Konsolidirano LETNO POROČILO |
SKUPINE SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. |
za leto 2022 Ljubljana, februar 2023 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 28.2.2023 stran 2 od 128 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 28.2.2023 stran 3 od 128 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 28.2.2023 stran 4 od 128 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 28.2.2023 stran 5 od 128 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 28.2.2023 stran 6 od 128 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 28.2.2023 stran 7 od 128 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 28.2.2023 stran 8 od 128 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 28.2.2023 stran 9 od 128 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 28.2.2023 stran 10 od 128 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 28.2.2023 stran 11 od 128 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 28.2.2023 stran 12 od 128 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 28.2.2023 stran 13 od 128 |
POSLANSTVO | Vitalni člen v oskrbi z zdravili, medicinskimi pripomočki in kakovostnimi ter inovativnimi storitvami, ki prinašajo zdravje in dobro počutje ljudi. |
VIZIJA | Biti prva izbira za distribucijo farmacevtskih izdelkov in storitev v regiji JV Evrope! |
VREDNOTE | Zdravje: Pri delu nas vodi naš slogan – Dobro ljudi je najvišji zakon. Proaktivnost: Pri delu smo proaktivni, prevzemamo pobudo, predvidevamo in se pripravljamo na pričakovane poslovne dogodke. Odgovornost: Z veseljem prevzemamo nove naloge in jih izvajamo v skladu z dogovorom. Kar obljubimo, to izpolnimo. Poštenost: Pošteni, etični in odprti smo pri medsebojnih odnosih s strankami, dobavitelji, partnerji in zaposlenimi. Družina: Verjamemo v ravnotežje med zasebnim in poslovnim življenjem. Pripadnost: Spoštujemo in cenimo avtentičnost posameznika in se zavedamo, da smo ravno zaradi osebnostnih razlik, različnih talentov in sposobnosti skupaj nepremagljivi. |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 28.2.2023 stran 14 od 128 |
Skupina deležnikov | Vsebina komunikacij | Komunikacijski kanali in orodja |
Delničarji, vlagatelji | Pomembne informacije za uresničevanje njihovih pravic: upravljanje, skladnost poslovanja in tveganja, vzdržnost v kriznih razmerah (npr.: epidemija Covid-19) | • javne objave na SEONetu • spletna stran • skupščina |
Kupci: lekarne, bolnišnice, specializirane in veterinarske ambulante, zdravstveni domovi, pacienti in drugi končni uporabniki | Pravočasna, kakovostna in varna oskrba z zdravili, medicinskimi pripomočki in drugimi izdelki, visoka raven zaupanja, hitra in strokovna odzivnost, odprt dialog, sodelovanje v postopkih javnih naročil | • osebni kontakti strokovnih sodelavcev • telefon, e-pošta, video in telekonference • oglasne digitalne table • portal za naročanje • strokovne revije in katalogi • B2B orodja • spletna stran • portal javnega naročanja, portal eJN |
Dobavitelji | Varno skladiščenje in rokovanje z izdelki, korektni poslovni odnosi | • osebni kontakti strokovnih sodelavcev (telefon, e-pošta) • telefon, e-pošta, video in telekonference • B2B orodja • letno poročilo |
Zaposleni | Delovno–pravni odnos z zaposlenimi in odnosi med zaposlenimi: pripadni, zavzeti, zadovoljni in motivirani sodelavci, osebni in karierni razvoj zaposlenih, zdravje in varnost, dobro počutje, spoštovanje človekovih pravic na delovnem mestu, enake možnosti, pravični zaslužek, usklajevanje poslovnega in osebnega življenja | • interni spletni portal • interni sestanki skupin • digitalne oglasne deske • nabiralnik • zbor delavcev • razgovori z vodji • dnevi odprtih vrat uprave • kvartalna srečanja uprave z zaposlenimi • mesečni Mentimeter: vprašaj upravo / podaj mnenje • anketa o zadovoljstvu zaposlenih • družabni dogodki, teambuildingi in dogodki, povezani s promocijo zdravja na delovnem mestu |
Odvisne družbe | Uspešno upravljanje, obvladovanje tveganj, skladnost poslovanja, doseganje poslovnih ciljev | • obdobni sestanki z vodstvi odvisnih družb • mesečno poročanje • skupščine |
Državne institucije in regulatorni organi | Obveščanje glede skladnosti z zahtevami zakonodaje (administrativni in drugi postopki), sodelovanje v postopkih javnih naročil in natečajev | • javne objave na SeoNetu • pošta • vložišče • portali (npr. javnega naročanja, e-JN, eRevizija) |
Mediji | Odgovori na novinarska vprašanja, objava informacij o poslovanju | • e-pošta • javne objave na SEONetu • spletna stran |
Strokovna združenja | Zastopanje interesov družbe in sodelovanje ter podajanje predlogov | • osebno udejstvovanje (okrogle mize, srečanja idr.) • e-pošta • portali |
Ostala zainteresirana javnost | Pomembnejše informacije o skladnosti poslovanja, oskrbi trga in drugih družbeno odgovornih temah | • javne objave na SEONetu • spletna stran • sponzorstva in donacije |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 28.2.2023 stran 15 od 128 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 28.2.2023 stran 16 od 128 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 28.2.2023 stran 17 od 128 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 28.2.2023 stran 18 od 128 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 28.2.2023 stran 19 od 128 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 28.2.2023 stran 20 od 128 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 28.2.2023 stran 21 od 128 |
10 oseb | Število delnic | Odstotek |
7 fizičnih oseb | 27.303 | 26,16% |
Matis d.o.o. | 1.034 | 0,99% |
NLB Skladi - mešani | 997 | 0,96% |
Studio V d.o.o. | 811 | 0,78% |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 28.2.2023 stran 22 od 128 |
Število delnic | Odstotek | |
Žiga Hieng, predsednik uprave | 4.159 | 3,98% |
Gregor Jenko, član uprave | 16.568 | 15,87% |
Boris Šefman, predsednik nadzornega sveta | 3.995 | 3,83% |
Peter Jenčič, član nadzornega sveta | 617 | 0,59% |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 28.2.2023 stran 23 od 128 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 28.2.2023 stran 24 od 128 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 28.2.2023 stran 25 od 128 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 28.2.2023 stran 26 od 128 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 28.2.2023 stran 27 od 128 |
Ime in priimek, funkcija (spol, državljanstvo, letnica rojstva) | Področje dela v upravi | Prvo imenovanje na funkcijo / Zaključek funkcije | Izobrazba | Strokovni profil | Članstvo v organih nadzora z družbo nepovezanih družb |
Žiga Hieng predsednik uprave (moški, slovensko, 1980) | komerciala, logistika, kakovost, kadrovske zadeve | 1.1.2018 / v teku | mag., CFA | kompetence iz vseh segmentov poslovodenja | ne |
Gregor Jenko član uprave (moški, slovensko, 1981) | finance, pravne zadeve, razvoj poslovanja, informatika | 1.1.2018 / v teku | univ.dipl.ekon. | kompetence iz vseh segmentov poslovodenja | ne |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 28.2.2023 stran 28 od 128 |
Ime in priimek, funkcija (spol, državljanstvo, letnica rojstva) | Prvo imenovanje na funkcijo / Zaključek funkcije | Predstavnik kapitala / zaposlenih | Udeležba na sejah / skupno število sej nadzornega sveta | Izobrazba | Strokovni profil | Neodvisnost po 23. členu Kodeksa | Obstoj nasprotja interesa v poslovnem letu | Članstvo v organih nadzora z družbo nepovezanih družb | Članstvo v komisijah nadzornega sveta | Udeležba na sejah / skupno število sej komisij |
Boris Šefman predsednik nadzornega sveta (moški, slovensko, 1951) | 25.4.2002 / v teku | kapitala | 8/8 | univ. dipl. ekon. | ekonomist | ne* | da* | ne | predsednik revizijske komisije | 4/4 |
Bogomir Kos namestnik predsednika nadzornega sveta (moški, slovensko, 1951) | 22.5.2010 / v teku | kapitala | 8/8 | univ. dipl. ekon. | ekonomist | da | ne | ne | ne | / |
Peter Jenčič član nadzornega sveta (moški, slovensko, 1981) | 27.4.2018 / v teku | kapitala | 8/8 | univ. dipl. ekon. | odnosi z vlagatelji | da | ne | ne | član revizijske komisije | 4/4 |
Matjaž Petelin član nadzornega sveta (moški, slovensko, 1980) | 26.4.2018 / 26.4.2022 | zaposlenih | 2/8 | strojni tehnik | referent v logistiki | da | ne | ne | ne | / |
Damir Darmanović član nadzornega sveta (moški, slovensko, 1975) | 1.10.2018 / 26.4.2022 | zaposlenih | 2/8 | OŠ | referent v logistiki | da | ne | ne | ne | / |
Miha Lebinger član nadzornega sveta (moški, slovensko, 1970) | 27.4.2022 / v teku | zaposlenih | 6/8 | dr. vet. med. | komercialni zastopnik za prodajo | da | ne | ne | ne | / |
Žiga Zore član nadzornega sveta (moški, slovensko, 1989) | 27.4.2022 / v teku | zaposlenih | 6/8 | mag. sociologije | strokovni sodelavec za razvoj kadrov in organizacije | da | ne | ne | ne | / |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 28.2.2023 stran 29 od 128 |
Ime in priimek, funkcija (spol, državljanstvo, letnica rojstva) | Komisija | Udeležba na sejah / skupno število sej komisij nadzornega sveta | Izobrazba | Strokovni profil | Članstvo v organih nadzora z družbo nepovezanih družb |
Janez Lipnik (moški, slovensko, 1951) | revizijska komisija | 1/4 | univ.dipl.ekon. | ekonomist | ne |
Martin Železnik (moški, slovensko, 1981) | revizijska komisija | 3/4 | univ.dipl.ekon. | pooblaščeni revizor | ne |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 5.3.2021 stran 30 od 128 |
Definicija | Namen uporabe |
