iso4217:PLNxbrli:sharesiso4217:PLN259400ANEBPTI981R5462022-01-012022-12-31ifrs-full:NoncontrollingInterestsMember259400ANEBPTI981R5462022-01-012022-12-31ifrs-full:EquityAttributableToOwnersOfParentMember259400ANEBPTI981R5462022-01-012022-12-31ifrs-full:RetainedEarningsMember259400ANEBPTI981R5462022-01-012022-12-31ifrs-full:OtherReservesMember259400ANEBPTI981R5462022-01-012022-12-31ifrs-full:SharePremiumMember259400ANEBPTI981R5462022-01-012022-12-31ifrs-full:IssuedCapitalMember259400ANEBPTI981R5462022-01-01259400ANEBPTI981R5462022-01-01ifrs-full:NoncontrollingInterestsMember259400ANEBPTI981R5462022-01-01ifrs-full:EquityAttributableToOwnersOfParentMember259400ANEBPTI981R5462022-01-01ifrs-full:RetainedEarningsMember259400ANEBPTI981R5462022-01-01ifrs-full:OtherReservesMember259400ANEBPTI981R5462022-01-01ifrs-full:SharePremiumMember259400ANEBPTI981R5462022-01-01ifrs-full:IssuedCapitalMember259400ANEBPTI981R5462022-01-01ifrs-full:FinancialEffectOfCorrectionsOfAccountingErrorsMember259400ANEBPTI981R5462022-01-01ifrs-full:FinancialEffectOfCorrectionsOfAccountingErrorsMemberifrs-full:NoncontrollingInterestsMember259400ANEBPTI981R5462022-01-01ifrs-full:FinancialEffectOfCorrectionsOfAccountingErrorsMemberifrs-full:EquityAttributableToOwnersOfParentMember259400ANEBPTI981R5462022-01-01ifrs-full:FinancialEffectOfCorrectionsOfAccountingErrorsMemberifrs-full:RetainedEarningsMember259400ANEBPTI981R5462022-01-01ifrs-full:FinancialEffectOfCorrectionsOfAccountingErrorsMemberifrs-full:OtherReservesMember259400ANEBPTI981R5462022-01-01ifrs-full:FinancialEffectOfCorrectionsOfAccountingErrorsMemberifrs-full:SharePremiumMember259400ANEBPTI981R5462022-01-01ifrs-full:FinancialEffectOfCorrectionsOfAccountingErrorsMemberifrs-full:IssuedCapitalMember259400ANEBPTI981R5462022-01-01ifrs-full:PreviouslyStatedMember259400ANEBPTI981R5462022-01-01ifrs-full:PreviouslyStatedMemberifrs-full:NoncontrollingInterestsMember259400ANEBPTI981R5462022-01-01ifrs-full:PreviouslyStatedMemberifrs-full:EquityAttributableToOwnersOfParentMember259400ANEBPTI981R5462022-01-01ifrs-full:PreviouslyStatedMemberifrs-full:RetainedEarningsMember259400ANEBPTI981R5462022-01-01ifrs-full:PreviouslyStatedMemberifrs-full:OtherReservesMember259400ANEBPTI981R5462022-01-01ifrs-full:PreviouslyStatedMemberifrs-full:SharePremiumMember259400ANEBPTI981R5462022-01-01ifrs-full:PreviouslyStatedMemberifrs-full:IssuedCapitalMember259400ANEBPTI981R5462023-12-31ifrs-full:NoncontrollingInterestsMember259400ANEBPTI981R5462023-12-31ifrs-full:EquityAttributableToOwnersOfParentMember259400ANEBPTI981R5462023-12-31ifrs-full:RetainedEarningsMember259400ANEBPTI981R5462023-12-31ifrs-full:OtherReservesMember259400ANEBPTI981R5462023-12-31ifrs-full:SharePremiumMember259400ANEBPTI981R5462023-12-31ifrs-full:IssuedCapitalMember259400ANEBPTI981R5462023-01-012023-12-31ifrs-full:NoncontrollingInterestsMember259400ANEBPTI981R5462023-01-012023-12-31ifrs-full:EquityAttributableToOwnersOfParentMember259400ANEBPTI981R5462023-01-012023-12-31ifrs-full:RetainedEarningsMember259400ANEBPTI981R5462023-01-012023-12-31ifrs-full:OtherReservesMember259400ANEBPTI981R5462023-01-012023-12-31ifrs-full:SharePremiumMember259400ANEBPTI981R5462023-01-012023-12-31ifrs-full:IssuedCapitalMember259400ANEBPTI981R5462022-12-31ifrs-full:NoncontrollingInterestsMember259400ANEBPTI981R5462022-12-31ifrs-full:EquityAttributableToOwnersOfParentMember259400ANEBPTI981R5462022-12-31ifrs-full:RetainedEarningsMember259400ANEBPTI981R5462022-12-31ifrs-full:OtherReservesMember259400ANEBPTI981R5462022-12-31ifrs-full:SharePremiumMember259400ANEBPTI981R5462022-12-31ifrs-full:IssuedCapitalMember259400ANEBPTI981R5462022-12-31ifrs-full:FinancialEffectOfCorrectionsOfAccountingErrorsMember259400ANEBPTI981R5462022-12-31ifrs-full:FinancialEffectOfCorrectionsOfAccountingErrorsMemberifrs-full:NoncontrollingInterestsMember259400ANEBPTI981R5462022-12-31ifrs-full:FinancialEffectOfCorrectionsOfAccountingErrorsMemberifrs-full:EquityAttributableToOwnersOfParentMember259400ANEBPTI981R5462022-12-31ifrs-full:FinancialEffectOfCorrectionsOfAccountingErrorsMemberifrs-full:RetainedEarningsMember259400ANEBPTI981R5462022-12-31ifrs-full:FinancialEffectOfCorrectionsOfAccountingErrorsMemberifrs-full:OtherReservesMember259400ANEBPTI981R5462022-12-31ifrs-full:FinancialEffectOfCorrectionsOfAccountingErrorsMemberifrs-full:SharePremiumMember259400ANEBPTI981R5462022-12-31ifrs-full:FinancialEffectOfCorrectionsOfAccountingErrorsMemberifrs-full:IssuedCapitalMember259400ANEBPTI981R5462022-12-31ifrs-full:PreviouslyStatedMember259400ANEBPTI981R5462022-12-31ifrs-full:PreviouslyStatedMemberifrs-full:NoncontrollingInterestsMember259400ANEBPTI981R5462022-12-31ifrs-full:PreviouslyStatedMemberifrs-full:EquityAttributableToOwnersOfParentMember259400ANEBPTI981R5462022-12-31ifrs-full:PreviouslyStatedMemberifrs-full:RetainedEarningsMember259400ANEBPTI981R5462022-12-31ifrs-full:PreviouslyStatedMemberifrs-full:OtherReservesMember259400ANEBPTI981R5462022-12-31ifrs-full:PreviouslyStatedMemberifrs-full:SharePremiumMember259400ANEBPTI981R5462022-12-31ifrs-full:PreviouslyStatedMemberifrs-full:IssuedCapitalMember259400ANEBPTI981R5462022-12-31259400ANEBPTI981R5462023-12-31259400ANEBPTI981R5462022-01-012022-12-31259400ANEBPTI981R5462023-01-012023-12-31

 

 

 

 

SKONSOLIDOWANE

SPRAWOZDANIE FINANSOWE GRUPY KAPITAŁOWEJ

GAMING FACTORY S.A.

 

 

za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.

sporządzone zgodnie z Międzynarodowymi Standardami Sprawozdawczości Finansowej

 

 

 

 

Warszawa, dnia 25 kwietnia 2024 roku

Grupa Kapitałowa GAMING FACTORY S.A.

Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.

(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)

Spis treści

 

I.Wybrane skonsolidowane dane finansowe4

II.Skonsolidowane sprawozdanie finansowe5

1.Skonsolidowane sprawozdanie finansowe z całkowitych dochodów5

2.Skonsolidowane sprawozdanie z sytuacji finansowej6

3.Skonsolidowane sprawozdanie ze zmian w kapitale własnym7

4.Skonsolidowane sprawozdanie z przepływów pieniężnych8

III.Dodatkowe noty i objaśnienia do skonsolidowanego sprawozdania finansowego Grupy Kapitałowej Gaming

Factory S.A. za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.9

1.Informacje ogólne o Grupie Kapitałowej9

1.1.Informacje o jednostce dominującej9

1.2.Podstawowa działalność Grupy Kapitałowej10

1.3.Jednostki zależne10

1.3.1.Jednostki zależne wchodzące w skład Grupy Kapitałowej10

1.3.2.Informacje finansowe dotyczące jednostek zależnych10

1.4.Jednostki stowarzyszone10

2.Zatwierdzenie sprawozdania finansowego do publikacji11

3.Format oraz ogólne zasady sporządzenia skonsolidowanego sprawozdania finansowego11

3.1.Podstawa sporządzenia skonsolidowanego sprawozdania finansowego11

3.1.1.Oświadczenie o zgodności11

3.1.2.Założenie kontynuacji działalności11

3.2.Okres objęty sprawozdaniem i danymi porównywalnymi dla prezentowanego skonsolidowanego sprawozdania finansowego11

3.3.Waluta funkcjonalna i sprawozdawcza12

3.4.Stosowane zasady rachunkowości12

3.4.1.Zakres i metody konsolidacji12

3.4.2.Zmiany zasad rachunkowości13

3.4.3.Wpływ zmian standardów MSSF na skonsolidowane sprawozdanie finansowe13

3.4.4.Wartości niematerialne14

3.4.5.Wartość firmy14

3.4.6.Rzeczowe aktywa trwałe15

3.4.7.Inwestycje w jednostkach stowarzyszonych wyceniane zgodnie z metodą praw własności15

3.4.8.Zapasy15

3.4.9.Należności z tytułu dostaw i usług oraz pozostałe16

3.4.10.Środki pieniężne i ich ekwiwalenty16

3.4.11.Aktywa finansowe16

3.4.12.Hierarchia wartości godziwej17

3.4.13.Utrata wartości17

3.4.14.Transakcje w walucie obcej18

3.4.15.Kapitał własny19

3.4.16.Zysk na akcję19

3.4.17.Płatności w formie akcji (program motywacyjny)19

3.4.18.Zmiany udziałów właścicielskich Grupy w jednostkach zależnych19

3.4.19.Rezerwy20

3.4.20.Zobowiązania z tytułu dostaw i usług oraz pozostałe20

3.4.21.Odroczony podatek dochodowy20

3.4.22.Uznawanie przychodów21

3.4.23.Koszty21

3.4.24.Zobowiązania i aktywa warunkowe21

3.4.25.Znaczące szacunki i osądy22

3.4.26.Opis zasad (polityki) rachunkowości w odniesieniu do dywidend24

3.4.27.Opis zasad (polityki) rachunkowości w odniesieniu do przepływów pieniężnych24

3.4.28.Szczegółowość not oraz objaśnień dla pozycji skonsolidowanego sprawozdania z sytuacji finansowej24

4.Noty objaśniające do skonsolidowanego sprawozdania z sytuacji finansowej25

4.1.Aktywa finansowe wyceniane metodą praw własności25

4.1.1.Specyfikacja inwestycji w jednostkach stowarzyszonych25

4.1.2.Zmiany stanu inwestycji w jednostkach stowarzyszonych25

4.1.3.Informacje finansowe dotyczące jednostek stowarzyszonych26

4.2.Aktywa finansowe wyceniane w wartości godziwej przez inne całkowite dochody27

4.2.1.Specyfikacja aktywów finansowych wycenianych wg wartości godziwej przez inne całkowite dochody27

4.2.2.Wycena aktywów finansowych27

4.3.Zapasy28

Grupa Kapitałowa GAMING FACTORY S.A.

Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.

(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)

4.4.Należności z tytułu dostaw i usług oraz pozostałe29

4.4.1.Specyfikacja należności29

4.4.2.Struktura wiekowa oraz kalkulacja oczekiwanej straty kredytowej należności z tytułu dostaw i usług29

4.5.Środki pieniężne i ich ekwiwalenty29

4.6.Kapitał własny30

4.6.1.Kapitał akcyjny30

4.6.2.Nadwyżka ceny emisyjnej powyżej wartości nominalnej akcji31

4.6.3.Pozostałe kapitały rezerwowe31

4.6.4.Zyski zatrzymane31

4.6.5.Zysk na akcję32

4.6.6.Dywidendy wypłacone i zaproponowane do wypłaty32

4.6.7.Kapitał przypadający udziałom niedającym kontroli32

4.7.Zobowiązania z tytułu dostaw i usług oraz pozostałe32

5.Noty objaśniające do skonsolidowanego sprawozdania z całkowitych dochodów33

5.1.Przychody netto ze sprzedaży produktów33

5.1.1.Segmenty operacyjne33

5.1.2.Informacje dotyczące produktów i usług33

5.1.3.Informacje dotyczące głównych klientów33

5.2.Koszty działalności operacyjnej34

5.2.1.Specyfikacja kosztów działalności operacyjnej34

5.2.2.Specyfikacja kosztu usług obcych34

5.2.3.Specyfikacja kosztu wynagrodzeń i świadczeń pracowniczych34

5.3.Pozostałe koszty operacyjne35

5.4.Przychody i koszty finansowe35

5.4.1.Przychody finansowe35

5.4.2.Koszty finansowe35

5.5.Podatek dochodowy35

5.5.1.Podstawowe składniki obciążenia podatku dochodowego35

5.5.2.Uzgodnienie efektywnej stawki podatku36

5.5.3.Struktura aktywów i rezerw z tyt. odroczonego podatku dochodowego36

6.Instrumenty finansowe i zarządzanie ryzykiem finansowym37

6.1.Instrumenty finansowe37

6.2.Hierarchia wartości godziwej instrumentów finansowych38

6.3.Ryzyka związane z instrumentami finansowymi38

6.4.Ryzyko rynkowe39

6.4.1.Ryzyko zmiany wartości godziwej lub przepływów pieniężnych w wyniku zmian stóp procentowych39

6.4.2.Ryzyko walutowe39

6.5.Ryzyko kredytowe40

6.6.Ryzyko związane z płynnością40

6.7.Zarządzanie kapitałem41

7.Pozostałe noty objaśniające42

7.1.Wynagrodzenia oraz świadczenia kluczowego personelu kierowniczego42

7.2.Informacja o transakcjach i rozrachunkach Grupy Kapitałowej Gaming Factory z osobami powiązanymi43

7.3.Informacja o transakcjach oraz rozrachunkach pomiędzy jednostkami wchodzącymi w skład Grupy Kapitałowej Gaming Factory S.A.44

7.4.Informacje o transakcjach oraz rozrachunkach Grupy Kapitałowej Gaming Factory S.A. z jednostkami stowarzyszonymi wycenianymi metodą praw własności44

7.5.Zobowiązania i aktywa warunkowe45

7.6.Nieujęte zobowiązania wynikające z zawartych umów45

7.7.Informacja o korektach błędów poprzednich okresów46

7.8.Wpływ wojny w Ukrainie na funkcjonowanie Grupy46

7.9.Informacja o zdarzeniach następujących po zakończeniu okresu sprawozdawczego, które nie zostały uwzględnione w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym.46

 

 

 

 

 

Grupa Kapitałowa GAMING FACTORY S.A.

Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.

(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)

I.Wybrane skonsolidowane dane finansowe

WYBRANE SKONSOLIDOWANE DANE FINANSOWE

od 01.01.2023

do 31.12.2023

od 01.01.2022

do 31.12.2022

od 01.01.2023

do 31.12.2023

od 01.01.2022

do 31.12.2022

PLN`000

PLN`000

EUR`000

EUR`000

Przychody netto ze sprzedaży produktów i usług

2 650

2 526

585

539

Zysk (strata) z działalności operacyjnej

(3 548)

(5 159)

(784)

(1 101)

EBITDA*

(3 401)

(5 025)

(751)

(1 072)

Zysk (strata) brutto

(4 182)

(8 476)

(924)

(1 808)

Zysk (strata) netto, w tym:

(4 067)

(7 803)

(898)

(1 665)

- przypadający na jednostkę dominującą

(3 951)

(7 773)

(872)

(1 658)

- przypadający na udziały niedające kontroli

(116)

(30)

(26)

(6)

Przepływy pieniężne netto z działalności operacyjnej

(6 924)

(3 224)

(1 529)

(688)

Przepływy pieniężne netto z działalności inwestycyjnej

(182)

(1 109)

(40)

(236)

Przepływy pieniężne netto z działalności finansowej

4 594

-

1 015

-

Przepływy pieniężne netto – razem

(2 512)

(4 333)

(555)

(924)

WYBRANE SKONSOLIDOWANE DANE FINANSOWE

Na dzień

31 grudnia 2023

PLN`000

Na dzień

31 grudnia 2022

PLN`000

Na dzień

31 grudnia 2023

EUR`000

Na dzień

31 grudnia 2022

EUR`000

Aktywa / Pasywa razem

25 498

24 600

5 864

5 245

Aktywa trwałe

4 048

5 527

931

1 178

Aktywa obrotowe

21 450

19 073

4 933

4 067

Kapitał własny przypadający akcjonariuszom emitenta

23 275

22 442

5 353

4 785

Zobowiązania razem

1 905

1 724

438

368

Zobowiązania długoterminowe

1 084

993

249

212

Zobowiązania krótkoterminowe

821

731

189

156

Liczba akcji

5 627 700

5 627 700

5 627 700

5 627 700

Zysk (strata) netto na jedną akcję zwykłą (w zł/EUR)

(0,70)

(1,38)

(0,16)

(0,29)

Wartość księgowa na jedną akcję (w zł /EUR )

4,19

4,06

0,93

0,87

*EBITDA liczona jako zysk z działalności operacyjnej powiększony o amortyzację.

 

Powyższe dane finansowe zostały przeliczone na EUR według następujących zasad:

- pozycje aktywów i pasywów – według średniego kursu określonego przez NBP na dzień 31 grudnia 2023 r. – 4,3480 PLN/EURO oraz na dzień 31 grudnia 2022 r. – 4,6899 PLN/EURO,

- pozycje skonsolidowanego sprawozdania z całkowitych dochodów oraz skonsolidowanego sprawozdania z przepływów pieniężnych – według kursu stanowiącego średnią arytmetyczną średnich kursów określonych przez NBP na ostatni dzień każdego miesiąca okresu sprawozdawczego: od 1 stycznia do 31 grudnia 2023 r. – 4,5284 PLN/EUR oraz od 1 stycznia

do 31 grudnia 2022 r. – 4,6883PLN/EUR.

Grupa Kapitałowa GAMING FACTORY S.A.

Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.

(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)

II.Skonsolidowane sprawozdanie finansowe

1.Skonsolidowane sprawozdanie finansowe z całkowitych dochodów

SKONSOLIDOWANE SPRAWOZDANIE Z CAŁKOWITYCH DOCHODÓW

Nota

od 01.01.2023

do 31.12.2023

PLN’000

od 01.01.2022

do 31.12.2022

PLN’000

Działalność kontynuowana

 

 

 

Przychody

 

 

 

Przychody netto ze sprzedaży produktów i usług

5.1.

2 650

2 526

Pozostałe przychody

-

18

40

Koszty działalności operacyjnej

 

 

 

Zmiana stanu produktów

-

6 228

2 765

Amortyzacja

-

147

134

Zużycie materiałów i energii

-

59

55

Usługi obce

5.2.2.

7 247

4 731

Wynagrodzenia i świadczenia pracownicze

5.2.3.

2 193

749

Pozostałe koszty rodzajowe

-

138

76

Pozostałe koszty operacyjne

5.3.

2 660

4 745

Zysk (strata) z działalności operacyjnej

 

(3 548)

(5 159)

Przychody finansowe

5.4.1.

292

224

Koszty finansowe

5.4.2.

328

3 247

Zysk (strata) z udziału w jednostkach stowarzyszonych

4.1.2.

(598)

(294)

Zysk (strata) przed opodatkowaniem

 

(4 182)

(8 476)

Podatek dochodowy

5.5.

(115)

(673)

Zysk (strata) netto z działalności kontynuowanej

 

(4 067)

(7 803)

Działalność zaniechana

 

 

  

Zysk (strata) netto z działalności zaniechanej

 

-

-

Zysk (strata) netto

 

(4 067)

(7 803)

- przypadający na Jednostkę dominującą

-

(3 951)

(7 773)

- przypadający na udziały niedające kontroli

-

(116)

(30)

Inne całkowite dochody

 

196

38

Wycena aktywów finansowych do wartości godziwej

4.2.

46

(30)

Podatek odroczony od wyceny do wartości godziwej

-

9

(6)

Wynik na zmianie udziału w aktywach netto jednostek stowarzyszonych

4.1.2.

196

77

Podatek odroczony od wyniku na zmianie udziału w aktywach netto jednostek stowarzyszonych

-

37

15

Całkowite dochody ogółem

 

(3 871)

(7 765)

- przypadające na jednostkę dominującą

-

(3 755)

(7 735)

- przypadające na udziały niedające kontroli

-

(116)

(30)

 

Zysk (strata) netto na jedną akcję (zł)przypadający akcjonariuszom Jednostki dominującej (zł)

Podstawowy, w tym:

 

(0,70)

(1,38)

- z działalności kontynuowanej

4.6.5.

