Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
SKONSOLIDOWANESPRAWOZDANIE FINANSOWEGRUPY KAPITAŁOWEJPLAYWAY S.A.za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.sporządzone zgodnie z Międzynarodowymi Standardami Sprawozdawczości Finansowej
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Spis treści
I.Skonsolidowane sprawozdanie finansowe5
2.Skonsolidowane sprawozdanie finansowe z całkowitych dochodów6
3.Skonsolidowane sprawozdanie z sytuacji finansowej7
4.Skonsolidowane sprawozdanie ze zmian w kapitale własnym8
5.Skonsolidowane sprawozdanie z przepływów pieniężnych9
II.Dodatkowe noty i objaśnienia do skonsolidowanego sprawozdania finansowego Grupy Kapitałowej PLAYWAY S.A. za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.10
1.Informacje ogólne o Grupie10
1.1.Informacje o jednostce dominującej10
1.2.Informacje o Grupie Kapitałowej11
1.3.Podstawowa działalność Grupy Kapitałowej15
1.4.Wybrane dane finansowe podmiotów wchodzących w skład Grupy Kapitałowej16
1.5.Zmiany w strukturze Grupy w roku 202220
1.5.1.Objęcie kontroli nad nowymi jednostkami20
1.5.2.Utrata kontroli nad jednostkami21
1.5.3.Zmiany w strukturze Grupy nie skutkujące objęciem oraz utratą kontroli23
2.Waluta funkcjonalna i sprawozdawcza24
3.Kursy bilansowe przyjęte do wyceny24
4.Zatwierdzenie sprawozdania finansowego24
5.Format oraz ogólne zasady sporządzenia sprawozdania finansowego24
5.1.Podstawa sporządzenia sprawozdania finansowego oraz oświadczenie o zgodności24
5.2.Okres objęty sprawozdaniem i danymi porównywalnymi dla prezentowanego skonsolidowanego sprawozdania finansowego25
5.3.Założenie kontynuacji działalności25
5.4.Nowe standardy i interpretacje obowiązujące na dzień bilansowy25
5.5.Szczegółowość not oraz objaśnień dla pozycji skonsolidowanego sprawozdania z sytuacji finansowej26
5.6.Stosowane zasady rachunkowości27
5.6.1.Zmiany zasad rachunkowości27
5.6.2.Wartości niematerialne27
5.6.5.Prawo do użytkowania aktywów28
5.6.6.Środki trwałe w budowie28
5.6.7.Inwestycje w jednostki stowarzyszone29
5.6.11.Należności krótkoterminowe30
5.6.12.Środki pieniężne i ich ekwiwalenty30
5.6.14.Transakcje w walucie obcej32
5.6.17.Zobowiązania z tytułu leasingu33
5.6.18.Kredyty bankowe i pożyczki otrzymane34
5.6.19.Zobowiązania z tytułu dostaw i usług oraz pozostałe zobowiązania34
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
5.6.23.Koszty świadczeń pracowniczych35
5.6.25.Płatność w formie akcji36
5.6.26.Aktywa (lub grupy aktywów do zbycia) przeznaczone do sprzedaży36
5.6.27.Zobowiązania i aktywa warunkowe36
5.6.28.Istotne wartości oparte na profesjonalnym osądzie i szacunkach36
5.6.30.Zmiany udziałów właścicielskich Grupy w jednostkach zależnych38
5.6.31.Ustalenie wartości godziwej39
6.1.Informacja dotycząca segmentów operacyjnych, obszarów geograficznych oraz istotnych klientów39
6.1.1.Informacje dotyczące segmentów operacyjnych39
6.1.2.Informacje geograficzne39
8.Prawo do użytkowania aktywów41
9.Inwestycje w jednostkach stowarzyszonych42
9.1.1.Wykaz jednostek stowarzyszonych w Grupie Kapitałowej42
9.1.2.Straty jednostek stowarzyszonych nie ujętych w wycenie inwestycji w jednostki stowarzyszone w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym45
10.Aktywa finansowe wyceniane w wartości godziwej45
11.1.Specyfikacja udzielonych pożyczek45
11.2.Wykaz pożyczek udzielonych na dzień 31.12.2022 roku46
12.1.Specyfikacja zapasów na dzień bilansowy47
12.2.Specyfikacja odpisów aktualizujących wartość zapasów na dzień bilansowy47
13.Należności krótkoterminowe48
13.1.Specyfikacja należności48
13.2.Struktura wiekowa należności krótkoterminowych (należności handlowe) oraz analiza oczekiwanej straty48
14.Środki pieniężne i ekwiwalenty49
15.Krótkoterminowe aktywa finansowe49
15.1.Specyfikacja krótkoterminowych aktywów finansowych49
15.2.Specyfikacja odpisów aktualizujących wartość krótkoterminowych aktywów finansowych49
15.3.Specyfikacja papierów dłużnych prezentowanych w ramach krótkoterminowych aktywów finansowych49
16.Struktura kapitału akcyjnego50
16.1.Struktura kapitału akcyjnego Jednostki Dominującej na dzień 31 grudnia 2022 roku50
16.2.Struktura kapitału akcyjnego Jednostki Dominującej na dzień publikacji raportu50
17.Zysk na akcję i rozwodniony zysk na akcję50
18.Dywidendy wypłacone i zaproponowane do wypłaty51
19.1.Specyfikacja zysków zatrzymanych52
19.2.Transakcje wpływające na zmiany kapitałów z tytułu zmian proporcji udziałów w bieżącym okresie53
20.Pozostałe kapitały rezerwowe55
20.1.Specyfikacja pozostałych kapitałów rezerwowych55
20.2.Transakcje wpływające na zmiany kapitałów z wyceny aktywów finansowych do wartości godziwej55
20.3.Transakcje wpływające na zmiany kapitałów z tytułu zmiany aktywów netto jednostek stowarzyszonych56
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
22.Zobowiązania z tytułu leasingu oraz praw do użytkowania aktywów58
23.Kredyty bankowe i pożyczki zaciągnięte59
24.Zobowiązania krótkoterminowe59
25.Przychody netto ze sprzedaży produktów59
25.1.Informacje dotyczące produktów i usług59
25.2.Informacje dotyczące głównych klientów59
26.Koszty działalności operacyjnej60
26.1.Specyfikacja kosztów działalności podstawowej60
26.2.Specyfikacja kosztów usług obcych60
26.3.Specyfikacja kosztów wynagrodzeń61
26.4.Specyfikacja pozostałych kosztów61
27.Pozostałe przychody i koszty operacyjne61
28.Przychody i koszty finansowe61
29.Podatek dochodowy bieżący i odroczony62
30.Wynagrodzenie kluczowego personelu Grupy Kapitałowej64
30.1.Wynagrodzenie kluczowego personelu jednostki dominującej64
30.2.Wynagrodzenie kluczowego personelu pozostałych jednostek z Grupy64
32.Zobowiązania i aktywa warunkowe65
33.Nieujęte zobowiązania wynikające z zawartych umów65
34.Informacja o zdarzeniach następujących po zakończeniu okresu sprawozdawczego, które nie zostały uwzględnione w sprawozdaniu finansowym.65
35.1.Kategorie i klasy instrumentów finansowych66
35.2.Pozycje dochodów, kosztów, zysków lub strat i innych całkowitych dochodów66
35.3.Porównanie wartości godziwej z wartością bilansową instrumentów finansowych na dzień 31 grudnia 2022 roku67
35.4.Ryzyka związane z instrumentami finansowymi67
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
WYBRANE DANE FINANSOWE | od 01.01.2022 | od 01.01.2021 (zatwierdzone) | od 01.01.2021 (skorygowane) | od 01.01.2022 | od 01.01.2021 (zatwierdzone) | od 01.01.2021 (skorygowane) |
PLN`000 | PLN`000 | PLN`000 | EUR`000 | EUR`000 | EUR`000 | |
Przychody netto ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów | 257 272 | 234 092 | 234 887 | 54 875 | 51 140 | 51 313 |
Zysk (strata) z działalności operacyjnej | 172 637 | 153 517 | 153 534 | 36 823 | 33 537 | 33 541 |
EBITDA* | 174 132 | 154 192 | 154 209 | 37 142 | 33 685 | 33 689 |
Zysk (strata) brutto | 147 813 | 160 904 | 161 890 | 31 528 | 35 151 | 35 367 |
Zysk (strata) netto | 137 112 | 148 853 | 149 806 | 29 245 | 32 518 | 32 727 |
przypadający na jednostkę dominującą | 112 325 | 127 146 | 127 654 | 23 959 | 27 776 | 27 887 |
przypadający na udziały niedające kontroli | 24 787 | 21 708 | 22 152 | 5 287 | 4 742 | 4 839 |
Przepływy pieniężne netto z działalności operacyjnej | 116 547 | 129 235 | 127 933 | 24 859 | 28 233 | 27 948 |
Przepływy pieniężne netto z działalności inwestycyjnej | (43 235) | 16 736 | 16 736 | (9 222) | 3 656 | 3 656 |
Przepływy pieniężne netto z działalności finansowej | (155 236) | (105 139) | (103 839) | (33 111) | (22 969) | (22 685) |
Przepływy pieniężne netto – razem | (81 924) | 40 832 | 40 830 | (17 474) | 8 920 | 8 920 |
Aktywa / Pasywa razem | 558 600 | 572 156 | 574 248 | 119 107 | 124 398 | 124 853 |
Aktywa trwałe | 182 714 | 217 827 | 218 927 | 38 959 | 47 360 | 47 599 |
Aktywa obrotowe | 375 885 | 354 328 | 355 321 | 80 148 | 77 038 | 77 254 |
Kapitał własny przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej | 420 287 | 438 138 | 439 308 | 89 615 | 95 260 | 95 514 |
Zobowiązania i rezerwy na zobowiązania | 54 729 | 52 964 | 52 803 | 11 670 | 11 515 | 11 481 |
Zobowiązania długoterminowe | 41 812 | 40 550 | 40 550 | 8 915 | 8 816 | 8 816 |
Zobowiązania krótkoterminowe | 12 918 | 12 414 | 12 254 | 2 754 | 2 699 | 2 664 |
Liczba akcji** | 6 600 000 | 6 600 000 | 6 600 000 | 6 600 000 | 6 600 000 | 6 600 000 |
Zysk (strata) netto na jedną akcję zwykłą (w zł/EUR ) | 20,77 | 22,55 | 22,70 | 4,43 | 4,93 | 4,96 |
Wartość księgowa na jedną akcję (w zł/EUR ) | 76,34 | 78,67 | 79,01 | 16,28 | 17,19 | 17,26 |
* EBITDA liczona jako zysk z działalności operacyjnej powiększony o amortyzację.
** Pozycja stanowi aktualną na dzień sporządzenia raportu liczbę wszystkich akcji PLAYWAY S.A.
Średnie kursy wymiany złotego w okresach objętych sprawozdaniem finansowym i porównywalnymi danymi finansowymi w stosunku do EUR ustalanych przez NBP :
Kurs na dzień 31.12.2022 Kurs na dzień 31.12.2021 | 4,6899 4,5994 |
Średni kurs za 2022 Średni kurs za 2021 | 4,6883 4,5775 |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
SKONSOLIDOWANE SPRAWOZDANIE Z CAŁKOWITYCH DOCHODÓW | Nota | od 01.01.2022 | od 01.01.2021 |
PLN`000 | PLN`000 | ||
Działalność kontynuowana | |||
Przychody | |||
Przychody netto ze sprzedaży produktów i usług | 25 | ||
Pozostałe przychody | 27 | ||
Koszty działalności operacyjnej | |||
Zmiana stanu produktów | 26 | ||
Amortyzacja | 26 | ||
Zużycie materiałów i energii | 26 | ||
Usługi obce | 26 | ||
Wynagrodzenia i świadczenia pracownicze | 26 | ||
Pozostałe koszty według rodzaju | 26 | ||
Inne koszty operacyjne | 27 | ||
Zysk (strata) z działalności operacyjnej | |||
Przychody finansowe | 28 | ||
Koszty finansowe | 28 | ||
Zysk (strata) z udziału w jednostkach stowarzyszonych | 9 | ( | |
Zysk (strata) z tytułu utraty kontroli w jednostce zależnej | 1.5. | ( | ( |
Zysk ujęty z transakcji okazjonalnego nabycia | |||
Zysk (strata) przed opodatkowaniem | |||
Podatek dochodowy | 29 | ||
Zysk (strata) netto z działalności kontynuowanej | |||
Działalność zaniechana | |||
Zysk (strata) netto z działalności zaniechanej | |||
Zysk (strata) netto | |||
przypadający na jednostkę dominującą | |||
przypadający na udziały niedające kontroli | |||
Inne całkowite dochody | ( | ||
wycena aktywów finansowych wycenianych w wartości godziwej | ( | ||
podatek odroczony od wyceny aktywów do wartości godziwej | ( | ||
Wynik na zmianie udziału w aktywach netto jednostek stowarzyszonych | ( | ||
Podatek odroczony od wyniku na zmianie udziału w aktywach netto jednostek stowarzyszonych | ( | ||
Całkowite dochody ogółem | |||
przypadające na jednostkę dominującą | |||
przypadające na udziały niedające kontroli |
Zysk (strata) netto na jedną akcję (zł)
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
AKTYWA | Nota | Na dzień | Na dzień |
PLN’000 | PLN’000 | ||
Aktywa trwałe |
| ||
Wartość firmy | 7 | ||
Wartości niematerialne | |||
Rzeczowe aktywa trwałe | |||
Prawo do użytkowania aktywów | 8 | ||
Inwestycje w jednostkach stowarzyszonych rozliczane zgodnie z metodą praw własności | 9 | ||
Pozostałe aktywa finansowe długoterminowe | 10, 11 | ||
Aktywa z tytułu podatku odroczonego | 29 | ||
Pozostałe aktywa długoterminowe | |||
Aktywa obrotowe | |||
Zapasy | 12 | ||
Należności z tytułu dostaw i usług oraz pozostałe | 13 | ||
Należność z tytułu podatku dochodowego | |||
Środki pieniężne i ich ekwiwalenty | 14 | ||
Pozostałe krótkoterminowe aktywa finansowe | 15, 37 | ||
Aktywa obrotowe inne niż aktywa zakwalifikowane jako przeznaczone do sprzedaży | |||
Aktywa razem |
|
PASYWA | Nota | Na dzień | Na dzień |
PLN`000 | PLN’000 | ||
Razem kapitał własny | |||
Kapitały przypadające akcjonariuszom jednostki dominującej | |||
Kapitał akcyjny | 16 | ||
Nadwyżka ceny emisyjnej powyżej wartości nominalnej udziałów | |||
Pozostałe kapitały rezerwowe | 20 | ||
Zyski zatrzymane | 19 | ||
- w tym zysk (strata) netto | |||
Kapitał przypadający udziałom niedającym kontroli | 21 | ||
Zobowiązania długoterminowe | |||
Rezerwa z tytułu podatku odroczonego | 29 | ||
Zobowiązania z tytułu leasingu | 22 | ||
Kredyty bankowe i pożyczki zaciągnięte | 23 | ||
Zobowiązania krótkoterminowe | |||
Rezerwy krótkoterminowe | |||
Zobowiązania z tytułu leasingu | 22 | ||
Kredyty bankowe i pożyczki zaciągnięte | 23 | ||
Zobowiązania z tytułu dostaw i usług oraz pozostałe | 24 | ||
Zobowiązania z tytułu podatku dochodowego | |||
SUMA: Zobowiązania krótkoterminowe inne niż związane z aktywami przeznaczonymi do sprzedaży | |||
Zobowiązania razem | |||
Pasywa razem |
|
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
SKONSOLIDOWANE SPRAWOZDANIE ZE ZMIAN W KAPITALE WŁASNYM | Kapitał podstawowy | Nadwyżka ceny emisyjnej ponad wartość nominalną wyemitowanych akcji | Pozostałe kapitały rezerwowe | Zyski zatrzymane | Kapitały przypadające akcjonariuszom jednostki dominującej | Kapitały przypadające udziałom niedającym kontroli | Kapitał własny razem |
Stan na 1 stycznia 2022 roku | |||||||
Korekta błędów lat poprzednich | |||||||
Stan na 1 stycznia 2022 roku po korektach błędów lat poprzednich | |||||||
Całkowite dochody: | ( | ||||||
Zysk/strata netto roku obrotowego | |||||||
Inne całkowite dochody | ( | ( | ( | ( | |||
Zmiany kapitału w spółkach zależnych | ( | ( | ( | ||||
Utrata kontroli w jednostkach zależnych | ( | ( | |||||
Wypłata dywidendy | ( | ( | ( | ( | |||
Zwiększenie (zmniejszenie) wartości kapitału własnego | ( | ( | ( | ( | |||
Stan na 31 grudnia 2022 roku |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
SKONSOLIDOWANE SPRAWOZDANIE ZE ZMIAN W KAPITALE WŁASNYM | Kapitał podstawowy | Nadwyżka ceny emisyjnej ponad wartość nominalną wyemitowanych akcji | Pozostałe kapitały rezerwowe | Zyski zatrzymane | Kapitały przypadające akcjonariuszom jednostki dominującej | Kapitały przypadające udziałom niedającym kontroli | Kapitał własny razem |
Stan na 1 stycznia 2021 roku | |||||||
Korekta błędów lat poprzednich | |||||||
Stan na 1 stycznia 2021 roku po korektach błędów lat poprzednich | |||||||
Całkowite dochody: | |||||||
Zysk/strata netto roku obrotowego | |||||||
Inne całkowite dochody | |||||||
Zmiany kapitału w spółkach zależnych | |||||||
Utrata kontroli w jednostkach zależnych | |||||||
Wypłata dywidendy | ( | ( | ( | ( | |||
Zwiększenie (zmniejszenie) wartości kapitału własnego | |||||||
Stan na 31 grudnia 2021 roku |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
SKONSOLIDOWANE SPRAWOZDANIE Z PRZEPŁYWÓW PIENIĘŻNYCH | Nota | od 01.01.2022 | od 01.01.2021 |
PLN’000 | PLN’000 | ||
PRZEPŁYWY ŚRODKÓW PIENIĘŻNYCH Z DZIAŁALNOŚCI OPERACYJNEJ | |||
Zysk / strata brutto | |||
Korekty | ( | ( | |
Amortyzacja | |||
Przychody z tytułu odsetek | ( | ( | |
Koszty z tytułu odsetek | |||
Przychody z tytułu dywidend | |||
Zysk (strata) z działalności inwestycyjnej | |||
Zmiana stanu rezerw | |||
Udział w wyniku jednostek stowarzyszonych wycenianych metodą praw własności | ( | ||
Wynik na utracie kontroli w spółce zależnej | |||
Odpis aktualizujący wartości | |||
Inne korekty | ( | ||
Zmiana stanu zapasów | ( | ( | |
Zmiana stanu należności | ( | ( | |
Zmiana stanu zobowiązań krótkoterminowych, z wyjątkiem pożyczek i kredytów | ( | ||
Środki pieniężne wygenerowane na działalności operacyjnej | |||
Podatek dochodowy zapłacony | ( | ( | |
Przepływy pieniężne netto z działalności operacyjnej | |||
PRZEPŁYWY ŚRODKÓW PIENIĘŻNYCH Z DZIAŁALNOŚCI INWESTYCYJNEJ | |||
Zbycie rzeczowych aktywów trwałych i wartości niematerialnych | |||
Zbycie udziałów jednostkach stowarzyszonych | |||
Zbycie udziałów jednostkach zależnych | 1.5. | ||
Zbycie udziałów w pozostałych jednostkach | |||
Spłata pożyczek udzielonych jednostkom stowarzyszonym | |||
Spłata pożyczek udzielonych jednostkom pozostałym | |||
Otrzymane odsetki | |||
Otrzymane dywidendy j. zależne | |||
Nabycie rzeczowych aktywów trwałych i wartości niematerialnych | ( | ( | |
Udzielenie pożyczek pozostałym jednostkom | ( | ( | |
Udzielenie pożyczek jednostki stowarzyszone | ( | ( | |
Nabycie udziałów w pozostałych jednostkach | ( | ( | |
Nabycie udziałów w jednostkach powiązanych | ( | ( | |
Nabycie udziałów w jednostkach stowarzyszonych | ( | ( | |
Inne wydatki inwestycyjne (zakup certyfikatów) | ( | ( | |
Przepływy pieniężne netto z działalności inwestycyjnej | ( | ||
PRZEPŁYWY ŚRODKÓW PIENIĘŻNYCH Z DZIAŁALNOŚCI FINANSOWEJ | |||
Wpływy z emisji akcji | |||
Podwyższenie kapitału w spółkach zależnych przez udziały niedające kontroli | |||
Kredyty bankowe i pożyczki zaciągnięte | |||
Spłata kredytów bankowych i pożyczek zaciągniętych | ( | ( | |
Płatności zobowiązań z tytuły leasingu finansowego | ( | ( | |
Zapłacone odsetki | ( | ( | |
Nabycie akcji własnych | ( | ||
Inne wydatki finansowe | ( | ||
Wypłata dywidendy | 18 | ( | ( |
Przepływy pieniężne netto z działalności finansowej | ( | ( | |
PRZEPŁYWY PIENIĘŻNE NETTO RAZEM bez zmian z tytułu różnic kursowych | ( | ||
Zmiana stanu środków pieniężnych z tytułu różnic kursowych | |||
PRZEPŁYWY PIENIĘŻNE NETTO RAZEM | ( |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
ŚRODKI PIENIĘŻNE NA POCZĄTEK OKRESU | |||
ŚRODKI PIENIĘŻNE NA KONIEC OKRESU (F +/- D), W TYM | |||
- o ograniczonej możliwości dysponowania |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Nazwa Jednostki sprawozdawczej:
Siedziba jednostki:
Adres zarejestrowanego biura jednostki:
Podstawowe miejsce prowadzenia działalności:
Opis charakteru oraz podstawowego zakresu działalności jednostki:
Nazwa jednostki dominującej:
Nazwa jednostki dominującej najwyższego szczebla grupy:
PlayWay S.A. (dalej także „Spółka”, „Jednostka dominująca”, „Jednostka”, „Emitent”) została zawiązana w dniu 20 kwietnia 2011 roku w Warszawie na czas nieokreślony.
Spółka została wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 0000389477, w dniu 17 czerwca 2011 r.
Jednostka posiada numer NIP 5213609756 oraz numer REGON 142985260.
Spółka działa na podstawie przepisów ustawy z dnia 15 września 2000 r. - Kodeks spółek handlowych oraz w oparciu o statut Jednostki dominującej.
Na dzień 31 grudnia 2022 roku, skład organów zarządczych i nadzorujących w Spółce był następujący:
Zarząd:
Krzysztof Kostowski-Prezes Zarządu,
Jakub Władysław Trzebiński -Wiceprezes Zarządu,
Andrzej Włodzimierz Dudek -Wiceprezes Zarządu.
Rada Nadzorcza:
Bartosz Antoni Graś-Przewodniczący Rady Nadzorczej,
Jan Piotr Szpetulski – Łazarowicz-Członek Rady Nadzorczej,
Michał Stanisław Markowski -Członek Rady Nadzorczej,
Lech Artur Klimkowski -Członek Rady Nadzorczej
Ludwik Leszek Sobolweski -Członek Rady Nadzorczej.
Dnia 12 stycznia 2022 r., w drodze kooptacji dokonanej przez Radę Nadzorczą w trybie przewidzianym w § 14 ust. 2a Statutu Spółki, w związku z rezygnacją Pana Michała Kojeckiego z pełnienia funkcji w Radzie Nadzorczej, powołano Pana Ludwika Sobolewskiego. Dnia 20 czerwca 2022 roku Zwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki podjęło uchwałę w sprawie zatwiwerdzenia kooptacji poprzez powołanie członka Rady Nadzorczej
Dnia 13 grudnia 2022 r. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki podjęło uchwały w sprawach ustalenia liczby członków Zarządu Spółki oraz powołania Wiceprezesa Zarządu PlayWay S.A. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie, zgodnie z § 10 ust. 1 Regulaminu Walnego Zgromadzenia PlayWay S.A. w zw. z § 15 ust. 2 oraz § 12 ust. 5 pkt 15_ Statutu Spółki, określiło liczbę
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
członków zarządu Emitenta na 3_trzech_członków, w tym Prezesa Zarządu i 2_dwóch Wiceprezesów Zarządu oraz z dniem 13 grudnia 2022 r. powołało Pana Andrzeja Włodzimierza Dudka na Wiceprezesa Zarządu Spółki.
Na dzień zatwierdzenia do publikacji niniejszego sprawozdania skład organów zarządczych i nadzorujących w Spółce jest następujący:
Zarząd:
Krzysztof Kostowski-Prezes Zarządu,
Jakub Władysław Trzebiński -Wiceprezes Zarządu,
Andrzej Włodzimierz Dudek -Wiceprezes Zarządu.
Rada Nadzorcza:
Bartosz Antoni Graś-Przewodniczący Rady Nadzorczej,
Jan Piotr Szpetulski - Łazarowicz- Członek Rady Nadzorczej,
Ludwik Sobolewski-Członek Rady Nadzorczej,
Michał Stanisław Markowski -Członek Rady Nadzorczej,
Skonsolidowane sprawozdania finansowe Grupy Kapitałowej Emitenta (dalej: Grupa lub Grupa Kapitałowa) obejmuje Jednostkę dominującą oraz następujące jednostki zależne:
Nazwa | Główna działalność | Podział Spółek ze względu na ich istotność dla Grupy | Kraj założenia | % udziałów w kapitale | |
31.12.2022 | 31.12.2021 | ||||
Ultimate Games S.A. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | A | Polska | 45,89% | 45,89% |
3T Games sp. z o.o.1 | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | C | Polska | 37,50% | 37,50% |
Games Box S.A. 1 | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 44,98% | 44,98% |
Ultimate Games Mobile S.A.1 | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | D | Polska | 34,67% | 39,00% |
Kapi Kapi Games sp. z o.o. w likwidacji1 | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | D | Polska | 49,00% | 49,00% |
Thunder Games sp. z o.o. w likwidacji¹ | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | D | Polska | 59,28% | - |
Roller Games sp. z o.o. w likwidacji1 | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | D | Polska | 54,78% | - |
Madmind Studio S.A. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | A | Polska | 59,88% | 59,88% |
Code Horizon S.A. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | A | Polska | 60,00% | 60,00% |
Rejected Games sp. z o.o. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | A | Polska | 57,00% | 57,00% |
Frozen District sp. z o.o. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | A | Polska | 80,00% | 80,00% |
Frozen Way S.A. 2 | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | A | Polska | 78,40% | 78,42% |
Pentacle S.A. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 54,32% | 54,32% |
Imaginalis Games sp. z o.o. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | A | Polska | 60,00% | 60,00% |
Rebelia Games sp. z o.o. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | A | Polska | 74,00% | 79,00% |
Big Cheese Studio S.A. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | A | Polska | 53,27% | 53,27% |
Total Games sp. z o.o. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | A | Polska | 77,90% | 77,90% |
Nesalis Games S.A. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 64,54% | 64,54% |
DeGenerals S.A. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | A | Polska | 80,00% | 80,00% |
Ragged Games S.A. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | A | Polska | 70,00% | 70,00% |
Stereo Games S.A. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 66,61% | 66,61% |
President Studio S.A. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 67,50% | 67,73% |
Console Labs S.A. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | A | Polska | 65,29% | 65,29% |
Beast Games S.A.* | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | C | Polska | - | 59,00% |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Gameboom VR S.A. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | A | Polska | 60,11% | 64,82% |
FreeMind S.A. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | A | Polska | 51,44% | 51,44% |
SimulaMaker S.A. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | C | Polska | 63,47% | 63,47% |
Strategy Labs sp. z o.o. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 69,00% | 69,00% |
GameHunters S.A. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 55,58% | 57,58% |
Games Incubator S.A. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | A | Polska | 55,50% | 55,50% |
Petard Games sp. z o.o. 3 | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 66,45% | 68,50% |
GAMEPARIC sp. z o.o.4 | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 58,34% | 59,19% |
Monuments Games sp. z o.o.4* | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | D | Polska | - | 93,00% |
PWay sp. z o.o. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | D | Polska | 97,00% | 97,00% |
PWay Estonia OÜ 5 | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | D | Estonia | 99,99% | 99,99% |
WarZoneLabs sp. z o.o. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | C | Polska | 64,70% | 64,70% |
Rockgame S.A. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 67,76% | 70,00% |
PARADARK STUDIO sp. z o.o.6 | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | C | Polska | 68,67% | 68,67% |
Glivi Games S.A .6 | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | C | Polska | 87,00% | 70,00% |
Out of the Ordinary sp. z o.o. 6 | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | C | Polska | 95,50% | 95,50% |
TRIGGER LABS sp. z o.o. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 53,00% | 53,00% |
DEV4PLAY sp. z o.o. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | D | Polska | 85,36% | 79,55% |
MobilWay S.A. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 78,72% | 67,20% |
Madnetic Games S.A. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | A | Polska | 62,04% | 65,05% |
THULE ISLAND sp. z o.o. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | D | Polska | 47,57% | 47,57% |
GamePlanet S.A. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | C | Polska | 68,21% | 68,21% |
CYBER GAMES S.A. 7 | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | C | Polska | 59,35% | 59,35% |
Game Crafters Studio S.A.* | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | D | Polska | - | 47,35% |
GameFormatic S.A. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | A | Polska | 76,19% | 76,19% |
DreamWay Games S.A. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 66,67% | 66,67% |
SimRail S.A. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | A | Polska | 58,42% | 58,88% |
Septarian Games S.A. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 55,94% | 73,33% |
Shift Games S.A. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | C | Polska | 68,63% | 68,63% |
SIM FARM S.A. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | A | Polska | 87,03% | 90,21% |
SOLIDGAMES sp. z o.o. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | C | Polska | 73,53% | 73,53% |
RL9sport Games S.A. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | D | Polska | 50,00% | 50,00% |
DIGITAL MELODY S.A. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | A | Polska | 47,61% | 51,90% |
Farmind Studio sp. z o.o. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | C | Polska | 60,20% | - |
1 Spółka zależna od Ultimate Games S.A. (podany udział % dotyczy bezpośredniego udziału posiadanego przez Ultimate Games S.A. w spółce)
2 Spółka zależna od Frozen District sp. z o.o. (podany udział % dotyczy bezpośredniego udziału posiadanego przez Frozen District sp. z o.o. w spółce)
3 Spółka zależna od GameFormatic S.A. (podany udział % dotyczy bezpośredniego udziału posiadanego przez GameFormatic S.A. w spółce)
4 Spółka zależna od Games Incubator S.A. (podany udział % dotyczy bezpośredniego udziału posiadanego przez Games Incubator S.A. w spółce)
5 Spółka zależna od PWay sp. z o.o. (podany udział % dotyczy bezpośredniego udziału posiadanego przez PWay sp. z o.o. w spółce)
6 Spółka zależna od Rockgame S.A. (podany udział % dotyczy bezpośredniego udziału posiadanego przez Rockgame S.A. w spółce)
7 Spółka zależna od GamePlanet S.A. (podany udział % dotyczy bezpośredniego udziału posiadanego przez GamePlanet S.A. w spółce)
* Spółka wyszła z GK w ciągu 2022 roku
Opis przesłanek identyfikacji kontroli w zakresie podmiotów w których PLAYWAY S.A. nie posiada bezpośrednio lub pośrednio ponad 50% akcji/udziałów w kapitałach zakładowych tych spółek:
Nazwa jednostki | Posiadany udział w kapitale jednostki | Podstawy założeń obejmowania kontroli nad jednostką |
Ultimate Games S.A. | 45,89% | PlayWay S.A. sprawuje kontrolę w spółce w wyniku braku innego istotnego akcjonariusza posiadającego zbliżony udział w kapitale spółki – zdecydowane rozproszenie akcjonariatu spółki, w wyniku czeku nie występuje ryzyko zmowy mniejszościowych akcjonariuszy przeciw PlayWay S.A. |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
THULE ISLAND sp. z o.o | 47,57% | PlayWay S.A. sprawuje kontrolę w spółce w wyniku braku innego istotnego udziałowca posiadającego zbliżony udział w kapitale spółki – zdecydowane rozproszenie struktury udziałowców spółki, w wyniku czeku nie występuje ryzyko zmowy mniejszościowych udziałowców przeciw PlayWay S.A. |
Digital Melody S.A. | 47,61% | PlayWay S.A. sprawuje kontrolę w spółce w wyniku braku innego istotnego akcjonariusza posiadającego zbliżony udział w kapitale spółki – zdecydowane rozproszenie akcjonariatu spółki, w wyniku czeku nie występuje ryzyko zmowy mniejszościowych akcjonariuszy przeciw PlayWay S.A. |
Grupa wywiera ponadto znaczący wpływ na następujące jednostki stowarzyszone, które w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym Jednostki wyceniane są metodą praw własności:
Nazwa | Główna działalność | Podział Spółek ze względu na ich istotność dla Grupy | Kraj założenia | % udziałów w kapitale | |
31.12.2022 | 31.12.2021 | ||||
UF Games S.A.1 | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 32,31% | 32,04% |
Ultimate VR S.A.1 | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | C | Polska | 21,38% | 20,75% |
100 Games S.A.1 | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 39,04% | 39,04% |
GOLDEN EGGS STUDIO S.A. 1 | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 31,82% | 31,82% |
ConsoleWay S.A.1 | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 32,16% | 32,16% |
Demolish Games S.A.1 | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 37,86% | 38,26% |
Manager Games S.A.1 | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 44,58% | 44,58% |
NPC Games S.A.¹ | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 32,56% | 32,56% |
Ultimate Games Marketing S.A. w likwidacji¹ | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | D | Polska | 37,00% | 37,00% |
Grande Games S.A.¹ | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | C | Polska | 33,95% | 40,00% |
G11 S.A. ¹ | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | C | Polska | 28,00% | 31,00% |
Ultimate Licensing sp. z o.o.¹ | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | D | Polska | 40,00% | 40,00% |
Moonlit S.A.** | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 6,31% | 21,81% |
ECC Games S.A. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 24,69% | 24,69% |
Movie Games S.A. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | A | Polska | 33,43% | 33,43% |
CreativeForge Games S.A. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | A | Polska | 47,81% | 47,81% |
Baked Games S.A. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 26,69% | 26,69% |
Image Power S.A. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 21,66% | 21,66% |
Sonka S.A. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 36,66% | 39,35% |
PolySlash S.A. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 31,70% | 33,20% |
Atomic Jelly S.A. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 35,79% | 26,57% |
SimFabric S.A.* | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | - | 44,96% |
Detalion Games S.A.* | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | - | 32,77% |
Pyramid Games S.A. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 44,76% | 44,76% |
Iron Wolf Studio S.A. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 44,95% | 44,95% |
Live Motion Games S.A. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 42,74% | 42,74% |
Games Operators S.A. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | A | Polska | 36,39% | 36,91% |
Space Boat Studios S.A. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 41,18% | 47,06% |
Ritual Interactive S.A. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 40,00% | 40,00% |
Play2Chill S.A. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 40,02% | 30,93% |
Titan Gamez sp. z o.o. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 43,47% | 43,47% |
IGNIBIT S.A.2 | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | C | Polska | 22,64% | 22,64% |
MeanAstronauts S.A. 2 | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 42,65% | 42,65% |
Yeyuna sp. z o.o.3 | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | C | Polska | 33,33% | 33,33% |
Evor Games sp. z o.o. 3 | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | C | Polska | 33,82% | 33,82% |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
G11 S.A.3 | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | C | Polska | 40,00% | 40,00% |
ULTIMATE GAMES MARKETING S.A. w likwidacji 3 | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | C | Polska | 10,00% | 10,00% |
Woodland Games S.A. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 47,09% | 47,43% |
EPICVR sp. z o.o. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 20,72% | 24,75% |
CYBERDEVS S.A. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | C | Polska | 30,91% | 24,00% |
Silk Road Games S.A. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | C | Polska | 33,00% | 33,00% |
DIGITAL MELODY GAMES sp. z o.o. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | C | Polska | 51,90% | 51,90% |
3R Games S.A. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | A | Polska | 31,87% | 32,73% |
Code Addict S.A.* | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | D | Polska | - | 25,00% |
Grande Games S.A.4 | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | A | Polska | 27,91% | 27,91% |
BINGLE GAMES sp. z o.o. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | D | Polska | 33,00% | - |
MANYDEV STUDIO SPÓŁKA EUROPEJSKA | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | C | Polska | 30,53% | - |
Forestlight Games S.A.*** | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | C | Polska | 30,63% | 49,91% |
1 spółki stowarzyszone z Ultimate Games S.A. (wartość % wykazana w tabeli dotyczy udziału w kapitale posiadanego bezpośrednio przez spółkę Ultimate Games S.A.)
