Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
SKONSOLIDOWANESPRAWOZDANIE FINANSOWEGRUPY KAPITAŁOWEJPLAYWAY S.A.za okresod 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.Warszawa, 26 kwietnia 2024 r.
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Spis treści
I.Skonsolidowane sprawozdanie finansowe5
1.Wybrane skonsolidowane dane finansowe5
2.Skonsolidowane sprawozdanie finansowe z całkowitych dochodów6
3.Skonsolidowane sprawozdanie z sytuacji finansowej7
4.Skonsolidowane sprawozdanie ze zmian w kapitale własnym8
5.Skonsolidowane sprawozdanie z przepływów pieniężnych9
II.Dodatkowe noty i objaśnienia do skonsolidowanego sprawozdania finansowego Grupy Kapitałowej PlayWay S.A. za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.10
1.Informacje ogólne o Grupie Kapitałowej10
1.1.Informacje o Jednostce dominującej10
1.2.Struktura Grupy kapitałowej - jednostki zależne11
1.3.Oceny i założenia przyjęte podczas ustalania kontroli PlayWay S.A. nad innymi jednostkami zależnymi13
1.4.Struktura jednostek stowarzyszonych13
1.5.Podstawowa działalność Grupy Kapitałowej14
1.6.Wybrane dane finansowe jednostek zależnych za bieżący okres sprawozdawczy15
1.7.Wybrane dane finansowe jednostek stowarzyszonych za bieżący okres sprawozdawczy16
1.8.Zmiany w strukturze Grupy w roku 202318
1.8.1.Połączenie jednostek - objęcie kontroli18
1.8.2.Utrata kontroli nad jednostkami18
1.8.3.Zmiany w strukturze Grupy nie skutkujące utratą kontroli22
2.Waluta funkcjonalna i sprawozdawcza22
3.Kursy bilansowe przyjęte do wyceny23
4.Zatwierdzenie sprawozdania finansowego23
5.Format oraz ogólne zasady sporządzenia sprawozdania finansowego23
5.1.Podstawa sporządzenia sprawozdania finansowego oraz oświadczenie o zgodności23
5.2.Okres objęty sprawozdaniem i danymi porównywalnymi dla prezentowanego skonsolidowanego sprawozdania finansowego24
5.3.Założenie kontynuacji działalności24
5.4.Nowe standardy i interpretacje obowiązujące na dzień bilansowy24
5.5.Zmiany prezentacyjne w pozycjach skonsolidowanego sprawozdania finansowego25
5.6.Stosowane zasady rachunkowości25
5.6.1.Zmiany zasad rachunkowości25
5.6.2.Wartości niematerialne25
5.6.5.Prawo do użytkowania aktywów26
5.6.6.Środki trwałe w budowie27
5.6.7.Inwestycje w jednostki stowarzyszone (inwestycje wyceniane zgodnie z metodą praw własności)27
5.6.11.Należności z tytułu dostaw i usług oraz pozostałe29
5.6.12.Środki pieniężne i ich ekwiwalenty29
5.6.14.Transakcje w walucie obcej31
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
5.6.19.Zobowiązania z tytułu dostaw i usług oraz pozostałe33
5.6.20.Odroczony podatek dochodowy33
5.6.23.Koszty świadczeń pracowniczych34
5.6.25.Płatność w formie akcji34
5.6.26.Aktywa (lub grupy aktywów do zbycia) przeznaczone do sprzedaży34
5.6.27.Zobowiązania i aktywa warunkowe34
5.6.28.Istotne wartości oparte na profesjonalnym osądzie i szacunkach35
5.6.30.Zmiany udziałów właścicielskich Grupy w jednostkach zależnych37
5.6.31.Opis zasad (polityki) rachunkowości w odniesieniu do dywidend37
5.6.32.Opis zasad (polityki) rachunkowości w odniesieniu do przepływów pieniężnych38
5.6.33.Hierarchia wartości godziwej38
6.Noty objaśniające do skonsolidowanego sprawozdania z sytuacji finansowej38
6.2.Prawo do użytkowania aktywów40
6.3.Inwestycje wyceniane zgodnie z metodą praw własności41
6.3.1.Wycena inwestycji w jednostkach stowarzyszonych - zestawienie41
6.3.2.Kalkulacja wyceny inwestycji w jednostkach stowarzyszonych według metody praw własności42
6.3.3.Straty jednostek stowarzyszonych nie ujętych w wycenie inwestycji w jednostkach stowarzyszonych w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym46
6.4.Aktywa finansowe wyceniane w wartości godziwej przez inne całkowite dochody46
6.5.Aktywa finansowe wyceniane według zamortyzowanego kosztu47
6.5.1.Specyfikacja aktywów finansowych wycenianych według zamortyzowanego kosztu47
6.5.2.Wykaz udzielonych pożyczek47
6.6.1.Specyfikacja zapasów na dzień bilansowy49
6.6.2.Specyfikacja odpisów aktualizujących wartość zapasów na dzień bilansowy49
6.7.Należności z tytułu dostaw i usług oraz pozostałe (krótkoterminowe)49
6.7.1.Specyfikacja należności49
6.7.2.Struktura wiekowa oraz kalkulacja oczekiwanej straty kredytowej należności z tytułu dostaw i usług49
6.8.Środki pieniężne i ekwiwalenty50
6.9.2.Zysk na akcję i rozwodniony zysk na akcję51
6.9.3.Dywidendy wypłacone i zaproponowane do wypłaty51
6.9.5.Pozostałe kapitały rezerwowe52
6.9.6.Kapitał przypadający udziałom niedającym kontroli53
6.10.Zobowiązania z tytułu leasingu55
6.11.Zobowiązania z tytułu dostaw i usług oraz pozostałe55
7.Noty objaśniające do skonsolidowanego sprawozdania z całkowitych dochodów55
7.1.Przychody netto ze sprzedaży produktów55
7.1.2.Informacje dotyczące produktów i usług56
7.1.3.Informacje dotyczące głównych klientów56
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
7.2.2.Specyfikacja kosztów usług obcych57
7.2.3.Specyfikacja kosztów wynagrodzeń57
7.2.4.Specyfikacja pozostałych kosztów rodzajowych57
7.3.Pozostałe przychody i koszty operacyjne58
7.4.Przychody i koszty finansowe58
7.5.Podatek dochodowy bieżący i odroczony59
7.5.1.Podstawowe składniki podatku dochodowego59
7.5.2.Uzgodnienie efektywnej stawki podatku59
7.5.3.Struktura składnika aktywów z tytułu odroczonego podatku dochodowego60
7.5.4.Struktura rezerwy na odroczony podatek dochodowy60
8.Instrumenty finansowe i zarządzanie ryzykiem finansowym62
8.2.Hierarchia wartości godziwej instrumentów finansowych63
8.3.Ryzyka związane z instrumentami finansowymi64
8.4.1.Ryzyko zmiany wartości godziwej lub przepływów pieniężnych w wyniku zmian stóp procentowych64
8.6.Ryzyko związane z płynnością65
9.Pozostałe noty objaśniające67
9.1.Wynagrodzenie kluczowego personelu Grupy Kapitałowej67
9.1.1.Wynagrodzenie kluczowego personelu Jednostki dominującej67
9.2.Zobowiązania i aktywa warunkowe67
9.3.Nieujęte zobowiązania wynikające z zawartych umów67
9.4.Informacja o korektach błędów poprzednich okresów67
9.5.Wpływ wojny w Ukrainie na funkcjonowanie Grupy67
9.6.Informacja o zdarzeniach następujących po zakończeniu okresu sprawozdawczego, które nie zostały uwzględnione w sprawozdaniu finansowym.68
9.7.Informacja o transakcjach pomiędzy stronami powiązanymi Grupy w 2023 roku69
9.8.Saldo rozrachunków ze stronami powiązanymi Grupy na dzień 31 grudnia 2023 r.74
9.9.Salda pożyczek ze tronami powiązanymi Grupy na dzień 31 grudnia 2023 r.76
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
WYBRANE DANE FINANSOWE | od 01.01.2023
| od 01.01.2022 | od 01.01.2023
| od 01.01.2022 |
PLN`000 | PLN`000 | EUR`000 | EUR`000 | |
Przychody netto ze sprzedaży produktów i usług | 273 956 | 257 272 | 60 497 | 54 875 |
Zysk (strata) z działalności operacyjnej | 159 154 | 172 637 | 35 146 | 36 823 |
EBITDA* | 160 810 | 174 132 | 35 511 | 37 142 |
Zysk (strata) brutto | 133 242 | 147 813 | 29 424 | 31 528 |
Zysk (strata) netto | 126 295 | 137 112 | 27 890 | 29 245 |
przypadający na jednostkę dominującą | 106 733 | 112 325 | 23 570 | 23 959 |
przypadający na udziały niedające kontroli | 19 562 | 24 787 | 4 320 | 5 287 |
Przepływy pieniężne netto z działalności operacyjnej | 125 059 | 116 547 | 27 617 | 24 859 |
Przepływy pieniężne netto z działalności inwestycyjnej | (12 417) | (43 235) | (2 742) | (9 222) |
Przepływy pieniężne netto z działalności finansowej | (150 265) | (155 236) | (33 183) | (33 111) |
Przepływy pieniężne netto – razem | (37 622) | (81 924) | (8 308) | (17 474) |
Aktywa / Pasywa razem | 534 947 | 558 600 | 123 033 | 119 107 |
Aktywa trwałe | 135 522 | 182 714 | 31 169 | 38 959 |
Aktywa obrotowe | 399 425 | 375 885 | 91 864 | 80 148 |
Kapitał własny przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej | 401 985 | 420 287 | 92 453 | 89 615 |
Zobowiązania razem | 55 909 | 54 729 | 12 858 | 11 670 |
Zobowiązania długoterminowe | 34 810 | 41 812 | 8 006 | 8 915 |
Zobowiązania krótkoterminowe | 21 098 | 12 918 | 4 852 | 2 754 |
Liczba akcji** | 6 600 000 | 6 600 000 | 6 600 000 | 6 600 000 |
Zysk (strata) netto na jedną akcję zwykłą (w zł/EUR ) | 19,14 | 20,77 | 4,23 | 4,43 |
Wartość księgowa na jedną akcję (w zł/EUR ) | 72,58 | 76,34 | 16,69 | 16,28 |
* EBITDA liczona jako zysk z działalności operacyjnej powiększony o amortyzację.
** Pozycja stanowi aktualną na dzień sporządzenia raportu liczbę wszystkich akcji PlayWay S.A.
Powyższe dane finansowe zostały przeliczone na EUR według następujących zasad:
- pozycje aktywów i pasywów – według średniego kursu określonego przez NBP na dzień 31 grudnia 2023 r. – 4,3480 PLN/EURO oraz na dzień 31 grudnia 2022 r. – 4,6899 PLN/EURO,
- pozycje skonsolidowanego sprawozdania z całkowitych dochodów oraz skonsolidowanego sprawozdania z przepływów pieniężnych – według kursu stanowiącego średnią arytmetyczną
średnich kursów określonych przez NBP na ostatni dzień każdego miesiąca okresu sprawozdawczego: od 1 stycznia do 31 grudnia 2023 r. – 4,5284 PLN/EUR oraz od 1 stycznia
do 31 grudnia 2022 r. – 4,6883PLN/EUR.
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
SKONSOLIDOWANE SPRAWOZDANIE Z CAŁKOWITYCH DOCHODÓW | Nota | od 01.01.2023 | od 01.01.2022 |
|
| PLN`000 | PLN`000 |
Działalność kontynuowana |
|
|
|
Przychody |
|
|
|
Przychody netto ze sprzedaży produktów i usług | 25 | ||
Pozostałe przychody | 27 | ||
Koszty działalności operacyjnej |
|
|
|
Zmiana stanu produktów | 26 | ||
Amortyzacja | 26 | ||
Zużycie materiałów i energii | 26 | ||
Usługi obce | 26 | ||
Wynagrodzenia i świadczenia pracownicze | 26 | ||
Pozostałe koszty według rodzaju | 26 | ||
Inne koszty operacyjne | 27 | ||
Zysk (strata) z działalności operacyjnej |
| ||
Przychody finansowe | 28 | ||
Koszty finansowe | 28 | ||
Zysk (strata) z udziału w jednostkach stowarzyszonych | 9 | ( | ( |
Zysk (strata) z tytułu utraty kontroli w jednostce zależnej | 1.5. | ( | ( |
Zysk (strata) przed opodatkowaniem |
| ||
Podatek dochodowy | 29 | ||
Zysk (strata) netto z działalności kontynuowanej |
| ||
Działalność zaniechana |
|
|
|
Zysk (strata) netto z działalności zaniechanej |
| ||
Zysk (strata) netto, w tym: |
| ||
- przypadający na jednostkę dominującą |
| ||
- przypadający na udziały niedające kontroli |
| ||
Inne całkowite dochody, w tym: |
| ( | |
- wycena aktywów finansowych wycenianych w wartości godziwej |
| ( | ( |
- podatek odroczony od wyceny aktywów do wartości godziwej |
| ( | ( |
- wynik na zmianie udziału w aktywach netto jednostek stowarzyszonych |
| ( | |
- podatek odroczony od wyniku na zmianie udziału w aktywach netto jednostek stowarzyszonych |
| ( | |
Całkowite dochody ogółem, w tym: |
| ||
- przypadające na jednostkę dominującą |
| ||
- przypadające na udziały niedające kontroli |
|
Zysk (strata) netto na jedną akcję (zł) przypadający na akcjonariuszy Jednostki dominującej
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
AKTYWA | Nota | Na dzień | Na dzień |
|
| PLN’000 | PLN’000 |
Aktywa trwałe |
| ||
Wartość firmy | 7 | ||
Wartości niematerialne |
| ||
Rzeczowe aktywa trwałe |
| ||
Prawo do użytkowania aktywów | 8 | ||
Inwestycje wyceniane zgodnie z metodą praw własności | 9 | ||
Aktywa finansowe wyceniane w wartości godziwej przez inne całkowite dochody |
| ||
Aktywa finansowe wyceniane według zamortyzowanego kosztu |
| ||
Aktywa z tytułu podatku odroczonego | 29 | ||
Należności z tytułu dostaw i usług oraz inne należności długoterminowe |
| ||
Inne długoterminowe aktywa finansowe |
| ||
Aktywa obrotowe |
| ||
Zapasy | 12 | ||
Należności z tytułu dostaw i usług oraz pozostałe | 13 | ||
Należność z tytułu podatku dochodowego |
| ||
Środki pieniężne i ich ekwiwalenty | 14 | ||
Aktywa finansowe wyceniane według zamortyzowanego kosztu |
| ||
Inne krótkoterminowe aktywa finansowe | 15, 37 | ||
Aktywa obrotowe inne niż aktywa zakwalifikowane jako przeznaczone do sprzedaży |
| ||
Aktywa razem |
|
PASYWA | Nota | Na dzień | Na dzień |
|
| PLN`000 | PLN’000 |
Razem kapitał własny |
| ||
Kapitały przypadające akcjonariuszom jednostki dominującej |
| ||
Kapitał akcyjny | 16 | ||
Nadwyżka ceny emisyjnej powyżej wartości nominalnej udziałów |
| ||
Pozostałe kapitały rezerwowe | 20 | ||
Zyski zatrzymane | 19 | ||
- w tym zysk (strata) netto |
| ||
Kapitał przypadający udziałom niedającym kontroli | 21 | ||
Zobowiązania długoterminowe |
| ||
Rezerwa z tytułu podatku odroczonego | 29 | ||
Zobowiązania z tytułu leasingu | 22 | ||
Kredyty bankowe i pożyczki zaciągnięte | 23 | ||
Zobowiązania krótkoterminowe |
| ||
Rezerwy krótkoterminowe |
| ||
Zobowiązania z tytułu leasingu | 22 | ||
Kredyty bankowe i pożyczki zaciągnięte | 23 | ||
Zobowiązania z tytułu dostaw i usług oraz pozostałe | 24 | ||
Zobowiązania z tytułu podatku dochodowego |
| ||
Zobowiązania krótkoterminowe inne niż związane z aktywami przeznaczonymi |
| ||
Zobowiązania razem |
| ||
Pasywa razem |
|
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
SKONSOLIDOWANE SPRAWOZDANIE ZE ZMIAN | Kapitał podstawowy | Nadwyżka ceny emisyjnej ponad wartość nominalną wyemitowanych akcji | Pozostałe kapitały rezerwowe | Zyski zatrzymane | Kapitały przypadające akcjonariuszom jednostki dominującej | Kapitały przypadające udziałom niedającym kontroli | Kapitał własny razem |
Stan na 1 stycznia 2023 roku | |||||||
Korekta błędów lat poprzednich | |||||||
Stan na 1 stycznia 2023 roku po korektach błędów lat poprzednich | |||||||
Całkowite dochody: | |||||||
Zysk/strata netto roku obrotowego | |||||||
Inne całkowite dochody | ( | ||||||
Zmiany kapitału w spółkach zależnych | |||||||
Utrata kontroli w jednostkach zależnych | ( | ( | |||||
Wypłata dywidendy | ( | ( | ( | ( | |||
Zwiększenie (zmniejszenie) wartości kapitału własnego | ( | ( | ( | ( | |||
Stan na 31 grudnia 2023 roku |
SKONSOLIDOWANE SPRAWOZDANIE ZE ZMIAN | Kapitał podstawowy | Nadwyżka ceny emisyjnej ponad wartość nominalną wyemitowanych akcji | Pozostałe kapitały rezerwowe | Zyski zatrzymane | Kapitały przypadające akcjonariuszom jednostki dominującej | Kapitały przypadające udziałom niedającym kontroli | Kapitał własny razem |
Stan na 1 stycznia 2022 roku | |||||||
Korekta błędów lat poprzednich | |||||||
Stan na 1 stycznia 2022 roku po korektach błędów lat poprzednich | |||||||
Całkowite dochody: | ( | ||||||
Zysk/strata netto roku obrotowego | |||||||
Inne całkowite dochody | ( | ( | ( | ( | |||
Zmiany kapitału w spółkach zależnych | ( | ( | ( | ||||
Utrata kontroli w jednostkach zależnych | ( | ( | |||||
Wypłata dywidendy | ( | ( | ( | ( | |||
Zwiększenie (zmniejszenie) wartości kapitału własnego | ( | ( | ( | ( | |||
Stan na 31 grudnia 2022 roku |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
SKONSOLIDOWANE SPRAWOZDANIE Z PRZEPŁYWÓW PIENIĘŻNYCH | Nota | od 01.01.2023 | od 01.01.2022 |
|
| PLN’000 | PLN’000 |
PRZEPŁYWY ŚRODKÓW PIENIĘŻNYCH Z DZIAŁALNOŚCI OPERACYJNEJ |
|
|
|
Zysk / strata brutto |
| ||
Korekty |
| ( | ( |
Amortyzacja |
| ||
Przychody z tytułu odsetek |
| ( | ( |
Koszty z tytułu odsetek |
| ||
Przychody z tytułu dywidend |
| ||
Zysk (strata) z działalności inwestycyjnej |
| ( | |
Zmiana stanu rezerw |
| ||
Udział w wyniku jednostek stowarzyszonych wycenianych metodą praw własności |
| ||
Wynik na utracie kontroli w spółce zależnej |
| ||
Odpisy aktualizujące wartość |
| ||
Wpływ wyceny aktywów finansowych do wartości godziwej |
| ||
Inne korekty |
| ( | |
Zmiana stanu zapasów |
| ( | ( |
Zmiana stanu należności |
| ( | |
Zmiana stanu zobowiązań krótkoterminowych, z wyjątkiem pożyczek i kredytów |
| ( | ( |
Środki pieniężne wygenerowane na działalności operacyjnej |
| ||
Podatek dochodowy zapłacony |
| ( | |
Przepływy pieniężne netto z działalności operacyjnej |
| ||
PRZEPŁYWY ŚRODKÓW PIENIĘŻNYCH Z DZIAŁALNOŚCI INWESTYCYJNEJ |
|
|
|
Zbycie rzeczowych aktywów trwałych i wartości niematerialnych |
| ||
Zbycie udziałów jednostkach stowarzyszonych |
| ||
Zbycie udziałów jednostkach zależnych | 1.5. | ||
Zbycie udziałów w pozostałych jednostkach |
| ||
Spłata pożyczek udzielonych stronom powiązanym |
| ||
Spłata pożyczek udzielonych stronom trzecim |
| ||
Odsetki otrzymane |
| ||
Dywidendy otrzymane |
| ||
Nabycie rzeczowych aktywów trwałych i wartości niematerialnych |
| ( | ( |
Udzielenie pożyczek stronom trzecim |
| ( | ( |
Udzielenie pożyczek stronom powiązanym |
| ( | ( |
Nabycie udziałów w pozostałych jednostkach |
| ( | |
Nabycie udziałów w jednostkach zależnych |
| ( | ( |
Nabycie udziałów w jednostkach stowarzyszonych |
| ( | ( |
Inne wpływy (wydatki) inwestycyjne |
| ( | ( |
Przepływy pieniężne netto z działalności inwestycyjnej |
| ( | ( |
PRZEPŁYWY ŚRODKÓW PIENIĘŻNYCH Z DZIAŁALNOŚCI FINANSOWEJ |
|
|
|
Wpływy z emisji akcji |
| ||
Podwyższenie kapitału w spółkach zależnych objęte przez udziały niedające kontroli |
| ||
Kredyty bankowe i pożyczki zaciągnięte |
| ||
Spłata kredytów bankowych i pożyczek zaciągniętych |
| ( | ( |
Płatności zobowiązań z tytuły leasingu finansowego |
| ( | ( |
Zapłacone odsetki |
| ( | ( |
Nabycie akcji własnych |
| ( | |
Inne wpływy (wypływy) finansowe |
| ( | ( |
Wypłacone dywidendy | 18 | ( | ( |
Przepływy pieniężne netto z działalności finansowej |
| ( | ( |
PRZEPŁYWY PIENIĘŻNE NETTO RAZEM bez zmian z tytułu różnic kursowych |
| ( | ( |
Zmiana stanu środków pieniężnych z tytułu różnic kursowych |
| ||
PRZEPŁYWY PIENIĘŻNE NETTO RAZEM |
| ( | ( |
ŚRODKI PIENIĘŻNE NA POCZĄTEK OKRESU |
| ||
ŚRODKI PIENIĘŻNE NA KONIEC OKRESU, W TYM |
| ||
- o ograniczonej możliwości dysponowania |
|
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Nazwa Jednostki sprawozdawczej:
Siedziba jednostki:
Adres zarejestrowanego biura jednostki:
Podstawowe miejsce prowadzenia działalności:
Opis charakteru oraz podstawowego zakresu działalności jednostki:
Nazwa jednostki dominującej:
Nazwa jednostki dominującej najwyższego szczebla grupy:
PlayWay S.A. (dalej także „Spółka”, „Jednostka dominująca”, „Jednostka”, „Emitent”) została zawiązana w dniu 20 kwietnia 2011 roku w Warszawie na czas nieokreślony.
Spółka została wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 0000389477, w dniu 17 czerwca 2011 r.
Jednostka posiada numer NIP 5213609756 oraz numer REGON 142985260.
Spółka działa na podstawie przepisów ustawy z dnia 15 września 2000 r. - Kodeks spółek handlowych oraz w oparciu o statut Jednostki dominującej.
Na dzień 31 grudnia 2023 roku, skład organów zarządczych i nadzorujących w Spółce był następujący:
Zarząd:
Krzysztof Kostowski -Prezes Zarządu,
Jakub Władysław Trzebiński -Wiceprezes Zarządu,
Andrzej Włodzimierz Dudek -Wiceprezes Zarządu.
Rada Nadzorcza:
Bartosz Antoni Graś -Przewodniczący Rady Nadzorczej,
Jan Piotr Szpetulski – Łazarowicz-Członek Rady Nadzorczej,
Michał Stanisław Markowski -Członek Rady Nadzorczej,
Lech Artur Klimkowski -Członek Rady Nadzorczej
Ludwik Leszek Sobolweski -Członek Rady Nadzorczej.
Na dzień zatwierdzenia do publikacji niniejszego sprawozdania skład organów zarządczych i nadzorujących w Spółce jest następujący:
Zarząd:
Krzysztof Kostowski -Prezes Zarządu,
Jakub Władysław Trzebiński -Wiceprezes Zarządu,
Andrzej Włodzimierz Dudek -Wiceprezes Zarządu.
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Rada Nadzorcza:
Bartosz Antoni Graś -Przewodniczący Rady Nadzorczej,
Jan Piotr Szpetulski - Łazarowicz- Członek Rady Nadzorczej,
Ludwik Sobolewski -Członek Rady Nadzorczej,
Michał Stanisław Markowski -Członek Rady Nadzorczej,
Skonsolidowane sprawozdania finansowe Grupy Kapitałowej Emitenta (dalej: Grupa lub Grupa Kapitałowa) obejmuje Jednostkę dominującą oraz następujące jednostki zależne:
Nazwa | Główna działalność | Znaczenie spółki dla Grupy | Kraj założenia | % udziałów w kapitale | |
31.12.2023 | 31.12.2022 | ||||
Ultimate Games S.A. | Produkcja gier komputerowych | A | Polska | 45,89% | 45,89% |
3T Games sp. z o.o.1 | Produkcja gier komputerowych | C | Polska | 37,50% | 37,50% |
Games Box S.A. 1 | Produkcja gier komputerowych | B | Polska | 44,98% | 44,98% |
New Disorder S.A. 1 | Produkcja gier komputerowych | C | Polska | 87,00 % | - |
Madmind Studio S.A. | Produkcja gier komputerowych | A | Polska | 59,88% | 59,88% |
Code Horizon S.A. | Produkcja gier komputerowych | A | Polska | 100,00% | 60,00% |
Rejected Games sp. z o.o. | Produkcja gier komputerowych | A | Polska | 57,00% | 57,00% |
Frozen District sp. z o.o. | Produkcja gier komputerowych | A | Polska | 80,00% | 80,00% |
Frozen Way S.A. 2 | Produkcja gier komputerowych | A | Polska | 75,91% | 78,40% |
Pentacle S.A. | Produkcja gier komputerowych | B | Polska | 54,32% | 54,32% |
Imaginalis Games sp. z o.o. | Produkcja gier komputerowych | A | Polska | 60,00% | 60,00% |
Rebelia Games sp. z o.o. | Produkcja gier komputerowych | A | Polska | 74,00% | 74,00% |
Big Cheese Studio S.A. | Produkcja gier komputerowych | A | Polska | 53,27% | 53,27% |
Crazy Rocks sp. z o.o. | Produkcja gier komputerowych | A | Polska | 77,90% | 77,90% |
DeGenerals S.A. | Produkcja gier komputerowych | A | Polska | 80,00% | 80,00% |
Ragged Games S.A. | Produkcja gier komputerowych | A | Polska | 70,00% | 70,00% |
Stereo Games S.A. | Produkcja gier komputerowych | B | Polska | 66,61% | 66,61% |
President Studio S.A. | Produkcja gier komputerowych | B | Polska | 67,50% | 67,50% |
Console Labs S.A. | Produkcja gier komputerowych | A | Polska | 65,29% | 65,29% |
Gameboom VR S.A. | Produkcja gier komputerowych | A | Polska | 50,11% | 60,11% |
FreeMind S.A. | Produkcja gier komputerowych | A | Polska | 51,44% | 51,44% |
Strategy Labs sp. z o.o. | Produkcja gier komputerowych | B | Polska | 68,00% | 69,00% |
GameHunters S.A. | Produkcja gier komputerowych | B | Polska | 54,58% | 55,58% |
Games Incubator S.A. | Produkcja gier komputerowych | A | Polska | 54,50% | 55,50% |
GAMEPARIC sp. z o.o.3 | Produkcja gier komputerowych | B | Polska | 49,50% | 58,34% |
PWay sp. z o.o. w likwidacji | Produkcja gier komputerowych | D | Polska | 97,00% | 97,00% |
PWay Estonia OÜ 4 | Produkcja gier komputerowych | D | Estonia | - | 99,99% |
Rockgame S.A. | Produkcja gier komputerowych | B | Polska | 67,05% | 67,76% |
Paradark Studio sp. z o.o.5 | Produkcja gier komputerowych | C | Polska | 68,67% | 68,67% |
Glivi Games S.A .5 | Produkcja gier komputerowych | C | Polska | 87,00% | 87,00% |
Out of the Ordinary sp. z o.o. 5 | Produkcja gier komputerowych | C | Polska | 95,50% | 95,50% |
G11 S.A. 5 | Produkcja gier komputerowych | C | Polska | 51,50% | 40,00% |
Trigger Labs sp. z o.o. | Produkcja gier komputerowych | B | Polska | 53,00% | 53,00% |
MobilWay S.A. | Produkcja gier komputerowych | B | Polska | 78,72% | 78,72% |
Madnetic Games S.A. | Produkcja gier komputerowych | A | Polska | 51,20% | 62,04% |
GamePlanet S.A. | Produkcja gier komputerowych | C | Polska | 68,21% | 68,21% |
Cyber Games S.A. 6 | Produkcja gier komputerowych | C | Polska | 56,65% | 59,35% |
GameFormatic S.A. | Produkcja gier komputerowych | A | Polska | 76,19% | 76,19% |
Petard Games sp. z o.o. 7 | Produkcja gier komputerowych | B | Polska | 66,45% | 66,45% |
DreamWay Games S.A. | Produkcja gier komputerowych | B | Polska | 66,67% | 66,67% |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
SimRail S.A. | Produkcja gier komputerowych | A | Polska | 58,42% | 58,42% |
Septarian Games S.A. | Produkcja gier komputerowych | B | Polska | 55,94% | 55,94% |
Sim Farm S.A. | Produkcja gier komputerowych | A | Polska | 87,03% | 87,03% |
Solid Games sp. z o.o. | Produkcja gier komputerowych | C | Polska | 73,53% | 73,53% |
RL9sport Games S.A. | Produkcja gier komputerowych | D | Polska | - | 50,00% |
Digital Melody S.A. | Produkcja gier komputerowych | A | Polska | 47,61% | 47,61% |
Ultimate Games Mobile S.A.1 | Produkcja gier komputerowych | D | Polska | 22,56%* | 34,67% |
Nesalis Games S.A. | Produkcja gier komputerowych | B | Polska | 19,00%* | 64,54% |
Kapi Kapi Games sp. z o.o. w likwidacji1 | Produkcja gier komputerowych | - | Polska | - | 49,00% |
Thunder Games sp. z o.o. w likwidacji¹ | Produkcja gier komputerowych | - | Polska | - | 59,28% |
Roller Games sp. z o.o. w likwidacji1 | Produkcja gier komputerowych | - | Polska | - | 54,78% |
SimulaMaker S.A. | Produkcja gier komputerowych | - | Polska | - | 63,47% |
WarZoneLabs sp. z o.o. | Produkcja gier komputerowych | - | Polska | - | 64,70% |
DEV4PLAY sp. z o.o. | Produkcja gier komputerowych | - | Polska | - | 85,36% |
Farmind Studio sp. z o.o. 3 | Produkcja gier komputerowych | - | Polska | - | 60,20% |
Thule Island sp. z o.o. | Produkcja gier komputerowych | - | Polska | - | 47,57% |
Shift Games S.A. | Produkcja gier komputerowych | - | Polska | - | 68,63% |
1 Spółka zależna od Ultimate Games S.A. (podany udział % dotyczy bezpośredniego udziału posiadanego przez Ultimate Games S.A. w spółce)
2 Spółka zależna od Frozen District sp. z o.o. (podany udział % dotyczy bezpośredniego udziału posiadanego przez Frozen District sp. z o.o. w spółce)
3 Spółka zależna od GameFormatic S.A. (podany udział % dotyczy bezpośredniego udziału posiadanego przez GameFormatic S.A. w spółce)
4 Spółka zależna od Games Incubator S.A. (podany udział % dotyczy bezpośredniego udziału posiadanego przez Games Incubator S.A. w spółce)
5 Spółka zależna od PWay sp. z o.o. (podany udział % dotyczy bezpośredniego udziału posiadanego przez PWay sp. z o.o. w spółce)
6 Spółka zależna od Rockgame S.A. (podany udział % dotyczy bezpośredniego udziału posiadanego przez Rockgame S.A. w spółce)
7 Spółka zależna od GamePlanet S.A. (podany udział % dotyczy bezpośredniego udziału posiadanego przez GamePlanet S.A. w spółce)
*utracono kontrolę w 2023 r.
**jednostka stowarzyszona na dzień 31 grudnia 2023 r.
***jednostka pozostała na dzień 31 grudnia 2023 r.
W celu umożliwienia prawidłowej oceny sytuacji w Grupie Kapitałowej, Zarząd jednostki dominującej dokonał podziału tych spółek według poniższych kategorii:
A - Spółki, które wprowadziły swoje produkty do sprzedaży, a ich wyniki znacząco wpływają na wyniki grupy kapitałowej,
B - Spółki, które tworzą gry, ale ich wyniki obecnie nie wpływają znacząco na wyniki grupy kapitałowej,
C - Spółki, które opracowują swoje pierwsze produkty i są w początkowej fazie rozwoju,
D - Spółki, które na dzień publikacji raportu nie zajmują się produkcją gier komputerowych.
Czas trwania działalności jednostek wchodzących w skład Grupy Kapitałowej jest nieograniczony.
Sprawozdanie finansowe jednostek zależnych sporządzone zostały za ten sam okres sprawozdawczy co sprawozdanie finansowe Jednostki dominującej, przy zastosowaniu spójnych zasad rachunkowości, za wyjątkiem spółek utworzonych
w 2023 roku, które nie prowadziły swojej działalności za okres pełnych 12 miesięcy.
