Konsolidirano LETNO POROČILO |
SKUPINE SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. |
za leto 2023 Ljubljana, februar 2024 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 27.2.2024 stran 2 od 138 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 27.2.2024 stran 3 od 138 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 27.2.2024 stran 4 od 138 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 27.2.2024 stran 5 od 138 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 27.2.2024 stran 6 od 138 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 27.2.2024 stran 7 od 138 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 27.2.2024 stran 8 od 138 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 27.2.2024 stran 9 od 138 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 27.2.2024 stran 10 od 138 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 27.2.2024 stran 11 od 138 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 27.2.2024 stran 12 od 138 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 27.2.2024 stran 13 od 138 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 27.2.2024 stran 14 od 138 |
POSLANSTVO | Izboljšujemo življenja z zagotavljanjem najsodobnejših farmacevtskih izdelkov in medicinskih pripomočkov. |
VIZIJA | Prva izbira za komercializacijo in distribucijo farmacevtskih izdelkov in medicinskih pripomočkov v CEE regiji. |
VREDNOTE | Povezuje nas ekipni duh Odlikuje nas razvojna miselnost Smo strokovni, drzni in (vz)trajni V delu uživamo in se veselimo dosežkov |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 27.2.2024 stran 15 od 138 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 27.2.2024 stran 16 od 138 |
Skupina deležnikov | Vsebina komunikacij | Komunikacijski kanali in orodja |
Delničarji, vlagatelji | Pomembne informacije za uresničevanje njihovih pravic: o upravljanju, skladnosti poslovanja in tveganjih, vzdržnosti v kriznih razmerah, ipd. | • javne objave na SEONetu • spletna stran • skupščina |
Kupci: lekarne, bolnišnice, specializirane in veterinarske ambulante, zdravstveni domovi, pacienti in drugi končni uporabniki | Pravočasna, kakovostna in varna oskrba z zdravili, medicinskimi pripomočki in drugimi izdelki, visoka raven zaupanja, hitra in strokovna odzivnost, odprt dialog, sodelovanje v postopkih javnih naročil | • osebni kontakti strokovnih sodelavcev • telefon, e-pošta, video in telekonference • oglasne digitalne table • portal za naročanje • strokovne revije in katalogi • B2B orodja • spletna stran • portal javnega naročanja, portal eJN |
Dobavitelji | Varno skladiščenje in rokovanje z izdelki, korektni poslovni odnosi | • osebni kontakti strokovnih sodelavcev (telefon, e-pošta) • telefon, e-pošta, video in telekonference • B2B orodja • letno poročilo |
Zaposleni | Delovno–pravni odnos z zaposlenimi in odnosi med zaposlenimi: pripadni, zavzeti, zadovoljni in motivirani sodelavci, osebni in karierni razvoj zaposlenih, zdravje in varnost, dobro počutje, spoštovanje človekovih pravic na delovnem mestu, enake možnosti, pravični zaslužek, usklajevanje poslovnega in osebnega življenja | • interni spletni portal • interni sestanki skupin • digitalne oglasne deske • nabiralnik • zbor delavcev • razgovori z vodji • dnevi odprtih vrat uprave in poslovodstva • kvartalna srečanja uprave/poslovodstva z zaposlenimi • mesečni Mentimeter: vprašaj upravo/poslovodstvo, podaj mnenje • anketa o zadovoljstvu zaposlenih • družabni dogodki, teambuildingi in dogodki, povezani s promocijo zdravja na delovnem mestu • zaupniki za zaščito prijaviteljev, pooblaščene osebe za varstvo osebnih podatkov, pooblaščene oseba za skladnost poslovanja |
Odvisne družbe | Uspešno upravljanje, obvladovanje tveganj, skladnost poslovanja, doseganje poslovnih ciljev | • obdobni sestanki z vodstvi odvisnih družb • mesečno poročanje • skupščine, seje nadzornih svetov |
Državne institucije in regulatorni organi | Obveščanje glede skladnosti z zahtevami zakonodaje (administrativni in drugi postopki), sodelovanje v postopkih javnih naročil in natečajev | • javne objave na SeoNetu • pošta • vložišče • portali (npr. javnega naročanja, e-JN, eRevizija) |
Mediji | Odgovori na novinarska vprašanja, objava informacij o poslovanju | • e-pošta • javne objave na SEONetu • spletna stran |
Strokovna združenja | Zastopanje interesov družbe in sodelovanje ter podajanje predlogov | • osebno udejstvovanje (okrogle mize, srečanja idr.) • e-pošta • portali |
Ostala zainteresirana javnost | Pomembnejše informacije o skladnosti poslovanja, oskrbi trga in drugih družbeno odgovornih temah | • javne objave na SEONetu • spletna stran • sponzorstva in donacije |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 27.2.2024 stran 17 od 138 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 27.2.2024 stran 18 od 138 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 27.2.2024 stran 19 od 138 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 27.2.2024 stran 20 od 138 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 27.2.2024 stran 21 od 138 |
19 oseb | Število delnic | Odstotek |
14 fizičnih oseb | 27.303 | 25,34% |
Envestor d.o.o. | 1.002 | 0,96% |
NLB Skladi - mešani | 931 | 0,89% |
Studio V d.o.o. | 811 | 0,78% |
Clarinos d.o.o. | 210 | 0,20% |
LTM d.o.o. | 190 | 0,18% |
Število delnic (vključno s pooblastili) | Odstotek | |
Žiga Hieng, predsednik uprave | 2.883 | 2,76% |
Gregor Jenko, član uprave | 13.940 | 13,36% |
Boris Šefman, predsednik nadzornega sveta | 2.274 | 2,18% |
Peter Jenčič, namestnik predsednika nadzornega sveta | 677 | 0,65% |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 27.2.2024 stran 22 od 138 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 27.2.2024 stran 23 od 138 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 27.2.2024 stran 24 od 138 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 27.2.2024 stran 25 od 138 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 27.2.2024 stran 26 od 138 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 27.2.2024 stran 27 od 138 |
Ime in priimek, funkcija (spol, državljanstvo, letnica rojstva) | Področje dela v upravi | Prvo imenovanje na funkcijo / Zaključek funkcije | Izobrazba | Strokovni profil | Članstvo v organih nadzora z družbo nepovezanih družb |
Žiga Hieng predsednik uprave/direktor (moški, slovensko, 1980) | komerciala, logistika, kakovost, kadrovske zadeve | 1.1.2023 / v teku | mag., CFA | kompetence iz vseh segmentov poslovodenja | ne |
Gregor Jenko član uprave/direktor (moški, slovensko, 1981) | finance, pravne zadeve, razvoj poslovanja, informatika | 1.1.2023 / v teku | univ.dipl.ekon. | kompetence iz vseh segmentov poslovodenja | ne |
Ime in priimek, funkcija (spol, državljanstvo, letnica rojstva) | Prvo imenovanje na funkcijo / Zaključek funkcije | Predstavnik kapitala / zaposlenih | Udeležba na sejah / skupno število sej nadzornega sveta | Izobrazba | Strokovni profil | Neodvisnost po 23. členu Kodeksa | Obstoj nasprotja interesa v poslovnem letu | Članstvo v organih nadzora z družbo nepovezanih družb | Članstvo v komisijah nadzornega sveta | Udeležba na sejah / skupno število sej komisij |
Boris Šefman predsednik nadzornega sveta (moški, slovensko, 1951) | 25.4.2002 / v teku | kapitala | 6/6 | univ. dipl. ekon. | ekonomist | ne* | da* | ne | predsednik revizijske komisije | 4/4 |
Peter Jenčič namestnik predsednika nadzornega sveta (moški, slovensko, 1981) | 27.4.2018 / v teku | kapitala | 6/6 | univ. dipl. ekon. | odnosi z vlagatelji | da | ne | ne | član revizijske komisije | 4/4 |
Bogomir Kos član nadzornega sveta (moški, slovensko, 1951) | 22.5.2010 / v teku | kapitala | 6/6 | univ. dipl. ekon. | ekonomist | ne* | da* | ne | ne | / |
Miha Lebinger član nadzornega sveta (moški, slovensko, 1970) | 27.4.2022 / v teku | zaposlenih | 5/6 | dr. vet. med. | komercialni zastopnik za prodajo | da | ne | ne | ne | / |
Žiga Zore član nadzornega sveta (moški, slovensko, 1989) | 27.4.2022 / v teku | zaposlenih | 6/6 | mag. sociologije | strokovni sodelavec za razvoj kadrov in organizacije | da | ne | ne | ne | / |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 27.2.2024 stran 28 od 138 |
Ime in priimek, funkcija (spol, državljanstvo, letnica rojstva) | Komisija | Udeležba na sejah / skupno število sej komisij nadzornega sveta | Izobrazba | Strokovni profil | Članstvo v organih nadzora z družbo nepovezanih družb |
Martin Železnik (moški, slovensko, 1981) | revizijska komisija | 4/4 | univ.dipl.ekon. | pooblaščeni revizor | ne |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 27.2.2024 stran 29 od 138 |
Definicija | Namen uporabe |
Poslovni izid iz rednega poslovanja: poslovni izid iz poslovanja minus drugi odhodki plus drugi prihodki | Skupina SALUS uporablja prilagojeni poslovni izid iz poslovanja za spremljanje uspešnosti poslovanja pred izrednimi, neobičajnimi oziroma enkratnimi postavkami, ki so zajete v kategoriji drugih prihodkov in odhodkov. Uprava meni, da je ta kazalnik uporaben, ker daje indikacijo o dobičkonosnosti rednega poslovanja Skupine SALUS brez upoštevanja vplivov pomembnih dogodkov in/ali odločitev, ki se dogajajo manj pogosto. |
Redni EBITDA: poslovni izid iz rednega poslovanja, povečan za amortizacijo | EBITDA je s strani investitorjev in analitikov pogosto uporabljen kazalnik za ovrednotenje uspešnosti poslovanja podjetij. Skupina SALUS uporablja prilagojeni EBITDA, ki ne zajema izrednih, neobičajnih oziroma enkratnih postavk, vključenih v kategoriji drugih prihodkov in odhodkov. Skupina uporablja EBITDA, ker kazalnik zagotavlja dober približek denarnega toka iz rednega poslovanja ter daje uporabno informacijo o sposobnosti Skupine za odplačevanje dolgov in financiranje naložb. |
SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
2023 | 2022 | 2023 | 2022 | |
Redni EBITDA | -1.089.996 | 1.377.919 | 18.876.111 | 20.540.943 |
Amortizacija | -165.976 | -148.137 | -5.676.894 | -4.579.949 |
Poslovni izid iz rednega poslovanja | -1.255.972 | 1.229.782 | 13.199.217 | 15.960.994 |
Drugi prihodki | 0 | 2.220.423 | 0 | 3.250.069 |
Drugi odhodki | 0 | -2 | 0 | -625.314 |
Poslovni izid iz poslovanja | -1.255.972 | 3.450.203 | 13.199.217 | 18.585.749 |
Definicija | Namen uporabe |
Kosmati poslovni izid: prihodki od prodaje blaga in storitev minus nabavna vrednost prodanega blaga | Kosmati poslovni izid je za Skupino SALUS pomemben pokazatelj uspešnosti poslovanja, saj neposredno odraža pokritje, ki ga Skupina dosega pri izvajanju svoje osnovne dejavnosti, torej presežek, ustvarjen pri prodaji blaga in storitev nad nabavno vrednostjo prodanega blaga. |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 27.2.2024 stran 30 od 138 |
Definicija | Namen uporabe |
Neto dolg: dolgoročne finančne obveznosti plus kratkoročne finančne obveznosti minus denarna sredstva in denarni ustrezniki minus kratkoročne finančne naložbe | Neto dolg je mera zadolženosti Skupine, ki neposredno odraža njeno zmožnost poplačati svoje dolgove. Skupina SALUS to mero redno spremlja tudi iz razloga, da so nanjo vezane bančne zaveze po posojilni pogodbi. |
SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | |
Dolgoročne finančne obveznosti | 7.702.428 | 3.624.410 | 18.207.991 | 12.926.201 |
Kratkoročne finančne obveznosti | 4.303.297 | 2.076.617 | 6.282.033 | 3.470.876 |
Kratkoročne finančne naložbe | -4.558 | -1.402 | -53.591 | -342.253 |
Denar in denarni ustrezniki | -595.725 | -227.261 | -22.660.625 | -19.115.345 |
Neto dolg | 11.405.442 | 5.472.364 | 1.775.808 | -3.060.521 |
Definicija | Namen uporabe |
Neto obratna sredstva: kratkoročne poslovne terjatve, vključno s terjatvami za davek od dohodka, plus zaloge minus kratkoročne poslovne obveznosti, vključno z obveznostmi za davek od dohodka | Neto obratna sredstva so za Skupino SALUS pomemben kazalnik, ki je ključen za finančno stabilnost in poslovno uspešnost. Uprava meni, da je dober pokazatelj sposobnosti Skupine uporabiti obratna sredstva za ohranjanje ravnotežja med rastjo, dobičkonosnostjo in likvidnostjo. Pri izračunu Skupina SALUS ne vključuje drugih terjatev in drugih kratkoročnih sredstev ter rezervacij in odloženih davkov, saj je osrednja dejavnost Skupine prodaja blaga in nudenje storitev, na kar navedene postavke ne vplivajo pomembneje. |
SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | |
Kratkoročne poslovne terjatve in terjatve za davek od dohodka | 209.435 | 27.745 | 70.390.313 | 55.474.275 |
Zaloge | 0 | 0 | 55.469.175 | 46.044.227 |
Kratkoročne poslovne obveznosti in obveznosti za davek od dohodka | -39.033 | -293.228 | -105.386.192 | -80.499.933 |
Neto obratna sredstva | 170.402 | -265.483 | 20.473.296 | 21.018.569 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 27.2.2024 stran 31 od 138 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 27.2.2024 stran 32 od 138 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 27.2.2024 stran 33 od 138 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 27.2.2024 stran 34 od 138 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 27.2.2024 stran 35 od 138 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 27.2.2024 stran 36 od 138 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 27.2.2024 stran 37 od 138 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 27.2.2024 stran 38 od 138 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 27.2.2024 stran 39 od 138 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 27.2.2024 stran 40 od 138 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 27.2.2024 stran 41 od 138 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 27.2.2024 stran 42 od 138 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 27.2.2024 stran 43 od 138 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 27.2.2024 stran 44 od 138 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 27.2.2024 stran 45 od 138 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 27.2.2024 stran 46 od 138 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 27.2.2024 stran 47 od 138 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 27.2.2024 stran 48 od 138 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 27.2.2024 stran 49 od 138 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 27.2.2024 stran 50 od 138 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 27.2.2024 stran 51 od 138 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 27.2.2024 stran 52 od 138 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 27.2.2024 stran 53 od 138 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 27.2.2024 stran 54 od 138 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 27.2.2024 stran 55 od 138 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 27.2.2024 stran 56 od 138 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 27.2.2024 stran 57 od 138 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 27.2.2024 stran 58 od 138 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 27.2.2024 stran 59 od 138 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 27.2.2024 stran 60 od 138 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 27.2.2024 stran 61 od 138 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 27.2.2024 stran 62 od 138 |
Merila za bistven prispevek | Merila za nebistveno škodovanje | |||||||||||||||||||
Gospodarske dejavnosti | Oznake | Absolutni prihodki v EUR | Delež prihodko v % | Blažitev podnebnih sprememb % | Prilagajanje podnebnim spremembam % | Vodni in morski viri % | Krožno gospodarstvo % | Onesnaževanje % | Biotska raznovrstnost in ekosistemi % | Blažitev podnebnih sprememb DA/NE | Prilagajanje podnebnim spremembam DA/NE | Vodni in morski viri DA/NE | Krožno gospodarstvo DA/NE | Onesnaževanje DA/NE | Biotska raznovrstnost in ekosistemi DA/NE | Minimalni zaščitni ukrepi DA/NE | Delež prihodkov, usklajen s taksonomijo (2023) % | Delež prihodkov, usklajen s taksonomijo (2022) % | Kategorija (omogočitvena dejavnost) O | Kategorija (prehodna dejavnost) P |
A. DEJAVNOSTI, SPREJEMLJIVE ZA TAKSONOMIJO | ||||||||||||||||||||
A.1 Okoljsko trajnostne dejavnosti (usklajene s taksonomijo) | ||||||||||||||||||||
4.1 Proizvodnja električne energije z uporabo fotovoltaične tehnologije | D35.11 | 56.054 | 0,01% | 100% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | DA | DA | - | DA | - | DA | DA | 0,01% | 0,02% | - | - |
7.2 Prenova obstoječih stavb | F41.20 | 0 | 0,00% | 100% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | DA | DA | DA | DA | DA | - | DA | 0,00% | 0,00% | - | P |
7.4 Namestitev, vzdrževanje in popravilo polnilnih postaj za električna vozila v stavbah | F42.20 | 0 | 0,00% | 100% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | DA | DA | - | - | - | - | DA | 0,00% | 0,00% | O | - |
7.6 Namestitev, vzdrževanje in popravilo tehnologij za energijo iz obnovljivih virov | F42.20 | 0 | 0,00% | 100% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | DA | DA | - | - | - | - | DA | 0,00% | 0,00% | O | - |
7.7 Nakup in lastništvo stavb | L.68.10 | 0 | 0,00% | 100% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | DA | DA | - | - | - | - | DA | 0,00% | 0,00% | - | - |
Prihodki od okoljsko trajnostnih dejavnosti (usklajenih s taksonomijo) (A.1) | - | 56.054 | 0,01% | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 0,01% | 0,02% | - | - |
A.2 Dejavnosti, ki so sprejemljive za taksonomijo, vendar niso okoljsko trajnostne (dejavnosti, neusklajene s taksonomijo) | ||||||||||||||||||||
4.1 Proizvodnja električne energije z uporabo fotovoltaične tehnologije | D35.11 | 0 | 0,00% | |||||||||||||||||
7.2 Prenova obstoječih stavb | F41.20 | 0 | 0,00% | |||||||||||||||||
7.4 Namestitev, vzdrževanje in popravilo polnilnih postaj za električna vozila v stavbah | F42.20 | 0 | 0,00% | |||||||||||||||||
7.6 Namestitev, vzdrževanje in popravilo tehnologij za energijo iz obnovljivih virov | F42.20 | 0 | 0,00% | |||||||||||||||||
7.7 Nakup in lastništvo stavb | L.68.10 | 148.586 | 0,02% | |||||||||||||||||
Prihodki od dejavnosti, ki so sprejemljive za taksonomijo, vendar niso okoljsko trajnostne (dejavnosti, neusklajene s taksonomijo) (A.2) | 148.586 | 0,02% | 0,00% | 0,00% | - | - | ||||||||||||||
Skupaj (A.1 + A.2) | 204.640 | 0,03% | 0,01% | 0,02% | - | - | ||||||||||||||
B. DEJAVNOSTI, NESPREJEMLJIVE ZA TAKSONOMIJO | ||||||||||||||||||||
Prihodki od dejavnosti, nesprejemljivih za taksonomijo | 599.232.334 | 99,97% | ||||||||||||||||||
Skupaj (A+B) | 599.436.974 | 100,00% | ||||||||||||||||||
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 27.2.2024 stran 63 od 138 |
Merila za bistven prispevek | Merila za nebistveno škodovanje | |||||||||||||||||||
Gospodarske dejavnosti | Oznake | Absolutni prihodki v EUR | Delež prihodko v % | Blažitev podnebnih sprememb % | Prilagajanje podnebnim spremembam % | Vodni in morski viri % | Krožno gospodarstvo % | Onesnaževanje % | Biotska raznovrstnost in ekosistemi % | Blažitev podnebnih sprememb DA/NE | Prilagajanje podnebnim spremembam DA/NE | Vodni in morski viri DA/NE | Krožno gospodarstvo DA/NE | Onesnaževanje DA/NE | Biotska raznovrstnost in ekosistemi DA/NE | Minimalni zaščitni ukrepi DA/NE | Delež prihodkov, usklajen s taksonomijo (2023) % | Delež prihodkov, usklajen s taksonomijo (2022) % | Kategorija (omogočitvena dejavnost) O | Kategorija (prehodna dejavnost) P |
A. DEJAVNOSTI, SPREJEMLJIVE ZA TAKSONOMIJO | ||||||||||||||||||||
A.1 Okoljsko trajnostne dejavnosti (usklajene s taksonomijo) | ||||||||||||||||||||
4.1 Proizvodnja električne energije z uporabo fotovoltaične tehnologije | D35.11 | 53.772 | 17,93% | 100% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | DA | DA | - | DA | - | DA | DA | 17,93% | 19,09% | - | - |
7.2 Prenova obstoječih stavb | F41.20 | 0 | 0,00% | 100% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | DA | DA | DA | DA | DA | - | DA | 0,00% | 0,00% | - | P |
7.4 Namestitev, vzdrževanje in popravilo polnilnih postaj za električna vozila v stavbah | F42.20 | 0 | 0,00% | 100% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | DA | DA | - | - | - | - | DA | 0,00% | 0,00% | O | - |
7.6 Namestitev, vzdrževanje in popravilo tehnologij za energijo iz obnovljivih virov | F42.20 | 0 | 0,00% | 100% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | DA | DA | - | - | - | - | DA | 0,00% | 0,00% | O | |
7.7 Nakup in lastništvo stavb | L.68.10 | 0 | 0,00% | 100% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | DA | DA | - | - | - | - | DA | 0,00% | 0,00% | - | - |
Prihodki od okoljsko trajnostnih dejavnosti (usklajenih s taksonomijo) (A.1) | - | 53.772 | 17,93% | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 17,93% | 19,09% | - | - |
A.2 Dejavnosti, ki so sprejemljive za taksonomijo, vendar niso okoljsko trajnostne (dejavnosti, neusklajene s taksonomijo) | ||||||||||||||||||||
4.1 Proizvodnja električne energije z uporabo fotovoltaične tehnologije | D35.11 | 0 | 0,00% | |||||||||||||||||
7.2 Prenova obstoječih stavb | F41.20 | 0 | 0,00% | |||||||||||||||||
7.4 Namestitev, vzdrževanje in popravilo polnilnih postaj za električna vozila v stavbah | F42.20 | 0 | 0,00% | |||||||||||||||||
7.6 Namestitev, vzdrževanje in popravilo tehnologij za energijo iz obnovljivih virov | F42.20 | 0 | 0,00% | |||||||||||||||||
7.7 Nakup in lastništvo stavb | L.68.10 | 148.586 | 49,56% | |||||||||||||||||
Prihodki od dejavnosti, ki so sprejemljive za taksonomijo, vendar niso okoljsko trajnostne (dejavnosti, neusklajene s taksonomijo) (A.2) | 148.586 | 49,56% | 0,00% | 0,00% | - | - | ||||||||||||||
Skupaj (A.1 + A.2) | 202.358 | 67,49% | 17,93% | 19,09% | - | - | ||||||||||||||
B. DEJAVNOSTI, NESPREJEMLJIVE ZA TAKSONOMIJO | ||||||||||||||||||||
Prihodki od dejavnosti, nesprejemljivih za taksonomijo | 97.476 | 32,51% | ||||||||||||||||||
Skupaj (A+B) | 299.835 | 100,00% | ||||||||||||||||||
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 27.2.2024 stran 64 od 138 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 27.2.2024 stran 65 od 138 |
Merila za bistven prispevek | Merila za nebistveno škodovanje | |||||||||||||||||||
Gospodarske dejavnosti | Oznake | Absolutne naložbe v osnovna sredstva v EUR | Delež naložb v osnovna sredstva v % | Blažitev podnebnih sprememb % | Prilagajanje podnebnim spremembam % | Vodni in morski viri % | Krožno gospodarstvo % | Onesnaževanje % | Biotska raznovrstnost in ekosistemi % | Blažitev podnebnih sprememb DA/NE | Prilagajanje podnebnim spremembam DA/NE | Vodni in morski viri DA/NE | Krožno gospodarstvo DA/NE | Onesnaževanje DA/NE | Biotska raznovrstnost in ekosistemi DA/NE | Minimalni zaščitni ukrepi DA/NE | Delež naložb v osnovna sredstva, usklajen s taksonomijo (2023) % | Delež naložb v osnovna sredstva, usklajen s taksonomijo (2022) % | Kategorija (omogočitvena dejavnost) O | Kategorija (prehodna dejavnost) P |
A. DEJAVNOSTI, SPREJEMLJIVE ZA TAKSONOMIJO | ||||||||||||||||||||
A.1 Okoljsko trajnostne dejavnosti (usklajene s taksonomijo) | ||||||||||||||||||||
4.1 Proizvodnja električne energije z uporabo fotovoltaične tehnologije | D35.11 | 228.343 | 2,36% | 100% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | DA | DA | - | DA | - | DA | DA | 2,36% | 0,00% | - | - |
7.2 Prenova obstoječih stavb | F41.20 | 0 | 0,00% | 100% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | DA | DA | DA | DA | DA | - | DA | 0,00% | 0,00% | - | P |
7.4 Namestitev, vzdrževanje in popravilo polnilnih postaj za električna vozila v stavbah | F42.20 | 26.232 | 0,27% | 100% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | DA | DA | - | - | - | - | DA | 0,27% | 0,42% | O | - |
7.6 Namestitev, vzdrževanje in popravilo tehnologij za energijo iz obnovljivih virov | F42.20 | 752.720 | 7,77% | 100% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | DA | DA | - | - | - | - | DA | 7,77% | 0,00% | O | |
7.7 Nakup in lastništvo stavb | L.68.10 | 0 | 0,00% | 100% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | DA | DA | - | - | - | - | DA | 0,00% | 0,00% | - | - |