2 Udział posiadany bezpośrednio przez PlayWay S.A.
3 spółka stowarzyszona z Rockgame S.A. (wartość % wykazana w tabeli dotyczy udziału w kapitale posiadanego bezpośrednio przez spółkę Rockgame S.A.)
4 spółka stowarzyszona z GamePlanet S.A. (wartość % wykazana w tabeli dotyczy udziału w kapitale posiadanego bezpośrednio przez spółkę GamePlanet S.A.)
* Grupa Kapitałowa zbyła udziały/akcje spółk w 2022 rokui, stąd spółka przestała stanowić jednostkę stowarzyszoną dla grupy Kapitałowej PlayWay S.A.
** Grupa Kapitałowa zbyła udziały/akcje spółk w 2022 rokui, ograniczając swój udział w kapitale spółki do niskiego poziomu, stąd spółka przestała stanowić jednostkę stowarzyszoną dla grupy Kapitałowej PlayWay S.A. i obecnie stanowi inwestcyje w pozostałych jednostkach dla Grupy Kapitałowej PlayWay S.A.
*** Spółka wyszła z GK w ciągu 2022 roku i od tego momentu stanowi jednostkę stowarzyszoną dla podmiotów wchodzących w skład Grupy Kapitałowej PlayWay S.A.
W celu umożliwienia prawidłowej oceny sytuacji w Grupie Kapitałowej, Zarząd jednostki dominującej dokonał podziału tych spółek według poniższych kategorii:
A - Spółki, które wprowadziły swoje produkty do sprzedaży, a ich wyniki znacząco wpływają na wyniki grupy kapitałowej |
B - Spółki, które tworzą gry, ale ich wyniki obecnie nie wpływają znacząco na wyniki grupy kapitałowej. |
C - Spółki, które opracowują swoje pierwsze produkty i są w początkowej fazie rozwoju. |
D - Spółki, które na dzień publikacji raportu nie zajmują się produkcją gier komputerowych. |
Czas trwania działalności jednostek wchodzących w skład Grupy Kapitałowej Spółki jest nieograniczony. Sprawozdanie finansowe jednostek zależnych i stowarzyszonych sporządzone zostało za ten sam okres sprawozdawczy co sprawozdanie finansowe Jednostki dominującej, przy zastosowaniu spójnych zasad rachunkowości, za wyjątkiem spółek utworzonych w 2022 roku, które nie prowadziły swojej działalności za okres pełnych 12 miesięcy.
Wszystkie spółki zależne podlegają konsolidacji metodą pełną.
Rokiem obrotowym Jednostki dominującej oraz spółek wchodzących w skład Grupy jest rok kalendarzowy.
Podstawowa działalność spółek wchodzących w skład Grupy Kapitałowej Spółki obejmuje działalność wydawniczą w zakresie gier komputerowych.
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
WYBRANE DANE FINANSOWE - JEDNOSTKI ZALEŻNE (przed korektami konsolidacyjnymi):
Spółka / Grupa Kapitałowa | Dane jednostkowe / Grupowe | Aktywa trwałe | Aktywa obrotowe | Aktywa / Pasywa razem | Kapitał własny razem | Kredyty i pożyczki | Pozostałe zobowiązania | Przychody ze sprzedaży + zmiana stanu produktów | Koszty działalności operacyjnej | Zysk (strata) z działalności operacyjnej | Zysk (strata) netto | Przepływy z działalności operacyjnej | Przepływy z działalności inwestycyjnej | Przepływy z działalności finansowej |
Ultimate Games S.A. | Grupowe | 15 242 | 23 929 | 39 170 | 31 852 | 0 | 7 318 | 30 789 | 24 839 | 5 635 | (8 765) | 532 | 98 | (7 899) |
MADMIND STUDIO S.A. | Jednostkowe | 604 | 8 040 | 8 644 | 8 037 | - | 607 | 7 356 | 4 697 | 2 203 | 2 139 | 642 | (379) | - |
CODE HORIZON S.A. | Jednostkowe | 72 | 13 870 | 13 942 | 12 962 | - | 980 | 6 002 | 2 989 | 2 974 | 2 463 | 4 246 | (13) | (1 400) |
REJECTED GAMES sp. z o.o. | Jednostkowe | - | 2 311 | 2 311 | 2 305 | - | 5 | 2 277 | 610 | 1 667 | 1 671 | 1 425 | 18 | (4 000) |
FROZEN DISTRICT sp. z o.o. | Grupowe | 600 | 88 200 | 88 800 | 86 958 | 0 | 1 842 | 84 631 | 15 010 | 69 473 | 66 597 | 51 486 | (306) | (47 200) |
Pentacle S.A. | Jednostkowe | - | 1 428 | 1 428 | 1 209 | 197 | 22 | 39 | 265 | (226) | (255) | (222) | - | 190 |
Imaginalis Games sp z o.o. | Jednostkowe | 1 720 | 3 973 | 5 692 | 5 572 | - | 120 | 6 753 | 1 065 | 5 689 | 5 217 | 5 268 | (1 674) | (3 239) |
Rebelia Games sp. z o.o. | Jednostkowe | - | 1 375 | 1 375 | 1 340 | - | 36 | 870 | 383 | 486 | 456 | 574 | - | - |
BIG CHEESE STUDIO S.A. (d. Circus sp. z o.o.) | Jednostkowe | 1 315 | 30 892 | 32 207 | 29 570 | - | 2 637 | 25 782 | 8 748 | 17 008 | 16 736 | 9 630 | (38) | (8 412) |
Total Games sp. z o.o. | Jednostkowe | - | 1 829 | 1 829 | 258 | 1 524 | 48 | 504 | 582 | (78) | (174) | (594) | - | 500 |
Nesalis Games S.A. | Jednostkowe | - | 753 | 753 | 378 | 341 | 34 | 375 | 360 | (118) | (160) | (91) | - | - |
DeGenerals S.A. | Jednostkowe | 33 | 2 854 | 2 887 | 2 639 | - | 248 | 2 876 | 2 648 | 293 | 322 | (533) | - | - |
Ragged Games S.A. | Jednostkowe | - | 1 261 | 1 261 | 1 216 | - | 46 | 1 112 | 564 | 537 | 526 | 186 | - | - |
Stereo Games S.A.(d. Pixel Flipper) | Jednostkowe | 2 | 785 | 787 | 780 | - | 7 | 174 | 213 | (39) | (39) | (254) | - | - |
President Studio S.A. | Jednostkowe | 4 | 3 089 | 3 093 | 2 989 | - | 104 | 1 212 | 1 269 | (80) | (81) | (1 282) | (4) | - |
Console Labs S.A. | Jednostkowe | 110 | 2 681 | 2 791 | 2 509 | 25 | 257 | 3 707 | 2 734 | 759 | 714 | 413 | 114 | 25 |
Gameboom VR S.A. (d. Gameboom VR sp. z o. o.) | Jednostkowe | 152 | 11 757 | 11 909 | 6 599 | - | 5 310 | 11 905 | 7 056 | 4 851 | 3 808 | 5 084 | (120) | (1 036) |
FreeMind S.A. | Jednostkowe | 3 | 3 475 | 3 478 | 2 974 | - | 504 | 4 233 | 2 718 | 1 392 | 1 431 | 841 | (2) | - |
SimulaMaker S.A. (d. SimulaMobile sp. z o.o.) | Jednostkowe | 3 | 1 431 | 1 434 | 1 391 | - | 44 | 144 | 241 | (97) | (97) | (231) | - | - |
Strategy Labs sp. z o.o. | Jednostkowe | 12 | 647 | 659 | 112 | 538 | 9 | 180 | 198 | (18) | (51) | (213) | (14) | 200 |
GameHunters S.A. | Jednostkowe | 30 | 3 373 | 3 402 | 3 267 | - | 135 | 1 080 | 1 393 | (314) | (309) | (1 347) | (11) | - |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Games Incubator S.A. | Grupowe | 44 | 5 913 | 5 957 | 5 753 | - | 204 | 8 385 | 5 517 | 2 880 | 2 725 | 1 356 | 91 | (1 826) |
PWay sp. z o.o. | Grupowe | - | 301 | 301 | 298 | - | 3 | - | 157 | (154) | (99) | (132) | (101) | - |
WarZoneLabs sp. z o.o. | Jednostkowe | - | 1 060 | 1 060 | 1 044 | - | 16 | 383 | 440 | (57) | (57) | (395) | - | - |
Rockgame S.A. (d. Wasteland) | Grupowe | 325 | 4 691 | 5 016 | 2 863 | 1 130 | 1 023 | 5 626 | 4 733 | 790 | 537 | (949) | (160) | 685 |
TRIGGER LABS SP. Z O.O. | Jednostkowe | 25 | 711 | 736 | 692 | - | 44 | 459 | 569 | (111) | (111) | (177) | (18) | - |
DEV4PLAY SP. ZO.O. | Jednostkowe | - | 116 | 116 | 24 | - | 92 | 189 | 277 | (88) | (112) | 12 | - | (6) |
MobilWay S.A. | Jednostkowe | 11 | 425 | 436 | 277 | 113 | 46 | 361 | 322 | (653) | (715) | (109) | - | (200) |
Madnetic Games S.A. | Jednostkowe | 2 | 1 330 | 1 332 | 520 | 672 | 139 | 669 | 1 024 | (356) | (423) | (896) | - | 652 |
THULE ISLAND SP. Z O.O. (d. Gaming Centre sp. z o.o.; Septarian Games sp. z o.o.) | Jednostkowe | - | 307 | 307 | 305 | - | 2 | 142 | 197 | (62) | (62) | (123) | - | - |
GamePlanet S.A. | Grupowe | 174 | 1 607 | 1 781 | 1 692 | - | 90 | 538 | 875 | (339) | (342) | (837) | - | - |
GameFormatic S.A. | Grupowe | 20 | 4 138 | 4 158 | 4 018 | - | 140 | 3 423 | 2 664 | 650 | 641 | (515) | 22 | - |
DreamWay Games S.A. | Jednostkowe | 5 | 819 | 824 | 305 | 449 | 69 | 305 | 723 | (418) | (443) | (721) | - | 440 |
SimRail S.A. | Jednostkowe | 4 | 2 842 | 2 846 | 1 637 | 192 | 1 017 | 1 037 | 1 255 | (216) | (234) | (93) | - | 91 |
Septarian Games S.A. | Jednostkowe | - | 992 | 992 | 970 | - | 22 | 393 | 441 | (48) | (67) | (474) | - | - |
Shift Games S.A. | Jednostkowe | - | 638 | 638 | 559 | - | 79 | 676 | 766 | (90) | (112) | (501) | - | - |
SIM FARM S.A. (d. Aurum Plus S.A.) | Jednostkowe | 18 | 2 179 | 2 198 | 2 110 | - | 88 | 2 320 | 1 531 | 788 | 830 | 552 | 12 | (400) |
CORMINTON INVESTMENTS sp. z o.o. (po zm. Solid Games sp. z o.o.) | Jednostkowe | - | 605 | 605 | 447 | 154 | 3 | 346 | 376 | (30) | (34) | (407) | - | 150 |
RL9sport Games S.A. | Jednostkowe | - | 353 | 353 | 15 | 322 | 16 | 90 | 117 | (27) | (54) | (115) | - | 100 |
DIGITAL MELODY S.A. (d. Charmander Solutions S.A.) | Jednostkowe | 880 | 2 075 | 2 955 | 2 928 | - | 27 | 3 298 | 2 701 | 548 | 515 | 1 280 | 2 | (472) |
Farmind Studio sp. z o.o (d. CRIMSON LION ENTERTAINMENT sp. z o.o.) | Jednostkowe | 28 | 44 | 72 | (177) | 101 | 148 | 660 | 906 | (246) | (248) | (132) | (32) | 150 |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
WYBRANE DANE FINANSOWE - JEDNOSTKI STOWARZYSZONE:
Spółka / Grupa Kapitałowa | Dane jednostkowe / Grupowe | Aktywa trwałe | Aktywa obrotowe | Aktywa / Pasywa razem | Kapitał własny razem | Kredyty i pożyczki | Pozostałe zobowiązania | Przychody ze sprzedaży + zmiana stanu produktów | Koszty działalności operacyjnej | Zysk (strata) z działalności operacyjnej | Zysk (strata) netto | Przepływy z działalności operacyjnej | Przepływy z działalności inwestycyjnej | Przepływy z działalności finansowej |
ECC Games S.A. | Jednostkowe | 36 | 13 171 | 13 208 | 7 033 | - | 6 175 | 3 709 | 4 490 | (759) | (769) | (215) | (67) | - |
Movie Games S.A. | Grupowe | 31 572 | 12 209 | 43 781 | 35 651 | 228 | 7 902 | 6 847 | 9 813 | (2 939) | 2 049 | (437) | (3 998) | (1 428) |
CreativeForge Games S.A. | Grupowe | 1 254 | 6 440 | 7 694 | 7 008 | - | 686 | 4 048 | 4 119 | (399) | (825) | (510) | 90 | 0 |
Baked Games S.A. | Jednostkowe | 27 | 2 800 | 2 826 | 2 742 | 8 | 77 | 2 217 | 1 403 | 815 | 787 | 527 | - | (15) |
Image Power S.A. | Jednostkowe | - | 3 810 | 3 810 | 1 787 | 1 938 | 84 | 2 248 | 2 262 | (13) | (135) | (1 705) | - | 1 425 |
Sonka S.A. | Jednostkowe | 44 | 3 252 | 3 296 | 1 819 | 1 141 | 336 | 3 281 | 3 140 | 13 | (3) | (823) | - | 994 |
PolySlash S.A. | Jednostkowe | 4 | 3 996 | 4 000 | 3 255 | 433 | 312 | 2 201 | 2 395 | (732) | (762) | (1 773) | - | 407 |
Atomic Jelly S.A. | Jednostkowe | 31 | 2 341 | 2 372 | 2 336 | - | 35 | (43) | 685 | (882) | (904) | (685) | - | - |
Pyramid Games S.A. | Jednostkowe | 154 | 6 389 | 6 544 | 4 353 | 210 | 1 981 | 4 308 | 3 267 | 1 041 | 1 090 | (520) | - | 200 |
Iron Wolf Studio S.A. | Jednostkowe | 17 | 5 927 | 5 945 | 3 024 | - | 2 921 | 1 312 | 1 664 | (569) | (674) | 931 | - | - |
Live Motion Games S.A. | Jednostkowe | 11 | 8 832 | 8 843 | 3 373 | 490 | 4 980 | 6 096 | 7 309 | (2 522) | (2 764) | (24) | - | 480 |
GAMES OPERATORS S.A. | Jednostkowe | 1 645 | 21 194 | 22 839 | 20 008 | - | 2 831 | 9 889 | 7 313 | 2 034 | 3 341 | 2 333 | (4 645) | (2 560) |
Space Boat Studios S.A. (d. "Space Boat Studios" sp. z o.o.) | Jednostkowe | - | 1 865 | 1 865 | 1 811 | - | 54 | 633 | 404 | 230 | 247 | (98) | - | - |
Ritual Interactive S.A. (d. Circle Games) | Jednostkowe | 37 | 856 | 894 | (72) | 948 | 17 | 555 | 623 | (177) | (259) | (682) | 32 | 598 |
Play2Chill S.A. | Jednostkowe | 246 | 3 496 | 3 742 | 3 564 | - | 178 | 2 036 | 2 124 | (341) | (353) | (831) | (6) | - |
TITAN GAMEZ sp. z o.o. (d. Mobile Titans) | Jednostkowe | 362 | 4 776 | 5 139 | (912) | 4 387 | 1 665 | 2 482 | 2 703 | (425) | (576) | (1 992) | (146) | 1 950 |
IGNIBIT S.A. | Jednostkowe | 16 | 3 574 | 3 590 | 2 450 | 1 061 | 79 | 966 | 1 000 | (47) | (135) | (1 106) | - | (32) |
MeanAstronauts Spółka Akcyjna w organizacji | Jednostkowe | - | 739 | 739 | 692 | - | 47 | 342 | 522 | (180) | (203) | (540) | - | - |
Woodland Games S.A. | Jednostkowe | 226 | 5 007 | 5 233 | 2 711 | 200 | 2 321 | 2 902 | 2 830 | 93 | 21 | 154 | (6) | 78 |
EPICVR sp. z o.o. | Jednostkowe | 398 | 2 061 | 2 459 | 1 955 | - | 504 | 949 | 2 949 | 1 019 | 1 025 | 1 643 | (432) | 235 |
CYBERDEVS S.A. (d. GARLIC JAM S.A.) | Jednostkowe | - | 929 | 929 | 821 | 86 | 22 | 77 | 215 | (137) | (138) | (148) | - | 1 000 |
Silk Road Games S.A. | Jednostkowe | 31 741 | 54 | 31 795 | 31 771 | 16 | 9 | - | 179 | (178) | (177) | (131) | (82) | 16 |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
DIGITAL MELODY GAMES SP. Z O.O. | Jednostkowe | 33 | 128 | 161 | 155 | - | 5 | 294 | 618 | (321) | (340) | (553) | - | (731) |
3R Games S.A. (3R Studio Mobile sp. z o.o. po połaczeniu z HUBSTYLE S.A.) | Jednostkowe | 15 602 | 1 291 | 16 893 | 15 787 | 795 | 311 | 2 955 | 2 029 | 930 | 803 | 1 624 | - | (833) |
BINGLE GAMES SP. Z O.O. | Jednostkowe | - | 306 | 306 | 304 | - | 2 | 3 | 54 | (51) | (51) | (334) | - | 355 |
MANYDEV STUDIO SPÓŁKA EUROPEJSKA | Jednostkowe | 637 | 601 | 1 238 | (1 519) | 136 | 2 622 | 284 | 702 | (1 174) | (3 516) | (380) | (966) | 1 644 |
Forestlight Games S.A. (d. Forestlight Games sp. z o.o.) | Jednostkowe | 214 | 3 759 | 3 973 | 3 556 | 220 | 197 | 993 | 1 163 | (169) | (174) | (958) | (49) | 1 012 |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
W dniu 16 marca 2022 r. Emitent, w wyniku zawarcia umowy sprzedaży udziałów, nabył 1.200 udziałów w spółce Farmind Studio sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (d. CRIMSON LION ENTERTAINMENT sp. z o.o.; dalej: Farmind Studio) za łączną kwotę 12.000,00 zł. W wyniku zawarcia ww. umowy Emitent posiadał 60,00% udziałów w kapitale zakładowym Farmind Studio. W dniu 16 marca 2022 r. Wspólnicy Farmind Studio podjęli uchwałę o podwyższeniu kapitału zakładowego z kwoty 100.000,00 zł do kwoty 100.500,00 zł poprzez utworzenie 10 nowych i równych i niepodzielnych udziałów o wartości nominalnej 50,00 zł każdy, o łącznej wartości nominalnej 500,00 zł. Następnie dnia 16 marca 2022 r. Emitent złożył oświadczenie o objęciu 10 nowoutworzonych udziałów, o wartości nominalnej 50,00 zł każdy, o łącznej wartości nominalnej 500,00 zł, i pokrył je wkładem pieniężnym w wysokości 50.000,00 zł. Dnia 6 maja 2022 r. doszło do rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym podwyższonego kapitału zakładowego Farmind Studio, a tym samym od dnia 6 maja 2022 r. Emitent posiada 1.210 udziałów w Farmind Studio co stanowi 60,20% udziału w kapitale zakładowym Farmind Studio.
W dniu 12 stycznia 2022 r. Spółka wraz ze spółką Super Krak S.A. z siedzibą w Krakowie zawiązały spółkę z ograniczona odpowiedzialnością pod firmą BINGLE GAMES SP. Z O.O. z siedzibą w Krakowie, której kapitał zakładowy wynosi 5.000,00 zł i dzieli się na 100 równych i niepodzielnych udziałów, o wartości nominalnej po 50,00 zł każdy. Spółka objęła 33 udziały po 50,00 zł każdy, o łącznej wartości nominalnej 1.650,00 zł i pokryła je w całości wkładem pieniężnym w kwocie 110.000,00 zł, a nadwyżka wartości wkładu nad wartością nominalną udziałów wynosząca 108.350,00 zł została przekazana w całości do kapitału zapasowego. Udział Spółki w kapitale zakładowym BINGLE GAMES SP. Z O.O. wynosi: 33%.
Do głównych przyczyn nabycia udziałów w danych podmiotach jest oczekiwana synergia łączących się działalności w ramach Grupy Kapitałowej.
Objęcie kontroli w spółkach kontrolowanych bezpośrednio przez PlayWay S.A. w roku 2022
Wyszczególnienie | Farmind Studio sp z o.o. |
Data objęcia kontroli | 16.03.2022 |
Cena nabycia (w tys. zł) | 12 |
Liczba nabytych udziałów | 1.200 |
Procent przejętych udziałów kapitałowych z prawem głosu | 60% |
Wartość firmy (w tys. zł) | 7 |
Przepływy pieniężne tytułem objęcia kontroli w spółkach zależnych
Nazwa jednostki | Całkowita wypłacona zapłata | Część zapłaty składająca się ze środków pieniężnych i ekwiwalentów | Środki pieniężne i ekwiwalenty objęte kontrolą | Wartość netto przepływów z tytułu transakcji |
Farmind Studio sp. z o.o. | (12) | (12) | 50 | 38 |
RAZEM |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Wybrane dane finansowe jednostek zależnych nad którymi objęto kontrolę na moment objęcia kontroli:
Spółka / Grupa Kapitałowa | Dane jednostkowe / Grupowe | Aktywa trwałe | Aktywa obrotowe | Środki pieniężne i ich ekwiwalenty | Aktywa razem | Kapitał własny razem | Zobowiązania długoterminowe | Zobowiązania krótkoterminowe | Przychody ze sprzedaży + zmiana stanu produktów | Zysk (strata) z działalności operacyjnej | Zysk (strata) netto |
Farmind Studio sp. z.o. | Jednostkowe | - | 60 | 50 | 60 | 60 | - | 1 | - | (12) | (12) |
W 2022 r. doszło do zmian w ramach Grupy Kapitałowej Emitenta, m.in. poprzez wyjście z Grupy następujących spółek:
Game Crafter Studio S.A.
Forestlight Games S.A.
Beast Games S.A. (dotychczas jednostka zależna w ramach Grupy Kapitałowej Console Labs S.A.)
Monuments Games sp. z o.o. (dotychczas jednostka zależna w ramach Grupy Kapitałowej Games Incubator S.A.)
W I kwartale 2022 r., Emitent utracił kontrolę nad spółka zależną Game Crafters Studio S.A. poprzez sprzedaż wszystkich akcji Game Crafters Studio S.A.
W II kwartale 2022 r., Emitent utracił kontrolę nad spółka zależną Forestlight Games S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej: Forestlight Games) poprzez sprzedaż Prezesowi Zarządu Forestlight Games łącznie 375.000 akcji Forestlight Games, o wartości nominalnej 0,10 zł każda, o łącznej wartości nominalnej 37.500,00 zł, po cenie wynoszącej 0,10 zł za każdą nabywaną akcję, tj. za łączną cenę wynoszącą 37.500,00 zł. Ponadto dnia 20.06.2022 r. doszło do rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym podwyższonego kapitału zakładowego Forestlight Games, tj. z kwoty 266 974,00 zł do kwoty 312 604,30 zł. Na skutek powyższego udział Emitenta w Forestlight Games zmniejszył się z 49,91% do 30,63%.
Wynik na utracie kontroli w spółkach kontrolowanych bezpośrednio przez PlayWay S.A. w roku 2022
Wyszczególnienie | Game Crafter Studio S.A. | Forestlight Games S.A. |
Moment utraty kontroli | 1Q2022 | 2Q2022 |
Wartość sprzedaży | 999 | 38 |
Wartość godziwa pozostałej kwoty inwestycji | - | 145 |
Aktywa netto na dzień zbycia | 2 174 | 2 641 |
Wartość firmy na dzień zbycia | - | 13 |
Udział mniejszości na dzień zbycia | 1 145 | 1 356 |
Wynik na utracie kontroli | (30) | (1 116) |
(1 146) |
Wynik na utracie kontroli w spółkach kontrolowanych przez jednostki zależne PlayWay S.A.
Rodzaje transakcji | Beast Games S.A. (UTRATA KONTROLI – GK CONSOLE LABS S.A.) | Monuments Games sp. z o.o. (UTRATA KONTROLI – GK GAMES INCUBATOR S.A.) |
Moment utraty kontroli | 3Q2022 | 3Q2022 |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Wartość sprzedaży | 80 | 2 |
Wartość godziwa pozostałej kwoty inwestycji | - | - |
Aktywa netto na dzień zbycia | 60 | 2 |
Wartość firmy na dzień zbycia | - | - |
Udział mniejszości na dzień zbycia | 36 | - |
Wynik na utracie kontroli | 56 | - |
56 |
Łączny wynik na utracie kontroli w roku 2022 wyniósł 1 089 tys. zł
Przepływy pieniężne powstałe w wyniku utraty kontroli w spółkach zależnych
Nazwa jednostki | Całkowita otrzymana zapłata | Część zapłaty składająca się ze środków pieniężnych i ekwiwalentów | Utracone środki pieniężne i ekwiwalenty | Wartość netto przepływów z tytułu transakcji |
Game Crafter Studio S.A. | 999 | 999 | (82) | 918 |
Forestlight Games S.A. | 38 | 38 | (377) | (339) |
Beast Games S.A. | 80 | 80 | (4) | 76 |
Monuments Games sp. z o.o. | 2 | 2 | 0 | 1 |
RAZEM | 1 119 | 1 119 | (463) | 656 |
Wybrane dane finansowe jednostek zależnych nad którymi utracono kontrolę na moment utraty kontroli:
Spółka / Grupa Kapitałowa | Dane jednostkowe / Grupowe | Aktywa trwałe | Aktywa obrotowe | Środki pieniężne i ich ekwiwalenty | Aktywa razem | Kapitał własny razem | Zobowiązania długoterminowe | Zobowiązania krótkoterminowe | Przychody ze sprzedaży + zmiana stanu produktów | Zysk (strata) z działalności operacyjnej | Zysk (strata) netto |
Game Crafter Studio S.A. | Jednostkowe | - | 2 196 | 82 | 2 196 | 2 174 | - | 22 | 168 | (41) | (35) |
Forestlight Games S.A. | Jednostkowe | 42 | 4 106 | 718 | 4 149 | 2 673 | - | 1 336 | 204 | (47) | (51) |
Beast Games S.A. | Jednostkowe | 6 | 58 | 4 | 64 | 60 | - | 3 | 65 | 17 | 17 |
Monuments Games sp. z o.o. | Jednostkowe | - | 2 | 0 | 2 | 2 | 0 | 0 | 279 | 21 | (8) |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
W 2021 r. Emitent objął 6.899.999 akcji serii H w podwyższonym kapitale zakładowym spółki Manydev Studio spółka europejska (dawniej: PLATYNOWE INWESTYCJE S), które zostało zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym dnia 24.06.2022 r., a tym samym na dzień 30.06.2022 r. udział Emitenta w kapitale zakładowym Manydev Studio spółka europejska wynosił 32,86%.
W I kwartale 2022 r. na skutek zawartych przez Emitenta umów sprzedaży akcji dotyczących spółek zależnych:
1)udział Emitenta w SimRail S.A. uległ obniżeniu i wynosi 58,42%;
2)udział Emitenta w DIGITAL MELODY S.A. uległ obniżeniu i wynosi 47,61%.
W I kwartale 2022 r. na skutek zawartych przez Emitenta umów sprzedaży akcji dotyczących jednostek stowarzyszonych:
1)udział Emitenta w PolySlash S.A. uległ obniżeniu i wynosi 31,70%;
2)udział Emitenta w Play2Chill S.A.S.A. uległ zwiększeniu i wynosi 40,02%;
3)udział Emitenta w Woodland Games S.A. uległ obniżeniu i wynosi 47,09%.
W II kwartale 2022 r. na skutek zawartych przez Emitenta umów sprzedaży akcji oraz udziałów dotyczących spółek zależnych:
1)udział Emitenta w Rebelia Games sp. z o.o. uległ obniżeniu i wynosi 74,00%;
2)udział Emitenta w President Studio S.A. uległ obniżeniu i wynosi 67,50%;
3)udział Emitenta w GameHunters S.A. uległ obniżeniu i wynosi 55,58%.
W II kwartale 2022 r. na skutek zawartych przez Emitenta umów sprzedaży akcji oraz udziałów dotyczących jednostek stowarzyszonych:
1)udział Emitenta w Sonka S.A. uległ obniżeniu i wynosi 36,66%;
2)udział Emitenta w EPICVR sp. z o.o. uległ obniżeniu i wynosił 22,75%.
Dnia 06.04.2022 r. doszło do rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym podwyższonego kapitało zakładowego Madnetic Games S.A. z kwoty 103.000,00 zł do kwoty 108.000,80 zł. Na skutek powyższego udział Emitenta w Madnetic Games S.A. uległ obniżeniu i wynosi 62,04%.
Dnia 08.04.2022 r. doszło do rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym podwyższonego kapitało zakładowego Gameboom VR S.A. z kwoty 104 050,00 zł do kwoty 112 205,80 zł. Na skutek powyższego udział Emitenta w Gameboom VR S.A. uległ obniżeniu i wynosi 60,11%.
Dnia 14.05.2022 r. Emitent objął 100.000,00 akcji na okaziciela serii B w podwyższonym kapitale zakładowym CYBERDEVS S.A. i zobowiązał się je pokryć wkładem pieniężnym w kwocie 1.000.000,00 zł. Następnie dnia 30.06.2022 r. doszło do rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym podwyższonego kapitało zakładowego CYBERDEVS S.A. z kwoty 100 000,00 zł do kwoty 110 000,00 zł. Na skutek powyższego udział Emitenta w CYBERDEVS S.A. uległ zwiększeniu i wynosił 30,91%.
Dnia 03.06.2022 r. doszło do rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym podwyższonego kapitało zakładowego Atomic Jelly S.A. z kwoty 258 250,00 zł do kwoty 296 390,00 zł. Na skutek powyższego udział Emitenta w Atomic Jelly S.A. uległ obniżeniu i wynosił 23,15%.
Dnia 03.08.2022 r. Emitent objął 110 udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym DEV4PLAY SP. Z O.O. (dalej: DEV4PLAY). Dnia 24.11.2022 r. doszło do rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym podwyższonego kapitało zakładowego DEV4PLAY z kwoty 100.000,00 zł do kwoty 105.500,00 zł. Następnie dnia 08.12.2022 r. na podstawie umowy sprzedaży udziałów Emitent nabył 100 udziałów z łączną cenę 895.644,00 zł. Na skutek powyższego udział Emitenta w DEV4PLAY uległ zwiększeniu i wynosi 85,36%.
