PLAYWAY S.A.
Skrócone śródroczne skonsolidowane sprawozdanie finansowe za I kwartał 2016 roku test
SKONSOLIDOWANE
SPRAWOZDANIE FINANSOWE
GRUPY KAPITAŁOWEJ
PLAYWAY S.A.
za okres od 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2021 r.
sporządzone zgodnie z Międzynarodowymi Standardami Sprawozdawczości Finansowej
Warszawa, dnia 29 kwietnia 2022 roku
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2021 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Spis treści
I.Skonsolidowane sprawozdanie finansowe4
2.Skonsolidowane sprawozdanie finansowe z całkowitych dochodów5
3.Skonsolidowane sprawozdanie z sytuacji finansowej7
4.Skonsolidowane sprawozdanie ze zmian w kapitale własnym8
5.Skonsolidowane sprawozdanie z przepływów pieniężnych9
1.Informacje ogólne o Grupie11
1.1.Informacje o jednostce dominującej11
1.2.Informacje o Grupie Kapitałowej12
1.3.Podstawowa działalność Grupy Kapitałowej16
1.4.Zmiany w strukturze Grupy w roku 202116
2.Waluta funkcjonalna i sprawozdawcza16
3.Kursy bilansowe przyjęte do wyceny17
4.Zatwierdzenie sprawozdania finansowego17
5.Format oraz ogólne zasady sporządzenia sprawozdania finansowego17
5.1.Podstawa sporządzenia sprawozdania finansowego oraz oświadczenie o zgodności17
5.3.Założenie kontynuacji działalności18
5.4.Oświadczenie o zgodności18
5.5.Nowe standardy i interpretacje obowiązujące na dzień bilansowy18
5.6.Stosowane zasady rachunkowości19
5.6.1.Zmiany zasad rachunkowości19
5.6.2.Wartości niematerialne19
5.6.3.Wartość firmy20
5.6.4.Środki trwałe20
5.6.5.Środki trwałe w budowie20
5.6.6.Zapasy20
5.6.7.Inwestycje w jednostki stowarzyszone21
5.6.8.Aktywa finansowe21
5.6.9.Utrata wartości22
5.6.10.Transakcje w walucie obcej23
5.6.11.Kapitał własny23
5.6.12.Rezerwy23
5.6.13.Kredyty bankowe i pożyczki otrzymane23
5.6.14.Odroczony podatek dochodowy24
5.6.15.Uznawanie przychodów24
5.6.16.Koszty25
5.6.17.Koszty świadczeń pracowniczych25
5.6.18.Aktywa (lub grupy aktywów do zbycia) przeznaczone do sprzedaży25
5.6.19.Zobowiązania i aktywa warunkowe25
5.6.20.Istotne wartości oparte na profesjonalnym osądzie i szacunkach25
5.6.21.Zasady konsolidacji27
5.6.22.Zmiany udziałów właścicielskich Grupy w jednostkach zależnych27
6.1.Informacja dotycząca segmentów operacyjnych, obszarów geograficznych oraz istotnych klientów27
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2021 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
6.1.1.Informacje dotyczące segmentów operacyjnych27
6.1.2.Informacje geograficzne28
6.1.3.Istotni klienci28
8.Wartości niematerialne i prawne30
9.Aktywa trwałe i prawo do użytkowania aktywów30
10.Inwestycje w jednostkach stowarzyszonych31
11.Aktywa finansowe wyceniane w wartości godziwej33
12.Pozostałe aktywa długoterminowe33
13.Zapasy33
13.1.Specyfikacja zapasów na dzień bilansowy33
14.Należności34
14.1.Specyfikacja należności krótkoterminowych34
14.2.Specyfikacja pozostałych należności34
15.Krótkoterminowe aktywa finansowe35
16.Struktura kapitału akcyjnego36
16.1.Struktura kapitału akcyjnego Jednostki Dominującej na dzień 31 grudnia 2021 roku36
17.Zysk na akcję i rozwodniony zysk na akcję36
18.Dywidendy wypłacone i zaproponowane do wypłaty36
19.Kapitał przypadający udziałom niedającym kontroli38
20.Zobowiązania z tytułu leasingu oraz praw do użytkowania aktywów39
21.Kredyty bankowe i pożyczki zaciągnięte40
22.Zobowiązania krótkoterminowe41
23.Struktura rzeczowa przychodów ze sprzedaży41
24.Koszty działalności operacyjnej41
25.Pozostałe przychody i koszty operacyjne42
26.Przychody i koszty finansowe43
27.Wynik na utracie kontroli43
28.Podatek dochodowy bieżący i odroczony44
29.Wynagrodzenie kluczowego personelu jednostki dominującej44
31.Zobowiązania i aktywa warunkowe45
32.Nieujęte zobowiązania wynikające z zawartych umów45
35.1.Ryzyka związane z instrumentami finansowymi46
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2021 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
WYBRANE DANE FINANSOWE | od 01.01.2021 | od 01.01.2020 | od 01.01.2021 | od 01.01.2020 |
PLN`000 | PLN`000 | EUR`000 | EUR`000 | |
Przychody netto ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów | 234 092 | 164 069 | 51 140 | 36 670 |
Zysk (strata) z działalności operacyjnej | 153 517 | 118 068 | 33 537 | 26 389 |
EBITDA | 154 192 | 118 786 | 33 685 | 26 549 |
Zysk (strata) brutto | 160 904 | 268 996 | 35 151 | 60 122 |
Zysk (strata) netto | 148 853 | 229 857 | 32 518 | 51 374 |
przypadający na jednostkę dominującą | 127 146 | 199 958 | 27 776 | 44 691 |
przypadający na udziały niedające kontroli | 21 708 | 29 899 | 4 742 | 6 683 |
Przepływy pieniężne netto z działalności operacyjnej | 129 235 | 53 835 | 28 233 | 12 032 |
Przepływy pieniężne netto z działalności inwestycyjnej | 16 736 | 43 629 | 3 656 | 9 751 |
Przepływy pieniężne netto z działalności finansowej | (105 139) | (15 100) | (22 969) | (3 375) |
Przepływy pieniężne netto – razem | 40 832 | 82 364 | 8 920 | 18 409 |
Aktywa / Pasywa razem | 572 156 | 458 598 | 124 398 | 99 375 |
Aktywa trwałe | 217 827 | 201 715 | 47 360 | 43 710 |
Aktywa obrotowe | 354 328 | 256 883 | 77 038 | 55 665 |
Kapitał własny przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej | 438 138 | 356 396 | 95 260 | 77 229 |
Zobowiązania i rezerwy na zobowiązania | 52 964 | 43 281 | 11 515 | 9 379 |
Zobowiązania długoterminowe | 40 550 | 36 507 | 8 816 | 7 911 |
Zobowiązania krótkoterminowe | 12 414 | 6 774 | 2 699 | 1 468 |
Liczba akcji* | 6 600 000 | 6 600 000 | 6 600 000 | 6 600 000 |
Zysk (strata) netto na jedną akcję zwykłą (w zł/EUR ) | 22,55 | 34,83 | 4,93 | 7,78 |
Wartość księgowa na jedną akcję (w zł/EUR ) | 78,67 | 62,93 | 17,19 | 14,06 |
Średnie kursy wymiany złotego w okresach objętych sprawozdaniem finansowym i porównywalnymi danymi finansowymi w stosunku do EUR ustalanych przez NBP :
Kurs na dzień 31.12.2021 Kurs na dzień 31.12.2020 | 4,5994 4,6148 |
Średni kurs za 2021 Średni kurs za 2020 | 4,5775 4,4742 |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2021 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
SKONSOLIDOWANE SPRAWOZDANIE Z CAŁKOWITYCH DOCHODÓW | od 01.01.2021 | od 01.01.2020 |
PLN`000 | PLN`000 | |
Działalność kontynuowana | ||
Przychody | ||
Przychody netto ze sprzedaży produktów i usług | ||
Pozostałe przychody | ||
Koszty działalności operacyjnej | ||
Zmiana stanu produktów | ||
Amortyzacja | ||
Zużycie materiałów i energii | ||
Usługi obce | ||
Wynagrodzenia i świadczenia pracownicze | ||
Pozostałe koszty według rodzaju | ||
Inne koszty operacyjne | ||
Zysk (strata) z działalności operacyjnej | ||
Przychody finansowe | ||
Koszty finansowe | ||
Zysk (strata) z udziału w jednostkach stowarzyszonych | ||
Zysk (strata) z tytułu utraty kontroli w jednostce zależnej | ( | |
Zysk ujęty z transakcji okazjonalnego nabycia | ||
Zysk (strata) przed opodatkowaniem | ||
Podatek dochodowy | ||
Zysk (strata) netto z działalności kontynuowanej | ||
Działalność zaniechana | ||
Zysk (strata) netto z działalności zaniechanej | ||
Zysk (strata) netto | ||
przypadający na jednostkę dominującą | ||
przypadający na udziały niedające kontroli | ||
Inne całkowite dochody | ||
wycena aktywów finansowych wycenianych w wartości godziwej | ||
podatek odroczony od wyceny aktywów do wartości godziwej | ||
Wynik na zmianie udziału w aktywach netto jednostek stowarzyszonych | ||
Podatek odroczony od wyniku na zmianie udziału w aktywach netto jednostek stowarzyszonych | ||
Całkowite dochody ogółem | ||
przypadające na jednostkę dominującą | ||
przypadające na udziały niedające kontroli |
Podstawowy | ||
z działalności kontynuowanej | ||
z działalności zaniechanej |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2021 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Rozwodniony | ||
z działalności kontynuowanej | ||
z działalności zaniechanej |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2021 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
AKTYWA | Nota | Na dzień | Na dzień |
PLN’000 | PLN’000 | ||
Aktywa trwałe |
| ||
Wartość firmy | |||
Wartości niematerialne | |||
Rzeczowe aktywa trwałe | |||
Inwestycje w jednostkach stowarzyszonych rozliczane zgodnie z metodą praw własności | |||
Aktywa finansowe wyceniane w wartości godziwej | |||
Aktywa z tytułu podatku odroczonego | |||
Należności z tytułu dostaw i usług oraz inne należności długoterminowe | |||
Aktywa obrotowe | |||
Zapasy | |||
Należności z tytułu dostaw i usług oraz pozostałe | |||
Należność z tytułu podatku dochodowego | |||
Środki pieniężne i ich ekwiwalenty | |||
Aktywa finansowe | |||
Aktywa obrotowe inne niż aktywa zakwalifikowane jako przeznaczone do sprzedaży | |||
Aktywa razem |
|
PASYWA | Nota | Na dzień | Na dzień |
PLN`000 | PLN`000 | ||
Razem kapitał własny | |||
Kapitały przypadające akcjonariuszom jednostki dominującej | |||
Kapitał akcyjny | |||
Nadwyżka ceny emisyjnej powyżej wartości nominalnej udziałów | |||
Zyski zatrzymane | |||
- w tym zysk (strata) netto | |||
Kapitał przypadający udziałom niedającym kontroli | |||
Zobowiązania długoterminowe | |||
Rezerwa z tytułu podatku odroczonego | |||
Zobowiązania z tytułu leasingu | |||
Zobowiązania krótkoterminowe | |||
Rezerwy krótkoterminowe | |||
Zobowiązania z tytułu leasingu | |||
Kredyty bankowe i pożyczki zaciągnięte | |||
Zobowiązania z tytułu dostaw i usług oraz pozostałe | |||
Zobowiązania z tytułu podatku dochodowego | |||
SUMA: Zobowiązania krótkoterminowe inne niż związane z aktywami przeznaczonymi do sprzedaży | |||
Zobowiązania razem | |||
Pasywa razem |
|
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2021 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
SKONSOLIDOWANE SPRAWOZDANIE ZE ZMIAN W KAPITALE WŁASNYM | Kapitał podstawowy | Nadwyżka ceny emisyjnej ponad wartość nominalną wyemitowanych akcji | Zyski zatrzymane | Kapitały przypadające akcjonariuszom jednostki dominującej | Kapitały przypadające udziałom niedającym kontroli | Kapitał własny razem |
Stan na 1 stycznia 2021 roku | ||||||
Korekta błędów lat poprzednich | ||||||
Stan na 1 stycznia 2021 roku po korektach błędów lat poprzednich | ||||||
Całkowite dochody: | ||||||
Zysk/strata netto roku obrotowego | ||||||
Inne całkowite dochody | ||||||
Podwyższenie kapitału w spółkach zależnych | ||||||
Utrata kontroli w jednostkach zależnych | ||||||
Wypłata dywidendy | ( | ( | ( | ( | ||
Zwiększenie (zmniejszenie) wartości kapitału własnego | ||||||
Stan na 31 grudnia 2021 roku |
SKONSOLIDOWANE SPRAWOZDANIE ZE ZMIAN W KAPITALE WŁASNYM | Kapitał podstawowy | Nadwyżka ceny emisyjnej ponad wartość nominalną wyemitowanych akcji | Zyski zatrzymane | Kapitały przypadające akcjonariuszom jednostki dominującej | Kapitały przypadające udziałom niedającym kontroli | Kapitał własny razem |
Stan na 1 stycznia 2020 roku | ||||||
Korekta błędów lat poprzednich | ||||||
Stan na 1 stycznia 2020 roku po korektach błędów lat poprzednich | ||||||
Całkowite dochody: | ||||||
Zysk/strata netto roku obrotowego | ||||||
Inne całkowite dochody | ||||||
Podwyższenie kapitału w spółkach zależnych | ||||||
Utrata kontroli w jednostkach zależnych | ( | ( | ||||
Wypłata dywidendy | ( | ( | ( | ( | ||
Zwiększenie (zmniejszenie) wartości kapitału własnego | ||||||
Stan na 31 grudnia 2020 roku |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2021 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
SKONSOLIDOWANE SPRAWOZDANIE Z PRZEPŁYWÓW PIENIĘŻNYCH | od 01.01.2021 | od 01.01.2020 |
PLN’000 | PLN’000 | |
PRZEPŁYWY ŚRODKÓW PIENIĘŻNYCH Z DZIAŁALNOŚCI OPERACYJNEJ | ||
Zysk / strata brutto | ||
Korekty | ( | ( |
Amortyzacja | ||
Przychody z tytułu odsetek | ( | |
Koszty z tytułu odsetek | ||
Przychody z tytułu dywidend | ||
Zysk (strata) z działalności inwestycyjnej | ( | |
Zmiana stanu rezerw | ||
Udział w wyniku jednostek stowarzyszonych wycenianych metodą praw własności | ( | ( |
Wynik na utracie kontroli w spółce zależnej | ( | |
Inne korekty | ( | ( |
Zmiana stanu zapasów | ( | ( |
Zmiana stanu należności | ( | ( |
Zmiana stanu zobowiązań krótkoterminowych, z wyjątkiem pożyczek i kredytów | ||
Środki pieniężne wygenerowane na działalności operacyjnej | ||
Podatek dochodowy zapłacony | ( | ( |
Przepływy pieniężne netto z działalności operacyjnej | ||
PRZEPŁYWY ŚRODKÓW PIENIĘŻNYCH Z DZIAŁALNOŚCI INWESTYCYJNEJ | ||
Zbycie rzeczowych aktywów trwałych i wartości niematerialnych | ||
Zbycie udziałów jednostkach stowarzyszonych | ||
Zbycie udziałów jednostkach zależnych | ||
Zbycie udziałów w pozostałych jednostkach | ||
Spłata pożyczek udzielonych jednostkom stowarzyszonym | ||
Spłata pożyczek udzielonych jednostkom pozostałym | ||
Otrzymane odsetki | ||
Otrzymane dywidendy j. zależne | ||
Nabycie rzeczowych aktywów trwałych i wartości niematerialnych | ( | ( |
Udzielenie pożyczek pozostałym jednostkom | ( | ( |
Udzielenie pożyczek jednostki stowarzyszone | ( | ( |
Nabycie udziałów w pozostałych jednostkach | ( | ( |
Nabycie udziałów w jednostkach powiązanych | ( | |
Nabycie udziałów w jednostkach stowarzyszonych | ( | ( |
Inne wydatki inwestycyjne (lokaty) | ( | |
Przepływy pieniężne netto z działalności inwestycyjnej | ||
PRZEPŁYWY ŚRODKÓW PIENIĘŻNYCH Z DZIAŁALNOŚCI FINANSOWEJ | ||
Wpływy z emisji akcji | ||
Podwyższenie kapitału w spółkach zależnych przez udziały niedające kontroli | ||
Kredyty bankowe i pożyczki zaciągnięte | ||
Spłata kredytów bankowych i pożyczek zaciągniętych | ( | ( |
Spłata zobowiązań leasingowych | ( | |
Wypłata dywidendy | ( | ( |
Przepływy pieniężne netto z działalności finansowej | ( | ( |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2021 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
PRZEPŁYWY PIENIĘŻNE NETTO RAZEM bez zmian z tytułu różnic kursowych | ||
Zmiana stanu środków pieniężnych z tytułu różnic kursowych | ||
PRZEPŁYWY PIENIĘŻNE NETTO RAZEM | ||
ŚRODKI PIENIĘŻNE NA POCZĄTEK OKRESU | ||
ŚRODKI PIENIĘŻNE NA KONIEC OKRESU (F +/- D), W TYM | ||
- o ograniczonej możliwości dysponowania |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2021 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Nazwa Jednostki sprawozdawczej:
Wyjaśnienie zmian w nazwie jednostki sprawozdawczej lub innych danych identyfikacyjnych, które to zmiany nastąpiły od zakończenia poprzedniego okresu sprawozdawczego:
Siedziba jednostki:
Forma prawna:
Państwo rejestracji:
Adres zarejestrowanego biura jednostki:
Podstawowe miejsce prowadzenia działalności:
Opis charakteru oraz podstawowego zakresu działalności jednostki:
Nazwa jednostki dominującej:
Nazwa jednostki dominującej najwyższego szczebla grupy:
PlayWay S.A. (dalej także „Spółka”, „Jednostka dominująca”, „Jednostka”, „Emitent”) została zawiązana w dniu 20 kwietnia 2011 roku w Warszawie na czas nieokreślony.
Spółka została wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 0000389477, w dniu 17 czerwca 2011 r.
Jednostka posiada numer NIP 5213609756 oraz numer REGON 142985260.
Spółka działa na podstawie przepisów ustawy z dnia 15 września 2000 r. - Kodeks spółek handlowych oraz w oparciu o statut Jednostki dominującej.
Na dzień 31 grudnia 2021 roku, skład organów zarządczych i nadzorujących w Spółce był następujący:
Zarząd:
Krzysztof Kostowski-Prezes Zarządu,
Jakub Władysław Trzebiński -Wiceprezes Zarządu.
Rada Nadzorcza:
Bartosz Antoni Graś-Przewodniczący Rady Nadzorczej,
Jan Piotr Szpetulski – Łazarowicz-Członek Rady Nadzorczej,
Michał Stanisław Markowski -Członek Rady Nadzorczej,
Lech Artur Klimkowski -Członek Rady Nadzorczej.
Dnia 02.03.2021 r., Pan Aleksy Wiesław Uchański złożył Zarządowi Spółki oświadczenie o rezygnacji z członkostwa w Radzie Nadzorczej Spółki, w tym ze sprawowania funkcji Przewodniczącego Rady Nadzorczej Spółki, ze skutkiem na koniec dnia 02.03.2021 r.
Dnia 30.03.2021 r., uchwałą Nr 5, Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki, na miejsce zwolnione przez Pana Aleksego Wiesława Uchańskiego, powołało Pana Bartosza Antoniego Grasia do składu Rady Nadzorczej Spółki, powierzając mu funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej Spółki.
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2021 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Dnia 31.12.2021 r., Pan Michał Marcin Kojecki złożył Zarządowi Spółki oświadczenie o rezygnacji z członkostwa w Radzie Nadzorczej Spółki, z dniem 31.12.2021 r.
Dnia 12 stycznia 2022 r., w drodze kooptacji dokonanej przez Radę Nadzorczą w trybie przewidzianym w § 14 ust. 2a Statutu Spółki, w związku z rezygnacją Pana Michała Kojeckiego z pełnienia funkcji w Radzie Nadzorczej, powołano Pana Ludwika Sobolewskiego.
Na dzień zatwierdzenia do publikacji niniejszego sprawozdania skład organów zarządczych i nadzorujących w Spółce jest następujący:
Zarząd:
Krzysztof Kostowski-Prezes Zarządu,
Jakub Władysław Trzebiński -Wiceprezes Zarządu.
Rada Nadzorcza:
Bartosz Antoni Graś-Przewodniczący Rady Nadzorczej,
Jan Piotr Szpetulski - Łazarowicz- Członek Rady Nadzorczej,
Ludwik Sobolewski-Członek Rady Nadzorczej,
Michał Stanisław Markowski -Członek Rady Nadzorczej,
Lech Artur Klimkowski-Członek Rady Nadzorczej.