Naložbe v osnovna sredstva pri okoljsko trajnostnih dejavnostih (usklajenih s taksonomijo) (A.1) | - | 1.007.295 | 10,40% | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 10,40% | 0,42% | - | - |
A.2 Dejavnosti, ki so sprejemljive za taksonomijo, vendar niso okoljsko trajnostne (dejavnosti, neusklajene s taksonomijo) | ||||||||||||||||||||
4.1 Proizvodnja električne energije z uporabo fotovoltaične tehnologije | D35.11 | 0 | 0,00% | |||||||||||||||||
7.2 Prenova obstoječih stavb | F41.20 | 692.573 | 7,15% | |||||||||||||||||
7.4 Namestitev, vzdrževanje in popravilo polnilnih postaj za električna vozila v stavbah | F42.20 | 0 | 0,00% | |||||||||||||||||
7.6 Namestitev, vzdrževanje in popravilo tehnologij za energijo iz obnovljivih virov | F42.20 | 0 | 0,00% | |||||||||||||||||
7.7 Nakup in lastništvo stavb | L.68.10 | 138.000 | 1,42% | |||||||||||||||||
Naložbe v osnovna sredstva pri dejavnostih, ki so sprejemljive za taksonomijo, vendar niso okoljsko trajnostne (dejavnosti, neusklajene s taksonomijo) (A.2) | 830.573 | 8,57% | 0,00% | 0,00% | - | - | ||||||||||||||
Skupaj (A.1 + A.2) | 1.837.868 | 18,97% | 10,40% | 0,42% | - | - | ||||||||||||||
B. DEJAVNOSTI, NESPREJEMLJIVE ZA TAKSONOMIJO | ||||||||||||||||||||
Naložbe v osnovna sredstva pri dejavnostih, ki so nesprejemljive za taksonomijo | 7.851.895 | 81,03% | ||||||||||||||||||
Skupaj (A+B) | 9.689.763 | 100,00% | ||||||||||||||||||
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 27.2.2024 stran 66 od 138 |
Merila za bistven prispevek | Merila za nebistveno škodovanje | |||||||||||||||||||
Gospodarske dejavnosti | Oznake | Absolutne naložbe v osnovna sredstva v EUR | Delež naložb v osnovna sredstva v % | Blažitev podnebnih sprememb % | Prilagajanje podnebnim spremembam % | Vodni in morski viri % | Krožno gospodarstvo % | Onesnaževanje % | Biotska raznovrstnost in ekosistemi % | Blažitev podnebnih sprememb DA/NE | Prilagajanje podnebnim spremembam DA/NE | Vodni in morski viri DA/NE | Krožno gospodarstvo DA/NE | Onesnaževanje DA/NE | Biotska raznovrstnost in ekosistemi DA/NE | Minimalni zaščitni ukrepi DA/NE | Delež naložb v osnovna sredstva, usklajen s taksonomijo (2023) % | Delež naložb v osnovna sredstva, usklajen s taksonomijo (2022) % | Kategorija (omogočitvena dejavnost) O | Kategorija (prehodna dejavnost) P |
A. DEJAVNOSTI, SPREJEMLJIVE ZA TAKSONOMIJO | ||||||||||||||||||||
A.1 Okoljsko trajnostne dejavnosti (usklajene s taksonomijo) | ||||||||||||||||||||
4.1 Proizvodnja električne energije z uporabo fotovoltaične tehnologije | D35.11 | 0 | 0,00% | 100% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | DA | DA | - | DA | - | DA | DA | 0,00% | 0,00% | - | - |
7.2 Prenova obstoječih stavb | F41.20 | 0 | 0,00% | 100% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | DA | DA | DA | DA | DA | - | DA | 0,00% | 0,00% | - | P |
7.4 Namestitev, vzdrževanje in popravilo polnilnih postaj za električna vozila v stavbah | F42.20 | 0 | 0,00% | 100% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | DA | DA | - | - | - | - | DA | 0,00% | 0,00% | O | - |
7.6 Namestitev, vzdrževanje in popravilo tehnologij za energijo iz obnovljivih virov | F42.20 | 0 | 0,00% | 100% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | DA | DA | - | - | - | - | DA | 0,00% | 0,00% | O | |
7.7 Nakup in lastništvo stavb | L.68.10 | 0 | 0,00% | 100% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | DA | DA | - | - | - | - | DA | 0,00% | 0,00% | - | - |
Naložbe v osnovna sredstva pri okoljsko trajnostnih dejavnostih (usklajenih s taksonomijo) (A.1) | - | 0 | 0,00% | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 0,00% | 0,00% | - | - |
A.2 Dejavnosti, ki so sprejemljive za taksonomijo, vendar niso okoljsko trajnostne (dejavnosti, neusklajene s taksonomijo) | ||||||||||||||||||||
4.1 Proizvodnja električne energije z uporabo fotovoltaične tehnologije | D35.11 | 0 | 0,00% | |||||||||||||||||
7.2 Prenova obstoječih stavb | F41.20 | 0 | 0,00% | |||||||||||||||||
7.4 Namestitev, vzdrževanje in popravilo polnilnih postaj za električna vozila v stavbah | F42.20 | 0 | 0,00% | |||||||||||||||||
7.6 Namestitev, vzdrževanje in popravilo tehnologij za energijo iz obnovljivih virov | F42.20 | 0 | 0,00% | |||||||||||||||||
7.7 Nakup in lastništvo stavb | L.68.10 | 138.000 | 63,11% | |||||||||||||||||
Naložbe v osnovna sredstva pri dejavnostih, ki so sprejemljive za taksonomijo, vendar niso okoljsko trajnostne (dejavnosti, neusklajene s taksonomijo) (A.2) | 138.000 | 63,11% | 0,00% | 0,00% | - | - | ||||||||||||||
Skupaj (A.1 + A.2) | 138.000 | 63,11% | 0,00% | 0,00% | - | - | ||||||||||||||
B. DEJAVNOSTI, NESPREJEMLJIVE ZA TAKSONOMIJO | ||||||||||||||||||||
Naložbe v osnovna sredstva pri dejavnostih, ki so nesprejemljive za taksonomijo | 80.672 | 36,89% | ||||||||||||||||||
Skupaj (A+B) | 218.672 | 100,00% | ||||||||||||||||||
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 27.2.2024 stran 67 od 138 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 27.2.2024 stran 68 od 138 |
Merila za bistven prispevek | Merila za nebistveno škodovanje | |||||||||||||||||||
Gospodarske dejavnosti | Oznake | Absolutne naložbe v obratna sredstva v EUR | Delež naložb v obratna sredstva v % | Blažitev podnebnih sprememb % | Prilagajanje podnebnim spremembam % | Vodni in morski viri % | Krožno gospodarstvo % | Onesnaževanje % | Biotska raznovrstnost in ekosistemi % | Blažitev podnebnih sprememb DA/NE | Prilagajanje podnebnim spremembam DA/NE | Vodni in morski viri DA/NE | Krožno gospodarstvo DA/NE | Onesnaževanje DA/NE | Biotska raznovrstnost in ekosistemi DA/NE | Minimalni zaščitni ukrepi DA/NE | Delež naložb v obratna sredstva, usklajen s taksonomijo (2023) | Delež naložb v obratna sredstva, usklajen s taksonomijo (2022) | Kategorija (omogočitvena dejavnost) O | Kategorija (prehodna dejavnost) P |
A. DEJAVNOSTI, SPREJEMLJIVE ZA TAKSONOMIJO | ||||||||||||||||||||
A.1 Okoljsko trajnostne dejavnosti (usklajene s taksonomijo) | ||||||||||||||||||||
4.1 Proizvodnja električne energije z uporabo fotovoltaične tehnologije | D35.11 | 0 | 0,00% | 100% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | DA | DA | - | DA | - | DA | DA | 0,00% | 0,00% | - | - |
7.2 Prenova obstoječih stavb | F41.20 | 0 | 0,00% | 100% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | DA | DA | DA | DA | DA | - | DA | 0,00% | 0,00% | - | P |
7.4 Namestitev, vzdrževanje in popravilo polnilnih postaj za električna vozila v stavbah | F42.20 | 0 | 0,00% | 100% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | DA | DA | - | - | - | - | DA | 0,00% | 0,00% | O | - |
7.6 Namestitev, vzdrževanje in popravilo tehnologij za energijo iz obnovljivih virov | F42.20 | 0 | 0,00% | 100% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | DA | DA | - | - | - | - | DA | 0,00% | 0,00% | O | |
7.7 Nakup in lastništvo stavb | L.68.10 | 0 | 0,00% | 100% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | DA | DA | - | - | - | - | DA | 0,00% | 0,00% | - | - |
Naložbe v obratna sredstva pri okoljsko trajnostnih dejavnostih (usklajenih s taksonomijo) (A.1) | - | 0 | 0,00% | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 0,00% | 0,00% | - | - |
A.2 Dejavnosti, ki so sprejemljive za taksonomijo, vendar niso okoljsko trajnostne (dejavnosti, neusklajene s taksonomijo) | ||||||||||||||||||||
4.1 Proizvodnja električne energije z uporabo fotovoltaične tehnologije | D35.11 | 0 | 0,00% | |||||||||||||||||
7.2 Prenova obstoječih stavb | F41.20 | 0 | 0,00% | |||||||||||||||||
7.4 Namestitev, vzdrževanje in popravilo polnilnih postaj za električna vozila v stavbah | F42.20 | 0 | 0,00% | |||||||||||||||||
7.6 Namestitev, vzdrževanje in popravilo tehnologij za energijo iz obnovljivih virov | F42.20 | 0 | 0,00% | |||||||||||||||||
7.7 Nakup in lastništvo stavb | L.68.10 | 18.075 | 1,47% | |||||||||||||||||
Naložbe v obratna sredstva pri dejavnostih, ki so sprejemljive za taksonomijo, vendar niso okoljsko trajnostne (dejavnosti, neusklajene s taksonomijo) (A.2) | 18.075 | 1,47% | 0,00% | 0,00% | - | - | ||||||||||||||
Skupaj (A.1 + A.2) | 18.075 | 1,47% | 0,00% | 0,00% | - | - | ||||||||||||||
B. DEJAVNOSTI, NESPREJEMLJIVE ZA TAKSONOMIJO | ||||||||||||||||||||
Naložbe v obratna sredstva pri dejavnostih, ki so nesprejemljive za taksonomijo | 1.215.705 | 98,53% | ||||||||||||||||||
Skupaj (A+B) | 1.233.780 | 100,00% | ||||||||||||||||||
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 27.2.2024 stran 69 od 138 |
Merila za bistven prispevek | Merila za nebistveno škodovanje | |||||||||||||||||||
Gospodarske dejavnosti | Oznake | Absolutne naložbe v obratna sredstva v EUR | Delež naložb v obratna sredstva v % | Blažitev podnebnih sprememb % | Prilagajanje podnebnim spremembam % | Vodni in morski viri % | Krožno gospodarstvo % | Onesnaževanje % | Biotska raznovrstnost in ekosistemi % | Blažitev podnebnih sprememb DA/NE | Prilagajanje podnebnim spremembam DA/NE | Vodni in morski viri DA/NE | Krožno gospodarstvo DA/NE | Onesnaževanje DA/NE | Biotska raznovrstnost in ekosistemi DA/NE | Minimalni zaščitni ukrepi DA/NE | Delež naložb v obratna sredstva, usklajen s taksonomijo (2023) | Delež naložb v obratna sredstva, usklajen s taksonomijo (2022) | Kategorija (omogočitvena dejavnost) O | Kategorija (prehodna dejavnost) P |
A. DEJAVNOSTI, SPREJEMLJIVE ZA TAKSONOMIJO | ||||||||||||||||||||
A.1 Okoljsko trajnostne dejavnosti (usklajene s taksonomijo) | ||||||||||||||||||||
4.1 Proizvodnja električne energije z uporabo fotovoltaične tehnologije | D35.11 | 0 | 0,00% | 100% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | DA | DA | - | DA | - | DA | DA | 0,00% | 0,00% | - | - |
7.2 Prenova obstoječih stavb | F41.20 | 0 | 0,00% | 100% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | DA | DA | DA | DA | DA | - | DA | 0,00% | 0,00% | - | P |
7.4 Namestitev, vzdrževanje in popravilo polnilnih postaj za električna vozila v stavbah | F42.20 | 0 | 0,00% | 100% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | DA | DA | - | - | - | - | DA | 0,00% | 0,00% | O | - |
7.6 Namestitev, vzdrževanje in popravilo tehnologij za energijo iz obnovljivih virov | F42.20 | 0 | 0,00% | 100% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | DA | DA | - | - | - | - | DA | 0,00% | 0,00% | O | |
7.7 Nakup in lastništvo stavb | L.68.10 | 0 | 0,00% | 100% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | 0,00% | DA | DA | - | - | - | - | DA | 0,00% | 0,00% | - | - |
Naložbe v obratna sredstva pri okoljsko trajnostnih dejavnostih (usklajenih s taksonomijo) (A.1) | - | 0 | 0,00% | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 0,00% | 0,00% | - | - |
Naložbe v obratna sredstva pri dejavnostih, ki so sprejemljive za taksonomijo, vendar niso okoljsko trajnostne (dejavnosti, neusklajene s taksonomijo) (A.2) | ||||||||||||||||||||
4.1 Proizvodnja električne energije z uporabo fotovoltaične tehnologije | D35.11 | 0 | 0,00% | |||||||||||||||||
7.2 Prenova obstoječih stavb | F41.20 | 0 | 0,00% | |||||||||||||||||
7.4 Namestitev, vzdrževanje in popravilo polnilnih postaj za električna vozila v stavbah | F42.20 | 0 | 0,00% | |||||||||||||||||
7.6 Namestitev, vzdrževanje in popravilo tehnologij za energijo iz obnovljivih virov | F42.20 | 0 | 0,00% | |||||||||||||||||
7.7 Nakup in lastništvo stavb | L.68.10 | 18.075 | 99,67% | |||||||||||||||||
Naložbe v obratna sredstva pri dejavnostih, ki so sprejemljive za taksonomijo, vendar niso okoljsko trajnostne (dejavnosti, neusklajene s taksonomijo) (A.2) | 18.075 | 99,67% | 0,00% | 0,00% | - | - | ||||||||||||||
Skupaj (A.1 + A.2) | 18.075 | 99,67% | - | 0,00% | 0,00% | - | - | |||||||||||||
B. DEJAVNOSTI, NESPREJEMLJIVE ZA TAKSONOMIJO | ||||||||||||||||||||
Naložbe v obratna sredstva pri dejavnostih, ki so nesprejemljive za taksonomijo | 59 | 0,33% | ||||||||||||||||||
Skupaj (A+B) | 18.134 | 100,00% | ||||||||||||||||||
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 27.2.2024 stran 70 od 138 |