Wszystkie spółki zależne podlegają konsolidacji metodą pełną.
Rokiem obrotowym Jednostki dominującej oraz spółek wchodzących w skład Grupy jest rok kalendarzowy.
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Opis przesłanek identyfikacji kontroli w zakresie podmiotów w których PlayWay S.A. nie posiada bezpośrednio lub pośrednio ponad 50% akcji/udziałów w kapitałach zakładowych tych spółek:
Nazwa jednostki zależnej | Posiadany udział | Podstawy założeń obejmowania kontroli nad jednostką zależną |
Ultimate Games S.A. | 45,89% | PlayWay S.A. sprawuje kontrolę w spółce w wyniku braku innego istotnego akcjonariusza posiadającego zbliżony udział w kapitale spółki – zdecydowane rozproszenie akcjonariatu spółki, w wyniku czego nie występuje ryzyko zmowy mniejszościowych akcjonariuszy przeciw PlayWay S.A. |
Digital Melody S.A. | 47,61% | PlayWay S.A. sprawuje kontrolę w spółce w wyniku braku innego istotnego akcjonariusza posiadającego zbliżony udział w kapitale spółki – zdecydowane rozproszenie akcjonariatu spółki, w wyniku czego nie występuje ryzyko zmowy mniejszościowych akcjonariuszy przeciw PlayWay S.A. |
Grupa wywiera znaczący wpływ na poniższe jednostki stowarzyszone, które w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym Emitenta wyceniane są metodą praw własności.
Nazwa | Główna działalność | Znaczenie spółki dla Grupy | Kraj założenia | % udziałów w kapitale | |
31.12.2023 | 31.12.2022 | ||||
UF Games S.A.1 | Produkcja gier komputerowych | B | Polska | 32,10% | 32,31% |
100 Games S.A.1 | Produkcja gier komputerowych | B | Polska | 39,04% | 39,04% |
ConsoleWay S.A.1 | Produkcja gier komputerowych | B | Polska | 32,16% | 32,16% |
Demolish Games S.A.1 | Produkcja gier komputerowych | B | Polska | 37,86% | 37,86% |
Manager Games S.A.1 | Produkcja gier komputerowych | B | Polska | 44,58% | 44,58% |
Ultimate Games Mobile S.A.1 | Produkcja gier komputerowych | D | Polska | 22,56% | 34,67%** |
ECC Games S.A. | Produkcja gier komputerowych | B | Polska | 24,69% | 24,69% |
CreativeForge Games S.A. | Produkcja gier komputerowych | B | Polska | 47,81% | 47,81% |
Baked Games S.A. | Produkcja gier komputerowych | B | Polska | 26,69% | 26,69% |
Image Power S.A. | Produkcja gier komputerowych | B | Polska | 21,66% | 21,66% |
Sonka S.A. | Produkcja gier komputerowych | A | Polska | 36,66% | 36,66% |
PolySlash S.A. | Produkcja gier komputerowych | B | Polska | 27,65% | 31,70% |
Atomic Jelly S.A. | Produkcja gier komputerowych | B | Polska | 35,79% | 35,79% |
Pyramid Games S.A. | Produkcja gier komputerowych | B | Polska | 42,53% | 44,76% |
Iron Wolf Studio S.A. | Produkcja gier komputerowych | B | Polska | 44,95% | 44,95% |
Live Motion Games S.A. | Produkcja gier komputerowych | B | Polska | 29,92% | 42,74% |
Games Operators S.A. | Produkcja gier komputerowych | A | Polska | 36,39% | 36,39% |
Space Boat Studios S.A. | Produkcja gier komputerowych | B | Polska | 46,80% | 41,18% |
Ritual Interactive S.A. | Produkcja gier komputerowych | B | Polska | 40,00% | 40,00% |
Play2Chill S.A. | Produkcja gier komputerowych | B | Polska | 40,02% | 40,02% |
Titan GameZ sp. z o.o. | Produkcja gier komputerowych | B | Polska | 43,47% | 43,47% |
MeanAstronauts S.A. | Produkcja gier komputerowych | A | Polska | 43,15% | 42,65% |
Yeyuna sp. z o.o.2 | Produkcja gier komputerowych | C | Polska | 33,33% | 33,33% |
Evor Games sp. z o.o. 2 | Produkcja gier komputerowych | C | Polska | 33,82% | 33,82% |
Woodland Games S.A. | Produkcja gier komputerowych | B | Polska | 47,09% | 47,09% |
EPICVR sp. z o.o. | Produkcja gier komputerowych | B | Polska | 20,72% | 20,72% |
CYBERDEVS S.A. | Produkcja gier komputerowych | C | Polska | 30,91% | 30,91% |
Silk Road Games S.A. | Produkcja gier komputerowych | C | Polska | 25,00% | 33,00% |
Digital Melody Games sp. z o.o. | Produkcja gier komputerowych | C | Polska | 51,90% | 51,90% |
3R Games S.A. | Produkcja gier komputerowych | A | Polska | 31,87% | 31,87% |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Manydev Studio Spółka Europejska | Produkcja gier komputerowych | C | Polska | 30,53% | 30,53% |
Forestlight Games S.A. | Produkcja gier komputerowych | C | Polska | 28,79% | 30,63% |
NPC Games S.A.¹ | Produkcja gier komputerowych | - | Polska | 19,99%* | 32,56% |
Grande Games S.A.¹ | Produkcja gier komputerowych | - | Polska | 13,04%* | 33,95% |
G11 S.A. ¹ | Produkcja gier komputerowych | - | Polska | 3,00%* | 28,00% |
Ultimate VR S.A.1 | Produkcja gier komputerowych | - | Polska | - | 21,38% |
Golden Eggs Studio S.A. 1 | Produkcja gier komputerowych | - | Polska | - | 31,82% |
Ultimate Games Marketing S.A. w likwidacji¹ | Produkcja gier komputerowych | - | Polska | - | 37,00% |
Ultimate Licensing sp. z o.o.¹ | Produkcja gier komputerowych | - | Polska | - | 40,00% |
Movie Games S.A. | Produkcja gier komputerowych | - | Polska | - | 33,43% |
IGNIBIT S.A. | Produkcja gier komputerowych | - | Polska | - | 22,64% |
Grande Games S.A. 3 | Produkcja gier komputerowych | - | Polska | - | 27,91% |
Bingle Games sp. z o.o. | Produkcja gier komputerowych | - | Polska | - | 33,00% |
1 spółki stowarzyszone z Ultimate Games S.A. (wartość % wykazana w tabeli dotyczy udziału w kapitale posiadanego bezpośrednio przez spółkę Ultimate Games S.A.)
2 spółka stowarzyszona z GamePlanet S.A. (wartość % wykazana w tabeli dotyczy udziału w kapitale posiadanego bezpośrednio przez spółkę GamePlanet S.A.)
3 spółka stowarzyszona z Rockgame S.A. (wartość % wykazana w tabeli dotyczy udziału w kapitale posiadanego bezpośrednio przez spółkę Rockgame S.A.)
* Grupa Kapitałowa zbyła udziały/akcje spółki w 2023 roku, ograniczając swój udział w kapitale spółki do niskiego poziomu, stąd spółka przestała stanowić jednostkę stowarzyszoną dla Grupy Kapitałowej PlayWay S.A. i obecnie stanowi inwestycję w pozostałych jednostkach dla Grupy Kapitałowej PlayWay S.A.
** Spółka wyszła z Grupy Kapitałowej w ciągu 2023 roku i od tego momentu stanowi jednostkę stowarzyszoną dla podmiotów wchodzących w skład Grupy Kapitałowej PlayWay S.A.
W celu umożliwienia prawidłowej oceny sytuacji w Grupie Kapitałowej, Zarząd Jednostki dominującej dokonał podziału tych spółek według poniższych kategorii:
A - Spółki, które wprowadziły swoje produkty do sprzedaży, a ich wyniki znacząco wpływają na wyniki Grupy Kapitałowej,
B - Spółki, które tworzą gry, ale ich wyniki obecnie nie wpływają znacząco na wyniki Grupy Kapitałowej,
C - Spółki, które opracowują swoje pierwsze produkty i są w początkowej fazie rozwoju,
D - Spółki, które na dzień publikacji raportu nie zajmują się produkcją gier komputerowych.
Sprawozdania finansowe jednostek stowarzyszonych sporządzone zostało za ten sam okres sprawozdawczy co sprawozdanie finansowe Jednostki dominującej, przy zastosowaniu spójnych zasad rachunkowości.
Podstawowa działalność spółek wchodzących w skład Grupy Kapitałowej obejmuje działalność wydawniczą w zakresie gier komputerowych.
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Spółka | Dane jednostkowe / | Aktywa trwałe | Aktywa obrotowe na dzień 31.12.2023 r. | Zobowiązania długoterminowe | Zobowiązania krótkoterminowe na dzień 31.12.2023 r. | Przychody za rok 2023 | Wynik finansowy za rok 2023 | Całkowite dochody ogółem |
Ultimate Games S.A. | Jednostkowe | 2 867 | 19 819 | 356 | 1 809 | 24 502 | 2 616 | 2 616 |
3T Games sp. z o.o. (2) | Jednostkowe | 10 | 3 273 | - | 33 | 671 | (99) | (99) |
Games Box S.A.(2) | Jednostkowe | 60 | 1 786 | - | 19 | 534 | (82) | (82) |
New Disorder S.A. | Jednostkowe | - | 1 073 | - | 1 | 0 | (28) | (28) |
Madmind Studio S.A. | Jednostkowe | 314 | 7 279 | 200 | 747 | 3 653 | (1 483) | (1 483) |
Code Horizon S.A. | Jednostkowe | 19 | 7 529 | 4 | 560 | 4 582 | 2 021 | 2 021 |
Rejected Games sp. z o.o. | Jednostkowe | 11 | 3 000 | - | 11 | 1 490 | 695 | 695 |
Frozen District sp. z o.o. | Jednostkowe | 184 | 64 221 | 53 | 1 587 | 63 092 | 33 668 | 33 668 |
Frozen Way S.A. | Jednostkowe | 847 | 17 032 | 835 | 664 | 16 329 | 9 626 | 9 626 |
Pentacle S.A. | Jednostkowe | 4 | 1 612 | 21 | 405 | 82 | (19) | (19) |
Imaginalis Games sp z o.o. | Jednostkowe | 4 | 2 761 | - | 166 | 5 446 | 3 782 | 3 782 |
Rebelia Games sp. z o.o. | Jednostkowe | - | 944 | - | 68 | 599 | 36 | 36 |
Big Cheese Studio S.A. | Jednostkowe | 1 505 | 21 897 | 538 | 2 484 | 10 940 | 1 850 | 1 850 |
Crazy Rocks sp. z o.o. | Jednostkowe | - | 19 556 | - | 85 | 22 352 | 19 213 | 19 213 |
DeGenerals S.A. | Jednostkowe | 35 | 3 137 | 130 | 44 | 1 348 | 358 | 358 |
Ragged Games S.A. | Jednostkowe | - | 1 724 | 91 | 13 | 1 216 | 905 | 905 |
Stereo Games S.A. | Jednostkowe | 1 | 861 | - | 125 | 0 | (42) | (42) |
President Studio S.A. | Jednostkowe | 3 | 3 931 | - | 1 049 | 291 | (104) | (104) |
Console Labs S.A. | Jednostkowe | 99 | 2 625 | - | 231 | 3 095 | 204 | 204 |
Gameboom VR S.A. | Jednostkowe | 142 | 7 597 | 10 | 1 498 | 7 434 | 1 630 | 1 630 |
FreeMind S.A. | Jednostkowe | 3 | 2 418 | 6 | 463 | 2 466 | (1 022) | (1 022) |
Strategy Labs sp. z o.o. | Jednostkowe | 8 | 878 | - | 851 | 2 | (78) | (78) |
GameHunters S.A. | Jednostkowe | 13 | 4 447 | - | 188 | 3 149 | 1 005 | 1 005 |
Games Incubator S.A. | Jednostkowe | 107 | 9 134 | 93 | 75 | 7 732 | 3 945 | 3 945 |
GameParic sp. z o.o. | Jednostkowe | 11 | 1 661 | 22 | 972 | 893 | (79) | (79) |
PWay sp. z o.o. w likwidacji | Jednostkowe | - | 76 | - | 2 | 3 | (60) | (60) |
Rockgame S.A. | Jednostkowe | 924 | 4 167 | 78 | 2 336 | 2 801 | 236 | 236 |
PARADARK STUDIO SP. Z O.O. (45) | Jednostkowe | 393 | 4 952 | - | 162 | 2 467 | 1 785 | 1 785 |
Glivi Games S.A. (45) | Jednostkowe | 3 | 507 | - | 72 | 581 | (298) | (298) |
Out of Ordinary sp. z o.o. w organizacji | Jednostkowe | 9 | 687 | - | 287 | 610 | 192 | 192 |
G11 S.A. w organizacji (45) | Jednostkowe | 13 | 500 | - | 221 | 0 | (98) | (98) |
Trigger Labs sp. z o.o. | Jednostkowe | 15 | 883 | - | 20 | 363 | 186 | 186 |
MobilWay S.A. | Jednostkowe | 10 | 353 | - | 64 | 777 | 22 | 22 |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Madnetic Games S.A. | Jednostkowe | 2 | 1 340 | 59 | 215 | 2 201 | 542 | 542 |
GamePlanet S.A. | Jednostkowe | 64 | 1 005 | - | 13 | 120 | (5) | (5) |
Cyber Games S.A. | Jednostkowe | 125 | 769 | - | 80 | 366 | (52) | (52) |
GameFormatic S.A. | Jednostkowe | 78 | 2 789 | 13 | 93 | 1 573 | 333 | 333 |
Petard Games sp. z o.o. | Jednostkowe | 5 | 1 919 | - | 34 | 473 | 74 | 74 |
DreamWay Games S.A. | Jednostkowe | 19 | 670 | 2 | 506 | 1 222 | (124) | (124) |
SimRail S.A. | Jednostkowe | 1 | 4 701 | 97 | 965 | 3 491 | 2 002 | 2 002 |
Septarian Games S.A. | Jednostkowe | 1 | 972 | 25 | 87 | 455 | (109) | (109) |
SIM FARM S.A. | Jednostkowe | 2 | 2 529 | 74 | 104 | 1 424 | 565 | 565 |
Solid Games sp. z o.o. | Jednostkowe | - | 2 131 | - | 55 | 0 | (115) | (115) |
Digital Melody S.A. | Jednostkowe | 660 | 2 047 | - | 235 | 2 918 | 188 | 188 |
Spółka | Aktywa trwałe | Aktywa obrotowe na dzień 31.12.2023 r. | Zobowiązania długoterminowe | Zobowiązania krótkoterminowe na dzień 31.12.2023 r. | Przychody za rok 2023 | Wynik finansowy za rok 2023 | Całkowite dochody ogółem | Wartość godziwa inwestycji |
UF Games S.A. | 1 422 | 889 | 340 | - | 1 732 | (356) | (356) | 1 495 |
100 Games S.A. | 18 | 731 | 171 | - | 615 | (324) | (324) | Nienotowana |
ConsoleWay S.A. | 254 | 3 185 | 150 | - | 1 576 | 106 | 106 | Nienotowana |
Demolish Games S.A. | - | 2 692 | 52 | - | 185 | (316) | (316) | 1 341 |
Manager Game S.A. | 9 | 1 024 | 170 | - | 170 | (577) | (577) | Nienotowana |
Ultimate Games Mobile S.A. | 567 | 29 | 497 | - | 11 | (419) | (419) | Nienotowana |
ECC Games S.A. | 17 | 6 986 | 577 | - | 8 659 | (1 021) | (1 021) | 3 297 |
CreativeForge Games S.A. | 86 | 5 050 | 202 | - | 1 376 | (1 196) | (1 196) | 14 408 |
Baked Games S.A. | 21 | 3 589 | 139 | 41 | 2 386 | 688 | 688 | 3 918 |
Image Power S.A. | - | 3 520 | 125 | 2 610 | 1 111 | (1 126) | (1 126) | 3 365 |
Sonka S.A. | 64 | 3 430 | 1 006 | - | 1 579 | (1 510) | (1 510) | 14 482 |
PolySlash S.A. | 2 | 4 215 | 844 | 140 | 235 | (22) | (22) | 1 012 |
Atomic Jelly S.A. | - | 2 092 | 110 | 40 | 113 | (235) | (235) | 1 602 |
Pyramid Games S.A. | 285 | 6 487 | 253 | 89 | 4 422 | (620) | (620) | 10 083 |
Iron Wolf Studio S.A. | 11 | 2 572 | 57 | 10 | 3 256 | (508) | (508) | 3 281 |
Live Motion Games S.A. | 11 | 11 137 | 2 251 | 230 | 3 515 | 413 | 413 | 3 181 |
Games Operators S.A. | 5 782 | 17 701 | 1 354 | 500 | 5 161 | 751 | 751 | 61 431 |
Space Boat Studios S.A. | - | 1 947 | 32 | - | 198 | 84 | 84 | Nienotowana |
Ritual Interactive S.A. | 37 | 1 449 | 1 706 | - | 47 | (148) | (148) | Nienotowana |
Play2Chill S.A. | 44 | 5 076 | 168 | - | 1 070 | 332 | 332 | 5 307 |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
MeanAstronauts S.A. | 1 | 626 | 72 | 24 | 580 | (168) | (168) | Nienotowana |
TITAN GAMEZ sp. z o.o. | 144 | 4 186 | 4 307 | - | 559 | 406 | 406 | Nienotowana |
Yeyuna sp. z o.o. | - | 344 | 1 | - | 3 | (19) | (19) | Nienotowana |
Evor Games sp. z o.o. w likwidacji | - | 375 | 10 | - | 2 | (5) | (5) | Nienotowana |
Woodland Games S.A. | 244 | 6 956 | 619 | 309 | 159 | (589) | (589) | Nienotowana |
EPICVR sp. z o.o. | 98 | 1 227 | 132 | 43 | 3 663 | (886) | (886) | Nienotowana |
CYBERDEVS S.A. | 43 | 656 | 112 | - | 62 | (233) | (233) | Nienotowana |
Silk Road Games S.A. | 31 756 | 278 | 912 | - | 220 | (649) | (649) | Nienotowana |
Digital Melody Games sp. z o.o. | - | 109 | 4 | - | 36 | (48) | (48) | Nienotowana |
3R Games S.A. | 15 602 | 3 230 | 405 | - | 4 100 | 1 080 | 1 080 | 9 376 |
Manydev Studio Spółka Europejska | 1 222 | 64 | 3 188 | - | 120 | (739) | (739) | 4 416 |
Forestlight Games S.A. | 121 | 1 363 | 93 | 12 | 406 | (1 232) | (1 232) | Nienotowana |
Grande Games S.A. | 123 | 354 | 15 | - | 38 | (44) | (44) | Nienotowana |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
W 2023 r. skład Grupy Kapitałowej PlayWay S.A. został powiększony w wyniku zawiązania przez jednostkę zależną – Ultimate Games S.A. wraz z osobą fizyczną spółki akcyjnej pod nazwą New Disorder Spółka Akcyjna.
Wyszczególnienie | New Disorder S.A. |
Data objęcia kontroli | 14 kwietnia 2023 r. |
Cena nabycia (w tys. zł) | 90 |
Liczba nabytych akcji | 900 000 |
Procent przejętych udziałów kapitałowych z prawem głosu | 90,00% |
Wartość firmy (w tys. zł) | - |
Przepływy pieniężne związane z objęciem kontroli |
|
Część zapłaty składająca się ze środków pieniężnych i ekwiwalentów | 90 |
Środki pieniężne i ekwiwalenty objęte kontrolą | - |
Wartość netto przepływów z tytułu transakcji | 90 |
Wartość aktywów i zobowiązań na dzień objęcia kontroli w jednostkach zależnych nad którymi kontrola została objęta | |
Aktywa inne niż środki pieniężne i ekwiwalenty | - |
Zobowiązania | - |
Wynik na utracie kontroli
Wyszczególnienie | Wartość godziwa na moment utraty kontroli | Wynik na utracie kontroli |
Kapi Kapi Games sp. z o.o. w likwidacji | - | 52 |
Thunder Games sp. z o.o. w likwidacji | - | (55) |
Roller Games sp. z o.o. w likwidacji | - | (44) |
Ultimate Games Mobile S.A. | 25 | 551 |
RL9sport Games S.A. | - | 83 |
DEV4PLAY sp. z o.o. | - | (17) |
Shift Games S.A. | - | (271) |
Thule Island sp. z o.o. | - | (142) |
WarZoneLabs sp. z o.o. | - | (666) |
SimulaMaker S.A. | - | (895) |
Nesalis Games S.A. | - | (295) |
Outerlife ou OÜ | - | (127) |
Farmind Studio sp. z o.o | - | 84 |
RAZEM: | 25 | (1 740) |
Kapi Kapi Games sp. z o.o. w likwidacji
Utrata kontroli była wynikiem dokonania sprzedaży wszystkich udziałów danej spółki.
Moment utraty kontroli | 30.06.2023 |
Cena sprzedaży | - |
Wartość godziwa pozostałej kwoty inwestycji | - |
Aktywa netto na dzień zbycia (-) | (106) |
Wartość firmy na dzień zbycia (-) | - |
Udział mniejszości na dzień zbycia | (54) |
Wynik na utracie kontroli | 52 |
*cena sprzedaży wyniosła 100,00 zł
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Thunder Games sp. z o.o. w likwidacji
Utrata kontroli była wynikiem dokonania sprzedaży wszystkich udziałów danej spółki.
Moment utraty kontroli | 30.06.2023 |
Cena sprzedaży | - |
Wartość godziwa pozostałej kwoty inwestycji | - |
Aktywa netto na dzień zbycia (-) | 93 |
Wartość firmy na dzień zbycia (-) | - |
Udział mniejszości na dzień zbycia | 38 |
Wynik na utracie kontroli | (55) |
*cena sprzedaży wyniosła 100,00 zł
Roller Games sp. z o.o. w likwidacji
Utrata kontroli była wynikiem dokonania sprzedaży wszystkich udziałów danej spółki.
Moment utraty kontroli | 30.06.2023 |
Cena sprzedaży* | - |
Wartość godziwa pozostałej kwoty inwestycji | - |
Aktywa netto na dzień zbycia (-) | 80 |
Wartość firmy na dzień zbycia (-) | - |
Udział mniejszości na dzień zbycia | 46 |
Wynik na utracie kontroli | (44) |
*cena sprzedaży wyniosła 100,00 zł
Ultimate Games Mobile S.A.
Zmiana w procentowym udziale w kapitale Ultimate Games Mobile S.A. w okresie sprawozdawczym była wynikiem zawarcia przez Emitenta umów sprzedaży akcji na rzecz dotychczasowych akcjonariuszy. W wyniku dokonanej sprzedaży Ultimate Games Mobile S.A. uzyskała status jednostki stowarzyszonej. Wartość godziwa pozostałej kwoty inwestycji w danej spółce, która w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym prezentowana jest jako aktywo finansowe wyceniane metodą praw własności, ustalona została w oparciu o cenę sprzedaży akcji, w wyniku której doszło do utraty kontroli
Moment utraty kontroli | 31.03.2023 |
Cena sprzedaży | 17 |
Wartość godziwa pozostałej kwoty inwestycji | 25 |
Aktywa netto na dzień zbycia (-) | 440 |
Wartość firmy na dzień zbycia (-) | - |
Udział mniejszości na dzień zbycia | 288 |
Zrealizowana marża na sprzedaży wartości niematerialnych | 660 |
Wynik na utracie kontroli | 551 |
RL9sport Games S.A.
Utrata kontroli była wynikiem dokonania sprzedaży wszystkich udziałów danej spółki.
Moment utraty kontroli | 31.03.2023 |
Cena sprzedaży | - |
Wartość godziwa pozostałej kwoty inwestycji | - |
Aktywa netto na dzień zbycia (-) | (167) |
Wartość firmy na dzień zbycia (-) | - |
Udział mniejszości na dzień zbycia | (83) |
Wynik na utracie kontroli | 83 |
*cena sprzedaży wyniosła 50,00 zł
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
DEV4PLAY sp. z o.o.
Utrata kontroli była wynikiem dokonania sprzedaży wszystkich udziałów danej spółki.
Moment utraty kontroli | 31.03.2023 |
Cena sprzedaży | - |
Wartość godziwa pozostałej kwoty inwestycji | - |
Aktywa netto na dzień zbycia (-) | - |
Wartość firmy na dzień zbycia (-) | 17 |
Udział mniejszości na dzień zbycia | - |
Wynik na utracie kontroli | (17) |
*cena sprzedaży wyniosła 100,00 zł
Shift Games S.A.
Utrata kontroli była wynikiem dokonania sprzedaży wszystkich udziałów danej spółki.
Moment utraty kontroli | 30.06.2023 |
Cena sprzedaży | 7 |
Wartość godziwa pozostałej kwoty inwestycji | - |
Aktywa netto na dzień zbycia (-) | 405 |
Wartość firmy na dzień zbycia (-) | - |
Udział mniejszości na dzień zbycia | 127 |
Wynik na utracie kontroli | (271) |
Thule Island sp. z o.o.
Utrata kontroli była wynikiem dokonania sprzedaży wszystkich udziałów danej spółki.
Moment utraty kontroli | 30.06.2023 |
Cena sprzedaży* | - |
Wartość godziwa pozostałej kwoty inwestycji | - |
Aktywa netto na dzień zbycia (-) | 299 |
Wartość firmy na dzień zbycia (-) | - |
Udział mniejszości na dzień zbycia | 157 |
Wynik na utracie kontroli | (142) |
*cena sprzedaży wyniosła 98,00 zł
WarZoneLabs sp. z o.o.
Utrata kontroli była wynikiem dokonania sprzedaży wszystkich udziałów danej spółki.
Moment utraty kontroli | 30.06.2023 |
Cena sprzedaży | 1 |
Wartość godziwa pozostałej kwoty inwestycji | - |
Aktywa netto na dzień zbycia (-) | 1 032 |
Wartość firmy na dzień zbycia (-) | - |
Udział mniejszości na dzień zbycia | 364 |
Wynik na utracie kontroli | (666) |
SimulaMaker S.A.
Utrata kontroli była wynikiem dokonania sprzedaży wszystkich udziałów danej spółki.
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Moment utraty kontroli | 30.06.2023 |
Cena sprzedaży* | - |
Wartość godziwa pozostałej kwoty inwestycji | - |
Aktywa netto na dzień zbycia (-) | 1 363 |
Wartość firmy na dzień zbycia (-) | 30 |
Udział mniejszości na dzień zbycia | 498 |
Wynik na utracie kontroli | (895) |
*cena sprzedaży wyniosła 100,00 zł
Nesalis Games S.A.
Utrata kontroli była wynikiem dokonania sprzedaży większości udziałów danej spółki.
Moment utraty kontroli | 30.06.2023 |
Cena sprzedaży | 7 |
Wartość godziwa pozostałej kwoty inwestycji | - |
Aktywa netto na dzień zbycia (-) | 376 |
Wartość firmy na dzień zbycia (-) | 59 |
Udział mniejszości na dzień zbycia | 133 |
Wynik na utracie kontroli | (295) |
Outerlife OÜ
Utrata kontroli była wynikiem dokonania sprzedaży wszystkich udziałów danej spółki.
Moment utraty kontroli | 09.10.2023 |
Cena sprzedaży* | - |
Wartość godziwa pozostałej kwoty inwestycji | - |
Aktywa netto na dzień zbycia (-) | 127 |
Wartość firmy na dzień zbycia (-) | - |
Udział mniejszości na dzień zbycia | - |
Wynik na utracie kontroli | (127) |
*cena sprzedaży wyniosła 1 EUR
Farmind Studio sp. z o.o
Utrata kontroli była wynikiem dokonania sprzedaży wszystkich udziałów danej spółki.
Moment utraty kontroli | 31.12.2023 |
Cena sprzedaży* | - |
Wartość godziwa pozostałej kwoty inwestycji | - |
Aktywa netto na dzień zbycia (-) | (150) |
Wartość firmy na dzień zbycia (-) | 6 |
Udział mniejszości na dzień zbycia | (60) |
Wynik na utracie kontroli | 84 |
*cena sprzedaży wyniosła 1 zł
Przepływy pieniężne powstałe w wyniku utraty kontroli w spółkach zależnych:
Nazwa jednostki | Całkowita otrzymana zapłata | Część zapłaty składająca się ze środków pieniężnych i ekwiwalentów | Utracone środki pieniężne i ekwiwalenty | Wartość netto przepływów z tytułu transakcji |
Kapi Kapi Games sp. z o.o. w likwidacji | - | - | - | - |
Thunder Games sp. z o.o. w likwidacji | - | - | (44) | (44) |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Roller Games sp. z o.o. w likwidacji | - | - | (71) | (71) |
Ultimate Games Mobile S.A. | 17 | 17 | (29) | (11) |
RL9sport Games S.A. | - | - | (14) | (14) |
DEV4PLAY sp. z o.o. | - | - | - | - |
Shift Games S.A. | 7 | 7 | (7) | - |
Thule Island sp. z o.o. | - | - | (1) | (1) |
WarZoneLabs sp. z o.o. | 1 | 1 | (31) | (30) |
SimulaMaker S.A. | - | - | (45) | (45) |
Nesalis Games S.A. | 7 | 7 | (103) | (96) |
Outerlife ou OÜ | - | - | - | - |
Farmind Studio sp. z o.o | - | - | - | - |
RAZEM: | 32 | 32 | (230) | (197) |
Wybrane dane finansowe jednostek zależnych nad którymi utracono kontrolę na moment utraty kontroli:
Wyszczególnienie | Środki pieniężne | Aktywa trwałe | Aktywa obrotowe | Zobowiązania długoterminowe | Zobowiązania krótkoterminowe |
Kapi Kapi Games sp. z o.o. w likwidacji | - | - | 20 | - | 125 |
Thunder Games sp. z o.o. w likwidacji | 44 | - | 95 | - | 2 |
Roller Games sp. z o.o. w likwidacji | 71 | - | 80 | - | - |
Ultimate Games Mobile S.A. | 29 | 704 | 241 | - | 505 |
RL9sport Games S.A. | 14 | - | 172 | 3 | 336 |
DEV4PLAY sp. z o.o. | - | - | 72 | - | 72 |
Shift Games S.A. | 7 | - | 438 | 17 | 16 |
Thule Island sp. z o.o. | 1 | - | 327 | - | 28 |
WarZoneLabs sp. z o.o. | 31 | - | 1 086 | - | 55 |
SimulaMaker S.A. | 45 | 3 | 1 406 | - | 46 |
Nesalis Games S.A. | 103 | - | 854 | 19 | 433 |
Farmind Studio sp. z o.o | - | 19 | 73 | - | 242 |
Wyszczególnienie | Udział w kapitale podstawowym na 31.12.2023 | Udział w kapitale podstawowym na 31.12.2022 | Zmiana % w stosunku do poprzedniego roku |
New Disorder S.A. | 87,00% | - | + 87,00 p.p. |
Code Horizon S.A. | 100,00% | 60,00% | + 40,00 p.p. |
Frozen Way S.A. | 75,91% | 78,40% | -2,49 p.p. |
Pentacle S.A. | 52,32% | 54,32% | -2,00 p.p. |
Gameboom VR S.A. | 50,11% | 60,11% | -10,00 p.p. |
Strategy Labs sp. z o.o. | 68,00% | 69,00% | -1,00 p.p. |
GameHunters S.A. | 54,58% | 55,58% | -1,00 p.p. |
Games Incubator S.A. | 54,50% | 55,50% | -0,99 p.p. |
GameParic sp. z o.o. | 49,50% | 58,34% | -8,84 p.p. |
Rockgame S.A. | 67,05% | 67,76% | -0,71 p.p. |
G11 S.A. | 51,50% | 40,00% | 11,50 p.p. |
Madnetic Games S.A. | 51,20% | 62,04% | -10,83 p.p. |
Cyber Games S.A. | 56,65% | 59,35% | -2,70 p.p. |
Pozycje zawarte w sprawozdaniach finansowych wycenia się w walucie podstawowego środowiska gospodarczego, w którym Grupa prowadzi działalność („waluta funkcjonalna"). Sprawozdanie finansowe prezentowane jest w tysiącach PLN (chyba, że w nocie informacji dodatkowej wskazano inaczej). Polski nowy złoty (PLN) jest walutą funkcjonalną i walutą prezentacji Grupy.
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Wybór waluty funkcjonalnej w przypadku jednostki prowadzącej działalność na rynkach międzynarodowych i identyfikacja waluty, którą należy uznać za walutę używaną w podstawowym środowisku ekonomicznym, w jakim prowadzi działalność Grupa i jednostki wchodzące w jej skład, jest decyzją subiektywną, co zostało opisane w nocie 5.6.20 Istotne wartości oparte na profesjonalnym osądzie i szacunkach. Spółka monitoruje istotne zmiany w środowisku ekonomicznym, które mogłyby wpłynąć na zmianę wyboru waluty funkcjonalnej Jednostki dominującej i jej jednostek podporządkowanych.
Transakcje w walutach obcych wykazuje się w księgach w wartości nominalnej, przeliczonej na złote polskie według kursu średniego NBP. W momencie realizacji różnice kursowe od należności i zobowiązań wykazywane są jako pozostałe przychody finansowe lub pozostałe koszty finansowe i w rachunku zysków i strat ujmowane są wynikowo.
