waardering zonder verdere aanpassingen. [IFRS 13:77]
Niveau/Level 2
Level 2 data zijn andere data dan de ‘level 1’ gepubliceerde of gekende marktprijzen die direct of
indirect vastgesteld kunnen worden op datum van de waardering. [IFRS 13:81]
In deze categorie vallen volgende data: gepubliceerde data voor vergelijkbare activa of
verplichtingen in een actieve markt, interestvoeten, yields en andere gecorreleerde data die door
marktobservatie bevestigd kan worden.
Niveau/Level 3
Level 3 data zijn niet-vaststelbare data voor activa of verplichtingen. [IFRS 13:86]
Deze categorie van data wordt gebruikt indien er geen gepubliceerde of gekende data voorhanden is
of bij een niet actieve markt voor de beschouwde activa of verplichtingen op datum van waardering.
Bij het gebruik van niet-vaststelbare data wordt er uitgegaan van de best beschikbare informatie,
waaronder informatie m.b.t de eigen activa en verplichtingen en veronderstellingen van
marktpartijen die beschikbaar zijn op datum van de waardebepaling.
Accentis nv jaarverslag 2025 61/101
61
Voor zover beschikbaar wordt steeds een chronologische voorkeur gegeven aan L1>L2>L3
data/parameters. Binnen de Accentis-portefeuille worden op heden voor alle panden L3 parameters
gehanteerd.
Voor het bepalen van de reële waarde van investeringsgebouwen in België, wordt gebruik gemaakt
van de waarderingstechniek door kapitalisatie van huurinkomsten. Dit is een algemeen aanvaarde
techniek die wordt gebruikt bij de waardebepaling van verhuurd vastgoed, waarbij de
huurinkomsten gekapitaliseerd worden aan een marktconform rendement (BAR of
Brutoaanvangsrendement), wat rekening houdt met de ligging, de geschiktheid van het vastgoed
voor zijn functie en de kwaliteit van de gebouwen op datum van taxatie.
De markthuurwaarde wordt bepaald op basis van vergelijking met relevante en recente
transacties/verhuringen van soortgelijke gebouwen/ruimtes in de directe en bredere omgeving van
het eigendom.
Vervolgens wordt de resulterende kapitaalwaarde gecorrigeerd voor leegstand op datum van taxatie,
contractueel bepaalde huurreducties, niet-recupereerbare kosten en onder- of oververhuringen t.o.v.
de markthuur. De uitkomst van deze waardering is de zgn. investeringswaarde. Om tot de reële
waarde te komen wordt de investeringswaarde verminderd met de gemiddelde registratierechten
die voor België 2,5% bedragen (fair value BEAMA).
Toelichting over de gebuikte hypothesen m.b.t. de huurwaardekapitalisatiemethode
(Bron: taxatierapporten Ceusters)
Onderstaande tabel bevat alle vastgoedbeleggingen waarvoor L3 parameters worden gehanteerd.
in EUR Accentis Business Center Lier Logistiek Lier 2025 2024 2025 2024 Geschatte huurwaarde BE 2.533.944 2.685.129 179.916 178.120 Geschatte huurprijs per m² BE 46 50 EUR/m² 45 50 EUR/m² 80 EUR/m² 81 EUR/m² (gewogen gemiddelde) (48 EUR/m²) (47 EUR/m²) Voor lopende overeenkomsten geen toepassing van frictieleegstand, aangezien hernieuwingen en nieuwe overeenkomsten doorgaans binnen de opzegperiode van de lopende overeenkomsten worden afgesloten. Voor lopende overeenkomsten Hypothese m.b.t. leegstand waarvan de einddatum vaststaand is en die kortelings leeg komen te staan of voor verhuurbare ruimten die op de datum van de taxatie leeg staan, wordt de leegstand in rekening gebracht onder de vorm van een aantal maanden huurderving, desgevallend gecorrigeerd voor leegstandslasten en verhuurcommissie. Kapitalisatiefactor BE 7,7% 8,32% 6% 6% (gewogen gemiddelde) Risicopremie BE 1,24% 1,86% 0,5% 0,5% (gewogen gemiddelde) Gemiddelde resterende duur van 06/04/2030 12-05-2029 19-01-2033 19-01-2033 het huidige huurcontract Om rekening te houden met de gewijzigde markt- Significant verschil netto actuele omstandigheden nvt nvt nvt vs. geschatte huur (>15%) (investerings-klimaat en financierings-voorwaarden)
Sensitiviteitsanalyse
Een sensitiviteitsanalyse toont aan dat bij een globale (in elke eigendom) vermindering van de ERV
met 5% en gelijkblijvende kapitalisatierentevoeten de reële waarde van de portefeuille zou dalen van
34,41 mio EUR naar 32,83 mio EUR. Een globale (in elke eigendom) verhoging van de
kapitalisatierentevoeten met 25 basispunten en gelijkblijvende ERV zou leiden tot een waardedaling
van de vastgoedportefeuille met 1,13 mio EUR.
Accentis nv jaarverslag 2025 62/101
62
13.2 Eigendomsstatus
in k EUR 2025 2024 Juridische eigenaar 2.910 5.360 Economische eigenaar 31.500 33.170 Totaal vastgoedportfolio 34.410 38.530
Juridische eigenaar: de juridische entiteit die juridische eigenaar is van het pand en/of het
perceel in kwestie (volle eigendom).
Economische eigenaar: in het geval van een financiële leasing is de vennootschap de juridische
eigenaar van de grond, die een opstalrecht verleent aan de leasingmaatschappij, en is de
leasingmaatschappij de juridische eigenaar van het gebouw dat wordt verhuurd aan de
vennootschap, waarbij de vennootschap optreedt als leasingnemer en dus de economische
eigenaar is. Aan het einde van de leasingovereenkomst wordt de vennootschap, na de eventuele
uitoefening van de koopoptie en het betalen van de optieprijs, juridische eigenaar van het
vastgoed.
13.3 Bespreking van de evolutie
De variatie in de reële waarde van het vastgoedportfolio (vastgoedbeleggingen en activa bestemd
voor verkoop samen) wordt verklaard door:
(1) de desinvestering in de site Schiltach (Duitsland) (-2,5 mio EUR);
(2) de klassieke waardeaanpassingen van de site Lier (België) naar aanleiding van wijzigingen in
huurvergoedingen en in resterende looptijden van huurovereenkomsten, waardoor een
gewijzigde verhouding ontstaat tussen het rendement op de actuele huurinkomsten en het
rendement op de markthuurwaarde (-1,62 mio EUR) en
(3) de uitgevoerde investeringen (-0,02 mio EUR).
13.4 Items van opbrengsten en kosten
Gedurende boekjaar 2025 werd 5,52 mio EUR (2024: 6,08 mio EUR) huuropbrengsten en
0,25 mio EUR (2024: 0,28 mio EUR) opbrengsten uit doorberekende kosten erkend in de
geconsolideerde operationele opbrengsten. De directe operationele kosten die rechtstreeks
voortvloeien uit de vastgoedbeleggingen bedragen 1,76 mio EUR (2024: 1,83 mio EUR).
14. Handelsvorderingen
Handelsvorderingen zijn voorafgaand aan de periodieke huurperiode betaalbaar. Op afsluitdatum
bedroegen de totale handelsvorderingen 493k EUR (2024: 566k EUR) waarvan vervallen 96k EUR
(2024: 62k EUR) en niet-vervallen 397k EUR (2024: 504k EUR).
Onderstaande tabel vat de ouderdom van de handelsvorderingen op afsluitdatum samen.
Niet-Vervallen 0 Vervallen 31 Vervallen in k EUR Totaal vervallen tot 30 dagen tot 60 dagen +60 dagen Op 31 december 2025 397 90 2 4 493 Op 31 december 2024 504 29 5 28 566
100% van alle vervallen vorderingen werd begin 2026 geïnd.
De post dubieuze handelsdebiteuren op 31 december 2025 bedraagt 88k EUR (2024: 111k EUR) en
werd volledig afgewaardeerd. Het bedrag heeft integraal betrekking op in 2025 aangekondigde
faillissementen en faillissementen uit voorgaande jaren die volledig werden afgeboekt.
De daling van de post dubieuze handelsdebiteuren betreft het positief saldo tussen (1) de terugname
van waardeverminderingen gerelateerd aan faillissementen uit voorgaande boekjaren die destijds
volledig werden afgeboekt en waarvoor in 2025 een rangregeling werd uitgesproken en (2) de
geboekte waardeverminderingen naar aanleiding van aangekondigde faillissementen in 2025.
Accentis nv jaarverslag 2025 63/101
63
Voor het bepalen van de aan te leggen provisies voor dubieuze debiteuren wordt een duidelijke
procedure gehanteerd, waarbij op individuele basis een inschatting wordt gemaakt van de verwachte
verliezen op de openstaande handelsvorderingen en er overeenkomstige waardeverminderingen
worden aangelegd. Op deze manier benadert de boekwaarde van de handelsvorderingen de reële
waarde ervan. Wat betreft het debiteurenbeleid zorgt Accentis voor een regelmatige screening van
de kredietwaardigheid van zijn huurdersbestand. Daarnaast worden op maandelijkse basis de
openstaande klantensaldo’s intern aan alle commerciële en technische medewerkers gerapporteerd.
Zij kunnen via hun directe contacten met de klant zorgen voor de adequate opvolging van de
huurachterstanden.
15. Overige vorderingen
De overige vorderingen eind 2025 bedragen 575k EUR en omvatten terug te vorderen btw en
belastingen (253k EUR), over te dragen kosten (261k EUR), het saldo van de spreiding van de in het
verleden toegekende investeringstoelages, conform IFRS (22k EUR) en verkregen opbrengsten,
voornamelijk interesten op termijndepositos (39k EUR).
De overige vorderingen eind 2024 bedragen 512k EUR en omvatten terug te vorderen btw en
belastingen (122k EUR), over te dragen kosten (265k EUR) en verkregen opbrengsten, voornamelijk
interesten op termijndeposito’s en te ontvangen bezettingsvergoeding in Duitsland (125k EUR).
16. Geldmiddelen en kasequivalenten
De liquide middelen bestaan uit kasdeposito’s aangehouden bij verschillende banken. Alle middelen
zijn vrij van enige restricties.
17. Eigen vermogen
Voor de voorstelling en aansluiting van het eigen vermogen wordt verwezen naar de tabel
mutatieoverzicht van de wijzigingen van het eigen vermogen op pagina 44. In 2025 is het kapitaal
niet gewijzigd.
Het aantal uitstaande aandelen van het juridische moederbedrijf Accentis nv is als volgt geëvolueerd:
Aantal Aandelen zonder vermelding van de nominale waarde op 31-12-2023 1.262.854.001 Aandelen zonder vermelding van de nominale waarde op 31-12-2024 1.262.854.001 Aandelen zonder vermelding van de nominale waarde op 31-12-2025 1.262.854.001
Onderstaande tabel vat het type en de evolutie van de geconsolideerde reserves samen.
in k EUR Omschrijving 2025 2024 Wettelijke reserves Een deel van het vermogen dat niet uitgekeerd 2.923 3.473 mag worden. Dit is wettelijk vastgelegd. Beschikbare reserves Gerealiseerde winsten die uitgekeerd mogen - - worden. Overgedragen resultaat Alle overige winsten, verliezen en transacties 10.691 9.362 met eigenaars uit voorgaande periodes. Totaal geconsolideerde reserves 13.614 12.835
18. Voorzieningen
in k EUR Pensioenen Claims Overige Totaal Op 31 december 2024 - 251 - 251 Aanleg/terugname via balans - - - - Aanleg/terugname via resultatenrekening - - - - Op 31 december 2025 - 251 - 251
Accentis nv jaarverslag 2025 64/101
64
De voorziening voor claims heeft enkel nog betrekking op een geschil gerelateerd aan de voormalige
bouwactiviteiten van Accentis nv.
De voorzieningen wijzigen als gevolg van de toename van de provisies aangelegd voor de sanering
bij Brugse Metaalwerken nv. De zaak betreft de garantiestelling door Accentis nv ten aanzien van
H.I.I. voor de terugbetaling van de saneringskosten van een terrein en gebouwen verkocht door
Brugse Metaalwerken nv aan H.I.I. nv. Een bodemsaneringstraject werd aangevat onder leiding van
Speyebeek nv (voormalig eigenaar van Accentis nv). Tot op heden is deze bodemsanering nog steeds
aan de gang onder leiding van Speyebeek nv, waarbij Accentis nv zijn recht op informatie uitoefent
om op de hoogte te blijven van het verloop van de sanering. De vennootschap is van oordeel dat de
financiële lasten bij de voormalige eigenaars van Accentis nv liggen. De garantieovereenkomst stelt
echter dat de resterende saneringskosten pas kunnen worden teruggevorderd na uitvoering van de
volledige bodemsanering. Op heden bedraagt het escrowbedrag hiervoor ca. 167k EUR. Op basis van
een voorlopige kostprijsinschatting heeft Accentis in boekjaar 2022 een bijkomende provisie
aangelegd voor een bedrag van 250k EUR.
19. Financiële schulden
Accentis maakt gebruik van financiële leasings en kredieten voor de financiering van zijn vastgoed.
De gemiddelde effectieve interestvoet van de leasing- en kredietcontracten op 31 december 2025
bedraagt circa 6,47% (2024: 6,48%). Tijdens het voorbije boekjaar waren er geen gevallen van
wanbetaling of schending van convenanten met betrekking tot de aangegane leningen.
Financiële schulden op lange Financiële schulden op korte termijn (> 1 jaar) termijn (< 1 jaar) in k EUR Leasing Krediet Totaal Leasing Krediet Totaal Op 31-12-2023 11.917 - 11.917 1.854 - 1.854 Opname - - - - - - Terugbetalingen - - - -1.854 - -1.854 Overboeking -2.007 - -2.007 2.007 - 2.007 Op 31-12-2024 9.910 - 9.910 2.007 - 2.007 Opname - - - - - - Terugbetalingen - - - -2.007 - -2.007 Overboeking -2.171 - -2.171 2.171 - 2.171 Op 31-12-2025 7.739 - 7.739 2.171 - 2.171 Waarvan: Voor vastgoedbeleggingen 7.739 - 7.739 2.171 - 2.171 Voor activa bestemd voor verkoop - - - - - -
Sinds 2021 heeft Accentis enkel nog een financiële leasing lopende met betrekking tot de site Lier
(België).
In totaal werd in de loop van 2025 voor 2,01 mio EUR aan financiële schulden terugbetaald volgens
aflossingsschemas.
Onderstaande tabellen geven de aflossingsschema’s op 31 december 2025.
Financiële schulden Resterende interesten vastgoedbeleggingen in k EUR Leasing Krediet Totaal Leasing Krediet Totaal Op minder dan 1 jaar 2.171 - 2.171 570 - 570 Tussen 2 en 5 jaar 7.739 - 7.739 331 - 331 Op meer dan 5 jaar - - - - - - Totaal 9.910 - 9.910 901 - 901
Er zijn geen financiële schulden gerelateerd aan activa bestemd voor verkoop, noch overige
financiële verplichtingen in boekjaar 2025.
Accentis nv jaarverslag 2025 65/101
65
Totaal financiële Totaal resterende interesten in k EUR verplichtingen Accentis Accentis Op minder dan 1 jaar 2.171 570 Tussen 2 en 5 jaar 7.739 331 Op meer dan 5 jaar - - Totaal 9.910 901
De globale gemiddelde effectieve interestvoet van de leasing- en kredietcontracten en de overige
financiële verplichtingen op 31 december 2025 bedraagt circa 6,47% (2024: 6,48%). De gemiddelde
effectieve interestvoet van de leasingcontracten op 31 december 2025 bedraagt 6,47%
(2024: 6,48%), die van de kredietcontracten 0,00% (2024: 0,00%) en die van de overige financiële
verplichtingen 0,00% (2024: 0,00%). 100,00% van de totale financiële verplichtingen is onderhevig
aan een vaste rentevoet (2024: 100,00%), terwijl 0,00% een variabele rentevoet heeft
(2024: 0,00%).