Poslovni izid iz rednega poslovanja: poslovni izid iz poslovanja minus drugi odhodki plus drugi prihodki | Skupina SALUS uporablja prilagojeni poslovni izid iz poslovanja za spremljanje uspešnosti poslovanja pred izrednimi, neobičajnimi oziroma enkratnimi postavkami, ki so zajete v kategoriji drugih prihodkov in odhodkov. Uprava meni, da je ta kazalnik uporaben, ker daje indikacijo o dobičkonosnosti rednega poslovanja Skupine SALUS brez upoštevanja vplivov pomembnih dogodkov in/ali odločitev, ki se dogajajo manj pogosto. |
Redni EBITDA: poslovni izid iz rednega poslovanja, povečan za amortizacijo | EBITDA je s strani investitorjev in analitikov pogosto uporabljen kazalnik za ovrednotenje uspešnosti poslovanja podjetij. Skupina SALUS uporablja prilagojeni EBITDA, ki ne zajema izrednih, neobičajnih oziroma enkratnih postavk, vključenih v kategoriji drugih prihodkov in odhodkov. Skupina uporablja EBITDA, ker kazalnik zagotavlja dober približek denarnega toka iz rednega poslovanja ter daje uporabno informacijo o sposobnosti Skupine za odplačevanje dolgov in financiranje naložb. |
SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
2022 | 2021 | 2022 | 2021 | |
Redni EBITDA | 1.377.919 | -910.875 | 20.540.943 | 19.673.460 |
Amortizacija | -148.137 | -232.097 | -4.579.949 | -4.393.544 |
Poslovni izid iz rednega poslovanja | 1.229.782 | -1.142.972 | 15.960.994 | 15.279.916 |
Drugi prihodki | 2.220.423 | 10.040 | 3.250.069 | 292.780 |
Drugi odhodki | -2 | -1 | -625.314 | -386.868 |
Poslovni izid iz poslovanja | 3.450.203 | -1.132.933 | 18.585.749 | 15.185.828 |
Definicija | Namen uporabe |
Kosmati poslovni izid: prihodki od prodaje blaga in storitev minus nabavna vrednost prodanega blaga | Kosmati poslovni izid je za Skupino SALUS pomemben pokazatelj uspešnosti poslovanja, saj neposredno odraža pokritje, ki ga Skupina dosega pri izvajanju svoje osnovne dejavnosti, torej presežek, ustvarjen pri prodaji blaga in storitev nad nabavno vrednostjo prodanega blaga. |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 5.3.2021 stran 31 od 128 |
Definicija | Namen uporabe |
Neto dolg: dolgoročne finančne obveznosti plus kratkoročne finančne obveznosti minus denarna sredstva in denarni ustrezniki minus kratkoročne finančne naložbe | Neto dolg je mera zadolženosti Skupine, ki neposredno odraža njeno zmožnost poplačati svoje dolgove. Skupina SALUS to mero redno spremlja tudi iz razloga, da so nanjo vezane bančne zaveze po posojilni pogodbi. |
SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
31.12.2022 | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | |
Dolgoročne finančne obveznosti | 3.624.410 | 5.689.140 | 12.926.201 | 9.262.235 |
Kratkoročne finančne obveznosti | 2.076.617 | 2.093.101 | 3.470.876 | 3.253.980 |
Kratkoročne finančne naložbe | -1.402 | -100.087 | -342.253 | -21.667 |
Denar in denarni ustrezniki | -227.261 | -1.810.648 | -19.115.345 | -17.652.227 |
Neto dolg | 5.472.364 | 5.871.506 | -3.060.521 | -5.157.679 |
Definicija | Namen uporabe |
Neto obratna sredstva: kratkoročne poslovne terjatve, vključno s terjatvami za davek od dohodka, plus zaloge minus kratkoročne poslovne obveznosti, vključno z obveznostmi za davek od dohodka | Neto obratna sredstva so za Skupino SALUS pomemben kazalnik, ki je ključen za finančno stabilnost in poslovno uspešnost. Uprava meni, da je dober pokazatelj sposobnosti Skupine uporabiti obratna sredstva za ohranjanje ravnotežja med rastjo, dobičkonosnostjo in likvidnostjo. Pri izračunu Skupina SALUS ne vključuje drugih terjatev in drugih kratkoročnih sredstev ter rezervacij in odloženih davkov, saj je osrednja dejavnost Skupine prodaja blaga in nudenje storitev, na kar navedene postavke ne vplivajo pomembneje. |
SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
31.12.2022 | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | |
Kratkoročne poslovne terjatve in terjatve za davek od dohodka | 27.745 | 54.833 | 55.474.275 | 55.725.346 |
Zaloge | 0 | 0 | 46.044.227 | 43.431.501 |
Kratkoročne poslovne obveznosti in obveznosti za davek od dohodka | -293.228 | -93.655 | -80.499.933 | -82.495.807 |
Neto obratna sredstva | -265.483 | -38.822 | 21.018.569 | 16.661.040 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 5.3.2021 stran 32 od 128 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 5.3.2021 stran 33 od 128 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 28.2.2023 stran 34 od 128 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 28.2.2023 stran 35 od 128 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 28.2.2023 stran 36 od 128 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 28.2.2023 stran 37 od 128 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 28.2.2023 stran 38 od 128 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 28.2.2023 stran 39 od 128 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 28.2.2023 stran 40 od 128 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 28.2.2023 stran 41 od 128 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 28.2.2023 stran 42 od 128 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 28.2.2023 stran 43 od 128 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 28.2.2023 stran 44 od 128 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 28.2.2023 stran 45 od 128 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 28.2.2023 stran 46 od 128 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 28.2.2023 stran 47 od 128 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 28.2.2023 stran 48 od 128 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 28.2.2023 stran 49 od 128 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 28.2.2023 stran 50 od 128 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 28.2.2023 stran 51 od 128 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 28.2.2023 stran 52 od 128 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 28.2.2023 stran 53 od 128 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 28.2.2023 stran 54 od 128 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 28.2.2023 stran 55 od 128 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 28.2.2023 stran 56 od 128 |
Izobrazba | Stopnja strokovne izobrazbe | Poročajoče družbe |
Nižja izobrazba | do 4 | 25,00 |
Srednja izobrazba | 5 | 234,00 |
Višja izobrazba | 6 | 66,00 |
Visoka izobrazba | 7 | 126,00 |
Magisterij/doktorat | 8 | 8,00 |
Skupaj | 459,00 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 28.2.2023 stran 57 od 128 |
Poročajoče družbe | ||
Leto | Tip odsotnosti | % celotne mase ur |
2020 | boleznine v breme podjetja | 5,93% |
boleznine v breme ZZZS | 6,72% | |
poškodbe pri delu | 0,02% | |
starševski dopust | 3,58% | |
druge odsotnosti | 1,15% | |
2021 | boleznine v breme podjetja | 6,88% |
boleznine v breme ZZZS | 8,97% | |
poškodbe pri delu | 0,00% | |
starševski dopust | 4,90% | |
druge odsotnosti | 0,57% | |
2022 | boleznine v breme podjetja | 5,17% |
boleznine v breme ZZZS | 10,79% | |
poškodbe pri delu | 0,02% | |
starševski dopust | 9,93% | |
druge odsotnosti | 0,12% |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 28.2.2023 stran 58 od 128 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 28.2.2023 stran 59 od 128 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 28.2.2023 stran 60 od 128 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 28.2.2023 stran 61 od 128 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 28.2.2023 stran 62 od 128 |
Poročajoče družbe | |||||
Leto | Proizvedena energija iz sončne elektrarne (KWh) | Porabljena energija iz sončne elektrarne (KWh) (a) | Energija sončne elektrarne, oddana v omrežje (KWh) | Kupljena električna energija (KWh) (b) | Skupna porabljena električna energija (KWh) (a+b) |
2020 | 432.484 | 361.595 | 70.889 | 1.773.046 | 2.134.641 |
2021 | 421.637 | 369.218 | 52.419 | 1.840.677 | 2.209.895 |
2022 | 425.741 | 374.957 | 50.784 | 1.861.565 | 2.236.522 |
Poročajoče družbe | |
Leto | MWh |
2020 | 892 |
2021 | 1.070 |
2022 | 1.005 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 28.2.2023 stran 63 od 128 |
Poročajoče družbe | |||
Leto | Število vozil | Prevoženi km | km/vozilo |
2020 | 39 | 2.244.000 | 57.538 |
2021 | 40 | 2.378.449 | 59.461 |
2022 | 40 | 2.311.475 | 57.787 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 28.2.2023 stran 64 od 128 |
Poročajoče družbe | ||
Leto | Kartonska embalaža (kg) | Folija (kg) |
2020 | 1.629 | 2.438 |
2021 | 55.883 | 3.676 |
2022 | 64.500 | 4.900 |
Poročajoče družbe | ||||||||
Leto | Papirna, kartonska embalaža in embalaža iz lepenke | Plastična embalaža | Mešana embalaža | Kosovni odpadki | Plastika | Steklena embalaža | Trdni odpadki, ki niso navedeni v 07 05 13 | Odpadki, ki niso navedeni drugje |
2020 | 162.856 | 18.880 | 1.250 | 0 | 0 | 860 | 0 | 3.378 |
2021 | 182.180 | 21.020 | 6.170 | 920 | 3.660 | 5.120 | 0 | 7.657 |
2022 | 193.227 | 26.310 | 4.170 | 0 | 1.959 | 930 | 0 | 6.000 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 28.2.2023 stran 65 od 128 |
Gospodarska dejavnost | Oznaka NACE | Opis | Prihodki v EUR | Delež prihodkov v % |
A. Prihodki od dejavnosti, usklajeni s taksonomijo | ||||
Energija | D35.119 | Proizvodnja električne energije z uporabo fotovoltaične tehnologije | 87.835 | 0,02% |
Skupaj prihodki od dejavnosti, usklajeni s taksonomijo | 87.835 | 0,02% | ||
B. Prihodki od dejavnosti, nesprejemljivi za taksonomijo | ||||
Skupaj prihodki od dejavnosti, nesprejemljivi za taksonomijo | 495.582.979 | 99,98% | ||
Skupaj A+B | 495.670.814 | 100,00% | ||
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 28.2.2023 stran 66 od 128 |
Vrsta nevarnosti | Povezane s temperaturo | Povezane z vetrom | Povezane z vodo | Povezane s trdo maso |
Kronične | Sprememba temperature | Spremembe vzorcev | Spremembe vzorcev in vrst padavin (dež, toča, sneg/led) | Obalna erozija |