(0,70)

(1,38)

- z działalności zaniechanej

-

-

-

Rozwodniony, w tym:

 

(0,70)

(1,38)

- z działalności kontynuowanej

4.6.5.

(0,70)

(1,38)

- z działalności zaniechanej

-

-

-

   

Grupa Kapitałowa GAMING FACTORY S.A.

Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.

(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)

2.Skonsolidowane sprawozdanie z sytuacji finansowej

AKTYWA

Nota

Na dzień

31 grudnia 2023

PLN’000

Na dzień

31 grudnia 2022

PLN’000

Aktywa trwałe

  

4 048

5 527

Wartość firmy

-

89

89

Wartości niematerialne

-

248

358

Rzeczowe aktywa trwałe

-

94

75

Inwestycje w jednostkach stowarzyszonych wyceniane zgodnie z metodą praw własności

4.1.

2 223

2 928

Aktywa finansowe wyceniane w wartości godziwej przez inne całkowite dochody

4.2.

607

1 037

Aktywa finansowe wyceniane wg zamortyzowanego kosztu

-

-

413

Aktywa z tytułu odroczonego podatku dochodowego

5.5.3.

787

627

Aktywa obrotowe

 

21 450

19 073

Zapasy

4.3.

11 589

7 354

Należności z tytułu dostaw i usług oraz pozostałe

4.4.

1 454

927

Należność z tytułu podatku dochodowego

-

-

62

Środki pieniężne i ich ekwiwalenty

4.5.

7 516

10 028

Aktywa finansowe wyceniane w wartości godziwej przez inne całkowite dochody

4.2.

543

-

Aktywa finansowe wyceniane wg zamortyzowanego kosztu

-

348

702

Aktywa obrotowe inne niż aktywa zakwalifikowane jako przeznaczone do sprzedaży

 

21 450

19 073

Aktywa razem

  

25 498

24 600

 

PASYWA

Nota

Na dzień

31 grudnia 2023

PLN`000

Na dzień

31 grudnia 2022

PLN`000

Razem kapitał własny

 

23 593

22 876

Kapitały przypadające akcjonariuszom jednostki dominującej

 

23 275

22 442

Kapitał akcyjny

4.6.1.

563

563

Nadwyżka ceny emisyjnej powyżej wartości nominalnej udziałów

4.6.2.

18 236

18 236

Pozostałe kapitały rezerwowe

4.6.3.

5 824

1 040

Zyski zatrzymane

4.6.4.

(1 348)

2 603

- w tym zysk (strata) netto

-

(3 951)

(7 773)

Kapitał przypadający udziałom niedającym kontroli

4.6.7.

318

434

Zobowiązania długoterminowe

 

1 084

993

Rezerwa z tytułu odroczonego podatku dochodowego

5.5.3.

1 084

993

Zobowiązania krótkoterminowe

 

821

731

Zobowiązania z tytułu dostaw i usług

4.7.

821

731

Zobowiązania z tytułu podatku dochodowego

-

-

-

Zobowiązania krótkoterminowe inne niż związane z aktywami przeznaczonymi do sprzedaży

 

821

731

Zobowiązania razem

 

1 905

1 724

Pasywa razem

 

25 498

24 600

 

Grupa Kapitałowa GAMING FACTORY S.A.

Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.

(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)

3.Skonsolidowane sprawozdanie ze zmian w kapitale własnym

Za okres od 01.01.2023 do 31.12.2023

SKONSOLIDOWANE SPRAWOZDANIE ZE ZMIAN W KAPITALE WŁASNYM

Kapitał zakładowy

Nadwyżka ceny emisyjnej powyżej wartości nominalnej udziałów

Pozostałe kapitały rezerwowe

Zyski zatrzymane

Przypadające akcjonariuszom jednostki dominującej

Przypadające udziałom niedającym kontroli

Kapitał własny razem

Stan na 1 stycznia 2023 roku

563

18 236

1 040

2 603

22 422

434

22 876

Korekta błędów lat poprzednich

-

-

-

-

-

-

-

Stan na 1 stycznia 2023 roku po korektach błędów lat poprzednich

563

18 236

1 040

2 603

22 442

434

22 876

Całkowite dochody:

-

-

196

(3 951)

(3 755)

(116)

(3 871)

Zysk/strata netto roku obrotowego

-

-

-

(3 951)

(3 951)

(116)

(4 067)

Inne całkowite dochody

-

-

196

-

196

-

196

Emisja akcji

-

-

4 588

-

4 588

-

4 588

Wypłata dywidendy

-

-

-

-

-

-

-

Wycena programu motywacyjnego

-

-

-

-

-

-

-

Utrata kontroli w jednostkach zależnych

-

-

-

-

-

-

-

Zwiększenie (zmniejszenie) wartości kapitału własnego

-

-

4 784

(3 951)

833

(116)

717

Stan na 31 grudnia 2023 roku

563

18 236

5 824

(1 348)

23 275

318

23 593

Za okres od 01.01.2022 do 31.12.2022

SKONSOLIDOWANE SPRAWOZDANIE ZE ZMIAN W KAPITALE WŁASNYM

Kapitał zakładowy

Nadwyżka ceny emisyjnej powyżej wartości nominalnej udziałów

Pozostałe kapitały rezerwowe

Zyski zatrzymane

Przypadające akcjonariuszom jednostki dominującej

Przypadające udziałom niedającym kontroli

Kapitał własny razem

Stan na 1 stycznia 2022 roku

563

18 236

618

10 760

30 177

464

30 641

Korekta błędów lat poprzednich

-

-

384

(384)

-

-

-

Stan na 1 stycznia 2022 roku po korektach błędów lat poprzednich

563

18 236

1 002

10 376

30 177

464

30 641

Całkowite dochody:

-

-

38

(7 773)

(7 735)

(30)

(7 765)

Zysk/strata netto roku obrotowego

-

-

-

(7 773)

(7 773)

(30)

(7 803)

Inne całkowite dochody

-

-

38

-

38

-

38

Emisja akcji

-

-

-

-

-

-

-

Wypłata dywidendy

-

-

-

-

-

-

-

Wycena programu motywacyjnego

-

-

-

-

-

-

-

Utrata kontroli w jednostkach zależnych

-

-

-

-

-

-

-

Zwiększenie (zmniejszenie) wartości kapitału własnego

-

-

38

(7 773)

(7 735)

(30)

(7 765)

Stan na 31 grudnia 2022 roku

563

18 236

1 040

2 603

22 442

434

22 876

Grupa Kapitałowa GAMING FACTORY S.A.

Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.

(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)

4.Skonsolidowane sprawozdanie z przepływów pieniężnych

SKONSOLIDOWANE SPRAWOZDANIE Z PRZEPŁYWÓW PIENIĘŻNYCH

od 01.01.2023

do 31.12.2023

PLN’000

od 01.01.2022

do 31.12.2022

PLN’000

PRZEPŁYWY ŚRODKÓW PIENIĘŻNYCH Z DZIAŁALNOŚCI OPERACYJNEJ

 

 

Zysk / strata brutto

(4 182)

(8 476)

Korekty

(2 789)

5 254

Amortyzacja

147

134

Przychody z tytułu odsetek

(8)

(43)

Zysk (strata) z działalności inwestycyjnej

-

1

Udział w wyniku jednostek stowarzyszonych wycenianych metodą praw własności

598

294

(Zyski) straty ze sprzedaży udziałów i akcji

77

-

Odpisy aktualizujące wartość aktywów

2

3 139

Przeszacowanie aktywów finansowych do wartości godziwej

245

107

Zmiana stanu zapasów

(4 235)

2 009

Zmiana stanu należności

(527)

(364)

Zmiana stanu zobowiązań krótkoterminowych, z wyjątkiem pożyczek i kredytów

102

(23)

Inne korekty

810

-

Środki pieniężne wygenerowane na działalności operacyjnej

(6 971)

(3 222)

Podatek dochodowy (zapłacony) zwrócony

47

(2)

Przepływy pieniężne netto z działalności operacyjnej

(6 924)

(3 224)

PRZEPŁYWY ŚRODKÓW PIENIĘŻNYCH Z DZIAŁALNOŚCI INWESTYCYJNEJ

 

 

Zbycie rzeczowych aktywów trwałych i wartości niematerialnych

-

2

Zbycie udziałów w pozostałych jednostkach

374

-

Spłata pożyczek udzielonych stronom powiązanym

200

-

Spłata pożyczek udzielonych pozostałym jednostkom

-

70

Otrzymane odsetki

11

-

Nabycie rzeczowych aktywów trwałych i wartości niematerialnych

(57)

(41)

Udzielenie pożyczek stronom powiązanym

(250)

-

Udzielenie pożyczek pozostałym jednostkom

-

(1 140)

Nabycie udziałów w pozostałych jednostkach

(280)

-

Nabycie udziałów w jednostkach stowarzyszonych

(180)

-

Przepływy pieniężne netto z działalności inwestycyjnej

(182)

(1 109)

PRZEPŁYWY ŚRODKÓW PIENIĘŻNYCH Z DZIAŁALNOŚCI FINANSOWEJ

 

 

Wpływy z emisji akcji

4 599

-

Odsetki zapłacone

(5)

-

Przepływy pieniężne netto z działalności finansowej

4 594

-

PRZEPŁYWY PIENIĘŻNE NETTO RAZEM bez zmian z tytułu różnic kursowych

(2 512)

(4 333)

- zmiana stanu środków pieniężnych z tytułu różnic kursowych

-

-

PRZEPŁYWY PIENIĘŻNE NETTO RAZEM

(2 512)

(4 333)

ŚRODKI PIENIĘŻNE NA POCZĄTEK OKRESU

10 028

14 361

ŚRODKI PIENIĘŻNE NA KONIEC OKRESU, W TYM

7 516

10 028

- o ograniczonej możliwości dysponowania

-

-

Grupa Kapitałowa GAMING FACTORY S.A.

Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.

(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)

III.Dodatkowe noty i objaśnienia do skonsolidowanego sprawozdania finansowego Grupy Kapitałowej Gaming

Factory S.A.
za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.

1.Informacje ogólne o Grupie Kapitałowej

Na dzień 31 grudnia 2023 roku Jednostka dominująca Gaming Factory S.A. tworzyła grupę kapitałową (dalej: „Grupa”; „Grupa Emitenta”; „Grupa Kapitałowa”). Skonsolidowane sprawozdania finansowe Grupy Emitenta obejmują Jednostkę dominującą oraz jednostki zależne i stowarzyszone.Rokiem obrotowym Grupy jest rok kalendarzowy. Sprawozdania finansowe jednostek zależnych i stowarzyszonych sporządzone zostały za ten sam okres sprawozdawczy co sprawozdanie finansowe Jednostki dominującej, przy zastosowaniu spójnych zasad rachunkowości.

1.1.Informacje o jednostce dominującej

Gaming Factory Spółka Akcyjna powstała w wyniku uchwalenia statutu Spółki sporządzonego w dniu 13 listopada 2017 r., w formie aktu notarialnego (Rep. A nr 3195/2017) sporządzonego przed notariuszem Jadwigą Zacharzewską w Kancelarii Notarialnej Jadwiga Zacharzewska, Anna Niżyńska s.c., ul. Świętokrzyska 18 lok 425, 00-052 Warszawa Śródmieście.

Zgodnie ze Statutem Spółka została zawiązana na czas nieokreślony. Rokiem obrotowym jednostki dominującej jest rok kalendarzowy.

Na dzień sporządzenia sprawozdania finansowego siedziba Spółki mieści się w Polsce, w Warszawie, przy ul. Powązkowskiej nr 15. Postanowieniem Sądu Rejonowego Miasta Stołecznego Warszawy, XIV Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego Spółka została wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego – Rejestru Przedsiębiorców pod numerem KRS 0000707300.

Biuro Jednostki dominującej mieści się przy ul. Powązkowskiej 15 w Warszawie.

Spółka dominująca zarejestrowana jest w Polsce.

Jednostką dominującą najwyższego szczebla jest Gaming Factory S.A.

Spółka posiada numer NIP 5272829488 oraz symbol REGON 368897485

Spółka działa na podstawie przepisów ustawy z dnia 15 września 2000 r. Kodeks spółek handlowych oraz w oparciu o Statut.

Skład organów zarządczych i nadzorujących w Jednostce dominującej na dzień 31 grudnia 2023 r.:

Zarząd:

Mateusz Adamkiewicz

- Prezes Zarządu

Marcin Przymus

- Wiceprezes Zarządu

 

Rada Nadzorcza:

Jarosław Antonik

- Przewodniczący Rady Nadzorczej

Bartosz Krusik

- Członek Rady Nadzorczej

Kajetan Wojnicz

- Członek Rady Nadzorczej

Daniel Kostecki

- Członek Rady Nadzorczej

Jolanta Golicka

- Członek Rady Nadzorczej

 

Skład organów zarządczych i nadzorujących w Jednostce dominującej na dzień zatwierdzenia do publikacji skonsolidowanego sprawozdania finansowego:

Zarząd:

Mateusz Adamkiewicz

- Prezes Zarządu

Marcin Przymus

- Wiceprezes Zarządu

 

Rada Nadzorcza:

Jarosław Antonik

- Przewodniczący Rady Nadzorczej

Bartosz Krusik

- Członek Rady Nadzorczej

Grupa Kapitałowa GAMING FACTORY S.A.

Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.

(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)

Kajetan Wojnicz

- Członek Rady Nadzorczej

Daniel Kostecki

- Członek Rady Nadzorczej

Jolanta Golicka

- Członek Rady Nadzorczej

  

1.2.Podstawowa działalność Grupy Kapitałowej

Podstawowa działalność spółek wchodzących w skład Grupy Kapitałowej obejmuje działalność wydawniczą w zakresie gier komputerowych. Działalność gospodarcza prowadzona jest na terenie Polski. Sprzedaż produktów Grupy odbywa się na całym świecie.  

 

1.3.Jednostki zależne

1.3.1.Jednostki zależne wchodzące w skład Grupy Kapitałowej

Nazwa

Główna działalność

Kraj założenia

% udziałów w kapitale

31.12.2023

31.12.2022

Silver Lynx Games sp. z o. o.

Działalność wydawnicza w zakresie gier komputerowych 

Polska

77,01%

77,01%

Vision Edge Entertainment sp. z o.o.

Działalność wydawnicza w zakresie gier komputerowych 

Polska

90,00%

90,00%

Czas trwania działalności jednostek wchodzących w skład Grupy Kapitałowej Emitenta jest nieokreślony. Spółki zależne podlegają konsolidacji metodą pełną.

 

1.3.2.Informacje finansowe dotyczące jednostek zależnych

Jednostki zależne sporządzają sprawozdania finansowe zgodnie z Ustawą o rachunkowości. Zaprezentowane w poniższych tabelach wyniki zostały dostosowane do zasad rachunkowości stosowanych przez jednostkę dominującą.

Wyszczególnienie

Silver Lynx

Games sp. z o. o.

Vision Edge

Entertainment sp. z o.o.

31.12.2023

31.12.2022

31.12.2023

31.12.2022

Aktywa obrotowe

592

603

2 816

4 121

Aktywa trwałe

-

-

180

-

Zobowiązania krótkoterminowe

507

497

14

21

Zobowiązania długoterminowe

-

-

-

-

Przychody

12

3

285

19

Wynik finansowy z działalności kontynuowanej

(20)

(29)

(1 118)

(236)

Wynik finansowy z działalności zaniechanej po opodatkowaniu

-

-

-

-

Inne całkowite dochody

-

-

-

-

Całkowite dochody ogółem

(20)

(29)

(1 118)

(236)

   

1.4.Jednostki stowarzyszone

Grupa wywiera znaczący wpływ na poniższe jednostki stowarzyszone, które w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym wyceniane są metodą praw własności.

Nazwa

Główna działalność

Kraj założenia

% udziałów w kapitale

31.12.2023

31.12.2022

Asmodev S.A.

Działalność wydawnicza w zakresie gier komputerowych 

Polska

22,80%

22,80%

West Wind Games S.A.

Działalność wydawnicza w zakresie gier komputerowych 

Polska

-

22,77%

Ultimate VR S.A.

Działalność wydawnicza w zakresie gier komputerowych 

Polska

40,08%

21,70%

Black Rose Projects S.A.

Działalność wydawnicza w zakresie gier komputerowych 

Polska

25,44%

25,44%

Ultimate Licensing sp. z o.o.

Działalność wydawnicza w zakresie gier komputerowych 

Polska

19,00%

19,00%

   

 

 

Grupa Kapitałowa GAMING FACTORY S.A.

Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.

(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)

2.Zatwierdzenie sprawozdania finansowego do publikacji

 

Niniejsze skonsolidowane sprawozdanie finansowe zostało zatwierdzone do publikacji przez Zarząd Jednostki dominującej

w dniu 25 kwietnia 2024 roku.  

 

3.Format oraz ogólne zasady sporządzenia skonsolidowanego sprawozdania finansowego

Zarząd Jednostki dominującej oświadcza, iż sprawozdanie finansowe Grupy Kapitałowej Gaming Factory S.A. zostało sporządzone wedle najlepszej wiedzy, według stanu na dzień 31 grudnia 2023 roku, zgodnie z obowiązującymi zasadami rachunkowości. Skonsolidowane sprawozdanie finansowe Grupy odzwierciedla sytuację majątkową i finansową oraz wynik finansowy Grupy w sposób prawdziwy, rzetelny i jasny.

 

3.1.Podstawa sporządzenia skonsolidowanego sprawozdania finansowego

Niniejsze skonsolidowane sprawozdanie finansowe sporządzone zostało zgodnie z zasadą kosztu historycznego.

Skonsolidowane sprawozdanie finansowe składa się z:

skonsolidowanego sprawozdania z sytuacji finansowej,

skonsolidowanego sprawozdania z całkowitych dochodów,

skonsolidowanego sprawozdania ze zmian w kapitale własnym,

skonsolidowanego sprawozdania z przepływów pieniężnych,

dodatkowych not i objaśnień do skonsolidowanego sprawozdania finansowego

i przedstawione jest w polskich złotych („PLN”), a wszystkie wartości, o ile nie wskazano inaczej, podane są w tysiącach złotych („tys. PLN”). Niektóre liczby wykazane sumarycznie w niniejszym sprawozdaniu mogą nie stanowić dokładnych sum arytmetycznych wartości wchodzących w ich skład z uwagi na prezentację sprawozdania w tysiącach PLN i stosowane zaokrąglenia.

Najważniejsze zasady rachunkowości zastosowane przy sporządzaniu niniejszego skonsolidowanego sprawozdania finansowego przedstawione zostały w dalszych częściach niniejszego sprawozdania. Zasady te stosowane były we wszystkich prezentowanych okresach w sposób ciągły.

 

3.1.1.Oświadczenie o zgodności

Niniejsze skonsolidowane sprawozdanie finansowe zostało sporządzone zgodnie z Międzynarodowymi Standardami Sprawozdawczości Finansowej („MSSF”) zatwierdzonymi przez Unię Europejską („MSSF UE”). MSSF obejmują standardy

i interpretacje zaakceptowane przez Radę Międzynarodowych Standardów Rachunkowości („RMSR”) oraz Komitet

ds. Interpretacji Międzynarodowej Sprawozdawczości Finansowej („KIMSF”).

 

Na dzień zatwierdzenia niniejszego sprawozdania do publikacji, biorąc pod uwagę toczący się w UE proces wprowadzania standardów MSSF oraz prowadzoną przez Spółkę działalność, w zakresie stosowanych przez Jednostkę zasad rachunkowości nie ma różnicy między standardami MSSF, które weszły w życie, a standardami MSSF zatwierdzonymi przez UE. 

 

3.1.2.Założenie kontynuacji działalności

Skonsolidowane sprawozdanie finansowe zostało sporządzone przy założeniu kontynuacji działalności w dającej się przewidzieć przyszłości. Na dzień sporządzenia skonsolidowanego sprawozdania finansowego nie istnieją żadne okoliczności wskazujące na zagrożenie kontynuacji działalności gospodarczej przez Grupę. Zarząd Jednostki dominującej dokonał oceny możliwości kontynuowania działalności Grupy i nie stwierdził występowania jakichkolwiek istotnych niepewności w tym zakresie. 

 

3.2.Okres objęty sprawozdaniem i danymi porównywalnymi dla prezentowanego skonsolidowanego sprawozdania finansowego

Skonsolidowane sprawozdanie finansowe zostało sporządzone na dzień 31 grudnia 2023 roku i obejmuje okres 12 miesięcy.

Dla danych prezentowanych w sprawozdaniu z sytuacji finansowej, sprawozdaniu ze zmian w kapitale własnym oraz pozycjach pozabilansowych zaprezentowano porównywalne dane finansowe na dzień 31 grudnia 2022 roku.

Grupa Kapitałowa GAMING FACTORY S.A.

Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.

(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)

Dla danych prezentowanych w sprawozdaniu z całkowitych dochodów oraz w sprawozdaniu z przepływów pieniężnych zaprezentowano porównywalne dane finansowe za okres od 1 stycznia 2022 roku do 31 grudnia 2022 roku. 