Akcjonariusz | Liczba akcji | Udział w kapitale podstawowym* | Liczba głosów | Udział w ogólnej liczbie głosów* |
Krzysztof Kostowski | 2 700 000 | 40,91% | 2 700 000 | 40,91% |
ACRX Investments Limited | 2 700 000 | 40,91% | 2 700 000 | 40,91% |
Pozostali | 1 200 000 | 18,18% | 1 200 000 | 18,18% |
RAZEM | 6 600 000 | 100% | 6 600 000 | 100% |
*w zaokrągleniu do dwóch miejsc po przecinku
Wartość kapitału zakładowego na dzień publikacji niniejszego raportu wynosi 660 000 zł. Kapitał akcyjny Spółki dzielił się na 6 600 000 akcji o wartości 0,1 zł każda, następujących serii:
1 500 000 akcji serii A,
1 500 000 akcji serii B,
300 000 akcji serii C,
600 000 akcji serii D,
900 000 akcji serii E,
300 000 akcji serii F,
600 000 akcji serii G,
300 000 akcji serii H,
Skonsolidowane sprawozdania finansowe Grupy Kapitałowej Emitenta (dalej: Grupa lub Grupa Kapitałowa) obejmuje Jednostkę dominującą oraz następujące jednostki zależne:
Nazwa | Główna działalność | Podział Spółek ze względu na ich istotność dla Grupy | Kraj założenia | % udziałów w kapitale | |
31.12.2021 | 31.12.2020 | ||||
Ultimate Games S.A. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | A | Polska | 45,89% | 45,89% |
3T Games sp. z o.o.1 | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | C | Polska | 37,50% | 60,00% |
Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 44,98% | 51,38% | |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2021 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Kapi Kapi Games sp. z o.o.¹ | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | D | Polska | 49,00% | nd |
Ultimate Games Mobile S.A.¹ | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | C | Polska | 39,00% | nd |
Madmind Studio S.A. (d. Madmind Studio sp. z o.o.) | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | A | Polska | 59,88% | 62,50% |
Code Horizon S.A. (d. Code Horizon sp. z o.o.) | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | A | Polska | 60,00% | 60,00% |
Rejected Games sp. z o.o. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | A | Polska | 57,00% | 57,00% |
Frozen District sp. z o.o. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | A | Polska | 80,00% | 80,00% |
Frozen Way S.A. (d. EAST TRANSFERS S.A.)2 | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | A | Polska | 78,42% | 81,75% |
Pentacle S.A. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 54,32% | 54,42% |
Imaginalis Games sp. z o.o. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | A | Polska | 60,00% | 60,00% |
Rebelia Games sp. z o.o. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | A | Polska | 79,00% | 79,00% |
Big Cheese Studio S.A. (d.: Big Cheese Studio sp. z o.o.) | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | A | Polska | 53,27% | 69,63% |
Total Games sp. z o.o. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 77,90% | 77,90% |
Nesalis Games S.A. (d. Nesalis Games sp. z o.o.) | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 64,54% | 64,54% |
DeGenerals S.A. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | A | Polska | 80,00% | 80,00% |
FORESTLIGHT GAMES.S.A. (d.: FORESTLIGHT GAMES sp. z o.o.) | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 49,91% | 50,73% |
Pixel Trapps sp. z o.o.3 | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | C | Polska | 52,00% | 52,00% |
(d. Furia Investment sp. z o.o.) 3 | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | C | Polska | 46,00% | nd |
Ragged Games S.A. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 70,00% | 70,00% |
Stereo Games S.A.(d. Pixel Flipper S.A.) | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | C | Polska | 66,61% | 66,61% |
President Studio S.A. (d. President Studio sp. z o.o.) | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 67,73% | 72,64% |
Console Labs S.A. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | A | Polska | 65,29% | 70,00% |
Beast Games S.A.4 | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | C | Polska | 59,00% | 59,00% |
Gameboom VR S.A. (d. Gameboom VR sp. z o. o.) | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | A | Polska | 64,82% | 66,31% |
FreeMind S.A. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | A | Polska | 51,44% | 54,50% |
SimulaMaker S.A. (d. SimulaMaker sp. z o.o.) | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | C | Polska | 63,47% | 65,17% |
Strategy Labs sp. z o.o. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 69,00% | 69,00% |
GameHunters S.A. (d. GameHunters sp. z o.o.) | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 57,58% | 60,71% |
Games Incubator S.A. ( d. Games Incubator sp. z o.o.) | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 55,50% | 56,05% |
GAMEPARIC sp. z o.o.5 | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | C | Polska | 59,19% | 65,00% |
Monuments Games sp. z o.o.5 | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | C | Polska | 93,00% | 100,00% |
PWay sp. z o.o. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | D | Polska | 97,00% | 97,00% |
PWay Estonia OÜ (d. PlayWay Estonia OÜ)9 | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | C | Polska | 99,99% | nd |
WarZoneLabs sp. z o.o. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | C | Polska | 64,70% | 70,00% |
Rockgame S.A. (d. Wasteland S.A.) | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 70,00% | 70,00% |
PARADARK STUDIO sp. z o.o.6 | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | C | Polska | 68,67% | 72,50% |
Glivi Games S.A .6 | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | C | Polska | 70,00% | 70,00% |
Out of the Ordinary sp. z o.o. 6 | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | C | Polska | 95,50% | nd |
TRIGGER LABS sp. z o.o. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | C | Polska | 53,00% | 53,00% |
DEV4PLAY sp. z o.o. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | C | Polska | 79,55% | 85,35% |
MobilWay S.A. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 67,20% | 90,00% |
Madnetic Games S.A. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 65,05% | 67,96% |
THULE ISLAND sp. z o.o. (d. Gaming Centre sp. z o.o.) | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | D | Polska | 47,57% | 77,00% |
GamePlanet S.A. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | C | Polska | 68,21% | 68,00% |
CYBER GAMES S.A. 7 | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | C | Polska | 60,25% | nd |
Game Crafters Studio S.A. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | C | Polska | 47,35% | 64,81% |
GameFormatic S.A. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 76,19% | 76,19% |
Petard Games sp. z o.o. 8 | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 68,50% | nd |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2021 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
DreamWay Games S.A. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 66,67% | 66,67% |
SimRail S.A. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 58,88% | 65,42% |
Septarian Games S.A. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 73,33% | 73,33% |
Shift Games S.A. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | C | Polska | 68,63% | 68,63% |
SIM FARM S.A. (d. Aurum Plus S.A.) | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | A | Polska | 90,21% | 95,00% |
SOLIDGAMES sp. z o.o. (d. CORMINTON INVESTMENTS sp. z o.o.) | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | C | Polska | 73,53% | 100,00% |
RL9sport Games S.A. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | C | Polska | 50,00% | 50,00% |
DIGITAL MELODY S.A. (d. Charmander Solutions S.A.) | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | A | Polska | 51,90% | nd |
1 Spółka zależna od Ultimate Games S.A. (podany udział % dotyczy bezpośredniego udziału posiadanego przez Ultimate Games S.A. w spółce)
2 Spółka zależna od Frozen District sp. z o.o. (podany udział % dotyczy bezpośredniego udziału posiadanego przez Frozen District sp. z o.o. w spółce)
3 Spółka zależna od Forestlight Games S.A. (podany udział % dotyczy bezpośredniego udziału posiadanego przez Forestlight Games S.A. .w spółce)
4 Spółka zależna od Console Labs S.A. (podany udział % dotyczy bezpośredniego udziału posiadanego przez Console Labs S.A. w spółce)
5 Spółka zależna od Games IncubatorS.A.. (podany udział % dotyczy bezpośredniego udziału posiadanego przez Games Incubator S.A. w spółce)
6 Spółka zależna od Rockgame S.A. (podany udział % dotyczy bezpośredniego udziału posiadanego przez Rockgame S.A. w spółce)
7 Spółka zależna od GamePlanet S.A. (podany udział % dotyczy bezpośredniego udziału posiadanego przez GamePlanet S.A. w spółce)
8 Spółka zależna od GameFormatic S.A. (podany udział % dotyczy bezpośredniego udziału posiadanego przez GameFormatic S.A. w spółce)
9 Spółka zależna od PWay sp. z o.o. (podany udział % dotyczy bezpośredniego udziału posiadanego przez PWay sp. z o.o. w spółce)
Spółka wywiera ponadto znaczący wpływ na następujące jednostki stowarzyszone, które w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym Jednostki wyceniane są metodą praw własności:
Nazwa | Główna działalność | Podział Spółek ze względu na ich istotność dla Grupy | Kraj założenia | % udziałów w kapitale | |
31.12.2021 | 31.12.2020 | ||||
UF Games S.A.1 | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 32,04% | 32,04% |
Ultimate VR S.A. (d. Ultimate VR sp. z o.o.)1 | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | C | Polska | 20,75% | 39,00% |
100 Games sp. z o.o .1 | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | C | Polska | 39,04% | 48,00% |
GOLDEN EGGS STUDIO S.A. (d. Golden Eggs Studio sp. z o.o.)1 | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | C | Polska | 31,82% | 35,00% |
ConsoleWay S.A.(d. Quantum S.A.)1 | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | C | Polska | 32,16% | 31,47% |
Demolish Games S.A.1 | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | C | Polska | 38,26% | 44,98% |
Manager Games S.A. (d. GT GOLD S.A.)1 | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 44,58% | 43,77% |
NPC Games S.A.¹ | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | C | Polska | 32,56% | nd |
Ultimate Games Marketing S.A.¹ | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | D | Polska | 37,00% | nd |
Grande Games S.A.¹ | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | C | Polska | 40,00% | nd |
G11 S.A. ¹ | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | C | Polska | 31,00% | nd |
Ultimate Licensing sp. z o.o.¹ | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | D | Polska | 40,00% | nd |
Moonlit S.A. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 21,81% | 21,85% |
ECC Games S.A. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 24,69% | 27,15% |
Movie Games S.A. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | A | Polska | 33,43% | 33,43% |
Goat Gamez S.A.2 | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | C | Polska | 69,00% | 69,00% |
TRUE GAMES S.A.2 | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | C | Polska | 71,00% | 76,00% |
MILL GAMES S.A.2 | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | C | Polska | 41,30% | 50,00% |
MD GAMES S.A. (d. MD Games sp. z o.o.)2 | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | C | Polska | 29,85% | 37,04% |
Pixel Crow sp. z o.o.2 | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 52,13% | 52,13% |
ROAD STUDIO S.A.2 | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 60,17% | 72,45% |
MOVIE GAMES MOBILE S. A.2 | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 62,74% | 85,50% |
IMAGE GAMES S.A. 2 | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | C | Polska | 47,87% | nd |
BRAVE LAMB STUDIO S.A.2 | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 23,95% | nd |
PIXEL CROW GAMES S.A.2 | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 36,96% | nd |
MOVIE GAMES VR S.A. 2 | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | C | Polska | 41,88% | nd |
CreativeForge Games S.A. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | A | Polska | 47,81% | 47,81% |
G-Devs sp. z o.o. 3 | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 62,81% | 78,82% |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2021 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
BLUM ENTERTAINMENT S.A. (d. KG LIV sp. z o.o.)3 | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 52,81% | 78,00% |
Gambit Games Studio sp. z o.o. (d. KG XCVIII sp. z o.o.)3 | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 71,46% | 78,00% |
SlavGames sp. z o.o.3 | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | C | Polska | 49,42% | 73,79% |
ANCIENT GAMES S.A.3 | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | C | Polska | 53,22% | 70,00% |
GARLIC JAM S.A. 3 | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | C | Polska | 27,00% | 28,00% |
NPC GAMES S.A. 3 | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | C | Polska | 27,42% | nd |
Baked Games S.A. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 26,69% | 32,14% |
Image Power S.A. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 21,66% | 22,43% |
Sonka S.A. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 39,35% | 39,35% |
PolySlash S.A. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 33,20% | 35,60% |
Atomic Jelly S.A. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 26,57% | 41,07% |
SimFabric S.A. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 44,96% | 44,96% |
Mobile Fabric S.A.4 | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | C | Polska | 61,83% | 61,83% |
VRFabric S.A. 4 | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | C | Polska | 51,54% | 51,54% |
Blind Warrior sp. z o.o. 4 | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | C | Polska | 30,69% | nd |
GR Games S.A. 4 | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | C | Polska | 19,00% | nd |
Detalion Games S.A. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 32,77% | 32,77% |
Pyramid Games S.A. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 44,76% | 44,76% |
Iron Wolf Studio S.A. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 44,95% | 47,95% |
Live Motion Games S.A. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | A | Polska | 42,74% | 45,55% |
Games Operators S.A. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | A | Polska | 36,91% | 37,40% |
Space Boat Studios S.A. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 47,06% | 47,06% |
Ritual Interactive S.A. (d. Circle Games S.A.) | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 40,00% | 40,00% |
Yeyuna sp. z o.o.5 | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | C | Polska | 31,43% | 35,00% |
Evor Games sp. z o.o.5 | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | C | Polska | 31,88% | 35,00% |
Actum Games sp. z o.o.5 | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 71,43% | nd |
MeanAstronauts S.A. 5 | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 23,69% | nd |
Play2Chill S.A. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 30,93% | 44,02% |
FROGVILLE GAMES sp. z o.o. 11 | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | C | Polska | 40,00% | nd |
Titan Gamez sp. z o.o. (d. Mobil Titans sp. z o.o.) | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 43,47% | 43,47% |
IGNIBIT S.A.6 | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 12,27% | 24,00% |
IGNIBIT S.A.7 | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 22,64% | 23,87% |
Hyper Studio sp. z o.o. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | C | Polska | 30,00% | 30,00% |
Hyper Studio sp. z o.o.9 | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | C | Polska | 33,00% | 34,00% |
Hyper Studio sp. z o.o.5 | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | C | Polska | 33,00% | 34,00% |
MeanAstronauts S.A. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 42,65% | 42,65% |
Yeyuna sp. z o.o.8 | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | C | Polska | 33,33% | 35,00% |
Evor Games sp. z o.o. 8 | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | C | Polska | 33,82% | 35,00% |
G11 S.A. 8 | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | C | Polska | 40,00% | nd |
ULTIMATE GAMES MARKETING S.A. 8 | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | D | Polska | 10,00% | nd |
Woodland Games S.A. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 47,43% | 48,19% |
EPICVR sp. z o.o. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | C | Polska | 24,75% | 25,00% |
GARLIC JAM S.A. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | C | Polska | 24,00% | 24,00% |
GARLIC JAM S.A.9 | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | C | Polska | 27,00% | 28,00% |
Silk Road Games S.A. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | D | Polska | 33,00% | 33,00% |
DIGITAL MELODY GAMES sp. z o.o. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | A | Polska | 51,90% | 48,20% |
3R Games S.A. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | B | Polska | 32,73% | 32,73% |
Grande Games S.A.10 | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | C | Polska | 27,91% | nd |
CodeAddict S.A. | Działalność w zakresie produkcji gier komputerowych | C | Polska | 25,00% | nd |
1 spółki stowarzyszone z Ultimate Games S.A. (wartość % wykazana w tabeli dotyczy udziału w kapitale posiadanego bezpośrednio przez spółkę Ultimate Games S.A)
2 spółka zależna lub stowarzyszona z Movie Games S.A.. (wartość % wykazana w tabeli dotyczy udziału w kapitale posiadanego bezpośrednio przez spółkę Movie Games S.A.)
3 spółka zależna lub stowarzyszona z CreativeForge Games S.A. (wartość % wykazana w tabeli dotyczy udziału w kapitale posiadanego bezpośrednio przez spółkę Creative Forge Games S.A)
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2021 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
4 spółka zależna od Sim Fabric S.A. (wartość % wykazana w tabeli dotyczy udziału w kapitale posiadanego bezpośrednio przez spółkę Sim Fabric S.A)
5 spółka stowarzyszona z Ritual Interactive S.A. (wartość % wykazana w tabeli dotyczy udziału w kapitale posiadanego bezpośrednio przez spółkę Ritual Interactvie S.A)
6 spółka stowarzyszona z Titan Gamez sp. z o.o. (wartość % wykazana w tabeli dotyczy udziału w kapitale posiadanego bezpośrednio przez spółkę Titan Gamez sp. z o.o.)
7 Udział posiadany bezpośrednio przez PlayWay S.A.
8 spółka stowarzyszona z Rockgame S.A. (wartość % wykazana w tabeli dotyczy udziału w kapitale posiadanego bezpośrednio przez spółkę Rockgame S.A)
9 spółka stowarzyszona z Games Incubator S.A. (wartość % wykazana w tabeli dotyczy udziału w kapitale posiadanego bezpośrednio przez spółkę Games Incubator S.A.)
10 spółka stowarzyszona z Games Planet S.A. (wartość % wykazana w tabeli dotyczy udziału w kapitale posiadanego bezpośrednio przez spółkę Games Planet S.A.)
11 spółka stowarzyszona z Play2Chill S.A. (wartość % wykazana w tabeli dotyczy udziału w kapitale posiadanego bezpośrednio przez spółkę Play2Chill S.A.)
W celu umożliwienia prawidłowej oceny sytuacji w Grupie Kapitałowej, Zarząd jednostki dominującej dokonał podziału tych spółek według poniższych kategorii:
A - Spółki, które wprowadziły swoje produkty do sprzedaży, a ich wyniki znacząco wpływają na wyniki grupy kapitałowej |
B - Spółki, które tworzą gry, ale ich wyniki obecnie nie wpływają znacząco na wyniki grupy kapitałowej. |
C - Spółki, które opracowują swoje pierwsze produkty i są w początkowej fazie rozwoju. |
D - Spółki, które na dzień publikacji raportu nie zajmują się produkcją gier komputerowych. |
Czas trwania działalności jednostek wchodzących w skład Grupy Kapitałowej Spółki jest nieograniczony. Sprawozdanie finansowe jednostek zależnych i stowarzyszonych sporządzone zostało za ten sam okres sprawozdawczy co sprawozdanie finansowe Jednostki dominującej, przy zastosowaniu spójnych zasad rachunkowości, za wyjątkiem spółek utworzonych w 2021 roku, które nie prowadziły swojej działalności za okres pełnych 12 miesięcy.
Wszystkie spółki zależne podlegają konsolidacji metodą pełną.
Rokiem obrotowym Jednostki dominującej oraz spółek wchodzących w skład Grupy jest rok kalendarzowy.
Podstawowa działalność spółek wchodzących w skład Grupy Kapitałowej Spółki obejmuje działalność wydawniczą w zakresie gier komputerowych.
W 2021 r. doszło do zmian w ramach Grupy Kapitałowej Emitenta, m.in. poprzez wyjście z Grupy następujących spółek: Purple Frog sp. z o.o., Good Luck Games sp. z o.o. w likwidacji, Pixels Interactive sp. z o.o. (d. “K202” sp. z o.o.), Supergames sp. z o.o. (d. Naft Petrol sp. z o.o.), Soro Games S.A., MOTION SPIRIT sp. z o.o. (d. MANUALY sp. z o.o.; spółka zależna od Forestlight Games S.A.) oraz CRIMSON LION ENTERTAINMENT sp. z o.o.(d. Tomorrow Games sp. z o.o.; spółka zależna od Games Incubator S.A.).
Pozycje zawarte w sprawozdaniach finansowych wycenia się w walucie podstawowego środowiska gospodarczego, w którym Grupa prowadzi działalność („waluta funkcjonalna"). Sprawozdanie finansowe prezentowane jest w tysiącach PLN (chyba, że w nocie informacji dodatkowej wskazano inaczej). Polski nowy złoty (PLN) jest walutą funkcjonalną i walutą prezentacji Grupy. Wybór waluty funkcjonalnej w przypadku jednostki prowadzącej działalność na rynkach międzynarodowych i identyfikacja waluty, którą należy uznać za walutę używaną w podstawowym środowisku ekonomicznym, w jakim prowadzi działalność Grupa i jednostki wchodzące w jej skład, jest decyzją subiektywną, co zostało opisane w nocie 5.6.20 Istotne wartości oparte na profesjonalnym osądzie i szacunkach. Spółka monitoruje istotne zmiany w środowisku ekonomicznym, które mogłyby wpłynąć na zmianę wyboru waluty funkcjonalnej Jednostki dominującej i jej jednostek podporządkowanych.
Transakcje w walutach obcych wykazuje się w księgach w wartości nominalnej, przeliczonej na złote polskie według kursu średniego NBP. W momencie realizacji różnice kursowe od należności i zobowiązań wykazywane są jako pozostałe przychody finansowe lub pozostałe koszty finansowe i w rachunku zysków i strat ujmowane są wynikowo.
Poszczególne pozycje aktywów i pasywów na koniec okresu sprawozdawczego, wyrażone w walutach innych niż polski złoty, wycenia się po kursie średnim NBP z ostatniego dnia okresu sprawozdawczego. Różnice kursowe wynikające z przeliczenia zagranicznych środków pieniężnych na koniec okresu sprawozdawczego uznaje się za przychody i koszty finansowe.
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2021 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
KURSY WALUT PRZYJĘTE DO WYCENY | 31.12.2021 | 31.12.2020 |
EUR/PLN | 4,5994 | 4,6148 |
USD/PLN | 4,0600 | 3,7584 |
Liczby w sprawozdaniu finansowym zostały zaokrąglone do tysięcy złotych polskich (TPLN).
Niniejsze skonsolidowane sprawozdanie finansowe zostało zatwierdzone do publikacji przez Zarząd Jednostki dominującej w dniu 29 kwietnia 2022 roku.
Zarząd Jednostki dominującej oświadcza, iż sprawozdanie finansowe Grupy kapitałowej PlayWay S.A. zostało sporządzone wedle najlepszej wiedzy, według stanu na dzień 31 grudnia 2021 roku, zgodnie z obowiązującymi zasadami rachunkowości. Sprawozdanie finansowe Grupy odzwierciedla sytuację majątkową i finansową oraz wynik finansowy Grupy w sposób prawdziwy, rzetelny i jasny.
Sprawozdanie finansowe zostało przygotowane zgodnie z:
Międzynarodowymi Standardami Sprawozdawczości Finansowej („MSSF”) w kształcie zatwierdzonym przez Unię Europejską („UE”). MSSF obejmują standardy i interpretacje zaakceptowane przez Radę Międzynarodowych Standardów Rachunkowości („RMSR”) oraz Komisję ds. Interpretacji Sprawozdawczości Finansowej („IFRIC”),
Ustawą o rachunkowości z dnia 29.09.1994 r. (UoR) (Dz. U. z 2021 r., poz. 271 z późn. zm.).
Zasady rachunkowości przedstawione poniżej stosowano przy zachowaniu zasady ciągłości we wszystkich prezentowanych latach obrotowych.
Niniejsze skonsolidowane sprawozdanie finansowe sporządzone zostało zgodnie z zasadą kosztu historycznego.