Poszczególne pozycje aktywów i pasywów na koniec okresu sprawozdawczego, wyrażone w walutach innych niż polski złoty, wycenia się po kursie średnim NBP z ostatniego dnia okresu sprawozdawczego. Różnice kursowe wynikające z przeliczenia zagranicznych środków pieniężnych na koniec okresu sprawozdawczego uznaje się za przychody i koszty finansowe.
Niniejsze skonsolidowane sprawozdanie finansowe zostało zatwierdzone do publikacji przez Zarząd Jednostki dominującej w dniu 26 kwietnia 2024 roku.
Zarząd Jednostki dominującej oświadcza, iż według najlepszej wiedzy Zarządu skonsolidowane sprawozdanie finansowe Grupy Kapitałowej PlayWay S.A. i dane porównywalne w tym sprawozdaniu finansowym sporządzone zostały zgodnie z obowiązującymi zasadami rachunkowości oraz że odzwierciedlają w sposób prawdziwy, rzetelny i jasny sytuację majątkową i finansową Grupy Kapitałowej Emitenta oraz wynik finansowy zaprezentowany w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym.
i interpretacje zaakceptowane przez Radę Międzynarodowych Standardów Rachunkowości („RMSR”) oraz Komitet
ds. Interpretacji Międzynarodowej Sprawozdawczości Finansowej („KIMSF”,
Niniejsze skonsolidowane sprawozdanie finansowe sporządzone zostało zgodnie z zasadą kosztu historycznego.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe składa się z:
skonsolidowanego sprawozdania z sytuacji finansowej,
skonsolidowanego sprawozdania z całkowitych dochodów,
skonsolidowanego sprawozdania ze zmian w kapitale własnym,
skonsolidowanego sprawozdania z przepływów pieniężnych,
dodatkowych not i objaśnień do skonsolidowanego sprawozdania finansowego.
Najważniejsze zasady rachunkowości zastosowane przy sporządzaniu niniejszego skonsolidowanego sprawozdania finansowego przedstawione zostały w dalszych częściach niniejszego sprawozdania. Zasady te stosowane były we wszystkich prezentowanych okresach w sposób ciągły.
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe zostało sporządzone na dzień 31 grudnia 2023 roku i obejmuje okres 12 miesięcy.
Dla danych prezentowanych w sprawozdaniu z sytuacji finansowej, sprawozdaniu ze zmian w kapitale własnym oraz pozycjach pozabilansowych zaprezentowano porównywalne dane finansowe na dzień 31 grudnia 2022 roku.
Dla danych prezentowanych w sprawozdaniu z całkowitych dochodów oraz w sprawozdaniu z przepływów pieniężnych zaprezentowano porównywalne dane finansowe za okres od 1 stycznia 2022 roku do 31 grudnia 2022 roku..
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe zostało sporządzone przy założeniu kontynuacji działalności w dającej się przewidzieć przyszłości. Na dzień sporządzenia skonsolidowanego sprawozdania finansowego nie istnieją żadne okoliczności wskazujące na zagrożenie kontynuacji działalności gospodarczej przez Grupę..
Sporządzając skonsolidowane sprawozdanie finansowe za rok 2023 Grupa stosuje takie same zasady rachunkowości, jak przy sporządzaniu rocznego skonsolidowanego sprawozdania finansowego za rok 2022, z wyjątkiem zmian do standardów i nowych standardów i interpretacji zatwierdzonych przez Unię Europejską (UE), które obowiązują dla okresów sprawozdawczych rozpoczynających się w dniu lub po 1 stycznia 2023 roku:
MSSF 17 „Umowy ubezpieczeniowe”, zatwierdzone w UE, obowiązujące w odniesieniu do okresów rocznych rozpoczynających się 1 stycznia 2023 roku;
Zmiany do MSR 1 oraz do Praktyczne Rozwiązania 2 do Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej – „Ujawnienia w zakresie polityki rachunkowości”, zatwierdzone w UE, obowiązujący w odniesieniu do okresów rocznych rozpoczynających się 1 stycznia 2023 roku,
Zmiany do MSR 8 „Polityka rachunkowości. Zmiany w szacunkach i błędach rachunkowych: definicja szacunków rachunkowych”, zatwierdzone w UE, obowiązujący w odniesieniu do okresów rocznych rozpoczynających się
1 stycznia 2023 roku;
Zmiany do MSR 12 Podatek dochodowy „Aktywa i rezerwy z tytułu odroczonego podatku dochodowego wynikające
z pojedynczej transakcji”, zatwierdzone w UE, obowiązujący w odniesieniu do okresów rocznych rozpoczynających się
1 stycznia 2023 roku;
Zmiany do MSSF 17 „Umowy ubezpieczeniowe: wstępne zastosowanie MSSF 17 oraz MSSF 9 – informacje porównawcze”, zatwierdzone w UE, obowiązujące w odniesieniu do okresów rocznych rozpoczynających się 1 stycznia 2023 roku;
Zmiany do MSR 12 „Podatek dochodowy: Reforma podatkowa FILAR 2”, zatwierdzone w UE, obowiązujące
w odniesieniu do okresów rocznych rozpoczynających się niezwłocznie i od 1 stycznia 2023 roku,
Zmiany do MSSF/MSR zatwierdzone przez Unię Europejską które obowiązują Spółkę dla okresów sprawozdawczych rozpoczynających się w dniu lub po 1 stycznia 2024 roku:
Zmiany do MSSF 16 „Leasing – zobowiązanie z tytułu leasingu przy sprzedaży i leasingu zwrotnym”, zatwierdzone
w UE, obowiązujące w odniesieniu do okresów rocznych rozpoczynających się 1 stycznia 2024 roku lub po tej dacie,
Zmiany do MSR 1 „Prezentacja sprawozdań finansowych”
oKlasyfikacja zobowiązań jako krótkoterminowe i długoterminowe;
oKlasyfikacja zobowiązań jako krótkoterminowe i długoterminowe – odroczenie daty wejścia w życie;
oZobowiązania długoterminowe z zobowiązaniami.
zatwierdzone w UE, obowiązujące w odniesieniu do okresów rocznych rozpoczynających się 1 stycznia 2024 roku
lub po tej dacie.
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
MSSF/MSR w kształcie zatwierdzonym przez UE nie różnią się obecnie w znaczący sposób od regulacji wydanych przez Radę Międzynarodowych Standardów Rachunkowości (RMSR), z wyjątkiem poniższych nowych standardów, zmian do standardów oraz nowej interpretacji, które według stanu na dzień 31 grudnia 2023 roku nie zostały jeszcze zatwierdzone do stosowania w UE (poniższe daty wejścia w życie odnoszą się do standardów w wersji pełnej):
MSSF 18 „Prezentacja i ujawnianie informacji w sprawozdaniach finansowych”, niezatwierdzone w UE, obowiązujące w odniesieniu do okresów rocznych rozpoczynających się 1 stycznia 2027 roku lub po tej dacie,
Zmiany do MSR 7 „Rachunek przepływów pieniężnych” oraz MSSF 7 „Instrumenty finansowe. Ujawnienia: ustalenia dotyczące finansowania dostawców”, niezatwierdzone w UE, obowiązujące w odniesieniu do okresów rocznych rozpoczynających się 1 stycznia 2024 roku lub po tej dacie,
Zmiany do MSR 21 „Skurki zmian kursów wymiany walut obcych – brak możliwości wymiany”, niezatwierdzone w UE, obowiązujące w odniesieniu do okresów rocznych rozpoczynających się 1 stycznia 2025 roku lub po tej dacie,
Zarząd Jednostki dominującej jest w trakcie analizy powyższych zmian i oceny ich wpływu na skonsolidowane sprawozdanie finansowe Grupy..
W 2023 roku Grupa Kapitałowa dokonała zmiany sposobu prezentacji danych finansowych w skonsolidowanym sprawozdaniu z sytuacji finansowej co skutkowało koniecznością zmiany prezentacji danych porównawczych we wskazanych elementach skonsolidowanego sprawozdania z sytuacji finansowej.
Tabela poniżej przedstawia zmiany prezentacji pozycji skonsolidowanego sprawozdania z sytuacji finansowej na dzień
31 grudnia 2022 roku. Wprowadzone zmiany nie wpłynęły na wartość aktywów oraz pasywów.
Pozycja przed zmianą | Wartość | Pozycja po zmianie | Wartość |
Pozostałe aktywa finansowe długoterminowe | 3 786 | Aktywa finansowe wyceniane w wartości godziwej przez inne całkowite dochody | 2 070 |
Aktywa finansowe wyceniane według zamortyzowanego kosztu | 1 716 | ||
Pozostałe aktywa długoterminowe | 263 | Należności z tytułu dostaw i usług oraz inne należności długoterminowe | 263 |
W prezentowanych okresach Grupa nie zmieniała zasad rachunkowości.
Wartości niematerialne są ujmowane, jeżeli jest prawdopodobne, że w przyszłości spowodują one wpływ do Grupy korzyści ekonomicznych, które mogą być powiązane z tymi aktywami. Początkowe ujęcie wartości niematerialnych następuje według cen nabycia lub kosztu wytworzenia. Po ujęciu początkowym wartości niematerialne są wyceniane według cen nabycia lub kosztu wytworzenia pomniejszonych o umorzenie i odpisy z tytułu utraty wartości.
Wartości niematerialne są amortyzowane liniowo w okresie odpowiadającym szacowanemu okresowi ich ekonomicznej użyteczności. Wartość amortyzacji wartości niematerialnych odnosi się w sprawozdaniu z całkowitych dochodów do pozycji „Amortyzacja”.
Wartości niematerialne występujące w Grupie oraz stawki amortyzacji:
Oprogramowanie komputeroweod 2 lat do 5 lat,
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Wartość firmy stanowi nadwyżkę kosztu połączenia jednostek gospodarczych (zwanego także ceną nabycia lub ceną przejęcia) nad udziałem Spółki w wartości godziwej netto możliwych do zidentyfikowania na dzień przejęcia aktywów, zobowiązań i zobowiązań warunkowych jednostki przejmowanej.
Wartość firmy powstaje zarówno w przypadku przejęcia jednostki gospodarczej w wyniku połączenia zarejestrowanego w rejestrze sądowym, jak również w przypadku przejęcia udziałów kapitałowych w jednostkach zależnych. W pierwszym przypadku wartość firmy jest ujmowana zasadniczo w księgach rachunkowych i jest wykazywana w jednostkowym sprawozdaniu finansowym Spółki. W drugim przypadku jest ujmowana na poziomie dokumentacji konsolidacyjnej i podlega wykazaniu w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym Grupy Kapitałowej.
Wartość firmy ustala się także w przypadku przejęcia udziałów we wspólnie kontrolowanej jednostce lub w jednostce stowarzyszonej. W przypadku obejmowania udziałów metodą praw własności (dotyczy to zarówno wspólnie kontrolowanych jednostek, jak i jednostek stowarzyszonych) zasady wyceny wartości firmy są takie same, jak w przypadku jednostek zależnych, z tym że metoda praw własności nie pozwala na wykazywanie w bilansie nabytej wartości firmy.
Wartość firmy podlega corocznemu testowi na utratę wartości.
Środki trwałe są wyceniane w cenie nabycia powiększonej o wszystkie koszty bezpośrednio związane z zakupem i przystosowaniem składnika majątku do stanu zdatnego do używania lub koszcie wytworzenia pomniejszonym o odpisy umorzeniowe oraz ewentualne odpisy z tytułu utraty wartości.
Koszty poniesione po wprowadzeniu środka trwałego do użytkowania, takie jak koszty napraw, przeglądów, opłaty eksploatacyjne, wpływają na wynik finansowy okresu sprawozdawczego, w którym zostały poniesione. Jeżeli jest jednak możliwe wykazanie, że poniesione nakłady spowodowały zwiększenie oczekiwanych przyszłych korzyści ekonomicznych z tytułu posiadania danego środka trwałego ponad korzyści przyjmowane pierwotnie, w takim przypadku zwiększają one wartość początkową tego środka trwałego (tzw. ulepszenie).
W momencie likwidacji lub sprzedaży środków trwałych, zyski lub straty wynikające z tego faktu ujmowane są w sprawozdaniu z sytuacji finansowej jako różnica między przychodami netto ze zbycia (jeśli takie były) a wartością bilansową tej pozycji.
Grupa wycenia aktywa z tytułu prawa do użytkowania w dacie rozpoczęcia leasingu według kosztu, który obejmuje:
Kwotę początkowej wyceny zobowiązania z tytułu leasingu,
Opłaty leasingowe zapłacone w dacie rozpoczęcia leasingu lub przed tą datą,
Początkowe koszty bezpośrednie poniesione przez leasingobiorcę oraz szacunek kosztów, które mają zostać poniesione przez leasingobiorcę w związku z demontażem i usunięciem bazowego składnika aktywów, przeprowadzeniem renowacji bazowego składnika aktywów lub renowacji miejsca w którym składnik aktywów się znajdował.
Po dacie rozpoczęcia leasingu, Grupa wycenia składnik aktywów z tytułu prawa do użytkowania stosując model kosztu,
tj. w wartości kosztu pomniejszonego o łączne odpisy amortyzacyjne (umorzeniowe) oraz ewentualne odpisy z tytułu utraty wartości. Amortyzacji składnika aktywów z tytułu prawa do użytkowania dokonuje się metodą liniową przez okres leasingu.
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Środki trwałe w budowie są wyceniane w wysokości ogółu kosztów pozostających w bezpośrednim związku z ich nabyciem lub wytworzeniem, w tym kosztów finansowych (z wyjątkiem różnic kursowych nie będących korektą płaconych odsetek), pomniejszonych o odpisy z tytułu utraty wartości. Środki trwałe w budowie nie są amortyzowane do momentu zakończenia ich budowy i oddania do użytkowania.
Jednostki stowarzyszone to wszystkie jednostki, na które Spółka wywiera znaczący wpływ, ale nie sprawuje nad nimi kontroli, co wiąże się zazwyczaj z udziałem w wysokości od 20% do 50% praw głosu. Inwestycje w jednostkach stowarzyszonych wykazuje się metoda praw własności i w początkowym ujęciu ujmuje się je według ceny nabycia. Inwestycje Spółki
w jednostkach stowarzyszonych obejmują wartość firmy ustalona w momencie przejęcia. Udział Spółki w zyskach lub stratach jej jednostek stowarzyszonych po dacie przejęcia ujmuje się w rachunku zysków i strat oraz innych całkowitych dochodów. Skumulowane zmiany po dacie nabycia korygują wartość bilansowa inwestycji. Jeżeli udział Spółki w stratach jednostki stowarzyszonej jest równy lub wyższy niż jej udział w tej jednostce stowarzyszonej, włącznie z innymi niezabezpieczonymi należnościami, wówczas Spółka nie ujmuje dalszych strat, chyba że zaciągnęła zobowiązania lub dokonała płatności w imieniu jednostki stowarzyszonej. Niezrealizowane straty z transakcji pomiędzy Spółką a jej jednostkami stowarzyszonymi
są wyłączane do wysokości udziału Spółki w tych jednostkach stowarzyszonych.
Wartość początkowa (koszt) zapasów obejmuje wszystkie koszty (nabycia, wytworzenia i inne) poniesione w związku z doprowadzeniem zapasów do ich aktualnego miejsca i stanu. Cena nabycia zapasów obejmuje cenę zakupu powiększoną o cła importowe i inne podatki (niemożliwe do późniejszego odzyskania od władz podatkowych), koszty transportu, załadunku, wyładunku i inne koszty bezpośrednio związane z pozyskaniem zapasów, pomniejszaną o opusty, rabaty i inne podobne zmniejszenia. Zapasy wycenia się w wartości początkowej (cenie nabycia lub koszcie wytworzenia) lub w cenie sprzedaży netto w zależności od tego, która z nich jest niższa. Cena sprzedaży netto odpowiada oszacowanej cenie sprzedaży pomniejszonej o wszelkie koszty konieczne do zakończenia produkcji oraz koszty doprowadzenia zapasów do sprzedaży lub znalezienia nabywcy. W odniesieniu do zapasów koszt ustala się stosując metodę „pierwsze weszło, pierwsze wyszło” (FIFO).
Produkcja w toku obejmuje tworzenie gier. Wycena w księgach oparta jest o koszt wytworzenia, który obejmuje koszty pozostające w bezpośrednim związku z danym projektem oraz uzasadnioną część kosztów pośrednio związanych z danym projektem.
W momencie zakończenia prac i ujmowania nakładów związanych z realizacją danego projektu następuje przeksięgowanie nakładów z Produkcji w toku na Produkty gotowe.
Na wartość produktów gotowych składają się koszty wytworzenia gier, które do dnia bilansowego nie zostały pokryte przychodami ze sprzedaży tych gier.
W przypadku projektów, dla których możliwe jest określenie wiarygodnych szacunków dotyczących przychodów
ze sprzedaży określa się współczynnik, na podstawie którego rozliczana jest wartość tych projektów w koszty proporcjonalnie do ich sprzedaży. Współczynnik obliczony jest na podstawie wartości nakładów ukończonego projektu (ujętych jako Produkty gotowe) w stosunku do szacowanych przyszłych przychodów ze sprzedaży.
W przypadku projektów, dla których nie jest możliwe określenie wiarygodnych szacunków dotyczących przychodów
ze sprzedaży i na tej podstawie określenie współczynnika do rozliczania kosztów - przychody i koszty rozliczane są w stosunku 1:1.
Cena nabycia lub koszt wytworzenia zapasów mogą nie być możliwe do odzyskania. Odpisanie wartości zapasów do poziomu ich wartości netto możliwej do uzyskania odbywa się na zasadzie odpisów indywidualnych. Analiza taka dokonywana jest na każdy dzień bilansowy dla każdego tytułu w toku wytwarzania oraz dla gotowych produkcji.
W przypadku produkcji w toku Grupa szacuje zainteresowanie wytwarzanym tytułem poprzez zbieranie zapisów na wishlistach, aktywności na portalach społecznościowych oraz szeroko zakrojonym działaniom marketingowym. Powyższe działania pozwalają ocenić, czy wartość netto możliwa do uzyskania jest wyższa od poniesionych kosztów produkcji.
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
W przypadku wyrobów gotowych przyjmuje się założenie, iż każda gra powinna zwrócić koszty jej produkcji w terminie
24 miesięcy od jej produkcji. Po tym okresie koszty jej wytworzenia, które nie zostały jeszcze odpisane w ciężar wyniku finansowego podlegają odpisowi. W sytuacji, w której sygnały rynkowe wskazują, iż przychody ze sprzedaży danego tytułu nie pokryją kosztów wytworzenia gry, Grupa dokonuje wcześniejszego odpisu poniesionych kosztów.
Cena nabycia lub koszt wytworzenia zapasów mogą nie być możliwe do odzyskania. Odpisanie wartości zapasów do poziomu ich wartości netto możliwej do uzyskania odbywa się na zasadzie odpisów indywidualnych. Analiza taka dokonywana jest na każdy dzień bilansowy dla każdego tytułu w toku wytwarzania oraz dla gotowych produkcji indywidualnie.
W przypadku produkcji w toku Grupa szacuje zainteresowanie wytwarzanym tytułem poprzez zbieranie zapisów na wishlistach, aktywności na portalach społecznościowych oraz szeroko zakrojonym działaniom marketingowym. Powyższe działania pozwalają ocenić, czy wartość netto możliwa do uzyskania jest wyższa od poniesionych kosztów produkcji..
Grupa zalicza swoje aktywa finansowe do następujących kategorii:
• wyceniane według zamortyzowanego kosztu,
- środki pieniężne i ekwiwalenty,
- należności handlowe,
- należności z tytułu udzielonych pożyczek,
- inne należności,
- inne aktywa finansowe,
• wyceniane w wartości godziwej przez inne całkowite dochody,
• wyceniane w wartości godziwej przez wynik finansowy,
Kwalifikacja dłużnych aktywów finansowych do odpowiedniej kategorii zależy od modelu biznesowego zarzadzania aktywami finansowymi oraz od charakterystyki umownych przepływów pieniężnych dla danego składnika aktywów finansowych.
Aktywa wyceniane po początkowym ujęciu w zamortyzowanym koszcie – są to aktywa finansowe utrzymywane zgodnie z modelem biznesowym, którego celem jest utrzymywanie aktywów finansowych dla uzyskiwania przepływów pienionych wynikających z umowy, a charakterystyka umowy dotyczącej tych aktywów finansowych przewiduje powstawanie przepływów pieniężnych, które są jedynie spłatą kwoty głównej i odsetek. Spółka do wyceny aktywów finansowych wycenianych w zamortyzowanym koszcie stosuje metodę efektywnej stopy procentowej. Należności z tytułu dostaw i usług po początkowym ujęciu wycenia się w wysokości zamortyzowanego kosztu przy zastosowaniu metody efektywnej stopy procentowej, z uwzględnieniem odpisów z tytułu utraty wartości, przy czym należności z tytułu dostaw i usług z data zapadalności poniżej 12 miesięcy od dnia powstania (tj. niezawierające elementu finansowania) i nieprzekazywane do faktoringu, nie podlegają dyskontowaniu i są wyceniane w wartości nominalnej.
Aktywa wyceniane po początkowym ujęciu w wartości godziwej przez inne całkowite dochody – są to aktywa finansowe utrzymywane zgodnie z modelem biznesowym, którego celem jest zarówno utrzymywanie aktywów finansowych dla uzyskiwania przepływów pieniężnych wynikających z umowy jak i sprzedaż aktywów finansowych, a charakterystyka umowy dotyczącej tych aktywów finansowych przewiduje powstawanie przepływów pieniężnych, które są jedynie spłata kwoty głównej i odsetek.
Zyski i straty na składniku aktywów finansowych stanowiącym instrument kapitałowy, dla którego zastosowano opcje wyceny do wartości godziwej przez pozostałe całkowite dochody ujmuje się w pozostałych całkowitych dochodach, za wyjątkiem przychodów z tytułu otrzymanych dywidend.
Aktywa wyceniane w wartości godziwej przez rachunek zysków i strat – są to wszystkie pozostałe aktywa finansowe. Zyski lub straty wynikające z wyceny składnika aktywów finansowych, kwalifikowanego jako wyceniany według wartości godziwej przez wynik finansowy, ujmuje się w wyniku finansowym w okresie, w którym powstały. Zyski lub straty wynikające z wyceny pozycji wycenianych w wartości godziwej przez wynik finansowy obejmują również przychody z tytułu odsetek i dywidendy.
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
„Udzielone pożyczki długoterminowe” oraz „Udzielone pożyczki krótkoterminowe” zaliczają się do kategorii aktywów finansowych wycenianych wg zamortyzowanego kosztu. Obejmują one umowy pożyczek zawartych między jednostkami wchodzącymi w skład Grupy oraz umowy pożyczek udzielonych przez Grupę pozostałym podmiotom spoza Grupy.
Należności z tytułu dostaw i usług oraz pozostałe zaliczają się do kategorii aktywów finansowych wycenianych
wg zamortyzowanego kosztu. Należności z tytułu dostaw i usług to należności od odbiorców usług Grupy, utrzymywane
do czasu ich spłaty. Na dzień bilansowy należności wycenia się według zamortyzowanego kosztu, uwzględniając odpisy
z tytułu utraty wartości. Należności o terminie zapadalności poniżej 12 miesięcy (licząc od daty ich ujęcia) nie podlegają dyskontowaniu. W ramach pozostałych należności ujmowane są głównie należności publicznoprawne (inne niż dotyczące podatku dochodowego), krótkoterminowe rozliczenia międzyokresowe kosztów oraz zaliczki.
„Środki pieniężne i ich ekwiwalenty” zaliczają się do kategorii aktywów finansowych wycenianych wg zamortyzowanego kosztu. Obejmują one depozyty bankowe płatne na żądanie, inne krótkoterminowe inwestycje z pierwotnym terminem wymagalności do 3 miesięcy (licząc od dnia ich założenia), o dużej płynności, łatwo wymieniane na określone kwoty środków pieniężnych oraz nienarażone na istotną zmianę wartości godziwej.
W przypadku zaistnienia zewnętrznych lub wewnętrznych przesłanek, które wskazują, że istnieje ryzyko braku możliwości odzyskania wartości ustalonej na koniec okresu sprawozdawczego składnika aktywów, przeprowadza się testy sprawdzające pod kątem ewentualnej utraty wartości. Testy sprawdzające są przeprowadzane raz w roku także w odniesieniu do wartości niematerialnych o nieokreślonym okresie używania oraz w stosunku do wartości firmy niezależnie od zaistnienia przesłanek.
Stratę z tytułu utraty wartości ujmuje się w wysokości kwoty, o jaką wartość bilansowa danego składnika aktywów (lub ośrodka wypracowującego środki pieniężne) przewyższa jego wartość odzyskiwalną. Wartość odzyskiwana to wyższa z dwóch kwot: wartości godziwej pomniejszonej o koszty sprzedaży i wartości użytkowej. Odpis z tytułu utraty wartości ujmuje się w ciężar zysków i strat.
Niefinansowe aktywa trwałe, dla których w okresach wcześniejszych dokonano odpisu z tytułu utraty wartości testuje się na każdy dzień sprawozdawczy pod kątem wystąpienia przesłanek wskazujących na możliwość odwrócenia wcześniej dokonanego odpisu.
Dla potrzeb analizy pod kątem utraty wartości aktywa grupuje się na najniższym poziomie, na jakim generują przepływy pieniężne niezależnie od innych aktywów (ośrodki wypracowujące środki pieniężne). Dla celów przeprowadzenia testów na utratę wartości ośrodek wypracowujący środki pieniężne ustala się każdorazowo. Na najwyższym poziomie w Grupie ośrodkiem odpowiedzialności jest Grupa, z kolei ośrodki odpowiedzialności na najniższym poziomie w Grupie są wybrane aktywa w ramach Grupy.
Aktywa o nieokreślonym okresie użytkowania nie podlegają amortyzacji, lecz corocznie są testowane pod kątem możliwej utraty wartości. Aktywa amortyzowane są poddawane przeglądom pod kątem utraty wartości, jeżeli zdarzenia lub zmiany okoliczności wskazują, że wartość bilansowa może być niemożliwa do odzyskania. Odpis aktualizujący z tytułu utraty wartości ujmuje się w rachunku zysków i strat oraz innych całkowitych dochodów i wykazuje się w wysokości, o którą wartość bilansowa składnika aktywów przewyższa wartość odzyskiwalną. Wartość odzyskiwalna stanowi wyższą z dwóch wartości: wartości godziwej pomniejszonej o koszty doprowadzenia do sprzedaży i wartości użytkowej. Dla potrzeb oceny utraty wartości aktywa grupuje się na najniższym poziomie, dla którego występują możliwe do zidentyfikowania przepływy pieniężne
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
(ośrodki wypracowujące środki pieniężne). Niefinansowe aktywa, inne niż wartość firmy, w odniesieniu do których uprzednio stwierdzono utratę wartości, ocenia się na każdy dzień zakończenia okresu sprawozdawczego pod kątem występowania przesłanek wskazujących na możliwość odwrócenia dokonanego odpisu.
Odpis z tytułu utraty wartości (odpis na oczekiwane straty kredytowe) aktywów finansowych jest ujmowany na każdy dzień bilansowy. Jeżeli ryzyko kredytowe związane z danym instrumentem finansowym znacznie wzrosło od momentu początkowego ujęcia, Grupa wycenia odpis na oczekiwane straty kredytowe z tytułu instrumentu finansowego w kwocie równej oczekiwanym stratom kredytowym w całym okresie życia. W przeciwnym razie Grupa wycenia odpis na oczekiwane straty kredytowe z tytułu tego instrumentu finansowego w kwocie równej 12-miesięcznym oczekiwanym stratom
kredytowym.
Grupa wycenia oczekiwane straty kredytowe z tytułu instrumentów finansowych w sposób uwzględniający:
nieobciążoną i ważoną prawdopodobieństwem kwotę, którą ustala się oceniając szereg możliwych wyników, wartość pieniądza w czasie,
racjonalne i możliwe do udokumentowania informacje, które są dostępne bez nadmiernych kosztów lub starań na dzień sprawozdawczy, dotyczące przeszłych zdarzeń, obecnych warunków i prognoz dotyczących przyszłych warunków gospodarczych.
Grupa dokonuje oceny oczekiwanych strat kredytowych dla aktywów związanych z instrumentami dłużnymi wycenianymi wg zamortyzowanego kosztu niezależnie od tego, czy wystąpiły przesłanki utraty wartości. Odpis na oczekiwane straty kredytowe dokonywany jest w oparciu o szacowane ratingi emitenta i przypisane danemu ratingowi prawdopodobieństwo wystąpienia straty oraz wysokość straty.
W przypadku należności handlowych Grupa stosuje uproszczone podejście i szacuje odpis z tytułu oczekiwanych strat kredytowych w całym okresie życia. Odpisy z tytułu utraty wartości należności handlowych wycenianie są w kwocie równej oczekiwanym stratom kredytowym w całym okresie życia należności przy użyciu macierzy rezerw.
Za zdarzenie niewypłacalności (przyjęcie założenia że kontrahent nie wywiąże się z zobowiązania) Grupa uznaje brak spłaty powyżej 360 dni od dnia wymagalności należności.
Aby oszacować wartość oczekiwanych strat kredytowych związanych z należnościami handlowymi, na koniec każdego roku sprawozdawczego Grupa dokonuje analizy statystycznej obejmującej należności handlowe w podziale na zdefiniowane przez Grupę kategorie odbiorców bazując na danych historycznych dotyczących ściągalności należności.
W kolejnym etapie analizy Grupa przeprowadza analizę portfelową, kalkulując dla każdej grupy odbiorców współczynnik strat kredytowych na bazie macierzy rezerw w poszczególnych przedziałach wiekowych. Wartość odpisów z tytułu utraty wartości należności w danym przedziale czasowym, które na dzień bilansowy nie są zaległe dla danej grupy odbiorców, równa jest iloczynowi wartości należności handlowych na dzień bilansowy i współczynnika straty kredytowej.
Grupa uwzględnia informacje dotyczące przyszłości w stosowanych parametrach modelu szacowania strat oczekiwanych, poprzez zarządczą korektę bazowych współczynników prawdopodobieństwa niewypłacalności. W tym zakresie Grupa bierze pod uwagę zmiany danych makroekonomicznych takich jak np.: dynamika Produktu Krajowego Brutto, wskaźnik inflacji, stopa bezrobocia czy indeksy cen akcji WIG i w przypadku gdy nastąpiło ich istotne pogorszenie w stosunku do poprzedniego okresu, Grupa ocenia czy jest konieczność uwzględnienia w kalkulacji oczekiwanej straty kredytowej dodatkowego elementu ryzyka związanego z sytuacją gospodarczą oraz prognozami na przyszłość. Na dzień 31 grudnia 2022 roku, Grupa nie zidentyfikowała przesłanek do zmodyfikowania założeń przyjętych do oceny oczekiwanej straty kredytowej.
Kwota oczekiwanych strat kredytowych (lub kwota odwrócenia odpisu), jaka jest wymagana, aby dostosować odpis na oczekiwane straty kredytowe na dzień sprawozdawczy do kwoty, którą należy ująć, jest ujmowana w skonsolidowanym sprawozdaniu z całkowitych dochodów jako zysk lub strata z tytułu utraty wartości należności.
Kwotę odpisu na oczekiwane straty kredytowe z tytułu aktywów finansowych ujętych w kategorii „aktywa finansowe
wyceniane wg zamortyzowanego kosztu" ujmuje się jako pomniejszenie wartości księgowej brutto składnika aktywów
finansowych w skonsolidowanym sprawozdaniu z sytuacji finansowej.
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Kwotę odpisu na oczekiwane straty kredytowe z tytułu aktywów finansowych ujętych w kategorii „aktywa finansowe wyceniane w wartości godziwej przez inne całkowite dochody" ujmuje się w innych całkowitych dochodach i nie obniża ona wartości księgowej składnika aktywów finansowych.
Kalkulacja odpisu z tytułu utraty wartości należności zgodnie z MSSF 9 wymaga osądu w zakresie doboru metodologii, modeli, klasyfikacji grup odbiorców i innych danych wejściowych. Należności handlowe Grupy nie posiadają istotnego komponentu finansowania, z tego względu odpis na dzień bilansowy jest obliczany na podstawie oczekiwanych strat kredytowych w całym okresie życia należności. Bazując na danych historycznych, Grupa przeprowadza analizę statystyczną prawdopodobieństwa spłaty zaległych należności handlowych oddzielnie dla wydzielonych portfeli należności. Dla należności przeterminowanych powyżej 360 dni przyjmuje się wartość oczekiwanej straty kredytowej w wysokości 100% należności przeterminowanej.
W przypadku należności przeterminowanych w przedziale 1-360 dni wartość oczekiwanych strat kredytowych szacowana jest na podstawie analizy danych historycznych.
Grupa uznała, że wskaźniki niewypełnienia zobowiązania oszacowane na podstawie danych historycznych właściwie oddają prawdopodobieństwo braku spłaty należności handlowych w przyszłości, w związku z czym nie dokonywano ich korekt.
Spółka uznaje, że dla składnika aktywów finansowych istnieje ryzyko niewykonania zobowiązania jeśli wewnętrzne
i zewnętrzne informacje wskazują, że jest mało prawdopodobne, iż Spółka otrzyma w całości pozostałe przepływy pieniężne wynikające z umowy. Składnik aktywów finansowych zostaje spisany w całości jeśli nie ma uzasadnionych oczekiwań,
że przepływy pieniężne wynikające z umowy zostaną odzyskane.
Należności i zobowiązania wyrażone w walutach obcych wycenia się na dzień bilansowy po obowiązującym na ten dzień kursie średnim ustalonym dla danej waluty przez Narodowy Bank Polski.