Hierboven werden de financiële verplichtingen geanalyseerd naar aard en timing. Deze cijfers
stemmen overeen met de cijfers opgenomen in de balans op 31 december 2025 in de rubrieken
‘Financiële schulden op lange termijn’, ‘Financiële schulden op korte termijn’ en ‘Schulden
betreffende activa bestemd voor verkoop’. Belangrijk hierbij zijn de hoge betalingsverplichtingen op
korte en middellange termijn. Zoals uiteengezet in de financieringsstrategie van Accentis is het van
cruciaal belang om steeds voldoende middelen te voorzien om de financiële verplichtingen te
respecteren.
De interestverplichtingen voor de komende 12 maanden bedragen 0,57 mio EUR. Dit bedrag staat
tegenover geraamde huurinkomsten voor 2026 van 4,23 mio EUR.
Uit bovenstaande analyse blijkt ook dat Accentis belangrijke financiële verplichtingen heeft die
vervallen tussen 2 en 5 jaar. Het vastgoed van Accentis wordt voornamelijk gefinancierd met leasings
en kredieten. De financiële schulden zijn gewaarborgd door zekerheden op het vastgoed met een
gerapporteerde waarde op 31 december 2025 ten belope van 34,41 mio EUR (uitstaande schuld van
9,91 mio EUR). De groep beschikt bijgevolg niet over vastgoed dat niet in waarborg werd gegeven
voor enig krediet. In de regel moet bij realisatie van de vastgoedbelegging de betreffende lening
worden terugbetaald of mee overgedragen.
20. Overige schulden
in k EUR 2025 2024 Huurgaranties ontvangen in contanten 144 138 Totaal overige schulden op lange termijn 144 138 Schulden m.b.t. bezoldigingen en sociale lasten 20 21 Overlopende passivarekeningen 546 852 Overige 29 29 Totaal overige schulden op korte termijn 595 902 Totaal overige schulden 739 1.040
De overlopende passivarekeningen eind 2025 bestaan voornamelijk uit over te dragen
huuropbrengsten (363k EUR) en toe te rekenen kosten (182k EUR).
De overige schulden eind 2025 betreffen hoofdzakelijk niet geïnde dividenden en
kapitaalverminderingen uitgekeerd aan aandelen op naam (27k EUR).
De overlopende passivarekeningen eind 2024 bestaan voornamelijk uit over te dragen
huuropbrengsten (453k EUR), toe te rekenen kosten (191k EUR) en het saldo van de spreiding van
de in het verleden toegekende investeringstoelages, conform IFRS, ten bedrage van 208k EUR.
De overige schulden eind 2024 betreffen hoofdzakelijk niet geïnde dividenden en
kapitaalverminderingen uitgekeerd aan aandelen op naam (27k EUR).
Accentis nv jaarverslag 2025 66/101
66
21. Handelsschulden
Op afsluitdatum bedroegen de totale handelsschulden 358k EUR (2024: 385k EUR) waarvan
29k EUR (2024: 14k EUR) vervallen en 329k EUR (2024: 371k EUR) niet-vervallen.
Onderstaande tabel vat de ouderdom van de handelsschulden op afsluitdatum samen.
Niet-Vervallen 0 Vervallen 31 Vervallen in k EUR Totaal vervallen tot 30 dagen tot 60 dagen +60 dagen Op 31 december 2025 329 29 - - 358 Op 31 december 2024 371 2 11 1 385
100% van de vervallen schulden werden begin 2026 betaald.
22. Belastingschulden
De belastingschulden eind 2025 bedragen 18k EUR en omvatten integraal de geraamde te betalen
winstbelastingen over boekjaar 2025.
De belastingschulden eind 2024 bedragen 29k EUR en omvatten de geraamde te betalen
winstbelastingen over boekjaar 2024 (5k EUR) en te betalen btw (24k EUR).
23. Financiële instrumenten
De voornaamste financiële instrumenten gebruikt door de groep en waaruit risico’s kunnen
voortvloeien zijn handels- en overige vorderingen, geldmiddelen en kasequivalenten, handels- en
overige schulden, leningen met variabele en vaste rente.
Vanuit de toepassing van IFRS 7 is voor alle vlottende activa en passiva de reële waarde met de
boekwaarde vergeleken. Gezien hun aard is gebleken dat de reële waarde niet materieel verschillend
is van de boekwaarde, tenzij expliciet anders vermeld in de desbetreffende toelichting.
23.1 Kredietrisico
De groep is blootgesteld aan het kredietrisico op handelsvorderingen. Indien een van de huidige of
toekomstige belangrijke huurders van de vennootschap niet in staat is om zijn schulden aan de
vennootschap te betalen, zou de vennootschap verliezen kunnen lijden. Om dit risico te beperken,
heeft de vennootschap een procedure ingevoerd voor de follow-up van huurders met
betalingsmoeilijkheden.
23.2 Liquiditeitsrisico
Het liquiditeitsrisico is gekoppeld aan de evolutie van het werkkapitaal van de groep. De groep volgt
nauwlettend de wijziging in werkkapitaal via gerichte acties. De groep beschikt op verslagdatum over
voldoende liquide middelen om in de komende 36 maanden te voldoen aan al zijn lopende financiële
verplichtingen.
23.3 Renterisico
Op basis van de schuldenlast op 31 december 2025 is 100% van de totale schuld op basis van een
vaste rente gefinancierd. Indien de vennootschap schulden op basis van een variabele rente zou
aangaan ontstaat er, bij afwezigheid van een risicodekking, blootstelling aan het renterisico. Het
renterisico kan worden beheerd met behulp van afgeleide financiële instrumenten om de
blootstelling aan rentevoetschommelingen af te dekken. Momenteel wordt hier door de groep geen
gebruik van gemaakt.
23.4 Inflatie- en deflatierisico
De huurcontracten van de groep bevatten indexeringsclausules op basis van de gezondheidsindex,
zodat de huurprijzen samen met de inflatie evolueren. Het inflatierisico waaraan de groep is
Accentis nv jaarverslag 2025 67/101
67
blootgesteld betreft daarom vooral kosten die geïndexeerd zijn op een andere basis dan de
gezondheidsindex en waarvan het bedrag dus sneller kan evolueren dan dat van de huurprijzen.
Bij deflatie van de huurindexen zullen de huurinkomsten van de groep dalen. Naast een daling van
de huurinkomsten bestaat er ook een risico op de daling van de waarde van de vastgoedportefeuille
ten gevolge van deflatie. De Abex-index analyseert de kostprijs voor de constructie van gebouwen en
is daarom een bepalende factor in de waardebepaling van de vastgoedportefeuille. Bij een deflatoire
Abex-index bestaat het risico dat de groep waardeverminderingen zal moeten boeken op de
vastgoedportefeuille.
24. Transacties met verbonden en gerelateerde partijen
Alle transacties met verbonden en gerelateerde partijen gebeuren tegen marktconforme
voorwaarden (at arms length) en de voorwaarden worden op regelmatige tijdstippen getoetst aan
eventuele wijzigingen van de algemene marktomstandigheden.
Hieronder wordt een overzicht gegeven van de banden en recente transacties met verbonden en
gerelateerde partijen van de vennootschap.
in k EUR 2025 2024 Totaal vergoedingen bestuurders en management 264 296 Vergoeding bestuurders 14 14 - Uitvoerend via vergoeding - - - Niet-uitvoerend via mandaat 14 14 Vergoeding management 250 282 - CEO 65 97 - CFO (Fortitude) 185 185 Totaal vorderingen op verbonden en gerelateerde partijen - - Iep Invest nv en verbonden en gerelateerde partijen - - Summa nv en verbonden en gerelateerde partijen - - Totaal schulden aan verbonden en gerelateerde partijen 14 - Iep Invest nv en verbonden en gerelateerde partijen - - Summa nv en verbonden en gerelateerde partijen 14 -
24.1 Leden van de raad van bestuur en management
Voor het boekjaar 2025 bedraagt de bezoldiging voor alle bestuurders van Accentis samen
14k EUR. Er zijn door de vennootschap of haar dochtervennootschappen geen bedragen
gereserveerd noch voorzieningen aangelegd voor de betaling van pensioenrechten of
soortgelijke voordelen voor de bestuurders. Bovendien voorzien de contracten die tussen de
vennootschap (of een dochtervennootschap van de vennootschap) en haar bestuurders zijn
afgesloten niet in vergoedingen bij beëindiging van het dienstverband.
Aangezien de bestuurdersaansprakelijkheidsverzekering niet meer afdoende bleek en daarom
niet werd behouden (de verzekeringsmaatschappij wenste het contract niet te verlengen onder
dezelfde voorwaarden, een nieuwe verzekering zou duurder zijn en diverse uitsluitingen
bevatten), heeft de vennootschap zich van februari 2016 tot 31 december 2019 ten aanzien van
de bestuurders contractueel verbonden om hen te vrijwaren en schadeloos te stellen voor
financiële gevolgen, voor zover als wettelijk toegelaten. Het vermogensrechtelijke gevolg voor
de vennootschap bedraagt een maximale exposure van 5 mio EUR per bestuurder.
Ten gevolge van de nieuwe vennootschapswetgeving zijn de vrijwaringsovereenkomsten sinds
1 januari 2020 niet langer rechtsgeldig en beroept Accentis zich op de
bestuurdersaansprakelijkheidsverzekering aangegaan door zijn moedermaatschappij Iep Invest
nv.
Voor het boekjaar 2025 bedraagt de bezoldiging van de CEO van Accentis 65k EUR, waarvan
53k EUR voor de voormalige CEO (periode januari tot en met juni) en 12k EUR voor de huidige
CEO (periode augustus tot en met december). De CEO wordt vergoed op basis van een vaste
Accentis nv jaarverslag 2025 68/101
68
dagvergoeding voor geleverde prestaties. De vaste vergoeding per dag tijdens het boekjaar 2025
bedroeg 675 EUR (niet-geïndexeerd).
Er zijn door de vennootschap of haar dochtervennootschappen geen bedragen gereserveerd
noch voorzieningen aangelegd voor de betaling van pensioenrechten of soortgelijke voordelen
voor de CEO. De CEO heeft momenteel recht op betaling van zes maanden loon indien zij wordt
ontslagen.
De vergoeding van de CFO is inbegrepen in de dienstverleningsovereenkomst aangegaan met
Fortitude bv sinds 2014, dat vergoed werd tijdens het boekjaar 2025 a rato van 10,5k EUR (niet-
geïndexeerd) per maand en een basistarief van 100 EUR per uur (niet-geïndexeerd) voor
specifieke opdrachten. Voor het boekjaar 2025 bedraagt de bezoldiging van Fortitude bv
185k EUR. De dienstverleningsovereenkomst omvat de prestaties van de CFO en voorziet tevens
in een integrale backoffice, met onder meer de volgende taken: terbeschikkingstelling van de
zetel van de vennootschap; terbeschikkingstelling van een volledige IT-omgeving, inclusief
financiële software, cloud databases en support; opmaak en archivering van permanente en
jaarlijkse financieel-fiscale dossiers; verwerking, registratie en opvolging van huurcontracten;
opmaak en verwerking van uitgaande facturatie; verwerking en uitvoering van betalingen van
inkomende facturen; debiteuren- en crediteurenopvolging; opvolging van de cashflow; integrale
boekhouding conform Belgian GAAP; tweejaarlijkse consolidatie onder IFRS; btw-aangiften;
vennootschapsbelastingaangiften; overige verplichte aangiften (NBB OneGate, UBO, roerende
voorheffing, provincie, gemeente, …); voorbereiding en begeleiding van de halfjaarlijkse en
jaarlijkse audit, evenals begeleiding en afhandeling van fiscale controles; ontwerp en publicatie
van persberichten; organisatie, bijeenroeping, voorbereiding en notulering van de algemene
vergadering, de raad van bestuur en het audit- en remuneratiecomité; jaarlijkse opmaak en
publicatie van de jaarrekeningen, het jaarverslag en de ESEF-rapportering; opvolging van het
investorrelationsaccount; en personeelsbeheer, met inbegrip van personeelsadministratie,
contractbeheer, prestatieverwerking en loonadministratie.
Er zijn door de vennootschap of haar dochtervennootschappen geen bedragen gereserveerd
noch voorzieningen aangelegd voor de betaling van pensioenrechten of soortgelijke voordelen
voor de CFO. De dienstverleningsovereenkomst met Fortitude bv bevat een opzegtermijn van
zes maanden.
24.2 Transacties met de groep Iep Invest
Iep Invest nv is een belangrijke aandeelhouder van de vennootschap. Sinds september 2013 wordt
de vennootschap gecontroleerd door Iep Invest nv en wordt de participatie Accentis door Iep Invest
nv integraal geconsolideerd.
Op balansdatum zijn er geen openstaande saldi met de groep Iep Invest, noch saldi in het resultaat,
met uitzondering van de vergoeding voor het mandaat als bestuurder ten bedrage van 3,5k EUR.
24.3 Transacties met de groep Summa
Iep Invest nv wordt gecontroleerd door Summa nv.
Op 31 december 2025 heeft Accentis een openstaande schuld aan Fortitude bv, een 49%
rechtstreekse participatie van Summa nv, voor een totaal bedrag van 14k EUR. De schuld betreft een
handelsschuld. Gedurende het boekjaar heeft Fortitude bv 185k EUR aangerekend conform de
dienstverleningsovereenkomst vermeld onder punt 24.1.
25. Vergoedingen van de commissaris
De vergoedingen toegekend voor het boekjaar 2025 aan de commissaris Forvis Mazars
Bedrijfsrevisoren bv bedragen:
in k EUR 2025 2024 Opdracht als commissaris Forvis Mazars Bedrijfsrevisoren bv 35,8 35,8 Overige opdrachten Forvis Mazars Bedrijfsrevisoren bv 0,8 - Totaal 36,6 35,8
Accentis nv jaarverslag 2025 69/101
69
De vergoeding van de commissaris heeft betrekking op alle vennootschappen in de consolidatiekring
en betreft bedragen exclusief btw.
26. Rechten en verplichtingen buiten balans
Accentis en zijn dochtervennootschappen zijn betrokken in enkele rechtsgeschillen, waaronder de
volgende zaken.
26.1 Warranties ten gunste van CTP Groep
De volgende reps en warranties werden aangegaan in het kader van de verkoop van de participatie
Accentis Námestovo s.r.o. (vanaf 21 december 2021):
Voor een periode van 126 maanden: status warranties inzake oprichting en bevoegdheden van de
vennootschap, shareholding interests en eigendomstitels van de assets.
De warranties werden toegekend met een de minimis van minimum 50k EUR en een basket van
minimum 375k EUR en een maximale exposure van 16,10 mio EUR.
26.2 Brugse Metaalwerken nv tegen Accentis nv
De zaak betreft de garantiestelling door Accentis nv ten aanzien van H.I.I. voor de terugbetaling van
de saneringskosten van een terrein en gebouwen verkocht door Brugse Metaalwerken nv aan H.I.I.
nv. Een bodemsaneringstraject werd aangevat onder leiding van Speyebeek nv (voormalig eigenaar
van Accentis nv). Tot op heden is deze bodemsanering nog steeds aan de gang onder leiding van
Speyebeek nv, waarbij Accentis nv zijn recht op informatie uitoefent om op de hoogte te blijven van
het verloop van de sanering. De vennootschap is van oordeel dat de financiële lasten bij de
voormalige eigenaars van Accentis nv liggen. De garantieovereenkomst stelt echter dat de resterende
saneringskosten pas kunnen worden teruggevorderd na uitvoering van de volledige bodemsanering.