Vročinski stres | Variabilnost padavin ali hidrološka variabilnost | Degradacija prsti | ||
Variabilnost temperature | Zakisanje oceanov | Erozija prsti | ||
Taljenje permafrosta | Vdor slane vode | Soliflukcija | ||
Dvig morske gladine | ||||
Vodni stres | ||||
Akutne | Vročinski val | Suša | Plaz | |
Hladni val/pozeba | Močne padavine (dež, toča, sneg/led) | Zemeljski plaz | ||
Požar v naravi | Poplava (obalna in rečna poplava, poplava zaledni vod in podzemne vode) | Pogrezanje tal | ||
Prelitje ledeniškega jezera |
Gospodarska dejavnost | Oznaka NACE | Opis | Naložbe v osnovna sredstva v EUR | Delež naložb v osnovna sredstva v % |
A. Naložbe v osnovna sredstva, usklajene s taksonomijo | ||||
Gradnja stavb | F41.20 | Dograditev stavbe | 246.933 | 10,66% |
Skupaj naložbe v osnovna sredstva, usklajene s taksonomijo | 246.933 | 10,66% | ||
B. Naložbe v osnovna sredstva, nesprejemljive za taksonomijo | ||||
Skupaj naložbe v osnovna sredstva, nesprejemljive za taksonomijo | 2.070.068 | 89,34% | ||
Skupaj A+B | 2.317.001 | 100,00% | ||
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 28.2.2023 stran 67 od 128 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 28.2.2023 stran 68 od 128 |
zadeva Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | Datum 28.2.2023 stran 69 od 128 |
zadeva Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | Datum 28.2.2023 stran 70 od 128 |
zadeva Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | Datum 28.2.2023 stran 71 od 128 |
zadeva Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | Datum 28.2.2023 stran 72 od 128 |
zadeva Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | Datum 28.2.2023 stran 73 od 128 |
zadeva Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | Datum 28.2.2023 stran 74 od 128 |
Pojasnila | SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
31.12.2022 | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | ||
Dobro ime | 4.2 | 0 | 0 | ||
Druga neopredmetena sredstva | 4.2 | 60.679 | 4.033 | ||
Opredmetena osnovna sredstva | 4.3 | 246.009 | 301.898 | ||
Naložbene nepremičnine | 4.4 | 1.645.057 | 1.664.024 | ||
Naložbe v odvisne družbe | 4.5 | 53.055.328 | 53.065.504 | ||
Naložbe v pridružene družbe | 4.5 | 2.250 | 0 | ||
Finančna sredstva po pošteni vrednosti prek IPI | 4.5 | 909.146 | 996.442 | ||
Finančna sredstva po odplačni vrednosti | 4.5 | 75.000 | 0 | ||
Dolgoročno dana posojila | 15.213 | 10.421 | |||
Terjatve za odloženi davek | 4.18 | 0 | 201.215 | ||
Druga dolgoročna sredstva | 13.126 | 13.126 | |||
Skupaj dolgoročna sredstva | 56.021.808 | 56.256.663 | |||
Nekratkoročna sredstva, namenjena prodaji | 4.6 | 0 | 947.587 | ||
Zaloge | 4.7 | 0 | 0 | ||
Kratkoročne finančne naložbe | 4.5 | 1.400 | 100.087 | ||
Kratkoročne poslovne terjatve | 4.8 | 27.745 | 54.833 | ||
Terjatve za davek od dohodka | 4.8 | 0 | 0 | ||
Denarna sredstva in denarni ustrezniki | 4.9 | 227.261 | 1.810.648 | ||
Sredstva na podlagi pogodb s kupci | 4.10 | 0 | 0 | ||
Dani predujmi in druga kratkoročna sredstva | 4.11 | 32.836 | 17.540 | ||
Skupaj kratkoročna sredstva | 289.242 | 2.930.695 | |||
Skupaj sredstva | 56.311.050 | 59.187.358 | |||
Osnovni kapital | 4.12 | 435.550 | 435.550 | ||
Rezerve | 4.12 | 9.273.155 | 9.273.155 | ||
Rezerva za pošteno vrednost | 4.12 | 0 | 0 | – | |
Prevedbena rezerva | 4.12 | 0 | 0 | – | – |
Dobiček preteklih let | 4.12 | 32.170.003 | 32.857.377 | ||
Dobiček tekočega leta | 4.12 | 8.167.657 | 6.085.901 | ||
Skupaj kapital | 50.046.365 | 48.651.983 | |||
Dolgoročne poslovne obveznosti | 0 | 0 | |||
Dolgoročne finančne obveznosti | 4.13 | 3.624.410 | 5.689.140 | ||
Rezervacije | 4.14 | 0 | 0 | ||
Druge dolgoročne obveznosti | 0 | 0 | |||
Skupaj dolgoročne obveznosti | 3.624.410 | 5.689.140 | |||
Kratkoročne poslovne obveznosti | 4.15 | 115.529 | 93.655 | ||
Obveznosti za davek od dohodka | 4.15 | 177.699 | 0 | ||
Kratkoročne finančne obveznosti | 4.13 | 2.076.617 | 2.093.101 | ||
Obveznosti na podlagi pogodb s kupci | 4.16 | 845 | 1.641.537 | ||
Druge kratkoročne obveznosti | 4.17 | 269.585 | 1.017.942 | ||
Skupaj kratkoročne obveznosti | 2.640.275 | 4.846.235 | |||
Skupaj obveznosti in kapital | 56.311.050 | 59.187.358 | |||
Računovodske usmeritve in pojasnila so sestavni del računovodskih izkazov in jih je potrebno brati skupaj z njimi. | |||||
zadeva Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | Datum 28.2.2023 stran 75 od 128 |
Pojasnila | SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
2022 | 2021 | 2022 | 2021 | ||
Čisti prihodki od prodaje | 4.19 | 460.006 | 597.040 | ||
Nabavna vrednost prodanega blaga | 0 | 0 | - | - | |
Kosmati poslovni izid | 460.006 | 597.040 | |||
Stroški prodajanja | 4.20 | –329.732 | –397.787 | - | - |
Stroški splošnih dejavnosti | 4.20 | –1.120.913 | –1.352.264 | - | - |
Drugi poslovni prihodki | 4.23 | 2.220.423 | 10.040 | ||
Izgube zaradi oslabitve | 4.24 | 0 | 0 | - | - |
Drugi poslovni odhodki | 4.24 | –2 | –1 | - | - |
Poslovni izid iz rednega poslovanja | 1.229.782 | -1.142.972 | |||
Prihodki iz financiranja | 4.25 | 7.615.908 | 7.368.554 | ||
Odhodki iz financiranja | 4.26 | –489.120 | –134.681 | - | - |
Poslovni izid po financiranju | 8.356.570 | 6.090.901 | |||
Drugi prihodki | 190.000 | 0 | |||
Drugi odhodki | 0 | –5.000 | - | - | |
Poslovni izid pred davki | 8.546.570 | 6.085.901 | |||
Davek iz dobička | 4.18 | –177.698 | 0 | - | - |
Odloženi davki | 4.18 | –201.215 | 0 | - | - |
Čisti dobiček / (izguba) poslovnega leta | 8.167.657 | 6.085.901 | |||
Osnovni in popravljeni dobiček na delnico | 4.27 | 78,25 | 58,31 | 125,46 | 124,61 |
Računovodske usmeritve in pojasnila so sestavni del računovodskih izkazov in jih je potrebno brati skupaj z njimi. | |||||
SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
2022 | 2021 | 2022 | 2021 | |
Čisti dobiček/(izguba) poslovnega leta | 8.167.657 | 6.085.901 | ||
Tečajne razlike | 0 | 0 | – | |
Drugi vseobsegajoči donos, ki bo v prihodnje pripoznan v izkazu poslovnega izida | 0 | 0 | – | |
Spremembe rezerve za pošteno vrednost | 0 | 0 | ||
Vpliv odloženih davkov | 0 | 0 | – | |
Skupaj drugi vseobsegajoči donos, ki v prihodnje ne bo pripoznan v izkazu poslovnega izida | 0 | 0 | ||
Celotni vseobsegajoči donos poslovnega leta | 8.167.657 | 6.085.901 | ||
Računovodske usmeritve in pojasnila so sestavni del računovodskih izkazov in jih je potrebno brati skupaj z njimi. | ||||
zadeva Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | Datum 28.2.2023 stran 76 od 128 |
SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
2022 | 2021 | 2022 | 2021 | |
DENARNI TOKOVI PRI POSLOVANJU | ||||
Čisti poslovni izid | 8.167.657 | 6.085.901 | ||
Davki od dobička in odloženi davki | 378.913 | 0 | ||
Amortizacija osnovnih sredstev in naložbenih nepremičnin | 147.037 | 230.997 | ||
Amortizacija neopredmetenih sredstev | 1.100 | 1.100 | ||
Prevrednotovalni izid obratnih sredstev | 0 | 0 | - | |
(Dobiček)/izguba pri prodaji osnovnih sredstev in naložbenih nepremičnin | -2.220.413 | -10.000 | - | - |
Neto sprememba rezervacij | 0 | 0 | - | |
Neto finančni (prihodki)/odhodki | 95.430 | -7.135.135 | ||
Slabitev naložb | 275.735 | 0 | ||
Prevrednotovalni izid finančnih naložb | 87.296 | -98.738 | - | |
Finančni prihodki iz prejetih dividend odvisnih družb | -7.575.491 | - | 0 | |
Denarni tok iz poslovanja pred spremembo obratnega kapitala | -642.736 | -925.875 | ||
Sprememba poslovnih in drugih terjatev ter sredstev na podlagi pogodb s kupci | 7.001 | -2.672 | - | |
Sprememba zalog | 0 | 0 | - | - |
Sprememba poslovnih in drugih obveznosti ter obveznosti na podlagi pogodb s kupci | -2.367.175 | 2.246.117 | - | |
Spremembe poslovnih sredstev in obveznosti | -2.360.174 | 2.243.445 | - | |
Izdatki za davek iz dobička | 0 | 0 | - | - |
Čisti denarni tok iz poslovanja | -3.002.910 | 1.317.570 | ||
DENARNI TOKOVI PRI NALOŽBENJU | ||||
Izdatki za nakup neopredmetenih sredstev | -57.746 | 0 | - | - |
Izdatki za nakup opredmetenih sredstev in naložbenih nepremičnin | -72.181 | 0 | - | - |
Izdatki za pridobitev finančnih naložb | -82.750 | - | 0 | |
Izdatki za dana posojila | -160.000 | - | 0 | |
Prejemki od odtujitve opredmetenih sredstev in naložbenih nepremičnin | 3.168.000 | 10.000 | ||
Prejemki od odtujitve finančnih naložb | 0 | 0 | ||
Prejemki od danih posojil | 1.762 | -151.818 | ||
Denarna sredstva iz poslovne združitve | 0 | 0 | ||
Prejemki za obresti | 4.058 | 432 | ||
Prejete dividende | 7.575.491 | 7.269.383 | ||
Čisti denarni tok iz naložbenja | 10.376.634 | 7.127.997 | - | |
DENARNI TOKOVI PRI FINANCIRANJU | ||||
Izdatki iz finančnih obveznosti | -2.056.621 | -3.260.762 | - | - |
Izdatki za nakup nekontrolnega deleža | 0 | 0 | ||
Izdatki za obresti iz finančnih obveznosti | -106.526 | -133.926 | - | - |
Izdatki za najeme | -8.834 | -7.949 | - | - |
Izdatki za obresti pri najemih | -755 | -755 | - | - |
Prejemki iz finančnih obveznosti | 0 | 1.200.000 | ||
Plačane dividende | - | - | -6.784.375 | -5.740.625 |
Prejemki iz vplačanega kapitala | 0 | 0 | ||
Čisti denarni tok iz financiranja | -8.957.111 | -7.944.017 | - | - |
ZAČETNO STANJE DENARNIH SREDSTEV | 1.810.648 | 1.309.098 | ||
Tečajne razlike | 0 | 0 | - | |
DENARNI IZID V OBDOBJU | -1.583.387 | 501.550 | ||
KONČNO STANJE DENARNIH SREDSTEV | 227.261 | 1.810.648 | ||
Računovodske usmeritve in pojasnila so sestavni del računovodskih izkazov in jih je potrebno brati skupaj z njimi. | ||||
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 5.3.2021 stran 77 od 128 |
2022 | Osnovni kapital | Kapitalske rezerve | Zakonske rezerve | Druge rezerve iz dobička | Rezerve za pošteno vrednost | Preneseni čisti dobiček | Čisti dobiček poslovnega leta | Skupaj kapital |