Na skutek zawartych przez Emitenta, w III kwartale 2022 r., umów sprzedaży akcji jednostki stowarzyszonej Atomic Jelly S.A. udział Emitenta w Atomic Jelly S.A. uległ zwiększeniu i wynosi 35,79%.
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Dnia 19.08.2022 r. doszło do rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym podwyższonego kapitało zakładowego 3R GAMES S.A. z kwoty 7 363 788,00 zł do kwoty 7 563 788,00 zł. Na skutek powyższego udział Emitenta w 3R GAMES S.A. uległ obniżeniu i wynosi 31,87%.
Dnia 16.09.2022 r. doszło do rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym podwyższonego kapitało zakładowego MANYDEV STUDIO SPÓŁKA EUROPEJSKA z kwoty 420 000,00 EUR do kwoty 452 000,00 EUR. Na skutek powyższego udział Emitenta w MANYDEV STUDIO SPÓŁKA EUROPEJSKA uległ obniżeniu i wynosi 30,53%.
Dnia 23.09.2022 r. doszło do rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym podwyższonego kapitało zakładowego EPICVR sp. z o.o. z kwoty 200 000,00 zł do kwoty 219 550,00 zł. Na skutek powyższego udział Emitenta w EPICVR sp. z o.o. uległ obniżeniu i wynosi 20,72%.
Dnia 28.09.2022 r. doszło do rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym podwyższonego kapitało zakładowego GAMES OPERATORS S.A. z kwoty 542 070,00 zł do kwoty 549 926,00 zł. Na skutek powyższego udział Emitenta w GAMES OPERATORS S.A. uległ obniżeniu i wynosi 36,39%.
W dniu 28.10.2022 r. doszło do rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym obniżenia kapitału zakładowego Code Horizon S.A. (dalej: Code Horizon), stanowiącej spółkę zależną od Emitenta, z kwoty 500.000,00 zł do kwoty 400.000,00 zł. Następnie dnia 14.12.2022 r. Emitent zawarł z Prezesem Zarządu Code Horizon umowę sprzedaży łącznie 600.000 akcji Code Horizon, o wartości nominalnej 0,10 zł każda, o łącznej wartości nominalnej 60.000,00 zł, za łączną cenę wynoszącą 60.000,00 zł. Na skutek powyższego udział Emitenta w Code Horizon nie uległ zmianie i wynosi 60,00%.
Na skutek zawartych przez Emitenta, w I i IV kwartale 2022 r., umów sprzedaży akcji spółki zależnej SIM FARM S.A. udział Emitenta w SIM FARM S.A. uległ obniżeniu i wynosi 87,03%.
Na skutek zawartych przez Emitenta, w II, III i IV kwartale 2022 r., umów sprzedaży akcji spółki zależnej MobilWay S.A. udział Emitenta w MobilWay S.A. uległ zwiększeniu i wynosi 78,72%.
Na skutek zawartych przez Emitenta, w III i IV kwartale 2022 r., umów sprzedaży akcji spółki zależnej RockGame S.A. udział Emitenta w RockGame S.A. uległ obniżeniu i wynosi 67,76%.
W IV kwartale 2022 r. na skutek zawartych przez Emitenta umów sprzedaży akcji spółki zależnej Septarian Games S.A. udział Emitenta w Septarian Games S.A. uległ obniżeniu i wynosi 55,94%.dniu 18 stycznia 2019 r. Spółka poinformowała, iż w dniu 18.01.2019 r. Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników Gameboom VR Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie podjęło uchwałę o podwyższeniu kapitału zakładowego Gameboom VR sp. z o.o.
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Transakcje w walutach obcych wykazuje się w księgach w wartości nominalnej, przeliczonej na złote polskie według kursu średniego NBP. W momencie realizacji różnice kursowe od należności i zobowiązań wykazywane są jako pozostałe przychody finansowe lub pozostałe koszty finansowe i w rachunku zysków i strat ujmowane są wynikowo.
Poszczególne pozycje aktywów i pasywów na koniec okresu sprawozdawczego, wyrażone w walutach innych niż polski złoty, wycenia się po kursie średnim NBP z ostatniego dnia okresu sprawozdawczego. Różnice kursowe wynikające z przeliczenia zagranicznych środków pieniężnych na koniec okresu sprawozdawczego uznaje się za przychody i koszty finansowe.
Niniejsze skonsolidowane sprawozdanie finansowe zostało zatwierdzone do publikacji przez Zarząd Jednostki dominującej w dniu 28 kwietnia 2023 roku.
Zarząd Jednostki dominującej oświadcza, iż sprawozdanie finansowe Grupy kapitałowej PlayWay S.A. zostało sporządzone wedle najlepszej wiedzy, według stanu na dzień 31 grudnia 2022 roku, zgodnie z obowiązującymi zasadami rachunkowości.
Sprawozdanie finansowe Grupy odzwierciedla sytuację majątkową i finansową oraz wynik finansowy Grupy w sposób prawdziwy, rzetelny i jasny.
Sprawozdanie finansowe zostało przygotowane zgodnie z:
Międzynarodowymi Standardami Sprawozdawczości Finansowej („MSSF”) w kształcie zatwierdzonym przez Unię Europejską („UE”). MSSF obejmują standardy i interpretacje zaakceptowane przez Radę Międzynarodowych Standardów Rachunkowości („RMSR”) oraz Komisję ds. Interpretacji Sprawozdawczości Finansowej („IFRIC”),
Zasady rachunkowości przedstawione poniżej stosowano przy zachowaniu zasady ciągłości we wszystkich prezentowanych latach obrotowych.
Niniejsze skonsolidowane sprawozdanie finansowe sporządzone zostało zgodnie z zasadą kosztu historycznego.
Spółka oraz jej jednostki zależne prowadziły księgi rachunkowe za okresy objęte skonsolidowanym sprawozdaniem finansowym zgodnie z polityką (zasadami) rachunkowości określonymi przez Ustawę z dnia 29 września 1994 roku o rachunkowości („Ustawa”) z późniejszymi zmianami i wydanymi na jej podstawie przepisami („polskie standardy rachunkowości”). Skonsolidowane sprawozdanie finansowe zawiera przekształcenia wprowadzone w celu doprowadzenia sprawozdania finansowego Spółki oraz jej jednostek zależnych prowadzących księgi według krajowych zasad rachunkowości
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
do zgodności z przyjętą polityką rachunkowości według Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej w kształcie zatwierdzonym przez Unię Europejską („MSSF”) dla Grupy Kapitałowej.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe składa się z:
skonsolidowane sprawozdanie z sytuacji finansowej,
skonsolidowane sprawozdanie z całkowitych dochodów,
skonsolidowane sprawozdanie ze zmian w kapitale własnym,
skonsolidowane sprawozdanie z przepływów pieniężnych,
dodatkowych not i objaśnień do skonsolidowanego sprawozdania finansowego.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe zostało sporządzone na dzień 31 grudnia 2022 roku i obejmuje okres 12 miesięcy.
Dla danych prezentowanych w sprawozdaniu z sytuacji finansowej oraz pozycjach pozabilansowych zaprezentowano porównywalne dane finansowe na dzień 31 grudnia 2021 roku.
Dla danych prezentowanych w sprawozdaniu z całkowitych dochodów, sprawozdaniu ze zmian w kapitale własnym oraz w sprawozdaniu z przepływów pieniężnych zaprezentowano porównywalne dane finansowe za okres od 1 stycznia 2021 roku do 31 grudnia 2021 roku.
Dane porównywalne były zweryfikowane przez biegłego rewidenta.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe zostało sporządzone przy założeniu kontynuacji działalności w dającej się przewidzieć przyszłości. Na dzień sporządzenia skonsolidowanego sprawozdania finansowego nie istnieją żadne okoliczności wskazujące na zagrożenie kontynuacji działalności gospodarczej przez Grupę..
Sporządzając skonsolidowane sprawozdanie finansowe za rok 2022 Grupa stosuje takie same zasady rachunkowości, jak przy sporządzaniu rocznego skonsolidowanego sprawozdania finansowego za rok 2021, z wyjątkiem zmian do standardów i nowych standardów i interpretacji zatwierdzonych przez Unię Europejską, które obowiązują dla okresów sprawozdawczych rozpoczynających się w dniu lub po 1 stycznia 2022 roku:
Zmiany do:
oMSSF 3 „Połączenia przedsięwzięć”
oMSR 16 „Rzeczowe aktywa trwałe”
oMSR 37 „Rezerwy, zobowiązania warunkowe i aktywa warunkowe”
oRoczne zmiany do standardów 2018-2020
zatwierdzone w UE, obowiązujący w odniesieniu do okresów rocznych rozpoczynających się 1 stycznia 2022 roku lub po tej dacie,
Nowe lub zmienione standardy MSSF/MSR oraz interpretacje KIMSF, które zostały już wydane przez Radę Międzynarodowych Standardów i zostały zatwierdzone przez UE, ale nie weszły jeszcze w życie:
Zmiany do MSSF 17 „Umowy ubezpieczeniowe”;
Zmiany do MSR 1 oraz do Praktyczne Rozwiązania 2 do Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej – „Ujawnienia w zakresie polityki rachunkowości”;
Zmiany do MSR 8 „Polityka rachunkowości. Zmiany w szacunkach i błędach rachunkowych: definicja szacunków rachunkowych”;
Zmiany doMSR 12 Podatek dochodowy „Aktywa i rezerwy z tytułu odroczonego podatku dochodowego wynikające z pojedynczej transakcji”.
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
MSSF/MSR w kształcie zatwierdzonym przez UE nie różnią się obecnie w znaczący sposób od regulacji wydanych przez Radę Międzynarodowych Standardów Rachunkowości (RMSR), z wyjątkiem poniższych nowych standardów, zmian do standardów oraz nowej interpretacji, które według stanu na dzień 31 grudnia 2022 roku nie zostały jeszcze zatwierdzone do stosowania w UE (poniższe daty wejścia w życie odnoszą się do standardów w wersji pełnej):
Zmiany do MSR 1 „Prezentacja sprawozdań finansowych – klasyfikacja zobowiązań jako krótkoterminowe lub długoterminowe”, niezatwierdzone w UE, obowiązujący w odniesieniu do okresów rocznych rozpoczynających się
1 stycznia 2024 roku lub po tej dacie,
Zmiany do MSSF 17 „Umowy ubezpieczeniowe: wstępne zastosowanie MSSF 17 oraz MSSF 9 – informacje porównawcze”, niezatwierdzone w UE, obowiązujące w odniesieniu do okresów rocznych rozpoczynających się
1 stycznia 2023 roku lub po tej dacie.
Zarząd Spółki dominującej jest w trakcie analizy powyższych zmian i oceny ich wpływu na skonsolidowane sprawozdanie finansowe Grupy.
Zarząd Jednostki dominującej w wyniku dokonania dodatkowych osądów w procesie przygotowania skonsolidowanego sprawozdania finansowego Grupy Kapitałowej PLAYWAY S.A. odstąpił od prezentacji dodatkowych not oraz objaśnień dla pozycji skonsolidowanego sprawozdania z sytuacji finansowej, których udział w sumie bilansowej nie przekracza 10% na dzień bilansowy bieżącego okresu oraz dzień bilansowy okresu poprzedniego, uznając dane informacje za nieistotne z perspektywy skonsolidowanego sprawozdania finansowego.
Pozycja skonsolidowanego sprawozdania z sytuacji finansowej | 31 grudnia 2022 r. | 31 grudnia 2021 r. | Nota | ||
Wartość | Udział w sumie bilansowej | Wartość | Udział w sumie bilansowej | ||
Aktywa | |||||
Wartość firmy | 2 584 | 0,46% | 2 696 | 0,47% | 7* |
Wartości niematerialne | 914 | 0,16% | 1 468 | 0,26% | - |
Rzeczowe aktywa trwałe | 1 651 | 0,30% | 1 114 | 0,19% | - |
Prawo do użytkowania aktywów | 2 375 | 0,43% | 1 229 | 0,21% | 8* |
Inwestycje w jednostkach stowarzyszonych wycenianych zgodnie z metodą praw własności | 166 440 | 29,80% | 208 810 | 36,36% | 9 |
Aktywa finansowe wyceniane w wartości godziwej | 2 070 | 0,37% | 3 174 | 0,55% | 10* |
Udzielone pożyczki długoterminowe | 1 717 | 0,31% | - | 0,00% | 11* |
Aktywa z tytułu odroczonego podatku dochodowego | 4 701 | 0,84% | 388 | 0,07% | 29* |
Pozostałe aktywa długoterminowe | 263 | 0,05% | 51 | 0,01% | - |
Zapasy | 69 202 | 12,39% | 44 898 | 7,82% | 12 |
Należności z tytułu dostaw i usług oraz pozostałe | 48 919 | 8,76% | 44 379 | 7,73% | 13* |
Należności z tytułu podatku dochodowego | 17 495 | 3,13% | 2 026 | 0,35% | - |
Środki pieniężne i ich ekwiwalenty | 139 772 | 25,02% | 221 696 | 38,61% | 14 |
Udzielone pożyczki krótkoterminowe | 6 444 | 1,15% | 3 625 | 0,63% | 37* |
Pozostałe krótkoterminowe aktywa finansowe | 94 052 | 16,84% | 38 696 | 6,74% | 15 |
Pasywa | |||||
Kapitał akcyjny | 660 | 0,12% | 660 | 0,11% | 16* |
Nadwyżka ceny emisyjnej powyżej wartości nominalnej udziałów | 32 142 | 5,75% | 32 142 | 5,60% | - |
Pozostałe kapitały rezerwowe | 21 592 | 3,87% | 25 275 | 4,40% | 20* |
Zyski zatrzymane | 365 893 | 65,50% | 381 231 | 66,39% | 19 |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Kapitał przypadający udziałom niedającym kontroli | 83 583 | 14,96% | 82 137 | 14,30% | 21 |
Rezerwa z tytułu podatku odroczonego | 39 632 | 7,09% | 39 422 | 6,86% | 29* |
Zobowiązania długoterminowe z tytułu leasingu | 2 178 | 0,39% | 1 128 | 0,20% | 22* |
Długoterminowe kredyty i pożyczki zaciągnięte | 2 | 0,00% | 0 | - | 23* |
Rezerwy krótkoterminowe na zobowiązania | 754 | 0,13% | 189 | 0,03% | - |
Zobowiązania krótkoterminowe z tytułu leasingu | 381 | 0,07% | 339 | 0,06% | 22* |
Krótkoterminowe kredyty bankowe i pożyczki zaciągnięte | 374 | 0,07% | 26 | 0,00% | 23* |
Zobowiązania z tytułu dostaw i usług oraz pozostałe | 10 682 | 1,91% | 11 588 | 2,02% | 24* |
Zobowiązania z tytułu podatku dochodowego | 727 | 0,13% | 110 | 0,02% | - |
*pomimo nieprzekroczenia przez daną pozycję 10% sumy bilansowej na dzień bilansowy bieżącego okresu oraz dzień bilansowy okresu poprzedniego uznano, iż dodatkowe ujawnienia dla danych pozycji mogą być istotne z perspektywy zrozumienia sytuacji finansowej Grupy Kapitałowej.
W 2022 roku Grupa Kapitałowa dokonała zmiany sposobu prezentacji danych finansowych w skonsolidowanym sprawozdaniu z sytuacji finansowej oraz skonsolidowanym sprawozdaniu z przepływów pieniężnych co skutkowało koniecznością zmiany prezentacji danych porównawczych we wskazanych elementach jednostkowego sprawozdania finansowego.
Tabela poniżej przedstawia zmiany prezentacji pozycji skonsolidowanego sprawozdania z sytuacji finansowej na dzień
31 grudnia 2021 roku. Wprowadzone zmiany nie wpłynęły na wartość aktywów oraz pasywów.
Pozycja przed zmianą | Wartość | Pozycja po zmianie | Wartość |
Rzeczowe aktywa trwałe | 2 298 | Rzeczowe aktywa trwałe | 1 069 |
Prawo do użytkowania aktywów | 1 229 | ||
Zyski zatrzymane | 405 336 | Pozostałe kapitały rezerwowe | 25 275 |
Zyski zatrzymane | 380 061 |
Poniżej wskazano zmiany prezentacyjne ujęte w skonsolidowanym sprawozdaniu z całkowitych dochodów za rok 2021. Wprowadzone zmiany nie wpłynęły na wartość wyniku netto.
W ramach skonsolidowanego sprawozdania z przepływów pieniężnych dokonano poniższych zmian prezentacyjnych. Wprowadzone zmiany nie wpłynęły na wartość przepływów pieniężnych w poszczególnych rodzajach działalności jednostki.
Pozycja przed zmianą Wartość | Wartość | Pozycja po zmianie Wartość | Wartość |
Spłata kredytów bankowych i pożyczek zaciągniętych | (132) | Spłata kredytów bankowych i pożyczek zaciągniętych | (72) |
Płatności z tytułu leasingu | (117) | Płatności z tytułu leasingu | (95) |
Zapłacone odsetki | - | Zapłacone odsetki | (82) |
W prezentowanych okresach Grupa nie zmieniała zasad rachunkowości.
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Wartości niematerialne są ujmowane, jeżeli jest prawdopodobne, że w przyszłości spowodują one wpływ do Grupy korzyści ekonomicznych, które mogą być powiązane z tymi aktywami. Początkowe ujęcie wartości niematerialnych następuje według cen nabycia lub kosztu wytworzenia. Po ujęciu początkowym wartości niematerialne są wyceniane według cen nabycia lub kosztu wytworzenia pomniejszonych o umorzenie i odpisy z tytułu utraty wartości.
Wartości niematerialne są amortyzowane liniowo w okresie odpowiadającym szacowanemu okresowi ich ekonomicznej użyteczności. Wartość amortyzacji wartości niematerialnych odnosi się w sprawozdaniu z całkowitych dochodów do pozycji „Amortyzacja”.
Wartości niematerialne występujące w Grupie oraz stawki amortyzacji:
Oprogramowanie komputeroweod 2 lat do 5 lat,
Wartość firmy stanowi nadwyżkę kosztu połączenia jednostek gospodarczych (zwanego także ceną nabycia lub ceną przejęcia) nad udziałem Spółki w wartości godziwej netto możliwych do zidentyfikowania na dzień przejęcia aktywów, zobowiązań i zobowiązań warunkowych jednostki przejmowanej.
Wartość firmy powstaje zarówno w przypadku przejęcia jednostki gospodarczej w wyniku połączenia zarejestrowanego w rejestrze sądowym, jak również w przypadku przejęcia udziałów kapitałowych w jednostkach zależnych. W pierwszym przypadku wartość firmy jest ujmowana zasadniczo w księgach rachunkowych i jest wykazywana w jednostkowym sprawozdaniu finansowym Spółki. W drugim przypadku jest ujmowana na poziomie dokumentacji konsolidacyjnej i podlega wykazaniu w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym Grupy Kapitałowej.
Wartość firmy ustala się także w przypadku przejęcia udziałów we wspólnie kontrolowanej jednostce lub w jednostce stowarzyszonej. W przypadku obejmowania udziałów metodą praw własności (dotyczy to zarówno wspólnie kontrolowanych jednostek, jak i jednostek stowarzyszonych) zasady wyceny wartości firmy są takie same, jak w przypadku jednostek zależnych, z tym że metoda praw własności nie pozwala na wykazywanie w bilansie nabytej wartości firmy.
Wartość firmy podlega corocznemu testowi na utratę wartości.
Środki trwałe są wyceniane w cenie nabycia powiększonej o wszystkie koszty bezpośrednio związane z zakupem i przystosowaniem składnika majątku do stanu zdatnego do używania lub koszcie wytworzenia pomniejszonym o odpisy umorzeniowe oraz ewentualne odpisy z tytułu utraty wartości.
Koszty poniesione po wprowadzeniu środka trwałego do użytkowania, takie jak koszty napraw, przeglądów, opłaty eksploatacyjne, wpływają na wynik finansowy okresu sprawozdawczego, w którym zostały poniesione. Jeżeli jest jednak możliwe wykazanie, że poniesione nakłady spowodowały zwiększenie oczekiwanych przyszłych korzyści ekonomicznych z tytułu posiadania danego środka trwałego ponad korzyści przyjmowane pierwotnie, w takim przypadku zwiększają one wartość początkową tego środka trwałego (tzw. ulepszenie).
W momencie likwidacji lub sprzedaży środków trwałych, zyski lub straty wynikające z tego faktu ujmowane są w sprawozdaniu z sytuacji finansowej jako różnica między przychodami netto ze zbycia (jeśli takie były) a wartością bilansową tej pozycji.
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Grupa wycenia aktywa z tytułu prawa do użytkowania w dacie rozpoczęcia leasingu według kosztu, który obejmuje:
Kwotę początkowej wyceny zobowiązania z tytułu leasingu,
Opłaty leasingowe zapłacone w dacie rozpoczęcia leasingu lub przed tą datą,
Początkowe koszty bezpośrednie poniesione przez leasingobiorcę oraz szacunek kosztów, które mają zostać poniesione przez leasingobiorcę w związku z demontażem i usunięciem bazowego składnika aktywów, przeprowadzeniem renowacji bazowego składnika aktywów lub renowacji miejsca w którym składnik aktywów się znajdował.
Po dacie rozpoczęcia leasingu, Grupa wycenia składnik aktywów z tytułu prawa do użytkowania stosując model kosztu, tj. w wartości kosztu pomniejszonego o łączne odpisy amortyzacyjne (umorzeniowe) oraz ewentualne odpisy z tytułu utraty wartości. Amortyzacji składnika aktywów z tytułu prawa do użytkowania dokonuje się metodą liniową przez okres leasingu.
Środki trwałe w budowie są wyceniane w wysokości ogółu kosztów pozostających w bezpośrednim związku z ich nabyciem lub wytworzeniem, w tym kosztów finansowych (z wyjątkiem różnic kursowych nie będących korektą płaconych odsetek), pomniejszonych o odpisy z tytułu utraty wartości. Środki trwałe w budowie nie są amortyzowane do momentu zakończenia ich budowy i oddania do użytkowania.
Jednostki stowarzyszone to wszystkie jednostki, na które Spółka wywiera znaczący wpływ, ale nie sprawuje nad nimi kontroli, co wiąże się zazwyczaj z udziałem w wysokości od 20% do 50% praw głosu. Inwestycje w jednostkach stowarzyszonych wykazuje się metoda praw własności i w początkowym ujęciu ujmuje się je według ceny nabycia. Inwestycje Spółki w jednostkach stowarzyszonych obejmują wartość firmy ustalona w momencie przejęcia. Udział Spółki w zyskach lub stratach jej jednostek stowarzyszonych po dacie przejęcia ujmuje się w rachunku zysków i strat oraz innych całkowitych dochodów. Skumulowane zmiany po dacie nabycia korygują wartość bilansowa inwestycji. Jeżeli udział Spółki w stratach jednostki stowarzyszonej jest równy lub wyższy niż jej udział w tej jednostce stowarzyszonej, włącznie z innymi niezabezpieczonymi należnościami, wówczas Spółka nie ujmuje dalszych strat, chyba że zaciągnęła zobowiązania lub dokonała płatności w imieniu jednostki stowarzyszonej. Niezrealizowane straty z transakcji pomiędzy Spółką a jej jednostkami stowarzyszonymi są wyłączane do wysokości udziału Spółki w tych jednostkach stowarzyszonych.
Wartość początkowa (koszt) zapasów obejmuje wszystkie koszty (nabycia, wytworzenia i inne) poniesione w związku z doprowadzeniem zapasów do ich aktualnego miejsca i stanu. Cena nabycia zapasów obejmuje cenę zakupu powiększoną o cła importowe i inne podatki (niemożliwe do późniejszego odzyskania od władz podatkowych), koszty transportu, załadunku, wyładunku i inne koszty bezpośrednio związane z pozyskaniem zapasów, pomniejszaną o opusty, rabaty i inne podobne zmniejszenia. Zapasy wycenia się w wartości początkowej (cenie nabycia lub koszcie wytworzenia) lub w cenie sprzedaży netto w zależności od tego, która z nich jest niższa. Cena sprzedaży netto odpowiada oszacowanej cenie sprzedaży pomniejszonej o wszelkie koszty konieczne do zakończenia produkcji oraz koszty doprowadzenia zapasów do sprzedaży lub znalezienia nabywcy. W odniesieniu do zapasów koszt ustala się stosując metodę „pierwsze weszło, pierwsze wyszło” (FIFO).
Produkcja w toku obejmuje tworzenie gier. Wycena w księgach oparta jest o koszt wytworzenia, który obejmuje koszty pozostające w bezpośrednim związku z danym projektem oraz uzasadnioną część kosztów pośrednio związanych z danym projektem.
W momencie zakończenia prac i ujmowania nakładów związanych z realizacją danego projektu następuje przeksięgowanie nakładów z Produkcji w toku na Produkty gotowe.
W przypadku projektów, dla których możliwe jest określenie wiarygodnych szacunków dotyczących przychodów
ze sprzedaży określa się współczynnik, na podstawie którego rozliczana jest wartość tych projektów w koszty proporcjonalnie do ich sprzedaży. Współczynnik obliczony jest na podstawie wartości nakładów ukończonego projektu (ujętych jako Produkty gotowe) w stosunku do szacowanych przyszłych przychodów ze sprzedaży.
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
W przypadku projektów, dla których nie jest możliwe określenie wiarygodnych szacunków dotyczących przychodów
ze sprzedaży i na tej podstawie określenie współczynnika do rozliczania kosztów - przychody i koszty rozliczane są w stosunku 1:1.
Cena nabycia lub koszt wytworzenia zapasów mogą nie być możliwe do odzyskania. Odpisanie wartości zapasów do poziomu ich wartości netto możliwej do uzyskania odbywa się na zasadzie odpisów indywidualnych. Analiza taka dokonywana jest na każdy dzień bilansowy dla każdego tytułu w toku wytwarzania oraz dla gotowych produkcji.
W przypadku produkcji w toku Grupa szacuje zainteresowanie wytwarzanym tytułem poprzez zbieranie zapisów na wishlistach, aktywności na portalach społecznościowych oraz szeroko zakrojonym działaniom marketingowym. Powyższe działania pozwalają ocenić, czy wartość netto możliwa do uzyskania jest wyższa od poniesionych kosztów produkcji.
W przypadku wyrobów gotowych przyjmuje się założenie, iż każda gra powinna zwrócić koszty jej produkcji w terminie 24 miesięcy od jej produkcji. Po tym okresie koszty jej wytworzenia, które nie zostały jeszcze odpisane w ciężar wyniku finansowego podlegają odpisowi. W sytuacji, w której sygnały rynkowe wskazują, iż przychody ze sprzedaży danego tytułu nie pokryją kosztów wytworzenia gry, Grupa dokonuje wcześniejszego odpisu poniesionych kosztów.
Grupa zalicza swoje aktywa finansowe do następujących kategorii:
• wyceniane według zamortyzowanego kosztu,
- środki pieniężne i ekwiwalenty,
- należności handlowe,
- należności z tytułu udzielonych pożyczek,
- inne należności,
- inne aktywa finansowe,
• wyceniane w wartości godziwej przez inne całkowite dochody,
• wyceniane w wartości godziwej przez wynik finansowy,
Kwalifikacja dłużnych aktywów finansowych do odpowiedniej kategorii zależy od modelu biznesowego zarzadzania aktywami finansowymi oraz od charakterystyki umownych przepływów pieniężnych dla danego składnika aktywów finansowych.
Aktywa wyceniane po początkowym ujęciu w zamortyzowanym koszcie – są to aktywa finansowe utrzymywane zgodnie z modelem biznesowym, którego celem jest utrzymywanie aktywów finansowych dla uzyskiwania przepływów pienionych wynikających z umowy, a charakterystyka umowy dotyczącej tych aktywów finansowych przewiduje powstawanie przepływów pieniężnych, które są jedynie spłatą kwoty głównej i odsetek. Spółka do wyceny aktywów finansowych wycenianych w zamortyzowanym koszcie stosuje metodę efektywnej stopy procentowej. Należności z tytułu dostaw i usług po początkowym ujęciu wycenia się w wysokości zamortyzowanego kosztu przy zastosowaniu metody efektywnej stopy procentowej, z uwzględnieniem odpisów z tytułu utraty wartości, przy czym należności z tytułu dostaw i usług z data zapadalności poniżej 12 miesięcy od dnia powstania (tj. niezawierające elementu finansowania) i nieprzekazywane do faktoringu, nie podlegają dyskontowaniu i są wyceniane w wartości nominalnej.
Aktywa wyceniane po początkowym ujęciu w wartości godziwej przez inne całkowite dochody – są to aktywa finansowe utrzymywane zgodnie z modelem biznesowym, którego celem jest zarówno utrzymywanie aktywów finansowych dla uzyskiwania przepływów pieniężnych wynikających z umowy jak i sprzedaż aktywów finansowych, a charakterystyka umowy dotyczącej tych aktywów finansowych przewiduje powstawanie przepływów pieniężnych, które są jedynie spłata kwoty głównej i odsetek.
Zyski i straty na składniku aktywów finansowych stanowiącym instrument kapitałowy, dla którego zastosowano opcje wyceny do wartości godziwej przez pozostałe całkowite dochody ujmuje się w pozostałych całkowitych dochodach, za wyjątkiem przychodów z tytułu otrzymanych dywidend.
Aktywa wyceniane w wartości godziwej przez rachunek zysków i strat – są to wszystkie pozostałe aktywa finansowe. Zyski lub straty wynikające z wyceny składnika aktywów finansowych, kwalifikowanego jako wyceniany według wartości godziwej przez
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
wynik finansowy, ujmuje się w wyniku finansowym w okresie, w którym powstały. Zyski lub straty wynikające z wyceny pozycji wycenianych w wartości godziwej przez wynik finansowy obejmują również przychody z tytułu odsetek i dywidendy.
„Udzielone pożyczki długoterminowe” oraz „Udzielone pożyczki krótkoterminowe” zaliczają się do kategorii aktywów finansowych wycenianych wg zamortyzowanego kosztu. Obejmują one umowy pożyczek zawartych między jednostkami wchodzącymi w skład Grupy oraz umowy pożyczek udzielonych przez Grupę pozostałym podmiotom spoza Grupy.
„Należności z tytułu dostaw i usług oraz pozostałe” zaliczają się do kategorii aktywów finansowych wycenianych wg zamortyzowanego kosztu. W ramach pozycji ujmowane są: należności z tytułu dostaw i usług, należności z tytułu podatków, dotacji i ceł, należności dochodzone na drodze sądowej, zaliczki na dostawy oraz pozostałe należności.
„Środki pieniężne i ich ekwiwalenty” zaliczają się do kategorii aktywów finansowych wycenianych wg zamortyzowanego kosztu. Obejmują one depozyty bankowe płatne na żądanie, inne krótkoterminowe inwestycje z pierwotnym terminem wymagalności do 3 miesięcy (licząc od dnia ich założenia), o dużej płynności, łatwo wymieniane na określone kwoty środków pieniężnych oraz nienarażone na istotną zmianę wartości godziwej.
W przypadku zaistnienia zewnętrznych lub wewnętrznych przesłanek, które wskazują, że istnieje ryzyko braku możliwości odzyskania wartości ustalonej na koniec okresu sprawozdawczego składnika aktywów, przeprowadza się testy sprawdzające pod kątem ewentualnej utraty wartości. Testy sprawdzające są przeprowadzane raz w roku także w odniesieniu do wartości niematerialnych o nieokreślonym okresie używania oraz w stosunku do wartości firmy niezależnie od zaistnienia przesłanek.
Stratę z tytułu utraty wartości ujmuje się w wysokości kwoty, o jaką wartość bilansowa danego składnika aktywów (lub ośrodka wypracowującego środki pieniężne) przewyższa jego wartość odzyskiwalną. Wartość odzyskiwana to wyższa z dwóch kwot: wartości godziwej pomniejszonej o koszty sprzedaży i wartości użytkowej. Odpis z tytułu utraty wartości ujmuje się w ciężar zysków i strat.
Niefinansowe aktywa trwałe, dla których w okresach wcześniejszych dokonano odpisu z tytułu utraty wartości testuje się na każdy dzień sprawozdawczy pod kątem wystąpienia przesłanek wskazujących na możliwość odwrócenia wcześniej dokonanego odpisu.
Dla potrzeb analizy pod kątem utraty wartości aktywa grupuje się na najniższym poziomie, na jakim generują przepływy pieniężne niezależnie od innych aktywów (ośrodki wypracowujące środki pieniężne). Dla celów przeprowadzenia testów na utratę wartości ośrodek wypracowujący środki pieniężne ustala się każdorazowo. Na najwyższym poziomie w Grupie ośrodkiem odpowiedzialności jest Grupa, z kolei ośrodki odpowiedzialności na najniższym poziomie w Grupie są wybrane aktywa w ramach Grupy.