3.3.Waluta funkcjonalna i sprawozdawcza

Pozycje zawarte w sprawozdaniach finansowych wycenia się w walucie podstawowego środowiska gospodarczego,

w którym Grupa prowadzi działalność („waluta funkcjonalna"). Polski nowy złoty (PLN) jest walutą funkcjonalną i walutą prezentacji Grupy. Wybór waluty funkcjonalnej w przypadku jednostki prowadzącej działalność na rynkach międzynarodowych i identyfikacja waluty, którą należy uznać za walutę używaną w podstawowym środowisku ekonomicznym, w jakim prowadzi działalność Grupa i jednostki wchodzące w jej skład, jest decyzją subiektywną, co zostało opisane w nocie 3.4.25. „Znaczące szacunki i osądy”. Grupa monitoruje istotne zmiany w środowisku ekonomicznym, które mogłyby wpłynąć na zmianę wyboru waluty funkcjonalnej Grupy. 

Transakcje w walutach obcych wykazuje się w księgach w wartości nominalnej, przeliczonej na złote polskie według kursu średniego NBP. W momencie realizacji różnice kursowe od należności i zobowiązań wykazywane są jako pozostałe przychody finansowe lub pozostałe koszty finansowe i w rachunku zysków i strat ujmowane są wynikowo.

Poszczególne pozycje aktywów i pasywów na koniec okresu sprawozdawczego, wyrażone w walutach innych niż polski złoty, wycenia się po kursie średnim NBP z ostatniego dnia okresu sprawozdawczego. Różnice kursowe wynikające z przeliczenia zagranicznych środków pieniężnych na koniec okresu sprawozdawczego uznaje się za przychody i koszty finansowe.

 

Kursy bilansowe przyjęte do wyceny:

Wyszczególnienie

Na dzień

31 grudnia 2023

Na dzień

31 grudnia 2022

EUR/PLN

4,3480

4,6899

USD/PLN

3,9350

4,4018

  

3.4.Stosowane zasady rachunkowości

3.4.1.Zakres i metody konsolidacji

Jednostki zależne podlegają pełnej konsolidacji od dnia przejęcia nad nimi kontroli przez Grupę. Zaprzestanie pełnej konsolidacji następuje z dniem ustania kontroli.

 

Jednostki współkontrolowane i stowarzyszone początkowo ujmuje się wg cen nabycia, a następnie rozlicza się metodą praw własności. Inwestycje w jednostkach stowarzyszonych obejmują wartość firmy ustalona w momencie przejęcia. Udział Grupy w zyskach lub stratach jednostek stowarzyszonych po dacie przejęcia ujmuje się w rachunku zysków i strat oraz innych całkowitych dochodów. Skumulowane zmiany po dacie nabycia korygują wartość bilansowa inwestycji. Jeżeli udział Grupy

w stratach jednostki stowarzyszonej jest równy lub wyższy niż jej udział w tej jednostce stowarzyszonej, włącznie z innymi niezabezpieczonymi należnościami, wówczas Grupa nie ujmuje dalszych strat, chyba że zaciągnęła zobowiązania lub dokonała płatności w imieniu jednostki stowarzyszonej. Niezrealizowane straty z transakcji pomiędzy Grupą, a jednostkami stowarzyszonymi są wyłączane do wysokości udziału Grupy w tych jednostkach stowarzyszonych.

 

Jednostki zależne to podmioty kontrolowane przez Spółkę. Spółka sprawuje kontrolę nad inną jednostką w przypadku, gdy

z tytułu swojego zaangażowania w tę jednostkę ma prawa do zmiennych wyników finansowych oraz ma możliwość wywierania wpływu na wysokość tych wyników finansowych poprzez sprawowanie władzy nad tą jednostką.

 

Nabycie jednostek zależnych przez Grupę rozlicza się metodą nabycia. Koszt nabycia ustala się jako wartość godziwą przekazanej zapłaty, pomniejszoną o wartość udziałów niekontrolujących w jednostce przejmowanej, powiększoną o wartość godziwą dotychczas posiadanych kapitałów w jednostce nabywanej, pomniejszoną o ujętą wartość netto (wartość godziwą) nabytych identyfikowalnych aktywów oraz przejętych zobowiązań. Nadwyżkę kosztu nabycia nad wartością godziwą udziału Grupy w możliwych do zidentyfikowania przejętych aktywach netto ujmuje się jako wartość firmy. Jeżeli koszt przejęcia jest niższy od wartości godziwej aktywów netto przejętej jednostki zależnej, różnicę ujmuje się bezpośrednio w skonsolidowanym sprawozdaniu z całkowitych dochodów.

 

Grupa Kapitałowa GAMING FACTORY S.A.

Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.

(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)

Transakcje wewnątrz Grupy oraz rozrachunki między spółkami Grupy, jak i również niezrealizowane zyski na transakcjach wewnątrzgrupowych, eliminuje się. Eliminacji podlegają również niezrealizowane straty, chyba że transakcja dostarcza dowodów na utratę wartości przez przekazany składnik aktywów.

W momencie utraty kontroli Grupa zaprzestaje ujmować aktywa i zobowiązania jednostki zależnej, udziały niekontrolujące

i pozostałe składniki kapitałów związane z jednostką zależną. Ewentualna nadwyżka lub niedobór powstałe w wyniku utraty kontroli ujmowane są w zysku lub stracie bieżącego okresu. Jeżeli Grupa zatrzymuje jakiekolwiek udziały nie dające kontroli lub znaczącego wpływu w dotychczasowej jednostce zależnej, są one wyceniane w wartości godziwej na dzień utraty kontroli.  

 

3.4.2.Zmiany zasad rachunkowości

Grupa nie dokonywała zmian w stosowanych zasadach rachunkowości, za wyjątkiem zastosowania nowych standardów i interpretacji obowiązujących od 1 stycznia 2023 roku.

 

3.4.3.Wpływ zmian standardów MSSF na skonsolidowane sprawozdanie finansowe

Nowe lub zmienione regulacje MSSF/MSR oraz interpretacje KIMSF

 

Sporządzając skonsolidowane sprawozdanie finansowe za rok 2023 Grupa stosuje takie same zasady rachunkowości, jak przy sporządzaniu rocznego skonsolidowanego sprawozdania finansowego za rok 2022, z wyjątkiem zmian do standardów

i nowych standardów i interpretacji zatwierdzonych przez Unię Europejską, które obowiązują dla okresów sprawozdawczych rozpoczynających się w dniu lub po 1 stycznia 2023 roku:

 

MSSF 17 „Umowy ubezpieczeniowe”, zatwierdzone w UE, obowiązujące w odniesieniu do okresów rocznych rozpoczynających się 1 stycznia 2023 roku;

Zmiany do MSR 1 oraz do Praktyczne Rozwiązania 2 do Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej – „Ujawnienia w zakresie polityki rachunkowości”, zatwierdzone w UE, obowiązujący w odniesieniu do okresów rocznych rozpoczynających się 1 stycznia 2023 roku,

Zmiany do MSR 8 „Polityka rachunkowości. Zmiany w szacunkach i błędach rachunkowych: definicja szacunków rachunkowych”, zatwierdzone w UE, obowiązujący w odniesieniu do okresów rocznych rozpoczynających się

1 stycznia 2023 roku;

Zmiany do MSR 12 Podatek dochodowy „Aktywa i rezerwy z tytułu odroczonego podatku dochodowego wynikające

z pojedynczej transakcji”, zatwierdzone w UE, obowiązujący w odniesieniu do okresów rocznych rozpoczynających się

1 stycznia 2023 roku;

Zmiany do MSSF 17 „Umowy ubezpieczeniowe: wstępne zastosowanie MSSF 17 oraz MSSF 9 – informacje porównawcze”, zatwierdzone w UE, obowiązujące w odniesieniu do okresów rocznych rozpoczynających się 1 stycznia 2023 roku;

Zmiany do MSR 12 „Podatek dochodowy: Reforma podatkowa FILAR 2”, zatwierdzone w UE, obowiązujące

w odniesieniu do okresów rocznych rozpoczynających się niezwłocznie i od 1 stycznia 2023 roku,

Zmiany do MSSF 16 „Leasing – zobowiązanie z tytułu leasingu przy sprzedaży i leasingu zwrotnym”, zatwierdzone

w UE, obowiązujące w odniesieniu do okresów rocznych rozpoczynających się 1 stycznia 2024 roku lub po tej dacie,

Zmiany do MSR 1 „Prezentacja sprawozdań finansowych

 

oKlasyfikacja zobowiązań jako krótkoterminowe i długoterminowe;

oKlasyfikacja zobowiązań jako krótkoterminowe i długoterminowe – odroczenie daty wejścia w życie;

oZobowiązania długoterminowe z zobowiązaniami.

 

zatwierdzone w UE, obowiązujące w odniesieniu do okresów rocznych rozpoczynających się 1 stycznia 2024 roku

lub po tej dacie.

Standardy i interpretacje oczekujące na zatwierdzenie przez Unię Europejską

MSSF/MSR w kształcie zatwierdzonym przez UE nie różnią się obecnie w znaczący sposób od regulacji wydanych przez Radę Międzynarodowych Standardów Rachunkowości (RMSR), z wyjątkiem poniższych nowych standardów, zmian do standardów oraz nowej interpretacji, które według stanu na dzień 31 grudnia 2023 roku nie zostały jeszcze zatwierdzone do stosowania w UE (poniższe daty wejścia w życie odnoszą się do standardów w wersji pełnej):

Grupa Kapitałowa GAMING FACTORY S.A.

Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.

(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)

MSSF 18 „Prezentacja i ujawnianie informacji w sprawozdaniach finansowych”, niezatwierdzone w UE, obowiązujące

w odniesieniu do okresów rocznych rozpoczynających się 1 stycznia 2027 roku lub po tej dacie,

Zmiany do MSR 7 „Rachunek przepływów pieniężnych” oraz MSSF 7 „Instrumenty finansowe. Ujawnienia: ustalenia dotyczące finansowania dostawców”, niezatwierdzone w UE, obowiązujące w odniesieniu do okresów rocznych rozpoczynających się 1 stycznia 2024 roku lub po tej dacie,

Zmiany do MSR 21 „Skutki zmian kursów wymiany walut obcych – brak możliwości wymiany”, niezatwierdzone w UE, obowiązujące w odniesieniu do okresów rocznych rozpoczynających się 1 stycznia 2025 roku lub po tej dacie,

 

Zarząd Jednostki dominującej jest w trakcie analizy powyższych zmian i oceny ich wpływu na skonsolidowane sprawozdanie finansowe Grupy.

   

3.4.4.Wartości niematerialne

Wartości niematerialne są ujmowane, jeżeli jest prawdopodobne, że w przyszłości spowodują one wpływ do Grupy korzyści ekonomicznych, które mogą być powiązane z tymi aktywami. Początkowe ujęcie wartości niematerialnych następuje według cen nabycia lub kosztu wytworzenia. Po ujęciu początkowym wartości niematerialne są wyceniane według cen nabycia lub kosztu wytworzenia pomniejszonych o umorzenie i odpisy z tytułu utraty wartości.

Wartości niematerialne są amortyzowane liniowo w okresie odpowiadającym szacowanemu okresowi ich ekonomicznej użyteczności. Wartość amortyzacji wartości niematerialnych odnosi się w sprawozdaniu z całkowitych dochodów do pozycji „Amortyzacja”.

Stawki amortyzacji odpowiadające okresowi ekonomicznej użyteczności wartości niematerialnych:

Oprogramowanie komputerowe: od 2 lat do 5 lat,

Prace rozwojowe: do 5 lat.  

 

3.4.5.Wartość firmy

Wartość firmy stanowi nadwyżkę kosztu połączenia jednostek gospodarczych (zwanego także ceną nabycia lub ceną przejęcia) nad udziałem Spółki w wartości godziwej netto możliwych do zidentyfikowania na dzień przejęcia aktywów, zobowiązań i zobowiązań warunkowych jednostki przejmowanej.

 

Połączenia Spółki z innymi jednostkami gospodarczymi są rozliczane metodą nabycia, według której następuje alokowanie kosztu połączenia, ustalanego według wartości godziwej zapłaty poczynionej za przejęcie kontroli nad przejmowaną jednostką gospodarczą lub jej częścią (przedsięwzięciem) na zidentyfikowane aktywa, zobowiązania i zobowiązania warunkowe przejmowanej jednostki. Powstała z alokacji kosztu przejęcia różnica o wartości dodatniej jest uznawana za wartość firmy. Ujemna różnica pomiędzy kosztem przejęcia i udziałem Spółki w wartości godziwej netto zidentyfikowanych na dzień przejęcia aktywów, zobowiązań i zobowiązań warunkowych przejmowanej jednostki jest uznawana za przychód i jest wykazywana niezwłocznie w Rachunku zysków i strat. Powstały w ten sposób przychód jest zaliczany do Pozostałych przychodów operacyjnych i tu wykazywany w odrębnej pozycji.

 

Wartość firmy powstaje zarówno w przypadku przejęcia jednostki gospodarczej w wyniku połączenia zarejestrowanego w rejestrze sądowym, jak również w przypadku przejęcia udziałów kapitałowych w jednostkach zależnych. W pierwszym przypadku wartość firmy jest ujmowana zasadniczo w księgach rachunkowych i jest wykazywana w jednostkowym sprawozdaniu finansowym Spółki. W drugim przypadku jest ujmowana na poziomie dokumentacji konsolidacyjnej i podlega wykazaniu w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym Grupy Kapitałowej.

 

Wartość firmy ustala się także w przypadku przejęcia udziałów we wspólnie kontrolowanej jednostce lub w jednostce stowarzyszonej. W przypadku obejmowania udziałów metodą praw własności (dotyczy to zarówno wspólnie kontrolowanych jednostek, jak i jednostek stowarzyszonych) zasady wyceny wartości firmy są takie same, jak w przypadku jednostek zależnych, z tym że metoda praw własności nie pozwala na wykazywanie w bilansie nabytej wartości firmy. Wartość firmy podlega corocznemu testowi na utratę wartości.  

 

 

 

Grupa Kapitałowa GAMING FACTORY S.A.

Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.

(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)

3.4.6.Rzeczowe aktywa trwałe

Środki trwałe

Środki trwałe są wyceniane w cenie nabycia powiększonej o wszystkie koszty bezpośrednio związane z zakupem i przystosowaniem składnika majątku do stanu zdatnego do używania lub koszcie wytworzenia pomniejszonym o odpisy umorzeniowe oraz ewentualne odpisy z tytułu utraty wartości.

Koszty poniesione po wprowadzeniu środka trwałego do użytkowania, takie jak koszty napraw, przeglądów, opłaty eksploatacyjne, wpływają na wynik finansowy okresu sprawozdawczego, w którym zostały poniesione. Jeżeli jest jednak możliwe wykazanie, że poniesione nakłady spowodowały zwiększenie oczekiwanych przyszłych korzyści ekonomicznych z tytułu posiadania danego środka trwałego ponad korzyści przyjmowane pierwotnie, w takim przypadku zwiększają one wartość początkową tego środka trwałego (tzw. ulepszenie).

W momencie likwidacji lub sprzedaży środków trwałych, zyski lub straty wynikające z tego faktu ujmowane są w sprawozdaniu z sytuacji finansowej jako różnica między przychodami netto ze zbycia (jeśli takie były) a wartością bilansową tej pozycji.

Środki trwałe, są amortyzowane liniowo w okresie odpowiadającym szacowanemu okresowi ich ekonomicznej użyteczności.

Środki trwałe w budowie

Środki trwałe w budowie są wyceniane w wysokości ogółu kosztów pozostających w bezpośrednim związku z ich nabyciem lub wytworzeniem, w tym kosztów finansowych (z wyjątkiem różnic kursowych nie będących korektą płaconych odsetek), pomniejszonych o odpisy z tytułu utraty wartości. Środki trwałe w budowie nie są amortyzowane do momentu zakończenia ich budowy i oddania do użytkowania. 

 

3.4.7.Inwestycje w jednostkach stowarzyszonych wyceniane zgodnie z metodą praw własności

 

Jednostki stowarzyszone to wszystkie jednostki, na które Jednostka dominująca wywiera znaczący wpływ, ale nie sprawuje nad nimi kontroli, co wiąże się zazwyczaj z udziałem w wysokości od 20% do 50% praw głosu. Inwestycje w jednostkach stowarzyszonych wykazuje się metoda praw własności i w początkowym ujęciu ujmuje się je według ceny nabycia. Inwestycje w jednostkach stowarzyszonych obejmują wartość firmy ustalona w momencie przejęcia. Udział Jednostki dominującej w zyskach lub stratach jej jednostek stowarzyszonych po dacie przejęcia ujmuje się w rachunku zysków i strat oraz innych całkowitych dochodów. Skumulowane zmiany po dacie nabycia korygują wartość bilansowa inwestycji. Jeżeli udział Jednostki dominującej w stratach jednostki stowarzyszonej jest równy lub wyższy niż jej udział w tej jednostce stowarzyszonej, włącznie z innymi niezabezpieczonymi należnościami, wówczas Jednostka dominująca nie ujmuje dalszych strat, chyba że zaciągnęła zobowiązania lub dokonała płatności w imieniu jednostki stowarzyszonej. Niezrealizowane straty z transakcji pomiędzy Jednostką dominującą a jej jednostkami stowarzyszonymi są wyłączane do wysokości udziału Jednostki dominującej w tych jednostkach stowarzyszonych. 

 

3.4.8.Zapasy

 

Wartość początkowa (koszt) zapasów obejmuje wszystkie koszty (nabycia, wytworzenia i inne) poniesione w związku z doprowadzeniem zapasów do ich aktualnego miejsca i stanu. Cena nabycia zapasów obejmuje cenę zakupu powiększoną o cła importowe i inne podatki (niemożliwe do późniejszego odzyskania od władz podatkowych), koszty transportu, załadunku, wyładunku i inne koszty bezpośrednio związane z pozyskaniem zapasów, pomniejszaną o opusty, rabaty i inne podobne zmniejszenia. Zapasy wycenia się w wartości początkowej (cenie nabycia lub koszcie wytworzenia) lub w cenie sprzedaży netto w zależności od tego, która z nich jest niższa. Cena sprzedaży netto odpowiada oszacowanej cenie sprzedaży pomniejszonej o wszelkie koszty konieczne do zakończenia produkcji oraz koszty doprowadzenia zapasów do sprzedaży lub znalezienia nabywcy. W odniesieniu do zapasów koszt ustala się stosując metodę „pierwsze weszło, pierwsze wyszło” (FIFO).

Produkcja w toku obejmuje tworzenie gier. Wycena w księgach oparta jest o koszt wytworzenia, który obejmuje koszty pozostające w bezpośrednim związku z danym projektem oraz uzasadnioną część kosztów pośrednio związanych z danym projektem.

W momencie zakończenia prac i ujmowania nakładów związanych z realizacją danego projektu następuje przeksięgowanie nakładów z Produkcji w toku na Produkty gotowe.

W przypadku produkcji w toku Grupa szacuje zainteresowanie wytwarzanym tytułem poprzez zbieranie zapisów

na wishlistach, aktywności na portalach społecznościowych oraz szeroko zakrojonym działaniom marketingowym. Powyższe działania pozwalają ocenić, czy wartość netto możliwa do uzyskania jest wyższa od poniesionych kosztów produkcji.

Grupa Kapitałowa GAMING FACTORY S.A.

Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.

(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)

W przypadku wyrobów gotowych przyjmuje się założenie, iż każda gra powinna zwrócić koszty jej produkcji w terminie

36 miesięcy od jej produkcji. Odpisów dokonuje się comiesięcznie w równej wysokości z zachowaniem zasady ostrożności.  

 

3.4.9.Należności z tytułu dostaw i usług oraz pozostałe

 

Należności z tytułu dostaw i usług oraz pozostałe zaliczają się do kategorii aktywów finansowych wycenianych

wg zamortyzowanego kosztu. Należności z tytułu dostaw i usług to należności od odbiorców usług Grupy, utrzymywane

do czasu ich spłaty. Na dzień bilansowy należności wycenia się według zamortyzowanego kosztu, uwzględniając odpisy

z tytułu utraty wartości. Należności o terminie zapadalności poniżej 12 miesięcy (licząc od daty ich ujęcia) nie podlegają dyskontowaniu. W ramach pozostałych należności ujmowane są głównie należności publicznoprawne (inne niż dotyczące podatku dochodowego), krótkoterminowe rozliczenia międzyokresowe kosztów oraz zaliczki. 

 

3.4.10.Środki pieniężne i ich ekwiwalenty

 

„Środki pieniężne i ich ekwiwalenty” zaliczają się do kategorii aktywów finansowych wycenianych wg zamortyzowanego kosztu. Obejmują one depozyty bankowe płatne na żądanie, inne krótkoterminowe inwestycje z pierwotnym terminem wymagalności do 3 miesięcy (licząc od dnia ich założenia), o dużej płynności, łatwo wymieniane na określone kwoty środków pieniężnych oraz nienarażone na istotną zmianę wartości godziwej.

Środki pieniężne zgromadzone na rachunkach VAT Grupa klasyfikuje jako ekwiwalenty oraz środki o ograniczonej możliwości dysponowania, z uwagi na występujące ograniczenia regulacyjne w zakresie regulowania bieżących zobowiązań za pomocą środków zgromadzonych na tych rachunkach, jak również zasilania nimi pozostałych rachunków bieżących (konieczne złożenie odpowiedniego wniosku do Urzędu Skarbowego). 