Na dzień bilansowy aktywa i zobowiązania pieniężne denominowane w walutach obcych są przeliczane według kursu obowiązującego na ten dzień. Aktywa i zobowiązania wyceniane w wartości godziwej i denominowane w walutach obcych wycenia się po kursie obowiązującym w dniu ustalenia wartości godziwej. Pozycje niepieniężne wyceniane są według kosztu historycznego.
Różnice kursowe ujmuje się w sprawozdaniu z całkowitych dochodów w okresie, w którym powstają, z wyjątkiem różnic kursowych stanowiących koszty finansowania zewnętrznego, które dotyczących aktywów w budowie przeznaczonych do przyszłego wykorzystania operacyjnego, które włącza się do tych aktywów i traktuje, jako korekty kosztów odsetkowych.
Kapitał własny Grupy stanowią:
w Krajowym Rejestrze Sądowym),
nadwyżka ceny emisyjnej powyżej wartości nominalnej akcji jednostki dominującej,
zyski zatrzymane, obejmujące:
kapitał z tytułu zmiany aktywów netto jednostek stowarzyszonych,
kapitał z wyceny aktywów finansowych do wartości godziwej,
zyski zatrzymane, obejmujące:
zyski z lat ubiegłych (obejmujące powstały z zysków lat ubiegłych kapitał zapasowy i pozostałe kapitały rezerwowe),
kapitał z tytułu zmiany proporcji udziałów nieskutkujących utratą kontroli w jednostkach zależnych,
wynik finansowy bieżącego okresu obrotowego,
Grupa prezentuje udziały niekontrolujące w wartości proporcjonalnego udziału w aktywach netto jednostki zależnej. Zmiany w udziałach własnościowych w jednostce zależnej, które nie skutkują utratą kontroli, ujmuje się jako transakcje
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
z właścicielami jednostki bezpośrednio w kapitale własnym. Wszelkie zmiany wartości udziałów niekontrolujących ujmowane są na podstawie proporcjonalnej wartości aktywów netto jednostki zależnej. W takim przypadku nie koryguje się wartości firmy oraz nie ujmuje się z tego tytułu zysków lub strat.
Rezerwy ujmowane są wówczas, gdy na Grupie ciąży istniejący obowiązek (prawny lub zwyczajowy) wynikający ze zdarzeń przeszłych i gdy jest pewne lub wysoce prawdopodobne, że wypełnienie tego obowiązku spowoduje konieczność wypływu środków tożsamych ze stratami ekonomicznymi, oraz gdy można dokonać wiarygodnego oszacowania kwoty tego zobowiązania.
Grupa jako leasingobiorca, zgodnie z MSSF 16, klasyfikuje jako umowy leasingu wszystkie umowy, na podstawie których przekazywane są składniki aktywów do użytkowania na dany okres w zamian za określone wynagrodzenie. W ramach dopuszczalnych uproszczeń Grupa nie stosuje zasad rachunkowości w odniesieniu do:
krótkoterminowych umów leasingu,
leasingów, w odniesieniu do których przedmiot umowy leasingu ma niską wartość
Grupa wycenia zobowiązania z tytułu leasingu w dacie rozpoczęcia leasingu w wysokości wartości bieżącej opłat leasingowych pozostających do zapłaty w tej dacie. Opłaty leasingowe dyskontuje się z zastosowaniem stopy procentowej leasingu lub,
w przypadku braku występowania takiej stopy w ramach umowy leasingu, opłaty leasingowe dyskontowane są przy użyciu własnej stopy procentowej, ustalonej jako koszt jaki Grupa musiałaby ponieść, aby na podobny okres i przy użyciu podobnych zabezpieczeń uzyskać finansowanie niezbędne do zakupu składnika aktywów o podobnej wartości składnika będącego przedmiotem umowy leasingu.
Na potrzeby wyceny początkowej zobowiązania z tytułu leasingu Grupa ustala wartość opłat leasingowych obejmujących
w szczególności:
stałe opłaty leasingowe i zmienne opłaty leasingowe,
cenę wykonania opcji kupna, jeżeli można z wystarczającą pewnością założyć, że Grupa może skorzystać z opcji kupna składnika będącego przedmiotem umowy leasingu,
kary pieniężne za wypowiedzenie umowy leasingu, jeżeli w warunkach umowy przewidziano, że Grupa może skorzystać z opcji wypowiedzenia umowy leasingu.
Po dacie rozpoczęcia umowy leasingu, Grupa wycenia zobowiązanie z tytułu leasingu, ujmując:
naliczone odsetki od zobowiązania z tytułu umowy leasingu,
pozostałą wartość opłat z tytułu umowy leasingu,
zaktualizowaną wycenę wartości zobowiązania uwzględniającą wszelkie ponowne oceny i/lub zmiany umowy leasingu.
W związku z powyższy, wartość zobowiązań z tytułu leasingu prezentowane są w odrębnych pozycjach w skonsolidowanym sprawozdaniu z sytuacji finansowej w podziale na część długo- i krótkoterminową, a koszty odsetek z tytułu leasingu ujmowane są w skonsolidowanym sprawozdaniu z całkowitych dochodów w ramach kosztów finansowych.
W momencie początkowego ujęcia, kredyty bankowe i pożyczki są ujmowane według kosztu, stanowiącego wartość otrzymanych środków pieniężnych i obejmującego koszty uzyskania kredytu/pożyczki. Następnie, kredyty bankowe i pożyczki są wyceniane według skorygowanej ceny nabycia (zamortyzowanego kosztu), przy zastosowaniu efektywnej stopy
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
procentowej. Grupa może odstąpić od wyceny według zamortyzowanego kosztu o ile efekt zastosowania efektywnej stopy byłby nieistotny lub nie ma możliwości ustalenia terminów lub kwot przyszłych przepływów dla ustalenia efektywnej stopy.
Zobowiązania handlowe stanowią zobowiązania do zapłaty za towary i usługi nabyte w toku zwykłej działalności gospodarczej Grupy od dostawców. Zobowiązania handlowe klasyfikuje się jako zobowiązania krótkoterminowe, jeżeli termin zapłaty przypada w ciągu jednego roku (lub w zwykłym cyklu działalności gospodarczej Grupy, jeżeli jest on dłuższy niż rok).
W przeciwnym wypadku, zobowiązania wykazuje się jako długoterminowe. Zobowiązania handlowe są zobowiązaniami finansowymi. Zobowiązania finansowe na dzień bilansowy wyceniane są według metody zamortyzowanego kosztu. W ramach pozostałych zobowiązań ujmowane są głównie zobowiązania publicznoprawne (inne niż dotyczące podatku dochodowego), rozliczenia międzyokresowe bierne oraz zobowiązania z tytułu wynagrodzeń.
Rezerwa na podatek dochodowy jest tworzona metodą zobowiązań bilansowych w stosunku do wszystkich dodatnich różnic przejściowych występujących na dzień bilansowy między wartością podatkową aktywów i pasywów a ich wartością bilansową wykazaną w sprawozdaniu finansowym.
Składnik aktywów z tytułu odroczonego podatku dochodowego ujmowany jest w odniesieniu do wszystkich ujemnych różnic przejściowych, jak również niewykorzystanych strat podatkowych przeniesionych na następne lata, w takiej wysokości,
w jakiej jest prawdopodobne, że zostanie osiągnięty dochód do opodatkowania, który pozwoli wykorzystać ww. różnice
i straty.
Wartość bilansowa składnika aktywów z tytułu odroczonego podatku jest weryfikowana na każdy dzień bilansowy i ulega stosownemu obniżeniu w części, w jakiej przestało być prawdopodobne osiągnięcie dochodu do opodatkowania wystarczającego do częściowego lub całkowitego zrealizowania składnika aktywów z tytułu odroczonego podatku.
Aktywa z tytułu odroczonego podatku oraz rezerwy na podatek odroczony wyceniane są z zastosowaniem stawek podatkowych, które według przewidywań będą obowiązywać w okresie, gdy składnik aktywów zostanie zrealizowany
lub zobowiązanie spełnione, przyjmując za podstawę stawki podatkowe (i przepisy podatkowe) obowiązujące i uchwalone
na dzień bilansowy.
Przychody ze sprzedaży produktów i usług obejmują sprzedaż produktów wyprodukowanych przez Spółkę, do których ma ona wyłączne prawa licencyjne z tytułu ich wytworzenia lub nabyła licencje na ich wydawanie i dystrybucję oraz świadczone usługi na rzecz innych podmiotów.
Przychody ujmowane są w wartości godziwej zapłaty otrzymanej lub należnej, po pomniejszeniu o przewidywane rabaty, zwroty klientów i podobne zmniejszenia, w tym podatek od towarów i usług VAT oraz inne podatki związane ze sprzedażą,
za wyjątkiem podatku akcyzowego.
Zgodnie z nowym standardem Spółka stosuje pięciostopniowy model, aby określić moment ujęcia przychodów oraz ich wysokości. Zakłada on, iż przychody powinny być ujęte wówczas (oraz w jakim stopniu), gdy Spółka przekazuje klientowi kontrolę nad usługami czy towarami, oraz w kwocie do jakiej Spółka oczekuje być uprawniona.
Spółka ujmuje w ramach przychodu należnego za dany rok obrotowy przychody ze wszystkich źródeł i kanałów sprzedaży zgodnie z zasadą współmierności przychodów i kosztów, również w sytuacji w której ich rozliczenie następuje w następnych miesiącach po zakończeniu roku obrotowego, na podstawie raportów sprzedaży generowanych przez poszczególne kanały sprzedaży.
Przychody z tytułu odsetek ujmuje się proporcjonalnie do upływu czasu metodą efektywnej stopy procentowej. Gdy należność traci na wartości, Grupa obniża jej wartość bilansową do poziomu wartości odzyskiwalnej, równej oszacowanym przyszłym przepływom pieniężnym zdyskontowanym według pierwotnej efektywnej stopy procentowej instrumentu, a następnie
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
stopniowo rozlicza się kwotę dyskonta w korespondencji z przychodami z tytułu odsetek. Przychody z tytułu odsetek od udzielonych pożyczek, które utraciły wartość, ujmuje się według pierwotnej efektywnej stopy procentowej.
Przychody powstające w wyniku użytkowania przez inne podmioty gospodarcze aktywów Grupy przynoszących odsetki, tantiemy, dywidendy powinny być ujmowane o ile:
istnieje prawdopodobieństwo, że jednostka gospodarcza uzyska korzyści ekonomiczne związane z przeprowadzaną transakcją,
Grupa sporządza skonsolidowane sprawozdanie z całkowitych dochodów w układzie porównawczym.
Koszty ujmuje się w tym samym okresie w jakim są ujmowane przychody ze sprzedaży zgodnie z zasadą współmierności przychodów i kosztów, a dotyczy to w szczególności:
prowizji z tytułu pośrednictwa sprzedaży gier komputerowych,
prowizji należnych deweloperom, z tytułu udziału w zyskach ze sprzedaży gier komputerowych.
Pracownicy mają prawo do odpraw emerytalnych lub rentowych w momencie przechodzenia na emeryturę lub rentę. Odprawy te przysługują pracownikowi spełniającemu warunki uprawniające do renty z tytułu niezdolności do pracy lub emerytury, którego stosunek pracy ustał w związku z przejściem na rentę lub emeryturę, w wysokości jednomiesięcznego wynagrodzenia. Ze względu na strukturę zatrudnienia w grupie koszty ewentualnych świadczeń pracowniczych są nieistotne z punktu widzenia sprawozdania finansowego.
Zysk podstawowy przypadający na jedną akcję oblicza się poprzez podzielenie zysku za rok przypadającego na zwykłych akcjonariuszy Jednostki dominującej przez średnią ważoną liczbę wyemitowanych akcji zwykłych występujących w ciągu roku.
Zysk rozwodniony przypadający na jedną akcję oblicza się poprzez podzielenie zysku za rok przypadającego na zwykłych akcjonariuszy Spółki przez średnią ważoną liczby wyemitowanych akcji zwykłych występujących w ciągu roku powiększoną o średnią ważoną liczbę akcji zwykłych, które byłyby wyemitowane przy zamianie wszystkich rozwadniających potencjalnych akcji zwykłych na akcje zwykłe.
Zgodnie z polskimi standardami gospodarczymi Grupa może tworzyć programy motywacyjne na podstawie których część wynagrodzenia pracowników będą stanowiły warranty subskrypcyjne uprawniające do objęcia akcji Jednostki Dominującej w ramach warunkowego podwyższenia jej kapitału zakładowego. Takie programy motywacyjne podlegają rozliczeniu zgodnie z zasadami MSSF 2 Płatności w formie akcji.
Aktywa trwałe (lub grupy do zbycia) są klasyfikowane, jako przeznaczone do sprzedaży, jeśli ich wartość bilansowa zostanie odzyskana przede wszystkim w drodze transakcji sprzedaży, a sprzedaż uważana jest za wysoce prawdopodobną. Wyceniane są one w niższej z następujących dwóch kwot: ich wartości bilansowej i wartości godziwej pomniejszonej o koszty zbycia, jeżeli ich wartość bilansowa ma zostać odzyskana przede wszystkim w drodze transakcji sprzedaży, a nie poprzez ich dalsze wykorzystanie.
Przez zobowiązania warunkowe rozumie się:
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
a)możliwy obowiązek, który powstaje na skutek zdarzeń przeszłych, którego istnienie zostanie potwierdzone dopiero w momencie wystąpienia lub niewystąpienia jednego lub większej ilości niepewnych przyszłych zdarzeń, które nie w pełni podlegają kontroli Grupy; lub
b)obecny obowiązek, który powstaje na skutek zdarzeń przeszłych, ale nie jest ujmowany w sprawozdaniu finansowym, ponieważ:
nie jest prawdopodobne, aby konieczne było wydatkowanie środków zawierających w sobie korzyści ekonomiczne w celu wypełnienia obowiązku; lub
kwoty obowiązku (zobowiązania) nie można wycenić wystarczająco wiarygodnie.
Przez aktywa warunkowe rozumie się możliwe składniki aktywów, które powstały na skutek zdarzeń przeszłych oraz których istnienie zostanie potwierdzone dopiero w momencie wystąpienia lub niewystąpienia jednego lub większej ilości niepewnych przyszłych zdarzeń, które nie w pełni podlegają kontroli Grupy.
Sporządzenie skonsolidowanego sprawozdania finansowego wymaga dokonania przez Zarząd Jednostki dominującej pewnych szacunków i założeń, które znajdują odzwierciedlenie w tym sprawozdaniu oraz w dodatkowych informacjach i objaśnieniach do tego sprawozdania.
Szacunki i osądy księgowe wynikają z dotychczasowych doświadczeń oraz innych czynników, w tym przewidywań odnośnie do przyszłych zdarzeń, które w danej sytuacji wydają się zasadne.
Jakkolwiek przyjęte założenia i szacunki opierają się na najlepszej wiedzy Zarządu na temat bieżących działań i zdarzeń, rzeczywiste wyniki mogą się różnić od przewidywanych. Szacunki i związane z nimi założenia podlegają weryfikacji. Zmiana szacunków księgowych jest ujęta w okresie, w którym dokonano zmiany szacunku lub w okresach bieżącym i przyszłych, jeżeli dokonana zmiana szacunku dotyczy zarówno okresu bieżącego, jak i okresów przyszłych.
Poniżej przedstawiono podstawowe osądy dokonane przez Zarząd Jednostki dominującej w procesie stosowania zasad rachunkowości jednostki i mające największy wpływ na wartości ujęte w sprawozdaniu finansowym.
Wyszczególnienie | Na dzień | Zmniejszenie | Zwiększenie | Na dzień |
Aktywa z tytułu odroczonego podatku dochodowego | 4 701 | - | 73 | 4 774 |
Rezerwa z tytułu odroczonego podatku dochodowego | 39 632 | (6 536) | - | 33 096 |
Odpisy aktualizujące wartość aktywów finansowych wycenianych metodą praw własności
| 20 513 | (287) | 32 215 | 52 441 |
Odpisy wartości zapasów | 572 | (572) | 2 924 | 2 924 |
Odpisy wartości należności | 96 | - | 4 436 | 4 532 |
Odpisy wartości udzielonych pożyczek krótkoterminowych | 618 | (548) | 781 | 851 |
Wycena pozostałych akcji/udziałów do wartości godziwej | 2 070 | (870) | - | 1 200 |
Pozostałe rezerwy | 754 | (754) | 1 931 | 1 931 |
W odniesieniu do stanu na koniec poprzedniego roku, w bieżącym okresie nie wystąpiły istotne zmiany wartości szacunkowych za wyjątkiem odpisów aktualizujących wartość aktywów Grupy. Według najlepszej wiedzy Zarządu, na podstawie identyfikacji ryzyk oraz przeprowadzonych analiz, w tym ryzyk związanych z oczekiwanymi stratami kredytowymi, ustalone szacunki przedstawiają faktyczny obraz sytuacji finansowej grupy oraz nie popełniono błędów w zakresie sporządzonych szacunków w przypadków których występuje ryzyko spowodowania istotnych korekt wartości bilansowej aktywów i zobowiązań w trakcie kolejnych okresów.
Istotny spadek rezerw z tytułu odroczonego podatku dochodowego wynikał w głównej mierze z dokonanych odpisów z tytułu utraty wartości udziałów i akcji w jednostkach stowarzyszonych, które uprzednio wycenione były do wartości godziwej na moment utraty kontroli w tych podmiotach i zmianą ich statusu z jednostek zależnych na jednostki stowarzyszone.
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Oceny takiej dokonał Zarząd Jednostki Dominującej w oparciu o analizę waluty, w której Jednostka generuje przychody i ponosi koszty. Zgodnie z MSR 21.9 (…) Przy ustalaniu swojej waluty funkcjonalnej jednostka bierze pod uwagę następujące czynniki:
a) walutę:
(i) która wywiera główny wpływ na ceny sprzedaży towarów i usług (często jest to waluta, w której wyrażane są i regulowane ceny sprzedaży jej towarów i usług); oraz
(ii) kraju, w którym siły konkurencji i obowiązujące przepisy wywierają główny wpływ na ceny sprzedaży jej towarów i usług;
b) walutę, która wywiera główny wpływ na koszty robocizny i materiałów oraz na pozostałe koszty związane z dostarczaniem towarów lub świadczeniem usług (często jest to waluta, w której koszty te są wyrażane lub regulowane).
Przychody ze sprzedaży produktów Grupy generowane są przede wszystkim w USD oraz EUR. Jednakże ceny gier sprzedawanych przez Jednostkę nie są kształtowane przez siły konkurencji i regulacje występujące na terenie Stanów Zjednoczonych lub Europy. Wyrażenie cen sprzedaży w USD lub EUR wynika z faktu, że rynek gier komputerowych jest rynkiem globalnym, gdzie ceny przyjmują poziom światowy i są ustalane dla globalnego gracza. Oznacza to, że ceny sprzedaży gier Grupy są takie same dla graczy z Europy (w tym Polski), Azji czy Stanów Zjednoczonych.
Zdecydowana większość kosztów funkcjonowania Jednostki, w tym kosztów produkcji gier (głównie usługi obce w postaci wynagrodzeń deweloperów) ponoszona jest w złotych polskich.
Dodatkowo Zarząd Jednostki Dominującej wziął pod uwagę, iż w ustaleniu waluty funkcjonalnej jednostki mogą być również pomocne następujące czynniki:
a) waluta, w której generowane są środki z działalności finansowej (tj. emisja instrumentów dłużnych i kapitałowych);
b) waluta, w której utrzymywane są zazwyczaj wpływy z działalności operacyjnej.
Grupa nie posiada żadnych kredytów, pożyczek ani wyemitowanych obligacji (za wyjątkiem spółki zależnej, która posiada pożyczki od jej akcjonariuszy), natomiast wpływy pieniężne z emisji jej akcji wyrażone są w PLN. Jednostka utrzymuje środki pieniężne na rachunkach bankowych głównie w PLN.
Biorąc pod uwagę powyższe fakty i okoliczności Zarząd Jednostki dominującej ocenił, że walutą funkcjonalną Grupy jest polski złoty. Walutą sprawozdawczą Grupy Kapitałowej jest polski złoty.
Oszacowania i założenia, które niosą ze sobą znaczące ryzyko konieczności wprowadzenia istotnej korekty wartości bilansowych aktywów i zobowiązań w trakcie kolejnego roku obrotowego, omówiono poniżej.
Model utraty wartości bazuje na kalkulacji strat oczekiwanych, który wymaga przyjęcia określonych założeń i szacunków odnośnie warunków przyszłych. Tworząc model utraty wartości Grupa bazuje na najlepszych dostępnych szacunkach oraz wartościach historycznych.
Zarząd określa szacowane okresy użytkowania, a poprzez to stawki amortyzacji dla poszczególnych rzeczowych aktywów trwałych. Szacunek ten opiera się na oczekiwanym okresie ekonomicznej użyteczności tych aktywów. W przypadku zaistnienia okoliczności powodujących zmianę spodziewanego okresu użytkowania (np. zmiany technologiczne, wycofanie z użytkowania itp.) mogą się zmienić stawki amortyzacji. W konsekwencji zmieni się wartość odpisów amortyzacyjnych i wartość księgowa netto rzeczowych aktywów trwałych.
W przypadku projektów, dla których możliwe jest określenie wiarygodnych szacunków dotyczących przychodów ze sprzedaży Spółka dominująca określa współczynnik, na podstawie którego rozliczana jest wartość tych projektów w koszty proporcjonalnie do ich sprzedaży. Współczynnik obliczony jest na podstawie wartości nakładów ukończonego projektu (ujętych jako Produkty gotowe) w stosunku do szacowanych przyszłych przychodów ze sprzedaży.
Aktywa i zobowiązania z tytułu odroczonego podatku dochodowego wycenia się przy zastosowaniu stawek podatkowych, które według dostępnych prognoz będą stosowane na moment zrealizowania aktywa lub rozwiązania zobowiązania, przyjmując za podstawę przepisy podatkowe, które obowiązywały prawnie lub faktycznie na koniec okresu sprawozdawczego.
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Prawdopodobieństwo realizacji aktywa z tytułu odroczonego podatku dochodowego z przyszłymi zyskami podatkowymi opiera się na planach Grupy.
W skład skonsolidowanego sprawozdania finansowego wchodzą sprawozdania finansowe Spółki i jednostki kontrolowanej przez Spółkę – jednostki zależnej. Kontrola jest osiągana w przypadku gdy Spółka ma zdolność kierowania polityką finansową i operacyjną jednostki dla osiągnięcia korzyści ekonomicznych z jej działalności.
Konsolidacja spółki zależnej rozpoczyna się w momencie uzyskania nad nią kontroli przez Jednostkę dominującą, a kończy się z chwilą utraty tej kontroli. Dochody i koszty jednostki zależnej nabytej lub zbytej w ciągu roku ujmuje się w skonsolidowanym sprawozdaniu z zysków i strat oraz innych całkowitych dochodów w okresie od daty przejęcia przez Spółkę Dominująca kontroli do daty utraty kontroli nad tą jednostką zależną.
Całkowite dochody jednostki zależnej są przypisywane do właścicieli Jednostki Dominującej oraz do udziałów niedających kontroli nawet jeśli skutkiem tego przypisania będzie ujemne saldo udziałów niedających kontroli.
W razie konieczności wprowadzane są korekty do sprawozdań finansowych jednostki zależnej dostosowujące jej politykę rachunkowości do polityki Grupy.
Wszystkie transakcje dokonane wewnątrz Grupy, wzajemne salda oraz przychody i koszty operacji dokonanych między jednostkami Grupy zostały w konsolidacji w pełni wyłączone.
Zmiany udziałów Grupy w jednostkach zależnych nieskutkujące utratą kontroli rozlicza się jako transakcje kapitałowe. Wartość bilansowa udziałów zapewniających Grupie kontrolę oraz udziałów niedających kontroli podlega korekcie w celu odzwierciedlenia zmian we względnych udziałach w jednostkach zależnych. Wszelkie różnice pomiędzy kwotą korekty udziałów niedających kontroli a wartością godziwą kwoty zapłaconej lub otrzymanej odnosi się bezpośrednio na kapitał własny i przypisuje właścicielom Jednostki Dominującej.
W momencie utraty przez Grupę kontroli nad jednostką zależną oblicza się zysk lub stratę - jako różnicę między (i) sumą wartości godziwej otrzymanej zapłaty oraz wartości godziwej zachowanych udziałów oraz (ii) wartością bilansową aktywów (z uwzględnieniem wartości firmy) i zobowiązań jednostki zależnej - oraz ujmuje się w wyniku. W przypadku, gdy aktywa jednostki zależnej są wyceniane w kwocie przeszacowanej lub wartości godziwej i wynikający z tego skumulowany zysk lub strata jest ujmowany w pozostałych całkowitych dochodach i odnosi się do kapitału, wartości uprzednio ujęte w pozostałych całkowitych dochodach i skumulowane w kapitale własnym rozlicza się w taki sposób, jak gdyby Grupa bezpośrednio zbyła odpowiednie składniki aktywów (tj. przenosi się na wynik lub bezpośrednio do zysków zatrzymanych, zgodnie z zasadami odpowiedniego MSSF). Wartość godziwą inwestycji utrzymanej w byłej jednostce zależnej na dzień utraty kontroli uznaje się za wartość godziwą w momencie początkowego ujęcia, rozliczaną następnie zgodnie z MSSF 9 lub za koszt w momencie początkowego ujęcia inwestycji w jednostce stowarzyszonej lub jednostce współkontrolowanej.
Zgodnie z art. 348 §1 Kodeksu spółek handlowych (Dz. U. 2024 poz.18 t.j. z późn. zm.), kwota przeznaczona do podziału między akcjonariuszy jednostki dominującej nie może przekraczać sumy zysku za ostatni rok obrotowy, niepodzielonych zysków z lat ubiegłych, utworzonych z zysku kapitałów rezerwowych, które mogą być przeznaczone na wypłatę dywidendy, oraz kwoty
z kapitału akcyjnego, która została przeznaczona do wypłaty dywidendy. Sumę tę należy pomniejszyć o niepokryte straty, akcje własne oraz o kwoty, które zgodnie z ustawą lub statutem jednostki dominującej powinny być przeznaczone z zysku za ostatni rok obrotowy na kapitały rezerwowe. W wyniku podjęcia uchwały o podziale zysku netto pomiędzy akcjonariuszy, dywidenda ujmowana jest na rozliczeniu wyniku finansowego (umniejszenie zysków zatrzymanych ujętych w ramach kapitału własnego) oraz zobowiązaniach z tytułu dostaw i usług oraz pozostałych, z uwzględnieniem potrącenia i rozliczenia podatku dochodowego, który jednostka dominująca pobiera jako płatnik od dywidend wypłaconych.
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Grupa sporządza sprawozdanie z przepływów pieniężnych metodą pośrednią poprzez korygowanie skonsolidowanego wyniku brutto. W rachunku przepływów pieniężnych Grupa wykazuje przepływy pieniężne środków pieniężnych i ich ekwiwalentów (wpływy z dodatnim znakiem, wydatki z ujemnym znakiem), które wystąpiły w okresie sprawozdawczym, w podziale na przepływy działalności operacyjnej, inwestycyjnej i finansowej. Zgodnie z MSR 7 przepływy z tytułu podatku dochodowego ujawniane są w odrębnej pozycji przepływów pieniężnych z działalności operacyjnej.
Wartość godziwa stanowi cenę, którą otrzymano by ze sprzedaży składnika aktywów lub zapłacono by za przeniesienie zobowiązania w transakcji między uczestnikami rynku przeprowadzonej na zwykłych warunkach na dzień wyceny.
Grupa dokonuje wyceny wartości godziwej posługując się następującą hierarchią:
poziom 1: wartość oparta na danych wejściowych pochodzących z aktywnego rynku, które są traktowane jako źródło najbardziej wiarygodnych danych,
poziom 2: wartość oparta na danych wejściowych innych niż pochodzące z aktywnego rynku, które jednak są obserwowalne (obiektywne, mierzalne),
poziom 3: Wartość oparta na danych o charakterze nieobserwowalnym, stosowanych w zakresie, w jakim odpowiednie obserwowalne dane wejściowe są niedostępne. Nieobserwowalne dane wejściowe odzwierciedlają założenia, które przyjęliby uczestnicy rynku na potrzeby kalkulacji ceny składnika aktywów lub zobowiązania, w tym założenia dotyczące ryzyka.
Przeniesienie między poziomami hierarchii wartości godziwej następuje w sytuacji wystąpienia zmiany w zakresie źródeł pochodzenia danych wejściowych na potrzeby wyceny wartości godziwej, takich jak:
•aktywny rynek,
•brak aktywnego rynku, jednak dane obserwowalne na rynku,
•subiektywne dane wejściowe.
Uznaje się, że przeniesienia pomiędzy poziomami hierarchii wartości godziwej mają miejsce na koniec okresu sprawozdawczego.
Wyszczególnienie | Na dzień | Na dzień |
Wartość firmy - jednostki zależne |
|
|
Wartość brutto | 1 285 | 1 412 |
Odpisy z tytułu utraty wartości | - | 33 |
Wartość netto | 1 285 | 1 397 |
Wartość firmy - jednostki stowarzyszone |
|
|
Wartość brutto | 1 188 | 1 277 |
Odpisy z tytułu utraty wartości | - | 89 |
Wartość netto | 1 188 | 1 188 |
RAZEM: | 2 472 | 2 584 |
Specyfikacja wartości firmy
Spółka | Data objęcia kontroli | Cena nabycia | Aktywa netto przypadające Jednostce dominującej | Na dzień 31.12.2022 | Utrata kontroli w bieżącym okresie sprawozdawczym | Na dzień 31.12.2023 |
Spółki zależne |
|
|
|
|
|
|
Ultimate Games S.A. | 2016 | 200 | 174 | 26 | - | 26 |
Madmind Studio S.A. | 2016 | 1 170 | 881 | 289 | - | 289 |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Code Horizon S.A. | 2016 | 700 | 441 | 259 | - | 259 |
Rejected Games sp. z o.o. | 2016 | 250 | 144 | 106 | - | 106 |
Frozen District sp. z o.o. | 2016 | 300 | 245 | 55 | - | 55 |
Pentacle S.A. | 2020 | 237 | 188 | 49 | - | 49 |
Imaginalis Games sp. z o.o. | 2017 | 350 | 213 | 137 | - | 137 |
Rebelia Games sp. z o.o. | 2017 | 400 | 320 | 80 | - | 80 |
Nesalis Games S.A. | 2017 | 250 | 191 | 59 | (59) | - |
President Studio S.A. | 2017 | 250 | 191 | 59 | - | 59 |
SIMULAMAKER S.A. | 2020 | 70 | 40 | 30 | (30) | - |
Strategy Labs sp. z .o. o. | 2020 | 200 | 141 | 59 | - | 59 |
Games Incubator S.A. | 2018 | 57 | 53 | 4 | - | 4 |
RockGames S.A. | 2019 | 261 | 203 | 58 | - | 58 |
DEV4PLAY sp. z o. o. | 2019 | 90 | 73 | 17 | (17) | - |
MobilWay S.A. | 2019 | 91 | 59 | 32 | - | 32 |
Shift Games S.A. | 2020 | 78 | 76 | 2 | (2) | - |
Sim Farm S.A. | 2020 | 108 | 78 | 30 | - | 30 |
Solid Games sp. z o.o. | 2020 | 13 | 5 | 8 | - | 8 |
Digital Melody S.A. | 2021 | 67 | 52 | 16 | - | 16 |
Farmind Studio sp. z o.o. | 2022 | 12 | 6 | 6 | (6) | - |
Wartość firmy GK FrozenWay S.A. |
|
|
| 17 | - | 17 |
Wartość firmy GK GameFormatic S.A. |
|
|
| 2 | - | 2 |
Razem wartość firmy jednostki zależne: |
|
|
| 1 397 |
| 1 285 |
Spółki stowarzyszone |
|
|
|
|
|
|
3R Games S.A. | 3Q2020 | 40 | (1 148) | 1 188 | - | 1 188 |
Razem wartość firmy jednostki stowarzyszone: |
|
|
| 1 188 |
| 1 188 |
RAZEM: |
|
|
| 2 584 |
| 2 472 |
Wartość firmy jednostek zależnych oraz wartość firmy jednostek stowarzyszonych została ustalona, jako różnica pomiędzy ceną nabycia tych jednostek oraz wartości godziwej ustalonej na potrzeby wyceny udziału PLAYWAY S.A. w tych jednostkach na dzień bilansowy. Wartość godziwa inwestycji w jednostki zależne została ustalona jako wartość aktywów netto przypadających PLAYWAY S.A. na moment objęcia kontroli nad jednostką zależną.
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Spółka zależna Big Cheese Studio S.A. podpisała w dniu 19 lipca 2021 roku umowę najmu lokalu w Łodzi przy ul. Wólczańskiej 143. Umowa została zawarta na okres 60 miesięcy, tj. od dnia
27 września 2021 roku do dnia 31 sierpnia 2026 roku. Czynsz najmu uwzględniający koszty eksploatacji ustalony został w wysokości 30 tys. zł. Spółka podpisała w dniu 20 września 2017 roku umowę najmu lokalu w Warszawie przy ul. Bluszczańskiej 76 paw 6. Umowa została zawarta na okres 120 miesięcy, tj. od dnia 20 września 2017 roku do dnia 31 sierpnia 2027. Czynsz najmu uwzględniający koszty eksploatacji ustalony został w wysokości 2,5 tys. zł netto. Mając na uwadze postanowienia standardu MSSF 16 Leasing, Spółka dokonała ujęcia praw do użytkowania aktywów w oparciu o postanowienia umowne.