Op heden bedraagt het escrowbedrag hiervoor ca. 167k EUR. Op basis van een voorlopige
kostprijsinschatting heeft Accentis in boekjaar 2022 een bijkomende provisie aangelegd voor een
bedrag van 250k EUR.
27. Gebeurtenissen na balansdatum
27.1 Site Lier (België)
Ook tijdens de eerste maanden van 2026 kon Accentis Business Center Lier verschillende nieuwe
gebruikers aantrekken, waaronder DVB&H Accountants, Savan, TSE2 en Una Group. Op 1 maart 2026
werd het huurcontract van Logistiek Lier met Xeikon Manufacturing nv, voor een magazijn met een
totale oppervlakte van 1.796 m², beëindigd. Diverse nieuwe kandidaten hebben zich ondertussen
aangeboden. De beëindiging van het contract met Xeikon Manufacturing nv heeft geen materiële
impact op de reële waarde.
Accentis nv jaarverslag 2025 70/101
70
8.6 Verslag van de commissaris
ACCENTIS NV
Verslag van de commissaris m.b.t. de geconsolideerde jaarrekening
Boekjaar 31.12.2025
ACCENTIS NV
Ondernemingsnummer: BE 0247.499.953
Verslag van de commissaris aan de algemene vergadering van ACCENTIS NV
over het boekjaar afgesloten op 31 december 2025
In het kader van de wettelijke controle van de geconsolideerde jaarrekening van ACCENTIS NV (de
"Vennootschap") en haar filialen (samen "de Groep"), leggen wij u ons commissarisverslag voor. Dit
bevat ons verslag over de geconsolideerde jaarrekening en de overige door wet- en regelgeving
gestelde eisen. Dit vormt een geheel en is ondeelbaar.
Wij werden benoemd in onze hoedanigheid van commissaris door de algemene vergadering van 28
mei 2024, overeenkomstig het voorstel van het bestuursorgaan uitgebracht op aanbeveling van het
auditcomité. Ons mandaat loopt af op de datum van de algemene vergadering die beraadslaagt over
de jaarrekening afgesloten op 31 december 2026. Wij hebben de wettelijke controle van de
geconsolideerde jaarrekening van de Groep uitgevoerd gedurende 8 opeenvolgende boekjaren.
Verslag over de geconsolideerde jaarrekening
Oordeel zonder voorbehoud
Wij hebben de wettelijke controle uitgevoerd van de geconsolideerde jaarrekening van de Groep, die
het geconsolideerd overzicht van de financiële positie op 31 december 2025 omvat, alsook het
geconsolideerd overzicht van winst of verlies en niet-gerealiseerde resultaten, het geconsolideerd
mutatieoverzicht van het eigen vermogen en het geconsolideerd kasstroomoverzicht over het
boekjaar afgesloten op die datum en de toelichting, met de belangrijkste gehanteerde grondslagen
voor financiële verslaggeving en overige informatieverschaffing, waarvan het totaal van het
geconsolideerd overzicht van de financiële positie 57.206 KEUR bedraagt en waarvan het
geconsolideerd overzicht van winst of verlies en niet-gerealiseerde resultaten afsluit met een winst
van het boekjaar van 1.239 KEUR.
Naar ons oordeel geeft de geconsolideerde jaarrekening een getrouw beeld van het vermogen en van
de financiële toestand van de Groep op 31 december 2025 alsook van zijn geconsolideerde resultaten
en van zijn geconsolideerde kasstromen over het boekjaar dat op die datum is afgesloten, in
overeenstemming met de International Financial Reporting Standards (IFRS) zoals goedgekeurd door
de Europese Unie en met de in België van toepassing zijnde wettelijke en reglementaire
voorschriften.
Basis voor het oordeel zonder voorbehoud
Wij hebben onze controle uitgevoerd volgens de internationale controlestandaarden (ISA's) zoals
van toepassing in België. Onze verantwoordelijkheden op grond van deze standaarden zijn verder
beschreven in de sectie "Verantwoordelijkheden van de commissaris voor de controle van de
geconsolideerde jaarrekening" van ons verslag. Wij hebben alle deontologische vereisten die
relevant zijn voor de controle van de geconsolideerde jaarrekening in België nageleefd, met inbegrip
van deze met betrekking tot de onafhankelijkheid.
Wij hebben van het bestuursorgaan en van de aangestelden van de Vennootschap de voor onze
controle vereiste ophelderingen en inlichtingen verkregen.
Accentis nv jaarverslag 2025 71/101
71
Wij zijn van mening dat de door ons verkregen controle-informatie voldoende en geschikt is als basis
voor ons oordeel.
Kernpunten van de controle
Kernpunten van onze controle betreffen die aangelegenheden die naar ons professioneel oordeel het
meest significant waren bij de controle van de geconsolideerde jaarrekening van de huidige
verslagperiode. Deze aangelegenheden zijn behandeld in de context van onze controle van de
geconsolideerde jaarrekening als geheel en bij het vormen van ons oordeel hierover, en wij
verschaffen geen afzonderlijk oordeel over deze aangelegenheden.
Waardering vastgoedbeleggingen
Verwijzing naar de toelichting (8.5) van de geconsolideerde jaarrekening: 8.5.2.7. punt 2, 8.5.3., 8.5.4.
punt 1.1, 8.5.4. punt 13.
Omschrijving van het kernpunt
De vastgoedbeleggingen van de Groep vertegenwoordigen een belangrijk aandeel van de activa van
de Groep (34.410 KEUR aan vastgoedbeleggingen ten opzichte van een balanstotaal van
57.206 KEUR). De vastgoedbeleggingen worden in de balans opgenomen aan reële waarde en de
wijzigingen van de reële waarde tussen twee periodes worden via het resultaat gerapporteerd. Dit
houdt echter belangrijke potentiële schattingsonzekerheden in, waardoor er beroep wordt gedaan
op externe onafhankelijke waarderingsdeskundigen om de reële waarde van de vastgoedportefeuille
te bepalen.
Verantwoording van het kernpunt
De waardering aan reële waarde is voornamelijk gebaseerd op de kapitalisatie van de huurinkomsten
aan een marktconform rendement, gecorrigeerd voor leegstand, prijsreducties, over- en
onderverhuring ten opzichte van de markthuur. Deze waardering omvat een aantal significante
veronderstellingen en schattingen zowel met betrekking tot de marktconforme huurinkomsten als
de rendementen. Deze veronderstellingen worden tevens beïnvloed door wijziging in
marktomstandigheden. Om deze reden wordt de waardering van de vastgoedbeleggingen als
kernpunt van de controle beschouwd.
Uitgevoerde werkzaamheden
Onze controlewerkzaamheden omvatten onder meer het volgende:
We hebben de boekwaarde van de vastgoedbeleggingen aangesloten met het waarderingsverslag
van de externe onafhankelijke waarderingsdeskundigen;
We hebben de toegepaste waarderingsmethode getoetst met het van toepassing zijnde wettelijke
kader;
We hebben de rekenkundige juistheid van de waardering gecontroleerd;
We hebben de parameters uit de waardering die geen veronderstellingen omvatten zoals de
werkelijke huurinkomsten en looptijden van de contracten op steekproefbasis aangesloten met
de huurovereenkomsten;
We hebben met de externe onafhankelijke waarderingsdeskundige contact gehad over hoe de
aangenomen veronderstellingen tot stand gekomen zijn en we hebben beoordeeld of de
aangenomen veronderstellingen redelijk zijn;
We hebben op de gehanteerde gegevens een aantal logische controles uitgevoerd om de
consistentie van de gegevens te toetsen met het verleden.
Omzeterkenning
Verwijzing naar de toelichting (8.5) van de geconsolideerde jaarrekening: 8.5.2.7. punt 10 & 11, 8.5.3.,
8.5.4. punt 1.2. en punten 2 en 3.
Accentis nv jaarverslag 2025 72/101
72
Omschrijving van het kernpunt
De geconsolideerde totale operationele opbrengsten bedragen 5.877 KEUR. De opbrengsten hebben
voornamelijk betrekking op huuropbrengsten uit huurcontracten en contracten
terbeschikkingstelling evenals op de doorrekening van kosten alsook de gerealiseerde meerwaarde
op verkoop van vaste activa.
Verantwoording
De volledigheid en het bestaan van de opbrengsten betreft een kernpunt van de controle, waardoor
te veel of te weinig opbrengsten zouden kunnen worden getoond. De opbrengstverantwoording
omvat een beoordelingselement, waarbij op basis van de van toepassing zijnde modaliteiten in de
overeenkomsten, de opbrengstverantwoording in overeenstemming met het van toepassing zijnde
boekhoudkundig referentiestelsel bepaald dient te worden.
Uitgevoerde werkzaamheden
Onze controlewerkzaamheden omvatten onder meer het volgende:
We hebben de modaliteiten (alsook de belangrijke wijzigingen) van de contracten beoordeeld en
besproken met het management. De impact op de wijze waarop de omzet erkend wordt
overeenkomstig het van toepassing zijnde boekhoudkundig referentiestelsel, werd beoordeeld.
We hebben procedures uitgevoerd om de volledigheid en het bestaan van de opbrengsten te
toetsen, zoals de aansluiting van de geboekte huurinkomsten met de contracten, controles op de
evolutie van huurinkomsten en de inning van de uitstaande vorderingen na jaareinde.
Verantwoordelijkheden van het bestuursorgaan voor het opstellen van de geconsolideerde
jaarrekening
Het bestuursorgaan is verantwoordelijk voor het opstellen van de geconsolideerde jaarrekening die
een getrouw beeld geeft in overeenstemming met de International Financial Reporting Standards
(IFRS) zoals goedgekeurd door de Europese Unie en met de in België van toepassing zijnde wettelijke
en reglementaire voorschriften, alsook voor de interne beheersing die het bestuursorgaan
noodzakelijk acht voor het opstellen van de geconsolideerde jaarrekening die geen afwijking van
materieel belang bevat die het gevolg is van fraude of van fouten.
Bij het opstellen van de geconsolideerde jaarrekening is het bestuursorgaan verantwoordelijk voor
het inschatten van de mogelijkheid van de Groep om haar continuïteit te handhaven, het toelichten,
indien van toepassing, van aangelegenheden die met continuïteit verband houden en het gebruiken
van de continuïteitsveronderstelling, tenzij het bestuursorgaan het voornemen heeft om de Groep te
liquideren of om de bedrijfsactiviteiten te beëindigen of geen realistisch alternatief heeft dan dit te
doen.
Verantwoordelijkheden van de commissaris voor de controle van de geconsolideerde
jaarrekening
Onze doelstellingen zijn het verkrijgen van een redelijke mate van zekerheid over de vraag of de
geconsolideerde jaarrekening als geheel geen afwijking van materieel belang bevat die het gevolg is
van fraude of van fouten en het uitbrengen van een commissarisverslag waarin ons oordeel is
opgenomen. Een redelijke mate van zekerheid is een hoog niveau van zekerheid, maar is geen
garantie dat een controle die overeenkomstig de ISA's is uitgevoerd altijd een afwijking van materieel
belang ontdekt wanneer die bestaat. Afwijkingen kunnen zich voordoen als gevolg van fraude of
fouten en worden als van materieel belang beschouwd indien redelijkerwijs kan worden verwacht
dat zij, individueel of gezamenlijk, de economische beslissingen genomen door gebruikers op basis
van deze geconsolideerde jaarrekening, beïnvloeden.
Bij de uitvoering van onze controle leven wij het wettelijk, reglementair en normatief kader dat van
toepassing is op de controle van de jaarrekening in België na. Een wettelijke controle biedt evenwel
geen zekerheid omtrent de toekomstige levensvatbaarheid van de Groep, noch omtrent de efficiëntie
of de doeltreffendheid waarmee het bestuursorganen de bedrijfsvoering van de Groep ter hand heeft
Accentis nv jaarverslag 2025 73/101
73
genomen of zal nemen. Onze verantwoordelijkheden inzake de door het bestuursorgaan gehanteerde
continuïteitsveronderstelling staan hieronder beschreven.
Als deel van een controle uitgevoerd overeenkomstig de ISA's, passen wij professionele
oordeelsvorming toe en handhaven wij een professioneel-kritische instelling gedurende de controle.
We voeren tevens de volgende werkzaamheden uit:
het identificeren en inschatten van de risico's dat de geconsolideerde jaarrekening een afwijking
van materieel belang bevat die het gevolg is van fraude of van fouten, het bepalen en uitvoeren
van controlewerkzaamheden die op deze risico's inspelen en het verkrijgen van controle-
informatie die voldoende en geschikt is als basis voor ons oordeel. Het risico van het niet
detecteren van een van materieel belang zijnde afwijking is groter indien die afwijking het gevolg
is van fraude dan indien zij het gevolg is van fouten, omdat bij fraude sprake kan zijn van
samenspanning, valsheid in geschrifte, het opzettelijk nalaten om transacties vast te leggen, het
opzettelijk verkeerd voorstellen van zaken of het doorbreken van de interne beheersing;
het verkrijgen van inzicht in de interne beheersing die relevant is voor de controle, met als doel
controlewerkzaamheden op te zetten die in de gegeven omstandigheden geschikt zijn maar die
niet zijn gericht op het geven van een oordeel over de effectiviteit van de interne beheersing van
de Groep;
het evalueren van de geschiktheid van de gehanteerde grondslagen voor financiële verslaggeving
en het evalueren van de redelijkheid van de door het bestuursorgaan gemaakte schattingen en
van de daarop betrekking hebbende toelichtingen;
het concluderen of de door het bestuursorgaan gehanteerde continuïteitsveronderstelling
aanvaardbaar is, en het concluderen, op basis van de verkregen controle-informatie, of er een
onzekerheid van materieel belang bestaat met betrekking tot gebeurtenissen of omstandigheden
die significante twijfel kunnen doen ontstaan over de mogelijkheid van de Groep om zijn
continuïteit te handhaven. Indien wij concluderen dat er een onzekerheid van materieel belang
bestaat, zijn wij ertoe gehouden om de aandacht in ons commissarisverslag te vestigen op de
daarop betrekking hebbende toelichtingen in de geconsolideerde jaarrekening, of, indien deze
toelichtingen inadequaat zijn, om ons oordeel aan te passen. Onze conclusies zijn gebaseerd op
de controle-informatie die verkregen is tot de datum van ons commissarisverslag. Toekomstige
gebeurtenissen of omstandigheden kunnen er echter toe leiden dat de Groep zijn continuïteit niet
langer kan handhaven;
het evalueren van de algehele presentatie, structuur en inhoud van de geconsolideerde
jaarrekening, en van de vraag of de geconsolideerde jaarrekening de onderliggende transacties
en gebeurtenissen weergeeft op een wijze die leidt tot een getrouw beeld;
het verkrijgen van voldoende en geschikte controle-informatie met betrekking tot de financiële
informatie van de entiteiten of bedrijfsactiviteiten binnen de Groep gericht op het tot uitdrukking
brengen van een oordeel over de geconsolideerde jaarrekening. Wij zijn verantwoordelijk voor
de aansturing van, het toezicht op en de uitvoering van de groepscontrole. Wij blijven ongedeeld
verantwoordelijk voor ons oordeel.
Wij communiceren met het bestuursorgaan onder meer over de geplande reikwijdte en timing van
de controle en over de significante controlebevindingen, waaronder eventuele significante
tekortkomingen in de interne beheersing die wij identificeren gedurende onze controle.
Wij verschaffen aan het bestuursorgaan tevens een verklaring dat wij de relevante deontologische
voorschriften over onafhankelijkheid hebben nageleefd, en wij communiceren met hen over alle
relaties en andere zaken die redelijkerwijs onze onafhankelijkheid kunnen beïnvloeden en, waar van
toepassing, over de daarmee verband houdende maatregelen om onze onafhankelijkheid te
waarborgen.