Stanje 1.1. | 435.550 | 8.380.201 | 56.335 | 836.619 | 0 | 32.857.377 | 6.085.901 | 48.651.983 |
Transakcije z lastniki | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | -6.773.275 | 0 | -6.773.275 |
Povečanje osnovnega kapitala | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Izplačilo dividend | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | –6.784.375 | 0 | –6.784.375 |
Druge spremembe lastniškega kapitala | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 11.100 | 0 | 11.100 |
Spremembe v celotnem vseobsegajočem donosu poročevalskega obdobja | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 8.167.657 | 8.167.657 |
Čisti poslovni izid obdobja | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 8.167.657 | 8.167.657 |
Spremembe v kapitalu | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.085.901 | -6.085.901 | 0 |
Prenos preostalega dela čistega dobička primerjalnega obdobja | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.085.901 | –6.085.901 | 0 |
Prenos preostalega dela čistega dobička tekočega obdobja | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Stanje 31.12. | 435.550 | 8.380.201 | 56.335 | 836.619 | 0 | 32.170.003 | 8.167.657 | 50.046.365 |
Računovodske usmeritve in pojasnila so sestavni del računovodskih izkazov in jih je potrebno brati skupaj z njimi. | ||||||||
2021 | Osnovni kapital | Kapitalske rezerve | Zakonske rezerve | Druge rezerve iz dobička | Rezerve za pošteno vrednost | Preneseni čisti dobiček | Čisti dobiček poslovnega leta | Skupaj kapital |
Stanje 1.1. | 435.550 | 8.380.201 | 56.335 | 836.619 | 0 | 33.808.485 | 4.770.628 | 48.287.818 |
Transakcije z lastniki | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | -5.721.736 | 0 | -5.721.736 |
Povečanje osnovnega kapitala | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Izplačilo dividend | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | –5.740.625 | 0 | –5.740.625 |
Druge spremembe lastniškega kapitala | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 18.889 | 0 | 18.889 |
Spremembe v celotnem vseobsegajočem donosu poročevalskega obdobja | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.085.901 | 6.085.901 |
Čisti poslovni izid obdobja | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.085.901 | 6.085.901 |
Spremembe v kapitalu | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4.770.628 | -4.770.628 | 0 |
Prenos preostalega dela čistega dobička primerjalnega obdobja | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4.770.628 | –4.770.628 | 0 |
Prenos preostalega dela čistega dobička tekočega obdobja | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Stanje 31.12. | 435.550 | 8.380.201 | 56.335 | 836.619 | 0 | 32.857.377 | 6.085.901 | 48.651.983 |
Računovodske usmeritve in pojasnila so sestavni del računovodskih izkazov in jih je potrebno brati skupaj z njimi. | ||||||||
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 5.3.2021 stran 78 od 128 |
2022 | Osnovni kapital | Kapitalske rezerve | Zakonske rezerve | Druge rezerve iz dobička | Prevedbena razlika | Rezerve za pošteno vrednost | Preneseni čisti dobiček | Čisti dobiček poslovnega leta | Skupaj | Kapital manjšinskih lastnikov | Skupaj kapital |
Stanje 31.12. preteklega leta | - | - | |||||||||
Popravki napak preteklih let | |||||||||||
Stanje 31.12. preteklega leta po popravku | - | - | |||||||||
Transakcije z lastniki | - | - | - | ||||||||
Izplačilo dividend | – | – | – | ||||||||
Transakcije z manjšinskimi lastniki | |||||||||||
Povečanje osnovnega kapitala | |||||||||||
Druge spremembe v kapitalu | |||||||||||
Spremembe v celotnem vseobsegajočem donosu poročevalskega obdobja | - | ||||||||||
Čisti poslovni izid obdobja | |||||||||||
Spremembe prevedbene rezerve | – | –12.116 | –12.116 | ||||||||
Sprememba rezerve za pošteno vrednost | |||||||||||
Druge spremembe v drugem vseobsegajočem donosu | |||||||||||
Spremembe v kapitalu | - | ||||||||||
Prenos preostalega dela čistega dobička primerjalnega obdobja | - | ||||||||||
Prenos preostalega dela čistega dobička tekočega obdobja | – | ||||||||||
Stanje 31.12. | - | ||||||||||
Računovodske usmeritve in pojasnila so sestavni del računovodskih izkazov in jih je potrebno brati skupaj z njimi. | |||||||||||
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 5.3.2021 stran 79 od 128 |
2021 | Osnovni kapital | Kapitalske rezerve | Zakonske rezerve | Druge rezerve iz dobička | Prevedbena razlika | Rezerve za pošteno vrednost | Preneseni čisti dobiček | Čisti dobiček poslovnega leta | Skupaj | Kapital manjšinskih lastnikov | Skupaj kapital |
Stanje 31.12. preteklega leta | - | - | |||||||||
Popravki napak preteklih let | |||||||||||
Stanje 31.12. preteklega leta po popravku | - | - | |||||||||
Transakcije z lastniki | - | - | - | ||||||||
Izplačilo dividend | – | – | – | ||||||||
Transakcije z manjšinjskimi lastniki | |||||||||||
Povečanje osnovnega kapitala | |||||||||||
Druge spremembe v kapitalu | |||||||||||
Spremembe v celotnem vseobsegajočem donosu poročevalskega obdobja | |||||||||||
Čisti poslovni izid obdobja | |||||||||||
Spremembe prevedbene rezerve | 4.297 | 4.297 | |||||||||
Sprememba rezerve za pošteno vrednost | |||||||||||
Druge spremembe v drugem vseobsegajočem donosu | |||||||||||
Spremembe v kapitalu | - | ||||||||||
Prenos preostalega dela čistega dobička primerjalnega obdobja | - | ||||||||||
Prenos preostalega dela čistega dobička tekočega obdobja | – | ||||||||||
Stanje 31.12. | - | - | |||||||||
Računovodske usmeritve in pojasnila so sestavni del računovodskih izkazov in jih je potrebno brati skupaj z njimi. | |||||||||||
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 5.3.2021 stran 80 od 128 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 5.3.2021 stran 81 od 128 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 5.3.2021 stran 82 od 128 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 5.3.2021 stran 83 od 128 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 5.3.2021 stran 84 od 128 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 5.3.2021 stran 85 od 128 |
Skupina nepremičnin, naprav in opreme | Doba koristnosti |
Zgradbe | 20 – 40 let |
Zgradbe-pravica do uporabe | glede na trajanje najema oz 5 let |
Oprema | 5 – 15 let |
Transportna sredstva | 4 – 8 let |
Strojna računalniška oprema | 2 leti |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 5.3.2021 stran 86 od 128 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 5.3.2021 stran 87 od 128 |
Skupina neodpredmetenih sredstev | Doba koristnosti |
Programska oprema | 5 – 10 let |
Blagovna znamka Algea | 10 let |
Blagovna znamka Sanolabor | 20 let |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 5.3.2021 stran 88 od 128 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 5.3.2021 stran 89 od 128 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 5.3.2021 stran 90 od 128 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 5.3.2021 stran 91 od 128 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 5.3.2021 stran 92 od 128 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 5.3.2021 stran 93 od 128 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 5.3.2021 stran 94 od 128 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 5.3.2021 stran 95 od 128 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 5.3.2021 stran 96 od 128 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 5.3.2021 stran 97 od 128 |
SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
31.12.2022 | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | |
Programska oprema | 2.933 | 4.033 | 1.799.552 | 2.196.243 |
Blagovne znamke | 0 | 0 | 4.659.370 | 4.997.073 |
Sredstva v pripravi | 57.746 | 0 | 92.030 | 70.549 |
Dobro ime | 0 | 0 | 1.870.087 | 1.870.087 |
Skupaj | 60.679 | 4.033 | 8.421.039 | 9.133.952 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 5.3.2021 stran 98 od 128 |
2022 | PROGRAMSKA OPREMA | BLAGOVNE ZNAMKE | DOBRO IME | V PRIPRAVI | DRUGA NEOPREDMETENA SREDSTVA | SKUPAJ |
NABAVNA VREDNOST | ||||||
Stanje 1.1. | 6.167.246 | 6.019.366 | 1.870.087 | 70.546 | 0 | 14.127.245 |
Povečanja iz poslovne združitve | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Popravek začetnega stanja | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Nove pridobitve | 84.699 | 0 | 0 | 200.839 | 0 | 285.538 |
Prenos iz priprave | 179.193 | 0 | 0 | -185.230 | 6.037 | 0 |
Zmanjšanja | -210.000 | 0 | 0 | 0 | 0 | -210.000 |
Tečajne razlike | -6 | 0 | 0 | -12 | 0 | -18 |
Stanje 31.12. | 6.221.132 | 6.019.366 | 1.870.087 | 86.143 | 6.037 | 14.202.765 |
POPRAVEK VREDNOSTI | ||||||
Stanje 1.1. | 3.971.001 | 1.022.292 | 0 | 0 | 0 | 4.993.293 |
Povečanje iz poslovne združitve | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Popravek začetnega stanja | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Amortizacija | 458.357 | 337.703 | 0 | 0 | 153 | 796.213 |
Zmanjšanja | -7.778 | 0 | 0 | 0 | 0 | -7.778 |
Tečajne razlike | -2 | 0 | 0 | 0 | 0 | -2 |
Stanje 31.12. | 4.421.578 | 1.359.995 | 0 | 0 | 153 | 5.781.726 |
NEODPISANA VREDNOST | ||||||
Stanje 1.1.2022 | 2.196.245 | 4.997.074 | 1.870.087 | 70.546 | 0 | 9.133.952 |
Stanje 31.12.2022 | 1.799.554 | 4.659.371 | 1.870.087 | 86.143 | 5.884 | 8.421.039 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 5.3.2021 stran 99 od 128 |
2021 | PROGRAMSKA OPREMA | BLAGOVNE ZNAMKE | DOBRO IME | V PRIPRAVI | DRUGA NEOPREDMETENA SREDSTVA | SKUPAJ |
NABAVNA VREDNOST | ||||||
Stanje 1.1. | 5.668.016 | 6.019.366 | 1.870.087 | 28.070 | 0 | 13.585.539 |