 

3.4.11.Aktywa finansowe

 

Grupa zalicza swoje aktywa finansowe do następujących kategorii:

wyceniane według zamortyzowanego kosztu:

 - środki pieniężne i ekwiwalenty,

 - należności handlowe,

 - należności z tytułu udzielonych pożyczek,

 - inne należności,

 - inne aktywa finansowe,

wyceniane w wartości godziwej przez inne całkowite dochody,

wyceniane w wartości godziwej przez wynik finansowy,

instrumenty finansowe zabezpieczające.

 

Kwalifikacja dłużnych aktywów finansowych do odpowiedniej kategorii zależy od modelu biznesowego zarzadzania aktywami finansowymi oraz od charakterystyki umownych przepływów pieniężnych dla danego składnika aktywów finansowych.

Standaryzowane transakcje kupna lub sprzedaży aktywów finansowych ujmuje się na dzień zawarcia.

Aktywa finansowe wyceniane według zamortyzowanego kosztu

Aktywa wyceniane po początkowym ujęciu w zamortyzowanym koszcie – są to aktywa finansowe utrzymywane zgodnie z modelem biznesowym, którego celem jest utrzymywanie aktywów finansowych dla uzyskiwania przepływów pienionych wynikających z umowy, a charakterystyka umowy dotyczącej tych aktywów finansowych przewiduje powstawanie przepływów pieniężnych, które są jedynie spłatą kwoty głównej i odsetek. Spółka do wyceny aktywów finansowych wycenianych w zamortyzowanym koszcie stosuje metodę efektywnej stopy procentowej. Należności z tytułu dostaw i usług po początkowym ujęciu wycenia się w wysokości zamortyzowanego kosztu przy zastosowaniu metody efektywnej stopy procentowej, z uwzględnieniem odpisów z tytułu utraty wartości, przy czym należności z tytułu dostaw i usług z data zapadalności poniżej 12 miesięcy od dnia powstania (tj. niezawierające elementu finansowania) i nieprzekazywane do faktoringu, nie podlegają dyskontowaniu.

Aktywa finansowe wyceniane w wartości godziwej przez inne całkowite dochody

Aktywa wyceniane po początkowym ujęciu w wartości godziwej przez inne całkowite dochody – są to aktywa finansowe utrzymywane zgodnie z modelem biznesowym, którego celem jest zarówno utrzymywanie aktywów finansowych dla uzyskiwania przepływów pieniężnych wynikających z umowy jak i sprzedaż aktywów finansowych, a charakterystyka umowy

Grupa Kapitałowa GAMING FACTORY S.A.

Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.

(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)

dotyczącej tych aktywów finansowych przewiduje powstawanie przepływów pieniężnych, które są jedynie spłata kwoty głównej i odsetek. Zyski i straty na składniku aktywów finansowych stanowiącym instrument kapitałowy, dla którego zastosowano opcje wyceny do wartości godziwej przez pozostałe całkowite dochody ujmuje się w pozostałych całkowitych dochodach, za wyjątkiem przychodów z tytułu otrzymanych dywidend.

 

Aktywa finansowe wyceniane w wartości godziwej przez wynik finansowy

Aktywa wyceniane w wartości godziwej przez rachunek zysków i strat – są to wszystkie pozostałe aktywa finansowe. Zyski lub straty wynikające z wyceny składnika aktywów finansowych, kwalifikowanego jako wyceniany według wartości godziwej przez wynik finansowy, ujmuje się w wyniku finansowym w okresie, w którym powstały. Zyski lub straty wynikające z wyceny pozycji wycenianych w wartości godziwej przez wynik finansowy obejmują również przychody z tytułu odsetek i dywidendy. 

 

3.4.12.Hierarchia wartości godziwej

 

Wartość godziwa stanowi cenę, którą otrzymano by ze sprzedaży składnika aktywów lub zapłacono by za przeniesienie zobowiązania w transakcji między uczestnikami rynku przeprowadzonej na zwykłych warunkach na dzień wyceny.

Grupa dokonuje wyceny wartości godziwej posługując się następującą hierarchią:

poziom 1: wartość oparta na danych wejściowych pochodzących z aktywnego rynku, które są traktowane jako źródło najbardziej wiarygodnych danych,

poziom 2: wartość oparta na danych wejściowych innych niż pochodzące z aktywnego rynku, które jednak są obserwowalne (obiektywne, mierzalne),

poziom 3: Wartość oparta na danych o charakterze nieobserwowalnym, stosowanych w zakresie , w jakim odpowiednie obserwowalne dane wejściowe są niedostępne. Nieobserwowalne dane wejściowe odzwierciedlają założenia, które przyjęliby uczestnicy rynku na potrzeby kalkulacji ceny składnika aktywów lub zobowiązania, w tym założenia dotyczące ryzyka.

Przeniesienie między poziomami hierarchii wartości godziwej następuje w sytuacji wystąpienia zmiany w zakresie źródeł pochodzenia danych wejściowych na potrzeby wyceny wartości godziwej, takich jak:

aktywny rynek,

brak aktywnego rynku, jednak dane obserwowalne na rynku,

subiektywne dane wejściowe.

Uznaje się, że przeniesienia pomiędzy poziomami hierarchii wartości godziwej mają miejsce na koniec okresu sprawozdawczego.  

 

3.4.13.Utrata wartości

Utrata wartości aktywów niefinansowych

Aktywa o nieokreślonym okresie użytkowania nie podlegają amortyzacji, lecz corocznie są testowane pod kątem możliwej utraty wartości. Aktywa amortyzowane są poddawane przeglądom pod kątem utraty wartości, jeżeli zdarzenia lub zmiany okoliczności wskazują, że wartość bilansowa może być niemożliwa do odzyskania. Odpis aktualizujący z tytułu utraty wartości ujmuje się w rachunku zysków i strat oraz innych całkowitych dochodów i wykazuje się w wysokości, o którą wartość bilansowa składnika aktywów przewyższa wartość odzyskiwalną. Wartość odzyskiwalna stanowi wyższą z dwóch wartości: wartości godziwej pomniejszonej o koszty doprowadzenia do sprzedaży i wartości użytkowej. Dla potrzeb oceny utraty wartości aktywa grupuje się na najniższym poziomie, dla którego występują możliwe do zidentyfikowania przepływy pieniężne (ośrodki wypracowujące środki pieniężne). Niefinansowe aktywa, inne niż wartość firmy, w odniesieniu do których uprzednio stwierdzono utratę wartości, ocenia się na każdy dzień zakończenia okresu sprawozdawczego pod kątem występowania przesłanek wskazujących na możliwość odwrócenia dokonanego odpisu. 

Utrata wartości aktywów finansowych

Odpis z tytułu utraty wartości (odpis na oczekiwane straty kredytowe) aktywów finansowych jest ujmowany na każdy dzień bilansowy. Jeżeli ryzyko kredytowe związane z danym instrumentem finansowym znacznie wzrosło od momentu początkowego ujęcia, Grupa wycenia odpis na oczekiwane straty kredytowe z tytułu instrumentu finansowego w kwocie równej oczekiwanym stratom kredytowym w całym okresie życia. W przeciwnym razie Grupa wycenia odpis na oczekiwane straty kredytowe z tytułu tego instrumentu finansowego w kwocie równej 12-miesięcznym oczekiwanym stratom kredytowym. Grupa wycenia oczekiwane straty kredytowe z tytułu instrumentów finansowych w sposób uwzględniający:

Grupa Kapitałowa GAMING FACTORY S.A.

Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.

(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)

nieobciążoną i ważoną prawdopodobieństwem kwotę, którą ustala się oceniając szereg możliwych wyników, wartość pieniądza w czasie,

racjonalne i możliwe do udokumentowania informacje, które są dostępne bez nadmiernych kosztów lub starań na dzień sprawozdawczy, dotyczące przeszłych zdarzeń, obecnych warunków i prognoz dotyczących przyszłych warunków gospodarczych.

 

Grupa dokonuje oceny oczekiwanych strat kredytowych dla aktywów związanych z instrumentami dłużnymi wycenianymi wg zamortyzowanego kosztu niezależnie od tego, czy wystąpiły przesłanki utraty wartości. Odpis na oczekiwane straty kredytowe dokonywany jest w oparciu o szacowane ratingi emitenta i przypisane danemu ratingowi prawdopodobieństwo wystąpienia straty oraz wysokość straty.

W przypadku należności handlowych Grupa stosuje uproszczone podejście i szacuje odpis z tytułu oczekiwanych strat kredytowych w całym okresie życia. Odpisy z tytułu utraty wartości należności handlowych wycenianie są w kwocie równej oczekiwanym stratom kredytowym w całym okresie życia należności przy użyciu macierzy rezerw.

Za zdarzenie niewypłacalności (przyjęcie założenia że kontrahent nie wywiąże się z zobowiązania) Grupa uznaje brak spłaty powyżej 360 dni od dnia wymagalności należności.

 

Aby oszacować wartość oczekiwanych strat kredytowych związanych z należnościami handlowymi, na koniec każdego roku sprawozdawczego Grupa dokonuje analizy statystycznej obejmującej należności handlowe w podziale na zdefiniowane przez Grupę kategorie odbiorców (jednostek wchodzących w skład Grupy Kapitałowej, pozostałych odbiorców), bazując na danych historycznych dotyczących ściągalności należności.

 

W kolejnym etapie analizy Grupa przeprowadza analizę portfelową, kalkulując dla każdej grupy odbiorców współczynnik strat kredytowych na bazie macierzy rezerw w poszczególnych przedziałach wiekowych. Wartość odpisów z tytułu utraty wartości należności w danym przedziale czasowym, które na dzień bilansowy nie są zaległe dla danej grupy odbiorców, równa jest iloczynowi wartości należności handlowych na dzień bilansowy i współczynnika straty kredytowej.

 

Grupa uwzględnia informacje dotyczące przyszłości w stosowanych parametrach modelu szacowania strat oczekiwanych, poprzez zarządczą korektę bazowych współczynników prawdopodobieństwa niewypłacalności. W tym zakresie Grupa bierze pod uwagę zmiany danych makroekonomicznych takich jak np.: dynamika Produktu Krajowego Brutto, wskaźnik inflacji, stopa bezrobocia czy indeksy cen akcji WIG i w przypadku gdy nastąpiło ich istotne pogorszenie w stosunku do poprzedniego okresu, Grupa ocenia czy jest konieczność uwzględnienia w kalkulacji oczekiwanej straty kredytowej dodatkowego elementu ryzyka związanego z sytuacją gospodarczą oraz prognozami na przyszłość.

 

Kwota oczekiwanych strat kredytowych (lub kwota odwrócenia odpisu), jaka jest wymagana, aby dostosować odpis na oczekiwane straty kredytowe na dzień sprawozdawczy do kwoty, którą należy ująć, jest ujmowana w skonsolidowanym sprawozdaniu z całkowitych dochodów w ramach pozostałych kosztów operacyjnych.

Kwotę odpisu na oczekiwane straty kredytowe z tytułu aktywów finansowych ujętych w kategorii „aktywa finansowe

wyceniane wg zamortyzowanego kosztu" ujmuje się jako pomniejszenie wartości księgowej brutto składnika aktywów

finansowych w skonsolidowanym sprawozdaniu z sytuacji finansowej.

Kwotę odpisu na oczekiwane straty kredytowe z tytułu aktywów finansowych ujętych w kategorii „aktywa finansowe wyceniane w wartości godziwej przez inne całkowite dochody" ujmuje się w innych całkowitych dochodach i nie obniża ona wartości księgowej składnika aktywów finansowych.

 

3.4.14.Transakcje w walucie obcej

 

Pozycje zawarte w sprawozdaniu finansowym prezentowane są w polskich złotych („PLN”), która stanowi walutę funkcjonalną Grupy.

Należności i zobowiązania wyrażone w walutach obcych wycenia się na dzień bilansowy po obowiązującym na ten dzień kursie średnim ustalonym dla danej waluty przez Narodowy Bank Polski.

Na dzień bilansowy aktywa i zobowiązania pieniężne denominowane w walutach obcych są przeliczane według kursu obowiązującego na ten dzień. Aktywa i zobowiązania wyceniane w wartości godziwej i denominowane w walutach obcych

Grupa Kapitałowa GAMING FACTORY S.A.

Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.

(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)

wycenia się po kursie obowiązującym w dniu ustalenia wartości godziwej. Pozycje niepieniężne wyceniane są według kosztu historycznego.

Różnice kursowe ujmuje się w sprawozdaniu z całkowitych dochodów w okresie, w którym powstają, z wyjątkiem różnic kursowych stanowiących koszty finansowania zewnętrznego, które dotyczących aktywów w budowie przeznaczonych do przyszłego wykorzystania operacyjnego, które włącza się do tych aktywów i traktuje, jako korekty kosztów odsetkowych.

 

3.4.15.Kapitał własny

 

Kapitał własny Grupy stanowią:

kapitał akcyjny jednostki dominującej (wykazany w wartości nominalnej), 

nadwyżka ceny emisyjnej powyżej wartości nominalnej akcji jednostki dominującej,

pozostałe kapitały rezerwowe, obejmujący:

- kapitał z tytułu zmiany aktywów netto jednostek stowarzyszonych,

- wpływ wyceny aktywów finansowych wycenianych wg wartości godziwej przez inne całkowite dochody,

- kapitał z wyceny programu motywacyjnego,

zyski zatrzymane, obejmujące:

- kapitał z tytułu zmiany proporcji udziałów nieskutkujących utratą kontroli w jednostkach zależnych,

- zyski z lat ubiegłych (obejmujące powstały z zysków lat ubiegłych kapitał zapasowy),

- wynik finansowy bieżącego okresu obrotowego,

udziały niekontrolujące.

Grupa prezentuje udziały niekontrolujące w wartości proporcjonalnego udziału w aktywach netto jednostki zależnej.

Zmiany w udziałach własnościowych w jednostce zależnej, które nie skutkują utratą kontroli, ujmuje się jako transakcje

z właścicielami jednostki bezpośrednio w kapitale własnym.

Wszelkie zmiany wartości udziałów niekontrolujących ujmowane są na podstawie proporcjonalnej wartości aktywów netto jednostki zależnej. W takim przypadku nie koryguje się wartości firmy oraz nie ujmuje się z tego tytułu zysków lub strat.

 

3.4.16.Zysk na akcję

 

Zysk podstawowy przypadający na jedną akcję oblicza się poprzez podzielenie zysku za rok przypadającego na zwykłych akcjonariuszy Jednostki dominującej przez średnią ważoną liczbę wyemitowanych akcji zwykłych występujących w ciągu roku.

Zysk rozwodniony przypadający na jedną akcję oblicza się poprzez podzielenie zysku za rok przypadającego na zwykłych akcjonariuszy Jednostki dominującej przez średnią ważoną liczby wyemitowanych akcji zwykłych występujących w ciągu roku powiększoną o średnią ważoną liczbę akcji zwykłych, które byłyby wyemitowane przy zamianie wszystkich rozwadniających potencjalnych akcji zwykłych na akcje zwykłe.

 

3.4.17.Płatności w formie akcji (program motywacyjny)

 

Dla programów motywacyjnych Grupa stosuje uregulowania MSSF nr 2 dotyczącego płatności w formie akcji. Płatności

w formie akcji wycenia się według wartości godziwej przez odniesienie do wartości godziwej przyznanych instrumentów kapitałowych. Wyceny dokonuje się na dzień przyznania instrumentów kapitałowych. Ze względu na to, że na opcje na akcje nie występują ceny rynkowe stosowane są modele wyceny opcji określone w MSSF 2. 

 

3.4.18.Zmiany udziałów właścicielskich Grupy w jednostkach zależnych

 

Zmiany udziałów Grupy w jednostkach zależnych nieskutkujące utratą kontroli rozlicza się jako transakcje kapitałowe. Wartość bilansowa udziałów zapewniających Grupie kontrolę oraz udziałów niedających kontroli podlega korekcie w celu odzwierciedlenia zmian we względnych udziałach w jednostkach zależnych. Wszelkie różnice pomiędzy kwotą korekty udziałów niedających kontroli a wartością godziwą kwoty zapłaconej lub otrzymanej odnosi się bezpośrednio na kapitał własny i przypisuje właścicielom Jednostki dominującej.

W momencie utraty przez Grupę kontroli nad jednostką zależną oblicza się zysk lub stratę - jako różnicę między:

Grupa Kapitałowa GAMING FACTORY S.A.

Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.

(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)

(i)sumą wartości godziwej otrzymanej zapłaty oraz wartości godziwej zachowanych udziałów (wartość godziwa ustalana zostaje w oparciu o dane wejściowe inne, niż notowane ceny poziomu 1, tj. o ceny sprzedaży zastosowane w umowach, które doprowadziły do utraty kontroli nad spółkami) oraz

(ii)wartością bilansową aktywów (z uwzględnieniem wartości firmy) i zobowiązań jednostki zależnej

- oraz ujmuje się w wyniku.

W przypadku, gdy aktywa jednostki zależnej są wyceniane w kwocie przeszacowanej lub wartości godziwej i wynikający z tego skumulowany zysk lub strata jest ujmowany w pozostałych całkowitych dochodach i odnosi się do kapitału, wartości uprzednio ujęte w pozostałych całkowitych dochodach i skumulowane w kapitale własnym rozlicza się w taki sposób, jak gdyby Grupa bezpośrednio zbyła odpowiednie składniki aktywów (tj. przenosi się na wynik lub bezpośrednio do zysków zatrzymanych, zgodnie z zasadami odpowiedniego MSSF). Wartość godziwą inwestycji utrzymanej w byłej jednostce zależnej na dzień utraty kontroli uznaje się za wartość godziwą w momencie początkowego ujęcia, rozliczaną następnie zgodnie

z MSSF 9 lub za koszt w momencie początkowego ujęcia inwestycji w jednostce stowarzyszonej lub jednostce współkontrolowanej. 

 

3.4.19.Rezerwy

 

Rezerwy ujmowane są wówczas, gdy na Grupie ciąży istniejący obowiązek (prawny lub zwyczajowy) wynikający ze zdarzeń przeszłych i gdy jest pewne lub wysoce prawdopodobne, że wypełnienie tego obowiązku spowoduje konieczność wypływu środków tożsamych ze stratami ekonomicznymi, oraz gdy można dokonać wiarygodnego oszacowania kwoty tego zobowiązania. 

 

3.4.20.Zobowiązania z tytułu dostaw i usług oraz pozostałe

 

Zobowiązania handlowe stanowią zobowiązania do zapłaty za towary i usługi nabyte w toku zwykłej działalności gospodarczej Grupy od dostawców. Zobowiązania handlowe klasyfikuje się jako zobowiązania krótkoterminowe, jeżeli termin zapłaty przypada w ciągu jednego roku (lub w zwykłym cyklu działalności gospodarczej Grupy, jeżeli jest on dłuższy niż rok).

W przeciwnym wypadku, zobowiązania wykazuje się jako długoterminowe. Zobowiązania handlowe są zobowiązaniami finansowymi. Zobowiązania finansowe na dzień bilansowy wyceniane są według metody zamortyzowanego kosztu. W ramach pozostałych zobowiązań ujmowane są głównie zobowiązania publicznoprawne (inne niż dotyczące podatku dochodowego), rozliczenia międzyokresowe bierne oraz zobowiązania z tytułu wynagrodzeń

 

3.4.21.Odroczony podatek dochodowy

Rezerwa na podatek dochodowy jest tworzona metodą zobowiązań bilansowych w stosunku do wszystkich dodatnich różnic przejściowych występujących na dzień bilansowy między wartością podatkową aktywów i pasywów a ich wartością bilansową wykazaną w sprawozdaniu finansowym.

Składnik aktywów z tytułu odroczonego podatku dochodowego ujmowany jest w odniesieniu do wszystkich ujemnych różnic przejściowych, jak również niewykorzystanych strat podatkowych przeniesionych na następne lata, w takiej wysokości,

w jakiej jest prawdopodobne, że zostanie osiągnięty dochód do opodatkowania, który pozwoli wykorzystać ww. różnice

i straty.

Wartość bilansowa składnika aktywów z tytułu odroczonego podatku jest weryfikowana na każdy dzień bilansowy i ulega stosownemu obniżeniu w części, w jakiej przestało być prawdopodobne osiągnięcie dochodu do opodatkowania wystarczającego do częściowego lub całkowitego zrealizowania składnika aktywów z tytułu odroczonego podatku.

Aktywa z tytułu odroczonego podatku oraz rezerwy na podatek odroczony wyceniane są z zastosowaniem stawek podatkowych, które według przewidywań będą obowiązywać w okresie, gdy składnik aktywów zostanie zrealizowany lub zobowiązanie spełnione, przyjmując za podstawę stawki podatkowe (i przepisy podatkowe) obowiązujące i uchwalone na dzień bilansowy. 

 

 

 

 

 

Grupa Kapitałowa GAMING FACTORY S.A.

Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.

(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)

3.4.22.Uznawanie przychodów

 

Przychody ze sprzedaży produktów i usług

Przychody ze sprzedaży produktów i usług obejmują sprzedaż produktów wyprodukowanych przez Grupę, do których ma ona wyłączne prawa licencyjne z tytułu ich wytworzenia lub nabyła licencje na ich wydawanie i dystrybucję oraz świadczone usługi na rzecz innych podmiotów.