zadeva Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | Datum 27.2.2024 stran 71 od 138 |
zadeva Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | Datum 27.2.2024 stran 72 od 138 |
zadeva Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | Datum 27.2.2024 stran 73 od 138 |
zadeva Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | Datum 27.2.2024 stran 74 od 138 |
zadeva Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | Datum 27.2.2024 stran 75 od 138 |
zadeva Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | Datum 27.2.2024 stran 76 od 138 |
Pojasnila | SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | ||
Dobro ime | 4.2 | 0 | 0 | ||
Druga neopredmetena sredstva | 4.2 | 70.285 | 60.679 | ||
Opredmetena osnovna sredstva | 4.3 | 242.220 | 246.009 | ||
Naložbene nepremičnine | 4.4 | 1.691.935 | 1.645.057 | ||
Naložbe v odvisne družbe | 4.5 | 64.218.745 | 53.055.328 | ||
Naložbe v pridružene družbe | 4.5 | 2.250 | 2.250 | ||
Finančna sredstva po pošteni vrednosti prek IPI | 4.5 | 966.630 | 909.146 | ||
Finančna sredstva po odplačni vrednosti | 4.5 | 175.000 | 75.000 | ||
Druga dolgoročna sredstva | 47.650 | 28.339 | |||
Terjatve za odloženi davek | 4.17 | 0 | 0 | ||
Skupaj dolgoročna sredstva | 67.414.715 | 56.021.808 | |||
Zaloge | 4.6 | 0 | 0 | ||
Kratkoročne finančne naložbe | 4.5 | 4.558 | 1.400 | ||
Kratkoročne poslovne terjatve | 4.7 | 32.747 | 27.745 | ||
Terjatve za davek od dohodka | 4.7 | 176.688 | 0 | ||
Denarna sredstva in denarni ustrezniki | 4.8 | 595.725 | 227.261 | ||
Sredstva na podlagi pogodb s kupci | 4.9 | 0 | 0 | ||
Dani predujmi in druga kratkoročna sredstva | 4.10 | 29.893 | 32.836 | ||
Skupaj kratkoročna sredstva | 839.611 | 289.242 | |||
Skupaj sredstva | 68.254.326 | 56.311.050 | |||
Osnovni kapital | 4.11 | 439.723 | 435.550 | ||
Rezerve | 4.11 | 10.632.472 | 9.273.155 | ||
Rezerva za pošteno vrednost | 4.11 | 0 | 0 | ||
Prevedbena rezerva | 4.11 | 0 | 0 | – | – |
Dobiček preteklih let | 4.11 | 33.031.410 | 32.170.003 | ||
Dobiček tekočega leta | 4.11 | 11.351.986 | 8.167.657 | ||
Neobvladujoči delež | 4.11 | 0 | 0 | ||
Skupaj kapital | 55.455.591 | 50.046.365 | |||
Dolgoročne finančne obveznosti | 4.12 | 7.702.428 | 3.624.410 | ||
Rezervacije | 4.13 | 0 | 0 | ||
Obveznosti za odloženi davek | 4.17 | 0 | 0 | ||
Druge dolgoročne obveznosti | 0 | 0 | |||
Skupaj dolgoročne obveznosti | 7.702.428 | 3.624.410 | |||
Kratkoročne poslovne obveznosti | 4.14 | 39.033 | 115.529 | ||
Obveznosti za davek od dohodka | 4.14 | 0 | 177.699 | ||
Kratkoročne finančne obveznosti | 4.12 | 4.303.297 | 2.076.617 | ||
Obveznosti na podlagi pogodb s kupci | 4.15 | 14.947 | 845 | ||
Druge kratkoročne obveznosti | 4.16 | 739.030 | 269.585 | ||
Skupaj kratkoročne obveznosti | 5.096.307 | 2.640.275 | |||
Skupaj obveznosti in kapital | 68.254.326 | 56.311.050 | |||
Računovodske usmeritve in pojasnila so sestavni del računovodskih izkazov in jih je potrebno brati skupaj z njimi. | |||||
zadeva Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | Datum 27.2.2024 stran 77 od 138 |
Pojasnila | SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
2023 | 2022 | 2023 | 2022 | ||
Čisti prihodki od prodaje | 4.18 | 299.835 | 460.006 | ||
Nabavna vrednost prodanega blaga | 0 | 0 | - | - | |
Kosmati poslovni izid | 299.835 | 460.006 | |||
Stroški prodajanja | 4.19 | –351.096 | –325.011 | - | - |
Stroški splošnih dejavnosti | 4.19 | –1.193.542 | –1.104.866 | - | - |
Drugi poslovni prihodki | 4.22 | 177 | 2.220.423 | ||
Izgube zaradi oslabitve | 4.23 | 0 | 0 | - | - |
Drugi poslovni odhodki | 4.23 | –11.346 | –20.770 | - | - |
Poslovni izid iz rednega poslovanja | -1.255.972 | 1.229.782 | |||
Prihodki iz financiranja | 4.24 | 12.934.884 | 7.615.908 | ||
Odhodki iz financiranja | 4.25 | –327.937 | –489.120 | - | - |
Poslovni izid po financiranju | 11.350.975 | 8.356.570 | |||
Drugi prihodki | 0 | 190.000 | |||
Drugi odhodki | 0 | 0 | - | ||
Poslovni izid pred davki | 11.350.975 | 8.546.570 | |||
Davek iz dobička | 4.17 | 1.011 | –177.698 | - | - |
Odloženi davki | 4.17 | 0 | –201.215 | - | - |
Čisti poslovni izid poslovnega leta | 11.351.986 | 8.167.657 | |||
Čisti poslovni izid poslovnega leta, ki pripada: | |||||
- lastnikom obvladujoče družbe | 11.351.986 | 8.167.657 | |||
- neobvladujočemu deležu | 0 | 0 | |||
Osnovni in popravljeni dobiček na delnico, ki pripada lastnikom obvladujoče družbe | 4.26 | 108,15 | 78,25 | 97,86 | 125,46 |
Računovodske usmeritve in pojasnila so sestavni del računovodskih izkazov in jih je potrebno brati skupaj z njimi. | |||||
SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
2023 | 2022 | 2023 | 2022 | |
Čisti dobiček/(izguba) poslovnega leta | 11.351.986 | 8.167.657 | ||
Tečajne razlike | 0 | 0 | – | |
Drugi vseobsegajoči donos, ki bo v prihodnje pripoznan v izkazu poslovnega izida | 0 | 0 | – | |
Spremembe rezerve za pošteno vrednost | 0 | 0 | – | |
Vpliv odloženih davkov | 0 | 0 | – | |
Skupaj drugi vseobsegajoči donos, ki v prihodnje ne bo pripoznan v izkazu poslovnega izida | 0 | 0 | – | |
Celotni vseobsegajoči donos poslovnega leta | 11.351.986 | 8.167.657 | ||
Celotni vseobsegajoči donos poslovnega leta, ki pripada: | 0 | |||
- lastnikom obvladujoče družbe | 11.351.986 | 8.167.657 | ||
- neobvladujočemu deležu | 0 | 0 | ||
Računovodske usmeritve in pojasnila so sestavni del računovodskih izkazov in jih je potrebno brati skupaj z njimi. | ||||
zadeva Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | Datum 27.2.2024 stran 78 od 138 |
SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
2023 | 2022 | 2023 | 2022 | |
DENARNI TOKOVI PRI POSLOVANJU | ||||
Čisti poslovni izid | 11.351.986 | 8.167.657 | ||
Davki od dobička in odloženi davki | -1.011 | 378.913 | ||
Amortizacija | 166.049 | 148.137 | ||
Prevrednotovalni izid obratnih sredstev | 0 | 0 | - | - |
(Dobiček)/izguba pri prodaji sredstev | 0 | -2.220.413 | - | - |
Neto sprememba rezervacij | 0 | 0 | - | |
Neto finančni (prihodki)/odhodki | -12.606.820 | -7.117.030 | ||
Denarni tok iz poslovanja pred spremembo obratnega kapitala | -1.089.796 | -642.736 | ||
Sprememba terjatev in zalog | -21.368 | 7.001 | - | |
Sprememba poslovnih in drugih obveznosti ter obveznosti na podlagi pogodb s kupci | 407.052 | -2.367.175 | - | |
Spremembe poslovnih sredstev in obveznosti | 385.684 | -2.360.174 | - | |
Izdatki za davek iz dobička | -353.376 | 0 | - | - |
Čisti denarni tok iz poslovanja | -1.057.488 | -3.002.910 | ||
DENARNI TOKOVI PRI NALOŽBENJU | ||||
Izdatki za nakup neopredmetenih sredstev | -17.422 | -57.746 | - | - |
Izdatki za nakup opredmetenih sredstev in naložbenih nepremičnin | -201.250 | -72.181 | - | - |
Izdatki za pridobitev finančnih naložb | 0 | -2.250 | - | |
Izdatki za nakup odvisnih družb | -9.487.193 | -80.500 | - | |
Izdatki za dana posojila | -140.000 | -160.000 | - | - |
Prejemki od odtujitve neopredmetenih sredstev | 0 | 0 | ||
Prejemki od odtujitve opredmetenih sredstev in naložbenih nepremičnin | 0 | 3.168.000 | ||
Prejemki od danih posojil | 40.000 | 1.762 | ||
Denarna sredstva iz poslovne združitve | 0 | 0 | ||
Prejemki za obresti | 6.649 | 4.058 | ||
Prejete dividende | 12.826.146 | 7.575.491 | ||
Čisti denarni tok iz naložbenja | 3.026.930 | 10.376.634 | - | |
DENARNI TOKOVI PRI FINANCIRANJU | ||||
Izdatki iz finančnih obveznosti | -2.568.206 | -2.056.621 | - | - |
Izdatki za obresti iz finančnih obveznosti | -243.500 | -106.526 | - | - |
Izdatki za najeme | -8.110 | -8.834 | - | - |
Izdatki za obresti pri najemih | -595 | -755 | - | - |
Prejemki iz finančnih obveznosti | 7.162.193 | 0 | ||
Plačane dividende | -7.306.250 | -6.784.375 | - | - |
Prejemki iz vplačanega kapitala | 1.363.490 | 0 | ||
Čisti denarni tok iz financiranja | -1.600.978 | -8.957.111 | - | - |
ZAČETNO STANJE DENARNIH SREDSTEV | 227.261 | 1.810.648 | ||
Tečajne razlike | 0 | 0 | - | |
DENARNI IZID V OBDOBJU | 368.464 | -1.583.387 | ||
KONČNO STANJE DENARNIH SREDSTEV | 595.725 | 227.261 | ||
Računovodske usmeritve in pojasnila so sestavni del računovodskih izkazov in jih je potrebno brati skupaj z njimi. V letu 2022 posebej izkazane postavke "slabitev naložb", "prevrednotovalni izid finančnih naložb" in "finančni prihodki iz prejetih dividend odvisnih družb" so bile v letu 2023 združene v postavko "neto finančni (prihodki)/odhodki", ker gre v vseh primerih za različne podvrste finančnih prihodkov oziroma odhodkov. | ||||
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 5.3.2021 stran 79 od 138 |
2023 | Osnovni kapital | Kapitalske rezerve | Zakonske rezerve | Druge rezerve iz dobička | Rezerve za pošteno vrednost | Preneseni čisti dobiček | Čisti dobiček poslovnega leta | Skupaj kapital |
Stanje 1.1. | 435.550 | 8.380.201 | 56.335 | 836.620 | 0 | 32.170.003 | 8.167.657 | 50.046.366 |
Transakcije z lastniki | 4.173 | 1.359.316 | 0 | 0 | 0 | -7.306.250 | 0 | -5.942.761 |
Povečanje osnovnega kapitala | 4.173 | 1.359.316 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1.363.489 |
Izplačilo dividend | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | –7.306.250 | 0 | –7.306.250 |
Spremembe v celotnem vseobsegajočem donosu poročevalskega obdobja | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 11.351.986 | 11.351.986 |
Čisti poslovni izid obdobja | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 11.351.986 | 11.351.986 |
Spremembe v kapitalu | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 8.167.657 | -8.167.657 | 0 |
Prenos preostalega dela čistega dobička primerjalnega obdobja | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 8.167.657 | –8.167.657 | 0 |
Stanje 31.12. | 439.723 | 9.739.517 | 56.335 | 836.620 | 0 | 33.031.410 | 11.351.986 | 55.455.591 |
2022 | Osnovni kapital | Kapitalske rezerve | Zakonske rezerve | Druge rezerve iz dobička | Rezerve za pošteno vrednost | Preneseni čisti dobiček | Čisti dobiček poslovnega leta | Skupaj kapital |
Stanje 1.1. | 435.550 | 8.380.201 | 56.335 | 836.620 | 0 | 32.857.377 | 6.085.901 | 48.651.984 |
Transakcije z lastniki | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | -6.773.275 | 0 | -6.773.275 |
Izplačilo dividend | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | –6.784.375 | 0 | –6.784.375 |
Druge spremembe lastniškega kapitala | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 11.100 | 0 | 11.100 |
Spremembe v celotnem vseobsegajočem donosu poročevalskega obdobja | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 8.167.657 | 8.167.657 |
Čisti poslovni izid obdobja | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 8.167.657 | 8.167.657 |
Spremembe v kapitalu | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.085.901 | -6.085.901 | 0 |
Prenos preostalega dela čistega dobička primerjalnega obdobja | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.085.901 | –6.085.901 | 0 |
Stanje 31.12. | 435.550 | 8.380.201 | 56.335 | 836.620 | 0 | 32.170.003 | 8.167.657 | 50.046.366 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 5.3.2021 stran 80 od 138 |
2023 | Osnovni kapital | Kapitalske rezerve | Zakonske rezerve | Druge rezerve iz dobička | Prevedbena rezerva | Rezerve za pošteno vrednost | Preneseni čisti dobiček | Čisti dobiček poslovnega leta | Skupaj | Kapital manjšinskih lastnikov | Skupaj kapital |
Stanje 1.1. | - | ||||||||||
Transakcije z lastniki | - | - | - | - | |||||||
Izplačilo dividend | – | – | – | ||||||||
Transakcije z manjšinskimi lastniki | |||||||||||
Povečanje osnovnega kapitala | |||||||||||
Druge spremembe v kapitalu | – | – | – | ||||||||
Spremembe v celotnem vseobsegajočem donosu poročevalskega obdobja | - | ||||||||||
Čisti poslovni izid obdobja | |||||||||||
Spremembe prevedbene rezerve | |||||||||||
Sprememba rezerve za pošteno vrednost | – | – | – | ||||||||
Druge spremembe v drugem vseobsegajočem donosu | |||||||||||
Spremembe v kapitalu | - | ||||||||||
Prenos preostalega dela čistega dobička primerjalnega obdobja | - | ||||||||||
Druge spremembe v kapitalu | – | ||||||||||