Uit de aangelegenheden die met het bestuursorgaan zijn gecommuniceerd bepalen wij die zaken die
het meest significant waren bij de controle van de geconsolideerde jaarrekening van de huidige
verslagperiode, en die derhalve de kernpunten van onze controle uitmaken. Wij beschrijven deze
aangelegenheden in ons verslag, tenzij het openbaar maken van deze aangelegenheden is verboden
door wet- of regelgeving.
Accentis nv jaarverslag 2025 74/101
74
Overige door wet- en regelgeving gestelde eisen
Verantwoordelijkheden van het bestuursorgaan
Het bestuursorgaan is verantwoordelijk voor het opstellen en de inhoud van het jaarverslag over de
geconsolideerde jaarrekening en de andere informatie opgenomen in het jaarrapport over de
geconsolideerde jaarrekening.
Verantwoordelijkheden van de commissaris
In het kader van onze opdracht en overeenkomstig de Belgische bijkomende norm (herziene versie
2023) bij de in België van toepassing zijnde internationale controlestandaarden (ISA's), is het onze
verantwoordelijkheid om, in alle van materieel belang zijnde opzichten, het jaarverslag over de
geconsolideerde jaarrekening en de andere informatie opgenomen in het jaarrapport te verifiëren,
alsook verslag over deze aangelegenheden uit te brengen.
Aspecten betreffende het jaarverslag over de geconsolideerde jaarrekening en andere
informatie opgenomen in het jaarrapport over de geconsolideerde jaarrekening
Na het uitvoeren van specifieke werkzaamheden op het jaarverslag over de geconsolideerde
jaarrekening, zijn wij van oordeel dat dit jaarverslag overeenstemt met de jaarrekening voor
hetzelfde boekjaar en is opgesteld overeenkomstig het artikel 3:32 van het Wetboek van
vennootschappen en verenigingen.
In de context van onze controle van de geconsolideerde jaarrekening zijn wij tevens
verantwoordelijk voor het overwegen, in het bijzonder op basis van de kennis verkregen in de
controle, of het jaarverslag over de geconsolideerde jaarrekening en de andere informatie
opgenomen in het jaarrapport over de geconsolideerde jaarrekening, zijnde:
punt 0. Voorwoord
punt 3. Accentis in detail
punt 5. Verklaring inzake deugdelijk bestuur
een afwijking van materieel belang bevatten, hetzij informatie die onjuist vermeld is of anderszins
misleidend is. In het licht van de werkzaamheden die wij hebben uitgevoerd, hebben wij geen
afwijking van materieel belang te melden.
Vermeldingen betreffende de onafhankelijkheid
Ons bedrijfsrevisorenkantoor en ons netwerk hebben geen opdrachten die onverenigbaar zijn met
de wettelijke controle van de geconsolideerde jaarrekening verricht, en ons
bedrijfsrevisorenkantoor is in de loop van ons mandaat onafhankelijk gebleven tegenover de Groep.
De honoraria voor de bijkomende opdrachten die verenigbaar zijn met de wettelijke controle
bedoeld in artikel 3:65 van het Wetboek van vennootschappen en verenigingen werden correct
vermeld en uitgesplitst in de toelichting bij de geconsolideerde jaarrekening.
Europees uniform elektronisch formaat (ESEF)
Wij hebben ook, overeenkomstig de norm inzake de controle van de overeenstemming van het
jaarrapport met het Europees uniform elektronisch formaat (hierna "ESEF"), de controle uitgevoerd
van de overeenstemming van het ESEF-formaat met de technische reguleringsnormen vastgelegd
door de Europese Gedelegeerde Verordening nr. 2019/815 van 17 december 2018 (hierna:
"Gedelegeerde Verordening") en met het koninklijk besluit van 14 november 2007 betreffende de
verplichtingen van emittenten van financiële instrumenten die zijn toegelaten tot de verhandeling
op een gereglementeerde markt.
Het bestuursorgaan is verantwoordelijk voor het opstellen van een jaarrapport, in overeenstemming
met de ESEF vereisten, met inbegrip van de geconsolideerde jaarrekening in de vorm van een
elektronisch bestand in ESEF-formaat (hierna "digitale geconsolideerde jaarrekening").
Accentis nv jaarverslag 2025 75/101
75
Het is onze verantwoordelijkheid voldoende en geschikte onderbouwende informatie te verkrijgen
om te concluderen dat het formaat en de markeertaal van de digitale geconsolideerde financiële
overzichten in alle van materieel belang zijnde opzichten voldoen aan de ESEF-vereisten krachtens
de Gedelegeerde Verordening.
Op basis van de door ons uitgevoerde werkzaamheden zijn wij van oordeel dat het formaat van het
jaarrapport en de markeertaal XBRL van de digitale geconsolideerde jaarrekening opgenomen in het
jaarrapport in alle van materieel belang zijnde opzichten voldoen aan de ESEF-vereisten krachtens
de Gedelegeerde Verordening.
Op basis van de door ons uitgevoerde werkzaamheden zijn wij van oordeel dat het digitaal formaat
van het jaarrapport en de markering van informatie in de officiële versie van de geconsolideerde
jaarrekening op genomen in het jaarrapport van ACCENTIS NV per 31 december 2025 en die
beschikbaar zullen zijn in het Belgische officiële mechanisme voor de opslag van gereglementeerde
informatie (STORI) van de FSMA in alle van materieel belang zijnde opzichten in overeenstemming
zijn met de ESEF-vereisten krachtens de Gedelegeerde Verordening en het koninklijk besluit van
14 november 2007.
Andere vermeldingen
Huidig verslag is consistent met onze aanvullende verklaring aan het bestuursorgaan bedoeld in
artikel 11 van de verordening (EU) nr. 537/2014.
De geconsolideerde jaarrekening vloeit niet voort uit een geïntegreerd boekhoudsysteem.
Gent, 20 april 2026
Forvis Mazars Bedrijfsrevisoren BV
Commissaris
Vertegenwoordigd door
Thomas Verhamme
Bedrijfsrevisor
Accentis nv jaarverslag 2025 76/101
76
9 Enkelvoudige jaarrekening
9.1 Enkelvoudige balans Accentis nv
9.1.1 Activa
in k EUR
Toelichting
31-12-2025
31-12-2024
Oprichtingskosten
-
-
Vaste activa
24.482
24.865
Immateriële vaste activa
1
468
735
Materiële vaste activa
2
7.733
7.849
Terreinen en gebouwen
2.1
2.168
2.293
Installaties, machines en uitrusting
2.2
6
9
Meubilair en rollend materieel
2.3
12
13
Leasing en soortgelijke rechten
-
-
Overige materiële vaste activa
2.4
5.547
5.534
Activa in aanbouw en vooruitbetalingen
-
-
Financiële vaste activa
3
16.281
16.281
Verbonden ondernemingen
13.1
16.281
16.281
Deelnemingen
3.1
16.281
16.281
Vorderingen
-
-
Ondernemingen waarmee een deelnemings-
verhouding bestaat
-
-
Deelnemingen
-
-
Vorderingen
-
-
Andere financiële vaste activa
-
-
Aandelen
-
-
Vorderingen en borgtochten in contanten
-
-
Vlottende activa
6.122
5.687
Vorderingen op meer dan één jaar
-
-
Handelsvorderingen
-
-
Overige vorderingen
-
-
Voorraden en bestellingen in uitvoering
-
-
Vorderingen op ten hoogste één jaar
545
567
Handelsvorderingen
493
566
Overige vorderingen
52
1
Geldbeleggingen
4
4.750
4.275
Eigen aandelen
-
-
Overige beleggingen
4.1
4.750
4.275
Liquide middelen
548
562
Overlopende rekeningen
4.2
279
283
Totaal van de activa
30.604
30.552
Accentis nv jaarverslag 2025 77/101
77
9.1.2 Passiva
in k EUR
Toelichting
31-12-2025
31-12-2024
Eigen vermogen
29.238
29.078
Inbreng
25.500
25.500
Kapitaal
5
25.500
25.500
Geplaatst kapitaal
25.500
25.500
Niet-opgevraagd kapitaal
-
-
Buiten kapitaal
Uitgiftepremies
-
-
Andere
-
-
Herwaarderingsmeerwaarden
-
-
Reserves
1.050
1.042
Onbeschikbare reserves
1.050
1.042
Wettelijke reserves
1.050
1.042
Statutair onbeschikbare reserves
-
-
Inkoop eigen aandelen
-
-
Financiële steunverlening
-
-
Overige
-
-
Belastingvrije reserves
-
-
Beschikbare reserves
-
-
Overgedragen winst/verlies
2.664
2.508
Kapitaalsubsidies
24
28
Voorzieningen en uitgestelde belastingen
259
260
Voorzieningen voor risico’s en kosten
251
251
Pensioenen en soortgelijke verplichtingen
-
-
Belastingen
-
-
Grote herstellings- en onderhoudswerken
-
-
Milieuverplichtingen
-
-
Overige risico’s en kosten
6
251
251
Uitgestelde belastingen
8
9
Schulden
7
1.107
1.214
Schulden op meer dan één jaar
7.1
144
138
Financiële schulden
-
-
Handelsschulden
-
-
Vooruitbetalingen op bestellingen
-
-
Overige schulden
144
138
Schulden op ten hoogste één jaar
424
440
Schulden op meer dan één jaar die binnen het
jaar vervallen
7.1
-
-
Financiële schulden
-
-
Handelsschulden
357
367
Leveranciers
357
367
Te betalen wissels
-
-
Vooruitbetalingen op bestellingen
-
-
Schulden m.b.t. belastingen, bezoldigingen en
sociale lasten
7.2
38
44
Belastingen
19
24
Bezoldigingen en sociale lasten
19
20
Overige schulden
29
29
Overlopende rekeningen
7.3
540
636
Totaal van de passiva
30.604
30.552
Accentis nv jaarverslag 2025 78/101
78
9.2 Resultatenrekening Accentis nv
in k EUR
Toelichting
Voor het
boekjaar
eindigend op
31 december
2025
Voor het
boekjaar
eindigend op
31 december
2024
Bedrijfsopbrengsten
5.474
5.643
Omzet
-
-
Andere bedrijfsopbrengsten
8
5.461
5.631
Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten
10
13
12
Bedrijfskosten
-5.257
-5.334
Diensten en diverse goederen
-4.428
-4.509
Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen
8
-164
-156
Afschrijvingen en waardeverminderingen op
oprichtingskosten, op immateriële en materiële
vaste activa
1, 2
-420
-384
Waardeverminderingen op voorraden, bestellingen
in uitvoering en handelsvorderingen
8
24
-40
Voorzieningen voor risico’s en kosten
8
-
-34
Andere bedrijfskosten
8
-269
-211
Niet-recurrente bedrijfskosten
10
-
-
Bedrijfswinst/-verlies
217
309
Financiële opbrengsten
92
136
Recurrente financiële opbrengsten
92
136
Opbrengsten uit financiële vaste activa
-
-
Opbrengsten uit vlottende activa
91
133
Andere financiële opbrengsten
9
1
3
Niet-recurrente financiële opbrengsten
10
-
-
Financiële kosten
-1
-1.721
Recurrente financiële kosten
-1
-1
Kosten van schulden
-
-
Waardeverminderingen op andere vlottende
activa dan bedoeld onder bedrijfskosten
-
-
Andere financiële kosten
9
-1
-1
Niet-recurrente financiële kosten
10
-
-1.720
Winst/verlies van het boekjaar vóór belasting
308
-1.276
Onttrekking aan de uitgestelde belastingen
1
1
Overboeking naar de uitgestelde belastingen
-
-
Belastingen op het resultaat
11
-145
-187
Belastingen
11.1
-145
-188
Regularisering van belastingen en terugnemingen
van voorzieningen voor belastingen
-
1
Winst/verlies van het boekjaar
164
-1.462
Onttrekking aan de belastingvrije reserves
-
-
Overboeking naar de belastingvrije reserves
-
-
Te bestemmen winst/verlies van het boekjaar
164
-1.462
Accentis nv jaarverslag 2025 79/101
79
9.3 Resultaatverwerking Accentis nv
in k EUR
Voor het boekjaar
eindigend op
31 december
2025
Voor het boekjaar
eindigend op
31 december
2024
Te bestemmen winst/verlies
2.672
2.508
Te bestemmen winst van het boekjaar
164
-
Te verwerken verlies van het boekjaar
-
-1.462
Overgedragen winst/verlies van het vorige boekjaar
2.508
3.970
Onttrekking aan het eigen vermogen
-
-
Toevoeging aan het eigen vermogen
8
-
aan de inbreng
-
-
aan de wettelijke reserve
8
-
aan de overige reserves
-
-
Over te dragen winst/verlies
2.664
2.508
Tussenkomst van de vennoten in het verlies
-
-
Uit te keren winst
-
-
Vergoeding van de inbreng
-
-
Bestuurders of zaakvoerder
-
-
Werknemers
-
-
Andere rechthebbenden
-
-
9.4 Toelichting
1. Staat van de immateriële vaste activa
1.1. Goodwill
in k EUR
2025
Aanschaffingswaarde op het einde van het vorige boekjaar
3.668
Mutaties tijdens het boekjaar
Aanschaffingen
-
Overdrachten en buitengebruikstellingen
-
Overboekingen van een post naar een andere
-
Aanschaffingswaarde op het einde van het boekjaar
3.668
Afschrijvingen en waardeverminderingen op het einde van het vorige boekjaar
2.933
Mutaties tijdens het boekjaar
Geboekt
267
Teruggenomen
-
Verworven van derden
-
Afgeboekt na overdrachten en buitengebruikstellingen
-
Overboekingen van een post naar een andere
-
Afschrijvingen en waardeverminderingen op het einde van het boekjaar
3.200
Nettoboekwaarde op het einde van het boekjaar
468
Accentis nv jaarverslag 2025 80/101
80
2. Staat van de materiële vaste activa
2.1. Terreinen en gebouwen
in k EUR
2025
Aanschaffingswaarde op het einde van het vorige boekjaar
2.641
Mutaties tijdens het boekjaar
Aanschaffingen
21
Overdrachten en buitengebruikstellingen
-
Overboekingen van een post naar een andere
-
Aanschaffingswaarde op het einde van het boekjaar
2.662
Afschrijvingen en waardeverminderingen op het einde van het vorige boekjaar
348
Mutaties tijdens het boekjaar
Geboekt
146
Teruggenomen
-
Verworven van derden
-
Afgeboekt na overdrachten en buitengebruikstellingen
-
Overboekingen van een post naar een andere
-
Afschrijvingen en waardeverminderingen op het einde van het boekjaar
494
Nettoboekwaarde op het einde van het boekjaar
2.168
2.2. Installaties, machines en uitrusting
in k EUR
2025
Aanschaffingswaarde op het einde van het vorige boekjaar
12
Mutaties tijdens het boekjaar
Aanschaffingen
-
Overdrachten en buitengebruikstellingen
-
Overboekingen van een post naar een andere
-
Aanschaffingswaarde op het einde van het boekjaar
12
Afschrijvingen en waardeverminderingen op het einde van het vorige boekjaar
3
Mutaties tijdens het boekjaar
Geboekt
3
Teruggenomen
-
Verworven van derden
-
Afgeboekt na overdrachten en buitengebruikstellingen
-
Overboekingen van een post naar een andere
-
Afschrijvingen en waardeverminderingen op het einde van het boekjaar
6
Nettoboekwaarde op het einde van het boekjaar
6
2.3. Meubilair en rollend materieel
in k EUR
2025
Aanschaffingswaarde op het einde van het vorige boekjaar
37
Mutaties tijdens het boekjaar
Aanschaffingen
3
Overdrachten en buitengebruikstellingen
-
Overboekingen van een post naar een andere
-
Aanschaffingswaarde op het einde van het boekjaar
40
Afschrijvingen en waardeverminderingen op het einde van het vorige boekjaar
24
Mutaties tijdens het boekjaar
Geboekt
4
Teruggenomen
-
Verworven van derden