Spółka oraz jej jednostki zależne prowadziły księgi rachunkowe za okresy objęte skonsolidowanym sprawozdaniem finansowym zgodnie z polityką (zasadami) rachunkowości określonymi przez Ustawę z dnia 29 września 1994 roku o rachunkowości („Ustawa”) z późniejszymi zmianami i wydanymi na jej podstawie przepisami („polskie standardy rachunkowości”). Skonsolidowane sprawozdanie finansowe zawiera przekształcenia wprowadzone w celu doprowadzenia sprawozdania finansowego Spółki oraz jej jednostek zależnych prowadzących księgi według krajowych zasad rachunkowości do zgodności z przyjętą polityką rachunkowości według Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej w kształcie zatwierdzonym przez Unię Europejską („MSSF”) dla Grupy Kapitałowej.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe składa się z:
skonsolidowane sprawozdanie z sytuacji finansowej,
skonsolidowane sprawozdanie z całkowitych dochodów,
skonsolidowane sprawozdanie ze zmian w kapitale własnym,
skonsolidowane sprawozdanie z przepływów pieniężnych,
dodatkowych not i objaśnień do skonsolidowanego sprawozdania finansowego.
Niniejsze skonsolidowane sprawozdanie finansowe jest przedstawione w polskich złotych („PLN”), a wszystkie wartości, o ile nie wskazano inaczej, podane są w tysiącach złotych („tys. PLN”).
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2021 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe zostało sporządzone na dzień 31 grudnia 2021 roku i obejmuje okres 12 miesięcy.
Dla danych prezentowanych w sprawozdaniu z sytuacji finansowej oraz pozycjach pozabilansowych zaprezentowano porównywalne dane finansowe na dzień 31 grudnia 2020 roku.
Dla danych prezentowanych w sprawozdaniu z całkowitych dochodów, sprawozdaniu ze zmian w kapitale własnym oraz w sprawozdaniu z przepływów pieniężnych zaprezentowano porównywalne dane finansowe za okres od 1 stycznia 2020 roku do 31 grudnia 2020 roku.
Dane porównywalne były zweryfikowane przez biegłego rewidenta.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe zostało sporządzone przy założeniu kontynuacji działalności w dającej się przewidzieć przyszłości. Na dzień sporządzenia skonsolidowanego sprawozdania finansowego nie istnieją żadne okoliczności wskazujące na zagrożenie kontynuacji działalności gospodarczej przez Grupę.
Niniejsze skonsolidowane sprawozdanie finansowe zostało sporządzone zgodnie z Międzynarodowymi Standardami Sprawozdawczości Finansowej („MSSF”) oraz MSSF zatwierdzonymi przez Unię Europejską („UE”).
MSSF obejmują standardy i interpretacje zaakceptowane przez Radę Międzynarodowych Standardów Rachunkowości („RMSR”) oraz Komitet ds. Interpretacji Międzynarodowej Sprawozdawczości Finansowej („KIMSF”).
Na dzień zatwierdzenia niniejszego sprawozdania do publikacji, biorąc pod uwagę toczący się w UE proces wprowadzania standardów MSSF oraz prowadzoną przez Spółkę działalność, w zakresie stosowanych przez Jednostkę zasad rachunkowości nie ma różnicy między standardami MSSF, które weszły w życie, a standardami MSSF zatwierdzonymi przez UE.
Sporządzając skonsolidowane sprawozdanie finansowe za rok 2021 Grupa stosuje takie same zasady rachunkowości, jak przy sporządzaniu rocznego skonsolidowanego sprawozdania finansowego za rok 2020, z wyjątkiem zmian do standardów i nowych standardów i interpretacji zatwierdzonych przez Unię Europejską, które obowiązują dla okresów sprawozdawczych rozpoczynających się w dniu lub po 1 stycznia 2021 roku:
Zmiany do MSSF 9, MSR 39 i MSSF 7, MSSF 4 oraz MSSF 16 „Reforma IBOR – faza II”, zatwierdzone w UE, obowiązujące w odniesieniu do okresów rocznych rozpoczynających się od 1 stycznia 2021 roku lub po tej dacie,
Zmiany do MSSF 4 „Umowy ubezpieczeniowe – odroczenie MSSF 9”, zatwierdzone w UE, obowiązujące w odniesieniu do okresów rocznych rozpoczynających się 1 stycznia 2021 roku lub po tej dacie.
Zmiany do MSSF 16 „Leasing- zmiany wynikające z umów leasingu w związku z COVID-19”, zatwierdzone
w UE, obowiązujący w odniesieniu do okresów rocznych rozpoczynających się 1 kwietnia 2021 roku lub po tej dacie;
W ocenie Zarządu Spółki wdrożenie nowych standardów, nie ma istotnego wpływu na sprawozdanie finansowe Spółki na dzień jego sporządzenia.
Nowe lub zmienione standardy MSSF/MSR oraz interpretacje KIMSF, które zostały już wydane przez Radę Międzynarodowych Standardów i zostały zatwierdzone przez UE, ale nie weszły jeszcze w życie:
Zmiany do:
oMSSF 3 „Połączenia przedsięwzięć”
oMSR 16 „Rzeczowe aktywa trwałe”
oMSR 37 „Rezerwy, zobowiązania warunkowe i aktywa warunkowe”
oRoczne zmiany do standardów 2018-2020
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2021 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
zatwierdzone w UE, obowiązujący w odniesieniu do okresów rocznych rozpoczynających się 1 stycznia 2022 roku lub po tej dacie,
MSSF 17 „Umowy ubezpieczeniowe”, zatwierdzone w UE, obowiązujące w odniesieniu do okresów rocznych rozpoczynających się 1 stycznia 2023 roku;
Zmiany do MSR 1 oraz do Praktyczne Rozwiązania 2 do Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej – „Ujawnienia w zakresie polityki rachunkowości”, zatwierdzone w UE, obowiązujący w odniesieniu do okresów rocznych rozpoczynających się 1 stycznia 2023 roku lub po tej dacie,
Zmiany do MSR 8 „Polityka rachunkowości. Zmiany w szacunkach i błędach rachunkowych: definicja szacunków rachunkowych”, zatwierdzone w UE, obowiązujący w odniesieniu do okresów rocznych rozpoczynających się
1 stycznia 2023 roku lub po tej dacie;
MSSF/MSR w kształcie zatwierdzonym przez UE nie różnią się obecnie w znaczący sposób od regulacji wydanych przez Radę Międzynarodowych Standardów Rachunkowości (RMSR), z wyjątkiem poniższych nowych standardów, zmian do standardów oraz nowej interpretacji, które według stanu na dzień 31 grudnia 2021 roku nie zostały jeszcze zatwierdzone do stosowania w UE (poniższe daty wejścia w życie odnoszą się do standardów w wersji pełnej):
Zmiany do MSR 1 „Prezentacja sprawozdań finansowych – klasyfikacja zobowiązań jako krótkoterminowe lub długoterminowe”, niezatwierdzone w UE, obowiązujący w odniesieniu do okresów rocznych rozpoczynających się
1 stycznia 2023 roku lub po tej dacie,
Zmiany do MSR 12 Podatek dochodowy „Aktywa i rezerwy z tytułu odroczonego podatku dochodowego wynikające z pojedynczej transakcji”, niezatwierdzone w UE, obowiązujący w odniesieniu do okresów rocznych rozpoczynających się 1 stycznia 2023 roku lub po tej dacie;
Zmiany do MSSF 17 „Umowy ubezpieczeniowe: wstępne zastosowanie MSSF 17 oraz MSSF 9 – informacje porównawcze”, niezatwierdzone w UE, obowiązujące w odniesieniu do okresów rocznych rozpoczynających się 1 stycznia 2023 roku lub po tej dacie;
Zarząd Spółki dominującej jest w trakcie analizy powyższych zmian i oceny ich wpływu na skonsolidowane sprawozdanie finansowe Grupy.
W prezentowanych okresach Grupa nie zmieniała zasad rachunkowości.
Wartości niematerialne są ujmowane, jeżeli jest prawdopodobne, że w przyszłości spowodują one wpływ do Grupy korzyści ekonomicznych, które mogą być powiązane z tymi aktywami. Początkowe ujęcie wartości niematerialnych następuje według cen nabycia lub kosztu wytworzenia. Po ujęciu początkowym wartości niematerialne są wyceniane według cen nabycia lub kosztu wytworzenia pomniejszonych o umorzenie i odpisy z tytułu utraty wartości.
Wartości niematerialne są amortyzowane liniowo w okresie odpowiadającym szacowanemu okresowi ich ekonomicznej użyteczności. Wartość amortyzacji wartości niematerialnych odnosi się w sprawozdaniu z całkowitych dochodów do pozycji „Amortyzacja”.
Wartości niematerialne występujące w Grupie oraz stawki amortyzacji:
Oprogramowanie komputeroweod 2 lat do 5 lat,
Prace rozwojowedo 5 lat.
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2021 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Wartość firmy stanowi nadwyżkę kosztu połączenia jednostek gospodarczych (zwanego także ceną nabycia lub ceną przejęcia) nad udziałem Spółki w wartości godziwej netto możliwych do zidentyfikowania na dzień przejęcia aktywów, zobowiązań i zobowiązań warunkowych jednostki przejmowanej.
Połączenia Spółki z innymi jednostkami gospodarczymi są rozliczane metodą nabycia, według której następuje alokowanie kosztu połączenia, ustalanego według wartości godziwej zapłaty poczynionej za przejęcie kontroli nad przejmowaną jednostką gospodarczą lub jej częścią (przedsięwzięciem) na zidentyfikowane aktywa, zobowiązania i zobowiązania warunkowe przejmowanej jednostki. Powstała z alokacji kosztu przejęcia różnica o wartości dodatniej jest uznawana za wartość firmy. Ujemna różnica pomiędzy kosztem przejęcia i udziałem Spółki w wartości godziwej netto zidentyfikowanych na dzień przejęcia aktywów, zobowiązań i zobowiązań warunkowych przejmowanej jednostki jest uznawana za przychód i jest wykazywana niezwłocznie w Rachunku zysków i strat. Powstały w ten sposób przychód jest zaliczany do Pozostałych przychodów operacyjnych i tu wykazywany w odrębnej pozycji.
Wartość firmy powstaje zarówno w przypadku przejęcia jednostki gospodarczej w wyniku połączenia zarejestrowanego w rejestrze sądowym, jak również w przypadku przejęcia udziałów kapitałowych w jednostkach zależnych. W pierwszym przypadku wartość firmy jest ujmowana zasadniczo w księgach rachunkowych i jest wykazywana w jednostkowym sprawozdaniu finansowym Spółki. W drugim przypadku jest ujmowana na poziomie dokumentacji konsolidacyjnej i podlega wykazaniu w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym Grupy Kapitałowej.
Wartość firmy ustala się także w przypadku przejęcia udziałów we wspólnie kontrolowanej jednostce lub w jednostce stowarzyszonej. W przypadku obejmowania udziałów metodą praw własności (dotyczy to zarówno wspólnie kontrolowanych jednostek, jak i jednostek stowarzyszonych) zasady wyceny wartości firmy są takie same, jak w przypadku jednostek zależnych, z tym że metoda praw własności nie pozwala na wykazywanie w bilansie nabytej wartości firmy.
Wartość firmy podlega corocznemu testowi na utratę wartości.
Środki trwałe są wyceniane w cenie nabycia powiększonej o wszystkie koszty bezpośrednio związane z zakupem i przystosowaniem składnika majątku do stanu zdatnego do używania lub koszcie wytworzenia pomniejszonym o odpisy umorzeniowe oraz ewentualne odpisy z tytułu utraty wartości.
Koszty poniesione po wprowadzeniu środka trwałego do użytkowania, takie jak koszty napraw, przeglądów, opłaty eksploatacyjne, wpływają na wynik finansowy okresu sprawozdawczego, w którym zostały poniesione. Jeżeli jest jednak możliwe wykazanie, że poniesione nakłady spowodowały zwiększenie oczekiwanych przyszłych korzyści ekonomicznych z tytułu posiadania danego środka trwałego ponad korzyści przyjmowane pierwotnie, w takim przypadku zwiększają one wartość początkową tego środka trwałego (tzw. ulepszenie).
W momencie likwidacji lub sprzedaży środków trwałych, zyski lub straty wynikające z tego faktu ujmowane są w sprawozdaniu z sytuacji finansowej jako różnica między przychodami netto ze zbycia (jeśli takie były) a wartością bilansową tej pozycji.
Środki trwałe, są amortyzowane liniowo w okresie odpowiadającym szacowanemu okresowi ich ekonomicznej użyteczności.
Środki trwałe w budowie są wyceniane w wysokości ogółu kosztów pozostających w bezpośrednim związku z ich nabyciem lub wytworzeniem, w tym kosztów finansowych (z wyjątkiem różnic kursowych nie będących korektą płaconych odsetek), pomniejszonych o odpisy z tytułu utraty wartości. Środki trwałe w budowie nie są amortyzowane do momentu zakończenia ich budowy i oddania do użytkowania.
Wartość początkowa (koszt) zapasów obejmuje wszystkie koszty (nabycia, wytworzenia i inne) poniesione w związku z doprowadzeniem zapasów do ich aktualnego miejsca i stanu. Cena nabycia zapasów obejmuje cenę zakupu powiększoną o cła importowe i inne podatki (niemożliwe do późniejszego odzyskania od władz podatkowych), koszty transportu, załadunku, wyładunku i inne koszty bezpośrednio związane z pozyskaniem zapasów, pomniejszaną o opusty, rabaty i inne podobne zmniejszenia. Zapasy wycenia się w wartości początkowej (cenie nabycia lub koszcie wytworzenia) lub w cenie sprzedaży netto w zależności od tego, która z nich jest niższa. Cena sprzedaży netto odpowiada oszacowanej cenie sprzedaży
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2021 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
pomniejszonej o wszelkie koszty konieczne do zakończenia produkcji oraz koszty doprowadzenia zapasów do sprzedaży lub znalezienia nabywcy. W odniesieniu do zapasów koszt ustala się stosując metodę „pierwsze weszło, pierwsze wyszło” (FIFO).
Produkcja w toku obejmuje tworzenie gier. Wycena w księgach oparta jest o koszt wytworzenia, który obejmuje koszty pozostające w bezpośrednim związku z danym projektem oraz uzasadnioną część kosztów pośrednio związanych z danym projektem.
W momencie zakończenia prac i ujmowania nakładów związanych z realizacją danego projektu następuje przeksięgowanie nakładów z Produkcji w toku na Produkty gotowe.
W przypadku projektów, dla których możliwe jest określenie wiarygodnych szacunków dotyczących przychodów
ze sprzedaży określa się współczynnik, na podstawie którego rozliczana jest wartość tych projektów w koszty proporcjonalnie do ich sprzedaży. Współczynnik obliczony jest na podstawie wartości nakładów ukończonego projektu (ujętych jako Produkty gotowe) w stosunku do szacowanych przyszłych przychodów ze sprzedaży.
W przypadku projektów, dla których nie jest możliwe określenie wiarygodnych szacunków dotyczących przychodów
ze sprzedaży i na tej podstawie określenie współczynnika do rozliczania kosztów - przychody i koszty rozliczane są w stosunku 1:1.
Cena nabycia lub koszt wytworzenia zapasów mogą nie być możliwe do odzyskania. Odpisanie wartości zapasów do poziomu ich wartości netto możliwej do uzyskania odbywa się na zasadzie odpisów indywidualnych. Analiza taka dokonywana jest na każdy dzień bilansowy dla każdego tytułu w toku wytwarzania oraz dla gotowych produkcji.
W przypadku produkcji w toku Grupa szacuje zainteresowanie wytwarzanym tytułem poprzez zbieranie zapisów na wishlistach, aktywności na portalach społecznościowych oraz szeroko zakrojonym działaniom marketingowym. Powyższe działania pozwalają ocenić, czy wartość netto możliwa do uzyskania jest wyższa od poniesionych kosztów produkcji.
W przypadku wyrobów gotowych przyjmuje się założenie, iż każda gra powinna zwrócić koszty jej produkcji w terminie 24 miesięcy od jej produkcji. Po tym okresie koszty jej wytworzenia, które nie zostały jeszcze odpisane w ciężar wyniku finansowego podlegają odpisowi. W sytuacji, w której sygnały rynkowe wskazują, iż przychody ze sprzedaży danego tytułu nie pokryją kosztów wytworzenia gry, Grupa dokonuje wcześniejszego odpisu poniesionych kosztów.
Jednostki stowarzyszone to wszystkie jednostki, na które Spółka wywiera znaczący wpływ, ale nie sprawuje nad nimi kontroli, co wiąże się zazwyczaj z udziałem w wysokości od 20% do 50% praw głosu. Inwestycje w jednostkach stowarzyszonych wykazuje się metoda praw własności i w początkowym ujęciu ujmuje się je według ceny nabycia. Inwestycje Spółki w jednostkach stowarzyszonych obejmują wartość firmy ustalona w momencie przejęcia. Udział Spółki w zyskach lub stratach jej jednostek stowarzyszonych po dacie przejęcia ujmuje się w rachunku zysków i strat oraz innych całkowitych dochodów. Skumulowane zmiany po dacie nabycia korygują wartość bilansowa inwestycji. Jeżeli udział Spółki w stratach jednostki stowarzyszonej jest równy lub wyższy niż jej udział w tej jednostce stowarzyszonej, włącznie z innymi niezabezpieczonymi należnościami, wówczas Spółka nie ujmuje dalszych strat, chyba że zaciągnęła zobowiązania lub dokonała płatności w imieniu jednostki stowarzyszonej. Niezrealizowane straty z transakcji pomiędzy Spółką a jej jednostkami stowarzyszonymi są wyłączane do wysokości udziału Spółki w tych jednostkach stowarzyszonych
Grupa zalicza swoje aktywa finansowe do następujących kategorii:
• wyceniane według zamortyzowanego kosztu,
• wyceniane w wartości godziwej przez inne całkowite dochody,
• wyceniane w wartości godziwej przez wynik finansowy,
• instrumenty finansowe zabezpieczające.
Kwalifikacja dłużnych aktywów finansowych do odpowiedniej kategorii zależy od modelu biznesowego zarzadzania aktywami finansowymi oraz od charakterystyki umownych przepływów pieniężnych dla danego składnika aktywów finansowych.
Aktywa wyceniane po początkowym ujęciu w zamortyzowanym koszcie – są to aktywa finansowe utrzymywane zgodnie z modelem biznesowym, którego celem jest utrzymywanie aktywów finansowych dla uzyskiwania przepływów pienionych wynikających z umowy, a charakterystyka umowy dotyczącej tych aktywów finansowych przewiduje powstawanie
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2021 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
przepływów pieniężnych, które są jedynie spłatą kwoty głównej i odsetek. Spółka do wyceny aktywów finansowych wycenianych w zamortyzowanym koszcie stosuje metodę efektywnej stopy procentowej. Należności z tytułu dostaw i usług po początkowym ujęciu wycenia się w wysokości zamortyzowanego kosztu przy zastosowaniu metody efektywnej stopy procentowej, z uwzględnieniem odpisów z tytułu utraty wartości, przy czym należności z tytułu dostaw i usług z data zapadalności poniżej 12 miesięcy od dnia powstania (tj. niezawierające elementu finansowania) i nieprzekazywane do faktoringu, nie podlegają dyskontowaniu i są wyceniane w wartości nominalnej.
Aktywa wyceniane po początkowym ujęciu w wartości godziwej przez inne całkowite dochody – są to aktywa finansowe utrzymywane zgodnie z modelem biznesowym, którego celem jest zarówno utrzymywanie aktywów finansowych dla uzyskiwania przepływów pieniężnych wynikających z umowy jak i sprzedaż aktywów finansowych, a charakterystyka umowy dotyczącej tych aktywów finansowych przewiduje powstawanie przepływów pieniężnych, które są jedynie spłata kwoty głównej i odsetek.
Zyski i straty na składniku aktywów finansowych stanowiącym instrument kapitałowy, dla którego zastosowano opcje wyceny do wartości godziwej przez pozostałe całkowite dochody ujmuje się w pozostałych całkowitych dochodach, za wyjątkiem przychodów z tytułu otrzymanych dywidend.
Aktywa wyceniane w wartości godziwej przez rachunek zysków i strat – są to wszystkie pozostałe aktywa finansowe. Zyski lub straty wynikające z wyceny składnika aktywów finansowych, kwalifikowanego jako wyceniany według wartości godziwej przez wynik finansowy, ujmuje się w wyniku finansowym w okresie, w którym powstały. Zyski lub straty wynikające z wyceny pozycji wycenianych w wartości godziwej przez wynik finansowy obejmują również przychody z tytułu odsetek i dywidendy.
Instrumenty finansowe zabezpieczające - są to instrumenty pochodne, wyznaczone jako instrumenty zabezpieczające. Instrumenty finansowe zabezpieczające podlegają wycenie zgodnie z zasadami rachunkowości zabezpieczeń.
W przypadku zaistnienia zewnętrznych lub wewnętrznych przesłanek, które wskazują, że istnieje ryzyko braku możliwości odzyskania wartości ustalonej na koniec okresu sprawozdawczego składnika aktywów, przeprowadza się testy sprawdzające pod kątem ewentualnej utraty wartości. Testy sprawdzające są przeprowadzane raz w roku także w odniesieniu do wartości niematerialnych o nieokreślonym okresie używania oraz w stosunku do wartości firmy niezależnie od zaistnienia przesłanek.
Stratę z tytułu utraty wartości ujmuje się w wysokości kwoty, o jaką wartość bilansowa danego składnika aktywów (lub ośrodka wypracowującego środki pieniężne) przewyższa jego wartość odzyskiwalną. Wartość odzyskiwana to wyższa z dwóch kwot: wartości godziwej pomniejszonej o koszty sprzedaży i wartości użytkowej. Odpis z tytułu utraty wartości ujmuje się w ciężar zysków i strat.
Niefinansowe aktywa trwałe, dla których w okresach wcześniejszych dokonano odpisu z tytułu utraty wartości testuje się na każdy dzień sprawozdawczy pod kątem wystąpienia przesłanek wskazujących na możliwość odwrócenia wcześniej dokonanego odpisu.