Przychody ujmowane są w wartości godziwej zapłaty otrzymanej lub należnej, po pomniejszeniu o przewidywane rabaty, zwroty klientów i podobne zmniejszenia, w tym podatek od towarów i usług VAT oraz inne podatki związane ze sprzedażą, za wyjątkiem podatku akcyzowego.

Zgodnie z nowym standardem Grupa stosuje pięciostopniowy model, aby określić moment ujęcia przychodów oraz ich wysokości. Zakłada on, iż przychody powinny być ujęte wówczas (oraz w jakim stopniu), gdy Grupa przekazuje klientowi kontrolę nad usługami czy towarami, oraz w kwocie do jakiej Spółka oczekuje być uprawniona.

Grupa ujmuje w ramach przychodu należnego za dany rok obrotowy przychody ze wszystkich źródeł i kanałów sprzedaży zgodnie z zasadą współmierności przychodów i kosztów, również w sytuacji w której ich rozliczenie następuje w następnych miesiącach po zakończeniu roku obrotowego, na podstawie raportów sprzedaży generowanych przez poszczególne kanały sprzedaży. 

Odsetki

Przychody z tytułu odsetek ujmuje się proporcjonalnie do upływu czasu metodą efektywnej stopy procentowej. Gdy należność traci na wartości, Grupa obniża jej wartość bilansową do poziomu wartości odzyskiwalnej, równej oszacowanym przyszłym przepływom pieniężnym zdyskontowanym według pierwotnej efektywnej stopy procentowej instrumentu, a następnie stopniowo rozlicza się kwotę dyskonta w korespondencji z przychodami z tytułu odsetek. Przychody z tytułu odsetek od udzielonych pożyczek, które utraciły wartość, ujmuje się według pierwotnej efektywnej stopy procentowej.

Przychody powstające w wyniku użytkowania przez inne podmioty gospodarcze aktywów Grupy przynoszących odsetki, tantiemy, dywidendy powinny być ujmowane o ile:

istnieje prawdopodobieństwo, że jednostka gospodarcza uzyska korzyści ekonomiczne związane z przeprowadzaną transakcją,

kwota przychodów może być wyceniona w wiarygodny sposób.

 

3.4.23.Koszty

 

Grupa sporządza skonsolidowane sprawozdanie z całkowitych dochodów w układzie porównawczym.

Koszty ujmuje się w tym samym okresie w jakim są ujmowane przychody ze sprzedaży zgodnie z zasadą współmierności przychodów i kosztów, a dotyczy to w szczególności:

prowizji z tytułu pośrednictwa sprzedaży gier komputerowych,

prowizji należnych deweloperom, z tytułu udziału w zyskach ze sprzedaży gier komputerowych.

Koszty świadczeń pracowniczych

Pracownicy mają prawo do odpraw emerytalnych lub rentowych w momencie przechodzenia na emeryturę lub rentę. Odprawy te przysługują pracownikowi spełniającemu warunki uprawniające do renty z tytułu niezdolności do pracy lub emerytury, którego stosunek pracy ustał w związku z przejściem na rentę lub emeryturę, w wysokości jednomiesięcznego wynagrodzenia. Ze względu na strukturę zatrudnienia w grupie koszty ewentualnych świadczeń pracowniczych są nieistotne z punktu widzenia sprawozdania finansowego. 

 

3.4.24.Zobowiązania i aktywa warunkowe

 

Przez zobowiązania warunkowe rozumie się:

a)możliwy obowiązek, który powstaje na skutek zdarzeń przeszłych, którego istnienie zostanie potwierdzone dopiero w momencie wystąpienia lub niewystąpienia jednego lub większej ilości niepewnych przyszłych zdarzeń, które nie w pełni podlegają kontroli Grupy; lub

b)obecny obowiązek, który powstaje na skutek zdarzeń przeszłych, ale nie jest ujmowany w sprawozdaniu finansowym, ponieważ:

Grupa Kapitałowa GAMING FACTORY S.A.

Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.

(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)

nie jest prawdopodobne, aby konieczne było wydatkowanie środków zawierających w sobie korzyści ekonomiczne w celu wypełnienia obowiązku; lub

kwoty obowiązku (zobowiązania) nie można wycenić wystarczająco wiarygodnie.

Przez aktywa warunkowe rozumie się możliwe składniki aktywów, które powstały na skutek zdarzeń przeszłych oraz których istnienie zostanie potwierdzone dopiero w momencie wystąpienia lub niewystąpienia jednego lub większej ilości niepewnych przyszłych zdarzeń, które nie w pełni podlegają kontroli Grupy.

 

3.4.25.Znaczące szacunki i osądy

 

Sporządzenie skonsolidowanego sprawozdania finansowego wymaga dokonania przez Zarząd Jednostki dominującej pewnych szacunków i założeń, które znajdują odzwierciedlenie w tym sprawozdaniu oraz w dodatkowych informacjach i objaśnieniach do tego sprawozdania.

Szacunki i osądy księgowe wynikają z dotychczasowych doświadczeń oraz innych czynników, w tym przewidywań odnośnie do przyszłych zdarzeń, które w danej sytuacji wydają się zasadne.

Jakkolwiek przyjęte założenia i szacunki opierają się na najlepszej wiedzy Zarządu Jednostki dominującej na temat bieżących działań i zdarzeń, rzeczywiste wyniki mogą się różnić od przewidywanych. Szacunki i związane z nimi założenia podlegają weryfikacji. Zmiana szacunków księgowych jest ujęta w okresie, w którym dokonano zmiany szacunku lub w okresach bieżącym i przyszłych, jeżeli dokonana zmiana szacunku dotyczy zarówno okresu bieżącego, jak i okresów przyszłych.

Poniżej przedstawiono podstawowe osądy (wartości szacunkowe) dokonane przez Zarząd Jednostki dominującej w procesie stosowania zasad rachunkowości i mające największy wpływ na wartości ujęte w sprawozdaniu finansowym.

 

Wyszczególnienie

Na dzień

31 grudnia 2022

Zmniejszenie

Zwiększenie

Na dzień

31 grudnia 2023

Aktywa z tytułu odroczonego podatku dochodowego

627

-

161

788

Rezerwa z tytułu odroczonego podatku dochodowego

993

-

91

1 084

Wycena pozostałych akcji/udziałów do wartości godziwej

1 037

-

112

1 150

Odpisy aktualizujące wartość inwestycji wycenianych metodą

praw własności

3 442

(303)

2

3 141

 

W odniesieniu do stanu na koniec poprzedniego roku, w bieżącym okresie wystąpiły istotne zmiany wartości szacunkowych

związane z:

aktywami z tytułu odroczonego podatku dochodowego (szczegółowe informacje na temat tytułów, z których wynika zmiana wskazano w nocie III.5.5.3. „Struktura aktywów i rezerw z tyt. odroczonego podatku dochodowego”),

odpisami aktualizującymi inwestycje wyceniane metodą praw własności (zmniejszenie odpisów wynika bezpośrednio z utraty statusu jednostki stowarzyszonej, przez spółkę w której inwestycje wyceniane były metodą praw własności),

wyceną pozostałych akcji oraz udziałów do wartości godziwej (szczegółowe informacje na temat wyceny udziałów w jednostkach pozostałych ujęto w nocie III.4.2.„Aktywa finansowe wyceniane w wartości godziwej przez inne całkowite dochody”).

 

Dodatkowo, na podstawie przeprowadzonej analizy stopnia zaawansowania prac, wysokości skapitalizowanych nakładów oraz obecnych możliwości ukończenia i komercjalizacji projektów, podjęto decyzję o zaniechaniu prac nad częścią gier w toku produkcji w Jednostce dominującej oraz w jednostce zależnej – Vision Edge Entertainment sp. z o.o., w wyniku czego w 2023 r. odniesiono w pozostałe koszty operacyjne nakłady na zaniechaną produkcję gier w łącznej wysokości 2 176 tys. zł.

 

Zarząd Jednostki dominującej w 2023 r. podjął również decyzję o:

trwałym odpisaniu produktów gotowych (wyprodukowanych gier) w łącznej wysokości 156 tys. zł - na podstawie prognoz sprzedażowych ustalono, że gry podlegające trwałemu odpisowi nie przyniosą w przyszłości przychodów pokrywających wydatki poniesione na ich wytworzenie;

trwałym odpisaniu towarów o wartości 300 tys. zł - odpis był wynikiem zawartego porozumienia z Titanite Games

i dotyczył rozliczenia wynagrodzenia za sprzedaży praw do gry Roman Legionary.

Grupa Kapitałowa GAMING FACTORY S.A.

Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.

(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)

Według najlepszej wiedzy Zarządu Jednostki dominującej, na podstawie identyfikacji ryzyk oraz przeprowadzonych analiz,

w tym ryzyk związanych z oczekiwanymi stratami kredytowymi, ustalone szacunki przedstawiają faktyczny obraz sytuacji finansowej Grupy oraz nie popełniono błędów w zakresie sporządzonych szacunków w przypadków których występuje ryzyko spowodowania istotnych korekt wartości bilansowej aktywów i zobowiązań w trakcie kolejnych okresów.

Sprawowanie kontroli

Ocena, czy Jednostka Dominująca sprawuje kontrolę nad spółką wymaga ustalenia, czy posiada ona prawa do kierowania istotną działalnością spółki. Określenie istotnej działalności spółki oraz który z inwestorów ją kontroluje, wymaga osądu.

W ocenie sytuacji i określeniu istoty powiązań bierze się pod uwagę m.in. prawa głosu, relatywnie posiadany udział, rozproszenie praw głosu posiadanych przez innych inwestorów, zakres udziału tych Inwestorów w powoływaniu kluczowego personelu kierowniczego lub członków rady nadzorczej.

Wyceny wartości godziwej

Wartość godziwa przedstawia obecne szacunki, które mogą ulec zmianie w kolejnych okresach sprawozdawczych z tytułu warunków rynkowych lub innych czynników. Istnieje wiele metod ustalania wartości godziwej, które mogą powodować różnice w wartościach godziwych. Co więcej, założenia będące podstawą ustalenia wartości godziwej mogą wymagać oszacowania zmian kosztów/cen w czasie, stopy dyskonta, stopy inflacji czy innych istotnych zmiennych. Pewne założenia

i szacunki są konieczne dla ustalenia, do którego poziomu hierarchii wartości godziwej dany instrument powinien zostać zakwalifikowany.

 

Określenie waluty funkcjonalnej

Oceny takiej dokonał Zarząd Jednostki dominującej w oparciu o analizę waluty, w której Grupa generuje przychody i ponosi koszty. Zgodnie z MSR 21.9 […] przy ustalaniu swojej waluty funkcjonalnej Grupa bierze pod uwagę następujące czynniki:

a) walutę:

która wywiera główny wpływ na ceny sprzedaży towarów i usług (często jest to waluta, w której wyrażane są i regulowane ceny sprzedaży jej towarów i usług); oraz

kraju, w którym siły konkurencji i obowiązujące przepisy wywierają główny wpływ na ceny sprzedaży jej towarów i usług;

b) walutę, która wywiera główny wpływ na koszty robocizny i materiałów oraz na pozostałe koszty związane z dostarczaniem towarów lub świadczeniem usług (często jest to waluta, w której koszty te są wyrażane lub regulowane).

Przychody ze sprzedaży produktów Grupy generowane są przede wszystkim w PLN.

Zdecydowana większość kosztów funkcjonowania Grupy, w tym kosztów produkcji gier (głównie usługi obce w postaci wynagrodzeń deweloperów) ponoszona jest w złotych polskich.

Dodatkowo Zarząd Jednostki dominującej wziął pod uwagę, iż w ustaleniu waluty funkcjonalnej Grupy mogą być również pomocne następujące czynniki:

a) waluta, w której generowane są środki z działalności finansowej (tj. emisja instrumentów dłużnych i kapitałowych);

b) waluta, w której utrzymywane są zazwyczaj wpływy z działalności operacyjnej.

 

Grupa nie posiada żadnych kredytów, pożyczek ani wyemitowanych obligacji, natomiast wpływy pieniężne z emisji jej akcji wyrażone są w PLN. Grupa utrzymuje środki pieniężne na rachunkach bankowych głównie w PLN.

Biorąc pod uwagę powyższe fakty i okoliczności Zarząd Jednostki dominującej ocenił, że walutą funkcjonalną Grupy jest polski złoty. Walutą sprawozdawczą Grupy jest polski złoty.

Oszacowania i założenia, które niosą ze sobą znaczące ryzyko konieczności wprowadzenia istotnej korekty wartości bilansowych aktywów i zobowiązań w trakcie kolejnego roku obrotowego, omówiono poniżej.

Odpisy aktualizujące wartość należności

Kalkulacja odpisu z tytułu utraty wartości należności zgodnie z MSSF 9 wymaga osądu w zakresie doboru metodologii, modeli, klasyfikacji grup odbiorców i innych danych wejściowych. Należności handlowe Grupy nie posiadają istotnego komponentu finansowania, z tego względu odpis na dzień bilansowy jest obliczany na podstawie oczekiwanych strat kredytowych w całym okresie życia należności. Bazując na danych historycznych, Grupa przeprowadza analizę statystyczną prawdopodobieństwa spłaty zaległych należności handlowych oddzielnie dla wydzielonych portfeli należności. Dla należności przeterminowanych powyżej 360 dni przyjmuje się wartość oczekiwanej straty kredytowej w wysokości 100% należności przeterminowanej.

Grupa Kapitałowa GAMING FACTORY S.A.

Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.

(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)



W przypadku należności przeterminowanych w przedziale 1-360 dni wartość oczekiwanych strat kredytowych szacowana jest na podstawie analizy danych historycznych. Grupa uznaje, że dla składnika aktywów finansowych istnieje ryzyko niewykonania zobowiązania jeśli wewnętrzne i zewnętrzne informacje wskazują, że jest mało prawdopodobne, iż Grupa otrzyma w całości pozostałe przepływy pieniężne wynikające z umowy. Składnik aktywów finansowych zostaje spisany

w całości jeśli nie ma uzasadnionych oczekiwań, że przepływy pieniężne wynikające z umowy zostaną odzyskane.

Okres amortyzowania rzeczowych aktywów trwałych oraz wartości niematerialnych

Zarząd Jednostki dominującej określa szacowane okresy użytkowania, a poprzez to stawki amortyzacji dla poszczególnych rzeczowych aktywów trwałych i wartości niematerialnych. Szacunek ten opiera się na oczekiwanym okresie ekonomicznej użyteczności tych aktywów. W przypadku zaistnienia okoliczności powodujących zmianę spodziewanego okresu użytkowania (np. zmiany technologiczne, wycofanie z użytkowania itp.) mogą się zmienić stawki amortyzacji. W konsekwencji zmieni się wartość odpisów amortyzacyjnych i wartość księgowa netto danych aktywów.

Produkty gotowe

W przypadku projektów, dla których możliwe jest określenie wiarygodnych szacunków dotyczących przychodów ze sprzedaży Grupa określa współczynnik, na podstawie którego rozliczana jest wartość tych projektów w koszty proporcjonalnie do ich sprzedaży. Współczynnik obliczony jest na podstawie wartości nakładów ukończonego projektu (ujętych jako Produkty gotowe) w stosunku do szacowanych przyszłych przychodów ze sprzedaży.

Aktywa i zobowiązania z tytułu odroczonego podatku dochodowego

Aktywa i zobowiązania z tytułu odroczonego podatku dochodowego wycenia się przy zastosowaniu stawek podatkowych, które według dostępnych prognoz będą stosowane na moment zrealizowania aktywa lub rozwiązania zobowiązania, przyjmując za podstawę przepisy podatkowe, które obowiązywały prawnie lub faktycznie na koniec okresu sprawozdawczego. Prawdopodobieństwo realizacji aktywa z tytułu odroczonego podatku dochodowego z przyszłymi zyskami podatkowymi opiera się na planach Grupy. 

 

3.4.26.Opis zasad (polityki) rachunkowości w odniesieniu do dywidend

Zgodnie z art. 348 §1 Kodeksu spółek handlowych (t.j. Dz. U. 2024 poz.18 z późn. zm.), kwota przeznaczona do podziału między akcjonariuszy jednostki dominującej nie może przekraczać zysku za ostatni rok obrotowy, powiększonego o niepodzielone zyski z lat ubiegłych oraz o kwoty przeniesione z utworzonych z zysku kapitałów zapasowego i rezerwowych, które mogą być przeznaczone na wypłatę dywidendy. Kwotę tę należy pomniejszyć o niepokryte straty, akcje własne oraz o kwoty, które zgodnie z ustawą lub statutem powinny być przeznaczone z zysku za ostatni rok obrotowy na kapitały zapasowy lub rezerwowe. W wyniku podjęcia uchwały o podziale zysku netto pomiędzy akcjonariuszy, dywidenda ujmowana jest na rozliczeniu wyniku finansowego (umniejszenie zysków zatrzymanych ujętych w ramach kapitału własnego) oraz zobowiązaniach z tytułu dostaw i usług oraz pozostałych, z uwzględnieniem potrącenia i rozliczenia podatku dochodowego, który jednostka dominująca pobiera jako płatnik od dywidend wypłaconych.

   

3.4.27.Opis zasad (polityki) rachunkowości w odniesieniu do przepływów pieniężnych

Grupa sporządza sprawozdanie z przepływów pieniężnych metodą pośrednią poprzez korygowanie skonsolidowanego wyniku brutto. W rachunku przepływów pieniężnych Grupa wykazuje przepływy pieniężne środków pieniężnych i ich ekwiwalentów (wpływy z dodatnim znakiem, wydatki z ujemnym znakiem), które wystąpiły w okresie sprawozdawczym, w podziale na przepływy działalności operacyjnej, inwestycyjnej i finansowej. Zgodnie z MSR 7 przepływy z tytułu podatku dochodowego ujawniane są w odrębnej pozycji przepływów pieniężnych z działalności operacyjnej.

   

3.4.28.Szczegółowość not oraz objaśnień dla pozycji skonsolidowanego sprawozdania z sytuacji finansowej

Zarząd Jednostki dominującej w wyniku dokonania dodatkowych osądów w procesie przygotowania skonsolidowanego sprawozdania finansowego Grupy Kapitałowej Gaming Factory S.A. odstąpił od prezentacji dodatkowych not oraz objaśnień dla wartości firmy, wartości niematerialnych, rzeczowych aktywów trwałych oraz aktywów finansowych wycenianych

wg zamortyzowanego kosztu z uwagi na nieistotny udział danych pozycji w sumie bilansowej (udział każdej z wymienionych pozycji nie przekracza 5% sumy bilansowej).

 

Grupa Kapitałowa GAMING FACTORY S.A.

Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.

(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)

4.Noty objaśniające do skonsolidowanego sprawozdania z sytuacji finansowej

4.1.Inwestycje w jednostkach stowarzyszonych wyceniane zgodnie z metodą praw własności

4.1.1.Specyfikacja inwestycji w jednostkach stowarzyszonych

 

Wyszczególnienie

Na dzień

31 grudnia 2023

Na dzień

31 grudnia 2022

Asmodev S.A.

251

286

West Wind Games S.A.

-

283

Ultimate VR S.A.

51

209

Black Rose Projects S.A.

1 921

2 119

Ultimate Licensing sp. z o.o.

-

32

Razem:

2 223

2 928

 

4.1.2.Zmiany stanu inwestycji w jednostkach stowarzyszonych

 

W okresie od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.

 

Wyszczególnienie

Stan na 01.01.2023

Zmiana wartości w bieżącym okresie

Wynik za

12 miesięcy 2023 przypadający na Grupę Kapitałową

Odpis aktualizujący

Udział w zmianie aktywów netto

w 2023

Stan na 31.12.2023

Asmodev S.A.

286

-

(35)

-

-

251

West Wind Games S.A.*

283

(481)

(1)

-

199

-

Ultimate VR S.A.

209

180

(335)

-

(3)

51

Black Rose Projects S.A.

2 119

-

(198)

-

-

1 921

Ultimate Licensing sp. z o.o.

32

-

(29)

(2)

-

-

Razem:

2 928

(302)

(598)

(2)

196

2 223

*zmiana statusu jednostki z jednostki stowarzyszonej na jednostkę pozostałą była skutkiem połączenia danej spółki z innymi podmiotami,

w wyniku czego doszło do zmniejszenia udziału Gaming Factory S.A. w nowopowstałym podmiocie (Spirit Games Studio S.A.)

 

W okresie od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.

 

Wyszczególnienie

Stan na 01.01.2022

Zmiana wartości w bieżącym okresie

Wynik za

12 miesięcy 2022 przypadający na

Grupę Kapitałową

Odpis aktualizujący

Udział w zmianie aktywów netto

w 2022

Stan na 31.12.2022

Asmodev S.A.

387

-

(102)

-

-

286

West Wind Games S.A.

243

-

(38)

-

77

283

Ultimate VR S.A.

303

-

(94)

-

-

209

Black Rose Projects S.A.

5 290

-

(32)

(3 139)

-

2 119

Ultimate Licensing sp. z o.o.

60

-

(29)

-

-

32

Razem:

6 284

-

(294)

(3 139)

77

2 928

 

Grupa Kapitałowa GAMING FACTORY S.A.

Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.