-
Afgeboekt na overdrachten en buitengebruikstellingen
-
Overboekingen van een post naar een andere
-
Afschrijvingen en waardeverminderingen op het einde van het boekjaar
28
Nettoboekwaarde op het einde van het boekjaar
12
Accentis nv jaarverslag 2025 81/101
81
2.4. Overige materiële vaste activa
in k EUR
2025
Aanschaffingswaarde op het einde van het vorige boekjaar
412
Mutaties tijdens het boekjaar
Aanschaffingen
13
Overdrachten en buitengebruikstellingen
-
Overboekingen van een post naar een andere
-
Aanschaffingswaarde op het einde van het boekjaar
425
Meerwaarde op het einde van het vorige boekjaar
5.122
Mutaties tijdens het boekjaar
Geboekt
-
Verworven van derden
-
Afgeboekt
-
Overboekingen van een post naar een andere
-
Meerwaarde op het einde van het boekjaar
5.122
Afschrijvingen en waardeverminderingen op het einde van het vorige boekjaar
-
Mutaties tijdens het boekjaar
Geboekt
-
Teruggenomen
-
Verworven van derden
-
Afgeboekt na overdrachten en buitengebruikstellingen
-
Overboekingen van een post naar een andere
-
Afschrijvingen en waardeverminderingen op het einde van het boekjaar
-
Nettoboekwaarde op het einde van het boekjaar
5.547
3. Staat van de financiële vaste activa
3.1. Verbonden ondernemingen deelnemingen en aandelen
in k EUR
2025
Aanschaffingswaarde op het einde van het vorige boekjaar
74.813
Mutaties tijdens het boekjaar
Aanschaffingen
-
Overdrachten en buitengebruikstellingen
-
Overboekingen van een post naar een andere
-
Aanschaffingswaarde op het einde van het boekjaar
74.813
Waardeverminderingen op het einde van het vorige boekjaar
58.532
Mutaties tijdens het boekjaar
Geboekt
-
Teruggenomen
-
Verworven van derden
-
Afgeboekt na overdrachten en buitengebruikstellingen
-
Overboekingen van een post naar een andere
-
Waardeverminderingen op het einde van het boekjaar
58.532
Nettoboekwaarde op het einde van het boekjaar
16.281
3.2. Deelnemingen en maatschappelijke rechten in andere ondernemingen
Naam en zetel
Aangehouden
maatschappelijke rechten
Gegevens geput uit de laatste beschikbare
jaarrekening
Rechtstreeks
Dochters
Jaarrekening
op
Munt-
code
Eigen
vermogen
Netto-
resultaat
Aantal
%
%
(in euro) (+) of (-)
Accentis Property
International nv
Noorderlaan 139
2030 Antwerpen,
België
BE 0478.583.152
Aandelen op naam
13.843.361
100
0
31-12-2025
EUR
16.624.898
3.851.112
Accentis nv jaarverslag 2025 82/101
82
4. Geldbeleggingen en overlopende rekeningen (activa)
4.1. Overige geldbeleggingen
in k EUR
2025
2024
Termijnrekeningen bij kredietinstellingen
4.750
4.275
Resterende looptijd of opzegtermijn van hoogstens één maand
4.750
4.275
Resterende looptijd of opzegtermijn van > één maand en < één jaar
-
-
Resterende looptijd of opzegtermijn van meer dan één jaar
-
-
Hierboven niet opgenomen overige geldbeleggingen
-
-
4.2. Overlopende rekeningen
in k EUR
2025
2024
Vooruitbetaalde bedrijfskosten
260
265
Te ontvangen intresten op termijndeposito’s
6
5
Te ontvangen bedrijfsopbrengsten
13
13
5. Staat van het kapitaal en aandeelhoudersstructuur
5.1. Staat van het kapitaal
in k EUR
Bedragen
Aantal
aandelen
Kapitaal
Geplaatst kapitaal op het einde van het vorige boekjaar
25.500
1.262.854.001
Wijzigingen tijdens het boekjaar
Kapitaalverhoging/-vermindering
-
-
Geplaatst kapitaal op het einde van het boekjaar
25.500
1.262.854.001
Samenstelling van het kapitaal
Soorten aandelen
Aandelen op naam
849.454.592
Gedematerialiseerde aandelen
413.399.409
Toegestaan, niet-geplaatst kapitaal
25.500
5.2. Aandeelhoudersstructuur van de onderneming op datum van de jaarafsluiting, zoals die blijkt uit
de kennisgevingen die de onderneming heeft ontvangen
in k EUR
Aantal
stemrechten
%
Iep Invest nv
849.228.572
67,25
Crazy Duck bv
63.250.000
5,01
Publiek
350.375.429
27,74
Totaal
1.262.854.001
100,00
6. Voorzieningen voor overige risico’s en kosten
in k EUR
2025
Grondsanering Kolverstraat Brugge
251
Accentis nv jaarverslag 2025 83/101
83
7. Staat van de schulden en overlopende rekeningen (passiva)
7.1. Uitsplitsing van de schulden met een oorspronkelijke looptijd van meer dan een jaar, naargelang
hun resterende looptijd
in k EUR
2025
Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen
-
Financiële schulden
-
Handelsschulden
-
Overige schulden
-
Schulden met een resterende looptijd van meer dan 1 jaar doch hoogstens 5 jaar
-
Financiële schulden
-
Handelsschulden
-
Overige schulden
-
Schulden met een resterende looptijd van meer dan 5 jaar
144
Financiële schulden
-
Handelsschulden
-
Overige schulden
144
7.2. Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten
in k EUR
2025
Belastingen
19
Vervallen belastingschulden
-
Niet-vervallen belastingschulden
19
Geraamde belastingschulden
-
Bezoldigingen en sociale lasten
19
Vervallen schulden ten aanzien van de Rijksdienst voor Sociale Zekerheid
-
Andere schulden met betrekking tot bezoldigingen en sociale lasten
19
7.3. Overlopende rekeningen
in k EUR
2025
Toe te rekenen kosten
177
Over te dragen huuropbrengsten
363
8. Bedrijfsresultaten
in k EUR
2025
2024
Bedrijfsopbrengsten
Andere bedrijfsopbrengsten
Exploitatiesubsidies en vanwege de overheid ontvangen
compenserende bedragen
3
3
Bedrijfskosten
Werknemers ingeschreven in het personeelsregister
Totaal aantal op de afsluitingsdatum
5
4
Gemiddeld personeelsbestand berekend in voltijdse equivalenten
3,0
2,5
Aantal daadwerkelijk gepresteerde uren
4.368
4.206
Personeelskosten
Bezoldigingen en rechtstreekse sociale voordelen
127
118
Werkgeversbijdragen voor sociale verzekeringen
27
25
Werkgeverspremies voor bovenwettelijke verzekeringen
5
5
Andere personeelskosten
5
8
Ouderdoms- en overlevingspensioenen
-
-
Voorzieningen voor pensioenen en soortgelijke verplichtingen
Toevoegingen (bestedingen en terugnemingen)
-
-
Accentis nv jaarverslag 2025 84/101
84
8. Bedrijfsresultaten vervolg
in k EUR
2025
2024
Waardeverminderingen
Op handelsvorderingen geboekt
5
41
Op handelsvorderingen teruggenomen
-29
-1
Voorzieningen voor risico’s en kosten
Toevoegingen
-
34
Bestedingen en terugnemingen
-
-
Andere bedrijfskosten
Bedrijfsbelastingen en -taksen
247
210
Andere
22
1
Uitzendkrachten en ter beschikking van de onderneming
gestelde personen
Totaal aantal op afsluitingsdatum
-
-
Gemiddeld aantal berekend in voltijdse equivalenten
-
0,1
Aantal daadwerkelijk gepresteerde uren
-
90
Kosten voor de onderneming
-
2
9. Financiële resultaten
in k EUR
2025
2024
Recurrente financiële opbrengsten
Uitsplitsing van de overige financiële opbrengsten
Verkregen betalingskortingen
1
2
Voordelige betalingsverschillen
-
1
Recurrente financiële kosten
Uitsplitsing van de overige financiële kosten
Bankkosten
-1
-1
Nadelige betalingsverschillen
-
-
10. Opbrengsten en kosten van uitzonderlijke omvang of uitzonderlijke mate van voorkomen
in k EUR
2025
2024
Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten
13
12
Terugneming van afschrijvingen en waardeverminderingen op
immateriële en materiële vaste activa
13
12
Meerwaarden bij realisatie van immateriële en materiële vaste
activa
-
-
Niet-recurrente financiële opbrengsten
-
-
Terugneming van waardeverminderingen op financiële vaste activa
-
-
Meerwaarden bij realisatie van financiële vaste activa
-
-
Niet-recurrente bedrijfskosten
-
-
Niet-recurrente afschrijvingen en waardeverminderingen op
oprichtingskosten, immateriële en materiële vaste activa
-
-
Minderwaarden bij realisatie van immateriële en materiële vaste
activa
-
-
Niet-recurrente financiële kosten
-
-
Waardeverminderingen op financiële vaste activa
-
-1.720
Minderwaarden bij realisatie van financiële vaste activa
-
-
Accentis nv jaarverslag 2025 85/101
85
11. Belastingen en taksen
11.1. Belastingen op het resultaat
in k EUR
2025
2024
Belastingen op het resultaat van het boekjaar
145
188
Verschuldigde of betaalde belastingen en voorheffingen
127
189
Geactiveerde overschotten van betaalde belastingen en
voorheffingen
-
-1
Geraamde belastingsupplementen
18
-
Belastingen op het resultaat van vorige boekjaren
-
-
Verschuldigde of betaalde belastingsupplementen
-
-
Geraamde belastingsupplementen of belastingen waarvoor een
voorziening werd gevormd
-
-
Belangrijkste oorzaken van de verschillen tussen de winst vóór
belastingen en de geraamde belastbare winst
Belastbare reserves in het kapitaal
267
267
Belastbare voorzieningen
-
34
Vrijstelling gewestelijke kapitaal- en intrestsubsidies
-3
-3
Verhoogde aftrek van afschrijvingen voor laadstations
-3
-3
Verworpen uitgaven
4
1.725
Bronnen van belastinglatenties
Actieve latenties
-
-
Gecumuleerde fiscale verliezen die aftrekbaar zijn van latere
belastbare winsten
-
-
Andere actieve latenties: overdracht aftrek definitief belaste
inkomsten
-
-
Passieve latenties
-
-
11.2. Belasting op de toegevoegde waarde en belastingen ten laste van derden
in k EUR
2025
2024
In rekening gebrachte belasting op de toegevoegde waarde
Aan de onderneming (aftrekbaar)
1.244
1.198
Door de onderneming
1.505
1.505
Ingehouden bedragen ten laste van derden als
Bedrijfsvoorheffing
12
11
Roerende voorheffing
-
-
12. Niet in de balans opgenomen rechten en verplichtingen
12.1. Regeling inzake het aanvullend rust- of overlevingspensioen ten behoeve van de personeels- of
directieleden
Benefit plan ten behoeve van categorieën van personeelsleden
12.2. Andere niet in de balans opgenomen rechten en verplichtingen
Verplichtingen
Verpanding van de bestaande en toekomstige huurcontracten van het gebouw gelegen te Lier (België).
Accentis nv jaarverslag 2025 86/101
86
13. Betrekkingen met verbonden ondernemingen, geassocieerde ondernemingen en de
andere ondernemingen waarmee een deelnemingsverhouding bestaat
13.1. Verbonden ondernemingen
in k EUR
2025
2024
Financiële vaste activa
16.281
16.281
Deelnemingen
16.281
16.281
Achtergestelde vorderingen
-
-
Andere vorderingen
-
-
Vorderingen
-
-
Op meer dan één jaar
-
-
Op hoogstens één jaar
-
-
Schulden
-
-
Op meer dan één jaar
-
-
Op hoogstens één jaar
-
-
Persoonlijke en zakelijke zekerheden
Door de onderneming gestelde of onherroepelijk beloofd als
waarborg voor schulden of verplichtingen van verbonden
ondernemingen
-
-
Door verbonden ondernemingen gestelde of onherroepelijk beloofd
als waarborg voor schulden of verplichtingen van de onderneming
-
11.917
Financiële resultaten
Opbrengsten uit financiële vaste activa
-
-
Opbrengsten uit vlottende activa
-
-
Andere financiële opbrengsten
-
-
Kosten van schulden
-
-
Andere financiële kosten
-
-
13.2. Transacties met verbonden partijen buiten normale marktvoorwaarden
Nihil
Bij gebrek aan wettelijke criteria die toelaten om de transacties met verbonden partijen buiten de normale
marktvoorwaarden te inventariseren, kon geen enkel informatie worden opgenomen.
14. Financiële betrekkingen
in k EUR
2025
Directe en indirecte bezoldigingen en ten laste van de resultatenrekening
toegekende pensioenen, voor zover deze vermelding niet uitsluitend of
hoofdzakelijk betrekking heeft op de toestand van een enkel identificeerbaar
persoon:
Aan bestuurders en zaakvoerders
64
Aan oud-bestuurders en oud-zaakvoerders
-
De commissaris en de personen met wie hij verbonden is
Bezoldiging van de commissaris
29
Andere controleopdrachten
-
Bezoldigingen van de commissaris voor de uitoefening van een mandaat van
commissaris op het niveau van de groep waarvan de vennootschap die de
informatie publiceert aan het hoofd staat
36
Bezoldiging voor uitzonderlijke werkzaamheden of bijzondere opdrachten
uitgevoerd bij deze groep door de commissaris Andere controleopdrachten
1
Accentis nv jaarverslag 2025 87/101
87
9.5 Waarderingsregels
9.5.1 Oprichtingskosten en immateriële vaste activa
De oprichtingskosten worden gewaardeerd tegen aanschaffingsprijs en worden pro rata temporis
afgeschreven a rato van 33,33%.
De immateriële vaste activa worden gewaardeerd tegen aanschaffingsprijs, verminderd met de
gecumuleerde afschrijvingen. Extra kosten worden ten laste genomen van het resultaat.
De immateriële vaste activa worden afgeschreven als volgt:
software: lineair over 5 jaar
splitsingsgoodwill: pro rata de resterende duur van de leasing van de site Lier (België)
9.5.2 Materiële vaste activa
Materiële vaste activa worden gewaardeerd tegen aanschaffingsprijs, verminderd met de
gecumuleerde afschrijvingen. Extra kosten (transport, aansluiting enz.) worden geactiveerd.
De materiële vaste activa worden afgeschreven als volgt:
Methode L
(lineair)
Basis NG
(niet-geherwaardeerde)
Afschrijvingspercentage
Hoofdsom
min-max
Bijkomende
kosten
Gebouwen
L
NG
3,33%
3,33%
Investeringen in gebouwen
L
NG
5% 10%
5% 10%
Meubilair en rollend materieel
L
NG
5% 20%
-
Informaticamaterieel
L
NG
33,3%
-
De vaste activa in leasing of op grond van een soortgelijk recht worden afgeschreven pro rata de
resterende duur van de leasing.
De vaste activa die niet volledig opgebouwd en niet in het productieproces ingeschakeld zijn, worden
opgenomen in de rubriek vaste activa in aanbouw en vooruitbetalingen. Er worden geen
afschrijvingen geboekt op deze activa in aanbouw.
9.5.3 Financiële vaste activa
De deelnemingen opgenomen onder de financiële vaste activa worden gewaardeerd tegen
aanschaffingswaarde, eventueel onder aftrek van een waardevermindering in geval van duurzame
minderwaarde. Dezelfde regel wordt toegepast voor vorderingen. Ter verduidelijking: op
vorderingen worden waardeverminderingen geboekt indien er onzekerheid bestaat over de betaling
ervan.
De deelnemingen en aandelen die onder de financiële vaste activa voorkomen kunnen worden
geherwaardeerd wanneer de waarde van deze activa op vaststaande en duurzame wijze hun
boekwaarde overtreft.