Dla potrzeb analizy pod kątem utraty wartości aktywa grupuje się na najniższym poziomie, na jakim generują przepływy pieniężne niezależnie od innych aktywów (ośrodki wypracowujące środki pieniężne). Dla celów przeprowadzenia testów na utratę wartości ośrodek wypracowujący środki pieniężne ustala się każdorazowo. Na najwyższym poziomie w Grupie ośrodkiem odpowiedzialności jest Grupa, z kolei ośrodki odpowiedzialności na najniższym poziomie w Grupie są wybrane aktywa w ramach Grupy.
Na koniec każdego okresu sprawozdawczego dokonuje się oceny, czy występują obiektywne dowody na to, że składnik aktywów finansowych lub grupa aktywów finansowych utraciły wartość. Do istotnych obiektywnych przesłanek (dowodów) zalicza się przede wszystkim: poważne problemy finansowe dłużnika, wstąpienie na drogę sądową przeciwko dłużnikowi, zanik aktywnego rynku dla danego instrumentu finansowego, wystąpienie istotnej niekorzystnej zmiany w środowisku
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2021 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
ekonomicznym, prawnym lub rynkowym wystawcy instrumentu finansowego, utrzymywanie się spadku wartości godziwej instrumentu finansowego poniżej poziomu zamortyzowanego kosztu.
Model utraty wartości bazuje na kalkulacji strat oczekiwanych. W zakresie oceny ryzyka kredytowego Spółka dokonała analizy tworzenia odpisów na należności i zastosowała uproszczone podejście, które zakłada że odpis na oczekiwane straty kredytowe będzie równy kwocie oczekiwanym stratom kredytowym w całym okresie ekspozycji.
Pozycje zawarte w sprawozdaniu finansowym prezentowane są w polskich złotych („PLN”), która stanowi walutę funkcjonalną Grupy.
Należności i zobowiązania wyrażone w walutach obcych wycenia się na dzień bilansowy po obowiązującym na ten dzień kursie średnim ustalonym dla danej waluty przez Narodowy Bank Polski.
Na dzień bilansowy aktywa i zobowiązania pieniężne denominowane w walutach obcych są przeliczane według kursu obowiązującego na ten dzień. Aktywa i zobowiązania wyceniane w wartości godziwej i denominowane w walutach obcych wycenia się po kursie obowiązującym w dniu ustalenia wartości godziwej. Pozycje niepieniężne wyceniane są według kosztu historycznego.
Różnice kursowe ujmuje się w sprawozdaniu z całkowitych dochodów w okresie, w którym powstają, z wyjątkiem różnic kursowych stanowiących koszty finansowania zewnętrznego, które dotyczących aktywów w budowie przeznaczonych do przyszłego wykorzystania operacyjnego, które włącza się do tych aktywów i traktuje, jako korekty kosztów odsetkowych.
Kapitał podstawowy jest ujmowany w wysokości określonej w statucie Jednostki dominującej i wpisanej w Krajowym Rejestrze Sądowym.
Różnice między wartością godziwą uzyskanej zapłaty i wartością nominalną akcji są ujmowane w kapitale zapasowym.
W przypadku wykupu własnych akcji, kwota zapłaty za akcje obciąża kapitał własny i jest wykazywana w sprawozdaniu z sytuacji finansowej w pozycji akcji własnych.
Rezerwy ujmowane są wówczas, gdy na Grupie ciąży istniejący obowiązek (prawny lub zwyczajowy) wynikający ze zdarzeń przeszłych i gdy jest pewne lub wysoce prawdopodobne, że wypełnienie tego obowiązku spowoduje konieczność wypływu środków tożsamych ze stratami ekonomicznymi, oraz gdy można dokonać wiarygodnego oszacowania kwoty tego zobowiązania.
W momencie początkowego ujęcia, kredyty bankowe i pożyczki są ujmowane według kosztu, stanowiącego wartość otrzymanych środków pieniężnych i obejmującego koszty uzyskania kredytu/pożyczki. Następnie, kredyty bankowe i pożyczki są wyceniane według skorygowanej ceny nabycia (zamortyzowanego kosztu), przy zastosowaniu efektywnej stopy procentowej. Grupa może odstąpić od wyceny według zamortyzowanego kosztu o ile efekt zastosowania efektywnej stopy byłby nieistotny lub nie ma możliwości ustalenia terminów lub kwot przyszłych przepływów dla ustalenia efektywnej stopy.
Rezerwa na podatek dochodowy jest tworzona metodą zobowiązań bilansowych w stosunku do wszystkich dodatnich różnic przejściowych występujących na dzień bilansowy między wartością podatkową aktywów i pasywów a ich wartością bilansową wykazaną w sprawozdaniu finansowym.
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2021 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Składnik aktywów z tytułu odroczonego podatku dochodowego ujmowany jest w odniesieniu do wszystkich ujemnych różnic przejściowych, jak również niewykorzystanych strat podatkowych przeniesionych na następne lata, w takiej wysokości, w jakiej jest prawdopodobne, że zostanie osiągnięty dochód do opodatkowania, który pozwoli wykorzystać ww. różnice i straty.
Wartość bilansowa składnika aktywów z tytułu odroczonego podatku jest weryfikowana na każdy dzień bilansowy i ulega stosownemu obniżeniu w części, w jakiej przestało być prawdopodobne osiągnięcie dochodu do opodatkowania wystarczającego do częściowego lub całkowitego zrealizowania składnika aktywów z tytułu odroczonego podatku.
Aktywa z tytułu odroczonego podatku oraz rezerwy na podatek odroczony wyceniane są z zastosowaniem stawek podatkowych, które według przewidywań będą obowiązywać w okresie, gdy składnik aktywów zostanie zrealizowany lub zobowiązanie spełnione, przyjmując za podstawę stawki podatkowe (i przepisy podatkowe) obowiązujące i uchwalone na dzień bilansowy.
Przychody ze sprzedaży produktów i usług obejmują sprzedaż produktów wyprodukowanych przez Spółkę, do których ma ona wyłączne prawa licencyjne z tytułu ich wytworzenia lub nabyła licencje na ich wydawanie i dystrybucję oraz świadczone usługi na rzecz innych podmiotów.
Przychody ujmowane są w wartości godziwej zapłaty otrzymanej lub należnej, po pomniejszeniu o przewidywane rabaty, zwroty klientów i podobne zmniejszenia, w tym podatek od towarów i usług VAT oraz inne podatki związane ze sprzedażą, za wyjątkiem podatku akcyzowego.
Zgodnie z nowym standardem Spółka stosuje pięciostopniowy model, aby określić moment ujęcia przychodów oraz ich wysokości. Zakłada on, iż przychody powinny być ujęte wówczas (oraz w jakim stopniu), gdy Spółka przekazuje klientowi kontrolę nad usługami czy towarami, oraz w kwocie do jakiej Spółka oczekuje być uprawniona.
Spółka ujmuje w ramach przychodu należnego za dany rok obrotowy przychody ze wszystkich źródeł i kanałów sprzedaży zgodnie z zasadą współmierności przychodów i kosztów, również w sytuacji w której ich rozliczenie następuje w następnych miesiącach po zakończeniu roku obrotowego, na podstawie raportów sprzedaży generowanych przez poszczególne kanały sprzedaży.
Dotacje są ujawniane w sprawozdaniu finansowym, jeżeli istnieje wystarczająca pewność, że Grupa spełnia warunki związane z ich przyznaniem i będą otrzymane, w pasywach w pozycji Dotacje. Dotacje do środków trwałych i wartości niematerialnych są ujmowane w sprawozdaniu z całkowitych dochodów, jako pozostałe przychody w sposób systematyczny przez okres użytkowania składnika aktywów. Dotacje w pasywach dzielimy na długoterminowe i krótkoterminowe zgodnie z okresem w jakim odnoszone będę w pozostałe przychody.
Przychody z tytułu odsetek ujmuje się proporcjonalnie do upływu czasu metodą efektywnej stopy procentowej. Gdy należność traci na wartości, Grupa obniża jej wartość bilansową do poziomu wartości odzyskiwalnej, równej oszacowanym przyszłym przepływom pieniężnym zdyskontowanym według pierwotnej efektywnej stopy procentowej instrumentu, a następnie stopniowo rozlicza się kwotę dyskonta w korespondencji z przychodami z tytułu odsetek. Przychody z tytułu odsetek od udzielonych pożyczek, które utraciły wartość, ujmuje się według pierwotnej efektywnej stopy procentowej.
Przychody powstające w wyniku użytkowania przez inne podmioty gospodarcze aktywów Grupy przynoszących odsetki, tantiemy, dywidendy powinny być ujmowane o ile:
istnieje prawdopodobieństwo, że jednostka gospodarcza uzyska korzyści ekonomiczne związane z przeprowadzaną transakcją,
kwota przychodów może być wyceniona w wiarygodny sposób.
Grupa sporządza skonsolidowane sprawozdanie z całkowitych dochodów w układzie porównawczym.
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2021 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Koszty ujmuje się w tym samym okresie w jakim są ujmowane przychody ze sprzedaży zgodnie z zasadą współmierności przychodów i kosztów, a dotyczy to w szczególności:
prowizji z tytułu pośrednictwa sprzedaży gier komputerowych,
prowizji należnych deweloperom, z tytułu udziału w zyskach ze sprzedaży gier komputerowych.
Pracownicy mają prawo do odpraw emerytalnych lub rentowych w momencie przechodzenia
na emeryturę lub rentę. Odprawy te przysługują pracownikowi spełniającemu warunki uprawniające do renty z tytułu niezdolności do pracy lub emerytury, którego stosunek pracy ustał w związku z przejściem na rentę lub emeryturę, w wysokości jednomiesięcznego wynagrodzenia. Ze względu na strukturę zatrudnienia w grupie koszty ewentualnych świadczeń pracowniczych są nieistotne z punktu widzenia sprawozdania finansowego.
Aktywa trwałe (lub grupy do zbycia) są klasyfikowane, jako przeznaczone do sprzedaży, jeśli ich wartość bilansowa zostanie odzyskana przede wszystkim w drodze transakcji sprzedaży, a sprzedaż uważana jest za wysoce prawdopodobną. Wyceniane są one w niższej z następujących dwóch kwot: ich wartości bilansowej i wartości godziwej pomniejszonej o koszty zbycia, jeżeli ich wartość bilansowa ma zostać odzyskana przede wszystkim w drodze transakcji sprzedaży, a nie poprzez ich dalsze wykorzystanie.
Przez zobowiązania warunkowe rozumie się:
a)możliwy obowiązek, który powstaje na skutek zdarzeń przeszłych, którego istnienie zostanie potwierdzone dopiero w momencie wystąpienia lub niewystąpienia jednego lub większej ilości niepewnych przyszłych zdarzeń, które nie w pełni podlegają kontroli Grupy; lub
b)obecny obowiązek, który powstaje na skutek zdarzeń przeszłych, ale nie jest ujmowany w sprawozdaniu finansowym, ponieważ:
nie jest prawdopodobne, aby konieczne było wydatkowanie środków zawierających w sobie korzyści ekonomiczne w celu wypełnienia obowiązku; lub
kwoty obowiązku (zobowiązania) nie można wycenić wystarczająco wiarygodnie.
Przez aktywa warunkowe rozumie się możliwe składniki aktywów, które powstały na skutek zdarzeń przeszłych oraz których istnienie zostanie potwierdzone dopiero w momencie wystąpienia lub niewystąpienia jednego lub większej ilości niepewnych przyszłych zdarzeń, które nie w pełni podlegają kontroli Grupy.
Sporządzenie skonsolidowanego sprawozdania finansowego wymaga dokonania przez Zarząd Jednostki Dominującej pewnych szacunków i założeń, które znajdują odzwierciedlenie w tym sprawozdaniu oraz w dodatkowych informacjach i objaśnieniach do tego sprawozdania.
Szacunki i osądy księgowe wynikają z dotychczasowych doświadczeń oraz innych czynników, w tym przewidywań odnośnie do przyszłych zdarzeń, które w danej sytuacji wydają się zasadne.
Jakkolwiek przyjęte założenia i szacunki opierają się na najlepszej wiedzy Zarządu na temat bieżących działań i zdarzeń, rzeczywiste wyniki mogą się różnić od przewidywanych. Szacunki i związane z nimi założenia podlegają weryfikacji. Zmiana szacunków księgowych jest ujęta w okresie, w którym dokonano zmiany szacunku lub w okresach bieżącym i przyszłych, jeżeli dokonana zmiana szacunku dotyczy zarówno okresu bieżącego, jak i okresów przyszłych.
Poniżej przedstawiono podstawowe osądy dokonane przez Zarząd Jednostki dominującej w procesie stosowania zasad rachunkowości jednostki i mające największy wpływ na wartości ujęte w sprawozdaniu finansowym.
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2021 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Oceny takiej dokonał Zarząd Jednostki Dominującej w oparciu o analizę waluty, w której Jednostka generuje przychody i ponosi koszty. Zgodnie z MSR 21.9 (…) Przy ustalaniu swojej waluty funkcjonalnej jednostka bierze pod uwagę następujące czynniki:
a) walutę:
(i) która wywiera główny wpływ na ceny sprzedaży towarów i usług (często jest to waluta, w której wyrażane są i regulowane ceny sprzedaży jej towarów i usług); oraz
(ii) kraju, w którym siły konkurencji i obowiązujące przepisy wywierają główny wpływ na ceny sprzedaży jej towarów i usług;
b) walutę, która wywiera główny wpływ na koszty robocizny i materiałów oraz na pozostałe koszty związane z dostarczaniem towarów lub świadczeniem usług (często jest to waluta, w której koszty te są wyrażane lub regulowane).
Przychody ze sprzedaży produktów Grupy generowane są przede wszystkim w USD oraz EUR. Jednakże ceny gier sprzedawanych przez Jednostkę nie są kształtowane przez siły konkurencji i regulacje występujące na terenie Stanów Zjednoczonych lub Europy. Wyrażenie cen sprzedaży w USD lub EUR wynika z faktu, że rynek gier komputerowych jest rynkiem globalnym, gdzie ceny przyjmują poziom światowy i są ustalane dla globalnego gracza. Oznacza to, że ceny sprzedaży gier Grupy są takie same dla graczy z Europy (w tym Polski), Azji czy Stanów Zjednoczonych.
Zdecydowana większość kosztów funkcjonowania Jednostki, w tym kosztów produkcji gier (głównie usługi obce w postaci wynagrodzeń deweloperów) ponoszona jest w złotych polskich.
Dodatkowo Zarząd Jednostki Dominującej wziął pod uwagę, iż w ustaleniu waluty funkcjonalnej jednostki mogą być również pomocne następujące czynniki:
a) waluta, w której generowane są środki z działalności finansowej (tj. emisja instrumentów dłużnych i kapitałowych);
b) waluta, w której utrzymywane są zazwyczaj wpływy z działalności operacyjnej.
Grupa nie posiada żadnych kredytów, pożyczek ani wyemitowanych obligacji (za wyjątkiem spółki zależnej, która posiada pożyczki od jej akcjonariuszy), natomiast wpływy pieniężne z emisji jej akcji wyrażone są w PLN. Jednostka utrzymuje środki pieniężne na rachunkach bankowych głównie w PLN.
Biorąc pod uwagę powyższe fakty i okoliczności Zarząd Jednostki dominującej ocenił, że walutą funkcjonalną Grupy jest polski złoty. Walutą sprawozdawczą Grupy Kapitałowej jest polski złoty.
Oszacowania i założenia, które niosą ze sobą znaczące ryzyko konieczności wprowadzenia istotnej korekty wartości bilansowych aktywów i zobowiązań w trakcie kolejnego roku obrotowego, omówiono poniżej.
Model utraty wartości bazuje na kalkulacji strat oczekiwanych, który wymaga przyjęcia określonych założeń i szacunków odnośnie warunków przyszłych. Tworząc model utraty wartości Grupa bazuje na najlepszych dostępnych szacunkach oraz wartościach historycznych.
Zarząd określa szacowane okresy użytkowania, a poprzez to stawki amortyzacji dla poszczególnych rzeczowych aktywów trwałych. Szacunek ten opiera się na oczekiwanym okresie ekonomicznej użyteczności tych aktywów. W przypadku zaistnienia okoliczności powodujących zmianę spodziewanego okresu użytkowania (np. zmiany technologiczne, wycofanie z użytkowania itp.) mogą się zmienić stawki amortyzacji. W konsekwencji zmieni się wartość odpisów amortyzacyjnych i wartość księgowa netto rzeczowych aktywów trwałych.
W przypadku projektów, dla których możliwe jest określenie wiarygodnych szacunków dotyczących przychodów ze sprzedaży Spółka dominująca określa współczynnik, na podstawie którego rozliczana jest wartość tych projektów w koszty proporcjonalnie do ich sprzedaży. Współczynnik obliczony jest na podstawie wartości nakładów ukończonego projektu (ujętych jako Produkty gotowe) w stosunku do szacowanych przyszłych przychodów ze sprzedaży.
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2021 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Aktywa i zobowiązania z tytułu odroczonego podatku dochodowego wycenia się przy zastosowaniu stawek podatkowych, które według dostępnych prognoz będą stosowane na moment zrealizowania aktywa lub rozwiązania zobowiązania, przyjmując za podstawę przepisy podatkowe, które obowiązywały prawnie lub faktycznie na koniec okresu sprawozdawczego. Prawdopodobieństwo realizacji aktywa z tytułu odroczonego podatku dochodowego z przyszłymi zyskami podatkowymi opiera się na planach Grupy.
W skład skonsolidowanego sprawozdania finansowego wchodzą sprawozdania finansowe Spółki i jednostki kontrolowanej przez Spółkę – jednostki zależnej. Kontrola jest osiągana w przypadku gdy Spółka ma zdolność kierowania polityką finansową i operacyjną jednostki dla osiągnięcia korzyści ekonomicznych z jej działalności.
Konsolidacja spółki zależnej rozpoczyna się w momencie uzyskania nad nią kontroli przez Jednostkę dominującą, a kończy się z chwilą utraty tej kontroli. Dochody i koszty jednostki zależnej nabytej lub zbytej w ciągu roku ujmuje się w skonsolidowanym sprawozdaniu z zysków i strat oraz innych całkowitych dochodów w okresie od daty przejęcia przez Spółkę Dominująca kontroli do daty utraty kontroli nad tą jednostką zależną.
Całkowite dochody jednostki zależnej są przypisywane do właścicieli Jednostki Dominującej oraz do udziałów niedających kontroli nawet jeśli skutkiem tego przypisania będzie ujemne saldo udziałów niedających kontroli.
W razie konieczności wprowadzane są korekty do sprawozdań finansowych jednostki zależnej dostosowujące jej politykę rachunkowości do polityki Grupy.
Wszystkie transakcje dokonane wewnątrz Grupy, wzajemne salda oraz przychody i koszty operacji dokonanych między jednostkami Grupy zostały w konsolidacji w pełni wyłączone.
Zmiany udziałów Grupy w jednostkach zależnych nieskutkujące utratą kontroli rozlicza się jako transakcje kapitałowe. Wartość bilansowa udziałów zapewniających Grupie kontrolę oraz udziałów niedających kontroli podlega korekcie w celu odzwierciedlenia zmian we względnych udziałach w jednostkach zależnych. Wszelkie różnice pomiędzy kwotą korekty udziałów niedających kontroli a wartością godziwą kwoty zapłaconej lub otrzymanej odnosi się bezpośrednio na kapitał własny i przypisuje właścicielom Jednostki Dominującej.
W momencie utraty przez Grupę kontroli nad jednostką zależną oblicza się zysk lub stratę - jako różnicę między (i) sumą wartości godziwej otrzymanej zapłaty oraz wartości godziwej zachowanych udziałów oraz (ii) wartością bilansową aktywów (z uwzględnieniem wartości firmy) i zobowiązań jednostki zależnej - oraz ujmuje się w wyniku. W przypadku, gdy aktywa jednostki zależnej są wyceniane w kwocie przeszacowanej lub wartości godziwej i wynikający z tego skumulowany zysk lub strata jest ujmowany w pozostałych całkowitych dochodach i odnosi się do kapitału, wartości uprzednio ujęte w pozostałych całkowitych dochodach i skumulowane w kapitale własnym rozlicza się w taki sposób, jak gdyby Grupa bezpośrednio zbyła odpowiednie składniki aktywów (tj. przenosi się na wynik lub bezpośrednio do zysków zatrzymanych, zgodnie z zasadami odpowiedniego MSSF). Wartość godziwą inwestycji utrzymanej w byłej jednostce zależnej na dzień utraty kontroli uznaje się za wartość godziwą w momencie początkowego ujęcia, rozliczaną następnie zgodnie z MSSF 9 lub za koszt w momencie początkowego ujęcia inwestycji w jednostce stowarzyszonej lub jednostce współkontrolowanej.
W oparciu o definicję zawartą w MSSF 8, działalność Grupy oparta jest o:
produkcję i sprzedaż gier oraz aplikacji na platformy mobilne z systemami operacyjnymi iOS i Android,
produkcję i sprzedaż gier oraz aplikacji na komputery typu PC oraz Mac.
Działalność ta została zaprezentowana w niniejszych historycznych danych finansowych w ramach jednego segmentu operacyjnego, ponieważ:
przychody ze sprzedaży oraz realizowane zyski z tej działalności przekraczają łącznie 75% wartości generowanych przez Grupę kapitałową,
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2021 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
nie są sporządzane oddzielne informacje finansowe dla poszczególnych kanałów sprzedażowych, co jest związane z charakterystyką branży,
w związku z brakiem wydzielonych segmentów, tj. brakiem dostępności odrębnych informacji finansowych dla poszczególnych typów gier, decyzje operacyjne podejmowane są na podstawie wielu szczegółowych analiz i wyników finansowych osiąganych na sprzedaży wszystkich produktów we wszystkich kanałach dystrybucji,
Zarząd Jednostki dominującej z uwagi na specyfikę dystrybucji, dokonuje decyzji o alokowaniu zasobów na podstawie osiągniętych i przewidywanych wyników Grupy, jak również planowanych zwrotów z zaalokowanych zasobów oraz analiz otoczenia.