Povečanja iz poslovne združitve | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Popravek začetnega stanja | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Nove pridobitve | 29.370 | 0 | 0 | 585.746 | 0 | 615.116 |
Prenos iz priprave | 543.270 | 0 | 0 | -543.270 | 0 | 0 |
Zmanjšanja | -73.418 | 0 | 0 | 0 | 0 | -73.418 |
Tečajne razlike | 8 | 0 | 0 | 0 | 0 | 8 |
Stanje 31.12. | 6.167.246 | 6.019.366 | 1.870.087 | 70.546 | 0 | 14.127.245 |
POPRAVEK VREDNOSTI | ||||||
Stanje 1.1. | 3.494.845 | 684.589 | 0 | 0 | 0 | 4.179.434 |
Povečanja iz poslovne združitve | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Popravek začetnega stanja | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Amortizacija | 549.549 | 337.703 | 0 | 0 | 0 | 887.252 |
Zmanjšanja | -73.394 | 0 | 0 | 0 | 0 | -73.394 |
Tečajne razlike | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
Stanje 31.12. | 3.971.001 | 1.022.292 | 0 | 0 | 0 | 4.993.293 |
NEODPISANA VREDNOST | ||||||
Stanje 1.1.2021 | 2.173.171 | 5.334.777 | 1.870.087 | 28.070 | 0 | 9.406.105 |
Stanje 31.12.2021 | 2.196.245 | 4.997.074 | 1.870.087 | 70.546 | 0 | 9.133.952 |
SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
31.12.2022 | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | |
Zemljišča | 0 | 0 | 3.295.339 | 3.295.339 |
Zgradbe | 0 | 0 | 18.193.808 | 15.916.865 |
Druge naprave in oprema | 218.516 | 267.531 | 6.697.297 | 7.102.084 |
Sredstva v najemu | 27.493 | 34.367 | 10.674.846 | 4.591.063 |
Osnovna sredstva v izgradnji ali pripravi | 0 | 0 | 227.845 | 2.374.528 |
Skupaj | 246.009 | 301.898 | 39.089.135 | 33.279.879 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 5.3.2021 stran 100 od 128 |
2022 | DRUGE NAPRAVE IN OPREMA | PRAVICA DO UPORABE SREDSTVA | V PRIPRAVI | SKUPAJ |
NABAVNA VREDNOST | ||||
Stanje 1.1. | 1.079.897 | 55.262 | 0 | 1.135.159 |
Nove pridobitve | 2.312 | 0 | 0 | 2.312 |
Prenos iz priprave | 0 | 0 | 0 | 0 |
Zmanjšanja | -86.226 | 0 | 0 | -86.226 |
Stanje 31.12. | 995.983 | 55.262 | 0 | 1.051.245 |
POPRAVEK VREDNOSTI | ||||
Stanje 1.1. | 812.366 | 20.895 | 0 | 833.261 |
Amortizacija | 51.327 | 6.874 | 0 | 58.201 |
Zmanjšanja | -86.226 | 0 | 0 | -86.226 |
Stanje 31.12. | 777.467 | 27.769 | 0 | 805.236 |
NEODPISANA VREDNOST | ||||
Stanje 1.1.2022 | 267.531 | 34.367 | 0 | 301.898 |
Stanje 31.12.2022 | 218.516 | 27.493 | 0 | 246.009 |
2021 | DRUGE NAPRAVE IN OPREMA | PRAVICA DO UPORABE SREDSTVA | V PRIPRAVI | SKUPAJ |
NABAVNA VREDNOST | ||||
Stanje 1.1. | 1.318.071 | 31.144 | 0 | 1.349.215 |
Nove pridobitve | 0 | 0 | 0 | 0 |
Prenos iz priprave | 0 | 24.118 | 0 | 24.118 |
Zmanjšanja | -238.174 | 0 | 0 | -238.174 |
Stanje 31.12. | 1.079.897 | 55.262 | 0 | 1.135.159 |
POPRAVEK VREDNOSTI | ||||
Stanje 1.1. | 985.280 | 9.670 | 0 | 994.950 |
Amortizacija | 56.133 | 11.225 | 0 | 67.358 |
Zmanjšanja | -229.047 | 0 | 0 | -229.047 |
Stanje 31.12. | 812.366 | 20.895 | 0 | 833.261 |
NEODPISANA VREDNOST | ||||
Stanje 1.1.2021 | 332.791 | 21.474 | 0 | 354.265 |
Stanje 31.12.2021 | 267.531 | 34.367 | 0 | 301.898 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 5.3.2021 stran 101 od 128 |
2022 | ZEMLJIŠČA | ZGRADBE | PRAVICA DO UPORABE SREDSTVA | DRUGE NAPRAVE IN OPREMA | V PRIPRAVI | SKUPAJ |
NABAVNA VREDNOST | ||||||
Stanje 1.1. | 3.295.339 | 21.302.822 | 7.539.109 | 21.034.054 | 2.374.527 | 55.545.851 |
Povečanja iz poslovne združitve | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Popravek začetnega stanja | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Povečanja | 0 | 351.255 | 7.542.527 | 1.041.904 | 923.842 | 9.859.528 |
Prenos iz priprave | 0 | 2.562.150 | 0 | 508.373 | -3.070.523 | 0 |
Zmanjšanja | 0 | -13.507 | -2.305.845 | -733.792 | 0 | -3.053.144 |
Tečajne razlike | 0 | 0 | -590 | 597 | 0 | 7 |
Stanje 31.12. | 3.295.339 | 24.202.720 | 12.775.201 | 21.851.136 | 227.846 | 62.352.242 |
POPRAVEK VREDNOSTI | ||||||
Stanje 1.1. | 0 | 5.385.958 | 2.948.044 | 13.931.970 | 0 | 22.265.972 |
Povečanja iz poslovne združitve | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Popravek začetnega stanja | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Amortizacija | 0 | 636.461 | 1.246.387 | 1.811.992 | 0 | 3.694.840 |
Zmanjšanja | 0 | -13.507 | -2.093.974 | -589.947 | 0 | -2.697.428 |
Tečajne razlike | 0 | 0 | -101 | -176 | 0 | -277 |
Stanje 31.12. | 0 | 6.008.912 | 2.100.356 | 15.153.839 | 0 | 23.263.107 |
NEODPISANA VREDNOST | ||||||
Stanje 1.1.2022 | 3.295.339 | 15.916.864 | 4.591.065 | 7.102.084 | 2.374.527 | 33.279.879 |
Stanje 31.12.2022 | 3.295.339 | 18.193.808 | 10.674.845 | 6.697.297 | 227.846 | 39.089.135 |
2021 | ZEMLJIŠČA | ZGRADBE | PRAVICA DO UPORABE SREDSTVA | DRUGE NAPRAVE IN OPREMA | V PRIPRAVI | SKUPAJ |
NABAVNA VREDNOST | ||||||
Stanje 1.1. | 3.289.339 | 20.921.614 | 4.559.450 | 20.200.937 | 532.885 | 49.504.225 |
Povečanja iz poslovne združitve | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Popravek začetnega stanja | 0 | 0 | 56.282 | -58.291 | 0 | -2.009 |
Povečanja | 6.000 | 149.701 | 3.011.943 | 0 | 3.894.720 | 7.062.364 |
Prva uporaba MSRP 16 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Prenos iz priprave | 0 | 256.254 | 0 | 1.796.824 | -2.053.078 | 0 |
Zmanjšanja | 0 | -24.747 | -88.566 | -905.816 | 0 | -1.019.129 |
Tečajne razlike | 0 | 0 | 0 | 400 | 0 | 400 |
Stanje 31.12. | 3.295.339 | 21.302.822 | 7.539.109 | 21.034.054 | 2.374.527 | 55.545.851 |
POPRAVEK VREDNOSTI | ||||||
Stanje 1.1. | 0 | 4.851.523 | 1.902.580 | 13.098.518 | 0 | 19.852.621 |
Povečanja iz poslovne združitve | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Popravek začetnega stanja | 0 | 0 | 15.560 | -17.570 | 0 | -2.010 |
Amortizacija | 0 | 559.182 | 1.094.179 | 1.689.741 | 0 | 3.343.102 |
Zmanjšanja | 0 | -24.747 | -64.275 | -838.903 | 0 | -927.925 |
Tečajne razlike | 0 | 0 | 0 | 184 | 0 | 184 |
Stanje 31.12. | 0 | 5.385.958 | 2.948.044 | 13.931.970 | 0 | 22.265.972 |
NEODPISANA VREDNOST | ||||||
Stanje 1.1.2021 | 3.289.339 | 16.070.091 | 2.656.870 | 7.102.419 | 532.885 | 29.651.604 |
Stanje 31.12.2021 | 3.295.339 | 15.916.864 | 4.591.065 | 7.102.084 | 2.374.527 | 33.279.879 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 5.3.2021 stran 102 od 128 |
SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
31.12.2022 | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | |
Zemljišča | 272.607 | 272.607 | 272.607 | 272.607 |
Zgradbe | 1.372.450 | 1.391.417 | 1.372.450 | 1.391.417 |
Skupaj | 1.645.057 | 1.664.024 | 1.645.057 | 1.664.024 |
2022 | ZEMLJIŠČA | ZGRADBE | SKUPAJ |
NABAVNA VREDNOST | |||
Stanje 1.1. | 272.607 | 3.332.213 | 3.604.820 |
Povečanja iz poslovne združitve | 0 | 0 | 0 |
Nove pridobitve | 0 | 69.869 | 69.869 |
Zmanjšanja | 0 | 0 | 0 |
Stanje 31.12. | 272.607 | 3.402.082 | 3.674.689 |
POPRAVEK VREDNOSTI | |||
Stanje 1.1. | 0 | 1.940.796 | 1.940.796 |
Povečanja iz poslovne združitve | 0 | 0 | 0 |
Amortizacija | 0 | 88.836 | 88.836 |
Zmanjšanja | 0 | 0 | 0 |
Stanje 31.12. | 0 | 2.029.632 | 2.029.632 |
NEODPISANA VREDNOST | |||
Stanje 1.1.2022 | 272.607 | 1.391.417 | 1.664.024 |
Stanje 31.12.2022 | 272.607 | 1.372.450 | 1.645.057 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 5.3.2021 stran 103 od 128 |
2021 | ZEMLJIŠČA | ZGRADBE | SKUPAJ |
NABAVNA VREDNOST | |||
Stanje 1.1. | 1.125.665 | 4.634.026 | 5.759.691 |
Povečanja iz poslovne združitve | 0 | 0 | 0 |
Nove pridobitve | 0 | 0 | 0 |
Zmanjšanja | -853.058 | -1.301.813 | -2.154.871 |
Stanje 31.12. | 272.607 | 3.332.213 | 3.604.820 |
POPRAVEK VREDNOSTI | |||
Stanje 1.1. | 0 | 2.993.568 | 2.993.568 |
Povečanja iz poslovne združitve | 0 | 0 | 0 |
Amortizacija | 0 | 163.639 | 163.639 |
Zmanjšanja | 0 | -1.216.411 | -1.216.411 |
Stanje 31.12. | 0 | 1.940.796 | 1.940.796 |
NEODPISANA VREDNOST | |||
Stanje 1.1.2021 | 1.125.665 | 1.640.458 | 2.766.123 |
Stanje 31.12.2021 | 272.607 | 1.391.417 | 1.664.024 |
SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
2022 | 2021 | 2022 | 2021 | |
Prihodki od najemnin | 280.549 | 308.343 | 247.229 | 251.223 |
Neposredni stroški iz naložbenih nepremičnin, ki ustvarjajo prihodke od najemnin | -126.245 | -183.973 | -126.245 | -183.973 |
Skupaj | 154.304 | 124.370 | 120.984 | 67.250 |
SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
2022 | 2021 | 2022 | 2021 | |
V roku 1 leta | 163.269 | 311.624 | 163.269 | 268.784 |
V roku 1 do 2 leti | 141.714 | 163.269 | 141.714 | 163.269 |
V roku 2 do 5 let | 425.143 | 489.808 | 425.143 | 489.808 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 5.3.2021 stran 104 od 128 |
SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
31.12.2022 | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | |
Deleži v odvisnih podjetjih | 53.055.328 | 53.065.504 | 0 | 0 |
Deleži v pridruženih podjetjih | 2.250 | 0 | 66.676 | 52.526 |
Finančna sredstva po PV preko IPI | 909.146 | 996.442 | 1.084.817 | 1.187.330 |
Finančna sredstva po odplačni vrednosti | 75.000 | 0 | 211.290 | 33.099 |
Skupaj | 54.041.724 | 54.061.946 | 1.362.783 | 1.272.955 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 5.3.2021 stran 105 od 128 |
Družba | Relacija do obvladujoče družbe SALUS, Ljubljana, d.d. | Delež v družbi 31.12.2022 | Vrednost naložbe 31.12.2022 | Poslovni izid 2022 | Osnovni kapital 31.12.2022 |
a. Naložbe SALUS, Ljubljana, d.d. | |||||
SALUS, Veletrgovina, d.o.o. | odvisna | 100% | 33.845.855 | 5.292.914 | 30.000 |
CARSO pharm, d.o.o. (SI) | odvisna | 100% | 1.298.786 | 312.241 | 1.082.549 |
CARSO pharm DOOEL, Ilinden (NMK) | odvisna | 100% | 75.000 | 422.866 | 75.000 |
CARSO pharm d.o.o. (HR) | odvisna | 100% | 10.122 | 137.806 | 10.122 |
CARSO pharm d.o.o. (SRB) | odvisna | 100% | 500 | -63.637 | 437 |
CARSO pharm d.o.o. Podgorica (ČG) | odvisna | 100% | 7.500 | -35.732 | 7.500 |
CARSO pharm UAB (Litva) | odvisna | 100% | 30.000 | -39.804 | 30.000 |