Spółka podpisała w dniu 21 grudnia 2021 roku umowę najmu lokalu w Warszawie przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 21 U50. Umowa została zawarta na okres 120 miesięcy, tj. od dnia
21 grudnia 2021 roku do dnia 30 listopada 2031. Czynsz najmu na podstawie aneksu podpisanego 1 stycznia 2023 roku, uwzględniający koszty eksploatacji ustalony został w wysokości 16 tys. zł netto. Mając na uwadze postanowienia standardu MSSF 16 Leasing, Spółka dokonała ujęcia praw do użytkowania aktywów w oparciu o postanowienia umowne. Mając na uwadze postanowienia standardu MSSF 16 Leasing, Spółka dokonała ujęcia praw do użytkowania aktywów w oparciu o postanowienia umowne.
Składniki prawa do użytkowania aktywów na dzień 31.12.2023 roku
Wyszczególnienie | Wartość netto | Wartość początkowa | Stawka amortyzacyjna | Aktualizacja wartości | Umorzenie | Umorzenie | Wartość netto |
Umowa najmu - Wólczańska 143, Łódź | 1 003 | 1 295 | 20% | - | 270 | 539 | 719 |
Umowa najmu - Wybrzeże Kościuszkowskie 21, Warszawa | 1 187 | 1 319 | 10% | - | 132 | 264 | 1 055 |
Umowa najmu - Bluszczańska 76, Warszawa | 185 | 206 | 10% | - | 21 | 42 | 165 |
RAZEM: | 2 375 | 2 820 | - | - | 422 | 844 | 1 939 |
Składniki prawa do użytkowania aktywów na dzień 31.12.2022 roku
Wyszczególnienie | Wartość netto | Wartość początkowa | Stawka amortyzacyjna | Aktualizacja wartości | Umorzenie | Umorzenie | Wartość netto |
Umowa najmu - Wólczańska 143, Łódź | 1 229 | 1 295 | 20% | 44 | 270 | 336 | 1 003 |
Umowa najmu - Wybrzeże Kościuszkowskie 21, Warszawa | - | 1 319 | 10% | - | 132 | - | 1 187 |
Umowa najmu - Bluszczańska 76, Warszawa | - | 206 | 10% | - | 21 | - | 185 |
RAZEM: | 1 229 | 2 820 | - | 44 | 422 | 336 | 2 375 |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Wyszczególnienie | Na dzień | Na dzień |
UF Games S.A. | 633 | 752 |
100 Games S.A. | 215 | 342 |
ConsoleWay S.A. | 1 053 | 4 608 |
Demolish Games S.A. | 1 017 | 4 016 |
Manager Games S.A. | 367 | 1 638 |
ECC Games S.A. | 1 484 | 1 736 |
CreativeForge Games S.A. | 13 515 | 15 220 |
Baked Games S.A. | 916 | 731 |
Image Power S.A. | 143 | 387 |
Sonka S.A. | 6 184 | 6 738 |
PolySlash S.A. | 1 012 | 3 349 |
Atomic Jelly S.A. | 1 783 | 2 071 |
Pyramid Games S.A. | 10 083 | 11 241 |
Iron Wolf Studio S.A. | 3 281 | 8 498 |
Live Motion Games S.A. | 2 813 | 12 475 |
Games Operators S.A. | 44 729 | 45 655 |
Space Boat Studios S.A. | 9 873 | 9 715 |
Ritual Interactive S.A. | - | - |
Play2Chill S.A. | 5 307 | 8 134 |
Titan GameZ sp. z o.o. | 10 | 761 |
MeanAstronauts S.A. | 226 | 295 |
Yeyuna sp. z o.o. | 22 | 28 |
Evor Games sp. z o.o. | 79 | 85 |
Woodland Games S.A. | 823 | 1 100 |
EPICVR sp. z o.o. | 222 | 432 |
CYBERDEVS S.A. | 182 | 254 |
Silk Road Games S.A. | 7 780 | 10 484 |
Digital Melody Games sp. z o.o. | 56 | 81 |
3R Games S.A. | 7 241 | 4 996 |
Manydev Studio Spółka Europejska | - | - |
Forestlight Games S.A. | 397 | 124 |
NPC Games S.A. | - | 35 |
Grande Games S.A. | - | 176 |
G11 S.A. | - | 184 |
Ultimate VR S.A. | - | 209 |
Golden Eggs Studio S.A. | - | 70 |
Ultimate Games Marketing S.A. w likwidacji | - | - |
Ultimate Licensing sp. z o.o. | - | - |
Movie Games S.A. | - | 9 162 |
IGNIBIT S.A. | - | 555 |
Bingle Games sp. z o.o. | - | 102 |
RAZEM: | 121 445 | 166 440 |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Na dzień 31 grudnia 2023 roku
Wyszczególnienie | Wycena | Zmiany w bieżącym okresie | Udział w kapitale na dzień 31.12.2023 r. | Wynik finansowy Spółki | Wynik przypadający GK za 2023 rok | Dywidenda otrzymana | Wynik na zmianie udziału w aktywach netto jednostek stowarzyszonych | Wartość firmy | Odpis z tytułu utraty wartości | Wycena | ||||||||||||||
Spółki stowarzyszone – bezpośrednio powiązane z PlayWay S.A. |
|
|
|
|
| |||||||||||||||||||
ECC Games S.A. | 1 736 | - | 24,69% | (1 021) | (252) | - | - | - | - | 1 484 | ||||||||||||||
Movie Games S.A. | 9 162 | (9 317) | 0,00% | - | - | - | 155 | - | - | - | ||||||||||||||
CreativeForge Games S.A. | 15 220 | - | 47,81% | (1 196) | (572) | - | - | - | (1 134) | 13 515 | ||||||||||||||
Baked Games S.A. | 731 | - | 26,69% | 688 | 184 | - | - | - | - | 916 | ||||||||||||||
Image Power S.A. | 387 | - | 21,66% | (1 126) | (205) | - | (39) | - | - | 143 | ||||||||||||||
Sonka S.A. | 6 738 | - | 36,66% | (1 510) | (554) | - | - | - | - | 6 184 | ||||||||||||||
PolySlash S.A. | 3 349 | (400) | 31,70% | (22) | (5) | - | - | - | (1 932) | 1 012 | ||||||||||||||
Atomic Jelly S.A. | 2 071 | - | 35,79% | (235) | (84) | - | - | - | (205) | 1 783 | ||||||||||||||
Pyramid Games S.A. | 11 241 | - | 44,76% | (620) | (269) | - | (40) | - | (849) | 10 083 | ||||||||||||||
Iron Wolf Studio S.A. | 8 498 | - | 44,95% | (508) | (228) | - | - | - | (4 989) | 3 281 | ||||||||||||||
Live Motion Games S.A. | 12 475 | (1 230) | 42,74% | 413 | 688 | - | (181) | - | (8 939) | 2 813 | ||||||||||||||
Games Operator S.A. | 45 655 | - | 36,39% | 751 | 275 | 1 201 | - | - | - | 44 729 | ||||||||||||||
Space Boat Studio sp. z o.o. | 9 715 | 15 | 41,18% | 84 | 34 | - | 109 | - | - | 9 873 | ||||||||||||||
Ritual Interactive S.A. | - | - | 40,00% | (148) | - | - | - | - | - | - | ||||||||||||||
Play2Chill S.A. | 8 134 | - | 40,02% | 332 | 34 | - | 2 893 | - | (5 755) | 5 307 | ||||||||||||||
Titan GameZ sp. z o.o. | 761 | - | 43,47% | 406 | 177 | - | - | - | (928) | 10 | ||||||||||||||
IGNIBIT S.A. | 555 | (555) | 22,64% | - | - | - | - | - | - | - | ||||||||||||||
MeanAstronauts S.A. | 295 | 150 | 42,65% | (168) | (73) | - | (146) | - | - | 226 | ||||||||||||||
Woodland Games S.A. | 1 100 | - | 47,09% | (589) | (277) | - | - | - | - | 823 | ||||||||||||||
EPICVR sp. z o.o. | 432 | - | 20,72% | (886) | (211) | - | - | - | - | 222 | ||||||||||||||
CYBERDEVS S.A. | 254 | - | 30,91% | (233) | (72) | - | - | - | - | 182 | ||||||||||||||
Silk Road Games S.A. | 10 484 | (22) | 33,00% | (649) | (161) | - | (2521) | - | - | 7 780 | ||||||||||||||
Digital Melody Games sp. z o.o. | 81 | - | 51,90% | (48) | (25) | - | - | - | - | 56 | ||||||||||||||
3R Games S.A. | 4 996 | - | 31,87% | 1 080 | 351 | - | 1 894 | - | - | 7 241 | ||||||||||||||
Bingle Games sp. z o.o. | 102 | (102) | 33,00% | - | - | - | - | - | - | - | ||||||||||||||
Manydev Studio Spółka Europejska | - | - | 30,53% | (739) | - | - | - | - | - | - | ||||||||||||||
Forestlight Games S.A. | 124 | - | 30,63% | (1 232) | (355) | - | 628 | - | - | 397 | ||||||||||||||
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Razem: | 154 298 | (11 460) | - | (7 174) | (1600) | 1 201 | 2 752 | - | (24 730) | 118 059 | ||||||||||||||
Spółki stowarzyszone – pośrednio powiązane z PlayWay S.A. poprzez Grupę Kapitałową Ultimate Games S.A. | ||||||||||||||||||||||||
Ultimate VR S.A. | 209 | (208) | 21,38% | - | - | - | - | - | - | - | ||||||||||||||
UF Games S.A. | 752 | (1) | 32,31% | (356) | (114) | - | (4) | - | - | 633 | ||||||||||||||
100 Games S.A. | 342 | - | 39,04% | (324) | (127) | - | - | - | - | 215 | ||||||||||||||
ConsoleWay S.A. | 4 608 | - | 32,16% | 106 | 34 | - | - | - | (3 589) | 1 053 | ||||||||||||||
Demolish Games S.A. | 4 016 | - | 37,86% | (316) | (120) | - | - | - | (2 879) | 1 017 | ||||||||||||||
Manager Games S.A. | 1 638 | - | 44,58% | (577) | (257) | - | - | - | (1 014) | 367 | ||||||||||||||
Golden Eggs Studio S.A.* | 70 | (61) | 31,82% | - | - | - | - | - | - | - | ||||||||||||||
Ultimate Licensing sp. z o.o. | - | (250) | 40,00% | - | - | - | - | - | 250 | - | ||||||||||||||
NPC Games S.A. | 35 | (33) | 32,56% | - | - | - | - | - | - | - | ||||||||||||||
G11 S.A. | 28 | (28) | 28,00% | - | - | - | - | - | - | - | ||||||||||||||
Grande Games S.A. | 36 | (60) | 33,95% | - | - | - | - | - | - | - | ||||||||||||||
Ultimate Games Marketing S.A. | - | 22 | 37,00% | (419) | (25) | - | - | - | - | - | ||||||||||||||
Razem: | 11 733 | (655) | - | (1 887) | (609) | - | (4) | - | (7 195) | 3 285 | ||||||||||||||
Spółki stowarzyszone – pośrednio powiązane z PlayWay S.A. poprzez Grupę Kapitałową RockGames S.A. | ||||||||||||||||||||||||
Yeyuna sp. z o.o. | 28 | - | 33,33% | (19) | (6) | - | - | - | - | 22 | ||||||||||||||
Evor Games sp. z o.o. | 85 | - | 33,82% | (5) | (2) | - | - | - | (4) | 79 | ||||||||||||||
G11 S.A. | 156 | (156) | 40,00% | - | - | - | - | - | - | - 0,00 | ||||||||||||||
Ultimate Games Marketing S.A. | - | - | 10,00% | - | - | - | - | - | - | - | ||||||||||||||
Razem: | 269 | (156) | - | (25) | (8) | - | - | - |
| 101 | ||||||||||||||
Spółki stowarzyszone – pośrednio powiązane z PlayWay S.A. poprzez Grupę Kapitałową Game Planet S.A. | ||||||||||||||||||||||||
Grande Games S.A. | 140 | (30) | 27,91% | (44) | - | - | (110) | - | - | - | ||||||||||||||
Razem: | 140 | (30) | - | (44) | - | - | (110) | - | - | - | ||||||||||||||
RAZEM: | 166 440 | (12 302) |
|
| (2 218) | 1 201 | (2 638) | - | (31 928) | 121 445 | ||||||||||||||
*obecnie Spirit Games Studio S.A.
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Na dzień 31 grudnia 2022 roku
Wyszczególnienie | Wycena | Zmiany w bieżącym okresie | Udział w kapitale na dzień 31.12.2022 r. | Wynik finansowy Spółki | Wynik przypadający GK za 2022 rok | Dywidenda otrzymana | Wynik na zmianie udziału w aktywach netto jednostek stowarzyszonych | Wartość firmy | Odpis z tytułu utraty wartości | Wycena | ||||||||||||||
Spółki stowarzyszone – bezpośrednio powiązane z PlayWay S.A. |
|
|
|
|
| |||||||||||||||||||
Moonlit S.A. | - | (303) | 6,31% | (589) | (128) | - | 431 | - | - | - | ||||||||||||||
ECC Games S.A. | 1 926 | - | 24,69% | (769) | (190) | - | - | - | - | 1 736 | ||||||||||||||
Movie Games S.A. | 10 679 | - | 33,43% | 2 990 | 999 | 860 | (1 655) | - | - | 9 162 | ||||||||||||||
CreativeForge Games S.A. | 15 369 | - | 47,81% | (825) | (394) | - | 710 | - | (464) | 15 220 | ||||||||||||||
Baked Games S.A. | 521 | - | 26,69% | 787 | 210 | - | - | - | - | 731 | ||||||||||||||
Image Power S.A. | 524 | - | 21,66% | (135) | (29) | - | (107) | - | - | 387 | ||||||||||||||
Sonka S.A. | 7 384 | (538) | 36,66% | (3) | (2) | - | (106) | - | - | 6 738 | ||||||||||||||
PolySlash S.A. | 3 794 | (148) | 31,70% | (762) | (241) | - | (55) | - | - | 3 349 | ||||||||||||||
Atomic Jelly S.A. | 2 564 | - | 35,79% | (904) | (310) | - | (106) | - | (77) | 2 071 | ||||||||||||||
SimFabric S.A. | 12 912 | (14 224) | - | 2 917 | 1 311 | - | - | - | - | - | ||||||||||||||
Detalion Games S.A. | 525 | (516) | - | (28) | (9) | - | - | - | - | - | ||||||||||||||
Pyramid Games S.A. | 10 754 | - | 44,76% | 1 090 | 488 | - | - | - | - | 11 241 | ||||||||||||||
Iron Wolf Studio S.A. | 10 199 | - | 44,95% | (674) | (303) | - | - | - | (1398) | 8 498 | ||||||||||||||
Live Motion Games S.A. | 15 883 | - | 42,74% | (2 764) | (1 181) | - | 71 | - | (2297) | 12 475 | ||||||||||||||
Games Operator S.A. | 45 306 | - | 36,39% | 3 341 | 1 230 | 880 | - | - | - | 45 655 | ||||||||||||||
Space Boat Studio sp. z o.o. | 9 772 | (63) | 41,18% | 247 | 112 | - | (107) | - | - | 9 715 | ||||||||||||||
Ritual Interactive S.A. | 97 | - | 40,00% | (259) | (104) | - | 7 | - | - | - | ||||||||||||||
Yeyuna sp. z o.o. | 18 | - | - | 3 | 1 | - | (19) | - | - | - | ||||||||||||||
Evor Games sp. z o.o. | 28 | - | - | (11) | (4) | - | (25) | - | - | - | ||||||||||||||
Actum Games sp. z o.o. | 276 | (229) | - | (65) | (46) | - | - | - | - | - | ||||||||||||||
MeanAstronauts S.A. | (25) | - | - | - | - | - | 25 | - | - | - | ||||||||||||||
Play2Chill S.A. | 8 421 | - | 40,02% | (353) | (141) | - | 75 | - | (220) | 8 134 | ||||||||||||||
Frogville Games sp. z o.o. | (8) | - | - | (116) | - | - | 8 | - | - | - | ||||||||||||||
Titan GameZ sp. z o.o. | 1 241 | - | 43,47% | (576) | (250) | - | (230) | - | - | 761 | ||||||||||||||
IGNIBIT S.A. | 820 | - | 22,64% | (135) | (30) | - | (235) | - | - | 555 | ||||||||||||||
Hyper Studio sp. z o.o. | - | (30) | - | - | - | - | 30 | - | - | - | ||||||||||||||
MeanAstronauts S.A. | 381 | - | 42,65% | (203) | (86) | - | - | - | - | 295 | ||||||||||||||
Woodland Games S.A. | 1 232 | (2) | 47,09% | 21 | 10 | - | (140) | - | - | 1 100 | ||||||||||||||
EPICVR sp. z o.o. | 178 | (4) | 20,72% | 1 025 | 217 | - | 42 | - | - | 432 | ||||||||||||||
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
CYBERDEVS S.A. | - | 976 | 30,91% | (138) | (36) | - | (687) | - | - | 254 | ||||||||||||||
Silk Road Games S.A. | 10 543 | - | 33,00% | (177) | (59) | - | (1) | - | - | 10 484 | ||||||||||||||
Digital Melody Games sp. z o.o. | 1 803 | - | 51,90% | (340) | (176) | 374 | (1 173) | - | - | 81 | ||||||||||||||
3R Games S.A. | 4 559 | - | 31,87% | 803 | 252 | - | 185 | - | - | 4 996 | ||||||||||||||
CodeAddict S.A. | 2 161 | (857) | - | (186) | (42) | - | (1 262) | - | - | - | ||||||||||||||
Bingle Games sp. z o.o. | - | 118 | 33,00% | (51) | (17) | - | - | - | - | 102 | ||||||||||||||
Manydev Studio Spółka Europejska | - | 627 | 30,53% | (3 516) | (864) | - | 237 | - | - | - | ||||||||||||||
Forestlight Games S.A. | - | 145 | 30,63% | (174) | (53) | - | 32 | - | - | 124 | ||||||||||||||
Razem: | 179 837 | (15 047) | - | (528) | 134 | 2 114 | (4 055) | - | (4 456) | 154 298 | ||||||||||||||
Spółki stowarzyszone – pośrednio powiązane z PlayWay S.A. poprzez Grupę Kapitałową Ultimate Games S.A. | ||||||||||||||||||||||||
Ultimate VR S.A. | 290 | 99 | 21,38% | (433) | (92) | - | 8 | - | (96) | 209 | ||||||||||||||
UF Games S.A. | 985 | - | 32,31% | 303 | 97 | 332 | 1 | - | - | 752 | ||||||||||||||
100 Games S.A. | 436 | - | 39,04% | (243) | (95) | - | - | - | - | 342 | ||||||||||||||
ConsoleWay S.A. | 9 428 | - | 32,16% | 335 | 108 | - | - | - | (4928) | 4 608 | ||||||||||||||
Demolish Games S.A. | 6 335 | - | 37,86% | (61) | (23) | - | (12) | - | (2284) | 4 016 | ||||||||||||||
Manager Games S.A. | 9 869 | - | 44,58% | (96) | - | - | - | - | (8231) | 1 638 | ||||||||||||||
Golden Eggs Studio S.A. | 377 | - | 31,82% | (604) | (192) | - | - | - | (115) | 70 | ||||||||||||||
Ultimate Licensing sp. z o.o. | 127 | - | 40,00% | (151) | (61) | - | - | - | (66) | - | ||||||||||||||
NPC Games S.A. | 181 | - | 32,56% | (51) | (17) | - | - | - | (129) | 35 | ||||||||||||||
G11 S.A. | 167 | (3) | 28,00% | (148) | (42) | - | (16) | - | (78) | 28 | ||||||||||||||
Grande Games S.A. | 204 | (3) | 33,95% | (92) | (31) | - | (31) | - | (102) | 36 | ||||||||||||||
Ultimate Games Marketing S.A. | 65 | - | 37,00% | (127) | (47) | - | - | - | (18) | - | ||||||||||||||
Razem: | 28 464 | 93 | - | (1 368) | (394) | 332 | (50) | - | (16 047) | 11 733 | ||||||||||||||
Spółki stowarzyszone – pośrednio powiązane z PlayWay S.A. poprzez Grupę Kapitałową RockGames S.A. | ||||||||||||||||||||||||
Yeyuna sp. z o.o. | 53 | - | 33,33% | (64) | (21) | - | (3) | - | - | 28 | ||||||||||||||
Evor Games sp. z o.o. | 76 | - | 33,82% | (12) | (4) | - | 12 | - | - | 85 | ||||||||||||||
G11 S.A. | 217 | - | 40,00% | (148) | (59) | - | (2) | - | - | 156 | ||||||||||||||
Ultimate Games Marketing S.A. | 19 | 5 | 10,00% | (127) | (13) | - | (1) | - | (10) | - | ||||||||||||||
Razem: | 365 | 5 | - | (35) | (97) | - | 6 | - | (10) | 269 | ||||||||||||||
Spółki stowarzyszone – pośrednio powiązane z PlayWay S.A. poprzez Grupę Kapitałową Game Planet S.A. | ||||||||||||||||||||||||
Grande Games S.A. | 145 | - | 27,91% | (9) | (2) | - | (3) | - | - | 140 | ||||||||||||||
Razem: | 145 | - | - | (9) | (2) | - | (3) | - | - | 140 | ||||||||||||||
RAZEM: |
|
|
|
|
|
|
|
| 20 514 | 166 440 | ||||||||||||||
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Na dzień 31 grudnia 2023 roku
Wyszczególnienie | Ilość posiadanych udziałów/akcji | Kurs akcji | Cena nabycia | Wartość godziwa | Kwota przeszacowania | Kwota przeszacowania odniesiona w inne całkowite dochody danego roku |
Moonlit S.A. | 297 000 | 0,168 | 30 | 50 | 20 | 20 |
Duality S.A. | 438 043 | 1,48 | 272 | 648 | 377 | 377 |
NPC Games S.A | 214 850 | - | 21 | 21 | - | - |
Grande Games S.A | 140 191 | - | 111 | 327 | 216 | 216 |
G11 S.A. | 30 000 | - | 149 | 149 | - | - |
Finvest Group sp. z o.o. | 40 | - | 2 | 2 | - | - |
Nesalis Games S.A. | 202 540 | - | 2 | 2 | - | - |
RAZEM: |
|
|
| 1 200 |
|
|
Na dzień 31 grudnia 2022 roku
Wyszczególnienie | Ilość posiadanych udziałów/akcji | Kurs akcji | Cena nabycia | Wartość godziwa | Kwota przeszacowania | Kwota przeszacowania odniesiona w inne całkowite dochody danego roku |
Duality S.A. | 488 043 | 3,19 | 1 046 | 1 557 | 511 | (364) |
Punch Punk S.A. | 597 685 | 0,54 | 149 | 322 | 172 | (283) |
Moonlit S.A. | 347 000 | 0,55 | 35 | 189 | 154 | 154 |
Finvest Group sp. z o.o. | 40 | nd | 2 | 2 | - | - |
RAZEM: |
|
|
| 2 070 |
|
|
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Wyszczególnienie | Na dzień | Na dzień |
Długoterminowe: | - | 1 717 |
Pożyczki udzielone, w tym: | - | 1 717 |
- pozostałym stronom | - | 1 717 |
Krótkoterminowe: | 136 719 | 100 425 |
Lokaty krótkoterminowe (termin zapadalności > 3mcy) | 129 811 | 93 981 |
Pożyczki udzielone osobom powiązanym | 500 | - |
Pożyczki udzielone jednostkom stowarzyszonym | 6 328 | 5 587 |
Pożyczki udzielone pozostałym stronom | 80 | 857 |
RAZEM: | 136 719 | 102 142 |
Na dzień 31 grudnia 2023 roku
Pożyczkobiorca | Pożyczkodawca | Data umowy | Kwota kapitału pożyczki | Naliczone odsetki | Stan na 31.12.2023 | Oprocentowanie | Termin spłaty |
Pożyczki udzielone pozostałe |
|
|
|
|
|
| |
Gromadowski | CRAZY ROCKS sp. z o.o. | 28.04.2023 | 500 | - | 500 | Wibor3M +2% | 31.12.24 |
Nesalis Games S.A. | FREEMIND S.A. | 10.02.2023 | 75 | 5 | 80 | Wibor3M +2% | 30.06.24 |
Pożyczki udzielone jednostkom stowarzyszonym |
|
|
|
|
|
| |
Ritual Interactive S.A. | PlayWay S.A. | 22.11.2021 | 300 | 45 | 345 | wibor3M+1% | 31.12.2024 |
Ritual Interactive S.A. | PlayWay S.A. | 28.01.2022 | 100 | 14 | 114 | wibor3M+1% | 31.12.2024 |
Ritual Interactive S.A. | PlayWay S.A. | 01.04.2022 | 100 | 13 | 113 | wibor3M+1% | 31.12.2024 |
Ritual Interactive S.A. | PlayWay S.A. | 26.05.2022 | 100 | 12 | 112 | wibor3M+1% | 31.12.2024 |
Ritual Interactive S.A. | PlayWay S.A. | 27.07.2022 | 100 | 12 | 112 | wibor3M+2% | 31.12.2024 |
Ritual Interactive S.A. | PlayWay S.A. | 01.09.2022 | 100 | 12 | 112 | wibor3M+2% | 31.12.2024 |
Ritual Interactive S.A. | PlayWay S.A. | 31.10.2022 | 100 | 10 | 110 | wibor3M+2% | 31.12.2024 |
Ritual Interactive S.A. | PlayWay S.A. | 02.01.2023 | 100 | 8 | 108 | wibor3M+2% | 31.12.2024 |
Ritual Interactive S.A. | PlayWay S.A. | 27.02.2023 | 100 | 7 | 107 | wibor3M+2% | 31.12.2024 |
Ritual Interactive S.A. | PlayWay S.A. | 29.05.2023 | 100 | 5 | 105 | wibor3M+2% | 31.12.2024 |
Ritual Interactive S.A. | PlayWay S.A. | 01.08.2023 | 100 | 3 | 103 | wibor3M+2% | 31.12.2024 |
Ritual Interactive S.A. | PlayWay S.A. | 10.10.2023 | 100 | 2 | 102 | wibor3M+2% | 31.12.2024 |
Ritual Interactive S.A. | PlayWay S.A. | 08.12.2023 | 100 | - | 100 | wibor3M+2% | 31.12.2024 |
Titan Gamez sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 18.04.2021 | 250 | 46 | 296 | WIBOR 3M+2% | 31.12.2023 |
Titan Gamez sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 20.06.2021 | 700 | 127 | 827 | WIBOR 3M+2% | 31.12.2023 |
Titan Gamez sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 15.09.2021 | 600 | 105 | 705 | WIBOR 3M+2% | 31.12.2023 |
Titan Gamez sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 15.12.2021 | 600 | 101 | 701 | WIBOR 3M+2% | 31.12.2023 |
Titan Gamez sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 15.03.2022 | 1 250 | 193 | 1 443 | WIBOR 3M+2% | 31.12.2023 |
Woodland Games S.A. | PlayWay S.A. | 19.02.2022 | 28 | 25 | 53 | WIBOR 3M; 2% | 31.03.2023 |
Woodland Games S.A. | PlayWay S.A. | 01.03.2023 | 350 | 21 | 371 | WIBOR 3M; 2% | 28.02.2024 |
Polyslash S.A. | PlayWay S.A. | 27.02.2023 | 30 | 3 | 33 | WIBOR 3M+2% | 31.05.2023 |
ATOMIC JELLY S.A. | PlayWay S.A. | 20.07.2023 | 100 | 4 | 104 | WIBOR 3M+2% | 30.06.2024 |
IMAGE POWER S.A. | Play Way SA | 06.12.2023 | 50 | 1 | 51 | WIBOR 3M+2% | 31.12.2024 |
CreativeForge Games S.A. | PlayWay S.A. | 18.12.2023 | 100 | - | 100 | WIBOR3M 2% | 01.04.2024 |
RAZEM: |
|
|
|
| 6 908 |
|
|
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Na dzień 31 grudnia 2022 roku
Pożyczkobiorca | Pożyczkodawca | Data umowy | Stopa % | Termin spłaty | Kapitał | Odsetki | Stan na dzień bilansowy |
Pożyczki udzielone stronom pozostałym |
|
|
|
|
|
| |
Dariusz Jaczak | Imaginalis Games sp. z o.o. | 22.11.2022 | WIBOR 3M+2% | 22.11.2024 | 1 700 | 17 | 1 717 |
Marek Parzyńki | PlayWay S.A. | 24.09.2021 | EURIBOR 3M+2% | 31.03.2023 | 164 | 19 | 183 |
Piotr Karbowski | PlayWay S.A. | 24.09.2021 | EURIBOR 3M+2% | 31.03.2023 | 222 | 20 | 242 |
Bartosz Graś | PlayWay S.A. | 24.09.2021 | EURIBOR 3M+2% | 31.03.2023 | 211 | 19 | 230 |
Soro Games S.A. | PlayWay S.A. | 22.07.2021 | WIBOR 3M+2% | 30.06.2022 | 100 | - | 100* |
Soro Games S.A. | PlayWay S.A. | 09.04.2021 | WIBOR 3M+2% | 30.06.2022 | 100 | 1 | 101* |
Pixels Interactive sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 03.07.2020 | WIBOR 3M+2% | 30.11.2020 | - | 1 | 1* |
Pixels Interactive sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 14.09.2020 | WIBOR 3M+2% | 30.12.2020 | 50 | - | 50* |
Pixels Interactive sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 05.10.2020 | WIBOR 3M+2% | 30.12.2020 | 44 | - | 45* |
Pixels Interactive sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 04.11.2020 | WIBOE 3M+2% | 30.04.2021 | 100 | - | 100* |
Rafał Jelonek | Ultimate Games S.A. | 20.05.2022 | 3% | 31.12.2023 | 100 | 2 | 102 |
Pmarketing sp. z o.o. | PWay Estonia OU | 26.04.2022 | WIBOR 3M+2% | 31.12.2023 | 40 | - | 40 |
Pmarketing sp. z o.o. | PWay Estonia OU | 26.06.2022 | WIBOR 3M+2% | 31.12.2023 | 41 | - | 41 |
Pmarketing sp. z o.o. | PWay Estonia OU | 29.07.2022 | WIBOR 3M+2% | 31.12.2023 | 10 | - | 10 |
Pmarketing sp. z o.o. | PWay Estonia OU | 19.08.2022 | WIBOR 3M+2% | 31.12.2023 | 10 | - | 10 |
Pożyczki udzielone jednostkom stowarzyszonym |
|
|
|
|
|
| |
Pyramid Games S.A. | PlayWay S.A. | 25.05.2022 | WIBOR 3M+1% | 30.06.2023 | 200 | 10 | 210 |
Ritual Interactive S.A. | PlayWay S.A. | 22.11.2021 | WIBOR 3M+1% | 31.12.2023 | 300 | 24 | 324 |
Ritual Interactive S.A. | PlayWay S.A. | 28.01.2022 | WIBOR 3M+1% | 31.12.2023 | 100 | 7 | 107 |
Ritual Interactive S.A. | PlayWay S.A. | 26.05.2022 | WIBOR 3M+1% | 31.12.2023 | 100 | 5 | 105 |
Ritual Interactive S.A. | PlayWay S.A. | 01.04.2022 | WIBOR 3M+1% | 31.12.2023 | 100 | 6 | 106 |
Ritual Interactive S.A. | PlayWay S.A. | 27.07.2022 | WIBOR3M+2% | 31.12.2023 | 100 | 4 | 104 |
Ritual Interactive S.A. | PlayWay S.A. | 01.09.2022 | WIBOR 3M+2% | 31.12.2023 | 100 | 3 | 103 |
Ritual Interactive S.A. | PlayWay S.A. | 31.10.2022 | WIBOR 3M+2% | 31.12.2023 | 100 | 1 | 101 |
Titan GameZ sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 18.04.2021 | WIBOR 3M+2% | 31.12.2023 | 250 | 22 | 272 |
Titan GameZ sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 20.06.2021 | WIBOR 3M+2% | 31.12.2023 | 700 | 52 | 752 |
Titan GameZ sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 15.09.2021 | WIBOR 3M+2% | 31.12.2023 | 600 | 56 | 656 |
Titan GameZ sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 15.12.2021 | WIBOR 3M+2% | 31.12.2023 | 600 | 51 | 651 |
Titan GameZ sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 15.03.2022 | WIBOR 3M+2% | 31.12.2023 | 1 250 | 90 | 1 340 |
Woodland S.A. | PlayWay S.A. | 19.02.2022 | WIBOR 3M+2% | 31.03.2023 | 178 | 26 | 204 |
Image Power S.A. | PlayWay S.A. | 05.10.2022 | WIBOR 3M+2% | 31.12.2023 | 125 | 3 | 128 |
Forestlight Games S.A. | PlayWay S.A. | 27.04.2021 | WIBOR 3M+2% | 31.10.2023 | 200 | 20 | 220* |
Evor Games sp. z o.o. | RockGame S.A. | 30.06.2022 | WIBOR 3M+3% | 30.06.2023 | 4 | - | 4 |
Live Motion Games S.A. | FrozenWay S.A. | 07.06.2022 | WIBOR 3M+2% | 31.03.2023 | 400 | 19 | 419 |
Udzielone pożyczki brutto razem: |
|
|
| 8 299 | 478 | 8 777 | |
Odpisy aktualizujące wartość pożyczek: |
|
|
| (594) | (22) | (616) | |
Udzielone pożyczki netto RAZEM, w tym: |
|
|
| 7 705 | 456 | 8 161 | |
- długoterminowe |
|
|
| 1 700 | 17 | 1 717 | |
- krótkoterminowe |
|
|
|
| 6 005 | 439 | 6 444 |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Wyszczególnienie | Na dzień | Na dzień |
półprodukty i produkcja w toku | 89 675 | 63 687 |
produkty gotowe | 7 449 | 6 086 |
Razem wartość brutto zapasów | 97 124 | 69 774 |
Odpisy z tytułu utraty wartości | 2 924 | 572 |
Razem wartość netto zapasów | 94 200 | 69 202 |
Wyszczególnienie | Na dzień | Na dzień |
półprodukty i produkcja w toku | 2 924 | 572 |
produkty gotowe | - | - |
Odpisy aktualizujące wartość zapasów razem | 2 924 | 572 |
Zdaniem Zarządu Jednostki dominującej, wartość netto możliwa do uzyskania była wyższa od kosztów wytworzenia gier.