Stanje 31.12. | - |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 5.3.2021 stran 81 od 138 |
2022 | Osnovni kapital | Kapitalske rezerve | Zakonske rezerve | Druge rezerve iz dobička | Prevedbena rezerva | Rezerve za pošteno vrednost | Preneseni čisti dobiček | Čisti dobiček poslovnega leta | Skupaj | Kapital manjšinskih lastnikov | Skupaj kapital |
Stanje 1.1. | - | - | |||||||||
Transakcije z lastniki | - | - | - | ||||||||
Izplačilo dividend | – | – | – | ||||||||
Druge spremembe v kapitalu | |||||||||||
Spremembe v celotnem vseobsegajočem donosu poročevalskega obdobja | - | ||||||||||
Čisti poslovni izid obdobja | |||||||||||
Spremembe prevedbene rezerve | – | – | – | ||||||||
Sprememba rezerve za pošteno vrednost | |||||||||||
Druge spremembe v drugem vseobsegajočem donosu | |||||||||||
Spremembe v kapitalu | - | ||||||||||
Prenos preostalega dela čistega dobička primerjalnega obdobja | - | ||||||||||
Druge spremembe v kapitalu | – | ||||||||||
Stanje 31.12. | - |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 5.3.2021 stran 82 od 138 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 5.3.2021 stran 83 od 138 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 5.3.2021 stran 84 od 138 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 5.3.2021 stran 85 od 138 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 5.3.2021 stran 86 od 138 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 5.3.2021 stran 87 od 138 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 5.3.2021 stran 88 od 138 |
Skupina nepremičnin, naprav in opreme | Doba koristnosti |
Zgradbe | 20 – 40 let |
Zgradbe-pravica do uporabe | glede na trajanje najema oz 5 let |
Oprema | 5 – 15 let |
Transportna sredstva | 4 – 8 let |
Strojna računalniška oprema | 2 leti |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 5.3.2021 stran 89 od 138 |
Skupina neodpredmetenih sredstev | Doba koristnosti |
Programska oprema | 5 – 10 let |
Odnosi s kupci | 5 let |
Pogodba z dobaviteljem | 8 let |
Blagovna znamka Algea | 10 let |
Blagovna znamka Sanolabor | 20 let |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 5.3.2021 stran 90 od 138 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 5.3.2021 stran 91 od 138 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 5.3.2021 stran 92 od 138 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 5.3.2021 stran 93 od 138 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 5.3.2021 stran 94 od 138 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 5.3.2021 stran 95 od 138 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 5.3.2021 stran 96 od 138 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 5.3.2021 stran 97 od 138 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 5.3.2021 stran 98 od 138 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 5.3.2021 stran 99 od 138 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 5.3.2021 stran 100 od 138 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 5.3.2021 stran 101 od 138 |
Poštena vrednost | Knjigovodska vrednost | |
Neodpredmetena sredstva | 37.687 | 37.687 |
Odnosi s kupci | 1.125.244 | 0 |
Opredmetena osnovna sredstva | 1.996.909 | 1.996.909 |
Zaloge | 1.771.794 | 1.771.794 |
Kratkoročne poslovne terjatve | 4.195.541 | 4.195.541 |
Terjatve za davek od dohodka | 29.409 | 29.409 |
Denarna sredstva in denarni ustrezniki | 32.044 | 32.044 |
Dani predujmi in druga kratkoročna sredstva | 164.946 | 164.946 |
Dolgoročne finančne obveznosti | -526.006 | -526.006 |
Rezervacije | -373.452 | -373.452 |
Odložene obveznosti za davek | -196.139 | 0 |
Kratkoročne poslovne obveznosti | -2.841.914 | -2.841.914 |
Obveznosti za davek od dohodka | -11.624 | -11.624 |
Kratkoročne finančne obveznosti | -183.858 | -183.858 |
Druge kratkoročne obveznosti | -375.713 | -375.713 |
Neto sredstva prevzete družbe (kapital) | 4.844.869 | 3.915.764 |
Kupnina | 7.938.418 | |
Dobro ime | 3.093.549 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 5.3.2021 stran 102 od 138 |
Poštena vrednost | Knjigovodska vrednost | |
Neodpredmetena sredstva | 0 | 0 |
Pogodba z dobaviteljem | 3.519.000 | 0 |
Opredmetena osnovna sredstva | 36.825 | 36.825 |
Druga dolgoročna sredstva | 1.977 | 1.977 |
Zaloge | 84.074 | 84.074 |
Kratkoročne poslovne terjatve | 779.795 | 779.795 |
Terjatve za davek od dohodka | 9.552 | 9.552 |
Denarna sredstva in denarni ustrezniki | 288.782 | 288.782 |
Dani predujmi in druga kratkoročna sredstva | 2.351 | 2.351 |
Dolgoročne finančne obveznosti | -25.255 | -25.255 |
Rezervacije | -100.000 | -100.000 |
Odložena obveznost za davek | -633.420 | 0 |
Kratkoročne poslovne obveznosti | -917.492 | -917.492 |
Obveznosti za davek od dohodka | -26.635 | -26.635 |
Kratkoročne finančne obveznosti | -16.021 | -16.021 |
Druge kratkoročne obveznosti | 0 | 0 |
Neto sredstva prevzete družbe (kapital) | 3.003.533 | 117.953 |
Neto sredstva, ki pripadajo lastnikom obvladujoče družbe (49%) | 1.471.731 | |
Kupnina | 3.200.000 | |
Dobro ime | 1.728.269 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 5.3.2021 stran 103 od 138 |
2023 | |
Prihodki | 1.391.506 |
Čisti poslovni izid poslovnega leta | 251.931 |
- čisti poslovni izid poslovnega leta, ki pripada neobvladujočemu deležu | 128.485 |
Skupaj drugi vseobsegajoči donos po davkih | 0 |
Celotni vseobsegajoči donos poslovnega leta | 251.931 |
- celotni vseobsegajoči donos poslovnega leta, ki pripada neobvladujočemu deležu | 128.485 |
31.12.2023 | |
Nekratkoročna sredstva | 3.541.273 |
Kratkoročna sredstva | 1.650.981 |
Nekratkoročne obveznosti | -667.382 |
Kratkoročne obveznosti | -1.269.406 |
Neto sredstva | 3.255.465 |
- neto sredstva, ki pripadajo neobvladujočemu deležu | 1.660.287 |
2023 | |
Čisti denarni tokovi iz poslovanja | 53.554 |
Čisti denarni tokovi iz naložbenja | 288.782 |
Čisti denarni tokovi iz financiranja | -17.959 |
Povečanje/(zmanjšanje) denarja in denarnih ustreznikov | 324.377 |
Izplačilo dividend neobvladujočemu deležu | 0 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 5.3.2021 stran 104 od 138 |
SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | |
Programska oprema in druge premoženjske pravice | 70.285 | 2.933 | 1.921.937 | 1.799.552 |
Blagovne znamke | 0 | 0 | 4.274.437 | 4.659.370 |
Odnosi s kupci | 0 | 0 | 1.106.490 | 0 |
Pogodba z dobaviteljem | 0 | 0 | 3.477.107 | 0 |
Sredstva v pripravi | 0 | 57.746 | 11.534 | 92.030 |
Dobro ime | 0 | 0 | 6.691.904 | 1.870.087 |
Skupaj | 70.285 | 60.679 | 17.483.409 | 8.421.039 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 5.3.2021 stran 105 od 138 |
2023 | PROGRAMSKA OPREMA IN PREMOŽENJSKE PRAVICE | BLAGOVNE ZNAMKE | ODNOSI S KUPCI | POGODBA Z DOBAVITELJEM | DOBRO IME | V PRIPRAVI | SKUPAJ |
NABAVNA VREDNOST | |||||||
Stanje 1.1. | 6.227.169 | 6.019.366 | 0 | 0 | 1.870.087 | 86.143 | 14.202.765 |
Povečanja iz poslovne združitve | 158.829 | 0 | 1.125.244 | 3.519.000 | 4.821.817 | 0 | 9.624.890 |
Popravek začetnega stanja | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Nove pridobitve | 14.368 | 0 | 0 | 0 | 0 | 468.876 | 483.244 |
Prenos iz priprave | 543.470 | 0 | 0 | 0 | 0 | -543.470 | 0 |
Zmanjšanja | -61.194 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | -61.194 |
Tečajne razlike | -7 | 0 | 0 | 0 | 0 | -18 | -25 |
Stanje 31.12. | 6.882.635 | 6.019.366 | 1.125.244 | 3.519.000 | 6.691.904 | 11.531 | 24.249.680 |
POPRAVEK VREDNOSTI | |||||||
Stanje 1.1. | 4.421.731 | 1.359.995 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5.781.726 |
Povečanje iz poslovne združitve | 121.142 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 121.142 |
Popravek začetnega stanja | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Amortizacija | 472.612 | 384.933 | 18.754 | 41.893 | 0 | 0 | 918.192 |
Zmanjšanja | -54.782 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | -54.782 |
Tečajne razlike | -7 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | -7 |
Stanje 31.12. | 4.960.696 | 1.744.928 | 18.754 | 41.893 | 0 | 0 | 6.766.271 |
NEODPISANA VREDNOST | |||||||
Stanje 1.1.2023 | 1.805.438 | 4.659.371 | 0 | 0 | 1.870.087 | 86.143 | 8.421.039 |
Stanje 31.12.2023 | 1.921.939 | 4.274.438 | 1.106.490 | 3.477.107 | 6.691.904 | 11.531 | 17.483.409 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 5.3.2021 stran 106 od 138 |
2022 | PROGRAMSKA OPREMA IN PREMOŽENJSKE PRAVICE | BLAGOVNE ZNAMKE | ODNOSI S KUPCI | POGODBA Z DOBAVITELJEM | DOBRO IME | V PRIPRAVI | SKUPAJ |
NABAVNA VREDNOST | |||||||
Stanje 1.1. | 6.167.246 | 6.019.366 | 0 | 0 | 1.870.087 | 70.546 | 14.127.245 |
Povečanja iz poslovne združitve | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Popravek začetnega stanja | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Nove pridobitve | 84.699 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200.839 | 285.538 |
Prenos iz priprave | 185.230 | 0 | 0 | 0 | 0 | -185.230 | 0 |
Zmanjšanja | -210.000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | -210.000 |
Tečajne razlike | -6 | 0 | 0 | 0 | 0 | -12 | -18 |
Stanje 31.12. | 6.227.169 | 6.019.366 | 0 | 0 | 1.870.087 | 86.143 | 14.202.765 |
POPRAVEK VREDNOSTI | |||||||
Stanje 1.1. | 3.971.001 | 1.022.292 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4.993.293 |
Povečanja iz poslovne združitve | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Popravek začetnega stanja | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Amortizacija | 458.510 | 337.703 | 0 | 0 | 0 | 0 | 796.213 |
Zmanjšanja | -7.778 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | -7.778 |
Tečajne razlike | -2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | -2 |
Stanje 31.12. | 4.421.731 | 1.359.995 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5.781.726 |
NEODPISANA VREDNOST | |||||||
Stanje 1.1.2022 | 2.196.245 | 4.997.074 | 0 | 0 | 1.870.087 | 70.546 | 9.133.952 |
Stanje 31.12.2022 | 1.805.438 | 4.659.371 | 0 | 0 | 1.870.087 | 86.143 | 8.421.039 |
SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | |
Zemljišča | 0 | 0 | 3.295.339 | 3.295.339 |
Zgradbe | 0 | 0 | 18.135.120 | 18.193.808 |
Druge naprave in oprema | 221.600 | 218.516 | 9.033.380 | 6.697.297 |
Pravica do uporabe sredstva | 20.620 | 27.493 | 11.169.773 | 10.674.846 |
Osnovna sredstva v izgradnji ali pripravi | 0 | 0 | 1.724.938 | 227.845 |
Skupaj | 242.220 | 246.009 | 43.358.550 | 39.089.135 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 5.3.2021 stran 107 od 138 |
2023 | DRUGE NAPRAVE IN OPREMA | PRAVICA DO UPORABE SREDSTVA | V PRIPRAVI | SKUPAJ |
NABAVNA VREDNOST | ||||
Stanje 1.1. | 995.983 | 55.262 | 0 | 1.051.245 |
Nove pridobitve | 0 | 0 | 63.250 | 63.250 |
Prenos iz priprave | 63.250 | 0 | -63.250 | 0 |
Zmanjšanja | -11.445 | 0 | 0 | -11.445 |
Stanje 31.12. | 1.047.788 | 55.262 | 0 | 1.103.050 |
POPRAVEK VREDNOSTI | ||||
Stanje 1.1. | 777.467 | 27.769 | 0 | 805.236 |
Amortizacija | 60.165 | 6.874 | 0 | 67.039 |
Zmanjšanja | -11.445 | 0 | 0 | -11.445 |
Stanje 31.12. | 826.187 | 34.643 | 0 | 860.830 |
NEODPISANA VREDNOST | ||||
Stanje 1.1.2023 | 218.516 | 27.493 | 0 | 246.009 |
Stanje 31.12.2023 | 221.601 | 20.619 | 0 | 242.220 |
2022 | DRUGE NAPRAVE IN OPREMA | PRAVICA DO UPORABE SREDSTVA | V PRIPRAVI | SKUPAJ |
NABAVNA VREDNOST | ||||
Stanje 1.1. | 1.079.897 | 55.262 | 0 | 1.135.159 |
Nove pridobitve | 2.312 | 0 | 0 | 2.312 |
Prenos iz priprave | 0 | 0 | 0 | 0 |
Zmanjšanja | -86.226 | 0 | 0 | -86.226 |
Stanje 31.12. | 995.983 | 55.262 | 0 | 1.051.245 |
POPRAVEK VREDNOSTI | ||||
Stanje 1.1. | 812.366 | 20.895 | 0 | 833.261 |
Amortizacija | 51.327 | 6.874 | 0 | 58.201 |
Zmanjšanja | -86.226 | 0 | 0 | -86.226 |
Stanje 31.12. | 777.467 | 27.769 | 0 | 805.236 |
NEODPISANA VREDNOST | ||||
Stanje 1.1.2022 | 267.531 | 34.367 | 0 | 301.898 |
Stanje 31.12.2022 | 218.516 | 27.493 | 0 | 246.009 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 5.3.2021 stran 108 od 138 |
2023 | ZEMLJIŠČA | ZGRADBE | PRAVICA DO UPORABE SREDSTVA | DRUGE NAPRAVE IN OPREMA | V PRIPRAVI | SKUPAJ |
NABAVNA VREDNOST | ||||||