Aktywa o nieokreślonym okresie użytkowania nie podlegają amortyzacji, lecz corocznie są testowane pod kątem możliwej utraty wartości. Aktywa amortyzowane są poddawane przeglądom pod kątem utraty wartości, jeżeli zdarzenia lub zmiany okoliczności wskazują, że wartość bilansowa może być niemożliwa do odzyskania. Odpis aktualizujący z tytułu utraty wartości ujmuje się w rachunku zysków i strat oraz innych całkowitych dochodów i wykazuje się w wysokości, o którą wartość bilansowa składnika aktywów przewyższa wartość odzyskiwalną. Wartość odzyskiwalna stanowi wyższą z dwóch wartości: wartości godziwej pomniejszonej o koszty doprowadzenia do sprzedaży i wartości użytkowej. Dla potrzeb oceny utraty wartości aktywa grupuje się na najniższym poziomie, dla którego występują możliwe do zidentyfikowania przepływy pieniężne (ośrodki wypracowujące środki pieniężne). Niefinansowe aktywa, inne niż wartość firmy, w odniesieniu do których uprzednio stwierdzono utratę wartości, ocenia się na każdy dzień zakończenia okresu sprawozdawczego pod kątem występowania przesłanek wskazujących na możliwość odwrócenia dokonanego odpisu.
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Odpis z tytułu utraty wartości (odpis na oczekiwane straty kredytowe) aktywów finansowych jest ujmowany na każdy dzień bilansowy. Jeżeli ryzyko kredytowe związane z danym instrumentem finansowym znacznie wzrosło od momentu początkowego ujęcia, Grupa wycenia odpis na oczekiwane straty kredytowe z tytułu instrumentu finansowego w kwocie równej oczekiwanym stratom kredytowym w całym okresie życia. W przeciwnym razie Grupa wycenia odpis na oczekiwane straty kredytowe z tytułu tego instrumentu finansowego w kwocie równej 12-miesięcznym oczekiwanym stratom
kredytowym.
Grupa wycenia oczekiwane straty kredytowe z tytułu instrumentów finansowych w sposób uwzględniający:
nieobciążoną i ważoną prawdopodobieństwem kwotę, którą ustala się oceniając szereg możliwych wyników, wartość pieniądza w czasie,
racjonalne i możliwe do udokumentowania informacje, które są dostępne bez nadmiernych kosztów lub starań na dzień sprawozdawczy, dotyczące przeszłych zdarzeń, obecnych warunków i prognoz dotyczących przyszłych warunków gospodarczych.
Grupa dokonuje oceny oczekiwanych strat kredytowych dla aktywów związanych z instrumentami dłużnymi wycenianymi wg zamortyzowanego kosztu niezależnie od tego, czy wystąpiły przesłanki utraty wartości. Odpis na oczekiwane straty kredytowe dokonywany jest w oparciu o szacowane ratingi emitenta i przypisane danemu ratingowi prawdopodobieństwo wystąpienia straty oraz wysokość straty.
W przypadku należności handlowych Grupa stosuje uproszczone podejście i szacuje odpis z tytułu oczekiwanych strat kredytowych w całym okresie życia. Odpisy z tytułu utraty wartości należności handlowych wycenianie są w kwocie równej oczekiwanym stratom kredytowym w całym okresie życia należności przy użyciu macierzy rezerw.
Za zdarzenie niewypłacalności (przyjęcie założenia że kontrahent nie wywiąże się z zobowiązania) Grupa uznaje brak spłaty powyżej 360 dni od dnia wymagalności należności.
Aby oszacować wartość oczekiwanych strat kredytowych związanych z należnościami handlowymi, na koniec każdego roku sprawozdawczego Grupa dokonuje analizy statystycznej obejmującej należności handlowe w podziale na zdefiniowane przez Grupę kategorie odbiorców bazując na danych historycznych dotyczących ściągalności należności.
W kolejnym etapie analizy Grupa przeprowadza analizę portfelową, kalkulując dla każdej grupy odbiorców współczynnik strat kredytowych na bazie macierzy rezerw w poszczególnych przedziałach wiekowych. Wartość odpisów z tytułu utraty wartości należności w danym przedziale czasowym, które na dzień bilansowy nie są zaległe dla danej grupy odbiorców, równa jest iloczynowi wartości należności handlowych na dzień bilansowy i współczynnika straty kredytowej.
Grupa uwzględnia informacje dotyczące przyszłości w stosowanych parametrach modelu szacowania strat oczekiwanych, poprzez zarządczą korektę bazowych współczynników prawdopodobieństwa niewypłacalności. W tym zakresie Grupa bierze pod uwagę zmiany danych makroekonomicznych takich jak np.: dynamika Produktu Krajowego Brutto, wskaźnik inflacji, stopa bezrobocia czy indeksy cen akcji WIG i w przypadku gdy nastąpiło ich istotne pogorszenie w stosunku do poprzedniego okresu, Grupa ocenia czy jest konieczność uwzględnienia w kalkulacji oczekiwanej straty kredytowej dodatkowego elementu ryzyka związanego z sytuacją gospodarczą oraz prognozami na przyszłość. Na dzień 31 grudnia 2022 roku, Grupa nie zidentyfikowała przesłanek do zmodyfikowania założeń przyjętych do oceny oczekiwanej straty kredytowej.
Kwota oczekiwanych strat kredytowych (lub kwota odwrócenia odpisu), jaka jest wymagana, aby dostosować odpis na oczekiwane straty kredytowe na dzień sprawozdawczy do kwoty, którą należy ująć, jest ujmowana w skonsolidowanym sprawozdaniu z całkowitych dochodów jako zysk lub strata z tytułu utraty wartości należności.
Kwotę odpisu na oczekiwane straty kredytowe z tytułu aktywów finansowych ujętych w kategorii „aktywa finansowe
wyceniane wg zamortyzowanego kosztu" ujmuje się jako pomniejszenie wartości księgowej brutto składnika aktywów
finansowych w skonsolidowanym sprawozdaniu z sytuacji finansowej.
Kwotę odpisu na oczekiwane straty kredytowe z tytułu aktywów finansowych ujętych w kategorii „aktywa finansowe wyceniane w wartości godziwej przez inne całkowite dochody" ujmuje się w innych całkowitych dochodach i nie obniża ona wartości księgowej składnika aktywów finansowych.
Kalkulacja odpisu z tytułu utraty wartości należności zgodnie z MSSF 9 wymaga osądu w zakresie doboru metodologii, modeli, klasyfikacji grup odbiorców i innych danych wejściowych. Należności handlowe Grupy nie posiadają istotnego komponentu finansowania, z tego względu odpis na dzień bilansowy jest obliczany na podstawie oczekiwanych strat kredytowych w całym
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
okresie życia należności. Bazując na danych historycznych, Grupa przeprowadza analizę statystyczną prawdopodobieństwa spłaty zaległych należności handlowych oddzielnie dla wydzielonych portfeli należności. Dla należności przeterminowanych powyżej 360 dni przyjmuje się wartość oczekiwanej straty kredytowej w wysokości 100% należności przeterminowanej. W przypadku należności przeterminowanych w przedziale 1-360 dni wartość oczekiwanych strat kredytowych szacowana jest na podstawie analizy danych historycznych.
Grupa uznała, że wskaźniki niewypełnienia zobowiązania oszacowane na podstawie danych historycznych właściwie oddają prawdopodobieństwo braku spłaty należności handlowych w przyszłości, w związku z czym nie dokonywano ich korekt.
Spółka uznaje, że dla składnika aktywów finansowych istnieje ryzyko niewykonania zobowiązania jeśli wewnętrzne i zewnętrzne informacje wskazują, że jest mało prawdopodobne, iż Spółka otrzyma w całości pozostałe przepływy pieniężne wynikające z umowy. Składnik aktywów finansowych zostaje spisany w całości jeśli nie ma uzasadnionych oczekiwań, że przepływy pieniężne wynikające z umowy zostaną odzyskane.
Należności i zobowiązania wyrażone w walutach obcych wycenia się na dzień bilansowy po obowiązującym na ten dzień kursie średnim ustalonym dla danej waluty przez Narodowy Bank Polski.
Na dzień bilansowy aktywa i zobowiązania pieniężne denominowane w walutach obcych są przeliczane według kursu obowiązującego na ten dzień. Aktywa i zobowiązania wyceniane w wartości godziwej i denominowane w walutach obcych wycenia się po kursie obowiązującym w dniu ustalenia wartości godziwej. Pozycje niepieniężne wyceniane są według kosztu historycznego.
Różnice kursowe ujmuje się w sprawozdaniu z całkowitych dochodów w okresie, w którym powstają, z wyjątkiem różnic kursowych stanowiących koszty finansowania zewnętrznego, które dotyczących aktywów w budowie przeznaczonych do przyszłego wykorzystania operacyjnego, które włącza się do tych aktywów i traktuje, jako korekty kosztów odsetkowych.
Kapitał własny Grupy stanowią:
nadwyżka ceny emisyjnej powyżej wartości nominalnej akcji jednostki dominującej,
zyski zatrzymane, obejmujące:
kapitał z tytułu zmiany aktywów netto jednostek stowarzyszonych,
kapitał z wyceny aktywów finansowych do wartości godziwej,
zyski zatrzymane, obejmujące:
zyski z lat ubiegłych (obejmujące powstały z zysków lat ubiegłych kapitał zapasowy i pozostałe kapitały rezerwowe),
kapitał z tytułu zmiany proporcji udziałów nieskutkujących utratą kontroli w jednostkach zależnych,
wynik finansowy bieżącego okresu obrotowego,
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Rezerwy ujmowane są wówczas, gdy na Grupie ciąży istniejący obowiązek (prawny lub zwyczajowy) wynikający ze zdarzeń przeszłych i gdy jest pewne lub wysoce prawdopodobne, że wypełnienie tego obowiązku spowoduje konieczność wypływu środków tożsamych ze stratami ekonomicznymi, oraz gdy można dokonać wiarygodnego oszacowania kwoty tego zobowiązania.
Grupa jako leasingobiorca, zgodnie z MSSF 16, klasyfikuje jako umowy leasingu wszystkie umowy, na podstawie których przekazywane są składniki aktywów do użytkowania na dany okres w zamian za określone wynagrodzenie. W ramach dopuszczalnych uproszczeń Grupa nie stosuje zasad rachunkowości w odniesieniu do:
krótkoterminowych umów leasingu,
leasingów, w odniesieniu do których przedmiot umowy leasingu ma niską wartość
Grupa wycenia zobowiązania z tytułu leasingu w dacie rozpoczęcia leasingu w wysokości wartości bieżącej opłat leasingowych pozostających do zapłaty w tej dacie. Opłaty leasingowe dyskontuje się z zastosowaniem stopy procentowej leasingu lub, w przypadku braku występowania takiej stopy w ramach umowy leasingu, opłaty leasingowe dyskontowane są przy użyciu własnej stopy procentowej, ustalonej jako koszt jaki Grupa musiałaby ponieść, aby na podobny okres i przy użyciu podobnych zabezpieczeń uzyskać finansowanie niezbędne do zakupu składnika aktywów o podobnej wartości składnika będącego przedmiotem umowy leasingu.
Na potrzeby wyceny początkowej zobowiązania z tytułu leasingu Grupa ustala wartość opłat leasingowych obejmujących w szczególności:
stałe opłaty leasingowe i zmienne opłaty leasingowe,
cenę wykonania opcji kupna, jeżeli można z wystarczającą pewnością założyć, że Grupa może skorzystać z opcji kupna składnika będącego przedmiotem umowy leasingu,
kary pieniężne za wypowiedzenie umowy leasingu, jeżeli w warunkach umowy przewidziano, że Grupa może skorzystać z opcji wypowiedzenia umowy leasingu.
Po dacie rozpoczęcia umowy leasingu, Grupa wycenia zobowiązanie z tytułu leasingu, ujmując:
naliczone odsetki od zobowiązania z tytułu umowy leasingu,
pozostałą wartość opłat z tytułu umowy leasingu,
zaktualizowaną wycenę wartości zobowiązania uwzględniającą wszelkie ponowne oceny i/lub zmiany umowy leasingu.
W związku z powyższy, wartość zobowiązań z tytułu leasingu prezentowane są w odrębnych pozycjach w skonsolidowanym sprawozdaniu z sytuacji finansowej w podziale na część długo- i krótkoterminową, a koszty odsetek z tytułu leasingu ujmowane są w skonsolidowanym sprawozdaniu z całkowitych dochodów w ramach kosztów finansowych.
W momencie początkowego ujęcia, kredyty bankowe i pożyczki są ujmowane według kosztu, stanowiącego wartość otrzymanych środków pieniężnych i obejmującego koszty uzyskania kredytu/pożyczki. Następnie, kredyty bankowe i pożyczki są wyceniane według skorygowanej ceny nabycia (zamortyzowanego kosztu), przy zastosowaniu efektywnej stopy procentowej. Grupa może odstąpić od wyceny według zamortyzowanego kosztu o ile efekt zastosowania efektywnej stopy byłby nieistotny lub nie ma możliwości ustalenia terminów lub kwot przyszłych przepływów dla ustalenia efektywnej stopy.
„Zobowiązania z tytułu dostaw i usług oraz pozostałe” zaliczają się do kategorii zobowiązań finansowych wycenianych wg zamortyzowanego kosztu. W ramach pozycji ujmowane są: zobowiązania z tytułu dostaw i usług, zobowiązania publicznoprawne, zaliczki na otrzymane dostawy, przychody przyszłych okresów oraz pozostałe zobowiązania.
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Rezerwa na podatek dochodowy jest tworzona metodą zobowiązań bilansowych w stosunku do wszystkich dodatnich różnic przejściowych występujących na dzień bilansowy między wartością podatkową aktywów i pasywów a ich wartością bilansową wykazaną w sprawozdaniu finansowym.
Składnik aktywów z tytułu odroczonego podatku dochodowego ujmowany jest w odniesieniu do wszystkich ujemnych różnic przejściowych, jak również niewykorzystanych strat podatkowych przeniesionych na następne lata, w takiej wysokości, w jakiej jest prawdopodobne, że zostanie osiągnięty dochód do opodatkowania, który pozwoli wykorzystać ww. różnice i straty.
Wartość bilansowa składnika aktywów z tytułu odroczonego podatku jest weryfikowana na każdy dzień bilansowy i ulega stosownemu obniżeniu w części, w jakiej przestało być prawdopodobne osiągnięcie dochodu do opodatkowania wystarczającego do częściowego lub całkowitego zrealizowania składnika aktywów z tytułu odroczonego podatku.
Aktywa z tytułu odroczonego podatku oraz rezerwy na podatek odroczony wyceniane są z zastosowaniem stawek podatkowych, które według przewidywań będą obowiązywać w okresie, gdy składnik aktywów zostanie zrealizowany lub zobowiązanie spełnione, przyjmując za podstawę stawki podatkowe (i przepisy podatkowe) obowiązujące i uchwalone na dzień bilansowy.
Przychody ze sprzedaży produktów i usług obejmują sprzedaż produktów wyprodukowanych przez Spółkę, do których ma ona wyłączne prawa licencyjne z tytułu ich wytworzenia lub nabyła licencje na ich wydawanie i dystrybucję oraz świadczone usługi na rzecz innych podmiotów.
Przychody ujmowane są w wartości godziwej zapłaty otrzymanej lub należnej, po pomniejszeniu o przewidywane rabaty, zwroty klientów i podobne zmniejszenia, w tym podatek od towarów i usług VAT oraz inne podatki związane ze sprzedażą, za wyjątkiem podatku akcyzowego.
Zgodnie z nowym standardem Spółka stosuje pięciostopniowy model, aby określić moment ujęcia przychodów oraz ich wysokości. Zakłada on, iż przychody powinny być ujęte wówczas (oraz w jakim stopniu), gdy Spółka przekazuje klientowi kontrolę nad usługami czy towarami, oraz w kwocie do jakiej Spółka oczekuje być uprawniona.
Spółka ujmuje w ramach przychodu należnego za dany rok obrotowy przychody ze wszystkich źródeł i kanałów sprzedaży zgodnie z zasadą współmierności przychodów i kosztów, również w sytuacji w której ich rozliczenie następuje w następnych miesiącach po zakończeniu roku obrotowego, na podstawie raportów sprzedaży generowanych przez poszczególne kanały sprzedaży.
Przychody z tytułu odsetek ujmuje się proporcjonalnie do upływu czasu metodą efektywnej stopy procentowej. Gdy należność traci na wartości, Grupa obniża jej wartość bilansową do poziomu wartości odzyskiwalnej, równej oszacowanym przyszłym przepływom pieniężnym zdyskontowanym według pierwotnej efektywnej stopy procentowej instrumentu, a następnie stopniowo rozlicza się kwotę dyskonta w korespondencji z przychodami z tytułu odsetek. Przychody z tytułu odsetek od udzielonych pożyczek, które utraciły wartość, ujmuje się według pierwotnej efektywnej stopy procentowej.
Przychody powstające w wyniku użytkowania przez inne podmioty gospodarcze aktywów Grupy przynoszących odsetki, tantiemy, dywidendy powinny być ujmowane o ile:
istnieje prawdopodobieństwo, że jednostka gospodarcza uzyska korzyści ekonomiczne związane z przeprowadzaną transakcją,
Grupa sporządza skonsolidowane sprawozdanie z całkowitych dochodów w układzie porównawczym.
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Koszty ujmuje się w tym samym okresie w jakim są ujmowane przychody ze sprzedaży zgodnie z zasadą współmierności przychodów i kosztów, a dotyczy to w szczególności:
prowizji z tytułu pośrednictwa sprzedaży gier komputerowych,
prowizji należnych deweloperom, z tytułu udziału w zyskach ze sprzedaży gier komputerowych.
Pracownicy mają prawo do odpraw emerytalnych lub rentowych w momencie przechodzenia
na emeryturę lub rentę. Odprawy te przysługują pracownikowi spełniającemu warunki uprawniające do renty z tytułu niezdolności do pracy lub emerytury, którego stosunek pracy ustał w związku z przejściem na rentę lub emeryturę, w wysokości jednomiesięcznego wynagrodzenia. Ze względu na strukturę zatrudnienia w grupie koszty ewentualnych świadczeń pracowniczych są nieistotne z punktu widzenia sprawozdania finansowego.
Zysk podstawowy przypadający na jedną akcję oblicza się poprzez podzielenie zysku za rok przypadającego na zwykłych akcjonariuszy Jednostki dominującej przez średnią ważoną liczbę wyemitowanych akcji zwykłych występujących w ciągu roku.
Zysk rozwodniony przypadający na jedną akcję oblicza się poprzez podzielenie zysku za rok przypadającego na zwykłych akcjonariuszy Spółki przez średnią ważoną liczby wyemitowanych akcji zwykłych występujących w ciągu roku powiększoną o średnią ważoną liczbę akcji zwykłych, które byłyby wyemitowane przy zamianie wszystkich rozwadniających potencjalnych akcji zwykłych na akcje zwykłe.
Zgodnie z polskimi standardami gospodarczymi Grupa może tworzyć programy motywacyjne na podstawie których część wynagrodzenia pracowników będą stanowiły warranty subskrypcyjne uprawniające do objęcia akcji Jednostki Dominującej w ramach warunkowego podwyższenia jej kapitału zakładowego. Takie programy motywacyjne podlegają rozliczeniu zgodnie z zasadami MSSF 2 Płatności w formie akcji.
Aktywa trwałe (lub grupy do zbycia) są klasyfikowane, jako przeznaczone do sprzedaży, jeśli ich wartość bilansowa zostanie odzyskana przede wszystkim w drodze transakcji sprzedaży, a sprzedaż uważana jest za wysoce prawdopodobną. Wyceniane są one w niższej z następujących dwóch kwot: ich wartości bilansowej i wartości godziwej pomniejszonej o koszty zbycia, jeżeli ich wartość bilansowa ma zostać odzyskana przede wszystkim w drodze transakcji sprzedaży, a nie poprzez ich dalsze wykorzystanie.
Przez zobowiązania warunkowe rozumie się:
a)możliwy obowiązek, który powstaje na skutek zdarzeń przeszłych, którego istnienie zostanie potwierdzone dopiero w momencie wystąpienia lub niewystąpienia jednego lub większej ilości niepewnych przyszłych zdarzeń, które nie w pełni podlegają kontroli Grupy; lub
b)obecny obowiązek, który powstaje na skutek zdarzeń przeszłych, ale nie jest ujmowany w sprawozdaniu finansowym, ponieważ:
nie jest prawdopodobne, aby konieczne było wydatkowanie środków zawierających w sobie korzyści ekonomiczne w celu wypełnienia obowiązku; lub
kwoty obowiązku (zobowiązania) nie można wycenić wystarczająco wiarygodnie.
Przez aktywa warunkowe rozumie się możliwe składniki aktywów, które powstały na skutek zdarzeń przeszłych oraz których istnienie zostanie potwierdzone dopiero w momencie wystąpienia lub niewystąpienia jednego lub większej ilości niepewnych przyszłych zdarzeń, które nie w pełni podlegają kontroli Grupy.
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Sporządzenie skonsolidowanego sprawozdania finansowego wymaga dokonania przez Zarząd Jednostki Dominującej pewnych szacunków i założeń, które znajdują odzwierciedlenie w tym sprawozdaniu oraz w dodatkowych informacjach i objaśnieniach do tego sprawozdania.
Szacunki i osądy księgowe wynikają z dotychczasowych doświadczeń oraz innych czynników, w tym przewidywań odnośnie do przyszłych zdarzeń, które w danej sytuacji wydają się zasadne.
Jakkolwiek przyjęte założenia i szacunki opierają się na najlepszej wiedzy Zarządu na temat bieżących działań i zdarzeń, rzeczywiste wyniki mogą się różnić od przewidywanych. Szacunki i związane z nimi założenia podlegają weryfikacji. Zmiana szacunków księgowych jest ujęta w okresie, w którym dokonano zmiany szacunku lub w okresach bieżącym i przyszłych, jeżeli dokonana zmiana szacunku dotyczy zarówno okresu bieżącego, jak i okresów przyszłych.
Poniżej przedstawiono podstawowe osądy dokonane przez Zarząd Jednostki dominującej w procesie stosowania zasad rachunkowości jednostki i mające największy wpływ na wartości ujęte w sprawozdaniu finansowym.
Wyszczególnienie | Na dzień | Zmniejszenie | Zwiększenie | Na dzień |
Aktywa z tytułu odroczonego podatku dochodowego | 388 | - | 4313 | 4 701 |
Rezerwa z tytułu odroczonego podatku dochodowego | 39 422 | - | 210 | 39 632 |
Odpisy wartości niematerialnych i prawnych | - | - | - | - |
Odpisy wartości rzeczowych aktywów trwałych | - | - | - | - |
Odpisy wartości posiadanych akcji/udziałów | - | - | 19 430 | 19 430 |
Odpisy wartości udzielonych pożyczek długoterminowych | - | - | - | - |
Odpisy wartości zapasów | 372 | 372 | 572 | 572 |
Odpisy wartości należności | - | - | 96 | 96 |
Odpisy wartości udzielonych pożyczek krótkoterminowych | - | - | - | - |
Pozostałe rezerwy | 189 | - | 564 | 754 |
W odniesieniu do stan na koniec poprzedniego roku, w bieżącym okresie nie wystąpiły istotne zmiany wartości szacunkowych. Według najlepszej wiedzy Zarządu, na podstawie identyfikacji ryzyk oraz przeprowadzonych analiz, w tym ryzyk związanych z oczekiwanymi stratami kredytowymi, ustalone szacunki przedstawiają faktyczny obraz sytuacji finansowej grupy oraz nie popełniono błędów w zakresie sporządzonych szacunków w przypadków których występuje ryzyko spowodowania istotnych korekt wartości bilansowej aktywów i zobowiązań w trakcie kolejnych okresów.
Istotny wzrost aktywów z tytułu odroczonego podatku dochodowego wynikał w głównej mierze w wyniku dokonanych odpisów z tytułu utraty wartości udziałów i akcji w jednostkach stowarzyszonych – nota nr 9.1.
Oceny takiej dokonał Zarząd Jednostki Dominującej w oparciu o analizę waluty, w której Jednostka generuje przychody i ponosi koszty. Zgodnie z MSR 21.9 (…) Przy ustalaniu swojej waluty funkcjonalnej jednostka bierze pod uwagę następujące czynniki:
a) walutę:
(i) która wywiera główny wpływ na ceny sprzedaży towarów i usług (często jest to waluta, w której wyrażane są i regulowane ceny sprzedaży jej towarów i usług); oraz
(ii) kraju, w którym siły konkurencji i obowiązujące przepisy wywierają główny wpływ na ceny sprzedaży jej towarów i usług;
b) walutę, która wywiera główny wpływ na koszty robocizny i materiałów oraz na pozostałe koszty związane z dostarczaniem towarów lub świadczeniem usług (często jest to waluta, w której koszty te są wyrażane lub regulowane).
Przychody ze sprzedaży produktów Grupy generowane są przede wszystkim w USD oraz EUR. Jednakże ceny gier sprzedawanych przez Jednostkę nie są kształtowane przez siły konkurencji i regulacje występujące na terenie Stanów Zjednoczonych lub Europy. Wyrażenie cen sprzedaży w USD lub EUR wynika z faktu, że rynek gier komputerowych jest
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
rynkiem globalnym, gdzie ceny przyjmują poziom światowy i są ustalane dla globalnego gracza. Oznacza to, że ceny sprzedaży gier Grupy są takie same dla graczy z Europy (w tym Polski), Azji czy Stanów Zjednoczonych.
Zdecydowana większość kosztów funkcjonowania Jednostki, w tym kosztów produkcji gier (głównie usługi obce w postaci wynagrodzeń deweloperów) ponoszona jest w złotych polskich.
Dodatkowo Zarząd Jednostki Dominującej wziął pod uwagę, iż w ustaleniu waluty funkcjonalnej jednostki mogą być również pomocne następujące czynniki:
a) waluta, w której generowane są środki z działalności finansowej (tj. emisja instrumentów dłużnych i kapitałowych);
b) waluta, w której utrzymywane są zazwyczaj wpływy z działalności operacyjnej.
Grupa nie posiada żadnych kredytów, pożyczek ani wyemitowanych obligacji (za wyjątkiem spółki zależnej, która posiada pożyczki od jej akcjonariuszy), natomiast wpływy pieniężne z emisji jej akcji wyrażone są w PLN. Jednostka utrzymuje środki pieniężne na rachunkach bankowych głównie w PLN.
Biorąc pod uwagę powyższe fakty i okoliczności Zarząd Jednostki dominującej ocenił, że walutą funkcjonalną Grupy jest polski złoty. Walutą sprawozdawczą Grupy Kapitałowej jest polski złoty.
Oszacowania i założenia, które niosą ze sobą znaczące ryzyko konieczności wprowadzenia istotnej korekty wartości bilansowych aktywów i zobowiązań w trakcie kolejnego roku obrotowego, omówiono poniżej.
Model utraty wartości bazuje na kalkulacji strat oczekiwanych, który wymaga przyjęcia określonych założeń i szacunków odnośnie warunków przyszłych. Tworząc model utraty wartości Grupa bazuje na najlepszych dostępnych szacunkach oraz wartościach historycznych.
Zarząd określa szacowane okresy użytkowania, a poprzez to stawki amortyzacji dla poszczególnych rzeczowych aktywów trwałych. Szacunek ten opiera się na oczekiwanym okresie ekonomicznej użyteczności tych aktywów. W przypadku zaistnienia okoliczności powodujących zmianę spodziewanego okresu użytkowania (np. zmiany technologiczne, wycofanie z użytkowania itp.) mogą się zmienić stawki amortyzacji. W konsekwencji zmieni się wartość odpisów amortyzacyjnych i wartość księgowa netto rzeczowych aktywów trwałych.
W przypadku projektów, dla których możliwe jest określenie wiarygodnych szacunków dotyczących przychodów ze sprzedaży Spółka dominująca określa współczynnik, na podstawie którego rozliczana jest wartość tych projektów w koszty proporcjonalnie do ich sprzedaży. Współczynnik obliczony jest na podstawie wartości nakładów ukończonego projektu (ujętych jako Produkty gotowe) w stosunku do szacowanych przyszłych przychodów ze sprzedaży.
Aktywa i zobowiązania z tytułu odroczonego podatku dochodowego wycenia się przy zastosowaniu stawek podatkowych, które według dostępnych prognoz będą stosowane na moment zrealizowania aktywa lub rozwiązania zobowiązania, przyjmując za podstawę przepisy podatkowe, które obowiązywały prawnie lub faktycznie na koniec okresu sprawozdawczego. Prawdopodobieństwo realizacji aktywa z tytułu odroczonego podatku dochodowego z przyszłymi zyskami podatkowymi opiera się na planach Grupy.
W skład skonsolidowanego sprawozdania finansowego wchodzą sprawozdania finansowe Spółki i jednostki kontrolowanej przez Spółkę – jednostki zależnej. Kontrola jest osiągana w przypadku gdy Spółka ma zdolność kierowania polityką finansową i operacyjną jednostki dla osiągnięcia korzyści ekonomicznych z jej działalności.
Konsolidacja spółki zależnej rozpoczyna się w momencie uzyskania nad nią kontroli przez Jednostkę dominującą, a kończy się z chwilą utraty tej kontroli. Dochody i koszty jednostki zależnej nabytej lub zbytej w ciągu roku ujmuje się w skonsolidowanym sprawozdaniu z zysków i strat oraz innych całkowitych dochodów w okresie od daty przejęcia przez Spółkę Dominująca kontroli do daty utraty kontroli nad tą jednostką zależną.
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Całkowite dochody jednostki zależnej są przypisywane do właścicieli Jednostki Dominującej oraz do udziałów niedających kontroli nawet jeśli skutkiem tego przypisania będzie ujemne saldo udziałów niedających kontroli.
W razie konieczności wprowadzane są korekty do sprawozdań finansowych jednostki zależnej dostosowujące jej politykę rachunkowości do polityki Grupy.
Wszystkie transakcje dokonane wewnątrz Grupy, wzajemne salda oraz przychody i koszty operacji dokonanych między jednostkami Grupy zostały w konsolidacji w pełni wyłączone.
Zmiany udziałów Grupy w jednostkach zależnych nieskutkujące utratą kontroli rozlicza się jako transakcje kapitałowe. Wartość bilansowa udziałów zapewniających Grupie kontrolę oraz udziałów niedających kontroli podlega korekcie w celu odzwierciedlenia zmian we względnych udziałach w jednostkach zależnych. Wszelkie różnice pomiędzy kwotą korekty udziałów niedających kontroli a wartością godziwą kwoty zapłaconej lub otrzymanej odnosi się bezpośrednio na kapitał własny i przypisuje właścicielom Jednostki Dominującej.
W momencie utraty przez Grupę kontroli nad jednostką zależną oblicza się zysk lub stratę - jako różnicę między (i) sumą wartości godziwej otrzymanej zapłaty oraz wartości godziwej zachowanych udziałów oraz (ii) wartością bilansową aktywów (z uwzględnieniem wartości firmy) i zobowiązań jednostki zależnej - oraz ujmuje się w wyniku. W przypadku, gdy aktywa jednostki zależnej są wyceniane w kwocie przeszacowanej lub wartości godziwej i wynikający z tego skumulowany zysk lub strata jest ujmowany w pozostałych całkowitych dochodach i odnosi się do kapitału, wartości uprzednio ujęte w pozostałych całkowitych dochodach i skumulowane w kapitale własnym rozlicza się w taki sposób, jak gdyby Grupa bezpośrednio zbyła odpowiednie składniki aktywów (tj. przenosi się na wynik lub bezpośrednio do zysków zatrzymanych, zgodnie z zasadami odpowiedniego MSSF). Wartość godziwą inwestycji utrzymanej w byłej jednostce zależnej na dzień utraty kontroli uznaje się za wartość godziwą w momencie początkowego ujęcia, rozliczaną następnie zgodnie z MSSF 9 lub za koszt w momencie początkowego ujęcia inwestycji w jednostce stowarzyszonej lub jednostce współkontrolowanej.
Grupa dokonuje wyceny wartości godziwej posługując się następującą hierarchią:
ceny notowane (nieskorygowane) z aktywnych rynków dla identycznych aktywów lub zobowiązań (poziom 1),
dane wejściowe inne, niż notowane ceny poziomu 1, które są pośrednio lub bezpośrednio możliwe do zaobserwowaniadla składnika aktywów bądź zobowiązań bezpośrednio (tzn. w postaci cen) lub pośrednio (tzn. na podstawie wyliczeń opartych na cenach). Jeśli składnik aktywów lub zobowiązanie ma określony okres życia, dane wejściowe muszą być możliwe do zaobserwowania zasadniczo przez cały ten okres (poziom 2),
dane wejściowe, które nie opierają się na danych rynkowych możliwych do zaobserwowania. Zastosowane założenia muszą odzwierciedlać te, które byłyby zastosowane przez uczestników rynku, włączając ryzyko (poziom 3).
W oparciu o definicję zawartą w MSSF 8, działalność Grupy oparta jest o:
produkcję i sprzedaż gier oraz aplikacji na platformy mobilne z systemami operacyjnymi iOS i Android,
produkcję i sprzedaż gier oraz aplikacji na konsole typu Nitendo Switch, Xbox oraz PlayStation,
produkcję i sprzedaż gier oraz aplikacji na komputery typu PC oraz Mac.
Działalność ta została zaprezentowana w niniejszych historycznych danych finansowych w ramach jednego segmentu operacyjnego, ponieważ:
przychody ze sprzedaży oraz realizowane zyski z tej działalności przekraczają łącznie 75% wartości generowanych przez Grupę kapitałową,
nie są sporządzane oddzielne informacje finansowe dla poszczególnych kanałów sprzedażowych, co jest związane z charakterystyką branży,
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
w związku z brakiem wydzielonych segmentów, tj. brakiem dostępności odrębnych informacji finansowych dla poszczególnych typów gier, decyzje operacyjne podejmowane są na podstawie wielu szczegółowych analiz i wyników finansowych osiąganych na sprzedaży wszystkich produktów we wszystkich kanałach dystrybucji,
Zarząd Jednostki dominującej z uwagi na specyfikę dystrybucji, dokonuje decyzji o alokowaniu zasobów na podstawie osiągniętych i przewidywanych wyników Grupy, jak również planowanych zwrotów z zaalokowanych zasobów oraz analiz otoczenia.