W oparciu o plany sprzedażowe oraz zainteresowanie klientów Grupy poszczególnymi tytułami, Zarząd Jednostki dominującej spodziewa się, iż koszty wytworzenia gier zostaną w całości pokryte przychodami z ich sprzedaży.
Wyszczególnienie | Na dzień | Na dzień | ||||
Wartość brutto | Odpisy z tytułu utraty wartości | Wartość netto | Wartość brutto | Odpisy z tytułu utraty wartości | Wartość netto | |
z tytułu dostaw i usług | 38 909 | 11 | 38 898 | 29 930 | 49 | 29 881 |
publicznoprawne (inne niż dot. CIT) | 12 724 | - | 12 724 | 13 963 | - | 13 963 |
dochodzone na drodze sądowej | - | - | - | - | - | - |
zaliczki na dostawy | - | - | - | - | - | - |
inne | 7 332 | 58 | 7 274 | 5 134 | 58 | 5 075 |
RAZEM: | 58 965 | 69 | 58 896 | 49 027 | 107 | 48 919 |
Należności z tytułu podatków dotyczyły przede wszystkim należności z tytułu VAT podlegającego zwrotowi.
Znacząca kwota należności z tytułu podatku dochodowego wynika z faktu stosowania przez niektóre spółki z Grupy ulgi IPBox, której zastosowanie możliwe jest dopiero w rozliczeniu rocznym, w związku z czym powstały nadpłaty podatku dochodowego.
Na dzień 31 grudnia 2023 r.
Wyszczególnienie | Wartość brutto | Współczynnik spodziewanej straty | Spodziewana strata | Wartość netto |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
nieprzeterminowane | 37 079 | 0,0% | - | 37 079 |
przeterminowane, w tym: | 1 830 | 0,0% | - | 1 830 |
0 – 30 dni | 926 | 0,0% | - | 926 |
31 – 60 dni | 627 | 0,0% | - | 627 |
61 – 90 dni | 144 | 0,0% | - | 144 |
91 – 180 dni | 42 | 0,0% | - | 42 |
181 – 360 dni | 14 | 0,0% | - | 14 |
powyżej 360 dni | 76 | 0,0% | - | 76 |
Razem: | 38 909 |
|
| 38 909 |
Na dzień 31 grudnia 2022 r.
Wyszczególnienie | Wartość brutto | Współczynnik spodziewanej straty | Spodziewana strata | Wartość netto |
nieprzeterminowane | 27 905 | 0,0% | - | 27 905 |
przeterminowane, w tym: | 2 025 | 0,0% | - | 2 025 |
0 – 30 dni | 627 | 0,0% | - | 627 |
31 – 60 dni | 203 | 0,0% | - | 203 |
61 – 90 dni | 678 | 0,0% | - | 678 |
91 – 180 dni | 95 | 0,0% | - | 95 |
181 – 360 dni | 197 | 0,0% | - | 197 |
powyżej 360 dni | 225 | 0,0% | - | 225 |
Razem: | 29 930 |
|
| 29 930 |
Grupa dokonała kalkulacji oczekiwanej straty kredytowej, jednak ze względu na brak istotnie przeterminowanych należności oraz strukturę wiekową należności z której wynika, iż ponad 95% należności ogółem stanowią należności nieprzeterminowane, wartość potencjalnego odpisu byłaby nieistotna, dlatego Spółka nie ujmowała w latach 2023-2022 odpisu wynikającego z kalkulacji oczekiwanej straty kredytowej.
Wyszczególnienie | Na dzień | Na dzień |
Środki pieniężne na rachunkach bankowych | 74 510 | 120 051 |
Środki pieniężne w kasie | 6 | 2 |
Rachunki bieżące VAT (split payment) | 227 | 29 |
Lokaty bankowe(termin zapadalności < 3mcy) | 22 133 | 704 |
Inne ekwiwalenty | 5 275 | 18 986 |
Razem środki pieniężne i ekwiwalenty brutto | 102 150 | 139 772 |
Odpis na oczekiwane straty kredytowe | - | - |
Razem środki pieniężne i ekwiwalenty razem netto | 102 150 | 139 772 |
- w tym środki o ograniczonej możliwości dysponowania | 227 | 29 |
Kapitał akcyjny Jednostki dominującej na dzień 31 grudnia 2023 r. wynosi 660 000,00 zł i dzieli się na 6 600 000 akcji, w pełni opłaconych, o wartości nominalnej 0,10 zł każda.Jedna akcja daje prawo do jednego głosu na Walnym Zgromadzeniu. Akcjonariusze jednostki mają prawo do udziału w zysku wykazanym w sprawozdaniu finansowym Jednostki dominującej, zbadanym przez biegłego rewidenta, który został przeznaczony przez Walne Zgromadzenie do wypłaty akcjonariuszom.
Struktura kapitału akcyjnego jednostki na dzień 31 grudnia 2023 roku
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Akcjonariusz | Liczba akcji | Udział w kapitale podstawowym* | Liczba głosów | Udział w ogólnej liczbie głosów* |
Fundacja Rodzinna Kostowscy Rodzinną Kostowscy | 2 700 000 | 40,91% | 2 700 000 | 40,91% |
ACRX Investments Limited | 2 700 000 | 40,91% | 2 700 000 | 40,91% |
Pozostali | 1 200 000 | 18,18% | 1 200 000 | 18,18% |
RAZEM: | 6 600 000 | 100,00% | 6 600 000 | 100,00% |
Struktura kapitału akcyjnego Jednostki dominującej na dzień publikacji raportu
Akcjonariusz | Liczba akcji | Udział w kapitale podstawowym* | Liczba głosów | Udział w ogólnej liczbie głosów* |
Fundacja Rodzinna Kostowscy Rodzinną Kostowscy | 2 700 000 | 40,91% | 2 700 000 | 40,91% |
ACRX Investments Limited | 2 700 000 | 40,91% | 2 700 000 | 40,91% |
Pozostali | 1 200 000 | 18,18% | 1 200 000 | 18,18% |
RAZEM: | 6 600 000 | 100,00% | 6 600 000 | 100,00% |
Struktura kapitału akcyjnego jednostki na dzień 31 grudnia 2022 roku
Akcjonariusz | Liczba akcji | Udział w kapitale podstawowym* | Liczba głosów | Udział w ogólnej liczbie głosów* |
Fundacja Rodzinna Kostowscy Rodzinną Kostowscy | 2 700 000 | 40,91% | 2 700 000 | 40,91% |
ACRX Investments Limited | 2 700 000 | 40,91% | 2 700 000 | 40,91% |
Pozostali | 1 200 000 | 18,18% | 1 200 000 | 18,18% |
RAZEM: | 6 600 000 | 100,00% | 6 600 000 | 100,00% |
Wyszczególnienie | W okresie od 01.01.2023 | W okresie od 01.01.2022 |
Średnia liczba akcji zwykłych w okresie | 6 600 000 | 6 600 000 |
Zysk (strata) netto z działalności kontynuowanej, przypadających na zwykłych akcjonariuszy jednostki dominującej w danym okresie | 126 295 | 137 112 |
Podstawowy/ rozwodniony zysk (strata) netto na jedną akcję zwykłą (w złotych) | 19,14 | 20,77 |
Dywidendy wypłacone przez Jednostkę dominującą
Stosownie do raportu bieżącego nr 10/2023 z dnia 30 czerwca 2023 r., Spółka poinformowała, iż w dniu 30 czerwca 2023 roku Zwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki uchwałą nr 10 postanowiło wypłacić akcjonariuszom dywidendę według następujących zasad:
1) w podziale zysku uczestniczyły wszystkie akcje Spółki, tj. 6 600 000 akcji zwykłych na okaziciela;
2) na każdą akcję przysługiwała dywidenda w wysokości 19,39 PLN;
3) łączna kwota dywidendy wyniosła 127 974 000,00 PLN;
4) dzień dywidendy został ustalony na dzień 22 sierpnia 2023 roku;
5) termin wypłaty dywidendy został ustalony na dzień 29 sierpnia 2023 roku.
Wyszczególnienie | W okresie od 01.01.2023 | W okresie od 01.01.2022 |
Dywidendy ujęte jako wypłaty na rzecz właścicieli na jedną akcję | ||
Dywidendy zaproponowane lub uchwalone, ale nieujęte jako przekazane posiadaczom akcji | ||
Dywidendy zaproponowane lub uchwalone, ale nieujęte jako przekazane posiadaczom akcji, na jedną akcję |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Polityka dywidendowa Jednostki dominującej na przyszłe lata może ulec zmianie, w zależności od wielkości możliwych inwestycji w kolejnych latach. Każdorazowo, przy ostatecznym ustalaniu wartości dywidendy, która będzie rekomendowana Walnemu Zgromadzeniu, Zarząd Jednostki dominującej będzie uwzględniał między innymi następujące istotne czynniki:
osiągnięty przez spółkę zysk netto;
potrzeby inwestycyjne wynikające z realizacji strategii, w tym głównie inwestycje w nowe zespoły deweloperskie.
W zależności od wskazanych powyżej istotnych czynników, Zarząd kierując się maksymalizacją wartości akcji, może
w poszczególnych latach rekomendować odmienny poziom dywidendy od zakładanej w niniejszej polityce dywidendowej.
Decyzja dotycząca dysponowania zyskiem Spółki, w tym decyzja co do wypłaty i wysokości dywidendy, należy każdorazowo do Walnego Zgromadzenia, które nie jest związane rekomendacją Zarządu. Rzeczywista wysokość ustalonej do wypłaty dywidendy może być przyjęta przez Walne Zgromadzenie na poziomie niższym od poziomów zakładanych w niniejszej polityce dywidendowej.
Zgodnie z przyjętą dnia 24 kwietnia 2018 r., raport bieżący nr 22/2018, polityką dywidendową Zarząd Jednostki dominującej zamierza regularnie rekomendować Zwyczajnemu Walnemu Zgromadzeniu wypłatę dywidendy.
Ostateczną decyzję dotyczącą wypłaty akcjonariuszom dywidendy za rok obrotowy 2023 podejmie Zwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki.
Do dnia zatwierdzenia sprawozdania finansowego do publikacji Zarząd Jednostki dominującej nie przedstawił propozycji co do sposobu podziału zysku za rok 2023.
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Spółka zależna | Udział w kapitale na 31.12.2022 | Wartość aktywów netto na 31.12.2022 | Kapitał przypadający udziałom niedającym kontroli na 31.12.2022 | Udział w kapitale na 31.12.2023 | Wartość aktywów netto na 31.12.2023 | Wynik finansowy do 31.12.2023 | Wynik przypadający udziałom niedającym kontroli | Kapitał przypadający udziałom niedającym kontroli na 31.12.2023 |
Ultimate Games S.A. | 45,89% | 29 075 | 15 733 | 45,89% | 23 726 | (3 834) | (2 075) | 12 838 |
NCI Grupy Kapitałowej Ultimate Games S.A. |
|
| 2 777 |
|
|
| -169 | 2 443 |
Madmind Studio S.A. | 59,88% | 8 037 | 3 224 | 59,88% | 6 554 | -1 483 | -595 | 2 630 |
Code Horizon S.A. | 60,00% | 12 962 | 5 185 | 100,00% | 6 983 | 2 021 | 749 | - |
Rejected Games sp. z o.o. | 57,00% | 2 305 | 991 | 57,00% | 3 000 | 695 | 299 | 1 290 |
Frozen District sp. z o.o. | 80,00% | 84 818 | 16 964 | 80,00% | 75 149 | 38 637 | 7 711 | 15 030 |
NCI Grupy Kapitałowej Frozen District sp. z o.o. |
|
| 2 140 |
|
|
| 2 177 | 3 944 |
PENTACLE S.A. | 54,32% | 1 209 | 552 | 52,32% | 1 190 | -19 | -9 | 567 |
IMAGINALIS S.A. | 60,00% | 5 572 | 2 229 | 60,00% | 2 599 | 3 782 | 1 513 | 1 039 |
Rebelia Games sp. z o.o. | 74,00% | 1 340 | 348 | 74,00% | 876 | 36 | 9 | 228 |
Big Cheese Studio S.A. | 53,27% | 29 570 | 13 818 | 53,27% | 20 380 | 1 850 | 865 | 9 524 |
Crazy Rocks sp. z o.o. | 77,90% | 258 | 57 | 77,90% | 19 471 | 19 213 | 4 247 | 4 304 |
Nesalis Games S.A. | 64,54% | 378 | 134 | - | 376 | -1 | -1 | - |
DeGenerals S.A. | 80,00% | 2 639 | 528 | 80,00% | 2 997 | 358 | 72 | 599 |
Ragged Games S.A. | 70,00% | 1 216 | 365 | 70,00% | 1 620 | 905 | 271 | 486 |
Stereo Games S.A. | 66,61% | 780 | 260 | 66,61% | 738 | -42 | -14 | 246 |
President Studio S.A. | 67,50% | 2 989 | 971 | 67,50% | 2 885 | -104 | -34 | 938 |
Console Labs S.A. | 65,29% | 2 509 | 871 | 65,29% | 2 212 | 204 | 71 | 768 |
Gameboom VR S.A. | 60,11% | 6 599 | 2 632 | 50,11% | 6 231 | 1 630 | 723 | 3 109 |
FreeMind S.A. | 51,44% | 2 974 | 1 444 | 51,44% | 1 952 | -1 022 | -496 | 948 |
SimulaMaker S.A. | 63,47% | 1 391 | 508 | - | 1 363 | -28 | -10 | - |
Strategy Labs sp. z o.o. | 69,00% | 112 | 35 | 68,00% | 34 | -78 | -25 | 11 |
GameHunters S.A. | 55,58% | 3 267 | 1 451 | 54,58% | 4 272 | 1 005 | 457 | 1 940 |
Games Incubator S.A. | 55,50% | 5 422 | 2 413 | 54,50% | 9 303 | 3 938 | 1 756 | 4 233 |
NCI Grupy Kapitałowej Games Incubator S.A. |
|
| 331 |
|
|
| -55 | 335 |
PWAY sp. z o.o. | 97,00% | 298 | 9 | 97,00% | 74 | -224 | -7 | 2 |
Warzonelabs sp. z o.o. | 64,70% | 1 044 | 369 | - | 1 032 | -12 | -4 | - |
Rockgame S.A. | 67,76% | 2 615 | 843 | 67,05% | 4 094 | 1 479 | 494 | 1 349 |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
NCU Grupy Kapitałowej RockGame S.A. |
|
| 248 |
|
|
| 482 | 919 |
Trigger Labs sp. z o.o. | 53,00% | 692 | 325 | 53,00% | 879 | 186 | 88 | 413 |
DEV4PLAY sp. z o.o. | 85,36% | 24 | 4 | - | 0 | -24 | -4 | - |
MobilWay S.A. | 78,72% | 277 | 59 | 78,72% | 299 | 22 | 5 | 64 |
Madnetic Games S.A. | 62,04% | 520 | 198 | 51,20% | 1 062 | 542 | 224 | 518 |
Thule Island sp. z o.o. | 47,57% | 305 | 160 | - | 299 | -6 | -3 | - |
GamePlanet S.A. | 68,21% | 1 393 | 443 | 68,21% | 1 272 | 4 | 1 | 404 |
NCI Grupy kapitałowej GamePlanet S.A. |
|
| 298 |
|
|
| -23 | 296 |
GameFormatic S.A. | 76,19% | 3 411 | 812 | 76,19% | 3 791 | 383 | 91 | 903 |
NCI Grupy Kapitałowej GameFormatic |
|
| 606 |
|
|
| 25 | 634 |
DreamWay Games S.A. | 66,67% | 305 | 102 | 66,67% | 181 | -124 | -41 | 60 |
SimRail S.A. | 58,42% | 1 637 | 681 | 58,42% | 3 639 | 2 002 | 832 | 1 513 |
Septarian Games S.A. | 55,94% | 970 | 427 | 55,94% | 861 | -109 | -48 | 379 |
Shift Games S.A. | 68,63% | 559 | 175 | - | 405 | -154 | -48 | - |
Sim Farm S.A. | 87,03% | 2 110 | 274 | 87,03% | 2 353 | 565 | 73 | 305 |
Solid Games sp. z o.o. | 73,53% | 447 | 118 | 73,53% | 2 076 | -115 | -30 | 549 |
RL9sport Games S.A. | 50,00% | 15 | 7 | 50,00% | -167 | -181 | -91 | - |
Digital Melody S.A. | 47,61% | 2 928 | 1 534 | 47,61% | 2 472 | 188 | 99 | 1 295 |
Farmind Studio sp. z o.o. | 60,20% | -177 | -71 | - | (150) | 27 | 11 | - |
RAZEM: |
|
| 83 583 |
|
|
|
| 77 053 |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Wyszczególnienie | Na dzień | Na dzień |
Najem lokalu - Wybrzeże Kościuszkowskie 21, Warszawa | 1 132 | 1 229 |
Najem lokalu - Bluszczańska 76, Warszawa | 177 | 192 |
Najem lokalu - Wólczańska 143, Łódź | 812 | 991 |
Leasing - wyposażenie | 73 | 148 |
RAZEM, w tym: | 2 193 | 2 560 |
- długoterminowe | 1 714 | 381 |
- krótkoterminowe | 479 | 2 178 |
Plan rozliczenia zobowiązań z tytułu leasingu
Wyszczególnienie | Na dzień | Na dzień |
Zobowiązania z tytułu dostaw i usług wobec jednostek stowarzyszonych | 1 258 | 1 280 |
Zobowiązania z tytułu dostaw i usług wobec pozostałych stron | 5 076 | 5 199 |
Zobowiązania publicznoprawne (inne niż dotyczące CIT) | 3 253 | 1 644 |
Niewypłacone wynagrodzenia | 2 285 | 1 787 |
Zaliczki otrzymane na dostawy | - | - |
Przychody do rozliczenia w przyszłych okresach | 3 522 | 538 |
Inne | 47 | 235 |
RAZEM: | 15 441 | 10 682 |
Informacje dotyczące segmentów operacyjnych
W oparciu o definicję zawartą w MSSF 8, działalność Grupy oparta jest o:
produkcję i sprzedaż gier oraz aplikacji na platformy mobilne z systemami operacyjnymi iOS i Android,
produkcję i sprzedaż gier oraz aplikacji na konsole typu Nitendo Switch, Xbox oraz PlayStation,
produkcję i sprzedaż gier oraz aplikacji na komputery typu PC oraz Mac.
Działalność ta została zaprezentowana w niniejszych historycznych danych finansowych w ramach jednego segmentu operacyjnego, ponieważ:
przychody ze sprzedaży oraz realizowane zyski z tej działalności przekraczają łącznie 75% wartości generowanych przez Grupę kapitałową,
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
nie są sporządzane oddzielne informacje finansowe dla poszczególnych kanałów sprzedażowych, co jest związane z charakterystyką branży,
w związku z brakiem wydzielonych segmentów, tj. brakiem dostępności odrębnych informacji finansowych dla poszczególnych typów gier, decyzje operacyjne podejmowane są na podstawie wielu szczegółowych analiz i wyników finansowych osiąganych na sprzedaży wszystkich produktów we wszystkich kanałach dystrybucji,
Zarząd Jednostki dominującej z uwagi na specyfikę dystrybucji, dokonuje decyzji o alokowaniu zasobów na podstawie osiągniętych i przewidywanych wyników Grupy, jak również planowanych zwrotów z zaalokowanych zasobów oraz analiz otoczenia.
Informacje geograficzne
Grupa sprzedaje swoje produkty przede wszystkim za pośrednictwem internetowych platform sprzedaży takich jak Steam, Google Play, App Store, Amazon Appstore, Microsoft Store, Nintendo E-Shop, Playstation Store. Sprzedaż odbywa się na rynku globalnym, a raporty dostarczane przez poszczególne platformy nie dają możliwości ustalenia struktury sprzedaży według obszarów geograficznych, bez konieczności ponoszenia znaczących kosztów związanych z analizą danych.
W związku z powyższym, mając na uwadze postanowienia MSSF 8, Grupa odstąpiła od prezentacji przychodów ze sprzedaży z podziałem na obszary geograficzne.
Wyszczególnienie | Za okres | Udział % | Za okres | Udział % |
House Flipper + DLC | 65 901 | 24,1% | 71 680 | 28% |
Car Mechanic Simulator 21 + 18 + DLC | 68 909 | 25,2% | 61 132 | 24% |
Cooking Symulator + DLC | 6 537 | 2,4% | 25 537 | 10% |
Thief Simulator | 23 364 | 8,5% | 13 669 | 5% |
Gold Rush | 2 919 | 1,1% | 3 893 | 2% |
Succubus | 2 828 | 1,0% | 3 438 | 1% |
UBOAT | 2 254 | 0,8% | 3 098 | 1% |
Agony | 890 | 0,3% | 1 985 | 1% |
Tank Mechanic Simulator | 1 424 | 0,5% | 1 396 | 1% |
Farm Manager 2018 + 2021 | 1 080 | 0,4% | 829 | 0% |
Builder Simulator | 1 946 | 0,7% | 735 | 0% |
Pozostałe | 95 903 | 35,0% | 69 881 | 27% |
RAZEM: | 273 956 | 100,0% | 257 272 | 100% |
Wyszczególnienie | Za okres | Udział % | Za okres | Udział % |
Valve Corporation | 154 616 | 56,4% | 125 347 | 49% |
Microsoft One Microsoft Way | 39 982 | 14,6% | 43 815 | 17% |
SONY INTERACYIVE Entertainment LLC | 34 038 | 12,4% | 30 841 | 12% |
Nintendo Co. Ltd. | 9 674 | 3,5% | 10 853 | 4% |
META | 13 991 | 5,1% | 8 364 | 3% |
Forever Entertainment S.A. | 1 531 | 0,6% | 3 400 | 1% |
Apple | 3 894 | 1,4% | 1 137 | 0% |
3 180 | 1,2% | 496 | 0% | |
Pozostali | 13 051 | 4,8% | 33 019 | 13% |
RAZEM: | 273 956 | 100,0% | 257 272 | 100% |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Wyszczególnienie | Za okres | Za okres |
Amortyzacja | 1 656 | 1 495 |
Zużycie materiałów i energii | 1 296 | 1 157 |
Usługi obce | 85 953 | 71 628 |
Podatki i opłaty | 1 407 | 381 |
Wynagrodzenia | 36 832 | 29 840 |
Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia | 3 985 | 2 027 |
Pozostałe koszty rodzajowe | 8 848 | 7 602 |
Koszty rodzajowe razem: | 139 977 | 114 132 |
Zmiana stanu produktów (-) | 33 892 | 31 738 |
Pozostałe koszty operacyjne | 11 715 | 2 781 |
Koszty działalności operacyjnej razem: | 117 800 | 85 175 |
Wyszczególnienie | Za okres | Udział % | Za okres | Udział % |
Udział developerów w zysku ze sprzedaży gry | 40 191 | 47% | 31 302 | 44% |
Usługi deweloperskie | 20 323 | 24% | 25 361 | 35% |
Usługi testowania gier | 2 482 | 3% | 1 325 | 2% |
Usługi marketingu i reklamy | 3 273 | 4% | 708 | 1% |
Usługi internetowe | 2 669 | 3% | 2 272 | 3% |
Usługi doradcze | 1 663 | 2% | 1 543 | 2% |
Usługi księgowe i audytu | 2 586 | 3% | 1 874 | 3% |
Usługi najmu | 1 457 | 2% | 1 342 | 2% |
Pozostałe usługi | 11 309 | 13% | 5 932 | 8% |
RAZEM: | 85 953 | 100% | 71 657 | 100% |
Wyszczególnienie | Za okres | Udział % | Za okres | Udział % |
Wynagrodzenie Członków Zarządu | 3 394 | 9% | 2 891 | 10% |
Wynagrodzenie Członków Rady Nadzorczej | 291 | 1% | 224 | 1% |
Wynagrodzenie Członków Komitetu Audytu | 15 | 0% |
|
|
Wynagrodzenie osób związanych z produkcją gier | 30 030 | 82% | 24 984 | 84% |
Wynagrodzenie pracowników administracji | 1 403 | 4% | 1 015 | 3% |
Pozostali pracownicy | 1 698 | 5% | 726 | 2% |
RAZEM: | 36 832 | 100% | 29 840 | 100% |
Wyszczególnienie | Za okres | Udział % | Za okres | Udział % |
Koszty reprezentacji i reklamy | 8 425 | 95% | 5 162 | 68% |
Koszty podróży służbowych | 224 | 3% | 76 | 1% |
Koszty ubezpieczeń majątkowych | 72 | 1% | 55 | 1% |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Pozostałe przychody operacyjne
Wyszczególnienie | Za okres | Udział % | Za okres | Udział % |
Odsetki od pożyczek | 555 | 3,0% | 410 | 4,6% |
Odsetki od lokat | 9 465 | 50,5% | 5 197 | 58,3% |
Pozostałe odsetki | 388 | 2,1% | 46 | 0,5% |
Nadwyżka dodatnich różnic kursowych | - | - | 3 107 | 34,8% |
Zysk ze zbycia aktywów finansowych | 8 348 | 44,5% | - | - |
Inne przychody finansowe | - | - | 156 | 1,7% |
RAZEM: | 18 756 | 100% | 8 917 | 100% |
Wyszczególnienie | Za okres | Udział % | Za okres | Udział % |
Odsetki od zobowiązań z tytułu leasingu | 214 | 0,5% | 230 | 0,7% |
Odsetki od kredytów i pożyczek | 65 | 0,2% | 16 | 0,0% |
Pozostałe odsetki | 289 | 0,7% | 37 | 0,1% |
Nadwyżka ujemnych różnic kursowych | 6 842 | 16,8% | - | 0,0% |
Strata ze zbycia inwestycji | 2 | 0,0% | 12 421 | 38,5% |
Odpis aktualizujący udziały/akcje | 32 215 | 79,1% | 18 892 | 58,5% |
Odpis aktualizujący pożyczki | 893 | 2,2% | 220 | 0,7% |
Inne koszty finansowe | 224 | 0,6% | 475 | 1,5% |
RAZEM: | 40 745 | 100% | 32 291 | 100% |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Wyszczególnienie | Za okres | Za okres |
Podatek bieżący | 13 846 | 14 373 |
Podatek odroczony | (6 899) | (3 672) |
RAZEM: | 6 947 | 10 701 |
Na dzień 31 grudnia 2023 roku
Wyszczególnienie | Za okres |
Zysk przed opodatkowaniem | 133 242 |
Stawka podatku dochodowego | 19,0% |
Podatek dochodowy według ustawowej stawki podatkowej: | 25 316 |
Przychodów podatkowych, nie będących przychodami księgowymi | 10 592 |
Przychodów niepodlegających opodatkowaniu i wolnym od podatku | (82 599) |
Kosztów podatkowych, nie będących kosztami księgowymi | (13 756) |
Kosztów niestanowiących kosztów uzyskania przychodów, w tym: | 19 776 |
Odpisy aktualizujące rzeczowe aktywa trwałe i wartości niematerialne | - |
Odpisy aktualizujące zapasy | 401 |
Wynik na utracie kontroli | 1 740 |
Zysk (str) z udz w j podporz wyc met praw włas | 2 218 |
Dywidendy w Grupie wyłączone z wyniku bilansowego | 60 649 |
Odpisy udziałów i akcji jednostek stowarzyszonych | 31 581 |
Korekta wyniku na sprzedaży udziałów i akcji na poziomie Grupy kapitałowej | 11 372 |
Odpis ujemnej wartości firmy | (35) |
Straty spółek zależnych | 153 |
Dochód / strata | 174 933 |
Odliczenia od dochodu (kwoty wpisywać ze znakiem ujemnym): | - 17 860 |
Podstawa opodatkowania, w tym: | 157 073 |
- dotycząca działalności objętej ulgą IPBOX | 109 351 |
- dotycząca zysków kapitałowych | 19 658 |
- dotycząca pozostałej działalności | 28 063 |
Podatek dochodowy, w tym: | 14 646 |
- stawka 5% (ulga IPBOX) | 5 038 |
- stawka 19% (zyski kapitałowe) | 3 823 |
- stawka 19% (pozostała działalność) | 3 959 |
- stawka 9% (pozostała działalność) | 1 825 |
Odliczenia od podatku dochodowego | 804 |
- stawka 5% (ulga IPBOX) | 776 |
- stawka 19% (zyski kapitałowe) | - |
- stawka 19% (pozostała działalność) | - |
- stawka 9% (pozostała działalność) | 28 |
Podatek dochodowy w wyniku finansowym, w tym: | 13 846 |
- stawka 5% (ulga IPBOX) | 4 261 |
- stawka 19% (zyski kapitałowe) | 3 827 |
- stawka 19% (pozostała działalność) | 3 960 |
- stawka 9% (pozostała działalność) | 1 798 |
Efektywna stawka podatku (podatek dochodowy/zysk przed podatkowaniem): | 5,2% |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Na dzień 31 grudnia 2022 roku
Wyszczególnienie | Stawka 5% | Stawka 9% | Stawka 19% | Stawka 0% (straty j. zależnych) |
Przychody i zyski w ewidencji | 271 058 | 40 117 | 51 267 | 6 637 |
Przychody nie podlegające opodatkowaniu i wolne od podatku | (62 460) | (969) | (180) | (322) |
Przychody podatkowe, nie będące przychodami księgowymi | 109 | 387 | 216 | 931 |
Razem przychody podatkowe: | 208 707 | 39 536 | 51 303 | 7 246 |
Koszty i straty w ewidencji | 59 083 | 23 921 | 35 111 | 26 972 |
Koszty i straty nie stanowiące kosztów uzyskania przychodów, w tym: | (8 730) | (2 852) | (2 693) | (16 874) |
Odpisy aktualizujące rzeczowe aktywa trwałe i wartości niematerialne | - | - | - | - |
Odpisy aktualizujące zapasy | - | 693 | - | 241 |
Koszty podatkowe, niebędące kosztami księgowymi | 861 | 1 927 | 399 | 2 897 |
Razem koszty podatkowe | 51 214 | 23 688 | 32 817 | 13 235 |
Dochód / strata | 157 493 | 15 847 | 18 486 | (5 989) |
Odliczenia od dochodu (kwoty wpisywać ze znakiem dodatnim): | 530 | 2 489 | 786 | - |
Podstawa opodatkowania | 156 963 | 13 358 | 17 700 | (5 989) |
Podatek dochodowy wg stawki | 7 184 | 1 317 | 5 887 | - |
Odliczenia od podatku | (107) | 121 | - | - |
Podatek należny | 7 291 | 1 195 | 5 887 | - |
Łącznie podatek dochodowy w wyniku finansowym: |
|
|
| 14 373 |
|
|
|
|
|
Wyszczególnienie | Na dzień | Podatek odroczony ujęty | Podatek dochodowy ujęty w innych całkowitych dochodach | Na dzień |
Odpisy aktualizujące wartość firmy | 6 | (6) | - | - |
Odpisy aktualizujące wartość udziałów/akcji w innych jednostkach | 401 | (401) | - | - |
Odpisy aktualizujące udziały/akcje w jednostkach stowarzyszonych | 3 781 | (741) | - | 3 040 |
Odpisy aktualizujące wartość zapasów | 14 | 412 | - | 427 |
Straty podatkowe | 144 | 61 | - | 205 |
Wycena bilansowa rozrachunków walutowych | 1 | 20 | - | 21 |
Pozostałe | 354 | 858 | (130) | 1 082 |
RAZEM: | 4 701 | 203 | (130) | 4 774 |
Wyszczególnienie | Na dzień | Podatek odroczony ujęty | Podatek dochodowy ujęty w innych całkowitych dochodach | Na dzień |
Odsetki naliczone od kredytów i pożyczek udzielonych | 151 | 75 | - | 226 |
Odsetki naliczone od lokat | 547 | 53 | - | 599 |
Niewypłacone wynagrodzenia | 137 | 64 | - | 200 |
Utworzone pozostałe rezerwy | 676 | (511) | - | 164 |
Podwyższenie kapitału w spółkach zależnych | 62 | - | - | 62 |
Rozliczenie wyniku na utracie kontroli w jednostkach zależnych | 30 484 | (6 984)* | - | 23 500 |
Zmiana aktywów netto jednostek stowarzyszonych | 4 111 | 77 | 493 | 4 681 |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Udział w wyniku finansowym jednostek stowarzyszonych | 2 183 | (72) | - | 2 110 |
Pozostałe | 1 283 | 270 | - | 1 554 |
RAZEM: | 39 632 | (7 028) | 493 | 33 096 |
*zmniejszenie wynikało z odpisów aktualizujących wartość inwestycji w jednostkach stowarzyszonych
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Aktywa finansowe | Na dzień 31 grudnia 2023 r. | Na dzień 31 grudnia 2022 r. | ||||||
W wartości godziwej przez pozostałe całkowite dochody | W wartości godziwej przez wynik finansowy | Według zamortyzowanego kosztu | Razem | W wartości godziwej przez pozostałe całkowite dochody | W wartości godziwej przez wynik finansowy | Według | Razem | |
Aktywa trwałe | 1 200 | - - | 28 | 1 228 | 2 070 | - | 1 958 | 4 028 |
Udziały i akcje | 1 200 | - - | - - | 1 200 | 2 070 | - | - | 2 070 |
Udzielone pożyczki | - - | - - | - - | - - - | - | - | 1 717 | 1 717 |
Należności z tytułu dostaw i usług oraz pozostałe | - - | - - | 28 | 28 | - | - | 242 | 242 |
Aktywa obrotowe | - - | - - | 297 765 | 297 765 | - | - | 289 188 | 289 188 |
Należności z tytułu dostaw i usług oraz pozostałe | - - | - - | 58 896 | 58 896 | - | - | 48 919 | 48 919 |
Udzielone pożyczki | - - | - - | 6 908 | 6 908 | - | - | 6 444 | 6 444 |
Udziały i akcje | - - | - - | - - | - | - | - | - | - |
Lokaty (>3 miesiące) | - - | - - | 129 811 | 129 811 | - | - | 94 052 | 94 052 |
Środki pieniężne i ich ekwiwalenty | - -- - | - - | 102 150 | 102 150 | - | - | 139 772 | 139 772 |
Razem: | 1 200 | - - | 297 794 | 298 993 | 2 070 | - | 291 146 | 293 216 |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Zobowiązania finansowe | Na dzień 31 grudnia 2023 r. | Na dzień 31 grudnia 2022 r. | ||||||
W wartości godziwej przez pozostałe całkowite dochody | W wartości godziwej przez wynik finansowy | Według zamortyzowanego kosztu | Razem | W wartości godziwej przez pozostałe całkowite dochody | W wartości godziwej przez wynik finansowy | Według | Razem | |
Zobowiązania długoterminowe | - - | - - | 1 714 | 1 714 | - | - | 2 180 | 2 180 |
Kredyty i pożyczki | - - | - - | - - | - - | - | - | 2 | 2 |
Leasing | - - | - - | 1 714 | 1 714 | - | - | 2 178 | 2 178 |
Zobowiązania krótkoterminowe | - - | - - | 16 565 | 16 565 | - | - | 11 438 | 11 438 |
Kredyty i pożyczki | - - | - - | 645 | 645 | - | - | 374 | 374 |
Leasing | - - | - - | 479 | 479 | - | - | 381 | 381 |
Zobowiązania z tytułu dostaw i usług oraz pozostałe | - - | - - | 15 441 | 15 441 | - | - | 10 682 | 10 682 |
Razem: | - - | - - | 18 280 | 18 280 | - | - | 13 618 | 13 618 |
Klasy instrumentów finansowych | Na dzień 31 grudnia 2023 r. | Na dzień 31 grudnia 2022 r. | ||||||
Wartość godziwa | Wartość bilansowa | Wartość godziwa | Wartość bilansowa | |||||
Poziom 1 | Poziom 2 | Poziom 3 | Poziom 1 | Poziom 2 | Poziom 3 | |||
Akcje notowane | 1 200 | - | - | 1 200 | 2 070 | - | - | 2 070 |
Akcje/udziały nienotowane | - | - | - | - | - | - | - | - |
Udzielone pożyczki | - | - | - | - | - | - | 1 717 | 1 717 |
Razem: | - | - | - | 1 200 | 2 070 | - | 1 717 | 3 787 |
Grupa nie ujawnia wartości godziwej instrumentów finansowych wycenianych w sprawozdaniu z sytuacji finansowej w zamortyzowanym koszcie, ponieważ korzysta ze zwolnienia wynikającego z MSSF 7.29, który wskazuje, że „ujawnianie informacji o wartości godziwej nie jest wymagane, gdy wartość bilansowa jest zasadniczo zbliżona do wartości godziwej, np. w przypadku instrumentów finansowych takich jak krótkoterminowe należności i zobowiązania z tytułu dostaw i usług”. W bieżącym okresie sprawozdawczym w Grupie nie dokonano przesunięć między poszczególnymi poziomami hierarchii wartości godziwej instrumentów finansowych.