Stanje 1.1. | 3.295.339 | 24.202.720 | 12.775.201 | 21.851.136 | 227.846 | 62.352.242 |
Povečanja iz poslovne združitve | 0 | 19.441 | 877.445 | 3.161.718 | 0 | 4.058.604 |
Popravek začetnega stanja | 0 | 0 | 0 | -10.533 | 0 | -10.533 |
Povečanja | 0 | 1.150 | 1.796.036 | 696.324 | 4.889.734 | 7.383.244 |
Prenos iz priprave | 0 | 699.504 | 0 | 2.692.279 | -3.391.783 | 0 |
Zmanjšanja | 0 | -62.946 | -458.543 | -1.252.344 | -859 | -1.774.692 |
Tečajne razlike | 0 | 0 | -354 | -136 | 0 | -490 |
Stanje 31.12. | 3.295.339 | 24.859.869 | 14.989.785 | 27.138.444 | 1.724.938 | 72.008.375 |
POPRAVEK VREDNOSTI | ||||||
Stanje 1.1. | 0 | 6.008.912 | 2.100.356 | 15.153.839 | 0 | 23.263.107 |
Povečanja iz poslovne združitve | 0 | 0 | 152.306 | 1.872.563 | 0 | 2.024.869 |
Popravek začetnega stanja | 0 | 0 | 0 | -10.533 | 0 | -10.533 |
Amortizacija | 0 | 771.352 | 1.749.645 | 2.140.706 | 0 | 4.661.703 |
Zmanjšanja | 0 | -55.515 | -182.154 | -1.051.464 | 0 | -1.289.133 |
Tečajne razlike | 0 | 0 | -138 | -50 | 0 | -188 |
Stanje 31.12. | 0 | 6.724.749 | 3.820.015 | 18.105.061 | 0 | 28.649.825 |
NEODPISANA VREDNOST | ||||||
Stanje 1.1.2023 | 3.295.339 | 18.193.808 | 10.674.845 | 6.697.297 | 227.846 | 39.089.135 |
Stanje 31.12.2023 | 3.295.339 | 18.135.120 | 11.169.770 | 9.033.383 | 1.724.938 | 43.358.550 |
2022 | ZEMLJIŠČA | ZGRADBE | PRAVICA DO UPORABE SREDSTVA | DRUGE NAPRAVE IN OPREMA | V PRIPRAVI | SKUPAJ |
NABAVNA VREDNOST | ||||||
Stanje 1.1. | 3.295.339 | 21.302.822 | 7.539.109 | 21.034.054 | 2.374.527 | 55.545.851 |
Povečanja iz poslovne združitve | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Popravek začetnega stanja | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Povečanja | 0 | 351.255 | 7.542.527 | 1.041.904 | 923.842 | 9.859.528 |
Prva uporaba MSRP 16 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Prenos iz priprave | 0 | 2.562.150 | 0 | 508.373 | -3.070.523 | 0 |
Zmanjšanja | 0 | -13.507 | -2.305.845 | -733.792 | 0 | -3.053.144 |
Tečajne razlike | 0 | 0 | -590 | 597 | 0 | 7 |
Stanje 31.12. | 3.295.339 | 24.202.720 | 12.775.201 | 21.851.136 | 227.846 | 62.352.242 |
POPRAVEK VREDNOSTI | ||||||
Stanje 1.1. | 0 | 5.385.958 | 2.948.044 | 13.931.970 | 0 | 22.265.972 |
Povečanja iz poslovne združitve | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Popravek začetnega stanja | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Amortizacija | 0 | 636.461 | 1.246.387 | 1.811.992 | 0 | 3.694.840 |
Zmanjšanja | 0 | -13.507 | -2.093.974 | -589.947 | 0 | -2.697.428 |
Tečajne razlike | 0 | 0 | -101 | -176 | 0 | -277 |
Stanje 31.12. | 0 | 6.008.912 | 2.100.356 | 15.153.839 | 0 | 23.263.107 |
NEODPISANA VREDNOST | ||||||
Stanje 1.1.2022 | 3.295.339 | 15.916.864 | 4.591.065 | 7.102.084 | 2.374.527 | 33.279.879 |
Stanje 31.12.2022 | 3.295.339 | 18.193.808 | 10.674.845 | 6.697.297 | 227.846 | 39.089.135 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 5.3.2021 stran 109 od 138 |
SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | |
Zemljišča | 1.419.328 | 272.607 | 1.419.328 | 272.607 |
Zgradbe | 272.607 | 1.372.450 | 272.607 | 1.372.450 |
Skupaj | 1.691.935 | 1.645.057 | 1.691.935 | 1.645.057 |
2023 | ZEMLJIŠČA | ZGRADBE | SKUPAJ |
NABAVNA VREDNOST | |||
Stanje 1.1. | 272.607 | 3.402.082 | 3.674.689 |
Povečanja iz poslovne združitve | 0 | 0 | 0 |
Nove pridobitve | 0 | 138.000 | 138.000 |
Zmanjšanja | 0 | 0 | 0 |
Stanje 31.12. | 272.607 | 3.540.082 | 3.812.689 |
POPRAVEK VREDNOSTI | |||
Stanje 1.1. | 0 | 2.029.632 | 2.029.632 |
Povečanja iz poslovne združitve | 0 | 0 | 0 |
Amortizacija | 0 | 91.122 | 91.122 |
Zmanjšanja | 0 | 0 | 0 |
Stanje 31.12. | 0 | 2.120.754 | 2.120.754 |
NEODPISANA VREDNOST | |||
Stanje 1.1.2023 | 272.607 | 1.372.450 | 1.645.057 |
Stanje 31.12.2023 | 272.607 | 1.419.328 | 1.691.935 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 5.3.2021 stran 110 od 138 |
2022 | ZEMLJIŠČA | ZGRADBE | SKUPAJ |
NABAVNA VREDNOST | |||
Stanje 1.1. | 272.607 | 3.332.213 | 3.604.820 |
Povečanja iz poslovne združitve | 0 | 0 | 0 |
Nove pridobitve | 0 | 69.869 | 69.869 |
Zmanjšanja | 0 | 0 | 0 |
Stanje 31.12. | 272.607 | 3.402.082 | 3.674.689 |
POPRAVEK VREDNOSTI | |||
Stanje 1.1. | 0 | 1.940.796 | 1.940.796 |
Povečanja iz poslovne združitve | 0 | 0 | 0 |
Amortizacija | 0 | 88.836 | 88.836 |
Zmanjšanja | 0 | 0 | 0 |
Stanje 31.12. | 0 | 2.029.632 | 2.029.632 |
NEODPISANA VREDNOST | |||
Stanje 1.1.2022 | 272.607 | 1.391.417 | 1.664.024 |
Stanje 31.12.2022 | 272.607 | 1.372.450 | 1.645.057 |
SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
2023 | 2022 | 2023 | 2022 | |
Prihodki od najemnin | 148.586 | 280.549 | 148.586 | 247.229 |
Neposredni stroški iz naložbenih nepremičnin, ki ustvarjajo prihodke od najemnin | -108.055 | -126.245 | -108.055 | -126.245 |
Skupaj | 40.531 | 154.304 | 40.531 | 120.984 |
SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
2023 | 2022 | 2023 | 2022 | |
V roku 1 leta | 153.114 | 163.269 | 153.114 | 163.269 |
V roku 1 do 2 leti | 153.114 | 141.714 | 153.114 | 141.714 |
V roku 2 do 5 let | 459.343 | 425.143 | 459.343 | 425.143 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 5.3.2021 stran 111 od 138 |
SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | |
Deleži v odvisnih podjetjih | 64.218.745 | 53.055.328 | 0 | 0 |
Deleži v pridruženih podjetjih | 2.250 | 2.250 | 76.300 | 66.676 |
Finančna sredstva po PV preko IPI | 966.630 | 909.146 | 1.115.269 | 1.084.817 |
Finančna sredstva po odplačni vrednosti | 175.000 | 75.000 | 434.544 | 211.290 |
Skupaj | 65.362.625 | 54.041.724 | 1.626.113 | 1.362.783 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 5.3.2021 stran 112 od 138 |
Družba | Relacija do obvladujoče družbe SALUS, Ljubljana, d.d. | Delež v družbi 31.12.2023 | Vrednost naložbe 31.12.2023 | Poslovni izid 2023 | Osnovni kapital 31.12.2023 |
a. Neposredne naložbe SALUS, Ljubljana, d.d. | |||||
SALUS, Veletrgovina, d.o.o. (SI) | odvisna | 100% | 33.845.855 | 6.586.641 | 30.000.000 |
SALUS International d.o.o. (SI) | odvisna | 100% | 1.298.786 | 153.625 | 1.082.549 |
CARSO pharm DOOEL, Ilinden (MKD) | odvisna | 100% | 75.000 | 496.788 | 75.000 |
SALUS Zagreb d.o.o. (HR) | odvisna | 100% | 10.122 | -59.797 | 10.122 |
SANOL S d.o.o., Beograd (SRB) | odvisna | 100% | 1.000 | -59.170 | 800 |
SALUS Podgorica d.o.o. Podgorica (ČG) | odvisna | 100% | 7.500 | -16.726 | 7.500 |
SALUS Vilnius UAB (LT) | odvisna | 100% | 30.000 | -67.234 | 30.000 |
SALUS Sarajevo d.o.o. (BiH) | odvisna | 100% | 50.000 | -52.725 | 50.000 |
SALUS Tirana International SHPK (ALB) | odvisna | 100% | 25.000 | -9.103 | 25.000 |
SANOLABOR, d.d. (SI) | odvisna | 100% | 17.737.065 | 4.304.296 | 468.024 |
MEDITRADE d.o.o. (SI) | odvisna | 100% | 7.938.418 | 94.733 | 1.100.544 |
Medorion d.o.o. (HR) | odvisna | 49% | 3.200.000 | 401.237 | 3.000 |
Skupaj neposredne naložbe SALUS, Ljubljana, d.d. | 64.218.746 | ||||
b. Posredne naložbe SALUS, Ljubljana, d.d. | |||||
SANOL H d.o.o. (HR) | odvisna družba SANOLABOR, d.d. | 100% | 83.028 | 395.881 | 82.288 |
TG-med d.o.o. (SI) | odvisna družba MEDITRADE d.o.o. | 100% | 230.205 | -91.475 | 8.763 |
Medichem d.o.o. (BiH) | odvisna družba TG-med d.o.o. | 100% | 55.200 | 50.322 | 55.088 |
Skupaj posredne naložbe SALUS, Ljubljana, d.d. | 368.433 | ||||
c. Naložbe v pridružene družbe | |||||
MS PE d.o.o. (SI) | pridružena družba obvladujoče družbe | 30% | 2.250 | -1.000 | 7.500 |
NENSI d.o.o. (SI) | pridružena družba SALUS, Veletrgovina, d.o.o. | 35% | 7.951 | 3.050 | 50.000 |
ASW d.o.o. (SRB) | pridružena družba SANOLABOR, d.d. | 50% | 66.099 | 17.010 | 24.763 |
Skupaj naložbe v pridružene družbe | 76.300 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 5.3.2021 stran 113 od 138 |
SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | |
Delnice podjetij - kotirajoče | 422.264 | 364.780 | 560.847 | 530.395 |
Delnice podjetij - ostale | 154.866 | 154.866 | 164.572 | 164.572 |
Deleži podjetij | 389.500 | 389.500 | 389.850 | 389.850 |
Skupaj | 966.630 | 909.146 | 1.115.269 | 1.084.817 |
SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
2023 | 2022 | 2023 | 2022 | |
Stanje 1.1. | 909.146 | 996.442 | 1.084.817 | 1.187.330 |
Pridobitve | 0 | 0 | 0 | 46.029 |
Prevrednotenje | 57.484 | -87.296 | 30.452 | -148.542 |
Stanje 31.12. | 966.630 | 909.146 | 1.115.269 | 1.084.817 |
SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
2023 | 2022 | 2023 | 2022 | |
Dividende | 26.222 | 25.691 | 33.125 | 79.837 |
Prihodki iz vrednotenja po pošteni vrednosti | 98.653 | 0 | 127.464 | 17.220 |
Odhodki iz vrednotenja po pošteni vrednosti | -41.169 | -87.296 | -88.506 | -165.763 |
Skupaj | 83.706 | -61.605 | 72.083 | -68.706 |
SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | |
Dana posojila (dolgoročni del) | 175.000 | 75.000 | 434.544 | 211.290 |
Skupaj | 175.000 | 75.000 | 434.544 | 211.290 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 5.3.2021 stran 114 od 138 |
SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | |
Material in surovine | 0 | 0 | 172.557 | 193.409 |
Trgovsko blago | 0 | 0 | 55.296.618 | 45.850.818 |
Skupaj | 0 | 0 | 55.469.175 | 46.044.227 |
SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | |
Kratkoročne terjatve do kupcev na domačem trgu | 25.851 | 21.969 | 60.503.340 | 48.787.418 |
Kratkoročne terjatve do kupcev na tujih trgih | 1.216 | 2.096 | 7.841.738 | 5.792.386 |
Terjatve za davek od dohodka | 176.688 | 0 | 903.164 | 328.555 |
Druge kratkoročne terjatve | 5.680 | 3.680 | 1.284.349 | 1.128.350 |
Popravek vrednosti terjatev | 0 | 0 | -142.278 | -562.434 |
Skupaj | 209.435 | 27.745 | 70.390.313 | 55.474.275 |
SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | |
Gotovina v blagajni | 0 | 0 | 183.903 | 123.982 |
Denarna sredstva na računih | 595.725 | 227.261 | 22.476.722 | 15.291.363 |
Kratkoročni depoziti na odpoklic | 0 | 0 | 0 | 3.700.000 |
Skupaj | 595.725 | 227.261 | 22.660.625 | 19.115.345 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 5.3.2021 stran 115 od 138 |
SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | |
Predujmi | 127 | 0 | 1.106.142 | 861.517 |
Odloženi stroški | 29.766 | 32.836 | 1.393.224 | 2.028.295 |
Skupaj | 29.893 | 32.836 | 2.499.366 | 2.889.812 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 5.3.2021 stran 116 od 138 |
SALUS, Ljubljana, d.d. | ||
31.12.2023 | 31.12.2022 | |
Čisti poslovni izid poslovnega tekočega leta | 11.351.986 | 8.167.657 |
Preneseni čisti dobiček in druge rezerve | 33.868.030 | 33.006.623 |
Skupaj | 45.220.016 | 41.174.280 |
SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | |
Dolgoročno prejeto posojilo | 7.169.903 | 3.599.086 | 7.449.315 | 3.599.086 |
Dolgoročne finančne obveznosti iz pravice do uporabe sredstev | 17.051 | 25.324 | 9.577.551 | 9.327.115 |
Druge dolgoročne finančne obveznosti | 515.474 | 0 | 1.181.125 | 0 |
Skupaj | 7.702.428 | 3.624.410 | 18.207.991 | 12.926.201 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 5.3.2021 stran 117 od 138 |
31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | |
Kratkoročno prejeto posojilo | 3.114.763 | 2.068.508 | 3.292.547 | 2.068.508 |
Kratkoročne finančne obveznosti iz najemov | 8.274 | 8.109 | 1.809.226 | 1.402.368 |
Druge kratkoročne finančne obveznosti | 1.180.260 | 0 | 1.180.260 | 0 |
Skupaj | 4.303.297 | 2.076.617 | 6.282.033 | 3.470.876 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 5.3.2021 stran 118 od 138 |
SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
2023 | 2022 | 2023 | 2022 | |
Stanje 1.1. | 5.667.591 | 7.728.872 | 5.667.594 | 7.878.292 |
Povečanje iz poslovne združitve | 0 | 0 | 23.138 | 0 |
Povečanja | 6.648.038 | 0 | 30.755.038 | 15.800.000 |
Odplačila | -2.054.051 | -2.056.621 | -25.728.306 | -18.006.038 |
Sprememba obveznosti za obresti | 23.086 | -4.660 | 23.950 | -4.660 |
Tečajne razlike | 0 | 0 | 24 | 0 |
Stanje 31.12. | 10.284.664 | 5.667.591 | 10.741.438 | 5.667.594 |
SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
2023 | 2022 | 2023 | 2022 | |
Stanje 1.1. | 33.436 | 42.269 | 10.729.483 | 4.626.823 |