Grupa sprzedaje swoje produkty przede wszystkim za pośrednictwem internetowych platform sprzedaży takich jak Steam, Google Play, App Store, Amazon Appstore, Microsoft Store, Nintendo E-Shop, Playstation Store. Sprzedaż odbywa się na rynku globalnym, a raporty dostarczane przez poszczególne platformy nie dają możliwości ustalenia struktury sprzedaży według obszarów geograficznych, bez konieczności ponoszenia znaczących kosztów związanych z analizą danych.
W związku z powyższym, mając na uwadze postanowienia MSSF 8, Grupa odstąpiła od prezentacji przychodów ze sprzedaży z podziałem na obszary geograficzne.
Pozostałe informacje dotyczące segmentów operacyjnych zawarto w nocie nr 25.
Na dzień | Na dzień | |
Wartość firmy - jednostki zależne | ||
Wartość brutto | 1 412 | 1 415 |
Odpisy z tytułu utraty wartości | 33 | - |
Wartość netto | 1 397 | 1 415 |
Wartość firmy - jednostki stowarzyszone | ||
Wartość brutto | 1 277 | 1 277 |
Odpisy z tytułu utraty wartości | 89 | - |
Wartość netto | 1 188 | 1 277 |
RAZEM: | 2 584 | 2 692 |
Specyfikacja wartości firmy na dzień 31 grudnia 2022 roku:
Spółka | Data objęcia kontroli | Cena nabycia | Aktywa netto przypadające Jednostce Dominującej na moment nabycia | Wartość firmy |
Spółki zależne | ||||
Ultimate Games S.A. | 2016 | 200 | 174 | 26 |
Madmind Studio S.A. | 2016 | 1 170 | 881 | 289 |
Code Horizon S.A. | 2016 | 700 | 441 | 259 |
Rejected Games sp. z o.o. | 2016 | 250 | 144 | 106 |
Frozen District sp. z o.o. | 2016 | 300 | 245 | 55 |
Pentacle S.A. | 2020 | 237 | 188 | 49 |
Imaginalis Games sp. z o.o. | 2017 | 350 | 213 | 137 |
Rebelia Games sp. z o.o. | 2017 | 400 | 320 | 80 |
Nesalis Games S.A. | 2017 | 250 | 191 | 59 |
President Studio S.A. | 2017 | 250 | 191 | 59 |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
SIMULAMAKER S.A. | 2020 | 70 | 40 | 30 |
Strategy Labs sp. z .o. o. | 2020 | 200 | 141 | 59 |
Games Incubator S.A. | 2018 | 57 | 53 | 4 |
RockGames S.A. | 2019 | 261 | 203 | 58 |
DEV4PLAY sp. z o. o. | 2019 | 90 | 73 | 17 |
MobilWay S.A. | 2019 | 91 | 59 | 32 |
Shift Games S.A. | 2020 | 78 | 76 | 2 |
Sim Farm S.A. | 2020 | 108 | 78 | 30 |
Solid Games sp. z o.o. (d. CORMINTON INVESTMENTS sp. z o.o.) | 2020 | 13 | 5 | 8 |
DIGITAL MELODY S.A. (d. Charmander Solutions S.A.) | 2021 | 67 | 52 | 16 |
Farmind Studio sp. z o.o. (d. Crimson Lion Entertainment sp. z o.o.) | 2022 | 12 | 6 | 6 |
RAZEM | - | - | 1 378 | |
Wartość firmy GK Ultimate Games S.A. | - | |||
Wartość firmy GK FrozenWay S.A. | 17 | |||
Wartość firmy GK GameFormatic S.A. | 2 | |||
RAZEM wartość firmy jednostki zależne | 1 397 | |||
Spółki stowarzyszone | ||||
3R Games S.A. | 3Q2020 | 40 | -1 148 | 1 188 |
RAZEM | - | - | 1 188 | |
Wartość firmy GK Ultimate Games S.A. | - | |||
RAZEM wartość firmy jednostki stowarzyszone | 1 188 |
Wartość firmy jednostek zależnych oraz wartość firmy jednostek stowarzyszonych została ustalona, jako różnica pomiędzy ceną nabycia tych jednostek oraz wartości godziwej ustalonej na potrzeby wyceny udziału PLAYWAY S.A. w tych jednostkach na dzień bilansowy.
Wartość godziwa inwestycji w jednostki zależne została ustalona jako wartość aktywów netto przypadających PLAYWAY S.A. na moment objęcia kontroli nad jednostką zależną.
Spółka zależna Big Cheese Studio S.A. podpisała w dniu 19 lipca 2021 roku umowę najmu lokalu w Łodzi przy ul. Wólczańskiej 143. Umowa została zawarta na okres 60 miesięcy, tj. od dnia 27 września 2021 roku do dnia 31 sierpnia 2026 roku. Czynsz najmu uwzględniający koszty eksploatacji ustalony został w wysokości 30 tys. zł. Spółka podpisała w dniu 20 września 2017 roku umowę najmu lokalu w Warszawie przy ul. Bluszczańskiej 76 paw 6. Umowa została zawarta na okres 120 miesięcy, tj. od dnia 20 września 2017 roku do dnia 31 sierpnia 2027. Czynsz najmu uwzględniający koszty eksploatacji ustalony został w wysokości 2,5 tys. zł netto. Mając na uwadze postanowienia standardu MSSF 16 Leasing, Spółka dokonała ujęcia praw do użytkowania aktywów w oparciu o postanowienia umowne.
Spółka podpisała w dniu 21 grudnia 2021 roku umowę najmu lokalu w Warszawie przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 21 U50. Umowa została zawarta na okres 120 miesięcy, tj. od dnia 21 grudnia 2021 roku do dnia 30 listopada 2031. Czynsz najmu na podstawie aneksu podpisanego 1 stycznia 2023 roku, uwzględniający koszty eksploatacji ustalony został w wysokości 16 tys. zł netto. Mając na uwadze postanowienia standardu MSSF 16 Leasing, Spółka dokonała ujęcia praw do użytkowania aktywów w oparciu o postanowienia umowne. Mając na uwadze postanowienia standardu MSSF 16 Leasing, Spółka dokonała ujęcia praw do użytkowania aktywów w oparciu o postanowienia umowne.
Wykaz umów na dzień 31.12.2022 roku:
Adres nieruchomości | Wartość początkowa | Stawka amortyzacyjna | Aktualizacja wartości | Umorzenie na BO | Umorzenie za rok 2022 | Wartość netto na dzień 31.12.2022 |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Wólczańska 143, Łódź | 1 295 | 20% | 44 | 66 | 270 | 1 003 |
Wybrzeże Kościuszkowskie 21, Warszawa | 1 319 | 10% | - | - | 132 | 1 187 |
Bluszczańska 76, Warszawa | 206 | 10% | - | - | 21 | 185 |
RAZEM | 2 820 | - | 44 | 66 | 422 | 2 375 |
Wykaz umów na dzień 31.12.2021 roku:
Adres nieruchomości | Wartość początkowa | Stawka amortyzacyjna | Aktualizacja wartości | Umorzenie na BO | Umorzenie za rok 2021 | Wartość netto na dzień 31.12.2021 |
Wólczańska 143, Łódź | 1 295 | 20% | - | - | 66 | 1 229 |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Wykaz jednostek stowarzyszonych na dzień 31 grudnia 2022 roku w Grupie Kapitałowej PlayWay S.A.
Wyszczególnienie | Stan na 1.01.2022 | Zmiany w bieżącym okresie | Udział w kapitale na dzień 31.12.2022 | Wynik finansowy Spółki | Wynik przypadający GK za 2022 rok | Dywidenda otrzymana | Udział PW we wzroście AN na skutek zmian w KW | Wartość firmy | Odpis z tytułu utraty wartości | Stan na |
Moonlit S.A. | - | (303) | 6,31% | (589) | (128) | - | 431 | - | - | - |
ECC Games S.A. | 1 926 | - | 24,69% | (769) | (190) | - | - | - | - | 1 736 |
Movie Games S.A. | 10 679 | - | 33,43% | 2 990 | 999 | 860 | (1 655) | - | - | 9 162 |
CreativeForge Games S.A. | 15 369 | - | 47,81% | (825) | (394) | - | 710 | - | (464) | 15 220 |
Baked Games S.A. | 521 | - | 26,69% | 787 | 210 | - | - | - | - | 731 |
Image Power S.A. | 524 | - | 21,66% | (135) | (29) | - | (107) | - | - | 387 |
Sonka S.A. | 7 384 | (538) | 36,66% | (3) | (2) | - | (106) | - | - | 6 738 |
PolySlash S.A. | 3 794 | (148) | 31,70% | (762) | (241) | - | (55) | - | - | 3 349 |
Atomic Jelly S.A. | 2 564 | - | 35,79% | (904) | (310) | - | (106) | - | (77) | 2 071 |
SimFabric S.A. | 12 912 | (14 224) | 0,00% | 2 917 | 1 311 | - | - | - | - | - |
Detalion Games S.A. (Stolen Labs S.A.) | 525 | (516) | 0,00% | (28) | (9) | - | - | - | - | - |
Pyramid Games S.A. | 10 754 | - | 44,76% | 1 090 | 488 | - | - | - | - | 11 241 |
Iron Wolf Studio S.A. | 10 199 | - | 44,95% | (674) | (303) | - | - | - | (1398) | 8 498 |
Live Motion Games S.A. | 15 883 | - | 42,74% | (2 764) | (1 181) | - | 71 | - | (2297) | 12 475 |
Games Operator S.A. | 45 306 | - | 36,39% | 3 341 | 1 230 | 880 | - | - | - | 45 655 |
Space Boat Studio sp. z o.o. | 9 772 | (63) | 41,18% | 247 | 112 | - | (107) | - | - | 9 715 |
Ritual Interactive S.A. (d. Circle Games) | 97 | - | 40,00% | (259) | (104) | - | 7 | - | - | - |
Yeyuna sp. z o.o. | 18 | - | 0,00% | 3 | 1 | - | (19) | - | - | - |
Evor Games sp. z o.o. | 28 | - | 0,00% | (11) | (4) | - | (25) | - | - | - |
ACTUM GAMES SP. Z O.O. | 276 | (229) | 0,00% | (65) | (46) | - | - | - | - | - |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
MeanAstronauts Spółka Akcyjna w organizacji | (25) | - | 0,00% | - | - | - | 25 | - | - | - |
Play2Chill S.A. | 8 421 | - | 40,02% | (353) | (141) | - | 75 | - | (220) | 8 134 |
FROGVILLE GAMES sp. z o.o. | (8) | - | 0,00% | (116) | - | - | 8 | - | - | - |
Titan GameZ sp. z o.o. | 1 241 | - | 43,47% | (576) | (250) | - | (230) | - | - | 761 |
IGNIBIT S.A. | 820 | - | 22,64% | (135) | (30) | - | (235) | - | - | 555 |
Hyper Studio sp. z o.o. | - | (30) | 0,00% | - | - | - | 30 | - | - | - |
MeanAstronauts S.A. | 381 | - | 42,65% | (203) | (86) | - | - | - | - | 295 |
Woodland Games S.A. | 1 232 | (2) | 47,09% | 21 | 10 | - | (140) | - | - | 1 100 |
EPICVR sp. z o.o. | 178 | (4) | 20,72% | 1 025 | 217 | - | 42 | - | - | 432 |
CYBERDEVS S.A. (d. GARLIC JAM S.A.) | - | 976 | 30,91% | (138) | (36) | - | (687) | - | - | 254 |
Silk Road Games S.A. | 10 543 | - | 33,00% | (177) | (59) | - | (1) | - | - | 10 484 |
DIGITAL MELODY GAMES sp. z o.o. | 1 803 | - | 51,90% | (340) | (176) | 374 | (1 173) | - | - | 81 |
3R Games S.A. (3R Studio Mobile sp. z o.o. po połaczeniu z HUBSTYLE S.A.) | 4 559 | - | 31,87% | 803 | 252 | - | 185 | - | - | 4 996 |
CodeAddict S.A. | 2 161 | (857) | 0,00% | (186) | (42) | - | (1 262) | - | - | - |
BINGLE GAMES SP. Z O.O. | - | 118 | 33,00% | (51) | (17) | - | - | - | - | 102 |
MANYDEV STUDIO SPÓŁKA EUROPEJSKA | - | 627 | 30,53% | (3 516) | (864) | - | 237 | - | - | - |
Forestlight Games S.A. (d. Forestlight Games sp. z o.o.) | - | 145 | 30,63% | (174) | (53) | - | 32 | - | - | 124 |
RAZEM | 179 837 | (15 047) | - | (528) | 134 | 2 114 | (4 055) | - | (4 456) | 154 298 |
Wykaz jednostek stowarzyszonych na dzień 31 grudnia 2022 roku w Grupie Kapitałowej Ultimate Games S.A.
Wyszczególnienie | Stan na 1.01.2022 | Zmiany w bieżącym okresie | Udział w kapitale na dzień 31.12.2022 | Wynik finansowy Spółki | Wynik przypadający GK za 2022 rok | Dywidenda otrzymana | Udział UG we wzroście AN na skutek zmian w KW | Wartość firmy | Odpis z tytułu utraty wartości | Stan na |
Ultimate VR S.A. | 290 | 99 | 21,38% | (433) | (92) | - | 8 | - | (96) | 209 |
UF Games S.A. | 985 | - | 32,31% | 303 | 97 | 332 | 1 | - | - | 752 |
100 Games sp. z o.o. | 436 | - | 39,04% | (243) | (95) | - | - | - | - | 342 |
ConsoleWay S.A. | 9 428 | - | 32,16% | 335 | 108 | - | - | - | (4928) | 4 608 |
Demolish Games S.A. | 6 335 | - | 37,86% | (61) | (23) | - | (12) | - | (2284) | 4 016 |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Manager Games S.A. (d. GT Gold S.A.) | 9 869 | - | 44,58% | (96) | - | - | - | - | (8231) | 1 638 |
Golden Eggs Studio S.A. | 377 | - | 31,82% | (604) | (192) | - | - | - | (115) | 70 |
Ultimate Licensing sp. z o.o. | 127 | - | 40,00% | (151) | (61) | - | - | - | (66) | - |
NPC Games S.A. | 181 | - | 32,56% | (51) | (17) | - | - | - | (129) | 35 |
G11 S.A. | 167 | (3) | 28,00% | (148) | (42) | - | (16) | - | (78) | 28 |
Grande Games S.A. | 204 | (3) | 33,95% | (92) | (31) | - | (31) | - | (102) | 36 |
Ultimate Games Marketing S.A. | 65 | - | 37,00% | (127) | (47) | - | - | - | (18) | - |
RAZEM: | 28 464 | 93 | - | (1 368) | (394) | 332 | (50) | - | (16 047) | 11 733 |
Wykaz jednostek stowarzyszonych na dzień 31 grudnia 2022 roku w Grupie Kapitałowej Rockgames S.A.
Wyszczególnienie | Stan na 1.01.2022 | Zmiany w bieżącym okresie | Udział w kapitale na dzień 31.12.2022 | Wynik finansowy Spółki | Wynik przypadający GK za 2022 rok | Dywidenda otrzymana | Udział RG we wzroście AN na skutek zmian w KW | Wartość firmy | Odpis z tytułu utraty wartości | Stan na |
Yeyuna sp. z o.o. | 53 | - | 33,33% | (64) | (21) | - | (3) | - | - | 28 |
Evor Games sp. z o.o. | 76 | - | 33,82% | (12) | (4) | - | 12 | - | - | 85 |
G11 S.A. | 217 | - | 40,00% | (148) | (59) | - | (2) | - | - | 156 |
Ultimate Games Marketing S.A. | 19 | 5 | 10,00% | (127) | (13) | - | (1) | - | (10) | - |
RAZEM | 365 | 5 | - | (35) | (97) | - | 6 | - | (10) | 269 |
Wykaz jednostek stowarzyszonych na dzień 31 grudnia 2022 roku w Grupie Kapitałowej Game Planet S.A.
Wyszczególnienie | Stan na 1.01.2022 | Zmiany w bieżącym okresie | Udział w kapitale na dzień 31.12.2022 | Wynik finansowy Spółki | Wynik przypadający GK za 2022 rok | Dywidenda otrzymana | Udział GP we wzroście AN na skutek zmian w KW | Wartość firmy | Odpis z tytułu utraty wartości | Stan na |
Grande Games S.A. | 145 | - | 27,91% | (9) | (2) | - | (3) | - | - | 140 |
RAZEM | 145 | - | - | (9) | (2) | - | (3) | - | - | 140 |
Wartość godziwa inwestycji w jednostki stowarzyszone została ustalona za pomocą metody praw własności.
W bieżącym okresie grupa kapitałowa dokonała odpisów aktualizujących wartość inwestycji w jednostkach stowarzyszonych na kwotę 20 514 tys. PLN.
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Wyszczególnienie | Wartość inwestycji na dzień 31.12.2022 | Udział w kapitale na dzień 31.12.2022 | Wynik przypadający GK za 2022 rok (skalkulowany) | Wynik przypadający GK za 2022 rok (przypisany) | Nieprzypisana wielkość strat |
Manydev Studio SE | - | 30,53% | (1 133) | (864) | (268) |
RAZEM | - | - | (1 133) | (864) | (268) |
Łącznie w ramach wyceny metodą praw własności Grupa Kapitałowa PlayWay S.A. nie przypisała kwoty 268 tys. PLN przypadającej jej strat z tytułu wyników jej jednostek stowarzyszonych, których wartość inwestycji na dzień 31 grudnia 2022 roku oszacowano na 0 PLN i zaprzestano ujmowania przypadających jej wyników tychże spółek.
Na dzień 31 grudnia 2022 roku jedyny podmiot, którego wartość inwestycji wyniosła 0 PLN w ciągu 2022 roku oraz zaprzestano przypisywania jej dalszych wyników stanowiła spółka Manydev Studio SE.
Powyższe dane z tabeli dotyczą strat poniesionych przez te jednostki stowarzyszone od momentu ich wyceny do wartości 0 PLN przy zastosowaniu metody praw własności.
Wyszczególnienie | Ilość akcji / udziałów posiadanych przez GK PLAYWAY na dzień bilansowy | Udział w kapitale | Cena nabycia | Kurs akcji spółki na dzień 31.12.2022 r. | Wartość godziwa wykazana w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym | Kwota przeszacowania |
Punch Punk S.A. | 597 685 | 10,74% | 149 | 0,538 | 322 | 172 |
Duality S.A. | 488 043 | 12,20% | 1 046 | 3,190 | 1 557 | 511 |
Moonlit S.A. | 347 000 | 6,31% | 35 | 0,545 | 189 | 154 |
Finvest Group sp. z o.o. | 40 | 0,01% | 2 | - | 2 | - |
RAZEM | - | - | - | - | 2 070 | 837 |
Akcje Finvest Group sp. z o.o. stanowią własność spółki Games Incubator S.A.
Wyszczególnienie | Na dzień | Na dzień |
Udzielone pożyczki długoterminowe brutto | 1 717 | - |
Odpisy z tytułu utraty wartości | - | - |
Udzielone pożyczki udzielone netto | 1 717 | - |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Pożyczkobiorca | Pożyczkodawca | Data umowy | Kwota kapitału pożyczki na dzień bilansowy | Naliczone odsetki na dzień bilansowy | Odsetki za rok 2021 | Stan na dzień bilansowy | Oprocentowanie | Termin spłaty | Zobowiązanie długoterminowe | Zobowiązanie krótkoterminowe |
Dariusz Jaczak | IMAGINALIS GAMES SP. Z O.O. | 22.11.2022 | 1 700 | 17 | 17 | 1 717 | Wibor 3m+2% | 22.11.2024 | 1 717 | - |
RAZEM | - | - | 1 700 | 17 | 17 | 1 717 | - | - | 1 717 | - |
Wartość bilansowa długoterminowych pożyczek udzielonych została ustalono według kwoty wymaganej zapłaty z tytułu zawartych umów pożyczek, pomniejszoną o wartość odpisów z tytułu oczekiwanych strat kredytowych. Na dzień 31 grudnia 2022 roku udzielone długoterminowe pożyczki stanowiła jedna umowa pożyczki, udzielona przez spółkęIMAGINALIS GAMES SP.Z O.O. w kwocie 1 700 tys. PLN, której wycena na dzień bilansowy wynosiła 1 717 tys. PLN.
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Wyszczególnienie | Na dzień | Na dzień |
półprodukty i produkcja w toku | 63 687 | 42 838 |
produkty gotowe | 6 086 | 2 452 |
Razem wartość brutto zapasów | 69 774 | 45 290 |
Odpisy z tytułu utraty wartości | 572 | 392 |
Razem wartość netto zapasów | 69 202 | 44 898 |
Produkcja w toku obejmuje koszty związane z tworzeniem gier, które na dzień bilansowy nie zostały zakończone i wprowadzone do sprzedaży. Wycena w księgach oparta jest według kosztu wytworzenia, który obejmuje koszty pozostające w bezpośrednim związku z danym projektem oraz uzasadnioną część kosztów pośrednio związanych z danym projektem. W momencie zakończenia prac i ujmowania nakładów związanych z realizacją danego projektu, następuje przeksięgowanie nakładów z Produkcji w toku na produkty gotowe.
Na wartość produktów gotowych składały się koszty wytworzenia gier, które do dnia bilansowego nie zostały pokryte przychodami ze sprzedaży tych gier.
Wyszczególnienie | Na dzień | Na dzień |
półprodukty i produkcja w toku | 572 | 392 |
produkty gotowe | - | - |
Odpisy aktualizujące wartość zapasów razem | 392 | 392 |
Cena nabycia lub koszt wytworzenia zapasów mogą nie być możliwe do odzyskania. Odpisanie wartości zapasów do poziomu ich wartości netto możliwej do uzyskania odbywa się na zasadzie odpisów indywidualnych. Analiza taka dokonywana jest na każdy dzień bilansowy dla każdego tytułu w toku wytwarzania oraz dla gotowych produkcji indywidualnie.
W przypadku produkcji w toku Grupa szacuje zainteresowanie wytwarzanym tytułem poprzez zbieranie zapisów na wishlistach, aktywności na portalach społecznościowych oraz szeroko zakrojonym działaniom marketingowym. Powyższe działania pozwalają ocenić, czy wartość netto możliwa do uzyskania jest wyższa od poniesionych kosztów produkcji.
W przypadku wyrobów gotowych przyjmuje się założenie, iż każda gra powinna zwrócić koszty jej produkcji w terminie 24 miesięcy od jej produkcji. Po tym okresie koszty jej wytworzenia, które nie zostały jeszcze odpisane w ciężar wyniku finansowego podlegają odpisowi. W sytuacji, w której sygnały rynkowe wskazują, iż przychody ze sprzedaży danego tytułu nie pokryją kosztów wytworzenia gry, Grupa dokonuje wcześniejszego odpisu poniesionych kosztów.
Zdaniem Zarządu Jednostki dominującej, wartość netto możliwa do uzyskania była wyższa od kosztów wytworzenia gier. W oparciu o plany sprzedażowe oraz zainteresowanie klientów Grupy poszczególnymi tytułami, Zarząd Jednostki dominującej spodziewa się, iż koszty wytworzenia gier zostaną w całości pokryte przychodami z ich sprzedaży.
Łączna wartość kosztów wytworzenia gier spisanych przez Grupę w roku 2022 w związku z zaniechaniem dalszej produkcji wyniosła 572 tys. zł.
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Wyszczególnienie | Na dzień | Na dzień | ||||
Wartość brutto | Odpisy z tytułu utraty wartości | Wartość netto | Wartość brutto | Odpisy z tytułu utraty wartości | Wartość netto | |
z tytułu dostaw i usług od jednostek powiązanych | - | - | - | - | - | - |
z tytułu dostaw i usług od jednostek stowarzyszonych | 1 052 | - | 1 052 | 462 | - | 462 |
z tytułu dostaw i usług od pozostałych jednostek | 28 878 | 49 | 28 945 | 31 212 | - | 31 212 |
z tytułu podatków, dotacji i ceł | 13 963 | - | 13 859 | 4 872 | - | 4 872 |
z tytułu podatku dochodowego | 17 495 | - | 17 495 | 6 023 | - | 6 023 |
dochodzone na drodze sądowej | - | - | - | - | - | - |
zaliczki na dostawy | - | - | - | - | - | - |
inne | 5 134 | 58 | 5 071 | 1 898 | 60 | 1 838 |
Razem należności krótkoterminowe | 66 522 | 107 | 66 415 | 46 465 | 530 | 46 405 |
Należności z tytułu podatków dotyczyły przede wszystkim należności z tytułu VAT podlegającego zwrotowi.
Wartość odpisów należności na dzień 31 grudnia wyniosła 96 tys. PLN, natomiast w ramach tego odpisu występuje należność spółki zależnej Madmind Studio sp. z o.o. od podmiotów wchodzących w skład Grupy Kapitałowej PlayWay, stąd odpis wyłączono w procesie konsolidacji.
Znacząca kwota należności z tytułu podatku dochodowego wynika z faktu stosowania przez niektóre spółki z Grupy ulgi IPBox, której zastosowanie możliwe jest dopiero w rozliczeniu rocznym, w związku z czym powstały nadpłaty podatku dochodowego.
Wyszczególnienie | Na dzień | Na dzień | ||||||
Wartość brutto | Współczynnik oczekiwanej straty | Odpis z tytułu utraty wartości | Wartość netto | Wartość brutto | Współczynnik oczekiwanej straty | Odpis z tytułu utraty wartości | Wartość netto | |
nieprzeterminowane | 27 905 | 0% | - | 27 905 | 31 571 | 0% | - | 31 571 |
przeterminowane, w tym: | 2 025 | 0% | - | 1 976 | 2 103 | 0% | - | 2 103 |
0 – 30 dni | 627 | 0% | - | 627 | 1 647 | 0% | - | 1 647 |
31 – 60 dni | 203 | 0% | - | 203 | 191 | 0% | - | 191 |
61 – 90 dni | 678 | 0% | - | 678 | 96 | 0% | - | 96 |
91 – 180 dni | 95 | 0% | - | 95 | 6 | 0% | - | 6 |
181 – 360 dni | 197 | 0% | - | 197 | 36 | 0% | - | 36 |
powyżej 360 dni | 225 | 0% | 49 | 176 | 128 | 0% | - | 128 |
RAZEM | 29 930 | - | - | 29 880 | 33 674 | - | - | 33 674 |
Grupa dokonała kalkulacji oczekiwanej straty kredytowej, jednak ze względu na brak istotnie przeterminowanych należności oraz strukturę wiekową należności z której wynika, iż ponad 93% należności ogółem stanowią należności nieprzeterminowane, wartość potencjalnego odpisu byłaby nieistotna, dlatego Spółka nie ujmowała odpisu z tytułu oczekiwanej straty kredytowej.
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Wyszczególnienie | Na dzień | Na dzień |
Środki pieniężne na rachunkach bankowych | 120 051 | 138 637 |
Środki pieniężne w kasie | 2 | 1 |
Rachunki bieżące VAT (split payment) | 29 | - |
Lokaty bankowe | 704 | 83 059 |
Inne ekwiwalenty | 18 986 | - |
Razem środki pieniężne i ekwiwalenty brutto | 139 772 | 221 696 |
Odpis na oczekiwane straty kredytowe | - | - |
Razem środki pieniężne i ekwiwalenty razem netto | 139 772 | 221 696 |
- w tym środki o ograniczonej możliwości dysponowania | 29 | - |
Ograniczoną możliwością dysponowania w kwocie 29 tys. zł (na dzień 31 grudnia 2021 r. takie środki nie wystąpiły) cechują się środki zgromadzone na rachunkach VAT, gdyż występują ograniczenia regulacyjne w zakresie regulowania bieżących zobowiązań za pomocą środków zgromadzonych na tych rachunkach.
Wyszczególnienie | Na dzień | Na dzień |
Lokaty powyżej 3 msc. | 93 981 | - |
Papiery dłużne | - | 40 000 |
Pożyczki udzielone | 6 444 | 3 625 |
Inne inwestycje krótkoterminowe | 70 | - |
Wartość brutto krótkoterminowych aktywów finansowych | 100 496 | 43 625 |
Odpisy z tytułu utraty wartości | - | 1 304 |
Wartość netto krótkoterminowych aktywów finansowych | 100 496 | 42 321 |
Specyfikacja krótkoterminowych udzielonych pożyczek wykazano w ramach noty nr 37.
W ramach krótkoterminowych aktywów finansowych Grupa prezentowała notowane inwestycyjne papiery dłużne.
Wyszczególnienie | Na dzień | Na dzień |
Subfundusz Skarbiec Konserwatywny | - | 10 000 |
Obligacji Skarbowych | - | 10 000 |
Dłużny Krótkoterminowy | - | 10 000 |
Ochrony Kapitału | - | 10 000 |
RAZEM | - | 40 000 |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Grupa dokonała wyceny posiadanych aktywów finansowych (innych niż udzielone pożyczki) na dzień 31 grudnia 2022 roku do wartości godziwej. Na dzień 31 grudnia 2022 roku Grupa nie posiadała w ramach swych aktywów papierów dłużnych, ich rozliczenie miało miejsce w ciągu 2022 roku. Na dzień 31 grudnia 2022 roku główną pozycję krótkoterminowych aktywów finansowych Grupy stanowiły lokaty powyżej 3 miesięcy, których wycena na dzień bilansowy wyniosła 93 981 tys. PLN.
Akcjonariusz | Liczba akcji | Udział w kapitale podstawowym* | Liczba głosów | Udział w ogólnej liczbie głosów* |
Krzysztof Kostowski | 2 700 000 | 40,91% | 2 700 000 | 40,91% |
ACRX Investments Limited | 2 700 000 | 40,91% | 2 700 000 | 40,91% |
Pozostali | 1 200 000 | 18,18% | 1 200 000 | 18,18% |
RAZEM: | 6 600 000 | 100% | 6 600 000 | 100% |
Wartość nominalna akcji wszystkich emisji wynosi 10 groszy.
* W przybliżeniu do dwóch miejsc po przecinku.
Akcjonariusz | Liczba akcji | Udział w kapitale podstawowym* | Liczba głosów | Udział w ogólnej liczbie głosów* |
Krzysztof Kostowski | 2 700 000 | 40,91% | 2 700 000 | 40,91% |
RAZEM: | 2 700 000 | 40,91% | 2 700 000 | 40,91% |
* W przybliżeniu do dwóch miejsc po przecinku.
Akcjonariusz | Liczba akcji | Udział w kapitale podstawowym* | Liczba głosów | Udział w ogólnej liczbie głosów* |
Krzysztof Kostowski | 2 700 000 | 40,91% | 2 700 000 | 40,91% |
ACRX Investments Limited | 2 700 000 | 40,91% | 2 700 000 | 40,91% |
Pozostali | 1 200 000 | 18,18% | 1 200 000 | 18,18% |
RAZEM: | 6 600 000 | 100% | 6 600 000 | 100% |
Wartość nominalna akcji wszystkich emisji wynosi 10 groszy.
* W przybliżeniu do dwóch miejsc po przecinku.
Akcjonariusz | Liczba akcji | Udział w kapitale podstawowym* | Liczba głosów | Udział w ogólnej liczbie głosów* |
Krzysztof Kostowski | 2 700 000 | 40,91% | 2 700 000 | 40,91% |
RAZEM: | 2 700 000 | 40,91% | 2 700 000 | 40,91% |
Poniżej przedstawione zostały dane dotyczące zysku oraz akcji, które posłużyły do wyliczenia podstawowego i rozwodnionego zysku na jedną akcję:
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Zysk na akcję | W okresie od 01.01.2022 | W okresie od 01.01.2021 |
Średnia liczba akcji zwykłych w okresie | 6 600 000 | 6 600 000 |
Zysk netto przypadający na jednostkę dominującą | 112 325 | 127 654 |
Zysk netto przypadający na jednostkę dominującąna akcję w złotych | 17,02 | 19,34 |
Rozwodniony zysk na akcję | W okresie od 01.01.2022 | W okresie od 01.01.2021 |
Średnia liczba akcji zwykłych w okresie | 6 600 000 | 6 600 000 |
Zdarzenia wpływające na zmianę podstawy wyliczenia zysku na akcję: | - | - |
konsolidacja akcji | - | - |
emisja akcji | - | - |
Zysk netto przypadający na jednostkę dominującą | 112 325 | 127 654 |
Rozwodniony zysk na akcję w złotych | 17,02 | 19,34 |
Dywidendy: | rok bieżący | rok poprzedni |
Dywidendy ujęte jako wypłaty na rzecz właścicieli na jedną akcję | ||
Dywidendy zaproponowane lub uchwalone, ale nieujęte jako przekazane posiadaczom akcji | ||
Dywidendy zaproponowane lub uchwalone, ale nieujęte jako przekazane posiadaczom akcji, na jedną akcję |
Polityka dywidendowa Grupy na przyszłe lata może ulec zmianie, w zależności od wielkości możliwych inwestycji w kolejnych latach. Każdorazowo, przy ostatecznym ustalaniu wartości dywidendy, która będzie rekomendowana Walnemu Zgromadzeniu, Zarząd Spółki dominującej oraz spółek zależnych będzie uwzględniał między innymi następujące istotne czynniki:
osiągnięty przez spółkę zysk netto;
potrzeby inwestycyjne wynikające z realizacji strategii Grupy Kapitałowej PlayWay S.A., w tym głównie inwestycje w nowe zespoły deweloperskie.