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Grupa narażona jest na następujące rodzaje ryzyka finansowego:
•ryzyko rynkowe:
- ryzyko zmiany wartości godziwej lub przepływów pieniężnych w wyniku zmian stóp procentowych,
- ryzyko walutowe,
•ryzyko kredytowe,
•ryzyko utraty płynności.
Program zarządzania ryzykiem finansowym Grupy skupia się na nieprzewidywalności rynków finansowych i wskazuje działania, które minimalizują potencjalny niekorzystny wpływ ww. nieprzewidywalności na wyniki finansowe Grupy. Organami odpowiedzialnymi za zarządzanie ryzykiem finansowym są Zarząd Jednostki dominującej i Zarządy spółek zależnych. W Grupie funkcjonują komórki odpowiedzialne za zapewnienie płynności finansowej (także w zakresie walut obcych), windykacji należności oraz terminowego regulowania zobowiązań (szczególnie podatkowych).
Oprocentowanie instrumentów finansowych o zmiennym oprocentowaniu jest aktualizowane w okresach poniżej jednego roku. Grupa na bieżąco monitoruje sytuację związaną z decyzjami Rady Polityki Pieniężnej, mającymi bezpośredni wpływ na rynek stóp procentowych w kraju. Ze względu na bardzo niski poziom występowania instrumentów finansowych obarczonych ryzykiem stopy procentowej nie przeprowadzano analizy wrażliwości w tym zakresie.
Ryzyko walutowe to ryzyko, że wartość godziwa przyszłych przepływów pieniężnych z instrumentów finansowych zmieni się z powodu zmian kursów walutowych. Ekspozycja Spółki na to ryzyko związana jest głównie z działalnością operacyjną (kiedy przychody lub koszty Spółki wyrażone są w innej walucie niż waluta funkcjonalna). Większość sprzedaży Grupy realizowana jest poza terenem Polski. Natomiast istotne zakupy realizowane są na terenie kraju. W związku z powyższym Grupa narażona jest na istotne ryzyko kursowe.W celu minimalizacji ryzyka walutowego, Grupa w istotnym stopniu stosuje hedging naturalny, tzn. bieżące koszty nominowane w euro pokrywa środkami pieniężnymi zdeponowanymi na rachunku walutowym, pozyskanymi od odbiorców regulujących swoje należności w euro. W 2023 r. i 2022 r. Grupa nie stosowała pochodnych instrumentów zabezpieczających przed ryzykiem kursowym.
Łączna wartość sprzedaży walutowej w roku 2023 wyniosła 6 602 tys. EUR oraz 55 510 tys. USD.
Łączna wartość sprzedaży walutowej w roku 2022 wyniosła 6 006 tys. EUR oraz 47 598 tys. USD.
Na podstawie przeprowadzonej analizy wrażliwości na dzień 31 grudnia 2023 r., zmiana średniego kursu wymiany złotego polskiego na waluty obce o 10%, przy założeniu braku zmian pozostałych czynników, spowodowałaby umiarkowane zmiany wyniku finansowego przed opodatkowaniem, co przedstawia poniższa tabela.
Wyszczególnienie | Wpływ na wynik finansowy brutto i kapitał | Wpływ na wynik finansowy brutto i kapitał |
USD + 10%/-10% | ||
Rokzakończony 31.12.2023 |
|
|
Przychody ze sprzedaży denominowane w walutach obcych | 23 114 | (23 114) |
Rokzakończony 31.12.2022 |
|
|
Przychody ze sprzedaży denominowane w walutach obcych | 21 445 | (21 445) |
Wyszczególnienie | Wpływ na wynik finansowy brutto i kapitał | Wpływ na wynik finansowy brutto i kapitał |
EUR + 10%/-10% | ||
Rokzakończony 31.12.2023 |
|
|
Przychody ze sprzedaży denominowane w walutach obcych | 3 061 | (3 061) |
Rokzakończony 31.12.2022 |
|
|
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Ryzyko kredytowe jest rozumiane jako ryzyko poniesienia strat w wyniku niewywiązania się kontrahenta z zobowiązań wobec Grupy lub jako ryzyko spadku wartości ekonomicznej wierzytelności w wyniku pogorszenia się zdolności kontrahenta do obsługi zobowiązań. Grupa ogranicza dane ryzyko kredytowe poprzez zawieranie transakcji wyłącznie z renomowanymi firmami o dobrej zdolności kredytowej (bieżące oceny wiarygodności kontrahentów). Ponadto, dzięki bieżącemu monitorowaniu stanów należności, narażenie Grupy na ryzyko nieściągalnych należności jest nieznaczne.Zarządzanie ryzykiem kredytowym jest realizowane przez Grupę również poprzez dywersyfikację banków, w których lokowane są nadwyżki środków pieniężnych. Dzięki temu ekspozycja na ryzyko z tytułu oczekiwanych strat kredytowych jest minimalizowana.
Odzwierciedleniem maksymalnego obciążenia Grupy ryzykiem kredytowym jest wartość bilansowa posiadanych należności handlowych oraz innych aktywów finansowych Grupy, takich jak środki pieniężne i ich ekwiwalenty. W Grupie nie występuje koncentracja ryzyka kredytowego.Nie zauważa się istotnych zmian poziomu ryzyka kredytowego związanego z instrumentami finansowymi od momentu ich początkowego ujęcia.
Poniższa tabela przedstawia ekspozycję Grupy na ryzyko kredytowe.
Wyszczególnienie | Rating* | 31 grudnia 2023 r. | 31 grudnia 2022 r. |
Udzielone pożyczki długoterminowe | A | - | 1 717 |
Należności z tytułu dostaw i usług | AA | 38 898 | 29 881 |
Pozostałe należności* | AA | 6 446 | 3 504 |
Udzielone pożyczki krótkoterminowe | A | 6 908 | 6 444 |
Lokaty o terminie wymagalności > 3 mcy | AAA | 129 811 | 93 981 |
Środki pieniężne i ich ekwiwalenty | AAA | 102 150 | 139 772 |
Łączna ekspozycja Spółki na ryzyko kredytowe |
| 284 213 | 275 541 |
*Nie uwzględnia rozliczeń międzyokresowych i należności publiczno-prawnych.
** BB dotyczy lokat na kwotę 26,5mln zł w Bank Millennium S.A. o zapadalności 23 czerwca 2023 roku. Większość lokat w PLN zdeponowana jest w Stantander Bank Polska S.A.
AAA - Znikomy poziom ryzyka kredytowego. Wiarygodność finansowa na najwyższym poziomie. Rating nadawany wyłącznie w przypadku wyjątkowo wysokiej zdolności do obsługi zobowiązań finansowych.
AA - Bardzo niski poziom ryzyka kredytowego. Wiarygodność finansowa na bardzo wysokim poziomie. Bardzo wysoka zdolność do obsługi zobowiązań. Niska podatność na niekorzystne warunki gospodarcze.
A – Niski poziom ryzyka kredytowego. Wysoka wiarygodność finansowa i zdolność do obsługi zobowiązań. Przeciętna odporność na wpływ niekorzystnych warunków gospodarczych utrzymujących się przez dłuższy czas.
BBB – Umiarkowane ryzyko kredytowe. Dobra wiarygodność finansowa i wystarczająca zdolność do obsługi zobowiązań w dłuższym terminie. Podwyższona podatność na utrzymujące się przez dłuższy czas niekorzystne warunki gospodarcze.
BB – Podwyższone ryzyko kredytowe. Relatywnie niższa wiarygodność finansowa. Wystarczająca zdolność do obsługi zobowiązań w przeciętnych lub sprzyjających warunkach gospodarczych. Wysoki lub średni poziom odzyskania wierzytelności w przypadku wystąpienia niewypłacalności.
B – Wysokie ryzyko kredytowe. Zdolność do obsługi zobowiązań uwarunkowana w dużym stopniu sprzyjającymi warunkami zewnętrznymi. Średni lub niski poziom odzyskania wierzytelności w przypadku wystąpienia niewypłacalności.
C - Bardzo wysokie ryzyko kredytowe. Bardzo niska zdolność do obsługi zobowiązań nawet w przypadku sprzyjających warunków gospodarczych. Niski lub bardzo niski poziom odzyskania wierzytelności w przypadku wystąpienia niewypłacalności.
D - Ekstremalnie wysokie ryzyko kredytowe. Całkowity brak zdolności do obsługi zobowiązań. Bez dodatkowego wsparcia z zewnątrz poziom odzyskania wierzytelności bardzo niski lub bliski zeru.
Kierownictwo Grupy monitoruje ryzyko braku funduszy jednak ze względu na bardzo silną pozycję finansową Grupy ryzyko to jest minimalne. W celu ograniczenia ryzyka utraty płynności Grupa na bieżąco monitoruje prognozowany poziom środków płynnych analizując terminy zapadalności i wymagalności aktywów, daty płatności zobowiązań oraz uwzględniając inne prognozowane przepływy pieniężne. Z analizy sytuacji finansowej i majątkowej Grupy wynika, że Grupa nie jest istotnie narażona na ryzyko utraty płynności.
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Poniższa tabela przedstawia analizę wymagalności należności i zobowiązań.
Wyszczególnienie | Na dzień 31 grudnia 2023 r. | ||||||
<1 m-ca | 1-3 m-ce | 3-6 m-cy | 6-12 m-cy | 1-5 lat | > 5 lat | Razem | |
Należności z tytułu dostaw i usług | 38 005 | 772 | 42 | 14 | 65 | - | 38 898 |
Pozostałe należności* | 6 289 | - | - | - | 28 | - | 6 446 |
Środki pieniężne i ich ekwiwalenty | 102 150 | - | - | - | - | - | 102 150 |
Pozyczki udzielone | 4 624 | 371 | 216 | 1 697 | - | - | 6 908 |
Lokaty z terminem powyżej 3 mcy | 7 936 | - | 121 875 | - | - | - | 129 811 |
Razem aktywa | 159 004 | 1 142 | 122 134 | 1 712 | 94 | - | 284 213 |
Zobowiązania handlowe | 6 378 | - | - | - | - | - | 6 334 |
Zobowiązania z tytułu leasingu | - | 99 | 101 | 279 | 1 034 | 680 | 2 193 |
Kredyty i pożyczki | 328 | - | 212 | 50 | 55 | - | 645 |
Pozostałe zobowiązania ** | 2 691 | - | - | - | - | - | 2 332 |
Razem zobowiązania | 9 397 | 99 | 313 | 329 | 1 089 | 680 | 11 505 |
Nadwyżka/(Luka) płynności | 149 606 | 1 043 | 121 821 | 1 382 | (996) | (680) | 272 708 |
Wyszczególnienie | Na dzień 31 grudnia 2022 r. | ||||||
<1 m-ca | 1-3 m-ce | 3-6 m-cy | 6-12 m-cy | 1-5 lat | > 5 lat | Razem | |
Należności z tytułu dostaw i usług | 28 532 | 880 | 95 | 197 | 176 | - | 29 881 |
Pozostałe należności* | 3 504 | - | - | - | - | - | 3 504 |
Środki pieniężne i ich ekwiwalenty | 139 772 | - | - | - | - | - | 139 772 |
Lokaty powyżej 3 msc. | - | - | 93 981 | - | - | - | 93 981 |
Udzielone pożyczki | - | - | - | 6 444 | 1 717 | - | 8 161 |
Razem aktywa | 171 809 | 880 | 94 076 | 6 642 | 1 892 | - | 275 300 |
Zobowiązania handlowe | 6 479 | - | - | - | - | - | 6 479 |
Pozostałe zobowiązania ** | 2 560 | - | - | - | - | - | 2 560 |
Razem zobowiązania | 9 039 | - | - | - | - | - | 9 039 |
Nadwyżka/(Luka) płynności | 162 770 | 880 | 94 076 | 6 642 | 1 892 | - | 266 261 |
* Nie uwzględnia rozliczeń międzyokresowych i należności publiczno-prawnych.
** Nie uwzględnia zobowiązań z tyt. VAT i innych zobowiązań publiczno-prawnych.
Celem zarządzania kapitałem Grupy jest możliwie najlepsze i najbezpieczniejsze lokowanie nadwyżek finansowych
w oczekiwaniu na wypłaty dywidend.
Grupa zarządza strukturą kapitałową i w wyniku zmian warunków ekonomicznych wprowadza do niej zmiany. W celu utrzymania lub skorygowania struktury kapitałowej, Grupa może zmienić wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy, zwrócić kapitał akcjonariuszom lub wyemitować nowe akcje.
W roku zakończonym dnia 31 grudnia 2023 roku oraz 31 grudnia 2022 roku nie wprowadzono żadnych zmian do celów, zasad i procesów obowiązujących w tym obszarze.
Wyszczególnienie | Na dzień | Na dzień |
Oprocentowane kredyty i pożyczki | (645) | 376 |
Zobowiązania leasingowe | (2 193) | 2 560 |
Zobowiązania handlowe i pozostałe zobowiązania | (15 441) | 10 682 |
Środki pieniężne i ich ekwiwalenty | 102 150 | 139 772 |
Zadłużenie netto | - | - |
Kapitał własny | 479 038 | 503 870 |
Kapitał i zadłużenie netto | 479 038 | 503 870 |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Wyszczególnienie | Za okres | Za okres |
Wynagrodzenie i inne świadczenia dla Zarządu | 3 394 | 2 976 |
Wynagrodzenie i inne świadczenia dla Rady Nadzorczej | 291 | 117 |
Wynagrodzenie i inne świadczenia dla Komitetu Audytu | 15 | 20 |
RAZEM: | 3 700 | 3 113 |
Wyszczególnienie | Za okres | Za okres |
Zarząd | 310 | 216 |
Krzysztof Kostowski | 106 | 109 |
Jakub Trzebiński | 98 | 101 |
Andrzej Dudek | 106 | 5 |
Rada Nadzorcza | 68 | 63 |
Lech Klimkowski | 13 | 12 |
Bartosz Graś | 17 | 17 |
Michał Markowski | 12 | 11 |
Jan Szpetulski-Łazarowicz | 13 | 12 |
Lech Klimkowski | 13 | 12 |
RAZEM: | 378 | 249 |
W latach 2023-2022 nie wystąpiły świadczenia po okresie zatrudnienia dla kluczowego personelu Spółki dominującej, pozostałe świadczenia długoterminowe, płatności na bazie akcji własnych ani świadczenia z tytułu rozwiązania stosunku pracy.
Grupa nie posiada zobowiązań i aktywów warunkowych na dzień bilansowy.
W okresie objętym skonsolidowanym sprawozdaniem finansowych nie wystąpiły nieujęte zobowiązania wynikające z jakichkolwiek umów.
W okresie objętym niniejszy skonsolidowanym sprawozdaniem finansowym korekty błędów lat poprzednich nie wystąpiły.
W dniu 24 lutego 2022 r. rozpoczęła się rosyjska inwazja na Ukrainę. W związku z trwającym konfliktem zbrojnym należy mieć na uwadze, iż przedmiotowe zdarzenie w znacznym stopniu oddziałuje na gospodarkę Europy i świata, w związku z czym istnieje ryzyko negatywnego wpływu konfliktu na działalność Grupy oraz sytuację finansową i majątkową Emitenta. Na dzień sporządzenia niniejszego sprawozdania Emitent nie zidentyfikował realnego zagrożenia dla działalności Grupy. Grupa nie jest stroną umów z podmiotami biorącymi udział w niniejszym konflikcie zbrojnym, w tym nie współpracuje z wykonawcami pochodzącymi z Ukrainy lub Rosji, a sprzedaż produktów Emitenta na terytorium Rosji i Ukrainy stanowi niewielki odsetek
w całości przychodów Grupy. Jednostka przeanalizowała również ewentualne ryzyka związane z potencjalnymi atakami hakerskimi i uznała, że sektor gamingowy, w szczególności Jednostka i jej Grupa, nie jest bezpośrednio narażony
na potencjalne ataki hakerskie związane z konfliktem zbrojnym na terytorium Ukrainy. Emitent na bieżąco monitoruje
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
potencjalny wpływ sytuacjipolityczno-gospodarczej na terytorium Ukrainy na działalność Emitenta i rynki międzynarodowe
w perspektywie kolejnych okresów i, w razie ewentualnej materializacji niniejszego czynnika ryzyka, podejmie niezbędne działania zmierzające do minimalizacji negatywnych skutków konfliktu dla działalności Jednostki i jej Grupy.
Nie miały miejsca istotne zdarzenia po dniu bilansowym, które nie zostały ujęte w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym.
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Transakcje pomiędzy jednostkami wchodzącymi w skład Grupy Kapitałowej PlayWay S.A. (wyłączone w procesie konsolidacji)
Sprzedający | Status w Grupie | Nabywca | Status w Grupie | Wartość transakcji | Tytuł operacji |
3T Games sp. z o.o. | Podmiot powiązany | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 1 251 | SPRZEDAŻ GIER |
Games Box sp. z o.o. | Podmiot powiązany | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 491 | Gra Primitive, Sprzedaż gier |
Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | Frozen District sp. z o.o. | Podmiot powiązany | 67 | Opłata licencyjna |
Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | New Disorder S.A. | Podmiot powiązany | 510 | Car Wash - zg. z umową |
Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | PlayWay S.A. | Podmiot dominujący | 1 359 | Sprzedaż gier |
Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | Frozen Way S.A. | Podmiot powiązany | 0 | tantiemy z tyt. sprzedaży HF-Pets Nintendo Switch |
Big Cheese Studio S.A. | Podmiot powiązany | Gameboom VR S.A. | Podmiot powiązany | 3 639 | Udział w zysku Cooking Simulator VR, Udział w zysku Cooking Simulator VR Oculus, Udział w zysku Cooking Simulator VR Pico, Royalty report Gameboom Focus 12/2023 |
Big Cheese Studio S.A. | Podmiot powiązany | Ultimate Games S.A | Podmiot powiązany | 583 | Opłata licencyjna Cooking Sim Switch |
Console Labs S.A. | Podmiot powiązany | PlayWay S.A. | Podmiot dominujący | 1 900 | udział % w zysku TANTIEMY |
Console Labs S.A. | Podmiot powiązany | Rockgame S.A. | Podmiot powiązany | 2 | USŁUGI PROGRAMISTYCZNE |
Console Labs S.A. | Podmiot powiązany | CRAZY ROCKS sp. z o.o. | Podmiot powiązany | 200 | port gry Contraband Police |
CRAZY ROCKS sp. z o.o. | Podmiot powiązany | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 1 | Licencje |
Degenerals S.A. | Podmiot powiązany | PlayWay S.A. | Podmiot dominujący | 214 | udział % w zysku |
Degenerals S.A. | Podmiot powiązany | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 5 | sprzedaż TMS na Nintendo |
Dev4Play sp. z o.o. | Podmiot powiązany | PlayWay S.A. | Podmiot dominujący | 41 | testy gier |
Digital Melody S.A. | Podmiot powiązany | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 4 | Opłaty licencyjne |
Digital Melody S.A. | Podmiot powiązany | Games Incubator S.A. | Podmiot powiązany | 20 | Wykonanie portu mobilnego |
FreeMind S.A. | Podmiot powiązany | PlayWay S.A. | Podmiot dominujący | 365 | udział % w zysku |
FreeMind S.A. | Podmiot powiązany | Console Labs S.A. | Podmiot powiązany | 44 | udział w zysku |
FreeMind S.A. | Podmiot powiązany | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 84 | udział w zysku |
Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | FREEMIND S.A. | Podmiot powiązany | 10 |
|
Farmind Studio sp. z o.o. | Podmiot powiązany | Games Incubator S.A. | Podmiot powiązany | 515 | Milestone do Bunkier Builder |
Farmind Studio sp. z o.o. | Podmiot powiązany | PlayWay S.A. | Podmiot dominujący | 0 | Milestone do Heavy Duty |
Frozen District sp. z o.o. | Podmiot powiązany | Ultimate Games S.A | Podmiot powiązany | 2 431 | Opłata licencyjna |
Frozen District sp. z o.o. | Podmiot powiązany | Frozen Way. S.A | Podmiot powiązany | 355 | Tantiemy z tytułu udziału w sprzedaży licencji HF |
Frozen Way. S.A | Podmiot powiązany | Frozen District sp. z o.o. | Podmiot powiązany | 2 118 | tantiemy, uslugi dotyczące wykonania gry HF |
Frozen Way. S.A | Podmiot powiązany | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 492 | Tantiemy HF-Pets DLC Nintendo Switch oraz TSR na konsole |
G11 S.A. | Podmiot powiązany | RockGame S.A. | Podmiot powiązany | 0 | usługi graficzne do gry Ninja Simulator |
Out of Ordinary sp. z o.o. | Podmiot powiązany | G11 S.A. | Podmiot powiązany | 45 | develompent gry- U-boot MS5 |
Glivi Games S.A. | Podmiot powiązany | RockGame S.A. | Podmiot powiązany | 581 | Milestone do produkcji gry Saloon Simulator |
Glivi Games S.A. | Podmiot powiązany | RockGame S.A. | Podmiot powiązany | 104 | Milestone do produkcji gry Saloon Simulator |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Out of Ordinary sp. z o.o. | Podmiot powiązany | PlayWay S.A. | Podmiot dominujący | 100 | produkcja |
ROCKGAME S.A. | Podmiot powiązany | PlayWay S.A. | Podmiot dominujący | 172 | produkcja |
Gameboom VR S.A. | Podmiot powiązany | PlayWay S.A. | Podmiot dominujący | 238 | udział % w zysku |
Gameboom VR S.A. | Podmiot powiązany | Big Cheese Studio S.A. | Podmiot powiązany | 652 | Sprzedaż gry Cooking Symulator VR |
Gameformatic S.A. | Podmiot powiązany | Games Incubator S.A. | Podmiot powiązany | 33 | Udział w zysku STEAM gry CMSPSVR 006_CDSPC |
Gameformatic S.A. | Podmiot powiązany | Frozen Way S.A. | Podmiot powiązany | 83 | Produkcja gry 020 House Flipper etap 1 |
Gameformatic S.A. | Podmiot powiązany | Frozen Way S.A. | Podmiot powiązany | 160 | Produkcja gry 020 House Flipper etap 1 |
GameFormatic S.A. | Podmiot powiązany | PlayWay S.A. | Podmiot dominujący | 1 222 | Pośrednictwo w wydawaniu gry 002 CDS QEST VR/Udział w zysku OCULUS gry QUEST/Udziałw zysku STEAM gry CDSPC/ Zysk SONY gry CMS PSVR |
Petard Games sp. z o.o. | Podmiot powiązany | PlayWay S.A. | Podmiot dominujący | 448 | udział % w zysku |
Petard Games sp.z o.o. | Podmiot powiązany | Frozen Way S.A. | Podmiot powiązany | 21 | udział % w zysku |
Games Incubator S.A. | Podmiot powiązany | GameFormatic S.A. | Podmiot powiązany | 19 | Udział w zysku gry 002_CDS Quest |
Gameparic sp. z o.o. | Podmiot powiązany | Games Incubator S.A. | Podmiot powiązany | 256 | reklama |
Gameparic sp. z o.o. | Podmiot powiązany | PlayWay S.A. | Podmiot dominujący | 352 | produkcja |
Games Incubator S.A. | Podmiot powiązany | Sim Farm S.A. | Podmiot powiązany | 12 | Marketing gry Farm Manager World |
Games Incubator S.A. | Podmiot powiązany | Digital Melody S.A. | Podmiot powiązany | 179 | Rozliczenie prowizji |
Games Incubator S.A. | Podmiot powiązany | PlayWay S.A. | Podmiot dominujący | 400 | usługi zgodnie z umową |
Games Incubator S.A. | Podmiot powiązany | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 1 356 | Konolse : Xbox, Nintendo Sony Siea Sony Siee, Sony Asia |
Imaginalis Games sp. z o.o. | Podmiot powiązany | PlayWay S.A. | Podmiot dominujący | 5 342 | udział % w zysku |
Madnetic Games S.A. | Podmiot powiązany | PlayWay S.A. | Podmiot dominujący | 250 | produkcja |
Mobilway S.A. | Podmiot powiązany | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 0 | Opłata licencyjna- Nintendo switch |
MobilWay S.A. | Podmiot powiązany | Madmind Studio S.A. | Podmiot powiązany | 399 | Succubus Runner zg zum 20.04.2023 millestone |
MobilWay S.A. | Podmiot powiązany | Games Incubator S.A. | Podmiot powiązany | 223 | Nuclear Sub- millestone |
MobilWay S.A. | Podmiot powiązany | PlayWay S.A. | Podmiot dominujący | 17 | Farm Renovator , Contraband Police Mobile, CMS Pimp My Car -wynagrodzenie producenta |
Madmind Studio S.A. | Podmiot powiązany | PlayWay S.A. | Podmiot dominujący | 680 | udział % w zysku |
Nesalis Games S.A. | Podmiot powiązany | PlayWay S.A. | Podmiot dominujący | 53 | udział % w zysku |
REJECTED GAMES sp. z o.o. | Podmiot powiązany | Ultimate Games S.A | Podmiot powiązany | 193 | Tantiema |
Septarian Games S.A. | Podmiot powiązany | PlayWay S.A. | Podmiot dominujący | 450 | produkcja gier |
Shift Games S.A. | Podmiot powiązany | PlayWay S.A. | Podmiot dominujący | 144 | produkcja |
Sim Farm S.A. | Podmiot powiązany | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 106 | opłaty licencyjne |
Sim Farm S.A. | Podmiot powiązany | PlayWay S.A. | Podmiot dominujący | 18 | Udziałw zysku Farm Tycon |
PlayWay S.A. | Podmiot dominujący | Games Incubator S.A. | Podmiot powiązany | 1 | Opłata licencyjna - do 2998_Nuclear Sub |
PLAYWAY S.A. | Podmiot dominujący | FreeMind S.A. | Podmiot powiązany | 1 | 455_Egypt_Frontries sprzedaż praw |
TRIGGER LABS sp z o.o. | Podmiot powiązany | PlayWay S.A. | Podmiot dominujący | 70 | Realizacja Milestone do gry Flight Catastrophe |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Transakcje Grupy z jednostkami stowarzyszonymi
Sprzedający | Status w Grupie | Nabywca | Status w Grupie | Wartość transakcji | Tytuł operacji |
PlayWay S.A. | Podmiot dominujący | ECC Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | 38 | udział % w zysku CMSR Mobile |
PlayWay S.A. | Podmiot dominujący | UF Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | 475 | udział % w zysku Thief Simulator |
PlayWay S.A. | Podmiot dominujący | Pyramid Games SA | Podmiot stowarzyszony | 185 | 473_Medieval_Castle sprzedaż praw |
Pyramid Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | PlayWay S.A. | Podmiot dominujący | 106 | produkcja (105k) udział % w zysku |
ECC Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | PlayWay S.A. | Podmiot dominujący | 5 | udział % w zysku |
Baked Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | PlayWay S.A. | Podmiot dominujący | 816 | Prison Simulator xbox royality report / Prison Simulator PlayStation royality report |
Image Power S.A. | Podmiot stowarzyszony | PlayWay S.A. | Podmiot dominujący | 266 | produkcja (250k), udział % w zysku |
Titan Gamez sp. z o.o. | Podmiot stowarzyszony | PlayWay S.A. | Podmiot dominujący | 125 | udział % w zysku |
Polyslash S.A. | Podmiot stowarzyszony | PlayWay S.A. | Podmiot dominujący | 65 | udział % w zysku (37k) reklama (28k) |
3R Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | PlayWay S.A. | Podmiot dominujący | 4 046 | udział % w zysku |
Farmind Studio sp. Z o.o. | Podmiot powiązany | 100 Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | 80 | Milestone do Fishing Simulator |
Farmind Studio sp. z o.o. | Podmiot powiązany | 100 Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | 30 | Milestone do gry True Virus |
Farmind Studio sp. z o.o. | Podmiot powiązany | 100 Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | 5 | Milestone do gry Elfin |
Sim Farm S.A. | Podmiot powiązany | Sonka S.A. | Podmiot stowarzyszony | 437 | udział w zysku Farm Tycoon |
TRIGGER LABS SP. Z O.O. | Podmiot powiązany | Games Operator S.A. | Podmiot stowarzyszony | 14 | Zwrot kosztów targi PAX |
TRIGGER LABS SP. Z O.O. | Podmiot powiązany | Games Operator S.A. | Podmiot stowarzyszony | 229 | Produkcja gry Pandemic Train |
Console Labs S.A. | Podmiot powiązany | Demolish Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | 2 | OPŁATY LICENCYJNE |
Demolish Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | Console Labs S.A. | Podmiot powiązany | 1 | udział w zysku |
Baked Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | Console Labs S.A. | Podmiot powiązany | 54 | udział % w zysku |
Image Power S.A. | Podmiot stowarzyszony | Console Labs S.A. | Podmiot powiązany | 3 | udział w zysku |
Polyslash S.A. | Podmiot stowarzyszony | Console Labs S.A. | Podmiot powiązany | 4 | udział w zysku |
100Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | Gameplanet S.A. | Podmiot powiązany | 4 | testowanie |
Cyber Games S.A. | Podmiot powiązany | Grande Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | 82 | usł. Infromatyczna, preprodukcja Watch Renovator, Współpraca dot. gry MILF |
Frozen District sp. z o.o. | Podmiot powiązany | Live Motion Games S.A | Podmiot stowarzyszony | 15 | usługi działań promocyjnych na rzecz gry TSR |
ConsoleWay S.A. | Podmiot stowarzyszony | Frozen District sp. z o.o. | Podmiot powiązany | 340 | portowanie gry TT |
Frozen Way S.A. | Podmiot powiązany | Live Motion Games S.A | Podmiot stowarzyszony | 147 | udział w przychodach Builder Simulator i TSR |
Live Motion Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | Frozen Way S.A. | Podmiot powiązany | 527 | produkcja Millenials |
Live Motion Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | Frozen Way S.A. | Podmiot powiązany | 700 | produkcja Chornobyl Liquidators |
Live Motion Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | Frozen Way S.A. | Podmiot powiązany | 528 | udział w przychodach Builder Simulator |
Live Motion Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | Frozen Way S.A. | Podmiot powiązany | 420 | nabycie praw majątkowych Builder Simulator i TSR |
Live Motion Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | Frozen Way S.A. | Podmiot powiązany | 15 | wykonanie modeli i grafik do gry Honeycomb |
Cyber Games S.A. | Podmiot powiązany | 100 Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | 80 | usługi deweoperskie |
WOODLAND GAMES S.A. | Podmiot stowarzyszony | Big Cheese Studio S.A. | Podmiot powiązany | 85 | usługi programistyczne |
Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | UF Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | 217 | Podnajem biura oraz sprzedaż gier |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
ConsoleWay S.A. | Podmiot stowarzyszony | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 803 | Tantiema |