Povečanje iz poslovne združitve | 0 | 0 | 728.001 | 0 |
Prva uporaba MSRP 16 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Povečanja | 0 | 0 | 1.590.214 | 7.320.002 |
Odplačila | -8.704 | -9.588 | -2.132.790 | -1.329.245 |
Obresti | 595 | 755 | 472.508 | 112.387 |
Tečajne razlike | 0 | 0 | -216 | -484 |
Stanje 31.12. | 25.327 | 33.436 | 11.387.200 | 10.729.483 |
SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | |
Rezervacije za pokojnine in jubilejne nagrade | 0 | 0 | 1.153.302 | 929.313 |
Druge rezervacije | 0 | 0 | 114.000 | 140.675 |
Skupaj | 0 | 0 | 1.267.302 | 1.069.988 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 5.3.2021 stran 119 od 138 |
Skupina SALUS 2023 | Skupina SALUS 2022 | |||||
Odpravnine | Jubilejne nagrade | Skupaj | Odpravnine | Jubilejne nagrade | Skupaj | |
Stanje 1.1. | 709.549 | 219.765 | 929.314 | 885.610 | 196.159 | 1.081.769 |
Popravek začetnega stanja | -19.759 | 19.759 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Povečanje iz poslovne združitve | 113.452 | 0 | 113.452 | 0 | 0 | 0 |
Stroški sprotnega službovanja | 50.602 | 27.582 | 78.184 | 48.739 | 24.831 | 73.570 |
Stroški obresti | 30.982 | 9.213 | 40.195 | 8.004 | 1.851 | 9.855 |
Izplačani pozaposlitveni zaslužki | -5.914 | -16.074 | -21.988 | -22.391 | -13.557 | -35.948 |
Aktuarski presežek/primanjkljaj | 11.126 | 3.021 | 14.147 | -210.409 | 10.479 | -199.930 |
Tečajne razlike | 4 | -6 | -2 | -4 | 2 | -2 |
Stanje 31.12. | 890.042 | 263.260 | 1.153.302 | 709.549 | 219.765 | 929.314 |
Skupina SALUS | ||||
Diskontna stopnja | Rast plač | |||
Sprememba v odstotnih točkah | +0,5 | -0,5 | +0,5 | -0,5 |
Vpliv na stanje obveznosti (EUR) | -169.235 | 97.713 | 180.771 | -85.080 |
Odpravnine | Jubilejne nagrade | Skupaj | |
Do 1 leta | 100.389 | 19.574 | 119.963 |
1 do 5 let | 237.812 | 98.870 | 336.682 |
5 do 10 let | 260.132 | 144.898 | 405.030 |
Več kot 10 let | 1.122.425 | 298.961 | 1.421.386 |
Skupaj | 1.720.758 | 562.303 | 2.283.061 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 5.3.2021 stran 120 od 138 |
SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | |
Kratkoročne obveznosti do dobaviteljev na domačem trgu | 18.665 | 82.094 | 35.988.862 | 30.952.770 |
Kratkoročne obveznosti do dobaviteljev na tujem trgu | 4.973 | 26.739 | 63.478.918 | 44.942.013 |
Obveznosti do zaposlencev | 10.493 | 6.318 | 2.577.805 | 1.999.251 |
Obveznosti za davek od dohodka | 0 | 177.699 | 323.870 | 214.474 |
Druge obveznosti do države in drugih inštitucij | 4.604 | 267 | 2.753.184 | 2.333.640 |
Druge kratkoročne poslovne obveznosti | 298 | 111 | 263.553 | 57.785 |
Skupaj | 39.033 | 293.228 | 105.386.192 | 80.499.933 |
SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | |
Prejeti predujmi in varščine | 4.322 | 845 | 455.101 | 278.504 |
Odloženi prihodki | 10.625 | 0 | 1.009.601 | 251.138 |
Skupaj | 14.947 | 845 | 1.464.702 | 529.642 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 5.3.2021 stran 121 od 138 |
SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
2023 | 2022 | 2023 | 2022 | |
Poslovni izid pred davki | 11.350.975 | 8.546.570 | 13.091.376 | 16.412.199 |
Izračunani davek po veljavni davčni stopnji | 2.156.685 | 1.623.848 | 2.487.361 | 3.118.318 |
Davčni učinek povečanja priznanih odhodkov | 0 | -1.656 | -4.400 | -54.356 |
Davčni učinek nepriznanih odhodkov | 32.312 | 181.550 | 375.692 | 543.130 |
Davčni učinek povečanja obdavčljivih prihodkov | 122.010 | 94 | 2.766 | 13.974 |
Davčni učinek zmanjšanja obdavčljivih prihodkov | -2.436.967 | -1.439.343 | -6.304 | -97.971 |
Davčni učinek olajšav | 0 | -4.548 | -396.827 | -186.059 |
Nepripoznani odloženi davek iz davčne izgube | 125.960 | 0 | 156.193 | 18.998 |
Drugo | 0 | 201.215 | 157.041 | 217.009 |
Davčni učinek pokrivanja davčne izgube | 0 | -182.247 | 0 | -182.646 |
Učinek višje/nižje davčne stopnje družb v tujini | 0 | 0 | -80.016 | -73.290 |
Davek | 0 | 378.913 | 2.691.506 | 3.317.107 |
Efektivna davčna stopnja | 0,00% | 4,43% | 20,56% | 20,21% |
SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | |
Iz naslova davčne izgube | 0 | 0 | 0 | 0 |
Iz aktuarskih dobičkov/izgub za jubilejne nagrade in odpravnine ob upokojitvi | 0 | 0 | 83.805 | 93.805 |
Iz popravkov vrednosti | 0 | 0 | 9.537 | 0 |
Iz amortizacije | 0 | 0 | -922.707 | 0 |
Iz drugih naslovov | 0 | 0 | 0 | 0 |
Skupaj | 0 | 0 | -829.365 | 93.805 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 5.3.2021 stran 122 od 138 |
DAVČNA IZGUBA | REZERVACIJE | POPRAVEK TERJATEV | AMORTIZACIJA | DRUGO | SKUPAJ | |
Stanje 1.1.2022 | 201.215 | 102.470 | 0 | 0 | 0 | 303.685 |
V breme/dobro izkaza poslovnega izida | -201.215 | 731 | 0 | 0 | 0 | -200.484 |
V breme/dobro vseobsegajočega donosa | 0 | -9.396 | 0 | 0 | 0 | -9.396 |
Stanje 31.12.2022 | 0 | 93.805 | 0 | 0 | 0 | 93.805 |
Stanje 1.1.2023 | 0 | 93.805 | 0 | 0 | 0 | 93.805 |
Nove pridobitve zaradi pridobitve kontrole nad družbo | 0 | 0 | 0 | -829.559 | 0 | -829.559 |
V breme/dobro izkaza poslovnega izida | 0 | -13.879 | 9.537 | -93.148 | 0 | -97.490 |
V breme/dobro vseobsegajočega donosa | 0 | 3.879 | 0 | 0 | 0 | 3.879 |
Stanje 31.12.2023 | 0 | 83.805 | 9.537 | -922.707 | 0 | -829.365 |
SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
2023 | 2022 | 2023 | 2022 | |
Prihodki od prodaje blaga na domačem trgu | 0 | 0 | 551.635.963 | 456.413.431 |
Prihodki od prodaje blaga na tujih trgih | 0 | 0 | 39.250.635 | 32.247.679 |
Prihodki od prodaje storitev na domačem trgu | 117.015 | 155.448 | 5.757.825 | 4.447.486 |
Prihodki od prodaje storitev na tujih trgih | 34.211 | 24.009 | 2.488.274 | 2.148.036 |
Prihodki od najemnin | 148.609 | 280.549 | 304.277 | 414.182 |
Skupaj | 299.835 | 460.006 | 599.436.974 | 495.670.814 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 5.3.2021 stran 123 od 138 |
SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
2023 | 2022 | 2023 | 2022 | |
Stroški materiala | -2.386 | -5.360 | -1.422.800 | -1.112.272 |
Stroški storitev | -996.096 | -1.196.477 | -14.756.144 | -13.242.161 |
Stroški amortizacije | -165.976 | -148.137 | -5.676.894 | -4.579.949 |
Stroški dela: | -380.180 | -79.903 | -24.885.398 | -20.663.391 |
stroški plač | -309.677 | -62.364 | -18.756.124 | -15.188.509 |
stroški pokojninskih zavarovanj | -27.145 | -5.352 | -1.671.007 | -1.461.921 |
stroški drugih socialnih zavarovanj | -22.556 | -4.689 | -1.258.462 | -1.134.767 |
drugi stroški dela | -20.802 | -7.498 | -3.199.805 | -2.878.194 |
Skupaj | -1.544.638 | -1.429.877 | -46.741.236 | -39.597.773 |
SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
2023 | 2022 | 2023 | 2022 | |
Revidiranje letnega poročila | -17.290 | -16.925 | -42.804 | -46.165 |
Storitve dajanja zagotovil | -600 | -600 | -5.936 | -2.070 |
Skupaj | -17.890 | -17.525 | -48.740 | -48.235 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 5.3.2021 stran 124 od 138 |
SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
2023 | 2022 | 2023 | 2022 | |
Prihodki pri neopredmetenih sredstvih, opredmetenih osnovnih sredstvih in naložbenih nepremičninah | 0 | 18.000 | 123.106 | 101.479 |
Prihodki pri obratnih sredstvih | 0 | 2.202.413 | 509.617 | 2.202.413 |
Drugi poslovni prihodki | 177 | 10 | 262.066 | 946.177 |
Skupaj | 177 | 2.220.423 | 894.789 | 3.250.069 |
SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
2023 | 2022 | 2023 | 2022 | |
Odhodki pri neopredmetenih sredstvih, opredmetenih osnovnih sredstvih in naložbenih nepremičninah | 0 | 0 | -45.013 | -10.207 |
Odhodki pri obratnih sredstvih | 0 | 0 | -138.793 | -484.470 |
Drugi poslovni odhodki | -11.346 | -20.770 | -942.449 | -1.013.818 |
Skupaj | -11.346 | -20.770 | -1.126.255 | -1.508.495 |
SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
2023 | 2022 | 2023 | 2022 | |
Prihodki od dividend | 12.826.146 | 7.575.491 | 34.244 | 79.837 |
Drugi prihodki iz financiranja | 108.738 | 40.417 | 819.218 | 690.336 |
Skupaj | 12.934.884 | 7.615.908 | 853.462 | 770.173 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 5.3.2021 stran 125 od 138 |
SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
2023 | 2022 | 2023 | 2022 | |
Obresti za prejeta posojila | -266.585 | -101.868 | -277.592 | -105.405 |
Obresti iz finančnega najema/pravice do uporabe | -595 | -755 | -474.756 | -109.164 |
Drugi odhodki iz financiranja | -60.757 | -386.497 | -208.955 | -296.943 |
Skupaj | -327.937 | -489.120 | -961.303 | -511.512 |
SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
2023 | 2022 | 2023 | 2022 | |
Čisti poslovni izid | 11.351.986 | 8.167.657 | 10.400.742 | 13.095.092 |
- ki pripada lastnikom obvladujoče družbe | 11.351.986 | 8.167.657 | 10.272.257 | 13.095.092 |
- ki pripada neobvladujočemu deležu | 0 | 0 | 128.485 | 0 |
Število izdanih delnic | 105.375 | 104.375 | 105.375 | 104.375 |
Število lastnih delnic | 0 | 0 | 0 | 0 |
Tehtano povprečno število izdanih navadnih delnic | 104.961 | 104.375 | 104.961 | 104.375 |
Popravljeno povprečno število izdanih navadnih delnic | 104.961 | 104.375 | 104.961 | 104.375 |
Osnovni in popravljeni dobiček na delnico (EUR/delnico) | 108,15 | 78,25 | 98,70 | 125,46 |
Osnovni in popravljeni dobiček na delnico, ki pripada lastnikom obvladujoče družbe (EUR/delnico) | 108,15 | 78,25 | 97,87 | 125,46 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 5.3.2021 stran 126 od 138 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 5.3.2021 stran 127 od 138 |
31.12.2023 | Holding in naložbenje | Trgovina in storitve | Trženje | Izločitve v Skupini | Nerazporejeni zneski | Uskupinjeno |
Sredstva odseka | 68.254.325 | 195.652.069 | 7.838.702 | -64.905.169 | 8.858.034 | 215.697.961 |
naložbe v opredmetena osnovna sredstva (brez učinka MSRP 16 in učinka poslovnih združitev) | 63.250 | 5.405.981 | 116.755 | 0 | 0 | 5.585.986 |
Obveznosti odseka | 12.798.734 | 122.437.447 | 4.563.529 | -3.285.591 | 0 | 136.514.119 |
31.12.2022 | Holding in naložbenje | Trgovina in storitve | Trženje | Izločitve v Skupini | Nerazporejeni zneski | Uskupinjeno |
Sredstva odseka | 56.311.051 | 161.040.266 | 6.367.300 | -54.911.390 | 5.950.887 | 174.758.114 |
naložbe v opredmetena osnovna sredstva (brez učinka MSRP 16 in učinka poslovnih združitev) | 0 | 2.101.203 | 73.797 | 0 | 0 | 2.175.000 |
Obveznosti odseka | 6.264.685 | 93.543.680 | 3.182.581 | -2.078.888 | 0 | 100.912.058 |
2023 | Holding in naložbenje | Trgovina in storitve | Trženje | Izločitve v Skupini | Nerazporejeni zneski | Uskupinjeno |
Prihodki od prodaje | 299.835 | 598.826.449 | 11.293.337 | -10.982.647 | 0 | 599.436.974 |
od tega med segmenti | 97.454 | 8.345.375 | 2.539.818 | -10.982.647 | 0 | 0 |
Poslovni izid iz rednega poslovanja | -1.255.972 | 14.177.484 | 599.164 | -5.762 | -315.697 | 13.199.217 |
od tega amortizacija | -165.976 | -4.882.638 | -350.619 | 38.036 | -315.697 | -5.676.894 |
Redni EBITDA | -1.089.996 | 19.060.122 | 949.783 | -43.798 | 0 | 18.876.111 |
Finančni prihodki | 12.934.884 | 717.945 | 13.243 | -12.812.610 | 0 | 853.462 |
Finančni odhodki | -327.864 | -572.051 | -60.091 | -1.223 | 0 | -961.229 |
Davki | 1.011 | -2.587.510 | -115.816 | 0 | 10.809 | -2.691.506 |
Čisti poslovni izid | 11.351.986 | 11.735.867 | 436.501 | -13.124.484 | 0 | 10.399.870 |
2022 | Holding in naložbenje | Trgovina in storitve | Trženje | Izločitve v Skupini | Nerazporejeni zneski | Uskupinjeno |
Prihodki od prodaje | 460.006 | 495.218.546 | 9.243.357 | -9.251.095 | 0 | 495.670.814 |
Poslovni izid iz rednega poslovanja | 1.229.782 | 14.217.153 | 784.272 | -15.163 | -255.050 | 15.960.994 |
od tega amortizacija | -148.137 | -3.980.916 | -258.826 | 62.980 | -255.050 | -4.579.949 |
Redni EBITDA | 1.377.919 | 18.198.069 | 1.043.098 | -78.143 | 0 | 20.540.943 |
Finančni prihodki | 7.615.908 | 895.687 | 62.527 | -7.803.949 | 0 | 770.173 |
Finančni odhodki | -489.119 | -499.228 | -28.559 | 505.394 | 0 | -511.512 |
Davki | -378.914 | -2.785.334 | -152.859 | 0 | 0 | -3.317.107 |
Čisti poslovni izid | 8.167.657 | 11.830.853 | 665.352 | -7.313.720 | -255.050 | 13.095.092 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 5.3.2021 stran 128 od 138 |