CARSO pharm d.o.o. (BiH) | odvisna | 100% | 50.000 | -9.222 | 50.000 |
MediSal d.o.o.* | odvisna | 100% | 0 | -58.266 | 50.000 |
SANOLABOR, d.d. | odvisna | 100% | 17.737.065 | 6.114.124 | 470.833 |
SANOL S d.o.o. (SRB) | odvisna | 100% | 500 | 2.102 | 363 |
Skupaj naložbe v odvisne družbe SALUS, Ljubljana, d.d. | 53.055.328 | ||||
MS PE d.o.o. | pridružena | 30% | 2.250 | -6.500 | 7.500 |
Skupaj naložbe v pridružene družbe SALUS, Ljubljana, d.d. | 2.250 | ||||
b. Naložbe drugih družb v Skupini | |||||
SANOL H d.o.o. | odvisna družba SANOLABOR, d.d. (100%) | 100% | 83.028 | 406.659 | 83.642 |
NENSI d.o.o. | pridružena družba SALUS, Veletrgovina, d.o.o. (35%) | 35% | 6.832 | 7.060 | 50.000 |
ASW d.o.o. | pridružena družba SANOLABOR, d.d. (50%) | 50% | 57.594 | 22.208 | 24.763 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 5.3.2021 stran 106 od 128 |
SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
31.12.2022 | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | |
Delnice podjetij - kotirajoče | 364.780 | 452.076 | 530.396 | 632.909 |
Delnice podjetij - ostale | 154.866 | 154.866 | 164.571 | 164.571 |
Deleži podjetij | 389.500 | 389.500 | 389.850 | 389.850 |
Skupaj | 909.146 | 996.442 | 1.084.817 | 1.187.330 |
SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
2022 | 2021 | 2022 | 2021 | |
Stanje 1.1. | 996.442 | 897.704 | 1.187.330 | 1.026.542 |
Pridobitve | 0 | 0 | 46.029 | 0 |
Prevrednotenje | -87.296 | 98.738 | -148.542 | 160.788 |
Stanje 31.12. | 909.146 | 996.442 | 1.084.817 | 1.187.330 |
SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
2022 | 2021 | 2022 | 2021 | |
Dividende | 25.691 | 19.454 | 79.837 | 24.666 |
Prihodki iz vrednotenja po pošteni vrednosti | 0 | 0 | 17.220 | 0 |
Odhodki iz vrednotenja po pošteni vrednosti | -87.296 | 0 | -165.763 | 0 |
Skupaj | -61.605 | 19.454 | -68.706 | 24.666 |
SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
31.12.2022 | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | |
Dana posojila (dolgoročni del) | 75.000 | 0 | 211.290 | 33.099 |
Skupaj | 75.000 | 0 | 211.290 | 33.099 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 5.3.2021 stran 107 od 128 |
SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
2022 | 2021 | 2022 | 2021 | |
Stanje 1.1. | 947.587 | 0 | 947.587 | 0 |
Povečanje | 0 | 947.587 | 0 | 947.587 |
Prodaja | -947.587 | 0 | -947.587 | 0 |
Prenos na prvotno kategorijo | 0 | 0 | 0 | 0 |
Stanje 31.12. | 0 | 947.587 | 0 | 947.587 |
SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
31.12.2022 | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | |
Material in surovine | 0 | 0 | 193.409 | 339.298 |
Trgovsko blago | 0 | 0 | 45.850.818 | 43.092.203 |
Skupaj | 0 | 0 | 46.044.227 | 43.431.501 |
SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
31.12.2022 | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | |
Kratkoročne terjatve do kupcev na domačem trgu | 21.969 | 56.207 | 48.787.418 | 50.690.440 |
Kratkoročne terjatve do kupcev na tujih trgih | 2.096 | -3.301 | 5.792.386 | 4.614.359 |
Terjatve za davek od dohodka | 0 | 0 | 328.555 | 16.627 |
Druge kratkoročne terjatve | 3.680 | 1.927 | 1.128.350 | 737.852 |
Popravek vrednosti terjatev | 0 | 0 | -562.434 | -333.932 |
Skupaj | 27.745 | 54.833 | 55.474.275 | 55.725.346 |
SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
31.12.2022 | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | |
Gotovina v blagajni | 0 | 0 | 123.982 | 67.484 |
Denarna sredstva na računih | 227.261 | 1.810.648 | 15.291.363 | 17.521.306 |
Kratkoročni depoziti na odpoklic | 0 | 0 | 3.700.000 | 63.437 |
Skupaj | 227.261 | 1.810.648 | 19.115.345 | 17.652.227 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 5.3.2021 stran 108 od 128 |
SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
31.12.2022 | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | |
Predujmi | 0 | 0 | 861.517 | 2.114.220 |
Odloženi stroški | 32.836 | 17.540 | 1.899.379 | 1.411.341 |
Skupaj | 32.836 | 17.540 | 2.760.896 | 3.525.561 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 5.3.2021 stran 109 od 128 |
SALUS, Ljubljana, d.d. | ||
31.12.2022 | 31.12.2021 | |
Čisti poslovni izid poslovnega tekočega leta | 8.167.657 | 6.085.901 |
Preneseni čisti dobiček in druge rezerve | 33.006.623 | 33.693.997 |
Skupaj | 41.174.280 | 39.779.898 |
SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
31.12.2022 | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | |
Dolgoročno prejeto posojilo | 3.599.086 | 5.655.707 | 3.599.086 | 5.763.418 |
Dolgoročne finančne obveznosti iz najemov | 25.324 | 33.433 | 9.327.115 | 3.498.817 |
Skupaj | 3.624.410 | 5.689.140 | 12.926.201 | 9.262.235 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 5.3.2021 stran 110 od 128 |
31.12.2022 | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | |
Kratkoročno prejeto posojilo | 2.068.508 | 2.073.167 | 2.068.508 | 2.114.873 |
Kratkoročne finančne obveznosti iz najemov | 8.109 | 8.834 | 1.402.368 | 1.128.007 |
Obveznosti v zvezi z razdelitvijo izida | 0 | 11.100 | 0 | 11.100 |
Skupaj | 2.076.617 | 2.093.101 | 3.470.876 | 3.253.980 |
SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
2022 | 2021 | 2022 | 2021 | |
Stanje 1.1. | 7.728.872 | 9.789.635 | 7.878.292 | 10.440.761 |
Povečanje iz poslovne združitve | 0 | 0 | 0 | 0 |
Povečanja | -2.056.621 | 1.200.000 | 15.800.000 | 43.495.543 |
Odplačila | 0 | -3.260.763 | -18.006.038 | -46.058.012 |
Sprememba obveznosti za obresti | -4.660 | 0 | -4.660 | 0 |
Tečajne razlike | 0 | 0 | 0 | 0 |
Stanje 31.12. | 5.667.591 | 7.728.872 | 5.667.594 | 7.878.292 |
SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
2022 | 2021 | 2022 | 2021 | |
Stanje 1.1. | 42.269 | 26.100 | 4.626.823 | 2.696.200 |
Povečanje iz poslovne združitve | 0 | 0 | 0 | 0 |
Prva uporaba MSRP 16 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Povečanja | 0 | 24.118 | 7.320.002 | 3.015.925 |
Odplačila | -9.588 | -8.704 | -1.329.245 | -1.156.106 |
Obresti | 755 | 755 | 112.387 | 70.804 |
Tečajne razlike | 0 | 0 | -484 | 0 |
Stanje 31.12. | 33.436 | 42.269 | 10.729.483 | 4.626.823 |
SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
31.12.2022 | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | |
Rezervacije za pokojnine in jubilejne nagrade | 0 | 0 | 929.313 | 1.081.769 |
Druge rezervacije | 0 | 0 | 140.675 | 3.178 |
Skupaj | 0 | 0 | 1.069.988 | 1.084.947 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 5.3.2021 stran 111 od 128 |
Skupina SALUS 2022 | Skupina SALUS 2021 | |||||
Odpravnine | Jubilejne nagrade | Skupaj | Odpravnine | Jubilejne nagrade | Skupaj | |
Stanje 1.1. | 885.610 | 196.159 | 1.081.769 | 934.343 | 195.382 | 1.129.725 |
Popravek napake preteklih let | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Povečanje iz poslovne združitve | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Stroški sprotnega službovanja | 48.739 | 24.831 | 73.570 | 71.629 | 24.690 | 96.319 |
Stroški obresti | 8.004 | 1.851 | 9.855 | 6.338 | 1.449 | 7.787 |
Izplačani pozaposlitveni zaslužki | -22.391 | -13.557 | -35.948 | -116.216 | -13.095 | -129.311 |
Aktuarski presežek/primanjkljaj | -210.409 | 10.479 | -199.930 | -10.484 | -12.267 | -22.751 |
Tečajne razlike | -4 | 2 | -2 | 0 | 0 | 0 |
Stanje 31.12. | 709.549 | 219.765 | 929.314 | 885.610 | 196.159 | 1.081.769 |
Skupina SALUS | ||||
Diskontna stopnja | Rast plač | |||
Sprememba v odstotnih točkah | +0,5 | -0,5 | +0,5 | -0,5 |
Vpliv na stanje obveznosti (EUR) | -48.120 | 48.040 | 50.507 | -46.816 |
Odpravnine | Jubilejne nagrade | Skupaj | |
Do 1 leta | 67.821 | 14.059 | 81.880 |
1 do 5 let | 191.388 | 74.185 | 265.573 |
5 do 10 let | 170.677 | 138.872 | 309.549 |
Več kot 10 let | 868.913 | 245.716 | 1.114.629 |
Skupaj | 1.298.799 | 472.832 | 1.771.631 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 5.3.2021 stran 112 od 128 |
SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
31.12.2022 | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | |
Kratkoročne obveznosti do dobaviteljev na domačem trgu | 82.094 | 48.016 | 30.952.770 | 33.348.951 |
Kratkoročne obveznosti do dobaviteljev na tujem trgu | 26.739 | 30.380 | 44.942.013 | 44.437.239 |
Obveznosti do zaposlencev | 6.318 | 6.286 | 1.999.251 | 1.740.522 |
Obveznosti za davek od dohodka | 177.699 | 0 | 214.474 | 703.173 |
Druge obveznosti do države in drugih inštitucij | 267 | 8.903 | 2.333.640 | 2.201.464 |
Druge kratkoročne poslovne obveznosti | 111 | 70 | 57.785 | 64.458 |
Skupaj | 293.228 | 93.655 | 80.499.933 | 82.495.807 |
SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
31.12.2022 | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | |
Prejeti predujmi in varščine | 845 | 1.641.537 | 278.504 | 1.850.128 |
Odloženi prihodki | 0 | 0 | 251.138 | 343.817 |
Skupaj | 845 | 1.641.537 | 529.642 | 2.193.945 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 5.3.2021 stran 113 od 128 |
SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
2022 | 2021 | 2022 | 2021 | |
Poslovni izid pred davki | 8.546.570 | 6.085.901 | 16.412.199 | 16.373.331 |
Izračunani davek po veljavni davčni stopnji | 1.623.848 | 1.156.321 | 4.593.183 | 4.576.476 |
Davčni učinek povečanja priznanih odhodkov | -1.656 | 0 | -54.356 | -185.940 |
Davčni učinek nepriznanih odhodkov | 181.550 | 126.958 | 543.130 | 361.930 |
Davčni učinek povečanja obdavčljivih prihodkov | 94 | 0 | 13.974 | 0 |
Davčni učinek zmanjšanja obdavčljivih prihodkov | -1.439.343 | -1.283.279 | -1.537.314 | -1.288.231 |
Davčni učinek olajšav | -4.548 | 0 | -186.059 | -184.406 |
Davčni učinek pokrivanja davčne izgube | -182.247 | 0 | -182.646 | -2.451 |