Grupa sprzedaje swoje produkty przede wszystkim za pośrednictwem internetowych platform sprzedaży takich jak Steam, Google Play, App Store, Amazon Appstore, Microsoft Store, Nintendo E-Shop, Playstation Store. Sprzedaż odbywa się na rynku globalnym, a raporty dostarczane przez poszczególne platformy nie dają możliwości ustalenia struktury sprzedaży według obszarów geograficznych, bez konieczności ponoszenia znaczących kosztów związanych z analizą danych.
W związku z powyższym, mając na uwadze postanowienia MSSF 8, Grupa odstąpiła od prezentacji przychodów ze sprzedaży z podziałem na obszary geograficzne.
W okresie od 01.01.2021 do 31.12.2021 | ||
kontrahent | sprzedaż | udział |
Valve Corporation | 126 639 | 54% |
Microsoft One Microsoft Way | 32 947 | 14% |
SONY INTERACYIVE Entertainment LLC | 27 889 | 12% |
Nintendo Co. Ltd. | 7 846 | 3% |
Forever Entertainment S.A. | 5 286 | 2% |
Pozostali | 33 485 | 15% |
RAZEM | 234 092 |
|
W okresie od 01.01.2020 do 31.12.2020 | ||
kontrahent | sprzedaż | udział |
Valve Corporation | 79 457 | 48,4% |
Microsoft One Microsoft Way | 24 299 | 14,8% |
SONY INTERACYIVE Entertainment LLC | 25 689 | 15,7% |
Nintendo Co. Ltd. | 5 836 | 3,6% |
Forever Entertainment S.A. | 2 861 | 1,7% |
Pozostali | 25 927 | 15,8% |
RAZEM | 164 069 | 100,0% |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2021 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Na dzień | Na dzień | |
Wartość firmy - jednostki zależne | 1 415 | 1 389 |
Wartość firmy - jednostki stowarzyszone | 1 277 | 1 188 |
RAZEM: | 2 692 | 2 577 |
Specyfikacja wartości firmy na dzień 31 grudnia 2021 roku:
Spółka | Data objęcia kontroli | Cena nabycia | Aktywa netto przypadające Jednostce Dominującej | Wartość firmy |
Spółki zależne | ||||
Ultimate Games S.A. | 2016 | 200 | 174 | 26 |
Madmind Studio S.A. | 2016 | 1 170 | 881 | 289 |
Code Horizon S.A. | 2016 | 700 | 441 | 259 |
Rejected Games sp. z o.o. | 2016 | 250 | 144 | 106 |
Frozen District sp. z o.o. | 2016 | 300 | 245 | 55 |
Pentacle S.A. | 2020 | 237 | 188 | 49 |
Imaginalis Games sp. z o.o. | 2017 | 350 | 213 | 137 |
Rebelia Games sp. z o.o. | 2017 | 400 | 320 | 80 |
Nesalis Games S.A. | 2017 | 250 | 191 | 59 |
FORESTLIGHT GAMES S.A. | 2017 | 214 | 201 | 13 |
President Studio S.A. | 2017 | 250 | 191 | 59 |
SIMULAMAKER S.A. | 2020 | 70 | 40 | 30 |
Strategy Labs sp. z .o. o. | 2020 | 200 | 141 | 59 |
Games Incubator S.A. | 2018 | 57 | 53 | 4 |
RockGames S.A. | 2019 | 261 | 203 | 58 |
DEV4PLAY sp. z o. o. | 2019 | 90 | 73 | 17 |
MobilWay S.A. | 2019 | 91 | 59 | 32 |
Petard Games sp. z o. o. | 2020 | 78 | 76 | 2 |
Sim Farm S.A. | 2020 | 108 | 78 | 30 |
Solid Games sp. z o.o. (d. CORMINTON INVESTMENTS sp. z o.o.) | 2020 | 13 | 5 | 8 |
DIGITAL MELODY S.A. (d. Charmander Solutions S.A.) | 2021 | 67 | 52 | 16 |
RAZEM | - | - | 1 386 | |
Wartość firmy GK Ultimate Games S.A. | 12 | |||
Wartość firmy GK FrozenWay S.A. | 16 | |||
Wartość firmy GK GameFormatic S.A. | 2 | |||
RAZEM wartość firmy jednostki zależne | 1 415 | |||
Spółki stowarzyszone | ||||
3R Games S.A. | 3Q2020 | 40 | -1 148 | 1 188 |
RAZEM | - | - | 1 188 | |
Wartość firmy GK Ultimate Games S.A. | 90 | |||
RAZEM wartość firmy jednostki stowarzyszone | 1 277 |
Jednostka dominująca przeprowadziła coroczny test na utratę wartości przez wartość firmy i nie stwierdziła przesłanek wskazujących na konieczność dokonania odpisów aktualizujących wartość firmy.
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2021 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
WARTOŚCI NIEMATERIALNE I PRAWNE | Na dzień | Na dzień |
Inne wartości niematerialne i prawne | 413 | 519 |
RAZEM: | 413 | 519 |
RZECZOWE AKTYWA TRWAŁE | Na dzień | Na dzień |
Środki trwałe | 1 069 | 256 |
grunty (w tym prawo użytkowania wieczystego gruntu) | - | - |
budynki, lokale i obiekty inżynierii lądowej i wodnej | - | - |
urządzenia techniczne i maszyny | 329 | 45 |
środki transportu | 56 | 70 |
inne środki trwałe | 684 | 141 |
Środki trwałe w budowie | - | - |
Zaliczki na środki trwałe w budowie | - | - |
Prawo do użytkowania aktywów | 1 229 | - |
RAZEM: | 2 298 | 256 |
- w tym o ograniczonej możliwości dysponowania (stanowiące zastaw lub zabezpieczenie zobowiązań) | - | - |
Grupa nie posiada aktywów trwałych przeznaczonych do zbycia.
Prawo do użytkowania aktywów
Spółka zależna Big Cheese Studio S.A. podpisała w dniu 19 lipca 2021 roku umowę najmu lokalu w Łodzi przy ul. Wólczańskiej 143. Umowa została zawarta na okres 60 miesięcy, tj. od dnia 27 września 2021 roku do dnia 31 sierpnia 2026 roku. Czynsz najmu uwzględniający koszty eksploatacji ustalony został w wysokości 30 tys. zł. Mając na uwadze postanowienia standardu MSSF 16 Leasing, Spółka dokonała ujęcia praw do użytkowania aktywów w oparciu o postanowienia umowne.
Adres nieruchomości | Wartość początkowa | Stawka amortyzacyjna | Umorzenie na BO | Umorzenie za rok 2021 | Wartość netto na dzień 31.12.2021 |
Wólczańska 143 | 1 295 | 20% | - | 66 | 1 229 |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2021 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
RZECZOWE AKTYWA TRWAŁE (STRUKTURA WŁASNOŚCIOWA) | grunty (w tym prawo użytkowania wieczystego gruntu) | budynki, lokale i obiekty inżynierii lądowej i wodnej | urządzenia techniczne i maszyny | środki transportu | inne środki trwałe | RAZEM |
własne | - | - | 329 | 56 | 684 | 1 069 |
używane na podstawie umowy najmu, | - | 1 229 | - | - | - | 1 229 |
RAZEM: | - | 1 229 | 329 | 56 | 684 | 2 298 |
RZECZOWE AKTYWA TRWAŁE (STRUKTURA WŁASNOŚCIOWA) | grunty (w tym prawo użytkowania wieczystego gruntu) | budynki, lokale i obiekty inżynierii lądowej i wodnej | urządzenia techniczne i maszyny | środki transportu | inne środki trwałe | RAZEM |
własne | - | - | 45 | 70 | 141 | 256 |
używane na podstawie umowy najmu, | - | - | - | - | - | - |
RAZEM: | - | - | 45 | 70 | 141 | 256 |
Wykaz jednostek stowarzyszonych na dzień 31 grudnia 2021 roku w Grupie Kapitałowej PlayWay S.A.
Wyszczególnienie | Stan na 1.01.2021 | Udział w kapitale na dzień 31.12.2021 | Wynik finansowy Spółki | Wynik przypadający GK za 2021 rok | Dywidenda otrzymana | Udział UG we wzroście AN na skutek zmian w KW | Wartość firmy | Stan na |
Moonlit S.A. | - | 24,69% | - | - | - | - | - | - |
ECC Games S.A. | 1 486 | 24,69% | (467) | (115) | - | 555 | - | 1 926 |
Movie Games S.A. | 5 056 | 33,43% | 12 333 | 4 123 | - | 1 500 | - | 10 679 |
CreativeForge Games S.A. | 15 311 | 47,81% | (549) | (262) | - | 320 | - | 15 369 |
Baked Games S.A. | 814 | 26,69% | (579) | (154) | - | (129) | - | 521 |
Image Power S.A. | 542 | 21,66% | (414) | (90) | - | 71 | - | 524 |
Sonka S.A. | 7 685 | 39,35% | (762) | (300) | - | - | - | 7 384 |
PolySlash S.A. | 3 288 | 33,20% | 308 | 102 | - | 403 | - | 3 794 |
Atomic Jelly S.A. | 2 420 | 26,57% | (294) | (109) | - | 253 | - | 2 564 |
SimFabric S.A. | 10 519 | 44,96% | 3 398 | 1 528 | 674 | 1 540 | - | 12 912 |
Detalion Games S.A. (Stolen Labs S.A.) | 521 | 32,77% | (287) | (94) | - | 98 | - | 525 |
Pyramid Games S.A. | 10 926 | 44,76% | (385) | (172) | - | - | - | 10 754 |
Iron Wolf Studio S.A. | 11 159 | 44,95% | (314) | (142) | - | (117) | - | 10 199 |
Live Motion Games S.A. | 14 799 | 42,74% | (600) | (257) | - | 1 340 | - | 15 883 |
Games Operator S.A. | 44 809 | 36,91% | 2 468 | 917 | 680 | 260 | - | 45 306 |
Space Boat Studios S.A. | 9 860 | 47,06% | (186) | (88) | - | - | - | 9 772 |
Ritual Interactive S.A. (d. Circle Games) | 147 | 40,00% | (125) | (50) | - | -) | - | 97 |
Yeyuna sp. z o.o. | - | 12,57% | (90) | (11) | - | 29 | - | 18 |
Evor Games sp. z o.o. | - | 12,75% | (66) | (8) | - | 37 | - | 28 |
ACTUM GAMES sp. z o.o. | - | 28,57% | 4 | 1 | - | 275 | - | 276 |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2021 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
MeanAstronauts S.A. | - | 9,48% | (256) | (24) | - | - | - | (25) |
Play2Chill S.A. | 8 644 | 30,93% | (664) | (223) | - | - | - | 8 421 |
FROGVILLE GAMES sp. z o.o. | - | 12,37% | (67) | (8) | - | - | - | (8) |
Titan GameZ sp. z o.o. | 1 446 | 43,47% | (471) | (205) | - | - | - | 1 241 |
IGNIBIT S.A. | 229 | 31,75% | 76 | 23 | - | 568 | - | 820 |
Hyper Studio sp. z o.o. | 26 | 43,20% | (97) | (38) | - | 12 | - | - |
MeanAstronauts S.A. | 480 | 42,65% | (256) | (103) | - | 4 | - | 381 |
Woodland Games S.A. | 704 | 47,43% | 133 | 68 | - | 461 | - | 1 232 |
EPICVR sp. z o.o. | 95 | 24,75% | (338) | (84) | - | 167 | - | 178 |
GARLIC JAM S.A. | 14 | 24,00% | (142) | (14) | - | - | - | - |
Silk Road Games S.A. | 10 575 | 33,00% | (274) | (90) | - | 58 | - | 10 543 |
DIGITAL MELODY GAMES sp. z o.o. | 486 | 51,90% | 1 300 | 656 | 112 | (753) | - | 1 803 |
3R Games S.A. (3R Studio Mobile sp. z o.o. po połaczeniu z HUBSTYLE S.A.) | 4 856 | 32,73% | (914) | (299) | - | 3 | - | 4 559 |
CodeAddict S.A. | - | 25,00% | 55 | 14 | - | 1 252 | - | 2 161 |
166 954 | 4 466 | 1 467 | 8 378 | - | 179 837 |
Wykaz jednostek stowarzyszonych na dzień 31 grudnia 2021 roku w Grupie Kapitałowej Ultimate Games S.A.
Wyszczególnienie | Stan na 1.01.2021 | Udział w kapitale na dzień 31.12.2021 | Wynik finansowy Spółki | Wynik przypadający GK za 2021 rok | Dywidenda otrzymana | Udział UG we wzroście AN na skutek zmian w KW | Wartość firmy | Stan na |
Ultimate VR S.A. | 266 | 20,75% | 142 | 31 | - | 78 | - | 290 |
UF Games S.A. | 967 | 32,04% | 1 035 | 332 | 243 | (70) | - | 985 |
100 Games sp. z o.o. | 269 | 39,04% | 56 | 22 | - | 161 | - | 436 |
ConsoleWay S.A. | 8 810 | 32,16% | 195 | 61 | - | 257 | - | 9 428 |
Demolish Games S.A. | 7 084 | 38,26% | 102 | 39 | - | 136 | - | 6 335 |
Manager Games S.A. (d. GT Gold S.A.) | 9 937 | 44,58% | (204) | (91) | - | 23 | - | 9 869 |
Golden Eggs Studio S.A. | 206 | 31,82% | 32 | 9 | - | 61 | - | 377 |
Ultimate Licensing sp. z o.o. | - | 40,00% | (84) | (34) | - | - | 89 | 127 |
NPC Games S.A. | - | 32,56% | (47) | (16) | - | 162 | - | 181 |
G11 S.A. | - | 31,00% | (57) | (18) | - | 154 | - | 167 |
Grande Games S.A. | - | 40,00% | (93) | (37) | - | 198 | - | 204 |
Ultimate Games Marketing S.A. | - | 37,00% | (120) | (44) | - | 72 | - | 65 |
RAZEM: | 27 539 | 253 | 243 | 1 232 | 89 | 28 464 |
Wykaz jednostek stowarzyszonych na dzień 31 grudnia 2021 roku w Grupie Kapitałowej Games Incubator S.A.
Wyszczególnienie | Stan na 1.01.2021 | Udział w kapitale na dzień 31.12.2021 | Wynik finansowy Spółki | Wynik przypadający GK za 2021 rok | Dywidenda otrzymana | Udział UG we wzroście AN na skutek zmian w KW | Wartość firmy | Stan na |
Garlic Jam S.A. | 16 | 27,00% | (130) | (16) | - | - | - | - |
Hyper Studio sp. z o.o. | 29 | 33,00% | (97) | (28) | - | - | - | - |
RAZEM | 46 | (46) | - | - | - | - |
Wykaz jednostek stowarzyszonych na dzień 31 grudnia 2021 roku w Grupie Kapitałowej Rockgames S.A.
Wyszczególnienie | Stan na 1.01.2021 | Udział w kapitale na dzień 31.12.2021 | Wynik finansowy Spółki | Wynik przypadający GK za 2021 rok | Dywidenda otrzymana | Udział UG we wzroście AN na skutek zmian w KW | Wartość firmy | Stan na |
Yeyuna sp. z o.o. | 82 | 33,33% | (75) | (25) | - | (4) | - | 53 |
Evor Games sp. z o.o. | 102 | 33,82% | (66) | (22) | - | (3) | - | 76 |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2021 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
G11 S.A. | - | 40,00% | (52) | (21) | - | 198 | - | 217 |
Ultimate Games Marketing S.A. | - | 10,00% | (109) | (11) | - | 20 | - | 19 |
RAZEM | 184 | (79) | - | 210 | - | 365 |
Wykaz jednostek stowarzyszonych na dzień 31 grudnia 2021 roku w Grupie Kapitałowej Game Planet S.A.
Wyszczególnienie | Stan na 1.01.2021 | Udział w kapitale na dzień 31.12.2021 | Wynik finansowy Spółki | Wynik przypadający GK za 2021 rok | Dywidenda otrzymana | Udział UG we wzroście AN na skutek zmian w KW | Wartość firmy | Stan na |
Grande Games S.A. | - | 27,91% | (83) | (23) | - | 138 | - | 145 |
RAZEM | - | (23) | - | 138 | - | 145 |
Wyszczególnienie | Udział w kapitale | Cena nabycia | Zwiększenia wartości w okresie w którym Spółka wyceniana była metodą praw własności | Wartość godziwa wykazana w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym | Kwota przeszacowania |
Punch Punk S.A. | 10,74% | 149 | -88 | 604 | 543 |
Duality S.A. | 12,20% | 272 | 862 | 1 920 | 786 |
Black Rose Project S.A. | 0,08% | 22 | - | 22 | - |
MANYDEV STUDIO SPÓŁKA EUROPEJSKA | Nd | 627 | - | 627 | - |
RAZEM | - | - | - | 3 174 | 1 329 |
Akcje Black Rose Project S.A. stanowią własność spółki Ultimate Games S.A.
PlayWay S.A. opłacił emisję akcji spółki Manydev Studio spółka europejska, jednak do dnia bilansowego kapitał w podwyższonym kapitale spółki nie został zarejestrowany, dlatego udziały w tym podmiocie prezentowane są w ramach aktywów finansowych wycenianych w wartości godziwej. W momencie rejestracji kapitału spółka stanie się członkiem Grupy Kapitałowej PlayWay S.A., a PlayWay S.A. będzie posiadało 32,86% udziału w kapitale tej spółki.
Wyszczególnienie | Na dzień | Na dzień |
Należności długoterminowe | 21 | 18 |
Długoterminowe rozliczenia międzyokresowe | 30 | 35 |
Pożyczki udzielone | - | 1 018 |
RAZEM | 51 | 1 071 |
Wyszczególnienie | Na dzień | Na dzień |
półprodukty i produkcja w toku | 42 133 | 28 286 |
produkty gotowe | 3 246 | 741 |
RAZEM | 45 379 | 29 028 |
Produkcja w toku obejmuje koszty związane z tworzeniem gier, które na dzień bilansowy nie zostały zakończone i wprowadzone do sprzedaży. Wycena w księgach oparta jest według kosztu wytworzenia, który obejmuje koszty pozostające w bezpośrednim związku z danym projektem oraz uzasadnioną część kosztów pośrednio związanych z danym projektem. W
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2021 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
momencie zakończenia prac i ujmowania nakładów związanych z realizacją danego projektu, następuje przeksięgowanie nakładów z Produkcji w toku na produkty gotowe.
Na wartość produktów gotowych składały się koszty wytworzenia gier, które do dnia bilansowego nie zostały pokryte przychodami ze sprzedaży tych gier.
Cena nabycia lub koszt wytworzenia zapasów mogą nie być możliwe do odzyskania. Odpisanie wartości zapasów do poziomu ich wartości netto możliwej do uzyskania odbywa się na zasadzie odpisów indywidualnych. Analiza taka dokonywana jest na każdy dzień bilansowy dla każdego tytułu w toku wytwarzania oraz dla gotowych produkcji indywidualnie.
W przypadku produkcji w toku Grupa szacuje zainteresowanie wytwarzanym tytułem poprzez zbieranie zapisów na wishlistach, aktywności na portalach społecznościowych oraz szeroko zakrojonym działaniom marketingowym. Powyższe działania pozwalają ocenić, czy wartość netto możliwa do uzyskania jest wyższa od poniesionych kosztów produkcji.
W przypadku wyrobów gotowych przyjmuje się założenie, iż każda gra powinna zwrócić koszty jej produkcji w terminie 24 miesięcy od jej produkcji. Po tym okresie koszty jej wytworzenia, które nie zostały jeszcze odpisane w ciężar wyniku finansowego podlegają odpisowi. W sytuacji, w której sygnały rynkowe wskazują, iż przychody ze sprzedaży danego tytułu nie pokryją kosztów wytworzenia gry, Grupa dokonuje wcześniejszego odpisu poniesionych kosztów.
Zdaniem Zarządu Jednostki dominującej, wartość netto możliwa do uzyskania była wyższa od kosztów wytworzenia gier. W oparciu o plany sprzedażowe oraz zainteresowanie klientów Grupy poszczególnymi tytułami, Zarząd Jednostki dominującej spodziewa się, iż koszty wytworzenia gier zostaną w całości pokryte przychodami z ich sprzedaży.
Łączna wartość kosztów wytworzenia gier spisanych przez Grupę w roku 2021 w związku z zaniechaniem dalszej produkcji wyniosła 392 tys. zł.
Wyszczególnienie | Na dzień | Na dzień | ||
Jednostki stowarzyszone | Jednostki niepowiązane | Jednostki stowarzyszone | Jednostki niepowiązane | |
z tytułu dostaw i usług | 530 | 31 773 | 36 | 18 811 |
z tytułu podatków, dotacji i ceł | - | 9 079 | - | 11 013 |
z tytułu podatku dochodowego | - | 1 949 | - | 13 862 |
dochodzone na drodze sądowej | - | - | - | - |
zaliczki na dostawy | - | - | - | - |
inne | - | 1 084 | - | 2 407 |
RAZEM: | 530 | 43 885 | 36 | 46 092 |
Należności z tytułu podatków dotyczyły przede wszystkim należności z tytułu VAT podlegającego zwrotowi.
Znacząca kwota należności z tytułu podatku dochodowego wynika z faktu stosowania przez niektóre spółki z Grupy ulgi IPBox, której zastosowanie możliwe jest dopiero w rozliczeniu rocznym, w związku z czym powstały nadpłaty podatku dochodowego.