Bij gedeeltelijke vervreemding van de deelnemingen en aandelen die onder de financiële vaste activa
voorkomen wordt de eventuele niet-recurrente opbrengst of kost hierop bepaald via het principe
van de gemiddelde aanschaffingswaarde.
9.5.4 Voorzieningen voor risico’s en kosten
De voorzieningen voor risico’s en kosten die op balansdatum waarschijnlijk of zeker zijn, maar
waarvan de omvang nog niet precies vaststaat, worden aangelegd, hierbij rekening houdend met de
normen van voorzichtigheid, oprechtheid en goeder trouw.
Accentis nv jaarverslag 2025 88/101
88
9.5.5 Vorderingen en schulden
Vorderingen en schulden worden gewaardeerd tegen nominale waarde. Waardeverminderingen op
vorderingen worden geboekt indien er onzekerheid bestaat omtrent de invorderbaarheid van de
betreffende vorderingen.
9.5.6 Geldbeleggingen en liquide middelen
Geldbeleggingen worden gewaardeerd aan aanschaffingswaarde of realisatiewaarde indien deze
lager is. De liquide middelen worden gewaardeerd aan nominale waarde.
9.5.7 Overlopende rekeningen
Opbrengsten en kosten worden toegewezen aan de periode waarop ze betrekking hebben.
9.5.8 Waarderingsregels en continuïteit
De raad van bestuur is van oordeel dat de bestaande waarderingsregels in veronderstelling van
continuïteit gehandhaafd kunnen blijven.
Accentis beschikt op verslagdatum over voldoende liquide middelen om in de komende jaren te
voldoen aan al zijn lopende financiële verplichtingen. Het is mogelijk dat Accentis met de inkomsten
van zijn huidige huurcontracten in de toekomst misschien over onvoldoende liquide middelen zou
beschikken om al zijn lopende financiële verplichtingen te voldoen. De continuïteit van de groep kan
dan in het gedrang komen.
Met het oog op het bewerkstelligen van een structurele oplossing om de continuïteit van de groep te
vrijwaren, ligt de uitdaging in:
Het behouden en verder verhogen van de bezettingsgraad, zodat de huuropbrengsten minstens
behouden blijven en, indien mogelijk, toenemen.
Het monitoren van de financieringsstructuur, zodat de huuropbrengsten en de benodigde
terugbetalingscapaciteit zich op een juiste manier verhouden.
Daarnaast kan de vennootschap genoodzaakt worden om gebouwen onder hun marktwaarde te
verkopen als dit de liquiditeit ten goede komt. Een en ander kan resulteren in het boeken van
waardeverminderingen en het operationeel resultaat onder druk zetten.
Accentis nv jaarverslag 2025 89/101
89
9.6 Sociale balans
1. Staat van de tewerkgestelde personen
Werknemers ingeschreven in het personeelsregister
Voltijds
Deeltijds
Totaal (T) of
totaal in
voltijdse
equivalenten
(VTE)
Totaal (T) of
totaal in
voltijdse
equivalenten
(VTE)
2025
2025
2025
2024
Tijdens het boekjaar en het vorige
boekjaar
Gemiddeld aantal werknemers
1,0
3,8
3,0
2,5
Aantal daadwerkelijk gepresteerde uren
1.742
2.626
4.368
4.206
Personeelskosten
74
90
164
156
Bedrag van de voordelen boven op het loon
-
-
-
-
Op de afsluitingsdatum van het boekjaar
Aantal werknemers
1
4
3,2
2,4
Volgens de aard van de overeenkomst:
- Overeenkomst voor een onbepaalde tijd
1
4
3,2
2,4
- Overeenkomst voor een bepaalde tijd
-
-
-
-
Volgens geslacht en studieniveau:
- Mannen: lager onderwijs
-
-
-
-
- Mannen: secundair onderwijs
1
-
1,0
1,0
- Vrouwen: lager onderwijs
-
-
-
-
- Vrouwen: secundair onderwijs
-
3
1,5
1,4
- Vrouwen: hoger niet-universitair onderwijs
-
1
0,7
-
Volgens beroepscategorie:
- Directiepersoneel
-
-
-
-
- Bedienden
1
4
3,2
2,4
- Arbeiders
-
-
-
-
2. Uitzendkrachten en ter beschikking van de vennootschap gestelde personen
Uitzendkrachten
Ter beschikking
van de
vennootschap
gestelde personen
Gemiddeld aantal tewerkgestelde personen
-
-
Aantal daadwerkelijk gepresteerde uren
-
-
Kosten voor de onderneming
-
-
3. Tabel van het personeelsverloop tijdens het boekjaar
Voltijds
Deeltijds
Totaal in
voltijdse
equivalenten
2.1. Ingetreden
Aantal werknemers die tijdens het boekjaar in het
personeelsregister werden ingeschreven
-
3
1,6
- Overeenkomst voor een onbepaalde tijd
-
3
1,6
- Overeenkomst voor een bepaalde tijd
-
-
-
2.2. Uitgetreden
Aantal werknemers die tijdens het boekjaar in het
personeelsregister werden uitgeschreven
-
2
0,8
Volgens de aard van de overeenkomst:
- Overeenkomst voor een onbepaalde tijd
-
2
0,8
- Overeenkomst voor een bepaalde tijd
-
-
-
Volgens de reden van beëindiging:
- Pensioen
-
-
-
- Afdanking
-
-
-
- Andere reden
-
2
0,8
Accentis nv jaarverslag 2025 90/101
90
9.7 Verslag van de raad van bestuur over de enkelvoudige jaarrekening
ACCENTIS
Naamloze vennootschap
Noorderlaan 139
2030 Antwerpen
Ondernemingsnummer BE 0454.201.411
Jaarverslag betreffende de jaarrekening dekkend de periode van 1 januari 2025 tot en met
31 december 2025 opgesteld met het oog op de jaarvergadering van 26 mei 2026.
Geachte aandeelhouders,
Wij hebben de eer u, overeenkomstig artikelen 3:5 en 3:6 van het Wetboek van vennootschappen en
verenigingen, verslag uit te brengen over de activiteiten van onze vennootschap en ons beleid tijdens
het voorbije boekjaar. De commentaar gaat uit van de balans na winstverdeling en geldt bijgevolg
onder voorbehoud van goedkeuring van de voorgestelde resultaatverwerking door de
jaarvergadering. Het ontwerp van jaarrekening werd opgesteld overeenkomstig de bepalingen van
het Wetboek van vennootschappen en verenigingen, Boek III, titel 3, hoofdstuk 2 van het Wetboek
van economisch recht, het Koninklijk Besluit van 29 april 2019 tot uitvoering van het Wetboek van
vennootschappen en verenigingen en overeenkomstig de bijzondere wettelijke en
bestuursrechtelijke bepalingen die op de vennootschap van toepassing zijn. Dit ontwerp komt
overeen met de statuten van onze vennootschap en met de waarderingsregels vastgesteld door het
bestuursorgaan.
I. Balans na winstverdeling
De balansen op het einde van het voorliggende en het voorgaande boekjaar worden hierna in
beknopte vorm weergegeven (bedragen in euro’s):
Activa
31-12-2025
%
31-12-2024
%
Oprichtingskosten
-
-
-
-
Vaste activa
24.481.510
79,99
24.865.008
81,38
Vlottende activa
6.123.042
20,01
5.687.435
18,62
Totaal der activa
30.604.552
100,00
30.552.443
100,00
Passiva
31-12-2025
%
31-12-2024
%
Eigen vermogen
29.238.409
95,54
29.077.777
95,17
Voorzieningen en uitgestelde belastingen
258.869
0,84
260.013
0,85
Schulden
1.107.274
3,62
1.214.653
3,98
Totaal der passiva
30.604.552
100,00
30.552.443
100,00
Het eigen vermogen van Accentis nv (‘Accentis’) op 31 december 2025 bedraagt 29,24 mio EUR
tegenover 29,08 mio EUR op het einde van 2024. De wijziging wordt verklaard door het winst van
het boekjaar ten belope van 0,16 mio EUR.
(a) Oprichtingskosten
De kosten van de kapitaalverhogingen uit het verleden bedragen in totaal 760k EUR en zijn volledig
afgeschreven.
(b) Immateriële vaste activa
De post immateriële vaste activa betreft de ‘splitsingsgoodwill’ van 3,67 mio EUR ontstaan na de
partiële splitsing van Punch Property International nv, thans Accentis Property International nv,
waardoor de site Lier (België) werd overgedragen aan Accentis nv. De afschrijvingen geboekt op deze
post bedragen 3,20 mio EUR.
Accentis nv jaarverslag 2025 91/101
91
(c) Materiële vaste activa
De post materiële vaste activa daalde met 116.806 EUR ten opzichte van vorig jaar. De daling stemt
nagenoeg overeen met het negatief saldo van (1) de investeringen in ventilatoren, (2) de gestegen
grondwaarde van de site Lier (de stijging is een gevolg van de korter wordende termijn van het recht
van opstal), en (3) de reguliere afschrijvingen op de materiële vaste activa.
(d) Financiële vaste activa
De financiële vaste activa bleven ongewijzigd ten opzichte van vorig jaar.
Er waren geen vorderingen op verbonden ondernemingen in 2025.
(e) Vorderingen op ten hoogste één jaar
De daling van de kortetermijnvorderingen met 22.657 EUR ten opzichte van vorig jaar wordt
integraal verklaard door het negatief saldo van (1) een daling van de handelsvorderingen
(-73.354 EUR) en (2) een stijging van terug te vorderen belastingen (+50.696 EUR).
(f) Geldbeleggingen en liquide middelen
De geldbeleggingen stegen met 475.000 EUR ten opzichte van vorig jaar als gevolg van een stijging
van gelden op termijndeposito. De liquide middelen daalden ten opzichte van vorig jaar met
12.999 EUR.
(g) Overlopend actief
De afname van het overlopend actief ten opzichte van vorig jaar (-3.737 EUR) is voornamelijk te
verklaren door het verschil in timing van de ontvangst van facturen ten opzichte van 2024.
(h) Kapitaal, reserves, herwaarderingsmeerwaarden en overgedragen resultaat
Na de kapitaalvermindering in 2022 van 70.000.000 EUR naar 25.500.000 EUR is het kapitaal
ongewijzigd gebleven. Op 31 december 2025 werd de winst van het boekjaar, in totaal 164.064 EUR,
voor 8.203 EUR toegevoegd aan de wettelijke reserve en voor 155.861 EUR toegevoegd aan de
overgedragen winst, waardoor de overgedragen winst 2.663.871 EUR bedraagt.
(i) Kapitaalsubsidies
De kapitaalsubsidies bedragen 24.028 EUR en betreffen vanwege de overheid ontvangen subsidies
gerelateerd aan de plaatsing van zonnepanelen. Zij worden a rato van de afschrijvingen van de
zonnepalen opgenomen in het resultaat.
(j) Voorzieningen
De nog resterende voorziening voor de Brugse Metaalwerken nv bleef ongewijzigd ten opzichte van
vorig jaar. De voorziening betreft de garantiestelling door Accentis nv ten aanzien van H.I.I. voor de
terugbetaling van de saneringskosten van een terrein en gebouwen verkocht door Brugse
Metaalwerken nv aan H.I.I. nv. Een bodemsaneringstraject werd aangevat onder leiding van
Speyebeek nv (voormalig eigenaar van Accentis nv). Tot op heden is deze bodemsanering nog steeds
aan de gang onder leiding van Speyebeek nv, waarbij Accentis nv zijn recht op informatie uitoefent
om op de hoogte te blijven van het verloop van de sanering. De vennootschap is van oordeel dat de
financiële lasten bij de voormalige eigenaars van Accentis nv liggen. De garantieovereenkomst stelt
echter dat de resterende saneringskosten pas kunnen worden teruggevorderd na uitvoering van de
volledige bodemsanering. Op heden bedraagt het escrowbedrag hiervoor ca. 167k EUR. Op basis van
een voorlopige kostprijsinschatting heeft Accentis in 2022 een bijkomende provisie aangelegd voor
een bedrag van 250k EUR.
(k) Uitgestelde belastingen
In 2023 werd de ontvangen overheidssubsidie gerelateerd aan de plaatsing van zonnepanelen
opgenomen onder de kapitaalsubsidies voor een bedrag van 34.325,64 EUR en onder de uitgestelde
belastingen voor een bedrag van 11.441,88 EUR. Ze worden a rato van de afschrijvingen van de
zonnepalen opgenomen in het resultaat.
(l) Schulden
De schulden op meer dan één jaar bedragen 144.062 EUR en betreffen integraal ontvangen
huurgaranties in contanten.
Accentis nv jaarverslag 2025 92/101
92
De schulden op ten hoogste één jaar zijn gedaald van 440.348 EUR naar 423.585 EUR. Deze afname
is in hoofdzaak te verklaren door een afname van de handelsschulden (-10.150 EUR) en van de
schulden m.b.t. belastingen en sociale lasten (-6.613 EUR).
(m) Overlopend passief
De afname van het overlopend passief ten opzichte van vorig jaar (-96.816 EUR) is hoofdzakelijk te
verklaren door een daling van de toe te rekenen kosten van de site Lier in België (-6.523 EUR) en een
daling van de over te dragen huuropbrengsten van deze site (+90.293 EUR).
II. Resultatenrekening
Hierna worden de voornaamste gegevens uit de resultatenrekening van het voorliggende en het
voorgaande boekjaar beknopt weergegeven (bedragen in euro’s):
Voor het boekjaar
eindigend op 31
december
2025
Voor het boekjaar
eindigend op 31
december
2024
Bedrijfsopbrengsten
5.474.400
5.643.238
Bedrijfskosten
-5.257.493
-5.334.222
Bedrijfsresultaat
216.907
309.016
Financieel resultaat
91.179
135.517
Niet-recurrent resultaat
-
-1.720.205
Belastingen op het resultaat
-145.166
-187.734
Onttrekking aan uitgestelde belastingen en
belastingvrije reserves
1.144
1.144
Resultaat van het boekjaar
164.064
-1.462.262
De daling van de bedrijfsopbrengsten (-168.838 EUR) is voornamelijk te verklaren door (1) de daling
van de ontvangen terbeschikkingstellingsvergoedingen van Accentis Business Center Lier in België
(-144.414 EUR) en (2) de daling van de van huurders ontvangen bijdragen in de lasten en
restaurantkosten (-17.518 EUR).
De daling van de bedrijfskosten (-76.729 EUR) is voornamelijk te verklaren door (1) de daling van
de kosten voor het onderhoud en beheer van Accentis Business Center Lier (-60.330 EUR), vnl. als
gevolg van een vermindering van de kosten voor HVAC-onderhoud, een daling van de kosten voor
kantooraanpassing en -inrichting en een daling van de kosten gerelateerd aan het bedrijfsrestaurant,
en (2) de daling van de vergoedingen voor het management (-33.521 EUR).
De daling van het financiële resultaat (-44.338) is voornamelijk toe te wijzen aan een daling van de
ontvangen intresten op termijndeposito’s (-43.548 EUR).
Er zijn geen niet-recurrente kosten en opbrengsten in 2025.
De niet-recurrente kosten in 2024 betreffen de geboekte waardevermindering op de deelneming
Accentis Property International nv.
Het boekjaar eindigde met een te bestemmen verlies van 164.064 EUR. De winst zal worden
toegevoegd aan de overgedragen winsten, waardoor de overgedragen winst stijgt tot 2,66 mio EUR,
en aan de wettelijke reserve die stijgt tot 1,05 mio EUR.