(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)

4.1.3.Informacje finansowe dotyczące jednostek stowarzyszonych

Jednostki stowarzyszone sporządzają sprawozdania finansowe zgodnie z Ustawą o rachunkowości. Zaprezentowane w poniższych tabelach wyniki zostały dostosowane do zasad rachunkowości stosowanych w Grupie Kapitałowej Gaming Factory S.A.

 

W okresie od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.

 

Wyszczególnienie

Aktywa trwałe

Aktywa obrotowe

Zobowiązania długoterminowe

Zobowiązania krótkoterminowe

Przychody

Wynik finansowy

z działalności kontynuowanej

Całkowite dochody ogółem

Wartość godziwa inwestycji w jednostce stowarzyszonej wg notowań na rynku

Asmodev S.A.

5

1 174

-

80

673

(153)

(153)

863

Ultimate VR S.A.

52

391

-

317

424

(837)

(837)

Nienotowana

Black Rose Projects S.A.

167

7 172

2 668

3 611

2 344

(777)

(777)

953

Ultimate Licensing sp. z o.o.

-

15

-

2

-

(154)

(154)

Nienotowana

 

W okresie od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.

 

Wyszczególnienie

Aktywa trwałe

Aktywa obrotowe

Zobowiązania długoterminowe

Zobowiązania krótkoterminowe

Przychody

Wynik finansowy

z działalności kontynuowanej

Całkowite dochody ogółem

Wartość godziwa inwestycji w jednostce stowarzyszonej wg notowań na rynku

Asmodev S.A.

12

1 296

-

56

449

(445)

(445)

1 304

West Wind Games S.A.

-

1 320

-

77

159

(165)

(165)

Nienotowana

Ultimate VR S.A.

250

1 157

-

443

491

(433)

(433)

Nienotowana

Black Rose Projects S.A.

128

4 379

-

64

1 815

(127)

(127)

3 241

Ultimate Licensing sp. z o.o.

-

170

-

4

-

(151)

(151)

Nienotowana

   

Grupa Kapitałowa GAMING FACTORY S.A.

Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.

(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)

4.2.Aktywa finansowe wyceniane w wartości godziwej przez inne całkowite dochody

4.2.1.Specyfikacja aktywów finansowych wycenianych wg wartości godziwej przez inne całkowite dochody

Wyszczególnienie

Na dzień

31 grudnia 2023

Na dzień

31 grudnia 2022

Drageus Games S.A.

63

382

Punch Punk S.A.

-

135

87 Avenue Games sp. z o.o.

-

240

Rejected Games sp. z o. o.

280

280

Pentacle S.A.

200

-

Spirit Games Studio S.A.

607

-

Razem, w tym:

1 150

1 037

- ujęte w ramach aktywów trwałych (długoterminowe inwestycje)

607

1 037

- ujęte w ramach aktywów obrotowych (krótkoterminowe inwestycje)

543

-

 

4.2.2.Wycena aktywów finansowych

Na dzień 31 grudnia 2023 roku

Wyszczególnienie

Ilość posiadanych udziałów/

akcji

Udział

w kapitale podstawowym

Wartość w cenie nabycia na dzień 31.12.2023

Wartość godziwa

na dzień 31.12.2023

Przeszacowanie do

wartości godziwej

Odniesione

w inne całkowite dochody

Odniesione w wynik finansowy

Drageus Games S.A.

39 693

1,89%

87

63

-

(24)*

Punch Punk S.A.

95 593

1,72%

88

-

-

(88)*

87 Avenue Games sp. z o.o.

11

9,91%

240

-

-

(240)*

Rejected Games sp. z o.o.

7

3,50%

280

280

-

-

Pentacle S.A.

125 000

4,29%

200

200

-

-

Spirit Games Studio S.A.

505 750

4,27%

561

607

46

-

Razem:

-

-

1 455

1 150

46

(351)

* w wynik finansowy odnoszone są straty w przypadku wyceny poniżej ceny nabycia

Na dzień 31 grudnia 2022 roku

Wyszczególnienie

Ilość posiadanych udziałów/

akcji

Udział

w kapitale podstawowym

Wartość w cenie nabycia na dzień 31.12.2022

Wartość godziwa

na dzień 31.12.2022

Przeszacowanie do

wartości godziwej

Odniesione

w inne całkowite dochody

Odniesione w wynik finansowy

Drageus Games S.A.

201 150

9,58%

394

382

(7)**

(11)*

Punch Punk S.A.

251 500

4,52%

231

135

(24)**

(95)*

87 Avenue Games sp. z o.o.

11

9,91%

240

240

-

-

Rejected Games sp. z o.o.

7

7,00%

280

280

-

-

Razem:

  

  

1 144

1 037

(30)

(107)

* w wynik finansowy odnoszone są straty w przypadku wyceny poniżej ceny nabycia

**ujemna wartość stanowi odwrócenie przeszacowania z roku 2021

 

 

Grupa Kapitałowa GAMING FACTORY S.A.

Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.

(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)

4.3.Zapasy

Wyszczególnienie

Na dzień

31 grudnia 2023

Na dzień

31 grudnia 2022

Półprodukty i produkcja w toku

10 156

5 300

Produkty gotowe

1 433

1 454

Towary

-

600

Razem wartość brutto zapasów:

11 589

7 354

Odpisy z tytułu utraty wartości

-

-

Razem wartość netto zapasów:

11 589

7 354

 

Produkcja w toku obejmuje koszty związane z tworzeniem gier, które na dzień bilansowy nie zostały zakończone

i wprowadzone do sprzedaży.

 

Na dzień 31 grudnia 2023 r. oraz 31 grudnia 2022 r. nie występowały odpisy aktualizujące, które mogłyby w przyszłości podlegać odwróceniu.

 

Na podstawie przeprowadzonej analizy stopnia zaawansowania prac, wysokości skapitalizowanych nakładów oraz obecnych możliwości ukończenia i komercjalizacji projektów, podjęto decyzję o zaniechaniu prac nad częścią gier w toku produkcji

w Jednostce dominującej oraz w jednostce zależnej – Vision Edge Entertainment sp. z o.o., w wyniku czego w 2023 r. odniesiono w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym w pozycji „Pozostałe koszty operacyjne” nakłady na zaniechaną produkcję gier w łącznej wysokości 2 176 tys. zł.

 

Wartość zaniechanych produkcji Jednostki dominującej wyniosła 1 307 tys. zł i składały się na nią poniższe gry w toku produkcji:

Siege of Irdor - nakłady w wysokości 61 tys. zł,

Realm Protector - nakłady w wysokości 239 tys. zł (odpis oparto o zrealizowane i prognozowane przychody ze sprzedaży w 2024 r.),

Jetpack - nakłady w wysokości 63 tys. zł,

Celebrity Sim - nakłady w wysokości 349 tys. zł,

Mercyful Flames - nakłady w wysokości 178 tys. zł,

Your Principal - nakłady w wysokości 26 tys. zł,

Booze Master: Freezing Moonshine - nakłady w wysokości 390 tys. zł (odpis oparto o zrealizowane i prognozowane przychody ze sprzedaży w 2024 r.).

 

Wartość zaniechanej produkcji gier jednostki zależnej wyniosła 869 tys. zł i składały się na nią poniższe gry w toku produkcji:

Siege of Irdor (Big Battle) – nakłady w wysokości 729 tys. zł,

Woodzone – nakłady w wysokości 140 tys. zł.

 

Zarząd Jednostki dominującej w 2023 r. podjął również decyzję o trwałym odpisaniu wartości towarów w wysokości

300 tys. zł oraz poniższych produktów gotowych (wyprodukowanych gier) w łącznej wysokości 156 tys. zł:

Jousting VR – nakłady w wysokości 121 tys. zł,

WW2: Bunker Simulator – nakłady w wysokości 15 tys. zł,

Sapper: Defuse The Bomb Simulator – nakłady w wysokości 12 tys. zł,

Inne – nakłady w wysokości 8 tys. zł.

 

Odpis produktów gotowych był skutkiem przeprowadzonych przez Zarząd Jednostki dominującej analiz dotyczących prognoz sprzedażowych, z których wynikało, że gry podlegające trwałemu odpisowi nie przyniosą w przyszłości przychodów pokrywających wydatki poniesione na ich wytworzenie.

 

Odpis towarów był wynikiem zawartego porozumienia z Titanite Games i dotyczył rozliczenia wynagrodzenia za sprzedaży praw do gry Roman Legionary.

 

W oparciu o plany sprzedażowe oraz zainteresowanie klientów Spółki poszczególnymi tytułami, Zarząd Jednostki dominującej

Grupa Kapitałowa GAMING FACTORY S.A.

Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.

(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)

spodziewa się, iż koszty wytworzenia gier występujących na dzień 31 grudnia 2023 r. zostaną w całości pokryte przychodami

z ich sprzedaży. Wartość netto możliwa do uzyskania ustalona została w oparciu o prognozy w zakresie planowanej sprzedaży poszczególnych tytułów gier, bazując na dostępnej wiedzy rynkowej oraz w oparciu o planowaną cenę sprzedaży.

 

Zapasy nie stanowiły zabezpieczeń zobowiązań.

   

4.4.Należności z tytułu dostaw i usług oraz pozostałe

4.4.1.Specyfikacja należności

Wyszczególnienie

Na dzień 31 grudnia 2023 r.

Na dzień 31 grudnia 2022 r.

Wartość brutto

Odpisy z tytułu utraty wartości

Wartość netto

Wartość brutto

Odpisy z tytułu utraty wartości

Wartość netto

Z tytułu dostaw i usług

250

-

250

303

-

303

Z tytułu podatków, dotacji i ceł (inne niż dot. CIT)

411

-

411

153

-

153

Zaliczki na dostawy

-

-

-

300

-

300

Rozliczenia międzyokresowe kosztów

69

-

69

16

-

16

Inne

725

-

725

154

-

154

Razem:

1 454

-

1 454

927

-

927

   

4.4.2.Struktura wiekowa oraz kalkulacja oczekiwanej straty kredytowej należności z tytułu dostaw i usług

Na dzień 31 grudnia 2023 r.

Wyszczególnienie

Wartość brutto

Współczynnik spodziewanej straty

Spodziewana strata

Wartość netto

nieprzeterminowane

73

1,10%

1

72

przeterminowane, w tym:

177

-

27

149

0 – 30 dni

97

2,13%

2

95

31 – 60 dni

-

14,29%

-

-

61 – 90 dni

-

20,00%

-

-

91 – 180 dni

37

22,22%

8

29

181 – 360 dni

43

40,00%

17

26

powyżej 360 dni

-

100,00%

-

-

Razem:

250

-

28

221

 

W bieżącym okresie oraz w roku poprzednim, w związku z nieistotną wartością odpisu wynikającego z oczekiwanej straty kredytowej Grupa odstąpiła od aktualizacji wartości należności handlowych w sprawozdaniu finansowym. Zarząd Jednostki dominującej uznał, że wskaźniki niewypełnienia zobowiązania oszacowane na podstawie danych historycznych właściwie oddają prawdopodobieństwo braku spłaty należności handlowych w przyszłości, w związku z czym nie dokonywano ich korekt. Podejście stosowane do ustalenia odpisów wynikających z oczekiwanych strat kredytowych opisane zostało w punkcie III.3.4.13. „Utrata wartości” oraz III.3.4.25. „Znaczące szacunki i osądy”.

   

4.5.Środki pieniężne i ich ekwiwalenty

Wyszczególnienie

Na dzień

31 grudnia 2023

Na dzień

31 grudnia 2022

Środki pieniężne na rachunkach bankowych

7 516

1 178

Lokaty bankowe (do 3 miesięcy)

-

8 850

Razem środki pieniężne i ich ekwiwalenty brutto

7 516

10 028

Odpis na oczekiwane straty kredytowe

-

-

Razem środki pieniężne i ich ekwiwalenty netto

7 516

10 028

- w tym środki o ograniczonej możliwości dysponowania

-

-

  

Grupa Kapitałowa GAMING FACTORY S.A.

Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.

(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)

4.6.Kapitał własny

 

4.6.1.Kapitał akcyjny

Kapitał akcyjny jednostki dominującej na dzień 31 grudnia 2023 r. wynosił 562 770,00 zł i dzielił się na 5 627 700 akcji, w pełni opłaconych, o wartości 0,10 zł każda, następujących serii:

1 000 000 akcji serii A,

3 000 000 akcji serii B,

400 000 akcji serii C,

100 000 akcji serii D,

1 100 000 akcji serii E,

27 700 akcji serii F.

 

Jedna akcja daje prawo do jednego głosu na Walnym Zgromadzeniu. Akcjonariusze jednostki mają prawo do udziału w zysku wykazanym w sprawozdaniu finansowym, zbadanym przez biegłego rewidenta, który został przeznaczony przez Walne Zgromadzenie do wypłaty akcjonariuszom.

 

Struktura akcjonariatu jednostki dominującej na dzień 31 grudnia 2023 r.

Akcjonariusz

Liczba akcji

Udział w kapitale podstawowym

Liczba głosów

Udział w ogólnej liczbie głosów

Mateusz Adamkiewicz*

1 171 460

20,82%

1 171 460

20,82%

Mateusz Pastewka**

1 138 963

20,24%

1 138 963

20,24%

Agio Smart Money Fundusz Inwestycyjny

290 000

5,15%

290 000

5,15%

Pozostali (poniżej 5%)

3 027 277

53,79%

3 027 277

53,79%

Razem:

5 627 700

100,00%

5 627 700

100,00%

*wraz z Adamkiewicz Investments Fundacja Rodzinna

** wraz z Flash Fundacja Rodzinna

 

W związku z rejestracją z dniem 15 stycznia 2024 r. w Krajowym Rejestrze Sądowym podwyższenia kapitału akcyjnego, na dzień zatwierdzenia do publikacji skonsolidowanego sprawozdania finansowego kapitał akcyjny wynosił 607 770,00 zł i dzielił się na 6 077 700 akcji, w pełni opłaconych, o wartości 0,10 zł każda, następujących serii:

1 000 000 akcji serii A,

3 000 000 akcji serii B,

400 000 akcji serii C,

100 000 akcji serii D,

1 100 000 akcji serii E,

27 700 akcji serii F,

450 000 akcji serii G.

 

Struktura akcjonariatu Jednostki dominującej na dzień zatwierdzenia skonsolidowanego sprawozdania finansowego do publikacji

 

Akcjonariusz

Liczba akcji

Udział w kapitale podstawowym

Liczba głosów

Udział w ogólnej liczbie głosów

Mateusz Adamkiewicz*

 

1 621 460

26,68%

1 621 460

26,,68%

Mateusz Pastewka**

1 138 963

18,74%

1 138 963

18,74%

Agio Smart Money Fundusz Inwestycyjny

624 717

10,28%

624 717

10,28%

Pozostali (poniżej 5%)

2 692 560

44,30%

2 692 560

44,30%

Razem:

6 077 700

100,00%

6 077 700

100,00%

*wraz z Adamkiewicz Investments Fundacja Rodzinna

** wraz z Flash Fundacja Rodzinna

Grupa Kapitałowa GAMING FACTORY S.A.

Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.

(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)

Struktura akcjonariatu jednostki dominującej na dzień 31 grudnia 2022 r.

 

Akcjonariusz

Liczba akcji

Udział w kapitale podstawowym

Liczba głosów

Udział w ogólnej liczbie głosów

Mateusz Adamkiewicz

 

1 621 460

28,81%

1 621 460

28,81%

Mateusz Pastewka

1 568 201

27,87%

1 568 201

27,87%

Pozostali (poniżej 5%)

2 438 039

43,32%

2 438 039

43,32%

Razem:

5 627 700

100,00%

5 627 700

100,00%

   

4.6.2.Nadwyżka ceny emisyjnej powyżej wartości nominalnej akcji

Na dzień 31 grudnia 2023 r. nadwyżka ceny emisyjnej nad wartością nominalną wynosiła 18 236 tys. zł i nie uległa zmianie

w stosunku do roku poprzedniego. Na wartość nadwyżki wpłynęła przede wszystkim emisja akcji serii E w 2020 r. W wyniku danej emisji wartość pozycji wzrosła o 14 069 tys. zł. Przed emisją dokonaną w 2020 r. wartość nadwyżki ceny emisyjnej powyżej wartości nominalnej akcji wynosiła 4 167 tys. zł.

.

4.6.3.Pozostałe kapitały rezerwowe

Wyszczególnienie

W okresie

od 01.01.2023

do 31.12.2023

W okresie

od 01.01.2022

do 31.12.2022

Wartość na początek okresu:

1 040

1 002

- wpływ zmian w aktywach netto jednostek stowarzyszonych

196

77

- wpływ wyceny do wartości godziwej aktywów finansowych

46

(30)

- wpływ podatku odroczonego od powyższych zmian

(46)

(9)

- niezarejestrowane podwyższenie kapitału Jednostki dominującej

4 588

-

Wartość na koniec okresu:

5 824

1 040

 

Zarząd Jednostki dominującej w grudniu 2023 r. podjął decyzję o rozpoczęciu procesu pozyskania kapitału poprzez emisję do 450 000 (czterystu pięćdziesięciu tysięcy) akcji w wykonaniu uchwały nr 11 podjętej przez Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki w dniu 7 listopada 2023 r. w sprawie zmiany Statutu Spółki polegającej na zmianie dotychczasowego brzmienia § 6a Statutu Spółki i upoważnieniu Zarządu do podwyższenia kapitału zakładowego w ramach kapitału docelowego z możliwością wyłączenia w całości prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy (raport bieżący nr 22/2023 z dnia 7 listopada 2023 r. oraz raport bieżący nr 26/2023 z dnia 28 listopada 2023 r. dot. rejestracji zmian Statutu Spółki objętych ww. uchwałą).

 

W związku z powyższym, 22 grudnia 2023 r. Zarząd Jednostki dominującej podjął uchwałę nr 1 w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego w ramach Kapitału Docelowego w drodze emisji nowych akcji serii G. Zgodnie z treścią Uchwały, Zarząd dokonał podwyższenia kapitału zakładowego Spółki w drodze emisji: 450 000 akcji. Cena emisyjna jednej Akcji Serii G została ustalona na 10,22 zł (słownie: dziesięć złotych i dwadzieścia dwa grosze). Łączny wpływ podwyższenia na kapitał własny prezentowany w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym wyniósł 4 588 tys. zł.

 

Na dzień 31 grudnia 2023 r. podwyższenie kapitału akcyjnego nie zostało zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym.

 

Rejestracja podwyższenia kapitału akcyjnego miła miejsce dnia 15 stycznia 2024 r.

   

4.6.4.Zyski zatrzymane

Wyszczególnienie

Na dzień

31 grudnia 2023

Na dzień

31 grudnia 2022

Niepodzielony wynik z lat ubiegłych

3 071

10 845

Kapitał z tytułu zmiany proporcji udziałów niedających kontroli

(468)

(468)

Zysk (strata) netto okresu przypadające na Jednostkę dominującą

(3 950)

(7 773)

Razem:

(1 347)

2 603

   

Grupa Kapitałowa GAMING FACTORY S.A.

Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.

(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)

4.6.5.Zysk na akcję

 

Wyszczególnienie

W okresie

od 01.01.2023

do 31.12.2023

W okresie

od 01.01.2022

do 31.12.2022

Zysk (strata) netto okresu

(3 950)

(7 773)

Średnia liczba akcji zwykłych w okresie

5 627 700

5 627 700

Podstawowy/ rozwodniony zysk (strata) netto na jedną akcję zwykłą (w złotych)

(0,70)

(1,38)

   

4.6.6.Dywidendy wypłacone i zaproponowane do wypłaty

Każdorazowo, przy ostatecznym ustalaniu wartości dywidendy, która jest rekomendowana Walnemu Zgromadzeniu, Zarząd Spółki dominującej oraz spółek zależnych uwzględnia między innymi następujące istotne czynniki:

osiągnięty przez jednostkę dominującą zysk netto,

potrzeby inwestycyjne wynikające z realizacji strategii Grupy Kapitałowej.

W zależności od wskazanych powyżej istotnych czynników, Zarząd kierując się maksymalizacją wartości akcji, może

w poszczególnych latach rekomendować odmienny poziom dywidendy od zakładanej w polityce dywidendowej. Decyzja dotycząca dysponowania zyskiem jednostki dominującej, w tym decyzja co do wypłaty i wysokości dywidendy, należy każdorazowo do Walnego Zgromadzenia, które nie jest związane rekomendacją Zarządu. Rzeczywista wysokość ustalonej

do wypłaty dywidendy może być przyjęta przez Walne Zgromadzenie na poziomie niższym od poziomów zakładanych

w polityce dywidendowej.

W 2023 roku Jednostka dominująca, jednostki zależne oraz jednostki stowarzyszone nie podejmowały decyzji o wypłaceniu dywidendy.  

 

4.6.7.Kapitał przypadający udziałom niedającym kontroli

 

Na dzień 31 grudnia 2023 r.

Wyszczególnienie

Udział w kapitale na 31.12.2023

Wartość aktywów netto na 31.12.2023

Wynik finansowy netto w okresie

od 01.01.2023

do 31.12.2023

Wynik przypadający udziałom niedającym kontroli za rok 2023

Kapitał przypadający udziałom niedającym kontroli na 31.12.2023

Silver Lynx Games sp. z o. o.

77,01%

85

(20)

(4)

20

Vision Edge Entertainment sp. z o.o.