W zależności od wskazanych powyżej istotnych czynników, Zarząd kierując się maksymalizacją wartości akcji, może w poszczególnych latach rekomendować odmienny poziom dywidendy od zakładanej w niniejszej polityce dywidendowej.
Decyzja dotycząca dysponowania zyskiem Spółki, w tym decyzja co do wypłaty i wysokości dywidendy, należy każdorazowo do Walnego Zgromadzenia, które nie jest związane rekomendacją Zarządu. Rzeczywista wysokość ustalonej do wypłaty dywidendy może być przyjęta przez Walne Zgromadzenie na poziomie niższym od poziomów zakładanych w niniejszej polityce dywidendowej.
Zgodnie z przyjętą dnia 24 kwietnia 2018 r., raport bieżący nr 22/2018, polityką dywidendową Zarząd Spółki zamierza regularnie rekomendować Zwyczajnemu Walnemu Zgromadzeniu wypłatę dywidendy. Ostateczną decyzję dotyczącą wypłaty akcjonariuszom dywidendy za rok obrotowy 2021 podejmie Zwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki.
Do dnia zatwierdzenia skonsolidowanego sprawozdania finansowego Zarząd Spółki nie przedstawił propozycji co do sposobu podziału zysku za rok 2022.
Stosownie do raportu bieżącego nr 10/2022 z dnia 20 czerwca 2022 r., Zarząd spółki poinformował, że na Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Spółki ("ZWZ"), które odbyło się w dniu 20 czerwca 2022 roku podjęta została uchwała nr 8 w sprawie podziału zysku netto za rok obrotowy 2021 oraz ustalenia dnia dywidendy i terminu jej wypłaty, na podstawie której ZWZ przeznaczyło kwotę 126 852 000,00 zł (słownie: sto dwadzieścia sześć milionów osiemset pięćdziesiąt dwa tysiące złotych i zero groszy) na wypłatę dywidendy, co dało 19,22 zł (słownie: dziewiętnaście złotych i dwadzieścia dwa grosze) dywidendy na jedną akcję. Dywidendą objęte zostały wszystkie akcje, tj. 6 600 000 sztuk akcji. ZWZ ustaliło dzień dywidendy na dzień 28 czerwca 2022 roku, zaś termin wypłaty dywidendy na dzień 6 lipca 2022 roku.
Następujące spółki zależne wypłaciły w roku 2022 dywidendę z zysku roku 2021 na rzecz PlayWay S.A.
Wyszczególnienie | Na rzecz jednostki dominującej | Na rzecz udziałów niekontrolujących | Uchwalona wartość dywidendy |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Ultimate Games S.A. | 3 600 | 4 245 | 7 845 |
Rejected Games sp. z o.o. | 2 280 | 1 720 | 4 000 |
Frozen District sp. z o. o. | 37 760 | 9 440 | 47 200 |
Imaginalis S.A. | 1 943 | 1 296 | 3 239 |
Big Cheese Studio S.A. | 4 273 | 3 749 | 8 022 |
Gameboom VR S.A. | 623 | 413 | 1 036 |
Sim Farm S.A. | 351 | 49 | 400 |
Digital Melody S.A. | 225 | 247 | 472 |
RAZEM | 51 055 | 21 158 | 72 214 |
Następujące spółki stowarzyszone wypłaciły w roku 2022 dywidendę z zysku roku 2021 na rzecz PlayWay S.A.
Wyszczególnienie | Kwota na rzeczy PlayWay S.A. | Uchwalona wartość dywidendy |
Movie Games S.A. | 860 | 2 573 |
Digital Melody sp. z o.o. | 374 | 720 |
Games Operators S.A. | 880 | 2 385 |
RAZEM | 2 114 | 5 678 |
Całość wypłaconej dywidendy podlegała eliminacji w procesie konsolidacji (dywidenda od jednostek zależnych prezentowana była w ramach zysków zatrzymanych, a dywidenda od jednostek stowarzyszonych wycenianych metodą praw własności pomniejszała wartość inwestycji wykazywanych w aktywach długoterminowych).
Wyszczególnienie | Na dzień | Na dzień |
Niepodzielony wynik z lat ubiegłych* | 188 721 | 185 731 |
Kapitał z tytułu zmiany proporcji udziałów niedających kontroli | 64 847 | 67 846 |
Wynik bieżącego okresu** | 112 325 | 127 654 |
RAZEM | 365 893 | 381 231 |
* Pozycja „Niepodzielony wynik z lat ubiegłych” stanowi sumę wartości niepodzielonych wyników z lat ubiegłych wszystkich jednostek konsolidowanych metodą pełną z uwzględnieniem powstałych korekt w procesie konsolidacji
* *Pozycja „Wynik bieżącego okresu” stanowi sumę wartości bieżących wyników netto wszystkich jednostek konsolidowanych metodą pełną z uwzględnieniem powstałych korekt w procesie konsolidacji
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Spółka zależna | Udział w kapitale na 31.12.2022 | Wartość aktywów netto na 31.12.2022 | Kapitał przypadający udziałom niedającym kontroli na 31.12.2022 | Wynik finansowy w okresie | Wynik przypadający udziałom niedającym kontroli |
ULTIMATE GAMES S.A. | 45,89% | 29 075 | 15 733 | (7 953) | (4 303) |
NCI Grupy Kapitałowej Ultimate Games S.A. |
|
| 2 777 |
| (813) |
MADMIND STUDIO S.A. | 59,88% | 8 037 | 3 224 | 2 139 | 858 |
CODE HORIZON S.A. | 60,00% | 12 962 | 5 185 | 2 463 | 985 |
REJECTED GAMES sp. z o.o. | 57,00% | 2 305 | 991 | 1 671 | 719 |
FROZEN DISTRICT sp. z o.o. | 80,00% | 84 818 | 16 964 | 65 122 | 13 024 |
NCI Grupy Kapitałowej Frozen District sp. z o.o. |
| 2 140 | 1 475 | ||
PENTACLE S.A. | 54,32% | 1 209 | 552 | -255 | -116 |
IMAGINALIS S.A. | 60,00% | 5 572 | 2 229 | 5 217 | 2 087 |
REBELIA GAMES sp. z o.o. | 74,00% | 1 340 | 348 | 456 | 100 |
BIG CHEESE STUDIO S.A. (Circus sp. z o.o.) | 53,27% | 29 570 | 13 818 | 16 736 | 7 820 |
Total Games sp. z o.o. | 77,90% | 258 | 57 | -174 | -38 |
Nesalis Games S.A. | 64,54% | 378 | 134 | -160 | -57 |
DeGenerals S.A. | 80,00% | 2 639 | 528 | 322 | 64 |
Ragged Games S.A. | 70,00% | 1 216 | 365 | 526 | 158 |
Stereo Games S.A. | 66,61% | 780 | 260 | -39 | -13 |
President Studio S.A. | 67,50% | 2 989 | 971 | -81 | -26 |
Console Labs S.A. | 65,29% | 2 509 | 871 | 706 | 245 |
NCI Grupy Kapitałowej Console Labs S.A. |
| 0 | 7 | ||
Gameboom VR S.A. | 60,11% | 6 599 | 2 632 | 3 808 | 1 481 |
FreeMind S.A. | 51,44% | 2 974 | 1 444 | 1 431 | 695 |
SimulaMaker S.A. | 63,47% | 1 391 | 508 | -97 | -35 |
Strategy Labs sp. z o.o. | 69,00% | 112 | 35 | -51 | -16 |
GameHunters S.A. | 55,58% | 3 267 | 1 451 | -309 | -134 |
Games Incubator S.A. | 55,50% | 5 422 | 2 413 | 2 725 | 1 301 |
NCI Grupy Kapitałowej Games Incubator S.A. |
| 331 | -199 | ||
PWAY sp. z o.o. | 97,00% | 298 | 9 | -99 | -3 |
Warzonelabs sp. z o.o. | 64,70% | 1 044 | 369 | -57 | -20 |
Rockgame S.A. (d. Wasteland) | 67,76% | 2 615 | 843 | 576 | 172 |
NCU Grupy Kapitałowej RockGame S.A. |
| 248 | -39 | ||
Trigger Labs sp. z o.o. | 53,00% | 692 | 325 | -111 | -52 |
DEV4PLAY sp. z o.o. | 85,36% | 24 | 4 | -112 | -23 |
MobilWay S.A. | 78,72% | 277 | 59 | -715 | -202 |
Madnetic Games S.A. | 62,04% | 520 | 198 | -423 | -153 |
THULE ISLAND sp. z o.o. (d. Gaming Centre sp. z o.o.; Septarian Games sp. z o.o.) | 47,57% | 305 | 160 | -62 | -33 |
GamePlanet S.A. | 68,21% | 1 393 | 443 | -243 | -77 |
NCI Grupy kapitałowej GamePlanet S.A. |
| 298 | -99 |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
GameFormatic S.A. | 76,19% | 3 411 | 812 | 615 | 146 |
NCI Grupy Kapitałowej GameFormatic |
| 606 | 25 | ||
DreamWay Games S.A. | 66,67% | 305 | 102 | -443 | -148 |
SimRail S.A. | 58,42% | 1 637 | 681 | -234 | -97 |
Septarian Games S.A. | 55,94% | 970 | 427 | -67 | -23 |
Shift Games S.A. | 68,63% | 559 | 175 | -112 | -35 |
Sim Farm S.A. | 87,03% | 2 110 | 274 | 830 | 98 |
Solid Games sp. z o.o. (d. CORMINTON INVESTMENTS sp. z o.o.) | 73,53% | 447 | 118 | -34 | -9 |
RL9sport Games S.A. | 50,00% | 15 | 7 | -54 | -27 |
DIGITAL MELODY S.A. (d. Charmander Solutions S.A.) | 47,61% | 2 928 | 1 534 | 515 | 248 |
Farmind Studio sp. z o.o. (d. |Crimson Lion Entertaiment sp. z o.o.) | 60,20% | -177 | -71 | -248 | -94 |
RAZEM | 83 583 | 94 146 | 24 787 |
Wyszczególnienie | Za okres | Za okres |
Umowa leasingu – wyposażenie | 148 | 234 |
Umowa najmu – biuro | 2 412 | 1 232 |
RAZEM | 1 466 | - |
Zobowiązanie z tytułu leasingu
Wyszczególnienie | Za okres | Za okres |
W okresie roku | 58 | 85 |
W okresie roku do pięciu lat | 90 | 149 |
Powyżej pięciu lat | - | - |
Wartość bieżąca opłat leasingowych, w tym | 148 | 234 |
Krótkoterminowe | 58 | 85 |
Długoterminowe | 90 | 149 |
Zobowiązanie z tytułu prawa do użytkowania aktywów
Grupa nie była stroną żadnych istotnych umów kredytowych w okresie objętym skonsolidowanym sprawozdaniem finansowymi.
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Jednostki zależne finansowały swoją działalność przy wykorzystaniu pożyczek od Jednostki dominującej oraz innych akcjonariuszy (udziałów niedających kontroli).
Na dzień 31 grudnia 2022 roku łączna wartość zadłużenia Grupy z tytułu pożyczek zaciągniętych przez spółki zależne wyniosła 376 tys. zł, w tym kwota ok. 2 tys. zł zobowiązań długoterminowych oraz 374 tys. zł zobowiązań krótkoterminowych.
Wszystkie zobowiązania z tytułu dostaw i usług w Grupie były nieprzeterminowane i dotyczyły bieżącej działalności Grupy.
Wyszczególnienie | Na dzień | Na dzień |
Zobowiązania z tytułu dostaw i usług, w tym | 6 479 | 8 376 |
Zobowiązania wobec jednostek powiązanych | 37 | - |
Zobowiązania z tytułu dostaw i usług wobec jednostek stowarzyszonych | 1 280 | 332 |
Zobowiązania z tytułu dostaw i usług wobec pozostałych jednostek | 5 162 | 8 044 |
Zobowiązania publicznoprawne (z tytułu innych podatków niż CIT, tytułu ceł, ubezpieczeń i innych świadczeń) | 1 644 | 1 535 |
Zobowiązanie z tytułu podatku dochodowego od osób prawnych | 727 | 110 |
Zobowiązania pozostałe, w tym | 2 022 | 1 307 |
Należne wynagrodzenia | 1 787 | 1 152 |
Zaliczki otrzymane na dostawy | - | 47 |
Inne | 235 | 108 |
Przychody przyszłych okresów | 538 | 371 |
RAZEM | 11 409 | 11 699 |
Rodzaj produktu / usługi | Wartość sprzedaży | Udział % |
House Flipper + DLC | 71 680 | 28% |
Car Mechanic Simulator 21 + 18 + DLC | 61 132 | 24% |
Cooking Symulator + DLC | 25 537 | 10% |
Thief Simulator | 13 669 | 5% |
Gold Rush | 3 893 | 2% |
Succubus | 3 438 | 1% |
UBOAT | 3 098 | 1% |
Agony | 1 985 | 1% |
Tank Mechanic Simulator | 1 396 | 1% |
Farm Manager 2018 + 2021 | 829 | 0% |
Builder Simulator | 735 | 0% |
Pozostałe | 69 881 | 27% |
RAZEM | 234 092 | 100% |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
W okresie od 01.01.2022 do 31.12.2022 | W okresie od 01.01.2021 do 31.12.2021 | |||
kontrahent | sprzedaż | udział | sprzedaż | udział |
Valve Corporation | 125 347 | 49% | 126 639 | 54% |
Microsoft One Microsoft Way | 43 815 | 17% | 32 947 | 14% |
SONY INTERACYIVE Entertainment LLC | 30 841 | 12% | 27 889 | 12% |
Nintendo Co. Ltd. | 10 853 | 4% | 7 846 | 3% |
META | 8 364 | 3% | - | - |
Forever Entertainment S.A. | 3 400 | 1% | 5 286 | 2% |
Apple | 1 137 | 0% | - | - |
496 | 0% | - | - | |
Pozostali | 33 019 | 13% | 34 280 | 15% |
RAZEM | 257 272 | 100% | 234 887 | 100% |
Koszty działalności operacyjnej | Za okres | Za okres |
Amortyzacja | 1 495 | 718 |
Zużycie materiałów i energii | 1 157 | 1 397 |
Usługi obce | 71 657 | 61 562 |
Podatki i opłaty | 381 | 743 |
Wynagrodzenia | 29 840 | 22 711 |
Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia | 2 027 | 1 263 |
Pozostałe koszty rodzajowe | 7 602 | 10 639 |
Koszty rodzajowe razem: | 114 161 | 98 989 |
Zmiana stanu produktów | 31 738 | 17 282 |
Koszty obciążające wynik okresu | 82 424 | 81 707 |
Wzrost kosztów wynagrodzeń i usług obcych w bieżącym okresie, w stosunku do roku poprzedniego, wynikał z faktu tworzenia nowych zespołów deweloperskich (bezpośrednio przez Jednostkę dominującą oraz poprzez tworzenie nowych spółek zależnych) i dotyczą przede wszystkim kosztów tworzenia gier komputerowych.
Zgodnie z obowiązującymi Jednostkę dominującą umowami z kluczowymi deweloperami, Emitent wypłaca im udział w zysku ze sprzedaży gier, co przy wzroście przychodów ze sprzedaży spowodowało wzrost kosztów premii dla deweloperów.
Grupa poniosła też znaczące koszty działań marketingowych dotyczących promowania gier komputerowych wydawanych przez Grupę Kapitałową, co również przełożyło się na wzrost przychodów ze sprzedaży oraz wyników Grupy.
Koszty usług obcych | Za okres | Udział % | Za okres od 01.01.2021 do 31.12.2021 | Udział % |
Udział developerów w zysku ze sprzedaży gry | 31 302 | 44% | 25 490 | 41% |
Usługi deweloperskie | 25 361 | 35% | 23 800 | 39% |
Usługi testowania gier | 1 325 | 2% | 280 | 0% |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Usługi marketingu i reklamy | 708 | 1% | 619 | 1% |
Usługi internetowe | 2 272 | 3% | 2 337 | 4% |
Usługi doradcze | 1 543 | 2% | 1 786 | 3% |
Usługi księgowe i audytu | 1 874 | 3% | 1 515 | 2% |
Usługi najmu | 1 342 | 2% | 1 473 | 2% |
Pozostałe usługi | 5 932 | 8% | 4 261 | 7% |
Koszty usług obcych razem | 71 657 | 100% | 61 562 | 100% |
Koszty usług obcych | Za okres | Udział % | Za okres od 01.01.2021 do 31.12.2021 | Udział % |
Wynagrodzenia Członków Zarządu | 2 891 | 10% | 2 181 | 10% |
Wynagrodzenia Członków Rady Nadzorczej | 224 | 1% | 179 | 1% |
Wynagrodzenia osób związanych z produkcją gier | 24 984 | 84% | 18 848 | 83% |
Wynagrodzenia pracowników administracji | 1 015 | 3% | 504 | 2% |
Pozostałe wynagrodzenia | 726 | 2% | 999 | 4% |
Koszty wynagrodzeń razem | 29 840 | 100% | 22 711 | 100% |
Koszty usług obcych | Za okres | Udział % | Za okres od 01.01.2021 do 31.12.2021 | Udział % |
Koszty reprezentacji i reklamy | 5 162 | 68% | 8 529 | 80% |
Koszty podróży służbowych | 76 | 1% | 8 | 0% |
Koszty ubezpieczeń majątkowych | 55 | 1% | 40 | 0% |
Pozostałe koszty | 2 310 | 30% | 2 061 | 19% |
Pozostałe koszty operacyjne razem | 7 602 | 100% | 10 639 | 100% |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Koszty finansowe | Za okres | Za okres |
Odsetki od zobowiązań z tytułu leasingu | 230 | 102 |
Pozostałe odsetki | 83 | - |
Inne, w tym: | 31 978 | 1 972 |
nadwyżka ujemnych różnic kursowych | - | - |
Strata ze zbycia inwestycji | 12 426 | - |
Aktualizacja wartości inwestycji | 19 430 | 1 972 |
Aktualizacja wartości firmy - odpis | 123 | - |
pozostałe koszty finansowe | - | 4 |
RAZEM: | 2 078 | 2 078 |
Wyszczególnienie | Za okres | Za okres |
Podatek bieżący | 14 373 | 16 210 |
Podatek odroczony | (3 672) | (4 126) |
RAZEM: | 10 701 | 12 084 |
Wyszczególnienie | Stawka 5% | Stawka 9% | Stawka 19% | Stawka 0% (straty j. zależnych) |
Przychody i zyski w ewidencji | 271 058 | 40 117 | 51 267 | 6 637 |
Przychody nie podlegające opodatkowaniu i wolne od podatku | (62 460) | (969) | (180) | (322) |
Przychody podatkowe, nie będące przychodami księgowymi | 109 | 387 | 216 | 931 |
Razem przychody podatkowe: | 208 707 | 39 536 | 51 303 | 7 246 |
Koszty i straty w ewidencji | 59 083 | 23 921 | 35 111 | 26 972 |
Koszty i straty nie stanowiące kosztów uzyskania przychodów, w tym: | (8 730) | (2 852) | (2 693) | (16 874) |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Odpisy aktualizujące rzeczowe aktywa trwałe i wartości niematerialne | - | - | - | - |
Odpisy aktualizujące zapasy | - | 693 | - | 241 |
Koszty podatkowe, niebędące kosztami księgowymi | 861 | 1 927 | 399 | 2 897 |
Razem koszty podatkowe | 51 214 | 23 688 | 32 817 | 13 235 |
Dochód / strata | 157 493 | 15 847 | 18 486 | (5 989) |
Odliczenia od dochodu (kwoty wpisywać ze znakiem dodatnim): | 530 | 2 489 | 786 | - |
Podstawa opodatkowania | 156 963 | 13 358 | 17 700 | (5 989) |
Podatek dochodowy wg stawki | 7 184 | 1 317 | 5 887 | - |
Odliczenia od podatku | (107) | 121 | - | - |
Podatek należny | 7 291 | 1 195 | 5 887 | - |
Łącznie podatek dochodowy w wyniku finansowym: | 14 373 | |||
Wyszczególnienie | Na dzień |
Odpisy aktualizujące wartość firmy | 6 |
Odpisy aktualizujące wartość udziałów/akcji w innych jednostkach | 401 |
Odpisy aktualizujące udziały/akcje w jednostkach stowarzyszonych | 3 781 |
Odpisy aktualizujące wartość zapasów | 14 |
Straty podatkowe | 144 |
Wycena bilansowa rozrachunków walutowych | 1 |
Pozostałe | 354 |
RAZEM | 4 701 |
Wyszczególnienie | Razem stan na dzień |
Odsetki naliczone od kredytów i pożyczek udzielonych | 151 |
Odsetki naliczone od lokat | 547 |
Niewypłacone wynagrodzenia | 137 |
Utworzone pozostałe rezerwy | 676 |
Podwyższenie kapitału w spółkach zależnych | 62 |
Rozliczenie wyniku na utracie kontroli w jednostkach zależnych | 30 484 |
Zmiana aktywów netto jednostek stowarzyszonych | 4 111 |
Udział w wyniku finansowym jednostek stowarzyszonych | 2 183 |
Pozostałe | 1 283 |
RAZEM: | 39 632 |
Wyszczególnienie | Za okres | Za okres |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Zarząd | 216 | 198 |
Krzysztof Kostowski | 109 | 104 |
Jakub Trzebiński | 101 | 93 |
Andrzej Dudek | 5 | - |
Rada Nadzorcza | 63 | 51 |
Lech Klimkowski | 12 | - |
Bartosz Graś | 17 | 11 |
Michał Kojecki | - | 9 |
Michał Markowski | 11 | 9 |
Aleksy Uchański | - | 3 |
Jan Szpetulski-Łazarowicz | 12 | 9 |
Lech Klimkowski | 12 | 9 |
RAZEM: | 249 | 249 |
W latach 2022 - 2021 nie wystąpiły świadczenia po okresie zatrudnienia dla kluczowego personelu Spółki dominującej, pozostałe świadczenia długoterminowe, płatności na bazie akcji własnych ani świadczenia z tytułu rozwiązania stosunku pracy.
Wynagrodzenie kluczowego całej Grupy:
Wyszczególnienie | Za okres | Za okres |
Wynagrodzenie podstawowe | 216 | 198 |
Wynagrodzenie zmienne | - | - |
Premia | - | - |
Płatności w formie akcji | - | - |
Pozostałe świadczenia | - | - |
Świadczenia po okresie zatrudnienia | - | - |
Razem wynagrodzenie Zarządu jednostki dominującej | 216 | 198 |
Wynagrodzenie Rady Nadzorczej jednostki dominującej | 63 | 51 |
Wynagrodzenie Zarządów innych spółek z Grupy Kapitałowej | 4 117 | 2 565 |
Wynagrodzenia Rad Nadzorczych innych spółek z Grupy Kapitałowej | 607 | 451 |
Razem wynagrodzenia kluczowego personelu kierowniczego i nadzorującego: | 5 003 | 3 107 |
Głównym celem zarządzania kapitałem Grupy jest utrzymanie dobrego ratingu kredytowego i bezpiecznych wskaźników kapitałowych, które wspierałyby działalność operacyjną Spółki i zwiększały wartość dla jej akcjonariuszy.
Grupa zarządza strukturą kapitałową i w wyniku zmian warunków ekonomicznych wprowadza do niej zmiany. W celu utrzymania lub skorygowania struktury kapitałowej, Grupa może zmienić wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy, zwrócić kapitał akcjonariuszom lub wyemitować nowe akcje. W roku zakończonym dnia 31 grudnia 2022 roku oraz 31 grudnia 2021 roku nie wprowadzono żadnych zmian do celów, zasad i procesów obowiązujących w tym obszarze.
Wyszczególnienie | Na dzień | Na dzień |
Oprocentowane kredyty i pożyczki | 376 | 26 |
Zobowiązania leasingowe | 2 560 | 1 466 |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Grupa nie posiada zobowiązań i aktywów warunkowych na dzień bilansowy.
W okresie objętym skonsolidowanym sprawozdaniem finansowych nie wystąpiły nieujęte zobowiązania wynikające z jakichkolwiek umów.
Nie miały miejsca istotne zdarzenia po dniu bilansowym, które nie zostały ujęte w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym.
Do głównych instrumentów finansowych, które posiada Spółka, należą aktywa finansowe, takie jak należności z tytułu dostaw i usług, środki pieniężne i depozyty krótkoterminowe, które powstają bezpośrednio w toku prowadzonej przez nią działalności.
Zasadą stosowaną przez Jednostkę obecnie i przez cały okres objęty sprawozdaniem jest nieprowadzenie obrotu instrumentami finansowymi.
Spółka nie stosuje pochodnych instrumentów zabezpieczających przed ryzykiem kursowym.
Wartość godziwa instrumentów finansowych, jakie Grupa posiadała na dzień 31 grudnia 2022 roku
i 31 grudnia 2021 roku nie odbiegała istotnie od wartości prezentowanej w sprawozdaniach finansowych za poszczególne lata z następujących przyczyn:
w odniesieniu do instrumentów krótkoterminowych ewentualny efekt dyskonta nie jest istotny,
instrumenty te dotyczą transakcji zawieranych na warunkach rynkowych.
Wyszczególnienie | Kategorie instrumentów finansowych | Na dzień | Na dzień |
AKTYWA | |||
Aktywa trwałe | |||
Aktywa finansowe wyceniane w wartości godziwej | W wartości godziwej przez pozostałe całkowite dochody | 2 070 | 3 174 |
Udzielone pożyczki długoterminowe | Według zamortyzowanego kosztu | 1 717 | - |
Pozostałe aktywa długoterminowe | Według zamortyzowanego kosztu | 263 | 52 |
Aktywa obrotowe | |||
Należności z tytułu dostaw i usług oraz pozostałe | Według zamortyzowanego kosztu | 48 919 | 42 981 |
Udzielone pożyczki krótkoterminowe | Według zamortyzowanego kosztu | 6 444 | 1 949 |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Pozostałe krótkoterminowe aktywa finansowe | Według zamortyzowanego kosztu | 94 052 | 38 696 |
ZOBOWIĄZANIA | |||
Zobowiązania długoterminowe | |||
Zobowiązania z tytułu leasingu | Według zamortyzowanego kosztu | 2 178 | 1 128 |
Kredyty bankowe i pożyczki zaciągnięte | Według zamortyzowanego kosztu | 2 | - |
Zobowiązania krótkoterminowe | |||
Zobowiązania z tytułu leasingu | Według zamortyzowanego kosztu | 381 | 339 |
Kredyty bankowe i pożyczki zaciągnięte | Według zamortyzowanego kosztu | 374 | 26 |
Zobowiązania z tytułu dostaw i usług oraz pozostałe | Według zamortyzowanego kosztu | 10 682 | 11 860 |
Wyszczególnienie | Kategorie instrumentów finansowych | Na dzień | Na dzień |
PRZYCHODY | |||
Przychody finansowe z tytułu odsetek | Aktywa finansowe wyceniane wg zamortyzowanego kosztu | 5 604 | 126 |
Przychody finansowe z tytułu aktualizacji wartości inwestycji | Aktywa/ zobowiązania finansowe wyceniane w wartości godziwej do wyniku finansowego | 145 | 1 405 |
Zysk ze zbycia aktywów finansowych | Aktywa/ zobowiązania finansowe wyceniane w wartości godziwej do wyniku finansowego | - | 751 |
KOSZTY | |||
Odsetki od zobowiązań z tytułu leasingu | Zobowiązania finansowe wyceniane wg zamortyzowanego kosztu | 230 | 102 |
Koszty finansowe z tytułu pozostałych odsetek | Zobowiązania finansowe wyceniane wg zamortyzowanego kosztu | 83 | - |
Koszty finansowe z tytułu aktualizacji wartości inwestycji | Aktywa/ zobowiązania finansowe wyceniane w wartości godziwej do wyniku finansowego | 19 426 | 1 972 |
Koszty finansowe z tytułu odpisu aktualizującego wartość firmy | Aktywa/ zobowiązania finansowe wyceniane w wartości godziwej do wyniku finansowego | 123 | - |
Strata ze zbycia inwestycji | Aktywa/ zobowiązania finansowe wyceniane w wartości godziwej do wyniku finansowego | 12 426 | - |
INNE DOCHODY | |||
Inne całkowite dochody | Aktywa/ zobowiązania finansowe wyceniane w wartości godziwej do wyniku finansowego | (3 709) | 9 143 |
Wyszczególnienie | Wartość księgowa | Wartość godziwa | Hierarchia wartości godziwej | ||
Poziom 1 | Poziom 2 | Poziom 3 | |||
AKTYWA | |||||
Aktywa trwałe | |||||
Aktywa finansowe wyceniane w wartości godziwej | 2 070 | 2 070 | X | X | |
Udzielone pożyczki długoterminowe | 1 717 | 1 717 | X | ||
Pozostałe aktywa długoterminowe | 263 | 263 | X | ||
Aktywa obrotowe | |||||
Należności z tytułu dostaw i usług oraz pozostałe | 48 919 | 48 919 | X | ||
Udzielone pożyczki krótkoterminowe | 6 444 | 6 444 | X | ||
Pozostałe krótkoterminowe aktywa finansowe | 94 052 | 94 052 | X | ||
ZOBOWIĄZANIA | |||||
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Ryzyko finansowe
Do głównych instrumentów finansowych, z których korzysta Grupa należą pożyczki, środki pieniężne i lokaty krótkoterminowe. Głównym celem tych instrumentów finansowych jest zapewnienie środków finansowych na działalność Grupy. Grupa posiada też inne instrumenty finansowe, takie jak należności i zobowiązania z tytułu dostaw i usług, które powstają bezpośrednio w toku prowadzonej przez nią działalności.
Główne rodzaje ryzyka wynikającego z instrumentów finansowych Grupy obejmują ryzyko stopy procentowej, ryzyko związane z płynnością, ryzyko walutowe oraz ryzyko kredytowe. Zarząd Jednostki dominującej weryfikuje i uzgadnia zasady zarządzania każdym z tych rodzajów ryzyka – zasady te zostały w skrócie omówione poniżej.
Oprocentowanie instrumentów finansowych o zmiennym oprocentowaniu jest aktualizowane w okresach poniżej jednego roku.
Grupa na bieżąco monitoruje sytuację związaną z decyzjami Rady Polityki Pieniężnej, mającymi bezpośredni wpływ na rynek stóp procentowych w kraju.
Ze względu na bardzo niski poziom występowania instrumentów finansowych obarczonych ryzykiem stopy procentowej nie przeprowadzano analizy wrażliwości w tym zakresie
Ryzyko walutowe
Ryzyko walutowe to ryzyko, że wartość godziwa przyszłych przepływów pieniężnych z instrumentów finansowych zmieni się z powodu zmian kursów walutowych. Ekspozycja Spółki na to ryzyko związana jest głównie z działalnością operacyjną (kiedy przychody lub koszty Spółki wyrażone są w innej walucie niż waluta funkcjonalna).
Większość sprzedaży Grupy realizowana jest poza terenem Polski. Natomiast istotne zakupy realizowane są na terenie kraju. W związku z powyższym Grupa narażona jest na istotne ryzyko kursowe.
Łączna wartość sprzedaży walutowej w roku 2022 wyniosła 6 006 tys. EUR oraz 47 598 tys. USD.
Łączna wartość sprzedaży walutowej w roku 2021 wyniosła 2 763 tys. EUR oraz 20 964 tys. USD.
Wyszczególnienie | Wpływ na wynik finansowy brutto i kapitał | Wpływ na wynik finansowy brutto i kapitał |
USD + 10%/-10% | ||
Rokzakończony 31.12.2022 | ||
Przychody ze sprzedaży denominowane w walutach obcych | 21 445 | (21 445) |
Rokzakończony 31.12.2021 |
|
|
Przychody ze sprzedaży denominowane w walutach obcych | 8 173 | (8 173) |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Grupa zawiera transakcje wyłącznie z renomowanymi firmami o dobrej zdolności kredytowej. Ponadto, dzięki bieżącemu monitorowaniu stanów należności, narażenie Spółki na ryzyko nieściągalnych należności jest nieznaczne.
W odniesieniu do innych aktywów finansowych Grupy, takich jak środki pieniężne i ich ekwiwalenty, ryzyko kredytowe powstaje w wyniku niemożności dokonania zapłaty przez drugą stronę umowy, a maksymalna ekspozycja na to ryzyko równa jest wartości bilansowej tych instrumentów.
W Grupie nie występują istotne koncentracje ryzyka kredytowego.
Ryzyko kredytowe jest rozumiane jako ryzyko poniesienia strat w wyniku niewywiązania się kontrahenta z zobowiązań wobec Grupy lub jako ryzyko spadku wartości ekonomicznej wierzytelności w wyniku pogorszenia się zdolności kontrahenta do obsługi zobowiązań. Grupa ogranicza dane ryzyko kredytowe poprzez zawieranie transakcji wyłącznie z renomowanymi firmami o dobrej zdolności kredytowej (bieżące oceny wiarygodności kontrahentów). Ponadto, dzięki bieżącemu monitorowaniu stanów należności, narażenie Grupy na ryzyko nieściągalnych należności jest nieznaczne.Zarządzanie ryzykiem kredytowym jest realizowane przez Grupę również poprzez dywersyfikację banków, w których lokowane są nadwyżki środków pieniężnych. Dzięki temu ekspozycja na ryzyko z tytułu oczekiwanych strat kredytowych jest minimalizowana.