III. Belangrijke gebeurtenissen tijdens het boekjaar
(a) Site Lier (België)
Accentis Business Center Lier kon in de loop van 2025 verschillende nieuwe gebruikers aantrekken,
waaronder 1st Division, Delta-EM, Purity Vie en Fein Belgium. Daarnaast hebben bestaande
gebruikers, zoals Pure Construct, Creafin, SD Worx en 3D PDG, hun ruimte uitgebreid, of, zoals
Wenger Overseas en Xeikon Manufacturing nv, hun overeenkomst van terbeschikkingstelling
verlengd. De overeenkomst met Xeikon Manufacturing nv, hoofdgebruiker van de site, werd
bovendien geactualiseerd: ze werd verlengd voor een periode van negen jaar, van 1 oktober 2025 tot
en met 30 september 2034, voor een iets kleinere oppervlakte en tegen een lager, marktconform,
Accentis nv jaarverslag 2025 93/101
93
tarief. Met deze verlenging heeft Accentis gekozen voor een duidelijke langetermijnvisie en
pro(actief) risicomanagement.
Dankzij de vele en belangrijke energetische aanpassingen de voorbije jaren behaalde Accentis dit jaar
een uitzonderlijke EPC NR-score voor Accentis Business Center Lier, dat zo behoort tot de top 3%
van de meest energiezuinige niet-residentiële gebouwen in Vlaanderen. Het EPC NR
(energieprestatiecertificaat voor niet-residentiële gebouwen) geeft een objectieve beoordeling van
de energie-efficiëntie van het pand en vormt een belangrijk instrument binnen ons duurzaamheids-
en energiebeleid. Op basis van de aanbevelingen uit het EPC NR worden gerichte maatregelen
genomen om het energieverbruik en de CO₂-uitstoot nog verder te reduceren.
IV. Belangrijke gebeurtenissen na het einde van het boekjaar
Na het afsluiten van het boekjaar op 31 december 2025 hebben zich geen belangrijke gebeurtenissen
voorgedaan die op de toekomst van de onderneming een belangrijke invloed hebben.
V. Inlichtingen over de omstandigheden die de ontwikkeling van de vennootschap
aanmerkelijk kunnen beïnvloeden
Wij voorzien geen noemenswaardige omstandigheden die de toekomstige evolutie van de
vennootschap in belangrijke mate kunnen beïnvloeden.
VI. Onderzoek en ontwikkeling
Op het gebied van onderzoek en ontwikkeling werden in het voorbije boekjaar geen activiteiten
uitgevoerd.
VII. Milieu- en personeelsaangelegenheden
Er zijn op heden geen materiële elementen die hier dienen vermeld te worden.
VIII. Waarderingsregels
De raad van bestuur is van oordeel dat de bestaande waarderingsregels in veronderstelling van
continuïteit gehandhaafd kunnen blijven.
Accentis beschikt op verslagdatum over voldoende liquide middelen om in de komende jaren te
voldoen aan al zijn lopende financiële verplichtingen. Het is mogelijk dat Accentis met de inkomsten
van zijn huidige huurcontracten in de toekomst misschien over onvoldoende liquide middelen zou
beschikken om al zijn lopende financiële verplichtingen te voldoen. De continuïteit van de groep kan
dan in het gedrang komen.
Met het oog op het bewerkstelligen van een structurele oplossing om de continuïteit van de groep te
vrijwaren, ligt de uitdaging in:
Het behouden en verder verhogen van de bezettingsgraad, zodat de huuropbrengsten minstens
behouden blijven en, indien mogelijk, toenemen.
Het monitoren van de financieringsstructuur, zodat de huuropbrengsten en de benodigde
terugbetalingscapaciteit zich op een juiste manier verhouden.
Daarnaast kan de vennootschap genoodzaakt worden om gebouwen onder hun marktwaarde te
verkopen als dit de liquiditeit ten goede komt. Een en ander kan resulteren in het boeken van
waardeverminderingen en het operationeel resultaat onder druk zetten.
IX. Kapitaalverhoging/uitgifte van converteerbare obligaties en warrants
Gedurende het boekjaar is geen verhoging in het kapitaal doorgevoerd en heeft de vennootschap
geen converteerbare obligaties of inschrijvingsrechten uitgegeven.
Accentis nv jaarverslag 2025 94/101
94
X. Verkrijging van eigen aandelen
Accentis heeft op het einde van het boekjaar geen eigen aandelen in portefeuille.
XI. Bestaan van bijkantoren
Accentis beschikt niet over bijkantoren.
XII. Belangenconflicten Transacties met verbonden ondernemingen
Artikel 7:96 van het Wetboek van vennootschappen en verenigingen schrijft een bijzondere
procedure voor binnen de raad van bestuur, voor het geval een bestuurder een belang van
vermogensrechtelijke aard heeft dat strijdig is met een of meer beslissingen of verrichtingen die tot
de bevoegdheid behoren van de raad van bestuur.
In het verslagjaar diende deze bijzondere procedure éénmaal te worden toegepast. Het uittreksel uit
de notulen van de raad van bestuur daterend 18 augustus 2025 luidt als volgt:
“AGENDA – AANSTELLING CEO
Voorafgaand aan de deliberatie en de besluiten over dit agendapunt, deelt dhr. Gerard Cok, afhankelijk
bestuurder van de vennootschap, mee en verzoekt hij akte te nemen van zijn verklaring dat hij met
betrekking tot dit agendapunt inzake de aanstelling van een nieuwe CEO mogelijkerwijze een
belangenconflict van vermogensrechtelijke aard heeft dat strijdig is met dat van de vennootschap, zoals
bepaald in artikel 7:96 van het Wetboek van vennootschappen en verenigingen.
Het mogelijke strijdige belang van vermogensrechtelijke aard bestaat wegens het feit dat de heer Cok
enerzijds bestuurder is van de vennootschap en anderzijds de vader van de kandidaat CEO.
De raad van bestuur neemt kennis van voormelde verklaring. De heer Cok verlaat de vergadering en
neemt geen deel aan de beraadslaging en beslissing, noch aan de stemming in dit verband.
De raad van bestuur bespreekt het curriculum vitae van Mevr. Cornelia Cok en concludeert dat zij over
de benodigde ervaring beschikt voor de uitvoering en opvolging van de commerciële en operationele
kerntaken.
De raad van bestuur beslist om mevr. Cornelia Cok aan te stellen als CEO van de vennootschap vanaf
heden. De raad van bestuur beslist dat mevr. Cok alle bevoegdheden toegekend krijgt betreffende het
dagelijks bestuur (het dagelijks bestuur omvat zowel de handelingen en de beslissingen die niet verder
reiken dan de behoeften van het dagelijks leven van de vennootschap, als de handelingen en de
beslissingen die, ofwel om reden van hun minder belang, ofwel omwille van hun spoedeisend karakter,
de tussenkomst van het bestuursorgaan niet rechtvaardigen).
Mevr. Cok zal 1 dag per week het algemeen beheer van de vennootschap waarnemen met een nadruk
op het commercieel beheer. Een vergoeding a rato van 675 EUR per dag wordt toegekend. Dit is
eenzelfde dagvergoeding (niet-geïndexeerd) zoals destijds opgenomen in de basisvergoeding van de
voormalige CEO.
De raad van bestuur besluit om volmacht te verlenen aan Devlieger Evelien, individueel handelend, met
recht van indeplaatsstelling, om alle vereiste handelingen te verrichten met het oog op de publicatie van
dit besluit van de raad van bestuur in de bijlagen tot het Belgisch Staatsblad, daartoe alle
administratieve formaliteiten te vervullen en de Vennootschap onder meer te vertegenwoordigen bij de
Kruispuntbank van Ondernemingen, een ondernemingsloket naar keuze van de lasthebber en de griffie
van de Ondernemingsrechtbank, en te dien einde, al het nodige te doen.
De raad van bestuur verzoekt de CFO tot opstelling van een persbericht inzake de aanstelling CEO en de
publicatie hiervan te voorzien morgen na beurs.”
Artikel 7:97 van het Wetboek van vennootschappen en verenigingen schrijft een bijzondere
procedure voor binnen de raad van bestuur voor het geval er beslissingen worden genomen inzake
betrekkingen tussen een genoteerde onderneming en een verbonden onderneming, voor zover het
geen dochteronderneming is, en met uitsluiting van transacties die gebruikelijke beslissingen en
verrichtingen zijn onder voorwaarden en tegen de zekerheden die op de markt gewoonlijk gelden of
die minder dan 1% van het nettoactief vertegenwoordigen.
Artikel 7:97 van het Wetboek van vennootschappen en verenigingen was niet van toepassing in 2025.
Accentis nv jaarverslag 2025 95/101
95
XIII. Resultaatverwerking
Wij stellen de volgende resultaatverdeling voor (bedragen in euro’s):
Winst van het boekjaar 2025
164.064
Overgedragen resultaat vorig boekjaar
2.508.010
Te bestemmen resultaat op 31-12-2025
Toevoeging aan de wettelijke reserve
2.672.074
-8.203
Over te dragen winst
2.663.871
Wij vragen u:
kennis te nemen van het verslag van de commissaris over het boekjaar van 1 januari 2025 tot en
met 31 december 2025;
kennis te nemen van ons jaarverslag;
de voorgestelde resultaatbestemming te aanvaarden;
het ontwerp van jaarrekening goed te keuren;
kwijting te verlenen aan alle bestuurders voor het uitgeoefende mandaat gedurende het voorbije
boekjaar;
kwijting te verlenen aan de commissaris; en
de coöptatie en benoeming van Lexico bv, vast vertegenwoordigd door Alexander De Clercq, goed
te keuren.
XIV. Risico’s en onzekerheden eigen aan de onderneming
Accentis en dochtervennootschappen zijn uitsluitend actief in de industriële, semi-industriële en
logistieke vastgoedmarkt en zijn dan ook volledig afhankelijk van de verhuurde oppervlaktes en de
huurrendementen van de panden die ze bezitten.
XV. Financiële instrumenten
Accentis maakt geen gebruik van afgeleide financiële instrumenten.
XVI. Deugdelijk bestuur en verslagen remuneratiecomité
Inzake deugdelijk bestuur wordt integraal verwezen naar hoofdstuk 5 van het geconsolideerd
jaarverslag 2025 van de groep. Dit jaarverslag is beschikbaar op de website www.accentis.com onder
de rubriek Investor Relations vanaf datum van dit verslag.
XVII. Verantwoording van de onafhankelijkheid en deskundigheid op het gebied van
boekhouding en audit van ten minste een lid van de raad van bestuur
Miedec bv, vast vertegenwoordigd door Mieke De Clercq, is onafhankelijke bestuurder. Zij is namelijk
op geen enkele manier verbonden met de vennootschap of met een van de met de vennootschap
verbonden vennootschappen. De raad van bestuur is van oordeel dat zij beschikt over de nodige
deskundigheid op het gebied van boekhouding en audit. Als handelsrechter en ervaren CFO heeft zij
meer dan blijk gegeven van deskundige kennis.
XVIII. Conclusies
Wij hopen u met dit verslag voldoende te hebben voorgelicht. Uiteraard blijven wij te uwer
beschikking voor alle gewenste inlichtingen met betrekking tot dit verslag of de jaarrekening.
Wanneer u een beslissing zult genomen hebben over de goedkeuring van de jaarrekening, vragen wij
u ons kwijting te verlenen voor het gevoerde beleid.
Opgesteld op 20 april 2026 te Antwerpen
De raad van bestuur
Voor akkoord
Gerard Cok, bestuurder
Accentis nv jaarverslag 2025 96/101
96
Voor akkoord
Iep Invest nv, vast vertegenwoordigd door Dirk Van Vlaenderen, bestuurder
Voor akkoord
Miedec bv, vast vertegenwoordigd door Mieke De Clercq, bestuurder
Voor akkoord
Axelle Vanthournout, bestuurder
Voor akkoord
Lexico bv, vast vertegenwoordigd door Alexander De Clercq, bestuurder
Accentis nv jaarverslag 2025 97/101
97
9.8 Verslag van de commissaris over de enkelvoudige jaarrekening
ACCENTIS NV
Verslag van de commissaris m.b.t. de enkelvoudige jaarrekening
Boekjaar 31.12.2025
Accentis NV
Ondernemingsnummer: BE0247.499.953
Verslag van de commissaris aan de algemene vergadering van ACCENTIS NV
over het boekjaar afgesloten op 31 december 2025
In het kader van de wettelijke controle van de jaarrekening van ACCENTIS NV (de “Vennootschap”),
leggen wij u ons commissarisverslag voor. Dit bevat ons verslag over de jaarrekening en de overige
door wet- en regelgeving gestelde eisen. Dit vormt een geheel en is ondeelbaar.
Wij werden benoemd in onze hoedanigheid van commissaris door de algemene vergadering van
28 mei 2024, overeenkomstig het voorstel van het bestuursorgaan uitgebracht op aanbeveling van
het auditcomité. Ons mandaat loopt af op de datum van de algemene vergadering die beraadslaagt
over de jaarrekening afgesloten op 31 december 2026. Wij hebben de wettelijke controle van de
jaarrekening van Accentis NV uitgevoerd gedurende 8 opeenvolgende boekjaren.
Verslag over de jaarrekening
Oordeel zonder voorbehoud
Wij hebben de wettelijke controle uitgevoerd van de jaarrekening van de Vennootschap, die de
balans op 31 december 2025 omvat, alsook de resultatenrekening van het boekjaar afgesloten op die
datum en de toelichting, met een balanstotaal van 30.604.551 en waarvan de resultatenrekening
afsluit met een winst van het boekjaar van € 164.064.
Naar ons oordeel geeft de jaarrekening een getrouw beeld van het vermogen en de financiële
toestand van de Vennootschap per 31 december 2025, alsook van haar resultaten over het boekjaar
dat op die datum is afgesloten, in overeenstemming met het in België van toepassing zijnde
boekhoudkundig referentiestelsel.
Basis voor het oordeel zonder voorbehoud
Wij hebben onze controle uitgevoerd volgens de internationale controlestandaarden (ISA’s) zoals
van toepassing in België. Onze verantwoordelijkheden op grond van deze standaarden zijn verder
beschreven in de sectie “Verantwoordelijkheden van de commissaris voor de controle van de
jaarrekening” van ons verslag. Wij hebben alle deontologische vereisten die relevant zijn voor de
controle van de jaarrekening in België nageleefd, met inbegrip van deze met betrekking tot de
onafhankelijkheid.
Wij hebben van het bestuursorgaan en van de aangestelden van de Vennootschap de voor onze
controle vereiste ophelderingen en inlichtingen verkregen.
Wij zijn van mening dat de door ons verkregen controle-informatie voldoende en geschikt is als basis
voor ons oordeel.
Kernpunten van de controle
Kernpunten van onze controle betreffen die aangelegenheden die naar ons professioneel oordeel het
meest significant waren bij de controle van de jaarrekening van de huidige verslagperiode. Deze
aangelegenheden zijn behandeld in de context van onze controle van de jaarrekening als geheel en
Accentis nv jaarverslag 2025 98/101
98
bij het vormen van ons oordeel hierover, en wij verschaffen geen afzonderlijk oordeel over deze
aangelegenheden.
Omzeterkenning
Verwijzing naar VOL- kap 4 van de jaarrekening.
Omschrijving van het kernpunt
De andere bedrijfsopbrengsten bedragen 5.461.654. De opbrengsten hebben betrekking op
huuropbrengsten uit huurcontracten en contracten terbeschikkingstelling evenals op de
doorrekening van kosten.
Verantwoording
De volledigheid en het bestaan van de opbrengsten betreft een kernpunt van de controle, waardoor
te veel of te weinig opbrengsten zouden kunnen worden getoond. De opbrengstverantwoording
omvat een beoordelingselement, waarbij op basis van de van toepassing zijnde modaliteiten in de
overeenkomsten, de opbrengstverantwoording in overeenstemming met het van toepassing zijnde
boekhoudkundig referentiestelsel bepaald dient te worden.
Uitgevoerde werkzaamheden
Onze controlewerkzaamheden omvatten onder meer het volgende:
We hebben de modaliteiten (alsook de belangrijke wijzigingen) van de contracten beoordeeld en
besproken met het management. De impact op de wijze waarop de omzet erkend wordt
overeenkomstig het van toepassing zijnde boekhoudkundig referentiestelsel, werd beoordeeld.