90,00%

2 982

(1 118)

(112)

298

Razem:

-

-

-

(116)

318

 

Na dzień 31 grudnia 2022 r.

Wyszczególnienie

Udział w kapitale na 31.12.2022

Wartość aktywów netto na 31.12.2022

Wynik finansowy netto w okresie

od 01.01.2022

do 31.12.2022

Wynik przypadający udziałom niedającym kontroli za rok 2022

Kapitał przypadający udziałom niedającym kontroli na 31.12.2022

Silver Lynx Games sp. z o. o.

77,01%

105

(29)

(7)

24

Vision Edge Entertainment sp. z o.o.

90,00%

4 100

(236)

(24)

410

Razem:

-

-

(30)

434

   

4.7.Zobowiązania z tytułu dostaw i usług oraz pozostałe

Wyszczególnienie

Na dzień

31 grudnia 2023

Na dzień

31 grudnia 2022

Z tytułu dostaw i usług

119

105

Z tytułu podatków, dotacji i ceł

39

12

Z tytułu wynagrodzeń

53

16

Rezerwa na przychody ze sprzedaży aktywów finansowych

280

280

Pozostałe rezerwy

16

-

Grupa Kapitałowa GAMING FACTORY S.A.

Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.

(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)

Rozliczenia międzyokresowe bierne

183

194

Inne

131

124

Razem:

821

731

  

5.Noty objaśniające do skonsolidowanego sprawozdania z całkowitych dochodów

5.1.Przychody netto ze sprzedaży produktów

5.1.1.Segmenty operacyjne

Informacje dotyczące segmentów operacyjnych

W oparciu o definicję zawartą w MSSF 8, działalność Grupy oparta jest o:

produkcję i sprzedaż gier oraz aplikacji na konsole Nintendo, Sony i Microsoft,

produkcję i sprzedaż gier oraz aplikacji na komputery typu PC.

Działalność ta została zaprezentowana w niniejszym skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym w ramach jednego segmentu operacyjnego, ponieważ:

przychody ze sprzedaży oraz realizowane zyski z tej działalności przekraczają łącznie 75% wartości generowanych przez Grupę Kapitałową,

nie są sporządzane oddzielne informacje finansowe dla poszczególnych kanałów sprzedażowych, co jest związane

z charakterystyką branży,

w związku z brakiem wydzielonych segmentów, tj. brakiem dostępności odrębnych informacji finansowych dla poszczególnych typów gier, decyzje operacyjne podejmowane są na podstawie wielu szczegółowych analiz

i wyników finansowych osiąganych na sprzedaży wszystkich produktów we wszystkich kanałach dystrybucji,

Zarząd Jednostki dominującej z uwagi na specyfikę dystrybucji, dokonuje decyzji o alokowaniu zasobów na podstawie osiągniętych i przewidywanych wyników Grupy, jak również planowanych zwrotów z zaalokowanych zasobów oraz analiz otoczenia.

Informacje dotyczące obszarów geograficznych

Spółka sprzedaje swoje produkty przede wszystkim za pośrednictwem internetowych platform sprzedaży takich jak Steam, Nintendo Switch, Xbox Store, PS Store z konta własnego lub za pośrednictwem Ultimate Games S.A. Sprzedaż odbywa się na rynku globalnym, a raporty dostarczane przez poszczególne platformy nie dają możliwości ustalenia struktury sprzedaży według obszarów geograficznych, bez konieczności ponoszenia znaczących kosztów związanych z analizą danych. W związku z powyższym, mając na uwadze postanowienia par. 33 MSSF 8 Grupa odstąpiła od prezentacji przychodów ze sprzedaży z podziałem na obszary geograficzne.

  

5.1.2.Informacje dotyczące produktów i usług

Wyszczególnienie

Przychód w okresie

od 01.01.2023

do 31.12.2023

Udział %

Przychód w okresie

od 01.01.2022

do 31.12.2022

Udział %

Sprzedaż gier na Nintendo Switch

313

11,8%

403

16,0%

Sprzedaż gier na Xbox

165

6,2%

39

1,5%

Sprzedaż gier na PC

1 426

53,8%

1 491

59,0%

Sprzedaż gier na PlayStation

367

13,8%

20

0,8%

Usługi deweloperskie

380

14,3%

573

22,7%

Razem:

2 650

100,0%

2 526

100,0%

 

5.1.3.Informacje dotyczące głównych klientów

Wyszczególnienie

Przychód w okresie

od 01.01.2023

do 31.12.2023

Udział %

Przychód w okresie

od 01.01.2022

do 31.12.2022

Udział %

Ultimate Games S.A.

2 025

76,4%

2 109

83,5%

Pozostali (udział poniżej 10%)

625

23,6%

417

16,5%

Razem:

2 650

100,0%

2 526

100,0%

Grupa Kapitałowa GAMING FACTORY S.A.

Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.

(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)

5.2.Koszty działalności operacyjnej

5.2.1.Specyfikacja kosztów działalności operacyjnej

Wyszczególnienie

Za okres

od 01.01.2023

do 31.12.2023

Za okres

od 01.01.2022

do 31.12.2022

Amortyzacja

147

134

Zużycie materiałów i energii

59

55

Usługi obce

7 247

4 731

Podatki i opłaty

42

12

Wynagrodzenia

2 181

741

Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia

12

8

Pozostałe koszty rodzajowe

95

66

Koszty rodzajowe razem:

9 783

5 746

Zmiana stanu produktów (-)

6 228

2 765

Pozostałe koszty operacyjne

2 660

4 745

Koszty działalności operacyjnej razem:

6 215

7 726

 

5.2.2.Specyfikacja kosztu usług obcych

Wyszczególnienie

Za okres

od 01.01.2023

do 31.12.2023

Udział %

Za okres

od 01.01.2022

do 31.12.2022

Udział %

Usługi deweloperskie

5 536

76,4%

2 994

63,3%

Usługi testowania gier

130

1,8%

547

11,6%

Usługi doradcze oraz prawne

448

6,2%

311

6,6%

Usługi marketingu i reklamy

146

2,0%

151

3,2%

Usługi księgowe i audytu

167

2,3%

152

3,2%

Udział developerów w zysku ze sprzedaży gry

171

2,4%

99

2,1%

Usługi administracji

84

1,2%

84

1,8%

Usługi najmu

87

1,2%

78

1,7%

Pozostałe

477

6,6%

314

6,6%

Razem:

7 247

100,0%

4 731

100,0%

 

Z uwagi na nieistotny wpływ na skonsolidowane sprawozdanie finansowe przekształcenia umowy najmu wg MSSF 16, Grupa odstąpiła od przekształcenia umowy na leasing.

 

5.2.3.Specyfikacja kosztu wynagrodzeń i świadczeń pracowniczych

 

Wyszczególnienie

Za okres

od 01.01.2023

do 31.12.2023

Udział %

Za okres

od 01.01.2022

do 31.12.2022

Udział %

Wynagrodzenia Członków Zarządu

300

13,7%

150

20,1%

Wynagrodzenia Członków Rady Nadzorczej

51

2,3%

28

3,8%

Wynagrodzenie Komitetu Audytu

-

-

6

0,8%

Wynagrodzenia osób związanych z produkcją gier

1 830

83,4%

547

73,0%

Wynagrodzenia pracowników administracji

-

-

9

1,2%

Ubezpieczenia społeczne i narzuty

12

0,6%

8

1,1%

Razem:

2 193

100,0%

749

100,0%

   

Grupa Kapitałowa GAMING FACTORY S.A.

Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.

(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)

5.3.Pozostałe koszty operacyjne

Wyszczególnienie

Za okres

od 01.01.2023

do 31.12.2023

Udział %

Za okres

od 01.01.2022

do 31.12.2022

Udział %

Zaniechana produkcja gier

2 176

81,8%

4 738

99,9%

Strata ze zbycia niefinansowych aktywów trwałych

-

-

1

0,0%

Odpis aktualizujący zapasy

300

11,3%

-

-

Odpisy aktualizujące wartość produktów gotowych

156

5,9%

-

-

Darowizny

2

0,1%

-

-

Inne

26

1,0%

5

0,1%

Razem:

2 660

100,0%

4 745

100,0%

   

5.4.Przychody i koszty finansowe

5.4.1.Przychody finansowe

Wyszczególnienie

Za okres

od 01.01.2023

do 31.12.2023

Udział %

Za okres

od 01.01.2022

do 31.12.2022

Udział %

Zysk ze zbycia aktywów finansowych

-

-

-

-

Odsetki od pożyczek

8

2,9%

48

21,3%

Odsetki od lokat

242

83,0%

164

73,0%

Odsetki pozostałe

40

13,6%

-

-

Nadwyżka dodatnich różnic kursowych nad ujemnymi

2

0,5%

13

5,7%

Razem:

292

100,0%

224

100,0%

 

5.4.2.Koszty finansowe

Wyszczególnienie

Za okres

od 01.01.2023

do 31.12.2023

Udział %

Za okres

od 01.01.2022

do 31.12.2022

Udział %

Odsetki pozostałe

5

1,4%

-

-

Wycena inwestycji do wartości godziwej

245

74,6%

107

3,3%

Odpisy aktualizujące wartość aktywów finansowych wycenianych metodą praw własności

2

0,7%

3 139

96,7%

Strata ze zbycia aktywów finansowych

77

23,3%

-

-

Nadwyżka ujemnych różnic kursowych nad dodatnimi

-

-

1

0,0%

Razem:

328

100,0%

3 247

100,0%

   

5.5.Podatek dochodowy

5.5.1.Podstawowe składniki obciążenia podatku dochodowego

Wyszczególnienie

Za okres

od 01.01.2023

do 31.12.2023

Za okres

od 01.01.2022

do 31.12.2022

Podatek bieżący

-

-

Podatek odroczony

(115)

(673)

Razem:

(115)

(673)

 

Grupa Kapitałowa GAMING FACTORY S.A.

Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.

(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)

5.5.2.Uzgodnienie efektywnej stawki podatku

Wyszczególnienie

Na dzień

31 grudnia 2023

Na dzień

31 grudnia 2022

Zysk (strata) przed opodatkowaniem

(4 181)

(8 476)

Stawka podatku dochodowego

19%

19%

Podatek dochodowy według ustawowej stawki podatkowej:

-

-

Efekt podatkowy:

Przychodów niepodlegających opodatkowaniu i wolnym od podatku

(31)

(121)

Przychodów podatkowych, nie będących przychodami księgowymi

57

-

Kosztów niestanowiących kosztów uzyskania przychodów, w tym:

1 133

3 513

Odpisy aktualizujące inwestycje w jednostkach stowarzyszonych wycenianych metodą praw własności

2

3 139

Wyceny aktywów finansowych do wartości godziwej

245

107

Niepodlegających opodatkowaniu udziałów w wyniku jednostek wycenianych metodą praw własności

598

294

Wyłączenie straty podatkowej jednostek zależnych wpływających na podstawę opodatkowania

1 122

-

Pozostałych korekt

-

256

Podstawa opodatkowania:

-

-

Podatek dochodowy w wyniku finansowym:

-

-

Efektywna stawka podatku (podatek dochodowy/zysk brutto):

-

-

 

5.5.3.Struktura aktywów i rezerw z tyt. odroczonego podatku dochodowego

Wyszczególnienie

Na dzień

31 grudnia 2022

Zmiany w bieżącym okresie

Na dzień

31 grudnia 2023

Podatek odroczony ujęty w wyniku finansowym

Podatek

odroczony ujęty w innych całkowitych dochodach

Aktywa z tytułu odroczonego podatku dochodowego

627

161

-

787

Odpisy aktualizujące udziały oraz akcje

596

1

-

597

Wycena aktywów finansowych do wartości godziwej

20

46

-

66

Udział w wyniku finansowym jednostek stowarzyszonych

11

114

-

124

Rezerwy z tytułu odroczonego podatku dochodowego

993

82

9

1 084

Wycena aktywów finansowych do wartości godziwej

-

-

9

9

Utrata kontroli w spółkach zależnych

933

-

-

933

Zmiana aktywów netto jednostek stowarzyszonych

60

82

-

142

 

6.Noty objaśniające do skonsolidowanego sprawozdania z przepływów pieniężnych

W bieżącym okresie sprawozdawczym w ramach pozycji „Inne korekty” przepływów pieniężnych z działalności operacyjnej Grupa ujęła wartość 810 tys. zł, na którą składają się poniższe operacje wpływające na skonsolidowany wynik finansowy lub zmianę stanu aktywów/pasywów, lecz nie mające charakteru pieniężnego:

umorzone udzielone pożyczki w wysokości 661 tys. zł,

kompensaty udzielonych pożyczek z rozrachunkami handlowymi w wysokości 162 tys. zł,

korekta podatku CIT za lata ubiegłe w wysokości (13) tys. zł.

 

Wszystkie powyższe operacje dotyczą Jednostki dominującej.

  

Grupa Kapitałowa GAMING FACTORY S.A.

Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.

(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)

7.Instrumenty finansowe i zarządzanie ryzykiem finansowym

7.1.Instrumenty finansowe

Aktywa finansowe

Na dzień 31 grudnia 2023 roku

Na dzień 31 grudnia 2022 roku

W wartości godziwej przez pozostałe całkowite dochody

W wartości

godziwej przez wynik finansowy

Według zamortyzowanego kosztu

Razem

W wartości godziwej przez pozostałe całkowite dochody

W wartości

godziwej przez wynik finansowy

Według

zamortyzowanego kosztu

Razem

Aktywa trwałe

607

-

-

607

1 037

-

413

1 451

Aktywa finansowe wyceniane w wartości godziwej

607

-

-

607

1 037

-

-

1 037

Udzielone pożyczki

-

-

-

-

-

-

413

413

Aktywa obrotowe

543

-

9 318

9 861

-

-

11 657

11 657

Należności z tytułu dostaw i usług oraz pozostałe

-

-

1 454

1 454

-

-

927

927

Udzielone pożyczki

-

-

349

349

-

-

702

702

Udziały i akcje

543

-

-

543

-

-

-

-

Środki pieniężne i ich ekwiwalenty

-

-

7 516

7 516

-

-

10 028

10 028

Razem:

1 150

-

9 318

10 468

1 037

-

12 070

13 108

 

Zobowiązania finansowe

Na dzień 31 grudnia 2023 roku

Na dzień 31 grudnia 2022 roku

W wartości godziwej przez pozostałe całkowite dochody

W wartości

godziwej przez wynik finansowy

Według zamortyzowanego kosztu

Razem

W wartości godziwej przez pozostałe całkowite dochody

W wartości

godziwej przez

wynik finansowy

Według

zamortyzowanego kosztu

Razem

Zobowiązania krótkoterminowe

-

-

821

821

-

-

731

731

Zobowiązania z tytułu dostaw i usług oraz pozostałe

-

-

821

821

-

-

731

731

Razem:

-

-

821

821

-

-

731

731

 

Zyski/(straty)

z instrumentów finansowych

W okresie od 01.01.2023 r. do 31.12.2023 r.

W okresie od 01.01.2022 r. do 31.12.2022 r.

Aktywa/ zobowiązania finansowe wyceniane

w wartości godziwej

do wyniku finansowego

Aktywa finansowe wyceniane wg zamortyzowanego kosztu

Zobowiązania finansowe wyceniane wg zamortyzowanego kosztu

Razem

Aktywa/zobowiązania finansowe wyceniane w wartości godziwej

do wyniku finansowego

Aktywa finansowe wyceniane wg zamortyzowanego kosztu

Zobowiązania finansowe wyceniane wg zamortyzowanego kosztu

Razem

Przychody z tytułu odsetek

-

290

-

290

-

212

-

212

Koszty z tytułu odsetek

-

-

(5)

(5)

-

-

-

-

Zyski z tytułu różnic kursowych

-

8

1

9

-

13

-

13

Straty z tytułu różnic kursowych

-

(3)

(5)

(7)

-

-

(1)

(1)

Ogółem zysk (strata) netto:

-

296

(8)

287

-

224

(1)

223

   

Grupa Kapitałowa GAMING FACTORY S.A.

Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.

(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)

7.2.Hierarchia wartości godziwej instrumentów finansowych

Klasy instrumentów finansowych

Na dzień 31 grudnia 2023 roku

Na dzień 31 grudnia 2022 roku

Wartość godziwa

Wartość bilansowa

Wartość godziwa

Wartość bilansowa

Poziom 1

Poziom 2

Poziom 3

Poziom 1

Poziom 2

Poziom 3

Akcje notowane

63

-

-

63

517

-

-

517

Udziały

-

887

200

1 087

-

240

280

520

Udzielone pożyczki długoterminowe

-

-

-

-

-

-

413

413

Razem:

63

887

200

1 150

517

240

693

1 451

 

Poziom 1

Akcje notowane

na dzień 31 grudnia 2023 r. - akcje Drageus Games S.A. wyceniono w oparciu o notowania New Connect;

na dzień 31 grudnia 2022 r. - akcje Drageus Games S.A. oraz Punch Punk S.A. wyceniono w oparciu o notowania New Connect;

 

Poziom 2

Udziały i akcje nienotowane

na dzień 31 grudnia 2023 r. - wycena udziałów Rejected Games sp. z o.o. oparta o cenę sprzedaży ujętą w umowie warunkowej sprzedaży oraz wycena akcji Spirit Games Studio S.A. w oparciu o ostatnią cenę emisji akcji;

na dzień 31 grudnia 2022 r. - wycena udziałów Rejected Games sp. z o.o. oparta o cenę sprzedaży ujętą w umowie warunkowej sprzedaży;

 

Poziom 3

Udziały i akcje nienotowane

na dzień 31 grudnia 2023 r. - od dnia nabycia akcji Pentacle S.A. nie dochodziło do podwyższenia kapitału oraz nie występowały istotne transakcje na akcjach danej spółki, co stanowiło podstawę do ustalenia wartości godziwej posiadanych przez Emitenta akcji na poziomie ceny nabycia;

na dzień 31 grudnia 2022 r. - od dnia nabycia udziałów w 87 th Avenue Games sp. z o.o. nie dochodziło

do podwyższenia kapitału w danej spółce oraz nie występowały istotne transakcje na udziałach danej spółki,

co stanowiło podstawę do ustalenia wartości godziwej posiadanych przez Emitenta udziałów na poziomie ceny nabycia.

Udzielone pożyczki

Na dzień 31 grudnia 2022 r. wycena wg skorygowanej ceny nabycia przy zastosowaniu stawki % zawartej w umowie pożyczki.

 

Grupa nie ujawnia wartości godziwej instrumentów finansowych wycenianych w sprawozdaniu z sytuacji finansowej

w zamortyzowanym koszcie, ponieważ korzysta ze zwolnienia wynikającego z MSSF 7.29, który wskazuje, że „ujawnianie informacji o wartości godziwej nie jest wymagane, gdy wartość bilansowa jest zasadniczo zbliżona do wartości godziwej,

np. w przypadku instrumentów finansowych takich jak krótkoterminowe należności i zobowiązania z tytułu dostaw i usług”. W bieżącym okresie sprawozdawczym w Grupie nie dokonano przesunięć między poszczególnymi poziomami hierarchii wartości godziwej instrumentów finansowych.   

 

7.3.Ryzyka związane z instrumentami finansowymi

Grupa narażona jest na następujące rodzaje ryzyka finansowego:

ryzyko rynkowe:

- ryzyko zmiany wartości godziwej lub przepływów pieniężnych w wyniku zmian stóp procentowych,

- ryzyko walutowe,

ryzyko kredytowe,

ryzyko utraty płynności.

 

Grupa Kapitałowa GAMING FACTORY S.A.

Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.

(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)

Program zarządzania ryzykiem finansowym Grupy skupia się na nieprzewidywalności rynków finansowych i wskazuje działania, które minimalizują potencjalny niekorzystny wpływ ww. nieprzewidywalności na wyniki finansowe Grupy. Organami odpowiedzialnymi za zarządzanie ryzykiem finansowym są Zarządy spółek wchodzących w skład Grupy, którzy odpowiadają za zapewnienie płynności finansowej, windykacji należności oraz terminowego regulowania zobowiązań (szczególnie podatkowych).  

7.4.Ryzyko rynkowe

7.4.1.Ryzyko zmiany wartości godziwej lub przepływów pieniężnych w wyniku zmian stóp procentowych

Oprocentowanie instrumentów finansowych o zmiennym oprocentowaniu jest aktualizowane w okresach poniżej jednego roku. Grupa na bieżąco monitoruje sytuację związaną z decyzjami Rady Polityki Pieniężnej, mającymi bezpośredni wpływ na rynek stóp procentowych w kraju. Ze względu na bardzo niski poziom występowania instrumentów finansowych obarczonych ryzykiem stopy procentowej nie przeprowadzano analizy wrażliwości w tym zakresie.

7.4.2.Ryzyko walutowe

Ryzyko walutowe to ryzyko, że wartość godziwa przyszłych przepływów pieniężnych z instrumentów finansowych zmieni się z powodu zmian kursów walutowych. Ekspozycja Grupy na to ryzyko związana jest głównie z działalnością operacyjną (kiedy przychody lub koszty Grupy wyrażone są w innej walucie niż waluta funkcjonalna).