Učinek višje/nižje davčne stopnje družb v tujini | 0 | 0 | -73.290 | -55.043 |
Tekoči davek | 177.698 | 0 | 3.116.622 | 3.222.335 |
Odloženi davek | 201.215 | 0 | 200.485 | 145.254 |
Efektivna davčna stopnja | 4,43% | 0,00% | 20,21% | 20,57% |
SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
31.12.2022 | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | |
Iz naslova davčne izgube | 0 | 201.215 | 0 | 201.215 |
Iz aktuarskih dobičkov/izgub za jubilejne nagrade in odpravnine ob upokojitvi | 0 | 0 | 93.805 | 102.470 |
Iz drugih naslovov | 0 | 0 | 0 | 0 |
Skupaj | 0 | 201.215 | 93.805 | 303.685 |
DAVČNA IZGUBA | REZERVACIJE | POPRAVEK TERJATEV | SKUPAJ | |
Stanje 1.1.2021 | 201.215 | 187.774 | 57.973 | 446.962 |
V breme/dobro izkaza poslovnega izida | 0 | -87.281 | -57.973 | -145.254 |
V breme/dobro vseobsegajočega donosa | 0 | 1.977 | 0 | 1.977 |
Stanje 31.12.2021 | 201.215 | 102.470 | 0 | 303.685 |
Stanje 1.1.2022 | 201.215 | 102.470 | 0 | 303.685 |
V breme/dobro izkaza poslovnega izida | -201.215 | 731 | 0 | -200.484 |
V breme/dobro vseobsegajočega donosa | 0 | -9.396 | 0 | -9.396 |
Stanje 31.12.2022 | 0 | 93.805 | 0 | 93.805 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 5.3.2021 stran 114 od 128 |
SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
2022 | 2021 | 2022 | 2021 | |
Prihodki od prodaje blaga na domačem trgu | 0 | 0 | 456.413.431 | 423.800.239 |
Prihodki od prodaje blaga na tujih trgih | 0 | 0 | 32.247.679 | 27.743.911 |
Prihodki od prodaje storitev na domačem trgu | 155.448 | 211.252 | 4.447.486 | 4.444.741 |
Prihodki od prodaje storitev na tujih trgih | 24.009 | 36.708 | 2.148.036 | 1.899.589 |
Prihodki od najemnin | 280.549 | 349.080 | 414.182 | 393.095 |
Skupaj | 460.006 | 597.040 | 495.670.814 | 458.281.575 |
SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
2022 | 2021 | 2022 | 2021 | |
Stroški materiala | -5.360 | -34.013 | -1.112.272 | -825.074 |
Stroški storitev | -1.196.477 | -1.365.244 | -13.242.161 | -12.028.588 |
Stroški amortizacije | -148.137 | -232.097 | -4.579.949 | -4.393.544 |
Stroški dela: | -79.902 | -83.882 | -20.663.392 | -20.234.138 |
stroški plač | -62.364 | -66.400 | -15.188.509 | -14.617.888 |
stroški pokojninskih zavarovanj | -5.352 | -5.874 | -1.461.921 | -1.453.714 |
stroški drugih socialnih zavarovanj | -4.689 | -4.832 | -1.134.767 | -1.122.030 |
drugi stroški dela | -7.497 | -6.776 | -2.878.195 | -3.040.506 |
Drugi stroški | -20.769 | -34.815 | -883.180 | -655.188 |
Skupaj | -1.450.645 | -1.750.051 | -40.480.954 | -38.136.532 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 5.3.2021 stran 115 od 128 |
SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
2022 | 2021 | 2022 | 2021 | |
Revidiranje letnega poročila | -16.925 | -11.000 | -46.165 | -33.609 |
Storitve dajanja zagotovil | -600 | -8.500 | -2.070 | -10.500 |
Skupaj | -17.525 | -19.500 | -48.235 | -44.109 |
SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
2022 | 2021 | 2022 | 2021 | |
Prihodki pri neopredmetenih sredstvih, opredmetenih osnovnih sredstvih in naložbenih nepremičninah | 18.000 | 10.000 | 101.479 | 58.146 |
Prihodki pri nekratkoročnih sredstvih, namenjenih prodaji | 2.202.413 | 0 | 2.202.413 | 0 |
Drugi poslovni prihodki | 10 | 40 | 946.177 | 234.634 |
Skupaj | 2.220.423 | 10.040 | 3.250.069 | 292.780 |
SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
2022 | 2021 | 2022 | 2021 | |
Odhodki pri neopredmetenih sredstvih, opredmetenih osnovnih sredstvih in naložbenih nepremičninah | 0 | 0 | -10.207 | -6.424 |
Odhodki pri terjatvah | 0 | 0 | -484.470 | -298.344 |
Drugi poslovni odhodki | -2 | -1 | -130.637 | -82.100 |
Skupaj | -2 | -1 | -625.314 | -386.868 |
SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
2022 | 2021 | 2022 | 2021 | |
Prihodki od dividend | 7.575.491 | 7.269.383 | 79.837 | 24.666 |
Drugi prihodki iz financiranja | 40.417 | 99.171 | 690.336 | 845.270 |
Skupaj | 7.615.908 | 7.368.554 | 770.173 | 869.936 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 5.3.2021 stran 116 od 128 |
SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
2022 | 2021 | 2022 | 2021 | |
Obresti za prejeta posojila | -101.868 | -132.124 | -105.405 | -137.599 |
Obresti iz najemov | -755 | -755 | -109.164 | -68.506 |
Drugi odhodki iz financiranja | -386.497 | -1.802 | -296.943 | -111.422 |
Skupaj | -489.120 | -134.681 | -511.512 | -317.527 |
SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
2022 | 2021 | 2022 | 2021 | |
Čisti dobiček | 8.167.657 | 6.085.901 | 13.095.092 | 13.005.742 |
Število izdanih delnic | 104.375 | 104.375 | 104.375 | 104.375 |
Število lastnih delnic | 0 | 0 | 0 | 0 |
Tehtano povprečno število izdanih navadnih delnic | 104.375 | 104.375 | 104.375 | 104.375 |
Popravljeno povprečno število izdanih navadnih delnic | 104.375 | 104.375 | 104.375 | 104.375 |
Osnovni in popravljeni dobiček na delnico (EUR/delnico) | 78,25 | 58,31 | 125,46 | 124,61 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 5.3.2021 stran 117 od 128 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 5.3.2021 stran 118 od 128 |
2022 | Holding in naložbenje | Trgovina in storitve | Trženje | Izločitve v Skupini | Nerazporejeni zneski | Uskupinjeno |
Prihodki od prodaje | 460.006 | 495.218.546 | 9.243.357 | -9.251.095 | 0 | 495.670.814 |
Poslovni izid iz rednega poslovanja | 1.229.782 | 14.217.153 | 784.272 | -15.163 | -255.050 | 15.960.994 |
od tega amortizacija | -148.137 | -3.980.916 | -258.826 | 62.980 | -255.050 | -4.579.949 |
Redni EBITDA | 1.377.919 | 18.198.069 | 1.043.098 | -78.143 | 0 | 20.540.943 |
Finančni prihodki | 7.615.908 | 895.687 | 62.527 | -7.803.949 | 0 | 770.173 |
Finančni odhodki | -489.119 | -499.228 | -28.559 | 505.394 | 0 | -511.512 |
Davki | -378.914 | -2.785.334 | -152.858 | 0 | 0 | -3.317.107 |
Čisti poslovni izid | 8.167.657 | 11.830.853 | 665.352 | -7.313.720 | -255.050 | 13.095.092 |
Sredstva odseka | 56.311.051 | 160.911.350 | 6.367.300 | -54.911.390 | 5.950.887 | 174.629.198 |
naložbe v opredmetena osnovna sredstva (brez učinka MSRP 16 in učinka poslovnih združitev) | 0 | 2.101.203 | 73.797 | 0 | 0 | 2.175.000 |
Obveznosti odseka | 6.264.685 | 93.414.764 | 3.182.581 | -2.078.888 | 0 | 100.783.142 |
2021 | Holding in naložbenje | Trgovina in storitve | Trženje | Izločitve v Skupini | Nerazporejeni zneski | Uskupinjeno |
Prihodki od prodaje | 597.040 | 457.541.266 | 7.743.874 | -7.600.605 | 0 | 458.281.575 |
Poslovni izid iz rednega poslovanja | -1.142.972 | 15.994.737 | 703.829 | -20.628 | -255.050 | 15.279.916 |
od tega amortizacija | -232.097 | -3.804.099 | -187.180 | 84.882 | -255.050 | -4.393.544 |
Redni EBITDA | -910.875 | 19.798.836 | 891.009 | -105.510 | 0 | 19.673.460 |
Finančni prihodki | 7.368.554 | 748.866 | 6.363 | -7.253.847 | 0 | 869.936 |
Finančni odhodki | -134.681 | -182.132 | -13.023 | 12.309 | 0 | -317.527 |
Davki | 0 | -3.238.887 | -128.702 | 0 | 0 | -3.367.589 |
Čisti poslovni izid | 6.085.901 | 13.868.771 | 567.373 | -7.261.253 | -255.050 | 13.005.742 |
Sredstva odseka | 59.187.359 | 153.460.622 | 5.034.107 | -54.771.041 | 6.205.937 | 169.116.984 |
naložbe v opredmetena osnovna sredstva (brez učinka MSRP 16 in učinka poslovnih združitev) | 0 | 4.012.732 | 37.688 | 0 | 0 | 4.050.420 |
Obveznosti odseka | 10.535.376 | 90.735.867 | 2.120.249 | -1.609.582 | 0 | 101.781.910 |
Prihodki od prodaje | Dolgoročna sredstva (brez finančnih naložb in odloženih terjatev za davek) | |||
2022 | 2021 | 2022 | 2021 | |
Slovenija | 461.275.099 | 428.638.074 | 46.781.198 | 41.731.946 |
Druge države | 34.395.715 | 29.643.501 | 573.871 | 553.075 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 5.3.2021 stran 119 od 128 |
HRK | MKD | USD | ||||
31.12.2022 | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | |
Kratkoročne poslovne terjatve do kupcev | 972.998 | 844.651 | 1.455.238 | 937.731 | 17.888 | 40 |
Denar in denarni ustrezniki | 624.417 | 710.975 | 916.353 | 412.526 | 0 | 0 |
Kratkoročne poslovne obveznosti do dobaviteljev | -143.167 | -135.541 | -17.303 | -1.869 | -164.885 | -1.866.367 |
Neto izpostavljenost | 1.454.248 | 1.420.085 | 2.354.288 | 1.348.388 | -146.997 | -1.866.327 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 5.3.2021 stran 120 od 128 |
Vpliv na poslovni izid pred davki | ||||
2022 | 2021 | |||
Sprememba valute za % | 1% | -1% | 1% | -1% |
HRK | -14.399 | 14.399 | -14.060 | 14.060 |
MKD | -23.310 | 23.310 | -13.350 | 13.350 |
USD | 1.455 | -1.455 | 18.478 | -18.478 |
SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
31.12.2022 | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | |
Finančna sredstva po pošteni vrednosti prek izkaza poslovnega izida | 909.146 | 996.442 | 1.084.817 | 1.187.330 |
Kratkoročna posojila | 1.400 | 100.087 | 342.254 | 21.667 |
Kratkoročne terjatve do kupcev | 24.064 | 52.906 | 54.017.370 | 54.970.867 |
Druge kratkoročne poslovne terjatve | 0 | 0 | 558.360 | 0 |
Dolgoročna posojila | 75.000 | 0 | 211.290 | 33.099 |
Denar in denarni ustrezniki | 227.261 | 1.810.648 | 19.115.345 | 17.652.227 |
Skupaj | 1.236.871 | 2.960.083 | 75.329.436 | 73.865.190 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 5.3.2021 stran 121 od 128 |
SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
31.12.2022 | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | |
nezapadle | 22.375 | 51.121 | 44.587.456 | 46.634.331 |
do 30 dni | 845 | 845 | 5.381.320 | 5.389.331 |
od 31–60 dni | 845 | 845 | 1.834.238 | 2.187.326 |
od 61–90 dni | 0 | 95 | 867.533 | 65.395 |
od 91–150 dni | 0 | 0 | 740.694 | 175.712 |
nad 150 dni | 0 | 0 | 606.129 | 518.772 |
Skupaj | 24.065 | 52.906 | 54.017.370 | 54.970.867 |
SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