We hebben procedures uitgevoerd om de volledigheid en het bestaan van de opbrengsten te
toetsen, zoals de aansluiting van de geboekte huurinkomsten met de contracten, controles op de
evolutie van huurinkomsten en de inning van de uitstaande vorderingen na jaareinde.
Waardering deelnemingen
Verwijzing naar VOL- kap 3.1, VOL- kap 6.15, VOL- kap 6.19. punt 3 van de jaarrekening.
Omschrijving van het kernpunt
In de statutaire jaarrekening is een deelneming opgenomen, gewaardeerd aan aanschaffingswaarde,
die (gedeeltelijk) werd afgewaardeerd.
Verantwoording
De deelneming vertegenwoordigt een belangrijk aandeel van de activa van de Vennootschap
(€ 16.280.504 ten opzichte van een balanstotaal van 30.604.551). De waardering aan van de
deelneming vereist een beoordeling van de toestand, de rentabiliteit of de vooruitzichten van de
vennootschap waarin de deelneming wordt aangehouden.
Uitgevoerde werkzaamheden
Onze controlewerkzaamheden omvatten onder meer het volgende:
We hebben de door de Vennootschap bepaalde netto-boekwaarde van de deelneming beoordeeld
op basis van het eigen vermogen van de dochtervennootschap.
Verantwoordelijkheden van het bestuursorgaan voor het opstellen van de jaarrekening
Het bestuursorgaan is verantwoordelijk voor het opstellen van de jaarrekening die een getrouw
beeld geeft in overeenstemming met het in België van toepassing zijnde boekhoudkundig
referentiestelsel, alsook voor de interne beheersing die het bestuursorgaan noodzakelijk acht voor
Accentis nv jaarverslag 2025 99/101
99
het opstellen van de jaarrekening die geen afwijking van materieel belang bevat die het gevolg is van
fraude of van fouten.
Bij het opstellen van de jaarrekening is het bestuursorgaan verantwoordelijk voor het inschatten van
de mogelijkheid van de Vennootschap om haar continuïteit te handhaven, het toelichten, indien van
toepassing, van aangelegenheden die met continuïteit verband houden en het gebruiken van de
continuïteitsveronderstelling, tenzij het bestuursorgaan het voornemen heeft om de Vennootschap
te liquideren of om de bedrijfsactiviteiten te beëindigen of geen realistisch alternatief heeft dan dit
te doen.
Verantwoordelijkheden van de commissaris voor de controle van de jaarrekening
Onze doelstellingen zijn het verkrijgen van een redelijke mate van zekerheid over de vraag of de
jaarrekening als geheel geen afwijking van materieel belang bevat die het gevolg is van fraude of van
fouten en het uitbrengen van een commissarisverslag waarin ons oordeel is opgenomen. Een
redelijke mate van zekerheid is een hoog niveau van zekerheid, maar is geen garantie dat een
controle die overeenkomstig de ISA’s is uitgevoerd altijd een afwijking van materieel belang ontdekt
wanneer die bestaat. Afwijkingen kunnen zich voordoen als gevolg van fraude of fouten en worden
als van materieel belang beschouwd indien redelijkerwijs kan worden verwacht dat zij, individueel
of gezamenlijk, de economische beslissingen genomen door gebruikers op basis van deze
jaarrekening, beïnvloeden.
Bij de uitvoering van onze controle leven wij het wettelijk, reglementair en normatief kader dat van
toepassing is op de controle van de jaarrekening in België na. Een wettelijke controle biedt evenwel
geen zekerheid omtrent de toekomstige levensvatbaarheid van de Vennootschap, noch omtrent de
efficiëntie of de doeltreffendheid waarmee het bestuursorgaan de bedrijfsvoering van de
Vennootschap ter hand heeft genomen of zal nemen. Onze verantwoordelijkheden inzake de door het
bestuursorgaan gehanteerde continuïteitsveronderstelling staan hieronder beschreven.
Als deel van een controle uitgevoerd overeenkomstig de ISA’s, passen wij professionele
oordeelsvorming toe en handhaven wij een professioneel-kritische instelling gedurende de controle.
We voeren tevens de volgende werkzaamheden uit:
het identificeren en inschatten van de risico’s dat de jaarrekening een afwijking van materieel
belang bevat die het gevolg is van fraude of van fouten, het bepalen en uitvoeren van
controlewerkzaamheden die op deze risico’s inspelen en het verkrijgen van controle-informatie
die voldoende en geschikt is als basis voor ons oordeel. Het risico van het niet detecteren van een
van materieel belang zijnde afwijking is groter indien die afwijking het gevolg is van fraude dan
indien zij het gevolg is van fouten, omdat bij fraude sprake kan zijn van samenspanning, valsheid
in geschrifte, het opzettelijk nalaten om transacties vast te leggen, het opzettelijk verkeerd
voorstellen van zaken of het doorbreken van de interne beheersing;
het verkrijgen van inzicht in de interne beheersing die relevant is voor de controle, met als doel
controlewerkzaamheden op te zetten die in de gegeven omstandigheden geschikt zijn maar die
niet zijn gericht op het geven van een oordeel over de effectiviteit van de interne beheersing van
de Vennootschap;
het evalueren van de geschiktheid van de gehanteerde grondslagen voor financiële verslaggeving
en het evalueren van de redelijkheid van de door het bestuursorgaan gemaakte schattingen en
van de daarop betrekking hebbende toelichtingen;
het concluderen of de door het bestuursorgaan gehanteerde continuïteitsveronderstelling
aanvaardbaar is, en het concluderen, op basis van de verkregen controle-informatie, of er een
onzekerheid van materieel belang bestaat met betrekking tot gebeurtenissen of omstandigheden
die significante twijfel kunnen doen ontstaan over de mogelijkheid van de Vennootschap om haar
continuïteit te handhaven. Indien wij concluderen dat er een onzekerheid van materieel belang
bestaat, zijn wij ertoe gehouden om de aandacht in ons commissarisverslag te vestigen op de
daarop betrekking hebbende toelichtingen in de jaarrekening, of, indien deze toelichtingen
inadequaat zijn, om ons oordeel aan te passen. Onze conclusies zijn gebaseerd op de controle-
informatie die verkregen is tot de datum van ons commissarisverslag. Toekomstige
gebeurtenissen of omstandigheden kunnen er echter toe leiden dat de Vennootschap haar
continuïteit niet langer kan handhaven;
Accentis nv jaarverslag 2025 100/101
100
het evalueren van de algehele presentatie, structuur en inhoud van de jaarrekening, en van de
vraag of de jaarrekening de onderliggende transacties en gebeurtenissen weergeeft op een wijze
die leidt tot een getrouw beeld.
Wij communiceren met het bestuursorgaan onder meer over de geplande reikwijdte en timing van
de controle en over de significante controlebevindingen, waaronder eventuele significante
tekortkomingen in de interne beheersing die wij identificeren gedurende onze controle.
Wij verschaffen aan het bestuursorgaan tevens een verklaring dat wij de relevante deontologische
voorschriften over onafhankelijkheid hebben nageleefd, en wij communiceren met hen over alle
relaties en andere zaken die redelijkerwijs onze onafhankelijkheid kunnen beïnvloeden en, waar van
toepassing, over de daarmee verband houdende maatregelen om onze onafhankelijkheid te
waarborgen.
Uit de aangelegenheden die met het bestuursorgaan zijn gecommuniceerd bepalen wij die zaken die
het meest significant waren bij de controle van de jaarrekening van de huidige verslagperiode, en die
derhalve de kernpunten van onze controle uitmaken. Wij beschrijven deze aangelegenheden in ons
verslag, tenzij het openbaar maken van deze aangelegenheden is verboden door wet- of regelgeving
of, in buitengewoon zeldzame omstandigheden, tenzij wij bepalen dat een aangelegenheid niet in ons
verslag moet worden opgenomen omwille van het feit dat de negatieve gevolgen van dergelijke
communicatie redelijkerwijs worden verwacht groter te zijn dan de voordelen voor het
maatschappelijk verkeer.
Overige door wet- en regelgeving gestelde eisen
Verantwoordelijkheden van het bestuursorgaan
Het bestuursorgaan is verantwoordelijk voor het opstellen en de inhoud van het jaarverslag, van de
documenten die overeenkomstig de wettelijke en reglementaire voorschriften dienen te worden
neergelegd, voor het naleven van de wettelijke en bestuursrechtelijke voorschriften die van
toepassing zijn op het voeren van de boekhouding, alsook voor het naleven van het Wetboek van
vennootschappen en verenigingen en van de statuten van de Vennootschap.
Verantwoordelijkheden van de commissaris
In het kader van onze opdracht en overeenkomstig de Belgische bijkomende norm (herziene versie
2023) bij de in België van toepassing zijnde internationale controlestandaarden (ISA’s), is het onze
verantwoordelijkheid om, in alle van materieel belang zijnde opzichten, het jaarverslag en bepaalde
documenten die overeenkomstig de wettelijke en reglementaire voorschriften dienen te worden
neergelegd, alsook de naleving van bepaalde verplichtingen uit het Wetboek van vennootschappen
en verenigingen en van de statuten te verifiëren, alsook verslag over deze aangelegenheden uit te
brengen.
Aspecten betreffende het jaarverslag
Na het uitvoeren van specifieke werkzaamheden op het jaarverslag, zijn wij van oordeel dat dit
jaarverslag overeenstemt met de jaarrekening voor hetzelfde boekjaar en is opgesteld
overeenkomstig de artikelen 3:5 en 3:6 van het Wetboek van vennootschappen en verenigingen.
In de context van onze controle van de jaarrekening, zijn wij tevens verantwoordelijk voor het
overwegen, in het bijzonder op basis van de kennis verkregen in de controle, of het jaarverslag een
afwijking van materieel belang bevat, hetzij informatie die onjuist vermeld is of anderszins
misleidend is. In het licht van de werkzaamheden die wij hebben uitgevoerd, dienen wij u geen
afwijking van materieel belang te melden.
Vermelding betreffende de sociale balans
De sociale balans neer te leggen bij de Nationale Bank van België overeenkomstig artikel 3:12, §1,
van het Wetboek van vennootschappen en verenigingen, bevat, zowel qua vorm als qua inhoud alle
Accentis nv jaarverslag 2025 101/101
101
door dit Wetboek voorgeschreven inlichtingen, waaronder deze betreffende de informatie inzake de
lonen en de vormingen, en bevat geen van materieel belang zijnde inconsistenties ten aanzien van de
informatie waarover wij beschikken in het kader van onze opdracht.
Vermeldingen betreffende de onafhankelijkheid
Ons bedrijfsrevisorenkantoor heeft geen opdrachten die onverenigbaar zijn met de wettelijke
controle van de jaarrekening verricht, en is in de loop van ons mandaat onafhankelijk gebleven
tegenover de Vennootschap.
Andere vermeldingen
De onderneming gebruikt geen orderrekeningen. Ten aanzien van de volledigheid en de
beoordeling van de verplichtingen buiten balans, wordt gesteund op de bevestiging van de
bedrijfsleiding en van derden terzake. Onverminderd formele aspecten van ondergeschikt belang,
werd de boekhouding gevoerd in overeenstemming met de in België van toepassing zijnde
wettelijke en bestuursrechtelijke voorschriften.
Wij dienen u geen verrichtingen of beslissingen mede te delen die in overtreding met de statuten
of het Wetboek van vennootschappen en verenigingen zijn gedaan of genomen.
Wij hebben de vermogensrechtelijke gevolgen voor de Vennootschap van de beslissing
betreffende het belangenconflict zoals beschreven in de besluiten van het bestuursorgaan
beoordeeld.
Huidig verslag is consistent met onze aanvullende verklaring aan het bestuursorgaan bedoeld in
artikel 11 van de verordening (EU) nr. 537/2014.
De resultaatverwerking, die aan de algemene vergadering wordt voorgesteld, stemt overeen met
de wettelijke en statutaire bepalingen.
Gent, 20 april 2026
Forvis Mazars Bedrijfsrevisoren BV
Commissaris
Vertegenwoordigd door
Thomas Verhamme
Bedrijfsrevisor
54930007UGXYFVEVLI552025-01-012025-12-3154930007UGXYFVEVLI552024-01-012024-12-3154930007UGXYFVEVLI552025-12-3154930007UGXYFVEVLI552024-12-3154930007UGXYFVEVLI552023-12-3154930007UGXYFVEVLI552023-12-31ifrs-full:IssuedCapitalMember54930007UGXYFVEVLI552024-01-012024-12-31ifrs-full:IssuedCapitalMember54930007UGXYFVEVLI552024-12-31ifrs-full:IssuedCapitalMember54930007UGXYFVEVLI552023-12-31ACC:OtherReservesAndRetainedEarningsExcludingProfitLossForReportingPeriodMember54930007UGXYFVEVLI552024-01-012024-12-31ACC:OtherReservesAndRetainedEarningsExcludingProfitLossForReportingPeriodMember54930007UGXYFVEVLI552024-12-31ACC:OtherReservesAndRetainedEarningsExcludingProfitLossForReportingPeriodMember54930007UGXYFVEVLI552023-12-31ifrs-full:RetainedEarningsProfitLossForReportingPeriodMember54930007UGXYFVEVLI552024-01-012024-12-31ifrs-full:RetainedEarningsProfitLossForReportingPeriodMember54930007UGXYFVEVLI552024-12-31ifrs-full:RetainedEarningsProfitLossForReportingPeriodMember54930007UGXYFVEVLI552023-12-31ifrs-full:TreasurySharesMember54930007UGXYFVEVLI552024-01-012024-12-31ifrs-full:TreasurySharesMember54930007UGXYFVEVLI552024-12-31ifrs-full:TreasurySharesMember54930007UGXYFVEVLI552023-12-31ifrs-full:EquityAttributableToOwnersOfParentMember54930007UGXYFVEVLI552024-01-012024-12-31ifrs-full:EquityAttributableToOwnersOfParentMember54930007UGXYFVEVLI552024-12-31ifrs-full:EquityAttributableToOwnersOfParentMember54930007UGXYFVEVLI552023-12-31ifrs-full:NoncontrollingInterestsMember54930007UGXYFVEVLI552024-01-012024-12-31ifrs-full:NoncontrollingInterestsMember54930007UGXYFVEVLI552024-12-31ifrs-full:NoncontrollingInterestsMember54930007UGXYFVEVLI552025-01-012025-12-31ifrs-full:IssuedCapitalMember54930007UGXYFVEVLI552025-12-31ifrs-full:IssuedCapitalMember54930007UGXYFVEVLI552025-01-012025-12-31ACC:OtherReservesAndRetainedEarningsExcludingProfitLossForReportingPeriodMember54930007UGXYFVEVLI552025-12-31ACC:OtherReservesAndRetainedEarningsExcludingProfitLossForReportingPeriodMember54930007UGXYFVEVLI552025-01-012025-12-31ifrs-full:RetainedEarningsProfitLossForReportingPeriodMember54930007UGXYFVEVLI552025-12-31ifrs-full:RetainedEarningsProfitLossForReportingPeriodMember54930007UGXYFVEVLI552025-01-012025-12-31ifrs-full:TreasurySharesMember54930007UGXYFVEVLI552025-12-31ifrs-full:TreasurySharesMember54930007UGXYFVEVLI552025-01-012025-12-31ifrs-full:EquityAttributableToOwnersOfParentMember54930007UGXYFVEVLI552025-12-31ifrs-full:EquityAttributableToOwnersOfParentMember54930007UGXYFVEVLI552025-01-012025-12-31ifrs-full:NoncontrollingInterestsMember54930007UGXYFVEVLI552025-12-31ifrs-full:NoncontrollingInterestsMemberiso4217:EURxbrli:sharesiso4217:EURxbrli:shares