Większość sprzedaży Grupa osiąga w walucie PLN. Również istotne zakupy realizowane są na terenie kraju. W związku z powyższym ryzyko kursowe w Grupie jest bardzo niskie. W celu dodatkowej minimalizacji ryzyka walutowego Grupa

na bieżąco wymienia otrzymane w walucie obcej środki pieniężne. Grupa nie stosuje pochodnych instrumentów zabezpieczających przed ryzykiem kursowym.

Łączna wartość sprzedaży walutowej w roku 2023 wyniosła 32 tys. USD oraz 40 tys. EUR. W roku 2022 sprzedaż walutowa wyniosła 11 tys. USD.

Na podstawie przeprowadzonej analizy wrażliwości na dzień 31 grudnia 2023 r., zmiana średniego kursu wymiany złotego polskiego na waluty obce o 10%, przy założeniu braku zmian pozostałych czynników, spowodowałby umiarkowane zmiany wyniku finansowego przed opodatkowaniem, co przedstawia poniższa tabela.

Wyszczególnienie

Wpływ wzrostu kursu waluty na wynik finansowy brutto i kapitał

Wpływ spadku kursu waluty na wynik finansowy brutto i kapitał

USD + 10%/-10%

Rokzakończony 31.12.2023

 

 

Przychody ze sprzedaży denominowane w walutach obcych

13

(13)

Rokzakończony 31.12.2022

 

 

Przychody ze sprzedaży denominowane w walutach obcych

5

(5)

 

Wyszczególnienie

Wpływ wzrostu kursu waluty na wynik finansowy brutto i kapitał

Wpływ spadku kursu waluty na wynik finansowy brutto i kapitał

EUR + 10%/-10%

Rokzakończony 31.12.2023

 

 

Przychody ze sprzedaży denominowane w walutach obcych

18

(18)

Rokzakończony 31.12.2022

 

 

Przychody ze sprzedaży denominowane w walutach obcych

-

-

   

 

Grupa Kapitałowa GAMING FACTORY S.A.

Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.

(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)

7.5.Ryzyko kredytowe

Ryzyko kredytowe jest rozumiane jako ryzyko poniesienia strat w wyniku niewywiązania się kontrahenta z zobowiązań wobec Grupy lub jako ryzyko spadku wartości ekonomicznej wierzytelności w wyniku pogorszenia się zdolności kontrahenta do obsługi zobowiązań.

Grupa ogranicza dane ryzyko kredytowe poprzez zawieranie transakcji wyłącznie z renomowanymi firmami o dobrej zdolności kredytowej (bieżące oceny wiarygodności kontrahentów). Ponadto, dzięki bieżącemu monitorowaniu stanów należności, narażenie Grupy na ryzyko nieściągalnych należności jest nieznaczne.Zarządzanie ryzykiem kredytowym jest realizowane przez Grupę również poprzez dywersyfikację banków, w których lokowane są nadwyżki środków pieniężnych. Dzięki temu ekspozycja na ryzyko z tytułu oczekiwanych strat kredytowych jest minimalizowana.

Odzwierciedleniem maksymalnego obciążenia Grupy ryzykiem kredytowym jest wartość bilansowa posiadanych należności handlowych oraz innych aktywów finansowych Grupy, takich jak środki pieniężne i ich ekwiwalenty. W Grupie nie występuje koncentracja ryzyka kredytowego.Nie zauważa się istotnych zmian poziomu ryzyka kredytowego związanego z instrumentami finansowymi od momentu ich początkowego ujęcia.

Poniższa tabela przedstawia ekspozycję Grupy na ryzyko kredytowe.

Wyszczególnienie

Na dzień

31 grudnia 2023

Ekspozycja na ryzyko

Na dzień

31 grudnia 2022

Ekspozycja na ryzyko

Należności z tytułu dostaw i usług

250

Niezagrożone

303

Niezagrożone

Pozostałe należności*

725

Niezagrożone

454

Niezagrożone

Udzielone pożyczki

349

Niezagrożone

1 115

Niezagrożone

Środki pieniężne i ich ekwiwalenty

7 516

Niezagrożone

10 028

Niezagrożone

Łączna ekspozycja Spółki na ryzyko kredytowe

8 838

 

11 900

 

*Nie uwzględnia rozliczeń międzyokresowych i należności publiczno-prawnych.  

7.6.Ryzyko związane z płynnością

W celu ograniczenia ryzyka utraty płynności Grupa na bieżąco monitoruje prognozowany poziom środków płynnych analizując terminy zapadalności i wymagalności aktywów, daty płatności zobowiązań oraz uwzględniając inne prognozowane przepływy pieniężne. Z analizy sytuacji finansowej i majątkowej Grupy wynika, że Grupa nie jest istotnie narażona na ryzyko utraty płynności. Poniższa tabela przedstawia analizę wymagalności należności i zobowiązań.

Wyszczególnienie

Na dzień 31 grudnia 2023

<1 m-ca

1-3 m-ce

3-6 m-cy

6-12 m-cy

1-5 lat

> 5 lat

Razem

Należności z tytułu dostaw i usług

250

-

-

-

-

250

Pozostałe należności*

725

-

-

-

-

725

Udzielone pożyczki

98

-

250

-

-

-

349

Środki pieniężne i ich ekwiwalenty

7 515

-

-

-

-

7 515

Razem aktywa

8 588

-

250

-

-

-

8 838

Zobowiązania handlowe

119

-

-

-

-

119

Pozostałe zobowiązania **

647

-

-

-

-

647

Razem zobowiązania

765

-

-

-

-

-

765

Nadwyżka/(Luka) płynności

7 823

-

250

-

-

-

8 073

* Nie uwzględnia rozliczeń międzyokresowych i należności publiczno-prawnych

** Nie uwzględnia zobowiązań z tyt. VAT i innych zobowiązań publiczno-prawnych

 

 

 

 

 

 

 

Grupa Kapitałowa GAMING FACTORY S.A.

Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.

(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)

Wyszczególnienie

Na dzień 31 grudnia 2022

<1 m-ca

1-3 m-ce

3-6 m-cy

6-12 m-cy

1-5 lat

> 5 lat

Razem

Należności z tytułu dostaw i usług

303

-

-

-

-

-

303

Pozostałe należności*

454

-

-

-

-

-

454

Udzielone pożyczki

162

90

-

447

413

-

1 113

Środki pieniężne i ich ekwiwalenty

4 228

5 800

-

-

-

-

10 028

Razem aktywa

5 147

5 890

-

447

413

-

11 898

Zobowiązania handlowe

105

-

-

-

-

-

105

Pozostałe zobowiązania **

598

-

-

-

-

-

598

Razem zobowiązania

703

-

-

-

-

-

703

Nadwyżka/(Luka) płynności

4 444

5 890

-

447

413

-

11 196

* Nie uwzględnia rozliczeń międzyokresowych i należności publiczno-prawnych

** Nie uwzględnia zobowiązań z tyt. VAT i innych zobowiązań publiczno-prawnych  

 

7.7.Zarządzanie kapitałem

Głównym celem zarządzania kapitałem Grupy jest utrzymanie dobrego ratingu kredytowego i bezpiecznych wskaźników kapitałowych, które wspierałyby działalność operacyjną Grupy i zwiększały wartość dla jej akcjonariuszy.

Grupa zarządza strukturą kapitałową i w wyniku zmian warunków ekonomicznych wprowadza do niej zmiany. W celu utrzymania lub skorygowania struktury kapitałowej, Grupa może zmienić wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy, zwrócić kapitał akcjonariuszom lub wyemitować nowe akcje.

W roku zakończonym dnia 31 grudnia 2023 roku nie wprowadzono żadnych zmian do celów, zasad i procesów obowiązujących w tym obszarze.

Stan kapitałów monitorowany jest przy zastosowaniu wskaźnika dźwigni, który jest liczony jako stosunek zadłużenia netto do sumy kapitałów powiększonych o zadłużenie netto. Do zadłużenia netto zaliczamy kredyty, pożyczki, zobowiązania z tytułu leasingu, zobowiązania z tytułu emisji papierów dłużnych, zobowiązania z tytułu dostaw i usług oraz pozostałe zobowiązania, pomniejszone o środki pieniężne i ekwiwalenty środków pieniężnych.

W latach 2023-2022 Grupa finansowała prowadzoną działalność operacyjną przede wszystkim przy wykorzystywaniu kapitału własnego.

Wyszczególnienie

Na dzień

31 grudnia 2023

Na dzień

31 grudnia 2022

Oprocentowane kredyty i pożyczki

-

-

Zobowiązania leasingowe

-

-

Zobowiązania z tytułu emisji papierów dłużnych

-

-

Zobowiązania handlowe i pozostałe zobowiązania

821

731

Środki pieniężne i ich ekwiwalenty

7 516

10 028

Zadłużenie netto:

-

-

Kapitał własny

23 594

22 876

Kapitał i zadłużenie netto:

23 594

22 876

Wskaźnik dźwigni:

0,00%

0,00%

   

 

 

 

 

 

Grupa Kapitałowa GAMING FACTORY S.A.

Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.

(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)

8.Pozostałe noty objaśniające

8.1.Wynagrodzenia oraz świadczenia kluczowego personelu kierowniczego

Wyszczególnienie

W okresie

od 01.01.2023

do 31.12.2023

W okresie

od 01.01.2022

do 31.12.2022

Wynagrodzenia Członków Zarządu

300

150

Wynagrodzenia Członków Rady Nadzorczej

51

28

Wynagrodzenia Członków Komitetu Audytu

-

6

Razem wynagrodzenia kluczowego personelu kierowniczego i nadzorującego:

351

184

 

Poniżej przedstawiono szczegółowe zestawienie wynagrodzeń w podziale na poszczególne spółki wchodzące w skład Grupy

Kapitałowej Gaming Factory S.A.

Wyszczególnienie

1.01.2023 - 31.12.2023

1.01.2022 - 31.12.2022

Wynagrodzenie podstawowe

Inne świadczenia

Razem

Wynagrodzenie podstawowe

Inne świadczenia

Razem

Matusz Adamkiewicz

131

-

131

78

-

78

Marcin Przymus

104

5

109

-

-

-

Razem wynagrodzenia Zarządu:

235

5

240

78

-

78

Daniel Kostecki

11

-

11

6

-

6

Tomasz Sobiecki

4

-

4

6

-

6

Bartosz Krusik

8

-

8

6

-

6

Jarosław Antonik

12

-

12

6

-

6

Kajetan Wojnicz

11

-

11

6

-

6

Jolanta Golicka

5

5

-

-

-

Razem wynagrodzenia Rady Nadzorczej:

51

-

51

28

-

28

Jarosław Antonik

-

-

-

3

-

3

Kajetan Wojnicz

-

-

-

3

-

3

Daniel Kostecki

-

-

-

-

-

-

Razem wynagrodzenia Komitetu Audytu:

-

-

-

6

-

6

Razem wynagrodzenia kluczowego personelu:

286

5

291

112

-

112

W spółce zależnej Silver Lynx Games sp. z o.o. nie występowały w latach 2022-2023 wynagrodzenia dla kluczowego personelu kierowniczego i nadzorującego.

 

Vision Edge Entertainment sp. z o.o.

1.01.2023 - 31.12.2023

1.01.2022- 31.12.2022

Wynagrodzenie podstawowe

Inne świadczenia

Razem

Wynagrodzenie podstawowe

Inne świadczenia

Razem

Mateusz Adamkiewicz

60

-

60

15

-

15

Kamil Koryszewski

-

-

-

57

-

57

Razem wynagrodzenia Zarządu:

60

-

60

72

-

72

   

Grupa Kapitałowa GAMING FACTORY S.A.

Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.

(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)

8.2.Informacja o transakcjach i rozrachunkach Grupy Kapitałowej Gaming Factory z osobami powiązanymi

Zgodnie z MSR 24 za transakcje z osobami powiązanymi uznano transakcje handlowe z poniższymi osobami z uwagi na wywieranie przez dane osoby znacznego wpływu na Grupę oraz posiadanie statusu członka kluczowego personelu kierowniczego Grupy.

Transakcje

Sprzedający

Nabywca

Rodzaj powiązania

Opis transakcji

Wartość transakcji w okresie

od 01.01.2023

do 31.12.2023

Wartość transakcji w okresie

od 01.01.2022

do 31.12.2022

GSB Legal Kancelaria Prawna Radca Prawny Mateusz Zawadzki

Vision Edge

Entertainment sp. z o.o.

Członek zarządu jednostki stowarzyszonej

Usługi doradcze

120

150

Saldo rozrachunków na dzień 31 grudnia 2023 r.

Wierzyciel

Rodzaj powiązania

Należności

z tytułu dostaw i usług

Należności

pozostałe

Zobowiązanie

z tytułu dostaw i usług

Zobowiązania

pozostałe*

Piech Kornelia

Udziałowiec i Prezes zarządu jednostki zależnej

-

-

-

6

*inne niż dotyczące wynagrodzeń

Saldo rozrachunków na dzień 31 grudnia 2022 r.

Wierzyciel

Rodzaj powiązania

Należności

z tytułu dostaw i usług

Należności

pozostałe

Zobowiązanie

z tytułu dostaw i usług

Zobowiązania

pozostałe*

GSB Legal Kancelaria Prawna Radca Prawny Mateusz Zawadzki

Członek zarządu jednostki stowarzyszonej

-

-

18

-

Piech Kornelia

Udziałowiec i Prezes zarządu jednostki zależnej

-

-

-

6

*inne niż dotyczące wynagrodzeń

Salda pożyczek na dzień 31 grudnia 2023 r.

Na dzień 31 grudnia 2023 r. nie występują pożyczki z osobami powiązanymi.

Salda pożyczek na dzień 31 grudnia 2022 r.

Pożyczkobiorca

Pożyczkodawca

Data umowy

Oprocentowanie

Termin spłaty

Kwota kapitału pożyczki na dzień bilansowy

Waluta

Wartość pożyczek

(z odsetkami)

Członek zarządu jednostki stowarzyszonej

Vision Edge Entertainment sp. z o.o.

27.04.2022

3%

31.12.2023

200

PLN

204

   

Grupa Kapitałowa GAMING FACTORY S.A.

Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.

(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)

8.3.Informacja o transakcjach oraz rozrachunkach pomiędzy jednostkami wchodzącymi w skład Grupy Kapitałowej Gaming Factory S.A.

Transakcje

Sprzedający

Nabywca

Wartość transakcji w okresie

od 01.01.2023

do 31.12.2023

Wartość transakcji w okresie

od 01.01.2022

do 31.12.2022

Vision Edge Entertainment sp. z o.o.

Gaming Factory S.A.

30

-

 

Rozrachunki

Wierzyciel

Status w Grupie

Dłużnik

Status w Grupie

Wartość rozrachunku

na dzień

31 grudnia 2023 r.

Wartość rozrachunku

na dzień

31 grudnia 2022 r.

Vision Edge Entertainment sp. z o.o.

Jednostka zależna

Gaming Factory S.A.

Jednostka dominująca

12

-

 

Pożyczki na dzień 31 grudnia 2023 r.

Pożyczkobiorca

Pożyczkodawca

Data umowy

Oprocentowanie

Termin spłaty

Kwota kapitału pożyczki na dzień bilansowy

Naliczone

odsetki na dzień bilansowy

Odsetki naliczone w 2023 roku

Łączna wartość pożyczki na dzień bilansowy

Silver Lynx Games sp. z o.o.

Gaming Factory S.A.

01.09.2019

WIBOR3M+2%

31.12.2023

150

34

13

184

 

Na dzień zatwierdzenia niniejszego skonsolidowanego sprawozdania finansowego do publikacji udzielona pożyczka została spłacona. Naliczone odsetki na dzień 31 grudnia 2023 r. zostały odpisane w koszty finansowe Jednostki dominującej bieżącego okresu sprawozdawczego. Odpis odsetek nie miał wpływu na skonsolidowany wynik finansowy Grupy Kapitałowej w związku z wyłączeniem transakcji wzajemnych w procesie konsolidacji.

 

Pożyczki na dzień 31 grudnia 2022 r.

Pożyczkobiorca

Pożyczkodawca

Data umowy

Oprocentowanie

Termin spłaty

Kwota kapitału pożyczki na dzień bilansowy

Naliczone odsetki na dzień bilansowy

Odsetki naliczone w 2022 roku

Łączna wartość pożyczki na dzień bilansowy

Silver Lynx Games sp. z o.o.

Gaming Factory S.A.

01.09.2019

WIBOR3M+2%

31.12.2023

150

21

12

171

 

8.4.Informacje o transakcjach oraz rozrachunkach Grupy Kapitałowej Gaming Factory S.A. z jednostkami stowarzyszonymi wycenianymi metodą praw własności

Transakcje w okresie od 01.01.2023 do 31.12.2023

Sprzedający

Status w Grupie Kapitałowej

Nabywca

Status w Grupie Kapitałowej

Wartość transakcji

Gaming Factory S.A.

Jednostka dominująca

Asmodev S.A.

Jednostka stowarzyszona

1

Grupa Kapitałowa GAMING FACTORY S.A.

Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.

(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)

Asmodev S.A.

Jednostka stowarzyszona

Gaming Factory S.A.

Jednostka dominująca

515

Black Rose Projects S.A.

Jednostka stowarzyszona

Gaming Factory S.A.

Jednostka dominująca

478

Ultimate VR S.A.

Jednostka stowarzyszona

Gaming Factory S.A.

Jednostka dominująca

137

Razem:

 

 

 

1 131

 

Transakcje w okresie od 01.01.2022 do 31.12.2022

Sprzedający

Status w Grupie Kapitałowej

Nabywca

Status w Grupie Kapitałowej

Wartość transakcji

Asmodev S.A.

Jednostka stowarzyszona

Gaming Factory S.A.

Jednostka dominująca

252

Black Rose Projects S.A.

Jednostka stowarzyszona

Gaming Factory S.A.

Jednostka dominująca

258

Ultimate VR S.A.

Jednostka stowarzyszona

Gaming Factory S.A.

Jednostka dominująca

441

Ultimate VR S.A.

Jednostka stowarzyszona

Black Rose Projects S.A.

Jednostka stowarzyszona

377

Black Rose Projects S.A.

Jednostka stowarzyszona

Ultimate VR S.A.

Jednostka stowarzyszona

10

Razem:

 

 

 

1 337

 

Rozrachunki

Na dzień 31 grudnia 2023 roku nie występowały inne rozrachunki pomiędzy spółkami wchodzącymi w skład Grupy Kapitałowej, a jednostkami stowarzyszonymi. Na dzień 31 grudnia 2022 r. występuje należność inna (z tyt. zaliczek) na rzecz Gaming Factory S.A. od Ultimate VR S.A.

 

Pożyczki na dzień 31 grudnia 2023 r.

Pożyczkobiorca

Pożyczkodawca

Data umowy

Oprocentowanie

Termin spłaty

Kwota kapitału pożyczki na dzień bilansowy

Naliczone

odsetki na dzień bilansowy

Odsetki naliczone w 2023 roku

Łączna wartość pożyczki na dzień bilansowy

Black Rose Project S.A.

Gaming Factory S.A.

2023-12-28

8%

31.12.2024

250

-

-

250

 

Na dzień 31 grudnia 2022 r. nie występowały pożyczki pomiędzy Grupą, a jednostkami stowarzyszonymi.

   

8.5.Zobowiązania i aktywa warunkowe

Grupa nie posiada zobowiązań i aktywów warunkowych na dzień bilansowy.

 

8.6.Nieujęte zobowiązania wynikające z zawartych umów

W okresie objętym skonsolidowanym sprawozdaniem finansowych nie wystąpiły nieujęte zobowiązania wynikające z jakichkolwiek umów.

Grupa Kapitałowa GAMING FACTORY S.A.

Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.

(wszystkie kwoty w tabelach wyrażone w tysiącach PLN, o ile nie podano inaczej)

8.7.Informacja o korektach błędów poprzednich okresów

W okresie objętym niniejszym skonsolidowanym sprawozdaniem korekty błędów nie wystąpiły.

 

8.8.Wpływ wojny w Ukrainie na funkcjonowanie Grupy

Na dzień zatwierdzenia do publikacji niniejszego skonsolidowanego sprawozdania finansowego sytuacja geopolityczna związana z bezpośrednią agresją Rosji w Ukrainie oraz wdrożonym systemem sankcji nie wpływa istotnie na działalność operacyjną Grupy, a ryzyko zakłócenia ciągłości działalności Grupy z tego tytułu oceniane jest ciągle jako niskie. Grupa nie ma bezpośrednich transakcji z podmiotami z Rosji, Białorusi i Ukrainy.  

 

8.9.Informacja o zdarzeniach następujących po zakończeniu okresu sprawozdawczego, które nie zostały uwzględnione

w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym.

15 stycznia 2024 r.

Rejestracja przez Krajowy Rejestr Sądowy zmiany statutu Emitenta. Podsumowanie subskrypcji.

1 luty 2024 r.

Warunkowa rejestracja akcji serii G przez Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych S.A.

15 luty 2024 r.

Dopuszczenie i wprowadzenie akcji zwykłych na okaziciela serii G do obrotu giełdowego.

19 marca2024 r.

Podpisanie umowy z firmą 4Divinity Pte. Ltd. na wydanie gry Japanese Master w wersji PC.

   

 

 

 

 

 

Za Zarząd: 

  

Mateusz Adamkiewicz 

Prezes Zarządu

Jednostki dominującej 

 

 

Marcin Przymus

Wiceprezes Zarządu

Jednostki dominującej