Odzwierciedleniem maksymalnego obciążenia Grupy ryzykiem kredytowym jest wartość bilansowa posiadanych należności handlowych oraz innych aktywów finansowych Grupy, takich jak środki pieniężne i ich ekwiwalenty. W Grupie nie występuje koncentracja ryzyka kredytowego.Nie zauważa się istotnych zmian poziomu ryzyka kredytowego związanego z instrumentami finansowymi od momentu ich początkowego ujęcia.
Poniższa tabela przedstawia ekspozycję Grupy na ryzyko kredytowe.
Wyszczególnienie | Rating* | 31 grudnia 2022 r. | 31 grudnia 2021 r. |
Udzielone pożyczki długoterminowe | A | 1 717 | - |
Należności z tytułu dostaw i usług | AA | 29 881 | 33 524 |
Pozostałe należności* | AA | 3 504 | 1 261 |
Udzielone pożyczki krótkoterminowe | A | 6 444 | 3 625 |
Środki pieniężne i ich ekwiwalenty | A , BB* | 139 772 | 221 696 |
Łączna ekspozycja Spółki na ryzyko kredytowe | 181 318 | 260 106 |
*Nie uwzględnia rozliczeń międzyokresowych i należności publiczno-prawnych.
** BB dotyczy lokat na kwotę 26,5mln zł w Bank Millennium S.A. o zapadalności 23 czerwca 2023 roku. Większość lokat w PLN zdeponowana jest w Stantander Bank Polska S.A.
AAA - Znikomy poziom ryzyka kredytowego. Wiarygodność finansowa na najwyższym poziomie. Rating nadawany wyłącznie w przypadku wyjątkowo wysokiej zdolności do obsługi zobowiązań finansowych.
AA - Bardzo niski poziom ryzyka kredytowego. Wiarygodność finansowa na bardzo wysokim poziomie. Bardzo wysoka zdolność do obsługi zobowiązań. Niska podatność na niekorzystne warunki gospodarcze.
A – Niski poziom ryzyka kredytowego. Wysoka wiarygodność finansowa i zdolność do obsługi zobowiązań. Przeciętna odporność na wpływ niekorzystnych warunków gospodarczych utrzymujących się przez dłuższy czas.
BBB – Umiarkowane ryzyko kredytowe. Dobra wiarygodność finansowa i wystarczająca zdolność do obsługi zobowiązań w dłuższym terminie. Podwyższona podatność na utrzymujące się przez dłuższy czas niekorzystne warunki gospodarcze.
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
BB – Podwyższone ryzyko kredytowe. Relatywnie niższa wiarygodność finansowa. Wystarczająca zdolność do obsługi zobowiązań w przeciętnych lub sprzyjających warunkach gospodarczych. Wysoki lub średni poziom odzyskania wierzytelności w przypadku wystąpienia niewypłacalności.
B – Wysokie ryzyko kredytowe. Zdolność do obsługi zobowiązań uwarunkowana w dużym stopniu sprzyjającymi warunkami zewnętrznymi. Średni lub niski poziom odzyskania wierzytelności w przypadku wystąpienia niewypłacalności.
C - Bardzo wysokie ryzyko kredytowe. Bardzo niska zdolność do obsługi zobowiązań nawet w przypadku sprzyjających warunków gospodarczych. Niski lub bardzo niski poziom odzyskania wierzytelności w przypadku wystąpienia niewypłacalności.
D - Ekstremalnie wysokie ryzyko kredytowe. Całkowity brak zdolności do obsługi zobowiązań. Bez dodatkowego wsparcia z zewnątrz poziom odzyskania wierzytelności bardzo niski lub bliski zeru.
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Kierownictwo Grupy monitoruje ryzyko braku funduszy jednak ze względu na bardzo silną pozycję finansową Grupy ryzyko to jest minimalne. W celu ograniczenia ryzyka utraty płynności Grupa na bieżąco monitoruje prognozowany poziom środków płynnych analizując terminy zapadalności i wymagalności aktywów, daty płatności zobowiązań oraz uwzględniając inne prognozowane przepływy pieniężne. Z analizy sytuacji finansowej i majątkowej Grupy wynika, że Grupa nie jest istotnie narażona na ryzyko utraty płynności.
Poniższa tabela przedstawia analizę wymagalności należności i zobowiązań.
Wyszczególnienie | Na dzień 31 grudnia 2022 r. | ||||||
<1 m-ca | 1-3 m-ce | 3-6 m-cy | 6-12 m-cy | 1-5 lat | > 5 lat | Razem | |
Należności z tytułu dostaw i usług | 28 532 | 880 | 95 | 197 | 176 | - | 29 881 |
Pozostałe należności* | 3 504 | - | - | - | - | - | 3 504 |
Środki pieniężne i ich ekwiwalenty | 139 772 | - | - | - | - | - | 139 772 |
Lokaty powyżej 3 msc. | - | - | 93 981 | - | - | - | 93 981 |
Udzielone pożyczki | - | - | - | 6 444 | 1 717 | - | 8 161 |
Razem aktywa | 171 809 | 880 | 94 076 | 6 642 | 1 892 | - | 275 300 |
Zobowiązania handlowe | 6 479 | - | - | - | - | - | 6 479 |
Pozostałe zobowiązania ** | 2 560 | - | - | - | - | - | 2 560 |
Razem zobowiązania | 9 039 | - | - | - | - | - | 9 039 |
Nadwyżka/(Luka) płynności | 162 770 | 880 | 94 076 | 6 642 | 1 892 | - | 266 261 |
Wyszczególnienie | Na dzień 31 grudnia 2021 r. | ||||||
<1 m-ca | 1-3 m-ce | 3-6 m-cy | 6-12 m-cy | 1-5 lat | > 5 lat | Razem | |
Należności z tytułu dostaw i usług | 33 068 | 287 | 6 | 36 | 128 | - | 33 524 |
Pozostałe należności* | 1 261 | - | - | - | - | - | 1 261 |
Środki pieniężne i ich ekwiwalenty | 221 696 | - | - | - | - | - | 221 696 |
Papiery dłużne | - | - | - | 38 696 | - | - | 38 696 |
Udzielone pożyczki | 3 625 | - | - | - | - | - | 3 625 |
Razem aktywa | 259 650 | 287 | 6 | 38 732 | 128 | - | 298 802 |
Zobowiązania handlowe | 8 376 | - | - | - | - | - | 8 376 |
Pozostałe zobowiązania ** | 1 678 | - | - | - | - | - | 1 678 |
Razem zobowiązania | 10 053 | - | - | - | - | - | 10 053 |
Nadwyżka/(Luka) płynności | 249 597 | 287 | 6 | 38 732 | 128 | - | 288 749 |
* Nie uwzględnia rozliczeń międzyokresowych i należności publiczno-prawnych.
** Nie uwzględnia zobowiązań z tyt. VAT i innych zobowiązań publiczno-prawnych.
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Innovation Box (IP Box), wprowadzony przepisami obowiązującymi w Polsce od stycznia 2019, to mechanizm podatkowy umożliwiający przedsiębiorcom skorzystanie z preferencyjnej stawki opodatkowania podatkiem dochodowym w wysokości 5% dla dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej.
Preferencja IP Box skierowana jest do wszystkich podatników prowadzących działalność, która kwalifikuje się jako działalność badawczo-rozwojowa, osiągających dochody z kwalifikowanych IPR.
Warunki, które należy spełnić, aby móc korzystać z preferencyjnej stawki określonej przez IP Box to przede wszystkim: prowadzenie działalności badawczo-rozwojowej, wytwarzanie, rozwijanie lub ulepszanie przedmiotu kwalifikowanego IPR w ramach prowadzonej działalności B+R, osiąganie dochodów ze wskazanych w ustawie, kwalifikowanych praw oraz określenie dochodów, które mogą korzystać z preferencji podatkowej.
Istnieje ryzyko, że pomimo uzyskania przez Spółkę, jak i jej jednostki powiązane, stosownych interpretacji przepisów prawa podatkowego i złożenia odpowiednich wniosków, zasadność stosowania ww. ulgi może zostać zakwestionowana przez organy podatkowe.
Ryzyko związane z konfliktem zbrojnym na terytorium Ukrainy
W dniu 24 lutego 2022 r. rozpoczęła się rosyjska inwazja na Ukrainę. W związku z trwającym konfliktem zbrojnym należy mieć na uwadze, iż przedmiotowe zdarzenie w znacznym stopniu oddziałuje na gospodarkę Europy i świata, w związku z czym istnieje ryzyko negatywnego wpływu konfliktu na działalność Grupy oraz sytuację finansową i majątkową Emitenta. Na dzień sporządzenia niniejszego sprawozdania Emitent nie zidentyfikował realnego zagrożenia dla działalności Grupy. Grupa nie jest stroną umów z podmiotami biorącymi udział w niniejszym konflikcie zbrojnym, w tym nie współpracuje z wykonawcami pochodzącymi z Ukrainy lub Rosji, a sprzedaż produktów Emitenta na terytorium Rosji i Ukrainy stanowi niewielki odsetek w całości przychodów Grupy. Jednostka przeanalizowała również ewentualne ryzyka związane z potencjalnymi atakami hakerskimi i uznała, że sektor gamingowy, w szczególności Jednostka i jej Grupa, nie jest bezpośrednio narażony na potencjalne ataki hakerskie związane z konfliktem zbrojnym na terytorium Ukrainy. Emitent na bieżąco monitoruje potencjalny wpływ sytuacjipolityczno-gospodarczej na terytorium Ukrainy na działalność Emitenta i rynki międzynarodowe w perspektywie kolejnych okresów i, w razie ewentualnej materializacji niniejszego czynnika ryzyka, podejmie niezbędne działania zmierzające do minimalizacji negatywnych skutków konfliktu dla działalności Jednostki i jej Grupy.
W okresie objętym niniejszym skonsolidowanym sprawozdaniem finansowym Grupa Kapitałowa dokonała przekształceń w zakresie danych porównywalnych w wyniku dokonanych korekt błędów roku 2021 ujętych w jednostkowych sprawozdaniach finansowych dwóch podmiotów zależnych PlayWay S.A.: Big Cheese Studio S.A. oraz Digital Melody S.A. Korekty 2021 roku dotyczyły głównie obszarów: zmian kapitałowych spółki zależnej w wyniku objęcia wydzielonej części przedsiębiorstwa skutkującym powstaniu zysku na okazjonalnym nabyciu, wartości niematerialnych, zapasów, należności, sprzedaży oraz podatku dochodowego. W celu dokonania prawidłowej prezentacji danych, Grupa Kapitałowa dokonała korekty danych porównywalnych oraz zaprezentowała dodatkowe kolumny w poszczególnych elementach skonsolidowanego sprawozdania finansowego.
Wpływ korekty na opublikowane skonsolidowane sprawozdanie z sytuacji finansowej na dzień 31 grudnia 2021 r.
Wyszczególnienie | Wartość przed skorygowaniem | Korekta | Wartość po skorygowaniu |
Aktywa trwałe | 217 827 | 1 100 | 218 927 |
Wartości niematerialne | 413 | 1 055 | 1 468 |
Rzeczowe aktywa trwałe | 1 069 | 45 | 1 114 |
Aktywa obrotowe | 354 328 | 992 | 355 321 |
Zapasy | 45 378 | (482) | 44 898 |
Należności z tytułu dostaw i usług oraz pozostałe | 42 981 | 1 398 | 44 379 |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Należność z tytułu podatku dochodowego | 1 949 | 77 | 2 026 |
Środki pieniężne i ich ekwiwalenty | 221 698 | (1) | 221 696 |
Aktywa obrotowe inne niż aktywa zakwalifikowane jako przeznaczone do sprzedaży | 354 328 | 992 | 355 321 |
Aktywa razem | 572 156 | 2 092 | 574 248 |
Razem kapitał własny | 519 192 | 2 252 | 521 444 |
Kapitały przypadające akcjonariuszom jednostki dominującej | 438 138 | 1 170 | 439 308 |
Zyski zatrzymane | 380 061 | 1 170 | 381 231 |
- w tym zysk (strata) netto | 127 146 | 508 | 127 654 |
Kapitał przypadający udziałom niedającym kontroli | 81 054 | 1 082 | 82 137 |
Zobowiązania krótkoterminowe | 12 414 | (160) | 12 254 |
Zobowiązania z tytułu dostaw i usług oraz pozostałe | 11 859 | (271) | 11 588 |
Zobowiązania z tytułu podatku dochodowego | - | 110 | 110 |
Zobowiązania krótkoterminowe inne niż związane z aktywami przeznaczonymi do sprzedaży | 12 414 | (160) | 12 254 |
Zobowiązania razem | 52 964 | (160) | 52 803 |
Pasywa razem | 572 156 | 2 092 | 574 248 |
Wpływ korekty na opublikowane skonsolidowane sprawozdanie z całkowitych dochodów za okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2021 r.
Wyszczególnienie | Wartość przed skorygowaniem | Korekta | Wartość po skorygowaniu |
Przychody | |||
Przychody netto ze sprzedaży produktów | 234 092 | 795 | 234 887 |
Przychody pozostałe | 1 731 | 16 | 1 748 |
Koszty działalności operacyjnej | |||
Zmiana stanu produktów | 18 076 | (794) | 17 282 |
Usługi obce | 59 012 | 2 550 | 61 562 |
Pozostałe koszty według rodzaju | 13 932 | (2 550) | 11 382 |
Zysk (strata) z działalności operacyjnej | 153 517 | 17 | 153 534 |
Przychody finansowe | 6 604 | 1 | 6 605 |
Koszty finansowe | 2 075 | 4 | 2 078 |
Zysk na okazjonalnym nabyciu | - | 972 | 972 |
Zysk (strata) przed opodatkowaniem | 160 904 | 986 | 161 890 |
Podatek dochodowy | 12 051 | 34 | 12 084 |
Zysk (strata) netto z działalności kontynuowanej | 148 853 | 952 | 149 806 |
Zysk (strata) netto | 148 853 | 952 | 149 806 |
przypisany jednostce dominującej | 127 146 | 508 | 127 654 |
przypisany udziałom niedającym kontroli | 21 708 | 444 | 22 152 |
Całkowite dochody ogółem, przypadające na: | 157 997 | 952 | 158 949 |
Jednostkę dominującą | 136 289 | 508 | 136 797 |
Udziały niedające kontroli | 21 708 | 444 | 22 152 |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Wpływ korekty na opublikowane skonsolidowane sprawozdanie z przepływów pieniężnych za okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2021 r.
Wyszczególnienie | Wartość przed skorygowaniem | Korekta | Wartość po skorygowaniu |
Zysk/strata brutto | 160 904 | 986 | 161 890 |
Korekty | (29 711) | (2 287) | (31 998) |
Inne korekty | (165) | (1 100) | (1 265) |
Zmiana stanu zapasów | (17 443) | 482 | (16 961) |
Zmiana stanu należności | (17 191) | (1 398) | (18 589) |
Zmiana stanu zobowiązań krótkoterminowych, z wyjątkiem pożyczek i kredytów | 7 616 | (271) | 7 345 |
Środki pieniężne wygenerowane na działalności operacyjnej | 131 193 | (1 301) | 129 892 |
Przepływy pieniężne netto z działalności operacyjnej | 129 235 | (1 301) | 127 933 |
Podwyższenie kapitału w spółkach zależnych przez udziały niedające | 24 212 | 1 300 | 25 512 |
Przepływy pieniężne netto z działalności finansowej | (105 139) | 1 300 | (103 839) |
Przepływy pieniężne razem | 40 832 | (1) | 40 830 |
Środki pieniężne na koniec okresu | 221 698 | (1) | 221 696 |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Transakcje z podmiotami powiązanymi w roku 2022 (wyłączone w procesie konsolidacji):
Sprzedający | Status w Grupie | Nabywca | Status w Grupie | Wartość transakcji | Tytuł operacji |
Farmind Studio sp. z o.o. | Podmiot powiązany | Games Incubator S.A. | Podmiot powiązany | 290 | Milestone do Bunkier Builder |
Farmind Studio sp. z o.o. | Podmiot powiązany | Games Incubator S.A. | Podmiot powiązany | 20 | Milestone do Garage Flipper |
Farmind Studio sp. z o.o. | Podmiot powiązany | Cyber Games S.A. | Podmiot powiązany | 20 | Przygotowanie preprodukcji American FireFighter |
Farmind Studio sp. z o.o. | Podmiot powiązany | Cyber Games S.A. | Podmiot powiązany | 8 | Konsultacje techniczne |
Dev4Play sp. z o.o. | Podmiot powiązany | Farmind Studio sp. z o.o. | Podmiot powiązany | 5 | Konsultacje merytoryczne przy tworzeniu gier |
Game Paric sp. z o.o. | Podmiot powiązany | Farmind Studio sp. z o.o. | Podmiot powiązany | 1 | usługi reklamowe |
Digital Melody S.A. | Podmiot powiązany | Games Incubator S.A. | Podmiot powiązany | 30 | Opłaty licencyjne |
Digital Melody S.A. | Podmiot powiązany | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 17 | Opłaty licencyjne |
Games Incubator S.A. | Podmiot powiązany | Digital Melody S.A. | Podmiot powiązany | 43 | rozliczenie prowizji |
Sim Farm S.A. | Podmiot powiązany | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 244 | sprzedaż Farm Manager 2021 |
Games Incubator S.A. | Podmiot powiązany | Sim Farm S.A. | Podmiot powiązany | 14 | usługa marketingowa |
Shift Games S.A. | Podmiot powiązany | GameParic sp. z o.o. | Podmiot powiązany | 109 | ELDORADO,NECROCCITY |
Shift Games S.A. | Podmiot powiązany | PlayWay S.A. | Podmiot domiujący | 24 | DEALER SIMULATOR |
MobilWay S.A. | Podmiot powiązany | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 14 | Opłata licencyjna -Theate of Sorrow- Nintedo |
MobilWay S.A. | Podmiot powiązany | RL9Sport Games S.A. | Podmiot powiązany | 30 | Foodball quiz |
Dev4Play sp. z o.o. | Podmiot powiązany | PlayWay S.A. | Podmiot domiujący | 186 | Testy gier |
Dev4Play sp. z o.o. | Podmiot powiązany | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 106 | Tantiemy-Nintendo Switch |
FreeMind S.A. | Podmiot powiązany | Dev4Play sp. z o.o. | Podmiot powiązany | 8 | Opłaty licencyjne nintendo switch |
FreeMind S.A. | Podmiot powiązany | Dev4Play sp. z o.o. | Podmiot powiązany | 1 | Rezerwa z tyt. sprzedaży |
FreeMind S.A. | Podmiot powiązany | PlayWay S.A. | Podmiot domiujący | 515 | House Builder platformy XBOX, PS4 |
FreeMind S.A. | Podmiot powiązany | Console Labs. S.A. | Podmiot powiązany | 102 | House Builder Nintendo |
FreeMind S.A. | Podmiot powiązany | Console Labs. S.A. | Podmiot powiązany | 9 | Rezerwa z tyt. sprzedaży |
FreeMind S.A. | Podmiot powiązany | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 36 | Tantiema Nintendo Aquarist |
FreeMind S.A. | Podmiot powiązany | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 11 | Rezerwa z tyt. sprzedaży |
FreeMind S.A. | Podmiot powiązany | RockGames S.A. | Podmiot powiązany | 3 | Zestaw gier"Best of Freemind"na KickStarter Caffe |
GamePlanet S.A. | Podmiot powiązany | FreeMind S.A. | Podmiot powiązany | 7 | Umowa z dn. 29.04.2022 Restaurant Renovator |
GamePlanet S.A. | Podmiot powiązany | FreeMind S.A. | Podmiot powiązany | 19 | Wynagr.z tyt. um.z 29.04.2022 Restaurant Renovator |
Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | FreeMind S.A. | Podmiot powiązany | 20 | Port gry Aquarist na Nintendo |
Gameboom VR S.A. | Podmiot powiązany | PlayWay S.A. | Podmiot domiujący | 465 | Udział w zysku Thief Simulator |
Gameboom VR S.A. | Podmiot powiązany | Big Cheese Studio S.A. | Podmiot powiązany | 1 580 | Udział w zysku Cooking Simulator VR - zafakturowane |
Big Cheese Studio S.A. | Podmiot powiązany | Gameboom VR S.A. | Podmiot powiązany | 3 975 | Udział w zysku Cooking Simulator VR Quest |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Degenerals S.A. | Podmiot powiązany | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 9 | sprzedaż TMS |
Degenerals S.A. | Podmiot powiązany | Console Labs S.A. | Podmiot powiązany | 252 | sprzedaż TMS |
Degenerals S.A. | Podmiot powiązany | PlayWay S.A. | Podmiot domiujący | 231 | sprzedaż TMS |
Nesalis Games S.A. | Podmiot powiązany | PlayWay S.A. | Podmiot domiujący | 230 | Cooking Simulator Mobile IAP |
Total Games sp.z o.o. | Podmiot powiązany | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 3 | Opłata licencyjna Ski Sniper Nintendo |
Imaginalis Games sp.z o.o. | Podmiot powiązany | PlayWay S.A. | Podmiot domiujący | 6 745 | sprzedaż House Flipper |
Rejected Games S.A. | Podmiot powiązany | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 102 | SONY,TANTIEMA XBOX MR.PREPPER |
Madmind Studio S.A. | Podmiot powiązany | PlayWay S.A. | Podmiot domiujący | 388 | Udział w zysku AGONY |
Glivi Games S.A. | Podmiot powiązany | RockGames S.A. | Podmiot powiązany | 292 | Saloon Simulator |
Out of the Ordinary sp. z o.o. | Podmiot powiązany | RockGames S.A. | Podmiot powiązany | 78 | Yakuza Empire PC - MS |
Glivi Games S.A. | Podmiot powiązany | PlayWay S.A. | Podmiot domiujący | 139 | MILESTON GNOMEPUNK |
Console Labs S.A. | Podmiot powiązany | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 69 | opłata licencyjna |
Beast Games S.A. | Podmiot powiązany | Console Labs S.A. | Podmiot powiązany | 81 | usługi |
Console Labs S.A. | Podmiot powiązany | PlayWay S.A. | Podmiot domiujący | 2 439 | usługi |
Console Labs S.A. | Podmiot powiązany | Beast Games S.A. | Podmiot powiązany | 5 | czynsz |
GameFormatic S.A. | Podmiot powiązany | PlayWay S.A. | Podmiot domiujący | 122 | produkcja gry |
GameFormatic S.A. | Podmiot powiązany | PlayWay S.A. | Podmiot domiujący | 1 066 | udzial w zysku |
GameFormatic S.A. | Podmiot powiązany | Games Incubator S.A. | Podmiot powiązany | 84 | produkcja gry |
GameFormatic S.A. | Podmiot powiązany | Games Incubator S.A. | Podmiot powiązany | 55 | udzial w zysku |
Petard sp.z o.o. | Podmiot powiązany | PlayWay S.A. | Podmiot domiujący | 527 | Udział w zysku Steam |
Games Incubator S.A. | Podmiot powiązany | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 238 | Tantiemy xbox |
Game Paric sp. z o.o. | Podmiot powiązany | Games Incubator S.A. | Podmiot powiązany | 470 | reklama |
Monument Games sp. z o.o. | Podmiot powiązany | Games Incubator S.A. | Podmiot powiązany | 350 | Gra Monuments Flipper wraz z prawami autorskimi |
Monument Games sp. z o.o. | Podmiot powiązany | Games Incubator S.A. | Podmiot powiązany | 270 | Gra Pets Hotel wraz z prawami autorskimi |
Monument Games sp. z o.o. | Podmiot powiązany | Games Incubator S.A. | Podmiot powiązany | 2 | Prawa do gier |
PlayWay S.A. | Podmiot domiujący | Total Games sp.z o.o. | Podmiot powiązany | 70 | odsprzedaż praw do Contraband Police |
Frozen District sp. z o.o. | Podmiot powiązany | PlayWay S.A. | Podmiot domiujący | 4 | Tantiemy z tyt. sprzed. gry HF w wersji pudełkowej playway-2021-01-10-PLN-84925 |
Frozen District sp. z o.o. | Podmiot powiązany | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 3 117 | opłata licencyjna |
Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | Frozen District sp. z o.o. | Podmiot powiązany | 98 | opłata licencyjna |
Frozen District sp. z o.o. | Podmiot powiązany | Frozen Way S.A. | Podmiot powiązany | 386 | tantiemy z tyt. udzielenia licencji HF-Pets DLC |
Frozen District sp. z o.o. | Podmiot powiązany | Frozen Way S.A. | Podmiot powiązany | 4 | laptop |
Frozen Way S.A. | Podmiot powiązany | Frozen District sp. z o.o. | Podmiot powiązany | 241 | Tantiemy z tyt. udzielenia licencji HF-Luxury DLC |
Big Cheese studio S.A. | Podmiot powiązany | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 962 | opłata licencyjna cooking simulator - nintendo |
Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | Ultimate Games Mobile S.A. | Podmiot powiązany | 598 | Sprzedaż gier |
3T Games sp. z o.o. | Podmiot powiązany | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 1 120 | Assely Unity ( Thief Simulator 2 ) |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Games Box sp. z o.o. | Podmiot powiązany | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 31 | sprzedaż gier |
3T Games sp. z o.o. | Podmiot powiązany | Thunder Games sp. z o.o. | Podmiot powiązany | 20 | Roadside Assistance Simulator |
Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | PlayWay S.A. | Podmiot domiujący | 788 | Sprzedaż gier |
Transakcje z podmiotami stowarzyszonymi w roku 2022:
Sprzedający | Status w Grupie | Nabywca | Status w Grupie | Wartość transakcji | Tytuł operacji |
Farmind Studio sp. z o.o. | Podmiot powiązany | PolySlash S.A. | Podmiot stowarzyszony | 250 | Milestone do PolyGangs |
Farmind Studio sp. z o.o. | Podmiot powiązany | Woodland Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | 20 | Milestone do Taxi Simulator |
Farmind Studio sp. z o.o. | Podmiot powiązany | Woodland Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | 1 | Przygotowanie loga do gry |
Farmind Studio S.A | Podmiot powiązany | 100 Games sp. z o.o. | Podmiot stowarzyszony | 40 | Milestone do Fishing Simulator |
Farmind Studio S.A | Podmiot powiązany | 100 Games sp. z o.o. | Podmiot stowarzyszony | 10 | Milestone do Elfin |
100 Games sp. z o.o. | Podmiot stowarzyszony | Farmind Studio sp. z o.o. | Podmiot powiązany | 21 | Usługa testowania gier komputerowcyh |
Digital Melody S.A. | Podmiot powiązany | Digital Melody Games sp. z o.o. | Podmiot stowarzyszony | 131 | Opłaty licencyjne |
Digital Melody Games sp. z o.o. | Podmiot stowarzyszony | Digital Melody S.A. | Podmiot powiązany | 140 | TESTY GRY |
Digital Melody Games sp. z o.o. | Podmiot stowarzyszony | Digital Melody S.A. | Podmiot powiązany | 4 | REFAKTURA KOSZTÓW |
Sim Farm S.A. | Podmiot powiązany | Sonka S.A. | Podmiot stowarzyszony | 366 | tantiemy - Farm Tycoon |
Sonka S.A. | Podmiot stowarzyszony | Sim Farm S.A. | Podmiot powiązany | 300 | port do certyf.na platf.Switch - Farm Manager 2018 |
Sonka S.A. | Podmiot stowarzyszony | Sim Farm S.A. | Podmiot powiązany | 50 | prezentacja wersji Switch - Farm Manager 2018 |
Live Motion Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | Thule Island sp. z o.o. | Podmiot powiązany | 38 | transza 1 zg z um.z dn. 09/08/2022 |
Live Motion Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | Thule Island sp. z o.o. | Podmiot powiązany | 38 | transza 2 BofC |
Live Motion Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | Thule Island sp. z o.o. | Podmiot powiązany | 38 | transza 3 Builders od China |
Live Motion Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | Thule Island sp. z o.o. | Podmiot powiązany | 38 | finansowanie Livemotion um. Z dn. 9/08/2022 |
Live Motion Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | Thule Island sp. z o.o. | Podmiot powiązany | 38 | transza 6 BOC |
MobilWay S.A. | Podmiot powiązany | Move Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | 280 | Milestone -Mr.Prepper, Builders |
Trigger Labs sp. z o.o. | Podmiot powiązany | Games Operators S.A. | Podmiot stowarzyszony | 344 | Milestone- umowa z dnia 01.07.2022 |
Movie Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | FreeMind S.A. | Podmiot powiązany | 403 | Przeniesienie praw i obowiązków do gier |
Pyramid Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | FreeMind S.A. | Podmiot powiązany | 24 | House Builder |
Console Way S.A. | Podmiot stowarzyszony | FreeMind S.A. | Podmiot powiązany | 20 | Port gry SPLIT |
Evor Games sp. z o.o. | Podmiot stowarzyszony | FreeMind S.A. | Podmiot powiązany | 3 | monetyzacja gry Tank Mechanic Simulator |
Gameboom VR S.A. | Podmiot powiązany | Titan Gamez sp. z o.o. | Podmiot stowarzyszony | 18 | Pośrednictwo w wydaniu gry Cooking Sim. na Oculus |
Titan Gamez sp. z o.o. | Podmiot stowarzyszony | President Studio S.A. | Podmiot powiązany | 1 | Wspomaganie wydania gry - marketing |
Titan Gamez sp. z o.o. | Podmiot stowarzyszony | President Studio S.A. | Podmiot powiązany | 1 | Wspomaganie wydania gry - marketing |
Titan Gamez sp. z o.o. | Podmiot stowarzyszony | President Studio S.A. | Podmiot powiązany | 1 | wspomag. wydanie gry, marketing- President |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Titan Gamez sp. z o.o. | Podmiot stowarzyszony | President Studio S.A. | Podmiot powiązany | 1 | wspomag. wydania gry, marketing - Celestial Empire |
Pentacle S.A. | Podmiot powiązany | NPC Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | 27 | sprzedaż praw do Route 66 Simulator |
Madmind Studio S.A. | Podmiot powiązany | UF Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | 20 | Udział w zysku AGONY |
RockGame S.A. | Podmiot powiązany | Image Power S.A. | Podmiot stowarzyszony | 14 | Koszty i obsługa reklam gier |
Glivi Games S.A. | Podmiot powiązany | CreativeForgeGames S.A. | Podmiot stowarzyszony | 238 | Milestone produkcji gry Gnomepunk |
Out of the Ordinary Sp. z o.o. | Podmiot powiązany | G11 S.A. | Podmiot stowarzyszony | 90 | U-boot The Board Game |
100 Games sp. z o.o. | Podmiot stowarzyszony | GamePlanet S.A. | Podmiot powiązany | 39 | testowanie gier |
GamePlanet S.A. | Podmiot powiązany | Grande Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | 3 | testowanie gier |
GamePlanet S.A. | Podmiot powiązany | Grande Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | 4 | testowanie gier |
Console Labs S.A. | Podmiot powiązany | Movie Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | 2 | Udział w zyskach |
Movie Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | Console Labs S.A. | Podmiot powiązany | 7 | orbital racer udział w zyskach xbox |
Image Power S.A. | Podmiot stowarzyszony | Console Labs S.A. | Podmiot powiązany | 43 | Udział w zyskach |
Image Power S.A. | Podmiot stowarzyszony | Console Labs S.A. | Podmiot powiązany | 1 | dieselpunk wars switch |
PolySlash S.A. | Podmiot stowarzyszony | Console Labs S.A. | Podmiot powiązany | 82 | Dystrybucja gry |
GameFormatic S.A. | Podmiot powiązany | Image Power S.A. | Podmiot stowarzyszony | 272 | produkcja gry |
GameFormatic S.A. | Podmiot powiązany | Titan Gamez sp. z o.o. | Podmiot stowarzyszony | 19 | udział w zysku |
GameFormatic S.A. | Podmiot powiązany | Titan Gamez sp. z o.o. | Podmiot stowarzyszony | 21 | produkcja gry |
Petard sp.z o.o. | Podmiot powiązany | Polyslash S.A. | Podmiot stowarzyszony | 15 | Udział w zysku Steam |
Game Paric sp. z o.o. | Podmiot powiązany | Manydev Studio SE | Podmiot stowarzyszony | 1 | usługi reklamowe |
Digital Melody sp. z o.o. | Podmiot stowarzyszony | Games Incubator S.A. | Podmiot powiązany | 18 | produkcja gry |
Frozen District sp. z o.o. | Podmiot powiązany | Live Motion Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | 68 | usługi działań promocyjnych na rzecz gry TSR livemotiongames-2022-04-22-PLN-855809 |
Frozen Way S.A. | Podmiot powiązany | Live Motion Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | 831 | udział w przych. Green Man Gaming oraz Steam Builder Simulator |
Live Motion Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | Frozen Way S.A. | Podmiot powiązany | 500 | produkcja Millennials |
ConsoleWay S.A. | Podmiot stowarzyszony | Frozen Way S.A. | Podmiot powiązany | 180 | House Flipper:Pets-Portowanie na Nintendo Switch |
ConsoleWay S.A. | Podmiot stowarzyszony | Frozen Way S.A. | Podmiot powiązany | 300 | Builder Simulator-Portowanie na PS4, Xbox One, Nintendo Switch |