Prihodki od prodaje | Dolgoročna sredstva (brez finančnih naložb in odloženih terjatev za davek) | |||
2023 | 2022 | 2023 | 2022 | |
Slovenija | 557.698.065 | 461.275.099 | 51.042.800 | 46.781.198 |
Druge države | 41.738.909 | 34.395.715 | 4.920.189 | 573.871 |
Skupaj | 599.436.974 | 495.670.814 | 55.962.989 | 47.355.069 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 5.3.2021 stran 129 od 138 |
BAM | MKD | USD | ||||
31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | |
Kratkoročne poslovne terjatve do kupcev | 900.669 | 0 | 1.882.502 | 1.455.238 | 0 | 17.888 |
Denar in denarni ustrezniki | 45.994 | 0 | 461.717 | 916.353 | 107 | 0 |
Kratkoročne poslovne obveznosti do dobaviteljev | -1.218 | 0 | -13.838 | -17.303 | -204 | -164.885 |
Neto izpostavljenost | 945.445 | 0 | 2.330.381 | 2.354.288 | -97 | -146.997 |
Vpliv na poslovni izid pred davki | ||||
2023 | 2022 | |||
Sprememba valute za % | 1% | -1% | 1% | -1% |
BAM | -9.361 | 9.361 | 0 | 0 |
MKD | -23.073 | 23.073 | -23.310 | 23.310 |
USD | 1 | -1 | 1.455 | -1.455 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 5.3.2021 stran 130 od 138 |
SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | |
Finančna sredstva po pošteni vrednosti prek izkaza poslovnega izida | 966.630 | 909.146 | 1.115.269 | 1.084.817 |
Kratkoročna posojila | 4.558 | 1.400 | 53.591 | 342.254 |
Kratkoročne terjatve do kupcev | 27.067 | 24.064 | 68.202.801 | 54.017.370 |
Druge kratkoročne poslovne terjatve | 182.368 | 0 | 2.187.512 | 558.360 |
Dolgoročna posojila | 175.000 | 75.000 | 434.544 | 211.290 |
Denar in denarni ustrezniki | 595.725 | 227.261 | 22.660.625 | 19.115.345 |
Skupaj | 1.951.348 | 1.236.871 | 94.654.342 | 75.329.436 |
SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | |
nezapadle | 24.463 | 22.375 | 59.018.415 | 44.587.456 |
do 30 dni | 2.604 | 845 | 7.034.640 | 5.381.320 |
od 31–60 dni | 0 | 845 | 818.485 | 1.834.238 |
od 61–90 dni | 0 | 0 | 583.635 | 867.533 |
od 91–150 dni | 0 | 0 | 414.701 | 740.694 |
nad 150 dni | 0 | 0 | 332.924 | 606.129 |
Skupaj | 27.067 | 24.065 | 68.202.800 | 54.017.370 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 5.3.2021 stran 131 od 138 |
SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
2023 | 2022 | 2023 | 2022 | |
Stanje 1.1. | 0 | 0 | 562.434 | 333.932 |
Popravek napake preteklih let | 0 | 0 | 0 | 0 |
Povečanja iz poslovne združitve | 0 | 0 | 0 | 0 |
Poplačila oslabljenih terjatev | 0 | 0 | -506.213 | -255.043 |
Odpisi | 0 | 0 | 0 | -800 |
Dodatne oslabitve v letu | 0 | 0 | 86.000 | 484.470 |
Tečajne razlike | 0 | 0 | 57 | -125 |
Stanje 31.12. | 0 | 0 | 142.278 | 562.434 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 5.3.2021 stran 132 od 138 |
SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | |
do 1 meseca | 0 | 0 | 14.706 | 0 |
od 1 do 3 mesecev | 863.105 | 535.838 | 892.517 | 535.838 |
od 3 mesece do 1 leta | 2.560.754 | 1.596.205 | 2.693.107 | 1.596.205 |
od 1 do 5 let | 6.357.878 | 3.659.722 | 6.638.603 | 3.659.722 |
več kot 5 let | 1.597.238 | 0 | 1.597.238 | 0 |
Skupaj | 11.378.975 | 5.791.765 | 11.836.171 | 5.791.765 |
SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | |
do 1 meseca | 725 | 725 | 187.872 | 151.030 |
od 1 do 3 mesecev | 1.451 | 1.451 | 383.014 | 302.059 |
od 3 mesece do 1 leta | 6.528 | 6.528 | 1.715.581 | 1.359.265 |
od 1 do 5 let | 17.409 | 26.113 | 7.042.229 | 6.241.779 |
več kot 5 let | 0 | 0 | 4.204.590 | 4.864.003 |
Skupaj | 26.113 | 34.817 | 13.533.286 | 12.918.136 |
SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | |
do 1 meseca | 0 | 0 | 0 | 0 |
od 1 do 3 mesecev | 900.000 | 0 | 900.000 | 0 |
od 3 mesece do 1 leta | 280.260 | 0 | 280.260 | 0 |
od 1 do 5 let | 550.530 | 0 | 1.451.955 | 0 |
več kot 5 let | 0 | 0 | 0 | 0 |
Skupaj | 1.730.790 | 0 | 2.632.215 | 0 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 5.3.2021 stran 133 od 138 |
Nivo poštene vrednosti | SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
knjigovodska vrednost 31.12.2023 | poštena vrednost 31.12.2023 | knjigovodska vrednost 31.12.2023 | poštena vrednost 31.12.2023 | ||
Finančna sredstva po odplačni vrednosti: | 179.558 | 179.558 | 488.135 | 488.135 | |
Posojila drugim (dolgoročni in kratkoročni del) | 3 | 179.558 | 179.558 | 488.135 | 488.135 |
Finančna sredstva po pošteni vrednosti preko izkaza poslovnega izida: | 966.630 | 966.630 | 1.115.269 | 1.115.269 | |
Finančne naložbe – tržne | 1 | 422.264 | 422.264 | 560.846 | 560.846 |
Finančne naložbe – netržne | 3 | 544.366 | 544.366 | 554.423 | 554.423 |
Finančne obveznosti po pošteni vrednosti preko izkaza poslovnega izida: | 1.695.734 | 1.695.734 | 1.695.734 | 1.695.734 | |
Finančne obveznosti za pogojna nadomestila | 3 | 1.695.734 | 1.695.734 | 1.695.734 | 1.695.734 |
Finančne obveznosti po odplačni vrednosti: | 12.005.725 | 12.005.725 | 24.490.024 | 24.490.024 | |
Dolgoročne finančne obveznosti | 3 | 7.702.428 | 7.702.428 | 18.207.991 | 18.207.991 |
Kratkoročne finančne obveznosti | 3 | 4.303.297 | 4.303.297 | 6.282.033 | 6.282.033 |
Nivo poštene vrednosti | SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
knjigovodska vrednost 31.12.2022 | poštena vrednost 31.12.2022 | knjigovodska vrednost 31.12.2022 | poštena vrednost 31.12.2022 | ||
Finančna sredstva po odplačni vrednosti: | 76.400 | 76.400 | 553.544 | 553.544 | |
Posojila drugim (dolgoročni in kratkoročni del) | 3 | 76.400 | 76.400 | 553.544 | 553.544 |
Finančna sredstva po pošteni vrednosti preko izkaza poslovnega izida: | 909.146 | 909.146 | 1.084.817 | 1.084.817 | |
Finančne naložbe – tržne | 1 | 364.780 | 364.780 | 530.396 | 530.396 |
Finančne naložbe – netržne | 3 | 544.366 | 544.366 | 554.421 | 554.421 |
Finančne obveznosti po odplačni vrednosti: | 5.701.027 | 5.701.027 | 16.397.077 | 16.397.077 | |
Dolgoročne finančne obveznosti | 3 | 3.624.410 | 3.624.410 | 12.926.201 | 12.926.201 |
Kratkoročne finančne obveznosti | 3 | 2.076.617 | 2.076.617 | 3.470.876 | 3.470.876 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 5.3.2021 stran 134 od 138 |
2023 | 2022 | |
Prihodki od prodaje | 8.012.226 | 7.658.945 |
Odvisne družbe | 8.012.121 | 7.658.801 |
Pridružene družbe | 105 | 144 |
Nabavna vrednost prodanega blaga | 5.699.811 | 4.943.117 |
Odvisne družbe | 5.699.811 | 4.943.117 |
Pridružene družbe | 0 | 0 |
Stroški poslovanja | 2.376.568 | 2.817.394 |
Odvisne družbe | 2.269.402 | 2.701.951 |
Pridružene družbe | 107.166 | 115.443 |
Prihodki iz financiranja | 12.810.731 | 7.802.435 |
Odvisne družbe | 12.810.731 | 7.802.069 |
Pridružene družbe | 0 | 366 |
Odhodki iz financiranja | 10.807 | 6.174 |
Odvisne družbe | 10.807 | 6.174 |
Pridružene družbe | 0 | 0 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 5.3.2021 stran 135 od 138 |
31.12.2023 | 31.12.2022 | |
Terjatve iz poslovanja | 1.610.291 | 1.325.477 |
Odvisne družbe | 1.610.291 | 1.311.229 |
Pridružene družbe | 0 | 14.248 |
Obveznosti iz poslovanja | 1.613.801 | 1.310.607 |
Odvisne družbe | 1.610.291 | 1.310.607 |
Pridružene družbe | 3.510 | 0 |
Dana posojila | 329.558 | 195.274 |
Odvisne družbe | 329.558 | 176.329 |
Pridružene družbe | 0 | 18.945 |
Prejeta posojila | 329.452 | 176.329 |
Odvisne družbe | 329.452 | 176.329 |
Pridružene družbe | 0 | 0 |
Sredstva iz poslovnega najema | 114.307 | 150.789 |
Odvisne družbe | 114.307 | 150.789 |
Pridružene družbe | 0 | 0 |
Obveznosti iz poslovnega najema | 121.899 | 157.948 |
Odvisne družbe | 121.899 | 157.948 |
Pridružene družbe | 0 | 0 |
2023 | 2022 | |
Uprava | 775.043 | 1.528.509 |
Nadzorni svet | 85.454 | 91.626 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 27.2.2024 stran 136 od 138 |
Ime in priimek, funkcija | Fiksni prejemki (bruto) | Variabilni prejemki (bruto) - kvantitativna merila | Variabilni prejemki (bruto) - kvalitativna merila | Variabilni prejemki (bruto) - skupaj | Odloženi prejemki | Odpravnine | Bonitete | Vračilo izplačane nagrade | Skupaj bruto | Skupaj neto |
Žiga Hieng predsednik uprave/direktor | 345.772,09 | 0,00 | 93.780,58 | 93.780,58 | 0,00 | 0,00 | 8.186,59 | 0,00 | 447.739,00 | 210.587,86 |
Gregor Jenko član uprave/direktor | 255.103,48 | 0,00 | 70.708,13 | 70.708,13 | 0,00 | 0,00 | 1.492,84 | 0,00 | 327.304,00 | 168.337,86 |
Ime in priimek, funkcija | Plačilo za opravljanje funkcije – bruto letno | Sejnine nadzornega sveta in komisij – bruto letno | Skupaj bruto | Skupaj neto | Potni stroški |
Boris Šefman predsednik nadzornega sveta | 14.500,00 | 9.066,20 | 23.566,00 | 16.865,45 | 0,00 |
Bogomir Kos član nadzornega sveta / namestnik predsednika nadzornega sveta (nekdanji) | 8.000,00 | 4.265,27 | 12.265,00 | 8.646,30 | 0,00 |
Peter Jenčič namestnik predsednika nadzornega sveta / član nadzornega sveta (nekdanji) | 11.500,00 | 5.795,85 | 17.296,00 | 12.305,03 | 0,00 |
Matjaž Petelin član nadzornega sveta (nekdanji) | 2.666,67 | 0,00 | 2.667,00 | 1.939,47 | 0,00 |
Damir Darmanović član nadzornega sveta (nekdanji) | 2.666,67 | 0,00 | 2.667,00 | 1.939,47 | 0,00 |
Miha Lebinger član nadzornega sveta | 5.333,33 | 3.247,51 | 8.581,00 | 6.240,83 | 0,00 |
Žiga Zore član nadzornega sveta | 5.333,33 | 3.888,24 | 9.222,00 | 6.706,83 | 0,00 |
Janez Lipnik član revizijske komisije (nekdanji) | 1.500,00 | 0,00 | 1.500,00 | 1.090,95 | 0,00 |
Martin Železnik član revizijske komisije | 4.500,00 | 3.200,00 | 7.700,00 | 5.600,21 | 0,00 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 5.3.2021 stran 137 od 138 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2023 | datum 5.3.2021 stran 138 od 138 |
SALUS, Veletrgovina, d.o.o. | ||
2023 | 2022 | |
Čisti prihodki od prodaje | 485.064.639 | 389.929.483 |
Nabavna vrednost prodanega blaga | –459.469.376 | –367.410.626 |
Kosmati poslovni izid | 25.595.263 | 22.518.857 |
Stroški prodajanja z amortizacijo | –9.195.106 | –8.359.638 |
Stroški splošnih dejavnosti | –8.352.806 | –7.593.870 |
Drugi poslovni prihodki | 67.912 | 70.412 |
Izgube zaradi oslabitve | 0 | –2.603 |
Drugi poslovni odhodki | –543.399 | –435.583 |
Poslovni izid iz poslovanja | 7.571.864 | 6.197.575 |
Prihodki iz financiranja | 502.741 | 364.101 |
Odhodki iz financiranja | –41.634 | –29.770 |
Poslovni izid po financiranju | 8.032.971 | 6.531.906 |
Drugi prihodki | 0 | 0 |
Drugi odhodki | 0 | –19 |
Davek iz dobička | –1.449.483 | –1.224.979 |
Odloženi davki | 3.153 | 1.059 |
Čisti dobiček / (izguba) poslovnega leta | 6.586.641 | 5.307.967 |
SALUS, Veletrgovina, d.o.o. | ||
31.12.2023 | 31.12.2022 | |
Neopredmetena sredstva | 1.356.552 | 1.555.815 |
Opredmetena osnovna sredstva | 25.942.124 | 25.622.911 |
Naložbe v pridružene družbe | 7.951 | 6.832 |
Finančne terjatve | 432.143 | 208.890 |
Terjatve za odloženi davek | 37.502 | 30.917 |
Skupaj dolgoročna sredstva | 27.776.272 | 27.425.365 |
Zaloge | 38.020.503 | 31.115.110 |
Kratkoročne finančne naložbe | 53.141 | 42.248 |
Kratkoročne poslovne terjatve | 48.337.057 | 39.883.837 |
Terjatve za davek od dohodka | 0 | 99.475 |
Denarna sredstva in denarni ustrezniki | 14.963.315 | 9.989.113 |
Sredstva na podlagi pogodb s kupci | 0 | 7.005 |
Dani predujmi in druga sredstva | 1.251.798 | 1.299.594 |
Skupaj kratkoročna sredstva | 102.625.814 | 82.436.382 |
Skupaj sredstva | 130.402.086 | 109.861.747 |
Osnovni kapital | 30.000.000 | 30.000.000 |
Rezerve | 3.845.855 | 3.845.855 |
Rezerva za pošteno vrednost | 13.035 | 32.854 |
Dobiček preteklih let | 1.571.581 | 3.776.490 |
Dobiček tekočega leta | 6.586.641 | 5.307.967 |
Skupaj kapital | 42.017.112 | 42.963.166 |
Rezervacije | 394.756 | 325.442 |
Druge dolgoročne obveznosti | 3.284 | 4.012 |
Skupaj dolgoročne obveznosti | 398.040 | 329.454 |
Kratkoročne poslovne obveznosti | 86.065.779 | 65.633.046 |
Obveznosti za davek od dohodka | 224.908 | 0 |
Obveznosti na podlagi pogodb s kupci | 666.723 | 58.587 |
Druge kratkoročne obveznosti | 1.029.524 | 877.494 |
Skupaj kratkoročne obveznosti | 87.986.934 | 66.569.127 |
Skupaj obveznosti in kapital | 130.402.086 | 109.861.747 |