Wyszczególnienie | Na dzień | Na dzień |
Należności tytułem sprzedaży udziałów/akcji w spółkach zależnych i stowarzyszonych | 161 | 1 941 |
Pozostałe | 923 | 466 |
RAZEM | 1 084 | 2 407 |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2021 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Wyszczególnienie | Na dzień | Na dzień |
Papiery dłużne | 38 696 | - |
Pożyczki udzielone jednostkom stowarzyszonym | 2 980 | - |
Pożyczki udzielone pozostałym jednostkom | 645 | 167 |
RAZEM | 42 321 | 167 |
W ramach krótkoterminowych aktywów finansowych Grupa prezentowała notowane inwestycyjne papiery dłużne.
Wyszczególnienie | Na dzień | Na dzień |
Subfundusz Skarbiec Konserwatywny | 10 000 | - |
Obligacji Skarbowych | 10 000 | - |
Dłużny Krótkoterminowy | 10 000 | - |
Ochrony Kapitału | 10 000 | - |
RAZEM | 40 000 | - |
Grupa dokonała wyceny posiadanych aktywów finansowych na dzień 31 grudnia 2021 roku do wartości godziwej. Wartość odpisu w kwocie 1 701 tys. zł ujęta została w kosztach finansowych, a łączna wartość posiadanych aktywów w wartości godziwej wyniosła 38 696 tys. zł.
Wykaz pożyczek udzielonych podmiotom stowarzyszonym na dzień 31.12.2021 roku
Pożyczkobiorca | Pożyczkodawca | Data umowy | Kwota kapitału pożyczki na dzień bilansowy | Naliczone odsetki na dzień bilansowy | Odsetki za rok 2021 | Stan na dzień bilansowy | Oprocentowanie | Termin spłaty |
Hyper Studio sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 20.08.2021 | 100 | 1 | 1 | 101 | WIBOR 3M+2% | 31.12.2022 |
Actum Games sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 06.04.2021 | 400 | 8 | 8 | 408 | WIBOR 3M+2% | 31.03.2022 |
Titan GameZ sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 18.04.2021 | 250 | 3 | 3 | 253 | WIBOR 3M+2% | 31.12.2022 |
Titan GameZ sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 15.09.2021 | 700 | 11 | 11 | 711 | WIBOR 3M+2% | 31.12.2022 |
Titan GameZ sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 15.09.2021 | 600 | 5 | 5 | 605 | WIBOR 3M+2% | 31.12.2022 |
Titan GameZ sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 15.12.2021 | 600 | 1 | 1 | 601 | WIBOR 3M+2% | 31.12.2022 |
Ritual Interactive S.A. | PlayWay S.A. | 22.11.2021 | 300 | 1 | 1 | 301 | WIBOR 3M+1% | 31.12.2022 |
RAZEM | 2 950 | 30 | 30 | 2 980 |
Wykaz pożyczek udzielonych pozostałym jednostkom na dzień 31.12.2021 roku
Pożyczkobiorca | Pożyczkodawca | Data umowy | Kwota kapitału pożyczki na dzień bilansowy | Naliczone odsetki na dzień bilansowy | Odsetki za rok 2021 | Stan na dzień bilansowy | Oprocentowanie | Termin spłaty |
Georgme Shevchenko | Game Crafters Studio S.A. | 15.12.2020 | 7 | 0 | 0 | 7 | 1% | 28.02.2022 |
Marek Parzyńki | PlayWay S.A. | 24.09.2021 | 207 | 2 | 2 | 209 | EURIBOR 3M+2% | 31.12.2022 |
Piotr Karbowski | PlayWay S.A. | 24.09.2021 | 218 | 2 | 2 | 220 | EURIBOR 3M+2% | 31.12.2022 |
Bartosz Graś | PlayWay S.A. | 24.09.2021 | 207 | 2 | 2 | 209 | EURIBOR 3M+2% | 31.12.2022 |
RAZEM | 638 | 6 | 6 | 645 |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2021 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Akcjonariusz | Liczba akcji | Udział w kapitale podstawowym* | Liczba głosów | Udział w ogólnej liczbie głosów* |
Krzysztof Kostowski | 2 700 000 | 40,91% | 2 700 000 | 40,91% |
ACRX Investments Limited | 2 700 000 | 40,91% | 2 700 000 | 40,91% |
Pozostali | 1 200 000 | 18,18% | 1 200 000 | 18,18% |
RAZEM: | 6 600 000 | 100% | 6 600 000 | 100% |
Wartość nominalna akcji wszystkich emisji wynosi 10 groszy.
* W przybliżeniu do dwóch miejsc po przecinku.
Akcjonariusz | Liczba akcji | Udział w kapitale podstawowym* | Liczba głosów | Udział w ogólnej liczbie głosów* |
Krzysztof Kostowski | 2 700 000 | 40,91% | 2 700 000 | 40,91% |
RAZEM: | 2 700 000 | 40,91% | 2 700 000 | 40,91% |
* W przybliżeniu do dwóch miejsc po przecinku.
Zysk podstawowy przypadający na jedną akcję oblicza się poprzez podzielenie zysku za rok przypadającego na zwykłych akcjonariuszy Jednostki dominującej przez średnią ważoną liczbę wyemitowanych akcji zwykłych występujących w ciągu roku.
Zysk rozwodniony przypadający na jedną akcję oblicza się poprzez podzielenie zysku za rok przypadającego na zwykłych akcjonariuszy Spółki przez średnią ważoną liczby wyemitowanych akcji zwykłych występujących w ciągu roku powiększoną o średnią ważoną liczbę akcji zwykłych, które byłyby wyemitowane przy zamianie wszystkich rozwadniających potencjalnych akcji zwykłych na akcje zwykłe.
Poniżej przedstawione zostały dane dotyczące zysku oraz akcji, które posłużyły do wyliczenia podstawowego i rozwodnionego zysku na jedną akcję:
Zysk na akcję | W okresie od 01.01.2021 | W okresie od 01.01.2020 |
Średnia liczba akcji zwykłych w okresie | 6 600 000 | 6 600 000 |
Zysk netto przypadający na jednostkę dominującą | 127 146 | 199 958 |
Zysk netto przypadający na jednostkę dominującąna akcję w złotych | 19,26 | 30,30 |
Rozwodniony zysk na akcję | W okresie od 01.01.2021 | W okresie od 01.01.2020 |
Średnia liczba akcji zwykłych w okresie | 6 600 000 | 6 600 000 |
Zdarzenia wpływające na zmianę podstawy wyliczenia zysku na akcję: | - | - |
konsolidacja akcji | - | - |
emisja akcji | - | - |
Zysk netto przypadający na jednostkę dominującą | 127 146 | 199 958 |
Rozwodniony zysk na akcję w złotych | 19,26 | 30,30 |
Zgodnie z przyjętą dnia 24 kwietnia 2018 r., raport bieżący nr 22/2018, polityką dywidendową Zarząd Spółki zamierza regularnie rekomendować Zwyczajnemu Walnemu Zgromadzeniu wypłatę dywidendy. Ostateczną decyzję dotyczącą wypłaty akcjonariuszom dywidendy za rok obrotowy 2021 podejmie Zwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki.
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2021 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Do dnia zatwierdzenia skonsolidowanego sprawozdania finansowego Zarząd Spółki nie przedstawił propozycji co do sposobu podziału zysku za rok 2021.
Informacje dotyczące wypłaconej lub zadeklarowanej dywidendy
W dniu 15 czerwca 2021 roku Zwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki uchwałą nr 8 postanowiło wypłacić akcjonariuszom dywidendę zgodnie z następującymi zasadami:
łączna kwota dywidendy wyniosła 84.084.000,00 zł (słownie: osiemdziesiąt cztery miliony osiemdziesiąt cztery tysiące złotych) zł co dało łączną kwotę 12,74 zł na jedną akcję i objęło część zysku wypracowanego przez Spółkę dominującą w 2020 roku,
dzień dywidendy został ustalony na dzień 23 czerwca 2021 roku;
termin wypłaty dywidendy został ustalony na dzień 30 czerwca 2021 roku.
Następujące spółki zależne i stowarzyszone wypłaciły w roku 2021 dywidendę z zysku roku 2020 na rzecz PlayWay S.A.
Wyszczególnienie | W okresie od 01.01.2021 |
Big Cheese Studio S.A. | 4 178 |
Frozen District sp. z o. o. | 29 983 |
Degenerals S.A. | 801 |
Ultimate Games S.A. | 4 800 |
Digital Melody S.A. | 112 |
SimFabric S.A. | 674 |
Games Operators S.A. | 680 |
RAZEM | 41 228 |
Całość wypłaconej dywidendy podlegała eliminacji w procesie konsolidacji (dywidenda od jednostek zależnych prezentowana była w ramach zysków zatrzymanych, a dywidenda od jednostek stowarzyszonych wycenianych metodą praw własności pomniejszała wartość inwestycji wykazywanych w aktywach długoterminowych).
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2021 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Spółka zależna | Udział w kapitale na 31.12.2021 | Wartość aktywów netto na 31.12.2021 | Kapitał przypadający udziałom niedającym kontroli na 31.12.2021 | Wynik finansowy w okresie | Wynik przypadający udziałom niedającym kontroli |
ULTIMATE GAMES S.A. | 45,89% | 44 994 | 24 347 | 6 385 | 3 455 |
NCI Grupy Kapitałowej Ultimate Games S.A. |
|
| 3 453 |
| -278 |
MADMIND STUDIO S.A. | 59,88% | 5 898 | 2 366 | -526 | -210 |
CODE HORIZON S.A. | 60,00% | 11 899 | 4 759 | 4 885 | 1 954 |
REJECTED GAMES sp. z o.o. | 57,00% | 4 634 | 1 993 | 4 424 | 1 902 |
FROZEN DISTRICT sp. z o.o. | 80,00% | 66 888 | 13 378 | 52 314 | 10 463 |
NCI Grupy Kapitałowej Frozen District sp. z o.o. |
|
| 664 |
| 31 |
PENTACLE S.A. | 54,32% | 1 463 | 668 | -43 | -19 |
FORESTLIGHT GAMES S.A. | 60,00% | 3 594 | 1 438 | 3 146 | 1 258 |
REBELIA GAMES sp. z o.o. | 79,00% | 883 | 185 | 502 | 105 |
BIG CHEESE STUDIO S.A. (Circus sp. z o.o.) | 53,27% | 20 780 | 9 710 | 12 409 | 3 769 |
Total Games sp. z o.o. | 77,90% | 431 | 95 | -75 | -17 |
Nesalis Games S.A. | 64,54% | 538 | 191 | -193 | -69 |
DeGenerals S.A. | 80,00% | 2 317 | 463 | 843 | 169 |
Forestlight Games S.A. (d. Forestlight Games sp. z o.o.) | 49,91% | 2 724 | 1 364 | -434 | -213 |
NCI Grupy Kapitałowej ForestLight S.A. |
|
| 132 |
| -15 |
Ragged Games S.A. | 70,00% | 690 | 207 | 287 | 86 |
Pixel Studio S.A. | 66,61% | 819 | 273 | -33 | -11 |
President Studio S.A. | 67,73% | 3 070 | 991 | -170 | -51 |
Console Labs S.A. | 65,29% | 1 775 | 616 | 57 | 0 |
NCI Grupy Kapitałowej Console Labs S.A. |
|
| 18 |
| -43 |
Gameboom VR S.A. | 64,82% | 3 827 | 1 346 | 1 040 | 363 |
FreeMind S.A. | 51,44% | 1 542 | 749 | 257 | 126 |
SimulaMaker S.A. | 63,47% | 1 487 | 543 | -185 | -64 |
Strategy Labs sp. z o.o. | 69,00% | 163 | 51 | -21 | -7 |
GameHunters S.A. | 57,58% | 3 576 | 1 517 | -354 | -146 |
Games Incubator S.A. | 55,50% | 2 528 | 1 125 | -307 | -98 |
NCI Grupy Kapitałowej Games Incubator S.A. |
|
| 489 |
| -82 |
PWAY sp. z o.o. | 97,00% | 398 | 12 | -654 | -20 |
Warzonelabs sp. z o.o. | 64,70% | 1 101 | 389 | -287 | -86 |
Rockgame S.A. (d. Wasteland) | 70,00% | 2 014 | 604 | -347 | -104 |
NCU Grupy Kapitałowej RockGame S.A. |
|
| 307 |
| -66 |
Trigger Labs sp. z o.o. | 53,00% | 803 | 378 | -54 | -26 |
DEV4PLAY sp. z o.o. | 79,55% | -414 | -85 | -321 | -58 |
MobilWay S.A. | 67,20% | 991 | 325 | -250 | -82 |
Madnetic Games S.A. | 65,05% | 944 | 330 | -265 | -85 |
THULE ISLAND sp. z o.o. (d. Gaming Centre sp. z o.o.; Septarian Games sp. z o.o.) | 47,57% | 367 | 192 | -26 | -11 |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2021 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
GamePlanet S.A. | 68,21% | 1 639 | 521 | -346 | -113 |
NCI Grupy kapitałowej GamePlanet S.A. |
|
| 397 |
| -50 |
Game Crafters Studio S.A. | 47,35% | 2 210 | 1 163 | -159 | -72 |
Soro Games S.A. | 78,43% |
| 0 | -54 | -12 |
GameFormatic S.A. | 76,19% | 2 795 | 666 | -476 | -113 |
NCI Grupy Kapitałowej GameFormatic |
|
| 549 |
| -38 |
DreamWay Games S.A. | 66,67% | 748 | 249 | -279 | -93 |
SimRail S.A. | 58,88% | 1 871 | 769 | -194 | -67 |
Septarian Games S.A. | 73,33% | 1 037 | 277 | -51 | -14 |
Supergames sp. z o.o. (d. Naft Petrol sp. z o.o.) | 73,81% |
| 0 | 0 | -11 |
Shift Games S.A. | 68,63% | 671 | 210 | 171 | 54 |
Sim Farm S.A. | 90,21% | 1 680 | 164 | 1 599 | 141 |
Solid Games sp. z o.o. (d. CORMINTON INVESTMENTS sp. z o.o.) | 73,53% | 481 | 127 | -21 | -3 |
RL9sport Games S.A. | 50,00% | 69 | 34 | -31 | -15 |
DIGITAL MELODY S.A. (d. Charmander Solutions S.A.) | 51,90% | 710 | 341 | 610 | 293 |
81 054 | 83 358 | 21 708 |
Wyszczególnienie | Za okres | Za okres |
Umowa leasingu – wyposażenie | 234 | - |
Umowa najmu – biuro | 1 232 | - |
RAZEM | 1 466 | - |
Zobowiązanie z tytułu leasingu
Wyszczególnienie | Za okres | Za okres |
W okresie roku | 85 | - |
W okresie roku do pięciu lat | 149 | - |
Powyżej pięciu lat | - | - |
Wartość bieżąca opłat leasingowych, w tym | 234 | - |
Krótkoterminowe | 85 | - |
Długoterminowe | 149 | - |
Zobowiązanie z tytułu prawa do użytkowania aktywów
Wyszczególnienie | Za okres | Za okres |
W okresie roku | 254 | - |
W okresie roku do trzech lat | 795 | - |
Powyżej trzech lat | 183 | - |
Wartość bieżąca opłat leasingowych, w tym | 1 232 | - |
Krótkoterminowe | 254 | - |
Długoterminowe | 978 | - |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2021 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Grupa nie była stroną żadnych umów kredytowych w okresie objętym skonsolidowanym sprawozdaniem finansowymi.
Jednostki zależne finansowały swoją działalność przy wykorzystaniu pożyczek od Jednostki dominującej oraz innych akcjonariuszy (udziałów niedających kontroli).
Na dzień 31 grudnia 2021 roku łączna wartość zadłużenia Grupy z tytułu pożyczek zaciągniętych przez spółki zależne wyniosła 26 tys. zł.
Wartość pożyczek udzielonych przez Jednostkę dominującą spółkom zależnym oraz pomiędzy innymi spółkami w ramach Grupy, które zostały wyłączone w konsolidacji wynosiła na dzień 31.12.2021 roku 5 508 tys. zł.
Pożyczkobiorca | Pożyczkodawca | Data umowy | Kwota kapitału pożyczki | Naliczone odsetki | Stan na 31.12.2021 | Oprocentowanie | Termin spłaty |
Rebelia Games sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 20.08.2019 | 98 | 3 | - | WIBOR 3M | 31.12.2021 |
Rebelia Games sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 12.02.2020 | 35 | 0 | - | WIBOR 3M+2% | 31.12.2021 |
Rebelia Games sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 30.06.2020 | 45 | 0 | - | WIBOR 3M | 31.12.2021 |
Rebelia Games sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 07.09.2020 | 50 | 0 | - | WIBOR 3M | 31.12.2021 |
Rebelia Games sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 02.04.2021 | 60 | 1 | - | WIBOR 3M+2% | 31.12.2021 |
Total Games sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 27.11.2018 | 200 | 19 | 219 | WIBOR 3M+2% | 31.12.2021 |
Total Games sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 02.10.2020 | 100 | 3 | 103 | WIBOR 3M+2% | 01.05.2022 |
Total Games sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 01.03.2021 | 200 | 4 | 204 | WIBOR3M+2% | 01.05.2022 |
Total Games sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 11.08.2021 | 200 | 2 | 202 | WIBOR 3M+2% | 11.08.2022 |
Total Games sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 08.12.2021 | 200 | 1 | 201 | WIBOR 3M+2% | 11.08.2022 |
Nesalis Games S.A. | PlayWay S.A. | 25.07.2019 | 200 | 14 | 214 | WIBOR 3M+2% | 31.06.2022 |
Nesalis Games S.A. | PlayWay S.A. | 21.09.2021 | 100 | 1 | 101 | Wibor 3M+2% | 31.12.2022 |
Forestlight Games S.A. | Playway S.A. | 27.04.2021 | 200 | 4 | 204 | WIBOR 3M+2% | 31.08.2022 |
Pixel Trapps sp. z o.o. | Forestlight Games S.A. | 01.10.2020 | 80 | 1 | 81 | WIBOR 3M+1% | 31.12.2021 |
Ragged Games S.A. | PlayWay S.A. | 17.10.2019 | 250 | 8 | - | WIBOR 3M+ 1% | 31.12.2020 |
Ragged Games S.A. | PlayWay S.A. | 20.05.2020 | 250 | 4 | - | WIBOR 3M+1% | 31.12.2021 |
Ragged Games S.A. | PlayWay S.A. | 28.09.2020 | 250 | 3 | - | WIBOR 3M+1% | 31.12.2021 |
Ragged Games S.A. | PlayWay S.A. | 31.08.2021 | 70 | 0 | - | WIBOR3M+1% | 31.12.2022 |
Strategy Labs sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 22.09.2020 | 150 | 5 | 155 | wibor3m + 2% | 30.06.2021 |
Strategy Labs sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 19.05.2021 | 65 | 1 | 66 | wibor3m + 2% | 29.10.2021 |
Strategy Labs sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 08.11.2021 | 83 | 1 | 84 | wibor3m + 2% | 30.07.2022 |
Games Incubator S.A. | PlayWay S.A. | 04.01.2021 | 1 000 | 25 | 1 025 | WIBOR3M+2% | 31.12.2021 |
Games Incubator S.A. | PlayWay S.A. | 06.08.2021 | 500 | 6 | 506 | WIBOR3M+2% | 31.12.2021 |
Games Incubator S.A. | PlayWay S.A. | 24.11.2021 | 200 | 1 | 201 | WIBOR3M+2% | 31.12.2021 |
Monuments Games sp. z o.o. | Games Incubator S.A. | 20.01.2021 | 200 | 5 | 205 | WIBOR 3M+2% | 31.12.2021 |
Monuments Games sp. z o.o. | Games Incubator S.A. | 19.07.2021 | 80 | 1 | 81 | WIBOR 3M+2% | 31.03.2022 |
Monuments Games sp. z o.o. | Games Incubator S.A. | 08.09.2021 | 50 | 1 | 51 | WIBOR 3M+2% | 31.03.2022 |
Monuments Games sp. z o.o. | Games Incubator S.A. | 02.11.2021 | 40 | 0 | 40 | WIBOR 3M+2% | 31.03.2022 |
Monuments Games sp. z o.o. | Games Incubator S.A. | 22.11.2021 | 130 | 1 | 131 | WIBOR 3M+2% | 31.12.2022 |
Monuments Games sp. z o.o. | Games Incubator S.A. | 24.11.2021 | 20 | 0 | 20 | WIBOR 3M+2% | 31.12.2022 |
DEV4PLAY sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 06.10.2020 | 120 | 4 | 124 | WIBOR 3M + 2% | 30.06.2022 |
DEV4PLAY sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 24.12.2020 | 400 | 10 | 410 | WIBOR 3M + 2% | 30.06.2022 |
MOBILWAY S.A. | PlayWay S.A. | 21.06.2021 | 300 | 5 | 305 | WIBOR 3M +2% | 30.06.2022 |
Soro Games S.A. | PlayWay S.A. | 09.04.2021 | 100 | 1 | 101 | WIBOR 3M | 30.06.2022 |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2021 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Soro Games S.A. | PlayWay S.A. | 22.07.2021 | 100 | 0 | 100 | WIBOR 3M | 30.12.2021 |
RL9SPORT GAMES S.A. | PlayWay S.A. | 28.07.2021 | 100 | 1 | 101 | WIBOR 3M + 1% | 30.07.2022 |
RL9SPORT GAMES S.A. | PlayWay S.A. | 17.11.2021 | 100 | 0 | 100 | WIBOR 3M + 1% | 30.11.2022 |
RockGame S.A. | PlayWay S.A. | 11.08.2021 | 150 | 2 | 152 | WIBOR 3M+2% | 30.11.2021 |
RockGame S.A. | PlayWay S.A. | 07.10.2021 | 100 | 1 | 101 | Wibor3M+2% marży | 07.04.2023 |
Glivi Games S.A. | RockGame S.A. | 01.07.2021 | 20 | 1 | 21 | 0% | 31.12.2021 |
Out of the Ordinary sp. z o.o. | PlayWay S.A. | 31.08.2021 | 100 | 1 | 101 | 2% | 31.12.2022 |
RAZEM | 5 709 |
Grupa dokonała odpisu aktualizującego wartość pożyczek udzielonych na rzecz Soro Games S.A. w wysokości salda pożyczek na dzień 31 grudnia 2021 roku, tj. w kwocie 201 tys. zł. Łączna wartość pożyczek po odpisie wynosi 5 508 tys. zł. Wszystkie pożyczki oraz odsetki od tych pożyczek zostały wyłączone w procesie konsolidacji.