Woodland Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | Big Cheese Studio S.A. | Podmiot powiązany | 923 | Usługi programistyczne do gry Pizza Empire |
Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | Demolish Games .S.A. | Podmiot stowarzyszony | 3 | Cesja Car Demoliton Clicker |
Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | Manager Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | 6 | Refaktury |
Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | UF Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | 409 | Podnajem biura oraz sprzedaż gier |
ConsoleWay S.A. | Podmiot stowarzyszony | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 689 | Opłaty licencyjne oraz tantiemy |
Demolish Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 162 | Opłaty licencyjne |
Golden Eggs Studio S.A. | Podmiot stowarzyszony | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 11 | Opłaty licencyjne |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Manager Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 3 | Sprzedaż gier |
UF Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 656 | Opłaty licencyjne |
100 Games sp. z o.o. | Podmiot stowarzyszony | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 297 | Testowanie gier |
Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 100 Games sp. z o.o. | Jednostka stowarzyszona | 1 | Transfer karty gry |
Ultimate VR S.A. | Podmiot stowarzyszony | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 5 | Sprzedaż gier |
100 Games sp. z o.o. | Podmiot stowarzyszony | 3T Games sp. z o.o. | Podmiot powiązany | 13 | Testowanie gier |
100 Games sp. z o.o. | Podmiot stowarzyszony | Games Box S.A. | Podmiot powiązany | 53 | Testowanie gier |
Ultimate VR S.A. | Podmiot stowarzyszony | Ultimate Games Mobile S.A. | Podmiot powiązany | 6 | Usługi deweloperskie |
Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | Sonka S.A. | Podmiot stowarzyszony | 2 | Opłaty licencyjne |
Baked Games S.A | Podmiot stowarzyszony | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 6 | opłata licencyjna Nintendo Switch |
Live Motion Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 141 | Opłaty licencyjne oraz tantiemy |
Pyramid Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 64 | Opłaty licencyjne |
Space Boat Studios S.A. | Podmiot stowarzyszony | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 2 | Opłaty licencyjne |
CreativeForge Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 1 | Sprzedaż oprogramowania |
PlayWay S.A. | Podmiot dominujący | UF Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | 1 067 | Opłata licencyjne - Nintendo Thief Simulator |
PlayWay S.A. | Podmiot dominujący | ECC Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | 97 | Opłata licencyjne - CMSR Mobile |
Pyramid Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | PlayWay S.A. | Podmiot dominujący | 123 | Produkcja gier, udział w zysku RMX Real Motocross, Motorcycle Mechanic |
CreativeForge Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | PlayWay S.A. | Podmiot dominujący | 383 | Przekazanie praw Gnomepunk |
Image Power S.A. | Podmiot stowarzyszony | PlayWay S.A. | Podmiot dominujący | 55 | Przygotowanie trailera i strony Steam Haunted House R., Udział w zysku Dieselpunk Wars |
Live Motion Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | PlayWay S.A. | Podmiot dominujący | 33 | Przekazanie praw Egypt Frontiers |
Titan Gamez sp. z o.o. | Podmiot stowarzyszony | PlayWay S.A. | Podmiot dominujący | 372 | Udział w zysku gier VR na Oculus |
PolySlash S.A. | Podmiot stowarzyszony | PlayWay S.A. | Podmiot dominujący | 44 | Udział w zysku Mech Mechanic Simulator |
3R Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | PlayWay S.A. | Podmiot dominujący | 4 112 | Udział w zysku Thief VR Oculus |
Baked Games S.A | Podmiot stowarzyszony | PlayWay S.A. | Podmiot dominujący | 139 | Udział w zysku Prison Simulator |
G-Devs sp. z o.o. w organizacji | Podmiot stowarzyszony | PlayWay S.A. | Podmiot dominujący | 50 | Marketing gry American Theft 80s |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Transakcje z pozostałymi podmiotami powiązanymi w roku 2022:
Sprzedający | Status w Grupie | Nabywca | Status w Grupie | Wartość transakcji | Tytuł operacji |
GSB LEGAL Kancelaria Prawna Radca Prawny Mateusz Zawadzki | Podmiot powiązany osobowo z podmiotem powiązanym | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 35 | Najem biura |
GSB Invest sp. z o.o. | Podmiot powiązany osobowo z podmiotem powiązanym | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 40 | Zakup auta |
Jakub Stoma Investment | Podmiot powiązany osobowo z podmiotem powiązanym | Thunder Games sp.z o.o. w likwidacji | Podmiot powiązany | 52 | Kontrakt menadżerski |
Agencja Marketingowa - Rafał Jelonek | Podmiot powiązany osobowo z podmiotem powiązanym | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 17 | Tantiema i nadzór produkcji gry |
PlayWay sp. z o.o | Podmiot powiązany osobowo z podmiotem dominującym | PlayWay S.A. | Podmiot domiujący | 30 | najem nieruchomości |
Krzysztof Kostowski | Prezes zarządu podmiotu dominującego | PlayWay S.A. | Podmiot domiujący | 192 | najem nieruchomości |
Saldo rozrachunków z podmiotami zależnymi na dzień 31 grudnia 2022 roku (wyłączone w procesie konsolidacji):
Należność | Status w Grupie | Zobowiązanie | Status w Grupie | Saldo |
Digital Melody S.A. | Podmiot powiązany | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 1 |
Games Incubator S.A. | Podmiot powiązany | Digital Melody S.A. | Podmiot powiązany | 6 |
Sim Farm S.A. | Podmiot powiązany | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 7 |
Shift Games S.A. | Podmiot powiązany | PlayWay S.A. | Podmiot dominujący | 30 |
Games Incubator S.A. | Podmiot powiązany | SimRail S.A. | Podmiot powiązany | 21 |
MobilWay S.A. | Podmiot powiązany | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 0 |
Dev4Play sp. z o.o. | Podmiot powiązany | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 18 |
Dev4Play sp. z o.o. | Podmiot powiązany | PlayWay S.A. | Podmiot dominujący | 20 |
Farmind Studio sp. z o.o. | Podmiot powiązany | Dev4Play sp. z o.o. | Podmiot powiązany | 2 |
FreeMind S.A. | Podmiot powiązany | Dev4Play sp. z o.o. | Podmiot powiązany | 19 |
FreeMind S.A. | Podmiot powiązany | PlayWay S.A. | Podmiot dominujący | 136 |
FreeMind S.A. | Podmiot powiązany | Console Labs S.A. | Podmiot powiązany | 16 |
FreeMind S.A. | Podmiot powiązany | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 19 |
Gameboom VR S.A. | Podmiot powiązany | PlayWay S.A. | Podmiot dominujący | 42 |
Gameboom VR S.A. | Podmiot powiązany | Big Cheese Studio S.A. | Podmiot powiązany | 624 |
Big Cheese Studio S.A. | Podmiot powiązany | Gameboom VR S.A. | Podmiot powiązany | 4 890 |
Nesalis Games S.A. | Podmiot powiązany | PlayWay S.A. | Podmiot domiujący | 21 |
Total Games sp.z o.o. | Podmiot powiązany | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 0 |
Imaginalis Games sp.z o.o. | Podmiot powiązany | PlayWay S.A. | Podmiot domiujący | 645 |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Madmind Studio S.A. | Podmiot powiązany | PlayWay S.A. | Podmiot domiujący | 78 |
Console Labs S.A. | Podmiot powiązany | PlayWay S.A. | Podmiot domiujący | 275 |
GameFormatic S.A. | Podmiot powiązany | PlayWay S.A. | Podmiot dominujący | 276 |
GameFormatic S.A. | Podmiot powiązany | Games Incubator S.A. | Podmiot powiązany | 9 |
Petard sp.z o.o. | Podmiot powiązany | PlayWay S.A. | Podmiot dominujący | 45 |
GameParic sp.z o.o. | Podmiot powiązany | Games Incubator S.A. | Podmiot powiązany | 29 |
Games Incubator S.A. | Podmiot powiązany | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 292 |
Big Cheese Studio S.A. | Podmiot powiązany | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 599 |
Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | PlayWay S.A. | Podmiot domiujący | 98 |
Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | Ultimate Games Mobile S.A. | Podmiot powiązany | 492 |
DEGENERALS S.A. | Podmiot powiązany | PlayWay S.A. | Podmiot dominujący | 59 |
DEGENERALS S.A. | Podmiot powiązany | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 1 |
REJECTED GAMES sp. z o.o. | Podmiot powiązany | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 21 |
Saldo rozrachunków z podmiotami stowarzyszonymi na dzień 31 grudnia 2022 roku:
Należność | Status w Grupie | Zobowiązanie | Status w Grupie | Saldo |
Farmind Studio sp. z o.o. | Podmiot powiązany | Polyslash S.A. | Podmiot stowarzyszony | 37 |
100 Games sp. z o.o. | Podmiot stowarzyszony | Farmind Studio sp. z o.o. | Podmiot powiązany | 10 |
Digital Melody S.A. | Podmiot powiązany | Digital Melody Games sp. z o.o. | Podmiot stowarzyszony | 0 |
MobilWay S.A. | Podmiot powiązany | Movie Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | 221 |
Dev4Play sp. z o.o. | Podmiot powiązany | Road Studio S.A. | Podmiot stowarzyszony | 36 |
Dev4Play sp. z o.o. | Podmiot powiązany | Detalion Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | 31 |
ConsoleWay S.A. | Podmiot stowarzyszony | FreeMind S.A. | Podmiot powiązany | 25 |
Movie Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | Freemind S.A. | Podmiot powiązany | 242 |
Madmind Studio S.A. | Podmiot powiązany | Titan Gamez sp. z o.o. | Podmiot stowarzyszony | 3 |
100 Games sp. z o.o. | Podmiot stowarzyszony | GamePlanet S.A. | Podmiot powiązany | 11 |
PolySlash S.A. | Podmiot stowarzyszony | Console Labs S.A. | Podmiot powiązany | 2 |
Console Labs S.A. | Podmiot powiązany | Movie Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | 0 |
Petard sp.z o.o. | Podmiot powiązany | Polyslash S.A. | Podmiot stowarzyszony | 18 |
Digital Melody sp. z o.o. | Podmiot stowarzyszony | Games Incubator S.A. | Podmiot powiązany | 22 |
Frozen District sp. z o.o. | Podmiot powiązany | Live Motion Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | 69 |
Frozen Way S.A. | Podmiot powiązany | Live Motion Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | 57 |
Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | UF Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | 43 |
Pyramid Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 3 |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
CreativeForge Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 0 |
Space Boat Studios S.A. | Podmiot stowarzyszony | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 0 |
Baked Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 0 |
Live Motion Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 13 |
100 Games sp. z o.o. | Podmiot stowarzyszony | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 89 |
ConsoleWay S.A. | Podmiot stowarzyszony | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 61 |
Manager Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 1 |
Demolish Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 5 |
Golden Eggs Studio S.A. | Podmiot stowarzyszony | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 0 |
100 Games sp. z o.o. | Podmiot stowarzyszony | 3T Games sp. z o.o. | Podmiot powiązany | 2 |
100 Games sp. z o.o. | Podmiot stowarzyszony | Games Box S.A. | Podmiot powiązany | 8 |
UF Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 76 |
PolySlash S.A. | Podmiot stowarzyszony | PlayWay S.A. | Podmiot domiujący | 4 |
Pyramid Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | PlayWay S.A. | Podmiot domiujący | 44 |
PlayWay S.A. | Podmiot domiujący | ECC Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | 49 |
PlayWay S.A. | Podmiot domiujący | UF Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | 486 |
Baked Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | PlayWay S.A. | Podmiot domiujący | 169 |
Image Power S.A. | Podmiot stowarzyszony | PlayWay S.A. | Podmiot domiujący | 2 |
Titan Gamez sp. z o.o. | Podmiot stowarzyszony | PlayWay S.A. | Podmiot domiujący | 14 |
3R Games S.A. | Podmiot stowarzyszony | PlayWay S.A. | Podmiot domiujący | 479 |
Saldo rozrachunków z pozostałymi podmiotami powiązanymi na dzień 31 grudnia 2022 roku:
Należność | Status w Grupie | Zobowiązanie | Status w Grupie | Saldo |
PlayWay sp. z o.o | Podmiot powiązany osobowo z podmiotem dominującym | PlayWay S.A. | Podmiot domiujący | 37 |
GSB LEGAL Kancelaria Prawna Radca Prawny Mateusz Zawadzki | Podmiot powiązany osobowo z podmiotem powiązanym | Kapi Kapi Games sp. z o.o. w likwidacji | Podmiot powiązany | 4 |
GSB LEGAL Kancelaria Prawna Radca Prawny Mateusz Zawadzki | Podmiot powiązany osobowo z podmiotem powiązanym | Thunder Games sp. z o.o. w likwidacji | Podmiot powiązany | 4 |
Jakub Stoma Investment | Podmiot powiązany osobowo z podmiotem powiązanym | Thunder Games sp. z o.o. w likwidacji | Podmiot powiązany | 5 |
Agencja Marketingowa - Rafał Jelonek | Podmiot powiązany osobowo z podmiotem powiązanym | Ultimate Games S.A. | Podmiot powiązany | 3 |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Wykaz pożyczek udzielonych jednostkom zależnym (oraz pomiędzy jednostkami zależnymi) w ramach Grupy PLAYWAY S.A. na dzień 31.12.2022 roku, które zostały wyłączone w ramach konsolidacji:
Wartość pożyczek udzielonych przez Jednostkę dominującą spółkom zależnym oraz pomiędzy innymi spółkami w ramach Grupy, które zostały wyłączone w konsolidacji wynosiła na dzień 31.12.2022 roku 5 347 tys. zł. Dodatkowo w ramach Grupy Kapitałowej na dzień 31 grudnia 2022 roku wystąpiły pożyczki pomiędzy jednostkami zależnymi, których wartość wyniosła
734 tys. zł.
Pożyczkobiorca | Pożyczkodawca | Data umowy | Kwota kapitału pożyczki | Naliczone odsetki | Stan na 31.12.2022 | Oprocentowanie | Termin spłaty | |
Farmind Studio sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 09.11.2022 | 100 | 1 | 1 | 101 | WIBOR3M+2% | 31.01.2023 |
RL9Sport Games S.A. | PlayWay S.A. | 28.07.2021 | 100 | 8 | 7 | 108 | WIBOR 3M + 1% | 30.07.2022 |
RL9Sport Games S.A. | PlayWay S.A. | 17.11.2021 | 100 | 8 | 7 | 108 | WIBOR 3M + 1% | 30.11.2022 |
RL9Sport Games S.A. | PlayWay S.A. | 06.03.2022 | 100 | 7 | 7 | 107 | WIBOR 3M + 1% | 31.12.2022 |
Solid Games sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 06.09.2022 | 150 | 4 | 4 | 154 | WIBOR3M+2% | 31.12.2023 |
DreamWay Games S.A. | PlayWay S.A. | 30.06.2022 | 20 | 1 | 1 | 21 | WIBOR 3M+2% | 30.06.2023 |
DreamWay Games S.A. | PlayWay S.A. | 28.07.2022 | 70 | 3 | 3 | 73 | WIBOR 3M+2% | 30.06.2023 |
DreamWay Games S.A. | PlayWay S.A. | 30.08.2022 | 70 | 2 | 2 | 72 | WIBOR 3M+2% | 30.06.2023 |
DreamWay Games S.A. | PlayWay S.A. | 29.09.2022 | 70 | 2 | 2 | 72 | WIBOR 3M+2% | 30.06.2023 |
DreamWay Games S.A. | PlayWay S.A. | 28.10.2022 | 70 | 1 | 1 | 71 | WIBOR 3M+2% | 30.06.2023 |
DreamWay Games S.A. | PlayWay S.A. | 22.11.2022 | 70 | 1 | 1 | 71 | WIBOR 3M+2% | 30.06.2023 |
DreamWay Games S.A. | PlayWay S.A. | 28.12.2022 | 70 | 0 | 0 | 70 | WIBOR 3M+2% | 30.06.2023 |
Madnetic Games S.A. | PlayWay S.A. | 16.05.2022 | 110 | 6 | 6 | 116 | WIBOR 3M+1% | 30.06.2023 |
Madnetic Games S.A. | PlayWay S.A. | 07.07.2022 | 90 | 4 | 4 | 94 | WIBOR 3M+1% | 30.06.2023 |
Madnetic Games S.A. | PlayWay S.A. | 10.08.2022 | 80 | 3 | 3 | 83 | WIBOR 3M+2% | 30.06.2023 |
Madnetic Games S.A. | PlayWay S.A. | 05.09.2022 | 83 | 3 | 3 | 86 | WIBOR 3M+2% | 30.06.2023 |
Madnetic Games S.A. | PlayWay S.A. | 07.10.2022 | 86 | 2 | 2 | 88 | WIBOR 3M+2% | 30.06.2023 |
Madnetic Games S.A. | PlayWay S.A. | 04.11.2022 | 91 | 1 | 1 | 92 | WIBOR 3M+2% | 30.06.2023 |
Madnetic Games S.A. | PlayWay S.A. | 06.12.2022 | 91 | 1 | 1 | 92 | WIBOR 3M+2% | 30.06.2023 |
Madnetic Games S.A. | PlayWay S.A. | 19.12.2022 | 22 | 0 | 0 | 22 | WIBOR 3M+2% | 30.06.2023 |
MobilWay S.A. | PlayWay S.A. | 21.06.2021 | 100 | 13 | 9 | 113 | WIBOR 3M+2% | 31.12.2023 |
RockGame S.A. | PlayWay S.A. | 11.08.2021 | 150 | 14 | 13 | 164 | WIBOR 3M+2% | 30.08.2023 |
RockGame S.A. | PlayWay S.A. | 07.10.2021 | 100 | 9 | 8 | 109 | WIBOE 3M+2% | 07.04.2023 |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
RockGame S.A. | PlayWay S.A. | 12.01.2022 | 250 | 20 | 20 | 270 | WIBOR 3M+2% | 07.05.2023 |
RockGame S.A. | PlayWay S.A. | 07.04.2022 | 200 | 12 | 12 | 212 | WIBOR 3M+2% | 30.08.2023 |
RockGame S.A. | PlayWay S.A. | 12.07.2022 | 150 | 7 | 7 | 157 | WIBOR3M+2% | 12.07.2023 |
Out of the Ordinary sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 31.08.2021 | 100 | 9 | 8 | 109 | WIBOR3M+2% | 31.12.2023 |
Out of the Ordinary sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 21.02.2022 | 100 | 8 | 8 | 108 | WIBOR 3M+2% | 31.12.2023 |
Strategy Labs sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 22.09.2020 | 150 | 18 | 13 | 168 | 2%+WIBOR 3M | 30.06.2021 |
Strategy Labs sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 19.05.2021 | 65 | 7 | 5 | 72 | 2%+WIBOR 3M | 29.10.2021 |
Strategy Labs sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 08.11.2021 | 83 | 8 | 7 | 91 | 2%+WIBOR 3M | 30.07.2022 |
Strategy Labs sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 30.03.2022 | 50 | 3 | 3 | 53 | 2%+WIBOR 3M | 31.08.2022 |
Strategy Labs sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 29.06.2022 | 50 | 2 | 2 | 52 | 2%+WIBOR 3M | 01.09.2022 |
Strategy Labs sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 25.08.2022 | 50 | 2 | 2 | 52 | 2%+WIBOR 3M | 30.06.2023 |
Strategy Labs sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 09.11.2022 | 50 | 1 | 1 | 51 | 2%+WIBOR 3M | 30.06.2023 |
Nesalis Games S.A. | PlayWay S.A. | 25.07.2019 | 200 | 32 | 18 | 232 | WIBOR3M+2% | 31.12.2023 |
Nesalis Games S.A. | PlayWay S.A. | 21.09.2021 | 100 | 9 | 8 | 109 | WIBOR3M+2% | 31.12.2023 |
Total Games sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 28.11.2018 | 200 | 37 | 18 | 237 | WIBOR 3M+2% | 31.12.2023 |
Total Games sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 02.10.2020 | 100 | 12 | 9 | 112 | WIBOR 3M+2% | 31.12.2023 |
Total Games sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 01.03.2021 | 200 | 21 | 17 | 221 | WIBOR 3M+2% | 31.12.2023 |
Total Games sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 11.08.2021 | 200 | 19 | 17 | 219 | WIBOR 3M+2% | 31.12.2023 |
Total Games sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 08.12.2021 | 200 | 17 | 17 | 217 | WIBOR 3M+2% | 31.12.2023 |
Total Games sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 09.05.2022 | 100 | 6 | 6 | 106 | WIBOR 3M+2% | 31.12.2023 |
Total Games sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 08.07.2022 | 150 | 7 | 7 | 157 | WIBOR 3M+2% | 31.12.2023 |
Total Games sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 16.09.2022 | 150 | 4 | 4 | 154 | WIBOR 3M+2% | 01.06.2023 |
Total Games sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 06.12.2022 | 100 | 0 | 0 | 100 | WIBOR 3M+2% | 01.06.2023 |
Dev4Play sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 06.10.2020 | 0 | 0 | 14 | 0 | WIBOR 3M + 2% | 31.06.2023 |
Dev4Play sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 24.12.2020 | 0 | 0 | 22 | 0 | WIBOR 3M + 2% | 31.12.2022 |
Games Incubator S.A. | PlayWay S.A. | 04.01.2021 | 0 | 0 | 52 | 0 | WIBOR3M+2% | 31.12.2021 |
Games Incubator S.A. | PlayWay S.A. | 06.08.2021 | 0 | 0 | 14 | 0 | WIBOR3M+2% | 31.12.2021 |
Games Incubator S.A. | PlayWay S.A. | 24.11.2021 | 0 | 0 | 7 | 0 | WIBOR3M+2% | 31.12.2021 |
Games Incubator S.A. | PlayWay S.A. | 13.04.2022 | 0 | 0 | 0 | 0 | WIBOR3M+2% | 30.06.2022 |
Glivi Games S.A. | RockGame S.A. | 01.07.2021 | 20 | 2 | 2 | 22 | ustawowe | 31.12.2022 |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Glivi Games S.A. | RockGame S.A. | 11.04.2022 | 19 | 1 | 1 | 20 | ustawowe | 31.12.2022 |
Games Incubator S.A. | Gameparic sp. z o.o. | 06.07.2022 | 70 | 3 | 3 | 73 | WIBOR 3M+2% | 31.12.2022 |
Games Incubator S.A. | Gameparic sp. z o.o. | 26.07.2022 | 140 | 6 | 6 | 146 | WIBOR 3M+2% | 31.12.2022 |
Games Incubator S.A. | Gameparic sp. z o.o. | 05.09.2022 | 150 | 4 | 4 | 154 | WIBOR 3M+2% | 28.02.2023 |
Games Incubator S.A. | Gameparic sp. z o.o. | 10.10.2022 | 90 | 2 | 2 | 92 | WIBOR 3M+2% | 31.03.2023 |
Games Incubator S.A. | Gameparic sp. z o.o. | 07.11.2022 | 100 | 1 | 1 | 101 | WIBOR 3M+2% | 30.04.2023 |
Pentacle S.A. | Games Incubator S.A. | 31.05.2023 | 40 | 0 | 0 | 40 | WIBOR 3M+2% | 31.05.2023 |
Kapi Kapi sp. z o.o. | Ultimate Games S.A. | 10.09.2021 | 20 | 2 | 1 | 22 | 3% oraz stawki WIBOR 3M | 31.03.2022 |
Kapi Kapi sp. z o.o. | Ultimate Games S.A. | 16.03.2022 | 10 | 1 | 1 | 11 | 3% oraz stawki WIBOR 3M | 16.03.2023 |
Kapi Kapi sp. z o.o. | Ultimate Games S.A. | 16.02.2021 | 20 | 2 | 1 | 22 | 3% oraz stawki WIBOR 3M | 31.05.2022 |
Kapi Kapi sp. z o.o. | Ultimate Games S.A. | 05.05.2022 | 15 | 1 | 1 | 16 | 3% oraz stawki WIBOR 3M | 09.06.2023 |
Kapi Kapi sp. z o.o. | Ultimate Games S.A. | 01.08.2022 | 15 | 0 | 0 | 15 | 3% oraz stawki WIBOR 3M | 01.08.2023 |
Monuments Games sp. z o.o. | Games Incubator S.A. | 20.01.2021 | 0 | 0 | 0 | 0 | WIBOR3M+2% | 31.12.2022 |
Monuments Games sp. z o.o. | Games Incubator S.A. | 19.07.2021 | 0 | 0 | 0 | 0 | WIBOR3M+2% | 31.12.2022 |
Monuments Games sp. z o.o. | Games Incubator S.A. | 08.09.2021 | 0 | 0 | 0 | 0 | WIBOR3M+2% | 31.12.2022 |
Monuments Games sp. z o.o. | Games Incubator S.A. | 02.11.2021 | 0 | 0 | 0 | 0 | WIBOR3M+2% | 31.12.2022 |
Monuments Games sp. z o.o. | Games Incubator S.A. | 25.11.2021 | 0 | 0 | 0 | 0 | WIBOR3M+2% | 31.12.2022 |
Monuments Games sp. z o.o. | Games Incubator S.A. | 22.12.2021 | 0 | 0 | 0 | 0 | WIBOR3M+2% | 31.12.2022 |
Monuments Games sp. z o.o. | Games Incubator S.A. | 24.01.2022 | 0 | 0 | 0 | 0 | WIBOR3M+2% | 31.12.2022 |
Monuments Games sp. z o.o. | Games Incubator S.A. | 24.02.2022 | 0 | 0 | 0 | 0 | WIBOR3M+2% | 31.12.2022 |
Monuments Games sp. z o.o. | Games Incubator S.A. | 29.03.2022 | 0 | 0 | 0 | 0 | WIBOR3M+2% | 31.12.2022 |
Monuments Games sp. z o.o. | Games Incubator S.A. | 08.07.2022 | 0 | 0 | 0 | 0 | WIBOR3M+2% | 31.12.2022 |
RAZEM | 6 081 |
Łączna wartość pożyczek w ramach Grupy Kapitałowej PlayWay S.A. wynosi 6 081 tys. zł. Wszystkie pożyczki oraz odsetki od tych pożyczek zostały wyłączone w procesie konsolidacji.
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Wykaz pożyczek udzielonych jednostkom stowarzyszonym przez jednostkę dominującą oraz jednostki zależne w ramach Grupy PLAYWAY S.A. na dzień 31.12.2022 roku (które nie podlegały konsolidacji metodą pełną):
Pożyczkobiorca | Pożyczkodawca | Data umowy | Kwota kapitału pożyczki | Naliczone odsetki | Stan na 31.12.2022 | Oprocentowanie | Termin spłaty | |
Pyramid Games S.A. | PlayWay S.A. | 25.05.2022 | 200 | 10 | 10 | 210 | WIBOR 3M+1% | 30.06.2023 |
Ritual Interactive S.A. | PlayWay S.A. | 22.11.2021 | 300 | 25 | 24 | 325 | WIBOR 3M+1% | 31.12.2023 |
Ritual Interactive S.A. | PlayWay S.A. | 28.01.2022 | 100 | 7 | 7 | 107 | WIBOR 3M+1% | 31.12.2023 |
Ritual Interactive S.A. | PlayWay S.A. | 26.05.2022 | 100 | 5 | 5 | 105 | WIBOR 3M+1% | 31.12.2023 |
Ritual Interactive S.A. | PlayWay S.A. | 01.04.2022 | 100 | 6 | 6 | 106 | WIBOR 3M+1% | 31.12.2023 |
Ritual Interactive S.A. | PlayWay S.A. | 27.07.2022 | 100 | 4 | 4 | 104 | WIBOR3M+2% | 31.12.2023 |
Ritual Interactive S.A. | PlayWay S.A. | 01.09.2022 | 100 | 3 | 3 | 103 | WIBOR3M+2% | 31.12.2023 |
Ritual Interactive S.A. | PlayWay S.A. | 31.10.2022 | 100 | 2 | 2 | 102 | WIBOR3M+2% | 31.12.2023 |
Titan Gamez sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 18.04.2021 | 250 | 22 | 19 | 272 | WIBOR 3M+2% | 31.12.2023 |
Titan Gamez sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 20.06.2021 | 700 | 52 | 41 | 752 | WIBOR 3M+2% | 31.12.2023 |
Titan Gamez sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 15.09.2021 | 600 | 56 | 50 | 656 | WIBOR 3M+2% | 31.12.2023 |
Titan Gamez sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 15.12.2021 | 600 | 51 | 50 | 651 | WIBOR 3M+2% | 31.12.2023 |
Titan Gamez sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 15.03.2022 | 1 250 | 90 | 90 | 1 340 | WIBOR 3M+2% | 31.12.2023 |
Woodland S.A. | PlayWay S.A. | 19.02.2022 | 178 | 26 | 26 | 204 | WIBOR 3M+2% | 31.03.2023 |
Image Power S.A. | PlayWay S.A. | 05.10.2022 | 125 | 3 | 3 | 128 | WIBOR3M+2% | 31.12.2023 |
Forestlight Games S.A. | Playway S.A. | 27.04.2021 | 200 | 20 | 16 | 220 | WIBOR 3M+2% | 31.10.2023 |
Forestlight Games S.A. | Playway S.A. | 27.04.2021 | -200 | -20 | -16 | -220 | WIBOR 3M+2% | 31.10.2023 |
Hyper Studio sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 20.08.2021 | 0 | 0 | 2 | 0 | Wibor 3M+2% | 31.12.2022 |
Actum Games sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 06.04.2021 | 0 | 0 | 15 | 0 | WIBOR 3M+2% | 31.03.2022 |
Evor Games sp. z o.o. | RockGame S.A. | 30.06.2022 | 4 | 0 | 0 | 4 | 3%+WIBOR 3M | 30.06.2023 |
Live Motion Games S.A. | Frozen Way S.A. | 07.06.2022 | 400 | 19 | 19 | 419 | 2% + WIBOR3M | 31.03.2023 |
RAZEM | 5 587 |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Wykaz pożyczek udzielonych pozostałym jednostkom powiązanym w ramach Grupy PLAYWAY S.A. na dzień 31.12.2022 roku, które nie podlegały konsolidacji:
Pożyczkobiorca | Pożyczkodawca | Data umowy | Kwota kapitału pożyczki | Naliczone odsetki | Odsetki za rok 2022 | Stan na 31.12.2022 | Oprocentowanie | Termin spłaty |
Marek Parzyńki | PlayWay S.A. | 24.09.2021 | 164 | 19 | 17 | 183 | EURIBOR 3M+2% | 31.03.2023 |
Piotr Karbowski | PlayWay S.A. | 24.09.2021 | 222 | 20 | 18 | 242 | EURIBOR 3M+2% | 31.03.2023 |
Bartosz Graś | PlayWay S.A. | 24.09.2021 | 211 | 19 | 17 | 230 | EURIBOR 3M+2% | 31.03.2023 |
Soro Games S.A. | PlayWay S.A. | 22.07.2021 | 100 | 0 | 0 | 100 | WIBOR 3M+2% | 30.06.2022 |
Soro Games S.A. | PlayWay S.A. | 09.04.2021 | 100 | 1 | 0 | 101 | WIBOR 3M+2% | 30.06.2022 |
Pixels Interactive sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 03.07.2020 | 0 | 1 | 0 | 1 | WIBOR 3M+2% | 30.11.2020 |
Pixels Interactive sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 14.09.2020 | 50 | 0 | 0 | 50 | WIBOR 3M+2% | 30.12.2020 |
Pixels Interactive sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 05.10.2020 | 44 | 0 | 0 | 45 | WIBOR 3M+2% | 30.12.2020 |
Pixels Interactive sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 04.11.2020 | 100 | 0 | 0 | 100 | WIBOE 3M+2% | 30.04.2021 |
Soro Games S.A. | PlayWay S.A. | 22.07.2021 | -100 | 0 | 0 | -100 | WIBOR 3M+2% | 30.06.2022 |
Soro Games S.A. | PlayWay S.A. | 09.04.2021 | -100 | -1 | 0 | -101 | WIBOR 3M+2% | 30.06.2022 |
Pixels Interactive sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 03.07.2020 | 0 | -1 | 0 | -1 | WIBOR 3M+2% | 30.11.2020 |
Pixels Interactive sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 14.09.2020 | -50 | 0 | 0 | -50 | WIBOR 3M+2% | 30.12.2020 |
Pixels Interactive sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 05.10.2020 | -44 | 0 | 0 | -45 | WIBOR 3M+2% | 30.12.2020 |
Pixels Interactive sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 04.11.2020 | -100 | 0 | 0 | -100 | WIBOE 3M+2% | 30.04.2021 |
Rafał Jelonek | Ultimate Games S.A. | 20.05.2022 | 100 | 2 | 2 | 102 | 3% | 31.12.2023 |
Pmarketing sp. z o.o. | Pway Estonia OU | 26.04.2022 | 40 | - | - | 40 | WIBOR 3M + 2%/y | 31.12.2023 |
Pmarketing sp. z o.o. | Pway Estonia OU | 26.06.2022 | 41 | - | - | 41 | WIBOR 3M + 2%/y | 31.12.2023 |
Pmarketing sp. z o.o. | Pway Estonia OU | 29.07.2022 | 10 | - | - | 10 | WIBOR 3M + 2%/y | 31.12.2023 |
Pmarketing sp. z o.o. | Pway Estonia OU | 19.08.2022 | 10 | - | - | 10 | WIBOR 3M + 2%/y | 31.12.2023 |
Dariusz Jaczak | IMAGINALIS GAMES SP.Z O.O. | 22.11.2022 | 1 700 | 17 | 17 | 1 717 | wibor 3m +2% | 22.11.2024 |
RAZEM | 2 574 |
Łączne wartości pozycji zaprezentowanych w skonsolidowanym sprawozdaniu z sytuacji finansowej: udzielone pożyczki długoterminowe – wartość 1 717 tys. zł, udzielone pożyczki krótkoterminowe – wartość 6 444 tys. zł.
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
………………………………………… | ……………………………………………. | ……………………………………………. | ……………………………………………. |
Krzysztof Kostowski | Jakub Władysław Trzebiński | Andrzej Włodzimierz Dudek | Renata Jędrzejczyk |
Prezes Zarządu | Wiceprezes Zarządu | Wiceprezes Zarządu | Osoba odpowiedzialna za prowadzenie ksiąg jednostki dominującej |
Warszawa, dnia 28 kwietnia 2023 r.