Demolish Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 105 | Tantiema |
Golden Eggs Studio S.A. | Podmiot stowarzyszony | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 1 | Opłaty licencyjne (do 31.01.2023) |
Manager Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 116 | Tantiema |
UF Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 272 | Opłaty licencyjne |
100 Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 430 | tantiemy, portowanie |
100 Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | Games Box S.A. | Podmiot powiązany | 58 | Usługa testowania, wykonanie portu, Tantiema |
Yeyuna sp. z o.o. | Podmiot stowarzyszony | G11 S.A. | Podmiot powiązany | 117 | Chinese Empire |
Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | SONKA S.A. | Podmiot stowarzyszony | 1 | Licencje |
Baked Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 6 | Licencje |
PLAY2CHILL S.A. | Podmiot stowarzyszony | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 81 | Tantiema |
Live Motion Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 61 | Tantiema |
FORESTLIGHT GAMES S.A. | Podmiot stowarzyszony | PlayWay S.A. | Podmiot dominujący | 200 | Farm Renovation - przekazanie dzieła |
Mean Astronauts S.A. | Podmiot stowarzyszony | PlayWay S.A. | Podmiot dominujący | 580 | Usługi zgodnie z umową |
DIGITAL MELODY GAMES sp. z o.o. | Podmiot stowarzyszony | DIGITAL MELODY S.A. | Podmiot powiązany | 35 | TESTY GRY |
Pyramid Games SA | Podmiot stowarzyszony | PlayWay S.A. | Podmiot dominujący | 106 | usługi programistyczne |
PYRAMID GAMES sp. z o.o. | Podmiot stowarzyszony | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 15 | Opłata licencyjna |
Space Boat Studios S.A. | Podmiot stowarzyszony | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 0 | Tantiema |
Ritual Interactive S.A. | Podmiot stowarzyszony | PlayWay S.A. | Podmiot dominujący | 13 | usługi wydawnicze dla gry Contraband Police |
SONKA S.A. | Podmiot stowarzyszony | PlayWay S.A. | Podmiot dominujący | 2 010 | Finansowanie RMP, sprzedaż usług |
FROGVILLE GAMES sp. z o.o. | Podmiot stowarzyszony | PlayWay S.A. | Podmiot dominujący | 180 | produkcja |
BLUM ENTERTAINMENT sp. z o.o. | Podmiot stowarzyszony | PlayWay S.A. | Podmiot dominujący | 310 | produkcja |
NPC GAMES S.A. | Podmiot stowarzyszony | PlayWay S.A. | Podmiot dominujący | 80 | produkcja |
GRANDE GAMES S.A. | Podmiot stowarzyszony | PlayWay S.A. | Podmiot dominujący | 200 | produkcja |
CONSOLEWAY S.A. | Podmiot stowarzyszony | PlayWay S.A. | Podmiot dominujący | 60 | produkcja |
CREATIVEFORGE GAMES S.A. | Podmiot stowarzyszony | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 1 | Sprzedaż oprogramowania |
CreativeForge Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | UF Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | 31 | Rozliczenie sprzedaży Hard West i Phantom Doctrine |
CreativeForge Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | Rockgame S.A. | Podmiot powiązany | 19 | Tantiemy Natural Instincts , Komputer PC i 2 monitory |
Evor Games sp. z o.o. w likwidacji | Podmiot stowarzyszony | ROCKGAME S.A. | Podmiot powiązany | 1 | Konsulatacje w sprawie portowania gier |
CreativeForge Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | ROCKGAME S.A. | Podmiot powiązany | 1 | Sprzedaż monitorów |
CreativeForge Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | Space Boat Studios S.A. | Podmiot stowarzyszony | 2 | Komputer PC: Intel Core i5-9400F |
Gameformatic S.A. | Podmiot powiązany | Image Power S.A. | Podmiot stowarzyszony | 122 | Produkcja gry 005 OMSPC |
RockGame S.A. | Podmiot powiązany | CREATIVEFORGE GAMES S.A. | Podmiot stowarzyszony | 1 | Aquarium Designer konsultacje w spawie ustawień |
ConsoleWay S.A. | Podmiot stowarzyszony | Frozen Way S.A. | Podmiot powiązany | 130 | support do gry HF-Pets Switch, portowanie gry Hairdresser Simulator |
SILK ROAD GAMES S.A. | Podmiot stowarzyszony | Big Cheese Studio S.A. | Podmiot powiązany | 156 | poś. w uzyskaniu lic. na chiński rynek CS |
Games Incubator S.A. | Podmiot powiązany | SimFarm S.A. | Podmiot stowarzyszony | 12 | Marketing gry Farm Manager World |
Games Operators S.A. | Podmiot stowarzyszony | Code Horizon S.A. | Podmiot powiązany | 107 | Sprzedaż operator 911 |
Ultimate Games Mobile S.A. | Podmiot stowarzyszony | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 10 | Przeprowadzenie badania rynku na potrzeby wydania gry |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
CreativeForge Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | Console Labs S.A. | Podmiot powiązany | 40 | Doradztwo w uzyskaniu licencji |
Transakcje Grupy z pozostałymi stronami powiązanymi
Sprzedający | Status w Grupie | Nabywca | Status w Grupie | Wartość transakcji | Tytuł operacji |
Krzysztof Kostowski | Prezes Zarządu podmiotu dominującego | PlayWay S.A. | Podmiot dominujący | 192 | Wynajem Wybrzeże Kościuszkowskie 21 lok. U1 |
GSB LEGAL Kancelaria Prawna Radca Prawny Mateusz Zawadzki | Prezes Zarządu podmiotu powiązanego | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 35 | Najem biura |
GSB LEGAL Kancelaria Prawna Radca Prawny Mateusz Zawadzki | Prezes Zarządu podmiotu powiązanego | Kapi Kapi Games sp. z o.o. w likwidacji | Podmiot powiązany | 3 | Najem biura |
GSB LEGAL Kancelaria Prawna Radca Prawny Mateusz Zawadzki | Prezes Zarządu podmiotu powiązanego | Thunder Games sp.z o.o. w likwidacji | Podmiot powiązany | 2 | Najem biura |
GSB LEGAL Kancelaria Prawna Radca Prawny Mateusz Zawadzki | Prezes Zarządu podmiotu powiązanego | Roller Games Sp.z o.o. | Podmiot powiązany | 2 | Najem biura |
GSB LEGAL Kancelaria Prawna Radca Prawny Mateusz Zawadzki | Prezes Zarządu podmiotu powiązanego | 3T Games sp. z o.o. | Podmiot powiązany | 1 | Najem biura |
GSB LEGAL Kancelaria Prawna Radca Prawny Mateusz Zawadzki | Prezes Zarządu podmiotu powiązanego | Games Box sp. z o.o. | Podmiot powiązany | 7 | Najem biura, doradztwo prawne |
Agencja Marketingowa - Rafał Jelonek | Prezes Zarządu podmiotu powiązanego | Games Box sp. z o.o. | Podmiot powiązany | 2 | Usługi reklamowe |
Agencja Marketingowa - Rafał Jelonek | Prezes Zarządu podmiotu powiązanego | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 26 | Tantiema i nadzór produkcji gry |
GSB LEGAL Kancelaria Prawna Radca Prawny Mateusz Zawadzki | Prezes Zarządu podmiotu powiązanego | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 35 | Najem biura |
GSB LEGAL Kancelaria Prawna Radca Prawny Mateusz Zawadzki | Prezes Zarządu podmiotu powiązanego | Kapi Kapi Games sp. z o.o. w likwidacji | Podmiot powiązany | 3 | Najem biura |
GSB LEGAL Kancelaria Prawna Radca Prawny Mateusz Zawadzki | Prezes Zarządu podmiotu powiązanego | Thunder Games sp.z o.o. w likwidacji | Podmiot powiązany | 2 | Najem biura |
GSB LEGAL Kancelaria Prawna Radca Prawny Mateusz Zawadzki | Prezes Zarządu podmiotu powiązanego | Roller Games Sp.z o.o. | Podmiot powiązany | 2 | Najem biura |
GSB LEGAL Kancelaria Prawna Radca Prawny Mateusz Zawadzki | Prezes Zarządu podmiotu powiązanego | 3T Games sp. z o.o. | Podmiot powiązany | 1 | Najem biura |
GSB LEGAL Kancelaria Prawna Radca Prawny Mateusz Zawadzki | Prezes Zarządu podmiotu powiązanego | Games Box sp. z o.o. | Podmiot powiązany | 7 | Najem biura, doradztwo prawne |
Agencja Marketingowa - Rafał Jelonek | Prezes Zarządu podmiotu powiązanego | Games Box sp. z o.o. | Podmiot powiązany | 2 | Usługi reklamowe |
Agencja Marketingowa - Rafał Jelonek | Prezes Zarządu podmiotu powiązanego | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 26 | Tantiema i nadzór produkcji gry |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Rozrachunki pomiędzy jednostkami wchodzącymi w skład Grupy Kapitałowej PlayWay S.A. (wyłączone w procesie konsolidacji)
Należność | Status w Grupie | Zobowiązanie | Status w Grupie | Saldo |
Big Cheese studio S.A. | Podmiot powiązany | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 133 |
Big Cheese Studio S.A. | Podmiot powiązany | Gameboom VR S.A. | Podmiot powiązany | 1 105 |
Console Labs S.A. | Podmiot powiązany | PlayWay S.A. | Podmiot dominujący | 297 |
CRAZY ROCKS sp. z o.o. | Podmiot powiązany | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 0 |
Degenerals S.A. | Podmiot powiązany | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 1 |
Degenerals S.A. | Podmiot powiązany | PlayWay S.A. | Podmiot dominujący | 31 |
Digital Melody S.A. | Podmiot powiązany | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 0 |
FreeMind S.A. | Podmiot powiązany | PlayWay S.A. | Podmiot dominujący | 40 |
FreeMind S.A. | Podmiot powiązany | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 24 |
Freemind S.A | Podmiot powiązany | Console Labs S.A. | Podmiot powiązany | 5 |
Frozen District sp.zo.o. | Podmiot powiązany | Ultimate Games S.A | Podmiot powiązany | 166 |
Frozen Way. S.A | Podmiot powiązany | Frozen District Sp.zo.o. | Podmiot powiązany | 2 |
Frozen Way S.A. | Podmiot powiązany | Ulitmate Games S.A. | Podmiot powiązany | 230 |
Petard Games sp. z o.o. | Podmiot powiązany | PlayWay S.A. | Podmiot dominujący | 103 |
GameFormatic S.A. | Podmiot powiązany | PlayWay S.A. | Podmiot dominujący | 130 |
GameFormatic S.A. | Podmiot powiązany | Frozen Way S.A. | Podmiot powiązany | 78 |
GameFormatic S.A. | Podmiot powiązany | Games Incubator S.A. | Podmiot powiązany | 5 |
Gameboom VR S.A. | Podmiot powiązany | Big Cheese Studio S.A. | Podmiot powiązany | 427 |
Gameboom VR S.A. | Podmiot powiązany | PlayWay S.A. | Podmiot dominujący | 129 |
Gameparic sp. z o.o. | Podmiot powiązany | Games Incubator S.A. | Podmiot powiązany | 0 |
Games Incubator S.A. | Podmiot powiązany | DIGITAL MELODY S.A. | Podmiot powiązany | 29 |
Games Incubator S.A. | Podmiot powiązany | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 319 |
Games Incubator S.A. | Podmiot powiązany | GameFormatic S.A. | Podmiot powiązany | 13 |
Imaginalis Games sp z o.o. | Podmiot powiązany | PlayWay S.A. | Podmiot dominujący | 559 |
Madmind Studio S.A. | Podmiot powiązany | PlayWay S.A. | Podmiot dominujący | 44 |
MobilWay S.A. | Podmiot powiązany | Madmind Studio S.A. | Podmiot powiązany | 68 |
MobilWay S.A. | Podmiot powiązany | Games Incubator S.A. | Podmiot powiązany | 0 |
MobilWay S.A. | Podmiot powiązany | PlayWay S.A. | Podmiot dominujący | 5 |
Rejected Games sp. z o.o. | Podmiot powiązany | Ulitmate Games S.A. | Podmiot powiązany | 40 |
Rockgame S.A. | Podmiot powiązany | Out Of The Ordinary sp. z o.o. | Podmiot powiązany | 6 |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Sim Farm S.A. | Podmiot powiązany | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 41 |
Sim Farm S.A. | Podmiot powiązany | PlayWay S.A. | Podmiot dominujący | 22 |
Games Box S.A. | Podmiot powiązany | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 5 |
3T Games sp. z o.o. | Podmiot powiązany | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 0 |
Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | PlayWay S.A. | Podmiot dominujący | 337 |
Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | Freemind S.A | Podmiot powiązany | 4 |
Madnetic Games S.A. | Podmiot powiązany | PlayWay S.A. | Podmiot dominujący | 62 |
Rozrachunki Grupy z jednostkami stowarzyszonymi
Należność | Status w Grupie | Zobowiązanie | Status w Grupie | Saldo |
Farmind Studio sp. z o.o | Podmiot powiązany | PolySlash S.A. | Podmiot stowarzyszony | 0 |
Frozen District Sp. z o.o. | Podmiot powiązany | Live Motion Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | 72 |
Live Motion Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | Frozen Way S.A. | Podmiot powiązany | 5 |
Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | UF Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | 12 |
Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | Ultimate Games Mobile S.A. | Podmiot stowarzyszony | 492 |
Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | Sonka S.A. | Podmiot stowarzyszony | 1 |
100 GAMES S.A. | Podmiot stowarzyszony | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 9 |
ConsoleWay S.A. | Podmiot stowarzyszony | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 180 |
Manager Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 17 |
Live Motion Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 5 |
Baked Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 0 |
Demolish Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 38 |
UF Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 17 |
CreativeForge Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 0 |
Play2chill S.A. | Podmiot stowarzyszony | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 73 |
Pyramid Games SA | Podmiot stowarzyszony | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 10 |
Space Boat Studios S.A. | Podmiot stowarzyszony | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 0 |
Digital Melody S.A | Podmiot powiązany | Digital Melody Games sp. z o.o. | Podmiot stowarzyszony | 0 |
Pyramid Games SA | Podmiot stowarzyszony | PlayWay S.A. | Podmiot dominujący | 0 |
Baked Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | PlayWay S.A. | Podmiot dominujący | 144 |
Titan Gamez sp. z o.o. | Podmiot stowarzyszony | PlayWay S.A. | Podmiot dominujący | 14 |
Sonka S.A. | Podmiot stowarzyszony | PlayWay S.A. | Podmiot dominujący | 258 |
ECC Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | PlayWay S.A. | Podmiot dominujący | 0 |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
3R Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | PlayWay S.A. | Podmiot dominujący | 467 |
PolySlash S.A. | Podmiot stowarzyszony | PlayWay S.A. | Podmiot dominujący | 10 |
Playway S.A. | Jednostka dominująca | Space Boat Studios S.A. | Podmiot stowarzyszony | 0 |
Playway S.A. | Jednostka dominująca | ECC GAMES S.A. | Podmiot stowarzyszony | 16 |
Playway S.A. | Jednostka dominująca | UF Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | 228 |
GameParic sp. z o.o. | Podmiot powiązany | CreativeForge Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | 0 |
Sim Farm S.A. | Podmiot powiązany | Sonka S.A. | Podmiot stowarzyszony | 49 |
Polyslash S.A. | Podmiot stowarzyszony | CONSOLE LABS S.A. | Podmiot powiązany | 2 |
Demolish Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | Console Labs S.A. | Podmiot powiązany | 1 |
Baked Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | Console Labs S.A. | Podmiot powiązany | 8 |
Console Labs S.A. | Podmiot powiązany | Demolish Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | 1 |
Madmind Studio S.A. | Podmiot powiązany | UF Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | 1 |
Rozrachunki Grupy z pozostałymi stronami powiązanymi
Należność | Status w Grupie | Zobowiązanie | Status w Grupie | Saldo |
Ragged Games S.A. | Podmiot powiązany | Sanecki Błazej | Członek zarządu podmiotu powiązanego | 0 |
Amadeusz Wróbel | Prezes Zarządu podmiotu powiązanego | Paradark Studio SP. Z O.O. | Podmiot powiązany | 1 |
Grynasz Łukasz | Prezes Zarządu podmiotu powiązanego | RockGame S.A. | Podmiot powiązany | 0 |
Gameboom VR S.A. | Podmiot powiązany | Mateusz Bancewicz | Prezes Zarządu podmiotu powiązanego | 5 |
Łukasz Zabłocki | Członek Zarządu podmiotu powiązanego | Big Cheese Studio S.A. | Podmiot powiązany | 15 |
GSB LEGAL Kancelaria Prawna Radca Prawny Mateusz Zawadzki | Prezes Zarządu podmiotu powiązanego | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 4 |
Glivi Games S.A. | Podmiot powiązany | Magiera Marco | Prezes Zarządu podmiotu powiązanego | 0 |
SimRail S.A. | Podmiot powiązany | Piotr Szot | Prezes Zarządu podmiotu powiązanego | 13 |
Wykaz pożyczek zawartych pomiędzy jednostkami wchodzącymi w skład Grupy Kapitałowej PlayWay S.A (wyłączone w procesie konsolidacji)
Pożyczkobiorca | Pożyczkodawca | Data umowy | Kwota kapitału pożyczki | Naliczone odsetki | Stan na 31.12.2023 | Oprocentowanie | Termin spłaty |
Corminton Investments sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 06.09.2022 | 0 | 15 | 15 | WIBOR3M+2% | 31.12.2023 |
Corminton Investments sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 02.01.2023 | 0 | 11 | 11 | WIBOR3M+2% | 31.12.2023 |
Corminton Investments sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 03.04.2023 | 0 | 9 | 9 | WIBOR3M+2% | 03.04.2024 |
Corminton Investments sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 14.06.2023 | 0 | 4 | 4 | WIBOR3M+2% | 14.06.2024 |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Corminton Investments sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 25.08.2023 | 0 | 2 | 2 | WIBOR3M+2% | 31.12.2024 |
DreamWay Games S.A. | PlayWay S.A. | 30.01.2023 | 70 | 5 | 75 | WIBOR 3M+2% | 31.12.2024 |
DreamWay Games S.A. | PlayWay S.A. | 27.02.2023 | 70 | 5 | 75 | WIBOR 3M+2% | 31.12.2024 |
DreamWay Games S.A. | PlayWay S.A. | 28.03.2023 | 70 | 4 | 74 | WIBOR 3M+2% | 31.12.2024 |
DreamWay Games S.A. | PlayWay S.A. | 26.04.2023 | 70 | 4 | 74 | WIBOR 3M+2% | 31.12.2024 |
DreamWay Games S.A. | PlayWay S.A. | 29.05.2023 | 70 | 3 | 73 | WIBOR 3M+2% | 31.12.2024 |
DreamWay Games S.A. | PlayWay S.A. | 28.06.2023 | 70 | 3 | 73 | WIBOR 3M+2% | 31.12.2024 |
Madnetic Games S.A. | PlayWay S.A. | 11.10.2023 | 35 | 1 | 36 | WIBOR 3M+2% | 30.06.2024 |
Madnetic Games S.A. | PlayWay S.A. | 02.11.2023 | 50 | 1 | 51 | WIBOR 3M+2% | 30.06.2024 |
RockGame S.A. | PlayWay S.A. | 11.08.2021 | 150 | 26 | 176 | 2%+WIBOR 3M | 30.05.2022 |
RockGame S.A. | PlayWay S.A. | 07.10.2021 | 100 | 17 | 117 | 2%+WIBOR 3M | 07.04.2023 |
RockGame S.A. | PlayWay S.A. | 07.10.2021 | 250 | 40 | 290 | 2%+WIBOR 3M | 07.05.2023 |
RockGame S.A. | PlayWay S.A. | 07.04.2022 | 200 | 29 | 229 | 2%+WIBOR 3M | 30.12.2022 |
RockGame S.A. | PlayWay S.A. | 11.08.2022 | 150 | 19 | 169 | 2%+WIBOR 3M | 12.07.2023 |
RockGame S.A. | PlayWay S.A. | 17.04.2023 | 200 | 12 | 212 | 2%+WIBOR 3M | 10.01.2024 |
Rockgame S.A. | PlayWay S.A. | 20.07.2023 | 200 | 7 | 207 | 2%+WIBOR 3M | 10.03.2024 |
Rockgame S.A. | PlayWay S.A. | 19.08.2023 | 250 | 7 | 257 | 2%+WIBOR 3M | 10.05.2024 |
Rockgame S.A. | PlayWay S.A. | 24.10.2023 | 250 | 4 | 254 | 2%+WIBOR 3M | 24.07.2024 |
Rockgame S.A. | PlayWay S.A. | 14.12.2023 | 150 | 1 | 151 | 2%+WIBOR 3M | 30.12.2024 |
Out of the Ordinary sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 31.08.2021 | 100 | 18 | 118 | WIBOR 3M+2% | 31.12.2022 |
Out of the Ordinary sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 21.02.2022 | 100 | 16 | 116 | WIBOR 3M+2% | 31.12.2023 |
Pentacle S.A. | PlayWay S.A. | 25.04.2023 | 100 | 6 | 106 | wibor3M+2% | 01.06.2024 |
Pentacle S.A. | PlayWay S.A. | 27.07.2023 | 100 | 3 | 103 | wibor3M+2% | 01.06.2024 |
Pentacle S.A. | PlayWay S.A. | 28.12.2023 | 20 | 0 | 20 | wibor3M+2% | 01.06.2024 |
Strategy Labs sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 22.09.2020 | 150 | 30 | 180 | WIBOR 3M+2% | 31.12.2024 |
Strategy Labs sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 19.05.2021 | 65 | 12 | 77 | WIBOR 3M+2% | 31.12.2024 |
Strategy Labs sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 08.11.2021 | 83 | 14 | 97 | WIBOR 3M+2% | 31.12.2024 |
Strategy Labs sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 30.03.2022 | 50 | 8 | 58 | WIBOR 3M+2% | 31.12.2024 |
Strategy Labs sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 29.06.2022 | 50 | 7 | 57 | WIBOR 3M+2% | 31.12.2024 |
Strategy Labs sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 25.08.2022 | 50 | 6 | 56 | WIBOR 3M+2% | 31.12.2024 |
Strategy Labs sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 09.11.2022 | 50 | 5 | 55 | WIBOR 3M+2% | 31.12.2024 |
Strategy Labs sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 13.01.2023 | 50 | 4 | 54 | WIBOR 3M+2% | 31.12.2024 |
Strategy Labs sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 03.04.2023 | 50 | 3 | 53 | WIBOR 3M+2% | 31.12.2024 |
Strategy Labs sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 06.06.2023 | 50 | 2 | 52 | WIBOR 3M+2% | 31.12.2024 |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Strategy Labs sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 03.09.2023 | 50 | 1 | 51 | WIBOR 3M+2% | 31.12.2024 |
Strategy Labs sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 06.11.2023 | 50 | 1 | 51 | WIBOR 3M+2% | 31.12.2024 |
Stereo Games S.A. | PlayWay S.A. | 01.02.2023 | 30 | 2 | 32 | WIBOR 3M | 30.06.2024 |
Stereo Games S.A. | PlayWay S.A. | 27.06.2023 | 40 | 1 | 41 | WIBOR 3M | 30.06.2024 |
Stereo Games S.A. | PlayWay S.A. | 05.10.2023 | 40 | 1 | 41 | WIBOR 3M | 30.06.2024 |
PRESIDENT STUDIO S.A. | PlayWay S.A. | 22.02.2023 | 150 | 11 | 161 | WIBOR 3M + 2% marży | 31.12.2024 |
PRESIDENT STUDIO S.A. | PlayWay S.A. | 15.05.2023 | 200 | 10 | 210 | WIBOR 3M + 2% marży | 31.12.2024 |
PRESIDENT STUDIO S.A. | PlayWay S.A. | 24.08.2023 | 250 | 7 | 257 | WIBOR 3M + 2% marży | 31.12.2024 |
PRESIDENT STUDIO S.A. | PlayWay S.A. | 17.11.2023 | 300 | 2 | 302 | WIBOR 3M + 2% marży | 31.12.2024 |
RAZEM: |
|
|
|
| 4 980 |
|
|
Pożyczkobiorca | Pożyczkodawca | Data umowy | Kwota kapitału pożyczki | Naliczone odsetki | Stan na 31.12.2023 | Oprocentowanie | Termin spłaty |
Glivi Games S.A. | RockGame S.A. | 01.07.2021 | 20 | 4 | 24 | ustawowe | 31.12.2022 |
Glivi Games S.A. | RockGame S.A. | 11.04.2022 | 19 | 3 | 21 | ustawowe | 31.12.2022 |
Gameparic sp. z o.o. | Games Incubator S.A. | 26.07.2022 | 140 | 17 | 157 | WIBOR 3M+2% | 31.12.2022 |
Gameparic sp. z o.o. | Games Incubator S.A. | 05.09.2022 | 150 | 17 | 167 | WIBOR 3M+2% | 28.02.2023 |
Gameparic sp. z o.o. | Games Incubator S.A. | 10.10.2022 | 90 | 10 | 100 | WIBOR 3M+2% | 31.03.2023 |
Gameparic sp. z o.o. | Games Incubator S.A. | 07.11.2022 | 100 | 10 | 110 | WIBOR 3M+2% | 30.04.2023 |
Gameparic sp. z o.o. | Games Incubator S.A. | 19.01.2023 | 40 | 3 | 43 | WIBOR 3M+2% | 31.07.2023 |
Gameparic sp. z o.o. | Games Incubator S.A. | 15.02.2023 | 50 | 4 | 54 | WIBOR 3M+2% | 31.08.2023 |
Gameparic sp. z o.o. | Games Incubator S.A. | 14.03.2023 | 80 | 5 | 85 | WIBOR 3M+2% | 30.09.2023 |
Gameparic sp. z o.o. | Games Incubator S.A. | 18.07.2023 | 70 | 3 | 73 | WIBOR 3M+2% | 30.05.2024 |
Gameparic sp. z o.o. | Games Incubator S.A. | 18.08.2023 | 80 | 2 | 82 | WIBOR 3M+2% | 30.06.2024 |
PlayWay S.A. | Code Horizon S.A. | 23.11.2023 | 4 500 | 46 | 4 546 | 4,30% | 30.06.2024 |
Wykaz pożyczek zawartych pomiędzy Grupą, a jednostkami stowarzyszonymi
Pożyczkobiorca |
| Data umowy | Kwota kapitału pożyczki | Naliczone odsetki | Stan na 31.12.2022 | Oprocentowanie | Termin spłaty |
Ritual Interactive S.A. | PlayWay S.A. | 22.11.2021 | 300 | 45 | 345 | wibor3M+1% | 31.12.2024 |
Ritual Interactive S.A. | PlayWay S.A. | 28.01.2022 | 100 | 14 | 114 | wibor3M+1% | 31.12.2024 |
Ritual Interactive S.A. | PlayWay S.A. | 01.04.2022 | 100 | 13 | 113 | wibor3M+1% | 31.12.2024 |
Ritual Interactive S.A. | PlayWay S.A. | 26.05.2022 | 100 | 12 | 112 | wibor3M+1% | 31.12.2024 |
Ritual Interactive S.A. | PlayWay S.A. | 27.07.2022 | 100 | 12 | 112 | wibor3M+2% | 31.12.2024 |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Ritual Interactive S.A. | PlayWay S.A. | 01.09.2022 | 100 | 12 | 112 | wibor3M+2% | 31.12.2024 |
Ritual Interactive S.A. | PlayWay S.A. | 31.10.2022 | 100 | 10 | 110 | wibor3M+2% | 31.12.2024 |
Ritual Interactive S.A. | PlayWay S.A. | 02.01.2023 | 100 | 8 | 108 | wibor3M+2% | 31.12.2024 |
Ritual Interactive S.A. | PlayWay S.A. | 27.02.2023 | 100 | 7 | 107 | wibor3M+2% | 31.12.2024 |
Ritual Interactive S.A. | PlayWay S.A. | 29.05.2023 | 100 | 5 | 105 | wibor3M+2% | 31.12.2024 |
Ritual Interactive S.A. | PlayWay S.A. | 01.08.2023 | 100 | 3 | 103 | wibor3M+2% | 31.12.2024 |
Ritual Interactive S.A. | PlayWay S.A. | 10.10.2023 | 100 | 2 | 102 | wibor3M+2% | 31.12.2024 |
Ritual Interactive S.A. | PlayWay S.A. | 08.12.2023 | 100 | - | 100 | wibor3M+2% | 31.12.2024 |
Titan GameZ sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 18.04.2021 | 250 | 46 | 296 | WIBOR 3M+2% | 31.12.2023 |
Titan GameZ sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 20.06.2021 | 700 | 127 | 827 | WIBOR 3M+2% | 31.12.2023 |
Titan GameZ sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 15.09.2021 | 600 | 105 | 705 | WIBOR 3M+2% | 31.12.2023 |
Titan GameZ sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 15.12.2021 | 600 | 101 | 701 | WIBOR 3M+2% | 31.12.2023 |
Titan GameZ sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 15.03.2022 | 1 250 | 193 | 1 443 | WIBOR 3M+2% | 31.12.2023 |
Woodland Games S.A. | PlayWay S.A. | 19.02.2022 | 28 | 25 | 53 | WIBOR 3M; 2% | 31.03.2023 |
Woodland Games S.A. | PlayWay S.A. | 01.03.2023 | 350 | 21 | 371 | WIBOR 3M; 2% | 28.02.2024 |
Polyslash S.A. | PlayWay S.A. | 27.02.2023 | 30 | 3 | 33 | WIBOR 3M+2% | 31.05.2023 |
ATOMIC JELLY S.A. | PlayWay S.A. | 20.07.2023 | 100 | 4 | 104 | WIBOR 3M+2% | 30.06.2024 |
IMAGE POWER S.A. | PlayWay S.A. | 06.12.2023 | 50 | 1 | 51 | WIBOR 3M+2% | 31.12.2024 |
CreativeForge Games S.A. | PlayWay S.A. | 18.12.2023 | 100 | - | 100 | WIBOR3M 2% | 01.04.2024 |
RAZEM: |
|
|
|
| 6 328 |
|
|
Wykaz pożyczek zawartych pomiędzy Grupą, a pozostałymi stronami powiązanymi
Pożyczkobiorca | Pożyczkodawca | Data umowy | Kwota kapitału pożyczki | Naliczone odsetki | Stan na 31.12.2022 | Oprocentowanie | Termin spłaty |
Nesalis Games S.A. | FREEMIND S.A. | 10.02.2023 | 75 | 5 | 80 | Wibor3M +2% | 30.09.2023 |
Gameparic sp. z o.o. | Marcin Wenus | 22.03.2023 | 10 | 1 | 11 | WIBOR 3M+2% | 30.09.2024 |
Gameparic sp. z o.o. | Marcin Wenus | 21.05.2023 | 30 | 2 | 32 | WIBOR 3M+2% | 31.07.2024 |
Freemind S.A | Rafał Krzywda | 20.08.2023 | 110 | 3 | 113 | Wibor3M+1% | 29.02.2024 |
G11 S.A. | Marek Graczykowski | 27.01.2023 | 100 | 7 | 107 | 7% | 31.12.2023 |
G11 S.A. | Marek Graczykowski | 20.03.2023 | 100 | 6 | 106 | 7% | 31.12.2023 |
PENTACLE S.A. | Paweł Cincio | 18.05.2022 | 80 | 11 | 91 | wibor3M+2% | 18.05.2023 |
PENTACLE S.A. | Paweł Cincio | 17.08.2022 | 30 | 4 | 34 | wibor3M+2% | 18.05.2023 |
PENTACLE S.A. | Paweł Cincio | 17.09.2022 | 20 | 2 | 22 | wibor3M+2% | 18.05.2023 |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
|
|
|
|
…………………………………… | ………………………………………… | ………………………………………… | …………………………………………… |
Krzysztof Kostowski | Jakub Władysław Trzebiński | Andrzej Włodzimierz Dudek | Renata Jędrzejczyk |
Prezes Zarządu | Członek Zarządu | Członek Zarządu | Osoba odpowiedzialna za |
|
|
|
|
|
|
|
|