Wszystkie zobowiązania z tytułu dostaw i usług w Grupie były nieprzeterminowane i dotyczyły bieżącej działalności Grupy.
Pozostałe zobowiązania
Wyszczególnienie | Na dzień | Na dzień |
Zobowiązania publicznoprawne, w tym | 1 535 | 782 |
Zobowiązanie z tytułu podatku dochodowego od osób prawnych | - | - |
Zobowiązania pozostałe, w tym | 1 307 | 1 003 |
Należne wynagrodzenia | 1 152 | 288 |
Zaliczki otrzymane na dostawy | 47 | - |
Inne | 108 | 715 |
Przychody przyszłych okresów | 371 | 835 |
RAZEM | 3 213 | 2 620 |
Przychody ze sprzedaży | Za okres | Za okres |
przychody ze sprzedaży produktów | 234 092 | 164 069 |
RAZEM | 234 092 | 164 069 |
Koszty działalności operacyjnej | Za okres | Za okres |
Amortyzacja | 675 | 718 |
Zużycie materiałów i energii | 1 397 | 1 082 |
Usługi obce | 59 012 | 36 271 |
Podatki i opłaty | 743 | 850 |
Wynagrodzenia | 22 711 | 15 850 |
Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia | 1 263 | 615 |
Pozostałe koszty rodzajowe | 13 189 | 6 037 |
Koszty rodzajowe razem: | 98 989 | 61 424 |
Zmiana stanu produktów | 18 076 | 16 925 |
Koszty obciążające wynik okresu | 80 913 | 44 498 |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2021 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Wzrost kosztów wynagrodzeń i usług obcych w bieżącym okresie, w stosunku do roku poprzedniego, wynikał z faktu tworzenia nowych zespołów deweloperskich (bezpośrednio przez Jednostkę dominującą oraz poprzez tworzenie nowych spółek zależnych) i dotyczą przede wszystkim kosztów tworzenia gier komputerowych.
Zgodnie z obowiązującymi Jednostkę dominującą umowami z kluczowymi deweloperami, Emitent wypłaca im udział w zysku ze sprzedaży gier, co przy wzroście przychodów ze sprzedaży spowodowało wzrost kosztów premii dla deweloperów.
Grupa poniosła też znaczące koszty działań marketingowych dotyczących promowania gier komputerowych wydawanych przez Grupę Kapitałową, co również przełożyło się na wzrost przychodów ze sprzedaży oraz wyników Grupy.
Pozostałe przychody operacyjne | Za okres | Za okres |
Zysk ze zbycia niefinansowych aktywów trwałych | - | - |
Dotacje | 723 | - |
Otrzymane odszkodowanie | - | 137 |
Pozostałe | 1 008 | 250 |
RAZEM: | 1 731 | 387 |
Pozostałe koszty operacyjne | Za okres | Za okres |
Odpis aktualizujący należności | 1 | 149 |
Odpis aktualizujący produkcję w toku | 392 | 1 152 |
Pozostałe | 1 000 | 590 |
RAZEM: | 1 393 | 1 890 |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2021 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Przychody finansowe | Za okres | Za okres |
Odsetki | 126 | 1 035 |
Inne, w tym: | 5 294 | - |
nadwyżka dodatnich różnic kursowych | 5 294 | - |
Aktualizacja wartości inwestycji | 434 | 217 |
Zysk ze zbycia aktywów finansowych | 751 | 8 418 |
RAZEM: | 6 604 | 9 670 |
Koszty finansowe | Za okres | Za okres |
Odsetki | 102 | 74 |
Inne, w tym: | 1 972 | 643 |
nadwyżka ujemnych różnic kursowych | - | 643 |
Aktualizacja wartości inwestycji | 1 972 | - |
pozostałe koszty finansowe | - | 203 |
RAZEM: | 2 075 | 919 |
Wynik na utracie kontroli w spółkach kontrolowanych bezpośrednio przez PlayWay S.A. w roku 2021
Wyszczególnienie | Naft Petrol | Titans Games |
Moment utraty kontroli | 4Q2021 | 4Q2021 |
Wartość sprzedaży | 0 | 1 |
Wartość godziwa pozostałej kwoty inwestycji | - | - |
Aktywa netto na dzień zbycia | 2 016 | 288 |
Wartość firmy na dzień zbycia | 2 | - |
Udział mniejszości na dzień zbycia | 528 | 61 |
Wynik na utracie kontroli | (1 490) | (225) |
Wynik na utracie kontroli w spółkach kontrolowanych bezpośrednio przez PlayWay S.A. w roku 2020
Rodzja transakcji | (1) Titan GameZ sp. z o.o. | (2) Play2Chill S.A. | (3) RITUAL INTERACTIVE S.A. | (4) Space Boat Studios S.A. | (5) Live Motion Games S.A. | (6) Iron Wolf Studio S.A. | (7) Pyramid Games S.A. | (8) Games Operator S.A. | (9) Woodland Games S.A. |
Moment utraty kontroli | 16.04.2020 | 24.04.2020 | 19.06.2020 | 22.06.2020 | 18.06.2020 | 30.06.2020 | 24.04.2020 | 17.04.2020 | 13.07.2020 |
Wartość sprzedaży | 18 | 0* | 100 | 0* | 900 | 0* | 0* | 10 710 | 27 |
Wartość godziwa pozostałej kwoty inwestycji | 1 350 | 9 581 | 147 | 10 000 | 15 660 | 11 200 | 11 020 | 44 022 | 292 |
Aktywa netto na dzień zbycia | 401 | 460 | 169 | 908 | 1 975 | 1 626 | 789 | 11 831 | 1 337 |
Wartość firmy na dzień zbycia | 0 | 0 | 0 | 181 | 99 | 0 | 129 | 5 | 0 |
Udział mniejszości na dzień zbycia | 175 | 230 | 66 | 454 | 978 | 757 | 387 | 6 021 | 611 |
Wynik na utracie kontroli | 1 142 | 9 351 | 144 | 9 365 | 15 464 | 10 331 | 10 489 | 48 917 | -407 |
104 795 |
* utrata kontroli nastąpiła w wyniku rozwodnienia spowodowanego podwyższeniem kapitały podstawowego.
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2021 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Wynik na utracie kontroli w spółkach kontrolowanych przez Ultimate Games S.A. w roku 2020
Rodzaje transakcji | (9) ConsoleWay S.A. (UTRATA KONTROLI) | (10) Demolish Games S.A. UTRATA KONTROLI | (11) Manager Games S.A. UTRATA KONTROLI |
Moment utraty kontroli | 18.12.2020 | 18.12.2020 | 29.10.2020 |
Wartość sprzedaży | 3 520 | 2 588 | 2 294 |
Wartość godziwa pozostałej kwoty inwestycji | 8 810 | 7 084 | 9 937 |
Aktywa netto na dzień zbycia | 1 927 | 1 998 | 64 |
Wartość firmy na dzień zbycia | 2 | 0 | 1 |
Udział mniejszości na dzień zbycia | 641 | 672 | 3 |
Wynik na utracie kontroli | 11 042 | 8 346 | 12 168 |
31 556 |
Łączny wynik na utracie kontroli w roku 2020 wyniósł 136 351 tys. zł.
Wyszczególnienie | Za okres | Za okres |
Podatek bieżący | 11 583 | 15 077 |
Podatek odroczony | 468 | 24 062 |
RAZEM: | 12 051 | 39 139 |
Wyszczególnienie | Na dzień | Na dzień |
Wycena bilansowa rozrachunków walutowych | 388 | 65 |
RAZEM | 388 | 65 |
Wyszczególnienie | Na dzień | Na dzień |
Wycena bilansowa rozrachunków walutowych | - | 394 |
Wycena jednostek stowarzyszonych do wartości godziwej na dzień utraty kontroli | 30 657 | 30 851 |
Udział w zmianie aktywów netto jednostek stowarzyszonych (rozliczony przez inne całkowite dochody) | 4 598 | 3 811 |
Wycena aktywów finansowych do wartości godziwej przez inne całkowite dochody | 205 | 189 |
Udział w wyniku jednostek stowarzyszonych | 2 023 | 1 262 |
Pozostałe | 1 939 | - |
RAZEM: | 39 422 | 36 507 |
Wyszczególnienie | Za okres | Za okres |
Zarząd | 198 | 195 |
Krzysztof Kostowski | 104 | 101 |
Jakub Trzebiński | 93 | 94 |
Rada Nadzorcza | 51 | 54 |
Radosław Mrowiński | - | 5 |
Bartosz Graś | 12 | - |
Michał Kojecki | 9 | 9 |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2021 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Grzegorz Czarnecki | - | 9 |
Michał Markowski | 9 | 9 |
Aleksy Uchański | 3 | 16 |
Jan Szpetulski-Łazarowicz | 9 | 5 |
Lech Klimkowski | 9 | 1 |
RAZEM: | 249 | 249 |
W latach 2020 - 2021 nie wystąpiły świadczenia po okresie zatrudnienia dla kluczowego personelu Spółki dominującej, pozostałe świadczenia długoterminowe, płatności na bazie akcji własnych ani świadczenia z tytułu rozwiązania stosunku pracy.
Głównym celem zarządzania kapitałem Grupy jest utrzymanie dobrego ratingu kredytowego i bezpiecznych wskaźników kapitałowych, które wspierałyby działalność operacyjną Spółki i zwiększały wartość dla jej akcjonariuszy.
Grupa zarządza strukturą kapitałową i w wyniku zmian warunków ekonomicznych wprowadza do niej zmiany. W celu utrzymania lub skorygowania struktury kapitałowej, Grupa może zmienić wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy, zwrócić kapitał akcjonariuszom lub wyemitować nowe akcje. W roku zakończonym dnia 31 grudnia 2021 roku oraz 31 grudnia 2020 roku nie wprowadzono żadnych zmian do celów, zasad i procesów obowiązujących w tym obszarze.
Wyszczególnienie | Na dzień | Na dzień |
Oprocentowane kredyty i pożyczki | 26 | - |
Zobowiązania leasingowe | 1 466 | - |
Zobowiązania handlowe i pozostałe zobowiązania | 11 859 | 6 713 |
Środki pieniężne i ich ekwiwalenty | 221 698 | 180 866 |
Zadłużenie netto | - | - |
Kapitał własny | 519 192 | 415 317 |
Kapitał i zadłużenie netto | 519 192 | 415 317 |
Grupa nie posiada zobowiązań i aktywów warunkowych na dzień bilansowy.
W okresie objętym skonsolidowanym sprawozdaniem finansowych nie wystąpiły nieujęte zobowiązania wynikające z jakichkolwiek umów.
Polityka dywidendowa Grupy na przyszłe lata może ulec zmianie, w zależności od wielkości możliwych inwestycji w kolejnych latach. Każdorazowo, przy ostatecznym ustalaniu wartości dywidendy, która będzie rekomendowana Walnemu Zgromadzeniu, Zarząd Spółki dominującej oraz spółek zależnych będzie uwzględniał między innymi następujące istotne czynniki:
osiągnięty przez spółkę zysk netto;
potrzeby inwestycyjne wynikające z realizacji strategii Grupy Kapitałowej PlayWay S.A., w tym głównie inwestycje w nowe zespoły deweloperskie.
W zależności od wskazanych powyżej istotnych czynników, Zarząd kierując się maksymalizacją wartości akcji, może w poszczególnych latach rekomendować odmienny poziom dywidendy od zakładanej w niniejszej polityce dywidendowej.
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2021 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Decyzja dotycząca dysponowania zyskiem Spółki, w tym decyzja co do wypłaty i wysokości dywidendy, należy każdorazowo do Walnego Zgromadzenia, które nie jest związane rekomendacją Zarządu. Rzeczywista wysokość ustalonej do wypłaty dywidendy może być przyjęta przez Walne Zgromadzenie na poziomie niższym od poziomów zakładanych w niniejszej polityce dywidendowej.
Nie miały miejsca istotne zdarzenia po dniu bilansowym, które nie zostały ujęte w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym.
Do głównych instrumentów finansowych, które posiada Spółka, należą aktywa finansowe, takie jak należności z tytułu dostaw i usług, środki pieniężne i depozyty krótkoterminowe, które powstają bezpośrednio w toku prowadzonej przez nią działalności.
Zasadą stosowaną przez Jednostkę obecnie i przez cały okres objęty sprawozdaniem jest nieprowadzenie obrotu instrumentami finansowymi.
Spółka nie stosuje pochodnych instrumentów zabezpieczających przed ryzykiem kursowym.
Wartość godziwa instrumentów finansowych, jakie Grupa posiadała na dzień 31 grudnia 2021 roku
i 31 grudnia 2020 roku nie odbiegała istotnie od wartości prezentowanej w sprawozdaniach finansowych za poszczególne lata z następujących przyczyn:
w odniesieniu do instrumentów krótkoterminowych ewentualny efekt dyskonta nie jest istotny,
instrumenty te dotyczą transakcji zawieranych na warunkach rynkowych.
Ryzyko finansowe
Do głównych instrumentów finansowych, z których korzysta Grupa należą pożyczki, środki pieniężne i lokaty krótkoterminowe. Głównym celem tych instrumentów finansowych jest zapewnienie środków finansowych na działalność Grupy. Grupa posiada też inne instrumenty finansowe, takie jak należności i zobowiązania z tytułu dostaw i usług, które powstają bezpośrednio w toku prowadzonej przez nią działalności.
Główne rodzaje ryzyka wynikającego z instrumentów finansowych Grupy obejmują ryzyko stopy procentowej, ryzyko związane z płynnością, ryzyko walutowe oraz ryzyko kredytowe. Zarząd Jednostki dominującej weryfikuje i uzgadnia zasady zarządzania każdym z tych rodzajów ryzyka – zasady te zostały w skrócie omówione poniżej.
Ryzyko stopy procentowej
Oprocentowanie instrumentów finansowych o zmiennym oprocentowaniu jest aktualizowane w okresach poniżej jednego roku.
Grupa na bieżąco monitoruje sytuację związaną z decyzjami Rady Polityki Pieniężnej, mającymi bezpośredni wpływ na rynek stóp procentowych w kraju.
Ze względu na bardzo niski poziom występowania instrumentów finansowych obarczonych ryzykiem stopy procentowej nie przeprowadzano analizy wrażliwości w tym zakresie
Ryzyko walutowe
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2021 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Ryzyko walutowe to ryzyko, że wartość godziwa przyszłych przepływów pieniężnych z instrumentów finansowych zmieni się z powodu zmian kursów walutowych. Ekspozycja Spółki na to ryzyko związana jest głównie z działalnością operacyjną (kiedy przychody lub koszty Spółki wyrażone są w innej walucie niż waluta funkcjonalna).
Większość sprzedaży Spółka realizuje poza terenem Polski. Natomiast istotne zakupy realizowane są na terenie kraju. W związku z powyższym Grupa narażona jest na istotne ryzyko kursowe.
Ryzyko kredytowe
Grupa zawiera transakcje wyłącznie z renomowanymi firmami o dobrej zdolności kredytowej. Ponadto, dzięki bieżącemu monitorowaniu stanów należności, narażenie Spółki na ryzyko nieściągalnych należności jest nieznaczne.
W odniesieniu do innych aktywów finansowych Grupy, takich jak środki pieniężne i ich ekwiwalenty, ryzyko kredytowe powstaje w wyniku niemożności dokonania zapłaty przez drugą stronę umowy, a maksymalna ekspozycja na to ryzyko równa jest wartości bilansowej tych instrumentów.
W Grupie nie występują istotne koncentracje ryzyka kredytowego.
Ryzyko związane z płynnością
Kierownictwo Grupy monitoruje ryzyko braku funduszy jednak ze względu na bardzo silną pozycję finansową Grupy ryzyko to jest minimalne.
Ryzyko związane z ulgą IP BOX
Innovation Box (IP Box), wprowadzony przepisami obowiązującymi w Polsce od stycznia 2019, to mechanizm podatkowy umożliwiający przedsiębiorcom skorzystanie z preferencyjnej stawki opodatkowania podatkiem dochodowym w wysokości 5% dla dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej.
Preferencja IP Box skierowana jest do wszystkich podatników prowadzących działalność, która kwalifikuje się jako działalność badawczo-rozwojowa, osiągających dochody z kwalifikowanych IPR.
Warunki, które należy spełnić, aby móc korzystać z preferencyjnej stawki określonej przez IP Box to przede wszystkim: prowadzenie działalności badawczo-rozwojowej, wytwarzanie, rozwijanie lub ulepszanie przedmiotu kwalifikowanego IPR w ramach prowadzonej działalności B+R, osiąganie dochodów ze wskazanych w ustawie, kwalifikowanych praw oraz określenie dochodów, które mogą korzystać z preferencji podatkowej.
Istnieje ryzyko, że pomimo uzyskania przez Spółkę, jak i jej jednostki powiązane, stosownych interpretacji przepisów prawa podatkowego i złożenia odpowiednich wniosków, zasadność stosowania ww. ulgi może zostać zakwestionowana przez organy podatkowe.
Ryzyko wojny w Ukrainie
Ryzyko związane z konfliktem zbrojnym na terytorium Ukrainy
W dniu 24 lutego 2022 r. rozpoczęła się rosyjska inwazja na Ukrainę. W związku z trwającym konfliktem zbrojnym należy mieć na uwadze, iż przedmiotowe zdarzenie w znacznym stopniu oddziałuje na gospodarkę Europy i świata, w związku z czym istnieje ryzyko negatywnego wpływu konfliktu na działalność Grupy oraz sytuację finansową i majątkową Emitenta. Na dzień sporządzenia niniejszego sprawozdania Emitent nie zidentyfikował realnego zagrożenia dla działalności Grupy. Grupa nie jest stroną umów z podmiotami biorącymi udział w niniejszym konflikcie zbrojnym, w tym nie współpracuje z wykonawcami pochodzącymi z Ukrainy lub Rosji, a sprzedaż produktów Emitenta na terytorium Rosji i Ukrainy stanowi niewielki odsetek w całości przychodów Grupy. Jednostka przeanalizowała również ewentualne ryzyka związane z potencjalnymi atakami hakerskimi i uznała, że sektor gamingowy, w szczególności Jednostka i jej Grupa, nie jest bezpośrednio narażony na potencjalne ataki hakerskie związane z konfliktem zbrojnym na terytorium Ukrainy. Emitent na bieżąco monitoruje
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2021 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
potencjalny wpływ sytuacjipolityczno-gospodarczej na terytorium Ukrainy na działalność Emitenta i rynki międzynarodowe w perspektywie kolejnych okresów i, w razie ewentualnej materializacji niniejszego czynnika ryzyka, podejmie niezbędne działania zmierzające do minimalizacji negatywnych skutków konfliktu dla działalności Jednostki i jej Grupy.
W okresie objętym niniejszym skonsolidowanym sprawozdaniem nie miała miejsca korekta błędów.
Dnia 21.12.2021 Spółka dominująca reprezentowana przez pełnomocnika podpisała z firmą Krzysztof Kostowski działalność gospodarcza umowę najmu na nowo wyremontowany obiekt biurowy mieszczący się pod adresem Warszawa Wybrzeże Kościuszkowskie 21 U50 obejmujący 255m2 powierzchni biurowej, oraz 150m2 pomieszczeń dodatkowych i magazynowych. Opłata miesięczna 10 000 zł + 23% VAT obejmuje czynsz spółdzielni, ogrzewanie, działanie systemu klimatyzacji, prąd, wodę, ścieki, śmieci, internet, ubezpieczenie, monitoring oraz obsługę osobową do dbania o lokal od zewnątrz i wewnątrz. Umowa weszła w życie 1 stycznia 2022 roku, a 13 pomieszczeń biurowych używane jest w celach nauki nowych pracowników, oraz użytkowana w tygodniu przez pracowników spółek z Grupy. W soboty i niedziele służy w celach naukowych oraz dla grup tworzących gry w organizowanych konkursach.