2022 | 2021 | 2022 | 2021 | |
Stanje 1.1. | 0 | 0 | 333.932 | 138.412 |
Popravek napake preteklih let | 0 | 0 | 0 | 0 |
Poplačila oslabljenih terjatev | 0 | 0 | -255.043 | -741 |
Odpisi | 0 | 0 | -800 | -92.340 |
Dodatne oslabitve v letu | 0 | 0 | 484.470 | 288.601 |
Tečajne razlike | 0 | 0 | -125 | 0 |
Stanje 31.12. | 0 | 0 | 562.434 | 333.932 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 5.3.2021 stran 122 od 128 |
SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
31.12.2022 | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | |
do 1 meseca | 0 | 0 | 0 | 0 |
od 1 do 3 mesecev | 535.838 | 544.370 | 535.838 | 555.158 |
od 3 mesece do 1 leta | 1.596.205 | 1.618.778 | 1.596.205 | 1.651.000 |
od 1 do 5 let | 3.659.722 | 5.791.765 | 3.659.722 | 5.899.477 |
več kot 5 let | 0 | 0 | 0 | 0 |
Skupaj | 5.791.765 | 7.954.913 | 5.791.765 | 8.105.635 |
SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
31.12.2022 | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | |
do 1 meseca | 725 | 725 | 151.030 | 102.451 |
od 1 do 3 mesecev | 1.451 | 1.451 | 302.059 | 204.902 |
od 3 mesece do 1 leta | 6.528 | 6.528 | 1.359.265 | 922.383 |
od 1 do 5 let | 26.113 | 34.817 | 6.241.779 | 3.609.798 |
več kot 5 let | 0 | 0 | 4.864.003 | 0 |
Skupaj | 34.817 | 43.521 | 12.918.136 | 4.839.534 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 5.3.2021 stran 123 od 128 |
Nivo poštene vrednosti | SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
knjigovodska vrednost 31.12.2022 | poštena vrednost 31.12.2022 | knjigovodska vrednost 31.12.2022 | poštena vrednost 31.12.2022 | ||
Finančna sredstva po odplačni vrednosti: | 76.400 | 76.400 | 553.544 | 553.544 | |
Obveznice | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Posojila drugim (dolgoročni in kratkoročni del) | 3 | 76.400 | 76.400 | 553.544 | 553.544 |
Finančna sredstva po pošteni vrednosti preko izkaza poslovnega izida: | 909.146 | 909.146 | 1.084.817 | 1.084.817 | |
Finančne naložbe – tržne | 1 | 364.780 | 364.780 | 530.396 | 530.396 |
Finančne naložbe – netržne | 3 | 544.366 | 544.366 | 554.421 | 554.421 |
Finančne obveznosti po odplačni vrednosti: | 5.701.027 | 5.701.027 | 16.397.077 | 16.397.077 | |
Dolgoročne finančne obveznosti | 3 | 3.624.410 | 3.624.410 | 12.926.201 | 12.926.201 |
Kratkoročne finančne obveznosti | 3 | 2.076.617 | 2.076.617 | 3.470.876 | 3.470.876 |
Nivo poštene vrednosti | SALUS, Ljubljana, d.d. | Skupina SALUS | |||
knjigovodska vrednost 31.12.2021 | poštena vrednost 31.12.2021 | knjigovodska vrednost 31.12.2021 | poštena vrednost 31.12.2021 | ||
Finančna sredstva po odplačni vrednosti: | 100.087 | 100.087 | 54.766 | 54.766 | |
Obveznice | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Posojila drugim (dolgoročni in kratkoročni del) | 3 | 100.087 | 100.087 | 54.766 | 54.766 |
Finančna sredstva po pošteni vrednosti preko izkaza poslovnega izida: | 996.442 | 996.442 | 1.187.330 | 1.187.330 | |
Finančne naložbe – tržne | 1 | 452.076 | 452.076 | 632.909 | 632.909 |
Finančne naložbe – netržne | 3 | 544.366 | 544.366 | 554.421 | 554.421 |
Finančne obveznosti po odplačni vrednosti: | 7.782.241 | 7.782.241 | 12.516.215 | 12.516.215 | |
Dolgoročne finančne obveznosti | 3 | 5.689.140 | 5.689.140 | 9.262.235 | 9.262.235 |
Kratkoročne finančne obveznosti | 3 | 2.093.101 | 2.093.101 | 3.253.980 | 3.253.980 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 5.3.2021 stran 124 od 128 |
2022 | 2021 | |
Prihodki od prodaje | 7.658.945 | 6.121.112 |
Odvisne družbe | 7.658.801 | 6.120.973 |
Pridružene družbe | 144 | 139 |
Nabavna vrednost prodanega blaga | 4.943.117 | 3.497.034 |
Odvisne družbe | 4.943.117 | 3.497.034 |
Pridružene družbe | 0 | 0 |
Stroški poslovanja | 2.817.394 | 2.728.428 |
Odvisne družbe | 2.701.951 | 2.607.195 |
Pridružene družbe | 115.443 | 121.233 |
Prihodki iz financiranja | 7.802.435 | 7.251.967 |
Odvisne družbe | 7.802.069 | 7.251.967 |
Pridružene družbe | 366 | 0 |
Odhodki iz financiranja | 6.174 | 7.803 |
Odvisne družbe | 6.174 | 7.747 |
Pridružene družbe | 0 | 56 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 5.3.2021 stran 125 od 128 |
31.12.2022 | 31.12.2021 | |
Terjatve iz poslovanja | 1.325.477 | 1.036.503 |
Odvisne družbe | 1.311.229 | 1.029.849 |
Pridružene družbe | 14.248 | 6.654 |
Obveznosti iz poslovanja | 1.310.607 | 1.029.849 |
Odvisne družbe | 1.310.607 | 1.029.849 |
Pridružene družbe | 0 | 0 |
Dana posojila | 195.274 | 300.087 |
Odvisne družbe | 176.329 | 300.087 |
Pridružene družbe | 18.945 | 0 |
Prejeta posojila | 176.329 | 300.087 |
Odvisne družbe | 176.329 | 300.087 |
Pridružene družbe | 0 | 0 |
Sredstva iz poslovnega najema | 150.789 | 66.874 |
Odvisne družbe | 150.789 | 66.874 |
Pridružene družbe | 0 | 0 |
Obveznosti iz poslovnega najema | 157.948 | 106.808 |
Odvisne družbe | 157.948 | 106.808 |
Pridružene družbe | 0 | 0 |
2022 | 2021 | |
Uprava | 1.528.509 | 818.903 |
Nadzorni svet | 91.626 | 73.730 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 28.2.2023 stran 126 od 128 |
Ime in priimek, funkcija | Fiksni prejemki (bruto) | Variabilni prejemki (bruto) - kvantitativna merila | Variabilni prejemki (bruto) - kvalitativna merila | Variabilni prejemki (bruto) - skupaj | Odloženi prejemki | Odpravnine | Bonitete | Vračilo izplačane nagrade | Skupaj bruto | Skupaj neto |
Žiga Hieng predsednik uprave/direktor | 259.174,89 | 0,00 | 573.531,00 | 573.531,00 | 0,00 | 0,00 | 9.987,93 | 0,00 | 842.694,00 | 516.101,49 |
Gregor Jenko član uprave/direktor | 197.795,30 | 0,00 | 481.407,00 | 481.407,00 | 0,00 | 0,00 | 6.612,93 | 0,00 | 685.815,00 | 431.235,76 |
Ime in priimek, funkcija | Plačilo za opravljanje funkcije – bruto letno | Sejnine nadzornega sveta in komisij – bruto letno | Skupaj bruto | Skupaj neto | Potni stroški |
Boris Šefman predsednik nadzornega sveta | 14.080,00 | 11.004,31 | 25.084,00 | 18.094,45 | 0,00 |
Bogomir Kos član nadzornega sveta / namestnik predsednika nadzornega sveta (nekdanji) | 11.055,00 | 5.550,08 | 16.605,00 | 11.927,50 | 0,00 |
Peter Jenčič namestnik predsednika nadzornega sveta / član nadzornega sveta (nekdanji) | 11.055,00 | 5.413,53 | 16.469,00 | 11.828,20 | 0,00 |
Matjaž Petelin član nadzornega sveta (nekdanji) | 7.040,00 | 1.154,42 | 8.194,00 | 5.959,79 | 0,00 |
Damir Darmanović član nadzornega sveta (nekdanji) | 7.040,00 | 1.154,42 | 8.194,00 | 5.959,79 | 0,00 |
Miha Lebinger član nadzornega sveta | 0,00 | 4.190,34 | 4.190,00 | 3.047,60 | 0,00 |
Žiga Zore član nadzornega sveta | 0,00 | 4.190,34 | 4.190,00 | 3.047,60 | 0,00 |
Janez Lipnik član revizijske komisije (nekdanji) | 5.500,00 | 800,00 | 6.300,00 | 4.581,99 | 0,00 |
Martin Železnik član revizijske komisije | 0,00 | 2.400,00 | 2.400,00 | 1.745,52 | 0,00 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 5.3.2021 stran 127 od 128 |
Konsolidirano letno poročilo Skupine SALUS in delniške družbe SALUS, Ljubljana, d.d. za leto 2022 | datum 5.3.2021 stran 128 od 128 |
SALUS, Veletrgovina, d.o.o. | ||
2022 | 2021 | |
Čisti prihodki od prodaje | 389.929.483 | 347.495.003 |
Nabavna vrednost prodanega blaga | –367.410.626 | –326.207.151 |
Kosmati poslovni izid | 22.518.857 | 21.287.852 |
Stroški prodajanja z amortizacijo | –8.571.123 | –7.768.439 |
Stroški splošnih dejavnosti | –7.785.982 | –7.056.826 |
Drugi poslovni prihodki | 70.412 | 107.123 |
Izgube zaradi oslabitve | –2.603 | 47 |
Drugi poslovni odhodki | –31.986 | –17.410 |
Poslovni izid iz poslovanja | 6.197.575 | 6.552.347 |
Prihodki iz financiranja | 364.101 | 485.188 |
Odhodki iz financiranja | –29.770 | –50.574 |
Poslovni izid po financiranju | 6.531.906 | 6.986.961 |
Drugi prihodki | 0 | 548.387 |
Drugi odhodki | –19 | –152 |
Davek iz dobička | –1.224.979 | –1.324.428 |
Odloženi davki | 1.059 | –57.771 |
Čisti dobiček / (izguba) poslovnega leta | 5.307.967 | 6.152.997 |
SALUS, Veletrgovina, d.o.o. | ||
31.12.2022 | 31.12.2021 | |
Neopredmetena sredstva | 1.555.815 | 2.004.960 |
Opredmetena osnovna sredstva | 25.622.911 | 26.523.368 |
Naložbene nepremičnine | 0 | 0 |
Naložbe v pridružene družbe | 6.832 | 6.036 |
Finančne terjatve | 208.890 | 30.694 |
Dolgoročne poslovne terjatve | 0 | 0 |
Terjatve za odloženi davek | 30.917 | 38.528 |
Druga dolgoročna sredstva | 0 | 0 |
Skupaj dolgoročna sredstva | 27.425.365 | 28.603.586 |
Zaloge | 31.115.110 | 29.532.518 |
Kratkoročne finančne naložbe | 42.247 | 21.667 |
Kratkoročne poslovne terjatve | 39.883.837 | 35.077.066 |
Terjatve za davek od dohodka | 99.475 | 0 |
Denarna sredstva in denarni ustrezniki | 9.989.113 | 12.459.049 |
Sredstva na podlagi pogodb s kupci | 7.006 | 1.640.325 |
Dani predujmi in druga sredstva | 1.170.678 | 806.511 |
Skupaj kratkoročna sredstva | 82.307.466 | 79.537.136 |
Skupaj sredstva | 109.732.831 | 108.140.722 |
Osnovni kapital | 30.000.000 | 30.000.000 |
Rezerve | 3.845.855 | 3.845.855 |
Lastne delnice | 0 | 0 |
Rezerva za pošteno vrednost | 32.854 | –49.736 |
Dobiček preteklih let | 3.776.490 | 1.123.493 |
Dobiček tekočega leta | 5.307.967 | 6.152.997 |
Neobvladujoči delež | 0 | 0 |
Skupaj kapital | 42.963.166 | 41.072.609 |
Dolgoročne poslovne obveznosti | 0 | 0 |
Dolgoročne finančne obveznosti | 0 | 0 |
Rezervacije | 325.442 | 405.555 |
Druge dolgoročne obveznosti | 4.012 | 7.607 |
Skupaj dolgoročne obveznosti | 329.454 | 413.162 |
Kratkoročne poslovne obveznosti | 65.633.046 | 65.723.573 |
Obveznosti za davek od dohodka | 0 | 196.213 |
Kratkoročne finančne obveznosti | 0 | 48.292 |
Obveznosti na podlagi pogodb s kupci | 58.587 | 26.279 |
Druge kratkoročne obveznosti | 748.578 | 660.594 |
Skupaj kratkoročne obveznosti | 66.440.211 | 66.654.951 |
Skupaj obveznosti in kapital | 109.732.831 | 108.140.722 |