Transakcje z podmiotami powiązanymi w roku 2021:
Sprzedający | Status w Grupie | Nabywca | Status w Grupie | Wartość transakcji | Tytuł operacji |
Games Incubator S.A. | Jednostka zależna | SIM FARM S.A. (d. Aurum Plus S.A.) | Jednostka zależna | 106 | usługa marketingowa |
Shift Games S.A. | Jednostka zależna | GAMEPARIC sp. z o.o.(42) | Jednostka zależna | 313 | Usługi deweloperskie - produkcja gier |
Games Incubator S.A. | Jednostka zależna | SimRail S.A. | Jednostka zależna | 177 | Usługi marketingowe w zakresie budowy wishlisty |
Petard Games sp. z o.o. | Jednostka zależna | PlayWay S.A. | Jednostka dominująca | 20 | Udział w zysku Hot Rod |
GameFormatic S.A. | jednostka zależna | Games Incubator S.A. | jednostka zależna | 549 | Usługi deweloperskie - produkcja gier |
GameFormatic S.A. | jednostka zależna | PlayWay S.A. | Jednostka dominująca | 114 | udział w zyskach |
Gameplanet S.A. | jednostka zależna | CYBER GAMES S.A. | jednostka zależna | 200 | Przekazanie autorskich praw majądkowych Cyber Town |
PlayWay S.A. | Jednostka dominująca | SIM FARM S.A. (d. Aurum Plus S.A.) | Jednostka zależna | 394 | Zakup praw do gry |
Games Incubator S.A. | jednostka zależna | SIM FARM S.A. (d. Aurum Plus S.A.) | jednostka zależna | 23 | Zakup praw do gry |
MobilWay S.A. | jednostka zależna | RL9sport Games S.A. | jednostka zależna | 90 | Usługi deweloperskie - produkcja gier |
DEV4PLAY sp. z o.o. | jednostka zależna | PlayWay S.A. | Jednostka dominująca | 68 | Testy Gry CMS21 |
DEV4PLAY sp. z o.o. | jednostka zależna | Ultimate Games S.A. | jednostka zależna | 252 | Opłata licencyjna Nintendo Switch |
3TGames sp. z o.o. | jednostka zależna | RockGame S.A. | jednostka zależna | 5 | Usługi deweloperskie |
Glivi Games S.A. | jednostka zależna | RockGame S.A. | jednostka zależna | 15 | Usługi deweloperskie |
Out of the Ordinary sp. z o.o. | jednostka zależna | RockGame S.A. | jednostka zależna | 32 | Usługi deweloperskie |
Games Box S.A. | jednostka zależna | Ultimate Games S.A. | jednostka zależna | 14 | Usługi deweloperskie |
Ultimate Games S.A. | jednostka zależna | Games Box S.A. | jednostka zależna | 65 | Prawa do gry |
3T Games sp. z o.o. | jednostka zależna | Games Box S.A. | jednostka zależna | 0 | Pozostałe usługi |
3T Games sp. z o.o. | jednostka zależna | Ultimate Games S.A. | jednostka zależna | 93 | Assety |
3T Games sp. z o.o. | jednostka zależna | President Studio S.A. | jednostka zależna | 3 | sprzedaż karty graficznej |
Ultimate Games S.A. | jednostka zależna | Ultimate Games Mobile S.A. | jednostka zależna | 269 | zakup gry Ultimate Fishing Simulator 2 |
BIG CHEESE STUDIO S.A. | jednostka zależna | Ultimate Games S.A. | jednostka zależna | 1 917 | Opłaty licencyjne |
CONSOLE LABS S.A | jednostka zależna | Ultimate Games S.A. | jednostka zależna | 111 | Opłaty licencyjne |
DEGENERALSS.A. | jednostka zależna | Ultimate Games S.A. | jednostka zależna | 11 | Opłaty licencyjne |
FROZEN DISTRICT sp. z o.o. | jednostka zależna | Ultimate Games S.A. | jednostka zależna | 2 575 | Opłaty licencyjne |
Ultimate Games S.A. | jednostka zależna | FROZEN DISTRICT sp. z o.o. | jednostka zależna | 170 | Opłaty licencyjne |
PENTACLE S.A.. | jednostka zależna | Ultimate Games S.A. | jednostka zależna | 2 | Opłaty licencyjne |
TOTAL GAMES sp. z o.o. | jednostka zależna | Ultimate Games S.A. | jednostka zależna | 4 | Opłaty licencyjne |
Games Incubator S.A. | jednostka zalezna | CRIMSON LION ENTERTAINMENT sp. z o.o.(d. Tomorrow Games sp. z o.o.) | jednostka zalezna | 67 | przeniesienie praw majatkowych |
Games Incubator S.A. | jednostka zalezna | Monuments Games sp. z o.o. (42) | jednostka zalezna | 35 | przeniesienie praw majatkowych |
Games Incubator S.A. | jednostka zalezna | PlayWay S.A. | Jednostka dominująca | 376 | Usługi marketingowe |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2021 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
GAMEPARIC sp. z o.o. | Jednostka zależna | Games Incubator S.A. | Jednostka zależna | 1 256 | Usługi marketingowe |
GAMEPARIC sp. z o.o. | Jednostka zależna | SimulaMaker S.A. (d. SimulaMobile sp. z o.o.) | Jednostka zależna | 30 | Usługi marketingowe |
GAMEPARIC sp. z o.o. | Jednostka zależna | PWay sp. z o.o. | Jednostka zależna | 3 | Usługi marketingowe |
GAMEPARIC sp. z o.o. | Jednostka zależna | Monuments Games sp. z o.o. (42) | Jednostka zależna | 22 | Usługi marketingowe |
GAMEPARIC sp. z o.o. | Jednostka zależna | CRIMSON LION ENTERTAINMENT SP. Z O.O.(d. Tomorrow Games sp. z o.o.) | Jednostka zależna | 18 | Usługi marketingowe |
FreeMind S.A. | Jednostka zależna | Dev4Play sp. z o.o. | Jednostka zależna | 17 | opłaty licencyjne |
Gameboom VR S.A. | jednostka zależna | BIG CHEESE STUDIO S.A. | jednostka zależna | 1 029 | Udział w zysku Cooking Simulator VR |
Gameboom VR S.A. | jednostka zależna | PLAYWAY S.A. | Jednostka dominująca | 787 | Udział w zysku Thief Simulator VR |
Beast Games S.A. | jednostka zależna | Console Labs S.A. | jednostka zależna | 131 | produkcja gry Animal Arivals |
Beast Games S.A. | jednostka zależna | Console Labs S.A. | jednostka zależna | 20 | road gansgs simulator-trailer projektu |
Beast Games S.A. | jednostka zależna | Console Labs S.A. | jednostka zależna | 0 | usługa graficzna |
Console Labs S.A. | jednostka zależna | Beast Games S.A. | jednostka zależna | 5 | strona internetowa |
Console Labs S.A. | jednostka zależna | PlayWay S.A. | Jednostka dominująca | 2 901 | przedaż gier |
Console Labs S.A. | jednostka zależna | Degenerals S.A. | jednostka zależna | 16 | Tank Mechanic Sim |
Degenerals S.A. | jednostka zależna | Console Labs S.A. | jednostka zależna | 374 | udział w zysku |
Forestlight Games S.A | jednostka zależna | Game Crafters Studio S.A. | jednostka zależna | 40 | Dokumentacja do Gry |
Pixel Trapps sp. z o.o. | jednostka zależna | Forestlight Games S.A | jednostka zależna | 11 | Usługi deweloperskie |
Nesalis Games S.A. | Jednostka zależna | PlayWay S.A. | Jednostka dominująca | 156 | Cooking Simulator Mobile IAP (Goole Play) |
Big Cheese Studio S.A. | Jednostka zależna | PlayWay S.A. | Jednostka dominująca | 14 | sprzedaż gier |
Imaginalis Games sp. z o.o. | Jednostka zależna | PlayWay S.A. | Jednostka dominująca | 4 388 | sprzedaż House Flipper |
Frozen District sp. z o.o. | Jednostka zależna | Frozen Way S.A. | Jednostka zależna | 80 | Sprzedaż praw autorskich |
Frozen Way S.A. | Jednostka zależna | Frozen District sp. z o.o. | Jednostka zależna | 435 | opłata licencyjna Hose Flipper |
Frozen District sp. z o.o. | Jednostka zależna | PlayWay S.A. | Jednostka dominująca | 57 | tantiemy HF |
Code Horizon S.A. | Jednostka ależna | PlayWay S.A. | Jednostka dominujaca | 13 | sprzedaż gry Gold Rush PC |
MADMIND STUDIO S.A. | Jednostka ależna | PlayWay S.A. | Jednostka dominujaca | 475 | Sprzedaż Agony |
Transakcje z podmiotami stowarzyszonymi w roku 2021
Sprzedający | Status w Grupie | Nabywca | Status w Grupie | Wartość transakcji | Tytuł operacji |
GR Games S.A. | Jednostka stowarzyszona | G-Devs sp. z o.o. (6s) | Jednostka stowarzyszona | 356 | Usługi deweloperskie |
GameFormatic S.A. | jednostka zależna | Image Power S.A. | jednostka stowarzyszona | 306 | Usługi deweloperskie |
Soro Games S.A. | jednostka zależna | Live Motion Games S.A. | jednostka stowarzyszona | 30 | Preprodukcja gry Renovatores |
Gameplanet S.A. | jednostka zależna | GRANDE GAMES S.A. | jednostka stowarzyszona | 150 | Sprzedaż praw majątkowych do gry Coal Mining |
GARLIC JAM S.A. | jednostka stowarzyszona | Gameplanet S.A. | jednostka zależna | 120 | wynagrodzenie z tyt. UoD "Split" |
ULTIMATE GAMES MARKETING S.A. | jednostka stowarzyszona | Gameplanet S.A. | jednostka zależna | 11 | Usługi marketingowe |
Live Motion Games S.A. | jednostka stowarzyszona | THULE ISLAND sp. z o.o. (d. Gaming Centre sp. z o.o.; Septarian Games sp. z o.o.) | jednostka zależna | 20 | wynagr.spooked |
MobilWay S.A. | jednostka zależna | Movie Games S.A. | jednostka stowarzyszona | 820 | Usługi deweloperskie - produkcja gier |
DEV4PLAY sp. z o.o. | jednostka zależna | Detalion Games S.A. | jednostka stowarzyszona | 307 | Usługi deweloperskie - produkcja gier |
DEV4PLAY sp. z o.o. | jednostka zależna | ROAD STUDIO S.A. | jednostka zależna | 58 | Usługi deweloperskie - produkcja gier |
RockGame S.A. | jednostka zależna | Creativeforge Games S.A. | jednostka stowarzyszona | 20 | Zakup praw do gry |
RockGame S.A. | jednostka zależna | G11 S.A. | jednostka stowarzyszona | 27 | Usługi marketingowe |
RockGame S.A. | jednostka zależna | IMAGE POWER S.A. | jednostka stowarzyszona | 7 | Usługi marketingowe |
RockGame S.A. | jednostka zależna | Yeyuna sp. z o.o. | jednostka stowarzyszona | 10 | Zakup praw do gry |
Games Box S.A. | jednostka zależna | 100 Games sp. z o.o. | jednostka stowarzyszona | 25 | Usługi deweloperskie |
100 Games sp. z o.o. | jednostka stowarzyszona | Games Box S.A. | jednostka zależna | 30 | Usługi deweloperskie |
Ultimate VR S.A. | jednostka stowarzyszona | Games Box S.A. | jednostka zależna | 100 | Sprzedaż oprogramowania |
3T Games sp. z o.o. | jednostka zależna | 100 Games sp. z o.o. | jednostka stowarzyszona | 3 | Sprzedaż sprzętu komputerowego |
100 Games sp. z o.o. | jednostka stowarzyszona | 3T Games sp. z o.o. | jednostka zależna | 3 | Usługi deweloperskie |
3T Games sp. z o.o. | jednostka zależna | Demolish Games S.A. | jednostka stowarzyszona | 0 | Pozostałe usługi |
3T Games sp. z o.o. | jednostka zależna | G-Devs sp. z o.o. | jednostka stowarzyszona | 2 | Sprzedaż sprzętu komputerowego |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2021 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
3T Games sp. z o.o. | jednostka zależna | Live Motion Games S.A. | jednostka stowarzyszona | 11 | Sprzedaż sprzętu komputerowego |
3T Games sp. z o.o. | jednostka zależna | Pyramid Games S.A. | jednostka stowarzyszona | 5 | Sprzedaż sprzętu komputerowego |
Digital Melody Games Sp. z o.o. | jednostka stowarzyszona | Ultimate Games S.A. | jednostka zależna | 29 | Opłaty licencyjne |
100 GAMES sp. z o.o. | jednostka stowarzyszona | Ultimate Games S.A. | jednostka zależna | 190 | testowanie gier |
Ultimate Games S.A. | jednostka zależna | 100 Games zp. z o.o. | jednostka stowarzyszona | 9 | PS 4 Pro |
Baked Games S.A. | jednostka stowarzyszona | Ultimate Games S.A. | jednostka zależna | 15 | opl.licencyjne |
ConsoleWay S.A. | jednostka stowarzyszona | Ultimate Games S.A. | jednostka zależna | 366 | opl.licencyjne |
Ultimate Games S.A. | jednostka zależna | ConsoleWay S.A. | jednostka stowarzyszona | 251 | Zestaw assetów, ref.kosztów |
Demolish Games S.A. | jednostka stowarzyszona | Ultimate Games S.A. | jednostka zależna | 106 | opl.licencyjne |
GOLDEN EGGS STUDIO S.A. | jednostka stowarzyszona | Ultimate Games S.A. | jednostka zależna | 6 | opl.licencyjne |
Iron Wolf Studio S.A. | jednostka stowarzyszona | Ultimate Games S.A. | jednostka zależna | 11 | opl.licencyjne |
Manager Game S.A. | jednostka stowarzyszona | Ultimate Games S.A. | jednostka zależna | 3 | opl.licencyjne |
Ultimate Games S.A. | jednostka zależna | Manager Games S.A | jednostka stowarzyszona | 9 | PS4 Pro |
Pyramid Games S.A. | jednostka stowarzyszona | Ultimate Games S.A. | jednostka zależna | 11 | opl.licencyjne |
Ultimate Games S.A. | jednostka zależna | Sonka S.A. | jednostka stowarzyszona | 5 | opl.licencyjne |
UF Games S.A. | jednostka stowarzyszona | Ultimate Games S.A. | jednostka zależna | 794 | opl.licencyjne |
Ultimate Games S.A. | jednostka zależna | UF Games S.A. | jednostka stowarzyszona | 297 | najem, sprzedaż gier |
ULTIMATE GAMES MARKETING S.A. | jednostka stowarzyszona | Ultimate Games S.A. | jednostka zależna | 31 | marketing |
Ultimate VR S.A. | jednostka stowarzyszona | Ultimate Games S.A. | jednostka zależna | 126 | opl.licencyjne |
Ultimate Games S.A. | jednostka zależna | Ultimate VR S.A. | jednostka stowarzyszona | 215 | zestaw asetów |
Glivi Games S.A. | zależna | CreativeForge Games S.A. | stowarzyszona | 145 | Usługi deweloperskie |
WARZONELAB sp. z o.o. | jednostka zależna | NPC GAMES S.A. | jednostka stowarzyszona | 30 | przeniesienie majątk.praw autorskich dot. gry Convoy Commander |
GAMEPARIC sp. z o.o. | Jednostka zależna | CreativeForge Games S.A. | Jednostka stowarzyszona | 24 | Usługi marketingowe |
GAMEPARIC sp. z o.o. | Jednostka zależna | G-Devs sp. z o.o. | Jednostka stowarzyszona | 8 | Usługi marketingowe |
GAMEPARIC sp. z o.o. | Jednostka zależna | ANCIENT GAMES S.A.(6s) | Jednostka stowarzyszona | 19 | Usługi marketingowe |
GAMEPARIC sp. z o.o. | Jednostka zależna | Ritual Interactive S.A. (d. Circle Games) | Jednostka stowarzyszona | 6 | Usługi marketingowe |
GAMEPARIC sp. z o.o. | Jednostka zależna | Hyper Studio sp. z o.o. | Jednostka stowarzyszona | 7 | Usługi marketingowe |
DEMOLISH GAMES S.A. | jednostka stowarzyszona | Console Labs S.A. | jednostka zależna | 65 | repozytorium Demolish&Build 2021 |
Games Operators S.A. | jednostka stowarzyszona | Console Labs S.A. | jednostka zależna | 9 | sprzedaż gier |
POLYSLASH S.A. | jednostka stowarzyszona | Console Labs S.A. | jednostka zależna | 20 | dystrybucja gier |
Console Labs S.A. | jednostka zależna | Games Operators S.A. | jednostka stowarzyszona | 143 | Radio Commander |
TITAN GAMEZ sp. z o. o. | jednostka stowarzyszona | President Studio S.A. | jednostka zależna | 12 | Wpomaganie wydania gry - marketing (I am your president) |
SlavGames sp. z o.o. | jednostka stowarzyszona | Stereio Games S.A. | jednostka zależna | 4 | Sprzedaż sprzętu komputerowego |
Woodland Games S.A. | jednostka stowarzyszona | Big Cheese Studio S.A. | jednostka zależna | 29 | usługi programistyczne |
Frozen District sp. z o.o. | jednostka zależna | Live Motion Games S.A. | jednostka stowarzyszona | 223 | działania promocyjne |
Saldo rozrachunków z podmiotami zależnymi na dzień 31 grudnia 2021 roku (wyłączone w konsolidacji):
Należność | Status w Grupie | Zobowiązanie | Status w Grupie | Saldo |
GameFormatic S.A. | Jednostka zależna | PlayWay S.A. | Jednostka dominująca | 28 |
Petard Games sp. z o.o. | Jednostka zależna | PlayWay S.A. | Jednostka dominująca | 11 |
Games Incubator S.A. | Jednostka zależna | SimRail S.A. | Jednostka zależna | 40 |
Games Incubator S.A. | Jednostka zależna | SIM FARM S.A. (d. Aurum Plus S.A.) | Jednostka zależna | 2 |
DEV4PLAY sp. z o.o. | Jednostka zależna | Ultimate Games S.A. | Jednostka zależna | 48 |
Games Box S.A. | Jednostka zależna | Ultimate Games S.A. | Jednostka dominująca | 1 |
Games Box S.A. | Jednostka zależna | 100 Games sp. z o.o. | Jednostka stowarzyszona | 31 |
Out of the Ordinary sp. z o.o. | jednostka zależna | RockGame S.A. | jednostka zależna | 39 |
Games Incubator S.A. | jednostka zależna | PlayWay S.A. | Jednostka dominująca | 431 |
GAMEPARIC sp. z o.o. | jednostka zależna | Games Incubator S.A. | jednostka zależna | 83 |
Gameboom VR S.A. (d. Gameboom VR sp. z o. o.) | jednostka zależna | BIG CHEESE STUDIO S.A. (Circus sp. z o.o.) | jednostka zależna | 306 |
Grupa Kapitałowa PLAYWAY S.A.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2021 r.
(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)
Gameboom VR S.A. (d. Gameboom VR sp. z o. o.) | jednostka zależna | PlayWay S.A. | Jednostka dominująca | 103 |
Console Labs S.A. | jednostka zależna | PlayWay S.A. | Jednostka dominująca | 402 |
Nesalis Games S.A. | Jednostka zależna | PlayWay S.A. | Jednostka dominująca | 26 |
Big Cheese Studio S.A. | Jednostka zależna | Ultimate Games S.A. | Jednostka zależna | 643 |
Imaginalis Games sp.z o.o. | Jednostka zależna | PlayWay S.A. | Jednostka dominująca | 647 |
Frozen Way S.A. | Jednostka zależna | Frozen District sp. z o.o. | Jednostka zależna | 122 |
FROZEN DISTRICT sp. z o.o. | jednostka zależna | Ultimate Games S.A. | jednostka zależna | 210 |
MADMIND STUDIO S.A. | Jednostka ależna | PlayWay S.A. | Jednostka dominujaca | 144 |
Ultimate Games S.A. | Jednostka ależna | PlayWay S.A. | Jednostka dominująca | 755 |
Beast Games S.A. | Jednostka ależna | PlayWay S.A. | Jednostka dominująca | 5 |
Saldo rozrachunków z podmiotami stowarzyszonymi na dzień 31 grudnia 2021 roku:
Należność | Status w Grupie | Zobowiązanie | Status w Grupie | Saldo |
GameFormatic S.A. | Jednostka zależna | Image Power S.A. | Jednostka stowarzyszona | 42 |
DEV4PLAY sp. z o.o. | Jednostka zależna | ROAD STUDIO S.A. | Jednostka stowarzyszona | 36 |
DEV4PLAY sp. z o.o. | Jednostka zależna | Detalion Games S.A. (Stolen Labs S.A.) | Jednostka stowarzyszona | 31 |
RockGame S.A. | Jednostka zależna | IMAGE POWER S.A. | jednostka stowarzyszona | 2 |
Console Labs S.A. | jednostka zależna | Demolish Games S.A. | jednostka stowarzyszona | 41 |
Console Labs S.A. | jednostka zależna | Movie Games S.A. | jednostka stowarzyszona | 0 |
Woodland Games S.A. | Jednostka stowarzyszona | Big Cheese Studio S.A. | Jednostka zależna | 35 |
Frozen District sp. z o.o. | jednostka zależna | Live Motion Games S.A. | jednostka stowarzyszona | 28 |
PlayWay S.A. | Jednostka dominujaca | UF Games S.A. (2) | jednostka stowarzyszona | 261 |
Pyramid Games S.A. | Jednostka stowarzyszona | PlayWay S.A. | Jednostka dominujaca | 1 |
Games Box S.A. | Jednostka zależna | 100 Games sp. z o.o. | Jednostka stowarzyszona | 31 |
Ultimate Games S.A. | Jednostka dominująca | 100 Games sp. z o.o. | Jednostka stowarzyszona | 11 |
Ultimate Games S.A. | Jednostka dominująca | UF Games S.A. | Jednostka stowarzyszona | 47 |
Live Motion Games S.A. | Jednostka stowarzyszona | Ultimate Games S.A. | Jednostka dominująca | 25 |
Pyramid Games sp. z o.o. | Jednostka stowarzyszona | Ultimate Games S.A. | Jednostka dominująca | 14 |
UF Games S.A. | Jednostka stowarzyszona | Ultimate Games S.A. | Jednostka dominująca | 65 |
Ultimate Games Marketing S.A. | Jednostka stowarzyszona | Ultimate Games S.A. | Jednostka dominująca | 1 |
100 Games sp. z o.o. | Jednostka stowarzyszona | Games Box S.A. | Jednostka zależna | 3 |
Ultimate VR S.A. | Jednostka stowarzyszona | Games Box S.A. | Jednostka zależna | 123 |
100 Games sp. z o.o. | Jednostka stowarzyszona | Ultimate Games S.A. | Jednostka dominująca | 18 |
ConsoleWay S.A. | Jednostka stowarzyszona | Ultimate Games S.A. | Jednostka dominująca | 47 |
………………………………………… | ……………………………………………. | ……………………………………………. |
Krzysztof Kostowski | Jakub Władysław Trzebiński | Marek Parzyński |
Prezes Zarządu | Wiceprezes Zarządu | Osoba odpowiedzialna za prowadzenie ksiąg jednostki dominującej |
Warszawa, dnia 29 kwietnia 2022 r.